PDA

Zobacz pełną wersję : RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

Jarecki79
14-10-2011, 11:17
Hmm kolego Jarecki po co wam w Cobrze Wifi skoro nie będzie działać w piwnicy ?
To firma E-S znowu was wyprzedziła bo zastosowała internet kablowy :P (żart ;)
Musi się Pan zdecydować czy to wifi w sterownikach jest potrzebne czy nie.

Proszę o czytanie ze zrozumieniem.
Napisałem,że głównego neta mam na górze. W moim konkretnym przypadku musiałbym z góry na dół prowadzić kabel do kotłowni do nowego acces pointa bezprzewodowego
Z rozprowadzeniem sygnału nie ma problemu jak idzie od dołu.....

W jednej kwestii dany sterownik jest do przodu, w innej do tyłu a wybór jest po to, aby zdecydować co jest dobre w konkretnym przypadku.
Jedynie słuszne produkty to były w komunie

robbo2k
14-10-2011, 11:19
Tango Negro LIVE, narazie wygrzewam dom....
Piec.... no name z Pleszewa (idetyczny z Kaczmarkiem nawet papiery ma takie)
http://www.teleklony.pl/dom/kamera.jpg


A wraz pogoda i temperatura
http://www.teleklony.pl/dom/

Jarecki79
14-10-2011, 11:30
robbo2K
Piękna robota, czym to połączyłeś?

Szkoda,że tylko podgląd, ale oki...
Pewnie to kamerka, ale cała reszta dość interesująca

Buran do cobry czy pumy też tylko daje opcję podglądu

tj. jaki produkt zastosowałeś?

chochla72
14-10-2011, 11:39
Na razie jest to jeden wielki gadżet, który interesuje co bardziej "nowoczesne" osoby. Ile osób ma telefon za ponad 1 tys. z androidem? To dopiero gadżet, ale gadżety się przyciągają ;)
Ja tam tego nie traktuje jako gadzet a raczej kolejny, naturalny krok w kierunku zwiekszenia komfortu obslugi domu. Rownie dobrze mozna nazwac gadzetem zautomatyzowanie sposobu podawania wegla - przeca stare zasypowe piece dzialaly i spelnialy swoje funkcje, prawda? No ale nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie twierdzil, ze to nikomu niepotrzebny bzdet, ktory powoduje zwiekszenie ceny kotla dwa albo trzy razy a daje malo wymiernych korzysci - no bo przeciez jego to nie dotyczy bo o zasyp dba zona :D
Znowu, aplikacja na androida czy portal. Gadzet? Dla kogos, kto nie korzysta z podlaczenia kotla do inetu? Tak. Dla kogos korzystajacego? Zdecydowanie nie, tylko nastepny krok aby zwiekszyc komfort. Do tej pory trzeba bylo targac ze soba laptoka, zeby z tej funkcji moc korzystac na wyjezdzie. Teraz masz aplikacje w komorce. Nawet jesli nie z androidem to wystarczy z przegladarka webowa.


Dlatego też uważam, że Cobra/Puma aż tak bardzo nie przegrywają w walce z eCoalem, przynajmniej na razie.
Przegrywaja, nie przegrywaja. Ciezko dyskutowac nie znajac wynikow sprzedazy i tempa wzrostu a tych raczej nie poznamy bo to pewnie tajemnica handlowa. To co mnie osobiscie interesuje to kwestia znalezienia produktu, ktory spelnia wiekszosc moich wymagan i co duuuuuuzo wazniejsze ma dobra obsluge posprzedazowa.
Taka mala historyjka z mojego zycia wzieta. Pracuje w polskiej firmie, ktora w ciagu ostatnich 15 lat odniosla naprawde duzy sukces na rynkach swiatowych. Wiesz dlaczego? Bo stosuje sie do zasady (takie motto firmowe, ktorych to z zasady nie cierpie ale tutaj przyznam, ze idealnie trafione), ze biznes to nie produkcja towarow, ale proces satysfakcjonowania klienta. Nie ma znaczenia, ze twoj produkt jest najlepszy na swiecie. Jesli twoi klienci nie beda zadowoleni z jego uzytkowania i wsparcia jakie im zapewniasz po zakupie, polegniejsz. Predzej lub pozniej ale polegniesz. Jest wiele realnych przykladow na to.
Nie wiem jak dziala tutaj Elektro-Miz, masz pewnie wieksza wiedze niz ja wiec mozesz sie wypowiedziec, ale wiem, ze Ogniwo a w szczegolnosci ES swietnie rozumieja to o czym pisze wczesniej. Wypuscili EKO co do ktorego byly pewne zastrzezenia (rowniez z mojej strony). Zostaly one wziete pod uwage w nowej wersji EKO+. W przypadku ES to obsluga posprzedazowa moglaby byc stawiana jako wzor nie tylko w kraju ale i na swiecie (a uwierz mi mowie to majac spore doswiadczenie w tym temacie). Bardzo szybko reaguja na potrzeby uzytkownikow. Funkcja informacji o stanie zasobnika zostala dodana praktycznie natychmiast po naszych komentarzach. Ostatnio mialem pewne problemy ze sterownikiem. Tego samego dnia (!) po wyslaniu plikow z wykresami pracy skontaktowano sie ze mna w celu ustalenia detali wymiany czujnika spalin bo zachodzi podejrzenie, ze jest on uszkodzony.
Jak widzisz to nie tylko kwestia wyprodukowania czegos co w mniemaniu producenta jest najlepszym produktem. To kwestia sprawienia aby klient poczul sie dostrzezony przez producenta a nie zbywany. Dlatego o ile rozumiem, ze czesc ludzi bedacych potencjalnymi klientami moze podchodzic do pewnych funkcjonalnosci na zasadzie, ja tego nie potrzebuje wiec jest to gadzet, to nie rozumiem producentow, tudziez ludzi blisko zwiazanych z producentami, ktorzy staraja sie mnie przekonac, ze skoro oni tego nie potrzebuja/uwazaja za potrzebne, to ja tez tak powinienem uwazac. Tym bardziej, ze moje zdanie nie jest odosobnione o czym swiadczy jak bardzo wzrosla liczba kotlow podlaczonych do portalu od zeszlego roku.

robbo2k
14-10-2011, 11:44
EEEPC701+ Huawei5380 (ruter wwifi z 3G,modem) +stacja pogodowa WS1080.
Docelowo bedzie inne rozwiazanie. Zasadniczo zalezy mi na podgladzie temperatury i pompy, pradu.

Jarecki79
14-10-2011, 11:54
chochla to co napisałeś to prawda, chodzi o to,aby nie mieć kogoś w tyle po fakcie.
Uważam,że w moim przypadku tak nie jest. Za innych nie odpowiadam.
Zmiany są również robione po uwagach użytkowników...

A wzrost liczby nie świadczy o skali, bo nie wiesz jaka jest ogólna skala sprzedaży w stosunku do wzrostu liczby pokazywanych sterowników :)
Zawijan pisze o tysiącach rocznie a przybywa ile?

Wybór jednak podstawa, dobór do własnych upodobań itd.
pozdrawiam

Kolego Robbo a ile Cię to wszystko kosztowało, aby mieć taki podgląd, zwykłe Tango kosztuje w detalu 420zł a reszta kosztów jak Ci się rozłożyła?

robbo2k
14-10-2011, 12:04
EEEPC 701 wartosc rynkowa maks 300zł
ruter Huawei E5 (nowszy modelod mojego) na allegro 220zł
kamera brak (EEEPC ma wbudowana)
stacja pogodowa WS1018 okolo 350zł

Docelowo bedzie i tak zwykły ethernet bo kotlownia ma gniazda sieciowe.

Zasadniczo do docelowego rutera WIFI mam zamiar podlaczyc jeszcze 2-3 kamery wifi w tym zewnetrzne oraz
sterowanie i podglad systemu fotovoltanicznego (baterie słoneczne) ktory bedzie.

Rozwiazanie jest oparte na EEEPC bo "nettopy i male PC maja kosmiczne ceny"
a docelowo chce jeszcze pare kamer i czujników podlaczyc do roznych rzeczy.
Przykladowo domofon ma nagrywac AVI po wykryciu czujnikiem ruchu i slac maile i wrzucac do sieci zeby obejrzec czy listonosz byl czy oszukuje :)

chochla72
14-10-2011, 12:09
ale pisanie,że internet musi mieć każdy i bez tego żyć się nie da jest trochę niepoważne.
Z calym szacunkiem. Poprosze o jeden cytat w ktorym ktos z nas twierdzi, ze bez tego sie nie da zyc. Wszyscy mowia, ze to ULATWIA obsluge a nie, ze UMOZLIWIA.


W mojej sytuacji nie ma problemu, cały czas ktoś jest w domu.
I popelniasz podstawowy blad, o ktorym pisalem w poprzednim poscie. Fakt, ze Ty tego nie potrzebujesz nie oznacza, ze inni tez nie. Z tego co sie orientuje jestes zwiazany z producentami. Nie rozumiem wiec podejscia jakie reprezentujesz. Oczywiscie masz do tego pelne prawo ale po prostu mnie to dziwi. Sporo ludzi pisze, ze korzystaja z tej funkcji, portal pokazuje mocno wzrostowy trend ilosci podlaczonych online piecow a Ty zamiast po cichu sprawdzic na ile to jest intratny kawalek tortu starasz sie to marginalizowac. Byc moze odnosze zle wrazenie, ale jesli mam racje to ostatnie co powiem w tym temacie to to, ze robisz krzywde swoim klientom a przede wszystkim sobie.


Chochla, duży i czytelny wyświetlacz Cobry jest właśnie dla użytkowników, którzy z panelu, netu nie korzystają, w porównaniu z małym 2x16znaków jego czytelność jest dużo wyższa. Tego za gadżet nie uważam, czytelność to podstawowa funkcja. Nie chodzi tu konkretnie o Cobrę, bo duży i czytelny, choć nie kolorowy wyświetlacz ma też Plum.
To oczywiscie jest zrozumiale, tylko czemu wobec tego za gadzet uwazasz modul ethernetowy, ktory dostarcza identyczna funkcjonalnosc tylko w bardziej komfortowych warunkach bo zdalnie bez potrzeby wchodzenia do kotlowni a nawet wiecej spoza domu??? Tego wlasnie nie rozumiem.


Piotrek acces point bezprzewodowy z czyms się musi łączyć, mury to lekka przeszkoda, ja mam głównego neta na piętrze, podpięty pod stacjonarny acces point bezprzewodowy łączy z netem, raptem pół piętra niżej a już połączenie zrywa...
Mury nie sa zadna przeszkoda (w takiej formie w jakiej mamy je w naszych domach). Twoim problemem jest podoga, ktora jest zbrojona i ktora powoduje zaklocenia w przesyle sygnalu. Albo "usun" podloge ze sciezki sygnalu, albo jesli to niemozliwe kup AP o najwiekszej dopuszczalnej mocy.

robbo2k
14-10-2011, 12:13
Rozwiazanie jest proste AP na dole blisko klatki schodowej sciagnie sygnał z góry i napewno obejmie caly parter (o ile to nie 500m2 dom).

ppietrz
14-10-2011, 12:21
Znowu, aplikacja na androida czy portal. Gadzet? Dla kogos, kto nie korzysta z podlaczenia kotla do inetu? Tak. Dla kogos korzystajacego? Zdecydowanie nie, tylko nastepny krok aby zwiekszyc komfort. Do tej pory trzeba bylo targac ze soba laptoka, zeby z tej funkcji moc korzystac na wyjezdzie. Teraz masz aplikacje w komorce. Nawet jesli nie z androidem to wystarczy z przegladarka webowa.


Wszystko jak widać jest sprawą względną ;)


Nie wiem jak dziala tutaj Elektro-Miz, masz pewnie wieksza wiedze niz ja wiec mozesz sie wypowiedziec

Nie musiałem do tej pory kontaktować się z producentem sterownika w kwestii jego działania. O tym co myślę pisałem na forum w temacie Pumy.

Zgadzam się z tym co napisałeś odnośnie podejścia do Klienta.Jest ono bardzo ważne! Tak dla przykładu Amazon np. z miejsca wymienia użytkownikom uszkodzone nawet z ich winy czytniki Kindle, ale to już inna skala produkcji :)

_marianek_
14-10-2011, 12:36
Proponuje AP do którego można wgrać alternatywny software np. Tomato (które to ma możliwość ustawiania mocy sygnału. Można bardzo zwiększyć moc: nawet 300-500%). Lista routerów, które obsługują Tomato: Tutaj (http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=12779)

chochla72
14-10-2011, 12:43
A wzrost liczby nie świadczy o skali, bo nie wiesz jaka jest ogólna skala sprzedaży w stosunku do wzrostu liczby pokazywanych sterowników :)
Zawijan pisze o tysiącach rocznie a przybywa ile?
Portal powstal niecaly rok temu. W tej chwili sterownikow dostepnych publicznie jest 200. Dajmy na to drugie tyle jest niepublicznych, czyli jakies 400 w ciagu roku. Plus blizej nieokreslona liczba ludzi, ktorzy maja piece podlaczone bezposrednio z pominieciem portalu. Malo? Zreszta, obracasz sie na rynku w przeciwienstwie do wiekszosci z nas. Popytaj paru sprzedawcow ilu ludzi zamawia modul ethernetowy do ecoala to bedziesz mial pojecie o okrecie.

ppietrz
14-10-2011, 12:46
Portal powstal niecaly rok temu. W tej chwili sterownikow dostepnych publicznie jest 200. Dajmy na to drugie tyle jest niepublicznych, czyli jakies 400 w ciagu roku. Plus blizej nieokreslona liczba ludzi, ktorzy maja piece podlaczone bezposrednio z pominieciem portalu. Malo? Zreszta, obracasz sie na rynku w przeciwienstwie do wiekszosci z nas. Popytaj paru sprzedawcow ilu ludzi zamawia modul ethernetowy do ecoala to bedziesz mial pojecie o okrecie.

Jeśli sterowników są tysiące to te 400 to niewiele...

_marianek_
14-10-2011, 12:51
Jeśli sterowników są tysiące to te 400 to niewiele...
Myślę, że większość ludzi po protu nie podłącza sterownika do sieci, albo korzysta tylko w sieci lan.

ppietrz
14-10-2011, 13:04
Myślę, że większość ludzi po protu nie podłącza sterownika do sieci, albo korzysta tylko w sieci lan.

Wbrew pozorom jest trochę z tym zabawy dla przeciętnego Kowalskiego, który zamiera jak słyszy określenie "router". Dlatego do Neostrady dodają takie "debilne" oprogramowanie które rzekomo konfiguruje wszystko za niego. Nie wiem jak jest w ecoal, ale to także może mieć znaczenie.

chochla72
14-10-2011, 13:12
Jeśli sterowników są tysiące to te 400 to niewiele...
400 sterownikow. Sterownik kosztuje ile? 800PLN? Dajmy z tego 300 to HW czyli 500PLN zarobku na sterowniku. 200K PLN extra przychodu za rok za w sumie prosta rzecz do ktorej pewnie istnieje milion bibliotek powszechnie dostepnych. Malo? Wszystko jak widać jest sprawą względną ;P

ppietrz
14-10-2011, 13:20
400 sterownikow. Sterownik kosztuje ile? 800PLN? Dajmy z tego 300 to HW czyli 500PLN zarobku na sterowniku. 200K PLN extra przychodu za rok za w sumie prosta rzecz do ktorej pewnie istnieje milion bibliotek powszechnie dostepnych. Malo? Wszystko jak widać jest sprawą względną ;P

Taaak... dlatego ważne jest aby była konkurencja, bo ceny będą musiały wtedy pójść w dół :)

Jarecki79
14-10-2011, 13:34
Proponuje AP do którego można wgrać alternatywny software np. Tomato (które to ma możliwość ustawiania mocy sygnału. Można bardzo zwiększyć moc: nawet 300-500%). Lista routerów, które obsługują Tomato: Tutaj (http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=12779)

Dzięki za info, ponieważ nie będę tego robił teraz, to pewnie się przypomnę, jak mnie "przyciśnie"
Ja ma router AIRlive "turbo G" nazwa powalająca :) podobnie jak AP WiFi

sebsa
14-10-2011, 13:37
napisał chochla72
Portal powstal niecaly rok temu...

Chochla masz rację. Sam nie mam podłączonego Ecoala pod Esterownik. Czekam do przyszłego roku aż skończy mi się umowa na net w PLAY i wezmę coś na kablu.
Obserwuję jednak stale tę stonkę. Początkowo liczba zarejestrowanych tam użytkowników zamykała się 3-5 stronach a nowych przybywało w ograniczonym tempie. Ostatnimi czasy wzrost userów jest już bardziej dynamiczny. Życie pokaże kiedy puknie magiczny tysiąc.

sebsa
14-10-2011, 13:41
Przy okazji właśnie podepnę się do pytania. U mnie dom ma 2 piętra. Kotłownia na parterze. Ja będę okupować 2 piętro. Jaki router i AP z opcją client wybrać, by nie wystąpiły problemy o których pisze Jarecki. Pomóżcie koledze.:)

darase
14-10-2011, 13:49
Sebsa tak jak u Jareckiego kabel w komin wentylacyjny :)

darase
14-10-2011, 13:53
Jak masz net w Play to kup router 3g, dajesz do niego moden Play, eCoala łączysz kablem z routerem a lapka po wifi. I masz bez czekania :)

Jarecki79
14-10-2011, 13:56
Chochla, ułatwia też obsługę panel domowy, moduł gsm, to wszystko sprawa względna.
To są dodatki. A wyświetlacz urządzenia głównego to podstawa.

Ja się z Tobą zgadzam, przeciez pisałem,że co jest dobre dla budowniczego... stąd też jest wybór...

Ja się zgadzam z ppietrz, że jest zabawa z tą otoczką internetową dla przysłowiowego "Kowalskiego", zobacz ile osób prosi o pomoc przy samej aktualizacji softu.
Żaden grzech, ale jak ktoś ma większy zasób wiedzy i jest bardziej obcykany, to nie znaczy,że taką samą miarę przykładamy do reszty, są osoby szukające prostych rozwiązań bez wodotrysków

Zobacz kol.Woma teraz pisze,że netu na chwilę obecną nie ma, nie podłącza, ma jednak kom...
W przyszłości jednak planuje...

Sporo jest takich osób i sporo jest zapytań o moduł GSM. W moim przekonaniu komórkę ma każdy.

To naprawdę indywidualne sprawy. Chodzi przecież o wybór.

darase
14-10-2011, 14:06
Jarecki napisał "A wyświetlacz
urządzenia głównego to
podstawa." nie dla mnie i nie dla każdego. :)

sebsa
14-10-2011, 14:13
napisał darase
Sebsa tak jak u Jareckiego kabel w komin wentylacyjny :)
Myślałem o tym W sobotę zamontowałem czujnik temp wewn.w kotłowni, by móc ustawić tryb pracy pompy CO na cykliczna. A że nie mam zgody na ciągnięcie listew i przewodów po nowych ścianach - to pozostaje komin hehe. Pluje sobie w brodę, że nie pociągnąłem przed tynkowaniem jakiegoś LIYY do kotłowni. No ale kto przed paru laty przypuszcał, że pojawi się taki Ecoal.

Jarecki79
14-10-2011, 14:15
Jarecki napisał "A wyświetlacz
urządzenia głównego to
podstawa." nie dla mnie i nie dla każdego. :)

Też fakt, ale są osoby z gorszym wzrokiem i czytelnośc wyświetlacza ma wówczas znaczenie :)

Można wybrać spośród kilku producentów na rynku i dobrać sobie wymarzone funkcjonalności, żaden kłopot.

Jarecki79
14-10-2011, 14:16
Myślałem o tym W sobotę zamontowałem czujnik temp wewn.w kotłowni, by móc ustawić tryb pracy pompy CO na cykliczna. A że nie mam zgody na ciągnięcie listew i przewodów po nowych ścianach - to pozostaje komin hehe. Pluje sobie w brodę, że nie pociągnąłem przed tynkowaniem jakiegoś LIYY do kotłowni. No ale kto wiedział przed paru laty, że pojawi się taki Ecoal.

Puszczaj wentylacyjnym a nie spalinowym!!!!

Tylko zwracam uwagę :)

U mnie zdało egzamin, kabli nie widać :)

sebsa
14-10-2011, 14:22
napisał darase
Jak masz net w Play to kup router 3g, dajesz do niego moden Play, eCoala łączysz kablem z routerem a lapka po wifi. I masz bez czekania :)

Tylko właśnie tego się boję czy to WIFI pójdzie przez 2 podłogi. Chyba, że przewód z kotłowni przez komin do routera a sam router na piętrze:)

darase
14-10-2011, 14:26
i o tym myślałem :)

chochla72
14-10-2011, 14:26
Wbrew pozorom jest trochę z tym zabawy dla przeciętnego Kowalskiego, który zamiera jak słyszy określenie "router". Dlatego do Neostrady dodają takie "debilne" oprogramowanie które rzekomo konfiguruje wszystko za niego. Nie wiem jak jest w ecoal, ale to także może mieć znaczenie.

Podlaczenie bezposrednie sterownika do netu moze byc ponad sily pana Kowalskiego bo faktycznie trzeba miec troche podstawowej wiedzy z zakresu dzialania protokolu TCP/IP ( Podlaczenie przez portal zrealizuje bez wiekszych problemow ktos, kto ma podstawowa wiedze o komputerach ale musi umiec czytac bo nie ma jednego przycisku do konfiguracji wiec musi zapoznac sie z instrukcja :) (dosyc prosta moim zdaniem).

Jarecki79
14-10-2011, 14:28
jest jedno ale, bo podobno instrukcja (sterownika)nie jest w wyposażeniu sterownika, trzeba sobie ściągać z netu... i wydrukować....

przyznam,że się zdziwiłem

ppietrz
14-10-2011, 14:30
jest jedno ale, bo podobno instrukcja nie jest w wyposażeniu sterownika, trzeba sobie ściągać z netu... i wydrukować....

przyznam,że się zdziwiłem

No to kłoda pod nogi dla Kowalskiego. Bo jak tu takie coś ściągnąć? :D

sebsa
14-10-2011, 14:32
Jarecki wiem wiem. Przy mojej temp spalin(taka niska) to by izolacja po m-cu skruszała. Mam na kominie zamontowany wkład co by dymu nie zaciągało z spalinowego do wentylacyjnego. Ustrojstwo założone w ubiegłym roku w listopadzie w lipcu zdjęte bo już pojawiły się wżery.

chochla72
14-10-2011, 14:36
Tylko właśnie tego się boję czy to WIFI pójdzie przez 2 podłogi.
mocno watpie. dwie zbrojone plyty betonowe to moze byc ciut za duzo dla takiego nadajniczka.

chochla72
14-10-2011, 14:48
jest jedno ale, bo podobno instrukcja (sterownika)nie jest w wyposażeniu sterownika, trzeba sobie ściągać z netu... i wydrukować....

przyznam,że się zdziwiłem

Mialem na mysli instrukcje podlaczenia do portalu.
Co do instrukcji jesli dobrze pamietam faktycznie nie dostalem takowej ale wytlumaczenie jest dosyc proste. Po co drukowac i marnowac papier na instrukcje, ktora w duzej czesci moze byc juz nieaktualna w momencie sprzedazy? Ja wiem, starsi ludzie, przepisy, blah blah blah, ale bez przesadyzmu, dajmy zyc drzewom i nie drukujmy ton papieru jesli mozna tekst przeczytac na ekranie komputera. Tym bardziej, ze akutalizacje sa wypuszczane dosyc czesto.

Jarecki79
14-10-2011, 14:50
No to kłoda pod nogi dla Kowalskiego. Bo jak tu takie coś ściągnąć? :D

Ja nie wnikam, skąd użytkownicy mają instrukcje do Bruli/eCoal.
p.Edward stwierdził,że "instrukcji nie dają, bo sterownik jest internetowy a jak ktoś chce, to instrukcje może sobie ściągnąć i wydrukować"

Więc jak ktoś jeszcze netu nie ma oraz nie posiada drukarki to d.pa blada.
Może nawet mieć neta w domu, ale nie ma drukarki, wówczas długopisik i karteczka....

Może źle myślę, ale jak cos kosztuje nie mało, to kurcze ta instrukcja i jakiś ludzki kartonik powinny być.
To chyba warto zmienić i powiedzieć w E-S?

darase
14-10-2011, 15:13
Panowie eCoal jest takim prostym w obsłudze sterownikiem że nie wymaga czytania instrukcji. Odpalamy dajemy automat i gra :)

Jarecki79
14-10-2011, 15:18
Panowie eCoal jest takim prostym w obsłudze sterownikiem że nie wymaga czytania instrukcji. Odpalamy dajemy automat i gra :)

:) wcześniej padały argumenty, że osoba starsza nie musi korzystać z internetu, programatorów itd.
Miało być dla niej prosto.

Ja nie wiem, czy taki dziadek ma prosto bez instrukcji przy pierwszym kontakcie z urządzeniem, czego ma szukać, skąd ma coś wiedzieć o rozpalaniu, trybie ręcznym, że trzeba go wyłączyć itd.

Dziadek netu nie ma, nie doczyta, bo nie ma skąd...
:)

Warto tutaj zwrócić chłopakom z E-S uwagę, że to trafia także do ludzi starszych oraz bez dostępu do internetu.
Te kilka czarno-białych kartek budżetu firmy nie zrujnuje.

Pożartować oczywiście można :) ale podstawowe sprawy powinny być na papierze.

darase
14-10-2011, 15:33
Dziadkowi uruchamia piec instalator :) Mój tata nic nie ustawia, wie jak dosypać eko, jak wybrać popiół a nawet umie czyścić piec, gdy ma zimno w pokoju to odkręca zawór, dla 70 latka wystarczy tylko tyle. :)

darase
14-10-2011, 15:35
Dziękuję Jarecki, uświadomiłeś mi że mój Ojciec to już dziadek ;) :)

Kurcze i z tym dziadkiem ociepliłem cały dom :)

darase
14-10-2011, 15:40
Tak na marginesie mojej żony babcia ma 80lat i wszystko opłaca przez internet.

chochla72
14-10-2011, 15:50
Panowie eCoal jest takim prostym w obsłudze sterownikiem że nie wymaga czytania instrukcji. Odpalamy dajemy automat i gra :)
No nie Darase, nie przesadzajmy, az tak bezobslugowy to ten sterownik nie jest. Ja wiem, ze to zart ale ktos kto go nie ma gotow jest pomyslec, czytajac wybiorczo watek. Zdziwilbys sie jak duzo firmy informatyczne otrzymuja zgloszen o bledach czy problemach z softem, ktore bledami nie sa a wynikaja z braku zapoznania sie z instrukcja obslugi. Nie na darmo skrot RTFM jest taki popularny.


Ja nie wiem, czy taki dziadek ma prosto bez instrukcji przy pierwszym kontakcie z urządzeniem, czego ma szukać, skąd ma coś wiedzieć o rozpalaniu, trybie ręcznym, że trzeba go wyłączyć itd.
Jarecki, tez nie przesadzaj. Zyjemy w 21 wieku w duzym europejskim kraju. Ja wiem, ze Polsce jest daleko za Europa Zachodnia w kwestii powszechnosci dostepu ale na litosc boska, nie jestesmy Somalia. Rozumujac w ten sposob to ten dziadek by sobie pewnie w leb palnal gdyby chcial zalozyc firme i zostal przez ZUS zmuszony do raportowania skladek przez PP.


Pożartować oczywiście można :) ale podstawowe sprawy powinny być na papierze.
No to przeciez masz. Akt zgonu dostajesz na papierze. A fiskus z podatkami przechodzi juz na wersje elektroniczna powoli :)

pomorzanin
14-10-2011, 15:52
Widzę że dyskusja o bajerach informatycznych rozgorzała na dobre.
1.Krótki fragment z historii podboju kosmosu: w trakcie lotów okazało się, że kosmonauci nie mogą robić notatek bo długopisy i wieczne pióra nie działają
w stanie nieważkości.Co zrobili amerykanie? Wydali mnóstwo dolarów na zbudowanie super- hiper wiecznego pióra,które pisało we wszystkich stanach nieważkich,
ważkich,półważkich i co tam jeszcze można wymyślić. A co zrobili rosjanie? Rosjanie dali kosmonautom zwykłe ołówki.Takimi amerykanami jesteście właśnie wy wszyscy miłośnicy zabawek. Wasze mózgi już nie nadążają przetwarzać strumienia bodźców i informacji generowanych przez te zabawki.
2.Nie będziesz miał zdalnego podglądu kotła to ruszysz dupsko z kanapy i przejdziesz się po schodach. Wyjdzie ci to na zdrowie.
3. A propos kota to jest aluzja do pewnego dowcipu o Icku i kozie. Nie będę opowiadał,żeby nie być posądzonym o antysemityzm.
4. Wszelkie udogodnienia maja sens pod warunkiem że nie absorbują dodatkowo naszego organizmu.Schowajcie te komóry,laptopy,routery,nety i wyjrzyjcie przez okno- jest jesień.

karoka65
14-10-2011, 16:20
:)



Warto tutaj zwrócić chłopakom z E-S uwagę, że to trafia także do ludzi starszych oraz bez dostępu do internetu.
Te kilka czarno-białych kartek budżetu firmy nie zrujnuje.

Pożartować oczywiście można :) ale podstawowe sprawy powinny być na papierze.
Sprawę zgłosiłem. Dostałeś z instrukcją papierową i następne również dostaniesz.
Klient nasz pan. :)

dino49
14-10-2011, 16:27
Dziękuję Jarecki, uświadomiłeś mi że mój Ojciec to już dziadek ;) :)

Kurcze i z tym dziadkiem ociepliłem cały dom :)

Mówi wnuk do dziadka:
- Kiedyś, to mieliście źle. Nie było internetu, komórek, czatu ani gadu-gadu... Jak ty w ogóle babcię poznałeś?
- No jak nie było? Wszystko to było - odpowiada dziadek.
- Ale jak to?
- No przecież, babcia mieszkała w internacie, jak wracała ze szkoły to stałem na czatach, wychodziłem i z babcią gadu-gadu, a jakby nie komórka to i ciebie i twojego ojca by nie było.

Jarecki79
14-10-2011, 16:46
hmmm

Jestem ciekaw co n.t braku instrukcji sądzą osoby postronne myśląc o zakupie i dopiero zaczynające przygodę z kotłem.
Takie, co z bloku się do swojego pierwszego własnego domu wprowadzają i mają z kotłem i jego sterownikiem pierwszy raz w życiu kontakt.


Jestem w stanie zrozumieć i przyjąć wytłumaczenie producenta, ale:

- przy pierwszym kontakcie wszystko jest nowe, nikt nie będzie zgadywał gdzie ustawić priorytety pracy pomp, tryb lato itd., nie powinno się też zgadywać samej procedury odpalenia

Skoro taka jest idea, to na papierze powinny być chociaż podstawy:
- załączenie, tryb ręczny z rozpalaniem,
- dobór przedmuchów
- procedura związana z czyszczeniem kotła (stop)
- procedura związana z demontażem czujnika spalin dla korzystania z rusztu awaryjnego
- stany alarmowe, ich wytłumaczenie i podstawowe zasady radzenia sobie z danymi alarmami i ich kasowaniem

Dalej można zaznaczyć,że pełna instrukcja jest w internecie, a wsparcie można także znaleźć w takim i takim miejscu.

To jest dla mnie normalne podejście.

karoka65
14-10-2011, 16:51
To proste. Będą brać Skam-p bo ecoal będzie miał instrukcję :)

Jarecki79
14-10-2011, 16:57
Dino, dowcip pierwsza klasa :)

Jarecki79
14-10-2011, 16:57
To proste. Będą brać Skam-p bo ecoal będzie miał instrukcję :)

No inaczej nie myślałem ;)

Tyle,że ja piszę poważnie i można o tym podyskutować z E-S i zwrócić uwagę, nie muszą dawać pełnej instrukcji, może być skrótowa z podstawowymi sprawami. Mówię globalnie.

karoka65
14-10-2011, 17:00
No i po problemie, hehe.

chochla72
14-10-2011, 17:08
2.Nie będziesz miał zdalnego podglądu kotła to ruszysz dupsko z kanapy i przejdziesz się po schodach. Wyjdzie ci to na zdrowie.
4. Wszelkie udogodnienia maja sens pod warunkiem że nie absorbują dodatkowo naszego organizmu.
Czy te punkty nie stoja w sprzecznosci do siebie? :)

Tak na marginesie. Jest taka grupa (Amisze, nawet sporo ich zyje w USA), ktora odrzuca wszelkie dobra cywilizacyjne (prad, telewizje, samochody, szkoly). Czy sa szczesliwi? Spora czesc pewnie tak. Tylko czy to swiadczy o tym, ze my tez mamy byc tacy jak oni?

chochla72
14-10-2011, 17:20
hmmm
Jestem ciekaw co n.t braku instrukcji sądzą osoby postronne myśląc o zakupie i dopiero zaczynające przygodę z kotłem.
Jarecki, przepraszam ale jak to na temat braku instrukcji??? Instrukcja jest. W postaci elektronicznej a nie papierowej ale jest i jest powszechnie dostepna.
Nie chce teraz zmyslac ale jesli dobrze pamietam wraz z piecem dostalem ulotke, w ktorej byl odnosnik do strony ecoal'a.
Pomijajac juz fakt, ze malo kto z budowniczych instaluje samemu piec w domu, wiec i tak podstawowe dane uzyskuje od swojego instalatora.

Jarecki79
14-10-2011, 17:31
Chochla:
1. Chcę poznać opinię osób postronnych, Twoją znam.
2. Na budowie nie ma internetu
3. Nie każdy ma kompa z drukarką więc co? Ma coś przeczytać i latać z piętra do kotłowni jak ma model stacjonarny? Zapisywać na karteczce?
4. Zaproponowałem jakieś rozwiązanie kwestii, choćby w postaci instrukcji skrótowej....
5. Jak pamiętam bodajże Darase kocioł instalował sobie sam.... więc osoby instalujące wyrób samodzielnie info nie uzyskają
6. Dorzucam jeszcze pomysł z podstawowym szkicem-rysunkiem przedstawiającym miejsca montażu czujników

minertu
14-10-2011, 17:36
Tyle,że jest kupa instalatorów sprzedające piece z najnowszymi sterowaniami a nie znają nawet zasady działania danego sterowania.Byle wcisnąć coś co jest dobre i się sprzedaje ale potem "radź sobie sam".
Ja wybrałem sobie kocioł sam bo chciałem palnik żeliwny i sterowanie eCoal.Zanim kupiłem dużo o nim poczytałem.
Dziś mi się ciśnienie podniosło , dzwoni klient i wszystko się wypytuje a nie przeczytał nawet podstaw jakie są w instrukcji obsługi,twierdząc ,nie czytam tego bo jest tego za dużo,Pan mi powiedz!!!. :)
Odpowiadam ,włącz Pan sterownik i na "sucho " posteruj,jaka była odpowiedź?
Nie chciałem włączać ,żeby czegoś nie zepsuć.
Ręce opadają.

minertu
14-10-2011, 17:38
Co do miejsca instalacji czujników są one poza czujnikiem powrotu oraz CWU zainstalowane tam gdzie maja być.
Co do czujnika powrotu już pisałem na forum jak go zainstalować.

Jarecki79
14-10-2011, 17:38
Tyle,że jest kupa instalatorów sprzedające piece z najnowszymi sterowaniami a nie znają nawet zasady działania danego sterowania.Byle wcisnąć coś co jest dobre i się sprzedaje ale potem "radź sobie sam".
Ja wybrałem sobie kocioł sam bo chciałem palnik żeliwny i sterowanie eCoal.Zanim kupiłem dużo o nim poczytałem.
Dziś mi się ciśnienie podniosło , dzwoni klient i wszystko się wypytuje a nie przeczytał nawet podstaw jakie są w instrukcji obsługi,twierdząc ,nie czytam tego bo jest tego za dużo,Pan mi powiedz!!!. :)
Odpowiadam ,włącz Pan sterownik i na "sucho " posteruj,jaka była odpowiedź?
Nie chciałem włączać ,żeby czegoś nie zepsuć.
Ręce opadają.

Witam osobę postronną :)

W propozycji piszę o instrukcji skrótowej z podstawowymi rzeczami.

Czytać i analizować 50stron to przyznaję nie każdemu się chce :)
Tam to już można zajrzeć, jak się chce czegoś więcej

karoka65
14-10-2011, 17:42
Dajcie sobie już na wstrzymanie z tą instrukcją.

minertu
14-10-2011, 17:46
Jarek a jak kupujesz telewizor to dzwonisz do producenta czy możesz go włączyć i czy przypadkiem czegoś nie zepsujesz?
Kupisz telefon i siedzisz w salonie danego operatora i on trawi z Tobą 3h by Ci wszystko po kolei wytłumaczyć?
Nie!! Są od tego instrukcje obsługi z odnośnikami "więcej na stronie www.xxxxxxx.pl"

minertu
14-10-2011, 17:48
Nie wszyscy muszą myśleć tak samo a wszystkim nikt nie dogodzi ale to moje zdanie na ten temat.
Ja eCoala nauczyłem się sam,czy dobrze czy źle ?

Jarecki79
14-10-2011, 17:49
Jarek a jak kupujesz telewizor to dzwonisz do producenta czy możesz go włączyć i czy przypadkiem czegoś nie zepsujesz?
Kupisz telefon i siedzisz w salonie danego operatora i on trawi z Tobą 3h by Ci wszystko po kolei wytłumaczyć?
Nie!! Są od tego instrukcje obsługi z odnośnikami "więcej na stronie www.xxxxxxx.pl"

Oczywiście,że nie.
Włączam i się bawię, jak nie wiem, to szukam w instrukcji

Nie dziwię się,że się wkurzyłeś
Wydaje mi się,że sprawę może załatwić taki właśnie skrótowiec a resztę można sobie później spokojnie poszukać.

Karoka, moja instrukcja do obsługi Ognika, kuzynka miała zero kontaktu z kotłami, miała problem z obsługą?

minertu
14-10-2011, 17:51
Zmykam na spotkanie klasowe :)

karoka65
14-10-2011, 18:09
Karoka, moja instrukcja do obsługi Ognika, kuzynka miała zero kontaktu z kotłami, miała problem z obsługą?

Żadnego.

chochla72
14-10-2011, 18:43
Jarecki
2. na budowie sie nie grzeje
3. haaaalo, 21 wiek zaczal sie 10 lat temu. W pracy nie ma ani jednego kompa z drukarka, zaden znajomy nie ma??? (cholera, moze by tak pieprznac to wszystko i wyjechac w te Bieszczady?)
5. Zaistalowal sam kociol a nie moze sobie poradzic z wydrukowaniem paru kartek ze strony webowej. Biedaczek. Darase, ustosunkujesz sie? :)

Jarecki, jestes czasami niereformowalny :)

Minertu, masz racje, jest w cholere 'instalatorow' i 'fachowcow' tylko co to ma do braku papierowej instrukcji? Trzeba wybierac takiego, ktory wie co robi. Bo skoro nie pofatyguje sie nawet, zeby zapoznac sie z dokumentacja urzadzenia, ktore montuje to moze nie warto go wynajmowac. Na naiwnosc, glupote i lenistwo lekarstwa nie wynaleziono i jeszcze dluuugo to nie nastapi.
dobra, jak koncze o przewadze instrukcji papierowej nad elektroniczna :))
milego lykendu zycze.

Piotrek42
14-10-2011, 19:33
Jarecki... a ty już nie masz się czego czepiac???pisze adres netowy i czesc...znac to się MUSI instalator... a Użytkownik jak będzie chciał to sie zapozna...(albo i nie) swoja drogą pierwsza rzecza jak cos kupuje to wywalam instrukcje :) a jak coś nie wiem precyzuje zdanie i... wujek google


o patrz tu ludzie mają problemy...
witam to mój pierwszy post. BYŁEM ( HURA !!!!!!!!!!!!!!!!_) "szczęśliwym" posiadaczem XXXXX. miałem go dwa sezony a on zdążył: zaczął ciec, wymieniałem ślimak, i parę razy czyściłem kotłownie z sadzy bo podajnik wywalił cały podajnik do komory spalania. wymieniłem piec i jak na razie jest w porządku nawet zawleczka nie poszła. a paliwo to samo te same parametry nawet wymiennik żeliwny tego samego producenta ale jakos inaczej działają.

Jarecki79
14-10-2011, 19:35
Jarecki
2. na budowie sie nie grzeje
3. haaaalo, 21 wiek zaczal sie 10 lat temu. W pracy nie ma ani jednego kompa z drukarka, zaden znajomy nie ma??? (cholera, moze by tak pieprznac to wszystko i wyjechac w te Bieszczady?)

.

Byś się zdziwił, ile domów w budowie jest ogrzewanych jeden sezon zanim ktoś się wprowadza
Andrew jak długo grzałeś dom zanim się wprowadziłeś?

Będziesz bronił braku instrukcji jak niepodległości, to już wiem.
Pewnie wszyscy producenci powinni zacząć wprowadzać takie praktyki- szukaj sobie Panie w necie, jak Pan netu nie masz, to do kolegi albo w pracy niech sobie Pan skorzysta.

Ja mówię co można poprawić, Ty się upierasz,że instrukcji nie potrzeba.
Ja dziękuję, bo Twoją opinię znam i czekam na zdanie osoby postronnej....

Z ciekawością poznam także opinię p.Zawijana, jak to ma być, uważa Pan, że instrukcja papierowa dla nowego użytkownika jest całkowicie zbędna?
Widzę,że sami fachowcy kupują....

Jarecki79
14-10-2011, 19:37
Piotruś z czepiactwem to raczej po Waszej stronie...

Ja sugeruję, co można poprawić a tutaj zaciekle się broni braku instrukcji, jakies kuriozum!!

Produkt kupuje alfa i omega i wie, jak z niego korzystać. Ideał, nie ma co.

Piotrek42
14-10-2011, 19:50
P o co?? dodatkowy papier?? szkoda drzew... znac ma sie instalator a jak podłaczy i SPRAWDZI kocioł to wtedy użytkownik może wejsc na neta i poczytać.. w ostatecznosci momgą napisac podstawowe problemy- i co z nimi zrobić i luz...

andrew01
14-10-2011, 19:55
Byś się zdziwił, ile domów w budowie jest ogrzewanych jeden sezon zanim ktoś się wprowadza
Andrew jak długo grzałeś dom zanim się wprowadziłeś?


Cały poprzedni sezon, od listopada do kwietnia. I potwierdzam, że do instrukcji papierowej Pumy zaglądałem nie raz, jak również do elektronicznej. Gdyby była tylko elektroniczna to nie stanowiłoby to żadnego problemu. Najlepiej gdy są obie.

darase
14-10-2011, 20:11
Nie rozumiem Minerta, dobry sprzedawca dba o swojego klienta np. żeby polecił go komuś innemu, świetnie to załatwił Jarecki dając skróconą instrukcję, to jest dobre podejście do klienta. W tym eCoalu to nie ma czego ustawiać, napisałem wcześniej jak w kilku krokach uruchomić piec dziecinada pewnie mój syn poradziłby sobie ;) żeby nie trick z wejściem do menu i trick z ustawieniem tem. C.O. to byłoby super, to powinno być zmienione chociaż z drugiej strony tricki są zabezpieczeniem przed dziećmi. Polecam naśladować kolegę Jareckiego, krótka instrukcja i szafa gra.
To sprzedawcy zależy na kupującym a nie odwrotnie :) takie moje skromne zdanie.

elezibi
14-10-2011, 20:42
............cholera, moze by tak pieprznac to wszystko i wyjechac w te Bieszczady?)


Zapraszam ;)

karoka65
14-10-2011, 20:44
Eeee, tam za zimno.

jorgo
14-10-2011, 20:52
W sumie o to mi chodzi, a ataków reszty nie rozumiem.
Jorgo, zapytałeś jak mam u siebie, to Ci odpowiedziałem....." pisanie,że internet musi mieć każdy i bez tego żyć się nie da jest trochę niepoważne."


Zacytuj fragment mojej wypowiedzi, gdzie tak powiedziałem. :-)

elezibi
14-10-2011, 20:57
Eeee, tam za zimno.

3,7 stopnia
deszcz ze śniegiem był w dzień

grzejemy piecem i i nie tylko ....:)

karoka65
14-10-2011, 21:09
3,7 stopnia
deszcz ze śniegiem był w dzień

grzejemy piecem i i nie tylko ....:)
U mnie w tej chwili 2,8. Palisz tym grochem ?

elezibi
14-10-2011, 21:24
U mnie w tej chwili 2,8. Palisz tym grochem ?]

do dziś było powyżej 6-8 stopni, na razie ćwiczę na grawitacji
jeszcze nie dopalam to co było w podajniku (jaś "miało-groszek" ze składu zakupiony awaryjnie)
jak skończę to wyczyszczę piec i przetestuję :)

jack18
14-10-2011, 21:55
Jarecki nie zapominaj ze wcześniejsze wersje sterownika nie wszystkie miały możliwość podłączenia netu. Ja niestety posiadam taka wersje, bo nikt przy kupnie nie powiadomił mnie w sklepie internetowym, ze ten ster tej możliwości nie ma.W planie jednak mam zmodernizowanie sterownika bo opcja internetu jest dla mnie przydatna. Zmierzam do tego ze jest pewnie więcej takich osób jak ja.

zawijan
14-10-2011, 22:19
Z ciekawością poznam także opinię p.Zawijana, jak to ma być, uważa Pan, że instrukcja papierowa dla nowego użytkownika jest całkowicie zbędna?
Nie odpowiem Ci, bo jako prawie 70-latek nie wiem oczywiście co to komputer i drukarka.

Piotrek42
14-10-2011, 22:47
Nie odpowiem Ci, bo jako prawie 70-latek nie wiem oczywiście co to komputer i drukarka.

No kurdę!!!! to co robią te wszystkie monitory w twojej kanciapie???? służą do sprawdzania wzroku czy jak???:wave:

darase
14-10-2011, 22:51
Jakiej kanciapie?

Piotrek42
14-10-2011, 22:54
zawijan wie :)

dino49
14-10-2011, 22:56
zawijan wie :)

W małym pomieszczeniu pracy Zawijana?

Piotrek42
14-10-2011, 22:58
W małym pomieszczeniu pracy Zawijana?

dokładnie...

karoka65
14-10-2011, 23:34
W małym pomieszczeniu pracy Zawijana?

Jak ładnie brzmi.

Mogami
14-10-2011, 23:57
EKO+ dotarło do mnie tydzień temu i było wyposażone w instrukcję.

karoka65
15-10-2011, 00:02
EKO+ dotarło do mnie tydzień temu i było wyposażone w instrukcję.

Kocioł tak, a sterownik ?

trammel
15-10-2011, 08:36
Ja do swojego Skam-pa 17kW dostałem instrukcję,do sterownika (Cobra) również. Na razie stoi sobie w magazynku i czeka na swoją kolej.
Kociołek zrobiony praktycznie na zamówienie ( nietypowe wyjście z czopucha do komina ) z nietypowym palnikiem APSR za standardową cenę. Miało być w terminie 30 dni i było. Wykonanie kotła na poziomie. Jak się będzie sprawdzał w boju - tego jeszcze nie wiem- jak uruchomię dam znać , ale podoba mi się podejście tej firmy do klienta.

Jarecki79
15-10-2011, 09:01
Podsumowując:

- Sugestie wykonania czegoś nowego, poprawy stanu obecnego spotkały się z atakami wprawionych użytkowników, im pomoc nie potrzebna
- Nie doczekaliśmy się oceny osób myślących o zakupie

- Zgadzam się zatem ze zdaniem Karoki:
"To proste. Będą brać Skam-p bo ecoal będzie miał instrukcję"

- Popieram także wypowiedź Andrew:
"potwierdzam, że do instrukcji papierowej Pumy zaglądałem nie raz, jak również do elektronicznej. Gdyby była tylko elektroniczna to nie stanowiłoby to żadnego problemu. Najlepiej gdy są obie. "

- Popieram wypowiedź Darase:
"Polecam naśladować kolegę Jareckiego, krótka instrukcja i szafa gra. "

Sam uważam, że profesjonalnym podejściem jest przygotowanie skrótowej instrukcji obsługi dla nowej osoby zaczynającej przygodę z kotłem.
Takie coś też mam zamiar stosować, podobnie jak jest to robione w przypadku zestawów z innymi sterami.

Resztę zdań szanuję i na tym dyskusję kończę.
Miłego dnia dla Wszystkich

darase
15-10-2011, 09:29
Jarecki tylko nie wpadnij ... w samozachwyt i zabezpieczaj się ;) :)

Jarecki79
15-10-2011, 09:48
Jarecki tylko nie wpadnij ... w samozachwyt i zabezpieczaj się ;) :)

Będę pamiętał ;)

minertu
15-10-2011, 12:32
Nie rozumiem Minerta, dobry sprzedawca dba o swojego klienta np. żeby polecił go komuś innemu, świetnie to załatwił Jarecki dając skróconą instrukcję, to jest dobre podejście do klienta. W tym eCoalu to nie ma czego ustawiać, napisałem wcześniej jak w kilku krokach uruchomić piec dziecinada pewnie mój syn poradziłby sobie ;) żeby nie trick z wejściem do menu i trick z ustawieniem tem. C.O. to byłoby super, to powinno być zmienione chociaż z drugiej strony tricki są zabezpieczeniem przed dziećmi. Polecam naśladować kolegę Jareckiego, krótka instrukcja i szafa gra.
To sprzedawcy zależy na kupującym a nie odwrotnie :) takie moje skromne zdanie.
Hm.
Zastanawiam się czy dobrze zrozumiałeś to co napisałem,ale mniejsza z tym to tylko dowód,że interpretacji na jedną wypowiedź może być 1000.
Coś wam zacytuję i niech ktoś to osądzi po swojemu.
Cytuję.
Zamówiłem 16kW , ale w trochę lepszej cenie z dostawą gratis.

W razie pytań liczę że będę mógł liczyć na poradę?

Pozdrawiam

Nie jestem matką Teresą.

minertu
15-10-2011, 12:41
DARASE zacytuj gdzie Ja napisałem,że nie dbam o swojego klienta?

minertu
15-10-2011, 12:49
Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile porad bezinteresownie udzielam ludziom ,którzy zakupili kocioł gdzie indziej .
Trawię z moich 10h wypoczynku jakieś 5h na rozmowy telefoniczne czy mailowe bez korzyści,tylko dla tego,że jestem taki z natury.
Jesteś taki sam jak Ja?

karoka65
15-10-2011, 13:08
minertu nie martw się, mam to samo.
Piszą dwa albo trzy dni ale ktoś da 50 taniej.
Ale mogę liczyć na pana pomoc w razie czego ?
Mają ludzie tupecik.

minertu
15-10-2011, 13:20
Nie martwię się,ale takich ludzi mi jest żal.

sebsa
15-10-2011, 15:48
Mój Ponar kupiony w ubiegłym roku był dostarczony z kompletną instrukcją. Kocioł + sterownik. Trzeba by spytać Slavety czy dostał tak samo, on kupował w podobnym okresie co ja.

woma4
15-10-2011, 17:48
Mój Ponar kupiony w ubiegłym roku był dostarczony z kompletną instrukcją. Kocioł + sterownik. Trzeba by spytać Slavety czy dostał tak samo, on kupował w podobnym okresie co ja.

Panowie trzy strony dyskusji na temat instrukcji ... przerażające marnotrastwo "papieru" !
Przypominam, że tu powinny być informacje pomagające w wyborze kotła.
Nie wiem jak inni ale ja przy tym nie kierowałem się wiedzą na temat obecności instrukcji :-)

Dobrą praktyką powinno być dołączanie instrukcji i tyle w temacie.
Ale świat się zmienia czy tego chcemy czy nie i w takim kerunku który nie koniecznie nam się podoba.
Np. w wielu obecnie sprzedawanych notebookach przez markowych producentów nie ma nawet płytek instalacyjnych z systemem i driverami, jest ukryta partycja i jak ktoś chce to może sobie takowe sam wypalić ... :o

A gwoli informacji na temat eCoala i Ogniwa to w moim OE+16 była i dtr-ka i instrukcja sterownika eCoal, kocioł kupiony w kwietniu od ogólnopolskiego dystrybutora (jedna z popularniejszych stron www z kotłami).

Mogami
15-10-2011, 18:15
Kocioł tak, a sterownik ?


Staram się czytać ze zrozumieniem :)
Moja wypowiedź dotyczyła sterownika oczywiście.
Instrukcja, którą otrzymałem jest nieco krótsza niż ta w PDF, ale jest.

karoka65
15-10-2011, 18:32
Moja wypowiedź dotyczyła sterownika oczywiście.
Instrukcja, którą otrzymałem jest nieco krótsza niż ta w PDF, ale jest.
Ok. Dzięki.

Mogami
15-10-2011, 18:44
Podsumowując:

- Sugestie wykonania czegoś nowego, poprawy stanu obecnego spotkały się z atakami wprawionych użytkowników, im pomoc nie potrzebna
- Nie doczekaliśmy się oceny osób myślących o zakupie

Cóż....
Wprawiony w obsłudze eko i ecoal na pewno nie jestem. Montaż zakończony dziś, kocioł odpaliłem 5 godzin temu. Do instrukcji jeszcze nie zajrzałem :)

darase
15-10-2011, 19:19
Minertu napisał "Dziś mi się ciśnienie podniosło ,
dzwoni klient i wszystko się
wypytuje a nie przeczytał nawet
podstaw jakie są w instrukcji
obsługi,twierdząc ,nie czytam
tego bo jest tego za dużo,Pan
mi powiedz!!!.
Napisłem że Ciebie nie rozumiem, odebrałem Twój wpis tak: sprzedałeś kocioł gościowi który ma stracha przed pierwszym razem ;) i dlatego ciśnienie Ci się podniosło. Czy ja napisałem - "Minertu napisał że nie dba o klienta"- nie napisałem.
Napisałeś o sobie "Ja" dużą literą to znaczy że się cenisz :) Czy jestem lepszy od Ciebie, czy gorszy to nie mnie to oceniać. Góra nas oceni na końcu drogii ;) :)
Jeśli Ciebie obraziłem i kogokolwiek to nie miałem takiego zamiaru i PRZEPRASZAM. :)

minertu
15-10-2011, 20:58
Minertu napisał "Dziś mi się ciśnienie podniosło ,
dzwoni klient i wszystko się
wypytuje a nie przeczytał nawet
podstaw jakie są w instrukcji
obsługi,twierdząc ,nie czytam
tego bo jest tego za dużo,Pan
mi powiedz!!!.
Napisłem że Ciebie nie rozumiem, odebrałem Twój wpis tak: sprzedałeś kocioł gościowi który ma stracha przed pierwszym razem ;) i dlatego ciśnienie Ci się podniosło. Czy ja napisałem - "Minertu napisał że nie dba o klienta"- nie napisałem.
Napisałeś o sobie "Ja" dużą literą to znaczy że się cenisz :) Czy jestem lepszy od Ciebie, czy gorszy to nie mnie to oceniać. Góra nas oceni na końcu drogii ;) :)
Jeśli Ciebie obraziłem i kogokolwiek to nie miałem takiego zamiaru i PRZEPRASZAM. :)
Nie sprzedałem kotła ale zestaw palnik-dmuchawa-kosz zasypowy-sterownik,klientowi powiedziałem,że jak podłączy i odpali to w razie czego pomogę w jakichś drobnych korektach,ten klient chciał abym wsadził dupę w samochód i w tej chwili bo on tak chce odpalił mu kocioł i wszystko ustawił.(40km drogi),
Nie obraziłem się na Ciebie ale co byś Ty zrobił na moim miejscu.Opisałem to jako przykład,że nie czyta się instrukcji obsługi i to tyle.

TomiAyomi
15-10-2011, 21:00
sam nie raz zawracam minertu cztery litery . . .
dreczac pytaniami, gosc ma cierpliwosc no i odbiera telefony :)
ba nawet oddzwania, malo tego interesy z nim to przyjemnosc

minertu
15-10-2011, 21:01
Mało tego jak dzwoni to się pyta i nie dopuści Cię do słowa aby mu powiedzieć co z czym się je.
On się pyta ale zarazem myśli ,że wie więcej od Ciebie.
To po co zadaje pytania jak nawet nie chciało mu się do instrukcji zajrzeć?

minertu
15-10-2011, 21:02
sam nie raz zawracam minertu cztery litery . . .
dreczac pytaniami, gosc ma cierpliwosc no i odbiera telefony :)
ba nawet oddzwania, malo tego interesy z nim to przyjemnosc
Być może się spotkamy,jadę do GEOVITY w Dąbkach,będę jutro wieczorem :)

TomiAyomi
15-10-2011, 22:21
w koncu odpoczywasz czy praca ? ? ?

darase
15-10-2011, 22:45
Minertu są takie dwa punkty:
1. Klient ma zawsze rację,
2. Gdy klient nie ma racji patrz punkt 1 ;)
40km to blisko, patrząc na moją dziurawą kieszeń skasowałbym 50zł na paliwo i pojechałbym.
Mało kto czyta instrukcje a jeszcze mniej ludzi je rozumie. Dalej popieram skróconą instrukcję np. jak w 5 krokach uruchomić piec. :)
W handlu to klient nasz Pan :)

minertu
15-10-2011, 22:47
Odpoczynek :)

Andi007
16-10-2011, 08:45
Szanowni znawcy tematu, pomóżcie ;-))

Mój instalator c.o. twierdzi, że najlepszy piec na ekogroszek dla mojego domu 150 m2 to:
1. Elektromet EKO-KWPR 25 kW Duo - sprawność 92% - sterownik REG-07
2. Per-eko KSP 19 kW Duo - sprawność 85% - sterownik Logic
3. Ogniwo Eko Plus 25 kW - sprawność 85% - sterownik Ecoal

Co robić ? Osobiście wybrałbym Ogniwo Eko Plus 25 kW

Pozdrawiam ;-))

darase
16-10-2011, 10:33
Żartujesz :) 150m2 to wystarczy 16kw, ja mam 15kw i spokojnie wystarcza.

.seban.
16-10-2011, 10:51
Ja, na 140m2 powierzchni mieszkalnej + 40m2 gospodarczej, mam OE+ 16kW. Dopiero kilka pierwszych dni pracy w nowobudowanym domu, ale widać, że spokojnie starcza.

czp01
16-10-2011, 12:32
Łatwo kupić kocioł przewymiarowany bo większość fachowców radzi kupić kocioł z zapasem (tak na wszelki wypadek) a większość sprzedawców też chce sprzedać kocioł większy bo droższy.

Sam tak kupiłem 35 kw na 240 m2 po podłogach t.j. 220 m2 powierzchni użytkowej (ogrzewanej) i kocioł jest przewymiarowany i cała zimę chodził na niskich mocach. W tym roku zmieniłem mu palnik na 25 kw i spalanie i grzanie ( mam nadzieję) powinno być bardziej efektywne.

Wniosek nie ma co kupować zbyt dużego kotła.

karoka65
16-10-2011, 12:47
Szanowni znawcy tematu, pomóżcie ;-))

Mój instalator c.o. twierdzi, że najlepszy piec na ekogroszek dla mojego domu 150 m2 to:
1. Elektromet EKO-KWPR 25 kW Duo - sprawność 92% - sterownik REG-07
2. Per-eko KSP 19 kW Duo - sprawność 85% - sterownik Logic
3. Ogniwo Eko Plus 25 kW - sprawność 85% - sterownik Ecoal

Co robić ? Osobiście wybrałbym Ogniwo Eko Plus 25 kW

Pozdrawiam ;-))

Wziąłbym pod uwagę jeszcze RBR-Ekouniwersal 17kW z Coalem i Skam-p Premium 17kW z Cobrą lub eCoalem bo jest teraz taka możliwość.
Dołóż trochę na porządne sterowanie a zaprocentuje to podczas użytkowania tzw. "świętym spokojem"

Jarecki79
16-10-2011, 14:33
Ja do swojego Skam-pa 17kW dostałem instrukcję,do sterownika (Cobra) również. Na razie stoi sobie w magazynku i czeka na swoją kolej.
Kociołek zrobiony praktycznie na zamówienie ( nietypowe wyjście z czopucha do komina ) z nietypowym palnikiem APSR za standardową cenę. Miało być w terminie 30 dni i było. Wykonanie kotła na poziomie. Jak się będzie sprawdzał w boju - tego jeszcze nie wiem- jak uruchomię dam znać , ale podoba mi się podejście tej firmy do klienta.

Miło słyszeć, daj znać jak odpalisz.
Zapraszam oczywiście do wymiany opinii na wątek o konstrukcji Skam-P

Nie wiem, czy już nie kręcę, ale to były chyba okolice Wrocławia?

jorgo
16-10-2011, 14:47
Szanowni znawcy tematu, pomóżcie ;-))

Mój instalator c.o. twierdzi, że najlepszy piec na ekogroszek dla mojego domu 150 m2 to:
1. Elektromet EKO-KWPR 25 kW Duo - sprawność 92% - sterownik REG-07
2. Per-eko KSP 19 kW Duo - sprawność 85% - sterownik Logic
3. Ogniwo Eko Plus 25 kW - sprawność 85% - sterownik Ecoal

Co robić ? Osobiście wybrałbym Ogniwo Eko Plus 25 kW

Pozdrawiam ;-))

Elektrometa i Per-eko odrzuciłem gdy poszukiwałem kotła....... zalegają one w supermarketach.

trammel
16-10-2011, 14:55
Miło słyszeć, daj znać jak odpalisz.
Zapraszam oczywiście do wymiany opinii na wątek o konstrukcji Skam-P

Nie wiem, czy już nie kręcę, ale to były chyba okolice Wrocławia?

Tak, dokładniej Jelcz-Laskowice :)

minertu
16-10-2011, 16:24
Szanowni znawcy tematu, pomóżcie ;-))

Mój instalator c.o. twierdzi, że najlepszy piec na ekogroszek dla mojego domu 150 m2 to:
1. Elektromet EKO-KWPR 25 kW Duo - sprawność 92% - sterownik REG-07
2. Per-eko KSP 19 kW Duo - sprawność 85% - sterownik Logic
3. Ogniwo Eko Plus 25 kW - sprawność 85% - sterownik Ecoal

Co robić ? Osobiście wybrałbym Ogniwo Eko Plus 25 kW

Pozdrawiam ;-))
Po co taki duży?
Do wymienionych kotłów proponuję jeszcze Tilgner EKR z eCoalem lub Cobrą do wyboru.
Zresztą już chyba kiedyś moja propozycja już padła.
Zapytaj instalatora dlaczego taki duży kocioł?

jorgo
16-10-2011, 19:45
Widać nadal wśród tzw. fachowców pokutuje mniemanie z ery kotłów zasypowych że im większa moc kotła, tym lepiej.

karoka65
16-10-2011, 20:20
No nie ma co przesadzać. Ale mój kuzyn na 170m kupił Taurusa Bizona 18,5 kW przepalił jedną zimę a teraz zagospodarował całe poddasze i wyszło mu coś ponad 220 i kicha.
Może sprzedać roczny kocioł z dużym upustem gdyby ktoś był zainteresowany.

malka
16-10-2011, 22:17
Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile porad bezinteresownie udzielam ludziom ,którzy zakupili kocioł gdzie indziej .
Trawię z moich 10h wypoczynku jakieś 5h na rozmowy telefoniczne czy mailowe bez korzyści,tylko dla tego,że jestem taki z natury.
Jesteś taki sam jak Ja?


minertu nie martw się, mam to samo.
Piszą dwa albo trzy dni ale ktoś da 50 taniej.
Ale mogę liczyć na pana pomoc w razie czego ?
Mają ludzie tupecik.

No i teraz mi głupio......:oops:
a wydawało mi się ,że w tym przypadku lojalność presji na mnie nie będzie parła :oops: wydawał mi się :oops:

karoka65
16-10-2011, 22:26
Nie o tobie akurat mowa malka. Jak coś to wal jak w dym.

Jarecki79
16-10-2011, 22:27
No i teraz mi głupio......:oops:
a wydawało mi się ,że w tym przypadku lojalność presji na mnie nie będzie parła :oops: wydawał mi się :oops:

Malka, myślę, że chłopakom chodziło o cos innego.

Większośc osób tutaj z większym stażem to pozytywni zapaleńcy. Poświęcamy swój czas, aby komuś pomóc.
Oczywiście każdy ma jakies doświadczenia zawodowe, bo inaczej się nie da.

Czasami ktoś stawia zarzuty, że to tylko interesownie. Bywa, nie wszystkim się dogodzi.

Generalnie pomagać można, szczególnie osobom proszącym, które mają kłopot.
Problem jest, gdy się naprodukujesz, siódme poty wylejesz a dostajesz na koniec, wielkie dzięki, ale na alledrogo znalazłem za tyle i tyle i mam nadzieję,że jak kupię, to później mi pomożesz. To zwykłe chamstwo. Stąd pewnie napis minertu,że nie jest Matką Teresą. Nadużywanie pomocy to przesada, kupiłes taniej, to teraz dzwoń w to miejsce, gdzie taniej kupiłeś.

Druga sytuacja:
ktoś kupił produkt X, nie może sobie dać rady, trafia na to forum i udzielamy pomocy. Bezinteresownie.

karoka65
16-10-2011, 22:42
Malka to bardzo sympatyczna i miła babeczka. Zawsze możesz na mnie liczyć o ile będę mógł pomóc wg. mojej wiedzy to pomogę choćbyś kupiła u samego diabła.
Tym czym się teraz zajmuję, zajmuję się raptem od miesiąca.
Na forum jestem trochę dłużej i trochę tych postów naskrobałem.
Jeszcze chyba ponad 200-cie uleciało przy kasowaniu konta budowniczego.
Czy na tym forum płacą za napisane posty ? może o czymś jeszcze nie wiem.

darase
16-10-2011, 22:42
Nie kupiłbym pieca nawet od najlepszego znajomego gdyby miał drożej, takie jest prawo handlu. Dajesz taką samą cenę to kupuję nie to kupuję tam gdzie taniej. Chyba że mam tyle kasy że mogę świadomie przepłacić.

-2.2 czy to już zima? w pokoju kontrolnym 24.8 piec nastawiony na 42st pompa C.O. bieg 2.

malka
17-10-2011, 00:02
To bardzo mi miło,bo zaczęłam mieś wyrzuty sumienia,że tak mocno Panów czas eksploatowałam. I tu i na pv :oops: ale skoro tak,to ja pewnie niejednokrotnie jeszcze będę Was męczyć pytaniami w stylu blondynki ;)

zawijan
17-10-2011, 06:44
...kupiłes taniej, to teraz dzwoń w to miejsce, gdzie taniej kupiłeś...

bezinteresowność...
jakie to fajne i miłe

Jarecki79
17-10-2011, 08:42
bezinteresowność...
jakie to fajne i miłe

Chodziło mi o wpis minertu, jak wymianiał z kims informacje n/t Ogniwo
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4948641&viewfull=1#post4948641

Myli Pan pomoc z wykorzystywaniem.

To dla mnie róznica, zresztą minertu sam się może wypowiedzieć.

Każdy wie, komu on pomógł, komu ja pomagałem.
Czepiać oczywiście się Pan zawsze może, nic nowego.

Jarecki79
17-10-2011, 08:50
To bardzo mi miło,bo zaczęłam mieś wyrzuty sumienia,że tak mocno Panów czas eksploatowałam. I tu i na pv :oops: ale skoro tak,to ja pewnie niejednokrotnie jeszcze będę Was męczyć pytaniami w stylu blondynki ;)

A męcz ich, męcz :)

Jak coś chcesz też do mnie napisać, zapytać - to również możesz :)

Jarecki79
17-10-2011, 08:53
Nie kupiłbym pieca nawet od najlepszego znajomego gdyby miał drożej, takie jest prawo handlu. Dajesz taką samą cenę to kupuję nie to kupuję tam gdzie taniej. Chyba że mam tyle kasy że mogę świadomie przepłacić.

-2.2 czy to już zima? w pokoju kontrolnym 24.8 piec nastawiony na 42st pompa C.O. bieg 2.

Wydaje mi się,że nie o to minertu chodziło.

Oczywiście,że możesz kupić, gdzie było taniej.
Tylko czy po wymianie i masie telefonów do minertu napisałbyś mu sorry, kupuję gdzie indziej, ale jak kupię to masz mi pomagać?

darase
17-10-2011, 10:41
Tak bym nie napisał :) Napisałbym tak (żart) kupiłem taniej ale niech pan przyjedzie i uruchomi bo pan polecał a nie chce teraz chodzić i to pana wina ;) ;)

kaczmimo
17-10-2011, 12:50
Witam,
powróćmy na chwile do rankingu...
Mam pytanie do Jareckiego, który kocioł wybrać (kolejność przypadkowa):
1.Skam-p ze sterownikiem Cobra
2.Sztoker 25
3.Skam-p ze sterownikiem Ecoal.

Buduję dom parterowy z użytkowym poddaszem, powierzchnia użytkowa ok 135m2 plus garaż ok 40m2. Ściany z gazobetonu typu 600 plus styropian 15cm, podłoga ocieplona 10cm, poddasze 25 cm, okna 3-szybowe. Na parterze ogrzewanie podłogowe, na poddaszu kaloryfery, instalacja C.O. najprawdopodobnie wykonana z miedzi. Dodatkowym źródłem ogrzewania będzie kominek z DGP.

zawijan
17-10-2011, 12:51
Czepiać oczywiście się Pan zawsze może, nic nowego.

Przecież się nie czepiam.
Chwalę bezinteresowność.

Jarecki79
17-10-2011, 13:11
Witam,
powróćmy na chwile do rankingu...
Mam pytanie do Jareckiego, który kocioł wybrać (kolejność przypadkowa):
1.Skam-p ze sterownikiem Cobra
2.Sztoker 25
3.Skam-p ze sterownikiem Ecoal.

Buduję dom parterowy z użytkowym poddaszem, powierzchnia użytkowa ok 135m2 plus garaż ok 40m2. Ściany z gazobetonu typu 600 plus styropian 15cm, podłoga ocieplona 10cm, poddasze 25 cm, okna 3-szybowe. Na parterze ogrzewanie podłogowe, na poddaszu kaloryfery, instalacja C.O. najprawdopodobnie wykonana z miedzi. Dodatkowym źródłem ogrzewania będzie kominek z DGP.

Wystarczy Ci moc 12kW przy nowym budownictwie do 140m2 użytkowej, możesz też już wybrać 17kW
Z tego względu polecam konstrukcję Skam-P
Sam największe doświadczenia mam z cobrą i jestem z niej zadowolony, w związku z tym taki zestaw polecam.
Nie ma jednak przeszkód, abys wybrał ecoala, jeżeli zależy Ci na sterowaniu przez internet.

Napisz na priva

zawijan
17-10-2011, 13:35
Nie ma jednak przeszkód, abys wybrał ecoala, jeżeli zależy Ci na sterowaniu przez internet.

...i nie tylko na sterowaniu przez internet.
zobacz:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181882-z-zawijanem-o-sterowaniu-kot%C5%82em-nieco-inaczej
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175218-Ogniwo-eko-plus
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175218-Ogniwo-eko-plus

kaczmimo
17-10-2011, 13:54
Zawijanie, pewnie bardziej polecisz mi kocioł Ogniwo zamiast Skam-P? Oczywiście oba w wersji z Ecoal.
Co myślisz na temat Sztokera?

Jarecki79
17-10-2011, 13:57
Zawijanie, pewnie bardziej polecisz mi kocioł Ogniwo zamiast Skam-P? Oczywiście oba w wersji z Ecoal.
Co myślisz na temat Sztokera?


Tu masz wątek o Sztokerze:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?174806-SZTOKER-25-prosze-o-uwagi-i-opinie

Tutaj o Skam-P
starszy, załozony przez budowniczego:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169888-kocio%C5%82-SKAM-P-i-sterownik-Puma

i nowszy po tym jak wcześniejszy na kilka dni zniknął:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187554-Kocio%C5%82-SKAM-P-Premium-sterownik-COBRA-PUMA

ps. Szanowna redakcjo, ponawiamy prośbę o połączenie, podobnie jak wątku o sterowaniu przez WiFi.

kaczmimo
17-10-2011, 13:58
Tu masz wątek o Sztokerze:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?174806-SZTOKER-25-prosze-o-uwagi-i-opinie

Już przeczytałem, zależy mi na Twojej opinii I Zawijana.

Jarecki79
17-10-2011, 14:04
Odnośnie Sztokera, chodzi cicho, brak kłopotu z zawleczkami.

tutaj masz wyniki badań (http://www.komiz.pl/wp-content/uploads/2011/01/badania.pdf)

zawijan
17-10-2011, 14:35
Zawijanie, pewnie bardziej polecisz mi kocioł Ogniwo zamiast Skam-P? Oczywiście oba w wersji z Ecoal.
Co myślisz na temat Sztokera?

Nie polecam żadnego kotła.
Piszę tylko to, co wiem o kotłach.
O jednych więcej, o drugich mniej, o innych całkiem nic.
Koledzy z forum mogą to potwierdzić.

zawijan
17-10-2011, 14:37
Odnośnie Sztokera, chodzi cicho, brak kłopotu z zawleczkami.

tutaj masz wyniki badań (http://www.komiz.pl/wp-content/uploads/2011/01/badania.pdf)

Uczciwość nakazuje dodać, że podobne wyniki uzyskuje kilkadziesiąt kotłów występujacych na rynku krajowym.

kaczmimo
17-10-2011, 14:50
Nie polecam żadnego kotła.
Piszę tylko to, co wiem o kotłach.
O jednych więcej, o drugich mniej, o innych całkiem nic.
Koledzy z forum mogą to potwierdzić.

Hej,
powinienem zapytać który kocioł byś Mnie osobiście polecił :)
Pzdr!
MK

Wlodek_PID
17-10-2011, 15:27
Uczciwość nakazuje dodać, że podobne wyniki uzyskuje kilkadziesiąt kotłów występujacych na rynku krajowym.

Jeśli chodzi o zrywanie zawleczek, to ślimak Sztokera ma
unikalne rozwiązanie (zgłoszone do Urzędu Patentowego).

Ślimak ma wycięty kawałek zwoju, co zapobiega klinowaniu
się kamieni czy innych przedmiotów. Zastosowano palnik
rynnowy, dzięki czemu opory podawania są minimalne.
Stąd minimalne ryzyko zerwania zawleczki.

Wypychanie opału w górę na "kolanku" retorty powoduje
duże opory i zawleczka częściej się zrywa

zawijan
17-10-2011, 17:15
Jeśli chodzi o zrywanie zawleczek...

Nie miałem na myśli zrywania zawleczek.
Mój wpis odnosił się do przedstawionych wyników badań (w linku).

jorgo
17-10-2011, 21:04
Jeśli chodzi o zrywanie zawleczek, to ślimak Sztokera ma
unikalne rozwiązanie (zgłoszone do Urzędu Patentowego).

Ślimak ma wycięty kawałek zwoju, co zapobiega klinowaniu
się kamieni czy innych przedmiotów. Zastosowano palnik
rynnowy, dzięki czemu opory podawania są minimalne.
Stąd minimalne ryzyko zerwania zawleczki.

Wypychanie opału w górę na "kolanku" retorty powoduje
duże opory i zawleczka częściej się zrywa

Wydawać by się mogło że zawleczka to najważniejsza część w kotle....ale "zawleczka to nie wszystko" :-)

Jarecki79
17-10-2011, 21:12
Czytając o kłopotach ze zrywaniem zawleczki dla wielu święty spokój to właśnie wszystko.
Na kilku wątkach wśród posiadaczy palników brucer/ekoenergia/burner zerwanie zawleczki jednak się zdarza.
Wcale nie znaczy,że te palniki są złe. Trzeba jednak uważać, co wsypujemy do kosza.

Mechanizm Sztoekra dużo ciszej pracuje i ma mniejsze opory podawania. Ważne m.in, gdy ktoś za kotłownią ma np. salon.

SUSPENSER
17-10-2011, 21:29
Eeee, tam za zimno.

Za to jak pięknie :D

SUSPENSER
17-10-2011, 21:30
minertu nie martw się, mam to samo.
Piszą dwa albo trzy dni ale ktoś da 50 taniej.
Ale mogę liczyć na pana pomoc w razie czego ?
Mają ludzie tupecik.

Trzeba odpowiadać: oczywiście, że nie :P

Nie wolno uczyć ludzi złych nawyków bo to szkodzi wszystkim ...

SUSPENSER
17-10-2011, 21:32
Nie kupiłbym pieca nawet od najlepszego znajomego gdyby miał drożej, takie jest prawo handlu. Dajesz taką samą cenę to kupuję nie to kupuję tam gdzie taniej. Chyba że mam tyle kasy że mogę świadomie przepłacić.
.

Czy wiesz co to jest "wartość dodana" ?

Jest też takie prawo handlu, że gdybyś musiał to kupiłbyś dużo drożej i jeszcze podziękował ;)

SUSPENSER
17-10-2011, 21:46
Drożeje wszystko a póki co opłaty za emisje CO2 dotyczą przemysłu.
Po to też są badania w instytutach, aby produkty rozwijać i tworzyć jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska.

Domy też sa modernizowane i na ogrzanie tych samych metrów można wybrac np. 12kW zamiast jak kiedyś 25kW...

Jak nam jednak zabronią, to pewnie będzie budownictwo pasywne i wspomaganie prądem, tylko co nam ten prąd będzie wytwarzać??
Elektrownie mamy węglowe, widoki na atom odległe.....

Prąd w przydomowym ogródku może być z turbiny Magleva - niech no tylko się w Biedronce pojawią to każdy będzie miał niczym parasol ogrodowy :lol2:

Opłaty za emisję CO2 dotyczą niestety wszystkich [ostatecznie płaci klient] - to taki współczesny podatek od głupoty którą wcisnęło się społeczeństwu.

SUSPENSER
17-10-2011, 21:48
No właśnie mam wątpliwości ilu z tych ludzisk jeździ... nie byłem co prawda nigdy na targach w Łodzi, ale na innych wygląda to dla mnie tak, jak napisałem wcześniej.

Napisz coś więcej o tej Łodzi, jak tam wyglądało, zastanowię się w przyszłości.

Badań to ja nie robię dla zawijana tylko dla własnej ambicji i chęci rozwoju, dopracowania czegoś.
Chcę miec pewność, że wyrób jest dobry, wart polecenia.


Ja kocioł wybrałem na targach budowlanych we Wrocławiu ...

Jarecki79
17-10-2011, 21:51
Ja kocioł wybrałem na targach budowlanych we Wrocławiu ...

Dzięki za info, mam więcej do myślenia.
Przyszły rok chcę jednak jeszcze poświęcić na badania.

ps. a wybrałbyś jeszcze raz ten kocioł?
;)

większość osób z którymi miałeś kontakt też wybierała na targach??
;)

Będę jednak myślał w przyszłości. :)

darase
17-10-2011, 23:04
Suspenser nie interesuje mnie wartość dodana ani wartość przeniesiona, jako kupującego interesuje mnie cena końcowa. Nie zgadzam się z Tobą że musiałbym kupić drożej i jeszcze podziękować, mogę wogóle nie kupować. Od tego jest konkurencja i wolny rynek żeby kupić tam gdzie jest taniej. W dobie internetu zawsze i wszędzie można sprawdzić ceny i już sprzedawca nie wciśnie kitu że ma najtaniej. Jeśli pośrednik ma wyższą cenę a mniej zarabia niż inny z niższą ceną to przecież nie moja wina ani matki Teresy. Jeśli ktoś przepłaca bo go na to stać to jego wola, jeśli przepłaca a go nie stać to delikatnie mówiąc ma nie równo pod sufitem i można się z tym zgodzić lub nie :) Dlaczego kupiłem Ogniwo 15kw? Bo w mojej ocenie power/cena/jakość/itp. na 10p ma 10. Ma minusy jak każdy wyrób do nich zaliczam brak usb i motylki ale to są marginalne sprawy nie wpływające na ponowny wybór tego samego kotła.

Frater
17-10-2011, 23:12
Witajcie, u mnie już 6 sezonów pracuje FAKORA żeliwna z podajnikiem termo-tech i sterownikiem tech ST-77.
Dom niedocieplony, około 120m i grzanie kosmosu przez remontowane poddasze. Czyli wielki przyczynek do ocieplenia klimatu :-)
Po 4 latach wymieniłem ślimaka, skorodował kilkanaście centymetrów od końca.
Dzisiaj wymieniłem deflektor, żeliwo rozlazło się z powodu eksperymentu z czechem.

Generalnie po 6 latach nie ma śladu korozji, nieszczelności, niedomagań.
Od 4 lat taki sam kocioł stoi u brata. Ma nieco inny model sterownika, reszta prawie bez zmian.
Grzeje około 180m i cwu 300L.
Spisuje się świetnie.

Tyle w kwestii rankingu pieców.
Mam nadzieję, że jeszcze kilkanaście lat pociągnie.

AVE

darase
17-10-2011, 23:29
Frater ale dlaczego tak Ci dużo spala ta FAKORA? Powiem Ci że mój poprzedni piec 13lat pracował i dalej jest w instalacji tylko że na przymusowym urlopie. ;)

Jarecki79
18-10-2011, 08:51
Frater z fakorą jest ten problem, że tego kotła już na stronie nie ma.
Firmę przeniesiono z Łodzi na jakies zadupia a w Łodzi zostało samo obskurne biuro.
Brak ludzi kompetentnych a firma wypina się na reklamacje twierdząc,że obecnie to jest nowa firma a za starą fakorę nie będzie odpowiadać.

Na innym forum było to szeroko opisywane na przykładzie Pani, która miała z tym kotłem problem.

Skoro Ty jesteś zadowolony, to bardzo dobrze.

SUSPENSER
18-10-2011, 17:49
Suspenser nie interesuje mnie wartość dodana ani wartość przeniesiona, jako kupującego interesuje mnie cena końcowa. Nie zgadzam się z Tobą że musiałbym kupić drożej i jeszcze podziękować, mogę wogóle nie kupować. Od tego jest konkurencja i wolny rynek żeby kupić tam gdzie jest taniej. W dobie internetu zawsze i wszędzie można sprawdzić ceny i już sprzedawca nie wciśnie kitu że ma najtaniej. Jeśli pośrednik ma wyższą cenę a mniej zarabia niż inny z niższą ceną to przecież nie moja wina ani matki Teresy. Jeśli ktoś przepłaca bo go na to stać to jego wola, jeśli przepłaca a go nie stać to delikatnie mówiąc ma nie równo pod sufitem i można się z tym zgodzić lub nie :) Dlaczego kupiłem Ogniwo 15kw? Bo w mojej ocenie power/cena/jakość/itp. na 10p ma 10. Ma minusy jak każdy wyrób do nich zaliczam brak usb i motylki ale to są marginalne sprawy nie wpływające na ponowny wybór tego samego kotła.

Napisałem, że gdybyś musiał - na tej zasadzie, że np. potrzebowałbyś go szybko w środku zimy bo stary kocioł padł a na zewnątrz -20 st ;)

Wartością dodaną bardzo ważną dla wielu jest np. to, że trochę droższy sprzedawca jest na miejscu i może pomóc w przypadku reklamacji czy problemów z kotłem [np. w środku zimy wypożyczy sterownik na czas naprawy gdy się zepsuje ten który przyjechał z kotłem] - prędzej czy później przekonasz się, że najtańsze oferty nie zawsze okazują się najtańsze.

Zobacz jak Niemcy się wspierają często "przepłacając" i jak na tym wychodzą.

Polecam demotywator spod linka:
http://demotywatory.pl/3434920/Polski-paradoks

SUSPENSER
18-10-2011, 17:49
Dzięki za info, mam więcej do myślenia.
Przyszły rok chcę jednak jeszcze poświęcić na badania.

ps. a wybrałbyś jeszcze raz ten kocioł?
;)

większość osób z którymi miałeś kontakt też wybierała na targach??
;)

Będę jednak myślał w przyszłości. :)

Teraz wybrałbym wiesz jaki ;), ale i tak nieźle wybrałem bo wtedy nie było jeszcze Ekoenergii, Brucerów, Burnerów itd. a na targach wystawiali takie mastodonty jak Primus - zobaczcie jaki toto ma nowoczesny sterownik i jaki fikuśny kształt zasobnika [i nie pytajcie o cenę bo pospadacie z wrażenia z krzeseł]:
http://www.primus-eco.pl/index.php?kociol_podajnik1 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.primus-eco.pl%2Findex.php%3Fkociol_podajnik1) :)

Jak widać na rynku jest miejsce na różne konstrukcje.

Wiele osób budujących np. z Grupy Wrocławskiej tam właśnie oglądała kotły, centrale wentylacyjne itp. które potem kazała montować swoim fachowcom.

minertu
19-10-2011, 10:17
Teraz wybrałbym wiesz jaki ;), ale i tak nieźle wybrałem bo wtedy nie było jeszcze Ekoenergii, Brucerów, Burnerów itd. a na targach wystawiali takie mastodonty jak Primus - zobaczcie jaki toto ma nowoczesny sterownik i jaki fikuśny kształt zasobnika [i nie pytajcie o cenę bo pospadacie z wrażenia z krzeseł]:
http://www.primus-eco.pl/index.php?kociol_podajnik1 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.primus-eco.pl%2Findex.php%3Fkociol_podajnik1) :)

Jak widać na rynku jest miejsce na różne konstrukcje.

Wiele osób budujących np. z Grupy Wrocławskiej tam właśnie oglądała kotły, centrale wentylacyjne itp. które potem kazała montować swoim fachowcom.
Zdecydowanie nie wykorzystano miejsca na powiększenie zasobnika na opał.
Ja na wiosnę albo przez zimę zabieram się za dużo większy zasobnik,
pozwoli to na dłuższy czas spalania bez zasypu oraz wysuszenie lepiej paliwa
oczekującego na suszarce na ponowny zasyp,oraz wykorzystanie dosuszania paliwa w koszu.

darase
19-10-2011, 10:46
Minertu jak już tak przerabiasz to podnieś piec do góry i powiększ popielnik wtedy miesiąc z głowy ;)

Andrzej_M_
19-10-2011, 11:29
.... ,oraz wykorzystanie dosuszania paliwa w koszu.

Minertu jeżeli nie będziesz miał w koszu wymuszonego przepływu powietrza to ty tego węgla w koszu nie dosuszysz.
Nie ma takiej możliwości.

Gdzie mianowicie ta para wodna miała by się podziać?

Jarecki79
19-10-2011, 11:45
Minertu jeżeli nie będziesz miał w koszu wymuszonego przepływu powietrza to ty tego węgla w koszu nie dosuszysz.
Nie ma takiej możliwości.

Gdzie mianowicie ta para wodna miała by się podziać?

W konstrukcjach tłokowych czasami doprowadzane jest powietrze z dmuchawy takim wężem w górną część kosza, co prawda ma to inny cel, ale efekt uboczny to także dosuszenie paliwa w koszu. Zaczyna się kombinować w podobny sposób przy ślimakach, nie wiem czy słusznie, nie mam na chwilę obecną zdania na ten temat.

macut
19-10-2011, 12:37
[QUOTE=zawijan;4952047]...i nie tylko na sterowaniu przez internet.

Użytkuję ecoal.pl i ogniwo eko od roku, chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami. Sterownik jest !bardzo! dobry, piec dobry (bez bardzo, bo w porównaniu z jakością wykonania klimosza jednak odstaje), choć obiektywnie - cenowo również odstaje

Zalety sterownika:
- !bezobsługowe! sterowanie spalaniem! -> to chyba najbardziej porządana cecha, użytkownik nie musi ustalać czasu podawania, nadmuchu itp
- algorytm sterowania spalaniem nieczuły na zmiany paliwa (sterowanie procesem spalania na podstawie aktualnych wskazań czujnika temperatury a nie danych historycznych), jeśli ktoś chce potestować różne gatunki węgla, ma możliwość porównania wyników
- słuchanie opinii użytkowników i dostsosowywanie sterownika pod kątem ich potrzeb (wymieniałem już kilka maili z twórcami sterownika i zawsze otrzymywałem rzeczową odpowiedź)
- forum i społeczność użytkowników sterownika: nawet w przypadku problemów, nie jesteś sam żeby je rozwiązać
- obsługa czujników temperatury: mój sterownik jest również małą stacją pogody, zawsze mogę sprawdzić, jaka była temperatura w nocy, czy malała, czy rosła, czy mój piec jakoś reagował na te zmiany.
- możliwość porównania swoich wyników spalania/pracy pieca z innymi użytkownikami
- możliwość !WIARYGODNEGO! porównania różnych trybów sterowania kotłem: potrafię ocenić na podstawie wykresów, czy w MOIM DOMU lepiej działa sterowanie pogodowe, czy za pomocą czujnika temperatury w pomieszczeniu reprezentatywnym czy może stałotemperaturowe na kotle. Bo taka uwaga: nie ma najlepszej metody, tutaj naprawdę bardzo decyduje specyfika budynku i instalacji (np. sterowanie ogrzewaniem podłogowym rządzi się innymi prawami niż sterowanie grzejnikami konwektorowymi)
- obsługa sterowania pompami (do wyboru sterowanie 3 z 5 dostępnych pomp: obiegowa, CWU, cyrkulacyjna, mieszająca (zamiast zaworu 3-4drożnego), podłogowa, CWU może pracować jako mieszająca) -> możliwość programowania pracy w zależności od warunków pracy
- pełna archiwizacja danych sterownika: zawsze mogę sprawdzić, co działo się piecem, jak pracował gdy były mrozy, jak pracował, gdy było ciepło
- informacje o aktualizacjach online
- możliwość zainstalowania panelu pokojowego na tablecie (koszt relatywnie mały w przypadku chińskich tabletów)
- powiadomienia SMS o zdarzeniach z piecem (brak paliwa, wygaszenie kotła)
- pomimo mnogości opcji, nadal można po prostu uruchomić sterownik i on po prostu działa! (bez zbędnych ustawień)


Wady sterownika:
- wysoka cena (jeśli ktoś chce go kupić niezależnie od kotła, bruli kosztuje ok 900 zł). ja uważam, że stosunek cena/funkcjonalność jest jednak dobry, tym bardziej że nie ponosi się dodatkowych kosztów eskploatacyjnych.
- zbyt mało wyjść sterujących pompami
- kłopotliwa procedura aktualizacji: pomimo podłączenia do internetu konieczne jest podłączanie sterownika do komputera bezpośrednio za pomocą RS-232 (a tego portu w wielu laptopach brakuje, więc trzeba kupować przejściówki itp.)


Sporo czasu spędzam przy komputerze. Ecoal pozwala mi 'optymalizować' spalanie bez odwiedzania kotłowni. I tyle. Nie każdego kręci ustawianie pieca, nie każdemu zależy na stałej temperaturze w pomieszczeniach, nie każdemu zależy na minimalnym zużyciu węgla, nie każdemu zależy na dobrym piecu i sterowniku za małe pieniądze, nie każdy potrzebuje wiedzieć, co w danym momencie dzieje się z jego piecem.

Ale podsumowując: jeżeli ktoś codziennie jest w domu, nie odkryje wszystkich zalet sterownika. Jeżeli ktoś prowadzi jednak bardziej mobilny tryb życia (wyjazdy, delegacje, częsta nieobecność w domu) - sterownik ecoal jest dla niego idealny!

Widziałem kilka lepszych pieców niż OGNIWO, jednak nie widziałem lepszego zestawu piec węglowy + sterownik. A oglądałem wnikliwie piec szwagra, ojca, teścia, sąsiadów.

minertu
19-10-2011, 13:05
[QUOTE=zawijan;4952047]...i nie tylko na sterowaniu przez internet.


Widziałem kilka lepszych pieców niż OGNIWO, jednak nie widziałem lepszego zestawu piec węglowy + sterownik. A oglądałem wnikliwie piec szwagra, ojca, teścia, sąsiadów.
Pojawiają się już.

macut
19-10-2011, 13:30
[QUOTE=macut;4956461]
Pojawiają się już.

Gdzie i za ile?

minertu
19-10-2011, 13:51
[QUOTE=minertu;4956520]

Gdzie i za ile?
A chcesz kupić?

darase
19-10-2011, 13:55
Suspenser napisał"Napisałem, że gdybyś musiał -
na tej zasadzie, że np.
potrzebowałbyś go szybko w
środku zimy bo stary kocioł
padł a na zewnątrz -20 st"

Dziś zamawiam jutro mam, to nie dawne czasy żeby czekać i kupować na kartki.-nie trzeba przepłacać :)

"Wartością dodaną bardzo
ważną dla wielu jest np. to, że
trochę droższy sprzedawca jest
na miejscu i może pomóc w
przypadku reklamacji czy
problemów z kotłem [np. w
środku zimy wypożyczy
sterownik na czas naprawy gdy
się zepsuje ten który przyjechał
z kotłem] - prędzej czy później
przekonasz się, że najtańsze
oferty nie zawsze okazują się
najtańsze."

Wybieranie droższego ze względu na bliskość to słaby argument, kolega Jarecki pośle serwis choćby i na koniec Polski, chodziło mi o dwa takie same produkty w różnych cenach.- nie warto przepłacać:)

"Zobacz jak Niemcy się
wspierają często "przepłacając"
i jak na tym wychodzą.
Polecam demotywator spod
linka:
http:/ /
demotywatory.pl/3434920/
Polski-paradoks"

Nie porównuj nas do Niemców, ile mają, mieli elektrowni atomowych, stać ich na przepłacanie, powiedz jak to jest że 1km autostrady jest u nich tańszy niż u nas, teraz jesteśmy w UE wiele osób pracuje za granicą, w Polsce produkuje sie laptopy Dell,kupując je wspieramy miejsca pracy. Dlaczego dlaczego pytań jest masa a ludziom na dole jeszcze bardziej dokręcają śrubkę ale kiedyś zerwie się gwint, to tylko kwestia czasu :(

Nadzieja w gazie i ropie z łupek ale pewnie nasi kochani sąsiedzi nam wszystko zablokują jak port lub będziemy kupować własny gaz, może z jakimś rabatem ;)

miedz1
19-10-2011, 13:59
Minertu

Podziel się taką informacją, ja już mam swój zestaw ale moi znajomi są na etapie poszukiwań. Dom dwupoziomowy ok. 170 m2, na razie nieocieplony.

macut
19-10-2011, 14:02
[QUOTE=macut;4956570]
A chcesz kupić?

Nie, chcę wiedzieć. I jeżeli takowe są - warto żeby wiedzieli inni. Konkurencja w kategorii dobre piece wyjdzie wszystkim na dobre.
Zatem jakie to kotły i ile kosztują?

Jarecki79
19-10-2011, 14:05
Minertu

Podziel się taką informacją, ja już mam swój zestaw ale moi znajomi są na etapie poszukiwań. Dom dwupoziomowy ok. 170 m2, na razie nieocieplony.

Miedź, Ty się pytasz o zestaw palnik+sterownik
tutaj można składać w/g życzenia

Czy o kocioł+ sterownik (taki bez zbędnej obsługi)?

O kotłach to już była mowa:
- Ponar z eCoalem
- chyba jeszcze Kotstal czy jakoś tak...???
- RBR z eCoalem
- EKR z Cobrą lub eCoalem
- SKAM-P Premium z Cobrą lub eCoalem

darase
19-10-2011, 14:20
Jarecki ostatni będą pierwszymi ;)

Jarecki79
19-10-2011, 14:52
Jarecki ostatni będą pierwszymi ;)

Nawet bym się nie obraził ;)

minertu
19-10-2011, 15:04
Być może niedługo z niespodzianką wyskoczę ale to musi trochę poczekać :)

miedz1
19-10-2011, 18:44
Chodziło mi raczej o kocioł+sterownik.

czp01
19-10-2011, 19:01
Halo halo są jeszcze takie kotły jak mój Kielar to jak ktoś kładzie na wytrzymałość i 10 lat gwarancji na żeliwny wymiennik i duże awaryjne palenisko to polecam ale najmniejszy ma chyba 24 kw http://www.kielar-eco.pl/produkty_pluslux.html a ten tu reklamowany przez firmę Kocioł Kielar-Eco Plus Lux ma na pokładzie sterownik Eco MAXA 800 a więc dobry plus retortę obrotową Pancerpola to ekogroszek i dobry miał można tam spalać.

Ps.

Serwis Kielara z moich doświadczeń wynika, że jest znakomity - padły mi dwa sterowniki to przyjechali wymienili albo dali zastępczy - nie było problemów. A jak zaczynałem przygodę z Kielarem to serwisant był zasypywany gradem moich telefonów i jakoś to wytrzymał

Jarecki79
19-10-2011, 19:06
CZP01

Jak dobrze pamiętam, to miedź ma w tej chwili retortę obrotową, tylko nie wiem na 100% czy pancerpola czy ardeo
W jednym czasie z innym userem o tym pisali.

A zestaw ecomax + obrotówka miał problemy z wypalaniem koronek i upalaniem końcówek ślimaka.
Więc w taki tandem bym nie wchodził. Tj. można, ale potrzebny świadomy user sterownika, który wie, co skorygować.

czp01
19-10-2011, 19:09
No niestety obrotówki trzeba pilnować a ja jeszcze nie zdradziłem swojej stałej starej "nowej" retorty i w tandemie z brulim i bobrkiem świetnie się spala
- ale poczekamy na jakies mrozy bo narazie to tylko tak sobie pyka i przebija.

czp01
19-10-2011, 19:12
Dodam jeszcze, że po pierwszym sezonie też miałem wielką ochotę na obrotówkę ale jakoś opanowałem stałą retortę i jest ok - no pod warunkiem, że ekogroszek jest dobry.

Jarecki79
19-10-2011, 19:23
Jak palisz ekogroszkiem, to ten zwykły palnik jest naprawdę dobry i sprawdzony.
Zdecydowanie mało problemów z zawleczkami, sprawdzona konstrukcja.

Eko z brunatnego też w nim idzie palić, nawet warto w trybie letnim :)


Obrotówka to już dobry zestaw ze sterownikiem musi być,
albo z klasycznym sterem albo z takim, co mocno na małej mocy nie dmucha..... :)

miedz1
19-10-2011, 19:28
CZP01

Jak dobrze pamiętam, to miedź ma w tej chwili retortę obrotową, tylko nie wiem na 100% czy pancerpola czy ardeo
W jednym czasie z innym userem o tym pisali.

A zestaw ecomax + obrotówka miał problemy z wypalaniem koronek i upalaniem końcówek ślimaka.
Więc w taki tandem bym nie wchodził. Tj. można, ale potrzebny świadomy user sterownika, który wie, co skorygować.
Mam obrotowego Pancerpola + Perfekt R, jak do tej pory wszystko działa bez problemu. Obecnie spalam czeski eko + polski miał, kaloryczność jednego i drugiego nieznana, ale spala się ta mieszanka bez problemów.

Jarecki79
19-10-2011, 19:33
Mam obrotowego Pancerpola + Perfekt R, jak do tej pory wszystko działa bez problemu. Obecnie spalam czeski eko + polski miał, kaloryczność jednego i drugiego nieznana, ale spala się ta mieszanka bez problemów.

Elster perfekty i experty mocno na pancerolu ćwiczył, bo ich głównym odbiorcą jest Galmet.
W zasadzie testy po obu stronach, bo w pancerpolu też sporo z tymi sterami działali.
Ten zestaw działa :) choć jego użytkownicy też na tym forum opinie wymieniają.

Teraz Experta dla Galmetu z fajnym, nowym frontem wypuścili, specjalnie pod tą firmę.
Miałem okazje ostatnio oglądać :) Nie wiem, czy jest to już w ofercie galmetu, taki duży niebieski wyświetlacz z gałeczką. Estetyczna sprawa :)

miedz1
19-10-2011, 19:39
Elster perfekty i experty mocno na pancerolu ćwiczył, bo ich głównym odbiorcą jest Galmet.
W zasadzie testy po obu stronach, bo w pancerpolu też sporo z tymi sterami działali.
Ten zestaw działa :) choć jego użytkownicy też na tym forum opinie wymieniają.

Teraz Experta dla Galmetu z fajnym, nowym frontem wypuścili, specjalnie pod tą firmę.
Miałem okazje ostatnio oglądać :) Nie wiem, czy jest to już w ofercie galmetu, taki duży niebieski wyświetlacz z gałeczką. Estetyczna sprawa :)
Zestaw działa, ja przynajmniej nie narzekam. Co do wymiany uwag użytkowników, to w tamtym wątku zrobiło się nudnawo, ostatni wpis z marca :).

Jarecki79
19-10-2011, 19:42
Zestaw działa, ja przynajmniej nie narzekam. Co do wymiany uwag użytkowników, to w tamtym wątku zrobiło się nudnawo, ostatni wpis z marca :).

Elster od kilku lat ma swoje, duże forum firmowe, to pierwsza firma, która na taki pomysł wpadła.
Tam się pewnie więcej dzieje :)

miedz1
19-10-2011, 19:47
Elster od kilku lat ma swoje, duże forum firmowe, to pierwsza firma, która na taki pomysł wpadła.
Tam się pewnie więcej dzieje :)
Od czasu do czasu przeglądam tamto forum, ale tutaj jest zdecydowanie ciekawiej.:cool:

SUSPENSER
19-10-2011, 22:39
Zdecydowanie nie wykorzystano miejsca na powiększenie zasobnika na opał.
Ja na wiosnę albo przez zimę zabieram się za dużo większy zasobnik,
pozwoli to na dłuższy czas spalania bez zasypu oraz wysuszenie lepiej paliwa
oczekującego na suszarce na ponowny zasyp,oraz wykorzystanie dosuszania paliwa w koszu.

Zwróć jeszcze uwagę na sterownik :yes:

minertu
20-10-2011, 08:13
Zwróć jeszcze uwagę na sterownik :yes:
Sterownik to nie problem,zawsze może być na ścianie.

trebor102
20-10-2011, 14:37
Jarecki79
Napisał miedz1
Zestaw działa, ja przynajmniej nie narzekam. Co do wymiany uwag użytkowników, to w tamtym wątku zrobiło się nudnawo, ostatni wpis z marca .Elster od kilku lat ma swoje, duże forum firmowe, to pierwsza firma, która na taki pomysł wpadła.
Tam się pewnie więcej dzieje

Nie za wiele sie tam dzieje - potwierdzam.
Sam dalej używam sterownika Perfekt R i retorty obrotoej Ardeo- obecnie palę groszkiem z OBI ( brunatny ) . Nie jest to łatwe z tym sterownikiem - szczególnie ilość powietrza i moce minimalne dmuchawy , ale nie narzekam - narazie daję radę . Natomiast zazdroszczę użytkownikom , których sterowniki adoptują się same pod rodzaj paliwa.

Jarecki79
20-10-2011, 15:20
Trebor, juz kiedyś wspominałem, ale się powtórzę ;)

Dla mnie perfekty i experty są skomplikowane.
Znam się na tym i mimo to uważam, że szczególnie obsługa Experta to nie taka łatwa sprawa.

Ze wszystkim da się jednak żyć i można się nauczyć obsługiwać.

Są sterowanie łatwiejsze w obsłudze pod obrotówki.
Z elstera też taki prostszy zrobili, nie wiem, dlaczego go nie sprzedają.
Łatwiusieńki w obsłudze i ewentualnej poprawce. Nazywał się luksus eko rt.

sipus31
21-10-2011, 19:57
Dzis dostarczono mi moj nowy kociolek Rbr ekouniweral 17 kw,kupilem go po recenzjach i opiniach kilku zyczliwych osob ;) ,moje pierwsze spostrzezenia sa takie bo odpale go dopiero za miesiac, kociolek naprawde solidnie wykonany,nie ma do czego sie doczepic,latwy dostep do czyszczenia,ciekawie rozwiazane dodatkowe czyszczenie kanalow pionowych oraz w razie palenia awaryjnego zamkniecie czesciowe obiegu spalin,kociolek jest bardzo zgrabny i naprawde robi wrazenie,bylem od pol roku nastawiony na eko plusa, w ostatniej chwili zmienilem wybor i nie zaluje,wkoncu maja przeciez ten sam sterownik(ecoal),i b.podobny palnik(ekoenergia) no i gwarancje ma rok dluzsza ( 5lat) wykonany z grubszej blachy i wylot spalin do gory dzieki czemu zajmuje mniej miejsca w kotlowni, to wszystko zawazylo na moim wyborze. Mam nadzieje ze w akcji rowniez da mi powody do zadowolenia -) .Dziekuje pewnym osobom za uswiadomienie mni ze taki kociolek jest na rynku bo wczesniej o nim nie slyszalem(nie ma takiej reklamy jak ogniwo) ale moze zacytyje firma Instalco robi ich mniej ale z wieksza starannoscia.

karoka65
21-10-2011, 20:22
Myślę że pierwsze wrażenia po odpaleniu i pracy kotła będą jeszcze bardziej zadowalające.

minertu
22-10-2011, 08:23
.Dziękuję pewnym osobom za uświadomienie mnie że taki kociołek jest na rynku bo wcześniej o nim nie słyszałem (nie ma takiej reklamy jak ogniwo) ale może zacytuję firma INSTALCO robi ich mniej ale z większą starannością.
To naprawdę fajny kocioł.
Z czasem jak wzrośnie zapotrzebowanie (co już jest zauważalne) będzie ich więcej i mamy nadzieję,że nie straci to na jakości wykonania bo wg mnie nie ma co temu kotłowi do zarzucenia.

SUSPENSER
22-10-2011, 13:35
To naprawdę fajny kocioł.
Z czasem jak wzrośnie zapotrzebowanie (co już jest zauważalne) będzie ich więcej i mamy nadzieję,że nie straci to na jakości wykonania bo wg mnie nie ma co temu kotłowi do zarzucenia.

To zależy jakie mają możliwości zwiększenia produkcji, bo np. z tego co wiem to z powodu dużego zainteresowania na Skam-P Premium trzeba czekać już ponad miesiąc ...

SUSPENSER
22-10-2011, 13:37
Dzis dostarczono mi moj nowy kociolek Rbr ekouniweral 17 kw,kupilem go po recenzjach i opiniach kilku zyczliwych osob ;)

To bardzo dobry wybór - gdy już go trochę poużywasz pochwal się jak działa ;-)

sipus31
22-10-2011, 21:58
To bardzo dobry wybór - gdy już go trochę poużywasz pochwal się jak działa ;-)

Na pewno to zrobie,juz nie moge sie doczekac jak mi go podlacza.Na razie czekam cierpliwie i chwale sie nim wszystkim znajomym, ktorzy juz kiwaja glowa z podziwem.:)

Piotrek42
22-10-2011, 22:37
Masz sie czym chwalić, bo faktycznie porzadny kociołek, bez uzywania nazw ;) (i tak co niektórzy będa wiedzieć o co chodzi) nie rdzewie (przynajmiej do kupującego przychodzi niepordzewiały) ma bardzo porządny sterownik i palnik ,znośne czyszczenie (nie brudzi kotłowni) a wyglad już jak kto lubi :) nie ma go tu kto reklamowac, wiec pisze się nie wiele, ale naprawde ciekawa alternatywa.

Jarecki79
23-10-2011, 14:45
hmmm Minertu chwali, Karoka chwali, mi się też podoba, Suspenser tez od dłuższego czasu o nim wspomina.

Nikt nie narzeka na jakość wykonania, krzywe drzwiczki czy posmarkane spawy.

sipus31
23-10-2011, 17:01
hmmm Minertu chwali, Karoka chwali, mi się też podoba, Suspenser tez od dłuższego czasu o nim wspomina.

Nikt nie narzeka na jakość wykonania, krzywe drzwiczki czy posmarkane spawy.

Bo w tym kotle naprawde nie ma do czego sie doczepic :)

VIP Jacek
24-10-2011, 12:41
ile zapłaciłeś za kocioł i jaką powierzchnię będziesz ogrzewał? Nie brałeś z Burnerem?
Wygląda na to, że producent Ogniwa jak tak dalej będzie smarkał swoje kotły, to daleko nie zajedzie.
A i z tego wynika, że reklama i wypowiedzi różnych panów od różnych profesji na tym forum wiele nie pomoże.

Gelo_26
24-10-2011, 13:40
Ja mam wyżej wspominany kocioł tylko że 23KW z burnerem i jest ok. Co do spawów to zawsze gdzieś tam się znajdzie jakiś "glut"
Wczoraj zacząłem sezon grzewczy bo wkrótce przeprowadzka a dziś mam zamiar wgrać nowy soft do sterownika, zobaczymy jak to wszystko będzie hulać..
Jeszcze tylko muszę zamontować reduktor ciśnienia wody bo mam problem cieknącego zaworu bezpieczeństwa na bojlerze.

sipus31
24-10-2011, 15:02
ile zapłaciłeś za kocioł i jaką powierzchnię będziesz ogrzewał? Nie brałeś z Burnerem?
Wygląda na to, że producent Ogniwa jak tak dalej będzie smarkał swoje kotły, to daleko nie zajedzie.
A i z tego wynika, że reklama i wypowiedzi różnych panów od różnych profesji na tym forum wiele nie pomoże.

cena zblizona do ekoplusa,(oczywiscie cena internetowa)kupilem 17kw na moje 140m +garaz(zlamanie powietrza),wybralem eko energie bo do burnera 700 zl doplaty i jak twierdza wtajemniczeni nie warty tej doplaty.

SUSPENSER
24-10-2011, 19:54
Jeszcze tylko muszę zamontować reduktor ciśnienia wody bo mam problem cieknącego zaworu bezpieczeństwa na bojlerze.

Ja też miałem taki problem [pomimo, że mam naczynie stabilizujące - przeponowe], najpierw wymieniłem zawór co nic nie dało, a potem wkręciłem złączkę w wylot zaworu, do niej podłączyłem wąż, który wprowadziłem do kratki kanalizacyjnej i po kłopocie ...

karoka65
24-10-2011, 21:45
Jeszcze tylko muszę zamontować reduktor ciśnienia wody bo mam problem cieknącego zaworu bezpieczeństwa na bojlerze.
To samo było u mojej kuzynki, po zamontowaniu reduktora spokój do dzisiaj.

kumpex
24-10-2011, 22:08
Ja mam wyżej wspominany kocioł tylko że 23KW z burnerem i jest ok. Co do spawów to zawsze gdzieś tam się znajdzie jakiś "glut"
Wczoraj zacząłem sezon grzewczy bo wkrótce przeprowadzka a dziś mam zamiar wgrać nowy soft do sterownika, zobaczymy jak to wszystko będzie hulać..
Jeszcze tylko muszę zamontować reduktor ciśnienia wody bo mam problem cieknącego zaworu bezpieczeństwa na bojlerze.
Ważniejsze od reduktora jest naczynie przeponowe wielkości ok. 10 procent pojemności bojlera,wpięte przed zaworem bezpieczeństwa ,no chyba że masz ciśnienie wody 6 bar i więcej choć wątpię.

woma4
25-10-2011, 08:17
cena zblizona do ekoplusa,(oczywiscie cena internetowa)kupilem 17kw na moje 140m +garaz(zlamanie powietrza),wybralem eko energie bo do burnera 700 zl doplaty i jak twierdza wtajemniczeni nie warty tej doplaty.

A ci wtajemniczeni to kto ... zakon templariuszy czy sprzedawcy ekoenergii ???
Nie znam ekoenergii i nie twierdzę, że to nie jest dobry palnik, znam burnera, używam go i twierdzę, że to bardzo dobry palnik. Gwoli wyjaśnienia wiesz że sterownik eCoal i jego algorytm był opracowywany i potem testowany dla palnika brucer/burner a nie ekoenergia. :o
Czy to oznacza, że ten sterownik z ekoenergią będzie działał gorzej .... ???
Nie, ale na pewno będzie działał dobrze z palnikiem burner bo pod niego był przygotowywany :yes:

minertu
25-10-2011, 08:45
A ci wtajemniczeni to kto ... zakon templariuszy czy sprzedawcy ekoenergii ???
Nie znam ekoenergii i nie twierdzę, że to nie jest dobry palnik, znam burnera, używam go i twierdzę, że to bardzo dobry palnik. Gwoli wyjaśnienia wiesz że sterownik eCoal i jego algorytm był opracowywany i potem testowany dla palnika brucer/burner a nie ekoenergia. :o
Czy to oznacza, że ten sterownik z ekoenergią będzie działał gorzej .... ???
Nie, ale na pewno będzie działał dobrze z palnikiem burner bo pod niego był przygotowywany :yes:
Moim zdaniem jesteś w błędzie.
eCoal był przygotowywany pod Brucera.

sipus31
25-10-2011, 09:10
A ci wtajemniczeni to kto ... zakon templariuszy czy sprzedawcy ekoenergii ???
Nie znam ekoenergii i nie twierdzę, że to nie jest dobry palnik, znam burnera, używam go i twierdzę, że to bardzo dobry palnik. Gwoli wyjaśnienia wiesz że sterownik eCoal i jego algorytm był opracowywany i potem testowany dla palnika brucer/burner a nie ekoenergia. :o
Czy to oznacza, że ten sterownik z ekoenergią będzie działał gorzej .... ???
Nie, ale na pewno będzie działał dobrze z palnikiem burner bo pod niego był przygotowywany :yes:

Nie to "Zwirek i Muchomorek"hehe,a tak na powaznie wybacz jesli mam placic dodatkowe 700zl tylko po to by go miec skoro ten dziala rownie dobrze z ecoalem jak zapewnia producent,przeciez o ile wiem skamp-y maja ten sam uklad,to tak jak isc do sklepu i kupic telewizor 3d tylko po to zeby go miec a dzisiejszym wysokim standardem jest Hd czy jak to woli full hd.po co przeplacac?

woma4
25-10-2011, 09:17
Moim zdaniem jesteś w błędzie.
eCoal był przygotowywany pod Brucera.

A moim zdaniem Minertu to:
1) albo nie umiesz czytać, że zrozumieniem bo napisałem również o palniku brucer ...
2) albo czepiasz się złośliwie no bo wiadomo pierwszy opracowany był palnik brucer a dopiero potem burner i eCoal najpierw był oprogramowywany i testowany z brucerem, a do piero potem z burnerem ...
3) albo świadomie jako sprzedawca tego chwalonego kotła z ekoenergią prubujesz zdyskredytować moją wypowiedź ...

woma4
25-10-2011, 09:26
skoro ten dziala rownie dobrze z ecoalem jak zapewnia producent

Dokładnie, jak zapewnia producent bo poza tymi zapewnieniami nie masz nic więcej :)


przeciez o ile wiem skamp-y maja ten sam uklad

A co do tego (sterownika eCoal i palnika burner) mają w ogóle skamp-y ????

zawijan
25-10-2011, 09:39
Dokładnie, jak zapewnia producent bo poza tymi zapewnieniami nie masz nic więcej :)

Nie mogę się do tego odnieść, bo ONI piszą tak tajemniczo, że nie wiem o jaki kocioł chodzi.

Nie kłóćcie się jednak, bo naprawdę nie ma o co.
eCoal będzie pracował dobrze także z ekoenergią.
Jeżeli ktoś woli ekoenergię - to przecież jego sprawa.

laguna10
25-10-2011, 10:16
Proszę o pomoc

muszę w trybie pilnym kupić kocioł do c.o. a moja wiedza w tym temacie jest żadna...
oglądałam kotły tylko castoramie i proszę o radę, co myślicie, może ktoś użytkuje kotły ze Stąporkowa Termo Tech
np. Eko tech 18 k lub Termo eco duo 15 kw
http://www.kotlyco.pl/page,,TERMO-ECO-DUO,e6295fcc31bc96a8e4131f67c9e3ecac.html
http://www.kotlyco.pl/page,,TERMO-ECO-DUO,e6295fcc31bc96a8e4131f67c9e3ecac.html
Dom słabo izolowany, do ogrzania 110m + grzanie wody ok 100 l
pozdrawiam Wszystkich

Jarecki79
25-10-2011, 10:20
Nie rozumiem Waszej dyskusji.

p.Edward twierdzi, że zestaw eCoal+Ekoenergia został sprawdzony m.in. w konstrukcji rbr.
Nie widzę, aby ktoś narzekał. Podobne zestawy są też chyba w ekr-ach, chociaż tutaj wiedzę będzie miał raczej minertu.

Jak ta firma twierdzi również, że woli taki zestaw z jakiś powodów, to o co znowu chodzi?


Ja osobiście wolę Ekoenergię, uważam ją za bardzo dobry wyrób i mam do tego swoje konkretne powody i tyle.

minertu
25-10-2011, 11:20
Gwoli wyjaśnienia wiesz że sterownik eCoal i jego algorytm był opracowywany i potem testowany dla palnika brucer/burner a nie ekoenergia. :o
Czy to oznacza, że ten sterownik z ekoenergią będzie działał gorzej .... ???
Nie, ale na pewno będzie działał dobrze z palnikiem burner bo pod niego był przygotowywany :yes:
Jeżeli Cię uraziłem to przepraszam.Nikogo się nie czepiam.Być może źle wyraziłem to o co mi chodziło.
eCoal działa dobrze z każdym palnikiem II generacji,czy to Brucer,ekoenergia czy też Burner-S.
Chciałem tylko sprostować to,że zanim pojawił się Burner-S to eCoal już pracował z ekoenergią.Napisałeś natomiast,że został stworzony do Brucer/Burner-S a nie do ekoenergii.
Brucer z ekoenergią różnią się tylko detalami (nie będę ich wymieniał bo to widać gołym okiem ) to jest tylko nowszy lepszy model.
I nie obrażaj się na mnie bo nie miałem takich zamiarów.

Dodam jeszcze ,że mam kocioł ,który sobie chwalę a jest nim Ogniwo Eko 24kW z Brucerem.I uważam go za dobry produkt.Gdybym czekał na lepsze to pewnie nic bym nie kupił bo wciąż bym czekał.

woma4
25-10-2011, 11:56
O.K. Minertu !
Trochę mnie poniosło ;)

minertu
25-10-2011, 12:11
O.K. Minertu !
Trochę mnie poniosło ;)
Nie ma sprawy.
Nie jestem jednak na tym forum aby się kłócić,gdyby się tak cofnąć kilkadziesiąt stron w tył albo poczytać inne wątki na tym forum to właśnie Ogniwo Eko oraz palnik brucer+sterownik eCoal było tego powodem,że tutaj jestem.
To co robię teraz zaczęło się cały sezon później.

sipus31
25-10-2011, 12:42
[QUOTE=woma4;4966888]Dokładnie, jak zapewnia producent bo poza tymi zapewnieniami nie masz nic więcej :)

Tak dokladnie,tyle ze zapewnil o tym producent RBR z Instalco a niie producent palnika.Tym bardziej nie mam zamiaru sie klocic,nie mam ani podstaw ani nalezytej wiedzy ,napisalem tylko ze nie warto doplacac i podtrzymuje zdanie.Dla mnie 700 zl to duzo pieniedzy tymbardziej ze kociol juz tez swoje kosztuje,wole je inaczej spozytkowac chocby na 2 pompki do mojej kotlowni.Tu wybor nalezy potraktowac indywidualnie stac Cie to doplac i miej Burnera.A przeciec w obu przypadkach bedziesz rownie zadowolony. Jestem tylko zwyklym posiadaczem pieca, ktory wybral ten kociol a nie inny bo wg mnie to lepsza opcja dla mnie i tyle.

sipus31
25-10-2011, 12:45
A co do tego (sterownika eCoal i palnika burner) mają w ogóle skamp-y ????[/QUOTE]



chodzilo mi oto ze skamp-y tez pracujea w ukladzie,ekoenergia -ecoal i jakos nikt nie narzeka.

Piotrek42
25-10-2011, 13:12
A co do tego (sterownika eCoal i palnika burner) mają w ogóle skamp-y ????
chodzilo mi oto ze skamp-y tez pracujea w ukladzie,ekoenergia -ecoal i jakos nikt nie narzeka.

NIe pracują !!! dopiero maja wejsć do sprzedazy..... a może się mylę ?? chyba jednak jeszcze nikt nie kupił skama-a z ecoalem...

woma4
25-10-2011, 13:20
chodzilo mi oto ze skamp-y tez pracujea w ukladzie,ekoenergia -ecoal i jakos nikt nie narzeka.

Skamp i eCoal ... no chyba jednak trochę się rozpędziłeś za mocno.
Jarecki, czemu się nie chwalisz że Samp-y chodzą z eCoal-em :)

minertu
25-10-2011, 13:42
NIe pracują !!! dopiero maja wejsć do sprzedazy..... a może się mylę ?? chyba jednak jeszcze nikt nie kupił skama-a z ecoalem...
Chodziło o to ,ze skampy pracują z palnikiem ekoenergia i nikt nie narzeka.

woma4
25-10-2011, 13:45
Chodziło o to ,ze skampy pracują z palnikiem ekoenergia i nikt nie narzeka.

Może i chodziło ale wtedy niech kolega sipus31 nie pisze "pracujea w ukladzie,ekoenergia -ecoal" :)

sipus31
25-10-2011, 14:00
Może i chodziło ale wtedy niech kolega sipus31 nie pisze "pracujea w ukladzie,ekoenergia -ecoal" :)

Tak rozpedzilem sie zwracam honor.

sipus31
25-10-2011, 14:22
Tak jak juz pisalem nie mam nalezytej wiedzy jestem tylko nabywca nowego kotla,swoja droga mam nauczke jak zaraz mozna wywolac burze na forum hehe. Mnie jako nabywce interesowalo tylko by piec byl solidny z dobrym sterownikiem ,dobrym palnikiem,mial odpowiedni serwis , gwarancje i dobre opinie na rynku.Reszta to kwestiia gustu kazdego palacza,jego czyszczenie,ustawienie w kotlowni czy dodatkowe palenisko. Moje potrzeby "Rbr" spelnia i jak ktos mnie zapyta czy jest ok? jak najbardziej odpowiem ze tak.Co dalej to juz jego eksploatacja dopiero pokaze i kolejne lata uzytkowania. pozdrawiam

Jarecki79
25-10-2011, 14:35
NIe pracują !!! dopiero maja wejsć do sprzedazy..... a może się mylę ?? chyba jednak jeszcze nikt nie kupił skama-a z ecoalem...

Może się mylisz.

Jarecki79
25-10-2011, 14:36
Skamp i eCoal ... no chyba jednak trochę się rozpędziłeś za mocno.
Jarecki, czemu się nie chwalisz że Samp-y chodzą z eCoal-em :)

Była już kilka razy o tym mowa, także karoka wspominał.

woma4
25-10-2011, 14:47
Była już kilka razy o tym mowa, także karoka wspominał.

O ile dobrze pamiętam to była mowa ale tyle że możesz sprzedać z eCoal-em jak ktoś bardzo chce ...
Więc jak jest ? Są już sprzedane jakieś skam-py z tym sterownikiem ... ???

Jarecki79
25-10-2011, 14:49
tak

woma4
25-10-2011, 14:52
tak

Jerecki ... jakoś tak lakonicznie .... i bez entuzjazmu to piszesz ...
To chyba dobrze że klient ma u ciebie tak duży i dobry wybór :)

SUSPENSER
25-10-2011, 15:06
Proszę o pomoc

muszę w trybie pilnym kupić kocioł do c.o. a moja wiedza w tym temacie jest żadna...
oglądałam kotły tylko castoramie i proszę o radę, co myślicie, może ktoś użytkuje kotły ze Stąporkowa Termo Tech
np. Eko tech 18 k lub Termo eco duo 15 kw
http://www.kotlyco.pl/page,,TERMO-ECO-DUO,e6295fcc31bc96a8e4131f67c9e3ecac.html
http://www.kotlyco.pl/page,,TERMO-ECO-DUO,e6295fcc31bc96a8e4131f67c9e3ecac.html
Dom słabo izolowany, do ogrzania 110m + grzanie wody ok 100 l
pozdrawiam Wszystkich

Jak widać koledzy pogrążyli się w sporach i nie dostrzegli Twojego zapytania :rolleyes:

Jeśli nie chcesz "zamieszkać" w kotłowni to wybierz kocioł z innym sterownikiem np. eCOal, Puma, Ognik.

Może przedzwoń do Sekom [Skam-P Premium], Instalco [RBR Ekouniwersal], Ogniwo [Ogniwo Eko] i spytaj na kiedy mogą Ci dostarczyć kocioł o mocy <18 kW.

Odradzam kupowanie w Castoramie, bo znajoma ma stamtąd kocioł który jest okrojoną, oszczędnościową wersją i ma z nim różne przejścia.

Jarecki79
25-10-2011, 15:10
Jak widać koledzy pogrążyli się w sporach i nie dostrzegli Twojego zapytania :rolleyes:

Jeśli nie chcesz "zamieszkać" w kotłowni to wybierz kocioł z innym sterownikiem np. eCOal, Puma, Ognik.

Może przedzwoń do Sekom [Skam-P Premium], Instalco [RBR Ekouniwersal], Ogniwo [Ogniwo Eko] i spytaj na kiedy mogą Ci dostarczyć kocioł o mocy <18 kW.

Odradzam kupowanie w Castoramie, bo znajoma ma stamtąd kocioł który jest okrojoną, oszczędnościową wersją i ma z nim różne przejścia.

Kolega zadał to pytanie też na innym wątku i uzyskał odpowiedź
:)

Jarecki79
25-10-2011, 15:13
Jerecki ... jakoś tak lakonicznie .... i bez entuzjazmu to piszesz ...
To chyba dobrze że klient ma u ciebie tak duży i dobry wybór :)

Oczywiście, że dobrze. 8)
Cały czas powtarzam,że chodzi o wybór.

trebor102
25-10-2011, 15:18
Witam,
czytając ostatnie strony tego tematu , cały czas widać wypowiedzi o palnikach tzw II generacji ( brucer,burner,eko-energia). Czy mogilbyście krótko wytłumaczyć (lub wskazać link) na czym polega ta druga generacja.I nastęne pytanie : czy palnik obrotowe Ardeo jest drugiej generacji , czy innej ( też mają spalać trudne paliwa),oraz czy pracowałby ze sterownikiem adaptacyjnym.
Pozdarwiam

Jarecki79
25-10-2011, 15:22
To w zasadzie termin reklamowy (dla mnie, aby była jasność)

Za takie palniki uważam urządzenia, które umożliwiają oprócz dobrego ekogroszku spalanie także miału węglowego.
Takie, gdzie paliwo nie jest zagęszczane w kolanie i pchane nowymi porcjami w górę, tylko za pomocą przeciwzwoju ślimaka wypiętrzane do góry.

Wypiętrza paliwa także palnik AZP-MŻ, AZP-MR, AZP-MRŻ, palnik kwadratowy firmy Stalkot i jeszcze jakiegoś producenta na południu Polski, zapomniałem w tej chwili nazwy.

Cobrą , Pumę czy Ognika II możęsz pod obrotowy Ardeo AZP-MR podpiąć, eCoalu już nie.

sipus31
25-10-2011, 15:24
Oczywiście, że dobrze. 8)
Cały czas powtarzam,że chodzi o wybór.

No to jednak dobrze mi sie obilo o uszy hehe.Woma to teraz Ty wracaj honor hehe.Zartuje.

trebor102
25-10-2011, 15:29
To w zasadzie termin reklamowy (dla mnie, aby była jasność)

Za takie palniki uważam urządzenia, które umożliwiają oprócz dobrego ekogroszku spalanie także miału węglowego.
Takie, gdzie paliwo nie jest zagęszczane w kolanie i pchane nowymi porcjami w górę, tylko za pomocą przeciwzwoju ślimaka wypiętrzane do góry.

Wypiętrza paliwa także palnik AZP-MŻ, AZP-MR, AZP-MRŻ, palnik kwadratowy firmy Stalkot i jeszcze jakiegoś producenta na południu Polski, zapomniałem w tej chwili nazwy.

Cobrą , Pumę czy Ognika II możęsz pod obrotowy Ardeo AZP-MR podpiąć, eCoalu już nie.

No właśnie - tylko termin markietingowy ( oczywiście ocena subiektywna), z tym że zaznaczyć należy , że teraźniejsze palniki napewno technologicznie wyprzedzają te "stare" . Jak u VW ( takie porównanie) I generacji , II generacji itd............VI generacji.

Jarecki79
25-10-2011, 15:37
No właśnie - tylko termin markietingowy ( oczywiście ocena subiektywna), z tym że zaznaczyć należy , że teraźniejsze palniki napewno technologicznie wyprzedzają te "stare" . Jak u VW ( takie porównanie) I generacji , II generacji itd............VI generacji.

Jak masz tradycyjny palnik, to on ma takie kolano.
Odpalamy go od góry a żar stopniowo odpala warstwy niżej, paliwo tam odgazowuje i przechodzi przez żar i spala się płomieniem. Taki palnik zagęszcza paliwo w strefie spalania.
Jak paliwo jest o większej spiekalności, to wysuszając się i odgazowując zwiększa swoją objętość, co może w klasycznym palniku prowadzić do zrywania zawleczek.

Przeciwzwój paliwo wypiętrza, miesza, w palnikach wypulchniających przeciwzwojem paliwo w górę można spalić trochę gorsze paliwa.
W Twoim obrotowa korona ma dodatkowo zrywac spieki paliw trudnych, szczególnie miałów.

Obecnie miały można także spalać w palnikach tzw rynnowych i nie wiem czy można je nazywac w związku z tym palnikiem III-ej generacji?, dla mnie to tylko termin reklamowy.

karoka65
25-10-2011, 18:55
Może i chodziło ale wtedy niech kolega sipus31 nie pisze "pracujea w ukladzie,ekoenergia -ecoal" :)
Jest taka możliwość, jest już zamówienie na takiego Skam-p.

zawka1
25-10-2011, 20:08
MAM OGROMNĄ PROŚBĘ DO MODERATORA, tematem jest ranking kotłów i nie sposób przeczytać 417 stron.Może jakiś reset ?

karoka65
25-10-2011, 20:19
MAM OGROMNĄ PROŚBĘ DO MODERATORA, tematem jest ranking kotłów i nie sposób przeczytać 417 stron.Może jakiś reset ?
No ale dowaliłeś chłopie. Chcesz wywalić wszystko nad czym pociło się tylu ludzi ?
Czytanie nie boli- zapewniam.
Nie dawno administracja już narobiła bigosu i ciężko było do tego wrócić.
Wchodzicie na forum i wszystko chcecie mieć na tacy bo poczytać się nie chce.
Masz taki fajny napis pod swoim nickiem.

zawijan
25-10-2011, 20:38
Witam,
czytając ostatnie strony tego tematu , cały czas widać wypowiedzi o palnikach tzw II generacji ( brucer,burner,eko-energia). Czy mogilbyście krótko wytłumaczyć (lub wskazać link) na czym polega ta druga generacja.I nastęne pytanie : czy palnik obrotowe Ardeo jest drugiej generacji , czy innej ( też mają spalać trudne paliwa),oraz czy pracowałby ze sterownikiem adaptacyjnym.
Pozdarwiam

Podam Ci linki do obszernych informacji n/t
http://zawijan.wordpress.com/burner-s-nowy-palnik/palnik-burner-s/
http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/
http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/palniki-retortowe/

Ardeo jest II-ej generacji, ale nie pracuje ze sterownikiem adaptacyjnym eCoal.pl

darase
25-10-2011, 20:42
Zawka to raczej "kobitka" :)

zawijan
25-10-2011, 20:44
Obecnie miały można także spalać w palnikach tzw rynnowych i nie wiem czy można je nazywac w związku z tym palnikiem III-ej generacji?, dla mnie to tylko termin reklamowy.

Nazwa, którą wymyśliłem i zastosowałem do Brucera a potem i do Burnera brzmiała palnik retortowy 2-ej generacji, nie palnik 2-ej generacji. To czyni małą różnicę...

trebor102
25-10-2011, 21:26
Nazwa, którą wymyśliłem i zastosowałem do Brucera a potem i do Burnera brzmiała palnik retortowy 2-ej generacji, nie palnik 2-ej generacji. To czyni małą różnicę...

Dziękuję obu Panom za odpowiedzi. Trochę odetchnąłem mając świadomość , że też mam dobry palnik ( tak jakoś lżej "na duszy") .

Jarecki79
25-10-2011, 21:29
Tak jak mówię to tylko nazwa

Można jednak powiedzieć,że prawdziwym wyróżnikiem tych palników (brucer,burner,ekoenergia,...) jest fakt ich wykonania z żeliwa.
To podstawowa różnica, żeliwny korpus, ślimak, palenisko. To prawdziwy wyróżnik.

Czy to lepiej,że 100% z żeliwa - zawsze sa plusy i minusy

Minus to fakt,że się mocno grzeje cała obudowa (korpus).
Cała reszta była X-razy omawiana.

DanielRomian
26-10-2011, 20:51
Witam po długiej przerwie...:).
Pytanie do Jareckiego79 pisałeś że nie można podłączyć sterownika eCoal do zwykłego palnika. Czy jeśli wsadzę palnik Brucera do mojego Galmeta 25kW i podłącze do sterownika eCoal ...sterowanego przez WiFi...to będzie ok? Czy piec musi być innej konstrukcji. Zaciekawiło mnie to rozwiązanie tego sterownika i zastanawiam się nad jego zakupem.
Co o tym myślisz?

Jarecki79
26-10-2011, 21:03
Witam po długiej przerwie...:).
Pytanie do Jareckiego79 pisałeś że nie można podłączyć sterownika eCoal do zwykłego palnika. Czy jeśli wsadzę palnik Brucera do mojego Galmeta 25kW i podłącze do sterownika eCoal ...sterowanego przez WiFi...to będzie ok? Czy piec musi być innej konstrukcji. Zaciekawiło mnie to rozwiązanie tego sterownika i zastanawiam się nad jego zakupem.
Co o tym myślisz?

Bruli możesz sobie kupić do retorty, którą posiadasz.
Bez wymiany palnika.

Tak ma karoka, czp01....

Zmieniac palnik, kosz (bo mocowanie jest inne) to chyba przesada.
Przeróbka mocowania palnika do kotła, nie wiadomo czy Ci wlezie do wymiennika wodnego... jaka jest szeroka komora kotła patrząc od boku do boku?

Mniejsza gabarytowo jest mała Ekoenergia, ale jakoś moim zdaniem za dużo zachodu i przeróbek.
Można, ale nie szkoda Ci pieniędzy?

Weź bruli jak chcesz mieć kontrolę przez neta.
aaa i Bruli czy eCoal nie są sterowane przez WiFi :) musisz je podłączyć pod jakiś router czy inny acces point...

Jarecki79
26-10-2011, 21:07
Zawijan już mówił

eCoal jest pod brucer/burner/ekoenergia i dany typ wentyla.

DanielRomian
26-10-2011, 21:20
Dzięki za rozjaśnienie. Myślałem że obejdzie się bez przeróbek....to znaczy że jak mój palnik padnie to nie będę mógł założyć Brucera...szkoda..

Jarecki79
26-10-2011, 21:39
Będziesz mógł, ale będzie to wymagało przeróbek.

Brucer nie ma kompletnie otworów montażowych
Ekoenergia ma takie przygotowane.

Pancerpol ma inny wymiar ramki mocującej do kotła i tutaj wbijam szpilę w ZAwijana, bo jak był pierwszy pokaz brucera w Pleszewie koło pewnej firmy, to spora część producentów wyraźnie sugerowała, aby ramka mocująca odpowiadała standardowi na rynku (mocowanie pancerpola). Szkoda,że nie dotarło,że spora część zapasów magazynowych stoi na placu i nie było zrozumienia,że nikt nie będzie tego drugi raz przerabiał.

Generalnie brucer zaczął żyć swoim życiem, wyszła ekoenergia ze swoimi wymiarami i w zasadzie trzeba się pod dany palnik dostosować.



A Bruli możesz kupić, obsługując Experta czy Perfekta to bruli przy tym betka. Wciagniesz go z palcem w nosie

A obrotówka pancerpola wymaga wypukłego paleniska, także pod "moje" to bardziej bym się pod bruli nastawiał

W sprawie palnika to Ci jednak coś na priva wyślę w ramach info

ppietrz
27-10-2011, 11:25
W jaki sposób mieszacie dwa gatunki ekogroszku? Fajnie powiedzieć, ale zrobić trudniej bez syfu w kotłowni ;)

Jarecki79
27-10-2011, 12:34
W jaki sposób mieszacie dwa gatunki ekogroszku? Fajnie powiedzieć, ale zrobić trudniej bez syfu w kotłowni ;)

Jak robiłem miksy, to się nie pieściłem, trochę jednego groszku do kosza, trochę drugiego i tak na przemian
a miesza się samo, jak schodzi z kosza

Piotrek42
27-10-2011, 12:42
W jaki sposób mieszacie dwa gatunki ekogroszku? Fajnie powiedzieć, ale zrobić trudniej bez syfu w kotłowni ;)

a komu by tam chciało sie bawić.... worek tego ,worek tamtego ;) z zasobnika i tak idzie lejem to w końcu się wymiesza :)

ppietrz
27-10-2011, 12:48
a komu by tam chciało sie bawić.... worek tego ,worek tamtego ;) z zasobnika i tak idzie lejem to w końcu się wymiesza :)

Jeden rodzaj mam w worku 50 kg, a drugi 25 kg, więc muszę bardziej dzielić wsyp, bo ten 50 kg to starcza na kilka dni :P
Myślałem, że mieszać to trzeba w jakiś bardziej wyrafinowany sposób ;)