PDA

Zobacz pełną wersję : wylewka pod panele???



05-02-2002, 14:27
Czesc,

Proszę Was o pomoc. Mam zamiar położyc panele w pokoju (ok. 28m2) na betonową podłogę. Słyszałem, że powinno się wszystko wyrównać masa poziomującą.
Podłoga jest w miarę równa, ale mimo wszystko wołałbym, żeby panele nie leżały bezpośrednio na niej. Ile wg Was powinienem wylać tej wylewki (i konkretnie jaką - może macie własne doświadczenia)? Oczywiście nie chcę przepłacać, a
najlepiej zapłacić jak najmniej nie tracąc bardzo na jakości.
Pomóżcie!!!
Czy są jakieś inne sposoby położenia czegoś wyrównującego pod panele? Teść opowiada mi o jakiś płytach tekturowych, ale one nie zliwkidują mi problemu np. górki w jakimś miejscu...

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Adam

wowas
05-02-2002, 15:18
rowniez jestem bardzo zainteresowany tym tematem, w moim mieszkaniu zerwalem stara podloge z desek a pod spodem :
popekany i powybrzuszany beton ?
Jak najnizszym kosztem przygotowac podloze pod panele ?
Prosze "doswiadczonych" o pomoc
Dzieki

05-02-2002, 18:15
Mnie też ten temat interesuje, ponieważ mam nierówną wylewkęi niezbyt mocną.

23-05-2002, 09:49
i ja też, spękana i sypie się z niej piach
co robić ?
nadlewać czy zagruntować wystarczy
pomóżcie !!!!

anonimowy3

krzysztofh
23-05-2002, 10:10
Polecam stronę
http://www.optiroc.pl/produkty/wyroby.htm
W oparciu o taką technologię wiele firm produkuje masy samopoziomujące.
Szacunkowy koszt wylewki o grubości 5mm wynosi 20 zł (tylko koszt masy samopoziomującej i gruntu).
Jeden worek 25 kg przy tej grubości starcza na 3 m2

Danajot
23-05-2002, 10:11
Ja mam w pokojach panele.Na wylewkę betonową , która nie była idealna wylałam masę samopoziomującą, na to położyłam cienką piankę i na nią panele. Robiłam to kilka lat temu, może teraz są jakieś nowe technologie.

jwyorg
23-05-2002, 15:02
Kładłem panele w bloku 4 lata temu. Wykonałem wylewkę Ceresit samopoziomującą na to folia i pianka. Trzyma się wszystko do dziś. Jednakże z ubiegiem lat wiele się zmieniło w technologii i pojawiły sie nowe masy samopoziomujące. Wszysto zależy jakie nierówności występują i jakie pęknięcia. Czy elementy ktore popękały chwieją się czy nie? Na pewno przed wylaniem wylewki samopoziomującej należy zagruntować podłoże. Nie będzie beton kruszył się i będzie leposza przyczepność masy wylewanej - nie będzie zabierała wody z wylewki. Dobór masy samopoziomującej należy dobrać w zależności od grubości wylewki jaka bedzie potrzebna. Jnny rodzaj stosuje się przy nierównościach do 10 mm a inną dla nierówności większych. Najlepszym sposobem na sprawdzenie poziomów i wykonywanie wylewki samodzielnie jest wywiercenie otworów pod kołki plastikowe fi 5 mm i wkręcenie w nie wkrętów. Później od kołka do kołka wypoziomować, kołki pozostawić bo podczas wylewania będą stanowić punkty odniesienia. Podzielić pomieszczenie do wykonania wylewki na stosunkowo wąskie pasy którymi będziemy wylewać masę można też w trakcie wylewania oddzielać listwą powierzchnie do wylewania. Dobrze jest jeśli mąsę przygotowuje 2 kolegów a 2 wykonuje wylewkę. Korzystałem w ubiegłum roku z mas CERESIT, ATLAS, KREISEL. Ceresit był stosowany przy różnicach do 10 mm (jest drogi ok 50 zł za 25 kg) ale po kilku dniach można kłaść panele. Atlas SAM 200 stosowałem gdy różnice poziomów były większe prawie 3 cm ale przy tej grubości wylewki trzeba dość długo odczekać zanim położy się panele. Kreisel miał być do różnicy poziomów do 10 mm wszystko zostało wykonane zgodnie z instrukcją (podłoże zagruntowane, odpowiednia ilość wody do masy itd.) a to cholerstwo nie rozpłynęło się. Ładnie wyglądało po wylaniu ale potem się pokazały fałdy tak jak było rozgarniane i zbierany nadmiar masy. Próbowałem u wytwórców się dowiedzieć jak można samemu sprawdzić czy ilość wody dodanej do masy jest odpowiednia lecz nie otrzymałem z Atlasa ani z firmy Kreisel odpowiedzi odsyłali mnie gdzieś?. Przy niewielkich nierównościach można stosować podkłady płyty zielone beżowe i białe, które są zarazem wyciszeniem paneli (sąsiad nie słyszy gdy chodzimy w butach). Płyty białe są miększe łatwiej wyrównują nierówności ale są cieńsze, płyty zielone i beżowe twardsze i grubsze.Jeszcze jedna uwaga przy kupowaniu paneli należy zwracać uwagę na datę produkcji. Zdarzyło mi się, że z panelami z różnych dat produkcji miałem kłopoty ze złożeniem ich pióro i wpust nie pasowały była drobna różnica i niczym nie szło ich dobić, ale to było dawno może dziś już tak nie jest. Przepraszam, że tak dużo tego. było by więcej ale to by była już przesada.
pzdrw Jerzy

02-06-2002, 21:49
Chce polozyc panele podlogowe ale najpierw planuje ocieplic podloge przez polozenie styropianu i zalanie go betonem (okolo 5cm). Problem polega na tym ze trzeba dlugo czekac az z zalanej warstwy wyparuje woda (okolo 1 miesiaca), gdyz w przeciwnym przypadku panele sie zdeformuja. Czy mozna to zrobic szybciej, a jezeli tak to w jaki sposob? Moze sa jakies dodatki do betonu?
Z gory dziekuje Pozdrowienia

bolo2
03-06-2002, 02:38
Moim zdaniem szybciej sie nie da.
Trzeba czasu i czasu.
Powodzenia

Zachar
03-06-2002, 07:52
Są odpowiednie dodatki do betonu. Dzięki nim może być np. do 7x mniej wody w betonie. Jednak jak to się ma do wysychania to dokładnie nie wiem . Najlepiej zapytać w jakiejś wytwórni betonu, tam są stosowane takie dodatki cały czas i na pewno znają nazwy i działanie konkretych środków.