PDA

Zobacz pełną wersję : projekt NATALIA pracownia MG PROJEKT



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 19:38
Hej witamy wszystkich! Jesteśmy na etapie wyboru projektu chcemy "ruszyć" w czerwcu z budową naszego wymarzonego domu!!!!
ZDECYDOWALIŚMY SIĘ NA PROJEKT mg-NATALIA Z www.wlasny-dom
CO O NIM SĄDZICIE MOZE JEST KTOŚ CO GO BUDUJE LUB JUŻ WYBUDOWAŁ.POMÓŻCIE W PONIEDZIAŁEK CHCEMY KUPIĆ TEN PROJEKT.
ASIA I ZBYNIU :lol:

Nefer
06-05-2006, 20:07
http://www.wlasny-dom.pl/materialy/INTERNET_1866/internet_wiz.jpg
to ten ? bo link nie działa ...:)

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 20:14
http://www.wlasny-dom.pl/materialy/INTERNET_1866/internet_wiz.jpg
to ten ? bo link nie działa ...:)
Cześć tak to ten projekt,co o nim sadzisz?asiaizbyszek

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 20:18
http://www.wlasny-dom.pl/materialy/INTERNET_1866/internet_wiz.jpg
to ten ? bo link nie działa ...:)
Cześć tak to ten projekt,co o nim sadzisz?asiaizbyszek
Jak widać masz juz doświadczenie w doradztwie.Dla nas kazda podpowiedż w tym kierunku jest bardzo cenna więc z góry wielkie dzięki wszystkim kto sie odezwie :wink:

Nefer
06-05-2006, 20:20
http://www.wlasny-dom.pl/materialy/INTERNET_1866/index.html

Bryła mi się podoba. Dach OK. Z tego co widzę określono koszty na poziomie 311k. I chyba nie są zbyt zaniżone - jak w każdym projekcie trzeba dodać/rzadziej odjąć 20 %.

Zakładają budowę z Ytonga, więc się nie dziwię, choć zdania są podzielone w tej kwestii...

Zaglądam do środka.

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 20:26
http://www.wlasny-dom.pl/materialy/INTERNET_1866/index.html

Bryła mi się podoba. Dach OK. Z tego co widzę określono koszty na poziomie 311k. I chyba nie są zbyt zaniżone - jak w każdym projekcie trzeba dodać/rzadziej odjąć 20 %.

Zakładają budowę z Ytonga, więc się nie dziwię, choć zdania są podzielone w tej kwestii...

Zaglądam do środka.
No to już milej,jak sie odezwałeś i że projekt jest ok.Powiem szczerze,że mieliśmy problem z wyborem bardzo długo,ale jak ten nam wpadł to oboje zdecydowaliśmy.... :P zobaczymy co dalej.....

Nefer
06-05-2006, 20:27
na dole, po wejściu z wiatrołapu wpada się na drzwi od łazienki... średnio fajnie. Szczegónie, że większa łazienka jest pod schodami. Gdyby była bliżej kuchni mogłaby być z powodzeniem spiżarnią,..choć w 2 wersji jest mniejsza kuchnia ze spiżarnią.
Poza tym fajne ustawienie - nie czepiam się :) Z góry , z łazeinki można zrobić zrzutnię ciuchód do pralni na dole.

Może wcielić kibelek do pom.gosp z przejściem do domu ? I zamknąc to w wiatrołapie ? nie wiem co jest bardziej ekonomiczne z punktu widzenia użyteczności...

Nefer
06-05-2006, 20:28
http://www.wlasny-dom.pl/materialy/INTERNET_1866/index.html

Bryła mi się podoba. Dach OK. Z tego co widzę określono koszty na poziomie 311k. I chyba nie są zbyt zaniżone - jak w każdym projekcie trzeba dodać/rzadziej odjąć 20 %.

Zakładają budowę z Ytonga, więc się nie dziwię, choć zdania są podzielone w tej kwestii...

Zaglądam do środka.
No to już milej,jak sie odezwałeś i że projekt jest ok.Powiem szczerze,że mieliśmy problem z wyborem bardzo długo,ale jak ten nam wpadł to oboje zdecydowaliśmy.... :P zobaczymy co dalej.....


Mnie ten proces wyboru zabrał 2 lata...:)

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 20:38
na dole, po wejściu z wiatrołapu wpada się na drzwi od łazienki... średnio fajnie. Szczegónie, że większa łazienka jest pod schodami. Gdyby była bliżej kuchni mogłaby być z powodzeniem spiżarnią,..choć w 2 wersji jest mniejsza kuchnia ze spiżarnią.
Poza tym fajne ustawienie - nie czepiam się :) Z góry , z łazeinki można zrobić zrzutnię ciuchód do pralni na dole.

Może wcielić kibelek do pom.gosp z przejściem do domu ? I zamknąc to w wiatrołapie ? nie wiem co jest bardziej ekonomiczne z punktu widzenia użyteczności...
Co do ustawienia też nam sie podoba.Nie wiem co sadzic o tej łazience.. masz na mysli to,żeby było wejscie z wiatrołapu?Powiem szczerze,że to mi sie niezbyt podoba,już coś takiego widziałam i kiszka...ludzie wchodzą do domu i do kibelka?.....wyjaśnij :wink:

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 20:43
na dole, po wejściu z wiatrołapu wpada się na drzwi od łazienki... średnio fajnie. Szczegónie, że większa łazienka jest pod schodami. Gdyby była bliżej kuchni mogłaby być z powodzeniem spiżarnią,..choć w 2 wersji jest mniejsza kuchnia ze spiżarnią.
Poza tym fajne ustawienie - nie czepiam się :) Z góry , z łazeinki można zrobić zrzutnię ciuchód do pralni na dole.

Może wcielić kibelek do pom.gosp z przejściem do domu ? I zamknąc to w wiatrołapie ? nie wiem co jest bardziej ekonomiczne z punktu widzenia użyteczności...
Co do ustawienia też nam sie podoba.Nie wiem co sadzic o tej łazience.. masz na mysli to,żeby było wejscie z wiatrołapu?Powiem szczerze,że to mi sie niezbyt podoba,już coś takiego widziałam i kiszka...ludzie wchodzą do domu i do kibelka?.....wyjaśnij :wink:
A co powiesz jeśli kibelek bylby na wprost wejścia w holu?

Nefer
06-05-2006, 20:46
na dole, po wejściu z wiatrołapu wpada się na drzwi od łazienki... średnio fajnie. Szczegónie, że większa łazienka jest pod schodami. Gdyby była bliżej kuchni mogłaby być z powodzeniem spiżarnią,..choć w 2 wersji jest mniejsza kuchnia ze spiżarnią.
Poza tym fajne ustawienie - nie czepiam się :) Z góry , z łazeinki można zrobić zrzutnię ciuchód do pralni na dole.

Może wcielić kibelek do pom.gosp z przejściem do domu ? I zamknąc to w wiatrołapie ? nie wiem co jest bardziej ekonomiczne z punktu widzenia użyteczności...
Co do ustawienia też nam sie podoba.Nie wiem co sadzic o tej łazience.. masz na mysli to,żeby było wejscie z wiatrołapu?Powiem szczerze,że to mi sie niezbyt podoba,już coś takiego widziałam i kiszka...ludzie wchodzą do domu i do kibelka?.....wyjaśnij :wink:

Każdy wchodzący musi pamiętać, że jest tak łazienka bo może oberwać w łeb, jak ktoś nagle się wynurzy...

Jest druga łazienka przy schodach i chyba starczy :) Ta w wejściu jest na prawdę maluteńka no wiem, że dla gości...ale mnie by sie to nie podobało.
Chyba bym ją zamieniła na coś ..spiżarnię, schowek ...

Nie widzę dokładnie odległości - może drzwi wpuszczene w ścianę załatwiłyby sprawę - pytanie tylko po co 2 łazienki na dole... to tylko więcej kaski...

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 21:00
Tak wiemy,że troche wiecej kaski,ale wolimy miec osobna lazienke,uwież doswiadczenie innych :cry: ,aczkolwiek może sie to zmieni jak czegos nie wymyślimy żeby ja gdzies umiescic,moze wpada ci cos na myśl......cenimy kazdą podpowiedż.... :lol: :lol: :lol: asia i zbyniu

Nefer
06-05-2006, 21:01
Tak wiemy,że troche wiecej kaski,ale wolimy miec osobna lazienke,uwież doswiadczenie innych :cry: ,aczkolwiek może sie to zmieni jak czegos nie wymyślimy żeby ja gdzies umiescic,moze wpada ci cos na myśl......cenimy kazdą podpowiedż.... :lol: :lol: :lol: asia i zbyniu

Wszystko kwestia potrzeb :):) ale jeszcze się porozglądajcie - tego typu domków trochę jest :) na pewno jeszcze inni coś dodadzą :):)

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 21:05
Jak znasz cos podobnego fajnego to podaj prosze namiary wielkie dzieki :D

Nefer
06-05-2006, 21:08
A jakie macie wymagania dokładnie ? Jak widzę ok. 170 + garaż na 2 samochody. Czy coś jeszcze ? Jakaś szerokość działki albo dodatkowe miejsce dla "seniorów"?

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 21:13
Jesli chodzi o wymiary dzialki nasza ma szer.27 dl.36 wejscie musi byc od dl.takie mamy ustawienia wielkosc pow.do 170m2 garaz na 2 auta mamy dwoje udanych dzieci to tez jest dla nas wazne,ora wielkosc salonu ikuchni ta jest ok. :lol:

Nefer
06-05-2006, 21:20
bardziej skomplikowany dach - więc droższa jazda.
Tylko 2 pokoje na górze:

http://www.dobredomy.pl/?id_project=90&infopage=2

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 21:23
Domek jest sliczny ale my liczymy sie z kasą,a ten dach to majatek :)

Nefer
06-05-2006, 21:34
OK - rozsądnie :)

A ten ?

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=102&IdKolekcji=

Nefer
06-05-2006, 21:38
Ten podoba mi się zdecydowanie :) Szkoda że nie mam takiej działki .

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=205&IdKolekcji=


Choć sypianie na górze do bani - całe poddasze do zmiany :(

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 21:45
To niesamowite! Byl to jeden z tych co juz prawie kupilismy!Zrezygnowalismy dlatego,ze ten obecny ma bryle ladniejsza i jest dla nas bardziej ustawny. w tym c19 jest wystajacy taras a my chcielismy zeby byl delikatnie osloniety z jednej strony zastanawialismy sie nad "Z WYKUSZAMI II"murator,ale wlasnie buduja go znajomi i moj Zbyniu nie chce tego projektu.... :D

Nefer
06-05-2006, 21:46
niczego sobie ... fajne rozłożenie pomieszczeń - tym razem :)
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-304,333,61,opis.html

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 21:48
przy mg natalia taras wychodzi nam na ogrod /przod i lewa strona w tym wypadku/i bardzo nam to odpowiada.. :D

Nefer
06-05-2006, 21:49
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-90,102,61,opis.html

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 21:53
LUKRECJA-ATRIUM też jest niezla ma duze pokoje na poddaszu,ciekawe rozmieszczenie ale wizualnie bardziej podoba mi sie natalka

Nefer
06-05-2006, 21:53
ten jest ładniuni - ma wersję z 2 stan. garażem

http://www.z500.pl/index.php?projekt=18&ogolne=1

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 22:01
Jest ciekawy,ale dach ma "ciezki",z tymi projektami mozna zwariowac,ale wielkie dzieki :D

Nefer
06-05-2006, 22:02
Aniu - szukaj, szukaj, szukaj, i znajdziesz taki na widok, którego serce Ci zabije mocniej :)

ASIAIZBYSZEK
06-05-2006, 22:03
Narazie odplywam odezwe sie jutro jak jeszcze cos ci wpadnie to daj znac pozdrawiamy :D :D :D

ASIAIZBYSZEK
07-05-2006, 20:54
WITAM SERDECZNIE,CZY KTOS BUDOWAŁ JUŻ WEDŁUG PROJEKTU MG-NATALIA JEDNAK ZDECYDOWALIŚMY SIE NA TEN PROJEKT.
ASIAIZBYSZEK :lol:

ASIAIZBYSZEK
07-05-2006, 21:11
HEJ ODEZWIJCIE SIE PROSZE.ZASTANAWIAMY SIE Z MEZEM JAK WYGLADA SYTUACJA Z PODBITKA W TYM DOMKU/mgNATALIA/. :)

ASIAIZBYSZEK
07-05-2006, 21:25
CZY KTOS SIE ODEZWIE??? :cry: NIKT NIE ZNA TEGO PROJEKTU?NIE WIERZE :o TOTYLKO mgNATALIA NAPEWNO ZNACIE www.wlasny-dom :lol: :lol: :lol:

gosia100
09-05-2006, 23:05
Witam
A czy byliscie na stronie pracowni z ktorej pochodzi Wasz projekt?: www.mgprojekt.com.pl
Tam jest spory wybor domow w tym klimacie. My zdecydowalismy sie na "Eko".
pozdrawiam :)

ASIAIZBYSZEK
10-05-2006, 17:38
CZEŚĆ ,CIESZĘ SIĘ,ŻE W KOŃCU KTOŚ SIĘ ODEZWAŁ.
OGLĄDALISMY ICH PROJEKTY,ALE NATALIA PRZYPADLA NAM DO GUSTU I MA PROSTY DACH TO JEST DLA NAS ISTOTNE.W SUMIE JUZ CZEKAMY NA TEN PROJEKT AŻ DO NAS PRZYSLĄ/CZWARTEK/.A CO ONIM SĄDZISZ?TWOJE EKO JEST LADNE TEZ GO OGLĄDALISMY.
POZDRAWIAM ASIA :lol: :lol: :lol:

gosia100
10-05-2006, 21:54
Czesc
Zaluje, ale nie moge zobaczyc waszego domku. Moze jeszcze jakis link? Bo na stronie pracowni go nie ma. A www.wlasnydom nie dziala.
pozdro :)

gosia100
10-05-2006, 21:57
Czesc
Chetnie bym zobaczyla rzuty Natali, ale podany link nie dziala, a na stronie pracowni go nie ma.
pozdro :)

goha
08-06-2006, 14:57
Cześć, witam wszystkich, a w szczególności tych z Wroclawia.
Jak dobrze,że Was znalazłam.
Jesteśmy na etapie wyboru projektu i to właśnie Natalia jest jednym z tych, które spełniają nasze oczekiwania. Mamy jednak dwie faworytki, ta druga to Elekta http://www.dobredomy.pl/?id_project=90
z Pracowni Projektowej Dobre Domy Flak & Abramowicz, ale projekt ma być gotowy dopiero za 5 tyg.
Napiszcie co sądzicie o tym drugim, nam wizualnie podoba się bardziej niż Natalia, ale oprócz wyższych kosztów budowy (pewnie ze względu na dach) może ma inne mankamenty, których my jako laicy nie dostrzegamy.
Pozdrawiam Goha

wraf
04-10-2006, 23:40
obejrzałem setki projektów i trudna sprawa, aż tu pewnego dnia jadę sobie po Olsztynie i go zobaczyłem, mój dom. Wieczorne wertowanie w internecie i jest "wierzbaII" z Horyzontu. Po analizie wnętrza nasuneło się trochę przeróbek może trochę za dużo - garaż, łazienka, pom. gosp., kuchnia i wykuż - nie z tej strony. No nic może coś podobnego i szukanie dalej i dzisiaj eureka tak jak ja to widziałem w "wierzbie II" ,MGPROJEKT przedstawia NATALIĘ. teraz tylko zostaje forum i wszelkie opinie o które bardzo proszę poprzedników. pozdrawiam

akowalsk
05-10-2006, 12:15
Witam wszystkich wielbicieli Natalki. Razem z mężem kupiliśmy ten projekt i od wiosny ruszamy z budową. Proszę o opienie i porady jeśli ktoś buduje już ten dom. Jedno nas zastanawia, czy aby ten dach nie będzie za wysoki w stosunku do wysokości ścian parteru. Proszę o wasze opinie. A może ktoś wybudował już ten dom lub wie gdzie on stoi i gdzie można go zobaczyć

akowalsk
05-10-2006, 12:33
Dlaczego nikt nie odpowiada. Ciekawi mnie czy Asia i Zbyszek zdecydowali się na ten projekt i jak idzie budowa Nataliki. Może jakieś fotki z realizacji :o

akowalsk
05-10-2006, 13:29
Wraf może tobie udało się zlokalizować kogoś kto buduje ten dom ???

wraf
05-10-2006, 16:47
niestety o jego istnieniu wiem niespełna dwa dni, ale widziałem na żywo prawie identyczną "wierzbę II" - i mnie powaliła , wejdż na jej forum (kilka pozycji niżej) i forum "Horyzontu". jeśli coś znajdę na pewno dam znać. Wydaje mi się że projekt jest dość świeży i stąd ta cisza. Jutro jadę do przedstawicielstwa MGPROJEKT w Olsztynie, może coś więcej się dowiem. pozdrawiam

akowalsk
06-10-2006, 08:25
Cieszę się, że jest ktoś zainteresowany Natalką, w internecie ciężko znaleźć cokolwiek na temat tego domku. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź. Wraf jeśli tylko dowiesz się czegoś o tym domku w tym przedstawicielstwie w Olsztynie to proszę podziel się swoją wiedzą. My już kupiliśmy projekt Natalki, ale kiedy się go ogląda to nasuwa się ciągle wiele wątpliwości czy aby napewno wszystko będzie OK. Najlepiej byłoby zobaczyć gdzieś wybudowaną Natalkę, ale niestety nie mogę dotrzeć do nikogo kto ją buduje. pozdrawiam :D

akowalsk
06-10-2006, 09:03
Zapomniałam dodać, że Wierzbę II także oglądaliśmy, jednak w Natalce lepiej odpowiada nam rozkład pomieszczeń, szczególnie pomieszczenie gospodarcze i wykusz, który w Wierzbie nie jest umieszczony w salonie. Podobno Wierzbę II zdecydowanie trzeba podnieść o 2 pustaki bo inaczej jest mało światła w salonie, ciekawe czy podobnie nie będzie w naszej Natalce???

wraf
07-10-2006, 08:48
projekt jest świeży z wiosny tego roku, tak więc jedyna szansa obejrzeć stan surowy zamknięty, jak mi powiedzieli w tym przedstawicielstwie to jedn klient był bardzo zainteresowany i ściągali dla niego projekt wstępny, ale ma jakieś problemy z działką i sprawa stoi. co do podniesienia ś. kolankowej to się zgadza mam podobną zagadkę (problem z zaciemnonymi oknami na dole), ale zwróć uwagę że w Natali projektant zmienił podeście dachu do ściany w Natali ono jest schodkowe- a nie prostopadłe jak w Wierzbie II ale czy to rozwiąże problem? No to dalej szukamy. pozdrawiam.

kamich
08-10-2006, 09:36
Witam.
Też się zastanawiamy nad Natalią. Wybieraliśmy właśnie między nią a M07a Wdzięczny wariant pierwszy z kolekcji muratora.
Skłaniamy się właśnie do wyboru Natalii.
Zastanawiamy się nad powiększeniem salonu o powierzchnie tarasu, i zamianę ubikacji dla gości na garderobę. Być może podnieślibyśmy także ściankę kolankową. Co o tym sądzicie?

kamich
08-10-2006, 09:51
Witam.
Też się zastanawiamy nad Natalią. Wybieraliśmy właśnie między nią a M07a Wdzięczny wariant pierwszy z kolekcji muratora.
Skłaniamy się właśnie do wyboru Natalii.
Zastanawiamy się nad powiększeniem salonu o powierzchnie tarasu, i zamianę ubikacji dla gości na garderobę. Być może podnieślibyśmy także ściankę kolankową. Co o tym sądzicie?

akowalsk
09-10-2006, 06:19
My z mężem zdecydowaliśmy się na Natalię. Mamy już projekt, który jeszcze w tym miesiącu oddajemy do projektanta do adaptacji. Nad powiększeniem salonu nie myślę, ponieważ szukałam projektu, który będzie posiadał duży zadaszony taras, natomiast małe WC likwidujemy - łączymy je z pomieszczeniem gospodarczym, ponieważ jak dla mnie 2 toalety na parterze są do niczego niepotrzebne, poza tym uważam, że projekt jest super i widzę, że cieszy się coraz większym powodzeniem! Jeśli chodzi o podniesienie wysokości ścianki to jeszcze nie zdecydowaliśmy jak będzie. Mam nadzieję, że do końca roku załatwimy wszelkie formalności i od wiosny zaczniemy budować naszą NATALKĘ :D

pablooo-exe
09-10-2006, 17:30
Witam my tez chcemy natalkę!
Tylko u nas jaest taka sprawa .że mamy w warunkach zabudowy wysokosć domu do 8 m a ona ma 8.06 ale dzisiaj dzwoniłem do MG i mówili że architekt to może przerobic oni wyrażają zgode, teraz zobaczymy co powie projektant ....

akowalsk
12-10-2006, 07:39
Witam
czy aby napewno warto przerabiać projekt, może lepiej posadowić ją trochę niżej i będzie ok, bo w warunkach zabudowy określili zapewne wysokość od poziomu działki. My zdecydowaliśmy że z uwagi na podcienie podniesiemy Natalkę o 2 pustaki aby było więcej światła w domu
Już się nie mogę doczekać kiedy zaczniemy ją budową, póki co czekamy na przyłączenie wody i prądu :(

acca5
12-10-2006, 09:30
Mi Natalia osobiscie sie bardzo podoba, może tylko ten malutki kibelek zamieniłabym na spiżarkę, reszty bym nie zmieniała.

pablooo-exe
12-10-2006, 17:35
Witam
czy aby napewno warto przerabiać projekt, może lepiej posadowić ją trochę niżej i będzie ok, bo w warunkach zabudowy określili zapewne wysokość od poziomu działki. My zdecydowaliśmy że z uwagi na podcienie podniesiemy Natalkę o 2 pustaki aby było więcej światła w domu
Już się nie mogę doczekać kiedy zaczniemy ją budową, póki co czekamy na przyłączenie wody i prądu :(

Rozumiem że chodzi ci o zmniejszenie ściany fundamentowej
ale czy tak oby można??

a po drugie w projekcie nadal bedzie 8.06

pablooo-exe
12-10-2006, 17:37
Mi Natalia osobiscie sie bardzo podoba, może tylko ten malutki kibelek zamieniłabym na spiżarkę, reszty bym nie zmieniała.


tzn my sie zastanawiamy czy nie zrobić tam takiej małej garderoby...

kamich
15-10-2006, 18:47
Witam wszystkich.
Mam pytanie do tych co wybrali Natalie i zakupili już jej projekt , a mianowicie co sądzicie o biurze MG? Czy jest to dobrze przygotowany projekt, czy jest w nim wszystko to co potrzeba?
Pytam bo ponad tydzień temu wysłałem mailem zapytanie do MG o projekt Natalii i do dziś, mimo ponownego zapytania nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
A jestem zdecydowany zakupić ten projekt i zależy mi na czasie, aby do końca roku załatwić wszelkie formalności, zaciągnąć kredyt i załapać się na ulgę odsetkową.
Dodam że gdy pytałem się w Muratorze o M07a, to następnego dnia otrzymałem odpowiedź, wraz z dokładnymi rzutami i przekrojami. Prawdziwy profesjonalizm.

akowalsk
16-10-2006, 07:05
My zamówiliśmy projekt i otrzymaliśmy go po około 10 dniach od złożenia zamówienia. Większego kontaktu z tym biurem nie mieliśmy, poprostu złożyliśmy do nich zamówienie, adaptacje będziemy robić u projektanta u nas na miejscu. Do firmy MG Projekt wysłaliśmy ostatnio e-maila z prośba o wyrażenie zgody na zamianę schodów z żelbetowych na drewniane, podczas rozmowy telefonicznej powiedzieli że nie będzie żadnego problemu a teraz czekamy na odpowiedź na piśmie. Projekt jest OK, są drobne pomyłki w zliczeniu powierzchni użytkowej parteru, brakuje też zestawienia stali, ale są szczegóły konstrukcyjne, z których można wyliczyć ilości. Prosiliśmy też o obliczenia statyczne, ale otrzymaliśmy je tylko do szamba, a nie do projektu domu, ale poza tym jest OK

akowalsk
17-10-2006, 06:27
Małe wyjaśnienie do pytania pablooo-exe nie myślałam o zmniejszeniu ściany fundamentowej tylk o obsypaniu wyżej budynku poprostu nawiezieniu trochę ziemi, ale faktem jest że od poziomu terenu możnaby uzyskać te 8 metrów, ale w projekcie będzie 8,06

akowalsk
18-10-2006, 10:14
Wielbiciele Natalki, na stronie pracowni MG Projekt w dziale zdjęcia z realizacji zamieszczone są 4 fotki Natalki tzn że jest już ktoś kto wybudował ten domek, teraz pozostało nam tylko znaleźć jakiś kontakt do tej osoby pozdrawiam :D

wraf
18-10-2006, 19:39
wczoraj zamówiłem Natalię, przez wzgląd na ulgę odsetkową poprosiłem o jak najszybszą reakcję - obiecali pszesłać projekt do końca tygodnia z pozwoleniem na moje dziwne zmiany :roll:, najdziwniejsza to chyba zmiana położenia tarasu - z końca salonu na lewą ścianę za wykuszem - wymogło to kształt i położenie działki: Natalia mi się tak podoba że szukanie innego projektu nie wchodziło w grę, kolejne to np: zmiana stropu na drewniany, krokwie pod blachę a nie ceramikę, usytuowanie kominka, reszta po lekturze projektu. może ktoś się podzieli swoimi sugestiami. pozdrawiam.

Joolaa
19-10-2006, 14:20
Witam
Jestem posiadaczka projektu Natalia od 3 tygodni, obecnie jestem na etapie zmianw projekcie.
Informuję iż dom w stanie surowym zamknieym znajduje sie w Jabłonnie pod Warszawą na ulicy Dworkowej. I powiem wiecej byłam widziałam jest piękny!!!!

Joolaa
19-10-2006, 14:25
Kamich
:wink: Witam
Wiesz ja także miałam problemy ze skontaktowaniem się z firmą MG projekt zarówno meilowo jak i telefonicznie. Ostatecznie udało mi się dodzwonić. Mieli duuużo pracy, koniec roku itp. Wyrazili zgodę telefonicznie na zmiany, później pisemnie są ok. Polecam.

akowalsk
20-10-2006, 10:42
Jeśli ten domek jest wybudowany w Jabłonnej pod Warszawą to napewno jadę go obejrzeć :D to w odległości około 180 km ode mnie, ale uważam że warto go zobaczyć :) Dzięki za informację gdzie można go zobaczyć. pozdrawiam

akowalsk
20-10-2006, 10:56
Joolaa czy ten domek który stoi w Jabłonnej to ten, którego foty zamieszczone są na strone MG Projekt czy jakiś inny ???

Joolaa
20-10-2006, 11:23
Witam
Domek który stoi w Jabłonnie to domek zbudowany zgodnie z zaleceniami projektanta, czyli w technologii Ytong, z daszkiem z dachówki grafitowej. Jest w stanie surowym zamkniętym. Wygląda pięęęknie. Oglądałam go z zewnątrz. Niestety nie udało mi sie spotkać jeszcze właścicieli i wejść tym samym do wewnątrz. Będę próbowała, aczkolwiek zastanawiam sie czy można tak zawracać głowę obcym mi ludziom. W każdym bądź razie domek stoi i jest. Wierzcie mi uważam, że wybór tego projektu to rozsądny wybór. Ja szukałam projektu 7 miesiecy. Ten spełnia wszystkie wymagania. Nie jest duży, a ma aż dwa stanowiska garażowe i oczywiście dwa pokoje i dwie łazienki na parterze! Poza tym spiżarnię w kuchni i wejscie do kuchni z holu (wybrałam drugie rozwiazanie projektu). Nie mam żadnych wątpliwości.

Joolaa
25-10-2006, 14:45
Witam :D

Mam przyjemność oznajmić iż byłam i widziałam wnętrze domku Natalia. Ważna uwaga, zalecam osobom budującym wykonanie kilku zmian w projekcie zwiazanych głównie z usytuowaniem większości drzwi na parterze. Pomiesczenia stana sie bardziej wygodne i proaktyczne. Jednak sprawa najważniejsza to podniesienie dachu o jeden pustak i wykonanie w pokoju na gorze gdzie jest wykusz dodatkowego okna. Inaczej pokój jest ciemny.
Poza tym jezeli posiadacie projekt zwroćcie uwagę na przekroje. :-? wjednym okno od wykusza w jadalni jest nieprawidłowo naniesione (mowa o lustrzanynm odbiciu)

wraf
25-10-2006, 18:53
Joolaa czy inwestorzy których odwiedziłaś dokonali jakieś zmiany, jak wizualnie z gabarytami łazienki, jak to wszystko wygląda w realu, czy podzielili się z Tobą jakimiś uwagami - co może nas zaskoczyć podczas prac ( ten jeden pustak- to mnie tylko utwierdziłaś) i ogólnie jakie materiały zastosowali. Może jeszcze trochę bliżej odnośnie tych drzwi. pozdrawiam.

Joolaa
26-10-2006, 08:56
Witam
Obecnie widziałam się wyłącznie z ekipą budowlana, która tam była i wykańczała wnętrze. To za ich pośrednictwem skontaktowałam się z właścicielem. Ale mam telefon do inwestora i będę się kontaktowała i prawdopodobnie się spotkamy.
Ogólnie powiem tak, ten domek to skarbonka :-? ;. Jest naprawdę duży i ma bardzo ciekawy układ pomieszczeń. Salon jest ogromny, jest wysoki ale to pięknie wygląda. Kominek tez jest ok. Miałam obawy, ze będzie za blisko drzwi balkonowych, ale nie, ku mojemu zaskoczeniu prezentuje się ok. :D Łazienka tz. wc według mnie jest w porządku, taka wielkość wystarczy, nie ma potrzeby powiększania. Ja przerzuciłam tylko otwieranie drzwi - odwrotnie. Dom jak już pisałam zbudowany jest z YTONG. Ja buduję z POROTERMu. Uwagi do drzwi to moje własne przemyślenia. Proszę zauważyć: drzwi wejściowe a drzwi do holu, wybudowane są na mijankę :( . Tak nie powinno być. Ja przesunęłam je w stronę garażu, na tyle by zmieściła się tam szafa 60 na ubranka. Dalej drzwi w pokoju 9 i 10 odsunięte są od ściany odpowiednio 45 i chyba 35 cm, (nie pamiętam już). Tak się nie robi, co można postawić za drzwiami? Powierzchnia nie wykorzystana?. Może ewentualnie półkę na ksiązki, ja w każdym razie dosunęłam je do wewnętrznej ściany rozdzielającej pokoje o około 10 cm. Od razu powiększa się pokój.
Projekt, który wybrałam ma wejście do kuchni z holu, nie przez salon, ma tez spiżarnię w kuchni. Spiżarnię umieściłam przy wejściu do kuchni, ścianie od wiatrołapu. Wykonałam tez w spiżarni dodatkowe małe okienko. Wygląda ok. Ponadto wnęka pomiędzy salonem a kuchnią nie pasuje mi całkowicie (nie lubię otwartych kuchni, moje prywatne zdanie). Postanowiłam wiec zmniejszyć wnękę do 1.20 i przesunąć max. w stronę holu.(tak by nikt mi nie zaglądał do lodówki :oops: ). Jeżeli ktoś ma projekt ze spiżarnią niech zwróci uwagę na okno. Jest ustawione maksymalnie przy ścianie spiżarni!. Jakieś nieporozumienie. W ogóle kuchnia stwarzała mi najwięcej problemu. Co jeszcze?... przesunęłam okno w pokoju tym mniejszym, tak by były symetryczne względem tego obok z pokoiku, czyli w obu pokojach są na środku dla mnie jest ok. (Powiem tak staram się od razu wyposażać wnętrze – ustawiać mebelki itd. Może z racji zawodu :o :wink: ).
Co jeszcze? A sprawa najbardziej kosztowna. Nad wykuszem w pokoju na górze wykonałam lukarnę z balkonem, inaczej można zrobić tam okno dachowe ponieważ jest zbyt ciemno. No i dach nad garażem od frontu nie mam daszku tylko wymurowaną ścianę szczytowa z półokrągłym okienkiem. Znacznie powierzył się strych, który przerobiłam na pokój i usunęłam garderobę. Jeszcze uwaga do poddasza. Pokój z takim zawijasem jest tam taki, wygląda nie ciekawie w realu taki chudy korytarz, zrobiłam z niego strych w swoim projekcie. Chyba tyle. Jak sobie cos przypomnę, bądź spotkam się z właścicielami domu w Jabłonnie dam znać. Ja również czekam na uwagi z waszej strony :D

mamamatinka
29-10-2006, 23:00
witam wszystkich budujących lub planujących budowę natalki!!! nasze poszukiwnia projektu trwają :) zastanawiam się właśnie nad natalką - funkcjonalnie bardzo nam odpowiada, bryła jest ładna. Mam kilka pyatń: ktoś z was pisała o nietypowej zmianie przesunięcia tarasu z tyłu na bok domu - my też musielibyśmy coś takiego zrobić, czy mogłabym coś więcej usłyzeć na ten temat?? w jaki sposób dokonaliście tej zmiany? może jakiś rysunek na priv. bardzo proszę :) [email protected]
i drugie pytanie dotyczy wersji ze spiżarką - nie widzę takiej na stronie pracowni skąd ją wziąć??? pozdrawiam wszystkich!!

akowalsk
30-10-2006, 06:21
Nam projekt Natalki odpowiada prawie w 100%, jedyne zmiany które dokonujemy w projekcie to likwidacja małego WC na parterze i garderoby na poddaszu oraz zamknięcie tego zawijanego pokoju na poddaszu w kształt prostokąta. Napewno podniesiemy Natalkę o 1 pustak, zastanawiamy się także nad dodaniem jeszcze jednego okna balkonowego albo okna na ścianie obok wykusza, aby pokój dzienny był bardziej doświetlony. pozdrawiam wszystkich wielbicieli NATALKI :)

Inwestorzy2
03-11-2006, 20:12
Witamy serdecznie wszystkich budujących i tych jeszcze poszukujących.

My ciągle szukamy naszego projektu. Ta Natalia nam się podoba. Po drobnych zmianach, to może być To!
Pod uwagę bierzemy zmiany w kuchni jak u Joolii, a małe wc na garderobę.
Z negatywnych uwag to zwróciliśmy uwagę na:
- dość niewygodne schody- wysokie stopnie,
- skromną elewację od strony wykusza - taka :( , przydałoby się tam jakieś dodatkowe okno.
Ogólnie wrażenie :wink:

Prosimy o więcej informacji na temat domu w Jabłonnej. Czy łatwo go tam znaleźć?

Inwestorzy2
03-11-2006, 21:30
Więcej - jedno z nas będzie w okolicach Jabłonnej słuzbowo w niedzielę wieczorem, cały poniedziałek i wtorek do południa - 5, 6 i 7 listopada 2006 (a jedzie z drugiego końca Polski). Bardzo prosimy pilnie o informację jak znaleźć Natalię - [email protected]. I może kontakt do inwestorów (np. telefon).

mamamatinka
06-11-2006, 14:22
wszyscy natalkowcy - pytanie do was - jak duże macie działki ??? nam natalia tez bardzo się podoba ale zastanawiam się cy będzi epasować do naszej działki - mamy działkę 930 m - 34 na 26,7 (a więc szerszą niż głębszą - odwrotnie niż proporcje domu). Ciekawa jestem jakie wy macie działki???

akowalsk
07-11-2006, 07:36
Witam
Nasza działeczka ma 931 m2 wymiary szerokość ok 27,5 długość ok 34 m
a więc tam gdzie będzie taras pozostanie nam sporo miejsca na ogród :)

mamamatinka
10-11-2006, 21:42
dzięki info! okazuje się że my mamy dość podobnie - tzn. 930 metrów i wymiary niemal identyczne z tym, że tak jakby odwortnie tam, gdzie wy macie 34 my mamy 27 a tam gdzie wy 27 my 34. Ale i tak taras chcemy przenieść na bok domu (nie z tyłu) bo tak nam lepiej pasuje pod kątem stron świata no i tam więcej ogrodu by było.

ŻonaJacka
13-11-2006, 21:22
Mam pytanie, gdzie mogę znaleźć projekt ze spiżarką? Baaardzo mi się Natalia podoba, a ze spiżarką byłoby najlepiej...

Agata

mamamatinka
14-11-2006, 07:51
ja napisałam do pracowni i mi przysłali mejlem, choć jest on dość malo czytelny bo to nie jest rzut tylko juz taki konkretny rysunek projektowy. Spróbuje ci posłać w wiadomości

mamamatinka
23-11-2006, 11:37
słuchacie Natalkowcy, czy ktoś wie gdzie w Jabłonnej stoi Natalka??? Czy to duża miescowość. Bardzo chcielibyśmy zoabzcyć Natalką choćby z zewnątrz. Wybieramy się w niedzielę do wioski budowlanej no i przy okazji chcielibyśmy zahaczyć o Jabłonną??? no ale szukać jednego domu w całej miejscowości to ciężko może być.

mamamatinka
26-11-2006, 22:21
Drodzy Natalkowcy, wiem że Jolaa pisała już o Natalce w Jabłonnej koło Warszawy, ale ja tez chciałabym zdać relację z naszej dzisiejszej wizyty w Natalce!!! Po pierwsze wielkie dzięki za info jak dojechać. A po drugie wielkie dzięki dla właścicieli Natalki - za pokazanie domu, za wszelkie informacje. No ale jeśli ktoś jest zainteresowany naszymi wrażeniami, to oto one. Domek jest śliczny. Z zewnątrz bryła wygłada bardzo fajnie - niepozornie w sumie w sensie, że dom wcale nie wydaje się tak duży jaki jest w środku. Garaż jest fajny, przestronny. Pom. gosp. duże, przynajmniej na nasze potrzeby super. Kuchnia jest piękna duża o fajnym kształcie. Salon ładnie doświetlony o fajnym kształcie, ustawny. Mały wcecik wcale nie ejst taki mały. No a na górze to jest tyle miejsca że szok. Było to dla mnie sporym zaskoczeniem byłam nastawiona na małe pokoiki. Włąściciele Natalki podnieśli ściankę kolankową o 2 pustaki i faktycznie myślę że słusznie. Jestem teraz już padnięta, ale generalnie jesteśmy pod wrażeniem no i myślę, że znaleźliśmy nasz domek. Gdybyście mieli jakies pytania co do poszczególnych pomieszczeń to chętnie się podzielę wrażeniami. Natalka stoi na działce 35 x 26 m

Joolaa
27-11-2006, 14:33
Cieszę sie, ze Natalka sie podobała nie tylko mnie! To miłe, że mamy podobne wrażenia po wizycie w tym domku :D . My ruszamy z budową na wiosnę już nie mogę doczekać sie tego pięknego i duużego salooonu!!Co do właścicieli w Jabłonnie to także twierdzę to wspaniali ludzie!!!!

mamamatinka
27-11-2006, 14:37
Joolaa, mam do ciebie, pytanko - zdaje się że wy budujecie w porothermie, możesz napisac dlaczego i czy sciana dwuwarstwowa i jak przedstawia sie finansowo porównanie porotherm / beton kom. dla Natalki??? I ile was kosztowało przerobienie technologii w projekcie?? Ciekawa jestem tez gdzie budujecie i jaki macie plan (tzn. kiedy chcecie skończyć.

danad
01-12-2006, 17:52
Ja tez rozpoczynam budowę na wiosne, Właśnie dostałam projekt Natali.
Własnie jesteśmy na etapie przygotowywania do adaptacji i szukania budowlańcow. Zastawiamy się z czego budować. Myslymy o ogrzewaniu za pomocą pompy ciepła i ogrzewaniu podlogowym,.
Czy ktoś zna wykonawcow w okolicy i ma jakies uwagi na ten temat ogrzewania podłogowego, pompy ciepła.
Pozdrawiam
[/i]

akowalsk
05-12-2006, 07:46
Witajcie
Właśnie wczoraj przekazaliśmy projekt do adaptacji i niedługo występujemy o pozwolenie na budowę naszej Natalki :D
Zdecydowaliśmy, że podniesiemy Natalkę o 2 pustaki. Dylematem jest dla nas jednak to, czy stalon jest wystarczająco doświetlony poprzez okna w wykuszu i wyjście na taras. Jeśli kuchnia jest otwarta na salon to duże okno kuchenne doświetla go, ale ja planuję zamotowanie drzwi suwanych na ścianę tak, aby kuchnia mogłabyć także oddzielona od salonu i zastanawiam się czy w takiej sytuacji kiedy zsunę drzwi doświetlenie salonu będzie wystarczające. Proszę o informacje szczególnie osób które widziały naszą Natalkę na żywo. Liczę na cenne uwagi

Harry81
17-12-2006, 21:07
Witam

Czy orientujecie się dla jakiego rodzaju pokrycia dachowego przygotowane jest zestawienie materiałowo - kosztowe podane na stronie? Dachówka czy blacha? Napisałem do pracowni ale zgodnie z tym co piszecie nie chce czekać aż tydzień na odpowiedź od nich...

Jestem prawie zdecydowany na projekt Virgo II, ale Natalia znacznie bardziej mi odpowiada w środku, a ze względu na znacznie prostszą konstrukcję dachu może być tańsza w budowie mimo większej powierzchni.

Stan surowy otwarty Virgo II to 196 tysięcy netto (z dachówką ceramiczną) a Natalia 177 tysięcy netto (tylko nie wiem czy policzona jest w tym dachówka czy blacha?)

pozdrawiam

Harry81
18-12-2006, 18:33
Jeśli to możliwe to prosze o podesłanie na maila telefonu do inwestorów z Jabłonnej. Mam do W-wy 100 km i chętnie bym się umówił i obejrzał domek na żywo, szczególnie w środku. Z góry dziękuję

Projekt zaczyna mi się coraz bardziej podobać :D

[email protected]

Harry81
18-12-2006, 19:16
Dylematem jest dla nas jednak to, czy stalon jest wystarczająco doświetlony poprzez okna w wykuszu i wyjście na taras. Jeśli kuchnia jest otwarta na salon to duże okno kuchenne doświetla go, ale ja planuję zamotowanie drzwi suwanych na ścianę tak, aby kuchnia mogłabyć także oddzielona od salonu i zastanawiam się czy w takiej sytuacji kiedy zsunę drzwi doświetlenie salonu będzie wystarczające. Proszę o informacje szczególnie osób które widziały naszą Natalkę na żywo. Liczę na cenne uwagi

Uważam, że ciekewy efekt dałoby zastosowanie większego okna od strony tarasu. Moim zdaniem mogłoby być nawet 50% szersze i ustawione centralnie na środku ściany. Co o tym myślicie?

renia i arek chełm
26-12-2006, 20:00
Zastanawiamy się nad wyborem projektu. po wielkich poszukiwaniach znależliśmy NATALIĘ z MG Projekt wydaje nam się niezła. Planujemy kilka przeróbek ale chętnie byśmy ją obejżeli w terenie. Mamy nadzieję, że ktoś już ją wybudował.
Serdecznie pozdrawiamy Renia i Arek

Nefer
26-12-2006, 20:03
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=70566&highlight=natalia

i wiele innych - polecam wyszukiwarkę :)

renia i arek chełm
26-12-2006, 22:10
My również zastanawiamy się nad Natalią.
Czasu nie mamy wiele, gdyż od wiosny mamy już umówionego wykonawcę. Myśleliśmy podobnie jak wszyscy "naiwniacy", że wśród tak wielkiej oferty gotowych projektów znajdziemy coś idealnego bez problemu, a tu zaskoczenie. Siedzimy już jakiś czas i dylemat... Rozważaliśmy już wiele projektów, ale wstrzymuje nas głebokość działki, a właściwie mnie, a nie mojego męża (w głąb 30 m, a front 38 m). Chciałam mieć troszkę miejsca z przodu i troszkę z tyłu. Nawet Natalia wydawała mi się zbyt głęboka, chociaż zaczęłam chyba akceptować jej wymiary.
Oczywiście mamy kilka własnych przemyśleń dotyczących zmian w tym projekcie. Zanim podejmiemy jakieś decyzje chcielibyśmy zobaczyć realizację tego projektu. Mam nadzieję, że wówczas rozwieją się wątpliwości. Może to co teraz nam nie odpowiada okaże się OK.

PROSIMY KOGOŚ O TELEFON DO INWESTORÓW, KTÓRZY BUDUJĄ NATALIĘ W JABŁONNEJ POD WARSZAWĄ, CHCIELIBYŚMY TAM POJECHAĆ JAK NAJSZYBCIEJ (jeszcze w tym tygodniu przed Sylwestrem) I ZOBACZYĆ ŚRODEK. MAMY DO POKONANIA 300 KM, DLATEGO NIE CHCEMY JECHAĆ W CIEMNO. LICZYMY NA WASZĄ POMOC.

Nasze przemyślenia zmian:
- podnieść kalenicę garażu o tyle, aby zwiększyć światło wejścia do domu o ok. 1m ( mam na myśli odległość od ściany garażu do słupa), chcemy uzyskać bardziej zapraszające wejście i wstawić szerokie przeszklone drzwi wejściowe
- w związku z powyższą zmianą przesuwa się słup w światło okna i dlatego chcielibyśmy na kalenicy głównej dom poszerzyć o 1 m; ten manewr zwiększy też wiatriołap, a na tym nam bardzo zależy (na projekcie wydaje mi się za mały, nie wiem jak w rzeczywistości), a część sypialna też zyska na wielkości (o tym niżej)
- w wersji ze spiżarnią zlikwidować wejście do kuchni z korytarza (zbyt dużo drzwi do szczęścia w tej części domu)
- ścianę wiatrołapu umieścić przy ścianie nośnej kuchni, występek ścianki działowej od kuchni zlikwidować (może zawile brzmi, ale patrząc na projekt zapewne to zobaczycie)
- drzwi do WC przenieść;
- zlikwidować podcień, a obrys domu zrobić w linii prostej (w ten sposób powiekszymy salon), gdyż chcielibyśmy mieć taras z boku domu, bo tam mamy główną część działki; dzięki zlikwidowaniu podciena doświetlimy salon (tak nam się wydaje). Zastanawiamy się czy zadaszony taras nie uczyni z salonu ciemnej nory. Co wy na to?
- co prawda nie wiemy jeszcze jak go zadaszymy żeby wyglądał interesująco, był ozdobą a nie maszkarą (może ktoś nam podpowie, ktoś mówił na forum o przeniesieniu tarasu na bok salonu: Czy to mu sie udało? Jak rozwiązał doświetlenie salonu? W jaki sposób zadaszył?)
- taras z prawej strony budynku; zadaszony; wielkości od początku wykuszu do ściany podcienia (obecnie planowanego lub do końca budynku);
- zlikwidować wykusz w salonie( w tym miejscu wstawić przeszklenie z wyjściem na taras)
- schody przenieść do powiększonego salonu (przestrzenne, ozdobne);
- przez to powiekszyć część sypialną, która będzie dla nas (górę planujemy dla dzieci, rekraacja rodzinna, pralnia i suszarnia oraz strych); z czasem dzieci nas opuszczą, a całe nasze królestwo będzie na dole; z praktyki wiemy, że schody na stare lata stają się uciążliwe;
- w części sypialnej powiększyć łazienkę, wygospodarować garderobę sypialnię i mały gabinet
- przez przesunięcie schodów zmieni sie góra i tu mój wielki ból, gdyż pierwowzór jest dość przemyślany ze względu na zagospodarowanie w przestrzeni kominów i słupów, ale główka pracuje mam nadzieję, że coś się wymyśli
Zrobiliśmy symulację komputerową zmienionej Natalii i według nas zostają zachowane proporcje, a dom nie traci na wyglądzie.
Zastanawia mnie jak doświetlenie góry? Czy nie brakuje domownikom na górze widoku na świat?

Prosimy o ustosunkowanie się do naszych przemyśleń. Czekamy z utęsknieniem. Czasu na decyzję nie pozostało nam wiele.

SKĄD TA CISZA !!!! MOŻE JAKIEŚ UWAGI?

mamamatinka
27-12-2006, 09:06
witam wszystkich!!! juz zdecydowanych i jeszcze nie do końca na Natalię!!!
Jesli chodzi o inwestorów w Jabłonnej - telefonu do nich nie mamy, no i powiem wam szczerze, że oni chyba aż tak bardzo nie sa zachwyceni ewentualnym nalotem odwiedzających - no ale mysmy byli wiedzieli :) ale bez umawiania się, jechalismy z nadzieją, że znajdziemy dom i ze obejrzymy go z zewnątrz. Nawet nie marzylismy o wejściu d środka, no a akurat się udało.
My projekcik juz mamy :)))) Z czego jestesmy bardzo zodowoleni, zaraz po Sylwestrze idzie do adaptacji :)
Jeśli chodzi o zaplanowaną dachówkę - to w projekcie piszą cementowa lub ceramiczna.
Mam zamiar dziś po świątecznym leniuchowaniu wziąć się z poworotem ostro za organizację budowy więc będę często zaglądac i dzielić sie spostzreżeniami :)

lontrel
27-12-2006, 09:53
Ja buduję Agnieszke z MG Projekt

kakusek
29-12-2006, 20:47
Witam
Rowniez jestem jedna z wielu osob majaca problem
z wybraniem tego jedynego projektu.
Natalia bardzo mi sie podoba jednak brakuje mi
balkonu.Wiem ze przy parterowkach moze to glupio wygladac
ale w sumie nie jest ona az tak niska i moze bedzie mozna cos
wykombinowac.Jezeli zdecyduje sie na ten projekt na pewno
zmienie nieco ksztalt wykuszu i nad nim w dachu bedzie
szeroka lukarna (cos jak w domku Toli).Ogolnie uklad pomieszczen
mi odpowiada-zmienilabym tylko miejsce spizarki-od strony
sciany przy wiatrolapie,zlikwidowalabym wc aby powiekszysc
kotlownie (musze miec kotlownie na paliwo stale-myslicie
ze zmiesci sie tam piec i jeszcze wegiel i drzewo?nie jest
zbyt wasko?)Wejscie do kotlowni byloby poprzez garaz ale
od strony obecnego wc.
Mam pytanie do osb ktore zakupily juz ten projekt lub buduja
Natalie ile wynosi scianka kolankowa?
Widze ze duzo osob decyduje sie na podniesienie gory o 1-2
pustaki-czy w takim wypadku wydluzacie odpowiednio krokwie?
Boje sie ze jak podniose gore dom straci proporcje bez
przedluzenia okapow.
Chcialabym rowniez zmienic nachylenie dachu-moze ktos to robil?
i wydluzyc kalenice tak aby gora i strych byly bardziej
funkcionalne.
Jezeli chodzi o drobiazgi to podobaja mi sie wykonczenia
elewacji pokazane w pracowni dobre domy i moze na taki ksztalt
zmienilabym filary w Natali.
Nie wiem czy to wszystko bedzie do siebie pasowac-musze
porozmawiac jeszcze o tym z jakims architektem ale jak na razie
mam takie "wizje"
I jeszcze czy na dole w lazience miesci sie prysznic
czy tylko wanna?
Pozdrawiam wszystkich budujacych i czekam na relacje
z placu boju :-))

mamamatinka
02-01-2007, 07:52
z balkonem wykombinowac na pewno można - inna sprawa czy to mam sens, ale skoro chcecie to na pewno sposób się znajdzie. Np. ci państwo od natalki w jabłonnej w pokoju górnym nad wykuszem jadalnianym maja zrobiona taka lukarnę z oknem. Wydaje mi się, że tam można by zrobić balkonik. Czyli de facto tam własnie gdzie piszesz. Ja projekt już mam i według mnie (a nie znam się na tym) na stropie jest takjakby tylko 1 pustak. Ale na stronie mozna chyba ściągnąć rysunek przekroju (albo poproś o przesłanie) to wtedy bedziesz widzieć. Widziałam natalke podniesioną o 2 pustaki i proporcjae ma jak najbardziej ok!!! A mi własnie zależało na domu niskim, takim przy ziemi i obawialam się tego, ale wygląda super!! Zmiana nachylenia dachu i wydłużenie kalenicy to juz powazna zmiana, kiedy myśmy rozmawiali z architeketemo ew. zmianach konstrukcji dachu na potrzeby zadaszenia taras (u nas taras będzie z boku domu - ten z tułu tez zostanie) to architekt powiedział, że wtedy to lepiej nowy projekt od podstaw zrobić niż przerabiac ten w tak znaczącym stopniu.

kakusek
02-01-2007, 11:53
Dzieki :D
Jezeli znajde taniego architekta to pewnie zrobie projket indywidualny na bazie Natalki.Tez zalezy mi na w miare niskim domu z dachem jakby parasolem-czyli niezbyt spiczasty i szerokie okapy na zewnatrz.Mysle ze przy adaptacji daloby sie to wykonac ale mam zamiar jeszcze pokombinowac cos z kotlownia bo jest za mala na opal staly wiec moze bardziej oplaca narysowac mi sie nowe rzuty.Pewnie dodajac lukarny w dachu uklad pomieszzcen na gorze moze ulec zmianie i mozna wygospodarowac jakies garderoby w skosach.
Mysle ze Natalka jest bardzo funkcjonalnie zaprojektowana-ma w sumie na dole 2 dodatkowe pokoje-przy stosunkowo nie wielkiej powierzchni.
Gratuluje zakupu projekciku i bede Was podgladac i sluchac waszych rad przy budowie-ja niestety wczesniej niz za rok nie wbije lopaty -chociaz kto wie?Bardzo bym chciala juz cos zaczac robic.......

mamamatinka
08-01-2007, 20:49
kakusek, z tymi szerokimi okapami to mi też się podoba, ale weź pod uwagę, że wtedy do pokoi dostaje się mniej światła. My na przykład planowaliśmy zadaszyć cały taras (który u nas będzie z boku domu) ale po rozmowie z architektem zdecydowaliśmy się jednak na częsciowe zadaszenie, właśnie po to by nie zacieniać za bardzo salonu.
No, ale tak ogólnie to chciałam wezwać wszystkich Natalkowców do większej aktywności na forum - my właśnie czynimy różne przygotowania do bodowy - pojawia się tysiąc różnych pytań a odpowiedzi brak..... Dlatego proponuję ogólną wymianę info nie tylko o samym domu ale o przygotowaniach do budowy!!!!
Ale wracając jeszcze do projektu - nasz się już adaptuje, w najbliższym czasie mamy dostać projekt zagospodarowania działki (żeby móc czynić kolejne kroki z przyłączem wody) a według słów architekta przed feriami zimowymi chce złożyć papiery o pozwolenie :) No cóż, zobaczymy, wierzę w niego, bo fajny gościu się wydaje :)

danad
08-01-2007, 21:26
Nasz projekt tez w adaptacji
Takie robimy zmiany- przekazane do architekta
ZMIANY W PROJEKCIE - NATALIA

1) zmiana nachylenia dachu min 37 stopni zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego
2) przesunięcie drzwi wejścowyh (tak , aby w wiatłołape szafa 60 cm)
3) standardowe okna, otwory okienne pod rolety, możliwość zmiany usytuowania
4) likwidacia okna w pomieszczeniu gospodarczym i garażu (za wąska dzia.lka -3-m do sąsiada
5) rezygnacja z okna w pomieszczeniu gospodarczym
6) zmiana w instalacji elektrycznej, gazowych,wodnych, co ( pod kolektor słoneczny, pompe ciepła)
7) wydłuzenie garażu o 0,5 m
8) zmiana rozmieszczenia i funkcji poszczególnych pomieszczeń
9) podwyższenie poddasza
10 ) od strony wiatłolapu bedzie mała spizarka

Pozdrawiamy

mamamatinka
08-01-2007, 21:54
danad, a kedy chcecie ruszać z budową??? i gdzie?? jkie przygotowania do bdowy czyniecie - czy kupujecie jakieś materiały już, z czego chcecie budować ściany??
Jeśli chodzi o nasz zmiany do projektu (odbicie lustrzane):
1. powiększenie łazienki dolnej o połowę pom. gospodarczego
2.dobudowanie niewelkiej garderoby na tarasie tylnym w rogu przy pokoju 9 (tam będzie nasza sypialnia)
3. likwidacja wykuszu
4. taras główny domu będzie nie z tyłu, ale z boku domu, będzie częściowo zadaszony (poprzez wyprowadzenie zadaszenia wykusza o 3 metry i podparcie go na słupach)
5. w kuchni niewielk spiżarka od strony ściany zewnętrznej
6. zmiana okien w salonie i kuchni
7.zmiana okrągłych kolumn na kwadratowe słupy

mamamatinka
08-01-2007, 22:21
my jesteśmy już praktycznie zdecydowani, że budujemy ścianę dwuwarstwową BK biały 24 plus styropian. Prawdopodobnie będą to bloczki faelbetu.

kakusek
08-01-2007, 23:09
No wlasnie szkoda ze tak malo Natalkowcow udzielajacych sie na forum :( Mam nadzieje ze to tylko chwilowa "spiaczka" :D
Mamamatinka mysle ze przeniesienie tarasu to ciekawy pomysl-zastanawiam sie tylko jak bedzie wygladalo to zadaszenie-moze jakies przykladowe foto?
Co do zaciemnienia pomieszzcen to mysle ze zwiekszenie dzrwi wyjsciowych na taras powinno rozwiazac sprawe.Oprocz ich powiekszenia przesunelabym je centralnie na srodek z otwieraniem od strony wukusza.jakos nie wyobrazam sobie otwartych drzwi zaslaniajacych kominek ewentualnie tv(bo mysle tez nad zmiana usytuowania kominka :D )Zreszta wychodzenie z kuchni na tars tez bedzie krotsze i mniej uciazliwe dla osob siedzacych akurat na sofach ( chce je dac centralnie na srodku)Myslalam tez na przeniesieniem kominka bardziej na srodek(tam gdzie laczy sie scianka salonu z holem) a w miejsce kominka dac pod katem tv.Mam tylko obawy czy kominek zbytnio nie zasloni tv -a o przeniesieniu mysle ze wzgledu mozliwosci podpatrywania obrazu rowniez z kuchni :D No i kwestia czy komin nie wyjdzie na kalenicy-duzo tych ale kurcze.
Danad mam do Ciebie pytanie -czy przy zmianie nachylenia dachu budynek zrobil sie wyzszy?Czy nadal ma 8.06 a np wydluzyla sie kalenica?Tak to sobie wyobrazam -sorki ale jestem zielona w tych sprawach.Mozesz mi podac cene takiej adaptacji?jezeli nie tutaj to prosze na priva :D
Ciagle dumam tez nad schodami-czy wy zostawiacie takie jak sa w projekcie?W Magnolii jest nieco inne rozwiazanie i zastanawiam sie czy nie bylyby lepsze.
Pozdrwiam i czekam z niecierpliwoscia na nowe wiesci :D

kakusek
08-01-2007, 23:11
Przepraszam mialo byc w Melodii z krajobrazow-bo to prawie identyczny domek :D

mamamatinka
09-01-2007, 08:23
fotki tarasu i jego zadaszenia nie ma no bo o skąd :) właściwie to wszystko istnieje dopiero w głowie i na takim poglądowym rysunku elewacji. My mamy taki ksztal działki, ż etaras chcemy mieć z boku. cześciowo zadaszony. jak nauczę się wklejac zdjęcia to postaram się wkleić elewację z narysowanym tym wydłuzonym daszkiem nad wykuszem. No, ale nie jest to takie trudne do wyobrażenia sobie, bo jak popatrzysz na widok elewacji frontowej i wydłużysz daszek wykuszu o jakieś 3 cm (nie pamietam skali) to będziesz widzieć jak elewacja przednia będzie wyglądać z przodu. Wedlug mnie to dla nas korzystna zmiana elewacji (zostaje ona tak optycznie poszerzona), a to bardziej pasuje do naszej działki. U nas drzwi tarasowe bedą na środku ściany bocznej salonu a na ścianie od strony tylnego tarasu będzie duże okno. Własnie tez mi się podoba to że bedzie krótsza droga z kuchni na taras. Sofy też chce mieć takie że tak powiem "wolno stojące" a więc nie dosunięte do ścian. Co do kominka to przeniesienie go tak jakby na róg z holem nie jest gupim pomysłem, ale powiem ci szczerze, że funkcjonalnie to chyba aż tak wiele nie zmieni a moze sporo skomplikowac na górze itp. My tego nie ruszamy - chcemy zrobić kominek (nienarozny) zaraz obok przewodu kominowego a na pozostałym kawałku ściany bedzie właśnie telewizor.
Z tymi schodami z melodii - hmm, wydaje mi się, że sporej przebudowy by to wymagało. Zastanów sie czy ma to sens. Przekombinowywanie ze zmianami tez nie jest dobre, moze generowac różne problemy, na etapie wykonawstwa z których teraz nikt nie zdaje sobie sprawy. My schody zostawiamy, bo nasze założenie jest takie, że góra jest dla dzieci (no czasem tam bedziemy zachodzić na inspekcję).

Harry81
09-01-2007, 09:36
Witam

Na wiosnę ruszam z budową Melodii z Krajobrazów, a że to domek niemal identyczny śledzę również ten wątek. Buduję z siporexu 24 cm (już kupiony) + 12 cm styropianu.

Zapraszam do śledzenia wątku Melodii

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63985

danad
09-01-2007, 17:09
danad, a kedy chcecie ruszać z budową??? i gdzie?? jkie przygotowania do bdowy czyniecie - czy kupujecie jakieś materiały już, z czego chcecie budować ściany??
Jeśli chodzi o nasz zmiany do projektu (odbicie lustrzane):
1. powiększenie łazienki dolnej o połowę pom. gospodarczego
2.dobudowanie niewelkiej garderoby na tarasie tylnym w rogu przy pokoju 9 (tam będzie nasza sypialnia)
3. likwidacja wykuszu
4. taras główny domu będzie nie z tyłu, ale z boku domu, będzie częściowo zadaszony (poprzez wyprowadzenie zadaszenia wykusza o 3 metry i podparcie go na słupach)
5. w kuchni niewielk spiżarka od strony ściany zewnętrznej
6. zmiana okien w salonie i kuchni
7.zmiana okrągłych kolumn na kwadratowe słupy


Witam,

1)Proszę napisz na czym polegają zmiany okien , bo ja ciągle myślę nad tym, postanowiliśmy zmniejszć okno w kuchni, z przodu ale zastanawiamy się nad dodatkowym doświetleniem z boku.
2) Budować będziemy pod Wrocławiem
3) Dzisiaj zaczęliśmy ogladać się za materiałami, nasza P.Architekt powiedziała, że mamy budować z tego co dostaniemy najlepsze ceny,
4) Ocieplić chcielismy wełną (ale słyszymy, ze są problemy z towarem)
5) chcemy rozpocząc II połowa marca
6) ciągle myślimy o ogrzewaniu

kakusek
09-01-2007, 17:39
Mamamatinka chyba juz sobie wyobrazam to zadaszenie-mysle ze bedzie fajnie wygladalo pod warunkiem ze na dachu bedzie tez taka niska koperta-zeby dach nie schodzil zbyt nisko i nie zaslanial doplywu swiatla.
Szkoda ze nie moge teraz zaczac budowac-obecna sytuacja na to mi nie pozwala-ale ciagle mysle nad "udoskonaleniem"Natalii.Bede jednak probowac przeniesc ten kominek bo wolalabym nie miec tv i kominka zaraz obok siebie.
Co do schodow to sie nie upieram bo w sumie maja dobre polozenie tylko boje sie ze sa za strome-a moze jednak da sie cos z tym zrobic :D

Danad nadal ponawiam zapytanie czy przy zmianie nachylenia dachu zmienil sie znacznie wyglad domku?czy wydluzyla sie kalenica czy wysokosc?Czy wydluzales tez krokwie?

Harob oczywiscie tez zagladam na watek Melodii :D

Ja nad ogrzewaniem duzo nie mysle bo na pewno bedzie to musialo byc paliwo stale (dlatego chcialabym podpiwniczyc czesc budynku) i piec pewnie bedzie na eko-groszek.Budowac bedziemy raczej z maksa.

danad
09-01-2007, 18:26
Mamamatinka chyba juz sobie wyobrazam to zadaszenie-mysle ze bedzie fajnie wygladalo pod warunkiem ze na dachu bedzie tez taka niska koperta-zeby dach nie schodzil zbyt nisko i nie zaslanial doplywu swiatla.
Szkoda ze nie moge teraz zaczac budowac-obecna sytuacja na to mi nie pozwala-ale ciagle mysle nad "udoskonaleniem"Natalii.Bede jednak probowac przeniesc ten kominek bo wolalabym nie miec tv i kominka zaraz obok siebie.
Co do schodow to sie nie upieram bo w sumie maja dobre polozenie tylko boje sie ze sa za strome-a moze jednak da sie cos z tym zrobic :D

Danad nadal ponawiam zapytanie czy przy zmianie nachylenia dachu zmienil sie znacznie wyglad domku?czy wydluzyla sie kalenica czy wysokosc?Czy wydluzales tez krokwie?

Harob oczywiscie tez zagladam na watek Melodii :D

Ja nad ogrzewaniem duzo nie mysle bo na pewno bedzie to musialo byc paliwo stale (dlatego chcialabym podpiwniczyc czesc budynku) i piec pewnie bedzie na eko-groszek.Budowac bedziemy raczej z maksa.

Nie mogę odpowiedziec czy zmiana nachylenia dachu zmieni wyglad itd , bo mój projekt jest w adaptacji, a ta zmiana było podyktowane plamen przestrzennego zabudowania terenu

mamamatinka
10-01-2007, 08:41
Słuchajcie, czy myślicie, że ilości w sztukach podane w zestawieniu materiałów w projekcie sa prawidłowe i precyzyjne?? No bo w sobote chcemy kupić bloczki fundamentowe (2,85 brutto to jak na nasz rejon bardzo dobra cena - a u was jak jest??) No i w sumie mi wychodzi, że tych bloczków trzeba 2040 - zaokraglam to do 2050. Kurcze sporo. próbowałam wyliczyc sama te ilość, ale padłam, bo w sumie nie wiem ile tam będzie warstw tych bloczków. No to jak kupowac po prostu tak jak mówi zestawienie???

kakusek
10-01-2007, 10:17
Teoretycznie powinny byc prawidlowe ale z tego co czytalam to raczej kazdy przelicza sobie zestawienie jeszcze raz.(wierzba np czesto jest przewymiarowana)Jezeli masz mozliwosc daj to do przeliczenia swojemu kierownikowi budowy lub majstrowi ktory bedzie Ci stawial dom :D

renia i arek chełm
13-01-2007, 22:55
z balkonem wykombinowac na pewno można - inna sprawa czy to mam sens, ale skoro chcecie to na pewno sposób się znajdzie. Np. ci państwo od natalki w jabłonnej w pokoju górnym nad wykuszem jadalnianym maja zrobiona taka lukarnę z oknem. Wydaje mi się, że tam można by zrobić balkonik. Czyli de facto tam własnie gdzie piszesz. Ja projekt już mam i według mnie (a nie znam się na tym) na stropie jest takjakby tylko 1 pustak. Ale na stronie mozna chyba ściągnąć rysunek przekroju (albo poproś o przesłanie) to wtedy bedziesz widzieć. Widziałam natalke podniesioną o 2 pustaki i proporcjae ma jak najbardziej ok!!! A mi własnie zależało na domu niskim, takim przy ziemi i obawialam się tego, ale wygląda super!! Zmiana nachylenia dachu i wydłużenie kalenicy to juz powazna zmiana, kiedy myśmy rozmawiali z architeketemo ew. zmianach konstrukcji dachu na potrzeby zadaszenia taras (u nas taras będzie z boku domu - ten z tułu tez zostanie) to architekt powiedział, że wtedy to lepiej nowy projekt od podstaw zrobić niż przerabiac ten w tak znaczącym stopniu.

Patrząc na Natalię wydaje mi się, że jeżeli ktoś chce ją podnieść - to proponyję max o jeden pustak, chyba, że zależy mu rzeczywiście na dużo większej przestrzeni na poddaszu. Moim zdaniem to podniesienie jest widoczne i mimo wszystko zmienia charakter budynku.

Piszecie o tym, że przenosicie taras z boku domu. Czy będzie zadaszony? Jeśli tak to w jaki sposób. Proszę o krótki opis lub ewentualny rysunek na nasz adres.

renia i arek chełm
13-01-2007, 23:06
danad, a kedy chcecie ruszać z budową??? i gdzie?? jkie przygotowania do bdowy czyniecie - czy kupujecie jakieś materiały już, z czego chcecie budować ściany??
Jeśli chodzi o nasz zmiany do projektu (odbicie lustrzane):
1. powiększenie łazienki dolnej o połowę pom. gospodarczego
2.dobudowanie niewelkiej garderoby na tarasie tylnym w rogu przy pokoju 9 (tam będzie nasza sypialnia)
3. likwidacja wykuszu
4. taras główny domu będzie nie z tyłu, ale z boku domu, będzie częściowo zadaszony (poprzez wyprowadzenie zadaszenia wykusza o 3 metry i podparcie go na słupach)
5. w kuchni niewielk spiżarka od strony ściany zewnętrznej
6. zmiana okien w salonie i kuchni
7.zmiana okrągłych kolumn na kwadratowe słupy

Mam jeszcze kilka pytań:
- Co oznacza dobudowaliśmy garderobę. W jaki sposób? Prosimy o podpowiedź.
- Gdzie umieściliście okna w salonie i w kuchni, a może zmiana dotyczy wielkości?.
- Jakiej wielkości wyszedł wam taras pod zadaszeniem? My chcielibyśmy również zrobić taras z boku domu (Zależy nam na dużym, wygodnym, chroniącym przed deszczem i słońcem.), ale przy tym zlikwidować podcień z tyłu budynku, aby salon był bardziej doświetlony. Czy zadaszenie nad tarasem ma ten sam kąt nachylenia dachu? Czy kalenicę zadaszenia tarasu trzeba było podnieść do góry, aby zachować kąt dachu? Czy robiliście wizualizację jak to będzie wyglądać z od frontu?
- Intryguje mnie również wasza wypowiedź na temat zmian w kuchni. Czy kuchnia jest ustawna po zmianie usytuowania spiżarni? Jak wkomponowaliście w swoje przemyślenia kuchenny słup konstrukcyjny i ściankę nośną? Czy w przejściu nie powstaje zbyt mało mniejsca? Czy przewidujecie w kuchni stolik?
- Czy kominek pozostawiacie w tym samym miejscu?
- Czy robiliście wizualizacje swoich zmian dotyczącą frontu budynku, tzn ściany frontowej garażu? Może macie jakieś szkice.
Bardzo proszę o kontakt. Tym bardziej, że jeszcze nie zdecydowaliśmy się na wybór projektu. Po analizach Melodii, Wierzby II znów powróciliśmy do Natalii. Musimy dość szybko podjąć decyzję (najbliższy tydzień, góra dwa) Od wiosny twardo zaczynamy, już mamy umówionego wykonawcę, maszyna papierkowa poszła w ruch, a my jeszcze nie znaleźliśmy naszego wymarzonego "ideału". Myśleliśmy, że będzie zdecydowanie łatwiej, przy tak sprecyzowanych potrzebach i tak wielkiej ofercie projektów gotowych. Mam nadzieję, że wymiana poglądów na FORUM wpłynie na naszą decyzję.
Czytając Wasze przemyślenia wydaje się nam, że podobnie myślimy. Rozwińcie swoje propozycje zmian. Będziemy wdzięczni jeżeli przelejecie je na rysunek i prześlecie nam na nasz adres.

renia i arek chełm
15-01-2007, 22:02
Czy ktaś z "Miłośników Natalii" zrobił coś ze schodami, gdzieś przeniósł, zlikwidował zabiegi? Jeśli tak to proszę o kilka słów.

A może ktoś zmienił usytuowanie kominka. TV i kominek to zbyt dużo wrażeń na jednej ścianie. Zestawienie ich obok siebie nie jest korzystne, bowiem jedno z nich będzie bardziej zwracało na siebie uwagę, a wzrok wówczas się rozprasza. Najlepsze rozwiązanie to ustawienie na prostopadłych do siebie ścianach. Czy komuś to się udało. Napiszcie.

Czy według was łazienka nie jest zbyt mała? Myślałam o powiększeniu salonu kosztem podcienia, przeniesieniu schodów gdzieś może do salonu (jeszcze nie wiem gdzie) i wówczas powiększenie łazienki, wydzielenie dużej garderoby w części sypialnej. Może ktoś to już zrobił. Proszę o ewentualne uwagi.

halo!!! halo!!! odezwijcie się!!!

kakusek
16-01-2007, 18:37
Hej!
Jezeli chcesz przeniesc kominek to podobny projekt domku jest z firmy http://www.archi-projekt.com.pl/ .Domek aps 145.Jest to wersja bez uzytkowego poddasza ale istnieje mozliwosc "dorobienia" gory.Schody sa usytuowane wtedy pomiedzy kuchnia a salonem (w miejscu obecnego wc.
Jezeli zwiekszysz salon w Natalii kosztem podcienia mysle ze byloby to mozliwe-tzn postawienie kominka prostopadle do sciany na ktorej bedzie tv.Jeszcze zobacz projekt Melodia-tam tez jest inaczej rozwiazana kwestia schodow ale raczej wtedy trzeba by bylo wydluzyc Natalke (jesli ktos nie potzrebuje wc to moze w tym miejscu mozna tez zaprojektowac nowa klatke schodowa)

mamamatinka
19-01-2007, 11:10
Reniu i Arku, niestety cału mój (długaśny) wywód na temat naszych zmian przepadł całkiem bo podczas wczorjaszego orkanu - zanim wysłałam to mi internet padł. Kurcze szkoda, bo dużo napisałam i nawet na priva wam napisałam, żebyście sobie przeczytali. Sorki, teraz jestem w pracy i nie mam za bardzo czasu, ale obiecuję, że opisze co i jak.

mamamatinka
22-01-2007, 14:00
wklejam zdjęcie naszej Natalki po zmianach - jedynie zmiana łazienki na tym rysunku jest nieaktualna - jednak dolna łazienkę powikeszamy o połowe pom. gosp. bo tak jak jest na tym rysunku jest bezsensu.
http://img207.imageshack.us/img207/6338/natalkazmianyskomp5lq.th.jpg (http://img207.imageshack.us/my.php?image=natalkazmianyskomp5lq.jpg)

mamamatinka
22-01-2007, 14:11
po kliknieciu rysunek jest większy.
taras pod zadaszeniem będzie miał jakieś 12 m kw. - Renia, zalezało nam na tym samym co wam - spory zadaszony taras, ale bez zabierania światła salonowi.
kuchnia po wygospodarowaniu spiżarki wydaje m sie ustawna - my stolu w kuchni nie chcemy - będzie w nim mini wyspa (bez agd) która od strony wejścia do kuchni będzie stanowić stoliczek na szybkie śniadanko. Widziałam natalkową kuchnie bez spiżarki na żywo i jak dla mnie w takiej wersji jest na prawdę duża - nawet za duża, bo od jednej szafki do drugiej nalatać się trzeba. Ja wolę troche mniejszą, ergonomicznie pomyślaną ale ze spiżarką. Przejście od słupa do drugiej ściany ma dokładnie 2,59 więc myslę, że to wystarczająco, my na tych 2,59 chcemy dać około 90 cm wyspę więc po obu stronach zostanie po 85 cm przejścia myślę że to wystarczy. Dokładnie jeszcze kuchni nie planowałam, ale architek tpowiedział, że wyspa sie zmieści (a to było dla mnie najwazniejsze (a jeśli w praktyce stwierdzę, że będzie to wyglądać dziwnie to zrobię taki półwysep od strony ścianki między kuchnią a holem.
kominek będzie raczej nie narożny (choc kto wie), i albo będzie tak jak w projekcie albo na ścianie od strony tarasu (no bo okno na tej ścianie będzie dalej ze względu na garderobę)
wizualizaje elewacji po zmianach zrobiłam sobie tylko ręcznie bo de facto zmienia się tylko ten wydłużony daszek wykuszu stanowiący zadaszenie tarasu. Gdybyście mieli jeszcze jakieś pytania albo wątpliwości, służę wyjaśnieniem :)

mamamatinka
22-01-2007, 14:13
a, natalkowcy doradźcie proszę czy kupowac juz teraz materiał na ściany, a konkretnie beton komórkowy faelbet??? No bo tak: kasa jest, materiał jest w składzie bliziutko budowy, depozytować mozna za darmo, podobno od lutego podwyżka 15%. No, ale czy mi się to nie zniszczy w tym składzie???? Doradźcie bo chciałam coś zdecydować.

renia i arek chełm
22-01-2007, 22:11
Dziękuję za rysunek. Widzę, że mamy podobne wizje. Może w najbliższe wolne dni prześlę swoje wypociny. Wasz pomysł rozwiązania mi się bardzo podoba.

Co do Twoich wątpliwości o przechowanie w składzie budowlanym materiałów to myślę, że nie ma czego się obawiać - jest to jak najbardziej praktykowane. Sami osobiście zapłaciliśmy za bloczki fundamentowe z odroczonym terminem odebrania. Czekają do chwili budowy u producenta. Rzeczywiście słyszałam o podwyżce od lutego, głównie pustaków (20 %). Uważam, że jest to sztucze windowanie cen, jednak na to my nie mamy wpływu.

Jeszcze nie wiemy z czego będziemy budować.
Są dwie propozycje:
- ściana dwuwarstwowa, czyli beton kom. z solbetu 30 + styropian 10
- ściana jednowarstwowa, czyli beton kom. z solbetu 42 i na to struktura (wtedy bez ocieplenia)
Prawdopodobnie przenikalność ciepła jest podobna w obu wersjach.
Tu kolejna wątpliwość beton kom. zwyczajny czy z piórem , wpustem?
Co Wy na to?

Jak zamierzacie rozwiązać bryłę dachu?

mamamatinka
22-01-2007, 23:41
no to porządne ściany planujecie: 30 i do tego jeszcze 12 cm styropianu!!! My po wielu premyśleniach odeszliśmy od opcji sciany jednowarstwowej i raczej jesteśmy zdecydowani na 24 cm BK faelbet a na to albo styropian albo wełna (w zalezności od zasobności portfela) ale ocieplać będziemy prawdopodobnie dopiero w 2008 (planujemy budowę na 2 sezony).
Chyba zdecydujemy się na zakup BK już teraz (bloczki fundamentowe też już mamy kupione), no bo nawet jeśli podwyżki nie będzie to obniżki chyba też nie???
Jesli chodzi o kwestię czy gładki czy na wpust i pióro to wydaje mi się, że jeśli szlibyście w jednowarstwową ścianę to może lepiej na pióro i wpust.
My tak zdecydowaliśmy - kupimy na pióro i wpust i będziemy stawiać na klej. Poczytałam trochę o tym na forum - oczywiście opinii jest wiele i wiadomo że i tak i tak jest ok, ale jakoś mnie te pióra bardziej przekonują. Mam wrażenie że robota szybciej będzie szła bo pionowych spoin nie będzie i jakoś takie szczelniejsze wrażenie taka ściana robi na mnie. Właściwości akustyczne takiej ściany też wydaje mi się ciut lepsze są niż z bloczków gładkich.
A dach nad naszym tarasem będzie intergralną częścią całego dachu więc będzie przykryty tym samym co cały dach a więc raczej dachówką.

renia i arek chełm
23-01-2007, 22:29
Powiedzcie jak w Waszym rejonie cenią się fachowcy:
- Ile dach kryty dachówką? Czy w cenie dachu jest już osadzenie okien dachowych?
- Ile murarka?

Jak rozwiązaliśmy boczny taras:
Likwidujemy podcień. Tam wstawiamy szerokie przeszklenie, aby doświetlić salon. Taras będzie ciągnął się od końca budynku do miejsca, gdzie kończy się wykusz. Wykusz likwidujemy, a w to miejsce wstawiamy okno. Po pierwsze doświetlamy salon. Po drugie stół na tle okna zdecydowanie lepiej się prezentuje. Likwidacja wykusza wiąże się również z tym, że i tak sporo powiększył się nam salon przez likwidację podcienia, a więc po co nam tyle dodatkowych metrów. Przewidywane wymiary tarasu 3.5 m na ok 5 m. Wyjście na taras będzie szeroko przeszklone. Dach tarasu będzie podobny do zadaszenia wykusza (może wersja niższego zadaszenia garażu), ale stosunkowo większy. Podobnie jak u was podparty dwoma słupami. Mam nadzieję, że zachowamy proporcje. Taras zamierzamy zrobić z kostki, nie planujemy go wylewać i pokrywać jakąś płytką, która i tak z czasem odpadnie.

Teraz na tapecie kominek i tu nie wiem;
- czy pozostawić go w tym samym miejscu?
- czy przesunąć na połowę nowo powstałej ściany po likwidacji podcienia?
- czy przenieść na ścianę podcienia, który likwiduję?
- a może przesunąć bardziej do środka salonu, wówczas TV postawić w rogu salonu przy ścianie zewnętrznej po zlikwidowanym podcieniu?

mamamatinka
24-01-2007, 08:25
jeśli chodzi o cenę dachu czy scian to nie pomogę, bo prawdę mówiąc ekipe mamy juz wybraną ale ceny jeszcze nie znamy :) ekipa jest góralska i budowała u moich rodziców więc i tak nikogo innego szukać nie bedziemy bo ich znamy, wiemy że są dobrzy pracowici i słowni (oby się to faktycznie sprawdziło). Jak tylko poznam ich cene dam znać.
Jesli chodzi o zadaszenie waszego tarasu - w sumie dokladnie taką samą koncepcję mieliśmy - jedynie nasz architekt stwierdził, że wbudowywanie w dach sporego zadaszenia tarasu wymaga powaznych zmian w więźbie dachowej - a więc dużo pracy przy przeprojektowywaniu, w takiej opcji wolał robić jakby indywidualny projekt od podstaw niż wprowadzać takie zmiany więżby. No. ale moze to tylko kwestia architekta, w sumie zaproponowana przez niego alternatywa z wydużeniem daszka wykuszu nam się spodobała, bo my aż takiego duzego przeszklenia w ścianie tylnej salonu nie będziemy mieć, i balismy sie że duże zadaszenie tarasu zabierze salonowi zbyt duzo światła.
Mt tarasu tez nie chcemy lać - ja sobie marzę o drwenianym albo z kostki klinkierowej, a la kocie łby.
Z kominkiem mamy te same dylematy ale w sumie sie tym nie przejmuję, bo przewód kominowy i tak zostawiamy tam gdzie jest a czy kominke postawię po jednej czy po drugiej jego stronie (czyli na bocznej albo na tylnej ścianie, no albo narożny) to się jeszcze zobaczy. Przesuwanie kanału kominowego to równiez nie taka prosta sprawa - łatwo o jakiś drobny błąd kóry może mieć konsekwencje uzytkowe, dlatego u nas sam komin bedzi etam gdzie jest.
Po ile kupujecie te solbety 30??? Za sztukę, jeśli można wiedzieć.

renia i arek chełm
24-01-2007, 22:37
Ceny u nich są jeszcze aktualne, czyli takie jak na ich stronie internetowej. Tam też znajdziecie przedstawicieli, którzy są najbliżej Was.
- solbet zwykły - 10.03 brutto,
- solbet na pióro i wpust - 13.05 brutto.
Ewentualnie kwestia upustu.

renia i arek chełm
26-01-2007, 08:03
Proszę powiedzcie jak skontaktowaliście się z biurem projektowym MG Projekt?

Wszystkie znane i dotychczas sprawdzone przeze mnie sposoby zawiodły!!!

- Wysłałm już dwie wiadomości internetowe i nic.
- Dzwoniłam na numer stacjonarny i włącza się jedynie fax - 0 22 676 66 83
- Na komórkowym ciągle słyszę "abonent czasowo niedostępny" - 0 600 392 884

Może znacie inne sposoby kontaktu bezpośrednio z projektantem Natalii Michałem Gąsiorowskim?

danad
28-01-2007, 19:28
Proszę powiedzcie jak skontaktowaliście się z biurem projektowym MG Projekt?

Wszystkie znane i dotychczas sprawdzone przeze mnie sposoby zawiodły!!!

- Wysłałm już dwie wiadomości internetowe i nic.
- Dzwoniłam na numer stacjonarny i włącza się jedynie fax - 0 22 676 66 83
- Na komórkowym ciągle słyszę "abonent czasowo niedostępny" - 0 600 392 884

Może znacie inne sposoby kontaktu bezpośrednio z projektantem Natalii Michałem Gąsiorowskim?

Jaką kwotę zapłaciliście za projekt Natalii? - brutto

Musicie być cierpliwi, moze są ferie. Nam kilkakrotnie usało się dodzwonić i rozmawiać z M.Gąsiorowskim. Wysyłaliśmy emaile i tez dostawaliśmy odpowiez.
Cena taka jak na stronie bruuto i netto

renia i arek chełm
29-01-2007, 18:50
Już się skontaktowałam z MG Projekt. Natalkę zamówiłam. Arch. Gąsiorowski jest bardzo kontaktowy. Odpisał na moją wiadomość i w efekcie wreszcie się dodzwoniłam.

Dzięki za słowa wsparcia.

mamamatinka
30-01-2007, 08:27
Arek, no to bardzo gratuluję decyzji ostatecznej!!!
Fajnie!
A słuchajcie Natalkowcy mam pilny problem - zamiawiam dziś materiały na ściany - i tak studiuję zestawienie materiałów i kurcze cos mi się nie zgadza - jesli chodzi o kształtki U - piszą że 128 mb. i 128 sztuk, czy to znaczy ż eone mają metr???? Chyba nie. Oświećcie mnie bo nie kumam.... a musze przeciez zamówić ilość zbliżona do realnej!!!

renia i arek chełm
30-01-2007, 21:08
Mam pytanie jak usadowiliście swoje Natalki na działkach. Interesują mnie metry od granic działki do budynku, czyli front, tył, lewy i prawy bok.

Co do materiałów to nie umiem odpowiedzieć, może jutro jak będzie mąż.To jego działka.

renia i arek chełm
31-01-2007, 16:20
Wykaz przy projekcie jest bardzo oględny, nie zgadzają się przeliczenia z realem ścian i więźby dachowej. Jeżeli masz wykonawcę to musi Tobie przeliczyć zarówno materiały budowlane, jak i więźbę dachową, a także ilość kształtek U może ulec zmianie w zależności od technologii budowania (długości bywają różne), ale w solbecie mają one 49 cm. Projekt przewiduje Ytung i tam ona może być metrowa.

renia i arek chełm
31-01-2007, 16:21
Arek, no to bardzo gratuluję decyzji ostatecznej!!!
Fajnie!
A słuchajcie Natalkowcy mam pilny problem - zamiawiam dziś materiały na ściany - i tak studiuję zestawienie materiałów i kurcze cos mi się nie zgadza - jesli chodzi o kształtki U - piszą że 128 mb. i 128 sztuk, czy to znaczy ż eone mają metr???? Chyba nie. Oświećcie mnie bo nie kumam.... a musze przeciez zamówić ilość zbliżona do realnej!!!


Wykaz przy projekcie jest bardzo oględny, nie zgadzają się przeliczenia z realem ścian i więźby dachowej. Jeżeli masz wykonawcę to musi Tobie przeliczyć zarówno materiały budowlane, jak i więźbę dachową, a także ilość kształtek U może ulec zmianie w zależności od technologii budowania (długości bywają różne), ale w solbecie mają one 49 cm. Projekt przewiduje Ytung i tam ona może być metrowa.

Jestem ciekawa ile płaciliście za pustaki? My na dzisiaj możemy kupić (u przedstawiciela, w naszej miejscowości) solbet 30 cm szerokości z uchwytami, ale bez pióra wpustowego za 7.45 brutto z transportem na budowę. Nie ukrywam, że mam dobrego negocjatora w postaci mojego taty.

mamamatinka
01-02-2007, 08:10
my za bustak Faelbet 24 płacimy 8,52 brutto - z transportem i rozładunkiem, na pióro wpust
Jeśli chodzi o wymiary działki: my may działkę 34 na 26 m - czyli frontowy wymiar działki to 34. Dom będzie stał 6,5 metra od przedniej granicy działki (mamy obowiązująca linię zabudowy 6 m) i 4 metry od lewego boku działki (buujemy w odbiciu lustrzanym). Z tyłu od tarasu tylnego do tylnej granicy działki jest zdaje sie troszke podnad 5 metrów.

akowalsk
01-02-2007, 09:53
Witajcie Natalkowcy. Dziś własnie odebraliśmy pozwolenie na budowę naszej pięknej Natalki :) W sobotę wpłacamy zaliczkę na materiały budowlane. Budujemy z Porothermu i docieplenie wełną. Jeśli chodzi o ustawienie na działce to Natalka będzie stała 6 metrów od przedniej granicy zgodnie z linią zabudowy to z tyłu na ogród zostanie nam około 12 metrów, z lewej strony odsuniemy się tylko o 4 metry więc z drugiego boku pozostaje ok 8 metrów. Myślę że będzie OK. Już nie mogę doczekać się budowy Natalki :D czekam z niecierpliwością do wiosny. pozdrawiam

akowalsk
01-02-2007, 10:00
Natalkowcy chciałam jeszcze zapytać was o opinię. Chodzi o okna dachowe. Projekt przewiduje 6 okien o wymiarach 78x140 i 3 okna 78x118. Powiem szczerze że okna 78x140 wydają mi się zbyt duże. Czy myślicie że po zmianie wszystkich okien na wymiar 78x118 pokoje będą wystarczająco doświetlone ???? Proszę o wasze opinie

mamamatinka
01-02-2007, 10:49
jesli chodzi o okna - to byłam w Natalce na żywo i nie wydaje mi się, żeby zmniejszanie okien było dobrym pomysłem - ja prawdę mówiąc, jak weszłam do tych górnych pokoi to pierwsze co pomyślałam to to, że dobrzeby było powiększyc okna. To chyba spowodowane jest tym, że skosy i pow. ścian sa duże a okna wydają się nie za duże. Może tak mi się wydaje również dlatego, że teraz w mieszkaniu też mam okna dachowe - duże w o wiele mniejszych pokojach, więc może stąd takie wrażenie.
To też zależy od stron świata.

danad
01-02-2007, 15:32
Witajcie Natalkowcy. Dziś własnie odebraliśmy pozwolenie na budowę naszej pięknej Natalki :) W sobotę wpłacamy zaliczkę na materiały budowlane. Budujemy z Porothermu i docieplenie wełną. Jeśli chodzi o ustawienie na działce to Natalka będzie stała 6 metrów od przedniej granicy zgodnie z linią zabudowy to z tyłu na ogród zostanie nam około 12 metrów, z lewej strony odsuniemy się tylko o 4 metry więc z drugiego boku pozostaje ok 8 metrów. Myślę że będzie OK. Już nie mogę doczekać się budowy Natalki :D czekam z niecierpliwością do wiosny. pozdrawiam

My tez chcemy budować z porothermu 30 i ocieplać wełną , Z jakiego porothermu Wy chcecie budować i jaką (szer) wełną ocieplać . Czy fudamenty pozostały bez zmian, bo nasza Pani architekt twierdzi, że są za duże, i czy macie juz ekipe budowlaną jezeli tak, to jakie ceny za poszczególne etapy budowy

Pozdrawiam D&P

renia i arek chełm
01-02-2007, 21:06
Wykonawcę umówiliśmy już ok rok wcześniej. Jesteśmy już po rozmowie negocjacyjnej. Właśnie określił się z ceną.

Nasza Natalia jest o metr powiększona na szerokości, wykusz zlikwidowany, podcień wchłonięty na rzecz salonu, czyli w miejscu obecnego tarasu obrys budynku będzie w linii prostej, taras z boku domu 5m na 3,5 m, pokryty dachem stanowiącym integralną część z dachem głównym, budujemy z solbetu 30 + styropian 12 lub 15

Za roboty budowlane, bez ocieplenia wykonawca zażyczył sobie 25 tys zł.

Dach chcemy pokryć dachówką - cena 1m kwadratowego:
- z dowolną ilością okien 50 zł
lub
- 45 zł i do tego 200 zł za osadzenie każdego okna w dachu.

Cena wydaje mi się nie mała, ale fachowiec prawdopodobnie super. Mam nadzieję, że warty tych pieniędzy.

Moja działka ma wymiary front 38 m, a w głab 30,6 m. Oczywiście miałam dylemat jak posadowić dom na działce. Mam Natalię w odbiciu lustrzanym. Postanowiłam jak na razie od frontu 8 m, z tyłu zostaje 7m. Najbardziej jestem niezdecydowana co do odległości z lewej strony, od mojego garażu. zastanawiam się oddalić dom 6, czy 7 m. Wtedy z drugiej strony zostałoby 17 lub 16 od ściany budynku (nie licząc tarasu). Chciałabym od strony garażu stworzyć część gospodarczą, pokrytą kostką. tu wychodzić będą drzwi z pomieszczenia gospodarczego, będę mogła przykładowo wyprać dywan, odkurzyć samochód, wymyć meble ogrodowe, itp. Odwiedzający mnie będą mogli postawić tu samochody. W alternatywie zakładam również dobudowanie małego pomieszczenia na opał (może w workach), mam nadzieję, że życie mnie do tego nie zmusi, ale przewiduję wszystko. Z tej strony z tyłu budynku chciałabym zbudować drewutnię pod dachem (coś na wzór uproszczonej altanki) i mieć do niej dojazd. Jak myślicie czy odległość 6 m jest na moje potrzeby wystarczająca, czy rozważyć 7 m? Niby to tylko metr, niby prosta decyzja, ale chyba nie dla mnie. Jeżeli zostawię 6 metrów to zastanawiam sie czy wystarczy, jezeli 7 to myślę, że może za dużo i tylko stracę metr ze strony drugiej, gdzie może byłby lepiej wykorzystany. Zapewne dla innych taka decyzja to bagatela a dla mnie dylemat.
Co wy na to?
Może parę słów.
Jak myślicie, co będzie lepsze?

Co do okien. Byłam w Natalii i widziałam okna dachowe. Nie wydaje mi się, aby były za duże. Właścicel wybudowanej Natalii zdecydował się nawet na jeszcze jedno dodatkowe okno w daszku wykusza, aby doświetlić tamten pokój. Co uważam za słuszną decyzję.

akowalsk
02-02-2007, 11:15
Budujemy z Porothermu 25 i docieplenie wełna 12. Słysząc wasze opinie pozostawimy raczej okna 78x140. Fundamenty pozostają bez zmian tylko pręty zamiast 16 to 14 grubość murów fundamentowych z bloczków betonowych 24 cm, wymiary ław pozostawiamy z uwagi na nieciekawe grunty na naszej działce i izolacja fundamentów roztwór asf x 2 i 2 cm styropian. Ekipa do budowy Natalki już zaklepana wchodzi w kwietniu. Koszt wykonania stanu surowego 32.000 zł - ale solidny i polecany wykonawca :) co oczywiście dopiero sprawdzimy ! :D

danad
02-02-2007, 12:00
Budujemy z Porothermu 25 i docieplenie wełna 12. Słysząc wasze opinie pozostawimy raczej okna 78x140. Fundamenty pozostają bez zmian tylko pręty zamiast 16 to 14 grubość murów fundamentowych z bloczków betonowych 24 cm, wymiary ław pozostawiamy z uwagi na nieciekawe grunty na naszej działce i izolacja fundamentów roztwór asf x 2 i 2 cm styropian. Ekipa do budowy Natalki już zaklepana wchodzi w kwietniu. Koszt wykonania stanu surowego 32.000 zł - ale solidny i polecany w
ykonawca :) co oczywiście dopiero sprawdzimy ! :D

Czy to jest cena z dachem czy bez

renia i arek chełm
02-02-2007, 18:15
Czyżby podana cena 32 tys. zł to z kosztem wykonania dachu?
Jeśli tak - to czym pokrywacie dach - blacha czy też dachówka?
Jeśli nie - to ile płacicie za zrobienie dachu?

akowalsk
03-02-2007, 16:10
Oczywiście że cena nie obejmuje położenia dachu. Obejmuje wykonanie budynku w stanie surowym z ułożeniem więźby dachowej. Na ułożenie dachu mamy inną ekipę, która właśnie wycenia nasz projekt. Dach będzie z dachówki Brass w kolorze brązowym. Wstępnie wiemy, że koszt ułożenia to około 30-40 zł/m2 w zależności od ilości obróbek. Dlatego czekamy na szczegółową wycenę :o

renia i arek chełm
04-02-2007, 17:21
mamamatinka
Mam pytanie:
- Ile metrów ma Twój nowy - dobudowany taras, a w związku z tym o ile powiększył się wymiar Twojego dachu?
- Czy fachowcy określili się Wam już z ceną za murarkę i dach?

akowalsk-
- Jeśli wycenią Wam dach to dajcie znać ile sobie życzą Wasi fachowcy? Ale jeszcze jedno - ile macie okien, a może coś zmieniliście w konstrukcji dachu?

Wielbiciele Natalki!!!
Czy ktoś z was powiększył łazienkę lub przestawił schody? Widzę możliwość powiększenia kosztem pomieszczenia gospodarczego, a może jakieś inne propozycje. A może ktoś zmienił kształt schodów?

mamamatinka
09-02-2007, 09:02
sorki, ze dopiero teraz piszę: wiesz co jeśli chodzi o taras to w tej chwili nie powiem ci dokładnie bo projekt był w adaptacji i własnie dziś poszedł do urzędu z wnioskiem o pozwolenie :) Ale tak jak wsześniej pisałam dach wysuwamy o 2,5 metra a na szerokość koło 3 chyba. Reszta tarasu będzie nie zadaszona.
My powieszylismy dolna łazienke - praktycznie o połowę pom. gospodarczego. Za ok. trzy tygodie jak odbierzemy pozwolenie wraz z wszystkimi dokumentami, zeskanuje rzuty po zmianach to pokażę, równiez elewację frontową z zadaszeniem tarasu.

danad
09-02-2007, 21:26
Słyszałam , ze ma stal ma iść w górę, czy ktoś zamawiał juz pręty stalowe (jakie ilości), Czy wyliczenia w projekcie są dobre i jakie są ceny. Nasz priojekt jeszcze u architekta

Pozdtawiam wszystkich

mamamatinka
12-02-2007, 08:56
jesli chodzi o stal, to nie zamawialiśmy jeszcze - czekamy na pozwolenie na budowę (papiery sa już w urzędzie) i dopiero jak wszytko dostaniemy będziemy liczyć (licze tu na teścia, który potrafi to robić) i na tej podstawie kupować. Ale u nas trochę to się zmieni bo mamy przeprojektowane trochę fundamenty (I kat. szkód górniczych) więc i stali troche więcej wejdzie.

mamamatinka
12-02-2007, 08:59
Słuchajcie, ja mam byc może głupie pytanie. Mianowicie: projekt zrobiony jest na scianę jednowarstwową 40 cm. My budujemy @w 24 cm putsaka faelbet plus 15 wełny (no albo styropianu). No i teraz tak: jak geodeta będzie wytyczał budynek to przeciez robi to według rysunków a na rysunkach jest ściana 40. Więc de facto długość np. elewacji frontowej będzie z każdej strony mniejsza o 14 cm. (40 i 24). Czyli ci?? Geodeta powinien to brać pod uwagę na każdym wytycznaym wymiarze?? Czy nie ma takiej potrzeby bo on wytycza fundamenty a te się nie zmienią, tylko po porstu ścianka cieńsza będzie więc tak jakby powierzchnia pokoi się zwiększy????

kasiakw19
12-02-2007, 09:56
PROJEKT SYLWIA IGN PROJEKT JEST BARDZO PODOBNY DO NATALII. WIDZIALIŚCIE GO? CO SĄDZICIE?

mamamatinka
12-02-2007, 10:04
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=314

no faktycznie troche podobny, ale jednakinny - kuchnia po innej stronie domu, dom jest w ogóle sporo dłuższy. Z tych dwu względów dla mnie by odpadł. Ale generalnie fajny domek.

kasiakw19
12-02-2007, 10:53
Dzięki za odpowiedź. Umieszczając ten dom na mojej działce będę miała kuchnię od północy a salon od południa. Projekt NATALIA odbiecie lustrzane, miałby na działce salon i kuchnię od południa. boję się, że w upału w kuchni nie da się wysiedzieć. Co Ty na to?

mamamatinka
12-02-2007, 11:57
hmm, nie wiem, czyli wynika z tego że Sylwia nie w odbiciu lustrzanym dawałaby ci kuchnię na północ a salon na południe, a więc północ masz po lewej a południe po prawej stronie domu. Ale okno kuchenne w Natalii nie wychodzi na bok domu tylko na przód więc de facto u ciebie byłoby na wschód? Czy dobrze cię rozumiem?
U mnie jest nieco inaczej bo północ mam na ścianie frontowej ale nie centralnie tylko tak bardziej od strony garażu (odbicie lustrzane), a więc ja w Natalii mam kuchnię na północ, a salon na poł-zach (bo główne wyjscie na taras robimy nie z tyłu lecz z boku domu).
Ja ci powiem, że jeśli chodzi o strony świata to głównie brałam pod uwagę, żeby salon był na pol zach i jak najmniej pomieszczeń na północ - i to mi Natalka daje. A jesli chodzi o kuchnię to bardziej patrze na aspekty funkcjonalne i ja nie chcialabym kuchni oddzielonej od salonu komunikację (korytażem prowadzącym do pokoi.

mamamatinka
13-02-2007, 13:54
słuchajcie Natalkowcy - mam pytanka: Czy macie zamiar robić drenaz opaskowy??? Czy w ogóle ma to sens jesli nie ma sie piwnic? Jesli planujeci eczy wiecie ile może to kosztować mniej więcej?

danad
13-02-2007, 16:49
słuchajcie Natalkowcy - mam pytanka: Czy macie zamiar robić drenaz opaskowy??? Czy w ogóle ma to sens jesli nie ma sie piwnic? Jesli planujeci eczy wiecie ile może to kosztować mniej więcej?

Mamy w planach, ze względu na podmokły teren, ile będzie kosztować jeszcze nie wiem

kakusek
13-02-2007, 16:56
Hej
Czy Ktos z Was zastanawial sie jak bedzie sie mieszkalo na takim poddaszu?Projekt Natalii odpowiada mi ze wzgledu iz jak na parterowke ma 3 sypialnie na gorze i az 2 dodatkowe pokoje na dole.teraz przyszla mi mysl jak sie bedzie mieszkalo w pokojach ktore maja tylko okna dachowe-co z zalegajacym sniegiem?uchylaniem okna i niespodziewanym deszcze?Poczytalam troche opini na temat huczacych wiatrow na takim poddaszu i szczerze powiedziawszy jestem troche podlamana :(
Szkoda ze Joolaa czesto tutaj nie zaglada bo mialabym prosbe o zamieszczenie jakis rysunkow jak bedzie wygladala jej Natalka po dodadniu lakarn-moze to jest jakies rozwiazanie.
Jestem laikiem odnosnie czytaniaprojektow i moze mi ktos powie czy MajaII z tej samej pracowni ma nad pokojami na gorze jeszzce jakis stryszek czy jest to takie same rozwiazanie jak w Natalii?
Niech juz wkoncu przyjdzie wiosna bo nie moge sie doczekac rosnacych Natalek w realu :)

mamamatinka
14-02-2007, 08:01
kakusku, jesli chodzi o poddasze to moja osobista opinia jest taka - w pokojach z tylko oknami dachowymi mieszka sie super. mam teraz mieszkanie w którym mamy 11 okien dachowych i jedno zwykłe (w kuchni) - mieszkamy na poddaszu. Plusy to: dużo światła w pokojach (o wiele więcej niz w identycznym mieszkaniu piętro niżej), nie trzeba miec (prać, prasować, zakładać) firanek, nikt przze okno nie zajrzy, w nocy widac gwiazdy, de facto nie ma sensu zbyt często okien myć, bo i tak na drugi dzień brudne, ale poniewaz tafle sa pod innym kątem niz w zwykłym oknie to nie rzuca się to tak w oczy. Minusy to: przy mocnych opadach szeroko okna nie otworzysz (ale według mnie mikrouchył jest wystarczający do wietrzenia), przy b. dużym śniegu śnieg lezy na oknie (co paradoksalnie sprawia w ciągu dnia że jest w pokoju bardzo jasno (mozna oczywiście poruszać odrobinkę oknem i śnieg zjedzie), oczywiście mozliwości meblowania pokoju ze skosem sa inne niz zwykłego, no ale dla jednego to plus dla innego minus - dla mnie akurat plus. Jesli chodzi o wiatry czy desz uderzający w dach - jest to uciążliwe (dla mnie) tylko przy mega gradzie i takim huraganie jak był ostatnio (moż ez miesiąc temu) - ale wtedy spać nie mogli równiez ci oc nie pod dachem śpią. Także, ja osobiście nie widzę powodów do podłamywania się - według mnie poddasze to bardzo przyjazne miejsce do życia - przytulne, domowe. Także opiniami się aż tak bardzo nie sugeruj, tylko musisz sama zdecydować czy poddasze to cos dla ciebie. W naszej natalce sypialnia nasza (rodziców) będzi ena dole bo tak chcemy (żadnych schodów) a góra będzie królestwem dzieci (plus funkcje pomocnicze - warsztat + ew. pralnia)

kakusek
14-02-2007, 10:48
Dzieki-nie ma jak opinia uztkownika takiego poddasza :)
Juz sie troche uspokoilam bo przeczytalam ze sa rozne rodzaje okien dachowych -przy tych nowoczesnych nie ma problemu z myciem ,odsniezaniem,deszzcem itd.
Ja rowniez planuje na gorze sypialnie dla swoich dzieci ale nie chcialabym zeby bali sie tam zasypiac slyszac pod dachem jakies trzaski i dziwne odglosy-podobno to kwestia dobrej izolacjii poddasza.
Jestem pozytywnie zaskoczona ze przy takich oknach jest duzow wiecej swiatla w pokojach niz np z lukarna.Szczeze powiedziawszy zaczelam wczoraj znow ogladac projekt MajaII ale boje sie ze koszt budowy bylby znacznie wyzszy od Natalki no i ma tylko 1 dodatkowy pokoj na dole :(
Mam nadzieje ze ze jak juz decyzja zapdnie dzieci nie beda mi przychodzic w lecie na dol narzekajac na duchote :)

mamamatinka
14-02-2007, 12:55
kwestia naświetlenia pokoi jest też związana z tym jak duże sa okna, tzn. np. jaki odsetek pow. ścian danego pokoju stanowią. Nie znam się na tym ale z tego co czytałam 10-15% daje wystarczające doświetlenie. Ja byłam w natalii na zywo i prawde mówiąc będę jeszcze rozważać powiększenie okien dachowych, albo np. dodanie, szczególnie tam, gdzie będa one na północ. Np. ja teraz w duzym pokoju który duzy jest głównie z nazwy - (ma może jakieś 19 m2) mam 4 okna dachowe w dwu rzędach - a więc i światła jest dużo.

franzkru
15-02-2007, 07:00
Witam. My po mozolnych poszukiwaniach w końcu trafiliśmy na projekt który spłeniłł nasze oczekiwania i to właśnie na Natalkę. Myśleliśmy już nad Veroną, Piaskiem Pustyni, Wierzbą, Melodią ale wszędzie było za dużo przeróbek i wciąż nam coś nie pasowało, a tu przez przypadek mąż znalazł Natalię. Niestety mamy trochę wąską działkę sz. 24 do 20 /bo sie zweza/ i dl na 36. Dlatego podstawowym zabiegiem jaki musimy i w sumie też chcemy zrobic to wsunąć się z garażem w miejsce pomieszczenia gospodarczego i małego kibleka. Minusem jest w projekcie to, że przy większym pokoju na dole, który chcemy przeznaczyć na sypialnię nie ma garderoby dlatego pokój obok chcemy przeznaczyć na garderobę i pomieszczenie gospodarcze.
Ogromny + to przestronna kuchnia i salon! Fantastyczne ulożenie pomieszczeń! A jeszcze taras musimy przesunąć na bok dlatego się też zastanawiamy czy nie wykonać zabiegu polegającego na zrównaniu ściany tarasu obecnego ze ścianą pokoików obok przez co zyskamy większą powiechnię na salon. Na dole tyle. Troszkę mała łazienka ale się przeżyje.
Góra. Dużo pomieszczeń! Ogromny plus. Wywalimy tylką tą dziwną garderobę. Reszta ok.
Co o tym myślicie. Może macie jakieś propozycje? Mamy nadzieję, że zgodę na zmiany dostaniemy bez problemu.

Pozdrawiam miłośników Natalki.

mamamatinka
15-02-2007, 09:34
wychodzi na to, że ja ostatnio tutaj najbardziej aktywna jestem :) Witamy kolejnego Natalkowca!!!!
moje spostrzeżenia - nie boicie się, że zwężając bryłę domu straci on proporcje?? ja bym się trochę tego bała - wydaje mi sie że warto skonsultowac to z architektem zanim kupicie projekt - to powazna zmiana która wynie na dach, my chcieliśmy wprowadzać mniej znaczące zmiany a architekt powiedział nam że przy takich zmianach lepiej byłoby zrobić projekt induwidualny (na bazie np. Natalii) - tylko, że nasz architekt jest akurat z tych którzy taki indywidualny projekt zrobiliby za ok. 3 tys. więc w takiej opcji miałoby to sens.
pomysł z garderobą i pom. gosp. w mniejszym pokoju na dole jest ok. chociaż my akurat natalke wybieraliśmy głównie dlatego, że ma właśnie 2 pokoje na dole - czyli nasza sypialnia + pokój maleństwa (które mam nadzieję się pojawi) w gdy maleństwo podrośnie pójdzie do brat ana górę a na dole bedzi etam gabinet. My przesunęliśmy ściankę i teraz ten pokój dalej od łazienki jest większy i to bedzie nasza sypialnia a garderobę dokleilismy do niej tak jakby na tylnym tarasie - taras główny będzie też z boku domu.
A czemu musicie taras na bok przesunąć?? Wydaje mi się, że przy waszych wymiarach działki o wiele lepiej byloby miec taras z tyłu domu z widokiem na resztę działki.
Mozna zrównać ściane tarasu ze ściana pokoi, ale zuboży to tylna bryłe budynku i wyeliminuje zadaszenie tylnego taras- ale na pewno da więcej światła z tyłu salonu.
Franzkru, powiem ci byłam w Natalii na żywo i jeśli ta dolna łazienka ma być waszą małżeńską łazienką to warto by ją było powięszyć - jest naprawdę mała - albo wanna albo prysznic. My powięszamy ja o połowę pom. gospodarczego a więc bedzie niemal 2 x większa.
A czemy wywalacie te dziwną garderobę?? Co tam chcecie mieć?? Mnie osobiście ta garderoba wydaje się bardzo praktyczna - zastanawiam się czy nie zrobic tam pralni jeszcze nie wiem. U nas pokój nad garażme bedzie raczej warsztatem - suszarnią z wejściem z garderoby i z garażu schodkami rozkładanymi.
Zgodę na zmiany pewnie dostaniecie, ale przy takich zmianach o których piszesz nie wiem, czy nie warto po prostu na kanwie tego projektu i np. innych w których sa rozwiązania które wam odpowiadają zrobić cos indywidualnego. To zalezy tez od podejścia architekta, ale wiesz przy takich zmianach, to adaptacja jest de facto rysowaniem wszystkiego od nowa. My mamy mniejsze zmiany a i tak architekt do projektu dołączył nowe rysunki tak żeby projekt byl czytelny.
Pozdrowionka!!!

franzkru
15-02-2007, 12:42
hmm chyba ze podalam wymiar dzialki. dlatego dla jasnego obrazu wstawiam zdjecie.
http://img213.imageshack.us/img213/228/planej8.gif

Co do zmian. oczywiscie najpierw udamy sie do architekta, ktory nam powie co i jak da sie zrobic. Co do projektow indywidualnych - minusem jest niestety cena. fajnie ze wam sie uadlo znalezc kolesia ktory wam zrobi to za 3 tys. chetnie poprosimy o namiary :) moze bedzie w stanie nam pomoc on-line. choc slask w koncu nie jest tak daleko od krakowa. co do drugiego pokoju na dole, nigdy go w planach nie bylo wiec nam na nim nie zalezy.

garderoba na górze? dziwna ja bym poprostu zrobila z tego wiekszy stryszek - gratow pewnie sie troche uzbiera a garaz pewnie juz ich nie pomiesci.

mamamatinka
15-02-2007, 13:30
a, no to teraz wszystko rozumiem i to of kors zmienia postać rzeczy - taras z boku wiadomo. W ogóle fajna bardzo działka - w sumie podobna do naszej kształtem tylko, że my budujemy tak jakby po lewej stronie działki w odbiciu lustrzanym.
Namiar na architekta moge dac na priv. jesli chcesz ale wydaje mi sie, że jednak lepiej miec kogos na miejscu kto popilotuje sprawę adaptacji i wszystkich papierów do pozwolenia na budowę.

franzkru
15-02-2007, 13:37
jakbysmy zostawili bez wcietego garazu front domu wyszedl by za linia zabudowy, wiec niedopuszczalne :(
dziekujemy bardzo. w razie czego podaje namiar. oczywiscie mamy swiadomosc ze najlepiej miec kogos na miejscu ale w kraku sa ceny mega duze za projekty indywidualne, niestety.

biuro_at_mmk.prones.pl

renia i arek chełm
16-02-2007, 09:40
Hej franzkru !!!

Uważam, że zmiana, którą chcecie wykonać (wsunięcie garażu) nie wpłynie negatywnie na proporcje budynku .
Moi rodzice też wsunęli się z garażem do środka, przerobili również garaż na pojedynczy a z boku wygospodarowali miejsce na pomieszczenie gospodarcze i jest ok.
PODPOWIADAM JAK MOŻECIE JESZCZE ZMIENIĆ WASZĄ NATALKĘ MOŻE TO COŚ WAM POMOŻE ...
Jeżeli nie zależy Tobie na dodatkowym pokoju na dole to możesz:
- powiększyć pokój od strony salonu na sypialnię (3.6 m na 3.9 m)
- z pokoju drugiego zrobić od tylnej ściany budynku pomieszczenie gospodarcze (1.8 m na 3.3 m) z wyjściem na zewnątrz i przejściem z garderoby od strony domu
- garderderobę z drugiej części pokoju (1.6 na 3.3 m)
- powiększyć łazienkę robiąc wnękę wsuwając się o 0.5 m na długości 2 m i tam postawić kibelek i bidet - trzeba tam wówczas zrobić podciąg, gdyż likwidujemy ścianę nośną i zaaranżować np podwieszanym sufitem.
Jest również inna ewentualność, aby zmienić układ pomieszczeń:
- za garażem zrobić pomieszczenie gospodarcze w miejsce łazienki
- pokój podzielić na łazienkę od strony pomieszczenia gospodarczego z wejściem od korytarza lub według uznania od sypialni (2. 2 m na 3.3 m) i garderobę z wejściem z sypialni (1.7 m na 3.3 m)
Może tak byłoby jeszcze lepiej.

Mi również brakowało garderoby, dlatego też zrobiłam taki manewr: powiększyłam dom o 1 m na szerokości i w ten sposób wygospodarowałm miejsce na garderobę z wejściem z sypialni (2 m na 3.9 m) sypialnię (3.5 m na 3.9 m), mały pokój komputerowy - blisko salonu, na drodze komunikacyjnej - co jest według mnie atutem (2.4 m na 3.9 m) i powiększyłam łazienkę przesuwając schody o metr (2.3 m na 3.0 m a wnękę pod schodami zagospodaruję na szafę łazienkową).

Podobnie jak wy też zlikwidowałam podcień na korzyść salonu, a taras planuję z boku domu. Będzie zadaszony tą samą tylną połacią dachu (nawet dość duże zadaszenie - wysunięty w głąb działki 3.5 m na 5 m przy budynku). Mówiąc obrazowo zadaszenie podobne do garażu lub przedłużonego wykusza. Rzeczywiście powstaje tam prosta ściana lecz z tyłu budynku a to mi nie przeszkadza.
Po swoich zmianach uzyskałam na dole królestwo dla mnie i mojego męża, a na górze pokoje dzieci, łazienkę, pralnię, suszarnię, stryszek i pokój rekraacyjny, czyli pełen komfort.
Na wszystkie zmiany Mg Projekt wyraził zgodę.
Nasz konstruktor też wstępnie się zgodził na wprowadzenie ich w projekcie. W poniedziałek dajemy projekt do przeróbek, a od wiosny ruszamy.
Jeżeli dokonam faktycznych zmian na projekcie i wszystkie będą zatwierdzone to rusunek umieszczę na forum.

Indywidualny projekt zapewne jest ok. Można wszystko zrobić pod swoje potrzeby, jednak to kosztuje. Cena 3 tys. wydaje mi się mało realna, raczej trzeba nastawić się na znacznie większe koszty ( przynajmniej w moim terenie ), ale zawsze warto spróbować - koniec jezyka za przewodnika. Skontaktuj się z jakimś projektantem i przedstaw mu swoje potrzeby a domysły rozwieją się.

renia i arek chełm
16-02-2007, 23:01
Byłam w Natalii już wybudowanej. Do tej pory uważałam, że inwestor podniósł ją o dwa pustaki. Teraz oglądając zdjęcia myślę, że wykonana jest zgodnie z dokumentacją. Nad wieńcem jest rzeczywiście bloczek i kształtka u (tak jak w projekcie), a do wieńca 14 bloczków. Dom wydawał się dość wysoki, bowiem był jeszcze bez podbitki. Zauważcie, że w Natalii planowana jest podbitka w kształcie gzymsu (podobna do schodków). Dlatego zastanówcie się, czy podnosić jeszcze Natalkę. wydaje mi się, że może stracić poważnie na proporcjach. Zobaczcie ją w realizacjach MG projekt to ta sama, którą oglądałam w rzeczywistości.

franzkru
17-02-2007, 06:45
Witajcie! Renia i Artur z Chełma dziękujemy z rady! My po zastanowieniu doszliśmy do wniosku, że dodatkowy pokoik na dole rzeczywiście przydać sie może w związku z czym, planujemy zrobić tak:

1. Poszerzyć bryłę domu od strony garażu, przez co zyskamy miejsce na pomieszczenie gospodarcze - na wysokości garażu, większą łazienkę i garderobę przy sypialni.

2. I koniecznie powiększamy salon

3. Z zadaszeniem tarasu chemy zrobić identycznie jak Wy.

Co do podnoszenia domu, też się zastanawiamy, choć wcześniej była mowa o tym, że przy tych wymiarach domu i tak poddasze jest przestronne, więc niewiemy czy ma sens.

W Natalce jesteśmy już zakochani! :D

Pozdrawiamy! I z chęcią czekamy na jakieś zdjęcia z realizacji Waszych Natalek.

franzkru
17-02-2007, 06:46
Przepraszam Artka za Artura ;)

renia i arek chełm
18-02-2007, 22:19
Taki manewr poszerzenia domu jest możliwy tylko poprzez przecięcie kalenicy poprzecznie. Musicie się zastanowić lub spytać fachowca czy to możliwe. Przy tym zmienią się zapewne proporcje budynku. My poszerzając dom robiliśmy sobie symulację i wyszła ok. Konsekwencją poszerzenia domu było podnieszienie kalenicy garażu, szersze wejście (odległość od słupa do ściany garażu powiększyła się o metr) a przez to wyważyły się części domu garażowa i mieszkalna a w konsekwencji dom nie stracił na proporcjach. Prawdą jest, że wszelkie zmiany ciągną za sobą kolejne sznureczki, dlatego trzeba podchodzić do nich rozważnie lub inaczej mówiąc przemyśleć je. U Was konsekwencją likwidacji pomieszczenia gospodarczego będzie przesunięcie w inne miejsce komina, gdyż przez to zlikwidowaliście sobie przewody kominowe. Poszerzenie, o którym piszecie jakoś jest dla mnie niezrozumiałe. Nie wiem o ile chcecie poszerzyć bryłę. Nie wiem czy konsekwencją poszerzenia nie będzie też podnieszienie kalenicy garażu lub zmiana kąta dachu. Przez poszerzenie stworzy się Wam dość szeroka część garażowo - gospodarcza, a nie mieszkalna, a tak nie jest koniecznie dobrze.

franzkru
19-02-2007, 07:38
Chodzi nam o poszerzenie garażu z prawej strony przez co powiekszy się lazienka, w sypialni będzie mozna wydzielić częśc na garderobę oraz równolegle do garażu będzie można umieścić pomieszczenie gospodarcze.
To czy zmienią się proporcje i jak trzeba będzie przebudować dach i oczywiście przesunąć komin ustalimy z architektem (mamy nadzieję że będzie się dało tak zrobić)
Mam za to pytanie innej beczki. Ponieważ jestesmy na etapie poszukiwania ekipy budowlanej czy ktoś z was zaczął już budowę a jeżeli tak to ile płacicie za robociznę ??

akowalsk
19-02-2007, 08:14
Witajcie Natalkowcy

dostaliśmy 2 oferty na wykonanie dachu w naszej Natalce - dachówka Brass kolor brązowy.

Oferta 1) cena 28 zł/m + 100 zł za każde okno

Oferta 2) cena 40 zł/m

Obie oferty obejmują wykonanie orynnowania - zdecydowaliśmy się na rynny Galeco.

Umówiliśmy się już z fachowcem oferty nr 1 i będzie realizował nasz daszek od sierpnia, tak przewidujemy ukończyć stan surowy. Z początkiem kwietnia ruszamy !!!!! i już nie mogę się doczekać :D

Mamy już zamówione praktycznie wszystkie materiały na stan surowy, udało nam się zamówić porotherm po cenie przed podwyżką :) a to aż 0,50 zł na 1 bloczku :o więc trochę się tych oszczędności uzbiera.

Jeśli chodzi o zmiany które robimy w Natalii to są one niewielkie, gdyż większość pomieszczeń nam odpowiada, taras z tyłu domu też doskonale pasuje do działki. Jedyne zmiany to:

1) schody zamiast żelbetowych będą drewniane z metalowymi poręczami - prawdopodobnie Rintal Knock 02 - można obejrzeć na stronie firmy Rintal
2) na parterze nie będzie małego WC i nie wybraliśmy jeszcze opcji jak rozwiązać to miejsce, ponieważ jest tam ściana nośna musimy pozostawić tą ściankę lub zrobić słup, w każdym razie myślimy też aby w tym miejscu powstała taka mała garderoba z suwanymi drzwiami i tak prawdopodobnie będzie. Innym pomysłem jest dla nas połączenie tego WC z pomieszczeniem gospodarczym i zrobienie większej kotłowni - ale mamy jeszcze troszkę czasu do namysłu więc przeanalizujemy wszystkie za i przeciw :)
3) łazienkę na parterze prawdopodobnie wydłużymy o 1 m kosztem pomieszczenia gospodarczego
4) u góry ten pokój z zawijasem troszkę zmienimy tzn skończy się on bez tego zawijasa a w zamian zrobimy tam na holu taką efektowną poręcz od schodów,
wydaje nam się ten pokój mało efektowny z tym zawijasem :-?
5) nie będzie też tej dziwnej garderoby u góry, poprostu zaraz za łazienką będzie ścianka i wejście na strych - mamy małe dziecko, napewno będzie też jeszcze jeden mały brzdąc więc mamy masę zabawek, chodziki, foteliki itp więc będzie gdzie magazynować :D

Wszystkie formalności już załatwione, no poza tym że czekamy na przyłączenie prądu :( ale w razie jak energetyka się nie wyrobi w czasie to pożyczymy od sąsiada - już to ustaliliśmy, więc pozostało odliczać dni do rozpoczęcia budowy naszej Natalki :D . Trzymajcie się ciepło.

renia i arek chełm
22-02-2007, 09:21
Ten zawijas w pokoju może też być szafą wnękową od strony pokoju lub schowkiem dla dziecka. Byłam w Natalii i uważam, że tamta przestrzeń jest dość duża. Wasz pomysł mnie zainteresował, ale do końca nie wiem jak zamierzacie wykorzystać to miejsce. Co oznacza fantazyjna poręcz? A co z tą przestrzenią ? Może kilka słów na ten temat. Każdy pomysł dotyczący Natalii jest godny zainteresowania.
Dziwna garderoba u góry może być składem na brudną bieliznę, pralnią z przejściem na strych i miejscem do prasowania. To pomieszczenie jest dość wysokie i świetnie na ten cel się nadaje. Stryszek nad garażem jest też dość duży. Oczywiście można też to pomieszczenie zaadaptować na strych, garderobę dla pokoju obok, saunę itp. Wszystko zależy od inwencji twórczej.
Miejsca na górze jest naprawdę dużo.

akowalsk
26-02-2007, 06:36
Witam wszystkich wielbicieli Natalci :D
u nas w wekend prawdziwa inwencja twórcza. Siedzieliśmy z mężem nad projektem i wpadliśmy na pewien pomysł, który mi osobiście bardzo się podoba, otóż postanowiliśmy poszaleć troszkę z projektem a dokładniej chcemy zostawić pustkę nad całym holem w natalii, a dokładnie wyglądałoby to w ten sposób że u góry powstałaby wolna przestrzeń - dookoła byłyby poręcze od schodów (oczywiście Rintal Knock 02 :) ) które strasznie mi się podobają. Zmiany te zrobimy kosztem tego pokoju z zawijasem, natomiast 2 pozostałe pokoje skrócą się o 1 m - ale one i tak są wystarczająco duże.
Natomiast w miejscu pokoju z zawijasem powstanie ogromna szafa Indeco, która będzie widoczna z holu na dole. Uważam że takie pustki wyglądają fajnie, a w Natalii jest na tyle dużo pokoi że możemy sobie pozwolić na rezygnację z tego jednego. Teraz nasz plan w życie wprowadzi mój mąż na projekcie. Na szczęście mam pod ręką fachowca w tej branży i wszystkie pomysły jest w stanie ocenić tzn spojrzy i wie czy takie zmiany są możliwe pod względem konstrukcyjnym czy też nie :o Ale myslę że taki właśnie plan wprowadzimy w życie realizując naszą Natalkę.

mamamatinka
26-02-2007, 11:18
witam Natalkowców!!!

słuchajcie - wciąż czekamy na pozwolenie na budowę, różne rzeczy rozważamy i różne rzeczy mi do głowy przychodzą... No i teraz znów mam zagwozdkę - budujemy ścianę dwuwarstwową zamiast jednowarstwowej takiej, jaka jest w projekcie. Czyli zamiast 40 cm będzie 24 cm. Chcemy kryć dach dachówkę prawdopodobnie cementową - czy nie powinnismy się obawiam, czy ta ściana 24 cm bedzie wystarczająco wytrzymała, by unieść ciężar dachówki??? Kurcze, coraz bardziej żałuję, że nie trzymamy się stricte technologii jak w projekcie, bo rodzi to jednak jakies pytania... Ach, jeden jedyny raz posłuchałam mojego taty - no i już żałuję... Z tego co widzę, wielu z was też zmieniło technologie ściany - czy konstruktor wykonywał przeliczenia???

mamamatinka
26-02-2007, 11:20
oczywiście, producent mówi, że taka ściana 24 cm jest wystarczająco wytrzymała, żeby i 3 kondygnacje mozna budować, więc może przesadzam z tymi obawami....

danad
26-02-2007, 21:01
Ile czekacie juz na pozwolenie na budowę

mamamatinka
26-02-2007, 22:11
nasze papiery poszły do urzędu koło 10 lutego architekt oddawał więc nie wiem dokładnie - architekt powiedział, że ma nadzieję, że na początku marca dostaniemy pozwolenie. Jak tylko to nastąpi nie omieszkam donieść :)
Słuchajcie - a tak a propos - jak to jest z przyłączami - czy faktycznie jest tak, że żeby wykonć przylącze wody i prądu trzeba miec pozowlenie na boduowę
??? bo kurcze projekt przyłącza wody mamy, prąd prawdopodobnie bez projektu ale mąż się dowiadywał no i z załatwianiem kolejnych etapów osiągnąl czas, że na pozwolenie musimy czekać, a mnei już to trochę martwi bo w maju ekipa ma wchodzić a tu ani prądu ani wody.

danad
26-02-2007, 22:32
My złozyliśmy tzn nasz architekt tydzień temu o pozwolenie. Chcemy rozpoczynać w połowie kwietnia, Nie mamy narazie ani prądu ani wody tzn. kupiliśmy agregat prądotwórczy a wodę ze studni. Wodę mamy mieć w lipcu a z prądem zobaczymy

mamamatinka
26-02-2007, 22:45
my też będziemy mieć studnię wierconą, niby na początku marca ma się robić, no mam nadzieję, że się zrobi

mamamatinka
12-03-2007, 10:04
Ludzie, Natalkowcy, co tu tak cicho????? :D Jak tam wsze budowy, wszak wiosna tuż tuż!!!! Piszcie proszę, bo my wciąż czekamy na pozwolenie i trochę już mnie :evil: dlatego jestem ciekawa postępów u innych!!!

aga_bissmyk
12-03-2007, 19:56
Witam Wszystkich.
Niedawno znalazłam tą stronkę i cieszę się bardzo, że tylu osobom podoba się projekt, który równiez ja wybrałam. Mój mąż marudzi, że jest drogi, A ja oczywiście swoje - że jest piękny. Mamy juz projekt, w którym robimy niewielkie zmiany, a najpoważniejszą z nich jest powiększenie salonu o podcień. Bardzo dużo czasu spędziliśmy nad decyzją czy budować w Ytongu czy w tradycyjnej technologii. Zdania sa podzielone, ale wiele dobrego się mówi o Ytong, pod warunkiem, że firma wykonawcza wie co robi. Poza ty słyszałam opinię, że Ytong chłonie wodę z gruntu, ale nie do końca daję się zwariować.
W miarę możliwości czasowych będę Was "odwiedzać", aby podyskutować o naszych problemach. Prosze o jakieś sugestie i opinie.
My planujemy w tym roku postawić stan surowy otwarty, a zakończyc w przyszłym roku.
Wszystkim budującym już teraz życze obłędnych pomysłów, nerwów na wodzy i zalegającej gotówki.
_________________

mamamatinka
13-03-2007, 08:16
no witamy nowych Natalkowców!!! Za życzenia wielkie dzięki - szczególnie a propos gotówki się przyda :)
My budujemy z białego betonu kom (faelbet) dwuwarstwowo, po przemyśleniach w końcu też porzuciliśmy pomysł budowania z ceramiki, ale powiedzmy sobie szczerze - byleby wytrzymałe i ciepłe było!!!

danad
14-03-2007, 16:01
Witam wszystkich,

Własnie dostaliśmy pozwolenie. teraz jeszcze dwa tygodnie czekamy na uprawomocnienie i myślę, że zgodnie z planami zaczniemy 15 kwietna

mamamatinka
15-03-2007, 08:33
Wow!!! to danad stawiasz dziś!! super, gratuluję tym bardziej że my czekamy z coraz większa niecierpliwością!!!!

danad
16-03-2007, 17:32
My się tez strasznie denerwujemy, tym bardziej jak patrzymy na te galopujace ceny i braki. ale coz trzeba wytrwale dazyc do celu

Pozdrawiamy wszystkich

chcemydom
17-03-2007, 17:50
Witam.
My też chcemy wybrać Natalę.
Niestety, na razie walczymy z działką - nasza ma szerokośc 20,60 m, czyli za mało dla tego projektu. Będziemy próbować takiego rozwiązania, że z jednej strony jest działka 'rolna' nie przeznaczona w MPZP pod budowę. Może dzieki temu dom będzie mógł stać bliżej granicy i wtedy się zmieści. :-)

Joolaa
21-03-2007, 13:00
Witam
Dawno mnie tu nie było... Dużo pracy niestety. Co mogę powiedzieć. Zaczęliśmy budowę naszego domku. A było to tak. Dawno dawno temu ( żaruję :lol: ).W poniedziałek 19 marca odpowiedni sprzęt wielkogabarytowy przyjechał i zebrał zewnętrzną warstwę humusu ( 25-30 cm), także dokopaliśmy się do piasku. Dziś czyli środa przyszli geodeci i wytyczyli domek w terenie (po osiach). Jutro przychodzi murarz i zaczyna kopać dołki pod fundamenty. Baaardzo sie cieszę bardzo! W miarę jak bedziemy wychodzić z ziemi będę zamieszczała zdjęcia.

danad
21-03-2007, 20:41
Gratuluję, zamieszczaj zdjęcia,

Gorąco pozdrawiam

kakusek
23-03-2007, 15:17
Joolaa a czy Ty mnie jeszcze pamietasz? Czekam cieerpliwie na odpowiedz :D

chcemydom
25-03-2007, 14:59
Mamy pytanie do osób które już mają kupiony projekt. Jakie wymiary ma salon i kuchnia (szerokość x długość) ?

A widzieliście Natalię 2
www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia2/natalia2.html ?

aga_bissmyk
25-03-2007, 18:07
Witaj.
Wymiary szczegółowe projektu masz na stronie dot. projektu Natalia - obojętnie którego w zakładce "opis" zejdź na sam dół i otwórz w PDF "pobierz plik szczegółowy". Tam masz projekt z dokładnymi wymiarami.
Pozdrawiam

aga_bissmyk
25-03-2007, 18:26
Co do nowej Natali
Myslę, że nasza wersja jest lepiej rozwiązana. Np. w nowej wersji zupełnie nie podoba mi się umieszczenie kuchni względem jadalni. Chyba nie chciałoby mi sie tak latać. Góra owszem więcej miejsca i pokoje sa super, ale ta powierzchnia jest po prostu większa.
Pozdrawiam

danad
26-03-2007, 17:25
Nam też zdecydowanie bardziej podoba się Natalia pierwsza. Wg nas bardziej dół funkcjonalny

mamamatinka
26-03-2007, 21:47
Nam też bardziej podoba się Natalia classic czyli pirwsza, i to w sumie nie dlatego, że akurat ja wybralismy, ale po prostu układ funkcjonalny na dole mniej mi pasuje, nie chciałabym mieć jadalni tak daleko od kuchni i to jeszcze na północ ( w naszym przypadku). Poza tym tych metrów już ciut za dużo :)

Do natalkowców pytanie - jak macie zamiar izolować fundamenty???? Z tego co wyczytałam projekt mówi tylko o folii kubełkowej a co z izolacją termiczną??? Izolujecie ??? Byłabym wdzięczna za szczegóły.

wraf
27-03-2007, 07:19
właśnie jestem na tym etapie majster mówi że styropian 6 lub 8, na to kubełkowa a od wewnątrz fundamentu folia budowlana, no i jutro już muszę podjąć decyzję, a może zamiast folji dysperbit x 2, a co między fundamentem a styropianem?

Joolaa
02-04-2007, 11:17
Witam. Co do izolacji,wszystko zależy od podłoża!! U mnie jest piasek z minimalną , ale to minimalną ilościa glinki, prawie nie odczuwalną, idealne. Bardzo niski poziom wód gruntowych ( na 10 m stale nie ma wody.) Zastosowałam IZOPLAST ( ważne ma być to środek na bazie wody, kauczku, by póżniej nie zaszła reakcja ze styropianem). Poza tym ławę od fundamentu odzieliłam czymś co przypomina papę ale taką papierową nie pamiętam nazwy niestety. Fundametnt też będę malować. Będzie też styropian ale istotne nie ten zwykły lecz STYRODUR (droższy spoooro), ale on jest bardziej twardy i zalecany. No i oczywiście folia kubełkowa takze będzie.Sporo tego, ale tu w tych warstwach domku, nie ma co chyba oszczędzać.Myślę, że będzie ok.

mamamatinka
02-04-2007, 15:00
dzięki wam bardzo za odpowiedzi a propos izolacji :) My robimy podobnie (tzn. na razi emam taki zamysł) a więc może z 6 cm styroduru na to folia kubełkowa z geowłóknina (będzie drenaż). A jak głęboko chcecie robić te izolację termiczną cokół plus 50 cm w gruncie?? czy na całej ścianie fundamentowej????
Słuchajcie - mam kolejne pytanie technologiczne - z tego co pamiętam nie wszyscy budują w technologii W1 założonej w projekcie i z tego co pamiętam sporo z was będzie miałao ściany 2W (czy to beton kom czy ceramika). Jak w związku z tym że ściana nośna będzie węższa niż założona w projekcie, ma się kwestia belek stropowych??? Czy zamawiacie dłuższe belki co by miały się na czym oprzeć, czy jakoś inaczej osadzacie ścianę nośną na fundamentowej??? Czy macie tę zmianę z W1 na W2 zaadaptowaną oficjalnie w projekcie????

mamamatinka
04-04-2007, 08:26
hej, hej!!! Natalkowcy?? czyżby wszyscy na placach budowy???? Ponawiam pytanie a propos zmiany technologii ściany konstrukcyjnej w stosunku do projektu. Czy macie tę zmianę uwzględnioną w apatacji??? Rozumiem, że wtedy wymagało to de facto zrobienia sporo rysunków projektowych od nowa ?? - fundamenty rzut, parteru, poddasza, stropu??? Czy ma ktos zamiar (cz zrobione w adaptacji) odchudzenie ściany fundamentowej z 38 na 24??? (o ile buduje ścianę konstrukcyjną 24, oczywiście). Bardzo was prosze o pilne odpowiedzi i wsparcie :) Zaraz tłumaczę dlaczego jest to dla nas istotne. My w adaptacji projektu nie zmienialiśmy technologii ani grubości ścian konstrukcyjnych - za namową architekta, mojego taty i wielu innych osób, które twierdziły, że nie ma sensu tego robić, że projekt niech sobie zostanie ytong 40, a wykonawca zbudoje 2W - 24 i nie ma problemu. No cóż niestety nie posłuchaliśmy swojego własnego rozsądku i dażenia do dokładności i skrupulatności no i teraz mamy problem. No bo belki stropowe terrivy mają określoną długość i spierają się na połowie bloczka 40 cm. Jeśli w tym samym miejscu damy bloczek 24 i zlicujemy go z zewnętrzną powierzchnia ściany fundamentowej (by i na fundamentowej i na konstukcyjnej było miejsce na ocieplenie) to teriva nie będzie się miała na czym oprzeć (no bo róznica grubości między ściana w projekcie a planowaną przez nas wynosi akurat 16 cm). Oczywiście mozna zamówic dłuższe terrivy powiększając tym sposobem pokooje o te 16 cm. Rozważalismy różne opcje na podstawie literatury fachowej i mamy kilka opcji jak ten problem rozwiązać (nie chcę tu teraz zanudzać, bo to dośc długi wywód). Ale jestem bardzo ciekawa czy wszyscy z was którze zmieniali technologie na inna niz jest w projekcie maja to uwzględnione - wyliczone w adaptacji???

aga_bissmyk
04-04-2007, 18:50
Witaj.
Miałam podobny problem swojego czasu, bo jak wybierałam projekt to zupełnie nie zwracałam uwagi na to z czego jest wykonany. Chciałam, żeby był super w środku. Zawsze myslelismy, że będziemy budować z porothermu, a tu niespodzianka - dom z Ytonga. Moja architekt powiedziała, że jak się uprę to może dokonać zmian, ale tak jak mówisz jest to rysowanie całego projektu od nowa i przede wszystkim zmiana konstrukcji. W związku z tym dałam sobie spokój, tym bardziej, że zapłaciłabym za to prawie drugie tyle co za projekt.
Jeżeli Ty upierasz się przy tej zmianie, a jest problem ze stropem to zorientuj się może zrezygnuj ze stropu Teriva, a daj wylewany (monolityczny). Nie wiem czy to coś zmieni, bo to wyłącznie moja opinia nie podparta opinią fachowca, ale warto się zorientować.
Pozdrawiam

aga_bissmyk
04-04-2007, 18:50
Witaj.
Miałam podobny problem swojego czasu, bo jak wybierałam projekt to zupełnie nie zwracałam uwagi na to z czego jest wykonany. Chciałam, żeby był super w środku. Zawsze myslelismy, że będziemy budować z porothermu, a tu niespodzianka - dom z Ytonga. Moja architekt powiedziała, że jak się uprę to może dokonać zmian, ale tak jak mówisz jest to rysowanie całego projektu od nowa i przede wszystkim zmiana konstrukcji. W związku z tym dałam sobie spokój, tym bardziej, że zapłaciłabym za to prawie drugie tyle co za projekt.
Jeżeli Ty upierasz się przy tej zmianie, a jest problem ze stropem to zorientuj się może zrezygnuj ze stropu Teriva, a daj wylewany (monolityczny). Nie wiem czy to coś zmieni, bo to wyłącznie moja opinia nie podparta opinią fachowca, ale warto się zorientować.
Pozdrawiam

kristopherl
18-04-2007, 16:32
My z żoną również chcemy kupić ten projekt (Natalia) i to jak najszybciej. Może ktoś z forum odpowie nam na następujące pytanie:
Czy musimy się postarać o pozwolenie na zmianę w projekcie jeśli chcielibyśmy przesunąć wykusz o około 1,5m w stronę kuchni? Jest to dla nas ważne ponieważ chcemy pomniejszyć kuchnię. Pozdrawiam

danad
18-04-2007, 17:15
Ja przed zakupem projektu zapytałam się wysyłając emaila czy wyrażą zgody na nasze zmianynp .wydłuzenie garazu itd. Otrzymałam odpowiedz twierdzącą i wtedy przy zakupie napisałam jakie chcę zmiany. Oni wyrazili zgodę pisemnie i przesłali łącznie z projektem i to przekazałąm architektowi, który adoptował i dokonywał zmian
Pozdrawiam

kristopherl
24-04-2007, 12:28
Kilka osób pisze że "podnosi" Natalkę o jeden lub dwa pustaki. Czy w związku z tym trzeba pisać o zgodę do sprzedających projekt czy można to zrobić samemu bez ich zgody?

aga_bissmyk
24-04-2007, 19:37
Witam.
Ja również podniosłam o 1 pustak. Pomysł ten zrodził się sporo czasu po zakupie projektu i mój architekt z tego co wiem nie prosił o taką zgodę. Naniósł zmiany i już.
Poza tym znam wiele osób, które mając projekt standardowy w trakcie budowy dokładają 1 pustak bez informowania kogokolwiek o tym fakcie.
pozdrawiam

aga_bissmyk
24-04-2007, 19:44
Hej !
Co słychać u tych, którzy już budują. Codziennie zaglądam na stronke w nadzieji, że podzielicie sie wrażeniami z budowy.
Jak się trzymacie przy galopujących cenach.
Joolaa - obiecałas zdjęcia. Gdzie jesteś ?????????

mamamatinka
24-04-2007, 20:03
dołączam się do pytania agi!! co słuchać u już budujących Natalię ?? spodziewałam się tu wyczerpujących opisów a tu cisza.... My zaczynamy od początku czerwca i wtedy będę wszyskto opisywac w dzienniku.

mamamatinka
27-04-2007, 20:59
ponieważ ruch na naszym Natalkowym forum niewielki, żeby nie powiedzieć żaden to wklejam link do mojego wątku na temat odchudzenia fandamentów i zmiany ściany kosntrukcyjnej - może się akurat komuś przyada a może coś ktoś będzie mógł poradzić, czy napisać jak będzie u was http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=98539

ASIAIZBYSZEK
03-05-2007, 23:31
Witajcie wszyscy :)

Bardzo się cieszę że jest nas tak dużo :wink:

Aga bissmyk odnalazła dawny link i troche się zawstydzilam :oops: że się nie

odzywałam,ale bardzo często wchodzę na forum tylko nie prowadzę d

dziennika. :cry: gdyż nie mam na to czasu :cry:


Mogę powiedzieć,że we wrześniu chcemy się wprowadzć zrobiliśmy kilka zmian

na poddaszu przy stawianiu ścianek działowych :wink: łazienkę mamy

powiększoną prawie jak pokój kąpielowy/o takiej marzyłam :oops: /

garderobę wyruciłam,ale zrobiłam ją w miejscu srychu/ wg projektu/

Bardzo mi się ten układ podoba mam ładny hol na górze i piękne

pomieszczenia :oops: :)

chetnie wkleiłabym zdjęcia ale nie potrafię :oops: :oops: :oops:

pozdrawiam wszystkich NATALKOWCÓW :wink:

aga_bissmyk
04-05-2007, 10:56
Witam.
Fajnie, że się odezwałaś, cieszę się i czuje waszą ekscytację całą ta budową. Czytam to z dreszczykiem, bo chetnie zobaczyłabym na własne oczy Wasze postępy.
Dlatego APEL do wszystkich !
NAUCZCIE JĄ WKLEJAĆ ZDJĘCIA !!!
MAMAMATINKA POMOCY !

kristopherl
06-05-2007, 17:59
dołączam do prośby - chętnie obejrzę fotki

ASIAIZBYSZEK
06-05-2007, 18:33
Chętnie bym coś wkleiła może jakaś mała pomoc :oops: :wink:

aga_bissmyk
06-05-2007, 21:37
Cześć. ASIAIZBYSZEK
Mam propozycję, żebyście czegoś wypróbowali. Ja jeszcze nie wklejałam zdjęć, bo na razie nie mam co, ale podpatrzyłam na innym wątku jak to robiono. Np. możecie wejść na stronę: www.foto.onet.pl, założyć sobie tam login i utworzyć w nim album zdjęć, a następnie wkleić tu adres tej strony i wszyscy wchodząc na nią będą mogli obejrzeć zdjęcia. Nie wiem co z tego wyjdzie ale może warto spróbować. Ja też spróbuję, ze zdjęciem mojego rzutu parteru.
Pozdrawaim.

aga_bissmyk
06-05-2007, 22:23
PRÓBA WKLEJENIA
http://foto.onet.pl/f8xz0,7885c8w5sc5o,8fbmf,u.html

aga_bissmyk
06-05-2007, 22:26
KURCZE - UDAŁO MI SIĘ
Tylko zdjęcia zapisałam w albumie NATALIA. Jeszcze sie do końca w tym nie łapię, więc tak sobie wyszło, ale juz troche wiem jak.
Służę pomocą - gdybyście potrzebowali
Pozdrawiam

aga_bissmyk
07-05-2007, 07:22
ojej. coś jednak nie wyszło z tymi zdjęciami- sorrry

kristopherl
07-05-2007, 10:23
Mam pytanie do osób które budują z Porothermu 25. Ile sztuk kupowaliście na wybudowanie całego domu? W obecnej chwili czekam na projekt a jestem ciekawy ile będę potrzebował ponieważ mogę kupić trochę taniej.

Joolaa
07-05-2007, 14:05
Witam wszystkich.
Słuchajcie budowa domu to coś niesamowitego. Nasz domek ma juz wszystkie ściany nośne. Mam zdjęcia, jednakże w związku z tym, ze są jakieś trudności z ich instalacją na forum, poproszę o meile to prześlę kilka na Wasze skrzynki. Chyba, ze znacie inny pomysł.
Domek wyszedł spooory i ma wysokie niestandardowe pomieszczenia 175 cm wysokości. Wygląda to niesamowicie taka duuuża przestrzeń :o .
My budujemy z Porotermu, dom wytyczany był po osiach, w związku z czym powiększa sie on o 6 cm - Ytong jest szerszy. No i dobrze, tylko pamiętajcie o stropie - belkach zmieniają sie wymiary :roll:.
Poza tym w trakcie prac dokonaliśmy zmiany, dość istotna sprawa - kominek posadowiony jest bardzo blisko okna tarasowego, dlatego też okno tarasowe zostało przez nas przesunięte do środka pokoju. Teraz już iskra nie wyskoczy na chociażby dekoracje okna.

kakusek
07-05-2007, 14:31
Witam :)
Bardzo sie ciesze ze znalazlo sie kilka osob ktore wkoncu moga nam pokazac swoje Natalki :-))
Joolaa ja jestem chetna na zobaczenie fotek Moja mail : [email protected]
Co prawda jeszcze nie kupilam projektu ale ciagle interesuje sie tym domkiem.
Swego czasu prosilam Cie tez o przeslanie wizualicacji ewentualnie rzutow Twoich zmian bo interesowalo mnie to zadaszenie z boku domku oraz chyba tez zaprojektowalas lukarne w dachu.Czekam z niecierpliowscia na maila :)
Mam nadzieje ze podzielicie sie rowniez wrazeniami odnosnie gory gdyz szczerze powiedziawszy jeszcze ta kwestia wstrzymuje mnie przy podjeciu ostatecznej decyzji-niby pracownia podaje tam powierzchnie dosyc duza jak na pokoje na poddaszu ale oni licza inaczej te powierzchnie niz inne biura :(
Zalezy mi bardzo na 3 duzych pokojach na gorze-czego niestety nie ma Wierzba II ani Melodia-tez "moje projekty"

kristopherl
07-05-2007, 17:00
Ja również prosiłbym o kilka fotek. W tym momencie czekamy na projekt (zamówiony tydzień temu). Budujecie z Porotermu więc mam również pytanie (ponieważ również będziemy chyba z niego budować). Jakie dokładnie one są ( 25,38 czy większe) oraz ile szt. kupowaliście na cały dom. Dziękuję z góry i pozdrawiam. Mój e-mail: [email protected]

kakusek
07-05-2007, 20:24
Mam pytanie do osob ktore dopiero wprowadzaja zmiany adaptacyjne w Natalii-czy moze ktos probowal przeprojektowac gore domku na wzor Natalii II?
Bardziej mi odpowiada to drugie rozwiazanie ale nie wiem czy jest ono mozliwe gdyz 2 natalka jest podniesiona -niestety jej wizualizacja nie przypadla mi do gustu :(

ASIAIZBYSZEK
07-05-2007, 20:55
Cześć Kakusek :)
My budujemy Natalkę i mamy na górze trzy duże pokoje :) /chyba o to ci chodzi/
Garderobę powiększylismy likwidując jej ściankę od stryszku/wg projektu/i wyszła ładna duża garderoba i powiększylismy Łazienkę na górze przesuwając ściankę do stryszku i zabierając mu okno i w taki sposób mam dwa okna w łazience i jest piękna i duża.Hol został naprawde dość duży i przyzwoity.Jetem bardzo zadowolona :)
Mam nadzieję że w miarę czytelnie opisałam :oops: :wink:

ASIAIZBYSZEK
07-05-2007, 20:58
Hej Aga bissmyk ja też popróbuję może mi się uda :lol: :wink:

ASIAIZBYSZEK
07-05-2007, 21:00
Aga bissmyk
Oj próbuję otworzyć tę stronę i nic :cry:

aga_bissmyk
07-05-2007, 21:09
Witam Was wszystkich a szczególnieJoolę. Fajnie, że się odezwałaś. Baardzo chętnie zobaczę Wasze dzieło, dlatego proszę prześlij mi fotki na mój mail: [email protected].
Z góry dziękuję.

Do ASIAIZBYSZEK
Przepraszam Was za próbę wklejania zdjęć. Rozłożyłam ręce, bo juz nie wiem jak to zrobić.
Ale jak będziecie chcieli się podzielić swoimi dotychczasowymi osiągnięciami to poproszę fotki na w/w mail.

kakusek
07-05-2007, 22:00
ASIAIZBYSZEK z tego co zrozumialam to kosztem powiekszenia lazienki i garderoby "pozbylicie sie stryszku?Ja bardziej myslalam nad jego powiekszeniem by tam zrobic pokoj zabaw dla moich chlopakow :D Szukam na forum "instrukcji" do wklejania zdjec-ktos kiedys to wytlumaczyl ale moja opcja "szukaj " cos szwankuje :evil:
Pamietam tyle ze trezba wlasne fotki umiescic na serwerze ogolnodostepnym a potem stamtad kopiowac na forum-ale to chyab nic nie pomoze a tak bym chciala zobaczyc wymurowana Natalke :oops:

ASIAIZBYSZEK
07-05-2007, 22:15
Aga bissmyk wysłalam fotki na maila :)
Mam nadzieję,że przeszły

pozdrawiam asia

ASIAIZBYSZEK
07-05-2007, 22:20
Kakusek nie pozbylismy sie stryszku tylko zrobilismy go większym jako garderobe.Tak naprawde to mogę go w przyszłości mogę go podzielić na pól lub zrobić dodatkowy pokój. :wink:
Jak chcesz to podaj adres maila i przeslę kilka naszych zdjęc z zewnątrz.Mamy trochę bałaganu na budowie :wink: ale co tam.... :wink:

mamamatinka
07-05-2007, 22:21
Ponieważ też czekam niecierpliwie na zdjęcia, serwuję niezbyt zgrabną instrukcję wklejania, jest z resztą dokładna insturkcja zaraz poszukam link:

1. Etap pierwszy to wybór zdjęcia i umieszczenie go gdzieś w necie może to być album na onecie, czy imageshack czy własny serwer ftp jesli ktoś ma

2. Potem jak już zdjęcie jest gdzieś w necie, to we właściwściach tego zdjęcia jest jego adres i ten adres sobie kopiujemy.

3. Potem ten adres wklejamy sobie to takiej formy
http://tu wklej adres zdjęcia

no i jeśli wszystko poszło oki to powinno być dobrze :)
bardziej dokładna instrukcja jest gdzieś na forum ale nie umiem jej teraz znaleźć, może komuś innemu się uda.

Oprócz tego mam parę pytań:

1. Jak zamierzacie ogrzewać wiatrołap: w ogóle?? grzejnikiem? podłogówką?
2. jakie budujecie kominy - systemowe , z cegły z wkładem??
3. jakie okna i rynny polecacie

ASIAIZBYSZEK
07-05-2007, 22:33
HEJ mamamatinka :)
wiatrołap ogrzewać będziemy podłogówką tak nam doradził nasz pan hydraulik
ze wzgledu na miejsce itp
okna mamy sokólki plastiki 5-cio komorowe są ok/na drewno nie mieliśmy kaski :cry: :cry: :cry: /
a rynny kupiliśmy do dachówki robena kasztan jak znajdę nazwę firmy to podam ale są identyczne :)

pozdrawiam

ps.ja też szukam jakiejs info do wklejania zdjeć i nic :cry:

mamamatinka
07-05-2007, 22:45
a, dzięki za info a propos wiatrołąpu, ja tez tak się nastawiałam, jedynie się zastanawiałam, czy w ogóle kiedykolwiek będziemy włączać tam ogrzewanie, bo i po co?? no ale taki niewielki obwodzik podłogówki to nie jest aż taki wielki koszt, a zawsze będzie w razie ciężkiej zimy.

kakusek
07-05-2007, 23:01
ASIAIZBYSZEK pewnie ze CHCEEEEEE :) Obiecuje ze bede patrzec tylko na Natalke-balaganem sie nie przejmuj jam nie sanepid :D
Moj mail : [email protected]

kakusek
07-05-2007, 23:07
Mamamatinka jak to po co?Szybciej buty beda schnac -zwlaszcza tych najmlodszych po wojazach na sniegu :D

mamamatinka
07-05-2007, 23:12
a, no tak, masz rację o butach nie pomyślałam.

Ja też zapisuję się na zdjęcia !!!! [email protected]

wraf
07-05-2007, 23:53
próba: http://foto.onet.pl/f9ac7,cuckccoc8w98,8fwq2,u.html

mamamatinka
07-05-2007, 23:59
ups, coś jendak nie tak, podeślij mi to zdjęcie na mejla co dałam wcześniej to spróbuję je wstawić i zobaczę w czym tkwi błąd, tylko nie wiem czy dziś jeszcze bo jutro wczesna pobudka więc rozsądnie byłoby iść spać

wraf
08-05-2007, 00:00
próba: http://foto.onet.pl/f9ac7,cuckccoc8w98,u.html

kristopherl
08-05-2007, 06:01
Joolaa mogła byś napisać ile szt. Porotermu kupowaliście na cały dom i jakiej wielkości?

aga_bissmyk
08-05-2007, 18:50
ASIAIZBYSZEK
Dzięki kochani za zdjęcia - udało sie otworzyć. Super ten Wasz domek. Aż miło się patrzy, choć jeszcze wiele przed Wami. Nie moge się doczekać naszej budowy. Na razie walczymy z materiałem na ściany zewnętrzne "ytong". Tragedia - nigdzie nie ma, a zwłaszcza "40".
Ale fajnie - cieszę się, że wasz już stoi i mam nadzieję w miare możliwości na kolejne fotki.
Pozdrawiam
aga

wraf
08-05-2007, 19:31
ja walczę od kilku dni z dachówką trochę pojeździłem trochę podzwoniłem ale wszędzie około pół roku a cieśle wchodzą w czwartek,no i dzisiaj wielkie szczęście, od ręki dostałem robena falistą plus - antracyt i chyba w rozsądnej cenie 40 zł za metr po majowej podwyżce, ale jestem naładowany...

kakusek
08-05-2007, 20:36
A ja nie dostaalm zadnych zdjec :( Ania moze Ty mi podeslesz domek ANIIZBYSZKA?Bede wdzieczna-nie badz taka tez chce nacieszyc oczy :D

aga_bissmyk
08-05-2007, 21:20
jeszcze jedna próba - tak na przyszłość

http://foto.onet.pl/f8xz0,7885c8w5sc5o

aga_bissmyk
08-05-2007, 21:22
ooooooooo :D

chyba się udało.
Niestety ja nie mam czym się na razie pochwalić. :cry:
Ale jak będe miała to juz wiem jak to zrobić :wink:

ASIAIZBYSZEK
08-05-2007, 22:24
Hej mamamatinka i kakusek zdjęcia wysłane!!!! :)

Aga bissmyk cieszę się że się udało.TERAZ pouczę się jak je wklejać :wink:

SŁUCHAJCIE POTRZEBUJĘ POMOCY W POSZUKIWANIU STYROPIANU NA POSADZKI 5 CM.CENAMI NAS ZABILI DZISIAJ A MY POTRZEBUJEMY 60 PACZEK! :cry: :cry:

Znacie jakąś tańszą hurtownie potrzebuję na wczoraj.Bedę wdzięczna za info :lol:


pozdrawiam :)

ASIAIZBYSZEK
08-05-2007, 22:31
Aga bissmyk nie mogę się tam zalogować do zdjęć,bo nie mam konta w onecie :cry:
chyba ,że coś ze mną nie tak :wink:

kakusek
08-05-2007, 23:42
Juupii Juupii hurrrrrrrraa :D :D ASIAIZBYSZEK zdjecia doszly-WIEEEELKIE DZIEKI.Wreszcie moglam zobaczyc Natalke z reala-super wyglada ten Wasz domek-kiedy ja bede na takim etapie? :( Tylko pozazdroscic.Bardzo zgrabniutka ta Natalka a jeszcze jak dostanie tynki to wogole bedzie laseczka :D Zycze bezproblemowego zdobywania materialow do wykanczania tej laluni.
Pozdrawiam :)

kakusek
09-05-2007, 00:02
Dziewczyny wreszcie znalazlam-mam nadzieje ze sie przyda i wkoncu i na watku Natalkowym bedzie koloowo od zdjec :D
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=30921&postdays=0&postorder=asc&start=0

kristopherl
09-05-2007, 13:22
Dzisiaj otrzymaliśmy nasz projekt (Natalia w odbiciu lustrzanym). Czy z tym projektem należy udać się jeszcze do jakiegoś architekta aby go zatwierdził czy nie trzeba. Dodam iż nie chcemy wykonywać żadnych zmian w tym projekcie.

danad
09-05-2007, 21:24
Hej mamamatinka i kakusek zdjęcia wysłane!!!! :)

Aga bissmyk cieszę się że się udało.TERAZ pouczę się jak je wklejać :wink:

SŁUCHAJCIE POTRZEBUJĘ POMOCY W POSZUKIWANIU STYROPIANU NA POSADZKI 5 CM.CENAMI NAS ZABILI DZISIAJ A MY POTRZEBUJEMY 60 PACZEK! :cry: :cry:

Znacie jakąś tańszą hurtownie potrzebuję na wczoraj.Bedę wdzięczna za info :lol:


pozdrawiam :)

Nie znam cen, ale słyszałam że w miarę ARIS
Zobacz na stronie www.pwaris.pl tel 0-71-7937104 lub 0501344885

Gorąco pozdrawiam

danad
09-05-2007, 21:54
Dzisiaj otrzymaliśmy nasz projekt (Natalia w odbiciu lustrzanym). Czy z tym projektem należy udać się jeszcze do jakiegoś architekta aby go zatwierdził czy nie trzeba. Dodam iż nie chcemy wykonywać żadnych zmian w tym projekcie.

Tak trzeba do architekta, adoptować projekt do warunków zabudowy-działki,

renia i arek chełm
09-05-2007, 23:27
Bardzo proszę wszystkich posiadających już zdjęcia swoich Natalek i ewentualne rysunki rzutów zmienionego dołu i piętra (ASIAIZBYSZEK, Joolaa, aga_bissmyk)
o bardzo szybkie przesłanie mi ich na mój adres :
[email protected].
Właśnie kończę etap ziemny i wszelkie wskazówki będą na wagę złota.
Tym bardziej, że niektóre z Waszych pomysłów bardzo mi się podobają.
Będę bardzo wdzięczna - Renata

kristopherl
10-05-2007, 06:49
dzięki danad

aga_bissmyk
10-05-2007, 12:25
Witam.
Odpowiadając na Waszą prośbę renia i arek przedstawiam pisemnie zmiany których dokonaliśmy u siebie. Są one niewielkie,bardziej kosmetyczne - z jednym wyjątkiem na który w Was i tak już za późno, a mianowicie powiększaliśmy salon o podcień. Z drugiej strony sama też nie wiem, czy tych zmian dokonaliśmy słusznie. Wszystko się wyjaśnie podczas budowy,
Jeżeli chodzi o rzuty, to mam je w formacie A3 i nie mam jak przesłać.
A więc mam nadzieję, że to co napiszę poniżej wystarczy:

1. Drzwi wejściowe do Natalki przesunęłam max.do ścianki garażu, gdyż dzięki temu będzie można pomysleć o jakiejś szerszej szafie w sieni.
2. Szafy proponowanej na przeciw wejścia do wc chyba nie będzie, bo będzie tam zbyt ciasno, a z wc zrobimy garderobę. Ściankę, która stanowi bok tejże szfy, a znajduje się przy wejściu do pokoju - usuniemy, żeby mieć większe wejście do salonu.
3. W pokojach na parterze oba okna umieściłam symetrycznie na środku pokoi (choć tu nie wiem, czy to słuszny pomysł, ale można to zawsze zmienić). Ponadto w pokojach tych przesunęłam drzwi wejściowe max. do ściani je dzielącej (oczywiście z zachowaniem miejsca na futrynę). Uznałam , że szkoda tej powierzchni za drzwiami.
4. Okno w kuchni zmniejszyłam o 20 cm, a drzwi tarasowe w salonie powiększyłam o 40 cm.

Jeżeli chodzi o górę to podnosimy ją o 1 pustak, a drobne zmiany to:
1. Powiększenie łazienki o część strychu poprzez przesunięcie ścianki. Spowoduje to, że wejście na strych będzie przez garderobę.
2. zastanawiamy się nad tym, aby w miejsce pokoju na górze przy schodach zrobić przestrzeń otwartą.

Pozdrawiam

aga_bissmyk
10-05-2007, 15:38
Mam pytanko.

Czy ktoś będzie budował, będź już wybudowała z Ytonga, ale z Niemiec, który ma trochę inne wymiary niz Polski.

Proszę o opinię

javas
11-05-2007, 17:12
Witam wszystkich!
Po długich poszukiwaniach i analizach również wybraliśmy projekt Natalia. Od pewnego czasu śledzimy to forum i bardzo się cieszymy, że jest tylu budujących Natalię. Jesteśmy na etapie przygotowań do adaptacji projektu, tak więc z budową może ruszymy w tym roku a może nie.
Nasze zmiany w projekcie:
1. Likwidacja wykusza ( mamy wąską działkę 22m, wjazd od wschodu)
2. Wydłużenie garażu o 1 m w przód (musimy gdzieś zmieścić rowery)
3. Powiększenie salonu kosztem zmniejszenia podcienia o 1m.
4. Podwyższenie ścianki kolankowej o wysokość jednego pustaka
5. Zmianę technologii na ścianę dwuwarstwową (pustak ceramiczny Porotherm 25 + wełna 15 )
6. Zmiany na parterze:
1. zamknięcie kuchni: wejście będzie tylko od salonu (120 cm, drzwi przesuwane ) lub również z hollu ( tu się jeszcze zastanawiamy)
2. wydzielenie spiżarni w kuchni od strony wiatrołapu ( szerokość 1 m dł. 2m),powstaje wnęka, w której albo będzie wejście z hollu albo stanie kolumna z piekarnikiem)
3. kuchenka gazowa na ścianie południowej zewnętrznej ( trzeba umieścić tu kanał wentylacyjny w ścianie)
4. zmniejszenie okna w kuchni do 180cm
5. powiększenie łazienki na parterze kosztem pomieszczenia gosp ( do ściany garażu),
6. likwidacja WC wcielenie go do pomieszczenia gosp,
7. przesunięcie ścianki działowej między pokojami 9 i 10 na parterze w lewą stronę do obecnych drzwi pokoju 9 (w pokoju nr 10 będzie nasza sypialnia)
8. Zmiana układu okien w pokojach 9, 10, w salonie powiększenie okna tarasowego do min 3m,
9. Przesuniecie drzwi wejściowych w stronę garażu (miejsce na szafę 60 cm w sieni)
10. Ogrzewanie podłogowe: kuchnia, sień, łazienka
11. Wszystkie okna na parterze z roletami zewnętrznymi
7. Zmiany na piętrze:
1. Pralnia- Suszarnia na piętrze obok łazienki na strychu
2. ewentualna likwidacja ścianki przy schodach i likwidacja L-ki w pokoju nr 13
3. Dodatkowe okna w pokojach 11 i12, strychu i ewentualnie przy schodach oraz dodanie świetlika.
4. Ogrzewanie podłogowe w łazience.
8. Zastanawiam się nad rekuperatorem z GWC. Mam wstępną ofertę rozrysowaną a rekuperatorem nad strychem.

Mam też właśnie pytanie o rolety: w projekcie jest nadproże o wysokości 40cm i tak mi wygląda że nie za bardzo można tam włożyć roletę a nie chcę pomniejszać okien. Ściana nośna będzie miała 25 cm a widziałem że gotowe nadproża z wnęką na roletę mają szerokość 30cm. Czy ktoś z was ma już to rozwiązane? Wykluczam rolety przykręcone do ścian.

Również prosiłbym o zdjęcia z wykonania Natalii na mail [email protected]

Pozdrawiam wszystkich Natalkowiczów

aga_bissmyk
11-05-2007, 20:48
Błagam o pomoc.

Zdecydowaliśmy się już, że będziemy budować z Ytonga 36,5x 25 x 50 (z Niemiec). Jest okazja i chcemy szybko kupić.
Problem w tym, że nie mamy jeszcze wykonawcy, który zrobiłby nam zestawienie materiałowe do całego systemu z Ytonga 9tj. ścianki, nadproża, kształtki itp.) potrzebnego do Natalii.

Sprawa jest dość pilna dlatego proszę, jeżeli ktoś z Was w tym systemie robił wszystko - prześlijcie mi takie zestawienie.

danad
11-05-2007, 21:03
Zmiany bardzo podobne

ad 1) My mamy też działkę 22 m ,nie zlikwidowaliśmy wykusza (bo mnie i córce się podoba), wjazd też mamy od wschodu, zrezygnowaliśmy z okien od pólnocy (tj w garazu, pomieszczeniu gospodarczym i łazience), ale to tylko kwestia gustu
ad 2 ) wydłuzyliśmy też garaz o 1 m ale chcemy powiększyć trochę pomieszczenie gospodarcze, a to poziomie ubikacji garaz na "manele"
ad 4) sciane kolankową podwyzszamy o dwa pustaki
ad 5) budujemy Pototherm -30
na dole
ad 2) spizarnia w tym samym miejscu weiscie od kuchni -zrezygnowaliśmy z szafy która jest za schodami do salonu,
ad 4) okno w kuchni zmniejszylismy do 1,5 dodatkowe w salonie od strony południowej

Co do rolet jeszcze nie wiem, jak coś ustalimy dam znac

Gorąco pozdrawiam

mamamatinka
17-05-2007, 09:13
aga_bissmyk - nie wiem czy ktos ci pomoże z tym zestawieniem, nam np. nikt takiego zestawieni nie robił, tylko na podstawie elewacji obliczyliśmy mniej więcje pow. ścian zewn. odjęliśmy otwory okienne i wyszło nam ile kupić bloczków. Mam na potrzeby kredytowe przez teścia zrobiony kosztorys, nie bardzo umiem go czytać, ale wynika z niego, że ściany zewnetrzne to 144,36 m kw. T Sciany wewnętrzne gr. 24 to 51,55 m kw., ściany wewn. 12 to 55,68 m kw., a ściany działowe poddasza z betonu kom. to 96,71 m kw. (ale tej wartości to nie jestem pewna, bo nie umiem się wyznać czy uwzględnia skosy, ale raczej tak, w sumie teśc sie jednak na tym zna a on nam trobił kosztorys). Także, może sobie sposobem obliczeniowym sprawdźcie czy mniej więcej się to zgadza (bo może się troszke różnić ze względu na jakieś zmiany w projekcie naszym).

A do wszystkich natalkowców, szczególnie tych którzy juz maja ściany albo funadmenty - pytanie - czym zasypywaliści efundamey??? Czy do środka wsypywaliście piasek (przeciez to strasznie drogie?????) czy ziemię własną a piasek tylko jakaś warstwa górna???

Oprócz tego bardzo dziekuję za zdjęcia i proszę o więcej!!! Serce rosnie patrząc na natlakę!!!

aga_bissmyk
20-05-2007, 18:56
Witam wszystkich natalkowców.

Mamamatinka cieszę się, że się odezwałaś. Widzę, że postepujesz z pracami do przodu. Mam nadzieję, że wkrótce się pochwalisz swoją natalką.
Chce Ci bardzo podziękować, za info na temat zestawienia materiałowego. Pokryło sie prawie z naszymi wyliczeniami, więc jestem pewna, że dobrze liczyliśmy.
Pozdrawiam

renia i arek chełm
20-05-2007, 23:12
Dziękujemy za zdjęcia!!!