PDA

Zobacz pełną wersję : Viessman czy Vaillant



27-03-2003, 15:39
Mam dwie z pośród kilku ofert na instalację c.o. i c.w.u. Czy uzasadnione jest by wybrać ofertę droższą o około 3 tys. PLN z kotłem firmy Viessman, czy raczej tańszą z kotłem firmy Vaillant? Różnica cenowa wynika głównie z ceny kotła i zasobnika. Ceny instalacja ogrzewania są zbliżone.

pyrka
27-03-2003, 20:12
A może jakiś polski? JA myślę ,że trzeba porównać sprawność, zabezpieczenie, sterowanie, gwarancję itp. Jak ktoś ma temat rozpoznany, niech się podzieli.

27-03-2003, 21:53
Nie wybieram polskich bo są to piece kondesacyjne i nie wiem czy my (Polacy) mamy jakieś doświadczenia w budowaniu takich pieców.

miazgociąg
27-03-2003, 23:10
Viessmann

Sonja
28-03-2003, 07:24
viessman, nie na wszystkim warto oszczędzać.

Benicio
28-03-2003, 07:47
A dlaczego Viessmann?
W czym jest lepszy?

Pozdrowienia B.

ADAMOS48
28-03-2003, 18:46
Moja odpowiedż nauka kosztuje a przy niewiedzy traći się majatek.
Już nie jednokrotnie pisałem żeby inwestorzy przeliczyli zyski i straty.Zawsze wyjdzie że nawet kupując termet wyjdzie lepiej.Wiem każdy kupuje na co ma ochotę i trzeba to uszanować ,ale niech nie pyta co lepsze bo takiego wyboru nie ma.

28-03-2003, 19:00
Dlaczego twierdzisz że kupując termet wyjdzie lepiej??

grzegorz2
28-03-2003, 19:01
On 2003-03-28 08:47, Benicio wrote:
A dlaczego Viessmann?
W czym jest lepszy?

Pozdrowienia B.

kosztuje więcej. Więcej zarobi sprzedawca, wiecej zarobi państwo polskie. Same zyski :wink:
Grzegorz

VPS
28-03-2003, 19:08
Z kondensacyjnych polecam Vaillanta.

28-03-2003, 19:38
VPS
W czym Vaillant jest lepszy? Czy jest bardziej niezawodny? Czy tańszy w eksploatacji?

VPS
28-03-2003, 20:13
Trudno jest porównać jakikolwiek kocioł lepszy czy gorszy, mniej spali czy więcej. Z bogatej oferty rynkowej zdecydowałem się montować i polecać urządzenia firmy Vaillant. Kotły które zamontowałem i serwisuję pracują bezawaryjnie. Serwisowanie ogranicza się tylko do przeglądów rocznych i czyszczeniu poszczególnych elementów. Od sześciu miesięcu zaobserwowałem wyraźny wzrost zainteresowania kotłami kondensacyjnymi i kotłami z zamkniętą komorą spalania.

ADAMOS48
28-03-2003, 20:53
Pisałem już niejednokrotnie na tym forum dlaczego i myślę że można to odszukać

bedi
28-03-2003, 21:17
Myślę że w piecach najlepiej trzymać się tzw średniej półki, czyli Junkers, Vaillant itp.
Adam, powiedz dlaczego Termet jest lepszy ? Z tego co pamiętam to cenowo nie jest atrakcyjniejszy niż Junkers (dla wersji z zamkniętą komorą spalania)?

28-03-2003, 21:25
VPS
Z tego co trochę czytałem na forum dowiedziałem się że jesteś instalatorem. POwiedz mi coś więcej na tema nowości Vaillanta eco Compact czy montowałeś już gdzieś takie urządzenie? Czy jest ono lepsze np. od eco Tec (mówimy cały czas o kotłach kondesacyjnych oczywiście) i wreszcie który z tych kotłów poleciłbyś mi zamontować?

krispl
28-03-2003, 21:35
Kocioł kondesacyjny daje oszczędność rzędu 200 do 300 zł rocznie na rachunkach za gaz. Kosztuje natomiast wraz z osprzętem typu specjalny komin (współosiowe rury) 2,5 raza drożej. Np zwykły kocioł njtańszy z kominem 3000 zł (Termet) a kondensacyjny 8000 zł( Viesman pewnie z 10000 zł). Różnica min. 5000 zł. Tę róznice można sobie spokojnie włożyć na lokatę 5 % do banku i dostaniemy wtedy 250 zł co rok jako odsetki. Opłaca się kondensacyjny kocioł CO czy też nie ?

ADAMOS48
28-03-2003, 21:41
Właśnie oto mi chodziło .Lepiej 5 minut pomyśleć 3 razy sprawdzić i raz kupić .Kupując Termeta ma pracę parę setek ludzi i nie muszą zwiekszać armi bezrobotnych.

28-03-2003, 22:16
Kocioł kondesacyjny termeta kosztuje 6000

krispl
28-03-2003, 23:02
Z drugiej strony jeśli policzymy 6000 zł za kocioł a za komin 1000 to mamy razem 7000. Urząd Skarbowy nam odda jakieś 1350 zł. Otrzymamy inwestycję na 5750 zł. Można również bez problemu załatwić dotację z Gminego Funduszu Ochrony Środowiska min.1000 zł. Cena spada wtedy do 4750 zł i jest już wystarczająco zachęcająca. W pierwszych 5 latach dodatkowo zaoszczędzimy na kondensacji 1000 zł (5 x 200 zł na sezon). I w końcu zbliżamy się z ceną do ceny typowego klasycznego kotła z otwartą komorą spalania. Może jednak warto sobie to skalkulować ?

KrzysiekMarusza
29-03-2003, 17:05
Anonimowy - czy jestes pewien ze Termet ma jakis model kondensacyjny ? Bo nie
wydaje mi sie ..... (chyba ze tak skojarzyles Termocomfort - ale to nie jest
kondensacyjny)
hej - Krzysiek

ADAMOS48
29-03-2003, 18:18
POliczcie ile zaoszczędzicie na kondensacie +dodatkowy koszt grzejników .

starn
29-03-2003, 19:36
Anonimowy ja nie kierowałbym się marką a budową wymiennika(rodzaj materiału),dostępnością servisu,jak najwiekszą możliwą modulacja palnika najlepiej od 3kW ale napewno nie więcej niz 5kw,choć co prawda nie napisałes jak duże masz zapotrzebowanie na ciepło

Luśka
29-03-2003, 19:46
Też się wahałam czy Wiessman czy Vaillant i wybrałam Vaillanta.
Po pierwsze faktycznie tańszy, po drugie przepytałam kilku instalatorów odnośnie serwisu i wszyscy klęli na Wiessmana. No i stąd Vaillant.

Bartt
29-03-2003, 21:49
Krzysiek. Tak ma. Wejdzie do sprzedarzy w kwietniu, bo na razie go testują. Nazywa się Ecoterm Plus. Cena ok 6100zł

krispl
30-03-2003, 00:43
Jak na produkt polski to cena jest raczej Europejska. Ten kocioł
to następca już kiedyś produkowanego kotła kondenasacyjnego Termetu BMB 24. Kocioł BMB 24 dostał nawet medal na targach poznańskich a jakże. Tylko nielicznym dane było go zakupić ale podobno są zadowoleni. Nie wiadomo dlaczego nie wszedł do do seryjnej produkcji. Kosztował ok. 6200 zł. Jego następca Ecoterm plus miał być tańszy ale coś mi się widzi że będzie chyba droższy. Myślę że przy cenie poniżej 5000 zł miałby szansę dobrego zbytu w Polsce. Niestety za pół jego ceny mamy dobry kocioł zwykły i jeszcze 3000 zł w zapasie

30-03-2003, 11:56
Starn
Raczej trudno znaleźć jest kocioł o mocy modulowanej 3-21 kW
Viessman moduluje od 6-21 kW, a Vaillant 9-21 kW

krispl
30-03-2003, 13:42
Taki kocioł kondensacyjny produkuje Junkers. To Cerapur
3,9-16 KW mocy modulowanej. Bardzo dobry produkt z krzemianowym wymiennikiem, wyświetlaczem alfanumerycznymi i chyba wbudowaną automatyką pogodową. Jest to najnowszy produkt Junkersa. Niestety nie ma go na Polskim rynku (jak zwykle jesteśmy spóźnieni bo pewnie nie ma atestów dopuszczających do używania na terenie Polski). Znowu nie wiadomo dlaczego. W Czechach jest dostępny (patrz http://www.junkers.cz ). Kosztuje ok 61000 tys. koron

KrzysiekMarusza
30-03-2003, 13:51
Dzieki, Bartt - nie zauwazylem go poprzednio na stronie Termetu. Jakby to
jeszcze w calosci tyle (w granicach 6 kzl) kosztowalo, to moze warto ...
A moze znajda sie jacys goscie, co poprzednika tego kotla uzywali ? Bede wdzieczny za opinie !
pozdr - Krzysiek

starn
31-03-2003, 21:55
No właśnie anonimowy,jak napisałeś trudno dostać taki kocioł wśród tych marek.Dlatego napisałem że nie sugerowałbym się marką.Zauważ że srednia temperatura sezonu grzewczego wynośi ok +1 stopień więc moc potrzebna w większości budynków jednorodzinnych przy takiej temperaturze to około 3-5kW i dlatego należy szukać kotła o takiej modulacji żeby mógł osiągnąć tą niską moc.

31-03-2003, 22:07
A kotły kondensacyjne Paradigma Modula 2, czy są godne uwagi? Paramerty mają całkiem dobre.

bedi
31-03-2003, 23:20
Adam, argument, że kupując Termet dajemy zatrudnienie jakiejś ilości ludzi jest troszkę słaby. Dla mnie liczy sie stosunek ceny do wartości, serwis itp.
Ponawiam pytanie, napisz wprost dlaczego sądzisz że Termet ZAWSZE jest najlepszy, to troszkę zakrawa na demagogie.

dziki123
01-04-2003, 07:20
A czy nikt z Was nie bierze pod uwagę np. Immergaza...?

ADAMOS48
01-04-2003, 20:10
Nie sprzedaje TERMETA ale jestem ciekawy jak bedziecie pisać po roku eksploatacji wiedżąc że buderus czy wiessman jak i inna marka spaliła tyle samo m3 gazu co TERMET a na dodatek koszt wymiany podzespołu jest tańszy wielokrotnie od markowego. Co sie tyczy pracy to Panowie kupujmy wszystko zachodnie niech nasze zakłady padna a my pojdziemy na pańszczyznę do europy,

bedi
01-04-2003, 20:58
Ceny katalogowe kotłów "turbo" jednofunkcyjnych:
Termet MiniMax Turbo 21kW - 3150 zl (+ zawór trójdrożny 230) = 3380 zl
Vaillant VU PLUS 20kW - 3450 zl (z zaworem)
Junkers Eurostar 24kW - 4130 zl (z zaworem) troszkę więcej niż poprzednie, ale też ma większą moc, co jest nie bez znaczenia dla CWU.

ADAMOS48
01-04-2003, 21:28
Napisz ile kosztuje serwis każdej marki.Z tego co wiem do vailanta nic nie pasuje oprócz ich markowych produktow a na dodatek parokrotnie drozsze niż Termetowskie.Serwisant za naprawę również wezmie wiecej ,myśle że dla idei można kupić wszystko i cieszyć się {ale z czego}.Pytanie zostawiam bez komentarza

ADAMOS48
01-04-2003, 21:36
Pisałem już na tym forum fakt ,z którym miałem do czynienia .Inwestorka przyszła kupić kocioł c.o. i pragnęła mieć wiessmana bo wyczytała że grzeje prawie za darmo. Po rozmowie okazało się że posiada termeta 3 letniego .Na nic zdały się tłumaczenia że i tak rachunki za gaz będą takie same pomino kupienia tego kotła za 4400zł. Zgodnie z wola klientki został sprzedany kocioł wiessmana . Po sezonie grzewczym ta sama Pani dzwoni i oznajmia że rachunki za gaz są takie same co na termecie .Wnioski możecie wysnuć sami.

bedi
01-04-2003, 22:23
Myślę, że większość klientów wie iż sprawność kotłów gazowych jest podobna. Różnice są w stopniu modulacji, sterowaniu (sądzę że tu można zaoszczędzić trochę gazu, jeżeli kocioł ma dobrą automatykę), serwisie, dostępności opcji wyposażenia.
Nie wiem ile kosztują części do Junkersa czy Vaillanta, nawet jeżeli są droższe jak piszesz, to może jest podobnie jak z japońskimi samochodami, części owszem mają drogie, lecz to rzecz mało istota bo samochody psują się sporadycznie.

krispl
02-04-2003, 17:53
Jest faktem że w każdym kraju najwięcej jeździ samchodów własnej produkcji i tak też chyba jest w Polsce. Dlatego najpierw powinny być sprzedawane produkty polskie np. Termet a potem reszta tj zagranica. W przeciwnym wypadku nigdy nie staniemy się producentem dobrych rzeczy. Sprzedaż polskich produktów stymuluje rozwój danej dziedziny a w dalszej konsekwencji poprawę jakości. Spadek sprzedaży natomiast spowoduje odwrotny skutek. Inaczej mówiąc bądźmy też patriotami we własnym kraju i nie kierujmy się tylko stereotypami. Problem w tym że cały czas musimy doganiać zachód bo jesteśmy jeszcze ciągle sto lat za murzynami. Podobają się nam symboliczne mercedesy a produkujemy
maluchy.

ADAMOS48
02-04-2003, 19:04
Krispol. Twoja wypowiedż podbudowała mnie bardzo bo są ludzie ,którym jeszcze zależy na Polsce a dokładniej mówiąc na nas samych.Patrzymy cielęcymi oczami na zachód a on nas pożera. Czym wiecej kupimy Polskich produktów tym wiecej bedzie stanowisk pracy ,a jak będzie praca to bedą pieniądzie ,które bedzie można wydać na następne produkty i tak kołko sie zamyka.Pozostawiam to pod rozwagę ,tym bardziej żę jakośc zachodnich towarów sprowadzanych do Polski wcale nie jest lepsza od krajowych . Jest natomiast i tu trzeba przyznać rację lepiej reklamowana.

bedi
02-04-2003, 20:49
Dla mnie podstawowym kryterium jest stosunek ceny do jakości. Dla wyjaśnienia tylko podam, że jeżeli mam do wyboru dwa produkty o podobnych parametrach, polski i zagraniczny, z pewnością wybiorę polski. I tak np. planuję zamontowanie polskiego pogdrzewacza CWU.
Twierdzenie, że wszystkie produkty polskie są dobre, tylko brakuje im reklamy jest mocno naciągane.
To właśnie konkurencja pozwala wielu naszym producentom "dociągnąć" do średniej światowej.

ADAMOS48
02-04-2003, 20:58
Na zachodzie klient potrafi rozróżnić dobry towar od szajsu .Natomiast do polski jest sprowadzany szajs bo ten dobry towar jest za drogi i sprzedaję się go jako markowy. Nie jest tajemnicą że 70% towarów to już zachód nie może wykonać :wzgłedy ekonomiczne" tylko jest produkowane na polski rynek w chinach.Jeżeli nie wierzycie mogę przytoczyć fakty.Ceny baterii uchylnej ksztąłtują się na poziomie 34zł ,gdy jeszcze nie dawno sam wkład ceramiczny kosztował 32zł.To że mają 8%ołowiu to już nie wspomnę a Polskie z cęną 100zł leżą i się nie sprzedają.

bedi
02-04-2003, 21:50
Myślę, że nasz polski klient jest tak samo dobry jak zachodni :smile:

02-04-2003, 22:06
Jeden ale na ilu 100,1000 10000

pingo
03-04-2003, 07:52
Ludzie, dajcie sobie spokój z tą demagogią, wystarczy że PSL i Samoobrona raczą nas taką retoryką w Sejmie. Socjalizm się skończył i miejmy nadzieję że nie wróci. Kupujmy to co dobre i tanie, a jak dodatkowo będzie polskie to tylko się cieszyć. Jeździłem dwa lata autem polskiej produkcji i 3 razy w miesiącu musiałem odwiedzać mechanika, przesiadłem się na niemieckie za podobne pieniądze i mam święty spokój. Nie będę wzywał serwisu do kotła co parę tygodni i jednocześnie się cieszył że dałem zatrudnienie kilku Polakom. Jeśli cena Termeta i Vaillanta czy Junkersa jest podobna to dla mnie sprawa jest prosta.

Symon
03-04-2003, 12:16
dobry Termet jest o 1500 tanszy od kazdego z zagranicy
a sklada sie z elementow wyprodukowanych przez ta sama firme ktora produkuje dla Vaillanta jak dla innych

Przemyslaw
03-04-2003, 15:50
viessmann

04-04-2003, 08:06
Dyskusja sprowadza się do wyboru: Czy lepiej kupić mercedesa (drogie części wymieniane bardzo rzadko) czy cinquecento (tanie, produkowane przez Polaków, części wymieniane co tydzień). Ja po konsultacji ze znajomym instalatorem i serwisantem kotłów wybrałem Buderusa. Znajomy serwisuje Viessmana i Buderusa i twierdzi, że ten pierwszy jest bardziej zawodny.

ADAMOS48
04-04-2003, 19:04
Dziwnie się składa że obojętnie co by się powiedziało to i tak efekt będzie taki sam.Mercedesy się nie psują ,ale o czym wy rozmawiacie .Samochód jako przykład wogóle nie jest na miejscu bo jak porównać komfort jazdy z ogrzewanie kiedy parametr pracy jest taki sam wszystkich kotłów.Ja kiedyś powiedziałem że każdy decyduje o wyborze sam i jak będzie potem zdziwiony swoim wyborem niech wtedy pomyśli czy było warto za taką cenę .

grzegorz2
04-04-2003, 20:12
A Immergas (wiem, że to włoskie)? Mam ofertę na kocioł + zasobnik 160 l za ok. 3,4 tys brutto...
Grzegorz

krispl
04-04-2003, 21:36
Może porozmawiajmy raczej o konkretach. Viesman stosuje w swoich kotłach tzw. palniki promieniste (jak nie pomyliłem nazwy ... ) Jakie mogą być zalety tego rodzaju rozwiązań wobec tradycyjnych rozwiązań innych producentów ? Czy są z tego rodzaju rozwiązania jakieś korzyści w praktyce ?

Krzys1
05-04-2003, 16:53
Anonimowy to ja ten, który zaczął ten temat, też chętnie dowiem się czegos o tych palnikach, wiem tylko że mają półokrągły kształt ale czy to w jakiś sposó wpływa na np. wydajność kotła lub eksploatację?