PDA

Zobacz pełną wersję : Kto ma taras obniżony względem poziomu zero?



anpi
08-05-2006, 23:48
No właśnie. U mnie w projekcie taras jest na poziomie zero, ale mam sporo obniżony poziom gruntu i boję się kosztów piasku, który będę musiał wsypać w taras. I pomyślałem sobie, żeby zrobić taras niżej niż zero i schodki przy drzwiach tarasowych. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Może jakieś zdjęcia?

geguś
09-05-2006, 00:06
Witam :)
Zdjęć niet :(, bo jeszcze nie zrobiony taras, ale też tak mam w planach, z powodu pochyłego poziomu gruntu.Na dwóch ścianach muszę nadsypać skarpę a na dwóch muszę wybrać i zrobić coś w rodzaju murka. I tym sposobem wyjdzie mi jakieś 20cm niżej taras.

Rezi
09-05-2006, 00:07
No właśnie. U mnie w projekcie taras jest na poziomie zero, ale mam sporo obniżony poziom gruntu i boję się kosztów piasku, który będę musiał wsypać w taras. I pomyślałem sobie, żeby zrobić taras niżej niż zero i schodki przy drzwiach tarasowych. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Może jakieś zdjęcia?
ja mam -3 cm na gotowo
problem był tylko z oknem tarasowym, na etapie montażu producent musiał domontować dodatkowa listwe poszezrzająca
widze ze moje 3 to pikuś :o

anpi
09-05-2006, 00:28
Fakt, Rezi, 3cm to pikuś. Ja myślę o 30-50 cm :o Nie wiem czy to dobry pomysł :-?

Waldemar Kiejziewicz
09-05-2006, 00:32
Wydaje mi się, że taras jest jakby przedłużeniem pokoju dziennego. Schody stanowią granicę między ogrodem i pokojem dziennym. Dlatego zrobienie schodów zaraz przy wyjściu burzy pierwsze założenie. Mój sąsiad ma w ten sposób zrobione. Niby wykonany starannie i ładnie ale jednak czegoś brakuje. Natomiast taras u kolegi jest zrobiony wg powyższego założenia i jest naprawdę całkiem inaczej (lepiej). Oczywiście może to być tylko moje odczucie. Dodam jeszcze, że obaj mają tarasy wykonane z polbruku.

rrmi
09-05-2006, 00:38
anpi jesli moge zapytac , nie na temat?
Mam na oku projekt z Boducha , ciekawa jestem czy Ty jestes ze swojego zadowolony?
Jakies niedociagniecia , na cos powinnam zwrocic uwage przy zakupie?

W kwestii tarasu -to ja nie chcialabym takiego obnizonego .
Sadze jednak , ze to rzecz gustu .

Rezi
09-05-2006, 00:39
Fakt, Rezi, 3cm to pikuś. Ja myślę o 30-50 cm :o Nie wiem czy to dobry pomysł :-?
wszystko da się zrobić ale wydaje mi się ze lepiej beda wyglądały szerokie schody z tarasu na ogród.

anpi
09-05-2006, 00:53
anpi jesli moge zapytac , nie na temat?
Mam na oku projekt z Boducha , ciekawa jestem czy Ty jestes ze swojego zadowolony?
Jakies niedociagniecia , na cos powinnam zwrocic uwage przy zakupie?

W kwestii tarasu -to ja nie chcialabym takiego obnizonego .
Sadze jednak , ze to rzecz gustu .

Jestem baaaaardzo zadowolony. Zastanawiałem się jedynie nad zrobieniem ściany kolankowej, bo w projekcie nie ma - dach opiera się na murłatach położonych na stropie. Na szczęście zostałem odwiedziony od tego pomysłu - teraz widzę, że wygląd domu baaardzo by na tym ucierpiał. 120 m kw. to i tak dużo, po co jeszcze powiększać i mnożyć koszty. Teraz już chodzę po poddaszu i widzę, że miejsca jest wystarczająco dużo.

anpi
09-05-2006, 00:55
Fakt, Rezi, 3cm to pikuś. Ja myślę o 30-50 cm :o Nie wiem czy to dobry pomysł :-?
wszystko da się zrobić ale wydaje mi się ze lepiej beda wyglądały szerokie schody z tarasu na ogród.

Chyba masz rację. Ale taras jednak musi być, zbyt często mam gości, żeby się z nimi kisić w domu :lol: Wygląda na to, że będę musiał wybulić na piasek i już, trudno :-?

rrmi
09-05-2006, 00:57
Dziekuje anpi.
Ja przymierzam sie do 118 , tez jest prosty.
I po wielu zmianach pasuje.
Mam nadzieje byc zadowolona :D

A dalej w kwestii tarasu to pomysl , ktory przedstawil Rezi z tymi schodami jest wart zastanowienia .
Zycze szybkiej przeprowadzki :)

anpi
09-05-2006, 01:06
Dziekuje anpi.
Ja przymierzam sie do 118 , tez jest prosty.
I po wielu zmianach pasuje.
Mam nadzieje byc zadowolona :D

A dalej w kwestii tarasu to pomysl , ktory przedstawil Rezi z tymi schodami jest wart zastanowienia .
Zycze szybkiej przeprowadzki :)

Hmm, schody do ogrodu? Nie jestem przekonany. Taras ma być ogrodzony drewnianą balustradą, więc jest jakieś poczucie prywatności, można się zachowywać (w miarę) swobodnie. A w ogrodzie już nie, bo jest na widoku :D

A co do projektu 118 - fajny parterowy dworek. Też początkowo byłem napalony na parterowe domy, ale mam niezbyt szeroką działkę (22 m) i ciężko było zmieścić.