PDA

Zobacz pełną wersję : projekt NATALIA pracownia MG PROJEKT



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9

franzkru
15-03-2010, 08:36
Hej :)
Nie było mnie w polsce przez miesiąc więc postepów na budowie brak. Miałem plan przeprowadzić się 1 marca i jak widać niewypaliło. Kolejny termin to świeta wielkanocne i mam nadzieje że tym razem nic sie nie zmieni. Zostało nam niewiele do zrobienia. To znaczy w przyszłym tygodniu zaczynamy sprzatanie! :)

franzkru
15-03-2010, 10:45
Witaj :)
Zajrzyj do mamamatinka bo ona zdaje sie postawil swoja Natalke na Slasku :)
ps Swoja droga podziwiam za samozaparcie w przegladaniu projektow.ja tez przejrzalam baaaaaardzo wiele ale chyba 10 tys tam nie bylo :roll: Rowniez interesowalam sie Melodia ale uklad wnetrza bardziej odpowiadal mi w Natalce.
Franzkru czy Ty juz mieszkasz i sie nie chwalisz?
Mozesz napisac czy jestes zadowolony z pracy elektryka?(bo ze cene miales dobra to wiem :wink: ) Czy potrafil doradzic czy szedl na latwizne i zrobil tylko to co chciales?Kupowales sam materail do instalacji czy bylo to w jego gestii oraz jakimi wogole przewodami (firma) ciagles to u siebie?
U nas budowa ciagle ma zastoj bo nie mozemy zamontowac okien prze te mrozy :(

Tak jestem zadowolony z jego pracy. Jest jeden mały problem ale rozwiążę go sobie sam bez wzywania go do siebie (2 kabelki pomylone w skrzynce).
Calośc materiałów kupował pan Grzegorz.

Nie wiem o co pytasz z tą łatwizną ? :)

kakusek
23-03-2010, 23:06
Nie dostawalam powiadomien stad to opoznienie w odpowiedzi :oops: Przede wszystkim gratulacje i trzymam kciuki za bezproblemowa przeprowadzke :)
Co do elektryka to chodzilo mi o to czy gosc jest na tyle dobry w tym co robi ze umie podpowiedziedziec jakies sensowne rozwiazania ktore np beda ulatwialy zycie w domu w pozniejszym czasie (np dodatkowy wylacznik do swiatla gornego przy lozku itp) czy ciagnie tylko kabelki wg wskazowke inwestora.Nie mam juz sily czytac nt elektryki(dalej jest to dla mnie temat rzeka) dlatego szukam kogos kto bedzie mial i fach i "wyobraznie" Nie potrzebuje tworzyc domu inteligentnego ale chce miec sredniej klasy instalacje w ktorej bedzie przewidziane jakies dodatkowe mozliwosci za x lat.Czy ten Twoj elektryk robil wszystko wg Twoich wytycznych czy np sam przewidzial ze robiac instalacje TV/SAT pusci taki (odpwoiedni)kabel aby mozna bylo w kilku pokojach ogladac tv na roznych programach z jednego dekodera (multoroom) O to wlasnie mi chodzi.
Czy przy umawianiu sie z cena podal Ci jakas srednia cene za pkt (pisze srednia bo wiem ze inaczej licza "zwykle" pkt inaczej pkt schodowe,sile itd) i jesli tak to czymozesz napisac ile ona wynosila?
Ta instalacja elektryczna chyba bedzie mi sie odbijac czkawka przez najblizsze lata :roll:

franzkru
24-03-2010, 07:06
Nie dostawalam powiadomien stad to opoznienie w odpowiedzi :oops: Przede wszystkim gratulacje i trzymam kciuki za bezproblemowa przeprowadzke :)
Co do elektryka to chodzilo mi o to czy gosc jest na tyle dobry w tym co robi ze umie podpowiedziedziec jakies sensowne rozwiazania ktore np beda ulatwialy zycie w domu w pozniejszym czasie (np dodatkowy wylacznik do swiatla gornego przy lozku itp) czy ciagnie tylko kabelki wg wskazowke inwestora.Nie mam juz sily czytac nt elektryki(dalej jest to dla mnie temat rzeka) dlatego szukam kogos kto bedzie mial i fach i "wyobraznie" Nie potrzebuje tworzyc domu inteligentnego ale chce miec sredniej klasy instalacje w ktorej bedzie przewidziane jakies dodatkowe mozliwosci za x lat.Czy ten Twoj elektryk robil wszystko wg Twoich wytycznych czy np sam przewidzial ze robiac instalacje TV/SAT pusci taki (odpwoiedni)kabel aby mozna bylo w kilku pokojach ogladac tv na roznych programach z jednego dekodera (multoroom) O to wlasnie mi chodzi.
Czy przy umawianiu sie z cena podal Ci jakas srednia cene za pkt (pisze srednia bo wiem ze inaczej licza "zwykle" pkt inaczej pkt schodowe,sile itd) i jesli tak to czymozesz napisac ile ona wynosila?
Ta instalacja elektryczna chyba bedzie mi sie odbijac czkawka przez najblizsze lata :roll:

Hej,
Ja miałem zaplanowaną instalacje przed przyjściem elektryka więc za wiele nie mógł zabłysnąć.
Jeśli chodzi o TV/SAt to zaproponował mi dobre rozwiązanie - http://www.dipol.com.pl/schemat_instalacji_tv_naziemnej_i_satelitarnej_na_ multiswitchu_w_domu_jednorodzinnym_schemat04.htm (przy czym mam tak rozciagniete kable do LAN że mogę spiąc dekodery ze sobą)
Do tego nie musiałem mu mówic ile gniazdek gdzie montowac tj w miejscu gdzie ma stać tv i cały sprzęt od razu zrobił mi 5 gniazdek (+ 1 TV, 1 LAN, 2 głosniki)

Tutaj masz wycinek maila którego dostałem od Pana Grzegorza:
"Pkt .Św.-27 zł. Brutto -wykonanie YDYt
Pkt .Św.-33 zł. Brutto-wykonanie w peszlu
Pkt.siłowy-7 zł za mb. Brutto(również wlz)
Montaż biały(gn;lampy;wył;itp.)3,66 Brytto za szt.
Rozdzielnica zabezpieczenia obwodowego-150 zł BRUTTO(montaż +podł.)
ZKL+1(skrzynka licznikowa)-250 zł brutto
Wykonanie instalacji alarmowej-250zł Brutto(bez podłączenia)
Instalacja domofonowa i telefoniczna Gratis
Instalacja komputerowa(LAN)20zł/pkt
Instal.TV-Sat( w zależności od jej wykonania)do 60 zł brutto
Pomiary oraz protokół odbioru budynku w jest oczywiście już usłudze"

Podane ceny są sprzed roku i pewnie uległy zmianie (pkt liczył z tego co pamietam gniazdko+lampa jako jedno)

ps:Mozesz jeszcze spytać aki-aki bo chyba u niej teraz robi elektrykę.

franzkru
24-03-2010, 07:12
Natomiast jesli chodzi o przeprowadzkę to pewnie będzie bezproblemowa tylko ten cały sy...bałagan mnie ciut przeraża. W każdym mozliwym miejscu jest spora warstwa kurzu/pyłu. Mam nadzieję że my i odkurzacz to wytrzyma.
W sobotę zaczynamy WIELKIE sprzatanie :D

kakusek
24-03-2010, 19:49
Seedeczne dzieki :) Mam do gsocia nr tel wiec przedzwonie i poprosze o maila apotem wysle swoje rzuty ze wstepna koncepcja instalacji i poprosze o wycene.
Czy ceny ktore podales za pkt sa cenami razem z materialem?Kojarze ze elektryka wyszla u Ciebie cos okolo 6 tys ale nie pamietam ile miales pkt wiec ciezko mi to sobie policzyc zwlaszcza ze pkt sa roznie liczone.
Mozesz jeszcze zdradzic czy goscia miales przez kogos poleconego ze znajomych czy znalazles go na forum ( nie znalazlam innych wpisow t tej osoby )
Rozumiem ze aki-aki zdecydowala sie na niego po twoich rekomendacjach :)
Chcialabym miec wykonana ulsuge kompleksowa razem z alarmem i odgromowka a z tego co widze u Ciebie w wycenie alarm byl liczony tylko za rozlozenie kabli.Jesli gosc nie czuje sie na silach to poszukam innego instalatora do samego alarmu .

Jesli chodzi zas o spratanko to mimoz ze nie masz jeszcze w domu na blysk to na pewno nie przyslania wam to radosci z mozliwosci rychlego w nim zamieszkania.Doskonale rozumiem o co chodzi z tym pylem bo ja jestem dopiero po pierwszym ogarnieciu domu (pierwsze zamiatanie) a juz przez 3 tyg nie moglam sie wylizac z chorobstwa(wszystko siadlo na gornych drogach oddechowych)
Mam nadzieje ze mimo zamieszkania bedziesz zagladal do tego watku :)
ps Fajny awantarek - to Ty?

franzkru
25-03-2010, 07:10
Seedeczne dzieki :) Mam do gsocia nr tel wiec przedzwonie i poprosze o maila apotem wysle swoje rzuty ze wstepna koncepcja instalacji i poprosze o wycene.
Czy ceny ktore podales za pkt sa cenami razem z materialem?Kojarze ze elektryka wyszla u Ciebie cos okolo 6 tys ale nie pamietam ile miales pkt wiec ciezko mi to sobie policzyc zwlaszcza ze pkt sa roznie liczone.
Mozesz jeszcze zdradzic czy goscia miales przez kogos poleconego ze znajomych czy znalazles go na forum ( nie znalazlam innych wpisow t tej osoby )
Rozumiem ze aki-aki zdecydowala sie na niego po twoich rekomendacjach :)
Chcialabym miec wykonana ulsuge kompleksowa razem z alarmem i odgromowka a z tego co widze u Ciebie w wycenie alarm byl liczony tylko za rozlozenie kabli.Jesli gosc nie czuje sie na silach to poszukam innego instalatora do samego alarmu .

Jesli chodzi zas o spratanko to mimoz ze nie masz jeszcze w domu na blysk to na pewno nie przyslania wam to radosci z mozliwosci rychlego w nim zamieszkania.Doskonale rozumiem o co chodzi z tym pylem bo ja jestem dopiero po pierwszym ogarnieciu domu (pierwsze zamiatanie) a juz przez 3 tyg nie moglam sie wylizac z chorobstwa(wszystko siadlo na gornych drogach oddechowych)
Mam nadzieje ze mimo zamieszkania bedziesz zagladal do tego watku :)
ps Fajny awantarek - to Ty?

Hej,
Wydaje mi się ze jest to cena za robociznę. Za całośc wyszło nam cos koło 5tys jesli mnie pamięć nie myli. Natomiast do Alarmu polecam ci firmę która robiła u mnie alarm (poszło na priv).
Pana Grzegorza znalazłem przez szukajfachowca.pl i po wizycie na budowie wydawał mi się dobrym wyborem.

ps: Tak ja ;)

Madzia 1976
25-03-2010, 18:13
Witam Wszystkich :D

Franzkru oj zazdroszczę , zazdroszczę takie sprzatanie poprzeprowadzkowe to tylko już sama przyjemność, a do tego wiosna przyszła i na pewno miło wyjśc sobie na własny ogródek - nawet jeszcze nie zagospodarowany :lol:

Mam pytanie czy ktoś z Was montował solary próżniowe??? I jak się one sprawuja ??? Czy podgrzewają tylko wodę czy ogrzewają również dom w jakimś stopniu ??? Bo jeśli tylko wodę to chyba nie wielkie oszczędności na gazie bedą. Pomóżcie bo moze się mylę :(

kakusek
25-03-2010, 19:12
Franzkru uwazam ze miales bardzo dobra cene tej elektryki.Ja chyba za duzo namnozylam tych pkt a teraz glowkuje jak zrobic to tanio :lol:
Dzieki za namiary -kiedys spisalam sobie nr do sasiada :wink:
Madzia u mnie nie ma gazu wiec inwestycja w solary na pewno jest bardziej oplacalna niz w Towim wypadku.Szczeze powiedziawszy przy braku dofinansowania przez Gmine to nie wiem czy Ci sie to (kiedy)zwroci.
Ja bralam pod uwage instalacje solarna bardziej pod wzgledem wygody aby nie musiec w lecie zapalac pieca na wegiel i choc w sezonie letnim nie brudzic sie w kotlowni.Mialam jednak kilka obaw co do takiego rozwiazania dlatego zdecydowalam sie na zalozenie pompy ciepla do ogrzewania wody uzytkowej.Jesli cos slyszalas o PC to sa i takie ktorymi mozesz ogrzewac dom ale jest to spora inwestycja(dlatego zrezygnowalismy z tego przedsiewziecia)
Instalacja PC do samej wody uzytkowej jest podobna do ceny instalacji solarnej a zaleta jest to ze moze podgrzewac wode nie tylko wtedy kiedy swieci slonce :-) Ja wole takie rozwiazanie i nie musze sie martwoc czy nic sie nie stanie kiedy wyjade na wakacje a slonce bedzie dawalo po solarach przez 30 dni :wink:
Tutaj masz linka do przykladowej pompy -poczytaj :)
http://www.pompyciepla.com.pl/pliki/Katalog%20Dimplex%202009%20cwu.pdf

wobil
28-03-2010, 12:54
witajcie, mam pytanko do "praktyków" ;) czy więźba podana w projekcie (chodzi mi o długość) jest prawidłowa ponieważ w tartaku zadali mi pytanie czy doliczyć naddatek 20cm do krokwi i sam nie wiem, wolę by nie okazało się że jest z krótka,
a drugie pytanie do osób które podnosiły ścianki kolankowe czy wydłużały krokwie czy robiły dach zgodnie z projektem

pozdrawiam
wojtek

Madzia 1976
28-03-2010, 17:35
witajcie, mam pytanko do "praktyków" ;) czy więźba podana w projekcie (chodzi mi o długość) jest prawidłowa ponieważ w tartaku zadali mi pytanie czy doliczyć naddatek 20cm do krokwi i sam nie wiem, wolę by nie okazało się że jest z krótka,
a drugie pytanie do osób które podnosiły ścianki kolankowe czy wydłużały krokwie czy robiły dach zgodnie z projektem

pozdrawiam
wojtek

Witaj ja robiłam dach zgodnie z projektem, podnosiliśmy ścianę kolankowa i krokwie też zostały wydłużone, ale niestety nie wiem o ile musze zapytać wykonawcy.

kakusek
29-03-2010, 22:55
wobil dla spokoju sumienia dodaj sobie te 20 cm rezerwy do wierzby.

kakusek
03-04-2010, 15:46
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"

✿............(..(..(
✿.............\..)..)._..-.._
✿............__)/.,','.......`.
✿..........,".....`......,--...`.
✿........,"...@.........'....`...\
✿.......(Y.............(...........;''.
✿........`--.____,.....\..........,..;
✿........((_.,----'.,---'......_,'_,'
✿............(((_,-.(((______,-
….......o00o……………….. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
vVVv..00✿00…_…..… o00o...
(___).`0000´._.(_)_..00✿00..
.~Y~……..|….(_)✿(_).0000.\|
….\|… …..\|/…/.(_)….\|.\|/.|/.\|
\\|//.\\|//.\\|//.\\|//.\\|//.\\|//
♥_._♥_._♥_._♥_._♥_._♥_._♥

kakusek
10-04-2010, 00:14
Musze wyciagnac ta nasza Natalke bo pzrepadnie w czelusciach nowego forum :-))

aki-aki
19-04-2010, 13:18
Witajcie,

w ramach podciągania tematu a zwłaszcza podziękowań,

Nieniejszym, Wszem i Wobec, chciałam podziękować Franzku za namiary na baaardzo dobrego elektryka;)
Facet zrobił wszystko lepiej niż się spodziewałam i dość tanio.
O niektórych rzeczach pomyślał za mnie;)

Dzięki Franz;)
Piwko wielkie ci stoję;)
Wszystkim chętnym dane elektryka udostępnię na priv;)

franzkru
21-04-2010, 10:13
Witajcie,

w ramach podciągania tematu a zwłaszcza podziękowań,

Nieniejszym, Wszem i Wobec, chciałam podziękować Franzku za namiary na baaardzo dobrego elektryka;)
Facet zrobił wszystko lepiej niż się spodziewałam i dość tanio.
O niektórych rzeczach pomyślał za mnie;)

Dzięki Franz;)
Piwko wielkie ci stoję;)
Wszystkim chętnym dane elektryka udostępnię na priv;)

Cieszę się że Pan Grzegorz stanął na wysokości zadania. Porzadny i pracowity z niego człowiek. Jak bedę mieć chwilę to podeje zobaczyć jak wam idzie :D

My zabieramy się za zagospodarowanie ogrodu i powoli urzadzmy się w środku :)

wobil
27-04-2010, 08:48
witam,
mam ogromną prośbę czy może ktoś prowadził sobie zestawienie ile czego poszło: stali, bloczków betonowych itd. do budowy natalki
ja będę budował z PTH 25 P+W jeśli ktoś dysponuje takim zestawieniem będę wdzięczny

prv: [email protected]

pozdrawiam
WB

boja2401
13-05-2010, 09:17
Co tu tak cicho? Wszyscy na budowach? Chwalcie się proszę swoimi postępami, szczególnie fajnie ogląda się już urządzanie wnętrz, a tu nic.... :(

Madzia 1976
13-05-2010, 20:01
Co tu tak cicho? Wszyscy na budowach? Chwalcie się proszę swoimi postępami, szczególnie fajnie ogląda się już urządzanie wnętrz, a tu nic.... :(

Ja powolutku zaczynam urzadzać, ale coraz mniej czasu mam na uzupełnianie dziennika i staram się robić to hurtowo, jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam do lektury:)

wobil
16-05-2010, 20:15
witam,
mam ogromną prośbę o kontakt z osobami które montowały w swojej natalce reku:

prv: [email protected]

mam parę pytań technicznych m.in. o centralę (a w zasadzie jej wydajność) ponieważ propozycje firm są nieraz skrajne z 400 do ponad 800

pozdrawiam
WB

ewa&marcin
02-06-2010, 10:31
Witamy wszystkich!
My tu po raz pierwszy. Na początku chcieliśmy podziękować dla wrafa za pokazanie nam swojej natalki. Jej super wygląd przekonał nas o wyborze tego projektu.
W sobotę 29.05.2010 r. ruszyła budowa naszej natalki. Został wykopany dół i w poniedziałek można było ... się w nim kąpać i łowić ryby :). Teraz go odsączają, ale co z tego jak ciągle pada. Teraz zastanawiamy się nad zamontowaniem rekupertora i GWC, może ktoś mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami w tym temacie. A może ktoś jeszcze zaczyna teraz budować?

michu.t
03-06-2010, 20:02
Witas Was gorąco.
Najprawdopodobniej będę kolejnym "natalkowcem". Projektu szukałem dosyć długo (ponad rok) i w zeszłym tygodniu trafiłem na forum projektu Wierzba.
Zacząłem go czytać i już byłem pewien że po pewnych poprawkach będę budował właśnie ten domek, gdy Crayo znalazł ten genialny projekt. Genialny bo nie muszę w nim prawie nic zmieniać. Crayo wielkie dzięki ;)
VIEVIORA będę budował pod Poznaniem. Czy mogę Cie prosić o namiar na Twoją ekipę budowlańców.

m.z.
14-06-2010, 20:27
Witam, dziś na mojej budowie zakonczono mury we czwartek układamy strop. Mam prosbę czy jest któś na forum w miarę blisko Konina wlkp. kto wybudował natalkę chciałbym obejżec poddaszze czy bez podnoszenia scianki kolankowej pokój w kształcie litery L jest funkcjonalny. Jeszcze jedna prośba do osób które maja kominek nie wiem na jaki się zdecydowac narozny czy szyba równolegle do ściany.

ewa&marcin
17-06-2010, 08:03
Witajcie!
Chociaż nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda.
m.z. my będziemy stawiać kominek równolegle do ściany, ale to już kwestia gustu, co kto lubi. Czy robiłeś jakieś zmiany w projekcie?
Mam kolejne pytanie do tych co już pobudowali (mam nadzieję, że znów nie zostanie bez odpowiedzi) czy ktoś zmienił schody na schody ze spoczynkiem i jakich zmian trzeba dokonać?
Ewa

franzkru
18-06-2010, 13:27
Ja zmieniałem na schody ze spoczynkiem. W projekcie nic nie zmieniałem. Ekipa budowlana sama to zrobiła. wyszło tak jak powinno.

http://lh5.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/S8gEUewXTiI/AAAAAAAAEy4/S7ZwVwdqi28/s512/IMG_0459.JPG

ewa&marcin
18-06-2010, 22:43
Dzięki za odpowiedź franzkru. Widać, że zmienili ilość stopni bo w projekcie jest 10. To fajnie, że się da bo martwiłam się, że spocznik się nie zmieści ze względu na drzwi do łazienki (że wyjdzie za nisko). Mam jeszcze pytanie jakiej szerokości jest spocznik i jaka jest wysokość podstopnia?
U nas jutro ma się zakończyć stan 0. Na razie nie idzie za dobrze bo okazało się, że grunt trochę mokry no i wszystkiego trzeba więcej, więc koszty rosną.
Pozdrawiam
Ewa

wobil
22-06-2010, 20:38
pytanie do budujących, czy komin wychodzący od kuchni jest niezbędny ?
czy można zamontować dachówkę wentylacyjną zamiast stawiać i zabudowywać trzeci komin?

pzdr
wobil

franzkru
23-06-2010, 08:51
Spocznik wyszedł zaraz nad drzwiami od lazienki (przy czym mogł być o 5cm wyżej bo musieli przycinać opaskę od drzwi).
Wysokośc podstopni to bodajże 17 albo 18cm. Schody mają szerokość ~1m i spocznik wyszedł 2x1m.

franzkru
23-06-2010, 08:52
Ja zrezygnowałem i dałem tylko dachówkę wentylacyjną połączoną rurą z okapem. Przy czym jezeli w kuchni będziesz mieć palniki gazowe to komin musi być.

ewa&marcin
23-06-2010, 21:24
Dzięki za odpowiedź. U nas wczoraj zakończył się stan "0". Mam kolejne pytanie, ile czasu schnie strop monolityczny i czy jak są stęple to można robić dach?

kakusek
28-06-2010, 00:21
Wobil u mnie w domu sa rowniez tylko dwa kominy .Okap bedzie podlaczony rura do dachowki wentylacyjnej (przez spizarke)
ewa&marcin dopytaj swojego majstra i kierownika budowy bo wg mnie jesli nie zmienialas wymiarow domu nie uda Ci sie "wcisnac" schodow ze spocznikiem.U mnie jest spocznik ale my poszezalismy dom .Sciana przy ktorej biegna schody ma 278 cm z tym ze pierwszy stopien "wystaje" poza nia .Glebokosc spocznika to 112 cm.

wobil
28-06-2010, 09:06
franzkru i kakusku

dziękuję bardzo za info, u mnie w piątek wylali ławy i we wtorek znowu wchodzą z bloczkami,
ponoć horendalne ilości piachu wchodzą do zasypania tak mi przekazał wykonawca,
wstępnie szacuje na jakieś 300 ton a jak u was

pzdr
wobil

ewa&marcin
28-06-2010, 20:02
Witajcie!
Dzięki za podpowiedzi. Co do schodów to w projekcie to ściana przy której są schody ma 370 (10 stopni po 27 cm i 100 cm na zakręt). Poszłam dziś z tym tematem do projektanta (który jest jednocześnie kierownikiem budowy) i powiedział że da radę, więc mi ulżyło bo uparłam się na takie schody.
wobil widzę że jesteśmy na podobnym etapie. U nas własnie stawiają ściany nośne, a co do piachu to u nas poszło 600 ton!!!, chyba nikt nas nie pobije, bo podnosiliśmy budynek ok 1 metra z jednej strony a z drugiej prawie dwa. Koszt piachu 11 400.
Ewa

kakusek
28-06-2010, 23:31
ewa&marcin jezeli kierownik ocenil ze sie da to dobrze :-) Teraz sprawdzilam w projekcie dlugosc mojej scianki i faktycznie razem ze spocznikiem ejst tam niecale 410 cm (wczesniej zmierzylam sama dlugosc stopni)Sorki jesli wprowadzilam lekki zamet ;)Co do zasypywania fundamentow to pewnie zalezy jaki macie grunt.U nas sa zwiry wiec wg projektu bylo tylko 20 cm podsypki zwirowo-piaskowej a z tego co pamietam to jeszcze mniej tego nasypali bo majster stwierdzil ze nie potrzeba wybierac rodzimego gruntu.Tak wiec zasypka kosztowala nas jakies "grosze" natomiast niezle "poplynelimy" na betonie przy laniu fundamentow .

ewa&marcin
29-06-2010, 22:17
Rzeczywiscie u nas była podmokła krzywa działka i dlatego stan 0 wyniósł nas 20 tys więcej niż przecięnie. Nie podam jeszcze całej kwoty bo faktury powoli spływają. Teraz stawiają ściany nośne i ciągle się zastanawiam co można jeszcze pozmieniać - pomóżcie co jest niefunkcjonalne lub na co warto zwrócić uwagę. I jeszcze jedno pytanie kto ma zamknięty salon drzwiami? I jak to zrobił, jakie drzwi. Ja wymyśliłam dwuskrzydłowe duże drzwi, ale teraz widzę, że będą się otwierać na telewizor i na półeczki i już mi nie pasuje
Ewa

ewa&marcin
30-06-2010, 22:24
Prowadzę zapiski na temat wydatków jakie ponosimy więc jeśli to kogoś interesuje to podaję:
Działka 127 776,24
Projekt i adaptacja 7 270,00
Wzięcie kredytu 4 929,00
Przygotowanie działki 6 766,05

Więc nie licząc kupna działki to zanim wbiło się łopatę koszty wyniosły:18 965,05

Czekam jeszcze na jedną fakturę i podam koszty stanu 0
Ewa

kakusek
01-07-2010, 17:25
Ewa nie wiem czy w Natalce cos jest niefunkcjonalnego ;)natomiast ja dokladnie przeanalizowalabym wielkosc okien.Nie wiem jak masz ulozozny dom wzgledem stron swiata ale na pewno powiekszylabym okno tarasowe.U mnie oprocz okna tarasowego ktore ma szerokosc 360 cm mam jeszcze drugie drzwi balkonowe (o szer 210 cm) na scianie z wykuszem :)Troszke zaluje ze nie powiekszylam okna w kuchni (ma obecnie 180 cm) i niestety jest na takiej wysokosci ze nie moge zrobic blatu roboczego rowno z parapetem.
Co do zamykania salonu to moze zrob sobie takie przesuwne drzwi ktore beda chowane w sciane :rolleyes:U mnie wlasnie w ten sposob bedzie zamykany wiatrolap w sezonie zimowym :)

ewa&marcin
01-07-2010, 23:17
Dziękuję za odpowiedź kakusku. Byłam dziś na budowie i oglądałam te okna. Nie pamiętam już oryginału, ale w salonie mamy suwankę na 270, w wykuszu, który jest od południowej strony, okna powiększone do ziemi. Z kolei w kuchni mam okno 150 na 150 i chcę je zmniejszyć żeby właśnie blat nie był parapetem, żeby nie chlapać szyb. Dziś właśnie rozmawiałam z wykonawcą i zmieszczą się drzwi chowane w ścianie do salonu. myslę też, że drzwi od małego WC, które u nas będzie garderobą też można ukryć w ścianie.Pozdrawiam

franzkru
02-07-2010, 07:51
Ja mam okno w kuchni 150x150 i zlew w rogu. Jak narazie nie zauważyłem żeby okno się chlapało przy myciu. Parapet jest 5cm nad blatem kuchennym.

http://lh3.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/S3O1MB93q8I/AAAAAAAAEt4/HW6cgEkL03c/s640/IMG_0252.jpg

ewa&marcin
02-07-2010, 08:57
Zależy jak kto zlew uzywa :). Ty masz zlew w rogu a my będziemy mieli bezpośrednio pod oknem więc na pewno bardziej się będzie chlapało, poza tym jest też kwestia otwierania okna (przynajmniej do mycia), a tak będzie bateria przeszkadzała.

Madzia 1976
02-07-2010, 09:03
Jeśli zamontujesz baterię na słupku onka to nie będzie przeszkadzała, u mnie tak będzie - już za jakieś 3 tyg. wiec postaram sie przetestowac i powiem jak to spełnia swoja funkcję. Nie zmienialiśmy wymiarów okna kuchennego, jest tak jak w projekcie, tyle tylko że podkuliśmy troszkę i blat kuchenny będzie wchodził w okno, czy bedzie funkcjonalnie pochwalę sie niedługo :).

franzkru
02-07-2010, 09:12
Jesli zamontujesz baterie wyjmowaną to nie będzie problemu. Rozważaliśmy taką mozliwośc ale wg mnie lepsza funkcjonalnośc blatu jest jezeli zlew jest w rogu. Głównie dlatego że zostaje więcej miejsca na blat przez lepsze zagospodarowanie rogu :)

kakusek
02-07-2010, 18:43
Baterie skladane sa dosc drogie dlatego ja bede chciala tak ustawic zlew aby bateria byla lekko przesunieta wzgledem srodka okna.Wystarczy mi aby jedna kwatera okna sie otwierala ;)U nas okno mialo byc na wysokosci 90 cm i mialam miec blat roboczy bez parapetu w kuchni.Niestety majstrom cos tam sie pokicklo zaczeli "przerabiac" pokno i efekt jest taki ze mam teraz okolo 96 cm Blaty w kuchni planuje na ok 92 cm wiec zostaje te 4 cm na "ala" parapet jak u franzkru.Wolalabym nie miec takiego podniesienia ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi ..........
Franzkru czy ten przycisk po prawej stronie okna to wlacznik do otwierania bramy wjazdowej?Ja wlasnie z niego zrezygnowalam i nie wiem czy byla to sluszna decyzja:eek:Musze sie pochwalic ze wkoncu ruszylismy z elektryka i robi nam ja Twoj znajomy p.Grzegorz;)

ewa&marcin
02-07-2010, 22:42
Jednak i tak zostanę raczej przy zmniejszeniu okna od dołu, bo nie widzę żadnych przeciw żeby tego nie robić.
Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak podpiąć dziennik i jak wklejać zdjęcia. Dzieki z góry

wobil
03-07-2010, 13:06
mam pytanie do natalkowiczów, chodzi mi o rodzaj i grubość styropianu na ścianki fundamentowe, będę dawał 10cm ponieważ na elewacji będzie 15cm i przeskok 5 cm wydaje mi się akurat, tylko zastanawiam się nad rodzajem styro, XPS wydaje mi się trochę drogi pozostaje np. aqua ale zastanawiam się czy nie dać poprostu eps100, i tak na to idzie folia kubełkowa a tam gdzie się buduję nie ma podmokłych terenów, co wy myślicie, jaki daliście u siebie styro i jak cenowo płaciliście za niego

pozdrawiam
wb

kakusek
03-07-2010, 18:09
Ewa tutaj masz instrukcje jak zrobic link do dziennika i komentarzy http://forum.muratordom.pl/showthread.php?54466-Opis-jak-zrobić-w-podpisie-linki-do-dziennika-i-komentarzy a tutaj dow klejania zdjec http://forum.muratordom.pl/showthread.php?22994-kto-mnie-nauczy-wklejania-zdjęć/page14
Wobil my dajemy XPS mimo ze rowniez mamy podloze zwirowe czyli bardzo dobrze przepuszczalne i woda wogole nie gromadzio sie wokol fundamentow.Wg mnie nie ma sensu dawac tego eps bo pod naciskiem gruntu ktorym pozniej zasypiesz fundamenty zostanie on zniszczony predzej czy pozniej .Ja wole zaplacic wiecej i miec swiadomosc ze to co polozone spelnia swoje zadanie .

gawronki
04-07-2010, 22:15
Witam,
Mam do sprzedania komplet okien do Natalki, w kolorze orzech obustronny. Profil Veka, szyba OF 4/16/4 LE. Sprzedaję, bo nastapiła pomyłka przy zamówieniu i zamiast złotego dębu mamy orzech.

Wymiary okien:
1. 1165 x 970 - 1 szt - garaż
2. 585 x 970 - 1 szt - pom. gosp
3. 575 x 970 - 1 szt - łazienka
4. 1485 x 1465 - 2 szt - do dwóch pokoi na dole
5. 1495 x 1200 - 1szt - kuchnia
6. 465 x 1460 - 2 szt - wykusz
7. 1485 x 1460 - 1 szt - wykusz
8. 2680 x 2360 - 1 szt - taras

Okno kuchenne jest pomniejszone, natomiast okno tarasowe jest powiększone. Oczywiście okna mogę sprzedać pojedyńczo lub w komplecie. Cena kompletu 7000 zł
Osoby zainteresowane proszę o kontakt na priv.
Pozdrawiam

kakusek
05-07-2010, 01:09
gawronki napisz moze gdzie sie budujesz bo raczej nikt nie kupi tych okien z drugiego konca Polski.Swoja droga cena bardzo okazyjna bo ja za swoje musialam zaplacic kilka razy wiecej-chyba nacudowalam z oknami ;)

gawronki
05-07-2010, 05:22
Cena okazyjna, bo sprzedaję trochę taniej niż kupiłam. Buduję na podkarpaciu, ale jak coś to transport sie załatwi. Jak ktoś zainteresowany to proszę o kontakt i dalej już wszystko ustalimy.

ewa&marcin
05-07-2010, 09:42
Dzięki za linki kakuskek.. gawronki ja jeszcze nie zdecydowałam o wyborze koloru okien, muszę najpierw zobaczyć jakie są możliwości i jakie my mamy wymiary tych okien, orzech jest ciemniejszy czy jaśniejszy od złotego dębu? My budujemy w Olsztynie.
Ewa

ewa&marcin
05-07-2010, 09:43
A jakiej firmy te okna?

franzkru
05-07-2010, 10:20
Ja płaciłem coś koło 8tys za komplet okien do Natalii (PCV złoty dąb). W tym tarasowe 270 i 180cm.

gawronki
05-07-2010, 15:57
A jakiej firmy te okna?

Wysłałam wiadomość na priv.

wobil
06-07-2010, 10:34
mam pytanie do osób posiadających rekuperator, zastanawiam się nad instalacją i realizacją tego dzieła samemu, i tutaj pytanie do was czy macie i możecie przesłać na prv projekt takiej instalacji oraz jaką centralę oraz jakiej mocy wam polecili bo wiem że tutaj to są straszne rozbieżności,
będę ogromnie wdzięczny za pomoc

mail: [email protected]

pzdr
WB

wobil
09-07-2010, 09:20
ponawiam pytanie w sprawie komina wentylacyjnego w kuchni, ponieważ muszę podjąć decyzję, rozmawiałem z jednym kominiarzem z terenu i twierdzi że w kuchni musi być komin wentylacyjny, tłumaczyłem, że będzie płatya indukcyjna i napewno nie będzie gazu, a ten swoje, nie umiał nawet powołać się na przepisy,
mam teraz zgryza bo nie wiem czy nie będę miał problemu z odbiorem
jak było u was?

pozdrawiam
WB

ewa&marcin
09-07-2010, 22:42
Witam!
Ja nie wiem jak być musi, ale my stawiamy jeden komin normalny do kominka i dwa wentylacyjne, jeden do pieca (na gaz), a drugi do kuchni.

smilea
10-07-2010, 15:09
Witam,
czy ktoś buduje dom, albo wie, czy gotowy stoi w okolicach Lublina, chętnie zobczyła bym go w realu
Pozdrawiam
Magda K.

ewa&marcin
19-07-2010, 16:58
Mam pytanie czy ktoś robił okno dachowe lub świetlik nad schodami, bo wydaje mi się że może być tam ciemno. Najchętniej zrobiłabym tam świetlik ale wchodzić na dach żeby go umyć to nie zamierzam, poradźcie coś

Madzia 1976
19-07-2010, 19:57
Ja mam okno nad schodami, ale pokój obok jest przestrzenią otwartą i bez problemu podchodzę do okna aby je umyć.

remma
19-07-2010, 21:43
witam wszystkich!!!!
SPRZEDAM DOM NATALIA
*likalizacja ROSTWOROWO/ROKIETNICA K.POZNANIA
*stan surowy zamknięty (bez drzwi i okien)
*zlikwidowano podcień tarasu dzięki czemu wzrosła powierzchnia domu (ok.190m2 pow.użytkowej)
*działka 1150m2 (23x50m)
*wszystkie media (woda, prąd, kanaliza w budynku, gaz w linii działki)
*fundament ocieplony, zaizolowany
*ściany Poroton, kominy klinkier, dachówka cementowa Braas
*do 2012 przez pobliskie Bytkowo przebiegać będzie droga ekspresowa S11 = szybki dojazd do Poznania
*cena 449 000pln

ogłoszenie:
http://dom.gratka.pl/domy-sprzedam/lista/,,125871048109d8c873fbfb87ecb45289,ko.html

ewa&marcin
23-07-2010, 08:39
Madzia 1976 czy mogłabyś pokazać zdjęcie jak ten przedpokój z tym oknem się prezentuje.
Myślę, że nic więcej nie dojdzie więc stan "0" (bez przygotowania działki) wyniósł nas:
58 066,24
Podajcie dla rozeznania ile u was
Pozdrawiam
Ewa

Madzia 1976
23-07-2010, 08:47
ewa mogę oczywiście, tyle tylko że muszę pstryknąc fotkę, będe dziś na budowie ale potem wyjeźdzam wiec w niedzielę wieczorem lub poniedziałek zamieszczę.

ewa&marcin
25-07-2010, 22:14
Mam jeszcze pytanie do tych, którzy mają strop monolityczny. Jaka jest grubość waszego stropu i ile betonu na to poszło? I jeszcze jaki jest w użytkowaniu, czy słychać na dole jak się chodzi po górze albo inne dwięki?
Ewa

smilea
26-07-2010, 22:01
Witam,
ponawiam swoją prośbę. Czy ktoś buduje dom w okolicach Lublina i zezwoli obejrzeć w realu? Będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam:)

ewa&marcin
27-07-2010, 08:44
smilea my budujemy w Olsztynie i w tym roku planujemy zrobić stan surowy
Pozdrawiam
Ewa

kakusek
30-07-2010, 21:19
Ewa u mnie rowniez schody doswietla okno dachowe .Zamowilismy okno ktore otwiera sie na bok i od razu posluzy ono jako wlaz dla kominiarza gdyby chcial sie dostac do komina z kotlowni;)Oczywiscie jest ono na takiej wysokosci ze ciezko je normalnie umyc ale mamy schody ze spocznikiem wiec od czasu do czasu postawie sobie tam jaka mini drabinke.
Tutak masz fotke jak to mniej wiecej wygklada :
http://img695.imageshack.us/img695/1094/19362234.jpg (http://img695.imageshack.us/i/19362234.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Jesli chodzi o grubosc stropu to w projekcie mialam 18 cm ale moj majster stwierdzil ze szkoda lac tyle betonu i zmniejszyl grubosc chyba na 15 cm tylko ze na pewno wiecej go zazbroil.

ewa&marcin
30-07-2010, 22:11
Czy tu jeszcze ktoś zagląda? Mam kolejne pytanie czy warto wstawiać okna i dzrzwi przed zimą czy tylko dechami zabić?

ewa&marcin
30-07-2010, 22:15
Dzięki kakusku za odpowiedzi. A za ile wyszedl Wam strop, bo u nas strasznie dużo się zapowiada, bo i zbrojenie spore i 18 cm betonu.
Ewa

kakusek
31-07-2010, 17:28
Sorki ale w temacie kosztow niezbyt pomoge bo szczeze powiedziawszy nie zapisywalam tego nigdzie.Mielismy otwarty rachunek w składzie budowlanym i regulowalismy go co jakis czas a ja nie sprawdzalam ile czego zamawial majster.Mialam pelne zaufanie do goscia bo jest naprawde oszczedny i to wlasnie on podjal decyzje o "odchudzeniu" stropu bo mowil ze duzo wyjdzie na niego betonu a to naprawde niepotrzebny wydatek .Twierdzil ze wazne jest zbrojenie a nie grubosc betonu.
Jesli nie masz w planach robienia nic w domku w okresie zimowym to spokojnie mozesz zabic drzwi i okna dechami i poczekac do wiosny.My w pazdzierniku skonczylismy robic dach a okna zamowilismy w grudniu z montazem na luty-marzec.W tym czasie dom stal i wietrzyl sie (nie zabijalismy niczego ) Na wiosne zamontowali nam okna i dopiero wtedy zabilismy otwor bramy garazowej i zamontowalismy prowizoryczne drzwi z desek.
Jesli masz wstawione okna dachowe od razu w polaci dachu to lepiej pozabijaj pozadnie wszystkie otwory (my okna dachowe montowalismy dopiero po wstawieniu tych "zwyklych" )

ewa&marcin
01-08-2010, 09:13
Dzięki kakusku. U nas strop już zalany i teraz polewamy. Za chwilę bedzie czekała na nas decyzja jak stawiamy ścianki działowe na górze. Prawdę mówiąc to nie mam żadnej koncepcji jak porozstawiac te ściany, może moglibyście cos podpowiedzieć?
Pozdrawiam
Ewa

renia i arek
04-08-2010, 17:53
Witam,
ponawiam swoją prośbę. Czy ktoś buduje dom w okolicach Lublina i zezwoli obejrzeć w realu? Będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam:)

witam. budujemy w Chełmie, trochę zmieniona, ale jak macie ochotę obejżeć zapraszam 602 50 62 34

kakusek
06-08-2010, 11:50
renia i arek pochwalcie sie jakimis fotkami domku bo z tego co pamietam jestescie juz na bardzo zaawansowanym etapie prac :)Pamietam jak dopytywalam Was o dach bo bardzo zgrabnie wyszla Wam ta Natalka:rolleyes:

wobil
06-08-2010, 13:21
podpinam się do prośby ;)

ewa&marcin
10-08-2010, 10:34
Witam!
Ja również chętnie obejrzę nowe zdjęcia i jeszcze raz ponawiam prośbę o pomoc w rozkładzie góry
Pozdr
Ewa

wobil
13-08-2010, 20:22
szybkie pytanie dla tych co mają piec kondensacyjny bo mało czasu, jaki daliście komin konkretnie typ np. schiedel avant lub inny muszę na gwałt podjąć decyzję ale nie uśmiecha mi się dawać prawie 4 tysie za jeden komin bo sobie schiedel wymyślił widziałem alternatywę w leierze turbo za 2.600zł a jak u was?
PILNE !!

pozdrawiam
WB

ewa&marcin
14-08-2010, 22:27
wobil my też będziemy mieli piec kondensacyjny i daliśmy do niego komin z silki i w srodek kwasówkę. Na pewno wyszło taniej.
pzdr
Ewa

sanowi_
24-08-2010, 16:25
czy ktoś z was dysponuje rzutem poddasza w autocadzie ? proszę o info na priv
[email protected]

pozdrawiam
iwona

mamamatinka
26-08-2010, 15:52
ewa&marcin, ja już w nalatce mieszkam dlatego rzadko się tu pojawiam, u nas zlew pod oknem ale okno sobie podniosłam o jakieś 15 cm nad blat (okno jest inne niż w projekcie), nie chlapie się i z otwieraniem problemu też nie ma

ewa&marcin
26-08-2010, 20:54
Witaj mamamatinka! Ja właśnie też tak chcę zrobić z oknem. Powiedz i jak się mieszka w natalce, może cos byś teraz zmieniła, ulepszyła?
Sanowi ja mam górę w autocadzie (a dokładnie w darmowej wersji zwcadzie) rysowaną na bazie rzeczywistych wielkości jakie nam wyszły po zmianach na ytong 24 i ze ściankami projektowanymi ale jeszcze nie zbudowanymi pozmienianymi trochę wg mojego projektu, jeśli chcesz to mogę przysłać. Wstawiłabym też na forum do oceny szanownego jury :), a może też komuś by się przydało , ale...nie wiem jak
Pozdrawiam
Ewa

ewa&marcin
04-09-2010, 06:28
Spróbuję wstawić projekt góry. Podniesiona jest o dwa pustaki więc powierzchnie użytkowe pokoi się zmieniły. Łazienka jest powiększona, a strych pełnić będzie funkcję pralnio-suszarni-prasowalni. Jakby był potrzebny to może też kiedyś pełnić funkcję pokoju.
http://foto2.m.onet.pl/_m/d498ac64f1af93d603ac5e8e98421102,10,19,0.jpg

Proszę o komentarze :)

kakusek
08-09-2010, 00:21
Ewa mam calkiem inny uklad lazienki ale jesli mialabym tak usytuowane sprzety to wejscie do kabiny prysznicowej (drzwi) wolalabym zrobic od strony umywalki.Mozna wtedy wybudowac duzo wiekszy prysznic no i wychodzac nie wpadasz od razu na drzwi wejsciowe.
Osobiscie nie podoba mi sie rowniez usytuowanie wc -wolalabym zamienic je miejscami z umywalka
Rozumiem ze masz juz w glowie umeblowanie kazdego pokoju skoro za drzwiami w kazdym z nich zostawialas az tyle miejsca ?(jakies regaly tam planujesz?)
Ja do pomieszczenia nad garazem podciagnelam z lazienki kanalizacje i wode bo moze w przyszlosci ktos bedzie chcial sobie tam zrobic osobna kuchnie;)

ewa&marcin
08-09-2010, 08:35
Dzięki kakusku za podpowiedzi. Zawsze się cieszę gdy ktoś radzi z własnego doświadczenia. Ten prysznic to ma i tak 100 na 100 więc nie wiem czy jest już i tak nie za duży, Te wyjście tak zrobiliśmy bo szkoda nam było miejsca żeby tak duże drzwi otwierały się na łazienkę i zabierały miejsca, a tamto miejsce prz drzwiach i tak by było nie wykorzystane. Drzwi od łazienki będą się otwierać na zewnątrz. Może też tam się zmieści kaloryfer z ciepłymi ręcznikami. Co do reszty to nic jeszcze nie jest na 100%, tak tylko zostało rozmieszczone żeby się mieściło, a dlaczego wc po drugiej stronie, jakie to ma znaczenie? bo ja projektuję od tak sobie jak mi się wydaje, że będzie dobrze, a nie jest to poparte żadną fachową wiedzą, więc bardzo proszę o fachowe sugestie :) Może mogłabyś zamieścić swoją łazienkę, może można by było coś ściągnąć :)
Co do pokoi to rzeczywiście zostawiłam miejsce na szafy czy regały po stronie bez skosów. A w pomieszczeniu nad garażem rzeczywiście będą doprowadzona woda i kanalizacja bo jak pisałam będzie tam między innymi pralnia, a może naprawdę będzie potrzeba tam drugiej kuchni np. dla któregoś dziecka chociaż wolabym nie :) Mogą być najlepsze relacje między teściami, dziećmi, rodzicami, zięciami i synowymi to i tak uważam, że zdrowiej mieszkać osobno:) (tak z własnego doświadczenia, było dobrze mieszkać u rodziców i u teściowej, ale najlepiej jednak samemu:))
Pozdrawiam
Ewa

kakusek
08-09-2010, 23:26
Ja przestawilabym wc gdyz wchodzac do lazienki jest ono zaraz na pierwszym planie ;) Wg mnie owteorajac drzwi do tego pomieszczenia najapierw powinno widziec sie cos ladnego typu umywalka , wanna itd U mnie bedzie tam umywalka rowniez z tego powodu gdyz najczesciej z niej korzystam i nie musze wtedy dreptac po kilka razy na "koniec" lazienki :rolleyes:Zreszta jak przyjzysz sie wiekoszosci lazienek wlasnie ona jest przewaznie najblizej drzwi. Podaj prosze swojego maila to przesle Ci jak to u mnie wyglada :)
Rowniez mialam miec na stryszku pralnio-suszarnie ale zrezygnowalam i udalo mi sie wcisnac pralke i suszarke do lazienki.Strych bedzie sluzyl jako graciarnio-suszarnia a w przyszlosci zrobimy tam kuchnie.Co prawda tez watpie aby ktores dziecko chcialo zamieszkac z nami wiec moze na starosc bedziemy wynajmowac poddasze wiec taka osobna kuchnia bedzie jak znalazl;)

ewa&marcin
09-09-2010, 08:40
Już podaję: [email protected]

aki-aki
09-09-2010, 08:47
Hej,

jako, że czas przeprowadzki zbliża się ( yuuupiii) chciałam zapytać tych co już mieszkają, ile spaliliście eko-groszku w zeszłym sezonie?
Ile tu kupić na przyszłą zimę ( pierwszą w nowym domku:))?
Może ktoś z Was ma sprawdzonego dostawcę w okolicach Krakowa.
Może ktoś jest chętny na wspólny zakup:)

Pozdrowionka
Aneta

wobil
09-09-2010, 13:58
a może jakieś fotki dla dopiero zaczynających budowę,
chociaż parę poglądowo ;)

pozdrawiam
WB

kuba0035
10-09-2010, 12:15
mam pytanie czy w okolicy Radomia może ktoś budwoał ten dom ja już fundamenty mam wylane ichciałbym zobaczyć oczywiście jeśli jest to możliwe z zewnątrz a jak ktoś ma fotki z wykończenia lub brał architekta wnętrz prosze o ugestie

kakusek
10-09-2010, 23:49
Mozecie podzielic sie informacja ile wyszlo wam metrow do ocieplenia poddasza i czy ocieplaliscie po sam szczyt?Nie mam bladego pojecia jak nastwaic sie finansowo na to przedsiewziecie :wiggle:

ewa&marcin
13-09-2010, 10:31
kuba0035 my właśnie mamy zacząć kłaśc dachówkę, ale mieszkamy w Olsztynie więc kawałek, ale jak masz chęć to zapraszamy.
Ewa

aki-aki
13-09-2010, 12:41
a może jakieś fotki dla dopiero zaczynających budowę,
chociaż parę poglądowo ;)

pozdrawiam
WB

Wobil,

bardzo chęnie służę oglądem fizycznym domku w Krakowie.
Niestety, ja oporna komputerowo jestem i nie umiem wklejać zdjątek z dysku ( może jakieś instrukcjie please).

A fotosik i tp. mnie wkurzają, to format nie ten, to rozmiar za duży:(

aki-aki
13-09-2010, 12:54
Mozecie podzielic sie informacja ile wyszlo wam metrow do ocieplenia poddasza i czy ocieplaliscie po sam szczyt?Nie mam bladego pojecia jak nastwaic sie finansowo na to przedsiewziecie :wiggle:

Hej Kaka,

my ocieplaliśmy szczyt. Nawet położyliśmy tam warstwę regispu. Zeby się kominiarz nie zabrudził :)

Metrów było 195 + ścianki kolankowe + zabudowa stryszku + obróbka okien itp = razem ok 27 tys. :(

wobil
14-09-2010, 07:23
mam prośbę skoro wklejanie to problem i bardzo to rozumiem :) może da radę przesłać pare fotek na maila:
[email protected]
będę ogromnie wdzięczny

pozdrawiam
WB

ewa&marcin
14-09-2010, 11:28
aki-aki może mogłabyś założyć album na onecie i wklejanie zdjęć wtedy jest bardzo proste, a wszyscy by mogli podziwiać Twoją natalkę
Pozdrrawiam
Ewa

aki-aki
15-09-2010, 11:58
Hej,

obiecuję, że w przyszłym tyg. urządzę sesję foto, i wszystkie zdjęcia domku znajdą się w albumie.

Pozdr.Aneta

kakusek
15-09-2010, 22:26
Aki-aki tu masz sciage jak wkleic fotki na forum :):
1.wejdź na stronę www.imageshack.us/ (http://www.imageshack.us/)
2.na stronie ,która się wyświetli wybierz BROWSE
3.wyświetlą się zdjęcia ,które masz w komputerze,wybierz ,które chcesz wstawić i naciśnij 2 razy lewym przyciskiem myszy,a później wciśnij PRZEŚLIJ TERAZ
4.poczekaj ,aż się załaduje(może to chwilę potrwać),wyświetlą Ci się LINKI DO UDOSTĘPNIENIA TWOJEGO OBRAZU
5.najedź kursorem na to co znajduje się przy KOD FORUM,wcisnij prawy przycisk myszy i wybierz ZAZNACZ WSZYSTKO
6.jak zaznaczy się na niebiesko ,ponownie wciśnij prawy przycisk myszy i wybierz KOPIUJ
7.teraz przejdź do okienka ,gdzie piszesz wiadomość na forum ,wciśnij prawy przycisk myszy i wybierz WSTAW

ewa&marcin
21-09-2010, 21:20
Aki-aki a my dalej wszyscy czekamy i to z zapartym tchem bo nikt się nie odzywa :)

wobil
22-09-2010, 07:50
mam pytanie do osób, które już ocieplały dach bądź mają już wyliczenie, obecnie w Castoramie jest promocja na wełnę Knauf 15cm cena ciekawa i chciałem nabyć na ocieplenie dachu ile wełny poszło wam między krokwie jeśli ktoś ma takie dane będę wdzięczny

pzdr
WB

aki-aki
22-09-2010, 14:18
Hej,

znwu słomiany zapał. Nie zrobiłam zdjęć domku w weekend. Dzieciaki chore i siedzę z nimi w domku:( ( starym).


Co do wełny z Casto.. proszę sprawdź jej parametry i ilość metrów w rolce.
Słyszałam, że ona bardzo słabo się rozpraża ( pęcznieje). Może lepiej na dachu nie oszczczędzać zanadto. W końcu to prawie nie do poprawienia jest. (ale może to tylko plotki)

My kupowaliśmy przez naszego wykonawcę. Wełna pęczniała ........ A do tekgo chłopcy tak ją sprytnie przycinali, że prawie sama trzymała się między krowiami, a nie wisiała na sznurkach, jak to miałam okazję widzieć na pewnej budowie.

Powodzenia
Ilość sprawdzę na domowym kompie i dam ci znać

kakusek
22-09-2010, 21:12
Aki czy ekipe od ocieplenia mialas z polecenia i czy faktycznie zrobili to dokladnie?Ja umawialam sie wstepnie na ocieplenie z moimi fachmanami od dachu ale oni moga miec czas dopiero jak skoncza robote z dachami a pewnie to tak szybko nie bedzie bo maja jeszcze ich troche w tym roku .Nie wiem tez czy sa w stanie polozyc plyty g-k a ponoc wlasnie dopiero po ich zaszpachlowaniu i gipsowaniu wychodza ewentualne nierownosci i "fuszerki" Doradzali mi klasc plyty podwojnie (nie ma wtedy ewentualnych pekniec) tyle ze to znow dodatkowe koszty :-( Mozesz napisac ile mialas wyceniona robote za metr kw i co wchodzilo w zakres prac?
Pewnie masz welne isover bo ponoc ona wlasnie tak ladnie "pecznienie" Ja biore ja pod uwage jak rowniez rokwoola.Zastanawiam sie tylko jak mocuja te welne od dolu aby kiedsy nie "zsunela" sie na podbitke.Czytalam ze niektorzy wbijaja w wieniec gwozdzie i robia jakby "koperte" z skrzyzowanych sznurkow ktora podtrzymuja od dolu te welne-kojarzysz moze jak to u Ciebie robili?
Zycze zdorwka dla dzieciakow .Niestety teraz taki paskudny okres i nawet dorosli lapia przeziebiebia :-((

aki-aki
26-09-2010, 14:38
Hej,
zajżyjcie do mojego dziennika - wkleiłam link do albumu zdjęć. Trochę nieuporządkowane ale może coś pomogą:)

aki-aki
26-09-2010, 14:54
Hej Kaka,
miałam poleconą ekipę. Jestem bardzo zadowolona.
Daliśmy faktycznie isower supermatę, i podwójne płyty.
W dobrą wełnę warto zainwestować. Wydaje ,mi się że jeśli będzie zbyt luźno położona będzie"wisieć " na sznurkach, to raczej jej izolacyjność będize wątpliwa.
Szpary przy krokwiach dobrze nie wróżą,, choc "tak ma być "( jak słyszałam od jednych fachmanów, któych sprawdzałam.
Moja wełan byyła prawie wciśnięta między krokwie i w zasadzie trzymała się sama. Sznurki były tylko proforma.
Nie wiem czy wogóle wełna była zabespieczona przed wypadnięciem na podbitkę. To naprawdę mało prawdopodeobne, żeby się zsunęła. Kurcze, nawet się nad tym nie zastanawiałam:( Siła bezwładności powinna ją ciągnąć w dół, czyli do podłogi a nie przesówać wzdłóż w kierunku brzegu dachu. To tak na babski rozum. Pewnie koperta, o której piszesz nie zaszkodzi.

kakusek
27-09-2010, 00:10
Aki-aki wlasnie obejrzalam Twoj domek i jestem pdo wrazeniem przestrzeni :-) Bardzo podoba mi sie rozwiazanie wydluzenia okien do ziemi w wykuszu.Swietnie to wyszlo zarowno zewnetrznie jak i patrzac od srodka.Mimo ze budujesz sie w miescie masz bardzo duzo wolnej przestrzeni wokol dzialki lub taką duzą wlasną dzialke-pozazdroscic ;) Nie do konca "rozumiem" uklad gornej lazienki :wiggle:Czy Ty przesuwalas scianke pomiedzy lazienka a pokojem?(miejsce z ktorego robione jest zdjecie )Mozliwe ze fotki przeklamuja ale na zdjeciach wyglada jakby scianka kolankowa byla nierowna a plytki na podlodze byly ciete "pod skosem":confused:
Zastanawia mnie tez urzadzenie elektryczne ktore masz w srodku domu (skrzynka elektryczna ?-co to tam stoi i czemu sluzy?)
Pokoje na poddaszu tez wyszly spore .Ja doszlam do wniosku ze chyba za wysoko zamontowalam swoje okna dachowe bo majac 160 cm dolna krawedz okna jest lekko powyzej moich oczow wiec musze stanac na palcach aby cokolwiek zobaczyc.Dzieci niestety nie beda mogly wygladac sobie z pokoi i patrzec co dzieje sie w ogrodzie :-(( U Ciebie wyglada to duzo lepiej.

Mozesz napisac ile placilas za metr ocieplenia dachu i co wchodzilo w zakres uslugi?(moze byc priv) Bylabym wdzieczna za ewentualny kontakt do ekipy bo jesli nie doczekam sie na swoich "dachowcow" zaczne szukac ekipy rezerwowej :rolleyes:Moze masz racje z tym opadaniem wełny.Faktycznie sila ciazenia powinna pchac ja w kierunku podlogi.Chodzilo mi bardziej o kawalek welny ktora bedzie ocieplony fragment dachu ktory znajduje sie ZA scianka kolankowa.Ja scianki kolankowe mam wymurowane (nie ze stelazy g-k) i jakos tak sobie "wymyslilam" ze tam wlasnie bardziej bedzie sie to zsuwalo w kierunku ziemi a nie wnetrza ;)
Czy podwojne plyty stosowalas wszedzie (rowniez na skosach) czy tylko na sufitach?
Po zobaczeniu fotek teraz dokladniej widze jak wyobrazasz sobie zabudowe swojej kuchni :-))
Pozdrawiam

franzkru
01-10-2010, 09:25
Hej,

jako, że czas przeprowadzki zbliża się ( yuuupiii) chciałam zapytać tych co już mieszkają, ile spaliliście eko-groszku w zeszłym sezonie?
Ile tu kupić na przyszłą zimę ( pierwszą w nowym domku:))?
Może ktoś z Was ma sprawdzonego dostawcę w okolicach Krakowa.
Może ktoś jest chętny na wspólny zakup:)

Pozdrowionka
Aneta

U mnie poszło w zeszłym sezonie 5ton ekogroszku (retopal). Na priv wysłałem ci info gdzie kupowałem (jesli jeszcze kupiłaś).

ewa&marcin
01-10-2010, 10:38
Aki-aki domek wyglada super, My też mamy odbicie lustrzane dlatego fajnie mi się ogląda Wasze zdjęcia. Pomieszczenia na górze wyszły bardzo ładne i duże czy ściankę kolankową mieliście podniesioną o 2 pustaki? Okno na klatce schodowej fajnie ją oświetla, czy specjalnie zrobiliście je przy pierwszym biegu schodów, bo ja myślałam, żeby przesunąć je bardziej na środek. Co planujecie polożyć na podlodze w kuchni i salonie, a może już położyliście? Prosimy o kolejne zdjęcia :)
Pozdrawiam
Ewa

ewa&marcin
01-10-2010, 10:40
Frankzu a co u Was słychać, dawno się nie odzywałeś więc pewnie wiele nowych rzeczy zrobione. Może jakieś zdjęcia? :)
Pozdrawiam
Ewa

aki-aki
04-10-2010, 11:00
Nie do konca "rozumiem" uklad gornej lazienki :wiggle:Czy Ty przesuwalas scianke pomiedzy lazienka a pokojem?(miejsce z ktorego robione jest zdjecie )Mozliwe ze fotki przeklamuja ale na zdjeciach wyglada jakby scianka kolankowa byla nierowna a plytki na podlodze byly ciete "pod skosem":confused:
Zastanawia mnie tez urzadzenie elektryczne ktore masz w srodku domu (skrzynka elektryczna ?-co to tam stoi i czemu sluzy? )

Kaka - spostrzegawcza jesteś. Istotnie łazienka górna troszkę pokombinowana. Wannę ustawiłam sobie pod skosem, tzn ukośnie do ściany. Taki żarcik:) architektoniczny:)

Natomiast to ustrojstwo w pralni - ?????? - sama nie wim do czego służy, możliwe, że to jakieś sterowanie slarowo - hydauliczne -czarodziejstwo.





Pokoje na poddaszu tez wyszly spore .Ja doszlam do wniosku ze chyba za wysoko zamontowalam swoje okna dachowe bo majac 160 cm dolna krawedz okna jest lekko powyzej moich oczow wiec musze stanac na palcach aby cokolwiek zobaczyc.Dzieci niestety nie beda mogly wygladac sobie z pokoi i patrzec co dzieje sie w ogrodzie :-(( U Ciebie wyglada to duzo lepiej.


Niestety coś za coś, my nie podnosiliśmy ścianki kolankowej, stąd okna są nisko, ale straciliśmy dużo powierzchni pod skosami. Musieliśy dorabiać ściankę konakoa z regipsu. Teraz sobie"pluję w brodę" mogłam podnieść kolankową o 1-2 pustaki - i miałabym tak jak ty:).Lepiej nie ogłądać świata przez okno, i głowy sobie nie obijać.

Podwójne płyty dałam wszędzie. Sufitów ci u mnie jak na lekarstwo:(

Namiary na ekipę na priwie

aki-aki
04-10-2010, 11:29
Ewa, niestety jak wcześniej wspomniałam nie podnosiliśmy ścianki kolankowej, :(, :( To co widać na zjęciu to efekt zbudowania ścianki z karton gipsu, przez co zmniejszyliśmy skos ale straciliśmy duuuuużo powierzchni.

Okno jest na pierwszym biegu bo: 1) sądziłam, że lepiej będzie oświetlać dolny bieg, 2) - tak wychodziło z układu krokwi,


W kuchni leżą już płytki, troszkę jaśniejsze od tych w łązience. Czyli kolor kamienno piaskowy. Teraz są przykryte papierami. W cz. jadalnianej i w salonie będzie parkiet klejony - 3 warstwowy na podłogówkę ( może zaczniemy kłaść w przyszłym tygodniu).

kakusek
04-10-2010, 22:06
Aki-aki dziekuje za priwa :-)) Jesli chodzi o scianke kolankowa to my rowniez jej nie podnosilismy (jest 1 pustak plus muralta). Jednyna roznica to taka ze scianka ktora u was jest zbudowana z gipso-kartonow u nas jest wymurowana z pustakow ale rowniez przysuwalismy sie z nia w strone pokoi tracac na powierzchni.Scianka ma wysokosc 110 cm .Wg mnie pokoje wyszly w sam raz tyle ze ja poszezalam i wydluzalam dom o ok metr wiec pewnie sa ciut wieksze nic u Ciebie ale na pewno nie sa to jakies wielkie roznice.Pomiedzy tą "dodatkowa " scianka a muralta na ktorej opiera sie dach jest przestrzen o szerokosci 70 cm ktora wytynkowalismy i mamy zamiar wykorzystac na dodtakowy schowek.W pokojach pozostawiane sa otwory w tej wymurowanej sciance aby mozna bylo sie tam dostac.
Troche nie rozumiem czemu masz malo sufitow?Przeciez nad poddaszem jest jeszcze taki maly stryszek wiec i w pokojach wychodza sufity.U mnie wysoksoc poddasza to 2,50 wiec sufit bedzie zaczynal sie zaraz nad gorna krawedzia okna dachowego.
Macie juz bardzo duzo zrobione wiec pewnie Swieta tez zaplanowane w nowym domku :-)) Chcilalabym byc na Twoim etapie w przyszle wakacje ale jak to bedzie zobaczymy;)

aki-aki
05-10-2010, 14:28
Hej Kaka,
mam wrażenie że u nas wysokość na poddaszu bliżej 2,7 a może więcej, stąd sufitów mało. Stryszek nam wwyszedł naprawdę malutki. Swięta KONIECZNIE w nowym domku. już zaprosiłam rodzinę na wigilio-parapetówkę:) - PIRWSZĄ rodzinną wigilię, w której ja jestem gospodynią. To będzie mój debiut salonowy.

aki-aki
05-10-2010, 14:29
U mnie poszło w zeszłym sezonie 5ton ekogroszku (retopal). Na priv wysłałem ci info gdzie kupowałem (jesli jeszcze kupiłaś).

Dzięki wielkie:)

wobil
08-10-2010, 07:46
mam pilna sprawę,
dopiero teraz popatrzyłem, że w zestawieniu więźby nie ma informacji dotyczącej łat i kontrłat, tylko krkwie, słupy, murłaty i koszówki,
ile wam poszło metrów bo cieśle mają wejść w przyszłym tyg. i nie wiem czy załatwię to od ręki, proszę o info. Sprawa PILNA!

pozdrawiam
WB

franzkru
08-10-2010, 19:12
mam pilna sprawę,
dopiero teraz popatrzyłem, że w zestawieniu więźby nie ma informacji dotyczącej łat i kontrłat, tylko krkwie, słupy, murłaty i koszówki,
ile wam poszło metrów bo cieśle mają wejść w przyszłym tyg. i nie wiem czy załatwię to od ręki, proszę o info. Sprawa PILNA!

pozdrawiam
WB

Mi w tartaku policzyli ile czego.
Drewno masz nie zamówione a cieśle w przyszłym tygodniu ? Ja czekałem na drewno 3 tygodnie.

wobil
08-10-2010, 19:47
co do zamówienia więźby to ja zamówiłem w połowie sierpnia tylko jak to nasza narodowa mentalność po co zrobić coś od ręki jak mamy tyle czasu :)
śmieję się ale aż mnie nosi we wrześniu sporo padało i ponoć nie mieli jak do lasu po surowiec wjechać, teraz ponoć zmieniła się zasada zamawiania drewna i już nie załatwia się tego w nadleśnictwie tylko idzie to przez Warszawkę i ponoć jest to zrobione na zasadzie systemu informatycznego iż przypomina to aukcję na surowiec kto da więcej ten bierze, generalnie z nerwa obdzwoniłem wszystkie tartaki w koło i mówią od 1 do 2 m-cy na realizację także mój tartak zostawił mnie z ręką w nocniku i niestety muszę się go już trzymać mam tylko nadzieję żę faktycznie doczekam się dech w przyszłym tyg., ponieważ projekt nie przewiduje ilości łat i kontr. a w tartaku panuje "napięta" atmosfera szukam takiej info., ponieważ oni robią wg. zestawienia :((((( MASAKRA

madzioochna
08-10-2010, 20:30
Witam,
Nieśmiało chciałam poinformować, że dołączam do Waszego grona Natalkowców.
Powoli tworzę dziennik, zdjęcia postaram się porobić w weekend.
Wszelkie uwagi, komentarze mile widziane :)

madzioochna
10-10-2010, 08:01
Mam pytanie do osób już mieszkających i posiadających ogrzewanie podłogowe. Czy takie ogrzewanie wystarcza, nie jest zbyt zimno w domu? Pytam, bo wczoraj znajomi nam doradzali żeby nie robić tylko podłogówki, bo to za mało, zeby zrobić również grzejniki. Szczerze to cieszyłam się na myśl że nie bede miała już wiecznie brudnych kaloryferów, ściągających kurz na ścianę.

kakusek
10-10-2010, 09:26
Ja zrobilam prawie na calym dole podlogowke (oprocz dwoch pokoi na parterze) ale oprocz tego hydraulicy przygotowali mi podejscie pod kaloryfer w salonie ,jadalni i wiatrolapie.Na razie zostanie on zaslepiony i gdyby podlogowka nie dawala rady uruchomimy wtedy zasilanie awaryjne;)Wiekszosc osob lacznie z hydraulikami twierdzi ze nigdy nie zawiesze kaloryferow bo podlogowe w zupelnosci wystarczy ale maz uparl sie o taka rezerwe wiec dla swietego spokoju zrobilismy (niestety swiety spokoj kosztowal dodatkowa kase :P)

madzioochna
11-10-2010, 19:23
Dzięki za pomysł kakusku. Byłby to jakiś kompromis. Chociaż podejrzewam, ze w salonie i tak będą kaloryfery, bo chcemy tam podłogę drewnianą. Wiem że można drewno pod podłogówkę, ale raczej nie polecają..

drinkpol
12-10-2010, 20:42
Dzięki za pomysł kakusku. Byłby to jakiś kompromis. Chociaż podejrzewam, ze w salonie i tak będą kaloryfery, bo chcemy tam podłogę drewnianą. Wiem że można drewno pod podłogówkę, ale raczej nie polecają..

mam w natalce w salonie i kuchni podłogówkę i jeszcze kominek -jest nie do wyrobienia ,poprostu sauna nie wyobrażam sobie dodatkowo kaloryferów(barinecka deska w częćci salonu)

pasikonik10
13-10-2010, 12:54
Drinkpol, a ja ostatnio myślałam co u Ciebie... Mieszkasz już? :)
jak kuchnia? Masz jakieś aktualne zdjęcia? Podeślesz na priv?

Pozdrawiamy z Łodzi!

drinkpol
14-10-2010, 08:57
Drinkpol, a ja ostatnio myślałam co u Ciebie... Mieszkasz już? :)
jak kuchnia? Masz jakieś aktualne zdjęcia? Podeślesz na priv?

Pozdrawiamy z Łodzi!


witam!!!

mieszkamy !!! nareszcie mamy już wszystko (kuchnia ,kominek ,itd) obecnie walczymy z kostką i ogrodzeniem myślę że do zimy zdążymy,oczywiście prześlę foty na prv
a co u was się dzieje ? na jakim etapie jesteście (parę fotek też poproszę) jak będziecie w moich stronach zapraszam

wobil
14-10-2010, 10:10
drinkpol a czy można też parę fotek z gotowej natalki, ku pocieszenia bo nas tartak woził z terminem realizacji więźby a teraz zostaliśmy z ręką w nocniku bo twierdzą, że nie mają jak zrobić, wszystkie tartaki mają rezerwację na 1-2 m-ce do przodu DRAMAT!!!!!

[email protected]

pozdrawiam
WB

pasikonik10
14-10-2010, 14:01
hej, u nas baaaardzo powoli. Najpierw długo trwała cała papierologia, potem nieco ruszyliśmy z piwnicą (mamy podpiwniczoną natalkę), potem narodziny synka, a teraz czekamy na wylanie stropu. Zdjęcia postaram się wkleić jutro- podjadę z dziećmi na budowę i porobię aktualne fotki.

Jeśli możesz wysłać zdjęcia to poproszę na [email protected]

Powiedz- jak Ci się mieszka? Od kiedy mieszkasz? Udało Ci się wykończyć już górę ? Masz górną łazienkę? Wreszcie- czy widzisz jakieś wady Natalki, które wyszły w trakcie mieszkania?

wobil
17-10-2010, 19:36
mam kolejny problem więc piszę :)
oczywiście mój wykonawca otrzymał informację o zmianie w wymiarach bramy garażowej chcemy 4,75m x 2,25m ale wykonawca zrobił 4,7 x 2,5 nie wiem czy takie szerokie bramy robią na taką wysokość, teraz nie wiem wylać wieńca nad bramą garażową 25cm raczej nie ma jak :( poradźcie coś,
przy okazji sprawdzania wysokości nadproży w oknach okazało się że w kuchni jaest na takiej samej wysokości jak w pokoju a okna już zamówione i mamy problem znowu,
czy wszyscy macie takie problemy?

pozdrawiam
Wojtek

katel2
18-10-2010, 15:50
Witam wszystkich budujących Natalię - szczególnie mamamatinkę bo to jej dziennik tak mnie zainteresował że trafiłam na forum!
My budujemy pod Lublinem, projekt nieco zmodyfikowany (schody są tuż przy wejściu a w ich miejscu garderoba).
Właśnie zrobiliśmy elewację (co mam nadzieję będzie widać - bo to moje pierwsze próby wstawiania zdjęć) i powoli zaczynamy się wykańczać.

http://foto.onet.pl/1wna1,4sskdjkggg5j,p61bb,u.html#p61bb

katel2
18-10-2010, 18:39
Nie udało mi się wstawić zdjęcia więc link do strony gdzie można je zobaczyć:
http://foto.onet.pl/1wna1,4sskdjkggg5j,p63ib,u.html#p61bb

pasikonik10
19-10-2010, 09:15
Witaj Katel
Jaką masz dachówkę?
Kuchnię widzę ze masz częściowo zasłoniętą? Mogłabyś wkleić zdjęcia jak to wygląda w realu?
Ciekawa jestem też tych schodów...

Kiedy masz w planach zamieszkanie?
:)

Pozdrawiam!

katel2
19-10-2010, 11:12
W niedzielę postaram się porobić zdjęcia bo nie mam żadnych aktualnych, wprowadzić chcielibyśmy się na wiosnę ale zobaczymy czy to się uda.

madzioochna
19-10-2010, 11:24
WOBIL - Co do garażu to może pogadaj z murarzem żeby zrobić podciąg?

katel2
19-10-2010, 15:18
Odnośnie blachodachówki to mamy czarny mat ale nie pamiętam jakiej firmy.

pasikonik10
20-10-2010, 09:31
A u nas Natalka wygląda tak... :
http://images46.fotosik.pl/336/9c6607dff708f3edmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

kakusek
24-10-2010, 12:54
Wobil Normstahl robi bramy w standardzie na 2500 ale wtedy szerokosc powinna byc 4500 .Otowrz sobie prospekt bramy sekcyjne gorne Euro.... i na stronie 43 masz podane wymiary szer i wysok poszzcegolnych modeli http://www.normstahl.pl/pl/do-pobrania.html. Mysle ze mozesz zostawic taka wysokosc a szerokosc zmniejszyc styropianem podczas ocieplania budynku .Mozesz tez w sumie rowniez wysokosc zmniejszyc tym samym sposobem.
Ja przymierzam sie do ocieplenia poddasza i mam dylemat jak rozmiescic oswietlenie w suficie podwieszanym.Dajac lampe na srodku kazdego pokoju nie wychodzi ona na srodku "plaskiego" sufitu ale blizej zaczynajacegos ioe skosu.U mnie wysokosc poddasza to 2,50 Mozecie podzielic sie swoim doswiadczeniem w tej kwesti.Najlepiej wspartym jakimis fotami :yes:Czy oprocz glownej lampy montowaliscie w sufitach jeszcze jakies siwatelka halogenowe i jak zostaly one porozmieszczane?(czy tylkow w suficie czy rowniez na scinach skosnych.Jeden z elektrykow odradzal mi wkladanie opraw w skosy ze wzgledu na znajdujaca sie tam welne.W sumie wolalabym nie meic tam rowniez halogenkow ale boje sie ze pokoj z jedna tylko lampa bedzie ciemny:bash:Bardzo prosze o jakies sugestie jak to u siebie porozplanowywaliscie :D

katel2
24-10-2010, 15:15
Fotki zrobione, niestety zapomnieliśmy klucza do drzwi wejściowych i zdjęcia wiatrołapu ciężko było zrobić ale mniej więcej widać jak to wygląda, link:
http://foto.onet.pl/1wna1,4sskdjkggg5j,p61bb,u.html#p61bb
Kuchnia jest od salonu oddzielona barkiem, pod schodami spiżarka miała mieć wejście od strony kuchni ale ze względu na błąd projektanta wejście jest z korytarza (a tam miała być szafa no i się posypało - ale coś wymyślimy)
kakusek my na poddaszu też nie mamy oświetlenia na środku płaskiego sufitu (zdjęcie pralnia z linku), w pokojach poza światłem górnym daliśmy po jednym kinkiecie na ścianie. Halogeny daliśmy tylko w salonie w suficie podwieszanym, na poddaszu też się obawiałam że będzie ciemno ale jest ok, w korytarzu daliśmy świetlik tunelowy.

wobil
24-10-2010, 20:09
wiem że może pytanie dziwnie zabrzmi ale szukam informacji ile wam poszło płyt rigips-owych do zabudowy poddasza oraz średniej ilości podwieszanych sufitów, potrzebna mi ta informacja pilnie :)
będę wdzięczny za informację

a pytanie z innej beczki muszę się zdecydować na piec gazowy chcę kondensat jestem zdecydowany na IMMERGAS VICTRIX X 24 1-F (przekonuje cena, spory serwis na moim terenie i 5 lat gwarancji), a na jakie modele wy się zdecydowaliście??

pozdrawiam
WB

wobil
28-10-2010, 19:34
ludziska pomocy muszę zdecydować się na kocioł gazowy, proszę piszcie co macie, jakie modele i moce,
zastanawiam się nad kondensatem 16KW z bańką ok. 160 litrów i nie wiem czy nie za mała moc

pozdrawiam
Wojtek

chcemydom
31-10-2010, 05:28
My będziemy mieć Dietrich-a z oznaczeniem bodajże 24. (jednofunkcyjny, kondensacyjny)
Jakby coś to mogę poszukać dokładnie.
Żadnej bańki nie będzie.
Docelowo w przyszłe wakacje planuję kolektory.
Pozdrawiam

ps. u nas trwa wykończeniówka

wobil
02-11-2010, 11:46
mam prośbę ponieważ nie prowadzisz dziennika możesz przesłać mi trochę fotek na prv:
[email protected]

ja narazie czekam na drzewo na dach i zastanawiam się nad wykończeniem m.in. kominów czy cegła klinkier czy łupek (łuska jak zwał tak zwał)

pozdrawiam
Wojtek

kuba0035
04-11-2010, 22:10
\

Maciejka_Kar
06-11-2010, 19:47
Witam wszystkich serdecznie !!!!

Jestem sympatykiem forum od bardzo dawna. Nawet nie pamiętam dokładnie kiedy trafiłam na fora dot. budowy Natalki. Śledzilam też wiele dzienników.
Od dawna mialam zamiar dolączyć do Waszeg grona, ale nie za bardzo lubię pisać więc caly czas to odkładałam w czasie. W końcu nadszedl ten wiekopomny moment
i postanowiłam pojawić się na forum. Jak już wspomniałam niestety nie lubię pisać, stworzyłam więc mały album z mojej na szczęście już ukończonej budowy i zapraszam do jego obejrzenia.

www.picasaweb.google.com/gosia.karczewska

Oczywiście chętnie odpowiem na wszelkie pytania i bardzo miło będzie mi wymienić się z Wami moimi doświadczenia z budowy.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i życzę wytrwałości i mocnych nerwów. Na szcżęcie mam już to wszystko za sobą.

pasikonik10
06-11-2010, 20:17
Nooooo! wgniotło mnie w fotelik! Slicznie u Ciebie, zwłaszcza piękne pokoiki dzieci!

Mam pytania: czy coś zmieniałas w projekcie? np wysokość scianki kolankowej? skąd garderoba na dole?jaką masz dachówkę...

Ach i zazdroszczę jak nie wiem bo jak to jestem na etapie bodajże 8 zdjęcia z twojej Galerii...
Slicznie Małgosiu!

ewa&marcin
07-11-2010, 20:30
Witam Maciejka_Kar gratulujemy już wykończonego domku. Super ogląda się już wykończone wnętrza, gdy u nas takie szarości. Mamy pytanie co do kosztów tej budowy. Jeżeli możesz zdradzić ile kosztowało to wszystko co widać na zdjęciach (może oprócz zagospodarowania podwórka bo z tego co widać to jest ogromne). Jeśli nie chcesz odpowiadać na forum to podaję też priva: [email protected]
Jeszcze raz nasze gratulacje
Pozdrawiam
Ewa

Maciejka_Kar
07-11-2010, 22:32
Witam,

Dzięki za miłe słowa. Jeżeli chodzi o zmiany to:
- wydłużony salon z kuchnią ale nie kosztem tarasu z tyłu lecz do przodu domu o ok. 1 m, w ten sposób przy wejściu jak widzicie na zdjęciach jest taka jakby zatoczka, rozmiary kuchni zostały bez zmian, wydłużył się więc tylko salon
- chyba też trochę poszerzyliśmy salon z kuchnią, ale muszę sprawdzić na panach bo dokładnie nie pamiętam,
- powiększone pokoje na dole o ok. 0,5 m, w ten sposób mamy wyjście na taras z naszej sypialni i zwiększyła się głębokość tarasu
- na dole jest tylko lazienka, nie ma toalety dla gości
- łazienka na dole jest powiększona kosztem pokoju
- garderoba na dole jest w miejscu toalety i jest powiększona kosztem pomieszczenia gospodarczego- kotłowni.
- z garderoby wchodzi się do pomieszczenia gospodarczego-kotłowni
- z kotłowni można oczywiście wejść do garażu
- sciana kolankowa podniesiona o jedną cegłę
- dachówka cementowa antracyt IBF

Ewo !
- podwórko wcale nie jest takie olbrzymie, może tak tylko wygląda na zdjęciach - cała działka ma ok. 1000 m2, mieliśmy szczęście bo na działce byly już drzewa, więc na razie posadziliśmy własnoręcznie tuje wzdluż płotów a sąsiad-rolnik zrobił nam trawnik
- co do kosztów to trudno się wypowiadać na ten temat bo wszystko zależy od tego co się wybierze, a jak wszyscy wiemy jest w czym wybierać,
ale zasada jest jedna:
- trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie dać się ogłupić.


Pozdrawiam

Malgosia

kuba0035
08-11-2010, 18:22
hej ja zalałem fundamenty podniosłem o 10 bloczków w góre gdyż taki poziom ulicy w stosunku do działki. ma prośbe chciałem włożyć kilka fotek jak możecie napiszcie jak to się robi. ponawiam pytanie może ktoś wie ile metrów bieżących mają ławy fundamentowe? pozdrawiam i jak tylko mi się uda wkleje fotki

madzioochna
09-11-2010, 10:04
Maciejka_Kar - możesz mi powiedzieć jakiej wielkości są garderoby córek na górze.

madzioochna
09-11-2010, 10:11
Natalkowcy.. Jak robicie z tą wnęką na schodach? Czy tak jak Maciejka_Kar zostawiacie otwartą przestrzeń, żeby ładnie doświetlało schody i górę; czy może włączacie do tego pokoju przy schodach?
Najpierw chciałam to zabudować, ale jak zobaczyłam u Maciejka_Kar jak fajnie doświetla to już teraz nie wiem. Z drugiej strony jednak mam małe dziecko i już widzę jak będzie z tego skakać na schody... :/

Maciejka_Kar
09-11-2010, 15:36
Maciejka_Kar - możesz mi powiedzieć jakiej wielkości są garderoby córek na górze.

Zrobię dokładne pomiary i się odezwę.

Pozdrawiam

Maciejka_Kar

kuba0035
10-11-2010, 12:26
może uda mi się wkleić kilka fotek ale.. ton nic pewnego pierwszy raz no to próbuje wkleić
www.imageshack.us/

nie udało się

kakusek
11-11-2010, 00:27
Kuba0035 zrob tak:
1.wejdź na stronę www.imageshack.us/ (http://www.imageshack.us/)
2.na stronie ,która się wyświetli wybierz BROWSE
3.wyświetlą się zdjęcia ,które masz w komputerze,wybierz ,które chcesz wstawić i naciśnij 2 razy lewym przyciskiem myszy,a później wciśnij PRZEŚLIJ TERAZ
4.poczekaj ,aż się załaduje(może to chwilę potrwać),wyświetlą Ci się LINKI DO UDOSTĘPNIENIA TWOJEGO OBRAZU
5.najedź kursorem na to co znajduje się przy KOD FORUM,wcisnij prawy przycisk myszy i wybierz ZAZNACZ WSZYSTKO
6.jak zaznaczy się na niebiesko ,ponownie wciśnij prawy przycisk myszy i wybierz KOPIUJ
7.teraz przejdź do okienka ,gdzie piszesz wiadomość na forum ,wciśnij prawy przycisk myszy i wybierz WSTAW

kuba0035
11-11-2010, 10:03
URL=http://img340.imageshack.us/i/img151au.jpg/]http://img340.imageshack.us/img340/5940/img151au.jpg[/URL]
narazie podniosłem 10 bloczków do góry gdyż mam taką różnice działki do ulicy już wieniec jest zrobiony jak bede na działce zrobie już skończoną podstawe, piasek dowożony do zasypania pójdzie około 300 ton (podobno), jutro malowane bedzie dysperbitem mam pytanie ile wam poszło kilogramów na wewnętrzne i zewnętrzne ściany?

wobil
11-11-2010, 16:39
myślę że jeżeli masz wysokość 10 bloczków a nie wykorzystasz ziemi z wykopu do zasypania to te 300 ton to pikuś bo napewno będzie więcej natalka niestety wymaga ogromnych ilości piachu do zasypania, ja niestety nie mogłem wykorzystać ziemii z wykopu w zasadzie gliny i poszło mi chyba lekko 300 t a miałem połowę twojej wysokości bloczków :)

drinkpol
12-11-2010, 17:43
http://img214.imageshack.us/img214/3197/20101102898.jpg (http://img214.imageshack.us/i/20101102898.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

kominek w natalce ;)

drinkpol
12-11-2010, 18:01
http://img717.imageshack.us/img717/2107/20101028883.jpg (http://img717.imageshack.us/i/20101028883.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

kuba0035
12-11-2010, 19:52
bardzo bardzo ładnie coś o takim myslałem

Maciejka_Kar
12-11-2010, 22:22
Witam,

Dla Madzioochny - dane garderóbek na piętrze

Poniżej odręczny rysunek pokojów na piętrze z garderobami. Podane wymiary to wymiary po podlodze.
W każdej garderobie są oczywiście skosy, ale i tak wyszły nam super - są naprawdę duże.

http://img715.imageshack.us/img715/6176/pietrogaderoby.jpg (http://img715.imageshack.us/i/pietrogaderoby.jpg/)




Pozdrawiam

Maciejka_Kar

Maciejka_Kar
12-11-2010, 22:45
Dla : Kuba0035

Witam,


Jeżeli chcesz zobaczyć wnętrza to zapraszam do obejrzenia mojego albumu jeżeli jeszcze go nie widziałeś.

www.picasaweb.google.com/gosia.karczewska


Pozdrawiam

Maciejka_Kar

kuba0035
13-11-2010, 19:10
dzięki super fotki wnętrze pozdrawiam naprawde robi wrażenie

anetajobda
14-11-2010, 18:21
dzięki super fotki wnętrze pozdrawiam naprawde robi wrażenie

Bardzo ładne fotki, nasza natalka to na razie projekt papierowy i tony dokumentów do załatwienia. Może na wiosnę zaczniemy budowę, nie mogę się już doczekać kiedy i ja będę mogła pochwalić się swoją natalką. Może ktoś ma gotową natalkę w okolicy Otwocka.
Pozdrawiam Aneta

madzioochna
17-11-2010, 07:33
Witam,

Dla Madzioochny - dane garderóbek na piętrze

Poniżej odręczny rysunek pokojów na piętrze z garderobami. Podane wymiary to wymiary po podlodze.
W każdej garderobie są oczywiście skosy, ale i tak wyszły nam super - są naprawdę duże.

http://img715.imageshack.us/img715/6176/pietrogaderoby.jpg (http://img715.imageshack.us/i/pietrogaderoby.jpg/)




Pozdrawiam

Maciejka_Kar



Dzięki.
No i chyba własnie zrobimy swoją garderobę tak jak pokazałeś - ten pokój nad kominkiem. A u dziecka też zrobię podobnie jak u Ciebie, ale kiedyś teraz to jej nie potrzebne.

kawojtek
22-11-2010, 15:06
Witam Wszystkich,

Właśnie kupiliśmy projekt Natalia. Mieszkamy w Koninie.
Jesteśmy przed adaptacją projektu. Aby lepiej sobie uzmysłowić jak wygląda dom chciałbym
zobaczyć jak wygląda Natalia już stojąca :-) -
Nie wecie czy gdzieś w pobliży Konina ktoś już wybudował Natalię ?


pozdrawiam,
Wojtek

kuba0035
23-11-2010, 11:33
dziś widziałem dwie natalki na terenie radomia jedna troche po zmianach druga identyczna naprawde pięknie jak ktoś chce ja mam narazie podstawe wieć jeśli ktoś chciałby zobaczyć zapraszam wieniec dziś już zalany czekam już na następny rok z budową bo chyba pogoda nie pozwoli w tym roku.pozdrawiam

gosa31
24-11-2010, 07:03
dziś widziałem dwie natalki na terenie radomia jedna troche po zmianach druga identyczna naprawde pięknie jak ktoś chce ja mam narazie podstawe wieć jeśli ktoś chciałby zobaczyć zapraszam wieniec dziś już zalany czekam już na następny rok z budową bo chyba pogoda nie pozwoli w tym roku.pozdrawiam

Witam!
My właśnei złozyliśmy zamówienei na projekt i bardzo chętnie obejrzałabym Natalkę na żywo.
Jesteśmy z Puław. - mój mail [email protected]
Radom też nam po drodze, więć jeśli mógłbyś podać u kogo oglądałes to bym sie skontaktowała.
Pozdrawiam

kuba0035
24-11-2010, 20:39
hej wszystkiem mam prośbe jakby ktoś wkleił rozkład pokoii czy jakieś zmiany macie na parterze oprócz jak czytałem niektórzy likwidowali wc dla gości z
dzięki wielkie pozdrawiam

katel2
24-11-2010, 20:52
Plan parteru:
http://foto.onet.pl/1wna1,4sskdjkggg5j,p61bb,u.html#p63ih
ale u nas duże zmiany w natalce, między innymi przeniesione schody.

kuba0035
24-11-2010, 21:02
Plan parteru:
http://foto.onet.pl/1wna1,4sskdjkggg5j,p61bb,u.html#p63ih
ale u nas duże zmiany w natalce, między innymi przeniesione schody.
dzięki wielkie

kawojtek
25-11-2010, 09:03
Dziękuję bardzo ,
Szkoda - ale w stronę Radomia się na razie nie wybieram :-(

pozdrawiam ,
Wojtek

franzkru
21-12-2010, 08:19
Jakaś cisza zapadła tutaj więc ja chciałbym się pochwalić że skonczyłem własnie jeden pokój na poddaszu:
http://lh5.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/TRBUcXMbt1I/AAAAAAAAE-c/QE3Df2kwQP0/s720/DSC_0220.JPG

http://lh4.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/TRBUcGrPGaI/AAAAAAAAE-Y/Lummz1vwSW4/s720/DSC_0225.JPG

kuba0035
27-12-2010, 08:17
fajnie już nie moge się doczekać jak u mnie ruszy budowa w tym roku tylko fundamenty i podnoszenie na bloczkach aż miło popatrzeć na wykończony dom

sanowi_
02-01-2011, 15:22
mam pytanie - zmniejszaliście okno w kuchni? w projekcie wydaje mi się trochę za duże chciałabym zmniejszyć do rozmiarów 1,5 x1,8 zastanawiam się czy tak będzie dobrze , i jeszcze jedno na jakiej wysokości umieszczacie okna dachowe tak aby spokojnie mozna przez nie wyjrzeć?

madzioochna
13-01-2011, 10:34
Ale cisza na forum..
Ja również planuję zmiejszyć okno w kuchni, gdzieś do ok. 150x200 i chyba trochę podwyższę, bo nie chce mieć blatu równego z parapetem.

kuba0035
18-01-2011, 10:58
witam wszystkich idzie wiosna więc powoli dalsza "robota" mam pyatanie może ktoś mi doradzi rok temu wylałem fundamenty i podniosłem na 10 bloczków w góre ( żeby wyrównać pozim domu do poziomu ulicy) i żeby zabezpieczyć wystarczy z zewnątrz i wewnątrz pomalować dysperbitem w wewnątrz rozłoże folie i zasypie piaskiem a na zewnątrz styropian i folia kubełkowa wystarcz to?? może macie jakieś uwagi zewnętrzne fundamenty doradzają żeby ipsypać również piaskiem koszty są wielkie ale chyba tak musi być

franzkru
18-01-2011, 11:22
Wszystko zależy od tego jaki masz rodzimy grunt. Ważne żebyś zrobił dobrze izolacje i drenaż opaskoway.

kuba0035
18-01-2011, 11:28
[QUOTE=franzkru;4513775]Folia bąbelkowa ?[/QUO
oj kubełkowa a w wewnątrz zwykła folia

Magdalena74
20-01-2011, 11:47
http://img214.imageshack.us/img214/3197/20101102898.jpg (http://img214.imageshack.us/i/20101102898.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

kominek w natalce ;)

Jaki jest kolor ściany kominkowej i tej po prawej stronie na zdjęciu?

kuba0035
22-01-2011, 17:23
witam wszytskiech mam pytanie ile wam poszło porothermu bo chce zamówić teraz myśle że taniej bedzie a nie chce za dużo??///

magduska
24-01-2011, 21:04
Witam ;)
My z mężuniem też jesteśmy natalkowcami. Niestety jeszcze nie mieszkamy, ciągle u nas trwa wykończeniówka, ale mogę "pochwalić" się stanem na dziś: http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=album&var1=domek/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fmagda.histeria.pl% 2Falbum%2Fmain.php%3Fcmd%3Dalbum%26var1%3Ddomek%2F ) - miłego oglądania ;)

magduska
25-01-2011, 13:46
dziś widziałem dwie natalki na terenie radomia jedna troche po zmianach druga identyczna naprawde pięknie jak ktoś chce ja mam narazie podstawe wieć jeśli ktoś chciałby zobaczyć zapraszam wieniec dziś już zalany czekam już na następny rok z budową bo chyba pogoda nie pozwoli w tym roku.pozdrawiam
yyy, a gdzie widziałeś natalki na terenie Radomia? ;)

My właśnei złozyliśmy zamówienei na projekt i bardzo chętnie obejrzałabym Natalkę na żywo.
Jesteśmy z Puław. - mój mail [email protected]
Radom też nam po drodze, więć jeśli mógłbyś podać u kogo oglądałes to bym sie skontaktowała.
ja jeszcze nie mam wykończonej natalki, ale już jest wybudowana...
..moja stoi w Radomiu, w okolicach Radomia znaczy się... - jeśli masz ochotę jeszcze na zobaczenie jak wygląda natalka w trakcie wykańczania to mogę udostępnić....
..musimy się tylko zgrać w czasie...

Moje zmiany to przede wszystkim podwyższenie ściany kolankowej o 3 cegły, powiększenie łazienki na górze kosztem pokoju, przesunięcie ściany między pokojami na dole (ten pokój bliżej salonu jest mniejszy), łazienka na dole ma wejście nie z korytarza a z pokoju.. i to chyba tyle...

gosa31
07-02-2011, 07:22
yyy, a gdzie widziałeś natalki na terenie Radomia? ;)

ja jeszcze nie mam wykończonej natalki, ale już jest wybudowana...
..moja stoi w Radomiu, w okolicach Radomia znaczy się... - jeśli masz ochotę jeszcze na zobaczenie jak wygląda natalka w trakcie wykańczania to mogę udostępnić....
..musimy się tylko zgrać w czasie...

Moje zmiany to przede wszystkim podwyższenie ściany kolankowej o 3 cegły, powiększenie łazienki na górze kosztem pokoju, przesunięcie ściany między pokojami na dole (ten pokój bliżej salonu jest mniejszy), łazienka na dole ma wejście nie z korytarza a z pokoju.. i to chyba tyle...

Witaj Magduska!
dzięki za zaproszenie - bardzo chetnie obejrzymy wasz domek.
Nasza natalka to jeszcze projekt - załatwiamy formalności.
Jak nam się trafi jakiś wyjazd w Kierunki Radomia - to napiszę do ciebie na priv - lub maila.
W najbliższym czasie mi sie nie szykuje wyjazd - ale nigdy nic nie wiadomo.
jeszcze raz dzięki za zaproszenie.

sanowi_
24-02-2011, 19:10
ale tu cisza nastała...

czy ktoś może pochwalić się swoimi kosztami hydrauliki - poproszę na priv

ja dostałam taką wycenę i zastanawiam się czy jest ok

instalacja wod.-kan. 3 605,90
instalacja c.o. grzejnikowa 2 033,00
instalacja c.o.podłogowa (128 m2) 4 044,60
montaż szafek rozdzielaczowych do podłogówki 481,50
montaż instalacji kotłowni 1 284,00

materiały do powyższych prac - bez pieca, grzejników, geberitów - ok 20 000

będę wdzięczna za opinie.

madzioochna
25-02-2011, 09:38
My będziemy robić podłogówkę na mniej więcej 150m. Dostałam dwie wyceny, obie na około 16tys.

Szczegóły wysyłam na priv.

m.z.
09-03-2011, 14:55
Witam, info do "kawojtek" ja buduje w Koninie jestem na etapie murów przykrytych dachem.

bdan
09-03-2011, 16:33
Jakaś cisza zapadła tutaj więc ja chciałbym się pochwalić że skonczyłem własnie jeden pokój na poddaszu:
http://lh5.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/TRBUcXMbt1I/AAAAAAAAE-c/QE3Df2kwQP0/s720/DSC_0220.JPG

http://lh4.ggpht.com/_kKJMOZbHZgw/TRBUcGrPGaI/AAAAAAAAE-Y/Lummz1vwSW4/s720/DSC_0225.JPG

bardzo ładna podłoga - możesz zdradzić co to jest

madzioochna
11-03-2011, 09:52
Halo.. Natalkowcy! Czas się przebudzić z zimowego snu :) Ciepło się zrobiło, mamy już prawie wiosnę, czas wrócić na budowę :)
Jak tam u Was prace idą? My zaczynamy w następnym tygodniu prace elektryczne, następnie tynki wewnętrzne, okna, brama, drzwi i miejmy nadzieję na początku kwietnia będziemy mieli zamknięty już dom.

pasikonik10
12-03-2011, 21:53
u nas też powoli do przodu- dach pokryty papą, w następnym tygodniu wchodzi dekarz. Murarz kończy stawianie ścianek działowych...
Okna kupione, drzwi i brama tez...
Za miesiąc dom powinnien nabrać wyglądu

Pozdrowienia dla Natalkowców

sanowi_
15-03-2011, 21:01
u mnie podobnie dach przykryty dachówką; czekam na okna, brama już przyjechała - montaż okien i bramy już za 2 tygodnie, później elektryk, hydraulik, tynki, ocieplenie poddasza.... dalej jeszcze nie planowałam i nie szukałam wykonawców :)

madzioochna
16-03-2011, 09:39
A jak robicie z przestrzenią na schodach, czy zgodnie z projektem włączacie do pokoju czy tak jak Maciejka K.:
https://lh5.googleusercontent.com/_OWqfpeJ2lx0/TNKfgW55p9I/AAAAAAAAAjs/ZHaxrxPXs2I/s640/DSC03473.JPG

kawojtek
24-03-2011, 19:34
wiadomość do m.z. - mógłbyś się ze mną skontaktować - numer 608664402 lub [email protected]

wobil
01-04-2011, 15:38
mam pytanie do osób, które już mieszkają bądź są po elektryce, ponieważ ja właśnie jestem na etapie elektryki, dla mieszkających: czego im brakuje, bądź co się sprawdza, o czym pamiętać lub dla osób, które są po kablach może mieli kumatego elektryka i doradził im jakieś fajne pomysły.
Piszcie za wszystkie uwagi będę wdzięczny, lepiej teraz dodać niż potem kuć lub lub "lecieć" na przedłużaczach.

pozdrawiam
Wojtek

madzioochna
03-04-2011, 14:19
No my jesteśmy właśnie już po elektryce. To czy zrobiłam dobrze czy źle wyjdzie w praniu. Ja robiłam tak, ze szłam pomieszczenie po pomieszczeniu i mniej więcej zastanawiałam się co gdzie chce miec. Trudno tak, bo nie mam koncepcji wykończenia wszystkich pomieszczeń. Starałam sie dawać jak najwięcej gniazdek, bo potem jest tak, ze chcesz podłączyć lampke to musisz ciągnąć paskudny przedłużacz, albo dziecko Ci powie że nie chce mieć biurka pod oknem bo świeci w oczy.. trzeba być przygotowanym na wszystko. Co najmniej 6 gniazdek zrób sobie w kuchni.
Pamiętaj o gniazdkach w garażu, do majsterkowania, do podłączenia odkurzacza, gniazdka na zewnątrz, na tarasie, w podbitce. Jak chcesz mieć podświetlony podjazd czy ogród to też teraz o tym pomyśl.
Mój elektryk potrzebował tez wiedzieć jakiej wielkości chcemy telewizor (bo my wieszamy), żeby odpowiednio ścianę przygotować. Potrzebował też wiedzieć jakie i gdzie będą głośniki.
Generalnie elektryka to ciężka sprawa.. :/

sanowi_
06-04-2011, 16:28
ja jestem w połowie elektryki, przez 4 godziny obeszlismy cały dom i ustaliliśmy gdzie co ma być - musisz najpierw zaplanowac z grubsza ustawienie sprzętów/ mebli a potem robić gniazdka, oczywiście więcej niż potrzeba - aby mieć mozliwość zmian w aranżacji. Madziochna najistotniejsze uwagi dała resztę musisz przemyśleć sam.

ja mam pytanie do hydrauliki - jaki wyszedł wam koszt robocizny za hydraulikę + podłogówkę (ile m2 podłogówki jest wliczone w cenę ?)

madzioochna
09-04-2011, 08:42
Muszę się pochwalić :)

http://img26.imageshack.us/img26/1623/dsc0225pz.jpg

Wczoraj wstawiono okna, drzwi i bramę.. a tak wiało, że ledwo ledwo wnieśli okna.. :)

pasikonik10
09-04-2011, 21:36
suuuper! u nas tak będzie za 2-3 tygodnie!


Bardzo zgrabna ta Wasza natalka! gratulacje!

kakusek
09-04-2011, 22:02
Madzioochna ładniutki domek Ci wyszedl :) Zainteresowalo mnie czemu kazde naroze budynku wylewane bylo z betonu?

madzioochna
10-04-2011, 08:29
Takich słupów nośnych jest w domu 13 - dla wzmocnienia konstrukcji.

pasikonik10
02-05-2011, 22:19
hej a co tutaj tak cicho?
Co u Was Natalkowcy?

duckingman
04-05-2011, 12:50
Z zona zastanawiamy sie nad budowa domu wedlog projektu Natalii. Chcielibysmy go jednak poszerzyc na etapie adaptacji o ok. 1 metr z kazdej strony. Czy ktos z Panstwa cos takiego robil? Jest to mozliwe?

madzioochna
04-05-2011, 14:30
Z zona zastanawiamy sie nad budowa domu wedlog projektu Natalii. Chcielibysmy go jednak poszerzyc na etapie adaptacji o ok. 1 metr z kazdej strony. Czy ktos z Panstwa cos takiego robil? Jest to mozliwe?

Przeczytałam cały wątek o Natalce, ale chyba nikt czegoś takiego nie robił. A to czy jest możliwe to musisz zapytać się architekta.

madzioochna
04-05-2011, 14:32
hej a co tutaj tak cicho?
Co u Was Natalkowcy?

No właśnie jakiś słaby ruch na tym wątku się zrobił.. My już po tynkach wewnętrznych czekamy teraz na ogrzewanie podłogowe i wylewki.

duckingman
05-05-2011, 09:14
Przeczytałam cały wątek o Natalce, ale chyba nikt czegoś takiego nie robił. A to czy jest możliwe to musisz zapytać się architekta.

Nie mam znajomego architekta wiec zanim sie do jakiegos skieruje wolalbym wiedziec czy moja wizja jest wogole mozliwa do realizacji :)

Skoro nikt nie myslal o poszerzeniu domu to mam pytanie do was o lazienke na parterze. Zostawiliscie ja w proponowanej w projekcie wielkosci (4,6m), czy jakos powiekszaliscie?
Poszerzenie domu przemawia za powiekszeniem m.in. lazienki do wielkosci ponad 6 metrow. Wielkosc w projekcie wydaje mi sie za mala na potrzeby lazienki przysypialnianej (chcialbym zawrzec tam prysznic, wanne, umywalke i ubikacje).

madzioochna
05-05-2011, 09:58
duckingman jeśli dobrze kojarzę to MGProjekt udziela wszelkich informacji, można spotkać się z ich architektem, zadzwonić, napisać maila.

Łazienkę na pewno można powiększyć kosztem pomieszczenia gospodarczego, bo tak parę osób robiło, my też troszkę przesunęliśmy.

kakusek
05-05-2011, 19:12
Duckingman o ile poszezenie domu wzdłuz kalenicy (kalenica bedzie dluzsza) powinno dac sei wykonac w ramach adaptacji projektu o tyle poszezenie go w dwoch pozostalych kierunkach jest bardziej klopotliwe i nie wiem czy znajdziesz architeklta ktory bedzie chcial sie w to "bawic" Ja poszezyłam wlasnie dom o 1 metr i lekko wydluzylam ale musialam robic projekt indywidualny bo nikt nie chcial robic tegow ramach adaptacji (przeliczenia itd) Swoja droga to niezla chawira Ci wyjdzie jak z kazdej strony dodasz po 1 m .Ja mialam jeszcze kilka innych zmian wiec moze dlatego musialam rysowac domek a Ty najlepiej zapytaj architekta bo i tak bedziesz musial kogos znalezc do przygotowania dokumentacji.

duckingman
09-05-2011, 09:53
Madzioochna jakie ogrzewanie planujecie zrobic? Ja mysle nad peletem i boje sie ze po zmniejszeniu pomieszczenia gospodarczego bede mial tam za malo miejsca :/

Kakusek dzieki za informacje choc troche sie zmartwilem. Ja budowe planuje dopiero na przyszly rok wiec na razie bieganie po architektach sobie daruje. Wpierw musze miec kompletna wizje czego chce plus kilka mozliwosci alternatywnych.

Mam kolejne trzy pytania (i pewnie nie ostatnie :)).
1. Czy podnosiliscie scianke kolankowa? Jesli tak to o ile?
2. Mi i mojej zonie wykusze srednio sie podobaja, a od znajomego slyszalem ze mocno podrazaja budowe domu (glownie chodzi o koszt robienia dachu). Czy ktos z was rezygnowal z wykuszu (lub sie nad tym zastanawial) i orientuje sie ile tak naprawde mozna na tym zaoszczedzic?
3. Buduje moze ktos Natalie w okolicach Poznania? Bylbym wdzieczny za mozliwosc obejrzenia Natalki na zywo :)

madzioochna
09-05-2011, 10:08
Madzioochna jakie ogrzewanie planujecie zrobic? Ja mysle nad peletem i boje sie ze po zmniejszeniu pomieszczenia gospodarczego bede mial tam za malo miejsca :/
My bedziemy mieli gaz.
Mozesz to pomieszczenie gospodarcze przesunąć w miejsce tego małego wc. My np. też zamiast tego wc mamy małą garderobę.


Mam kolejne trzy pytania (i pewnie nie ostatnie :)).
1. Czy podnosiliscie scianke kolankowa? Jesli tak to o ile?
2. Mi i mojej zonie wykusze srednio sie podobaja, a od znajomego slyszalem ze mocno podrazaja budowe domu (glownie chodzi o koszt robienia dachu). Czy ktos z was rezygnowal z wykuszu (lub sie nad tym zastanawial) i orientuje sie ile tak naprawde mozna na tym zaoszczedzic?
3. Buduje moze ktos Natalie w okolicach Poznania? Bylbym wdzieczny za mozliwosc obejrzenia Natalki na zywo :)

Podnosiliśmy o jedną cegłę.
Nam tez w ogóle nie podobają sie wykusze i dlatego z niego od razu zrezygnowaliśmy. W jego miejsce wstawiliśmy okna tarasowe. Ale mozna oczywiście też normalne okna wstawić. Na pewno wychodzi taniej zrezygnowanie z wykuszu, im mniej załamań ma dach tym tańsza robota.

duckingman
09-05-2011, 19:40
My bedziemy mieli gaz.
Mozesz to pomieszczenie gospodarcze przesunąć w miejsce tego małego wc. My np. też zamiast tego wc mamy małą garderobę.

To nie wchodzi w gre :) Natalka nam sie spodobala bo szukalismy projektu gdzie na parterze bedziemy mieli nasza sypialnie, lazienke i gabinet. Jesli sie zdecydujemy na ten projekt to bedziemy chieli zmienic wejscie do lazienki na parterze by bylo z pokoju, a nie z korytarza. Przy takiej koncepcji WC na parterze dla gosci jest niezbedne :)


Podnosiliśmy o jedną cegłę.
Nam tez w ogóle nie podobają sie wykusze i dlatego z niego od razu zrezygnowaliśmy. W jego miejsce wstawiliśmy okna tarasowe. Ale mozna oczywiście też normalne okna wstawić. Na pewno wychodzi taniej zrezygnowanie z wykuszu, im mniej załamań ma dach tym tańsza robota.

Z tym oknem tarasowym to genialny pomysl :) Musze to sobie zanotowac bo bardzo spodobala mi sie ta koncepcja :D

madzioochna
09-05-2011, 20:24
Z tym oknem tarasowym to genialny pomysl :) Musze to sobie zanotowac bo bardzo spodobala mi sie ta koncepcja :D

Zerknij sobie do mojego dziennika, tam są zdjęcia salonu to zobaczysz jak to wygląda.

Maciejka_Kar
09-05-2011, 20:46
Z zona zastanawiamy sie nad budowa domu wedlog projektu Natalii. Chcielibysmy go jednak poszerzyc na etapie adaptacji o ok. 1 metr z kazdej strony. Czy ktos z Panstwa cos takiego robil? Jest to mozliwe?

Witam,

Mamy projekt indywidualny. Poszerzyliśmy pokoje na dole o 0,5 m. W związku z tym mamy większy taras i zrobiliśmy wyjście na taras z sypialni. Łazienka na dole ma 6 m2 i jest powiększona kosztem pokoju. Z WC dla gości zrezygnowaliśmy.
Mamy tam garderobę a dalej kotłownię.
Wydłużyliśmy salon. Salon z kuchnią ma u nas 10,9 m długości . W związku z tym powstała wnęka przy wejściu do domu.:)
ścianę kolankową podnieśliśmy o jedną cegłę.
Wszystko widać dobrze na zdjęciach.

www.picasaweb.google.com/gosia.karczewska :welcome:

Pozdrawiam

Maciejka_Kar

kacho
15-05-2011, 07:12
witam wszystkich :-)
ten wątek załozyli kiedys nasi dobrzy znajomi którzy już mieszkają w swojej Natalce pod Poznaniem:-) Domek nam się spodobał wiec tez właśnie postanowiliśmy budować Natalię w Garbach koło Poznania. Właśnie zamawiamy projekt i szukamy ekipy . Jeśli chodzi o planowane zmiany to chcemy na parterze zrobić swoją sypialnię i garderobę z łazienką czyli poprzesuwamy trochę ściany. Góra ma byc królestwem naszych dzieci :-) Pozdrawiam i do uslyszenia - Kasia

madzioochna
15-05-2011, 08:24
Witamy witamy :)
Mam nadzieję, że rozruszacie ten wątek bo strasznie sie tu zrobiło cicho..

duckingman
15-05-2011, 18:59
Madzioochna Ladnie wyglada taki taras w ksztalcie litery L. Myslalem w pierwszej chwili ze masz tylko samo okno tarasowe, teraz widze ze wy macie tam caly taras :) Musze sam sie zastanowic czy tak nie zrobic bo wyglada to calkiem, calkiem :D

Maciejka_Kar Dzieki za odpowiedz. Rozmawialem z kolega szwagra, ktory jak sie okazalo jest architektem. Pomysl ktory sobie wymyslilismy z zona nie obszedlby sie bez indywidualnego projektu. Pogadalismy sobie troche z tym architektem i przekonal nas bysmy zamiast poszerzania domu podniesli scianke kolankowa i przebudowali scianki na parterze bo to nie jest zaden problem. Glownie przekonaly mnie argumenty ekonomiczne. Wyliczyl nam ze tak poszerzony dom kosztowalby w budowie o ok. 100 tys zł wiecej bo jak sie zliczy te wszystkie dodatkowe metry to wychodzi z tego blisko 300 metrowy dom :D

kacho Z nieba mi spadacie ;) My z zona zastanawiamy sie nad Natalka i szukamy kogos kto by wybudowal taka Natalke w okolicach Poznania. Czy moglabys sie spytac swoich znajomych czy bylaby mozliwosc obejrzenia ich Natalki? Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc, bo jednak w ciemno (bez obejrzenia jakiegos wybudowanego domu wg tego projektu) boimy sie kupowac projekt.

kacho
18-05-2011, 09:14
W tej chwili jestem za granicą ale jak tylko uda mi się skontaktowac z koleżanką to zapytam czy Wam pokaze domek. Pozdrawiam

sanowi_
18-05-2011, 12:17
też jestem po tynkach :) teraz czekam na hydraulika a potem już wylewki.


co do zmian - zlikwidowałam wykusz zamiast tego wstawiłam okna przesuwne - wyjście na taras, zmieniłam położenie kominka - jest na ściance pomiędzy kuchnią a salonem, zmieniłam wejście do dolnej łazienki -od pokoju zamiast z korytarza.

pozdrawiam

pasikonik10
18-05-2011, 19:47
a u nas mamy stan surowy zamknięty od ubiegłego tygodnia!Jesteśmy po elektryce, od wczoraj mamy kładzione tynki... powoli do przodu... :)

madzioochna
19-05-2011, 08:57
My jesteśmy ciut dalej.. elektryka jest, tynki są, ogrzewanie podłogowe jest, teraz schną wylewki.

zuwit
19-05-2011, 09:42
Witam, wszystkich budujących Natalkę, my z mężem jesteśmy na etapie wyboru projektu i mamy na myśli Natalkę z Mg i faworyta z muratora.
Niestety nie widzieliśmy żadnego i stąd tak trudno o decyzję.
Czy byłaby możliwość obejrzenia domu Natalii. Jesteśmy z zachodniopomorskiego i byloby dobrze gdzieś w pobliżu obejrzeć ale myślę, że okolice Poznania też byłby możliwe do przejechania i zobaczenia czy Gdańska.
Zwracam się również z pytaniem czy pokoje na górze nie są za duże, bo zależy nam na domu wygodnym ale nie olbrzymim a przy podniesieniu o pustaka zwiększa się wszysko. Jak sami oceniacie dom macie już rozeznanie, w sam raz czy duży. A i jeszcze jedno czy w każdym pokoju na poddaszu jest słup, zastanawiam sie nad tym, czy nie są utrudnieniem przy meblowaniu czy zabawie dzieci.

Madzia 1976
19-05-2011, 11:14
Witam, wszystkich budujących Natalkę, my z mężem jesteśmy na etapie wyboru projektu i mamy na myśli Natalkę z Mg i faworyta z muratora.
Niestety nie widzieliśmy żadnego i stąd tak trudno o decyzję.
Czy byłaby możliwość obejrzenia domu Natalii. Jesteśmy z zachodniopomorskiego i byloby dobrze gdzieś w pobliżu obejrzeć ale myślę, że okolice Poznania też byłby możliwe do przejechania i zobaczenia czy Gdańska.
Zwracam się również z pytaniem czy pokoje na górze nie są za duże, bo zależy nam na domu wygodnym ale nie olbrzymim a przy podniesieniu o pustaka zwiększa się wszysko. Jak sami oceniacie dom macie już rozeznanie, w sam raz czy duży. A i jeszcze jedno czy w każdym pokoju na poddaszu jest słup, zastanawiam sie nad tym, czy nie są utrudnieniem przy meblowaniu czy zabawie dzieci.


Witam.
Jestem ze Szczecina i wybudowałam Natalkę dokładnie na obrzeżach Szczecina w Dobrej Szczecińskiej. Jeśli macie ochotę mogę swój dom pokazać. Nie jest jeszcze do konca skończony ale widać całą jego okazałaść. Co do wielkości to powiem że dom jest duży a nawet bardzo. Podnosiłam ścianke kolankową i pokoje na poddasz są wielkie, ale słupy w nich zupełnie nie przeszkadzają. Jeśli macie ochote to zapraszam

zuwit
19-05-2011, 21:22
Witam i zwracam się do Madzi 1976, dziękuję za odzew i oczywiście skoro to możliwe z chęcią obejrzymy waszą Natalię, będziemy bardzo wdzięczni. Jeżeli to możliwe to prosze na meila przesłać może nr telefonu i wówczas łatwiej będzie się umówić; [email protected]
Jeszcze raz dziękuję.

kacho
21-05-2011, 06:22
W tej chwili jestem za granicą ale jak tylko uda mi się skontaktowac z koleżanką to zapytam czy Wam pokaze domek. Pozdrawiam
niestety nie bedzie mozliwości obejrzenia domu w Poznaniu

duckingman
21-05-2011, 17:48
kacho dziekuje za pomoc. Trudno zatem, bede szukal dalej kogos w okolicy blizszej lub dalszej kto bedzie gotowy pokazac mi natalke :) U mnie z budowa sie nie spieszy. Mamy z zona i dziecmi gdzie mieszkac wiec na spokojnie najpierw chcemy dokladnie ustalic czy Natalka to jest to czego tak naprawde chcemy.

Mam jeszcze pytanie dotyczace kosztow budowy Natalki w standardzie pod klucz. Czy koszt 500 tys zł podany na stronie MG Project jest realny? A moze jest mocno zawyzony lub zanizony. Nie oczekuje informacji ile was kosztuje budowa, ale powiedzcie tylko na ile realna jest to kwota :)

avon76
23-05-2011, 12:12
hejka...kto wybudował natalkę bez podnoszenia o pustaka?mam dylemat...podnosic czy zostawic zgodnie z projektem..czy te pokoje ze skosami są duże bez podnoszenia i bez problemu można się poruszać :-)?projekt już mamy i wybieramy się do architekta..pozdrawiam

madzioochna
23-05-2011, 14:34
hejka...kto wybudował natalkę bez podnoszenia o pustaka?mam dylemat...podnosic czy zostawic zgodnie z projektem..czy te pokoje ze skosami są duże bez podnoszenia i bez problemu można się poruszać :-)?projekt już mamy i wybieramy się do architekta..pozdrawiam

Ja Ci mogę powiedzieć jak się zmienią wielkościowo. Jakiej wielkości są na górze pokoje to masz w projekcie. Natomiast u nas po podniesieniu pokój przy schodach ma jakieś 4m na 7m a pokoje nad salonem i kuchnią są po mniej więcej 5m na 6m. Czyli tak średnio 5m2 na pokój dochodzi po podniesieniu.

kakusek
23-05-2011, 18:27
Ja nie podnosiłam z tym ze my powiekszalismy troche dom wiec i pokoje automatycznie sa wiksze-uwazam ze w sam raz .Zobacz sobie do dziennika mamamatinka bo o ile dobrze pamietam ona budwoala wg projektu.
Pytanie do osb ktore sa juz po wykonczeniu elewacji zewnetrznej:ile Wam wyszlo metrow?Moj wykonawca policzyl 270 m kw a wg naszych wyliczen wychodzi 225 m kw (jak pisalam mamy powiekszony dom ) Nie wime czy zamaiwac te 45 kubikow styropianu czy mniej:-?

kinguś
29-06-2011, 10:13
Witam, jestem na etapie wyboru projektu i zdjecia twojego ślicznego domu przekonują mnie do Natalii. Czy ktoś buduje ten dom łódzkiem. Jeśli to możliwe chciałabym obejrzeć.Kinguś pisz na adres [email protected]

kinguś
29-06-2011, 16:08
Zrobiłem trochę zmian w projekcie:
1. Wydłużenie garażu o 60 cm.
2. Wydłużenie salonu kosztem podcienia o 50 cm.
3. Wykusz prostokątny z dużym oknem balkonowym

Ja zrobiłem to samo, tyle, że salon powiększyłem o 1m, poza tym mnóstwo innych zmian (również ściany konstrukcyjne). Na dole powierzchnia z garażem to chyba 150 mkw. Moje zmiany były bardzo przemyślane (przynajmniej tak uważam). Co planujesz nad tym prostokątnym wykuszem, obniżasz dach? chyba nie wyglada to dobrze.
Ścianę kolankową podnoszę (maskując to z zewnątrz) może nawet o dwie cegły. Zamieszkamy na dole + pokój dla gości nad garażem( tam doprojektowałem trójkątną lukarnę) w przyszłości góra będzie odrębnym mieszkaniem z niezależnym wejściem.

Witam, mam pytanie dotyczace powiększenia salonu. Czy zrezygnowaliście z podcienia i jakie wymiary ma wasz salon bez jadalni? pisz na adres [email protected]

kinguś
30-06-2011, 13:28
Zdecydowałam się na projekt natalia, ale bardzo chciałabym zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości. Jeszcze raz ponawiam prośbę -Czy ktoś buduje w woj.łódzkim lub mazowieckim i czy mogłabym go zobaczyć. Będę baaaardzo wdzięczna!Kinguś

madzioochna
30-06-2011, 13:40
Jeśli w mazowieckim to my. Jak coś to kontaktuj się na priv.

avon76
01-07-2011, 14:44
witaj kinguś...

my bedziemy tez budowac natalkę...i zdecydowlismy się zlikwidowac podcien kosztem powiekszenia salonu:-)..ogladałam na zywo juz takie natalki..super sprawa jak dla mnie...nawet architekt mój stwierdził ze nam na dobre to wyjdzie hehe...

kinguś
02-07-2011, 08:51
Witam, cały czas mam mieszane odczucia. Jeśli zlikwidujemy podcień to poszerzymy salon o 1,5m i chcemy na szerokości domu zyskać jeszcze 0,5 m zatem sam salon bez jadalni będzie miał 30m. Czy to nie za dużo? Piszcie, jak duże macie salony? Ja będę budować tylko parterówkę, bez poddasza, zatem każdy szczegół przestrzenny tego domu muszę dobrze przemyśleć.

pasikonik10
02-07-2011, 20:15
jak łodz to ja :) zapraszam:)

kinguś
02-07-2011, 22:07
Witam, dzięki, na priv wysłałam wiadomość! I już się cieszę.:bye:

kinguś
03-07-2011, 17:41
Do Madzioochna:yes:, Przejrzałam twój dziennik i poszerzenie salonu kosztem podcienia jest super. Salon zrobił się wielki. Mam małe pytanko dotyczące okna w kuchni, w wersji początkowej było większe a potem zmieniłaś na inne -Dlaczego? Pozdrowionka

madzioochna
03-07-2011, 19:47
Okno zmniejszyłam bo po prostu było dla mnie zbyt duże. Okno musiałoby być dzielone na 3 a to mi się już nie podoba. To znaczy pewnie na 2 też można , ale strasznie wielkie byłoby jedno skrzydło, otwarte pół kuchni by zajęło. Poza tym nie chciałam mieć okna na równi z blatem, zmniejszyłam wiec w szerokości.
Przeglądając dzienniki innych Natalek widziałam i takie duże okno i takie zmniejszone i o wiele bardziej podoba mi się to drugie.

kinguś
03-07-2011, 20:53
Witam, dzięki, to wiele wyjaśnia. Ja dopytuję , chcę oglądać różne "Natalki" a jeszcze nie mam pozwolenia na budowę. He, he... I już wam trochę zazdroszczę takiego etapu budowy> Ale tak zdrowo:yes:

kinguś
04-07-2011, 07:58
Witam, czy ktoś podliczał koszty stanu surowego? Trochę obawiamy się, czy damy radę?
Czy ktoś buduje tak jak my parterówkę i mógłby nam coś doradzić. Czekam na wsparcie :yes:

kinguś
05-07-2011, 06:59
Natalkowicze! Co u was ? Piszcie jak wam się buduje lub mieszka!:yes:

Maciejka_Kar
05-07-2011, 22:20
Witam, cały czas mam mieszane odczucia. Jeśli zlikwidujemy podcień to poszerzymy salon o 1,5m i chcemy na szerokości domu zyskać jeszcze 0,5 m zatem sam salon bez jadalni będzie miał 30m. Czy to nie za dużo? Piszcie, jak duże macie salony? Ja będę budować tylko parterówkę, bez poddasza, zatem każdy szczegół przestrzenny tego domu muszę dobrze przemyśleć.

My wydłużyliśmy salon nie likwidując podcienia - salon z kuchnią ma u nas długość 10,9 m, salon ma 5,95 m szerokości a kuchnia 4,95 m, czyli salon z kuchnią i jadalnią ma u nas ok. 60 m2. Nie myslałam w ogóle o likwidacji podcienia, bo dla mnie zadaszony taras jest naprawdę super - nie trzeba chować mebli jak pada deszcz i można sobie posiedzieć na dworze jak pada.

Pozdrawiam

Maciejka_Kar

kinguś
06-07-2011, 08:30
Do Maciejka, jak wam się udało wydłużyć salon nie likwidując podcienia. Czy macie jadalnię? Mój mąż proponuje mi pergolę, która ma niby spełniać funkcję podcienia.Prześlij proszę zdjęcia salonu i kuchni na [email protected]. Pozdrawiam:yes:

kinguś
06-07-2011, 17:56
Do maciejka, przejrzałam zdjęcia twojego domu- jest super. Mam prośbę, czy możesz przesłać mi zdjęcie salonu ale robione od strony kuchni. Będę wdzieczna. Pozdrawiam

al.g.
07-07-2011, 10:58
witam wszystkich natalkowiczów :)
ostatnio zaglądałam tu dobre pół roku temu, gdy decydowałam się na budowę wg tegoż właśnie projektu. wasze wszystkie pełne zaangażowania wypowiedzi bardzo mi pomogły przy podejmowaniu niejednej decyzji, np. dotyczących wprowadzanych zmian w projekcie, czy wyboru danego materiału budowlanego… szkoda tylko, że panowie stawiający mi w tej chwili sso nie czytają… ale nic to ;p
ja również zrezygnowałam z podcienia na tarasie poszerzając salon, powiększyłam łazienki: dolna kosztem p.g., a górna kosztem stryszku, przesunęłam drzwi do pokoju sąsiadującego z salonem tak by wypadały na wprost głównego wejścia do domu, wykusz w jadalni stanowi jedno duże łamane okno z wyjściem na zew. poza tym wykorzystałam też pomysł madzi z oknem i podestem nad schodami i wew...itp itd

madzioochna
07-07-2011, 11:01
Witam al.g. na pokładzie Natalkowców :) czekamy na zdjecia i dalszą relację z budowy :)

al.g.
07-07-2011, 12:23
:) ze zdjęciami to poczekam chyba do wieczora, bo mi się czas kurczy... a na budowie to właśnie za drugi wieniec się zabieramy. ścianki kolankowej nie "podnosiliśmy" ze względu na warunki zabudowy nakazujące max 50 cm wys. za to z uwagi na te same warunki zmieniliśmy kąt nachylenia dachu z 32 na 35 stopni... sso jeszcze nie ukończony, a już kilka poprawek nam się kroi. budowlańcy zapomnieli o pozostawieniu większych otworów okiennych dla "schowania" rolet zew. i będziemy musieli nadproża trochę "podnieść", uh :P ostatnio poruszaliście temat poszerzenia salonu kosztem podcienia. Mam wobec tego pytanko dotyczące tarasu; jak daleko wysuwaliście go od ściany budynku, gdzie wam schodki się zaczynają, a gdzie kończą (czy nie "wychodzą" poza lico budynku- mam na myśli), czy głęboko wkopywaliście się z fundamentami pod taras i jakie warstwy kolejno tam dawaliście (jakieś izolacje może?) To samo pytanie dotyczy tez wejścia głównego do budynku. Na zdjęciach trudno się tego jakoś dopatrzyć;) Na priv tez możecie słać i zdjęcia i DOBRE RADY:) [email protected]

katel2
07-07-2011, 17:23
My salonu nie zmniejszyliśmy ale mamy okrojoną (węższą) kuchnię a taras z kostki brukowej właśnie powstaje i ma mieć ok 4,5 metra bo kończący się wraz z budynkiem wydawał nam się za mały. Jak dla mnie salon i tak jest duży a my chcieliśmy mieć zadaszoną choć część tarasu. http://images50.fotosik.pl/974/fd5cc3556bea203am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fd5cc3556bea203a)

al.g.
07-07-2011, 17:52
Widzę też, że budujecie lustrzane odbicie Natalii, a pomiędzy kuchnią i jadalnią kroi się elegancki "barek" :) U nas w tym miejscu stoi ścianka działowa oddzielająca kuchnię od jadalni, ( tak prawie do połowy szerokości kuchni- ścianka ma dł 220cm) tak aby podczas "proszonych imprez" goście nie musieli oglądać kuchennego pobojowiska ;p Ale bardzo interesująco wygląda tam ten podwieszany sufit w salono-jadalni, szczególnie tam nad samym wejściem od str korytarza:yes: ..i tak jak patrzę na to zdjęcie, to mimo zadaszenia na tarasie i tak sporo słońca wpada wam do salonu:) Ja się trochę bałam, że będzie ciemno i dlatego z tego podcienia zrezygnowałam, a teraz zaczynam się zastanawiać czy ta decyzja była słuszna... No, ale jak widać zdania w tym względzie wciąż są podzielone prawie 50/50 :p
Mam jeszcze prośbę do katel2 o zdjęcia powstającego tarasu:) Ja również już sie prawie zdecydowałam na kostkę! no, i jestem ciekawa ile stopni wam wyszło przy tym tarasie i przy wejściu do domku??!! :o

katel2
07-07-2011, 19:27
My barek mamy właśnie po to żeby nie było widać "kuchennego pobojowiska" ściany nie braliśmy pod uwagę bo cała szerokość kuchni to 365cm (za ścianą mamy schody - tuż przy wejściu do domu). Ten sufit przy wejściu to była konieczność projektant dał ciała (nie tylko tu niestety) i w ten sposób schowaliśmy belkę na suficie w korytarzu - najpierw byliśmy załamani ale już się przyzwyczailiśmy i nie przeszkadza nam zaniżenie przy wejściu. Odnośnie podcienia jeśli podjęliście taką decyzję to na pewno będzie ok, na tarasie można dać parasol lub inne zadaszenie a macie kawałek więcej salonu. Jeśli chodzi o kostkę to się dopiero układa (kiepsko bo ciągle leje) jak zrobię zdjęcia to wstawię.

kinguś
07-07-2011, 20:56
My salonu nie zmniejszyliśmy ale mamy okrojoną (węższą) kuchnię a taras z kostki brukowej właśnie powstaje i ma mieć ok 4,5 metra bo kończący się wraz z budynkiem wydawał nam się za mały. Jak dla mnie salon i tak jest duży a my chcieliśmy mieć zadaszoną choć część tarasu. http://images50.fotosik.pl/974/fd5cc3556bea203am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fd5cc3556bea203a)

Witam, czy możesz napisać, jakie rozmiary ma twój salon bez jadani?

Maciejka_Kar
07-07-2011, 22:49
Do maciejka, przejrzałam zdjęcia twojego domu- jest super. Mam prośbę, czy możesz przesłać mi zdjęcie salonu ale robione od strony kuchni. Będę wdzieczna. Pozdrawiam

Witam,

Przepraszam ze dopiero dzisiaj sie odzywam, ale nie zaglądałam wczoraj na forum.
Jutro zrobię zdjęcia o które prosisz i podeślę.

Pozdrawiam

Maciejka_Kar

avon76
08-07-2011, 09:01
Witam w deszczowy dzionek:-)...

super że forum odżyło:-))))))))))))

My też będziemy budować lustrzane odbicie..i tez planujemy postawić ściankę między kuchnią a jadalnią

a co do okna w kuchni..ciągle się zastanawiam..zmniejszyc czy zostawić...mój mąż się wykłoca by zostawic jak w projekcie..będzie widniej :-)..

w sobotę idziemy do architekta załatwiac wszystko co trzeba..
ciekawe czy uda nam się jeszcze w tym roku chociaż zalać fundamenty hihi

al.g.
08-07-2011, 09:26
no witam:)
Nasze okno kuchenne pozostanie tak szerokie, jak w projekcie, czyli żadnych wiszących szafek na tej ścianie już nie planuję, ale parapet będzie ok. 20 cm wyżej (= niższe okno- prawdopodobnie dzielone na 3) Wydaje mi się, że kuchnia jest na tyle duża, że tych szafek przy oknie nie powinno jakoś specjalnie nam brakować;p Mam tylko problem z rozmieszczeniem poszczególnych sprzętów kuchennych AGD, a szczególnie lodówka stała się nagle strasznie "nieustwna"...uhh

katel2
08-07-2011, 19:45
kinguś nasz salon ma 5,74 (ściana z drzwiami na taras) i 3,97 od rogu do skraju okna jadalni, potem okno + kawałek ściany do barku przy kuchni to 2,96.
al.g. mam zdjęcia ale prace nadal trwają jak skończą to wstawię.
http://images35.fotosik.pl/778/72c286425e719c2am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=72c286425e719c2a)
Brakuje jeszcze schodów na wprost drzwi balkonowych.
http://images50.fotosik.pl/976/eb88e6d8fe9fe63dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=eb88e6d8fe9fe63d)

al.g.
08-07-2011, 21:24
:yes: wow! katel2! ładnie już się w obejściu u was wokół domku robi! Dzięki za zdjęcia! Właśnie o to mi chodziło... dumam teraz z wykonawcą nad ustaleniem poziomu gruntu wokół i ile schodków w związku z tym powinniśmy sobie zaplanować na taras oraz przed wejściem, i jakie one tak na prawdę powinny być... jak wysokie i jak szerokie? W jaki sposób ten słup przed głównym wejściem zgrać z "podestem" itp... No, i nie ukrywam, że zazdroszczę wam trochę tego podcienia na tarasie...ładnie :)
Może czyta to forum jeszcze ktoś, kto z podcienia zrezygnował i odpowiednim zdjęciem dysponuje? Tak, dla porównania...:) Mam nadzieję, że też ładnie? ;p

kinguś
09-07-2011, 09:54
Witam katel 2, dzięki za te wymiary, myślę, że będziecie mieć ładny salon. Czy takie wymiary salonu mieliście w projekcie czy dokonywaliście zmian. W ogóle to super dom wam wyszedł.:yes:Czekamy na zdjęcia.

katel2
09-07-2011, 09:58
Wydłużenie tarasu było dobrą decyzją jesteśmy z tego bardzo zadowoleni zmieści się stół krzesła i nie wiem co jeszcze, miejsca jest bardzo dużo. Zastanawiamy się też nad zadaszeniem tej odkrytej części tarasu jakąś markizą ale to na później sobie zostawimy. My na etapie stawiania słupów nie zastanawialiśmy się jak się zgrają z podestem - co niestety widać - i teraz myślimy właśnie jak murowane doły słupów pozasłaniać, główny pomysł to na razie marmolit i myślimy dalej.

katel2
09-07-2011, 10:10
kinguś U nas bez zmian w projekcie jest właśnie salon, wc, kotłownia i garaż, reszta przerabiana. Forum czytam od dawna ale wstawianie zdjęć opanowałam niedawno ale teraz chętnie będę wstawiać tyle że nasza Natalka mocno przerobiona. Jeszcze jak ktoś mógłby podpowiedzieć na jaką stronę wrzucać zdjęcia żeby tu na forum się większe otwierały a nie przerzucało na inną stronę? Dawałam już wcześniej link do strony ze zdjęciem rzutu naszego parteru ale teraz mogę wstawić zdjęcie:
http://images46.fotosik.pl/924/d24fae3d15782ea2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d24fae3d15782ea2)