PDA

Zobacz pełną wersję : projekt NATALIA pracownia MG PROJEKT



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

aga_bissmyk
02-01-2008, 11:21
A na oglądanie reszty zdjęć zapraszam do mojego albumu:
http://foto.onet.pl/fy0tq,888cvag8wwmn,d2bak?D=1

kakusek
02-01-2008, 13:52
Mamamatinka jezeli chodzi o twoja kuchnie to ja tez mam w glowie podobny rozklad z tym ze polwysep oddzielajacy kuchnie od jadalni chce dac z takim murkiem aby przyslonil blaty w kuhni ( z balaganikiem) :D Ciagle zastanawiam sie czy dac ten barek zaraz przy wejsciu-jak u Ciebie czy na scianie z wykuszem.Ze wzgedow praktycznych chyba lepiej byloby dac go przy wykuszu gdyz mialabym krotsza droge z holu do kuchni (nie bedzie raczej bezposredniego wejscia) natomiast wizualnie nie wiem sama jak beda wygladaly kolo siebie barek plus stol jadalniany.Nie myslalam ze bede miala tyle problemow z kuchnia :cry:
aga_bissmyk sliczne dzieki za fotki :D Bedziesz miala bardzo ladny i duzy salon.Ja tez walcze o taki ale nie chce likwidowac podcienia wiec maksymalnie wychodzi mi scianka na tv 4 metry.Troche zmienilam wymiary zewnetrzne domku .Moze jeszcze jakos wykroje kilkadziesiat cm -bardzo mi zalezy na jak najdluzszej sciance gdyz bedzie stal tez tam kominek i chce go jak najdalej odsunac od tv :D
Kuchnia bez spizarki tez robi sie bardzo przestronna-musze nad tym pomyslec :)
Czy ty dodalas na poddaszu jedne pustak?Jaka Ci wyszla koncowa pow uzytkowa domu?Ja chcialam dom do 170-180 metrow a z tego co widze jak sie ryzuje bedzie kolo 200 albo i wiecej. :-? Przerazaja mnie te metry ale sama nie wiem gdzie moglabym ich urwac hehehehe

Madziorkaa
02-01-2008, 14:43
aga, sliczy ten twój domek:), juz nie mogę się doczekać kiedy i mój tak będzie wyglądał, jak długo trwało wybudowanie twojej Natalki:)?

aga_bissmyk
02-01-2008, 15:21
Dziękuje bardzo wszystkim za dobre słowo co do mojego egzemplarza Natalki.
kakusek - Dom po powiększeniu go o wykusz - projektantka obliczyła, że ma 180 m2 użytkowej, ale w tej powierzchni nie ujęła podwyższenia poddasza o jeden pustak. Cieszę się, że nie podwyższyłam o 2 pustaki, bo źle by to wyglądało.
Madziorkaa - zaczęliśmy budowę w lipcu i wykonawca określił się na zakończenie w połowie listopada. I pewnie jest to realny termin wykonania stanu surowego otwartego, zadaszonego. U nas się to przedłuża z różnych względów, też z powodu tego, że nam sie za bardzo nie spieszy, bo zaczynamy wykończeniówkę wiosną.

mamamatinka
03-01-2008, 13:21
Mamamatinka jezeli chodzi o twoja kuchnie to ja tez mam w glowie podobny rozklad z tym ze polwysep oddzielajacy kuchnie od jadalni chce dac z takim murkiem aby przyslonil blaty w kuhni ( z balaganikiem) :D Ciagle zastanawiam sie czy dac ten barek zaraz przy wejsciu-jak u Ciebie czy na scianie z wykuszem.Ze wzgedow praktycznych chyba lepiej byloby dac go przy wykuszu gdyz mialabym krotsza droge z holu do kuchni (nie bedzie raczej bezposredniego wejscia) natomiast wizualnie nie wiem sama jak beda wygladaly kolo siebie barek plus stol jadalniany.Nie myslalam ze bede miala tyle problemow z kuchnia :cry:

kakusku, ja mam spiżarkę od strony jadalni i drzwi do niej zaraz przy sciance między spiżarką a obszarem jadalni więc u mnie półwysep tam odpadał i z resztą jakoś tam naturalnie od razu taki uklad mi sie podobał. W moim odczuciu główna komunikacja bedzie między kuchnią (blatem roboczym) a obszarem jadalni i dlatego barek/półwysep ma być od strony wejście z holu. Poza tym wydaje mi sie, że w takim układzie barek oddziela wizualnie przestrzeń kuchni i salonu (części wypoczynkowej). Ale wiesz, ja sobie tak myślę, że warto słuchac swoich odczuć, że coś tak a nie inaczej bedzie ci odpowiadać, i nie przekombinowywac za bardzo.
Wiesz, ja zrobiłam w programie ikei też projekt ze stołem w kuchni i z trochę innym rozkładem. I nawet ten projekt mi się podoba - mozna zmieścić więcej szuflad na których mi zależy, ale głupio że stół kuchenny stałby w sumie blisko stołu jadalnianego trochę bezsensu. No i jak dla mnie za mało blatu roboczego. Choc ta kuchenka ze stołem ma taki domowy klimacik. Mozna by w sumie zamiast takiego stołu dac miniwysepkę na środku (np. taką 60 x 80)ale jednak ergonomi i komunikacja by na tym ucierpiały.

http://www.oranje.com.pl/murator/kuchniastol.jpg

kakusek
03-01-2008, 17:08
Hej
Mamamatinka ta druga wersja kuchni brdziej mi sie podoba :) Niestety raczej pólwysep musialby byc z drugiej strony niz planujesz chyba ze daloby sie go troche bardziej wysunac aby byl jako taki dostep do piekarnika.Stol rzeczywiscie niezbyt wyglada na srodku chyba ze dasz go na scianie spizarki.Gdyby pozbyc sie spizarki z kuchni wszystko daloby sie fajnie ustawic i byloby bardziej praktycznie ale kurcze spizarka tez jest potrzebna :( Zastanawiam sie jakby dac polwysep na scianke kolo wykusza czy ta sciana nie bedzie zbyt duza-juz tam jest przeciez spizarka.Z drugiej strony ma sie "szybsze" wejscie do kuchni a jedzienie do stolu w jadalni mozna podawac ponad blatem polwyspu :D Ja mam troszke wieksza kuchnie wiec moze uda mi sie wstawic piekarnik w slupku kolo lodowki choc lodowke wolalabym miec odrocona bokiem do salonu

kakusek
03-01-2008, 17:16
Mozecie sie pochwalic czy orpcz standardu ktory jest w projekcie wykonywaliscie cos dodatkowego do swojej natalki i ile to mniej wiecej wyszlo dodatkowow w kosztach?Chodzi mi np o wentylacje mechaniczna,odkurzacz centralny,rolety zewnetrzne,podlogowke itd
Nie wiem czy na etapie projektowania musze juz cos z dodatkow uwzglednic -tzn wiem ze wentylacje na pewno tak ale zastanawiam sie czy wyjdzie mnie duzo drozej niz budowanie kominow-czy ktos ma taka w swojej natalce i moze napisac czemu akurat sie na nia zdecydowal?

mamamatinka
04-01-2008, 08:31
kakusek, no to cieszę się że ci się podoba :) choc mnie ten projekt głównie podoba się ze względu na stół, według mnie on nadaje tej kuchni takiej "domowości". Półwysep w tym projekcie raczej odpada według mnie - tzn. mógłby byc tam gdzie ty mówisz, ale taki półwysep oddzielony całkiem on reszty ciągu kuchennego wydawałby mi sie dziwny. Z resztą u mnie od strony spiżarki to w ogóle niemożliwe bo ja tam drzwi do spiżarki mam :)
Wiesz, jak ty masz kuchnię trochę większą to może zmieścisz wysepkę. Zresztą projekt moze być dośc indywidualny bo np. u nas okno kuchenne jest tak mocnym akcentem (zdjęcie u mnie w dzienniku) że musze bardzo uważać, żeby nie przeładowac tej kuchni bo będzie kiszka.

My mechanicznej went. nie mamy. Kominy kosztowały dość sporo mamy systemowe leiera, chyba ok. 7000 plus robocizna która była za całość więc trudno powiedzieć ile przypadko na kominy. No ale mechaniczna z pewnością jest droższa. Mi się nie chciało przeprojektowywac domu żeby ją zrobić. Nie znam się na tym dokładnie, ale gdziesz te kanały musza lecieć, więc może sufity podwieszane a tego nie chciałam.
Odkrzurzacz centr. robimy ale tu na etapie pojektu nic nie musisz robić. Rolet ne chcemy. Podłogówka będzie - na większości parteru (bez dwu pokoi), ale tez nic z tym nie robilismy na etapie projektu. Robimy teraz kiedy zbieramy oferty na CO, CWU.

kakusek
04-01-2008, 08:48
Dzieki za info-czyli teraz to tylko nad wentylacja musialabym podumac.Niby jest odzysk cieplego powietrza przy reku ale niezbyt usmiecha mi sie slyszec szum reku(choc podobno tego nie slychac) i wygaszac ogien w razie braku pradu :-? No i ta cena.I tak obawiam sie ze przecholowalam z rozmiarami domu-zdaje sie ze mam zdolnosci do przeholowywania hehehe.jak mowia papier wszystko przyjmie gorzej z pozniejsza realizacja.Ja totalnie nie znam dzisiejszych cen a musze jeszcze brac poprawke ze dom bede budowac najwczesniej pod koniec roku czyli ceny powinnam juz uwzgledniac z 2009r.
Wczesniej w kuchni upieralam sie przy kaciku jadalnym ale najwyzej bedziemy jadac przy stole w jadalni bo przeciez nie jest on az tak daleko-bede miala tylko wiecej sprzatania.Ciesze sie ze zobacze wczesniej wasze kuchnie -bede mogla co nieco odgapic :D

mamamatinka
04-01-2008, 09:21
kakusek, co do wentylacji i innych technologicznych rozwiązań tak bardzo moją opinia sie nie sugeruj, bo jestem tzw "lajkonikiem" (laikiem znaczy się) :))) także jeszcze sobie popytaj na forum.

Madziorkaa
04-01-2008, 10:39
Witajcie:)
wczoraj byłam w pracowni MG Projekt i odebrałam projekt Natalki:), porozmawiałam sobie przy tym z bardzo przyjemnym Panem , zdaje sie że to był własnie Pan Gąsiorowski;), doradził mi żebym przemyślała ten monolit bo jest dosyć akustyczny a teriva się naprawde sprawdza i jest duzo tańsza także zostaje przy terivie a dom będziemy budować z prototermu:), byłam tez w gminie dopytać sie o moje warunki, mają być lada dzień, mam nadzieje że będą bo czekam juz prawie dwa miesiące na nie, narazie kompletuje papiery do pozwolenia na budowe, wiecie moze do kogo sie udać po uzgodnienie projektu zagospodarowania terenu, gmina, starostwo???, nierozumiem tego pojecia, z kim mam to uzgadniać:)? i czy naprawde konieczne jest oświadczenie projektanta o geotechnicznych warunkach posadowienia???, normalnie mozna zwariować :evil:

zastanawiamy się z małżem czy nie zamknąć kuchni , przejście do salonu byłoby otwarte z lewej strony , wychodziłoby sie odrazu na jadalnie w wykuszu, obecnie u siebie w mieszkaniu mamy podobne rozwiązanie i jest bardzo praktyczne.

mamamatinka
04-01-2008, 11:08
co do stropu - to my mamy terrivę. W sumie to sama nie wiem skąd taka rozbieżność opinii - bo nasz master to chciał monolit robić bo taniej :)))
generalnie na forum czytałam że u wielu osób z terriva robią sie mini pęknięcia na sifitach wynika to z tego, że prawie nikt nie kładzie terrivy dokladnie tak jak zaleca producent, bo jest to po prostu ciężkie do wykonania w praktyce. Już dokładnie nie pamiętam o co chodzi, ale na str. terrivy każą podbijać deski do góry wew. ścian tak by terriva się na tych deskach oparła i dopiero zalewać wieniec, tak by beton wieńca podszedł pod belkę terrivy i utworzył taką podstawę, malo kto tak robi bo beton jest po prostu bardzo gęsty i cięzko go tak poupychać żeby dobrze wszedł, więc prawie wszyscy kłada belki terrivy bezpośrednio na ścianę co w sumie jest przeciw zaleceniom producenta terrivy. My też kładliśmy bezp. na ścianę, dlatego dla pewnosci przy tynkowaniu mam zamiar dac siatke na sufity.
U nas koszt stropu terriva: 13.500 za belki i pustaki, prawie 8000 za beton plus robocizna (która była za całość więc trudno powiedzieć).
pozdrowienia

Madziorkaa
04-01-2008, 11:44
co do stropu - to my mamy terrivę. W sumie to sama nie wiem skąd taka rozbieżność opinii - bo nasz master to chciał monolit robić bo taniej :)))


:)))

kakusek
04-01-2008, 16:01
Madziorkaa ja zdecydowalam sie na monolityczny gdyz podobno wychodzi taniej od terivy (tak mi budowlancy mowili) a przede wszystkim jest duzo cienszy wiec bede miala mozliwosc zrobienia na dole sufitow podwiesznych :D Zobacz sobie tutaj na porownanie tych stropow:
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/dachy-i-stropy/strop-monolityczny-czy-gestozebrowy_,6330_16948.htm
Nie mam pojecia czemu architekt twierdzil ze jest malo akustyczny :-?

Madziorkaa
04-01-2008, 19:06
Madziorkaa ja zdecydowalam sie na monolityczny gdyz podobno wychodzi taniej od terivy (tak mi budowlancy mowili) a przede wszystkim jest duzo cienszy wiec bede miala mozliwosc zrobienia na dole sufitow podwiesznych :D Zobacz sobie tutaj na porownanie tych stropow:
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/dachy-i-stropy/strop-monolityczny-czy-gestozebrowy_,6330_16948.htm
Nie mam pojecia czemu architekt twierdzil ze jest malo akustyczny :-?

dziękuje za artykuł, właśnie takiego porównania potrzebowałam :) , teraz zgłupiałam i znowu bardziej przemawia do mnie strop monolityczny, poczekam na małża i przedyskutuje to dziś z nim:)

Madziorkaa
04-01-2008, 19:23
zapomniałam wam napisać, w zeszłym tygodniu byliśmy z małżem w Jabłonnej i oglądalismy wybudowaną Natalkę, po zobaczeniu jej utwierdzilismy się że napewno wybudujemy ten dom:), jest po prostu super, na zywo wyglada jeszcze lepiej niz na zdjęciach:)

kakusek
05-01-2008, 10:13
Madziorkaa a nie masz czasem jakis fotek?Z checia bym poogladala kolejna natalke.Ja niestety nie mialam mozliwosci zobaczenia w realu zadnego takiego domku-widzialm natomiast bardzo podobna Melodie i tez stwierdzilam ze chce miec taki domek.Jest prosty a zarazem dzieki duzemu i kopertowemu dachu bardzo okazaly :D Czy ktos robil porownanie krycia dachowka a blacha?Moj maz obstaje przy blasze ze taniej a ja bardzo chce go namowic na dachowke wiec dobrym argumentem bylaby wiedza jaka jest rzeczywiscie roznica w cenie (moze wcale tak duzo wiecej nie wychodzi dachowka). :oops:

Madziorkaa
05-01-2008, 11:43
Madziorkaa a nie masz czasem jakis fotek?Z checia bym poogladala kolejna natalke.Ja niestety nie mialam mozliwosci zobaczenia w realu zadnego takiego domku-widzialm natomiast bardzo podobna Melodie i tez stwierdzilam ze chce miec taki domek.Jest prosty a zarazem dzieki duzemu i kopertowemu dachu bardzo okazaly :D Czy ktos robil porownanie krycia dachowka a blacha?Moj maz obstaje przy blasze ze taniej a ja bardzo chce go namowic na dachowke wiec dobrym argumentem bylaby wiedza jaka jest rzeczywiscie roznica w cenie (moze wcale tak duzo wiecej nie wychodzi dachowka). :oops:

niestety nie zrobiłam zdjęć, co do porównania cenowego dachówki i balchodachówki to ja tez jestem zainteresowana;)

kakusek
06-01-2008, 14:48
Pewnie wiekszosc z was bedzie dawac tv na scianie z kominkiem.Czy planujecie kominki narozne czy proste?Mi podobaja sie kominki nowoczesne wiec wolalabym kominek prosty(nie narozny) ale wtedy nie za bardzo wiem co zrobic z tv zwlaszcza ze bede chciala miec plazme.czy robiliscie sobie jakies wizualizacje jak to bedzie wygladac na jednej scianie?Wydaje mi sie ze moze tam byc ciasnawo choc i tak ewentualnie dam wklad kominkowy taki w pionie eby zabral mniej miejsca (wizualnie)i odroznial sie od panoramicznego telewizora.Ja juzczasem sobie mysle zeby wogole kominka nie robic :-? wtedy cala sciana bedzie do dowolnego wykorzystania na tv.Gdybym nie robila dodatkowego okna za wykuszem mialabym mniejszy problem(tam mozna by zawiescic tv) ale to jest moja strona poludniowa i wiekszosc ogrodu wiec zywcem "pasuje" tam to okno.Co Wy na to?

TOMI32
06-01-2008, 15:11
Witam serdecznie wszystkich sympatyków Natalki. Jesteśmy z żoną również bardzo blisko zakupu tego projektu.
Gorąca prośba do wszystkich o przesłanie fotek z Waszych realizacji (zarówno zewnątrz jak i wewnątrz); adres [email protected]
Intresuje mnie szczególnie zobaczenie salonu w całej okazałości (boję się czy nie będzie za mały)

dziękuję
Tomek

aga_bissmyk
06-01-2008, 21:12
Witam TOMI32
Na tej stronie, tylko znacznie wyżej znajduje sie link do mojego albumu ze zdjęciami więc polecam obejrzenie. Nie są to jakieś super zdjęcia, ale zawsze to coś.
Co do wielkości salonu - to ja powiększałam go o cały podcień tarasu, więc jest większy. Nie wiem czego po salonie oczekujesz.
Powiem tak - widziałam Natalię z salonem takim jak w oryginale i uważam, że powiększenie go przeze mnie to była najlepsza dotąd decyzja nad jaką się upierałam i toczyłam "boje" z mężem. W rezultacie jak zobaczył salon oryginalny, a w tej chwili nasz - podziękował mi, że się uparłam.
Zawsze chciałam, żeby salon był przestronny i wygodny, bo tam najwięcej spędza się czasu rodzinnego i z przyjaciółmi. Ja naprawdę jestem zadowolona.

Pozdrawiam

aga_bissmyk
06-01-2008, 21:15
Nie chcę wskazywac terminu, ale postaram się zrobic u sąsiada z osiedla zdjęcie tego oryginału jak pozwoli i zamieszczę je na forum, bo bardzo wiele osób dręczy ten problem z wielkością salonu.

mamamatinka
06-01-2008, 21:31
kakusek, ja parę fotek z Jabłonnej mam (z zewnątrz), jak dasz mejla to prześlę.
Co do kominka - my nie robimy na tej samej ścianie co tellewizor. Kominek u nas będzie na ścianie tylnej salonu (z tym, że ona u nas jest trochę większa, bo tylne drzwi tarasowe są prawie pzy samym rogu zewn. salonu. A telewizor będzie na ścianie bocznej salonu sąsiadującej z sypialnią. Kominek planujemy bardzo prosty - nie taki hiper nowoczesny, ale prosty w formie, taki boczny tz. ze szyba przednią i prawą. W salonie (jakby pośrodku a nie oparte o ściany) będą stały dwie sofy więc kominek, tv, i sofy (a przed mini stolik) stworzą u nas taki "kwadrat" wypoczynkowy :)))
W tym tygodniu pewnie będę się jużkontaktować z firmą od kominków bo chyba zdecydujemy się na wstawienie wkłądu już teraz i zrobienie rozprowadzenia żeby móc dogrzewać dom w czasie robienia tynków. Więc jak będzie gotowy projekt to pokażę co planujemy.
A kominek rób!!!! moi rodzice sobie właśnie zrobili (po 10 latach mieszkania w domu) i są zachwyceni... a cieplutko jak nie wiem.
Hmmm, ty to okno to chyba masz tam gdzie ja mam główne wyjście na taras??? A jak chcesz ustawić wypoczynek??? Albo zrób rysunek poglądowy jak chcesz wszystko rozstawić a ja zrobię swój to będziesz miała mozliwość przemyślenia znów :))
TOMI32
no witamy, witamy, w moim dzienniku (na dole postu link) jest troszkę zdjęć (z tym że pewne zmiany co do pierwotnego projektu też są)
Jeśli chodzi o salon - hmmm, no wiesz, większy to zawsze może być. My jednak nie powiększaliśmy, bo z połowy tylnego tarasu zrobiliśmy garderobę do dolnej sypialni (widać to na planie który gdzieś wyżej jest w wątku) a powiększanie o tylko taką wnękę to śmieszne trochę by było. Poza tym na tylnym tarasie planujemy też przechpwywać drewno do kominka, co by blisko było.
Jak dla nas jest wystarczająco duży - lubimy przytulność. Jest on wg. też na tyle otwarty na hall i kuchnię że to optycznie go powiększa, my mamy dwoje sporych drzwi tarasowych (nie mamy wykuszu) i to też go powiększa i rozjaśnia. Ale co do gabarytów najlepiej po prostu zobaczyć na żywo, to jednak całkiem inna rzecz niż na papierze.

kakusek
06-01-2008, 21:51
mamamatinka z checia bejrze Natalke z Jabłonnej :D Moj mail
[email protected]
Jezeli chodzi o kominek to tez prubowalam go wsadzic na ta sciane co bedzie u ciebie ale musialabym dac węzsze drzwi tarasowe a mi podobaja sie duze przeszklenia.Druga sprawa jest ze mam dodatkowo bardziej wysuniete zadaszenie tarasu(wychodzi prawie 3 metry) i jest od od strony wschodniej wiec duze drzwi powinny sie tam znalezc :D Przegladam rozne projekty i widze ze mizna umiejscowic kominek pomiedzy salonem a jadalnio-kuchnia tak aby wieksza czesc wykusza byla w kuchni .U mnie ejst tak ze caly wykusz wchodzi w salon i moze dlatego mam problem(bardzo daleko ten kominek jest oddalony.Ja niestety ie umiem robic wizualizacji(opisy tez marnie mi ida :D ) ale jak przyslesz mi fotki ze swojego maila to moge podeslac wstepny projekt naszego domku.Widzialm kominek posrodku w domku komfortowy tez z mgprojekt u kubaimychy i jest odjazdowy tylko ze natalk ma duzo mniejsza przestrzen salonowa :(
Jezeli chodzi o salon to rzeczywiscie na papeirze wyglada to calkiem inaczej-mialam mozliwosc zobaczenia oryginalnego salonu w Melodii i scianka tv byla bardzo krotka i tam wstawienia kominka w srodke wogole nie wchodzil w rachube dlatego tak bardzo boje podjac sie tej decyzji nie widzac nigdy w realu Natalki.
Widzieliscie wizualizacje wnetrz uzytkownika o nicu celt?

mamamatinka
06-01-2008, 22:43
być może wnętrza celta widziałam (pewnie tak bo długie nocne godziny na tym spędzam :))) ale po nicku nie kojarzę.
Wiesz co - co do ściany na telewizor - powiem ci tak, jeśli planujecie dużą plasmę na ścianie, to ona jednak potrzebuje oddechu - tz. trochę przestrzeni żeby plasma i kominek nie pchały się na siebie krzycząc głośno - "teraz ja" :)))) Ale wiesz, zmieścić to to się zmieści, jeśli zrobisz np. pionową szybę prosty nowoczesny kominek. Wiesz nie widząc rysunków starsznie cięzko mi sobie wyobraić jak będzie u was, bo wiadomo człowiek jakoś podświadomie sugeruje się tym co sam ma.
A może możesz drzwi tarasowe przesunąć bardziej do krawędzi budynku ?? tak żeby kominej zmieścić na ścianie tylnej?? wiesz nie żebym namawiała ale jakoś kominek i plasma na ednaj ścianie nie bardzo mi sie widzi, mnie się zdaje że nawet u nas będzie to zbyt blisko siebie, ale wiesz ja to bym telewizor najlepiej w szafce zamknęła :)) no ale mąż z pewnością na to nie pozwoli :)

kakusek
06-01-2008, 23:08
Mamamatinka wyslij mi sowjego maila(najlepej z fotkami natalki :D ) to podesle ci moje rzuty.Teraz mieszkam w Irladnii i duzo osob ma plazme w pionie nad kominkiem.Tyle ze oni te kominki w wiekszosci maja elektryczne :D chociaz widzialm tez takie na drewno a nad nimi plazme.Szczeze to nie wyglada to zle ale boje sie jednak przegrzania tv(choc byl o tym jakis watek).Ciagle czekam na nowa propozycje projektanta(cos sie nie spieszy) bo mam juz lekka wizje poprawek-zobaczymy co on na to :D Jestem osoba malo zdecydowana dlatego tak ciezko podjac mi te decyzje-musze zobaczyc cos na fotkach i wtedy wiem czy mi sie podoba czy nie.Moj maz srednio interesuje sie budowa dlatego jestem z lekka przerazona tym wszystkim-ja mam problem z glupim kominkiem to co bedzie o decyzjach typu ile ocieplenia,jakie nadproza czy kominek z nadmuchem.........kurcze chyba osiwieje szybciej niz mysle :wink:

mamamatinka
06-01-2008, 23:14
właśnie siedzą zdjęcia w skrzynce nadawczej ale coś przesłać się nie chcą. Wyślę jutro z pracy.

$ebo
06-01-2008, 23:34
właśnie siedzą zdjęcia w skrzynce nadawczej ale coś przesłać się nie chcą. Wyślę jutro z pracy.

Witaj.

Czy mnie również mogłabyś przesłać zdjęcia Natalki z Jabłonnej ([email protected]). Lepiej to wszystko zobaczyć najpierw zanim się zaprojektuje własny domek - jesteśmy właśnie na etapie, w którym decydują się losy co do wyglądu i funkcjonalności naszego domu.

Z góry dziękuję

kakusek
06-01-2008, 23:43
$ebo i tak cicho jak myszka siedzisz? :) Napisz jakie macie przemyslenia odnosnie zmian -moze i ja cos podlapie.Chcecie rysowac calkiem nowy projekt na bazie natalki czy adoptujecie gotowca?Ja mam rysunki lekko poszezonej i wydluzonej natalki wiec jak chcesz moge Ci jutro wyslac to na skrzynke.Niestety przeniesienie kominka wiaze sie z lekka zmianagory i nie wiem czy jest to akurat plus czy minus (nie mam jeszcze dokladnych powierzchni pokoi tylko metraz po podlodze.
Mamamatinka w takim razie zagladne jutro wieczorkiem po pracy a teraz zmykam na wypoczynek :D
Pa nocne marki :D

$ebo
07-01-2008, 01:46
Jeśli chodzi o kominek to stwierdziliśmy z żonką iż umieszczanie go na ścianie razem z telewizorem faktycznie może nie być najlepszym pomysłem. Chcielibyśmy go wrzucić koło aneksu kuchennego czyli na tzw. "winklu". Byłby więc widoczny praktycznie na całym dole. Nie wiem tylko czy technicznie jest to możliwe tj. połączenie komina od kominka z tym z kuchni. Wtedy skasowalibyśmy 1 komin (oszczędność kasy) i lekko przesunęli tylko drzwi wejściowe do jednego z pokoi na górze.

Ale na ten temat muszę jeszcze pogadać z kierownikiem budowy (z uprawnieniami do adaptacji projektów) oraz z moim murarzem. Jeśli jest to możliwe to tak właśnie zrobimy. Jeśli ktoś z was już to rozważał i zbadał temat byłbym wdzięczny za jakieś info w tej sprawie.

Jeśli chodzi o projekt to tutaj też mamy cięcia w budżecie i chcemy tylko adaptować projekt zamiast indywidualnego. Generalnie Natalia bardzo nam się podoba z lekkimi zmianami - chcemy ją podwyższyć o 2 pustaki zgodnie z tym co nam doradził naprawdę doświadczony murarz (ścianka kolankowa - co zwiększy powierzchnię góry i ograniczy skosy) oraz wydłużyć garaż o jakiś 1m żeby mi się samochody pomieściły.

Madziorkaa
07-01-2008, 11:36
może macie do polecenia firmę która buduje domy pod klucz?

mamamatinka
07-01-2008, 13:02
sebo, tylko błagam uważajcie z tym podwyższaniem ścianki kolankowej..... bardzo ąltwo zepsuć proporcje domu, a według mnie w natalce to bardzo ważna sprawa.... Skoro macie cięcia w budżecie to troche się dziwię. Czy 200 m powierzchni do wykończenia itd. nie wystarczy - serio pokoje na górze są spore, dwa pustaki nie zmniejszą skosu w sposób znaczący a mogą powaznie oszpecić proporcje domu,w końcu to był jakiś zamysł architekta.... Skosy i tak bedą duże, bo przy wielospadowym dachu tak po prostu jest. No, ale tylko ci poddaję tę kwestię pod rozwagę - bo wiadomo murarz nawet doświadczony patrzy z punktu widzenia wysokości ścianki kolajnkowej a nie z punktu widzenia proporcji bryły.. A jeśli się już na to zdecydujecie to koniecznie zróbcie to w adaptacji a nie na oko, tak żeby wydłużyć okap dachu, czyli niestety dodatkowe koszty.... mur, ocieplenie, płyta, folia, dłuższe krokwie, więcej podbitki, dłuższe rynny.... Niby nieznacząco, ale na budowie tak to jest z tych nieznaczących dodatków powstaja horendalne kwoty. Pisze to nie żeby straszyć, ale aż żal mi patrzeć na te "podniesione" domy. Może to tylko ja taka nadwrażliwa na to jestem, ale przemyślcie to, tam powierzchni na górze jest serio sporo, a pokój na poddaszu zawsze będzie miał charakter pokoju poddaszowego i 50 cm więcej ścianki może więcej zepsuc niż pomóc według mnie.

aga_bissmyk
07-01-2008, 14:02
Sebo - w tej kwestii ścianki kolankowej popieram mamamatinkę.
Zobacz sobie na moje zdjęcia domu. ja podwyższyłam ściankę kolankową o 1 pustak i już widać trochę zmianę bryły domu, ale jest to jeszcze do przeżycia. Też zastanawiałam sie nad 2 pustakami, ale w tej chwili cieszę się, że tego nie zrobiłam po pierwsze ze względu na zewnętrzny wygląd budynku, a po drugie z powodów o których pisze mamamatinka.
A z kolei mój wykonawca i zarazem kier. bud. jak wszedł na górę to stwierdził, że dom jest duży i to lądowisko dla samolotów.

Pozdrawaim

kakusek
07-01-2008, 16:14
Sebo wyslalam Ci na priv moje rzuty-zobaczysz jak wyglada kominkek usytuowany jak mowiles w winklu.
Jezlei chodzi o scianke to ja bym tez maksymalnie dodala 1 pustaka chociaz uwazam ze nie jest to konieczne gdyz Natalka w oryginale ma min scianke kolankowa.

danad1
07-01-2008, 18:35
TOMI32,SEBO

Wysłałam Wam na email zdjęcia

Napiszcie, czy dostaliscie zdjęcia bo mialam klopoty ze skrzynką

Pozdrawiam

kakusek
07-01-2008, 19:12
Czy ja tez moge prosic o fotki? :D

danad1
07-01-2008, 20:40
KAKUSEK , TAK, na jaki email mam przesłać

TOMI32
07-01-2008, 21:26
Danad1
nic na razie nie dostałem; może plik za duży. Please spróbuj jeszcze raz;

dziękuję i pozdrawiam

$ebo
07-01-2008, 21:33
Chciałbym wszystkim bardzo podziękować za odpowiedzi na moje wiadomości oraz za wszystkie zdjęcia które dostałem na maila. Teraz będę mógł sobie trochę obejrzeć ten domek i rozważyć jeszcze parę spraw.

Jak widzę temat ścianki kolankowej wywołał żywą reakcję z waszej strony. Zgodzę się iż bryła domu ulega zmianie i to niestety na niekorzyść. Moja małżowinka czytając wasze wypowiedzi od razu stwierdziła że się z wami zgadza i nie chce podwyższać domu. Muszę jeszcze pogadać ze swoim murarzem i kierownikiem budowy i zobaczę co oni na to. Chcę aby dom był jak najbardziej funkcjonalny jak również estetyczny - daliście mi więc do myślenia... Żoncia oczywiście również bo ślęczy nad projektem i wymyśla coraz to nowsze rzeczy. Chyba go wyrzucę albo co :lol:

PS. Nie mam ekipy która zrobi dom "pod klucz". Będę "rzeźbił" z dostępnych w okolicy ekip. Murarz ze swoimi ludźmi (łącznie 5 osób) jest już przetestowany przez 10 osób ode mnie z pracy i wszyscy go chwalą - fachowiec i doświadczona osoba. Reszty ekip będę szukał pośród znajomych (z polecenia tych którzy już się pobudowali - moim zdaniem to najlepszy sposób aby nie władować się w jakieś szambo).

PS2. Dzisiaj odebrałem warunki zagospodarowania terenu - dostałem decyzję i mogę teoretycznie budować naszą NATALIĘ na naszej działce. Dostałem też decyzję od energetyki - teraz czekam na wodę i kupuję projekt...

TOMI32
07-01-2008, 21:44
Sebo,
please prześlj mi zdjęcia, które dostałeś [email protected]

Pozdrawiam
Tomi

aga_bissmyk
07-01-2008, 22:06
danad1
proszę - bardzoooooo też o fotki.
[email protected]

Pozdrawiam

kakusek
07-01-2008, 23:08
danad1 moj mail [email protected]
Z gory dziekuje :D

mamamatinka
08-01-2008, 09:12
fajnie, że taki ruch u nas na forum Natalkowym :)))))) A czy ktoś z bardziej zaawansowanych powie mi ile kupić wełny na ocieplenie dachu???????

Madziorkaa
08-01-2008, 10:09
PS2. Dzisiaj odebrałem warunki zagospodarowania terenu - dostałem decyzję i mogę teoretycznie budować naszą NATALIĘ na naszej działce. Dostałem też decyzję od energetyki - teraz czekam na wodę i kupuję projekt...

no to jeszcze przed tobą kompletowanie dokumentów do pozwolenia na budowę, jestem na tym samym etapie a właściwie to juz prawie wszystkie mam ,dla mnie załatwianie tej papierologii to istna droga przez męke;), bardzo szybko dostaliscie warunki zabudowy ja na swoje czekam już dwa miesiące :evil: , nawet ostatnio podjechałam do gminy zapytać się co i jak , dowiedziałam się że brakuje jeszcze zdogy wojewody a na nią mozna czekać 3-5 miesiący, trochę się zdołowałam, no ale cóż pozostało mi czekać :evil: , dzisiaj jestem umówiona z firmą która buduje domy pod klucz, ciekawe na ile wycenią sobie zbudowanie Natalki.

Madziorkaa
08-01-2008, 10:13
czy zdecydował się ktos z was na pompe ciepła??

..::M:D::..
08-01-2008, 11:35
Witam wszystkich
też chcemy kupić ten projekt , ale musimy sobie to sobie na spokojnie przemyśleć i jeszcze nie wiem czy się zmieści w lini zabudowy,mam nadzieje że
tak bo niewiele widziałem projektów które by nam tak odpowiadały jak natalka


danad1 jeżeli można to ja też poproszę o fotki

[email protected]

moni@
08-01-2008, 15:34
KAKUSEK , TAK, na jaki email mam przesłać


proszę również o fotki.
[email protected]

aki-aki
08-01-2008, 18:44
Witajcie Natalkowcy:)

długo się nie odzywałam ale teraz chciałabym podzielić się z Wami nowinkami.

Najpierw dziękuję Ewie za pokazanie swojego domku. Nareszcie jesteśmy pewni, że ten domek jest stworzony dla naszej powiększajcej się rodzinki.

Dziś widziałam się z architektem z jednego z biur współpracujących z MG Projekt w Krakowie. Dostałam od niego wstępną wycenę kosztów " początkowych" a więc:

- projekt 1800,-
-adaptacja projektu - 1800,- ( kurcze, myślałam, że to wprowadzenie zmian w projekcie, a jednak nie)
- zmiany w projekcie - ok 600 zł
-geodeta do mapy wyskościowej do celów budowl - 800,-
- drogowiec - ok 500

Niezła sumka się robi:(

Pan dość niewyraźnie wypowiadał się o koniecznych przeliczeniach materiałów, a szczerze mówiąc wolałabym, aby ktoś to zrobił za mnie.


Ile kosztowały Was zmiany w projekcie. I czy obejmowały przeliczenia materiałów. Szególnie piszę tu do Agi-bissmyk - bo nasze zmiany są podobne do Twojego projektu
a więc- powiększenie salonu kosztem podcienia,

a poza tym
-wdłużenie garażu o 1 m,
-grderoba w małym kibelku trochę powiększonym( 1m z garażu)
-powiększona łazienka ( o 1/2 szerokości pom. gosp)

Spróbuję coś wyrysować, ale jeszcze nie mam wprawy.

Kakusek - podeślij mi proszę swoje szkice na [email protected]. Strasznie jestem ciekawa twoich zmian (P.S. Czy budujesz w okolicach Krakowa)


Pozdrowionka
Aneta

aga_bissmyk
08-01-2008, 19:07
Witam.
aki-aki

co do kosztów projektu i jego adaptacji to płaciłam:
- 1800 za projekt
- 3600 za całą resztę (wszystko kompleksowo - do pozwolenia na budowę)
- 600 zł za zmianę stropu z terivy na monolityczny oraz powiększenie salonu o podcień


Jeżeli chodzi o przeliczenie materiałowe, to ja byłam w tej komfortowej sytuacji, że podpisałam umowę z firmą budowlana na stan surowy otwarty - zadaszony i forma umowy była ryczałtowa. Wykonawca zaproponował cenę wykonania ( uważam, że przystępną jak na technologię wykonania oraz nasze Szczecińskie warunki) - tak więc nic mnie nie interesowało.
Firma sama sobie przeliczała materiał.
Uważam, że dla fachowców nie powinno byc problemu z wyliczeniem wymaganych materiałów.

Poza tym wydaje mi się, że można się podeprzec wyliczeniami MG Projekt, a z hurtowniami dogadac co do ewentualnego zwrotu niewielkiej nadwyżki towaru.


Pozdrawiam

kakusek
08-01-2008, 19:28
Hej
aki-aki wyslalam Ci moje rzuty-mam nadzieje ze je otworzysz:-))
Jest to tylko pierwsza propozycja projektanta gdyz musze postanowic gdzie umiescic kominek-bedzie wtedy wszystko obliczal i wymiarowal.
Metrazem na poddaszu sie nie sugeruj gdyz jest to powierzchnia podana po podlodze.U mnie bedzie scianka na jeden pustak czyli 0,25 cm plus dach o nachyleniu 35 stopni(taki wymog planu ) wiec w w odleglosci 2 metrow od obrysu scianka kolankowa bedzie na ok 1.65-podobno tak to sie oblicza:
(2m od niej wysość stropu będzie 0,25+2x0.7=1.65.Przy odległosci 3m
0,25+3x0,7=2.35cm )
Jest tam jeszcze zaznaczona lukarna bo myslelismy dac na tylach balkonik ale chyba z tego zrezygnujemy.Chce na pewno wydluzyc garaz o jakies 80 cm gdyz bedziemy miec opal na wegiel i potrzebuje jak najwieksza kotlownie oraz skroce zadaszenie tarasu do 2.70-teraz ma 2.90.Czyli salon wydluzy sie o 20 cm.
Zastanawiam sie jeszcze nad przesunieciem jadalni bardziej w strone kuchni-jezlei komiek bedzie pomiedzy nimi.
Pozdrawiam i zycze udanych przemyslen co do domku :D

danad1
08-01-2008, 21:58
moni@ ..::M:D::..kakusek aga_bissmyk

wysłałam zdjęcie,

Pozdrawiam

kakusek
08-01-2008, 23:44
Pedze zameldowac ze otrzymalam fotki od danad1-WIELKIE DZIEKI :D
Po podniesieniu poddasza pokoje sa chyba nawet za duze :D Wiecie ile wam po tym manewrze wyszla powierzchnia uzytkowa domku?
Ja myslalam zeby poszezyc boczne okna w jadalni do 90 cm ale nawet przy tych 60 wykusz jest dosc spory.

kakusek
08-01-2008, 23:56
danad1mam jeszcze pytanie odnosnie zdjecia 02-o ile dobrze rozpoznaje widoku na spizarke.Widze ze zrobiliscie ja zaraz przy wiatrolapie i chyba nie jest ona na calej dlugosci sciany-jakie ma ona wymiary i jak macie zamiar zagospodarowac wneke za nia?Bedzoe tam blat,wysoka zabudowa czy moze kacik jadalniany?

aga_bissmyk
09-01-2008, 08:46
buuuu
ja nie dostałam i nie wiem czemu.

Może na inny adres: [email protected]

Pozdrawiam

moni@
09-01-2008, 12:24
Dziękuję serdecznie dostałam zdjęcia

Madziorkaa
09-01-2008, 13:10
mam pytanie do Natalkowiczów którzy mają juz zbudowane swoje domy w stanie surowym, ile kosztowało was zbudowanie domu w stanie surowym , dostałam dzis wycenę od ekipy i stan surowy z dachem 295 tyś a bez dachu 237 tyś do tych cen trzeba doliczyć 7%vat, napiszice czy to jest drogo i ile wy zapłaciliscie:)? wycena która dostałam dotyczy budowy domu w okresie wiosenno-letnim w regionie Warszawy.

Pozdrawiam

Madziorkaa
09-01-2008, 14:20
ja też prosze o zdjęcia [email protected]

$ebo
09-01-2008, 14:30
My jesteśmy po rozmowie z murarzem, który za postawienie domu w stanie surowym łącznie z dachem zażyczył sobie 40 tys. To oczywiście sama robocizna, materiały będziemy kupować we własnym zakresie więc trudno dokładnie na ten moment ocenić ile to nas wyniesie. Ten sam murarz oszacował to na plus minus 100 tys. ( raczej plus:). Budowa rozpocznie się w październiku (niestety jedyny wolny termin na 2008r.) i ma potrwać ok 1,5 miesiąca. Oby pogoda dopisała :) Wcześniej, jak tylko uzyskamy pozwolenie na budowę (liczymy że będzie to wiosną) wylejemy fundamenty. Budujemy się w woj. mazowieckim w okolicach Sochaczewa.

aga_bissmyk
09-01-2008, 18:33
Nas stan surowy otwarty zadaszony z dachówką betonową z powłoką CISAR wyniósł 70 000 - robocizna, 151 000 - materiał, 17000 sprzęt. Mój wykonawca korzystał z rabatów - jako duży odbiorca. Niestety ceny materiałów w różnych rejonach Polski są podobne.
Umowę podpisywałam w czasie tych szalonych cen, a teraz na pewno byłaby na wyższą kwotę.

danad1
09-01-2008, 19:08
danad1mam jeszcze pytanie odnosnie zdjecia 02-o ile dobrze rozpoznaje widoku na spizarke.Widze ze zrobiliscie ja zaraz przy wiatrolapie i chyba nie jest ona na calej dlugosci sciany-jakie ma ona wymiary i jak macie zamiar zagospodarowac wneke za nia?Bedzoe tam blat,wysoka zabudowa czy moze kacik jadalniany?

aga_bissmyk

Wysłałam na nowy adres

co do spizarki , jest po tej stronie co wietrolap, ma długośc około 1,2m za tym zostaje okolo 1,5 chcę tam wysoka zabudowa (lodowka+zamrazarka) dalej szafka narozna i ciąg szafek pod oknem ( szafka potem zlerwozmywak dalej zmywarka jakies szafki na końu wysoka zabudowa piekarnik+ kuchenka mikrofalówka) Taka moja pierwsza przymiarka. Miedzy kuchnią a salonem nie mam słupa jak w projekcie Chcę oddzielić jadalnie od kuchni z jednej strony
kredens -w stronę salony z drugiej blat na szybke przekąski
Nie wiem czy to jest zrozumiale
:D

Pozdrawiam wszystkich

..::M:D::..
09-01-2008, 19:45
danad1,

zdjęcia doszły,dziękuje bardzo

javas
09-01-2008, 21:32
Witam!
Dawno mnie nie było na forum a tu takie ożywienie. Cóż, u nas prace idą wolnooo, może jutro lub pojutrze będzie zalewany strop. Nasze ekipa jakaś żółwiasta się wydaje :( . Ale pocieszający jest fakt, że nasz kierbud nie ma zastrzeżeń co do jakości wykonania (ponoć mamy ściany lepiej wykonane niż budujący się sąsiad).
Jeżeli chodzi o nasze koszty to robocizna stanu surowego z dachem krytym dachówką ceramiczną ( w tym ściany działowe, schody, taras i wejście) - 70 tyś. Przynajmniej tyle jest w umowie. Za materiały płacę oddzielnie, zamawiam ja sam lub wykonawca (w zależności kto uzyska lepszy rabat).
Co do kominka (bo takie pytanie też się pojawiło ) to u nas komin jest przesunięty w stronę hollu o ok 70 cm. A ponieważ wydłużyliśmy salon o 1 m to teraz kominek jest prawie centralnie na ścianie. My nie zamierzamy mieć dużej plazmy w salonie, więc niewielki telewizor swobodnie zmieści się w kącie między kominkiem a tarasem.

Mam kilka pytań, dla tych którzy już budują Natalię.

1. Jaką folią kryliście dach ?(wykonawca poleca Delta- Foxx firmy Dorken)
2. Jakie okna dachowe wybraliście? Nie użytkowałem nigdy okien dachowych i nie wiem czy lepsze będą w Natalii otwierane z dołu czy góry? Wykonawca mówi, że przy tym kącie nachylenia dachu wygodniejsze będą otwierane z góry.
3. Danad1 czy mogę również prosić o zdjęcia?

Pozdrawiam wszystkich starych i nowych natalkowiczów.

kakusek
09-01-2008, 22:54
Danad1 zrozumialam co do kuchni (chyba)ale zastanawiam sie nad jedna sprawa.Jezeli slupek z piekarnikiem bedzie na koncu sciany tej co okno to dajac na sciane zewnetrzna kuchenke (nie pisales gdzie ja bedziesz mial wiec tylko to miejsce mi zostaje) to okap od niej zasloni Ci caly piekanik (nie wiem czy dobrze tez bedzie z niego koszystac maja zaraz koleny blat).Jezeli slupek bedzie zas na koncu sciany zewnetrznej zaraz przy wykuszu to robiac tam jeszcze ten mini blacik tez ciezko bedzie tam siegac kiedy akurat ktos bedzie siedzial i jadl oraz bedzie goraco od tego.To sa moje takie dumania ktorych oczywiscie nie musisz sobie brac do serca :-))-tak mi tylko przyszlo do glowy :D

aga_bissmyk
10-01-2008, 08:09
danad 1

dziękuję za zdjęcia

Madziorkaa
10-01-2008, 09:47
ja również dziękujue za zdjęcia:)

Madziorkaa
10-01-2008, 10:04
Nas stan surowy otwarty zadaszony z dachówką betonową z powłoką CISAR wyniósł 70 000 - robocizna, 151 000 - materiał, 17000 sprzęt. Mój wykonawca korzystał z rabatów - jako duży odbiorca. Niestety ceny materiałów w różnych rejonach Polski są podobne.
Umowę podpisywałam w czasie tych szalonych cen, a teraz na pewno byłaby na wyższą kwotę.

to są ceny netto czy brutto?

aga_bissmyk
10-01-2008, 10:50
to są ceny netto

aki-aki
10-01-2008, 11:24
Natalkowicze,
zgodnie z obietnicą spieszę podzielić się nowinkami odnośnie proj. wnętrz domku. To odnośnie pytania reni o korzystanie z usług projektanta wnętrz.

Po spotkaniu z projektantką wnętrz doszliśmy do takich wniosków:
1) raczej nie będziemy wydłużać garażu i salonu -o taras. (Trochę przeraził nas rosnący metraż)

2) Proj. zasugerowała zrobienie spiżarni w kuchni przy ścianie wiatrołapu. Spiżarka miała by być przechodnia, tak aby nie nosić zakupów przez salon. Co myślicie o takim roziązaniu? Ja nigdy się z takim nie spotkałam. Może to i poręczne ale czy ładne. Czy wejście do kuchni z wiatrołapu - przez spiżarkę wprawdzie ale - nie wychładza kuchni.

3) Zrobienie garderoby w małym kibelku - może uda się go poszerzyć o kawałek pomieszczenia gosp.
Rozsuwane drzwi w tej garderobie oraz garderobie na poddaszu.

3. Chyba wycofamy się z dogrzewania domu kominkiem z płaszczem wodnym i przejdziemy na DGP - powietrze. Słyszałam że trochę się kurzy, ale powietrze chyba szybciej się nagrzewa.

Problemem jest ogrzewanie kuchni i salonu. Nie ma gdzie powiesić grzejników. Ja jestem sceptyczna wobec ogrzewania podłogowego. A wy czy nie macie oporów. A jeśli coś pęknie, to będę musiała zrywać podłogę.
Myśleliśmy o parkiecie w salonie i w części kuchni.
Jak to się ma do ogrzewania podłogowego? Podobno jest jakiś cienki parkiet na o. podłogowe??

Druga opcja to grzejniki podłogowe. Takie które mają wylot ciepłego powietrza w podłodze. Czy ktoś z was to rozważał?

Jeśli ktoś ma przemyślenia na temat ogrzewania to bardzo proszę o info.

4) Renia mówiła że będą mieć odkurzacz centralny. Wg naszej projektantki to niepotrzebne. Wystarczą 2 odkurzacze- jeden na dole - drugi na poddaszu.
Plusy takiego rozw: nie ma rur instalacji itp.
-taniej
-nie trzeba czyścić filtrów itp.
Minusy:
ciągniesz za sobą odkurzaczyk.

5) okno doświetlające schody - Nasza pani proj. mówi że tego okna nie ma jak umyć. Widziałam takie okno na żywo. Fajnie doświetla klatkę i hol na dole, jednak będę się jeszcze zastanawiać.

6) drzwi wejściowe powinny się otwierać do środka- podobno zapraszają do wejścia, i nie hukniesz nikogo w nos gdy będziesz mu otwierać drzwi.

7) wykurz będzie chyba kwadratowy - ale z drzwiami a nie oknami jak to jest w projekcie.

Poniżej wstawiam zdjęcie - mam nadzieję że się uda :-? To taki odręczny szkic. Jak będę miała coś więcej to opublikuję.

http://images33.fotosik.pl/103/8c704231b1945604.jpg

A teraz z innej beczki; Czytałam niedawno o budowie domu pasywnego
Napisali tam że podłoga, ściany i poddasze powinny być ocieplone 30 cm. styropianu. To chyba przesada, ale co Wy myślicie na ten temat.


danad 1 też proszę o zdjęcia - zwłaszcza, że rozwiązanie spiżarki wydaje się podobne jak u mnie.

Pozdrawiam

moni@
10-01-2008, 14:27
Natalkowicze,
zgodnie z obietnicą spieszę podzielić się nowinkami odnośnie proj. wnętrz domku.

2) Proj. zasugerowała zrobienie spiżarni w kuchni przy ścianie wiatrołapu. Spiżarka miała by być przechodnia, tak aby nie nosić zakupów przez salon. Co myślicie o takim roziązaniu? Ja nigdy się z takim nie spotkałam. Może to i poręczne ale czy ładne. Czy wejście do kuchni z wiatrołapu - przez spiżarkę wprawdzie ale - nie wychładza kuchni.

Problemem jest ogrzewanie kuchni i salonu. Nie ma gdzie powiesić grzejników. Ja jestem sceptyczna wobec ogrzewania podłogowego. A wy czy nie macie oporów. A jeśli coś pęknie, to będę musiała zrywać podłogę.
Myśleliśmy o parkiecie w salonie i w części kuchni.
Jak to się ma do ogrzewania podłogowego? Podobno jest jakiś cienki parkiet na o. podłogowe??

Druga opcja to grzejniki podłogowe. Takie które mają wylot ciepłego powietrza w podłodze. Czy ktoś z was to rozważał?

Jeśli ktoś ma przemyślenia na temat ogrzewania to bardzo proszę o info.
Witam
odnośnie spiżarni - my zdecydowaliśmy się umieścić ją na całej długości kuchni wzdłóż wiatrołapu i nie będzie ona przechodnia ale dostępna wyłacznie z kuchni z drzwiami prawdopodobnie suwanymi.
Jeśli chodzi o ogrzewanie kuchni i salonu to w kuchni i w części salonu obejmującej powierzchnię pomiędzy holem i wykuszem planujemy ogrzewanie podłogowe (tutaj na podłodze będą płytki) dalsza część salonu ogrzewana będzie grzejnikiem kanałowym umieszczonym na całej szerokości wyjścia na taras (u nas okno tarasowe będzie miało 2,7m szerokości). Nie obawiałabym się aż tak bardzo ogrzewania podłogowego technologia cały czas się poprawia i pęknięcia zdarzają się bardzo rzadko. Równie dobrze pęknięciu mogą ulec rury poprowadzone pod podłogą zasilające standardowe grzejnki.

aga_bissmyk
10-01-2008, 15:01
ja nie będę miała spiżarki w kuchni, ale poniżej moje spostrzeżenia co do twojego rozwiązania.
Ja bym nie robiła przejścia z wiatrołapu ponieważ nie dość, że pomniejszyłaś kuchnię to tak naprawdę niewiele z miejsca w spiżarce skorzystasz, ponieważ w miejscu przejścia nie zagospodarujesz ani spiżarki, ani wiatrołapu.
Uważam to za duży minus dla tego rozwiązania - większy niż noszenie zakupów przez salon.
A teraz pozwolę sobie zaprezentować pewną sytuację bardziej obrazowo.
Wyobraź sobie, że sama wracasz z zakupów i masz pełne ręce toreb i mocujesz sie najpierw z drzwiami pomiędzy wiatrołapem, a spiżarką, a potem między spiżarką, a kuchnią. Wydaje mi sie,że to dużo zachodu.

Przepraszam, że sie tak rozszalałam z moja wizją (to tyko moje zdanie)

aki-aki
10-01-2008, 15:06
aga, moni

bardzo dzięki za uwagi.

O tych xxx drzwiach z siatami w rękach nie pomyślałam.

Zobaczymy jaki szkic przedstawi arch.wnęt.

kakusek
10-01-2008, 16:34
No to ja swoej 3 grosze powiem :D
Jezlei chodzi o spizarke to chcialam ja na zewnetrznej scianie bo myslalam o oknie okraglym -podoba mi sie takie na ewleacji.Teraz zastanawiam sie rzezcywiscie nad spizarka na scianie wiatrolapu ale na pewnoe nie zrobilabym jej "przejsciowej"Tak jak pisala aga_bissmyk ciezko bedzie manewroac miedzy tymi drzwiami.Nie wiem czy zalezy Ci na bezposrednim wejsciu do kuchni .Jezlei tak to mozna zrobic spizarke z wejsciem jak w projekcie ElateI
http://www.dobredomy.pl/?id_project=89&infopage=2
Jest to o tyle wygodne ze na scianie spizarki od strony kuchni nie masz zadnych drzwi i mozesz ja cala zagospodarowacja sie wlasnie zastanawiam nad takim rozwiazaniem.
Co do malego wc to tez z niego rezygnujemy.Jezlei pod schodami uda mi sie wygospodarowac schowek na sloiki ,przetwory itd to wm miejscuscu wc bedzie schowek na mopa wiaderko odkurzacz wieksze zapasy wody papier toaletowy lub przechowywalnia nadprogramowych kurtek butow itd.Tez chce tam zrobic rozsuwane drzwi z lustrem.
Slyszalam o kurzeniu sie scian przy DGP ale mozna dac wywiewy przy podlodze i to ponoc minimalizuje ten efekt-gdzies o tym czytalam
Co do podlogowki jestem na TAK
Jezeli zastosujesz dobre materialy(rurki ktore ida w podlodze sa jak waz bez zadnych laczen) to nie powinno sie nic zepsuc.
Poszukaj watku drewno a podlogowka-duzo o tym pisali.Ja chce miec na srodku salonu wlasnie jakis egoztyk lub parkiet a reszta w gres.
grzejniki kanalowe(bo chyba o takich myslisz) sa podobno dosc drogie wiec na razie o nich nie myslalam ale jezeli nie bedzie zaporowej ceny za 2 lata to moze sie skusze na danie takiego zaraz przy drzwiach tarasowych:-))
Odkurzacz centralny jest wygodny ale dla mnie nie jest koniecznoscia-zobaczymy jak wyjdzie finansowo.
Zamiast okna doswietlajacego mozna dac swietlik-ale pewnie tez ciezko go bedzie umyc.Moj projektant patrzyl na ta klatke schodowa i mowil ze bedzie gdzies tam mozliwosc dostania sie do okna-musze dokladnie popytac.
Wykusz kwadratowy tez mi sie podoba aleczy on rowniez bedzie mial okna boczne ktore doswietla salon?Z checia zobaczylabym na wizualizacje domku z zewnatrz jak bedzie to wygladalo-przydaloby mi sie takie bezposrednie wyjscie z kuchni na ogrod :-))
Jezeli nie bedziecie powiekszac salonu o podcien to czy na jedej scianie zmiescicie tv i kominek?I jak beda one ustawione?
Pozdrawiam

Madziorkaa
10-01-2008, 17:50
Odkurzacz centralny jest wygodny ale dla mnie nie jest koniecznoscia-zobaczymy jak wyjdzie finansowo.


firma która robiła mi wycene budowy domu, wyceniła zrobienie instalacji pod odkrzacz centralny (6 gniazdek) na 1900zł do tego sam odkrzacz mozna kupic za 1000zł, my prawdopodobnie zrezygnujemy z tego gdyż nie uważam że jest mi to jakos bardzo potrzebne, zobaczymy jak się wyrobimy z kasą, narazie zrezygnowalismy z firmy budujacej pod klucz gdyż trochę sporo to wychodzi, stwierdzilismy że zbudujemy dom sami. Narazie siedze na forum i spisuje namiary do róznych majstrów i magików;).

mamy jeszcze P. Krzysia który za zbudowanie domu w stanie surowym ze stropem bez dachu zarzyczył sobie 48 tyś, w sumie mogłoby być mniej ale do maja ceny podskoczą więc mam nadzieje że będzie ok.

Co do ogrzewania to zdecydowalismy się na podłogowe w całym domu, postawilismy na pompe ciepła bo chcemy płacić małe rachunki , siostra moja ogrzewa dom gazem i od lipca wydała już 9000tyś :o na ogrzewanie, ponoć pierwszy sezon grzewczy jest najdroższy ale nam nie usmiecha się płacić za jedno tankowanie butli 4500 tyś :o , natomiast jej sąsiadka za samo ogrzewanie pompą płaci około 1000zł rocznie w sumie z gotowaniem i światłem wychodzi jej razem 2500 tyś rocznych opłat.

jaendrju
10-01-2008, 17:59
Nawet jak na Warszawę to o 20.000 za dużo

Madziorkaa
10-01-2008, 18:03
Nawet jak na Warszawę to o 20.000 za dużo

cały czas szukam kogoś tańszego ale to nie takie proste, wszyscy sie styrasznie wysoko cenią.

aki-aki
10-01-2008, 19:02
To jest odp. na wiadomość pryw. ale myślę że wielu z was to zaintesuje

kakusku

odnośnie projektantki wnętrz:
Po pierwsze radzę skorzystać już na etapie projektu ( tak jak ja). Ustalisz rozmieszczenie mebli lamp itp. Później nie będziesz się martwić, że brakuje ci gniazdek albo mebel wchodzi na okno.

Teraz łyżka dziekciu czyli cen:
Nasza proj. bierze 180 zł za metr podłogi - w tym masz -
-3-4 projekty zagospodarowania wnętrza
- uzgodnienia do skutku
- po wyborze projektu pomoc w rozmieszczeniu instalacj ( woda, gaz, prąd) (nie nanosi zmian na projekt budynku, tylko robi szkic dla np. elektryka)
-pomoc (wraz z wycieczkami do sklepu) w wyborze odpowiednich materiałów, np wanna, płytki, armatura, urządzenia AGD
- nadzór nad ekipami wykonawczymi
-ma bazę sprawdzonych przez siebie wykonwców - choć jak sama stwierdziła można się nadziać, bo wielu wyjechało za granicę a nowi pracownicy pod starym szyldem to nie to samo.


My zlecimy pani kuchnię , wiatrołap, łazienkę na dole i u góry, garderobę w kibelku.

Nie wiem czy ceny tej pani są wysokie - pewnie tak, ale jest sprawdzona w rodzinie i jej prace mi się podobają.

Pewnie można zaaranżować wnętrze samemu - tylo że mój mężulo nie ma zaufania do mojego gustu :-? więc żeby nie robić problemu zgodziłam się na ten dodatkowy wydatek, na razie jestem zadowolona, Mam nadzieję, że tak będzie dalej.

Ten projekt spiżarki który umieściłam wyżej to tylko moje wyobrażenie o tym co to by mogło być. Może proj. zaproponuje inny układ spiż. Przekonamy się za 2 tyg.

kakusek
10-01-2008, 19:57
Dzieki
Rzeczywiscie fajna sprawa zwlaszcza przy urzadzaniu kuchni.Podoba mi sie tez ze ktos pomaga dobrac odpowiednie materialy do wykonczenia wnetrza oraz kontroluje wykonanie :D Niestety teraz nie moge z takich uslug skorzystac i musze liczyc na mojego projektanta ze zaprojektuje takie dlugosci scianek ze wszystko mi sie pomiesci :-?

Madziorkaa
12-01-2008, 01:43
mam pytanie do budujących z protothermu na który się zdecydowaliscie 25 czy 30?, i ile cm ocieplacie tak jak w projekcie 12 czy wiecej?

jaendrju
12-01-2008, 07:43
Uważam,ze lepiej jest ściany zewnętrznme robić z 30.Lepsza izolacyjność,a przede wszystkim mniejsze kłopoty przy wylewaniu stropu.O dwóch rzeczach musisz pamiętać.Zamów po palecie pustaków
1/ "8" na strop
2/ 1/2 na otwory okienne i drzwiowe
3/ 2/3 na naroża
Ponieważ te pustaki robia tylko nieliczne zakłady,były takie okresy,że występował ich niedobór.Mozna pustak przecinać,ale to nie jest to.
Wstaw również 30 między kotłownią,a garażem,żeby poprawić izolacyjność ściany

kakusek
12-01-2008, 10:21
Ja tez dalabym 30.Pomysl sobie ze w ten mur trezba jeszcze wkuc wszystkie instalacje wewnetrzne wiec defakto grubosc "prawdziwego" muru sie jeszcze zmniejsza.W ostatnim muratorze jest artykul o WierzbieII-bardzo podobny domek i omowione jakich inwestorzy dokonali zmian aby dom byl bardziej energooszczedny.Miedzy innymi na ocieplenie zewnetrzne dali wlasnie 15 cm styropianu.

Madziorkaa
12-01-2008, 10:48
jaendrju, kukusku, dziękuje wam za podpowiedzi i rady napewno z nich skorzystam:D

mam jeszcze jedno pytanie,jak myslicie czy do porothermu 30 trzeba od nowa przeliczać cały projekt?

mamamatinka
15-01-2008, 14:50
o rany, Natalkowcy, rozszaleliście się całkiem .......... nie wiem co psiac, na co odpowiadac, o co pytać, tyle tego tutaj.

javas - okna dachowe - mamy veluxy z górna klamka przy tym pochyle wydaje mi się to wygodniejsze, wysokośc osadzenia jest inna niż w projekcie, majster nam ja doswiadczalnie dopasowywał, czyli żeby było tak, że jak stoisz na wysokości ostatecznej wylekwi możesz wyjrzeć bez szczególnego schylania się.

membrane dachowa mamy brassa, kupowana razem z dachówką, niby wysokoparoprzepuszczalna.

aki-aki
pomysł przechodniej spiżarki niezbyt mi sie podoba, pada funkcjonalność wiatrołapu, spiżarki i czesci kuchni, wszak obejście z zakupami to znowu nie taki wielki wysiłek, a 4 drzwi w waitrołapie i zero miejsca na półkę, szafe czy cokolwiek wydaje mi się bezsensu

co do podłogówki - akurat tym, że zrywac trzeba to bym się nie martwiła, jesli podgłowke zrobi porządna firma, jej awaryjnośc mechaniczna jest naprawde niska. Ważne zeby jej moc było dostosowana. Są przerózne deski trójwarstwowe które spokojnie moga iśc na podłogówkę (typu barlinek, kahrs, balticfloor), parkiety i deski tez można dawać, ale odpowiednie i po odpowiednim wyliczeniu (sama bym raczej w to nie szła). Ja wybiorę jednak panele quickstep ze względu na to że taras blisko a panel jednak o wiele bardziej wytrzymały i twardy niż drewno. nie sądzę żeby grzejniki kanalowe byly wystarczająco wydajne by ogrzeać cały salon - jeśli miałaby być wystarczająco wydajne, musiałyby być duże i głęboko osadzone (czyli uwzględnione juz przy fundamencie) a poza tym cena.......
Odkurzacz centr - ja jednak polecam,w domu nowym 2 odkurzacz i trzymanie odkurzacza w ręce np. odkurzając schody to według mnie jakieś nieporozumienie (serio dziwi mnie że projektantka coś takiego proponuje). Koszt rurek u nas to 900 zł (3 gniazda i jednak szufelka).

okno dachowe hall prawdę mówiąc nie mam zamiaru myć go zbyt często, a możliwość jest opiera się drabinę o schody (przy tym schodku w górnej czesci zabiegu) i o ścianę tak gdzie jest okno (no chyba że chcecie zrobić okno miedzy innymi krokwiami niz my wtedy będzie ciężej). Al epowiem ci szczerze teraz mam same okna dachowe w mieszkaniu i rzadko je myję bo to nie ma większego sensu. Najwyżej na to okno w hallu założę jasną niezabierającą światła roletkę.
dom pasywny - Natalka raczej na dom pasywny sie nie nadaje, zbyt skomplikowana bryła, więc jeśli nie planujecie domu pasywnego to może po prostu róbcie termoizolacje "stadnardową" albo torchę lepsza niż standardową i będzie oki.

A teraz moje pytanie ponawiam: ile wełny kupowaliście na ocieplenie poddasza?????????????? Jak mam to obliczyć?????????

[/b]

renia i arek
17-01-2008, 16:18
Musieliśmy się ponownie zarejestrować na forum, więc witajcie na nowo - renata i arek.

Co do ocieplenia dachu kupiliśmy:
- wełny 15 cm - 325 m,
- wełny 5 cm - na razie 250m, ale jeszcze nie polożona, dlatego zobaczymy jak to wyjdzie.
15 ocieplaliśmy też stryszek w szczycie
Na strop nad poddaszem kładliśmy- 15+5

wraf
17-01-2008, 20:10
u mnie trochę inne dane:
uni mata isover 150 - 31 paczek - 214 m
uni mata isover 50 - 11 paczek - 211m i odrobina 12- tej paczki
sam kupowałem i sam kładłem więc dane są rzetelne, poddasze ocieplone całościowo, łącznie ze stryszkiem (u mnie pokój) i daszkiem wykusza
a cha jeszcze 2 dodatkowe okna dachowe
(11 okien wszystkie 78x140)

mamamatinka
17-01-2008, 21:48
wielkie dzięki za info!! tego mi było trzeba a coś doprosić się nie ogłam. Ale jak to możliwe że taka różnica???? Z mojego kosztorysu wynikają ilości jak u wrafa. To czemu u was Renia o tyle więcej.
Wraf, możesz napisać jak zrobiłeś na stryszku pokój ???? pokaż fotkę.. bo jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić

pozdrowionka dla wszystkich
nam dzisiaj panowie założyli rurki do centralnego odkurzacza :)))) razem 700 nas to kosztowało (opcja miminum)
no i umowa na co/wodę i kan podpisana :)) jutro więcej napiszę w dzienniku dziś padam.

javas
18-01-2008, 21:49
Mamamatinka dzięki za odpowiedź. Z tego co wiem Velux ma kołnierze tylko grafitowe w w Roto i Fakro też brązowe. My mamy dachówkę miedzianą i teraz sie zastanawiamy co wybrać.
Co do wełny to niestety nic nie odpowiem bo nie kupowałem jeszcze. Dla mnie to jeszcze w miarę daleka przyszłość. Mój wykonawaca poleca Rockwool. Gdzieś tu na forum kiedyś wyczytałem że w URSA czuć amoniak przez ok 6 miesięcy.

renia i arek
20-01-2008, 01:00
Danad1 czy mogę również prosić o zdjęcia? Mój adres: [email protected]

kakusek
20-01-2008, 11:15
renia mozesz mi przeslac rzuty swojego poddasza po zmianach?-ciagle zastanawiam sie ajk rozplanowac3u siebie garderoby :-?

danad1
20-01-2008, 21:22
Danad1 czy mogę również prosić o zdjęcia? Mój adres: [email protected]

Wysłalam

pozdrawiam

renia i arek
21-01-2008, 03:01
Dziękuję za fotki.

Dalej zastanawiam się nad spiżarką w kuchni. To znaczy po której stronie będzie korzystniej. Kuchnia to dalej mój największy ból. Może ktoś z nowych Natalkowców podzieli się co wydumał.

aki-aki czy możesz podzielić się tym co zaproponowała projektantka odnośnie spiżarki - będę bardzo wdzięczna. Może jakieś rysunki. mój adres: [email protected]

aki-aki
21-01-2008, 07:47
Witajcie,

renia - nasza projektantka jeszcze nie przysłała swoich przemyśleń. Jak tylko je dostanę to wyślę Ci szkic. Po komentarzach na forum jestem pesymistycznie nastawiona do spiżarki przejściowej. Ale.... zobaczymy.

maadziorka-czy robiłaś jakąś kalkulację do pompy ciepła. Ile to będzie kosztowało dla Natalki. Kiedyś interesowałam się tym tematem ale po przeczytaniu kilku forów i muratorów, zrezygnowałam ze względu na zbyt wysokie w stosunku do oszczędności koszty.

My planujemy - o ile starczy kasiorki- rekuperator z wymiennikiem. Dostałam oferty na ok 30.000 ( całość znaczy centrala, rury, anemostaty itp. + koparka i montaż). Widzieliśmy to w nowo wybudowanym budynku u znajomy i oni są zadowoleni.

moni@
część salonu ogrzewana będzie grzejnikiem kanałowym umieszczonym na całej szerokości wyjścia na taras (u nas okno tarasowe będzie miało 2,7m szerokości).
Jaki jest koszt takiego grzejnika ?- czy trzeba do tego specjalistyczną firmę czy wystarczy zwykły specj. ogrzew. Jakiej firmy grzejniki zamierzacie instalować?


My wciąż szukamy wykonawcy stanu surowego w Krakowie. Czy ktoś z was ma wzór umowy, którą trzebaby podpisać z takim gościem/firmą. A wiecie o jakiejś stronie int. skąd mogabym taką umowę ściągnąć? Gdyby kotś z was miał namiary na wykonawców z ok. Krakowa to też bardzo proszę. :lol: Przejżałam Czarną i Białą liste i z tymi wyk. będę próbowała się skontaktować. Bardzo proszę o info na priv. [email protected]

Pozdrowionka wiosenne dla Wszyskich :P

[/b]

moni@
21-01-2008, 13:58
moni@
część salonu ogrzewana będzie grzejnikiem kanałowym umieszczonym na całej szerokości wyjścia na taras (u nas okno tarasowe będzie miało 2,7m szerokości).
Jaki jest koszt takiego grzejnika ?- czy trzeba do tego specjalistyczną firmę czy wystarczy zwykły specj. ogrzew. Jakiej firmy grzejniki zamierzacie instalować?
[/b]

Witam,
jeśli chodzi o producenta nie jesteśmy jeszcze zdecydowani zobaczymy gdzie bęzie taniej. Polecam strony www.verano-konwektor.pl, www.regulus.com.pl, www.grzejniki.sykomat.com.pl.
Do zamontowania grzejnika nie potrzeba specjalistycznej firmy zamontują go wykonawcy ogrzewania. Ważne jest przygotowanie miejsca pod taki grzejnik podczas wykonywania prac stanu zerowego. W trakcie adaptacji projektu trzeba ustalić moc grzejnika która wyznaczy jego wymiary
Pozdrwiam

kakusek
21-01-2008, 18:59
Aki -aki wyslalam Ci na priv umowy

kakusek
21-01-2008, 21:29
Aki pewnie juz znalazlas ale teraz sprawdzilam i Sail byl zadowolony z firmy
Dom-Bud www.dombud.net.
Sama jestem ciekawa jak ksztaltuje sie robocizna w "naszych" rejonach za Natalke-mam nadzieje ze nie powali mnie z nog :D

Madziorkaa
23-01-2008, 22:31
maadziorka-czy robiłaś jakąś kalkulację do pompy ciepła. Ile to będzie kosztowało dla Natalki. Kiedyś interesowałam się tym tematem ale po przeczytaniu kilku forów i muratorów, zrezygnowałam ze względu na zbyt wysokie w stosunku do oszczędności koszty.

My planujemy - o ile starczy kasiorki- rekuperator z wymiennikiem. Dostałam oferty na ok 30.000 ( całość znaczy centrala, rury, anemostaty itp. + koparka i montaż). Widzieliśmy to w nowo wybudowanym budynku u znajomy i oni są zadowoleni.


[/b]

Clima comfort wycenili na około 75 tyś + koszt koparki
Viessmann wycenił na ponad 100 tyś :o , a co to jest ten rekuperator z wymiennikiem:)?

ps- odebrałam dzisiaj WZ, w piątek mam juz umówionego architekta :lol: , musze szybko sie uporać z tymi papierami i składam wniosek o pozwolenie na budowe :lol:

aki-aki
24-01-2008, 12:24
Witajcie,

dziękuje wszystkim za wysłane mi na priv infomacje, umowy, namiary itd.
Wielkie dzięku złotosercy:)) :)


Madziorkaa
, a co to jest ten rekuperator z wymiennikiem:)?

Maadziorkaa - tak dokładnie technicznie to nie umiem tego wyjaśnić. Polecam forum Muratora - Można sporo wyczytać.

A tak po babsku : ogólnie chodzi o wentylację. Jeśli masz grawitacyjną - tak jak to jest normalnie w projektach- to nie panujesz nad ilością wymienianego powietrza. W zależności od szczelności okien, rozszczelniania, ciśnienia atmosf. rozmieszczenia wentylatorków, ilość wymienianego powietrza może być różna.

- jeśli za mało powietrza jest wymieniane - to na ścianach może pojawić się pleśń
- jeśli za dużo - to wdomku zimno.

Statystyki podają, że stosując rekuperator z odzyskiem można zaoszczędzić ok. 40 % kosztów ogrzewania w stosunku do wentylacji mechanicznej.

Stosując rekup. panujesz nad wymianą powietrza.
dodatkowo montując GWC ( gruntowy wymiennik ciepła) - ogrzewasz wstępnie powietrze, które jest nawiewane do domu- to w zimie , a w lecie chłodzisz.

Minusy takiego rozwiązania : - koszt nietylko samego rekup. ale i prądu który zużywa,
- należy raczej trzymać okna zamknięte, nawet w lecie.

W odróżnienu do pompy ciepła rekuperator nie jest w stanie sam ogrzać domku. Musi być inne źródło ogrzewania - my planujemy gaz ziemny i piec kondensacyjny + kominek DGP ( rozporwadzeniem ciepłego powietrza).

Reku potrzebuje za to zdecydowanie mniejszej działki niż pompa z rozprowadeniem w ziemi.

To tyle wyjaśnień.

A teraz trochę nowinek: Dziś przychodzi nasza projektantka wnętrz. Aż nie mogę się doczekać co powie :o

Jeden z szefów ekip z którymi się spotykałam przestrzegał mnie przed stropem terivy. Kurcze myślałam, że to bezpieczne a on naopowiadał mi, że strop będzie pękał.
Poczytałam w Muratorze i okazało się, że jeśli strop będzie nieudolnie zrobiony to rzeczywiście będzie pękać przy dużej różnicy poziomów między pustakami.
Wtedy trzeba robić sufit podwieszany.

Co wy o tym myślicie.
Czy rzeczony "szpecjalista" nie umie robić takich stropów?? - co podejrzewam
Czy rzeczywiście powinnam pomyśłeć o zmianie na strop lany z betonu?

Trochę mi sie nie uśmiecha wydawać na deski i stemple, które będę sobie mogła wsadzić do kominka :cry: Poza tym taką zmianę musi chyba wprowadzić architekt - a zmiana projektu kosztuje:(

[/quote]

aki-aki
24-01-2008, 13:19
renia i arek
Nasze super wygodne schody i ich łagodny cztero stopniowy zabieg, po lewej wejście do łazienki. Wkoło tego luftu (ala antresolki) będzie ozdobna barierka:


Bardzo podoba mi się pomysł ze zmianą schodów. Czy mogę prosić o jakiś szkic.
Wymiary itp.

Sama nie mogę dojść jak to zrobiliście

[email protected]

Madziorkaa
24-01-2008, 19:29
Witajcie,

dziękuje wszystkim za wysłane mi na priv infomacje, umowy, namiary itd.
Wielkie dzięku złotosercy:)) :)


Madziorkaa
, a co to jest ten rekuperator z wymiennikiem:)?

Maadziorkaa - tak dokładnie technicznie to nie umiem tego wyjaśnić. Polecam forum Muratora - Można sporo wyczytać.

A tak po babsku : ogólnie chodzi o wentylację. Jeśli masz grawitacyjną - tak jak to jest normalnie w projektach- to nie panujesz nad ilością wymienianego powietrza. W zależności od szczelności okien, rozszczelniania, ciśnienia atmosf. rozmieszczenia wentylatorków, ilość wymienianego powietrza może być różna.

- jeśli za mało powietrza jest wymieniane - to na ścianach może pojawić się pleśń
- jeśli za dużo - to wdomku zimno.

Statystyki podają, że stosując rekuperator z odzyskiem można zaoszczędzić ok. 40 % kosztów ogrzewania w stosunku do wentylacji mechanicznej.

Stosując rekup. panujesz nad wymianą powietrza.
dodatkowo montując GWC ( gruntowy wymiennik ciepła) - ogrzewasz wstępnie powietrze, które jest nawiewane do domu- to w zimie , a w lecie chłodzisz.

Minusy takiego rozwiązania : - koszt nietylko samego rekup. ale i prądu który zużywa,
- należy raczej trzymać okna zamknięte, nawet w lecie.

W odróżnienu do pompy ciepła rekuperator nie jest w stanie sam ogrzać domku. Musi być inne źródło ogrzewania - my planujemy gaz ziemny i piec kondensacyjny + kominek DGP ( rozporwadzeniem ciepłego powietrza).

Reku potrzebuje za to zdecydowanie mniejszej działki niż pompa z rozprowadeniem w ziemi.

To tyle wyjaśnień.

A teraz trochę nowinek: Dziś przychodzi nasza projektantka wnętrz. Aż nie mogę się doczekać co powie :o

Jeden z szefów ekip z którymi się spotykałam przestrzegał mnie przed stropem terivy. Kurcze myślałam, że to bezpieczne a on naopowiadał mi, że strop będzie pękał.
Poczytałam w Muratorze i okazało się, że jeśli strop będzie nieudolnie zrobiony to rzeczywiście będzie pękać przy dużej różnicy poziomów między pustakami.
Wtedy trzeba robić sufit podwieszany.

Co wy o tym myślicie.
Czy rzeczony "szpecjalista" nie umie robić takich stropów?? - co podejrzewam
Czy rzeczywiście powinnam pomyśłeć o zmianie na strop lany z betonu?

Trochę mi sie nie uśmiecha wydawać na deski i stemple, które będę sobie mogła wsadzić do kominka :cry: Poza tym taką zmianę musi chyba wprowadzić architekt - a zmiana projektu kosztuje:(

[/quote]

dziękuje za wyjaśnienie:)

co do terivy to mój szwagier dokładnie powiedział to samo co twój specjalista, problem terivy ponoć tkwi w tym że rozlewany beton jest bardzo gęsty i szybko zastyga przez co budowlańcy maja problem z równomiernym rozłozeniem jego na stropie a wynik tego jest taki że sufit po kilku latach pęka, u mnie w bloku też są takie płyty jak w terivie, mieszkamy w nim od nowości dopiero 8 rok i sufit jest na maksa popękany , wygląda to okropnie:(. Sama nie wiem na który strop się zdecydować :-?

Madziorkaa
24-01-2008, 19:38
renia i arek
Nasze super wygodne schody i ich łagodny cztero stopniowy zabieg, po lewej wejście do łazienki. Wkoło tego luftu (ala antresolki) będzie ozdobna barierka:


Bardzo podoba mi się pomysł ze zmianą schodów. Czy mogę prosić o jakiś szkic.
Wymiary itp.

Sama nie mogę dojść jak to zrobiliście

[email protected]

ja też poproszę

[email protected]

aki-aki
25-01-2008, 08:25
Buuuuu....

nasza pani arch wn. się rozchorowała i nie mogła przyjść na spotkanie.

Obiecała że pojawi się za dwa - trzy tygodnie.

Czyżby nie zrobiła projektu???
:x

kakusek
25-01-2008, 09:12
Aki a nie moze wam wyslac projektow netem lub podjechac do niej po to osobiscie?Moze rzezcywiscie robi uniki :(Wtedy mielibyscie czas na przeanalizowanie sobie wszystkiego na spokojnie i ewentualnie dodanie poprawek.
Przyznam sie ze tez po cichu liczylam na zobaczenie Waszych wnetrz -latwiej mi wtedy wprowadzac na "papierze" zmiany u mnie.
Jeszcze mam nadzieje ze renia i arek podesla mi rzuty swojego poddasza i zobacze jak zaprojektwali scianki w garderobach-czy Wy dostaliscie od nich juz rysunkek schodow?
Jezeli chodzi o strop to ja bede robic monolityczny bo wg mnie jest latwiejszy do wykonania i przede wszystkim cienszy wiec zyskuje ciut wyzsze poddasze.Wczesniej dawalam linka porownawczego obu stropow-zobacz na wczesniejsza strone.
Masz juz moze jakies wstepne wyceny firm?

renia i arek
26-01-2008, 23:38
W niedzielę postaram się wysłać wymiary schodów i ich zdjęcia. Z rzutami będzie problem, bo były wymyślane z kredą w ręku. Postaram się może coś naszkicować. Do jutra wieczorem.

kakusek
27-01-2008, 00:48
:lol: Bede BAAAARDZO wdzieczna :D :D

wraf
27-01-2008, 09:26
odnośnie spiżarki jakoś żal mi miejsca na nią w kuchni, więc zastosowałem półśrodek, wczoraj zrobiłem konstrukcję pod potężną zabudowaną półkę w garażu, podwiesiłem ją na końcu garażu pod sufitem wys. 0,6 m ; głębokość 0,95 ; szerokość to cała szerokość garażu 6,05 m; wyszla potężna przestrzeń można powiedzieć dodatkowe pomieszczenie, zawsze to jakieś wyjście i w garażu będzie mniej gratów

renia i arek
27-01-2008, 18:00
witam.
postaram się wkleić fotkę schodów z naniesionymi wymiarami.
stopni wyszło nam 18 przy wysokosci podstopnicy 17,5 cm. Ściany parteru wybudowaliśmy z 12 warstw bet kom 24cm, jest 12 stopni w jednym biegu, przyczym 12 już zabiegowy 13,14,15 zabieg i trzy schodki w drugim biegu (mam nadzieje, że z dołączoną fotką będzie zrozumiałe).

http://images34.fotosik.pl/122/a1ee53b296b1399d.jpg (www.fotosik.pl)

http://images31.fotosik.pl/122/55ca60909008f8f7.jpg (www.fotosik.pl)
odnośnie rzutu poddasza postaram się coś zaraz sklecić.

wraf

odnośnie spiżarni w garażu mam odmienne zdanie. Taka szafa napewno będzie fajna, ale nie wyobrażam sobie śmigać między autami (np w zimie)po garnek lub mikser do garażu. Poza tym trzymanie w garażu produktów żywnościowych chyba nie jest wskazane(ze względu na zapach).

renia i arek
27-01-2008, 18:28
oto pokoik (ten obok schodów) częściowo ocieplony.

http://images29.fotosik.pl/147/e8935757385d3aff.jpg (www.fotosik.pl)

stryszek z wyłazem już prawie skończony.

http://images32.fotosik.pl/122/6609700e67a64433.jpg (www.fotosik.pl)

http://images26.fotosik.pl/148/8937cabb40fae454.jpg (www.fotosik.pl)

kakusek
27-01-2008, 19:04
Renia jaka wielka ta Wasza Natalka-i jeszcze jest tam stryszek :D Szczeze powiedziawszy wogole o tym zapomnialam-nawet nie zauwazylam w ktorym miejscu na projekcie jest tam wlaz do niego :oops: Tam gdzie Wy planujecie luksfery(swietny pomysl) ja chce posadowic kominek tylko chce go tak zrobic aby cale wnetrznosci byly schowane w scianie a w salonie widac bylo tylko szybe z ozdobna ramka-taka ale plazma.
Co do spizarki to przy kuchni jest ona najwygodniejsza ale w sumie zajmuje sporo miejsca.Mozna zamiast niej zaprojektowac cala sciane w wysokiej zabudowie gdzie bez problemu zmieszcza sie roboty garnki patelnie itd.Ja w garazu trzymalabym ewentualnie przetwory ktorych i tak malo robie oraz jakas zywnosc w puszkach.Bardziej podoba mi sie kuchnia bez drzwi do spizarki tylko ze wtedy meble do kuchni beda kosztowac duzo wiecej :( Mam nadzieje ze pod schodami wyjdzie jeszcze jakis schowek gdzie bedzie mozna porobic regaly na np swiezo upietrzone ciasto (mysle ze w tym miejscu u mnie bedzie najchlodniej)
Bardzo dziekuje za fotki-budowlaniec powinien wiedziec o co tam chodzi

Madziorkaa
27-01-2008, 19:55
renia i arek,luksfery obok schodów to świetny pomysł od razu wpadł mi w oko :wink: , zazdroszcze wam że jesteście juz na takim etapie :wink: , my z małżem teraz mamy przeprowadzkę, sprzedalismy mieszkanie żeby mieć kase na budowe domu i dzisiaj wprowadzilismy sie do wynajetego, mam nadzieje że w kwietniu ruszymy z budową.

Kurcze ale ostatnio się wkurzyliśmy, w piątek pojechaliśmy do naszej Pani architekt w celu adaptacji domu i działki, Pani rozłozyła projekt Natali i plan działki po czym powiedziała że ten dom kompletnie nie pasuje do naszej działki:(, kazała jak najszybciej go wymienić na odbicie lustrzane bo będziemy mieć w domu bardzo ciemno i nieprzyjemnie, generalnie do kitu, więc z małżem jak najszybciej wsiedlismy w samochód i pojechalismy do MG projekt, projekt nam wymienią ale za dopłatą 700zł :o a jak nie chcemy fakury to 500zł, nie mamy wyjścia i musimy zapłacić :( w końcu to nasz dom na całe życie, odbiór projektu w piątek.

kakusek
27-01-2008, 20:33
Madziorka toz rozboj w bialy dzien zeby za wymiane placic :o A tak na marginesie to jak macie usytuowana dzialke ze wam oryginal nie pasowal?U mnie bedzie wlasnie odbicie lustrzane gdyz poludnie mam po prawej stronie patrzac na wjazd do garazu wiec tam bedzie elewacja z wykuszem.

kakusek
27-01-2008, 20:36
renia i Arekjaka bedziecie miec dlugosc scianki z kominkiem nie liczac luksfer?

renia i arek
27-01-2008, 21:54
kakusek

oto wymiary naszej ściany z kminkiem, musisz tylko pamiętać, że podcień tarasu włączyliśmy do pokoju (138 to luksfery)

http://images23.fotosik.pl/147/90050de769411f3b.jpg (www.fotosik.pl)


wymajstrowałem jakoś rzut poddasza(jakość marna) ale ogólny zarys można sobie wyobrazić, tutaj także trzeba pamiętać o tym, że poszerzyliśmy domek o 1m (na wysokości łazienki). Jeszcze myślimy nad ścianką kolankową, chyba postawimy ją w części pomieszczeń.



http://images27.fotosik.pl/147/a534e724b52498d2.jpg (www.fotosik.pl)

Co do wejścia do spiżarki to Renia wykombinowała wejście jeszcze inaczej, teraz prawie go nie widać. Można też zastosować drzwi przesuwane.

http://images26.fotosik.pl/148/a87c6876015e0a2f.jpg (www.fotosik.pl)

renia i arek
27-01-2008, 22:00
madziorkaa
Z tym projektem to naprawdę masakra, mogli zrobić Wam to gratis. Czy przed zakupem pokazywaliście projekt projektu(ale napisałem) pani od adaptacji?

kakusek
27-01-2008, 22:50
Arek jestes Wielki :D -teraz mam juz jasnosc.W tym pokoju obok schodow tez mozna we wnece za schodami urzadzic 3 garderobe.
Jezeli chodzi o dlugosc salonu to ja na razie mam scianke na 406 cm i bede sie starala jeszcze wykombinowac jakies 80 cm wlasnie na ten komin.Niestety bardzo zalezy mi na podcieniu wiec albo go troche splyce albo sprubuje wyciagnac garaz do przodu wtedy kotlownia i schody tez pojda do przodu i bedzie mozna dorobic ten kawalek scianki.Najgorsze jest to ze dom ciagle mi rosnie a ja chcialam sie zmiescic w 180-200 metrach :D
Jezeli chodzi o spizarke to obecnie pokazana wersja wejscia bardziej mi sie podoba i zrobialbym tam drzwi suwane w kolorze frontow mebli-bedzie to wtedy wygladalo jak szafka cargo i nie bedzie sie tak bardzo odznaczalo od calosci.Nie dawalabym jednak tej szafki z zaluzjami lub zrobilabym ja bardziej wiszaca alby zyskac ciut wiecej blatu.Zastanawiam sie czemu dajecie zlew tak lekko z boku a nie symetrycznie pod oknem.

Madziorkaa
27-01-2008, 23:00
Madziorka toz rozboj w bialy dzien zeby za wymiane placic :o A tak na marginesie to jak macie usytuowana dzialke ze wam oryginal nie pasowal?U mnie bedzie wlasnie odbicie lustrzane gdyz poludnie mam po prawej stronie patrzac na wjazd do garazu wiec tam bedzie elewacja z wykuszem.

mamy podobnie usytuowaną działkę, u mnie po zamianie projektu na odbicie lustrzane też po prawej stronie będe miała południe.

Co do tej dopłaty to aż nie mogłam w to uwierzyć że az tyle sobie życzą no ale byłam zmuszona wymienić projekt, cena za wymianę zaporowa, biorąc pod uwagę że za chwilę znajdą na niego klienta.

Madziorkaa
27-01-2008, 23:05
madziorkaa
z tym projektem to naprawdę masakra, mogli zrobić wam to gratis. Czy przed zakupem pokazywaliście projekt projektu(ale napisałem) pani od adaptacji.

no własnie nie pokazywaliśmy i stąd nasz błąd :evil:

renia i arek
27-01-2008, 23:39
kakusek
Ustawienie i rodzaj szafek w kuchni są poglądowe. To zaledwie wstępny plan. Jak na razie zlew planujemy w tym miejscu (połowa na oknie, a połowa na ściance), bowiem bateria umożliwiająca otwarcie okna musi być łamana co się wiąże z dużą ceną i ewentualną zawodnością w przyszłości. Poza tym boimy się chlapania na okno, bowiem okno jest usytuowane tak, że blat będzie zarazem parapetem. Na forum źle wypowiadają się o zlewach na tle okna, szczególnie ci co dużo gotują. Uważamy, że dzienne światło będzie nam służyło zarówno do mycia jak i przygotowywania potraw. W takim usytuowaniu blat dzieli sie na części (część blatu od zlewu do kuchenki i część po prawej stronie zlewu), z których wydaje się nam, że będzie wygodnie korzystać kilku osobom (gotujemy wspólnie).

U nas w pokoju w kształcie L właśnie za kominem będzie garderoba, bowiem syn tam chce mieć pokój.

Jeśli chcesz utrzymać dom w 180 - 200 m to musisz zastanowić się nad priorytetami, bowiem każda zmiana pompuje dość znacznie metry i później koszty wykonania.

My poszerzyliśmy dom na szerokości o 1 m i wchłoneliśmy podcień, dodaliśmy taras z boku i to w konsekwencji dało też dodatkowe metry.

renia i arek
27-01-2008, 23:41
Madziorkaa
Z tą dopłata to antyreklama mg projekt. Za parę kserówek każą sobie płacić. To bardzo źle o nich świadczy. Tym bardziej, że znam przypadek (co prawda w innym biurze projektowym), że nawet za wymianę z jednego projektu na drugi nie pobrano dodatkowych pieniędzy. Niestety życie plata figle. Jeśli nie ma wyjścia musicie to zrobić i zapomnieć.

aga_bissmyk
28-01-2008, 20:15
Witam Was wszystkich. widzę, że się ożywio na naszym wątku - w końcu bliżej wiosny niż dalej, więc i będzie co robic. Ekipa nasza zakończyła stan surowy i w tygodniu postaram się wkleic zdjęcia.

Ale mam ogromną prośbę do tych, którzy już orientowali się w cenach instalacji. Chodzi mi o przybliżoną kwotę instalacji (może by łącznie): wod-kan, c.o. oraz kominka bez płaszcza.
Dostaliśmy wycenę i zastanawiamy się czy to dobra cena: wchodzi w nią:
- podłogówka na parterze prócz 2 pokoi i na górze łazienka (pokoje grzejniki)
- grzejniki PURMO
- piec dwufunkcyjny De Dietrich
- i wszystko co dotyczy c.o.
- instalacja wod - kan
- kominek JOTUL panoramiczny
oczywiście do tego wszystkie drobiazgi z tym związane, aż do całkowitego uruchomienia wszystkiego. Cena razem z robocizną to 47 000,00 .
Proszę o opinie.

kakusek
28-01-2008, 21:00
renia i arekfakt czytalam te opinie o zachlapanych okanach.Ja jeszcze nie zdecydowalam czy bede miec okno rowno z blatem czy zrobie go wyzej.W domku w ktorym teraz mieszkam mam parapet wyzej i dlatego nie ma problemu z zachlapanym oknem(zlew tez centralnie pod oknem).Szczeze powiedziawaszy zadko otwieram to okno- ewenualnie robie uchylne.Parapet przydaje sie do trzymania dupereli typu plynu do naczyn falkoniku z kwiatami itd :wink:
Pomierzylam tez schody u siebie i ciesze sie ze natalka ma je na 105 (moze nawet uda zrobic mi sie je ciut dluzsze)Moje obecne maja 95 cm i na zabiegu ciezko sie tam minac w dwie osoby(jest bardzo wasko) a moje dzieic notorycznie idac chwytaja sie sciany :D
aga_bissmyk jak najszyciej chwal sie swoim domkiem-czekamy na foto :lol:

aki-aki
29-01-2008, 14:38
Witajcie,

Renia i arek - bardzo dziękuję za szkic schodów. Będę przemyśliwać:)

Odnośnie okna w kuchni - to ja planuję i polecam wszystkim podnieść okno. Moja siostra ma je na poziomie blatu w skutek czego na parapecie ciągle leży ręcznik, bo woda ze zlewu chlapie na parapet i okno.

Wprawdzie nie dostałam jeszcze planów od proj wnę. Wrrrrr :evil: ale spieszę pochwalić się nowymi infomacjami:

Kakusku - mam jedną wycenę Natalii budowy w ok Krakowa.
Stan surowy otwarty od humusu - fundamentów - ściany - więźba pokrycie dachu z dachówką:
Materiały Porotherm 25 + 15 styr.
+ dach - dachówka ceramiczna - bez ocieplenia
wszystko bez okien
Cena 200.000,-
Patrząc na inne wcześniej wymieniane wyceny Natalii chyba nie jest źle :wink:

Dzwoniłam do kiilku innych firm ale gdy infomowałam, że z budową ruszymy najwcześniej na wiosnę 09, to goście kazali mi dzownić w ok. maja, czerwca 08. Mówią że wiosna przyszłego roku to dla nich zbyt odległy termin. Dodatkowo jeden czy dwóch nie ukrywało że domek 180 m to dla nich niewielki interes i preferują większych inwestorów.

W weekend byliśmy u znajomego naszych kuzynów, który jest architektem. Powiedział , że ten słup w kuchni da się zlikwidować tylko trzeba coś tam przeliczyć. Przy terivie dać dodatkową belkę czy coś tam a przy monolicie mocniej zazbroić. Ucieszyły mnie te wiadomości . Ten słup wyjątkowo mi nie pasuje.

W piątek spotykamy się z arch. z Dobry dom - to taki krakowski przedstawiciel MG Projekt. Zobaczymy co powie i ile sobie zaśpiewa.

Maadziorka - zrobiłam akcję z pompami ciepła. Wysłałam kilka zapytań zobaczymy na ile mnie wycenią?

Już mam jedną ofertę :
12000: dolne źródło w wersji spiralnej (gw. 4 lata, oprócz pompy
obiegowej [1-rok])
9500: węzeł (w wariancie z zasobnikiem 500l z mamką oraz obiegiem
cyrkulacji cwu) (gw. 2 lata, oprócz pomp obiegowych [1 rok])
17500: pompa ciepła (gw. 3 lata)
1800: montaż pompy ciepła

Razem: ok. 40800zł netto.

Do cen należy doliczyć podatek VAT. Na razie jeszcze 7%. Co daje koszt
ok.43700zł; + koparka.

Zobaczymy co powiedzą inni.

Dalej szukam też tańszego rekuperatora; 30.000 to trochę dużo:(

A teraz pytanko:

Jaki planujecie kominek? My nie powiększamy salonu o podcień i chyba kominek musi być narożny. Byliśmy w weekend w dwóch sklepach i ceny kominków ścięły mnie z nóg. -4-8 tys za wkład z szamotką w środku zamknięty + obudowa . Ja chciałam kafelki. Suma ok 20 tysiaków. Uffff trochę dużo!
Rozważam kominek na wypadek gdypy pompa ciepła nie wyszła. Jeśli zdecydujemy się na pompę to kupię najtańszy z Obi.

Drugie pytanko, do tych którzy budowali z Porothermu:)
Czy trzeba przeliczać fundamenty i strop u architekta, czy może budowlańcy sami mogą sobie z tym poradzić? Zaczęliśmy z męzulem liczyć te ściany, ocieplenia itd i wyszło nam że przy Poroth. 25 +20 styr powierzchnia wew budynku rośnie o 7,5 cm w osi , natomiast obrys zewn zwiększa sie o 12,5 cm.

Zobaczcie szkic

http://images26.fotosik.pl/149/0f5d4f4edc9138cb.jpg (www.fotosik.pl)

Taka zmiana powoduje nie tylko zmianę kubatury domu, - to raczej niewiele- ale zmianę osi oparcia stropu - co przy płytach teriva jest ważne oraz możliwość zmniejszenia fundamentów. wielkość fundamentów. Ale jeśli zmienię obrys ścian to zmieni się też obrys więźby dachowej.

Podpowiedzcie wasze rozwiązania :wink:

kakusek
29-01-2008, 19:16
Aka-akimnie tez ucieszylataka wycena-mam nadzieje ze jest to robocizna z materialami a nie sama robocizna :wink:
Myslalam ze Ty juz wtym roku ruszasz z budowa.My tez bedziemy pewnie startowac dopiero w 2009r.
jezeli chodzi o slup to ja go nie bede miala -projektant mowil ze spokojnie mozna go zlikwidowac.My bedziemy miec strop lany i maksa.Lany dlatego ze jest cienszy i podobno nie peka jak teriva a maksa bo mam odradzil porotherm gosc twierdzac ze musi byc dobra ekipa zeby z niego dobrze wybudowac.Chodzi o jakies laczenia zygzakowate czy cos tkiego ze jak tego rowno nie poloza to powstaja pomiedzy mostki termiczne.Bierzemy maksa 29 i bedziemy go ukladac glowa do przodu,Mur jest wtedy grubszy i przynajmniej cos z nieg zostanie jak sie od wewnatrz wkuje z instalacjami :wink:
Czytalam opinie ze w sumie niewazne z czego mur bo najwaznejsze jest ocieplenie dlatego zastanawiam sie czy nie dac tez 15 styro (myslelismy wczesniej o 12).
Co do chlapania to pewnie tez zalezy od kranu.U mnie sie nic takiego nie dzieje ale znajoma ma wyzszy i bardziej zaokroglany ran ktory ciagle robi fontanne wokolo.
Kominki podobaja mi sie plaskie (bardziej niz narozne) dlatego chce go dac blizej wejscia aby w rogu salonu (lub na plasko) ustawic TV
Bede robic wneke (na okolo 65 cm ) aby caly srodek kominka byl w niej i zabral jak najmniej miejsca w salonie.
Rekuperator troche drogo wychodzi natomiast pompa ma przystepna cene tylko cos ta gwarancja krotkawa.
Ja troche obawiam sie takich nowosci zwlaszcza ze wszytsko to hula na prad wiec bedzie piec zwyly lub na eko-groszek.
Co do przeliczen to najlepiej zapytaj architekta ile taka usluga kosztuje i czy ewentualnie przeliczajac "zaoszczedzisz" pozniej na budowie np fundamentow.
Ja wolalabym miec wszystko poprzeliczane pod konkretny material bo wiadomo ze w gotowcach sa brane "marginesy" zapasowe (rozne strefy klimatyczne w Polsce itd)

renia i arek
29-01-2008, 22:09
witam.
Co do wycen to wszystko w realu wygląda trochę inaczej niż na papierze. Śmiało możecie doliczyć ok 20% do cen "papierowych", bo jest dużo drobnych kosztów, które do czasu zapłaty za fakturę są mało istotne.

co do pompy ciepła, to uważam, że stosunek kosztów do oszczędności jest niewspółmierny. Musicie pamiętać, że pompę trzeba konserwować i naprawiać (jeżeli się oczywiście popsuje) ale biorąc pod uwagę, że ma sie zwracać przez 15 lat to może się popsuć, prąd też kosztuje. Ale na ten temat jest setki opini na forum, szkoda się rozpisywać, ja jestem za nie!

WYSTARCZY PESYMIZMU.

Wrzucam moje pierwsze wariacje na temat kominka i tv, nic oryginalnego ale może da jakiś pogląd (kolory abstrakcja)

http://images24.fotosik.pl/150/0a02527f6c49b59f.jpg (www.fotosik.pl)

http://images31.fotosik.pl/125/efd04dc116984ce2.jpg (www.fotosik.pl)

renia i arek
29-01-2008, 22:25
aki-aki
Jeżeli chodzi o ściany zew. to u nas ściana fund. murowana jest z bloczka bet. kładzionego w poprzek tak więc gubość jej jest ok 38cm, na tym stoi ściana z bet kom. Solbet 30 cm ocieplona od zew. 12cm styropianu. Sciana stoi przy zew krawędzi bloczka bet, tak więc od środka zyskaliśmy jakieś 8 cm. Co do stropu mamy z płyty, więc i konstrukcja ścian musiała być dostosowana do płyt.

kakusek
29-01-2008, 23:06
[/b]renia i arek o czyms podobnym mysle . Bardzo fajnie wyglada ta scianka z luksferow oraz poleczka (mozna pod nia trzymac drewno do kominka ).Na jaka grubosc (glebokosc) bedziecie miec obudowana ta sciane plytami? Ja jezeli finanse pozwola tez chce miec plazme ale caly sprzet audio-video chce powiesic pod telewizorem tak jak glosniki (wbudowac w sciane)
Na dole bede miala wtedy miejsce na jakas podlozna polke.

aki-aki
30-01-2008, 09:29
Kakusku & renia

bardzo dziękuję za komentarze. Wycena budowy obejmuje wszystko - materiały i robociznę i sprzęt a nawet koparkę do fundamentów . Na taką ofertę się przynajmniej umawialiśmy z budowlańcem. Z tym że : oferta była podana telefonicznie więc w razie czego nie mam się na co powołać, a facet może powiedzieć, że się przesłyszłam. Firma jest polecona i mam nadzieję że tak się nie stanie. Na wszelki wypadek będę jeszcze sprawdzać inne.

Odnośnie ogólnie pojętego ogrzewania domu to mamy na dzień dzisiejszy dwie opcje:

1) tańsza - (chyba) - kondensacyjny piec gazowy + kaloryfery+rekuperator+kominek z DGP.

2) droższa - chyba- pompa ciepła + ogrz. podł w całym domu + rekuperator+ tani kominek tylko do dekoracji.

Jak zrobię w miarę dokładny bilans strat i zysków to się z Wami podzielę.
Narazie gdy odwiedzimy kogoś kto ma jedną lub drugą opcję to szala nam się waha - raz tanio - raz drogo.

Madziorkaa dzięki za przestrogę. My też kupujemy lustrzane odbcie Natalki i teraz na pewno nie zapomnimy żeby o tym nadmienić w biurze Dobrego Domu. A swoją drogą to padalce z tego MG Projekt.

Renia i Arek piękny ten Wasz salon. Aż się zastanawiam czy nie powiększać.

Moje uwagi:
1) Luksfery to super pomysł. Fajnie doświetlą hol. Fajnie dobrane będą doskonałym elementem dekoracyjnym. Jednak czy zastanawialiście się czy w miejsce luksferów nie dać np. tafli malowanego szkła lub witrażu. Rozwiązanie pewnie droższe, ale kiedyś widziałam taki malowany na szkle obraz. Szkło było grube - tak na oko jak luksfera. Nie było możliwości stłuczenia. Fajnie rozprowadzało światło. To tylko taka moja wizja artystyczna. Ja chciałabym mieć coś takiego w domku, a na razie nie znajduję miejsca.

2) Przestrzegam przed trzymaniem drewna do kominka w domu w ilości większej niż konieczna na bieżące potrzeby. Z drewna mogą wychodzić robaki. Dlatego jestem przeciwniczką wszelkich półek na drewno. Wg. mnie wystarczy ładny duży koszyk.


A teraz prośba:

aga_bissmyk
Ale mam ogromną prośbę do tych, którzy już orientowali się w cenach instalacji. Chodzi mi o przybliżoną kwotę instalacji (może by łącznie): wod-kan, c.o. oraz kominka bez płaszcza.
Dostaliśmy wycenę i zastanawiamy się czy to dobra cena: wchodzi w nią:
- podłogówka na parterze prócz 2 pokoi i na górze łazienka (pokoje grzejniki)
- grzejniki PURMO
- piec dwufunkcyjny De Dietrich
- i wszystko co dotyczy c.o.
- instalacja wod - kan
- kominek JOTUL panoramiczny
oczywiście do tego wszystkie drobiazgi z tym związane, aż do całkowitego uruchomienia wszystkiego. Cena razem z robocizną to 47 000,00 .

Aguś czy mogłabyś jakoś uszczegółowić tą kalkulację - ile za podłog, ile za grzejniki itd. Oczywiście jeśli nie dostałaś ceny ryczałtem. To by mi pomogło w moim bilansie - pompa - gaz.

I jescze jedno pytanie dla tych co wymurowali: Czy w Natalce na poddaszu zmieszczą się szafki pod skosem.
Ostatnio byliśmy u znajomych i oni prawie na całym poddaszu pod skosami mają szafki. Nawet w łazience. Szafki są b. estetyczne z przesuwanymi drzwiami z mlecznego plexi na aluminiowej ramce. Można tam wiele upchnąć. Niestety obawiam się że kąt Natalki 33 st jest za mały by wygodnie korzystać z takich szafek.

http://images26.fotosik.pl/149/0b706623cf1f8e0dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0b706623cf1f8e0d)

mamamatinka
30-01-2008, 20:24
tak na szybko odpowiadm bo cięzko ogarnąć - taki ruch w naszym wątku.
My za całe co (podłogówka na całym dole opórcz sypialni, pus górna łazienka, grzejniki kermi, piec kondensat viessman, z pogodówką, wod. i kan będziemy płącic 33 tys brutto.

półeczki na poddaszu na pewno mogą się zmieścić to po protu zależe gdzie zrobicie sobie ściankę z karton gipsu no i takie półeczki moga mieć przecież różną głębokość.

pozdrawiam wszystkich i nie mogę doczekać się wiosny i dalszych prac.....

u mnie okno w kuchni jest na 120 cm od poziomu przyszłej podłogi.

aga_bissmyk
30-01-2008, 20:36
Dziękuję za odpowiedzi. Z tego widzę, że będę musiała jeszcze ponegocjowac. Pozdrawiam wszystkich.

$ebo
30-01-2008, 21:18
A ja dzisiaj odebrałem nasz projekt Natalii i uderzamy zaraz do naszego kierownika budowy, który będzie nam adaptował projekt do naszych potrzeb i wymogów. Jesteśmy świeżo po oględzinach innej Natalii więc sprawa będzie dużo prostsza.
Dwa dni temu zwiozłem już na budowę bloczki na fundamenty a z resztą cegieł muszę poczekać bo jest błotko na działce i się samochód zakopuje :D . W marcu / kwietniu zalewamy fundamenty - oczywiście jak dobrze pójdzie ze wszystkimi papierkami tj. pozwoleniem na budowe itp.
W październiku ruszamy ze stawianiem domu, czekamy przez zimę i na przyszłą wiosnę bierzemy się za wykończenie. Przed gwiazdką 2009 planujemy się wprowadzić. Plan sprytny i konkretny - mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli.
Życzcie więc nam powodzenia na nowej drodze życia :P

mamamatinka
30-01-2008, 21:29
no to super!! powodzenia życzę wam jak najbardziej!!!! Dobry plan to już sukces!

Madziorkaa
31-01-2008, 15:35
[quote="aki-aki"]

Maadziorka - zrobiłam akcję z pompami ciepła. Wysłałam kilka zapytań zobaczymy na ile mnie wycenią?

Już mam jedną ofertę :
12000: dolne źródło w wersji spiralnej (gw. 4 lata, oprócz pompy
obiegowej [1-rok])
9500: węzeł (w wariancie z zasobnikiem 500l z mamką oraz obiegiem
cyrkulacji cwu) (gw. 2 lata, oprócz pomp obiegowych [1 rok])
17500: pompa ciepła (gw. 3 lata)
1800: montaż pompy ciepła

Razem: ok. 40800zł netto.

Do cen należy doliczyć podatek VAT. Na razie jeszcze 7%. Co daje koszt
ok.43700zł; + koparka.

Zobaczymy co powiedzą inni.

Dalej szukam też tańszego rekuperatora; 30.000 to trochę dużo:(


Drugie pytanko, do tych którzy budowali z Porothermu:)
Czy trzeba przeliczać fundamenty i strop u architekta, czy może budowlańcy sami mogą sobie z tym poradzić? Zaczęliśmy z męzulem liczyć te ściany, ocieplenia itd i wyszło nam że przy Poroth. 25 +20 styr powierzchnia wew budynku rośnie o 7,5 cm w osi , natomiast obrys zewn zwiększa sie o 12,5 cm.

[quote]

koniecznie daj znać jakie wyceny zrobiły inne firmy:), my z małżem zdecydowaliśmy się na clima comfort wycenili nam pompę wraz z ogrzewaniem podłogowym i pompą do ciepłej wody +robocizna na 47000 to jest cena już z vartem, do tego musimy doliczyć koszt koparki, badanie gleby pod pompę już zrobiliśmy, we wtorek przyjedzie do nas przedstawiciel tej firmy i podpisujemy z nim umowę.

Co do twojego pytania to teoretycznie nie trzeba tak mi powiedział Pan z MG projekt ale jutro będe widziała się ze swoją Panią architekt i wszystkiego dokładnie się dowiem;) także wieczorem dam znać :wink:

zdunmal
31-01-2008, 19:11
Witam i pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszlych wlascicieli natalek .wlasnie zamowilem projekt tego domu i chcialem oznajmic ze juz wkrotce rusze .pewnie juz bym mial zaawansowana budowe gdyby nie fakt ze zanim wybralismy natalke musielismy spedzic kilka dobrych nocy nad szukaniem wsrod setek innych domow tego jednego a najsmieszniejsze to to ze natalka podobala nam sie juz na poczatku ale myslelismy sobie ze jesli juz na poczatku szukania trafil sie taki ladny domek to na pewno znajdziemy jeszcze lepszy .....tak sie tylko wydawalo natalka wygrala i znami zostala

Madziorkaa
31-01-2008, 19:28
Witam i pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszlych wlascicieli natalek .wlasnie zamowilem projekt tego domu i chcialem oznajmic ze juz wkrotce rusze .pewnie juz bym mial zaawansowana budowe gdyby nie fakt ze zanim wybralismy natalke musielismy spedzic kilka dobrych nocy nad szukaniem wsrod setek innych domow tego jednego a najsmieszniejsze to to ze natalka podobala nam sie juz na poczatku ale myslelismy sobie ze jesli juz na poczatku szukania trafil sie taki ladny domek to na pewno znajdziemy jeszcze lepszy .....tak sie tylko wydawalo natalka wygrala i znami zostala

Witaj:)
my mielismy dokładnie tak samo :wink:

zdunmal
31-01-2008, 21:09
niebardzo znamy sie na budowie i tak na wstepie to mam pytanie czy powinnismy trzymac sie projektu generalnie chodzi nam o sciany strop itd .....jest to powazny problem myslimy sobie ze chyba dobrze miec sciane 40 cm chyba cieplo ale czy duzo drozej niz np.24 + styropian?czy ma ktos dom z 40 cm czy przezyl juz w nim zime? czy zwroci sie to na ogrzewaniu?pytam o to poniewaz wkrotce dostaniemy projekt pozniej architekt i odpowiedzi na te pytania powinnismy znac poza tym materialy u nas juz podskoczyly przez ostatni tydzien np gazobeton 24 z 10zl na 11zl boje sie ze bedzie tak dalej i chcialbym juz przynajmniej czesc materialu kupic pozdrawiamy wszystkich

renia i arek
01-02-2008, 09:17
zdunmal

no to bracie wpadłeś !

masz do przeczytania 11 stron o walce nataliowiczów i niezliczoną ilość stron na innych forach.
Witamy w klubie ludzi uzaleznionych od budowy.

kakusek
01-02-2008, 14:00
[/b]zdunmal WITAJ W KLUBIE :D
Fajnie ze grono natalkowiczow sie zwieksza.
Jesli chodzi o twoje pytanie to nie musisz sie scisle trzymac projektu ale zmiany powinienes miec poprzeliczane przez osobe kompetentna.
Jesli chodzi o sciane 40 to ja wolalabym dac ciensza i styropian lub welne.Osobiscie jestem za sciana dwowarstowa bo uwazam ze nie grubosc muru ma znaczenie przy utrzymaniu ciepla ale wlasnie ocieplenie domku.

kondziorek-CH.
03-02-2008, 20:46
Cześć natalkowcy, mysle że znajde z wami porozumienie i pomożecie, doradzicie, albo ja wam pomoge :D

kondziorek-CH.
03-02-2008, 20:48
Jeśli chodzi o strony do przeczytania już to zrobiłem :D

kakusek
03-02-2008, 21:29
Czyżby nowy budowniczy Natalki do nas zawital? :D Witaj kondziorku w naszej "rodzince" :wink:

mamamatinka
04-02-2008, 21:00
rany, jak zwykle nie nadążam za rozwojem wątku... witam nowych natalkowców!!! super, że jesteście jak już wszyscy wybudujemy albo w każym razie jak będą pierwsi forumowicze którzy już mieszkają może będziemy urządzać Natalkowe parapetówy???? Co wy na to ? Kto jest za?? (ostrzegam mam dziś zły dzien i właśnie sączę wino "Wild Afrika" więc nie wiem co jeszcze wymyślę :)

Ale konkretnie - czy możecie opisać lub pokazać na rysunku jak macie zamiar zagospodarować (w sensie ustawienia sprzętów) górną łazienkę??? Mam pewną koncepcję ale ciekawa jestem waszych.
pozdrawiam,

Ewa

kakusek
04-02-2008, 21:42
Ja jestem Za parapetowka choc u mnie bedzie ona dopiero najwczesniej za 3 lata :( Mam nadzieje ze ten zly dzien nie jest z powodu budowy.Pociesz sie ze DZIS juz sie niebawem skonczy a jutro bedzie nowy ,piekny ,moze sloneczny dzionek :D
Z gorna lazienka niestety nie pomoge gdyz nadal "slecze" jeszcze nad dolem-gore jakos traktuje po macoszemu-moze dlatego ze ma byc dla dzieci?hihihi

mamamatinka
04-02-2008, 21:59
no ja właśnie dokładnie tak samo - góra nie dla mnie to mnie nie obchodzi :)) no ale mój trzylatek nie powie panu od c.o. gdzie co ma być :) więc coś muszę zdecydować. A dół również trochę z powodu budowy, trochę z innych powodów, a trochę po prostu trzeba iść spać a jutro tak jak mówisz będzie nowy dzien :))) A pojutrze zaczynamy tynkować więc zarządzam ogólnowątkową modlitwę o dobrą pogodę.

Madziorkaa
06-02-2008, 10:57
mam pytanie do Natalkowców budujących z porothermu30 jaką ich ilość zamawialiście, własnie chcemy kupić pustaki i nie wiemy ile, proszę pomózcie:)???

jaendrju
07-02-2008, 16:28
Wprawdzie buduję Melodię,ale są to identyczne projekty.
ZAMÓW
30 -2000szt tj.- 25 palet
30 -1/2 -100szt.- niecała paleta (w palecie 160szt)
30 - 3/4 - 80szt.-1 paleta
Murarzom powiedz,że 3/4 tylko na narożniki,a 1/2 na okna,drzwi balkonowe,wejściowe i garazowe.Jezeli na scianie wychodzi im niepelny pustak 30 niech tam pustak normalny 30 przycinają.Przewaznie im się nie chce i wstawiją 1/2 i 3/4.One są w cenie 30 normalnej,dlatego ich szkoda na uzupelnienia.
25 - 300 szt. - 5 palet
zrób sobie ścianę między kotlownią,a garażem również z 30(ta ilość powyzej to uwzględnia)
Jezeli ściany działowe chcesz robić z Porothermu 11,5 to zamów tego
z 10 palet. tj, 1000szt. pod warunkiiem,że również będziesz na poddaszu robiła dodatkową "ścianę" po obwodzie o wys.120 cm - nazwę ją kolankową cofniętą.
Jezeli będziesz robila strop gęstozebrowy,a nie wylewany czyli o wys. 23 cm.
zamów paletę Porothermu 8 -120szt. (jedną paletę)
do tego jeszcze cegly pełnej weż 2 palety (są pakowane różnie-przewaznie
po 400szt.)-cegła pelna lubi w sezonie bardzo pójść w górę.
PROSZĘ NIE PYTAJ,CZY DOBRZE WYLICZYŁEM - TAK TYLE ZUŻYJESZ,a lepiej domówić niż się potem się z paletą wozić.Jezeli przyjdzie Ci coś domówic to będą to szczątkowe ilości.
Nie czekaj tylko zamawiaj ,bo pustaki wkrótce pójdą w górę.Jezeli masz jakieś zapytania to dzwoń na kom. 668030063
Jeżeli dla Ciebie kwota 2-3.000 nie robi różnicy to zastanów się nad stropem z porothrmu-ma solidniejsze belki i pustaki stropowe niż Leier,czy Terriwa.Jezeli liczysz sie z kasą to rób strop wylewany.Nie wiem jaki jest w Natalii.
Bierz wszystko w klasie 15.Nie chodzi tu o wytrzymałość bo klasa 10 też wystarczy,ale w 10 jest więcej braków,a w cenie różnica prawie żadna.Jeżeli kupujesz to nie baw się w odbiór własny z zakładu.Cwaniaki tak sprzedaja na Allegro,a ty póżniej się z tym wozisz-kolejki pod załadunek i transport bebechy.
Pa

kakusek
07-02-2008, 22:30
Inwestorzy ktorzy juz przykryli swoje Natalki-mozecie sie podzielic informacja ile WAS kosztowal dach w tym domku?Chodzi mi o koszt robocizny plus materialu (jaka dachowka lub blacha?)
Czytalam na watku Melodii ze niektorych dach tam kosztowal 80-90 tys i nie za bardzo mi sie to podoba :( Wiem ze zalezy to od rejonu ale z ciekawosci chcialam porownac koszty :D

Madziorkaa
08-02-2008, 10:05
Wprawdzie buduję Melodię,ale są to identyczne projekty.
ZAMÓW
30 -2000szt tj.- 25 palet
30 -1/2 -100szt.- niecała paleta (w palecie 160szt)
30 - 3/4 - 80szt.-1 paleta
Murarzom powiedz,że 3/4 tylko na narożniki,a 1/2 na okna,drzwi balkonowe,wejściowe i garazowe.Jezeli na scianie wychodzi im niepelny pustak 30 niech tam pustak normalny 30 przycinają.Przewaznie im się nie chce i wstawiją 1/2 i 3/4.One są w cenie 30 normalnej,dlatego ich szkoda na uzupelnienia.
25 - 300 szt. - 5 palet
zrób sobie ścianę między kotlownią,a garażem również z 30(ta ilość powyzej to uwzględnia)
Jezeli ściany działowe chcesz robić z Porothermu 11,5 to zamów tego
z 10 palet. tj, 1000szt. pod warunkiiem,że również będziesz na poddaszu robiła dodatkową "ścianę" po obwodzie o wys.120 cm - nazwę ją kolankową cofniętą.
Jezeli będziesz robila strop gęstozebrowy,a nie wylewany czyli o wys. 23 cm.
zamów paletę Porothermu 8 -120szt. (jedną paletę)
do tego jeszcze cegly pełnej weż 2 palety (są pakowane różnie-przewaznie
po 400szt.)-cegła pelna lubi w sezonie bardzo pójść w górę.
PROSZĘ NIE PYTAJ,CZY DOBRZE WYLICZYŁEM - TAK TYLE ZUŻYJESZ,a lepiej domówić niż się potem się z paletą wozić.Jezeli przyjdzie Ci coś domówic to będą to szczątkowe ilości.
Nie czekaj tylko zamawiaj ,bo pustaki wkrótce pójdą w górę.Jezeli masz jakieś zapytania to dzwoń na kom. 668030063
Jeżeli dla Ciebie kwota 2-3.000 nie robi różnicy to zastanów się nad stropem z porothrmu-ma solidniejsze belki i pustaki stropowe niż Leier,czy Terriwa.Jezeli liczysz sie z kasą to rób strop wylewany.Nie wiem jaki jest w Natalii.
Bierz wszystko w klasie 15.Nie chodzi tu o wytrzymałość bo klasa 10 też wystarczy,ale w 10 jest więcej braków,a w cenie różnica prawie żadna.Jeżeli kupujesz to nie baw się w odbiór własny z zakładu.Cwaniaki tak sprzedaja na Allegro,a ty póżniej się z tym wozisz-kolejki pod załadunek i transport bebechy.
Pa

bardzo dziękuje ci za pmoc, jestem pod wrażeniem:)

pozdrawiam

jaendrju
08-02-2008, 10:37
Te ilosci są podane prawidlowo.Jeżeli Ci coś braknie to zobaczysz przy murowaniu poddasza.11,5 pójdzie Tobie trochę więcej,ale lepiej domówić póżniej.Podczas realizacji jeszcze niejedno będziesz zmieniała.
Ta 8 to na obmurówkę stropu po obwodzie przy stropie gęstozebrowym.Jeżeli będziesz strop wylewała to obmurówkę zrobisz cegłą na sztorc.czyli 12+zaprawa=13-14cm,a taką grubość będzie miał przy monolicie Twój strop.Cegla pełna Ci się zawsze przyda.Powinno się ściany od dolu zaczynać na pełnej i sciany od góry zakończyć również cegłą pełną ( a dopiero póżniej lać strop lub kłaść belki).Większość chlopków-roztropków idzie na łatwiznę i tego nie robi.Cegła pełna pójdzie Tobie również na podparcie belek (okna,drzwi,brama garazowa) tak,ze czy zamówisz 800,czy 1000 to i tak Tobie wszystko pójdzie.
Jak będziesz jechała w Bieszczady to zostaw flaszkę pod Tarnicą.
Pa

kakusek
08-02-2008, 11:55
jaendrju jak tam twoj dach?Kiedy zaczynacie lub moze juz jest robiony?Czekam z niecierpliwoscia na fotki :D

jaendrju
08-02-2008, 13:36
Witam
Jestem umówiony na przelomie marca/kwietnia,ale dach gotowy myslę,że będzie w maju.To nie tak szybko-tydzień wieżba,tydzień kominy i obmurowanie wieńca ,trzy tygodnie dachówka i orynnowanie.Między tymi okresami DZIURY.Jak mi wykręcą znowu jakiś numer chyba ich wysadzę.Gocha za bardzo nie kombinuj z projektem,bo zniszczysz architekturę.A tak między nami.Jak coś szukam przez google,to wyskakuje kaktusek.Milo.
pzr andrzej

kakusek
08-02-2008, 18:13
Kaktusek powiadasz? Prawie jak moj kakusek ale prawie robi wielka roznice :wink:
Z projektem nie szaleje wlasciwie wrocilam do pkt wyjscia i bedzie tak jak oryginal tylko lekko powiekszona i dach bardziej spuszczony.Zastanawiam sie nad wykuszem prostokatnym gdyz lepiej bedzie tam wpasowac stolik oraz nad przesunieciem go bardziej do kuchni cos "ala" w Melodii.
Co do czekania na dach czekam razem z Toba -chyba rownie mocno zalezy mi na nim jak i Tobie :D

aki-aki
13-02-2008, 13:50
Witajcie,

jak obiecywałam spieszę podzielić się z Wami moimi kalkulacjami:
W wycenach objęłam pokrycie podłóg specjalnym parkietem lub panelami nadającymi się na ogrzewanie podłogowe.

Wg mnie kalkulacja pompa ciepła czy kocioł gazowy wygląda tak:
DLA POMPY;
pompa ciepła 60 000 zł
rekuperator 30 000 zł
ogrzewanie podlogowe 174 m2 * 250zł = 43 438 zł
panele 88,96 m2 * 54 zł 4 804 zł
parkiet 95,87 m2 * 200 zł 19 174 zł
terakota 85,81 m2 * 82 zł 7 036 zł
kominek 5 000 zł
bez komina zysk -10 000 zł

Razem 159 452 zł

DLA KOTŁA GAZOWEGO + og podłogowe - of Viessmann
Kocioł Viessmann Vitodens 200 4,8 -18 kW 11 000 zł
Osprzęt do kotł 2 500 zł
Instalacja spalinowa 1 100 zł
Montaż instalacji 9 000 zł
rekuperator 30 000 zł
ogrzewanie podlogowe 173,75 m2 = 25 000 zł
panele 88,96 m2 54 zł 4 804 zł
parkiet 95,87 m2 200 zł 19 174 zł
terakota 85,81 m2 82 zł 7 036 zł
kominek z DGP 15 000 zł
przyłącz gazowy 9 000 zł
Razem 133 614 zł

Koszty eksploatacji - opcja pompa
roczna oplata za prąd za ogrzewani 1 500 zł ( o ile to prawda co piszą w Muratorach)
roczna oplata za prąd za gotowanie 1 200 zł
Razem 2 700 zł

Koszty eksploatacji - opcja kocioł
roczna oplata za gaz za ogrzewani 3 500 zł
roczna oplata za gaz za gotowanie 600 zł

Razem 4 100 zł

Co myślicie o moich wyliczeniach?
Jaki kocioł powinniśmy kupić do Natalki?
Do tych co już mieszkają - ile płacicie za gaz, prąd, wodę ?

Blokersowi trudno ocenić ile kosztuje utrzymanie domku :oops:

..::M:D::..
13-02-2008, 20:25
aki-aki mam pytanie co jest w cenie tego kotła gazowego bo można go kupić z pogodówką i zasobnikiem 120 l. za ok 8000 brutto (ja chyba wybiorę de dietrich elidens) , ale tak naprawdę jestem ciekaw na jakiej centrali (reku) macie ofertę wentylacji bo też planuję mechaniczną i czy z GWC i jeżeli tak to jaki
pozdrawiam

aki-aki
14-02-2008, 11:13
MD w cenie kotła prawie 11. tys brutto (8.900 netto) jest ( cytuję ofertę) :
- Kocioł kondens. Vitodens 200 , 19 kw
Zestaw przyłączeniowy do podgrzewacza
Armatura przyłączeniowa
Podgrzewacz osobny 150 l
Regulator pogodowy Vitotronic200

Ponadto:
Osprzęt do kotłowni - 2tys
Instalacja spalinowa - 1 tys
Ogrzew. podłog w składzie regulator , rury , śrubunki, folia , taśma , kotwy , elektryczna głowica zaworu, termostaty, rozdzielacze, elektryczna listwa przyłączeniowa, uplastyczniacz do jasrychu, taśma klej. , samoprzylepna taśma piankowa.
To wszystko na powierzchnie ok 160m - ok. 20.tys

Montaż instal. co 9 tys.
WSZYSTKO BRUTTO

To jedyna oferta jaką mam na podłogówkę i kocioł.

co do rekuperatora:
Mam oferty na :

OFERTA PIERWSZA
1) centrala Mistral 650 = 4.750
+przewody, przepustnice, nawiewniki i wywiewniki, kanały, złączki itd + montaż instalacji +montaż rekuperatora + regulacja systemu + sterownik procesorowy RC3
Razem 17.500
2) centrala Mistral 600 duo = 6.260
Firma ta proponuje wymiennik ciepła zlokalizowany pod płytą domu - w fundamentach

- Jeśli GWC tylko grzeje - 8.700
- Jeśli grzeje i chłodzi 12.700
+ montaż 2800
+ zagęszczenie gruntu 400
+transport 1,5 za km
Wszystkie powyższe ceny netto.
Razem ok 30.000NET


To rozwiązanie wydaje mi się ciekawe ze względu na to że odzysk ciepła odbywa się w fundamencie. Jeśli chcę się decydować na ogrzewanie podłogowe to prawdopodobnie fundament będzie cieplejszy niż grunt poza nim. Wtedy odzysk ciepła byłby chyba większy niż w przypadku tradycyjnego GWC.

DRUGA OFERTA

1) Centrala Comfo Air 500BFB z osprzętem 10.700
Materiały instalacyjne 11.700
Wykonanie instalacji 4.400
Razem 26.800

Do tego GWC antybakteryjny AWADUKT THERMO- 4900
przepustnica 1000
czerpnia 650
montaż gwc 100 za mb rury
( liczę ok 2000 zł)
Razem ok 35.000NET

Ta firma jest sprawdzona przez naszych znajomych. Kupili u nich reku i sami zmontowali. Są bardzo zadowoleni.


TRZECIA OFERTA
centrala Mistaral 400 4.000
lub Mistal 400 duo 5.300
Dospel Economic 300 II - 5570,-
+
Materiały instalacyjne 9.300
Sterownik mikroprocesorowy RC1 -1320,-
Robocizna montażu i uruchomieni 6.150
+Wymiennik gruntowy Rehau + robocizna + koparka 9280
lub Dospel Max 13 + robocizna + koparka 13.500


Razem w zależności od opcji 30-35.000

Jak widać jest duża rozpiętość od Mistral 400 do Mistral 650.
Nie wiem czy jedni zaniżyli czy drudzy przesadzili z wielkością reku.

Nie wiem też który GWC jest lepszy?
PORADŹCIE!!!

To samo z kotłem. Nie wiem jaka powinna być jego optymalna moc?
PORADŹCIE!!

aki-aki
14-02-2008, 11:23
Ach i jeszcze jedno:

WCZORAJ KUPILIŚMY PROJEKT NATALII :D

JESTEŚMY DUMNI :D

kakusek
14-02-2008, 19:51
aki-aki gratulacjie z powodu "posiadania" juz projektu.Czytam Twoje wyceny i widze ze juz na powaznie jestes zdecydowana na wentylacje mechaniczna.Orientowalas sie moze ile ona wyjdzie drozje niz gdyby murowac kominy?Ja jestem jakos sceptycznie nastawiona do tych "nowosci" Boje sie ze jak zabraknie pradu bede "uziemiona" albo ze wogole rachunki za prad beda bardzo duze.O pompie ciepla kiedy myslalam gdyz nie mamy w miejscowosci gazu i byloby to idealne rozwiazanie gdyby nie cena.
A co z waszymi projektami wnetrz?macie juz jakies propozycje?Ja w piatek bede miala kolejne rzuty naszego domku-juz nie moge sie doczekac :D

INWESTORKA71
14-02-2008, 23:20
Uwaga!!!Jesteście obserwowani :wink: Będę śledziła Wasze zmagania z Natalkami , to fajny projekt :)
Pozdrawiam

aki-aki
15-02-2008, 13:31
Kakusku - tak jesteśmy zdecydowani na reku.

Wszystkie źródła do których dotarłam ( Muratory itp) potwierdzają że przez went. grawit. ucieka ok 40% ciepła i mniej więcej o tyle można obniżyć straty ciepła montując reku.
A jeszcze w lecie może działać trochę jak klima.

Dobrze wentyluje domek - który nie ma się co oszukiwać - przypomina trochę termos - cały obłożony watą i styropianem. Nie trzeba montować mikrowentylacji do okien, nie tworzy się grzyb na ścianach.

Co do rachunków za prąd reku - podobno kosztuje tyle co żarówka - 100-150 zł rocznie. Prawda wyjdzie na jaw, gdy sama zapłacę rachunek.

Co do braku prądu - cóż w czasach mojego dzieciństwa nie było go średnio 4x w tygodniu. Jakoś przeżyliśmy. A tak poważnie. Prądu brakuje naprawdę rzadko, przynajmniej tu gdzie teraz mieszkam. Najwyżej trzeba będzie okno uchylić.

Nie kalkulowałam ile można zaoszczędzić na niewykonywaniu kominów tylko do wentylacji. Jeśli by użyć pompy c. i reku to kominów można wcale nie robić. Wtedy oszczędność to moim zdaniem ok 10.000,-

Co do pompy - to wszystkie mądre źródła podają, że to idealny sposób ogrzewania domu jeśli nie ma doprowadzenia gazu, a komuś nie chce się palić w piecach.

U mnie jest gaz więc rozważam oba warianty - pc lub kocioł kond. Nie mogę się zdecydować.

Cena pompy istonie jest b. wysoka - jednak później podobno rachunki niskie. Najgrsze jednak, że pompa współpracuje dobrze właściwie tylko z podłogówką (ogrzewanie niskotemp) i stąd w całym domu trzeba zrobić podł. i położyć specjalny parkiet lub panele.
To duży koszt.

Dostałam ofertę na wykonanie całej hydrauliki + ogrzew podł w N. 24.000 bez kotła kond.

Tych wszystkich ofert i wiadomości jest tak dużo że nie wiem co wybrać. I tu ponawiam prośbę:

Nie wiem też który GWC jest lepszy?
PORADŹCIE!!!

To samo z kotłem. Nie wiem jaka powinna być jego optymalna moc?
PORADŹCIE!!

Odnośnie proj. wnętrz - to chyba ostatecznie zerwaliśmy współpracę z proj o ktorej pisałam wcześniej. Pomimo kilku e-maili nie udało nam sie uzyskać projektu ani nawet szkicu. Na szczęście nic jej nie płaciliśmy:) Chyba sama będę szukać inspiracji na forach. Wczoraj oglądałam fotki androżka - z Melodii. Fajny kominek i koncepcja podłogi ( łączenie parkietu z ceramiką ) super. Może też takie u siebie zastosuję.

Pozdrowionka

kakusek
15-02-2008, 17:07
Hej
Szkoda ze ta architektka taka nieslowna.Ja dzis dostalam nowe rzuty i teraz musze jakos przerobic tego cada zeby mozna je bylo zamiescic na necie.Musze poradzic sie doswiadczonych forumowiczow bo coraz mniej mi sie podobaja(po usytuowaniu mebli wiekszosc wyglada nieco dziwnie) a kuchnia wogole jest do bani :cry:
Kiedys czytalam ze zakladajac wentylacje mechaniczna z reku nie powinno sie otwierac okien nawet w lecie i to mnie do niej jakos uprzedzilo(oczywiscie oprocz kosztow)Myslalam ze majac reku nie buduje sie kominow ale rzeczywiscie ktoredys to powietrze musi byc odprowadzane :oops:
Na forum rzeczywiscie jest duzo fajnych inspiracji i mozna wybrac cos dla siebie byle uklad pomiezczen byl podobny :D
Pozdrawiam

kakusek
15-02-2008, 18:10
Mam pytanie -kiedys Renia i Arek zamiescili fotke stryszka z wylazem w swojej natalce.W ktorym miejscu jest ten wylaz umieszczony??Jakos nie moge dopatrzec sie tego na projekcie?Czy jest on gdzies w holu na gorze czy moze na strychu nad garazem? :oops:

renia i arek
15-02-2008, 18:36
Mam pytanie -kiedys Renia i Arek zamiescili fotke stryszka z wylazem w swojej natalce.W ktorym miejscu jest ten wylaz umieszczony??Jakos nie moge dopatrzec sie tego na projekcie?Czy jest on gdzies w holu na gorze czy moze na strychu nad garazem? :oops:

witam
na projekcie wyłaz dachowy narysowany jest na rys. więżby, natomiast miejsce na schodki na stryszek na rzucie poddasza przy wejściu do pokoju L. Jak popatrzysz na przekrój to zobaczysz, że stryszek jest tylko w szczycie budynku mniej więcej nad górnum holem.

http://images23.fotosik.pl/158/6186b157e94d38f4.jpg (www.fotosik.pl)
ten czerwony prostokącik to moja klapa do schodków na stryczek, mieści sie miedzy jetkami szer 60 cm( schodki składane metalowe z Fakro). fotkę wkleję jak wmontują schodki.
pozdrawiam

kakusek
15-02-2008, 19:00
Wielkie dzieki-nie wiem jak ja patrzylam na ten rzut-rzeczywiscie pisze jak byk wylaz na strych :oops: Przyda sie dodatkowe pomieszczenie na rupiecie choc na pewno beda tam rzeczy bardzo zadko uzywane i malych gabarytow :)

..::M:D::..
15-02-2008, 19:38
aki-aki , co do GWC to trzeba by chyba zrobić badanie gruntu i ew. wybrać
-rurowy
-żwirowy
-glikolowy
czy inny ,
poczytaj na forum , jest pare ciekawych wątków o WM i GWC
jeśli chodzi o reku to ja jestem zainteresowany centralką BRINK'a u Ciebie w mieście mają w ofercie ONI (http://www.rekuperatory.krakow.pl/index.php?id=wentylacja)

piec gazowy do natalki to podobno(w zależności od ocieplenia) ok. 12kW na c.o. ,ten Vitodens 200+ zasobnik jest bardzo rozsądnym wyjściem, dobry serwis, duży zakres modulacji i b.d.sterowanie(posiada go i chwali forumowicz pablitoo ) chociaż ja jeste raczej zdecydowany na kocioł de dietrich elidens o mocy 2,8-15kW z wbudowanym zasobnikiem 130l.

aki-aki
18-02-2008, 07:53
kakusku z tego co wiem przy reku powietrze nie jest doprowadzanie wentylacją graw. tą z komina, tylko specjalnymi nawiewnikami. Rekuperator kontroluje ilość nawiewanego i wywiewanego powietrza zapewniając optymalną wymianę. Ponadto powietrze nawiewane może być ogrzewane w zimie lub chłodzoene w lecie - jeśli jest zainstalowany wymiennik gruntowy.

Teoretycznie więc nie jest konieczne wykonanie wentylacji graw. czyli części kominów. Jeśli jest pompa ciepła to dla niej niepotrzeba robić komina.

Jeśli natomiast robimy kocioł to musi być dla niego wykonany komin, choć ostatnio czytałam że dla pieców kondensacyjnych o mocy mniejszej niż ... o ile się nie mylę ... 19KW można wykonać wyprowadzanie spalin przez ścianę. Na zdjęciu była zamiast komina taka metalowa rura.
Trochę to dziwne ale podobno pozwala zaoszczędzic ok 1500 zł. Muszę jeszcze o to popytać.

MD dzięki za porady, jedak myślałam, że badanie gruntu będzie konieczne tyko przy pompie. Wydawało mi się, że przy rekuperatorze nie musi być robione, bo tu mamy właściwie jedną opcję - wymiennik gruntowy - taka czerpnia czy cóś ( przynajmniej taki jest stan mojej wiedzy).
Mówię właściwie, bo dostałam jeszcze ofertę na wymiennik w płycie czy fundamencie domu ( patrz poprzednie posty), co też wydaje mi się logiczne i zachęcające do skorzystania. Powierzchnia pod domem nagrzewa się przecież więcej ( choćby od ogrz. podł) niż grunt poza domem.

A wracając do pytania : rzeczywiście przy reku robisz badanie geolog?

..::M:D::..
18-02-2008, 08:30
przy reku nie , ale przy gwc ze względu na różne jego rodzaje tak.
Co do gwc w fundamencie to zdania są podzielone (sam mam mętlik w głowie co wybrać)

http://images30.fotosik.pl/156/32dca62707d36871med.jpg
tak zrobił forumowicz j-j

..::M:D::..
18-02-2008, 09:00
przy kotle kondensacyjnym faktycznie można zrezygnować z komina jeżeli jego moc nie przekracza chyba 21kW i zastosować rurę spalinowo-powietrzną przez ścianę ,
Ja rozważam jednak pozostawienie jednego komina (tego w kuchni),który mógłby posłużyć do kondensata, do wyrzutni z reku i ew. do okapu bo też zastanawiam się czy nie zrobić osobnego wywiewu i...
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/2/1/7/21777935_d.jpg
gdyby kominek miał być w tym tym miejscu to jeszcze do niego

aki-aki
18-02-2008, 12:25
Kurka, Kurka
nie wiedziałm, że tam jest komin :lol:

Człowiek tyle się wpatruje a wszystkiego nie widzi :lol:
Dzięki MD.

Ja bym zostawiła ten komin od kominka i ten w kotłowni - choć może mniejszy. Tak na wszelki wypadek gdybym kiedyś rezygnowała z reku.

Nie wiem czy można ( choć powinno się udać) połączyć wyciąg kuchenny z reku. W końcu dużo ciepłego powietrza tamtędy przepływa. Filtry wyciągu powinny załatwić sprawę tłuszczu. Może mi się rurki nie oblepią.
Specjalista instalujący/ projektujący reku powinien wiedzieć jak mnie od tego ustrzec.

Madziorkaa
20-02-2008, 15:20
Witajcie Natalkowcy, co sadzicie o materiale porotherm 25?, własnie się dowiedziałam że mogę mieć na niego dobrą cene (miałam budować z porotherm 30), ale mam troche obaw czy 25 to nie za cienka cegła, co o ym myslicie?, nie mam kogo zapytać o porade bo dopiero jestem na etapie poszukiwań inspektora nadzoru...

Madziorkaa
20-02-2008, 15:24
Ach i jeszcze jedno:

WCZORAJ KUPILIŚMY PROJEKT NATALII :D

JESTEŚMY DUMNI :D
no to moje gratulacje:), dokonaliście doskonałego wyboru :wink:

aki-aki
21-02-2008, 06:56
Maadziorka wg mojej wiedzy Porotherm 25 jest dobrym materiałem. O termoizolacyjności ściany decyduje późniejsze ocieplenie.

Moja rada: Jeśli masz dobrą cenę to kupuj.

Apropos ceny - to ile płacisz?

Madziorkaa
21-02-2008, 09:06
Maadziorka wg mojej wiedzy Porotherm 25 jest dobrym materiałem. O termoizolacyjności ściany decyduje późniejsze ocieplenie.

Moja rada: Jeśli masz dobrą cenę to kupuj.

Apropos ceny - to ile płacisz?

dzięki za odpowiedź :D ,cena za porotherm to 5,70 zł, mam znajomego developera który ma taką cenę w hurtowni i jeśli zdecyduję się do końca lutego to za tle mogę go kupić.

jaendrju
21-02-2008, 12:09
jest to cena "25" bez faktury.Developer bierze zakup na siebie-odzyskuje VAT i puszcza zakup w koszty firmy.INNEJ MOŻLIWOŚCI ZEJŚCIA Z CENY NIE WIDZĘ.
sorry,ale w tej cenie nie można już kupić pustaka 11.5

Madziorkaa
21-02-2008, 13:21
jest to cena "25" bez faktury.Developer bierze zakup na siebie-odzyskuje VAT i puszcza zakup w koszty firmy.INNEJ MOŻLIWOŚCI ZEJŚCIA Z CENY NIE WIDZĘ.
sorry,ale w tej cenie nie można już kupić pustaka 11.5

tak, jest to cena oczywiscie bez FV :wink:

Madziorkaa
21-02-2008, 18:30
myślimy z małżem nad tym , jak konstrukcyjnie ma się porotherm 25 do Natalii, bo konstruktor zaprojektował ytong 45 , interesuje nas czy zmiana ta (na porotherm 25) nie będzie miec wpływu na konstrukcje domu :-? , co o tym myślicie?

jaendrju
21-02-2008, 19:02
Co do wytrzymałosci nie masz się czego obawiać .W zasadzie większość projektów domkow jednorodzinnych,które w oryginale bazują na porothermie mają scianę z 25.Co do izolacyjności to się nie przejmuj.Czy to będzie 25,czy 30 i tak wlaściwą izolację załatwia styropian lub welna.Tylko kup 25 klasy 15.Zapytaj się Twojego znajomego .On na porothermie 44 buduje budynki 5 kondygnacyjne.

Madziorkaa
22-02-2008, 21:07
Co do wytrzymałosci nie masz się czego obawiać .W zasadzie większość projektów domkow jednorodzinnych,które w oryginale bazują na porothermie mają scianę z 25.Co do izolacyjności to się nie przejmuj.Czy to będzie 25,czy 30 i tak wlaściwą izolację załatwia styropian lub welna.Tylko kup 25 klasy 15.Zapytaj się Twojego znajomego .On na porothermie 44 buduje budynki 5 kondygnacyjne.

dziękuje za pomoc, w takim razie zamawiam porotherm25 :)

Madziorkaa
22-02-2008, 21:31
Wpisywać się szybko kto rozpoczyna budowe Natalki wiosną 2008 i w którym regionie :D

my planujemy rozpocząć budowe pod koniec kwietnia 2008 (o ile nie będzie problemów z pozwoleniem), miejsce budowy okolice Otwocka.

moni@
23-02-2008, 09:57
Wpisywać się szybko kto rozpoczyna budowe Natalki wiosną 2008 i w którym regionie :D

My planujemy rozpocząć na przełomie sierpnia i września miejsce budowy okolice Łodzi. Pozwolenie na budowę już jest. :lol:

Madziorkaa
23-02-2008, 18:51
Wpisywać się szybko kto rozpoczyna budowe Natalki wiosną 2008 i w którym regionie :D

My planujemy rozpocząć na przełomie sierpnia i września miejsce budowy okolice Łodzi. Pozwolenie na budowę już jest. :lol:

jak długo czekaliście na pozwolenie, ustawowe 64 dni , czy udało się je dostać wcześniej:)?

moni@
23-02-2008, 20:02
jak długo czekaliście na pozwolenie, ustawowe 64 dni , czy udało się je dostać wcześniej:)?

Niecałe dwa miesiące, byłoby krócej ale starostwo zażadało od nas dostarczenia oświadczeń od zarządców mediów o zapewnieniu dostaw wody prądu i gazu :o mimo że załaczyliśmy aktualne warunki. Miesiąc po uzupełnieniu dokumentów dostaliśmy pozwolenie.

iska17
24-02-2008, 10:55
Wpisywać się szybko kto rozpoczyna budowe Natalki wiosną 2008 i w którym regionie :D


Hej Madziorkaa: my zaczynamy budowę Natalii za ok.miesiąc w okolicach Szczecina.Czekamy teraz na pozwolenie na budowę.Ma być lada dzień:-))

Witam wszystkich forumowiczów!!

Zawitałam właśnie na waszym wątku, ponieważ wczoraj zakupiłam projekt Natalia:-))
Przeniosłam się do was z wątku Wierzby II.Kupiliśmy projekt Wierzby i zaczęliśmy go przerabiać.I co się okazało? Po naszych przeróbkach Wierzba II wyglądała prawie jak Natalia!!
Ale!!!! W Natali o wiele lepiej rozplanowane są pomieszczenia, szczególnie na górze, są ładniejsze łazienki .
Domek jest cudowny!!!

kakusek!!
Zauważyłam ,że czasami odwiedzasz wątek WierzbyII !!


Pozdrawiam wszystkich serdecznie


Iza

kakusek
24-02-2008, 14:49
Witaj
Rzeczywiscie "siedze " czasem na watku WierzbII i Melodia :-)
Fajnie ze dolaczylas do naszego grona.Mi osobiscie z zewnatrz bardziej niz Natalka podoba sie Melodia czy wlasnie Wierzba ale z tych 3 projektow bezkonkurencyjnie najlepiej rozwiazane wnetrze ma wlasnie Natalka (oczywiscie do moich potrzeb:-))
Dlatego rysuje projekt gdzie wnetrze bedzie natalkowe a wyglad zewnetrzny jak najbardziej zblizony do Wierzby i Melodii(przede wszytskim chodzi mi o dach)
Nie wiem czy uda sie to osiagnac w takim stopniu jak sobie to wyobrazam (mam scianke na jeden pustak oraz ciut szerszy i dluzszy dom) ale mam nadzieje ze nie wyjdzie z tego jakies "cudo"
A mozesz mi powiedziec jak szeroki jest okap w Wierzbie?Ile ma cm?
Juz niedlugo powinnam miec poprawiona wersje wiec jezeli ktos bedzie zainteresowany moge przeslac rzuty.Pralnie wydzielilismy ze strychu jako OSOBNE pomieszczenie z oknem a wchodzi sie do niej przez ogolna garderobe.

iska17
25-02-2008, 09:59
A mozesz mi powiedziec jak szeroki jest okap w Wierzbie?Ile ma cm?
Juz niedlugo powinnam miec poprawiona wersje wiec jezeli ktos bedzie zainteresowany moge przeslac rzuty.Pralnie wydzielilismy ze strychu jako OSOBNE pomieszczenie z oknem a wchodzi sie do niej przez ogolna garderobe.


Hej Kakusek : A o jaki okap pytasz?
Ja jestem całkiem zielona jeżeli chodzi o fachowe nazewnictwo :oops:
Mogę Tobie przesłać scany albo ksera pocztą projektu Wierzby, to będziesz mogła sobie wszystko dokładnie obejrzeć :D

A ja byłabym zainteresowana Twoimi poprawkami jak najbardziej.
Poproszę na priva lub jeszcze jeden adres: [email protected]


Pozdrawiam

Iza

mamamatinka
25-02-2008, 12:01
bezczelnie chwalę się ż emamy tynki wewnatrzne :)))) miodzio :)
A dla informacji czyli już mniej bezczelnie: 730 m kwadr. w sumie (kilka ścian pionowych na górze i jedna w hollu nie byly tynkowana tylko pójdzi ena nie płyta ze względu na słupy drewniane w nich)

Madziorkaa
25-02-2008, 12:05
Witam
własnie jestem po rozmowie ze swoją Panią architekt, projekt z papierami odbieramy od niej w środę także w czwartek chcielibyśmy złożyć wniosek o pozwolenie na budowe, cena jaką zapłaciłam za architekta ze strony Mg projekt w Warszawie:

- adaptacja projektu wraz z małymi zmianami (powiększenie okna 3x90 , podwyższenie ścianki kolankowej o jednego pustaka) - 700zł
- adaptacja projektu szamba 140zł
- plan zagospodarowania działki 700zł
- zmiana fundamentów na płytę (wyliczenie projektu) - 1600zł

razem: 3140zł

Madziorkaa
25-02-2008, 12:29
bezczelnie chwalę się ż emamy tynki wewnatrzne :)))) miodzio :)
A dla informacji czyli już mniej bezczelnie: 730 m kwadr. w sumie (kilka ścian pionowych na górze i jedna w hollu nie byly tynkowana tylko pójdzi ena nie płyta ze względu na słupy drewniane w nich)

ooo, mamatinka, mozesz wkleic kilka zdjęć swojej Natalki :D?

iska17
25-02-2008, 12:39
mamamatinka: ja też chętnie zobaczyłabym kilka zdjęć Natalki :D


Pozdrawiam
Iza

mamamatinka
25-02-2008, 14:07
postaram się dzisiaj wrzycić kilka fotek do dziennika, jak to zrobię dam tutaj znać. tylko kurcze oczywiście z całego tego zachwytu nie zrobiliśmy fotek stanu całkiem gotowego czyli z soboty tylko fotki z poprzednich dni, ale poszukam moż ejakis fajnych albo dopstrykam w najbliższym czasie - w kazdym razi ejak dla mnie ejst cudnie :))))

Madziorkaa
25-02-2008, 14:40
postaram się dzisiaj wrzycić kilka fotek do dziennika, jak to zrobię dam tutaj znać. tylko kurcze oczywiście z całego tego zachwytu nie zrobiliśmy fotek stanu całkiem gotowego czyli z soboty tylko fotki z poprzednich dni, ale poszukam moż ejakis fajnych albo dopstrykam w najbliższym czasie - w kazdym razi ejak dla mnie ejst cudnie :))))

no to z niecierpliwością czekam;)

Madziorkaa
25-02-2008, 15:42
macie juz jakiś pomysł na kuchnie?, mi się marzy wyspa i chyba na nią się zdecydujemy, poprzednio mielismy kuchnie półotwartą chociaż była niezła to jednak skłaniamy się ku wyspie, narazie szukam projektanta żeby mi cos ciekawego wymyślił:),jedno jest pewne że jadalnia bedzie w wykuszu.

propozycjie wyspy:
http://dom.gazeta.pl/czterykaty/51,61787,2526249.html?i=0
http://www.weranda.pl/w_krainie_zakupow/kuchnia_z_wyspa.html

leokadka
25-02-2008, 18:53
My planujemy rozpoczac budowe na jesien, choc poczatkowo mialo to nastapic na wiosne. Mamy jednak opoznienie. Adaptacje projektu odbieramy z poczatkiem marca i od razu skladamy wniosek o pozwolenie na budowe. Trzymajcie kciuki :)

aki-aki
27-02-2008, 17:43
Witajcie,

wczoraj dostaliśmy projekt Natalki :lol:

Kiedy zaczynamy: może jesienią , może wiosną 2009 - my czekamy na wz już ok 9 mies. a ile jeszcze przed nami urzędnik raczy wiedzieć :cry:
stąd niepewny temin rozpoczęcia. Miejsce Kraków.


Maadziorka interesuje nas czy zmiana ta (na porotherm 25) nie będzie miec wpływu na konstrukcje domu , co o tym myślicie

zmiana fundamentów na płytę (wyliczenie projektu) - 1600zł

?

Maadziorko czy wyliczałaś również zmianę fundamentów w odniesieniu do zmiany materiału. Kilka stron wcześniej pisałam o moich wątpliwościach onośnie obrysu findamentów.

Mamamatinka - gratulacje tynków. Domek musi wyglądać coraz piękniej:)
Pytanko: Jaki jest wymiar Twoich drzwi tarasowych - tych większych i tych mniejszych?

Crayo
27-02-2008, 20:14
Chciałbym się przywitać w szacownym gronie budowniczych Natalii.

Dzisiaj zamówłem projekt w poznańskim Probudzie :) - biroąc pod uwagę załatwienie PNB pewnie wystartuję z budową za 3-4 miesiące w Swarzędzu.

Planujemy zrobić parę kosmetycznych zmian w projekcie.

Wstępnie wiemy, że musimy zlikwidować wykusz - zamienimy go na duże okno (240 cm), które będzie zaczynało się około 80 cm od ściany kuchni - kuchnia ma być zamknięta z przesuwanymi drzwiami do salonu 200 cm. Drzwi na taras będą wyśrodkowane i powiększone do 270 - 300 cm. W pokoju 9 - 12,87 m2 chcemy dodać drzwi na taras. W pokoju 10 - 14,04 m2 chcemy dodać okno 120 cm na ścianie po prawej stronie. W łazience chcemy zamienić wannę na prysznic, powiększyć o 80 cm łazienkę w głąb pomieszczenia gospodarczego i dodać drzwi do pomieszczenia gospodarczego. W garażu drzwi do pomieszczenia gospodarczego chcemy wyśrodkować. A główne drzwi wejściowe do domu przybliżyć do garażu - tak żeby w wiatrołapie można było zmontować jakąś szafkę.

Na górze chcemy zrezygnować z pokoju przy schodach 13 (11,29 m2) - obok schodów (może nad) dodać okno dachowe. - na tej przestrzeni chcemy zrobić takie miejsce z TV. W pokoju 11 (14,45 m2) dodamy okno dachowe po lewej stronie i może powiększymy łazienkę kosztem stryszku za okno po prawej stronie - tak żeby zmieściła się w łazience dodatkowo sauna.

Czy ktoś planuje zrobić rolety antywłamiowe na stałe nad oknami i jaki to jest koszt?

Czy ktoś budowuje Natalkę w okolicach Poznania? Chętnie obaejrzał bym dom chociaż z zewnątrz.

Czy 240 tyś za stan surowy bez okien to rozsądna cena?
Pozdrawiam

Krzychu

Madziorkaa
27-02-2008, 23:20
Witajcie,

wczoraj dostaliśmy projekt Natalki :lol:

Kiedy zaczynamy: może jesienią , może wiosną 2009 - my czekamy na wz już ok 9 mies. a ile jeszcze przed nami urzędnik raczy wiedzieć :cry:
stąd niepewny temin rozpoczęcia. Miejsce Kraków.


Maadziorka interesuje nas czy zmiana ta (na porotherm 25) nie będzie miec wpływu na konstrukcje domu , co o tym myślicie

zmiana fundamentów na płytę (wyliczenie projektu) - 1600zł

?

Maadziorko czy wyliczałaś również zmianę fundamentów w odniesieniu do zmiany materiału. Kilka stron wcześniej pisałam o moich wątpliwościach onośnie obrysu findamentów.

Mamamatinka - gratulacje tynków. Domek musi wyglądać coraz piękniej:)
Pytanko: Jaki jest wymiar Twoich drzwi tarasowych - tych większych i tych mniejszych?

kurcze, ale was przytrzymują z tymi WZ, normalnie jestem w szoku :o

nie wyliczałam zmiany fundamentów w stosunku do zmiany materiałów, konstruktor powiedział że nie ma takiej potrzeby, zaprojektował nam płyte pod stary projekt, powiedział że w tym przypadku nie trzeba przeliczać i dlatego nie chce nas naciągać, kazał tylko pamiętać o osi, z jednej strony 12,5 i z drugiej 12,5, zresztą kierownik napewno będzie wiedział;), co do drzwi tarasowych to my zdecydowalismy się na 3x90.

Madziorkaa
27-02-2008, 23:29
Chciałbym się przywitać w szacownym gronie budowniczych Natalii.

Dzisiaj zamówłem projekt w poznańskim Probudzie :) - biroąc pod uwagę załatwienie PNB pewnie wystartuję z budową za 3-4 miesiące w Swarzędzu.

Planujemy zrobić parę kosmetycznych zmian w projekcie.

Wstępnie wiemy, że musimy zlikwidować wykusz - zamienimy go na duże okno (240 cm), które będzie zaczynało się około 80 cm od ściany kuchni - kuchnia ma być zamknięta z przesuwanymi drzwiami do salonu 200 cm. Drzwi na taras będą wyśrodkowane i powiększone do 270 - 300 cm. W pokoju 9 - 12,87 m2 chcemy dodać drzwi na taras. W pokoju 10 - 14,04 m2 chcemy dodać okno 120 cm na ścianie po prawej stronie. W łazience chcemy zamienić wannę na prysznic, powiększyć o 80 cm łazienkę w głąb pomieszczenia gospodarczego i dodać drzwi do pomieszczenia gospodarczego. W garażu drzwi do pomieszczenia gospodarczego chcemy wyśrodkować. A główne drzwi wejściowe do domu przybliżyć do garażu - tak żeby w wiatrołapie można było zmontować jakąś szafkę.

Na górze chcemy zrezygnować z pokoju przy schodach 13 (11,29 m2) - obok schodów (może nad) dodać okno dachowe. - na tej przestrzeni chcemy zrobić takie miejsce z TV. W pokoju 11 (14,45 m2) dodamy okno dachowe po lewej stronie i może powiększymy łazienkę kosztem stryszku za okno po prawej stronie - tak żeby zmieściła się w łazience dodatkowo sauna.

Czy ktoś planuje zrobić rolety antywłamiowe na stałe nad oknami i jaki to jest koszt?

Czy ktoś budowuje Natalkę w okolicach Poznania? Chętnie obaejrzał bym dom chociaż z zewnątrz.

Czy 240 tyś za stan surowy bez okien to rozsądna cena?
Pozdrawiam

Krzychu

Witam w gronie Natalkowców i gratuluje dobrego wyboru :D

co do rolet to z małżem też o nich mysleliśmy ale chyba w końcu odpuścimy a w zamian zdecydujemy się na alaram z podłączeniem do agencji ochrony, znając klimaty podmiejskie to zaraz będą mysleli ze niewiadomo jakie mamy w domu miliony a alarm ma duzo osób także nie jest to takie rzucanie się w oczy;)

aki-aki
28-02-2008, 12:09
Witamy nowego Natalkowca :D

Maadziorka dzięki za info o fundamentach, mój Połówek ciągle się martwi, że coś będzie z nimi nie tak jeśli nie damy fundamentów do przeliczenia. Ja, podobnie jak Ty, jestem zdania, że budowlańcy sobie poradzą.

Crayo pochwalam Twoje zmiany, może też coś z nich zarczerpnę. Dzięki.
Ponieważ akualnie jestem na etapie przemyślen instalacyjno drzwiowych to od razu zapytam.: Czy drzwi, które proponujesz są typowe? Nie chciałabym dopłacać za nietypowe.

Do wszystkich, którzy już mają drzwi - Na jakim etapie budowy je zamawialiście?
Jak długo się średnio czeka na okna i drzwi zew, tarasowe.


Odnośnie rolet - My tez o nich rozmyślaliśmy ale podobnie jak Maadziorka zrezygnowaliśmy ze względu na przyciąganie złodziei. Od razu widać, że nie ma cię w domu, a jeśli ktoś wyłamie roletę i wejdzie do domu to nawet nie widać z zewnątrz, że ktoś ci domek obrabia.

My zastosujemy szyby antywłamaniowe i alarm.

Crayo
28-02-2008, 12:47
Czy drzwi, które proponujesz są typowe? Nie chciałabym dopłacać za nietypowe.



Planuję przesunąć tylko otwór drzwiowy a wymiar będzie standardowy czyli 100/215

Madziorkaa
28-02-2008, 14:41
Natalkowcy, oznajmiam że w końcu zakończylismy z małżem drogę przez męke czyli etap papierologii . Dzisiaj z samego rana złozyliśmy papiery o Pozwolenie na budowe :D , teraz pozostało nam czekać, hmm nie cierpię czekania :wink: , 65 dni mija 3 maja, mam nadzieje że dostaniemy je wczesniej, najchetniej w marcu albo na poczatku kwietnia :wink: , Pani w starostwie powiedziała żeby zadzowonić za 1,5 tygodnia i porozmawiac sobie z Panem który będzie zajmował sie naszym wnioskiem. Tak sobie teraz myślę że chyba rozpocznę pisanie dziennika :D

a o to przedstawiam w skrócie bilans papierologii:

- 19.11.2007 kupiliśmy działkę
- 20.11.2007 złozylismy wniosek o wydanie WZ
- przez następne 3 miesiące a w zasadzie miesiąc (gdyz 2 miesiace czekalismy na WZ bez których nie moglismy dalej działać) załatwialismy całą papierologię + zgodę na likwidacjię linii średniego napięcia która idzie nad działką, juz niedługo na szczęście jej nie będzie
- 28.02.2008 złozylismy w starostwie wniosek o Pozwolenie na budowę.

czas załatwienia - 3 miesiące.

Z niecierpliwością oczekujemy teraz na PnB, ekipa zamówiona na kwiecień, materiały zamówione, musze teraz szybko znaleźć kierbuda, bo czas goni.

kakusek
28-02-2008, 15:20
Widze ze projekt robi sie popularny -coraz wiecej budujacych natalke :D
ja z tym czekaniem na plan chyba dostane swira-gdzie mi tam jeszcze do pozwolenia :( Wolalabym juz zlozyc papiery i odliczac dni bo z tej bezczynnosci wymyslam coraz to nowe rzeczy :wink:
zastanawiam sie jakby wygladala Natalka gdyby w wykuszu zrobic duze okno balkonowe z wyjsciem na ogrod.A moze zroaic wykusz prostokatny?
Ma ktos z was moze jakies fotki domkow z wykuszem gdzie sa drzwi balkonowe?Na pewno byloby to praktyczne ale nie wiem czy domek nie straci wtedy na wygladzie zewnetrznym :roll:

javas
28-02-2008, 16:33
Czy ktoś planuje zrobić rolety antywłamiowe na stałe nad oknami i jaki to jest koszt?

Antywłamaniowe to nie, ale zwykłe zewnętrzne montowane w nadprożu. Antywłamaniowe są baaardzo drogie. Koszt naszych to ok 8000 zł z silnikami.
Dla mnie rolety spełniają inne funkcje:
- zaciemnienie latem, mieszkanie się tak nie nagrzewa (no chyba że zamontujesz czarne), wyeliminowanie żaluzji lub roletek
- wyciszenie (w dobie F16 to konieczność)
- eliminowanie strat ciepła przez okna zimą

Obecnie jestem bardzo zadowolony z rolet.



Czy ktoś budowuje Natalkę w okolicach Poznania? Chętnie obaejrzał bym dom chociaż z zewnątrz.


Ja buduję pod Poznaniem. Jestem na etapie dachu. Jeżeli chcesz obejrzeć to napisz na priv.



Czy 240 tyś za stan surowy bez okien to rozsądna cena?
Pozdrawiam
Krzychu
Wg mnie to rozsądna cena.

Madziorkaa
28-02-2008, 17:24
javas, ja też poproszę o zdjęcia
[email protected]

wraf
29-02-2008, 09:05
Ma ktos z was moze jakies fotki domkow z wykuszem gdzie sa drzwi balkonowe?Na pewno byloby to praktyczne ale nie wiem czy domek nie straci wtedy na wygladzie zewnetrznym :roll:

też myślałem o takim rozwiązaniu ale odważyłem się tylko na powiększenie okien i zrobieniu bocznych uchylno-rozwiernych, (przepraszam za reklamę ale niechciało mi się jej zdejmować do fotki)
http://images26.fotosik.pl/167/5584b2186e524763m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5584b2186e524763.html)

Madziorkaa
29-02-2008, 10:31
wraf, ładna ta twoja Natalka, czy z sypialni na dole zrobiłes sobie wyjscie na taras:)?, jak długo trwała budowa do takiego stanu jak teraz?

kakusek
29-02-2008, 16:42
wrafwielkie dzieki.Mozesz mi jeszcze powiedziec na jakiej wysokosci od posadzki zaczyna Ci sie ta witryna?ja wlasnie tak mysle ze dam okna albo od 35 cm nad podloga albo calkiem zrobie jak balkonowe.Nie wiem tylko czy za takie okno balkonowe "nietypowe' bede musiala duzo wiecej zaplacic a nie za bardzo chce w srodku dawac 180 (mysle nad 130cm lub 150 cm) Z boku beda tez 60 lub 90.Bardzo ladnie prezentuja sie takie duze witryny bez podzialow :-)
Mam jeszcze pytanie co do dachu-czy robiles go wg projektu?Chodzi mi o "schodzenie" okapu.Kiedys czytalam ze niby ciemne dachy nie sa zalecane do domkow z uzytkowym poddaszem (bardziej sie nagrzewaja) -nie miales takiego dylematu?Mi tez bardzo podobaja sie grafitowe dlatego pytam :)
Jezeli mozna prosic to chetnie obejrzalabym jeszcze fotki z wewnatrz-moze cos zamiescisz?
Tez w pokoju obok salonu robimy drzwi balkonowe gdyz bedzie to pokoj zabaw dla dzieci :)
Jeszcze raz dziekuje i gratuluje slicznego domku :D :D :D

renia i arek
29-02-2008, 19:34
witam wszystkich serdecznie! szczególnie "młode wilki" nataliowe

Co do rolet też mamy ale do takich celów jak napisał javas koszt bardzo podobny.

Mam pytanie do javas-a, czy w swoich roletach masz zamontowane kontaktrony(jeśli tak to jakie i gdzie) z góry dzięki

moni@
29-02-2008, 20:49
zastanawiam sie jakby wygladala Natalka gdyby w wykuszu zrobic duze okno balkonowe z wyjsciem na ogrod.A moze zroaic wykusz prostokatny?
Ma ktos z was moze jakies fotki domkow z wykuszem gdzie sa drzwi balkonowe?Na pewno byloby to praktyczne ale nie wiem czy domek nie straci wtedy na wygladzie zewnetrznym :roll:

Duże okno balkonowe z wyjściem na taras w wykuszu jest w projekcie Zacisze z pracowni Domowe Klimaty i uważam że wygląda bardzo atrakcyjnie. My tak właśnie zaplanowaliśmy z wykuszu jest wyjście na taras o szer. 180cm boczne okna są tej samej wysokości co wyjście, są nie otwierane i mają szerokość 60cm. nie dajemy pomiędzy oknem środkowym i bocznymi słupów murowanych tylko łączniki okienne (więcej światła, mniej kombinowania) więc będzie to wyglądało podobnie jak w Zaciszu

wraf
29-02-2008, 21:15
wraf, ładna ta twoja Natalka, czy z sypialni na dole zrobiłes sobie wyjscie na taras:)?, jak długo trwała budowa do takiego stanu jak teraz?
Natalka to tak przemyslany projekt ze niewiele można poprawić, ale widok i wyjście na taras z sypialni to przydatna zmiana naprawdę polecam, natomiast do takiego stanu to spokojnie w spacerowym tempie można w pół roku, u mnie trochę dłużej - długie przestoje między poszczególnymi etapami - murarze, cieśle, dekarze (trzeba dobrze zgrac terminy i przypominać się)

wraf
29-02-2008, 22:00
wrafwielkie dzieki.Mozesz mi jeszcze powiedziec na jakiej wysokosci od posadzki zaczyna Ci sie ta witryna?ja wlasnie tak mysle ze dam okna albo od 35 cm nad podloga albo calkiem zrobie jak balkonowe.Nie wiem tylko czy za takie okno balkonowe "nietypowe' bede musiala duzo wiecej zaplacic a nie za bardzo chce w srodku dawac 180 (mysle nad 130cm lub 150 cm) Z boku beda tez 60 lub 90.Bardzo ladnie prezentuja sie takie duze witryny bez podzialow :-)
Mam jeszcze pytanie co do dachu-czy robiles go wg projektu?Chodzi mi o "schodzenie" okapu.Kiedys czytalam ze niby ciemne dachy nie sa zalecane do domkow z uzytkowym poddaszem (bardziej sie nagrzewaja) -nie miales takiego dylematu?Mi tez bardzo podobaja sie grafitowe dlatego pytam :)
Jezeli mozna prosic to chetnie obejrzalabym jeszcze fotki z wewnatrz-moze cos zamiescisz?
Tez w pokoju obok salonu robimy drzwi balkonowe gdyz bedzie to pokoj zabaw dla dzieci :)
Jeszcze raz dziekuje i gratuluje slicznego domku :D :D :D
Okna zaczynają się 30 cm od posadzki, co do szerokości to jak w projekcie 150 choć miałem już zrobione na 200, salon mam przedłużony o 50 cm, więc żeby było symetrycznie wykusz też poszerzyłem o 50 i wyglądało conajmniej dziwnie a i salon zmniejszył się kosztem jadalni która zrobiła się ogromna, więc odnowa wykop, ława, fundament i ściana i wróciłem do projektu, podbitka tradycyjnie pojedyncza deska okapowa 16 cm, szerokość po ociepleniu 125 cm, co do ciemnych dachów to wertowałem temat na forum i wszystko w "rękach" starannie wykonanej izolacji termicznej, a jak będzie to powiem za pół roku, środek to jeszcze w powijakach, góra szpachlowanie a dół to w lesie, co do góry to otwarta przestrzeń + łazienka i pokój tam gdzie w projekcie strych, co do drzwi balkonowych to ja zachowałem się samolubnie i mamy tam sypialnie, mam nadzieję że trochę pomogłem i nie będziesz musiała rozbierać i stawiać odnowa :lol:

kakusek
01-03-2008, 10:12
moni@ dzieki za namiar na Zacisze-jakos nie zauwazylam wczesniej tego projektu.Dalo mi to jakis poglad chociaz ja jeszcze inaczej sobie to wyobrazalam-moze dlatego ze w tamtych oknach sa szprosy.W sumie najbardziej podobaja mi sie takie ciut dluzsze okna w wykuszu ale ze wzgledow praktycznych powinnam "wsadzic" tam balkonowe-i znow kolejny dylemat.Moni@ kiedy macie zamiar zaczc budowe?-z checia zobacze Twoje fotki Natalki :D
Wraf pomogles a rozbierac nie mam czego bo jeszcze nic nie zaczelam budowac :wink: Tylko moj projektant nie bedzie zachwycony jak znow przesle mu swoje nowe wizje :wink: Z tym poddaszem to tak wlasnie mowili ze wszystko zalezy od dobrej izolacji -cokolwiek by to znaczylo :wink:

moni@
01-03-2008, 14:44
moni@ dzieki za namiar na Zacisze-jakos nie zauwazylam wczesniej tego projektu.Dalo mi to jakis poglad chociaz ja jeszcze inaczej sobie to wyobrazalam-moze dlatego ze w tamtych oknach sa szprosy.W sumie najbardziej podobaja mi sie takie ciut dluzsze okna w wykuszu ale ze wzgledow praktycznych powinnam "wsadzic" tam balkonowe-i znow kolejny dylemat.Moni@ kiedy macie zamiar zaczc budowe?-z checia zobacze Twoje fotki Natalki :D

Nie stety na fotki będziesz musiała trochę poczekać planowany początek to sierpień/wrzesień tego roku

Madziorkaa
02-03-2008, 16:45
Witajcie:)
wczoraj mieliśmy spotkanie z kierbudem:), omówiliśmy szczegóły budowy i ustaliliśmy że za miesiąc rozpoczynamy, dokąd nie będzie pozowlenia wylejemy płyte i zrobimy płot oraz przygotujemy działkę do budowy :), kurcze jaka jestem szczęśliwa i troche wystrasznona, ale jakoś to będzie:), muszę teraz zakupić barak, toj tojkę i zrobic studnie. AAA okazało się że musze jeszcze na szybko załatwić decyzję zjazdu z drogi publicznej na działkę, trzymajcie kciuki żeby szybko udało załatwić sie ten świstek.

pozdrawiam i miłej niedzieli życzę;)

iska17
05-03-2008, 08:21
[quote="Madziorkaa"]Witajcie:)
wczoraj mieliśmy spotkanie z kierbudem:), omówiliśmy szczegóły budowy i ustaliliśmy że za miesiąc rozpoczynamy, dokąd nie będzie pozowlenia wylejemy płyte i zrobimy płot oraz przygotujemy działkę do budowy :), kurcze jaka jestem szczęśliwa i troche wystrasznona, ale jakoś to będzie:), muszę teraz zakupić barak, toj tojkę i zrobic studnie. AAA okazało się że musze jeszcze na szybko załatwić decyzję zjazdu z drogi publicznej na działkę, trzymajcie kciuki żeby szybko udało załatwić sie ten świstek.



Hej Madziorkaa: Trzymam kciuki z całej siły :D

My też startujemy za tydzień jak wszystko pójdzie dobrze.
Też czekamy na pozwolenie i chcemy w tym czasie wylać płytę :oops:

Dzisiaj ma dojechać do mnie projekt Natalki.
Nie mogę się doczekać :D :D

Pozdrawiam wszystkich

Iza

Madziorkaa
05-03-2008, 10:49
[quote=Madziorkaa]Witajcie:)
wczoraj mieliśmy spotkanie z kierbudem:), omówiliśmy szczegóły budowy i ustaliliśmy że za miesiąc rozpoczynamy, dokąd nie będzie pozowlenia wylejemy płyte i zrobimy płot oraz przygotujemy działkę do budowy :), kurcze jaka jestem szczęśliwa i troche wystrasznona, ale jakoś to będzie:), muszę teraz zakupić barak, toj tojkę i zrobic studnie. AAA okazało się że musze jeszcze na szybko załatwić decyzję zjazdu z drogi publicznej na działkę, trzymajcie kciuki żeby szybko udało załatwić sie ten świstek.



Hej Madziorkaa: Trzymam kciuki z całej siły :D

My też startujemy za tydzień jak wszystko pójdzie dobrze.
Też czekamy na pozwolenie i chcemy w tym czasie wylać płytę :oops:

Dzisiaj ma dojechać do mnie projekt Natalki.
Nie mogę się doczekać :D :D

Pozdrawiam wszystkich

Iza

my też za was trzymamy :D ,fajnie bedziemy we dwie na tym samym etapie;), zamówiliscie juz więźbe:)?

mamamatinka
05-03-2008, 14:18
AKI-AKI drzwi tarasowe to 240 x 240 i 150 x 240

ktoś pisał o zmniejszeniu obrysu fundamentów i odchudzenie ich ze względu na zmienę ściany 1W na 2W - to dość wazna sprawa my oczywiście nie zrobilismy tego na etapie projektu czego żałowałam, bo później stres był czy aby napewno dobrze wszystko wyliczone, ale przeliczył to już geodeta przy wyznaczaniu budynku więcej pisałam o tym w dzienniku swego czasu.

Annnie
05-03-2008, 21:34
Witam,
Właśnie zakupiłem projekt Natali i chętnie bym zobaczył jak ten dom prezentuje się w rzeczywistości.Jesli ktos mógłby pokazac swoją Natalie lub wie gdzie taka stoi w okolicach warszawy lub Rzeszowa proszę pisać.
Poszukuję również namiarów na architektów/ biura architektoniczne, robiących dla Was adaptacje projektów wraz z zagospodarowaniem działki, w okolicach Warszawy.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

kakusek
05-03-2008, 22:09
Hej
Zdecydowalam ze zrobie wyjscie balkonowe w wykuszu :-) mamamatinka czy Twoje drzwi balkonowe te 150X240 kosztowaly cos drozej od takich typowych 90?
Mozecie napisac swoje zdanie czy drzwi balknowe (130 lub 150 ) ladniej beda wygladac wg WAS w wykuszu takim jak ma oryginalna Natalka czy bardziej wysunietym (np boki na 90 cm) albo w ogole w prostokatnym?
Gdybym boczne wyjscie robila z salonu dalabym je na prostej scianie ale skoro ma to byc jadalnia i stac tam bedzie stol to chce troche wysunac ta sciane-tylko jaki ksztalt????? :-? :-? :-?

Madziorkaa
05-03-2008, 22:32
Witam,
Właśnie zakupiłem projekt Natali i chętnie bym zobaczył jak ten dom prezentuje się w rzeczywistości.Jesli ktos mógłby pokazac swoją Natalie lub wie gdzie taka stoi w okolicach warszawy lub Rzeszowa proszę pisać.
Poszukuję również namiarów na architektów/ biura architektoniczne, robiących dla Was adaptacje projektów wraz z zagospodarowaniem działki, w okolicach Warszawy.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Hej:)

Natalia stoi w Jabłonnej, na poczatku wątku jest dokładny adres, bylismy tam z mężem i ogladalismy ją z zewnątrz, wyglada super :D , co do zdjęć Natalek to jest ich kilka na wcześniejszych stronach wątku :wink: , adaptacje swojej Natalki robiłam u architekta przy ul.Polskiej, jest polecany przez Mg projekt ale omijaj te babę z daleka, jest rostrzepana, niesłowna i w ogóle szkoda gadać, my na nią niestety trafiliśmy :evil: .

Gdzie będziecie się budować:)?

iska17
06-03-2008, 08:13
my też za was trzymamy :D ,fajnie bedziemy we dwie na tym samym etapie;), zamówiliscie juz więźbe:)?



Kupowaliśmy Porotherm 25 i więżbę, ale pod projekt Wierzby II :oops:
Bo najpierw mieliśmy budować Wierzbinę,ale jak ją zaczęłam przerabiać u architekta,to stwierdziłam,że wygląda ona jak Natalka.
Tylko,że Natalka ma lepiej zorganizowaną przestrzeń i nie trzeba ścianki kolankowej :D
Więc nasze zakupy będziemy musieli trochę zweryfikować pod nowy projekt.
A Wy z czego budujecie?
Bo nie wiem jaką ilość Porothermu 25 kupić.W projekcie jest Ythong i ma troszkę inne rozmiary :o Wszystko trzeba przeliczać :o


Pozdrawiam
Iza[/list]

Madziorkaa
06-03-2008, 13:55
my też za was trzymamy :D ,fajnie bedziemy we dwie na tym samym etapie;), zamówiliscie juz więźbe:)?



Kupowaliśmy Porotherm 25 i więżbę, ale pod projekt Wierzby II :oops:
Bo najpierw mieliśmy budować Wierzbinę,ale jak ją zaczęłam przerabiać u architekta,to stwierdziłam,że wygląda ona jak Natalka.
Tylko,że Natalka ma lepiej zorganizowaną przestrzeń i nie trzeba ścianki kolankowej :D
Więc nasze zakupy będziemy musieli trochę zweryfikować pod nowy projekt.
A Wy z czego budujecie?
Bo nie wiem jaką ilość Porothermu 25 kupić.W projekcie jest Ythong i ma troszkę inne rozmiary :o Wszystko trzeba przeliczać :o


Pozdrawiam
Iza[/list]

porothermu 25 mamy zamówione około 1300 szt, drewno na więźbę przelicza nam kierbud, jutro będziemy wiedziec ile zamówić:).

narazie staramy sie ustalić kolejność ekip, jak już będziemy mieć stan surowy z dachem, to później zamawia się okna???, czy co innego sie robi? co o tym myślicie? proooszę o pomoc :wink: ?

iska17
06-03-2008, 15:04
narazie staramy sie ustalić kolejność ekip, jak już będziemy mieć stan surowy z dachem, to później zamawia się okna???, czy co innego sie robi? co o tym myślicie? [b]proooszę o pomoc

myślę,że jak jest stan surowy, to trzeba zamawiać okna, drzwi i bramę garażową.Ale mój mąż twierdzi, że idealnie jest położyć tynki wewnątrz zanim wstawi się okna jeżeli wypada to w lecie.
A nam powinno tak wypaść :D
Wtedy wszystko ładnie schnie w środeczku :o
Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
Iza

mamamatinka
06-03-2008, 15:59
według sztuki budowlanej takie strikte ż etak powiem szczegolnie przy oknach drewnanych (a właśniecie tylko przy nich) lepiej tynkować przed oknami, ale praktyka jest taka, że żeby tynkowac trzeba zrobic elektrykę a w wiekszości obszarów Polski strach zrobić elektryke w budynku bez okien bo pokradną kable...... więc my np. mamy okna drewniane a tynki bylo robione z nimi i to w lutym i wszystko wygląda oki :))) choc stresik był oczywiście

kakusek co do drzwi tarasowych 150 - co do ceny to nie wiem bo u nas okna drewnane i de facto od metra płaciłam, z pewnością są droższe od 90 (no bo większe i dwuskrzydlowe, ale wygląd całkiem inny mi takie pojedyncze 90 kojarzą się z blokiem ale to już kwestia gustu)

A wrzucilam parę zdjęć do dziennika dla zaintersowanych - nie bede powtarzać ich tutaj.

Madziorkaa
07-03-2008, 01:23
mamatinka, tynki pierwsza klasa :lol:

mamamatinka
07-03-2008, 08:39
Madziorkaa, dzięki :)))) tynki sobie schna no i tez wydaje misie, że fajnie wyglądają

Madziorkaa
08-03-2008, 18:22
Ale cisza, jak u was postępy:)?, ja dzisiaj byłam u siebie na działce i zostałam mile zaskoczona, sąsiad zrobił drogę i utwardził ją także teraz mamy idealny dojazd na działkę :), po za tym załatwiłam barak dla pracowników i to za jedyne 450 zł :D , też od sąsiada bo własnie u siebie zakończył stan surowy i od kwietnia mogę go juz zabrać na swoją działeczkę (10 metrów dalej :wink: ), także jestem cała szczęśliwa bo barak spędzał nam sen z powiek, teraz pozostało mi załatwić toj tojkę, wykopać studnie i mozna zaczynać budowę :lol: .

kakusek
08-03-2008, 18:40
Dobrze miec sasiada ktory jest na troche bardziej zaawansowanym etapie :D

Madziorkaa
08-03-2008, 19:08
Dobrze miec sasiada ktory jest na troche bardziej zaawansowanym etapie :D

oj tak :D

zobaczcie jaki elegancki domek będzie miała nasza ekipa hihihi

http://images23.fotosik.pl/172/45476accc12962afmed.jpg

powiem wam że w środku wygląda całkiem, całkiem :wink: ,aż się zdziwiłam :lol:

Madziorkaa
10-03-2008, 16:43
mam pytanie do Natalkowców których domy już stoją, ile płaciliście za drewno na więźbe i za zrobienie więźby?, mam wstępną wycenę jednej z firm i za drewno na więźbę policzyli mi 10 tyś, jak to wyglądało w waszym przypadku? , aaa i jeszcze jedno czy ktoś z was zdecydował się na deskowanie dachu?

pozdrawiam
Magda

Cezarr
11-03-2008, 10:54
Witam
Natalia to jak na razie mój nr.1,w przyszłym roku rozpoczynam budowę (południe Warszawy), czy w okolicach (poza Jabłonną) można zobaczyć domek? pewnie ktoś z Was ma już choćby stan surowy.Zatanawia mnie powierzchnia dachu. Projekt o wymiarach b podobnych do Wierzby, ale dach sporo większy, no i własnie ile potrzeba drewna na wieźbę?
pozdrawiam

Madziorkaa
12-03-2008, 20:23
Inwestorzy ktorzy juz przykryli swoje Natalki-mozecie sie podzielic informacja ile WAS kosztowal dach w tym domku?Chodzi mi o koszt robocizny plus materialu (jaka dachowka lub blacha?)
Czytalam na watku Melodii ze niektorych dach tam kosztowal 80-90 tys i nie za bardzo mi sie to podoba :( Wiem ze zalezy to od rejonu ale z ciekawosci chcialam porownac koszty :D

podbijam pytanie kakuska

leokadka
13-03-2008, 03:01
Czy mozecie mi powiedziec, jaki jest obecnie koszt wylania fundamentow pod natalke?

Pozdrawiam

aga_bissmyk
13-03-2008, 12:15
TAK PRZEDSTAWIAŁY SIĘ U MNIE KOSZTY.
Poniższe kwoty zawierają materiał, robociznę i sprzęt. Rozpoczynałam w lipcu 2007

a) stan zero budynku
zdjęcie chumusu
wykopy mechaniczne i ręczne
chudy beton
ławy żelbetowe wys. 30 cm
ściany fundamentowe z bloczków
izolacje poziome z papy termozgrzewalnej
izolacje pionowe z dysperbitu
izolacja termiczna ze styropianu Fs – 15 wraz z siatką i szpachlowaniem
zasyp budynku ziemią zasypową częściowo przywiezioną
poziomy sanitarno – kanalizacyjne podposadzkowe
przyłącza wodne, kanalizacyjne, gazowe, energetyczne z budynku do punktu poboru
podłoże betonowe gr 10 cm
obsypanie budynku
wartość robót 54 000,00 zł
b) ściany parteru
ściany nośne parteru z bloczków YTONG grubości 36,5 cm
ściany nośne parteru – wewnętrzne SILKA 24 (lub YTONG)
nadproża systemowe Ytong
ścianki działowe
wartość robót 36 000,00 zł
c) strop
strop monolityczny nad parterem wraz z podciągami
słupy
wieńce
wartość robót 34 000,00 zł
d) piętro
ściany nośne piętra w systemie YTONG
wieńce
kotwy
ścianki działowe
schody wylewane betonowe
wartość robót 31 000,00 zł

e) więźba dachowa
wartość robót 29 000,00 zł
f) pokrycie dachu
pokrycie dachu dachówką cementową BRASS CISAR w kolorze grafit
rynny i rury spustowe PCV Wavin w kolorze wskazanym przez Inwestora
okna połaciowe firmy VELUX
obróbka blacharska

wartość robót 44 000,00 zł
g) kominy
kominy spalinowe schindel
kominy wentylacyjne silka
zakończenie kominów ponad dachem cegłą klinkierową
wartość robót 10 000,00 zł

Madziorkaa
13-03-2008, 18:32
aga_bissmyk, cały dach wyszedł u ciebie 73 tyś?, dobrze licze?, jak mozesz to proszę wklej kilka zdjęć swojej Natalki :D

jestem teraz na etapie wyceny dachu, dzisiaj bylismy w dwóch firmach, jestem ciekawa ile sobie zazyczą za cały dach, w przyszłym tygodniu bede miała wyceny, az się boję pomysleć ile mnie on wyniesie :-? , u ciebie cały dach wraz z więźbą robiła jedna firma czy kilku wykonawców?

EDIT: aaa i mam jeszcze jedno pytanie czy zdecydowaliscie sie na deskowanie dachu:)?

Crayo
13-03-2008, 21:01
W poniedziałek odebrałem projekt. Spotkałem się z kier-budem i za jego namową zastanawiam się nad przesunięciem schodów i komina w stronę ściany garażu - w ten sposób będę miał większą przestrzeń przy pokojach na dole. W związku z tym kibelek będę musiał umieścić pod schodami i pomiejszyć / przesunąć łazienkę na górze w stronę garażu (a szkoda bo chciałem mieć tam saunę)

Czy ktoś z forumowiczów robił takie manewry ze schodami?

kakusek
14-03-2008, 19:16
No i sie doigralam :( Wlasnie dostalam kolejna wersje od mojego architekta z policzonymi powierzchniami poszczegolnych pomieszczen.Niby dom lekko poszezylam (nie wiem moze z 50 cm ) i wysunelam o ok metr garaz i wiecie co?Na parterze laczna powierzchnia razem z garazem wyszla 173m kw ! a na poddaszu 157 po podlodze a uzytkowa 92 metry kw (sypialnie sa po 15,18 i 19 metrow)JESTEM PODLAMANA
Mial racje renia i arek mowiac zeby uwazac z tymi "rozciagnieciami.
A ja chciala tylko troszke meic wiekszy salon i kotlownie buuuuuuuu
Teraz mam myslenice w druga strone-jak to wszystko pozmniejszac :evil:
Arek mam jeszcze do ciebie pytanko bo moj architekt twierdzi ze nie da rady zrobic u mnie takich schodow (4 zabiegowych jak u Ciebie) bo przy tych 6 juz dzrwi do lazienki sa wstawione na styk.Moze rzezcywiscie schody 4 zabiegowe zmieszcza sie tylko wtedy jezeli poszezy sie dom o metr od strony gospodarczej?
Mozesz podac pwierzchnie parteru i poddasza u siebie?Czy po poszezeniu (bez wyciagania garazu) tez takie wielkie te pomieszczenia wychodza?
Chcialam miec przytulne poddasze a tu pokoje po prawie 20 metrow nie mowiac ile wychodzi tego po podlodze (prawie 30)
I jeszcze w pokoju w ksztalcie L powstala wnka ktora myslalam ze zaadoptuje na garderobe ale tam tez ponoc drzwi nie wejda-czy u Ciebie zmieszcza sie tam drzwi?
Mam nadzieje ze podasz mi swoje wymiary (oczywiscie domku :D ) bo bede wiedziala w ktorym kierunku mam isc z tym zmniejszaniem

Madziorkaa
15-03-2008, 02:03
O kurcze :o , ale ci Kakusku wyszedł metraz domu :o , z tymi zmianami to trzeba jednak uważać :wink: , z drugiej strony taka powierzchnia to piękny duzy dom tylko na ogrzewaniu można zbankrutować :wink:

Madziorkaa
18-03-2008, 16:06
ale cisza, szkoda że tak mało Natalkowców tutaj zagląda :( , odebraliśmy dzisiaj z małżem wyceny dachu, jak je zobaczyłam to mnie sparalizowało, wiedziałam że wyjdzie dużo ale że aż tyleee :evil: , jeszcze nie mogę się otrząsnać... jestem podłamana.

kakusek
18-03-2008, 18:47
Madziorkaa przejdzie Ci :D ja tez podlamalam sie widzac metraz domku a teraz to nawet spokojnie o tym mysle hihihi

Madziorkaa
18-03-2008, 19:37
Madziorkaa przejdzie Ci :D ja tez podlamalam sie widzac metraz domku a teraz to nawet spokojnie o tym mysle hihihi

dziękuje Kakusku za pocieszenie, mam nadzieje że szybko mi przejdzie.

Narazie zastanawiamy się czy deskować dach czy nie, niby folia jest wystarczająca ale nikt tego nie zagwarantuje, każdy fachowiec z którym rozmawialismy mówił że jak budujemy dom na sprzedaż to foliowac dach a jak dla siebie to żeby deskowac , i weź tu teraz bądź mądry :-?

kakusek
18-03-2008, 20:00
Ja jeszcze nie wiem co zrobie ale na dzien dzisiejszy chce deskowac.Podobno nie jest to duzo wiekszy koszt a dach jest bardziej sztywny i stabilniejszy.
Jakos boje sie troche tej folii ze trzeba bedzie po kilku latach wymieniac albo ze zle poloza i bedzie przeciekac(moj brat tak teraz ma i bedzie deskowal).
Jedni tez dlatego deskuja ze nie kryja od razu dachowka a wtedy folia nie zdalaby rezulatu.
Ta wycene masz za robocizne czy za calosc?Jezeli dach wyszedl Ci okolo 80 tys to juz ta cene "przerabialam" jezeli drozej to mzoe nie chce wiedziec? :wink:
Pozdrowionka

Madziorkaa
18-03-2008, 20:57
Ja jeszcze nie wiem co zrobie ale na dzien dzisiejszy chce deskowac.Podobno nie jest to duzo wiekszy koszt a dach jest bardziej sztywny i stabilniejszy.
Jakos boje sie troche tej folii ze trzeba bedzie po kilku latach wymieniac albo ze zle poloza i bedzie przeciekac(moj brat tak teraz ma i bedzie deskowal).
Jedni tez dlatego deskuja ze nie kryja od razu dachowka a wtedy folia nie zdalaby rezulatu.
Ta wycene masz za robocizne czy za calosc?Jezeli dach wyszedl Ci okolo 80 tys to juz ta cene "przerabialam" jezeli drozej to mzoe nie chce wiedziec? :wink:
Pozdrowionka

Kakusku, to ja nie bede pisała bo chyba nie chcesz wiedzieć ile :wink: , napisze tylko że róznica w cenie dachu z deskowaniem od dachu foliowanego to 10 tys w jednej wycenie, a w drugiej 6 tyś.

No właśnie strasznie boimy się tego przeciekania, folia do końca nie jest sprawdzona bo jest stosunkowo krótko na rynku a deskowanie było zawsze dlatego troszke bardziej do nas przemawia.

Co do wyceny dachu to mam na całość.

kakusek
18-03-2008, 22:32
Upssss ja myslalam ze roznica w deskowaniu to moze byc z 2 tys zl wiecej.Oj moze i dobrze ze ja taka naiwna jestem bo juz bym osiwiala a tak zaczne budowac i jakos to bedzie :D Jezeli chodzi o wycene to poszukaj jeszcze innych firm bo widze ze ceny moga byc naprawde bardzo rozne wiec moze teraz trafilas na tych najdrozszych.
Ja zaczynam budowe z mysla ze zmieszcze sie w ze stanem surowym zamknietym w 230-250 tys i mam nadzieje ze mi sie uda.Jezeli bardzo przekrocze te kwoete bede rabic ciecia podczas wykanczania-trudno.Dom musi stac i koniec inaczej nie widzialabym sensu zarabiania-tylko to mnie cieszy :)

Madziorkaa
18-03-2008, 23:54
Upssss ja myslalam ze roznica w deskowaniu to moze byc z 2 tys zl wiecej.Oj moze i dobrze ze ja taka naiwna jestem bo juz bym osiwiala a tak zaczne budowac i jakos to bedzie :D Jezeli chodzi o wycene to poszukaj jeszcze innych firm bo widze ze ceny moga byc naprawde bardzo rozne wiec moze teraz trafilas na tych najdrozszych.
Ja zaczynam budowe z mysla ze zmieszcze sie w ze stanem surowym zamknietym w 230-250 tys i mam nadzieje ze mi sie uda.Jezeli bardzo przekrocze te kwoete bede rabic ciecia podczas wykanczania-trudno.Dom musi stac i koniec inaczej nie widzialabym sensu zarabiania-tylko to mnie cieszy :)

ja cos czuje że bede musiała robić cięcia, co do firm które robiły nam wycene, to w jednej dostaliśmy rabat 20% (znajomy nam poecił tę firmę bo ma tam upusty) a druga jest polecana przez forumowiczów, jutro zabieram się za szukanie jeszcze innych firm, może znajdę coś tańszego :wink:
Jedno jest pewne przestaje już się tym tak przejmować bo inaczej do reszty osiwieje :wink: , masz racje jakoś to będzie :wink: , muszę się tylko bardziej wyluzować :lol:

pozdrawiam :lol:

kakusek
21-03-2008, 17:44
**___**
_**___**_________****
_**___**_______**___****
_**__**_______*___**___**
__**__*______*__**__***__**
___**__*____*__**_____**__*
____**_**__**_**________**
____**___**__**
___*___________*
__*_____________*
_*____0_____0____*
_*_______@_______*
_*_______________*
___*_____v_____*
_____**_____**
_______*****_______
Kurczaczków Zielonych
Baranków Czerwonych
Bazi Różowych
Pisanek Kolorowych
Dyngusa Tęczowego
I Wszystkiego Dobrego.

Madziorkaa
21-03-2008, 20:30
Zdrowych Świąt Wielkanocnych, humoru dobrego, a przy tym wszystkim stołu bogatego. Mokrego dyngusa, smacznego jajka i niech te święta będą jak bajka.

drinkpol
22-03-2008, 15:37
Witam wszystkich serdecznie :) Projekt NATALIA zakupiłem w listopadzie 07 obecnie czekam na pozwolenie,zmiany praktycznie żadne
(likwidacja podcienia w salonie i drzwi na zewnątrz w pom. gospodarczym) Ekipa zarezerwowana na maj 08 myślę że damy radę :)

Madziorkaa
22-03-2008, 21:00
Witam wszystkich serdecznie :) Projekt NATALIA zakupiłem w listopadzie 07 obecnie czekam na pozwolenie,zmiany praktycznie żadne
(likwidacja podcienia w salonie i drzwi na zewnątrz w pom. gospodarczym) Ekipa zarezerwowana na maj 08 myślę że damy radę :)

Witamy wśród Natalkowców, fajnie że jest nas coraz więcej, jesteśmy na podobnym etapie, ja też niebawem zaczynam, czekamy tylko aż troszkę spadnie poziom wód gruntowych na działce no i na odbiór PnB, dzisiaj mija 23 dzień od kiedy złozyłam wniosek do starostwa, w jakim budujesz się regionie:)?

pozdrawiam
:D Magda

sylwiap111
24-03-2008, 15:24
zastanawiam sie czy ktos z WAS buduje moze natalke w Trojmiescie albo w okolicy?

wszystkiego dobrego dla wszystkich po swietach:)

drinkpol
24-03-2008, 21:47
Witam wszystkich serdecznie :) Projekt NATALIA zakupiłem w listopadzie 07 obecnie czekam na pozwolenie,zmiany praktycznie żadne
(likwidacja podcienia w salonie i drzwi na zewnątrz w pom. gospodarczym) Ekipa zarezerwowana na maj 08 myślę że damy radę :)

Witamy wśród Natalkowców, fajnie że jest nas coraz więcej, jesteśmy na podobnym etapie, ja też niebawem zaczynam, czekamy tylko aż troszkę spadnie poziom wód gruntowych na działce no i na odbiór PnB, dzisiaj mija 23 dzień od kiedy złozyłam wniosek do starostwa, w jakim budujesz się regionie:)?

pozdrawiam
:D Magda
Buduję w centralnej Polsce dokładnie w Wieluniu,a za poz.czekam mniej więcej tyle co Ty podejrzewam że wystartujemy razem :) będziemy się wymieniać doświatczeniami fajna sprawa,z czego budujecie YTONG czy POROTHERM ?
POZDRO :D

Madziorkaa
25-03-2008, 08:55
Witam wszystkich serdecznie :) Projekt NATALIA zakupiłem w listopadzie 07 obecnie czekam na pozwolenie,zmiany praktycznie żadne
(likwidacja podcienia w salonie i drzwi na zewnątrz w pom. gospodarczym) Ekipa zarezerwowana na maj 08 myślę że damy radę :)

Witamy wśród Natalkowców, fajnie że jest nas coraz więcej, jesteśmy na podobnym etapie, ja też niebawem zaczynam, czekamy tylko aż troszkę spadnie poziom wód gruntowych na działce no i na odbiór PnB, dzisiaj mija 23 dzień od kiedy złozyłam wniosek do starostwa, w jakim budujesz się regionie:)?

pozdrawiam
:D Magda
Buduję w centralnej Polsce dokładnie w Wieluniu,a za poz.czekam mniej więcej tyle co Ty podejrzewam że wystartujemy razem :) będziemy się wymieniać doświatczeniami fajna sprawa,z czego budujecie YTONG czy POROTHERM ?
POZDRO :D

budujemy z porothermu 25 :D , cegły czekają już na działce :wink: , właśnie przymierzam się zadzwonić do Starostwa w sprawie PnB :D

drinkpol
27-03-2008, 20:51
Witaj Mgdo :lol

Byłem dziś w starostwie, pytałem jak długo mam czekać na PnB .PANI powiedziała , że za dwa tygodnie powinno już być do odbioru :wink:
ale czy będzie? tego najstarsi górale nie wiedzą :cry:
Buduję z pustaka ceramicznego LEYER P+W 25 to prawie to samo co PORO nic lepszego nie udało mi się wyrwać ,nie myślałem, że z tą cegłą będzie taki problem (zamawiałem w styczniu) a już o YTONGU to nie było szans 40-tka nie do ośiągnięcia.A kiedy Ty zamawiałaś i czy też miałaś takie problemy jak ja?
Coś mi się wydaje, że w ciężkich czasach przyszło nam budować ale cóż trzeba zakasać rękawy i do pracy :D

POZDRAWIAM :lol:
PAWEŁ

Madziorkaa
27-03-2008, 23:31
Witaj Mgdo :lol

Byłem dziś w starostwie, pytałem jak długo mam czekać na PnB .PANI powiedziała , że za dwa tygodnie powinno już być do odbioru :wink:
ale czy będzie? tego najstarsi górale nie wiedzą :cry:
Buduję z pustaka ceramicznego LEYER P+W 25 to prawie to samo co PORO nic lepszego nie udało mi się wyrwać ,nie myślałem, że z tą cegłą będzie taki problem (zamawiałem w styczniu) a już o YTONGU to nie było szans 40-tka nie do ośiągnięcia.A kiedy Ty zamawiałaś i czy też miałaś takie problemy jak ja?
Coś mi się wydaje, że w ciężkich czasach przyszło nam budować ale cóż trzeba zakasać rękawy i do pracy :D

POZDRAWIAM :lol:
PAWEŁ

Hej

Porotherm 25 zamawiałam 10 dni temu, nie było problemu z załatwieniem i przywieźli na drugi dzień na działkę.
Porotherm 11,5 załatwiał nam znajomy.

Generalnie w Warszawie i okolicach jeszcze 10 dni temu nie było problemu z cegłą.

Super masz urzędników u siebie w Starostwie, 2 tygodnie to bardzo szybko , szkoda że u mnie nie dbają tak o petentów :wink:

pozdrawiam:)
Magda

VIEVIORA
28-03-2008, 00:40
Witam wszystkich Natalkowców!

Początkowo klamka zapadła i miał być letni wieczór z Muratora. Przeglądając jdnak forum trafiłam na Natalię. Szybka była zmiana decyzji. Projekt mamy od 07 marca 2008. Obecnie poszukujemy architekta z Poznania lub okolic. Jeśli ktoś ma namiary bedę wdzięczna. Projekt nam się podoba baaardzo! Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie wprowadziła zmian.
Czytając Wasze doświadczenia i opinie z letka się przeraziłam. Myślałam, że Natalia to taki średni domek za jakieś przyzwoite koszty, a tu okazuje się, że to całkiem duża chałupa za ogromną kaskę. No ale cóż, projekt kupiony, martwić będziemy się zaś. :x

Przedstawiam zmiany, które chciałabym wprowadzić. Ciekawa jestem co na to Wy i architekt:

Parter:
- przesunięcie drzwi wejściowych w stronę garażu (szafa itp. już pisaliście o tym)
- przejazd ze spiżarnią w kuchni jak najbardziej (nie wiem jeszcze jak ale według projektu przy samym oknie fatalna sprawa)
- czy kuchnia zabudowana czy nie i czy wejście z holu czy z salonu jeszcze nie wiem
- okna w wykuszu zmienione na balkonowe (tzn. od ziemi)
- taras od strony ogrodu tak jak jest w projekcie ale powiększony (przeciągnięty) pod drzwi balkonowe wykuszu
- zastanawiam się nad dodatkowym oknem obok wykuszu (ale w przypadku powiększenia okien wykuszu może to przesada)
- niepokoi mnie kominekw mijscu w jakim się znajduje, coś chyba trzeba zmienić ale jeszcze nie wiem gdzie
- drzwi między garażem a pom. gosp. zlikwidujemy, toaleta połączona z z pom. gosp. sworzy pralnię, a od strony zewnętrznej (ściana zewn.) wydzielone zostanie pomieszczenie na widły :lol: , zamiast okna drzwi na zewnątrz
- dwa pokoje na dole ( jeden to gabinet, drugi garderoba)

Podasze
- pokój (ten wąski) jakoś mi się nie podoba ale nie mam koncepcji; może nie będzie tak źle
- łazienka powiększona o kawałek strychu tworząc modnie zwany pokój kąpielowy i może gdzieś tam sauna
- garderoba pozostaje powiększona o strych

Co sądzicie na temat moich pomysłów? Może jakieś sugestie? Krytyka i podpowiedzi mile widziane.

Wiem, że wielu z Was już jest na etapie dość zaawansowanym, jeśli to możliwe proszki wielkie o jaieś fotki z domków Natalkowych :D

Mój email: [email protected]

Pozdrawiam Wszystkich i mam nadzieję, że tak jak Wy mi teraz ja będę mogła pomóc potem innym.