PDA

Zobacz pełną wersję : projekt NATALIA pracownia MG PROJEKT



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

Madziorkaa
26-08-2008, 15:07
Madziorka, czy moglibyśmy się z Tobą umówić na oglądanie Twojej Natalii?
Niebawem (mamy nadzieję) rozpoczniemy budowę i chcielibyśmy zobaczyć ją raz jeszcze (byliśmy już u Reni i Arka).
pozdrawiam

zapraszam :D

Kasia&Jacek
27-08-2008, 12:42
super, wielkie dzięki :D
A mogłabyś nam podać dokładny namiar?

franzkru
27-08-2008, 19:20
Możecie mnie poratować informacją ile dokładnie miała kubatura drewna na więźbę ?
Chciałem wiedzieć na jaka kwotę się nastawiać :)
Dzięki z góry.

mamamatinka
28-08-2008, 13:37
ja mam połaciówki veluxy - na allegro kupowane w bardzo dobrej cenie, aż ze Szczecina na Śląsk jechały :)))


mamamatinka masz bardzo ładny dom ,zaraz widać że ekipa górali zgrana i doświadczona :lol:


bardzo ładnie się prezentuje ta cegiełka na stopie i kominach, cegła ręcznie formowana , to się fuguje czy na zaprawę i jaki koszt 1 szt. robocizna jak za klinkier ?

okno roto dachowe uchylno obrt. 1130 zł
takie samo veluxa 1400 ile płciłaś za swoje na alegro ?

drinkpol, cieszę że ci się podoba, cegły na kolumnach i kominach ręcznie formowane z centrum klienkieru, cena jak dobrze pamiętam około 2,5 zeta za sztukę, ceny za robote ci nie powiem, bo mielismy ustalone od całości domu.
ile za okna zaplaciłam też już nie pamiętam, musiałabym sprawdzić na faltyrze, wiem w kazdym razie, że to byłi bite 22% od ceny katalogowej.

my mamy już tynk na domku z zewnątrz, dziś obfotografuję to się jutro pochwalę :))))))

mamamatinka
28-08-2008, 14:21
hmm, im dalej w las, tym ten kosztorysn na 600 tys. co raz mniej zaczyna mnie dziwić, własciwie to w ogól emnie już nie dziwi :)) wlaściwie to w ogóle mało co jest mnie jeszcze w stanie zdziwić :)) (po naszych glazurnikach...) pozdrawiam natalkowców

sanowi_
30-08-2008, 09:01
klamka zapadła - projekt zamówiony, teraz pozostaje tylko zbudować dom :)

iwona

mamamatinka
05-09-2008, 10:15
słuchajcie, jeszczze do dziennika nie wstawiłam, bo głowy do tego nie mam absolutnie, ale chociaż jedno zdjęcie wstawiam naszego domuku juz w kolorze :)))

http://img262.imageshack.us/img262/1425/spa52840jm5.jpg (http://imageshack.us)
By mamamatinka (http://profile.imageshack.us/user/mamamatinka)

mamamatinka
05-09-2008, 10:17
kolor jest tutaj trochę przekłamany bo już dość późno było i niebo zachmurzone, wiecej zdjęc dla zainteresowanych wstawię do dziennika, ale nam w każdym razie bardzo się podoba, jest dokłądnie taki jaki miał być, apetyczny ecru :)))

drinkpol
05-09-2008, 19:22
kolor jest tutaj trochę przekłamany bo już dość późno było i niebo zachmurzone, wiecej zdjęc dla zainteresowanych wstawię do dziennika, ale nam w każdym razie bardzo się podoba, jest dokłądnie taki jaki miał być, apetyczny ecru :)))


rewelacja :o !

przepięknie wygląda połączenie ekri z ciemnym ,grafitowym dachem i jeszcze ta cegiełka na stopce pierwsza klasa!!!!
od początku swojej natalii wiedziałem ,że elewacja będzie w kolorze ekri i dachówka ciemna czekolada stolarka złoty dąb,teraz jeszcze się upewniłem że to strzał w 10

bardzo gustowny domek :lol:

pozdrawiam i gratuluję :lol:

mamamatinka
08-09-2008, 08:38
dzięki, drinkpol cieszę się, że ci się podoba:)) w rzeczywistości nawet fajniej wygląd aniż na zdjęciach :)

Hania i Jarek
10-09-2008, 08:59
Z tego co widze temat trochę przygasł więc...
chciałbym się "pochwalić" - jutro wchodzi ekipa i zaczynaja kopać pod fundamenty!!! :)

Czy moglibyśmy prosić o namiary na twoja ekipę? Planujemy rozpocząć na wiosnę budowę domu w okolicach Krakowa.

Z góry dziękujemy i pozdrawiamy,

franzkru
16-09-2008, 18:39
Z tego co widze temat trochę przygasł więc...
chciałbym się "pochwalić" - jutro wchodzi ekipa i zaczynaja kopać pod fundamenty!!! :)

Czy moglibyśmy prosić o namiary na twoja ekipę? Planujemy rozpocząć na wiosnę budowę domu w okolicach Krakowa.

Z góry dziękujemy i pozdrawiamy,

Hej,
poszło na priv. :)

franzkru
25-09-2008, 08:31
Zapadła tutaj jakaś długa cisza...

Nikt mi nie odpowiedział na pytanie ile m3 więźby zamawialiście na dach ?

Cezarr
25-09-2008, 12:50
To i ja sie przyłączę, może ktoś odpowie? Zaczynam za miesiąc jak pogoda pozwoli

franzkru
25-09-2008, 14:11
To i ja sie przyłączę, może ktoś odpowie? Zaczynam za miesiąc jak pogoda pozwoli

Ja miałem zacząć wczoraj ale pogoda coś nie pozwala. chociaż właśnie wyszło słońce :)

leokadka
01-10-2008, 07:32
Widzę, że cisza na forum :-?

U nas troszkę już do przodu. Uporaliśmy się z naszym architektem, wydębiliśmy od niego projekt wraz z adaptacją i złożyliśmy wniosek o pnb. Nareszcie :lol:

Zmieniliśmy też architekta i jesteśmy w trakcie dokonywania zmian i robienia projektu zamiennego, wg którego zamierzamy budowac.

Zmian w projekcie dokonujemy natępujących:

- przesunięcie drzwi wejściowych, tak aby w wiatrołapie zmieściła się szafa
- dodatkowe wejście do kuchni z holu, zaraz za wiatropałem. Stwierdziłam, że z zakupami i siatami nie będę się przebijała przez salon.
- po prawej stronie od nowego wejścia do kuchn spiżarka na szerokośc 1,20 m wraz z wentylacją i byc może (jak sugeruje nasza architekt) dodatkowym oknem 60/90 celem lepszej wentylacji (spiżarka jest od północy)
- w holu zaraz za wejściem do kuchni - wnęka na szafę (tam jest podciąg)
- podciąg jedyny, który mamy leci wzdłuż ściany wiatrołapu i holu ( w miejscu, szafy znajdującej się w wiatrołapie, dodatkowego przejścia do kuchni, wnęki na szafę w holu)

- jedna z ważniejszych zmian, to zmiana stropu na filigran, stąd brak podciągów i słupów w salonie
- wydłużenie salonu o 80 cm (w tym miejscu częściowe wchłonięcie podcienia)
- zmiana miejsca położenia schodów, zmiana wysokości stopni, tak aby schody były mniej strome i wygodniejsze. Schody będą się zaczynały w miejscu dawnego wc i będą biec w górę równolegle do salonu (okna z wykuszem)
- wc został przeniesiony obok łazienki
- na poddaszu, w związku ze zmianą położenia schodów, w pokoju z wnęką powstaje w miejscu wnęki garderoba. Reszta pokoi bez większych zmian.

Mam nadzieję, że w miarę jasno przedstawiłam zmiany, które ma niebawem nanieśc na projekt nasza architekt.
Jeśli macie jakieś sugestie to będę wdzięczna, gdyż "klamka" jeszcze ostatecznie nie zapadła :wink:

Wniosek o pnb złożyliśmy 23 września, do dnia dzisiejszego sprawa nie została jeszcze przydzielona żadnemu pracownikowi :evil: Dziś mam byc pani naczelnik i zamierzamy ją "podręczyc" telefonami.
Jeśli pozwlenie będzie w miarę szybko i pogoda pozwoli zamierzamy zacząc jeszcze w tym roku (przynajmniej fundamenty). Jeśli nie, to wiosną 2009.

Trzymajcie kciuki :P

Cezarr
01-10-2008, 14:45
Witam
Podpowiedzcie proszę ile poszło Wam bloczków na ściany fundamentowe (i ilośc warstw), bo podana gdzieś wyżej ilość1350 szt wydaje mi się zbyt mała.

franzkru
02-10-2008, 07:21
Witam
Podpowiedzcie proszę ile poszło Wam bloczków na ściany fundamentowe (i ilośc warstw), bo podana gdzieś wyżej ilość1350 szt wydaje mi się zbyt mała.

Ja miałem lany fundament wiec moge ci podać ile mi poszło m3 betonu :)

Cezarr
02-10-2008, 11:25
Wiem, że miałeś beton, a tak z ciekawości,no własnie ile tego poszło w ściany fundamentowem i jakich były rozmiarów. Myslisz, że wyjdzie to taniej niż bloczki po 3 zeta?

franzkru
03-10-2008, 10:01
Wiem, że miałeś beton, a tak z ciekawości,no własnie ile tego poszło w ściany fundamentowem i jakich były rozmiarów. Myslisz, że wyjdzie to taniej niż bloczki po 3 zeta?

W sumie poszlo mi na fundamenty 48m3 betonu. Przy czym mam spadek terenu i przez to weszlo troche wiecej niz normalnie.

leokadka
07-10-2008, 15:01
Słuchajcie, czy wynagrodzenie architekta za zmiany, które zamierzamy dokonac w projekcie (pisałam o tym kilka postów wyżej), w kwocie 5500 zł. to nie za dużo?
I czy w takim razie konieczny jest projekt zamienny?

Kurcze, wydaje mi się sporo :cry:

Crayo
07-10-2008, 15:19
Słuchajcie, czy wynagrodzenie architekta za zmiany, które zamierzamy dokonac w projekcie (pisałam o tym kilka postów wyżej), w kwocie 5500 zł. to nie za dużo?
I czy w takim razie konieczny jest projekt zamienny?

Kurcze, wydaje mi się sporo :cry:

To jest standardowa cena - za za swoje zmiany (opisywałem je kiedyś) zapłaciłem podobne pieniądze

drinkpol
07-10-2008, 16:14
Słuchajcie, czy wynagrodzenie architekta za zmiany, które zamierzamy dokonac w projekcie (pisałam o tym kilka postów wyżej), w kwocie 5500 zł. to nie za dużo?
I czy w takim razie konieczny jest projekt zamienny?

Kurcze, wydaje mi się sporo :cry:

straszna cena 5 tyś. to dwa razy więcej niż sam projekt

przecież te zmiany typu przesunięcie drzwi czy dodatkowe okno to nie musi robić arhitekt
wystarczy jak kier. bud. czerwonym pisakiem na planie zaznaczy w trakcie budowy
a zmiany najlepiej robić w trakcie (plan na papierku a real to dwie różne sprawy)

leokadka
07-10-2008, 18:25
Te zmiany nie są małe, gdyż spowodowane są zmianą stropu na filigran, a co za tym idzie podciągów, schodów. Reszta to mniejsze zmiany.

Dziś jednak rozmawiałam z kier. bud., który odradza mi strop filligran. Jutro mamy się spotkać aby ocenił projekt i doradził co mamy w tej sytuacji zrobić.
Z kolei inny kier. bud. z którym rozmawialiśmy bardzo zachwalał filigran :o
Zwariować można :roll:

Kiedyś pisałam, że wydłużyliśmy salon (kosztem tarasu-podcienia) o 80 cm i stąd obawiamy się, że Terriva jest zbyt słabym stropem do takich rozpiętości. Zresztą tak zasugerowała nasza architekt. I właściwie od tego się zaczęło.

Po zmianie stropu, okazało się, że są inne naciski i należy zmienić fundamenty. Ponieważ zmieniamy materiał na Porotherm, zyskujemy wewnątrz domu dodatkowe cm (ściana 25 plus ocieplenie 12). Potem okazało się, że podciągi mogą być w innym miejscu, że można poszerzyć hol, zmienić schody na wygodniejsze. Stąd kwota 5500 (pani chciała 6 tys).

Dziś natomiast kier. bud. stwierdził, że nie jest przekonany do stropu typu filigran. I treraz mam mętlik w głowie, bo w tej sytuacji wszystko się diametralnie zmienia.

Macie jakieś zdanie na ten temat? Bo ja już kompletnie zielona jestem co robić. Budownictwa niestety nie kończyłam i wiem tyle co przeczytam albo co mi fachowcy powiedzą. A niestety, każdy z nich mówi co innego. I bądź tu mądry człowieku. :(

drinkpol
07-10-2008, 20:48
Te zmiany nie są małe, gdyż spowodowane są zmianą stropu na filigran, a co za tym idzie podciągów, schodów. Reszta to mniejsze zmiany.

Dziś jednak rozmawiałam z kier. bud., który odradza mi strop filligran. Jutro mamy się spotkać aby ocenił projekt i doradził co mamy w tej sytuacji zrobić.
Z kolei inny kier. bud. z którym rozmawialiśmy bardzo zachwalał filigran :o
Zwariować można :roll:

Kiedyś pisałam, że wydłużyliśmy salon (kosztem tarasu-podcienia) o 80 cm i stąd obawiamy się, że Terriva jest zbyt słabym stropem do takich rozpiętości. Zresztą tak zasugerowała nasza architekt. I właściwie od tego się zaczęło.

Po zmianie stropu, okazało się, że są inne naciski i należy zmienić fundamenty. Ponieważ zmieniamy materiał na Porotherm, zyskujemy wewnątrz domu dodatkowe cm (ściana 25 plus ocieplenie 12). Potem okazało się, że podciągi mogą być w innym miejscu, że można poszerzyć hol, zmienić schody na wygodniejsze. Stąd kwota 5500 (pani chciała 6 tys).

Dziś natomiast kier. bud. stwierdził, że nie jest przekonany do stropu typu filigran. I treraz mam mętlik w głowie, bo w tej sytuacji wszystko się diametralnie zmienia.

Macie jakieś zdanie na ten temat? Bo ja już kompletnie zielona jestem co robić. Budownictwa niestety nie kończyłam i wiem tyle co przeczytam albo co mi fachowcy powiedzą. A niestety, każdy z nich mówi co innego. I bądź tu mądry człowieku. :(

ja wydłużyłem salon max o cały podcień jest rewelacyjny +jadalnia to prawie 50 m i kominek wyeksponowany na środku jestem bardzo zadowolony z tego posunięcia
ze stropem teriva nie miałem żadnego problemu po prostu belki położone są w poprzek a nie wzdłuż jak to jest w projekcie i wszystko jest ok

renia i arek
07-10-2008, 20:53
witam
U nas jak możesz przeczytać kilka stron wcześniej było sporo zmian. Za wszystkie zmiany plus uzgodnienia z branżystami zapłaciliśmy ok 3300. Zmiany to kilka czerwonych kresek na projekcie i tak kir bud lub kumaty wykonawca (w naszym przypadku) musi wszystko sprawdzić po swojemu bo (niestety )gotowe projekty w tym Natalia nie jest do końca doskonała. Przy zminie stropu można zmienić totalnie konstrukcje wew budynku.
pozdrawiam.

leokadka
07-10-2008, 23:06
Zatem wydłużając salon nie ma konieczności robienia dodatkowych podciagów czy słupów w przypadku stropu Terriva? Nam powiedziano, że tak, ale może jesteśmy źle poinformowani.
Właściwie cały problem zaczął się od wydużenia salonu. A z tego co piszecie zmiana stropu nie jest konieczna. Wygląda na to, że pakujemy się w dodatkowe, niepotrzebne koszty.

Aaaa, zapomniałam dodac. Mamy PNB!!! :D
Dlatego też chcemy jeszcze w tym roku wylac fundamenty. Zatem podjęcie decyzji co do ewentualnych zmian nalezy podjąc jak najszybciej.

A może faktycznie lepiej dokonywac zmian w trakcie budowy? :-?

franzkru
08-10-2008, 08:05
Zatem wydłużając salon nie ma konieczności robienia dodatkowych podciagów czy słupów w przypadku stropu Terriva? Nam powiedziano, że tak, ale może jesteśmy źle poinformowani.
Właściwie cały problem zaczął się od wydużenia salonu. A z tego co piszecie zmiana stropu nie jest konieczna. Wygląda na to, że pakujemy się w dodatkowe, niepotrzebne koszty.

Aaaa, zapomniałam dodac. Mamy PNB!!! :D
Dlatego też chcemy jeszcze w tym roku wylac fundamenty. Zatem podjęcie decyzji co do ewentualnych zmian nalezy podjąc jak najszybciej.

A może faktycznie lepiej dokonywac zmian w trakcie budowy? :-?

Hej,
nie wiem czy ja tutaj wszystko złapałem. Masz już PnB ale architekt nie zrobił ci jeszcze zmian w projekcie ? Czy też masz już wszystkie zmiany które arch za 5tys zł (niezła cena) naniósł ci na projekt ?

Ja mam strop żelbetonowy i żadnych słupów w salonie/kuchni.

Cezarr
08-10-2008, 09:47
Ja również mam sporo zmian w projekcie, salon równiez wydłużam o połowę podcienia, a belki nad salonem kładę w poprzek. Zmiany własnie robi architekt, cena za nie duuużo mniejsza niz Twoja, dziwne, że Twój projektant nie zaproponował Ci innego położenia tych belek, fakt, że trzeba dac dodatkowy podciąg,ale będzie on w miejscu nie wpływajacym na estetykę pomieszczeń.

leokadka
08-10-2008, 13:10
Zatem ja mam pecha do architektów. Niezły poczatek budowy :cry:

Otóż wszytsko dokładnie tłumaczę. Mam naniesioną jedną zmianę, która poszła do pnb, a mianowicie wydłużenie salonu o 80 cm w stronę podcienia. Pozostałe zmiany zaproponowała architekt twierdząc, że skoro obrys budynku się nie zmienia, wystarczy wykonać projekt zamienny i budować na podstawie dotychczasowego pnb.

Dziś rozmawiałam z kier. bud., któremu zostawiłam projekt aby przyjżał mu się dokładnie i go ocenił.

A te 5500 to faktycznie sporo, zwlaszcza, że już za adaptację zapaciliśmy 2 tys, projekt kolejne 2tys, a teraz jeszcze 5500. Niebawem wyjdzie kwota równa niemalże projektowi indywidualnemu.

Mam do Was kilka pytań:

- ile kosztowała Was zmiana stropu (np na żelbetowy) i czy konieczny był do tego projekt zamienny?

- czy w przypadku Terrivy należy zakupić 7 metrowe belki, czy inaczej ułożyć te, które są w projekcie (w przypadku oczywiście wydłużenia salonu). I kto o tym decyduje oraz czy wystarczy zaznaczyć to w projekcie już po uzykaniu pnb. I z jakimi wiążą się takie zmiany kosztami?

- jakie błędy w projekcie pojawiły się w trakcie budowy i na co należy zwrócić uwagę?

Pytam o te błędy, gdyż architekt, która zaproponowała projekt zamienny zauważyła ich wiele i zaproponowała, że wszystko dokładnie rozrysuje w projekcie zamiennym. Nie wiem tylko czy mówi tak aby otrzymać duże wynagrodzenie czy też ma sporo racji.

Przecież ludzie budują Natalkę i jakoś mieszkają w tym domu. A mnie powiedziano, że błędów jest masa i że powinno się zabronić sprzedaży projektów typowych. Oczywiście mówią tak architekci, którzy życzą sobie po 20 tys zł. za projekt indywidualny, więc w ich przypadku zasadne są takie stwierdzenia. Ciekawe tylko czy w praktyce prawdziwe.

Będę Wam wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości, bo niebawem osiwieję zanim zacznę budować ten dom :x

Crayo
13-10-2008, 14:58
Przecież ludzie budują Natalkę i jakoś mieszkają w tym domu. A mnie powiedziano, że błędów jest masa i że powinno się zabronić sprzedaży projektów typowych. Oczywiście mówią tak architekci, którzy życzą sobie po 20 tys zł. za projekt indywidualny, więc w ich przypadku zasadne są takie stwierdzenia. Ciekawe tylko czy w praktyce prawdziwe.




Jeżeli chodzi o błędy w Natalce to nie jest tego drastycznie dużo - w moim domu kierownik kazał wzmocnić strop nad garażem, dodatkowo cieśla pozmieniał trochę więźbę dachową i tyle...

aki-aki
15-10-2008, 11:51
Z tego co wiem, a my tak zrobimy, można zamienić strop z teriwy na lany - żelbetonowy bez uwzględniania tej zmiany w projekcie i przeliczania przez architekta( koinstruktora).

Więc nie ma co płacić architektowi i konstruktorowi za te przeliczenia.

Wystarczy że kier bud podpisze to w dzienniku budowy. Powinnaś to jednak wcześniej uzgodnić z budowlańcami i kier budem. Niektórzy budowlańcy, z którymi rozmawiałam chcą być tak bardzo kryci(nie wiem przed czym , przecierz nie pierwszy raz robią strop lany), że życzą sobie przeliczenia konstruktora (pacany).

Zdecydowaliśmy się na zamianę stropu z terivy na lany bo zgodnie ze słowmi wykonawców z ktorymi rozmawiałam, to wychodzi podobnie kwotowo, a strop nie klawiszuje.

Pozdrawiam

leokadka
17-10-2008, 08:26
Ok, dzięki. Zdecydowaliśmy o rezygnacji z tak drogiego projektu zamiennego. W trakcie budowy oglądając domek "na żywo" przychodzą przecież dodatkowe pomysły. Bezsensem jest teraz wydawanie tylu pieniędzy na zmiany na kartce papieru.

Najprawdopodobniej zostaniemy przy Terrivie.

Na dniach mam rozmowę z budowlancami. Może znajdą czas aby wylac nam fundamenty jeszcze w tym roku. Jeśli nie, zaczynamy w przyszłym.

Martwi nas jednak sytuacja na rynku kredytów hipotecznych. Zamierzaliśmy się bowiem w większej cześci kredytowac, a tu taka niespodzianka :o . Oby wszystko zaczęło się normowac na wiosnę... :wink:

maren100
17-10-2008, 09:25
witam wszystkich na forum nt NATALII
ja po barrrrrrdzo dlugich poszukiwaniach znalazlam ten dom - NAtalie !! przejrzałam setki projektów az w koncu jakas decyzja
w chwili obecnej poszukuje architekta, ktory nanioslby pewne zmiany
mam goraca prosbę czy moglby sie ktos pochwalic swoją NATALIA na zywo ?? bardzo zalezałby mi na tym aby co nieco zobaczyc w rzeczywistości, jesli możecie przesłac fotki dotyczace tego domu - zmian itp to bede wdzieczna
a tak w ogole to super, ze odnalazlam sie na tym forum
pozdrawiam wszystkich NATALKOWCÓW

Crayo
17-10-2008, 09:54
witam wszystkich na forum nt NATALII
ja po barrrrrrdzo dlugich poszukiwaniach znalazlam ten dom - NAtalie !! przejrzałam setki projektów az w koncu jakas decyzja
w chwili obecnej poszukuje architekta, ktory nanioslby pewne zmiany
mam goraca prosbę czy moglby sie ktos pochwalic swoją NATALIA na zywo ?? bardzo zalezałby mi na tym aby co nieco zobaczyc w rzeczywistości, jesli możecie przesłac fotki dotyczace tego domu - zmian itp to bede wdzieczna
a tak w ogole to super, ze odnalazlam sie na tym forum
pozdrawiam wszystkich NATALKOWCÓW

Witaj,

skąd jesteś - może ktoś z Natalkowców pokaże Ci chałupkę "na żywo".

maren100
17-10-2008, 09:59
jestem z Łodzi ale oczywiscie jesli bedzie mozliwosc obejrzenia gdzies dalej w promieniu do 150 km to chętnie sie wybiore na wycieczke

Crayo
17-10-2008, 10:20
jestem z Łodzi ale oczywiscie jesli bedzie mozliwosc obejrzenia gdzies dalej w promieniu do 150 km to chętnie sie wybiore na wycieczke

To najbliżej masz do W-wy...

maren100
17-10-2008, 10:29
mam wlasnie nadzieje, ze znajdzie sie ktos chętny pochwalic sie swoja NATALKA
czekam .......

renia i arek
17-10-2008, 14:01
witam
maren100 przeczytaj wątek od początku, a znajdziesz w nim wszystko o zmianach oraz fotki.
pozdrawiam

drinkpol
17-10-2008, 19:16
mam wlasnie nadzieje, ze znajdzie sie ktos chętny pochwalic sie swoja NATALKA
czekam .......


dawaj do wielunia to łódzkie , natalka już przykryta :D

maren100
19-10-2008, 12:22
mam pytanko do budujacych NATALKE - jak macie rozwiązaną sprawę kominów, u mnie dom będzie ogrzewany gazem i chciałabym aby był piec kondensacyjny, wiem, ze każdy komin to duży koszt - czy można sprawę rozwiązać za pomocą jednego komina ?? bardzo proszę o doradzenie

..::M:D::..
19-10-2008, 15:25
mam pytanko do budujacych NATALKE - jak macie rozwiązaną sprawę kominów, u mnie dom będzie ogrzewany gazem i chciałabym aby był piec kondensacyjny, wiem, ze każdy komin to duży koszt - czy można sprawę rozwiązać za pomocą jednego komina ?? bardzo proszę o doradzenie

raczej nie , chyba że zastosujesz wentylację mechaniczną

maren100
19-10-2008, 15:46
hmm odnosnie tych kominów to napiszcie czy Wy zostawiliscie to tak jak jest w projekcie czy jakias redukcja jest mozliwa - dodam, ze u mnie bedzie ogrzewania gazowe + kominek
pozdrawiam i czekam na odp

Crayo
19-10-2008, 18:16
hmm odnosnie tych kominów to napiszcie czy Wy zostawiliscie to tak jak jest w projekcie czy jakias redukcja jest mozliwa - dodam, ze u mnie bedzie ogrzewania gazowe + kominek
pozdrawiam i czekam na odp

Jezeli masz kominek i piiec gazowy to i tak musisz mieć dwa kominy - komin przy kotłowni ma 6 "dziur' a komin kominkowy ma 2 dziury. Jeżeli robisz wentylację mechaniczną to komin w pokuju moze miec tylko jeden kanał a ten w kotłowni chyba tylko 3 (spalinowo/ powietrzny - do pieca , drugi do kanalizacji, trzeci wentylacyjny do garazu i kotłowni ). W standardzie natalii jest jeszcze komin kuchenny ale ja zastępuję go dachówką z kominkiem i jedną rurą spiro (do wyciągu) nie robíę odpowietrzenia do kanalizacji (instalator stwierdziłe ze nie trzeba). Pozostałe kominy zostawiłem tak jak były w projekcie (chociaż mam wentylację mechaniczną). Dodatkowo komin z kotłowni i schody przesunąłem bliżej garażu - teraz mam większą przestrzeń pomiędzy schodami a pokojami na parterze.

..::M:D::..
19-10-2008, 19:27
Crayo , mam parę pytań...jeśli można :wink:

- jaką masz centralę went.
- gdzie ją umieściłeś
- i jak masz poprowadzone kanały (szczególnie na poddasze) czy np. po ściance kolankowej bo nasza natalia jeszcze w fazie papierkowej , a chciał bym coś zaplanować

aki-aki
20-10-2008, 11:49
To ja się podłączę do pytań odnośnie reku.

Ponieważ ze względu na wspomnianą sytuację kredytową prawdopodobnie nie wystarczy nam mamony na wykończenie poddasza, to powstaje pytanie czy można wyłączyć od działania reku poddasze.

Pytałam instalatora z rekuperatory.pl a on stwierdził , że nie jest to możliwe, bowiem reku jest dostosowany do odpowiedniej kubatury wymiany powietrza i jeśli pozakręcam anemostaty na poddaszu to prawdopodobnie będzie szumieć.

Równocześnie nie powinnam uruchamiać reku dopuki wszystkie "brudne " prace w całym domu nie zostaną wykonane. Jeśli uruchomie reku przed np zrobieniem gipsów to mogą zostać zatkane przewody i stracę gwarancję.

Jak wy rozwiązaliście ten problem?

Jaki reku wybraliście do Natalki?

Ja dostałam ofertę na 39k z wymiennikiem. Trochę dużo. :(

Crayo
20-10-2008, 15:05
Crayo , mam parę pytań...jeśli można :wink:

- jaką masz centralę went.
- gdzie ją umieściłeś
- i jak masz poprowadzone kanały (szczególnie na poddasze) czy np. po ściance kolankowej bo nasza natalia jeszcze w fazie papierkowej , a chciał bym coś zaplanować



Centrala ComfoAir 500 BFB, będzie stała w garażu na ścianie vis'a vis bramy na środku czerpnia powietrza ze ściany przy wejściu do domu, wyrzutnia na przeciwległej ścianie. Na poddaszu główne kanały przebijają się do pralni i biegną przy ścianie łazinki pod dachem - tam zrobię sobie gustowny występ z oświetleniem (ja trochę pozmieniałem ścianki na poddaszu i mam dużą łazienkę z sauną a obok pralnię). Jak mi się uda to zamieszczę schemat na forum.

Crayo
20-10-2008, 15:18
Jak mi się uda to zamieszczę schemat na forum.

http://images32.fotosik.pl/383/99534fad4f093481.jpg

maren100
20-10-2008, 17:45
DRINKPOL mozesz podac do siebie nr tel na priv - chcialabym obejrzec Wasz domek, zdjęcia juz widziałam - SUPER !!!

franzkru
23-10-2008, 07:41
Drinkpol gdzie mozna zobaczyć zdjęcia z twojej Natalki ?

U mnie właśnie zaczeli robić dach i jak pogoda dopisze to za kilka dni będzie więźba gotowa.

jak narazie pada... grrrrr

franzkru
23-10-2008, 07:43
Czy ktoś z was może powiększał bramę do garażu do 5m. I jeżeli tak to jakie bramy wybraliście i jakie orientacyjnie były ceny za nie.

Wiem wiem mogę sobie to pewnie znaleźć w necie ale wole spytać jak to wygladało u was :)

drinkpol
23-10-2008, 18:28
Drinkpol gdzie mozna zobaczyć zdjęcia z twojej Natalki ?

U mnie właśnie zaczeli robić dach i jak pogoda dopisze to za kilka dni będzie więźba gotowa.

jak narazie pada... grrrrr


proszę bardzo http://foto.onet.pl/5zj3k,komoiwmszckk,u.html

Cezarr
24-10-2008, 14:18
Fajnie, że rozwija sie wątek. Ja też planuję went mechaniczną (w tym roku tylko fundamenty). Nie wiem, czy zostawić jakieś przepusty na GWC, czy wogóle się w to nie bawić. Czy planowaliście połączenie reku z GWC?

Crayo
26-10-2008, 14:30
Fajnie, że rozwija sie wątek. Ja też planuję went mechaniczną (w tym roku tylko fundamenty). Nie wiem, czy zostawić jakieś przepusty na GWC, czy wogóle się w to nie bawić. Czy planowaliście połączenie reku z GWC?

Ja planowałem ale dodatkowe 10k za GWC trochę mnie ostudziło - jak kiedyś będę miał wolne środki to dokupię ARTIC'a - taki klimatyzator nakładany na reku

leokadka
29-10-2008, 19:26
Jesteśmy na etapie wyboru firmy budowlanej. Ceny są bardzo zróżnicowane. Jedna z firm bardzo solidna i budująca samodzielnie, a wiec nic nas nie obchodzi życzy sobie za stan surowy z dachem i oknami połaciowymi 93 za robociznę. Wydaje mi się to zbyt dużo. Jakie jest Wasze zdanie?

leokadka
29-10-2008, 19:26
Jesteśmy na etapie wyboru firmy budowlanej. Ceny są bardzo zróżnicowane. Jedna z firm bardzo solidna i budująca samodzielnie, a wiec nic nas nie obchodzi życzy sobie za stan surowy z dachem i oknami połaciowymi 93 za robociznę. Wydaje mi się to zbyt dużo. Jakie jest Wasze zdanie?

franzkru
29-10-2008, 19:27
Jesteśmy na etapie wyboru firmy budowlanej. Ceny są bardzo zróżnicowane. Jedna z firm bardzo solidna i budująca samodzielnie, a wiec nic nas nie obchodzi życzy sobie za stan surowy z dachem i oknami połaciowymi 93 za robociznę. Wydaje mi się to zbyt dużo. Jakie jest Wasze zdanie?

Moje zdanie - podziel to przez trzy i bedziesz miala fajna cene.
Ta jest z górnej półki.

Crayo
30-10-2008, 08:07
Jesteśmy na etapie wyboru firmy budowlanej. Ceny są bardzo zróżnicowane. Jedna z firm bardzo solidna i budująca samodzielnie, a wiec nic nas nie obchodzi życzy sobie za stan surowy z dachem i oknami połaciowymi 93 za robociznę. Wydaje mi się to zbyt dużo. Jakie jest Wasze zdanie?

W Poznaniu jest to standardowa cena... a nawet ciut więcej... (oczywiście za dobrą i sprawdzoną firmę )

drinkpol
30-10-2008, 12:59
Jesteśmy na etapie wyboru firmy budowlanej. Ceny są bardzo zróżnicowane. Jedna z firm bardzo solidna i budująca samodzielnie, a wiec nic nas nie obchodzi życzy sobie za stan surowy z dachem i oknami połaciowymi 93 za robociznę. Wydaje mi się to zbyt dużo. Jakie jest Wasze zdanie?

W Poznaniu jest to standardowa cena... a nawet ciut więcej... (oczywiście za dobrą i sprawdzoną firmę )


100 tyś. !!! :o za surowy z dachem , to się w pale nie mieści
ja też mam firmę nic mnie nie interesuje stęple,tarcica cały sprzęt ,oni mają skład budowlany więc materiały sobie sami dowożą na 7% vat, zażyczyli sobie 58 tyś. mi się wydawało drogo , ale z tego co tu czytam to już się niebęde oddzywał :lol:

drinkpol
30-10-2008, 13:08
franzkru czym będziesz krył dach?
widzę że mnie gonisz :lol: dawaj dawaj bo zima tuż tuż...

franzkru
30-10-2008, 14:44
franzkru czym będziesz krył dach?
widzę że mnie gonisz :lol: dawaj dawaj bo zima tuż tuż...

Właśnie jakas godzine temu przywieźli dachówkę :)
Kryje dachówką Roben falista plus w kolorze miedzianym. W poniedziałek zaczynają układać.

Mam do was pytanie. Czy deske do ktorej jest przykrecona rynna okladaliscie blachą ? Czy zostawiliscie ja tylko porzadnie zaimpregnowana ?

drinkpol
31-10-2008, 20:39
franzkru czym będziesz krył dach?
widzę że mnie gonisz :lol: dawaj dawaj bo zima tuż tuż...

Właśnie jakas godzine temu przywieźli dachówkę :)
Kryje dachówką Roben falista plus w kolorze miedzianym. W poniedziałek zaczynają układać.

Mam do was pytanie. Czy deske do ktorej jest przykrecona rynna okladaliscie blachą ? Czy zostawiliscie ja tylko porzadnie zaimpregnowana ?

ja też kryje robenem plus ,torelancja w rozstawie łat to tylko dwa minimetry i nie może być inaczej bo dachówka w zamki nie wejdzie :lol:
zamówiłeś już okna?

Crayo
01-11-2008, 18:06
No to ja się pochwalę - wczoraj elektrycy skończyli instalacje podtynkowe (elektryka, TV, SAT, komp, alarm, telefon, domofon), zalożyłem odkurzacz centralny, wczoraj też wymnienili mi uszkodzone okna (2 ramy), ekipa od reku zakończyła rozkładanie instalacji. W przyszłym tygodniu wchodzą tynkarze i dekarze. A 15.11 wchodzi instalator co, woda, kanaliza, gaz. Jak dobrze pójdzie to na styczeń zamawiam karton-gips a w lutym płytki i parkiety. Jeszcze w tym roku planuje docieplić natalkę

franzkru
04-11-2008, 10:58
ja też kryje robenem plus ,torelancja w rozstawie łat to tylko dwa minimetry i nie może być inaczej bo dachówka w zamki nie wejdzie :lol:
zamówiłeś już okna?

U mnie już połowa położona.
Dużo miałeś odpadków ?

drinkpol
04-11-2008, 19:59
ja też kryje robenem plus ,torelancja w rozstawie łat to tylko dwa minimetry i nie może być inaczej bo dachówka w zamki nie wejdzie :lol:
zamówiłeś już okna?

U mnie już połowa położona.
Dużo miałeś odpadków ?

u mnie też połowa,a odpadów to nie wiem bo to wszystko poroz....... na tej budowie
przyjechało 12 palet dachówki + gąsiory, trujniki i dachowiec powiedział że starczy na styk(wyliczali z projektu)
montujesz drabinki śniegowe, stopień kominiarski czy dach. antenową ?

franzkru
05-11-2008, 08:00
u mnie też połowa,a odpadów to nie wiem bo to wszystko poroz....... na tej budowie
przyjechało 12 palet dachówki + gąsiory, trujniki i dachowiec powiedział że starczy na styk(wyliczali z projektu)
montujesz drabinki śniegowe, stopień kominiarski czy dach. antenową ?

Drabinek sniegowych nie bo tutaj snieg nie za czesto pada do tego kat nachylenia dachu jest na tyle nieduzy ze nie bylo by z tym problemu.
Zrezygnowalismy z komina w kuchni (bedzie tylko taki wentylacyjny) i przy pozostalych dwu beda stopnie kominiarskie. Natomiast o dachowce antenowej narazie nie mysle bo nie wiem gdzie bedzie antena a wyjecie i wlozenie antenowej pozniej nie bedzie raczej problemem.

franzkru
05-11-2008, 08:17
u mnie też połowa,a odpadów to nie wiem bo to wszystko poroz....... na tej budowie

U mnie jest narazie taki bur..l na działce że zaczynam się zastanawiac kiedy ja to wszystko posprzatam. Ekipe mam fajna tylko ze troche balaganiarską. W środku niby pozamiatane i w miarę czysto ale za to na zewnątrz.. masakra jakas :)
Dobrze ze przyszly tydzien mam wolne to sobie posprzatam troche. I pozbede sie niepotrzebnych odpadkow.

drinkpol
08-11-2008, 16:27
u mnie też połowa,a odpadów to nie wiem bo to wszystko poroz....... na tej budowie

U mnie jest narazie taki bur..l na działce że zaczynam się zastanawiac kiedy ja to wszystko posprzatam. Ekipe mam fajna tylko ze troche balaganiarską. W środku niby pozamiatane i w miarę czysto ale za to na zewnątrz.. masakra jakas :)
Dobrze ze przyszly tydzien mam wolne to sobie posprzatam troche. I pozbede sie niepotrzebnych odpadkow.

ja zrobię tak,jak już skończą układanie dachówki i ocieplenia to zamawiam kontener i wywiozę te wszystkie ścinki dechy itp. na wysypisko :lol:

jaką planujecie albo jaką już macie podbitkę ,drewno ,pcv czy blacha?

franzkru
09-11-2008, 09:49
ja zrobię tak,jak już skończą układanie dachówki i ocieplenia to zamawiam kontener i wywiozę te wszystkie ścinki dechy itp. na wysypisko :lol:
jaką planujecie albo jaką już macie podbitkę ,drewno ,pcv czy blacha?

Na podbitkę drewno pod kolor okien. Czyli ciemny orzech.

sanowi_
09-11-2008, 17:55
czy ktoś z was powiększał sobie taras? jeżeli tak to o ile żeby to miało sens ale nie było za dużo :)

iw

Crayo
09-11-2008, 18:43
czy ktoś z was powiększał sobie taras? jeżeli tak to o ile żeby to miało sens ale nie było za dużo :)

iw

Ja dodałem 2 metry czyli obecny wymiar 6m x 4m - tak akurat zeby zjesc śniadanko na tarasie...

TOMI32
13-11-2008, 19:15
Witam wszystkich!

Zakupiłem projekt Natalii i zamierzam się budować na wiosnę.
Jestem jeszcze przez PNB.

Zrobiłem trochę zmian w projekcie:
1. Wydłużenie garażu o 60 cm.
2. Wydłużenie salonu kosztem podcienia o 50 cm.
3. Wykusz prostokątny z dużym oknem balkonowym (mam ogród z boku) - będę miał taras w kształcie litery L.
4. Lukarnia nad wykuszem.
5. Podwyższenie ścianki kolankowej o 1 maxa.
6. Na dole połączyłem dwa dodatkowe pokoje i łazienkę. W pierwszym przejściowym (11,5m2 ) będzie gabinet - dalej będzie się przechodziło do sypialni (16m2) połączonej z łazienką. Nie będzie wejścia do łazienki z korytarza.

Prośba do Koleżanek i Kolegów:
- napiszcie co sądzicie o tych zmianach -(szczególnie dwóch pierwszych).
- jaką bramę garażową wstawiacie - czy 4,5m tak jak w projekcie, czy też ktoś instalował 4,75m
- mam ekipę, która wyceniła robociznę murarki (bez więźby) na 35 tys. PLN - czy waszym zdaniem to dużo ? (na marginesie miałem również wycenę za 54 tys. ale nie wziąłem jej poważnie).

Po tych zmianach architekt przliczył mi metraż użytkowy na 198 m2 a kubaturę na ponad 1200m3. Muszę to jeszcze raz przeliczyć bo coś mi wychodzi za dużo (trochę się zaczynam bać tego metrażu).
Czy ktoś z was - po wybudowaniu - uznał. że dom jest po prostu za duży??

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze.
Pozdrawiam

franzkru
14-11-2008, 20:52
Witam wszystkich!

Zakupiłem projekt Natalii i zamierzam się budować na wiosnę.
Jestem jeszcze przez PNB.

Zrobiłem trochę zmian w projekcie:
1. Wydłużenie garażu o 60 cm.
2. Wydłużenie salonu kosztem podcienia o 50 cm.
3. Wykusz prostokątny z dużym oknem balkonowym (mam ogród z boku) - będę miał taras w kształcie litery L.
4. Lukarnia nad wykuszem.
5. Podwyższenie ścianki kolankowej o 1 maxa.
6. Na dole połączyłem dwa dodatkowe pokoje i łazienkę. W pierwszym przejściowym (11,5m2 ) będzie gabinet - dalej będzie się przechodziło do sypialni (16m2) połączonej z łazienką. Nie będzie wejścia do łazienki z korytarza.

Prośba do Koleżanek i Kolegów:
- napiszcie co sądzicie o tych zmianach -(szczególnie dwóch pierwszych).
- jaką bramę garażową wstawiacie - czy 4,5m tak jak w projekcie, czy też ktoś instalował 4,75m
- mam ekipę, która wyceniła robociznę murarki (bez więźby) na 35 tys. PLN - czy waszym zdaniem to dużo ? (na marginesie miałem również wycenę za 54 tys. ale nie wziąłem jej poważnie).

Po tych zmianach architekt przliczył mi metraż użytkowy na 198 m2 a kubaturę na ponad 1200m3. Muszę to jeszcze raz przeliczyć bo coś mi wychodzi za dużo (trochę się zaczynam bać tego metrażu).
Czy ktoś z was - po wybudowaniu - uznał. że dom jest po prostu za duży??

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze.
Pozdrawiam

Mi nie podoba sie punkt 6. W tym momencie tak mam i nie jest to dobre rozwiazanie. Chociazby z tego wzgledu ze w momencie gdy inna osoba spi w sypialni ty tluczesz sie w lazience zaraz za drzwiami.

Cezarr
19-11-2008, 10:57
Zrobiłem trochę zmian w projekcie:
1. Wydłużenie garażu o 60 cm.
2. Wydłużenie salonu kosztem podcienia o 50 cm.
3. Wykusz prostokątny z dużym oknem balkonowym

Ja zrobiłem to samo, tyle, że salon powiększyłem o 1m, poza tym mnóstwo innych zmian (również ściany konstrukcyjne). Na dole powierzchnia z garażem to chyba 150 mkw. Moje zmiany były bardzo przemyślane (przynajmniej tak uważam). Co planujesz nad tym prostokątnym wykuszem, obniżasz dach? chyba nie wyglada to dobrze.
Ścianę kolankową podnoszę (maskując to z zewnątrz) może nawet o dwie cegły. Zamieszkamy na dole + pokój dla gości nad garażem( tam doprojektowałem trójkątną lukarnę) w przyszłości góra będzie odrębnym mieszkaniem z niezależnym wejściem.

TOMI32
19-11-2008, 17:45
Obecnie przerobiłem projekt i mam lukarnię nad wykuszem. Ale odkręcam to i rezygnuję z lukarni - tak więc zakończę wykusz podobnie jak w projekcie.
Uznałem - szkoda, że już po przeróbce:) , że Natalia ładniej wygląda bez lukarni - ponadto nie potrzebuję tylu metrów.

Co do pomieszczeń:
Obecnie mam 2-poziomowe mieszkanie w bloku w następującym układzie.
1 poziom - salon, kuchnia, sypialnia, gabinet, łazienka,
2 poziom - 2 sypialnie dla dzieciaków, łazienka,garderoba.

Taki układ odpowiada mi najlepiej, dlatego właśnie szukałem domu z sypialnią i gabinetem na dole. Nie odpowiada mi bieganie po schodach.
My będziemy na dole, dzieciaki na górze i zostanie jeszcze dodatkowy pokój dla gości + strych nad garażem.

Rozumiem, że ukryjesz podniesienie ścianki kolankowej wydłużonym okapem. Ile będzie wynosił u Ciebie okap? O ile pamiętam w projekcie jest 80 cm.

Crayo
23-11-2008, 14:29
Mam dwa pytania:

1. ile wam wyszło m2 ocieplenia poddasza
2. ile wam wyszło m2 ocieplenia zewnętrznego ?

drinkpol
24-11-2008, 22:08
Mam dwa pytania:

1. ile wam wyszło m2 ocieplenia poddasza
2. ile wam wyszło m2 ocieplenia zewnętrznego ?


240 m2 zewnętrznego styropian 15 cm gruby

beny82
25-11-2008, 14:21
Witam może ktoś wie gdzie na podkarpaciu lub w małopolsce stoi domek NATALIA proszę o namiary [email protected]

aki-aki
27-11-2008, 11:46
Witajcie

appropos tarasu - chciałam zapytać kiedy go robić.

Czy na etapie fundamentów - dogadać się z budowlańcami żeby go zrobili,

czy może później (kiedy)?

Jak wy to robiliście?

Crayo
27-11-2008, 13:08
Witajcie

appropos tarasu - chciałam zapytać kiedy go robić.

Czy na etapie fundamentów - dogadać się z budowlańcami żeby go zrobili,

czy może później (kiedy)?

Jak wy to robiliście?

Ja robiłem po fundamentach - a zalewałem dopiero ostatnio.

chcemydom
01-12-2008, 12:55
Słuchajcie, a ile wyszło Wam materiału (cegieł) na ściany nośne na cały dom?
My chcemy budować z czegoś w rodzaju porothermu o wymiarach 250x373x238 mm

http://www.wienerberger.pl/images/db/srprdet/1083059788380.jpg


Liczymy ale coś nam duże wielkości wychodzą - ok. 2700 szt.

chcemydom
01-12-2008, 12:58
100 tyś. !!! :o za surowy z dachem , to się w pale nie mieści
ja też mam firmę nic mnie nie interesuje stęple,tarcica cały sprzęt ,oni mają skład budowlany więc materiały sobie sami dowożą na 7% vat, zażyczyli sobie 58 tyś. mi się wydawało drogo , ale z tego co tu czytam to już się niebęde oddzywał :lol:
Na początku myślałem, że chodzi o po prostu koszt domu w stanie surowym :) a tu sama robocizna. :lol:

Crayo
01-12-2008, 13:18
100 tyś. !!! :o za surowy z dachem , to się w pale nie mieści
ja też mam firmę nic mnie nie interesuje stęple,tarcica cały sprzęt ,oni mają skład budowlany więc materiały sobie sami dowożą na 7% vat, zażyczyli sobie 58 tyś. mi się wydawało drogo , ale z tego co tu czytam to już się niebęde oddzywał :lol:
Na początku myślałem, że chodzi o po prostu koszt domu w stanie surowym :) a tu sama robocizna. :lol:

Co zrobić dobrzy fachowcy nie są tani... :(

franzkru
01-12-2008, 19:12
Słuchajcie, a ile wyszło Wam materiału (cegieł) na ściany nośne na cały dom?
My chcemy budować z czegoś w rodzaju porothermu o wymiarach 250x373x238 mm

http://www.wienerberger.pl/images/db/srprdet/1083059788380.jpg


Liczymy ale coś nam duże wielkości wychodzą - ok. 2700 szt.

Policz ile masz mb scian * wysokość * 10.8(tyle wychodzi szt na m2).
U mnie wyszło jakies 2400szt.

Crayo
01-12-2008, 21:00
Słuchajcie, a ile wyszło Wam materiału (cegieł) na ściany nośne na cały dom?
My chcemy budować z czegoś w rodzaju porothermu o wymiarach 250x373x238 mm

http://www.wienerberger.pl/images/db/srprdet/1083059788380.jpg


Liczymy ale coś nam duże wielkości wychodzą - ok. 2700 szt.

Ja budowałem z poromuru (Jopek) - wyszło 2200 szt

franzkru
02-12-2008, 07:12
Policz ile masz mb scian * wysokość * 10.8(tyle wychodzi szt na m2).
U mnie wyszło jakies 2400szt.

Budowałem z Porothermu 25P+W Wienerbergera. Chociaz nie moge powiedziec ze sa one super mega jakosci. Kilka bylo pokruszonych (wiem kwestia transportu). Czesc przypalona. A kilka sie troche rozjechalo przed wypaleniem.

Calosc oceniam na 8 (10)

Joolaa
03-12-2008, 17:30
Serdecznie witam
Bardzo dawno mnie tu nie było. Mój, nasz dom już stoi, trwało to 2 lata,było bardzo cięzko.... Jest prawie skończony. I powiem tak, dla nas jest duży i naprawdę nie widzę potrzeby jakiejkolwiek powiększania go czy przerabiania. Papier przyjmie wszystko, to prawda, ale gorzej jest później w realu. No i można zatracić w tym wszystkim pierwotny wygląd. To co można by naprawdę poprawić to więźba (nie jest idealnie zaprojektowana) i zwiększyć ilość okien na poddaszu, gdyż jest po prostu ciemno. Poza tym koszty budowy.... wykończenia tego domu, pomimo zniżek, znajomych wykonawców są duuuże :o .Wsysa każdą gotówkę!! Znalazłam ostatnio dużo fajniejszy projekt od Natali, firmy Murator nazwa Faworyt zarówno wariant I, II. Może warto się nad nim zastanowić. Ja generalnie wybrałabym teraz właśnie ten, lecz niestety z doróbką jeszcze jednego pokoju na parterze. Wszystko przed nami....Podobno to 3 dom jest dla siebie. Pierwszy dla wroga, drugi na sprzedaż.... :wink: :wink:

Madziorkaa
03-12-2008, 17:49
Serdecznie witam
Bardzo dawno mnie tu nie było. Mój, nasz dom już stoi, trwało to 2 lata,było bardzo cięzko.... Jest prawie skończony. I powiem tak, dla nas jest duży i naprawdę nie widzę potrzeby jakiejkolwiek powiększania go czy przerabiania. Papier przyjmie wszystko, to prawda, ale gorzej jest później w realu. No i można zatracić w tym wszystkim pierwotny wygląd. To co można by naprawdę poprawić to więźba (nie jest idealnie zaprojektowana) i zwiększyć ilość okien na poddaszu, gdyż jest po prostu ciemno. Poza tym koszty budowy.... wykończenia tego domu, pomimo zniżek, znajomych wykonawców są duuuże :o .Wsysa każdą gotówkę!! Znalazłam ostatnio dużo fajniejszy projekt od Natali, firmy Murator nazwa Faworyt zarówno wariant I, II. Może warto się nad nim zastanowić. Ja generalnie wybrałabym teraz właśnie ten, lecz niestety z doróbką jeszcze jednego pokoju na parterze. Wszystko przed nami....Podobno to 3 dom jest dla siebie. Pierwszy dla wroga, drugi na sprzedaż.... :wink: :wink:

Witaj Jola:), jestem na eatpie wykończeń, z zewnątrz Natalke mamy juz wykończoną, w środku kładziemy gres a za miesiąc będziemy miec w całości kuchnie i obłożone schody, w lutym mamy zamiar zamieszkać :wink: .
To prawda dom ten pochłania duuużo kasy, nie zgodzę sie tylko z ilością okien, może masz źle ustawiony dom względem stron świata tzn. większość okien połaciowych od strony północnej :wink: ?, u mnie na górze jest naprawdę widno a nie zmieniałam ilości okien :wink: . Co do wielkości domu to jest naprawdę duuuzy :wink: . Więźbę mieliśmy całkowicie zmienianą bo ta w projekcie zawiera mase błędów. Żałuje że zrobiłam betonowane schody, uważam że koszty sa duże i nie jest to opłacalne, samo obłozenie ich kosztuje tyle co drewniane robione od nowa ( za obłozenie i barierki najmniejsza wycena jaką dostałam to 15 tyś :o , wykonawca z pod Piły ) a do tego koszt ich zbrojenia i betonu był naprawdę spory.

beny82
06-12-2008, 14:47
Witam może ktoś wie gdzie na podkarpaciu lub malopolsce można obejrzeć gotowy projekt Natalia. Proszę o kontakt: [email protected]

wobil
06-12-2008, 20:04
Witam dawno się nie odzywaliśmy, nasza pierwsza wbita łopata (czy łyżka koparki) miała mieć miejsce na jesień ale życie jak zawsze ma dla nas swój harmonogram zajęć, także plany się troszkę pozmieniały ale odzywam się na forum ponieważ jest progres i mamy zaplanowane kolejne etapy,
na dzień dzisiejszy mamy wg kolejności:
- pozowlenie na budowę; - etap przeprowadzony szybko i sprawnie, historie z kręgu, iż na pozowlenie trzeba czekać i czekać okazały się fikcją :)
- oczyszczoną działkę przygotowaną pod budowę (na działce było trochę starych fundamentów oraz kilkanaście drzew do wycinki poza tym okazało się że pod ładnymi krzaczorami które rosły na działce jakieś 30 lat temu był parking i ostał się pod trawskiem betonu co nie miara, także jak na początku usłyszałem że będzie tego do wywiezienia z 20 wywrotek skończyło się na 60 ale kto by liczył :(, ten etap nie był za fajny,
- jesteśmy na etapie przyłączy;
- mamy umówioną sprawdzoną ponoć solidną ekipę na marzec/kwiecień;

także pewnie wraz z małżonką włączymy się czynnie w byt na forum natalki, dziękujemy serdecznie również Mamamatince za oprowadzenie nas po swojej natalce (jeszcze w stanie surowym zamkniętym), przepraszamy że tak późno i gratulujemy kolejnego potomka ;) POZDROWIENIA

jeśli jest ktoś na podobnym etapie co my lub chce się podzielić uwagami bądź radami (za które jesteśmy z góry wdzięczi) zapraszam na prv: [email protected]
sąsiadów czyli woj. opolskie/dolnośląskie również z chęcią odwiedzimy :)

sanowi_
17-12-2008, 08:21
hejka, jaka tu cisz nastała :)



mój projekt jest obecnie u architekta, zmian robię bardzo mało. czy mogę prosić o nr telefonu do kogoś kto zamienił materiał na porotherm - mam kilka pytań. mój adres email [email protected]

będę wdzięczna za pomoc
iwona

mamamatinka
17-12-2008, 21:15
no faktycznie, cisza jak makiem zasiał... czyżby zimowy zastój?????? albo już wszyscy świętują???
mąż mój wtachał dzisiaj 40 paczek paneli i jutro panowie zaczynają montować podłogi :))))) nareszcie :)
sanowi_, my budowaliśmy z betonu komórkowego ale dwuwartwowo, także ja akurat ci nie pomogę, ale pozdrawiam i przełamuję ciszę :)

Madziorkaa
18-12-2008, 09:10
no to i ja przełamuje ciszę;), u nas właśnie kładą gres i robią na dole karton gipsy, w salonie i kuchni gres mamy juz połozony, w wc mamy glazurę. Góra już ocieplona i zabudowana karton gipsami:), przed domem chłopaki dzielnie walczą z klinkierem mam nadzieje że pogoda będzie sprzyjać i dadzą radę ułożyć go do końca. Wczoraj z małżem kupiliśmy całą ceramikę do naszej Natalki(kibelki, bidety, wannę, baterie, panel prysznicowy), kurcze ta wykończeniówka strasznie wykańcza nas finansowo (normalnie jak nie masz 5000 tys to nie wchodź do hurtowni :evil: )

ps- nasza Natalka jest z porothermu, jak masz jakieś pytania to smiało pisz na PW albo na forum;)

franzkru
18-12-2008, 10:55
A ja własnie zabiłem okna dechami i wstawiłem jakies tymczasowe zewn drzwi. Resztę będę robił pewnie z koncem stycznia.

Ja budowałem z Pth25. Pytaj na forum. Może komus sie przydadza te informacje.

Crayo
19-12-2008, 09:34
To ja też się pochwalę... Skończyłem dach. Ułożyłem instalacje CO, kanaliza, woda. Wczoraj skończyli wylewać posadzki. W poniedziałek zakrywam dziury na poddaszu i zaczynam docieplać i dodatkowo zamawiam nagrzewnicę i osuszacz - tak żeby w lutym można było rozpocząć dalsze wykończenie.

wobil
20-12-2008, 19:15
witajcie jesteśmy z małżowinką zdecydowani na budowanie Natalki z porothermu wstępnie zdecydowaliśmy się na poro 30 jednak zastanawiam się nad 38 ilość pustaków na mkw taka sama, cena obecnie to różnica jakieś 0,80zł na pustaku a ściana solidna wtedy zamiast styro 15 mogę dać 12 albo 10 co wy na to?

..::M:D::..
21-12-2008, 13:12
ja zrobiłbym odwrotnie np. 25 poro. + 20 styro , . Cieplej i certyfikat ładniej będzie wyglądał :wink:

wobil
21-12-2008, 21:11
witam szukam osoby która budowała natalkę z poro 30 albo 38 mam parę pytań proszę o pomoc
priv: [email protected]

drinkpol
07-01-2009, 19:19
co tu taka cisza :D

centralne będę robił nie wiem jaszcze czy w plastiku czy w miedzi ?

proszę mi tu napisać za i przeciw :lol:

Crayo
07-01-2009, 20:17
ja robię w plastiku - dlaczego - nie wiem... taką dostałem wycenę :D

franzkru
08-01-2009, 13:44
Ja chyba tez sie zdecyduje na plastik ale jeszcze nie wiem bo nie zaczalem robic. A dlaczego - bo tanszy. A roznic innych nie widze.

Crayo
12-01-2009, 13:42
A czy ktoś robił tynki gipsowe ? - Moje schną już drugi miesiąc i końca nie widać...

Madziorkaa
12-01-2009, 21:33
A czy ktoś robił tynki gipsowe ? - Moje schną już drugi miesiąc i końca nie widać...

tynki gipsowe czym dłużej schną tym bardziej są mocne. Moje schły przez ponad dwa miesiące, potem włączylismy ogrzewanie i po dwóch tygodniach wyschły do końca. Przy tynkach gipsowych dobrze jest aby dom był cały czas wietrzony. Do momentu aż nie wyschną trzeba pilnować aby temperatura w domu nie była niższa niż 0, bo inaczej jest duze prawdopodobieństwo że tynki będą odpadać.

franzkru
13-01-2009, 06:43
Mozecie mi zdradzic ile mniej wiecej zaplaciliscie za:
Instalacje elektryczne
Instalacje wod-co

Dzieki z góry!

mamamatinka
13-01-2009, 13:36
my mamy gipsowe też długoooo schnęły ale nam się akurat nie spieszyło.

co do elektryki - robiła zaprzyjaźniona firma więc po znajomościach 8 tys za elektrykę w domu (bez bajerów, nie mamy ani jednego halogenu bo nie lubimy, ale kino domowe, alarm itp. (tzn przewody pod te rzeczy) są, cena ta objęła też instację na zewnątrz domu

za c.o./ wodę i kanalizę w tym kocioł za prawie 12 tys. kaloryfeky kermi, sporo podłogówki daliśmy niemal 36 tys. ale wydaje się być zrobione nowoczesnie i profesjonalnie.

Crayo
13-01-2009, 13:44
A czy ktoś robił tynki gipsowe ? - Moje schną już drugi miesiąc i końca nie widać...

tynki gipsowe czym dłużej schną tym bardziej są mocne. Moje schły przez ponad dwa miesiące, potem włączylismy ogrzewanie i po dwóch tygodniach wyschły do końca. Przy tynkach gipsowych dobrze jest aby dom był cały czas wietrzony. Do momentu aż nie wyschną trzeba pilnować aby temperatura w domu nie była niższa niż 0, bo inaczej jest duze prawdopodobieństwo że tynki będą odpadać.

Trochę mnie zmartwiłaś - u mnie wyszedł lód na ścianach... mam nadzieje że odpadną...

mamamatinka
13-01-2009, 13:49
crayo, u nas w jednym pokoju (najdalej oddalonym od nagrzewnicy) też miejscami bł lód - to było w lutym zeszłego roku i jak narazie nic tam złego się nie dzieje

Crayo
13-01-2009, 13:56
Mozecie mi zdradzic ile mniej wiecej zaplaciliscie za:
Instalacje elektryczne
Instalacje wod-co

Dzieki z góry!

Instalacje elektryczne około 14 tyś. W tym elektryka, telefon, komputer, TV, alarm, rolety (sterowanie centralne), domofon, alarm, to prawie w każdym pomieszczeniu (pokoje - wszystkie, kuchnia). SAT i pełne okablowanie głośnikowe w salonie i entertainment room


Instalace wod-co około 50 tyś. Dużo podłogówki, grzejniki Viessman, piec z zasobnikiem warstwowym Viessmana, instalacje CWU z obiegiem, drogi grzejnik kanałowy w salonie pod oknem tarasowym, geberity, instalacja wyciągowa z kuchni, instalacja gazowa,

Crayo
13-01-2009, 13:58
crayo, u nas w jednym pokoju (najdalej oddalonym od nagrzewnicy) też miejscami bł lód - to było w lutym zeszłego roku i jak narazie nic tam złego się nie dzieje

To trochę mnie uspokoiłaś... Mam nadzieję, że nie odpadnie... :)

franzkru
14-01-2009, 07:51
Mozecie mi zdradzic ile mniej wiecej zaplaciliscie za:
Instalacje elektryczne
Instalacje wod-co

Dzieki z góry!

Instalacje elektryczne około 14 tyś. W tym elektryka, telefon, komputer, TV, alarm, rolety (sterowanie centralne), domofon, alarm, to prawie w każdym pomieszczeniu (pokoje - wszystkie, kuchnia). SAT i pełne okablowanie głośnikowe w salonie i entertainment room


Instalace wod-co około 50 tyś. Dużo podłogówki, grzejniki Viessman, piec z zasobnikiem warstwowym Viessmana, instalacje CWU z obiegiem, drogi grzejnik kanałowy w salonie pod oknem tarasowym, geberity, instalacja wyciągowa z kuchni, instalacja gazowa,

Zastanawiam sie caly czas na grzejnikiem kanalowym pod oknem tarasowym. Możesz mi powiedziec orientacyjna cene za jaka kupiles ? I jak duzy on jest ?

Crayo
16-01-2009, 06:08
franzkru, dziura na grzejnik kanałowy ma około 2m na 0,50 m a głęboka jest na około 1 m. Cena to około 3700 PLN - nie pamętam dokłanie bo płacę za całość a nie za poszczególne elementy.

drinkpol
19-01-2009, 19:13
franzkru, dziura na grzejnik kanałowy ma około 2m na 0,50 m a głęboka jest na około 1 m. Cena to około 3700 PLN - nie pamętam dokłanie bo płacę za całość a nie za poszczególne elementy.



a sama podłogówka nie wystarczy , gęściej pod oknem ?
co daje więcej taki grzejnik kanałowy , może też bym pomyślał o takim moje okno taras. ma 2,6 m :roll:

franzkru
19-01-2009, 19:46
U mnie wychodzi 4,5m okna tarasowego i zastanawiam sie co dac pod/obok. Co do podłogówki to cały czas się nad tym zastanawiam. Czy robić czy nie.

Madziorkaa
19-01-2009, 21:06
U mnie wychodzi 4,5m okna tarasowego i zastanawiam sie co dac pod/obok. Co do podłogówki to cały czas się nad tym zastanawiam. Czy robić czy nie.

ja mam podłogówkę w całym domu, temperatura we wszytskich pokojach jest ustawiona na 17 stopni i jest naprawdę ok, podłoga nie jest ciepła. Były u nas mrozy -30 i nie było potrzeby podwyższania temperatury bo było 17,5 cały czas :wink: (urządzenie grzewcze po mimo duzych mrozów wcale jakoś częściej się nie załączało) a ekipy narzekały ze i tak im za gorąco :wink: , generalnie jest ciepło,oczywiście jak na warunki budowlane :wink:, przy oknach także (nic nie wieje). Ważne jest aby dom był dobrze ocieplony i dobre okna wstawione :wink: .

franzkru
20-01-2009, 07:22
U mnie wychodzi 4,5m okna tarasowego i zastanawiam sie co dac pod/obok. Co do podłogówki to cały czas się nad tym zastanawiam. Czy robić czy nie.

ja mam podłogówkę w całym domu, temperatura we wszytskich pokojach jest ustawiona na 17 stopni i jest naprawdę ok, podłoga nie jest ciepła. Były u nas mrozy -30 i nie było potrzeby podwyższania temperatury bo było 17,5 cały czas :wink: (urządzenie grzewcze po mimo duzych mrozów wcale jakoś częściej się nie załączało) a ekipy narzekały ze i tak im za gorąco :wink: , generalnie jest ciepło,oczywiście jak na warunki budowlane :wink:, przy oknach także (nic nie wieje). Ważne jest aby dom był dobrze ocieplony i dobre okna wstawione :wink: .

Co masz na podłodze ? Tzn czy wszedzie masz plytki czy gdzies masz parkiet/panele ? I jakie masz ogrzewanie ? (Gaz/Węgiel/Inne)

Crayo
20-01-2009, 08:55
a sama podłogówka nie wystarczy , gęściej pod oknem ?
co daje więcej taki grzejnik kanałowy , może też bym pomyślał o takim moje okno taras. ma 2,6 m :roll:

Ja nie mam podłogówki w salonie... mam grzejniki - a grzejnik kanałowy to takie cudo, które zamontowane jest pod podłogą - ciepłe powietrze wydostaje się przez gustowna kratkę (drewnianą / metalową) po której możesz chodzić - więc pasuje pod największe okno tarasowe...

..::M:D::..
20-01-2009, 09:20
U mnie wychodzi 4,5m okna tarasowego i zastanawiam sie co dac pod/obok. Co do podłogówki to cały czas się nad tym zastanawiam. Czy robić czy nie.

ja mam podłogówkę w całym domu, temperatura we wszytskich pokojach jest ustawiona na 17 stopni i jest naprawdę ok, podłoga nie jest ciepła. Były u nas mrozy -30 i nie było potrzeby podwyższania temperatury bo było 17,5 cały czas :wink: (urządzenie grzewcze po mimo duzych mrozów wcale jakoś częściej się nie załączało) a ekipy narzekały ze i tak im za gorąco :wink: , generalnie jest ciepło,oczywiście jak na warunki budowlane :wink:, przy oknach także (nic nie wieje). Ważne jest aby dom był dobrze ocieplony i dobre okna wstawione :wink: .

Co masz na podłodze ? Tzn czy wszedzie masz plytki czy gdzies masz parkiet/panele ? I jakie masz ogrzewanie ? (Gaz/Węgiel/Inne)

Też planuję podłogówkę w całym domu i pędzić to PC.

J tu mam pytanie do Madziorki , jakiej mocy masz PC ?
Robiło mi kilka firm wstępną ofertę i różnie to dobierają (od 6 do 9 kW)

Madziorkaa
20-01-2009, 16:11
U mnie wychodzi 4,5m okna tarasowego i zastanawiam sie co dac pod/obok. Co do podłogówki to cały czas się nad tym zastanawiam. Czy robić czy nie.

ja mam podłogówkę w całym domu, temperatura we wszytskich pokojach jest ustawiona na 17 stopni i jest naprawdę ok, podłoga nie jest ciepła. Były u nas mrozy -30 i nie było potrzeby podwyższania temperatury bo było 17,5 cały czas :wink: (urządzenie grzewcze po mimo duzych mrozów wcale jakoś częściej się nie załączało) a ekipy narzekały ze i tak im za gorąco :wink: , generalnie jest ciepło,oczywiście jak na warunki budowlane :wink:, przy oknach także (nic nie wieje). Ważne jest aby dom był dobrze ocieplony i dobre okna wstawione :wink: .

Co masz na podłodze ? Tzn czy wszedzie masz plytki czy gdzies masz parkiet/panele ? I jakie masz ogrzewanie ? (Gaz/Węgiel/Inne)

na całym dole jest gres a na górze jeszcze nic nie ma, planujemy połozyc deskę barlinecką. Dom ogrzewamy pompą ciepła.

Madziorkaa
20-01-2009, 16:35
U mnie wychodzi 4,5m okna tarasowego i zastanawiam sie co dac pod/obok. Co do podłogówki to cały czas się nad tym zastanawiam. Czy robić czy nie.

ja mam podłogówkę w całym domu, temperatura we wszytskich pokojach jest ustawiona na 17 stopni i jest naprawdę ok, podłoga nie jest ciepła. Były u nas mrozy -30 i nie było potrzeby podwyższania temperatury bo było 17,5 cały czas :wink: (urządzenie grzewcze po mimo duzych mrozów wcale jakoś częściej się nie załączało) a ekipy narzekały ze i tak im za gorąco :wink: , generalnie jest ciepło,oczywiście jak na warunki budowlane :wink:, przy oknach także (nic nie wieje). Ważne jest aby dom był dobrze ocieplony i dobre okna wstawione :wink: .

Co masz na podłodze ? Tzn czy wszedzie masz plytki czy gdzies masz parkiet/panele ? I jakie masz ogrzewanie ? (Gaz/Węgiel/Inne)

Też planuję podłogówkę w całym domu i pędzić to PC.

J tu mam pytanie do Madziorki , jakiej mocy masz PC ?
Robiło mi kilka firm wstępną ofertę i różnie to dobierają (od 6 do 9 kW)


nasza PC ma 9kW

kakusek
20-01-2009, 23:26
franzkru jaka dachowka kryles swoj domek?Interesuje mnie ile "obecnie" wychodzi cena dachowki wraz z akcesoriami na cala Natalke oraz cena robocizny.Bede wdzieczna za kazda odpowiedz :D

franzkru
21-01-2009, 11:53
franzkru jaka dachowka kryles swoj domek?Interesuje mnie ile "obecnie" wychodzi cena dachowki wraz z akcesoriami na cala Natalke oraz cena robocizny.Bede wdzieczna za kazda odpowiedz :D

Ceny dokładnej ci nie napisze bo mogły mi gdzieś jakieś kwitki uciec.
Kryłem dachówką Roben Miedziana Falista Plus.
Więżba: 12600zł (za późno się zorientowałem że krokwie są ciut za grube i bylo tego więcej o jkies 2-3m3 niż powinno)
Pokrycie dachowe: 19181zł (nie robiłem deskowania tylko folie)
Rynny kaczmarek: 2400zł
Obróbki blacharskie: 1700zł
Kominy: 2000zł (kamień jeszcze nie połozony)
Robocizna: 14000zł
Dodatki: 1000zł (gwożdzie uchwyty itd.)
Czyli razem wyszło: 52881zł

Czy dużo czy mało tego nie wiem.
Podzielcie sie wiedzą ile wy placiliscie ? :)

Cezarr
21-01-2009, 13:06
Czyli robocizna dachu wyszła ok.52 zł/mkw,wydaje mi się, że to bardzo dobra cena no i kominy jakieś tanie Ci wyszły. jakie to kominy i ile ich budowałeś?

franzkru
21-01-2009, 20:03
Czyli robocizna dachu wyszła ok.52 zł/mkw,wydaje mi się, że to bardzo dobra cena no i kominy jakieś tanie Ci wyszły. jakie to kominy i ile ich budowałeś?

Robocizna wyszla mi 42zł/m2 - u mnie jest ~335m2 dachu. Przez to ze mam zadaszony taras który ma 25m2. I troszke poprzesuwany dom w stosunku do oryginału.
Natomiast jeśli chodzi o kominy to napisałem ile zapłaciłem za kamień + cegłę. A kamień narazie lezy w garazu i czeka az go ktos przyklei. Wiec cena całości ciut wzrośnie.

http://lh4.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SR3nVITqT5I/AAAAAAAADAU/yUXjokhM49U/s640/PB110029.JPG

kakusek
21-01-2009, 21:59
Franzkru dzieki :) Bardzo tanio miales policzona robocizne az jestem w szoku.Nam za 2 spadowy dach powiedzieli 50 zl za metr.Czy twoi dekarze sa godni polecenia?Moze skorzystalabym z ich uslug :)
Ogolnie domek wyglada bardzio zgrabnie i widze (choc troszke jest to zasloniete) ze bedziesz mial piekne przeszklenie z boku domu (tez mi sie takie marzy :D )

franzkru
22-01-2009, 07:03
Franzkru dzieki :) Bardzo tanio miales policzona robocizne az jestem w szoku.Nam za 2 spadowy dach powiedzieli 50 zl za metr.Czy twoi dekarze sa godni polecenia?Moze skorzystalabym z ich uslug :)
Ogolnie domek wyglada bardzio zgrabnie i widze (choc troszke jest to zasloniete) ze bedziesz mial piekne przeszklenie z boku domu (tez mi sie takie marzy :D )

Ekipa która mi robiła dach budowała całośc od fundamentów. Nie mam do nich żadnych poważnych zastrzeżeń. Sa lokalną ekipą więc nigdzie dalej ich nie wyciągniesz.

Troche im zeszło na robieniu tego dachu (bodajże 3tygodnie - 3osoby). Zajechali przy tym 2 szlifierki kątowe bo dachówka twarda.. :)

widok na taras wygląda tak:
http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SR3nF-VebrI/AAAAAAAAC_0/_h8mVBLpMew/s640/PB110021.JPG

kakusek
22-01-2009, 22:05
Ja mam osobna ekipe do murow i osobno szukam do dachu-pewnie dlatego cena wychodzi wieksza (kazdy chce zarobic :D )Faktycznie pisales mi kiedys o tej swojej ekipie-zobacze w lecie co uda mi sie wytargowac na miejscu i najwyzej bede "blagac" twoich :wink:
Wiem ze kiedys wysylales mi chyba nawet pliki swojego domku ale mialam wirusa i potracilam czesc swoich zbiorow dlatego jeszcze raz zapytam :oops: -jak masz usytuowany kominek?Przenosiles go miedzy kuchnie i salon czy zostawiles go nadal na scianie z tv?Wogole widze ze masz podobna dzialke do mojej czyli caly ogrod jest z boku domu :D U mnie jest to czesc poludniowa ale niestety wjazd na dzialke jest od zachodu a wolalabym miec popoludniami to sloneczko na tylach domku :(

kakusek
22-01-2009, 22:33
franzkru sorki cofam pytanie bo przegladnelam sobie Twoja galerie i juz iwdze gdzie bedzie kominek :D Kurcze ale masz wieeeeeelka sciane na tv :lol:

franzkru
23-01-2009, 14:24
franzkru sorki cofam pytanie bo przegladnelam sobie Twoja galerie i juz iwdze gdzie bedzie kominek :D Kurcze ale masz wieeeeeelka sciane na tv :lol:

Tak dokładnie na samym środku będzie duże coś do oglądania :D

meg29st
01-02-2009, 09:38
witam natalkowiczów :)
jesteśmy z Polkowic(woj.dolnośląskie) i w zasadzie jesteśmy juz zdecydowani na projekt Natalia z mg projekt ale chcielibyśmy zobaczyć go na żywo.
Widziałam,że Natalka bucuje się we Wrocławiu,Poznaniu i woj.lubelskim,to w sumie niedaleko i jesli nie mielibyście nic przeciwko temu to chcielibyśmy zobaczyć domek w realu.
Będę bardzo wdzięczna za kontakt.
mój mail [email protected]
tel.0505571285

Mam nadzieję,że już niedługo dołączymy do Waszego grona i rozpoczniemy budowę tego ślicznego domku.Przejrzałam wszystkie wątki ,pamiętniki natalkowe i jestem zachwycona,projekt jest dla nas idealny.

pozdrawiam serdecznie
Gosia z Polkowic

meg29st
01-02-2009, 09:49
oj,przetarłam oczy i zobaczyłam że to woj.lubelskie a nie lubuskie jak myslalam więc odpada bo to szmat drogi od nas,pozostaje Wrocław lub Poznań.
Będę wdzięczna za kontakt.MIłego dzionka!

kakusek
12-02-2009, 11:41
Mozecie napisac co robiliescie z slupami na poddaszu w sypialniach?Pewnie nie da sie ich zlikwidowac wiec chodzi mi o to czy zabudowywaliscie je jak w projekcie tworzac garderoby ( czy pokoje nie sa wtedy male?) czy moze zostawialiscie je tak "samopas" ?Napiszcie jeszcze wrazenia co do ustawnosci gornej lazienki.Czy rzeczywiscie zmiesci sie tam i prysznic i wanna czy lepiej ja troche powiekszyc kosztem stryszku?

meg29st
12-02-2009, 11:55
witam,coś tu cicho,pewnie dlatego że zima i budowy stoją,ale wiosna tuż tuż...
Kolego z Poznania ,wybieramy sie do Ciebie ale rozchorował nam się młodszy bąbel i jestem uziemiona w domu bo mlody na zastrzykach,ehhh

ale do rzeczy, w końcu zamówilismy projekt!!!HURRA!
Kupiłam w pracowni mgprojekt a teraz widzę że w "własny dom" ten sam stówkę taniej,hmmm,o sso chodzi???

Zmiany które będę chciała nanieść to :
- podniesienie ściany kolankowej o jeden pustak
- usunięcie słupa z kuchni
- przedłuzenie salonu o metr kosztem podcienia
- powiększenie okna w salonie
- w kuchni od strony sieni chcę zrobić spizarkę wiec okno trzeba troszkę przesunąc
-mały kibelek na dole usuwamy
-zastanawiam się nad przedłuzeniem łazienki kosztem kotłowni,którą przesune w stronę gdzie był mały wc
-kominek bedziemy przesuwac ,nie chce go w rogu,jakos tego nie widze
-drzwi w garazu
-u góry jeszcze nie wiem,plan w glowie mam ale jak wylejemy strop to dopiero zobaczymy jak to mniej wiecej wygląda i dopiero rozplanujemy gdzie ścianki i co gdzie jak


mam nadzieję,że uda nam sie szybko załatwić papiery i ruszymy!

Crayo
12-02-2009, 15:01
Mozecie napisac co robiliescie z slupami na poddaszu w sypialniach?Pewnie nie da sie ich zlikwidowac wiec chodzi mi o to czy zabudowywaliscie je jak w projekcie tworzac garderoby ( czy pokoje nie sa wtedy male?) czy moze zostawialiscie je tak "samopas" ?Napiszcie jeszcze wrazenia co do ustawnosci gornej lazienki.Czy rzeczywiscie zmiesci sie tam i prysznic i wanna czy lepiej ja troche powiekszyc kosztem stryszku?

ja poszerzałem - zobacz na mój plan wentylacji który zamieszczałem na forum - tam masz dokładnie rozrysowane "co i jak"

Crayo
12-02-2009, 15:03
Kolego z Poznania ,wybieramy sie do Ciebie ale rozchorował nam się młodszy bąbel i jestem uziemiona w domu bo mlody na zastrzykach,ehhh


Zapraszam :)

drinkpol
12-02-2009, 17:43
Mozecie napisac co robiliescie z slupami na poddaszu w sypialniach?Pewnie nie da sie ich zlikwidowac wiec chodzi mi o to czy zabudowywaliscie je jak w projekcie tworzac garderoby ( czy pokoje nie sa wtedy male?) czy moze zostawialiscie je tak "samopas" ?Napiszcie jeszcze wrazenia co do ustawnosci gornej lazienki.Czy rzeczywiscie zmiesci sie tam i prysznic i wanna czy lepiej ja troche powiekszyc kosztem stryszku?



ja poszeżyłem z 1.5 m kosztem suszarni teraz z łazienki zrobił się taki ala pokój kąpielowy :D a pralnia i tak jest całkiem spora wejście z rogu bez drzwi jest super
co do słupów to można je usunąć ja tak zrobiłem, cieśla oparł na ściankach działowych kilka mniejszych i jest ok daj adres to prześlę foto

kakusek
12-02-2009, 18:03
Dzieki za odzew w sprawei lazienki-jeden dylemat mniej :D
Poprosze o fotki na adres:
[email protected]
Mam jeszcze problem z tarasem.Mam dzialke jak mamamatinka czy renia i arek-czyli prostokat dluzszym bokiem przylegajacy do drogi .Zywcem prosiloby sie przeniesc taras na bok Natalki ale wtedy musialabym zrezygnowac z wykuszu :( Gryze juz temat kilka dni i nie wiem co robic.Na pewno wydluze salon kosztem podcienia (calosc lub 120 cm) .Jakie macie odleglosci z tarasu do granicy dzialki?Jezeli pozostawie taras z tylu zostanie mi tam tylko ok 8 metrwo do siatki i nie wiem czy nie jest to zbyt malo zwlaszcza ze z tamtej strony jest wschod.

Asiago
12-02-2009, 18:39
Witam.Jesteśmy z Bydgoszczy.Projekt zakupiony, właśnie kończymy adaptację.
Zmiany jakie wprowadziliśmy to:
-ściany z jednowarstwowej na dwu
-podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak
To by było na tyle, reszta nam odpowiada .
Mam serdeczną prośbę.Czy ktoś z miłych natalkowców mógłby nam pokazać domek w realu. Wiem ,że w kujawsko -pomorskim takowy domek już stoi a 22 lutego na tydzień wybieramy się z rodzinką na południe Polski to możemy zawitać do kogoś z tamtych stron. Z góry dziękuję.

kakusek
12-02-2009, 18:58
drinkpol znalazlam twoj album ze zdjeciami :) Bardzo ladny Ci domek powstaje.Ja tez mysle nad ociepleniem grubosci 15 cm ale wszyscy mi mowia ze 12 w zupelnosci wystarcza.Napisz co Ciebie sklonilo do dania 15 cm styro i czy drugi raz dalbys tyle samo?(nie wyglada to zbyt grubo?)
Zastanawia mnie Twoja wizualizacja salonu a szczegolnie kominka.Widze ze wydluzyles salon o podcien a komin zostal (chyba?) w starym miejscu.Ile masz miejsca (dlugosc sciany) na oba te sprzety i ile sciany pozostanie Ci za kominkiem ?(patrzac od strony kuchni)Przyjmuje ze kominek bedziesz stawail nie OBOK przewodu kominowego a PRZED nim :D
A i ostanie pytanko:jaka masz odleglosc od konca tarasu (lub sciany budynku) do konca dzialki?Z fotek wyglada ze z przodu jestes bardzo daleko odsuniety od drogi i rowniez kawalek dzialki od strony wykusza jest dosc sporawy :D

meg29st
12-02-2009, 18:59
DRINKPOL,JA TEŻ POPROSZE O FOTKI
MÓJ MAIL
[email protected]
z góry dziekuję

mamamatinka
12-02-2009, 20:01
asiago, jeśli będziecie w woj. śląskim to zapraszamy do naszego domu (już na wykończeniu), chyba że będzie to akurat wtedy kiedy mój mąż będzie w Austrii, wtedy niestety z dwójką dzieci mogę nie dać rady, ale jakby coś pisz na priv.

kakusku, łazienkę górną koniecznie powiększ - ja bardzo żałuję że tego nie zrobiliśmy ale nie wpadliśmy na to w ogóle.
co do słupów w pokojach górnych - sorki miałam zrobić dla ciebie zdjęcia, u nas na razie one stoją (to mają być pokoje dzieci) i zobaczymy co z nimi zrobimy (czy np. przeszlifujemy i pomalujemy) czy zabudujemy jako szafy albo regały (ja mam taki koncept - szafa z przodu, a regał z boku).

kakusek
12-02-2009, 21:21
crayo dzieki za fotki (bo to chyba od Ciebie :oops:
Kurcze jakie ładne te Natalki :D Mam dzis podly humor bo moj kierownik stwierdzil ze zmiany ktore chce dokonac nie nadaja sie pod adaptacje tylko trezba rysowac projekt od podstaw.Mam juz tego wszystkiego dosc i chyba przestane myslec o budowie domu buuuuuuu

mamamatinka
12-02-2009, 21:29
kakusku, nie załamuj się. podstawą w budowaniu jest pewna dawka luzu. myślę, że jeśli kierownik tak mówi to może nie jest to głupie. Nasz architekt też na początku tak mówił, że jeśli sporo zmian to nie mamy co kupować projektu tylko on nam narysuje podobny, bo dla niego kreślenie na gotowym projekcie to gorsza robota niż narysowanie nowego. U nas takie rozwiązanie byłoby nawet tańsze niż zakup projektu ale jakoś też bylismy już tak zmęczenie szukaniem że chcieliśmy projekt gotowy i on po prostu do wielu rysunków w projekcie doklejał nowe rysunki ze zmianami a nie kreślił na starych.

trzymaj się! będzie dobrze!

Crayo
12-02-2009, 21:53
crayo dzieki za fotki (bo to chyba od Ciebie :oops:
Kurcze jakie ładne te Natalki :D Mam dzis podly humor bo moj kierownik stwierdzil ze zmiany ktore chce dokonac nie nadaja sie pod adaptacje tylko trezba rysowac projekt od podstaw.Mam juz tego wszystkiego dosc i chyba przestane myslec o budowie domu buuuuuuu

Ode mnie :). Nie załamuj się moje zmiany - te, które widzisz na zeskanowanych planach kosztowały 5000 pln - najwięcej przesunięcie schodów i przeniesienie słupa w łazience na poddaszu. Z perspektywy czasu żałuję, że nie zleciłem tylko tych dwóch modyfikacji na projekcie - resztę mógł zrobić kierownik w trakcie budowy - cóż człowiek uczy się własnych błędach :)

kakusek
12-02-2009, 22:16
Crayo no to niezle zaplaciles ale na pocieszenie Ci powiem ze nie Ty jeden :lol:

franzkru
13-02-2009, 07:30
Crayo no to niezle zaplaciles ale na pocieszenie Ci powiem ze nie Ty jeden :lol:

Ja robiłem duzo większą przeróbkę projektu i zapłaciłem ciut wiecej niż 5tys... O jakies 3-wiecej. Ale bylo warto! :)
Mamy dom dokładnie jaki chcieliśmy. A patrząc na koszt całości to jest to mała kropelka.

kakusek
13-02-2009, 08:22
Wlasnie mozna zaplacic ale zeby byc zadowolonym.Dom buduje juz na cale zycie.To nie samochod ktory wymienie po kilku latach na nowszy , ladniejszy i ekonomiczniejszy modelmodel :D

sanowi_
13-02-2009, 08:54
jak dobrze pójdzie to późną wiosną zaczniemy budowę. dałam do wyceny stan surowy otwarty + dach bez ostatecznego pokrycia dachówką, firma wyliczyła mi:
materiały 101.000
robocizna 42.000
sprzęt 26.000
obsługa geodezyjna 1.700

łącznie 170.700

nie mam jeszcze rozeznania w cenach ale wydaje mi się, że jest to drogo, biorąc pod uwagę obecne czasy. proszę o komentarze osób, które znają obecne wyceny.

ile około muszę dołożyć, żeby zamknąć (stolarka, dachówka+robocizna)?

iw

..::M:D::..
13-02-2009, 10:45
nam za robociznę SSO z dachem i ułożeniem dachówki , sprawdzona ekipa powiedziała 40k .

franzkru
13-02-2009, 11:52
U mnie wyszlo 167tys za SSO. Razem z robocizną.
Dach bez deskowania, przykryty dachowką Robert Falista Plus.
Ściany z Porothermu 25.

Okna + rolety ze sterowaniem elektrycznym (RTS) + 19tys.
Brama garazowa (5x2,20m) - 6400
Drzwi jeszcze nie wiem bo nie kupowałem.

Chyba juz o to pytałem ale zapytam jeszcze raz.
Ile placiliscie za elektryke, co, wod-kan ?

Madzia 1976
16-02-2009, 13:11
Witam wszystkich Natalkowiczów.
Sledż to forum od jakiegoś czasu i już maiłam wybrany projekt domu - było to Retro z krajobrazów ale ostatnio właśnie na wontku retrowiczów trafiłam na Natalkę. Są to barzdo podobne projekty tylke tylko że ja w retro chciałam robić pewne zmiany tz:.
- wykusz w jadalini
- i wydłużenie garażu aby tam zrobić kotłownie
Al widzę że Natalka właśnie takie zmiany o które mi chodziło posiada w pierwotnym projekcie i mocno zastanawiam sie nad zmianą retro na Natalkę.

Na razie jestem na etapie konczenia wtórnika i badań geologicznych wiec jeszcze mogę zmienić projekt. Proszę powiedzcie ile wynósł Was stan surowy zmkniety tego domku bo bardzo mi sie on podoba ale nie wiem czy w budowie nie jest droższy niż Retro. I jeśli można to proszę o zdjecia Natalki w realu na emaila [email protected]. A moze ktoś buduje Natalkę w pobliżu, ja jestem ze Szczecina.
Proszę pomóżcie podjąc decyzję . Pozdrowienia :cry:

iti1
16-02-2009, 14:48
Witam, ja mam do sprzedania po promocyjnej cenie projekt Natalia , po prostu zmieniłem na inny a ten mam nieruszony.....

meg29st
18-02-2009, 07:00
Mam pytanie do osób które usunęły słup w kuchni. Nie bylo z tym problemu? wzmocniliście strop w tym miejscu?
My mieszkamy na obszarze szkód górniczych ,trzęsienia ziemii itd ale po to właśnie robi się fest fundamenty,a tu babka w biurze projektowym mówi żebym się przyzwyczajała do słupa bo nie da się z tym nic zrobić.Kochani pomózcie bo ja z tym słupem to Natalki nie chcę, burzy mi całą koncepcje kuchni :evil:
drugi problem to to że od 1 stycznia weszła jakas ustawa ze potrzebna jest charakterystyka energetyczna do audytu energetycznego,jesli pracownia da to ki a jak nie to 1500zł ,zaczynają się schody,już mi się chce płakać.... :(

franzkru
18-02-2009, 07:06
Mam pytanie do osób które usunęły słup w kuchni. Nie bylo z tym problemu? wzmocniliście strop w tym miejscu?
My mieszkamy na obszarze szkód górniczych ,trzęsienia ziemii itd ale po to właśnie robi się fest fundamenty,a tu babka w biurze projektowym mówi żebym się przyzwyczajała do słupa bo nie da się z tym nic zrobić.Kochani pomózcie bo ja z tym słupem to Natalki nie chcę, burzy mi całą koncepcje kuchni :evil:
drugi problem to to że od 1 stycznia weszła jakas ustawa ze potrzebna jest charakterystyka energetyczna do audytu energetycznego,jesli pracownia da to ki a jak nie to 1500zł ,zaczynają się schody,już mi się chce płakać.... :(

Ja nie mam słupa w kuchni. Musielismy dać większe zbrojenie do belki i na tym sie skonczylo. Strop w salonie jest wiekszy i jakos slupa nie potrzebuje..

meg29st
18-02-2009, 07:10
ano własnie, a babka która będzie robiła adaptację nieugięta no :(

powiedzcie mi jeszcze czy do mg projekt pisaliscie o wszystkich zmianach które chcecie zrobić czy niektóre to już ustalaliście tylko w trakcie budowy?
ja chcę np drzwi w garażu,przedłużyć łazienke kosztem kotłowni?
zabieram się do napisania do mg projekt ale nie umiem im tego technicznie ubrać w slowa :)

meg29st
18-02-2009, 07:12
franzkru,a strop masz lany czy terrive? ma to znaczenie przy tym slupie?
my raczej lany byśmy robili
i czy o zlikwidowanie tego słupa pisales zgode do pracowni mg projekt?

no stane na głowie ale ten slup wypierdziele ,no!!!! :evil: :D

franzkru
18-02-2009, 14:04
franzkru,a strop masz lany czy terrive? ma to znaczenie przy tym slupie?
my raczej lany byśmy robili
i czy o zlikwidowanie tego słupa pisales zgode do pracowni mg projekt?

no stane na głowie ale ten slup wypierdziele ,no!!!! :evil: :D


Strop mam lany. Projekt mój jest zrobiony na podstawie Natalii ale różni się tak bardzo że musiałem robić projekt indywidualny i tak de facto strop w kuchni mam dłuższy niż w orginale tj proj Natali.
Architekt nie robiła żadnych problemów i jesli mnie pamiec nie myli to byl po czesci jej pomysl z wyrzuceniem tego slupa. I tak tam bedziemy miec jakas mala scianke.

meg29st
18-02-2009, 14:17
czyli jednak coś w tym miejscu masz,tzn ściankę,to zmienia postać rzeczy

danad1
18-02-2009, 19:38
Wysłałam kilka zdjęć email.
My też nie mamy słupa w kuchni i jestem zadowolona. Na suficie jest wzmocnienie

franzkru
18-02-2009, 19:58
czyli jednak coś w tym miejscu masz,tzn ściankę,to zmienia postać rzeczy

Nie nie, scianke mam bo ja chce a nie dlatego ze byla w planach. Przecież chyba wyraźnie pisze że nie musieliśmy robić słupa.

kakusek
18-02-2009, 21:45
meg29st wg mojej wiedzy jezeli bedzie strop lany slup da sie zlikwidowac robiac tam wiekszy podciag (ja przynajmniej tez go nie bede miala)
Wystraszylas mnie ta charakterystyka eneretyczna.My rysujemy projekt i nie bedziemy miec nawet projektow poszczegolnych instalacji a co dopiero jakas nowosc :(
Mam zamiar dac w pokojach na dole okna o szerokosci 180 cm-myslicie ze beda ok czy nie "cudowac" ze zmiana?

meg29st
18-02-2009, 22:00
dzięki za info,kamień z serca

wobil
19-02-2009, 08:46
witam, szukam osoby która w natalce montowała rekuperator

pzdr all

prv: [email protected]
gg: 3764038

kakusek
25-02-2009, 21:46
Pokazcie jakies fotki z wykanczania wnetrz w Natalce :) Renia i arek co u was slychac?.......dawno sie nie odzywaliscie na watku :cry:

franzkru
02-03-2009, 06:41
Pokazcie jakies fotki z wykanczania wnetrz w Natalce :) Renia i arek co u was slychac?.......dawno sie nie odzywaliscie na watku :cry:

Ja narazie wykańczam się załatwieniami.
Zamówiłem już brame garazowa, okna i prawie drzwi wewnetrzne (prawie bo jeszcze nie placilem zaliczki). I teraz czekam az wroca murarze i zrobia podmurówki pod okna balkonowe.

wobil
11-03-2009, 19:40
witam natalkowiczów, mam pytanie otrzymałem od wykonawcy ofertę na robotę za SSO, pytanie moje jest następujące, czy prowadził ktoś sobie spis materiałów które poszły mu na stan surowy zmknięty, chcę zobaczyć jakie fundusz muszę mieć na materiały, będę bardzo wdzięczny

pzdr
wojtek

[email protected]
gg: 3764038

franzkru
11-03-2009, 21:14
witam natalkowiczów, mam pytanie otrzymałem od wykonawcy ofertę na robotę za SSO, pytanie moje jest następujące, czy prowadził ktoś sobie spis materiałów które poszły mu na stan surowy zmknięty, chcę zobaczyć jakie fundusz muszę mieć na materiały, będę bardzo wdzięczny

pzdr
wojtek

[email protected]
gg: 3764038

Z czego budujesz ? Jakie fundamenty ? Co na dach itd.. Jest duzo roznic.

U mnie wygladalo to tak:
Fundamenty (tzw. lane):
- pręty zbrojeniowe 16mm - 0.6t
- prety gładkie 6mm - 0.2t
- beton B10 - 12m3
- beton B15 - 36m3
- beton B20 - 11m3
- kanalizacja 600zł (nie mam dokladnego spisu)

Ściany, strop, chudziak:
- Pth 25P+W 2220szt
- Cegła dziurawka 1600szt
- Beton B20 - 33m3
- Pręty zbrojeniowe 2,7t (wiekszosc 7mm)
- Cement 2t
- Wapno 2t
- Pustaki went 42szt
- Gwożdzie 30kg
- Stemple i deski (ale tego nie licze ile bylo)

Dach:
- Więźba 17m3 (budowane na tzw Katedre - projektant sie pier...pomylil)
- Pokrycie 318m2 (Roben Falista Plus)
- Dodatki (folia, blacha, stopnie kom.)
- Rynny (2400zł - Kaczmarek)
- Kominy - kamien 10m2

Calosc SSO wyszlo 169tys zł (z robocizną)

wobil
11-03-2009, 21:22
wielkie dzięki będę budowała z poro 30, dach to ceramika ale jeszcze konkretnie nie wiem co twoja bardzo mi się podoba także może ta sama :)
nie wiem co jeszcze

kakusek
11-03-2009, 21:56
Upssss no to zaszalalam.Przymierzalam sie wczesniej do projektu indywidualnego 19x11 m i gosc "wyliczyl" ze bede potrzebowac 4-5 tys sztuk maksa.Kupilam 4 tys a teraz czytam ze na Natalke to troche ponad 2 tys wystarczy.chyba zaczne szukac jakiegos drugiego projektu i dwa domy na raz postawie skoro juz mam taki zapas :wink:
A tak na powaznie to moze ktos robil akualny kosztorys i moglby sie nim podzielic?Chodzi mi o zorientowanie sie ile placiliscie za robocizne a ile za materialy w poszczegolnych etapach.bedzie mi latwiej negocjowac ceny z przyszlymi wykonawcami :wink:

franzkru
12-03-2009, 16:26
Upssss no to zaszalalam.Przymierzalam sie wczesniej do projektu indywidualnego 19x11 m i gosc "wyliczyl" ze bede potrzebowac 4-5 tys sztuk maksa.Kupilam 4 tys a teraz czytam ze na Natalke to troche ponad 2 tys wystarczy.chyba zaczne szukac jakiegos drugiego projektu i dwa domy na raz postawie skoro juz mam taki zapas :wink:
A tak na powaznie to moze ktos robil akualny kosztorys i moglby sie nim podzielic?Chodzi mi o zorientowanie sie ile placiliscie za robocizne a ile za materialy w poszczegolnych etapach.bedzie mi latwiej negocjowac ceny z przyszlymi wykonawcami :wink:

Ja skonczyłem budowac SSO w listopadzie :)

kakusek
12-03-2009, 21:37
Wiem :) Moze jeszcze inne osoby "podziela" sie swoimi kosztami :) A moze macie wykonane kosztorysy np do banku?

franzkru
12-03-2009, 22:25
Upssss no to zaszalalam.Przymierzalam sie wczesniej do projektu indywidualnego 19x11 m i gosc "wyliczyl" ze bede potrzebowac 4-5 tys sztuk maksa.Kupilam 4 tys a teraz czytam ze na Natalke to troche ponad 2 tys wystarczy.chyba zaczne szukac jakiegos drugiego projektu i dwa domy na raz postawie skoro juz mam taki zapas :wink:
A tak na powaznie to moze ktos robil akualny kosztorys i moglby sie nim podzielic?Chodzi mi o zorientowanie sie ile placiliscie za robocizne a ile za materialy w poszczegolnych etapach.bedzie mi latwiej negocjowac ceny z przyszlymi wykonawcami :wink:

A co ty to za maxa masz ?
Zuzycie:
Porotherm 25 - 11szt/m2
MAX - 22szt/m2
U mnie wyszlo 2220 Pth czyli 4440 MAXa.

kakusek
13-03-2009, 08:37
Dzieki za uswiadomienie.Widzisz ja tak zorientowana jestem w budowie (prawdziwa baba :oops: ) ze na szybkiego pomyslalam tylko sztuka=sztuka (nie policzylam ze inaczej wypada to na metr kw) To sie uspokoilam bo juz mezowi mowilam ze trzeba bedzie cos wykombinowacz ta nadwyzka a okazuje sie ze trza bedzie jeszcze pewnie troche dokupic :D

aki-aki
13-03-2009, 09:07
Witajcie,

nie chcę zaśmiecać forum, więc umieściłam na swoim dzienniku wstępne projekty kuchni Natalki. Powiedzcie - w komentarzach- co o nich myślicie ? Który lepszy?

Z góry dzięki za wszystkie opinie.
Aki

bookman
17-03-2009, 08:50
Witam wszystkich,

Razem z mężem zdecydowaliśmy się również budować Natalkę, ale tą drugą wersję ponieważ bardziej pasuje na nasza działkę z wjazdem od południa.
Mam pytanie czy może ktoś z was budował w okolicach Trójmiasta, żeby móc podjechać i obejrzeć efekty waszej pracy. No i oczywiście jak w rzeczywistości wyglądają wielkości pomieszczeń, bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić tych przestrzeni.

franzkru
18-03-2009, 19:26
Witam wszystkich,

Razem z mężem zdecydowaliśmy się również budować Natalkę, ale tą drugą wersję ponieważ bardziej pasuje na nasza działkę z wjazdem od południa.
Mam pytanie czy może ktoś z was budował w okolicach Trójmiasta, żeby móc podjechać i obejrzeć efekty waszej pracy. No i oczywiście jak w rzeczywistości wyglądają wielkości pomieszczeń, bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić tych przestrzeni.

Pokoje wychodzą duże. Na początku nawet zastanawialem sie czy nie za duze. Ale w koncu to ma byc dom a nie mieszkanie w bloku :D
Ja buduje sie pod Krakowem wiec za wiele nie pomoge w kwesti ogladania.

bookman
23-03-2009, 15:55
Powiedzcie mi ile czekaliście na projekt. Mój architekt zamówił projekt Natalii II 11 marca i dotąd ani widu ani słychu.
Co prawda uprzedzał, że MG Projekt potrafi wysyłać nawet 2 tygodnie, ale myślałam że to lekka przesada.
Widzę, że chyba jednak nie.

franzkru
30-03-2009, 09:22
Widze że nic się tutaj nie dzieje wiec pochwale sie moimi nowościami.
Mam już okna i bramę garażową:

http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/Sc4GyzTdm6I/AAAAAAAADHQ/92LulPqdD4U/s640/P3280028.JPG

http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/Sc4Gs6RNlyI/AAAAAAAADHI/e7zBydV3Fsw/s640/P3280026.JPG

mamamatinka
30-03-2009, 20:47
no pięknie u was franzku! mamy chyba akie same bramy, choć nie wiem jakiej wy macie firmy, ale jakoś bardzo duża wasz na zdjęciu się wydaje, poszerzaliście garaż czy tylko zdjęcie taką perspektywę daje??

ja padam na twarz, w sobotę przeprowadzka :)))))))))))))))))))))))))))

franzkru
31-03-2009, 07:53
no pięknie u was franzku! mamy chyba akie same bramy, choć nie wiem jakiej wy macie firmy, ale jakoś bardzo duża wasz na zdjęciu się wydaje, poszerzaliście garaż czy tylko zdjęcie taką perspektywę daje??

ja padam na twarz, w sobotę przeprowadzka :)))))))))))))))))))))))))))

Bramę mamy Wisniowskiego (wyszła taniej nawet od jakis niefirmowych - 5540zł). Troche ją poszerzalismy tzn ma 5m długości.

Zazdroszcze ci tej przeprowadzki! :)

kakusek
31-03-2009, 22:44
Robert supcio.Tez chce miec takie kolorki okien i bramy :lol: Brame juz wiem gdzie zamawiales :wink: napisz wiec prosze jeszcze o oknach.Jakich masz je rozmiarow i z jakiej firmy?Ile wogole powinnam zostawic miejsca na ewentualne zamontowanie rolet jak u Ciebie(obecnie nie planuje ale moze mis ie zmieni?)
Ja w czwartek mam miec peirwsza koncepcjeprojektu wiec jest swiatelkow tunelu ze w wakacje rusze z budowa :D

franzkru
01-04-2009, 09:27
Robert supcio.Tez chce miec takie kolorki okien i bramy :lol: Brame juz wiem gdzie zamawiales :wink: napisz wiec prosze jeszcze o oknach.Jakich masz je rozmiarow i z jakiej firmy?Ile wogole powinnam zostawic miejsca na ewentualne zamontowanie rolet jak u Ciebie(obecnie nie planuje ale moze mis ie zmieni?)
Ja w czwartek mam miec peirwsza koncepcjeprojektu wiec jest swiatelkow tunelu ze w wakacje rusze z budowa :D

Kolor całej stolarki okiennej + bramy + rolet - złoty dąb.
Zamawialismy w firmie Drutex. Wygladają z bliska naprawde fajnie. Tylko co dziwne u dwu róznych przedstawicieli cena... rózna o prawie 2tys zł.
Miejsca na rolety w nadprożach zostaw na 20cm wysokie i 10cm głębokie. U nas zamontowali jakies 7cm od muru wiec zostało 3cm na styropian wiec nie ma mostków termicznych a na kasete rolety przyjdzie jeszcze styropian z zewnatrz.

Drzwi mamy takie:
http://lh6.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SdMkKGqaNcI/AAAAAAAADIU/E-IFUXBELXI/s640/Foto-0176.jpg

kakusek
01-04-2009, 23:43
Ale checa z ta roznicowa cenowa (i to wcale nie mala) Jak widac jedni chca szybkciej zarobic :wink: Drzwi tez fajne (to firma cal?) Ja bede chciala z jednym szerszym naswietleniem w pionie i moze dodatkowym z boku (zpobaczymy jak wyjdzie cenowo)
franzkrua twoje okna sa drewniane czy pvc oraz napisz jakie masz odczucia odnosnie samej firmy ( czy montaz wygladalal sprawnie ile daja gwarancji itd )

franzkru
02-04-2009, 06:42
Ale checa z ta roznicowa cenowa (i to wcale nie mala) Jak widac jedni chca szybkciej zarobic :wink: Drzwi tez fajne (to firma cal?) Ja bede chciala z jednym szerszym naswietleniem w pionie i moze dodatkowym z boku (zpobaczymy jak wyjdzie cenowo)
franzkrua twoje okna sa drewniane czy pvc oraz napisz jakie masz odczucia odnosnie samej firmy ( czy montaz wygladalal sprawnie ile daja gwarancji itd )

No niezłe to było z ta cena. Człowiek polecony przez znajomego bo robi tanio (u tamtego montował okna). Dodatkowo u niego brama Wisniowskiego kosztowała 8200zł a my kupilismy taka sama za... 5540zł (z montażem)

Okna są PCV z firmy Drutex. Montaż był dosyć sprawny - 8 okien (2 balkonowe, 3 podwójne i 3 pojedyncze) zajął 2 montazystom jakies 5h. Przy czym najwiecej czasu poszlo na balkonowe.
Na okna jest 2 lata gwarancji. A sama firma czy też oddział w ktorym kupowalismy bardo fajny. Wszystko bezproblemowo załatwione. Tak więc moge polecić firme Drutex i ich okna :)

wobil
21-04-2009, 21:03
mam ogromną prośbę staram się wyliczyć koszt materiałów na stan surowy zamknięty czy ktoś prowadził może zestawienie "ile czego poszło" będę wdzięczny za info na prv:

[email protected]

co do materiałów na ściany to będę budował z poro 30 ta informacja przewinęła się na forum z projektu Melodia ale interesuje mnie reszta więźba, beton, stal, dachówka, itd.
będę bardzo wdzięczny

kakusek
23-04-2009, 23:35
Franzkru doczytalam ze dawales 15 cm styro na podloge .Jaka dawales na ta siatke zbrojeniowa?Czy jest to taka sama siatka jak daje sie np na 10 cm czy jakas grubsza?Chcialabym tez dac 15 cm pod posadzki ale troche sie boje osiadania podlogi i pozniejszego pekania plytek.... :oops:
Mam jeszcze pytanko co do rolet.Pamietam ze podawales ze okna wyniosly Cie 19 tys-to jest cena bez rolet tak?
Nie wiem czy ja dobrze zrozumialam ale twoje rolety to RKS-sy czy masz system INTEGRO?

franzkru
24-04-2009, 09:14
Franzkru doczytalam ze dawales 15 cm styro na podloge .Jaka dawales na ta siatke zbrojeniowa?Czy jest to taka sama siatka jak daje sie np na 10 cm czy jakas grubsza?Chcialabym tez dac 15 cm pod posadzki ale troche sie boje osiadania podlogi i pozniejszego pekania plytek.... :oops:
Mam jeszcze pytanko co do rolet.Pamietam ze podawales ze okna wyniosly Cie 19 tys-to jest cena bez rolet tak?
Nie wiem czy ja dobrze zrozumialam ale twoje rolety to RKS-sy czy masz system INTEGRO?

1. Podłogi jeszcze nie robiłem. Będe to robił dopiero w ~2 tygodniu maja. Tak mam zamiar dać na parterze 15cm styropianu, zastanawiam sie czy na calosci dawac maty zbrojeniowe czy nie. Zeby ci plytki nie pekaly musiala bys poczekac z 3-4 lata przed ich polozeniem (zdanie mojego kier bud.). Natomiast ja bede dawac maty wszedzie tam gdzie mam podlogowke (lazienka i hol) + garaz.

2. Tak dokładnie to:
- okna PCV firmy Drutex 8050zł.
- rolety na profilach alufprof z napędami radiowymi Somfa 10900zł. W systemie Integro. Zostawiłem 10x20cm miejsce nad oknem na rolety. Kazda roleta ma włącznik radiowy + jeden programowalny/czasowy + pilot na 20 kanałów.

http://lh6.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SfFwR_ONiCI/AAAAAAAADJk/-p8wm7suHIM/s640/P4170062.JPG

kakusek
24-04-2009, 13:10
Franzkru ja bym dala na calosci jezeli dajesz taka grubosc styro.Mozna jeszcze kupic ten twardszy styropian co daja przy budowie parkingow.
Dzieki za podanie cen .Troche sie uspokoilam bo zaczelam panikowac ze te 19 tys to same okna i jeszcze musze doliczyc rolety.
U mnie jest troche wiecej tych przeszklen (dochodzi wykusz z 3 sporymi oknami) a i balkonowe mam wieksze wiec chyba rozumiesz dlaczego draze temat :oops: :wink:
Troche nie kumma z tym zostawianiem miejsca ale moze jak powiem o co chodzi kierownikowi budowy to tego dopilnuje.W systemie Integro roleta nie jest jest umieszczona miedzy krawedzia okna a nadprozem wiec nie moge sobie wyobrazic tego "zostawionego miejsca" Chyba ze nadproze nie jest w ksztalcie prostokata tylko jakby odwroceonej o 90 st litery L ( ta dluzsza linia to te 20 cm a ta krotka to 10 cm ) i w ta wneke wsuwasz rolete ?
W garazu masz zamiar dawac podlogowke?
Mi architekt powiedzial ze jego wogole nie potzreba ocieplac tylko dac na scianie dom-garaz 5 cm styro oraz ocieplic tez jego sufit.

A jeszcze tak z ciekawosci czy robiles wycene swoich okine w jakiejs innej firmie np Oknoplast czy Jezierski i jezeli tak to czy byly to bardzo duze roznice cenowe?
Poczytalam troche o drutexie i podobno przy duzych przeszkleniach lepiej poszukac innej firmy ( a juz sie ucieszylam ze ten dylemat mam rozwiazany) :-?

franzkru
24-04-2009, 13:32
Franzkru ja bym dala na calosci jezeli dajesz taka grubosc styro.Mozna jeszcze kupic ten twardszy styropian co daja przy budowie parkingow.
Dzieki za podanie cen .Troche sie uspokoilam bo zaczelam panikowac ze te 19 tys to same okna i jeszcze musze doliczyc rolety.
U mnie jest troche wiecej tych przeszklen (dochodzi wykusz z 3 sporymi oknami) a i balkonowe mam wieksze wiec chyba rozumiesz dlaczego draze temat :oops: :wink:
Troche nie kumma z tym zostawianiem miejsca ale moze jak powiem o co chodzi kierownikowi budowy to tego dopilnuje.W systemie Integro roleta nie jest jest umieszczona miedzy krawedzia okna a nadprozem wiec nie moge sobie wyobrazic tego "zostawionego miejsca" Chyba ze nadproze nie jest w ksztalcie prostokata tylko jakby odwroceonej o 90 st litery L ( ta dluzsza linia to te 20 cm a ta krotka to 10 cm ) i w ta wneke wsuwasz rolete ?
W garazu masz zamiar dawac podlogowke?
Mi architekt powiedzial ze jego wogole nie potzreba ocieplac tylko dac na scianie dom-garaz 5 cm styro oraz ocieplic tez jego sufit.

A jeszcze tak z ciekawosci czy robiles wycene swoich okine w jakiejs innej firmie np Oknoplast czy Jezierski i jezeli tak to czy byly to bardzo duze roznice cenowe?
Poczytalam troche o drutexie i podobno przy duzych przeszkleniach lepiej poszukac innej firmy ( a juz sie ucieszylam ze ten dylemat mam rozwiazany) :-?

W garażu będę mieć oprócz ocieplenia zewnętrznego po 5cm na scianach. Natomiast co do podłogówki w garażu to.. e-e nie wiem. Mam tam kaloryfer bodajże 1500w.
Nadproże nad oknem jest cofniete o 10 cm w stosunku do sciany, na wysokość 20cm. Pomiędzy roletą a nadprożem jest 3cm styropianu więc nie będzie tam dużego mostka cieplnego.

Drutex (bytów) - 9700zł
OknoPlus (kraków/sidzina) - 9850zł
OknoPlus (inny oddzial) - 9450zł
Miałem jeszcze inne wyceny droższe niż te podane wyżej (nie mam ich tutaj wiec nie podam ci ceny)

Drutex (Kraków, klimeckiego) - 8050zł

Czemu drutex przy duzych przeszkleniach ma problemy ? Mój znajomy ma podobne okna od prawie 2 lat i nic sie nie dzieje.

U nas wyszło 21m2 okien.

kakusek
24-04-2009, 18:55
Pytalam o podlogowke w garazu bo tak zrozumialam twoje zdanie :[quote]Natomiast ja bede dawac maty wszedzie tam gdzie mam podlogowke (lazienka i hol) + garaz.
:wink:
Ja jeszcze nie wiem gdzie i jakie beda kaloryfery -wszystkie projkety instalacji bede robic pozniej.

Natrafilam na taki watek :http://forum.muratordom.pl/okna-firmy-drutex,t104307.htm?highlight=drutex

Tutaj wlasnie odradzaja te okna jak ktos ma duze przeszklenia.Nie wiem czy dalej wszystkie okna sa z profilem IGLO bo wlasciwie o to tam sie rozchodzilo.
jakby nie bylo sa bardzo konkurencyjni cenowo a to w dziesiejszych czasach jest bardzo wazne .Zrobie wycene w kilku formach i zobacze jakie sa roznice cenowe a potem bede dumac.Duzo osob bardzo pozytywnie wypowiadalo sie na temat tej firmy wiec nie jest to wszytsko takie jednoznaczne :D

Dzieki za szczegoly .Dzisiaj rozmawialam ze znajoma i mowilam jej ze miales fajna ekipe budowlana a ona wlasnie nie wie czy nie bedzie musiala zrezygnowac ze swoich "fachowcow" wiec gdybys mogl to poprosilabym o jakis telefon do nich to jej przekaze zeby porozmawiala-ok? :D

franzkru
24-04-2009, 20:21
Pytalam o podlogowke w garazu bo tak zrozumialam twoje zdanie :[quote]Natomiast ja bede dawac maty wszedzie tam gdzie mam podlogowke (lazienka i hol) + garaz.
:wink:
Ja jeszcze nie wiem gdzie i jakie beda kaloryfery -wszystkie projkety instalacji bede robic pozniej.

Natrafilam na taki watek :http://forum.muratordom.pl/okna-firmy-drutex,t104307.htm?highlight=drutex

Tutaj wlasnie odradzaja te okna jak ktos ma duze przeszklenia.Nie wiem czy dalej wszystkie okna sa z profilem IGLO bo wlasciwie o to tam sie rozchodzilo.
jakby nie bylo sa bardzo konkurencyjni cenowo a to w dziesiejszych czasach jest bardzo wazne .Zrobie wycene w kilku formach i zobacze jakie sa roznice cenowe a potem bede dumac.Duzo osob bardzo pozytywnie wypowiadalo sie na temat tej firmy wiec nie jest to wszytsko takie jednoznaczne :D

Dzieki za szczegoly .Dzisiaj rozmawialam ze znajoma i mowilam jej ze miales fajna ekipe budowlana a ona wlasnie nie wie czy nie bedzie musiala zrezygnowac ze swoich "fachowcow" wiec gdybys mogl to poprosilabym o jakis telefon do nich to jej przekaze zeby porozmawiala-ok? :D

Zaczne od końca. Jeżeli twoja znajoma chce sie budować na wiosne... 2010 to moge ci dac namiary. Wczesniej ta ekipa nie ma miejsc (ja sie ledwo co wcisnalem ze sciankami dzialowymi jakis miesiac temu.

Jeżeli chodzi o Drutex to ja mam opinie od 3 znajomych osob i kazda jest zadowolona.Wiec ja sie nie zastanawialem. I tak dalej jest IGLO 5.

kakusek
24-04-2009, 21:48
Robert ja nie mialam zlych intencji podajac ten link o Drutexie.Sama jeszcze nie zdecydowalam i nie wykluczam tej firmy :) Musze to sobie tylko jeszcze przemyslec a ze mam czas na zastanowienie zasiegam roznych opinii o roznych firmach i ich cenach.Dziekuje ze mi podales tak szczegolowo swoje wyceny-to mi duzo daje zwlaszcza ze nie mam teraz mozliwosci osobiscie tam sie zorientowac :D Ty masz mniejsze przeszklenia ode mnie i kwatery chyba po 90 cm a ja u siebie chce walnac jedne drzwi balkonowe z podzialem 3x120 cm drugie 210 cm podzielic po 105 cm lub zrobic jedna wielka witryne oraz okna w wykuszu 180x180 :)
A jesli chodzi o rolety to wlasnie tez doradzali mi odcieplic nadproze styropianem.Wogole chyba w systemie Integro nie powstaja mostki termiczne :D
Moja znajoma zaczyna w przyszlym tyg kopac fundamenty ale ekipa jest jakby powiedziec "lekko niekomunikatywna" :wink: No coz bedzie w razie czego musiala gdzie indziej szukac kola ratunkowego .
A jaki styropian kupujesz na te podlogi?To jest ten styrodur czy jeszcze cos innego?Jak pisalm sa jakies specjalne ktore maja lepsza odpornosc na sciskanie (wykorzystuja je przy budowie parkinkow chyba) ale jeszcze nie rozeznalam tematu :oops:
Ciesze sie ze etap projektowania domku mam juz prawie za soba a najbardziej ze schodow ze spocznikiem :lol: ( o ile pamietam ty chyba tez masz takie :wink: )
Pozdrawiam :D

kakusek
24-04-2009, 22:03
A i przypomnialo mi sie ze mozna na styropian zamiast tych mat (siatek zbrojeniowych) zrobic wylewke ze zbrojeniem rozproszonym czyli wlokna szklane.
Ten twardy styro mial kiedys nazwe eps200 .Moze cos pomoglam :)

franzkru
24-04-2009, 23:21
A i przypomnialo mi sie ze mozna na styropian zamiast tych mat (siatek zbrojeniowych) zrobic wylewke ze zbrojeniem rozproszonym czyli wlokna szklane.
Ten twardy styro mial kiedys nazwe eps200 .Moze cos pomoglam :)

Nie jestem pewien czy to są włókna szklane ale jest to coś co dodaje się do mieszanki betonowej i co powoduje ze powstaje duzo mniej pekniec.

NA styrodur by mnie nie bylo stac. Pewnie bede kladl 038 lub 035 (tak jak napisalas stary EPS20). Cena za austroterm 146zł/m3. Styrodur (czyli inaczej styropian epoksydowany zywicami - kiedys nawet na PK na laboratorium robilem cos podobnego :D) kosztuje około 550zł/m3 wiec roznica jest spora.. ocieplalem styrodurem fundamenty i na tyle mi wystarczy :)

aga_bissmyk
06-05-2009, 13:26
Witam wszystkich po bardzooo długiej nieobecności. Nasza Natalka po drobnych przeróbkach jest już na ukończeniu i zamierzamy wprowadzić się w lipcu. Oczekujemy na kuchnię i powoli będziemy kupować meble (bo kaska na ukruszeniu bardzo)
Teraz - tak jak kiedyś obiecałam wstawiam parę fotek

To nasze drzwi
http://foto0.m.onet.pl/_m/c710a6bceb6ce55fb478dfc09b2713e0,6,19,0.jpg

a to drzwi do garażu z "bulajem" (upatrzone przez męża)
http://foto1.m.onet.pl/_m/8e01de8c4ffc38f4c4285df8da5708e5,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/6761cc88cf0185d04856a528827d80b2,10,19,0.jpg

dolna łazienka, którą powiększyliśmy kosztem kotłowni
http://foto0.m.onet.pl/_m/286d917834a0eec7057279700fc2046c,10,19,0.jpg

pokój na poddaszu, który zostawiliśmy jako otwarty przy wejściu na schody
http://foto0.m.onet.pl/_m/a28c265d7e8edffedffc354be765cfd0,10,19,0.jpg

pokój syna (ten z kominem)
http://foto1.m.onet.pl/_m/c813c886d077f83a558dc651fb6edb41,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/1295ee17825b4657a3be0c5cca67737e,10,19,0.jpg

to też pokój syna, ale powiększony o część pokoju przy schodach i zrobiliśmy mu tam sypialnię
http://foto2.m.onet.pl/_m/4743d76303438c11273761746ecaca56,10,19,0.jpg

postaram się jeszcze po niedzieli zasypać Was zdjęciami.

Póki co pozdrawiam i aby do przodu

kakusek
09-05-2009, 14:34
Hej Aga
Bardzo ladnie to wszystko wyglada i fajnie ze pokazaals foty :) Drzwi superanckie i oczywiscie skoro mieszkacie nad morzem nie moglo zabraknac tego "bulaja" :wink:
Mam nadzieje ze pochwalisz sie jeszcze kuchnia i salonem :D Ciekawa jestem czy po wstawieniu tam mebli w pomieszczeniach nadal "czuc" przestrzen.
Robert czy Ty doswietlales schody oknem dachowym?Ja u siebie mam tam okno ale ze wzgledu na to ze poddasze obnizylam do 2,50 cm nie wchodzi ono cale w skos tylko robi sie gora taki zabek 30 cm i teraz sie zastanawiam czy bedzie to estetycznie wygladac :roll: Wogole jaka masz wysokosc parteru?Ja najpier mialam 2,78 ale teraz znizylam do 2,70 cm i nie wiem czy nie przekombinowalam .Chcialam zmniejszyc odleglosc pomiedzy gorna krawedzia dachu a podbitka (byla 48 cm) dlatego dokonalam takich zmian :oops:

franzkru
11-05-2009, 12:00
Hej Aga
Bardzo ladnie to wszystko wyglada i fajnie ze pokazaals foty :) Drzwi superanckie i oczywiscie skoro mieszkacie nad morzem nie moglo zabraknac tego "bulaja" :wink:
Mam nadzieje ze pochwalisz sie jeszcze kuchnia i salonem :D Ciekawa jestem czy po wstawieniu tam mebli w pomieszczeniach nadal "czuc" przestrzen.
Robert czy Ty doswietlales schody oknem dachowym?Ja u siebie mam tam okno ale ze wzgledu na to ze poddasze obnizylam do 2,50 cm nie wchodzi ono cale w skos tylko robi sie gora taki zabek 30 cm i teraz sie zastanawiam czy bedzie to estetycznie wygladac :roll: Wogole jaka masz wysokosc parteru?Ja najpier mialam 2,78 ale teraz znizylam do 2,70 cm i nie wiem czy nie przekombinowalam .Chcialam zmniejszyc odleglosc pomiedzy gorna krawedzia dachu a podbitka (byla 48 cm) dlatego dokonalam takich zmian :oops:

Nie doświetlałem jeszcze ale bedę montował tam świetlik dachowy. Głównie dlatego że nad schodami bede mieć podwieszany sufit na jętkach i odległośc pomiędzy tym sufitem a dachem to jakies 80-90cm wiec okno było by w takiej sporej wnęce.
Parter będziemy mieć na wysokośc 2.7m albo ciut mniej i wg mnie bedzie to wygladac bardzo dobrze. W przyszlym tygodniu zaczynają robić wylewki więc się okaże co i jak :)

kakusek
11-05-2009, 23:49
Ja wlasnie tego sie obawiam ze zaplanuje wysokosc 2,70 ale w trakcie budowy wyjdzie tu troszke inaczej tam troszke inaczej i w rzeczywistosci zostanie np 2,60 cm :lol: Chcialam miec rezerwe kilku cm ale zdaje sie ze nie mam innej mozliwosci tylko wierzyc ze budowlancy za bardzo nie poszaleja i nie narobia duzych odchylek od projektu :D Wogole to nie wyobrazam sobie jak oni te wysokosc wycyrkuluja skoro nie sa to pelne wysokosci maksa ale co tam to ich brozka i ich problem :wink:
Ja tez dumalam nad swietlikiem ale na razie wsadzilismy tam okno a jak przemysle sprawe ze bedzie jednak glupio wygladal ten "zabek" to wloze nad schody swietlik.
Wylewki robisz maszynowo i czy dajesz pod okna tarasowe grzejniki kanalowe czy zageszczasz bardziej podlogowke? ( a moze wogole bedziesz mial tradycyjne grzejniki?)

franzkru
12-05-2009, 07:58
Ja wlasnie tego sie obawiam ze zaplanuje wysokosc 2,70 ale w trakcie budowy wyjdzie tu troszke inaczej tam troszke inaczej i w rzeczywistosci zostanie np 2,60 cm :lol: Chcialam miec rezerwe kilku cm ale zdaje sie ze nie mam innej mozliwosci tylko wierzyc ze budowlancy za bardzo nie poszaleja i nie narobia duzych odchylek od projektu :D Wogole to nie wyobrazam sobie jak oni te wysokosc wycyrkuluja skoro nie sa to pelne wysokosci maksa ale co tam to ich brozka i ich problem :wink:
Ja tez dumalam nad swietlikiem ale na razie wsadzilismy tam okno a jak przemysle sprawe ze bedzie jednak glupio wygladal ten "zabek" to wloze nad schody swietlik.
Wylewki robisz maszynowo i czy dajesz pod okna tarasowe grzejniki kanalowe czy zageszczasz bardziej podlogowke? ( a moze wogole bedziesz mial tradycyjne grzejniki?)

U mnie strop nie lezy na ścianach tylko jest troszke wyżej i jest zrobiony taki wieniec na ścianach (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Ten wieniec ma tak około 5cm.
Podłogówkę będe mieć tylko w łazience i holu. W pozostałej części kaloryfery. Te kanalowe wychodza dosyć drogo więc zdecydowaliśmy się na zwykłe. Przy czym z salonie bedą te wysoki i krótki (takie na 180cm wysokości). Jeden będzie w rogu salonu a drugi zaraz za kuchnią. Wylewki maszynowe. Nie wiem czy jeszcze ktoś robi ręcznie ?

W poniedziałek wchodzą robić wylewki a tu jeszcze tyle do zrobienia.. :-?

Cezarr
12-05-2009, 11:30
Kochani Natalkowicze
Podobno w projekcie są błędy w ilości i długości elementów więźby. Czy zamawiając więźbę przeliczaliście belki? Wkrótce zamawiam drewno i nie wiem czy mogę wzorowac się jedynie na informacjacach z zestawienia materiałów w projekcie.

franzkru
12-05-2009, 13:27
Kochani Natalkowicze
Podobno w projekcie są błędy w ilości i długości elementów więźby. Czy zamawiając więźbę przeliczaliście belki? Wkrótce zamawiam drewno i nie wiem czy mogę wzorowac się jedynie na informacjacach z zestawienia materiałów w projekcie.

Ja dałem projekt do tartaku i tam mi zrobili zestawienie.

franzkru
12-05-2009, 13:29
Mam do was pytanie.
Jak robiliscie taras ?
Tzn czy robiliscie tam fundament. Jak wygladała izolacja (obróbki blacharskie?). I jak polaczyliscie to z domem (jaka i izolacja).

Dzieki z góry! :)

kakusek
14-05-2009, 17:29
Bede musiala pomyslec nad tym ogrzewaniem :roll: U mnie nie ma gazu wiec w gre wcgodzi piec na eko-groszek lub "wszystkozerny" Na razie ciagle myslalam ze na wiekszosci partetu bedzie podlogowka ale teraz mam watpliwosci czy taki piec (nie niskotemperaturowy) bedzie prawidlowo zasiall uklad mieszany.Myslalam zeby w salonie dac pod okna tarasowe grzejniki kanalowe ( wspomoglyby podlogowke) ale teraz czytam o cenach i zaczynam sie zastanawaic czy jednak gdzies w salonie i pod oknemw wykuszu nie zawiescic jednak ladnego kaloryferka :D
Robert ja nie pomoge w sprawei tarasu bo jeszcze go nie robilam :wink: Na projekcie nie mam tam nigdzie zaznaczonych funamentow pod nim (tylko stopy fundamentowe pod slupy) wiec moze nie trezba go wylewac :roll:

franzkru
14-05-2009, 19:29
Bede musiala pomyslec nad tym ogrzewaniem :roll: U mnie nie ma gazu wiec w gre wcgodzi piec na eko-groszek lub "wszystkozerny" Na razie ciagle myslalam ze na wiekszosci partetu bedzie podlogowka ale teraz mam watpliwosci czy taki piec (nie niskotemperaturowy) bedzie prawidlowo zasiall uklad mieszany.Myslalam zeby w salonie dac pod okna tarasowe grzejniki kanalowe ( wspomoglyby podlogowke) ale teraz czytam o cenach i zaczynam sie zastanawaic czy jednak gdzies w salonie i pod oknemw wykuszu nie zawiescic jednak ladnego kaloryferka :D
Robert ja nie pomoge w sprawei tarasu bo jeszcze go nie robilam :wink: Na projekcie nie mam tam nigdzie zaznaczonych funamentow pod nim (tylko stopy fundamentowe pod slupy) wiec moze nie trezba go wylewac :roll:

Wole spytać niż coś źle zrobić :)

Powiem ci tak firma która robiła nam CO poleciła nam żeby podłogówkę robić tylko tam gdzie tego bardzo checmy łazienka + hol a w reszcie grzejniki. Piece na ekogroszek są wysokotemperaturowe jak już wspomniałaś i ilośc dodatkowego potrzebnego sprzętu była by na tyle duża że mogło by to się średnio opłacać (co innego w przypadku pieca na gaz).

Ktoś więcej może się wypowie na temat tarasu ? :)

mamamatinka
15-05-2009, 08:44
a propos tarasu to za wiele nie pomogę, ale mogę napisać jak będzie (bo jeszcze nie ma) u nas - będzie taras z kostki brukowej więc po prostu będzie ubijane podłoże a szczegółów technicznych niestety nie znam tym juz się wykonawca zajmie. wiem że nie wiele pomogłam, ale przynajmniej odpowiedziałam "na temat" :)

franzkru
15-05-2009, 08:58
a propos tarasu to za wiele nie pomogę, ale mogę napisać jak będzie (bo jeszcze nie ma) u nas - będzie taras z kostki brukowej więc po prostu będzie ubijane podłoże a szczegółów technicznych niestety nie znam tym juz się wykonawca zajmie. wiem że nie wiele pomogłam, ale przynajmniej odpowiedziałam "na temat" :)

Dzięki wielkie za odpowiedź ;)

I kolejne pytanie..
Czy robiliscie odwodnienie liniowe w garazu ?

kakusek
15-05-2009, 09:19
franzkruodwodnienie w garazu bede miala wzdluz bramy (liniowe) .Wczoraj przegladalam dziennik majkiego (majki) i on ma wylany fundament pod taras.Zobacz sobie jego dziennik (ma tam duzo fotek) i ewentualnie jego zapytaj :D

mamamatinka
15-05-2009, 09:54
my też mamy liniowe wzdłuż bramy. i rurkę przez ścianę wypuszczoną co by odpływało.

franzkru
18-05-2009, 13:17
franzkruodwodnienie w garazu bede miala wzdluz bramy (liniowe) .Wczoraj przegladalam dziennik majkiego (majki) i on ma wylany fundament pod taras.Zobacz sobie jego dziennik (ma tam duzo fotek) i ewentualnie jego zapytaj :D

Dzieki!
Jedyny problem jest taki że on ma taras duzo nad terenem a u mnie jest centralnie na ziemi (bez żadnych podwyższeń. Więc chyba zrobie tak jak w scenopisie jest - bez fundamentów.

franzkru
21-05-2009, 08:58
Jezeli by ktoś szukał albo nie.. :)

Wykonanie tarasu na gruncie:
1. Wykop na 40-50cm ponizej poziomu plyty tarasowej
2. Zasypanie klińcem (lub innym kruszywem samoklinujacym się) o grubości 20-30cm (ubijanego warstwami)
3. Wylewka stabilizująca podłoże (chudziak) - 5cm
4. Folia budowlana + ew. styropian (ja nie daje)
5. Wylewka 15cm wzmocniona matami zbrojeniowymi.

Dodatkowo u mnie taras oblewa słupy tarasowe (które mają fundamenty na 130cm głebokie). więc tym samym dodatkowo jest zabezpieczony przed ruchami w pionie i poziomie.
Ocziwiście jeżeli ktoś chce i ma wysoko wody gruntowe to dodatkowo powinno byc wykonane odwodnienie liniowe lub drenaż opaskowy.

ps: Dziś zaczynają wylewać wylewki :)

kakusek
22-05-2009, 08:38
franzkru dzieki za sciage na pewno komus sie przyda :D U mnie jak u Majkiego beda dwa schodki wiec pewnie musze zrobic fundament ale bede to robila pozniej.Zazdraszczam takiego niziutenkiego tarasu.To takie naturalne polaczenie domu z ogrodem.Tez mi sie taki marzyl ale nie dalam rady przegadac mezowi i projektantowi bo twierdzili ze musze troche podniesc dom z uwagi na wode .Dobrze ze jest to tylko 30 cm wiec skarpa nie bedzie jakos bardzo spadzista.
Czekamy na foty twoich "podlog" Wylewki zrobia rach-ciach i juz bedziesz mogl szalec z wykonczeniowka :wink:
Straszna cisza na watku natalkowym.Czyzby juz nikt nowy nie wybral tego proektu?Starzy inwestorzy pokonczyli lub sa juz przy koncowce budowy i zadko tutaj zagladaja a szkoda bo na pewno maja sie czym pochwalic.Bardzo jestem ciekawa jak wygladaja wykonczone wnetrza.W sumie tylko mamamatinka pochwalila sie swoim domkiem od srodka :roll: :)
robert a nie masz czasem namiarow na jakas solidna i niedroga ekipe do ogrodzenia?Mam tego troche (230 m) i musze na razie zrobic podmurowke z siatka a kiedys tam bede bawila sie ogrodzeniem od frontu.

franzkru
22-05-2009, 08:58
kakusek - niestety w sprawie ogrodzenia ci nie pomogę bo robiłem go sam. Przy czym były to tylko słupki wmurowane w ziemie (otwory wiercone wiertłe na głebokośc ~120cm). Miałem tego jakies 90mb i tak popoludniami9 przez 3tygodnie poszło. Takei tymczasowe ogrodzenie. Razem z bramą (zrobioną przez mojego ojca :)) wyszło kolo 2500zł.

Nad tarasem cały czas się zastanawiam. Moją druga połowa mówi że chce mieć schodek z tarasu taki na 15-16cm. A ja bym wolał żeby taras wchodził w ogród. Się okaże jak przyjedzie koparka :)
Wylewki robią się od wtorku. Przy czym ekipa troche mała bo tylko 2 osoby i jak narazie zrobili... strych... Przy czym wszędzie połozyli folie/styropian/folie/maty zbrojeniowe. Wczoraj zaczeli wylewać i im sie agregat spie@%$#$%..popsuł dzis beda robić dalej. Więc jak tylko będzie coś więcej to wrzuce jakieś zdjęcie :D

A na podgrzanie tematu:
http://lh5.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/ShZa8ZYZheI/AAAAAAAADLM/pEqphIuwAzY/s400/P4200068.JPG

kriscanoe
28-05-2009, 11:48
czy ktoś buduje projekt natalię w woj.kujawsko pomorskim

chcemydom
28-05-2009, 12:38
Razem z mężem zdecydowaliśmy się również budować Natalkę, ale tą drugą wersję ponieważ bardziej pasuje na nasza działkę z wjazdem od południa.

My tez mamy wjazd od południa i mamy swoja wersje Natalki:

klik-1 (http://img516.imageshack.us/img516/9279/12gi8.jpg)

klik-2 (http://img516.imageshack.us/img516/1571/11tj7.jpg)

franzkru
29-05-2009, 06:38
Razem z mężem zdecydowaliśmy się również budować Natalkę, ale tą drugą wersję ponieważ bardziej pasuje na nasza działkę z wjazdem od południa.

My tez mamy wjazd od południa i mamy swoja wersje Natalki:


Mozesz proszę zmniejszyć troche te zdjęcia ?

Madzia 1976
29-05-2009, 07:12
Witam Wszystkich Forumowiczów :D

Zakupiłam projekt Natalia i właśnie zaczynam jego adaptację. Ale jak to większośc z Nas nie znam sie na budowaniu domu kompletnie, proszę podpowiedzcie czy najpierw muszę dać go do adaptacji czy moze firmie do wyceny żeby powiedziała mi z czego budować aby było najtaniej bo chyba te materiały które są w projekcie nie są najtańsze i pewnie można je zamienić. I czy muszę potem budowac z takich materiałaów jakie będą w projekcie.
Nie za bardzo wiem od czego zacząć. Pomocy

franzkru
29-05-2009, 07:50
Witam Wszystkich Forumowiczów :D

Zakupiłam projekt Natalia i właśnie zaczynam jego adaptację. Ale jak to większośc z Nas nie znam sie na budowaniu domu kompletnie, proszę podpowiedzcie czy najpierw muszę dać go do adaptacji czy moze firmie do wyceny żeby powiedziała mi z czego budować aby było najtaniej bo chyba te materiały które są w projekcie nie są najtańsze i pewnie można je zamienić. I czy muszę potem budowac z takich materiałaów jakie będą w projekcie.
Nie za bardzo wiem od czego zacząć. Pomocy

Najpierw daj do wyceny a później do adaptacji żeby konstruktor mógł się wypowiedzieć jak zmiana materiałów wpłynie na całość. (np zmiana materiału na ściany, zmiana pokrycia na blache zmienia zapotrzebowanie na wytrzymałość więźby).

Ja budowałem z Pth25, dachówka Roben. Cenowo wychodza super i ciężko by mi było znaleźć coś tańszego.

Madzia 1976
29-05-2009, 13:32
Dzięki za podpowiedź :)

kriscanoe
29-05-2009, 21:08
Witamy chciałbym się zapytać czy projekt natalia spełnia wasze oczekiwania my już szukamy projektu dłuższy czas i nie możemy znaleść odpowiedniego bardzo spodobała nam sie natalia ale obawiamy się że jest w wykonaniu dla nas trochę za drogi :o

Crayo
01-06-2009, 09:01
Od zeszłego tygodnia mieszkam w mojej Natalii :lol: !!!

franzkru
01-06-2009, 10:41
Od zeszłego tygodnia mieszkam w mojej Natalii :lol: !!!

A gdzie zdjęcia ???

Madziorkaa
08-06-2009, 11:31
Od zeszłego tygodnia mieszkam w mojej Natalii :lol: !!!

My mieszkamy juz ponad dwa miesiące :lol: , jest super i nareszcie na swoim :lol: . W sobotę skończyli nam robić kostkę, teraz zabieramy się za sadzenie drzewek :wink:, jutro bedzie pierwsze koszenie trawki po zasianiu :D

kakusek
08-06-2009, 12:58
ZDJECIA ZDJECIA ZDJECIA PROSIM !!!! :lol:
Madziorka jaka masz wysokosc parteru i poddasza?Ja pozmniejszalam na 2,65 parter i 2,50 poddasze a teraz dumam czy tego znow nie powyciagac do gory :oops:

franzkru
10-06-2009, 07:10
I znowu cisza nastała.

U mnie w poniedziałek wchodzą robić tynki. Wylewka juz jest więc na upartego móglbym się wprowadzić :)

Madzia 1976
18-06-2009, 08:43
Witam wszystkich Natalkowiczów. :D

Zakupiłam projekt Natali i właśnie przechodzi on adaptację. :lol: Jestem po osobistej wizycie w wybudowanej Natalce - za co dziękuję Adze-bissmyk (Aga piekny masz ten domek bardzo dużo pomogły mi zmiany w nim zrobione).
Dałam też mój projekt do wyceny pierwszemu wykonawcy i powiem szczerze że chyba przesadził albo mnie się tak wydaje. :o Niestety jestem jeszcze całkiem zielona więc bardzo proszę o pmoc Was doświadczonych Natalkowców, czy ta cena jest przystepna czy raczej wysoka bo mnie sie wydaje że jest to SSZ i troszke dużo pieniążków - nadmieniam że jest to Szczecin - tanio nie jest ale chyba aż tak strasznie też nie
Oto moje koszty proszę pomóżcie, i wyraźcie swoja opinię

Koszty materiałów NATALIA
1. Geodeta: wznowienie granic działki, wytyczenie obrysu budynku, wyznaczenie osi budynku, operat powykonawczy – 1000-2000 zł

2. Prace ziemne: Zebranie humusu, wykopy pod ławy fundamentowe, zasypanie stanu „0”, obsypanie fundamentów – 1000 – 2000 zł

3. Materiały potrzebne do wykonania stanu „0”:
- deski szalunkowe – 1500 zł
- rury PCV (kanalizacja, instalacje wodne), stal – 8000 zł
- bloczki betonowe – 1000 – 2000 zł
- beton B-10 lub B – 7, beton B-20 (ławy fund.)+pompa do betonu – 6000 – 8000 zł
- styropian, folia, klej, siatka – 1500 zł
- cement, wapno – 1700 zł
- piach zasypowy ? (nie wiadomo ile będzie kopania wiec nie ma ceny)
- beton B-10 do zalania stanu „0” – 3000 zł
- dysperbit(izolacja pionowa) – 800-1200 zł
- piasek płukany – 600 zł

4. Ściany parteru:
- pototherm – 12000 – 15000zł
- cement – 1600zał
- nadproża – 1000 zł
- folia na izolację – 200 zł
- piasek płukany – 600 zł
- wapno – 400 zł
- cegła pełna – 600 zł
- cegła wentylacyjna – 500 zł

5. Strop:
- teriva – 10000 – 12000 zł
- wieniec, stal – 3000 zł
- beton – 3000 – 4000 zł

6. Ścianka kolankowa+szczyty+wieniec – 5000 – 7000 zł
7. więźba dachowa -10000 zł
8. Dachówka+okna połaciowe+orynnowanie – 30000 zł
9. Okna – 12000 – 15000 zł
10. Drzwi wejściowe, drzwi tarasowe – 5000-10000 zł
11. Brama wjazdowa – 6000 zł
12. Instalacja elektryczna – 15000 zł
13. tynki – 30000-35000 zł

Razem 172000+-39400 (cokolwiek miało by to znaczyć)

Roboty:
1. Stan”0” tj. wykonanie ław fundamentowych, izolacji poziomej i pionowej(termicznej i przeciwwilgociowej)+tarasy+rozprowadzenie rur kanalizacji i wody – 20 000 zł
2. Ściany konstrukcyjne parteru+kominy do wysokości stropu nad parterem – 12 000 zł
3. Wykonanie stropu nad parterem+schody – 15 000 zł
4. Ściany konstrukcyjne poddasza (ściana kolankowa), ściany szczytowe, kominy do projektowanej wysokości, wieniec, ściany działowe parteru – 10 000zł
5. Dach – konstrukcja więźba, ściany działowe – 18 000 zł
6. dach – foliowanie, pokrycie dachówką, obróbki blacharskie i orynnowanie, ścianki działowe poddasza – 20 000 zł
Razem : 95 000 zł

W kosztorysie nie uwzględniono:
- ocieplenia budynku
- elewacji zewnętrznej
- zagospodarowania terenu
- gładź, malowanie
- regipsy i ocieplenie poddasza
- podłogi
- glazura, terakota
- drzwi wewnętrzne
- c.o.
- armatura biała i wyposażenie.

franzkru
18-06-2009, 11:31
Hej,
Troche dużo miejscami. U mnie było tak:
Instalacje elektryczna 6500zł (materiały + robocizna - bez gniazdek)
Tynki 16500zł
Okna - 8080zł (PCv - w tym są okna tarasowe)
Rury kanalizacyjne (stan "0") około 1000zł
SSO - cena za całośc (z robocizną) 179tys zł.
To tyle tytułem wstepu.

Natomiast jezeli chodzi o koszty robocizny to jak rozumiem wychodzi 94tys zł ?
Ja za SSO płaciłem 30tys zł więc rozbieżnośc jest spora.

mamamatinka
18-06-2009, 12:54
nie odniosę się do wszystkich cyfr, bo tak szczegółowo to juz nie pamiętam, ale my za robotę SSO w 2007 roku płaciliśmy 80 tys. przy czym byla to sama robota - bez organizacji materiałów itp.. gdyby mi ktoś taką ofertę zbiorczą i dokładną zrobił to bym byla bardzo szczęśliwa :)))) bo przynajmniej z góry wiadomo ile się będzie płacić.

Madzia 1976
18-06-2009, 12:55
Witam :D
Dzieki za szybką odpowiedź.
Też uważam ze dużo ale mam pytanie czy to co napisałam to SSo czy SSZ bo nie bardzo wiem jak tą różnicą tu znaleźć.
Co do elektryki to nie mam pojęcia co sie mieści w tych 15 000 tyś.(pan mi nie rozpisał) a wycenę zostawił żonie wiec nie miałam okazji porozmawiać.

Jeśli chodzi o tynki to kwota wychodzi dwa razy drozej niż u Ciebie i do tego to tylko w środku jak rozumiem z tego co napisał bo ani ocieplenia na zewnątrz (a miał być styropian 15 a cegła to porotherm 25) ani tynków nie liczył.

Wiec za co te 30-35 tyś czy to mozliwe żeby to kosztowało aż tyle.

Inaczej sie z panem umawiałam miał mi wyliczyć stan developerski a tu ??? :(
Zrozumiałam też że nie ma tam żadnych podłóg nie wspominając o C.O.
Chyba zwrócę się do kogo innego, trochę sie ta ceną zdołowałam.

Dzisiaj mam spotkanie z pania architekt takie dopinające moje zmiany wiec moze jutro uda mi sie juz napisać co zmienialiśmy w naszej Natalce.
Pozdrowienia dla Wszystkich budujących
Magda.

Madzia 1976
18-06-2009, 12:58
Co do robocizny to tak za to wszystko co jest tam napisane to 95 tyś. :o

Madzia 1976
18-06-2009, 13:02
I jeszcez jedno wyliczyłam ze sam stan "0" wyjdzie jakieś 55 tyś. z robotą a to są wyliczenia tylko z projetu pan nie widział badań geologicznych , więc kwota moze być jeszcze większa bo na działce jest wysoki poziom wód gruntowych.

franzkru
18-06-2009, 13:02
nie odniosę się do wszystkich cyfr, bo tak szczegółowo to juz nie pamiętam, ale my za robotę SSO w 2007 roku płaciliśmy 80 tys. przy czym byla to sama robota - bez organizacji materiałów itp.. gdyby mi ktoś taką ofertę zbiorczą i dokładną zrobił to bym byla bardzo szczęśliwa :)))) bo przynajmniej z góry wiadomo ile się będzie płacić.

Ja za taką ofertę zbiorczą zapłaciłem 50zł - zrobił mi ja człowiek na podstawie danych w projekcie (w programie Zuzia). Było tego zestawienia jakies 20stron.

mamamatinka
18-06-2009, 13:06
jeszcze tak lookłam na to zestawienie i faktycznie z tymi tynkami to dziwne trochę, jeśli tylko w środku i bez gładzi to faktycznie bardzo drogo. C.o. to rozumie, że nie robią, bo jeśli to firma typowo budowlana a nie wyspecjalizowana w c.o. to raczej to nie jest ich robota. Kwestia c.o. może byc tak różna, że ciężko dawać ofertę nie wiedząc czego klient oczekuje - czyli czym grzać, czy podłogówka, jaki kocioł itp itp. takich kwestii jest sporo.
de facto to co ci dał to jest stan deweloperski, zostaje tylko c.o., wykończeniówka i wszystkie roboty na zewnątrz. myślę, że trzeba z nim jeszcze pogadać - powyjaśniać dokładnie zakresy robót itp. instalacja elektryczna też może być w b. rozbieżnych cenach - my za 8 tys. mamy robione wraz z gniazdami na zewnątrz, pod bramę, punktami pod lampy na elewacji, instalacja alarmowa prostą (ale ta cena nasza to tak trochę po znajomości, więc się nie sugeruj aż tak bardzo)

mamamatinka
18-06-2009, 13:09
a czyli to jest oferta czy kosztorys wg tabel w programie Zuzia????? bo my taki kosztorys też żeśmy mieli (robiony przez teścia, który tym się zajmuje), ale rozbieżności z rzeczywistością były często znaczące i to co dziwne w obydwie strony.

franzkru
18-06-2009, 13:10
Witam :D
Dzieki za szybką odpowiedź.
Też uważam ze dużo ale mam pytanie czy to co napisałam to SSo czy SSZ bo nie bardzo wiem jak tą różnicą tu znaleźć.
Co do elektryki to nie mam pojęcia co sie mieści w tych 15 000 tyś.(pan mi nie rozpisał) a wycenę zostawił żonie wiec nie miałam okazji porozmawiać.

Jeśli chodzi o tynki to kwota wychodzi dwa razy drozej niż u Ciebie i do tego to tylko w środku jak rozumiem z tego co napisał bo ani ocieplenia na zewnątrz (a miał być styropian 15 a cegła to porotherm 25) ani tynków nie liczył.

Wiec za co te 30-35 tyś czy to mozliwe żeby to kosztowało aż tyle.

Inaczej sie z panem umawiałam miał mi wyliczyć stan developerski a tu ??? :(
Zrozumiałam też że nie ma tam żadnych podłóg nie wspominając o C.O.
Chyba zwrócę się do kogo innego, trochę sie ta ceną zdołowałam.

Dzisiaj mam spotkanie z pania architekt takie dopinające moje zmiany wiec moze jutro uda mi sie juz napisać co zmienialiśmy w naszej Natalce.
Pozdrowienia dla Wszystkich budujących
Magda.

SSO - stan surowy otwarty
SSZ- SSO + okna i drzwi

widzisz ja mialem wycene elektryki od znajomego rodziny na samą robociznę na 5-6tys a znalazlem takiego ktory mi to zrobil za 2700zł

Masz napisane przeciez że bez ocieplenia budynku wiec ja to rozumiem jako tylko tynki wewnętrzne. Oczywiście zalezy jakie tynki chcesz. Przy tradycyjnych musisz liczy duzo więcej głownie dlatego że musisz robić na nich pozniej gładź wiec tu moge sie zgodzić że kwota zbliza sie do 25tys zł (przy czym nie 35tys)

U mnie wyszło 420m2 podłogi (w tym 35m2 tarasu i podcienia) - 16700zł (na dole styropian 15cm, na górze 5cm - Austroterm)

Z innej beczki - wlasnie sie dowiedzialem ze ktos wygral nasz przetarg na budowe przylacza elektrycznego wiec moze niebawem pojawi sie wlasny prad na działce :)

franzkru
18-06-2009, 13:12
a czyli to jest oferta czy kosztorys wg tabel w programie Zuzia????? bo my taki kosztorys też żeśmy mieli (robiony przez teścia, który tym się zajmuje), ale rozbieżności z rzeczywistością były często znaczące i to co dziwne w obydwie strony.

Napisałem że mi ktos robił w Zuzi :P
U mnie duzych rozbieznosci nie bylo a glownie chodzilo mi o to zeby miec zestawienie wiezby dachowej przy czym okazalo sie ze zrobia nam to w tartaku.

franzkru
18-06-2009, 13:14
I jeszcez jedno wyliczyłam ze sam stan "0" wyjdzie jakieś 55 tyś. z robotą a to są wyliczenia tylko z projetu pan nie widział badań geologicznych , więc kwota moze być jeszcze większa bo na działce jest wysoki poziom wód gruntowych.

Nie wiem jakie są ceny w Szczecinie ale 55tys zł za SSO i tak wydaje mi sie duzą kwota. Ilu ekip się pytałaś ? I jakie rozpiętości cenowe mialas ?
(Ja miałem jakies 30 kontaktów do roznych ekip budowlanych i cenowo bylo od 25-97tys za SSO).

Madzia 1976
18-06-2009, 14:09
Wstyd sie przyznać ale na razie to moja jedyna wycena(ale na pewno na niej nie skończę) :oops: . Problem w tym że w Szczecinie panuje moda na płacenie za kosztorysy domów - no chyba że powie sie wykonawcy że to on będzie ten dom stawiał, jak dla mnie to dziwne czy u Was też każdy budowlaniec kazał Wam sobie płacić za kosztoryst???

Teraz dopiero patrząc na to wszystko widzę jak jestem niedouczona w sprawach budowlanych i ilu rzeczy nie rozumiem.

Co do programu w jakim był robiony kosztorys to nie sądzę żeby była to Zuzia -wygladał on dokładnie tak jak napisałam na wątku. Nie znam tamtego programu ale myślęże był by chyba bardziej szczegółowy.
No nic to uderzam do innych wykonawców bo z tym to chyba sie raczej nie dogadam ( a był z tak zawnego "polecenia").

Na pewno teraz będę dużo częstrzym gościem na forum (chociaż wątek Natali przestudiowałam od A do Z). Muszę tylko jeszcze nauczyć sie wklejać zdjęcia - czytałam że jest tam gdzieś instrukcja i ruszam do boju.

Dziękuję Wam za szybką interwencję.

franzkru
18-06-2009, 19:08
Wstyd sie przyznać ale na razie to moja jedyna wycena(ale na pewno na niej nie skończę) :oops: . Problem w tym że w Szczecinie panuje moda na płacenie za kosztorysy domów - no chyba że powie sie wykonawcy że to on będzie ten dom stawiał, jak dla mnie to dziwne czy u Was też każdy budowlaniec kazał Wam sobie płacić za kosztoryst???

Teraz dopiero patrząc na to wszystko widzę jak jestem niedouczona w sprawach budowlanych i ilu rzeczy nie rozumiem.

Co do programu w jakim był robiony kosztorys to nie sądzę żeby była to Zuzia -wygladał on dokładnie tak jak napisałam na wątku. Nie znam tamtego programu ale myślęże był by chyba bardziej szczegółowy.
No nic to uderzam do innych wykonawców bo z tym to chyba sie raczej nie dogadam ( a był z tak zawnego "polecenia").

Na pewno teraz będę dużo częstrzym gościem na forum (chociaż wątek Natali przestudiowałam od A do Z). Muszę tylko jeszcze nauczyć sie wklejać zdjęcia - czytałam że jest tam gdzieś instrukcja i ruszam do boju.

Dziękuję Wam za szybką interwencję.

A powiedz mi po co ci pełen kosztorys budowy ?
Myslę że na pierwszy ogień możesz ustalić z ekipami cenę za robociznę.
Fundamenty, Sciany, Stropy, Więźba, Pokrycie dachu (lub całośc razem). I dopiero jak znajdziesz ekipę której cena za robociznę będzie ok to wtedy baw się z pełnym kosztorysem. Chociaż to i tak nie wiele zmieni. Masz już jeden więc wiesz ile mniej wiecej czego wejdzie. Bedziecie sami zamawiali materiały czy zrzucacie to na ekipę ?
U mnie wygladało to tak że zamawiałem to ja przy czym było to ze składu w którego właścicielem jest jego znajomy. I jak coś brakło to majster sam dzwonił - ja tylko jezdzilem i placilem. Ceny w tym skladzie byly jednymi z lepszych wiec nie mialem co do tego zastrzezen (np EPS037 Austroterm 140zł/m3).

Madzia 1976
22-06-2009, 21:34
Witam po krótkiej przetwie:)
Nie upieram się przy całkowitym kosztorysie, ale chcaiał wiedzieć tak chociaż w przybliżeniu ile będą nas kosztowały poszczególne etapy z materiałem bo muszę przygotować sie na jakąś określoną kwotę kredytu, a chcielibyśmy go wziąść możliwie jak najmniej (zresztą chyba jak każdy).

Co do zmian w naszej Natalce to na dzień dzisiejszy jest tak:
- przesunięcie drzwi wejściowych o 10 cm w prawo aby było miejsce na szafę w wiatrołąpie
- powiększenie łazienki dolnej o częsć kotłowni
- powiększenie okna w salonie 0 40 cm.
- likwidacja małego wc ( w jego miejsce będzie spożarrka) i nie wiem jeszcze czy zostawimy ściankę między pomieszczeniem gosp. czy połączymy z tą nową spiżarką.
To chyba tyle co do parteru
Poddasze:
- likwidacja ścianek działowych w pokoju L - będzie tam wolna przestrzeń
- pokój obok powiększony o tak zwaną sypialenkę (przesuneliśmy ścianę na tej wolnej przestrzeni) - zciągnięte od agi - sissmyk
- powiększenie łazienki kosztem strychu
- dodanie jednego okna w otwartym pokoju L
- podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak (budujemy z porothermu 25)
i to chyba tyle na dzień dzisiejszy ale myślę że jeszcze coś wyjdzie w praniu
Pozdrowienia dla Natalkowiczów.

sanowi_
23-06-2009, 10:16
witam,
mi polecona i sprawdzona firma, budowa Gdańsk, zrobiła następujący kosztorys:
robocizna do stanu (stan surowy otwarty) dom + dach z deskowaniem - 40.000 i jak porównywalam to jest to dobra cena.

franzkru
23-06-2009, 19:09
witam,
mi polecona i sprawdzona firma, budowa Gdańsk, zrobiła następujący kosztorys:
robocizna do stanu (stan surowy otwarty) dom + dach z deskowaniem - 40.000 i jak porównywalam to jest to dobra cena.

Jezeli jest w tej cenie:
- fundamenty (z izolacją)
- ściany nośne + działowe
- stropy
- więźba i deskowanie
- pokrycie dachówką
- obróbki blacharskie
to ja bym sie wiele nie zastanawial bo cena dobra :)

sanowi_
23-06-2009, 21:55
bez pokrycia dachówką; ja się nie zastanawiam - jestem pewna co do ekipy, walczę z architektem i czekam na PNB.

franzkru
25-06-2009, 07:54
Tak sobie szukalem czegos na mapie i..

http://lh5.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SkMei1ImR5I/AAAAAAAADfg/J0VVoHy0PV4/s640/dom-satelita.gif.jpg
Tak wyglada moja Natalka z góry :)

Cezarr
03-07-2009, 11:03
Witajcie natalkowcy, właśnie wróciłem (dosłownie) do pracy po zalaniu stropu. Trochę przerażony, bo na strop poszło aż 27 msz. betonu (strop teriva), mocno przeprojektowany, bo zmian w domu było sporo. W związku z tym pytanie do Was, czy też tak duża ilość weszła w Wasze stropy. Pewnie monolitu byłoby niewiele więcej. Fakt, że dom nieco wydłużony (salon) i nie kombinowałem nic z częścią nad schodami tam też ułożyłem terivę. Teraz pozostaje obawa, czy strop nie siądzie, popęka itp, ale o tym przekonam się za ok miesiąc.

franzkru
03-07-2009, 14:30
Witajcie natalkowcy, właśnie wróciłem (dosłownie) do pracy po zalaniu stropu. Trochę przerażony, bo na strop poszło aż 27 msz. betonu (strop teriva), mocno przeprojektowany, bo zmian w domu było sporo. W związku z tym pytanie do Was, czy też tak duża ilość weszła w Wasze stropy. Pewnie monolitu byłoby niewiele więcej. Fakt, że dom nieco wydłużony (salon) i nie kombinowałem nic z częścią nad schodami tam też ułożyłem terivę. Teraz pozostaje obawa, czy strop nie siądzie, popęka itp, ale o tym przekonam się za ok miesiąc.

Jeśli mnie pamięć nie myli u mnie weszło cos kolo 32-33m3. Ale nie jestem pewien czy nie było w tym chudziaka na dole. Wiec mogło być porównywalnie do ciebie :)

radja13
06-07-2009, 10:39
Witam Wszystkich,

ponieważ jesteśmy zainteresowani zakupem projektu i budową wg projektu Natalia, mam pytanie do forumowiczów, czy jest możliwość obejrzeć gdzieś już taki domek gotowy lub w trakcie budowy? Nadmienię, że jesteśmy z Dąbrowy Górniczej.

Drugie pytanie dla budowniczych tego domu jest o projekt więźby a dokładnie to jaki jest układ wewnętrznych słupów podpierajacych więźbe? Chciałbym uniknąć niespodzianki w postaci słup w środku pokoju :) A może ktoś może podesłać rzut więźby dachowej?
Czy w tym projekcie można zastosować zamiennie gotowe drewniane wiązary kratowe?

Z góry dzięki za info.

franzkru
06-07-2009, 11:56
Witam Wszystkich,

ponieważ jesteśmy zainteresowani zakupem projektu i budową wg projektu Natalia, mam pytanie do forumowiczów, czy jest możliwość obejrzeć gdzieś już taki domek gotowy lub w trakcie budowy? Nadmienię, że jesteśmy z Dąbrowy Górniczej.

Drugie pytanie dla budowniczych tego domu jest o projekt więźby a dokładnie to jaki jest układ wewnętrznych słupów podpierajacych więźbe? Chciałbym uniknąć niespodzianki w postaci słup w środku pokoju :) A może ktoś może podesłać rzut więźby dachowej?
Czy w tym projekcie można zastosować zamiennie gotowe drewniane wiązary kratowe?

Z góry dzięki za info.

Proszę:
http://lh5.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SIV8nK_PwbI/AAAAAAAACAA/iHojhK4igiY/s512/rzut-poddasza.jpg

U mnie jak widać w kazdym pokoju na górze jest słup. Niestety nie dało się inaczej. Przy czym dla mnie nie jest to jakimś wielkim minusem. A jak sie to dobrze zaaranżuje to może nadać pokojowi fajnego wyglądu.

Cezarr
06-07-2009, 13:36
Rzeczywiście ze słupami można pokombinować (nie muszą przeszkadzać). Pytanie do Was: o ilecegieł podnosiliście ściankę kolankową. Ja planuję dać dwie cegły plus wieniec ok 75 cm, żona chciałaby trzy cegły, wtedy ścianka urasta do wys.1 m. Pomieszczenia wewnatrz robią sie fajne, ale na zewnątrz dom już mam podciagniety wyżej (wysokość parteru na gotowo-na 280). Nie widzaiłem Natalii na żywo, a decyzja musi zapaść za kilka dni.Ścianka wys na 1m to sporo wyżej niz w oryginale,ale kusi wygoda korzystania z poddasza. Co radzicie? Czy Ci z Was, którzy mieszkają są zadowolenia z wysokości poddasza?

drinkpol
06-07-2009, 20:27
Rzeczywiście ze słupami można pokombinować (nie muszą przeszkadzać). Pytanie do Was: o ilecegieł podnosiliście ściankę kolankową. Ja planuję dać dwie cegły plus wieniec ok 75 cm, żona chciałaby trzy cegły, wtedy ścianka urasta do wys.1 m. Pomieszczenia wewnatrz robią sie fajne, ale na zewnątrz dom już mam podciagniety wyżej (wysokość parteru na gotowo-na 280). Nie widzaiłem Natalii na żywo, a decyzja musi zapaść za kilka dni.Ścianka wys na 1m to sporo wyżej niz w oryginale,ale kusi wygoda korzystania z poddasza. Co radzicie? Czy Ci z Was, którzy mieszkają są zadowolenia z wysokości poddasza?


ja mam 2 cegły + wieniec, jest dobrze dom wygląda normalnie (bez efektu grzyba) pokoje na poddaszu wyszły ok pomimo że są zmniejszone o 40 cm od ścianki kol. płytom rygips



http://foto.onet.pl//5zj3k,komoiwmszckk

drinkpol
06-07-2009, 20:27
Rzeczywiście ze słupami można pokombinować (nie muszą przeszkadzać). Pytanie do Was: o ilecegieł podnosiliście ściankę kolankową. Ja planuję dać dwie cegły plus wieniec ok 75 cm, żona chciałaby trzy cegły, wtedy ścianka urasta do wys.1 m. Pomieszczenia wewnatrz robią sie fajne, ale na zewnątrz dom już mam podciagniety wyżej (wysokość parteru na gotowo-na 280). Nie widzaiłem Natalii na żywo, a decyzja musi zapaść za kilka dni.Ścianka wys na 1m to sporo wyżej niz w oryginale,ale kusi wygoda korzystania z poddasza. Co radzicie? Czy Ci z Was, którzy mieszkają są zadowolenia z wysokości poddasza?


ja mam 2 cegły + wieniec, jest dobrze dom wygląda normalnie (bez efektu grzyba) pokoje na poddaszu wyszły ok pomimo że są zmniejszone o 40 cm od ścianki kol. płytom rygips



http://foto.onet.pl//5zj3k,komoiwmszckk

franzkru
07-07-2009, 06:32
Rzeczywiście ze słupami można pokombinować (nie muszą przeszkadzać). Pytanie do Was: o ilecegieł podnosiliście ściankę kolankową. Ja planuję dać dwie cegły plus wieniec ok 75 cm, żona chciałaby trzy cegły, wtedy ścianka urasta do wys.1 m. Pomieszczenia wewnatrz robią sie fajne, ale na zewnątrz dom już mam podciagniety wyżej (wysokość parteru na gotowo-na 280). Nie widzaiłem Natalii na żywo, a decyzja musi zapaść za kilka dni.Ścianka wys na 1m to sporo wyżej niz w oryginale,ale kusi wygoda korzystania z poddasza. Co radzicie? Czy Ci z Was, którzy mieszkają są zadowolenia z wysokości poddasza?

Ja tutaj gdzie mieszkam tez mam scianke kolankowa wysoką na jakieś 40cm i wg mnie jest to wystarczające. Tak w nowym domu zrobiłem podobnie. Sciana kolankowa wysoka na jedną cegłe + wieniec.

http://lh6.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SlLcLkhRAsI/AAAAAAAAED0/SNGptT2Nl-8/s512/poddasze2.jpg