PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M05a NIEWIELKI wersja 1



09-09-2005, 21:29
Czy moglby ktos ocenic M05 i M05a z Muratora? Czy sa proste i tanie w budowie? Jak sadzicie?
Prosze o wszystkie uwagi,

Taysha
26-09-2005, 12:40
Czy ktoś z Was budował może, albo ma w planach ;) budowę tego domu...
M05 - Niewielki (murator) (http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=310&IdKolekcji=21&action=showProject)

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_310_8.jpeg

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_310_9.jpeg

26-09-2005, 14:09
fajny domek :D

taras troszkę zadaszony, wejście w podcieniu, ładna stylistyka, wygodne sypialnie i duużo pomieszczeń gospodarczych - super - na meble ogrodowe, rowery, narty, skrzynki kwiatowe itp itd i osobna pralnia z suszarnią.

ciut mały salon, ale wiadomo - przy tym metrażu muszą być jakieś kompromisy :) . za to salon jest ustawny i kominek centralnie ustawiony - będzie można ogrzać cały dom :) Zwarta bryła domku na rzucie kwadratu.
Łazienki w sam raz jak na mały domek, kuchnia też, elewacja będzie dość ciekawa - mnie się podoba ten domek.
W sypialniach będą spore skosy, ale powinny być i tak dosyć wygodne.

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_310_3.jpeg


Można ładnie dobrać kolorki, dachówkę dać n.p.braasa cementową i też będzie śliczny. I okna PCV o połowę tańsze od drewnianych, bo bedą pasowały w tym domu - niema innych elementów drewnianych. klinkier lub nawet płytki klinkierowe - są tańsze o połowę.
piękne cegły ma Eko klinkier - nowość zielona i niebieska :D

isabell2809
13-10-2005, 22:50
Też podoba nam się ten projekt, ale czy ktoś go w końcu wybudował?? Bardzo chętnie bym go zobaczyła w realu, chociaż na zdjęciach... :)

JustynaMaja
14-10-2005, 19:16
My wczoraj z naszym architektem próbowaliśmy znaleźć za i przeciw róznych projektów, m.in. Niewielkiego.
Jest ładny, nie za duży metraż. Może jednak warto zastanowić się nad wadami:
- kosztowny dach
- 3 kominy w róznych miejscach domu
- i troche nieprzemyślane ściany - w niektórych miejscach jak niedokończone np. w wiatrołapie, ściana nie dochodzi do końca, jest mala "wyrwa"
- w wew pomieszczeniu gospodarczym prawie w poprzek idzie mała ścianka i chyba nawet są tam podciągi bo jest to ściana nośna
- poddasze wcale nie jesr takie małe. Co jest też plusem, bo gdyby podnieść ścianke o około 90 cm to zrobią nam się 4 pokoje, o ile pamiętam one po podłodze mają ponad 20m2.
Tyle zapamiętałam z rozważań.
Też nad tym proejktem się zastanaiwaliśmy ale w rezultacie będzie indywdualny.

14-10-2005, 20:04
i troche nieprzemyślane ściany - w niektórych miejscach jak niedokończone np. w wiatrołapie, ściana nie dochodzi do końca, jest mala "wyrwa"
idealna na półki we wnęce



- kosztowny dach
prawda, jest dosyć kosztowny pewno, ale można dać niedrogiego Braasa
lub blachodachówkę



- w wew pomieszczeniu gospodarczym prawie w poprzek idzie mała ścianka

ścianka nie przeszkadza, a wydziela pralnię

JustynaMaja
15-10-2005, 22:42
To nie jest, że pisałam o tym aby kogoś zniechęcić. My też braliśy pod uwagę ten projekt ale po rozmowie z architektem zrezygnowaliśmy.
Co do ścianki z pomieszczeniu gosp. to przy każdej takiej niedokńczonej ścianie nośnej są chyba tzw. podciągi......

ciku
16-10-2005, 04:03
Mnie sie zdecydowanie podoba:)

isabell2809
16-10-2005, 11:14
My bierzemy bardzo poważnie ten projekt pod uwagę, ale w odbiciu lustrzanym i w wersji z garażem na dwa samochody. Jest to jedyny projekt domu, który urzekł nas od "pierwszego wejrzenia"! I pod względem estetycznym i funkcjonalnym; kilka drobnych zmian i wydaje się być dla nas idealny.

Ale... z z drugiej strony czytam wypowiedzi wielu Forumowiczów, że budowa domu jest kompromisem pomiędzy marzeniami, finansami i pozostałymi realiami i nie chcielibyśmy rzucać się na coś, co nas wykończy, zniszczy marzenia i zrujnuje finanse doszczętnie.

Pozdrawiam

isabell2809

16-10-2005, 13:25
Tez bardzo mi sie podoba, ale mam kilka watpliwosci
jak myslicie, ile moze kosztowac wybuwanie go? czy ktos sie dowiadywal w muratorze? i czy te sumy, ktore podadza, sa prawdziwe?
Czy dom nie jest za maly, szczegolnie poddasze? Czy nie okaze sie, ze sa same ,,klitki", np salon, ktory spelnia role pokoju dziennego i jadalni z tymi meblami narysowanymi wyglada dosyc ciasno.
Czy mozna wybudowac M05 z podwojnym garazem i z dwoma pokojami na gorze?
Bardziej odpowiada mi M05a (wlasnie z podwojnym garazem), ale z kolei ma4 pokoje (my potrzebujemy 3) i powierzchnia netto ok. 180 metrow - to tez dosyc duzo, najpierw koszt budowy, wykonczenia a pozniej ogrzania.
isabell2809
Czy dowiadywalas sie o koszt budowy m05 z podwojnym garazem? Czy to adaptacja w ramach projektu?
pozdrawiam
justa

16-10-2005, 16:25
halo, halo - prosze o komentarze i te pozytywne i krytyczne, byle jak najwiecej. M05 czy M05a? Bo dla mnie jeden jest za maly a drugi za drogi. Jak z tego wybrnąć?

isabell2809
16-10-2005, 18:43
Justa, żeby to było tak łatwo na te wszystkie pytania odpowiedzieć... :wink:

Nam podoba się M05a, właśnie z podwójnym garażem, z zadaszonym tarasem 26,8m2 (moje ciało nie znosi słońca!!!) i wszystkim co w sobie ma... Ile może kosztować wybudowanie? Jeszcze nie mam konkretnej, wiarygodnej kalkulacji, ale ja stawiam na kwotę w okolicach ponad 300 tyś zł... Dla nas ten dom nie jest za mały, 3 sypialnie na górze są idealne, w sypialni na dole urządzimy gabinecik do pracy i śledzenia tego forum :wink: . Wymiary pomieszczeń masz podane, więc trzeba przeanalizować to pod własnym kątem.

Jeszcze raz proszę tych, którzy ten dom wybudowali lub budują o swoje spostrzeżenia i uwagi.

16-10-2005, 18:55
isabell2809
dla mnie M05 wydaje sie za maly, nie m05a.
Ten drugi jest chyba nawet za duzy (o 1 pokoj). Zeby mozna bylo M05a pomniejszyc o 1 pokoj i zrobic cos miedzy jednym a drugim. Wtedy bylby tanszy.
Czy nie uwazasz, ze jest duza roznica miedzy pow. uzytkowa a netto?
A te 300 tys. (brutto czy netto) to po jakichs analizach, czy tak na wyczucie?
Serdecznie pozdrawiam
justa

16-10-2005, 19:16
Moze ktos podpowie, na czym mozna ,,odchudzic" koszty? ile moze kosztowac dach? Jest chyba dosyc drogi, wiec moze tutaj trzeba szukac oszczednosci?

isabell2809
16-10-2005, 19:51
Justa, rozumiem, że chcesz pomniejszyć dom o jeden pokój na górze, nad garażem?? Ja myślę, że w tym układzie 1 pokój tą czy w tamtą... :wink: , a tak powaznie to o to trzeba pytać tych, co już takie zmiany wprowadzali, ja się nad tym nie zastanawiałam, więc nie wiem.

Różnica między netto a użytkową wynika ze skosów, jak mi ostatnio mój kolega tłumaczył, który też buduje dom, nawet będziemy sąsiadami przez płot, hihi.

300 tyś netto wynika przede wszystkim z analiz przeprowadzonych już budów podobnych domów (zbliżony metraż), ale jak pisałam, zależy od wielu czynników.

Poza tym z doświadczeń moich znajomych, którzy budowali domy niedawno (a właśnie się okazało, że jest ich trochę) nie warto za bardzo rzucać się na oszczędności (a na pewno już nie można oszczędzać np na ociepleniu) ponieważ one potem wychodzą bokiem... "Odchudzanie" kosztów to może być np. zamiana okien z drewnianych na plastiki, jak pisał Kolega wyżej i podobnych sprawach. W tym projekcie na dach pójdą dość duże pieniądze i można tu zaoszczędzić tylko mocno targując się ze wszystkimi, takie jest moje zdanie. Ja osobiście nie mam zamiaru kłaść na dach takiej papy co imituje dachówkę (nie pamiętam jak się nazywa, ale jest tania, najtańsza podobno w Czechach, kupuje się ją w rolkach), tylko dachówkę ceramiczną. Zawsze jest coś za coś.

Jak w końcu końców okaże się, że nie stać nas na to wszystko, to poczekamy rok z budową, ale będziemy mieli to, co chcemy a nie erzac i prowizorkę. Dom powinien być wybudowany na MAXA porządnie...

Pozdrawiam

Agawa*
17-10-2005, 10:04
Hej
Od kilku miesięcy szukam projektu i właśnie go znalazłam - to Niewielki wersja lustrzana z podwójnym garażem. Wybieram się właśnie do biura sprzedaży Muratora (a wiem, że są takowe w Warszawie) i jeśli da się dokonać zmian takich jak chce - tzn powiekszenie salonu poprzez przeniesienie łazienki do pom gospodarczego, to budowa się rozpocznie wiosna przyszłego roku.
Jeszcze do niedawna podobał mi się projekt z extradomu - Andromeda, ale są w nim zbyt duże pokoje na poddaszu i co sie z tym wiąże duże koszty dachu.
Myślę, że ten projekt jest w sam raz tzn niezbyt duży, ale wygodny i ma podwójny garaż. A tym samym wpasuje się w każdy krajobraz.

isabell2809
17-10-2005, 12:20
ooo, super!! To jest nas już więcej - sympatyków Niewielkiego. Myślę, że wspólnie dojdziemy do rozsądnych wniosków!! Pozdrawiam

Kasik30
17-10-2005, 12:39
Witam Agawa,
duży zbieg okoliczności lub mamy podobne potrzeby :D
Już od dłuższego czasu przeglądam forum, nawet czasami coś napiszę, jako pierwszy projekt wpadła mi w oko Andromeda, potem było paru faworytów po drodze a teraz nie ukrywam, że M05a wzbudza moją wielką sympatię.
Ma parę wad i dużo zalet. szczególnie zainteresował mnie Twój pomysł przeniesienia łazienki, czy możesz coś więcej opisać?

Mając nadzieję na ciekawą dyskusję

Pozdrawiam

Kasia

Agawa*
17-10-2005, 12:39
Isabell2809 - Jak myślisz możliwe jest przeniesienie łazienki do pomieszczenie gosp, a tym samym powiększyć salon? No i co z oknem w łazience na poddaszu, nie ma?

Agawa*
17-10-2005, 12:47
Kasiu
Widocznie mamy podobne gusta. Myślę przenieść łazienką do pom gosp wówczas zwiększę salon i oddzielę go ścianką od str garażu i od schodów, ale krócej niż jest to w projekcie - tzn zasłaniając tylko schody.

Kasik30
17-10-2005, 13:01
A co sądzisz Agawa o braku zwykłych okien na podaszu.
Ja cały czas jestem fanką również Korony projektu pana Charkiewicza niestety jest to projekt zbyt duży, natomiast na dachu ma bardzo ładne lukarny które można przenieść śmiało do tego projektu, aby przynajmniej dwa pokoje miały okna po przeciwległych stronach. W łazience okno jest zbędne, a jeden pokój można pozostawić z podwójnym oknem dachowym.
Co sądzisz?

Kasia

Agawa*
17-10-2005, 13:25
Sądzę, że zepsuje to urok tego delikatnego projektu, ja bardzo lubię okna dachowe i myślę, że poddasze będę traktować jako część sypialną, gdzie duże okna są zbędne. Jeden pokój to będzie nasza sypialnia a dwa pozostałe to pokoje dzieci (których jeszcze nie ma i nie mogą sie w tej kwesti wypowiedzieć hihi) Ale poważnie to duży nacisk kładę na salon gdzie musi być duży stół przy kuchni oraz miejsce przy kominku i tv dla całej rodzinki. Tak długo szukam projektu, że powolutku eliminuję swoje fanaberie, a ten mi sie podoba i nie jest duży jak np Andromeda, w której jest strasznie wielkie poddasze.
Troszeczkę boję sie braku okna w łazience, moim zdaniem jest ono potrzebne i dodaje uroku.
Gdzie bedziesz budować, ja koło Warszawy.

Kasik30
17-10-2005, 14:12
15km od Krakowa, mamy działkę 10,5a i zastanawiamy się nad projektem.
Ciężki to kawałek chleba. Przeglądnęłam już tysiące projektów, uparłam się że chcę mieć taras zadaszony i ten element pozwala mi odrzucać wiele propozycji.
Co do okna w łazience,napewno nie chcę mieć okna na parterze, te łazienki są małe a okno wymusza ustawienia. Poza tym tak ładnie można oświetlić sztucznym światłem punktowym wnętrze łazienki!
Na górze w łazience będzie tylko okno dachowe, tyle wystarczy aby naświetlić pomieszczenie, a człowiek czuje się bardziej intymnie.
Zakładamy możliwość wykończenia tylko parteru w pierwszym etapie. Jesteśmy również narazie tylko w dwójkę :wink:
Agawa czy możesz podzielić się swoimi pomysłami?
Czy planujesz zewnętrzny gril? ja myślę , że przeniesienie kominka w miejsce narożnika pokoju tak jak w M05 Niewielki jest lepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam

Kasia

Agawa*
17-10-2005, 14:40
Kasik
Nie widzę na projekcie okna dachowego w łazience.
Jeśli chodzi o kominek to masz rację, w rogu będzie lepiej wyglądał, ale to kwestkia późniejsza. Teraz o "być albo nie być" tego projektu decyduje : powierzchnia, duży salon, 2stanowiskowy garaż, 3sypialnie na poddaszu i oczywiście to coś z zewnątrz. Myślę, że Niewielki mieści sie w normie.
My również planujemy na wstęp wykończyć parter, dlatego plusem jest pokoik na parterze gdzie zrobimy sypialnię, a w przyszłości (tzn kiedy będą pieniążki) przeniesiemy ją na poddasze.
Dziś będę w biurze sprzedaży Muratora więc jutro napiszę co się da zrobić, aby było ok, może mi coś podpowiedzą.
Jak myślisz jaki koszt jest tego domku? myślę, że wyniesie on mniej niż Andromeda, której koszt to ok 250tys. no i mniejsza powieżchnia to mniej do ogrzewania.
Będziemy budować systemem gospodarczym.

Kasik30
17-10-2005, 15:13
No okna nie ma ale należy je wstawić, miło jest oglądać gwiazdy leżąc w wannie :lol:
Salon nie musi być duży tylko moim zdaniem ustawny.
Miejsce na stół, miejsce na telewizor i narożnik z fotelami aby móc w zimowe wieczory siedzieć przy kominku.
Zastanawiam się nad potrzeba 2-stanowiskowego garażu, niestety takie rozwiązanie jest drogie, ale wiem, że standardem przy domku usytuowanym poza miastem są dwa samochody.
Uparłam sie na taras bo wiem jak miło jest przesiadywać w deszczowe dni pod zadaszeniem :D
Koszty to wielka niewiadoma!!!
Trudny dach, szczególnie , że chciałabym jednak podciągnąć lukarny.
Duża i skąplikowana połać dachu to największy koszt.
Wydaje mi się , że niestety koszt tego projektu będzie zbliżony do Andromedy.
Nie widziałam projektu konstrukcji więźby dachowej, ale przypuszczam, że nie należy do prostych.
Sadzę, że 300.000 PLN brutto trzeba założyć, niestety.
Ale budując systemem gospodarczym, i rozkładając część prac na II etap może się okazać , że 250.000PLN brutto jest ok.
Wszystko jak zwykle zależyod wielu rzeczy: rodzaju materiałów wbudowanych,
pomysłowości inwestora, pomocy rodziny itd....!
Mam prośbę, jak będziesz w biurze Muratora spytaj jaka jest możliwość podniesienia ściany kolankowej. W projekcie przewidują dach położony wprost na płycie, ale aby trochę powiększyć pomieszczenia na górze może byłby to dobry pomysł?

Pozdrawiam

Kasik

Agawa*
17-10-2005, 15:21
ok, odezwę się jutro

pozdrawaiam
Agata

isabell2809
17-10-2005, 17:30
Witam ponownie Sympatyków Niewielkiego!!

Oto moje wnioski i spostrzeżenia tak na gorąco:

1. Jakoś nie widzę możliwości przeniesienia łazienki do pomieszczenia gospodarczego mniejszego. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić późniejsze rozmieszczenie sypialni na dole i przejścia do tej łazienki. Ale przeniesienie łazienki do większego pomieszczenia gospodarczego już wygląda mi dużo lepiej, a nawet bym powiedziała że uatrakcyjnia ten projekt!!
2. Okno na poddaszu w łazience trzeba zrobić koniecznie. Oczywiście ta zmiana niesie za sobą konsekwencje finansowe... nie wielkie ale zawsze.
3. Moim zdaniem lukarny popsują ten dom. Zatraci się jego urok. Powtarzam; to moje osobiste zdanie i ja (jeśli w końcu klamka zapadnie na Niewielkiego) pozostawię okna dachowe.
4. Jednym z moich warunków wybrania projektu był właśnie dwustanowiskowy garaż w bryle domu, ponieważ mamy dwa auta i chciałabym, żeby tak pozostało ;-)
5. Podniesienie ściany kolankowej (jeśli możliwe) uważam za super pomysł!!

Agawa, czekam z niecierpliwością na info z biura MURATORA!!

Pozdrawiam

17-10-2005, 19:16
czesc
Ja rowniez bede czekala niecierpliwie na wiadomosci po wizycie w Muratorze.. Najbardziej oczywiscie interesuja mnie koszty. A swoja droga to ciekawe, jak sie przedstawia ich kosztorys do rzeczywistosci.
pozdrawiam
justa

isabell2809
17-10-2005, 19:40
Justa, tak naprawdę wszystkie koszty to będziemy wiedzieć PO :wink:

17-10-2005, 19:49
wiem, niestety. Dlatego tak sie boje, ze staniemy z robota na jakims etapie i ................? W mojej okolicy jest iles domow, ktore stoja i strasza pustymi oknami zabitymi deskami, az strach patrzec jak marnieja.

isabell2809
17-10-2005, 23:36
Justa, uważam że do budowy domu trzeba się bardzo mocno przygotować, ale to naprawdę bardzo mocno. Zrobić supersolidną kalkulację; samemu - wtedy będzie najpewniejsza, rozpisać harmonogram prac itp itd... a do tego mieć jakieś 30% zapasu potencjału zarówno finansowego jak i psychicznego...

Ja mam wzór kalkulacji jednego z Forumowiczów, którą stworzył sam w excelu i wydaje się ona być bardzo szczegółowa, wręcz drobiazgowa!! Ale diabeł tkwi w szczegółach :wink: i właśnie nią mam zamiar się posłużyć, aby przygotować dla nas PRAWDZIWY kosztorys.

Pozdrawiam

Agawa*
18-10-2005, 10:19
Witam ponownie!
Oto informacje, które pozyskałam w Muratorze:

1. Ku mojemu zadowoleniu - jest możliwość przeniesienia łazienki do pomieszczenia gospodarczego (oczywiście do tego większego) wówczas pomieszczenie nr 3 będzie łazienką a druga jego część- ta mniejsza-pralnią.
2. Okna w łazience na poddaszu nie ma w planie, ale można go zrobić, jest to dodatkowy koszt, ale ja zaoszczędzę na likwidacji jednego balkonowego okna w salonie i być może w małym pokoju. W tej wersji mały pokój z dwoma oknami wydaje mi się mało ustawny
3. Nie ma problemu podniesienia ściany kolankowej.
4. Lukarny również można zrobić, ale myślę tak jak Isabell, że one popsuję ten dom
5. Najważniejsze - koszt. Murator podaje
generalne wykonawstwo, ceny bez vat i bez rabatów na materiały:
- wszystko razem z wykończeniami wewnętrznymi, czyli biały montaż 253100 zł; bez wykończeń wewnętrznych 210081zł

Moim zdaniem z tych kwot można trochę zejść, tzn materiały można wyszukać taniej, ekipy też (może rodzinka)a myślę, że vatem też nie trzeba się przejmować, bo wiem ze można kupić materiały bez faktury, poprostu na rachunek.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania i pomysły to ja bardzo chętnie podyskutuję.
Mam to szczęście, że pani architekt - twórca tego projektu pracuje właśnie w tym biurze, w którym byłam wczoraj. Zawsze lepiej pytać u źródła.

I co o tym myślicie?

18-10-2005, 11:55
witam
Ja niestety musze miec faktury VAT, bo musze sie rozliczyc z US ze sprzedazy dzialki i musze te pieniadze wydac na cele budowlane, zeby nie placic podatku 10% (a mam juz duzo mniej pieniedzy niz dostalam za dzialke).
Czyli 300 000 zl brutto to minimum, ktore trzeba miec. A jesli doliczyc te 30%, o ktorych mowi Isabell2809, to juz w ogole strach mnie ogarnia.
Ale projekt mi sie podoba!!!!!!

pozdrawiam

18-10-2005, 12:07
isabell2809 napisala

Ja mam wzór kalkulacji jednego z Forumowiczów, którą stworzył sam w excelu i wydaje się ona być bardzo szczegółowa, wręcz drobiazgowa!! Ale diabeł tkwi w szczegółach i właśnie nią mam zamiar się posłużyć, aby przygotować dla nas PRAWDZIWY kosztorys.
A czy moglabys go udosteonic?
pozdrawiam

18-10-2005, 12:18
Agawa* napisala

Murator podaje
generalne wykonawstwo, ceny bez vat i bez rabatów na materiały:
- wszystko razem z wykończeniami wewnętrznymi, czyli biały montaż 253100 zł; bez wykończeń wewnętrznych 210081zł
Czyli 210 081 netto to jest stan surowy zamkniety? O jakie wykonczenia wewnetrzne oprocz bialego montazu chodzi?

isabell2809
18-10-2005, 13:12
253 tyś bez vat to 308 z vatem. Biorąc pod uwagę zwrot części vatu wg nowej ustawy to warto by było się pokusić o przeliczenie tych wartości. Ale ja właśnie oscylowałam w okolicach tej kwoty... Hmmmm.

Co do wzoru kalkulacji, to poszukam jej w domu, ale jest ona dostępna w którymś z dzienników budów. Kto ją chce to proszę podać maila, autor pozwolił ją hmmm, "rozpowszechniać".

Agawa, przyniosłaś prawie same pozytywne informacje!! Dzięki Ci za nie serdeczne!! Piszę prawie, bo mimo wszystko cena, no niezła...

Kasik30
18-10-2005, 13:15
Witam forumowiczów,
Uparłam się na te lukarny, wiem ale chciałam wam pokazać jak mogą wyglądać - znalazłam projekt o podobnym kształcie i w dodatku z oknami
Proszę o komentarz czy faktycznie zniszczyły by one projekt?

http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=339&action=showProject

Takie dwie lukarny, może z podwójnym oknem aby były ciut szersze!
Co Wy na to?
Koszty niestety to powiększa, ale jak bardzo zmienia pomieszczenia na piętrze.
Co do okien na parterze, to faktycznie wystarczy w pokoju gościnnym umieścić jedno trój-skrzydłowe okno, ja bym się jeszcze pokusiła o wykusz przy kuchni aby tam umieścić stół .
Kominek wędruje w kącie, likwiduję gril oraz wc, jedynie dostepna będzie łazienka bez okna pomniejszona, co pozwoli powiększyć pokój gościnny.

To takie propozycje na gorąco.

Pozdrawiam

Kasia

Agawa*
18-10-2005, 13:19
To są kwoty za poszczególne etapy:
stan zero - 25 311
stan surowy otwarty - 80 995
stan surowy zamknięty - 37 967
instalacje elektryczne - 7 593
instalacje sanitarne - 22 780
wykończenie zewnętrzne - 35 435

RAZEM - 210 081

wykończenie wewnętrzne - 43 029

RAZEM - 253 110

Tak na marginesie porównałam koszt projektu M01b(podali 334 828) z kosztem projektu Andromeda z extradomu (ok 260 000) myślę, że te projekty są bardzo podobne, a kwoty zdecydowanie różne.
Mam nadzieję, że kosztorys Niewielkiego jest zrobiony trochę na wyrost.

Agawa*
18-10-2005, 13:27
Kasik30
niestety nie da się przestawić kominka w róg, bo komin na górze wyląduje na środku pokoju ( o to też pytałam)

A co do lukarn - ten projekt nie wygłąda źle!

18-10-2005, 13:43
Agawa*
serdeczne dzieki za kosztorys. W jakiej czesci jest dach? Stan surowy otwarty? Bardzo mnie ,,ciekawi" koszt wykonania tego dachu. Az sie boje uslyszec!
isabell2809
jesli znajdziesz kosztorys, prosze na priva

ja osobiscie nie lubie lukarn, ale dachowe chyba daja duzo mniej swiatla
pozdrawiam
justa

isabell2809
18-10-2005, 13:51
Wiecie co, ten M08 z lukarnami wcale nie wygląda źle!! Całkiem, całkiem!! Spodziewałam się bardziej takiego "przytłoczenia" z lukarnami, ale myślę, że Niewielki też nie będzie z nimi źle wyglądał.

Szkoda, że kominka nie można przesunąć w róg...

Agawa, a czy istniałaby możliwość przesłania tego kosztorysu na mail?? Bo ja widziałam kosztorysy, gdzie np drzwi w całym domu były wycenione na 2500 zł brutto, co oczywiście nie jest wiarygodną ceną. Chciałabym zobaczyć, jakie materiały zostały w nim uwzględnione. Poza tym cena za wykończenie wewnętrzne, te 43 koła ;-) co konkretnie się w tym zawiera?? Tyle pytań mam, że szok!!

Justa, tą kalkulację prześlę Ci wieczorem z domowego kompa, ok??

Agawa*
18-10-2005, 14:06
Isabell
Dostałam tylko tyle, ale mogę pójść tam dziś (bo mam niedaleko) i zapytam o szczegółowy, ale pewnie będę mieć w wersji papierowej. W zasadzie wczoraj najważniejsze dla mnie było dowiedzieć się o zmiany i ogólny koszt.
Jeśli możesz to też poproszę Twoją kalkulację na priva dla porównania.

Kasik30
nie masz wrażenia, że ten M01b jest podobny do Andromedy? a jakie koszty!!

18-10-2005, 14:11
Agawa*
serdeczne dzieki za kosztorys. W jakiej czesci jest dach? Stan surowy otwarty? Bardzo mnie ,,ciekawi" koszt wykonania tego dachu. Az sie boje uslyszec!
isabell2809
jesli znajdziesz kosztorys, prosze na priva

ja osobiscie nie lubie lukarn, ale dachowe chyba daja duzo mniej swiatla
pozdrawiam
justa

isabell2809
18-10-2005, 14:16
Agawa, jeśli nie sprawiłoby Ci to zbytniego kłopotu, to proszę, załatw tą kalkulację, albo mam pomysł, może dałoby radę do nich zadzwonić i poprosić o przesłanie kalkulacji mailem?? Wtedy byłoby dużo łatwiej zweryfikować fakty. Zadzwonisz do nich, czy ja mam dzwonić?? Swoją kalkulację oczywiście prześlę mailem, jak będę miałą gotową.

Kasik30
18-10-2005, 14:24
Wiecie, co wydaje mi się , że można spokojnie kominek przesunąć.
Ale aby sprawdzić wieczorem sobie to wyrysuję i jutro będę wiedzieć.
Sądzę, że to nie będzie problem!
A co myślicie o powiększeniu pokoju dziennego poprzez likwidację wc-tu i zmniejszeniu łazienki?
Mam taką swoją ulubioną łazienkę. ( Pozdrowienia dla Kasiorka!)
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=22933
To jest 4-te zdjęcie na stronie.
I tak bez okienka wyglądała by moja przyszła łazieneczka.

Pozdrawiam

Agawa*
18-10-2005, 14:40
Isabell
dzwoniłam i niestety nie mogą przesłać, bo kosztorys dają przy zakupie projektu, ale jest do wglądu i ewen xero poszczególnych stron. Będę tam dziś i sie zorientuję, przynajmniej wykończenia wewnętrzne.
Coś jeszcze mam zapytac?

isabell2809
18-10-2005, 14:49
Agawa, pytaj o wszystko ;-) i wycygań od nich jak najwięcej, może poxerują Ci wszystko?? To byśmy sobie jakoś to faxem przesłały... Ja bym mogła to poskanować, żeby można było potem mailem... ;-) hmmmm, marzenia...??? ;-)

Agawa*
18-10-2005, 15:02
czyli
1.jak najwięcej kosztorysu
2.przeniesienie kominka w róg
coś jeszcze?

Kasik30
18-10-2005, 15:38
Agawa, jeżeli możesz to spytaj czy można zamienić schody na proste ze spocznikiem. :)

18-10-2005, 16:06
isabell2809
bede bardzo wdzieczna
agawa
ja tez czekam na swieze wiadomosci z muratora. Zeby sie tylko nie okazalo w tym kosztorysie szczegolowym, ze to jest koszt minimalny i trzeba jeszcze polowe doliczyc.
pozdrawiam

18-10-2005, 16:38
agawa
jesli jeszcze mozesz, to koszt dachu

isabell2809
18-10-2005, 20:30
Agawa i Justa,

Wysłałam Wam wiadomości przez forum MURATORA, ale nie wiem czy dotarły?? Nie mam ich w wysłanych tylko w "do wysłania" :-(

Dajcie sygnała

isabell2809

19-10-2005, 08:11
ja niestety nic nie mam
pozdrawiam

isabell2809
19-10-2005, 08:34
Justa, dziwne, bo Agawa dostała wiadomość, ale wyślij może do mnie wiadomością swojego maila to prześlę Ci tą kalkulację!! Pozdrawiam

Agawa*
19-10-2005, 09:42
Witam ponownie
Dziś już nie mam tak pozytywnych informacji :( (rozmawiałam z inną panią). Z uwagi na to, że ten projekt jest nowością, nie ma jeszcze pełnej dokumentacji, jest ona w drukowaniu, xerowaniu itp. Moja rozmówczyni też nie mała u siebie pełnej dokumentacji. Z rzutów, które miała wynikało, że ścianka łącząca salon z komunikacją i łazienką może być ścianką nośną. Ta wiadomość mnie delikatnie załamała. Ostatecznie jestem skłonna pomniejszyć łazienką i jej nie przenosić (pomysł Kasik30). Wówczas salon powiekszy się o 1m na długości 4ech metrów, dobre i to! Ale wszystko będzie jasne gdy porozmawiam z p. arch. Cybulską-Marks - a mam taki zamiar, jeśli mi się uda to nawet dziś.
A poza tym w pom gosp tzn w 11 jest piec gazowy, który będzie przeszkadzał w łazience.
Co do przerzucenia kominka, to wątpliwa sprawa, bo każde przesunięcie go w str garażu powoduje, że komin przesówa sie w głąb sypialni.
Niestety kosztorysu jako takiego nie mam, bo ich kosztorys nie zawiera kwot, a jedynie ilości materiałów, robotogodzin itp. Wszystkie wyliczenia robią na podst cen jekiejs firmy. Tu mogę Was pocieszyć, że kwoty podane przeze mnie są z rejonu warszawskiego, czyli raczej jedne z wyższych.
Wiem już co wchodzi w skład wykończeń wewn: tynki, farby emuls, płyty styropianowe na podłogi, posadzki, stolarka wewn (drzwi).
Jesli chodzi o dach, to w stanie sur. otw są: więźba, papa, folia, rynny, dachówka. Stan sur. zamkn:ocieplenie dachu, płyty gipsowo-kartonowe,profile, folia paraizolacyjna.
To tyle jak narazie. Muszę zgłębić przede wszystkim temat powiekszenia salonu, myślę, że jakoś mi się to uda.
Pozdrawiam

Nogaj
20-10-2005, 22:52
Przysłuchuję się (wczytuję) Waszym pomysłom, są fajne. Oto mój i mojej kochanek Żony. W pom 3 prxynajmniej z częci wydzielimy mały gabinet na dwa biurka, łazienkę 6 przypiszę wyłącznie do sypialni (intymnie dla rodziców), z wnęk wokól WC i łazienki zrobimy garderobę. Problem to zapachy z garażu trzeba to jakoś odseparować od pomieszczeń wewnętrznych (może przejście przez pomieszczenie gospodarcze - pralnię). Usunięcie drzwi balkonowych z sypialni i mniejszych drzwi z salonu - taniej mniej miejsc do "bronienia". Wejście do gabinetu pod schodami.
Plusy tanie centralne odkurzanie 1 punkt na dole i górze przy jednostce centralnej zamontowanej w garażu (dodatkowy punkt w garażu do czyszczenia samochodów po dzieciach).
Problem zamontowanie pompy ciepła małe pomieszczenie gospodarcze 4, można usuną drzwi od strony ogrodu, wszystko przez garaż, brak miejsca dla majsterkowiczów tylko stół w garażu.
O rany! Gdzie faceci od tego projektu, sama płeć piękna, czy ze mną źle i zniewieściałe, zy mam oddać klawiaturę Żonie?
Niestety usunąłem wiadomość od Pani Dyrektor od projektów na temat kosztów budowy Niewielkiego.
Dane jakie otrzymała ode mnie kiedyś Justa były zaczerpnięte z ogólnych wyliczeń jakie podajecie, ale jeślli ktoś posiada coś dokładnego to chętnie bym się przyjrzał [email protected]

21-10-2005, 08:59
Jakos ucichla dyskusja. Czyzby wszyscy przeliczali kase w samotnosci, przestawiali drzwi i okna w nowym domu? Podzielcie sie swoimi przemysleniami.
pozdrawiam

Agawa*
21-10-2005, 09:39
Justa masz rację, jakoś sicho.
Ja wiem juz wszystko na 90,9%, tzn pomniejszam łazienkę, likwiduję wc, a tym samym zwiększam salon. Likwiduję okno w w/w łazience, zmieniam balbonowe na normalne w salonie, likwiduję jedno okno w kuchni (na planie jest dwa, a na wizualizacji jedno) i daję okno w łazience na poddaszu. I będzie śliczny domek!!!!!!! :)

21-10-2005, 10:28
No jasne, ze bedzie super dom. W to nie watpie.
A z salonu nie bedzie wyjscia na taras?
Ja tez bym zlikwidowala WC, 2 lazienki w domu wystarcza.
pozdrawiam

Agawa*
21-10-2005, 10:42
W salonie jest 2 wyjścia na taras, ja zamienię to pojedyńcze na zwykłe okno, a potrójne zostanie, ewentualne zrobię z niego podwójne. Acha i jeszcze nie będzie wyjścia na taras z małego pokoju.

Pozdrawiam

Kasik30
21-10-2005, 12:47
Jeżeli mogę coś zaproponować Agawa, zrób okno 3-dzielne w pokoju dziennym symetrycznie na ścianie, będzie dobrze wyglądać a po jednej i drugiej stronie okna balkonowego zostaje po powiększeniu dość miejsca na szafy, wypoczynki itd...
czy masz już info dotyczące przesunięcia kominka?
Jestem pewna, że można go przesunąć.

Czy oznacza to, że ściana pomiędzy salonem a wc-tem jest działowa a nie nośna?

Pozdrawiam,

Kasia

Kasik30
21-10-2005, 12:57
Mam dla was jeszcze jedną propozycję łazienki, podobną, może bogatszą plastycznie, sądzę , że też pasuje do tego projektu.

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=10711&postdays=0&postorder=asc&start=60

Na stronie nr 2 jest opisywana łazienka ( ta dolna).

Pozdrawiam

Kasia

Agawa*
21-10-2005, 12:58
Kasik
może masz rację, muszę to jeszcze przemyśleć.
Ścianka ta jest nośna, ale można ją przesunąć, co oczywiście wymaga zmian w konstrukcji dachu, ale jest do zrobienia.
Co do przerzucenia kominka, to wątpliwa sprawa, bo każde przesunięcie go w str garażu powoduje, że komin przesówa sie w głąb sypialni.

Kasik30
21-10-2005, 13:13
Mam wrażenie, że gdybyśmy przesunęły kominek w lewo i w dół to wypada gdzieś przy drzwiach wejściowych do sypialni, więc nie będzie problemu z aranżacją wnętrza, komin pogrubi ściankę.

Najlepiej byłoby mieć rysunki w jednakowej skali aby porównać parter z piętrem.

Agawa widziałaś jak pięknie wygląda Andromeda Działkowca, wytynkowana?

A może by jednak Andromedkę??? :wink:

Pozdrawiam

Kasia

Agawa*
21-10-2005, 13:20
Andromedka też nie jest zła, ale
1. koszt większy bo poddasze duże
2. z podwojnym garażem myślę że będzie wyglądała "jamnikowato"

U Działkowca byłam osobiście ale jeszcze tynków nie było, przyznaje ze fajna jest ta Andromedka.
A Ty co myślisz? Andromeda bardziej komfortowa, no nie?

Kasik30
21-10-2005, 13:45
Wiesz, z działkowcem też byłam umówiona ale spotkanie nie wyszło.Andromeda jest większa,pewnie wygodniejsza na piętrze, chociaż nie bardzo podoba mi się łazienka ze stopniem oraz pokoik z obniżeniem.
Z garażem na dwa auta faktycnie elewacja frontowa będzie długa i płaska, to wszystko zależy jak patrzymy na dom przy wjeździe.
Za to elewacja ogrodowa jest super i bardzo mi sie podoba.
Mam zastrzeżenia co do klatki schodowej. Prawdopodobnie w Andromedzie hałas z dołu będzie bardzo słyszalny w sypialniach, natomiast w M05a klatka jest niewielka i oddzielona więc góra bardziej intymna.
Widząc zdjęcia andromedy w środku przedstawione przez Jolcia27 schody w Andromedzie będą bardzo reprezentacyjne.

mam problem!!! :-?

Wydaje mi sie , że koszty tych dwóch domków są bardzo zbliżone do siebie.

Kasia ( w rosterce)

Agawa*
21-10-2005, 14:22
Kurcze ja też mam problem, ale skłaniam sie do Niewielkiego. Zobacz M01a z muratora - jest podobny do Andromedy a wyceniony na ok350tys.
Myślę, że różnica będzie jednak znaczna, nawet w ogrzewaniu poddasza. Dla mne łazienka na poddaszu ze stopniem jest świetna, ale ten długi wąski pokój, nie koniecznie.

Bonzo
21-10-2005, 14:37
czy masz już info dotyczące przesunięcia kominka?
Jestem pewna, że można go przesunąć.

Czy oznacza to, że ściana pomiędzy salonem a wc-tem jest działowa a nie nośna?

Pozdrawiam,

Kasia
Witam,
w Muratorze 10/2005 byl projekt tego domu jako rozszezenie modelu M05. I tam wlasnie kominek wystepowal prawie na srodku lewej sciany tak jak w projekcie M05 Niewielki.
Natomiast wg rzutu na stronie Muratora scianka miedzy wc a salonem jest dzialowa. Tak wiec nie bardzo wiem jak tam wpasowac kominek.
Pozdrawiam
Marcin

Kasik30
21-10-2005, 14:50
Ok!
Problem jaki mam z wyborem projektu wiąże sie z poddaszem M05a.
Wiem , że będzie duszne, a brak zwykłych okien będzie powodował iż powierzchnia wydawać sie będzie mniejsza.Te informacje skłaniaja mnie do podjęcia decyzji o zastosowaniu lukarn i to z podwójnymi oknami.
Dodaja one ogromnego uroku pokojom oraz przestrzeni.
Ale z drugiej strony to podnosi koszty!
Dobrze, że mam jeszcze troche czasu na decyzje bo im więcej czasu poświęcam na wybór tym mam większy mętlik w głowie.

Kasik30
21-10-2005, 14:59
czy masz już info dotyczące przesunięcia kominka?
Jestem pewna, że można go przesunąć.

Czy oznacza to, że ściana pomiędzy salonem a wc-tem jest działowa a nie nośna?

Pozdrawiam,

Kasia
Witam,
w Muratorze 10/2005 byl projekt tego domu jako rozszezenie modelu M05. I tam wlasnie kominek wystepowal prawie na srodku lewej sciany tak jak w projekcie M05 Niewielki.
Natomiast wg rzutu na stronie Muratora scianka miedzy wc a salonem jest dzialowa. Tak wiec nie bardzo wiem jak tam wpasowac kominek.
Pozdrawiam
Marcin
Marcinie,
Agawa będąc w biurze Muratora dowiedziała się, iż ścianka dzieląca wc i saln wcale nie jest działowa :-?
Cokolwiek to znaczy wychodzi , że projekt nie jest jeszcze dobrze dopracowany.
Muszę zerknąć do muratora 10/2005 wtedy odpowiem.
Mi najbardziej podobają sie kominki narożne, jak ten:

http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=5&id=7238&grupa=0&kat=2&nxt=0

(Pozdrowienia dla Alex)

Przyznacie , że ładny!

Bonzo
21-10-2005, 15:16
Hej,
sugerowalem sie jej gruboscia na rysunku ale jezeli Agawa ma info z pierwszej reki to sie wycofuje.
Murator 10/2005 str. 97. Wprawdzie kominek nie jest na srodku ale juz bardziej oddalony w glab domu.
Pozdrawiam
Marcin

początkujacy budowlaniec
23-10-2005, 15:40
I nam też spodobał się ten projekt. Wybraliśmy większy - wariant 1. Proponowane przeróbki to:
- likwidacja łazieniek 6 i 7 i scianek z szafami - większy salon. Zwłaszcza, że drażni kominek taki ani narożny, ani na środku. Nie za bardzo jest jak się cieszyć jego widokiem przy tym układzie ścian
- łazienka na dole w tym miejscu, gdzie w wersji mniejszej (wejscie do pokoju 5 "od frontu" salonu
- przedłużenie pom. gosp. 3 jak w wersji mniejszej - wtedy wyziewy z garażu nie bezpośrednio do salonu
- z częsci pom. gosp. 3 - tej od frontu domu - garderoba z wejściem z wiatrołapu

Ale mam tez kilka pytań do projektu:
- jak radzilibyście umieścić tv i głośniki do kina domowego?
- czy witarołap jest częściowo otwarty na salon? Wówczas nie spełniałby swego podst. zadania - ochrony przed zimnem z podwórka
- czy da się zamknąć wiatrołap za schodami?
- co zonaczają kropki pietrze? Czy to są jakieś słupy? Trochę byłyby bez sensu, bo ani jako ozdoba na środku, ani przy samej ścianie...

Projekt jest fajny, widać, że projektowała kobieta :) - dużo miejsca na wszystkie szpecace dom szpargały, deski do prasowania, odkurzacze, drabiny itp. okropieństwa. Brakuje nam tylko garderoby na górze. dlatego pokój nr 16 przeznaczymy na garderobę i wreszcie nie będą się mi gniotły rzeczy w szafie!

26-10-2005, 08:56
witam
nadal bardzo przygladam sie m05a. Rozmawialam wczoraj z facetem od robienia dachow i powiedzial, ze dach nie jest skomplikowany i za robocizne (krokwie, folia, dachowka ceramiczna) wzialby ok 13 500 zl czyli 50 zl za metr (tak w przyblizeniu)
Co wy na to?

isabell2809
26-10-2005, 10:43
Tanio!! Taki mi się wydaje... Spodziewałam się wyższej ceny... A co z ociepleniem???

I też nadal myślę uparcie o tym domku. Przygotowuję sobie pewne rzeczy, napiszę o nich niebawem na forum.

27-10-2005, 11:19
isabell2908
chodzi ci o ocieplenie dachu? ta cena nie zawiera ocieplenia, tylko konstrukcja + wszystko na drewno w gore, czyli jakies folie, dachowka itd (nie za bardzo wiem co jeszcze ) ale na pewno bez ,,spodu" dachu.
Wyczytalam gdzies tu na forum, ze dachowke ceramiczna mozna kupic po ok 30 zl za metr, do tego wykonczeniowka nastepne 30 zl metr, czyli
60 zl x 270 m kw = 16 200
16 200 + 13 500 =29 700
Ile jeszcze trzeba doliczyc (i za co), zeby znac orientacyjny koszt dachu?
pozdrawiam

Bonzo
27-10-2005, 17:23
Nie no ocieplenie liczysz oddzielnie. Jako zabudowa poddasza razem z gipsokartonami.
Ja zakladalem na ten dach ok. 50. tys, poniewaz wydaje mi sie skomplikowany.
Tak sobie mysle. W tym Muratorze z pazdziernika 2005, gdzie byl przedstawiony M05 byl tez taki usmiechniety czlowiek, ktory wybudowal ten dom. Moze od redakcji Muratora mozna by wyciagnac jakies jego namiary?
Pozdrawiam
Marcin

Agawa*
27-10-2005, 17:47
Myślę, że M05 stoi k/Warszawy w Halinowie. Niestety M05a jeszcze nigdzie nie stoi

Bonzo
27-10-2005, 18:47
Myślę, że M05 stoi k/Warszawy w Halinowie. Niestety M05a jeszcze nigdzie nie stoi
Hej,
no ale od M05 do M05a juz blizej.:-) A mozesz dokladnie okreslic gdzie w Halinowie??
Z gory dziekuje.
Marcin

Agawa*
28-10-2005, 08:51
O ile pamiętam, to przy ul. Hipolitowskiej lub Warszawskiej, ale raczej tej pierwszej(boczna trasy Warszawa -Mińsk)jest ul. Miła przy której stoi bardzo ładne osiedle budowane przez dewelopera. Domki po lewej stronie "na moje oko" to M05a.

Bonzo
28-10-2005, 10:17
O ile pamiętam, to przy ul. Hipolitowskiej lub Warszawskiej, ale raczej tej pierwszej(boczna trasy Warszawa -Mińsk)jest ul. Miła przy której stoi bardzo ładne osiedle budowane przez dewelopera. Domki po lewej stronie "na moje oko" to M05a.

Kobieta zmienna jest.:-) To w koncu M05 czy M05a? :-)
Zwal jak zwal. Jak ulica Mila to przy Hipolitowskiej - pierwszy zjazd na Halinow. Tyle razy tamtedy jezdzilem i nie zauwazylem. Dzieki.
Pozdrawiam

Agawa*
28-10-2005, 10:37
Ojjjjjj naturalnie, że M05. Jeśli nie będzie przy Hipolitowskiej to przy Warszawskiej. Zmylił mnie trochę przystanek który tam stoi, a przeciez przez Hipolitowską nie jeździ żaden autobus :-?

Bonzo
28-10-2005, 11:50
Ojjjjjj naturalnie, że M05. Jeśli nie będzie przy Hipolitowskiej to przy Warszawskiej. Zmylił mnie trochę przystanek który tam stoi, a przeciez przez Hipolitowską nie jeździ żaden autobus :-?

Ulica Mila jest przy Hipolitowskiej. I tam rzeczywiscie jadac w strone Halinowa jest po lewej stronie w glebi jakies osiedle. Przystanek moze i byl, poniewaz remontowali Waszawska to moze i autobus tymczasowo przeniesli??
Jak pamiatam masz troche wiecej info odnosnie M05a, ktore dostalas od Muratora. Czy mozesz byc tak mila i przeslac mi to na priva?
Z gory dziekuje.
Pozdrawiam
Marcin

28-10-2005, 16:09
To M05 i M05a moga byc juz gdzies wybudowane? Ja myslalam, ze to sa nowosci Muratora

03-11-2005, 19:16
Witam
Podoba mi sie projekt muratora m05a wersja z podwojnym garazem, ale mam kilka (a wlasciwie wiele) watpliwosci. m.in. skad tak duza kubatura. Porownuje rozne projekty o podobnej powierzchi i ten ma chyba najwieksza, czyli czekaja mnie slone rachunki za opal!!
Czy mam racje?
Poza tym bede wdzieczna za wszystkie opinie na temat tego projektu!

03-11-2005, 19:25
zapomnialam podac link do M05a
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=337&action=showProject

e.kala
03-11-2005, 21:03
Domek na zewnątrz śliczny, dół również ciekawy (chociaż może trochę bym powiększyła pokój dzienny kosztem łazienek, może tylko jedna toaleta).

Dla mnie trochę za małe pokoje na górze.

Kubatura duża bo chyba przy takich dachach jest dużo skosów.

Powierzchnia zabudowy też spora jak na taki domek.

Ale jeszcze raz muszę przyznać że jest piękny.

03-11-2005, 21:50
no wlasnie, mnie tez sie zdaje, ze jest ladny.
Bardzo mi sie podoba z zewnatrz, a w srodku? oczywiscie jest wiele za i przeciw, ale ten chyba ma najmniej ,,przeciw". Idealnego niestety do tej pory nie znalazlam. Bardzo mi zalezalo m in na powierzchni gospodarczej, ktorej tutaj chyba nie brakuje, np na odkurzacz, deske do prasowania, buty, ciuchy sezonowe, koldry zapasowe, itd. Chociaz cos w rodzaju spizarki tez by sie przydalo, moze w wiekszym pom. gosp?
WC bym zlikwidowala na 100%, ale niewiele to daje.
Nie bardzo podoba mi sie miejsce pod kominek. Jakies takie ,,dziwne' nieustawne.
Pokoje na gorze sa male i tez sie boje, ze za male. Wolalabym 2 wieksze a nie 3 mnniejsze (na poddaszu)
Czyli wymienilam same wady, ale......... podoba mi sie ten dom.

Jajcek
03-11-2005, 21:55
Rzeczywiscie bardzo ladny. Idealnych projektow nie ma, no moze przy budowie trzeciego domku ;-)

stastny
03-11-2005, 22:02
Witam
Faktycznie kubatura gigantyczna... wydaje mi się, że nastapiła tu może literówka... ten dom podpada mi na 624m2... no góra 724m2... ale nie 824m3....
Wartości kubatury w prezentacjach gotowców, chyba najbardziej ze wszystkich wartości mogą odbiegać od rzeczywistości.... Nie znam nikogo kto potrafiłby policzyć poprawnie kubaturę....poprawnie czyli zgodnie z normą.... którąkolwiek
Olej kubaturę jednym słowem
pozdrawiam

Bonzo
03-11-2005, 22:57
To M05 i M05a moga byc juz gdzies wybudowane? Ja myslalam, ze to sa nowosci Muratora
Justa,
widzialem wczoraj wybudowane M05 z roznymi kosmetycznymi zmianami zewnetrznymi. Rzeczywiscie, tak jak pisala Agawa stoja one na w/w osiedlu. Jeden nawet jest jeszcze w budowie. Niestety bylo juz ciemno tak wiec wiecej szczegolow nie moge podac.
Pozdrawiam
Marcin

Agawa*
04-11-2005, 08:57
Ktoś sie odważył i już kupił projekt M05a? Ja jestem na ostatnim etapie przemyśleń i chyba jestem zdecydowana :)

04-11-2005, 16:01
bonzo
byc moze w niedziele wybiore sie, aby obejrzec M05,
agawa
ja tez jestem bliska zakupu, ale tyle jest niewiadomych!! Z zewnatrz podoba mi sie bardzo, ale w srodku zmienilabym duzo.
Czy wy tez planujecie duzo przerobek?

04-11-2005, 19:27
Kurcze, nie przyszlo mi do glowy, ze moze byc tego typu literowka! Ale wszystko jest mozliwe, w poniedzialek zadzwonie do muratora. Dzieki.
A co powiecie o samym projekcie? prosze o wszystkie opinie, te krytyczne rowniez.
dzieki

isabell2809
05-11-2005, 17:22
Ja wybieram się we wtorek obejrzeć M05. Justa, mogłabyś po obejrzeniu M05 w Halinowie powiedzieć, czy ktos w nim już mieszka? No i oczywiście niecierpliwię sie wszystkich wiadomości.

Bonzo
05-11-2005, 21:24
isabell2809
w Halinowie stoi kilka M05 . Z tego co pamietam wiekszosc juz zamieszkana a jeden jeszcze w budowie. Skrecasz z drogi na Minsk w lewo (pierwszy zjazd na Halinow, ul. Hipolitowska) i potem pierwsza w lewo to ulica Mila. Domy te stoja po lewej stronie.
Pozdrawiam
Marcin

05-11-2005, 22:45
Jutro na 90% pojedziemy z mezem do halinowa. Moze mi sie uda pogadac z wlascicielami? Po powrocie oczywiscie wszystko wam opowiem.
Jak myslicie, czy pokoje na poddaszu w M05a nie sa za male? Nie umiem ,,przelozyc:" tych 9 m pow. uzytkowej na rzeczywista przestrzen w naturze. Ile to ma metrow po podlodze? Czy to nie sa klitki?
Czy kuchnia tez nie jest za mala? mam zamiar stol postawic na granicy kuchni i salonu,ale czy to tez dobry pomysl?
Co z kominkiem? Miejsce wydaje mi sie nie trafione. Ja lubie takie proste, nowoczesne, z polka z boku
a tutaj polka ,,wisialaby" w powietrzu, bo kominek jest przyklejony do komina i ,,odstaje" od sciany (nie wiem, czy mnie rozumiecie o czym mowie).
Czy mozecie podzielic sie swoimi przemysleniami? Co byscie zmienili?
pozdrawiam

05-11-2005, 22:51
Sprobuje wkleic link do m05a (z podwojnym garazem) bo do tej pory jest tylko M05

http://www.projekty.murator.pl/search_results.htm?symbol=m05a&nazwa=&powierzchnia=&kat_nach=&szer_dzia=&x=0&y=0

moze teraz dyskusja sie ozywi?
pozdrawiam

Bonzo
06-11-2005, 14:37
Justa,
1. pokoje na poddaszu maja odpowiednio po podlodze (za katalogiem Muratora 1/2005):
15 - 17,7 m
16 - 15,2 m
17 - 17,7 m
czyli nie sa wcale takie male. Minimalna wysokosc w tych pokojach to 1,32 m.
2. Kuchnia ma 8,2 m. Musisz sama zdecydowac czy Ci taka wystarczy. Ja uwazam, ze jest ok. Moze sprawdz u znajmoych, moze ktos ma otwarta kuchnie podobnego ksztaltu i metrazu?
3. Kominek. Rzeczywiscie miejsce usytuawania jest nieciekawe. Jezeli jednak powiekszy sie salon o WC i kawalek lazienki - tak jak proponowala Agawa to juz to wyglada inaczej. Poza tym nie bardzo rozumiem dlaczego odstaje on caly metr od sciany??? Ale z tym pytaniem to do architekta. Moze daloby rade umiescic go tak, by przewod kominowy szedl w srodku sciany nosnej. Rozwiazanie takie jest pokazane w miesieczniku Ladny Dom z listopada 2005 str. 48.
Pozdrawiam
Marcin

Agawa*
07-11-2005, 08:59
Hej
Bardzo mnie ciekawi co sądzicie o M05 w Halinowie?
Ja byłam nawet w jednym z nich w środku. Z zewnątrz to troszkę "kwadracik" a w środku trochę długi salon i mała kuchnia, ale generalnie ok(na poddaszu nie byłam).
Dla mnie został jeden problem do rozwiązania - kominek przesunięty o ten metr, a zmiany będą takie:
- 1.likwiduję wc i zmniejszam łazienkę - w ten sposób powiększę
salon (to wymaga zmian w dachu przez architekta)
2. likwidacja drzwi balkonowych w pokoju małym i zamiana
pojedyńczych drzwi balk w salonie na okno
3. przejscie z garazu przez pom gospodarcze
4. dorobienie okna w łazience na poddaszu.
Myslę, że pokoje na górze nie są bardzo małe.

07-11-2005, 14:15
Ja rowniez byłam w Halinowie, ale nie byłam w środku. Widziałam tylko, że w środku są duze przeróbki, bo w tym pomieszczeniu wysuniętym (w projekcie pom. gospod. od ulicy) jest teraz kuchnia.
Rozmawiałam natomiast z panem, który budował te domy (bo to jeden facet buduje i sprzedaje), ktory byl zreszta bardzo mily i odpowiadał na wszystkie moje pytania. Otóż on powiedział, ze zrezygnował z budowy m05 z powodu skomplikowanego i drogiego dachu (przede wszystkim).
No i tym mnie osłabil.
Natomiast bardzo mi sie podobalo wejscie (front) tych domow po lewej stronie. Jest to przerobka D22. W katalogu wyglada nieciekawie (przynajmniej dla mnie) i w ogole nie kojarzylam takiego projektu, jak mi powiedzial na podst. ktorego budowal. Po przerobkach dom wyglada bardzo fajnie, zupelnie inaczej (w srodku zreszta tez).
Wniosek:
1/ kazdy dom moze byc niesamowicie przerobiony, az trudno rozpoznac pierwowzor (a nie jest to projekt indywidualny tylko adaptacja).
2/ najwazniejsze w poszukiwaniu projektu jest funkcjonalne wnetrze - a na zewnatrz wykanczamy w stylu, ktory lubimy, albo odwrotnie:
Kupujemy projekt ktory z zewnatrz nam sie podoba, a srodek przerabiamy wg swoich potrzeb.
Moze czegos sie i dowiedzialam, ale nadal nie mam ,,swojego" projektu!
Agawa
powiedz cos jeszcze o tym, jak tam jest w srodku.

Agawa*
07-11-2005, 14:42
Justa
ja tez rozmawiałam z tym panem, który wybudował te wszystkie domy (on mieszka w tym pierwszym o prawej).
Dokładnie sie nie przyglądałam temu domkowi i jego wnętrzu, bo jeszcze wtedy nie wiedziałam, że to M05 (zaczaiłam gdy przegładałam rzuty M05).
Niewiele mogę powiedzieć, bo mimo wszystko M05a jest zupełnie inny od M05. Pamietam, że salon w połączeniu z kuchnia trochę wyglądał długo i wąsko, łazienka sprawiała wrażenie dużej, pokoik też.

isabell2809
08-11-2005, 14:05
rozczarowałam się okrutnie, ponieważ byłam w Hipolitowie, rozmawiałam z Panem Marcinem ( właśnie tym co mieszka w pierwszym domu po prawej) i niestety... żaden z tych domów to NIE JEST M05. One były budowane kilka lat temu według innego projektu.

Pozdrawiam

08-11-2005, 15:38
Kurcze, to moze dlatego nie za bardzo mi sie podobal!!!!!!
Bylam przekonana, ze to M05, ale przerobiony. Zreszta sie dziwilam, ze jest juz gdzies wybudowany.
No i co teraz? Najpierw podoba mi sie projekt (juz-juz jestem bliska decyzji o wyborze TEGO wlasnie projektu), jade do Halinowa, wracam zniechecona, bo to nie to. Zaczynam szukac innego projektu. Teraz sie okazuje, ze to jednak nie M05!!!!! Ja oszaleje. Gdybym miala czas, to bym zrobila przerwe jakis miesiac i dopiero bym szukala od poczatku. Ale niestety czas mnnie goni.
Pozdrawiam

isabell2809
08-11-2005, 16:16
Justa, nie wiem na jakiej podstawie stwierdziłaś, że to M05 (i wszyscy, którzy oglądali te domy na Miłej). One są trochę podobne, ale tylko trochę i z frontu. W każdym razie koszt samego dachu w tym kztałcie i w tej powierzchni z pokryciem blachodachówką to rząd 50 tyś zł, mówię o oklicach Warszawy.

08-11-2005, 21:09
isabell
ja wcale nie stwierdzilam, bedac na milej, ze to M05. Uwazalam, ze to inny ale podobny projekt. Dlatego nie probowalam nawet rozmawiac z mieszkancami natomiast po powrocie do domu zadzwonilam do p. Marcina i to on mi powiedzial, ze to chyba jest Niewielki (symbolu rzeczywiscie nie pamietal, ale nazwe niewielki - tak). Ale mial prawo zapomniec, jesli budowal kilka lat temu.

W quote]każdym razie koszt samego dachu w tym kztałcie i w tej powierzchni z pokryciem blachodachówką to rząd 50 tyś zł, mówię o oklicach Warszawy.
A w m05a ile moze kosztowac dach? Mniej?
Ale w ogole, to juz zniechecenie mnie ogarnia.
pozdrawiam

Bonzo
08-11-2005, 21:53
Witam Sympatykow M05a i M05,
moze i ja wtrace swoje trzy grosze. Po pierwsze bije sie w piersi :oops: , bo sam na forum napisalem za Agawa, ze M05 stoja w Halinowie. Bylem ta po ciemku i nie zauwazylem innego dachu. A moze to pomrocznosc jasna mnie ogarnela? :o
Te domy to projekt Przytulny D12 w roznych wariantach. Ten, w ktorym mieszka czlowiek budujacy domy, pierwszy dom po lewej to Przytulny wariant II ale z garazem dwustanowiskowym - taki projekt nie wystepuje w katalogu Muratora.
Justa:
wg katalogu Muratora koszt stanu otwartego to ok. 64 tys. zl netto dla M05. W tym masz dach z ceramiki, orynnowanie, sciany zewnetrzne i wewnetrzne, kominy, schody i stropy. Przed tym ok. 20 tys. zl netto za stan zero
Dla M05a - stan zero ok. 25 tys. zl netto + stan otwarty ok. 81.tys. netto
Dla D12 - takie jak stoja w Halinowie po lewej stronie: stan zero ok. 22 tys. zl netto + stan otwarty ok. 90 tys. netto.
Dach w M05 ma 223 metry kw, w M05 270 m kw a w D12 203 m kw.

Isabell2809
i to by sie wstepnie zagadzalo, ze koszt dachu wynosi ok. 50 tys. zl. Pamietaj tylko, ze im bardziej skompikowany dach, a taki jest w M05a tym bardzie nie oplaca sie go kryc blachodachowka, bo jest duzo odpadow.

W Muratorze dowiedzialem sie, ze gdzies w Polsce stoi M05. Niestety nie mogli sobie przypomniec gdzie - mialo to byc miasto na R ale moze byc rownie dobrze Radom czy Rzeszow czy Rybnik itp. Jak sie dowiem to dam znac.

Pozdrawiam
Marcin

Agawa*
09-11-2005, 08:57
Widzę, że to ja wprowadziłam wszystkich w błąd - przepraszam :-? Ja widziałam te domki wieczorem i zasugerowałam się wnętrzem (moim zdaniem to ono w 80% jest takie jak w M05).
Ale przynajmniej wiemy jak kosztowny jest dach tego typu i że nie ma domu na, którym moglibyśmy się wzorować.
Jesteśmy jednak zwartą grupką osób i myślę, że wspólnie dojdziemy do idealnego M05a. Co Wy na to? :D

isabell2809
09-11-2005, 10:35
Niestety, narazie nie mamy się na czym wzorować... Ale ten pan, który budował te domy na Miłej odradzał nam M05. Kosztowny dach to pierwsza, najważniejsza rzecz. Ale mimo to trwam w nadziei, że jednak M05a (w odbiciu lustrzanym) powstanie na naszej działce.

Moje zmiany:
1. Doprojektowanie okna dachowego w łazience
2. Podniesienie ściany kolankowej
3. Likwidacja drzwi prowadzących na taras z sypialni na dole i zastąpienie ich oknem
4. Likwidacja łazienki na dole (ma zostać tylko WC)

Reszta później, coś dziś źle się czuję...

Pozdrawiam

Agawa*
09-11-2005, 11:02
Isabell
dokładnie podzielam Twoją nadzieję!!
Już nie oglądam innych projektów. M05a to jest to. Jeszcze w tym miesiącu idę kupić ten projekt i już!!!!! (myślę, że strach mnie nie obleci :wink: )

10-11-2005, 08:39
agawa
gratuluje i pieknego projektu i odwagi
ja niestety jeszcze szukam
pozdrawiam

12-11-2005, 23:02
agawa
przegladalam watek na temat ANDROMEDY. Podoba mi sie ten projekt rowniez. Widzialam, ze bylas zainteresowana nim. Czy mozesz powiedziec, co ostatecznie zadecydowalo, ze z niego zrezygnowalas na rzecz M05a?
Pozdrawiam

Agawa*
14-11-2005, 09:00
Justa
Andromeda była pierwszym projektem w którym sie "zakochałam". Do tego stopnia chciałam ją mieć, że widziałam 2 w całej okazałości.
M05a odciągnęło mój wzrok od Andromedy z kilku powodów:
- delikatna bryła budynku (czyli batrziej uniwersalna i mniej kosztowna)
- obawa ,że Andromeda z podwójnym garażem będzie wyglądała trochę "jamnikowato". M05a mimo podobnych wymiarów wygląda zgrabniej, takie wrażenie sprawia dach, który jest rozłożysty
- powierzchnia użytkowa - zadecydowała. W Andr. jest zbyt duże poddasze (koszt wykończenia i ogrzania) myślę, że pokoje w M05a są wystarczające na sypialnię i pokoje dla dzieciaków.
- a wnętrze hmmm, Andromeda ma lepej rozwiązany parter, ale myśle, że jak zrobimy przeróbki to M05a też będzie super!!!!! :)

Nie wiem na ile te moje przemyślenia sprawdzą się w rzeczywistości, ale mam wewnętrzne przekonanie, iż M05a będzie tańszy w budowie i eksploatacji oraz równie wygodny jak Andromeda. A Ty co o tym myślisz?

14-11-2005, 12:19
agawa
podobaja mi sie obydwa! Ale rowniez blizej mi do M05a niz do Andromedy, ktora jest ladna, ale z dwoma garazami jest ciezka a z jednym garazem jest duzo zgrabniejsza (przynajmniej na papierze - w naturze nie widzialam).
Oprocz ogolnego strachu przed budowa, w M05a boje sie kosztow dachu.
Chyba ta wizyta w Halinowie mnie ostudzila, bo tamte domy nie bardzo mi przypadly do gustu, chociaz d12 to moj pierwszy faworyt. Moze cos tam zostalo poprzerabiane, ze nie sa takie rewelacyjne.
Oprocz tego bardziej spodobalo mi sie wejscie tego po lewej stronie. Chodzi mi o ten duzy podcien przy wejsciu. Czy nie uwazasz, ze mozna by cos takiego zrobic w M05a?

Agawa*
14-11-2005, 12:49
Justa
ja jednak zostanę przy oryginalnej wersji wejścia M05a (mi sie podoba). Myślę, że przy tym rozwiązaniu dach nie wygląda na olbrzymi. Mi się podobał 2gi lub 3ci po prawej(ten bez garażu). Dach ma podobny i wejścia też, a zamiast okien z jednej ze stron M05a ma garaż.
Widzę , że szukamy podobnych projektów. :wink:
Gdyby nie ten podwójny garaż - byłoby łatwiej :-?

14-11-2005, 18:52
Agawa napisala

Gdyby nie ten podwójny garaż - byłoby łatwiej
Zgadza sie. Momentami zastanawiamy sie z mezem, czy nie zrezygnowac z jednego, albo zrobic podwojny, ale jeden za drugim. Ale z drugiej strony, to takie obok siebie sa wygodniejsze. Ale... latem to w ogole nie musze garazowac, chodzi glownie o te kilka miesiecy zima. Ale czasem zima trwa prawie 5 miesiecy, wiec jest o co walczyc.... I tak w kolko.
Czy Ty juz innego projektu w ogole nie szukasz? Zdecydowalas sie ostatecznie?
pozdr

17-11-2005, 17:55
czesc
taka cisza w temacie,
prosze, moze ktos skrytykuje ten dom?????? bo inaczej kupie go i bedzie na WAS!!!!!!!!!!
A tak na serio to naprawde prosze wszystkich ludzi dobrej woli o opinie. Inne domy to albo chwalicie, albo krytykujecie a tu ........ nic. Czyzby byl taki nijaki??
pozdrawiam

początkujacy budowlaniec
17-11-2005, 23:11
Justa nie narzekaj, Tobie chociaż ktos coś odpowiedział, a ja ... 23 października poprosiłam o rady (patrz powyżej) i co? I pies z kulawą nogą nie chce mi pomóc.
Ludzie bądźcie życzliwi!
Rozmawiałam z panią doradcą z Wrocka, obiecała przysłać zeskanowane projekty (te, na których widać, które ściany są naprawdę nośne), no i ona tez się od 2 tygodni nie odzywa... Potwierdziła, że na górze są kolumny - głupio, bo 40 cm od ściany.

Chyba musze zrezygnować, bo nie wiem, jak to wszystko sprawdzić.

Drugi projekt, jaki i się podoba to Sasza z Archipelagu. No i przynajmniej biuro projektowe jest na miejscu i mozna iśc poadać. Co śadzicie o tym projekcie? Trochę japoński, prawda? W Archipelagu mówią, że da sie zrobić kominek.

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=110&CanBack=1

Agawa*
18-11-2005, 10:27
Justa dochodzą do Ciebie moje wiadomości na priv?

18-11-2005, 19:32
początkujący budowlaniec napisal

Justa nie narzekaj, Tobie chociaż ktos coś odpowiedział, a ja ... 23 października poprosiłam o rady (patrz powyżej) i co? I pies z kulawą nogą nie chce mi pomóc.
Ludzie bądźcie życzliwi!
Masz racje, ze ktos mi odpisal, ciesze sie bardzo, ale sa to takie same osoby jak ja - ktorzy oczekuja oceny projektu, a nie oceniaja! my mozemy tylko ,,chciec" i ,,sądzić", ale potrzebujemy FACHOWCÓW!

22-11-2005, 16:13
czesc
no i jak bedzie z ta krytyka M05a? Nikt nie znajdzie bledów? A może ten projekt jest taki dobry?
Jesli nie ma chetnego do skrytykowania, to moze ktos go pochwali!!!!!!!

początkujący budowlaniec napisal

]Drugi projekt, jaki i się podoba to Sasza z Archipelagu. No i przynajmniej biuro projektowe jest na miejscu i mozna iśc poadać. Co śadzicie o tym projekcie? Trochę japoński, prawda? W Archipelagu mówią, że da sie zrobić kominek.

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=110&CanBack=1
Prawde mowiąc to M05a zdecydowanie bardziej mi pasuje.
Pozdrawiam - justa

elmariachi
05-12-2005, 12:56
Projekt jest bardzo ładny. Sami z żoną sie zastanawiamy nad nim, ale oczywiście z paroma modyfikacjami. Pokój dzienny jest troszeczkę za mały, ubikacja na dole do likwidacji. Poza tym chyba trzeba wstawić w dachu lukarnę bądź lukarny aby zwiekszyć powierzchnię pokojów na górze.

05-12-2005, 14:56
elmariachi napisal

Poza tym chyba trzeba wstawić w dachu lukarnę bądź lukarny aby zwiekszyć powierzchnię pokojów na górze.
I bez tego ten dach jest bardzo drogi (podobno ok. 50 tys.), wiec dodanie lukarn podroży jeszcze koszt wykonania!

abram
17-12-2005, 22:41
Też zastanawiam się nad tym projektem i tez przyznaję, że to poddasze nie bardzo wyszło. Jeszcze gorzej jest w M05, czyli z garażem jednostanowiskowym. jeśli chodzi o parter - to oprócz tych uwag powyżej chciałbym się odnieść do schodów. Tylko nie bardzo wiem jak one wyglądają /nie mam wyobraźni/. Czy naprawdę nikt tego nie buduje?

ogloszka
24-01-2006, 11:23
WITAM..mam pytanie do miłośników MO5 przeczytałam dokładnie wasze uwagi i opinje o tym projekcie i jestem bardzo ciekawa cy ktoś zdecydował się na zakup tego projektu i jakie zrobił zmiany ,a może ktoś z was zaczoł już budowę i może udzielić kilku rad :roll: :roll: :o GOSIA

sailor
06-03-2006, 14:39
Witam

Czy ktos ma doświadczenie z budowaniem M05a. Jakich kosztów mam się spodziewać??

Pozdrawiam
Maciek

JKJ7
14-03-2006, 16:29
CZY KTOŚ MA PRZEKRÓJ TEGO DOMKU, WIDOK -DACHU, ORAZ SZCZEGÓŁOWE WYMIARY.
BARDZO PROSZĘ O PRZESŁANIE NA MÓJ E-MAIL: [email protected]
GG:7901801

JKJ7
14-03-2006, 16:31
CZY KTOŚ MA PRZEKRÓJ TEGO DOMKU, WIDOK -DACHU, ORAZ SZCZEGÓŁOWE WYMIARY.
BARDZO PROSZĘ O PRZESŁANIE NA MÓJ E-MAIL: [email protected]
GG:7901801

agat 1
10-04-2006, 22:47
witam wszystkich 4umowiczów jezeli ktos ma czas i informacje o projekcie m05a to przydadza sie wszystkie.bardzo podoba nam sie projekt ale nie mamy żadnych konkretnych danych-czas mija a im bliżej decyzji tym wiekszy bałagan w głowie.kazda rada uwaga pomoze nam dokonac wyboru dlatego czekamy na wszystkie.dzieki

Jean_Luc
11-04-2006, 06:38
Witaj agat1,
zobacz tutaj : http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62107&highlight=m05a

Monika Pozorska
01-05-2006, 14:50
Zastanawiam się nad projektem domu Niewielki Wariant I. Czy ktoś ma może nr telefonu i adres do biura autora tego projektu-pani Cybulskiej?
Proszę o kontakt i opinie osób, które są w trakcie budowy Niewielkiego.

ave!
01-05-2006, 15:55
[
quote]. Czy ktoś ma może nr telefonu i adres do biura autora tego projektu-pani Cybulskiej?

Spróbuj przez kontakt z Muratorem - jest taki dział: skontaktuj sie z nami abo poszukaj biura projektowego..... :-?
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=310&IdKolekcji=21

ave!
01-05-2006, 16:04
[albo:

http://projekty.oknonet.pl/main.php?wys=001

Monika Pozorska
01-05-2006, 16:34
Dziękuję, ale pytania, które wysyłam na strony podane pozostają bez odpowiedzi. Muszę wymyśleć coś innego, zwłaszcza, że jestem z północy i do biura murator do Warszawki mi nie po drodze.

radek69
02-05-2006, 07:13
Cześć. W tej samej grupie "Projekty" poszukaj "Projekt M05 Niewielki/Murator", bo tam sobie wszyscy gadamy. Zgłoś się tam to dam Ci nr telefonu i adres internetowy do Pani Cybylskiej - Marks - autorki projektu. Niestety nie jes ona jego właścicielem, tylko MURATOR, ale coś tam pomóc może. Projekt kupisz przez internet lub telefonicznie z Muratora. 2-3 dni czekania.

MoniaiMaras
04-05-2006, 17:26
Bardzo proszę doświadczonych o opinię na temat projektu Niewielki M05a
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=337&IdKolekcji=

Jean_Luc
05-05-2006, 15:51
Witaj !
Zobacz na wątek:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62107&highlight=m05a

robert8888
04-06-2006, 16:07
przyznam ze przymierzam sie do jednego lub drugiego projektu i szukam ze tak powiem ewentualnych wad tych projektów domów

Jean_Luc
04-06-2006, 19:13
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62107&highlight=m05a

sopranos
26-10-2006, 00:25
Witam Kupiłem projekt M05a bardzo chciałbym wymienic poglady na temat tego projektu co warto zmienic jakie są ukryte wady wiem ze schody są wąskie. Szukam również osoby ktore wybudowały ten dom
na terenie Wielkopolski jestem z Poznania.

Bardzo proszę o kontakt

[email protected]

Kika21
26-10-2006, 08:59
Zapraszam http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62107&highlight=m05a

jwmd
09-11-2006, 09:00
Szukam kogoś kto zudował dom M5a - niewielki z podwójnym garażem w okolicach Bielska Białej .Chciałbym zobaczyć go w naturze przed kupnem projektu.prosze o pomoc

tomM05L
09-11-2006, 11:04
zobacz http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62107

Monika J.
26-11-2006, 11:18
Witam ! Jestem na etapie szukania projektu ? Czy ktoś z okolic trójmiasta jest w trakcie budowy tego "niewielkiego" ? Gdzie ulokowaliscie kotłownie ? Pozdrawiam

hahir
03-01-2007, 00:12
Kupiliśmy naszym zdaniem najfajniejszy :lol: projekt Niewielkiego wariant I. Na forum jest tyle rozbieżnych opinii na temat budowy domku, że aż strach się bać. W sumie to fajnie bo jeszcze nie zacząłem a już tyle się dowiedziałem!!!.Przęglądneliśmy wszystkie zdjecia zamieszczone na forum i przeczytaliśmy wszystkie opinie od dechy do dechy. Mamy takie wrażenie, że trzeba by jednak kilka kosmetycznych zmian wprowadzić chociaż w zasadzie wybraliśmy właśnie ten projekt bo bez zmian bardzo nam się podobał. Nie ma to jednak jak zobaczyć domek w rzeczywistości i podszkolić się na czyichś błędach ( może to nieładne ale na naszych też się ktoś kiedyś podszkolił). Chętnie zerkniemy na Niewielkiego bo z forum wynika , że są osoby które go budują w kujawsko - pomorskim. Jeżeli jest taka możliwośc będziemy bardzo wdzięczni.Chętnie też oglądniemy każdą ilość zdjęć ( niektóre są tak dokładne, że można policzyć prawie idealną ilość dachówek potrzebnych na dach). Pozdrawiamy wszystkich sympatyków tego zgrabnego i urokliwego domku!!!

hahir
03-01-2007, 00:33
Kupiliśmy naszym zdaniem najfajniejszy projekt Niewielkiego wariant I. Na forum jest tyle rozbieżnych opinii na temat budowy domku, że aż strach się bać. W sumie to fajnie bo jeszcze nie zacząłem a już tyle się dowiedziałem!!!.Przęglądneliśmy wszystkie zdjecia zamieszczone na forum i przeczytaliśmy wszystkie opinie od dechy do dechy. Mamy takie wrażenie, że trzeba by jednak kilka kosmetycznych zmian wprowadzić chociaż w zasadzie wybraliśmy właśnie ten projekt bo bez zmian bardzo nam się podobał. Nie ma to jednak jak zobaczyć domek w rzeczywistości i podszkolić się na czyichś błędach ( może to nieładne ale na naszych też się ktoś kiedyś podszkolił). Chętnie zerkniemy na Niewielkiego bo z forum wynika , że są osoby które go budują w kujawsko - pomorskim. Jeżeli jest taka możliwośc będziemy bardzo wdzięczni.Chętnie też oglądniemy każdą ilość zdjęć ( niektóre są tak dokładne, że można policzyć prawie idealną ilość dachówek potrzebnych na dach). Pozdrawiamy wszystkich sympatyków tego zgrabnego i urokliwego domku!!!

tomM05L
03-01-2007, 22:06
Witam! Dołączcie do forumowiczów Niewielkiego. Po to budujący wypowiadają się na forum, by przekazywać swoje uwagi i doświadczenie. Oczywiście należy wyciągać wnioski, więc uczyć się na doświadczeniach również błędach innych. Rozpoczynam jak zacznie się prawdziwa wiosna. Więc nic narazie nie mam do pokazania (jestem z kujawsko-pomorskiego). Z okolic Torunia jest jedna osoba budujaca Niewielkiego (ma fundamenty). Zresztą zaraz postaram się dowiedzieć czy buduje dalej. Pozdrawiam :lol:

hahir
03-01-2007, 22:22
Dzięki za odpowiedź, fajnie, że będzie można skorzystać z czyjegoś doswiadczenia , my jesteśmy z Chełmna i bardzo chcemy ruszyć na wiosnę ale to wszystko zależy jak wiesz od wielu czynników, w marcu będzie już pozwolenie no ale jeszcze kredycik.Na budownictwie za dobrze się nie znam chociaż bardzo się staram lepszy jestem z pożarnictwa ale to też się przyda. Jeżeli na wiosnę się zgodzisz chętnie byśmy z żoną zobaczyli twoje cudo i skorzystali z twoich rad. Nie mogę się dodzwonić do autorki projektu, chciałem podpytać o te schody podobno ma jakąś sensowną przeróbkę. Ogólnie to chce wiedzieć wszystko zanim zacznę chyba tak będzie najlepiej. Jak zajarzę jak się przenieść na to forum zrobię to hihi , również pozdrawiam!!!

tomM05L
03-01-2007, 22:39
Jeżeli czytacie forum, to zauważycie, że starałem się wywołać piotraI. Ma fundamenty. Jestem ciekaw czy ruszył dalej, choć mogę przypuszczać, że tak jak ja jeszcze załatwia kredyt. Dlaczego tak długo pozwolenie? Mnie bez ostatecznej decyzji na bodowę nie chcieli rozpatrzeć wniosku o kredyt.
Oczywiście, jeżeli będzie co pokazywać, to chętnie :lol:
Przechodzisz wciskając "odpowiedz" przy tym forum.

kicia G.Z.
04-01-2007, 22:36
Witamy w Nowym Roku 2007.
Wszystkiego dobrego i spełnienia marzeń czyli zamieszkania pod własną strzechą.
Kupujemy (Żona i ja) w przyszłym tygodniu projekt N(W)ielkiego i mamy taką nadzieję że na wiosnę ruszymy!? Ciekawie kiedy będzie zima?! Oby nie nadeszła!!!!!!!!
Wszystkim, którzy już zaczęli gratulujemy i życzymy szybkiego ukończenia. Zdjęcia super, chicelibyśy już być na tym etapie. Opisy i szczególy techniczne na razie są dla nas czarną magią, ale mamy nadzieję, że dzieki Wam, będzie to wkrótce bułka z masłem.
Do "zobaczenia" na forum.
Pozdrawiamy.

myk1
20-01-2007, 07:14
Cze, mam pytanie , czy ktoś buduje Niewielkiego w woj. lubuskim?.

jkov
28-01-2007, 19:02
Poszukuje osób które wybudowały dom wg projektu Niewielki wariant I , w celu konsultacji ewentualnych zmian dachu ,na dach dwuspadowy

imported_Żółw
04-02-2007, 17:19
Cześć wszystkim, widzę, że nikt dawno się nie logował tu.

TomekM05a
04-02-2007, 18:50
Bo się przerzucili...
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62107&highlight=m05a

imported_Żółw
04-02-2007, 19:25
Bo się przerzucili...
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62107&highlight=m05a
Cześć TomeKM05a. Od jakiegoś czasu interesuje się NIEWIELKIMI. Forum do którego podałeś odnośnik doskonale znam, bo przeczytałem od deski, do deski 16 stron. Być może niedługo też zacznę budować, a ten projekt przypadł mi do gustu. (mojej żonie zresztą jeszcze bardziej).

burczymucha
13-02-2007, 11:43
Witam serdecznie wszystkich fanow Niewielkiego Mo5a!!jestesy od niedawna razem z zona zakochani w tym projekcie.Jestesmy nowicjuszami w dziedzinie budowy,wiec mamy pelno obaw.Wasze opinie sa bardzo pomocne za co bardzo dziekujemy.Jak zawsze na poczatku rodzi sie pytanie ile to bedzie kosztowac???Moze ktos z Pansttwa jest w stanie okreslic przyblizony koszt calej budowy,badz jest na takim etapie prac ,ze w przyblizeniu jest w stanie okreslic wartosc???Serdecznie pozdrawiam i licze na reakcje niewielkich...

KrzysiekGL
06-03-2007, 00:14
Witam

Zamierzam w niedalekiej przyszłości zakupić projekt niewielkiego M05a.
Z uwagi na to iż moja działka ma 24m x 36m nie jestem w stanie wydłużyć niewielkiego od strony kuchni i pokoju dziennego (ściana z jednym oknem) tak jak to robią niektórzy forumowicze (max 24m działka-niestety).
Dlatego mam pytanie czy nie dało by się go wydłużyć od strony frontowej i tarasowej (powiedzmy tak żeby uzyskać szerokość niewielkiego M05b)?
Dla dobrego zrozumienia załączam rysunek.
Czy ktoś o takim rozwiązaniu myślał?

http://foto.onet.pl/emlsu,b0gckw0w0gk4

Bidzińska Małgorzata
19-03-2007, 16:12
Chcę wybudować dom wg tego właśnie projektu Muratora. Kto z Państwa zdecydował się na ten projekt?. Jakie są jego wady i zalety ??. Szczególnie proszę o odpowiedź osoby z Konina i okolic, ponieważ tam właśnie powstanie mój wymarzony dom. Projekt jest już zakupiony, niebawem przestępujemy do jego realizacji.

TomekM05a
20-03-2007, 13:01
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62107&highlight=m05a

Greg & Jola
21-03-2007, 19:53
Witam wszystkich ! A ja właśnie tu trafiłem z tego samego powodu co wszyscy z powodu Niewielkiego, który szalenie mi się podoba i zamierzam go wybudować. Martwi mnie co prawda szalony wzrost cen materiałów budowlanych ale ja i tak zrobię jak postanowiłem. Pozdrawiam cieplutko Niewielkich !!!


Zamierzam budować M05b :lol:

AlaOle
10-04-2007, 10:52
Witajcie, czy ma ktos moze sporzadzony realny kosztorys dla "Niewielkiego" ??? Zmiesci sie w 350.000 systemem gospodarczym (tak aby zamieszkać) czy to raczej mzonka w obecnym boomie budowlanym ???

ZbyszekM05aL
20-04-2007, 20:59
Witam ponownie :D !
Ekipa weszła 10.04.2007r. Oto efekty M05aL :lol: !

http://www.viknet.pl/marzena/IMG_0095.JPG
http://www.viknet.pl/marzena/IMG_0089.JPG
http://www.viknet.pl/marzena/IMG_0117.JPG
http://www.viknet.pl/marzena/IMG_0113.JPG
http://www.viknet.pl/marzena/IMG_0088.JPG

krzyna
26-04-2007, 11:29
No ! Nareszcie ktoś oprócz nas zdecydował się na wersję "b" ;-)
Gdzie budujecie ? My pod Wrocławiem - piszę korzystając z imienia żony ale jak wspólnota, to wspólnota ;) Jednym zdaniem: WITAMY W KLUBIE NIEWIELKICH "B" !!!!! I w klubie walczących z murarzami i innymi "specami" :cry: Ach, już wyczytałem gdzie się budujecie ;-)

Renata 69
27-04-2007, 15:05
jestem właśnie w trakcie oglądania projektu M05a i chyba na niego padnie nasza decyzja podoba nam się bardzo , zastanawaim sie jaka jest cena dachu bo wygląda na to ze moze byc drogi czy ktoś mam jakieś informacje na ten temat ??? :D

pan Janek
06-05-2007, 15:53
wITAM zaczynam budowac niewielkiego B w TORUNIU.Pozdrawiam :)

dake
06-05-2007, 16:43
No ! Nareszcie ktoś oprócz nas zdecydował się na wersję "b" ;-)
Gdzie budujecie ? My pod Wrocławiem - piszę korzystając z imienia żony ale jak wspólnota, to wspólnota ;) Jednym zdaniem: WITAMY W KLUBIE NIEWIELKICH "B" !!!!! I w klubie walczących z murarzami i innymi "specami" :cry: Ach, już wyczytałem gdzie się budujecie ;-)

miło że jest ktoś z okolic wrocławia.
Ja zamierzam budować M05a.
Na jakim etapie jesteście???

krzyna
15-05-2007, 17:13
mamy stan zero + trochę ściany

zapraszam na stronkę www.niewielkidom.startowy.pl

zdjęcia aktualne ale opisy nie bardzo- brak czasu :(

dzidzior2
18-06-2007, 13:39
Witam wszystkich :)

Od około roku obserwuje ten projekcik tj. M05a i im więcej projektów przerzuce tym bardziej przekonuje sie do M05a. Bardzo sie ciesze że jest takie fajne forum i mysle ze pomożecie mi w realizacji moich marzeń tzn. budowie M05a. Przeglądając projekty głównym moim zmartwieniem jest koszt budowy, najczesciej go nie ma lub jest nieaktualny. Ale mysle ze jak zakupie ten projekcik to wcześniej otrzymam od Was wszystkie niezbędne informacje co do kosztów budowy tego domku i fachowe instrukcje co gdzie i jak.

Pozdrawiam Paweł

jachu5
22-07-2007, 12:49
Witam
buduję M05a i zastanawiam się nad schodami.Widzę ,że większość buduje schody betonowe natomiast nie widzę aby ktoś budował schody drewniane. Może jest ktoś na forum, kto ma schody drewniane i jak to rozwiązał. Bo ja jakoś tego nie widzę...

zmorka1
11-09-2007, 18:14
Witaj,

Chciałam zapytać czy zdecydowałaś się wtedy na zakup projektu M05a? Pytam, ponieważ ja jestem właśnie na etapie wyboru projektu i wpadł mi w oko właśnie ten projekt.
Zastanwiam się tylko czy nie jest on zbyt drogi w realizacji (dach mnie przeraża).
Jakbyś coś mogła doradzić z właśnego doświadczenia to będę bardzo wdzięczna.

pedzelito
11-09-2007, 22:55
Cześć!
Tych którzy kupili ten projekt jest wielu, wielu. :)
Zapraszam Was do tematu: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62107&postdays=0&postorder=asc&highlight=m05a&start=0
Znajdziecie tam wszystko czego szukacie. :)
A dach... hmmm... mój wyjdzie ok. ok. 50 000 zł - dachówka cementowa, okna Fakro, rynny plastikowe.
Pozdrawiam.

zmorka1
12-09-2007, 08:21
Cześć,
Bardzo dziękuję za ospowiedź na moje zapytanie. Zaraz zerknę na tego linka. Jeżeli chodzi o dach to tak liczyłam, że wyjdzie jakieś 50 tys. No ale cóż domek jest śliczny, odkąd wynalazłam ten projekt inne mi się nie podobają..............czuję, że zostanę już przy nim.
A nie boisz się tych schodów? Duzo osób narzekała, że są wąskie?

Dzięki,
Iwona

pedzelito
12-09-2007, 08:32
A nie boisz się tych schodów? Duzo osób narzekała, że są wąskie?

Schody już mam i są świetne!!! Odpowiednio szerokie i BARDZO wygodne. Looknij do mojego dziennika. Są tam.
Pozdrawiam.

Mróweczka74
10-12-2007, 13:23
Drodzy forumowicze,
Czy ktoś z Was buduje Niewielki M05a w Wielkopolsce. Bardzo nam się podoba ten projekt, lecz przed podjęciem decyzji o zakupie tego projektu chcielibyśmy zobaczyć realizację na żywo.

Mróweczka74
11-12-2007, 12:33
Czyżby nikt w Wielkopolsce nie budował Niewielkiego?? :o

Anndzia
24-05-2008, 21:17
Widzę że temat się zatrzymał. Szkoda. Jestem bardzo zainteresowana tym projektem. Może jednak ktos jeszcze buduje i się odezwie.

PODLASIE2
25-06-2008, 19:46
Witam
Mamy zamiar kupić projekt ale martwimy się małym salonem i łazienkami, jak to wygląda w praktyce, czy widzicie jakieś wady tego projektu. Może macie jakieś ciekawe pomysły, rozwiązania, zdjęcia. Chętnie posłuchamy Waszych rad.

JKJ7
27-06-2008, 10:31
http://forum.muratordom.pl/projekt-m05-niewielki-murator,t62107.htm

Mariusz Kielce
02-01-2009, 14:26
Witam

Buduję Niewielkiego M05b. Zakończyłem stan surowy otwarty. Mam zdjęcia i podliczone koszty jakie do tej pory poniosłem. Szukam osób które budują lub wybudowały ten domek w celu wymiany doświadczeń.

Pozdrawiam
[email protected]

roki113
28-01-2009, 23:19
Witamy wszystkich forumowiczów!!!Planujemy w tym roku rozpoczać budowe!!Bardzo podoba sie nam projekt domu Niewielki MO5 a z podwójnym garażem niestety wciaz nurtuje nas kilka pytań!!!Jakie są koszty bydowy domu interesowaly by nas jakiekolwiek zdjecia z budowy a także to czy dom w rzeczywistosci prezentuje sie rownież okazale jak projekt!!!!Jakiekolwiek porady opinie mile byly by widziane!!!!Za wszelakie informacje i odpowiedz z góry serdecznie dziękujemy!!!!Pozdrawiamy :D

siarka
26-04-2009, 20:40
witam serdecznie wszystkich uzytkownikow!
Planujemy wybudowac domek,bardzo spodobal nam sie projekt Niewielkiego MO5al :lol: przed budowa i zdecydowaniem sie na ten projekt chcielibysmy zobaczyc ten domek ''na zywo'' :)
Moze jest gdzies w okolicy taki domek ktorego wlasciciel nie mialby nic przeciwko temu zeby ktos ogladnal jego dom od srodka...
Pozdrawiam...

renia57
18-06-2009, 22:39
Witam wszystkich włascicieli Niewielkich!

Mam pytanie, czy ktoś buduje EM05L?Ja jestem na etapie załatwiania pozwolenia.Czytałam Wasze zmiany wprowadzone,bardzo mi się podobały,szczególnie podniesienie ścianki kolanowej,ale nikt nie zmieniał okien z połaciowych na proste(kukawki).Ja chcę wprowadzic taka zmianę, co Wy na to?

monikad2
02-07-2009, 21:40
Mam pytanie. Chciałabym zobaczyc na żywo dom NIEWIELKI M05a. Wielka prośba jakby był ktoś z okolic Warszawy i pozwoliłby obejżec swoj dom byłabym bardzo wdzięczna. Na żywo to nie to co z obrazków:)
Pozdrawiam Monika
[email protected]

Renata 69
03-07-2009, 17:22
Mam pytanie. Chciałabym zobaczyc na żywo dom NIEWIELKI M05a. Wielka prośba jakby był ktoś z okolic Warszawy i pozwoliłby obejżec swoj dom byłabym bardzo wdzięczna. Na żywo to nie to co z obrazków:)
Pozdrawiam Monika
[email protected]

Ja zapraszam do naszego domku.

jasus
14-10-2009, 10:35
dołaczyłem do tych co budują niewielki czy ktoś może podac koszty stanu surowego zamkniętego .Pozdrawiam wszystkich budjących

kosa1000
20-05-2010, 12:22
czy ktoś wybudował może domek w zachodniopomorskim?

Zastanawiamy się nad budową właśnie niego i chętnie byśmy zobaczyli jak wygląda na żywo.

Dorota&Adam
30-06-2010, 09:39
Ja zapraszam do naszego domku.
Witam wszystkich bardzo ciepło :)

Przymierzamy się do zakupu projekt M05a, jednakże chcielibyśmy najpierw zobaczyć go na żywo i pogadać z kimś kto budował lub jest w trakcie budowania tego domku. Jesteśmy z Warszawy, a nasz wymarzony domek ma stanąć w pięknej Wiązownie :) Jeżeli byłby ktoś tak miły i zaprosił nas do siebie będziemy niezmiernie wdzięczni :)

Poniżej podaje namiary;
[email protected]
692805550

Pozdrawiamy,
D&A

noka2
12-09-2010, 20:51
Witam
wszystkich czy ktoś budował "niewielki" i może określić koszt budowy tego domu???
Chcemy zacząć w przyszłym roku ale nie wiem czy 370 tyś wystarczy.

Robert&Magda
15-01-2011, 18:14
Czy udało się wybudować domek lub uzyskać informacje dotyczące kosztów itd:)? Również chcemy zacząć budowę Niewielkiego :)

Robert&Magda
15-01-2011, 18:17
Przyłączamy się do starego postu:) Może inicjator wątku już zaczął lub skończył budowę :)?

Robert&Magda
16-06-2011, 13:25
Chcemy w sierpniu zacząć...pozwolenie jest, wszystko jest. Narazie trwają poszukiwania ekipy budowlanej :)
Pozdrawiam