PDA

Zobacz pełną wersję : RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

karoka65
10-10-2011, 18:29
Drogo za 19-kę ale twój wybór.
Obyś był zadowolony.

darase
10-10-2011, 18:30
Balzak daj znać jak go podłączysz, co i jak ustawiasz, takie Twoje spostrzeżenia są ważne dla innych urzytkowników, a piec da Ci znać o małej ilości groszku?

Piotrek42
10-10-2011, 18:32
defro jest czerwony- dlatego kobiety je kupują :)

darase
10-10-2011, 18:34
Balzak to men :)

karoka65
10-10-2011, 18:34
defro jest czerwony- dlatego kobiety je kupują :)
Taa, kolor to podstawa.

Balzak311
10-10-2011, 18:37
Kolor kolorem aby sie sprawował, cenna hmm moze i wygórowana jak na kotły z podajnikiem, natomiast co do DEFRO to udało mi sie wynegocjować najniższa cene a szukałem naprawdę w duzo miejscach, w kotłach defro sporo sie płaci za marke mam nadzieje ze przełoży sie to na jakość

darase
10-10-2011, 18:37
Dlaczego ludzie lubią przepłacać? Czy to chodzi o podniesienie swojego rankingu wśród znajomych? ;)

Piotrek42
10-10-2011, 18:38
Balzak to men :)

w dzisiejszych czasach darase nic nie jest pewne... czytałeś www? mamy posła w krakowie albo posłanke ,kto to wie??? :)

dino49
10-10-2011, 18:39
Uffff.... cholerniy ciężki /defro/.... z 0,5 tona waży :eek:
Im grubsza blacha, tym większe zużycie węgla :yes:

darase
10-10-2011, 18:40
Ha ha ha to masz rację , ja jestem men i nie chcę zmieniać natury :)

Piotrek42
10-10-2011, 18:44
A nie lepiej było kupić skam-p z ecoalem????? jakby cos było w kotle nie tak to pomogłby jarecki.... a jak co by było nie tak ze sterem zawsze darase może swoje 3 grosze wtrącić :)

darase
10-10-2011, 18:51
ha ha ha nie wkręcaj mnie Piter jestem skromnym gościem, to na Ciebie można liczyć :) i na innych eCoalowców :)

Piotrek42
10-10-2011, 18:52
Ja nie mam ecoala.... :D:D

Jarecki79
10-10-2011, 18:53
Wczoraj obiecałem,że zmierzę jak wysoko jest krawędź zasypu kosza przy jego większym modelu.
Otóż znajduje się ona na wysokości 105cm...

Chyba problemu z zasypem nie ma...

darase
10-10-2011, 18:55
Czy to ważne... kto z kim śpi ważne że są dzieci, ale dziś to nic pewnego. ;)

Vld
10-10-2011, 19:06
Temperatura wody (ani wylotowej, ani powrotnej) nie niesie w sobie informacji o wzajemnych proporcjach paliwa i powietrza. Niesie tylko informację o różnicy pomiędzy zapotrzebowaniem a produkcją ciepła.
.
Skoro temperatura wody wylotowej nie niesie tej informacji, to jakie w ogóle miało by to dla znaczenie, czy proporcje są prawidłowe, czy nie prawidłowe. Poprawiało by samopoczucie palacza, producenta, czy może zielonych?
i nie próbuj mnie przekonywać, że czujnik temperatury wody wylotowej nie zauważy faktu, że z jednego kilograma na godzinę, zamiast dotychczasowych 3,5 kW, uzyska raptem 5,2 kW po skorygowaniu nadmuchu.

pomorzanin
10-10-2011, 19:20
Do kolegi Zawijana, czy możesz zająć stanowisko w :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181882-z-zawijanem-o-sterowaniu-kot%C5%82em-nieco-inaczej/page12

pomorzanin
10-10-2011, 19:23
Skoro temperatura wody wylotowej nie niesie tej informacji, to jakie w ogóle miało by to dla znaczenie, czy proporcje są prawidłowe, czy nie prawidłowe. Poprawiało by samopoczucie palacza, producenta, czy może zielonych?
i nie próbuj mnie przekonywać, że czujnik temperatury wody wylotowej nie zauważy faktu, że z jednego kilograma na godzinę, zamiast dotychczasowych 3,5 kW, uzyska raptem 5,2 kW po skorygowaniu nadmuchu.
Sprawdziłem to, można tak zrobić tylko trzeba zwiększyć rozdzielczość pomiaru temperatury,i czujnik wsadzić bezpośrednio do wody(nie na rurę).

Vld
10-10-2011, 19:30
Sprawdziłem to, można tak zrobić tylko trzeba zwiększyć rozdzielczość pomiaru temperatury,i czujnik wsadzić bezpośrednio do wody(nie na rurę).

w zależności od tego jaką dokładność sterowania bodziemy chcieli osiągnąć, taką rozdzielczość i dokładność będziemy musieli zapewnić czujnikom.
Ale nie można powiedzieć, że sprawność spalania nie odzwierciedla się w temperaturze wody wylotowej z kotła.
Nawet prosta instrukcja strojenia nadmuchu do pida poucza jak dobierać ustawienie dmuchawy, aby sterownik wyliczył jak najdłuższą przerwę podawania.

zawijan
10-10-2011, 19:38
Skoro temperatura wody wylotowej nie niesie tej informacji, to jakie w ogóle miało by to dla znaczenie, czy proporcje są prawidłowe, czy nie prawidłowe. Poprawiało by samopoczucie palacza, producenta, czy może zielonych?
i nie próbuj mnie przekonywać, że czujnik temperatury wody wylotowej nie zauważy faktu, że z jednego kilograma na godzinę, zamiast dotychczasowych 3,5 kW, uzyska raptem 5,2 kW po skorygowaniu nadmuchu.

Zgoda. Nie będę próbował.

Jarecki79
10-10-2011, 19:40
VLD daj spokój, walka z wiatrakami.

Szkoda Twojego zdrowia.

Naprawdę wystarczy, jak powiemy,że jeden sterownik działa w taki sposób a drugi w inny.

jorgo
10-10-2011, 19:43
Nie to, żebym się wtrącał ... ;)

Człon członowi nierówny jak to w życiu bywa - gdy się przyjrzysz tym z Ekoenergii i tym z Burnera w mig zauważysz o co chodzi.

Co do wielkości to pionowokanałowe są zwykle niższe, ale głębsze [o przestrzeń zajmowaną przez kanały].

Wyjaśnij proszę jakim cudem dlaczego dla niskiej osoby problemem może być czyszczenie przez frontowe drzwiczki, a od góry kotła już nie ?

Co do czyszczenia to dopiero gdy będzie co czyścić np. po pierwszym sezonie wtedy daj znać jak poszło a najlepiej wyczyść u znajomego [jak będziesz w okolicy Wrocławia zapraszam do siebie] wymiennik z poziomymi kanałami i sam się przekonaj [ja tak właśnie zrobiłem dla porównania] - byle nie szczotką - do tego jest pogrzebacz z blaszką dzięki czemu się w ogóle nie kurzy.
Zresztą linki do filmików z czyszczeniem były wrzucane w tym wątku, więc kto chce odnajdzie je i sam sobie porówna [a jak doczyta komentarze dowie się, że na tym z pionowymi nie było pokazane czyszczenie poziomej, górnej półki].

SUSPENSER....... widziałem ten filmik..... obiecuję, że w trakcie sezonu grzewczego poświecę swój drogocenny czas i tez zamieszczę film z czyszczenia swojego kotła..... teraz nie będę się wypowiadał na temat czyszczenia. Co do przyjazdu do Wrocławia to niemożliwe, natomiast często jeżdżę przez Pleszew, ale Jareckiemu tym bardziej nie wyczyszczę :P , widzę co i rusz napis "kotły" przy drodze. heheh. Myślę sobie, że ślamazara kocioł z kanałami poziomymi będzie czyścił pół godziny, a sprawna osoba z pionowymi zrobi to w 5 minut....i na odwrót :) Ale jednak mimo czasu jaki trzeba poświęcić na czyszczenie uważam, że pionowy czyści się "praktyczniej" .

zawijan
10-10-2011, 19:52
Do kolegi Zawijana, czy możesz zająć stanowisko w :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181882-z-zawijanem-o-sterowaniu-kot%C5%82em-nieco-inaczej/page12

Jeśli chodzi Ci o tę mieszankę benzyny i wody - to nie mam wiedzy na ten temat.
Istnieje jednak coś takiego, jak zasada zachowania energii.
Zyskać można - moim zdaniem - tylko wtedy, jeżeli urządzenia do realizacji różnych procesów (np. do spalania węgla i do spalania benzyny z wodą) różnią się znacznie swoimi sprawnościami praktycznymi (sumą strat własnych). Kocioł węglowy np. ma stosunkowo duże straty ciepła, a niektóre kotły nawet bardzo duże. Być może przy takim porównaniu...?

zawijan
10-10-2011, 19:56
VLD daj spokój, walka z wiatrakami.
Szkoda Twojego zdrowia.
Naprawdę wystarczy, jak powiemy,że jeden sterownik działa w taki sposób a drugi w inny.

A potrafisz powiedzieć coś więcej?

Jarecki79
10-10-2011, 19:56
To jeszcze powiedz jak "praktycznie" wyciąga się pył dołem, nie musisz się czasami czołgać?
Masz ten nowszy model - może wstaw zdjęcia jak duża jest dziura do dojścia do tego syfu, co spadł na dół i jak łatwo się go stamtąd wyskrobuje.

A wracając do Twojego wpisu o "wysokim zasypie kosza przy kanałach poziomych" to przy większym koszu dolna krawędź jest na wys. 105cm, jest to wysoko, czy nie? Jak jest u Ciebie?

Jarecki79
10-10-2011, 19:58
A potrafisz powiedzieć coś więcej?

Po co? Nie mam ochoty na przepychanki.
Uważam,że wystarczająco dyplomatyczne jest stwierdzenie, że oba modele sterowań działają, realizują pracę na swój sposób.

Znowu się zaczyna potwierdzać,że sterownik przy OE+ nie z każdym miałem sobie radzi. Może czas wyraźnie powiedzieć,że należy szukać dobrej jakości miału z typów węgla 31, 32... a nie byle jakiego...

jorgo
10-10-2011, 20:00
Oba sterowniki posiadają zespoły osób pracujące nad ich udoskonalaniem, więc jest to ich ogromny plus. Dzięki temu, że trwa zdrowa konkurencja można liczyć na nowe funkcjonalności. Np. o braku sterowania tygodniowego w Pumie pisałem rok temu. Od pewnego czasu po forum krąży informacja, że taka funkcjonalność ma wkrótce się pojawić. Jeśli chodzi o dostęp z sieci to pierwsze informacje były takie, że nie da rady... Teraz słyszymy, że funkcjonalność pojawi się z dedykowanym nowym modułem. W eCoal zapewne wkrótce pojawi się obsługa zaworu mieszającego, czy tez dodatkowych pomp. Takie są prawa rynku. Trzeba dbać o potrzeby klientów.

Ja uważam, że wsparcie dla klienta jest jednak lepsze ze strony eCoala. Są dwie strony poświęcone tylko temu sterownikowi, jest powiadamianie przez maila i sms-a, system android, tablety, użytkownicy ecoala czy bruliego mogą mieć wpływ - poprzez forum i testowanie wersji testowych softu - na jego końcowe wersje. Wiele uwag została wzięte pod uwage i znalazło to swoje odbicie w wersji finanlnej softu sterownika. I co jeszcze jest ważne dla użytkownika kotła: reakcja Elektro-Systemu na jakikolwiek problem jest praktycznie natychmiastowa , natomiast użytkownicy Pumy sami narzekają na "obiecanki cacanki" a jak czegoś nie było tak nie ma......
Ponadto jest poradnik zawijana który niejednemu początkującemu może wyjaśnić co i jak z tym spalaniem, kotłem itp.
To tak tyle na początek ;)

malka
10-10-2011, 20:00
defro jest czerwony- dlatego kobiety je kupują :)

Skoro tak uważasz,to dlaczego trzy dni temu , nikt mi nie powiedział - "kobieto kup czerwony",a nie ja głupia siedzę, czytam, analizuję i co najgorsze,wierzę w te wszystkie techniczne cuda,cobry, ecoale,powroty,wyloty, czujki ...a suma sumarum, czerwone najlepsze.....





;)

Jarecki79
10-10-2011, 20:04
Ja uważam, że wsparcie dla klienta jest jednak lepsze ze strony eCoala. Są dwie strony poświęcone tylko temu sterownikowi, jest powiadamianie przez maila i sms-a, system android, tablety, użytkownicy ecoala czy bruliego mogą mieć wpływ - poprzez forum i testowanie wersji testowych softu - na jego końcowe wersje. Wiele uwag została wzięte pod uwage i znalazło to swoje odbicie w wersji finanlnej softu sterownika. I co jeszcze jest ważne dla użytkownika kotła: reakcja Elektro-Systemu na jakikolwiek problem jest praktycznie natychmiastowa , natomiast użytkownicy Pumy sami narzekają na "obiecanki cacanki" a jak czegoś nie było tak nie ma......
Ponadto jest poradnik zawijana który niejednemu początkującemu może wyjaśnić co i jak z tym spalaniem, kotłem itp.
To tak tyle na początek ;)

Nie korzystałeś z Cobry, więc nie wiesz jak jest.
Ja widzę,że nikt nie ma kłopotu z aktualizacją, wsparcie działa, pojawiła się wczoraj nowa wersja PumaCharts, są dostępne nowe softy

Ja widzę,że tematy na forum firmowym sa identyczne jak tutaj, czyli kłopoty z aktualizacją, jak wszystko ustawić, aby net działał.
Ba większość tych samych osób pisze...

Ale masz prawo do dobrego zdania o eC, do krytyki Cobry czy Pumy już nie bardzo, bo nie używasz...

karoka65
10-10-2011, 20:22
Skoro tak uważasz,to dlaczego trzy dni temu , nikt mi nie powiedział - "kobieto kup czerwony",a nie ja głupia siedzę, czytam, analizuję i co najgorsze,wierzę w te wszystkie techniczne cuda,cobry, ecoale,powroty,wyloty, czujki ...a suma sumarum, czerwone najlepsze.....





;)
Dużo pań lubi różowy ale z tym będzie problem.
Wolę niebieski albo zielony ale jestem chłop.
Mam czerwonego ale nie polecam bo bardzo brudzący.

Heh, dobre to było.

jorgo
10-10-2011, 20:22
To jeszcze powiedz jak "praktycznie" wyciąga się pył dołem, nie musisz się czasami czołgać?
Masz ten nowszy model - może wstaw zdjęcia jak duża jest dziura do dojścia do tego syfu, co spadł na dół i jak łatwo się go stamtąd wyskrobuje.

A wracając do Twojego wpisu o "wysokim zasypie kosza przy kanałach poziomych" to przy większym koszu dolna krawędź jest na wys. 105cm, jest to wysoko, czy nie? Jak jest u Ciebie?


Jarecki79..... ja miałem na uwadze wszystkie kotły z kanałami poziomymi. Zanim zdecydowałem się na OE+ byłem bliski zakupu Lazara, oglądałem dokładnie modele ze ślimakiem i tłokowca, i nie były to niskie kotły. Kosze są różnie sytuowane i wykonane. jak tylko będę miał możliwość, to będę spisywał wysokość krawędzi zasypowej w kotłach. jak zbiorę to zamieszczę na Forum.

A żebyś nie myślał, że te 105 cm w Skampie to jest nisko to powiem Ci - oraz innym potencjalnym nabywców kotłów - że w moim OE+ 16 kW, przy koszu o pojemności 220 dm sześć. krawędź zasypowa jest na wysokości 93 cm!!!! I jak myślisz.... te 12 cm wyżej - dla kobiety czy starszej osoby - podnieść kilka worków po 25 kg to jest lżej czy ciężej?

p.s. ile dm sześć. ma pojemność kotła w którym to mierzyłeś?
pozdro

jorgo
10-10-2011, 20:25
Nie korzystałeś z Cobry, więc nie wiesz jak jest.
Ja widzę,że nikt nie ma kłopotu z aktualizacją, wsparcie działa, pojawiła się wczoraj nowa wersja PumaCharts, są dostępne nowe softy

Ja widzę,że tematy na forum firmowym sa identyczne jak tutaj, czyli kłopoty z aktualizacją, jak wszystko ustawić, aby net działał.
Ba większość tych samych osób pisze...

Ale masz prawo do dobrego zdania o eC, do krytyki Cobry czy Pumy już nie bardzo, bo nie używasz...

Jarecki79...chłopie..... będę krytykował co będę chciał i Ty mi tego nie zabronisz.
Twoja odpowiedź jest mało na temat..... albo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem

Piotrek42
10-10-2011, 20:26
i ...a suma sumarum, czerwone najlepsze.....;)
nie ma lekko, SLD- przerzneła wybory a są czerwoni :D komus wczesniej pisałem, kup sobie skampa (zajmuje mało miejsca i fajnie się go czysci) a na to wez sterownik ecoala.... i pół forum będzie Ci pomagac.... a jak sie będą kłócić..... :D

jorgo
10-10-2011, 20:35
nie ma lekko, SLD- przerzneła wybory a są czerwoni :D komus wczesniej pisałem, kup sobie skampa (zajmuje mało miejsca i fajnie się go czysci) a na to wez sterownik ecoala.... i pół forum będzie Ci pomagac.... a jak sie będą kłócić..... :D

a jacy tam oni czerwoni.......bardziej różowawi....
czerwoni by nie przegrali :)

malka
10-10-2011, 20:38
kup sobie skampa (zajmuje mało miejsca i fajnie się go czysci) a na to wez sterownik ecoala.... i pół forum będzie Ci pomagac.... a jak sie będą kłócić..... :D
Nie znalazłam oferty Skam - pa z ecoalą, a z tego co kojarzę on ma czopuch z tyłu,co nie? więc albo trzeba zrobić mega eskę by odprowadzić spaliny, albo postawić kocioł na środku kotłowni :rolleyes:

Jarecki79
10-10-2011, 20:43
Jarecki79...chłopie..... będę krytykował co będę chciał i Ty mi tego nie zabronisz.
Twoja odpowiedź jest mało na temat..... albo masz problem z czytaniem ze zrozumieniem

Wytłumacz mi jedno, jak to jest,że część osób jak już kupi OE+ to zaczyna tak szczekac i ujadac na inne produkty, których nie używała, że aż szczęka opada, ale jak ktoś inny nie daj Boże delikatnie cos powie nie tak o eCoal, to wióry i dzidy zaczynają latać?

Jak to jest,że użytkownik eCoala ma prawo krytykowac inne produkty
A użytkownik np. tatarka czy pumy nie ma prawa do słowa krytyki eCoala?

Ogólnie fajnie,że jestes zadowolony ze swojego produktu, ale jak masz mi wmawiać o wielkiej różnicy w wygodzie zasypu na 93 czy 105cm, to wybacz, ale to jest śmieszne. Starsze osoby, które nie mają siły do wsypania węgla do kosza, raczej też nie mają pojęcia o obsłudze przez internet i grzeją się gazem.... a część tego starszego, powojennego pokolenia jest nauczona pracy, ma końskie zdrowie i zasyp ogólnie na wysokości ok.1metra nie będzie dla niej stanowił problemu.

Zostając w Twoim tonie rozmowy, to lekko tej starszej osobie będzie się kłaść czy kucnąć lub klęknąć i celowac w małą wyczystkę kanałów pionowych, aby tam wszystko wyskrobać?

Trochę to wszystko śmieszne.

jorgo
10-10-2011, 20:43
Nie znalazłam oferty Skam - pa z ecoalą, a z tego co kojarzę on ma czopuch z tyłu,co nie? więc albo trzeba zrobić mega eskę by odprowadzić spaliny, albo postawić kocioł na środku kotłowni :rolleyes:

Żadnych esek.......jak to potem wyczyścisz? dostęp do kotła musisz zapewnić sobie z każdej strony..... od tyłu te 30 cm wystarczy...... możesz sobie na to pozwolić?
pamiętaj, że wg PN długość czopucha nie może być dłuższa niż 40 cm..
Pomieszczenie kotłowni musi odpowiadać wymaganiom Polskiej Normy PN-87/8-02411.

Jarecki79
10-10-2011, 20:47
Nie znalazłam oferty Skam - pa z ecoalą, a z tego co kojarzę on ma czopuch z tyłu,co nie? więc albo trzeba zrobić mega eskę by odprowadzić spaliny, albo postawić kocioł na środku kotłowni :rolleyes:

Takie są m.in opcje
A o ofertę z eCoalem napisz na priva, linka Ci też do takiej oferty wówczas podam

Jak mówiłem tyłem przy odpowiednim powrocie możesz kocioł na maksa dosunąć do ściany, po co ma stać na środku?

pozdrawiam

karoka65
10-10-2011, 20:49
Nie znalazłam oferty Skam - pa z ecoalą, a z tego co kojarzę on ma czopuch z tyłu,co nie? więc albo trzeba zrobić mega eskę by odprowadzić spaliny, albo postawić kocioł na środku kotłowni :rolleyes:
Można zamówić z eCoalem i wyjscie spalin jest też możliwe do góry.
Rbr-Ekouniwersal ma eCoala i wyjście spalin do góry. W zestawie na wyjściu jest kolano skrętne i rura do komina.

zawijan
10-10-2011, 20:49
Zostając w Twoim tonie rozmowy, to lekko tej starszej osobie będzie się kłaść czy kucnąć lub klęknąć i celowac w małą wyczystkę kanałów pionowych, aby tam wszystko wyskrobać?

Zapomniałeś, że w OE+ nie ma małych wyczystek bocznych?
Zapomniałeś, że pył z czyszczenia wymiennika OE+ wygarnia się przez popielnik, razem z popiołem?

jorgo
10-10-2011, 20:54
Wytłumacz mi jedno, jak to jest,że część osób jak już kupi OE+ to zaczyna tak szczekac i ujadac na inne produkty, których nie używała, że aż szczęka opada, ale jak ktoś inny nie daj Boże delikatnie cos powie nie tak o eCoal, to wióry i dzidy zaczynają latać?

Jak to jest,że użytkownik eCoala ma prawo krytykowac inne produkty
A użytkownik np. tatarka czy pumy nie ma prawa do słowa krytyki eCoala?

Ogólnie fajnie,że jestes zadowolony ze swojego produktu, ale jak masz mi wmawiać o wielkiej różnicy w wygodzie zasypu na 93 czy 105cm, to wybacz, ale to jest śmieszne. Starsze osoby, które nie mają siły do wsypania węgla do kosza, raczej też nie mają pojęcia o obsłudze przez internet i grzeją się gazem.... a część tego starszego, powojennego pokolenia jest nauczona pracy, ma końskie zdrowie i zasyp ogólnie na wysokości ok.1metra nie będzie dla niej stanowił problemu.

Zostając w Twoim tonie rozmowy, to lekko tej starszej osobie będzie się kłaść czy kucnąć lub klęknąć i celowac w małą wyczystkę kanałów pionowych, aby tam wszystko wyskrobać?

Trochę to wszystko śmieszne.

Co prawda mam umieszczone zdjęcie swojej suni, ale nie szczekam. Co do użytkowników tatarka, czy innego producenta, to niech sobie krytykuje co chce.... tylko niech to będzie krytyka uzasadniona!!!! To właśnie TY krytykujesz i mamisz wszystkich nowych na Forum swoim Skampem - przesyłasz szkice, rysunki, propozycje itp. Tak było też ze mną, sam mi słałeś maile. Pamiętam, że na początku wydawało mi się że chcesz pomóc, ale teraz wiem że chciałeś tylko sprzedać swój kocioł. Pomagasz nie dlatego żeby pomóc, tylko dlatego żeby sprzedać.

ps. jaka jest pojemność kosza zasypowego w którym zmierzyłeś wysokość krawędzi? :) możesz to ujawnić czy nie?

Jarecki79
10-10-2011, 20:54
Zapomniałeś, że w OE+ nie ma małych wyczystek bocznych?
Zapomniałeś, że pył z czyszczenia wymiennika OE+ wygarnia się przez popielnik, razem z popiołem?

O to właśnie pytam
Jak spadnie na dół, to przodem, po wyjęciu skrzynki popielnikowej trzeba go wyskrobać, czy cos pomyliłem?
Zawsze możesz wstawić zdjęcie i to pokazać

ps. Jorgo, możesz myśleć, co chcesz.
Komus pomogłem, użytkownikom też po zakupie pomagam a mógłbym jak inni wypiąć się tyłkiem po skasowaniu za zakup, przecież za ta pomoc "after" nikt mi nie płaci. Nudzi mi się pisanie,że to moje hobby.
zasyp przy 12kW w zależności od granulacji ok.170kg, kosz jest na 60cm głęboki, 50cm szeroki, wysoki na ok.98cm

zawijan
10-10-2011, 20:54
A o ofertę z eCoalem napisz na priva, linka Ci też do takiej oferty wówczas podam

A sprawdziłeś, czy ten eCoal dobrze pracuje z Twoimi kotłami?
Czy nie będzie tak, jak z Brucerem - nasprzedajesz klientom pełno kotłów z eCoalem a potem będziesz krzyczał, że jest on do bani?
Jesteś pewien, że jest on dobry?

karoka65
10-10-2011, 21:00
No sądząc po ilości postów napisanych przez naszą koleżankę "malka" to nie jest ona taka nowa na forum.

Jarecki79
10-10-2011, 21:02
A sprawdziłeś, czy ten eCoal dobrze pracuje z Twoimi kotłami?
Czy nie będzie tak, jak z Brucerem - nasprzedajesz klientom pełno kotłów z eCoalem a potem będziesz krzyczał, że jest on do bani?
Jesteś pewien, że jest on dobry?

Ogólnie to widze jesień i trolowanie w pełni.

Co Cię to tak interesuje? Tak Cię boli, że ktoś ma wybór?
A taki np. kotstal, wszystkie moce u Ciebie z ecoalem badał, Tilgner czy RBR również?
Dlaczego w menu nie ma innych softów jak do Ogniwa?

Wolne żarty.

zawijan
10-10-2011, 21:20
Jarecki
Ja tylko pytam.
A Ty znowu z tym trolowaniem jesienią. Co Ci to?
Jak nie chcesz - nie musisz odpowiadać.
Jak nie chcesz - nie musisz nawet czytać.
Ot - proste.

malka
10-10-2011, 21:21
Żadnych esek.......jak to potem wyczyścisz? dostęp do kotła musisz zapewnić sobie z każdej strony..... od tyłu te 30 cm wystarczy...... możesz sobie na to pozwolić?
pamiętaj, że wg PN długość czopucha nie może być dłuższa niż 40 cm..
Pomieszczenie kotłowni musi odpowiadać wymaganiom Polskiej Normy PN-87/8-02411.
To wszystko zależy od głębokości kotła.


Takie są m.in opcje
A o ofertę z eCoalem napisz na priva,
Jak wyczyścisz skrzynkę ,łatwiej będzie mi coś wysłać;)


Można zamówić z eCoalem i wyjscie spalin jest też możliwe do góry.
Rbr-Ekouniwersal ma eCoala i wyjście spalin do góry. W zestawie na wyjściu jest kolano skrętne i rura do komina.

I to na chwilę obecną mój faworyt ,mimo,że koszmarnie brzydk i nie czerwony ;)


A sprawdziłeś, czy ten eCoal dobrze pracuje z Twoimi kotłami?
Czy nie będzie tak, jak z Brucerem - nasprzedajesz klientom pełno kotłów z eCoalem a potem będziesz krzyczał, że jest on do bani?
Jesteś pewien, że jest on dobry?

Jak mam to rozumieć :jawdrop:


No sądząc po ilości postów napisanych przez naszą koleżankę "malka" to nie jest ona taka nowa na forum.

a ktoś to sugerował ?

Jarecki79
10-10-2011, 21:33
Malka, zrobiłem mały porządek.

Zawijan mnie nie lubi, stąd jego złośliwości.

eCoal ma soft napisany pod palniki i dmuchawy i konkretne moce, w menu kodowym wybiera się odpowiedni soft z dana mocą, podpisane jako Ogniwo i do danego palnika ma odpowiednio działać. Jak p.Zawijan wcześniej sam napisał wazny jest palnik i dmuchawa....

pozdrawiam, dobrej nocy wszystkim życzę.

Piotrek42
10-10-2011, 21:38
malka ale to ty masz skrzynke pełną :)

Piotrek42
10-10-2011, 21:39
Zawijan mnie nie lubi, stąd jego złośliwości. a skad wiesz???? nigdy nie widziałem żeby zawijan pisał gdzies na forum że cie nie lubi:jawdrop:

karoka65
10-10-2011, 21:40
a ktoś to sugerował ?
O ile dobrze kojarzę to jorgo Cię tak zaszeregował.

Jarecki79
10-10-2011, 21:44
a skad wiesz???? nigdy nie widziałem żeby zawijan pisał gdzies na forum że cie nie lubi:jawdrop:

Może to źle odbieram, jakies takie wrażenie jednak odnoszę.
Może go drażni,że badam głównie w Łodzi, nie wiem, nie wiem i nie mam też problemu,aby w przyszłości też coś w jego instytucie zbadać, bo osobiście uważam,że lubienie nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Tymczasem badam jednak w Łodzi, także w obecnej chwili.

:)

malka
10-10-2011, 21:51
malka ale to ty masz skrzynke pełną :)

Już nie :)


Malka, zrobiłem mały porządek.

Zawijan mnie nie lubi, stąd jego złośliwości.

eCoal ma soft napisany pod palniki i dmuchawy i konkretne moce, w menu kodowym wybiera się odpowiedni soft z dana mocą, podpisane jako Ogniwo i do danego palnika ma odpowiednio działać. Jak p.Zawijan wcześniej sam napisał wazny jest palnik i dmuchawa....

pozdrawiam, dobrej nocy wszystkim życzę.

W prywatne wycieczki się nie bawię.
Skoro mówisz,ze zadziała, toja Ci wierzę, ale jeśli zdecyduję się go kupić i działać nie będzie, to zapewne przekonasz się jak niekobieca potrafię być


O ile dobrze kojarzę to jorgo Cię tak zaszeregował.

Aaaaa, że ta omamiona to niby ja :jawdrop: Ojjjj nie tak łatwo ,a od trzech lat buduję dom i takie numery to już nie ze mną :lol:

SUSPENSER
10-10-2011, 22:06
Mam jeszcze pytanie.
Czy tak podnoszona możliwość: "ecoal ma ponad to możliwosć obserwacji i regulacji w telefonie komórkowym z systemem android" jest tak ważna?
Czy jest to bardziej wykorzystywane do tego aby z pokoju w którym się ma komputer nie "biegać" do kotłowni w celu zobaczenia jak pracuje sterownik i ewentualnie z pokoju dokonać nastaw temperatur czy bardziej wykorzystywane do podglądu i zmiany nastaw spoza miejsca zamieszkania? Co robi się częściej ?

Ja najczęściej ustawiam z pokoju [bo wygodniej], zwłaszcza strefy ustawia się zdecydowanie lepiej w laptopie/tablecie niż na sterowniku, ale gdy np. jade w delegację w tzw. okresach przejściowych [wiosna, jesień - np. temp. jak obecnie] to w każdej chwili moge na tel. żony włączyć ogrzewanie lub zmienić strefę CWU co sobie baaardzo cenię [najlepsze, że mogę to zrobić szybko telefonem bez włączania komputera i łączenia go z internetem].

SUSPENSER
10-10-2011, 22:07
Na wybór mam jeszcze chwilkę, muszę najpierw położyć glazurę w kotłowni, a ostatnio na nadmiar czasu nie mogę narzekać :rolleyes:

Qrcze, że ja Cię przed budową nie poznałem - wysłałbym żonę na szkolenie ;)

SUSPENSER
10-10-2011, 22:12
Co Ty suspenser chcesz żeby Ci Jorgo kocioł wyczyścił za free?:)

Przecież jak sam nie poczuje różnicy to go w życiu nie przekonasz [z tego co widzę po wpisach], choć mam nadzieję, że to tylko wrażenie ;)

Na razie temat uznaję za zamknięty dokąd Jorgo nie wrzuci filmu z czyszczeniem wymiennika OE+ [pozioma, górna półka i komora za popielnikiem także].

SUSPENSER
10-10-2011, 22:16
Kolor kolorem aby sie sprawował, cenna hmm moze i wygórowana jak na kotły z podajnikiem, natomiast co do DEFRO to udało mi sie wynegocjować najniższa cene a szukałem naprawdę w duzo miejscach, w kotłach defro sporo sie płaci za marke mam nadzieje ze przełoży sie to na jakość

Ok co do jakości napisz tylko proszę bo mnie to ciekawi czy zasobnik ma takie ładne, czarne zamknięcia jak na zdjęciach tu:
http://www.defro.pl/kotly/komfort-eko-nowa-linia
czy jakieś inne ?

malka
10-10-2011, 22:21
SUSPENSER, zawstydzasz mnie :oops:

pomorzanin
10-10-2011, 22:27
w zależności od tego jaką dokładność sterowania bodziemy chcieli osiągnąć, taką rozdzielczość i dokładność będziemy musieli zapewnić czujnikom.
Ale nie można powiedzieć, że sprawność spalania nie odzwierciedla się w temperaturze wody wylotowej z kotła.
Nawet prosta instrukcja strojenia nadmuchu do pida poucza jak dobierać ustawienie dmuchawy, aby sterownik wyliczył jak najdłuższą przerwę podawania.

Tutaj rozdzielczość jest potrzebna żeby zauważyć zmiany temperatury w funkcji wydajności cieplnej palnika. Czujnik DS1820 z rozdzielczością 0.0625stC daje obraz tendencji zmian.I koniecznie zanurzony w środku strumienia wody.

pomorzanin
10-10-2011, 22:31
SUSPENSER....... widziałem ten filmik..... obiecuję, że w trakcie sezonu grzewczego poświecę swój drogocenny czas i tez zamieszczę film z czyszczenia swojego kotła..... teraz nie będę się wypowiadał na temat czyszczenia. Co do przyjazdu do Wrocławia to niemożliwe, natomiast często jeżdżę przez Pleszew, ale Jareckiemu tym bardziej nie wyczyszczę :P , widzę co i rusz napis "kotły" przy drodze. heheh. Myślę sobie, że ślamazara kocioł z kanałami poziomymi będzie czyścił pół godziny, a sprawna osoba z pionowymi zrobi to w 5 minut....i na odwrót :) Ale jednak mimo czasu jaki trzeba poświęcić na czyszczenie uważam, że pionowy czyści się "praktyczniej" .
Z poziomymi kanałami można wyczyścić piec bez jego wygaszania. Zruszenie popiołu w kanale spowoduje jego zassanie przez komin. I nic się nie wysypie do kotłowni. Spróbuj zrobić tak z pionowymi kanałami.

pomorzanin
10-10-2011, 22:40
Jeśli chodzi Ci o tę mieszankę benzyny i wody - to nie mam wiedzy na ten temat.
Istnieje jednak coś takiego, jak zasada zachowania energii.
Zyskać można - moim zdaniem - tylko wtedy, jeżeli urządzenia do realizacji różnych procesów (np. do spalania węgla i do spalania benzyny z wodą) różnią się znacznie swoimi sprawnościami praktycznymi (sumą strat własnych). Kocioł węglowy np. ma stosunkowo duże straty ciepła, a niektóre kotły nawet bardzo duże. Być może przy takim porównaniu...?
Nie chodzi mi o zrobienie porównania tylko czy można zrobić taki sam proces w kotle węglowym. Energia na końcu procesu będzie sumą energii węgla i wodoru uzyskanego z wody. Musi to być taki sprytny palnik,który zamieni węgiel(spali) do tlenku węgla.I później ten CO zmiesza z wodą. Coś podobnego do kotła ze zgazowaniem drewna.

darase
11-10-2011, 03:50
Pomorzanin pierdu pierdu ;)
Wyobraź sobie że swoje Ogniwo czyszczę bez wygaszania i nawet przy pracującej dmuchawie, nic nie leci do kotłowni. :)

Wojtek_mazury
11-10-2011, 06:45
SUSPENSER. Dzięki za rzeczową informację.

sebsa
11-10-2011, 07:28
Chłopaki to Ja kiedyś pisałem o tej pół godzinie czyszczenia. Później wyjaśniałem z czego to się wzięło. Nieważne. Pomijając fakt, iż połowa z was nie widziała kotła z wymiennikiem o takiej wielkości i ilości płomieniówek jak u mnie, czyszczenie zajmuje mi max 10 minut. Również przestałem wyłączać kocioł podczas tej czynności i nie zaobserwowałem jakiegoś zwiększonego dymienia czy zasysania popiołu. Tylko po co poruszać temat po raz n-ty. Ja ze sposobu czyszczenia kotła u siebie jestem zadowolony, co nie oznacza, że jest najlepszy. Nie mam porównania. Widziałem jak się czyści Hef-a, Ogniwo Eko, OEP oraz Linga. Nie widziałem na żywo kotła Suspensera i innych tu obecnych. Najważniejsze, by każdy był zadowolony ze swego wyboru. Po co z tego czynić jakąś ideologiczną sieczkę. Pozdrawiam

Piotrek42
11-10-2011, 08:03
No własnie tak myslałem sobie.... dawno nie było WOJNY na temat czyszczenia kotła.....:offtopic:

ppietrz
11-10-2011, 08:44
Nie gniewaj się. Zastanów się, co porównujesz na tych wykresach. porównujesz niektóre parametry pracy różnych sterowników na różnych kotłach i w różnych domach. Jak możesz to porównać? Skąd wiesz, z jaką sprawnością pracują poszczególne kotły i co wywołuje te różnice sprawności?
Ja nie twierdzę, że któryś z tych sterowników jest lepszy.
Ja tylko stwierdzam, że nie ma podstaw do twierdzenia, że ich efektywność jest jednakowa.
Owszem oba działają. W pewnych określonych warunkach działają nawet podobnie. Ale czy w każdym przypadku? Tego nie wiem ani ja, ani Wy.
To tyle.

Gniewać się nie ma za co ;)
Widzę, że nawet mamy podobne zdanie. Zdaję sobie sprawę z liczby kombinacji licznych warunków (w tym jakość paliwa i jego rodzaje) oraz parametrów sterowników. To wszystko powoduje, że dokładne badanie sprawności nie będzie nigdy miarodajne, bo wszystkiego nie da się przewidzieć i przebadać. Nikt zresztą nie ma chęci na takie badania właśnie z powyższej przyczyny. Śmiem nawet stwierdzić, że zleceniodawca takiego badania byłby lepszy, bo zawsze można brać parametry lepsze dla niego w podsumowaniu. Tak są tworzone wszystkie rankingi sprzętów elektronicznych. Kto więcej zapłaci ten jest wyżej. Czytelnicy forum muszą jednak wiedzieć, że na forum znajduje się pewna grupa osób które z uporem maniaka twierdzą że dany sterownik jest najlepszy i należy tylko jego stosować. Tak jak sam stwierdzasz, tego nie można określić. A skąd oni to wiedzą skoro mają tylko jedno sterowanie w swoich domach? Śmiać mi się chce z tego wszystkiego...
Pozostaje tylko proste stwierdzenie, że oba są bardzo zaawansowane i spełniają swoją funkcję. To, że w danych warunkach jeden będzie miał większą sprawność od drugiego, a w innych na odwrót nie ma wielkiego znaczenia, bo same warunki zmieniają się wielokrotnie w ciągu roku.

zawijan
11-10-2011, 09:09
...oba są bardzo zaawansowane i spełniają swoją funkcję...

Tu masz rację. I tego nie kwestionuję i nigdy nie kwestionowałem. Niemniej jednak pisanie, że się nie różnią w istotny sposób, jest nieprawdą. Różnią się istotnie.
Ta różnica polega na tym, że eCoal.pl nie wymaga od użytkownika żadnych nastaw podawania, przerwy i nadmuchu, natomiast Puma/Cobra takich nastaw wymagają. Nie nastawia się już podawania, przerwy i nadmuchu, bo twórcy tego typu sterowników ukryli te parametry pod "wielkością dawki paliwa", "wysokością kopca", czy "jakością węgla", które dobiera użytkownik. Jak dobiera? Ano drogą prób i błędów.
Czy to bardzo źle? Nie. W wielu przypadkach radzą sobie one dobrze.
Niemniej jednak pisanie, że oba te typy sterowników działają tak samo, jest nieprawdą.
Nie trzeba wnikliwej analizy moich wpisów, aby zobaczyć, że nie krytykuję wyrobów lub ludzi. Wytykam tylko nieprawdę w niektórych wypowiedziach, co chyba nie jest naganne.

zawijan
11-10-2011, 09:15
Może go drażni,że badam głównie w Łodzi, nie wiem, nie wiem i nie mam też problemu,aby w przyszłości też coś w jego instytucie zbadać, bo osobiście uważam,że lubienie nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Ani Cię lubię, ani Cię nie lubię.
Nie ma także żadnego znaczenia, gdzie badasz swoje kotły.
Znaczenie ma tylko jak je badasz, co w nich badasz i jakie z tego wyciągasz wnioski.
Reaguję tylko wtedy, kiedy natknę się na niedokładności lub błędy w tych badaniach lub wnioskach.
Nigdy nie krytykuję Ciebie, tylko niektóre Twoje wypowiedzi.
I zostawmy już wreszcie te nieszczęsne żale.
Koncentrujmy się na meritum.

zawijan
11-10-2011, 09:24
Nie chodzi mi o zrobienie porównania tylko czy można zrobić taki sam proces w kotle węglowym.

W swojej praktyce zawodowej nie zetknąłem się bezpośrednio z tym tematem. Nie mogę więc nic aurytatywnego o nim napisać.
Wydaje mi się jednak, że w kotle węglowym tego nie da się zrobić sensownie technicznie i kosztowo.
Są znacznie prostsze i bardziej znane technologie, których też nie realizuje się w domowych kotłach węglowych, choć realizuje się je w wielkiej energetyce, np. palniki pyłowe, palniki fluidalne, czy ruszty ruchome. Najmniejsze kotły realizujące te technologie, z którymi się spotkałem, miały moce 500kW. Małe kotły domowe to inny świat.

jorgo
11-10-2011, 10:11
wojna polsko - polska..... nawet i na Forum

jorgo
11-10-2011, 10:24
Ok co do jakości napisz tylko proszę bo mnie to ciekawi czy zasobnik ma takie ładne, czarne zamknięcia jak na zdjęciach tu:
http://www.defro.pl/kotly/komfort-eko-nowa-linia
czy jakieś inne ?

widziałem ten kocioł na żywo i ma takie ładne, czarne rączki do zamykania drzwiczek...... jakości wykonania nic nie można zarzucić, ale proszę zwrócić na wysokość kotła.... to 150 cm, niestety żaden z producentów ( także ogniwo - ale ja zmierzyłem u siebie) nie podaje na jakiej wysokości jest krawędź zasypu. Patrząc na zdjęcia jak myślicie, na jakiej wysokości jest ta krawędź zasypu? :) wg mnie wysoko. Ktoś powie że nie ma to znaczenia, a ktoś inny że ma. Ja twierdzę że ma patrząc z punktu wygody eksploatacji. Tak uważam.

ppietrz
11-10-2011, 11:44
Z punktu wygody eksploatacji należy kupować ekogroszek w workach po 20kg. Wczoraj odpalałem swój kocioł i wsypywałem zawartość worka 50kg więc wiem co mówię ;)

Jarecki79
11-10-2011, 11:55
Tu masz rację. I tego nie kwestionuję i nigdy nie kwestionowałem. Niemniej jednak pisanie, że się nie różnią w istotny sposób, jest nieprawdą. Różnią się istotnie.
Ta różnica polega na tym, że eCoal.pl nie wymaga od użytkownika żadnych nastaw podawania, przerwy i nadmuchu, natomiast Puma/Cobra takich nastaw wymagają. Nie nastawia się już podawania, przerwy i nadmuchu, bo twórcy tego typu sterowników ukryli te parametry pod "wielkością dawki paliwa", "wysokością kopca", czy "jakością węgla", które dobiera użytkownik. Jak dobiera? Ano drogą prób i błędów.
Czy to bardzo źle? Nie. W wielu przypadkach radzą sobie one dobrze.
Niemniej jednak pisanie, że oba te typy sterowników działają tak samo, jest nieprawdą.
Nie trzeba wnikliwej analizy moich wpisów, aby zobaczyć, że nie krytykuję wyrobów lub ludzi. Wytykam tylko nieprawdę w niektórych wypowiedziach, co chyba nie jest naganne.

Jeszcze raz proszę, aby Pan nie pisał o produkcie, o którym Pana pojęcie jest tak wysokie, jak moje o ecoalu.

eCoal ma w menu wybór mocy dedykowany pod dany palnik i dmuchawę a w konsekwencji moc kotła
eCoal ma do ustawienia priorytety pracy CWU
eCoal ma do ustawienia podtrzymanie (3parametry jak dobrze pamiętam)
ecoal jak się nie mylę ma obecnie opcję korekcji wyrażaną w sekundach (prosze o sprostowanie, jeżeli źle napisałem)

Cobra w ukrytym menu kodowym ma odpowiednie czasy, cos jak wybór softu w eCoalu
Cobrę można skorygować, jeżeli chodzi o dawkę i max. nadmuch
W Cobrze nie programuje się 3 czy tam 4parametrów przedmuchu jak w eCoalu, gdyż załatwia to jedna funkcja- min.moc kotła
w Cobrze nie programuje się trybu CWU, wybiera się tylko temp., sposób pracy dobiera się automatycznie

Proszę przyjąć do wiadomości i nie kombinować na około, że są to dwa sterowania automatyczne, które mają ułatwić obsługę kotła.
Ich działanie jest inne, cel końcowy jest taki sam. Nie robiły ich te same osoby, więc to raczej nie powinno nikogo dziwić.

Obaj producenci mają na to swój sposób i swoje tajemnice. Zostawmy to w takim stanie.

ppietrz
11-10-2011, 12:36
Tu masz rację. I tego nie kwestionuję i nigdy nie kwestionowałem. Niemniej jednak pisanie, że się nie różnią w istotny sposób, jest nieprawdą. Różnią się istotnie.
Ta różnica polega na tym, że eCoal.pl nie wymaga od użytkownika żadnych nastaw podawania, przerwy i nadmuchu, natomiast Puma/Cobra takich nastaw wymagają. Nie nastawia się już podawania, przerwy i nadmuchu, bo twórcy tego typu sterowników ukryli te parametry pod "wielkością dawki paliwa", "wysokością kopca", czy "jakością węgla", które dobiera użytkownik. Jak dobiera? Ano drogą prób i błędów.
Czy to bardzo źle? Nie. W wielu przypadkach radzą sobie one dobrze.
Niemniej jednak pisanie, że oba te typy sterowników działają tak samo, jest nieprawdą.
Nie trzeba wnikliwej analizy moich wpisów, aby zobaczyć, że nie krytykuję wyrobów lub ludzi. Wytykam tylko nieprawdę w niektórych wypowiedziach, co chyba nie jest naganne.

Eh... a gdzie napisałem, że nie różnią się między sobą? Sterują na podstawie innych parametrów więc to normalne, że są inne. Napisałeś wiadomość w odpowiedzi na mój post, ale ciągniesz wcześniejszą polemikę z Jareckim ;)
Dla mnie jest ważne to, że wykonują skutecznie takie samo zadanie dla domu.

zawijan
11-10-2011, 13:04
Sterowniki Puma/Cobra absolutnie mnie nie interesują.
Reaguję tylko na bzdury wypisywane n/t eCoala.
Jak nie będzie bzdur - nie będzie mnie.
Jasne?

I rozróżniajcie - proszę - kiedy pisze się o sterowaniu kotłem a kiedy o sterowaniu spalaniem. To nie tak wiele.

Jarecki79
11-10-2011, 13:06
Sterowniki Puma/Cobra absolutnie mnie nie interesują.
Reaguję tylko na bzdury wypisywane n/t eCoala.
Jak nie będzie bzdur - nie będzie mnie.
Jasne?

Jak nie będzie pisania bzdur o pumie czy cobrze, również reagował nie będę.

Dlatego proponuję aby zostać przy prostym, dyplomatycznym stwierdzeniu, że oba sterowniki sa automatyczne, działają a jednym z ich celów jest max. ułatwienie obsługi użytkownikowi.

zawijan
11-10-2011, 13:18
Co myślę - powiedziałem już wiele razy.
A do dyplomacji się nie nadaję.
To tyle o mnie.
Koniec.

Jarecki79
11-10-2011, 13:21
Zapytam Pana w takim razie inaczej, skoro do dyplomacji się Pan nie nadaje.

Czy w tym poście:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4941389&viewfull=1#post4941389

Jest coś nieprawdziwie napisane n/t eCoala?

SUSPENSER
11-10-2011, 19:56
widziałem ten kocioł na żywo i ma takie ładne, czarne rączki do zamykania drzwiczek.......

Ok tyle, że ja pytałem o zamknięcia zasobnika na węgiel a nie o drzwiczki ...

ppietrz
12-10-2011, 08:49
Czy w tym poście:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4941389&viewfull=1#post4941389

Jest coś nieprawdziwie napisane n/t eCoala?

Myślę, że można uznać, że to prawda skoro nikt nie zaprzecza ;) Swoją drogą parę rzeczy trzeba ustawić...

jorgo
12-10-2011, 09:01
Ok tyle, że ja pytałem o zamknięcia zasobnika na węgiel a nie o drzwiczki ...

Nie pamiętam :(

woma4
12-10-2011, 10:15
Zapytam Pana w takim razie inaczej, skoro do dyplomacji się Pan nie nadaje.

Czy w tym poście:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4941389&viewfull=1#post4941389

Jest coś nieprawdziwie napisane n/t eCoala?

Jarecki rozumiem, że chodzi ci o udowodnienie, że eCoal wcale nie jest takim automatem za jaki jest uważany...
To ja jako użytkownik OEP 16 odpowiem po kolei:

ad1) "eCoal ma w menu wybór mocy ..." - eCoal pracuje i jest sprzedawany z kotłami o różnych mocach w związku z czym ma taki parametr który "mówi mu" w jakim kotle został on zamontowany. Ten parametr jest ustawiany przez producenta kotła który dodaje sterownik eCoal do swojego wyrobu. Jak się domyślasz użytkownik nic nie musi ani nawet nie powinien z tym parametrem nic robić i jest on "ukryty" w ustawieniach zaawansowanych. Masz jakiś prostszy pomysł na zautomatyzowanie tego zagadnienia ?
ad2) "eCoal ma do ustawienia priorytety pracy CWU" - przecież dobrze wiesz co oznacza ten parametr, czy kocioł ma grzać CO + CWU czy np. tylko CWU (w lato) kto ma o tym zadecydować jak nie użytkownik kotła ? Czy cobra/puma ma to jakoś inaczej zorganizowane ?
ad3) "eCoal ma do ustawienia podtrzymanie" - ma parametry które są zdefiniowane dla podtrzymania i prowadzą kocioł w podtrzymaniu, jak chcesz możesz je zmienić ale nie jest to coś do czego jesteś zobligowany jako użytkownik tego kotła.
To po prostu działa.

W zasadzie jest jeszcze kilka rzeczy które można ustawić na sterowniku (kotle) ale tak jak już przypominał zawijan eCoal steruje w automacie spalaniem a nie kotłem. Kotłem to steruje użytkownik we wszystkich sterownikach łącznie z pumą i cobrą ;)

Jarecki79
12-10-2011, 10:35
Jarecki rozumiem, że chodzi ci o udowodnienie, że eCoal wcale nie jest takim automatem za jaki jest uważany...

Nic podobnego, proszę tego tak nie odbierać.
Piszę,że oba sterowniki sa automatyczne, oba są nieco inaczej wymyślone, ale zadaniem obu jest ułatwienie obsługi użytkownikowi.


To ja jako użytkownik OEP 16 odpowiem po kolei:

ad1) "eCoal ma w menu wybór mocy ..." - eCoal pracuje i jest sprzedawany z kotłami o różnych mocach w związku z czym ma taki parametr który "mówi mu" w jakim kotle został on zamontowany. Ten parametr jest ustawiany przez producenta kotła który dodaje sterownik eCoal do swojego wyrobu. Jak się domyślasz użytkownik nic nie musi ani nawet nie powinien z tym parametrem nic robić i jest on "ukryty" w ustawieniach zaawansowanych. Masz jakiś prostszy pomysł na zautomatyzowanie tego zagadnienia ?

U Pana w eCoalu wybiera się softy pod moce kotłów, jest to ukryte w menu kodowym.
Softy są przygotowane pod moce kotłów.
W Cobrze czy Pumie analogicznym jest ukrycie wyjściowych czasów pracy i przerwy dla 100%mocy, to także powinien ustawić producent pod moc kotła, palnik, dmuchawę - a nie klient.


ad2) "eCoal ma do ustawienia priorytety pracy CWU" - przecież dobrze wiesz co oznacza ten parametr, czy kocioł ma grzać CO + CWU czy np. tylko CWU (w lato) kto ma o tym zadecydować jak nie użytkownik kotła ? Czy cobra/puma ma to jakoś inaczej zorganizowane ?

Tak Cobra czy Puma ma to inaczej zorganizowane. Wystarczy wybrać tylko temp., praca pomp dobierana jest automatycznie bez potrzeby wyboru trybu lato, priorytet itd. Tylko wybór temperatur.


ad3) "eCoal ma do ustawienia podtrzymanie" - ma parametry które są zdefiniowane dla podtrzymania i prowadzą kocioł w podtrzymaniu, jak chcesz możesz je zmienić ale nie jest to coś do czego jesteś zobligowany jako użytkownik tego kotła.
To po prostu działa.


w Cobrze czy Pumie jest od tego tylko 1parametr o nazwie min. moc kotła i też po prostu działa.


Z tych właśnie powodów piszę,że oba sterowniki sa inaczej zrobione, wymyślone, ale oba działają.

Piotrek42
12-10-2011, 11:22
Jarecki to odpowiedz mi na pytanie, skoro sterownik puma/cobra jest taki z...y dlaczego jest sprzedawany tylko w twojej firmie i na małym rynku pleszewskim??? skoro jest dobry powinien być sprzedawany we wszystkich kotłach, dla przypomnienia ecoal jest wykorzystywany w ogniwie,RBR,carbon-ie, ponar-ze i kotstal-u

Jarecki79
12-10-2011, 11:34
Jarecki to odpowiedz mi na pytanie, skoro sterownik puma/cobra jest taki z...y dlaczego jest sprzedawany tylko w twojej firmie i na małym rynku pleszewskim??? skoro jest dobry powinien być sprzedawany we wszystkich kotłach, dla przypomnienia ecoal jest wykorzystywany w ogniwie,RBR,carbon-ie, ponar-ze i kotstal-u

W powiecie pleszewskim jest ok.130producentów kotłów, jest to traktowane jako zagłębie kotlarskie i nawet projekty unijne tak to traktują, wydanych zostało wiele dotacji na tzw klaster kotlarski, gwarantuję Ci,że każdy producent sterowań chciałby mieć większy tort z tego rynku.
Zresztą bez przerwy jacyś próbują się tu dostać.

Gdzie indziej wysyłają, nie wiem, za granicę do Danii, Czech, Niemiec i chyba na Łotwę jak ostatnio u kuriera widziałem.

Powtarzam, nie pracuję w E-M i nie wiem z kim mają podpisane umowy.
Mogę odpowiadać tylko za siebie.

Piotrek42
12-10-2011, 11:38
Jarecki79 FAKTY!!! FAKTY !!! a nie gdybanie !! zagłębie pleszewskie? wez mnie nie rozsmieszaj.... jaki to % czy promil rynku... fakt faktem ecol jest wykorzystywany do kotłów z uznaną marką a cobra do non name.....

Jarecki79
12-10-2011, 11:42
Jarecki79 FAKTY!!! FAKTY !!! a nie gdybanie !! zagłębie pleszewskie? wez mnie nie rozsmieszaj.... jaki to % czy promil rynku... fakt faktem ecol jest wykorzystywany do kotłów z uznaną marką a cobra do non name.....

Czy Ty jesteś pracownik firmy konkurencyjnej zajmującej się produkcja sterowań?

Uznana marka z ecoala to jest tylko Ogniwo.

Jedną z większych marek korzystających z Pumy jest bodajże Viadrus. Rynki zagraniczne, kotły na pellet.
Powtarzam, nie wiem z kim Elektro-Miz ma podpisane umowy i guzik mnie to interesuje.

Nie bądź śmieszny z promilem przy takim potencjale produkcyjnym.
Poszukaj sobie strony n.t klastra pleszewskiego, poczytaj, dokształć się.

O ten rynek non stop walczy TEch i każdymi drzwiami próbuje wejść, podobnie recalart, elster itd.

Piotrek42
12-10-2011, 11:51
Czy Ty jesteś pracownik firmy konkurencyjnej zajmującej się produkcja sterowań?

Absolutnie NIE!!! jestem po prostu bystrym obserwatorem który nie daje się zbyć pięknymi słówkami, i marketingiem na forum, chce pokazac ludziom co powinni robić w przypadku zakupu kotła (kocioł to nie rzecz na jeden sezon -ale na lata), czyli co? sprawdzac i weryfikowac dane!!! nie tyko wierzyc na słowo, (podajesz viadrusa- prodecenta kotłów żeliwnych tak na marginesie) jak zwykle nie podajesz konkretnych danych... kręcisz niesamowicie... co? nie umie sie napisac albo nie chce

ecol jest wykorzystywany do kotłów z uznaną marką a cobra do non name.....

Jarecki79
12-10-2011, 12:01
Absolutnie NIE!!! jestem po prostu bystrym obserwatorem który nie daje się zbyć pięknymi słówkami, i marketingiem na forum, chce pokazac ludziom co powinni robić w przypadku zakupu kotła (kocioł to nie rzecz na jeden sezon -ale na lata), czyli co? sprawdzac i weryfikowac dane!!! nie tyko wierzyc na słowo, (podajesz viadrusa- prodecenta kotłów żeliwnych tak na marginesie) jak zwykle nie podajesz konkretnych danych... kręcisz niesamowicie... co? nie umie sie napisac albo nie chce

Kręcisz, poszukaj sobie strony czeskiej, znajdź produkt , na jednym widać m.in. multi-ster ....

Już raz nakłamałeś z RT09pid, co jest teraz Twoim celem działania?

ZADZWOŃ sobie prosty użytkowniku-obserwatorze i się dowiedz.

W powiecie pleszewskim u wiodących producentów zatrudnionych jest ok.1500pracowników, w sezonie ta wartość rośnie 2 lub 3krotnie.
Tylko 1 większy producent wypuszcza rocznie ok.10tys kotłów.
Średnie firmy ok.5tys./rok
Małe do 1-2tys./rok.

minertu
12-10-2011, 12:11
Tak dla informacji to Cobrę stosuje też chyba największy producent kotłów w Pleszewie firma Tilgner.

Piotrek42
12-10-2011, 12:16
W powiecie pleszewskim u wiodących producentów zatrudnionych jest ok.1500pracowników, w sezonie ta wartość rośnie 2 lub 3krotnie.
Tylko 1 większy producent wypuszcza rocznie ok.10tys kotłów.
Średnie firmy ok.5tys./rok
Małe do 1-2tys./rok.

to jaki to promil produkcji kotłów??? dalej krecisz wrowadzasz userów w bład...i robisz ludziom wodę z mozgów... piszesz co ci na rekę i co twoja firma w danej chwilii prudukuje i zachwalasz jaki to debeściarski sprzet -a wcale tak nie jest!

minertu


Jarecki to odpowiedz mi na pytanie, skoro sterownik puma/cobra jest taki zajebisty dlaczego jest sprzedawany tylko w twojej firmie i na małym rynku pleszewskim??? skoro jest dobry powinien być sprzedawany we wszystkich kotłach, dla przypomnienia ecoal jest wykorzystywany w ogniwie,RBR,carbon-ie, ponar-ze i kotstal-u

Jarecki79
12-10-2011, 12:17
Tak dla informacji to Cobrę stosuje też chyba największy producent kotłów w Pleszewie firma Tilgner.

Są firmy większe oraz porównywalne wielkością.
To duże zagłębie producentów.
m.in. Grobelny, Simar, Vakomet, Kotłostal itd. itp.
u większości tych większych można wybrać pumę lub cobrę

można dalej wymieniać konstal, skamet, witkowski itd.

Piotrek42
12-10-2011, 12:20
Są firmy większe oraz porównywalne wielkością.
To duże zagłębie producentów.
m.in. Grobelny, Simar, Vakomet, Kotłostal itd. itp.

Tak, tak sprzedają kotły na alegro....

Jarecki79
12-10-2011, 12:21
to jaki to promil produkcji kotłów??? dalej krecisz wrowadzasz userów w bład...i robisz ludziom wodę z mozgów... piszesz co ci na rekę i co twoja firma w danej chwilii prudukuje i zachwalasz jaki to debeściarski sprzet -a wcale tak nie jest!

Kłamiesz chłopie i to jak jasna cholera, kto Ci za to płaci?


Chyba sobie żarty robisz, że mam wszystkich producentów wymieniać.
Niech się zalogują i sami piszą.

Jak Ciebie interesuje, gdzie sterowniki E-M to powtarzam - ZADZWON SOBIE PROSTY OBSERWATORZE i się dowiaduj

Piotrek, żal Ci d... ściska, że jest co najmniej 30 jak nie 50producentów korzystających z pumy lub Cobry a z E-S tylko 4 czy 5-ciu?

Przecież to nie ma żadnego znaczenia!!!
Może być jeden korzystający z eCoala lub na odwrót jeden z Pumy
Czy to znaczy,że któryś z tych sterów jest zły - PRZECIEŻ NIE, oba działają

Na siłę chcesz udowodnić, że coś jest beeee

Obsmarowywać za jakimś nickiem to można wszystkich i wszystko.

Piotrek42
12-10-2011, 12:25
To napisze jeszcze raz żeby inni użytkownicy forum wiedzieli...

[moderowano - dubel własnego postu]

Jarecki79
12-10-2011, 12:27
To napisze jeszcze raz żeby inni użytkownicy forum wiedzieli...



Jak jesteś ślepy, to kilku wymieniłem.
A wszystkich, to chyba sobie jaja robisz, że mam szukać 30 czy 50nazw firm.
Niech się zalogują i sami odzywają, jakoś nie widzę chętnych.
Jak się wcześniej Witkowski zalogował, to go tak wszyscy objechali,że się chłop zwinął...l
ZADZWOŃ SOBIE, ostatni raz powtarzam

Jarecki79
12-10-2011, 12:30
a ja ostni raz napisze....



kłamiesz jak z nut...

Coż, na chamstwo lekarstwa jeszcze nikt nie wymyślił.
Za RT09 nie przeprosiłeś, wymienionych kilku producentów nie widzisz.

TWÓJ PROBLEM

kolorado
12-10-2011, 12:34
(...) zachwalasz jaki to debeściarski sprzet -a wcale tak nie jest!
A tak z ciekawości, ile używałeś Pumę/Cobrę, skoro twierdzisz że tak nie jest?

Piotrek42
12-10-2011, 12:36
kolorado jakby ster był taki super, to montowałaby go większośc producentów!!! a montuje tylko jarecki i rejon pleszewski...

kolorado
12-10-2011, 12:40
Nie do końca się z tym zgadzam. Trzeba rozróżnić to co dobre, od tego co popularne. Na przykład cena czyni cuda, więc w większości przypadków producenci montują nie to co dobre, tylko to co tańsze.
Poza tym czy ecoal montuje większość producentów?

Bardzo ciekawi mnie ten temat, bo w przyszłym sezonie chciałbym wymienić sterownik, tylko wciąż nie wiem na jaki.

Piotrek42
12-10-2011, 12:47
producenci montują nie to co dobre, tylko to co tańsze. i pewnie dlatego skamp motuje cobrę.

kolorado
12-10-2011, 12:48
Jarecki to odpowiedz mi na pytanie, skoro sterownik puma/cobra jest taki zajebisty dlaczego jest sprzedawany tylko w twojej firmie i na małym rynku pleszewskim??? skoro jest dobry powinien być sprzedawany we wszystkich kotłach, dla przypomnienia ecoal jest wykorzystywany w ogniwie,RBR,carbon-ie, ponar-ze i kotstal-u
Jakby ecoal był dobry, to by był montowany we wszystkich kotłach, a nie jest.

ppietrz
12-10-2011, 12:50
kolorado jakby ster był taki super, to montowałaby go większośc producentów!!! a montuje tylko jarecki i rejon pleszewski...

He he jak coś jest dobre to musi to mieć większość producentów? Chyba spadłeś z choinki... :)

Jarecki79
12-10-2011, 12:52
i pewnie dlatego skamp motuje cobrę.

To jest kłamstwo i chamstwo do potęgi.

Zapamiętaj sobie prosty obserwatorze, że tanie to sa Argony, titanic, cała masa Geco, TECH-a, wszystkie te szity znajdziesz na większości aukcji i większości ofert.

Cobra nie jest produktem tanim. To jest produkt zaawansowany technicznie, jego cena brutto u producenta wynosi 860zł, więc za jedną Cobrę możesz sobie kupić 2-3sterowników tanich. Za pumę w cenie 1200zł pewnie z 5szt.

Wypraszam sobie wylewanie takich pomyj.


He he jak coś jest dobre to musi to mieć większość producentów? Chyba spadłeś z choinki... :)

Boli go, że montuje 30 jak nie więcej firm, a drugi ster tylko5.
W gruncie rzeczy nie ma to żadnego znaczenia, chodzi o to, że produkt jest dobry.
Tyle,że ten typ chce jednego producenta deprecjonować i marginalizuje konkretny obszar oraz producentów.
Niby za darmo,bezinteresownie... Takie rzeczy to tylko w erze....

Piotrek42
12-10-2011, 12:56
Zapamiętaj sobie prosty obserwatorze, że tanie to sa Argony, titanic, cała masa Geco, TECH-a, wszystkie te szity znajdziesz na większości aukcji i większości ofert.



A dlaczego obrazasz innych producentów??? przeciez oni to samo mogą powiedziec o cobrze...

MATKO BOSKA !!!!! wiekszego kłamstwa w życiu nie słyszałem....

'
Boli go, że montuje 30 jak nie więcej firm,

Jarecki79
12-10-2011, 12:59
Pytałeś o tanie, to Ci tanie podałem

Ja używam sterowników bardziej zaawansowanych jak dwustanowe i w nerwach tak odpisałem.
Jak ktoś użytkuje i chwali sobie zwykłe, to takie może mieć i może być z ich zadowolony, nie pozwolę jednak na szufladkowanie cobry czy pumy jako czegoś taniego czy gorszego.
Tym bardziej ukrytym klakierom konkurencji

ppietrz
12-10-2011, 13:11
Tym bardziej ukrytym klakierom konkurencji

Coś w tym musi być, bo tak objeżdżać produkt którego się nigdy nie miało to tylko konkurent potrafi ;)

zawijan
12-10-2011, 13:17
Koledzy.
Skończcie.
Powtarzam jeszcze raz.
Nie ma aktualnie ŻADNYCH podstaw, aby twierdzić, że eCoal jest lepszy od Pumy bądź odwrotnie.
Szkoda więc czasu na takie dyskusje.

Jarecki79
12-10-2011, 13:17
Coś w tym musi być, bo tak objeżdżać produkt którego się nigdy nie miało to tylko konkurent potrafi ;)

Też tak myślę, bo jak ktoś pisze,że nowy tech padł i serwis to szybko i sprawnie załatwił, to na jakiej podstawie w odpowiedzi chwali się serwis innego producenta sterowań? Takie wazeliniarstwo za free?

Ma być obiektywnie, ale nawet słowem nie piśnie, że pozostali userzy drugiego wyrobu to mniejsi lokalni producenci.
Co nie ma zresztą kompletnie znaczenia, bo liczy się jakość danego wyrobu oraz fakt, czy działa.

Ilość nie ma tutaj nic do rzeczy, ma znaczenie jakość, ale na to, to już się uwagi nie zwraca.
Tylko jedną stronę obsmarowuje a drugą wychwala.

zawijan
12-10-2011, 13:19
…w eCoalu wybiera się softy pod moce kotłów, jest to ukryte w menu kodowym.
Softy są przygotowane pod moce kotłów.
W Cobrze czy Pumie analogicznym jest ukrycie wyjściowych czasów pracy i przerwy dla 100%mocy, to także powinien ustawić producent pod moc kotła, palnik, dmuchawę - a nie klient.
Wszystkie softy, do każdej mocy, są w eCoalu takie same. Różnią się tylko czymś, co nazwę „ogranicznikiem przewęglenia palnika” w trakcie szybkiego dochodzenia do potrzebnej mocy (np. po rozpaleniu kotła, po świadomym wychłodzeniu go przez użytkownika itp.).
Nie będę Ci tego wyjaśniał, bo na to nie zasługujesz.
Producent kotła nie ustawia parametrów wyjściowych podawania, przerwy i nadmuchu.

Jarecki79
12-10-2011, 13:20
Koledzy.
Skończcie.
Powtarzam jeszcze raz.
Nie ma aktualnie ŻADNYCH podstaw, aby twierdzić, że eCoal jest lepszy od Pumy bądź odwrotnie.
Szkoda więc czasu na takie dyskusje.

p. Zawijanie

To,że oba produkty działają i sa dobre każdy czytelnik forum, który zalogowany jest od dawna widzi.

Nie ma kompletnie znaczenia czy z danego produktu korzysta X producentów, liczy się jakość.

Pan też nie pozwoli na obsmarowywanie eCoal-a, ale apel o koniec dyskusji uważam za dobry.


Wszystkie softy, do każdej mocy, są w eCoalu takie same. Różnią się tylko czymś, co nazwę „ogranicznikiem przewęglenia palnika” w trakcie szybkiego dochodzenia do potrzebnej mocy (np. po rozpaleniu kotła, po świadomym wychłodzeniu go przez użytkownika itp.).
Nie będę Ci tego wyjaśniał, bo na to nie zasługujesz.
Producent kotła nie ustawia parametrów wyjściowych podawania, przerwy i nadmuchu.

Wyjaśnienia nie chcę.
Pisałem,że wyroby są inne.
Podstawowe sprawy zostały porównane, bez zagłębiania się w szczegóły.

W jednym schowano gotowe softy pod moce kotłów, które w pracy się różnią
W drugim rozwiązano to inaczej.

W obu jest to ukryte w menu serwisowym, w obu powinien to wiedzieć producent.
Dalej grzebać nie potrzeba, tajemnice działania zostawmy producentom

zawijan
12-10-2011, 13:25
Nie ma kompletnie znaczenia czy z danego produktu korzysta X producentów, liczy się jakość.

Nie ma znaczenia.


Pisałem,że wyroby są inne.
Podstawowe sprawy zostały porównane, bez zagłębiania się w szczegóły.

No to powiedz jeszcze - tylko jasno i wyraźnie:
Czy użytkownik Cobry lub Pumy nie musi nigdy dokonywać żadnych ręcznych ustawień parametrów związanych bezpośrednio z procesem spalania paliwa w palniku?

Jarecki79
12-10-2011, 13:44
No to powiedz jeszcze - tylko jasno i wyraźnie:
Czy użytkownik Cobry lub Pumy nie musi nigdy dokonywać żadnych ręcznych ustawień parametrów związanych bezpośrednio z procesem spalania paliwa w palniku?

Użytkownik Cobry, Pumy ma możliwość dokonania korekcji pracy automatu.
Do danej mocy kotła wgrywamy odpowiednie dane wyjściowo i najczęściej nie trzeba korygować.
Wystarczy zmiana między miał wł/miał wył.

Możliwośc korekcji miała być dodana w nowym sofcie w eCoalu, nikt nie odpowiedział czy jest już działająca i co można korygować

Z informacji, do której dotarłem w eCoalu dodano:
Dodano nowy parametr: Czas pracy podajnika w grzaniu (3 - 20 sek) - par. użytkownika

Jarecki79
12-10-2011, 14:01
To ja sobie od czasu do czasu ( tak co stronke, będe sobie wklejał- do wiadomosci innych userów bo ty przeciez wiesz swoje ) a zeby nie było personalnie do ciebie to bedzie przypomnienie dla wszystkich skoro sterownik puma/cobra jest taki zajebisty dlaczego jest sprzedawany tylko w twojej firmie i na małym rynku pleszewskim??? skoro jest dobry powinien być sprzedawany we wszystkich kotłach, dla przypomnienia ecoal jest wykorzystywany w ogniwie,RBR,carbon-ie, ponar-ze i kotstal-u

To jest SPAM, odpowiedź była udzielona wielokrotnie
m.in.:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4943181&viewfull=1#post4943181
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4943191&viewfull=1#post4943191
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4943222&viewfull=1#post4943222
minertu:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4943237&viewfull=1#post4943237
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4943245&viewfull=1#post4943245
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4943258&viewfull=1#post4943258
kolorado:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4943276&viewfull=1#post4943276
kolorado:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4943294&viewfull=1#post4943294
ppietrz:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4943315&viewfull=1#post4943315
Zawijan:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4943384&viewfull=1#post4943384
Zawijan:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4943394&viewfull=1#post4943394

Więc jak tak będziesz wklejał nieprawdziwe informacje, oszczerstwa i kłamstwa, to ja proszę admina o dokładne sprawdzenie Twojego konta, dla kogo Ty pracujesz

minertu
12-10-2011, 14:03
Piotrek42 nic mi do tego ale chyba zaczynasz przesadzać.

Poza tym to nie miejsce na takie wylewy.
Poczytajcie temat a jak się chcecie kłócić to załóżcie nowy ,
który sterownik jest lepszy a najlepiej jak by wypowiadali się ich użytkownicy
Którzy stosują lub stosowali sterowniki o które się kłócicie.
Ja też bym się wypowiedział ale nie znam Pumy i Cobry więc siedzę po cichu.

Odnoszę wrażenie ,że komuś na jakiejś opinii zależy i to bardzo ale to nie ten temat. :)

Jarecki79
12-10-2011, 14:05
O nie minertu, to jest jawne atakowanie konkretnych wyrobów (których się nie używa) i konkretnego środowiska producentów.

Odpowiedź padała wiele razy, odpowiadali też Kolorado, Ty czy kolega ppietrz oraz Zawijan.

Miarka się przebrała.

malka
12-10-2011, 14:48
Panowie, wrzućcie na luz.
Po pierwsze to wątek o kotłach i przeciętny użytkownik forum wchodzi tu po to by o kotłach poczytać, a nie być świadkiem wojenki między sprzedawcami takiego czy innego sterownika.
Zapewne wielu z Was pamięta czasy monopolistów i niewielu chciałoby do tych czasów wrócić, więc cieszmy się,że mamy wybór, a nie atakujmy "przeciwników" akceptowanych przez nas rozwiązań.
Zapewne każdy ze sterowników znajdzie użytkownika dla siebie. Każdy oczekuje czegoś innego,każdy ma inną wiedzę i inne możliwości "pracy z kotłem".
Proszę więc,jeśli jesteście tu po to by pomagać w wyborze rozwiązań, trzymajcie się meritum,a nie kłóćcie jak dzieci w piaskownicy ,kto ma fajniejsze grabki.

No to spuściłam powietrze...uffff
teraz zapytam.
Jakie jest Wasze zdanie na temat palnika busner- s (kocioł RBR Ekouniwersal) ? Warto dopłacić? Może orientujecie się jaka jest wysokość tej dopłaty ?

Piotrek42
12-10-2011, 14:59
minertu

To po co jarecki kłamie??? sprzedaje swoj towar (nic mi do tego-jego sprawa) ale podaje nieprawdziwe fakty zadałem mu jedno konkretne pytanie DO JAKICH kotłów jest montowana cobra... a on poprostu kłamie w zywe oczy i tak lawiruje sciemnia a faktów nie podaje! I jeszcze zgania wine na mnie....

zawijan
12-10-2011, 15:03
Użytkownik Cobry, Pumy ma możliwość dokonania korekcji pracy automatu.
Do danej mocy kotła wgrywamy odpowiednie dane wyjściowo i najczęściej nie trzeba korygować.
Najczęściej nie trzeba. Czyli czasem jednak trzeba? Jak często?
Prosiłem, abyś pisał jasno i wyraźnie.


Z informacji, do której dotarłem w eCoalu dodano:
Dodano nowy parametr: Czas pracy podajnika w grzaniu (3 - 20 sek) - par. użytkownika
Tak. Dodano. Skoro ludzie bardzo chcą czegoś - to mają.
Ale nie trzeba z tego korzystać. Jak ktoś nie chce - to nigdy. Jak ktoś chce - to proszę.

zawijan
12-10-2011, 15:09
Jakie jest Wasze zdanie na temat palnika busner- s (kocioł RBR Ekouniwersal) ? Warto dopłacić? Może orientujecie się jaka jest wysokość tej dopłaty ?

Moim zdaniem palnik BURNER-S jest obecnie najlepszym sprawdzonym palnikiem na naszym rynku (nie biorąc pod uwagę nowych palników tzw. rynnowych, o których na razie wiadomo niewiele).
Muszę jednak dodać, że jestem jego współtwórcą. Tak więc z jednej strony możesz myśleć, że jestem stronniczy, ale z drugiej możesz mi wierzyć, że znam go jak nikt inny. Wybór jest Twój.

malka
12-10-2011, 15:19
Zawijan -dziękuję za informacje :)

To fajnie, że zanany jest współtwórca, jak coś się będzie kopać to wiadomo na kim psy wieszać ;) a serio- wiadomo gdzie się o pomoc zwrócić:
Teraz tylko muszę wybadać ile to cudo kosztuje :)

karoka65
12-10-2011, 15:25
Zawijan -dziękuję za informacje :)



Teraz tylko muszę wybadać ile to cudo kosztuje :)
Już wiesz.

Jarecki79
12-10-2011, 15:46
Najczęściej nie trzeba. Czyli czasem jednak trzeba? Jak często?
Prosiłem, abyś pisał jasno i wyraźnie.


Tak. Dodano. Skoro ludzie bardzo chcą czegoś - to mają.
Ale nie trzeba z tego korzystać. Jak ktoś nie chce - to nigdy. Jak ktoś chce - to proszę.

Wracamy do tej samej retoryki.

Jak to ustawię pod konkretny palnik oraz moc kotła, to nie trzeba korygować, ale można.

Przy przejściu na paliwo miałowe w Cobrze wybieramy na ikonce miał włączony.


w Ecoalu dodano, korygowac nie trzeba, ale można. Więc jak się komuś nie podoba praca, to może ją sobie skorygować.
i bardzo dobrze, cieszy rozwój produktu

Jarecki79
12-10-2011, 16:13
minertu

To po co jarecki kłamie??? sprzedaje swoj towar (nic mi do tego-jego sprawa) ale podaje nieprawdziwe fakty zadałem mu jedno konkretne pytanie DO JAKICH kotłów jest montowana cobra... a on poprostu kłamie w zywe oczy i tak lawiruje sciemnia a faktów nie podaje! I jeszcze zgania wine na mnie....

Słuchaj lawirancie, nie wiem dla kogo pracujesz, ale odpowiedź miałes udzieloną wielokrotnie.
Kłamiesz i w dodatku jak masz to udowodnione to nie raczysz przeprosić.

GDZIE JEST ADMIN?

Sprawdź sobie linki, nauczyć się czytać, idź do szkoły, do psychologa (niepotrzebne skreślić)
W tym minertu wymienił Ci także jednego z producentów stosujących Cobrę.

Piotrek42
12-10-2011, 16:15
w Ecoalu dodano, korygowac nie trzeba, ale można. Więc jak się komuś nie podoba praca, to może ją sobie skorygować.
i bardzo dobrze, cieszy rozwój produktu

Czego nie mozna powiedzieć o cobrze......(zeby nie było ze to oszczerstwo jakieś) co niektórzy dalej czekają na możliwośc REGULACJI sterownika badz to przez internet, bądz tel komórkowy :)

Piotrek42
12-10-2011, 16:18
Jeżeli ja kłamię to poprostu napisz jasno i wyraznie DO JAKICH KOTŁÓW JEST MONTOWANY STEROWNIK COBRA??? zweryfikujemy to sobie.... z tego co wiem to sprzedaje go TYLKO twoja firma i rynek pleszewski...

Jarecki79
12-10-2011, 16:23
Jeżeli ja kłamię to poprostu napisz jasno i wyraznie DO JAKICH KOTŁÓW JEST MONTOWANY STEROWNIK COBRA??? zweryfikujemy to sobie.... z tego co wiem to sprzedaje go TYLKO twoja firma i rynek pleszewski...

Wszystkie odpowiedzi miałeś udzielone tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4943437&viewfull=1#post4943437

Nie spamuj, nie oczerniaj i nie bagatelizuj rynku pleszewskiego.
Nie oczerniaj produktu Cobra oraz Puma

Piotrek42
12-10-2011, 16:26
KONKRETY !!! JARECKI ...KONKRETY.... jesteś jakiś mało wiarygodny.... firmy nie mają nazw?? a gdzie ja go oczerniam?? napisałem pytanie- nie uzyskałem odpowiedzi....

Piotrek42
12-10-2011, 16:26
nie bagatelizuj rynku pleszewskiego.

Sorry, a co to jest za rynek??

Jarecki79
12-10-2011, 16:38
Ja już więcej pisał nie będę, powinien się tym zająć admin, skoro nie czytasz nazw firm.

Kłamiesz, oczerniasz, piszesz,że czego w ofercie nie ma, pokazuje się,że występuje, jest zdjęcie, produkt ma się dobrze...
przepraszam nie słychać...
masz tłumaczone o rynku, ilości producentów, sugestię gdzie na ten temat znaleźć więcej informacji.

Robisz to z jakiś powodów celowo, ktoś Ci za to płaci?

Odpowiedzi zlewasz, spływają po Tobie jak po kaczce.

Uwagi kolorado, ppietrz, minertu też masz gdzieś.

SPAMUJESZ

jack18
12-10-2011, 16:39
Sorry, a co to jest za rynek??

Wbrew pozorom bardzo duży - jeśli chodzi o kotły to na prawdę znany w całym kraju.. Np wspomniany już Tilgner tez sprzedaje kotły e Coalem i sprzedaje tez z Puma..

Piotrek42
12-10-2011, 16:41
Ale przeciez ja chcę TYLKO nazwy frirm w których montowane są cobry..... ze sprzedaje twoja firma i jak to mówisz " rynek pleszewski ' to juz wiem... chce uzyskać informacje o których tak szumnie się chwalisz.. czyli jaka firma jaki produkt...

zawijan
12-10-2011, 16:42
Wracamy do tej samej retoryki.
Jak to ustawię pod konkretny palnik oraz moc kotła, to nie trzeba korygować, ale można.

Przy przejściu na paliwo miałowe w Cobrze wybieramy na ikonce miał włączony.

w Ecoalu dodano, korygowac nie trzeba, ale można. Więc jak się komuś nie podoba praca, to może ją sobie skorygować.
i bardzo dobrze, cieszy rozwój produktu

Gadał dziad do obrazu...

Elfir
12-10-2011, 16:42
Piotrek - skończ, kto chciał poznać twoją opinię ma na to cztery ostatnie strony.
Jarecki - nie odzywaj się na zaczepki. Podawanie wielokrotnie odpowiedzi na to samo pytanie jest bez sensu.

Bo będzie czyszczenie wątku z ostatnich kilkunastu stron z waszej dyskusji.

Jarecki79
12-10-2011, 16:42
Wbrew pozorom bardzo duży - jeśli chodzi o kotły to na prawdę znany w całym kraju.. Np wspomniany już Tilgner tez sprzedaje kotły e Coalem i sprzedaje tez z Puma..

Przecież miał tłumaczone, była mowa o ilości pracowników, skali produkcji, wymieniane były nazwy, sugerowane poczytanie o klastrze kotlarskim.

Ten człowiek robi to celowo. Ktoś mu widać za to płaci. Ile razy można powtarzać to samo.

Piotrek42
12-10-2011, 16:44
Nazwy jarecki nazwy.... moze wkoncu napiszesz nazwy.... a ty jak jeden polityk...wszędzie widzisz spisek...

Wojtek_mazury
12-10-2011, 16:58
Jarecki79. Przyłączam się do prośby abyś nie odpowiadał forumowiczowi Piotrek42. Ma on ( napisał to na innym wątku) sterownik bruli i być może jest tak nim pochłonięty,że nie ma czasu aby wejść na strony internetowe firm, które podałeś. To już wydaje się być jego ( i jego sterownika) problem.

jack18
12-10-2011, 16:59
Piotrek daj już spokój, wchodzą tu ludzie którzy szukają pomocy a Ty ładujesz tu spam co kolejna wiadomość...

Piotrek42
12-10-2011, 17:15
Piotrek daj już spokój, wchodzą tu ludzie którzy szukają pomocy a Ty ładujesz tu spam co kolejna wiadomość...

Dobra juz nie będę ;) chciałem tylko uzmysłowic potencjalnym kupującym kotły jakie jest niebezpieczeństwo czytania opini na forum, sprzedawca kotłów w (tym wypadku jarecki79) zachwala swoj produkt... jezeli sie o nim pisze dobrze to jest -ok, jezeli sie nie pisze wcale -to sam co jakis czas zatroszczy sie o to zeby pojawił się wątek o ''jego'' Kotle, a jak nieopatrznie sie czymś pochwali a ktos jest bardzo dociekliwi to ... reakcje widzieliscie sami ;) ale na ten temat juz OET (przynajmiej na jakiś czas ;) ) widzieliscie że ekogroszek poszybował znowu w góre?? jak tak dalej pojdzie to będziemy pewnie gaz zakładać albo grzać chaty prądem...

Elfir
12-10-2011, 17:25
a nie jest tak, ze węgiel poszedł w górę bo zbliża się zima?

karoka65
12-10-2011, 17:34
Piotrek, niby wszystko się zgadza ale akurat wziąłeś na celownik jareckiego.
Nie dotyczy to kotłów i tylko jego kotłów, zobacz co się dzieje w innych tematach np. sekta PCi, grzejniki, kominki itd.

Wojtek_mazury
12-10-2011, 18:01
Jestem odmiennego zdania. Nie wszystko się w postępowaniu Piotrka42 zgadza. Jak śledzę ten i inne watki to widzę, że Jarecki79 stara się pomagać tym którzy zadają pytania na temat funkcjonowania kotłów. Także proponuje swoje rozwiązania to prawda ale jak rozumiem nikogo nie zmusza? Jest jak rozumiem tym, który bierze odpowiedzialność za swoje porady, bo gdyby było inaczej to myślę, że przeczytalibyśmy wpisy, że te rady to o .....potłuc.A jest też wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187554-Kocio%C5%82-SKAM-P-Premium-sterownik-COBRA-PUMA/page5& na którym można jeśli ktoś ma uwagi zamieścić je. I co? Piotrka42 tam brak.

Jarecki79
12-10-2011, 18:03
Wyjaśnienie:

Wątek o Skam-P założył Bobek Budowniczy, Redakcja obiecała,że postara się go przywrócić.
Było tam grubo ponad 50stron wymiany poglądów użytkowników.
Niestety chyba przywrócić się ani tego wątku ani wątku o sterowaniu przez WiFi nie da, co jest wielką stratą.
SZKODA

Obecny owszem założyłem dla wymiany poglądów i odbudowania tego, co zostało przypadkowo wykasowane wraz z wymazaniem budowniczego.


Ja oczywiście mógłbym się zalogowac jako Iksiński i palić głupa, ale mam na tyle cywilnej odwagi,że przyznaję się do miejsca pracy i nie widzę też powodu, abym innym nie pomóc. Jak pomagać, nie mając doświadczenia? Pisanie o hobby też mi się już nudzi.


Co do węgla, to co roku przed zimą drożeje. Podobnie jak prąd i gaz.

Jarecki79
12-10-2011, 18:10
Jestem odmiennego zdania. Nie wszystko się w postępowaniu Piotrka42 zgadza. Jak śledzę ten i inne watki to widzę, że Jarecki79 stara się pomagać tym którzy zadają pytania na temat funkcjonowania kotłów. Także proponuje swoje rozwiązania to prawda ale jak rozumiem nikogo nie zmusza? .

Dziękuję, są tu przecież też osoby oferujące inne kotły z eCoalem i nie widzę w tym nic strasznego.
Ok, średnio-oficjalnie, ale przecież to żadna zbrodnia.

Zawsze myślałem,że chodzi o to, aby sobie wzajemnie pomóc. Są wątki dedykowane Klimoszowi, odnoszące się do Zębca, Kostrzewy itd użytkownicy
sobie wzajemnie pomagają. Był doradca Klimosza, Kostrzewy. Więc chyba grzechu nie ma.

Pistoletu przy głowie też nikt nie trzyma.
Wcześniej próbował pisać Witkowski, ale wszyscy tak na niego siedli, że sobie darował to bagienko.

Na koniec jednak pretensje,że brak opinii o innych wyrobach -a skąd mają być, jak się na inne produkty siada jak na łysą kobyłę.

karoka65
12-10-2011, 18:33
Jestem odmiennego zdania. Nie wszystko się w postępowaniu Piotrka42 zgadza. Jak śledzę ten i inne watki to widzę, że Jarecki79 stara się pomagać tym którzy zadają pytania na temat funkcjonowania kotłów. Także proponuje swoje rozwiązania to prawda ale jak rozumiem nikogo nie zmusza? Jest jak rozumiem tym, który bierze odpowiedzialność za swoje porady, bo gdyby było inaczej to myślę, że przeczytalibyśmy wpisy, że te rady to o .....potłuc.A jest też wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187554-Kocio%C5%82-SKAM-P-Premium-sterownik-COBRA-PUMA/page5& na którym można jeśli ktoś ma uwagi zamieścić je. I co? Piotrka42 tam brak.
Napisałem to samo, no może w podobnym stylu w wątku który właśnie uleciał i chyba bezpowrotnie wtedy gdy jareckiego atakowano w podobny sposób.
Na pewno nie jestem przeciw niemu.
Używam także Cobry i uważam ją za bardzo dobry sterownik o czym również pisałem w kilku wątkach gdzie ludzie coś pytali a ja mogłem coś sensownego na jej temat napisać.

pomorzanin
12-10-2011, 18:37
a nie jest tak, ze węgiel poszedł w górę bo zbliża się zima?
Węgiel ekogroszek będzie drożał tak szybko jak szybko będzie przybywać użytkowników kotłów z palnikami. Dojdzie do ceny przy której będzie alternatywa
grzania gazem.U mnie na pomorzu zachodnim cena stoi i jest na poziomie 600-650/tonę,oczywiście nie workowany. Jest tak dzięki górnikom z Syberii("spasiba wam druzja")

karoka65
12-10-2011, 18:48
Wiecie co Wam powiem ?
Podoba mi się podejście pana Edwarda z Elektro-System, często z nim rozmawiam bo to bardzo fajny, grzeczny i inteligentny facet.
Chociaż są to firmy które konkurują na rynku nigdy nie usłyszałem od niego że Puma czy Cobra to złe sterowniki a wręcz przeciwnie, że są także dobre a nie tylko że ich są najlepsze. NIGDY !!!!
On mówi że szanuje czyjąś pracę bo wie ile trzeba włożyć wysiłku żeby zrobić coś dobrego, po prostu firmy miały inne pomysły na stworzenie tych urządzeń a ważne jest to żeby ktoś kto kupi eCoala czy Cobrę czy jeszcze coś innego, był zadowolony.
Myślę że to bardzo dobre podejście i powinniśmy wszyscy uczyć się od tego pana.

Piotrek42
12-10-2011, 18:58
Cosik nudnawo zaczyna się robić...... to zaczynamy ;) Jak wiadomo są rózne systemy cieplne, inwestor budujący dom zdecydował się na zakup kotła na ekogroszek, jak wiadmo na rynku są dziesiatki (setki???) takich kotłów na co taki użytkownik ma patrzeć żeby nie zgubić się w gąszczu kilkunastu rodzaji sterowników,kilka rodzajów palników (retort) sklepy mają jeszcze stare kotły na których nie ma tabliczki znamionowej tylko data napisana dułgopisem (czasem w cudowny sposób odmłodzona) jakieś retorty I-generacji, retorty obrotowe,brucer,burner, ekoenegria.. itd..itd wiadomo, sklep chce sprzedać towar inwestor chce kupić DOBRY kocioł i nie zawsze mają razem po drodze...no jarecki masz pole do popisu (tylko się nie chwal :) i bez szegółowych opisów budowy

Jarecki79
12-10-2011, 19:04
Węgiel ekogroszek będzie drożał tak szybko jak szybko będzie przybywać użytkowników kotłów z palnikami. Dojdzie do ceny przy której będzie alternatywa
grzania gazem.U mnie na pomorzu zachodnim cena stoi i jest na poziomie 600-650/tonę,oczywiście nie workowany. Jest tak dzięki górnikom z Syberii("spasiba wam druzja")

Cena fajna.
Sam mieszkałem nad morzem, ale też w Cieszynie.
Ceny gazu zdecydowanie są na korzyść pomorza.
Do dzisiaj zresztą tam z gazu korzystam.

Ciekawa zależnośc,że zarówno węgiel jak i groszek na pomorzu kieszeni nie rwą.

Jarecki79
12-10-2011, 19:09
Kocioł należy szukać taki, co ma badania, prosić o atest, jakies potwierdzenie badań.
Patrzeć na staż producenta na rynku. Myślę,że granica ok.30lat powinna o czymś świadczyć.

Palnik wybrać należy taki, aby oprócz groszku spalał też miały, może być obrotowy (choć dla mnie za dużo elementów ruchomych w strefie spalania), może być burner, brucer, ekoenergia, jest też model kotła Sztoker, są wreszcie palniki rynnowe, do tej pory kulały, ale rozwój poszedł w dobrą stronę. Zaletą są znikome opory podawania, brak kłopotu z zawleczkami, nawet jak miał zanieczyszczony. Pierwsze wyniki są już także dostępne.

Sterownik wybrać taki, aby spełnił oczekiwania kupującego. Ja wolę z tzw modulacja mocy, w taki czy inny sposób (pid, fl, inne nazwy itd.), choć do tłoka mam w tej kwestii uczucia mieszane.

pomorzanin
12-10-2011, 19:38
Cosik nudnawo zaczyna się robić...... to zaczynamy ;)

Czy coś powiesz na ten temat:na tym forum #7840

Piotrek42
12-10-2011, 19:51
młody to byłem..... x lat temu.... a jaką masz gwarancje że KAZDY kocioł nie rozsypie sie po np 10 latach??? jest tu kol z kielarem zeliwnym to jemu chyba nie, ale reszta kotłów?? masz kol jakąś gwarancje że twoj kociołek się nie rozsypie???

Elfir
12-10-2011, 20:02
Piotrek - takie samo pytanie możesz zadać każdej firmie, która nie daje 10-letniej gwarancji na swój produkt. Tylko czy w ogóle taka istnieje?

Za 10 równie dobrze może sie okazać, że nie potrzebujemy kotłów na węgiel, bo opłaty za emisję CO2 będą tak duże, że bardziej będzie się opłacało grzać innym czynnikiem.

zawijan
12-10-2011, 20:11
Widzę, że się uspokoiło. Więc na spokojnie. Spróbuję jeszcze raz.

Moim zdaniem:

OPINIĘ ma prawo wydawać tylko użytkownik. I to tylko opinię o wyrobie, który używa lub używał.
Producent nie ma prawa wydawać OPINII, ani o swoim, ani tym bardziej o cudzym wyrobie (chyba, że jest jego użytkownikiem).
Za to producent ma obowiązek przedstawiać rzetelne techniczno-technologiczne INFORMACJE. Udokumentowane i sprawdzone. O swoich wyrobach - jako producent, o cudzych - jako fachowiec. Powtarzam jednak - tylko rzetelne, sprawdzone i udokumentowane informacje. Nie ma prawa przedstawiać swoich opinii, hipotez lub wyobrażeń, bo wtedy bardzo łatwo o błędy wywołujące niezdrowe dyskusje.

A reklama na forum.
A co ona szkodzi? Byle była uczciwa i rzetelna. I udokumentowana.
Reklama techniczno-technologiczna, kształcąca użytkownika i dająca mu wiedzę. Nie marketing handlowy, oddziałujący na jego psychikę i zmysły.

Piotrek42
12-10-2011, 20:11
Elfir... przegapiłem posta kol pomorznina ,wiec mu odpisuje... to nie jest odpowiedz do konkretnego kotła , ja nie mam totalnie żadnej gwarancji że moj kocił po np 10 latach się nie rozsypie... pewnie nikt z nas niema.. jarecki ile średnio wytrzymuje kocioł ze stali kotłowej np 5 czy 6mm??

Jarecki79
12-10-2011, 20:14
Piotrek - takie samo pytanie możesz zadać każdej firmie, która nie daje 10-letniej gwarancji na swój produkt. Tylko czy w ogóle taka istnieje?

Za 10 równie dobrze może sie okazać, że nie potrzebujemy kotłów na węgiel, bo opłaty za emisję CO2 będą tak duże, że bardziej będzie się opłacało grzać innym czynnikiem.

Drożeje wszystko a póki co opłaty za emisje CO2 dotyczą przemysłu.
Po to też są badania w instytutach, aby produkty rozwijać i tworzyć jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska.

Domy też sa modernizowane i na ogrzanie tych samych metrów można wybrac np. 12kW zamiast jak kiedyś 25kW...

Jak nam jednak zabronią, to pewnie będzie budownictwo pasywne i wspomaganie prądem, tylko co nam ten prąd będzie wytwarzać??
Elektrownie mamy węglowe, widoki na atom odległe.....

Jarecki79
12-10-2011, 20:17
Elfir... przegapiłem posta kol pomorznina ,wiec mu odpisuje... to nie jest odpowiedz do konkretnego kotła , ja nie mam totalnie żadnej gwarancji że moj kocił po np 10 latach się nie rozsypie... pewnie nikt z nas niema.. jarecki ile średnio wytrzymuje kocioł ze stali kotłowej np 5 czy 6mm??

Mój domowy antyk ma 14 czy 15lat, mam nadzieję,że go w tym roku z domu wywalę.
Sa też zawodnicy, co taki kocioł zajadą w 4lata....

Średnia powinna być w granicy 10-15lat, jak dbamy, czyścimy, nie palimy błotem..., woda nie cieknie po ściankach....

Rekordzistę znam, co jedzie na uks-ie już 25 czy 26rok.

jorgo
12-10-2011, 20:24
Są firmy większe oraz porównywalne wielkością.
To duże zagłębie producentów.
m.in. Grobelny, Simar, Vakomet, Kotłostal itd. itp.
u większości tych większych można wybrać pumę lub cobrę

można dalej wymieniać konstal, skamet, witkowski itd.

Co innego mieć dany sterownik w wersji standardowej kotła, a co innego "można wybrać pumę lub cobrę"...
Piszesz Jarecki79 że badacie kotły w Instytucie w Łodzi, ale gdy byłem zima na targach kotlarskich w Łodzi to niestety, ale nie było tam Skampa. Byli inni producenci, ale nie było np. sterownika Puma.
Od razu chcę dodać, że się nie czepiam :)

Jarecki79
12-10-2011, 20:34
Co innego mieć dany sterownik w wersji standardowej kotła, a co innego "można wybrać pumę lub cobrę"...
Piszesz Jarecki79 że badacie kotły w Instytucie w Łodzi, ale gdy byłem zima na targach kotlarskich w Łodzi to niestety, ale nie było tam Skampa. Byli inni producenci, ale nie było np. sterownika Puma.
Od razu chcę dodać, że się nie czepiam :)

Tak, badamy w Łodzi, teraz chyba po 20-ym nastepny model trafia tam na badania.
Zobaczymy, na stanowisku badawczym wyniki są dobre, jeszcze trochę gimnastyki przy tym będzie, ale idzie w dobrą stronę, zobaczymy co będzie jak trafi do labo
A targi to już indywidualna sprawa producentów.
Wcześniej o tym pisałem, wystawialiśmy się na bardziej prestiżowych w 3kolejnych edycjach MTP Instalacje w Poznaniu, ale jestem co raz bliżej opinii, że to tylko pokaz dla innych producentów...
Były też w Bielsku w ostatnim czasie....

jorgo
12-10-2011, 20:36
Wiecie co Wam powiem ?
Podoba mi się podejście pana Edwarda z Elektro-System, często z nim rozmawiam bo to bardzo fajny, grzeczny i inteligentny facet.
Chociaż są to firmy które konkurują na rynku nigdy nie usłyszałem od niego że Puma czy Cobra to złe sterowniki a wręcz przeciwnie, że są także dobre a nie tylko że ich są najlepsze. NIGDY !!!!
On mówi że szanuje czyjąś pracę bo wie ile trzeba włożyć wysiłku żeby zrobić coś dobrego, po prostu firmy miały inne pomysły na stworzenie tych urządzeń a ważne jest to żeby ktoś kto kupi eCoala czy Cobrę czy jeszcze coś innego, był zadowolony.
Myślę że to bardzo dobre podejście i powinniśmy wszyscy uczyć się od tego pana.

Po tym się poznaje że ktoś ma klasę. Popieram w całej rozciągłości

jorgo
12-10-2011, 20:42
Tak, badamy w Łodzi, teraz chyba po 20-ym nastepny model trafia tam na badania.
Zobaczymy, na stanowisku badawczym wyniki są dobre, jeszcze trochę gimnastyki przy tym będzie, ale idzie w dobrą stronę, zobaczymy co będzie jak trafi do labo
A targi to już indywidualna sprawa producentów.
Wcześniej o tym pisałem, wystawialiśmy się na bardziej prestiżowych w 3kolejnych edycjach MTP Instalacje w Poznaniu, ale jestem co raz bliżej opinii, że to tylko pokaz dla innych producentów...
Były też w Bielsku w ostatnim czasie....

Poznań to zachodnia część Polski, tam jest dosyć dobrze rozwinięta sieć gazowa.....
Uważam, że robisz błąd nie wystawiając w Łodzi, gdyż to centralna cześć kraju i tu zdecydowanie więcej użytkowników węgla.

malka
12-10-2011, 20:48
Już wiesz.

im więcej wiem tym głupsza jestem....

na szczęście od wyboru kotła nie zależy życie dzieci z Egiptu, więc bez ciśnienia,będę sobie dalej czytać i szukać dobrej oferty :)

i to miłe bardzo,że Panowie się nieco ogarnęli,i przestali udowadniać wyższość Bożego Narodzenia,nad Wielką Nocą :)

karoka65
12-10-2011, 20:48
Po tym się poznaje że ktoś ma klasę.

Niewątpliwie.

Jarecki79
12-10-2011, 20:51
Poznań to zachodnia część Polski, tam jest dosyć dobrze rozwinięta sieć gazowa.....
Uważam, że robisz błąd nie wystawiając w Łodzi, gdyż to centralna cześć kraju i tu zdecydowanie więcej użytkowników węgla.

Tyle,że ja kompletnie mam inną opinię o takiej formie wystaw.
Trochę się w życiu na tego typu wystawy najeździłem i najczęściej to chodzą instalatorzy już posiadający jakieś umowy z danymi firmami i przedstawiciele innych producentów i takie podpatrywanie się odbywa. Tych prawdziwych, szukających osób jest mało.

Ja wolę ten budżet kierowac na badania i do tego namawiam właścicieli.
Tak rozwija się moim zdaniem wyrób a targi to takie "pokazy".

Chciałbym przez następny rok jeszcze budżet wydać na badania a za dwa kata zastanowię się, czy warto gdzieś wybrać się na targi.

jorgo
12-10-2011, 20:59
Ludziska nie mają specjalnie - poza badaniami Zawijana - dostępu do badań, a na targi jeżdżą :)

Jarecki79
12-10-2011, 21:09
Ludziska nie mają specjalnie - poza badaniami Zawijana - dostępu do badań, a na targi jeżdżą :)

No właśnie mam wątpliwości ilu z tych ludzisk jeździ... nie byłem co prawda nigdy na targach w Łodzi, ale na innych wygląda to dla mnie tak, jak napisałem wcześniej.

Napisz coś więcej o tej Łodzi, jak tam wyglądało, zastanowię się w przyszłości.

Badań to ja nie robię dla zawijana tylko dla własnej ambicji i chęci rozwoju, dopracowania czegoś.
Chcę miec pewność, że wyrób jest dobry, wart polecenia.

ps. a z pokazywania to zapraszam do lektury kwartalnika Instalacje "Jak ogrzać dom" numer 3(55)/2011 strona nr.30
:)

zawijan
12-10-2011, 21:16
Badań to ja nie robię dla zawijana...

Oj, Jarecki, Jarecki...

Elfir
12-10-2011, 22:10
ja chodzę na Budmę, mam targi po drugiej stronie ulicy :)
Ale Budma jest za duża, ma za bogaty program. Nie jestem w stanie w ciągu jednego dnia jej całej obejrzeć, nie mówiąc już o jakimś głębszym zaznajomieniu się z ofertą.
Zeszłego roku jedną godzinę zajęła mi dyskusja na temat wentylacji mechanicznej i kotła gazowego z jedną firmą, a do której przyłączyli się inni wystawcy.

minertu
13-10-2011, 02:30
Wiecie co Wam powiem ?
Podoba mi się podejście pana Edwarda z Elektro-System, często z nim rozmawiam bo to bardzo fajny, grzeczny i inteligentny facet.
Chociaż są to firmy które konkurują na rynku nigdy nie usłyszałem od niego że Puma czy Cobra to złe sterowniki a wręcz przeciwnie, że są także dobre a nie tylko że ich są najlepsze. NIGDY !!!!
On mówi że szanuje czyjąś pracę bo wie ile trzeba włożyć wysiłku żeby zrobić coś dobrego, po prostu firmy miały inne pomysły na stworzenie tych urządzeń a ważne jest to żeby ktoś kto kupi eCoala czy Cobrę czy jeszcze coś innego, był zadowolony.
Myślę że to bardzo dobre podejście i powinniśmy wszyscy uczyć się od tego pana.
I ja się pod tą wypowiedzią podpisuję.Nie ukrywam,że znamy się osobiście.

jorgo
13-10-2011, 05:37
No właśnie mam wątpliwości ilu z tych ludzisk jeździ... nie byłem co prawda nigdy na targach w Łodzi, ale na innych wygląda to dla mnie tak, jak napisałem wcześniej.

Napisz coś więcej o tej Łodzi, jak tam wyglądało, zastanowię się w przyszłości.

Badań to ja nie robię dla zawijana tylko dla własnej ambicji i chęci rozwoju, dopracowania czegoś.
Chcę miec pewność, że wyrób jest dobry, wart polecenia.

ps. a z pokazywania to zapraszam do lektury kwartalnika Instalacje "Jak ogrzać dom" numer 3(55)/2011 strona nr.30
:)

No właśnie wg, mnie nie masz racji...... ludzie podejmują decyzje o zakupie i chcę zobaczyć kocioł "na żywo".

Jesus...... po co ta wycieczka do Zawijana?

sebsa
13-10-2011, 07:45
Jarecki, przyłączam się do opinii Jorgo. Nieraz o tym pisałem. Byłem bardzo zainteresowany Spamp. Niestety w bliższej i trochę dalszej okolicy nie można było go obejrzeć. Dla mnie troszkę dziwna decyzja, bo to praktycznie centrum kraju. Pod Łodzią jest dystrybutor Tilgnera, który chyba nieźle się sprzedaje bo mam info o paru osobach bliższych bądź dalszych znajomych, którzy przyznają się do zakupu kotłów tłokowych bądź ślimakowych tejże firmy. Ponadto na giełdzie samochodowej można też obejrzeć parę konstrukcji rodem z Pleszewa.

malka
13-10-2011, 07:59
Myślę, że wiele osób kupuje kotły po ich wcześniejszym obejrzeniu. A to o czym mówi Sebsa,a mianowicie dobrej sprzedaży Tilgnera,może mieć z tym związek, ta firma wystawia się na wszystkich możliwych targach budownictwa, baaaa ostatnio widziałam ich na targach wyposażenia wnętrz. Drugą firmą, która jest mocno widoczna to Kostrzewa,do jakiegokolwiek składu nie weszłam stał tam ich Ling.
Myslę,że łatwiej zdecydować się na coś co można, powiem kolokwialnie pomacać.
Ale spokojnie.... zawsze znajdą się "wariaci",którzy poczytają forum i znajdą coś dla siebie :)

kumpex
13-10-2011, 08:26
Mój domowy antyk ma 14 czy 15lat, mam nadzieję,że go w tym roku z domu wywalę.
Sa też zawodnicy, co taki kocioł zajadą w 4lata....

Średnia powinna być w granicy 10-15lat, jak dbamy, czyścimy, nie palimy błotem..., woda nie cieknie po ściankach....

Rekordzistę znam, co jedzie na uks-ie już 25 czy 26rok.
Mój sąsiad ma jeszcze ten sam piec tj. 24 lata,jest to jakiś garażowiec bez ocieplenia ma jedno wielkie palenisko bez półek i przegród,tylko przed czopuchem ma jakąś blachę mówił mi że jeszcze nigdy go nieczyścił ,pali wszystkim co się da suche mokre spala dużo odpadów od produkcji mebli tj. płyt wiórowych.

darase
13-10-2011, 08:27
Macie rację, tak było ze mną wstępnie wybrałem eCoala, potem szukałem kotła z małą ilością wody, w dobrej cenie znalazłem swoje brakujące Ogniwo :) obejrzenie go w sklepie (cena z kosmosu jakieś 1tyś drożej niż w sieci) ostatecznie potwierdziło mój doskonały wybór. Życzę każdemu żeby był tak zadowolony jak ja ze swojego wyboru :) W końcu podłączyłem kolejny czujnik temperatury, tym razem zewnętrznej.

Wlodek_PID
13-10-2011, 08:52
Najczęściej nie trzeba. Czyli czasem jednak trzeba? Jak często?
Prosiłem, abyś pisał jasno i wyraźnie.


Tak. Dodano. Skoro ludzie bardzo chcą czegoś - to mają.
Ale nie trzeba z tego korzystać. Jak ktoś nie chce - to nigdy. Jak ktoś chce - to proszę.

A zatem po 2 latach eCoal zbliżył się funkcjonalnością
do Cobry i Pumy. Prawie ją osiagnął, ale prawie robi dużą
różnicę. :):):)

woma4
13-10-2011, 09:02
A zatem po 2 latach eCoal zbliżył się funkcjonalnością
do Cobry i Pumy. Prawie ją osiagnął, ale prawie robi dużą
różnicę. :):):)

Włodek ... jeżeli taki jest twój logiczny wniosek to ja jednak dziękuję i wolę sterowniki z którymi nie masz za dużo wspólnego :) :) :)

darase
13-10-2011, 09:07
"A zatem po 2 latach eCoal
zbliżył się funkcjonalnością
do Cobry i Pumy. Prawie ją
osiagnął, ale prawie robi
dużą
różnicę." Zła interpretacja :) Na całe szczęście eCoal ma dalej to czego brakuje Cobrze/Pumie. To Cobra i Puma muszą gonić eCoala ale słabo ta gonitwa wychodzi. :)

darase
13-10-2011, 09:29
Panie Włodku mamy kolejną aktualizację tego brakuje Pumie i Cobrze np. "Rozszerzyliśmy funkcję
powiadamiania na email oraz SMS.
Teraz można zdefiniować do 3
adresów email oraz do 3 numerów
telefonów, na które będą wysyłane
powiadomienia." :)

Wojtek_mazury
13-10-2011, 09:35
Czy za powiadamianie sms w jakiś sposób płaci się?

darase
13-10-2011, 09:46
Z tego co wiem to nie. Myślę że działa to na zasadzie bramek sms. Każdy może wysyłać sms-y przez internet. Być może programiści eCoala mają napisaną własną bramkę sms. :)

_marianek_
13-10-2011, 09:50
Czy za powiadamianie sms w jakiś sposób płaci się?

Z tego co doczytałem na stronie esterownik, to każdy użytkownik dostaje co miesiąc 10 darmowych SMS.
Darase fajną rzeczą jest to, że te nr sms i maila można ustawić inne na każdy sterownik ( do tej pory był to jeden wspólny nr i mail).
Także chłopaki naprawdę słuchają użytkowników bo taka sugestia była na ich forum.

Jeszcze nawiązując do wcześniejszej dyskusji na temat potrzeby internetu. Najlepszą dla mnie rzeczą w tym sterowniku jest powiadamianie SMS o kończącym się paliwie w zasobniku.

Wojtek_mazury
13-10-2011, 09:51
Na stronie bruli.pl jest informacja: "Rozwijając platformę eSterownik.pl wprowadzamy nową usługę - powiadamianie o alarmach i zdarzeniach SMS-em. W okresie promocji konto każdego zarejestrowanego użytkownika co miesiąc będzie doładowywane 10 darmowymi SMS-ami.'
A jak jest z niezarejestrowanymi użytkownikami? Czy promocja nadal trwa?

_marianek_
13-10-2011, 09:53
A jak jest z niezarejestrowanymi użytkownikami? Czy promocja nadal trwa?

No żeby korzystać z platformy eSterownik trzeba się zarejestrować :) A promocja chyba trwa nadal, bo mi co miesiąc przybywa 10 sms`ów.

_marianek_
13-10-2011, 09:57
A zatem po 2 latach eCoal zbliżył się funkcjonalnością
do Cobry i Pumy. Prawie ją osiagnął, ale prawie robi dużą
różnicę. :):):)

Ja myślę, że eCoal/Bruli już dawno funkcjonalnością prześcignął Cobre i Pumę. Jak t u na forum znawcy stwierdzili (Jarecki/ Zawijan) sterowniki te działają bardzo podobnie (jeśli chodzi o algorytm), a funkcjonalnością dodatkową eCoal/Bruli bije Cobre/Pumę na głowę.
Widać, że eCoal/Bruli rozwijają się bardzo szybko a Cobra/Puma stoją w miejscu. A w dzisiejszych czasach kto stoi w miejscu to się cofa.

darase
13-10-2011, 10:02
"Darase fajną rzeczą jest to, że
te nr sms i maila można
ustawić inne na każdy
sterownik ( do tej pory był to
jeden wspólny nr i mail)" możesz to wyjaśnić, chodzi o np. dwa sterowniki eCoal.

Jarecki79
13-10-2011, 10:04
Jarecki, przyłączam się do opinii Jorgo. Nieraz o tym pisałem. Byłem bardzo zainteresowany Spamp. Niestety w bliższej i trochę dalszej okolicy nie można było go obejrzeć. Dla mnie troszkę dziwna decyzja, bo to praktycznie centrum kraju. Pod Łodzią jest dystrybutor Tilgnera, który chyba nieźle się sprzedaje bo mam info o paru osobach bliższych bądź dalszych znajomych, którzy przyznają się do zakupu kotłów tłokowych bądź ślimakowych tejże firmy. Ponadto na giełdzie samochodowej można też obejrzeć parę konstrukcji rodem z Pleszewa.

Giełda samochodowa, no proszę Cię, to nawet nie wygląda....
Koło Łodzi - Skierniewice... tam jest instalator, kotły można obejrzeć...

Elfir, Budma jest chyba razem z Instalacjami, tam się w ostatnich 3edycjach wystawialiśmy.

Malka - Kostrzewa, to jest Kostrzewa... a Ling to jest Klimosz....

Dzięki wszystkim za info na temat odbioru targów.

chochla72
13-10-2011, 10:05
Najlepszą dla mnie rzeczą w tym sterowniku jest powiadamianie SMS o kończącym się paliwie w zasobniku.
Najlepsza rzecza jest w ogole dostep do sterownika przez internet. Jak sie bywa w domu codziennie moze nie wydaje sie to takie niezbedne, ale przy wyjezdzie zima dobrze wiedziec czy nie trzeba wzywac kawalerii bo piec np wygasl.

_marianek_
13-10-2011, 10:06
możesz to wyjaśnić, chodzi o np. dwa sterowniki eCoal.

Do tej pory jak ktoś miał 2 sterowniki podłączone do platformy. To do obu tych sterowników był przypisany jeden i ten sam nr telefonu i mail. A teraz na każdy sterownik można ustawić dowolny nr i email. Pewnie dużo użytkowników na tym nie skorzysta, ale oprócz tego zrobili jeszcze możliwość zdefiniowania 3 nr i 3 maili a to już mi się na pewno przyda :)

Jarecki79
13-10-2011, 10:07
Panie Włodku mamy kolejną aktualizację tego brakuje Pumie i Cobrze np. "Rozszerzyliśmy funkcję
powiadamiania na email oraz SMS.
Teraz można zdefiniować do 3
adresów email oraz do 3 numerów
telefonów, na które będą wysyłane
powiadomienia." :)

Myślę,że Włodek żartował.

Co do sms-ów, to mam podobne zdanie do Was, ile numerów w prototypie modułu GSM można ustawić p.Włodku?

Sam Pan widzi,że należy się z tym streszczać a nie kisić pomysł w szafie.
Forum jest otwarte, jestem przekonany,że spora część osób świadomie może wybrać taki produkt w fazie testów.
Wystarczy poinformować.

darase
13-10-2011, 10:11
Dzięki, to tak myślałem.

darase
13-10-2011, 10:17
Jarecki moduł gsm wymaga dodatkowej karty sim i taki moduł to dodatkowe koszty, zapewne tani nie będzie, mam taki alarm gsm do którego można podłączyć masę czujek. Na moje oko lepszy jest moduł internetowy dwa w jednym.

Jarecki79
13-10-2011, 10:21
Jarecki moduł gsm wymaga dodatkowej karty sim i taki moduł to dodatkowe koszty, zapewne tani nie będzie, mam taki alarm gsm do którego można podłączyć masę czujek. Na moje oko lepszy jest moduł internetowy dwa w jednym.

Co do funkcjonalności masz rację.
Tyle,że więcej jest zapytań o funkcjonalność przez kom jak o sam internet.
Pewnie się to z czasem zmieni.

Ja przed wakacjami apelowałem o prace nad netem, natomiast producent ma swoją politykę i kolejność wygląda następująco:
- zakończenie zaworu mieszającego
- moduł GSM (tak jak piszesz z kartą SIM)
- strefy tygodniowe
- internet

Pierwsze 3 mam cierpliwość do max. grudnia a później to chyba gromami będę sypał!!
Z netem jestem w stanie poczekać, bo wiem,że prac jest prowadzonych więcej, ale równiez chciałbym,a by to funkcjonowało do końca tego roku.

darase
13-10-2011, 10:35
Jarecki dobrze prawisz, trzeba Ci nalać ale nie po głowie ;)

Wlodek_PID
13-10-2011, 11:47
Myślę,że Włodek żartował.

Co do sms-ów, to mam podobne zdanie do Was, ile numerów w prototypie modułu GSM można ustawić p.Włodku?

Sam Pan widzi,że należy się z tym streszczać a nie kisić pomysł w szafie.
Forum jest otwarte, jestem przekonany,że spora część osób świadomie może wybrać taki produkt w fazie testów.
Wystarczy poinformować.

3 numery. Widzę brak poczucia humoru u niektórych
forumowiczów. Po co się żreć? Nie możemy dyskutować
spokojnie?

darase
13-10-2011, 12:08
Widzisz Panie Włodku masz rację to był dobry żart :)

jorgo
13-10-2011, 12:46
Na stronie bruli.pl jest informacja: "Rozwijając platformę eSterownik.pl wprowadzamy nową usługę - powiadamianie o alarmach i zdarzeniach SMS-em. W okresie promocji konto każdego zarejestrowanego użytkownika co miesiąc będzie doładowywane 10 darmowymi SMS-ami.'
A jak jest z niezarejestrowanymi użytkownikami? Czy promocja nadal trwa?

Zaczął się drugi miesiąc, i aktualnie mam na koncie już 20 sms-ów

ppietrz
13-10-2011, 13:20
Zaczął się drugi miesiąc, i aktualnie mam na koncie już 20 sms-ów

Miałeś, aż tyle alarmów? Ciekawe ile będzie kosztował jeden sms poza okresem promocji.

Jarecki79
13-10-2011, 13:23
Miałeś, aż tyle alarmów? Ciekawe ile będzie kosztował jeden sms poza okresem promocji.

Chyba raczej chodzi mu o to,że do konta dopisano mu kolejnych 10 darmowych SMS-ów.
Rozumiem to tak, że w pierwszym miesiącu nie wykorzystał żadnego z puli 10gratisów.

ppietrz
13-10-2011, 13:26
Chyba raczej chodzi mu o to,że do konta dopisano mu kolejnych 10 darmowych SMS-ów.
Rozumiem to tak, że w pierwszym miesiącu nie wykorzystał żadnego z puli 10gratisów.

Acha rozumiem. To bardzo fajnie, że niewykorzystane sms'y kumulują się na koncie.

_marianek_
13-10-2011, 13:26
Na stronie esterownik jest napisane:

W okresie promocji konto każdego zarejestrowanego użytkownika co miesiąc będzie doładowywane 10 darmowymi SMS-ami. Maksymalnie w ten sposób można zgromadzić 50 SMS-ów.

A co do ceny i czasu promocji to napisali:

Promocja trwa do odwołania. W przyszłości wprowadzimy możliwość doładowania konta SMS - przewidywany koszt jednego SMS-a to 30 groszy brutto.

Wysłałem do nich maila z pytaniem jak długa potrwa ta promocja.

jorgo
13-10-2011, 14:12
Miałeś, aż tyle alarmów? Ciekawe ile będzie kosztował jeden sms poza okresem promocji.

NIE mam 20 niewykorzystanych sms-ów

pomorzanin
13-10-2011, 14:41
Widać, że eCoal/Bruli rozwijają się bardzo szybko a Cobra/Puma stoją w miejscu. A w dzisiejszych czasach kto stoi w miejscu to się cofa.
Gdzie Ty widzisz rozwój. Chyba, ze dodawanie bzdetów jest dla Ciebie rozwojem. Powtórzę jeszcze raz:dobrego sterownika nie trzeba pilnować przez np.internet.
Gdy wsypujesz do zbiornika full węgla to już wiesz na ile dni go wystarczy i po co Ci SMS-y z info o kończącym się węglu. Szkoda czasu na te bajery lepiej poświęcić go na doskonalenie algorytmów,konstrukcji wymienników,itd.

pomorzanin
13-10-2011, 14:43
A zatem po 2 latach eCoal zbliżył się funkcjonalnością
do Cobry i Pumy. Prawie ją osiagnął, ale prawie robi dużą
różnicę. :):):)
Czy już rozwiązałeś problem kontroli procesu spalania ?

malka
13-10-2011, 14:46
Malka - Kostrzewa, to jest Kostrzewa... a Ling to jest Klimosz....

Jasne :oops:
no robią mi te kotły sieczkę z mózgu
ale juz załapałam, Klimosz czerwony,Kostrzewa zielony ;)

pomorzanin
13-10-2011, 14:52
Mój domowy antyk ma 14 czy 15lat, mam nadzieję,że go w tym roku z domu wywalę.
Sa też zawodnicy, co taki kocioł zajadą w 4lata....

Średnia powinna być w granicy 10-15lat, jak dbamy, czyścimy, nie palimy błotem..., woda nie cieknie po ściankach....

Rekordzistę znam, co jedzie na uks-ie już 25 czy 26rok.
Osobiście mam żeliwniaka,starczy mi do końca życia. Czy możesz podać info w których miejscach najszybciej rdzewieją stalowe? Słyszałem,że słabym punktem są spawy. Czy jesteś w stanie skojarzyć szybkość korozji spawów z technologią spawania producenta,tzn np producent X używa robota z MIGOMATEM i jego kotły nie rdzewieją , a producent Y spawa ręcznie i technologią MMA(klasyczna)-jego kotły rdzewieją w ciągu x lat. Takie informacje przydadzą się bardziej niż liczba bajerów w sterowniku.

pomorzanin
13-10-2011, 15:00
Jasne :oops:
no robią mi te kotły sieczkę z mózgu
ale juz załapałam, Klimosz czerwony,Kostrzewa zielony ;)
Proponuję nie kierować się Pani wrażliwością na piękno, przy wyborze kotła.Należy unikać kotłów ze sterownikami w których instrukcjach obsługi znajdą się sformułowania w stylu:"należy ustawić czas podawania węgla" lub "ustawić siłę nadmuchu" lub coś w tym rodzaju. W innym przypadku spędzi Pani zimę w kotłowni i na forum błagając o poradę.

karoka65
13-10-2011, 15:11
Proponuję nie kierować się Pani wrażliwością na piękno, przy wyborze kotła.Należy unikać kotłów ze sterownikami w których instrukcjach obsługi znajdą się sformułowania w stylu:"należy ustawić czas podawania węgla" lub "ustawić siłę nadmuchu" lub coś w tym rodzaju. W innym przypadku spędzi Pani zimę w kotłowni i na forum błagając o poradę.
Dokładnie tak jak kolega napisał.

malka
13-10-2011, 15:25
Proponuję nie kierować się Pani wrażliwością na piękno, przy wyborze kotła.Należy unikać kotłów ze sterownikami w których instrukcjach obsługi znajdą się sformułowania w stylu:"należy ustawić czas podawania węgla" lub "ustawić siłę nadmuchu" lub coś w tym rodzaju. W innym przypadku spędzi Pani zimę w kotłowni i na forum błagając o poradę.

Jakieś naście stron temu, pisałam,że dla mnie priorytetem jest łatwa obsługa , dostałam jasne instrukcje - dla takich antytechników jak ja - e coal ,dlatego zdecydowałam się na piec z tym sterownikiem, a jakiego koloru będzie ,to naprawdę nieistotne.
najwyżej przemaluję na ponoć ulubiony przez kobiety róż ;););)
bllllllleeeeeee

Jarecki79
13-10-2011, 15:40
Osobiście mam żeliwniaka,starczy mi do końca życia. Czy możesz podać info w których miejscach najszybciej rdzewieją stalowe? Słyszałem,że słabym punktem są spawy. Czy jesteś w stanie skojarzyć szybkość korozji spawów z technologią spawania producenta,tzn np producent X używa robota z MIGOMATEM i jego kotły nie rdzewieją , a producent Y spawa ręcznie i technologią MMA(klasyczna)-jego kotły rdzewieją w ciągu x lat. Takie informacje przydadzą się bardziej niż liczba bajerów w sterowniku.

Pisałem... ale wojny od nowa wprowadzać nie chcę...
Ze spawami problemów nie ma.

Najczęściej kotły rdzewieją i przeciekają na tylnym kanale pionowym, w dole....
Dlaczego? Być moze zbyt mocne wychładzanie spalin.....

Ta odpowiedź jest strikte dla Ciebie, bo wielokrotnie było to omawiane a następnych przepychanek to ja nie chcę i serdecznie za nie dziękuję.

Takie zaobserwowaliśmy tendencje.

darase
13-10-2011, 15:40
Malka gratuluję dobrego wyboru, nie myliłem się co do Twojej osoby :)

chochla72
13-10-2011, 15:43
Gdy wsypujesz do zbiornika full węgla to już wiesz na ile dni go wystarczy
Naprawde? Twoj piec spala tyle samo wegla przy temperaturze -5 jak przy -25?


i po co Ci SMS-y z info o kończącym się węglu.
np po to, zeby nie meczyc znajomych lub rodziny prosba aby co chwila podjezdzali do domu podczas dluzszej nieobecnosci, zeby sprawdzic czy sie paliwo nie skonczylo albo czy piec nie wygasl.


Szkoda czasu na te bajery lepiej poświęcić go na doskonalenie algorytmów,konstrukcji wymienników,itd.
Mysle, ze spora czesc uzytkownikow eCoala nie zgodzi sie z Twoja opinia, ze jest to bajer.

darase
13-10-2011, 15:55
Chochla ma rację, nawet Budowniczy nasz stary znajomy(mam nadzieję że tu zagląda) przekonał się do pieca z internetem. Dopóki się czegoś nie pozna "wyrokowanie" jest puste. Kiedyś byłem sceptykiem jeśli chodzi o telefony dotykowe, po kupnie zmieniłem całkowicie nastawienie. Tel dotykowy plus android to jest to :)

Jarecki79
13-10-2011, 16:02
Chochla ma rację, nawet Budowniczy nasz stary znajomy(mam nadzieję że tu zagląda) przekonał się do pieca z internetem. Dopóki się czegoś nie pozna "wyrokowanie" jest puste. Kiedyś byłem sceptykiem jeśli chodzi o telefony dotykowe, po kupnie zmieniłem całkowicie nastawienie. Tel dotykowy plus android to jest to :)

Darase, ale Ty chyba sam bardzo długo nie korzystałeś z netu... to nie jest u Ciebie czasem świeży temat?

Internet to kwestia wyboru, czy jest to nam potrzebne, jaki tryb życia prowadzimy.... czy chce się nam bawić w routery i ciągnąć to do kotłowni.
Owszem fajna sprawa, ale czy dla każdego?
Wybór powinien być, z tym nie dyskutuję.

zawijan
13-10-2011, 17:12
A zatem po 2 latach eCoal zbliżył się funkcjonalnością do Cobry i Pumy. Prawie ją osiagnął, ale prawie robi dużą różnicę. :):):)

Ha, ha, ha
Poczucia humoru nigdy Ci nie brakowało i nie brakuje
To dobrze

zawijan
13-10-2011, 17:29
pomorzanin

Twoje pytania i puenty są - jak zwykle - bardzo celne.
Zarówno w stosunku do Pumy/Cobry, jak i do eCoala/bruli. Sprawiedliwie.
To zawsze kwintesencja problemu.
Pozwolę sobie pogratulować Ci tej zdolności.

jorgo
13-10-2011, 18:06
Darase, ale Ty chyba sam bardzo długo nie korzystałeś z netu... to nie jest u Ciebie czasem świeży temat?

Internet to kwestia wyboru, czy jest to nam potrzebne, jaki tryb życia prowadzimy.... czy chce się nam bawić w routery i ciągnąć to do kotłowni.
Owszem fajna sprawa, ale czy dla każdego?
Wybór powinien być, z tym nie dyskutuję.

Jarecki79....nie bądź archaiczny....
a to twierdzisz że na targi budowlane nie warto, a to sceptycznie do posiadania przez sterownik dostępu do internetu...... ale każdy ma prawo do swojego zdania. Mam jednak nadzieje że Twoje zdanie jest ugruntowane na solidnej, rzetelnej i sensownej opinii - choć przyznać muszę że w czasach bezprzewodowego dostępu do internetu ciężko mi to sobie wyobrazić. Są domy bez telewizora, są ludzie bez samochodu....... można i tak.

Ja jednak muszę powiedzieć przyszłym potencjalnym nabywcom: internet w eCoalu to zupełnie inne podejście do sposobu palenia w kotle. Jest to naprawdę wygodne, podwyższa komfort obsługi centralnego ogrzewania w domciu. I tyle. Ale aby było obiektywnie to zgadzam się - można mieć sterownik bez internetu i też ogrzewać dom.

Jarecki79
13-10-2011, 18:19
Jarecki79....nie bądź archaiczny....
a to twierdzisz że na targi budowlane nie warto, a to sceptycznie do posiadania przez sterownik dostępu do internetu...... ale każdy ma prawo do swojego zdania. Mam jednak nadzieje że Twoje zdanie jest ugruntowane na solidnej, rzetelnej i sensownej opinii - choć przyznać muszę że w czasach bezprzewodowego dostępu do internetu ciężko mi to sobie wyobrazić. Są domy bez telewizora, są ludzie bez samochodu....... można i tak.

Ja jednak muszę powiedzieć przyszłym potencjalnym nabywcom: internet w eCoalu to zupełnie inne podejście do sposobu palenia w kotle. Jest to naprawdę wygodne, podwyższa komfort obsługi centralnego ogrzewania w domciu. I tyle. Ale aby było obiektywnie to zgadzam się - można mieć sterownik bez internetu i też ogrzewać dom.

Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?

Ja netu do kotła nie potrzebuję, net Ci węgla do kotła nie nasypie, net Ci kanałów nie wyczyści, net Ci popiołu nie wyrzuci.
Tobie net był potrzebny i OK.

Ja korzystam u siebie z panelu domowego, mam go na piętrze i widzę jak się pali, kiedy pracuje dane urządzenie, mogę temp. na kotle podnieść lub obniżyć bez chodzenia do kotłowni.

Ktoś inny wyżej oceni sterowanie przez GSM....

Nie ulega jednak wątpliwości,że to są DODATKI

pomorzanin
13-10-2011, 18:34
Naprawde? Twoj piec spala tyle samo wegla przy temperaturze -5 jak przy -25?


np po to, zeby nie meczyc znajomych lub rodziny prosba aby co chwila podjezdzali do domu podczas dluzszej nieobecnosci, zeby sprawdzic czy sie paliwo nie skonczylo albo czy piec nie wygasl.


Mysle, ze spora czesc uzytkownikow eCoala nie zgodzi sie z Twoja opinia, ze jest to bajer.
Ja wiem ile mój kocioł spala przy -5 i -25. Gdy niema mnie dłużej to znajomi muszą przyjść codziennie żeby nakarmić kota. Kup kota a problem dozoru kotła będziesz miał z głowy. A tak na poważnie to ile czasu wytrzymasz bez komóry i neta?

pomorzanin
13-10-2011, 18:36
Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?

Ja netu do kotła nie potrzebuję, net Ci węgla do kotła nie nasypie, net Ci kanałów nie wyczyści, net Ci popiołu nie wyrzuci.
Tobie net był potrzebny i OK.

Ja korzystam u siebie z panelu domowego, mam go na piętrze i widzę jak się pali, kiedy pracuje dane urządzenie, mogę temp. na kotle podnieść lub obniżyć bez chodzenia do kotłowni.

Ktoś inny wyżej oceni sterowanie przez GSM....

Nie ulega jednak wątpliwości,że to są DODATKI

Brawo Jarecki. Tak trzymaj.

Piotrek42
13-10-2011, 18:55
Jak się nie ma co się lubi........

jorgo
13-10-2011, 19:20
Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?

Ja netu do kotła nie potrzebuję, net Ci węgla do kotła nie nasypie, net Ci kanałów nie wyczyści, net Ci popiołu nie wyrzuci.
Tobie net był potrzebny i OK.

Ja korzystam u siebie z panelu domowego, mam go na piętrze i widzę jak się pali, kiedy pracuje dane urządzenie, mogę temp. na kotle podnieść lub obniżyć bez chodzenia do kotłowni.

Ktoś inny wyżej oceni sterowanie przez GSM....

Nie ulega jednak wątpliwości,że to są DODATKI

A panel nasypie? :rolleyes:

Jarecki79
13-10-2011, 19:35
A panel nasypie? :rolleyes:

Oczywiście, że NIE :)

Ale ja wiem, że to jest gadżet i nie upieram się,że jest czymś niezbędnym do pracy kotła, sterownika.

Mam go, bo jest wygodny, w moim domu się sprawdza, domownicy zadowoleni, routerów czy netu do kotłowni ciągnąć nie musiałem.
Może kiedyś mi się zachce, nie wiem. Nie zmieni to jednak faktu,że będzie to dodatek.

Zgadzam się jedynie z tym,że powinien byc wybór, bo jak mawiał Budowniczy, nie wszystko co jest dobre dla budowniczego jest dobre dla każdego....

darase
13-10-2011, 19:46
Widzę Jarecki że podchwyciłeś pomysł wspomnień Budowniczego, a ten Twój panel ma połączenie z piecem bezprzewodowe?

zawijan
13-10-2011, 19:46
Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?

Dostęp do sterownika eCoal.pl z sieci Internet jest możliwy także bez pośrednictwa esterownik.pl.
Nie wiesz o tym?

Jarecki79
13-10-2011, 19:52
Widzę Jarecki że podchwyciłeś pomysł wspomnień Budowniczego, a ten Twój panel ma połączenie z piecem bezprzewodowe?

Nie, schodzi sobie kablem kanałem wentylacyjnym do kotłowni.

Nie o to chodzi, to przecież jest gadżet - dodatek.
Z samą ideą wyboru się zgadzam :)

Jarecki79
13-10-2011, 19:56
Dostęp do sterownika eCoal.pl z sieci Internet jest możliwy także bez pośrednictwa esterownik.pl.
Nie wiesz o tym?

Niech Pan tak nie czaruje, 100% sterowań nie jest podłączonych do neta.
Niby tyle "tysięcy" użytkowników jest ukrytych?

Też się Pan będzie upierał, że to jest niezbędne do sterowania kotłem? Przecież NIE
To dodatek, aktualna przewaga konkurencyjna wyrobu na tle innych produktów i tyle.

Jest wybór - jest dobrze

zawijan
13-10-2011, 20:22
Niech Pan tak nie czaruje, 100% sterowań nie jest podłączonych do neta.
Niby tyle "tysięcy" użytkowników jest ukrytych?
A gdzie ja to napisałem?
Napisałem tylko, że można bez esterownik.pl i że Ty o tym nie wiesz.
Nic więcej.


Też się Pan będzie upierał, że to jest niezbędne do sterowania kotłem?
Nie będę się upierał.
Nie podpowiadaj mi.

chochla72
13-10-2011, 20:23
Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?
Mylisz pewne rzeczy Jarecki. Nie musisz byc zalogowany na portalu esterownik aby miec dostep do kotla przez inet. Jesli twoj ISP zapewnia adres publiczny nie musisz korzystac z portalu, mozesz sie podlaczyc bezposrednio do niego. Portal powstal abys mogl dostac sie do kotla albo gdy twoj adres jest ukryty za maskarada, alby gdy korzystasz np z terminalu, na ktorym nie mozna zainstalowac klienta (komorka bez androida czy komputer na linuxie)


Ja netu do kotła nie potrzebuję, net Ci węgla do kotła nie nasypie, net Ci kanałów nie wyczyści, net Ci popiołu nie wyrzuci.
Troche Cie nie rozumiem. A czy ja twierdzilem gdzies, ze to za mnie zrobi? Podalem chyba konkretna sytuacje, w ktorych taka funkcja sie przydaje? Ty nigdy nie wyjezdzasz zima na dluzej niz lykend? Bo jesli wyjezdzasz to powiedz mi jak organizujesz kwestie dogladniecia swojego domu?


Ktoś inny wyżej oceni sterowanie przez GSM....
Mnie nie interesuje technologia w jakiej jest realizowany zdalny dostep do sterownika (zakladajac, ze nie zbankrutuje korzystajac z tej technologii). Interesuje mnie sam dostep i wygoda przy jego uzytkowaniu i akurat produkty ES spelniaja moje oczekiwania w sposob bardziej niz zadowalajacy. Jesli produkty innych producentow maja podobna funkcje to chetnie o nich poczytam zamiast prob podwazania sensownosci rozwiazan, z ktorych korzystam (nie jedyny zreszta) i z ktorych jestem bardzo zdowolony.


Nie ulega jednak wątpliwości,że to są DODATKI
Stanowiace wszak integralna czesc produktu. I ktore w ostateczny rozrachunku moga zawazyc na decyzji jego zakupu.

malka
13-10-2011, 20:44
Malka gratuluję dobrego wyboru, nie myliłem się co do Twojej osoby :)


Się okaże czy jest czego gratulować ;) a drugą część potraktuję jako komplement,ok ? :)


Ps. Załóżcie sobie dwa nowe wątki pierwszy : "Który sterownik jest najlepszy i dlaczego jest to ecoal"
drugi: "Który sterownik jest najlepszy i dlaczego jest to cobra" ,wtedy każdy wyznawca znajdzie sobie miejsce do wyśpiewywania peanów :lol:

jorgo
13-10-2011, 20:51
Oczywiście, że NIE :)

Ale ja wiem, że to jest gadżet i nie upieram się,że jest czymś niezbędnym do pracy kotła, sterownika.

Mam go, bo jest wygodny, w moim domu się sprawdza, domownicy zadowoleni, routerów czy netu do kotłowni ciągnąć nie musiałem.
Może kiedyś mi się zachce, nie wiem. Nie zmieni to jednak faktu,że będzie to dodatek.

Zgadzam się jedynie z tym,że powinien byc wybór, bo jak mawiał Budowniczy, nie wszystko co jest dobre dla budowniczego jest dobre dla każdego....

Ale o czym ty do mnie gadasz?
Przecież nikt nikogo nie zmusza do zakupu kotła z eCoalem, a nawet jak ktoś tego eCoala czy Bruliego ma nie musi ich podłączać do internetu aby z nich korzystać. Mało tego - może zakupić kocioł z jakim chce sterownikiem, palić czym chce w tym kotle i zmieniać co roku na inny.
Temat nazywa się - dla przypomnienia - " ranking kotłów na ekogroszek " i ja uważam, że OE+ w tym rankingu jest na samym wierzchołku.
Takie jest moje zdanie i dlatego po ponad pół roku szukania zakupiłem ten kocioł, a widziałem wiele produktów, czytałem fora, pytałem, rozmawiałem, jeździłem. Człowiek nie musi biegać do kotłowni żeby zobaczyć czy kocioł pracuje, tylko oglądając tv czy gotując obiad włącza laptopa ( jak ja) czy tablecik w salonie lub kuchni i gotując pyszny obiadek czy rozmawiając przez telefon z babcią sobie patrzy. To taki prozaiczny przykład, o innych zdecydowanie bardziej pomocnych nie będę pisał, bo każdy wie co w dobie dzisiejszych czasów znaczy internet.
Więc nie wmawiaj innym że to taki zbędny gadżet.!!!

ps. Jarecki dochodzę do wniosku że masz "dar" do przeinaczania sensu wypowiedzi innych i zdań na swoją modłę, a to nie o to chodzi.

chochla72
13-10-2011, 21:04
Ja wiem ile mój kocioł spala przy -5 i -25.
Wiec co? Codziennie sledzisz prognozy pogody w miejscu zamieszkania i na kalkulatorze przeliczasz ile piec mogl zuzyc wegla w ciagu ostatniej doby? Wegiel przed wyjazdem tez przesiewasz, zeby pozbyc sie ewentualnych przedmiotow mogacych spowodowac zerwanie zawleczki?


Gdy niema mnie dłużej to znajomi muszą przyjść codziennie żeby nakarmić kota. Kup kota a problem dozoru kotła będziesz miał z głowy.
No tak, mam odpowiedz na moje pytanie ale ja wole kota przygarnac. Zrobilem to nawet dwa razy. Zazwyczaj gdy wyjezdzam koty wedruja do rodziny. Jak widzisz nie rozwiazales mi problemu dozoru.


A tak na poważnie to ile czasu wytrzymasz bez komóry i neta?
Czasami bardzo krotko, czasami bardzo dlugo, taka praca. Tylko co to ma do rzeczy? Czy Ty myslisz, ze podlaczylem sterownik do inetu, zeby codziennie siedziec z nosem w wykresach? Zle rozumowanie. Dla mnie jest to po prostu wiekszy komfort jego uzytkowania. Wyjezdzajac nie musze prosic ani rodzicow ani znajomych, zeby przy duzych mrozach zagladali co drugi dzien albo nawet czesciej i dogladali czy wszystko jest w porzadku. W zeszlym roku jeszcze nie mieszkalem w domu ale juz musialem zaczac grzac. Piec podlaczony do inetu zaoszczedzil mi kupe forsy na dojazdy (budowa po drugiej stronie miasta), kupe czasu i kupe nerwow zwiazanych z parszywym dojazdem. Czy moglem sie bez tego obyc? Oczywiscie, ze moglem. Tylko po co? Mozna miec kuchnie bez zmywarki? Mozna. Ale zmywarka podwyzsza komofort mieszkania. Tylko tyle i az tyle.

chochla72
13-10-2011, 22:15
Ale ja wiem, że to jest gadżet i nie upieram się,że jest czymś niezbędnym do pracy kotła, sterownika.
A ktos sie przy tym tutaj upiera? Czy duzy, kolorowy wyswietlacz w Cobra jest niezbedny do pracy kotla? Nie. To dlaczego go w takowy wyposazono?


Mam go, bo jest wygodny, w moim domu się sprawdza, domownicy zadowoleni,
Ooooo widzisz, mamy odpowiedz. Komfort. Wszystko sprowadza sie do komfortu.



Nie zmieni to jednak faktu,że będzie to dodatek.
Klimatyzacja w samochodzie tez.


Zgadzam się jedynie z tym,że powinien byc wybór
Oczywiscie. Do tego prostego faktu sprowadza sie wolny rynek. I nie rozumiem czemu spora grupa ludzi sama siebie chce sie go pozbawic.

woma4
14-10-2011, 07:02
Niech Pan tak nie czaruje, 100% sterowań nie jest podłączonych do neta.
Niby tyle "tysięcy" użytkowników jest ukrytych?

Też się Pan będzie upierał, że to jest niezbędne do sterowania kotłem? Przecież NIE
To dodatek, aktualna przewaga konkurencyjna wyrobu na tle innych produktów i tyle.

Jest wybór - jest dobrze

Ja mam OEP16 i nie ma mnie na esterownik.pl (nie mam do niego dostępu przez internet) ale to nie znaczy że tego bym nie chciał. Po prostu budując dom nie przewidziałem, że będą tak zaawansowane kotły i nie doprowadziłem netu do kotłowni. Na razie to się nie zmieni (inne priorytety) ale w przyszłości na pewno. Myślę, że takich użytkowników jak ja jest całkiem sporo. To genialnie wygodny dostęp do informacji o tym co się dzieje na kotle i jego ustawień.

Piotrek42
14-10-2011, 07:08
Zwykły Access Point za klika zł i masz dostęp :) bez kabli zresztą, po radiu..

woma4
14-10-2011, 07:11
Zwykły Access Point za klika zł i masz dostęp :) bez kabli zresztą, po radiu..

A to wiem, ale sam Internet jak na razie mam tylko w iPlusie na służbowym notebooku :)

Piotrek42
14-10-2011, 07:17
to pogadaj z kol darase on teraz cos kombinował z tel kom....

woma4
14-10-2011, 07:23
to pogadaj z kol darase on teraz cos kombinował z tel kom....

To nie w tym problem, że nie wiem jak to zrobić ale w tym że ten iPlus za często i za długo w domu nie jest więc do puki nie mam stałego łącza to na razie nie ma sensu zestawiać tego internetu z kotłem.

_marianek_
14-10-2011, 08:05
Ja wiem ile mój kocioł spala przy -5 i -25. Gdy niema mnie dłużej to znajomi muszą przyjść codziennie żeby nakarmić kota. Kup kota a problem dozoru kotła będziesz miał z głowy.

Rozumiem, że to rozwiązanie proponujesz użytkownikom sterowników Cobra/Puma, bo przecież ecoal i bruli mają powiadamianie SMS :) Panie Włodku proszę sobie odpuścić moduł SMS i w zamian proponować kupienie kota :) :P
I reklama: Zdalny nadzór nad kotłem: Kot 2.0 :P

Informacja co do niektórych bez poczucia humoru: to żart !

_marianek_
14-10-2011, 08:10
Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?

Ja netu do kotła nie potrzebuję, net Ci węgla do kotła nie nasypie, net Ci kanałów nie wyczyści, net Ci popiołu nie wyrzuci.
Tobie net był potrzebny i OK.

Ja korzystam u siebie z panelu domowego, mam go na piętrze i widzę jak się pali, kiedy pracuje dane urządzenie, mogę temp. na kotle podnieść lub obniżyć bez chodzenia do kotłowni.

Ktoś inny wyżej oceni sterowanie przez GSM....

Nie ulega jednak wątpliwości,że to są DODATKI

Ale sam napisałeś, że te sterowniki działają podobnie, a skoro tak to czym sugerować się przy wyborze sterownika jak nie dodatkami ? Skoro w tej samej (bardzo zbliżonej) cenie mam dobre sterowanie procesem spalania, a w eCoalu mam ponadto: sms, panele na Androidzie, internet - to wybieram eCoala.
To moja opinia o sterownikach.

andrew01
14-10-2011, 08:13
Rozumiem, że to rozwiązanie proponujesz użytkownikom sterowników Cobra/Puma, bo przecież ecoal i bruli mają powiadamianie SMS :) Panie Włodku proszę sobie odpuścić moduł SMS i w zamian proponować kupienie kota :) :P

Informacja co do niektórych bez poczucia humoru: to żart !


Kupując Pumę otrzymasz kotka gratis...
Gorzej jak i z tego kotka urośnie puma...

:)

ps. żart afkors... sam przecież mam Pumę...

ppietrz
14-10-2011, 08:48
Ale sam napisałeś, że te sterowniki działają podobnie, a skoro tak to czym sugerować się przy wyborze sterownika jak nie dodatkami ? Skoro w tej samej (bardzo zbliżonej) cenie mam dobre sterowanie procesem spalania, a w eCoalu mam ponadto: sms, panele na Androidzie, internet - to wybieram eCoala.
To moja opinia o sterownikach.

I to jest piękne w wolnym rynku. Na chwilę obecną eCoal oferuje użytkownikom więcej niż Cobra/Puma, więc Elektro-Miz pracuje nad brakującą integracją z siecią. Inna sprawa to to komu zależy na tej integracji. Ze wszystkich moich znajomych / rodziny tylko ja jestem tym zainteresowany :) Na razie jest to jeden wielki gadżet, który interesuje co bardziej "nowoczesne" osoby. Ile osób ma telefon za ponad 1 tys. z androidem? To dopiero gadżet, ale gadżety się przyciągają ;)
Dlatego też uważam, że Cobra/Puma aż tak bardzo nie przegrywają w walce z eCoalem, przynajmniej na razie.

Czekam na możliwość połączenia mojej Pumy z siecią, niestety w czasie gdy robiłem instalację w domu, eCoal był "przywiązany" tylko do jednego typu kotła na który nie miałem ochoty :) Teraz eCoal jest trochę lepiej dopracowany i bardziej otworzył się na rynek, ale nie będę przecież wymieniał dobrze działającego sterownika - poczekam na innowacje ;)

Piotrek42
14-10-2011, 08:57
Ze wszystkich moich znajomych / rodziny tylko ja jestem tym zainteresowany

A ile osób wie o czymś takim??? jeszcze 3-4lata temu mało kto słyszał o kotłach na ekogroszek......

darase
14-10-2011, 08:58
"Ile osób ma telefon za ponad 1
tys. z androidem?" żartujesz? Telefony z androidem są już taniutkie :) chyba że chcesz wypasiony dwurdzeniowy, 3d :D

ppietrz
14-10-2011, 09:06
A ile osób wie o czymś takim??? jeszcze 3-4lata temu mało kto słyszał o kotłach na ekogroszek......

Dlatego też myślę, że to kwestia czasu, że taki dostęp stanie się standardem we wszystkich urządzeniach. Inna sporawa czy grzanie ekogroszkiem będzie wtedy opłacalne ;)

ppietrz
14-10-2011, 09:10
"Ile osób ma telefon za ponad 1
tys. z androidem?" żartujesz? Telefony z androidem są już taniutkie :) chyba że chcesz wypasiony dwurdzeniowy, 3d :D

Mam na myśli cenę samego aparatu wolnego od wszelkich umów. Jak mam kupować chiński badziew po atrakcyjnej cenie to wolę nie mieć żadnego lub poczekać na lepszą koniunkturę ;) Prawda jest taka, że ten sprzęt jest jeszcze dużo za drogi względem jego rzeczywistej wartości.

darase
14-10-2011, 09:37
Ppietrz nie myślałem o chińskich podróbkach, teraz operatorzy nie zakładają smoków na alledrogo jest masa telów.

Jarecki79
14-10-2011, 09:48
Ja mam OEP16 i nie ma mnie na esterownik.pl (nie mam do niego dostępu przez internet) ale to nie znaczy że tego bym nie chciał. Po prostu budując dom nie przewidziałem, że będą tak zaawansowane kotły i nie doprowadziłem netu do kotłowni. Na razie to się nie zmieni (inne priorytety) ale w przyszłości na pewno. Myślę, że takich użytkowników jak ja jest całkiem sporo. To genialnie wygodny dostęp do informacji o tym co się dzieje na kotle i jego ustawień.

W sumie o to mi chodzi, a ataków reszty nie rozumiem.
Jorgo, zapytałeś jak mam u siebie, to Ci odpowiedziałem.
Potwierdziłem,że zarówno net jak też panel domowy węgla nie wrzucą, popiołu nie wyniosą oraz kotła nie wyczyszczą.

W każdej wypowiedzi powtarzam,że wyboru nikomu nie bronię, ale pisanie,że internet musi mieć każdy i bez tego żyć się nie da jest trochę niepoważne.
W mojej sytuacji nie ma problemu, cały czas ktoś jest w domu. Mi wystarcza panel na górze i podobnie jak Ty nie latam do kotłowni, bo widzę na piętrze co się dzieje. Podobny panel ma też VLD w innym wyrobie z tego co kojarzę.

Chochla, duży i czytelny wyświetlacz Cobry jest właśnie dla użytkowników, którzy z panelu, netu nie korzystają, w porównaniu z małym 2x16znaków jego czytelność jest dużo wyższa. Tego za gadżet nie uważam, czytelność to podstawowa funkcja. Nie chodzi tu konkretnie o Cobrę, bo duży i czytelny, choć nie kolorowy wyświetlacz ma też Plum.

Piotrek acces point bezprzewodowy z czyms się musi łączyć, mury to lekka przeszkoda, ja mam głównego neta na piętrze, podpięty pod stacjonarny acces point bezprzewodowy łączy z netem, raptem pół piętra niżej a już połączenie zrywa... więc następne g.wno musiałbym ciągnąć na dół do kotłowni. Bo na dole złapać sygnał z bezprzewodówki to już prawdziwy cud a prędkości pracy wręcz powalające.

Szanuję osoby, które sobie życia bez internetu nie wyobrażają, po to ktoś może mieć wybór, ale wmawianie, że tego potrzebuje każdy to mocna przesada.

Jarecki79
14-10-2011, 09:54
Panie Włodku proszę sobie odpuścić moduł SMS

Obawiam się,że to niemożliwe, są już prototypy.
Produkt będzie dostępny, bo o takie coś było więcej zapytań.
Komórkę ma każdy a net niekoniecznie w kotłowni jest.....

Vld
14-10-2011, 10:07
dla mnie w tym panelu pokojowym niemal wszystko jest dodatkowym gadżetem, sterfy, profile, poziom paliwa, zdalne sterownie i wyświetlacz. Ale jedna funkcja jest rewelacyjna i niezastąpiona: to korekta krzywej grzewczej w zależności od różnicy zadana - aktualna na panelu. W przypadku np wiatru, wietrzenia, czy przejścia z temp nocnej na dzienną podwyższana jest temperatura za zaworem by szybko osiągnąć temp zadaną, a w miarę jej osiągania temperatura za zaworem jest zmniejszana, aż do temp równowagi. To samo dzieje się w przypadku aktualnie wyższej temperatury niż zadana. Według wzoru (temp zadana - aktualna) x współczynnik/10. Jest to moim zdaniem duża różnica miedzy termostatem dwustanowym, który grzeje tak samo, aż do osiągnięcia zadanej i działa w oparciu o histezę.

_marianek_
14-10-2011, 10:13
Piotrek acces point bezprzewodowy z czyms się musi łączyć, mury to lekka przeszkoda, ja mam głównego neta na piętrze, podpięty pod stacjonarny acces point bezprzewodowy łączy z netem, raptem pół piętra niżej a już połączenie zrywa... więc następne g.wno musiałbym ciągnąć na dół do kotłowni. Bo na dole złapać sygnał z bezprzewodówki to już prawdziwy cud a prędkości pracy wręcz powalające.



Mam nadzieję jednak,że przy Cobrze dedykowanej już typowo pod retorciaki i tłoki będzie to wyglądało inaczej, ja czekam niecierpliwie na opcję WiFi w Cobrze, jak dla mnie... może to być eCobra..., Cobra WiFi.... czy jaką tam nazwę wymyślicie wspólnie z Elektro-Miz.
Byle jej cena nie wyskoczyła ponad PUMĘ.


Hmm kolego Jarecki po co wam w Cobrze Wifi skoro nie będzie działać w piwnicy ?
To firma E-S znowu was wyprzedziła bo zastosowała internet kablowy :P (żart ;)
Musi się Pan zdecydować czy to wifi w sterownikach jest potrzebne czy nie.




Szanuję osoby, które sobie życia bez internetu nie wyobrażają, po to ktoś może mieć wybór, ale wmawianie, że tego potrzebuje każdy to mocna przesada.
Ale nikt tutaj nie wmawia, że to jest potrzebne, tylko tyle że jest to dodatek extra, który przemawia na korzyść ecoala.