PDA

Zobacz pełną wersję : Co sadzicie o lakierze do parkietu "BONA"



Richard_S
14-07-2006, 17:54
Witajcie!

Słyszalem ze jest to jeden z najlepszych lakierów, niedostepny w Castoramach i innych sklepach, a dostępny jedynie w specjalistycznych hurtowniach z uwagi na jego cene i jakosc.

Czy to prawda??

Pozdr.

Bryku
14-07-2006, 19:36
Ja dopiero trochę ponad 2 lata użytkuję parkiet pomalowany tym lakierem (półmat, dwuskładnikowy). Póki co nie ma najmniejszych śladów żużycia, wytarcia w miejscach najbardziej podatnych na to - wejście do salonu czy na taras. Rzeczywiście tani nie był ale polecali mi go znajomi i mój parkieciarz. No i jest naprawdę w porządku. Ja także go polecam.

Pozdrawiam

Richard_S
14-07-2006, 22:32
Masz pólmat??

A nie sądzisz ze pólmatowy BONA daje efekt matowego??

Znajomi robili BONA pólmat.. i podłoga wygląda jakby była nielakierowana..:(

Bryku
14-07-2006, 23:03
Masz pólmat??

A nie sądzisz ze pólmatowy BONA daje efekt matowego??

Znajomi robili BONA pólmat.. i podłoga wygląda jakby była nielakierowana..:(

Ja przed zakupem oglądałem u kolegi parkiet pomalowany lakierem Bona matowym. No i ten był naprawdę matowy... W tym czasie pojawiła się w sprzedaży wersja półmatowa i stwierdziłem że będzie ok, bo z kolei błyszczące parkiety zupełnie mi się nie podobają. Te półmat okazał się świetnym wyborem. W każdym razie widać że parkiet jest pomalowany, ale do dyskretny efekt. Mi to bardzo odpowiada.

Pozdrawiam

Piotr B. CDS
15-07-2006, 09:06
jako sprzedawca polecam te lakiery

Richard_S
15-07-2006, 16:57
A czemu to??

:)

boorg
16-07-2006, 18:24
Bona: szwedzki producent chemii parkieciarskiej. Mówienie o lakierze Bona to trochę zbyt ogólne stwierdzenie. Bona ma następujące lakiery:
TRAFFIC - dwuskładnikowy poliuretan wodny.
MEGA - jednoskładnikowy poliuretan wodny.
SPECTRA - nie używałem.
FLOW - nie używałem.

Powiedzenie o jakimś produkcie, że jest najlepszy - trochę tworzenie legendy. Każdy sznujący się producent chemii parkieciarskiej ma w ofercie porównywalne produkty.
Np. inne odpowiedniki Bona Traffic:

Berger-Siedle 2KPU;
Deva Transit;
itp.

P.S.
Część parkieciarzy uważa za najlepszy lakier Bona Traffic, część Berger-Siedle 2KPU, część Deva Transit a są tacy co uważają za króla Berger-Siedle UNO. :wink:

Richard_S
16-07-2006, 20:34
Ok..

ale widzę ze Bona nie jest zly..

O to mi chodzilo..
Dzieki

krzysztofh
17-07-2006, 06:48
2KPU jest tak samo dobry a może lepszy od Bona Trafic.
Takim lakierem mam pomalowany parkiet.

jm1964
22-03-2007, 21:47
Czy możecie mi podpowiedzieć który z tych lakierów najlepiej nadaje się do desek sosnowych?

MaTu
11-07-2016, 12:06
Ja dopiero trochę ponad 2 lata użytkuję parkiet pomalowany tym lakierem (półmat, dwuskładnikowy). Póki co nie ma najmniejszych śladów żużycia, wytarcia w miejscach najbardziej podatnych na to - wejście do salonu czy na taras. Rzeczywiście tani nie był ale polecali mi go znajomi i mój parkieciarz. No i jest naprawdę w porządku. Ja także go polecam.

Pozdrawiam

Witam,
wiem, że upłynęło już 10 lat od wpisu na tym forum, ale właśnie z tego względu jestem zainteresowana odpowiedzią na pytanie: jak z perspektywy tylu lat ocenia Pan lakier Bona? Zaplanowałam cyklinowanie i lakierowanie desek podłogowych w starej, przedwojennej kamienicy, a ponieważ mam złe wcześniejsze doświadczenia (lakier wytrzymywał 3-4 lata), chciałabym znać opinię wieloletniego użytkownika parkietu pokrytego lakierem Bona. Taki lakier proponuje mi fachowiec, którego mam zamiar wynająć. Jednak inni specjaliści nie są w tym temacie zgodni. Pomyślałam więc, że najwięcej się do wiem od samego użytkownika. Bardzo dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas.
Pozdrawiam

dudek6311
13-07-2016, 14:24
Mam w mieszkaniu parkiet dębowy polakierowany lakierem Bona (podkład i ostateczny). Nie pamiętam dokładnie nazwy handlowej, ale był to lakier bezbarwny, półmat, przeznaczony do pomieszczeń mocno eksploatowanych. Lakier leży od 2000 roku i wygląda bardzo dobrze. Nie ciemnieje od słońca.

ghost34
13-07-2016, 16:47
Mam w mieszkaniu parkiet dębowy polakierowany lakierem Bona (podkład i ostateczny). Nie pamiętam dokładnie nazwy handlowej, ale był to lakier bezbarwny, półmat, przeznaczony do pomieszczeń mocno eksploatowanych. Lakier leży od 2000 roku i wygląda bardzo dobrze. Nie ciemnieje od słońca.
Wszystko fajnie...ale napisz czy to był wodny...czy rozpuszczalnikowy..bo to dosc duza roznica..a traffica..juz dawno jego cena nie uzasadnia jakosci...juz wolalbym 2kpu z bergera..jesli chodzi o wode badz APU-2 z hartz lacka..np...
Nie mozna tez mowic o lakierach sprzed 10lat..i porownywac ich do terazniejszych..poniewaz wiele sie w nich samych pozmienialo..z uwagi na ograniczenia w emisji..nmp..etc...od 2010 roku naprawde sie niezle pozmienialo..
Pozdrawiam. "Duchowo"

xfnowydomxf
25-10-2016, 14:08
Kilku moich znajomych ma ten lakier, co prawda całkiem niedawno pomalowali nim parkiet, ale narazie wszystko jest w porządku. Zachwalają go, więc myślę, że powinien się sprawdzić :)

sokratis
31-10-2016, 18:02
Ja z kolei od wielu lat używam Vidaronu i uważam, że to lakier w porządku. O Bonie nie słyszałem.

Parkiet
31-10-2016, 20:48
Ja z kolei od wielu lat używam Vidaronu i uważam, że to lakier w porządku. O Bonie nie słyszałem.
Ja mam odwrotnie Vidaron widziałem często w TV a na podłodze BONĘ.

greghus
01-11-2016, 19:03
Ja z kolei od wielu lat używam Vidaronu i uważam, że to lakier w porządku. O Bonie nie słyszałem.

Vidaron jest okej. Cenowo nieźle, jakościowo też okej.

jarekkur
01-11-2016, 19:13
Ja z kolei od wielu lat używam Vidaronu i uważam, że to lakier w porządku. O Bonie nie słyszałem.

Ja nie słyszałem o Vidaronie, a Bona ma dobre i bardzo dobre lakiery...

karolina.miszczyk
29-04-2017, 23:46
Wszystko fajnie...ale napisz czy to był wodny...czy rozpuszczalnikowy..bo to dosc duza roznica..a traffica..juz dawno jego cena nie uzasadnia jakosci...juz wolalbym 2kpu z bergera..jesli chodzi o wode badz APU-2 z hartz lacka..np...
Nie mozna tez mowic o lakierach sprzed 10lat..i porownywac ich do terazniejszych..poniewaz wiele sie w nich samych pozmienialo..z uwagi na ograniczenia w emisji..nmp..etc...od 2010 roku naprawde sie niezle pozmienialo..
Pozdrawiam. "Duchowo"

Dzień dobry - odpowiadam pytaniem na pytanie, bo poruszył Pan temat znajdujący się u mnie na tapecie - lakier rozpuszczalnikowy. Taki został położony - hardzlack super strong. Minęło 9 miesięcy i nadal w mieszkaniu nie da się mieszkać. Odbiera zdrowie. Będziemy cuklinować i lakierować ekologicznym. Pytanie czy to, że Bona zawiera 5% rozpuszczalnika jest ok? Czy wiecie Państwo może, czy są jakieś lakiery o niższym stężeniu rozpuszczalników?
Z góry dziękuję,
KM