PDA

Zobacz pełną wersję : podnoszące sie panele



agnes
19-03-2003, 07:32
W jednym z pokoi podnoszą się panele.Tak jakby puchną i robią sie takie górki.Można pomyslec iz jest to wina paneli ale w 2 pozostałych pokojach coś takiego nie występuje,podłoga jest idealna .Co może być przyczyną takiego zjawiska i jak to zlikwidować .

Jasiu
19-03-2003, 07:44
Zgaduje - wilgoć?
Ile czasu po wylaniu posadzek były kładzione panele ?

agnes
19-03-2003, 07:56
Nie wiem czy ma to coś do rzeczy ,jak pisałam wyżej w innych pokojach/obok/ czegoś takiego nie ma ,wilgoci w domu również nie mam .Jest to tylko w jednym pokoju i cały czas w dwóch tych samych miejscach.

19-03-2003, 08:59
Pomiędzy ścianą a panelami powinna być szczelina ok 2 cm, którą później zasłania listwa przypodłogowa. Zobacz jak jest w Twoim przypadku i czy wyjęte są kliny pomiędzy ścianą a panelami (niektórzy fachowcy je stosują)

agnes
19-03-2003, 09:22
Szczelina jest ale gdzieś tak ok.1 cm.Równiez zastanawiałam się na kwestią tej szczeliny ,może jest za mała.W drugim miejscu to jest przy drzwiach balkonowych szczeliny nie ma ale tam równiez nie ma listew,jak to rozwiazać bo tam brak szczeliny może byc powodem podnoszenia się paneli ?

pitbull
19-03-2003, 09:48
Tak, brak szceliny dylatacyjnej pewnie jest tego powodem. Panele sa podloga plywajaca. Trzeba taka szczeline utworzyc prze: wyciecie klinow lub podcieicie paneli od sciany.

aziel
19-03-2003, 09:50
Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że właśnie brak szczeliny przy drzwiach balkonowych jest przyczyną twoich kłopotów. Ja mam szczeliny przy drzwiach, osłonięte aluminiową listwą, tzw. startową
pzdr

19-03-2003, 10:01
Problem rozwiązać można piłą ręczną tarczową lub wyżynarką,(szczelina wytniesz w podłodze choć nie jest to łatwe - powodzenia) a potem kombinowac listwy.

agnes
19-03-2003, 10:55
Dzięki za rady ,spróbuje coś pokombinować według nich :wink:

mielczarczykj
21-12-2017, 20:02
Pomiędzy ścianą a panelami powinna być szczelina ok 2 cm, którą później zasłania listwa przypodłogowa. Zobacz jak jest w Twoim przypadku i czy wyjęte są kliny pomiędzy ścianą a panelami (niektórzy fachowcy je stosują)


bardzo dziękuję za opdowiedz. przed pobudowaniem domu wynajmuje mieszkanie i w nim właśnie panele mają na swoich złączach wybrzuszenia. I nie jest to wilgoć bowiem myjąc panele bardzo uważam, by nie przesadzić z wodą więc myjąc parkiet wręcz muskam te panele.

mielczarczykj
21-12-2017, 20:04
sprawdziłem - nie ma szczeliny między panelami a ścianą.