PDA

Zobacz pełną wersję : projekt NATALIA pracownia MG PROJEKT



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

madzioochna
04-01-2012, 18:54
Najwięcej czasu zajmuje myślenie, zastanawianie się - jak wiesz co chcesz to tylko do sklepu i już. Zrób kominek i kuchnię, ociepl poddasze, połóż glazurę i będziesz w domu.

al.g.
04-01-2012, 20:17
:) Wełnę na poddaszu od kilku tygodni już mamy, a kominek też już ogrzewa nam dom...brakuje tylko ostatecznego "wygładzenia/obudowy", dających ten, też nie bez znaczenia, efekt estetyczny;) uhh...i znowu te przemyślunki wykończeniowe:P

madzioochna
04-01-2012, 20:32
A to jak masz wełnę to już coś. Ale trochę czasu zajmuje okładanie płytami k-g i ich tynkowanie i szlifowanie. Z miesiąc czasu chyba będą musiały schnąc wylewki żebyście mogli to zrobić.
A nic się kominkiem nie chwaliłaś.. jaki w końcu kupiłaś? dawaj foty :)

magduska
04-01-2012, 20:46
...No, to mnie nie pocieszyłaś, Magduska:( Chociaż... nie planuję drewnianych podłóg, więc może jakoś nam to szybciej pójdzie? ;)
czyli na górze będzie panel? to pewnie nie będziesz musiała tyyyyle czekać ;)

talarek_ag
04-01-2012, 21:45
Witam Wszystkich Natalkowiczów !
Od miesiąca jesteśmy posiadaczami projektu Natalia i pełną parą idzie nam załatwianie formalności do wystąpienia o PnB. Nie chcę zapeszać, ale na razie problemów większych nie mamy i oby tak dalej ...
Będziemy budować w mazowieckim niedaleko Nadarzyna i z pewnością skorzystamy z wielu informacji zawartych na tym forum - za wszystkie dziękujęmy !
Swoimi doświadczeniami jeszcze nie mogę się podzielić, ale postaram się o swój wkład w miarę postępu prac dla przyszłych budowniczych :)

al.g.
05-01-2012, 06:48
:) Witam serdecznie nowego budowniczego/forumowicza natalkowego:) i życzę powodzenia na tej niełatwej, co prawda, ale za to bardzo ciekawej drodze do nowego domu:)


....i magduska:) Rzeczywiście nie chce mi się na drewniane podłogi już czekać;) Chociaż zaczynając budowę byłam przekonana, że te wykończenia podłogi na poddaszu ( i być może w salonie) będą z deski barlineckiej. Nie wiem tylko, czy nam te posadzki nie będą zbyt długo, jak na "drewniane wymagania" , wysychały;)
Reasumując: na podłogach parteru będzie panowała glazura. Jedynym pomieszczeniem z panelem/deską będzie tam nasza sypialnia (pokój sąsiadujący z łazienką). Zaś u góry kafelki na pewno położę w łazience, a panele w pokojach. 100% pewności brakuje mi co do podłogi na stryszku, garderobie i holu. Widzę tam drewno/panele, ale może ze względu na podłogówkę lepiej położyć tam glazurę?...Tak się ostatnio dziwnie zawahałam;)
:)

al.g.
05-01-2012, 08:08
A to jak masz wełnę to już coś. Ale trochę czasu zajmuje okładanie płytami k-g i ich tynkowanie i szlifowanie. Z miesiąc czasu chyba będą musiały schnąc wylewki żebyście mogli to zrobić.
A nic się kominkiem nie chwaliłaś.. jaki w końcu kupiłaś? dawaj foty :)

Ekipa od tynków, elewacji i okładania płytami tych all skosów jest jedna i jak do tej pory najsolidniejsza z jaka przyszło nam na tej budowie współpracować. Pracują szybko, sprawnie i przede wszystkim słyną z dbałości o szczegóły:) Oby im tak zostało, heh:p Może zdążymy... No, ale tego miesiąca oczekiwania na wyschnięcie wylewek rzeczywiście nie da się przeskoczyć;)
Fotki z bieżącego stanu budowy postaram się wrzucić jeszcze wieczorem w swoim dzienniku:) Zapraszam:)

magduska
05-01-2012, 15:43
talarek_ag, witam na natalkowym wątku i życzę powodzenia w budowie i jak najmniejszej ilości problemów - bo niestety takowe wcześniej czy później się "objawią" - oby później! ;)

al.g, ciekawa jestem ile jeszcze razy się tak zawahasz? ;) Póki jeszcze nie zakupiłaś glazury i paneli to jest czas się dobrze zastanowić ;)

talarek_ag
05-01-2012, 22:11
Oby jak najpóźniej... Szczerze mówiąc liczę trochę na naszego życiowego "farta" bo doświadczenia w budowie ani troszkę.... Ale fart póki co jest, bo po czterech dniach roboczych od złożenia wniosku o wydanie "warunków" do Zakładu Energetycznego ( złożyłam 30 grudnia) dzisiaj dostałam telefon, iż są gotowe do odbioru !!! Zachęcona zadzwoniłam do gminy w sprawie decyzji o lokalizacji zjazdu z działki i do Starostwa o wyłączeniu gruntów z produkcji rolnej ( wnioski składałam także 30 grudnia 2011) i .... są do odbioru :wiggle: Cuda się zdarzają...
Jeśli nie zapomnieliśmy jeszcze o jakimś wystąpieniu, to prawdopodobnie w przyszłym tygodniu złożymy wniosek o PnB (gaz, woda, melioracja i wszelkie wypisy z MPZP i rejestru gruntów mamy - te trzy ostatnie załatwiliśmy w 3 tygodnie !)
Rok się dobrze zaczyna i życzę Wszystkim aby tak też się zakończył ! i mam nadzieję, że znajdzie się jeszcze jakiś budowniczy/a będący na podobnym etapie ( czyli prawie zerowym :) który dołączy do tego wątku - byłoby raźniej...

madzioochna
05-01-2012, 22:23
talarek gratuluje postępów.. :) ale pamiętaj takie rzeczy to tylko w erze, więc naucz się cierpliwości i nie zniechęcaj się niepowodzeniami, bo do odebrania pozwolenia na użytkowanie daleka droga :) ale życzę żeby szło Ci tak gładko cały czas :)

talarek_ag
05-01-2012, 23:34
Dzięki Madzioochna ! Cierpliwości trochę mam i pewnie po budowie będę ja długo regenerowała... Pierwsze ostateczne decyzje podjęte : budujemy z porothermu 25 plus styropian 15 cm - dach jeszcze do decyzji. Biorąc pod uwagę koszty może skończyć się blachodachówką :) Ale co tam - najważniejszy jest taras i te świerszcze...

al.g.
07-01-2012, 10:45
Hej, talarek_ag:) Planujecie może jakieś zmiany w projekcie?? Czy budujecie wszystko bez zmian?? Większość wypowiadających się tu natalkowców coś tam jednak zmieniała... Widzę, że taras będzie na pewno:)

seba1978
07-01-2012, 23:36
Witajcie!
My zaczynamy przygode z Natalka.
Jestesmy w trakcie adaptacji projektu.
Bedziemy sie budowac kolo Bydgoszczy.
Chetnie obejrzelibysmy Natalke w realu:) i posluchali dobrych rad.
pozdrawiamy Natalkowiczow
Paulina i Sebastian

al.g.
08-01-2012, 01:05
Witaj seba 1978:) Wygląda na to, że najwięcej doświadczeń będziesz wymianiał/a z talarek_ag:) Ze swojej str mogę tylko powiedzieć, że czeka Was ( i mnie z resztą również) jeszcze wieeeele roboty...na początek nie koniecznie takiej brudnej, budowlanej, ale na pewno macie nad czym głowę sobie łamać:P Jesli chcecie wprowadzać jakikolwiek zmiany w projekcie, zastanówcie się nad tym już teraz i dobrze przemyślcie każdą nowo podjęta decyzję. Moim zdaniem np, warto zainwestować w dobrego kierownika budowy, który wszystkiego dopilnuje i posłuży dobrą radą w razie potrzeby
...A póki co, to zapraszam do lektury niniejszego forum:) I ŻYCZĘ POWODZENIA!! :D
P.S. Buduje się w Pile, czyli stosunkowo niedaleko Bydgoszczy...daj więc znać gdyby miało się Wam okazać jakoś po drodze:)

MarcinOp
08-01-2012, 09:37
Witam Wszystkich uczestników forum nt. budowy domu wg. projektu MG NATALIA. Super uwagi i rady od praktyków to się ceni. Jestem na etapie kupna projektu, mam kilka koncepcji. Proszę o informację czy w woj. opolskim ktoś z Was wybudował dom wg. projektu Natalia?
Proszę o informację, jak jeden z wielu na tym forum chciałbym skorzystać z okazji i poprosić o możliwość obejrzenia domku.
Oczywiście zależy mi również na Waszych bezcennych radach.
Pozdrowienia dla odwiedzających forum, a dla budujących i pozostałych życzenia bezproblemowego wykonania zakładanych planów (a w szczególności budowy Natalki :) ) .
ps.
chętnych którzy by mogli podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami z budowy Natalii i pokazać domek bez względu na stopień zaawansowania (woj. opolskie, dolnośląskie, śląskie, łódzkie) proszę o kontakt:
[email protected]
Z góry dziękuję
Marcin, Opole

seba1978
08-01-2012, 12:34
Witaj al.g :)
Bardzo dziekujemy za odpowiedz.
Jesli to mozliwe to chetnie odwiedzilibysmy Wasza budowe juz w przyszly weekend.
Ze swojej strony moge dodac ze dzialam w branzy instalacyjnej 10 lat i jestem przedstawicielem firmy Purmo i jesli juz nie jest za pozno
to chetnie moge Wam doradzic w instalacjach. Moj mail [email protected] i jesli mozecie wyslijcie mailem np swoj nr telefonu.. Chetnie zadzwonilibysmy do Was aby umowic sie na spotkanie.
pozdrawiamy
Paulina i Sebastian

magduska
08-01-2012, 12:37
Witamy seba1978 oraz MarcinOp na natalkowym wątku i życzymy szybkiego startu, bezproblemowych urzędów, dobrych decyzji i.. w końcu mieszkania we własnym domku (czego ja nie zamieniłabym na nic) ;)

Super, że jest Was więcej, którzy zaczynacie - wsparcie osób borykających się z podobnymi problemami - BEZCENNE ;) ..a i my służymy pomocą ;)

Pozdrawiam ;)

zirko
08-01-2012, 12:44
Cześć seba1978
Ja też jestem z Bydgoszczy i zamierzam w tym roku ruszyć z Natalią. Będę budował w Cielu. Myślę jeszcze trochę nad wyborem wersji projektu. Może będzie okazja wymienić trochę informacji.

madzioochna
08-01-2012, 14:39
O masz.. ale się tu namnożyło Natalkowców :) zakładajcie dzienniki, będziemy kibicować i jeśli będzie można doradzać :)

seba1978
08-01-2012, 21:06
czesc zirko.
jasne dobry pomysl. my bedziemy budowac w przylekach, a wiec jakies 3 km od Ciebie:) chcemy zaczac wiosna/lato i budowac na dwa etapy przez 2 lata.
pozdr

seba1978
08-01-2012, 21:07
ps dzieki madzioochna i magduska za dobre slowo:)

zirko
09-01-2012, 17:04
seba1978
czy kupowałeś może projekt na Fordońskiej 14?

seba1978
09-01-2012, 21:42
tak dokladnie na fordonskiej 14. a dlaczego pytasz?:)pozdr

zirko
10-01-2012, 16:48
Taki zbieg okoliczności, jak dzwoniłem do nich żeby się dowiedzieć to i owo gość mi powiedział, że właśnie ktoś od niego wyszedł z projektem. Robią zmiany w projektach i adaptacje. Jeśli robiłeś coś z nimi poza zakupem jestem ciekaw jak się sprawują i ile kosztują. Mi powiedzieli, że adaptacja 1500zł, przesunięcie ściany z wykuszem o 1m - 200zł, a przesunięcie ściany z oknem kuchennym o 1m - 600zł.

talarek_ag
10-01-2012, 18:44
Cztery dni nie zajrzałam na forum i widzę już dwóch nowych "natalkowiczów" ! Fajnie, szczególnie że widzę iż jesteśmy na podobnych etapach :))
al.g. - nasze zmiany właśnie przekazaliśmy do naszego biura adaptującego projekt, gdzie zresztą mamy swojego kierownika budowy. Te zdecydowane ostatecznie:
- likwidacja wykusza i daszku nad nim
-w miejscu zlikwidowanego wykusza wyjście na taras - podwójne drzwi balkonowe takie jak na zacieniony taras z tyłu domu, który też zostawiamy
- z boku domu nasz główny taras - szerokość podana do adaptacji projektu to 3 m ale zastanawiam się jeszcze nad poszerzeniem, biegnie wzdłuż ściany salonu i łączy się z tylnym tarasem
- wybraliśmy wersję kuchni ze spiżarką i wejściem do kuchni też z holu
- powiększenie sypialni ( pokój graniczący z łazienką na dole) kosztem drugiego, czyli naszego gabinetu i zapewne delikatne przestawienie w związku z tym okien - jakoś symetrycznie, ale nie wymierzyliśmy jeszcze dokładnie
- dołożenie okien połaciowych w dwóch górnych pokojach ( przynajmniej wrysowanie w projekt) . Jeszcze nie wiemy czy będziemy robić garderoby czy nie. Jeśli tak to pewnie z tych dodatkowych okien zrezygnujemy
- doświetlenie klatki oknem dachowym
- zmiana okna w kuchni - wysokość dolnej krawędzi 1,2 od podłogi i przesunięcie go centralnie ( w wersji ze spiżarką obecnie dochodzi do ściany co jakoś mi się nie widzi...)

Do decyzji ostatecznej czekają zmiany:
- powiększenie łazienki kosztem pomieszczenia gospodarczego ( jeśli to jednak nieznaczne - na dole będzie tylko kabina i w zasadzie traktuję ją jako naszą prywatną, chociaż wejście pozostawiamy z korytarza
okna od strony garażowej - nie mamy jeszcze ostatecznej wizji, ale raczej trzy jednakowe i najchętniej w kształcie obecnego otworu z luksferami - tylko nie potrafię sobie wyobrazić takiego okna w łazience - właściwie to tu mam największy problem - jakie okna chciałabym w łazience a pozostałe się chyba dostosuje
- zmiana kolumn - albo kwadratowe albo takie "łapy" rozrzerzane u dołu ( i na te mam największą ochotę, ale nie znalazłam jeszcze nikogo kto takie wybrał do natalki i w sumie to zastanawiam się jak w realu wyglądałyby w takim domu...
- zmiana schodów z 6 na 4 zabiegowe ( wydaje mi się, ze się da bo czytałam o tym na forum tylko teraz nie jestem pewna czy przypadkiem nie u kogoś kto np. poszerzał dom)
- podniesienie o jeden pustak poddasza - raczej na nie, chociaż namawia nas trochę kierownik...
- jak szerokie wejście do kuchni zostawić od strony salonu - na pewno zmniejszamy, gdyż nie chcę całkiem otwartej kuchni, tylko nie wiemy czy zabudować pełną ścianą czy tylko jakimś wyższym barkiem

Tyle na tę chwilę - jak widzicie drastycznych zmian nie ma choć pewnie jakieś jeszcze się pojawią. Nasza papierologia wre i wygląda na razie nieźle. Wygląda na to, że do biura przekazaliśmy już wszystko co chcieli i teraz czekamy tylko na wrysowanie zmian i składamy o PnB.
Ja zaczynam powoli śledzić forum od nowa i wynotowuję informacje o ilości zużytych materiałów oraz różne pomysły do przemyślenia.

seba1978
10-01-2012, 22:48
Witaj, my jak na razie kupiliśmy tam projekt. Wycenę będziemy proponować dwóm architektom i zobaczymy jak to będzie. Jeszcze nie zdecydowaliśmy się na zmiany, pracujemy nad tym.
Talarek_ag- gratuluję decyzji, my jak widzisz jeszcze przed.
Pozdrowienia dla piszących.

talarek_ag
11-01-2012, 21:20
al.g.,

Czy Ty okno w kuchni i wyjście balkonowe na tylny taras zostawiłaś jak w projekcie ( obejrzałam Twoje zdjęcia i dały mi wyobrażenie tego co ja bym chciała - a do poniedziałku powinnam się określić w biurze adaptującym projekt co do wielkości) - mam oczywiście jakiś margines swobody podczas budowy ale w sumie jak już byśmy się zdecydowali na jakieś rozmiary to potem jedna decyzja mniej..., acha i jeszcze łazienka - widzę, że zmieniłaś kształt okna - jakie teraz masz wymiary ?

Z góry dzięki :)

Agnieszka

al.g.
12-01-2012, 21:47
:) Przepraszam za to długie milczenie. Było ono spowodowane niemałymi problemami technicznymi, chwilowo rozwiązanymi...:p

talarek_ag:) Okno kuchenne w naszej natalce jest przesunięte bardziej na srodek sciany; tyle, na ile pozwalały warunki:p Podniosłam też jego dolną krawędź na wys 120cm. Zatem ma teraz wymiary: 240/120 (plus wys skrzynki na roletę zew wpuszczoną w mur=> wymiary otworu okiennego w stanie surowym wyn: 240/140. (Pamiętajcie więc drodzy "młodzi natalkowcy" , jeżeli macie zamiar zastosować u siebie takie rolety, to powiedzcie o tym swojemu wykonawcy i kierbud kilka razy wielkimi literami żeby potem nie trzeba było nadproży przesuwać, jak u mnie:P)
Natomiast okno wychodzące na tylny taras chyba pozostało bez zmian...Nie pamiętam jak jest w projekcie, ale pamiętam co mam zamontowane :) w tym mscu jest u nas przesuwne okno tarasowe o wymiarach: 255 szer i 225 wys
W łazience też faktycznie zmieniałam wymiary okna, a to dlatego, że połączyłam p.g z łazienką i zamiast 2 małych okienek po bokach tego nowopowstałego pomieszczenia mam tam na srodku jedno, wielkoscią zbliżone do tego garażowego ( mam okno zamiast luksferów), czyli ok. 120 szer i 80 wys...
Widzę, że zmiany w projekcie już odpowiednio zaplanowane, podlegają teraz precyzyjnym szlifom:) ...i bardzo dobrze! Im więcej zdołasz już teraz sobie przemysleć, tym mniej zmian i niespodzianek będzie cię czekało w przyszłosci:)
Życzę więc powodzenia w Waszych natalkowych realizacjach:) Liczę też na to, że podzielicie się swoimi pomysłami na tym forum! Na etapie papierologicznym jest chyba więcej czasu na przeglądanie fachowej prasy, więcej zapału i energii... Chyba przydałoby mi się takie obiektywne spojrzenie na moją natalkę:)

paulin7
14-01-2012, 20:38
Witam wszystkich forumowiczów! my właśnie zaczynamy swoją przygodę z natalia. Razem z mężem wybraliśmy projekt Natalia3, czyli ten parterowy z możliwością adaptacji poddasza. (nasza córunia też nazywa się Natalia - co za zbieg okoliczności, a może przeznaczenie?) :yes: dlatego mam prośbę do was wszystkich, czy może znacie kogoś kto buduje ten domek w małopolsce? z góry dzięki

al.g.
15-01-2012, 21:30
Witam kolejną forumowiczkę, Paulin7:) My budujemy się w Wielkopolsce (...i nie podnosiłam ścianek kolankowych poddasza, bo mi warunki zabudowy na to nie pozwalały) Ciekawa ta Twoja wersja Natalki:) Może jakieś zmiany w projekcie już sobie zaplanowałaś?
Powodzenia:)

pinka171
16-01-2012, 10:15
Hej!

Mam pytanie do natalkowców, którzy są na etapie ocieplania poddasza albo pamietają ile metrów wyszło dachu do ocieplenia wraz z kartongipsem :)
Będzie to dla mnie pomocne przy rozliczaniu fachowców...którzy podejrzewam liczą jak chcą :/, oczywiście sami postaramy się policzyć ale zawsze to lepiej wcześniej wiedzieć co i jak.

dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Paulina

paulin7
16-01-2012, 18:43
al.g.
wlasnie dzisiaj mialam telefon od naszego kierownika budowy ze przyszedl projekt, jutro go odbiore. a co do zmian to jest ich troszke. chcemz wzgospodarowac miejsce na spizarke w kuchni od stronz kuchni, wiec okno bedzie troche przesuniete, zastanawiam sie tez nad jego wielkoscia. powiekszymy mala lazienke na miejsce na prysznic kosztem p.g., okragle slupy przy wejsciu i na tarasie chce zamienic na kwadratowe, wydluzyc garaz o jakies 50 cm, podniesc dach o 1 lub 2 pustaki, w p.g. drzwi zamiast okna, drzwi balkonowe w pokoju od strony tarasu
i to chyba tyle, przynajmniej narazie, zobaczymy co jeszcze wyjdzie z czasem ...
moze pojawil sie ktos kto buduje w malopolsce:confused:

talarek_ag
17-01-2012, 19:34
Drodzy Forumowicze !

Mam pierwszą wycenę budowy domu i ..... kompletnie nie wiem czy to dużo czy ok. Ekipa na pewno sprawdzona.
Za stan surowy otwarty, ale ze wszelkimi pracami dachowymi ( krycie dachówką) i wstawienie okien połaciowych i "po znajomosci" mam 65 tys.
Teraz będę wertowała forum wstecz i szukała Waszych cen - chyba że ktoś pamięta i może mi podać tak "od ręki" to będę wdzięczna bo szybciej zaspokoję swoją ciekawość.

paulin7
21-01-2012, 08:55
hej a co tu taka cisza?
projekt juz mamy, teraz zastanawiamy sie nad wyborem materialu, czyli z czego budujemy?
a Wy z czego budowaliscie? zastanawiamy sie nad porothermem, no ale nie znamy tego materialu, wyglada calkiem ok, czy ktos zna opinie na ten temat?
a czy ktos kto budowal ten dom, robil wylewke na stropie, czy tymi smiesznymi pustakami wykladal, jakie sa koszty tych "pustaczkow"?
pozdrawiamy
odezwijcie sie

al.g.
21-01-2012, 11:11
:) Rzeczywiście długo nikt tu nie zaglądał...:p
Paulin... Nasza natalka zbudowana jest w systemie ytong; ściany zew z pustaka 36,5 Energo i nie planujemy ich niczym już ocieplać. Stropy mamy z terrivy ( to chyba właśnie te "śmieszne pustaczki":P ) Koszt może być bardzo różny. Zależy to głównie od źródła z jakiego pochodzą te belki. My zmieniliśmy układ belek stropowych ze względu na to, iż powiększaliśmy salon kosztem podcienia i zmienialiśmy kąt nachylenia dachu (=> zmienił się układ belek stropowych...) Gdzieś w połowie wątku podawane są nawet różne kosztorysy, to może sobie przejrzyj?
POWODZENIA:)

paulin7
21-01-2012, 15:23
al.g. dzieki za info, widac nie dosc skrupulatnie czytalam forum, bede szukac

pasikonik10
21-01-2012, 18:58
Magduska, Ty masz moze drzwi przesuwne w kuchni do spiżarni? Mogłabyś je pokazać?

talarek_ag
23-01-2012, 07:55
Hej,

Mam drugą wycenę robocizny - tak jak poprzednio - fundamenty, ściany, kompletny dach ( ze wstawieniem okien dachowych) - 61 tys plus 8 % VAT - nie wiem jeszcze czy faktura będzie mi potrzebna.... Wkrótce powinnam otrzymać wycenę z materiałem ( porotherm 25 i dachówka w trzech wariantach gatunkowych) - ciekawość mnie zżera... Nadal nie umiem się odnieść czy to dużo czy nie, ale po trzeciej ofercie - 62 tys za same ściany nawet bez więźby !!!!! to te pierwsze nie są już takie straszne...

Maciejka_Kar
23-01-2012, 21:08
Witam wszystkich serdecznie a szczególnie nowych budowniczych Natalki.

Zirko - prosileś mnie o zdjęcia jadalni od strony kominka. Dołożyłam takie zdjęcia do mojego albumu. Poniżej link.

pasikonik10 - Poniżej link do mojego albumu. Myślę, że znajdziesz tam interesujące Cię zdjęcia. W razie pytań jestem oczywiście do dyspozycji.

Link do mojego albumu :

https://picasaweb.google.com/gosia.karczewska/NaszDomek?authuser=0&authkey=Gv1sRgCP23vpuw1O7b8QE&feat=directlink


Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zycżę wytrwałości i cierpliwości na placu budowy.

Maciejka_kar

talarek_ag
26-01-2012, 09:58
Sprostowanie...

Druga oferta - 61 netto nie zawierała krycia dachu.. Za pokrycie dachówką i wstawienie okien należy doliczyć 22 tys i łącznie daje to 83 tys + 8 % VAT - jak dla mnie zdecydowanie za dużo!!! Z materiałami SSO - ( z więźbą ale bez dachówki) 176 tys netto. Fakt, że rozwiązanie iż nie interesują nas żadne zakupy ani dostawy jest kuszące tylko że jak policzyliśmy jeszcze dachówkę z oknami dachowymi wyszło 250 tys brutto i za wiele z tego się nie urwie, bo grubszych materiałów bez VAT-u raczej nie kupimy...
Ciekawa jestem Waszego zdania na temat tej wyceny...

al.g.
26-01-2012, 12:03
:) Talarek.. Wygląda na to, że ta pierwsza oferta była bardziej atrakcyjna. W ubiegłym roku mieliśmy podobną propozycję od dobrze opiniowanej w naszej okolicy firmy budowlanej, ale połasiliśmy się na jeszcze tańszych wykonawców i nie mogę tego odżałować;) Jeśli chodzi o materiał do postawienia sso, to otworzyliśmy rachunek swoim budowlańcom w pobliskiej hurtowni budowlanej i też nie musieliśmy się specjalnie martwić dostawami i transportem. Wykonawca sam się tym zajmował, a my w odpowiednim momencie kontrolowaliśmy tylko wydatki i faktury na nas tam wystawiane. Dzięki takiemu rachunkowi na materiały potrzebne do postawienia całego domu łatwiej też wynegocjować odpowiedni rabat w takiej hurtowni, czy składzie budowlanym. Najczęściej materiał dowożony jest praktycznie "na telefon"... Słyszałam, że taki materiał oferowany przez firmę budowlaną (chodzi mi teraz o ta ofertę wykonania sso z materiałem) czasami odbiega jakościowo od wcześniejszych zapewnień oferenta...Ale to tylko takie pogłoski;) Jak jest nie wiem na pewno, bo nie miałam z tym osobiście do czynienia:)
Masz nad czym głowę łamać wybierając swojego wykonawcę;P Warto też wziąć pod uwagę opinię wcześniejszych inwestorów współpracujących z tymi realizatorami. Może umów się z kimś takim, jeśli to możliwe? Na pewno all będzie w porządeczku:)

al.g.
26-01-2012, 12:08
:) Ach! I Maciejko! Twoje zdjęcia znów dech w piersi zapierają:) Ja również potrzebuję inspiracji w kwestii wykończeniowej...
Poproszę o jakieś fotki z oświetleniem korytarza i wiatrołapu, bo już sama nie wiem czego mam chcieć...:( A do tej pory już mieszkający/prawie mieszkający natalkowicze byli dla mnie nieodzownym źródłem natchnienia:)

talarek_ag
26-01-2012, 14:21
Musze się pochwalić, że wczoraj odwiedziłam Natalkę Madzioochny, za co zresztą serdecznie jej raz jeszcze dziękuję :))
Dało mi to dużo do myślenia... Co prawda mamy znaczne różnice we wnętrzu, gdyż my nie robimy aż taaaaak przestronnego domu ale widziałam Natalkę bez wykusza i jestem zadowolona, że właśnie taką decyzję my też podjęliśmy. Pokoje na górze są moim zdaniem przeogromne i dlatego też zdecydowaliśmy o nie podnoszeniu poddasza i robimy tak jak w projekcie ściankę wokół o wysokości 1 m. Te powierzchnie poniżej te wysokości naprawdę są mało wygodne ( w oglądanej Natalce takiej ścianki nie było). Co do ekip i ich wycen o których pisałam to wszystkie są sprawdzone i gwarantuje za nich nasz Kierownik, któremu naprawdę ufam... Tak więc za dwa tygodnie spotykam się z ekipą która za robociznę dała najmniej celem ostatecznego dogadania a materiały będziemy zamawiać "wspólnie" - przynajmniej tak mi obiecał ich Szef to znaczy, że będę mogła korzystać z jego rabatów w hurtowniach chyba że znajdę sama tańsze...
Chyba nie będę już szukać następnych bo więcej pewniaków nie mam a z nieznajomymi to raczej nie będę eksperymentować.. - też za Twoją radą al.g.
Tak przy okazji masz oszacowane koszty materiału SSO ? Nie pamiętam co prawda z czego budujecie, ale może pocieszyłabyś mnie , że te 115 tys netto na materiał bez dachówki to troszkę jednak przeszacowane koszty ?

seba1978
26-01-2012, 22:18
czesc Maciejka!
Bardzo podobaja nam sie Wasze rozwiazania Natalii
Mamy pytanie dotyczace spizarni.
Jakie ma wymiary?
i czy sciana oddzielajca kuchnie od jadalni konczy sie w miejscu slupa bedacego w projekcie?
pozdrawiamy
paulina i sebastian

magduska
27-01-2012, 16:21
Magduska, Ty masz moze drzwi przesuwne w kuchni do spiżarni? Mogłabyś je pokazać?
yy, trudno zrobić zdjęcie...
na razie posiadam takie: http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=domek%2Fbudowa1756.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fmagda.histeria.pl% 2Falbum%2Fmain.php%3Fcmd%3Dimageview%26var1%3Ddome k%252Fbudowa1756.jpg)w razie czego mogę jeszcze pocpykać... tylko co chcesz zobaczyć?

Maciejka_Kar
29-01-2012, 17:38
Witam,

seba1978:
Moja spiżarka ma ok. 95 cm (głębokość) x 145 cm (szerokość). Mogłaby być większa ale i w tej dużo się mieści. Spiżarka to naprawdę super sprawa. Niestety do dnia dzisiejszego nie mam do niej drzwi, ponieważ nie mogłam dojść do porozumienia z mężem jakie mają być. Nie zrobiliśmy ich w trakcie wykończeniówki i tak już zostało. Ale niedawno pojawiło się światełko w tunelu i zaczęliśmy działać. Jest szansa, że niedługo będą drzwi.
Jeżeli chodzi o ściankę oddzielającą jadalnię od kuchni to nie jestem w stanie określić czy kończy się ona w miejscu gdzie w planach jest słup ponieważ mam projekt indywidualny więc nie jest tak jak w oryginalnej Natalce. W każdym razie ścianka ta ma 175 cm.

al.g - Cieszę się , że podobają Ci się moje wnętrza. Na szczęście na zdjęciach nie widać tych wszystkich niedoróbek cudownych panów fachowców, na które muszę niestety codziennie patrzeć. Jeżeli chodzi o oświetlenie korytarza i wiatrołapu to nie mam nic specjalnego. W wiatrołapie i na dolnym korytarzu mam pojedyncze reflektorki halogenowe rozmieszczone równomiernie - w wiatrołape 2 szt.,a na korytarzu 5 szt. Nad schodami i na górnym korytarzu mam oczka halogenowe zamocowane w podwieszanym suficie - nad schodami 3, a na korytarzu 8 szt.

Pozdrowionka.

Maciejka_Kar

al.g.
30-01-2012, 09:09
:) Dzięki Maciejko! Zastanawiam się nad częściowym podwieszeniem sufitu w tej części komunikacyjnej i wciąż nie jestem pewna trafności swoich wyborów...;) Dlatego potrzebuję rady kogoś, kto wie jak to powinno wyglądać:)
Pozdrawiam:)

seba1978
30-01-2012, 23:31
Dzieki za odpowiedzi=naprawde takie szczegoly sa bardzo cenne.

gosa31
02-02-2012, 21:19
Witam!
Dawno się nie odzywałam - mieliśmy kłopoty z zamknięciem budynku - dopiero po 3 miesiącach od momentu zakładania okien dachowych wszystkie są - i wszystkie dobre.
Dla zainteresowanych zdjęcia okien kolankowych i domu w obecnym stanie.

https://lh3.googleusercontent.com/-0bFFG7r-qQQ/Tyr6053RBtI/AAAAAAAAAPI/hwjpLYUBxfc/s144/2012_01_21%2520022.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-zSwC1PVI9hg/Tyr6yb8P04I/AAAAAAAAAPA/_qG5F1xBaIg/s144/2012_01_21%2520020.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-fJDigtp1NUs/Tyr59lVuQzI/AAAAAAAAAOk/0vppGNsC4GY/s144/2012_01_21%2520014.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-tzvgg3ePwaQ/Tyr6Cu3UR7I/AAAAAAAAAOs/iFVxXMQ-QUA/s144/2012_01_21%2520026.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-Ra-4A5XaZco/Tyr4WvKF-xI/AAAAAAAAAOI/WXRrgKr2Frc/s144/2012_01_21%2520005.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-7odnmIyuDos/Tyr4ST1wD0I/AAAAAAAAAN4/Fy_LYp1Nndo/s144/2012_01_21%2520003.JPG

Trochę więcej w albumie
Pozdarawiam

al.g.
05-02-2012, 10:00
hej, gosa 31:) Na czym konkretnie polegały wasze problemy z zamknięciem budynku? Zrozumiałam, że z oknami było coś "nie tak"? Znajomi planujący rozpoczęcie budowy wiosną tego roku maja zamiar zamontować takie okna u siebie... Napisz jeśli możesz na co powinni zwrócić szczególna uwagę dokonując takiego wyboru?
:)

gosa31
06-02-2012, 09:51
Witaj Al.g.
Kilka godzin napisałam dużego posta ale znikną piszę więc jeszcze raz. Ale w większym skrócie.
1. Hurtownik przez 2 tygodnie nie zamówił okien dachowych -komplet z kolankowymi. Dopiero po moim telefonie do Fakro i ich interwencji mam zamówione - kolejne 3 dodatkowe tygodnie
2. Montują okna - okazuje się że nie są to klapowo-obrotowe tylko obrotowe --------brrr wina hurtownika - albo źle zamówił albo źle odebrali. Czekamy na dobre kolejne - 3 tygodnie.
3. Przychodzi tylko jedno okno. jest grudzień.
4. Przychodzi drugie okno - jest styczeń.

Okna kolankowe nam się podobają - mogłyby być tylko większe - nam fachowiec z Fakro jak zaczął wyliczać i rysować jak montować to wychodziło tylko takie jak mamy czyli 60 cm a spokojnie weszłaby 90cm. Nikt raczej nie pomoże w montażu - u nas nikt w regionie tego nie montował.

al.g.
06-02-2012, 19:53
;) No, rzeczywiście nie miałaś lekko... Mam wrażenie, że takie przygody jeszcze długo pozostaną udziałem wszelkich inwestorów w naszym kraju, nie korzystających z pośrednictwa deweloperów i/lub im podobnych.:P
Życzę jak najmniej takich przykrych przeżyć:) Pozdrawiam:)

talarek_ag
07-02-2012, 12:52
Witajcie,

My wczoraj złożyliśmy wniosek o PnB i jestem ciekawa jak teraz spisze się nasze Starostwo.
Mam pytanie do osób planujących budowę na wiosnę - czy macie wyceny robocizny stanu surowego ?
Ja podawałam wyceny jakie otrzymałam ale nikt w zasadzie ich nie skomentował a wydaje mi się, ze parę osób deklarowało rozpoczęcie prac w tym roku - napiszcie tak dla porównania, proszę..
Pozdrawiam :)

gosa31
08-02-2012, 08:36
;) No, rzeczywiście nie miałaś lekko... Mam wrażenie, że takie przygody jeszcze długo pozostaną udziałem wszelkich inwestorów w naszym kraju, nie korzystających z pośrednictwa deweloperów i/lub im podobnych.:P
Życzę jak najmniej takich przykrych przeżyć:) Pozdrawiam:)

Witaj Al.g !
My mamy wykonawce pod klucz. Jenak kiedy on nie był już w stanie nam powiedzieć kiedy przyjdą okna a raczej jego zwodzono z tymi oknami - ja się wkurzyłam i zadzwoniłam do Fakro.
Jak widać pełna kontrola. Potem jak już mieliśmy te złe okna w dachu to już nie interweniowałam - bo chociaż nam się nie lało.
Ale hurtownia ma problem. Dwa miesiące okna dachowe u nas były zamontowane - są używane a oni je zabierają .

al.g.
16-02-2012, 19:47
Hej, Gosa31:) Na szczęście zdążyłaś przed najostrzejszym atakiem bezlitosnego w tym roku mrozu:)

talarek_ag
29-02-2012, 22:01
Hej Natalkowicze !

Czy ktoś tu jeszcze zagląda ? Jakiś zimowy sen chyba nastał a tu przecież wiosna tuż tuż...
Ja ze swej strony chciałam oficjalnie poinformować iż staliśmy się "inwestorami" !!! Pozwolenie na budowę mamy w ręku i umówioną ekipę na stan surowy. Jeszcze tylko kredyt (taki drobiazg - hihihi) i zaczynamy. Nie omieszkam donieść o wbiciu pierwszej łopaty - czy raczej łyżki koparki. I lepiej niech się już zacznie bo do głowy przychodzą różne myśli... - czy np. nie połączyć dwóch pokoi na dole i zrobić wygodnej, przestronnej sypialni z garderobą przy tym powiększając łazienkę... Nie wiem też czy taki drobiazg jak zmiana dwóch mniejszych okien na jedno większe ( przy połączeniu pokoi) w sytuacji kiedy mamy już pozwolenie nie jest problemem. Muszę zapytać kierownika.
W związku z tym mam pytanie do osób mających sypialnię na dole w natalkach budowanych zgodnie z projektem - czy nie jest za mała ?

Pozdrawiam

katel2
01-03-2012, 11:23
My nie budowaliśmy zgodnie z projektem i wejście do łazienki mamy bezpośrednio z sypialni a garderobę w miejscu schodów. Sypialnie mamy pomniejszoną 360x326 i taka nam spokojnie wystarcza ale jest w niej tylko łóżko 175x218, 2 szafki nocne szer.60cm i będzie toaletka i komoda na jednej ścianie (teraz w tym miejscu stoi suszarka - dzięki temu wiem że meble się spokojnie zmieszczą) ale nic więcej się już nie zmieści, a garderoba to SUUUUPER sprawa.

al.g.
11-03-2012, 07:58
Miałam się już nie odzywać, bo już zaczęłam odnosić wrażenie, że od dawna i tak nikt tego nie czyta, ale...
Nasza sypialnia pozostała w wymiarach przewidzianych w projekcie i chociaż jeszcze nie mieszkamy, to wygląda na to, że nie powinno mi tam brakować miejsca. Nawet szafa i jakaś toaletka się zmieści:p Planuję też zaadoptować przestrzeń pod schodami na schowek/garderobę... Mam nadzieję, że się pomieścimy:)

talarek_ag
13-03-2012, 22:37
Je spiesznie donoszę, iż jutro mamy stan zerowy zakończony ! W sumie razem z geodetami, ściąganiem humusu i ociepleniem ściany fundamentowej trwało to cztery dni robocze ( 6 kalendarzowych) i jestem jak na razie zadowolona z ekipy -pracują co prawda w różnym składzie osobowym w zależności od natężenia pracy od 2 do 8 pracowników, ale rzetelnie po 12 godzin !!!! Chudziak zalany, jutro kończą ocieplenie ściany fundamentowej i na miesiąc przerwa.
Co do organizacji pracy to spokojnie mogę ich polecać - mogę zamawiać materiały sama albo przez nich i jak na razie to grubsze rzeczy uzgadniamy wspólnie a "pierdołkami" w ogóle się nie zajmuję. Jutro podliczam materiały ilościowo i kosztowo. I jak się nauczę wklejać tu zdjęcia to nie omieszkam pochwalić się osiągnięciami.
Acha, i płynie nam już woda :wiggle: i tu szczere podziękowania dla naszych wodociągów - w środę telefon do kierownika a w piątek rano ekipa na miejscu i po dwóch godzinach wprowadzili nam wodę pod ławami fundamentowymi do naszego pomieszczenia gospodarczego ! Z doprowadzeniem jej od najbliższego zaworu do budynku ( 22m) i zamontowaniem wszystkiego łącznie z wodomierzem wyszło nam 2 200 zł - chyba nieźle. I woda (ponoć prawie oligocenka z głębinowego ujęcia) po 2 zeta a niej się dopatrzyłam właśnie w rozpisce czynszu po 9,6 zł
Szkoda że forum tak zamarło - fajnie byłoby powymieniać doświadczenia z innymi budowniczymi będącymi na tym samym etapie...

madzioochna
14-03-2012, 06:52
talarek_ag widzę że kolejna pędzi z robotą :) załóż swój dziennik, będziemy śledzić Twoje pocznania

a ja się mogę pochwalić (mam nadzieję że nie zapeszę) że w tym tygodniu mają nam gaz podłączać. Bardzo się cieszymy bo napełnienie tej naszej butli to koszt kilku tysięcy - masakra.

seba1978
15-03-2012, 20:32
[ czesc
ja wlasnie odbieram pozwolenie na budowe.
dostalem pierwsza wycene robocizny
surowy z dachem 74 tys. netto...
wydaje sie troche drogo.....

kasbog
16-03-2012, 13:53
Cześć

my też będziemy stawiać natalię, jesteśmy na etapie szukania ekip budowlanych, zgłosiło się już sporo osób i najtaniej SSO z kompletnym dachem (krokiew, deska, papa, blachodachówka, orynnowanie i wstawienie okien) powiedzieli 40 000 tys. a najdrożej 63 tys.

seba1978
17-03-2012, 00:36
[dzieki za odp
to ceny netto za robocizne?
i wstawienie okien tylko dachowych?
pozdr



QUOTE=kasbog;5271791]Cześć

my też będziemy stawiać natalię, jesteśmy na etapie szukania ekip budowlanych, zgłosiło się już sporo osób i najtaniej SSO z kompletnym dachem (krokiew, deska, papa, blachodachówka, orynnowanie i wstawienie okien) powiedzieli 40 000 tys. a najdrożej 63 tys.[/QUOTE]

seba1978
17-03-2012, 08:55
[i jezscze jedno pytanie
w tych cenach mieliscie tez zrobienie fundamentu?pozdr



QUOTE=seba1978;5273021][dzieki za odp
to ceny netto za robocizne?
i wstawienie okien tylko dachowych?
pozdr



QUOTE=kasbog;5271791]Cześć

my też będziemy stawiać natalię, jesteśmy na etapie szukania ekip budowlanych, zgłosiło się już sporo osób i najtaniej SSO z kompletnym dachem (krokiew, deska, papa, blachodachówka, orynnowanie i wstawienie okien) powiedzieli 40 000 tys. a najdrożej 63 tys.[/QUOTE][/QUOTE]

kasbog
19-03-2012, 11:15
Seba1978 to jest całkowita cena jaką mamy zapłacić, od fundamentów po dach (w tej cenie jest obróbka i wstawienie okien). Cena nie obejmuje postawienia ścianek działowych na poddaszu ponieważ u nas poddasze narazie będzie nieużytkowe. Cena obejmuje też wylanie tarasów i schodów wewnętrznych. Mamy 2 ekipy w tej cenie, jedna to firma (tu moglibyśmy liczyć na duże rabaty bo właściciel by kupował materiały po takiej samej cenie jak dla siebie), druga ekipa to brygada 3 osobowa i tuutaj musielibyśmy sami szukać hutrowni i dogadywać się na ew. zniżki. Teraz zastanawiamy się którą ekipę wybrać.
Zastanawia mnie jeszcze kwestia dachu, my chcemy robić krokiew, deska, papa natomiast słyszeliśmy opinie żeby nie iść w koszta i robić samo foliowanie dachu i na to blachodachówka, a Ty jak planujesz robić u siebie?

seba1978
19-03-2012, 21:08
dzieki za odpowiedz.
To z pewnoscia pomoze mi przy rozmowie z wykonawcami
Wiem juz ze 75 tys to przegiecie...
Tym bardziej ze Wy budujecie pod Warszawa, a ja pod Bydgoszcza gdzie ceny powinny byc przeciez nizsze.
Jesli chodzi o dach to chce w tym roku postawic z dachem krytym dachowka ceramiczna. i tu raczej nie bede oszczedzal:)
(jedynie nie wstawie okien dachowych-wiadomo zlodzieje:))
pozdrawiam












Seba1978 to jest całkowita cena jaką mamy zapłacić, od fundamentów po dach (w tej cenie jest obróbka i wstawienie okien). Cena nie obejmuje postawienia ścianek działowych na poddaszu ponieważ u nas poddasze narazie będzie nieużytkowe. Cena obejmuje też wylanie tarasów i schodów wewnętrznych. Mamy 2 ekipy w tej cenie, jedna to firma (tu moglibyśmy liczyć na duże rabaty bo właściciel by kupował materiały po takiej samej cenie jak dla siebie), druga ekipa to brygada 3 osobowa i tuutaj musielibyśmy sami szukać hutrowni i dogadywać się na ew. zniżki. Teraz zastanawiamy się którą ekipę wybrać.
Zastanawia mnie jeszcze kwestia dachu, my chcemy robić krokiew, deska, papa natomiast słyszeliśmy opinie żeby nie iść w koszta i robić samo foliowanie dachu i na to blachodachówka, a Ty jak planujesz robić u siebie?

talarek_ag
30-03-2012, 19:12
Witajcie !

A ja cieszyłam się ze swojej ceny 65 tys za robocizne SSO ... Chociaż co do ekipy to nie mogę złego słowa słowa powiedzieć - cały stan zerowy w 4 i pół dnia roboczego ! Zostawili plac budowy bardzo czysty i teraz z utęsknieniem czekam na nich do środy poświątecznej, kiedy to wchodzą na dalszy etap. Prawie wszystkie materiały zamawiali sami i po cenach, których sama nie umiałam uzyskać ( z wyjątkiem stali - tu byłam lepsza :)
Trzymam kciuki za tych, którzy właśnie zaczynają - życzę wyłącznie tak sprawnych i bezproblemowych ekip. Co do moich uwag związanych z wykonanym etapem w stosunku do projektu to zmieniliśmy rurę do kominka - wychodzi nam w fundamencie po oknem gabinetu ( pokój przy salonie) bo zaprojektowana jest w zadaszonym tarasie ( chyba w schodku...) a my będziemy mieć taras z kostki i nie bardzo wiem jakby miała tam wychodzić Dołożyliśmy też kratkę odpływową w garażu i położyliśmy siatkę zbrojeniową pod tzw. chudziakiem. Teraz ostateczne decyzje co do ścianek działowych...

Pozdrawiam

madzioochna
30-03-2012, 19:36
No to gratulacje Aga :) zakładaj dziennik, wklejaj zdjęcia i inspiracje - będziemy pomagać :)

kasbog
31-03-2012, 18:02
Drodzy Natalkowicze, mam pytanie z czego budujecie lub wybudowaliście swoje domki?

paulin7
31-03-2012, 19:24
Witam! my bedziemy budowac z solbetow i na to steropian 15. moja siostra tez budowala z tego materialu i domek jest naprawde cieplutki. mamy nadzieje ze u nas tez sie sprawdzi, a zaczynamy najprawdopodobniej po swietach!

al.g.
01-04-2012, 13:24
:) Nasza Natalka zbudowana jest z bloczków Ytong energo 36,5. Zgodnie z normami budowlanymi powinno wystarczyć, więc nie planujemy ocieplać. Mamy dwa znajome i zadowolone z tego wyboru domki budowane w tej samej technologii. Jest tam naprawdę ciepło i mam nadzieję, że system i u nas się sprawdzi:)
POWODZENIA!

talarek_ag
01-04-2012, 18:05
kasbog - widzę, że jesteśmy sąsiadami :)
Kiedy zaczynacie ?

madzioochna
01-04-2012, 18:36
Drodzy Natalkowicze, mam pytanie z czego budujecie lub wybudowaliście swoje domki?

My budowaliśmy z porothermu.

kasbog
01-04-2012, 19:03
Natalkowicze, dziękuję za odpowiedź.

My właśnie zastanawiamy się nad porothermem i solbetem

Talarek budujesz się w Pruszkowie? My jesteśmy z Piastowa a budować będziemy się w Osowcu k/Grodziska Maz.

talarek_ag
01-04-2012, 19:59
kasbog - Oglądaliśmy w Osowcu wiele działek i nawet na jedną byliśmy prawie zdecydowani, ale ostatecznie kupiliśmy i budujemy się w Starej Wsi k/Nadarzyna. Jeśli jesteś zainteresowany obejrzeniem fundamentów to zapraszamy. Od środy po świętach ruszamy ze ścianami.

kasbog
02-04-2012, 11:22
talarek_ag dzięki za zaproszenie, wpadniemy do Was po świętach. Szybko wystartowaliście:) pewnie będziecie mogli już zamieszkać jeszcze w tym roku.
Z czego budujecie domek?

talarek_ag
03-04-2012, 17:47
kasbog, budujemy z porothermu 25 i ocieplamy 15 cm styropianem, a Wy ?

kasbog
05-04-2012, 19:59
talarek_ag my zastanawiamy się nad porothermem i solbetem, mam pytanko jak robicie dach: krokiew, deska, papa i na to blacho lub dachówka czy robicie foliowanie dachu i na to blacho lub dachówka?

rozyk
06-04-2012, 23:01
Cześć,
My też w tym roku startujemy z Natalią III. Budujemy z belitu, do tego możliwe, że styropian 20cm. kasbog widzę, że się zastanawiasz nad materiałem do ścian. Brałeś pod uwagę problematyczną obróbkę w przypadku ceramiki? Wg. mnie nie widzę zalet ceramiki, a marketingowe chwyty o oddychalności ścian można włożyć między bajki. Od 'oddychania' w głównej mierze jest wentylacja.

Pytanko do tych co stawiali/stawiają z belitu. Robiliście na klej? Bloczek na pióro i wpust czy zwykły w miarę dokładny Solbet?

zirko
09-04-2012, 08:00
rozyk
czy wprowadzasz jakieś zmiany w Natalii 3?

rozyk
09-04-2012, 18:25
zirko, z takich większych zmian:

1. Wykusz prostokątny na głębokość 110cm z oddzielnymi oknami na 3 bokach.
2. W kuchni wydzielone pomieszczenie na spiżarnię od strony wejścia głównego wraz z oknem.
3. Węższe okno w kuchni.
4. Drzwi do kotłowni z zewnątrz zamiast okna.
5. Drzwi na taras z sypialni w miejscu gdzie jest zadaszony.
6. Kuchnia nie będzie otwarta na salon.
7. Prawdopodobnie na etapie budowy zmniejszymy kąt dachu. Jak dla mnie za wysoki budynek.
8. Rezygnacja ze schodów na strych - nie przewidujemy adaptacji w drugim etapie budowy.

Na razie tyle sobie przypominam.
A Wy?

zirko
10-04-2012, 17:35
rozyk
na razie mam takie pomysy
1. Przesunięcie ściany w projekcie z wykuszem o 1m na zewnątrz, ma to dać większy kąt wypoczynkowy 3,54m x 3,42m
2. Likwidacja wykusza
3. Spiżarnia
4. Przesunąć ścianę kominkową w projekcie w kierunku salonu żeby poszerzyć przejście między schodami a tą ścianą
5. W sypialni sąsiadującej z tarasem uskok ściany - chciałbym ją wyprostować
6. Przenieść kominek w miejsce między kuchnią a korytarzem wejściowym - nie wiem do końca czy kominek jest mi niezbędny i czy będę go robił od razu.
7. Mniejsze okno w kuchni
8. Drzwi wejściowe bardziej w prawo żeby weszła tam szafa typu komandor
9. Drzwi wejściowe do pomieszczenia gospodarczego
Mam zamiar startować na jesień koło Bydgoszczy. Jak na razie dominuje wariant 1 i chyba tylko my planujemy budować 3. Ja raczej też nie chciałbym mieszkać na 2 poziomach dlatego 3 mi odpowiada. Liczyłem też na to, że z tego powodu będzie taniej, ale wyceny w projektach sa bardzo zbliżone.

kasbog
11-04-2012, 12:54
rozyk my będziemy budować raczej z solbetu, zastanawiam się tylko tak jak piszesz, czy kupić zwykły solbet czy na pióro i wpust, wczoraj w hurtowni nam powiedzieli, że różnica w cenie pomiędzy jednym a drugim wynosi 1 zł

Ze zmian w Natalii, my robimy robimy takie:

1. wydłużyliśmy salon o całość kosztem podcienia (my mamy salon od północy więc rezygnujemy z zadaszonego tarasu)
2. poszerzyliśmy i powiększyliśmy wiatrołap, po zmianie ma 7m2
3. powiększyliśmy łazienkę kosztem pokoju.
4. przesunęliśmy wykusz w stronę salonu (chyba o 1m)
My na razie nie będziemy robić poddasza (mamy wariant 1 Natalii), planujemy dopiero w przyszłości.

zirko masz rację, wyceny w przypadku Natalii z poddaszem lub bez są bardzo zbliżone.

Zastanawiamy się tylko nad schodami, czy robić czy nie, tak jak pisałam my dopiero w przyszłości planujemy poddasze użytkowe.

Natalkowicze, jak planujecie robić dach? krokiew+deska+papa czy samo foliowanie dachu? czy planujecie kryć dach blachodachówką czy dachówką?

talarek_ag jak tam prace?

talarek_ag
11-04-2012, 14:37
kasbog - prace ruszyły dzisiaj o 7.00 rano a do południa wymurowali prawie połowę wszystkich ścian zewnętrznych...
Na piątek chcą stemple... ja sama nie wierzę oczom i pewnie zaraz jak pojadę do nich to jeszcze bardziej mnie "zatka"...
Czytałam powyżej o problemach z obróbką ceramiki - nie jestem budowlańcem ale jak obserwowałam jak sprawnie docinali to dzisiaj moi murarze, to łatwiejszej obróbki raczej sobie nie wyobrażam...

Pozdrawiam z "placu boju"

talarek_ag
11-04-2012, 14:47
A jeszcze odnośnie dachu - nie deskujemy. Na folie dajemy bezpośrednio dachówkę którą (biorąc pod uwagę tempo naszej ekipy) musimy pilnie zamawiać a jeszcze jej nie wybraliśmy...

magduska
13-04-2012, 19:23
Drodzy Natalkowicze, mam pytanie z czego budujecie lub wybudowaliście swoje domki?
solbet 30... na klej... + styropian 15... ;)

rozyk
14-04-2012, 09:08
No właśnie solbet pióro + wpust 1zł drożej. Pozostaje jeszcze kwestia firmy, może tańszy h+h lub prefabet?
co do grubości warstw: lepiej pójść w styropian, czyli belit24cm + styro 20cm.
Co do pokrycia dachowego: Z ogólnej kalulacji wychodzi mi niewielka różnica w cenie pomiędzy dachówką ceramiczną, a blachodachówką. W tym tyg. mam nadzieję dostanę wycenę z hurtowni to wam przedstawię. W takiej cenie jak ten Roben Piemont antracyt http://allegro.pl/dachowka-ceramiczna-roben-piemont-antracyt-i2246001046.html jestem przekonany, że blachy nie warto. Deskowania nie przewiduję.

magduska
15-04-2012, 13:23
Co do pokrycia dachowego: Z ogólnej kalulacji wychodzi mi niewielka różnica w cenie pomiędzy dachówką ceramiczną, a blachodachówką. W tym tyg. mam nadzieję dostanę wycenę z hurtowni to wam przedstawię. W takiej cenie jak ten Roben Piemont antracyt http://allegro.pl/dachowka-ceramiczna-roben-piemont-antracyt-i2246001046.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fdacho wka-ceramiczna-roben-piemont-antracyt-i2246001046.html) jestem przekonany, że blachy nie warto. Deskowania nie przewiduję.

co to znaczy ogólna kalkulacja? Bierzesz pod uwagę cenę za materiał + usługa ułożenia?
zrób wycenę zakupu materiału i wykończenia dachu na tip top dla dachówki ceramicznej i dla blachodachówki.., wtedy (z tego co pamiętam) wychodzi spora różnica..
..a, jeśli dachówka to rzeczywiście bez sensu deskowanie ;)

Pozdrawiam,

rozyk
16-04-2012, 21:28
No nie taka duża różnica. Mam wycenę kpl. pokrycia z akcesoriami. Dachówka ceramiczna rupp sirius antracyt droższa o 4000zł...

kasbog
17-04-2012, 09:06
talarek_ag jak tam prace na budowie?

My zaczęliśmy prace od środy, geodeta wyznaczył budynek a w sobotę został wybrany humus i kopanie fundamentów. Dobrze, że dzisiaj już nie pada deszcz, myślałam że mój mąż na zawał zejdzie przez te deszcze, mam nadzieję, że fundamenty nie za dużo się obsypały i nie trzeba będzie robić szalowania a to dodatkowy koszt.

Zastanawiamy się nad dachem, jak rozumiem jeśli zdecydujemy się kłaść dachówkę to wtedy robi się samo foliowanie bez deskowania a jak jest z blachodachówką, jeśli się zdecydujemy, czy wtedy papować i deskować.

magduska
17-04-2012, 16:53
No nie taka duża różnica. Mam wycenę kpl. pokrycia z akcesoriami. Dachówka ceramiczna rupp sirius antracyt droższa o 4000zł...
aaa., Ty wybierasz między jedną dachówką ceramiczną a inną dachówką ceramiczną - myślałam, że zastanawiasz się między dachówką ceramiczną a blachodachówką...

po prostu z tego co ja pamiętam jak się dowiadywaliśmy odnośnie dachu to.. ceny za materiał za blachę i ceramikę były podobne, ale już akcesoria do ceramiki były droższe, nie wspominając o usłudze za ułożenie ;)

magduska
17-04-2012, 16:54
Zastanawiamy się nad dachem, jak rozumiem jeśli zdecydujemy się kłaść dachówkę to wtedy robi się samo foliowanie bez deskowania a jak jest z blachodachówką, jeśli się zdecydujemy, czy wtedy papować i deskować.
ja mam blachodachówkę - papowaliśmy i deskowaliśmy ;)

zirko
17-04-2012, 19:25
rozyk
ładna ta dachówka, masz może policzony cały dach - konstrukcja, pokrycie i robocizna. Sam się jeszcze nie zagłębiałem, ale znajomy budowniczy na razie na oko sugeruje, że przy dachówce ceramicznej i folii powinienem się zmieścić z całym dachem w 50 tys. brutto, czy to mozliwe?

rozyk
18-04-2012, 18:50
magduska. nie, zle mnie zrozumialas. Wycena z pierwszej hurtowni do jakiej zapukałem, a więc orientacyjnie:

Mówię o kosztach kompletnego pokrycia z akcesoriami, folia itp.

Dachówka ceramiczna Rupp Sirius 13 antracyt: 26 000zł brutto
Blachodachówka Hestia ssab kolor nova mat: 22 000zł brutto
Rynny Bratex: 4500zł brutto
2 Okna ~ 2500zł brutto

Więźba ok. 13 m3, liczyć po 800zł/m3 = ~10 000zł
Robocina ~ 17 300zł

na dachówce można jeszcze zejść np kupić roben piemont. Robocizna niżej nei zejdziesz zirko. a gdzie jeszcze gwoździe itp....

zirko
19-04-2012, 16:25
rozyk
Mam świadomość, że jako laik w tej dziedzinie będę narażony na różne ćwiczenia. Lepiej żeby ktoś mnie uświadomił, że będzie drożej niż mamił, że taniej. Chciałbym SSO zrobić z własnej kasy, a na resztę wziąć kredyt i dlatego tak się szczypię. Na ile Ty szacujesz cały SSO? I jak w ogóle oceniasz wyceny podane przez biuro projektowe.

dim3431
20-04-2012, 16:07
Witam...jestem tu pierwszy raz...

mam już projekt natalki..czekam na PnB..
wasze domki są super
możecie zdradzić jaki jest mniej więcej koszt budowy w stanie surowym zamkniętym?wykończeniówkę będę już robił sam..pozdr

al.g.
21-04-2012, 20:49
Witam wszystkich nowych i "starych" natalkowiczów!
Wasze ostatnie wpisy zmobilizowały mnie w końcu do podsumowania dotychczasowych wydatków;) W odp na Wasze zapytania:
SSO (z papierami) wyn. nas ok. 200400 PLZ
SSZ (j.w. + dach i okna) 262900 PLZ

Pozdrawiam i życzę powodzenia! :D

magduska
22-04-2012, 07:27
magduska. nie, zle mnie zrozumialas. Wycena z pierwszej hurtowni do jakiej zapukałem, a więc orientacyjnie:

Mówię o kosztach kompletnego pokrycia z akcesoriami, folia itp.

Dachówka ceramiczna Rupp Sirius 13 antracyt: 26 000zł brutto
Blachodachówka Hestia ssab kolor nova mat: 22 000zł brutto
Rynny Bratex: 4500zł brutto
2 Okna ~ 2500zł brutto

Więźba ok. 13 m3, liczyć po 800zł/m3 = ~10 000zł
Robocina ~ 17 300zł

Kurczę, nie mam swoich wycen sprzed ponad dwóch lat, ale... 17 300 to jest za ułożenie dachówki? czy taka sama cena jest za ułożenie blachodachówki? czy to jest za zrobienie dachu bez pokrycia..?

al.g.
22-04-2012, 08:59
A! I widzę, że bolączką kilku forumowiczów jest koszt pokrycia dachowego....
32000,- zapłaciłam za dachówkę (ceramiczna Creaton Premion brąz) i wszelkie akcesoria ( folia, wróblówka, rynny, okna dachowe, itp) oraz cegła klinkierowa na obmurowanie kominów. Robocizna kosztowała mnie 18000,-
Widzę, że więźbę wpisałam w sso....a kosztowała ok 3000,-
To są ceny z jesieni ubiegłego roku. Pozdrawiam:)

magduska
22-04-2012, 11:06
al.g., a ile m2 ma dach natalki? przedłużałaś krokwie? bo sobie przypomniałam, że u mnie były przedłużane co generalnie zwiększyło powierzchnię...

..o, znalazłam kosztorys..: faktura za bratex 32000 za MATERIAŁ, ROBOCIZNA 11400 za komplet z rynnami, bez podprzybitki, którą zrobiłam w drewnie...
przy blachodachówce jest sporo odrzutu, materiał zamówiony na 415m2 dachu...

al.g.
22-04-2012, 18:29
:) No, tak:) Dach mojej natalki ma ok. 315m2. U mnie podsufitka wypadnie o 10cm dłuższa, gdyż zmienialiśmy kąt nachylenia dachu do 35 stopni i zlikwidowałam ten "doklejony" daszek nad wykuszem okiennym. Zatem dach kończy się nie 80cm od ściany zew, jak jest w projekcie, ale 90cm. Bez zmian powinno wyjść ok 305m2 powierzchni dachu. Jednak ilość okien, kominów, rynien, gąsiorów itp decydujących o cenie jest praktycznie taka sama :rolleyes:
Zaczynającym budowę mogę jedynie doradzić, że najbliższy ściany frontowej komin (ten stawiany na stropie) jest właściwie zbędny :P Do wentylacji kuchni wystarczy dachówka kominkowa, pion odprowadzający smrodek z kanalizacji kuchennej zdaniem hydraulików i kierbud jest niepotrzebny przy tak małej odległości od garażu, a garderoba nie potrzebuje komina do wentylacji:P

rozyk
22-04-2012, 20:08
Witam wszystkich nowych i "starych" natalkowiczów!
Wasze ostatnie wpisy zmobilizowały mnie w końcu do podsumowania dotychczasowych wydatków;) W odp na Wasze zapytania:
SSO (z papierami) wyn. nas ok. 200400 PLZ
SSZ (j.w. + dach i okna) 262900 PLZ

Pozdrawiam i życzę powodzenia! :D

263 tys. SSZ? Czy Ty nie liczysz tego przypadkiem z kupnem działki ??

magduska, piszę o całkowitym pokryciu dachowym, tj. więźba, pokrycie, rynny, obróbka kominów.

magduska
22-04-2012, 21:57
263 tys. SSZ? Czy Ty nie liczysz tego przypadkiem z kupnem działki ??
265992 bez kupna działki, bo z kupnem około 336 tysięcy :O

magduska, piszę o całkowitym pokryciu dachowym, tj. więźba, pokrycie, rynny, obróbka kominów.
zrozumiałam.

al.g.
22-04-2012, 22:06
:) Zdecydowanie liczyłam to bez kupna działki, ale z projektem, adaptacją, ....Policzyłam materiał i robociznę....

magduska
22-04-2012, 22:35
Ja też, dokładnie jak al.g. Zresztą kwota wyszła podobnaaaaaa....

zirko
23-04-2012, 09:37
al.g. & magduska
dzięki za konkretne informacje, ktoś mi wcześniej napisał "bez pół bańki nie podchodź do tego domu" i to się jednak potwierdza

magduska
23-04-2012, 10:11
al.g. & magduska
dzięki za konkretne informacje, ktoś mi wcześniej napisał "bez pół bańki nie podchodź do tego domu" i to się jednak potwierdza
tak, jak wczoraj przeliczałam to.. prawie 500 tys. nas wyniosła ta budowa..., MASAKRA!

dim3431
23-04-2012, 10:35
o rety....i w co ja się pakuję hihi:D

ale mam nadzieje,ze dam rade.najważniejsze by postawic SSZ, potem cały dół by zamieszkać..

rozyk
23-04-2012, 23:46
OMFG :/ trochę to deprymujące, ale można prosić o wasze kosztorysy, będzie lepiej to odnieść do natalii 3 i porównać gdzie będzie mniej...Pozatym, ktoś może tu wliczać oczyszczalnie, pompy ciepła, solary, Wentylacje z GWC, więc lepiej znać konkrety.

jakby co mail: [email protected]

talarek_ag
24-04-2012, 13:06
kasbog,

Mamy zalany strop i schody i czekamy teraz tydzień na powrót ekipy. Od poniedziałku wchodzą nam z więźbą i mamy ostatnią chwilę na podjęcie decyzji co do dachówki. Dla zainteresowanych

betonowy braas kolor antracyt - 23 500 brutto
ceramiczna ruup ceramika antracyt - 29 500 brutto

Odrzuciliśmy Robena, bo chcemy dachówkę tzw. barwioną w masie

Czekam jeszcze na jedną wycenę i wg szacunków może być troszkę taniej. Cena zawiera wszystko co niezbędne do ułożenia na więźbie łącznie z rynnami plastikowymi, gwoździami,blachą, klejami itd, ale bez okien dachowych.
Okna Velux - min 10 tys.

Cena za robociznę - cały dach (więźba, ułożenie dachówki i wstawienie okien dachowych) to 22 tys. I wg tych cen jak by nie liczył to robocizna z materiałem za dach wyniesie ponad 50 tys

Dla przyszłych budowniczych Natalii - potwierdzam, że jest możliwe przerobienie schodów. Mamy spocznik dzielony na pół i chodzi się po tym naprawdę wygodnie ( nie przerabialiśmy projektu i nie powiększaliśmy domu). Minus - jeden stopień wyciągnięty na salon. Zrobiliśmy też przerwę między schodami więc nie będę miała problemu z "zawinięciem" balustrady. W projekcie była taka półka między schodami a wąskim pokojem na górze - kosztem tej półki właśnie ta przestrzeń między schodami do i od spocznika. A już zupełnie mój majster nie widział problemu ze chodami czterozabiegowymi zamiast tych projektowanych sześciozabiegowych. Może w końcu zmobilizuję się i nauczę się wklejać fotki...

Pozdrawiam Wszystkich!

al.g.
25-04-2012, 07:50
Hej, talarek_ag:) Świetnie sobie radzicie z budową! Pędzicie na przód, aż miło:)
Widzę też, że ceny specjalnie się nie zmieniły od ubiegłego roku...
Piszesz, że zależy ci na dachówce barwionej w masie. Taką dachówkę oferuje również firma Creaton. Z tego co pamiętam, również ceny były dość atrakcyjne i jakości nie potrafię niczego zarzucić....
Potwierdzam zdanie waszego majstra ad. schodów z 4 stopniami zabiegowymi. Są bardzo wygodne i funkcjonalne:) Natomiast nie potrafię sobie wyobrazić schodów "wychodzących" z salonu? Czy może budujesz jakąś inna natalkę? Piszesz, że "jeden stopień wyciągnięty na salon"....Jak?

talarek_ag
26-04-2012, 14:36
al.g., źle się wyraziłam co do tego schodka. Pisząc "na salon" miałam na myśli to że schody u nas nie zaczynają się równo że ścianą tą od wc, tylko jeden jest wysunięty i widoczny z wejścia, od strony wiatrołapu. Zdają sobie sprawę, że w ten sposób nieco zmniejszyliśmy przejście do tego korytarzyka z którego wchodzi się do tych dwóch pokoi na dole i łazienki, ale myślę, że przy ładnej obróbce schodka (może takie zaokrąglenie w stronę drzwi do wc..) i ładnej balustradzie może to nawet ładnie wyglądać :)

al.g.
27-04-2012, 06:49
Ach:p talarek_ag:)...I wszystko jasne! :p Mam wrażenie, ze już niejednokrotnie taki wysunięty poza lico ściany stopień widziałam:) Na pewno ładnie to wykończycie!
Wszystko odpowiednio przemyslane i przygotowane, jak należy! Tak trzymaj!
:) powodzenia!

talarek_ag
27-04-2012, 15:19
I chyba zdecydowaliśmy się co do okien. Ciekawa jestem Waszej opinii co do ceny. Okna PCV w kolorze winchester ( podobny do złotego dębu tylko moim zdaniem bardziej przypominający naturalne drewno), profile sześciokomorowe, trzy szyby, uszczelki z włókna węglowego zamiast aluminium - podobnież cieplutkie ( bo na parametrach to się nie znam, ale polegam na opinii zaprzyjaźnionego fachowca), z wieloma jakimiś funkcjonalnościami :)) - komplet za 11 800,00.
Mamy takie otwory okienne
235 x 200 - 2 szt ( zamiast wykusza też mamy wyjście tarasowe)
130 x 170 - 2 szt (pokoje na dole)
240 x 120 - 1 szt (kuchnia)
60 x 90 - 3 szt

Drogo ?

Troszkę mnie zmartwiła brama garażowa - w tym samym kolorze i z porządnym napędem ( wymiary 235 na 500 cm) to koszt 8 tys. Czy Wy też tyle płaciliście ?

gosa31
02-05-2012, 07:03
Witam!
W naszej Natalce też robota wrze.
Mamy zakończoną elektrykę, elewację - w przyszłym tygodniu wchodzi hydraulik.
Zdjęcia nowe już mam zrobione lada dzień wrzucę.
Ale potrzebuję pomocy.
Dajcie po 1 zdjęciu (jeśli macie) tego pokoju na poddaszu nad kuchnią.
U nas jest on większy trochę od tego drugiego, bo przesunięta jest ściana ze względu na słupy. I w drugim pokoju nie mam jak zrobić szafy bądź też garderoby.
Ostatnio wpadłam na taki pomysł: zrobię za drzwiami pokoju nad kuchnia szafę garderobę dostępną z dwóch stron - musze tylko wybić drzwi.
Ale nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak wygląda gipsówka w tym wykuszu i potrzebuję fotek. a nie mogę znaleźć JUż wklejam mój pomysł:

gosa31
02-05-2012, 07:05
Witam!
W naszej Natalce też robota wrze.
Mamy zakończoną elektrykę, elewację - w przyszłym tygodniu wchodzi hydraulik.
Zdjęcia nowe już mam zrobione lada dzień wrzucę.
Ale potrzebuję pomocy.
Dajcie po 1 zdjęciu (jeśli macie) tego pokoju na poddaszu nad kuchnią.
U nas jest on większy trochę od tego drugiego, bo przesunięta jest ściana ze względu na słupy. I w drugim pokoju nie mam jak zrobić szafy bądź też garderoby.
Ostatnio wpadłam na taki pomysł: zrobię za drzwiami pokoju nad kuchnia szafę garderobę dostępną z dwóch stron - musze tylko wybić drzwi.
Ale nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak wygląda gipsówka w tym wykuszu i potrzebuję fotek. a nie mogę znaleźć JUż wklejam mój pomysł:

gosa31
02-05-2012, 07:08
komputer głupieje więc próbuje drugi raz
https://picasaweb.google.com/lh/photo/tiEbHhYgRO8j-VKhqwpDmVDsAhMjHRXeEKP9Pp5ycdE?feat=directlink


spróbuje na kompie domowy -bo ten pada
ale z góry dziękuj,ę za pomoc. A plan wkleiłam i jest w moich zdjęciach

madzioochna
02-05-2012, 09:20
I chyba zdecydowaliśmy się co do okien. Ciekawa jestem Waszej opinii co do ceny. Okna PCV w kolorze winchester ( podobny do złotego dębu tylko moim zdaniem bardziej przypominający naturalne drewno), profile sześciokomorowe, trzy szyby, uszczelki z włókna węglowego zamiast aluminium - podobnież cieplutkie ( bo na parametrach to się nie znam, ale polegam na opinii zaprzyjaźnionego fachowca), z wieloma jakimiś funkcjonalnościami :)) - komplet za 11 800,00.
Mamy takie otwory okienne
235 x 200 - 2 szt ( zamiast wykusza też mamy wyjście tarasowe)
130 x 170 - 2 szt (pokoje na dole)
240 x 120 - 1 szt (kuchnia)
60 x 90 - 3 szt

Drogo ?

Troszkę mnie zmartwiła brama garażowa - w tym samym kolorze i z porządnym napędem ( wymiary 235 na 500 cm) to koszt 8 tys. Czy Wy też tyle płaciliście ?

A te tarasowe to zwykłe czy przesuwne?

My za brame w Normstahlu placiliśmy ok.7,5 (450x250).

al.g.
04-05-2012, 09:30
:) hoho! Nowych pomysłów na natalkę widzę, coraz więcej! Gosa31, myslę, że garderoba między tymi pokojami to super sprawa. Żałuję, że sama na to nie wpadłam... Moja "gipsówka" w tym mscu w niczym ci nie pomoże, bo nie mam tam tego dodatkowego daszku nad wykuszem. Sam również przesunęłam tą sciankę między pokojami, ale w druga str. Własnie żeby szafę w pokoju nad salonem zmiescić zaraz przy drzwiach...Ale dwie scianki działowe z garderobą pomiędzy, to pomysł znacznie lepszy:yes:

Co do wyceny stolarki, to radze po prostu przejechać się po różnych ofertach i porównać nie tylko ceny, ale tez jakosć własnie. Każdy cos tam z tymi oknami zmieniał. A to wymiary, ilosć, sposób otwierania... Podana cena wydaje się być dobra:)

pasikonik10
12-05-2012, 23:37
Gosa, nie wiem czy o to ci chodzi , ale my w pokoju nad kuchnią mamy sypialnię naszą, a obokdrzwi wybite do przejscia (korytarza) , który jest naszą ogromną garderobą. Jest to pomieszczenie przechodznie, które prowadzi do suszarni (strych w oryginale, u nas zmnijeszony - chcielismy mieć większą łazienkę)

pasikonik10
31-05-2012, 20:15
hej, pozdrowienia z naszej Natalki, od 26.05 juz mieszkamy....! Jest super!!! Pozdrawiam!

madzioochna
01-06-2012, 05:54
hej, pozdrowienia z naszej Natalki, od 26.05 juz mieszkamy....! Jest super!!! Pozdrawiam!

No halo.. i co i tak bez zdjęć? pochwal się cuś niecuś..

paulin7
01-06-2012, 19:15
no gratulacje! my zalalismy fundamenty i narazie czekamy...

al.g.
03-06-2012, 11:45
Hej! Pasikonik! Wprowadziliśmy się tego samego dnia:) U mnie jest chyba mniej "super", bo wciąż jeszcze mnóstwo do zrobienia, że o sprzątaniu nie wspomnę:p
Chociaż muszę uczciwie przyznać, że dom jest naprawdę bardzo wygodny:D

pasikonik10
23-06-2012, 18:00
dom jest mega wygodny, mega komfortowy... Pomieszczenia górne są przestronne, okna dachowe dostarczają b dużao swiatła (nawet za dużo- więc szybko montowalismy rolety).
Dół- jest super- mieszkamy prawie miesiac, wciąż ogarniamy sytuację ale jest jak na nieustających wakacjach...
Jest to niesamowita odmiana po 40 m 2 w blokach w centrum- nagłe przeniesienie się do taaakiego metrażu na wieś...

Mieszka się nam fantastycznie,

SCRAPPY COCO
19-07-2012, 11:42
Witam wszystkich sympatyków i posiadaczy Natalii.
Udało mi się przebrnąć przez wszystkie strony tematu więc postanowiłem się przywitać oraz poinformować, że jestem na etapie wyboru projektu. Natalia jest obecnie moim faworytem.
Mieszkam w woj. mazowieckim i jakby ktoś z Was miał chęć pochwalić się swoim domem gdzieś w okolicy, chętnie go razem z małżonką zobaczymy. Nie ma to jak zerknięcie na żywca, prawda! :)
Gratuluję wszystkim, którzy wybrali ów projekt i są z tego zadowoleni.
Pozdrawiam!

madzioochna
19-07-2012, 13:15
Już dawno nikt tu nie zagladał..

Witaj Scrappy.. zapraszam do mnie (pod Radzymin), szybko Cie do tego projektu zniechęcę :D

SCRAPPY COCO
19-07-2012, 14:47
Zniechęcę? Łaj?
..."a taki ładny był... amerykansky".... :)


A tak przy okazji - przesyłam link do szalunków traconych z xps - jakby kogoś to zainteresowało (mnie owszem)
http://www.praktech.pl/szalunek-xps,2,002

madzioochna
19-07-2012, 16:08
Scrappy.. bo ja jestem przede wszystkim zwolenniczką domów parterowych (mi sam dół by wystarczał), są dla mnie najbardziej praktyczne. Natomiast jeśli ktoś chce piętrowy to radzę pomyśleć o takich:
126106
126107
126108
Dlaczego? Bo poddasze i skosy są moim zdaniem okropnie niefunkcjonalne, nieużyteczne. Po pół roku mieszkania na poddaszu jest:
- zimno w zimę, gorąco latem - mimo że było dobrze wykonana izolacja
- pada deszcz - biegiem pędzisz zamykać okna żeby podłogi nie zalało
- pada deszcz - nie otworzysz okna i nie wpuscisz tego świeżutkiego powietrza (a ma to ogromne znaczenie jak jest lato i gorąco i duszno)
- okna dachowe - ciężko się je myje, nie wymyślił jeszcze nikt (przynajmniej ja nie widziałam) praktycznej moskitiery, czyli otworzenie okna na noc w lato nie jest przyjemne..
- skosy - ciężko je zaadaptować, ustawić meble, zaaranżować coś; nie muszę też mówić jak głowę mam poobijaną; podwójny koszt wykończenia, bo pokój ma założmy po podłodze 20 m2 ale użytkujesz tylko 10m2 (bo reszta to skos), ale płacisz za panele/płytki czy drewno za 20m2; łatwiej jest położyć tynki na prostej ścianie niż na skosie, a co za tym idzie nie każdy fachowiec prawidłowo to wykona. W górnej łazience zbyt blisko ściany mam wannę i nie jestem w stanie się wyprostować (mam 1,70) a co dopiero mój M (1,90)..

Generalnie z zewnątrz ładniejsze są takie domy jak Natalka. Nie chce Cię zniechęcać :) Chcę Ci tylko pokazać mój punkt widzenia.
Mam nadzieję że Ci pomogłam a innych nie obraziłam..

SCRAPPY COCO
19-07-2012, 22:03
madzioochna, Doskonale Cię rozumiem i jednocześnie w wielu miejscach zgadzam.
Od momentu zajęcia się tematem domu szukałem piętrowego. W stajni MG jest kilka, które przykuło żony i moją uwagę. Jednak porównując koszty wykonania, nie wiem czy damy radę postawić piętrowy... i wtedy się narodził pomysł z Natalią. Zależy mi na prostym projekcie, bez udziwnień na dachu typu lukarny itp... Jednocześnie bardzo nam zależy na funkcjonalności, którą Natalia (poza punktami o których Wspomniałaś) zapewnia.
Bardzo chętnie zatem, jak tylko wygospodaruję trochę czasu, odezwę się do Ciebie w sprawie odwiedzin i mam nadzieję, że skutecznie mnie od Natalii odwiedziesz :)
Tymczasem, pozdrawiam!

katel2
22-07-2012, 22:57
Nam się mieszka fantastycznie ale my tylko na parterze Natalki mieszkamy więc skwar przy upałach nam nie doskwiera. Poddasze ciągle jeszcze wykańczamy i pewnie trochę to potrwa. Mamy przerobiony projekt (schody w wiatrołapie) więc wykańczanie góry już w trakcie mieszkania nie jest specjalnie uciążliwe, poza tym że miejsca na graty trochę brakuje.

SCRAPPY COCO
27-07-2012, 07:37
madzioochna, i co Ty narobiłaś! :)
Coraz mocniej zastanawiam się nad parterowym domem. W dodatku mój teściu, który pobudował się 2 lata temu również jest za parterowym...

P.S. Czy masz rekuperator?

pasikonik10
12-08-2012, 21:55
EEE Madziochna, przesadzasz...
mi generalnie nic nie wlatuje przez okna, więc spimy przy otwartych ... Co do deszczu to się zgadzam- to uciążliwość jest straszna- zaczyna padać- lecisz, drżysz o ściany jak pada a wyszedłeś z domu i nie zmaknąłeś okien..., Fakt, nieciekawie.
Co do mycia to karcher ma takie urządzenie- ponoć rewelacja- nic nie skapuje, myje się super.
Moje okna myje Pani od sprzątania, albo deszcz (rewelacja- wystarczy mocny deszcz a okna czyste!). I czekam na snieg na oknach... no ale ja mieszkam dopiero 2,5 miesiąca...

Dom jest przemyślany, my podnosilismy go o 2 pustaki więc odchodzi problem niskich pomieszczeń (pokoje na górze mają po 20-30 m2), mimo skosów dało się je nieżle zagospodarować (np pod skosem jest biblioteczka dla dzieci). Jak opanuję wklejanie zdjęć to wkleję.

kakusek
13-08-2012, 00:11
Rozumiem ze przy bardzo otwartym oknie dachowym deszcz wpada do srodka ale przy lekko uchylonym u mnie nie ma takiego problemu :no:

madzioochna
13-08-2012, 09:50
Ja mieszkam przy lesie, więc jak zostawię wieczorem czy na noc okna, to mam wielu nieproszonych gości.

Lekko uchylone to mogą być przy małym deszczu, a w tym roku jak pada to tak konkretnie zalewa, a i często z gradem.

SCRAPPY COCO
14-08-2012, 08:14
Uchylne okna mają po prostu swoje zalety i minusy. W obecnych czasach, gdzie po Polsce krążą trąby powietrzne i częste gradobicia jakiekolwiek zainstalowane okna, ba! nawet dachy i domy stanowią problem. Trza budować schron w ziemi i tyle :)

paulin7
02-12-2012, 12:10
chcialam sie pochwalic jesli ktos jeszcze tu zaglada, bo cos cisza tu nastala

paulin7
02-12-2012, 12:12
151922

paulin7
02-12-2012, 12:13
151923

paulin7
02-12-2012, 12:21
151924

katel2
04-12-2012, 17:59
Witaj paulin7 .
Widzę że od frontu dwa okna - tak jak u nas. Jakie zmiany w projekcie zrobiliście? Może wreszcie temat ruszy jak są nowi budujący.
Pozdrawiam

paulin7
05-12-2012, 15:01
witam katel2!
my budujemy natalke3. jego bryla z przodu niczym sie nie rozni od "waszej" natalki, jedynie z tylu czesc z pokojami jest bardziej wysunieta. budujemy systemem gospodarczym, tesciu jest budowlancem, wiec nasze zmiany sa takie bardziej "na biezaco". a z takich wiekszych to wydzielenie spizarki w kuchni (tam gdzie to male okno od frontu), powiekszenie malej łazienki kosztem kotłowni, wysuniecie garazu o 50 cm, zmiana kąta nachylenia dachu (oryginalnie jest 30, my zrobilismy 32) i to chyba wszystko.
ciesze sie ze ktos wkoncu sie odezwal :p

katel2
08-12-2012, 12:36
Wszystkie natalki (przed przeróbkami) mają od frontu jedno okno, my trochę zmodyfikowaliśmy projekt i mamy dwa okna, jedno duże - kuchenne i jedno mniejsze - wychodzące na klatkę schodową.
153313
Nie widziałam wcześniej żeby ktoś poza nami miał dwa okna z przodu a u Was tak jest i to mnie zainteresowało.
Spiżarnia to bardzo przydatne pomieszczenie w domu, nie wiem jakie planujecie ogrzewanie ale jeśli podłogowe to pamiętajcie żeby go nie zrobić w spiżarni - to powinno być chłodne pomieszczenie.

paulin7
08-12-2012, 18:02
dzieki za przypomnienie :) generalnie w całym domu mają być kaloryfery, a częściowo podłogówka (łazienki, kuchnia, wiatrołap, korytarz i być może salon). a jakie ogrzewanie Ty masz?

katel2
10-12-2012, 18:05
U nas podłogówka na całym dole +grzejniki w łazience, wc i wiatrołapie a góra grzejniki + podłogówka w łazience.

paulin7
10-12-2012, 19:22
mąż jeszcze próbuje mnie przekonać do podłogówki na całym dole, ale ja jakoś nie bardzo chcę, sama nie wiem dlaczego. być może boję się zbyt wysokich kosztów montażu, materiałów i potem grzania i suchego powietrza w sypialniach. nie mam z kim tego skonsultować tak w realu, bo nikt z moich znajomych kto budował dom nie ma podłogówki na całości. a Ty jak teraz oceniasz taki rodzaj ogrzewania po użytkowaniu w sezonie? czy coś zmieniłabyś, czy zrezygnowałabyś z podłogówki, czy odwrotnie na górze jednak też zrobiłabyś? jakie są koszty takiej podłogówki np. na samym dole (chodzi mi o materiał)?

madzioochna
11-12-2012, 05:56
Ja mam podłogówkę głównie na dole i na górze w łazience. Ale na dole wyprowadzona jest instalacja, wiec jak nam się kiedyś odmieni to tylko kaloryfery przyczepić. Teraz myślę że zrobiłabym podłogówkę wszędzie. Moje dziecko lata cały rok boso, na dole nie ma sprawy, ale na górze u niej w pokoju jest podłoga bardzo zimna. Poza tym kaloryfery i ten brud na nich i wkoło jest wkurzający.

katel2
11-12-2012, 18:00
Ja jestem zachwycona podłogowym ogrzewaniem jestem z tych co ciągle im zimno, szczególnie w stopy. Ciepło jest w całym pomieszczeniu a nie tak, że przy grzejniku za gorąco a dalej za zimno. Nie ma grzejników ani przy ustawianiu mebli (nie muszę się martwić że kanapą przysłonie grzejnik) ani przy sprzątaniu.
Jeśli chodzi o jakieś obawy to ja się bałam że samą podłogówką nie dogrzejemy domu w duże mrozy ale na szczęście te obawy się nie sprawdziły (mieszkamy od grudnia zeszłego roku). Co do kosztów to mąż się zajmował budową i instalacjami (moja działka to urządzanie), pamiętam jak przekonywał mojego tatę (przeciwnika ogrz. pod.) to mówił że koszty są podobne (ogrzewanie układał sam) bo przyzwoite grzejniki też trochę kosztują. Generalnie rodzice po kilku wizytach u nas zdecydowali że będą mieli podłogówkę u siebie na parterze i poddaszu - argumenty męża i ciepełko u nas przekonało ich.
Suche powietrze - nie zauważyłam żeby było gorzej niż z grzejnikami, nie widzę różnicy.
Dobrze by było żebyś mogła odwiedzić kogoś kto ma takie ogrzewanie, nam podłogówka się spodobała po wizycie u znajomych.
Co do zmian to na dole nie wymieniłabym podłogowego na grzejniki nigdzie, z góry nie korzystamy jeszcze, ciągle ją wykańczamy (właśnie parę dni temu czyściłam grzejniki z pyłu budowlanego - koszmar w środku nie da się ich dokładnie wyczyścić).
Jeśli chodzi o koszty to podpytam męża i dam znać.

paulin7
13-12-2012, 13:32
Dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi :) w zasadzie to u nas jest tak, że grzejniki mamy, gdyż obecnie mieszkamy w domu, który remontowaliśmy 4 lata temu i grzejniki (nowe) mamy zamiar zabrać do nowego domku. Więc tu część kosztów nas ominie. A co macie na podłogach? drewno, panele czy płytki? ja na drewno nie bardzo się piszę (ceny), raczej panele i to te z dolnej półki. I nie wiem jak się to ma do podłogówki. Czym grzejecie? My piec węglowy. Gazu nie podłączamy (zbyt daleko podłącz), więc nie mamy wyboru.

katel2
13-12-2012, 17:45
W wiatrołapie, korytarzu, salonie i kuchni - gres polerowany. Łazienka i wc - płytki. Sypialnia, pokój synka i garderoba - wykładzina. Spiżarnia - panele (bez podłogówki). Góra to jeszcze zobaczymy ale wstępna decyzja to wykładziny.
Grzejemy ekogroszkiem - piec z podajnikiem, u nas też gazu nie ma w pobliżu.

rozyk
13-12-2012, 17:54
no to teraz natalia 3 w naszym wydaniu tylko parterowym:

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4914

Podłogówka zdecydowanie za. Salon, kuchnia, wiatrołap, korytarz, łazienka i ew. kibelek. Sypialnie raczej tylko grzejniki. Ktoś ma podłogówkę pod deską trójwarstwową ew. panelami?

madzioochna
14-12-2012, 05:44
U nas na podłodze bambus, w kuchni, łazienkach, wiatrołapie i pralni płytki.

paulin7
14-12-2012, 16:29
o nareszcie jakas natalka w wydaniu 3!:)
Rozyk jakie zmiany robiliście? rozumiem, że schodów na góre nie macie? na zdj widać, że masz drzwi balkonowe od sypialni, to tak jak my.

rozyk
14-12-2012, 17:26
o nareszcie jakas natalka w wydaniu 3!:)
Rozyk jakie zmiany robiliście? rozumiem, że schodów na góre nie macie? na zdj widać, że masz drzwi balkonowe od sypialni, to tak jak my.

Schodów nie mamy bo poddasze będzie nie użytkowe, wyłaz w garażu.
Pierwsze co mi przychodzi na myśl:

-drzwi balkonowe do sypialni/gabinetu,
-wydzielona spiżarka w kuchni z oknem,
-drzwi do kotłowni zamiast okna,
-powiększony wykusz i zmiana na prostokątny,

Reszta zmian tak na bieżąco jak np. umywalka w kotłowni, kąt dachu ~29st.

paulin7, jak Wy laliście wieniec i nadproża? w kształtki U?

katel2
15-12-2012, 17:44
madzioochna Jak ten bambus się u Was sprawuje, nie rysuje się, nie rozchodzi? Chodzenie w szpilkach wytrzymuje? Czy trzeba jakąś określoną wilgotność w domu utrzymywać żeby się szczeliny nie robiły?
paulin7 Podpytałam męża, nie pamięta dokładnie ale ok 4tys. za materiały na podłogówkę ale mówi że wybierał droższe rurki bo obawiał się trochę najtańszych kupować.

paulin7
17-12-2012, 08:14
przedyskutowaliśmy w te i z powrotem sprawę podłogówki i po Waszych wypowiedziach jestem zdecydowanie za. U mnie 2 bobaski (córcie 3 lata i 3 m-ce). Planowany termin przeprowadzki to koniec przyszłego roku, więc dzieci będą jeszcze małe i w stópki będzie im cieplej. Koszty rzeczywiście nie wysokie.
Rozykbudowniczymi są u nas teściu i mąż, i mąż mi to tak tłumaczy, nadproża - wzmocnienie 6 cm drut i beton też ok. 6 cm, wieńca nie robiliśmy tylko takie specjalne wzmocnienia (słupki) co parę metrów.

madzioochna
17-12-2012, 15:22
Jak ten bambus się u Was sprawuje, nie rysuje się, nie rozchodzi?
Niestety się rysuje, obija. Są to rysy delikatne ale widoczne przy odpowiednim świetle i spojrzeniu. Niestety, jest też takich parę rys mocniejszych. Ale mimo wszystko bardzo mi się ta podloga podoba. Ale wydaje mi się że lepiej ją było zrobić za jakieś 10 lat jak dzieciak mi podrośnie.. :)

Chodzenie w szpilkach wytrzymuje?
Nie pozwalam nikomu chodzić, sama też nie próbowałam.

Czy trzeba jakąś określoną wilgotność w domu utrzymywać żeby się szczeliny nie robiły?
Nie mam zielonego pojęcia, nikt nam nic takiego nie mówił.

paulin7
21-12-2012, 17:58
Chciałam ogłosić wszem i wobec SSO zakończony. Koniec prac w roku 2012!!
Plan realizacji wykonany:D:lol2:

paulin7
21-12-2012, 17:59
A rok 2013 rozpoczynamy montażem okien! Oby wszystkie prace szły tak szybciutko i bez większych niespodzianek:yes:

paulin7
21-12-2012, 18:01
wszystkim forumowiczom i budującym natalki zdrowych i wesołych świąt i spełnienia marzeń w nowym 2013 :d roku

tryk
17-01-2013, 21:47
no to teraz natalia 3 w naszym wydaniu tylko parterowym:

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4914

Podłogówka zdecydowanie za. Salon, kuchnia, wiatrołap, korytarz, łazienka i ew. kibelek. Sypialnie raczej tylko grzejniki. Ktoś ma podłogówkę pod deską trójwarstwową ew. panelami?
Rozyk piekne zdjecia. Planuję również budowę Natalii 3. Mieszkam niedaleko Lublina, czy mógłbym zobaczyc Twoj domek . Pozdrawiam

gosa31
24-04-2013, 09:49
Witam!
Cisza zapadła na forum, więc postanowiłam się pochwalić postępami.
U nas końcówka wykończeniówki na dole, góra nieruszana, inwestujemy na zewnątrz płot, kostka, trawnik. Planowana przeprowadzka jeszcze w maju.
Postaram się zrobić jakiś zdjęcia i wkleić coś. A co u was?? może więcej fotek i wpisów bo temat zrobił się mało aktywny.
Pozdrawiam

kasbog
25-04-2013, 21:02
Witam,

no właśnie zapadła jakaś cisza, ale to chyba dlatego że zima była długa. U mnie wstawione okna, zrobiona elektryka, w przyszłym tygodniu zaczyna prace hydraulik a po nim tynkarz. Teraz będę zamawiać drzwi wejściowe i zastanawiam się nad stalowymi np. Gerdy czy drewnianymi CAL.

Gosa31 koniecznie wstaw zdjęcia.

paulin7
26-04-2013, 22:19
Witam! U nas podobnie jak u kasbog elektryka prawie skończona, jutro przychodzą tynkarze a potem hydraulika. Pozdrawiam

Kamil G
22-05-2013, 08:55
Witam,
chciałbym zobaczyć Natalię na żywo :) Czy ktoś może powiedzieć gdzie w okolicach Warszawy, Radomia lub Kielc można zobaczyć dom z zewnątrz?
A może ktoś może pokazać dom w środku? Będę wdzięczny :)
Pozrawiam

talarek_ag
27-05-2013, 23:51
Zapraszamy do nas ! Wysłałam Ci kontakt.
Mam też nadzieję, że w końcu znajdę czas i umieszczę w jakimś albumie fotki z naszej budowy. Za chwilę przeprowadzka a mój ostatni wpis to chyba jeszcze z okresu fundamentów...

jarkin
01-06-2013, 20:03
Witam wszystkich serdecznie,
Przymierzam się do zakupu projektu NATALIA i chciałbym zobaczyć Natalię na żywo. Czy ktoś może powiedzieć gdzie w wielkopolsce można zobaczyć dom z zewnątrz lub ktoś może pokazać dom w środku?
Będę bardzo wdzięczny
Pozrawiam

al.g.
19-06-2013, 11:52
Witam wszystkich serdecznie,
Przymierzam się do zakupu projektu NATALIA i chciałbym zobaczyć Natalię na żywo. Czy ktoś może powiedzieć gdzie w wielkopolsce można zobaczyć dom z zewnątrz lub ktoś może pokazać dom w środku?
Będę bardzo wdzięczny
Pozrawiam

Mieszkamy w Pile. Zapraszam, jeśli ci po drodze:) Wcześniej jednak daj znać na [email protected]

jarkin
25-06-2013, 08:22
Dziękuje za zaproszenie. Jak będę miał okazję przejeżdzać koło Piły to odezwę się parę dni przed.Pozdrawiam

rozyk
11-10-2013, 16:16
Jak się podoba głosujcie :P Pamiętajcie, że samo kliknięcie nie jest równoznaczne z oddaniem głosu, trzeba podać maila i włączyć ze skrzynki 'linka' jaki przyjdzie...

http://www.mgprojekt.com.pl/karolina-i-lukasz-rozyccy-1381074722_1

avon76
12-11-2013, 17:55
Witam...chętnie odsprzedam projekt Natalii..odbicie lustrzane..tyle ,że już po naniesionych niewielkich zmianach i po zaakceptowaniu przez architekta...niestety,my nie damy rady wybudować ,tego prześlicznego domu...tak wyszło,nie po naszej myśli i czego bardzo żałujemy....chętnych proszę o wiadomość na email:[email protected] jakie dokonaliśmy to między innymi.
-podniesienie scianki kolankowej o 1 pustak
-zlikwidowanie tarasu na koszt powiększenia salonu
-dodatkowe okno w salonie za wykuszem
-okno tarasowe zamienione na trzyskrzydłowe
-drzwi w pokojach na dole przesunięte bliżej sciany
-dodatkowa ścianka między kuchnia a salonem

ellki
11-12-2013, 17:48
Witam, czy ktoś buduje Natalie 4? Mamy wąską działkę a chcemy parterowy domek, tenprojekt wydaje się być idealny...Co o nim sądzicie?

gosa31
28-01-2014, 09:40
Witam!
Dawno się nie odzywałam, zdjęć nie załączałam a aktywność na forum jest zerowa. Znalazłam zdjęcia mojej kuchni robione telefonem i je wklejam.
Wprowaziliśmy się w maju 2013 roku. - zrobiony tylko doł - rzeczy w pudełkach , ale mieszkamy.
PomAŁU zabieramy się do robienia góry. Myśle że jak wszysko zrobie tzn wykończę (siebie też:)):D ) to zrobię foty całości i sie pochwalę. Na razie to co znalazłam.
238230
238229
238231
238232
238233

gosa31
28-01-2014, 09:57
i jeszcze witryan która zasłania salon od kuchni
238236238237

gosa31
28-01-2014, 10:02
A teraz prośba - potrzebuję informacji jak wam się sprawdzają - ci co zrobili - garderoba w pokoju nad salonem.
Chodzi mi o taką w kącie koło słupa z dwoma skosami.
Najlepiej poprosiłabym o zdjęcia użytkowanej garderoby.

Pozdrawiam

aga0179
27-02-2014, 19:43
Witam.Jestem zainteresowana projektem NATALIA 3. Mieszkam w Małopolsce.Chciałabym nawiązać kontakt z osobami które budują ten domek. Jeżeli to możliwe chciałabym zobaczyć domek ... Mój GG 500107200 . Pozdrawiam.Agnieszka.

kazinski
12-03-2014, 14:54
Przepraszam, w kwestii budowy domu Natalia mógłbym zadać kilka pytań?

gosa31
17-03-2014, 12:31
Przepraszam, w kwestii budowy domu Natalia mógłbym zadać kilka pytań?

Oczywiście - chociaż rzadko już ktoś tu bywa, ale pytaj proszę

gosa31
28-11-2014, 09:54
Witam!
Chociaż nikt tu nie zagląda pochwalę się zdjęciami pokoi dziecięcych.
pokój syna lat 10
291499291500291501291502291503
pozdrawiam

gosa31
28-11-2014, 09:59
a teraz pokój córki lat 8
291506291508291509291510

tadzikmal
10-01-2015, 22:49
Witam,
Zastanawiamy sie nad budową natalki. jestesmy przed wyborem projektu. Dzis byliśmy u Architekt , która ma kopertowy dach i szczerze nam odradziła dach czterospadowy. Ze drogi, nie ustawny itp. Powiedziała, że sama by budowała dach dwuspadowy. I tak jak bylismy zdecydowani, tak po przeczytaniu ze bez pol banki nie podchodz, to się mocno zastanawiamy. Czy ktos buduję natalkę w dolnośląskim?
Pozdrawiam Tadzik

wojtek-budowniczy
17-10-2015, 12:41
Witam,

przeczytałem całe 110 stron o budowie Natalii. Też sie ku temu skłaniam - jedyna rzecz, która jest kłopotliwa, to to, że architekt straszy mnie, ze dach będzie kosztował majątek. Czy ktoś kto, nawet dawno temu, budował ten dom może podzielić się , czy m krył i ile to kosztowało ? Będę wdzięczny za porady.

Wojtek

andro4
18-10-2015, 11:00
... czy m krył i ile to kosztowało ?

Otóż co prawda mój projekt to nie Natalia, ale mam baaaardzo podobny (bazą była Natalia i Z200). U mnie kąt nachylenia dachu to 30 stopni, a powierzchnia do pokrycia wyniosła 333 m2 (deczko więcej niż w Natalii).
Konstrukcję dachu mam z prefabrykowanych wiązarów, krycie membraną (bez deskowania) i dachówką ceramiczną Orea 9.
Jakie poniosłem koszty ? Oto one:
- konstrukcja dachu wraz z montażem: 32.400,00 zł brutto
- krycie dachu wraz z wszelkimi materiałami, wyłazem dachowym Fakro i pełnym orynnowaniem stalowym Flamingo, w tym oczywiście też robocizna: 51.130,00 zł brutto

I jeszcze jedno - poddasze mam nieużytkowe (tylko wygospodarowany strych/graciarnia o powierzchni 30 m2), ale dla orientacji w kosztach krycia dachu to nie ma znaczenia.

rozyk
04-11-2015, 21:35
Witam,

Ja budowałem Natalię, krycie w 2012 roku. Woj. Lubelskie. kąt 30st, powierzchnia mniej więcej tyle ile w projekcie (trzysta coś metrów 2) Koszty:

więżba dachowa - 10500 pln,,
łaty, kontrłaty - 3000 pln,
dachówka ceramiczna brass amber, orynnowanie stalowe, blacha obróbkowa, folia - 32000 pln,
cieśla robocizna z kryciem- 18500 pln,

Poddasze mam nieużytkowe - robi jako strych, to i nie ocieplone
Odpowiadając na Twoje wątpliwości co do kosztów dach czterospadowy vs dwuspadowy,
To zależy co chcesz, dom parterowy ma swoje zalety, brak schodów, nie musisz ocieplać strychu więc odpada jego koszt.
Z drugiej strony, możesz ten sam metraż zrobić w domu parter + poddasze z prostej bryle z dachem dwuspadowym, napewno powyższe koszty będą dużo niższe, możesz sobie proporcjonalnie przeliczyć na m2. Tylko dolicz wtedy solidne ocieplenie. Więc sumarycznie sam ciekaw jest jak by wyszło, podejrzewam, że będzie z poddaszem taniej, ale dochodzą Ci znowu schody...

Ale jak chcesz zrobić Natalię lub tym podobny dom 120m2 na parterze, ale z dachem dwuspadowym, to yyyyy....., nie bardzo sobie to wyobrażam.

Driver1806
16-11-2016, 17:54
Witam serdecznie.
Chciałbym razem z żoną zobaczyć Natalię jak ona wygląda z zewnątrz i może pomieszczenia w środku jeśli by ktoś udostępnił, na co bardzo liczymy :-)
Może ktoś buduje lub już wybudował w województwie śląskim, łódzkim lub opolskim???
Proszę o kontakt
[email protected]
Pozdrawiam :-)