PDA

Zobacz pełną wersję : KRAKÓW projektant, architekt, dekorator wnętrz - polecenia, zdjęcia z realizacji



basieczka
07-03-2003, 23:05
A czy ktos moze mi polecic projektanta - architekta - wnetrz z Krakowa? Lub okolic? Jestem nowa i zdesperowana......chodzi mi zwlaszcza o lazienki.....

21-03-2003, 09:51
Niestety nie znam żadnego z Krakowa. Moge polecic solidna i stosunkowo tanią projektantke wnetrz (w tym lazienek) z Łodzi i Warszawy. Projektuje w tej chwili moje mieszkanie.
Jej kontakt znajdziesz na stronie internetowej: http://www.emjot.cad.pl

KRZYCHU67
27-06-2003, 01:12
MAM pytanie co to znaczy stosunkowo tanią ? bierze od metra kw. , czy od pomieszczenia i ile ?

25-02-2004, 10:50
A czy ktos moze mi polecic projektanta - architekta - wnetrz z Krakowa? Lub okolic? Jestem nowa i zdesperowana......chodzi mi zwlaszcza o lazienki.....
Kamiński Piotr 44l
Malarz gipsiarz
jestem zainteresowany współpracą z Państwa firmą
ponad 10l praktyki
wykonuje malowanie ścian (różne techniki)
gładzie szpachlowe
monter płyt karton - gips
ścianki działowe
sufity podwieszane itp
wysoka jakośc prac .
posiadam brygadę ludzi

kontakt tel 042 632 32 36 lub 0 600 70 80 21.e [email protected]

Jeśli posiadacie Państwo wolne miejsca pracy w tym zawodzie ,
ewentualnie inną ciekawą ofertę pracy będę zobowiązany za poinformowanie mnie .
Za odpowiedż, bez względu na możliwość zatrudnienia z góry dziękuję

z poważaniem, Kamiński Piotr.

Ciechanka
25-02-2004, 13:08
Basieczko!!!!
Jesli chodzi o projekty wnętrz a głównie łazienki to np. w Łodzi w dużych salonach z akcesoriami łazienkowymi mają swoich projektantów (np. w "Naszej Łazience" - nie wiem tylko czy jest to firma lokalna czy w innych miastach jest również). Robią wszystko ad a do z. Poza tym jak ludzie radzą w innych wątkach odnośnie wnętrz poszukaj ludzi po architekturze - prawie zawsze ich praca kosztuje mniej niż "zawodowych".
Mam namiar na fajną dziewczynę po architekturze ale niestety w Łodzi.

seti
04-07-2005, 18:39
Poszukuję architekta wnętrz w Krakowie. Czy ktoś może polecić sprawdzonego (najlepiej przez siebie). Powinien być kreatywny, cierpliwy, solidny, no i żeby mu się chciało (a przy tym żeby nie podniebnych oczekiwaniach finansowych). Zna ktoś może takiego i może polecić

seti
04-07-2005, 19:03
Poszukuję architekta wnętrz w Krakowie. Czy ktoś może polecić sprawdzonego (najlepiej przez siebie). Powinien być kreatywny, cierpliwy, solidny, no i żeby mu się chciało (a przy tym żeby nie miał podniebnych oczekiwaniach finansowych). Czy zna ktoś z Was może taką osobę i może ją polecić?

Sonika
04-07-2005, 19:17
Wysłałam Ci wiadomość na priv.

aspidisca
08-07-2005, 19:28
Czesc, ja też będę potrzebować architekta do wnętrz.
Rozmawiałam już z kilkoma, ale są z ogłoszenia a nie poleceni.
Jak kogoś znajdziesz to napisz mi na priva:
[email protected]

i vice versa oczywiście

PIOT_R
08-07-2005, 20:20
Jeżeli zadowoli Was architekt z Jasła , to odezwijcie się na priva.( podam Wam namiary)
Ta Pani projektowała wnętrze mojego domu w Warszawie i jestem z niej zadowolony
Jezeli chcecie to mogę wysłać kilka aranżacji mojego domu. :)

Piotrek

anet1
10-05-2006, 14:03
Witajcie, mam prośbę, jeśli znacie jakiegoś architekta wnętrz (Kraków, małopolska) godnego polecenia, to będe niezmiernie wdzięczna za namiary. Przeczytałam parę wątków na ten temat i z tego co widzę nie jest łatwo o takiego "eksperta". Bardzo łatwo znaleźć osobę, która z zawodem nie ma wiele wspólnego, a przypisuje sobie miano architekta wnętrz. Właśnie rozpoczynamy budowę, parę spraw trzeba zaplanować już teraz, chciałabym na razie rozpocząć od wizualizacji i zaznaczenia tylko głównych elementów wnętrza domu, później dopiero dobór wyposazenia.
Pozdrawiam,
Anet

oktogon
25-07-2006, 14:59
gdybym mógł być w czymś pomocny, a sprawa jest jeszcze aktualna prosze o kontakt.
arch. Piotr Kuborek
0691696075

madax16
12-01-2007, 11:43
Witam wszystkich

Poszukuję dobrego i sprawdzonego architrkta wnętrz z Krakowa lub okolic.

Amciek
12-01-2007, 21:34
proponuje porownac kilka ofert, i DOKLADNIE napisac co ma zawierac projekt wykonawczy. Moze sie okazac ze architekt bedzie chcial zamiast w projekcie to ustalac szczegoly na budowie technika "pokazywanie palcem", ja dzieki tej technice stracilem troche czasu i uwazam ze jesli w projekcie wykonawczym ma byc rozrysowany gres to powinien byc wybrany przez Ciebie przed rozrysowaniem.

ja w Krakowie sprawdzalem dla mieszkania 50 m:

szczegolowe informacje na priv

A.

anet1
12-01-2007, 22:12
Amciek widze, że sporo czasu spędziłeś u architektów... Ja niestety nie mam możliwości czasowych na takie wycieczki, dlatego uszczęśliwi mnie ktoś :), kto poleci mi osobę (Kraków) sprawdzoną, z polotem, no i gdyby była jeszcze w miarę tania, to już byłby cud :). Mam już namiar na dwie osoby, postanowiłam, że w cztery miejsca mogę się ostatecznie udać. Może mógłbyś podać co dokładnie powinna zawierać umowa i jak powinien wyglądać projekt wykonawczy?
Pozdrawiam,
Anet

Amciek
13-01-2007, 18:04
odniosnie umowy to proponuej abys miala :

1. dokladnie wpisane co chcesz aby architekt Ci zaprojektowal czyli np.
Pełen układ funkcjonalny mieszkania uwzględniający ustwenie ścian, sufitów podwieszanych i oświetlenia we wszystkich pomieszczeniach. Czyli jesli ktos ma Ci uwzglednic w projekcie oswietlenie to MUSISZ przed zamknieciem projektu wiedziec jakie KONKRETNIE bedzie to oswietlenie, jaka bedzie mialo moc, czy ilosc punktow jaka Ci architekt proponuje w pokoju nie jest za duza albo za mala.

2. Dokumentację projektową dla wykonawców (instalacja elektryczna, wod-kan itp) w formie rysunków technicznych, widoków i przekrojów.
CZYLI musisz miec dokladne rysunki techniczne jak ma isc instalacja elektryczna, nie pokazywanie palcem na budowie elektrykowi, tylko DOKLADNY rysunek - m.in po to aby podczas montowania swiatla, szaf etc nie przewiercic kabli. To samo WOD KAN - przed zrobieniem instalacji WOD KAN MUSISZ WIEDZIEC jakie konkretne modele urzadzec korzystajacych z tej isntalacji bedziesz miala i jakie dokladnie np szafki w kuchni. Zeby pozniej przy montazu szafek nie okazalo sie ze trzeba przesuwac wod kan bo odplyw w zlewie jest np bardziej z prawej albo zasilanie zmywarki jest za wysoko etc.

3.Dokładne projekty aranżacji pomieszczeń (prezyzyjne rozrysowanie układu płytek, gresów, parkietów, itp.) I tutaj dokladnie MUSISZ miec to rozrysowane, tzn jak fliziarz dostanie rzut plytek to nie powinien miec pytan. Aby tak bylo rozrysowywujac architekt musi juz miec konkretny model plytek - np wybierzesz sobie plytki bardziej wypukle niz plaskie i wtedy ich dociecia beda brzydkie mimo ze wymiary w rozrysie sie beda zgadzac. Plytki musza byc komptatybilne z sucha zabudowa, tzn zeby od razu bylo wiadomo jak plytki sie lacza w rogach, z ktorego punktu zaczac ukladac plytki, jak bedzie osadzone lustro etc

4.Dokładny dobór kolorystyki we wnętrzu - powinnas przy projekcie wykonawczym miec KONKRETNY numer koloru farby jaki ma byc polozony w danym miejscu i rodzaj tej farby.

5. inwentaryzajca budynku - architekt powinien ci dokladnie pomierzyc wnetrza.

6. wizualizacje do projektu wstępne - zapisz sobie ile takich wizualizacji masz miec tzn ze np po kazdej zmianie projektu dostaniesz nowe wizualizacje zeby architekt nie mowil ze to duzo roboty i przeciez jak Pani sobie wyobrazi ze to jest pomaranczowe to wystarczy.

7.meble - ustal w umowie czy architek projektuje Ci meble i dokladnie ktore, mebele do kuchni, stol, szafke etc.

8.wyjazdy do punktow sprzedaży i wybór wszelich materiałów wykończeniowych
zapisz sobie ile takich wyjazdow bedzie i czy np wolisz aby Ci przedstawili droga mailowa (zdjecie oraz cena) po 3 propozycje umywalek, zlewow, baterii kuchennej i umywalkowej, plytek etc spelaniajacych twoje zalozenia. niektorym architektom latwiej jest ten punkt sobie zaliczyc bo pojada do 2-3 sklepow z Toba, a Ty np nie masz na to czasu wiec lepiej Ci zeby architekt wyslal Ci mailem propozycje a Ty w wolnej chwili sobie podjedziesz do sklepu i ogladniesz.

9.dobór mebli gotowych i innego wyposażenia - dokladnie wpisz jakie meble maja ci dobrac i jak to ma sie odbyc; znow np napisz ze maja Ci przeslac mailem 3-4 propozycje stolow spelniajacych Twoje wymagania, np 5 modeli krzesel, 3 modele grzejnikow, gniazdek etc. Zanim zaczniesz robic elketryke MUSISZ miec wybrane modele gniazdek bo nie wszystkie tak samo sie zestawia, niektore musza miec puszki bardziej oddalone od siebie.

Tyle z grubsza i na pewno NIE MIEJ OBAW ze piszesz zbyt szczegolowa umowe, to zabezpiecza obie strony przed niedomowieniami i problemami np w rozliczeniu. Wpisz tez dokladnie kiedy placisz pieniadze

Projekt wykonwczy powinien wystarczyc ekipie do zrobienia calego remontu bez niedomowien i zadawania pytan

A.

2112wojtek
13-01-2007, 21:28
Szanowny Amciek
Zdarza mi sie od czasu do czasu projektowac w Krakowie, znam tez kilku krakowskich projektantow i powiem Ci , ze za cene , ktora podales tj ok 100zl od metra /hehe/ to masz rewelacyjny koncert zyczen.
Przyznaj , ze nigdy nie wspolpracowales z architektem wnetrz ,wiec to co napisales jest jedynie Twoim idealistycznym i dosyc intuicyjnym wyobrazeniem o pracy projektanta wnetrz /czytaj architekta wnetrz czyli plastyka/ a nie ma wiele wspolnego z jego praca.
Nawet jesli wezmie sie za to architekt budownictwa / inzynier / to tez nie zrobi tego tak jak opisales.
A to dla tego ze :
Projekty branzowe /w plastyczno aranzacyjnych i architektonicznych projektach wnetrz/ nie dotycza obowiazkowo wnetrz mieszkalnych , jesli chcesz je miec i chcesz zeby mialy one jakakolwiek wartosc, musisz o to zwrocic sie do osoby uprawnionej a wiec elektryka , hydraulika.
Koszt takiej dokumentacji to srednio 400-800zl za projekt w danej branzy.
Projekty branzowe w domach mieszkalnych /a wiec w budowlach stosunkowo nieskomplikowanych konstrukcyjnie i technologicznie, wiec nie zakladaja widokow i przekrojow takich rzeczy chyba , ze wynika to z ich nietypowego przeznaczenia np fontanny, baseny lub nietypowej budowy ukladu projektowanego/.
Takie projekty, owszem, robi sie ale w budynkach wielorodzinnych, najczesciej w formie dokumentacji powykonawczej.
Wierz mi elektrykowi z uprawnieniami, do poprowadzenia instalacji wystarcza same punkty a powykonawczo mozna zrobic nawet zdjecia. I takiej dokumentacji nie bedzie robil architekt.Nie ma on do tego uprawnien.
To nikomu do niczego niepotrzebne - moze Tobie, chociaz nie wiem po co?.
Radze obejrzec sobie jak wyglada projekt elektryczny czy hydrauliczny.
Przekroje i widoki owszem moga sie pojawicale wowczas gdy dotyczyc beda niektorych branz np. specjalnych sytemow wemtylacyjnych, instalacji inteligentnych itp. ]
*
Wyliczenie mocy swiatly powiadasz? A po co Ci to. Kto ma zrobic pomiary i obliczenia fotometryczne, wyliczenia strumienia swiatla? Architekt wnetrz?
Naczytales sie albo fantazjujesz :D /pomijam budynki uzytecznosci publicznej, obiekty specjalne, efekty swietlne itp./ Nic Ci nie da ze bedziesz mial policzone strumienie i natezenia zrodel. Audytu cieplnego tez Ci nie policzy architekt wnetrz , jesli bedziesz instalowal sobie klimatyzacje.
*
Projekt oswietlenia i instalacji elektrycznej w rozumieniu projektu wnetrza obejmuje wyznaczenie punktow swietlnych, mocy zrodel i jego rodzajow oraz typow opraw a przylacza elektryczne obejmuja niezbedne punkty zasilania ustalone na etapie opracowania czesci funkcjonalnej obiektu i jego urzadzen.
*
Co to znaczy "plytki musza byc kompatybilne z sucha zabudowa" ? Nie ma takiego pojecia w pracy architekta wnetrz. Taka kompatybilnosc to chory pomysl. Plytka jest do ciecia wiec jesli trzeba to sie tnie a nie szuka jej kompatybilnosci we wnetrzu,. To chory pomysl , tym bardziej, ze sa tez techniki i zasady ukladania plytek , ktore musi znac plytkarz.
*
Co do farb to akurat powiedziales za malo co powinien miec taki projekt :P
Sciany to nie tylko farby, to takze tynki, stiuki, sztukateria cala technologia i rozne techniki i nie ma takiego cwaniaka , ktoryby na poziomie dokumentacji technicznej byl w stanie okreslic ostatecznie rodzaj i numer farby.
*
Meble. Widze, ze nie masz tez najmniejszego pojecia o projektowaniu mebli.
Jesli architekt wnetrz zdecyduje sie na projekt mebli, to wierz mi, ze bedzie to osobna umowa prawdopodobnie wielokrotnie przekraczajaca koszty projektu samego wnetrza. :P W przeciwnym razie, jesli ktos Ci to zaproponuje w Twojej cenie to albo Cie robi w konia albo nie ma pojecia co mowi.
*
Co do wyjazdow na zakupy. Hmmm! Mylisz architekta z dekoratorem. W tej cenie za projekt , ktora podales mam powazne watpliwosci czy w Pcimiu Dolnym u amatora uzyskasz taka usluge nie wspominajac Krakowa :D
Projektant posluguje sie glownie katalogiem i cennikiem oraz znajomoscia miejsc gdzie mozna sobie poogladac na zywca, chociaz nie zawsze jest to mozliwe. Wiele rzeczy sprowadza sie na zamowienie lub sa produkowane unikatowo np szklo, slusarka,stolarka itp.
*
Z puszkami i gniazdkami elektrycznymi bardzo mnie rozbawiles.Ale oczywiscie , kazdy projektant powie Ci "nie ma sprawy prosze szanownego Inwestora" :P
*
Co do ostatniego zdania to powiem tak :
W przeciwienstwie do projektu budowlanego, nie ma takiego projektu wnetrza , ktory by byl na tyle wystarczajacy zeby zrealizowac wnetrze bez udzialu projektanta i zadawania pytan, chyba ze projektant zostaje ustalony inwestorem zastepczym albo jest jasnowidzem.
*
A tak poza tym nie podales calej masy waznych rzeczy jakie projekt miec musi , znacznie bardziej potrzebnych niz te przez Ciebie wymienione, bez ktorych projekt nie bedzie poprawnie zrealizowany a Ty sam majac taka makulature jak wymieniles, bedziesz sie zwyczajnie miotal na budowie.
Jestes pedantem , niestety chyba bez niezbednego doswiadczenia i wiedzy na ten temat.Zamordujesz niepotrzebnie na budowie siebie albo projektanta :D
*
Zbyt szczegolowa umowa to tez kiepski pomysl, nie wazne czy dotyczy projektu budynku, ogrodu czy wnetrza.
Umowa musi byc zwiezla, logiczna i jasno okreslac swoj cel - pogadaj z prawnikami. :)
Amen
pozdrawiam

Amciek
13-01-2007, 22:42
Szanowny WOJTKU!

Z reguly nie odnosze sie do argumentow ad personam ale za duzo tego jak na forum poswiecone pomaganiu sobie.

Odniose sie tylko do tych kwestii w ktorych na potrzeby swojej tezy mijasz sie z prawda (deliktanie mowiac):

"Zdarza mi sie od czasu do czasu projektowac w Krakowie, znam tez kilku krakowskich projektantow i powiem Ci , ze za cene , ktora podales tj ok 100zl od metra /hehe/ to masz rewelacyjny koncert zyczen. "

----nie podalem ceny za ten "koncert zyczen", ceny ktore podalem dotyczyly calkiem konkretnego projektu. ale oczywiscie upraszczasz i lecisz dalej zeby tylko uzasadnic swoja teze.

"Przyznaj , ze nigdy nie wspolpracowales z architektem wnetrz ,wiec to co napisales jest jedynie Twoim idealistycznym i dosyc intuicyjnym wyobrazeniem o pracy projektanta wnetrz /czytaj architekta wnetrz czyli plastyka/ a nie ma wiele wspolnego z jego praca."

----tak sie sklada ze delikatnie mowiac nie masz racji. ale dawaj dalej.

"Wyliczenie mocy swiatly powiadasz? A po co Ci to. Kto ma zrobic pomiary i obliczenia fotometryczne, wyliczenia strumienia swiatla? Architekt wnetrz?
Naczytales sie albo fantazjujesz."

----mi architekt zrobil wyliczenie, wiec mijasz sie z prawda. Oczywiscie moze zrobil to zle, ale skoro sie tego podjal to to juz nie moja "fantazja" tylko punkt w umowie.

"Meble. Widze, ze nie masz tez najmniejszego pojecia o projektowaniu mebli.
Jesli architekt wnetrz zdecyduje sie na projekt mebli, to wierz mi, ze bedzie to osobna umowa prawdopodobnie wielokrotnie przekraczajaca koszty projektu samego wnetrza. W przeciwnym razie, jesli ktos Ci to zaproponuje w Twojej cenie to albo Cie robi w konia albo nie ma pojecia co mowi"

----i po co pisac o moim pojeciu? skoro mam przed soba dwie oferty architektow ktore dokladnie to zawieraja i kwota nie przewyzsza jak piszesz wielokrotnie kosztu projektu samego wnetrza. I po co mowic po czyims pojeciu? zeby go obrazic? po co spierac sie z faktami ktorych sie nie zna? wypuszczas sie na tzn mijanie sie z prawda? i po co nadwyrezac swoj autorytet na forum?

"Co do wyjazdow na zakupy. Hmmm! Mylisz architekta z dekoratorem. "

---- jw. widocznie architekci w Krakowie mysla sie w swoich ofertach z dekoratorami a Ty przypisujesz mi ich blad. Ale teza jest priorytetem.

"W tej cenie za projekt , ktora podales mam powazne watpliwosci czy w Pcimiu Dolnym u amatora uzyskasz taka usluge nie wspominajac Krakowa"

---nie podalem w zadnym miejscu ze w cenach ktore podalem miesci sie to wszystko co napisalem. Ale widocznie potrzbujesz tego uproszczenia zeby dalej ciagnac swoja wywod. Wystarczylo na poczarku posta napisac: jakiego projektu i zakresu uslug dotycza te kalkulacje. ale po co skoro mozna sobie pojechac po kims.

"Jestes pedantem , niestety chyba bez niezbednego doswiadczenia i wiedzy na ten temat.Zamordujesz niepotrzebnie na budowie siebie albo projektanta "

---mylisz sie.

"Zbyt szczegolowa umowa to tez kiepski pomysl, nie wazne czy dotyczy projektu budynku, ogrodu czy wnetrza.
Umowa musi byc zwiezla, logiczna i jasno okreslac swoj cel - pogadaj z prawnikami."

--- a tu sie nie zgadzam. Prawnicy z ktorymi ja pracuje wyznaja inna zasade niz ty, ale widocznie prawnicy tak jak architekci roznia sie miedzy Krakowem i Warszawa. Akurat co jak co ale SWIADCZENIA wykonawcy powinny BARDZO SZCZEGOLOWO wpisane. Zawsze moze sie na nie nie zgodzic i strony dojda do porozumienia, ale na pewno nie uzywajac argumentow natury osobistej

A.

2112wojtek
14-01-2007, 00:56
He,he wyjatkowo nietrafnie oceniles intencje mojej wypowiedzi :P :P Nie badz taki megaloman. Nie o Tobie to bylo tylko o tym co mowisz.
Jesli chodzi o pomaganie, staram sie to robic,skoro Ci nie odpowiada forma, to bardzo mi przykro. Nie udowadniam swoich tez na sile, mowie tylko , ze postepujac wg tych rad i w taki sposob utrudniasz sobie lub doradzanym zycie na budowie.
Nie ma w tym co napisalem zadnych personalnych wycieczek, wybacz jesli tak to odebrales /raczej chciales sobie tak to zinterpretowac/

Cene jaka przyjalem wyjalem z kontekstu Twojej wypowiedzi, bo tak to wynika z poprzedniego postu. Dajesz rady komus , kto jej szuka, wiec badz konsekwenty albo precyzyjny :D :D

Co do projektow mebli ...no coz gratuluje architektowi dobrego samopoczucia, chyba nie wie co mowi /albo naiwny/ a moze mowiac projekt mebli mamy rozne wyobrazenie co to jest. Akurat pracowalem troche w tej branzy i wiem co mowie , ale skoro ktos Ci obiecuje unikatowe meble / no bo na to wychodzi/ za cene taka jak mowisz, to nie mam pytan niech tak bedzie :P :P :P -sa widac projektanci altruisci jednak na tym swiecie.

Gratuluje Ci rowniez architekta, ktory Ci zrobil obliczenia fotometryczne i sa one jeszcze do czegos przydatne. Jak opowiem chlopakom o tym w pracowni to beda w szoku jak mozna robic klienta w balona :D :D No ale coz , pewnie masz racje skoro Ci to zrobil . Przyznam , ze chetnie bym zobaczyl te czarujace dane i dowiedzial sie po jakie licho to zostalo zrobione :P :P :P ??
No nie moja to sprawa,byc moze masz w domu czeste kontrole z PIP-u.

O moj nadwyrezony autorytet tez sie nie przejmuj , nie jestem tutaj zeby sie dowartosciowywac :D :D Glupio tylko jak ktos, komus robi wode z mozgu a tu mi etyka zawodowa nie pozwala juz pozostac obojetnym. Wiem, niezyciowy jestem. :D
Natomiast jesli starasz sie komus pomoc, to rob to rzeczowo bez opowiesci o niepotrzebnych banialukach a o sprawach istotnych. Odnosze wrazenie, ze jednak ktos /pewnie architekt/ wpuszcza Cie w niezly kanal ale to Twoja sprawa.
Pare lat robie w tym zawodzie i widze, ze wciaz dyrdymaly "ogolnokosmiczne" robia niezle wrazenie na kliencie a nawet obrastaja pewna legenda :D :D :D

Nie odbieraj mojej wypowiedzi jako atak na swoja osobe. Nie znam Cie, wisi mi to jak sobie ustawiasz relacje z architektami. Jest na tym forum kilku architektow wnetrz z ktorymi czasem rozmawiam i jakos dziwnie mamy na te sprawy podobnie zbiezne poglady /ba! Nawet sa tacy z Krakowa :D /
pozdrawiam i zycze trafnych wyborow wsrod dobrych architektow, takich co to wody klientowi nie leja i ciekawe projekty robia.

Zochna
14-01-2007, 01:19
o rany. miejcie litosc Panowie
mozeciei to jakosc strescic ? :P :wink:

pozeracz
14-01-2007, 02:58
Drogo nie zawsze znaczy dobrze. A co do tych obliczen to co za problem przyjsc z luksometrem, nawet zepsutym. Nikt mu atestu sprawdzal nie bedzie, a koszt urzadzenia to 200 zlotych, przypuszczam ze zwroci sie z nawiazka po jednej wizycie. A jak fajnie brzmi "jako jedni z pierwszych w Polsce zaczelismy wykonywac pelne badania luksometryczne w celu zoptymalizowania komfortu... bla, bla, bla...". A jeszcze gdyby na koniec inwestor dostal jakis madrze brzmiacy wydruk z badania to bylby dumny i szczesliwy ze znakomicie wydanego tysiaca zlotych. 8)

2112wojtek
14-01-2007, 14:40
masz racje pozeracz, tez jestem za tym 8) pytanie tylko jak to zaprojektowac , zeby bylo dokladnie tak jak pozniej luksometr pokaze ?? :D
Z pewnoscia jest to mozliwe :D
Klient nasz pan od jutra do oferty projektu wnetrz w celu poprawienia jakosci uslugi jako pierwszy w Polsce dorzucam projekt technologii obrobki drewna dla mebli i obliczenia rezystancji sieci w korytarzu. Na nic sie to chyba nie przyda, ale bedzie znacznie powazniej wygladalo.

anet1
14-01-2007, 19:24
Amciek bardzo dziękuje za Twoją odpowiedź dotycząca umowy z architektem :). Na pewno będe bardzo czujna kiedy będe ustalać szczegóły, w końcu są to niemałe pieniądze...
Pozdrawiam,
Anet

pishor
17-01-2007, 16:22
odniosnie umowy to proponuej abys miala :

1. dokladnie wpisane co chcesz aby architekt Ci zaprojektowal czyli np.
Pełen układ funkcjonalny mieszkania uwzględniający ustwenie ścian, sufitów podwieszanych i oświetlenia we wszystkich pomieszczeniach. Czyli jesli ktos ma Ci uwzglednic w projekcie oswietlenie to MUSISZ przed zamknieciem projektu wiedziec jakie KONKRETNIE bedzie to oswietlenie, jaka bedzie mialo moc, czy ilosc punktow jaka Ci architekt proponuje w pokoju nie jest za duza albo za mala.

2. Dokumentację projektową dla wykonawców (instalacja elektryczna, wod-kan itp) w formie rysunków technicznych, widoków i przekrojów.
CZYLI musisz miec dokladne rysunki techniczne jak ma isc instalacja elektryczna, nie pokazywanie palcem na budowie elektrykowi, tylko DOKLADNY rysunek - m.in po to aby podczas montowania swiatla, szaf etc nie przewiercic kabli. To samo WOD KAN - przed zrobieniem instalacji WOD KAN MUSISZ WIEDZIEC jakie konkretne modele urzadzec korzystajacych z tej isntalacji bedziesz miala i jakie dokladnie np szafki w kuchni. Zeby pozniej przy montazu szafek nie okazalo sie ze trzeba przesuwac wod kan bo odplyw w zlewie jest np bardziej z prawej albo zasilanie zmywarki jest za wysoko etc.

3.Dokładne projekty aranżacji pomieszczeń (prezyzyjne rozrysowanie układu płytek, gresów, parkietów, itp.) I tutaj dokladnie MUSISZ miec to rozrysowane, tzn jak fliziarz dostanie rzut plytek to nie powinien miec pytan. Aby tak bylo rozrysowywujac architekt musi juz miec konkretny model plytek - np wybierzesz sobie plytki bardziej wypukle niz plaskie i wtedy ich dociecia beda brzydkie mimo ze wymiary w rozrysie sie beda zgadzac. Plytki musza byc komptatybilne z sucha zabudowa, tzn zeby od razu bylo wiadomo jak plytki sie lacza w rogach, z ktorego punktu zaczac ukladac plytki, jak bedzie osadzone lustro etc

4.Dokładny dobór kolorystyki we wnętrzu - powinnas przy projekcie wykonawczym miec KONKRETNY numer koloru farby jaki ma byc polozony w danym miejscu i rodzaj tej farby.

5. inwentaryzajca budynku - architekt powinien ci dokladnie pomierzyc wnetrza.

6. wizualizacje do projektu wstępne - zapisz sobie ile takich wizualizacji masz miec tzn ze np po kazdej zmianie projektu dostaniesz nowe wizualizacje zeby architekt nie mowil ze to duzo roboty i przeciez jak Pani sobie wyobrazi ze to jest pomaranczowe to wystarczy.

7.meble - ustal w umowie czy architek projektuje Ci meble i dokladnie ktore, mebele do kuchni, stol, szafke etc.

8.wyjazdy do punktow sprzedaży i wybór wszelich materiałów wykończeniowych
zapisz sobie ile takich wyjazdow bedzie i czy np wolisz aby Ci przedstawili droga mailowa (zdjecie oraz cena) po 3 propozycje umywalek, zlewow, baterii kuchennej i umywalkowej, plytek etc spelaniajacych twoje zalozenia. niektorym architektom latwiej jest ten punkt sobie zaliczyc bo pojada do 2-3 sklepow z Toba, a Ty np nie masz na to czasu wiec lepiej Ci zeby architekt wyslal Ci mailem propozycje a Ty w wolnej chwili sobie podjedziesz do sklepu i ogladniesz.

9.dobór mebli gotowych i innego wyposażenia - dokladnie wpisz jakie meble maja ci dobrac i jak to ma sie odbyc; znow np napisz ze maja Ci przeslac mailem 3-4 propozycje stolow spelniajacych Twoje wymagania, np 5 modeli krzesel, 3 modele grzejnikow, gniazdek etc. Zanim zaczniesz robic elketryke MUSISZ miec wybrane modele gniazdek bo nie wszystkie tak samo sie zestawia, niektore musza miec puszki bardziej oddalone od siebie.

Tyle z grubsza i na pewno NIE MIEJ OBAW ze piszesz zbyt szczegolowa umowe, to zabezpiecza obie strony przed niedomowieniami i problemami np w rozliczeniu. Wpisz tez dokladnie kiedy placisz pieniadze

Projekt wykonwczy powinien wystarczyc ekipie do zrobienia calego remontu bez niedomowien i zadawania pytan

A.

Pozwolę sobie dorzucić kilka spostrzeżen odnośnie tej ciekawej wymiany zdań. Dla ułatwienia odniosę się do niej w punktach odpowiadających propozycjom Amcieka
1. W zasadzie zgoda, oprócz kwestii doboru mocy oświetlenia (ilości luxów) Przy wnętrzach mieszkalnych nie stosuje się tego typu opracowań, a jeśli już to załatwia się to b e z p ł a t n i e w salonach oświetleniowych. Nie ma to jednak sensu zważywszy na formę takiego opracowania ( kto widział - ten wie). W przypadku kwestii doboru opraw oświetleniowych sprawa jest o tyle problematyczna, że zwykle są one na końcu listy wydatków elementów wyposażenia i często po prostu klienta nie stac już wtedy na takie oprawy jakie zaproponował projektant. Ja stosuję inną metodę. W momencie faktycznego zakupu opraw jadę po prostu z klientem do sklepu i na miejscu dokonuję wyboru, biorąc pod uwagę założenia projektu i stan portfela klienta.
2. Co do elektryki - to chyba nieporozumienie. Nie spotkałem projektanta wnętrz, który w cenie projektu robiłby również projekty branżowe (no chyba, że o ich cenę wzrośnie cena projektu) Zwykle są to tylko wskazania (precyzyjne) co do rozmieszczenia punktów pod poszczególne oprawy, gniazdek, wyłączników (i ich wzajemnych powiązań - który wyłącznik "obsługuje" daną grupę opraw). Co do wod. kan. to nie bardzo wiem o co chodzi. Projektant projektujący meble kuchenne, "rozstawia" przyłącza tak aby nie kolidowały z meblami i to tyle w temacie.
3. W zasadzie ( o ile zrozumiałem intencje) - pełna zgoda.
4. J.w.
5. o b o w i ą z k o w o
6. W zasadzie tak ale to jest kwestia indywidualnych uzgodnień.
7. Jeśli obejmuje to zakres projektu...
8.To raczej jest norma jednak odgórne ustalanie i zapisywanie w umowie ile tych wyjazdów ma być, moim zdaniem - nie ma sensu. Zwykle życie to weryfikuje.
9. Sztuka dla sztuki. Po to się określa założenia projektu i oczekiwania klienta żeby odpowiednio je spełnić. Przeliczanie tego na 4,5,6 propozycji jest po prostu bez sensu. A zapisywanie tego w umowie jest bez sensu podwójnie. Rodzaj gniazdek? Puszki? Zupełna pomyłka. Można oczywiście dobierać gniazdka do projektu ale raczej od strony wizualnej. Technologia ich montażu to nie jest problem projektanta.


Tyle z grubsza i na pewno NIE MIEJ OBAW ze piszesz zbyt szczegolowa umowe, to zabezpiecza obie strony przed niedomowieniami i problemami np w rozliczeniu. Wpisz tez dokladnie kiedy placisz pieniadze .

Niedomówienia są oczywiście pewną niedogodnością jednak zbyt szczegółowa umowa może być nią również. Przykład. Zapisujemy w umowie 4 wyjazdy do sklepu, a płytki wybieramy juz przy pierwszym... To później jeździmy tam po co? Aaa no tak - bo klient ma to w umowie zapisane.


Projekt wykonwczy powinien wystarczyc ekipie do zrobienia calego remontu bez niedomowien i zadawania pytan .

Cóż. Pracuję w tym zawodzie 11 lat i nie przypominam sobie takiej ekipy. A robię dość dokładne opracowania. Powiem więcej. Strzeż nas Panie przed ekipami, które nie zadają pytań ! Zwykle wychodzą z tego same problemy.

Ogólna uwaga. JEśli klient nie ma zaufania do projektanta - odradzam podpisywanie JAKICHKOLWIEK umów. Zadna, najbardziej nawet szczegółowa, nie uchroni go przed niedoświadczonym, złym lub cwanym projektantem.

Aha. I to juz tak na koniec. Ja nie podpisałbym takiej umowy, jaką proponujesz, w życiu! Ale to może jakieś zwichnięcie zawodowe...
Pzdr.

baszka
18-01-2007, 12:46
My mamy fajna architekt wnętrz i ogrodów w jednym, sympatyczna i uważnie słuchająca potrzeb klientów.
Na priw podam namiar.

anet1
18-01-2007, 21:12
Witaj Baszka, bardzo proszę o namiary na priv.
Pozdrawiam,
Anet

anet1
19-01-2007, 19:11
Sprawdziłam z listy Amciek:
Piotr Machelski- ciekawe projekty, sympatyczna rozmowa, wykazał duże zainteresowanie (jak na pierwsze spotkanie) naszym projektem.
JMS- studio, również bardzo pozytywne wrazenie.
Pozostawiliśmy projekt do wyceny, jesli Machelski będzie dużo droższy od JMS pewnie na nich sie zdecydujemy. Szkoda tylko, że nikt ze znajomych osobiście ich nie przetestował... :roll: Jestem pełna obaw co do współpracy.
Spotkałam się również z Kingą Śliwa, a właściwie z jej mężem, bo ona była zajęta i niestety tutaj się rozczarowałam.
Tak, że Amciek mamy bardzo podobne odczucia, niestety są to tylko nasze pierwsze wrażenie, nie poparte konkretną współpraca, dlatego mogą być mylne. A Tobie kto w końcu projektował mieszkanie?
U nas sprawa nie jest jeszcze zamknięta więc czekam na propozycje sprawdzonych architektów.
Pozdrawiam,
Anet

merit
20-01-2007, 15:37
My mamy fajna architekt wnętrz i ogrodów w jednym, sympatyczna i uważnie słuchająca potrzeb klientów.
Na priw podam namiar.

Witaj .

Jeżeli możesz i mnie przesłać te namiary byłabym wdzięczna .
merit

Amciek
20-01-2007, 23:02
anet1

wyslalem ci na prv info z ktorego arch korzystalem i jakie uwagi do niego mialem.

mysle ze oba odczucia mamy podobne, jeszcze jedna rzecz - zarowno Piotr Machelski jaki i JPJ poprosilem o kontakt do kogos komu projektowali mieszkanie zebym mogl porozmawiac oraz o to zeby mi pokazali jakis projekt w toku - JPJ zabrali mnie na Kazimierz do jednego mieszkania a Piotr M dal telefon do jednego ze swoich klientow. Nie mam juz go ale popros ich o to samo, powinni Ci bez problemu dac namiary i pokazac jakies mieszkanie w trakcie remontu - to tez cenna informacja szczegolnie jesli chcesz aby zajeli sie nadzorem.
Teraz troche zaluje ze z nich nie skorzystalem tylko z firmy ktora Ci opisalem na prv.

a odniosnie umowy to ostatnio opowiedzialem casus "logicznej umowy" vs "umowa szczegolowa" w moim dzialem prawnym i prawnicy pokiwali z politowaniem glowa a ich komentarzy nie przytocze. Tak na marginesie jak bedziesz miala umowe to mi podeslij, zerkne i moze pomoge wypracowac kompromis bo negocjuje umowy z zasady bedace umowami o dzielo w ilosci dosc duzej i na dziela o wartosciach przekraczajacych 1 mln pln.

a

milk13
06-02-2007, 14:55
Dzień dobry:
Na początku chcę się przedstawić. Nazywam się Rafał Ziembiński i jestem wspólwłaściecielem pracowni Kucharska Ziembinski INT DESIGNERS. Pracuję w zawodzie architekta wnętrz od 1990 roku, jestem absolwentem ASP w Krakowie Wydz. Architektury Wnętrz. w stopniu doktora.

Chciałem się ustosunkować do żenujących w swej treści postów niejakiego AMĆKA, gdyż jestem tym osobiście zainteresowany aby tego typu treści nie miały miejsca na publicznym forum.

- Wydaje mi się, że podawanie do publicznej wiadomości nazw firm, nazwisk ich właścicieli oraz cen za projekt w poszczególnych pracowniach jest nie na miejscu i świadczy o niskim poziomie autora postu. A na dokładkę autor pozwala sobie na osobiste i subiektywne wypowiedzi na temat charakterystyki osób, które zresztą w większości są mi znane i na pewno nie byłyby zachwycone treściami postów Pana AMĆKA. Od takich informacji są prywatne rozmowy lub maile.
-Pan AMCIEK faktycznie nie ma zielonego pojęcia o tym o czym pisze, gdyż kontakt z architektami wnętrz miał po raz pierwszy w trakcie projektowania mieszaknia, o którym pisze. Tak przynajmniej wspomniał w trakcie rozmowy w naszej pracowni. Z czystym sumieniem mogę o tym napisać gdyż zlecił nam projekt tego mieszkania i był bardzo zadowolony ze współpracy, w trakcie której okazało się że o wielu rzeczach miał bardzo nikłe pojęcie. Także nikłe pojęcie miał na temat tego jak ma wyglądać jego przyszłe mieszkanie. Wiedział, że chce pomarańczową lodówkę, brązowe i niebieski płytki w łazience, natomiast co do całej reszty nie miał sprecyzowanej wizji. Klarowała się ona dopiero w trakcie pracy. Dlatego nie mogę zrozumieć skąd nagle pojawiła się tak szeroka wiedza u Pana AMĆKA? Czyżby był świetnym aktorem, albo też (co bardziej prawdopodobne) pisze po prostu bzdury. Skłaniałbym się raczej ku tej drugiej opcji.
Mógłbym tu wyliczać dalej ale wydaje się to stratą mojego czasu, gdyż szanowny Pan AMCIEK i tak tego nie zrozumie, tak jak nie rozumie prostego faktu, że projektowanie jest sztuką i nigdy nie da się wszystkiego narysować i opisać tak jak sobie to wyobraża. Sztuką opartą na intuicji projektantów, zaufaniu inwestora oraz na zdrowym kontakcie.
Sądzę po postach Pana AMĆKA nie sądzę aby był dobrym nośnikiem informacji w tej częśći forum. Jego wiedza jest bowiem tak szeroka i niezgłębiona, że powinien być moderatorem na forum wiedzy wszelakiej.

PS. Szanowny Panie Maćku Migda - może lepszy z Pana handlowiec niż projektant.

Rafał Ziembiński

2112wojtek
06-02-2007, 16:41
sniff, sniff

a jednak pan Amciek nawijal o smokach.

Amciek
06-02-2007, 20:45
Drogi Rafale,

Pomijajac epitety i bzdury pod moim adresem z Twojego postu wyslane na otwarte forum, wynikajace z kompletnej Twojej nieznajomosci mojej osoby i moich doswiadczen, odniose sie tylko do najwiekszego klamstwa jakie napisales:

NIE JESTEM ZADOWOLONYM KLIENTEM TWOJEJ PRACOWNI

Ty wiesz dlaczego, a innym moge wytlumaczyc na prv

a.

milk13
06-02-2007, 21:09
lNie będę się zniżał do polemiki z Tobą na publicznym forum.
Nie musisz być zadowolonym klientem naszej pracowni, ale zdania na
Twój temat nie zmienię z powodów wymienionych powyżej.

Żegnam


PS. sam zacząłeś ten wątek i daruj sobie dalsze wypowiedzi przez wzgląd na innych użytkowników.

na tym zakończę.

pishor
06-02-2007, 22:49
Drogi Rafale (...)
NIE JESTEM ZADOWOLONYM KLIENTEM TWOJEJ PRACOWNI


Bezkompromisowo...Ale swój wcześniejszy post (ten z cenami), pewnie "na wszelki wypadek", dzisiaj zmieniłeś... Rozsądnie. Bardzo rozsądnie...


daruj sobie dalsze wypowiedzi przez wzgląd na innych użytkowników

Czemu nie? To w sumie ciekawe, co powiedzą klienci, kiedy juz wychodzą z Twojego (mojego, naszego) biura z projektem w ręku... Kiedy już im nie jesteśmy potrzebni...

kam-art
22-02-2013, 12:45
Witam,
mam pytanie czy ktoś ma może jakiegoś dobrego i taniego :) projektanta domów na terenie Krakowa. Mam wybrany projekt i potrzebuję adaptacji.
Bo mówią mi niektórzy o 10 000zł !!! co dla nas jest abstrakcją. Mamy wybrany projekt i nie wiemy czy kupić czy może zrobi to nam architekt w cenie troszke wyższej ale z adaptacją czyli naszymi zmianami oraz wrysowaniem na mapkę.
Dzięki

helkamurias
28-01-2016, 22:38
jeśli szukacie taniego i profesjonalnego projektanta mieszkań czy biur to ta firma SPAMER będzie idealna nie dość , że nie policzy wam dużo za projekt to jeszcze wykona go na prawde bardzo profesjonalnie !! na dodatek bardzo miło obchodzą się ze swoimi klientami , nie dzielą na kategorię biedni czy bogaci na prawdę godna polecenia i nie jest to spam tylko chce wam pomóc;)

nutka81
11-02-2016, 22:07
Podbijam temat. Szukam architekta w Krakowie. Możecie kogoś polecić? Będę bardzo wdzięczna.

EasyO
24-10-2016, 09:11
Ja ostatnio szukałam architekta, który zaprojektuje mi kawalerkę i się trochę naszukałam. Widziałam w KRK sporo świetnych projektów wnętrz domów, a z małym mieszkaniem już ciężko. Nie wiem czy to, dlatego że nie ma dużego pola do popisu czy taki mały projekt się nie opłaca? Albo może ja mam za duże oczekiwania. ;)
Nutka81 Najlepiej będzie jak najpierw zadzwonisz i się umówisz na spotkanie. Wtedy można na spokojnie dogadać się co do Twoich oczekiwań, bo to od nich będą zależały koszty takiego projektu i wykonania.

Elfir
25-10-2016, 15:25
Małe mieszkania kupują często osoby, których nie stać na nic więcej, bo zakup pochłonął wszelkie wolne zasoby finansowe. Więc nie stać ich na wynajęcie projektanta a potem zrealizowanie pomysłów.

Konser
26-10-2018, 11:46
Dobry projektant wnętrz w Krakowie?
Na myśl przychodzi mi tylko Visual Studio:
http://www.vision-studio.com.pl/
Robią wszystko nie dość że dobrze to jeszcze za śmieszne pieniądze.
Polecam serdecznie!

katka
26-10-2018, 18:25
Robią wszystko nie dość że dobrze to jeszcze za śmieszne pieniądze.!
Za śmieszne pieniądze w tej branży to można mieć jedynie śmieszne projekty.

Elfir
26-10-2018, 19:11
celnie :D

Luxum
28-10-2018, 21:07
Serdecznie zapraszamy do Galerii Wnętrz Kreatywnych Luxum ul. Dekerta 44 w Krakowie.