PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C96 CYRKON



Strony : 1 [2]

Arol_62
24-11-2008, 19:59
Dzieki twoim zdjeciom wbudowalem te okna wyzej(projekt ma bledy konstrukcyjne).W laziece okno jest mniejsze niz w projekcie i wyzej zabudowane , sufit tez jest o 10 cm wyzej ,tak ze nie bede mial niszy tylko prosta sciane ,musze zrezygnowac jedynie z widoku przez te okno ... chyba ze bede stal na taborecie .Jak zrobie zdjecia to pokaze :D

Pozdrowienia

gniezno
25-11-2008, 08:36
osobiście też dałem wyżej
te okna mają mi dawać światło a nie pokazywać widok na okolicę


nadal czekam na gaz - to jakaś paranoja

gniezno
18-12-2008, 22:59
mam gaz przyłączony - jeszcze licznik i kocioł :lol:

jaki wybrałeś [you] ogrzewanie?

Kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR / II 24 BS100 - nad tym się zastanawiam

"Kocioł kondensacyjny De Dietrich gazowy naścienny, model MCR / II 24 BS100.
Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem c.w.u. 100 l.
Moc 24 kW.

Zestaw zawiera:
- kocioł jednofunkcyjny MCR / II 24 T
- podgrzewacz c.w.u. SR 100
- zestaw połączeniowy kocioł-podgrzewacz c.w.u.
- czujnik c.w.u.

MCR ma niewielkie wymiary 67x40x30 cm, estetyczną obudowę i może być montowany również w ciągu szafek kuchennych. Do kotła może być podłączony zasobnik De Dietrich o pojemności 100 lub 150 litrów. Kocioł jest wyposażony w modulowany palnik gazowy. Średnia roczna sprawność sięga 109%.

DANE TECHNICZNE:

Naścienny kondensacyjny kocioł gazowy, o budowie kompaktowej, do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w podgrzewaczu warstwowym SR 100, umieszczonym pod kotłem.
Do pracy z gazem ziemnym lub propanem.
Sprawność przy 40/30 stopni celcjusza do 109%
Niska emisja zanieczyszczeń: NOx<70 mg/kWh
Wymiennik ze stali nierdzewnej z powdójną powłoką zewnętrzną z materiału kompozytowego
Palnik gazowy ze stali nierdzewnej z całkowitym wstępnym zmieszaniem, modlulujący w zakresie od 25 do 100% mocy, wyposażony w tłumnik zasycania powietrza.
Zapłon elektroniczny i jonizacyjna kontrola płomienia
Konsola sterownicza z ofertą regulacji na 2 poziomach komfortu; poziom 1: termostat pokojowy, poziom 2: regulacja pogodowa z możliwością sterowaina do datkowo obiegu bezpośredniego, mieszaczowego, przy podłączeniu zdalnego sterowania z określonym interfejsem komunikacyjnym i czujnika zewnętrznego.
Kompletne wyposażenie: ułatwiająca instalację rama montażowa z fabrycznie zamontowanym zespołem zaworów wodnych i gazowych, naczynie wzbiorcze, zawór przełączający c.o.-c.w.u. odpowietrznik automatyczny, itd.
Do kotła MCR można dołączyć m.in. termostaty pokojowe i automatykę pogodową.


KONDENSACJA:

Kondensacja, czyli oszczędność energii! Dzięki naściennym kotłom MCR zużyjecie Państwo mniej gazu, wobec czego możecie zaoszczędzić aż do 40% dotychczas ponoszonych kosztów ogrzewania!

Ciepła woda na żądanie! Kocioł wyposażony w wymiennik płytowy o dużej wydajności pozwala na korzystanie z dużej ilości ciepłej wody, zawsze o tej samej temperaturze! Zostaje ona przygotowana natychmiast - koniec z zimnymi prysznicami!

Zwarta konstrukcja i wyjątkowa lekkość! Kotły MCR są jednymi z najmniejszych dostępnych na rynku. Można je umieścić wszędzie, gdzie sobie Państwo zażyczycie, a niewielki ciężar pozwala na zainstalowanie ich na zwykłej ściance działowej. Kompaktowy, lekki, estetyczny... MCR! "

Arol_62
20-12-2008, 15:49
Gratulacje,ja mam do gazu 150 m ,czekam na warunki...,czy sie oplaci ,innaczej piec na pellets.

Pozdrawiam

Arol_62
11-01-2009, 11:37
Mam nowe zdjecia ,zapraszam :D

Krisker
12-01-2009, 07:01
Nieźle to wygląda. Te 16cm wełny nad poddaszem użytkowym, to nie za mało?

Mycha Mika
12-01-2009, 14:52
Witam ponownie,
fundamenty wymurowane i zabezpieczone na zimę, materiał na ściany dojechał w zeszłym tygodniu. W ostatniej chwili zmieniliśmy ściany 1W na 2W. Wybralismy Silkę 24 + 20 cm styropianu Platinum Plus z Termo Organiki. Mam nadzieję, że to będzie dobre posunięcie, które zaoowocuje w przyszłości oszczędnościami w rachunkach, jeśli nie to i tak nic nie tracimy, bo koszt "zrobienia" ścian na gotowo z materiałem wyjdzie tyle samo co przy 1W.
Mieliście rację z tymi wiązarami. Ja rozesłałam zapytanie do 15 firm, tylko kilka nadesłało ofertę, pozostali nie byli uprzejmi nawet zadzwonić i powiedzieć że nie są zainteresowani. W sumie to jest to możliwe do wykonania, ale koszt z transportem i montażem kształtuje się od 25 - 35 tyś. Więc byłam na spotkaniu z cieślą (ponoć najlepszy w województwie), oglądał i drapał się po głowie mówiąc, że takiej jeszcze nie robił, czyli standart. Za robociznę zawołał 35 zł/m2 dachu i stropu, co w naszym przypadku (po powiększeniu budynku) daje jakieś 8200 zł dodając do tego zakup drewna powinno wyjść taniej niż gotowe wiązary, ale wciąż się wacham. Jak to wygladało u was? Ile wam policzyli za więźbę? Dziwi mnie to doliczenie stropu.
Acha, Kriskier mógłbyś mi napisać jaką dachówkę wybrałeś? Widziałam na zdjęciach, że Braas-a, ale nie wiem jaki kolor i model. Będę wdzięczna za info bo strasznie mi się podoba. Nie widziałam u ciebie krańcówek, możesz mi napisać jak to technicznie wykonać, żeby nie były potrzebne ?
Pozdrawiam wszystkich.
Zdjecia z "raczkowania" umieszczę nastepnym razem.

Arol_62
12-01-2009, 18:22
Nieźle to wygląda. Te 16cm wełny nad poddaszem użytkowym, to nie za mało?

Przyjdzie jeszcze druga warstwa 5 cm Superrocka,razem 21 cm .Cale poddasze bedzie zaizolowane 21 cm warstwa ocieplenia.Wiecej sie nie da.
W krokwie mozna wsadzic tylko max 16 cm a za profilami CD 27 x60 chcialem 6 cm jako druga warstwe ,ale Rockwool Polska nie ma welny o grubosci 6 cm...Wiecej welny nie ma sensu dawac bo trzeba to zrobic kosztem szerokosci i wysokosci pomieszczen.

Pozdrawiam.

Ja za zrobienie wiezby zaplacilem 4000,- i bylem bardzo zadowolony z Ciesli :D

Krisker
13-01-2009, 06:51
Witam ponownie,
Ile wam policzyli za więźbę? Dziwi mnie to doliczenie stropu.
Acha, Kriskier mógłbyś mi napisać jaką dachówkę wybrałeś? Widziałam na zdjęciach, że Braas-a, ale nie wiem jaki kolor i model. Będę wdzięczna za info bo strasznie mi się podoba. Nie widziałam u ciebie krańcówek, możesz mi napisać jak to technicznie wykonać, żeby nie były potrzebne ?
Pozdrawiam wszystkich.
Zdjecia z "raczkowania" umieszczę nastepnym razem.


Mi za więźbę policzyli 3000 i nic nie marudzili, że nietypowa. Wyszło OK. Dachówka to Braas celtycka lumino kolor ceglasty. Krańcówek nie mam, bo wymyśliłem sobie drewniane wiatrownice. A co do ścian zewnętrznych - dobry wybór. Domek jest mały i jeśli nie zchrzanią Wam docieplenia dachu, to będzie bardzo ciepły i łatwy do ogrzania.

Mycha Mika
13-01-2009, 08:17
Krisker ale mnie zszokowałeś z tymi 3000 zł, to jak za darmo. A ci twoi fachowcy przyjmują zlecenia z całego kraju ? Może by mnie odwiedzili w marcu na kilka dni i zrobili mi więżbę? :lol:
Pozdrawiam

Krisker
14-01-2009, 09:36
Pamiętaj, że to był 2006r. :wink:

PawełP
16-01-2009, 12:58
Witam, ja we wrześniu 2008 cieśli zapłaciłem ok. 2500 zł + doszło 850zł za dźwig - wiązary były przygotowane w całości na ziemi. Oczywiście nie liczę zapłaty dla pomocnika - czyli dla mnie.
Też zrobiłem ścianę 2w - gazobeton (prefabet), na to pójdzie 15cm styropianu LAMBDA z oferty termoorganiki lub swisspor (tego szarego)
Zrobiłem jeden błąd: zamieniłem murłatę z projektu na grubszą, za poradą cieśli zresztą, co zaowocowało koniecznością zabudowy ścianki kolankowej płytą OSB, gdyż nawet na najcieńsze bloczki nie było już miejsca.
Tak więc część poddasza będę miał jak w kanadyjczyku!!
Pozdrawiam

gniezno
06-02-2009, 21:13
ja za cały "dach", konstrukcja, dachówka, okna i malowanie podbitki itp. zapłaciłem 10 000

Arol_62
08-02-2009, 15:52
W tym roku nie bedzie chyba takiego wariactwa budowlanego jak w latach 2007/2008 to i o ekipe bedzie latwiej i o lepszych fachowcow :D :D :D

Mycha Mika
09-03-2009, 11:05
Co tak cicho na tym forum? Można by rzec jak w tym utworze "Gdzie ci mężczyźni?..."
Wszyscy tak zajęci budowaniem, że nikt już nie zdaje relacji z "Placu Boju".
Co tam u Was budowniczowie?
Krisker czy zamieszkałeś już w swoim gniazdku? Może prześlesz jakieś nowe fotosy? Czy twoja elewacja, z której byłeś tak niezadowolony, zimą prezentuje się lepiej?
U mnie w zeszłym tygodniu odbyło się lanie wieńca. Od jutra cieśle będą się zmagać z wieźbą. Przez tydzień docinanie, spasowanie, struganie, malowanie itp. a od następnego tygodnia niech pnie się do góry! Potem od razu dachówka i pod koniec marca może będzie stan surowy otwarty. Już nie mogę się doczekać bo dachówka już dawno czeka, po długim namyśle wybrałam ceramiczną, bo dostałam na nią duży upust. Renesansowa L-15 Kunice z Koramic-a w kolorze czerwona angoba. To jeszcze nie jest do końca to o czym marzyłam, ale na realizację marzeń nie starczyło skromnego budżetu.
Okna już zamówione i zapłacone, będą do odbioru 27 marca, mniej więcej w tym samym czasie co drzwi zewnętrzne.
Jakie okna wybieraliście do swoich Cyrkonów? A czym się kierowaliście przy wyborze drzwi zewnętrznych?
My wybraliśmy okna drewniane, bo ich urok "osobisty" przyćmił wszyskie wady, no i cena w lutym była rewelacyjna. Ale za to przy drzwiach zewnętrznych popełniłam profanację, bo z uwagi na trzy psy drewno było wykluczone.

Arol_62
10-03-2009, 20:41
Witam,
Przestoj zimowy, ja ruszam na poczatku kwietnia .Mieszkam troche daleko od budowy to buduje z doskoku .
Okna zamowione ,PCV 5 komorowe ,sasiad ma firme to nie szukalem daleko ,dal najlepsze ceny ,z montarzem.Hydraulik ma zrobic kilka rzeczy i tynkarze tez zamowieni.Jak cos zrobie to podesle kilka zdjec.

pozdrawiam

Budowniczy Cyrkona :D

OSTROSIA
03-04-2009, 18:30
:roll:

OSTROSIA
03-04-2009, 19:21
Witam na początku chciałam sie przywitać jako ze jestem tu nowa.Cyrkona zaczełam budowac w zeszłym roku na wiosnę metodą tradycyjną tzn. sciany standartowo murowane z pustaków plus ocieplenie.Pod koniec roku domek stał już w miare gotowy przykryty daszkiem,opapowany.Teraz przede mną mnóstwo robót wykończeniowych.W związku z tym mam pytanko jaki jest orientacyjny koszt okien? ja po moich rozeznaniach znalazłam od 5 tyś za białe do 7 tyś. za brązowe które mi się bardzo podobają i tak sobie mysle czy są to dobre ceny.pozdrawiam[/img]

Krisker
04-04-2009, 06:42
Miałem identyczną wycenę. Ramy 5 komorowe, szyba k=1.1.

gniezno
14-04-2009, 20:42
Ja zapłaciłem 6800

dachowe 4200 (mam 4 sztuki)

Arol_62
26-04-2009, 18:22
Witam,
Nowe zdjecia online z budowy ,zapraszam :D

gniezno
02-05-2009, 21:43
Postępy widoczne, gratulacje. 8)

Mycha Mika
07-05-2009, 12:01
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności. Stan surowy otwarty zakończony. Teraz kładziemy instalacje, w przyszłym tygodniu zalewamy posadzki, potem okna i drzwi i ścianki działowe. Jak się chce wiele rzeczy wykonać samemu to prace postępują w zółwim tempie. Mam wreszcie parę fotek (z 1 maja), wszystkich ciekawych jak wygląda Cyrkon z daszkiem zapraszam do oglądania.
A co u Was? Jak postępują prace? Kiedy planujecie wprowadzkę?

Arol_62
12-05-2009, 17:49
Domek wyglada ciekawie :D .Masz jakies zdjecia pomieszczen?
Ja buduje z doskoku (jak mam urlop),z przeprowadzka sie nie spiesze...
w lecie planuje zrobic tynki zewnetrzne ,wylewki i wstawic drzwi :D

pozdrowienia

Mycha Mika
03-06-2009, 08:59
Witam serdecznie,
dzięki za słowa uznania. Niestety nie mam jeszcze żadnych zdjęć wnętrza. Jestem obecnie na etapie budowania ścianek. Wybraliśmy lekkie konstrukcje, zamiast tradycyjnych ścian murowanych. Murowane oddzielają tylko kotłownię. Wykonawcami jesteśmy sami, więc mamy czas tylko popołudniami, lub w weekendy. Prace postępują powoli, ale postaram się zamieścić niedługo jakieś fotki (brak mi ostatnio czasu na ich zrobienie). Skończyliśmy właśnie rozprowadzać instalację elektryczną, wodną i co. Dziś wkracza ekipa z montażem grzejników, pieca na paliwo stałe i rozruchem całej instalacji. To będzie nasza "chwila prawdy" :lol:

gniezno
21-06-2009, 13:44
ja już mieszkam :D

jest super

w ostatniej fazie wykonane:

poręcz

http://www.empikfoto.pl/albumy38/125462/841202/thumbs/26165908_zdjecie009.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=26165908&filename=zdjecie009.jpg)

kuchnia

http://www.empikfoto.pl/albumy38/125462/841202/thumbs/26165328_zdjecie001.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=26165328&filename=zdjecie001.jpg)

jadalnia

http://www.empikfoto.pl/albumy38/125462/841202/thumbs/26165313_zdjecie008.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=26165313&filename=zdjecie008.jpg)

Arol_62
12-07-2009, 12:29
gratulacje, :D :D :D ladne

RN80
20-07-2009, 22:20
Witam :D też mam zamiar już wkrótce rozpocząć budowę Cyrkona. Wprowadzamy pewne zmiany takie jak wylanie stropu betonowego i górnego również z betonu bo strop drewniany mnie najbardziej raził w tym projekcje. Pozdrawiam.

gniezno
18-10-2009, 20:54
Jak reszta?
Ktoś tu jeszcze zagląda?

Krisker
19-10-2009, 07:08
Szkoda, że Arol usunął galerię :-?

Arol_62
26-10-2009, 13:58
Myslalem , ze tu juz nikt nie zaglada ,ale teraz szybko to naprawie :)
mam pytanie co myslicie o dwukolorowej elewacji na cyrkonie ?? wlasciwie na to upiera sie moja lepsza polowka :D ,macie jakies pomysly ?? siema

Sylwunka22
08-11-2009, 13:15
Hallo! Na wiosnę zaczynamy z mężem budowe Cyrkonu! A u Was jak tam z budowa! Moze jakies zdjęcia przeslecie! Pozdrawiamy

Arol_62
11-11-2009, 20:28
witam!

stworzylem nowe webalbum... link jest w podpisie :)

zycze milego ogladania.

pozdrawiam

Krisker
12-11-2009, 08:38
Uuu, widzę, że prace są zaawansowane! :D

Bawaria
22-11-2009, 13:03
Dziekuje bardzo Kriskerowi i Arolowi za udostepnienie zdjec, ktore bardzo mi pomogly w budowie mojego Cyrkona. Glowne zmiany wobec projektu to brak kominka (zamiast tego pion wentylacyjny) i sciana kolankowa murowana, na niej oparta murlata i krokwie. Budowa trwala niewiele ponad szesc miesiecy, poddasze jest jeszcze niewykonczone, bede probowal robic sam podczas urlopow.[uhttp://picasaweb.google.de/EmilSzynwelski/MojCyrkon#5406905389573016530rl][/url]

Bawaria
22-11-2009, 16:05
Pszepraszam, nie wyszlo mi z tym linkiem na zdjecia, sproboje jeszcze raz
[/http://picasaweb.google.de/EmilSzynwelski/MojCyrkon#url], jakby mi znowu nie wyszlo to jak ktos ma czas i ochote to niech sam wpisze http://picasaweb.google.de/EmilSzynwelski/MojCyrkon#
Jak jestescie zainteresowani moge zalaczyc inne zdjecia (od fundamentow, jest tego duzo), jezeli ktos potrzebuje porady, to chetnie podziele sie doswiadczeniem. Pozatym bardzo zachecam do wyboru tego projektu i budowy tego domu, jest bardzo prosty w formie, proporcjonalny i przez to piekny. Przez wybor dobrej jakosci materialow wykonczeniowych mozna uzyskac calkiem ciekawy efekt, prosta konstrukcja powoduje, ze jest realny w finansowaniu. Przy wyborze projektu musimy sie kierowac, naszymi potrzebami, dom nie moze byc ani za duzy (na pokaz dla rodziny i sasiadow), ani za maly, wtedy nie bedzie wygodny, Cyrkon to dobry dom dla rodziny z jednym, dwojka dzieci. Musimy myslec o tym, ze dzieci dorosna i zaloza wlasne rodziny, pozniej przyjdzie taki czas, ze z dwojga malzonkow pozostanie niestety tylko jedno. Kto bedzie ogrzewal ponadwymiarowe powierzchnie, kto to bedzie sprzatal? W Cyrkonie podoba mi sie, ze na parterze jest pelnowartosciowe mieszkanie z sypialnia i lazeinka, podejrzewam, ze na starosc nie bedzie mi sie chcialo latac po schodach. Jako ciekawostke powiem, ze budowalem ten dom nadzorujac cale przedsiewziecie przez internet i telefon, bo nie moglem byc na budowie. Liczylem sie z niedoskonalosciami, jakie mogly przez to powstac, ale przyznam, ze wyszlo calkiem dobrze. [/img]

Arol_62
22-11-2009, 17:32
Gratulacje ,
Bardzo mi sie podoba ,ladne zestawienie kolorow ,brawo. :D
Przeslij kilka zdjec z budowy to poogladamy .Jakich uzyles materialow ,
i jak sprawowaly sie ekipy budowlane?

Pozdrowienia

Arol_62
22-11-2009, 17:39
Wrzucilem projekt elewacji :D
prosze o opinie..

Bawaria
22-11-2009, 20:51
Mi osbiscie bardzo sie podoba, gratuluje odwagi, jesst smiale i intertesujace. Ciemny dach, brazowa podbitka i sciany bialo-zolte(ew. zoltopodobne). Wyglada interesujaco. Od poczatku wiedzialem, ze masz swoj wlasny styl i zycze satysfakcji w ksztaltowaniu okolicy zamieszkania na "Twoj obraz i podobienstwo"
Krisker, Arol, dziekuje jeszcze ra,z znam wasze domy jak moj wlasny, ogladalem dokladnie kazde wasze zdjecie, i mimo, ze moze sa usuniete, u mnie w kaputerze mam juz zapisane kazde z nich. Bardzo mi pomogliscie w realizacji moich marzen. Dziekuje.

Bawaria
22-11-2009, 21:06
Materialy to podobnie jak u Ciebie Arol to nasz polski Solbet 36cm, na to 6cm (a jednak) ocieplenia. Nie chcialem ocieplac, ba wierze w ta technologie, ale ustapilem, zeby wszystkim mordki zatkac. Moim zdaniem, nie ma sensu inwestowac specjalnie w mury, bo cieplo ucieka przez wentylacje i okna, ale nikt nie chcial mnie sluchac, to dla spokoju publicznego mam sciany z Solbet klasa gestosci 400 i grubosc 36 cm, a na to jeszcze dla plebsu steropian 6cm.
A swoja droga mieszkam 60km od Salzburg i 30 km od Kufstein, to juz prawie Austria, oder?

Arol_62
23-11-2009, 18:01
Jestesmy szczesliwi ,ze nie jestesmy jedynymi inwestorami budujacymi Cyrkona na odleglosc, tym bardziej ze smaczek mamy podobny .Wybierajac ten projekt kierowalismy sie dokladnie tymi samymi kryteriami co TY (ma byc dla nas nie na pokaz) . Twoj domek zrobil na nas wrazenie, szczere gratulacje!!
Udalo ci sie to wszystko zrobic w przeciagu 6- miesiecy??
Co to byla za ekipa??
Poprostu marzenie!!
Wiesz co do koloru naszej elewacji to bedzie raczej podobny do terakoty (cieply gliniany) bardzo trudno go opisac , a moze ty masz jakis pomysl?
Mam do ciebie prosbe Bawaria czy moglbys pokazac swoje schody na gore??
Bysmy byli wdzieczni bo teraz juz sie glowimy nad wykonczeniem dolu,co prawda u nas to jeszcze potrwa , ale chcemy sie dobrze przygotowac.
Siemka sasiedzie :wink:

Bawaria
24-11-2009, 14:25
Jezeli chodzi o schody, to jeszcze ich nie ma, zrobie raczej po zabudowie poddasza, ale juz wiem jakie beda. Na poczatku chcialem ze spocznikiem, jak w projekcie, ale odwiedzilo mnie dwoch wykonawcow schodow i obydwaj polecali mi schody zabiegowe, bo zajmuja mniej miejsca, sa tansze(tansze???!!!) i ponoc nie mniej wygodne. Schody beda azurowe (bez podstopni), z czesciowo metalowa tralka, z drewna bukowego barwionego na orzech. Bedze mi robil ten wykonawca http://www.schodydrewniane.eu
Obydwaj wykonawcy zapropanowali ta sama cene 8 tys. (liczylem na mniejszy wydatek).
Jezeli chodzi o ekipe to popisal sie wujek Mirek, zawodowy murarz z kilkoma pracownikami i instalatorzy tez dzialali sprawnie, wiekszosc materialow mialem juz kupiona przed rozpoczeciem budowy, byly tylko przechowywane u hurtownika, na telefon przywozone na plac budowy, podobnie bylo z wiezba, czekala w tartaku na wlasciwa chwile.
Przy wyborze kolorow nie sluchaj doradcow, pozostan soba, na pewno bedzie ciekawie, zawsze sie ciesze na ogladanie tego domku troche w innym wydaniu. Pozdrawiam

lbryndal
01-12-2009, 18:45
ja już mieszkam :D

jest super

w ostatniej fazie wykonane:

poręcz

http://www.empikfoto.pl/albumy38/125462/841202/thumbs/26165908_zdjecie009.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=26165908&filename=zdjecie009.jpg)

kuchnia

http://www.empikfoto.pl/albumy38/125462/841202/thumbs/26165328_zdjecie001.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=26165328&filename=zdjecie001.jpg)

jadalnia

http://www.empikfoto.pl/albumy38/125462/841202/thumbs/26165313_zdjecie008.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=26165313&filename=zdjecie008.jpg)

witam

dawno nie zaglądałem i widzę jakieś schody i to dwukolorowe !!

można prosić o więcej zdjęć i opis z czego są wykonane ? to są płytki ?

m-a-r-e-k
07-12-2009, 17:47
:D > Cześć Dzięki waszym zdjęciom i informacją udało się dobrnąć bez większych wpadek. Do końca roku przeprowadzka na parter.
Piętro będzie na potem. Gdybym umiał wkleić zdjęci to bym chociaż parter wrzucił :( .
pozdrawiam :D

Arol_62
09-12-2009, 17:23
szkoda :( ,moze poszukaj jak sie wkleja zdjecia ,sa jakies strony gdzie to jest opisane :D

m-a-r-e-k
12-12-2009, 13:19
:D
jestem najbardziej zadowolony z:
kominka
http://i48.tinypic.com/bfnio5.jpg
schodów
http://i45.tinypic.com/ohjyis.jpg
obudowy belek
http://i45.tinypic.com/2ymgdwj.jpg
wymaga to jeszcze uzupełnień
pozdrawiam :D

Arol_62
12-12-2009, 18:28
Bardzo nam sie podoba :D ,kominek fajny ,gratulacje.
Mrzuc moze zdjecia schodow,sa interesujace i chcielibysmy podobne ...
ja
Jaki jest wymian ?, i ile cie kosztowaly...
Macie moze ogrzewanie podlogowe ,czy normalne grzejniki i jaki kociol ?
Pozdrowienia :D

Krisker
13-12-2009, 10:05
Przyłączam się do pytania o cenę schodów i proszę o więcej zdjęć (schodów, ale i nie tylko)! Czym obłożone belki?

Arol_62
13-12-2009, 17:27
http://picasaweb.google.com/lh/photo/cmCr-y8ujXoajIXCCUPAuQ?feat=directlink[/img]
Zdjecie schodow ktore nas interesuja :D[/img]

m-a-r-e-k
14-12-2009, 17:19
:D cześć
wymian taki jak pisał kriskier chyba wysoki na 30cm
Schody są z jesionu cena kompletnych z balustradą wyszła 11.500
belki są obłożone tzw korytem w kształcie litery U . Koryto sosna bejcowana
Z uwagi na brak gazu ogrzewanie elektryczne z płytą akumulacyjną podłogową i sterowaniem devi. Podstawowym źródłem ciepła zakładam będzie kominek. Nie wiem jak długo wytrzymam jako palacz.
kominek w budowie
http://i45.tinypic.com/27xky0l.jpg
mini drewutnia
http://i48.tinypic.com/14wq71h.jpg
schody w trakcie
http://i48.tinypic.com/2h2ppxt.jpg
pozdrawiam :D

Bawaria
31-12-2009, 16:16
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2010, dla wszystkich budowniczych "Cyrkonow", jak i dla szczesliwych juz wlascicieli wybudowanych domow. Zycze nam wszystkim, aby ten nasz caly wysilek zrodzony z naszych marzen stal sie centrum zycia rodzinnego w milosci i pokoju.

Arol_62
24-01-2010, 10:54
Witam,
Po bardzo pracowitym urlopie swiatecznym :D -efekty widoczne na dolaczonych zdjeciach

Pozdrawiam

Bawaria
25-01-2010, 17:47
Szykuje sie bardzo mile gdniazdko u Ciebie na poddaszu. nic tak dobrze nie smakuje jak osiagniecie czegos swoja wlasna praca, dlatego z calego serca gratuluje Ci Arol.

gniezno
07-03-2010, 14:41
Oj dawno nie zaglądałem tu, sorry.

Schody tak to płytka 2 kolory - nie pamiętam nazwy gdzieś na fakturze jest pewnie - ogólnie zadowolony jestem z tego pomysłu. Pierwszy bieg w ciemnej barwie - 2 bieg jasna i całość kolorów wchodzi i ten temat

B




ja już mieszkam :D

jest super

w ostatniej fazie wykonane:

poręcz

http://www.empikfoto.pl/albumy38/125462/841202/thumbs/26165908_zdjecie009.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=26165908&filename=zdjecie009.jpg)

kuchnia

http://www.empikfoto.pl/albumy38/125462/841202/thumbs/26165328_zdjecie001.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=26165328&filename=zdjecie001.jpg)

jadalnia

http://www.empikfoto.pl/albumy38/125462/841202/thumbs/26165313_zdjecie008.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=26165313&filename=zdjecie008.jpg)

witam

dawno nie zaglądałem i widzę jakieś schody i to dwukolorowe !!

można prosić o więcej zdjęć i opis z czego są wykonane ? to są płytki ?

Arol_62
18-04-2010, 18:04
Witam,
Elewacja juz gotowa,widzialem tylko zdjecia ,ale wyglada dobrze...

Arol_62
23-04-2010, 16:48
Przesylam zdjecia elewacji

Arol_62
23-04-2010, 16:59
Na picasa widac lepiej ,cokol ma byc jasnoszary ...
Pozdrawiam

Arol_62
09-05-2010, 18:44
Czemu tu tak cicho?

Arol_62
23-05-2010, 14:01
Widok domu z gotowa elewacja... ;)

jaro1234
26-05-2010, 14:40
Witam nie dlógo zacznę bódowę cyrkona od dawna czytam to forum i mam nadzieję ,że dzieki waszym wskazówką uniknę błedów pozdrawiam.

kijow31
29-05-2010, 10:33
ja również za miesiąc zaczynam budowę CYRKONA.
pozdrawiam

kijow31
29-05-2010, 11:08
Witam, czy murowałes ściankę, która jest pomiędzy jednym, a drugim biegiem schodów ?

Arol_62
29-05-2010, 14:10
Do kogo to pytanie?jak do mnie to ja pozostalem przy stropie drewnianym i przyjda schody drewniane ,czyli zadnej scianki.

kijow31
03-06-2010, 09:20
Do kogo to pytanie?jak do mnie to ja pozostalem przy stropie drewnianym i przyjda schody drewniane ,czyli zadnej scianki.

Witaj Arol, pytanie było do Ciebie, dobrze, że sie domysliłeś
ale w projekcie jest ścianka ?

Arol_62
05-06-2010, 20:22
Witam,
U mnie beda schody zabiegowe azurowe z drewna podobne jak u Gniezno ,z zabiegiem z prawej strony na lewa ,odwrotnie niz w projekcie.
Salon jest maly , ma tylko 16 m² wiec otwarta przestrzen go troche optycznie powiekszy.

kijow31
07-06-2010, 17:35
Witam,
U mnie beda schody zabiegowe azurowe z drewna podobne jak u Gniezno ,z zabiegiem z prawej strony na lewa ,odwrotnie niz w projekcie.
Salon jest maly , ma tylko 16 m² wiec otwarta przestrzen go troche optycznie powiekszy.

Masz rację, że salon jest mały, ale cóż żona chce mieć schowek pod schodami. Widziałem, że na poddaszu położyłeś płytę OSB (jakiej grubości, co będzie na płycie) ?
pozdrawiam

Arol_62
07-06-2010, 19:21
Poddasze zrobone jest z ognioodpornych plyt GKF 12,5 ,zeby zachowac system(F-30-ognioodpornosc) na plyte OSB przyjdzie element jastrychowy farmacell (jest to podwojna plyta Farmacell + 2 cm styropianu ekstrudowanego)laczony klejem na pioro i wpust. kosztuje ok.50 zl/m².Na to mozna klasc wszystko(parkiet,deski ,glazura).

jaremy
16-07-2010, 20:37
Nikt tu Cyrkona nie budował, ale ja będę. Chętnie podzielę się wrażeniami z budowy i użytkowania, co jednak za szybko nie nastąpi, bo jestem dopiero na samym początku :cry:

witam. a mógłbyś w przybliżeniu podać mi koszty budowy cyrkona.pzdr.

gosiasto
08-08-2010, 17:27
Mi też się Cyrkon b. podoba. Bardzo dziękuję za Wasze porady i relacje fotograficzną. Na pierwszej stronie Krisker pisał że stan surowy wyniósł około 82 tys. Zaczynam wierzyć, że można wybudować dom do kwoty 200 tys. Uda się zamknąć budowę Cyrkona w tej kwocie? Krisker, Gniezno, Arol, Bawaria- da się? Mycha Mika a co u Ciebie. Ja też jestem z lubuskiego:).

Arol_62
17-08-2010, 19:30
Witam,materialy sa teraz tansze niz 2,3 lata temu...
Wszystko zalezy tez od tego jakimi bedziesz budowal i ile wlasnego wkladu pracy:)

Bawaria
18-11-2010, 17:43
Powinno sie udac, mnnie z lekkim meblowaniem kosztowalo ok. 15% wiecej, brakuja mi schody, drzwi na gorze, i lazienka na gorze. Poza tym nawiezc ziemie na dzialke, ogrodzic, wybrukowac, wybudowac garaz i ..., dosc ! kupuje nowy samochod. Do domu przyjezdzam tylko na urlopy, a samochodem jezdze codziennie. Mam Na stronie internetowej troche wiecej zdjec chetnych zapraszam do odwiedzenia http://picasaweb.google.com/EmilSzynwelski/MojCyrkon#

gniezno
28-11-2010, 18:37
Uda się zamknąć budowę Cyrkona w tej kwocie? Krisker, Gniezno, Arol, Bawaria- da się?

Tak da się zamknąć.
Poddasze moim zdaniem za dużo mnie kosztowało lecz 200 k jest realne.

gniezno
28-11-2010, 18:45
Cyrkon + garaż

Mam kolejny etap teraz dodaję na działce garaż (projekt z wiata) a

http://www.empikfoto.pl/albumy10/125462/1129925/previews/37571672_img_0017.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=37571672&filename=img_0017.jpg)

http://www.empikfoto.pl/albumy10/125462/1129925/previews/37571620_img_0002.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=37571620&filename=img_0002.jpg)

Krycie eurofala, ściana pustak żużlowy.

gniezno
28-11-2010, 18:56
przemyślenia

kolejnym razem taras drewniany (widziałem piękny)

jak Wy robiliście?

gniezno
28-11-2010, 19:03
kilka fotek

http://www.empikfoto.pl/albumy10/125462/1129925/previews/37571746_img_0047.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=37571746&filename=img_0047.jpg)

http://www.empikfoto.pl/albumy10/125462/1129925/previews/37571720_img_0045.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=37571720&filename=img_0045.jpg)

http://www.empikfoto.pl/albumy10/125462/1129925/previews/37571692_img_0024.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=37571692&filename=img_0024.jpg)

Arol_62
01-12-2010, 18:35
ladnie:)

gosiasto
05-12-2010, 14:36
Też mi się bardzo podoba. Bardzo praktyczny ten garaż z wiatą.

Zazdraszczam.

Jagusia30
02-01-2011, 19:07
Witam
Cyrkony prześliczne-też taki chcemy budować. Mam pytanko do Bawari i Gniezno-czy Któryś z Was robił zmiany w projekcie. Kuchnia Gniezno jest o wiele większa-jak to się stało?
Pozdrawiam

gniezno
05-01-2011, 12:28
Witam
Cyrkony prześliczne-też taki chcemy budować. Mam pytanko do Bawari i Gniezno-czy Któryś z Was robił zmiany w projekcie. Kuchnia Gniezno jest o wiele większa-jak to się stało?
Pozdrawiam



Ja zbudowałem ww-126 (to ciut większy projekt).

Co do zmian poczytaj wcześniejsze posty w tym temacie napisałem co zmieniałem.

Jagusia30
05-01-2011, 21:58
No tak też myślałam ale nie mogłam jakoś tego wyłapać z forum. My będziemy budowali jednak mniejszy a mąż już zaprojektował kuchnie-zrobi się ją w U i będzie super:) Dobrze mieć stolarza w domu:D Prześliczne te domki wasze. Nam starczy na zrobienie dołu a górę będziemy robili powoli.
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

silvara6
30-01-2011, 13:39
Arol bardzo dziękuję za odnowienie galerii i ogromne gratulacje, piękny domek.
Pozdrawiam.

Mycha Mika
01-02-2011, 09:22
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności. Ile tu nowych Cyrkonowców! Cieszy, cieszy. Witam wszystkich nowo budujących i stałych bywalców. Zamieszkaliśmy, więc mam wreszcie czas, by trochę poklikać. Ostatnio przywiesiliśmy tabliczkę z numerem budynku na płocie. Co to była za radość. Teraz jesteśmy "oficjalni" :-)
Jeszcze tylko muszę uzupełnić galerię ze zdjęciami, trochę się tego nazbierało. Jeśli ktoś ma pytania to piszcie. Jeśli ktoś ma ochotę zawitać do mnie na kawkę to też zapraszam.
Pozdrawiam

Mycha Mika
01-02-2011, 09:36
Witaj Gosiasto,
z której części lubuskiego jesteś? Gdzieś blisko? Ja wybudowałam dom w powiecie gorzowskim.
Czy wybrałaś już projekt? Kiedy zaczynacie budowę?
Pozdrawiam

silvara6
01-02-2011, 19:00
Witam wszystkich serdecznie,
w tym roku zaczniemy budowę CYRKONA. Bardzo nam się podobają Wasze domki, jest tu wiele interesujących i cennych uwag.
Prośba do Kiskera-mógłbyś odnowić zdjęcia swojego Cyrkona???Gdzie dokładnie budowałeś na Warmii?My jesteśmy z Mrągowa.
Pozdrawiam.

gosiasto
03-02-2011, 11:15
Witaj Gosiasto,
z której części lubuskiego jesteś? Gdzieś blisko? Ja wybudowałam dom w powiecie gorzowskim.
Czy wybrałaś już projekt? Kiedy zaczynacie budowę?
Pozdrawiam


Nasz domek powstanie pod Zieloną Górą, ale dopiero za 3 lata ruszamy (najpierw spłacamy działkę) mam nadzieję, że szybko zleci. Na 99,9999% to będzie Cyrkon.

turek111
18-02-2011, 11:58
Chciałbym oficjalnie prosić o przyjęcie do grupy Cyrkonowej
Projekty zakupione
Cyrkon + garażo-wiata
Zaczynam od wszelkich formalności narazie mam projekt decyzji zabudowy i mampki do celów projektowych 1:500
W poniedziałek jestem umówiony w sprawie adaptacji na działce
Mam nadzieje, że do wiosny wszystko będzie załatwione pozytywnie i RUSZAMY Z BUDOWĄ :yes:

A co do dylematów budowlanych to ściany 1W czy 2W (myślałem zostawić 36 cm i w przyszłości ocieplić 10 cm styropianem , czy lepiej dać 24 + 20)

Pozdrawiam już użytkujących i budujących.

Arol_62
19-02-2011, 16:30
Witaj,
Gdybym jeszcze raz budowal cyrkona to wniosl bym do projektu wiele poprawek.Sciany 1W to przezytek,nie mozna uniknac mostkow termicznych i dom taki zuzywa zbyt duzo energi.Cyrkon jest przestarzaly konstrukcyjnie (mysl techniczna lat 80).Buduj 2W( 24+16),wiezbe przeprojektuj (podobnie jak Bawaria),izolacje poddasza 25-30 cm welny ,
zadnej wentylacji grawitacyjnej(duze straty ciepla ),tylko mechaniczna w lazienkach ,koza 8KW na pellets z rozprowadzeniem na grzejniki(zasypujesz 2x w tygodniu),widzialem cos takiego i swietnie dziala .Komin tylko w salonie do kozy,a techniczne pomieszczenie na skladzik i pralnie.
Ja mam problem z ogrzewaniem -Cyrkon ma 102 m2 i kazde ogrzewanie tradycyjne jest przewymiarowane (gazu ziemnego nie mam).Buduj dom niskoenergetyczny,na 36 cm szkoda kasy,2W koszty te same a cieplejszy.

silvara6
20-02-2011, 11:46
Arol, co to znaczy,że masz problem z ogrzaniem Cyrkona-możesz rozwinąć?

Arol_62
20-02-2011, 18:28
Problem polega na tym, ze Cyrkon ma w projekcie ogrzewanie na gaz ziemny ,kotly te maja plynna regulacje mocy (np.od 3-12KW) :Cyrkon ma zapotrzebowanie na ok 8KW .
Kazdy inny rodzaj ogrzewania (kotly na paliwo stale )wytwarzaja duzo wiecej energi ktora sie marnuje.Myslalem o kotle na Pellets ,na drewno zagazowywujace,wszystko to jest za duze i potrzebny by byl jeszcze do tego bufor na goraca wode np.800 l (nadmiar energii wytwarzanej przez kociol magazynowany jest w tym buforze i potem jest oddawany do instalacji CO).Ja potrzebuje ogrzewanie sprawne i bezproblemowe i niestety zdecyduje sie na ogrzewanie olejowe.Zbiornik 750 l w przybudowce (zaizolowana ,ogrzewana malym grzejnikiem ),kociol olejowy Scheer 8-14 KW lub tani Ulrich 14 KW .Dodatkowo chcialbym dostawic zewnetrzny komin stalowy i w saloniku ustawic mala koze do palenia drewnem.W przyszlosci jak bede na stale w tym domu mieszkal to dopiero zastanowie sie nad tansza forma ogrzewania (i ekologiczna).Czasy sa takie ze energia jest z roku na rok zoraz drozsza i trzeba juz teraz sie zastanowic nad tym jak wybudowac dom zemy ogrzewanie nie kosztowalo zbyt duzo.

turek111
21-02-2011, 17:32
ok ściany 2W a gdzie mogę podejrzeć wiezbe kol Bawaria

Bawaria
25-02-2011, 10:54
Wprowadzone przezemnie zmiany to tradycyjna murowana sciana kolankowa (usuniecie z konstrukcji slupkow S02), potem drugi wieniec, murlata i na tym oparta wiezba, wzmocniony strop poprzez zwiekszenie grubosci belek do 10cm. Dzieki temu powierzchnia po podlodze zwiekszyla sie o ok. 12 m². Na przedostatnim zdjeciu w moim albumie mozesz zobaczyc jak to wyglada. http://picasaweb.google.com/EmilSzynwelski/MojCyrkon#

turek111
27-02-2011, 13:20
Dzięki kol Bawaria
już dawno tą galerie oglądałem pomogła mi ona w znacznym stopniu w wyborze tego projektu.
Ile kolegę kosztowały zmiany w projekcie? Jak można zapytać?
Ja pozostanę chyba przy ścianie 36 cm ale docieple ją jeszcze styropianem 6 lub 10 cm zrezygnuję z komina w gospodarczym będzie tam gazowy piecyk 2 funkcyjny z zamkniętą komorą spalania + kominek z płaszczem wodnym w salonie ogrzewanie podłogowe i 2 panele słoneczne wspomagające. (takie plany)

Bawaria
01-03-2011, 10:35
Trudno mi powiedziec ile kosztowaly te zmiany, na pewno jest to tylko niewielki procent ogolnych kosztow calej inwestycji. Duzo wieksze wydatki czekaja nas juz po stanie surowym. Tak to u mnie wyszlo, ze tez mam sciane 36 cm, ocieplona warstwa styropianu 6 cm. Mam nadzieje ze w ciagu nalblizszych lat gmina doprowadzi do nas gaz, na razie dom jest ogrzewany drewnem, bardzo ekonomiczne rozwiazanie, niestety musze liczyc na tate, ktory podczas moich nieobecnosci co pare dni rozpala. Z gazem byloby bardziej komfortowo.

turek111
02-03-2011, 18:51
właśnie o to chodzi aby znależć takie rozwiązanie w miarę ekonomiczne, ale żeby pozwoliło wyjechać czasem na tydzień czy dwa
znalazłem gdzieś w necie taką firmę która łączy w jednej instalacji piec gazowy +kominek+zasobnik wody+ solary tak ok 20 tyś taki zestaw

turek111
18-03-2011, 16:40
Hej Cyrkonjusze
może ktoś podać ile potrzeba do budowy Cyrkona

- bloczków fundamentowych 120x380x240 (1000 szt )
- Ytonga 365 (32 Palety)
- Ytonga 115 (3 Palety)
w nawiasach moje wyliczenia :rolleyes:

Arol_62
24-03-2011, 18:35
Wyliczylem juz materialy z Ytong.
- bloczki 36,5 110 m2
- " 11,5 42 m2
- elementy nadproza 130/11,5 3 szt.
- " " 150/11,5 1 szt.
- krztaltki U 36,5 /25 62 szt.(37 m)
- bloczki EDW wys. 30 98 szt. 17 m2

dla bardziej zaawansowanych

pozdrawiam!

Ps. ile cegly potrzeba na komin w kotlowni ?
Witam,
to byly moje wyliczenia na material ,i sie sprawdzily...A te bloczki na fundament to nie za duzo?

turek111
25-03-2011, 18:35
Dobrze postawiony będzie :)

Bloczki są policzone razem z gospodarczym na dom 750 powinno starczyć (chyba) :confused:

Aktualnie zamawiam materiały

Arol_62
26-03-2011, 08:45
Dobrze postawiony będzie :)

Bloczki są policzone razem z gospodarczym na dom 750 powinno starczyć (chyba) :confused:

Aktualnie zamawiam materiały
dlugosc fundamentow wynosi ok. 34,76 m,wysokosc bloczka to 0,12 m+ zaprawa ok.2 cm ,6 (warstw)x14=84cm(wysokosc fundamentu),
34,76:0,25 (szerokosc bloczka+1 cm zaprawy)=139x6=834 szt.
policz jeszcze bloczki na podstawe komiow...:)

turek111
24-05-2011, 22:35
co tak cicho zaglądam tu co jakiś czas i nic nowego
buduje ktoś zaczyna czy w trakcie?
U mnie bloczki fundamentowe kupione i Ytong na ściany :-)
jutro odbieram dzienniki budowy i
ZACZYNAM PRZYGODĘ :bash:

Arol_62
25-05-2011, 19:26
Ja juz spokojnie -wykonczeniowka:) ,glazura podlogi i schody.Szkoda ze brakuje nowych wpisow ,ciezko sie produkowac jak nic sie na stronie nie dzieje.

Pozdrawiam

silvara6
27-05-2011, 15:26
My czekamy na pozwolenie.Ma być niebawem:)Potem niwelowanie terenu i fundamenty.
Turek111 możesz podać ile policzyli Ci za Ytong?Jaką robisz ściankę kolankową?Taką jak w projekcie, czy murowaną?
Arol a masz jakieś nowe fotki?Pozdrawiam!

Arol_62
28-05-2011, 15:01
Witam,
Zdjecia beda w czerwcu:)
Pozdrawiam

turek111
09-06-2011, 19:15
Ścianka kolankowa jak w projekcie a Ytong 24 Energo 7,90 z transportem 32 palety

silvara6
31-07-2011, 20:21
I jak idą prace Turek111???
Arol masz te foty???
Pozdrawiam:))))

Arol_62
02-08-2011, 19:21
Witam,

fotki wlasnie wladowalem,urlop byl pracowity (: ,milego ogladania...

silvara6
04-08-2011, 19:44
Arol gratulacje, pięknie się wnętrze prezentuje.Super schody! Jakie to drewno?
Kiedy planujesz przeprowadzkę?
Pozdrawiam:D

Arol_62
07-08-2011, 09:42
Schody sa z jesionu tak jak i podloga ,przeprowadzka nie szybko,brakuje jeszcze ogrzewania ,szamba i drzwi,ale moze juz w przyszlym roku...:)

silvara6
11-08-2011, 19:58
Arol, masz dodatkowe przejście z wiatrołapu do kotłowni?Ze zdjęć wynika, że tak. Jeśli tak jest, to jak było z miejscem na to przejście i czy nie jest przez to "ciasnawo"?

Arol_62
12-08-2011, 13:56
Witam,
Mam tylko i wylacznie jedno wejscie do kotlowni i to jak slusznie zauwazyles z wiatrolapu.
Nie jestem jeszcze w pelni zdecydowany jaki bedzie kociol.Gaz ziemny mam 150 m i gazownia chce 20 tys. za doprowadzenie pod dom.
Zastanawiam sie nad pelletem,ale te kotly sa troche za duze ,jedynie mini-bio Kostrzewy ma zadawalajace gabaryty ,ale jest podobno bublem (na forach opisuja problemy z eksploatacja) ,no i pozostaje kociol olejowy ktory jest wygodny a zbiornik 1000 l chce wstawic w przybudowce pod wiata .I tu tez mam problem bo pomieszczenie na zbiornik musi prawdopodobnie spelniac normy EI 120 ,co wiaze sie z rozbudowa pomieszczenia z 4 warstw GKF 15 mm (sciany i sufit ) i drzwi wejsciowe do owego pomieszczenia EI-60):(EI 120-120 minut zapory ogniowej).Technicznie mozliwe do zrobienia ale czeka mnie duzo pracy.

Pozdrawiam Cie (jestesmy teraz jedynymi ktorzy sa aktywni na tym forum):)

silvara6
13-08-2011, 18:47
O to fajne masz koncepcje. My zdecydowani jesteśmy również na tylko jedno wejście właśnie od wiatrołapu, w tym celu rozważamy likwidację podcienia, żeby uzyskać więcej miejsca na to przejście- co Ty na to???Docelowo będzie zadaszony ganek:)

Arol_62
18-08-2011, 18:26
Dobry pomysl , w przyszlosci planuje tez jakies zadaszenie nad wejsciem :)

turek111
18-08-2011, 22:44
witam
sorki za nieobecność dawno nie zaglądałem ale nie było wiele do czytania?
nieobecność usprawiedliwiam zmianem stanu z kawalerskiego na :wave: żonaty :hug:
i tym że narazie byłem zajęty budynkiem gospodarczym (niewiele mniejszym o Cyrkonika)
Obecnie zalane wieńce na gospodarczym tak za tydzień dach
Cyrkonik narazie w ziemi Stan '0' ściany fundamentowe i izolacje Izohan WL +Styropian 10
w przyszłym tygodniu ruszamy na biało znaczy Ytong i w górę

Arol_62
21-08-2011, 08:27
Gratulacje kolego turek111,a moze jakies zdjecie z budowy:)

silvara6
27-09-2011, 19:31
Przepraszam za nieobecność, już nadrabiam zaległości.
Stan na 27.IX.-ławy wylane-poszło 7,3m3 betonu z gruszki.Ławy szalowane 50x40cm.
Czekamy aż zwiąże, potem izolacja i murowanie fundamentów.
A co u Was?
Pozdrawiamy!

Arol_62
06-10-2011, 18:03
witam
Silvara moze tez jakias fotka:)

silvara6
08-10-2011, 16:20
Fundamenty na dzień dzisiejszy.
Dodam tylko, że wykanali je mój mąż i teść i była to ich pierwsza przygoda z murowaniem:rolleyes:

Arol_62
09-10-2011, 10:55
witam,
niezle sie chlopaki postarali:)
dobra robota ,i ladna okolica

Pozdrawiam

silvara6
16-10-2011, 15:59
Ciąg dalszy naszych prac.
W przyszłym tygodniu murowanie fundamentów pod kominy, kanalizacja i chudziak.
A co nowego u Was????

Arol_62
26-10-2011, 11:46
Witam,
Gratuluje postepow:)
Ja dorobilem sie schodow wejsciowych,tez samorobka:)

Arol_62
26-10-2011, 11:47
Witam,
Gratuluje postepow:)
Ja dorobilem sie schodow wejsciowych,tez samorobka:)
Fotki na picasa...

silvara6
03-11-2011, 16:29
Arol gratuluje fachowej roboty!
U nas tymczasem stan zerowy zakończony. Czekamy do wiosny, by ruszyć z Ytongiem 36,5cm.
Pozdrawiamy wszystkich Cyrkonowców i czekamy na wieści z frontów;)

kijow31
31-12-2011, 15:49
witam wszystkih CYRKONOWICZOW tych co budowali i juz mieszkaja tych co jeszcze buduja i tych co dopiero zamierzaja wybudowac. Cyrkon to bardzo dobry projekt domu, jest prosty, tani w budowie i eksploatacji. Nie ma zadnych fajerwerkow i znajomych niestety nie powali na kolana ale to jest problem tych co buduja na pokaz. Jest to bardzo wygodny dom dla czteroosobowej rodziny i naprawde tani w eksploatacji. Ja mam kominek bez rozprowadzenia ciepla i w takich temperaturach jak obecnie, bez problemu jest w nim cieplo i przytulnie. mam rowniez piec gazowy. Oczywiscie niektore rzeczy zrobilbym teraz inzaczej, ale tak to juz jest, ze pierwszy dom buduje sie dla wroga, drugi dla przyjaciela a trzeci dla siebie.

silvara6
03-01-2012, 15:09
Witaj!
Bardzo fajnie czytać,że dokonało się dobrego wyboru przy wyborze projektu:)
Nam Cyrkon podoba się tym bardziej, że wpisuje się doskonale w klimat i architekturę domów mazurskich.
Na wiosnę ruszamy dalej z budową.
A tak do wszystkich którzy już mieszkają w Cyrkonie-jakie macie spostrzeżenia?Gdybyście budowali ten dom raz jeszcze, to coś byście zmienili?
I jeszcze jedno-czy ktoś ma drewniane okna?Jeśli tak, to jak się sprawują?
Pozdrawiam!

kijow31
07-01-2012, 19:38
mam okna drewniane wykonane z drewna meranti, spisuja sie doskoale jesli dodasz jeszcze parapety wenetrzne z teo samego materialu to bedzie super

silvara6
08-01-2012, 10:48
A możesz zdradzić ich koszt?

redjanar
25-01-2012, 18:19
witajcie, jestem następnym "cyrkonowcem"
my niestety jesteśmy dopiero na etapie zakupu projektu (ponad rok uzgadniania)- doszliśmy w końcu do wniosku, że to idealny projekt dla naszej rodzinki- 2+1
teraz mam nadzieję oprócz przeszkód formalnych, nic nas nie będzie zatrzymywać. Przeczytałem całe forum, ale widzę że trzeba się będzie dużo uczyć ! Nawet nie wszystkie terminy były dla mnie zrozumiałe, ale to nic- jest zapał, wiedza sama przyjdzie
teraz będę zaglądał tu częściej
pozdrawiam
Artur

silvara6
28-01-2012, 18:33
Witaj redjanar w rodzinie Cyrkonowców!
Skoro masz jeszcze trochę czasu do budowy, to pisz proszę o swoich pomysłach, koncepcjach itd.
Mam nadzieję, że w nowym roku forum się nieco ożywi...Być może dołączy do nas ktoś jeszcze;)
Pozdrawiam wszystkich!

wojcir
18-02-2012, 21:31
witamy!
Z przyjemnością dołączamy do fascynatów Cyrkona:)
Nasz właśnie się "zamknął" na surowo:)
Dziękujemy za Wasze dotychczasowe uwagi, posty, i zdjęcia z których niejednokrotnie korzystaliśmy w celu otrzymania idealnego Cyrkona.
Dokonaliśmy wielu zmian, przeróbek czy wyjdzie nam to na dobre? czas pokaże:)
M. in zmienimy położenie schodów, aby powiększyć salon - będą one ulokowane nad tzw. wiatrołapem.
Zrezygnowaliśmy z kominka i zdecydowaliśmy się na rekuperację.
Powiększyliśmy łazienkę, mamy dodatkowe, oddzielne wejście do kotłowni ( na paliwo stałe).
Zrezygnowaliśmy z okna tarasowego, aby wnętrze było bardziej ustawne.
Na poddaszu mamy 6 okien dachowych, rezygnujemy z łazienki na górze, zrobimy tam dodatkowy pokoik komputerowy:)
Planujemy dobudować przeszklony ganek ( zastąpi wiatrołap).

Poniżej załączam zdjęcie projektu dołu wykonane w sweet home 3d (brakuje tu schodów dla lepszej widoczności zdjęcia).

http://www.greensystem.com.pl/images/cyrkon%20dschody%20nad%20wejsciem.png

Pozdrawiamy
Wojtek i Monika

william.bonawentura
22-02-2012, 15:23
Witam serdecznie. Przeglądam ten wątek i niestety duża część zdjęć lub galerii jest już niedostępna. Czy ktoś mógłby udostępnić zdjęcia tej "magicznej" więźby i dachu ?

Arol_62
25-02-2012, 13:49
A czego kolega szuka?

william.bonawentura
25-02-2012, 15:57
Chcę mieć pogląd na temat pomysłu tej więźby.

wojcir
25-02-2012, 17:35
http://www.greensystem.com.pl/images/skany%20008.jpg

Arol_62
27-02-2012, 19:00
Chcę mieć pogląd na temat pomysłu tej więźby.

Ale jakiej wiezby?
W Cyrkonie jest wiezba przekombinowana,napisz dokladnie co masz na mysli.

redjanar
02-03-2012, 08:14
Wojcir, czy możesz zrobić jakieś zdjęcia tych schodów- to dosyć istotne dla nas- my chcemy dać schody w orginalnym miejscu, ale dwa ciągi pod kątem 90 stopni wdłuż ścian
U nas jest jeszcze inny "problem"- działka jest płaska, a potem wznosi się i żeby uratować całą płaską część pod trawnik wgryziemy się w skarpę, a "cyrkon" będzie stał na doprojektowanej piwnicy (chyba pierwszy taki cyrkon na forum)- to oczywiście pociąga wiele zmian w parterze- dzięki temu kotłownia idzie do piwnicy,trochę poprzesuwamy ściany, żeby salon był jak największy, choć zasadniczo rozkład pomieszczeń zostaje ten sam. Oczywiście troszkę zmian w oknach salonowych, jak będzie już wersja komputerowa (narazie wszystko na papierze-jakoś wolę ołówek) to wrzucę tu "pod ostrzał krytyki"

wojcir
02-03-2012, 17:20
Schody jeszcze nie istnieją. Zapłaciliśmy tylko zaliczkę i omówiliśmy szczegóły. Schody będą jesionowe, ze spocznikiem z lekkim zabiegiem. pod schodami stolarz od razu wykona zabudowę (szafa na kurtki i szafki na buty). Zdjęcie mogę dać tylko poglądowe (z naszych inspiracji). Montaż schodów w tym miejscu wymusił parę zmian: przesuwamy drzwi wejściowe ile się da w jedną stronę, zwiększył się również otwór w stropie (ok30cm). Rezygnujemy także z drzwi wewn.(wiatrołapu) - dobudowywujemy drewniany ganek - zamknięty, cały przeszklony z drzwiami.
http://www.greensystem.com.pl/images/2011-11-08_183811.jpg

wojcir
02-03-2012, 17:26
dwa ciągi pod kątem 90 stopni wdłuż ścian


zwróć uwagę na wysokość człowieka :) aby nie zachaczyć głową o sufit

redjanar
04-03-2012, 15:43
hmmm, zdjęcie poglądowe jest ok, ale ciągle myślę o długości pierwszego i drugiego ciągu.
poza tym, chyba masz górę odbitą lustrzanie, bo przecież nad wiatrołapem jest łazienka, więc łazienka teraz u Ciebie wypada naprzeciwko- to też ciekawy pomysł
ale pisałeś, że masz stan surowy zamknięty- więc jak możesz, to zrób zdjęcia miejsca pod schody (dawnego wiatrołapu z różnych ujęć)
pozdrawiam

artur70
13-03-2012, 13:40
Witam wszystkich,bardzo mnie zainteresowal ten projekt,glownie z uwagi na ograniczone fundusze jakie posiadam,mam pytanie,czy w tym projekcie lawa fundamentowa jest tylko po obwodzie?nie trzeba wylewac fundamentu pod sciany dzialowe?z gory dzieki za odpowiedz.pozdrawiam.

wojcir
13-03-2012, 22:07
Dokładnie! My również braliśmy to pod uwagę. Dopiero teraz gdy dom jest gotowy "z zewnątrz" a pozostały instalacje odczuwamy różnicę w cenie". Jednocześnie ze mną buduje się mój szwagier (typowy dom z garażem ok 150m - dach 4spadowy) - na etapie instalacji zyskujemy ok 50% (my zrezygnowaliśmy dodatkowo z łazienki na górze. Kończę właśnie ganek(zamknięty,obudowany w drewnie) -będzie takim dodatkiem do Cyrkona, który pozwoli zrezygnować z wiatrołapu w środku. Wkrótce postaram się zamieścić kilkanaście zdjęć (środek i na zewnątrz). Pozdrawiam wszystkich.

artur70
15-03-2012, 10:38
dzieki za szybka odpowiedz,ciekawe jak to bedzie wygladalo u nas na slasku z tymi lawami,w promieniu 10km 4 kopalnie,to co mnie jeszcze bardzo zainteresowalo czytajac wasze wpisy to chyba jak dobrze pamietam kolega Krisker pisal cos,ze zrobil sobie belkowy strop,tez cos takiego mi chodzi po glowie,szkoda,ze nie mozna tego podejzec jak to wyglada,gdyby ktos mial cos podobnego i wstawil jakis link albo fotki bylbym bardzo wdzieczny.pozdrawiam.

wojcir
18-03-2012, 16:23
Obiecane zdjęcia
https://picasaweb.google.com/106907900990239752487/18032012?authkey=Gv1sRgCPuAp6i0hZeXQg

redjanar
19-03-2012, 16:26
ale czy na te schody nad wejściem to nie za wąsko ? mam wrażenie, że tam jest bardzo mało miejsca
fajna góra- zostanie cała jako jedno pomieszczenie ?

wojcir
19-03-2012, 21:02
schody będą jak ustawa przewiduje:) (od ściany jest 96cm - po to przesunęliśmy drzwi - trzeba było również przesunąć wymian ok.40cm aby nie zahaczyć głową), pod schodami stolarz wykona zabudowę - szafę na kurtki oraz szuflady na buty - cena ustalona 10500, zaliczka zapłacona, schody jesionowe z zabiegiem oraz spocznikiem (nad drzwiami wejściowymi)
góra - dwa pokoje dla dziewczynek + pokój komputerowy (gabinecik) w miejscu projektowanej łazienki

pozdrawiam

artur70
20-03-2012, 11:25
no ciekawie to rozwiazaliscie,ten ganek tez fajny,mam pytanie,a w zasadzie pare,z jakiego drewna i jakie wymiary maja te belki stropowe i w jakich odstepach sa ukladane?

wojcir
20-03-2012, 16:47
strop - bele 16x20, odstępy? według projektu, na stropie OSB 25 na to pójdzie wełna mineralna knauf NOBASIL 5cm (lub inna) znowu OSB 25 i podkład z panelami
pozdrawiam

as4377
13-04-2012, 21:29
Napiszcie proszę o kosztach budowy domu. Zamierzam dopiero kupić ten projekt

redjanar
18-04-2012, 18:35
koszty są bardzo różne, jak przeczytasz cały wątek to będziesz wiedział mniej więcej, ale generalnie jest jednym z tańszych domów do wybudowania, a jednocześnie ładnym i zgrabnym
już chyba w czerwcu ruszamy z budową:lol2:

wojcir
19-04-2012, 20:06
Sporo własnej pracy, materiały tanie i średnie ... wydaliśmy do tej pory ok.90tys. jeszcze myślimy 80tys. i zamieszkamy.

silvara6
22-04-2012, 15:35
Witam,
po zimowej przerwie prace nad budową domu zaczeliśmy w połowie marca.
Budujemy wg. projektu z Ytong 36,5cm. W tym miejscu potwierdzam pozytywna opinię o tym produkcie-buduje się szybko, bloczki bardzo łatwe w obróbce i bardzo dokładne.
Parter postawiony, wieniec wylany.Sobota minęła na docinaniu belek stropowych i ich impregnacji.Gdyby nie popołudniowa burza, bele leżałyby na murze;)
Ogólnie robota idzie jak szalona, przerwy w budowie powodowane są jedynie złą pogodą.
Oto kilka fotek z pracy mojego męża(i mojej w każdą sobotę:p)

wojcir
24-05-2012, 20:28
link do najnowszych zdjęć
taki nasz pomysł na CYRKONA - jeszcze będzie zabudowany ganek w kolorze palisander jak elewacja
https://picasaweb.google.com/106907900990239752487/Budowa?authkey=Gv1sRgCOumgtrth5qBuQE

redjanar
15-06-2012, 09:44
MAŁO !
więcej zdjęć proszę- zwłaszcza środka, w różnych stanach wykończenia (jako poglądowe)
czy ten ganek nie "obciąży" za bardzo sylwetki ?
daszek jest bardzo zgrabny i na deszcz chyba wystarczy ?

silvara6
28-08-2012, 12:25
A na forum Cyrkona cisza jak makiem zasiał, czyżby wszyscy Cyrkonowcy popadli w ferwor pracy????
Szkoda, że nie dzielicie się newsami z budowy:(
Jako pierwsza od dłuższego czasu przełamuję ciszę.

Pare fotek z budowy:

Ps.Czy ma, lub planuje ktoś schody ze schowkiem?Betonowe, czy drewniane?
Piszcie!

wojcir
05-09-2012, 21:22
Ja się zbieram do tych zdjęć ale.... "wszyscy Cyrkonowcy popadli w ferwor pracy" :) Wykorzystuję coraz to krótsze dni. Za miesiąc - dwa WIELKA PRZEPROWADZKA :) . Obiecuję wkrótce zdjęcia.
ps. schody będziemy mieli drewniane zabudowane całe (szafa na ubrania + szafki na buty), no ale my mamy wejście zmienione całkowicie + .... drewniany ganek kolorowe szybki z pracowni witraży ....

Pozdrawiamy Wojtek i Monika

silvara6
07-09-2012, 16:12
Trzymam kciuki, byście zdążyli przed świętami, a jednocześnie zazdroszczę;)
Nam coraz częściej chodzą po głowie schody betonowe, z ładnymi drewnianymi trepami.Bardzo zależy mi na schowku na różności typu odkurzacz, mop itd.
Może ktoś takie ma?
A wieści z pola budowy są takie, iż domek nasz ma od poniedziałku okna i drzwi:wiggle:
Fotki soon.
Pozdrawiamy.

wojcir
08-09-2012, 13:01
schody betonowe? a można je zamocować do drewnianego stropu?

wojcir
08-09-2012, 13:03
taki mniej więcej mamy zamysł na nasz schody

max-maniacy
11-09-2012, 07:59
ha, silvaro znalazłam Cię tu. zamieszczaj zdjęcia, bo jestem ciekawa Waszego domku. szkoda, że nie prowadzisz dziennika. muszę Was chyba jednak przed zimą jeszcze odwiedzić.

pozdrawiam pozostałych Cyrkonowców:bye:

silvara6
15-09-2012, 18:33
Obiecane zdjęcia naszego Cyrkona z drzwiami i oknami:

silvara6
15-09-2012, 18:41
I strop:

max-maniacy
22-09-2012, 19:17
no ładny ten Wasz domek. okna to kolor orzech?
u nas chyba jednak nie da się niestety zrobić drewnianego stropu.

silvara6
23-09-2012, 11:02
Dzięki Kasiu,
tak okna są w kolorze orzech.
Co do stropu-taki jaki macie w projekcie ma ogromny plus- położycie go i o nim zapomnicie. Drewniany to jednak trochę zabawy.
Ale nie żałujemy, bo już po samym dociążeniu i usztywnieniu efekt jest lepszy niż się spodziewałam. Zresztą strop drewniany był naszym świadomym wyborem.
Aktualnie położona została instalacja elektryczna, no może jeszcze nie w 100%, ale już prawie.
Pozdrawiam.

redjanar
08-11-2012, 21:22
no u nas wystartowało to trochę później niż zakładaliśmy -problemy (wymyślone przez urzędników) w starostwie. Na 21 błędów (wskazanych w piśmie) 20 (!!!) okazało się fałszywych- "oj, nie zauwarzyłam", "no tu nie doczytałam":bash: - też tak mieliście ???
ale ruszyliśmy i fundamenty wyszły z ziemi :D na razie na tym koniec, dalsze budowanie na wiosnę

redjanar
23-04-2013, 20:38
185380

wiosna, piękna pogoda, ruszamy dalej :)

Arol_62
21-07-2013, 09:58
Czy wszyscy Cyrkonowcy powymierali?

Bawaria
13-09-2013, 20:11
Czesc Arol i wszyscy inni, ja jeszcze zyje i mam sie dobrze. Jak ktos ma ochote to na znanym linku znajdzie zdjecia schodow. Zalujemy, ze nasz wymarzony dom stal sie domkiem letniskowym, ale i tak go kochamy i chetnie spedzamy tu urlopy. Postaralem sie o nowe obywatelstwo w kraju, w ktorym mieszkam, Aleksander zaczyna juz tutaj druga klase, ale uczy sie polskiego przez Libratus.Jak Bog da wrocimy na emeryture.

Arol_62
08-10-2013, 17:26
Czesc Arol i wszyscy inni, ja jeszcze zyje i mam sie dobrze. Jak ktos ma ochote to na znanym linku znajdzie zdjecia schodow. Zalujemy, ze nasz wymarzony dom stal sie domkiem letniskowym, ale i tak go kochamy i chetnie spedzamy tu urlopy. Postaralem sie o nowe obywatelstwo w kraju, w ktorym mieszkam, Aleksander zaczyna juz tutaj druga klase, ale uczy sie polskiego przez Libratus.Jak Bog da wrocimy na emeryture.

zycze wam wszystkiegonajlepszego:)

marek222
02-06-2014, 13:22
Witam wszystkich budujących!

Mam pytanie odnośnie poddasza... czy któryś z budujących próbował podzielić górny pokój wraz z garderobą na dwa mniejsze? Jak to się prezentuje? Mógłby ktoś wysłać zdjęcia poddasza?

meg1810
06-07-2014, 17:00
Witam wszystkich budujących!

Mam pytanie odnośnie poddasza... czy któryś z budujących próbował podzielić górny pokój wraz z garderobą na dwa mniejsze? Jak to się prezentuje? Mógłby ktoś wysłać zdjęcia poddasza?

właśnie budujemy cyrkon, kończymy dach i mamy na górze podzielony pokój i dodatkowe okno, pokoje mają ok. 10 m2 ściana działowa odsunięta jest od okna 60 cm aby zmieścić szafy, schody będą drewniane pozdrawiamy

meg1810
06-07-2014, 17:02
268989

zmiany jakie dokonalismy w projekcie to dodatkowe drzwi do kotlowni ( piec Co), mały daszek przed wejście głównym, dodatkowe okno na poddaszu do trzeciego pokoju, otwarte drewniane schody, rezygnacja z okna dachowego nad klatka schodowa i podniesienie poddasza o 2 pustaki dzięki czemu pow. użytkowa się zwiększy :)

maciekkr
09-05-2015, 18:05
Cześć. Zastanawiamy się z żoną nad wyborem projektu Cyrkona z racji ograniczonego budżetu. Czy jest tu ktoś z południa kraju, kto już przynajmniej zaczął budowę, z kim moglibyśmy pogadać o ewentualnych zmianach w projekcie, lub zobaczyć dom na żywo ?

grzesio122
26-07-2015, 20:41
Witam serdecznie chcemy tez taki dom mapka do celow projektowych sie robi własnie :) Licze na jakies dobre rady a moze jest ktos z okolic wrocławia co mataki domek chcenie bym zobaczyl jak to wyglada na zywo

danbog000
26-03-2016, 02:25
Witam. Powoli rozglądam się za projektem i wychodzi, że będzie Cyrkon C96. Proszę o własne zdanie co do mojej wypowiedzi.

Przygotowanie podłoża, kopanie rowów pod fundamenty, wylewanie ław betonowych przy pomocy swojej betoniarki, montowanie zbrojenia, ocieplanie i zabezpieczanie fundamentów będę robił sam ręcznie, co się da przy pomocy ciągnika sąsiada. Będę też pomocnikiem 2 murarzy. Strop będzie drewniany, na wszystko będę miał swoje drewno. Na działce mam wodę, prąd i gaz tylko, że w "starym" domu, po podzieleniu działki na pół jest w każdym razie nie problem doprowadzić media nisko-kosztowo, gazu nie będę doprowadzał.
Powoli rozglądam się za materiałami i mając jakieś 1,5r do rozpoczęcia budowy jestem w stanie znaleźć je po bdb cenach, bo mam czas i możliwości (czasem można odkupić taniej nadwyżki od kogoś co budował dom). Aha, mam przy działce rzekę - woda będzie za free. Czy jestem w stanie za 65-70 tys. zł w takim układzie wybudować dom w stanie surowym zamkniętym? Okna, parapety zewnętrzne i drzwi też będę montował sam jeśli nie będzie w cenie kupna. Nie jestem osobą, która buduje dom, by się nim szpanować, projekt uważam za skromny, tani w budowie i ekonomiczny przyszłościowo. Wiadomo, na jakości nie będę oszczędzał, jednak nie będzie na pewno wszystko z najwyższej półki. Z głową ma to być robione :)

Pozdrawiam wszystkich i szykuję nowe pytania :P

faysall
28-03-2016, 21:26
Witam. Powoli rozglądam się za projektem i wychodzi, że będzie Cyrkon C96. Proszę o własne zdanie co do mojej wypowiedzi.

Przygotowanie podłoża, kopanie rowów pod fundamenty, wylewanie ław betonowych przy pomocy swojej betoniarki, montowanie zbrojenia, ocieplanie i zabezpieczanie fundamentów będę robił sam ręcznie, co się da przy pomocy ciągnika sąsiada. Będę też pomocnikiem 2 murarzy. Strop będzie drewniany, na wszystko będę miał swoje drewno. Na działce mam wodę, prąd i gaz tylko, że w "starym" domu, po podzieleniu działki na pół jest w każdym razie nie problem doprowadzić media nisko-kosztowo, gazu nie będę doprowadzał.
Powoli rozglądam się za materiałami i mając jakieś 1,5r do rozpoczęcia budowy jestem w stanie znaleźć je po bdb cenach, bo mam czas i możliwości (czasem można odkupić taniej nadwyżki od kogoś co budował dom). Aha, mam przy działce rzekę - woda będzie za free. Czy jestem w stanie za 65-70 tys. zł w takim układzie wybudować dom w stanie surowym zamkniętym? Okna, parapety zewnętrzne i drzwi też będę montował sam jeśli nie będzie w cenie kupna. Nie jestem osobą, która buduje dom, by się nim szpanować, projekt uważam za skromny, tani w budowie i ekonomiczny przyszłościowo. Wiadomo, na jakości nie będę oszczędzał, jednak nie będzie na pewno wszystko z najwyższej półki. Z głową ma to być robione :)

Pozdrawiam wszystkich i szykuję nowe pytania :P

Witam!

To mój pierwszy post na forum, który będzie dotyczył tego właśnie projektu. Przewertowałem setki projektów i ten dla nas (małżonki i mnie) okazał się najlepszy bo:
-tani w budowie,
-podzielę go na dwa etapy - potrzebuję sypialni dla malucha a w pokoju dziennym, póki nie wykończę "góry", planuję dla nas chwilową sypialnie,
-szerokość działki to tylko 18,50m a na posesji mam jeszcze drugi budynek mieszkalny rodziców z wew. drogą dojazdową (płytową) do w/w budynku (która nota bene będę musiał zbliżyć do granicy),
-jest skromny a zarazem ładny.
Działka jest uzbrojona - skrzynka elektryczna z wolnym przyłączem, woda, inwestycje gminne związane z kanalizacją mają się niebawem rozpocząć, ale i tak planuje powiększone szambo. Pytasz kolego czy przy obecnych cenach materiałów da się zmieścić w 65-70tys w stanie surowym zamkniętym? Liczę na to, że tak. Dysponuję większą gotówką na pierwszy etap budowy i mam głęboką nadzieję, że przy obecnych cenach materiałów a ceny dość znacznie spadły od czasu zaistnienia tego wątku.
Jutro wyruszam z zaliczką po projekt, w którym:
-lustrzane odbicie,
-dodatkowe drzwi do kotłowni z zewnątrz (paliwo stałe),
-rezygnuję z drzwi tarasowych a zamiast nich okno,
-strop lany,
-dwa pustaki na wieniec aby podnieść dach a tym samym powierzchnię użytkową poddasza (rada murarza),
-zamiast GK na poddaszu coś innego z czym się jeszcze nie spotkałem ale murarze zdradzili, że tak robili ale o tym "sza...",
-nie dachówka ani blachodachówka a blachotrapez.

Potem adaptacja i tyczenie. Dość długo to trwa, trochę załatwień w Zarządzie Dróg Powiatowych z prośbą o przybliżenie minimalnej linii zabudowy, bo to już czwarty miesiąc od złożenia wniosku o wypis w gminie a chciałbym od lipca zacząć. Chciałbym się zapytać o ile jeśli ktoś odpowie, ile wyniósł Was fundament, bez żadnych płyt podłogowych?
Acha, mam nadzieje, że będę w stanie pomóc Koledze wyżej choćby galerią zdjęć z placu boju. No i jest pozytyw. Z hydrauliką i co. sam sobie poradzę bo sam trochę instalacji zrobiłem, z elektryką też "za pan brat", a i o kryciu dachów razem z montażem okien też sporo wiem... Tylko murować nie umiem a i czasu mniej także murarze trzymają termin.

Pozdrawiam!

faysall
06-04-2016, 18:23
Dzisiaj miałem dość dziwne spotkanie z Panią, która zajmuje się adaptacją projektu pod "moje" pomysły. Rozumiem, że bez ścian konstrukcyjnych nie ma szans na strop terriva albo inny tylko dlaczego zrobiła takie "oczy" gdy się o to zapytałem? Strop drewniany mi nie przeszkadza ale ze zmianą pewnych ścian działowych z 12 na 24 chyba nie powinno być problemu? To samo w fundamencie. Nie ma problemu z dodaniem dodatkowych drzwi na zewnątrz kotłowni, ani ze zmianą otworu okiennego w salonie a z adaptacją/doprojektowaniem fundamentu i ścian konstrukcyjnych pod strop betonowy są. Coś mi się wydaje, że trafiłem na zły dzień. Mieliście jakieś większe problemy z adaptacją? Może ktoś odpowie, jeśli jeszcze zaglądacie w ten wątek.

Intothewild
12-07-2017, 19:43
Dzień dobry wszystkim.

Zdaję sobie sprawę, że dawno nikt w tym temacie nie pisał, ale może mój odkop to zmieni. Zdecydowaliśmy się z żoną na projekt Cyrkon 96a (delikatnie zmodyfikowana wersja cyrkona 96) Nawet znaleźliśmy biuro projektowe, które jeszcze ten projekt sprzedaje (wszędzie indziej jest już niedostępny)
Niestety nie znależliśmy innego równe taniego w budowie projektu o tym metrażu. Zewnętrzne ściany nośne, dwuspadowy dach, wiązarowa konstrukcja i drewniany strop. Chcemy tylko na górze zamiast 4 małych pokoików 3 większe.

Czy ktoś z Państwa posiadający dom Cyrkon mieszka może w Lubuskiem, Dolnośląskim lub Wielkopolskim i zgodziłby się na odwiedziny, żebyśmy mogli z żoną taki dom zobaczyć na żywo i porozmawiać? Lub chociaż podzielił opinią nt. mieszkania w takim domu tu na forum?

Będę dozgonnie wdzięczny.

meg1810
02-12-2018, 08:33
Dzień dobry wszystkim.

Zdaję sobie sprawę, że dawno nikt w tym temacie nie pisał, ale może mój odkop to zmieni. Zdecydowaliśmy się z żoną na projekt Cyrkon 96a (delikatnie zmodyfikowana wersja cyrkona 96) Nawet znaleźliśmy biuro projektowe, które jeszcze ten projekt sprzedaje (wszędzie indziej jest już niedostępny)
Niestety nie znależliśmy innego równe taniego w budowie projektu o tym metrażu. Zewnętrzne ściany nośne, dwuspadowy dach, wiązarowa konstrukcja i drewniany strop. Chcemy tylko na górze zamiast 4 małych pokoików 3 większe.

Czy ktoś z Państwa posiadający dom Cyrkon mieszka może w Lubuskiem, Dolnośląskim lub Wielkopolskim i zgodziłby się na odwiedziny, żebyśmy mogli z żoną taki dom zobaczyć na żywo i porozmawiać? Lub chociaż podzielił opinią nt. mieszkania w takim domu tu na forum?

Będę dozgonnie wdzięczny.

:)

Ozjasz
29-08-2020, 16:01
Witam,
Czy ktoś jeszcze myśli nad budową Cyrkona?
Wiele firm sprzedających projekty wycofała go, czy wie ktoś jaki jest powód?