PDA

Zobacz pełną wersję : Miarkownik ciągu - jakie macie, co polecacie, bo chcę nabyć



marekcmarecki
18-04-2006, 16:36
Czy ktoś potrafiłby powiedzieć coś na temat takiego instrumentu?Czy różnią się od siebie tylko ceną? Podobno te tanie ( ok. 100 - 125zł) wytrzymują max. 2 sezony. Jeśli tak to dlaczego?Czy coś się w nich zużywa? Jak tak to co się w nich zużywa? Ja tego jeszcze nie mam i nigdy nie miałem, ale myślę, że ten instrument zabezpieczać powinien układ przed osiągnięciem zbyt wysokiej temp. (oczywiście w normalnych warunkach tzn. pomijając zanik napięcia w sieci :D )Pytam, bo ceny wachają się od 95zł(najtańsze z bi-metalem) do 400zł(elektryczne) ponoć bardziej czułe.

acca5
18-04-2006, 17:21
O rany a co to jest i do czego służy??

sSiwy12
18-04-2006, 17:35
Jest to takie "ustrojstwo", które nastawia "przepustnicę powietrza (szyber) lub przymyka dźwiczki - a tym samym ustala ilość powietrza do paleniska. Te proste mechaniczne na bazie bimetalu, lub "poduszki z np.eterem" "ciągle działają", w z wiązku z tym ulegają "dgradacji" mechanicznej (sprężyny tracą sprężystość, poduszki rozszczelniają się, a całość z uwagi na to że pracuje w wysokich temperaturach, po prostu pada. Inaczej jest z "poważnymi". Tam na różnię temperatur narazony jest tylko czujnik - reszta ma dosyć dobre warunki - to i trwałość jest większa.

vicio6
04-09-2007, 22:11
Witam
Od 2 lat jestem szczęśliwym posiadaczem elektronicznego miarkownika, po tym gdy przestały funkcjonować 2 tradycyjne.
rozpalam w piecu i zapominam o sprawie - sam pilnuje temperatury, włącza pompę, a w domu mam takiego pilocika i z pokoju mogę sobie zrobić cieplej albo zimniej.
Aaa i jeszcze ma alarm jak temperatura przekroczy np. 90 stopni (to można sobie też zmieniać)
Znalazłem go w internecie.
zerknij sobie: dksystem.pl
Pozdro