PDA

Zobacz pełną wersję : Filmy



Strony : 1 2 3 [4] 5

marjucha
29-01-2008, 10:19
Zgadzam się z Zielonooką.
Widok opustoszałego NY jest naprawdę niezły.
Reszta kiepściuchna, chociaż mojej dziewczynie spodobał się jeszcze widok ćwiczącego Willa Smitha 8) :wink:
Jeszcze jedno: główny bohater miał fajnego psa :wink:

lbryndal
29-01-2008, 10:20
A ja jestem świeżo po obejrzeniu filmu "I' m a legend" z Willem Smithem w roli głownej
W dzień biega on po puściusienkim Manhattanie bo wirus wybił cała insza ludzkość w 90% a nocą barykaduje sie przed zombiami (to te pozostale 10% ludzkosci ktorej nie wybiło :)) bo lata toto jak tylko sie sciemni po całym Nowym Jorku (i reszcie kuli ziemskiej) i wżera wszystko co sie rusza i nie zdąży uciec :)

No a co dalej sie dzieje - to nie napisze - sobie obejrzycie :)
Film generalnie głupi jak cholera ale widok pustego NY + efekty specjalne (zombiaki) robi swoje :)
Nawet troche sie balam idac spac :)
Tylko niestety od polowy filmu - cos co nawet dalo sie z przyjemnoscia i lekka adrenalinka ogladac zamienia sie w amerykanska papke podlana chrzanieniem o Bogu i miłościa do rodziny (w tle przewija sie jeszcze chrzanienie o obowiazku wobec ojczyzny (czyt= usa :)) .
Plus głupie jak cholera zakonczenie :-?
Ale mimo wszystko dla 1-wszej polowy filmu - warto :)
no oglądałem i fakt efekty niezłe

a jakbym miał tyle czas uco on to bym se polatał tymi samolotami co tam stały

zielonooka
29-01-2008, 10:34
Ja sie tylko smialam pare razy - ze pare lat po tym kataklizmie (gdzie teoretycznie Will jest calkowicie sam - no przynajmniej na wyspie ) a prąd w chałupie dziala...., woda w kranach leci.... (i to jak najbardziej zdatna do picia ?:)
samochody - no ok sa stacje benzynowe - widocznie sam nie wyjezdzil tych hektolitrow diesla , ale skad ma ten prąd w chałupie?! chyba przez pare lat to jakies 2 czy 3 guziki trzeba by w elektrowni ponaciskac zeby dzialalo ? :)
w wodociagach tez jakas mala konserwacje zrobic ?:)
co ze smieciami? przeciez w tych domach opustoszalych byly smieci - w pzrelozeniu na liczbe mieszkancow - to jakies tysiace to - nie pozasmiardalo sie to?! :) zadne muchy nie latały :)
no ale ja sie tam nie znam :)

no ok - bidul jajek nie mial bo kur nie hodowal :) i z proszku musial jajecznice jesc :)

natomiast - bardzo ciekawa idea - totalnego bycia samym w ogromnym mieście - zastanawiam sie jakby to bylo (ok - zakladajac ze np. zombi nie ma) - mozna wejsc do kazdego sklepu, wziąć z niego co się tylko chce :) [ ps. podobalo mi sie jak WS skrupulatnie odnosil wypożyczone filmy :)]
ale np taka wizja - skrecenia nogi, bolącego zęba czy "głupiego" zapalenia wyrostka robaczkowego - już niekciekawa - nie? :-? :wink:

ps. pies był boski! scena z jarzynkami do obiadku piękna :)

marjucha
29-01-2008, 10:49
No i to pole kukurydzy w środku miasta.
Chyba sobie popcorn zasiał 8)
Co do samotności to psychika może nieźle sfiksować :roll: :wink:

mbz
03-02-2008, 18:08
Takich filmow jak "I'm a Legend" nie lubie, jak zreszta wiekszosci sci-fi.
Jako lubiaca filmy blizsze faktom wczoraj bylam na "American Gangster" i naprawde goraco polecam. Film jest po prostu swietny a Denzel Washington i Russell Crowe - rewelacyjni!
Swietne sceny w Wietnamie, super pokazane srodowiska roznych grup spolecznych, a sceny koncowe wbijajace w fotel.
Juz kombinuje, zeby obejrzec go jeszcze raz :D

zielonooka
03-02-2008, 18:42
Jako lubiaca filmy blizsze faktom wczoraj bylam na "American Gangster" :D

przymierzam sie do tego filmu :)

Cpt_Q
04-02-2008, 00:24
a nie wartałoby odpocząć i pójść na "Butelki zwrotne" - ?
Żadna z czeskich komedyjek - klimatyczny taki. A główny bohater prawie jak Sean Connery w kwiecie wieku :o

nastka79
04-02-2008, 11:22
Bardziej niż Jestem legendą podobał mi się film 28 dni później.
Lepszy klimat, mniejsza komercja, historia bardzo podobna.

Zochna
04-02-2008, 19:35
a nie wartałoby odpocząć i pójść na "Butelki zwrotne" - ?
Żadna z czeskich komedyjek - klimatyczny taki. A główny bohater prawie jak Sean Connery w kwiecie wieku :o

Sean troche jednak bardziej teges :D
Bardzo warto. Polecam.

Heath
05-02-2008, 08:22
widzę, że mam w Tobie bratnią duszę, choć mam kilka ulubionych amerykańskich produkcji :wink:
Jakże mi miło :) :oops:
co do kina amerykańskiego to pewnie że by się coś znalazło :wink: np. filmy Kevina Smitha


Wczoraj obejrzałam "Czas cyganów" Kusturicy, cóż mogę powiedzieć, film przecudnej urody, bajkowy, odrealniony, z muzyką Bregovica 8)
piękny!!! 8)
Tak, moim zdaniem to najlepszy film Kosturicy. Uwielbiam Kosturicę (z "biały kot czarny kot" na czele :D ) i kino bałkańskie - polecam też "Rany" i "Piękna wieś pięknie płonie".


co do "Funny Games" to nie wyobrażam sobie tego widzieć w kinie, przyznaję szczerze, że kilka razy wyszłam z pokoju, bu myślałam, że nie zniosę
Też mnie skręcało, ale tylko do momentu kiedy jeden z oprawców odwrócił się do kamery i zapowiedział że happy endu nie będzie - pokochałem ten film od razu :D :D

KiZ
05-02-2008, 10:46
Ja sie tylko smialam pare razy - ze pare lat po tym kataklizmie (gdzie teoretycznie Will jest calkowicie sam - no przynajmniej na wyspie ) a prąd w chałupie dziala...., woda w kranach leci.... (i to jak najbardziej zdatna do picia ?:)

Gdzieś tam chyba mignęły agregaty prądotwórcze hondy ;)


(...)
co ze smieciami? przeciez w tych domach opustoszalych byly smieci - w pzrelozeniu na liczbe mieszkancow - to jakies tysiace to - nie pozasmiardalo sie to?! :) zadne muchy nie latały :)
no ale ja sie tam nie znam :)

Za to motylki latały ;)


(...)
natomiast - bardzo ciekawa idea - totalnego bycia samym w ogromnym mieście - zastanawiam sie jakby to bylo (ok - zakladajac ze np. zombi nie ma) - mozna wejsc do kazdego sklepu, wziąć z niego co się tylko chce :) [ ps. podobalo mi sie jak WS skrupulatnie odnosil wypożyczone filmy :)]
ale np taka wizja - skrecenia nogi, bolącego zęba czy "głupiego" zapalenia wyrostka robaczkowego - już niekciekawa - nie? :-? :wink:


Generalnie rażąco zabrakło w tym elemencie realizmu - słowo daję, przez moment myślałem, że W.S. bzyknie, albo conajmniej pościska tą manekinkę z wypozyczalni :oops: 8)

joan
18-02-2008, 22:43
o bosze - też to obejrzałam :o - tam gdzie bylam 1 tytuł na dwa tygodnie :lol: z braku laku... :oops:
Zielona - muchy bzyczały i lataly... :roll:
KiZ - też myslalam że chociaz sex będzie - bo scena na drążku mnie zachęcila (no nie powiem nie powiem... :wink: )...a tu nic...nuda...nic sie nie działo ...:oops: szkoda gadać :roll:

zielonooka
18-02-2008, 23:39
Zielona - muchy bzyczały i lataly... :roll:
:

NO TAK W JEDNYM MOMENCIE FAKTYCZNIE BYLY
ALE JAK WLAZL DO CZYJEJS CHALUPY PELNEJ
(przepraszam caps - nie mam sily przepisywac :))
jedzenia to ani jednej muszki :)
Przyznaje ze faktycznie chlopina mial chyba generatory prądu

ale nadal uwazam ze wiele spraw bylo glupich !:

(uwaga spojler!!!)

- skad ta baba w srodku nocy ktora go uratowala ? (powinna gdzies siedziec zabarykadowana a nie paletac sie z malym dzieckiem po ulicy w towarzystwie zombi
- jak one (zombie) ich wysledzily?!?!?! przeciez jechali samochodem (no chyba ze gdzies kolo chalupy sie czaily inne- ale wtedy jak dostali sie do domu z samochodu ???niezaatakowani- przeciez nie wjechala samochodem do salonu)
- czemu chalupa byla az tak zle zabezpieczona _ mogl nawet przez te pare lat jak mu sie nudzilo zrobic chociazby duza metalowa klatke - juz nie mowie w konstrukcji budynku (dachu itp.) ale chocby w oknach (skoro te rolety wylecialy przy byle wybuchu) albo juz nawet w laboratorium jakas duuuza klatke (przybita do podloza na tyle gruba ze nie byla by do pokonania inaczej niz palnikiem - a nie jakies szkalne dzwiczkiz biliczki ktore jak zobie 2 x rabnal czółkiem to zaczeły pekać
- czemu zrobil wybuch? - jedyne co sie po nim stalo to to ze naruszyl wlasne zabezpieczenia (barykade w oknach)
- o co chodzilo ze skanem zony - byla nosicielka i nagle przy drugim badaniu juz nie?!
- czemu dziecko oddalo psa? a jak juz oddalo a on wyraznie go nie chcial to czemu nie oddal ?- mial chyba kilka sek. zanim wystartowali

no i dla mnie najglupsze: noce spedzal z zabitymi oknami i dzrzwiami - bardzo szczelnymi (nawet jak zamykal to pomimo tego ze slonce nie zaszlo w domu robilo sie momentalnie ciemno) noce spedzal w wannie z bronia (no ok moze nie wszystkie) wiec u licha jakim cudem przynajmniej 2 razy byla scena jak Will budzi sie rano w łózku w zalanym słoncem pokoju?!?!?! te okiennice sie samoczynnie o swicie otwieralky czy jak? (w lunatykowanie i przejscie w nocy do lozka jeszcze uwierze :) ale na pewno nie w otwieranie przez sen okien:))

dlatego czasem nie lubie "hamerykanskich" filmow za bardzo skupiam sie na debilizmach i glupich scenach :)

mbz
20-03-2008, 18:28
Hmm, a czy ktos lubi filmy z Bollywood :roll:

Ja sie przyznaje :oops: ja je uwielbiam :D

zielonooka
21-03-2008, 23:59
nie!
potwornie mnie nudza denerwuja , faceci sa brzydcy (no ok - kobiety sliczne)
no i za dlugo trwaja (pupa boli :))
a poza tym nie nawidze "mjuzikali" a tam b. czesto akcja przeplata sie z tancem i spiewem.
Tak wiec - stanowcze nie :)

Za to bardzo lubie filmy hiszpanskie (i nie tylko almodowara mam na mysli)
Ostatnio widzialam "horror" produkcji hiszpanskiej pt. "Pokoj dziecka" (gdyby nie zakonczenie ktorego w ogole nie załapałam :/ i nie wiem o co chodzilo - film niezły :)) i nawet ze 2 razy moze sie cisnienie ze strachu podniesz

BTW. jak ktos zna fily na ktorych mozna sie "bać" to niech rzuci tytulami - cierpie na niedobor takich (po prostu sie nie boje :))

zielonooka
22-03-2008, 00:03
Nie wiem czy ktos polecal ten film, jak nie to JA polecam!!!
Obejrzec koniecznie:
LĘK PIERWOTNY z Edwardem Nortonem i Richardem Gere :):):)
Rewelacja !!! (zwl. E. Norton)
Aha - jakby ktos jeszcze nie znal - i zeby sie milosnicy lekkich filmow nie rozczarowali - jest to cos a'la dramat psychologiczny (z duuuuzym naciskiem na "psychologiczny" a nawet "psychiatryczny" ) z duzym udzialem sali sadowej i pewnego procesu :)

elutek
22-03-2008, 06:57
jeśli już o R. Gere mowa, to ja uwielbiam film "Oficer i dżentelmen"
ma już /ten film/ pewnie ponad 20 lat, ale wracam do niego z sentymentem 8)

mbz
29-03-2008, 11:48
nie!
potwornie mnie nudza denerwuja , faceci sa brzydcy (no ok - kobiety sliczne)
no i za dlugo trwaja (pupa boli :))
a poza tym nie nawidze "mjuzikali" a tam b. czesto akcja przeplata sie z tancem i spiewem.
Tak wiec - stanowcze nie :)


Hmm, niektorzy faceci sa fajni :)

Jako ze uwielbiam filmy (zreszta jako matka-zalozycielka tego wewatku nie moze byc inaczej), muzyke i taniec - lubie musicale, wiec bollywood jak dla mnie wpisuje sie swietnie, ztym, ze tam tez bywaja filmy dobre i takie raczje beznadziejnawe.

mbz
29-03-2008, 11:49
Nie wiem czy ktos polecal ten film, jak nie to JA polecam!!!
Obejrzec koniecznie:
LĘK PIERWOTNY z Edwardem Nortonem i Richardem Gere :):):)
Rewelacja !!! (zwl. E. Norton)
Aha - jakby ktos jeszcze nie znal - i zeby sie milosnicy lekkich filmow nie rozczarowali - jest to cos a'la dramat psychologiczny (z duuuuzym naciskiem na "psychologiczny" a nawet "psychiatryczny" ) z duzym udzialem sali sadowej i pewnego procesu :)

"Lek pierwotny" - bardzo fajny, chociaz wtorny ( bo takie filmy juz byly) - ale atmosfera napiecia -pierwsza klasa.

mbz
29-03-2008, 12:10
A tak w ogole to pomyslalam sobie wlasnie, ze ja to strasznie duzy rozrzut gatunkowy mam :lol:
Wlasciwie to na pewno nie lubie zadnych filmow sci-fi, horrorow (nie mylic z thrillerami), zadne tam "gwiezdne wojny" czy inne "odyseje kosmiczne" to nie dla mnie.

Za to bardzo lubie wspomniany Bollywood, angielskie filmy (no i tu to prawie wszystko - komedie, klimaty Jane Austen, obyczajowe - bardzo odpowiada mi angielski humor), trzymajace w napieciu thrillery, filmy o mafii i gangsterach (stare, nowe) itp.
Ale najbardziej to lubie filmy przewrotne, takie ukladanki, gdzie nie mozna nawet na chwile sie odwrocic, zeby sie nie zgubic :lol: , ktore do tego maja duzo humoru i czesto watek kryminalny np. "Przekret", "Formula", "Ocean's Eleven, Twelve", "Osaczeni".

nastka79
30-03-2008, 11:47
Ostatnio właśnie zdażyło mi się oglądać bardzo fajny angielski film: Hallem Foe - polecam, super...

Oczywiście fani muzyki i filmu muszą obejrzeć także świetny Control, jak dla mnie też bomba.

ponury63
08-04-2008, 13:17
dziś dwa doskonałe obrazy w TVP 2

>> "Iris", 21:50 (http://serwisy.gazeta.pl/tv/1,47081,5064880.html)

>> "Miasto Boga", 00:20 (http://serwisy.gazeta.pl/tv/1,47081,5064858.html)

nastka79
08-04-2008, 13:39
dziś dwa doskonałe obrazy w TVP 2

>> "Iris", 21:50 (http://serwisy.gazeta.pl/tv/1,47081,5064880.html)

>> "Miasto Boga", 00:20 (http://serwisy.gazeta.pl/tv/1,47081,5064858.html)

No, no, tylko te godziny... :cry:

joan
08-04-2008, 13:44
Miasto Boga :o :o :o

smutne jest to - że tak naprawdę to nadal nic lepiej tam się nie dzieje :cry:

Mam pytanie - czy ktoś z was oglądał flim z Cubą Gooding Jr i smakowitą Hellen Miren - Zawód Zabójca (ang. Shadowboxer)?
Ciekawi mnie jak odebraliście ten film? :roll:

kaśka maciej
08-04-2008, 14:18
Nie wiem czy ktos polecal ten film, jak nie to JA polecam!!!
Obejrzec koniecznie:
LĘK PIERWOTNY z Edwardem Nortonem i Richardem Gere :):):)
Rewelacja !!! (zwl. E. Norton)
Aha - jakby ktos jeszcze nie znal - i zeby sie milosnicy lekkich filmow nie rozczarowali - jest to cos a'la dramat psychologiczny (z duuuuzym naciskiem na "psychologiczny" a nawet "psychiatryczny" ) z duzym udzialem sali sadowej i pewnego procesu :)

"Lek pierwotny" - bardzo fajny, chociaz wtorny ( bo takie filmy juz byly) - ale atmosfera napiecia -pierwsza klasa.

Też potwierdzam, Edziu to doskonały aktor. A oglądaliście z nim i z Pitem "Podziemny Krąg"??? Męskie kino, no ale jest na co popatrzeć 8) :wink:

zielonooka
08-04-2008, 14:43
Też potwierdzam, Edziu to doskonały aktor. A oglądaliście z nim i z Pitem "Podziemny Krąg"??? Męskie kino, no ale jest na co popatrzeć 8) :wink:

Haaa!!! Fight Club!!!! :) Moja pierwsza trojka ukochanych filmów!

joan
08-04-2008, 14:57
plus "Przekręt "... 8) plus 12 małp...plus Mexican..plus... 8)
mąz juz mi odpuszcza tego Pita 8) - daruje mi nawet drgniecie wargi w geście usmieszku i błysk w oku na jego widok na ekranie... :wink: bo sam go polubił za kreacje w Faith Clubie i inne - niestety równie dobre :wink: od tego czasu moge już podziwiać - nie tylko zerkać :wink: 8) :lol:

kaśka maciej
08-04-2008, 15:05
plus "Przekręt "... 8) plus 12 małp...plus Mexican..plus... 8)
mąz juz mi odpuszcza tego Pita 8) - daruje mi nawet drgniecie wargi w geście usmieszku i błysk w oku na jego widok na ekranie... :wink: bo sam go polubił za kreacje w Faith Clubie i inne - niestety równie dobre :wink: od tego czasu moge już podziwiać - nie tylko zerkać :wink: 8) :lol:
8) mój też już nic nie mówi jak się uśmiecham na sam widok tego języka wyciągniętego 8)
"12 małp" to normalnie genialna rola :D
No i dla mni ejeszcze "Siedem" 8)
A w ogóle to wszytskie :lol:
Mniaaaaaammmmm, ciacho

ponury63
08-04-2008, 15:32
smutne jest to - że tak naprawdę to nadal nic lepiej tam się nie dzieje :cry:
nie tylko tam
fawele to ludzie, a gdy nie ma alternatywy..
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80285,5024620.html

mbz
08-04-2008, 15:41
plus "Przekręt "... 8) plus 12 małp...plus Mexican..plus... 8)
mąz juz mi odpuszcza tego Pita 8) - daruje mi nawet drgniecie wargi w geście usmieszku i błysk w oku na jego widok na ekranie... :wink: bo sam go polubił za kreacje w Faith Clubie i inne - niestety równie dobre :wink: od tego czasu moge już podziwiać - nie tylko zerkać :wink: 8) :lol:
8) mój też już nic nie mówi jak się uśmiecham na sam widok tego języka wyciągniętego 8)
"12 małp" to normalnie genialna rola :D
No i dla mni ejeszcze "Siedem" 8)
A w ogóle to wszytskie :lol:
Mniaaaaaammmmm, ciacho

Ha, a moj maz to mi ostatnio powiedzial, ze Brad Pitt to jego ulubiony aktor :P

joan
08-04-2008, 18:59
smutne jest to - że tak naprawdę to nadal nic lepiej tam się nie dzieje :cry:
nie tylko tam
fawele to ludzie, a gdy nie ma alternatywy..
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80285,5024620.html
hmmm - to tylko kolejny przykład-przestroga by Utopie literaturze pozostawić...bo tym jest budowanie świata idealnego dla nieidealnego społeczeństwa...
jak dla mnie to jedna wielka tykająca bomba...póki chleba starczy... :(

lbryndal
18-04-2008, 12:52
przymiarkę zrobiłem wczoraj do filmu KRWAWY DIAMENT, lae jednak tego filmu nie mozna ogladać z przymiarki dlatego dzisiaj z premedytacją zasiądę i oglądnę, zapowiada się ciekawie
http://img.stopklatka.pl/film/24600/24609/g-2.jpg

jak widać w obsadzie Leo

Wizjer
28-08-2008, 21:56
Leo :) - szkoda, że jeszcze nie ma Denzela :roll:

mbz
29-08-2008, 10:32
Jako ze ostatnio nadrobilam troche zaleglosci kinowych to obejrzalam kilka filmow starszych i nowszych, m.in. "Kod da Vinci" ( da sie obejrzec, ale bez rewelacji), "Katyn" i "Falszerze" ( i juz teraz wiem, dlaczego to Falszerze dostali Oscara - nie dziwie sie i pochwalam), "Ocean's 13" ( jak zwykle swietna rozrywka i lamiglowka :) ), "Mr. Brooks" ( baardzo ciekawie zrobiony thriller z Kevinem Costnerem), a poza tym to ogladam duzo klasyki angielskiej zekranizowanej literatury :D

Wizjer
29-08-2008, 11:27
A ja polecam polskie kino: "Sztuczki" i "Symetrię"

manieq82
30-08-2008, 15:39
"Fałszerze" - kiedy to wyszło?

mbz
30-08-2008, 15:52
"Fałszerze" - kiedy to wyszło?

Nie mam pojecia, kiedy dokladnie. Ja to ogladalam wypozyczone z wypozyczalni BH w lipcu ( jakos tak w pierwszej polowie).

Wizjer
30-08-2008, 15:55
w 2007 roku: http://falszerze.filmweb.pl/

lbryndal
17-10-2008, 20:15
ostatnio oglądałem:
UPROWADZONA (2008) - fajny film jak to porywają nastolatkę i bogaty tatuś były tajnos agentos jedzie ją odzyskać

21 - grupa młodych ludzików - studentów jeździ do las vegas i gra w 21 - oczko - blach jack chyba to jedno i to samo
amerykańska szmira jakich wiele

lbryndal
10-12-2008, 19:46
oglądałem ostatnio Małą Moskwę niezły nawet film a dla ludzi mieszkających w Legnicy to nawet coś więcej bo to chyba troszke tam autentycznych wydarzeń lokalnych jest zawartych, ale to ktoś tamtejszy musiałby się wypowiedzieć

zaba_gonia
21-01-2009, 16:17
wczoraj oglądałam "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"
Dla mnie rewelacja. Skłania do refleksji
Polecam :D

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=22697

Zochna
21-01-2009, 18:58
Dla mnie też rewelacja :D
To na podstawie opowiadania F. Scotta Fitzgeralda.
Szukam tego zbioru opowiadan - ma byc wznowienie w styczniu .

znek827
22-01-2009, 12:33
polecam "Untraceable" po polsku "Nie uchwytny" z 2008, naprawde dobry, mrozi krew w żyłach

manieq82
22-01-2009, 23:14
polecam "Untraceable" po polsku "Nie uchwytny" z 2008, naprawde dobry, mrozi krew w żyłach
niezły
polecam również "Felon"

nastka79
23-01-2009, 08:10
Oscarowe nominacje ogłoszone :D

manieq82
23-01-2009, 10:38
Wczoraj łyknąłem kilka tytułów - leżę chory.
Niestety mogę polecić jedynie: "No Country for Old Men"

Oglądam dalej :)

nastka79
23-01-2009, 11:13
Wczoraj łyknąłem kilka tytułów - leżę chory.
Niestety mogę polecić jedynie: "No Country for Old Men"

Oglądam dalej :)
Ale to z zeszłego roku chyba :-?

manieq82
23-01-2009, 13:15
Jak się dom buduje to ma się zaległości :)

na dysku kisi mi się jeszcze chyba z 300 tytułów jakości nierozpoznanej :o i biorę jak leci :wink:

Andrzej Sok
23-01-2009, 15:33
Ja zacząłem oglądać "Hancock", bo go kiedyś ściągnąłem... po 15 minutach spałem jak dziecko... jakaś masakra po prostu! Koleś a la superman :o

mbz
25-01-2009, 00:00
A ja polecam z ostatnio ogladanych: "Plan doskonaly" (Inside Man) - Jodie Foster, Denzel Washington i Clive Owen :) ; "Teoria chaosu", "wspominany tu wyżej "To nie jest kraj dla starych ludzi" ( chociaz ten to strasznie ciezki jest ) i "Miasto gniewu" - film, ktory wygral w walce o Oscara z "Tajemnica Brokeback Mountain".

nastka79
26-01-2009, 08:35
wczoraj oglądałam "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"
Dla mnie rewelacja. Skłania do refleksji
Polecam :D

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=22697

Potwierdzam, świetny...

nastka79
27-01-2009, 09:32
Wczoraj oglądałam The Reader:
http://www.filmweb.pl/f439584/The+Reader+Zaklinacz+s%C5%82%C3%B3w,2008
Super film, wg mnie spokojnie mógłby odebrać Oscara za najlepszy film, ale znając oscarowe wybory wygra pewnie Benjamin Button...

toom
28-01-2009, 10:20
a ja najbardziej lubię polskie kino :lol:

mój ulubiony film to "SAMI SWOI" - może być w telewizji raz w tygodniu a ja i tak będę oglądał :D

Ostatnio byliśmy w kinie na "ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI" - komedia lekko romantyczna, trochę nierealistyczna ale warto iść. Można sobie przypomnieć czasy PRLu i pośmiać się z tamtych czasów - zwłąszcza ówczesnych strojów :lol:

bonsaii
28-01-2009, 14:10
Ooo, to może się skuszę na konia trojańskiego, bo wcześniej też słyszałam niezłe opinie :)

bassa
06-02-2009, 10:24
Mi się ostatnio spodobał Traitor- film o islamskim terroryzmie. Trochę pokazuje fenomen tego zjawiska

zaba_gonia
12-02-2009, 20:38
właśnie obejrzałam "Siedem dusz"
Will Smith jest boski :oops:
jestem spuchnieta od płaczu.. :oops: :cry: :cry:
a może to wina mojej wrazliwości???

Powiedzcie mi jak obejrzycie czy też wyliście :cry: , czy to ze mną cos nie tak :roll: :wink: :lol:

zielonooka
12-02-2009, 21:12
Nie ogladałam wiec nie powiem.
Ja to wyłam jak bóbr przy filmie "Co sie wydarzyło w Madison County" (Bridges of Madison County) z meryl Streep i Clintem Eastwoodem - zwł. prawie końcowej w scenie z samochodami w deszczu :)
Wyszłam z kina zapuchnieta jak świna a potem za kazdym razem jak ogladałam te scene (juz w domu na DVD) ryczałam tak samo

Koniecznie do obejrzenia film (o ile ktos nie widział):)!!!

marjucha
12-02-2009, 21:19
Nie ogladałam wiec nie powiem.
Ja to wyłam jak bóbr przy filmie "Co sie wydarzyło w Madison County" (Bridges of Madison County) z meryl Streep i Clintem Eastwoodem - zwł. prawie końcowej w scenie z samochodami w deszczu :)
Wyszłam z kina zapuchnieta jak świna a potem za kazdym razem jak ogladałam te scene (juz w domu na DVD) ryczałam tak samo

Koniecznie do obejrzenia film (o ile ktos nie widział):)!!!
Nareszcie widzę Zielonooką.
Mam nadzieję, że wróciłaś na dłużej :D

zielonooka
12-02-2009, 21:54
tez mam taka nadzieje :):):)

naLeśnik
12-02-2009, 22:35
Ja ostatnio niestety -stety? przez budowę mam bardzo mało czasu na kino, ale kiedyś to nadrobię :)

a propos Eastwooda ciekawie ewoluują jego role, dawniej twardziel kowboj bądź policjant teraz coraz częściej pokazuje inne twarze aktorstwa i nie tylko, choćby pisanie muzyki do swoich filmów.

zaba_gonia
13-02-2009, 18:37
Nie ogladałam wiec nie powiem.
Ja to wyłam jak bóbr przy filmie "Co sie wydarzyło w Madison County" (Bridges of Madison County) z meryl Streep i Clintem Eastwoodem - zwł. prawie końcowej w scenie z samochodami w deszczu :)
Wyszłam z kina zapuchnieta jak świna a potem za kazdym razem jak ogladałam te scene (juz w domu na DVD) ryczałam tak samo

Koniecznie do obejrzenia film (o ile ktos nie widział):)!!!
zielonooka :D
To też mój ulubiony film :D
Mogłabym go oglądać i ogladać
a ta scena w deszczu to wyciskacz łez :cry:

Jestem pewna, ze tez bedziesz ryczała na filmie "Siedem dusz" premiera w marcu). Jest równie niesamowity

zaba_gonia
13-02-2009, 18:47
Ja ostatnio niestety -stety? przez budowę mam bardzo mało czasu na kino, ale kiedyś to nadrobię :)

a propos Eastwooda ciekawie ewoluują jego role, dawniej twardziel kowboj bądź policjant teraz coraz częściej pokazuje inne twarze aktorstwa i nie tylko, choćby pisanie muzyki do swoich filmów.
wczoraj ogladałam najnowszy film Eastwooda "Gran Torino" ( on jako rezyser i odtwórca głównej roli)
Warte obejrzenia :D Fajne teksty :D

zielonooka
13-02-2009, 19:39
a ta scena w deszczu to wyciskacz łez :cry:

Jestem pewna, ze tez bedziesz ryczała na filmie "Siedem dusz" premiera w marcu). Jest równie niesamowity

W takim razie 7dusz zanotowane w notatniczku - i bedzie obejrzane :)

nastka79
16-02-2009, 08:01
Na "Siedem dusz" też ryczałam. Ale ja to lubie tak sobie czasem poryczeć :oops:

Ew-ka
17-02-2009, 13:41
a gdzie mozna go zobaczyć ? siedem dusz -oczywiscie :roll:

naLeśnik
17-02-2009, 13:48
a gdzie mozna go zobaczyć ? siedem dusz -oczywiscie :roll:
teraz??......oficjalnie tylko w USA ;)

Ew-ka
17-02-2009, 14:29
a gdzie mozna go zobaczyć ? siedem dusz -oczywiscie :roll:
teraz??......oficjalnie tylko w USA ;)

:o

naLeśnik
17-02-2009, 14:37
W Polsce premiera tego filmu 19 marca :)

Ew-ka
17-02-2009, 14:39
W Polsce premiera tego filmu 19 marca :)
no i dlatego czegos nie rozumiem :roll: gdzie dziewczyny widzaiły film ?

naLeśnik
17-02-2009, 14:57
no i dlatego czegos nie rozumiem :roll: gdzie dziewczyny widzaiły film ?
hmmm..... pewnie gdzieś z netu jakaś kopia ściągnięta :-?

zaba_gonia
17-02-2009, 18:27
no i dlatego czegos nie rozumiem :roll: gdzie dziewczyny widzaiły film ?
hmmm..... pewnie gdzieś z netu jakaś kopia ściągnięta :-?
jestem niewinna :oops: 8)
koleżanka mi dała :lol:

zaba_gonia
17-02-2009, 18:28
Na "Siedem dusz" też ryczałam. Ale ja to lubie tak sobie czasem poryczeć :oops:
a jak ja lubie!!!!!!!!!!
pieknie oczyszczam sobie kanaliki łzowe :wink:

Ew-ka
17-02-2009, 18:31
no i dlatego czegos nie rozumiem :roll: gdzie dziewczyny widzaiły film ?
hmmm..... pewnie gdzieś z netu jakaś kopia ściągnięta :-?
jestem niewinna :oops: 8)
koleżanka mi dała :lol:
to podaj dalej ..... :wink: koleżance :lol:

shell
17-02-2009, 23:54
film Eastwooda "Gran Torino" ( on jako rezyser i odtwórca głównej roli)
Warte obejrzenia :D Fajne teksty :D
oczywiście zapomniałaś dodać, że na końcu też do ryczenia... :cry:
"Droga do szczęścia" może zaprowadzić na manowce, ale jak ktoś lubi ryczeć to polecam. Chusteczki powinni dodawać do biletów gratis :wink:

Carlos1
23-02-2009, 22:31
no i dlatego czegos nie rozumiem :roll: gdzie dziewczyny widzaiły film ?
hmmm..... pewnie gdzieś z netu jakaś kopia ściągnięta :-?

Jak można być takim podejrzliwym. Zaraz z neta. To już nie można se do stanów śmignąć samolotem na seans ? :lol:

Pozdrowienia.;)

Ew-ka
23-02-2009, 23:47
Slumdog.Milioner z ulicy -obejrzałam z wiekim zainteresowaniem - bida z nedzą , żebractwo dzieci ,mafia - a w tym wszystkim rodząca sie Miłość .....warto zobaczyć :D

naLeśnik
24-02-2009, 07:03
Jak można być takim podejrzliwym. Zaraz z neta. To już nie można se do stanów śmignąć samolotem na seans ? :lol:
ano można 8)

nastka79
24-02-2009, 07:56
Oscary rozdane. Szczególnie cieszą mnie wybory najlepszej aktorki i aktora czyli Kate Winslet za "The Reader" (Lektor) i Sean Penn za "Milka". Faktycznie im się należały :)

amalfi
24-02-2009, 13:38
Z różnych przyczyn mam wiele zaległości i książkowych i filmowych, ale staram się nadrabiać. Ostatnio zauroczył mnie film Sofii Coppoli "Maria Antonina" (może już ktoś o nim pisał, bo to film z 2007 r.). Gorąco polecam ze względu na przepiękne zdjęcia. Każda scena wygląda jak historyczny obraz. Trudno oderwać wzrok.
[/img]http://img152.imageshack.us/img152/22/39868.jpg (http://imageshack.us)
http://img152.imageshack.us/img152/39868.jpg/1/w398.png (http://g.imageshack.us/img152/39868.jpg/1/)

naLeśnik
24-02-2009, 13:56
..... i Sean Penn za "Milka". Faktycznie im się należały :)
Penn to fajny aktor, powiedziałbym jeden z najlepszych, rola "faceta kochającego inaczej" chyba pierwszy raz nie wywołała u mnie mieszanych odczuć.

nastka79
24-02-2009, 14:08
Penn to fajny aktor, powiedziałbym jeden z najlepszych, rola "faceta kochającego inaczej" chyba pierwszy raz nie wywołała u mnie mieszanych odczuć.
No ale chwilami szokują sceny erotyczne grane przez dwóch facetów... :roll: Przynajmniej mnie.

naLeśnik
24-02-2009, 16:03
No ale chwilami szokują sceny erotyczne grane przez dwóch facetów... :roll: Przynajmniej mnie.
ja wtedy zamykam oczy :wink:

nastka79
25-02-2009, 08:03
No ale chwilami szokują sceny erotyczne grane przez dwóch facetów... :roll: Przynajmniej mnie.
ja wtedy zamykam oczy :wink:
Mój mąż też, ja jakoś daję radę :wink:

Ziab'a
25-02-2009, 08:18
"Slumdog"
Takiej kamery dawno się nie widziało. Każdy kadr niczym pocztówka . Obejrzany dwa razy, żeby za drugim oglądać plan drugi dokładniej :D

"Choć goni nas czas" (Bucket list)
Jack Nicholson i Morgan Freeman

Nooo Panowie 8) . Taki duet to orgasmus musgus. :oops: :lol:
Nic więcej nie powiem .


"Trade" z Alicją Bachledą -Curuś

Jest tam scena, która warta jest Oscara. Włosy stają dęba a adrenalina chlupocze w uszach. Nóż otwiera się w kieszeni i człowiekowi wyć się chce.
Cholerra, jeszcze mnie telepie na wspomnienie :evil:
I o to chyba chodzi.
Wielkie brawa właśnie za to.[/b]

nastka79
25-02-2009, 08:39
"Slumdog"
Takiej kamery dawno się nie widziało. Każdy kadr niczym pocztówka . Obejrzany dwa razy, żeby za drugim oglądać plan drugi dokładniej :D
A wg mnie to taki oklepany. Powtórka z "rozrywki" po Miasto Boga i Amores Perros. Nie rozumiem czemu wzbudza taki zachwyt...

Ziab'a
25-02-2009, 08:57
Oscara dostali ?
Dostali.

"To nie jest kraj dla starych ludzi " też dostał ? Ano.
Tylko ja nie wiem o co w tym filmie chodzi.

Gupia jestem czy cuś ?

nastka79
25-02-2009, 09:14
"To nie jest kraj dla starych ludzi " też dostał ? Ano.
Tylko ja nie wiem o co w tym filmie chodzi.
Ja też nie dałam sobie z nim rady :wink:

Ziab'a
25-02-2009, 16:38
Oj Nastka, na duchu mnie wsparłaś :D

Myślałam, że tylko mnie się to przytrafiło. Już kompleksy zaczęłam hodować :oops:

zielonooka
25-02-2009, 20:26
Slumdog sucks! :lol:

w ogole mi sie nie podobał
Ostatnio to tak ziewałam na Angielskim Pacjencie (tez oscarowy gniot moim zdaniem )

Ew-ka
25-02-2009, 20:28
Slumdog sucks! :lol:

w ogole mi sie nie podobał
)

osoba sie myli ...niech osoba jeszcze raz zobaczy i potem wyrazi swoją zmienioną opinię :wink:

amalfi
25-02-2009, 22:03
własnie byłam w kinie na włatcach móh, czy jak sie to tam pisze. Polecam tylko miłośnikom serialu, reszta nie bedzie wiedziała kto jest kto. Końcowa piosenka w wykonaniu Pani Higienistki rozbroiła wszystkich (wracali z korytarza żeby posłuchac).

zielonooka
26-02-2009, 21:01
Slumdog sucks! :lol:

w ogole mi sie nie podobał
)

osoba sie myli ...niech osoba jeszcze raz zobaczy i potem wyrazi swoją zmienioną opinię :wink:

Dobrze :) Ja ostatnio mam kryzys osobowosciowy :) (za duzo pracy i stresów i ostatnio np. jakas strzelanina na ekranie bardzo mi sie podobała :oops:)
Na "przypadkach BB" tez ziewałam i przysypiałam :(

ps. Władcy Móch - rewelka! i włacha! :)):):) :lol:

Ew-ka
26-02-2009, 21:29
władcy móch ...co to za ustrojstwo :roll: jak cos takiego leci w TV to przełączam na inny kanał ...źle ? :roll:

shell
26-02-2009, 22:18
władcy móch ...co to za ustrojstwo :roll: jak cos takiego leci w TV to przełączam na inny kanał ...źle ? :roll:
właśnie dzisiaj omawiany temat... przed salą z "władcami móch" tłum ludzi :o , na moim filmie 20 osób;-)))
to chyba inne pokolenie :roll: a przecież ja taka młoda jestem :lol:

naLeśnik
26-02-2009, 22:22
Ja ostatnio też byłem na bardzo ambitnym filmie "idealny chłopak dla mojej dziewczyny" 3/4 sali w kinoplexie, w tym durny i ja 8)

zaba_gonia
27-02-2009, 09:06
władcy móch ...co to za ustrojstwo :roll: jak cos takiego leci w TV to przełączam na inny kanał ...źle ? :roll:
Ewa ja też tak robię, choc moja siostra twierdzi ze teksty sa super. Tylko co z tego, skoro ja nie rozumiem co mówia bo strasznie seplenią :x :lol:

zaba_gonia
27-02-2009, 09:08
Slumdog.Milioner z ulicy -obejrzałam z wiekim zainteresowaniem - bida z nedzą , żebractwo dzieci ,mafia - a w tym wszystkim rodząca sie Miłość .....warto zobaczyć :D
właśnie wczoraj obejrzałam i prawdę mówiac troche mnie rozczarował :roll: . A ten taniec na końcu to jakis zart miał byc , a może symbol jakis :o 8)
Nie umywa się nawet do" 7 dusz". ten film przebija wszytskie.

Dzisiaj zasiądę pzred "Oszukana".
Napisze Wam czy mi sie podobał

nastka79
27-02-2009, 09:14
Dzisiaj zasiądę pzred "Oszukana".
Napisze Wam czy mi sie podobał
Polecam, naprawdę rusza...

zaba_gonia
27-02-2009, 09:22
Dzisiaj zasiądę pzred "Oszukana".
Napisze Wam czy mi sie podobał
Polecam, naprawdę rusza...
nastka79 nie kuś 8) bo zaczne ogladac juz a w domu bałagan straszny :oops: :lol:

nastka79
27-02-2009, 09:33
nastka79 nie kuś 8) bo zaczne ogladac juz a w domu bałagan straszny :oops: :lol:
Dawaj, bałagan nie zając. Na pewno sam nie ucieknie :wink:

zaba_gonia
27-02-2009, 09:39
nastka79 nie kuś 8) bo zaczne ogladac juz a w domu bałagan straszny :oops: :lol:
Dawaj, bałagan nie zając. Na pewno sam nie ucieknie :wink:
a szkoda.. :wink: :lol:

Zochna
27-02-2009, 13:50
nastka79 nie kuś 8) bo zaczne ogladac juz a w domu bałagan straszny :oops: :lol:
Dawaj, bałagan nie zając. Na pewno sam nie ucieknie :wink:
a szkoda.. :wink: :lol:

potwierdzam.
czekam od paru dni .
nie uciekł - a nawet sie zagęszcza ;) :lol:

Ziab'a
27-02-2009, 19:00
Nie wiem czy już padło

Boisko bezdomnych
Ręce same skłądają się do oklasków.

Z filmów dla tych o mocniejszych nerwach ogromnie polecam
Karny batalion - bodaj 6 odcinków niesamowiecie dobry rosyjski film wojenny.


No i przyznam się do mojej wieeelkiej miłości :Dynastia Tudorów
Z ogromną niecierpliwością czekam na cz.3 ( jest w trakcie kręcenia )
Chyba jeden z najlepszych historycznych filmów ostatniego półwiecza.

amalfi
27-02-2009, 23:32
Slumdog sucks! :lol:

w ogole mi sie nie podobał
)

osoba sie myli ...niech osoba jeszcze raz zobaczy i potem wyrazi swoją zmienioną opinię :wink:

Dobrze :) Ja ostatnio mam kryzys osobowosciowy :) (za duzo pracy i stresów i ostatnio np. jakas strzelanina na ekranie bardzo mi sie podobała :oops:)
Na "przypadkach BB" tez ziewałam i przysypiałam :(

ps. Władcy Móch - rewelka! i włacha! :)):):) :lol:
jednym słowem "zajebiaszcze" jak to mówią włatcy :lol:

Maluszek
02-03-2009, 10:21
No i przyznam się do mojej wieeelkiej miłości :Dynastia Tudorów
Z ogromną niecierpliwością czekam na cz.3 ( jest w trakcie kręcenia )
Chyba jeden z najlepszych historycznych filmów ostatniego półwiecza.
to jest rewelacyjny serial :D

naLeśnik
02-03-2009, 10:36
to jest rewelacyjny serial :D
leci tylko na HBO?

Maluszek
02-03-2009, 10:52
to jest rewelacyjny serial :D
leci tylko na HBO?
ja oglądałam na HBO a teraz chyba na TV1 jest puszczany

nastka79
04-03-2009, 08:41
i chyba na tvn style o ile się nie mylę (ale mi się rymło :wink: )

Ew-ka
11-03-2009, 00:16
Siedem Dusz ....mam jeszcze oczy pełne łez

ziaba
11-03-2009, 10:26
Into the wild.

Z fenomenalnymi tekstami i muzyką Pearl Jam.
Popłakałam się zdrowo. :oops:

Profedalna
11-03-2009, 11:09
Jeśli ktoś potrzebuje głupiego odmóżdzacza polecam College

Amor
11-03-2009, 11:44
Polecam "Oszukana" z A.Jolie. Albo "Chłopiec w pasiastej piżamie". Oba dramatyczne.
Moim zdaniem warto zobaczyć też "Zeitgeist", dokument dosyc kontrowersyjny, ale dający do myślenia.

madd
11-03-2009, 14:02
Do Slumdoga milionera zbieralam sie trzy dni, bo myslalam, ze to kicz.
Ale sie pomylilam...

Skąd wy te wszystkie filmy bierzecie?
Może podeślecie jakies linki :wink:

Ew-ka
11-03-2009, 18:41
Polecam "Oszukana" z A.Jolie.

zaczelam oglądac poźno w nocy i nie dokonczyłam :-? widzialam jakąś godzinę - caly dzien nie mogłam przestac myslec o tym filmie -jest wstrzasający 8) ... nie wiem kiedy dokończe :roll: buuuu

Zochna
11-03-2009, 19:38
czy Ktoś już polecał Sierociniec ?

Jak nie to ja polecam :)
Dobre. Bardzo dobre. I smutne. Bardzo smutne.

zaba_gonia
12-03-2009, 16:10
Siedem Dusz ....mam jeszcze oczy pełne łez
a mówiłam ze niesamowity.. 8)

zaba_gonia
12-03-2009, 16:12
Polecam "Oszukana" z A.Jolie.

zaczelam oglądac poźno w nocy i nie dokonczyłam :-? widzialam jakąś godzinę - caly dzien nie mogłam przestac myslec o tym filmie -jest wstrzasający 8) ... nie wiem kiedy dokończe :roll: buuuu
mi tez się podobał, Jolie
bardzo wiarygodnie zagrała.

Ew-ka
12-03-2009, 17:02
Siedem Dusz ....mam jeszcze oczy pełne łez
a mówiłam ze niesamowity.. 8) to dzieki Tobie obejrzałam :D a może przez Ciebie płakałam :roll:

Oszukaną też dokończyłam :cry:

elzbietkask
12-03-2009, 18:13
"August Rush"
"Zielona mila"
"Łzy słońca"
"Kurier"
"Zabójcze trio"
"Asterix i obelix: misja Kleopatra"
"Little Stuart"

nastka79
13-03-2009, 08:15
"Dzień, w którym zatrzymała się ziemia" - beznadzieja, nie polecam...

naLeśnik
13-03-2009, 08:49
"Przekręt doskonały" film z 2003r.

Ciekawe dialogi i super obsada.....przyjemnie się go ogląda choć nigdy nie życzyłbym sobie ani nikomu być tak okantowanym ;)

nastka79
16-03-2009, 08:39
Zmierzch (Twilight) - super film, oglądając go nie chce się żeby się skończył... Nie wiem czy rozumiecie o co chodzi, ale ja miałam takie odczucie. Super dobrani aktorzy.

Maluszek
16-03-2009, 08:49
Siedem Dusz ....mam jeszcze oczy pełne łez
a mówiłam ze niesamowity.. 8)
obejrzałam, poryczałam się - piękny film :D
naprawdę polecam :D

Maluszek
16-03-2009, 08:51
Zmierzch (Twilight) - super film, oglądając go nie chce się żeby się skończył... Nie wiem czy rozumiecie o co chodzi, ale ja miałam takie odczucie. Super dobrani aktorzy.
to też oglądałam - wcześniej czytałam książkę - i uważam, że aktorzy byli kiepsko dobrani. Cały ten film jakiś taki nienaturalny był. Może jestem za stara na takie młodzieżowe historyjki. Nawet mojej córce i jej koleżankom ten film zbytnio się nie podobał. Książka za to bardzo :D

nastka79
16-03-2009, 09:06
Może dlatego, że ja książki nie czytałam... :roll:

ziaba
24-03-2009, 18:51
Red Cliff

Mega super produkcja made in China. 2 części .

Wow ! Gały wypadły i szczęka opadła :o

Dla małych i dużych chłopców 8) wojenny z taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakimi cudami iż dech zapiera.

Z babskiej strony - niesamowita scenografia, kostiumy i szczegóły wojennego rynsztunku.

I historia jakiej nie znamy.

Maluszek
25-03-2009, 09:24
"Gran Torino" Clinta Eastwooda

Eastwood ostatnio robi naprawdę niezłe filmy :D

madd
25-03-2009, 10:37
Po raz kolejny obejrzałam Pianiste.
Polecam, ale tylko osobom o mocnych nerwach

amalfi
26-03-2009, 20:07
Oglądałam kilka razy i gorąco polecam komedię "Zakopana Betty". O śmierci z przymruzeniem oka.

naLeśnik
27-03-2009, 07:29
"Gran Torino" Clinta Eastwooda

Eastwood ostatnio robi naprawdę niezłe filmy :D
hmmm znowu nasz forumowicz widział film jeszcze przed premierą w Polsce ;)

Carlos1
27-03-2009, 08:11
hmmm znowu nasz forumowicz widział film jeszcze przed premierą w Polsce ;)

A nie mógł se np. śmignąć na seansik do stanów ??.
Było już o tym i nie rozumiem skąd takie zaskoczenie.

Pozdrowienia.;)

naLeśnik
27-03-2009, 08:22
hmmm znowu nasz forumowicz widział film jeszcze przed premierą w Polsce ;)

A nie mógł se np. śmignąć na seansik do stanów ??.
Było już o tym i nie rozumiem skąd takie zaskoczenie.

Pozdrowienia.;)
zaskoczenie?? no chyba to zbyt poważnie Ty bierzesz!!, a jak myślisz po co "przymrużenie" oka na końcu mojej wypowiedzi??

Maluszek
27-03-2009, 09:44
"Gran Torino" Clinta Eastwooda

Eastwood ostatnio robi naprawdę niezłe filmy :D
hmmm znowu nasz forumowicz widział film jeszcze przed premierą w Polsce ;)
Byłam na pokazie przedpremierowym :D i tyle

Maluszek
27-03-2009, 09:45
Oglądałam kilka razy i gorąco polecam komedię "Zakopana Betty". O śmierci z przymruzeniem oka.
też oglądałam kilka razy i bardzo polecam :D

naLeśnik
27-03-2009, 12:39
Babel - bardzo podoba mi się w nim pogmatwanie wątków i chronologii

Oglądał ktoś"Motór"??
przypadkiem dostałem go od kolegi, całe szczęście polskie kino robi jeszcze świetne filmy!!

Carlos1
27-03-2009, 16:08
A ja od pewnego czasu jestem fanem seriali. Oczywiście nie mam na myśli Klanu, M jak miłość czy też Mody na sukces.
Myślę o serialach które śmiało mogą konkurować z najlepszymi produkcjami pełnometrażowymi, a nawet czasem bić je na głowę. Film fabularny siłą rzeczy ma pewne ograniczenia, głównie czasowe. Tymczasem w serialu można znacznie lepiej zarysować bohaterów, rozwinąć więcej wątków itd.
Do moich ulubionych należy serial "Desperate Housewives" ("Gotowe na wszystko"). Niech osobników płci męskiej nie zdziwi że można oglądać taki serial. Wtajemniczeni nie będą zdziwieni.
O "Prison Break" i "Lost" czy "House" nie będę przypominał bo to już klasyka. Ale chciałbym polecić może mniej znane. Pierwszy to "Damages" z Glen Close i drugi który może nie każdemu przypadnie do gustu (czarna komedia) "Breaking Bad" o nauczycielu chemii który dowiadując się że jest chory na raka wkracza na drogę przestępstwa (produkcja narkotyków) chcąc w ten sposób zabezpieczyć finansowo swoją rodzinę gdy jego nie będzie już na tym świecie.

Pozdrowienia.;)

madd
31-03-2009, 22:12
Wlaśnie obejrzałam „Pora umierać”.
Serdecznie polecam. Bardzo mądry i wzruszający film.

zielonooka
02-04-2009, 12:16
A ja od pewnego czasu jestem fanem seriali. Oczywiście nie mam na myśli Klanu, M jak miłość czy też Mody na sukces.
Myślę o serialach które śmiało mogą konkurować z najlepszymi produkcjami pełnometrażowymi, a nawet czasem bić je na głowę.(...)

Mam dokładnie tak samo :)
Uwielbiam DOBRE seriale (99% to produkcja USA) i coraz czesciej wiekszą przyjemnośc sprawiaja mi one a nie o dziwo filmy :)

Tez uwielbiam "Desperatki", "Housa" (Lost i Prison ciut mniej). Damages troche mnie znudziło
Polecam za to "Rome" (2 sezony - re-we-la-cja! ), " Tudors" (o Henryku 8 tym co mial tyle zon - swietny serial!), "Samatha Who" (lekko komediowy ale bez śmichów), Grey's Anathomy, 24 godziny, Criminal Minds , Numbers
Ostatnio ogladam:
Lie to me , Mentalist (oba dosyc podobne "Lie to me" - lepsze :))

mbz
03-04-2009, 00:19
Zielonooka, no Ty teraz tych kryminalnych to nie ogladaj lepiej :wink:

A Bones ogladalas?

Maluszek
06-04-2009, 10:07
Polecam film "Marley i ja" nakręcony na podstawie książki o tym samym tytule. Można się nieźle uśmiać i popłakać.

malka
06-04-2009, 21:09
Obejrzałam wczoraj/dzisiaj "Efekt motyla", mam jakieś mieszane uczucia.
Niby wszystko ok, ale nie tak sie miało skończyć :-? :wink:


Dziś zasiadam do "Czwartego pietra" - tylko młode moje wyeksmituję do łóżka

naLeśnik
06-04-2009, 21:36
Obejrzałam wczoraj/dzisiaj "Efekt motyla", mam jakieś mieszane uczucia.
Niby wszystko ok, ale nie tak sie miało skończyć :-? :wink:
ja właśnie lubię takie filmy, zakończenia z miłym i przewidywalnym happy-endem mnie już nie bawią

horror "Mgła" ale ten z 2007r?
tam to dopiero jest zakończenie!!... długo nie mogłem zasnąć po obejrzeniu tego filmu.

malka
06-04-2009, 21:46
Obejrzałam wczoraj/dzisiaj "Efekt motyla", mam jakieś mieszane uczucia.
Niby wszystko ok, ale nie tak sie miało skończyć :-? :wink:
ja właśnie lubię takie filmy, zakończenia z miłym i przewidywalnym happy-endem mnie już nie bawią

to własnie był happy-end i dlatego jestem nieco rozczarowana :-?

nastka79
07-04-2009, 09:01
Efekt motyla dostępny jest z dwoma różnymi alternatywnymi zakończeniami... (wersja kinowa i reżyserska czy jakoś tak)

Bramer
18-05-2009, 15:12
a dziś jest fajny dokument na "Ale Kino" 23:30

Droga do Guantanamo

prawda o tym jak amerykanie szukają terrorystów...

american dream..., tja :evil:

phoenix22
26-05-2009, 10:27
Witam - kochani jako maniak filmowy powiem jedno - Uprowadzona (Taken) - z rozbrajającą rola Liam`a Neeson`a. Niewiem czy ten tytuł juz padł - ale powiem krótko od monitora nie moglem sie oderwac - i powtarzam ten sam film juz kilka razy.Lubie kino sensacyjne z nutka thillera ale juz od dawna zaden film nie wywarł na mnie takiego wrazenia. Naprawde polecam

naLeśnik
26-05-2009, 11:01
Bez skrupułów torturowanie opryszków czy "skaleczenie" kulą pistoletu żony przyjaciela który zdradził w imię ratowania córki.

Film owszem ma kilka momentów ale ogólnie fabuła trochę głupowata, film w którym w stronę bohatera leci tysiące kul a mimo to tylko on pozbawia życia nie robi na mnie wrażenia.....to bajka.

Ale uczciwie przyznaje jak na film klasy "B" i tak jest niezły.

Oczywiście wszystko powyżej dotyczy filmu "Uprowadzona" ;)

phoenix22
26-05-2009, 11:32
Roznica pogladów- tez nie lubie filmow typu wanted lub innych podobnych gdzie rzeczywiscie jak piszeszw glownego bohatera leci grad kul oa i tak on wygrywa. ale nie oszukujmy sei - kazdy film akcji ktory wchodzi do kin jest tym przepelniony - w tym jednak filmie skupialem sie jednak na czyms innych - na (podejrzewam) realizmie zwiazanym z handlem kobietami w krajach europejskich, na sytuacji ojca , ktorego to dotknelo. Mi osobiscie film naprawde sie podobal, pomimo jak piszesz niesmiertelnosci głownego bohatera.

malka
28-05-2009, 13:12
Przeglądam wątek i nostalgia mnie dopadła....
czytam o filmach i wracaja wspomnienia "pikników" w moim ulubionym studyjnym kinie.
Jak z przyjaciółmi ,w każdy piatek pakowalismy termosy z kawą , by zasiąść na skrzypiących fotelach kinowych pokrytych wytartym bordowym welurem.
Przypominam sobie jak bileterka Hanka chciała wywalić mnie z seansu, gdy dopadł mnie atak głupawy na "Death's Men-ie", (cudnie porąbany film), jak na "maratonie" Austera , paliliśmy jedna fajke na 4, bo żal było opuszczać salę, a przy "Dymie" bez dymka się nie dało wysiedzieć.....
Jak cięgiem puszczali ""Miasteczko Twean Peaks", i po 5 godzinie juz się rzeczywistość z fikcją mieszała.....

mogłabym tak długo....łezka sie w oku kreci....dziś juz nie ma takich kin, są fabryczki pieniedzy,masówka, popcorn i coca-cola i amerykańska sieczka....

tylko jak wytłumaczyć dziecku, że nie pójdę z nim "do kina", bo kin już nie ma :(

Fenix999
28-05-2009, 16:22
tylko jak wytłumaczyć dziecku, że nie pójdę z nim "do kina", bo kin już nie ma :(

Hmmm ale repertuar chyba nie bardzo dziecięcy w takich kinach ? Chyba że Ty opowiadasz o zwykłym kinie a nie o studyjnym .

Ja powiem tak , do stania po 3 lub więcej godzin w kolejkach nie tęsknie . Do ciężkiej cizby w kinie tym bardziej , ze względu na swoje gabaryty musiałem w kinie prawie leżeć na tym fotelu żeby komuś nie przeszkadzać w odbiorze . Z drugiej strony , ograniczania repertuaru do "kasowych" filmów nie lubie , odgłosów mlaskania i chrupanie zdecydowanie nie lubie.


howgh to powiedziałem ja ...

malka
28-05-2009, 16:45
W tym konkretnie kinie, fakt repertuar raczej niedziecięcy, ale w innym ( juz nieistniejącym) jako dziecię smigałam (w niedzielę) na poranki...

nienawidzę multipleksów i nic na to nie poradzę :roll:

mbz
29-05-2009, 10:28
A ja po latach latania po malych kinach, dkf-ach, itp. jakos do multi sie przekonalam i od czasu do czasu chodze. I na szczescie nie tylko sieczka tam leci, wiec mozna wybrac cos dla siebie.

ziaba
29-05-2009, 12:24
Kino lepsiejsze :

"Internacional" z Clivem Ovenem



http://img1.gildia.pl/_n_/film/tworcy/clive_owen/foto-200.jpg


Kino powoli sięga głębiej po prawdziwe tematy.
Niestety..tak funcjonuje świat. :-?

malka
29-05-2009, 13:42
szukałam po wypożyczalniech osławionego przez Was "funny games" -jest i owszem, ale z 2007 r (szukałam tego z 97) - warto brać ten nowszy, czy grzebac dalej za pierwowzorem ??

mikeelrapido
29-05-2009, 15:29
Z nowszych filmów ja polecam Vicky Cristina Barcelona - bardzo dobry film, Woddy w hiszpańskim klimacie czuje sie doskonale, świetna rola Penelope Cruz. Warto zobaczyć.

Fenix999
29-05-2009, 21:33
Kurde gdzie jest wątek o serialach ? Głowę bym dał że gdzieś go tu widziałem (na tym forum) .

O co biega? O Lostów , oglądałem 1 i 2 sezon , 3 i 4 wcale , teraz oglądam w miarę regularnie 5 . I niech mi ktoś wytłumaczy O CO TU K...A CHODZI W TYM ??? :o :o Ktoś się jeszcze rozeznaje w tej superzawiłej intrydze ? Bo coś mi się widzi że nieuchronnie zmierza toto do superinfantylnego końca ! :(


A tak dobrze się zapowiadał....

shell
29-05-2009, 22:17
http://forum.muratordom.pl/ulubiony-seeerrriiiaaallll,t20286.htm
Rzeczywiście fajnie się zapowiadał...

mbz
29-05-2009, 23:57
Kino lepsiejsze :

"Internacional" z Clivem Ovenem



http://img1.gildia.pl/_n_/film/tworcy/clive_owen/foto-200.jpg




Ziabka - to jeden z mojej scislej "trojki" :wink: :lol:
Bardzo podobal mi sie w "Wykolejonym" ( Derailed) i w "Planie doskonalym" (Inside Man)

nastka79
01-06-2009, 08:55
Dla mnie The International to porażka, nie lubię takich filmów.

ziaba
01-06-2009, 09:11
"Adrenalina" Marka Neveldina samczy świrnięty film.
Męskie grono znajomych jest nim oczarowane ( :o )

ziaba
01-06-2009, 09:29
"Driving miss Daisy"

Padłam na kolana po kreacji Freemana. :oops: To film do którego się wraca i wraca.

nastka79
03-06-2009, 12:33
Obejrzałam "Nothing but the truth" - polecam. Po raz pierwszy chyba ryczałam na amerykańskim politycznym filmie :roll:

Erol 1
04-06-2009, 15:46
Z nowszych filmów ja polecam Vicky Cristina Barcelona - bardzo dobry film, Woddy w hiszpańskim klimacie czuje sie doskonale, świetna rola Penelope Cruz. Warto zobaczyć.
Rewelacyjny film i super muzyka.

naLeśnik
04-06-2009, 18:10
"Adrenalina" Marka Neveldina samczy świrnięty film.
Męskie grono znajomych jest nim oczarowane ( :o )

może małe szczegóły dlaczego oczarowani? ;)

Nina.Oporska
05-06-2009, 14:44
A co z horrorów byście polecili?

malka
06-06-2009, 01:21
A co z horrorów byście polecili?

nie wiem czy horror, ale dreszczykiem trąci "Sierociniec" no i moje ukochane "Lśnienie'

ziaba
06-06-2009, 08:14
może małe szczegóły dlaczego oczarowani? ;)

"Adrenalina" to typowy samiec filmowy. :oops: Jest w nim męski wyuzdany dowcip , męskie ego i męski sex. Czyli wszystko co wywołuje na męskiej twarzy męskie poczucie samczego zadowolenia. 8)

ziaba
06-06-2009, 08:20
Był "Labirynt Fauna" Guillerma del Toro ?

To zjawiskowy film. Horror obyczajowy. Z cyklu piekło na ziemi w wykonaniu ludzi. Dla mnie majstersztyk.

KiZ
09-06-2009, 13:15
Slumdog.Milioner z ulicy -obejrzałam z wiekim zainteresowaniem - bida z nedzą , żebractwo dzieci ,mafia - a w tym wszystkim rodząca sie Miłość .....warto zobaczyć :D
właśnie wczoraj obejrzałam i prawdę mówiac troche mnie rozczarował :roll: . A ten taniec na końcu to jakis zart miał byc , a może symbol jakis :o 8)
Nie umywa się nawet do" 7 dusz". ten film przebija wszytskie.

Dzisiaj zasiądę pzred "Oszukana".
Napisze Wam czy mi sie podobał

7 dusz to ten film z W. Smithem? No całkiem dobry, ale za cholere nie moge zrozumieć jak babka z takim kapciem zamiast serca mogła się bzykać :o

ziaba
09-06-2009, 13:20
KIZ Ty w siłę pożondliwości nie wierzysz. ??

:D :D :D [/i]

KiZ
09-06-2009, 13:23
Nie wiem co z tego było, ale polecam:

Australia - fajna bajka, świetne obrazki, miły dla oka Jackman i dobra, choć z plastikową twarzą Kdiman.

Appallosa - Ed Harris - najciekawsza twarz kina, Mortensen wyglądał jak babka z wąsami ale dobrze po raz kolejny uzupełnił Harrisa, niezgorsza Bridźet ups Zellweger.

W sieci kłamstw - polecam, fajna rozrywka z DiCaprio i Crowe, choć maniera wszechwałdnych służb z USA jest drażniąca.

Cos tam jeszcze widzialem, ale muszę sobie tytuły spomnieć 8)

KiZ
09-06-2009, 13:25
KIZ Ty w siłę pożondliwości nie wierzysz. ??

:D :D :D [/i]

Wierzę, ale bywam czasem na kardiocirurgii :-? Chociaż z takim p na przeszczep chyba wolalbym na koniec łozko niz chodnik 8)

KiZ
09-06-2009, 23:25
Outlander - bajka tylko dla wyznawców Archiwum X oraz Wiedźmina. Mimo, że kiszka to ma szansę stać się dla norweskiej turystyki tym, czym Władca Pierścieni dla nowozelandzkiej ;)

Funia
12-06-2009, 15:13
No i przyznam się do mojej wieeelkiej miłości :Dynastia Tudorów
Z ogromną niecierpliwością czekam na cz.3 ( jest w trakcie kręcenia )
Chyba jeden z najlepszych historycznych filmów ostatniego półwiecza.

To spodoba Ci się "Kochanice króla" z Natalie Portman i Scarlett Johanson.
O Henryku VIII i jego kobietach.

Kruela
13-06-2009, 12:57
Z nowszych filmów ja polecam Vicky Cristina Barcelona - bardzo dobry film, Woddy w hiszpańskim klimacie czuje sie doskonale, świetna rola Penelope Cruz. Warto zobaczyć.

Na dzień Matki córka mnie zaprosiła d kina :) ... obydwu nam się ten film podobał i to bardzo, bardzo :)

Kruela
13-06-2009, 13:01
No i przyznam się do mojej wieeelkiej miłości :Dynastia Tudorów
Z ogromną niecierpliwością czekam na cz.3 ( jest w trakcie kręcenia )
Chyba jeden z najlepszych historycznych filmów ostatniego półwiecza.

To spodoba Ci się "Kochanice króla" z Natalie Portman i Scarlett Johanson.
O Henryku VIII i jego kobietach.

Oglądałam :) ... lubie kostiumowe filmy :)

KiZ
15-06-2009, 13:40
Serce na dłoni - polskie filmy dzielę na durnowate komedyjki i smutne, dołujące realizmem dramaty. Ten film jest gdzieś pośrodku. Polecam warunkowo.

Miasto ślepców - Blindeness - kolejna wariacja nt. "człowiek człowiekowi wilkiem". Gdzie oni kręcili ten film? Wygląda mi na Włochy, a wręcz Neapol w czasach kryzysu śmieciowego :o

mikeelrapido
22-06-2009, 16:37
Z polskich, które są może dramatyczne, ale nawet niezłe to polecam 33 sceny z życia. Dobry film i do tego ciekawa sprawa, bo grała w nim Niemka, której głos został zdubingowany. I wyszło na prawdę fajnie.

mbz
22-06-2009, 21:48
Miasto ślepców - Blindeness - kolejna wariacja nt. "człowiek człowiekowi wilkiem". Gdzie oni kręcili ten film? Wygląda mi na Włochy, a wręcz Neapol w czasach kryzysu śmieciowego :o

Wlasnie czytam ksiazke i ... chyba nie chce tego filmu ogladac :-?

nastka79
23-06-2009, 08:19
Dla miłośników fantasy z domieszką science-fiction polecam Outlander. Mi przypadł do gustu, ale na pewno nie dla każdego.

Maluszek
23-06-2009, 09:34
Miasto ślepców - Blindeness - kolejna wariacja nt. "człowiek człowiekowi wilkiem". Gdzie oni kręcili ten film? Wygląda mi na Włochy, a wręcz Neapol w czasach kryzysu śmieciowego :o

Wlasnie czytam ksiazke i ... chyba nie chce tego filmu ogladac :-?
mam podobne odczucia.
Po przeczytaniu książki - jakoś nie chcę sobie tego wizualizować.

KiZ
24-06-2009, 14:22
Miasto ślepców - Blindeness - kolejna wariacja nt. "człowiek człowiekowi wilkiem". Gdzie oni kręcili ten film? Wygląda mi na Włochy, a wręcz Neapol w czasach kryzysu śmieciowego :o

Wlasnie czytam ksiazke i ... chyba nie chce tego filmu ogladac :-?
mam podobne odczucia.
Po przeczytaniu książki - jakoś nie chcę sobie tego wizualizować.

Pójdź na całość i... obejrzyj z zawiązanymi oczami 8)

mbz
27-06-2009, 15:16
Miasto ślepców - Blindeness - kolejna wariacja nt. "człowiek człowiekowi wilkiem". Gdzie oni kręcili ten film? Wygląda mi na Włochy, a wręcz Neapol w czasach kryzysu śmieciowego :o

Wlasnie czytam ksiazke i ... chyba nie chce tego filmu ogladac :-?
mam podobne odczucia.
Po przeczytaniu książki - jakoś nie chcę sobie tego wizualizować.

Pójdź na całość i... obejrzyj z zawiązanymi oczami 8)

A wiesz co KIZ, to by moglo byc nawet ciekawe doswiadczenie.

Maluszku - dokladnie, moja wyobraznia w tym zakresie zupelnie mi wystarczy.

KiZ
28-06-2009, 22:49
The Reader - kolejny mocny dowód, że Slumdog jako najlepszy film, to pomyłka. The Reader jest filmem świetnym - choć zaznaczam, że z wiekiem robię się bardziej ckliwy :oops: Winslet, choć generalnie nie mój typ, jest niesamowice pociągająca w tym niemieckim oldskulowym seksualnym sosie.

To nie tak jak myslisz kotku - najlepsza polska komedia ostatnich lat. Sekwencja scen z Schejbalem w hotelu przyprawiła mnie o skurcze mięśni brzucha. Dodam też gwoli ścisłości, że byłem po piwie 8)

shell
28-06-2009, 23:43
Dodam też gwoli ścisłości, że byłem po piwie 8)

to Cię rzeczywiście tłumaczy :wink:

learning_to_fly
29-06-2009, 12:53
zdecydowanie nie polecam. kompletna strata czasu! za to zachęcam do obejrzenia “berlin calling”. co prawda mój syn dziwi się, że film o muzyce techno podoba się ludziom w moim wieku, ale na prawdę uważam, że jest wart obejrzenia.

amalfi
29-06-2009, 13:01
Byłam wczoraj na Coco Chanel. Moim zdaniem przeciętny.

KiZ
16-07-2009, 23:06
Knowing - całkiem fajny film s.f. z całkiem fajnym Nicolasem Cage, niestety dosc banalny finał :-?

sql
16-07-2009, 23:36
a ja właśnie wróciłem z "Public Enemies",
cóż o nim powiedzieć? film w porządku :),
gra Depp'a i Bale'a znakomita; film fajnie kręcony - część ujęć jest ala takich z pierwszej ręki; film dość długi, mi kojarzył się troszkę z Blow.

KiZ
20-07-2009, 14:38
Good Shepherd/Dobry agent - troche już zakurzony, ale wart obejrzenia film z Damonem, Jolie, Baldwinem i DeNiro. Mroczne klimaty tworzących się służb specjalnych. Dylematy a'la orzeł czy reszka. No i Angelina w wersji okołowojennej jest niebywale niebywała :oops:

nastka79
20-07-2009, 14:42
Dorothy Mills - z dreszczykiem na leniwe wieczory :D

malka
20-07-2009, 15:49
ja jakiś czas temu pokonałam "Plac zbawiciela" i zastanawia mnie fakt, czy każdy dobry polski film musi być przegadany :roll:

ziaba
20-07-2009, 20:56
"Swoi" produkcja Rosja.

Niebywała rzecz. Doskonała rzecz.


Kto ma N-kę niech poluje na kanale wojna i pokój.

nastka79
21-07-2009, 08:30
Clubbed - angielskie kino w stylu Guya Richiego

Zygul
21-07-2009, 10:33
witam,
ja wyciągnę moich faworytów, może ktoś czegoś nie oglądał?
kolejnosc "losowa" ale polecam serdecznie:

Skazani na Shawshank (Shawshank Redemption) [1994] - Tim Robbins, Morgan Freeman
Miasto Aniołów (City of Angels) [1998] - Nicolas Cage, Meg Ryan
Szósty zmysł (Sixth Sense) [1999] - Bruce Willis
Inni (Others) [2001] - Nicole Kidman
Iluzjonista (Illusionist) [2006] - Edward Norton

i jeszcze film który bawi mnie zawsze:
Dzieciak (Kid) [2000] - Bruce Willis :D

shell
26-07-2009, 22:26
Ilizjonisty nie widziałam więc przy okazji nadrobię tę stratę, "Skazanych" już polecano kilkakrotnie, ale co tam, ja też się dołączę. "Inni" rzeczywiście inni 8) -świetnie się oglądało-strach się bać :o
Dorzucę tu jeszcze "Fridę"-Salma Hayek, nie wiem czy ktoś o niej wspomniał, a na pewno jest tego warta. Dalej "Indochiny" z C.Deneuve, "Porozmawiaj z nią" P.Almodovar - zresztą Almodovara chyba wszystko, a dla relaksu np."Drobne cwaniaczki" W.Allena

mikeelrapido
27-07-2009, 15:14
To ja dorzucę kolejnych kilka filmów ostatnio obejrzanych, które polecam:
Iluzjonista - dobry
Das leben der Anderen (jakoś tak, nie wiem jak po polsku..) - doskonały film, akcja się dzieje w NDR, jest o Stasi.
Public Enemies - świetny, bardzo dobry.

nastka79
28-07-2009, 08:17
Das leben der Anderen (jakoś tak, nie wiem jak po polsku..) - doskonały film, akcja się dzieje w NDR, jest o Stasi.
Polski tytuł to Życie na podsłuchu. Faktycznie świetny, też mi się podobał.

Funia
06-08-2009, 09:37
witam,
ja wyciągnę moich faworytów, może ktoś czegoś nie oglądał?

Miasto Aniołów (City of Angels) [1998] - Nicolas Cage, Meg Ryan
Szósty zmysł (Sixth Sense) [1999] - Bruce Willis
Inni (Others) [2001] - Nicole Kidman




Te są też na mojej liście,
poza tym:
Gorączka (the heat) - De Niro, Pacino, Kilmer,
no i Kilerzy :) oczywiście Pazura

ps. wczoraj byłam na Potterze :oops: :wink:
a ostatnio też Lejdis

malka
17-08-2009, 14:24
"Kup teraz" -jesli ktoś lubi niskobudżetówki - to polecam, epizod Makłowicza cudny i "Zombi Ci flaszkę wytrąbi" :lol: - ja wymiękłam

Magda 34
22-08-2009, 20:39
witam,
ja wyciągnę moich faworytów, może ktoś czegoś nie oglądał?
kolejnosc "losowa" ale polecam serdecznie:

Skazani na Shawshank (Shawshank Redemption) [1994] - Tim Robbins, Morgan Freeman
Miasto Aniołów (City of Angels) [1998] - Nicolas Cage, Meg Ryan
Szósty zmysł (Sixth Sense) [1999] - Bruce Willis
Inni (Others) [2001] - Nicole Kidman
Iluzjonista (Illusionist) [2006] - Edward Norton

Uwielbiam te filmy :D

Z polskich filmów to "Dzień świra", "Szczęliwego Nowego Jorku" :P

ziaba
09-09-2009, 20:13
Jak ktoś się spodziewa po "Australii" z Nicole Kidman fajerwerków, to niech sobie lepiej w kominku rozpali. :-?

Zmiksowano 3 filmy : "Pożegnanie z Afryką", "Przeminęlo z wiatrem " i uwieńczono końcówką jak z "Titanic'a".
Na koniec zabrakło mi Amerykańskiej flagi i ręki na sercu w rytm Australijskiego hymnu.

I to trwa prawie 3 godziny..załamka. :-?

malka
09-09-2009, 20:24
"Chłopiec w pasiastej piżamie" ....nic więcej nie powiem - obejrzyjcie sami

Fenix999
10-09-2009, 05:23
Malka Ty zamiast na porządne filmy , jak na przykład "Załoga G" to nie pójdziesz .....z dzieckiem :wink: :lol:

ziaba
10-09-2009, 09:03
"Chłopiec z latawcem" oklaski na stojąco ( to z cyklu chłopiec :wink: )

A filmów pt. obejrzyj , pobaw się i zapomnij :
"Oszukać przeznaczenie 4" ale w 3D !

Najlepiej, jak by to był pierwszy obejrzany z cyklu, ale można czasami wstrzymać oddech.

Z filmów lepszych proponuję :

"Wróg publiczny numer jeden" część 1 i 2
( "Mesrine: L'instinct de mort")
Kino Francuskie ale za to jakie :o !!

Rosja z kolei znów rzuciła mnie na kolana swoją perełką
"Breżniew" ( był na N'ce)
Fantastyczna gra głównego aktora, po prostu bajka !! No i ta kiełbasa.. :lol:

Z utęsknieniem czekam na "Up" ( "Odlot" ) :oops: - premiera 16 października.
( pokazy przedpremierowe mur beton :wink: )

nastka79
10-09-2009, 09:36
"Chłopiec w pasiastej piżamie" ....nic więcej nie powiem - obejrzyjcie sami
Widziałam, na końcu płakałam, ale i myślałam "dobrze im tak" :-?

malka
10-09-2009, 22:53
Malka Ty zamiast na porządne filmy , jak na przykład "Załoga G" to nie pójdziesz .....z dzieckiem :wink: :lol:


no widzisz, bo ja taka wredna matka jestem, co to z dzeckiem do kina nie chodzi 8)

waldi8321
15-09-2009, 00:13
A może ktoś już oglądał flm "Dorian Gray"? Bo tak się zastanawiam czy warto iść do kina :wink:
Ostatnio oglądałam "Pachnidło" i powiem,że mi się podobał

ziaba
18-09-2009, 08:53
"Bękarty wojny " Tarantino
Do kina marsz ! :D

naLeśnik
18-09-2009, 09:05
"Bękarty wojny " Tarantino
Do kina marsz ! :D
mój znajomy był zachwycony ...... mocne nerwy to podstawa
akcja ze skalpami .... kto by to wymyślił jak nie Tarantino!!

galka
18-09-2009, 09:29
''Ciekawy przypadek Benjamina Buttona''

Kiedyś czytałam to opowiadanie jako jedno z wielu w książce''Piękność południa i inne opowiadania''I zastanawiałam czy da się zrobić z tego film.
Miałam wątpliwości.Dziś po obejrzeniu już wiem ,że się dało i to jak.
Realia są nieco zmienione warto obejrzeć ten piękny,klimatyczny film

87anam87
19-09-2009, 03:25
''Ciekawy przypadek Benjamina Buttona''

Kiedyś czytałam to opowiadanie jako jedno z wielu w książce''Piękność południa i inne opowiadania''I zastanawiałam czy da się zrobić z tego film.
Miałam wątpliwości.Dziś po obejrzeniu już wiem ,że się dało i to jak.
Realia są nieco zmienione warto obejrzeć ten piękny,klimatyczny film
masz racje ogladalam ten film jakis czas temu super chetnie obejrze go jeszcze raz za jakis czas

87anam87
19-09-2009, 03:36
bardzo podobaly mi sie tez
7 dusz
revolutionary road

waldi8321
20-09-2009, 00:21
''Ciekawy przypadek Benjamina Buttona''

Kiedyś czytałam to opowiadanie jako jedno z wielu w książce''Piękność południa i inne opowiadania''I zastanawiałam czy da się zrobić z tego film.
Miałam wątpliwości.Dziś po obejrzeniu już wiem ,że się dało i to jak.
Realia są nieco zmienione warto obejrzeć ten piękny,klimatyczny film
masz racje ogladalam ten film jakis czas temu super chetnie obejrze go jeszcze raz za jakis czas

Szczerze mówiąc,to nie umieściłabym tego filmu na liście tych,które bez przewijania mogę oglądnąć jeszcze raz :roll: chyba,że z kimś,kto jeszcze tego nie oglądał :wink: ....owszem - podobał mi się,ale momentami był trochę nudny i długi :roll:.....obsada aktorska super,z piękną Cate Blanchett na czele :)

waldi8321
21-09-2009, 01:14
7 dusz

Super!!

nastka79
21-09-2009, 08:08
Obejrzałam "Los abrasos rotos" Almodovara. Dlaczego Polacy nie potrafią zrobić takiego świetnego filmu o niczym?

nowaogrodniczka
22-09-2009, 22:15
Witam. " Dirty Dancing" to dla mnie najlepszy film odkąd go obejrzałam pierwszy raz u sasiadki dobre z 15 lat temu i to jeszcze w wersji niemieckiej. Do dziś obejrzałam go juz kilka dziesiat razy i jeszcze mi się nie znudził. Włączam zawsze gdy mam zły nastrój. Szkoda tylko że Patrick przegrał walke z chorobą...niezłe ciacho z Niego było :cry:

ziaba
23-09-2009, 08:10
Wyczekany wymarzony 3 sezon "Dynastii Tudorów" został wesssssany . :oops: :D . Na razie tylko 5 odcinków ale za to jakich..jakich..!!!!

Czemu ludzie robią głupie filmy z gatunku "ja będę strzelać a ty będziesz uciekać " , skoro historia pełna sexu, intryg, moralnych niepokojów jest tak niemożliwie wspaniała ?? :o

Biję czołem o ziemię za ten serial.

Zygul
23-09-2009, 09:49
polecam fim:
Mała Moskwa (PL) [2008]

Mała Moskwa, duże wzruszenia
Niesprawiedliwie potraktowany przez krytyków film Waldemara Krzystka udowadnia, że polskie kino potrafi wydać z siebie nie tylko przaśne odmiany popularnych gatunków (komedia romantyczna, kino historyczne), ale także (...) rasowy, sprawnie zrealizowany melodramat w interesujących historycznych dekoracjach

ziaba
30-09-2009, 17:32
Kino Rosyjskie nadal 8)

Jeśli ktoś ma N'ke - gorąco polecam

Swołocz.
Włosy stają dęba.
Wojenny - ale inaczej.

nastka79
01-10-2009, 13:49
Obejrzałam "Wojnę polsko-ruską" i muszę powiedzieć, że jak na polski film to całkiem niezły im wyszedł...

JaMajaD
02-10-2009, 10:10
Ostatnio widziałam "Bękarty wojny" moim zdaniem to majstersztyk, no i gra Brada Pitta ...
a ze starszych filmów to "Ścigany" z Fordem, muzyka do tej pory za mną chodzi

ziaba
04-10-2009, 08:11
Znów zachęcam do kina Rosyjskiego - tym razem ostrzał z grubej rury - kino trudne ale nogi się po nim trzęsą.

Idź i patrz

http://www.filmweb.pl/f35185/Idź+i+patrz,1985/plakaty


Dla totalnej przeciwwagi Transformers 2 z dowcipami robiącymi zajady :wink:


http://www.youtube.com/watch?v=hpT-IXO6QXY

Hartwig
04-10-2009, 16:50
a ja z kolei przepadłem za Vicky Christina Barcelona :) Penelope Cruz, muzyka i ... Barcelona

lump praski
05-10-2009, 05:04
Moze juz byl wymieniony - The Shawshank Redemption.

Hartwig
05-10-2009, 21:06
Moze juz byl wymieniony - The Shawshank Redemption.

popieram. w polskiej wersji "skazani na Shawshank". Zaplanowanie ucieczki z więzienia prawie jak w "skazanym na śmierć", ale moim zdaniem film zrealizowany z większą finezją. No i mniej trzyma w napięciu.

lump praski
05-10-2009, 22:20
Z nowszych to polecam Julia&Julia - akcja dziej sie na obrzezu Greenpointu gdzie i film byl czesciowo krecony - pizzeria nad ktora wynajeli mieszkanie to Long Island City - jeszcze most i juz Greenpoint - obecnie dzielnica artystow, muzykow i studentow NYU .

Barbossa
17-10-2009, 13:25
Znów zachęcam do kina Rosyjskiego - tym razem ostrzał z grubej rury - kino trudne ale nogi się po nim trzęsą.

Idź i patrz

http://www.filmweb.pl/f35185/Idź+i+patrz,1985/plakaty

nie wiem czy była tu mowa o tym
Gruz200
schiza na max

ziaba
29-10-2009, 17:02
Długo oczekiwany animowany "Up":

Oscar dla pierwszych 15 minut ( dla historyjki o śwince)

Reszta licha i chuda. A szkoda. :(

iwomalinka
01-11-2009, 17:41
Moze juz byl wymieniony - The Shawshank Redemption.

popieram. w polskiej wersji "skazani na Shawshank". Zaplanowanie ucieczki z więzienia prawie jak w "skazanym na śmierć", ale moim zdaniem film zrealizowany z większą finezją. No i mniej trzyma w napięciu.



To jeden z moich ulubionych filmów :D :wink: , własnie go oglądałam po raz enty przedwczoraj na Polsat film :lol:

A..... i polecam wszystkim BUDUJACYM super komedię SKARBONKA z Tomem Hanksem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nastka79
02-11-2009, 08:21
Ja polecam bardzo "Private Lives of Pippa lee": http://www.filmweb.pl/f464734/Private+Lives+of+Pippa+Lee%2C+The,2009
Wg mnie powinien poważnie namieszać na rozdaniu Oscarów.

Funia
02-11-2009, 11:47
Z polskich, które są może dramatyczne, ale nawet niezłe to polecam 33 sceny z życia. Dobry film i do tego ciekawa sprawa, bo grała w nim Niemka, której głos został zdubingowany. I wyszło na prawdę fajnie.

baaaardzo smutny film :cry:

smartcat
02-11-2009, 13:15
Jako że skompletowałem sobie zestaw kina domowego ( wzmacniacz, kolumny) projektor i ekran postanowiłem obejrzeć cześć filmów z mojej kolekcji jeszcze raz i sięgnąłem po:

Frida + ( film + mareriały dodatkowe około 5,5h)
Gladiator
Requiem dla snu
Lektor - super ekstra
Podejrzani
No Cauntry for old man
Moje życie bezemnie
Malowany Welon ( palce lizać )
Labirynt fauna
District 9
Metoda ( kino latino)
Sex i lucia ( kino latino)
Nieswiadomi ( kino latino)
Plan doskonały ( Inside man)
Kopia mistrza
Kochanek ( film z 1992 roku)
HELIKPTER W OGNIU - super ekstra.
Zgon na pogrzebie

Wszystkie te filmy goraco polecam jak ktoś jeszcze nie widział !!!!

waldi8321
05-11-2009, 12:22
Dla totalnej przeciwwagi Transformers 2 z dowcipami robiącymi zajady :wink:


http://www.youtube.com/watch?v=hpT-IXO6QXY

W sumie to na tym filmie trochę się zawiodłam - spodziewałam się czegoś lepszego :-? Podczas oglądania robiłam sobie paznokcie,a to nie jest dobry znak,bo to znaczy,że się nudziłam :wink: gdyby nie te dowcipy,to nie oglądnęłabym go całego :roll:

Polecam:
*The taking of pelham 123 - prymitywnie przetłumaczony przez naszych na *"Metro strachu" (nie wiem,kto takie głupie tytuły wymyśla)
*Eden lake
*Public enemies - bardzo mi się podobał
*The proposal - fajny :)
oczywiście również *"Bękarty wojny" :D a także *"The hangover" :lol:

amalfi
06-11-2009, 09:53
Może już było..... Wczoraj wreszcie oglądałam Wszyscy jesteśmy Chrystusami Koterskiego. Czaiłam sie z tym filmem dość długo, bo przeczytałam gdzieś niezbyt pochlebną recenzję. Ale dla mnie rewelacja. Film powinien być lekturą obowiązkową w ośrodkach odwykowych. Kazda scena to symbol albo metafora, każdy dialog przemyślany. Rewelacyjny Andrzej Chyra. Polecam.

Funia
10-11-2009, 22:47
Ojej

właśnie widziałam "7 DUSZ" (Seven pounds)

Strasznie smutny film, ale polecam gorąco.

ziaba
11-11-2009, 09:11
Życie za życie Alana Parkera.

Kevin Spacey i wszystko jasne.


Kto jest fanem Tudorów, oczaruje go pewnie Rosyjska megaprodukcja o jedynym synu carycy Katarzyny "Biedny, biedny Paweł"

Po prostu Rosja pełną gembom :wink:

Funia
12-11-2009, 21:06
Życie za życie Alana Parkera.

Kevin Spacey i wszystko jasne.




Film super, Kevin też - dobry był też w K-Pax oraz w Kronikach portowych - kto nie widział - oba filmy to lektury obowiązkowe.

nastka79
13-11-2009, 09:25
Życie za życie oglądałam w takim starym kinie ze skrzypiącymi fotelami z widownią w postaci mojego męża, mojej szwagierki i dwóch obcych osób :lol: . Myśleliśmy, że odwołają seans, ale puścili film dla 5 osób :wink:

iwomalinka
14-11-2009, 23:21
Wczoraj wybrałam się do kina na film Machulskiego - Ostatnia akcja
I co.....? Totalna kicha...... Jestem niemile rozczarowana :roll:
Chociaż super obsada, to niestety nie polecam :evil:

amalfi
15-11-2009, 21:22
Właśnie wróciłam z 2012. Momentami wciska w fotel. Nie zdziwię się jak zgarnie oskara za efekty.

Funia
16-11-2009, 09:09
Wczoraj wybrałam się do kina na film Machulskiego - Ostatnia akcja
I co.....? Totalna kicha...... Jestem niemile rozczarowana :roll:
Chociaż super obsada, to niestety nie polecam :evil:

Do totalnych kich zaliczam też emitowany w ostatni weekend przez TVN film ze Stenką i Fryczem "Jeszcze raz".

Ew-ka
07-12-2009, 13:23
polecam Dom zły ........ mocny , dobrze zrobiony ,zapadajacy w pamięć .....jednym słowem .........Smarzowski 8)

nastka79
07-12-2009, 14:39
Polecam "Rewers" - rzadko zdarza mi się polecać polski film, ale ten jest naprawdę wart obejrzenia.
"Dystrykt 9" - pozytywnie mnie zaskoczył - spodziewałam się komercyjnej kichy, a tu wcale nie...
"Bękarty wojny" - mistrz Tarantino nie zawodzi i tym razem :D

ziaba
07-12-2009, 14:47
Moon

Bardzo mało jest takich filmów : jeden aktor, niby kosmos, niby s-f.
I pełną gębą jak działa człowiek.

Oklaski.

nastka79
07-12-2009, 14:48
Moon

Bardzo mało jest takich filmów : jeden aktor, niby kosmos, niby s-f.
I pełną gębą jak działa człowiek.

Oklaski.
Widziałam - też polecam...

smartcat
07-12-2009, 17:06
A koncerty na DVD to w tym dziale polecamy?
Jeśli tak to warte zobaczenia:
Peter Gabriel - koncert "growing up" z Milano
Pink - koncert z lipca tego roku z Australii.
Oba to świetne show.

ziaba
07-12-2009, 17:25
Pandorum
S-F.


Dla mnie załamka. Po ekranie zaczynają biegać stworki ludzkie żywiące się ludźmi.
No i tak sobie biegają, machają jakimiś rurami przekutymi na miecze a główna postać też biega ,tylko że ucieka, goni kogoś innego, potem wszyscy się ganiają i już nie wiadomo o co chodzi..

Na koniec główny bohater co dogonił wziął i uciekł. 8)

ziaba
07-12-2009, 17:42
Bez mojej zgody (My Sister's Keeper)

10/10 w ocenie.

O wielkiej miłości do chorego dziecka , tak wielkiej, że rodzice decydują się na drugie dziecko zgodnego tkankowo z pierwszym..

W zestawie litr łez gratis.

mbz
07-12-2009, 18:44
polecam Dom zły ........ mocny , dobrze zrobiony ,zapadajacy w pamięć .....jednym słowem .........Smarzowski 8)

Absolutne mistrzostwo!!!

Potwierdzam zdanie Ew-ki w 200 %.

Do kin biegiem!