PDA

Zobacz pełną wersję : projekt NATALIA pracownia MG PROJEKT



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

kakusek
28-03-2008, 10:02
Witam kolejna inwestorke Natalki :)
Co do kosztow to rzeczywiscie domek nie jest z tych najtanszych ale wybierajac dach 4 spadowy nie mozna liczyc na "cuda":-)Ja wychodze z zalozenia ze dom buduje jeden na cale zycie wiec wybralam taki ktory mi sie podoba mimo iz bedzie troche drozszy w budowie :wink: Zreszta w kazdym rejonie inaczej ksztaltuja sie koszty wiec moze jednak bedziesz mile zaskoczona?W kazdym razie nie Ty jedna jestes zaskoczona :D
Jezeli chodzi o zmiany to:
-dobry pomysl z drzwiami blizej garazu
-nie rozumiem dylematu na temat spizarki-u nas bedzie od strony wiatrolapu
lub calkowicie z niej zrezygnujemy.
-rowniez robie wyjscie z wykuszu na ogrod tylko raczej zmienimy ksztalt na prostokatny (tak mi doradza architekt).Dodajemy okno obok gdyz z tej strony mamy poludnie.
-kominek przesunelismy na koniec sciany zaraz przy wejsciu(mi bardziej podobaja sie kominki proste niz narozne-jezli odpowiada Ci kominek narozny to miejsce wg projektu nie ejst zle)
-u nas kotlownia znacznie powiekszona (ma okolo 13 metrwow) i tez drzwi na zewnatrz.
Czym bedziecie ogrzewac dom skoro rezygnujesz z kotlowni?
-rezygnujemy z wc ( nie chce mi sie tyle sprzatac sanitariow) i bedzie tam albo spizarka (jezeli wyrzuce ja z kuchni) albo szafa z drzwiami przesuwanymi

Piszesz ze na dole bedziecie miec gabinet i garderobe-rozumiem ze wszystkie sypialnie planujecie na gorze.Nie lepiej tam wygospodarowac pralnie skoro tam bedziecie sie przebierac?
Mozesz wlasnie ten waski pokoj przeznaczyc na ten cel?
U nas ten waski pokoj ma dodatkowa lukarne balkonowa i tez w tej chwili nie jest zagospodarowany.Moze zrobie tam polki i synowie beda miec taka wspolna garderobe?
My jeszcze dodalismy wyjscie na taras z pokoju do niego przylegajacego i w garazu zaraz przy wejsciu (na sciance wc ) bedzie umywalka robocza.

Pozdrawiam i zycze owocnych przemyslen zmian :D

Madziorkaa
28-03-2008, 22:24
tak teraz sobie czytam i myślę że zrobienie balkonowych drzwi w wykuszu to fajny pomysł :wink: z drugiej strony w wykuszu planujemy stół jadalniany, hmmm i jak to teraz razem pogodzić :-? ,co o tym myslicie?, musze chyba przedyskutować to jeszcze z małżem.

kakusek
28-03-2008, 23:25
Madziorak ja zdecydowalam sie na drzwi balkonowe gdyz chce troche "oszczedzic" podloge w salonie no i ogrod bede miala z boku domku wiec dzieci beda tedy wbiegac podczas zabawy do domu.Zobacz sobie fotki
http://foto.onet.pl/fuwz4,nd700kc4hwgk
Tam wlasnie w wykuszu inwestorzy przerobili okna na balkonowe i widac jak to wyglada-latwiej sie wtedy zdecydowac czy sie podoba czy nie :wink:
Mi bardziej podobaja sie wykusze scinane a architekt radzi przy drzwiach balkonowych zrobic prostokatny- i badz tu madry :(

Madziorkaa
29-03-2008, 11:44
Madziorak ja zdecydowalam sie na drzwi balkonowe gdyz chce troche "oszczedzic" podloge w salonie no i ogrod bede miala z boku domku wiec dzieci beda tedy wbiegac podczas zabawy do domu.Zobacz sobie fotki
http://foto.onet.pl/fuwz4,nd700kc4hwgk
Tam wlasnie w wykuszu inwestorzy przerobili okna na balkonowe i widac jak to wyglada-latwiej sie wtedy zdecydowac czy sie podoba czy nie :wink:
Mi bardziej podobaja sie wykusze scinane a architekt radzi przy drzwiach balkonowych zrobic prostokatny- i badz tu madry :(

kurcze Kakusku :lol: , jestem pod wrażeniem te długie okna wygladają naprawdę fajnie :D , zdecydowalismy z małżem że też robimy balkonowe okna w wykuszu, tak jak w linku , chcemy miec tylko środkowe okno otwierane :wink: , czemu wam architekt odradza okno balkonowe w ściętym wykuszu ?, według mnie ten prostokatny nie ma takiego uroku jak ściety :-?

kakusek
29-03-2008, 12:23
Hej
Ja tez chce miec tylko srodkowe otwierane a boczne fiksy (jezeli bedzie sie je dalo zrobic).Coraz bardziej jestem tez przekonana do okien ze szprosami-cos mi sie zaczely podobac :)
Co do prostokatnego wykuszu to sama nie wiem czemu tak doradza -najlepiej byloby zapytac architekta wnetrz jak to bedzie wygladalo ale niestety nie mam takiej mozliwosci (moj to wlasciwie jest budowlaniec)
Mozliwe ze chodzi o to ze w prostakatnym jest wiecej miejsca wewnatrz ale ja i tak stol odsune troche bardziej w strone holu.Druga sprawa jest z daszkiem nad wykuszem-latwiej jest zrobic daszek nad prostokatnym (tylko 3 polacie ) niz nad takim scinanym-chociaz w Natalce tez jest 3 polaciowy.
A widzialas podobny domek z prostokatnym wykuszem?Zobacz sobie w watku Melodii inwestora mar_ch .On ma wlasnie taki ale bez wyjscia na ogrod tylko z oknem.
Szkoda ze nikt za mnie nie zdecyduje :wink:
A jak planujecie rozplanowac kuchnie?Tez mam dylemat czy wywalac spizarke aby wszystko sie zmiescilo...........

Madziorkaa
29-03-2008, 18:03
Hej
Ja tez chce miec tylko srodkowe otwierane a boczne fiksy (jezeli bedzie sie je dalo zrobic).Coraz bardziej jestem tez przekonana do okien ze szprosami-cos mi sie zaczely podobac :)
Co do prostokatnego wykuszu to sama nie wiem czemu tak doradza -najlepiej byloby zapytac architekta wnetrz jak to bedzie wygladalo ale niestety nie mam takiej mozliwosci (moj to wlasciwie jest budowlaniec)
Mozliwe ze chodzi o to ze w prostakatnym jest wiecej miejsca wewnatrz ale ja i tak stol odsune troche bardziej w strone holu.Druga sprawa jest z daszkiem nad wykuszem-latwiej jest zrobic daszek nad prostokatnym (tylko 3 polacie ) niz nad takim scinanym-chociaz w Natalce tez jest 3 polaciowy.
A widzialas podobny domek z prostokatnym wykuszem?Zobacz sobie w watku Melodii inwestora mar_ch .On ma wlasnie taki ale bez wyjscia na ogrod tylko z oknem.
Szkoda ze nikt za mnie nie zdecyduje :wink:
A jak planujecie rozplanowac kuchnie?Tez mam dylemat czy wywalac spizarke aby wszystko sie zmiescilo...........

w środę mam spotkanie z archtektem także porozmawiam jeszcze z nią na ten temat i dam znać co ona o tym sądzi :wink: , przed chwilą oglądałam ten domek z prostokatnym wykuszem i powiem ci że zdecydowanie wolę skośny , choć tamten tez ma nawet swój urok :lol:

Co do kuchni to bardzo chcę mieć wyspę albo półwysep a na nim płytę z okapem, generalnie kuchnia bedzie otwarta, nie mam za bardzo wyobraźni przestrzennej dlatego też będzie mi ją projektowała architektka od wnetrz, chcę żeby zrobiła kilka wariantów żebym mogła sobie wybrać :lol: , ze spizarki rezygnuję bo zawsze chciałam mieć dużą kuchnię, teraz mam kuchnię wilekości 10m i wolałabym większą :wink: .

kakusek
29-03-2008, 18:46
No to czekam do środy (czwartku) :D Mam nadzieje ze pochwalisz sie swoimi wizualizacjami albo przynajmniej szkicami z rozmieszczeniem sprzetow.
Szkoda ze na naszym forum tak malo osob sie teraz udziela.Pewnie wszyscy ktorzy juz zaczeli budowe siedza teraz na placach bojow i pilnuja majstrow nie majac czasu na pisanidla :)
Odnosnie wykuszu to zobacz sobie jeszcze jak wyglada scinany ale z bocznymi oknami 90 www.jedynak.g.ao.pl -mam nadzieje ze Grzesiu sie nie obrazi ze podaje tutaj jego linka :roll:

VIEVIORA
30-03-2008, 00:05
Witam ponownie!

kakusku dzięki za tak dokładną odpowiedź. Już tłumaczę me zmiany. Ze spiżani nie zrezygnuję, gdyż obecnie mieszkam w bloku i strasznie brakuje mi takowego pomieszczenia, lepiej jednak chyba od strony wiatrołapu. Co do okien w wykuszu, obejrzałam fotki i utwierdziłam się w pomyśle. Ja też od tej strony mam południe co da więcej światła a poza tym w Natalii którą budujemy okno środkowe jest chyba dużo szersze od tych bocznych co da chyba lepszy efekt. Co do kotłowni; od strony zewnętrznej pomieszczenie na widły będzie wielkości tego kibelka z przodu, przestawię ścianki, a kotłownia po odpowienim oddzieleniu razem z pralnią. 8 m2 na piec zbiornik na wodę plus pralka suszarka i jakiś mały regał chyba wystarczy? Co sądzicie?
Sypialnie na górze bo marzy mi się intymność. Taki mały prywatny bałaganik i nikt mi się tam nie zapuszcza. Ciuchy na dół - planuję zrutnię z górnej łazienki. Wypada centralnie nad kotłownio pralnią.

Jeśli chodzi o wykusz to pani architekt też powiedziała, że w przypadku okien balkonowych będę musiała odsuwać stół. Dziwne, nie zamierzam mieć 3 metrowego stołu. Mnie pomysł wydaje się super :-?

Ach zapomniałabym o kominku. Jak on się tam kształtuje? nie chcę mieć kominka w rogu. Chiałam go przesunąć na początek ściany ale według projektu wyszło mi, że na poddaszu komin przypadnie na drzwi jednej z sypielni!!! TV na tej ścianie to ściema. Pooglądamy tylko zimą kiedy buro na dworze.

Może laicko to opisuję, ale świerzynka ze mnie. Wy już dachówki obmyślacie, a ja pomysłów mam kupę a projekt jeszcze w mapkę nie wrysowany. :(

kakusek
30-03-2008, 00:53
VIEVIORA no to dalej se pogadam :)
Jezeli masz poludnie jak ja to rzeczywiscie spizarka lepiej aby byla przy scianie wiatrolapu-zawsze to ciut chlodniej.Moglabys ja tez przeniesc w miejsce wc ale je juz ,,zagospodarowalas,, :D
U mnie kominek dalo sie przeniesc na druga strone sciany bo mam lekko poszezony i wydluzony dom co za tym idzie scianke w salonie.Komin wypada w rogu pokoju na dole i tak samo w narozniku pokoju na poddaszu.faktycznie w oryginale wypada w drzwiach pokoju na gorze wiec albo zrobisz do tego pokoju wejscie gdzie indziej n kosztem tego waskiego pokoiku albo sprubuj go przesunac maksymalnie na srodek a sam wklad kominkowy postawisz nie przed kominem a obok od strony holu.
Ja chce miec sypialnie na dole aby odseparowac sie od dzieci a moj maz na gorze.Efekt taki ze i na dole i na gorze mamy po jednym dodatkowym pokoju.Od przybytku glowa nie boli ale mnie od kilku dni pobolewa zwlaszcza jak mi architekt podal metraz domku po zmianach :o
Nie wiem czym bedziesz ogrzewac dom-gazem?
Z tym odsuwaniem stolu to chyba przesada wystarczy dac go metr dalej od okien.Dla mnie wazne jest tez fukcjonalnosc domku aby nie biegac do ogrodu dookola :)
Tv widze tylko na tej sciance-na domiar dobrego :lol: bede miala tam jeszcze okno (od poludnia) wiec pozostaje zaslanianie okien chociaz szczeze mowiac ja podczas dnia malo co ogladam-co innego maz i dzieci-oni moga miec z tym problem hehehe

Madziorkaa
30-03-2008, 10:28
No to czekam do środy (czwartku) :D Mam nadzieje ze pochwalisz sie swoimi wizualizacjami albo przynajmniej szkicami z rozmieszczeniem sprzetow.
Szkoda ze na naszym forum tak malo osob sie teraz udziela.Pewnie wszyscy ktorzy juz zaczeli budowe siedza teraz na placach bojow i pilnuja majstrow nie majac czasu na pisanidla :)
Odnosnie wykuszu to zobacz sobie jeszcze jak wyglada scinany ale z bocznymi oknami 90 www.jedynak.g.ao.pl -mam nadzieje ze Grzesiu sie nie obrazi ze podaje tutaj jego linka :roll:

no pewnie że sie pochwalę :D , tez nad tym ubolewam że tylko w zasadzie my sie udzielamy a od wczoraj Vieviora bo czasem mam wrażenie że sama ze sobą gadam :wink: .
Widziałam ten wykusz z 90, wyglada fajnie :D , a ty Kakusku myslałaś już nad kuchnią, może masz juz jakieś wstepne wizje :wink: ?

Dzisiaj albo jutro wybieramy się z małżem na działeczkę sprawdzić jak wygląda poziom wody gruntowej (chcemy wykopać dół i spawdzić czy napłynie do niego woda), bo nie ukrywam że bardzo chcielibysmy już zacząć działać i wylać chociaż ławy pod płot , przygotować ziemię do prac budowniczych.

kakusek
30-03-2008, 13:17
Hej
Ja to ostatnio mam wizje ze wogole nie wybuduje tego domku-jakis taki duzy sie mi zrobil i snia mi sie koszmary ze nawet nie bede w stanie SSZ zrobic :(
Moze gdybym juz zaczela to wszystko musialo by isc jakos do przodu a tak dumam i czytam ile to budowa kosztuje.......
A tak poza tym to w kuchni kuchenke chce miec na scianie wiatrolapu aby jak najmniej widac bylo caly balagan garnkowy w salonie.Zlew pod oknem (parapet wyzej zeby nie chlapalo) a na scianie z wykuszem lodowke i piekarnik w slupku,Reszte blatu i jezeli sie uda polwysep od strony wykuszu.
Kuchnia barzdiej nowoczesna.

VIEVIORA
30-03-2008, 14:28
cześć kakusku i Madziorkaa, popiszę z Wami na pewno wiele ciekawego się jeszcze dowiem, choć jak już wspominałam ja w porównaniu z Wami to daleko w polu. Jeśli chodzi o kominek to właśnie chyba tak zrobię jak piszesz, przesunę go na maxa do holu. Ogrzewanie gazowe ale obawiam się, że po moich przeróbkach i pomysłach na ustawienie mebli oraz owiększeniu okien nie będzie w salonie miejsca na kaloyfer zatem jakies dodatkowe ogrzewanie, pewnie podłogówka. Myśle też o wentylacji z reku ale to jak czytałam na forum wydatek rzędu ok 10 tys. i to na początku budowy :cry:
Tak jak piszesz kakusku ja mam też podobne obawy kosztowe. Może jeszcze fundamenty i ściany to jakoś tam ale kiedy pomyślę o dachu i oknach i tych wszystkich pierdołach o których jeszcze nie wiem, że trzeba kupić to głowa robi się ciężka. Później to już łatwiej bo sprzeda się mieszkanie ale na razie gdzieś trzeba mieszkać.
Wczoraj bylliśmy z Primonem (to mój mąż) na naszym polu i sprawdzaliśmy czy ktoś nie podbiera nam prądu :lol: Ale wszystkow porządku. Jeśli nie zapomniałam jak to się robi to wkleję pare zdjątek z pola. Nazywamy je pole za stodołą :D

VIEVIORA
30-03-2008, 15:05
No to wklejam, jak się uda

Działka od strony ulicy, od wejścia
http://images23.fotosik.pl/185/a0307be0da534e4em.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a0307be0da534e4e.html)

http://images25.fotosik.pl/185/d7be8ed9636d5f89m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d7be8ed9636d5f89.html)

Nasza skrzynka prądowa
http://images25.fotosik.pl/185/d472c34005f21046m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d472c34005f21046.html)

A to widok z ulicy przed domem
http://images32.fotosik.pl/197/3a03e952f3cdf2bdm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a03e952f3cdf2bd.html)

renia i arek
30-03-2008, 16:43
Witam wszystkich owych natalowców.
kakusek
Zapewniam, że domek jest super. Czuje się w im przestrzeń, komfortowe rozplanowanie funkcji, a przy tym zachował skromny charakter z zewnątrz. Był też moment, że żaŁowalam powiększenia. Najbardziej przerażają mnie przyszłe koszty ogrzewania, ale uspokoiłam się jak zobaczyłam rachunki znajomych, którzy mają podobny metraż, materiały budowlane identycze, ogrzewanie również. Mąż za to ani przez chwię nie wachał się i uważa, że decyzję podjeliśmy słuszną.

Nie wiem ile wynosi metraż mojego domu, gdyż tego dokładnie nie liczyłam (na szerokości poszerzyłam metr, wchłonęłam podcień na rzecz salonu). Na dole jest chyba ok. 134 m (bez garażu), na górze nie wiem. Nie wliczaj metrów garażu do ogółu, gdyż nie robia tego też zazwyczaj biura projektowe. Garaż jest ogrzewany minimalnie, to pomieszczenie po części gospodarcze. Na górze postawiliśmy ściankę kolankową (do wysokości okien dachowych) i pomieszczenia nabrały kształtu. nawet mozna było tą ś ciankę zrobić wyższą. Dom jest komfortowy, ma wszystko co do szczęścia potrzebne. Nigdy nie zamieniłabym go na inny. Chociaż wcześniej myśli mialam różne. W przyszłości, gdy dzieci ułożą sobie życie zamknę górę i bedę mieszkała tylko na dole, co dodatkowo zmniejszy koszty utrzymania ale to jeszcze odległe czasy. Czas pokaże czy decyzja byla słuszna. Na dzisiaj dom stoi i bardzo cieszy. Modlić się trzeba o zdrowie i siły do jego wykończenia.

Co do schodów czterozabiegowych to mieszczą się nawet w Natalii nie powiększonej. Oczywiście wymiary minimalnie się zmienią, ale gwaratuję, że są wygodne - chodziłam po nich (wydaje mi się iż wygodniejsze niż te sześciozabiegowe, po których tez chodziłam w Jabłonnej) Trep wtedy jest chyba roszkę mniejszy, a pierwszy schodek wychodzi lekko poza ściankę przy której biegną schody. Są takie schody w tej Natalce, której zdjęcia prezentuję na stronie 8 tego forum. Jeżeli będą interesowały Ciebie dokładne wymiary to wówczas zmierzę i podam.

W pokoju w ksztalcie L powstala wnęka, ktorą zaadoptowaliśmy na garderobę - drzwi weszły lekko ścięte rogiem, otwierane do środka na ściankę.

Poddasze mimo wielkości jest przytulne i już na projekcie i wybudowanych oryginalnych Nataliach zaskakuje swoją przestrzennością. Pokoje są przestrzenne, kształtne. W mojej powiększonej wersji wielkość tych dwóch pokoi nad salonem nie zmieniła się (ze względu na powiększenie) w stosunku do orginalnego projektu, powiększyła się łazienka, strych i pokoj w ksztalcie L na długości o metr, czyli w tej wnęce zyskaliśmy metr. Jeden pokoj zostaje też nam wolny, będzie ogrzewany minimalnie, minimalnie ogrzewać bedziemy też strych, którego ściany ocieplamy steropianem 5 lub 10, żeby chłód nie przedostawał sie do pomieszczeń pralni i łazienki. Zawsze masz bowiem możliwość regulacji temperatury pomieszczeń.

Jeśli jeszcze nie budujesz, a wielkość Ciebie przeraża to możesz jeszcze to zmienić, musisz poważnie zastanowić się - decyzja powiększenia to większe koszty budowy i droższe utrzymanie w przyszłości (chociaż z tym drugim to zależy od materiałow, fachowości wykonawcy, temperatury jaką chcesz uzyskac w pmieszczeniu)

kakusek
30-03-2008, 18:12
Wlasnie wróciłam ze spacerku-musze czasem oderwac sie od kompa bo zaczynam wariowac od myslenia :)
ReniaTwoje slowa bardzo podniosly mnie na duchu.Moze u mnie tez jest to tylko chwilowe zwatpienie w sens budowania.Dobrze to ujelas dom jest w srodku naprawde bardzo przestronny a zarazem z zewnatrz wrecz skromny w swojej bryle.Fajnie masz ze przynajmniej maz wspiera cie w decyzjach-moj nadal nie wykazuje zainteresowania budowa :( -pewnie dlatego tez jest mi z tym tak ciezko.
Nie wiem czemu moj projektant upiera sie ze ze schodami ze nic nieda sie zrobic.Niestety moge z nim korespondowac tylko mailowo i ciezko w ten spsob cokolwiek perswadowac.Najbardziej pasowalyby mi schody ze spocznikiem bo przeciez skoro dom bedzie tak duzy to az glupio nie wygospodarowac tam miejsca na pozadne schody.Teraz wyslalam do niego zapytanie ze jezeli zrezygnuje z wc to na to miejsce moze udaloby sie wcisnac schody ze spocznikiem i uklad gory chyba bylby ciut lepszy(w pokoju L wyszlaby szersza garderoba i wieksza lazienka?)
Nie mam sie kogo doradzic szkoda ze zadne z was nie jest architektem bo podeslalabym sowje rzuty w cadzie do wgladu :oops:
Renia w Waszym domku widac przestrzen juz na zdjeciach wiec wyobrazam sobie jak jest w rzeczywistosci.
Ja na dole bez garazu mam 138 m wiec u Was gora tez bedzie podobna (pewnie tez kolo 90 m uzytkowej) tylko inaczej te metry sie rozkladaja bo ja mam powiekszone rowniez pokoje nad salonem.
Ciesze sie ze zagladacie znow do watku.Mam nadzieje ze juz niedlugo znow zdacie relacje z Waszej budowy :) Oczywiscie czekam tez na uwagi innych inwestorow-np teraz mam dylemat gdzie ulokowac prysznic i wanne w gornej lazience aby bylo wygodnie(jakos prysznic mi sie nigdzie nie miesci)

kakusek
30-03-2008, 18:21
W woli wyjasnienia powiekszalam dom ze wzgledu na kotlownie ktora potrzebuje spora gdyz bede ogrzewac weglem(ma teraz 13 metrow) oraz lekko chcialam wydluzyc scianke tv aby kominek z telewizorem byly od siebie troszke oddalone.(nie chcialam rezygnowac z zadaszonego tarasu)Pozostale pomieszczenia w oryginalnej Natalce odpowiadaly mi swoja powierzchnia ale ze wzgedu na te moje dwa wymagania wszystko sie to jakos porozciagalo.
Renia bedziecie miec super szeroki garaz :D tez bym taki chciala ale juz nie bede dalej wariowac :wink:
Hmmmmm moze ja powinnam ju zalozyc dziennik :roll: bo zasmiecam watek swoimi dylematami.... :wink:

Madziorkaa
30-03-2008, 20:14
Vieviora, bardzo ładna działka :D
Kakausku, myslę że powinnaś już załozyć swój dziennik i opisywać w nim przemyslenia, będe twoim wiernym fanem :wink:

A my własnie wrócilismy z działeczki, pogoda była wprost przecudowna 15 stopni, pierwszy raz w tym roku chodzilismy po lesie i po działeczce bez kurtek, niestety woda jeszcze nie opadła, jest na mniej więcej 20cm także musimy poczekać z budową, jezeli taka aura utrzyma się jeszcze przez tydzień powinno wszystko wyschnąć :D .

moni@
30-03-2008, 21:43
Co do okien w wykuszu, obejrzałam fotki i utwierdziłam się w pomyśle. Ja też od tej strony mam południe co da więcej światła a poza tym w Natalii którą budujemy okno środkowe jest chyba dużo szersze od tych bocznych co da chyba lepszy efekt.

Witam,
pisałam już jakiś czas temu o naszych zmiananch dokonanych w Natalce. Jedną z nich było umieszczenie drugiego wyjścia na taras z wykuszu. W związku z tym poszerzyliśmy środkowe okno do 1,8m tak aby umieścić wygodne drzwi dwuskrzydłowe, na bokach będą fixy 0,6m. Ponieważ nie podobają mi się murowane słupki na narożach wykuszu u nas okno tarasowe środkowe będzie łaczyć się bezpośrednio z oknami bocznymi (są takie specjalne słupki konstrukcyjne łaczące okna pod wybranym kątem). Dzięki temu całość będzie wyglądać lżej, delikatniej i zapewni więcej światła. Nad wykuszem likwidujemy ten dodatkowy daszek.

Madziorkaa
30-03-2008, 22:16
Co do okien w wykuszu, obejrzałam fotki i utwierdziłam się w pomyśle. Ja też od tej strony mam południe co da więcej światła a poza tym w Natalii którą budujemy okno środkowe jest chyba dużo szersze od tych bocznych co da chyba lepszy efekt.

Witam,
pisałam już jakiś czas temu o naszych zmiananch dokonanych w Natalce. Jedną z nich było umieszczenie drugiego wyjścia na taras z wykuszu. W związku z tym poszerzyliśmy środkowe okno do 1,8m tak aby umieścić wygodne drzwi dwuskrzydłowe, na bokach będą fixy 0,6m. Ponieważ nie podobają mi się murowane słupki na narożach wykuszu u nas okno tarasowe środkowe będzie łaczyć się bezpośrednio z oknami bocznymi (są takie specjalne słupki konstrukcyjne łaczące okna pod wybranym kątem). Dzięki temu całość będzie wyglądać lżej, delikatniej i zapewni więcej światła. Nad wykuszem likwidujemy ten dodatkowy daszek.

a masz może jakies zdjęcia takich okien, jestem ciekawa jak one wygladają :-?

kakusek
30-03-2008, 23:09
Madziorka podaj mi swojego maila to Ci wysle fotke-nie umiem wklejac zdjec na forum a mam je w ulubionych :oops:
Wlasnie jestem po dlugiej dyskusji z mezem-na sile wciagnelam go w temat budowania-i stweirzdilam ze danie schodow w miejsce wc z biegiem w strone garazu to super pomysl>nie wiem tylko czy da sie je tam wcisnac ale wtedy gora robi mi sie bardzie ustawna,Pamietam ze Renia i Arektez nad tym mysleli ale zal im bylo likwidowac wc(jaka opinie o tej zmianie mial architekt-jest to mozliwe do zrealizowania?Mozna tam dac bieg schodow i jakie musialyby byc?Wtedy na dole moge poszezyc lazienke lub wcisnac tam chyba tez maly osobny kibelek :)

renia i arek
30-03-2008, 23:30
kakusek
Szerokość naszego garażu jest taka jak w projekcie. Metr poszerzenia wszedł tuż za ścianą garażu w części wiatrołapu, korytarza, wykorzystany do przesunięcia schodów (w celu powiększenia dolnej łazienki) i w części sypialnianej na garderobę.

Zamierzamy ogrzewać gazem, ale przygotowaliśmy alternatywnie w kominie dodatkowy kanał i miejsce w pomieszczeniu gospodarczym na inny opał. Nie zamierzamy kupować pompy ciepla, ani rekuperatora. Koszty zbyt duże do oszczędności, obawa przed awaryjnością urządzeń, zbyt duże uzależnienie od energii, konieczność zużycia energii, która też jest droga (nastawiamy się na system oświetlenia energooszczędnego, głównie ledy). Sądzimy, że proste rozwiązania sa najlepsze i niezawodne. Najprawdopodobniej oprzemy się na dobrym piecu kondensacyjnym, w większości ogrzewaniu podłogowym (podłoga z gresu dobrze kumulującego i oddającego ciepło), dodatkowo przygotowujemy instalację pod rozprowadzenie ciepła z kominka, chociaż będziemy ją wykorzystywać okazjonalnie jak będzie się palił. Nie zamierzamy z salonu robić kotłowni.

Postaramy się coś pokazać jak będą tynki i podłogówka, czyli za jakiś miesiąc.

moni@
30-03-2008, 23:35
Co do okien w wykuszu, obejrzałam fotki i utwierdziłam się w pomyśle. Ja też od tej strony mam południe co da więcej światła a poza tym w Natalii którą budujemy okno środkowe jest chyba dużo szersze od tych bocznych co da chyba lepszy efekt.

Witam,
pisałam już jakiś czas temu o naszych zmiananch dokonanych w Natalce. Jedną z nich było umieszczenie drugiego wyjścia na taras z wykuszu. W związku z tym poszerzyliśmy środkowe okno do 1,8m tak aby umieścić wygodne drzwi dwuskrzydłowe, na bokach będą fixy 0,6m. Ponieważ nie podobają mi się murowane słupki na narożach wykuszu u nas okno tarasowe środkowe będzie łaczyć się bezpośrednio z oknami bocznymi (są takie specjalne słupki konstrukcyjne łaczące okna pod wybranym kątem). Dzięki temu całość będzie wyglądać lżej, delikatniej i zapewni więcej światła. Nad wykuszem likwidujemy ten dodatkowy daszek.

a masz może jakies zdjęcia takich okien, jestem ciekawa jak one wygladają :-?

Zobacz projekt Zacisze z pracowni Domowe Klimaty. W tym projekcie zastosowano okna bez murowanych słupków, dodatkowo dach nad wykuszem jest bez tego dodatkowego daszku

kakusek
30-03-2008, 23:49
Renia mi pompa ciepla i inne bajery tez juz dawno przeszly.Nawet z rolet zewnetrznych zrezygnowalam chociaz jezeli po zakonczeniu okaze sie ze mam na nie kase to zaloze.Jedynie z podlogo0wki w czesci salonu kuchni holu i wiatrolapie nie rezygnuje.Mysle jeszcze o solarach(najprostszym zestawie ) aby miec ciepla wode w lecie a nie latac do kotlowni.Pompa ciepla rzeczywiscie jest super ale droga sprawa zwlaszcza ze to wszystko hula na prad no i trzeba by bylo podlogowke robic w calym domku.
A mozesz wyrazic swoja opinie o zmianie miejsca schodow?Uwazasz ze byloby to dobrym posunieciem na korzysc poddasza jezeli nie potzrebuje tegow c na dole?

renia i arek
31-03-2008, 00:01
kakusek
Co do schodów zaczynających się w miejscu WC to był problem, bo bieg musi mieć odpowiednią wysokość, aby wejść pod nim do łazienki, dlatego nie da się ich tak zrobić jak myślisz. spocznik wychodzi za nisko i nie mieszczą się drzwi do łazienki. Rzucilas temat architektowi niech się wypowie autorytatywnie.
Jednak powinnaś już odpuścić sobie temat szchodów (nie warto się denerwować), gdyż te według projektu są też bardzo wygodne i ładnie się prazentują. Gdyby nie nasz wykonawca, który jest super fachowcem to zapewne u nas też byłyby według projektu.
Jutro wieczorem postaram się zwymiarować schody czterozabiegowe w tej Natalii, o której Tobie wcześniej wspomniałam i podać wymiary na forum. Rozumiem Twoje rozterki, gdyż sama analizuję wszystko na kilka sposobów i męczę się myślami i zamęczam przemyśleniami wszystkich, szukając potwierdzenia. Przerobiłam temat szchodów w każdej części domu i uważam, że to miejsce proponowane w Natalii jest najlepsze. Góra naprawdę jest ustawna i ciekawa, miejsca tam bardzo dużo. Nie bój sie tych sześciu zabiegów jeżeli nie wyjdą Ci cztery, gdyż zapewne każdy kto już pobudował Natalię potwierdzi, że są ok.

kakusek
31-03-2008, 00:16
Ok rozumiem ze schody ze spocznikiem w tym miejscu gdzie sa teraz sie nie zmieszcza-rzeczywiscie bieg musi miec odpowiednia wysokosc a juz teraz drzwi do lazienki wchodza tam na styk.Ja teraz rozwazam calkiem inne usytuowanie.Tak jakby odwrocic schody o 90 stopni aby bieg zaczynal sie na przeciw wejscia do pierwszego pokoju(gabinetu) i lecial wzdluz sciany kotlowni (w wc) w strone garazu .Mam tylko problem z zakretem bo najlepiej pasowlalby zakret w strone kotlowni) ale nie wiem jak to wyjdzie na gorze,zaraz chyba naloze sobie oba rzuty i bedzie wszystko jasne(czemu ja tak wolno mysle? :roll: )W druga strone zas niezbyt pasuje bo wyjdzie mi skos zaraz nad glowa po wejsiu z wiatrolapu.
Co do wymiarow to bede wdzieczna-juz podawalam swojemu architektowi |wymiary Waszych schodow i stwierdzil ze sie nie da -moze te drugie bedzie dal rade wpasowac :D

renia i arek
31-03-2008, 00:20
W poniedziałek odebrałem projekt. Spotkałem się z kier-budem i za jego namową zastanawiam się nad przesunięciem schodów i komina w stronę ściany garażu - w ten sposób będę miał większą przestrzeń przy pokojach na dole. W związku z tym kibelek będę musiał umieścić pod schodami i pomiejszyć / przesunąć łazienkę na górze w stronę garażu (a szkoda bo chciałem mieć tam saunę)

Czy ktoś z forumowiczów robił takie manewry ze schodami?

Nie warto zmieniać miejsca schodów, gdyż przestrzeń przy pokojach na dole jest wystarczająca. Przestrzenności dodaje też bieg schodów. Stracisz funkcjonalny kibelek i naprawdę ciekawy układ pomieszczeń na górze. Moje zdanie jest poparte dowodem wybudowanej już Natalki. Po prostu nie rób tego manewru.

renia i arek
31-03-2008, 00:24
kakusek
Przerobilam różne wersje, różne miejsca, stracilam sporo czasu i energii, a naprawdę nie warto. Oryginał schodów jest dość przemyślany, wygodny i efektowny w rzeczywistości. Chodziłam osobiście po nich w Jabłonnej.
Twój ostatni pomysł nie jest zbyt trafny, gdyż psuje uklad góry, a to nie warte jest takich zabiegów. Uwierz mi schody natalkowe są jak na zabiegowe dość wygodne.

Madziorkaa
31-03-2008, 00:40
Madziorka podaj mi swojego maila to Ci wysle fotke-nie umiem wklejac zdjec na forum a mam je w ulubionych :oops:


[email protected]

kakusek
31-03-2008, 00:43
Poprzymierzalam i jednak bedzie ciezko-a juz sie cieszylam ze na gorze powieksze sobie lazienke i ta niby garderobe.Schody skrecajac w lewo zabieralyby cala konkretna wysokosc w lazience a skrecajac w prawo chyba skos bylby widoczny na parterze nad wejsciem z wiatrolapu do holu.Coz trza sobie odpuscic temat schodow i tak mam jeszcze kupe innych problemow wiec o brak zmartwien nie mam sie co obawiac :D
Madziorkaadziennika nie zakladam bo jeszcze dlugo musze czekac na pozwolenie wiec bylby nudny a potem to zobacze chociaz nie jestem osoba systematyczna i moglyby byc w nim niezle luki :wink: No i piora lekkiego to ja nie mam :D

kakusek
31-03-2008, 00:49
Madziorka wlasnie fotke domku o ktorym pisala moni@ chcialam Ci wyslac- tylko zapomnailam nazwy :D
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=792

Madziorkaa
31-03-2008, 09:35
dziękuje za link:),patrząc na niego uświadomiłam sobie że moja siostra ma u siebie w domu takie rozwiązanie :D ale ja jednak wolę tak jak jest w projekcie, tylko zamiast krótkiego okna w wykuszu, chcę wstawić dłuższe balkonowe tak jak w jednym z linków które podałaś wcześniej :wink:

pozdrawiam :D
Magda

aga_bissmyk
31-03-2008, 11:46
To ja jeszcze wtrącę swoje 3 grosze co do tych schodów. Również potwierdzam, że są bardzo wygodne czego również się bardzo obawialiśmy. Mąż był z ich powodu wręcz chory, a teraz przyznaje, że są w porządku. Poniżej podaję link do mojego albumu w którym sa chyba 3 zdjęcia schodów prawie wg oryginalnego projektu. Prawie ponieważ pomieszczenia na parterze są 2.80, a nie 2.75 i musiał mój wykonawca je dodatkowo przeliczać - jednak różnica jest niewielka.
Mam nadzieję, że kakusku coś to pomoże i utwierdzisz się w przekonaniu, że nie ma co kombinować .


http://foto.onet.pl/fy0tq,888cvag8wwmn

aki-aki
03-04-2008, 10:46
Witajcie,

Witam szczególnie serdecznie nowych Natalkowców.
:)

Długo się nie odzywałam, ale wciąż jestem ( a dokładnie wciąży:)

W zeszłym tygodniu dostaliśmy wreszcie WZ (hurrra) i niezwłocznie zaczęliśmy robotę papierkową.

Wczoraj spotkaliśmy się z geodetą, który zrobi nam mapkę oraz z architektem, który wprowadzi zmiany i zrobi adaptację projektu.
W przyszłym tyg. spotykamy się z geologiem.

Jak załatwić sobie prąd na działkę? Mamy wprawdzie jakieś pismo o warunkach przyłączenia z energetyki ale co dalej???

Chyba już czas założyć dziennik.

PS. Za dwa tygodnie przyjdzie na świat nowy członek naszej rodziny. Cała jestem zestrrrrresowana.

Madziorkaa
03-04-2008, 11:35
Witajcie,

Witam szczególnie serdecznie nowych Natalkowców.
:)

Długo się nie odzywałam, ale wciąż jestem ( a dokładnie wciąży:)

W zeszłym tygodniu dostaliśmy wreszcie WZ (hurrra) i niezwłocznie zaczęliśmy robotę papierkową.

Wczoraj spotkaliśmy się z geodetą, który zrobi nam mapkę oraz z architektem, który wprowadzi zmiany i zrobi adaptację projektu.
W przyszłym tyg. spotykamy się z geologiem.

Jak załatwić sobie prąd na działkę? Mamy wprawdzie jakieś pismo o warunkach przyłączenia z energetyki ale co dalej???

Chyba już czas założyć dziennik.

PS. Za dwa tygodnie przyjdzie na świat nowy członek naszej rodziny. Cała jestem zestrrrrresowana.

wow, gratuluje WZ i Natalkowej dzidzi która lada dzień przyjdzie na świat :), co do prądu to po podpisaniu Warunków z energetyki musisz czekac aż prześlą ci umowę przyłączeniową (albo sama możesz ja odebrać w energetyce ), po przesłaniu umowy podpisujesz ją i odsłyłasz :wink: potem idziesz na pocztę zapłacić za przyłączenie, ja płaciłam coś około 1700zł a potem czekasz aż ci podłączą prąd :D , data podłączenia jest napisana w umowie, możesz też starać przyspieszyć tę datę pisząc podanie w energetyce z prośbą o przyspieszenie sprawy :D

Co do dziennika to jestem za :D , spokojnie możesz już zacząć :D

pozdrawiam serdecznie :D
Magda

Madziorkaa
03-04-2008, 11:43
a tak w ogóle, dzisiaj rano po 34 dniach oczekiwania, odebralismy z małżem POZWOLENIE NA BUDOWĘ, HURRRRRRAAAAA :D , także jezeli chcecie przyspieszyć jakąś sprawę w papierologii, to dzwoncie i badźcie upierdliwe to wtedy się uda :D , po raz kolejnym się o tym przekonałam :D

Crayo
03-04-2008, 12:56
W poniedziałek odebrałem projekt. Spotkałem się z kier-budem i za jego namową zastanawiam się nad przesunięciem schodów i komina w stronę ściany garażu - w ten sposób będę miał większą przestrzeń przy pokojach na dole. W związku z tym kibelek będę musiał umieścić pod schodami i pomiejszyć / przesunąć łazienkę na górze w stronę garażu (a szkoda bo chciałem mieć tam saunę)

Czy ktoś z forumowiczów robił takie manewry ze schodami?

Nie warto zmieniać miejsca schodów, gdyż przestrzeń przy pokojach na dole jest wystarczająca. Przestrzenności dodaje też bieg schodów. Stracisz funkcjonalny kibelek i naprawdę ciekawy układ pomieszczeń na górze. Moje zdanie jest poparte dowodem wybudowanej już Natalki. Po prostu nie rób tego manewru.

Widziałem "na żywo" schody w Natalce i jednak uważam, że przestrzeń pomiędzy schodami a pokojami jest zbyt mała - owszem przejście jest wystarczające do normalnego funkcjonowania ale na żywo wydawało mi się przytłaczające.
Dałem do przeprojektowania schody o 1/2 biegu w stronę garażu - kibelek na dole pozostanie (wprawdzie będzie zmniejszony ), zmniejszy się też pomieszczenie gospodarcze, na górze przesuwam łazienkę w stronę pomieszczenia gospodarczego i przesuwam słup do ściany przy schodach(miejsce na saunę też się znajdzie). Jak znajdę chwilę to przeskanuję moje bazgroły na projekcie i zamieszczę na forum.

Madziorkaa
03-04-2008, 13:50
Aki-Aki, przeczytałam u ciebie w dzienniku że likwidujecie słup w kuchnio-jadalni, zaitrygowałas mnie, bo też bym się chetnie zdecydowała na ten krok ale mój architekt stanowczo odradził i powiedział że jest to niemozliwe, co na ten temat sądzi twój architekt, nie odradza ci?, natchnełaś mnie nadzijeją bo jeżeli da sie go zlikwidować to odrazu to robimy :wink:

kakusek
03-04-2008, 18:24
Aki-aki dzieki za maile :D
Moze zaloz jeszcze odnosnik do komentarzy do twojego dziennika?
Madziorkau mnie tez nie am slupa.Gsoc jak zobaczyl oryginalny projekt to od razu stwierdzil ze mozna go usunac wiec nie wiem czemu twoj moiw co innego-zreszta chyba aga bismyk tez go nie robila o ile dobrze pamietam fotki

Madziorkaa
03-04-2008, 19:57
Aki-aki dzieki za maile :D Porod rzezcywiscie masz na dniach-nie znam tego stresu gdyz mialam obie cesarki i denerwowalam sie mniej niz przed pojsciem do dentysty :D
Moze zaloz jeszcze odnosnik do komentarzy do twojego dziennika?
Madziorkau mnie tez nie am slupa.Gsoc jak zobaczyl oryginalny projekt to od razu stwierdzil ze mozna go usunac wiec nie wiem czemu twoj moiw co innego-zreszta chyba aga bismyk tez go nie robila o ile dobrze pamietam fotki

kurcze, ta moja architekt to w ogóle była do niczego, nie dość że rostrzepana to jeszcze o wszystko robiła łaskę, słupa powiedziała że nie wolo usunąć bo musi być w tym miejscu i koniec, teraz wyszło na jaw że poprostu jej się nie chciało :evil:

musze teraz na szybko szukać nowego architekta żeby mi go usunął, tylko jak to zrobic, przeciez mamy już PnB :-?

kakusek
03-04-2008, 21:40
Madziorka jak masz juz ekipe i projektanta to zapytaj czy na etapie budowy on nie moze tego jakos przeliczyc i nie robic slupa-tam chyba leci podciag i moj architekt twierdzil ze nie potrzeba tego slupa bo odleglosc nie jest za duza zwlaszcza ze jeszcze ja np mam scianke w kuchni 225 cm zaslaniajaca spizarke.Moze dlatego ze nie bedziesz miala spizarki i duzy otwor trzeba ten slup wstawic?
Ja z wsporpraca z moim tez jestem lekko zawiedziona bo wlasciwie nic nie doaradza tylko czeka na poprawki i sama mam o wszystkim decydowac a przeciez sie nie znam na budowlance :( Wyoibrazalam sobie to calkiem innaczej ale tez cala wspolpraca jest mailowa wiec ciezko to wszystko idzie

kakusek
03-04-2008, 23:41
Reni i Arkowi udalo sie wygospodarowac w kazdym pokoju garderoby(dzieki poszezeniu domku) a Ci ktorzy buduja wg oryginalu jak maja zamiar zagospodarowac pokoje na poddaszu?Chodzi mi o szafy-czy jest sens tak poprzesuwac drzwi aby po ich otwarciu za nimi zmiescila sie szafa ?Czy szkoda tej przestrzeni i jakos wykorzystac skosy?Ciezko mi ocenic to na podstawie rysunku dlatego bylabym wdzieczna za sugestie osoby ktore juz maja postawione mury i dach :)

aki-aki
04-04-2008, 11:47
Witajcie,
Kakusku, Maadziorko,

Mój arch. powiedział że usunąć słup może nawet budowlaniec, trzeba tylko zrobić wpis do dziennika budowy i inspektor musi tę zmianę wpisać jako nieistotne odstępstwo od projektu. Niestety mój budowlaniec stwierdził, że to zmiania obciązenie stropu i podciąg musi być przeliczony przez konstruktora, z tąd muszę wydać dodatk. 1000 zł.


Co do PnB to myślę że nie ma tu konfliktu. Podobno jeśli masz Pnb to i tak możesz sobie zmieniać w srodku domku co chcesz np. ściany ( to może i słup) i nikt nie powinien się przyczepić.

PS. ja też czekam na drugą ces. ale w odróżnienu do Ciebie Kakusku strasznie się denerwuję. Termin 21.04.
Kurczę, przynajmniej przez miesiąc będę wyłączona z życia. Do kompa nie siądę, bo brzuszek bolał będzie. Łeee

Madziorkaa
04-04-2008, 17:03
Witajcie,
Kakusku, Maadziorko,

Mój arch. powiedział że usunąć słup może nawet budowlaniec, trzeba tylko zrobić wpis do dziennika budowy i inspektor musi tę zmianę wpisać jako nieistotne odstępstwo od projektu. Niestety mój budowlaniec stwierdził, że to zmiania obciązenie stropu i podciąg musi być przeliczony przez konstruktora, z tąd muszę wydać dodatk. 1000 zł.


Co do PnB to myślę że nie ma tu konfliktu. Podobno jeśli masz Pnb to i tak możesz sobie zmieniać w srodku domku co chcesz np. ściany ( to może i słup) i nikt nie powinien się przyczepić.

PS. ja też czekam na drugą ces. ale w odróżnienu do Ciebie Kakusku strasznie się denerwuję. Termin 21.04.
Kurczę, przynajmniej przez miesiąc będę wyłączona z życia. Do kompa nie siądę, bo brzuszek bolał będzie. Łeee

oo no to kamień spadł mi z serca, musze się rozejrzeć za jakimś konstruktorem zeby mi to przeliczył, a czy usunięcie słupa może miec jakiś wpływ na dach lub więźbę ( czy będzie trzeba wprowadzić jakieś zmiany w więźbie) :)?

nie martw sie o ces. będzie dobrze, zobaczysz :wink: , będziemy czekać na ciebie :lol:

pozdrawiam :D
Magda

Madziorkaa
04-04-2008, 17:05
przypomniało mi się cos jeszcze, czy któraś z was ma może kiepskie warunki gruntowe tzn. wysoko stojącą wodę w gruncie i czy w związku z tym zabezpieczaliście jakoś fundamenty?

mamamatinka
06-04-2008, 12:09
u nas dość wysoki stan wód gruntowych - fundamenty mamy wiadomo zamazane tym czarnym lepikiem czy jak tam sie to zwie i ocieplone styrodurem (4 cm tylko) plus zrobiony jest drenaż opaskowy ze studzienką

kakusek
06-04-2008, 22:03
Projektuje sobie teraz gdzie beda szafy w pokojach na poddaszu.Mam problem z tym pokojem nad salonem od frontu domku.Czy uwazacie ze dobrze bedzie wstawic szafe zaraz na lewo(mam lustrzane odbicie)za drzwiami przy wejsciu na scianie oddzielajacej te dwa pokoje?Czy robic taka garderobe jak jest w projekcie lub jeszcze kombinowac z taka jak jest u Reni i Arka?
Moze osoby ktore maja juz wybudowany domek i widza poddasze cos doradza?Jak wy robicie?
W pokoju (14.45 m wgprojektu) szafe zaprojektowalam wlasnie zaraz za drzwiami na scianie oddzielajacej te dwa pokoje.Myslicie ze bedzie to dobrze wygladalo?

mamamatinka
07-04-2008, 09:07
hmm, kakusek, sama nie wiem, tez mam lustrzane odbicie. Ja na razie szaf nie planowałam bo jeszcze dużo czasu upłynie do wykańczania przez nas góry, ale tak wstępnie się nastawiam, że raczej będę robiła szafy pod skosem tym na przeciwko drzwi - szkoda mi trochę prostych ścian na szafy. U nas ten pokój nad kuchnią jest od północy i jest to najciemniejszy pokój więc mam wstępny taki plan, żeby zrobic szafy być może na całą szerokość skosu na przeciw drzwi z takich drzwi żaluzjowych białych lub malowanych na jaśniutki kolor (smietankowy czy coś) wydaje mi sie, że taka biała jasna zabudowa byłaby praktyczna bo zmieściła by dużo - mogłaby mieć część na ubrania i część na różne graty skarby itp. a z drugiej strony nie sprawiała by wrażenia ciężkości. Ale ja w kwestii szaf mało obiektywna jestem bo choc teraz w mieszkaniu mam 2 komandory presuwane i są do mieszkania idealne bo super pojemne to w domu będę walczyc o brak szaf wnękowych przesuwnych. Chciałabym domek tworzyć po prostu powoli w innym nastroju.

kakusek
07-04-2008, 23:43
Mamamatinka dzieki za opinie.Co do koloru frontow to tez chce zrobic jasne-myslalam o kremowych aby zbytnio nie odbijaly sie we wnetrzu i go nie przytlaczaly(widzialam takie wytlaczany i wygladaly niezle-w srodku mialy lustra)Ja wymyslilam te szafy wlasnie na wysokich scianach aby pomiescily wszystkie ubrania moich synow.Wydaje mi sie ze pod skosami bedzie malo miejsca na rzeczy wiszace(a moze sie myle?)tam gdzie jest sciana prosta zrobie drazki na koszule i kilka polek w pionach a tam gdzie skosy albo zabuduje tez szafa (jezeli bedzie sie to dalo jakos przesuwac-otwierac albo zostaawie otwarte polki juz na jakies bibeloty.
Mam z tym dylemat bo tez szkoda mi miejsca w pokoju ale z drugiej strony na tych scianach gdy drzwi beda zaraz rowno z nia zbytnio i tak nic nie ustawie bo mam wrazenie ze przy otwarciu bedzie sie wchodzilo na mebel.
Mozna tez w skosach juz na etapie budowy scianki gipsowo-kartonowej porobic takie wneli :)
Madziorkaa jak tam twoja walka ze zdjeciami?Strasznie zobaczylabym ten atrancyt.A tak wogole masz juz jakas wizje od swojego architekta odnosnie kuchni i wyspy w niej?
Ja tez kombinuje ale bez wywalenia spizarki nie zmiesci sie tam wysepka-za malo miejsca do przejscia po bokach :(

Madziorkaa
08-04-2008, 19:10
Madziorkaa jak tam twoja walka ze zdjeciami?Strasznie zobaczylabym ten atrancyt.A tak wogole masz juz jakas wizje od swojego architekta odnosnie kuchni i wyspy w niej?
Ja tez kombinuje ale bez wywalenia spizarki nie zmiesci sie tam wysepka-za malo miejsca do przejscia po bokach :(

niestety nie chce przejść to zdjęcie, chyba ma za dużą rodzilczość :-? , z architektem nie miałam jeszcze spotkania, w ostatniej chwili zostało przełozone, narazie czekam na wolny termin :wink: a w między czasie przegladam sterty gazet z kuchniami, normalnie mozna zwariować :wink:

Madziorkaa
08-04-2008, 20:43
Kakusku, zdjęcie wysłałam ci na PW , ze też wcześniej nie przyszło mi to do głowy :lol:

kakusek
08-04-2008, 21:33
Madziorkaadoszlo DZIEKI :D Pewnie to zalezy od ujecia ale w tym momencie Twoja ceglasta bardziej mi sie podoba-bede musiala przed ostateczna decyzja obejrzec dach w realu ale przynajmniej wiem na ktore mam zwracac uwage :)
Ja po wybudowaniu bede calkiem siwa bo przeciez to dopiero poczatki a juz tyle rzeczy trzeba zdecydowac :wink:
Przedscianke macie zamiar robic z plyt gipsowo-kartonowych czy moze bedziecie murowac z pustaka?W niektorych projektach widzialam takie rozwiazanie ale w sumie nie wiem czy jest ono lepsze(tansze) i wygodniejsze.

Madziorkaa
09-04-2008, 11:04
Madziorkaadoszlo DZIEKI :D Pewnie to zalezy od ujecia ale w tym momencie Twoja ceglasta bardziej mi sie podoba-bede musiala przed ostateczna decyzja obejrzec dach w realu ale przynajmniej wiem na ktore mam zwracac uwage :)
Ja po wybudowaniu bede calkiem siwa bo przeciez to dopiero poczatki a juz tyle rzeczy trzeba zdecydowac :wink:
Przedscianke macie zamiar robic z plyt gipsowo-kartonowych czy moze bedziecie murowac z pustaka?W niektorych projektach widzialam takie rozwiazanie ale w sumie nie wiem czy jest ono lepsze(tansze) i wygodniejsze.

nam ta ceglasta też bardziej przypadła do gustu, antracyt tez jest niczego sobie ale jednak na żywo bardziej podobało nam się całe zestawienie z ceglastą dachówką Ruppa i przy tym zostaniemy, nawet już zamówiliśmy cały dach :lol: , udało nam się znaleźć firmę która zażyczyła sobie 10 tys mniej od tych poprzednich. No i podali nam adresy domów gdzie robili dachy, cały dzień jeździlismy wybieralismy kolor i rodzaj dachówki stąd mam te zdjęcia, przy zamówieniu dachu pkazałam fotke i powiedziałam że chce mieć dokałdnie taki dach , rynny itp. :lol: . Zdziwiło mnie że oni po obejrzeniu zdjęcia odrazu wiedzieli czyj był to dom :wink:
O przedsciance jeszcze nie mysleliśmy :wink:

kakusek
09-04-2008, 19:51
Na skladzie wiedzieli czyje to dachy? :D Pewnie maja jedyni w okolicy Ruppa hehehehe A tak powaznie to jestem ciekawa ile kosztuja w tym momencie materialy na dach-mozesz zdradzic?Pustakow na razie nie kupuje ale dachowke moze kupie w wakacje i poczeka na dzialce rodzicow do naszej budowy.U mnie trzeba przykryc 350 metrwo ale juz przekonalam meza do dachowki bo przy blasze jest bardzo duzo odpadow.
Pytanie do tych co juz postawili stan surowy-zalewaliscie strop nad wejsciem i zadaszonym tarasem?W moim projekcie jest strop az do slupow ale zastanawiam sie czy nie sa to niepotrrebne koszta?Niby podobno najdrozsze sa te belki dookoła konturu ktore bez wylewania i tak trzeba robic .Sama nie wiem co o tym myslec-rozmawial ktso moze na ten temat z majstrami?

Madziorkaa
09-04-2008, 20:17
Na skladzie wiedzieli czyje to dachy? :D Pewnie maja jedyni w okolicy Ruppa hehehehe A tak powaznie to jestem ciekawa ile kosztuja w tym momencie materialy na dach-mozesz zdradzic?Pustakow na razie nie kupuje ale dachowke moze kupie w wakacje i poczeka na dzialce rodzicow do naszej budowy.U mnie trzeba przykryc 350 metrwo ale juz przekonalam meza do dachowki bo przy blasze jest bardzo duzo odpadow.
Pytanie do tych co juz postawili stan surowy-zalewaliscie strop nad wejsciem i zadaszonym tarasem?W moim projekcie jest strop az do slupow ale zastanawiam sie czy nie sa to niepotrrebne koszta?Niby podobno najdrozsze sa te belki dookoła konturu ktore bez wylewania i tak trzeba robic .Sama nie wiem co o tym myslec-rozmawial ktso moze na ten temat z majstrami?

nie do końca na składzie bo dach zamawiamy w firmie która będzie robiła nam go od podstaw (od więźby po rynny itp.), firma ta robi dachy i na stanie ma dachówki , rynny i wszystkie wykończenia do dachów po okna i inne duperele :wink: , muszę powiedzieć że zaimponowali mi tym ze pamietają swoich klientów i to nie pięciu czy sześciu tylko kilkunastu :lol: .
Za cały dach z deskowaniem (więźba, deski, okna połaciowe, rynny,robocizna, gąsiory, dachówka itd.....) , wszystkie niezbedne materiały do dachu, zapłacimy 86 tyś, bez FV 84 tyś.

Koszt samej dachówki, Rupp ceramika to 10 tyś (w sumie 4000 szt)

kakusek
09-04-2008, 23:10
Niezle zaplacimy za czapeczke dla Natalki :roll: W sumie na taka kwote sie juz od dluzszego czasu przygotowywuje(choc nie pieje z zachwytu :-? ).W Melodii tez ok tyle trzeba wydac na dach a projekty prawie identyczne.
Sama dachowka to rzeczywiscie pikus-drugie tyle trzeba wydac na dodatki.Bede szukala tanich dekarzy-o ile jeszcze tacy sa :D

Madziorkaa
10-04-2008, 09:02
Niezle zaplacimy za czapeczke dla Natalki :roll: W sumie na taka kwote sie juz od dluzszego czasu przygotowywuje(choc nie pieje z zachwytu :-? ).W Melodii tez ok tyle trzeba wydac na dach a projekty prawie identyczne.
Sama dachowka to rzeczywiscie pikus-drugie tyle trzeba wydac na dodatki.Bede szukala tanich dekarzy-o ile jeszcze tacy sa :D

Ja już się pogodziłam z tą ceną, choć nie ukrywam że jak przy pierwszej wycenie powiedzilei mi 97 tyś, to mało z krzesła nie spadłam :wink: , generalnie jesteśmy cali w skowronkach ze udało nam się załatwić za 86 tyś :lol: . Niestety dach w Natalce nie nalezy do tanich :-? .
Termin realizacji mamy na lipiec :lol: .

mamamatinka
11-04-2008, 16:16
kakusek, ja a propos stropu o który pytasz- prawdę mwoiąc nie bardzo cię rozumiem, bo przeciez tam musi być strop. Nad wejściem gankiem jest przecież kawałeczek tego górnego pokoju nad garażem, a nad tylnym tarasem jest pokój górny więc one muszą mieć strop. No chyba, że cię źle zrozumiałam.

My wreszcie wczoraj zaczęlismy isntalacje wod/kan.co. :))))

kakusek
11-04-2008, 19:21
Mamamatinka dobrze zrozumialas.Czyli oryginalny projekt ma tam stropy.Widzialam w kilku innych projektach ze jest tam pustka-strop leci tylko po obwodzie "glownego muru" wiec mozna i tak to zrobic kosztem oczywiscie powerzchni na poddaszu.Ja juz chyba zaczynam fiksowac i na sile szukam oszczednosci :( Nie chce was tu dolowac wiec nie bede sie rozpisywac na ten temat ale jakos ostatnio czarno widze swoja budowe-przynajmniej z tym projektem.
Super ze jestes juz na etapie instalacji-pamietasz o doprowadzeniu rury z doplywem powietzra do kominka z zewnatrz?
Ja na watku Afrodyty wykukalam goscia ktory bedzie robil w wykuszu drzwi balkonowe wiec jak kogos to jeszcze interesuje to sobie tam zajrzyjcie w maju beda fotki z oknami :D

kakusek
11-04-2008, 21:27
Tutaj np to widac (zdj 24) jest to galeria domku Melodia (mam nadzieje ze ma.ska nie bedzie mi miala za zle ).Strop na tarasem nie jest pociagniety do slupa.
Przy okazji osoby ktore sa zaiteresowane duzymi oknami w wykuszu moga zobaczyc jak to wyglada po zmianach w Melodii.|Mi sie podoba z tym ze ja okno srodkowe bede miala na 150 (moze zmniejsze do 130 ).

Madziorkaa
11-04-2008, 21:49
Tutaj np to widac (zdj 24) jest to galeria domku Melodia (mam nadzieje ze ma.ska nie bedzie mi miala za zle ).Strop na tarasem nie jest pociagniety do slupa.
Przy okazji osoby ktore sa zaiteresowane duzymi oknami w wykuszu moga zobaczyc jak to wyglada po zmianach w Melodii.|Mi sie podoba z tym ze ja okno srodkowe bede miala na 150 (moze zmniejsze do 130 ).

Kakusku, nie wstawiłaś linka :wink:

kakusek
11-04-2008, 22:05
Sorki :oops: -tak to jest jak czlowiek ma milion stron pootwieranych hehehhe dobrze ze nie pomylilam watkow :D
http://www.ma.ska.ao.pl/

mamamatinka
14-04-2008, 09:18
o doprowadzeniu powietrza do kominka pamiętam :)))) powoli tworzy się projekt :)) (raczej ja go tworzę). najlepsze jest to, że ise pomyliłam i kazałam panu hydarulikowi zrobić kaloryfer w garderobie - w miejscu gdzie mają byc przesuwne drzwi :))) na szczęście dało się to jeszcze zmienić :)

dobroszka
15-04-2008, 18:14
Witam wszystkich serdecznie :-)

Jestem zupełną nowicjuszką zarówno na tym forum , jak również w kwestii budowy domu. Chcemy z mężem wybudować Natalię z MGProjektu - wybraliśmy ja po przejrzeniu chyba wszystkich domów we wszystkich pracowniach.Dla nas Natalia to jest to :-).
Z wypiekami na twarzy czytałam ostatnio to całe forum i od razu chciałam podziękować za całe mnóstwo praktycznych uwag i wskazówek ,jakie tu wszyscy zostawiacie - już zasypuję męża technicznymi szczegółami.
Jak większość z was nie zostawimy Natalki tak zupełnie bez przeróbek.Chcemy wydłużyć garaż o metr i wchłonąć w obręb domu cały podcień-mam nadzieję , że uda nam się go maksymalnie przeszklić.Myślimy również nad przeniesieniem kominka -i tu moje pytanie.Czy ktoś przeniósł kominek na tej samej ścianie maksymalnie w strone holu wejściowego , tak , żeby był kominkiem narożnym skierowanym na cały,duży salon? CZy ktoś z Was konsultował może taką opcję z architektem? Z góry dziękuję za pomoc.
I jeszcze jedno , czy możecie polecić jakiegoś sensownego architekta do tych wszystkich adaptacji? Interesuje nas Warszawa i okolice - mieszkamy na Żoliborzu , a dzialkę mamy koło Milanówka.
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie

renia i arek
16-04-2008, 22:53
dobroszka

Jestem Czy ktoś przeniósł kominek na tej samej ścianie maksymalnie w strone holu wejściowego , tak , żeby był kominkiem narożnym skierowanym na cały,duży salon? CZy ktoś z Was konsultował może taką opcję z architektem? Z góry dziękuję za pomoc.

witam w gronie
rzuć okiem na projekt, a szczególnie na rzut piętra i sprawdż gdzie wyjdzie wtedy komin.
pozdrawiam i do roboty!

kakusek
16-04-2008, 23:29
Dobroszka ja przesunelam komin tak ze na dole wchodzi on w rog pokoju ktory jest obok salonu a na gorze jest w rogu pokoju w ksztalcie litery L.Sprawdz sobie u siebie na rzutach ile dasz rady maksymalnie go przesunac aby nie wchodzil na gorze w otwor drzwiowy pokoju albo gdzies na srodku holu nie wyladowal :wink: Mimo ze komin w tym momencie mam prawie na srodku sciany tv to sam kominek mam zamiar postawic nie przed a obok komina czyli przesunie sie on jeszcze bardzie w strone holu.Nie wiem jakby to wygladalo z kominkiem naroznym bo mi bardziej podobaja sie kominki "plaskie".Jezeli wolisz narozny to ja chyba wolalabym go zostawic tam gdzie teraz jest.

A teraz pytanie za 100 pkt-KTO Z WAS szczegolnie tych ktorzy sa na etapie wykanczania domku (bo to przewaznie dobija :D ) zaluje ze wybral wlasnie ten projekt?Czy ma ktos odwage sie przyznac ze teraz budowalby dom np z mniejszym metrazem lub z 2 spadowym dachem?
Czy wszyscy nadal jestescie pewni trafnosci wyboru i drugi raz budowalibyscie Natalke?

Sorki ze tak gnebie ale mam problem z mezem ktory nagle zaczal starsznie stekac ze drogi dom chce budowac.Wiem ze jest to sprawa indywidualna zalezna od zasobnosci portfela ale przeczytalam w kilku dziennikach ze nigdy wiecej 4 spadowego dachu (wiadomo koszta ) dlatego Was pytam jak Wy to z perspektywy czasu widziecie?Moze maz ma racje i nie jest jeszcze za pozno aby sie wycofac? :cry:

renia i arek
17-04-2008, 08:42
kakusku
drogi jest to fakt (choć widziałem droższe), ale nie zamienił bym się na żaden inny. Jest po prostu super.

dobroszka
17-04-2008, 14:18
Dzięki wszystkim za odzew. Jeśli mam być szczera , to też wolę kominki płaskie , ale usiłowałam wykombinować coś , żeby maxymalnie odsunąć od siebie tv i kominek - żeby nie było dwóch takich dominantów blisko siebie.Mój mąż wczoraj wpadł na genialną koncepcję projektora , więc tv nie będzie nam już dominować nad pokojem , a dzięki temu pewnie zostawimy kominek na płasko na tej ścianie , pewnie tylko z niewielkim przesunięciem.Oczywiście to wszystko jeszcze odległa przyszłość.Jesteśmy na etapie zbierania papierków.Wczoraj w końcu odebraliśmy warunki zabudowy - po czterech miesiącach.W tym tempie będzie dobrze jak nam się uda zacząć budowę w przyszłym roku.:-(

kakusek
17-04-2008, 22:29
Renia i arek wiem ze sa drozsze :D nawet z jednego zrezygnowalam wlasnie na poczet Natalki bo wydawala mi sie tansza.Chyba postawie wszystko na jedna karte i zaczne jednak ten dom budowac a najwyzej wykonczymy tylko dol (tylko ze dzieci beda musialy miec wspolny pokoj :( )
Nie chce budowac domu dla samego budowania (tak podchodzi do tego moja maz) chce miec dom ktory bedzie mi sie podobal i ktory bedzie przynajmniej w 90% spelnial moje oczekiwania a to jeden z nielicznych projektow (inne sa raczej jeszcze bardziej kosztowne) ktory te walory posiada.
Dobroszkaa gdzie chcecie dac ekran do projektora?Na przeciwna sciane niz kominek?
Mi sie tez projektor podoba ale jak juz bedzie to bedzie na scianie z tv bo obok wykusza mamy jeszcze okno

dobroszka
17-04-2008, 23:09
Kakusek , ponieważ jesteśmy dopiero na dość wczesnym etapie rozplanowywania wnętrza natalii, pomysły zmieniaja się u nas jak w kalejdoskopie :-)
Nie przymierzałam jeszcze super dokładnie projektora do wnętrza , tym bardziej , że wpadliśmy na jeszcze inną koncepcję ustawienia tv i kominka.Myslimy o tym , żeby złamać tę długą ścianę pod kątem , równolegle do tego narożnika przy kuchni.Dzięki temu zostawiamy duży kominek na głównej ścianie , tv ustawiamy na tym załamanym kawałku , dzięki temu tv widoczny z całego pokoju.Jednocześnie zwiększa się przestrzeń przy schodach. Pomysł jest zupełnie świeżutki , ale chyba skłaniałabym się ku niemu .Projektor zostawiam na razie w odwodzie.

kakusek
17-04-2008, 23:18
Nie wiem czy sobie to dobrze wyobrazam ale jezeli tak jak ja mysle to przez zlamanie tej sciany owszem moze uzyskacie wieksza przestrzen przy schodach (holu) ale za to drastycznie zmniejszycie wizualnie salon gdyz ta scianka musi miec tez odpowiednia dlugosc aby tv nie wisalo w powietrzu.Zreszta najlepiej skonsultowac sie z jakims architektem-zawodowcem bo ja w sumie to amatorka jestem :D
Zycze powodzenia w szybkim wystartowaniuz budowa domu marzen :)

dobroszka
17-04-2008, 23:40
Ścianka nie będzie złamana pod kątem prostym tylko ukośnie , większy kąt od 90%,więc pokój się nie zamknie.A poza tym planujemy wciągnąć do środka cały podcień -miejsca będzie odgroma i nie powinno się tego załamania jakoś dotkliwie odczuc.
Ale masz rację , zobaczymy co na to wszystko powie architekt :-).
Grunt to w końcu zacząć tę budowę :-)

mamamatinka
24-04-2008, 19:00
dla natalkowców chwalę się (i poddaje pod ocenę) nasz projekt kominka

http://img214.imageshack.us/img214/9990/1dcf2.png (http://imageshack.us)

prawdopodobnie jeszcze zwęzimy tę pionową wnękę na drewno, żeby cala bryła była węższa. Kominek ma być pomalowany tak jak ściany (na razie moja koncepcja to bardzo jasne kakao), cegiełki beda ręcznie formowane dość jasne takie jak mamy na słupach i kominach. nad kominku mam nadzieję jakiś obraz w sporem jasnej (złamana biel) ramie, a w całym salonie wysokie białe przypodłogowe listwy :))) ech, kiedy wreszcie to zacznie się dziac - to wykończenie samo....
oczywiści ekominek bedzi eu nas na tylnej ścianie salonu (drzwi tylne tarasowe sa przesunięte bo tylny taras jest o połowę zmniejszony na korzyść garderoby)

aga_bissmyk
25-04-2008, 09:59
Witam
Bardzo fajny projekt, ale faktycznie lepiej będzie wyglądać zawężone miejsce na drewienko.
A w jakim programie to robiłaś?
Ja jestem właśnie w trakcie robienia projektu swojego salonu i spróbuję go później wkleić. A po majówce pochwalę się swoimi oknami. No i mam nadzieję, że w końcu to ruszy z kopyta, bo oszaleję - ciągle coś nie po naszej myśli i dlatego sie przeciągnęło.

Pozdrawiam
Aga

mamamatinka
25-04-2008, 10:03
tez mi sie tak wydaje :))) projektu nie robiłam ja osobiście tylko firma kominkowa, w specjalnym programie do projektowania kominków.

danad1
27-04-2008, 22:50
mamamatinka

komonek bardzo ładny, a jaka wycena

mamamatinka
28-04-2008, 09:05
dzięki!!! co do wyceny - wykonanie z doprowadzeniem pow z zewnątrz i rozprowadzeniem do 3 pokoi (tych najbliższych na parterze sypialnia i dwa na górze) 5500 plus cena wkładu, chyba weźmiemy hajduka za 4800 (najtańsza propozycja)

lekzaw
28-04-2008, 13:21
a ja kupiłem spatrhrma bravo w tej samej cenie ,polecam . Projekt bardzo fajny.

lekzaw
28-04-2008, 13:23
a rozprowadzenie z wymuszonym obiegiem czy bez , bo też sie zastanawiam

mamamatinka
28-04-2008, 13:33
u nas bedzie bez, bo to tylko bardzo krótkie kanaliki do sypialni za ścianą i pokoju nad salonem i zaraz obok tez za ścianą.

dobroszka
03-05-2008, 23:30
A ja trochę z innej beczki....
Czy ktoś z Was próbował przerobić w Natalii schody z zabiegowych na takie ze spocznikiem? Mam zamiar pomęczyć o to architekta i ciekawa jestem czy to będzie wymagało dużych zmian w natalkowym wnętrzu..

wobil
04-05-2008, 11:37
witam, wielka prośba poszukuję natalkowicza z w/w województw, prosze o odpowiedź na forum lub prv mail:
[email protected]

franzkru
07-05-2008, 14:09
Hej,
Wiecie może czy buduje ktoś natalke w Krakowie lub okolicach ?

mamamatinka
07-05-2008, 14:18
nie wiem, czy Imielin na Śląsku koło Mysłowic to okolice Krakowa :) ale A4 z Krakowa jedzie się pewnie z godzinkę, więc jakby coś zapraszamy :)

sanowi_
10-05-2008, 22:04
witam, jestem dopiero na etapiewyboru projektu i ten przyciągnął moje wybredne oko :) czy mogę prosić o podanie w przybliżeniu kosztów budowy do stanu surowego zamkniętego?, proszę też o odpowiedź czy jest ktoś z
trójmiasta
pozdrawiam
iwona

mamamatinka
11-05-2008, 13:21
u nas stan surowy zamknięty wyniósł 275 tys. więcej szczegółów w dzienniku - szkody górnicze, duże zbrojenie, ściana bloczek kom 24 cm (przyjedzie izolacja), okna drewniane, dachówka cementowa, w tym robicizna z dachem - 80.000. Tka kwota może się sporo róznic w zaleznośic od przypadku, rejonu itp. ale odaję naszą. Z czego wynika można przeczytac w dzienniku.

franzkru
12-05-2008, 07:51
u nas stan surowy zamknięty wyniósł 275 tys. więcej szczegółów w dzienniku - szkody górnicze, duże zbrojenie, ściana bloczek kom 24 cm (przyjedzie izolacja), okna drewniane, dachówka cementowa, w tym robicizna z dachem - 80.000. Tka kwota może się sporo róznic w zaleznośic od przypadku, rejonu itp. ale odaję naszą. Z czego wynika można przeczytac w dzienniku.

Ile w tym było robocizny ?
Ja mam kosztorys materiałów do SSZ na 140tys wiec zastanawiam sie skad taka kwota u ciebie :)

Madziorkaa
12-05-2008, 09:13
u nas stan surowy zamknięty wyniósł 275 tys. więcej szczegółów w dzienniku - szkody górnicze, duże zbrojenie, ściana bloczek kom 24 cm (przyjedzie izolacja), okna drewniane, dachówka cementowa, w tym robicizna z dachem - 80.000. Tka kwota może się sporo róznic w zaleznośic od przypadku, rejonu itp. ale odaję naszą. Z czego wynika można przeczytac w dzienniku.

Ile w tym było robocizny ?
Ja mam kosztorys materiałów do SSZ na 140tys wiec zastanawiam sie skad taka kwota u ciebie :)

narazie jestem na etapie stanu zero, patrząc na koszty które mnie jeszcze czekają to SSZ wyjdzie u mnie podobnie jak u Mamatinki a nawet trochę więcej :evil: , z tym że u mnie była płyta zamiast fundamentów ze względu na złe warunki geotechniczne.

renia i arek
12-05-2008, 09:19
Witam wszystkich nowych Natalkowiczów.
Trudno będzie obliczyć cenę budynku na dzień dzisiejszy, gdyż ceny materiałów i robocizny zmieniają się. Zawsze trzeba ok 20 procent doliczyć na górkę. Cena będzie różniła się w zależności od rejonu, czasu budowy. My zaczęliśmy równo rok temu i już dzisiaj parę procent należałoby doliczyć do kwoty. Na dzień dzisiejszy (bez działki) wydaliśmy 300 tys. (w tym projekt, adaptacja , przertóbki, budynek lekko powiększony na szerokości o metr z dodatkowym tarasem obok- to też dodatkowe pieniądze, murowany z beton kom 30 cm, ocieplony styropianem 12 cm z zatopioną siatką bez struktury i bez podbitki, dachówka cementowa Bras - konstrukcja nie deskowana z folią, okna pcv, chudziak, główne rury kanalizacyjne na dole, instalacja elektryczna - dość rozbudowana, tynki mineralne, filcowane z agredata bez sufitów- będą podwieszane, na górze ocieplenie wełną knauf - 25 cm jeszcze bez płyt karton - gips - konstrukcja przygotowana , tynki mineralne na górze w pralni, łazience, klatce schodowej), zakupiona glazura do garażu, pralni, gospodarczego, wylany fundament pod płot z opoki na długości 76 metrów, zakupiona opoka na płot, słupki na ogrodzenie pod siatkę).

mamamatinka
12-05-2008, 09:53
franzkru, tak jak pisałam z tych 275 za nasz stan surowy zamknięty 80.000 to robizna za wykonanie przez ekipę stanu sur, otwartego, w tej kwocie oczywiście sa inne robocizny - koparki, geoteta, architekt, no wsio.... skąd akurat taka kwota wynika możesz poczytać w dzienniku bo cieżko to w skrócie opisać.

franzkru
12-05-2008, 10:07
franzkru, tak jak pisałam z tych 275 za nasz stan surowy zamknięty 80.000 to robizna za wykonanie przez ekipę stanu sur, otwartego, w tej kwocie oczywiście sa inne robocizny - koparki, geoteta, architekt, no wsio.... skąd akurat taka kwota wynika możesz poczytać w dzienniku bo cieżko to w skrócie opisać.

Ja mam nadzieje zmiescic sie w 200-210tys za SSZ przy czym sporo będe robił sam (robocizna za wybudowanie SSO - 30tys) wiec mam nadzieje ze sie uda..

mamamatinka
12-05-2008, 11:17
jesli masz 30 tys za robocizne stanu sur otw to juz masz 50 tys oszczędnosci :))))) zazdraszczam :)) u nas sporo kosztowały okna drewnane z drzwiami - 17,5 tys parter plus koszt dachowych, sporo kosztowały kominy systemowe obkładane ręcznie formowaną cegłą, o wiele więcej zbrojenia niż w ogryginalnym projekcie, ławy krzyżowe a więc wiecej betonou szalunków, roboty, drenaż i studnia to tez zawsze koszt, także myślę, że dasz radę :))

franzkru
12-05-2008, 12:34
jesli masz 30 tys za robocizne stanu sur otw to juz masz 50 tys oszczędnosci :))))) zazdraszczam :)) u nas sporo kosztowały okna drewnane z drzwiami - 17,5 tys parter plus koszt dachowych, sporo kosztowały kominy systemowe obkładane ręcznie formowaną cegłą, o wiele więcej zbrojenia niż w ogryginalnym projekcie, ławy krzyżowe a więc wiecej betonou szalunków, roboty, drenaż i studnia to tez zawsze koszt, także myślę, że dasz radę :))

Dziekuje za dobre słowa :)
Musi sie udać bo chciałbym za rok sie przeprowadzić do nowego domu (planuje nie konczyc gory domu jezeli nie starczy pieniedzy lub czasu) :)

drinkpol
12-05-2008, 21:16
witam;))

przedłużyłem w swojej natalce salon o podcień, poszerzyłem również okno tarasowe na 3 częściowe ale nadal mam obawy czy w tym salonie nie będzie ciemno, może dodać okno za wykuszem? proszę poradżcie mi :))

kakusek
12-05-2008, 22:30
drinkpol przde wszystkim jak wzgledem kierunkow swiata masz usytuowany dom?Wg mnie jezeli nie masz podcienia to okno 3 balkonowe da dosc sporo swiatla wewnatrz oraz wykusz ktory przeciez ma boczne okna pod katem.Jezeli nie zrobisz okna obok wykuszu bedziesz mial bardziej ustawny salon.Ja bym zrobila to okno i jak juz domek bedzie stal mozesz ocenic doswietlenie salonu i ewenyualnie pozniej go zamurowac(wiele osob tak robi na swoich budowach).
renia i arekjezeli w tych 300 tys macie to wszytko co wymieniliscie czyli tynki ,ocieplenie itd to uwazam ze wasza kwota jest super :D zwlaszcza ze wcale nie tak troche zwiekszyla sie \wam powierzchnia domu :D
Widze ze ceny rzeczywiscie sporo sie roznia i dlatego musialam na razie wstrzymac sie z dalszymi planami budowalnymi Natalki.
szukam ewenualnej alternatywy chociaz w duchu mam nadzieje ze przekonam meza i jednak ten domek bedziemy stawiac :wink:
Ciesze sie ze watek znow ozyl i moze pokazecie troche nowych fotek aby nacieszyc oko? :)

franzkru
13-05-2008, 07:54
Wlasnie sie zaczalem zastanawiac nad kilkoma rzeczami.

Po pierwsze ogrzewanie..
Czy ktos z was montowal na calym dole ogrzewanie podlogowe ? Jezeli tak to czy sie orientujecie ile mniej wiecej bylo to drozsze niz zwykle.

A po drugie odkurzacz..
Zastanawiam sie nad zamontowaniem odkurzacza centralnego. Cena nie zabija tzn mam dwie wyceny na 5tys zł (z robocizna i materialem), wiec moze.. ?

A po trzecie kolektory sloneczne..
Cena ich tak spadla ze.. zaczyna sie oplacac montowac, tylko czy jest sens (przebrnalem przez kilka watkow na forum o tym i dalej sie zastanawiam). Jeszcze jak by gmina zwracala czesc wlozonych funduszy to bylo by fajnie ale niestety nie u mnie (znajomy ktory mieszka jakis 1km odemnie nalezy do Krakowa i dostanie zwrot..)

Czesc pytan jest raczej retoryczna :)

sanowi_
13-05-2008, 22:53
dziękuję za rozwinięcie wątku, w piątek mam spotkanie w sprawie zakupu projektu:) na 95% kupuję więc będę częstszym gościem na tym forum:)

pozdrawiam
iwona

mamamatinka
14-05-2008, 15:11
frankzkru, co do podłogówki na całym parterze - cenowo to chyba nie az tak wielka różnica (myślę że rzedu 30% na etapie instalacji ale eksploatacja podłogówki tańsza), my mamy wszedzie na parterze oprócz 2 dolnych sypialini bo tam sypialnie mają być a w sypialniach nie chcielismy ze wzzgędu na bezwładność.

instalację do odkurzacza centr. zrobilismy - super oszczednośicową 1 gniazdo na górze, 1 na dole, plus szufelka w kuchni - 900 nas wyniosło. jednostkę kupimy "kiedyś"

panele słoneczne odrzuciłam- dopłat nie ma, pan od. c.o. odradził.

franzkru
15-05-2008, 08:34
frankzkru, co do podłogówki na całym parterze - cenowo to chyba nie az tak wielka różnica (myślę że rzedu 30% na etapie instalacji ale eksploatacja podłogówki tańsza), my mamy wszedzie na parterze oprócz 2 dolnych sypialini bo tam sypialnie mają być a w sypialniach nie chcielismy ze wzzgędu na bezwładność.

instalację do odkurzacza centr. zrobilismy - super oszczednośicową 1 gniazdo na górze, 1 na dole, plus szufelka w kuchni - 900 nas wyniosło. jednostkę kupimy "kiedyś"

panele słoneczne odrzuciłam- dopłat nie ma, pan od. c.o. odradził.

Jeszcze nie robiłem zadnych wycen podlogowki ale skoro mowisz ze jest ona zedu 30% wieksza niz zwyklego to chyba sie zdecyduje. A ze eksploatacja tansza to wiem :)

Natomiast jesli chodzi o OC to mam jedna wycene jak narazie na 1700zl (material + robocizna):
- Parter 3 szt.
- Automatyczna szufla 1 szt.
- Wyrzutnia 1 szt.
- I Piętro 2 szt.
- Lokalizacja jednostki centralnej : kotłownia
wiec chyba narazie zrobie sobie instalacja a pozniej zamontuje jedn centralna.

Tobie wystarczy jedno gniazdko na dole do OC ?

mamamatinka
15-05-2008, 08:51
no to super cenę masz za ten co :))) ja mam nadzieję, że nasz opcj aminimum za parterze wystarczy, kupimy dlugą rurę 11 m a wylot przy jednostce obejmie garaż kotłownię i wiatrolap.

drinkpol
17-05-2008, 08:27
wszyscy już macie takie duże te natalki, a ja dopiero fundamenty kopie :D ale najważniejsze że zaczeło się ,po tej walce z papierzyskami :)




http://foto.onet.pl/5zj3k,komoiwmszckk

dobroszka
17-05-2008, 09:00
wszyscy już macie takie duże te natalki, a ja dopiero fundamenty kopie :D ale najważniejsze że zaczeło się ,po tej walce z papierzyskami :)


Drinkpol , nie narzekaj :))) Ja Ci tych fundamentów bardzo zazdroszczę , bo nasza Natalka zacznie powstawać dopiero w przyszłym roku.Bardzo bym chciała zobaczyć już jakieś natalkowe działania na naszej działce.A na razie sama sobie zaznaczyłam gdzie mniej więcej bedzie stał nasz domek....

Madziorkaa
18-05-2008, 13:42
wszyscy już macie takie duże te natalki, a ja dopiero fundamenty kopie :D ale najważniejsze że zaczeło się ,po tej walce z papierzyskami :)




http://foto.onet.pl/5zj3k,komoiwmszckk

teraz to pójdzie już z górki :wink: , u mnie ledwo co zaczeli a już od kilku dni rosną mury :lol:

kamich
19-05-2008, 15:53
Witam
Mimo że mój pierwszy wpis w tym temacie był na stronie nr. 1, a projekt Natalii mamy od ponad roku, to dopiero teraz znaleźliśmy dość sił i determinacji, aby zmierzyć się z wyzwaniem i wybudować wymarzony dom. Po wielu miesiącach stagnacji, oraz bojach z urzędniczą machiną szczęśliwie dobijamy do brzegu i w najbliższych dniach rozpoczynamy budowę. Planowany termin zakończenia inwestycji to luty 2009 ( stan bez wykończeniówki), a jak dobrze pójdzie to za rok się wprowadzimy.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wiele cennych uwag, bo choć się nie udzielałem, to czytałem ten temat na bieżąco.

franzkru
20-05-2008, 08:53
Witam
Mimo że mój pierwszy wpis w tym temacie był na stronie nr. 1, a projekt Natalii mamy od ponad roku, to dopiero teraz znaleźliśmy dość sił i determinacji, aby zmierzyć się z wyzwaniem i wybudować wymarzony dom. Po wielu miesiącach stagnacji, oraz bojach z urzędniczą machiną szczęśliwie dobijamy do brzegu i w najbliższych dniach rozpoczynamy budowę. Planowany termin zakończenia inwestycji to luty 2009 ( stan bez wykończeniówki), a jak dobrze pójdzie to za rok się wprowadzimy.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wiele cennych uwag, bo choć się nie udzielałem, to czytałem ten temat na bieżąco.

Mam taki sam plan jak ty. Budowę zaczynamy za 2-3tygodnie i mam sie zamiar tam przeprowadzic dokladnie za rok :)
Powodzenia!!!!

dobroszka
23-05-2008, 16:37
Ależ tu cisza nastała :( :( :( , pewnie wszyscy na placach boju , a ja w oczekiwaniu na własną natalię tak czekam na wasze doniesienia... Piszcie i wklejajcie zdjecia , jakie macie postępy w natalkowych pracach...

Crayo
24-05-2008, 18:53
Wczoraj odebrałem PNB... po roku walki z papierami... Od razu dałem dziennik do ostęplowania... Teraz tylko 14 dni, uprawomocnienie i można ruszać. We wtorek podpisuję umowę z kierownikiem budowy i wykonawcą.
Została jeszcze woda (projekt od 1,5 miesiąca czeka na zatwierdzenie) i kredyt (ale to dopiero po uprawomocnieniu). Czyli jak dobrze pójdzie przełom czerwca/lipca zaczynamy.

dobroszka
24-05-2008, 19:07
Gratulacje!!!:) no i powodzenia

wobil
27-05-2008, 09:20
witam mam prośbę o kontakt z osobami które chcą lub juz zainstalowały pompę ciepła w natalce

[email protected]

Madziorkaa
27-05-2008, 14:09
witam mam prośbę o kontakt z osobami które chcą lub juz zainstalowały pompę ciepła w natalce

[email protected]

Witaj, my będziemy instalować PC, w razie pytań pisz do mnie na PW :D , albo w komentarzach w moim dzienniku:)

pozdrawiam
Magda

franzkru
27-05-2008, 15:03
Witaj, my będziemy instalować PC, w razie pytań pisz do mnie na PW :D , albo w komentarzach w moim dzienniku:)

pozdrawiam
Magda

Jesli można spytać. Ile was wyjdzie zamontowanie PC ? I czy wiesz może czy są jakieś dotacje do tego ?

Madziorkaa
27-05-2008, 15:40
Witaj, my będziemy instalować PC, w razie pytań pisz do mnie na PW :D , albo w komentarzach w moim dzienniku:)

pozdrawiam
Magda

Jesli można spytać. Ile was wyjdzie zamontowanie PC ? I czy wiesz może czy są jakieś dotacje do tego ?

cała PC z kolektorem, instalacją podłogówki , pc do ogrzewania wody + cała robocizna wyszło razem 75 tyś (po mojej stronie jest tylko koszt wynajęcia koparki ), co do dotacji do PC, to w wielu gmianch jest dotowana, to samo tyczy sie oczyszczalni i solarów :wink:

franzkru
03-06-2008, 09:11
Jeżeli tylko moja gmina będzie zwracać część funduszy to nie będę się zastanawiał ale cos czuje ze jest tak samo jak w solarami czyli, sie im nie chce.
Dzieki za informacje :)

chcemydom
08-06-2008, 17:06
A co sądzicie o takiej wersji Natalki?
Jest to próba przeróbki domu na działkę z wjazdem od południa.
Czekam na komentarze. :)

http://img516.imageshack.us/img516/1571/11tj7.th.jpg (http://img516.imageshack.us/my.php?image=11tj7.jpg)

http://img516.imageshack.us/img516/9279/12gi8.th.jpg (http://img516.imageshack.us/my.php?image=12gi8.jpg)

kakusek
10-06-2008, 00:24
chcemydom mi sie podoba-fajnie to sobie wymysliles.Wyszla Ci spora kotlownia tez o takiej mysle) oraz fajniutka garderoba obok pokoju.Zastanawiam sie tylko czemu okna dachowe w sypialniach na poddaszu chcesz dac na polncona strone a nie an wschodnia i zachodnia albo je rozstrzelic po jednym z kazdej strony?
Strasznie cicho zrobilo sie na tym watku ostatnio-nikt sie nie chce pochwalic :( :wink:

mamamatinka
11-06-2008, 14:41
skoro tu takie pustki to ja sie witam pourlopowo :)))) my zamist budować przez 2 tygodnie odpoczywialiśmy od wszystkiego.... na Corfu :)))))))))))) cudnie było....
a teraz mamy nadzieję, ruszyć z kopyta :) jutro ma być instalacja gazu do domu, mam nadzieję, że na dniach wejdzie ekipa do ocieplenia poddasza i płyt KG na poddaszu i dalszą wykończeniówkę, zaliczka na kominek musi się dziś wpłacić....
ech, mój ciążowy brzuszek rośnie i bardziej mi teraz w głowie dzidziuś i pewne zmiany w mieszkaniku tak by miał on tam swoje miejsce niż budowa, ale pewnie "Natalka" szybko mnie znowu pochłonie.

kakusek
11-06-2008, 19:04
No super ze zawitalas znow do watku :D Urlopik na pewno wam dobrze zrobil i teraz z werwa bedziesz kontynuowac budowanie :wink: Ja juz za 4 tyg bede mogla spotkac sie z moim projektantem i omowimy szczegoły projektowe.Musze sie dowiedziec czy nie op[lacaloby sie zamontowac wentyalcji mechanicznej i GWC

mamamatinka
12-06-2008, 09:48
ja dziś pierwszy raz po urlopie zawitałam chwilowo na budowę. panowie robili nam przyłącze gazowe z rury do ogrodzenia (czyli jakiś metr).... :)

Madziorkaa
12-06-2008, 20:17
Witajcie:)
mnie tez dawno nie było, prawie od miesiąca siedzę na Mazurach:), wymieniając się z małżem podrózami na budowe;), ale teraz mam internet i będe ze wszystkim na bieząco.
A z nowości to spieszę się pochwalić że dzisiaj mielismy zalany strop:) i schody:) :lol: , zaraz wkleje fotki i uzupełnie swój dzinnik bo trochę jest w nim zaległości:), no i oczywiście poodpisuje na zaległe wiadomości, ale się ich nazbierało :wink:

Kilka dni temu wreszcie doszło do spotkania z projektantką wnetrz, mam nadzieje że wymysli ciś ciekawego :lol: , juz się nie mogę doczekać projektu kuchni :lol:

kakusek
15-06-2008, 22:09
Nie pamietam wiec jeszcze raz zapytam:Kto z Was ma dzialke z wjazdem od polnocnego-zachodu?U mnie poludnie wypada centralnie na rog salonu Natalki czyli po godz 12 bedzie swiecilo na boczna sciane budynku a co za tym idzie w okna wykuszu .Zaczelam sie zastanawiac czy tam sie bedzie dalo wogole wysiedziec i zjesc obiad?Wiem -sa rolety itd ale po to robie wykusz z duzymi oknami aby nacieszyc oczy widokiem ogrodu przy posilku.Moze ktos tez ma tak usytuowany budynek - juz wybudowany dom i wyrazi swoja opinie jak wyglada naswietlenie pomieszczen?

franzkru
16-06-2008, 19:39
Witam :)
Mozecie mi powiedzieć ile placiliscie za wytyczenie budynku w terenie. Geodeta powiedzial mi 700zł (+vat) i sie zastanawiam czy to duzo czy ok ?

Forma
17-06-2008, 22:09
Właśnie dzisiaj geodeta wyznaczył nam dom. Zainkasował 600 zł. Z tego co wiem płaci się od słupka (75 zł). U nas wyszło 8 - trochę mniej ponieważ muslieliśmy zlikwidowac wykusz.

mamamatinka
18-06-2008, 12:38
kakusku, co do naświetlenia pomieszczeń nie pomogę bo nie mam wykuszu i mam troche inaczej usytuowane okna, ale to dość indywidualna spawa, bo ja np. cieszyałabym się każdym dodatkowym promykiem słońca w salonie czy jadalni. Zauwaz, żetych na maksa oświetlonych dni w roku jest tez nie az tak dużo.

franzkru
18-06-2008, 19:46
Właśnie dzisiaj geodeta wyznaczył nam dom. Zainkasował 600 zł. Z tego co wiem płaci się od słupka (75 zł). U nas wyszło 8 - trochę mniej ponieważ muslieliśmy zlikwidowac wykusz.

To w takim razie jestem jeden dzień za tobą bo u mnie wyznaczali dom dzis :)
Humus sciągniety, teraz tylko czekac az ekipa wejdzie i zacznie kopac..

kakusek
18-06-2008, 22:49
Mamamatinka ja tez bardzo lubie jasne pomieszczenia :D Troche martiwlam sie tym skwarem w poludnie przy obiedzie ale w sumie zawsze mozna zjesc obiadek na zadaszonym tarasie :wink:
Dzisiaj napisala do mnie znajoma architekt(pytalam o kilka zmian) i jestem bardzo zadowolona bo wg jej opini dom ktory wybralam (rowniez i Wy :D ) i bedzie zawsze ladny a nie modny dzis :D
Franzku gratuluje rozpoczecia prac. :)

mamamatinka
19-06-2008, 09:10
he, he, tak to z tymi architektami jest, ja mam brata architekta i jakbyś widziała jakie domy on mi proponował to padłabyś... super nowoczesne klocki ze szkła i metalu za jakies 4 miliony :))) z resztą mi się takie domy podobają, ale po prosut nie dla nas, do nas nie pasują, nie mówiąc już o dość "wiejskim" do którego juz w ogóle nie pasują, mój brat architekt nie brał tego pod uwagę :))) i twierdził że chemy wybudowac stodołę :)) (to akurat nie było o Natalce tylko o prostszym domku, nad ktorym mysleliśmy)

kamich
19-06-2008, 23:30
Witajcie
Na naszym placu budowy praca wre aż wióry lecą. Właśnie minął miesiąc od rozpoczęcia prac i muszę przyznać ( pochwalić się ), że ekipa uwija się jak w ukropie. Dzisiaj odebrałem 2 etap tj. ściany parteru, a już jest układany strop. Według majstra w przyszłym tygodniu będą już schody i zaczną się prace na poddaszu.
Co do światła w salonie to też miałem obawy czy aby nie za ciemno (też zlikwidowałem wykusz - w jego miejscu okno), ale wydaje mi się że obawy były bezpodstawne. Okno w kuchni jest naprawdę gigantyczne i razem z oknem w miejscu wykuszu oraz wyjściem na balkon zapewniają dostateczną ilość światła.
Bardzo nas cieszą postępy na budowie - dom nabiera realnych kształtów i coraz bardziej nam się podoba.

chcemydom
22-06-2008, 20:13
Zastanawiam sie tylko czemu okna dachowe w sypialniach na poddaszu chcesz dac na polncona strone a nie an wschodnia i zachodnia albo je rozstrzelic po jednym z kazdej strony?
Raczej zostawię tak jak teraz okna dachowe. :-?
Od zachodu są straszne przeciągi :) a od wschodu sąsiedzi będą mi zaglądać.

Zastanawiam się jeszcze czy garaż który teraz mamy zaprojektowany wystarczy na dwa samochody + ewentualnie jakieś rowery. Samochodziki będą raczej coś a'la kompakty, nie żadne SUV-y :)
Wymiary naszego garażu to:
- szerokośc 570,
- głębokość 590
- szerokość wjazdu do garażu 460.

Co o tym sądzicie?

kakusek
22-06-2008, 21:29
Hmmmmm teraz tak mysle ze mi tez beda zagladac-w kolo same wysokie domy budowane w latach 70 :(
Czytalam kiedys ze wygodny garaz to 6X6 metrwow.Wydaje mi sie ze jezeli masz mozliwosc to mozesz go troche wysunac do przodu i tam miec miejsce na szpargaly(opony zimowe itd) a rowery zawsze mozna powiesic na scianie na specjalnych mocowaniach.Ja wysuwam garaz o 90 cm ale ze wzgledu na chec(mus) poszezenia kotlowni.U nas i tak raczej bedzie tam stalo tylko jedno autko a reszta bedzie zagracona sprzetem ogrodowym(moze w pozniejszym czasie cos drewnianego wybudujemy na te rupiecie).
chcemydom kiedy w ogole macie zamiar wystartowac z budowa i w jakim rejonie bedziecie stawiac Natalke?Kupujecie projekt i robicie adaptacje czy moze rysujecie indywidualny na podstawie Natalki?

kakusek
22-06-2008, 21:34
Sa takie standardowe bramy na 460?wszedzie w projektach jest albo 450 albo 500 i dla wygodniejszego parkowania warto wziasc ta szersza.

franzkru
29-06-2008, 20:21
Z tego co widze temat trochę przygasł więc...
chciałbym się "pochwalić" - jutro wchodzi ekipa i zaczynaja kopać pod fundamenty!!! :)

Crayo
29-06-2008, 22:14
No to startujemy razem :) . U mnie w zeszłym tygodniu zakończyli oczyszczać działkę z drzew i ściągnęli humus. W piątek geodeta tyczył budynek. W następnym tygodniu zaczynają z fundamentami i dodatkowo we wtorek podłączają wodę.

franzkru
30-06-2008, 10:43
No to startujemy razem :) . U mnie w zeszłym tygodniu zakończyli oczyszczać działkę z drzew i ściągnęli humus. W piątek geodeta tyczył budynek. W następnym tygodniu zaczynają z fundamentami i dodatkowo we wtorek podłączają wodę.

To w takim razie powodzenia życzę!!!
Ja dziś wbiłem pierwszą łopatę i.. zaczeło się :D

kakusek
01-07-2008, 20:53
Super-kolejne Natalki rozpoczete :D franzkrujakie masz wymiary salonu?chodzi mi o dlugosc sciany od wykuszu do tarasu i tej z kominkiem i tv.Dawales kominek w rogu salonu czy gdzies go przenosiles?Sorki jezeli juz o tym pisales (cos mi sie wydaje ze masz powiekszony salon kosztem jednego pokoju) ale nie moge znalezc tej wypowiedzi :oops:

franzkru
01-07-2008, 21:51
Super-kolejne Natalki rozpoczete :D franzkrujakie masz wymiary salonu?chodzi mi o dlugosc sciany od wykuszu do tarasu i tej z kominkiem i tv.Dawales kominek w rogu salonu czy gdzies go przenosiles?Sorki jezeli juz o tym pisales (cos mi sie wydaje ze masz powiekszony salon kosztem jednego pokoju) ale nie moge znalezc tej wypowiedzi :oops:

My mamy projekt indywidualny wzorowany na projekcie Natalii.
Tak więc nie ma tam wykuszu. Salon ma długośc 8m i szerokość 5.7m (45.6m2). Kominek jest 2m od rogu salonu. Wyjscie na taras jest na tej samej scianie na ktorej był wykusz. Taras (25m2) jest zadaszony dodatkowym daszkiem który powstał tak jakby z powiększenia daszku z nad wykuszu.
Garaz mamy wsunięty w bryłę domu tzn usuniętą mała łazienkę + kotłownie. Dodatkowo mamy powiększony dom o 2m w prawo i tam będzie zrobiona kotłownia + większa łazienka + garderoba w pokoju narożnym.

kakusek
01-07-2008, 23:18
Super salon Ci wyszedl.Rozumiem ze te 8 metrow to jest na scianie gdzie w oryginale jest wyjscie na podcien tarasowy?czyli chyba dobrze kumam ze zlikwidowaliscie jeden pokoj?ja ciagle kombinuje z tym salonem ale duzo nie da sie wskurac gdy chce sie zostawic 2 pokoje no i nie zrobic domu 250 metrowego :x
Jak tam wrazenia z dzisiejszego kopania fundanmentow?bedziesz je robil z bloczkow?Ja nadal czekam na projekt a potem uderzam po wyceny-oby mnie nie zabily :wink:

franzkru
02-07-2008, 11:30
Super salon Ci wyszedl.Rozumiem ze te 8 metrow to jest na scianie gdzie w oryginale jest wyjscie na podcien tarasowy?czyli chyba dobrze kumam ze zlikwidowaliscie jeden pokoj?ja ciagle kombinuje z tym salonem ale duzo nie da sie wskurac gdy chce sie zostawic 2 pokoje no i nie zrobic domu 250 metrowego :x
Jak tam wrazenia z dzisiejszego kopania fundanmentow?bedziesz je robil z bloczkow?Ja nadal czekam na projekt a potem uderzam po wyceny-oby mnie nie zabily :wink:

Nie pokoje są wszystkie na dole (tzn sztuk dwie). Salon jest powiększony o podcień, który z kolei jest przesunięty na sciane na której był wykusz.

Wrażania z kopania fundamentów ?
Ekipa zaczeła w poniedziałek kopać. Łopatami. Dziś rano zrobili zbrojenie (czekały już 4 gruszki jak to robili) i... zalane :) (Ich prędkośc pracy jest niezła)
Przez to że mamy lekko nierówną działkę i spadek terenu (prawie metr) mam ławę fundamentową na 50cm szeroką i na średnio metr wysoką. Weszło do niej 36m3 betonu. Na to pojdzie ściana fundamentowa, która będzie mieć z jednej strony 30cm wys a z drugiej jakieś 50-60cm. Czyli z bloczków było by ciężko (musieli by łapać poziom na ławie) dodatkowo wyszło by cenowo bardzo podobnie. Na samą ścianę wejdzie jakieś 6-8m3. Więc w sumie koło 42-44m3 betonu (liczyłem jakies 40-41 czyli niewiele się rozjechałem z obliczeniami).

Cezarr
02-07-2008, 12:38
Witam
Ja swoją Natalię rozpoczynam jesienią, także pewnie będę się pojawiał na wątku. Zaczynam już się interesowac tematem fundamentów. W związaku z kredytem chciałbym poznac koszty. Pytanie do Was: ile projekt przewiduje ton stali (fundamenty, wieńce)?. Pewnie fi 12 i fi 6.Dzięki z góry

franzkru
02-07-2008, 13:08
Witam
Ja swoją Natalię rozpoczynam jesienią, także pewnie będę się pojawiał na wątku. Zaczynam już się interesowac tematem fundamentów. W związaku z kredytem chciałbym poznac koszty. Pytanie do Was: ile projekt przewiduje ton stali (fundamenty, wieńce)?. Pewnie fi 12 i fi 6.Dzięki z góry

Fundamenty fi12 - 350mb (poszło wszystko co do sztuki), fi6 - 500mb (zostało jakies 80mb).

Cezarr
02-07-2008, 15:20
A tak w przybliżeniu materiał +wykonanie fundamentów, bloczki, z zasypaniem, izolacją, ociepleniem (bez chudziaka), na jaki koszt się nastawiać?
25 tyś styknie? Ten etap planuję jesienią, reszta od wiosny.

franzkru
02-07-2008, 15:25
A tak w przybliżeniu materiał +wykonanie fundamentów, bloczki, z zasypaniem, izolacją, ociepleniem (bez chudziaka), na jaki koszt się nastawiać?
25 tyś styknie? Ten etap planuję jesienią, reszta od wiosny.

Z robocizną szacuje na 27-31tys zł.
Zostało mi jeszcze ściana fundamentowa (jakieś 6-8m3 B15) + ocieplenie i izolacje. Zapytaj w przyszlym tygodniu to ci powiem czy sie zmiescilem :)

Przy czym weź pod uwagę że ja mam troszke większy budynek. I dodatkowo nierówną działkę (miejscami fundament będzie mieć prawie 1.8m)

kakusek
02-07-2008, 23:00
Franzkru troche mnie Twoj awantarek z mylil co do ilosci pokoi ale teraz juz wszytsko jasne :D Fajnie sobie to pozmieniales ale pewnie tez spora powierzchnia Ci wyszla dlatego ja musze jakos inaczej kombinowac.Cos przeraza mnie budowanie domu powyzej 200 metrow :wink:
Gratuluje udanego wyboru ekipy i obys do konca ich pracy byl zadowolony tak jak po pierwszych dniach :D

franzkru
03-07-2008, 08:41
Franzkru troche mnie Twoj awantarek z mylil co do ilosci pokoi ale teraz juz wszytsko jasne :D Fajnie sobie to pozmieniales ale pewnie tez spora powierzchnia Ci wyszla dlatego ja musze jakos inaczej kombinowac.Cos przeraza mnie budowanie domu powyzej 200 metrow :wink:
Gratuluje udanego wyboru ekipy i obys do konca ich pracy byl zadowolony tak jak po pierwszych dniach :D

Awatarek jest ciut stary tzn robiłem go do jednej z pierwszych wersji projektu. Czyli czas na zmiany. Nowy awatarek wstawiony :)

Po tych wszystkich zmianach powierzchnia zabudowy wyszła nam 288m2 (z tarasem 25m2). Więc troszke więcej niż ma standardowa Natalka.
Ekipa dalej szaleje na budowie!! Robią dziś szalowanie do ścian fundamentowych. Jutro albo w sobote zalewanie.

kakusek
03-07-2008, 09:40
franzkruawantarek pierwsza klasa :D Rosnie nowe pokolenie Natalkowiczow.Moje pociechy sa troszke wieksze i tez dzielnie pomagaja mamie (ciagle rysuja nasz przyszly dom :D )
Szkoda ze nie moge zobaczyc twoich rzutow-moze wykorzystalabym jakies Twoje pomysly przy tworzeniu swojego projektu :wink:

Crayo
03-07-2008, 10:58
Ekipa dalej szaleje na budowie!! Robią dziś szalowanie do ścian fundamentowych. Jutro albo w sobote zalewanie.

No to idziemy "łeb w łeb" jutro u mnie zalewają fundamenty :). Powodzenia !

franzkru
03-07-2008, 13:13
franzkruawantarek pierwsza klasa :D Rosnie nowe pokolenie Natalkowiczow.Moje pociechy sa troszke wieksze i tez dzielnie pomagaja mamie (ciagle rysuja nasz przyszly dom :D )
Szkoda ze nie moge zobaczyc twoich rzutow-moze wykorzystalabym jakies Twoje pomysly przy tworzeniu swojego projektu :wink:

Rosną rosną, moj ma dopiero 10miesięcy.
Daj mi email na priv to zrobie skany i ci podeślę :)

franzkru
03-07-2008, 14:31
Ekipa dalej szaleje na budowie!! Robią dziś szalowanie do ścian fundamentowych. Jutro albo w sobote zalewanie.

No to idziemy "łeb w łeb" jutro u mnie zalewają fundamenty :). Powodzenia !

Daj znać ile ci m3 betonu weszło w ławy.

mamamatinka
04-07-2008, 10:32
o widzę, że to "fundamentalne" kwestie są omawiane :)))
a ja pytanko z innej beczki - do tych bardziej zaawansowanych w etpaie budowy, czy ktoś ma już robioną wewnętrzna installację gazową????? własnie słysze ceny od fachowców za wykonania instalacji gazowej od kurka w ogrodzeniu do kotła w kotłowni (więc u nas to jakies 6 m w ziemi i jakieś może 12 w środku), nie doprowadzamy agzu do kuchni. Jeśli ktoś już mam w domu kocioł gazowy prosze powiedzcie ile płaciliscie za tę instalacje, bo pierwsza oferat fachowca 2800 lekko mnie zabiła.

Crayo
05-07-2008, 14:28
Ekipa dalej szaleje na budowie!! Robią dziś szalowanie do ścian fundamentowych. Jutro albo w sobote zalewanie.

No to idziemy "łeb w łeb" jutro u mnie zalewają fundamenty :). Powodzenia !

Daj znać ile ci m3 betonu weszło w ławy.


Wyszło 24m3 B20.
Wczoraj o 8 rano zalali a dziś o 10 zaczeli impregnowac (jakimś mazidłem Izobud czy jakoś tak) ...troche mnie zastanawia czy czasem nie za szybko... wprawdzie jak rano bylem na budowie to beton wydawał się twardy... mam nadzieję, że wiedzą co robią.

chcemydom
05-07-2008, 19:37
Hmmmmm teraz tak mysle ze mi tez beda zagladac-w kolo same wysokie domy budowane w latach 70 :(
Ja właśnie chciałem tego uniknąć.

chcemydom kiedy w ogole macie zamiar wystartowac z budowa i w jakim rejonie bedziecie stawiac Natalke?
Centrum Polski. Nie wiem kiedy zaczniemy, chciałem fundamenty zalewać jesienią ale dopiero w tym tygodniu akceptujemy projekt a kiedy dopiero pozwolenie będzie...

Kupujecie projekt i robicie adaptacje czy moze rysujecie indywidualny na podstawie Natalki?
Indywidualny. Projekt jest robiony coś a'la Natalka: z zewnątrz podobny ale w środku pomieszczenia pomieszane (rzuty można zobaczyć kilka postów wyżej).

chcemydom
05-07-2008, 19:40
Co do światła w salonie to też miałem obawy czy aby nie za ciemno (też zlikwidowałem wykusz - w jego miejscu okno), ale wydaje mi się że obawy były bezpodstawne. Okno w kuchni jest naprawdę gigantyczne i razem z oknem w miejscu wykuszu oraz wyjściem na balkon zapewniają dostateczną ilość światła.
Z której strony świata macie salon?

Bardzo nas cieszą postępy na budowie - dom nabiera realnych kształtów i coraz bardziej nam się podoba.
Akurat ten etap najbardziej cieszy - z dnia na dzień widać postępy. :)

franzkru
06-07-2008, 21:41
Wyszło 24m3 B20.
Wczoraj o 8 rano zalali a dziś o 10 zaczeli impregnowac (jakimś mazidłem Izobud czy jakoś tak) ...troche mnie zastanawia czy czasem nie za szybko... wprawdzie jak rano bylem na budowie to beton wydawał się twardy... mam nadzieję, że wiedzą co robią.

Raczej nie za szybko. Jezeli sie nic nie wylewa to nic sie nie stanie. U mnie z powodu deszczu była przerwa i dopiero jutro wchodzą kończyć szalunki do ściany fundamentowej i pewnie koło południa będą zalewać.
Powodzenia w dalszych etapach!!!

franzkru
07-07-2008, 09:45
Możecie mi powiedzieć ile mniej wiecej placiliscie za zrobienie kanalizacji przy poziomie 0 ?

franzkru
08-07-2008, 08:32
Fundamenty zalane. Weszło... 47m3 betonu... troche dużo mi się wydaje. Liczyłem na jakieś 40m3 no ale spadek terenu jest znaczny stąd ta róznica.

Chyba musze zacząć prowadzić dziennik budowy :D

Madziorkaa
08-07-2008, 10:39
Fundamenty zalane. Weszło... 47m3 betonu... troche dużo mi się wydaje. Liczyłem na jakieś 40m3 no ale spadek terenu jest znaczny stąd ta róznica.

Chyba musze zacząć prowadzić dziennik budowy :D

myślę że czas najwyzszy :wink: , będziecie mieli fajną pamiątkę :D

franzkru
08-07-2008, 13:37
myślę że czas najwyzszy :wink: , będziecie mieli fajną pamiątkę :D

Musiałbym jedynie nadrobić/opisać to co już jest zrobione.
Czemu nie :D

mamamatinka
08-07-2008, 16:09
nadrabiaj nadrabiaj, bo im dalej w las (w budowę) tym bedzie ciężej nadrobić :))

franzkru
09-07-2008, 08:23
nadrabiaj nadrabiaj, bo im dalej w las (w budowę) tym bedzie ciężej nadrobić :))

Spoko narazie mam 2tygodnie przerwy wiec moze uda mi sie nadrobic zaleglosci :)

Fundamenty zasypane w środku!! yea

drinkpol
10-07-2008, 12:08
witam wszystkich!


zakończyłem właśnie stan 0 w mojej natalce całość na gotowo z chudziakiem i tarasem 4x6m (podcień wchłonięty w salon) wyniosło mnie 40 tys. zł

dużo czy mało ? jak to się ma do waszych cen?

franzkru
10-07-2008, 16:20
witam wszystkich!


zakończyłem właśnie stan 0 w mojej natalce całość na gotowo z chudziakiem i tarasem 4x6m (podcień wchłonięty w salon) wyniosło mnie 40 tys. zł

dużo czy mało ? jak to się ma do waszych cen?

Ja licze na jakies 35tys. Ile w tej twojej cenie to robocizna ?

drinkpol
10-07-2008, 18:13
robocizna 10 tyś. ale trudno mi jest powiedzieć ile dokładnie bo umówiłem z budowlańcem za całość z kominami i dachem włącznie na 52 tyś robocizna
(oni mają swją hurt. budowll. materiał sobie sami przywożą tylko mnie informujom ile czego i za ile)
a teraz przy rozliczeniu 0 chciał zaliczkowo za robotę 10 tyś a materiały b 20 styr. bloczki itp. 30 tyś.

franzkru
12-07-2008, 12:44
Ponawiam pytanie (bo pilne i nie chcialbym poznac orientacyjne ceny u was)

Możecie mi powiedzieć ile mniej wiecej placiliscie za zrobienie kanalizacji przy poziomie 0 ?

Crayo
13-07-2008, 14:08
Możecie mi powiedzieć ile mniej wiecej placiliscie za zrobienie kanalizacji przy poziomie 0 ?

Jeszcze nie placiłem ale jestem umówiony na 1500 z wejściem do studzienki na działce.

franzkru
13-07-2008, 14:15
Jeszcze nie placiłem ale jestem umówiony na 1500 z wejściem do studzienki na działce.

Czyli tak jak mniej wiecej myslalem. Materiały to jakieś 500-600zł a reszta to robocizna więc jako że mam przerwe w budowie to chyba sobie sam to zrobie :)

drinkpol
13-07-2008, 23:04
Jeszcze nie placiłem ale jestem umówiony na 1500 z wejściem do studzienki na działce.

Czyli tak jak mniej wiecej myslalem. Materiały to jakieś 500-600zł a reszta to robocizna więc jako że mam przerwe w budowie to chyba sobie sam to zrobie :)


Mnie materiały wyszły 400 zł zrobiłem to sam z kumplem, prosta sprawa pare rorek na spinki przy murze fundamenyowym przymocować tylko spadki odpowiednie trzeba zrobić a na zewnątrz 160

franzkru
14-07-2008, 07:52
Mnie materiały wyszły 400 zł zrobiłem to sam z kumplem, prosta sprawa pare rorek na spinki przy murze fundamenyowym przymocować tylko spadki odpowiednie trzeba zrobić a na zewnątrz 160

Mam plan kanalizacji wewn budynku wiec nie powinno byc z tym problemu. Powiedz mi czy piony które ida do góry wkuwałeś w fundament ? I jak wypuszczałeś rury np w łazience/kuchni ? Przypinałeś kazdą rure do sciany co 1m + przy kazdym zakonczeniu (pod umywalki itd) ?

I jak wygladalo u ciebie podpięcie wody ? tzn czy zostawia leś jakisz peszel przez ktory pozniej pociagniesz wodę.

Madziorkaa
14-07-2008, 21:00
Ponawiam pytanie (bo pilne i nie chcialbym poznac orientacyjne ceny u was)

Możecie mi powiedzieć ile mniej wiecej placiliscie za zrobienie kanalizacji przy poziomie 0 ?

ja zapłaciłam 1200zł

drinkpol
14-07-2008, 21:06
Mnie materiały wyszły 400 zł zrobiłem to sam z kumplem, prosta sprawa pare rorek na spinki przy murze fundamenyowym przymocować tylko spadki odpowiednie trzeba zrobić a na zewnątrz 160

Mam plan kanalizacji wewn budynku wiec nie powinno byc z tym problemu. Powiedz mi czy piony które ida do góry wkuwałeś w fundament ? I jak wypuszczałeś rury np w łazience/kuchni ? Przypinałeś kazdą rure do sciany co 1m + przy kazdym zakonczeniu (pod umywalki itd) ?

I jak wygladalo u ciebie podpięcie wody ? tzn czy zostawia leś jakisz peszel przez ktory pozniej pociagniesz wodę.

Przed zasypaniem na ściankach fundamentowych zaznaczyłem sprejem linie po kturych puściłem rury pcv z odpowiednim spadkiem ,kolanka i w gure pod wc , umywalki ,nic nie kułem w murze tylko spinki (kułem kangiem otwury w bloczkach bo mi niezostawili szpece jedne) .W garażu chcę kratkę ściekową więc wyjechałem pcvkom na środek podkładając parę bloczków co jakiś czas ku górze a potem kolanko i do pionu .Pozakładałem dekle wszędzie i do zasypania ,po chudziaku wystawają około 50 cm.A i próbę też zrobiłem woda szoruje aż miło :lol:
wody jeszcze nie mam ale mają w tym roku zrobić,puki co zostawiłem 15m rury taka niebieska niepamiętam grubości w budynku wystaje jakiś 1 m powyżej chudziaka.

franzkru
14-07-2008, 22:46
Przed zasypaniem na ściankach fundamentowych zaznaczyłem sprejem linie po kturych puściłem rury pcv z odpowiednim spadkiem ,kolanka i w gure pod wc , umywalki ,nic nie kułem w murze tylko spinki (kułem kangiem otwury w bloczkach bo mi niezostawili szpece jedne) .W garażu chcę kratkę ściekową więc wyjechałem pcvkom na środek podkładając parę bloczków co jakiś czas ku górze a potem kolanko i do pionu .Pozakładałem dekle wszędzie i do zasypania ,po chudziaku wystawają około 50 cm.A i próbę też zrobiłem woda szoruje aż miło :lol:
wody jeszcze nie mam ale mają w tym roku zrobić,puki co zostawiłem 15m rury taka niebieska niepamiętam grubości w budynku wystaje jakiś 1 m powyżej chudziaka.

Powiedz mi jeszcze na jakiej głębokości robiłeś wyjscie kanalizacji na zewn budynku ?

drinkpol
15-07-2008, 14:32
U mnie nie ma kanaliz. więc robię oczyszczalnię , przedstawiciel aqua-max kazał mi wypuścić rorę fi 160 30 cm pod poziom gruntu (tu chodzi o strefę przemarzania itd.) i tak mniej więcej jest 30 - 40 cm .

franzkru
15-07-2008, 22:00
U mnie nie ma kanaliz. więc robię oczyszczalnię , przedstawiciel aqua-max kazał mi wypuścić rorę fi 160 30 cm pod poziom gruntu (tu chodzi o strefę przemarzania itd.) i tak mniej więcej jest 30 - 40 cm .

Miałem na mysli instalacje kanalizacyjna :)
Dzięki za info.

Madziorkaa
21-07-2008, 10:46
zastanawiam się czy jest sens dawać w garażu luksfery tak jak jest to w projekcie czy może zastąpić je oknami żeby było tam jaśniej :-? , co o tym myślicie?, jak robicie lub zrobiliscie u siebie :D ?

mamamatinka
21-07-2008, 11:14
madziorkaa, ja lukserów nie ma (nie znoszę), mamy w garażu okno na ścianie zewnętrznej (nie na tej od strony ganku bo zdaje się że tak jest w projekcie pierwotnym.
a u nas dziś, na rozweselenie wśród masakrycznych prac masakrycznej ekipy wykończeniowej, inna porządna i profesjonalna ekipa zaczeła montaż kominka :))) yohooooo

Madziorkaa
21-07-2008, 12:44
madziorkaa, ja lukserów nie ma (nie znoszę), mamy w garażu okno na ścianie zewnętrznej (nie na tej od strony ganku bo zdaje się że tak jest w projekcie pierwotnym.
a u nas dziś, na rozweselenie wśród masakrycznych prac masakrycznej ekipy wykończeniowej, inna porządna i profesjonalna ekipa zaczeła montaż kominka :))) yohooooo

w projekcie dwa okna garażowe są z luksferów, przyznam że widziałam na żywo Natalkę z takim rozwiązaniem i według mnie niezbyt ładnie to wygladało.

Przed chwilą przewertowałam forum i obejrzałam dom ze zwykłymi oknami w miejscu lukserów (dom Reni ze wczesniejszych postów) , muszę powiedzieć że wyglada naprawdę fajnie, odrazu nie radząc się małża zadzowniłam do producenta okien i te dwa okna zamówiłam normalne, z tym że ponoć to szersze nie będzie się normalnie otwierało, jak to jest u was?

trzymam kciuki za kominek żeby wszystko było solidnie wykonane:).

a u nas dzisiaj przyjechał dekarz i od jutra będą robić więźbę :D

mamamatinka
21-07-2008, 12:53
u nas to jest tak:, że w całym garażu mamy tylko jedno okno szer. 140 a wys. chyab na 70 (wymiary otworu okinnego), także takie podłużne okno na zewnątrznej ścianie garażu dość wysoko osadzone, takie samo jak w dolnej lazience (która jest powiększona o połowę kotłowni)

z resztą na tym zdjęciu (stare jeszcze sprzed ocieplenia) widać właśnie tę ścianę zewnątrzną domu od strony łazienki i garażu (okno z lewej to łazienka, okna z prawej garaż)

http://img169.imageshack.us/img169/2463/lazienkagarazql2.jpg (http://imageshack.us)

Madziorkaa
21-07-2008, 13:09
aaa juz widzę, szkoda że nie pomyśleliśmy wczesniej żeby zmienić wymiar, dzięki mamatinka :D

franzkru
22-07-2008, 08:18
U nas tak wygląda rzut parteru. Jak widać w garażu jest jedno okno + będa chyba okienka w bramie garazowej.
http://lh6.ggpht.com/robert.kesek/SIV605WVJZI/AAAAAAAAB_g/FjIWPfL76gw/s512/rzut-parteru.jpg

jaendrju
23-07-2008, 20:34
Witam
Ludzie dajcie sobie coś na zatrzymanie jeżeli chodzi o zmiany w projekcie.Natalka jest projektem bardzo dobrym,gdzie szczególnie bardzo dobrze został rozwiązany salon.Jeżeli ktoś ze względu na strony świata,czy też wielkość (wymiary) działki musi zmienić wyjście tarasowe na układ boczny to niech szuka innego projektu.Papier wszystko przyjmie,ale Natalka,Melodia,Wierzba II to domy o bryle-przód-tył,a po bokach tuje.Pasuje Wam taras z boku macie Pana Tadeusza,czy też inne jemu projekty podobne.
Sorry,że trochę pojechałem po bandzie,ale można zmienić jakąś pierdołę,ale nie całą architekturę (charakter) budynku
jabol

franzkru
24-07-2008, 09:21
Witam
Ludzie dajcie sobie coś na zatrzymanie jeżeli chodzi o zmiany w projekcie.Natalka jest projektem bardzo dobrym,gdzie szczególnie bardzo dobrze został rozwiązany salon.Jeżeli ktoś ze względu na strony świata,czy też wielkość (wymiary) działki musi zmienić wyjście tarasowe na układ boczny to niech szuka innego projektu.Papier wszystko przyjmie,ale Natalka,Melodia,Wierzba II to domy o bryle-przód-tył,a po bokach tuje.Pasuje Wam taras z boku macie Pana Tadeusza,czy też inne jemu projekty podobne.
Sorry,że trochę pojechałem po bandzie,ale można zmienić jakąś pierdołę,ale nie całą architekturę (charakter) budynku
jabol

Jeżeli masz dzialkę na której ci się mieści budynek z tarasem z tyłu to super, ale weź pod uwagę to że nie każdy ma taką możliwość.
Jesteś architektem że tak sie wypowiadasz? Robiłeś może wizualizacje z tarasem z boku domu ? Jeżeli nie to powstrzymaj się przed swoimi komentarzami bo nie są one poparte jakimikolwiek argumentami. Skoro tobie się to nie podoba to ok ale nie sądź że ktokolwiek weźmie pod uwagę twoją wypowiedź.

Na zatrzymanie proponuje ci Laremid.

Cezarr
24-07-2008, 11:35
Taras na bocznej ścianie Natalii to b dobry pomysł. Kilka dni temu zakupiłem projekt i sam się zastanawiam, czy nie zrobic go z tej strony. W moim przypadku byłby od wschodu, co niewątpliwie ma zalety. Wacham się jeszcze, czy napewno rezygnować z podcienia, aby powiększyc salon. Od wschodu do granicy działki mam jedynie 6m, to chyba jednak za mało by go umieścić z boku domu. Gdybym mógł zajżeć do wybudowanej już Natalii pewnie decyzja byłaby łatwiejsza.
I jeszcze jedno, rozumiem, że wydłużenie garażu o 1m to zmiana, która może zrobic jedynie projektant adaptując projekt do działki(ile mniej więcej może kosztować taka zmiana? (chodzi o pieniądze dla projektanta)

leokadka
26-07-2008, 17:16
Mam prośbę do budujących Natalkę z Porothermu. Otóż, chcielibyśmy zorientować się finansowo co do budowy Natalki, a Mg Projekt sugeruje budowę z Ytonga. Nie wiemy jak dokonać przeliczenia materiału na Porotherm. Czy ktoś z Was byłby tak dobry i podał nam takie przeliczenie materiałowe?

I jeszcze jedno pytanie: jak przedstawia się kosztowo postawienie stanu surowego otwartego bez dachu a z deskowaniem?

Będę bardzo wdzięczna za odp. Pozdrawiam

mamamatinka
29-07-2008, 12:39
co do natalki z bocznym tarasem - zgadzam się, że wprowadzanie zmian większych niż kosmetyczne lub "niemal kosmetyczne" jest ryzykowne, ale sami mamy Natalkę z bocznym (i z tylnym tylko pomniejszonym) tarasem, bo tego wymagał kształt iwielkość działki i jesteśmy z tej zmiany bardzo zadowoleni. Na etapie wyboru projektu naprawdę obejrzeliśmy wiele ale po prostu natalka najbardziej nam spasowała zarówno z zewnątrz jak i w środku.
wspominasz cos o projeckie pan taduesz (znalazłam 2 projekty z różnych biur o takiej nazwie) - no sorry, ale akurat obydwa dla mnie to okropki..
więc jednym słowem - zmiany w granicach rozsądku sa dla ludzi.

Cezarr
29-07-2008, 15:49
W swoim projekcie zamierzam powiększyc salon o metr, pozostawiając mniejszy podcien na tarasie. Jak patrzę na strop w projekcie, to w takiej sytuacji należy chyba zastosowac belki teriva nowa 7,20 m. pytanie do tych z Was co powiększali tars rezygnując z wykuszu-czy stosowaliście dłuższe belki, czy wylewany był dodatkowy podciąg?. W domu w którym mieszkam mam własnie te długie belki terivy i niestety widac kilka lekkich wzdłużnych pęknięć na tynku sufitu. Strop obciążony ścianami działowymi. Tu w natalii chciałbym takiej sytuacji uniknąć.

leokadka
31-07-2008, 07:53
My również powiększamy salon, właściwie chcemy wchłonąć cały podcień. I też jest problem z belkami i ma być ponoć zrobiony podciąg. Jedna z architektek, odmówiła naniesienia tego typu zmian, twierdząć, że to w praktyce wielki problem. Daliśmy papiery do innego architekta i szczerze mówiąc nie wiem jak sobie zamierza z tym poradzić, bo projekt przekazaliśmy mu już kilka miesięcy temu, jednak z powodu innych spraw osobistych nie upominaliśmy się o niego i do dziś - jak się okazało kilka dni temu - nie ma naniesionych zmian. Mało się nie wściekliśmy. W naszym kraju trzeba każdego ponaglać.
Teraz czekamy na decyzję o odrolnieniu (wydzwaniamy do babki codziennie :)) i potem szybciutko występujemy o pnb. Oczywiście architekt, który ma dokonać zmian, również czeka na decyzje o odrolnieniu, w między czasie ma nanieść zmiany. Jak coś będę wiedziała o tym jak sobie poradził, - dam znać :wink:

Cezarr
31-07-2008, 08:12
W tym wątku ktoś powiększał salon w ten sposób, może podzieli się z nami doświadczeniem w tym temacie.

kamich
01-08-2008, 10:03
My również chcieliśmy powiększyć salon o powierzchnię tarasu, jednak osoba, która nam adoptowała projekt wybiła nam to z głowy. Głównym problemem były belki stropowe oraz podciąg, który miał mieć ponad pół metra wysokości.
Zostawiliśmy, więc taras dodatkowo poszerzając go o 2 metry. I jesteśmy z tego teraz bardzo zadowoleni - spokojnie na tarasie będzie można zorganizować przyjęcie dla rodziny lub znajomych.

franzkru
01-08-2008, 10:33
My mamy powiekszony salon o podcien + taras z boku domu i osoba która robiła wyliczenia wytrzymałościowe nie robiła żadnych problemów (rzut parteru jest kilka postów wyżej). Możliwe że ma tutaj wpływ to że strop będziemy mieli żelbetonowy a nie terrivę.

aga_bissmyk
01-08-2008, 10:44
Witam.
My wchłonęliśmy podcień na konto salonu. Nie mieliśmy problemu z podciągami itp. ze względu na to, że od początku rozważaliśmy rezygnację z TERIVY na konto stropu wylewanego (opinie odnośnie pękania sufitów) i architekt musiała przeliczyć nam obciążenia konstrukcyjne więc przy okazji zlikwidowała nam słup na parterze, który w projekcie się pojawia. Takim sposobem mamy równiutki strop na całości. Koszt przeliczenia konstrukcji i powiększenia salonu wyniósł dodatkowo 600 zł, ale było warto.

Pozdrawiam

Madziorkaa
01-08-2008, 13:39
My również chcieliśmy powiększyć salon o powierzchnię tarasu, jednak osoba, która nam adoptowała projekt wybiła nam to z głowy. Głównym problemem były belki stropowe oraz podciąg, który miał mieć ponad pół metra wysokości.
Zostawiliśmy, więc taras dodatkowo poszerzając go o 2 metry. I jesteśmy z tego teraz bardzo zadowoleni - spokojnie na tarasie będzie można zorganizować przyjęcie dla rodziny lub znajomych.

my też nie ruszaliśmy podcienia i zdecydowalismy się powiększyć dodatkowo taras i jesteśmy z tego rozwiązania bardzo zadowoloni :D


http://images6.fotosik.pl/244/74765b7b88e13ecamed.jpg


według projektu taras powinien kończyć się w miejscu cegły (zaraz za filarem)


http://images6.fotosik.pl/244/cedf73607a566d00med.jpg

Cezarr
01-08-2008, 14:07
Ja przedłużam salon o 1 m. Belki stropowe bedą miały 7,20 wzmocnione żebrami rozdzielczymi (podciąg nie jest konieczny). Duży podcień nieco zacienia salon zwłaszcza zimą.Madziorka, czy podnosiłaś ścianę kolankową.?Jak położysz już dachówkę, będzie można obejżeć domek na żywo?

Madziorkaa
01-08-2008, 14:20
Mam prośbę do budujących Natalkę z Porothermu. Otóż, chcielibyśmy zorientować się finansowo co do budowy Natalki, a Mg Projekt sugeruje budowę z Ytonga. Nie wiemy jak dokonać przeliczenia materiału na Porotherm. Czy ktoś z Was byłby tak dobry i podał nam takie przeliczenie materiałowe?

I jeszcze jedno pytanie: jak przedstawia się kosztowo postawienie stanu surowego otwartego bez dachu a z deskowaniem?

Będę bardzo wdzięczna za odp. Pozdrawiam

co do porothermu , jeden z forumowiczów we wcześniejszych postach podał ilości porothermu jakie trzeba kupić do zbudowania Natalki.

Co do przeliczeń to ja ich nie robiłam, inspektor kazał tylko ekipie zeby przy stawianiu ścian trzymali się osi domu.

za robociznę stanu surowego bez dachu zapłaciliśmy 48 tyś, ale cena rózni się w zalezności od regionu, w moim niestety jest drogo ale patrząc na znajomych którzy też się budują to cena ta nie jest wysoka.

Madziorkaa
01-08-2008, 14:26
Ja przedłużam salon o 1 m. Belki stropowe bedą miały 7,20 wzmocnione żebrami rozdzielczymi (podciąg nie jest konieczny). Duży podcień nieco zacienia salon zwłaszcza zimą.Madziorka, czy podnosiłaś ścianę kolankową.?Jak położysz już dachówkę, będzie można obejżeć domek na żywo?

no pewnie że można :D, zapraszam :D , dam znać jak będe miała połozoną już dachówkę :lol: . Ściankę kolankową podniosłam o jednego pustaka:D

drinkpol
01-08-2008, 19:00
Czy kyoś z was myślał żeby zrobić drewniane schody ażurowe zamiast ciężkich betonowych, co o tym sądzicie ?

Crayo
02-08-2008, 22:32
Mam pytanko do osób, które są już po układaniu/ w trakcie układania więźby. Mój kierownik budowy zwrócił uwagę na brak jednego słupa w projekcie - w pomieszeniu nr 16 czyli nad garażem dwie krokwie koszowe/ narożne i belka kalenicowa "wiszą" w powietrzu - aby wzmocnć to miejsce kazał zrobić jakieś "czary mary" ze stropem (chyba podciąg, albo beki terivy) i kazał wykonawcy wstawić w to miejsce słup. A jak to wygląda u was, wzmacnialiście to miejsce?

franzkru
04-08-2008, 08:22
Czy kyoś z was myślał żeby zrobić drewniane schody ażurowe zamiast ciężkich betonowych, co o tym sądzicie ?

Ja się cały czas nad tym zastanawiam. Jedynym "problemem" jest to że chciałem tam (pod schodami) zrobić miejscie na jakis odkuracz itd. Z drugiej strony było by wiecej światła w tym miejscu.

Dzieki jeszcze raz za rady dotyczące kanalizacji - robota trwała 4dni i przynajmniej cos wreszcie mogłem tam sam zrobic :D

leokadka
04-08-2008, 12:03
Lekkie schody ażurowe, może i ładnie wyglądają, ale wg mnie są mniej bezpieczne i stabilne, np. dla dzieci. Poza tym, pod schodami murowanymi można zrobić schowek, a tego nigdy za wiele. Wylewane schody też mogą wyglądać ładnie.

leokadka
04-08-2008, 12:07
Nam jest potrzebne dokładne wyliczenie materiałowe. Mamy jedną działkę na sprzedaż i zamierzamy dogadać się z właścicielem hurtowni materiałów bud. na rozliczenie typu: część kwoty za działkę w gotówce, część w materiałach. Dlatego to dla nas dość ważne. Myślimy o budowaniu z Porothermu i ociepleniu wełną. Może macie dokładne wyliczenia ile poszło materiału do stanu surowego z dachem (bez okien).
Jeśli nie, zastanawia mnie kto może zrobić takie wyliczenie. A potrzebujemy w tej sytuacji dość dokładne. Chodzi nie tylko o materiał na ściany. Może kierownik budowy albo biuro projektowe?

Madziorkaa
04-08-2008, 21:02
Nam jest potrzebne dokładne wyliczenie materiałowe. Mamy jedną działkę na sprzedaż i zamierzamy dogadać się z właścicielem hurtowni materiałów bud. na rozliczenie typu: część kwoty za działkę w gotówce, część w materiałach. Dlatego to dla nas dość ważne. Myślimy o budowaniu z Porothermu i ociepleniu wełną. Może macie dokładne wyliczenia ile poszło materiału do stanu surowego z dachem (bez okien).
Jeśli nie, zastanawia mnie kto może zrobić takie wyliczenie. A potrzebujemy w tej sytuacji dość dokładne. Chodzi nie tylko o materiał na ściany. Może kierownik budowy albo biuro projektowe?

niestety przy sobie nie mam dokładnych wyliczeń ale pod koniec tygodnia będe miała dostęp do swojego kompa także jeżeli ktoś mnie nie uprzedzi to około soboty dam ci znać ile poszło nam porothermu.

Madziorkaa
04-08-2008, 21:20
kilka dni temu inspektor nadzoru dopatrzył się że Natalka ma jakieś błędy w konstrukcji dachu, przez co mieliśmy kilka nieplanowanych zmian. Także uprzedźcie o tym waszych kierbudów.

co do schowka pod schodami to muszę wam powiedzieć że o dziwo nie jest wcale mały, warto pomysleć o jakieś szafce w tym miejscu. My bedziemy mieć coś takiego (drzwi będą przesuwane)


http://images34.fotosik.pl/320/730394a332743cabmed.jpg

leokadka
04-08-2008, 22:10
Madziorka, dzięki wielkie. Jakbyś mogła podać ile ogólnie wyszło Wam materiałów. Wyliczenie materiałowe nie jest dokładne w projekcie.

Co do schowka pod schodami, uważam, że jest genialny. Bardzo mi się podoba, praktyczny i gustowny.

Zajrzałam do Twojego dziennika i widziałam, że masz już rozplanowane wnętrza bardzo szczegółowo. Mam wrażenie, że architekt wnętrz "maczał w tym ręce" :)

Jeśli tak, to mam pytanie jak to wygląda cenowo. Już kiedyś zastanawiałam się nad pomocą projektanta wnętrz, zwłaszcza jeśli chodzi o salon, kuchnię i łazienki.

Madziorkaa
04-08-2008, 22:14
Mam pytanko do osób, które są już po układaniu/ w trakcie układania więźby. Mój kierownik budowy zwrócił uwagę na brak jednego słupa w projekcie - w pomieszeniu nr 16 czyli nad garażem dwie krokwie koszowe/ narożne i belka kalenicowa "wiszą" w powietrzu - aby wzmocnć to miejsce kazał zrobić jakieś "czary mary" ze stropem (chyba podciąg, albo beki terivy) i kazał wykonawcy wstawić w to miejsce słup. A jak to wygląda u was, wzmacnialiście to miejsce?

u mnie też wykrył inspektor jakieś błędy. Co prawda słupa nie kazał stawiać ale wymyslił jakies obejście, kazał cos tam ekipie wylewać i domurowywać.

franzkru
05-08-2008, 07:41
niestety przy sobie nie mam dokładnych wyliczeń ale pod koniec tygodnia będe miała dostęp do swojego kompa także jeżeli ktoś mnie nie uprzedzi to około soboty dam ci znać ile poszło nam porothermu.

Ja również dołączam się do prośby o zestawienie materiałów :)

Cezarr
05-08-2008, 08:10
I ja bym poprosił o takie zestawienie. I przy okazji pytanie do Was- czy konieczne jest zbrojenie ław na drutach fi 16? Dla domów jednorodzinnych chyba wystarczy w zupełności fi 12. Pytam bo zamierzałem takie wykorzystać (zostały z poprzedniej budowy). Przy zmianie szerokości ściany na 24-25 -oczywiscie zmienialiście równiez położenie bloczków? w szer 24 (zamiast 38).Czy się nie mylę?

mamamatinka
05-08-2008, 15:10
co do bloczków fundamentowych - tak zmienialiśmy ich położenie pod ścianę 24 cm, czyli jednymsłowek odchudzilismy nieco fundament, co do prętów nie doradzę bo u nas szkody górniczei i zbrojenie jest przeliczone i gigantyczne...... stal, stal, pręty, zbrojone słupy żelbetowe itp.... na szczeście że ten etap już sporo za nami :)

tomalax
05-08-2008, 17:11
Witam,
jako, ze powoli (bardzo powoli) :) zmierzamy z rodzinka do budowy wlasnego domku - a na 99% bedzie to Natalia, ktora jest praktycznie idealna dla nas - mam pytanie:

Czy jest mozliwe obejrzenie takiego domku w realu?

W dniach 9-31 sierpnia bedziemy w Polsce i chcialibysmy z zona obejrzec taki domek - najlepiej w okolicach: Pruszkowa, Konskich lub Sieradza. ewentualnie w okolicach Karwi, gdzie bedziemy tydzien na wywczasach :)))))

Z gory serdecznie dziekuje za zrozumienie i pomoc.

franzkru
08-08-2008, 08:03
Czy ktoś z was będzie robił ogrzewanie Natalii piecem na eko groszek ? Jeżeli tak to jakie kominy polecacie ? I jaki piec (firma, typ) ?

dzieki z góry
Robert

Madziorkaa
08-08-2008, 21:44
zgodnie z obietnicą podaje wam zestawienie porothermu :D

- Porotherm 25 - 2280 szt
- Porotherm 11,5 - 1200 szt

z tym że podnosiłam swoją Natalke o jednego pustaka :D

leokadka
09-08-2008, 21:32
Dzięki wielkie Madziorka. My też chcemy podnieść ściankę kolankową.

Mam jeszcze pytanie do Agi_Bissmyk i innych, którzy zmieniali strop na wylewany:

Jak znacząco zmienia się ilosć materiałów? Czy jest duża różnica w fundamentach? Czy możecie podać jakieś wyliczenia?

Pozdrawiam, Leokadka

leokadka
09-08-2008, 22:18
Jeszcze wielka prośba do osób, które zmieniały strop na wylewany:

Czy jest taka możliwość abyście podzielili się nr tel. do Waszych kier. bud? Mamy kiepskiego projektanta, chcemy rozliczyć jedną działkę, którą sprzedajemy częściowo w materiałach budowlanych, a nie do końca wciąż wiemy na czym stoimy. Najchętniej zadzwoniłabym do takowego kier. bud. i zapytała o te zmiany. Myślę, że to byłoby najpewniejsze źródło inf.

Będę naprawdę bardzo wdzięczna

wobil
10-08-2008, 09:49
czy ktoś budował Natalkę z porothermu 30, i ile poszło bloczków?

drinkpol
10-08-2008, 10:25
Czy ktoś z was będzie robił ogrzewanie Natalii piecem na eko groszek ? Jeżeli tak to jakie kominy polecacie ? I jaki piec (firma, typ) ?

dzieki z góry
Robert

Cieszę się że mogłem coś pomóc.

Ja będę ogrzewał dom właśnie eko-groszkiem (obecnie najtańsze ogrzewanie)nie wiem jeszcze jaki piec do tego ale powiększyłem kotłownie o ten mały kibelek i zrobiłem dodatkowo drzwi więc dostęp mam bezpośredni zrobiło się dość sporo miejsca tak że można woreczki z eko groszkiem składować .

Co do kominów to ja mam systemowe lejera z wkładem ceramicznym ,jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie szybki montarz ,kupuje się to w całych kompletach ceramika ,okładziny ,rewizje itp.

Madziorkaa
10-08-2008, 11:08
czy ktoś budował Natalkę z porothermu 30, i ile poszło bloczków?

przeszukaj wątek, kilkanaście postów wcześniej jest podana dokładna ilość.

kakusek
10-08-2008, 20:45
Super rosna wasze domki :D Niestety ja jestem zmuszona szukac innego projektu :cry: Maz po obejrzeniu w realu Melodii (blizniaczka Natalki :wink: ) stwierdzil ze owszem dom jest ladny ale ma za drogi dach i kategorycznie nie zgadza sie na budowe domu z 4 spdowym dachem :evil: Cale moje roczne siedzenie i analizowanie rozkladu Natalki poszlo.............Niestety z glownym inwestorem -sponsorem nie wygram wiec teraz pozostaje mi poszukac jakies ciekawej stodolki (pewnie kolkejny rok zejdzie) i cieszyc oczy waszymi budowami bo mam zamiar tutaj do Was nadal zagladac :D

franzkru
11-08-2008, 10:50
Stoje własnie przed dylematem. Robić pełne deskowanie dachu czy nie. Będziemy kryć dachówką i nasz majster odradza pełne deskowanie.
Powiedzcie mi jak to u was wyglądało ??

Dzieki z góry :)

Crayo
11-08-2008, 11:10
Stoje własnie przed dylematem. Robić pełne deskowanie dachu czy nie. Będziemy kryć dachówką i nasz majster odradza pełne deskowanie.
Powiedzcie mi jak to u was wyglądało ??


Dołączam się do pytania - mam ten sam dylemat. Po podliczeniu kosztów wyszło około 7k PLN więcej (płytą OSB 15) - niby to nie jest dużo a zawsze szczelnie...

franzkru
11-08-2008, 14:31
niestety przy sobie nie mam dokładnych wyliczeń ale pod koniec tygodnia będe miała dostęp do swojego kompa także jeżeli ktoś mnie nie uprzedzi to około soboty dam ci znać ile poszło nam porothermu.

Hej,
udało ci się dotrzeć do tego zestawienia ? :)

Cezarr
11-08-2008, 14:49
Wysłany: Pon Sie 11, 2008 10:50 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Stoje własnie przed dylematem. Robić pełne deskowanie dachu czy nie. Będziemy kryć dachówką i nasz majster odradza pełne deskowanie.
Powiedzcie mi jak to u was wyglądało ??

Ja nie deskuję (teraz też mieszkam pod folią i dachówką). Uważam, że najważniejsze jest dobre wykonanie (obróbki kominów okien , co w przypadku deskowania również musi byc dokładnie zrobione) To własnie tam następują najczęściej ewentualne przecieki. Aha i w kalenicach pod gąsiorami radzę dać szeroką taśmę zamiast szczotek- u mnie najpierw były szczotki (bo taniej) potem po roku zostały wymienione na ową taśmę (nie wiem jak to fachowo sie nazywa) i nic się nie dzieje. Dobre membrany dachowe to porządny materiał. Ja im ufam, Ty zrobisz jak chcesz.

drinkpol
11-08-2008, 15:09
Stoje własnie przed dylematem. Robić pełne deskowanie dachu czy nie. Będziemy kryć dachówką i nasz majster odradza pełne deskowanie.
Powiedzcie mi jak to u was wyglądało ??


Dołączam się do pytania - mam ten sam dylemat. Po podliczeniu kosztów wyszło około 7k PLN więcej (płytą OSB 15) - niby to nie jest dużo a zawsze szczelnie...

Zdecydowanie polecam deskowanie ,ja już zdecydowałem właśnie dzisiaj zamówiłem dechy 6,400 zł z inmpre.
Mój majster twierdzi że jest bardziej wyguszony dach i jest sztywniejszy to bardzo ważne

powiedzcie mi ile razy dziennie trzeba lać strop?

leokadka
11-08-2008, 15:30
Franzkru,

Madziorka kilka postów wyżej podała ilośc porothermu.

Kakusek,

wielka szkoda :cry: . My początkowo tez szukaliśmy projektu z dachem dwuspadowym, bo niby dużo tańszy. Jednak żaden projekt nam nie odpowiadał, gdyż zależało nam na rozbudowanym dole, a domy z dachem dwuspadowym nie są rozłożyste (zresztą okropnie wyglądałby taki dom).

Stanęło więc na Natalce, choć wciąż słyszę od męża, że zamiast wybrać realny projekt, uparłam się na drogą w budowie kolumbrynę. Ale z drugiej strony, on sam wie, że duże są potrzeby naszej rodziny, chociażby ze względu na rodziców, a w przyszłości ich zamieszkanie u nas na starość, mamy dwoje dzieci z bardzo dużą różnicą wieku, pracę papierkową, firmę i potrzebujemy dość spory gabinet.

Podejmujemy więc wyzwanie budowy Natalki. Oby się udało.

A Wam życzę wyboru właściwego projektu. I mam nadzieję, że będziesz tutaj zaglądała.

franzkru
11-08-2008, 19:33
Franzkru,

Madziorka kilka postów wyżej podała ilośc porothermu.



Myślałem że coś więcej poda a nie tylko ilość pth :wink:

Cezarr
12-08-2008, 08:28
No właśnie, mnie interesowałaby liczba bloczków betonowych oraz ilość warstw.pozdrawiam

franzkru
12-08-2008, 10:32
No właśnie, mnie interesowałaby liczba bloczków betonowych oraz ilość warstw.pozdrawiam

Ja robiłem fundament lany wiec moge ci podac ile weszlo m3 :)

Madziorkaa
12-08-2008, 10:48
No właśnie, mnie interesowałaby liczba bloczków betonowych oraz ilość warstw.pozdrawiam

u mnie bloczków poszło bardzo dużo bo bede podnosiła teren 0,5m , generalnie bardzo dużo zrobiliśmy zmian w projekcie na etapie budowy, inspektor ciągle coś zmieniał także reszta moich zestawień napewno do niczego wam się nie przyda dlatego podałam tylko ilości porothermu :wink:

Cezarr
12-08-2008, 12:04
Madziorkaa ja także musze podnieść teren, więc zakładam dwie-trzy warstwy bloczków więcej. Jeśli możesz podaj ilośc jaka poszła u Ciebie?Co kładziesz na dach (i czy go deskujesz?)

wobil
12-08-2008, 19:24
witam ponawiam pytanie w sprawie porothermu 30 podawano dane co do 25 tak jak Madziorka ale pragnę zwrócić że jest różnica pomiędzy 25 a 30, mnie interesuje 30 stąd ponawiam pytanie na forum

Madziorkaa
12-08-2008, 21:51
witam ponawiam pytanie w sprawie porothermu 30 podawano dane co do 25 tak jak Madziorka ale pragnę zwrócić że jest różnica pomiędzy 25 a 30, mnie interesuje 30 stąd ponawiam pytanie na forum

przeszukaj wątek bo są też podane ilości porothermu 30 tylko na wcześniejszych stronach.

Madziorkaa
12-08-2008, 22:00
Madziorkaa ja także musze podnieść teren, więc zakładam dwie-trzy warstwy bloczków więcej. Jeśli możesz podaj ilośc jaka poszła u Ciebie?Co kładziesz na dach (i czy go deskujesz?)

samych bloczków poszło 1350 szt z tym że zamiast tradycyjnych fundamentów mam wylaną płytę a na to dopiero poszły bloczki :wink: .

Dach będe miała odeskowany na to papa, dachówka ceramiczna :D

EDIT: wyzej napisałam że bloczków poszło mi bardzo dużo, pomyliłam się, pisałam o bloczkach a myślałam o betonie :wink: , to chyba przez ten upał :wink:

Cezarr
13-08-2008, 08:15
Dzięki. Pamietasz w ilu warstwach masz bloczki betonowe? Rozumiem, że ilość, którą podałaś to juz po dołożeniu kilku warstw.

Madziorkaa
13-08-2008, 09:42
Dzięki. Pamietasz w ilu warstwach masz bloczki betonowe? Rozumiem, że ilość, którą podałaś to juz po dołożeniu kilku warstw.

bloczków mam 5 warstw (z tym że tarasy też murowaliśmy z bloczków, te 1350 szt to całkowita ilość która poszła w budowę domu).

franzkru
14-08-2008, 15:20
Możecie mi powiedzieć ile tak mniej wiecej weszlo wam stempli ? Kupilem 220szt i nie wiem czy wystarczy..

Madziorkaa
14-08-2008, 17:14
Możecie mi powiedzieć ile tak mniej wiecej weszlo wam stempli ? Kupilem 220szt i nie wiem czy wystarczy..

mi poszło ok 320 szt.

sanowi_
18-08-2008, 17:30
cześć,
długo już przyglądam się Natalce i czytam forum, już dawno powinnam kupić projekt ale żeby podjąć tę ostateczną decyzję chcę mieć pewność, że stać mnie na wybudowanie tego domu i stąd moje pytanie ile w przybliżeniu kosztuje wybudowanie Natalki (z podłogami i ścianami zrobionymi do wprowadzenia).

pozdrawiam
iwona

Madziorkaa
18-08-2008, 18:23
cześć,
długo już przyglądam się Natalce i czytam forum, już dawno powinnam kupić projekt ale żeby podjąć tę ostateczną decyzję chcę mieć pewność, że stać mnie na wybudowanie tego domu i stąd moje pytanie ile w przybliżeniu kosztuje wybudowanie Natalki (z podłogami i ścianami zrobionymi do wprowadzenia).

pozdrawiam
iwona

to wszystko zalezy od bardzo wileu czynników takich jak, np: warunki gruntowe, materiał, rodzaj okien (plastikowe czy drewniane), zmiany w projekcie (praktycznie kazdy je robi), rodzaj dachówki, dach z deskowaniem czy z folią , region w jakim dom będzie stawiany (w zależnosci od regionu kształtują się ceny robocizny), rodzaj materiałów wykończeniowych itp, długo by tu wymieniać :wink:. To co drogie w tym projekcie to dach, firmy w okolicach Warszawy, z więźbą , deskowaniem, rynnami itp , za cały kompletny dach od podstaw z dachówką ceramiczną życzą sobie około 86-98 tyś.

franzkru
18-08-2008, 20:48
cześć,
długo już przyglądam się Natalce i czytam forum, już dawno powinnam kupić projekt ale żeby podjąć tę ostateczną decyzję chcę mieć pewność, że stać mnie na wybudowanie tego domu i stąd moje pytanie ile w przybliżeniu kosztuje wybudowanie Natalki (z podłogami i ścianami zrobionymi do wprowadzenia).

pozdrawiam
iwona

to wszystko zalezy od bardzo wileu czynników takich jak, np: warunki gruntowe, materiał, rodzaj okien (plastikowe czy drewniane), zmiany w projekcie (praktycznie kazdy je robi), rodzaj dachówki, dach z deskowaniem czy z folią , region w jakim dom będzie stawiany (w zależnosci od regionu kształtują się ceny robocizny), rodzaj materiałów wykończeniowych itp, długo by tu wymieniać :wink:. To co drogie w tym projekcie to dach, firmy w okolicach Warszawy, z więźbą , deskowaniem, rynnami itp , za cały kompletny dach od podstaw z dachówką ceramiczną życzą sobie około 86-98 tyś.

U mnie stan pod dach (do ściany kolankowej z kominami włącznie) wyniesie jakies 90-95tys. Na podłodze wylany chudziak. Ściany z Pth 25P+W, fundament lany.

sanowi_
18-08-2008, 21:11
wiem, że bardzo dużo czynników ma wpływ na koszt całkowity - mnie interesuje bardziej czy budując po średnich cenach do zamieszkania (tzn ściany, podłogi łazienki kuchnia - bez mebli w pokojach wykładzin i tego typu rzeczy) jestem w stanie zamknąć się np w 450.000

iw

franzkru
19-08-2008, 07:57
wiem, że bardzo dużo czynników ma wpływ na koszt całkowity - mnie interesuje bardziej czy budując po średnich cenach do zamieszkania (tzn ściany, podłogi łazienki kuchnia - bez mebli w pokojach wykładzin i tego typu rzeczy) jestem w stanie zamknąć się np w 450.000

iw

Ja bym się chciał w takiej kwocie zamknąc już z meblami... :)

sanowi_
19-08-2008, 08:05
wiem, że bardzo dużo czynników ma wpływ na koszt całkowity - mnie interesuje bardziej czy budując po średnich cenach do zamieszkania (tzn ściany, podłogi łazienki kuchnia - bez mebli w pokojach wykładzin i tego typu rzeczy) jestem w stanie zamknąć się np w 450.000

iw

Ja bym się chciał w takiej kwocie zamknąc już z meblami... :)

pytanie czy to jest realne :) ale jeżeli tak - to mnie pocieszyłeś.

franzkru
19-08-2008, 09:40
Ja bym się chciał w takiej kwocie zamknąc już z meblami... :)

pytanie czy to jest realne :) ale jeżeli tak - to mnie pocieszyłeś.

Patrząc na to z mojego punktu widzenia. Wybudowanie SSZ chcialbym zakmnąc kwotą 220-230tys. Czyli na pozostałe rzeczy zostanie mi jakies 200tys. Wkładjąc w to sporo pracy własnej myslę że sie uda.

Cezarr
19-08-2008, 10:45
Ja również zakładam 400 tyś, ale buduję dom jako parterowy + jeden wykończony pokój nad garażem (koncepcja nieco pozmieniana). Mam prosbę do budujacych Natalię z BK. Ile poszło bloczków na ściany? Madziorka podała ilość PTH 25 (dzięki). No i jeszcze pytanie do tych z Was, którzy powiększali salon kosztem podcienia nad tarasem, ale mają strop Teriva (jak w oryginale)-chodzi o podparcie słupem dachu w części salonowej, bo nie stanie on wtedy na ścianie konstrukcyjnej

Crayo
19-08-2008, 10:55
wiem, że bardzo dużo czynników ma wpływ na koszt całkowity - mnie interesuje bardziej czy budując po średnich cenach do zamieszkania (tzn ściany, podłogi łazienki kuchnia - bez mebli w pokojach wykładzin i tego typu rzeczy) jestem w stanie zamknąć się np w 450.000

iw

U mnie stan surowy zamknięty wyniesie około 250 - 260 tyś. Musisz doliczyć jeszcze raz tyle aby móc spokojnie się wprowadzić.

mamamatinka
19-08-2008, 15:26
u nas stan surowy zamknięty wyniósł 250 tys., mam na natalke zrobiony kosztorys dla do stanu deweloperskiego (czyli np. z podłogami wszedzie i malowaniem), kosztorys ten zakłada 480.000 ale byłrobiony na 1 kwartał 2007, mniej więcej porównuje sobie realizację z kosztorysem i wychodzi na to, że tam gdzi eudaj enam się zaoszczędzić na materiałach, kosztorys mocno niedoszacowuje robocizny (bo te ceny znacznie wzrosły). Myślę, że rozsądnie byłoby przyjąć że realną kwotą jest co najmniej 400.000. To wychodzi 2500 za metr kwadratowy użytkowej powierzchni (nie pamiętam już w sumie ile natalka ma dokładnie) a przeciez de fakto budujemy powierzchnie netto nie uzytkową. A więc wg mnie te 400 to minimum. ja liczę u nas na Śląsku, że do wprowadzenia a więc minimum wyposażenia ale jednak dół z podłogami, wszedzie drzwi, kuchnia, 2 dolne łazienki to tak z 450 nas kopnie jak nic albo raczej więcej (w tym: wiecej zbrojenia i stali bo szkody górnicze, na dachy cementowa dachówka braasa (kupiona po niewyobrażalnej cenie 16 zł za metr :))), okna drewniane dość drogie, brama garaż. droga, ociepelenie styropianem i tynk silikonowy, robicizna raczej z droższych(nie mamy czasu na pracę włąsna w szerszym zakresie), kocioł kondensacyjny, kominy leiere systemowe, no i pewnie jeszcze 1000 szczegółów mających wpływ na koszt całkowity). Mam nadzieję, ze da wam to jako takie rozeznanie.

sanowi_
19-08-2008, 17:22
jasne, że dało :) utwierdziło w przekonaniu, że to ten projekt i ten dom jutro jestem umówiona ze znajomym architektem aby pomógł mi w decyzji po której stronie działki stawiać dom i którą wersję (myślę tu o garażu) no i pozostaje zakup projektu

drinkpol
19-08-2008, 21:48
moja natalka stan pod dach 120 tyś.

przed rospoczęciem budowy trzeba liczyć się z kosztami samego projektu , adaptacji,projekty przyłączy wody prądu,mapki,wjazdy geodeci itp. ja na to wydałem jakieś 15tyś

dziś zaczołem rozglądać się za daszkiem ,byłem w 1 hurtowni i pytałem jaka różnica w cenie blacha a dachówka i okazało się że na ten czas tańsza jest dachówka :o jestem w szoku, bo byłem święcie przekonany że jest odwrotnie :lol:

więc tak, dachówka roben średzka falista czarno brązowa+te wszystkie dodatki typu gąsiory 4,3, taśmy, okna dachowe 9 szt uchylno obrt. roto (wolał bym velux ale są o 400zł droższe) rynny metalowe ruuki, jednym słowem wszystko na dach kwota 32 tyś a z blachą 34 tyś oczywiście bez wywiązki

jak to się ma do waszych cen i czy te połaciówki roto to jakaś dobra firma bo pan w hurtowni tak zachwalał :lol:

mamamatinka
20-08-2008, 09:49
ja mam połaciówki veluxy - na allegro kupowane w bardzo dobrej cenie, aż ze Szczecina na Śląsk jechały :)))

franzkru
20-08-2008, 10:40
mi poszło ok 320 szt.

Własnie dokupiłem drugą partię stempli i w sumie mam ich... 370szt... niezle :)
Dobrze że cena przystepna bo po 6.5zł/szt za 3m stemple.

Później mam nadzieje je komuś oddac po min 4zł szt. więc coś się z tego zwróci.

drinkpol
20-08-2008, 14:37
ja mam połaciówki veluxy - na allegro kupowane w bardzo dobrej cenie, aż ze Szczecina na Śląsk jechały :)))


mamamatinka masz bardzo ładny dom ,zaraz widać że ekipa górali zgrana i doświadczona :lol:


bardzo ładnie się prezentuje ta cegiełka na stopie i kominach, cegła ręcznie formowana , to się fuguje czy na zaprawę i jaki koszt 1 szt. robocizna jak za klinkier ?

okno roto dachowe uchylno obrt. 1130 zł
takie samo veluxa 1400 ile płciłaś za swoje na alegro ?

dobroszka
20-08-2008, 20:12
My tak jak Kakusek mieliśmy zamiar budować Natalię , ale udało mi się znaleźć wymarzoną parterówkę i z Natalią się pożegnaliśmy.Nie bez żalu bo to fajny domek i wszystko już w środku poustawiałam sobie :)
Klamka zapadła i wczoraj kupiliśmy nasz projekt - to "Przystań" ze Studia Atrium.
Czasem zajrzę tu do Was z sentymentu zobaczyć jak rozkwitają kolejne domy.
Trzymajcie się ciepło , niech Wam budowa lekką będzie :wink:

kamich
22-08-2008, 11:18
Witam
Co do kosztów to pewnie Was zaszokuje - ja mam kosztorys na 600 000zł. brutto. Jest to cena pod klucz.
Na pocieszenie dodam że buduje z generalnym wykonawcą i nic mnie nie interesuje, tylko postępy na budowie, ewentualnie kolor stolarki itp.
Pozdrawiam

khubert
25-08-2008, 21:37
Witam Forumowiczów!!!
Mam zamiar rozpocząć budowę domu. Jednym z projektów, które mnie zainteresowały jest Natalia. Mam prośbę - czy ktos z Państwa z okolic Warszawy mógłby pokazać mi ten domek w realizacji? Będę wdzięczny za kontakt.

Madziorkaa
26-08-2008, 12:24
Witam Forumowiczów!!!
Mam zamiar rozpocząć budowę domu. Jednym z projektów, które mnie zainteresowały jest Natalia. Mam prośbę - czy ktos z Państwa z okolic Warszawy mógłby pokazać mi ten domek w realizacji? Będę wdzięczny za kontakt.

zapraszam do mnie na budowę (Otwock), nasza Natalka ma juz wszystkie instalacje, wstawione okna a od wczoraj zadesowany i opapowany dach także wygląda już jak dom :wink:

Kasia&Jacek
26-08-2008, 14:49
Madziorka, czy moglibyśmy się z Tobą umówić na oglądanie Twojej Natalii?
Niebawem (mamy nadzieję) rozpoczniemy budowę i chcielibyśmy zobaczyć ją raz jeszcze (byliśmy już u Reni i Arka).
pozdrawiam