PDA

Zobacz pełną wersję : Pochwalcie się swoimi kuchniami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95

Orzech
06-03-2015, 16:06
Witam. Mam te płytki położone w łazience i powiem szczerze, że średnio wyglądają. Dla porównania zerknij na płytki Meguro M.Zienia są o wiele spokojniejsze od epoxy i wg mnie lepiej się sprawują pomimo, ze są matowe.
PS. na epoxy mozna orła wywinąć :)

Waga34 - dziękuję za opinię. A gdzie masz położone Meguro? Muszę wybrać się do sklepu aby je obejrzeć. A może masz je w swoim dzienniku abym mogła zobaczyć jak wyglądają na podłodze?

Waga34
06-03-2015, 16:56
Waga34 - dziękuję za opinię. A gdzie masz położone Meguro? Muszę wybrać się do sklepu aby je obejrzeć. A może masz je w swoim dzienniku abym mogła zobaczyć jak wyglądają na podłodze?
Meguro mam w łazience ale tylko na ścianach w formacie 30x60. Koniecznie obejrzyj je w sklepie są naprawdę godne uwagi a na pewno nie tak pstrokate jak epoxy. Link do mojego dziennika http://z500.pl/plac-budowy/Z273_a/864/tablica/ludwiki-buduja-z273-a.html, poszukaj zdjęc z łazienek. Pozdrawiam

Mmelisa
06-03-2015, 17:14
ivy17 - Bardziej podoba mi się półpoler ale nie znalazłam nic ładnego w odcieniu szarości.

A Pan fachowiec czeka aby płytki położyć, a ja nie mogę się zdecydować



polpoler mam u siebie, Paradyz taranto grys :)

Orzech
06-03-2015, 17:18
Meguro mam w łazience ale tylko na ścianach w formacie 30x60. Koniecznie obejrzyj je w sklepie są naprawdę godne uwagi a na pewno nie tak pstrokate jak epoxy. Link do mojego dziennika http://z500.pl/plac-budowy/Z273_a/864/tablica/ludwiki-buduja-z273-a.html, poszukaj zdjęc z łazienek. Pozdrawiam

Waga34 - Wyszła piękna łazienka. Na zdjęciach Epoxy (rozumiem, że Epoxy to są te płytki na podłodze) nie są takie mazane jak w sklepie, wyglądają na bardziej jednolite. A na ścianie to Meguro? A które płytki są za kaloryferem, bo na zdjęciu mają kwadratowy kształt i wyglądają jak Epoxy na podłodze?
Razem stanowią ładną całość :)

Orzech
06-03-2015, 17:20
polpoler mam u siebie, Paradyz taranto grys :)

Mmelisa - dziękuję za informację. A masz gdzieś zdjęcie z tymi płytkami ?

Mmelisa
06-03-2015, 17:25
w dzienniku str 5. jak potrzeba wiecej, moge wyslac na pw :)

Waga34
06-03-2015, 18:01
Waga34 - Wyszła piękna łazienka. Na zdjęciach Epoxy (rozumiem, że Epoxy to są te płytki na podłodze) nie są takie mazane jak w sklepie, wyglądają na bardziej jednolite. A na ścianie to Meguro? A które płytki są za kaloryferem, bo na zdjęciu mają kwadratowy kształt i wyglądają jak Epoxy na podłodze?
Razem stanowią ładną całość :)
Epoxy są tylko w dużej łazience na ścianach i podłodze ( te podłogowe jakoś mniej są maziane moze dlatego, że większy format). Za grzejnikiem są epoxy. Zaś meguro są w małej łazience w połączeniu z płytkami drwnopodobnymi ( poszukaj niżej jest zdjęcie)

Orzech
06-03-2015, 18:16
A jeszcze zapytam czy ktoś z Was ma płytki
Paradyż Explorer Bianco Gres Szkl. Struktura Rekt. Mat. 59,8x59,8
jak wyglądają na podłodze i jak się sprawdzają?

Orzech
06-03-2015, 18:21
Epoxy są tylko w dużej łazience na ścianach i podłodze ( te podłogowe jakoś mniej są maziane moze dlatego, że większy format). Za grzejnikiem są epoxy. Zaś meguro są w małej łazience w połączeniu z płytkami drwnopodobnymi ( poszukaj niżej jest zdjęcie)

Już teraz widzę :) faktycznie w macie ale bardzo ładne. Użytkując te dwa rodzaje płytek polecasz Merugo?

Waga34
06-03-2015, 18:22
A jeszcze zapytam czy ktoś z Was ma płytki
Paradyż Explorer Bianco Gres Szkl. Struktura Rekt. Mat. 59,8x59,8
jak wyglądają na podłodze i jak się sprawdzają?
zerknij sobie jeszcze na płytki Tempelhof Zienia - są mega

Orzech
06-03-2015, 20:46
w dzienniku str 5. jak potrzeba wiecej, moge wyslac na pw :)

Mmelisa - Znalazłam w Twoim dzienniku. A przy okazji przeczytałam całą historię budowy domu :) :) :) Pięknie mieszkasz. Wstaw fotki jak w tym roku zmieni się ogród :)

Waga34- dziękuję obejrzę je w sklepie

ivy17
07-03-2015, 09:12
Dziewczyny możecie podać nazwę tego cudownego czarnego blatu :)

blat to kronopol U 190 KM - Czarny

Beata&Slawek
07-03-2015, 18:48
Powoli mam już dosyć, pomóżcie. Nasza kuchnia jest w stylu angielskim, wzory i kolor płytek oraz uchwyty są raczej w tradycyjnym stylu i kolorze starego mosiądzu. Schody zaczęły sie kiedy spróbowaliśmy dobrać do tego resztę np. nie można znaleść kuchenki gazowej która nie ma czegoś srebnego najczęściej są to pierścienie palików, na rynku znaleźliśmy tylko jedną baterię sprężnową z zespoloną spiralą(najwygodniejsze co można mieć łączy sobie wygodę baterii z wyciąganą wylewką, jest nawet wygodniejsze a zarazem trwałe jak zwykła bateria i łatwe w utrzymaniu) w kolorze innym niż chrom http://cdn.e96.ru/assets/images/catalog/kitchen_appliance/faucets/193607/Smeg_MIDR7O_347541.jpg
ale cena to ponad 3000 zł, nawet gdybyśmy w przypływie szaleństwa zdecydowali się na tą baterię to jest problem ze znalezieniem zlewów z innymi niż chromowe korki, siatki do warzyw,dozownik do płynu itp.

Moje pytanie jest następujące myślimy nad przełamaniem klasycznego wzornictwa np stosując płytę gazową która ma mosiężne pokrętła i srebrne pierścienie i w ten sposób umożliwić sobie przemieszanie kolorów, wstawienie chromowanej bateri i innego osprzętu przy zlewie a także sprzętów AGD w mniej klasycznym wzornictwie. Co o tym sądzicie? To częśc naszej kuchni: http://images69.fotosik.pl/575/bae6b9813ac817ba.jpg (www.fotosik.pl)

taj*chn
10-03-2015, 09:03
:spam: Za reklamę na FM się płaci - vide Nataly Design :D

MartynaG.pl
10-03-2015, 13:19
Ja nadal szukam inspiracji kuchennych. Powiedzcie mi kiedy powinnam już werbować firmę. Położone są tynki, wlaśnie będzie robione ogrzewanie i pod koniec marca wylewki.

Izolda69
13-03-2015, 12:28
jakość zdjęć nie jest zbyt dobra, ciekawa jestem opinii

308448 308449 308451 308452

Anyżek35
13-03-2015, 14:17
Izolda69, to mieszkanie czy dom?

bratkaf
13-03-2015, 14:42
jakość zdjęć nie jest zbyt dobra, ciekawa jestem opinii

308448 308449 308451 308452

mi się podoba, jedyne co bym zmieniła, to podciągnęła te wszystkie meble po lewej do sufitu, żeby nie było szpary, te szafki to pewnie 60cm głebokie, także ciężko będzie ci tam dojść, żeby wyczyścić, a tłuszcz się niestety osadza wszędzie.

Ja u siebie zrobiłam podobnie, a potem domawiałam mimo wszystko blendę, wymiana szafek na wyższe była już za droga:/

kinka
13-03-2015, 14:52
Mnie się bardzo podoba i zachwyciła mnie podłoga,proszę napisz co to za kafle?

Izolda69
13-03-2015, 16:04
kuchnia jest w domku jednorodzinnym; odnośnik do forum :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221984-r%C3%B3%C5%BCe-w-ogrodzie-nad-jeziorem

jeśli chodzi o lewą stronę, bratkaf (http://forum.muratordom.pl/member.php?185092-bratkaf) pewnie masz rację, teraz też to widzę i myślę, że ciężko będzie czyścić :bash:

dodam, że karnisz jest tymczasowy, chciałam przysłonić okno od ulicy, szczególnie wieczorem wszystko widać jak na dłoni a jeszcze nie mieszkamy
płytki na podłodze to gres lazio bianco z opoczna 308501 urzekła mnie ta płytka, jest piękna, daje niesamowity efekt :rolleyes:

bratkaf
13-03-2015, 16:45
Izolda ja projektując kuchnię zamiast zdać się na swoją intuicję (chciałam zabudowę do sufitu) posłuchałam stolarza i męża, a potem wyszło na moje, bo domawialiśmy blendę:/

alcudia
13-03-2015, 17:02
Wyczytałam na wątku 'czego byście nie zrobili ponownie w domu ' że w lodówkach do zabudowy jest problem z drzwiami .
Psują się jakieś sprężyny czy coś takiego .Czy to prawda ? Czy komuś się popsuły takie drzwi ?
( zastanawiam się nad lodówką do zabudowy z elektroluxa )

Izolda69
13-03-2015, 17:10
Izolda ja projektując kuchnię zamiast zdać się na swoją intuicję (chciałam zabudowę do sufitu) posłuchałam stolarza i męża, a potem wyszło na moje, bo domawialiśmy blendę:/

wiesz, że ja na początku też mówiłam o zabudowie do sufitu, ale podobnie mąż i stolarz orzekli, że lepiej będzie nawiązać się do podciągu... no i jest jak jest ;) może kiedyś i ja pomyślę o blendzie :rolleyes:
pozdrawiam, dzięki za opinię :wiggle:

coban
13-03-2015, 17:28
wiesz, że ja na początku też mówiłam o zabudowie do sufitu, ale podobnie mąż i stolarz orzekli, że lepiej będzie nawiązać się do podciągu... no i jest jak jest ;) może kiedyś i ja pomyślę o blendzie :rolleyes:
pozdrawiam, dzięki za opinię :wiggle:

Witam, fajna kuchnia, co do zabudowy po lewej to może poszukać kompromisu i zrobić zabudowę z karton gipsu, dziura zniknie, kurzu nie będzie a mąż będzie miał nawiązanie do podciągu ;) napewno będzie wyglądało lekko i estetycznie :D
...a pytanko ja mam o kolorystykę frontów, blatów, korpusu...bo na fotce ciężko.....chyba kuchnia nie jest BIAŁA, ja zaczynam kombinować z moją kuchnią w odcieniu kremu plus drewno jak u Ciebie :)

Izolda69
13-03-2015, 17:46
Witam, fajna kuchnia, co do zabudowy po lewej to może poszukać kompromisu i zrobić zabudowę z karton gipsu, dziura zniknie, kurzu nie będzie a mąż będzie miał nawiązanie do podciągu ;) napewno będzie wyglądało lekko i estetycznie :D
...a pytanko ja mam o kolorystykę frontów, blatów, korpusu...bo na fotce ciężko.....chyba kuchnia nie jest BIAŁA, ja zaczynam kombinować z moją kuchnią w odcieniu kremu plus drewno jak u Ciebie :)

fronty są białe w połysku, korpusy i blat kolor orzech Adida tabak;
zdjęcia robiłam telefonem przy sztucznym świetle więc nie widać dobrze kolorów, zrobię w dzień to może będą lepsze... ale myślę, że i tak nie oddadzą rzeczywistego wyglądu :o
ale faktem jest, że kuchnia wyszła super :wiggle:

Izolda69
14-03-2015, 12:17
Wyczytałam na wątku 'czego byście nie zrobili ponownie w domu ' że w lodówkach do zabudowy jest problem z drzwiami .
Psują się jakieś sprężyny czy coś takiego .Czy to prawda ? Czy komuś się popsuły takie drzwi ?
( zastanawiam się nad lodówką do zabudowy z elektroluxa )

zastanów się jeszcze nad lodówką w zabudowie, też miałam taki zamiar, ale dużo osób mi odradzało, m. in. stolarz, teraz wycofują się z tego, moda jest na lodówki wolnostojące, które też można fajnie wkomponować w szafki, a przede wszystkim taka lodówka jest pojemniejsza, te do zabudowy mają bardzo mało przestrzeni w środku
pozdrawiam :)

adrianad
14-03-2015, 14:14
zastanów się jeszcze nad lodówką w zabudowie, też miałam taki zamiar, ale dużo osób mi odradzało, m. in. stolarz, teraz wycofują się z tego, moda jest na lodówki wolnostojące, które też można fajnie wkomponować w szafki, a przede wszystkim taka lodówka jest pojemniejsza, te do zabudowy mają bardzo mało przestrzeni w środku
pozdrawiam :)
Ponad 7 lat używałam lodówki pod zabudowę nic się z nią nie działo, wszystko dobrze chodziło. Teraz też mam taką lodówkę i bardzo sobie chwalę. Jak dla mnie w aneksie tylko zabudowa.

Mmelisa
14-03-2015, 15:18
tez uzywam lodowki w zabudowie od kilku lat i nic zlego sie nie dzieje..
u siebie zrobilam pelna chlodziarke a zamrazalnik wstawie do spizarki obok, wiec na "malo miejsca" narzekac nie bede, chociaz teraz tez nie marudze bo jest go sporo :)
Mi wykonawca kuchni tez mowil - tak sie nie da, tak sie nie robi... ale ja wiem swoje ;)
najlepiej mowic nie da sie i odwalic robote :P jestem uparta i nie pozwalam sobie wciskac tego typu teksty...moj dom, moja kuchnia, ja place wiec ja wymagam ;)

Izolda69
14-03-2015, 18:36
dziewczyny zgadzam się z wami :)
każdy robi jak chce, dla mnie za małe są lodówki do zabudowy, kuchnię mam niewielką, więc każdy centymetr się liczy ;)

żona m
14-03-2015, 21:09
a półki na wiono przy mikrofali i piekarniku to chyba nie jest dobre miejsce.

żona m
14-03-2015, 21:16
Kurka, oglądam te kuchnie od jakis 3 lat wszystkie na jedno kopyto, robione pod jeden szablon. Tak samo moja czy wasze, jakies takie bez polotu. Nie ma kuchni , ktora jakos wyroznialaby sie z tłumu i zapadała w pamięc. Przynajmniej tu na forum.

Tomkowa
14-03-2015, 21:30
Kurka, oglądam te kuchnie od jakis 3 lat wszystkie na jedno kopyto, robione pod jeden szablon. Tak samo moja czy wasze, jakies takie bez polotu. Nie ma kuchni , ktora jakos wyroznialaby sie z tłumu i zapadała w pamięc. Przynajmniej tu na forum.

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Ale kwestia tego, czy coś jest "z polotem" lub "wyróżnia się z tłumu" to rzecz gustu, a o tym, wiadomo, dyskusji nie ma ;)

Bejaro
14-03-2015, 21:33
Ponad 7 lat używałam lodówki pod zabudowę nic się z nią nie działo, wszystko dobrze chodziło. Teraz też mam taką lodówkę i bardzo sobie chwalę. Jak dla mnie w aneksie tylko zabudowa.

To i ja dodam swoje, trzy grosze.Moja lodówka w zabudowie ma 16 lat-odpukać jeszcze się nie zepsuła.Teraz też będzie w zabudowie wysoka chłodziarka, a przy niej też wysoka zamrażalka z kostkarką,obie razem otwierane drzwi jak w SB sie. Nie będzie problemu z wystawaniem z linii szafek,ani szpar dookoła.

milenka 2
14-03-2015, 23:59
Witam :)
użytkuje ktoś może płytę gazową 5-cio palnikową ?
proszę o opinie.

GUMISIOWA
15-03-2015, 07:35
Witam :)
użytkuje ktoś może płytę gazową 5-cio palnikową ?
proszę o opinie.
Tak Milenko-ja użytkuję,mamy płytę Siemens pięciopalnikową. Bardzo wygodne użytkowanie czterech palników skrajnych równocześnie nawet przy większych garnkach bo dzięki szerokości całej płyty jest dużo miejsca. Natomiast używanie równocześnie pięciu(na środku jest największy palnik na wok-a) jest jest już kłopotliwe- na wok-a jest największy i przy dużych garnkach i wok-u- zaczyna się robić ciasno, ale generalnie pięciu równocześnie używam raz w roku-w Wigilię ;) więc płytę sobie chwalę.:)

Kejt_R
15-03-2015, 08:51
Kurka, oglądam te kuchnie od jakis 3 lat wszystkie na jedno kopyto, robione pod jeden szablon. Tak samo moja czy wasze, jakies takie bez polotu. Nie ma kuchni , ktora jakos wyroznialaby sie z tłumu i zapadała w pamięc. Przynajmniej tu na forum.

Te wyróżniające się są w innym wątku pt. Szczyty kiczu i kuriozum :D


Witam :)
użytkuje ktoś może płytę gazową 5-cio palnikową ?
proszę o opinie.

Ja użytkuję od wielu lat taka płytę. Jest szeroka (70 cm) i bardzo wygodna. Środkowy palnik mam wielki, super na przykład na gar z bigosem ;)
W nowym domu nie będzie gazu, ale z wielkości nie zrezygnuję, planuję płytę indukcyjną 80 tkę.

Misiekd
15-03-2015, 12:02
Witam :)
użytkuje ktoś może płytę gazową 5-cio palnikową ?
proszę o opinie.
ja posiadam taką http://www.tehnos.com.ua/products_pictures/bosch_PCQ715M90E_bg1.JPG i sobie chwalę. Do dobrego człowiek się przyzwyczaja szybko i już nie wyobrażam sobie powrotu do zwykłej 4-ro palnikowej płyty. Jak wspominali poprzednicy gotowanie na wszystkich czterech palnikach jednocześnie nie stanowi problemu.

Anyżek35
15-03-2015, 19:32
Te wyróżniające się są w innym wątku pt. Szczyty kiczu i kuriozum :D.
ha ha ha, dobre :D

piu
16-03-2015, 13:27
Wyczytałam na wątku 'czego byście nie zrobili ponownie w domu ' że w lodówkach do zabudowy jest problem z drzwiami .
Psują się jakieś sprężyny czy coś takiego .Czy to prawda ? Czy komuś się popsuły takie drzwi ?
( zastanawiam się nad lodówką do zabudowy z elektroluxa )

nic mi się nie psuje i całe szczęście, bo innej opcji u siebie raczej nie widzę :)

milenka 2
16-03-2015, 23:12
Widzę że płyty 5 palnikowe cieszą się powodzeniem.
Obecnie mam standardową i często brakuje jednak tego 5-tego palnika, docelowo właśnie takową chciałabym posiadać.
Dylemat mam ponieważ przyszła kuchnia będzie dosyć mała i nie bardzo potrafię sobie wyobrazić jaki będzie efekt.
Może macie większą kuchnię ?czy to nie ma znaczenia?
Mój projekt http://www.dobredomy.pl/projekt/milenaII/ jakby ktoś zechciał coś zasugerować.
Wg projektu jest otwarta ale od str jadalni chcemy postawić ścianę.

Misiekd
17-03-2015, 00:49
ja mam kuchnię zamkniętą 4x3m i spokojnie się tam zmieściła :), z tym że przy kuchni mam jeszcze spiżarnię 3x1,2

~~slonko~~
17-03-2015, 09:38
Kurka, oglądam te kuchnie od jakis 3 lat wszystkie na jedno kopyto, robione pod jeden szablon.


Zupełnie się z Tobą nie zgadzam


i ja się nie zgadzam ;) jest wiele kuchni, któe mają w sobie to "coś"
na tym wątku pojawiły się też takie, zachwyacają nie tylko nowowczesne, ale też tradycyjne, trzeba dobrze popatrzeć ;)
absolutnie nie rozważam tutaj kwesti czyjegoś gustu
na całym FM spotkałam kilkanaście, na które z przyjemnością się patrzy i chciałoby się w nich gotować :)
warto zwrócić uwagę, że nie każdy pokazuje tutaj swoją uroczą, nie robioną na jedno kopyto kuchnię
pojawiają się nie tylko ciekawe projekty, wykonania, ale też pomysłowe rozwiązania, praktyczne i nie szablonowe
nie można wszystkich wrzuć do jednego wora "na jedno kopyto", bo to niesprawiedliwe i niezgodne z rzeczywistością :)
warto poszperać na forum i znaleć prawdziwe perełki, które mogą służyć za inspirację, bo naprawdę warto :)


Witam
użytkuje ktoś może płytę gazową 5-cio palnikową ?
proszę o opinie.
Płyta 5-palnikowa jest z pewnością lepsza od 4 palnikowej,
ale proponuje w sklepie położyc 5 garnków, czy patelni na wszystkie palniki i sprawdzić czy jest dość miejsca
tak, jak pisze Gumisiowa (tak w ogóle to czesc zgubo :) jak ja Cię dawno nie widzialam !!! skrobnij czasem do mnie :),
jak postawisz wok, to miejsca juz nie jest tak duzo
są takie płyty 70 cm i 90 cm i wg mnie 90 będzie idealna :)
ale oczywiscie tutaj ograniczeniem bedzie miejsce jakie masz do dyspozycji

oliwkawawa
17-03-2015, 18:02
Ja myślę że trzeba iść do sklepu i obejrzeć sobie tę płytę 5palnikową. U znajomych korzystałam z takiej płyty kilkakrotnie i niestety korzystanie z wszystkich 5 palników jest dość utrudnione, jeśli są to duże garnki. Po prostu gar postawiony na największym palniku, który u nich jest na środku "spycha" pozostałe garnki.
U nas problem pt. za mało palników rozwiązaliśmy montując indukcję na 4 pola + płytę gazową na 2 pola :D rewelka :)

oliwkawawa
17-03-2015, 18:08
Co do kuchni na jedno kopyto. Nie wiem, czy to są jakieś zawody? Gala Oskarów i kto ma najpiękniejszą i niepowtarzalną suknię od najlepszego projektanta? :) Kuchnia to kuchnia. Ma być przede wszystkim funkcjonalna, wygodna i "pojemna" w miarę możliwości. Wygląd ważna rzecz, ale czy naprawdę w starej kuchni Waszej mamy nie chce Wam się gotować i czujecie wstręt? ;)
Gust się zmienia po latach, moda przemija, a funkcjonalna kuchnia zostaje, może już nie najnowsza, nie na "topie" i nie z najnowocześniejszymi wynalazkami, ale dla każdej z nas najlepsza bo NASZA :)

Elfir
17-03-2015, 18:15
Myślę, że po prostu kolejna biała kuchnia w U się nudzi :)
Zaczyna być mało inspirująco.

agulenkaosw
18-03-2015, 22:03
Hej ,a o to moja kuchnia :)

fronty mam amerykanski orzech matowy

ANKAg
19-03-2015, 09:05
witam

czy ktos z Was ma namiar gdzie mogę kupic w dobrej cenie blat teak?

f.5
19-03-2015, 14:24
witam

czy ktos z Was ma namiar gdzie mogę kupic w dobrej cenie blat teak?
pytanie zasadnicze co to dobra cena ?
ale na alegro jest sporo
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=blat+teak&bmatch=seng-v10-p-sm-isqm-4-o-0113

http://www.dlh-poland.com/oferta/blaty/teak.aspx

Zdun Darek B
19-03-2015, 17:12
Hej , :)

fronty mam amerykanski orzech matowy

Jakoś dziwnie kojarzy mi się z erą późnego Gierka ... tylko wtedy były z połyskiem .
Efekt optyczny jednak ładny

agulenkaosw
20-03-2015, 09:14
przeciez ZDUN DAREB B - nie przesadzaj nie mam aż tak dużo tego połysku ..... :))) inni maja więcej jednie co z połyskiem to mam 3 szafki wiszące i komodę nie powiedziałabym ,żeby to było dużo ;))

Milego weeekendu ;))))

żona m
20-03-2015, 20:31
od jakiegoś czasu znowu jest połysk na czasie. Tak więc pudło.

Isabela
21-03-2015, 20:03
Hej ,a o to moja kuchnia :)

fronty mam amerykanski orzech matowy

Tego orzeszka aż chciałoby się schrupać. Smak psuje mi jednak fioletowa polewa (czyli kolor ściany).

Mmelisa
22-03-2015, 10:20
Okapy maja swoj watek... tutaj pokazujemy swoje kuchnie jak widac w tytule ;)

TysiaWojtek
22-03-2015, 12:29
Witam, wybraliśmy projekt w którym kuchnia ma 2,74 na 2,79 pomóżcie mi proszę, bo nie wiem czy nie jest za mala, jeśli wasza kuchnia tez jest niewielka dodajcie zdjęcia :)

Isabela
22-03-2015, 12:33
Taka kuchnia daje radę!

TysiaWojtek
22-03-2015, 14:52
Jak to powiedziała moja mama: jaka będzie taka będzie dobra - ważne że wasz. tylko ze ja się boję ze będzie za mała...

Isabela
22-03-2015, 15:04
Zgadzam się ze słowami Twojej mamy. Zależy, co i jak chcesz w niej zmieścić. Dobry projekt to podstawa. Zachęcam do lektury: http://www.domzpomyslem.pl/pomysly-i-porady/jak-urzadzic-kuchnie/mala-kuchnia,pr712.html

TysiaWojtek
22-03-2015, 15:48
Jeśli chodzi o urządzanie to jestem minimalistka, więc pewnie w kuchni znajdą się tylko "potrzebne" szafki, bo będzie w kuchni też spiżarka, na wielkie garnki, roboty, ziemniaki itp.

Isabela
22-03-2015, 16:21
Rozumiem, że kuchnia stanowi odrębne pomieszczenie? Planujesz w niej stół?

TysiaWojtek
22-03-2015, 18:15
Nie jest osobno, jest otwarta na salon, stołu nie będzie w kuchni

alcudia
24-03-2015, 11:05
Dziękuję wszystkim :) , w takim razie zostaję przy lodówce do zabudowy .

Potrzebuję pilnie informację bo mój stolarz musi zaraz zamawiać fronty:eek:
.
Jaki RAL frontów kuchennych ( białe lakierowane w połysku ) .Lakiernia robi biały po prostu biały albo na przykład biały 9003 .Jaki wybrać ? Jakie macie ?
Chodzi mi o ładną biel ( ewentualnie nie za zimny odcień ) żeby ładnie pasowała do jasno szarych ścian i szarej podłogi .

Pomóżcie bo sprawa naprawdę pilna .

alcudia
24-03-2015, 12:03
Czy macie może dziewczyny wybrany do kuchni na fronty w połysku 9003 ? Czy będzie ładnie ?
HELP:confused:

Mmelisa
24-03-2015, 12:25
Czy macie może dziewczyny wybrany do kuchni na fronty w połysku 9003 ? Czy będzie ładnie ?
HELP:confused:
Ja mam fronty lakierowane w fabryce zamawiane w/g wzornika ICA w wycenie jest kolor 000 jest śnieżno biały, klasyczna biel nie wpadająca w niebieski.
Z palety RAL nie wybieralam.

alcudia
24-03-2015, 12:35
Mmelisa , bardzo Ci dziękuję za szybki odzew :)

Zamówiłam ral 9003 , jak będzie brzydki to ...........:sick:

martaMarcia
24-03-2015, 18:26
Mmelisa , bardzo Ci dziękuję za szybki odzew :)

Zamówiłam ral 9003 , jak będzie brzydki to ...........:sick:

Alcudia, ja mam wybrany RAL 9003 w macie, wg mnie jest to bardzo ładna biel :)

Mmelisa
24-03-2015, 18:32
Alcudia, ja mam wybrany RAL 9003 w macie, wg mnie jest to bardzo ładna biel :)

i sie sprawa wyjasnila..a jestem pewna ze bedzie na pewno ladny kolor bieli :)
i kazda biel pasuje do szarosci , w sensie odcien bieli ;)

oliwkawawa
24-03-2015, 18:55
Czy macie może dziewczyny wybrany do kuchni na fronty w połysku 9003 ? Czy będzie ładnie ?
HELP:confused:

ja mam listwy w tym kolorze, to bardzo ładna biel :)

goshia7
25-03-2015, 11:51
Mmelisa , bardzo Ci dziękuję za szybki odzew :)

Zamówiłam ral 9003 , jak będzie brzydki to ...........:sick:

Hej, ja mam właśnie fronty w kuchni RAL 9003 lakierowane w połysku. Jeśli chcesz to zerknij do mojego dziennika, gdzieś na ostatnich stronach mam zdjęcia kuchni, możesz sobie zobaczyć :) bo według mnie ta biel jest super :yes::yes::yes:

alcudia
25-03-2015, 12:49
Dziękuję Wam bardzo za pocieszenie:) .W takim razie już się nie martwię :)

ania2013
31-03-2015, 11:01
Witam Was serdecznie, mam pytanie o płytki podłogowe do kuchni.
Meble będe mieć w kolorze jasnym szarym kolor nazywa się perla.
Jaki kolor płytek do nich dobrać?
Podobają mi się te drewnopodobne ale ni mogę się zdecydować na kolor.
Takie tylkon znalazłam zdjęcie koloru mebli.
310817

Kejt_R
31-03-2015, 11:53
Do szarego to raczej nie za ciemne płytki drewnopodobne, może coś takiego?

310821

To jest seria Castelvetro kolor Silva, jest jeszcze o ton ciemniejszy Tur.

ania2013
31-03-2015, 12:50
A te?
http://www.twoje-lazienki.pl/holtzer-ochra-98x40-g1-p-1688.html

Malinowa8
07-04-2015, 22:52
Witam wszystkich :)
Dotąd tylko oglądałam, teraz mogę też pokazać moją kuchnię. Fronty białe, blat czarny, uchwyty kryształowe. Jeszcze nie do końca gotowa, zostało kilka szczegółów, które uzupełnię w najbliższym czasie.
311986311987311992311993311994

Maciejka2
08-04-2015, 08:42
Malinowa, ależ elegancka jest Twoja kuchnia :) Bardzo ładna.

Anyżek35
08-04-2015, 12:45
Malinowa8, wow, śliczna kuchnia !

miodelka
08-04-2015, 15:51
Witam wszystkich :)
Dotąd tylko oglądałam, teraz mogę też pokazać moją kuchnię. Fronty białe, blat czarny, uchwyty kryształowe. Jeszcze nie do końca gotowa, zostało kilka szczegółów, które uzupełnię w najbliższym czasie.
311986311987311992311993311994

ślicznie, wszystko pasuje

Malinowa8
08-04-2015, 16:47
Dziękuję za komplementy :) Nieskromnie przyznam, że mnie też przeokrutnie się podoba :) Wszystko wyszło tak, jak miało być. Efekt przerósł moje wyobrażenie, a to niełatwe :) Kuchnia nie jest typowa, jeśli chodzi o styl - ni to nowoczesna, ni to klasyczna... I o to właśnie chodziło :) Panowie monterzy byli zbulwersowani. Korona do nowoczesnych frontów? Tego się nie robi....No i uchwyty z , jak to nazwali, cekinami :) Gdyby jeszcze były jakieś frezy, to może by to jakoś wyglądało....:) A tak....no porażka :)

Tomkowa
08-04-2015, 17:09
Malinowa, bardzo ładnie wyszło, ale zastanawiam się nad praktycznością tak bliskiej lokalizacji płyty kuchennej ze zlewem. Praktycznie przy płycie nie masz blatu oraz miejsca na odstawienie garnków :(

skonieak
08-04-2015, 17:10
Witam wszystkich :)
Dotąd tylko oglądałam, teraz mogę też pokazać moją kuchnię. Fronty białe, blat czarny, uchwyty kryształowe. Jeszcze nie do końca gotowa, zostało kilka szczegółów, które uzupełnię w najbliższym czasie.
311986311987311992311993311994

Super, takiej kuchni glamour jeszcze tu chyba nie było :) natomiast moją uwagę zwróciło okno, masz kuchnie na piętrze prawda?

Malinowa8
08-04-2015, 17:17
Tomkowa, położenie płyty jest ok. Oczywiście wszystko wyjdzie w praktyce (jeszcze nie mieszkamy), ale mam nadzieję, że dam radę :) Między płytą a zlewem jest około 25-30 cm.
skonieak - nie, kuchnia jest w domku i to raczej cały domek jest na pietrze :) Osiedle jest "piętrowe" - my jesteśmy na środkowym "stopniu", czyli domki są "pod" nami i "nad" nami :) Z narożnego okna w kuchni widać dolne domki.
Ooo tak! Odkryłam, że kocham glamour :) Zresztą zawsze lubiłam wszystko, co się błyszczy :)

mycha.:)
08-04-2015, 18:20
Malinowa a gdzie stoi lodówka? śliczna kuchnia i jaka duża :) a co będzie w tej wnęce, gdzie wisi lampa?

Malinowa8
08-04-2015, 18:33
A lodówka będzie właśnie w tej wnęce :) Zupełnie niewidoczna, schowana.
Wnęka to pierwotnie w projekcie była spiżarnia :) Teraz spiżarnia jest w kotłowni, a kotłownia w piwnicy :)

Nataly Design
09-04-2015, 15:15
Witam , kolejna inspiracja , oczywiście z ulubionym fornirem palisandrem santosem . Barek wykończony lakierem w połysku . Blat laminowany tym razem cieńszy ze względu na okno .. Pomiędzy szafkami szkło lakierowane białe . Pozdrawiam , nataly design

312257
312258
312259
312260
312261

piu
10-04-2015, 11:31
Malinowa8

trochę dziwnie wygląda ta ostatnia, stojąca szafka pod progiem:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=311993&d=1428439915

Zakończyłabym ten rząd szafek wcześniej.

sm00q
10-04-2015, 13:03
Witam wszystkich :)
Dotąd tylko oglądałam, teraz mogę też pokazać moją kuchnię. Fronty białe, blat czarny, uchwyty kryształowe. Jeszcze nie do końca gotowa, zostało kilka szczegółów, które uzupełnię w najbliższym czasie.
311986311987311992311993311994

Bardzo ładna kuchnia w barwach, które również przewiduje w mojej kuchni. Mam pytanie do Malinowa, na jakiej wysokości ma gniazdka elektryczne i włączniki?

Kejt_R
10-04-2015, 13:29
A te?
http://www.twoje-lazienki.pl/holtzer-ochra-98x40-g1-p-1688.html

Te też ok, ale nie są za rude? Bardziej wyraziste są,to na pewno.

Kejt_R
10-04-2015, 13:31
Witam , kolejna inspiracja , oczywiście z ulubionym fornirem palisandrem santosem . Barek wykończony lakierem w połysku . Blat laminowany tym razem cieńszy ze względu na okno .. Pomiędzy szafkami szkło lakierowane białe . Pozdrawiam , nataly design

312257
312258
312259
312260
312261

To na dole to orzech? Czy sa takie w macie?
Bardzo fajny efekt.

Nataly Design
10-04-2015, 16:55
Witam , fornir który tu zastosowaliśmy to palisander santos w macie , orzechy mamy różne , pozdrawiam , nataly-design

marcia87
12-04-2015, 12:24
Oto moja kuchnia po zupełnej metamorfozie. Mała przestrzeń więc trzeba było kombinować
312691312692312693312694

arek570
12-04-2015, 20:02
Nie lepiej było zrobić wyższy słupek i schować w nim mikrofalę?:o

marcia87
12-04-2015, 22:30
Wyższego słupka nie chciałam z racji tego,że tam akurat jest wejście do kuchni - no i zasłaniałby całość - a i tak jest już ciemno i stosunkowo niewiele miejsca

lucecita
12-04-2015, 22:54
Okap chyba trochę za wąski/ za mały.
Jaką szerokość i wysokość mają szafki górne?


Oto moja kuchnia po zupełnej metamorfozie. Mała przestrzeń więc trzeba było kombinować
312691312692312693312694

podgrzybek
12-04-2015, 23:37
Oto moja kuchnia po zupełnej metamorfozie. Mała przestrzeń więc trzeba było kombinować
312691312692312693312694

jaką masz odległość pomiędzy barem a szafkami?

Orzech
13-04-2015, 08:00
marcia87 - A gdzie będzie stała lodówka?

agatah
13-04-2015, 08:33
Zdecydowanie w tej kuchni aż prosi się o piekarnik pod płytą, bo ten słupek nie przypiął, ni przyłatał :(
A tak to przyjemna, ciepła, domowa kuchnia :)

Kejt_R
13-04-2015, 08:46
Ale wygodniej się korzysta z piekarnika, kiedy nie trzeba się ciągle zginać w paragraf. Takie niskie słupki często widziałam w katalogach włoskich producentów i też mają swój urok, nie są takie zwaliste.

bata.w
13-04-2015, 12:21
nie wiem, czy to odpowiednie miejsce na mój post, ale potrzebuję Waszej pomocy - chodzi mi o koncepcję dopasowania szafek wiszących tak by nie przeszkadzały one osobom siedzącym przy półwyspie - w aktualnym projekcie czegoś mi brakuje, te szafki wiszące kończą się tak bez sensu - a i proszę nie patrzeć na tę grafikę, będzie coś jednolitego, to inwencja twórcza projektanta

dziękuje za pomoc
Beata

moniss
13-04-2015, 13:28
nie wiem, czy to odpowiednie miejsce na mój post, ale potrzebuję Waszej pomocy - chodzi mi o koncepcję dopasowania szafek wiszących tak by nie przeszkadzały one osobom siedzącym przy półwyspie - w aktualnym projekcie czegoś mi brakuje, te szafki wiszące kończą się tak bez sensu - a i proszę nie patrzeć na tę grafikę, będzie coś jednolitego, to inwencja twórcza projektanta

dziękuje za pomoc
Beata

A jak długi jest półwysep i ile przewidujesz miejsc siedzących? Może się okazać, że nawet jak dasz jeszcze witrynkę z kieliszkami obok szafek wiszących, to nie będzie przeszkadzała siedzącym.
Z innych uwag...ja bym jednak przeniosa płytę nad piekarnik - nie chciałabym siedzieć przy półwyspie podczas smażenia czy gotowania czegokolwiek.

bata.w
13-04-2015, 13:39
długość półwyspu sprawdzę po powrocie do domu, coś w granicy 2 m, przełożyć płyty się nie da, bo wisi już nad nią okap kominowy, oglądałam różne projekty i taki wydał mi się sympatyczniejszy, ten półwysep i miejsca siedzące przy nim, to tylko taka opcja do karmienia dzieci (na zasadzie przyrządzić i zawołać i ogarniać kuchnie i patrzeć jak jedzą), zaraz za półwyspem jest salon z dużym stołem (to opcja dla gości :cool:) , krzesła przy półwyspie mają być trzy, bo tyle sztuk dzieci

bata.w
13-04-2015, 13:48
myślałam, czy nie wykończyć tych szafek takimi półeczkami

miniak_29
13-04-2015, 17:02
Malinowa8 zdradź co masz na podłodze?
Piękna kuchnia, bardzo elegancka ale też przytulna.

Malinowa8
13-04-2015, 19:24
Malinowa8 zdradź co masz na podłodze?
Piękna kuchnia, bardzo elegancka ale też przytulna.

miniak_29 cieszę się, że Ci się podoba.
Na podłodze mam kafle w wysokim połysku Paradyż Arkesia Grigio, duże, 60x60. Taki ładny szaro-beżyk :)

Malinowa8
13-04-2015, 19:27
Bardzo ładna kuchnia w barwach, które również przewiduje w mojej kuchni. Mam pytanie do Malinowa, na jakiej wysokości ma gniazdka elektryczne i włączniki?

sm00q - gniazdka są na różnych wysokościach..... Te widoczne na ścianie z kinkietem będą ukryte pod stołem (70-80cm). Mamy gniazdka nad szafkami wiszącymi, we wnęce na ekspres, ale one też nie są widoczne. 4 gniazdka są ukryte w blacie. Widoczne włączniki i radio podtynkowe są na wysokości 135 cm.
Gniazdko do lodówki - około 100-110 cm.

Malinowa8
13-04-2015, 19:31
Malinowa8

trochę dziwnie wygląda ta ostatnia, stojąca szafka pod progiem:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=311993&d=1428439915

Zakończyłabym ten rząd szafek wcześniej.

A mnie się podoba :) "Próg" jest zresztą pozostałością po drzwiach, które kiedyś prowadziły do spiżarni (teraz spiżarnia jest gdzie indziej) i nie można było już go zlikwidować.

mycha.:)
13-04-2015, 20:03
nie wiem, czy to odpowiednie miejsce na mój post, ale potrzebuję Waszej pomocy - chodzi mi o koncepcję dopasowania szafek wiszących tak by nie przeszkadzały one osobom siedzącym przy półwyspie - w aktualnym projekcie czegoś mi brakuje, te szafki wiszące kończą się tak bez sensu - a i proszę nie patrzeć na tę grafikę, będzie coś jednolitego, to inwencja twórcza projektanta

dziękuje za pomoc
Beata

na drugim zdjęciu, jakbym patrzyła na moją kuchnię ;) To znaczy taki sam kształt i też będzie tak lodówka i tak samo mam okno, na prawie całą kuchnię ;)

marcia87
13-04-2015, 23:13
Okap chyba trochę za wąski/ za mały.
Jaką szerokość i wysokość mają szafki górne?
okap jest wg mnie w porządku - może zdjęcia nieudolnie zrobione przez co sprawia takie wrażenie
Szafki górne mają po 90 cm


marcia87 - A gdzie będzie stała lodówka?
Lodówka jest osobno na drugiej ścianie, wolnostojąca bez niczego

marcia87
13-04-2015, 23:16
jaką masz odległość pomiędzy barem a szafkami?

pomiędzy blatami od szafki a barowym jest jakieś 25cm przerwy.
ogólnie barek jest szeroki na 40 cm i ma chyba 115-120 cm wysokości

podgrzybek
15-04-2015, 22:09
pomiędzy blatami od szafki a barowym jest jakieś 25cm przerwy.
ogólnie barek jest szeroki na 40 cm i ma chyba 115-120 cm wysokości

chodziło mi o odległość między szafką z piekarnikiem a barkiem, albo inaczej mówiąc szerokość wejścia do kuchni :)
Przyjemne kolory ma ta kuchnia.

marcia87
16-04-2015, 00:17
chodziło mi o odległość między szafką z piekarnikiem a barkiem, albo inaczej mówiąc szerokość wejścia do kuchni :)
Przyjemne kolory ma ta kuchnia.
jeśli dobrze zrozumiałam chodzi o to :D 313293
może niecałe 90 , ale na pewno więcej niż 85 cm nie pamiętam w tej chwili w 100 %
niestety na więcej nie można było sobie pozwolić z racji tego że to stare budownictwo i nie szło nic więcej wyczarować :P

alcudia
17-04-2015, 11:45
Czy do białej lakierowanej ( w połysku) kuchni i szarego , betonopodobnego blatu będzie pasował zlew franke w kolorze onyx ?
Czy ma ktoś zlew franke sid onyx ?
Jak z utrzymaniem w czystości tak ciemnego zlewu ( kamień w wodzie) ?

Chciałabym go bo wyszedł by korzystnie cenowo a szare z franke czy alumetalik z blanko są droższe.Niestety nikt ze znajomych nie ma takiego i nie wiem jak z utrzymaniem czystości ( tzn łatwo / trudno )

monika23
17-04-2015, 12:09
A co myślicie o kuchniach w stylu rustykalnym? Wydaje mi się, że to fajne rozwiązanie dla osób, które lubią przytulne wnętrza.

f.5
17-04-2015, 12:56
Czy ma ktoś zlew franke sid onyx ?
Jak z utrzymaniem w czystości tak ciemnego zlewu ( kamień w wodzie) ?

Chciałabym go bo wyszedł by korzystnie cenowo a szare z franke czy alumetalik z blanko są droższe.Niestety nikt ze znajomych nie ma takiego i nie wiem jak z utrzymaniem czystości ( tzn łatwo / trudno )

mam mythos onyx ale nie wyszedł dobrze cenowo
https://picasaweb.google.com/114780603567233739312/23Czerwca2014MebleKuchnia?noredirect=1#60570449166 00003666
testuję w tej chwili go na sok z marchwi i buraka który robię nagminnie
to pancerne zlewy jak sie zabrudzi to umyjesz
bedziesz miała zmywarkę

martahp
17-04-2015, 23:54
A co myślicie o kuchniach w stylu rustykalnym? Wydaje mi się, że to fajne rozwiązanie dla osób, które lubią przytulne wnętrza.

Moniko, moim zdaniem kuchnia w każdym stylu, zaaranżowana ciekawie i ze smakiem, będzie ładna. Przecież nie każdy preferuje nowoczesny minimalizm. Wszystko rozbija się o to, jak dany styl zinterpretujemy, jakie rozwiązania i materiały zastosujemy. Niektóre kuchnie rustykalne są przepiękne i na pewno bardzo przytulne :)

lucecita
18-04-2015, 09:54
Czy do białej lakierowanej ( w połysku) kuchni i szarego , betonopodobnego blatu będzie pasował zlew franke w kolorze onyx ?
Czy ma ktoś zlew franke sid onyx ?
Jak z utrzymaniem w czystości tak ciemnego zlewu ( kamień w wodzie) ?

Chciałabym go bo wyszedł by korzystnie cenowo a szare z franke czy alumetalik z blanko są droższe.Niestety nikt ze znajomych nie ma takiego i nie wiem jak z utrzymaniem czystości ( tzn łatwo / trudno )

Czy pasuje, mogę powiedzieć za kilka dni, bo właśnie moja biała kuchnia się buduje.
Też kupiłam ten zlew do blatu consuela kronopolu.
Blat widziałam na żywo, a zlewozmywak kupiłam w internecie...też jestem ciekawa czy będzie pasował :)

alcudia
20-04-2015, 11:03
mam mythos onyx ale nie wyszedł dobrze cenowo

F.5 dziękuję za link do zdjęć :) . Mythos też mi się podobał , ale jest droższy od siriusa ( inny materiał )

Lucecita pochwal się jak już będziesz go miała zamontowany .

Jeszcze przeglądam zlewy w kolorze alumetalik i szarość kamienna , może taki lepiej będzie pasował

I jeszcze jedno pytanie .
Z jakiej płyty macie zrobione korpusy szafek ? Mam zamówione z białej płyty gładkiej ,ale w studiach meblowych widzę głównie z białej płyty typu " skórka pomarańczowa "

Jakie macie i dlaczego takie :) ?

Mmelisa
20-04-2015, 12:54
Alcudia moze tutaj zadaj pytanie?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90734-MEBLE-KUCHENNE-w%C4%85tek-zbiorczy-jakie-fronty-gdzie-kupi%C4%87-jakie-rozwi%C4%85zania/page39&highlight=czego+korpusy

ten watek powoli ucieka od tematu...

kto sie pochwali swoja kuchnia? :D

moja jeszcze nie skonczona, chociaz fotki pokazywalam tutaj jakis czas temu ;)

f.5
20-04-2015, 12:56
F.5 dziękuję za link do zdjęć :) . Mythos też mi się podobał , ale jest droższy od siriusa ( inny materiał )

Lucecita pochwal się jak już będziesz go miała zamontowany .

Jeszcze przeglądam zlewy w kolorze alumetalik i szarość kamienna , może taki lepiej będzie pasował

I jeszcze jedno pytanie .
Z jakiej płyty macie zrobione korpusy szafek ? Mam zamówione z białej płyty gładkiej ,ale w studiach meblowych widzę głównie z białej płyty typu " skórka pomarańczowa "

Jakie macie i dlaczego takie :) ?

mythos to najwiekszy zlew jednokomory ktory mozna wsadzic do szafki 60 cm
dodatkowo ma ociekacz stalowy i szklaną deskę do krojenia w porownaniu do blanco to jest w mega promocji :)

a korpusami szafek bym sie nie przejmował :)

cziczu
20-04-2015, 15:14
szukam takiej pleksy na szafkę do kuchni:http://www.pawmeble.pl/meble-kuchenne/meble-kuchenne-bielsko-7b.jpg
http://www.pawmeble.pl/meble-kuchenne/meble-kuchenne-bielsko-8a.jpg bardzo, bardzo mi zależy, plis jeśli ktoś wie gdzie to kupię będę dozgonnie wdzięczna, bardzo bardzo proszę jeśli ktoś wie gdzie takie kupie

lucecita
21-04-2015, 15:08
szukam takiej pleksy na szafkę do kuchni:http://www.pawmeble.pl/meble-kuchenne/meble-kuchenne-bielsko-7b.jpg
http://www.pawmeble.pl/meble-kuchenne/meble-kuchenne-bielsko-8a.jpg bardzo, bardzo mi zależy, plis jeśli ktoś wie gdzie to kupię będę dozgonnie wdzięczna, bardzo bardzo proszę jeśli ktoś wie gdzie takie kupie

Mi to raczej na szkło wygląda.

lucecita
21-04-2015, 15:14
F.5 dziękuję za link do zdjęć :) . Mythos też mi się podobał , ale jest droższy od siriusa ( inny materiał )

Lucecita pochwal się jak już będziesz go miała zamontowany .

Jeszcze przeglądam zlewy w kolorze alumetalik i szarość kamienna , może taki lepiej będzie pasował

I jeszcze jedno pytanie .
Z jakiej płyty macie zrobione korpusy szafek ? Mam zamówione z białej płyty gładkiej ,ale w studiach meblowych widzę głównie z białej płyty typu " skórka pomarańczowa "

Jakie macie i dlaczego takie :) ?

Ja mam z białej gładkiej płyty.
A zlew wygląda tak i pasuje do blatu :) niestety zdjęcie robione przez męża.. ja jeszcze kuchni na żywo nie widziałam.
313989

cziczu
22-04-2015, 07:19
Mi to raczej na szkło wygląda.

nie to na pewno pleksa, szkła czarnego nie da się wygiąć a to jest półokrągłe

IZA30
22-04-2015, 10:52
Proszę podpowiedzcie czym/ jak zmyć tłustawe plamki na białych gładkich meblach bez połysku ?

Mmelisa
22-04-2015, 10:53
Proszę podpowiedzcie czym/ jak zmyć tłustawe plamki na białych gładkich meblach bez połysku ?

jak tlustawe, to nie probowalas plynem do naczyn? ;)

IZA30
22-04-2015, 11:03
jak tlustawe, to nie probowalas plynem do naczyn? ;) Tak próbowałam ,nawet poschodziło...ale nie do końca :cry: Nie jest ich dużo,ale są takie kropeczki :.A jeszcze umieszczone są na szafce nad kuchenką,więc to pewnie jakieś odpryski z gotowania/patelni. Szlag mnie trafia,bo jak przyświeci słońce to tylko to widzę.Kuchnia ma zaledwie rok,ale już żałuję ,że nie zrobiłam z połyskiem i do tego uchwytów.
Kuchnia taka sama jak lucecity...

lucecita
22-04-2015, 17:35
nie to na pewno pleksa, szkła czarnego nie da się wygiąć a to jest półokrągłe
Jak to nie da sie wygiąć? Szkło barwione w masie bez problemu można giąć.
Zawsze można wygiąć szkło i polakierować na dowolny kolor.

ivy17
22-04-2015, 18:06
Proszę podpowiedzcie czym/ jak zmyć tłustawe plamki na białych gładkich meblach bez połysku ?

a takimi płynami w sprayu do tłuszczu (https://www.google.pl/search?q=płyny+kuchenne+w+sprawy&client=opera&hs=unJ&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=08Y3Vd_4CKu9ygOk-IH4Bg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=701#tbm=isch&q=p%C5%82yny+kuchenne+w+sprayu) próbowałaś + ściereczka z mikrofibry i będzie idealnie :-)

aniula_bl
26-04-2015, 16:00
szukam takiej pleksy na szafkę do kuchni:http://www.pawmeble.pl/meble-kuchenne/meble-kuchenne-bielsko-7b.jpg
http://www.pawmeble.pl/meble-kuchenne/meble-kuchenne-bielsko-8a.jpg bardzo, bardzo mi zależy, plis jeśli ktoś wie gdzie to kupię będę dozgonnie wdzięczna, bardzo bardzo proszę jeśli ktoś wie gdzie takie kupie
rewelacyjnie to wygląda! tylko te paluchy potem... :P

alcudia
26-04-2015, 20:34
Zamawiam sprzęty do kuchni i potrzebuję porady.
Do białej kuchni ładniej będzie pasował pochłaniacz( teleskopowy amica) biały czy inox ?
Czy biały będzie żółknął ? Czy inox lepiej się myje?
(Kuchenka będzie gazowa)

Jeśli tu nie można rozważać takich tematów bo nie pasują do tematu wątku to napiszcie proszę tu :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?229004-kolor-sprz%C4%99t%C3%B3w-agd-do-bia%C5%82ej-kuchni&p=6847654#post6847654

:)

cziczu
27-04-2015, 10:33
rewelacyjnie to wygląda! tylko te paluchy potem... :P


już przeżyję te paluch, byle tylko znaleść taką giętą plexę :(

lucecita
27-04-2015, 10:40
W sklepie tego nie znajdziesz, a firm, które zajmują się obróbką tworzyw jest sporo
http://panoramafirm.pl/gi%C4%99cie_plexi

piu
27-04-2015, 13:28
Moim zdaniem to jest gięte szkło a nie plexi.

lucecita
27-04-2015, 13:55
Moim zdaniem to jest gięte szkło a nie plexi.

Też tak wcześniej pisałam, ale cziczu jest przekonana, ze to plexi


nie to na pewno pleksa, szkła czarnego nie da się wygiąć a to jest półokrągłe

agulenkaosw
30-04-2015, 21:26
malinowa8 sliczna kuchnia :))))

Madzik82
02-05-2015, 21:39
malinowa8 jaki masz zlew? Rewelka! ;)

Agami
02-05-2015, 22:05
malinowa8 jaki masz zlew? Rewelka! ;)
Ten zlew to Schock Waterfall D-100...

Malinowa8
06-05-2015, 15:58
Ten zlew to Schock Waterfall D-100...

Tak zgadza się - Schock Waterfall w kolorze PURO - gładka czerń :)

Malinowa8
06-05-2015, 16:01
malinowa8 sliczna kuchnia :))))

Dziękuję bardzo :) Właśnie ją dopieszczam :)

Ana***
23-05-2015, 21:06
Tak próbowałam ,nawet poschodziło...ale nie do końca :cry: Nie jest ich dużo,ale są takie kropeczki :.A jeszcze umieszczone są na szafce nad kuchenką,więc to pewnie jakieś odpryski z gotowania/patelni. Szlag mnie trafia,bo jak przyświeci słońce to tylko to widzę.Kuchnia ma zaledwie rok,ale już żałuję ,że nie zrobiłam z połyskiem i do tego uchwytów.
Kuchnia taka sama jak lucecity...

a dlaczego żałujesz braku uchwytów? my gdybamy co wybrać...

Ana***
23-05-2015, 21:17
Witam!
Mam 2 pytania :) jesteśmy na etapie składania zamówienia o kuchnię i tak... (kuchnia biały połysk fronty, blaty jaśniutkie drewnopodobne i ściana szara)

1) czy to dobry pomysł aby przestrzeń (ściana) między blatem a szafką była zrobiona z tego co korpusy (korpus spód szafki?) z takiej samej płyty? czy lepiej zostać przy szkle na ścianie?

2) czy przy takiej kolorystyce dobrze będą wyglądać białe "dodatki"? (płyta, piekarnik, mikrofala, lodówka bez zabudowy, zlewozmywak)? czy to się nie zleje? a może właśnie będzie fajnie delikatnie?

aga2183
23-05-2015, 22:30
Witam!
Mam 2 pytania

1) czy dobry pomysł to nie wiem, na pewno musi być odporne na zmywanie, ja osobiście nie mogłam się zdecydować, więc wybrałam najtańszą opcję i pomalowałam ścianę farbą odporną na szorowanie i jak do tej pory (pół roku) jestem zadowolona i całkiem nieżle to wygląda, nawet niektórzy pytają co to takiego :-)
2) mam podobną kolorystykę (białe fronty, szary blat) i do tego biały piekarnik i białą kuchenkę mikrofalową i uważam, że to był najlepszy wybór z możliwych. Zlewozmywak i płytę mam czarną. Co do białego zlewozmywaka obawiałam się, że będą widoczne osady np. z herbaty, a o białych płytach słyszałam, że mają różne odcienie białego i w zestawieniu np. z białym szkłem na ścianie kiepsko to wygląda, poza tym czarną płytę dostaliśmy za 1 zł przy zakupie mebli z Ikei.

arek570
24-05-2015, 15:01
Zdecydowanie zostań przy szkle, taka zwykła biała płyta nie wygląda estetycznie i nie jest tak odporna na ścieranie jak laminat blatowy.

abunia
25-05-2015, 08:06
Ja mam w swojej obecnej kuchni na ścianie płytę w kolorze blatu-wygląda ładnie ale trudno jest doczyścić taką płytę z tłuszczu.Szkło zdecydowanie bardziej praktyczne.

Ana***
27-05-2015, 13:49
Dziękuję pięknie za odpowiedzi :)


1) czy dobry pomysł to nie wiem, na pewno musi być odporne na zmywanie, ja osobiście nie mogłam się zdecydować, więc wybrałam najtańszą opcję i pomalowałam ścianę farbą odporną na szorowanie i jak do tej pory (pół roku) jestem zadowolona i całkiem nieżle to wygląda, nawet niektórzy pytają co to takiego :-)
2) mam podobną kolorystykę (białe fronty, szary blat) i do tego biały piekarnik i białą kuchenkę mikrofalową i uważam, że to był najlepszy wybór z możliwych. Zlewozmywak i płytę mam czarną. Co do białego zlewozmywaka obawiałam się, że będą widoczne osady np. z herbaty, a o białych płytach słyszałam, że mają różne odcienie białego i w zestawieniu np. z białym szkłem na ścianie kiepsko to wygląda, poza tym czarną płytę dostaliśmy za 1 zł przy zakupie mebli z Ikei.

No właśnie zastanawiam się czy jest odporna na zmywanie. Ta płyta miałaby być szara i nie całkiem gładka, tylko taka "strukturalna". Mimo wszystko trochę się boję :) ale szkła również, zwłaszcza w jednym kolorze. Obawiam się, ze widoczny będzie każdy zaciek?
Dodam, ze kuchnia ma być gazowa.

A jaki masz ten zlewozmywak, mikrofalę , piekarnik? Może jakies linki? Mile widziane tez zdj w oryginale :))
Jak się sprawdza czarny zlewozmywak?

Ana***
27-05-2015, 13:50
Zdecydowanie zostań przy szkle, taka zwykła biała płyta nie wygląda estetycznie i nie jest tak odporna na ścieranie jak laminat blatowy.

To nie jest zwykła płyta. Pani dała do wyboru rożne płyty. Ta nasza miałaby być szara i taka delikatnie chropowata.


Ja mam w swojej obecnej kuchni na ścianie płytę w kolorze blatu-wygląda ładnie ale trudno jest doczyścić taką płytę z tłuszczu.Szkło zdecydowanie bardziej praktyczne.

W kolorze blatu tzn? możesz pokazać jakieś zdjęcie?:)

Ana***
27-05-2015, 13:58
Czy ktoś wie co to na ścianie miedzy blatem a półkami w tych dwóch przypadkach?

318685318686

arek570
27-05-2015, 18:00
Skoro w kuchni jest gaz to zapomnij o laminacie na ścianie. Szkło tylko hartowane w miejscu gdzie jest płyta gazowa. Z fotek ciężko jednoznacznie stwierdzić co to jest, może to być cokół z granitu lub jakiś kompozyt, może zwykły lacobel. Pamiętaj, że chropowate powierzchnie, czy to laminat czy płytki, ciężej się czyści,

aga2183
27-05-2015, 22:16
A jaki masz ten zlewozmywak, mikrofalę , piekarnik? Może jakies linki? Mile widziane tez zdj w oryginale :))
Jak się sprawdza czarny zlewozmywak?

Zdjęcia są słabej jakości - z telefonu. Czarny zlewozmywak w utrzymaniu czystosci jest ok, ale w moim modelu (Franke) jest za mały spadek na ociekaczu i czasami woda stoi, więc akurat tego modelu nie polecam.

A sprzęty to Whirlpool.

318746318747

bratkaf
28-05-2015, 23:27
szukam takiej pleksy na szafkę do kuchni:http://www.pawmeble.pl/meble-kuchenne/meble-kuchenne-bielsko-7b.jpg
http://www.pawmeble.pl/meble-kuchenne/meble-kuchenne-bielsko-8a.jpg bardzo, bardzo mi zależy, plis jeśli ktoś wie gdzie to kupię będę dozgonnie wdzięczna, bardzo bardzo proszę jeśli ktoś wie gdzie takie kupie

możesz wysłać zapytanie do nich: http://fest.sklep.pl/fronty-aluminiowe-i-lustra/szkla/c,47600,1#
stronę przejrzałam i nie widzę tego o co pytałaś, ale dałabym sobie rękę uciąć, że widziałam u nich identyczne fronty. Jak robiłam swoją kuchnię, to jeździłam do nich podglądać systemy i uchwyty

Tomkowa
29-05-2015, 06:55
Zdjęcia są słabej jakości - z telefonu. Czarny zlewozmywak w utrzymaniu czystosci jest ok, ale w moim modelu (Franke) jest za mały spadek na ociekaczu i czasami woda stoi, więc akurat tego modelu nie polecam.

A sprzęty to Whirlpool.

318746318747

Pięknie :) Bardzo proszę o obfocenie całej kuchni!! :D

aga2183
29-05-2015, 22:30
Pięknie :) Bardzo proszę o obfocenie całej kuchni!! :D

Tomkowa kuchnia wciąż nie jest skończona :-) stół leży w częściach i czeka na montaż, ale już podjęłam decyzję i w weekend robię zdjęcia tego co jest i zakładam wątek. Potrzebuje pomocy w przedsionku i salonie, więc już Cię zapraszam. A info podeślę w niedługim czasie.

Tomkowa
29-05-2015, 22:36
aga2183, super!! :) Czekam na info :)

aga2183
30-05-2015, 21:45
Wszystkich, którzy chcieliby pooglądać i pomóc w dalszej części zapraszam serdecznie do mnie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?238488-Na-ko%C5%84cu-%C5%9Bwiata-tak-si%C4%99-wyka%C5%84czamy

Ana***
31-05-2015, 00:48
Skoro w kuchni jest gaz to zapomnij o laminacie na ścianie. Szkło tylko hartowane w miejscu gdzie jest płyta gazowa. Z fotek ciężko jednoznacznie stwierdzić co to jest, może to być cokół z granitu lub jakiś kompozyt, może zwykły lacobel. Pamiętaj, że chropowate powierzchnie, czy to laminat czy płytki, ciężej się czyści,

no taki był zamysł, hartowane nad płytą tylko nie wiem jakby wyglądało łączenie dwóch tych rzeczy (laminat i hartowane?)
a co proponujesz nad płytę gazową?


Zdjęcia są słabej jakości - z telefonu. Czarny zlewozmywak w utrzymaniu czystosci jest ok, ale w moim modelu (Franke) jest za mały spadek na ociekaczu i czasami woda stoi, więc akurat tego modelu nie polecam.

A sprzęty to Whirlpool.

318746318747

Mikrofala i piekarnik piękne!:) jak się sprawują?

Gdybam nad tym zlewozmywakiem :-) kompletnie nie wiem

no i co na tej ściance nad blatem...

MadziulaPM
31-05-2015, 14:04
Planuje położyć tapetę na dwóch ścianach przy wyspie ale nie wiem czy to dobry pomysł. Chce aby całośc była w takich kolorach jak biały, czarny i szary a dodatki srebrne.
284459 284461

tapeta na która bardzo mi sie podoba
284460 284462

ale co dalej ??? :bash:

Bardzo podobną kuchnię będę miała ( jeśli chodzi o układ mebli, okna, rozmieszczenie koncepcyjne, wymarzoną płytę na półwyspie ;)
Jedynie półwysep będzie wychodził z lewej strony z ciągu meblowego:)

Kochana, tapeta bardzo ładna, myślę, że odrobinę zmieni wystrój:)
Ja osobiście nie przepadam za taką sterylnością i dorzuciłabym tak jakiegoś kolorku- świeża zieleń np. z szarością. Ale to jedynie moje zdanie:)

aga2183
31-05-2015, 23:08
Mikrofala i piekarnik piękne!:) jak się sprawują?

Gdybam nad tym zlewozmywakiem :-) kompletnie nie wiem

no i co na tej ściance nad blatem...

W kwestii użytkowej jestem bardzo zadowolona, chociaż mikrofala nie jest intuicyjna w obsłudze.
Ja myślę, że czarny zlewozmywak jest najlepszym rozwiązaniem, bo jaką masz alternatywę?
Jeśli chodzi o przestrzeń między meblami, nie jestem w stanie doradzić, ja choruje na płytki, wielkie trójkąty o nieregularnej strukturze, jak znajdę wrzuce, są piękne, ale drogie :-)

hpr
06-06-2015, 18:35
Dzięki pomysłom forumek Alicyji, Elfir i Kinki (dziękuję Wam z całego serducha za pomoc!), po wielu miesiącach reklamacji i nerwów, nadszedł czas na moją kuchnię, a oto i ona:


319655319656319657

ANKAg
08-06-2015, 08:28
Czy ktoś wie co to na ścianie miedzy blatem a półkami w tych dwóch przypadkach?

318685318686

na pierwszym tynk imitujacy beton na drugim lupek

ale interesuja mnie te dwa niebieskie hokery

czy ktos wie moze co to za krzesla??

piu
08-06-2015, 15:33
Tomkowa kuchnia wciąż nie jest skończona :-) stół leży w częściach i czeka na montaż, ale już podjęłam decyzję i w weekend robię zdjęcia tego co jest i zakładam wątek. Potrzebuje pomocy w przedsionku i salonie, więc już Cię zapraszam. A info podeślę w niedługim czasie.


aga


w biedronce są właśnie sukulenty w ocynkowanych osłonkach, pięknie by u Ciebie pasowały :)

piu
08-06-2015, 15:35
Czy ktoś wie co to na ścianie miedzy blatem a półkami w tych dwóch przypadkach?

318685318686

po lewej jest farba z jakimś efektem dekoracyjnym, a po prawej płytki kamienne, raczej naturalne

Tomkowa
08-06-2015, 21:09
aga


w biedronce są właśnie sukulenty w ocynkowanych osłonkach, pięknie by u Ciebie pasowały :)

Ja kupiłam :D Osłonki wykorzystałam do ziół na kuchennym parapecie, a sukulenty wylądowały w czarnych osłonkach :D

aga2183
08-06-2015, 21:49
aga


w biedronce są właśnie sukulenty w ocynkowanych osłonkach, pięknie by u Ciebie pasowały :)

Ale wyrzucić te, które mam w kuchni i kupić sukulenty?

piu
08-06-2015, 22:21
te też masz fajne, ale te sukulenty wyjątkowo śliczne i tanie - z osłonką chyba niecałe 10 zł .. Sama bym się obkupiła, gdyby były bez osłonek, ,nie takie nie pasują, ale kwiaty super.



w tym stylu te osłonki, ale bez ozdób, tutaj akurat z H&M http://www2.hm.com/pl_pl/dom/kampanie/domowy-ogrod.html?offset=0&page-size=90

http://www2.hm.com/content/dam/Campaign%20Home%20S01/4VC/4VC-TD-L-DP.jpg

aga2183
08-06-2015, 22:36
Myślę, gdzie ich ulokować. A w kuchni docelowo miały być prostokątne długie doniczki w kolorze szarym lub grafitowym, ale jak do tej pory nie znalazłam w przystępnej cenie, więc są takie jakie są.

Tomkowa
08-06-2015, 22:57
Aga, mają wymiary wysokość 11 cm, średnica 12 cm, kosztują 11,99 i piu ma rację, że w Twojej kuchni prezentowałyby się super :)
Wyglądają tak:

cynowe osłonki, w których wylądowały zioła (też z Biedronki ;) )

319980

sukulenty w ikeowskich osłonkach ;)

319981

aga2183
08-06-2015, 23:22
Aga, mają wymiary wysokość 11 cm, średnica 12 cm, kosztują 11,99 i piu ma rację, że w Twojej kuchni prezentowałyby się super :)
Wyglądają tak:

cynowe osłonki, w których wylądowały zioła (też z Biedronki ;) )

319980

sukulenty w ikeowskich osłonkach ;)

319981

To może wrzucić je na przyszły stół w kuchni? Tylko ile 2, 3, 4? O ile jeszcze będą jutro

piu
08-06-2015, 23:26
o właśnie te! super Tomkowa to wymyśliłaś :) Na stole też będą dobrze wyglądały, 3 wystarczą, chyba że stół jak lotnisko

aga2183
08-06-2015, 23:43
o właśnie te! super Tomkowa to wymyśliłaś :) Na stole też będą dobrze wyglądały, 3 wystarczą, chyba że stół jak lotnisko

Raczej pas startowy 50 na 150 :-)

aga2183
09-06-2015, 15:41
I są, kupiłam 2 bo wbrew pozorą są dość spore.
320063

Tomkowa
09-06-2015, 16:56
I gdzie im jest najładniej? :)

aga2183
09-06-2015, 17:19
I gdzie im jest najładniej? :)
Na razie goszcza sie w salonie, ale szykuje im miejsc na stole w kuchni. Myślę, ze tam najlepiej będą wyglądały

Tomkowa
09-06-2015, 17:36
No, to czekam na foto :D

piu
09-06-2015, 18:36
no to masz teraz drzewko szczęścia :)

ivy17
10-06-2015, 09:32
sukulenty w ikeowskich osłonkach ;)

319981

Aniu one są u Ciebie w tych ikeowskich wyższych doniczkach, jak do storczyków ??

~~slonko~~
10-06-2015, 10:59
I są, kupiłam 2 bo wbrew pozorą są dość spore.
320063
faktycznie są dość spore :) nic tylko się cieszyć :)

jak to dobrze, że wczoraj tu zajrzałam :) na stronie nie było żadnego info .... też kupiłam 2
ten po lewej mam nawet bujniejszy, a drugi innej odmiany (u mnie były tylko 3 szt., z czego 2 takie same :(
albo wykupione, albo tak mało wystawili :(

Tomkowa
10-06-2015, 11:09
Aniu one są u Ciebie w tych ikeowskich wyższych doniczkach, jak do storczyków ??

To osłonka Papaja, 19 cm :)

ivy17
10-06-2015, 11:50
To osłonka Papaja, 19 cm :)

super, ja bardzo lubię sukulenty/kaktusy :-) Chyba skuszę sie do kuchni :-)
W gabineciku mam już mala kolekcje, tylko tych w wersji mini - tutaj jak były dwa, teraz juz ich jest więcej:-) Szukam tylko jakiś fajnych malutkich doniczek :-)https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/e9/96/4c/e9964c2f7c1d38331987cd6ce111b6b4.jpg

aniqa1982
11-06-2015, 13:16
Ja chyba też się skuszę na kaktusy bo zioła mi szybko padają.
Nie wiem czy nie powinnam ich zaraz po zakupie przesadzać do nowej ziemii.
średnio co 2 mce wymieniam i kupuję nowe. :sick:

Mmelisa
11-06-2015, 13:23
Aniqa, bo ziola to trzeba wykorzystywac w kuchni rowniez jako dodatek do posilkow, a nie jako forma dekoracji al'a kwiatkowej :D :p
wtedy to co tydzien bedziesz miala nowe swiezynki :D

aniqa1982
11-06-2015, 13:45
Używam , uzywam :-P
Bazylia taka piękna była ,a jak poobrywałam to te nowe rosną mniejsze i jakby gorsze.

agatah
11-06-2015, 14:07
Ja raz na jakiś czas ścinam krótko i rośnie od nowa ładnie :)

fenix2
12-06-2015, 11:27
Mam takie pytanie jak pod lacobel lub szkło hartowane oprawialiście puszki pod gniazda elektryczne? Takie szkło jest grube i pewnie gniazdo się nie będzie "trzymać" puszki. Wypuścić je czy gniazda jakoś będą mocowane do tego szkła?

hpr
12-06-2015, 14:34
Mam takie pytanie jak pod lacobel lub szkło hartowane oprawialiście puszki pod gniazda elektryczne? Takie szkło jest grube i pewnie gniazdo się nie będzie "trzymać" puszki. Wypuścić je czy gniazda jakoś będą mocowane do tego szkła?

Ja mam szkło hartowane grubości 6mm. Gniazdka mocowane są do puszki. Nie ma znaczenia czy jest szkło, czy nie. Z puszkami nic nie robiliśmy dodatkowo. Tak jak były w ścianie tak nadal są.

agatah
12-06-2015, 15:15
Dokładnie tak samo u mnie.

fenix2
12-06-2015, 15:30
I trzymają się bez problemu?

hpr
12-06-2015, 16:14
bez najmniejszego problemu :) a ja mam jeszcze talent do nie trzymania gniazdka przy wyciąganiu wtyczki, więc tym bardziej potwierdzam.

fenix2
12-06-2015, 17:27
OK dzięki.

Deysi
14-06-2015, 21:06
Witam. Stoję przed wyborem kuchni. Planuje zakupić w salonie WFM tylko nie wiem czy fronty akrylowe czy lakier? Ktoś doradzi? Cena ta sama jezeli chodzi o akryl w kolorze perły. Słyszałam,ze akryl jest bardziej trwały chociaż trudno mi w to wierzyć gdyż jest to naklejane i utwardzane więc boję się czy aby kiedyś się nie odklei. Ktoś pomoże doświadczeniem i uwagami

Isabela
14-06-2015, 22:07
Witam. Stoję przed wyborem kuchni. Planuje zakupić w salonie WFM tylko nie wiem czy fronty akrylowe czy lakier? Ktoś doradzi? Cena ta sama jezeli chodzi o akryl w kolorze perły. Słyszałam,ze akryl jest bardziej trwały chociaż trudno mi w to wierzyć gdyż jest to naklejane i utwardzane więc boję się czy aby kiedyś się nie odklei. Ktoś pomoże doświadczeniem i uwagami

Dobry wieczór. Podpowiedzą tu: http://www.goldenline.pl/grupy/Zainteresowania/aranzacja-wnetrz/akrylowe-fronty-mebli-kuchennych-opinie,2871968/ My posiadamy fronty lakierowane na wysoki połysk, uchwyty frezowane. Do takiego wyboru przekonały mnie opinie.. mam wypowiadających się na forach dla maluszków :) Z jakich powodów zdecydowałaś się na WFM?

Pusia&Kssawery
15-06-2015, 06:59
Planuje zakupić w salonie WFM tylko nie wiem czy fronty akrylowe czy lakier?

My mamy zamówioną kuchnię z WFM. Wybraliśmy fronty lakierowane. Po obejrzeniu próbek oraz kilku realizacji na żywo uznaliśmy, że wybieramy lakier.

bionda
15-06-2015, 08:52
Dzień Dobry


Wg.mnie akryl jest bardziej wymagający użytkowaniu.
Po 1-wsze po zamontowaniu trzeba odczekać z dotykaniem powierzchni po zdjęciu folii zabezpieczającej.
Po 2-gie jeśli lakier ulegnie w jakikolwiek sposób uszkodzeniu np. rysy to miło mieć świadomość,że można oddać taki front do lakierni w celu przelakierowania ponownego.
Po 3-cie front akrylowy jest wykańczany obrzeżem czyli powstają newralgiczne na wilgoć miejsca łączeń,jakie by to obrzeże nie było to nie jest to lita powierzchnia.

Isabela
16-06-2015, 22:10
Z marką jest wszystko w porządku. Podobają mi się ich realizacje. Jeśli dysponujesz "elastycznym" budżetem, to zaryzykuj i spełnij swoje marzenie.

Deysi
17-06-2015, 11:47
No własnie nie jest mój budźet elastyczny i nie wiem czy warto przepłacać....Jeszcze się waham , tym bardziej,ze znów kalkulacja się zmieniła. Po prostu wszedzie tak jest chcą złapać klienta dobra cena a potem za wszystko doliczają bo to nie było ujęte i tamto...szkoda słów:sick:

Isabela
17-06-2015, 14:39
No własnie nie jest mój budźet elastyczny i nie wiem czy warto przepłacać....Jeszcze się waham , tym bardziej,ze znów kalkulacja się zmieniła. Po prostu wszedzie tak jest chcą złapać klienta dobra cena a potem za wszystko doliczają bo to nie było ujęte i tamto...szkoda słów:sick:

Moja koleżanka z pracy wzięła stolarza z Łomży, który był kiedyś polecany na FM. Pan głównie realizuje kuchnie na terenie Warszawy. W wątku o odbiorze kuchni robionej na wymiar możesz porównać wnętrza, obrzeża szafek czy szuflad mojej znajomej z moimi. Namiar, który kilka dni temu dostałaś ode mnie na priv, też jest sprawdzony.

piu
17-06-2015, 22:43
Ktoś tu kiedyś szukał pomysłu na ściankę w kuchni z białymi meblami ...

http://www.marazzitile.co.uk/mrz/prodotti/immaginicollezioni/treverkchic_18-1.jpg

Deysi
18-06-2015, 08:09
dziękuje za wskazówki w sobotę przekonam się o wykonaniu bo mogę kuchnię zobaczyć po montazu w trakcie użytkowania...a jeszcze czy polecacie servo drive do frontu gdzie jest sortownik na odpady?

aga2183
19-06-2015, 21:54
dziękuje za wskazówki w sobotę przekonam się o wykonaniu bo mogę kuchnię zobaczyć po montazu w trakcie użytkowania...a jeszcze czy polecacie servo drive do frontu gdzie jest sortownik na odpady?

Servo drive - jak dla mnie rewelacja.

ANKAg
20-06-2015, 19:52
Witam

W koncu i ja sie moge pochwalic swoja kuchnia.
Na przekór wszystkim:) oczywiscie dziekuje za porady TYM ktorzy brali czynny udzial w dyskusji.
pozdrawiam:)

321511
321512

aga2183
20-06-2015, 22:41
Witam

W koncu i ja sie moge pochwalic swoja kuchnia.
Na przekór wszystkim:) oczywiscie dziekuje za porady TYM ktorzy brali czynny udzial w dyskusji.
pozdrawiam:)


Bardzo ładna kuchnia. Nic dodać nic ująć.

bettka
20-06-2015, 23:27
Czy ktoś ma w kluchni na ścianie lacomat i może napisać kilka słów, jak to się sprawdza? Mam frony matowe i blat też i nie jestem pewna, czy klasyczne szkło lub lacobel dobrze będą wyglądały w tym sąsiedztwie.

pinokio_a
21-06-2015, 12:25
Piękne te wszystkie kuchnie ale prawdę mówiąc jak oglądam to mam wrażenie, że wszystkie "na jedno kopyto". Tak jakby wszystkie byłyby zaprojektowane przez tą samą osobę.
Wiem, że szarości są modne ale trzeba też pamiętać, że każda moda przemija. Czy na prawdę nie ma nikt pomysłu na inne kolory? Czy jest tylko jeden przepis na ładną kuchnię: białe meble na wysoki połysk, czarne blaty i szare ściany? Szukam inspiracji i chętnie zobaczyłabym trochę innych kolorów. Może jakieś nowości ze świata? Kto przełamie tą monotonię? Też myślałam o szarościach ale teraz rozumiem, że chcę jednak kuchnię, która trochę odróżniałaby się od innych. Piękną i wyjątkową.
Czy ktoś jeszcze jest podobnego zdania?
pozdrawiam

ANKAg
21-06-2015, 14:53
oczywiscie masz racje, ale ja w rodzinnym domu wlasnie mialam kazde pomieszczeie w innym kolorze i mam traume na pomarancz zielen itp :) poza tym bryla domu otoczenie i charakter oraz ,,,zboczenie zawodowe" pokierowaly nas wlasnie do takich kolorów. W domu jeszcze nie mieszkamy, ale jak dojda dodatki i meble bedzie przyjemnie i wygodnie.
A Tobie zycze wielu pomyslów i inspiracji na zrealizowanie swioch marzen:)

Kejt_R
21-06-2015, 15:47
Piękne te wszystkie kuchnie ale prawdę mówiąc jak oglądam to mam wrażenie, że wszystkie "na jedno kopyto". Tak jakby wszystkie byłyby zaprojektowane przez tą samą osobę.
Wiem, że szarości są modne ale trzeba też pamiętać, że każda moda przemija. Czy na prawdę nie ma nikt pomysłu na inne kolory? Czy jest tylko jeden przepis na ładną kuchnię: białe meble na wysoki połysk, czarne blaty i szare ściany? Szukam inspiracji i chętnie zobaczyłabym trochę innych kolorów. Może jakieś nowości ze świata? Kto przełamie tą monotonię? Też myślałam o szarościach ale teraz rozumiem, że chcę jednak kuchnię, która trochę odróżniałaby się od innych. Piękną i wyjątkową.
Czy ktoś jeszcze jest podobnego zdania?
pozdrawiam

Pinokio, ja również często odnoszę takie wrażenie. Ale jest sporo wątków na tym forum, które temu przeczą. Sama też raczej pójdę w minimalizm, ale taki lekko okiełznany, ocieplony. To wygodne, praktyczne, nie męczy i łatwo zmienić odbiór przez kolorowe dodatki w razie zmiany nastroju ;)

drewa
21-06-2015, 17:59
Piękna kuchnia. Możesz napisać co to za blat? Możesz zamieścić jakieś zdjęcia z bliska?


Witam

W koncu i ja sie moge pochwalic swoja kuchnia.
Na przekór wszystkim:) oczywiscie dziekuje za porady TYM ktorzy brali czynny udzial w dyskusji.
pozdrawiam:)

321511
321512

fenix2
21-06-2015, 19:25
Piękne te wszystkie kuchnie ale prawdę mówiąc jak oglądam to mam wrażenie, że wszystkie "na jedno kopyto". Tak jakby wszystkie byłyby zaprojektowane przez tą samą osobę.
Wiem, że szarości są modne ale trzeba też pamiętać, że każda moda przemija. Czy na prawdę nie ma nikt pomysłu na inne kolory? Czy jest tylko jeden przepis na ładną kuchnię: białe meble na wysoki połysk, czarne blaty i szare ściany? Szukam inspiracji i chętnie zobaczyłabym trochę innych kolorów. Może jakieś nowości ze świata? Kto przełamie tą monotonię? Też myślałam o szarościach ale teraz rozumiem, że chcę jednak kuchnię, która trochę odróżniałaby się od innych. Piękną i wyjątkową.
Czy ktoś jeszcze jest podobnego zdania?
pozdrawiam

Właśnie każda moda przemija. Więc jaki sobie nie wybierzesz kolorek to lipa.
Ale przecież można iść w szarości i dać dodatki w fiolecie, czerwieni czy zieleni np. fronty. Co by za mdłe nie było.
Myślę, że chodzi również o utrzymanie czystości, "na szarym tak nie widać".
A te białe i błyszczące się jak psu jajka fronty lakierowane na pewno szybko wyjdą z mody jak już nie wychodzą. Buja!

ANKAg
22-06-2015, 06:56
Piękna kuchnia. Możesz napisać co to za blat? Możesz zamieścić jakieś zdjęcia z bliska?

Dziekuje. duzo mnie nerow kosztowala.
Blat to konglomerat :) z
http://kamiendladomu.com.pl/oferta-blaty-z-konglomeratu-kwarcowego kolor Starlight Grey. Z takimi drobinkami ktore sie mienia gdy pada na nie swiatlo sloneczne.
Parapety tez mam od Nich. firma godna polecenia ale nie wiem czy wysylaja kurierem ja je odbieralam osobiscie.

ANKAg
22-06-2015, 06:56
zawsze fronty mozna wymienic :) pozdrawiam

marta19866
22-06-2015, 12:55
Witam

W koncu i ja sie moge pochwalic swoja kuchnia.
Na przekór wszystkim:) oczywiscie dziekuje za porady TYM ktorzy brali czynny udzial w dyskusji.
pozdrawiam:)

321511
321512

piękna kuchnia, a powiedz co masz na podłodze?

miodelka
22-06-2015, 15:46
Dziekuje. duzo mnie nerow kosztowala.
Blat to konglomerat :) z
http://kamiendladomu.com.pl/oferta-blaty-z-konglomeratu-kwarcowego kolor Starlight Grey. Z takimi drobinkami ktore sie mienia gdy pada na nie swiatlo sloneczne.
Parapety tez mam od Nich. firma godna polecenia ale nie wiem czy wysylaja kurierem ja je odbieralam osobiscie.
widzę że ceny tych blatów wahają się od 500 do 1200zł, wiesz może na czym polega różnica.

ANKAg
22-06-2015, 17:28
Na podlodze paradyz taranto polpoler

ANKAg
22-06-2015, 17:30
niestety nie wiem na czym polega ta roznica w cenie. ja akurat trafilam na jakis blat ktory im zalegal w magazynie i z zamknietymi oczami wzielam:)

Tomkowa
22-06-2015, 23:36
Witam

W koncu i ja sie moge pochwalic swoja kuchnia.
Na przekór wszystkim:) oczywiscie dziekuje za porady TYM ktorzy brali czynny udzial w dyskusji.
pozdrawiam:)

321511
321512

ANKA, mogłabyś poprawić pierwszy załącznik? Chyba się nie otwiera?

ANKAg
23-06-2015, 05:52
ok prosze :)321789

ps Tomkowa Twoje lazienki powalaja

Czy ktos z Was natknal sie na czarny kwadratowy dozownik do plynu?? napalilam sie na czarna baterie ale musze kupic tez czarny dozownik i nie moge spotkac. Widzialam czarne okragle i czarne kwadratowe z podstawa srebrna ale calych czarnych nie znalazlam

szukam takich albo podobnych krzesel 321793 ktos cos wie??

bratkaf
23-06-2015, 09:45
http://www.momastudio.pl/meble/hokery-krzesla-barowe/krzeslo-barowe-eifel w załączniku są bardzo podobne, ja wpisałam w google hokery eifel i mi właśnie ta strona wyskoczyła, choć pewnie są i inne.

Kuchnia śliczna, gratuluję

lukasz69karolina
23-06-2015, 09:55
Witam

W koncu i ja sie moge pochwalic swoja kuchnia.
...
a gdzie masz lodówkę, piekarnik?
jako trzeci rząd??? czy gdzieś indziej


układ całkiem jak mój :)

ivy17
23-06-2015, 10:27
ok prosze :)321789

ps Tomkowa Twoje lazienki powalaja

Czy ktos z Was natknal sie na czarny kwadratowy dozownik do plynu??

ze takie coś ?
http://www.calvado.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/t/a/tacdis09_cs.jpg

NieJan
23-06-2015, 10:55
a gdzie masz lodówkę, piekarnik?
jako trzeci rząd??? czy gdzieś indziej


układ całkiem jak mój :)

Mnie również zastanawia gdzie jest lodówka, piekarnik, mikrofala. Szafek wiszących zero i po wszystko trzeba się kłaniać?

lukasz69karolina
23-06-2015, 12:01
Witam

W koncu i ja sie moge pochwalic swoja kuchnia.
...

a gdzie masz lodówkę, piekarnik?
jako trzeci rząd??? czy gdzieś indziej


układ całkiem jak mój :)
okej, odszukałam Twoje rysunki układu zabudowy :) już wszystko wiem
pokażesz fotkę wysokiej zabudowy??? u mnie jeszcze jej nie ma i chętnie coś podpatrzę, bo widzę że podobnie myślimy

jak Ci się spaceruje do lodówki??? :D
pytam, bo mam praktycznie identyczny układ u siebie i bardzo sobie to chwalę - jedyna różnica to taka że ciąg wysokiej zabudowy u mnie jest 3cim równoległym ciągiem mebli, a u Ciebie jest prostopadle - no ale to już pikuś :)



...Szafek wiszących zero i po wszystko trzeba się kłaniać?
brak wiszących szafek to nie problem przecież - też nie mam ani jednej i nie narzekam że się lekko schylić muszę :)

Karolina156
23-06-2015, 13:15
To moja ostatnia kuchnia - kiedyś ją lubiłam, teraz już nie :)
321811

Planuję kolejną właśnie w nowych wnętrzach i myślę o czerni, takiej jak te inspiracje w linku (bardziej czarne).
[moderowano linki reklamowe]

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z czarnymi meblami w kuchni? Albo może gotowe aranżacje?

ANKAg
23-06-2015, 15:45
a gdzie masz lodówkę, piekarnik?
jako trzeci rząd??? czy gdzieś indziej


układ całkiem jak mój :)

Witam!

ciesze sie ze jeszcze ktos oprocz mnie ma taki ukad:) wiesz ile bylo opinii na ten temat??? oczywiscie same negatywy!
Lodowka piekarnik i mikrofala sa za sciana po lewej. tzn beda, bo narazie stoi tylko lodowka. Dlaczego tak na raty ?? gdyz zastanawialismy sie nad lodowka czy do zabu dowy czy side by side- na 90 % chcielismy ss ale zobaczylismy beko http://www.mediaexpert.pl/lodowki/lodowka-beko-cn-147243-gw,id-223052 i zadecydowały A+++ :) teraz lodowka stoi i sie zastanawiam czy zabudowa po sufit czy niekoniecznie. Zdjecia dolacze Wam potem bo teraz w robocie siedze ;) i bede Was prosila znowu o glosy:)

ANKAg
23-06-2015, 15:47
ze takie coś ?
http://www.calvado.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/t/a/tacdis09_cs.jpg

ze takie cos tylko czarne http://tomsan.pl/dozownik-plynu-quadrix-alveus-chrom-p-1187.html

ANKAg
23-06-2015, 15:50
Mnie również zastanawia gdzie jest lodówka, piekarnik, mikrofala. Szafek wiszących zero i po wszystko trzeba się kłaniać?

Szafek wiszacych absolutnie NIE!! po co ? na szklanki? pod wyspa sa 3 szafki po 90 cm kazda z jednej i drugiej strony. w kazdej szafce od gory jest szuflada i w jednej mam akurat szklanki to nam absolutnie wystarcza :)

ANKAg
23-06-2015, 15:56
okej, odszukałam Twoje rysunki układu zabudowy :) już wszystko wiem
pokażesz fotkę wysokiej zabudowy??? u mnie jeszcze jej nie ma i chętnie coś podpatrzę, bo widzę że podobnie myślimy

jak Ci się spaceruje do lodówki??? :D
pytam, bo mam praktycznie identyczny układ u siebie i bardzo sobie to chwalę - jedyna różnica to taka że ciąg wysokiej zabudowy u mnie jest 3cim równoległym ciągiem mebli, a u Ciebie jest prostopadle - no ale to już pikuś :)



brak wiszących szafek to nie problem przecież - też nie mam ani jednej i nie narzekam że się lekko schylić muszę :)

Jejku podziwiam Ciebie za wytrwalosc w szukaniu szkicu mojej kuchni. Ja nie moglam mies 3 rzedow bo mam jeszcze z tamtej stomy wejscie do kuchni.
Na temat zabudowy napisalam wyzej. Lodowka stoi i wcale nam to nie przeszkadza ze trzeba do niej biegac wrec przeciwnie- wyjmuje z lodowki i klade na wyspe:)
Wrocajac do zabudowy- coraz czesciej mysle o tym aby zrobic ja tyko na wysokosc lodowki!
takie urzadzanie sie na raty wcale mi nie przeszkadza- wrecz przeciwnie, mam czas na zastanowienie sie i sprawdzenie wszystkiego! duzo rzeczy by bylo innych gdybym podejmowala decyzje od razu! mamy gdzie mieszkac wiec wszystko na spokojnie

ANKAg
23-06-2015, 15:59
http://www.momastudio.pl/meble/hokery-krzesla-barowe/krzeslo-barowe-eifel w załączniku są bardzo podobne, ja wpisałam w google hokery eifel i mi właśnie ta strona wyskoczyła, choć pewnie są i inne.

Kuchnia śliczna, gratuluję

Dzieki za namiary na hokery! cena zabujcza ;)
musze to przemyslec, chcialabym wlasnie krzeslami dodac koloru. Wczesnij myslalam o azurowych ale raczej byloby nudno:)

lukasz69karolina
23-06-2015, 16:23
...
ciesze sie ze jeszcze ktos oprocz mnie ma taki ukad:) wiesz ile bylo opinii na ten temat??? oczywiscie same negatywy!
...
nie dziwię się tym słyszanym negatywom :-P też słyszałam że niewygodnie, niezgodnie z zasadami ergonomii, bo nie mam zachowanego trójkąta roboczego - z tym że dla mnie tak jest idealnie! kuchnia jest moja i mnie ma w niej być dobrze :)

u mnie też na raty - mam tyle co TY: te dwa ciągi, a ten z wysoką zabudową pusty, stoi tylko lodówka tymczasowa na razie :)


Jejku podziwiam Ciebie za wytrwalosc w szukaniu szkicu mojej kuchni. ...
żaden problem - masz fotkę zaraz w dzienniku budowy ;)



...Lodowka stoi i wcale nam to nie przeszkadza ze trzeba do niej biegac wrec przeciwnie- wyjmuje z lodowki i klade na wyspe:)
...
mam to samo :)

i jak widać też urządzamy się na raty :D jest gdzie mieszkać, na czy spać - meble można dokupywać pomału, bo najpierw trzeba na nie zarobić:cool:

ANKAg
23-06-2015, 16:32
:hug::hug::hug: lukasz69karolina :hug::hug::hug:

Tomkowa
23-06-2015, 17:35
ok prosze :)321789

ps Tomkowa Twoje lazienki powalaja

Czy ktos z Was natknal sie na czarny kwadratowy dozownik do plynu?? napalilam sie na czarna baterie ale musze kupic tez czarny dozownik i nie moge spotkac. Widzialam czarne okragle i czarne kwadratowe z podstawa srebrna ale calych czarnych nie znalazlam


Potwierdzam pozytywne opinie o kuchni, bardzo ładna :yes: Też miałam zapytać o wysoką zabudowę i spodziewałam się jej na nieotwierającym się zdjęciu ;) Ale już wszystko jasne :)
Koniecznie ten dozownik musi być kwadratowy? :p Cały czarny, ale okrągły jest TU (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fdozow nik-ze-stali-szlach-na-plyn-do-naczyn-czarny-i5113242141.html) ;)

321839

Cały czarny jest też Grohe Ondus, tyle, że też owalny ;) Czarna bateria, którą planujesz nie będzie miała chromowanego ringu w podstawie?

ANKAg
23-06-2015, 18:09
Tomkowa boszzzzze kobieto!! jak Cie dorwe to usciskam!! faktycznie ta moja bateria ma cos na dole jasnego, zobacz -
bateria to ta http://www.mediaexpert.pl/baterie-kuchenne/bateria-teka-ic-915-czarna,id-229733?gclid=CLuw97SZpsYCFcbUcgodYqcFFQ&gclsrc=aw.ds ja tego jakos wczesniej nie widzialm! uratowalas mnie:) DZIEKUJE
kuje zelazo poki maz sie na baterie zgodzil ;)

skonieak
23-06-2015, 22:17
Tomkowa boszzzzze kobieto!! jak Cie dorwe to usciskam!! faktycznie ta moja bateria ma cos na dole jasnego, zobacz -
bateria to ta http://www.mediaexpert.pl/baterie-kuchenne/bateria-teka-ic-915-czarna,id-229733?gclid=CLuw97SZpsYCFcbUcgodYqcFFQ&gclsrc=aw.ds ja tego jakos wczesniej nie widzialm! uratowalas mnie:) DZIEKUJE
kuje zelazo poki maz sie na baterie zgodzil ;)

do tej baterii zdecydowanie polecam dozownik kwadratowy Blue Water http://www.electropoland.pl/dozownik-kwadratowy-blue-water-chrom,id11175.html, wygląda obłędnie, wiem bo mam taką baterię tylko białą i też szukałam kwadratowego dozownika tylko w bieli, a że nie było, to wybrałam ten i nie żałuję :D

Tomkowa
23-06-2015, 22:48
Tomkowa boszzzzze kobieto!! jak Cie dorwe to usciskam!! faktycznie ta moja bateria ma cos na dole jasnego, zobacz -
bateria to ta http://www.mediaexpert.pl/baterie-kuchenne/bateria-teka-ic-915-czarna,id-229733?gclid=CLuw97SZpsYCFcbUcgodYqcFFQ&gclsrc=aw.ds (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.mediaexpert.pl %2Fbaterie-kuchenne%2Fbateria-teka-ic-915-czarna%2Cid-229733%3Fgclid%3DCLuw97SZpsYCFcbUcgodYqcFFQ%26gcls rc%3Daw.ds) ja tego jakos wczesniej nie widzialm! uratowalas mnie:) DZIEKUJE
kuje zelazo poki maz sie na baterie zgodzil ;)

Dorwij mnie, dorwij :lol2: Nie wiem, jaki dozownik masz na oku, ale zobacz jak wygląda z chromowanym, o którym pisze skonieak. Nie jest źle, ale też wolałabym czarny ;)

321897

skonieak
23-06-2015, 23:02
Dorwij mnie, dorwij :lol2: Nie wiem, jaki dozownik masz na oku, ale zobacz jak wygląda z chromowanym, o którym pisze skonieak. Nie jest źle, ale też wolałabym czarny ;)

321897

Dokładnie tak :D

ANKAg
24-06-2015, 08:41
do tej baterii zdecydowanie polecam dozownik kwadratowy Blue Water http://www.electropoland.pl/dozownik-kwadratowy-blue-water-chrom,id11175.html, wygląda obłędnie, wiem bo mam taką baterię tylko białą i też szukałam kwadratowego dozownika tylko w bieli, a że nie było, to wybrałam ten i nie żałuję :D

a powiedz czy bateria warta tej ceny??


moze ja juz jestem jakas nie teges ale niiii cholery nie pasuje ten chromowany dozownik! fajny jest i wlasnie tagiego szukam ale czarnego :P

ANKAg
24-06-2015, 10:28
dodaje miejsce gdzie ma byc piekarnik i lodowka no i ,,jakas" zabudowa?
kto za wysoka do sufitu a kto za niska taka jak lodowka??321950 321951

prosze Was o rade ;)

pomiedzy lodowka w jedna i druga strone jest po 60 cm.
myslalam ze po lewej strone lodowki dam szuflady badz kargo a po prawej str lodowki piekarnik i mikro .
oczywiscie jakby byla nozsza ta zabudowa dokleje tapete ;)

bratkaf
24-06-2015, 10:49
No to chyba oddam pierwszy głos:)

glosuję za zabudową do wysokości lodówki, jak będziesz miała do sufitu to będziesz musiała stawać na jakiś stołek/drabinkę, a to nie jest przyjemne.

Kuchnia bardzo oryginalna, nietypowa, ale to akurat na wielki plus. Już jest ślicznie a będzie jeszcze śliczniej

ivy17
24-06-2015, 10:57
To i ja zagłosuję :-) Jestem za zabudową do samego sufitu - nie obawiała bym sięgania z wysoka , zawsze mozna tam dac rzeczy używane 1-2 razy w roku , jakąś choinkowo - zajączkową zastawę która idealnie będzie sie tam czuła przez resztę roku :rolleyes:

piu
24-06-2015, 10:59
przepiękna kuchnia :) Nie w moim klimacie, ale piękna :) I bardzo dobry pomysł z tapetą. Nieco już opatrzony wzór, ale jak coś jest tak udane, to nie dziwne :)

Z tym chodzeniem do lodówki mnie by także nie przeszkadzało, bo masz blisko wyspę do odkładania produktów :yes: Zabudowę bym zrobiła niższą, tj do lodówki.

p.s. bałabym się tylko tego wystającego, kamiennego blatu, że ktoś na to wpadnie, na ten róg.

ANKAg
24-06-2015, 11:07
Dziewczyny!

bardzo ale to bardzo Wam dziekuje za te mile slowa!!
nawet nie wiecie ile bylo na ten temat negatywnych uwag... tu na FM:) wszyscy jednym zdaniem mowili ze to poroniony pomysl dzielic kuchnie na 2 czesci.

przy wyspie planuje postawic ze 2 hokery.
A blat tylko tak wyglada ze wystaje jest duzo miejsca do sciany i nikt sobie zakretow nie skraca.

pod wyspa jest 6 szafek 90 wiec miejsca mam bardzo duzo!! nie potrzebuje wysokiej zabudowy tylko po to zeby pomiescic ,,gary". zastanawiam sie tylko jak bedzie ladniej :)

DZIEKUJE!!
:)

piu
24-06-2015, 11:15
parę hokerów

italia style

http://www.hit-meble.com.pl/images/stories/thumbs/L2hvbWUvZG9tby9kb21haW5zL2hpdC1tZWJsZS5jb20ucGwvcH VibGljX2h0bWwvaW1hZ2VzL3N0b3JpZXMvaXRhbGlhLXN0eWxl L2VnZy5qcGc=.jpg

http://www.italiastyle.pl/sklep/asortyment/hokery.html?page=4 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.italiastyle.pl %2Fsklep%2Fasortyment%2Fhokery.html%3Fpage%3D4)

miura

http://img17.allegroimg.pl/photos/400x300/49/24/49/19/4924491915

http://allegro.pl/krzeslo-hoker-miura-czarne-i4924491915.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fkrzes lo-hoker-miura-czarne-i4924491915.html)


inspirowany
http://imageshack.us/a/img706/7798/c009dc9a61fb4ea3b1739f2.jpg

http://allegro.pl/hoker-hokery-nowoczesne-krzeslo-barowe-one-i5282445605.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fhoker-hokery-nowoczesne-krzeslo-barowe-one-i5282445605.html)

Piękne kolorowe to same powyżej 2 tys zł znajduję :rolleyes:

p..s jak postawisz krzesła, będzie trudniej o zakręty, ufff, ja oczami wyobraźni widzę takie niebezpieczne miejsca pod kątem dzieci

owcaania
24-06-2015, 12:21
ANKAg to zalezy... jesli zabudowa do sufitu nie bedzie zbyt toporna i ciezka w tym pomieszczeniu to taka bym zrobila. Jesli jednak efekt mialby byc "dominujacy" i "przytlaczajcy" to zostawilabym na linii z lodowka. Ze zdjecia wnioskuje ze lepiej bedzie do linii z lodowka chociaz mojemu sercu blizsze sa zabudowy pod sufit:)

owieczka26
24-06-2015, 12:40
dodaje miejsce gdzie ma byc piekarnik i lodowka no i ,,jakas" zabudowa?
kto za wysoka do sufitu a kto za niska taka jak lodowka??321950 321951

prosze Was o rade ;)

pomiedzy lodowka w jedna i druga strone jest po 60 cm.
myslalam ze po lewej strone lodowki dam szuflady badz kargo a po prawej str lodowki piekarnik i mikro .
oczywiscie jakby byla nozsza ta zabudowa dokleje tapete ;)

Kuchnia bardzo ładna w niezawodnych kolorach.Minimalizm to najlepszy wybór;-)
Życzę miłych i pysznych chwil:wave::wave::wave::wave::wave::wave::wave:

owieczka26
24-06-2015, 12:47
ze takie coś ?
http://www.calvado.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/t/a/tacdis09_cs.jpg

Ja ma taki sam tylko szary robi pianę ;-)
http://www.multishop24.pl/soedahl-ceramiczny-dozownik-do-mydla-czarny-270ml.html

owieczka26
24-06-2015, 12:51
Ja ma taki sam tylko szary robi pianę ;-)
http://www.multishop24.pl/soedahl-ceramiczny-dozownik-do-mydla-czarny-270ml.html

zdjęcie321974

skonieak
24-06-2015, 12:56
a powiedz czy bateria warta tej ceny??


moze ja juz jestem jakas nie teges ale niiii cholery nie pasuje ten chromowany dozownik! fajny jest i wlasnie tagiego szukam ale czarnego :P

Powiem tak, woda leci jak z każdego innego ;) :p ale ten wygląd :D zdecydowanie wart swojej ceny :) problem jest z dopasowaniem dozowników , w moim przypadku białych, a Twoim czarnych nie robią jednobarwnych, tzn. Fragranit, z których wykonane są dozowniki jest domieszka w czarnym tych białych "kropek" http://www.sklep.lineablue.pl/pl_PL/p/Dozownik-kuchenny-ALVEUS-CARBON-CZARNY-91/777?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2015-06&utm_content=777#nclid=efdea3034daef2fe7200e4fe8302 fb29

Układ w kuchni mam bardzo podobny, też przedzielona półwyspem :) skoro masz wystarczajaco duża miejsca, to moim zdaniem zabudowa równa z lodówką będzie ładniej wyglądać. A taką tapetę mam w łazience ;)

lukasz69karolina
24-06-2015, 13:33
Tomkowa boszzzzze kobieto!! jak Cie dorwe to usciskam!! faktycznie ta moja bateria ma cos na dole jasnego, zobacz -
bateria to ta http://www.mediaexpert.pl/baterie-kuchenne/bateria-teka-ic-915-czarna,id-229733?gclid=CLuw97SZpsYCFcbUcgodYqcFFQ&gclsrc=aw.ds (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.mediaexpert.pl %2Fbaterie-kuchenne%2Fbateria-teka-ic-915-czarna%2Cid-229733%3Fgclid%3DCLuw97SZpsYCFcbUcgodYqcFFQ%26gcls rc%3Daw.ds) ja tego jakos wczesniej nie widzialm! uratowalas mnie:) DZIEKUJE
kuje zelazo poki maz sie na baterie zgodzil ;)
oj i nawet bateria ta sama nam się podoba :D
strasznie bym ją chciała, zgodę na zakup mam... ale ciągle nie mogę się zdecydować bo ona nie ma wyciąganej wylewki, co dla mnie jest ważne... i dlatego ciągle mam tymczasową łazienkową :lol2:

ja mam zboczenie, że wszędzie zabudowy muszą być pod sufit... niecierpię brudu i kurzu na górze do ścierania, więc nie toleruję takich mebli
w kuchni tym bardziej, bo tam taki tłusty brud się zbiera - ja bym zrobiła pod sufit tylko by nie sprzątać :-P
ja Ci szafki nie potrzebne to zawsze mogą to być blendy stałe i nie będzie się otwierało nad lodówką - co wg mnie jest jednak marnowaniem miejsca... bo za rok/pięć może się okazać że będzie co tam trzymać ;)

Paweł. K
24-06-2015, 17:25
WItam
Chciałbym się podpiąć do tematu kuchni :)
może ktoś polecić dobrą i sprawdzoną firmę z okolic mielca, która zajęła by się wykonaniem mebli a przede wszystkim była by w stanie wykonać wizualizację projektu???

piu
24-06-2015, 23:33
Koleżanka podpowiedziała mi patent, aby rozkładać na górze zabudowy płachty papieru, np. ulotki. Po paru tygodniach zdejmuje się delikatnie ulotki wraz z kurzem i rozkłada następne. 2 minutki, nie ma mycia :)

Tomkowa
25-06-2015, 00:13
Koleżanka podpowiedziała mi patent, aby rozkładać na górze zabudowy płachty papieru, np. ulotki. Po paru tygodniach zdejmuje się delikatnie ulotki wraz z kurzem i rozkłada następne. 2 minutki, nie ma mycia :)

Mam za sobą takie próby, bo nie mam szafek pod sufit ;) Zdecydowanie wolę raz w tygodniu wycierać meble ścierką. Papier zostawia się na dłużej, bo wydaje się, że po siedmiu dniach nic na nim nie ma. Później z wielką uwagą trzeba to ściągać, bo kurz przy najmniejszym ruchu fruwa. Nie polecam :no:

ANKAg
25-06-2015, 08:05
parę hokerów

italia style

http://www.hit-meble.com.pl/images/stories/thumbs/L2hvbWUvZG9tby9kb21haW5zL2hpdC1tZWJsZS5jb20ucGwvcH VibGljX2h0bWwvaW1hZ2VzL3N0b3JpZXMvaXRhbGlhLXN0eWxl L2VnZy5qcGc=.jpg

http://www.italiastyle.pl/sklep/asortyment/hokery.html?page=4 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.italiastyle.pl %2Fsklep%2Fasortyment%2Fhokery.html%3Fpage%3D4)

miura

http://img17.allegroimg.pl/photos/400x300/49/24/49/19/4924491915

http://allegro.pl/krzeslo-hoker-miura-czarne-i4924491915.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fkrzes lo-hoker-miura-czarne-i4924491915.html)


inspirowany
http://imageshack.us/a/img706/7798/c009dc9a61fb4ea3b1739f2.jpg

http://allegro.pl/hoker-hokery-nowoczesne-krzeslo-barowe-one-i5282445605.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fhoker-hokery-nowoczesne-krzeslo-barowe-one-i5282445605.html)

Piękne kolorowe to same powyżej 2 tys zł znajduję :rolleyes:

p..s jak postawisz krzesła, będzie trudniej o zakręty, ufff, ja oczami wyobraźni widzę takie niebezpieczne miejsca pod kątem dzieci

PIERWSZY WYGRYWA:) musze poczekac az stanieja:)
jaka powinna byc wysokosc takiego krzesla zeby bylo wygodnie bo cos mi sie wydaje ze musze rozgladac sie za tymi regulowanymi

troche poszperalam:
http://allegro.pl/hoker-krzeslo-barowe-flexi-chrome-nowosc-i5140380239.html
http://allegro.pl/hoker-krzeslo-barowe-spoon-super-design-i5334594059.html
http://allegro.pl/krzeslo-dankordesign-dsw-hoker-duzo-kolorow-i5452276746.html
http://allegro.pl/hoker-krzeslo-barowe-stripes-2-kolory-nowosc-i5282636050.html

a jkabym kupila jakis zwykly i zaniosla do tapicera siedzisko??
np taki http://allegro.pl/nowoczesny-hoker-barowy-zurich-white-do-kuchni-bar-i5432532126.html

piu
25-06-2015, 17:18
Dobrze by było przymierzyć się do takiego krzesła, czy jest wygodne i stabilne, na szczęście teraz można bez problemu odsyłać :)
Co do tapicerowania, to nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie nie sprawdziłaby się nawet tkanina easy clean, home magic itp. Może kiedyś zrobię sobie takie w bardzo ciemnym granacie, jak już młodsze wyfrunie z domu, nie wcześniej..
http://myfancyhouse.com/2012/11/16/dreamy-residence-in-mill-valley-by-urrutia-design/dreamy-residence-in-mill-valley-by-urrutia-design-19/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fmyfancyhouse.com%2 F2012%2F11%2F16%2Fdreamy-residence-in-mill-valley-by-urrutia-design%2Fdreamy-residence-in-mill-valley-by-urrutia-design-19%2F)

Urzekła mnie tak kuchnia. Na plastiku także nie chciałabym siedzieć. Wolałabym już chyba ten lakierowany mdf. Można by go było łatwo przelakierowac

piu
25-06-2015, 17:22
Mam za sobą takie próby, bo nie mam szafek pod sufit ;) Zdecydowanie wolę raz w tygodniu wycierać meble ścierką. Papier zostawia się na dłużej, bo wydaje się, że po siedmiu dniach nic na nim nie ma. Później z wielką uwagą trzeba to ściągać, bo kurz przy najmniejszym ruchu fruwa. Nie polecam :no:

spryskać trzeba zraszaczem do kwiatów i nic nie fruwa, ale faktycznie aż dziw, ile się tam tego potrafi nazbierać :lol2:

aga2183
25-06-2015, 22:45
Ja głosuję za zabudową do sufitu.