PDA

Zobacz pełną wersję : Chatka Azymutów- komentarze



Strony : [1] 2 3

mocca
30-08-2006, 07:28
tutaj zapraszam chętnych do wszelakich wypowiedzi przy dobrej kawce nt. mojego domku i nie tylko domku.

kasia w
30-08-2006, 12:00
Historia zapowiada się nadzwyczaj pięknie i sielankowo...
Będę śledziła wasz wątek i trzymam kciuki za wasz raj na ziemi... 8) 8) 8)
pozdrawiam kasia w

kasia w
01-09-2006, 11:39
Witaj mocca!
Na jaki wariant "MOJEGO MIEJSCA" się zdecydowałaś. Kiedy zamierzacie wystartować z budową? Tak w ogóle to piękną macie tą działkę (nie wiem czy to można nazwać działką), a raczej ten spory!!! kawałek ziemi. Ten las, planowany staw, sad, ta przestrzeń na pewno robi wrażenie. Ale my nie narzekamy, mamy swoje 7,5 ara i też jesteśmy szczęśliwi...
Pisz dalej, ja czytam z wielką przyjemnością... :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam kasia

K74
01-09-2006, 13:22
Jaką dokładnie cegłę wybraliście? Chodzi mi o jakieś oznaczenie nazwy. Też szukamy ładnej cegły klinkierowej ręcznie formowanej. Wybór jest dość duży, ale nie mogę znaleźć nic, co by mnie powaliło na kolana od pierwszego wejrzenia.

mocca
01-09-2006, 18:56
Hej Kasiu

Nie kojarzę już, czy "Moje miejsce" miał jakies warianty? Zauroczył mnie ten prezentowany w Muratorze bodajże 9/2005, jak dla nas idealny układ w środku zarówno dołu jak i góry (zmienić chcialam tylko układ drzwi na dole do sypialni- zamiast 2 pokoi i w środku łazienki chcieliśmy zrobić jedne drzwi do sypialni połączonej z łazienką i obok pracownia męża). Rozważyłabym jeszcze propozycje podane przez muratora- powiększenie okien w kuchni i salonie oraz dwustronny kominek.
Do tej chwili gdy spojrzę na ten domek widzę w nim "moje miejce".

Na nim też będziemy próbowali się wzorowac w projekcie przebudowy obecnego domu. Dziś odebrałam od projektanta pierwsze rysunki ale o tym już niedługo w dzienniku :) Zapraszam.

Z budową planujemy wystartować wiosną/latem przyszłego roku- ale nie jest to pewne ze względów finansowych. Zima pokaże :)


Działka nasza fakt- jest wielka, ale mam nadzieję ze uda mi się ją zagospodarować. Pewnie nie w całości ale przynajmniej bez stresu że braknie mi miejsca na to czy tamto 8). Jak już tego miejsca zostanie będzie... konik :)

A staw już jest - zapraszam za niedługo do kolejnego odcinka dziennika- będzie historia stawu i foto.

Tak naprawdę nie jest najwazniejsza powierzchnia działki- najważniejsze jest "poczucie jej". Ty masz swoją rodzinną i jest najlepsza - ja mam obcą i muszę ją urobić na swoją co (wydaje mi się) na razie mi wychodzi :)

pozdrawiam


mocca

mocca
01-09-2006, 19:57
K74
Zdecydowaliśmy się na cegłę Vandersanden Presence-Kollektion SCALA. Oglądałaś cegłę ręcznie formowaną na żywo? Powiem Ci ze w internecie czy nawet katalogu nawet nie ma co oglądać. Przekonałam się o tym kiedy już miałam swoje typy i pojechałam decydować. Wybrałam zupelnie inną cegłę, której po katalogu nawet nie brałabym pod uwagę. Kompletnie inna kolorystyka i wygląd. Mam jedynie nadzieję, że to co zamówilam będzie takie samo jak to z wystawy :)

Prócz ogrodzenia tą samą cegłą chcę murować kominy i robić inne wykończenia na zewnątrz domu a także murować kominek domowy i grill zewnętrzny. I być może coś na budynku gospodarczym- ale ten jest jeszcze w fazie zamysłow więc trudno mi go dekorować :)

zyczę trafnych wyborów

mocca

Samuel&Mysia
15-03-2007, 14:19
Bardzo fajny dziennik, w stylu tak jakby podony do naszego. To znaczy, jasne, ze pracy jest duzo, ale nie ma co marudzic 8) tak trzymac! :D

kasia w
17-03-2007, 13:24
Witaj mocca :D
Cieszę się, że wznowiłaś pisanie :D
Trzymam kciuki za kredyt.
Pozdrawiam kasia

mocca
19-03-2007, 10:15
hej Kasiu, dzięki za dobre słowo :)

z uzyskaniem kredytu nie mam problemu, bardziej matrwi mnie brak materiału w składzie i ich ceny. Im więcej o tym czytam i rozmawiam tym bardziej się załamuję ze w tym roku nic nie załatwimy...
Ale widze że Twoja inwestycja pędzi jak szalona- wszystko sprawnie załatwiasz, powodzenia!

kasia w
19-03-2007, 13:25
hej Kasiu, dzięki za dobre słowo :)

z uzyskaniem kredytu nie mam problemu, bardziej matrwi mnie brak materiału w składzie i ich ceny. Im więcej o tym czytam i rozmawiam tym bardziej się załamuję ze w tym roku nic nie załatwimy...
Ale widze że Twoja inwestycja pędzi jak szalona- wszystko sprawnie z
załatwiasz, powodzenia!

Mocca głowa do góry :D
Teraz najważniejsze, żebyś się nie zamartwiała na zapas.
Widzę, że za niedługo wasza rodzinka się powiększy.
Super :D Tym bardziej nie przejmuj się cegłami i dachem.
Ucałuj brzuszek, powodzenia, i pamietaj spokój, spokój, spokój.....
Pozdrawiam kasia

kasia w
28-03-2007, 20:24
Witaj mocca :D
Widzę, że u Ciebie identyczne dylematy :lol:
U nas tak samo różnica między cementowym Braasem a ceramicznym Robenem była niewielka.
Wybraliśmy ceramiczną.....
Pozdrawiam kasia

mocca
01-04-2007, 20:52
hej Kasiu!
wyczytałam wlaśnie, ze mamy bardzo podobne problemy :)
u nas decyzja co do dachówki jeszcze nie podjęta, mielismy na dziś zaplanowane wspólne (z męzem) spotkanie z dekarzem ale moj mąz... niechcąco "nawalił", nie zdązył na spotkanie i prawdopodobnie decyzje podejme w tej kwestii sama :) w tygodniu.
Tez skłaniamy sie ku ceramice ale rozwazamy Koramica na zmiane z Robenem a kiedy juz padnie na Koramica bierzemy pod uwage roznice Koramic- Brass i kółko się zamyka :):)

frosch
05-04-2007, 08:58
mocca wszystkiego naj naj :D

http://www.pmkamsterdam.nl/obrazki/bukiet.gif

kasia w
06-04-2007, 13:06
http://www.gifs.ch/Festtage/ostern/images/Hasepip.gif

Mocca :D
Wszystkiego najlepszego i wesołych Świąt :D
Pozdrawiam kasia

premiumpremium
15-09-2007, 21:50
Jestem :)

Trzymam kciuki!!!! 8)

kasia w
22-12-2007, 23:36
http://kartki.net.pl/kartki/4/115.gif

Spokojnych, pełnych miłości i pogody ducha świąt Bożego Narodzenia i spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń w nadchodzącym roku 2008 :P :P :P

fillette
08-01-2008, 18:29
Witam i cieszę się, że prace posuwają się do przodu. Z tym 22 % vatem na matariał z usługą (np. dach czy okna) to na szczęście już nieaktualne, został zniesiony ten przepis chyba jeszcze przez minister Gilowską. Powodzenia

mocca
08-01-2008, 21:15
Chyba jednak nie do końca, informował mnie o tym dekarz a poszłam sprawdzić u samego źródła- czyli w urzędzie skarbowym. Powiedziano mi, ze jesli garaz, kotłownia są w bryle domu to jest 7% a jesli to odrębny budynek wtedy jest 22% VAT na meteriały. Zniżka 7 % obejmuje tylko budownictwo mieszkaniowe i wg nich garaz i kotłownia w budynku innym niż dom nie jest budownictwem mieszkaniowym. :evil: :cry:

no chyba ze się u mnie mylą... :roll:

premiumpremium
09-01-2008, 09:50
Cześć :)
Przyszłam skomentować twoją budowę 8)

mocca
09-01-2008, 10:24
no to komentuj komentuj :D
nie wiem jak to się stało ze dopiero wczoraj zobaczyłam Twoj wpis z września :o :roll:

premiumpremium
11-01-2008, 12:17
no to komentuj komentuj :D
nie wiem jak to się stało ze dopiero wczoraj zobaczyłam Twoj wpis z września :o :roll:

Bo masz za dużo spraw na głowie ;)
Pozdrawiamy!

kaloosa
23-01-2008, 21:53
domek nieduzy ale bardzo podoba to co zrobil z niego architekt.
napewno bedzie bardzo praktyczny i przytulny :)

mocca
25-01-2008, 21:37
kaloosa, architekt jedynie przelał na papier to co ja mu kazałam... 8) 8) 8) :wink:

swoją drogą siedzieliśmy nad tym projektem dobre pół roku. Mam nadzieję, ze efekt końcowy będzie ładniejszy niz na rysunkach... :roll: :D

mocca
25-01-2008, 21:41
Bo masz za dużo spraw na głowie ;)



za duzo? mi już głowy brakuje do jakichkolwiek spraw :roll: :-?
ale co ja Ci tu będę pisać ;)

zrobie sobie www.malinowyzdroj.pl
rzecz jasna na emeryturze
8) :D

Anisia3
21-02-2008, 18:32
Cześć mocca.
Zajrzałam dzisiaj do ciebie. Doszłam do murku z cegły, która "tako drogo, a tako dziurawo, piaskowato..." Uśmiałam się jak nie wiem. Ja sobie tako cegłe zostawię w kuchni, na kawałku ściany. Wprawdzie u mnie to ona zwykła była, ale po skuciu tynku ze starej części domku to jak ręcznie formowana wygląda :wink:
Piękne miejsce.

mocca
21-02-2008, 21:31
zapomnialas dopisac, ze paskudno 8) :lol:
tez chciałabym mieć w domku taką cegłe, być może wykombinuję kawalek jakiejś scianki gdzieś... sama :roll: :lol:
póki co musze zamówić na kominy i inne wykończenia na zewnątrz, a droga ta cholera jest :roll: :-?

dzięki za odwiedzinki!

Anoleiz
26-02-2008, 21:25
Przeczytałam jednym tchem :))
cały dziennik...
super Wam idzie ten remont/budowa :))
podziwiam i też kibicuje :)

agaboBIK
26-02-2008, 21:39
...czesć...ale fajny domek :D
i jak widze :o żadnego okna od ulicy :o
no to kobitkom na wsi przykrość zrobiłaś....firanek nie zobaczą :wink:
mnie krytykowano.. że pod las uciekłam (50m od drogi)... :wink: :D
a co by dopiero gadały jakby zamurowac okna.....może to i dobry pomysł :D

mocca
26-02-2008, 21:45
...czesć...ale fajny domek :D
i jak widze :o żadnego okna od ulicy :o
no to kobitkom na wsi przykrość zrobiłaś....firanek nie zobaczą :wink:
mnie krytykowano.. że pod las uciekłam (50m od drogi)... :wink: :D
a co by dopiero gadały jakby zamurowac okna.....może to i dobry pomysł :D

firanek tyż nie będzie! :o :oops:

żartuję, coś tam powieszę ;)
okna od drogi zamurowałam bo były północne i nic nie wnosiły do tego domu. Ale to nie koniec, na dniach powstanie jedno pośrodku, takie wysokie a wąskie, ma doświetlać klatkę schodową. Ale planowane jest ono witrazowe (jak jeszcze będzie mnie stać :roll: ) lub cos w podobie, także wnętrza z drogi pooglądac za bardzo się nie da...

dzięki za odwiedzinki!

mocca
26-02-2008, 21:48
Anoleiz
dzięki za odwiedziny, jak wyczytalam w Twoim tytule "ruina" od razu wiedziałam, ze musze wejść ;) a jak weszłam to mi się bardzo skojarzyło z moją historią, choc miejsca nieco inne to jednak wszystko podobne...

będziemy się śledzić... 8) :D

Anoleiz
26-02-2008, 22:15
ja podziwiam.. i zazdroszczę, że już tak do przodu jesteście z przebudową :)

najlepsze dopiero przede mną :lol:

mocca
26-02-2008, 22:36
nie podziwiaj tylko bierz sie do roboty! ;)
zobaczysz... za rok o tej porze... przegonisz mnie może ;)

Biała
11-03-2008, 14:50
Fajna ta wasza chatka. Dużo już Wam się udało zrobić, ale też chyba dom nie był w bardzo opłakanym stanie. Ściany wyglądają ładnie i solidnie. Powodzenia w dalszych remontach.

mocca
14-03-2008, 21:11
Biała dzięki za odwiedziny i dobre słowo :)
rzeczywiście domek jest w dość dobrym stanie, sciany bardzo przyzwoite, całe i suche. Ale roboty jak widzisz...

chetnie zagłębię się w Twoj dziennik bo zapowiada się ciekawie. Niech no tylko znajde chwilkę... :roll:

tomek_www
20-03-2008, 16:52
mocca:
[...] Aha- wieś przyszla oglądać co "uny wymysliły" i komentarz:
tako drogo ta cegła a tako paskudno dziurawo i piaskowo (bo się kruszyla po dotknięciu)

no... nie ma to jak aprobata specjalistów [...]
:D :D :D :D :D :D ale się ubawiłem

"Co łuny narobiły?" i "skąd łuny maju na te remonta? Bo aby remuntuju i remuntuju" - z takimi komentarzami sąsiadów "starszej daty" spotykaliśmy się podczas naszych prac.

A tak w ogóle to szacuneczek za dotychczasowe postępy i powodzenia w dalszych pracach :wink:

mocca
21-03-2008, 09:45
tomek_www
widze, ze kumasz z klimatem :wink: :lol:
ale zauważam różnice w wymowie- u nas mówią uny, u Was łuny :lol: :lol: :lol:

mąż prosił mnie bym mniej pisała nt wypowiedzi wsi, dlatego troche przestałam... :oops: ale byłoby co pisac, oj było...

a po świętach rusza z podobną "przebudową" nasz sąsiad przez drogę, we wsi zakłady robią czyj dom lepij robiuny, wincy wytrzymo,
no i oczywiście o efekt końcowy... aż się boję :roll: :roll: :roll: :lol:

kasia w
21-03-2008, 21:00
Dużo miłości i uśmiechu w te Święta :)

http://www.przedszkole134.poznan.pl/ilustracje/wielkanoc33.gif

Anisia3
21-03-2008, 22:39
http://www.kartki.lagata.pl/kartki/23/1803.JPG

życzy Ania

olorobal
22-03-2008, 08:35
Ładnie się już rozkręciliście :D

Wesołych świąt :D:D

TomKa
22-03-2008, 13:54
.
Pogody w sercu i radości płynącej

z faktu Zmartwychwstania Pańskiego

życzy TomKa


http://images30.fotosik.pl/180/b174248b36d15022.jpg (www.fotosik.pl)

TomKa
07-04-2008, 22:57
Ależ u Was się dzieje! Z przyjemnością zaglądam do dziennika, czytam i oglądam. Przyznam się szczerze, że nie moge się doczekać tego pionowego okienka z przodu :wink: :oops:
Pozdrawiam

mocca
08-04-2008, 18:58
TomKa, dzieki za dobre słowo w chwilach zwątpienia :roll: :wink:

dzieje się dzieje, a specjalnie dla Ciebie- okienko z przodu bedzie już na dniach :wink: :D

pozdrawiam!

Biała
09-04-2008, 13:23
Zafascynowała mnie historia więźby. Można usłyszeć jakieś szczegóły techniczne produkcji takowej? Z jakiego drzewa, ile tego drzewa potrzeba, ile czasu schnie i takie tam. Dopiero teraz pomyślałam, że my przecież też mamy kawałek lasu na naszej działce, może czas, aby się go pozbyć z korzyścią?

mocca
09-04-2008, 20:27
Biała, drzewo wycinaliśmy z naszego lasu bo mamy go sporo. Wycinał nam znajomy ktory ma tartak kilka domów dalej... Scinalimy sosne bo tego u nas dostatek ;) ile drzewa potrzeba na dach Ci nie powiem bo to rzecz jasna wynika z projektu. Ile schnie- powinien okreslić ciela ktory będzie więźbę układał na dachu, jeden chce swiezutką, inny dobrze wysuszoną. Nasz chciał taką 3-4 miesięczną. Ale niestety w ubiegłym roku z budową nie ruszyliśmy więc drzewo dodatkowo zabezpieczyliśmy na zimę i czekało aż do wczoraj :D
Musze sie pochwalić że klocki przezimowały bardzo dobrze, dzis cieśla mi powiedział, ze są w lepszym stanie niż czasami kupione nowo w tartaku 8) jedyne co mi sie nie podoba to jego przyszarzały kolor (slonce i deszcz) ale jutro już będzie zielone :) impregnowane.
Jak tylko masz się z kim zorganizowac na taka wycinkę to działaj, na pewno zaoszczędzisz sporo przy dzisiejszych cenach drewnianych...

TomKa
09-04-2008, 21:13
TomKa, dzieki za dobre słowo w chwilach zwątpienia :roll: :wink:

dzieje się dzieje, a specjalnie dla Ciebie- okienko z przodu bedzie już na dniach :wink: :D

pozdrawiam!

trzymam za słowo :wink:

Pooglądałam sobie to Twoje drzewo i nie mogę się doczekać, kiedy swoje zobaczę. U nas cieśla zażyczył sobie właśnie takie świeże, że niby łatwiej dogiąć itp ... My zaczynamy robić dach prawdopodobnie we wtorek, więc jesteśmy na podobnym etapie :wink:
Pozdrawiam

mocca
09-04-2008, 21:19
zajrzałam do Ciebie na szybciora i tez wlasnie widziałam ze idziemy łep w łep ;) musze na spokojnie poczytac Twoje przygody z budowaniem.

moj ciesla tez niby wolał świeze, wzystko miałam obcykane co do dnia prawie ale wyszła kicha. Teraz robi mi dokładnie ten sam i mówi, ze właśnie- dogiąć trudniej ale praca lżejsza :) a pod dachówką ułoży się... Oby :)

ps. okienka jest juz pół ale jeszcze nie pokazuje :P :wink:

TomKa
09-04-2008, 21:27
zajrzałam do Ciebie na szybciora i tez wlasnie widziałam ze idziemy łep w łep ;) musze na spokojnie poczytac Twoje przygody z budowaniem.

Zapraszam i ... proszę o komentarze ;)



moj ciesla tez niby wolał świeze, wzystko miałam obcykane co do dnia prawie ale wyszła kicha. Teraz robi mi dokładnie ten sam i mówi, ze właśnie- dogiąć trudniej ale praca lżejsza :) a pod dachówką ułoży się... Oby :)

Trzeba im zaufać, oni pracują w tym fachu, więc pewnie wiedzą co mówią. U mnie będzie blachodachówka, to pewnie też ma jakieś znaczenie ...



ps. okienka jest juz pół ale jeszcze nie pokazuje :P :wink:

Oczywiście, zaczekam. Zaglądam tu często, więc na pewno nie przeoczę :wink: Bardzo mi się podoba Wasz domek i niezmiernie ciekawa jestem wykończeniówki :wink: :oops: :D

mocca
09-04-2008, 21:36
TomKa, komentarze beda tylko zeby coś mądrego napisac musze sie zagłębić ;)

a mojej wykonczeniówki sama jestem ciekawa :roll: :wink: :lol:
ale to jeszcze odległe tematy... bardzo odległe...

TomKa
09-04-2008, 22:11
Z Twoim tempem, to wcale nie takie znowu odległe :wink:

Masz już jakąś ustaloną kolorystyke? Jakieś pomysły?

mocca
10-04-2008, 18:16
tempo jest bo kasa jest pilnie do wydania... ;)
wg umowy musze się do konca maja uporac na ostatnią transzę a to będzie raczej trudne. Za ok 2 tyg zaczynamy kłaść elektrykę, potam tynki i instalacje CO i wod- kan i myslę ze to zajmie ok 2 miesięcy czyli o miesiąc za długo :-?

Kolorystyka ustalona nie jest ale mysle o naturalnych brązach, bezach, pomarańczach i białym. Chociaz to akurat moze ulec zmianie :)

dorcha
10-04-2008, 22:09
Pozwolę sobie dodać swój komentarz, ponieważ śledzę (głównie oglądam zdjęcia)
Wasz dziennik i do relacji z ubiegłego tygodnia myślałam, że domek budujecie odwrotnie do tego co jest, czyli z wejściem od drogi.
Jakież było moje rozczarowanie gdy zobaczyłam do czego zmierzacie. Moim zdaniem domek (skądinąd bardzo fajny projekt) głupio będzie wyglądał od drogi tylko z jednym małym oknem. Przecież można było zostawić okno od drogi w salonie i tak samo od małego pokoju. Kuchnię zamieniłabym z salonem (pod warunkiem, że byłoby tam okno), a z salonu zrobiłabym wyjście na taras. Wejście do domu też jest wygodniejsze od drogi niż od podwórka. Żaden inkasent, akwizytor itp nie plącze Ci sie po podwórku zglądając Twoje włości.

Bardzo przepraszam za moje "trzy grosze". Życzę wytrwałości i samych dobrych wyborów.

Dorota

mocca
13-04-2008, 17:19
dorcha dziękuję za komentarz :D
szkoda że jestes rozczarowana...
może trochę racji masz ale ja domek buduję/ remontuję dla siebie a nie dla ludzi z drogi. Co do okien- to były pokoje północne, ciemne i ponure, nie dla mnie. Zdecydowałam je zamurować na rzecz wschodnich i zachodnich bo wole pomieszczenia jasne i doświetlone. Nadmiar słonca można zniwelować roletami, okiennicami itp, niedoświetlenia nie da się naprawić. Nie moglam też ani nawet nie chciałam zostawiać byłych okien bo nie potrzeba mi ich az tyle- pokoje z otworem na kazdej scianie są niepraktyczne i nieustawne... a moj salon i tak nie ma zbyt wiele pełnej ściany. Zamiana tez niebardzo- w salonie są schody, inaczej miałabym je w kuchni...
Wejcie od drogi nie wchodzi w rachubę, od ściany domu do ogrodzenia jest chyba nie więcej niż 2- 3 metry, nie chciałabym miec schodów prosto w furtkę. No i nie wyobrazam sobie latac naokoło domu na podwórko, ani przechodzić ew. drzwiami tarasowymi tam.

Z kolei inkasenci i akwizytorzy o których wspominalaś - albo będą wchodzic na włości - albo prosto do domu, wybieram jednak włości ;)

Dorcha, jak zauważyłaś nasz dom jest przebudowywany ze starego, staraliśmy się z projektantem zrobić w nim układ najlepszy, jaki nam odpowiada w połączeniu z możliwościami a raczej ograniczeniami, jakie mamy ze strony obecnych murów zewnętrznych, scian nośnych i kierunków świata. Nam obecny układ bardzo odpowiada i uważam go za optymalny w obecnej sytuacji.

pozdrawiam :)

edyta_10
16-04-2008, 09:35
Ja jestem pełna podziwu. Rozbiórka i ponowna budowa to podwójny wysiłek. Do tego trzeba się wpasować w to co już jest, wykorzystać jak najwiecej ze starego. Oj...wyzwanie.
śledze z podziwem i ciekawoscią jak będzie. I tylko szepnę że ta cegła przyprawia mnie o zawrót głowy.... :D :D z zazdrosci. :D :D

DarioAS
16-04-2008, 13:29
przyszłam do Ciebie z ciekawości..
przez tych sąsiadów..
:lol: :lol: :lol:
i dobrze, ciekawie czyta się Twój dziennik, cieszę sie, że tyle zdjęć, można sie dobrze zorientować w temacie :P
pozdrawiam :wink:

Asieks
17-04-2008, 13:04
Przejrzała dziennik i się ucieszyłam...nie tylko ja mam taki stary fajny domek :D


Ściany podobne i wystrój w środku też - oczywiście przed zburzeniem. .......Na prawdę fajnei to wygląda już teraz......będę zaglądac częściej

mocca
17-04-2008, 17:50
dzięki dziewczyny za tak liczne odwiedziny :D

edyta_10 roboty jest... dobrze mówisz, ze więcej niz przy stawianiu nowego. Przy czym ja remontuję stary i stawiam nowy budynek, duży prawie jak dom... więc roboty jeszcze więcej :roll:

co do cegły- dziś odebrałam następną partię- na kominy, kominek i scianke na zewnątrz... Ładna ale cholernie drogo to wyszło :( zamówiłam trochę więcej niż potrzeba, mam nadzieję ze zostanie i wtedy ja potnę na połówki i coś w domu wyrobię, chciałabym...

DarioAS
sąsiadów mam fajowych :D
foto dużo bo jak wspominałam wcześniej- moj mąż tak dogląda budowy a na zywo tylko w weekendy...

Asieks

witaj :)
fajnych starych domków jest tu wiecej :)
u nas sytuacja jest dobra o tyle, ze możemy remontować pełną parą bo mamy gdzie mieszkać i bardzo nam się nie spieszy... natomiast nie wyobrażam sobie takiego remontu w domu zamieszkałym, jak np robią to moi sąsiedzi przez drogę...

TomKa
18-04-2008, 20:02
i jeszcze wylewki w budynku trzeba przecież zrobić...

TomKa
specjalnie dla Ciebie tą fotke strzeliłam
to moje okienko, niestety tylko od wewnątrz i póki co- w dechach ale już wylane 8)

mocca :oops: :D dziękuję za pamięć. Fajniutkie i długaśne to okienko!

Ależ u Ciebie sie dzieje!! I dach, i schody, i wylewka pod taras, i siatka na ogrodzenie :o :roll: ... tylko pozazdrościć :) :oops: Na kiedy planujesz przeprowadzkę :wink: ?

mocca
20-04-2008, 18:03
i jeszcze wylewki w budynku trzeba przecież zrobić...

TomKa
specjalnie dla Ciebie tą fotke strzeliłam
to moje okienko, niestety tylko od wewnątrz i póki co- w dechach ale już wylane 8)

mocca :oops: :D dziękuję za pamięć. Fajniutkie i długaśne to okienko!

Ależ u Ciebie sie dzieje!! I dach, i schody, i wylewka pod taras, i siatka na ogrodzenie :o :roll: ... tylko pozazdrościć :) :oops: Na kiedy planujesz przeprowadzkę :wink: ?

TomKa, dzieje się dzieje, z powodów jak pisałam wyżej... tzn finansowego pośpiechu :-?
poza tym mamy chyba lekkie opóźnienie i dwie ekipy nałożyły się na siebie ale jak dotąd specjalnie sobie nie przeszkadzają, a ja wręcz konfrontuję ich żeby nie było spychologii. I juz mam tego efekt bo mało co okazałoby się ze nie mam tych obmurowek krokwi i nie ma chętnego by to zrobił- a tak to murarze na miejscu to ich zaprzegłam bez słowa sprzeciwu :oops: 8)

co do siatki to sprawa wlecze się od ubiegłego roku ale nie wyrobiliśmy czasowo i naraz finansowo, później stwierdziliśmy ze może podczas budowy coś się nichcąco zniszczy a teraz myslę, ze juz zadnych cieżkich i wielkowymiarowych sprzętów typu dzwigi hds'y itp wprowadzac nie będę więc siatkę pociągniemy. Jutro mam ambitny plan pomalowac słupki 8)
a wprowadzki... tak szybko nie planujemy... :roll: tyle jeszcze roboty...

edyta_10
22-04-2008, 09:12
Oj śmigasz z tym budowaniem, odbudowywaniem, przerabianiem, dobudowywaniem....uffff... podziwiam.

Podobają mi się Twoje tulipany w wiaderku. Słodkie. :D

DarioAS
26-04-2008, 22:49
ale pędzicie :o
jestem pod wrażeniem :roll: :lol:

premiumpremium
05-05-2008, 10:28
SUPER!!! :) :) :) :) :)

mocca
05-05-2008, 10:34
o jesteś! a ja do Ciebie sesemesa pisze haha! :lol:

April 13
05-05-2008, 21:29
Witaj mocca :D
Podczytuję Twój dziennik już od pewnego czasu i powiem szczerze jestem pod wrażeniem, ogromnym :D
Ostatnio zauroczyło mnie, to oto zdjęcie:

http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/maj2008/3.jpg
Bardzo, ale to bardzo podoba mi się ta dachóweczka i w związku z tym, mam ogromną prośbę :oops:
Podaj mi proszę szczegółową nazwę tego cudeńka. Będę baaaaaardzo wdzięczna za każdą informację.
Życzę powodzenia i z pewnością jeszcze się odezwę.

B&S

mocca
05-05-2008, 21:50
April 13 witaj u mnie i dziękuję! :oops:
mnie tez ten widok ostatnio bardzo urzeka 8) ;) choć mielismy powazne wątpliwości jak będzie wyglądał wielki ogniomur (ma 70 cm) i czym go pokryć, zeby zamaskować. No i ja zwatpiłam, czy wybrałam odpowiedni kolor orynnowania, w pewnym momencie stwierdziłam ze powinny być ciemne brązowe. Ale teraz widze jaśniutka elewację i wiem, ze będzie ślicznie ;)
a na komin napatrzec się nie mogę... Pięknie gra z dachem w zależności od oświetlenia.

Wspomniana przez Ciebie dachówka to Roben (producent), kolor miedziany a nazwa to średzka falista PLUS. Bardzo ciezko mi się było zdecydować bo marzyłam o karpiówce, ale w tej chwili nie żałujemy wyboru. Ta jest prosta i bardzo symetryczna i taką chciałam. Mam nadzieję ze równie ładnie zaprezentuje się na naszej chatce...

zaglądaj do nas
pozdrawiam!

premiumpremium
06-05-2008, 09:58
o jesteś! a ja do Ciebie sesemesa pisze haha! :lol:

Bo ja tak pojawiam się i znikam ;) 8)

dorbie
06-05-2008, 22:16
MOCCA Niesamowita budowa. Wlasciwie przemiana. Strasznie mi sie podobaja oba budynki, bardzo do siebie beda pasowac, a juz w ogole niesamowite bedzie okienko na klatce schodowej i to kolankowe - u kogo w pokoju ono bedzie. A juz najbardziej podobala mi sie historia z rodzeniem Amelki i budowa ogrodzenia - dziecko budowy od urodzenia :lol:
Gratuluje i z ciekawoscia bede dalej sledzic. Lubie takie dzienniki z duza iloscia zdjec. Pozdrawiam serdecznie z Pomorza :wink:

TomKa
06-05-2008, 22:17
mocca, znów zajrzałam do Dziennika i szczęka mi opadła :roll: . W takim tempie to szybko skończysz. Roślinki będą jak znalazł, jak skończysz całe to budowanie, bo powierzchni do obsadzania masz dostatek! Dzieciaczki super! Chyba podobnie jak moje uwielbiają budowę :wink: ?
Pozdrawiam

mocca
07-05-2008, 08:26
dziewczyny dziękuję :oops:
bardzo miłe to co piszecie i człowiekowi sie tak od razu cieplej na duszy robi...

dorbie
przemiana prawie na ukończeniu, wlaściwie tylko dach na domu i już. Wewnątrz już nie będzie to miało aż takiego wływu na otoczenie ;)
Ale oba budynki wyszły spod tego samego pióra, muszą ze sobą grać bo inaczej sobie nie wyobrażam. Choć ostatnio słyszałam że niektórzy takich domów nie stawiają jak nasz budynek gospodarczy... :roll: no cóż, nie chciałam rozbudowywać domu bo i tak nie uzyskałabym z niego tego zo mogłabym mieć budując dom całkiem od nowa. A kotłownia musi być, garaż też, doszły tylko 3 niewielki pomieszczenia gospodarcze i to wsio.

Okno na klatce schodowej będzie ładne (chyba) jak już je wstawimy, bo planuję witrazowe. Tylko... wstępna wycena jednej z firm to ponad 2 tys :-? :-? czekam na drugą...
Okno kolankowe będzie u syna w pokoju, myslę ze dziś je obsadzą.

Amelka jest budowlana ze tak powiem od poczęcia :oops: :wink: :lol: w brzuchu załatwiałyśmy projekty i pozwolenia, jeździłyśmy da dachem i dekarzem, potem razem materiały, ekipy i do dziś jeździ/bywa wszędzie ze mną. Ale historia z ogrodzeniem do dzisiaj powoduje u mnie gęsą skórkę tym bardziej ze u znajomego ta sama ekipa odstawiła jeszcze lepszą kichę...

dziękuję za odwiedziny! i zapraszam ponownie 8) :D

mocca
07-05-2008, 09:04
mocca, znów zajrzałam do Dziennika i szczęka mi opadła :roll: . W takim tempie to szybko skończysz. Roślinki będą jak znalazł, jak skończysz całe to budowanie, bo powierzchni do obsadzania masz dostatek! Dzieciaczki super! Chyba podobnie jak moje uwielbiają budowę :wink: ?
Pozdrawiam

TomKa,
szybko skończę- chyba ze sobą :roll: :wink:
takie tempo nie jest wcale dobre... brakuje czasu na zastanowienie się, poszukanie, wszystko na prędko, na już. Odzywa się już moj żołądek... :-?

Moje dzieciaki uwielbiają budowę i w ogóle tam jeździć, starsze mają już swoje kolezanki i kolegów, Amelka bardzo lubi przyglądać się budowlańcom a szczególnie jak po dachach łażą :o :D siedzi w wózku i obserwuje...

Roślinek mam trochę ale to wszystko nic w porównaniu do potrzeb. Mam jeszcze trochę tuji, cisy, róże, tulipanowca, forsycję... czekaja na swoj czas. A mnie chce się sadzić już, zeby rosły! Nie potrafię przejść obojętnie na stoisku ogrodniczym bez chociaż jednej doniczki, staram się omijać centra ogrodnicze, ostatnio byłam w arboretum i wykupiłabym chyba całe :wink: :lol:

dorbie
08-05-2008, 13:03
mocca rewelacja ten witraz, jak bursztyn. Mi sie strasznie podoba. Jestem za

Ja mam obiecany od kolegi ktory robi witraze do powieszenia w oknie z lukiem, ale nie wiem jak to wyjdzie i czy wyjdzie:-)

mocca
08-05-2008, 20:05
a ja mam dziś szczęście ;)
pojechałam na targ w naszej gminnej wsi :lol: i na starociach kupiłam konewke mosiężną "klepaną" za 20, dzbanuszek kamionkowy za 4 i... witrażyk z drzewem za 5 pln! wcale nie maleńki, nieco mniejszy od A3. Lekko uszkodzony ale do naprawienia. Prawdziwy ołowiano- szklany do tego drzewo malowane! Jesli dobrze skojarzyłam to mi przypomina gruszki na wierzbie :D
Lubię starocie :oops: 8)

kolakao
09-05-2008, 07:42
Trafilam przez przypadek i jetsem pod wrazeniem budowa domu od podstaw przy tym co wy robicie to bulka z maslem - czekam na efekt koncowy!!!!!!!
Podzrawiam!!

TomKa
10-05-2008, 23:19
mocca witraż pierwsza klasa :D, śliczny! Dotychczas wszystko mi się podobało, ale ... ten daszek nad moim ulubionym okienkiem ... jakiś ciut przyduży :roll: :wink:, a może to tylko tak na zdjęciu wygląda?
Prawda, że jak stemple zabrali to widniej i przestronniej wewnątrz :D?
Pozdrawiam

mocca
11-05-2008, 09:45
kolakao witaj :)
tak, rzeczywiście ostatnio coraz częściej zdaję sobie sprawę że to co robimy to podwojna robota, te rozbiórki i przeróbki już mnie troche dobijają... :-?

a powiedz mi co robi Twoj mąż? bo spojrzałam do Twojego dziennika i zobaczyłam zdjęcie "jego budowy" i jakies podobieństwa z budową mojego męża widzę... gdzie i po co stawiają takie murki oporowe? :lol:

TomKa
witraż już wybrany, dzięki!. Z zadaszeniem lukarny masz rację- jest lekko przyduzy i sama zwróciłam na to uwagę ale panowie wytłumaczyli mi, ze dojdzie jeszcze obróbka, ocieplenie z kazdej strony po kilkanascie cm, podbitka i dopiero wtedy będzie to miało wygląd... Swoją drogą rzeczywiście na zdjęciu wygląda to jeszcze gorzej niż na zywo :wink:

u mnie jeszcze kilka stempli na dole w domu stoi ale to ich ostatnie dni, dzis i na dniach mam nadzieję zobić trochę porządków wewnątrz i na zewnątrz- skoro już skonczyliśmy prace murarskie :roll:

kolakao
11-05-2008, 20:37
Mocca moj malz jest mostowcem a jezeli twoj malz rowniez to wszytsko mozliwe ze sie znaja 8) naprawde ludzie w tej brazny z tego co slysze znaja sie jak nie z jednego kontraktu o z drugiego :lol: :lol: :lol:

mocca
12-05-2008, 09:12
kolakao, ale numer!
moj jest geodetą robiacym dla mostowców :lol:
a konkretnie łodzkich. Teraz siedzi pod Wyszkowem, wcześniej obsługiwał Puławy a jeszcze wcześniej kilka innych.
a Twoj z ktorych mostów? :lol: :wink:

kolakao
12-05-2008, 13:04
na pulawy chcial sie zalapac ale w koncu wyladowal gdzies indziej, poczekaj niech ogarne gdzie on pracowal - bielsko- obwodnica; bialobrzegi ; wroclaw-estakada; elblag jakies 2-3 lata temu; o wiecej musialbym sie go zapytac :) - byc moze gzdies sie spotkali - wszytsko jest mozliwe swiat jest baaardzo malutki!!!!

dorbie
20-05-2008, 11:21
Pieknie Wam idzie

mocca
20-05-2008, 12:17
kolakao, moj na zadnej z tych budów nie był ale kto wie, wcześniej czy później spotkają się :)

dorbie, dziękuję :D

TomKa
24-05-2008, 22:16
:o ależ tempo! Normalnie czytając, aż tchu mi zabrakło, chyba robiłam to na jednym wdechu :roll: :lol: :lol: . Bałam się, że jak wezmę kolejny oddech to przestój zrobię na budowie :wink: :lol: :lol:

Mocca zastanawiałaś się, czym malować te słupy podtrzymujące daszek?

mocca
28-05-2008, 07:50
tempo kosmiczne, ale juz od dzisiaj się nie spieszę...
rzeczoznawca był wczoraj, dzisiaj juz o tym nie myslę 8)
mam kotlownię, połowę tynków, elektrykę
w piątek okna.

TomKa spłupy tarasowe chcę pomalować tą samą lazurą którą mam zrobione ogrodzenie i mebelki tarasowe, tak samo w przyszłości podbitka. To jest lazura V33 w kolorze jasnego dębu, meble stoją 3 sezon, płot drugi, świetnie przetrwał zimę i wciąż mi się podoba 8)

TomKa
28-05-2008, 21:28
Sprawdziłam już stronę z lazurą z V33. Niestety maja tylko :wink: 13 kolorów - mojego nie! Nobless ma, ale nie wiem jak z trwałością? Poszukam jeszcze, popytam innych :D. Może coś podpowiesz?

Te zdjęcia z kablami od elektryki, trochę mnie przeraziły. Dużo tego!
I elektryka, i odkurzacz, i okna, i tynki ... czy Ty jesteś w stanie to wszystko ogarnąć? Podziwiam!

April 13
28-05-2008, 23:37
a teraz inwestorka jedzie obaczyć jak skonczył się wczorajszy dzień na budowie, a wieczorem... będę siedzieć w hałasie, łomocie i tłumie o którym będą mówić w teleexpresie faktach i wiadomościach. Na stadionie w Chorzowie- kto wie co tam się dziś wydarzy? 8) :lol: :lol: :D
Ja wiem :D Metallica :D Jaka nagroda została przewidziana za poprawną odpowiedź??? :wink:

Pozdrawiam serdecznie i czekam na opis wrażeń z koncertu.

B&S

mocca
29-05-2008, 19:08
April 13 brawo! nagrodą są oklaski http://www.l6.pk.edu.pl/apps/emots/s007.gif i skasowany bilet ;)

wrażenia pokoncertowe pozytywne aczkolwiek zmarzłam nieco siedząc na trybunie, następnym razem chyba wyskocze na płyte ;) :lol:

dorbie
29-05-2008, 20:32
Super domek z okienkami

edyta_10
03-06-2008, 13:58
Mocca ale piknie!!!!!!!!!!!!!!!Ale piknie!!!!!!!!!!!!!!!!

ANNNJA
13-06-2008, 21:48
ojeju MOKKA, przesiedziałam 2godziny czytająć pare lat WASZEGO życia na budowie.... przeszłam od deski do deski,
ja też myśłę o robenie DACHÓWCE...

domek wyszedł pięknie i ten garażówy i ten domkowy...
piękne dachy, super dobrane rynny- i okna do tego
witrażyk też uroczy,...tylko pamiętaj że witrażyk da ci "mgliste światło"

TomKa
15-06-2008, 00:40
Mocca gdzie zginęłaś? Co nowego u Ciebie?


Kupilam dendrobium, ale jakieś biedne, na Allegro...

mocca
15-06-2008, 12:02
dzięki dziewczyny
znowu nie dochodziły do mnie powiadomienia o wpisach :(

ANNNJA ale musialaś mieć zaparcie zeby to przeczytac ;)

Roben fajny jest :D

witrazykiem nie będę się doświetlać, raczej tylko osłaniać... ;)
cieszę się, ze podoba Ci się kolorystyka
rzeczywiście okna z rynnami bardzo się zgrały (calkiem przypadkiem) natomiast czego nie widać to ogrodzenie pasuje też pięknie- sztachety w kolorze okien i bram, dachówka i cegła znowu tez niemal to samo. Bardzo mi się podoba, spróbuję strzelić fotkę całości z perspektywy.

TomKa dzięki za pamięć
jestem jestem tylko mnie nie ma
straszny mam sajgon ciągle, wyjść z roboty nie mogę, co skonczę to następne i następne wyłazi
sprzątam, koszę, załatwiam i tak wkółko
postaram się uzupełnić dziennik...

dendrobium zwykle są biedne ale tego w rozkwicie nie wdać
jak chcesz pokaż tą fotkę z allegro
bardzo lubię wszystkie dendrobia, chyba najbardziej bo są najwytrwalsze ;)
pozdrawiam serdecznie

premiumpremium
19-06-2008, 12:51
http://kartki.onet.pl/_i/d/urodziny_niesodzianka1_d.jpg

Mocca ;)

W dniu Pierwszych Urodzin Amelki
życzymy Jej duuuużo zdrówka,
uśmiechu,
słodyczy
i spełnienia wszystkich marzeń :)

STO LAT!!!!

edyta_10
07-07-2008, 12:34
Mocca...ale wypasiony taras Ci wyszedł. Uuuuuu....lala.......

premiumpremium
08-07-2008, 08:16
Mocca, kiedy mogę się wbić na kawę na Twój taras? :)

mocca
08-07-2008, 08:49
dzięki dziewczyny
w niedzielę taras zagospodarowaliśmy- tzn wstawiliśmy nasz dębowy stół z ławami. Można już elegancko posiedzieć i pomarzyć ;)

PP od wczoraj do piątku tam tyram- wiec zapraszam :D
a jak dobrze trafisz mozesz mieć niepowtarzalną okazję bycia świadkiem montazu mojego witraza... :lol:

edyta_10
08-07-2008, 13:22
Montaż witrażu???? O......jestem strasznie ciekawa efektu. Z niecierpliwoscia czekam na fotki. :D

Żmija
11-07-2008, 14:36
Witam
dzienik przeczytalam jednym tchem :roll: piekny dom bedziecie miec :)
Mam proźbe chciałabym jakies informacje na temat okien :oops: Bardzo mi sie podobaja
kto jest ich producentem ??

olorobal
11-07-2008, 16:42
No rewela!!!!!!! Pięknie się chałupa prezentuje!

Z takimi kwiatkami w trakcie budowy mój chłop by mnie chyba pogonił :lol: :lol: 8) 8) 8)

mocca
13-07-2008, 09:03
Zmija dziękuję

okna to Avante z Elbląga, o samych oknach możesz poczytać same dobre opinie na forum. Natomiast jak już się zdecydujesz najlepiej zadzwon do nich i spytaj gdzie w poblizu Ciebie mają swojego sprzedawcę. Okna są naprawdę ladne i jestem zadowolona oraz bardzo miło zaskoczona szybkim serwisem i wymianą uszkodzonych skrzydeł na nowe bez mrugnięcia okiem i marudzenia. Polecam ich wszystkim ;)

mocca
13-07-2008, 10:08
Z takimi kwiatkami w trakcie budowy mój chłop by mnie chyba pogonił :lol: :lol: 8) 8) 8)

olorobal kwiotki to moja sprawa ;) sama je sadzę i przenoszę, moj mąż jakoś mi nie marudzi ze przeszkadzają :)

ale widzę ze i u Ciebie robota ruszyła pełną parą, oj dzieje się dzieje
znam ten sajgon...

TomKa
13-07-2008, 16:10
mocca piękny ten witraż!!
Co tam słychać wewnątrz domku? Płytki układacie :wink: ?

mocca
15-07-2008, 10:17
TomKa wlasnie zaglądalam do Ciebie kilka dni temu ale niestety nie zdązyłam się dopisać ;) zaraz to nadrobię.

Witraż jest naprawdę ładny, wszystkim odwiedzającym "na żywo: się podoba. Cieszy mnie to :)

Płytek jeszcze nie kładziemy aczkolwiek kusi mnie nie powiem ;)
w bud gospodarczym mam już wszystkie wylewki ale chyba za swieze to wszystko do płytek.
Trochę się wkurzam bo czekam na hydraulików od centralnego i wody, mieli być zaraz po tynkach al się okazało ze nie mają czasu i przybędą dopiero w sierpniu. Zanim to rozłożą będzie koniec wakacji pewnie... Więc wylewki w domu i reszta prac jest przyblokowana. Ciągle mam niedokonczone okno kolankowe :x i czekam na dokonczenie montazu bram (7 tyg czekałam na bramy, teraz 6 tygodni czekam na 2 linki...) szkoda gadać...

olorobal
19-07-2008, 13:59
Z takimi kwiatkami w trakcie budowy mój chłop by mnie chyba pogonił :lol: :lol: 8) 8) 8)

olorobal kwiotki to moja sprawa ;) sama je sadzę i przenoszę, moj mąż jakoś mi nie marudzi ze przeszkadzają :)

ale widzę ze i u Ciebie robota ruszyła pełną parą, oj dzieje się dzieje
znam ten sajgon...
Taaaa....
Postanowiłam, że u nas też będą kwiatki jak tylko zrobi się normalniej 8) 8) 8) 8)

enigma
03-08-2008, 08:19
Z wielką przyjemnością śledzę Twój dziennik, a tu taka długa przerwa we wpisach! Nie mogę się doczekać nowych wpisów i fotek z postępów w pracach :)

Ania_0675
10-08-2008, 12:34
Witam mocco,
czytam, oglądam i .... jestem pod wrażeniem - trzeba miec odwagę lwa żeby z własnej nieprzymuszonej woli wyrazic chęć odwalenia takiej roboty:-)). Szacunek dla Was. Kilka razy przymierzaliśmy się do zakupu domu do remontu i koniec końców .... kupilismy działkę ;-)) Jako że trochę wiemy na temat budownictwa, mamy świadomość że jednak budowanie od podstaw to tak jakby trochę łatwiej ;-))... mimo wszystko.

A tak na temat - świetny domek - prosty, klasyczny, bez zaokrągleń i zbędnych zdobień. A do tego świetne materiały i pomysły. Kilka spróbuję wdrożyć.... jesli pozwolisz.... Mocco - podoba mi się wszystko - klinkier - płot i kominy w mojej tonacji kolorów, a do tego ulubiona "krusząca się" cegła :lol: , rynny, brama garażowa, że nie wspomnę o witrażu:-)). Nawet z tego co mi się rzuciło w oczy przygotowujecie się zdaje się do drewnianego tarasu.
Mam pytanie, czy płot i kominy są z tej samej kolekcji cegły - może to przekłamanie zdjęć,ale kominy wyglądaja jakby bardziej kolorowe (wyczytałam że to model scala), a płot jednolity. Pytam ponieważ tak jak napisałas - zdjęcia z internetu, folderów reklamowych i real to zupełnie coś innego. A do tego wszystkiego problem żeby gdziekolwiek w hurtownich zobaczyć coś poza sztandarowym modelem - primula, dla mnie troszkę za jasnym. Szukam czegoś jak twoje kominy :-)). A do Gorzowa mam 500 km :cry: . Planuję tą cegłę na elewacji (plytka) i marzą mi się ceglane parapety w "starym stylu", choć nie powiem, że nie mam poważnych obaw o wykonawstwo parapetów. No i opinie co do impregnacji są bardzo różne.... Choć na chłopski rozum, kiedyś nie było wszechobecnej chemii budowlanej, a obiekty z "nie pucowanej" cegły stoja do dziś i mają się świetnie ...
Mam jeszcze pytanie o brame garażową - takiej własnie szukam - w dokładnie tym kolorku z 8-miu elementów - bardzo proszę o opinię na jej temat (ewentualnie namiary i ... cenę...).

Pozdrawiam i gratuluję Wam chatki,
Ania

mocca
11-08-2008, 14:09
witaj Ania_0675

i dziękuję za tak wiele miłych słów :D

cieszę się, ze jeszcze paru osobom (prócz nam oczywiście) nasz domek się podoba... i mam nadzieję, ze z czasem nie zawalimy efektu wykańczaniem ;) :lol:

taras w pierwotnej wersji miał być połączony z ogrodem, miał wychodzić bardzo łagodną skarpą wewnątrz działki. Ale teraz dochodzimy do wniosku, ze chyba lepiej będzie "obrobić" go drewnianymi balustradami. Chcę bardziej coś w stylu werandy do tego obrośniętej bo wiatr nam dokucza, czasami deszcz od zachodu chlapnie... także dopiero nabieram koncepcji co z tym fantem dalej zrobić.

Odnośnie cegły tak- płot i kominy są z tej samej cegły, ten sam producent i ta sama nazwa. Ale cegła płotowa kupowana była w 2006 roku a kominowa teraz i muszę przyznać ze różnią się nie tylko kolorem ale nawet rozmiarem :-?
to co nam z płota zostało nie dało się wykorzystać przy kominach. A szkoda bo mam tej cegły trochę i planuję z niej wyrobić jeszcze kominek na zewnątrz i dorobić parę drobiazgów np w domu.

Inna sprawa ze cegła na płocie na pewno zmieniła się trochę pod wpływem warunków atmosferycznych, nieco stonowała na kolorze. Myslę, ze kominy tez się z czasem zmienią.

Co do impregnacji to sama byłam przeciwna, nie chciałam by cokolwiek działalo na tą cegłe co by zmieniało jej kolor itp. Moi dekarze zaproponowali mi środek na bazie silikonu (chyba) a ja koniec koncem zadzwoniłam do samego vandersandena i spytałam o ich opinię na temat impregnacji tej cegły. Bardzo miły pan potwierdził, ze mozna je zaimpregnować tym środkiem. Pomalopwałam już kominy, pomaluję tez płot jak tylko dojdę z porządkiem wokół. Jak będziesz chciała podam namiary do tego człowieka i sama zasięgniesz opinii.
Ten impregnat ma za zadanie uchronić cegłę przed wilgocią, szczególnie na kominach gdzie będzie narażona na bardzo duze wahania temperatury.

Parapety cegalne są piękne. Sama bym takie chciała, tylko chyba za późno o tym pomyslałam, bo pod nie trzeba większe otwory okienne robić... tak samo podobają mi się ceglane nadproża.

Mówisz, ze chcesz robić elewację z tej cegły, tzn płytki. Będzie cudo ale ja bym chyba zamiast płytki kupiła jednak cegłę i dzieliła na pół. Wychodzi sporo taniej bo różnica w cenie pomiędzy płytką a pełną cegłą to u nas ok 20 groszy.

Bramy jeszcze Ci nie polecę, mam ją zbyt krótko a sam proces zamawiania, oczekiwania i montazu pozostawia wiele do zyczenia... tak naprawdę mam ją w normalnym uzytkowaniu od tygodnia :wink:
Ale napiszę jaka to- to brama normstahl w kolorze zlotego dębu, cena niecale 5 tys z napedem/ szt. Bardzo ladne i z wyglądu porządne.
nt uzytkowania więcej o niej napiszę za jakiś rok...

TomKa
11-08-2008, 15:57
pięęęęęęknie ułożyłas ten styropian! ile to metrów kwadratowych? :D
Kiedy wylewki?
Rozglądałaś się już za płytkami, deskami itp? Jakieś typy :wink: ?

Ania_0675
11-08-2008, 17:21
Dzięki za informacje,

faktycznie z tymi cegłami racja i chyba dobry pomysł - płytka jest minimalnie tańsza od cegły, a opcji cięcia cegły nikt z nas nie wziął pod uwagę, ale gapy :roll: . Dziś dzwoniliśmy do vandersandena i pytalismy o Twoją cegłę - znaczy Twój kolor (mam nadzieję że się nie pogniewasz, ale ja chcę taki jak Twój płot i żaden inny!;-)). Pan Tadeusz (bo zdaje się, że o nim mowa) potwierdził, że był to kolor wypuszczony w 2006 roku na chwilę z uwagi na remont cegielni - znaczy się masz przyjemnośc mieć LIMITED EDITION i tego się trzymaj ;-).
Aktualny jest trochę inny, a ja dalej mam problem z wyborem :( . Wczoraj zasypiałam wreszcie ze spokojem, że mam to z głowy, a dziś guzik.... szukam dalej ;-).
Co do bramy, zamawiamy taką jak Wasza, wygląda super, a słyszałam że jest niezłej jakości. Nie wiem z jakiego jesteś rejonu,ale dziś znajomy mimo że miał problemy z montażem ;-) również mi ją polecił (zamawiana w Mikołowie - Śląsk). Teraz bardzo ją poleca, choć musiał coś sobie tam sam podregulować - człowiek nie taki co by sobie nie poprawił tego i tamtego :lol: . A tak serio teraz nie może złego słowa o niej powiedzieć, a zatem decyzja chyba padła....

Pisz dalej - czekamy na wieści i dalszy postęp robót (ze szczegółnym wskazaniem na taras ;-).
Powodzenia,

Ania

dorbie
11-08-2008, 20:12
Gratulacje wielkiej roboty styropianowej!!! Sama wiem jaki to koszmar i ten zgrzyt styropianu i te fruwajace kuleczki. Brr. Super ci poszlo

mocca
11-08-2008, 21:32
dziewczyny, ale Wy jestescie miłe :oops: :roll:
dzięki!

Dorbie, styropian ułozyłam bo widziałam Twoją robote 8)
kuleczki, tak fruwające kuleczki.... i skosy które trzeba docinać...
najlepsze jednak w tym wszystkim jest to ze rozłożyłam go niepotrzebnie.
Pan ktory mnie informowal ze ekipa od centralnego wchodzi za kilka dni powiedział mi, ze styropian powinien byc rozlozony przed tymi instalacjami. A ci jak przyjechali i zobaczyli rozłożony kręcili nosem ze woleliby sami rozkladać po robocie niz teraz wyjmować po kawałku co przeszkadza... nie wspominając o zniszczeniu tej pieknej gładkiej jednolitej niekurzącej powłoki... ;)


TomKa, ułożyłam 2 x po ok 70 m kw. plus troche na poddaszu bud gospodarczego :D
wylewki za 2 tygodnie, cement i siatka zawala pół garazu i tylko czeka na ekipe...

z płytkami nie tak prędko... coś tam oglądałam ale póki nie kupuję nie będę wybierać bo to zbyt męczące ;) a za miesiąc się okaze ze juz tego nie ma w sprzedazy i co, od nowa? :roll: :wink:

Generalnie plan mam taki, ze jak wpadnie nam ta gotówka o której wspominałam niedawno mam zamiar nakupić materiałów ile się da na wykończenia a później tylko zbierać i placić za robotę. Na wszystko nie wystarczy ale myslę, ze płytki, podłogi i jakieś wyposazenie lazienek z tego będzie. No i chcę jak najszybciej odliczyć z tego VAT jeszcze w tym roku złożyć papiery żeby w przyszłym mieć znowu 2 razy (jak jeszcze będzie co)...

no i jeszcze nim pójdą płytki muszę zrobić ocieplenie i zabudowę poddasza a to tez trochę będzie kosztować :-?

mocca
11-08-2008, 21:58
Ania_0675 napisała:


faktycznie z tymi cegłami racja i chyba dobry pomysł - płytka jest minimalnie tańsza od cegły, a opcji cięcia cegły nikt z nas nie wziął pod uwagę, ale gapy :roll: . Dziś dzwoniliśmy do vandersandena i pytalismy o Twoją cegłę - znaczy Twój kolor (mam nadzieję że się nie pogniewasz, ale ja chcę taki jak Twój płot i żaden inny!;-)). Pan Tadeusz (bo zdaje się, że o nim mowa) potwierdził, że był to kolor wypuszczony w 2006 roku na chwilę z uwagi na remont cegielni - znaczy się masz przyjemnośc mieć LIMITED EDITION i tego się trzymaj ;-).
Aktualny jest trochę inny, a ja dalej mam problem z wyborem :( . Wczoraj zasypiałam wreszcie ze spokojem, że mam to z głowy, a dziś guzik.... szukam dalej ;-).


moja cegła kupowana w 2006 r i w tym to ten sam model czyli SCALA a ze będzie nieco inna dowiedziałam się... przy odbiorze :roll: :-? przy czym miało to dotyczyć kolorystyki a nie wymiarów... ta stara cegła jest bardziej wielokolorowa, taka cieniowana i ma więcej szarego z bezowymi przeswitami. Ta tegoroczna jest kolorystycznie bardzo jednolita.
Z cięciem cegły na pół jest trochę syfu bo bardzo kurzy, ale da się :) no i weź pod uwagę system- połówki trzeba wymurować a płytki kleić (chyba) jak ma być elewacja to fundament trzeba zrobić odpowiednio szerszy.

oczywiście ze się nie pogniewam że wybierasz taką cegłę jak moja, wręcz przeciwnie! bardzo mi miło i cieszę się, ze ktoś podziela mój gust :D i z przyjemnością obejrzę Twoje dokonania.

ja jestem z centrum Polski :) a cegłę kupowałam w Pabianicach, nie wiem czy to Cię urzadza hihi ale oni mają na wystawce chyba wszystkie mozliwe ich próbki i to nie kawałki tylko po kilka ułozonych cegieł takze można dość dobrze wyobrazić sobie większe fragmenty danego koloru. W każdym razie dużo tego tam mają...






Co do bramy, zamawiamy taką jak Wasza, wygląda super, a słyszałam że jest niezłej jakości. Nie wiem z jakiego jesteś rejonu,ale dziś znajomy mimo że miał problemy z montażem ;-) również mi ją polecił (zamawiana w Mikołowie - Śląsk). Teraz bardzo ją poleca, choć musiał coś sobie tam sam podregulować - człowiek nie taki co by sobie nie poprawił tego i tamtego :lol: . A tak serio teraz nie może złego słowa o niej powiedzieć, a zatem decyzja chyba padła....



Natomiast co do bramy to trudno okreslić skąd mam te problemy ktore mam ale miałam czekać na nie 5-6 tyg a czekałam sporo wiecej. Kiedy już przyjechały montazysta powiedział, ze on jest od tego żeby bramę/ naped zamontować, dac mi piloty i więcej tu nie przyjezdzać bo nie ma czasu na niedoróbki i usterki- dlatego niby robią wszystko od razu porządnie jak się należy a ja mam się cieszyć bramami. Podczas montazu okazało się, ze producent zapomniał mi dorzucić 2 linki do rozryglowania. Zmontowali jedna bramę a druga była niekompletna. Koleje chyba 5 czy 6 tyg czekałam na linki i bramy otwierałam ręcznie. Linki doszły, zamontowali bramy chodziły pięknie 2 dni po czym coś je zablokowało, tzn wg serwisantów się rozkodowały. Nim to naprawili zjadlam telefon bo zdązylam zapłacić a ich telefon zamilkł... Kiedy znow po paru dniach dojechali i zakodowali wszystko od nowa zobaczyłam, ze jeszcze coś mi dokrecają- jak się okazało rygle których wcześniej zapomnieli :x . Nie wiem tylko dlaczego mam to dokręcone do jednej bramy a do drugiej nie- zamawiałam 2 bramy jednakowe... niestety dodzwonić się i wyjaśnić znów nie mogę :-?
Bramy kupowałam w Łodzi u Makarskiego. Okna też. Choć prawdopodobnie u nich będę zamawiać jeszcze parapety wewnątrzne i drzwi wejściowe mam mieszane uczucia co do ich organizacji...




Pisz dalej - czekamy na wieści i dalszy postęp robót (ze szczegółnym wskazaniem na taras ;-).



Ania- taras to chyba w odległej przyszłości.... :wink:

dorbie
11-08-2008, 22:01
[quote="mocca"]dziewczyny, ale Wy jestescie miłe :oops: :roll:
dzięki!

Dorbie, styropian ułozyłam bo widziałam Twoją robote 8)
kuleczki, tak fruwające kuleczki.... i skosy które trzeba docinać...
najlepsze jednak w tym wszystkim jest to ze rozłożyłam go niepotrzebnie.
Pan ktory mnie informowal ze ekipa od centralnego wchodzi za kilka dni powiedział mi, ze styropian powinien byc rozlozony przed tymi instalacjami. A ci jak przyjechali i zobaczyli rozłożony kręcili nosem ze woleliby sami rozkladać po robocie niz teraz wyjmować po kawałku co przeszkadza... nie wspominając o zniszczeniu tej pieknej gładkiej jednolitej niekurzącej powłoki... ;)


O, kurcze, niepotrzebnie taka robota :roll: Wspolczuje, nie chcialabym uslyszec takiego tekstu po takiej robocie. Ale dzieki ze na cos moje fotki sie zdaly :wink:

mocca
11-08-2008, 22:14
Dorbie, Twoje fotki bardzo się przydają! juz chyba nawet kiedyś pisałam ze masz bardzo dobre fotki do podglądania jak coś robić, jak wygląda z bliska. Nie u każdego da się tak obejrzeć. No, przynajmniej mi bardzo pomagają! 8)

tak mnie zachęciłyście dzisiaj, ze chyba wrzucę jeszcze moje nowe centralne... 8) :D

dorbie
11-08-2008, 22:20
Dzieki :oops:

premiumpremium
12-08-2008, 16:44
Mocca, specjalnie dla Was - oryginalna weselna! ;)

http://www.thedrinkshop.com/images/products/main/1790/1790.jpg

mocca
12-08-2008, 20:55
ooo... DZIĘKI!!! Wasze zdrówko!

to teraz czekam na fotki, mogą być ze mną w tle ;) :lol:

agaboBIK
13-08-2008, 16:55
długo mnie nie było...a tu takie zmiany :o ślicznie :D

mocca
14-08-2008, 09:17
agaboBIK dziękuję :)

jak widzisz okna zamurowane ale jak się okazuje wcale złego zdania wieś o tym nie ma- wręcz przeciwnie- niektóre babeczki, te starsze mówią "bardzo ładnie, bardzo ładnie będzie..." :D
chyba ten witraz je przekonał :roll: :wink:

zdradź mi, czy ja dobrze wypatrzyłam, ze u Ciebie są zamontowane drzwi CALa? jaki masz kolor i czy jesteś z nich zadowolona?

edyta_10
18-09-2008, 07:28
mocca napisał:
"taki oto kranik sobie kupiłam na zewnątrz
strasznie mi się podoba i na drugie ujęcie (wodno/fotograficzne) kupię slimaczka"




Mocca a gdzie kupiłas ten kranik. Ja też chce taki!!

enigma
18-09-2008, 08:06
A czemu w dzienniku taka cisza??

Asieks
22-09-2008, 09:05
Ja zacznę od poczatku..okiena bardzo mi siepodobają. Mi mił wyjść taki kolor a wyszedł pomarańczowy :o najpierw byłam złaman ale teraz juz ok.

Witraż ...miodzio. siwtny pomysł. jak będzie już podświetlony od środka to bardzo poroszę o zdjęcia :D

Domek w srodku wygląda imponująco. Dużo przestrzeni i niebanalne rozwiąznia. Naprawdę super.

mocca
15-10-2008, 11:53
ale zaległości :oops: :oops: :oops:

dziewczyny przepraszam i już staram się nadrobić... :wink:

mocca
15-10-2008, 15:24
Mocca a gdzie kupiłas ten kranik. Ja też chce taki!!

edyta_10, kranik faktycznie jest sliczny i wzbudza powszechny zachwyt ;),
kupiłam go w Leroy Merlin w Łodzi, kosztował 54 albo 84 nie pamiętam...

mocca
15-10-2008, 15:30
Asieks, dziękuję :oops: cieszę się, ze się Tobie/Wam podoba

witraż na zywo wygląda o niebo lepiej, nie potrafię go ładnie sfotografować.
A może podpowiecie mi w jaki sposób go podświetlić? mam jeszcze ostatnią szansę na rozprowadzenie ew kabelków wokół otworu bo wciąż nieotynkowany...

vanka99
13-11-2008, 19:06
mocca ładnie Wam idzie budowanie. Fajny pomysł z oknem witrażowym - ciekawie wygląda.

Pozdrawiam

premiumpremium
14-11-2008, 21:32
Nieźle, nieźle Moja Droga :)

Ale widzę, że to Amelka kieruje tym wszystkim ;) 8) :lol:

agaboBIK
15-11-2008, 09:26
...witam cię bo choć mało bywam na forum ale zawsze kiedy jestem wpadam do ciebie na minutkę...super gratuluje bo już niebawem widzę finał całej budowy ....a stodoła rewelacyjna :D pozdrawiam :D

TomKa
15-11-2008, 22:54
mocca, ależ zgrabny wyszedł Ci ten domek. Pokój Michała super. Okno oryginalne i bardzo ładnie doświetla pokój. Teraz tylko ten sufit w salonie zrobić i możesz z wałkiem szaleć...
Pozdrawiam

lutca
26-11-2008, 18:36
Witaj mocca!

Podglądam Waszą budowę i muszę przyznać że szokujecie szybkością.
No no. Ale daleko zaszliście.
Gratulacje. Oby tak dalej.

A co teraz robicie, na budowie oczywiście :wink:
Bo dawno nic nie pisałaś.

Pa pa, będę Was podglądać :wink:

mocca
02-12-2008, 14:03
hej dziewczyny
znowu mam poslizg niekontrolowany w dzienniku
i komentarzach :oops: ale to nie moja wina
znowu nie doszły do mnie powiadomienia o odpowiedziach i dopiero mąj mąż zwrócił mi uwagę ze mam TAKIE ZANIEDBANIA a DZIEWCZYNY CZEKAJĄ :roll: :D
postaram się to wszystko szybko nadrobić...


premium oczywiście, ze wszystkim kieruje Amela, najbardziej moim czasem ;)


agaboBIK witam, dziękuję i zapraszam ponownie :)

TomKa dzieki za odwiedziny i dobre słowo
Michała pokój jest naprawdę bardzo fajny i jasny, taki przyjemny. Jak jeszcze dojdzie podloga to w ogóle będzie ladnie... sufit w salonie już gotowy, zaraz postaram się wstawić fotki.
muszę koniecznie pilnie odwiedzic Twoj dziennik...

lutca witaj! z tą szybkością to oczywiście nie jest tak jak się wydaje
po okresie murowania, po zrobieniu wylewek i tynkow mamy chwilę spokoju bo tamto tempo mi nie odpowiada ;) i finansowo trzeba trochę się uspokoić. Zresztą, nam się nigdzie nie spieszy, mamy gdzie mieszkać... Teraz jest dużo fajniej i mam czas, by naprawdę przemyslec dogłębnie wykonczenie itd.
Aktualności postaram się dziś uzupełnić



dziękuję Wam wszystkim za odwiedziny i pozdrawiam!

mayland
04-12-2008, 16:44
No to ja czekam z niecierpliwością na gotowe już ściany :lol: Kawał roboty odwaliłaś :o
POŚ podłączona?

mocca
05-12-2008, 11:53
mayland, jak Ty tu do mnie w te skromne progi trafilaś :o
pewnie ktoś dał Ci cynka, ze następna bohaterka chce sama tynkowac ;)

Robota to dopiero przede mną ale dobrze mi idzie- opieka dla dzieci wstepnie znaleziona i mam 2-3 spokojne miesiące na tarcie i nakladanie i tarcie i nakladanie i tak do upadlego...
Nie dopisywałam się jeszcze do Waszego wątku bo dokonań na razie zadnych nie mam... Natomiast czytalam kilka razy to co mnie interesowalo i pewnie będę pytać w trakcie roboty co i jak. Zastanawiam się, czy kładłyście te tynki na gladz czy surowy tynk, bo nie wiem czy "zarównywać sciany pierwszą cieniutką warstwą gipsu tak jak to zrobilam teraz w sypialni czy nakladać "ozdoby" od razu na surowy gruntowany tynk cem- wap.?


POŚ się podłącza, wczoraj grzebali, dzisiaj grzebią i jeszcze podobno do wtorku tak będą...

mayland
05-12-2008, 12:05
Nakladaj odrazu, nic nie równać. W końcu i tak ma być "krzywo" :wink: :lol:

Zazwyczaj rpzegladam nowe wpisy w dziennikach budowy. Nie zawsze się odzywam ale temat budowy śledzę :wink: :lol:

mocca
05-12-2008, 13:01
dzięki za szybka reakcje :D
w takim razie zaoszczędze kilka worków na tym równaniu/łataniu ;)
teraz robię megaronem bo to dobra gładź jest i dobrze się tym robi (te sufity)
ale kupiłam też knaufa jak na Twojej fotce i sciany będę już tym robić. A znasz moze coś bardziej gruboziarnistego niz gips co dałoby się w miarę dobrze formować z podobnym efektem?
i jeszcze jedno pytanie, jakiej konsystencji nakladasz tynk do formowania, raczej b gesty czy raczej rzadszy (no wiadomo, nie spływający)?
nie wiem też jaką obrać kolejność- najpierw chcę się uporać ze wszystkimi sufitami bo przy docieraniu największy syf i szkoda później kurzyć sciany. Po sufitach zrobię tynki ale nie wiem, czy zrobić go na gotowo i od razu malować/kolorować czy mozna z tym malowaniem poczekać i później wszystko naraz?
A masz jakieś doświadczenia z uzywaniem sprężarki do malowania? bo mam taką mozliwość i super się gruntuje i maluje sciany na gładko ale nie wiem czy w przypadku tynków strukturalnych się to sprawdzi...?

mayland
05-12-2008, 15:17
Bardziej gruboziarnista struktura wyjdzie np. z kleju do glazury :wink:
Tez mozna robić z niego faktury.trudniej tylko się je dociera więc dobrze, jesli nie sa zbyt chropowate i zadziorowate.
Najpierw zrob sufity. co do malowania to juz jak sama chcesz. Nie wiem czy będziesz kończyc kolejne pomieszczenia i przechodzic do następnych czy robić etapami cały dom tj. sufity, tynki, malowanie w całości. Dowolny wybór.
Napewno tynki juz gotowe, pomalowane będą troche narażone na zakurzenie podczas docierek w innych pomieszczeniach. Zawsze jednak mozna skończone pomieszczenie jakoś zamknąć.
Sprężarką nie malowałam i bardzo żałuję bo nieraz miałam na to ochotę :lol:
jeśli tynk strukturalny ma mieć powłokę jednolita to nie widze problemu w malowaniu sprężarką. Jesli mają być przecierki to niestety ale gąbeczka w dłoń :wink:

TomKa
09-12-2008, 13:30
mocca, ależ z Ciebie pracowita kobieta!! Z sypialnią ładnie sobie poradziłaś i jak bialutko się od razu zrobiło. Co z łazienkami? Masz już materiały? Glazurnik szaleje? A może ..... masz już gotowe ?

pozdrawiam :D

vanka99
12-12-2008, 06:46
Witam
mocca świetnie sobie radzisz z tymi tynkami.
U nas tez tynki wymagają poprawek ale nie wiem czy umiałabym sie tym zająć.
Ciekawa jestem jaką wybraliście oczyszczalnię?
Pozdrawiam

mocca
16-12-2008, 19:39
Witam
mocca świetnie sobie radzisz z tymi tynkami.
U nas tez tynki wymagają poprawek ale nie wiem czy umiałabym sie tym zająć.
Ciekawa jestem jaką wybraliście oczyszczalnię?
Pozdrawiam

vanka99 witaj u nas :)
Same poprawki tynkow w takim systemie jak zaczęłam ja wcale nie jest trudne, tzn jesli wystarczy Ci przetarcie ich gładzią by zamaskować większe ryski itp. Tylko pamiętaj, by wcześniej oczyścić sciany z wszelkich luźnych drobinek jakie pozos0,,,tały na obecnym tynku, później trzeba wszystko zagruntować i dopiero "naprawiać"

Jesli chodzi o oczyszczalnię to zdecydowałam się na Centroplast, działają niedaleko nas, dają 10 lat gwarancji i to przeważyło. Jak będzie -zobaczymy. Dość dlugo czekałam na realizację bo mam wrażenie, ze nie wyrabiają organizacyjnie. Szybko zrobili mi odwiert ale nie doczekałam się obiecanej pisemnej oferty, na początku listopada kiedy juz dalam zaliczkę na materialy obiecali mi wejście w ciągu max 2 tyg a jednak czekałam miesiąc. No fakt- trochę zawiniła pogoda... Ale nie te 2 tyg ;)
Jak już weszli pracowali bez zastrzezen, 4 dni i finał ale w międzyczasie podczas wykopu uszkodzili mi narożnik dachu, część pasa doczołowego rynny. Przyznali się bez bicia ;) ale negocjowaliśmy naprawę, ja chcialam mojego dekarza a oni swojego. Stanęło na moim, wszystko umówione ale jednak jeszcze nie naprawione. Prosili bym się rozliczyła ale chyba jednak poczekam, jak wszystko będzie załatwione...

Wstępnie wcześniej wybralam oczyszczalnię sotralentz czy jakoś tak (bo dobre opinie na forum były), ale szukalam lokalnego autoryzowanego montazu i nie znalazlam. Pani z firmy polecila mi jednego pana, ten przyjechal, obejrzał i zaproponował rozwiązanie co do którego nie mieliśmy przekonania- drenaz miał być rozprowadzony wokół domu bez nasypu a to chyba niezbyt szczęsliwe rozwiązanie :roll: :wink:

DarioAS
20-12-2008, 16:59
http://images48.fotosik.pl/41/13b8fd9282460864med.jpg

Niech się spełnią świąteczne życzenia,
te łatwe i trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i te małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,
niech się spełnią w Nowym Roku!

mayland
21-12-2008, 22:44
Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń,
że może z niej uczynić Betlejem
Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce,
że może przyjąć nowo narodzoną miłość...
do tego wystarczy tylko wiara, nadzieja
a miłość przyjdzie sama... Radosnych Świąt!
http://muzyka.interia.pl/teledyski/#teledysk/last-christmas,13504

http://www.e-kartki.net/kartki/big/116689856711.jpg

vanka99
22-12-2008, 13:58
Niech Święta Bożego Narodzenia
i Wigilijny wieczór upłyną Wam
w szczęściu i radości
przy staropolskich kolędach
i zapachu świerkowej gałązki.
Nowy Rok zaś niech przyniesie szczęście i pomyślność

Serdecznie pozdrawiam

Biała
23-12-2008, 11:43
http://i9.photobucket.com/albums/a74/biala2004/baby/choinka.jpg

Skacze Aniołek, skacze po chmurkach,
niesie życzenia w Anielskich piórkach.
Niesie w plecaku babki i świeczki,
a w walizkach złote dzwoneczki.
Wesołych Świąt!

życzy Biała

olorobal
23-12-2008, 14:14
Życzę Ci dużo spokoju świątecznego, czasu spędzonego z rodziną i żeby marzenia o swoich czterech scianach jak najszybciej sie spełniły...
http://cap35.caption.it/355/captionit120846I894D30.jpg

TomKa
23-12-2008, 21:47
http://images31.fotosik.pl/423/1f27a396fcba6966med.jpg (http://www.fotosik.pl)

mocca
01-01-2009, 14:14
Bardzo dziękuję wszystkim za pamięć i te przemiłe życzenia świąteczne
A korzystając z okazji wszystkim zaglądającym do naszego dziennika, kibicującym i podglądającym życzę spełnienia marzeń, zdrowia i wszystkiego dobrego w Nowym 2009 Roku!

http://blog.wiara.pl/benia/files/2007/12/1392_nr61.jpg

mocca
01-01-2009, 14:19
mocca, ależ z Ciebie pracowita kobieta!! Z sypialnią ładnie sobie poradziłaś i jak bialutko się od razu zrobiło. Co z łazienkami? Masz już materiały? Glazurnik szaleje? A może ..... masz już gotowe ?

pozdrawiam :D

TomKa, łazienki są jeszcze w fazie zamysłów... Glazurnik umówiony na przełom stycznia i lutego a ja wciąż nabieram koncepcji co gdzie i ile :roll: :-?

DarioAS
01-01-2009, 18:31
W Nowym Roku życzę Ci pomyślności,
potęgi miłości, siły młodości,
samych spokojnych, pogodnych dni
i mnóstwa cudownych i wzniosłych chwil.

premiumpremium
14-01-2009, 13:10
Przyszłam obczaić co i jak, a tu nic!!!!!

Oj nieładnie nieładnie..... :evil: :evil: :evil:
Czekam na łazienki, kuchnię i przedpokój.

:P :P :P :wink:

mocca
14-01-2009, 23:28
PP, speszyli for Ju napracowałam się właśnie kosztem snu ;)

wybacz poślizg i obczajaj :P:D
wraz z gratisem którego nie zamawiałaś ;)

premiumpremium
15-01-2009, 11:01
Dziękuję za speszyl for mi :)

Kafelki przepiekne! Te do kuchni wybrałaś naprawdę fajne :)
Czekam na efekty pracy... Ha!

A kominek - bajkowy!

dorbie
16-01-2009, 08:33
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!

Super wybory. Strasznie mi sie podobaja, a ten kominek jest rewelacyjny, jak cenowo?
A miska jest Olimpia?
Mam ja w gornej lazience, ale powiem szczerze ze duzo wygodniejsza jest miska Wiktoria ktora mam w dolnej lazience. Jeszcze pol roku temu byl sie w glowe pukala czy wygodny kibelek czy nie, ale teraz mam porownanie :lol:

edyta_10
27-01-2009, 07:26
Mocca - świetne kafle!!!!!!!!! Te postarzane wyborne, a te trawertynowe to szczegolnie urokliwe :wink: :wink: :wink: Dobre w utrzymaniu - gwarantuję. Buziaki

dorbie
27-02-2009, 10:13
Mocca, rewelka ta sciana w kolka! Ja chce takie zrobic w gornej lazience malowane tylko zlotym werniksem tylko wieksze

premiumpremium
03-03-2009, 11:29
Fajosko u Ciebie :)

Czym robiłaś te wzorki?
Szkoda, ze ja wszędzie gładzie mam, też bym pokombinowała ze strukturką.

mocca
03-03-2009, 19:18
dziewczyny, jak to się dzieje ze ostatnio nie dostaje powiadomien ze ktoś coś u mnie napisał? :-? :( czy to w komentarzach czy innych wątkach...

bardzo dziękuję Wam za miłe słowa,
super to podnosi na duchu w takich chwilach jak wykańczanie ;)

Dorbie, takie kaflowe kominki/ piece są w składach budowlanych na Słowacji w różnych wersjach i kombinacjach również z płaszcsem wodnych ale mnie interesuje najprostsza wersja bo instalacje CO mamy dobrą i sprawną ;) a kominek ma być dla przyjemności. Cena pokazanych przeze mnie wczesniej piecyków to przeliczając z koron na nasze 3,5-4 tys, ale ceny sprawdzałam w ubiegłym roku teraz nie wiem, po ich euro i naszych kryzysach... pewnie sporo więcej. Jednak chyba się zdecydujemy bo nam tez się bardzo podobają i gabarytowo pasują. Chyba że znajdę zduna co mi taki wystawi...

Miska tak- Koło Olimpia i dzięki za cenne wskazówki które z pewnością wezmę pod uwagę. Wiktoria faktycznie jest ładna, muszę się tylko zorienować czy jest opcja deski wolnoopadającej bo to warunek kibelka u dzieci. Na Olimpię się nie upieram, szukam podobnego stylowo zestawu z jak najgładszą miską (tzn bez zakamarków do mycia)

ten kółkowy wzorek na ścianie naprawdę jest sliczny, odwiedziła nas znajoma, która jest również w trakcie wykańczania domku i jak to zobaczyła wzięła ode mnie trochę tyknu, narzędzia i pojechała robić u siebie to samo :D
moj będzie przeciągnięty bejcą w kolorze pomarańczowo- ceglastym takim, który będzie pasował do kwiatków na płytkach kuchennych i chyba podłogi :D ale sprobuję w taki sposób aby bejca wypełniła tylko zagłębienia. Myślę ze z werniksem rówież będzie super bo wzorek jest super :lol:

mocca
03-03-2009, 19:38
Mocca - świetne kafle!!!!!!!!! Te postarzane wyborne, a te trawertynowe to szczegolnie urokliwe :wink: :wink: :wink: Dobre w utrzymaniu - gwarantuję. Buziaki

edytko, przyznam szczerze ze trawertyny bardzo mi się u Ciebie spodobały więc jak je wyczaiłam to właściwie juz zadne inne mi jakos nie chciały pasować ;) później miałam chwilę wątpliwości bo kiedy położył je na scianę były szaro- pomaranczowe co mi się niekoniecznie podobało... ale teraz łazienka jest gotowa, doszły jaśniutkie fugi i tak też pomaluję scianę i jest naprawdę ladnie.

Powiem więcej... parę dni temu kupiłam po jednej płytce jasnej i ciemnej żeby zdecydowac się na coś na podłogi bo te pokazane w dzienniku chyba nie wypalą (a szkoda). No i wiedziałam, ze gdzieś już te płytki widziałam ale nie wiedziałam gdzie. No i wczoraj obczaiłam, ze dokładnie te płytki masz u siebie na podłogach... :o :D takze powiedz mi, jak one się sprawują i czy jesteś zadowolona zakupu? Póki co kupiłam jasnych 12 m2 do męzowego pomieszczenia biurowego a do korytarza i kuchni wciąż się zastanawiam czy jasne czy te same tylko ciemniejsze w kolorze "cotto" bo równiez bardzo mi się podobają...

takie dylematy wykańczania chaty ;)

mocca
03-03-2009, 19:42
Fajosko u Ciebie :)

Czym robiłaś te wzorki?
Szkoda, ze ja wszędzie gładzie mam, też bym pokombinowała ze strukturką.

premium, nie mogę Ci powiedzieć czym robiłam te wzorki bo się wszyscy ośmieją... ale jak przyjedziesz na oględziny to Ci pokażę narzędzie :lol:

a na poważnie to gładzie nie przeszkadzają strukturkom a przecież to co już masz też jest super! szczególnie ściana w salonie ktorą też chciałam ale mnie postraszyłaś ze trudna ;)

magpie101
04-03-2009, 22:51
Jesli chodzi o podloge w korytarzu i kuchni to obstawiam jasna!!! Ma maziaje, wiec nic nie bedzie na niej widac i jasne plytki sprawia, ze pomieszczenie wyda sie wieksze.

Co do plytek kuchennych na scianie to podoba mi sie ulozenie numer 1, bo lubie prostote, sama mam tak polozone plytki w kuchni, z tym ze ja dekory dalabym o jeden rzad nizej. Na takiej wysokosci jak pokazalas moga byc malo widoczne stojac blisko blatu, przyslonia je gorne szafki.

A tak w ogole to chcialam sie przywitac :P , czytam Twoj dziennik od poczatku tylko nie komentuje :P .

edyta_10
05-03-2009, 12:49
Mocca - świetne kafle!!!!!!!!! Te postarzane wyborne, a te trawertynowe to szczegolnie urokliwe :wink: :wink: :wink: Dobre w utrzymaniu - gwarantuję. Buziaki

edytko, przyznam szczerze ze trawertyny bardzo mi się u Ciebie spodobały więc jak je wyczaiłam to właściwie juz zadne inne mi jakos nie chciały pasować ;) później miałam chwilę wątpliwości bo kiedy położył je na scianę były szaro- pomaranczowe co mi się niekoniecznie podobało... ale teraz łazienka jest gotowa, doszły jaśniutkie fugi i tak też pomaluję scianę i jest naprawdę ladnie.

Powiem więcej... parę dni temu kupiłam po jednej płytce jasnej i ciemnej żeby zdecydowac się na coś na podłogi bo te pokazane w dzienniku chyba nie wypalą (a szkoda). No i wiedziałam, ze gdzieś już te płytki widziałam ale nie wiedziałam gdzie. No i wczoraj obczaiłam, ze dokładnie te płytki masz u siebie na podłogach... :o :D takze powiedz mi, jak one się sprawują i czy jesteś zadowolona zakupu? Póki co kupiłam jasnych 12 m2 do męzowego pomieszczenia biurowego a do korytarza i kuchni wciąż się zastanawiam czy jasne czy te same tylko ciemniejsze w kolorze "cotto" bo równiez bardzo mi się podobają...

takie dylematy wykańczania chaty ;)


Kochana kafle na podłodze sa rewelacyjne!!!!!!!!!!!! Od nowego wyglądały jak zniszczone i brudne. Nawet nie wiesz ile mi odeszło nerwów - sama nie widzę czy one sa już brudne czy tak ma byc. Myje podłoge raz w tygodniu i jest super. A w domu bywa pies no i nie mam polozonego polbruku wiec cały piach lezie do domu. Dopiero jak zamiatam to dochodzi do mojej swiadomosci ze mieszkam z szufla piachu w domu. To byl dobry zakup. Moi sasiedzi maja drewniana podloge i dywany i rece załamują. Do tego 2 psy w domu wiec wyobraź sobie ile km bije tam odkurzacz.....
buziaki kupuj jasne!!!!

mocca
05-03-2009, 17:22
magpie101 toż to zaszczyt gościć Cię u się! ;) i to bywałaś tak po kryjomu... hmm...
witaj i komentuj częsciej :D

Dziewczyny, decyzja podjęta: będą jasne podłogi z tym, ze będziemy je układać za jakieś 1-1,5 mies. Te płytki faktycznie są tak maziate i kropkowane że chodziłam wczoraj i dziś po nich brudnymi buciorami naprzemian z kurzem gipsowym itp i niewiele było to widać. Takze 3 dzieci, nas i zwierzątka tez przeżyją...
edyta_10 dziękuję za inspirację i poradę. Choć moje wybory to przypadek i zbieg okoliczności to jednak kiedyś może mnie odwiedzisz a wtedy będziesz się czuła prawie jak u siebie :P

Natomiast co do kuchni to wciąż nie wiem jak się sprawa skończy, wlasnie chcę usiąść nad projektem i przerysować go w wersji odwrotnej ustawu mebli bo nie mam pewności, czy będzie dobrze tak jak planowałam. Do jutra do 8 mam czas, poźniej najwyżej będę zrywać bądź kafelkować całe ściany ;)

edyta_10
06-03-2009, 12:36
edyta_10 dziękuję za inspirację i poradę. Choć moje wybory to przypadek i zbieg okoliczności to jednak kiedyś może mnie odwiedzisz a wtedy będziesz się czuła prawie jak u siebie :P

Mocca czuję się zaproszona :D :D :D




Natomiast co do kuchni to wciąż nie wiem jak się sprawa skończy, wlasnie chcę usiąść nad projektem i przerysować go w wersji odwrotnej ustawu mebli bo nie mam pewności, czy będzie dobrze tak jak planowałam. Do jutra do 8 mam czas, poźniej najwyżej będę zrywać bądź kafelkować całe ściany ;)

Ja bym kafle w kuchni ułożyła w wersji chyba 3 - tej która Tobie najbardziej pasuje. Ale to są dylematy co??? Pozdrawiam

magpie101
06-03-2009, 17:27
Co do mebli kuchennych to gorne szafki zrobilabym w linii prostej bez naroznika i otwartych polek - wszystkie z szybami sadzac po projekcie wyszlyby pewnie 4 szafki po 40-45 cm.
Tam gdzie jest miejsce na plyte do gotowania to co bedzie pod spodem w tej dziurze?
No i odnosnie lodowki, widze, ze stoi osobno, nie bedzie Ci ciezko sie do niej przeciskac obok stolu, pytam bo nie wiem jaki tam jest wymiar.

Jeszcze co do ulozenia plytek na scianie, jesli w szafkach gornych bedziesz miec szybu ze szprosami to plytki na scianie uluz jak najbardziej prosto bez udziwnien. Szprosy sa proste i jesli plytki ulozysz tak jak w propozycji numer 3 to jak dla mnie bedzie sie to gryzlo.

Napisz czy nadal chcesz biala kuchnie i jakie beda blaty. Mi biala bardzo sie podoba taka w stylu sielsko anielskim czyli wiejskim jak ja to mowie :P .[/i]

mocca
06-03-2009, 18:28
Co do górnych szafek masz rację, coś mi nie pasowało w tym "wykonczeniu" i chyba układ na prosto będzie lepiej wyglądał. Zaraz to spróbuję przerysować.
Niestety co do układu płytek nie mam już wpływu ponieważ dziś o 7 dzwoniłam do płytkarza nt zmian a on mi szczęsliwy że jeszcze wczoraj zdążył ułożyc jedną scianę... :roll: takze dziś zerwał tylko brzegi -to co trzeba było przedłuzyć by nie brakowało z meblami i zostaje- w karo. Ten układ wymyśliłam właśnie po to, by przełamać tą białą monotonię mebli bo meble tak- chcę białe, z Ikei fronty Lidingo
http://www.ikea.com/PIAimages/49314_PE145251_S4.jpg
http://www.ikea.com/PIAimages/49366_PE145303_S4.jpg

Do tego blat ma byc drewniany, konkretnie dębowy taki:
http://www.ikea.com/PIAimages/21710_PE106715_S4.jpg

który będzie również robił za parapet w tym samym poziomie (sąsiad musi mi pomóc to obrobić i skleic :) ). Stół mamy teraz w mieszkaniu fajny duży stylowy z 6 krzesłami ale nie wiem, czy nie zamienię go na Ikeowski w kolorze ww blatu i do niego białe krzesła. Ale to akurat sprawa najmniej istotna ;)

co do lodówki to "wsadziliśmy" ją w pierwotne miejsce bo ta wnęka była specjalnie pod lodówkę przerabiana. Później stwierdziłam, ze może ona stoi trochę za daleko od reszty części roboczej stąd przeniosłam ją do mebli. Na projekcie tego nie widać ale wg ostatniego rysunku pomiędzy lodówką a tym pustym blatem są drzwi, (otwierane od kuchni na zewnatrz) i w poprzednim układzie lodówka wychodziła mi równo z otworem. Byłoby niefajnie wchodzić na kuchnię a tu ściana z lodówki na wejście dlatego zdecydowaliśmy się ją przenieść. Aha, nie pisałam wcześniej- ale lodówkę umarzyłam sobie już z rok temu taka szerokachną 86 cm ale jednodrzwiową. Obejrzałam w sklepie i się zakochałam- jak szerokie miała półki... coś takiego ale będę szukać w wersji białej ew kremowej. Wiem ze są :)
http://image.ceneo.pl/data/products/240614/product.jpg

taka lodówka wyklucza zabudowanie jej w ciągu szafek- dlatego tak usilnie poszukuję dla niej wygodnego miejsca ;)
Co do przeciskania jeszcze nie wiem- małą mam wyobraźnię więc nt rozmiarów i miejsca posadowienia stołu zdecydujemy jak juz będą meble...

mocca
06-03-2009, 18:41
nie napisałam jeszcze o wnęce pod pustym blatem. Na nim ma być jakaś płyta- nie wiem jeszcze czy elektryczna czy gazowa. Najbardziej chciałabym indukcję ale na tą chwilę nie wiem czy będzie mnie na nią stać ;)
Ale biorę pod uwagę gaz a za u nas nie ma gazociągu w grę wchodzi jedynie butla. Stąd ta pusta wnęka którą chcę rozwiązać np tak: (to foto pochodzi z jakiegoś starego muratora)
http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/kuchnmur1jpg.jpg

albo wymurować cegłą w kąt prosty albo dorobić jakiś drążek i zasłonkę czy coś w tym stylu...


moja kuchnia też ma być trącona stylem sielsko- anielskim, chciałabym zamówić jakieś cudne wymiarowe mebelki jak jedna z naszych forumowych kolezanek (nie pamiętam nicka ale z wątku o kuchniach)
ale też liczę się z tym ze ten projekt w ikei skalkulowałam na 10-11 tys bez sprzętu agd, podejrzewam że takie wymiarowe meble z salonu to z pewnością z 50 % więcej...


zostaje mi jeszcze kwiestia okapu ale na to mam jeszcze trochę czasu ;) a podoba mi się taki w stylu jak na fotce wyżej.

magpie101
06-03-2009, 19:46
Jesli zrobisz pod plyta zaslonke to bardzo mi sie podoba takie rozwiazanie!
Co do lodowki to faktycznie nie widzialam, ze miedzy lodowka, a meblami sa drzwi, jesli lodowka by stala w ciagu mebli zaraz przy blacie to wchodzacy do kuchni widzialby bok lodowki zamiast meble i byloby nieciekawie, wiec lepiej ze stoi osobno.
Co do frontow to ja za kilka lat planuje wymienic swoje fronty na biale ale takie
http://www.dre.pl/elementy/images/frezy/country_b.jpg

magpie101
06-03-2009, 19:57
Podoba mi sie wersja numer 2, tylko ja jakos widze tam same szyby ale to Twoja kuchnia i Tobie ma sie podobac :P !

mocca
06-03-2009, 20:04
oglądałam Twoją kuchnię w dzienniku, jest przesliczna! i bardzo cieplutka a obrus i kotek to juz cudo ;)

ja tez widzę tam same szyby z tym, ze ikea nie ma 50 cm szyby w ofercie, wszystkie szafki szybowe i szuflady mają 40/60/80... :-?

jeszcze się z tym przespię i przemyslę...

magpie101
06-03-2009, 20:09
A jaki masz tam wymiar tej sciany?

mocca
06-03-2009, 20:49
kuchnia jak widac jest pomieszczeniem nr 4
nawet wg projektu układ mebli jest podobny ;)
(na rysunku ścianek kropkowanych nie ma a paskowane są)
ścianka o ktorą pytasz ma chyba ok 2,5 do okna z tym, ze do samego okna z meblem tez nie dojadę...

http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/marzec09/projekt.jpg

magpie101
06-03-2009, 21:18
oglądałam Twoją kuchnię w dzienniku, jest przesliczna! i bardzo cieplutka a obrus i kotek to juz cudo ;)

ja tez widzę tam same szyby z tym, ze ikea nie ma 50 cm szyby w ofercie, wszystkie szafki szybowe i szuflady mają 40/60/80... :-?

jeszcze się z tym przespię i przemyslę...

A jakbys zrobila 3 szafki po 30 cm i na brzegach z kazdej strony po 40 cm i wszystko szklo czyli razem 170 cm (naroznik 90 i szuflady 80).
Albo dolem naroznik 90 i szuflady 60, a gora 5X30 cm szklo.
Jesli mozesz to zrob taka aranzacje.

mocca
06-03-2009, 21:39
jesteś genialna!

a ja totalnie zaćmiona :lol:

ale to chyba zmęczenie materiału, jak siedzę w jednym dłuzszy czas to przestaję mysleć logicznie :roll: :D

zrzuty już wrzucone

magpie101
06-03-2009, 21:55
Mi osobiscie podoba sie wersja 5 x 30 szklo

No i przyznam Ci sie, ze meble kuchenne na wymiar to moja praca, wiec wcale genialna nie jestem :P

magpie101
06-03-2009, 21:59
Zapomnialam jeszcze Cie zapytac o polki otwarte przy plycie gazowej na dole, czy nie myslalas o cargo 20 na przyprawy, przy gotowaniu bardzo fajna rzecz. Polki otwarte sa bardzo glebokie i zeby wytrzec na nich kurz to przy polkach tych najnizszych trzeba sie niezle nagimnastykowac, a kurz trzeba czesto przetrzec, bo sa to polki.

mocca
07-03-2009, 07:55
No i przyznam Ci sie, ze meble kuchenne na wymiar to moja praca, wiec wcale genialna nie jestem
no to trafiłam jak kulą w płot ;)

przez noc wymysliłam jeszcze, ze zamiast 5x30 mogę dać 2x60 +30. 60 są wygodniejsze...

natomiast co do otwartych półek zrobiłam je z rozpędu ale też właśnie myślałam by dać cargo 20 lub 30, teraz takie mam i trzymam w nim wszelką kuchenną chemię, worki na śmieci itp.

chcę jeszcze w to wszystko wkomponować zestaw szufladek, ale nie wiem skąd wytrzasnąć pasujące do mebli... chciałabym je np na scianie z dużym oknem po lewej, obok blatu na kuchenkę lub na tej co kuchenka ale bliżej narożnika.

magpie101 bardzo dziękuję Ci za pomoc!
http://www.teuscheratl.com/resources/images/photos/assort_pralines_pic1.jpg

Amtla
09-03-2009, 20:13
mocca,

ja nie jestem fachowcem, ale nie chciałabym ciągle chodzić do tej lodówki po drugiej stronie kuchni....To tylko moje zdanie, ale musiałam to napisać :roll:

Kibicuję Twojej budowie i stale podziwiam :D

Pozdr

magpie101
09-03-2009, 20:14
Ostatnia aranzacja z szafkami gornymi podoba mi sie :P .
Zobacz sobie ten okap teki 90 (nowosc cena okolo 900 zl), widzialam go na zywo, jutro bedziemy go montowac, bardzo mi sie podoba. Oczywiscie ramki drewniane sa bezbarwne, musisz dac do lakierowania do stolarza pod kolor mebli.
A gdzie bedziesz miec mikrofale jesli w ogole planujesz?

Dzieki za slodkosci :P !
Napisz mi jeszcze na kiedy planujecie przeprowadzke?

http://www.teka.com/html/pl/imgprod/main/PR-0001764.png

magpie101
09-03-2009, 20:18
mocca,

ja nie jestem fachowcem, ale nie chciałabym ciągle chodzić do tej lodówki po drugiej stronie kuchni....To tylko moje zdanie, ale musiałam to napisać :roll:

Kibicuję Twojej budowie i stale podziwiam :D

Pozdr

Tylko nie bardzo jest miejsce w ciagu mebli na ta lodowke.
U mnie mimo, ze kuchnia duza lodowka tez niestety stoi osobno i nie mam przy niej blatu do odlozenia i musze sie do niej "nadeptac"

Amtla
09-03-2009, 20:25
Obecnie mam lodówkę w ciągu, mam obok niej blat ale do tzw. miejsca roboczego pod oknem daleko....wiem jak mnie to denerwuje...nie chciałabym więcej...Pomyślcie jeszcze trochę :roll: może jednak się uda :D

mocca
09-03-2009, 20:45
Amtla, dzięki za uwagę, tez zauważam tez tą niedogodność dlatego wczesniej upierałam się by lodówka była z prawej strony węższych drzwi do kuchni, zaraz przy wejściu. Ale to było bez sensu, wejście wprost na lodówke. Druga wersja jaką rozważałam to ta
http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/marzec09/wer16.jpg

stało się przestronnie ale jednocześnie ciasno w meblach, nie upchałabym się w tych szafkach we wszystkim...

Teraz w bloku tez mam lodówkę po przeciwnej stronie mebli i w drugim koncu (jesli mozna mowić i koncach kuchni 2,4x2,8 :roll: ) nie mówię ze mi wygodnie ale idzie przywyknąć ;)

premiumpremium
09-03-2009, 20:49
Zdecydowałaś się już???
Bo przyszłam na herbatę :D

Kafelki w małym wc prześliczne! :D

magpie101
09-03-2009, 20:50
Nie pasuje mi wcale okap zaraz przy slupku z piekarnikiem i tych szafek jest tak jakos malo, kuchnie wyglada "ubogo". Tylko lodowka sie rzuca w oczy, bo duza, a mebli malo.

mocca
09-03-2009, 20:53
Ostatnia aranzacja z szafkami gornymi podoba mi sie :P .
Zobacz sobie ten okap teki 90 (nowosc cena okolo 900 zl), widzialam go na zywo, jutro bedziemy go montowac, bardzo mi sie podoba. Oczywiscie ramki drewniane sa bezbarwne, musisz dac do lakierowania do stolarza pod kolor mebli.
A gdzie bedziesz miec mikrofale jesli w ogole planujesz?

Dzieki za slodkosci :P !
Napisz mi jeszcze na kiedy planujecie przeprowadzke?

http://www.teka.com/html/pl/imgprod/main/PR-0001764.png

cieszy mnie ze te górne szafki teraz sa ok :D

ten okap który podrzuciłaś też jest bardzo ładny i pasuje mi ogromnie półeczka na nim :D na pewno rozejrzę się za czymś takim. Ogólnie okapów nie oglądałam jeszcze na zywo...

sprawa mikrofali stoi pod znakiem zapytania. Nie jestem pewna czy ją chcę, teraz swoją uzywam jedynie do rozmrażania chleba...
Ale jesli się jednak zdecyduję to prawdopodobnie wezmę taką szafkę http://www.ikea.com/PIAimages/49346_PE145283_S4.jpg
i tam będzie piekarnik i mikrofala.
No chyba ze ją wcisnę w kąt okap /sciana/okno ...

Amtla
09-03-2009, 20:54
Ja dzisiaj jestem zupełnie bezproduktywna :-? elektryk zadał mi bobu i sama nie wiem ja się nazywam :wink: Dlatego dzisiaj nic mądrego nie doradzę...może namieszałam, ale lepiej teraz niż potem :roll: Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw :D

mocca
09-03-2009, 20:56
Premium

http://www.olenka.pl/img/ploteczki/ajerkoniak_01.jpg :D :D :D

dziewczyny, dla Was tez!
http://www.olenka.pl/img/ploteczki/ajerkoniak_01.jpghttp://www.olenka.pl/img/ploteczki/ajerkoniak_01.jpghttp://www.olenka.pl/img/ploteczki/ajerkoniak_01.jpg

Amtla
09-03-2009, 20:58
[quote="mocca"]
dziewczyny, dla Was tez! [quote]
http://www.olenka.pl/img/ploteczki/ajerkoniak_01.jpg

To dzisiaj pewnie mi pomoże, dzięki :lol:

mocca
09-03-2009, 21:03
Amtla, wszystkie sugestie i uwagi są zawsze dobrze widziane i potrzebne, czasami można zmienic szczegół który wpłynie na funkcjonalność calej kuchni np.

magpie101
09-03-2009, 21:21
Co do tego slupka z mikrofala nad piekarnikiem, czy myslisz o mikrofali do zabudowy! Bo jesli tak to pod retro nie dostaniesz (szukalam do siebie i nieosiagalna), jedynie w inoxie, a Ty chcialas kremowa lub biala lodowke, wiec podejrzewam, ze nie chcesz do swojego stylu kuchni inoxu.

mocca
09-03-2009, 21:40
masz rację, inoxu nie planuję... bo jakos mi nie bardzo pasuje do mojego stylu. Wciąż myślę nad AGD z Ikei, robi dla nich Whirpool. Moja znajoma ma od nich zmywarkę i sobie chwali.
A zastanawiam się bo mają tam taką serię DATID która ma styl umiarkowanie klasyczny, np piekarnik wygląda tak
http://www.ikea.com/PIAimages/42124_PE134544_S3.jpg
a mikrofala tak
http://www.ikea.com/PIAimages/59266_PE165029_S3.jpg
i oba te sprzęty pasowałyby do siebie.

Ogólnie to zastanawiam się jeszcze bardzo nad kolorem piekarnika, nie wiem czy wpasować biały czy ciemny jakiś... i niekoniecznie ikeowski a jakiś inny "retro"

pytałaś jeszcze o przeprowadzkę. Otóż stwierdziłam, ze przeprowadzki nie planuję :D bo co ja będę robić jak już wszystko wyplanuję, wyrobię, i nie będę miała dokąd jeździć... :roll:

a na powaznie to naprawdę nie planujemy terminu. Mamy gdzie mieszkać a dzieciaki są tu związane szkołą/przedszkolem, wykonczenie robimy powolutku z własnych środków. Pierwsze hasla opiewały na świeta 2008, szybko skorygowano na kolejne święta ale trudno określić rok ;) jednak może obecny...

magpie101
09-03-2009, 22:08
Ja mam tez taki piekarnik ale z inna raczka, firma ta sama whirpool tak jak w ikei. Co do mikrofali to ta z ikei za bardzo jak dla mnie nowoczecna. Ja mam zwykla srebrna ale schowana w szafce nad piekarnikiem.
Jesli dasz bialy piec lub kremowy to moze zlac sie z meblami, czarny by chyba ladniej odbijal, do tego musisz dobrac lodowke, zlew no i mysle nad Twoim okapem, bo te z ramka drewniana sa kremowe i czy nie lepiej by wygladal czarny.
Tak mam mikrofale schowana, na fotce jest akurat otworzona



http://x.screeny.pl/ga8653/28a006d56351e62ef8191910/murator_073.jpg[/i]

magpie101
09-03-2009, 22:10
Dodam jeszcze, ze piekarnik w uzytkowaniu jest rewelacyjny, a uzywamy go kilka razy w tygodniu, wczesniej mialam aristona ful wyposazenie i nie bylam zadowolona.

mocca
09-03-2009, 22:22
skryto na mikrofale masz rewelacyjne! da się załatwic takie mocowania do frontu by zamontować go w moich meblach np? Mozna to gdzieś kupić? bo jesli tak to też bym się na takie rozwiązanie zdecydowała.

Natomiast co do reszty sprzętu to myslałam o takiej płycie (są w wersji białej, kremowej i czarny/ antracyt chyba)
http://image.ceneo.pl/data/products/11059/97377e67-979b-42e8-95b0-5ad1391131ec_product.jpg

do tego piekarnik a odpowiednim kolorze

ale co z lodówką? jesli wezmę czarny piekarnik i czarną płytę lodówka nie powinna być biała czy kremowa?

płyta elektryczna czy indukcja też są chybatylko czarne...

mocca
09-03-2009, 22:29
aha, zlew biały ceramiczny chcę... taki dokładnie, chyba ze znajdę ciekawszy pasujący wymiarem. Ten akurat ma front wysunięty przed szafkę co mi się bardzo podoba
http://www.ikea.com/PIAimages/73319_PE189949_S4.jpg

nakładany na taką szafkę tylko u mnie jest 60 cm i zamiast drzwiczek szuflada
http://www.ikea.com/PIAimages/49371_PE145308_S3.jpg

magpie101
09-03-2009, 22:56
Zlew zgra Ci sie z meblami kolorystycznie.
Plyta ladna, napisz czy to 70,75,90.
Co do lodowki to jesli dasz sprzet czarny lub antracyt to lodowke wtedy bys musiala zrobic najbezpieczniej do zabudowy. Czarne sa ale z polyskiem i raczej na styl nowoczesny chociaz jeszcze jutro sprawdze.
Taki automat do mikrofali kosztuje na hurtowni okolo 120 zl, do tego musisz miec front meblowy. U nas mikrofala jest uzywana czesto, bo jemy o roznych godzinach, wiec te drzwiczki podnosimy kilka razy dziennie (denerwuja mnie jak sa otwarte) i wszystko jest ok.
Poszukam na forum, bo widzialam kuchnie w wiejskim stylu biala z czarnym agd i takim zlewem jak Ty ale na lodowke nie zwrocilam uwagi jaka maja i sama jestem ciekawa.

magpie101
09-03-2009, 22:58
Nie wiem czy zaowazylas, ze uchwyty mam z ikei (czarnych matowych nigdzie nie bylo) :P .

magpie101
09-03-2009, 23:14
Zobacz sobie ten dziennik tylko pomylilo mi sie, bo kuchnia jest kremowa, a lodowki nie moge dojrzec
http://forum.muratordom.pl/budowa-sloneczka-na-slasku,t71903-60.htm

Plytki w kuchni na scianie bardzo podobne do Twoich.

mocca
10-03-2009, 06:29
magpie101
ta akurat płyta, którą pokazałam wyżej ma 90 cm
Z lodówką problem jest taki, że ja na tą szerokachną już się zafiksowałam tak bardzo, że muszę ja mieć ;). Ale do zabudowy toto się chyba nie nada... Czarna lodówka też odpada bo... no... :D :wink:
czy myślisz że bardzo by ona kontrastowała z ew płytą i piekarnikiem w ciemnym kolorze? w koncu będzie stała w zupełnie innym miejscu, poza zasięgiem wzroku każdego z nich...

a jeszcze jedno pytanie, masz więcej doświadczenia to może wiesz- lodówki wszystkie są otwierane z lewej strony? czy da się zmienic stronę zawiasów i rączki?

te cudowne uchwyty pod drzwiczki mikrofalowe z pewnością sobie jakoś załatwię :)

Twoje uchwyty drzwiczkowe wydawały mi się podobne do tych z Ikei :D a napisz mi jeszcze jakie masz fronty u siebie bo im więcej na nie patrzę tym bardziej mi się podobają.

Tą kuchnię "Słoneczka na Śląsku" podesłaną w linku już kiedyś oglądałam (natknęłam się na ten dziennik kiedy szukałam płytek podłogowych bo pierwotnie wybrałam te same). Kuchenne płytki ścienne mają dokładnie takie same jak moje, lodówki nie dojrzałaś bo jest w zabudowie podblatowej :D chyba po prawej od zlewu a dużą lodówke chyba w spizarce.
Natomiast to co mi się znowu bardzo spodobało to pomysł na okap. Może spróbowałabym zrobić coś takiego u siebie...? jak myslisz, do wykonania? pasowałoby? jak się montuje wyciąg w takiej zabudowie?

magpie101
10-03-2009, 10:02
Praktycznie juz teraz kazde drzwi od lodowki mozna przelozyc lewo-prawo. Jesli chcesz wolnostojaca i nie rzucajaca sie w oczy to biala by byla najlepsza, bo w kolorze mebli.
Co do okapu to robiac taki jak maja w sloneczku musialabys dokupic wklad do okapu np. taki
http://www.euro.com.pl/foto/4571349/4571349_2.jpg
Ten murowany okap bardzo fajnie wyglada :P .
Co do Twojej lodowki to jaka ma szerokosc i co to za firma/

mocca
10-03-2009, 18:35
lodówki takie produkuje np LG i te mają 86 cm. Są też Sharpa 84 cm i Liebherr 75. Więcej takich szerokich jednodrzwiowych nie znalazłam, a szkoda. Problem w kolorze, wg strony producenta LG ma tylko srebrne/inox a Sharp kremowa. Widziałam jakiś czas temu w Electro World białego Sharpa ale po poszukiwaniach w necie okazało się, ze ten model nie jest oficjalnie w Polsce w obrocie... No ale skoro w naszym sklepie kupić można to znaczy że i serwis jakis jest chyba :roll:

Jak nie znajdę koloru tego co bym chciała... to może skusze się na cos takiego?
http://ewabymail.pl/images/rk6285oc.jpg

magpie101
11-03-2009, 13:46
Ta mi sie bardzo podoba
http://www.ardovintage.pl/
tylko to jest 60 cm.

magpie101
11-03-2009, 13:58
Albo te
http://www.gorenje.com/catalogue/imagelib/appl/magnify/appliances/objective/rk_62351_oc_priprt_20080911095810.jpg

http://www.gorenje.com/catalogue/imagelib/appl/magnify/appliances/objective/rk6285oc.jpg

mocca
12-03-2009, 19:36
podobaja mi sie wszystkie te lodówki... tylko właśnie wszystkie są 60... no ale jeszcze mogę wziąć 2 i postawić obok siebie ;) :lol:

magpie101
12-03-2009, 23:29
Plytki bardzo ladnie wyszly, one sa sliczne!
No i te pierwsze panele, ktore wygladaja jak deski tez fajne, mozesz napisac ile kosztuje takie cudo?

Co do ukladu kuchni to z ptojektu wygladala na wieksza :roll: , tak patrze na sciane z lodowka
http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/marzec09/29.jpg
jak wstawisz ta szeroka lodowke to nie zagracisz kuchni? Widzac swciane na zdjeciu ja bym dale chyna 60 retro, a gdzies w skrytce zamrazarke osobno, jak waska lodowka Ci nie starczy (ja tak mam).

mocca
13-03-2009, 07:51
no nie wiem, wydaje mi się, ze mała ta kuchnia nie jest... ma 3,6x3,6 a otwarcie jej na salon daje jeszcze większe wrażenie. Ta wnęka na lodówkę powyżej, ma- prawa strona 80 i 100 z lewej, do otworu drzwiowego. W projekcie kuchni zachowałam te wymiary, narysowałam sobie też zarys mebli na podłodze. Myślę, ze jesli zostanie ten ostatni układ, bez nadmiaru szafek wiszących po obu stronach okna to przestrzeń też nie będzie zbyt ograniczona. A sama lodówka będzie widoczna jedynie z kuchni i to od wewnątrz. Mam wrażenie, że jak wstawię tam 60 to ona kompletnie zniknie, ale trudno to wyczuć ;)
A zamrażarka rzeczywiście jest też w planach, będzie osobna stała w letniej kuchni w ktorej już mam miniaturkowy zestawik ikea :D ale jest tam taki bałagan że wstyd na fotach pokazywać :roll:

Co do paneli to te pierwsze, dąb satynowy deska to cena 127/m2
Te do dzieci troche tańsze... Cena wysoka ale wg zapewnien producenta są one nie do zdarcia (20 czy 25 lat gwarancji) no i sa grubsze od standardowych paneli co ponoć niweluje dzwięki przy chodzeniu. No i są ładne...

magpie101
23-03-2009, 21:06
Witraz podoba mi sie, jest to prawdziwy witraz czy wyklejany, bo zdjecia sa z daleka i nie moge sie dopatrzec.

mocca
23-03-2009, 21:13
magpie101, witraz prawdziwy najprawdziwszy :wink:
zapomnielismy o jego uroku bo dobre pół roku był zasłonięty czarną folią... a teraz odkryty znow nas cieszy ;)

tu jego zblizenie, fotka na chwilkę przeniesiona z dziennika
http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/witraz/3.jpg

magpie101
23-03-2009, 21:31
magpie101, witraz prawdziwy najprawdziwszy :wink:
zapomnielismy o jego uroku bo dobre pół roku był zasłonięty czarną folią... a teraz odkryty znow nas cieszy ;)

tu jego zblizenie, fotka na chwilkę przeniesiona z dziennika
http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/witraz/3.jpg
Piekny jest!!!! Teraz dopiero widac jego urok!

mocca
24-03-2009, 16:53
oj naprawdę jest ładny a na żywo wygląda 100 razy lepiej, szczególnie kiedy go ładne swiatło z zewnątrz podświetla. Załuję tylko że jest od strony północnej i słoneczko wpada bokiem w środku lata i to późnym wieczorem...

Fajnie że się odezwałaś bo mój maż już się martwił że tu tak cicho :roll: :wink:

magpie101
24-03-2009, 20:41
Cicho, bo w dzienniku malo piszesz to w komentach cicho :P .

magpie101
25-03-2009, 19:16
Tynki najladniejsze sa w kuchni, potem sypialnia, a na koncu salon!

mocca
25-03-2009, 19:27
poczekaj to jeszcze nie wszystko ;)

magpie101
25-03-2009, 19:30
No to teraz numer 1 to pokoj Amelci :P !

magpie101
25-03-2009, 19:43
Ale super sa te tynki, bardzo mi sie podobaja w kolejnosci

http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/sciany%20strukturki/11.jpg
http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/sciany%20strukturki/21.jpg
http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/sciany%20strukturki/14.jpg
http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/sciany%20strukturki/20.jpg

http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/sciany%20strukturki/13.jpg
http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/sciany%20strukturki/4.jpg[/img]

mocca
25-03-2009, 20:08
ten pierwszy, z pokoju Amelki jest fajny, jest dość drobny i teraz w kolorze ecru sprawia wrażenie, jakby na ścianie była tapeta. Myslę ze go pomalujemy na jakiś taki jaśniutki kolor, jednolicie.

Te kuchenne kółka natomiast chce mieć jasne a tylko bejcą zabawić dziurki tak by kolorystycznie zgrało się z płytkami sciennymi, z tymi stokrotkami.

Paseczki bordo u mnie nie zaistnieją ale myslimy dokładnie o takim kolorze w sypialni, gdzie jest ściana w "sztruksik" ( z ostatniej Twojej fotki) na żywo wygląda bardzo ładnie i wzbudza powszechne zainteresowanie, podoba się. Niestety nie chce się efektownie sfotografować ;). Ten sztruksik po pomalowaniu na kolor będzie przetarty do gołego tynku tak, ze powstanie taka nierówna pasiastość (ale określenie)

Co do struktury w salonie i klatce schodowej to musiało być to coś rozmytego co niezbyt będzie przyciągało wzrok a same powierzchnie są spore więc padło na to co jest. Chcę to pokryć jasną farbą a następnie bejca perłową która będzie pięknie rozpraszała światło dzienne i wieczorowe :D tak to sobie wymyśliłam...

cieszę się, że Ci się spodobały te maziaje :lol:

TomKa
27-03-2009, 22:56
mocca, pracowita i zdolna kobieto! Podziwiam Cię i te Twoje śliczności. Jak Ty to wszystko wyczarowałaś, kiedy? Trudno mi napisać, która struktura najładniejsza, bo wszystkie są rewelacyjne. Czym je robisz? Jak? Miałam w planie robić tylko w wiatrołapie, ale nie wiem czy nie skuszę się na więcej :wink: .
Pozdrawiam

jamles
05-04-2009, 15:29
Wszystkiego Najlepszego

i do kolekcji

http://www.lumisfera.pl/media/photos/14649/307347.5.jpg

:D

magpie101
05-04-2009, 16:19
http://zycieumisiaka.blox.pl/resource/tulipany.jpg

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU URODZIN!!!

TomKa
05-04-2009, 19:28
mocca, dużo radości, zdrowia i miłości Ci życzę :)

http://images42.fotosik.pl/94/1847c2d9a071c32d.jpg (http://www.fotosik.pl)

magpie101
09-04-2009, 10:31
http://www.pieczatki-poligrafia.pl/wielkanoc2.jpg

TomKa
11-04-2009, 00:38
http://images36.fotosik.pl/97/88f217bf51f1b9d1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

DarioAS
11-04-2009, 17:23
http://img16.imageshack.us/img16/6207/dsme12w11.jpg

olorobal
11-04-2009, 18:11
Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!!!!!!


http://www.hotelbelweder.pl/_hbelweder/image/wielkanoc2006.jpg

mocca
12-04-2009, 17:32
dziewczyny i Jamles :D , dziękuję bardzo za pamięć i życzenia te urodzinowe i te świąteczne

Wam i wszystkim odwiedzającym również życzę
zdrowych pogodnych Świąt
http://www.tmzc.org.pl/img/kurczak_tmzc.jpg

mocca
12-04-2009, 17:48
TomKa, przepraszam za opóźnienie w odpowiadaniu ale właśnie zaraz po tynkach zwinęłam żagle i przebywam obecnie w Rabce :D :D :D zamiast wyplaty dostałam miesięczny urlop :wink: :lol:

kiedy tego dokonałam, sama nie wiem ale jestem bardzo przeszczęsliwa że juz skonczyłam. Nie ma na fotkach w dzienniku ale oprócz strukturek zrobiłam tez gładzie w 2 pokojach dzieciaków na górze, został mi do dotarcia jeden pokój którego juz nie zdążyłam.
Nie będę skromna ale napiszę, że porównujac gładzie zrobione przez moją ekipę w łazienkach i na sufitach a tym co zrobiłam ja- nie ma nawet porównania.


wracając do strukturek robiłam technikami różniastymi czym popadło ;) te regularne wzorki sa robione wałkiem, reszta pacą, sypialnia szczotką, smugi w korytarzu folią a cudne kółeczka kuchenne zgrzebłem psa :o :lol:


gdybyś się zdecydowała polecam, samej lub z niewielką pomocą mozna wyczarować naprawdę cudenka.

Dzięki za dobre słowo i pochwałę, dobrze mi to robi :wink: pozdrawiam serdecznie

magpie101
30-04-2009, 13:05
http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/151_.jpg

Te najbardziej mi sie podobaja, pozostale kojarza mi sie z takimi wejsciowymi jak maja w klatkach w blokach. Ale to jest moje zdanie, a drzwi Tobie musza sie podobac :P .

mocca
01-05-2009, 07:55
magpie101 w sumie wszystkie 4 mi się podobają a muszę poczekać na głos męza w tej sprawie :D

olorobal
30-05-2009, 15:47
Witaj :)
Jestem cichym podglądaczem waszego dziennika 8) Nie odzywam sie, ale regularnie zaglądam ;)

A co ta sąsiadka taka przeciwna waszej zieleni? Mnie sie marzy roślinność wszelka, już planuję ogród, ale najpierw ten burdel na kółkach trzeba ogarnąć ;)

I gratuluję drugiej ciąży :D

mocca
03-06-2009, 13:17
olorobal nie takim cichym, kilka razy się już odezwałaś ;)

sąsiadkę mam dziwną... w ogóle dziwne mam we wsi tendencje. Jak robiliśmy ogrodzenie z siatki to ona i drugi sąsiad wycieli 3 duze drzewa, żeby niby nam w grodzeniu nie przeszkadzały. Wycieła też w swoim ogródku wyrośniętego kasztana i slicznego świerka- bo już były za duże (a to takie fajne młodziki były), trawę u siebie pryska randapem bo po co kosić...
Moje pnącza wyrywała więc obawiam się, ze za rok zaczęłyby przeszkadzać jej moje tujki ktore mają teraz około metra wysokości. Dlatego odgrodzimy sie betonem :-?

W ogóle to i ja Was podglądam i widzę bardzo podobne przebiegi prac i podobny balagan... kiedyś się z tym uporacie i zobaczysz wtedy cały urok swojej działki- tak jak ja to u siebie niedawno ujrzałam :D więc powodzonka

dziękuję za gratulacje :)

olorobal
12-06-2009, 12:48
Nie odzywam sie, ale regularnie zaglądam ;)
Powinnam była napisać, że nie odzywam się tak regularnie jak w Wasz dziennik zaglądam ;)

A ta sąsiadka to dziwna co najmniej :-? To ja tu pewnie kupę kasy wydam na zieleninki, a ta je randapem! :roll: :roll:

A fotki płotu będą?

premiumpremium
15-06-2009, 07:56
Ach, warzywniak - rewelka:)
Wproszę się na zupę wielowarzywną, jak Ci już wszystko w nim wyrośnie :D

premiumpremium
15-06-2009, 07:58
I gratuluję drugiej ciąży :D

Mocca.... :roll: :lol: :lol:
O czymś nie wiem ;)

mocca
15-06-2009, 11:52
olorobal sąsiadow się niestety nie wybiera ale nt PW odpowiem Ci w moim dzienniku bo sprawa identyczna. Z moją mam nadzieję miec juz spokój, tzn nie musze jej oglądać a dobre i to ;)

mocca
15-06-2009, 11:56
premium wiesz wszystko co powinnas wiedzieć a nawet i więcej ;)
warzywniak wtedy na fotkach to jeszcze lichutki, teraz po deszczu to mam gąszcz warzywek ale tez chwastów. Więc nim będzie zupka to moze jakis czyn społeczny byś odwaliła? ;) :lol:
w nagrodę dostaniesz pęczek rzodkiewki i wsiową pasztetke :D

magpie101
15-06-2009, 13:15
Dobrze. ze postawiliscie plot - macie teraz spokoj i nie musicie sie krepowac, ze podglada Was wscibska sasiadka.
Szkoda tylko, ze na plytach nie zazyczyliscie sobie wzoru np. cegielki wyciskanej, my jak zamawialismy swoj to liczyli sobie od metra bez wzgledu na wzor betonu tyle samo.

premiumpremium
15-06-2009, 13:52
premium wiesz wszystko co powinnas wiedzieć a nawet i więcej ;)
warzywniak wtedy na fotkach to jeszcze lichutki, teraz po deszczu to mam gąszcz warzywek ale tez chwastów. Więc nim będzie zupka to moze jakis czyn społeczny byś odwaliła? ;) :lol:
w nagrodę dostaniesz pęczek rzodkiewki i wsiową pasztetke :D

Kochana, ja przez te chwasty nie zdecydowałam się na ogródek... Ale dla "śmieciówki" - proszę bardzo. Może być i cała grządka sałaty :) A za ciutkę wiśniówki dorzucę w czynie grządkę z selerami 8) :wink:

mocca
15-06-2009, 15:08
premium sałaty nie mam ale dla Ciebie mogę zasiać chocby dziś :D
co do wisniówki- mam jeszcze 3 butelczyny tej pysznej zeszłorocznej, z przyjemnością Cię poczestuję a jak zasmakuje dostaniesz na odjezdne całe 0,7 bo wiesz, mi się na alkoholizowanie prędko nie zanosi... ;)

mam jeszcze pół butelki Twojego jajcoka i bardzo zaluje ze się z nim wczesniej nie uporałam...

mocca
15-06-2009, 15:13
Dobrze. ze postawiliscie plot - macie teraz spokoj i nie musicie sie krepowac, ze podglada Was wscibska sasiadka.
Szkoda tylko, ze na plytach nie zazyczyliscie sobie wzoru np. cegielki wyciskanej, my jak zamawialismy swoj to liczyli sobie od metra bez wzgledu na wzor betonu tyle samo.

magpie, mamy cegiełkę ale po drugiej stronie płota tzn od strony sąsiadki :lol: pomyślałam, że jak juz jej stawiam taki beton to choć tą cegielkę dam zeby jej było przyjemniej. Ja swoją strone i tak planuje kompletnie zazielenić także mi na tym nie zależało.
Ale sąsiadka też nie doceniła i cegiełka jej nie przekonała :roll: :lol: :lol: jak mnie kolejny raz wkurzy to zawołam chłopakow zeby płyty zamienili stronami :lol: :lol: :lol:

magpie101
15-06-2009, 15:27
Dobrze. ze postawiliscie plot - macie teraz spokoj i nie musicie sie krepowac, ze podglada Was wscibska sasiadka.
Szkoda tylko, ze na plytach nie zazyczyliscie sobie wzoru np. cegielki wyciskanej, my jak zamawialismy swoj to liczyli sobie od metra bez wzgledu na wzor betonu tyle samo.

magpie, mamy cegiełkę ale po drugiej stronie płota tzn od strony sąsiadki :lol: pomyślałam, że jak juz jej stawiam taki beton to choć tą cegielkę dam zeby jej było przyjemniej. Ja swoją strone i tak planuje kompletnie zazielenić także mi na tym nie zależało.
Ale sąsiadka też nie doceniła i cegiełka jej nie przekonała :roll: :lol: :lol: jak mnie kolejny raz wkurzy to zawołam chłopakow zeby płyty zamienili stronami :lol: :lol: :lol:Tyle przykrosci Wam zrobila, a Ty jej cegielke jeszcze "podarowalas", za dobre serce masz dla niej, a ona tego nie umie docenic.

No ale przelozyc plyty to nie klopot, wiec jak zacznie wariowac to powinnas jej tak zrobic :P .

premiumpremium
16-06-2009, 09:02
Dobrze. ze postawiliscie plot - macie teraz spokoj i nie musicie sie krepowac, ze podglada Was wscibska sasiadka.
Szkoda tylko, ze na plytach nie zazyczyliscie sobie wzoru np. cegielki wyciskanej, my jak zamawialismy swoj to liczyli sobie od metra bez wzgledu na wzor betonu tyle samo.

magpie, mamy cegiełkę ale po drugiej stronie płota tzn od strony sąsiadki :lol: pomyślałam, że jak juz jej stawiam taki beton to choć tą cegielkę dam zeby jej było przyjemniej. Ja swoją strone i tak planuje kompletnie zazielenić także mi na tym nie zależało.
Ale sąsiadka też nie doceniła i cegiełka jej nie przekonała :roll: :lol: :lol: jak mnie kolejny raz wkurzy to zawołam chłopakow zeby płyty zamienili stronami :lol: :lol: :lol:

Wypożyczyć Ci chłopaków od Krzyśka z pracy??? :lol: :lol: :lol:
Od razu się sąsiadka przekona do cegiełki i jeszcze połowę kasy za płot Ci odda :P :P :D

Ja to jajcoka już dawno nie mam.... :roll: :wink:

magpie101
18-06-2009, 10:43
http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/scan2-kopia2.jpg

GRATULUJĘ!!!!!!!!

enigma
18-06-2009, 16:43
Gratulacje :-)

mocca
19-06-2009, 16:49
dzięki dziewczyny :D nie lada wyzwanie przede mną...


enigma, dawno się nie odzywałaś a ja jestem ciekawa- czy kupiłas ten dom o ktorym pisałaś w ub roku? Remontujesz, robisz coś?

enigma
19-06-2009, 17:27
Mocca, niestety nie....
Mamy na oku coś innego, nie do remontu (przynajmniej generalnego ;-) ).. Mieszkanie wystawione na sprzedaż, czekam na odpowiedź jednego mocno zainteresowanego gościa.. Jak tylko sprzedam to od razu kupujemy "piękną" kostkę z lat 80-tych :lol:

mocca
19-06-2009, 17:55
no to nieźle, z kostkami tez są fajne wyzwania :P
a jestes pewna ze chcesz remontować a nie stawiać od nowa?
zalezy jaki zakres ale zazwyczaj to sporo więcej pracy i czasu. Ale ja np na dzień dzisiejszy nie załuje decyzji i im bliżej konca (wykonczenia)
tym bardziej mi się podoba :D

enigma
20-06-2009, 07:25
Wiesz, my z mężem nie mamy czasu na budowanie, pilnowanie, załatwianie materiałów.. To głowny powód... Są też finanse... Mamy taką sytuację, ze musimy najpierw sprzedac mieszkanie a dopiero później coś kupić-na działkę, budowę i wykończenie nie wystarczy za nic..
Dom chcemy kupić w bardzo dobrej lokalizacji, 8km od Opola, ze świetnym dojazdem do miasta... Działki są tutaj po ok 10tys/a.. Dom stoi na działce 10a, ma 150m+piwnica+garaż z pomieszczeniami gospodarczymi... Sąsiedzi po drugiej stronie ulicy, przez płot żadnego.. Całą działkę otaczają drzewka iglaste mające ok 4m wysokości... Już samo to jest warte kupna gotowego domu :) Do zrobienia jest kosmetyka w zasadzie-łazienki (sa tam kafelki ala lata 80-te..), kuchnia (tutaj duże wyzwanie, bo tym się zajmujemy zawodowo), zerwanie starych tapet i wykładzin i położenie nowych okładzin.. Nowy piec z zasobnikiem (cała instalacja jest ok, kaloryfery nowe aluminiowe).. Okna i drzwi wew. są drewnanie, ale w dobrym stanie, takie nietypowe-jak się da to je odświeżymy, polakierujemy i będzie super. Elewacja do pomalowania a balkony do małego liftingu-chcemy z tego zrobic coś ala modern willa albo kostka z ładnymi drewnianymi dodatkami, ale to wszystko później.. Teraz najważniejsze są łazienki, piec i odświeżenie pokoi :-)
Jak już kupimy to się napewno pochwalę.

mocca
22-06-2009, 09:44
wg tego co napisałaś całość brzmi bardzo rozsądnie. Szczególnie brak sąsiadów przez płot ;)
Faktycznie wygląda na to, że aż tak drastycznych remontów robić nie musisz a koszt tego co niezbedne nie jest zabójczy... trzymam więc kciuki za powodzenie i koniecznie daj znać jak się sprawy rozwijają, czekam na wieści :)

TomKa
25-06-2009, 09:53
Napiszę krótko


mocca GRATULUJĘ



i po cichutku zazdroszczę tej fasolki

magpie101
25-06-2009, 10:09
Napiszę krótko


mocca GRATULUJĘ



i po cichutku zazdroszczę tej fasolki

TomKo nie ma co zazdroscic tylko brac sie do roboty :wink: .

krzyk123
25-06-2009, 15:49
http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/16-7.jpg

Mam pytanko jaka jest wielkość okien kolankowych i połaciowych, które zamontowaliście?

I jeszcze jaka jest wysokość ścianki kolankowej i kąt dachy?

Mam podobną sytuację i chciałbym trochę od Was skopiować ;-)

Pzdr

mocca
25-06-2009, 17:44
Napiszę krótko


mocca GRATULUJĘ



i po cichutku zazdroszczę tej fasolki

TomKo nie ma co zazdroscic tylko brac sie do roboty :wink: .

o o o, dobrze powiedziane!
;)

TomKa dziekuję :D

mocca
25-06-2009, 18:03
krzyk123, nasze okna połaciowe mają jeśli dobrze pamiętam 78*140 a kolankowe chyba 78*60 razy 2. Ścianka kolankowa w tej chwili czyli na gotowo 110 cm (- podloga ktorej jeszcze nie ma) ale ile miała samego wymurowania- nie pamiętam ale to chyba było 70 cm. Jak jesteś zainteresowany takim oknem to przeczytaj o tym dokładniej w moim dzienniku, nie pamiętam która strona i zwróć uwagę na skuchę, jaką my zrobiliśmy. Myśmy zamówili właśnie kolankowe biorąc wysokość ścianki z projektu natomiast nie wyobraziliśmy sobie, że trzeba dodać wysokość wieńca murłaty i chyba krokwi, stąd wysokość zrobiła się jeszcze raz taka i okno okazało się o połowę za małe. Musiałam domawiać, czekać i kombinować, doszły duże niepotrzebne koszty, nie tylko dodatkowych 2 okien ale powinien byc inny nowy kołnierz i listwy dylatacyjne sprowadzane specjalnie z belgii na ktore czekaliśmy ze 2 czy 3 mies... o nerwach nie mówiąc. I zupełnie inaczej by to wyglądało i funkcjonowało gdyby kolankowe były dwa wyższe a nie cztery malutkie :-?

mocca
25-06-2009, 18:09
zapomniałam jeszcze napisać, dach ma 45 stopni

kopiuj sobie do woli, aby dobrze :D

TomKa
25-06-2009, 20:02
Dziewczyny, dziękuję za rady, hihihi ja cały czas pracuję , hihhi efekty w dzienniku. Co do innej roboty, magie, najpierw mnie dogoń :lol: :lol:
Mocca, ładne te Twoje panele do sypialni. Myslałam, że jesteśmy na podobnym etapie, ale ... dużo mi do Ciebie brakuje!!!! Nad czym teraz pracujecie?[/b]