PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić dyletację na posadzce



Bigsister
14-05-2006, 07:56
Dyletacje przy ścianach mamy ze specjlanej pianki poliuretanowej. Jak zrobić dyletację na posadzce pomiędzy powierchniami, gdzie będzie ogrzewanie podłogwe i na to kafelki a parkietem? Jak zamocować piankę, czy styropian?

pawelurb
14-05-2006, 08:26
u mnie dylatację na środku pomieszczeń zrobili tak , że zatarty beton , przecieli pacą , rowek szerokości 5 - 10 mm. do samego styropianu , a na wierzchu delikatnie zatarli , teraz jak posadzka wysycha to robi się w miejscu przecięcia szczelina.

Pawel78
14-05-2006, 12:15
pola nie większe niż 6x6m. Nacięcie na 1/3 wysokości wylewki. Przy układaniu płytek wymagana dylatacja.

Sp5es
15-05-2006, 10:13
pola nie większe niż 6x6m. Nacięcie na 1/3 wysokości wylewki. Przy układaniu płytek wymagana dylatacja.

Te 6 x 6 m to trochę za oszczędnie. Zależy jaki beton będą leli. Dałbym gęściej jakieć 3 x3 do 4x4

KaiM
15-05-2006, 10:49
wg książki to powinien być tzw. profil dylatacyjny (plastikowy) ale że jest drogi jak diabli za zgodą projektanta ogrzewania podłogowego wykonałem dylatacje z taśmy brzegowej (poliuretanowej).

Kiedy zjawili się fachowcy od posadzek od razu powiedzieli że muszą ją usunąć a dylatację robią przez nacięcie pacą (na głębokość około 4cm tak jak sięgnęła paca) - reszta podobno sama pęknie. Faktycznie przy wysychaniu szczelina się powiększa.

Kazałem je zrobić we wszystkich drzwiach oraz pomiędzy poszczególnymi pętlami czyli powierzchniami grzewczymi (w salonie mam np 3 takie pętle).

Pozdrawiam KaiM