PDA

Zobacz pełną wersję : węgiel z czech gdzie kupić??



quadalcanal
09-08-2006, 16:06
duzo osób z kotłami na eko groszek zapewne z poludniowej czesci polski chce jak najtaniej a najtaniej jest z czech,. moze ktos ma jakies namiary na dostawców? mnie akurat interesuje najblizej Jeleniej Góry.
szukałem na forum i nie ma a sadze ze byloby zainteresowanych takimi danymi.
moze ktos sie zlituje? z tego co wiem tona groszku kosztuje ok 200-250 a najtanszy w jeleniej gorze 390....
pozdr

pluton
09-08-2006, 18:29
W Chinach podobno jest niedrogo.

quadalcanal
09-08-2006, 18:32
tez tak sądze ale o ile bedac na wschodzie polski transport jeszce sie oplaca o tyle miekszając na zachodzie juz nie.....

LamiaReno
09-08-2006, 19:53
W Chinach podobno jest niedrogo.
W Indiach też, ale trzeba teleportować bo inaczej sie nie zwróci

Nefer
09-08-2006, 19:53
Pewnie w Czechach można kupic :):)

Nefer
09-08-2006, 19:55
jakby co to węgiel po czesku:

hnědé uhlí; lignit

:)

Yogi66
09-08-2006, 20:04
duzo osób z kotłami na eko groszek zapewne z poludniowej czesci polski chce jak najtaniej a najtaniej jest z czech,. moze ktos ma jakies namiary na dostawców? mnie akurat interesuje najblizej Jeleniej Góry.
szukałem na forum i nie ma a sadze ze byloby zainteresowanych takimi danymi.
moze ktos sie zlituje? z tego co wiem tona groszku kosztuje ok 200-250 a najtanszy w jeleniej gorze 390....
pozdr

Stary, na węglu nie ma metki z kodem kreskowym i napisem "Made in Czech Republic "

Być może ten groszek za 390 zł jest właśnie z czeskich kopalń.
Podobnie jak niemiecki Opel z Gliwic zresztą....
Cóż... a to Unia włąśnie.. :))

selimm
09-08-2006, 20:38
pierwsze słysze zeby ostatnio cos sie opłacało od knedli sprowadzać :o

jabko
09-08-2006, 22:03
Chodząc na spacer widzę za płotem Czeska szkołę.
Po Pepsi też chodzę do Czech (22korony=2,7zł przy szwagrze w kantorze :lol: za 2L - u nas 5-6zł)

Groszek wozą bardzo tani (nawet chyba 240zł ) ale ludzie narzekają że kiepsko się pali, śmierdzi i mało z niego ciepła.

W sumie lepiej kupić porządny polski.
Ale nie wiem jaki jest w górnośląskich kopalniach.

Na dolnym śląsku (Ludwikowice koło Nowej Rudy) ponoć był najlepszy węgiel w Eurpi. Kopalnia dawno nieczynna i zalana ma być teraz uruchamiana przez skandynawów bo ponoć Energetyka w Europie woli kupić dobry węgiel niż 2xtańszy gorszy.

quadalcanal
09-08-2006, 23:49
jasne od knedli nie oplaca sie.... co 5 nowy samochod to skoda..
lentilki? lipa od lat.. piwo? polskie lepsze bo i nasz gust nastawiony na nikomu nie nznaą słodycz w piwie...
dziekuje za rzeczowe info co do czeskiego wegla moze masz racje?

quadalcanal
09-08-2006, 23:57
kolo nowej rudy sa poklady wegla owszem super ale typowo koksowniczego
zle sie pali az strzela i smoli. rok palielm takim to masarka..

quadalcanal
10-08-2006, 00:03
aha i jeszce jedno: wtajemniczeni dobrze wiedza i niektorzy niemcy tez, ze gliwicki opel jest lepeij wykoany niz ten z niemiec...

jabko
10-08-2006, 07:44
na czeski węgiel naprawdę narzekają.
Moi rodzice maja kocioł na węgiel, ciotka, właściwie cała rodzina, znajomi, sąsiedzi.
Oczywiście jak zaczęli wozić taki tani to wszyscy się na niego rzucili.
Teraz już go nie kupują bo tak jak ci pisałem piec brudny, ciepła mało (mówią że lepiej drzewem palić) i śmierdzi w kotłowni i korytarzach.
Ale zrobisz jak chcesz.

Co do węgla z Nowej Rudy to kopalnia Noworudzka nieczynna jest juz z 10lat.
To co miałeś to odpady z hałdy.
I pomyśl jaki dobry był tam węgiel skoro paliłeś odpadami.
Na hałdzie jest niby sama ziemia ale cała NR i Słupiec tym palą.
Dużo jest popiołu ale ciepełko jest.
I za darmo :lol:

quadalcanal
10-08-2006, 07:49
a moze masz jeszce gdzies kontakt z ludzmi ktorzy maja taki wegiel? mi po prostu dal sasiad i moze bym sie skusil na wegiel z nowej rudy...
pozdr

jabko
10-08-2006, 07:56
Oj sorki.
Sam mieszkam jakies 60km od NR.

Trzeba by tam jechać i gadać osobiście.
Aczkolwiek obcemu zawsze trudniej załatwić bo ludziska sie boją.

Hałda wielka jest, przy drodze...nawet samemu można ukopać :lol:

s69
06-05-2010, 22:26
Jeśli ktoś poszukuje taniego węgla z Czech to wiem ze polskie składy zaopatrują się w "praskich uhylniach" czy w czechcoal group. Trzeba poszukać w wyszukiwarce. Można też kupić tani węgiel z Czech (http://brukpol.eu/sprzedaz:tluczen,tani-wegiel,transport-wywrotkami/) u polskich pośredników. Na przykład ja od lat kupuje w firmie Brukpol. Ale na Łużycach jest wielu pośredników.

PliP
09-05-2010, 22:31
to w tej samej cenie kupisz OWIES i co ważne Made in Poland.
Materiał sprawdzony i dobry bo Polski.

izkank
05-07-2011, 15:54
duzo osób z kotłami na eko groszek zapewne z poludniowej czesci polski chce jak najtaniej a najtaniej jest z czech,. moze ktos ma jakies namiary na dostawców? mnie akurat interesuje najblizej Jeleniej Góry.
szukałem na forum i nie ma a sadze ze byloby zainteresowanych takimi danymi.
moze ktos sie zlituje? z tego co wiem tona groszku kosztuje ok 200-250 a najtanszy w jeleniej gorze 390....
pozdr

Mam dobry węgiel czeski do sprzedania w dobrej cenie. tel kontaktowy: 502 108 108 lub 81 881 62 80

Balto
05-07-2011, 22:06
Witam;
nieco z boku - ja mogę polecić fajny skład gdzie nie cyganią na wadze [można oglądać, kiedyś workowałem na działkę po znajomości do worków, i różnica na wadze takiej do 120 kg i samochodowej do 15 ton przy wadze węgla ok 2,1 t była w graniach 20 kg... Nieco później kupowałem ok 3,0 tony i dostałem informację że "1 szufla na koparce" ma około 520 - 530 kg. Po załadunku wyszło 150 kg ponad 3 tony... czyli mieli rację.
Skład Madeo w Jerzmanowicach.
pozdr

rafal.s
06-10-2011, 09:27
Osobiście skorzystałem z serwisu kup-wegiel.pl i jestem zadowolony. Ktoś wreszcie wymyślił zbiór składów w jednym miejscu i sami się odzywają. Mogłoby ich być trochę więcej no ale cóż... co jest darmowe... pozdrawiam

Wikary45
21-02-2013, 08:46
Ja miałem doczynienia z europawegiel. Mają w asortymencie czeski węgiel. Byłem zadowolony i za kilka miesięcy planuję znowu się do nich zgłosić

Danekspol
12-12-2014, 12:46
Ja miałem już węgiel brunatny czeski, Komorany i powiedziałem sobie- nigdy więcej. Słaba kaloryczność, mnóstwo popiołu i sadzy a na dodatek mocno zanieczyszczony(kamień zablokował mi ślimak, że musiałem wezwać serwis do demontażu).
Szkoda pieniędzy i zdrowia.

marcinbbb
12-12-2014, 13:39
Nie dawniej jak 3 tyg. temu kupiłem na próbę 4 worki Cześka (Też Komorany) , ( 2 x groszek, 2 x kostka ).
Na wstępie jak ktoś niedaleko Kępna oddam 2,5 worka za przysłowiową flaszkę byle ktoś to zabrał i uratował mnie od czyszczenia kotła po tym w innym wypadku jeszcze przez 3 miesiące będę się z tym węglem "kopulował" aby nie użyć niecenzuralnego słowa,

Węgiel długopłomienny, z trudem da się to spalić od góry od dołu nawet nie próbować, dymu tyle że strach przed dom wychodzić.
Spaliłem 1,5 worka mieszając z Polskim 4 sipy polskiego 1 sipa cześka, albo mała sipa cześka na pełny kocioł drewna.
Po zakończonym paleniu załadować kocioł drewna zapalić od dołu i wypalić wszelkie sadze prostsza opcja wypalenia sadzy która siedzi w kotle po paleniu cześkiem a nawet mieszanki z polskim.

SUSPENSER
14-12-2014, 23:30
Ja miałem już węgiel brunatny czeski, Komorany i powiedziałem sobie- nigdy więcej. Słaba kaloryczność, mnóstwo popiołu i sadzy a na dodatek mocno zanieczyszczony(kamień zablokował mi ślimak, że musiałem wezwać serwis do demontażu).
Szkoda pieniędzy i zdrowia.

Te kamienie świadczą o tym, że dostałeś jakiegoś miksa, bo w Komoranach jeszcze na kamienie nie trafiłem.

Niektórzy tym palą w kotłach z podajnikami ślimakowymi i sobie chwalą, nie chcą innego bo jest tani, powietrzno suchy i nie spieka się.

Osobiście ze względu na zawartość siarki i wody go nie używam u siebie, ale sąsiad używa i nie kopci więc da się go poprawnie spalać.

mam999mu
15-07-2016, 11:21
http://sklep.transpal.pl/towar/3073/Wegiel-Orzech-Gruby-27KJ-40-kg-

Ja kupuję tutaj od lat, zawsze najniższa cena i mają transport na całą Polskę.

piotrmak
22-11-2016, 20:14
dobry czeski ekogroszek jest tu: [:spam:l]
Ja zamawiam u nich od lat i musze przyznać, że super jakość opału

No i masz aż jeden post:)
Bardzo wiarygodny jesteś

Konto usunięte_1*
22-11-2016, 20:16
wiosną tego roku kupiłem brunatnego worek i spaliło się to w 5 godzin , normalnym węglem paliłbym dwa dni takie to jest porównanie

marcinbbb
29-11-2016, 12:51
Po przesiadce na kocioł z podajnikiem ponownie kupiłem Czecha...
Trochę lepiej, jednak żmijka z kawałków groszku robi miazgę. Na samym palniku pali się dobrze od strony podajnika, od zewnętrznej strony raczej słabo sam popiół. Jedynym plusem jest to że nie spieka się i popiołek w postaci pyłu. Kwestia kotła trochę zarasta, ale jak to z podajnikiem raz na 2 tyg. trzeba wyczyścić i jeździ dalej,

Konto usunięte_1*
01-12-2016, 11:05
Czecha można kupić po 250 zł ale od razu tira 24 tony inaczej to mało opłacalne