PDA

Zobacz pełną wersję : projekt NATALIA pracownia MG PROJEKT



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

Cezarr
07-07-2009, 08:11
Dzięki, a więc jesteście zdania, że dwie cegły + wieniec+kawałek murłaty= ok 70cm po wylewkach to jest już w miarę wygodna wysokość. Ktoś w tym watku podnosił jeszcze o jedną wyżej, szkoda że nie można tego zobaczyć na żywo.

chcemydom
07-07-2009, 11:10
Słuchajcie,
a ile wyszło Wam m3 drewna na więźbę dachową?

franzkru
07-07-2009, 11:50
Słuchajcie,
a ile wyszło Wam m3 drewna na więźbę dachową?

U mnie za dużo. Tzn przez to że przerabiał ktoś projekt poszło jakies 2m3 wiecej niz powinno (błąd w projekcie).
Wyszło około 15m3.

chcemydom
07-07-2009, 14:32
U nas 11 metrów.

kakusek
08-07-2009, 00:13
Witam
U mnie podobnie jak u franzkru wyszlo okolo 15 kubikow ale ja mam powiekszona Natalke.
Jestem dopiero na etapie fundamentow ale juz zaczyna mnie to wszystko przerazac bo w sama ziemie weszlo 47 kubikow betonu .Teraz robia sie szalunki (to co nad ziemia) i majtesr twierdzi ze z 27 jeszcze wejdzie-jakas masakra :o Bylam nastawiona na ocieplanie fundamentow ale po kosztach jakie ponieslimy na beton coraz bardziej sie nad tym zastanawaim.
Jak robiliscie u siebie ocieplenie?-czy warto zastapic styrodur "zwyklym" styropianem czy to totalnie nie ma sensu?

franzkru
08-07-2009, 09:03
Witam
U mnie podobnie jak u franzkru wyszlo okolo 15 kubikow ale ja mam powiekszona Natalke.
Jestem dopiero na etapie fundamentow ale juz zaczyna mnie to wszystko przerazac bo w sama ziemie weszlo 47 kubikow betonu .Teraz robia sie szalunki (to co nad ziemia) i majtesr twierdzi ze z 27 jeszcze wejdzie-jakas masakra :o Bylam nastawiona na ocieplanie fundamentow ale po kosztach jakie ponieslimy na beton coraz bardziej sie nad tym zastanawaim.
Jak robiliscie u siebie ocieplenie?-czy warto zastapic styrodur "zwyklym" styropianem czy to totalnie nie ma sensu?

U mnie weszło 57m3 betonu. Przy czym w tym jest chudziak i sciany fundamentowe mam lane a nie z bloczków.
Ja ocieplałem styrodurem 5cm. Chociaz patrzac na to jak wyglada styropian twardy to zastanowil bym sie czy nie dac jakiegos wytrzymalego np: 37

Cezarr
08-07-2009, 16:30
Ja właśnie zamawiam drewno i wraz z listwami i wiatrownicą wychodzi ponoć prawie 15 m. fakt dach nieco powiększony (wydłużony garaż). Betonu tez poszło sporo (pisałem wcześniej), cóż nie jest to mały dom dlatego też wykańczam parter+ pokój nad garażem, reszta może kiedys się przyda.
Co robić z tą ścianką? dawać dwie czy trzy cegły? Ma ktoś może na 3 wysoką? Ciekaw jestem jak dom wyglada wtedy z zewnątrz. Inne domy z dachem czterospadowym nie wygladają źle przy tej wysokości ścianki kolankowej. Natalia- nie wiem jaka będzie.

kakusek
08-07-2009, 20:43
Cezarr wg mnie podniesienie o 3 pustakli bedzie widoczne.jak juz chcesz podnosic to daj maksymalnie 2 plus wieniecPrzeciez scianke kolankowa mozesz zrobic dowolnej wysokosci robiac ja np na stelazach z plyt gipsowo-kartonowch.Fakt ze wtedy lekko przysuwasz sie do srodka pomieszczen ale i dom zachowuje ladne proporcje na zewnatrz.Ja mam u siebie docelowa scianke na 110 cm ( murowana lub z plyt gipsowo -kart) a dach opiera sie na jednym pustaku plus wieniec.
Franzkru ja tez mam wszystko lane i wychodzi ze wejdzie tego 77 kubikow na same fundamenty.Strasznie duzo bo weszlo sporo w te szerokie wykopy w gruncie.
Zastanawiam sie czy starczy mi pieniedzy na dach przy takich kosztach na starcie :roll: Tez myslalam o zwyklym (twardszym ) styropianie ale w sumie nie wiem czy beda to duze oszczednosci bo ponoc wtedy trzeba na zewnatrz robic siatke na kleju (przy styrodurze ponic nie obowiazkowe) wiec dochodza koszty materialow no i robocizna (ja place za dniowki)

franzkru
09-07-2009, 07:51
kakusek - 77m3 ? No to nieźle. Ja mam powiększoną natalke a i tak koleś w betoniarni mi powiedział ze betonu w fundamenty jak na 2 domy poszło. Na całość (strop żelbetonowy) poszło mi 92m3 betonu.

Koszty:
- fundamenty 32tys
- ściany/strop 61tys
- dach (z 8 oknami) 59tys
- okna/rolety 19tys
- drzwi (zewn,garazowe) 10tys
- instalacje elektr/LAN/TV (bez gniazdek) 6tys
- alarm 4tys
- c.o., wod, kan 28tys (podłogówka tylko w łazience,kuchni,holu, bez kaloryferów)
- tynki wewn 16tys
- wylewki 17tys

Powyższe koszty są z robocizna.
Wychodzi 252tys za stan prawie pod malowanie. Prawie bo musze jeszcze dorobic jakies sufity podwieszane no i nie ruszałem jeszcze ocieplenia i poddasza (skosów). W tej cenie jest też piec na ekogroszek i kominek z rozprowadzeniem powietrza.

Do tego musze dodać jeszcze jakies 35tys na "inne koszty".
To znaczy projekt (8tys), przyłącza(jak narazie 2tys), szambo(7tys) itd..

Cezarr
09-07-2009, 08:11
Kakusek pewnie masz rację co do wys ścianki.Ja też mam powiększoną Natalię, na ławy poszło chyba 27m betonu, na chudziak 29m, na strop wieńce, podciagi, słupy 27m (strop teriva) i zawsze wydawało mi się, że to za dużo. Myslę, że styropianem warto jednak ocieplić ścianę fundamentową. Ja mam zwykły twardy 10 cm. Może sie mylę, ale na chcąc otynkowac styrodur np tynkiem mozajkowym (cokół) też musisz dać klej z siatką a na to tynk, płytki można chyba kleić bezpośrednio. Ceny do etapu gotowego dachu wychodzą mi podobnie jak franzkru (na razie mam etap stropu nad parterem)

kakusek
09-07-2009, 11:15
Bede musiala zapomniec o tych ilosciach betonu (zeby nie zwariowac) i zyc dalej :wink:
Na izolacje fundamnetow dam raczje styro "zwykle" tzn jakis eps.Mam jeszcze "zgryza" co do foli kubelkowej-w ktora strone kubelkami :) W kilku watkach doradzaja dawca kubelki na zewnatrz styro gdyz twierdza ze dajac je w strone styropianu pod wplywem nacisku i ruchow ziemi przy osiadaniu zniszcza one styropian.Widzialm ze Franzkruu ma je polozone do wewnatrz ale on ma styrodur wiec ten najtwardszy i mozliwe ze takiemu kubelki nie straszne :) Rozumiem ze styropian ciagne do samej gory wiec jezeli poloze na izolacje pozioma pape termozgrzewalna to musze go jakos pomalowac dysperbitem zeby sie od niej nie utlenil?Jak wy to robiliscie u sibie i czy folia jest tylko przylozona i zasypana ziemia czy jakos przymocowana od gory?Jesli chce dac na cokol plytki to musze ja uciac ponizej koncowej wysokosci fundamnetu na jakies 30-50 cm?
Sorki za takie "glupie" pytania ale juz mam przy wszystkim watpliwosci choc wczesniej myslalam ze wiem jak sie to robi :oops:

kakusek
09-07-2009, 11:22
Franzkru Towje ceny budowy sa dla mnie pocieszajace i mam nadzieje ze w pozniejszym etapie bede juz miala podobne kwoty :) Moj majster mowil ze 240 tys to bedzie mnie kosztowal SSO ale ja nawet nie chce o tym myslec bo przeciez mam podobny metraz do Twojego i widze ze da sie taniej :) Bylebym wyszla z tej cholernej ziemi :x

franzkru
09-07-2009, 12:53
Franzkru Towje ceny budowy sa dla mnie pocieszajace i mam nadzieje ze w pozniejszym etapie bede juz miala podobne kwoty :) Moj majster mowil ze 240 tys to bedzie mnie kosztowal SSO ale ja nawet nie chce o tym myslec bo przeciez mam podobny metraz do Twojego i widze ze da sie taniej :) Bylebym wyszla z tej cholernej ziemi :x

Ja dawałem kubełkami do wewn bo po to są. Jeżeli chcesz dać na zewn to daruj sobie folie kubełkowa i daj zwykła budowlana. Radził bym ci dac jednak XPS a nie EPS. Głownie dlatego że ten drugi może sie zniekształcić/utlenic po kilkunastu latach. Róznica w cenie całości nie jest chyba zniewalajaca.

Tzn powiem ci tak ja na początku martwiłem się każdą wydaną złotówka i liczyłem gdzie kupie cos taniej. Po którymś tysiacu mi przeszło.. ;)
Tzn nie żebym odpuścił - zostało mi we krwi szukanie najtańszych materiałów/ekip ale wole niektóre rzeczy robić tak jak powinny być czyli XPS jest do izolacji cieplnej do stosowania w niekorzystnych warunkach (woda,nacisk itd). Więc niech tak będzie.
Dodam jeszcze że fundamenty mam niejako izolowane od 2 stron tzn ekipa przed zasypaniem wyłożyła mi fundaments EPS (5cm) od środka. Nie sprzeciwiałem się temu bo i tak sie poniewierał na działce.

franzkru
09-07-2009, 12:55
Franzkru Towje ceny budowy sa dla mnie pocieszajace i mam nadzieje ze w pozniejszym etapie bede juz miala podobne kwoty :) Moj majster mowil ze 240 tys to bedzie mnie kosztowal SSO ale ja nawet nie chce o tym myslec bo przeciez mam podobny metraz do Twojego i widze ze da sie taniej :) Bylebym wyszla z tej cholernej ziemi :x

A to ile ci wyszło za fundamenty ?

kakusek
09-07-2009, 18:10
Robert jeszcze ich nie skonczylam-moze dzis wkoncu zaleja reszte :x
Na razie jak pisalam poszlo 47 kubikow po 220 zeta a ma ich jeszcze byc podobno 27 wiec sam beton wyjdzie okolo 15 tys :evil: Moze nie bede musiala kupowac duzo piachu do srodka skoro nie wybierali az tak bardzo ziemi (sciagneli tylko okolo 20 cm) Tak sie caly czas ludze ze pierwsze koty za ploty z klopotami a potem bedzie juz z gorki :) Maz liczyl ze gdybysmy robili fundament w szalunkach do dolu potrzeba by bylo "tylko" 27 kubikow.
Pamietasz jaka masz laczna dlugosc fundamentow?U nas wyszlo cos kolo 66 metrow czyli tego styro tez sporo wejdzie dlatego mysle o tym tanszym za 160 zl a nie styrodurze ktory jest obecnie po 490 zl

franzkru
09-07-2009, 20:20
Robert jeszcze ich nie skonczylam-moze dzis wkoncu zaleja reszte :x
Na razie jak pisalam poszlo 47 kubikow po 220 zeta a ma ich jeszcze byc podobno 27 wiec sam beton wyjdzie okolo 15 tys :evil: Moze nie bede musiala kupowac duzo piachu do srodka skoro nie wybierali az tak bardzo ziemi (sciagneli tylko okolo 20 cm) Tak sie caly czas ludze ze pierwsze koty za ploty z klopotami a potem bedzie juz z gorki :) Maz liczyl ze gdybysmy robili fundament w szalunkach do dolu potrzeba by bylo "tylko" 27 kubikow.
Pamietasz jaka masz laczna dlugosc fundamentow?U nas wyszlo cos kolo 66 metrow czyli tego styro tez sporo wejdzie dlatego mysle o tym tanszym za 160 zl a nie styrodurze ktory jest obecnie po 490 zl

Łączna długośc fundamentów - wszystkich u mnie to 98mb. Natomiast tych po zewn to około 60mb. Tak swoją drogą to coś sporo ci tego betonu wchodzi. Może zrobili ci za szeroką/wysoką stopę fundamentową ? (ja płaciłem beton po 270zł/m3).
To już twoja decyzja czy kupisz EPS czy XPS. Tylko przemyśl ją dobrze... :P

kakusek
09-07-2009, 21:26
Sorki zle napisalam-66 metrow to dlugosc fundamentow po zewnatrz-ta ktora mam ocieplic.Laczna pewnie tez wyjdzie kolo 100 meyrwo bo widze ze mamy podobne domy :) ja miala beton po 220 zl ale bez faktury.
U mnie ten fundament w ziemi jest wlasnie jakby wielka stopa .Ma szerokosc okolo 80-100 cm i gleboki na 80 cm .
Dopiero na to beda robic "cienka" scianke w szalunku.Kierownik kazal im powbijac druty zeby nie bylo poslizgu miedz jednym betonem a drugim.Oczywiscie z pospiechu o tym zapomnieli wiec dopiero dzisiaj wiercili otwory i beton do szalunkow znow przesunal sie na jutro :x A jakim dysperbitem malowales fundament ?

franzkru
10-07-2009, 09:11
Sorki zle napisalam-66 metrow to dlugosc fundamentow po zewnatrz-ta ktora mam ocieplic.Laczna pewnie tez wyjdzie kolo 100 meyrwo bo widze ze mamy podobne domy :) ja miala beton po 220 zl ale bez faktury.
U mnie ten fundament w ziemi jest wlasnie jakby wielka stopa .Ma szerokosc okolo 80-100 cm i gleboki na 80 cm .
Dopiero na to beda robic "cienka" scianke w szalunku.Kierownik kazal im powbijac druty zeby nie bylo poslizgu miedz jednym betonem a drugim.Oczywiscie z pospiechu o tym zapomnieli wiec dopiero dzisiaj wiercili otwory i beton do szalunkow znow przesunal sie na jutro :x A jakim dysperbitem malowales fundament ?

Dobre pytanie - takim który mi nie zje styropianu. Nie pamietam oznaczenia wiem tylkko ze 2 razy wymienialem. Niestety ten ktorym mozna malowac pod styropianem jest najdrozszy. A moze to byl izomur albo cos w tym stylu.
A po co takie wielkie te stopy ? U mnie były szerokie na 50cm i wysokie na 40-60cm (spadek terenu). I na tym ściany fundamentowe szerokie na 30cm. O drutach nie zapomnieli :)

kakusek
10-07-2009, 09:54
Franzkru ja mam grunt zwirowaty i jak koparka zaczela kopac lyzka 40 cm to zrobil sie otwor szeroki na 80 :wink: Ekipa nie ma zbyt duzo czasu (pozaczynala wiele budow) i tak mnie omotali (nie chcieli szalowoc) ze zgodzilam sie wylac beton prosto w ten wykop (do poziomu gruntu) Dlatego u mnie jakby calosc w ziemi to wielka stopa :x a dopiero to co nad ziemia bedzie na szerokosc 30 cm w szalunkach.Tez balismy sie o pogode bo szalowanie by im troche zajelo a wtedy jeszcze ciagle zapowiadali prze;lotne deszcze i burze.
Czyli wysmarowales mazidlem wodorozcielczalnym np Disprobit,Abizol itd Musze zapytac kierownika czy takie wysmarowane funda przetrwaja zime i jezeli tak to nie bede tego teraz ocieplac (obsypywac ziemia) tylko zrobie to spokojnie na wiosne.

franzkru
10-07-2009, 10:12
Franzkru ja mam grunt zwirowaty i jak koparka zaczela kopac lyzka 40 cm to zrobil sie otwor szeroki na 80 :wink: Ekipa nie ma zbyt duzo czasu (pozaczynala wiele budow) i tak mnie omotali (nie chcieli szalowoc) ze zgodzilam sie wylac beton prosto w ten wykop (do poziomu gruntu) Dlatego u mnie jakby calosc w ziemi to wielka stopa :x a dopiero to co nad ziemia bedzie na szerokosc 30 cm w szalunkach.Tez balismy sie o pogode bo szalowanie by im troche zajelo a wtedy jeszcze ciagle zapowiadali prze;lotne deszcze i burze.
Czyli wysmarowales mazidlem wodorozcielczalnym np Disprobit,Abizol itd Musze zapytac kierownika czy takie wysmarowane funda przetrwaja zime i jezeli tak to nie bede tego teraz ocieplac (obsypywac ziemia) tylko zrobie to spokojnie na wiosne.

U mnie glina.. wszędzie gdzie sie nie rusze glina.. ;)
Kopali łopatami - niecałe 3dni w 4-5 chłopa. I dzieki temu miałem wykop prawie jak wyszalowany deskami :)

http://lh6.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SHHifqpK6pI/AAAAAAAABtI/FiKJH9r0BKg/s400/Foto-0168.jpg

kakusek
10-07-2009, 14:40
Tylko pogratulowac takiego rowku :) Ja to nawet nie smialam prosic zeby wzieli za lopaty bo tam kamien na kamieniu jest wiec sobie mozesz wyobrazic jak wygladal wykop :x
Odkopywales pozniej lawy i robiles ocieplenie do stopy czy ociepliles tylko to co jets powyzej gruntu?U mnie bedzie tylko gora ocieplona i mam nadzieje ze choc troche to pomoze

franzkru
10-07-2009, 15:01
Tylko pogratulowac takiego rowku :) Ja to nawet nie smialam prosic zeby wzieli za lopaty bo tam kamien na kamieniu jest wiec sobie mozesz wyobrazic jak wygladal wykop :x
Odkopywales pozniej lawy i robiles ocieplenie do stopy czy ociepliles tylko to co jets powyzej gruntu?U mnie bedzie tylko gora ocieplona i mam nadzieje ze choc troche to pomoze

U mnie kamieni nie bylo ale glina straszliwa. Jak kopałem pod słupki ogrodzeniowe to miejscami musiałem przed wkręceniem świdra przeryć kilka cm łopatą bo nie chciał się wkręcać.
Mieli szczęście że nie padało bo by chyba w tych wykopach utoneli.
Ocieplałem tylko ściany. Więc miejscami jest prawie metr a miejscami... 30cm. Wiem wiem powinno być po całości ale jak bym to miał odkopać to bym sie chyba na łopacie zajechał (praca siędząca więc człowiek nieprzyzwyczajony do kopania...). Przy czym mondrale mi zasypali ściany fundamentowe wiec musiałem je odkopac, pomalować, połozyc styrodur, folię i zasypać. Dodatkowo puszczałem tamtędy rury od rynien wiec troche mi z tym zeszło.

chcemydom
13-07-2009, 09:13
Co robić z tą ścianką? dawać dwie czy trzy cegły? Ma ktoś może na 3 wysoką? Ciekaw jestem jak dom wyglada wtedy z zewnątrz. Inne domy z dachem czterospadowym nie wygladają źle przy tej wysokości ścianki kolankowej.
My wg projektu dalismy 2 pustaki i wystarczy. Dom i tak jest duży. Nie ma co przesadzać bo się zrobi dopiero landara. :cry:

franzkru
14-07-2009, 13:21
Co robić z tą ścianką? dawać dwie czy trzy cegły? Ma ktoś może na 3 wysoką? Ciekaw jestem jak dom wyglada wtedy z zewnątrz. Inne domy z dachem czterospadowym nie wygladają źle przy tej wysokości ścianki kolankowej.
My wg projektu dalismy 2 pustaki i wystarczy. Dom i tak jest duży. Nie ma co przesadzać bo się zrobi dopiero landara. :cry:

Dokładnie. Mały nie jest..
Trzeba też wziąśc pod uwagę że każdy pustak wyżej to więcej m3 do ogrzania ;)

Cezarr
14-07-2009, 16:21
Macie rację. Dom mały nie jest, tyle ,że ja go "trochę" przeprojektowałem i może on służyć jako dwa niezależne od siebie mieszkania, osobne wejścia,schody odgrodzone ścianką itp. Na nasze potrzeby wykorzystywać będziemy parter+ pokój nad garażem, później całą górę może przejąć dorosłe dziecko (jeśli zechce) mając tę całą górę tylko na swoje podszeby, tak więc byłoby to mieszkanie ze skosami, choc przynam, że i tak o sporej powierzchni, stąd moje wachania co do wys ścianki.
Czy wg Was cena za dach (materiał i robocizna), dachówka roben antracyt, dach bez deskowania, ale folia najwyższa półka. (Projekt z dodatkową trójkatną lukarną nad garażem), rynny pcv bryza, dwa okna fakro+ wyłaz= wszystko 39 tyś z 7% vat to dobra cena? Pow dachu ok 310 mkw.

chcemydom
14-07-2009, 16:31
Mnie się wydaje, że cena jest w porządku.

iti1
14-07-2009, 18:30
Czy ktoś obniżał krokwie w przypadku podniesienia sciany kolankowej o 2 pustaki (porotherm 25) ....czy dom zachowa podobną bryłem z obnizonym dachem jesli krokwie zostaną na tej samej dugości....

franzkru
14-07-2009, 20:35
Czy ktoś obniżał krokwie w przypadku podniesienia sciany kolankowej o 2 pustaki (porotherm 25) ....czy dom zachowa podobną bryłem z obnizonym dachem jesli krokwie zostaną na tej samej dugości....

Nie wszędzie się tak da. U mnie w warunkach zabudowy jest określone nawet ile ma mieć kalenica (w % długości ściany budynku).

radja13
15-07-2009, 08:38
Dear Sirs,

czy ktoś może mi podesłać rysunek z rzutem ław/fundamentów z oryginalnego projektu Natalia?

Z góry dzięki

franzkru
16-07-2009, 10:00
Dear Sirs,

czy ktoś może mi podesłać rysunek z rzutem ław/fundamentów z oryginalnego projektu Natalia?

Z góry dzięki

Ja mam przerobioną Natalie więc za wiele nie pomogę :(

chcemydom
16-07-2009, 10:35
My tez mamy wersję po tuningu.

radja13
16-07-2009, 10:41
My tez mamy wersję po tuningu.

To znaczy, że nie kupowaliście projektu w MG Projekt?

Pozdrawiam,

franzkru
16-07-2009, 10:43
Ja nie kupowałem. Zmian miałem tyle ze musiałem wykonac projekt indywidualny który był na podbudowie Natali.

chcemydom
16-07-2009, 10:48
Tak samo u nas. Na zewnatrz jest to Natalia ale wewnatrz były duże zmiany.

Cezarr
16-07-2009, 16:04
U mnie podobnie

radja13
17-07-2009, 08:35
Panowie,

to może w ramach wymiany doświadczeń i podpatrywania dobrych pomysłów pochwalicie się rzutami swoich zmienionych Natalek?

franzkru
17-07-2009, 08:42
Proszę bardzo:
http://lh6.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SIV605WVJZI/AAAAAAAAB_g/XoXx0sKtdbw/s400/rzut-parteru.jpg

http://lh5.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SIV8nK_PwbI/AAAAAAAACAA/iHojhK4igiY/s512/rzut-poddasza.jpg

http://lh5.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SIV9_Tu2hPI/AAAAAAAACAg/AFSGB_gEji0/s576/przekroj-BB.jpg

http://lh6.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SIV9_gyqOpI/AAAAAAAACAs/5GOvlSXbiOY/s640/przekroj-AA.jpg

http://lh6.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SfFwlL0wNQI/AAAAAAAADKM/z1bClpzd5OU/s512/P4160058.JPG

radja13
17-07-2009, 08:57
Faktycznie dużo zmian w stosunku do oryginalnego projektu. O ile m2 wzrosła powierzchnia domu?

franzkru
17-07-2009, 09:04
Faktycznie dużo zmian w stosunku do oryginalnego projektu. O ile m2 wzrosła powierzchnia domu?

Całośc ma 275m2 (wg projektu). Przy czym w tym jest 25m2 tarasu i 9m2 podcienia przed wejsciem. Więc całość jest większa o jakieś ~35m2. No i podcien nad tarasem powieksza pokoje na górze.

chcemydom
17-07-2009, 13:36
pochwalicie się rzutami swoich zmienionych Natalek?
Tutaj moja Natalia (http://forum.muratordom.pl/post3383595.htm#3383595)

kakusek
21-07-2009, 14:51
Cezarr wg mnie masz bdb cene za dach.U mnie dach ma "niby" 360 m-tak licza na skladzie przy wycenie dachowki ale dalej nie ejstem przekonana ze to tak duzo wychodzi :oops: i za sama robocizne jej polozenia chca 60 zl za metr.Dachowka wraz z oknami dachowymi (6 szt) to okolo 32 tys za braasa a Roben plus (tez antracyt) gdzies w okolicach 37 tys (oczywiscie dachowka plus wszelkie akcesoria typu gasiory ,folia ,rynny )
Franzkru a gdzie zaopatrywales sie w styro?Szukalam na ellegro jakiegos taniego dostawcy styroduru ale nikt nie handluje tym w malopolsce(wiekszosc woj slaskie)Musze w takim razie znalezc jakis tani sklad budowalny :wink:

franzkru
21-07-2009, 15:05
Cezarr wg mnie masz bdb cene za dach.U mnie dach ma "niby" 360 m-tak licza na skladzie przy wycenie dachowki ale dalej nie ejstem przekonana ze to tak duzo wychodzi :oops: i za sama robocizne jej polozenia chca 60 zl za metr.Dachowka wraz z oknami dachowymi (6 szt) to okolo 32 tys za braasa a Roben plus (tez antracyt) gdzies w okolicach 37 tys (oczywiscie dachowka plus wszelkie akcesoria typu gasiory ,folia ,rynny )
Franzkru a gdzie zaopatrywales sie w styro?Szukalam na ellegro jakiegos taniego dostawcy styroduru ale nikt nie handluje tym w malopolsce(wiekszosc woj slaskie)Musze w takim razie znalezc jakis tani sklad budowalny :wink:

STC2 Skawina, Tyniecka 2. Austrotherm na wylewki EPS37 - 140zł/m3 więc nawet na allegro nie mają taniej. Styrodur też tam. Tam zresztą kupowałem większość materiałów. Ceny jak dla mnie super.

franzkru
21-07-2009, 15:08
A i tam mieli wtedy jak ja robiłem dach taniego Robena (Dach Centrum 30,5zł/m2, STC2 30zł/m2).

Spróbuj dogadać się na całość budowy to ci dadza wiekszy upust. Handlują wszystkim potrzebnym do SSO.

kakusek
21-07-2009, 17:21
Dzieki Sprubuje tam tyrknac i dowiedziec sie jakie maja mazidla na fundamenty no i cene styroduru.Znalalzlam w necie tel :012 27 67 640 tylko ze podaje ze to Tyniecka 1 :roll:
Na razie nie moge osobiscie negocjowac cen wiec tylko informacyjnie zapytam co maja no i jak z odpladtnoscia trasportowa bo ja jednak mam kawalek do ten Skawiny :wink:
Jeszcze raz dzieki.Gdzies na watku przeczytalam ze juz kuchnie sobie zamowiles -skubaniuch.
Jaka bedziesz ja robil?Napisz cos blizej :kolor,czy blyszczaca czy matowa i takie tam :)

franzkru
22-07-2009, 08:53
Dzieki Sprubuje tam tyrknac i dowiedziec sie jakie maja mazidla na fundamenty no i cene styroduru.Znalalzlam w necie tel :012 27 67 640 tylko ze podaje ze to Tyniecka 1 :roll:
Na razie nie moge osobiscie negocjowac cen wiec tylko informacyjnie zapytam co maja no i jak z odpladtnoscia trasportowa bo ja jednak mam kawalek do ten Skawiny :wink:
Jeszcze raz dzieki.Gdzies na watku przeczytalam ze juz kuchnie sobie zamowiles -skubaniuch.
Jaka bedziesz ja robil?Napisz cos blizej :kolor,czy blyszczaca czy matowa i takie tam :)

Ja za transport nic nie płaciłem ale to dlatego że do nich mam jakieś 4Km.
Przez telefon też możesz negocjować tylko musisz rozmawiać z szefem lub z synem szefa.

Tak zamówiłem kuchnię, niestety termin wykonania - początek września. Ale że jest to osoba która robiła nam już meble do domu więc wiem ze nie będzie problemów. Blaty jasne (ecru), frony ciemne (słomka-kakao). Cena całkiem przyzwoita. Musze już zacząć kupować AGD (już mam od dawan upatrzone modele).
W przyszłym tygodniu zaczynam urlop więc będe po 10h na budowie spędzał. Muszę zrobic część sufitów podwieszanych. Podciągnać jakieś kable o których nie pomyslałem wczesniej. No i jak starczy czasu zrobić część ocieplenia dachu.
do tego czeka mnie zagospodarowanie działki więc pracy będzie tam sporo. Mam nadzieje że przez 2 tygodnie zrobie maksymalnie dużo :)

kakusek
22-07-2009, 11:32
To bedziesz mial bardzo pracowity urlop.Dobrze ze potrafisz zrobic czesc rzeczy sam bo to sie przeklada na oszczednosc w budowaniu.U nas niestety wszystko wykonuja "fachowcy"
Franzkru a czy masz moze jakis rozsrysowany schemat jak masz rozprowadzone instalacje wody i kanalizacji przed zalaniem chudziaka?W piatek ma do nas przyjsc magik od tych rur i cos juz zaczynaja kombinowac ze nie mozna puscic jednego pionu kanalizacji do lazienek bo one sie nie pokrywaja.Patrzylam na Twoje ustawienie i masz podobnie (stykaja sie jedna scianka ta z kominem) Czy ty wyciagales az dwa piony?Moze jest to kwestia pozniejszego ustawienia sprzetow w lazienkach (wc ,bidet itd) bo faktycznie mam to troche inaczej niz u Ciebie.
Osoby ktore buduja wg projektu Natalka odezwijcie sie-macie dwa piony kanalizycjne czy wystarczy jeden i gdzie on jest usytuowany?-plisss
Moze ktos wrzuci rysunek rozprowadzenia wody i kanalizacji z projektu :)

franzkru
22-07-2009, 11:39
To bedziesz mial bardzo pracowity urlop.Dobrze ze potrafisz zrobic czesc rzeczy sam bo to sie przeklada na oszczednosc w budowaniu.U nas niestety wszystko wykonuja "fachowcy"
Franzkru a czy masz moze jakis rozsrysowany schemat jak masz rozprowadzone instalacje wody i kanalizacji przed zalaniem chudziaka?W piatek ma do nas przyjsc magik od tych rur i cos juz zaczynaja kombinowac ze nie mozna puscic jednego pionu kanalizacji do lazienek bo one sie nie pokrywaja.Patrzylam na Twoje ustawienie i masz podobnie (stykaja sie jedna scianka ta z kominem) Czy ty wyciagales az dwa piony?Moze jest to kwestia pozniejszego ustawienia sprzetow w lazienkach (wc ,bidet itd) bo faktycznie mam to troche inaczej niz u Ciebie.
Osoby ktore buduja wg projektu Natalka odezwijcie sie-macie dwa piony kanalizycjne czy wystarczy jeden i gdzie on jest usytuowany?-plisss
Moze ktos wrzuci rysunek rozprowadzenia wody i kanalizacji z projektu :)

Ja mam dwa.
To znaczy jeden w łazience w kominie (górna łazienka ma komin w jednej ze scian więc o co chodzi z dwoma pionami ?)
A drugi mam w kuchni wyciagniety na dach (tzn narazie na poddasze bo musze zamontowac dachówkę wentylacyjną).

kakusek
22-07-2009, 11:58
No wlasnie a oni mi gadaja ze do samych lazienek potrzeba dwa bo nie sa nad soba :evil: Sprawdzilam specjalnie i tez obie lazienki maja wspolna scianke ta z kominem jak u ciebie czyli powinien wystarczyc jedne pion.Troszke nie rozumiem jak masz w kominie poprowadzona kanalizacje? :o
Ja to sobie nie moge wyobrazic jak te rozprowadzenia ida pozniej po samej lazience-przeciez te rury nie moga isc chyba :roll: tak po poziomie w posadzce wiec myslalam ze potrzebne dwa piony aby je wyprowadzic centralnie tam gdzie beda staly kibelki a one faktycznie nie sa jeden pod drugim :wink:

franzkru
22-07-2009, 12:28
No wlasnie a oni mi gadaja ze do samych lazienek potrzeba dwa bo nie sa nad soba :evil: Sprawdzilam specjalnie i tez obie lazienki maja wspolna scianke ta z kominem jak u ciebie czyli powinien wystarczyc jedne pion.Troszke nie rozumiem jak masz w kominie poprowadzona kanalizacje? :o
Ja to sobie nie moge wyobrazic jak te rozprowadzenia ida pozniej po samej lazience-przeciez te rury nie moga isc chyba :roll: tak po poziomie w posadzce wiec myslalam ze potrzebne dwa piony aby je wyprowadzic centralnie tam gdzie beda staly kibelki a one faktycznie nie sa jeden pod drugim :wink:

U mine rozprowadzenie rur do łazienki idzie pod podłogą (pod chudziakiem). Natomiast jeżeli chodzi o piony kanalizacyjne to w kominie mam bodajże 6 kanałów. Z czego w jednym kanale idzie rura kanalizacyjna na samą górę (nad dach) i w górnej łazience rury są do niej dopiete. Przy czym kibel i prysznic podpiete są tak na wysokości 2/3 sciany łazienki dolnej i stamtąd ładnie wychodza do góry. Pion kanalizacyjny nie musi isc centralnie od kibelka do góry ważne tlyko zeby nie robić kolanek 90stopniowych tlyko łagodnie całość puszczać.

iti1
22-07-2009, 23:38
Parę fotek z moje budowy , wprowadziłem trochę zmian:

1. Przedłużenie garażu
2. Usuniecie słupa w kuchni
3. Wiecej okien na poddaszu
4. likwidacja wc - ka na parterze
5. wieksze okna w łazience na parterze
6. Drugie drzwi tarasowe w pokoju obok salonu (tzn pokoju zrobionego z dwóch z projektu)

Zapraszam do obejrzenia

Linki

http://www.e-projektdomu.com.pl/Foto-Galeria.php

http://www.adaptacjaprojektu.pl/Foto-Galeria.php

franzkru
23-07-2009, 07:52
Parę fotek z moje budowy , wprowadziłem trochę zmian:

1. Przedłużenie garażu
2. Usuniecie słupa w kuchni
3. Wiecej okien na poddaszu
4. likwidacja wc - ka na parterze
5. wieksze okna w łazience na parterze
6. Drugie drzwi tarasowe w pokoju obok salonu (tzn pokoju zrobionego z dwóch z projektu)

Zapraszam do obejrzenia

Linki

http://www.e-projektdomu.com.pl/Foto-Galeria.php

http://www.adaptacjaprojektu.pl/Foto-Galeria.php

Bardzo fajne pomysły. My też zrobilismy pkt (1,2,4,5).

A tak z innej beczki... widoczki
Z salonu:
http://lh4.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/Smf5nd_LqrI/AAAAAAAAEJE/uTjA0h2oDiU/s512/P220709_19.05%5B01%5D.JPG
Z pokoju nad salonem:
http://lh4.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/Smf5nyl9KBI/AAAAAAAAEJI/3YfLWNlq8Mc/s512/P220709_19.07%5B01%5D.JPG

chciałbym już tam mieszkać...

kakusek
23-07-2009, 12:11
iti1 swietne zdjecia .Jakiego koloru bedziesz mial daszek?(bo ze kryty Robenem to widze :wink:
[/b]franzkru[b] ani sie obejrzysz a zamieszkasz :) Jednak w miejscowym skladzie kupilam ten styrodur(nie potrzebuje go duzo -tylko 2 kubiki) ale w sierpniu podjade do tego co mi podales i zobacze jakie maja ceny na dachowki i dalsze materialy.
Ja tez chcialam jak wy zlikwidowac wc ale maz mi nie pozwolil-dla niego to jak druga swiatynia :wink:

franzkru
23-07-2009, 12:34
iti1 swietne zdjecia .Jakiego koloru bedziesz mial daszek?(bo ze kryty Robenem to widze :wink:
[/b]franzkru[b] ani sie obejrzysz a zamieszkasz :) Jednak w miejscowym skladzie kupilam ten styrodur(nie potrzebuje go duzo -tylko 2 kubiki) ale w sierpniu podjade do tego co mi podales i zobacze jakie maja ceny na dachowki i dalsze materialy.
Ja tez chcialam jak wy zlikwidowac wc ale maz mi nie pozwolil-dla niego to jak druga swiatynia :wink:

Ja mam świątynie razem z prysznicem i wanną więc... :P
Przy czym u mnie łazienka ma prwie 11m2 więc jest ciut wieksza niż w oryginale.
Co do STC2 to sprawdź tam każdą cenę to znaczy niektórze rzeczy mają bardzo tanio a niektóre ciut za drogo (np: płyty KG 260cm 22zł/szt)

kakusek
23-07-2009, 17:13
:lol: Jak dla mnie wc mogloby byc spokojnie przeksztalcone na schowek dla srodkow czystosci czy jakas mini-pralnie.Maz sie uparl wiec zeby nie bylo ze o niczym nie moze decydowac zostawilam to pomieszczenie.Niemniej dopiero w trakcie wykanczania wyjdzie na co docelowo bedzie przeznaczone :wink:
Cos mi sie teraz nie podoba pralnia na strychu bo on taki malutki jest.Na pietrze dalam wysokosc 2,50 cm ale jezeli bedzie sie dalo podniose do 2,60 cm Jezeli bedziemy na poczatku mieszkac tylko na dole to musze wlozyc pralke do dolnej lazienki ale juz mam pomysl ze zabuduje ja w taki drewniany wysoki slupek wiec bedzie wygladalo jakby tam byla szafka :) Niestety nie wcisne juz tam osobnej suszarki a taka mi sie bardzo marzyla.
Franzkru czy ty moze korzystasz z pomocy jakiegos architekta wnetrz?Nie umiem sobie totalnie rozplanowac oswietlenia w domu i potrzebuje jakiegos doradztwa :roll: Na rynku jest tyle fajnych rodzajow oswietlnia wiec w domku chcialabym stowrzyc tez jakis sympatyczny klimat ale nie chce tez wydawac na to ciezkich milionow.

franzkru
23-07-2009, 21:53
:lol: Jak dla mnie wc mogloby byc spokojnie przeksztalcone na schowek dla srodkow czystosci czy jakas mini-pralnie.Maz sie uparl wiec zeby nie bylo ze o niczym nie moze decydowac zostawilam to pomieszczenie.Niemniej dopiero w trakcie wykanczania wyjdzie na co docelowo bedzie przeznaczone :wink:
Cos mi sie teraz nie podoba pralnia na strychu bo on taki malutki jest.Na pietrze dalam wysokosc 2,50 cm ale jezeli bedzie sie dalo podniose do 2,60 cm Jezeli bedziemy na poczatku mieszkac tylko na dole to musze wlozyc pralke do dolnej lazienki ale juz mam pomysl ze zabuduje ja w taki drewniany wysoki slupek wiec bedzie wygladalo jakby tam byla szafka :) Niestety nie wcisne juz tam osobnej suszarki a taka mi sie bardzo marzyla.
Franzkru czy ty moze korzystasz z pomocy jakiegos architekta wnetrz?Nie umiem sobie totalnie rozplanowac oswietlenia w domu i potrzebuje jakiegos doradztwa :roll: Na rynku jest tyle fajnych rodzajow oswietlnia wiec w domku chcialabym stowrzyc tez jakis sympatyczny klimat ale nie chce tez wydawac na to ciezkich milionow.

Tak korzystam z najlepszego z możliwych tj z mojej żony usług :D
Mamy już 2 lampy kupione..
My narazie góry nie będziemy wykańczać docelowo więc pralnia będzie obok garazu tj w pomieszczeniu które jest otwarte na garaż. A później w górnej łazience która jest dosyć duża i mozna ja podzielić na dwie odrębne części.

Cezarr
05-08-2009, 14:36
Słuchajcie, czy stawialiście te wszystkie słupy na poddaszu, czy może z którychs udało się zrezygnować? Nie buduję ścian działowych jak w oryginale więc odsłaniają mi się te słupy, a jest ich pare.
pozdr
C

mamamatinka
05-08-2009, 15:05
my słupy mamy choć ścianek działowych oddzielających niby te garderoby tez nie mamy - słupy pomalowaliśmy na kolorki (kryjąco) i bardzo fajnie wyglądają - u nas to będę pokoje dzieci (na razie je wykańczamy, a wszyscy mieszkamy na dole), jak dam rade pamiętać to zrobie jakieś fotki

kakusek
05-08-2009, 20:14
Zapytaj goscia ktory bedzie Ci wykonywal dach.Jak pokazwalam moj projekt 3 ekipom od dachu to kazda twierdzila ze mozna zlikwidowac slupy .Trzeba tam tylko troche przerobic wierzbe wiec jezeli Ci bardzo zalezy to z nimi sobie to omow.Ja osobiscie raczej nie bede ich likiwdowac nie az tak bardzo mi nie przeszkadzaja.Mam je troszke inaczej usytuwane (bardziej w rogach pokoi) wiem ze mozna i tego sie pozbyc ale jakos chyba bede spala spokojnie wiedzac ze wierzba "nie wisi" w poowietrzu.Jezeli masz zaufanie do swojej ekipy i potwierdza ze mozesz je usunac to juz decyzja nalezy tylko do Ciebie :)

bookman
06-08-2009, 09:17
Witam,

Wreszcie uporaliśmy się z papierologią i od przyszłego tygodnia ruszamy z budową naszej Natalki II.
Jeśli chodzi o słupy, to też na etapie adaptacji zastanawialiśmy się nad ich usunięciem, ale nasz architekt i zarazem nadzorca odradzał, mówiąc że to duży dach i lepiej żeby miał podparcie. Jedyne co zrobiliśmy to przesunęliśmy je bliżej ścian, tak żeby nie tarasowały pokoju.

Pozdrawiam

iti1
10-08-2009, 20:51
my słupy mamy choć ścianek działowych oddzielających niby te garderoby tez nie mamy - słupy pomalowaliśmy na kolorki (kryjąco) i bardzo fajnie wyglądają - u nas to będę pokoje dzieci (na razie je wykańczamy, a wszyscy mieszkamy na dole), jak dam rade pamiętać to zrobie jakieś fotki

ja roziazalem to troche inaczej slupy poddasza zostaly pochowane w scianach dzialowych...wymagalo to zrobienie specjalnej ramy w wiezbie....troche zmodyfikowany projekt wiezby....i ta ram podpieran jest przez slupy pochowane w scianh...a pokoiki są pusciukte...w razie pytan [email protected]

kakusek
10-08-2009, 22:07
iti czy ta ramka jest z hebow czy jest tow calosci konstrukcja drewniana?

iti1
11-08-2009, 08:17
rama jest z krokwi...14 x 18 poloczona metalowymi naroznikami, dekarz stwierdzil ze oryginalna konstrukcja dach moze nie wytrzymac rezygnujac z czesci slupow na poddasz.

sanowi_
13-08-2009, 09:21
Witam,

Wreszcie uporaliśmy się z papierologią i od przyszłego tygodnia ruszamy z budową naszej Natalki II.
Jeśli chodzi o słupy, to też na etapie adaptacji zastanawialiśmy się nad ich usunięciem, ale nasz architekt i zarazem nadzorca odradzał, mówiąc że to duży dach i lepiej żeby miał podparcie. Jedyne co zrobiliśmy to przesunęliśmy je bliżej ścian, tak żeby nie tarasowały pokoju.

Pozdrawiam

cześć, fajnie wiedzieć, że ktoś buduje się w okolicy, ja dostałam info od architekta, że projekty poszły do podpisu i na dniach będę miała pnb.

pozdrawiam
iwona

Madzia 1976
13-08-2009, 13:43
witam wszystkich serdecznie:)

Ja równiez dzisiaj otrzymałam informację, że może już jutro dostane swoje wyczekiawne pnb :lol:

Strasznie się z tego powodu cieszę bo minął nie cały m-c od złozenia dokumentów a tu już tak nage (zwłaszcza ze w Szczecinie urząd to ciężka przeprawa)

Miło że będziemy zaczynać budowę w jednym czasie. Pozdrowienia

sanowi_
13-08-2009, 22:39
mesiąc to super. ja nie piszę od kiedy się staram :) można się załamać, pewnie niektórzy w tym czasie wybudowali cały dom.
budowę zaczynam na wiosnę - firma, która będzie nam budować już trzyma dla nas termin.

Madzia 1976
14-08-2009, 08:31
Witam no my wręcz odwrotnie. Pozwolenie ok ale jeszcze ani firmy ani kierownika budowy. I to zaczyna mnie powolutku martwić.
Chyba myszę się zabrać do roboty bardziej porfesjonalnie, mam dwie wyceny ale wydaje mi sie ze dośc drogie.

Jeśli można i posiadasz takową to podaj ile Twoja firma bierze za poszczególne etapy.
My do końca roku chcemy zakończyć stan 0
Pozdrawiam

avon76
14-08-2009, 13:08
Witam wszystkich natalkowców.Już wkrótce z mężem planujemy budowę.Do niedawna śledziliśmy strony internetowe z wyborem projektu,naprawde cięzko ,strasznie tego duzo jest ale wkoncu trafiłam na Natalkę.Od razu wpadła nam w oko.Od trzech dni śledzę to forum,super-dużo dużo ciekawostek...Aga_ _bissmyk-tez ze Szczecina (a jaka okolica?)-super fotki,wogóle cały domek super.Mam takie małe pytanko:czy byłaby możliwość obejrzenia waszego domku (jeśli nie byłby to problem).Sam projekt mi sie podoba ale nie ma to jak zobaczyc "na zywo" :P ..Ze swojej firmy budowlanej jesteś zadowolona(tak wynika z twoich wypowiedzi),czy mogłabys ją zdradzic?cieplutko pozdrawiam

avon76
18-08-2009, 08:47
helo..czy ktoś jeszcze sie tu pojawi?bo jakaś cisza nastała...kto buduje Natalkę?

franzkru
18-08-2009, 08:48
helo..czy ktoś jeszcze sie tu pojawi?bo jakaś cisza nastała...kto buduje Natalkę?

Ja :)
Właśnie jestem w trakcie wybierania kabiny prysznicowej i armatury do łazienki.

Asiago
18-08-2009, 22:14
Witam .Jesteśmy z Bydgoszczy. Dostaliśmy wycenę samej robocizny.Razem
45 500 za sso:
- wykop,ławy,fundament,docieplenie,izolacje pionowe i poziome 15 000
- wymurowanie ścian parteru 12 000
- ułożenie stropu i zalanie z wieńcami, wymurowanie szczytów i kominów 10 000
- wykonanie wylewek,podciagów i schodów 8 500
Proszę podpowiedzcie jaka to cena i w jakim punkcie mogłabym negocjować, ewentualnie co jeszcze dopisać, co w wycenie zostało pominięte. To jest pierwsza wycena , czekamy na następne.W tym roku zamierzamy doprowadzić do stanu "0".Szkoda ,że nikt nie buduje w kujawsko-pom. Serdecznie pozdrawiam

franzkru
19-08-2009, 07:40
Witam .Jesteśmy z Bydgoszczy. Dostaliśmy wycenę samej robocizny.Razem
45 500 za sso:
- wykop,ławy,fundament,docieplenie,izolacje pionowe i poziome 15 000
- wymurowanie ścian parteru 12 000
- ułożenie stropu i zalanie z wieńcami, wymurowanie szczytów i kominów 10 000
- wykonanie wylewek,podciagów i schodów 8 500
Proszę podpowiedzcie jaka to cena i w jakim punkcie mogłabym negocjować, ewentualnie co jeszcze dopisać, co w wycenie zostało pominięte. To jest pierwsza wycena , czekamy na następne.W tym roku zamierzamy doprowadzić do stanu "0".Szkoda ,że nikt nie buduje w kujawsko-pom. Serdecznie pozdrawiam

Jak dla mnie cena o jakieś min 10tys za duzo. Wszystko zależy od tego czy uda ci się znaleźć tańszą ekipę i czy będzie godna zaufania. Ja miałem 1/2 z twojej ceny.
Czemu nie chcecie wybudować więcej niż stan "0" ?

radja13
19-08-2009, 21:12
Witam,

Franzkru, czy mozesz z czystym sumieniem innym poleciś swoją ekipę? Pytam, bo chce budować w Zagłębiu a cena podawana prze Ciebie jest bardzo atrakcyjna więc chętnie bym się spotkał z tym człowiekiem co za 20 tyś z kawałkiem wybuduje SSO.

Pozdrawiam,

franzkru
19-08-2009, 21:33
Witam,

Franzkru, czy mozesz z czystym sumieniem innym poleciś swoją ekipę? Pytam, bo chce budować w Zagłębiu a cena podawana prze Ciebie jest bardzo atrakcyjna więc chętnie bym się spotkał z tym człowiekiem co za 20 tyś z kawałkiem wybuduje SSO.

Pozdrawiam,

Czytaj dokładnie. Nie 20tys za SSO. Koszty robocizny wyglądały tak:
Fundamenty 7tys (w tym chudziak)
Ściany nośne 10tys (w tym stropy, schody i kominy)
Dach 14tys (w tym ścianka kolankowa, więżba, pokrycie)
Ściany działowe 2,5tys
Dekaż osobno 1,7tys (orynnowanie i obróbki kominów)

Czyli razem za SSO wyszło 35,2tys zł

Ekipa godna polecenia. Przy czym wolny termin mają na kwiecień no i budują raczej w okolicy.

radja13
19-08-2009, 21:40
Z takimi cenami i Twoimi refarencjami to chętnie skorzystam z ich usług. Jeśli można to poproszę kontakt, może być na priva.

franzkru
19-08-2009, 21:50
Z takimi cenami i Twoimi refarencjami to chętnie skorzystam z ich usług. Jeśli można to poproszę kontakt, może być na priva.

Mi też polecił ich ktoś z forum więc z miłą chęcią się podzielę namiarami ;)
Poszło na priv.

Madzia 1976
20-08-2009, 08:45
Dzień Dobry Wszystkim!!!

Wczoraj odebrałam własnie pozwolenie na budowę (szok) nie cały miesiąc i jest :o :)))

Franzkru Twoja ekipa faktycznie bardzo tania w moim regione to ceny od 45 w góre za SSO(robocizna), jeśli można to również poproszę namiary nie zaszkodzi popytać. Dziękuję i pozdrawiam

franzkru
20-08-2009, 08:49
Dzień Dobry Wszystkim!!!

Wczoraj odebrałam własnie pozwolenie na budowę (szok) nie cały miesiąc i jest :o :)))

Franzkru Twoja ekipa faktycznie bardzo tania w moim regione to ceny od 45 w góre za SSO(robocizna), jeśli można to również poproszę namiary nie zaszkodzi popytać. Dziękuję i pozdrawiam

To jest lokalna ekipa i z tego co kiedyś pytałem to oni mają na tyle pracy w okolicy że nie chce im sie jechać nigdzie dalej. Nawet druga strona Krakowa jest dla nich problemem.
Jesteś tego pewna że takie są ceny ? Mi też mówili że w Krakowie drogie ekipy są. Ja spotkałem się z ponad 20 ekipami. I po tym wybrałem najlepszą i ta ekipa nie była najtańsza ;)

franzkru
20-08-2009, 09:04
Ja zaczynam się teraz przymierzać do kolejnego etapu budowy. Zagospodarowanie terenu.

Tak wygladało/wygląda teraz:

http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/Soz1LTwJe0I/AAAAAAAAEOI/yLiB1Ke6qHI/dzialka-roznice1.jpg

Madzia 1976
20-08-2009, 12:46
pewności nie mam ale cały czas szukam, ceny są bardzo zbliżone do siebie ale wszystkie wyższe niż ceny Twojej ekipy, ale nie dziwię się ze nie jeżdżą dalej skoro pracy w krakowie dostatek. Jutro mam spotknie z jeszcze jednym wykonawca moze to bedzie własnie ten :lol:

Hmmm... zagospodarowanie terenu kiedy ja będe mogła powiedzieć że przechodzę do tego etapu. :(

Może jestem optymistką ale zamierzam Boże Narodzenie 2010 spędzic już w swolim domu, moze się uda czas pokarze.

franzkru
20-08-2009, 20:36
pewności nie mam ale cały czas szukam, ceny są bardzo zbliżone do siebie ale wszystkie wyższe niż ceny Twojej ekipy, ale nie dziwię się ze nie jeżdżą dalej skoro pracy w krakowie dostatek. Jutro mam spotknie z jeszcze jednym wykonawca moze to bedzie własnie ten :lol:

Hmmm... zagospodarowanie terenu kiedy ja będe mogła powiedzieć że przechodzę do tego etapu. :(

Może jestem optymistką ale zamierzam Boże Narodzenie 2010 spędzic już w swolim domu, moze się uda czas pokarze.

To bardzo dobrze że jesteś optymistką :)

Ja zaczałem budowę pod koniec czerwca i jeśli dobrze pójdzie to pod koniec września będziemy tam mieszkać ;)

radja13
24-08-2009, 14:31
Witam,

Franzkru, czy mozesz z czystym sumieniem innym poleciś swoją ekipę? Pytam, bo chce budować w Zagłębiu a cena podawana prze Ciebie jest bardzo atrakcyjna więc chętnie bym się spotkał z tym człowiekiem co za 20 tyś z kawałkiem wybuduje SSO.

Pozdrawiam,

Czytaj dokładnie. Nie 20tys za SSO. Koszty robocizny wyglądały tak:
Fundamenty 7tys (w tym chudziak)
Ściany nośne 10tys (w tym stropy, schody i kominy)
Dach 14tys (w tym ścianka kolankowa, więżba, pokrycie)
Ściany działowe 2,5tys
Dekaż osobno 1,7tys (orynnowanie i obróbki kominów)

Czyli razem za SSO wyszło 35,2tys zł

Ekipa godna polecenia. Przy czym wolny termin mają na kwiecień no i budują raczej w okolicy.

Franzkru,

a wobec powyzszego możesz napisać z grubsza ile na w/w etapy kosztowały Cię materiały?

Interesuje mnie zestawienie tych kosztów robocizny z kosztami materiałów.

franzkru
24-08-2009, 14:45
Franzkru,

a wobec powyzszego możesz napisać z grubsza na w/w etapy kosztowąły Cię materiały?

Interesuje mnie zestawienie tych kosztów robocizny z kosztami materiałów.

Odpowiedź na to pytanie może nie być taka łatwa..

Fundamenty: 33tys zł
Ściany: 58tys zł
Dach: 59tys zł (z oknami dachowymi)
Tynki wewn: 16170zł (gipsowe Baumit)
Wylewki: 16700zł
Instalacje elektryczne: 9tys (6tys instalacje, 3tys gniazdka i włączniki)
Instalacje co-wod-kan: 35tys (troszke podłogówki, reszta grzejniki 6tys, piec na ekogroszek 7tys, zbiornik 250l - 2,5tys, podejscie pod solary 500zł)
Kuchnia: 20tys (z pralką)
Łazienka: 11tys
Szambo: 8tys
Kominek: 7500zł
Tynki zewn: 15tys
Okna: 8tys
Rolety: 11tys
Brama garażowa: 6tys
Alarm: 3,5tys
Drzwi wewn: 6tys
Drzwi zewn: 4tys
Ocieplenie dachu: 10tys

Nie wszystkie z powyzszych są już zrobione - dopiero w planach (np drzwi wewn czekają na zamontowanie, gniazkda jeszcze nie kupione etc..).

Do powyższego musisz dodać jakies 10% na wydatki inne których nie ujałem w zestawieniu bo mi gdzies uciekły (np gwoździe, piasek, żwir, profile, złączki, deski pod rynny, itd..).

radja13
24-08-2009, 15:20
Franzkru,

a wobec powyzszego możesz napisać z grubsza na w/w etapy kosztowąły Cię materiały?

Interesuje mnie zestawienie tych kosztów robocizny z kosztami materiałów.

Odpowiedź na to pytanie może nie być taka łatwa..

Fundamenty: 33tys zł
Ściany: 58tys zł
Dach: 59tys zł (z oknami dachowymi)
Tynki wewn: 16170zł (gipsowe Baumit)
Wylewki: 16700zł
Instalacje elektryczne: 9tys (6tys instalacje, 3tys gniazdka i włączniki)
Instalacje co-wod-kan: 35tys (troszke podłogówki, reszta grzejniki 6tys, piec na ekogroszek 7tys, zbiornik 250l - 2,5tys, podejscie pod solary 500zł)
Kuchnia: 20tys (z pralką)
Łazienka: 11tys
Szambo: 8tys
Kominek: 7500zł
Tynki zewn: 15tys
Okna: 8tys
Rolety: 11tys
Brama garażowa: 6tys
Alarm: 3,5tys
Drzwi wewn: 6tys
Drzwi zewn: 4tys
Ocieplenie dachu: 10tys

Nie wszystkie z powyzszych są już zrobione - dopiero w planach (np drzwi wewn czekają na zamontowanie, gniazkda jeszcze nie kupione etc..).

Do powyższego musisz dodać jakies 10% na wydatki inne których nie ujałem w zestawieniu bo mi gdzies uciekły (np gwoździe, piasek, żwir, profile, złączki, deski pod rynny, itd..).

Dzięki za info.

Rozumiem, że te wymienione ceny zawierają M+R.

franzkru
24-08-2009, 15:28
Dzięki za info.

Rozumiem, że te wymienione ceny zawierają M+R.

Tak, dobrze rozumiesz.

Asiago
24-08-2009, 21:44
Hej, Hej, dziękuję za szybką odpowiedź i śpieszę z następną wyceną:
1) stan "0" za robociznę 13.500,- czyli:
ławy 4.000,-
murowanie z bloczków bet. 6.000,-
izolacja przeciwwilgociowa cieplna 2.000,-
chudziak 1.500,-
2)Mury parteru 11.000,- w tym(klatka schodowa 1.500,- ,słupy ścianki działowe)
3) strop 9.000,- do 10.000,-
5)mury poddasza 9.000,- ( z działówkami)
6)kominy 5.000,-( z klinkierem) lub systemowe 3.000,-

Całość 45.000,- do 48.000,-

Nadmieniam, że jeszcze nie spoczęłam i czekam na następne dwie pod koniec tygodnia. Serdecznie pozdrawiam.

radja13
25-08-2009, 08:23
Hej, Hej, dziękuję za szybką odpowiedź i śpieszę z następną wyceną:
1) stan "0" za robociznę 13.500,- czyli:
ławy 4.000,-
murowanie z bloczków bet. 6.000,-
izolacja przeciwwilgociowa cieplna 2.000,-
chudziak 1.500,-
2)Mury parteru 11.000,- w tym(klatka schodowa 1.500,- ,słupy ścianki działowe)
3) strop 9.000,- do 10.000,-
5)mury poddasza 9.000,- ( z działówkami)
6)kominy 5.000,-( z klinkierem) lub systemowe 3.000,-

Całość 45.000,- do 48.000,-

Nadmieniam, że jeszcze nie spoczęłam i czekam na następne dwie pod koniec tygodnia. Serdecznie pozdrawiam.

Biorąc pod uwagę fakt, że koleka Franzkru wybudował za 35 tyś zł SSO z całym dachem to ta wycena jest sporo wyższa.

Albo Franzkru miał naprawde tanio albo ekipa chce za dużo:) Ja myżlę, że jednak to pierwsze.

franzkru
25-08-2009, 14:32
Jak pisałem gdzieś wczesniej rozpiętośc cenowa była spora. dochądzaca nawet do 97tys za SSO. Co było dla mnie jakimś kosmosem.

Nie wybrałem najtańszej oferty. Kierowałem się tym ze majster mieszka w okolicy. Był polecony przez kogoś z forum i do tego budował kilka domów niedaleko mnie (Kraków-Skotniki) więc mogłem się im przyglądnąć.

kakusek
26-08-2009, 00:27
radja13 napisz do mamamatinka ona na 100 % wybudowala oryginal.Ja Tez robilam indywidualny na podstawie Natalki i powierzchnia calkowita (po podlogach) wyszla 340 m :roll: Mam scianke kolankowa na jednego pustaka bo jak mowili przedmowcy im wiecej podniesiesz tym wiecje ogrzewasz.U nas poddasze sluzy typowo za sypialnie wiec nie widzialam potrzeby zwiekszania.Powierzchnia wyszla jaka wyszla bo parter ma 170 m (razem z garazem) .Co do robocizny to faktycznoe ceny sa rozne.My za dach (360 m) zaplacimy za robocizne 17 tys a mury bedziemy dokladnie wyceniac za kilka dni (wstepnie cena byla ustalona na 20 tys ale mysle ze lekko sie zwiekszy :wink: )
A ja mam pytanie do Was jak planujecie rozwiazac otwieranie okna w kuchni jezeli zlew bedzie pod oknem.Nie usmiecha mi sie placic za specjalna lamana baterie poddokienna (droga) ale nie wiem czy taki zlew niesymetrycznie ustawiony bedzie ladnie wygladal :roll: W sumie to tez nie rozwiazuje do konca problemu bo wtedy ewentualnie otwiera sie calkowicie tylko jedna kwatera .
Jak projektujecie to w swoich kuchniach?

franzkru
26-08-2009, 08:23
radja13 napisz do mamamatinka ona na 100 % wybudowala oryginal.Ja Tez robilam indywidualny na podstawie Natalki i powierzchnia calkowita (po podlogach) wyszla 340 m :roll: Mam scianke kolankowa na jednego pustaka bo jak mowili przedmowcy im wiecej podniesiesz tym wiecje ogrzewasz.U nas poddasze sluzy typowo za sypialnie wiec nie widzialam potrzeby zwiekszania.Powierzchnia wyszla jaka wyszla bo parter ma 170 m (razem z garazem) .Co do robocizny to faktycznoe ceny sa rozne.My za dach (360 m) zaplacimy za robocizne 17 tys a mury bedziemy dokladnie wyceniac za kilka dni (wstepnie cena byla ustalona na 20 tys ale mysle ze lekko sie zwiekszy :wink: )
A ja mam pytanie do Was jak planujecie rozwiazac otwieranie okna w kuchni jezeli zlew bedzie pod oknem.Nie usmiecha mi sie placic za specjalna lamana baterie poddokienna (droga) ale nie wiem czy taki zlew niesymetrycznie ustawiony bedzie ladnie wygladal :roll: W sumie to tez nie rozwiazuje do konca problemu bo wtedy ewentualnie otwiera sie calkowicie tylko jedna kwatera .
Jak projektujecie to w swoich kuchniach?

U nas zlew będzie w rogu (po lewej od okna). Nie chciałem dać przed samym oknem bo napewno będzie okno schlapane (wiem to z poprzedniego mieszkania).
U mnie wyszło 408m po podłogach. Przy czym mamy dobudowany zadaszony taras 25m2 i dom rozciągnięty na boki.

radja13
26-08-2009, 08:50
radja13 napisz do mamamatinka ona na 100 % wybudowala oryginal.Ja Tez robilam indywidualny na podstawie Natalki i powierzchnia calkowita (po podlogach) wyszla 340 m :roll: Mam scianke kolankowa na jednego pustaka bo jak mowili przedmowcy im wiecej podniesiesz tym wiecje ogrzewasz.U nas poddasze sluzy typowo za sypialnie wiec nie widzialam potrzeby zwiekszania.Powierzchnia wyszla jaka wyszla bo parter ma 170 m (razem z garazem) .Co do robocizny to faktycznoe ceny sa rozne.My za dach (360 m) zaplacimy za robocizne 17 tys a mury bedziemy dokladnie wyceniac za kilka dni (wstepnie cena byla ustalona na 20 tys ale mysle ze lekko sie zwiekszy :wink: )
A ja mam pytanie do Was jak planujecie rozwiazac otwieranie okna w kuchni jezeli zlew bedzie pod oknem.Nie usmiecha mi sie placic za specjalna lamana baterie poddokienna (droga) ale nie wiem czy taki zlew niesymetrycznie ustawiony bedzie ladnie wygladal :roll: W sumie to tez nie rozwiazuje do konca problemu bo wtedy ewentualnie otwiera sie calkowicie tylko jedna kwatera .
Jak projektujecie to w swoich kuchniach?

Dom Mamamatinka widziałem na żywo, lustrzane odbicie jest u nich, dlatego jesteśmy im bardzo wdzięczni za umożliwienie takiej wizyty.

A co do kuchni to ja planuje okno na wysokości 120cm , wysokie na 100cm i szerokie na 180cm.
Generalnie planujemy wprowadzić kilka zmian w układzie w stosunku do oryginalnego projektu.

aki-aki
26-08-2009, 16:39
A ja mam pytanie do Was jak planujecie rozwiazac otwieranie okna w kuchni jezeli zlew bedzie pod oknem.Nie usmiecha mi sie placic za specjalna lamana baterie poddokienna (droga) ale nie wiem czy taki zlew niesymetrycznie ustawiony bedzie ladnie wygladal :roll: W sumie to tez nie rozwiazuje do konca problemu bo wtedy ewentualnie otwiera sie calkowicie tylko jedna kwatera .
Jak projektujecie to w swoich kuchniach?

Kaka - odradzam umieszczanie zlewu pod oknem. Jeśli dół okna będzie na tej samej wysokości co zlew , to szyba będzie ciągle zachlapana.

Można podnieść okno względem zlewu - wtedy szyba będzie czysta - ale widoki marne.

Moim zdaniem najlepiej pod oknem zaplanować blat roboczy. Wtedy masz dużo śiwatła i piękne widoki do krojenia marchewki :D

aki-aki
26-08-2009, 17:09
Wieści z naszej Natalii,

powolutku przygotowujemy się do dachu. W związku z tym WIELKIM postępem prac chciałam Was prosić o kilka infomacji:

- ile was kosztowałą elektryka - ile punktów ma tak naprawdę Natalia.
- ile daliście za hydraulike - wiem ze kazdy ma co innego - inne piece, podłaogówki itd - ale interesuje mnie rząd wielkości?
- ile za odkurzacz centralny?
- ile za DGP?


Proszę pomocne duszyczki tego forum o info :D

kakusek
26-08-2009, 19:35
aki-aki dach robisz a dziennik nieuzupelniony :wink: Pochwal sie swoimi murami :) Jak wybralas dachowke i czy bedziesz go deskowac?
Jesli chodzi o okno a zlew to obecnie mam taki pod oknem i wcale nie ejst zachlapane.Moze to kwestia tego ze okno jest wyzej niz blat a moze ze zawsze cos stoi na parapecie i stanowi pierwsza "przegrode" wodna :wink:
W kazdym razie nie widze innego miejksca dla tego zlewu bo bede miala wyspe i chce zeby byl po jej drugiej stronie :)
Swoje ceny podal wczesniej franzkru i z tego co wiem odkurzacz okolo 1500 zl a elektryk liczy sobie srednio za pkt 30 zl

franzkru
27-08-2009, 08:07
Ja nie montowałem odkurzacza centralnego (żona powiedziała że nie chce takiego wielkiego węża dźwigać woli jakiś mały odkurzacz mieć).
Natomiast wyceny które miałem wyglądały tak:
Etap I
1. Opracowanie projektu rurarzu odkurzacza centralnego.
2. Wykonanie rurarzu : piony podtynkowo, rurarz poziomy mocowany uchwytami do podbetonki . Rury husky PCV modyfikowany dodatkami antyelektrostatycznymi.
3. Pianowanie bruzd
4. Instalacja płytek montażowych gniazd
5. Wykonanie okablowanie do załączania jednostki centralnej
Etap I; Cena wraz z materiałem: 1855PLN netto

Etap II
6. Montaż gniazd naściennych
7. Podłączenie gniazd do wew. instalacji elektr. odkurzacza
8. Montaż wyrzutni naściennej.
9. Montażu jednostki centralnej
10. Uruchomienie systemu
11. Pomiary podciśnienia
Etap II; Cena: 400 PLN netto

No i do tego cały osprzęt typu gniazdka, wąż, jednostka centralna itd.. Całość wychodziła około 6tys. Wycena jest z firmy matrix z krakowa. Miałem też wycenę z firmy Bima ale że wyglądała dosyć podobnie to jej tutaj nie wklejam.

DGP: 50zł/punkt + materiały (dmuchawa 400zł, obudowa na kominek 150zł,rury, kratki itd) - wyszło coś koło 1800-1900zł.

Pkt wodny średnio 90-100zł, podejścia pod kaloryfer 100zł, montaż rozdzielaczy 150zł. itd.. wszystko zależy ile czego będziesz mieć (ja mam tylko ~20m2 podłogówki).

Elektryka: a ile chcesz mieć punktów ? To wszystko zależy od tego co liczy ci elektryk za punkt oraz np ile bedziesz miec gniazdek i jakiego typu instalacje (ja mam podtynkową bez peszli = 30% więcej kabla).

franzkru
27-08-2009, 08:09
Wieści z naszej Natalii,

powolutku przygotowujemy się do dachu. W związku z tym WIELKIM postępem prac chciałam Was prosić o kilka infomacji:

- ile was kosztowałą elektryka - ile punktów ma tak naprawdę Natalia.
- ile daliście za hydraulike - wiem ze kazdy ma co innego - inne piece, podłaogówki itd - ale interesuje mnie rząd wielkości?
- ile za odkurzacz centralny?
- ile za DGP?


Proszę pomocne duszyczki tego forum o info :D

Musze kiedyś się tam do was na spacerek z młodym przejść :D

kakusek
27-08-2009, 08:59
Franzkru zaskoczyles mnie cena odkurzacza centralnego-6 tys :roll: Strasznie pobierznie potraktowalam temat doczytalam ze koszt okolo 1500 zl wiec stwierdzilam lajcik :wink: a teraz sobie mysle ze moze inwestorzy podawali koszt tylko pierwszego etapu :roll: jesli ma to kosztowac 6 tysiakow to ja tez dziekuje i kupie sobie nawet dwa male zgrabne odkurzacze zeby nie dzwigac ich po schodach :lol:
Co do okine dachowych to tez myslalam tak zrobic zwlaszcza ze dekarz wezmie za montaz tyle samo teraz co i pozniej (niektorzy w pozniejszym etapie chca drozej za taka usluge) ale moj maz ma jakies obiekcje ze moze wtedy gorzej sie je osadza (nie sa tak dobrze wymierzone jak od razu przy ukladaniu dachowki)

aki-aki
27-08-2009, 09:06
aki-aki dach robisz a dziennik nieuzupelniony :wink: Pochwal sie swoimi murami :) Jak wybralas dachowke i czy bedziesz go deskowac?
Jesli chodzi o okno a zlew to obecnie mam taki pod oknem i wcale nie ejst zachlapane.Moze to kwestia tego ze okno jest wyzej niz blat a moze ze zawsze cos stoi na parapecie i stanowi pierwsza "przegrode" wodna :wink:
W kazdym razie nie widze innego miejksca dla tego zlewu bo bede miala wyspe i chce zeby byl po jej drugiej stronie :)
Swoje ceny podal wczesniej franzkru i z tego co wiem odkurzacz okolo 1500 zl a elektryk liczy sobie srednio za pkt 30 zl

Kaka Sorki, Sorki - biję się w pierś - dziennik będzie uzupełniany od września - wtedy trochę więcej czasu bedę miała. Chyba.

Zdjątek nie ma, bo są w laptoku mężula, w moim starym gracie się nie mieszczą, stąd wstawianie ich .......no cóż mordęga.

Dachówka : Mamy mieć Robena, kasztanową z połyskiem. Dach nie będzie deskowany.

Franzku zapraszam do oglądnięcia, choć teraz jeszcze prawie nie ma co, poczekaj do września znikną stemle i stanie dach.

Elektryka trochę sobie podzwoniłam do polecanych na Małoposkiej białej/czarnej elektryków i poczytałam forum Ile zapłacić elektrykowi i wyjaśnijcie mi, bo mnie trafia, jak to jest że ludziska piszą 30/40zł za pkt a jak rozmawiam z elektr to słysze 60/80ł.

Wrrrrr :evil:

Jak macie jakąś wycenę elektryki Natalii to podrzućcie mi proszę :)

kakusek
27-08-2009, 09:22
To trzymam za slowo :wink: Mimo ze w przyszlym tygodniu wchodza murarze mam zamiar przykryc dom w pazdzierniku wiec bedziemy na podobnym etapach.
Kupilas juz dachoweczke?Ja chce wkoncu na dniach wybrac konkretny model (na razie mam wstepne wyceny)

aki-aki
27-08-2009, 09:31
To trzymam za slowo :wink: Mimo ze w przyszlym tygodniu wchodza murarze mam zamiar przykryc dom w pazdzierniku wiec bedziemy na podobnym etapach.
Kupilas juz dachoweczke?Ja chce wkoncu na dniach wybrac konkretny model (na razie mam wstepne wyceny)

Mówcie tej dzeiwczynie Szybka kaka :)
Myślę, że w dwa miesiące przykryć się uda pod warunkiem że będzie pogoda, czego z całego serca sobie i tobie życzę.

Moja dachówka - już zamówiona toRobena -Bornholm - kasztanowa glazurowana.

http://www.dachowka.pl/index.php/strona/71

Nie jestem pewna jak bęzie wyglądać z oknami złoty dąb, ale uważam że taka dachówka jest trwała i nie porośnie.

kakusek
27-08-2009, 10:41
Jaka szybka?Ja od czerwca kiwam sie z fundamentami bo ekipa nabrala robot i nie moze sie wyrobic a ze jest warta czekania to musze zaciskac zeby.Moi panowie twierdza ze same mury postawia w 4 dni wiec potem strop i reszte ppierdul (schody wewnetrzne,taras itd ) wiec 4 tygodnie wrzesnia to nawet maja zapas :lol: Nie bede rozszalowywac stropu wiec po 1-2 tyg ekipa od dachu moze tanczyc po gorze.Ja znam dziewczyny ktore w lutym zaczely stawiac domek a teraz juz wybieraja kolorki do pokoi wiec ja tam jestem zolw a nie szybki Bill :lol:
Jesli chodzi o dachowke to ja plywam pomiedzy Brassem cisar a Robenem plus (wszystko antarcyt) i coraz bardziej sklaniam sie jednak do betonu :wink:

bookman
29-08-2009, 09:14
My ruszyliśmy z naszą Natalką II dokładnie 12 sierpnia.

Teraz jesteśmy na etapie hydroizolacji ścian fundamentowych. W poniedziałek, jak pogoda dopisze, kładziemy ocieplenie. Niestety musieliśmy trochę lepiej zaizolawać ławy oraz chudziaka pod ławami, bo na północnej ścianie mamy przerosty gliny. Podniosło to nieco koszty fundamentów.

Nasi budowlańcy lecą z robotą do przodu. Nie nadążam z zamawianiem materiałów i wypłacaniem gotówki. :lol:

kakusek
13-09-2009, 23:46
bookman jak tam prace?Moi w sobote zrobili izolacje fundamentow i jutro zaczynaja sciany.Majster twierdzi ze na mury potrzebuje 4-6 dni potem strop wiec w pazdzierniku bede umawiac sie z ekipa od dachu :)

franzkru
14-09-2009, 08:41
A ja własnie wziałem się za równanie działki. Wiem co prawda że jak będą robić elewacje to cos się jeszcze może zniszczyć ale..

http://lh6.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/Sq3jJNNM1SI/AAAAAAAAEQE/r7UR57b-LYc/s912/dzialka-roznice2.jpg

tyle udalo mi sie zrobić :)

Cezarr
14-09-2009, 09:59
Witam
Nasza Natalia będzie własnie miała kładzioną dachówkę, tempo budowy niezbyt szybkie, ale przed zimą chciałbym jeszcze zrobić wewnąrz tynki.
Powiedzcie, czy drewna na więźbę , łącznie z listwami poszło Wam aż 15 msz, owszem było trochę odpadów, dach nieco powiększony (wysunięty garaż), ale w projekcie w specyfikacji jest ilosć ok 11 msz, czy w te ilość nie są wliczane łaty i kontrłaty?

bookman
15-09-2009, 16:34
kakusek napisał:

bookman jak tam prace?Moi w sobote zrobili izolacje fundamentow i jutro zaczynaja sciany.Majster twierdzi ze na mury potrzebuje 4-6 dni potem strop wiec w pazdzierniku bede umawiac sie z ekipa od dachu

Moi ruszają z murami dopiero jutro. Trochę musieliśmy czekać na bloczki Isomuru. Szczęśliwie dzisiaj przyjechały na budowę. Silka czeka od wczoraj, także jutro z samego rańca zaczynamy ściany parteru.

Ja też szukam dobrej ekipy do dachu, najlepiej kompleksowo więźba i dach. Nie wiem tylko czy znajdę jakąś sprawdzoną firmę. Może masz jakąś godną polecenia?

franzkru
02-10-2009, 09:03
Jakaś cisza tutaj się zrobiła więc może coś dorzucę..

Właśnie zaczeli mi robić elwacje. Domek jest ubierany w ciepłą kołderkę (15cm).

http://lh6.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SsWkOKwAjbI/AAAAAAAAEYk/t0Nh2IMFQTE/s640/P011009_17.39.JPG

I w środku mam już podłogi (mimo ze ściany nie pomalowane jeszcze)

http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SsM9ui4dm5I/AAAAAAAAES0/RSP51puDPhA/s640/P290909_16.49.JPG

sanowi_
03-10-2009, 10:40
zmienialiście strop z terivy na żelbetonowy ? czy przy takiej zmianie powinnam coś wiedzieć i sprawdzić ?

pzdr
iwona

VIEVIORA
09-10-2009, 13:22
To witam Wszystkich po dość długiej przerwie. Teraz mogę już wymienić się z Wami doświadczeniami i może jakimiś pomysłami.
Po dość długim czasie w końcu zaczęliśmy coś działać na naszym polu i właśnie docieramy do stropu.
Jestem ciekawa ile kubików betonu wyszło Wam na strop. Czy ktoś z Was może pamięta?
A i jeszcze jedno, budujemy wPoznaniu i do tej pory trafiliśmy na naprawdę super fachowców zatem służę pomocą.

VIEVIORA
09-10-2009, 13:31
A i zapomniałabym o jeszcze jednym ważnym szczególe. Ów szczegół to maluteńki HEB, który jest w projekcie przewidziany nad salonem. Czy ktoś zastąpił to malutkie cudo jakimś innym rozwiązaniem. Nam potrzebny jest taki o długości 7,3 metra a wszędzie chcą sprzedać tylko 12 m plus dźwig to robisię jakieś 5000 zł. Jakiś koszmar za taki kawałek "szyny kolejowej".
Będę wdzięczna za podpowiedź
[/i]

kakusek
11-10-2009, 00:02
bookman ekipe od dachu mam miejscowa a to oznacza ze do Ciebie maja bardzo daleko.Mam nadzieje ze juz znalazles kogos pozadnego.
Vieviora u nas jest strop monolit.Nie pamietam dokladnie ale poszlo jakies 32-35 kubikow betonu (dom powiekszony) Moze da sie jakos "zamienic" heba bardziej dozbrajajac strop?Ja nie mam zadnych takich wynalazkow ( zgory mowilam ze nie chce takich dodatkowych kosztow) i nawet majstry zaproponowaly odwrocenie zbrojenia belek tak wiec nawet uniknelam podciagow w salonie :)
franzkru idziesz jak burza .Jaki wybrales kolor elewacji?
U mnie dzis mieli skonczyc szlowanie muralty ale przegonil ich deszczyk wiec beda to robic dopiero w poniedzialek.Jak ekipa od dachu zakonczy poprzednia robote to moze uda im sie zaczc skladac moja wierzbe juz w przyszlym tyg :)
Dalej mam problem z wyborem klinkieru bo majster ciagle namawia na dziurawke (twierdzi ze bez sensu przeplacac za pelna).[/b]

bookman
16-10-2009, 11:38
kakusek Ekipę do dachu wybraliśmy z poleconych na forum. Konstrukcję więźby dachowej będzie nam robił pan Baranowski. Jak dobrze pójdzie to za tydzień lub półtora. Przez te ostatnie deszcze i zimno musimy trochę poczekać na wyschnięcie stropu, który zalewaliśmy 13 października.
Nam weszło 36 m3 na strop. Tylko, że u nas jest on trochę większy bo to Natalka II (jakieś 200m2). U nasz na szczęście nie było żadnych HEB'ów. Zresztą myśmy przerabiali strop z Terriwy na monolit. Chcieliśmy mieć wyższy parter o 9cm. Montujemy rekuperator, wiec będziemy chować rury w suficie podwieszanym, a nie chcieliśmy, żeby sufit był za nisko.

Za jakieś 3 tygodnie będę miała do odsprzedania stemple. Wysokość 3 - 3,12, ok 250 szt. Tylko po naszej budowie, kupione 2 tygodnie temu bezpośrednio z tartaku.

sanowi_
17-10-2009, 10:12
cześć bookman, gdzie się budujesz?

bookman
17-10-2009, 10:57
cześć bookman, gdzie się budujesz?

sanowi_ My budujemy się w Mostach koło Gdyni.

mamamatinka
21-10-2009, 09:59
witam wszystkich natalkowców, tak zajrzałam... choć już powoli zapominam o tematach budowalanych :) cieszę się że robota wam dobrze idzie!!!
a propos pytania na temat baterii kuchennej koło okna vs. otwieranie okna - ja tak własnie mam, bo tak chciałam. od samegopoczątku zaplanowałam by okno zrobić wyżej tak by zmieściła się tradycyjna bateria, tym sposobem mam blat na 90 cm a okno na 120. (okno jest duże (choć mniejsze niż w projekcie) ale inne niż zakłada projekt). w naszym dzienniku jest zdjęcie (dość stare) kuchni i wydac jak to wygląda.
pozdrawiam wszystkich z naszej natalki - u nas podłogówczka super grzeje jest cieplutko a w weekendy kominek cudowna rzecz :)))

franzkru
22-10-2009, 08:59
Coś widzę że nastała tutaj cisza. Więc pochwalę się swoją elewacja. Chociaz tak naprawdę to jest dopiero gruntem pociągniete i rzeczywisty kolor będzie odrobine inny.

http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/Sty5cVyJWXI/AAAAAAAAEZg/pFVwfN_lGDk/s640/P191009_16.47.JPG

kakusek
22-10-2009, 15:24
Franzkru mi sie juz nawet bez docelowego kolorku podoba :)
Faktycznie cisza straszna.Chyba malo nowych osob zdecydowalo sie na budowe Natalki a Ci co sie dawno temu zdecydowali albo juz skonczyli swoje budowy i zapomnieli o forum albo przestali sie udzielac :(
Tym bardziej milo ze mamamatinka znalazla czas aby zagladnac do nas budujacych :)
U mnie dopiero w poniedzialek przychodza do dachu wiec caly czas patrze na pogode czy zdaze przykryc domek przed nawalem sniegu :roll:

mamamatinka
22-10-2009, 15:27
no ja właśnie bardzo ciekawa jestem jak wam idzie of kors!!! franzkur wielka chata wam wyszła!!!! nie jestem tak super na bieżąco z wątkiem ale chyba sporo powiększaliście nie?? w każdym razie jest git!!!! u nas jeszcze tak całkiem niebudowlanie to nie jest - robimy jeszcze ogrodzenie (w bólach bo czasu brak), od sierpnia mamy kostkę brukową, ale oprócz tego to wokół domu jeszcze mocno księżycowy krajobraz.... ale za to mieszka się super :)

franzkru
23-10-2009, 11:30
no ja właśnie bardzo ciekawa jestem jak wam idzie of kors!!! franzkur wielka chata wam wyszła!!!! nie jestem tak super na bieżąco z wątkiem ale chyba sporo powiększaliście nie?? w każdym razie jest git!!!! u nas jeszcze tak całkiem niebudowlanie to nie jest - robimy jeszcze ogrodzenie (w bólach bo czasu brak), od sierpnia mamy kostkę brukową, ale oprócz tego to wokół domu jeszcze mocno księżycowy krajobraz.... ale za to mieszka się super :)

Nie jest jakoś duzo wieksza od normalnego projektu. Jedynie tyle co nad tarasem i z boku domu (obok garazu) rozciągniete jest o jakieś 2m. Ale za to garaż jest bardziej schowany w bryle budynku. Kotłownie mamy nie z przodu a z boku garazu. Wyszła troche inna bryła budynku.

Mi brakuje jeszcze miesiaca do skończenia (może mniej) a że w listopadzie się nie przeprowadza (zabobon jakis). To przeprowadzimy sie na początku grudnia. Taki prezent na mikołaja :D

Madzia 1976
23-10-2009, 11:40
Witam Wszystkich serdecznie.

My zaczęlismy budowę naszej NATALKI kilka dni temu. Mamy zebrany humus, i wytyczony budynek dzisiaj zaczynają kopać pod fundamenty. Jestem jeszcze zupełnie zielona jeśli chodzi o budowe i Wasze wskazówki na tym forum mocno mi pomogły. Niestety nie umiem jeszcze założyć dziennika budowy a tym bardziej wklejać zdjęcia, ale obiecuję że posiedzę nad lekturą i pochwalę sie swoimi postepami budowlanymi jak tylko ogarnę ten temat.
Pozdrawiam wszystkich :D

mamamatinka
23-10-2009, 11:51
a właśnie ze względu na ten cofnięty garaż franzkru to taka inna bryła, a o zabobonie listopadowym nie słyszałam... ale a propos zabobonów to my stopniowo sobie robimy ogrodzenie a kiedyś sąsiad przyszedł i nam zaserwował mądrość ludową że "kto na jesień grodzi, na wiosnę odchodzi" hmmm, no cóż, przerobiliśmy to na "kto na jesień grodzi, na wiosnę po trawce chodzi" :)

KASYLDA
25-10-2009, 18:11
Witam wszystkich na forum. Właśnie odebrałam projekt naszego domku- NATALIA. Budowę planujemy rozpocząć na wiosnę 2010roku, koło Łodzi.
Z zapartym tchem śledzę wątki i niestety na razie nie mam za wiele do powiedzenia.Pozdrawiam Kaśka

kakusek
29-10-2009, 16:42
Wczoraj skonczyli u mnie konstrukcje dachu.Chlopaki uwineli sie z tym w 3 dni.Niestety musze teraz czekac okolo 2 tyg az majstry od murarki wroca z innej budowy i dokoncza mi kominy i scianki na poddaszu.Tak bym chciala widziec juz dachowke na dachu :roll:
Na razie pokaze Wam moj domek tylko z "zapalkami" W srodku to nadal Natalka (troche poszezona) natomiast z zewnatrz podochodzilo to i owo :wink:
http://img513.imageshack.us/img513/7964/picture397c.th.jpg (http://img513.imageshack.us/i/picture397c.jpg/)
http://img94.imageshack.us/img94/9246/picture361e.th.jpg (http://img94.imageshack.us/i/picture361e.jpg/) i jeszcze najbardziej zmieniony tyl domku:
http://img94.imageshack.us/img94/4686/picture377.th.jpg (http://img94.imageshack.us/i/picture377.jpg/)

mamamatinka
30-10-2009, 08:51
kakusek, nieźle, wszystko nabiera kształtów, spory domek rośnie!!! pozdrowienia

Madzia 1976
30-10-2009, 08:56
Witam kaktusek super domek Wam rośnie (kawał chałupy). Ja już czeka kiedy moja natalka zacznie rosnąć, bo na razie to wysztko idzie w ziemię. Pozdrawiam :D

Madzia 1976
30-10-2009, 09:08
Mamamatinka Twój pamiętnik śledzę od początku i dzieki niemu zdecydowałam sie na ten projekt. Domek jest po prostu super :P
Pozdrawiam.

mamamatinka
30-10-2009, 09:37
madzia, miło mi że tak piszesz, mam wreszcie dziś w aparacie parę fotek wprawdzie kiepskich bo robionych wieczorem z lampą ale wreszcie coś wrzucę do dziennika. pozdrowienia

franzkru
30-10-2009, 11:00
kakusek fajnie wam wyszły te przeróbki. Ja miałem podobny stan rok temu.

mamamatinka Tak się przygladam zdjęciom waszego domu i chyba mam podobny kolor elewacji :D

kakusek
31-10-2009, 21:41
Madzia jak tylko wyjdziecie z ziemi ( zagladnelam do Ciebie i malo Wam juz brakuje :) to potem poleci bardzo szybko.Nawet sie nie ogladniesz jak bedziesz kryla daszkiem swoj domek :) Macie zamiar (jezeli zima bedzie laskawa) leeciec z budowa bez przerwy czy robicie STOP i dalszy etap dopiero na wiosne?
franzkru dziekuje i licze ze w przyszlym roku bede na podobnym etapie jak Ty teraz chociaz o przeprowadzce boje sie marzyc :wink:
mamamatinka gdzie te foteczki? :) Widze ze Two smietankowy kolor elewacji robi furrore -ja tez chce miec taki :lol:

Madzia 1976
31-10-2009, 23:25
witaj
dzięki że odwiedziłaś mój dziennik, wiem że jak już z tej ziemi wyjde to do góry jakoś poleci ale czekam na ten dzień z utęsknieniem.

Wiesz, u nas to czy pójdziemy w górę od razu zależy od kredytu. Jeśli go dostaniemy (a to wcale nie jst takie łatwe) to przy łagodnej zimie lecimy dalej, ale jeśli będziemy musieli czekać na krdyt to wtedy liczymy na wiosnę. Generalnie tak czy siak Swięta Bozego Narodzenia chciałabym ugościć całą moją rodzinę w Natalce. Taki mam plan, ajestem uparta :wink: Pozdrawiam

franzkru
02-11-2009, 12:53
Madzia jak tylko wyjdziecie z ziemi ( zagladnelam do Ciebie i malo Wam juz brakuje :) to potem poleci bardzo szybko.Nawet sie nie ogladniesz jak bedziesz kryla daszkiem swoj domek :) Macie zamiar (jezeli zima bedzie laskawa) leeciec z budowa bez przerwy czy robicie STOP i dalszy etap dopiero na wiosne?
franzkru dziekuje i licze ze w przyszlym roku bede na podobnym etapie jak Ty teraz chociaz o przeprowadzce boje sie marzyc :wink:
mamamatinka gdzie te foteczki? :) Widze ze Two smietankowy kolor elewacji robi furrore -ja tez chce miec taki :lol:

Ja liczyłem że się przeprowadzę w sierpniu.. jak widać niezbyt się sperawdziło. Może to przez to że 3 miesiące nic nie robiłem na budowie.
Przeprowadzka 1 grudnia. Ja napewno a co do żony i synka to się zobaczy :)
Najważniejsze żeby małemu się nic tam nie mogło stać więc możliwe że ja sam się przeniosę. Plusem tego jest to że szybciej będe mógł niektóre rzeczy dokończyć = pracować do późna w nocy ;)

Madzia 1976
02-11-2009, 13:01
Madzia jak tylko wyjdziecie z ziemi ( zagladnelam do Ciebie i malo Wam juz brakuje :) to potem poleci bardzo szybko.Nawet sie nie ogladniesz jak bedziesz kryla daszkiem swoj domek :) Macie zamiar (jezeli zima bedzie laskawa) leeciec z budowa bez przerwy czy robicie STOP i dalszy etap dopiero na wiosne?
franzkru dziekuje i licze ze w przyszlym roku bede na podobnym etapie jak Ty teraz chociaz o przeprowadzce boje sie marzyc :wink:
mamamatinka gdzie te foteczki? :) Widze ze Two smietankowy kolor elewacji robi furrore -ja tez chce miec taki :lol:

Ja liczyłem że się przeprowadzę w sierpniu.. jak widać niezbyt się sperawdziło. Może to przez to że 3 miesiące nic nie robiłem na budowie.
Przeprowadzka 1 grudnia. Ja napewno a co do żony i synka to się zobaczy :)
Najważniejsze żeby małemu się nic tam nie mogło stać więc możliwe że ja sam się przeniosę. Plusem tego jest to że szybciej będe mógł niektóre rzeczy dokończyć = pracować do późna w nocy ;)

Witam.
Ja miałam na mysli Święta Bożeg Narodzenie ale 2010 :lol: . Ale jeśli wszysko pójdzie dobrze i można będzie wczesniej (choćbym miła spać na materacu) to pewnie przeniesiemy się szybciej. I tez wychodzimy z załozenia, że wtedy będzie można w dłużej popracować i więcej rzeczy zrobimy sami.

A jak narazie to wystawiłam swoje mieszkanko do sprzedaży, bo teraz przecież "kryzys" jest i łatwo sprzedać nie mozna więc jesli znajdę kupca to sprzedaję i wtedy będę myśleć gdzie sie wyniesiemy.
Pozdrawiam i życzę udanej przeprowadzki :P

franzkru
02-11-2009, 13:07
Witam.
Ja miałam na mysli Święta Bożeg Narodzenie ale 2010 :lol: . Ale jeśli wszysko pójdzie dobrze i można będzie wczesniej (choćbym miła spać na materacu) to pewnie przeniesiemy się szybciej. I tez wychodzimy z załozenia, że wtedy będzie można w dłużej popracować i więcej rzeczy zrobimy sami.

A jak narazie to wystawiłam swoje mieszkanko do sprzedaży, bo teraz przecież "kryzys" jest i łatwo sprzedać nie mozna więc jesli znajdę kupca to sprzedaję i wtedy będę myśleć gdzie sie wyniesiemy.
Pozdrawiam i życzę udanej przeprowadzki :P

Do 2010 to spokojnie zdążycie :D
Ja mam już materac na budowie (całą sypialnie w paczkach) ale jeszcze daje sobie spokój z przeprowadzką.

aniakowalska1
05-11-2009, 09:10
Witam ! Dołączę do Waszego grona, na wiosnę ruszam z budową Natalii. Chciałam zapytać czy istnieje jakaś możlwość zobaczenia tego domu na żywo? Choćby z zzewnątrz. Może jest ktoś kto ma jakieś informacje gdzie ten domek jest wybudowany najlepiej w okolicach Wrocławia. Będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam i czakam na info.

franzkru
09-11-2009, 10:45
Jako że zdjęcie zdjęciu nie równe poniżej zdjęcie które lepiej oddaje rzeczywistośc niz poprzednie, w którym to kolory były bardzo przekłamane ale tak to jest jak się robi zdjęcia telefonem :)

http://lh4.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SvfJ5PqoM4I/AAAAAAAAEag/tn84MgUcptQ/s640/IMG_0046.jpg

Madzia 1976
12-11-2009, 13:23
Jako że zdjęcie zdjęciu nie równe poniżej zdjęcie które lepiej oddaje rzeczywistośc niz poprzednie, w którym to kolory były bardzo przekłamane ale tak to jest jak się robi zdjęcia telefonem :)

http://lh4.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SvfJ5PqoM4I/AAAAAAAAEag/tn84MgUcptQ/s640/IMG_0046.jpg

Witaj :D
Bardzo ładne te kolorki Wam wyszły, widzę że praca wre i juz niedługo przeprowadzka, ah jak ja bym tak chciała :cry:

franzkru
13-11-2009, 09:10
Witaj :D
Bardzo ładne te kolorki Wam wyszły, widzę że praca wre i juz niedługo przeprowadzka, ah jak ja bym tak chciała :cry:

Dzieki wielkie.
Przeprowadzka jakos na początku grudnia. Narazie ocieplamy poddasze i cały pokłuty chodzę przez tą wełne.

Nawet nie zauwazysz kiedy to minie i będziesz sie przygotowywać do przeprowadzki :)

sanowi_
14-11-2009, 16:46
proszę o pomoc w ocenie kosztorysu i ewentualne sugestie odnośnie negocjacji konkretnych pozycji:

fundamenty
bloczki betonowe 4350
ławy 5175
izolacja 5740
obsypanie wykopu 4500

ściany zew porotherm 10039
ściany konstrukcyjne wew 2476
ściany działowe 5240
komin 3700
zaprawa 1500

strop,podciągi, wieńce 14490
stal 880
szalunki 5000
stemple 800

dach więźba 8800
pokrycie 20000
gwoździe 1200
łaty, membrana 4950

= łącznie 98 840 (jeżeli bez faktur to - 20% )

do tego robocizna za ten stan 58 000

co o tym sądziecie, w listopadzie podpisuję umowę zastanawiam się jeszcze czy podpisać tylko na robociznę czy na materiały też.
będę wdzięczna za odpowiedź.

Madzia 1976
14-11-2009, 22:47
proszę o pomoc w ocenie kosztorysu i ewentualne sugestie odnośnie negocjacji konkretnych pozycji:

fundamenty
bloczki betonowe 4350
ławy 5175
izolacja 5740
obsypanie wykopu 4500

ściany zew porotherm 10039
ściany konstrukcyjne wew 2476
ściany działowe 5240
komin 3700
zaprawa 1500

strop,podciągi, wieńce 14490
stal 880
szalunki 5000
stemple 800

dach więźba 8800
pokrycie 20000
gwoździe 1200
łaty, membrana 4950

= łącznie 98 840 (jeżeli bez faktur to - 20% )

do tego robocizna za ten stan 58 000

co o tym sądziecie, w listopadzie podpisuję umowę zastanawiam się jeszcze czy podpisać tylko na robociznę czy na materiały też.
będę wdzięczna za odpowiedź.

Witaj my za SSO płacimy 188 tyś materiał plus robocizna ale w tym mamy dachówkę ceramiczną okna połaciowe, tarasy (z przodu i z tyłu) schody lane. ak do tej pory skończyliśmy stan 0 i nie mamy zastrzeżeń do naszego Wykonawcy, a jak będzie dale to czas pokarze. Wydaje mi sie że cena którą podałaś nie wiele będzie odbiegać od naszej.
Pozdrawiam Magda :)

Madzia 1976
16-11-2009, 09:45
Witajcie :)

Coś tu ostatnio cicho sie zrobiło :-?

Mam pytanko. W związku z zakończeniem stano 0 mojej Natalki ruszamy dalej do przodu. Chciałam dać do wyceny okna, drzwi i bramę garażową. Powiedzcie proszę czy u Was brama garażowa ma takie wymiary jak w projekcie 4,5 m czy moze coś sie pozmieniało. Ja nie wprowadzałam wielkich zmian i z garażem w garażu nic sie nie zmieniło.

franzkru
16-11-2009, 10:21
Witajcie :)

Coś tu ostatnio ciho sie zrobiło :-?

Mam pytanko. W związku z zakończeniem stano 0 mojej Natalki ruszamy dalej do przodu. Chciałam dać do wyceny okna, drzwi i bramę garażową. Powiedzcie proszę czy u Was brama garażowa ma takie wymiary jak w projekcie 4,5 m czy moze coś sie pozmieniało. Ja nie wprowadzałam wielkich zmian i z garażem w garażu nic sie nie zmieniło.

Ja zrobiłem bramę na 5m szeroką i na wysokość bodajże 2,25m. Z tego co pamietam to standard bram jest 5m szerokości.

Madzia 1976
16-11-2009, 12:16
Witajcie :)

Coś tu ostatnio ciho sie zrobiło :-?

Mam pytanko. W związku z zakończeniem stano 0 mojej Natalki ruszamy dalej do przodu. Chciałam dać do wyceny okna, drzwi i bramę garażową. Powiedzcie proszę czy u Was brama garażowa ma takie wymiary jak w projekcie 4,5 m czy moze coś sie pozmieniało. Ja nie wprowadzałam wielkich zmian i z garażem w garażu nic sie nie zmieniło.

Ja zrobiłem bramę na 5m szeroką i na wysokość bodajże 2,25m. Z tego co pamietam to standard bram jest 5m szerokości.

No tak, w takim razie na jakim etapie budowy muszę powiedzieć wykonawcy że chcę 5m a nie 4,5 ???

franzkru
16-11-2009, 12:18
Witajcie :)

Coś tu ostatnio ciho sie zrobiło :-?

Mam pytanko. W związku z zakończeniem stano 0 mojej Natalki ruszamy dalej do przodu. Chciałam dać do wyceny okna, drzwi i bramę garażową. Powiedzcie proszę czy u Was brama garażowa ma takie wymiary jak w projekcie 4,5 m czy moze coś sie pozmieniało. Ja nie wprowadzałam wielkich zmian i z garażem w garażu nic sie nie zmieniło.

Ja zrobiłem bramę na 5m szeroką i na wysokość bodajże 2,25m. Z tego co pamietam to standard bram jest 5m szerokości.

No tak, w takim razie na jakim etapie budowy muszę powiedzieć wykonawcy że chcę 5m a nie 4,5 ???

Ja mówiłem jak skonczyli stan "0" i zaczynali murować ściany.

Madzia 1976
16-11-2009, 12:23
Witajcie :)

Coś tu ostatnio ciho sie zrobiło :-?

Mam pytanko. W związku z zakończeniem stano 0 mojej Natalki ruszamy dalej do przodu. Chciałam dać do wyceny okna, drzwi i bramę garażową. Powiedzcie proszę czy u Was brama garażowa ma takie wymiary jak w projekcie 4,5 m czy moze coś sie pozmieniało. Ja nie wprowadzałam wielkich zmian i z garażem w garażu nic sie nie zmieniło.

Ja zrobiłem bramę na 5m szeroką i na wysokość bodajże 2,25m. Z tego co pamietam to standard bram jest 5m szerokości.

No tak, w takim razie na jakim etapie budowy muszę powiedzieć wykonawcy że chcę 5m a nie 4,5 ???

Ja mówiłem jak skonczyli stan "0" i zaczynali murować ściany.

No to na mnie chyba już czas :lol:
Zaczynam własnie rozglądać sie za oknami i bramą garażową ale jeśli standardowa brama to 5m to bez sensu ją zmniejszac i płacić dodatkowo. Dzięki za informację :D :P

franzkru
16-11-2009, 13:24
No to na mnie chyba już czas :lol:
Zaczynam własnie rozglądać sie za oknami i bramą garażową ale jeśli standardowa brama to 5m to bez sensu ją zmniejszac i płacić dodatkowo. Dzięki za informację :D :P

Sprawdź też jaki będziesz mieć rozmiar wnęki na okno tarasowe. U nas było bodajże 235cm. A że kupowalismy okna w Drutexie wyszło że oni mają max 220cm dla okien bez poprzeczki i musielismy nadproże obniżać.
Sprawdź sobie też jakie będą ci robili otwory na drzwi. U nas były o 4cm za wąskie na drzwi standardowe (ale takie chcielismy tylko do kotłowni więc nie było źle).

Madzia 1976
16-11-2009, 15:12
No to na mnie chyba już czas :lol:
Zaczynam własnie rozglądać sie za oknami i bramą garażową ale jeśli standardowa brama to 5m to bez sensu ją zmniejszac i płacić dodatkowo. Dzięki za informację :D :P

Sprawdź też jaki będziesz mieć rozmiar wnęki na okno tarasowe. U nas było bodajże 235cm. A że kupowalismy okna w Drutexie wyszło że oni mają max 220cm dla okien bez poprzeczki i musielismy nadproże obniżać.
Sprawdź sobie też jakie będą ci robili otwory na drzwi. U nas były o 4cm za wąskie na drzwi standardowe (ale takie chcielismy tylko do kotłowni więc nie było źle).

Dzięki pardzo za rady. Zwrócę na to uwagę, jesli chodzi o okno tarasowe to powiększyliśmy je do 2,40 - będą dwa skrzydła i to przesówne.

Cezarr
17-11-2009, 12:56
Brama o szer 4,5 m jest w oryginale projektu, jest to rozmiar standardowy (taki jest też u mnie)

franzkru
17-11-2009, 13:01
Brama o szer 4,5 m jest w oryginale projektu, jest to rozmiar standardowy (taki jest też u mnie)

Z tego co pamiętam jak rozgladałem się za bramą to chcieli jakąs dopłatę za bramę 4,5m. A po drugie zawsze lepiej mieć szerszy wjazd do garażu :)

Madzia 1976
17-11-2009, 13:27
Mogę sie dołączyć bo wczoraj odwiedziałm kilka firm oferujących okna i baramy.
Wychodzi na to że zarówno 4,5m jaki i 5m to standard, ale większy problem jest z wysokością, w wiekszości firm to 2,25 a nie 2,5 tak jak w projekcie mi zaproponowano bramę krispola. Nie wiem czy dobra czy nie, ale zobaczymy jak będą szacowały się ceny :lol:

Madzia 1976
17-11-2009, 13:31
A i mam pytanko jeśli chodzi o rolety. Jakie zamontować najlepiej bo mi polecono nadstawne. Chodzi mi o to aby wychodziły ze ściany i zeby nie było widać tej skrzynki.

franzkru
17-11-2009, 13:38
A i mam pytanko jeśli chodzi o rolety. Jakie zamontować najlepiej bo mi polecono nadstawne. Chodzi mi o to aby wychodziły ze ściany i zeby nie było widać tej skrzynki.

Ja mam w systemie Integro. Skrzynka na roletę jest pod elewacją.

kakusek
22-11-2009, 13:53
Franzkru jaka masz obecnie szerokosc slupa ktory podpiera dach garazu (ten przy wejsciu) Wg projektu obecnie mam go wylanego 29x29 i planowalam tam polozyc 5 cm styropianu plus tynk.Dekarze robiac orynnowanie uparli sie ze musze polozyc dodatkowa rure spustowa i wlasnie umiejscowili ja tak jak u Ciebie przy slupie.Wolalabym nie miec tej rynny tak centralnie na froncie budynku (dwie pozostale sa po bokach) dlatego kombinuje aby schowac ja pod ociepleniem slupa ale boje sie ze moze on wyjsc zbyt grzmociasty.Mam jeszcze koncepcje przelozenia tej rynny w miejsce kosza (tam gdzie schodzi sie dach od garazu z dachem glownym) lub przesunac ja na sciane przy bramie garazowej.
Najchetniej bym z niej zrezygnowala ale wiedze ze Ty rowniez masz taki spust wiec pewnie przy tak duzej polaci dachu faktycznie ejst ona potrzebna :roll:

franzkru
22-11-2009, 22:21
Franzkru jaka masz obecnie szerokosc slupa ktory podpiera dach garazu (ten przy wejsciu) Wg projektu obecnie mam go wylanego 29x29 i planowalam tam polozyc 5 cm styropianu plus tynk.Dekarze robiac orynnowanie uparli sie ze musze polozyc dodatkowa rure spustowa i wlasnie umiejscowili ja tak jak u Ciebie przy slupie.Wolalabym nie miec tej rynny tak centralnie na froncie budynku (dwie pozostale sa po bokach) dlatego kombinuje aby schowac ja pod ociepleniem slupa ale boje sie ze moze on wyjsc zbyt grzmociasty.Mam jeszcze koncepcje przelozenia tej rynny w miejsce kosza (tam gdzie schodzi sie dach od garazu z dachem glownym) lub przesunac ja na sciane przy bramie garazowej.
Najchetniej bym z niej zrezygnowala ale wiedze ze Ty rowniez masz taki spust wiec pewnie przy tak duzej polaci dachu faktycznie ejst ona potrzebna :roll:

Wiesz że nawet nie zwróciłem na to uwagi. Wydaje mi się że możesz pominąc tą rynnę i dać spadki w strone tarasu/garażu. Rynny wyrobią spokojnie z odbiorem wody.

kakusek
22-11-2009, 23:33
Jakos sie nie dziwie ze nie zwrociles uwagi bo to chyba tylko ja jestem taka "czepialska" Moj malz tez twierdzi ze chyba nie mam innych problemow bo wszystko jest ok :lol: Jutro bedzie jeszcze jedna rozmowa z majstrami na ten temat wiec sie okaze czy musi zostac czy wywala.
A tak z nowinek to na koniec tygodnia powinnam miec gotowy daszek wiec sie pochwale :) Ty pewnie juz zaczales sie pakowac w kartony :wink:

franzkru
23-11-2009, 09:10
Jakos sie nie dziwie ze nie zwrociles uwagi bo to chyba tylko ja jestem taka "czepialska" Moj malz tez twierdzi ze chyba nie mam innych problemow bo wszystko jest ok :lol: Jutro bedzie jeszcze jedna rozmowa z majstrami na ten temat wiec sie okaze czy musi zostac czy wywala.
A tak z nowinek to na koniec tygodnia powinnam miec gotowy daszek wiec sie pochwale :) Ty pewnie juz zaczales sie pakowac w kartony :wink:

Narazie to jeszcze maluję/tapetuję. Później montowanie gniazdek i lamp, sprzatanie i... na święta w nowym domu :D

A z nowości wreszcie zamontowali nam część kuchni:
http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SwZBYp8eaSI/AAAAAAAAEc8/yuPUovvx3MU/s640/IMG_0117.jpg

aki-aki
26-11-2009, 12:09
to ja też w temacie kuchni

Proszę zajżyjcie do mojego dziennika i skomentujcie wizualkę mojej kuchni.

kakusek
27-11-2009, 17:50
Franzkru fajna i baaaardzo duza kuchnia :) Widze ze swiadomie dales zlew do rogu.Koniecznie pozniej napisz czy jestes zadowolony z takiego rozwiazania.Duzym plusem jest bardzo duza ilosc blatu roboczego.Z czego wlasciwie masz fronty (te ciemne)szafke bo zdjecie jest troche niewyrazne :oops: Planujesz klasc cos jeszcze na sciane?

franzkru
28-11-2009, 00:07
Franzkru fajna i baaaardzo duza kuchnia :) Widze ze swiadomie dales zlew do rogu.Koniecznie pozniej napisz czy jestes zadowolony z takiego rozwiazania.Duzym plusem jest bardzo duza ilosc blatu roboczego.Z czego wlasciwie masz fronty (te ciemne)szafke bo zdjecie jest troche niewyrazne :oops: Planujesz klasc cos jeszcze na sciane?

Dziękuje :)
Zlew w rogu miałem w mieszkaniu przez 3 lata. Przy czym tam by centralnie w rogu wiec niby gorsze położenie. Spisywał się bardzo dobrze. Zlew jak zlew, nie spędzasz nad nim za dużo czasu ;)
Kuchnia jeszcze nie skończona, będą jeszcze półki w rogu nad zlewem i strefa czystości na ścianach. A dodatkowo blat "barowy" z prawej strony. Czekamy aż się stolarz wyrobie z resztą.
Jutro zrobie lepsze zdjęcia frontów. Zrobione są w naturalnej okleinie (chyba).

przemek00
28-11-2009, 22:18
witajcie,jestem na kupnie projektu natalia i mam prosbe do osob ktore wybudowaly ten domek.prosilbym o jakes zdjecia z wnetrz jak wygladaja poszczegolne pomieszczenia wykonczone lub czesci wykonczone.szukam troche na internecie ale chcialbym cos z tego projektu jak wy to aranzujecie.z gory dziekuje.podaje maila.bede bardzo wdzieczny.z gory dziekuje.
[email protected]

wobil
29-11-2009, 07:43
witam, przyłączam się do prośby, ja zaczynam na wiosnę ale dalej nie jestem pewien czy podnosić o jeden pustak czy zostawić tak jak jest no i nadal szukam pomysłu na kuchnię i jakiegoś sensownego jej połączenia z salonem

[email protected]

pzdr
WB

kakusek
29-11-2009, 16:08
Niestety nie pomoge bo mam dopiero SSO Z tego co kojarze to jedynie mamamatinka prowadzi swoj dziennik i u niej mozecie zobaczyc wykonczone wnetrza oryginalnej Natalki.Franzkru tez ma swoj album ale jego domek jest nieco poprzerabiany :wink: No wlasnie Robert mam pytanie bo przegladnelam fotki ale akurat tego nie masz pokazane.Czy ta sciane po prawej stronie schodow (patrzac z parteru) masz pociagnieta na gorze na calej dlugosci schodow czy ona Ci sie "urywa" tak jak jest w oryginale Natalki zostawiajac miejsce na dodatkowy bok barierki w gornym holu.Nie wiem czy zrozumiale to napisalam :roll: Chodzi o to czy schody na gorze beda miec barierke z 2 czy 3 stron?U mnie mialo byc z 3 (tak jak ma Natalka) potem murarze zaczeli przedluzac na cala dlugosc glownego biegu ale znow kazalam skuc bo stwierdzilam ze zrobi sie zbyt ciemnawo w tej czesci gdzie ejst wejscie na stryszek i lazienka (mimo ze mam okno nad schodami) Sama nie wiem czy podjelam dobra decyzje bo jakos nie wyobrazam sobie tam ladnej barierki w 2 krotkich odcinkach :roll: Moze Ty juz masz balustrady zamontowane albo jakas wizje tego holu?

sanowi_
29-11-2009, 23:35
Kakusek napisz proszę jaką masz dachówkę; i jeszcze mam pytanie odnośnie daszku nad tarasem z tyłu - czy wydłużenie i zmianę kzształtu dachu o taras mogę zrobić na etapie budowy z kierownikiem i budowlańcami, czy to wymaga jakiś szczególnych przeliczeń i zmian przez architekta ?
proszę o odpowiedź
pzdr
iwona

kakusek
30-11-2009, 02:06
Dachowka to Brass ( antracyt w powloce cisar ) Jesli chodzi o dodatkowy daszek nad tarasem to szczeze powiedziawszy nie wiem :oops: Ja rysowalam projekt indywidualny i od razu bylo to pokazane przy skladaniu wniosku o pozwolenie na budowe.Najlepiej zapytaj kierownika czy mozna taka zmiane potraktowac tylko odpowiednim wpisem do dziennika (jesli masz juz zrobiona adaptacje projektu i wydane pozwolenie)Jesli nie robilas jeszcze adaptacji to na tym etapie na pewno architekt naniesie Ci taka zmiane .U mnie jest to tylko daszek nad tarasem bez przedluzania stropu wiec nie bylo tam zadnych skomlikowanych obliczen-takie dodatkowe "zalamanie" wierzby :wink:

sanowi_
30-11-2009, 09:30
dzięki za odpowiedź. mam już PnB - i droga do uzyskania była przez mękę.... więc jeżeli coś wymaga zmiany do urzędu to rezygnuję :)

franzkru
30-11-2009, 09:56
Niestety nie pomoge bo mam dopiero SSO Z tego co kojarze to jedynie mamamatinka prowadzi swoj dziennik i u niej mozecie zobaczyc wykonczone wnetrza oryginalnej Natalki.Franzkru tez ma swoj album ale jego domek jest nieco poprzerabiany :wink: No wlasnie Robert mam pytanie bo przegladnelam fotki ale akurat tego nie masz pokazane.Czy ta sciane po prawej stronie schodow (patrzac z parteru) masz pociagnieta na gorze na calej dlugosci schodow czy ona Ci sie "urywa" tak jak jest w oryginale Natalki zostawiajac miejsce na dodatkowy bok barierki w gornym holu.Nie wiem czy zrozumiale to napisalam :roll: Chodzi o to czy schody na gorze beda miec barierke z 2 czy 3 stron?U mnie mialo byc z 3 (tak jak ma Natalka) potem murarze zaczeli przedluzac na cala dlugosc glownego biegu ale znow kazalam skuc bo stwierdzilam ze zrobi sie zbyt ciemnawo w tej czesci gdzie ejst wejscie na stryszek i lazienka (mimo ze mam okno nad schodami) Sama nie wiem czy podjelam dobra decyzje bo jakos nie wyobrazam sobie tam ladnej barierki w 2 krotkich odcinkach :roll: Moze Ty juz masz balustrady zamontowane albo jakas wizje tego holu?


U mnie wygląda to tak:
http://lh5.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SIV8nK_PwbI/AAAAAAAACAA/iHojhK4igiY/s640/rzut-poddasza.jpg
Przy czym schody mam ze spocznikiem a nie zabiegowe ale niewiele to zmienia.
Sufit będę mial nad całym górnym holem a że nie chcieliśmy robić tam okna więc jest świetlik w dachu + rura i plafon na zakończeniu. Jeszcze nie wiem jak wyjdzie całośc ale poprzednio (przed ociepleniem) dawało to wystarczająco światła i nie było tam ciemno.

Schodę bedę mieć albo w połowie grudnia albo na początku stycznia (mam nadzieję że to pierwsze ale zalezy jak sie wyrobią).

Madzia 1976
30-11-2009, 15:04
Niestety nie pomoge bo mam dopiero SSO Z tego co kojarze to jedynie mamamatinka prowadzi swoj dziennik i u niej mozecie zobaczyc wykonczone wnetrza oryginalnej Natalki.Franzkru tez ma swoj album ale jego domek jest nieco poprzerabiany :wink: No wlasnie Robert mam pytanie bo przegladnelam fotki ale akurat tego nie masz pokazane.Czy ta sciane po prawej stronie schodow (patrzac z parteru) masz pociagnieta na gorze na calej dlugosci schodow czy ona Ci sie "urywa" tak jak jest w oryginale Natalki zostawiajac miejsce na dodatkowy bok barierki w gornym holu.Nie wiem czy zrozumiale to napisalam :roll: Chodzi o to czy schody na gorze beda miec barierke z 2 czy 3 stron?U mnie mialo byc z 3 (tak jak ma Natalka) potem murarze zaczeli przedluzac na cala dlugosc glownego biegu ale znow kazalam skuc bo stwierdzilam ze zrobi sie zbyt ciemnawo w tej czesci gdzie ejst wejscie na stryszek i lazienka (mimo ze mam okno nad schodami) Sama nie wiem czy podjelam dobra decyzje bo jakos nie wyobrazam sobie tam ladnej barierki w 2 krotkich odcinkach :roll: Moze Ty juz masz balustrady zamontowane albo jakas wizje tego holu?
A tak wyglada moj domek z zewnatrz juz przykryty dachowka
http://img27.imageshack.us/img27/6508/picture052go.th.jpg (http://img27.imageshack.us/i/picture052go.jpg/)

http://img691.imageshack.us/img691/2002/koniec3.th.jpg (http://img691.imageshack.us/i/koniec3.jpg/)

Montaz okien bedzie w lutym wiec do tego czasu musze przemyslec cale oswietlenie w domku :roll:

Kakusku śliczną masz tą dachóweczkę, chyba poszukam sobie czegoś podobnego :lol:

sanowi_
30-11-2009, 20:03
mi się też ta dachówka podoba - zamierzam coś takiego położyć na dach :) ale z robena bo tam mam dobre dojście (jeszcze nie sprawdzałam co konkretnie mają tera w ofercie - mam nadzieję, że coś podobnego znajdę).

kakusek
30-11-2009, 22:50
Sanowi dopytaj swojego kierownika.Niby zmienia sie wyglad zewnetzrny domku ale kubatura pozostaje bez zmian.Przeciez duzo inwestorow w pozniejszym etapie zadasza tarasy i watpie by wymagalo to pozwolenia na budowe :wink:
Jesli chodzi o dachowke to bardzo chcialam miec sirius 13 (oczywiscie antracyt) i nawet bylismy na niego zdecydowani (mimo ze drozszy) ale po poczytaniu o problemach wlasnie z tym kolorem (czesto widoczne brazowe zadrapania) podarowalismy sobie .W cenie mojej betonowej mozna kupic Robena Plus (antracyt) Przynajmniej gdy ja robilam wycene byla jakas promocja i ceramika wychodzila podobnie jak beton.
Franzkru ja tez mam ze spocznikiem :wink: Wlasnie tak samo bedzie u mnie wygladala barierka w gornym holu tylko ze Tu mnie ta 3 scianka bedzie duzo krotsza (ta jakbys przedluzyl sciane lazienki ta z kominem) Czekam wiec z niecierpliwoscia na Towje fotki bo zdecydowalam sie jednak na pozostawienie "otwartego" holu.
ps Masz te slupy w pokojach na poddaszu?U mnie mialy byc bardziej w rogach pokoi ale podczas budowy majster i dekarze zgodnie stwierdzili ze nie sa konieczne i je "wywalili" (kieronik sie zgodzil wiec mam nadzieje ze wiedzieli co robia :roll: )

franzkru
30-11-2009, 23:57
Sanowi dopytaj swojego kierownika.Niby zmienia sie wyglad zewnetzrny domku ale kubatura pozostaje bez zmian.Przeciez duzo inwestorow w pozniejszym etapie zadasza tarasy i watpie by wymagalo to pozwolenia na budowe :wink:
Jesli chodzi o dachowke to bardzo chcialam miec sirius 13 (oczywiscie antracyt) i nawet bylismy na niego zdecydowani (mimo ze drozszy) ale po poczytaniu o problemach wlasnie z tym kolorem (czesto widoczne brazowe zadrapania) podarowalismy sobie .W cenie mojej betonowej mozna kupic Robena Plus (antracyt) Przynajmniej gdy ja robilam wycene byla jakas promocja i ceramika wychodzila podobnie jak beton.
Franzkru ja tez mam ze spocznikiem :wink: Wlasnie tak samo bedzie u mnie wygladala barierka w gornym holu tylko ze Tu mnie ta 3 scianka bedzie duzo krotsza (ta jakbys przedluzyl sciane lazienki ta z kominem) Czekam wiec z niecierpliwoscia na Towje fotki bo zdecydowalam sie jednak na pozostawienie "otwartego" holu.
ps Masz te slupy w pokojach na poddaszu?U mnie mialy byc bardziej w rogach pokoi ale podczas budowy majster i dekarze zgodnie stwierdzili ze nie sa konieczne i je "wywalili" (kieronik sie zgodzil wiec mam nadzieje ze wiedzieli co robia :roll: )

Niestety ale mam te słupy. Konstruktor powiedział że nie można ich wywalić. A że byłem nastawiony na nie od początku pozytywnie więc bardzo się tym nie martwiłem.

kakusek
01-12-2009, 00:38
Mi tez te slupy wcale nie przeszkadzaly.Przy rysowaniu projektu swiadomie decydowalam sie na nie bo konstruktor powiedzial ze albo slupy albo metalowe HEBY-ktorych nie chcialam.W trakcie budowy moje orly zaczely kwekac ze bez sensu te slupy i ze oni zrobia to inaczej wiec skoro kierownik przytaknal ich rozwiazaniu to glupio mi bylo sie upierac aby je zostawiac.Robia jakies "poduszki" pod krokwiami i wzmocnili scianke kolankowa wiec mam nadzieje ze mi to na leb nie runie.Gdyby jednak pozostaly to nie plakalabym z tego powodu :) Nawet mialam juz w glowie jak je "zagospodaruje"
Zobacz np to :
http://img12.imageshack.us/img12/8797/obraz082k.th.jpg (http://img12.imageshack.us/i/obraz082k.jpg/)
Jak dla mnie bomba! :D

avon76
02-12-2009, 12:12
Witam wszystkich natalkowców :D .dawno mnie tu nie było.a i tak jakos tu nie gwarno.domki wasze rosną jak na drozdzach a ja sie tak ociągam hihi.czas juz cos zaczac.działka juz jest.teraz pozostaje mi zamówić projekt i pomyśleć powaznie nad zmiankami.na wstępie rozważam: 1.powiększenie salonu kosztem podcienia 2.dodatkowe okno w salonie obok wykuszu 3.przesunięcie drzwi wejsciowych w strone garażu 4.WC na dole postanowiłam zamienic na spiżarkę z przesuwanymi drzwiami 5.okno w kuchni zmiejszyć 6.drzwi tarasowe w salonie powiększyć 7.między kuchnią a salonem od strony wykuszu postawic ściankę(nie widzi mi sie kuchnia odkryta całkowicie na salon) 8.poddasze podnieść o 1 pustak Całą górę planujemy dla dzieci(mamy dwójkę no i 3 w drodze) ale jakos nie pasuje mi ten pokoik w kształcie literki L.nie wiem czy bedzie ustawny.tak się zastanawiam czy go jakoś nie przerobić.czy ktoś z Was jest zadowolony z tego pomieszczenia?narazie tyle wymyśliłam,myśle ze jeszcze cos moze dojść jesli chodzi o jakies zmiany.pozdrawiam :lol:

przemek00
04-12-2009, 21:54
witajcie.moglby mi ktos poslac zjecia gdzie macie kominek w salonie.mysle o przeniesieniu go do rogu bo na reszcie sciany moglby wisiec telewizor.z gory dziekuje za fotki jak wy rozwiazaliscie ten problem.
[email protected]

sanowi_
06-12-2009, 22:56
witajcie.moglby mi ktos poslac zjecia gdzie macie kominek w salonie.mysle o przeniesieniu go do rogu bo na reszcie sciany moglby wisiec telewizor.z gory dziekuje za fotki jak wy rozwiazaliscie ten problem.
[email protected]

ja przeniosłam pomiędzy kuchnię a salon, wyślę zdjęcie na email.

Madzia 1976
08-12-2009, 21:20
witajcie.moglby mi ktos poslac zjecia gdzie macie kominek w salonie.mysle o przeniesieniu go do rogu bo na reszcie sciany moglby wisiec telewizor.z gory dziekuje za fotki jak wy rozwiazaliscie ten problem.
[email protected]

ja przeniosłam pomiędzy kuchnię a salon, wyślę zdjęcie na email.

Czy ja mogę też prosić o te zdjęcia na e-maila, powolutku czeka mnie decyzja co do usytuowania kominka

meg29st
08-12-2009, 23:29
też poprosze o zdjęcie jak przeniosłaś kominek ,też planowałam przenieść go na wysokość jadalni ale wtedy u góry wychodziłby centralnie na ścianie więc ciekawa jestem jak to rozwiązaliście.
mój mail [email protected]

My właśnie dziś ruszyliśmy i cała jestem w skowronkach.Dziś zaczęli kopać dół.Chcemy wylać fundamenty a na wiosnę ruszyć w górę.

kakusek
09-12-2009, 00:17
Madzia przeciez komin do kominka muruje(buduje) sie na wczesniej wylanie stopie fundamentowej wiec nie bardzo rozumiem obecne dylematy gdzie usytuowac kominek :roll:
Ja rowniez mam kominek pomiedzy kuchnia i salonem i na gorze wlasnie komin wypada (chowa) sie w scianie dzielacej dwa pokoje.Scianke pomiedzy pokojami zawsze mozna lekko przesunac jedynym "problemem" jest dobre obliczenie miejsca komina aby przeszedl on bez problemu przez krokwie w konstrukcji dachowej.

Madzia 1976
09-12-2009, 08:15
Madzia przeciez komin do kominka muruje(buduje) sie na wczesniej wylanie stopie fundamentowej wiec nie bardzo rozumiem obecne dylematy gdzie usytuowac kominek :roll:
Ja rowniez mam kominek pomiedzy kuchnia i salonem i na gorze wlasnie komin wypada (chowa) sie w scianie dzielacej dwa pokoje.Scianke pomiedzy pokojami zawsze mozna lekko przesunac jedynym "problemem" jest dobre obliczenie miejsca komina aby przeszedl on bez problemu przez krokwie w konstrukcji dachowej.

No własnie wczoraj rozmawiałam już z moim Wykonawcą i faktycznie tak jest - kominek będzie tak jak w projekcie. Dzięki za informacje tak to jest jak laki bierze sie za budowę domu.

pasikonik10
12-12-2009, 21:44
Witam,
Chciałabym sie przywitać! Planuję rozpocząć budowę natalki wiosną...
Będzie kilka przeróbek- min podpiwniczenie (ktoś już robił???), spizarnia w kuchni, powiększenie łazienki na dole kosztem kotłowni...

Mam ogromną prośbę- czy ktoś mógłby przesłać mi zdjęcia swojej łazienki na dole? Jak zagospodarowaliście przestrzeń? Będę ogromnie wdzięczna.

[email protected]

pasikonik10
12-12-2009, 21:45
A może jest ktoś w okolicy łodzi/kutna/Sieradza z Natalką?


Pozdrawiam Natalkowiczów!

drinkpol
13-12-2009, 19:26
A może jest ktoś w okolicy łodzi/kutna/Sieradza z Natalką?


Pozdrawiam Natalkowiczów!



ja jestem z wielunia (łódzkie) jak co to zapraszam :lol:

furmed
15-12-2009, 01:35
Wiam wszystkich.
Jesteśmy z żoną zczęśliwymi posiadaczami projektu NATALIA od ponad miesiąca - teraz adaptujemy go warunków miejscowych na działce w Rokicinach 25 km od ŁÓodzi.
Zamierzamy wprowadzić kilka zmian których inspiracją byly głównie pomysły wcześniejszych forumowiczów.
Chętnie byśmy zobaczyli w realu Natalię czy to w ok. Warszawy czy Wielunia - na razie tylko bazujemy na zdjęciach z forum i własnej wyobraźni.
Co do rad naszego architekta - to jak podawali poprzednicy ( cieńko ), najchętniej wprowadzają zapropnowane zmiany przez nas i to za odpowiednią opłatą !?
Pozdrawiamy Wszystkich Natalkowiczów ! :roll:

furmed
15-12-2009, 01:37
c.d
- jeżeli by była możliwość odwidzin NATALI na żywo to podaje swojego e-mail'a : [email protected]
Pozdrawiam

meg29st
26-12-2009, 05:13
Widzę ,że przybywa Natalkowiczów:) super

my jesteśmy na etapie fundamentów a na wiosnę ruszamy w górę

aki-aki
26-12-2009, 11:42
Witajcie,

noworocznie chciałabym podzielić się z wami kilkoma spostrzeżeniami " tego kto już zbudował" wprawdzie tylko stan surowy ale .... to już pewne doświadczenie.

1. zwróćcie uwagę na okno w dolnej łazience. My ją troszkę poszeżyliśmy i ... moim zdaniem okno jest za małe, a dokładniej za krótkie.
Gdybym jeszcze raz budowała zrobiłabym dłuższe. Ale to oczywiście kwestia indywidualnych upodobań i sąsiedztwa. Teraz okno jest akurat takie że nawet jeśli będzie nie zasłonięte to sąsiad zobaczy najwyżej moje popiersie :D

2. zwróćcie uwagę na szerokość ościeżnicy w dolnej sypialni. U nas ... a podobno było zgodnie z projektem ... wyszła za wąska żeby włożyć fajną szeroką ościeżnicę. Szybko wycięliśmy kawałek muru a z drugiej wąskiej strony dostawiliśy co nieco.

3. Wydłużyliśmy okna dachowe w pokojach ze 140 na 160 i była to dobra decyzja. Fajne światło.

4. Generalnie b. dużo powierzchni tracimy pod skosami. Dach 33 st zabiera nam ok +/- 20% powierzchni ( pewnie jakiś matematyk może to dokładnie policzyć, tak ze budującym polecam podniesienie o 1 pustak, chyba że ktoś napewno nie potrzebuje dodatkowych metrów.

Jak jeszcze nie było dachu i zobaczyłam to "lotnisko" byłam pewna ze nie trzeba podnosić scianki kolankowej. Perspektywa zmienia się drastycznie z chwilą przykrycia więżby dachem. Gdy w zeszły weekend porysowaliśmy z małżem na podłodze domku poziomy 60 i 180 cm okazało się ze pokój L stracił ok 40% powierzchni :cry: A mogłam posłuchać małża i podnieść o pustaczek :cry:

Oczywiście wszystkie powyższe spostrzeżenia są subiektywne i co dla mnie jest do poprawy dla innych moze być całkiem ok.

Dlatego w Nowym roku życzę wszystkim Natalkowcom trafnych wyborów, mądrych decyzji i mocnej psyche :D

pasikonik10
26-12-2009, 20:59
Dzięki za te spostrzeżenia! Z pewnością się nad nimi zastanowię!


A ci którzy juz mieszkają w Natalkach wkleją jakieś choinki? :)

furmed
27-12-2009, 20:40
Witam !
miło śledzić dokonania Natalkowiczów i korzystać z Waszych rad , czym bliżej rozpoczęcia budowy ( wiosna 2010 ) tym mamy wiekszego stracha-
żona mówi nawet żeby odpuscić i żyć dalek w M3 - ale te wszystkie miłe hałasy dobiegające od sąsiadów, problem z miejscem parkingowym na osiedlu Łódź-Górna i wiele jeszcze innych pozytywów ....i ,, dogodności mieszkania w bloku " mobilizują mnie do wybudowania NATALII mimo różnych przeciwności.
Pełny wątpliwości a zarazem nadziei że uda Nam się to co WAM składam Wszystkim WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU 2010 - SPEŁNIENIA MARZEŃ
- solidnych, niedogrogich i wiarygodnych firm budowlanych, remontowych ....
- kasy ........
- niskich kredytów i
komfortowego mieszkania w NATALII

DZAWELINA
07-01-2010, 20:56
Witam
Właśnie zastanawiamy się nad wyborem projektu i Natalka jest bliska naszemu sercu:) Mało jednak jest jej zdjęć z realizacji, głównie chodzi mi o wykonanie zgodnie z projektem. Czy mógłby ktoś podesłać mi na maila i pochwalić się swoją Natalką? [email protected] Czy posiada ktoś jej zdjęcia wewnątrz? Czy na poddaszu w pokojach są widoczne słupy (jeśli tak to w jakich miejscach one występują?)? Czy ktoś z WAS wybudował Natalkę gdzieś niedaleko Bielska-Białej gdzie można by było zobaczyć ją na żywo?
Z góry dziękuję za odpowiedź.[/u]

Madzia 1976
07-01-2010, 21:07
Witam
Właśnie zastanawiamy się nad wyborem projektu i Natalka jest bliska naszemu sercu:) Mało jednak jest jej zdjęć z realizacji, głównie chodzi mi o wykonanie zgodnie z projektem. Czy mógłby ktoś podesłać mi na maila i pochwalić się swoją Natalką? [email protected] Czy posiada ktoś jej zdjęcia wewnątrz? Czy na poddaszu w pokojach są widoczne słupy (jeśli tak to w jakich miejscach one występują?)? Czy ktoś z WAS wybudował Natalkę gdzieś niedaleko Bielska-Białej gdzie można by było zobaczyć ją na żywo?
Z góry dziękuję za odpowiedź.[/u]

Witam kolejnego potencjalnego Natalkowca.

My budujemy "prawie" zgodnie z projektem. Zmiany są niewielkie i raczej wewnatrz domku. Niestety na dzień dzisiejszy mamy wylany strop i nie wiele widać, ale widziałam Natalię wewnatrz i polecam :) . Dla mnie jest to dom idealny, taki dla mojej rodziny (choc troszkę duży) ale w końcu to dom. Z tego co widziałam to słupy na poddaszu są widoczne, ale idealne do zabudowy np. pod szafy, mnie osobiście one nie przeszkadzają. Jedną rzecz która radzę zrobić jeśli zdecydujesz się na Natalkę to podnieśc ściankę kolankową, my tak robimy, nie za dużo bo dom straci wizualnie od zewnątrz ale 1 pustak jest ok. W razie pytań, pytaj :lol: . Zdjęcia są w moim dzienniku. Pozdrawiam Magda.
Ps Niestey ja buduję w Szczecinie, troszkę dalejo od Bielska Białej, ale zapraszam mozna ogladać.

DZAWELINA
07-01-2010, 21:46
Dzięki Madzia 1976
A czy po podniesieniu ściany kolankowej zmieniacie konstrukcję dachu czy zostawiacie zgodnie z projektem?

Madzia 1976
07-01-2010, 22:23
Wydłużmy więźbę dachowa tak zeby domek nie stracił na wygladzie. Widziałam już domy z mocno podniesiona ścianką kolankową. Wygladają dośc dziwnie. Tego akurat pilnujemy (a raczej pilnuje nasz wykonawca) a jak będzie dalej ... to się okarze. :)

franzkru
08-01-2010, 08:43
Witam
Właśnie zastanawiamy się nad wyborem projektu i Natalka jest bliska naszemu sercu:) Mało jednak jest jej zdjęć z realizacji, głównie chodzi mi o wykonanie zgodnie z projektem. Czy mógłby ktoś podesłać mi na maila i pochwalić się swoją Natalką? [email protected] Czy posiada ktoś jej zdjęcia wewnątrz? Czy na poddaszu w pokojach są widoczne słupy (jeśli tak to w jakich miejscach one występują?)? Czy ktoś z WAS wybudował Natalkę gdzieś niedaleko Bielska-Białej gdzie można by było zobaczyć ją na żywo?
Z góry dziękuję za odpowiedź.[/u]

Ja buduje przerobioną natalię więc za wiele nie pomoge w tej kwestii.

Powoli zbliżam sie do terminu "przeprowadzka".
Własnie zaczeli robić schody:
http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/S0be0rpaINI/AAAAAAAAEps/mJqBK1N21K4/s512/IMG_0227.jpg
Pierwszy stopień został położony o 7 rano dzis (narazie bez koloru) jak dobrze pójdzie to jutro będzie koniec :)

Madzia 1976
08-01-2010, 09:05
Franzkru widzę że u ciebie już jak by domowo się zrobiło :)

franzkru
08-01-2010, 09:20
Franzkru widzę że u ciebie już jak by domowo się zrobiło :)

Chciałbym się przeprowadzić do prawie* skończonego domu. Więc od jakiegoś czasu schodzi mi na skręcaniu mebli, malowaniu, tapetowaniu itd..
Do tego czekamy aż skończą kuchnię co nastapi pewnie w przyszłym tygodniu.
Więc powoli ksztaltuje się ostateczna wizja domu :D

Madzia 1976
08-01-2010, 09:43
Chciałbym się przeprowadzić do prawie* skończonego domu. Więc od jakiegoś czasu schodzi mi na skręcaniu mebli, malowaniu, tapetowaniu itd..
Do tego czekamy aż skończą kuchnię co nastapi pewnie w przyszłym tygodniu.
Więc powoli ksztaltuje się ostateczna wizja domu


Milutko, tylko pozazdroscic, chętnie ogladnę fotki z dalszej realaizacji :lol:

franzkru
10-01-2010, 20:37
Temat schodów właśnie się u mnie zamknął.
Świeżo po malowaniu:
http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/S0osKUXTYxI/AAAAAAAAEqA/Hmaac-78hWU/s512/IMG_0247.jpg

Madzia 1976
11-01-2010, 09:58
Temat schodów właśnie się u mnie zamknął.
Świeżo po malowaniu:
http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/S0osKUXTYxI/AAAAAAAAEqA/Hmaac-78hWU/s512/IMG_0247.jpg

No no schody pięknie się prezentują :D

franzkru
11-01-2010, 10:03
No no schody pięknie się prezentują :D

Dziekuje!
Udało nam się nawet dobrac kolor schodów taki sam jak kolor drzwi :)

drinkpol
14-01-2010, 21:21
No no schody pięknie się prezentują :D

Dziekuje!
Udało nam się nawet dobrac kolor schodów taki sam jak kolor drzwi :)


schody zaje.... fajne super barjerka ,właśnie będę zamawiał u stolarza bardzo podobne za 10.600 zł a jak u ciebie cenowo?

franzkru
14-01-2010, 21:24
No no schody pięknie się prezentują :D

Dziekuje!
Udało nam się nawet dobrac kolor schodów taki sam jak kolor drzwi :)


schody zaje.... fajne super barjerka ,właśnie będę zamawiał u stolarza bardzo podobne za 10.600 zł a jak u ciebie cenowo?

Dzięki! :)
U mnie wyszło 6000zł za 17 stopni + 9mb barierki.

drinkpol
15-01-2010, 20:32
No no schody pięknie się prezentują :D

Dziekuje!
Udało nam się nawet dobrac kolor schodów taki sam jak kolor drzwi :)


schody zaje.... fajne super barjerka ,właśnie będę zamawiał u stolarza bardzo podobne za 10.600 zł a jak u ciebie cenowo?

Dzięki! :)
U mnie wyszło 6000zł za 17 stopni + 9mb barierki.


dzięki, ja mam zabiegowe ale taka różnica w cenie !!! będę musiał pogonić pana stolarza i poszukać innego :))

kakusek
16-01-2010, 10:55
Franzkru schody swietne a linki rewelacja :D Zazdraszczam takiego etapu wykonczeniowki :wink: Rowniez chce oblozyc stopnie tylko trepami a podstopnice wymalowac jakas farba zmywalna.Czy Ty tez ten dol malowales czy dawales jakis specjalny tynk a wczesniej jakies plyty?(bardzo dobra cene masz za te schody )

drinkpol
16-01-2010, 16:15
pytanie do franzkru, ile cię wyniosła barjerka (jaka cena za mb)

franzkru
18-01-2010, 09:51
Franzkru schody swietne a linki rewelacja :D Zazdraszczam takiego etapu wykonczeniowki :wink: Rowniez chce oblozyc stopnie tylko trepami a podstopnice wymalowac jakas farba zmywalna.Czy Ty tez ten dol malowales czy dawales jakis specjalny tynk a wczesniej jakies plyty?(bardzo dobra cene masz za te schody )

Na podstopniach narazie jest płyta KG nie malowana jeszcze. Musze podgipsować boki i dopiero wtedy jakąs farbą zmywalna pociągnąć.

Firma która mi robiła robi też schody w innych rejonach polski (wiem że coś pod warszawą robili). A są gdzieś spod Tarnowa.

franzkru
18-01-2010, 09:52
pytanie do franzkru, ile cię wyniosła barjerka (jaka cena za mb)

Nie powiem ci tego bo nie wiem. Dostałem cenę za całość. Ale z tego co pamietam z wycen od innych firm to od 350-800zł (na początku chcieliśmy mleczne szyby po bokach ale przy cenie 1200zł/mb zrezygnowalismy).

kakusek
18-01-2010, 23:37
Franzkru mozesz wrzucic do nich namiar-tak na zas :wink: Ja planuje wzdluz stopni tralki ale w gornym holu z checia dalabym wlasnie szklo tyle ze to wlasnie jest drozsza impreza bo szklo musi byc grubsze i bezpieczne.Moglbys opisac lub pokazac na rzucie jak rozplanowales sprzety w gornej lazience?
Ja codziennie zmieniam koncepcje zwlaszcza ze postanowilam upchnac tam jeszcze pralke i suszarke.Cos pozalowalm pomieszczenia nad garazem na pralnie-moze byc z tego ladny pokoj rekreacyjny :wink: Myslicie ze mozna bez problemu wsunac pralke w przeszczen pomiedzy scianka kolankowa a ta z regipsow?(nie bedzie sie tam robila wilgos i nie zaszkodzi to welnie na poddaszu?)

franzkru
19-01-2010, 08:15
Franzkru mozesz wrzucic do nich namiar-tak na zas :wink: Ja planuje wzdluz stopni tralki ale w gornym holu z checia dalabym wlasnie szklo tyle ze to wlasnie jest drozsza impreza bo szklo musi byc grubsze i bezpieczne.Moglbys opisac lub pokazac na rzucie jak rozplanowales sprzety w gornej lazience?
Ja codziennie zmieniam koncepcje zwlaszcza ze postanowilam upchnac tam jeszcze pralke i suszarke.Cos pozalowalm pomieszczenia nad garazem na pralnie-moze byc z tego ladny pokoj rekreacyjny :wink: Myslicie ze mozna bez problemu wsunac pralke w przeszczen pomiedzy scianka kolankowa a ta z regipsow?(nie bedzie sie tam robila wilgos i nie zaszkodzi to welnie na poddaszu?)

Nie robiłem narazie jeszcze górnej łazienki. Może na wiosne coś będę z tym robił, narazie zostawiam tak jak jest.

Nie mam dobrego zdjęcia górnej łazienki. Jedynie coś takiego:
http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/S1VZb0ZS_QI/AAAAAAAAErg/C3ZoE_3DUEA/s640/IMG_0067.jpg

Plan:
http://lh4.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/S1VbtrbEvbI/AAAAAAAAEro/ojNWKNGglg8/s576/lazienka-gorna.gif.jpg

W miejscu gdzie stoję jest wejście. Po lewej stronie będzie prysznic, obok umywalka. To coś wystajace to komin i za nim będzie stała pralka. Mozliwe że będziemy dorabiać tam sciankę która to jakoś wizualnie rozdzieli (taką na 1m wysoką). Natomiast suszarnie zrobimy obok w garderobie. Jedyny minus jaki teraz widzę to brak okna ale to zawsze mozna dodać :)

kristopherl
19-01-2010, 11:22
Ukazuje się w tym wątku dużo próśb na temat wysłania zdjęć np.: kuchni, łazienki czy pokoju na prywatne e-maile. W konsekwencji coraz więcej osób podaje swoje e-maile aby im również wysłać owe zdjęcia. Natomiast ja mam taką wielką prośbę do osób, które już wybudowały dom czy nawet wykończyły go wewnątrz aby wstawiły takie zdjęcia tutaj na forum jeśli to dla nich oczywiście nie problem. Ja również zaczynam na wiosnę budowę i naprawdę bardzo pomogłyby mi takie zdjęcia w podjęciu decyzji co do niektórych zmian podczas budowy. Głównie chodzi o kuchnię, salon, schody, łazienka na górze. Pozdrawiam.

franzkru
19-01-2010, 11:53
Ukazuje się w tym wątku dużo próśb na temat wysłania zdjęć np.: kuchni, łazienki czy pokoju na prywatne e-maile. W konsekwencji coraz więcej osób podaje swoje e-maile aby im również wysłać owe zdjęcia. Natomiast ja mam taką wielką prośbę do osób, które już wybudowały dom czy nawet wykończyły go wewnątrz aby wstawiły takie zdjęcia tutaj na forum jeśli to dla nich oczywiście nie problem. Ja również zaczynam na wiosnę budowę i naprawdę bardzo pomogłyby mi takie zdjęcia w podjęciu decyzji co do niektórych zmian podczas budowy. Głównie chodzi o kuchnię, salon, schody, łazienka na górze. Pozdrawiam.

A gdzie takowe wpisy znalazłeś ?

mamamatinka
26-01-2010, 15:08
słuchajcie ja nie kopiuje na to forum zdjęć naszej natalki które są w dzienniku (nie ma tego dużo), więc zainteresowanych (kristopherl) odsyłam do dziennika

boja2401
26-01-2010, 22:53
Witam - ja pierwszy raz na forum
Jestem na etapie: działka jest, poszukiwany odpowiedni projekt. Dzięki Madzi 1976 zaintersowałam się Natalką, a dzięki temu forum, a w szczególności dzięki mamamatinka (czy mamamatince, mamiematinka? :o ) i jej dziennikowi, to już całkiem wpadłam i nic innego już mi się nie podoba :P
Wprawdzie moja wersja musiałaby być troszkę przerobiona, bo taras z boku, ale to chyba nie jest problem. Chciałabym tylko jakieś sensowny projekt zadaszenia nad tarasem, bez konieczności dodatkowego powiększania poddasza.
I mam jeszcze takie przemyślenia, że skoro taras z boku, to może z części kuchennej (którą chcę odzielić od salonu ścianą z podwójnymi drzwiami), też zrobić drzwi balkonowe :wink: (na co mój mąż zrobił taką minę :o ). Spodobał mi się ten pomysł w wersji Natalka II, bo wiem jak to jest latem (tylko z obserwacji u znajomych - szczęśliwych posiadaczy domku z ogródkiem), jak się biega co chwilę z ogrodu czy tarasu do kuchni, szczególnie przy dzieciach, czy gościach. I wydreptuje się ścieżkę przez salon po soczki, kawkę czy piwko z lodówki....
Ale dość już tych dywagacji... Chciałam się tylko przywitać, pytaniami będę was dręczyć jak już przejdziemy do działania :D
Cieszę się, że mogę się przyłączyć do natalkowego towarzystwa :D

mamamatinka
27-01-2010, 09:34
boja2401, witam! cieszę się, że nasz domek ci przypadł do gustu, może na zdjęciach tak tego nie widać, ale my właśnie mamy taras z boku - ze względu na kształt działki. Tzn. ten taras tylny pierwotny jak w projekcie mamy zmniejszony o połowę i z połowy przylegającej do sypialni, mamy zrobioną garderobę. Drzwi terasowe są mniejsze (150) i przesunięte do rogu salonu. A na ścianie bocznej salonu blisko rogu mamy drugie drzwi tarasowe duże 2,4 m zlikwidowaliśmy wykusz i właśnie wykusz przerobiliśmy na zadaszenie tarasu. Także nie wiem dokadnie o jaki efekt ci chodzi, ale w każdym razie u nas jest właśnie taras główny z boku domu. A wyjście na taras/ogród z kuchni to świetna rzecz, bardzo popularna w wielu krajach. Taż o tym myślałam ale jednak przede wszystkim zależało mi na spiżarni, która u nas mieści się właśnie na tej ścianie. pozdrawiam,

boja2401
27-01-2010, 11:02
boja2401, witam! cieszę się, że nasz domek ci przypadł do gustu, może na zdjęciach tak tego nie widać, ale my właśnie mamy taras z boku - ze względu na kształt działki. Tzn. ten taras tylny pierwotny jak w projekcie mamy zmniejszony o połowę i z połowy przylegającej do sypialni, mamy zrobioną garderobę. Drzwi terasowe są mniejsze (150) i przesunięte do rogu salonu. A na ścianie bocznej salonu blisko rogu mamy drugie drzwi tarasowe duże 2,4 m zlikwidowaliśmy wykusz i właśnie wykusz przerobiliśmy na zadaszenie tarasu. Także nie wiem dokadnie o jaki efekt ci chodzi, ale w każdym razie u nas jest właśnie taras główny z boku domu. A wyjście na taras/ogród z kuchni to świetna rzecz, bardzo popularna w wielu krajach. Taż o tym myślałam ale jednak przede wszystkim zależało mi na spiżarni, która u nas mieści się właśnie na tej ścianie. pozdrawiam,

Witaj mamamatinka, podziwiam twoją natalkę na zdjęciach w dzienniku, twoje wnętrza mają dużo uroku.
Ja też myślę o spiżarni w kuchni, ale po przeciwnej stronie, a w salonie również zrezygnjemy z wykusza oraz wydłużymy salon rezygnyjąc z podcienia. W tym miejscu myślałam o oknie a tylko na bocznej ścianie okna tarasowe. W ogóle chciałabym przerobić troszkę Natalkę, tak aby góra była z Natalii II, albo raczej Natalię II tak, aby dół był z Natalii I, czyli cała rewolucja :-?
A propos - bajeczne są pokoje twoich chłopaczków
Pozdrawiam

boja2401
28-01-2010, 20:09
Apel do właścicieli Natalii, którzy już mieszkają w swoich domkach, a szczególnie do tych, którzy mieszkali już latem.
Podzielcie się doświadczeniem, a nurtują mnie takie pytania:
1. Jak sprawdza się poddasze latem, nie jest czasem gorąco i duszno w sypialniach przez okna połaciowe i w ogóle przez nagrzany dach?
2. Czy garaż oprócz dwóch średnich samochodów, pomieści coś jeszcze np. kosiarka, rowery itp? Czy trzeba budować dodatkowy "domek narzędziowy"?
3. Czy wielkość wiatrołapu nie jest za mała? Czy 4-osobowa rodzina wejdzie jednocześnie do środka?
4. Ewentualnie podzielcie się spostrzeżeniami co możnaby poprawić w projekcie?
Dzięki z góry

franzkru
29-01-2010, 08:08
Apel do właścicieli Natalii, którzy już mieszkają w swoich domkach, a szczególnie do tych, którzy mieszkali już latem.
Podzielcie się doświadczeniem, a nurtują mnie takie pytania:
1. Jak sprawdza się poddasze latem, nie jest czasem gorąco i duszno w sypialniach przez okna połaciowe i w ogóle przez nagrzany dach?
2. Czy garaż oprócz dwóch średnich samochodów, pomieści coś jeszcze np. kosiarka, rowery itp? Czy trzeba budować dodatkowy "domek narzędziowy"?
3. Czy wielkość wiatrołapu nie jest za mała? Czy 4-osobowa rodzina wejdzie jednocześnie do środka?
4. Ewentualnie podzielcie się spostrzeżeniami co możnaby poprawić w projekcie?
Dzięki z góry

Ja mam co prawda troche przerobioną Natalkę ale:
1. Zalezy jak oceplisz - starannośc ekipy i grubośc ocieplenia
2. Ja mam 5,9m szeroki i długi na 621. Czyli ciut wiekszy i wg mnie może być ciężko zmieścić tam coś więcej. Ja mam garaż powiększony o pomieszczenie z prawej strony (dom szerszy o 2m) i w nim bedę trzymał rowery, kosiarkę itd. Wygodny garaż to taki który ma 6,5m szerokości
3. Zależy ile miejsca potrzebujesz :)
4. Ja przerobiłem projekt znacząco więc cięzko mi coś powiedzieć w tym punkcie - popatrz na mój projekt http://picasaweb.google.pl/robert.kesek/PlanyBudynku

mamamatinka
29-01-2010, 09:41
to ja się też dopisuje:
1. zgadzam się zależy od ocieplenia, kurcze nie pamiętam jak my mamy chyba 15+10 jeśli się nie mylę, jedno lato już przemieszkaliśmy, ale właściwie wtedy na górze nikt jeszcze nie spał, teraz mamy uż tam pokoje dzieci i gościnny, ale tamtego lata owszem była niewielka różnica między górą a dołem co do duszności, ale spowodowana myślę, głównie tym że na dole się żyło, drzwi na taras otwarte, a tam na górę to niewiele kto wchodził, bo jeszcze dość surowo było, także tego lata sprawdzimy, ale jestem przekonana że róznica nie będzie duża.
2. u nas stoi jedno auto spore i jedno małe, plus różne graty (2 regały, stół roboczy, po bokach różne pudła, sztachety na ogrodzenie, zbiornika do segregacji śmieci, także sporo tego, więc gdyby posprzątac trochę to po bokach kosiarka, czy rowery zmieszczą się. Mimo to my jednak na działce zostawiliśmy sobie budowalny blaszak i chcmey go ocieplić i optynkować, żeby służył właśnie jako taka dodatkowo przestrzeń gospodarcza.
3. wiatrołap jest wystarczający w mojej ocenie, ze względu na aż 3 drzwi u nas nie mamy szafy tylko półkę na buty skrzynię na buty wieszaki, spokojnie ubieramy się tam z dwójką non stop przemieszczających się dzieci, plus nie raz jakieś bagaże stoją albo foteliki samochodowe. szafa będzie w wnęce w hallu.
4. co do poprawek to już sprawa indywidualna, my sporo zmian mamy pod nasze potrzeby, ale z wszelkich rozwiązań pierwotnych z projektu jesteśmy też zadowoleni, nic nie wydaje nam się nieergonomieczne czy niewygodne.
pozdrawiam

franzkru
29-01-2010, 09:53
to ja się też dopisuje:
1. zgadzam się zależy od ocieplenia, kurcze nie pamiętam jak my mamy chyba 15+10 jeśli się nie mylę, jedno lato już przemieszkaliśmy, ale właściwie wtedy na górze nikt jeszcze nie spał, teraz mamy uż tam pokoje dzieci i gościnny, ale tamtego lata owszem była niewielka różnica między górą a dołem co do duszności, ale spowodowana myślę, głównie tym że na dole się żyło, drzwi na taras otwarte, a tam na górę to niewiele kto wchodził, bo jeszcze dość surowo było, także tego lata sprawdzimy, ale jestem przekonana że róznica nie będzie duża.
2. u nas stoi jedno auto spore i jedno małe, plus różne graty (2 regały, stół roboczy, po bokach różne pudła, sztachety na ogrodzenie, zbiornika do segregacji śmieci, także sporo tego, więc gdyby posprzątac trochę to po bokach kosiarka, czy rowery zmieszczą się. Mimo to my jednak na działce zostawiliśmy sobie budowalny blaszak i chcmey go ocieplić i optynkować, żeby służył właśnie jako taka dodatkowo przestrzeń gospodarcza.
3. wiatrołap jest wystarczający w mojej ocenie, ze względu na aż 3 drzwi u nas nie mamy szafy tylko półkę na buty skrzynię na buty wieszaki, spokojnie ubieramy się tam z dwójką non stop przemieszczających się dzieci, plus nie raz jakieś bagaże stoją albo foteliki samochodowe. szafa będzie w wnęce w hallu.
4. co do poprawek to już sprawa indywidualna, my sporo zmian mamy pod nasze potrzeby, ale z wszelkich rozwiązań pierwotnych z projektu jesteśmy też zadowoleni, nic nie wydaje nam się nieergonomieczne czy niewygodne.
pozdrawiam

ad 2. Dlatego własnie powiekszalismy troche dom w bok żeby mieć w garażu cos takiego:
http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/SkMeibNO3DI/AAAAAAAADfc/dUF-NRz7EgM/s640/P6240049.JPG

Prawie jak mały blaszak = 7m2 :)

boja2401
29-01-2010, 10:49
Dzięki za uwagi
franzkru obejrzalam album od deski do deski, faktycznie rozciągnąłeś swoją natalkę o szerszy garaż i nadbudówkę nad tarasem (na poddaszu to chyba boisko futbolowe ci wyszło :D ), z przyjemnością ogląda się już urządznie wnętrz....bardzo zazdraszczam tobie i mamamatinka

Proszę podzielcie się też opiniami o kosztach ogrzewania Natalki, jak to wychodzi szczególnie teraz w te mrozy

mamamatinka
29-01-2010, 11:44
no franzkru, ty pod względem powierzchni to zaszalałeś na całego. ciekawa jestem ile w sumie więcej ci wyszło metrów niż w pierwotnym projekcie??

boja, co do kosztów ogrzewania to niewiele powiem, bo to działka męża, ale u nas fajnie cieplutko, mąż walczy i uczy się wciąż naszego kotła vitodens, żeby ustawić opcję najbardziej optymalną kosztowo, a komfortową. zapytam go o koszty to dam znać, choć chyba pierwszy sezon grzania nie daje obiektywnego obrazu.

franzkru
29-01-2010, 13:02
no franzkru, ty pod względem powierzchni to zaszalałeś na całego. ciekawa jestem ile w sumie więcej ci wyszło metrów niż w pierwotnym projekcie??

boja, co do kosztów ogrzewania to niewiele powiem, bo to działka męża, ale u nas fajnie cieplutko, mąż walczy i uczy się wciąż naszego kotła vitodens, żeby ustawić opcję najbardziej optymalną kosztowo, a komfortową. zapytam go o koszty to dam znać, choć chyba pierwszy sezon grzania nie daje obiektywnego obrazu.

Ano zaszalałem ale..
Patrząc na oryginał i wymiary podstawy budynku 14,48m x 15,3m = 221m2
U mnie 16,2 x 12,2 = 198m2 wiec budynek niby mniejszy.
Powierzchni uzytkowej mam 275m2 (w tym taras 25m2 i podcien 10m2).
W oryginale nie wiem jakia jest wielkośc powierzchni użytkowej ale powinna być podobna skoro podstawa budynku jest porównywalna.

Co do ogrzewania to ja mam piec na ekogroszek i wychodzi mi około 1t miesięcznie przy tych mrozach (tona 580zł). Przy czym to pierwszy sezon i on nie jest adekwatny do całości nastepnych.
Do tego dachu mam narazie 18cm wełny i pewnie z 30-40% ciepła tamtędy mi uciekło. Planuje jeszcze dać 10cm dodatkowo. Nawet lezy na poddaszu i czeka na połozenie ale czasu brak więc... czeka.

fioletta
04-02-2010, 13:04
Witam wszystkich bardzo serdecznie,jestem tu nowa ale bardzo uważnie czytam to forum:)Kapitalna sprawa,nie mam słów podziwu dla was jak sobie nawzajem pomagacie i wspieracie:)Cudownie!Wasze domki są śliczne.Ale do rzeczy,proszę was wszystkich o pomoc( jezeli jest to możliwe )może macie w swoich zasobach wersje elektroniczną edytowalną(DWG),mamy już kupioną działeczkę ,długo szukaliśmy odpowiedniego projektu,do tej pory nic nie przebiło Nataki.Ale chcemy byc pewni na sto procent,nanieść jakieś zmiany,zastanowić się spokojnie(mamy już trochę wiosen na karku:)więc na pewno będzie to ostatnie nasze przedsięwzięcie.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na jakiś odzew.
Na wszelki wypadek podam meila [email protected]

mamamatinka
04-02-2010, 13:11
my edytowalnej nie mamy, tylko projekt papierowy plus pdf A3 co ze strony ściągnąć było można, ale gratulję działki!!!! i życzę powodzenia w dalszych krokach.

fioletta
04-02-2010, 19:39
Dziękuje za tak szybką odpowiedź mamamatinka :)Taki na papierze też mamy ,napisaliśmy do biura projektowego,może się odezwą ,ale może jeszcze ktoś z furomowiczów?Było by może szybciej?Pozdrawiam.

aki-aki
05-02-2010, 08:26
Niestety my też tylko pdf.

franzkru
05-02-2010, 08:31
Ja mam chyba w DWG ale wersje mocno przerobioną.

fioletta
05-02-2010, 08:49
Dziękuję Wam wszystkim,że się odezwaliście :D .franzkru,mógłbyś podesłać tą swoją wersję przerobioną?Byłabym bardzo wdzięczna,może dałoby się coś pokombinować w autokadzie,chcielibyśmy podjąć ostateczną decyzję i zacząć już konkretnie planować .Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :D

franzkru
05-02-2010, 09:52
Dziękuję Wam wszystkim,że się odezwaliście :D .franzkru,mógłbyś podesłać tą swoją wersję przerobioną?Byłabym bardzo wdzięczna,może dałoby się coś pokombinować w autokadzie,chcielibyśmy podjąć ostateczną decyzję i zacząć już konkretnie planować .Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :D

Ok. Poszło mailem :)

fioletta
05-02-2010, 15:05
Doszło :D ,Dziękuję!!!!!!!!!Bardzo!!!!!!!!.Mam nadzieję że wkrótce się pojawimy na tym forum na stałe.Pozdrawiam serdecznie.

wobil
09-02-2010, 11:56
witam,
mam pytanie co myślicie o takim rozwiązaniu kuchnii w Natalce, proszę o szczere opinie i rady
zniosę wszystko ;)
najpierw bardzo chciałem mieć kuchnię otwartą teraz poważnie się zastanawiam nad tym rozwiązaniem

http://img641.imageshack.us/img641/7655/91880679.jpg (http://img641.imageshack.us/i/91880679.jpg/)

http://img641.imageshack.us/img641/1808/72676324.jpg (http://img641.imageshack.us/i/72676324.jpg/)

http://img36.imageshack.us/img36/4028/56488479.jpg (http://img36.imageshack.us/i/56488479.jpg/)

http://img28.imageshack.us/img28/6493/78351451.jpg (http://img28.imageshack.us/i/78351451.jpg/)

mamamatinka
09-02-2010, 15:06
fajny pomysł uważam, rozumiem, że tak pod oknem za wyspą miałaby byc jadalnia?? (my tam mamy spiżarkę). moim zdaniem kuchnia bez spiżarki w natalce jest wystarczająco duża, żeby zrobić tak jak na waszej wizualce. my mamy wprawdzie otwartą bo tak lubimy ale ta twoja też nie aż taka całkiem zamknięta wydaje się byc funkcjonalna

kakusek
09-02-2010, 22:50
Bardzo zgrabnie to wyszlo-mi sie podoba.Zastanawiam sie tylko czy faktycznie ta czesc pozostawiona na jadalnie jest wystarczajaco duza?(szeroka)Rozumiem ze zlikwidowales wykusz skoro wydzielasz miejsce na stol w kuchni-tak?
Jesli chodzi o sam uklad mebli to przemyslalabym sprawe czy nie zamienic miejscami slupkow z mikrofalowka i piekarnikiem a lodowka.W tym momencie lodowka jest na wprost blatu i jesli bedziesz ja otwierac(a robi sie to czesciej niz zagladanie do piekarnika) to moze byc ciasnawo.Kazdy ma inne gusta wiec ja szafki wiszace zrobilabym bardziej podluzne (krotsze a szersze) i nie robilabym tych otwartych poleczek (tylko kurz bedzie sie tam zbieral zwlaszcza blisko plyty).
Gdzie masz zamiar umiejscowic zmywarke?(jesli bierzesz ja pod uwage) Ja dalabym ja zaraz na lewo od zlewu czyli tam gdzie teraz jest szafka z gorna szuflada.

franzkru
10-02-2010, 09:51
My też zastanawialismy się nad podobną zabudową. Jedyna różnica bez tego stojącego słupa/ścianki z piekarnkiem i lodówką.
Po analizie rozmiarów kucni stwierdzilismy że było by tam za mało miejsca na postawienie stołu. Do tego krzesełka pewnie by często "obijały" scianę.

wobil
10-02-2010, 10:42
witam,
prostuję jedną sprawę kuchnia jest węższa o jakieś 40-50cm ponieważ poszerzyliśmy wiatrołap tak by spokojnie weszła tam szafa typu komandor i było jeszcze trochę miejsca, dlatego tam stół raczej nie wlezie :)
mają tam stać dwa krzesła tak by można spobie usiąść i pogadać przy kawie podczas gotowania, za brak krzeseł przepraszam, tam jeszcze chcę trochę zmienić właśnie kształt tego "pseudo stolika" który będzie troszkę bardziej podniesiony od blatu kuchennego ale nie tak wysoko jak barek,
narazie to wersja robocza dlatego dziękuję za wszystkie uwagi

boja2401
11-02-2010, 13:49
Wobil, no fajny ten projekcik (a jak się robi takie wizualizacje???). Masz zupełnie innowacyjny pomysł na kuchnię w natalii.
Ja bym chciała jednak kuchnię oddzieloną od salonu, może podwójnymi drzwiami, może przesuwnymi..., pewnie dlatego, że obecnie mam otwartą na pokój dzienny i oprócz zalet takiej kuchni bardzo dobrze znam wady. Spiżarka dla mnie też być musi jak u Mamamatinka (teraz mam i nie wyobrażam sobie nie mieć) i dobrze byłoby zmieścić stolik na szybkie śniadanko rankiem przed szkołą czy pracą ...i ciekawa jestem, czy się to wszystko zmieści, co bym jeszcze chciała...

pocahontasss
11-02-2010, 13:49
witam serdecznie, piekne macie domki- kiedy trafilismy na ten watek oboje z mezem wiedzielismy od razu ze to jest dom , w którym chcielibyśmy zamieszkać:) Mam nadzieje , ze uda nam sie dołączyć do Waszego grona:)

Mam pytanko do franzkru- czy mógłbyś uzupelniec przedstawiony przez Ciebie kosztorys?
widze ze sporo juz zrobiliscie od momentu ostatniego wpisu kosztów..jestem ciekawa jak kształtują się wydatki na późniejszym etapie prac- z gory dziękuję
pozdrawiam

franzkru
11-02-2010, 14:35
witam serdecznie, piekne macie domki- kiedy trafilismy na ten watek oboje z mezem wiedzielismy od razu ze to jest dom , w którym chcielibyśmy zamieszkać:) Mam nadzieje , ze uda nam sie dołączyć do Waszego grona:)

Mam pytanko do franzkru- czy mógłbyś uzupelniec przedstawiony przez Ciebie kosztorys?
widze ze sporo juz zrobiliscie od momentu ostatniego wpisu kosztów..jestem ciekawa jak kształtują się wydatki na późniejszym etapie prac- z gory dziękuję
pozdrawiam

I tu może być klops bo nie robiłem jakiś porządnych kosztorysów.
Pytaj to ci powiem jak się mniej więcej ceny kształtowały :)

franzkru
11-02-2010, 14:43
Wobil, no fajny ten projekcik (a jak się robi takie wizualizacje???). Masz zupełnie innowacyjny pomysł na kuchnię w natalii.
Ja bym chciała jednak kuchnię oddzieloną od salonu, może podwójnymi drzwiami, może przesuwnymi..., pewnie dlatego, że obecnie mam otwartą na pokój dzienny i oprócz zalet takiej kuchni bardzo dobrze znam wady. Spiżarka dla mnie też być musi jak u Mamamatinka (teraz mam i nie wyobrażam sobie nie mieć) i dobrze byłoby zmieścić stolik na szybkie śniadanko rankiem przed szkołą czy pracą ...i ciekawa jestem, czy się to wszystko zmieści, co bym jeszcze chciała...

Możesz przytoczyc jakieś główne wady ?

pocahontasss
11-02-2010, 15:06
franzkru dziekuje za ekspresowy odzew...pisałeś ze kuchnia 20tys ze łazienka dolna 11 tys....ciekawa jestem ile nalezy przeznaczyc jeszcze funduszy na sciany, podlogi na dole aby na dole muc zamieszkac i dalej konczyc górę... Wiem ze wszystko uzaleznione od tego z jakich materiałow się korzysta - ciekawa jestem jaka jest realna kwtoa wykonczenia dołu...
Jeszcze jedno pytanko ile was kosztowały schody?

franzkru
11-02-2010, 15:15
franzkru dziekuje za ekspresowy odzew...pisałeś ze kuchnia 20tys ze łazienka dolna 11 tys....ciekawa jestem ile nalezy przeznaczyc jeszcze funduszy na sciany, podlogi na dole aby na dole muc zamieszkac i dalej konczyc górę... Wiem ze wszystko uzaleznione od tego z jakich materiałow się korzysta - ciekawa jestem jaka jest realna kwtoa wykonczenia dołu...
Jeszcze jedno pytanko ile was kosztowały schody?

Za schody zapłacilismy 6tys zł FV.
Panele podłogowe 30-50zł/m2 (sa też za 200zł/m2).
Meble i ściany to już kwestia tego co chcecie. Wydaje mi się że wyszło coś koło 15-17tys jak narazie.

pocahontasss
11-02-2010, 16:35
dziekuję :) :D
Przymerzamy sie do tego projektu i robie kosztorys zeby byc pewna ze nas na taki domek stac- Twoje wypowiedzi sa bardzo pomocne:)
My tez bedziemy szukac tanszych rozwiazan- w obecnym mieszkaniu mamy panele i jestem baardzo zadowolona - nie kosztowaly wiele , moje dzieci roznosci robia na podlodze i nic sie nie dzieje - nie widze sensu przeplacac :)
Na razie ok 17 tys.wydaliscie..(oprocz kosztow kuchni i lazienki )
.czy jest to kwota która wystarcza aby na dole moznabylo zamieszkac ? i powoli konczyc gore??

chcialam jeszcze spytac o koszty elewacji? wiem ze tynki zewnetrzne kosztowały was 15 tys a reszta? nie pisales chyba o kosztach elewacji...ciekawa jestem ile tu jeszcze potrzeba- przepraszam ze tak mecze ;) ale chcialabym byc pewna ze damy rade :)

franzkru
11-02-2010, 19:42
dziekuję :) :D
Przymerzamy sie do tego projektu i robie kosztorys zeby byc pewna ze nas na taki domek stac- Twoje wypowiedzi sa bardzo pomocne:)
My tez bedziemy szukac tanszych rozwiazan- w obecnym mieszkaniu mamy panele i jestem baardzo zadowolona - nie kosztowaly wiele , moje dzieci roznosci robia na podlodze i nic sie nie dzieje - nie widze sensu przeplacac :)
Na razie ok 17 tys.wydaliscie..(oprocz kosztow kuchni i lazienki )
.czy jest to kwota która wystarcza aby na dole moznabylo zamieszkac ? i powoli konczyc gore??

chcialam jeszcze spytac o koszty elewacji? wiem ze tynki zewnetrzne kosztowały was 15 tys a reszta? nie pisales chyba o kosztach elewacji...ciekawa jestem ile tu jeszcze potrzeba- przepraszam ze tak mecze ;) ale chcialabym byc pewna ze damy rade :)

Jak już wspomniałem wcześniej jeżeli chcesz cos wiedzieć to pytaj.

To co widać na zdjęciach w środku kosztowało mniej więcej tyle (no może ciut wiecej ;) ). Jak juz pisalem nie licze kazdej zlotowki teraz wiec ciezko mi to dokladnie stwierdzic. Patrrze tylko po tych grubszych wydatkach tj naroznik, lozko, meble do sypialni/garderoby, meble do sypialni dla dziecka.

Elewacja tj styropian 15cm, siatka, klej, tynk itd. wyszło 19650 (cos koło 270m2). Przy czym w tym jest koszt sufitu na tarasie i przed wejsciem ~35m2.

boja2401
12-02-2010, 10:02
Wobil, no fajny ten projekcik (a jak się robi takie wizualizacje???). Masz zupełnie innowacyjny pomysł na kuchnię w natalii.
Ja bym chciała jednak kuchnię oddzieloną od salonu, może podwójnymi drzwiami, może przesuwnymi..., pewnie dlatego, że obecnie mam otwartą na pokój dzienny i oprócz zalet takiej kuchni bardzo dobrze znam wady. Spiżarka dla mnie też być musi jak u Mamamatinka (teraz mam i nie wyobrażam sobie nie mieć) i dobrze byłoby zmieścić stolik na szybkie śniadanko rankiem przed szkołą czy pracą ...i ciekawa jestem, czy się to wszystko zmieści, co bym jeszcze chciała...

Możesz przytoczyc jakieś główne wady ?

Wady otwartej kuchni:
- oczywiście zapachy, nie zawsze bardzo przyjemne (ryba, kapusta i inne)
- robię ciasto, naleśniki itp. - mikser rzępoli - w pokoju dziennym nie da się oglądać telewizji
- imprezka rodzinna (a u nas najmniejsze grono to około 20 osób) - mnóstwo garów naczyń znoszonych do kuchni na wymianę, blachy ciasta itp itd na blatach kuchennych robi bałagan i nieciekawe wrażenie dla gości (mimo, że mam teraz dość wysoki murek zasłaniający kuchnię, to jak ktoś wstanie od stołu i idzie np. do toalety to "podziwia" kuchnię nie od najlepszej strony)
- ta sama imprezka rodzinna - karkóweczka w piekarniku się piecze - od piekarnika i od ilości osób robi się gorąco (o cieplejszej porze roku można sobie pootwierać okna, ale zimą ciągnie gościom po plecach, więc wietrzenie na oścież nie wchodzi w grę)
- kuchnia idealnie wygląda jak jest wszystko pochowane jak na zdjęciach w kolorowych dizajnerskich pisemkach, a w życiu ja tak nie umiem i nie zawsze jestem dumna z kuchni jak wpadnie ktoś z wizytą

Zalety:
- na pewno stały kontakt z resztą domowników i gości, człowiek nie czuje się kuchtą zamkniętą w czterech ścianach,
- można coś pichcić i jednocześnie na bieżąco uczestniczyć w oglądaniu filmu czy rozmowie
- powiększa przestrzeń - ważne gdy salon niewielki

Wobec powyższego kompromisem dla mnie między otwartą a zamkniętą kuchnią jest kuchnia zamnknięta z szerokimi podwójnymi drzwiami (np. przesuwnymi) otwierającymi się na salon

Czy inni się ze mną zgadzają?

pocahontasss
12-02-2010, 14:32
franzkru - :P
dziekuję ...koszt elewacji spory , takiego się spodziewałam. Wczesniej tynki zewn 15tys..czyli sumka spora...
Piszesz o narozniku łóżku meblach do sypialni dla dziecka...czy te koszty wliczałeś podajać mi powyzsze kwoty ? Czy poprzednie kwoty to koszty podłóg scian?
masz moze jakies zdjecia góry prócz łazienki? Jak wygląda jesli chodzi o przestrzen , bo rozumiem ze jeszcze nie wykonczone macie ...podnosiliscie scianke kolankowa /. ? czytalam oczywiscie wpisy ale w różnych dziennikach i juz mi sie zaczyna to mieszac co kto ...hihi
z ciekawości zapytam jeszcze jak macie ustawiony dom wzgledem stron świata? :roll:

w kwestii kuchni otwartej...jeśli o mnie chodzi to jestem za otwartą kuchnią - obecnie mamy półotwartą wcześniej mielismy otwarta z podwyzszanym blatem barowym i obecnie jak sie wybudujemy bedziemy napewno robic otwarta kuchnie
-zapachy to nie problem dla mnie ( lubie jak pachnie jedzonkiem w domu , a jesli za bardzo to od tego jest pochłaniacz , mozna uchylic okno) , w kwestii porządku...ja na bierząco sprzątam , ze zmywaniem to radzi sobie zmywarka ...ale kazdy robi kuchnie jaka jemu sie podoba , sa fani otwartych i fani zamknietych i najwazniejsze zeby wlascicielom kuchanis sie podobała :)

pocahontasss
13-02-2010, 12:11
ogladalam zdjecia w galerii, góra ogromna...z tego co widze scianke kolankowa macie niska...a przestrzeni masa. Jak wygladają u was pomieszczenia przy górnej łazienkce- da sie tam zrobic garderobe i pralnie mala ( pralka plus suszarka stojaca) ?
Pogubiłam sie jeszcze troche z tymi kosztami elewacji..podpowiedz mi prosze...pisałes kiedys ze 15tys za tynki zewn , z teraz ze ponad 19tys za elewacje zewn z tynkami...czyli te 15 tys to za co? 15 plus te 19 czy pomieszałam...

mamatinko wasz domek tez cudowny urzadzony w pieknym kilmacie gratuluję:) i podzwiam wasze zdjecia;) Wy podnosiliscie scianke kolankowa? jak zagospodarowaliscie pomieszczenia przy gornej łązience? da sie tam zrobic garderobe i mini pralnie ? Moze Ty podpowiesz jakie koszty liczyc nalezy na wykonczenie? wiem wiem..wszystko zalezy od materialow kosztow robocizny ale orientacyjnie robie kosztorys dziekuje za odpowiedz

sanowi_
14-02-2010, 12:58
jeżeli ktoś posiada to proszę o przesłanie wzoru zawartej umowy z firmą budowlaną - mam propozycję umowy od wykonawcy ale chciałabym mieć porównanie z inną. [email protected]

z góry dziękuję
iwona

ps. jeżeli macie zestawienie materiałowo - kosztowe zrobione w ostatnim czasie to też poproszę.

kristopherl
16-02-2010, 16:57
Sprzedam kompletny projekt domu NATALIA odbicie lustrzane (kupiony 3 lata temu). Komplet zawiera 4 egzemplarze, z których 3 są nawet nie dotykane natomiast jeden był kilka razy przeglądany ale wygląda jak nowy. Sprzedam oczywiście po dożo niższych kosztach. Dlaczego chcę go sprzedać? - niestety okazało się że nie będzie nas stać na ten dom i właśnie kupiliśmy nowy o powierzchni dożo mniejszej (130m2).

atom2
20-02-2010, 18:05
witam.jestem zainteresowany kupnem projektu Natalia .
proszę o kontakt na emaila [email protected]
:-?

atom2
21-02-2010, 12:10
Przejrzałem ok.10tyś. projektów i teraz już wiem że nie chcę budować innego domu niż Natalia.Szukałem domu z 2garażami i 2 pokojami na dole.interesowałem się Melodią ale tam usytuowanie kominka i schodów mi nie pasowały.ale teraz już wiem że będzie to NATALIA.Ruszam na wiosnę,mieszkam w Głogowie (dolnośląskie) i chciałbym się spytać czy ktoś w tej okolicy buduje Natalię i czy była by możliwość oglądnąć ją na żywo? Z pozdrowieniami-przyszły budowniczy. :D

kakusek
21-02-2010, 17:20
Witaj :)
Zajrzyj do mamamatinka bo ona zdaje sie postawil swoja Natalke na Slasku :)
ps Swoja droga podziwiam za samozaparcie w przegladaniu projektow.ja tez przejrzalam baaaaaardzo wiele ale chyba 10 tys tam nie bylo :roll: Rowniez interesowalam sie Melodia ale uklad wnetrza bardziej odpowiadal mi w Natalce.
Franzkru czy Ty juz mieszkasz i sie nie chwalisz?
Mozesz napisac czy jestes zadowolony z pracy elektryka?(bo ze cene miales dobra to wiem :wink: ) Czy potrafil doradzic czy szedl na latwizne i zrobil tylko to co chciales?Kupowales sam materail do instalacji czy bylo to w jego gestii oraz jakimi wogole przewodami (firma) ciagles to u siebie?
U nas budowa ciagle ma zastoj bo nie mozemy zamontowac okien prze te mrozy :(

pocahontasss
02-03-2010, 21:43
co tu taka cisza...franzkru gdzie sie podziewasz?:) Jak tam postepy w budowie domku? jak inni natalkowicze? pozdrawiam

brygida133
04-03-2010, 10:12
witam wszystkich w ten piekny słoneczny dzionek:-)))mam pytanko.jakis czas temu zakupiłam projekt natalia.chciałabym kilka zmianek teraz wprowadzic.czy muszę miec na to jakąs pisemną zgodę?

m.z.
08-03-2010, 15:30
Witam, mam pytanie do osób, które budowały Natalie z cegły 25tki ile szt. wyszło ???