PDA

Zobacz pełną wersję : RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

darase
05-05-2012, 20:02
Arturo nie lepiej domek pasywny tak niewiele Ci brakuje.

minertu
05-05-2012, 20:03
Powiedzcie mi w takim razie wy ogrzewacie po 320 m2 17kW kotłami, a ja oglądając stronę Defro patrzę i producent wyraźnie napisał, że Eko Duo 19kW ogrzewa maks. powierzchnie do 190m2 http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-eko/defro-eko-duo
Reklama,reklama,reklama!!!

zbigmaz01
05-05-2012, 20:05
Powiedzcie mi w takim razie wy ogrzewacie po 320 m2 17kW kotłami, a ja oglądając stronę Defro patrzę i producent wyraźnie napisał, że Eko Duo 19kW ogrzewa maks. powierzchnie do 190m2 http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-eko/defro-eko-duoZapraszam do oglądania jak masz jakieś obiekcje. Tylko jak napiszesz że przyjedziesz, to przyjedź bo jeden taki co ma 30km już pół roku jedzie http://emotikona.pl/emotikony/pic/0slonce.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

timon120777
05-05-2012, 20:22
Powiedzcie mi w takim razie wy ogrzewacie po 320 m2 17kW kotłami, a ja oglądając stronę Defro patrzę i producent wyraźnie napisał, że Eko Duo 19kW ogrzewa maks. powierzchnie do 190m2 http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-eko/defro-eko-duo (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.defro.pl%2Fkot ly%2Fseria-defro-eko%2Fdefro-eko-duo)

są to dane orientacyjne i zazwyczaj podawane dla domu bez izolacji termicznej oraz u każdego producenta trochę inne
część już podaje z rozróżnieniem na domy bez izolacji ze słabą izolacją oraz nowe dobrze izolowane.
U ciebie będzie na oko 70W/m2 więc sobie policz ile mocy musisz mieć w zapasie
dodam że jest to moc maksymalna z której bedziesz korzystał w zależności od tego w którym rejonie kraju mieszkasz do 3 tygodni w roku, przez resztę sezonu kociołek będzie się zadowalał pracą na poziomie do 30-60% mocy nominalnej

pawko_
05-05-2012, 20:39
Żadna reklama, najchętniej Wy reklamowalibyście kotły, którymi handlujecie, piszecie jedno i to samo, a ja jestem zwykłym laikiem tylko, że dociekliwym, jak to mówią kto pyta nie błądzi, a od tego chyba jest forum. Staram się zgłębiać tą wiedzę ale z jednej strony mam informacje od Was, że kocioł maks. 12kW z drugiej hydraulik który jest młodym człowiekiem przed 30 i raczej tak mi się wydawało i wydaje, że ma pojęcie o tym co robi i jest z tej innej szkoły o "świeżym spojrzeniu" mówi, że nie mniej niż 19kW jeśli chodzi o Defro. Jest serwisantem pieców tylko innej firmy na moje województwo, a także montuje najwięcej kolektorów w województwie i ogólnie siedzi non stop w tym temacie dodatkowo jego zdaniem sterowniki, które niby mają wejście pod internet są zbędne. Powtarzam jestem laikiem i być może trochę upierdliwym, ale chciałbym żeby w moim wymarzonym domu było wszystko tak jak trzeba i nie chciałbym polegać tylko i wyłącznie na jednej opinii w tym wypadku "mojego hydraulika".

timon120777
05-05-2012, 21:04
skoro nie chcesz jednej opinii to zrób obliczenia w OZC będziesz wiedział ile mocy potrzebujesz żeby wyrównać straty ciepła Twojego domku
co do dostępu do internetu w sterowniku to jak z nawigacją w aucie- jeden sobie nie wyobraża auta bez porządnego wyświetlacza na którym w 3D obejrzy drogę do domu choćby mieł tam tylko 3km a dla drugiego to zbędny gadżet. To ma być Twój kociołek w Twoim domu i to Ty decydujesz o tym jakiej firmy jakiej mocy i z jakim sterowaniem.
Tylko zrób to na zimno na spokojnie i przemyśl dwa razy żebyś nie musiał pisać potem postów w stylu "pomocy jakaś czarna maź leje się z komina po ścianie" albo "ratujcie!!! jak obniżyć masakryczne spalanie???"

zbigmaz01
05-05-2012, 21:12
...
Tylko zrób to na zimno na spokojnie i przemyśl dwa razy żebyś nie musiał pisać potem postów w stylu "pomocy jakaś czarna maź leje się z komina po ścianie" albo "ratujcie!!! jak obniżyć masakryczne spalanie???"
Albo wyjechałem na dwa dni i wracam a tam w czajniku woda mi zamarzła. :)

farciara7
05-05-2012, 21:19
Witam
A czy znajdzie sie ktos kto wystawiłby mi fakture na kocioł C.O.
Prosze o kontakt na maila: [email protected]

ralfA4
05-05-2012, 22:29
No wiec ja poprosze o pomoc juz pisalem i wciaz jestem nie zdecydowany aby nie popelnic gafy. Wiec tak dom 105 m2 budowany z protherm 38 cm na zaprawie cementowo -wapiennej ocieplony 10 cm styropianu grafitowego w podlogach 10 cm styropianu strop 15 cm styropianu okna sredniej polki oknoplast platinium , kotlownia za domem 22 metry i powierzchnia kotlowni do podgrzania zima okolo 30 m2 w przyszlosci ma byc ocieplona , wiec jakiej mocy kociol myslalem o 12 kw lub 17 kw Skam -p Prenium , i tu problem bo musze kupic jeden piec a nie dwa i ktory? Dzieki za sugesti i porady wiem ze za duze piece zle sa ale ta kotlownia za domem mnie boli na kozysc 17 kw wiec moze doradzicie cos .

karoka65
05-05-2012, 23:05
Tylko jak napiszesz że przyjedziesz, to przyjedź bo jeden taki co ma 30km już pół roku jedzie http://emotikona.pl/emotikony/pic/0slonce.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)
Zbyszek, nie mam czasu teraz w d... się podrapać jak mnie swędzi :)
Ale wiesz ...

karoka65
05-05-2012, 23:11
Witam
A czy znajdzie sie ktos kto wystawiłby mi fakture na kocioł C.O.
Prosze o kontakt na maila: [email protected]
Jak kupisz nie ma problemu :)
Czy to te Gręboszyce koło Zatora ?
Byłem tam dzisiaj.

karoka65
05-05-2012, 23:13
Arturo, cześć chłopie, dawno mnie nie było a ty dalej pod napięciem :)

Michał30
05-05-2012, 23:21
Arturo, cześć chłopie, dawno mnie nie było a ty dalej pod napięciem :)

hehe.Też mnie nie było kilka dni a tu na tablicy zaś prąd w II taryfie na topie!

zbigmaz01
06-05-2012, 06:45
Normalnie nie ten wątek ale muszę ;)
Dom 105m2,zakładając,że budowany jest teraz wg obecnie obowiązujących norm,bez zmian w projekcie musi posiadać zapotrzebowanie max.80kWh/m2/rok,czyli,że za ogrzewanie za sezon grzewczy wyjdzie nam 8400kWh zużytej energii.
Zakładając,że w tym domku,bez zmian w projekcie, grzejemy prądem w II taryfie w cenie 0,4zł/kWh,koszt rocznego ogrzewania wyjdzie nam 3360zł,przy inwestycji w c.o i cwu tylko 4tys.zł i oszczedności na kominie aż 4tys.zł czyli system c.o mamy w koszcie komina do kotła na węgiel !!!
Koszt 1kWh przy grzaniu węglem to 0,18zł czyli 8400kWh*0,18zł=1520zł
Taniej ale o ile drożej w inwestycji !!

W tak małym domu zejście do 40-50kWh/m2/rok to groszowe sprawy a rachunki przy takim zapotrzebowaniu ?
40kWh/m2*105m2*0,4zł/kWh=1680zł !!!
Koszt przy węglu to 4200kWh*0,18zł=756zł,taniej ale o ile drożej w inwestycji :)
Warto się pchać w drogie kotły,kominy i utrapienia związane z węglem ??Już deklarowałem że dla mnie jesteś transparentny, ale nie mogę wytrzymać jak ludzi wprowadzasz w błąd.
Gdzie ty chłopie tak mało płacisz za energię to może ja się podepnę?
Dla mnie te twoje 0,18zł za kWh to jest 1/3 z tego co ja płacę. Dlaczego?
Weź sobie chłopie rachunek i przelicz.
Ja tak zrobiłem .
Dane z rachunku czyli kWh podzieliłem przez sumę na końcu rachunku. W sumie końcowej nasz wszystkie sumy, za licznik, przesyłowe itd. I mnie wyszło że ja za 1kWh płacę nie jak ty 0,18zł a 0,55zł.
Czyli ja płacę prawie 3 razy drożej za energię jak twoje wyliczenia.
Czy do ciebie też dochodzi prąd internetem?
Ty nie musisz płacić abonamentu za licznik, składników stałych stawki sieciowej, stawki opłaty przejściowej, stawki jakościowej za noc, stawki jakościowej za dzień, skł. zmiennego stawki sieciowej za noc, skł. zmiennego stawki sieciowej za dzień ????
Ty płacisz tylko za energię czynną nocną bo już za energię czynną dzienną nie płacisz?
Q.wa zmieniam zakład pracy.
Podaj gdzie ty pracujesz bo te przywileje mnie się podobają.
Jeżeli nie masz takich to płacisz tak jak wszyscy czyli razem z tymi składnikami zmiennymi i stałymi.
Jeżeli nie masz takich to wreszcie wylicz poprawnie ile będzie kosztowała ta twoja 1 kWh.
Jak już wyliczysz to podaj tą faktyczną cenę.
Nie wprowadzaj ludzi że to tylko 0,18 zł
Na koniec, dane z mojego rachunku i to nie jest za piec, to jest liczone z licznika : 0,57zł za 1kWh
Tą sumę pomniejsz o zastosowanie taryfy nocnej dla pieca. Ile groszy ci odejdzie?
Moja suma za 1 kWh jest wysoka, wiem i wiem dlaczego. Mam w dupie taryfy. Kiedy chcę coś robić to robię i nie czekam do nocy.
Jeszcze raz napiszę, nie wprowadzaj ludzi w błąd że to jest 0,18zł

Jak już wyliczysz z tymi wszystkimi dodatkowymi obciążeniami ile wynosi 1kWh to wtedy to przelicz ile jest różnicy dla węgla.
Jak to wtedy będzie wyglądało porównanie tych dwóch składników i co za tym idzie zwrot nakładów?

Podaj tą faktyczną cenę, bo nie jest to 0,18zł

Wlodek_PID
06-05-2012, 09:48
Arturo, zajmij się czymś pożytecznym. Wymyśl coś nowego.
I przestań spamować.

Idź truć na inne forum...

karoka65
06-05-2012, 10:14
Na 105m2 może wstawić kocioł z podajnikiem 10 czy 11kW, stabilnie pracuje przy 4 do 5kW, koszt zależy który wybierze, może być 6500pln, z lepszym sterowaniem 6800 czy 7400. Komin ceramiczny 5m wysokości i fi 200 ( nawet za duży ten przekrój) zapłaciłem 1520 a postawiłem go z kolegą za 2 wieczory, także to daleko do twoich 5 tyś.
Tylko zaraz nie pisz że się reklamuję, pytasz to odpowiadam.
Co do wiadomości na priv to myślę że bardziej jest ok niż podawanie ofert na forum, to było by nietaktem i przegięciem.
Kto chce odpisze a kto nie to oleje, jego wola.

karoka65
06-05-2012, 10:44
Tylko dla tego że większy komfort jest z kotłem z podajnikiem.
Arturo miałem zwykłego śmieciuszka prze 17 lat i wiem ile mam teraz do roboty a ile przedtem :)
Przedtem kilka razy dziennie a teraz raz na kilka dni, a latem to blisko dwa miesiące tam nie zaglądam.
Palę non-stop już czwarty rok.
Arturo ja już kilka razy ci pisałem że nie jestem ani przeciw ogrzewaniu prądem ani żadnym innym nośnikiem ale tam gdzie jest sens jego zastosowania.
Tobie marzy się prąd, innemu gaz, trzeciemu pompa ciepła i w moim przypadku jest to wungiel który ciebie tak przeraża.
Zacytuję ci myśl jednego kolegi którego już niema na forum:
"Co jest dobre dla jednego, niekoniecznie musi być dobre dla Bobka_Budowniczego"
Jakoś tak to było.

Jarecki79
06-05-2012, 10:58
Witam!
Ralf podaje, że ma 105m2, ale kotłownia jest oddalona o 22metry od domu oraz wyraźnie zaznaczono,że zimą te 33m2 kotłowni mają być dogrzewane. (105+33m2 zimą plus odległośc przesyłu 22metry)
Z pewnością będą jakieś straty na przesyle i zostaje kwestia rozwiązania ogrzewania i dystrybucji ciepłej wody. Może być tak,że w kotłowni jedna wyższa nastawa np. 60st.C a w domu bufor a za nim dopiero dalsza instalacja na dom....

Myślę,że 12kW razem z zapotrzebowaniem na CWU będzie dobre dla takich warunków.
Taki kocioł ma swoją modulację mocy.
Sugerowałbym komin ceramiczny fi.160mm

Wątek dotyczy kotłów na ekogroszek i tutaj osoby pytają o takie rozwiązania.

Jarecki79
06-05-2012, 11:07
Arturo, jak tego nie pojmujesz, to Ci powiem wprost:

Prąd jest najdroższym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o ogrzewanie.
Jest też najmniej sprawnym systemem ogrzewania, co Cię może zdziwić.

Jest najmniej sprawny, bo:
- elektrownie mamy głównie węglowe - jaka ich sprawność?
- dalej mamy straty na przesyle z elektrowni do Twojego domu
- dalej mamy przestarzałą infrastrukturę i jest ona na styku naszego zapotrzebowania na prąd, które z roku na rok rośnie
- dalej mamy całe grono pośredników sprzedaży prądu, czylie enea, taurony i inne vatenfale

Szacuje się, że sprawność na wejściu do domu jest na poziomie 30%, wszystkie te straty, opłaty, zyski, koszty utrzymania sieci zawarte są w opłatach za prąd.

Kiedy prąd ma sens, bo może być względnie tani:
- w domu pasywnym bądź energooszczędnym o małej kubaturze, do którego nie wstawimy żadnego kotła czy centralnego ogrzewania, bo tak małych urządzeń nie ma.
Dzięki minimalizacji kosztów grzewczych rachunki będą niskie, co nie zmieni faktu, że nadal prąd będzie najdroższym nośnikiem.

Jarecki79
06-05-2012, 11:16
z drugiej hydraulik który jest młodym człowiekiem przed 30 i raczej tak mi się wydawało i wydaje, że ma pojęcie o tym co robi i jest z tej innej szkoły o "świeżym spojrzeniu" mówi, że nie mniej niż 19kW jeśli chodzi o Defro. Jest serwisantem pieców tylko innej firmy na moje województwo, a także montuje najwięcej kolektorów w województwie i ogólnie siedzi non stop w tym temacie dodatkowo jego zdaniem sterowniki, które niby mają wejście pod internet są zbędne. Powtarzam jestem laikiem i być może trochę upierdliwym, ale chciałbym żeby w moim wymarzonym domu było wszystko tak jak trzeba i nie chciałbym polegać tylko i wyłącznie na jednej opinii w tym wypadku "mojego hydraulika".

Nie znam tego kotła, piszesz jednak, że Ty sam masz do serwisanta zaufanie.
Skoro jest serwisantem ich kotłów, to może warto go w sprawie tego konkretnego modelu kotła posłuchać.
Z Twoich wpisów wnioskuję,że jesteś przekonany do tej firmy, tylko szukasz jakiegoś potwierdzenia swojego wyboru.

Moja sugestia jest taka:
Porozmawiaj z tym serwisantem, zapytaj, czy możesz podjechać na 2obiekty, które on zrobił o podobnej kubaturze do Twojego domu.
Zamienisz 2-3słowa z użytkownikami, dopytasz o sprawy, które Cię interesują i na żywo zobaczysz jak Twój wymarzony wyrób pracuje.

zawijan
06-05-2012, 11:20
Wypluj te słowo ;)
Po edukacji okaże się,że grzanie prądem w nowych domach może być tanie :)
A wtedy kilku forumowych sprzedawców kotłów,sterowników będzie musiało korygować plany sprzedaży ;)

Czasem mylisz się absolutnie.
Sprzedawca - to jest gość, co SPRZEDAJE. Sprzedaje to, co chcą klienci.
Dziś powidło, a jutro może być boczek. Sprzedawcy to wszystko jedno! Bo on jest SPRZEDAWCĄ.

zawijan
06-05-2012, 11:22
Zapraszam do oglądania jak masz jakieś obiekcje. Tylko jak napiszesz że przyjedziesz, to przyjedź bo jeden taki co ma 30km już pół roku jedzie http://emotikona.pl/emotikony/pic/0slonce.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

Może jeździ na prądzie?

Elfir
06-05-2012, 11:56
Arturo - po raz kolejny przypominam, że ten temat NIE JEST O OGRZEWANIU PRĄDEM i POMPĄ CIEPŁA.
Jeszcze jeden post zgłoszony i znów masz bana aż się dasz sobie na wstrzymanie.

miki121
06-05-2012, 12:05
Pomijając kwestię grzania prądem, PC i inymi..
Zadam jedno pytanie:
" Przez ostatnie 10 lat które z źródeł ciepła najmniej zdrożały - ekogroszek, gaz czy np. prąd??? "
Proszę o szczerą odpowiedź :)
A co do węgla i eko groszku proponuję wjechać np. do rybnika na domki zimą i spróbować świeżego powietrza jakie mamy dzięki tym super piecą

karoka65
06-05-2012, 12:11
Przybył kolega z odsieczą :)

karoka65
06-05-2012, 12:27
Może jeździ na prądzie?
Panie Jacku to było do mnie a jak pan wie jadę na "czarnym złocie" tylko ostatnio doby mi brakuje i nie mogę do zbyszka podjechać chociaż obiecałem ale dojadę :)
Widać chyba pompy słabą idą i tutaj nawet klientów szukają hehe.

miki121
06-05-2012, 12:29
Przybył kolega z odsieczą :)

Nie z odsieczą tylko z pytaniem.
A na dokładkę przez trochę czasu serwisowałem kotły jednego z największych producentów kotłów na paliwa stałe i nie zazdroszczę użytkownikom tzw. bezobsługowych kotłów :)

miki121
06-05-2012, 12:30
Panie Jacku to było do mnie a jak pan wie jadę na "czarnym złocie" tylko ostatnio doby mi brakuje i nie mogę do zbyszka podjechać chociaż obiecałem ale dojadę :)
Widać chyba pompy słabą idą i tutaj nawet klientów szukają hehe.

Oj idą coraz lepiej dzięki cenom ekogroszku itp. :)

minertu
06-05-2012, 12:31
Pomijając kwestię grzania prądem, PC i inymi..
Zadam jedno pytanie:
" Przez ostatnie 10 lat które z źródeł ciepła najmniej zdrożały - ekogroszek, gaz czy np. prąd??? "
Proszę o szczerą odpowiedź :)
A co do węgla i eko groszku proponuję wjechać np. do rybnika na domki zimą i spróbować świeżego powietrza jakie mamy dzięki tym super piecą
Czy byłeś i sprawdzałeś każdy dom i czy był w nim kocioł z podajnikiem?
A może był z podajnikiem tylko palacz nie wprawny?
A może kocioł z taka sprawnością ,że wszystko w komin wypuszcza?
A może to świeże powietrze to efekt pracy ELEKTROWNI RYBNIK?
Tych "a może" może być bardzo dużo.
Przyjedź do mnie i zobacz czy z komina się kopci.

miki121
06-05-2012, 12:33
Czy byłeś i sprawdzałeś każdy dom i czy był w nim kocioł z podajnikiem?
A może był z podajnikiem tylko palacz nie wprawny?
A może kocioł z taka sprawnością ,że wszystko w komin wypuszcza?
A może to świeże powietrze to efekt pracy ELEKTROWNI RYBNIK?
Tych "a może" może być bardzo dużo.
Przyjedź do mnie i zobacz czy z komina się kopci.

Miałem w Rybniku około 30 kotłów z podajnikiem w serwisie i też mogę zacząć używać może :)

karoka65
06-05-2012, 12:35
Nie z odsieczą tylko z pytaniem.
A na dokładkę przez trochę czasu serwisowałem kotły jednego z największych producentów kotłów na paliwa stałe i nie zazdroszczę użytkownikom tzw. bezobsługowych kotłów :)
Widzisz ja mam kocioł z dolnej półki a nawet jak żartuję spod regału ale jeszcze przez 4 lata serwisu nie wzywałem.
Wsypać węgiel, wysypać popiół co jakiś czas i jakoś pracuje jak widać.

minertu
06-05-2012, 12:37
Czy przewymiarowany kocioł o ponad 100% będzie dobrym rozwiązaniem ?
Nie dalej jak wczoraj:
Czy takie kotły My sprzedawcy wciskamy klientom?
Dla niego kocioł 10kW jeżeli chodzi o podajnikowy bo mniejszych się nie produkuje na dzień dzisiejszy.

miki121
06-05-2012, 12:37
Widzisz ja mam kocioł z dolnej półki a nawet jak żartuję spod regału ale jeszcze przez 4 lata serwisu nie wzywałem.
Wsypać węgiel, wysypać popiół co jakiś czas i jakoś pracuje jak widać.

A ja miałem telefon pod tytułem szuflada nie chodzi, silnik spalony, zawleczkę zrywa trzy razy dziennie albo 2 letnie kotły a już mają dziurkę i ciekną...
Po takich dwóch sezonach nie mam zaufania do producentów tzw. bezobsługowych kotłów z podajnikami itp. :)

karoka65
06-05-2012, 12:39
Miałem w Rybniku około 30 kotłów z podajnikiem w serwisie i też mogę zacząć używać może :)
Kurde ja mam serwis dwóch firm które produkują sterowniki i jednej kotły i jakoś całą zimę nigdzie nie miałem szczęścia wyjechać.
Wy chyba sami na tych serwisach te kotły psujecie żeby znowu jechać i kaskę doić.

zbigmaz01
06-05-2012, 12:42
Kurde ja mam serwis dwóch firm które produkują sterowniki i jednej kotły i jakoś całą zimę nigdzie nie miałem szczęścia wyjechać.
Wy chyba sami na tych serwisach te kotły psujecie żeby znowu jechać i kaskę doić.Zaraz będę dzwonił do ciebie że mój kocioł cieknie. Qrde ale mi dałeś pomysła :) Wtedy na pewno dojedziesz.

miki121
06-05-2012, 12:43
Kurde ja mam serwis dwóch firm które produkują sterowniki i jednej kotły i jakoś całą zimę nigdzie nie miałem szczęścia wyjechać.
Wy chyba sami na tych serwisach te kotły psujecie żeby znowu jechać i kaskę doić.

No problem polegał że to był w 90% gwarancyjne i stawki bardzo niskie więc zarobić na tym nie wiadomo ile nie było można...
Średnio miesięcznie 42 reklamacje na terenie śląska i małopolski...
Na samochodzie miałem z 500kg części i do domu wracałem jak górnik...
Jako serwisant miałem gazówki i mało problemów a paliwa stałe sobie wrzuciłem tak dla uzupełnienia przy pierwszej zimie były już podstawą a gaz stał się uzupełnieniem...

karoka65
06-05-2012, 12:44
miki dlaczego post skasowałeś ?
Może zarzucisz nazwę tego co serwisowałeś ?
Szuflady nie da rady wyciągnąć, silnik spalony ? no o zawleczkach słyszałem, sam nawet dwie założyłem jak z węglem klucz 13-tkę oczkową wciągło.

karoka65
06-05-2012, 12:46
Zaraz będę dzwonił do ciebie że mój kocioł cieknie. Qrde ale mi dałeś pomysła :) Wtedy na pewno dojedziesz.
Wymyśl coś lepszego :)

miki121
06-05-2012, 12:46
miki dlaczego post skasowałeś ?
Może zarzucisz nazwę tego co serwisowałeś ?
Szuflady nie da rady wyciągnąć, silnik spalony ? no o zawleczkach słyszałem, sam nawet dwie założyłem jak z węglem klucz 13-tkę oczkową wciągło.

Nic nie kasowałem ????
A nazwy producenta nie wiem czy chcę podać bo to trochę antyreklama by była...

karoka65
06-05-2012, 12:47
miki przepraszam, przesunął się.

miki121
06-05-2012, 12:50
miki przepraszam, przesunął się.

A najbardziej podobał mi się hit związany z głowica do palnika uniwersalnego który według producenta miał palić: miałem, ekogroszkiem, pelletsem, owsem itp.
Po tym jak sprzedałem kilku szczęśliwym posiadaczą retory obrotowej palniki uniwersalne aby mogli palić pelletem dowiedziałem się od jednego z klientów że go oszukałem bo producent podaje na stronie że nie służy do tego...
Po rozmowie z działem projektowym o co chodzi dowiedziałem że to decyzja szefa bo sprzedaż pelaciaków spadła i to się nazywa uczciwe podejście do klienta...

karoka65
06-05-2012, 12:52
A nazwy producenta nie wiem czy chcę podać bo to trochę antyreklama by była...
Myślę że o to chodzi żeby ludzie wiedzieli czego się wystrzegać o ile jest prawdą to co piszesz.

miki121
06-05-2012, 12:54
Myślę że o to chodzi żeby ludzie wiedzieli czego się wystrzegać o ile jest prawdą to co piszesz.

Wiesz raczej nie mam podstaw do zmyślania :(
A protokoły mam do tej pory cały segregator...

zbigmaz01
06-05-2012, 12:56
Wymyśl coś lepszego :)Muszę pomyśleć i może coś wymyślę :)
Obok mnie w Nysie i Otmuchowie mam kolegów pracujących przy spawaniu pieców. Wiem jak to robią. Jedno co to one nie sprzedają gotowych pieców. Z tych dwóch firm piece jadą w Polskę do wiodącego producenta, on ładnie wykańcza i sprzedaje. Takich mamy wiodących producentów. Miałem raz wiadomości o jednym spawaczu że pospawał on 14 pieców a z tego próby ciśnieniowej nie przeszło 11, a ile jeszcze padnie po rozpaleniu i pod wpływem temperatury?
Już ten spawacz nie pracuje. Pracował tam aż 5 miesięcy, to ile mógł pospawać?

Jarecki79
06-05-2012, 12:57
No i dlatego było pytanie skierowane do Jareckiego i innych,którzy zgłaszają moje posty.
Czy jeśli ktoś w tym temacie zapyta się o dobór kotła na ekogroszek do kawalerki 30m2 to też mu zaproponujecie jakiś kocioł czy inne,bardziej ekonomiczne rozwiązanie ? Na tym polega forum ? Na tym polega pomoc inwestorom ?
Czy ten temat jest i musi być typowo reklamowy czy ma służyć radą dla inwestorów,którzy zaczynają się budować ?
Wg mnie do tego jest i powinno być te forum !

Nigdy nikogo nigdzie nie zgłaszałem. Ja Tobie publicznie w twarz zwracam uwagę,że na wątku o kotłach na ekogroszek spamujesz o prądzie lub pompach ciepła.

Co najmniej dwukrotnie mówiłem,że do pewnych gabarytów i standardów wykonania domów centralne ogrzewanie może nie pasować.

Bicie piany.

miki121
06-05-2012, 13:01
Chociaż jest jedna marka kotłów na paliwa stałe do których nigdy nie miałem uwag...
NIBE -BIAWAR żaden mi nie padł i nie było żadnych problemów z nimi

karoka65
06-05-2012, 13:02
Arturo ja też jeszcze nikogo nie podpieprzałem i raczej tego nigdy nie zrobię.
Cenię cię za za teorię, cenił będę może jeszcze bardziej jak wpoisz ją z takim skutkiem w życie ale to "nawracanie" na siłę jak nazwała to Elfir raczej tutaj nie pasuje.

Piotrek42
06-05-2012, 14:56
Arturo, zajmij się czymś pożytecznym. Wymyśl coś nowego.
I przestań spamować.

Idź truć na inne forum...

Hehe, wyjątkowo się zgadzam z Włodkiem_PID

Wlodek_PID
06-05-2012, 15:00
Aby wygasić tą burzę w szklance wody, przedstawiam kompromisowe
rozwiązanie dla energooszczędnych domów :

Kocioł z grzałką elektryczną!!!!! (np. 5kW)

Możliwość płynnego sterowania mocą od 50W (1%) do 5kW (100%)!
Nie trzeba dokładać węgla!!!! I można wykorzystać instalację CO
do rozprowadzenia ciepła.

Arturo dostarcza grzałki, kotły dostarcza reszta towarzystwa.
A użytkownik - hmm - jest szczęśliwy inaczej... :yes::yes::yes:

SUSPENSER
06-05-2012, 22:49
Żadna reklama, najchętniej Wy reklamowalibyście kotły, którymi handlujecie, piszecie jedno i to samo, a ja jestem zwykłym laikiem tylko, że dociekliwym, jak to mówią kto pyta nie błądzi, a od tego chyba jest forum. Staram się zgłębiać tą wiedzę ale z jednej strony mam informacje od Was, że kocioł maks. 12kW z drugiej hydraulik który jest młodym człowiekiem przed 30 i raczej tak mi się wydawało i wydaje, że ma pojęcie o tym co robi i jest z tej innej szkoły o "świeżym spojrzeniu" mówi, że nie mniej niż 19kW jeśli chodzi o Defro. Jest serwisantem pieców tylko innej firmy na moje województwo, a także montuje najwięcej kolektorów w województwie i ogólnie siedzi non stop w tym temacie dodatkowo jego zdaniem sterowniki, które niby mają wejście pod internet są zbędne. Powtarzam jestem laikiem i być może trochę upierdliwym, ale chciałbym żeby w moim wymarzonym domu było wszystko tak jak trzeba i nie chciałbym polegać tylko i wyłącznie na jednej opinii w tym wypadku "mojego hydraulika".

Z tego co piszesz wynika, że instalator zna się może na innych sprawach, ale na doborze mocy kotła na ekogroszek się nie zna.

W dużym skrócie - za duża moc kotła to niższa sprawność i ryzyko wystąpienia kondensatu w kominie.

Mam podobny dom do tego, który budujesz [tyle, że mam WM z GWC] a w nim kocioł 18 kW, którego moc zmniejszyłem jak się dało bo była dużo za duża [maks przy -25 st na zewnątrz i + 22 st wewnątrz średniodobowo generował około 7kW] i teraz spala rozsądne ilości węgla, ale poza zimą muszę zmniejszać jego sprawność wyciągając zawirowywacze bo mam niską temp. spalin co grozi wykropleniem się w kominie kondensatu.

Podsumowując - najlepszy dla Ciebie będzie kocioł o mocy maks. 12 kW.

Masz już podobne opinie kilku forumowiczów i jedną instalatora, więc wybierz to co uważasz za najlepsze, albo wiesz co - podrzuć link swojemu instalatorowi - niech nas przekona do tych 19 kW ;)

timon120777
07-05-2012, 05:56
Miałem w Rybniku około 30 kotłów z podajnikiem w serwisie i też mogę zacząć używać może :)

może z Ciebie taki serwisant jak do niedawna ze mnie palacz?????? i te Twoje 30 kotłów kopciło przez Twoją niewprawna regulację??????

przyjedz do mnie i zobaczysz różnicę pomiędzy tym co wydobywa się z mojego komina i z komina sąsiada. obaj mamy kotły na eko i obaj bierzemy z tego samego składu opał. tyle że mamy różne kotły o różnej sprawności z różnym sterowaniem i z różnym podejściem do tematu palenia.

minertu
07-05-2012, 05:59
Podsumowując - najlepszy dla Ciebie będzie kocioł o mocy maks. 12 kW.

Masz już podobne opinie kilku forumowiczów i jedną instalatora, więc wybierz to co uważasz za najlepsze, albo wiesz co - podrzuć link swojemu instalatorowi - niech nas przekona do tych 19 kW ;)
Na to chyba instalator się nie zdecyduje :)

timon120777
07-05-2012, 05:59
A ja miałem telefon pod tytułem szuflada nie chodzi, silnik spalony, zawleczkę zrywa trzy razy dziennie albo 2 letnie kotły a już mają dziurkę i ciekną...
Po takich dwóch sezonach nie mam zaufania do producentów tzw. bezobsługowych kotłów z podajnikami itp. :)

a czy to jest tylko i wyłącznie wina kotła????
mokry opał, niewłaściwa temperatura spalin oraz wody w kotle, niewlaściwa temperatura powrotu, niewłaściwe......
jeszcze można dużo powodów wymieniać które świadczyć bedą że to nie wina kotła tylko obsługi opału lub instalacji

ralfA4
07-05-2012, 11:06
Witam!
Ralf podaje, że ma 105m2, ale kotłownia jest oddalona o 22metry od domu oraz wyraźnie zaznaczono,że zimą te 33m2 kotłowni mają być dogrzewane. (105+33m2 zimą plus odległośc przesyłu 22metry)
Z pewnością będą jakieś straty na przesyle i zostaje kwestia rozwiązania ogrzewania i dystrybucji ciepłej wody. Może być tak,że w kotłowni jedna wyższa nastawa np. 60st.C a w domu bufor a za nim dopiero dalsza instalacja na dom....

Myślę,że 12kW razem z zapotrzebowaniem na CWU będzie dobre dla takich warunków.
Taki kocioł ma swoją modulację mocy.
Sugerowałbym komin ceramiczny fi.160mm

Wątek dotyczy kotłów na ekogroszek i tutaj osoby pytają o takie rozwiązania.

Czy ktos jescze wyrazi swoja opinie?

Michał30
07-05-2012, 11:24
No to ja też wyrażę swoją opinię z doświadczenia które nabyłem czytając forum,otrzymując prywatne odpowiedzi na moje zapytania.A więc myślę że 11KW wystarczy w zupełności w razie potrzeby rozwija do 14 czy nawet 15kW przy troszkę większej temp. spalin.

sebsa
07-05-2012, 12:02
To ja również wyrażę swoja opinię tytułem postu kolegi RalfA4. Gdyby mi przyszło budować tylko dla siebie i byłby to dom o powierzchni nie większej niż 120-130m2 - raczej na pewno nie wchodziłbym w węgiel. Minimalizowałbym zużycie oczywiście w granicach możliwości i rozsądku. Wybierałbym inną opcje ogrzewania. Nie znam jednak wszystkich warunków w jakich przyszło Ci budować i mieszkać. Ale to tylko moje zdanie.

zbigmaz01
07-05-2012, 14:19
Czy ktos jescze wyrazi swoja opinie?Kupisz najmniejszy jaki znajdziesz i będzie dobry a nawet za duży pod warunkiem że bardzo dobrze ocieplisz rury między domem a kotłownią. Kotłowni nie musisz ogrzewać, ona sama się ogrzeje jeżeli to jest to jedno pomieszczenie. Jeszcze jak by był kawałek rury spalinowej na wierzchu to zapomnij o jakichkolwiek grzejnikach.

Piotrek42
07-05-2012, 15:20
To ja również wyrażę swoja opinię tytułem postu kolegi RalfA4. Gdyby mi przyszło budować tylko dla siebie i byłby to dom o powierzchni nie większej niż 120-1300m2 - raczej na pewno nie wchodziłbym w węgiel. Minimalizowałbym zużycie oczywiście w granicach możliwości i rozsądku. Wybierałbym inną opcje ogrzewania. Nie znam jednak wszystkich warunków w jakich przyszło Ci budować i mieszkać. Ale to tylko moje zdanie.

Duży rozrzut masz :) wiem to literówka.... a co do tematu, ja by wszedł w węgiel, zakonczyłem własnie sezon od 01-11-2011 do chwili obecnej dom 150m + ogrzewany garaż 40m2( 12-14st) temp wew w domu 22,5-23st+ cwu, poszło mi 2200kg eko....

sebsa
07-05-2012, 20:31
Duży rozrzut masz :) wiem to literówka.... a co do tematu, ja by wszedł w węgiel, zakonczyłem własnie sezon od 01-11-2011 do chwili obecnej dom 150m + ogrzewany garaż 40m2( 12-14st) temp wew w domu 22,5-23st+ cwu, poszło mi 2200kg eko....
Dzięki za zwrócenie uwagi - nie zauważyłem błędu przy tworzeniu posta. Swoją drogą, jak myślisz ile więcej wyszłoby u Ciebie przy grzaniu np gazem.

Piotrek42
08-05-2012, 02:04
Nie wiem czy wolno i wypada zapodać odpowiedź ale skoro padło pytanie to może ja odpowiem :)
Wg mnie Piotrek42 zapłaciłby o 800zł więcej przy grzaniu gazem i ok.2tys.zł więcej przy grzaniu prądem w II taryfie.

Po zużyciu węgla widze,że ma domek energooszczędny ok.55-60kWh/m2/rok .

Gaz najpierw trzeba mieć, a 2 taryfę to ja mam głęboko w....nosie, nie zamierzam byc wiezniem we własnym domu....nie po to budowałem dom żeby marznąć w dzień a mieć gorąco w nocy...obiady gotować po 22 ,pranie i zmywanie naczyń jak wyżej.. mam plazmę 55cali to pewnie też po 22 ogladać???? bez jaj...

Piotrek42
08-05-2012, 02:10
[QUOTE=Arturo72;5363745

Po zużyciu węgla widze,że ma domek energooszczędny ok.55-60kWh/m2/rok .[/QUOTE]

Arturo72 z tą enegoszędnością to u mnie wygląda tak: zima mróz na dworze, żona otwiera okienka i mowi że zwalcza mikroby :D i co mam jej powiedziec?? zeby szybko zamkneła bo dom sie wychładza??? w nosie... niech robi co chce, wolny kraj-wolni ludzie

0degree
08-05-2012, 07:56
Dlaczego od razu pomyłka w obliczeniach? W nowych domach nie jest trudno się zmieścić z takim zużyciem ekogroszku, na przykładzie mojego domu o powierzchni użytkowej 200m2 (240 po podłogach) zakończyłem sezon grzewczy + c.w.u dla 4 osób 1.09.2011-1.04.2012 spalając w sumie 3.5 tony miału + 0.5 tony owsa czyli razem 4 tony mieszanki - koszt 1500pln.
Palenie miałem trochę upierdliwe ze względu na większą ilość popiołu, ale więcej niż 1 godzinę na tydzień nie zajmowała mi obsługa.

darase
08-05-2012, 08:23
Odegre napisał " ... w sumie 3.5 tony miału + 0.5
tony owsa czyli razem 4 tony
mieszanki - koszt 1500pln."

Taaak cena miału u nas 560zł/t owsa 600zł/t to wychodzi 560*3,5=1960+300=2260zł też ładny wynik :)

Musiałeś mieć kaloryczny miał.

maq73
08-05-2012, 09:04
Takie zużycie jest całkowicie realne nie tylko w nowych dobrze ocieplonych domach. Ja sam mam kocioł OgniwoEko 15kW i ogrzewam w nim dwa mieszkania po 70 m2 wraz z CWU w kamienicy z 1900r. Fakt że oba mieszkania są z typowo południową wystawą ale to był pierwszy sezon z tym kotłem i sam jestem zdziwiony zużyciem bo spaliłem tylko 3 tony ekogroszku. Jestem bardzo zadowolony, tym bardziej że spodziewałem się że będę przesiadywał w kotłowni i "uczył się pieca", a tu się okazało że w moim przypadku wizyty w kotłowni to raz na tydzień żeby dosypać do podajnika i wybrać wiaderko popiołu. Tak więc ja jestem zadowolony z decyzji o przejściu na ekogroszek, rozważałem jeszcze gaz ale wyszło by drożej i trzeba było by jeszcze przystosować komin (wkład ze stali kwasoodpornej).

0degree
08-05-2012, 09:27
Odegre napisał " ... w sumie 3.5 tony miału + 0.5
tony owsa czyli razem 4 tony
mieszanki - koszt 1500pln."

Taaak cena miału u nas 560zł/t owsa 600zł/t to wychodzi 560*3,5=1960+300=2260zł też ładny wynik :)

Musiałeś mieć kaloryczny miał.
No bardzo kaloryczny 2 tony 21000kJ - ok , a pozostałe 1,5 19000kJ z domieszką kamieni :] , owies kosztował mnie 100pln a miał 400pln/ tona

czp01
08-05-2012, 13:30
No o wielkości spalania eko piszemy w innym wątku - ale skoro porównujemy to faktycznie przy średnio ocieplonym nowym budynku też o powierzchni grzewczej po podłogach 240 m2 jak Odegree wyszło mi za ostatni sezon razem z CWU 3082 kg ekogroszku bobrek kaloryczność ok 28 do 30 kJ w cenie po 706 zł z przywozem prosto z kopalni co daje mi 2176 zł ze sezon - czyli jak najbardziej ok :)

andrew01
08-05-2012, 16:25
Pozostaje jedynie pozazdrościć takich cen ekogroszku...

karoka65
08-05-2012, 16:33
Ja się mieszka na śląsku a kopalnia za płotem :)

czp01
08-05-2012, 19:35
Noo za płotem nie ale całkiem niedaleko :) i przynajmniej jest czym oddychać ha ha :)

minertu
08-05-2012, 20:46
Ja tam kopalni w Przyszowicach nie widziałem.

kolorado
08-05-2012, 20:56
W Bojkowie Sośnica, w Ornontowicach Budryk, no i najbliżej - Makoszowy. Może o czymś jeszcze zapomniałem. Jestem przekonany że któraś z nich fedruje pod Przyszowicami... ;)

kolorado
08-05-2012, 20:59
Kiedyś były dwie,jedna Sośnica a druga Makoszowy,teraz jest Sośnica-Makoszowy (ich wyrobisko mam pod domem),obok w Ornontowicach jest kopalnia Budryk,w Knurowie jest kopalnia Knurów i Szczygłowice,niedaleko jest kopalnia Bielszowice i Bobrek.
Wszystkie w promieniu 10km od mojego domu :)
Nie dość że się spóźniłem, to jeszcze Knurów pominąłem. No ale to mimo wszystko trochę dalej niż Makoszowy lub Bojków.

karoka65
08-05-2012, 21:25
Eeee Arturo to ty będziesz miał jak pączek w maśle.
Porządny kociołek koledzy z forum ci zaoferują, wungiel pod domem to naprawdę będziesz miał niskie rachunki za ogrzewanie jak ci już prąd wyjdzie bokiem hehe.

minertu
08-05-2012, 21:26
Dziękuje za doinformowanie bo nie raz byłem w Przyszowicach i tam kopalni nie widziałem,to co jest pod ziemia to już inna sprawa.

karoka65
08-05-2012, 21:27
to co jest pod ziemia to już inna sprawa.
Nie wiesz co jest pod ziemią ?
CZARNE ZŁOTO.

darase
08-05-2012, 21:35
Arturo przy Twoim domku 1t "wungla" na cały rok (CO+Cwu) :)
900zł.

darase
08-05-2012, 21:44
I oto chodzi :)

karoka65
08-05-2012, 22:05
Nawet jakbym bieda szyb zrobił sobie na działce i stamdtąd wyciągał te "złoto" to też bym na to nie poszedł ;)
Zarzekała się żaba błota.
Nie mów hop zanim nie przeskoczysz.

karoka65
08-05-2012, 22:07
Arturo przy Twoim domku 1t "wungla" na cały rok (CO+Cwu) :)
900zł.
Czytałeś ile kopalni ma dookoła ?
Raczej 600pln na całą zimę.
Widzisz Arturo 4 razy taniej jak prąd.

karoka65
08-05-2012, 22:14
Już przeskoczyłem,w "kotłowni" nie ma komina a dorabiać nie zamierzam ;)
W razie czego mogę coś polecić niedrogiego, wal jak w dym :)
Aaaa, nie sprzedaję kominów, żeby zaraz nie było.

karoka65
08-05-2012, 22:27
Arturo dużo rzeczy mógłbym ci powierzyć ale na pewno nie wybór kotła :)

zawijan
09-05-2012, 05:56
Już przeskoczyłem,w "kotłowni" nie ma komina a dorabiać nie zamierzam ;)

Tfu, tfu. Na psa urok.
Żebyś tego kiedyś nie musiał żałować.
Byłem kiedyś na takiej konferencji kominiarskiej, gdzie mówiono o tym, że po awariach sieci elektrycznych w zimie (z ofiarami śmiertelnymi) w USA nie wolno budować domów z ogrzewaniem elektrycznym bez alternatywnego zasilania.

0degree
09-05-2012, 07:54
Dom bez komina? Oprócz alternatywy awaryjnego ogrzania domu nasuwa się pytanie; KTÓRĘDY ŚW. MIKOŁAJ WEJDZIE? ;)

0degree
09-05-2012, 08:03
Aż tak źle nie jest,specjalnie dla Mikołaja ostał się tylko komin kominkowy,taki skromniutki ale da radę się przecisnąć ;)A przy okazji spełnia hamerykanską normę dot.rezerwowego źródła ciepła na wypadek braku prądu :)
W Laponii pewnie odetchnęli z ulgą ;)

Xerses
09-05-2012, 08:34
Jednak ocieplę styropianem,ja nie jestem z tych co wierzą,że ściany mają płuca czy skrzela i oddychają ;)
Od "oddychania" będę miał sprawną wentylację a nie ściany.
Ja chcę mieć termos w domu...nawet strop ocieplam styropianem 40cm :)
No cóż,są różne zboczenia a moje jest takie,żeby mieć niskie rachunki za ogrzewanie teraz i w przyszłości :)
A wełna jest tańsza od styro z niską lambdą,którym będę ocieplał :)


A komina nie robię,jestem pewny za dom i za niskie zapotrzebowanie :)
Nawet jakby mnie ktoś kroił to w moim domu nie będzie brudnego paliwa,bo dom się zagotuje ;)

A policzyłeś kiedys ile to ekstra docieplanie Cie będzie-lub kosztowało - za ile lat sobie je odbijesz w tych rachunkach? bo podejrzewam że życia Ci braknie chłopie

Xerses
09-05-2012, 09:12
Ocieplenie zewnętrzne to 12,2m3 więcej styropianu niż w projekcie a to jest ok.2tys.zł.Dodając do tego dodatkowy styro w stropie i w płycie wyjdzie w sumie ok.5tys.zł więcej(koszt komina ? ).Zważywszy,że cena energii grzewczej w przyszłości nie będzie taniała a rosła uważam,że zmniejszenie rachunków o 50% w stosunku do projektowych uważam za dobre posunięcie :)Nie patrzę na to w perspektywie zwrotu chociaż gołym okiem widać,że nie będzie to długi czas.

No tak ale uwzględniasz to pod kątem braku komina itp "części budynku w standardowym domu". Przyczepiłem się do tego bo powzyżej pewnych wartości - czy konkretniej grubości - dokładanie kolejnych centymetrów docieplenia mija się kompletnie z celem. To tak trochę jak z oknami 3 szybowymi. Ja takowe sobie załozyłem - zapłaciłem za to jakieś 3,5 tysiaka więcej a okazuje się że zysk z tych okien w stosunku do kosztów odrobię po 30 latach - mega biznes:) Komin schiedla płaciłem 3 tysiaki więc tragedii nie ma:)

Xerses
09-05-2012, 09:17
z drugiej hydraulik który jest młodym człowiekiem przed 30 i raczej tak mi się wydawało i wydaje, że ma pojęcie o tym co robi i jest z tej innej szkoły o "świeżym spojrzeniu" mówi, że nie mniej niż 19kW jeśli chodzi o Defro. Jest serwisantem pieców tylko innej firmy na moje województwo, a także montuje najwięcej kolektorów w województwie i ogólnie siedzi non stop w tym temacie dodatkowo jego zdaniem sterowniki, które niby mają wejście pod internet są zbędne. Powtarzam jestem laikiem i być może trochę upierdliwym, ale chciałbym żeby w moim wymarzonym domu było wszystko tak jak trzeba i nie chciałbym polegać tylko i wyłącznie na jednej opinii w tym wypadku "mojego hydraulika".
Tak się zastanawiałem .......... to po co wchodzisz na forum i zawracasz gitare skoro Twój hydraulik jest mądrzejszy? Dalej , skąd wiesz że jest mądrzejszy? Jakieś certyfikaty, egzaminy etc? Bo z mojego doświadczenia wynika że panowie hydraulicy -jak ktoś już to wcześniej zauważył - uczą się od swoich starszych kolegów i często przejmują ich metody pracy uzupełniając o nowinki - no bo świat idzie do przodu. Co nie zmienia faktu że jak montują jeden piec to do innego juz sie nie dają łatwo przekonać. Do pieca, technologi, alternatywnych rozwiązań...... Nie brałbym pana hydraulika za eksperta:) bo ja już wziąlem sobie tynkarzy - ekspertów co to mi mówili jak będzie gładko i ładni - i ich do tej pory ścigam aby mi w końcu kąty w paru pomieszczeniach wyprowadzili - bo przed tynkowaniem były:D

minertu
09-05-2012, 19:25
Oby nie zaproponowali pomalowania wszystkich ścian na biało i nie będzie widać ,że rogów nie ma.

Koledze flutebox się nie dziwię,że pyta.Ma internet i korzysta z niego czytając fora ,widocznie jego hydraulik tego nie robi a szkoda.
Parę rzeczy się dowie bo każdy coś podpowie.
Jak aż tak się obawia to może zakupić coś pomiędzy 15-17kW.

timon120777
09-05-2012, 20:06
kocioł może wstawić na końcu
jak się obawia to obliczenia OZC i po problemie
wtedy mu żaden nawet najbardziej polecany i chwalony instalator kitu nie wciśnie

pawko_
10-05-2012, 11:38
Będzie to kocioł 15kW, w/g obliczeń mój dom potrzebuje mocy ok. 9-10kW plus C.W.U. trzeba liczyć 3-4kW daje to mniej więcej wynik na poziomie 12kW. Piece 12 kW o ile się orientuję mają mniejsze palniki itd. więc wygodniejszy będzie o mocy 15, chyba że jestem w błędzie. Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie.

aregh24
10-05-2012, 13:51
15kw? Rozumiem, ze przewidujesz srednie dobowe spalanie ekogrochu na poziomie 60kg.

darase
10-05-2012, 14:51
Mam Ogniwo eko 15kw na 166m2, średnie dobowe spalanie w tym sezonie (pół roku) to 17,47kg/24h. Skąd 60kg?

zbigmaz01
10-05-2012, 15:43
Mam Ogniwo eko 15kw na 166m2, średnie dobowe spalanie w tym sezonie (pół roku) to 17,47kg/24h. Skąd 60kg? A ja mam RBR- a 17kW na 320m2 a w najcięższe mrozy tej zimy palił mi 40-45kg/doba.
Kocioł 10, 11 czy 12kW potrafi też pracować z mocą 16-17kW tak że nie musisz przyjmować korekty.

karoka65
10-05-2012, 15:51
Będzie to kocioł 15kW, w/g obliczeń mój dom potrzebuje mocy ok. 9-10kW plus C.W.U. trzeba liczyć 3-4kW daje to mniej więcej wynik na poziomie 12kW. Piece 12 kW o ile się orientuję mają mniejsze palniki itd. więc wygodniejszy będzie o mocy 15, chyba że jestem w błędzie. Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie.
Nie przesadzaj, to nie śmieciuch. Wybierałbym między 11 a 12kW.

aregh24
10-05-2012, 16:09
Skąd 60kg?
Ano stad, ze kociol pracujacy z moca 15kw wciaga tyle paliwa. Skoro nie osiagasz takich wynikow to po co Ci taki kociol. Nie lepiej kupic kociol "szyty na miare" i pracowac na nim z wyzsza sprawnoscia. Spalalbys wtedy 16kg zamiast swoich 17,5kg. Sam jestem ofiara marketingowego belkotu i bujam sie z 16kw kotlem w 130metrowym domku (+40m2 garaz, kotlownia). Ale sie nie martwie, niedlugo flutebox dolaczy do mnie :P

zbigmaz01
10-05-2012, 16:30
Ano stad, ze kociol pracujacy z moca 15kw wciaga tyle paliwa.
Może trochę przesadziłeś ?

pawko_
10-05-2012, 16:51
Jak Wam wciąga 60kg groszku to nie mam pytań, wiele osób, które znam mają przewymiarowane kotły i nigdy nie odnotowały spalania na poziomie 60 kg :) mówili, że średnio worek na dobę w mrozy. Co nie zmienia faktu, że błędem jest kupować kocioł ponad miarę, ale taki 12kW wydaje mi się, że będzie mniej wygodny niż 15kW, jestem laikiem więc być może jestem w błędzie.
Czy będę musiał pojawiać się częściej w kotłowni i dowalać więcej "koksu" przy mniejszym piecu czyli 12kW aniżeli 15kw ?

Gelo_26
10-05-2012, 17:01
ja mam znacznie przewymiarowany bo 23Kw na 180m2 ale jeszcze nigdy nie spalił mi 60kg max to 45kg/dobe przez dwa dni mrozów

zbigmaz01
10-05-2012, 17:03
ja mam znacznie przewymiarowany bo 23Kw na 180m2 ale jeszcze nigdy nie spalił mi 60kg max to 45kg/dobe przez dwa dni
To z jaką mocą wtedy pracował?

Gelo_26
10-05-2012, 17:06
nie wiem :))) nie znam sie na tych waszych wyliczeniach :) dla mnie najważniejsze jest to że w domu ciepło woda ciepła nie zrywa zawleczki (tfu tfu ) a i dużo węgla nie spaliłem bo jak na pierwszy sezon grzewczy od początku września ( z wygrzewaniem podłogówki ) poszło mi 1tona miału i 3 tony groszku ( z czego ten miał to prawie cały poszedł na wygrzewanie wylewki )

minertu
10-05-2012, 20:32
Jak Wam wciąga 60kg groszku to nie mam pytań, wiele osób, które znam mają przewymiarowane kotły i nigdy nie odnotowały spalania na poziomie 60 kg :) mówili, że średnio worek na dobę w mrozy. Co nie zmienia faktu, że błędem jest kupować kocioł ponad miarę, ale taki 12kW wydaje mi się, że będzie mniej wygodny niż 15kW, jestem laikiem więc być może jestem w błędzie.
Czy będę musiał pojawiać się częściej w kotłowni i dowalać więcej "koksu" przy mniejszym piecu czyli 12kW aniżeli 15kw ?
Obecnie polecane kotły jakie tu znajdziesz mają dużo większą sprawność niż te klepane od wielu lat bez jakichkolwiek modyfikacji.
Jak dociśnie mrozem to kocioł pójdzie na 100% przez parę dni , resztę sezonu będzie pracował na luzie.
Kup kocioł jaki chcesz ,my polecamy 10-12kW , jak nie chcesz przesiadywać w kotłowni to kup z eCoalem.
Twoja kasa i Twój wybór.

Wlodek_PID
10-05-2012, 22:36
jak nie chcesz przesiadywać w kotłowni to kup z eCoalem.
Twoja kasa i Twój wybór.

Piotrek42, jak sądzisz, czy to nie jest reklama?

Minertu, może napisz tak :

Jak nie chcesz przesiadywać w kotłowni, kup kocioł z dobrym sterownikiem.

Żaden sterownik nie daje gwarancji, że nie będziesz musiał przy nim siedzieć.
Użytkownicy polecanego przez Minertu sterownika też mają problemy.

adkwapniewski
11-05-2012, 00:10
@Wlodek_PID


Nie irytuj się ... tych paru którzy kupią piec ze sterownikiem z "reklamy" bez sprawdzenia to większości "trudni" klienci , którzy za chwilę będą głowę zawracać "że to" , "że tamto", bedą smarować po forach że miałobyć bez obsługi a jest ...

Formuła tego tematu,forum już się nie zmieni , gdyby było inaczej moderator by posprzątał ...

Pozostaje więc też się reklamować. Myślę że wiecej zyskasz chwaląc swoje niż dyskredytując czyjeś.

Jestem zwykłym userem, nie handlarzem i jako zwykły user podpowiadam że dla mnie ważna jest wygoda , nie intersuje mnie jaki algo został użyty w sterowniku, jaka platforma sprzętowa itd najważniejsze to : wygoda, i mało spalonego wungla :)

Co do platformy sprzętowej może jednak warto rozważyć osobny model na arm`ie z ethernetem,SD,dual spi itd dla wygody, uniwersalności i łatowści implementacji nowych "dingsów", łatwości serwisowania (dual spi + nieśmiertelny rs chociażby do log`a;) )

Sterownik idealny ? Nie ma jeszcze takiego ... ;) I Pewnie nie będzie bo ile userów tyle "chciejstwa" :)
Jednemu podpasuje ecoala drugiemu Cobra a trzeci zadowoli się ST-xxx

pozdrawiam

adkwapniewski
11-05-2012, 15:03
A gdzie mam być ? Jestem na miejscu. Jeżeli nie potrafisz tego zrozumieć to zrozumiesz po pierwszym sezonie grzewczym ...

Mieszkam w domu opalanym węglem z kotłem bez podajnika , wcześniej był kocioł z miarkownikiem, teraz ze sterownikiem i dmuchawą , widać różnicę (dom nie był jeszcze docieplony, a zurzycie spadło, po dociepleniu jeszcze mniej węgla ...)
Kocioł ze sterownikiem i dmuchawą jest obsługiwany raz dziennie.
Kocioł z podajnikiem raz,dwa na tydzień - To nie jest wygoda ?

Napisz proszę ile zapłacę za ogrzanie domku prundem (pompką) 150m2 41-50w/m2 przy założeniu że będzie G11 i żadna inna , strefa V (-24) dom wolnostojący nie osłonięty z żadnej strony i często temp poniżej 30*C ?

Dla kociołka 10-12kW nie ma znaczenia czy jest -20 czy -30 da radę bo i tak pół sezonu się "dusi" więc jak będą większe mrozy to wydajność wzrasta (jestem do przodu).Na sezon z moich obliczeń na okrągło wychodzi 1,8t węgla po 850PLN = 1530 PLN dużo ? A wygodnie bo wizyta raz w tygoniu no może dwa w kotłowni z piwkiem inaczej nazwana być nie może :P

Dalej czegoś nie rozumiesz ? A i odpowiedz na zadane pytanie

Wojtek_mazury
11-05-2012, 15:09
Co do platformy sprzętowej może jednak warto rozważyć osobny model na arm`ie z ethernetem,SD,dual spi itd dla wygody, uniwersalności i łatowści implementacji nowych "dingsów", łatwości serwisowania (dual spi + nieśmiertelny rs chociażby do log`a )

Do wykonania dobrej jakości sterownika o dużych możliwościach komunikacyjnych (LAN, BT, panel obsługi) wystarczy mikroprocesor 8 bitowy, wcale nie za szybki (procesy w kotle przebiegają powoli). Nie wiem w oparciu o jakie mikroprocesory są zbudowane sterowniki Bruli lub Cobra i moje trzy grosze nie mają powodować, że wywołuję kogokolwiek do tablicy. Uważam tylko, że na przykład utrzymywanie we współczesnych konstrukcjach dwóch różnych portów , jednego dla podglądu i sterowania a drugiego dla wymiany oprogramowania jest zwiekszaniem skomplikowania sterownika i jego kosztu. A jakoś producenci nie idą w kierunku zwiększenia funkcjonalnosci któregoś z portów. Kolejna sprawa. Podgląd pracy sterownika. Gdy wykonywany jest poprzez przeglądarkę, nieuchronnie wady przegladarki mają wpływ na funkcjonowanie podglądu przysparzając pracy programistom i frustrując niektórych użytkowników. Czy tak byc musi?

Wojtek_mazury
11-05-2012, 17:13
Uważam, że wykonanie regulatora do sterowania kominkiem jest trudniejsze niż do sterowania kotłem węglowym z podajnikiem. Dlatego dziwi mnie Arturo 72 twój entuzjazm z tego, że przyjdzie Ci montować regulator do kominka.

Wojtek_mazury
11-05-2012, 17:48
No to napisz jaki wybrałeś?

timon120777
11-05-2012, 17:50
jeszcze chwila i arturo postawi sobie komin zewnętrzny i wstawi kociołek na eko do garażu:p
najpierw prąd potem PC kominek.... w dobra stronę widzę Cię ciągnie:lol2::lol2::lol2:

Wojtek_mazury
11-05-2012, 17:59
Bo Arturo 72 tak na prawdę to się z nami tylko przekomarza. Skoro ma kominek, to ma i drewno a więc będzie wybierał popiół ( tyle , że w salonie a nie w piwnicy).:rolleyes:

Wojtek_mazury
11-05-2012, 18:04
Mogli by poprawić literówkę w opisie pod zdjęciem RT-08 OS.

Wojtek_mazury
11-05-2012, 18:10
Ktos z Tartarka po prostu przekleił podpis z błędem także pod drugi regulator czyli pod RT-08 OM. Teraz już nikt nie posądzi Arturo 72 o to, że reklamuje Tartarka. No bo jeśli takie pomyłki znalazły by się w algorytmie....?

adkwapniewski
11-05-2012, 19:48
Co do platformy sprzętowej może jednak warto rozważyć osobny model na arm`ie z ethernetem,SD,dual spi itd dla wygody, uniwersalności i łatowści implementacji nowych "dingsów", łatwości serwisowania (dual spi + nieśmiertelny rs chociażby do log`a )

Do wykonania dobrej jakości sterownika o dużych możliwościach komunikacyjnych (LAN, BT, panel obsługi) wystarczy mikroprocesor 8 bitowy, wcale nie za szybki (procesy w kotle przebiegają powoli). Nie wiem w oparciu o jakie mikroprocesory są zbudowane sterowniki Bruli lub Cobra i moje trzy grosze nie mają powodować, że wywołuję kogokolwiek do tablicy. Uważam tylko, że na przykład utrzymywanie we współczesnych konstrukcjach dwóch różnych portów , jednego dla podglądu i sterowania a drugiego dla wymiany oprogramowania jest zwiekszaniem skomplikowania sterownika i jego kosztu. A jakoś producenci nie idą w kierunku zwiększenia funkcjonalnosci któregoś z portów. Kolejna sprawa. Podgląd pracy sterownika. Gdy wykonywany jest poprzez przeglądarkę, nieuchronnie wady przegladarki mają wpływ na funkcjonowanie podglądu przysparzając pracy programistom i frustrując niektórych użytkowników. Czy tak byc musi?

nie, nie musi :) To tylko moje chciejstwo ;)

Co do WebUi przecież nie trzeba wyważać otwartych dżwi są gotowe rozwiązania typu EVK1100 + FreeRTOS i frustrować się nie trzeba, rzeźbić w C też nie :) Ja tylko chciałem pokazać że niestety trendy zmierzają w kierunku centralnego zarządzania domem (wsio w domku spięte w jedno miejsce) i zarządzane prze WebUi czy z LAN czy z WAN to juz nie istotne ... TV - linux, SAT - linux, Phone - linux, Lodówka - linux , Pralka - no zapędziłem się ;)

@Arturo72
Ethernet w sterowniku jest po to żebyś nie musiał biegać 3 pienter w doł żeby sprawdzić co jest z kociołkie ile zostało opału orientacyjnie itd , ale jeśli wolisz biegać , nikt filmów na sterowniku oglądać nie będzie...

I co policzyłeś już ile zapłacę za prąd w G11 ?

adkwapniewski
11-05-2012, 19:55
Bo Arturo 72 tak na prawdę to się z nami tylko przekomarza. Skoro ma kominek, to ma i drewno a więc będzie wybierał popiół ( tyle , że w salonie a nie w piwnicy).:rolleyes:

:rotfl:

Wlodek_PID
11-05-2012, 19:55
Kominek miał być od początku i pozostanie rezerwowym źródłem ciepła lub paleniem dla przyjemności i atmosfery i atrakcyjnym wyposażeniem salonu ;)


Arturo, czy kominek nie jest przyłączony do komina?
Bo piszesz, że Twój dom nie ma komina.

Czyli rurę od kominka wypuszczasz przez okno, czy po
prostu w salonie nie masz szyb?

Wlodek_PID
11-05-2012, 20:21
Hmm... Na razie nie robimy biznesu. I niech tak zostanie.
Skoro robisz komin do kominka, czy nie lepiej zrobić komin
tak, by podłączyć kocioł?

Ja lubię stałość poglądów. Taki radykał jak Ty powinien mieć
kominek elektryczny! Precz z kłopotliwym i brudnym spalaniem!

Jarecki79
11-05-2012, 20:22
Ethernet w sterowniku jest po to żebyś nie musiał biegać 3 pienter w doł żeby sprawdzić co jest z kociołkie ile zostało opału orientacyjnie itd , ale jeśli wolisz biegać , nikt filmów na sterowniku oglądać nie będzie...



Do tego to akurat net nie jest potrzebny.
Wystarcza funkcjonalny panel domowy, z którego korzystam, bo przebywam głównie na piętrze.... i widze kiedy pracuje dane urządzenie, mogę sobie zmienić nastawe kociołka lub pracować z temp. powietrza w pomieszczeniu

Net to raczej do kogoś żyjącego trybem handlowca, przedstawiciela handlowego, gdy żona sama w domu i nie do końca kumata, to wówczas taki przedstawiciel może luknąć co i jak oraz ewentualnie powiedzieć żonie, co by sąsiad wungla do kosza dorzucił.... Oczywiście to tylko moja opinia.

adkwapniewski
11-05-2012, 20:46
Najpierw naucz czytać się ze zrozumieniem bo w biznesie to podstawa:

To ten komin coś tańszy jak ten z wyliczenia poniżej ceny pompy ...

Sam piec 7tys.zł+komin 5tys.zł=pompa ciepła Atlantic Alfea S8 :)
Celowo nie wspominam o miejscu na kotłownię i składowanie opału ;)
Realny COP średnioroczny takiej pompy to 2,8,koszt prądu biorąc pod uwagę I i II taryfę to 0,4zł
Koszt 1kWh tej pompy to 0,14zł
Komfort użytkowania bezcenny.

Więc jak to w końcu jest ? Skoro i tak ten komin stawiasz to wypadało by przynajmniej skorygować wyliczenia ...

Wlodek_PID
11-05-2012, 20:53
Arturo, ja Ci niczego nie zarzucam.

Już prawie byłem zdecydowany na przejście na ogrzewanie elektryczne.
Wygodne, tanie i bezobsługowe! A tu masz babo placek - zamiast
kominka elektrycznego, wygodnego, taniego i bezobsługowego
zakładasz śmierdzący kominek, budujesz drogi komin i brudzisz sobie
salon popiołem i drewnem.

Nic nie rozumiem, szczególnie, że za cenę komina dostałbyś w Łobi
kominek elektryczny! Można powiedzieć - za darmo!

Coś ściemniasz z tym prądem...

adkwapniewski
11-05-2012, 20:55
@Arturo72
Co ma klinkier do wiatraka ?

Ja piszę o tym twoim równaniu : "Sam piec 7tys.zł+komin 5tys.zł=pompa ciepła Atlantic Alfea S8"

Skoro stawiasz komin proszę o korektę :)

adkwapniewski
11-05-2012, 21:05
Nie intersuje mnie czym obrabiasz komin, nie przyczepiam się do ceny komina tylko do wyliczenia :
piec + komin = pompa

Skoro stawiasz komin to : piec +komin < pompa + komin

Dodatkowo robisz sobie z salonu kotłownie ... popiół walający sie po salonie to przesada ale kurz ...

Wlodek_PID
11-05-2012, 21:25
I znowu życie zweryfikowało jakże piękną ideę... :p

adkwapniewski
11-05-2012, 21:26
Do tego to akurat net nie jest potrzebny.
Wystarcza funkcjonalny panel domowy, z którego korzystam, bo przebywam głównie na piętrze.... i widze kiedy pracuje dane urządzenie, mogę sobie zmienić nastawe kociołka lub pracować z temp. powietrza w pomieszczeniu

Net to raczej do kogoś żyjącego trybem handlowca, przedstawiciela handlowego, gdy żona sama w domu i nie do końca kumata, to wówczas taki przedstawiciel może luknąć co i jak oraz ewentualnie powiedzieć żonie, co by sąsiad wungla do kosza dorzucił.... Oczywiście to tylko moja opinia.

elektronik lub informatyk też doceni ethernet ;)

Możesz wrzucić zdjęcia takiego panelu ? Dotykowy jest ?

Piotrek42
11-05-2012, 21:31
Piotrek42, jak sądzisz, czy to nie jest reklama?

Minertu, może napisz tak :

Jak nie chcesz przesiadywać w kotłowni, kup kocioł z dobrym sterownikiem.

Żaden sterownik nie daje gwarancji, że nie będziesz musiał przy nim siedzieć.
Użytkownicy polecanego przez Minertu sterownika też mają problemy.

No fakt, TO jest reklama! masz na 100% racji, ale ja nie siedze 24h przed kompem,NIe umiejsza to jednak faktu że pewien uzytkownik forum i tak jest lepszy od minertu ;)

Piotrek42
11-05-2012, 21:47
Nic nie rozumiem, szczególnie, że za cenę komina dostałbyś w Łobi
kominek elektryczny! Można powiedzieć - za darmo!

Coś ściemniasz z tym prądem...

Fakt.... syf, brud w salonie, sąsiadą bedzie kopcił mokrym drewnem( a wtedy gorszy smród jak z eko -a jak jeszcze bez powietrza...masakra!!)popiół na dywanie kurz w domu, dodatkowy komin ,koszt kominka.... a tak kominek prądowy, same plusy...

karoka65
12-05-2012, 00:02
Arturo, a miało być tak pięknie. Już ci dawno pisałem co koledzy dzisiaj, ja kotłownię mam za domem a ty w jego centrum.
Dołożyli ci chłopaki aż mi cię żal.
Tak jak ci pisałem jak będziesz szukał jakiegoś porządnego kociołka to wal jak w dym :)
Jak nie zmienisz do tej pory nicka to dostaniesz specjalną promocję hehe.

karoka65
12-05-2012, 00:04
Trza umieć palić ;)

Oczywiście że trzeba, w razie czego masz tutaj wsparcie, pomożemy tym oświeconym.

minertu
12-05-2012, 08:34
Piotrek42, jak sądzisz, czy to nie jest reklama?

Minertu, może napisz tak :

Jak nie chcesz przesiadywać w kotłowni, kup kocioł z dobrym sterownikiem.

Żaden sterownik nie daje gwarancji, że nie będziesz musiał przy nim siedzieć.
Użytkownicy polecanego przez Minertu sterownika też mają problemy.
Uczepiłeś się jak "rzep psiego ogona".
Czyli Twoim zdaniem poleciłem zły sterownik!!!
A może zanim cokolwiek napiszę to zapytam Ciebie czy dobrze napisałem?
Jestem użytkownikiem kotła Ogniwo z palnikiem Brucer i sterownikiem eCoal.pl gdybym go nie użytkował to bym go nie polecał.
Czy Twoim zdaniem nie mam prawa polecać czegoś co jest dobre?
A może tak będziemy bez sensu śmiecić ? Kup kocioł z dobrym sterownikiem.I co? Za chwilę padnie pytanie a jaki to jest ten dobry sterownik?
Co odpowiesz?
Polecam bo użytkuję,co robię poza tym to inna sprawa.Ty jak zwykle interpretujesz to tak jak Ty chcesz a nie jak chcą inni.

minertu
12-05-2012, 08:47
Do tego to akurat net nie jest potrzebny.
Wystarcza funkcjonalny panel domowy, z którego korzystam, bo przebywam głównie na piętrze.... i widze kiedy pracuje dane urządzenie, mogę sobie zmienić nastawe kociołka lub pracować z temp. powietrza w pomieszczeniu

Net to raczej do kogoś żyjącego trybem handlowca, przedstawiciela handlowego, gdy żona sama w domu i nie do końca kumata, to wówczas taki przedstawiciel może luknąć co i jak oraz ewentualnie powiedzieć żonie, co by sąsiad wungla do kosza dorzucił.... Oczywiście to tylko moja opinia.
To ile taki panel kosztuje?

Wlodek_PID
12-05-2012, 09:19
Ciągle jest pięknie i nie czuje się posiniaczony,po prostu nie odpowiadam ;)
Odpowiedzi będą konkretne jak otrzymam pierwsze rachunki,łącznie ze zdjęciem stanu licznika.
Nie będę mógł sobie tego odmówić ;)

Skąd będziemy wiedzieć, czy Twoje niskie rachunki za prąd nie
wynikają z dogrzewania kominkiem? :p

Jeśli chcesz być wiarygodny, musisz wybudować dom bez komina,
tak, jak to pisałeś w poprzednich postach.

zawijan
12-05-2012, 09:58
ja mam znacznie przewymiarowany bo 23Kw na 180m2 ale jeszcze nigdy nie spalił mi 60kg max to 45kg/dobe przez dwa dni mrozów

To z jaką mocą wtedy pracował?

Niecałe 10kW

Elfir
12-05-2012, 10:03
Arturo - co mają twoje wypowiedzi do kotłów na ekogroszek?
Przestań spamować.
A pozostałych proszę o nie reagowanie na zaczepki Arturo, bo potem nie ma jak oczyścić wątku z postów nie na temat, skoro się cytujecie nawzajem.

Michał30
12-05-2012, 10:12
Niecałe 10kW

Podsumowując: oznacza to że taki kociołek 11Kw który rozwija do 14-15Kw w zupełności by sobie poradził!? zamiast tego 23Kw!

tesel
12-05-2012, 11:25
Podsumowując: oznacza to że taki kociołek 11Kw który rozwija do 14-15Kw w zupełności by sobie poradził!? zamiast tego 23Kw!

No... chyba,że będziesz grzał sąsiadów.

minertu
12-05-2012, 14:02
Podsumowując: oznacza to że taki kociołek 11Kw który rozwija do 14-15Kw w zupełności by sobie poradził!? zamiast tego 23Kw!
Na dobrze izolowany dom spokojnie taki kocioł wystarczy.

zbigmaz01
12-05-2012, 14:26
Niecałe 10kWZawijan a takie pytanie, jeżeli mój kocioł też w trakcie takich mrozów spalał też w granicach 40-45kg węgla Jaret plus to wtedy z jaką mocą on pracował? Może z tą samą? Ale chyba nie bo ja mam 17kW
Zadaje to pytanie dlatego że ja nie potrafię tego obliczyć, po prostu nie wiem jak i się na tym nie znam.
Jeżeli można to zapodaj jak to się liczy a na pewno wielu z tego skorzysta. Być może było już to gdzieś pisane ale w tylu postach dość trudno to znaleźć.

SUSPENSER
12-05-2012, 14:37
Jak Wam wciąga 60kg groszku to nie mam pytań, wiele osób, które znam mają przewymiarowane kotły i nigdy nie odnotowały spalania na poziomie 60 kg :) mówili, że średnio worek na dobę w mrozy. Co nie zmienia faktu, że błędem jest kupować kocioł ponad miarę, ale taki 12kW wydaje mi się, że będzie mniej wygodny niż 15kW, jestem laikiem więc być może jestem w błędzie.
Czy będę musiał pojawiać się częściej w kotłowni i dowalać więcej "koksu" przy mniejszym piecu czyli 12kW aniżeli 15kw ?

Chodzi o to, że paląc węglem o kaloryczności 28MJ/kg oraz sprawności kotła 80% prawidłowe zużycie węgla jest następujące:
przy zapotrzebowaniu mocy 20kW - 77kg/dobę
przy zapotrzebowaniu mocy 10kW - 38kg/dobę

z czego wynika, że kocioł 15 kW pracując na pełnej mocy spali 60 kg/dobę.

Dla przykładu mój kocioł o mocy 18 kW spala maksymalnie 25 kg/dobę co oznacza, że nawet kocioł 10 kW byłby przewymiarowany.

Poniżej dane dla zbigmaz:

w przypadku węgla o przykładowej wartości opałowej 25MJ/kg oraz sprawności kotła 80% prawidłowe zużycie węgla jest następujące:
przy zapotrzebowaniu mocy 20kW - 86kg/dobę
przy zapotrzebowaniu mocy 10kW - 43kg/dobę
przy zapotrzebowaniu mocy 5kW - 21,5kg/dobę

resztę obliczysz z proporcji.

SUSPENSER
12-05-2012, 15:09
Obecnie polecane kotły jakie tu znajdziesz mają dużo większą sprawność niż te klepane od wielu lat bez jakichkolwiek modyfikacji.
Jak dociśnie mrozem to kocioł pójdzie na 100% przez parę dni , resztę sezonu będzie pracował na luzie.
Kup kocioł jaki chcesz ,my polecamy 10-12kW , jak nie chcesz przesiadywać w kotłowni to kup z eCoalem.
Twoja kasa i Twój wybór.

Chyba chciałeś napisać, że pójdzie na 120 % nominalnej w razie potrzeby.

Ja także polecam eCOAL tym, którzy nie chcą szkolić się z obsługi Bruli.

Testowałem kilka sterowników i mam porównanie - może nawet niektórzy mnie za ten wpis "przestaną lubić", ale taka jest prawda, że te 2 sterowniki pracowały u mnie najlepiej, a od dłuższego czasu używam Bruli bo spalam przy nim najmniej węgla, mam znikome ilości spieków paląc Pieklorzem, i bardzo dobrze u mnie działa - cenię sobie także sterowanie przez internet [bardzo wygodne i szybkie programowanie stref czasowych, podgląd pracy bez chodzenia do kotłowni czy panela sterującego - wystarczy telefon z internetem lub komputer].

Jeszcze jeden przykład - od kilku tygodni sąsiad używa eCOAL-a którego mu wypożyczyłem - jest zachwycony - w porównaniu do Tatarek RT09 PID zużycie węgla do CWU [CO wyłączone] spadło mu prawie o 50%.

Co do samych kotłów to podtrzymuję, że wg mnie najlepsze są Skam-P Premium, RBR EKOUNIWERSAL i gdybym dzisiaj kupował kocioł wybrałbym między nimi.

SUSPENSER
12-05-2012, 15:14
A po jaką cholerę mi internet,przeglądanie filmów czy inne wodotryski w sterowniku ?
Wg mnie powinno tak być,że nastawiam na sterowniku pokojowym daną temperaturę i nie powinno mnie obchodzić co kocioł robi,jak robi żeby tą temperaturę osiągnąść.

Ustawianie stref czasowych do CO,CWU,cyrkulacji, czytelny nadzór nad pracą kotła wraz z historią + dodatkowo temp. zewn.,wewn. itd.

Jak na kogoś kto nie używał sterownika bez i z internetem bardzo pochopnie formułujesz swoje opinie ...

pawko_
12-05-2012, 17:43
Zapotrzebowanie na 160m2 wyszlo 9kW, dodatkowo na 300 litrowy zasobnik ile musze dodac kW 3 czy 4 a moze wiecej ? Ktory kociol jest lepszy skam-p czy rbr ekouniwersal ? Jaki najlepiej zastosowac sterownik ? Czy na ogrzewanie podlogowe na calej powierzchni budynku daja rade te kotly, w przyszlosci planuje jeszcze solary, nie ma zadnych przeciwskazan ? Panowie ktorzy pisali do mnie wiadomosci prosilbym rowniez o napisanie i przedstawienie swojej oferty poniewaz wczesniejsze maile zostaly usuniete przypadkowo. Za ewentualne bledy przepraszam, pisze z telefonu.

berdnard
12-05-2012, 18:08
dobrze napisałeś już cie nie lubie i przypuszczam jak masz w głuwce poukładane

Arturo72
12-05-2012, 19:24
Czy na ogrzewanie podlogowe na calej powierzchni budynku daja rade te kotly, w przyszlosci planuje jeszcze solary, nie ma zadnych przeciwskazan ?
Czemu skoro masz podłogówkę na całej powierzchni nie rozważasz opcji bufora ciepła ? Kocioł nie będzie się tak męczył i będzie pracował cały czas z pełną mocą a w podłogę wystarczy Ci 28-30st.C,przy dobrych układach naładowany bufor wystarczy Ci na kilka dni do tygodnia a plus taki,ze nie musisz mieć super sterownika z wodotryskami i podobnego kotła,wystarczy prosty kociołek a ciepło z bufora bierzesz sobie kiedy potrzebujesz a nie jedynie wtedy kiedy grzeje kocioł czyli zero strat do komina.

Nie jest to tutaj propagowane bo jak pisałem wcześniej,to jest wątek reklamowy sprzedawców i producentów kotłów i sterowników (admini jakoś tego nie zauważają albo nie chcą zauważać...) a z czegoś i z kogoś trzeba żyć i nikt tutaj lepszego i tańszego rozwiązania Ci nie doradzi poza swoim ;)

Przeczytaj sobie spostrzeżenia Piczmana i nie tylko,oni mają wungiel i bufory ciepła:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?105517-Dom-Piczmana&p=2286350#post2286350
A tutaj więcej o zaletach bufora ciepła pod wungiel:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?74235-Jak-quot-to-quot-się-robi-czyli-bufor-ciepła

Solary w niczym nie przeszkadzają ale są nieopłacalne,no chyba,ze masz dopłatę 90%.
Za 3tys.zł masz pompę ciepła do cwu pracującą cały rok,niezależnie od pogody.

P.S.
Sądzę,że mój post będzie zgłaszany jako spam lub nie w temacie a więc liczę na bezstronność przez osoby władne ;)
Wg mnie post jest w temacie "kotłów na ekogroszek" i jako odpowiedź na zapytanie ze szczerą chęcią pomocy "świeżemu" inwestorowi.

minertu
12-05-2012, 20:31
Podam link do kotła OE15kW ogrzewa dom 160m samej podłogówki
https://esterownik.pl/remote/227
Nic mi nie wiadomo aby kocioł się męczył.

Arturo,czasami powalasz na kolana czy oferowane kotły nie są proste?
Co miałeś na myśli prosty kociołek? Co tutaj ma do rzeczy sterowanie?
Może taki gdzie jego konstrukcja wypuszcza wyprodukowane ciepło w komin?
Nikt nikomu nie wciska niczego na siłę.
Polecamy to co mamy a złych produktów nie mamy.

Wojtek_mazury
12-05-2012, 20:35
Arturo 72. Muszę ci to napisać. Porzuć swoje pomysły związane z pompą ciepła. To nie jest ten watek ale ponieważ nic nie skutkuje i znów piszesz: "Za 3tys.zł masz pompę ciepła do cwu pracującą cały rok,niezależnie od pogody." więc muszę zareagować.

Pompa ciepła jest bajerem marketingowym!

Co prawda ciepło z niej można otrzymać za około 30% ceny energii elektrycznej ale kosztem ciepła zabranego z OTOCZENIA. Jeśli więc zimą w domu ( termosie) będziesz użytkował pompę ciepła to ciepło do niej będziesz musiał dostarczyć z innego źródła. Najprawdopodobniej z tego kominka, który jak piszesz masz montować. Wybacz Arturo 72 ale wydajesz się nie rozumieć co robisz i to z własnymi pieniędzmi.

Arturo72
12-05-2012, 20:35
Nic mi nie wiadomo aby kocioł się męczył.

Wytłumacz mi i innym jak krowie na rowie,jak uzyskać na zasilaniu 28st.C w podłogę i co się dzieje z resztą st.C do których grzeje piec ?
O mieszaczach wiem ;)
No chyba,że nie wiem o czymś i kotły na ekogroszek grzeją wodę na wyjściu do 28st.C ze sprawnością 90% ?

Wojtek_mazury
12-05-2012, 20:46
Naprawdę Arturo 72 mylisz się. Kończę ten temat, bo nie moją rolą jest uczyć Cię wydawać twoje pieniądze i ponadto jest to temat o kotłach, do którego wtrącasz pompy ciepła. Przestań, bo widać, ze niewiele z pomp ciepła rozumiesz i zaśmiecasz wątek.

minertu
12-05-2012, 20:48
Wytłumacz mi i innym jak uzyskać na zasilaniu 28st.C w podłogę i co się dzieje z resztą st.C do których grzeje piec ?
No chyba,że nie wiem o czymś i kotły na ekogroszek grzeją wodę na wyjściu do 28st.C ze sprawnością 90% ?

Mało wiesz,np:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?203309-jaśkowe-quot-wynalazki-quot&p=5371225#post5371225 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?203309-ja%C4%B9%E2%80%BAkowe-quot-wynalazki-quot&p=5371225#post5371225)
Jest tych sposobów więcej ale dla niektórych będzie to spam...
To link do podglądu pracy mojego kotła. https://esterownik.pl/remote/189 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Festerownik.pl%2Fr emote%2F189)
Popatrz jak pracuje,jakie ma temp .
Z prawej strony na schemacie jest lekko podświetlona temp podłogi.Tak naprawdę to jest temp za zaworem 4D i mierzy temp wody wychodzącej na układ,różnica pomiędzy tą temp a temp na kotle czyli CO wraca i podgrzewa powrót.
Właśnie zastosowanie zaworu 4D pozwala nam ustawić temp wychodzącą na układ.Czy to będą grzejniki czy sama podłogówka to nie ma znaczenia.Nadmiar ciepła wraca do kotła.

minertu
12-05-2012, 21:07
Nie mogę otworzyć linka,jakiegoś skryptu mi nie przyjmuje.
Wytłumacz mi teoretycznie,kocioł pracuje z mocą 11kW i grzeje wodę do 80st.C ta idzie na mieszacz,on miesza i do podłogówki wchodzi 30st.C,50st.C idzie z powrotem do pieca ale on dalej grzeje mocą 11kW do 80st.C i albo spada mu drastycznie moc skoro zamiast 10st.C dostaje 50st.C albo ?
Albo się odstawi i przechodzi w stan podtrzymania.
Wtedy nie grzeje,nie spala paliwa i czeka aż przyjdzie zapotrzebowanie na wytworzenie energii w celu podgrzania wody w kotle.

Wojtek_mazury
12-05-2012, 21:11
Arturo 72. Studiowanie forum to prawdopodobnie twój sposób na pozyskiwanie wiedzy o pompach ciepła. Masz na ich temat wiedzę błędną podobnie jak na temat zasilania podłogówki przez kotły węglowe z podajnikiem.Właściwie wygląda na to, że jesteś typem może nie gawędziarza, bo przy pisaniu postów to określenie nie jest właściwe ale jesteś kimś w rodzaju "pleciugi". Świadczy o tym ilość postów i nie idąca za ilością małość wiedzy.

Wojtek_mazury
12-05-2012, 21:33
Arturo 72. Nie można być aż tak bezrozumnym jak ty. To ciepło, które chcesz wyłapywać pod stropem pochodzi z ogrzewania, które dostarczasz do domu. Gdyby było inaczej, nikt nie ogrzewał by domów, a jedynie montował na strychu pompę ciepła. Takich rozwiązań jednak nie ma. Tak jak pisałem, jesteś "pleciugą" zaśmiecającym wątek o kotłach. Piszesz dużo ale aby sobie popisać. Widocznie wolisz to niż budowę własnego domu ( z kominkiem). Będę zmuszony zgłosić twoje posty moderatorowi. Z powodów, które ci wyłuszczyłem.

Wojtek_mazury
12-05-2012, 21:42
"Inwestorzy-bądźcie ostrożni " czytając Arturo 72.

Wlodek_PID
12-05-2012, 22:20
Arturo72 właśnie wymyślił perpetum mobile. Grzejemy dom pompą
ciepła, a jak jest zimno, to pompa pobiera ciepło ze strychu.

Idź pleść bzdury na inny wątek.

darase
12-05-2012, 22:57
Ludziki co tak siedliście na kolegę Arturo?
Arturo sam napisał że drożej ogrzewanie domu wychodzi prądem,gazem i ropą niż węglem.
Popieram dążenie do zmniejszania zapotrzebowania na ciepło i do stawiania małych domków jednopoziomowych. Jak już to salon z kominkiem na poddaszu. Bieganie po schodach to nie na moje lata.

Dla naszych domów dobrym rozwiązaniem jest ekogroszek bo daje namiastkę bezobsługowego grzania. Nie trzeba rano wstawać i palić. Moimi najlepszymi inwestycjami było kupno Ogniwa 15kw ze ster. eCoal i zmywarki. :)
Obydwa urządzenia ułatwiają życie.

pawelo_pl
13-05-2012, 08:00
Arturo72 właśnie wymyślił perpetum mobile. Grzejemy dom pompą
ciepła, a jak jest zimno, to pompa pobiera ciepło ze strychu.

Idź pleść bzdury na inny wątek.
I to wszystko w pompie za 3 tys zł - za te pieniądze nie da się nawet kupić porządnej lodówki - a co mówić o pompie. Pisałem już wcześniej że @Arturo to teoretyk - ja mieszkałem w mieszkaniu grzanym prądem i po paru latach bardzo marzyłem o kominie by podłączyć cokolwiek kominek, kozę, gaz ....

timon120777
13-05-2012, 08:09
Czemu skoro masz podłogówkę na całej powierzchni nie rozważasz opcji bufora ciepła ? Kocioł nie będzie się tak męczył i będzie pracował cały czas z pełną mocą a w podłogę wystarczy Ci 28-30st.C,przy dobrych układach naładowany bufor wystarczy Ci na kilka dni do tygodnia a plus taki,ze nie musisz mieć super sterownika z wodotryskami i podobnego kotła,wystarczy prosty kociołek a ciepło z bufora bierzesz sobie kiedy potrzebujesz a nie jedynie wtedy kiedy grzeje kocioł czyli zero strat do komina.

.

Arturo
gdybyś czytał uważnie to wiedziałbyś, że można spokojnie połączyć kocioł na eko z zasobnikiem w układzie z buforem ciepła.
jeden z kolegów ma taki zestaw. istnieją również inne sposoby regulacji temperatury na wyjściu do układu które nie powodują że kocioł wariuje a wręcz stabilizują dodatkowo jego pracę. Prosty kociołek jak piszesz to dla mnie właśnie kociołek na ekogroszek z zasobnikiem. dzięki temu nie muszę codziennie biegać do kotłowni aby dołożyć wygarnąć wysypać i od nowa rozpalać. To jest dla mnie prostota. nie "śmieciuch" który ma niższą sprawność.
do tego sterownik który spełni moje oczekiwania i układ zrobiony zgodnie ze sztuką bez błędów które nawet najlepszy zestaw położą na kolana.

można śmiało kociołek łączyć ze 100% ogrzewaniem podłogowym. trzeba to tylko zrobić prawidłowo.

Wojtek_mazury
13-05-2012, 08:48
Ponawiam apel o nie polemizowanie z Artuto 72. Nazwałem go "pleciugą" bo według mnie dobrze to słowo oddaje zajęcie, które uprawia Arturo 72. Od wczoraj Arturo 72 pomoderował swoje posty na temat pompy ciepła ustawianej na strychu myśląc może, że w ten sposób uniknie kompromitacji. Ale dziś sam, nieprzymuszony przez nikogo odsłania swoją niekompetencję. Pisze bowiem w poscie o 8:03 następująco:

"Może zacytuje sam siebie dla jasności i dla lepszego zrozumienia tekstu,moja odpowiedź dla pytającego się o solary:
Napisał Arturo72
Solary w niczym nie przeszkadzają ale są nieopłacalne,no chyba,ze masz dopłatę 90%.
Za 3tys.zł masz pompę ciepła do cwu pracującą cały rok,niezależnie od pogody."

Później (w poscie, który wykasował) napisał, że zimą pompę trzeba ustawić na strychu/poddaszu aby stamtąd czerpała ciepło do pracy.
Napisał to po tym gdy napisałem: "Arturo 72. Nie można być aż tak bezrozumnym jak ty. To ciepło, które chcesz wyłapywać pod stropem pochodzi z ogrzewania, które dostarczasz do domu. Gdyby było inaczej, nikt nie ogrzewał by domów, a jedynie montował na strychu pompę ciepła. Takich rozwiązań jednak nie ma. Tak jak pisałem, jesteś "pleciugą" zaśmiecającym wątek o kotłach. Piszesz dużo ale aby sobie popisać. Widocznie wolisz to niż budowę własnego domu ( z kominkiem). "
To dlatego moje dwa posty są położone teraz obok siebie (Arturo 72 wykasował swoje "mądrości").

andredamus
13-05-2012, 09:48
Witam,
śledzę "ranking" już od dłuższego czasu, sporo dowiedziałem się ale prosiłbym o poradę bo mam trochę
wątpliwości co do doboru pieca a muszę zdecydować w najbliższych dniach.
Do ogrzania będzie dom 164m2 użytkowej, parter z poddaszem użytkowym, do tego garaż + kotłownia. W sumie
powierzchnia całkowita podłóg 220m2. Ściany porotherm 24 + 15 stryo, poddasze wełna 25cm, okna 3-szybowe.
1. Czy moc 16-17kw będzie optymalna dla tej powierzchni? Czy nie za duża? (sporo naczytałem się tu o przewymairowaniu)
2. Czy ktoś w miarę obiektywnie może porównać kocioł ogniwo eko + 16kw i skam-p 17 z ecoal.
Wiem że oba kociołki są warte uwagi, ale może jakieś różnice, zalety czy wady ktoś może określić
3. Jak jest z serwisem tych kotłów na podlasiu, wiem że OEP serwisuje firma z Łomży, nie orientuję się co do skam-p.

Będę wdzięczny za informację i porady.

minertu
13-05-2012, 10:29
Witam,
śledzę "ranking" już od dłuższego czasu, sporo dowiedziałem się ale prosiłbym o poradę bo mam trochę
wątpliwości co do doboru pieca a muszę zdecydować w najbliższych dniach.
Do ogrzania będzie dom 164m2 użytkowej, parter z poddaszem użytkowym, do tego garaż + kotłownia. W sumie
powierzchnia całkowita podłóg 220m2. Ściany porotherm 24 + 15 stryo, poddasze wełna 25cm, okna 3-szybowe.
1. Czy moc 16-17kw będzie optymalna dla tej powierzchni? Czy nie za duża? (sporo naczytałem się tu o przewymairowaniu)
2. Czy ktoś w miarę obiektywnie może porównać kocioł ogniwo eko + 16kw i skam-p 17 z ecoal.
Wiem że oba kociołki są warte uwagi, ale może jakieś różnice, zalety czy wady ktoś może określić
3. Jak jest z serwisem tych kotłów na podlasiu, wiem że OEP serwisuje firma z Łomży, nie orientuję się co do skam-p.

Będę wdzięczny za informację i porady.
Informację wysłałem na PRIV ze względu na to aby nie posądzono mnie o reklamę.

Jarecki79
13-05-2012, 10:48
Zawijan a takie pytanie, jeżeli mój kocioł też w trakcie takich mrozów spalał też w granicach 40-45kg węgla Jaret plus to wtedy z jaką mocą on pracował? Może z tą samą? Ale chyba nie bo ja mam 17kW


ok.11-12kW, przypominam, że kotły mogą pracować w pobliżu swojej mocy nominalnej w określonych warunkach, najczęściej przy pierwszym odpaleniu.
Później ich zadaniem jest uzupełnianie strat ciepła, jak podaje OTGiS znakomitą większość sezonu pracują w zakresie ok.30%mocy, powiedzmy 3-9kW, to wystarcza do uzupełniania strat ciepła.

Praca stale z mocą znamionową może powodować m.in. dużą ilość spieków w popielniku, częste jego opróżnianie (wielkość spieków będzie zależna od jakości węgla, ale już ich nie unikniecie). Ładny wygląd popiołu uzyskujecie prowadząc kotły w niższych zakresach mocy od tej znamionowej, gdy węgiel wypala się spokojnie.

minertu
13-05-2012, 10:52
Węgiel da się spalać spokojnie,pokaże to przyszły sezon i pewien sterownik,nie piszę jaki bo znowu będzie reklama :)

Jarecki79
13-05-2012, 10:53
Jeszcze jeden przykład - od kilku tygodni sąsiad używa eCOAL-a którego mu wypożyczyłem - jest zachwycony - w porównaniu do Tatarek RT09 PID zużycie węgla do CWU [CO wyłączone] spadło mu prawie o 50%.



Dobrze wiesz, że to sprawa wykorzystania stref czasowych na CWU z funkcją STOP.

Aktualnie mam taki próbny sterownik RT09pid z softem v.5.20, jak więcej potestuję,
to pewnie od tego sezonu będzie dostępny w takim wydaniu.

Jarecki79
13-05-2012, 10:58
Węgiel da się spalać spokojnie,pokaże to przyszły sezon i pewien sterownik,nie piszę jaki bo znowu będzie reklama :)

W ostatnim czasie zradykalizowane są Twoje wypowiedzi.
Oczywiście,że węgiel można spalać spokojnie, ale nie na mocy znamionowej danego palnika, bo to się wzajemnie wyklucza.

Radzę Ci chociaż jedną wizytę w OTGiS, zobacz jak wygląda tam badanie 100%mocy, poproś o pokazanie popiołu, może wówczas będziesz miał pełniejsze spektrum.

minertu
13-05-2012, 11:02
W ostatnim czasie zradykalizowane są Twoje wypowiedzi.
Oczywiście,że węgiel można spalać spokojnie, ale nie na mocy znamionowej danego palnika, bo to się wzajemnie wyklucza.

Radzę Ci chociaż jedną wizytę w OTGiS, zobacz jak wygląda tam badanie 100%mocy, poproś o pokazanie popiołu, może wówczas będziesz miał pełniejsze spektrum.
Nie muszę nigdzie jeździć bo widzę to u siebie choć nie wykluczam takiej wizyty w przyszłości.

Jarecki79
13-05-2012, 11:08
andredamus, po tym okrojonym opisie wygląda,że dobrze wybrałeś zakres mocy 16-17kW

Skam-P czyszczony jest tylko od przodu, zajmuje mniej miejsca na głębokość
Tutaj znajdziesz obecnie dwupoziomowy ruszt awaryjny odlany z dwóch części plus duży deflektor
Górne mocowanie rusztu zostaje na stałe podczas pracy automatu

Ogniwo czyszczone jest od góry, ma kanały pionowe
Nie wiem czy ma dwie wysokości montażu rusztu, z pewnością jest on także dostępny podczas pracy automatu
Więcej n/t Ogniwa powiedzą Tobie użytkownicy, czy minertu.

Jarecki79
13-05-2012, 11:13
Nie muszę nigdzie jeździć bo widzę to u siebie

Co widzisz u siebie?
Chcesz powiedzieć, że robiłeś próbę i spalałeś w trybie ciągłym prawie 100kg/24h, aby sprawdzić jak zachowa się palnik i kocioł przy stałym odbiorze blisko 24-25kW?
Czy spalałeś góra 40kg/24h uzyskując ładny popiół?

minertu
13-05-2012, 11:13
W Ogniwo Eko+ osadzenie rusztu jest na dwóch poziomach nie bez znaczenia ma nazwę ruszto-deflektora.
Poza sposobem czyszczenia kotły różnią się sterowaniem.

Jarecki79
13-05-2012, 11:18
W Ogniwo Eko+ osadzenie rusztu jest na dwóch poziomach

To ogniwo dołączyło do Skama oraz Galmetu z oferowaniem dwóch poziomów rusztu awaryjnego....
W chwili obecnej mamy zatem 3kotły na rynku oferujące taką możliwość.

minertu
13-05-2012, 11:18
Co widzisz u siebie?
Chcesz powiedzieć, że robiłeś próbę i spalałeś w trybie ciągłym prawie 100kg/24h, aby sprawdzić jak zachowa się palnik i kocioł przy stałym odbiorze blisko 24-25kW?
Czy spalałeś góra 40kg/24h uzyskując ładny popiół?
A czy trzeba tyle spalać nie potrzebnie?
Wygląd popiołu nie zależy tylko od sposobu spalania ale od samego opału,oczywiście można go dla danych warunków poprawić.
Po modyfikacji mojego kotła przestałem patrzeć na to jak wygląda popiół.

minertu
13-05-2012, 11:21
To ogniwo dołączyło do Skama oraz Galmetu z oferowaniem dwóch poziomów rusztu awaryjnego....
W chwili obecnej mamy zatem 3kotły na rynku oferujące taką możliwość.
Dla zaspokojenia mojej ciekawości nie było czasem inaczej?
Czy to czasem skam-p nie dołączył do Ogniwa?
Pytam z ciekawości.

darase
13-05-2012, 11:25
Minertu Skamp też ma eCoala, chyba że już nie?

karoka65
13-05-2012, 11:27
To ogniwo dołączyło do Skama oraz Galmetu z oferowaniem dwóch poziomów rusztu awaryjnego....
W chwili obecnej mamy zatem 3kotły na rynku oferujące taką możliwość.
Jak ktoś szuka kotła z podajnikiem to ruszt awaryjny raczej nie jest tutaj żadnym atutem. Jeśli szukam wygody to kupuję podajnik jak chcę się pieprzyć z codzienną obsługą i rozpalaniem kupuję zwykłego śmieciucha.
Nie róbcie ludziom wody z mózgu.
ŻADEN kocioł z podajnikiem nie gwarantuje jakiejś przyzwoitej stałopalnoci co zobowiązuje do częstego doglądania kotła.
Ruszt awaryjny trzeba traktować tak jak na to wskazuje jego nazwa.

minertu
13-05-2012, 11:27
Minertu Skamp też ma eCoala, chyba że już nie?
Najpierw nie miał,potem miał i znowu nie ma.Czy będzie miał? Tego nie wiem.

minertu
13-05-2012, 11:30
Jak ktoś szuka kotła z podajnikiem to ruszt awaryjny raczej nie jest tutaj żadnym atutem. Jeśli szukam wygody to kupuję podajnik jak chcę się pieprzyć z codzienną obsługą i rozpalaniem kupuję zwykłego śmieciucha.
Nie róbcie ludziom wody z mózgu.
ŻADEN kocioł z podajnikiem nie gwarantuje jakiejś przyzwoitej stałopalnoci co zobowiązuje do częstego doglądania kotła.
Ruszt awaryjny trzeba traktować tak jak na to wskazuje jego nazwa.
Chyba miałeś na myśli z rusztem awaryjnym :)

darase
13-05-2012, 11:31
Aaa tak podejrzewałem po wpisie Jareckiego że internet w sterowniku jest zbyteczny i to dobre dla handlowca i niekumatej żony.

Śmieszne argumenty. :D

zbigmaz01
13-05-2012, 11:36
Chyba miałeś na myśli z rusztem awaryjnym :)

Jak ktoś szuka kotła z podajnikiem to ruszt awaryjny raczej nie jest tutaj żadnym atutem. Jeśli szukam wygody to kupuję podajnik jak chcę się pieprzyć z codzienną obsługą i rozpalaniem kupuję zwykłego śmieciucha.
Nie róbcie ludziom wody z mózgu.
ŻADEN kocioł z podajnikiem nie gwarantuje jakiejś przyzwoitej stałopalnoci co zobowiązuje do częstego doglądania kotła.
Ruszt awaryjny trzeba traktować tak jak na to wskazuje jego nazwa.Zrobił się ranking na poziomy rusztu awaryjnego. Będziecie tam kiełbasę smażyć? Ile razy w ciągu zimy go używaliście? Ja też mam ruszt awaryjny a gazety spalałem bezpośrednio na palniku. Bez żadnego problemu. Ruszty awaryjne, deflektory, to tylko ogłupia przy szukaniu kotła do zakupu.

Jarecki79
13-05-2012, 11:36
Dla zaspokojenia mojej ciekawości nie było czasem inaczej?
Czy to czasem skam-p nie dołączył do Ogniwa?
Pytam z ciekawości.

Na wątku o Skam-Pie znajdziesz jak poszukasz głęboko pierwsze wzmianki o takich próbach....
Wydaje mi się,że zrobiliśmy to pierwsi, później galmet a teraz czytam o ogniwie.

Na stronie ogniwa do tej pory nie ma takiej informacji o dwóch poziomach mocowania w przeciwieństwie do galmetu czy skama.

Jarecki79
13-05-2012, 11:39
Zrobił się ranking na poziomy rusztu awaryjnego. Będziecie tam kiełbasę smażyć? Ile razy w ciągu zimy go używaliście? Ja też mam ruszt awaryjny a gazety spalałem bezpośrednio na palniku. Bez żadnego problemu. Ruszty awaryjne, deflektory, to tylko ogłupia przy szukaniu kotła do zakupu.

Tobie niepotrzebne, ale taki ruszt ma też inne funkcje.....
Poza tym pozwala na spalenie papierów podczas pracy automatu.

Nie widzę potrzeby negowania, skoro ktoś potrzebuje takich rozwiązań.
Rozumiem natomiast, że montowanie go tylko "sztuka dla sztuki" i grzanie komina mija się z celem.

karoka65
13-05-2012, 11:42
ŻADEN kocioł z podajnikiem nie gwarantuje jakiejś przyzwoitej stałopalnoci co zobowiązuje do częstego doglądania kotła.
Ruszt awaryjny trzeba traktować tak jak na to wskazuje jego nazwa.
Chodziło mi o palenie w takim kotle na ruszcie awaryjnym.
Prostuję bo nowi użytkownicy mogą to zdanie źle zrozumieć.

minertu
13-05-2012, 11:47
Faktem jest,że ruszto deflektory znacznie wpływają na komfort użytkowania.
W DTR OE+ strona 2.2 Palenisko jest opisany sposób jego montażu w zależności od jego użycia.

Jarecki79
13-05-2012, 11:47
Aaa tak podejrzewałem po wpisie Jareckiego że internet w sterowniku jest zbyteczny i to dobre dla handlowca i niekumatej żony.

Śmieszne argumenty. :D

Nie napisałem,że zbyteczny.
Węgla jednak nie wrzuci, popiołu nie opróżni.
Mi potrzebny nie jest, ja do siebie wolę dobry i funkcjonalny panel.

Komuś, kto jest dużo za domem i lubi gadżety będzie potrzebny, komuś, kto lubi podglądać innych z jakiś powodów także
Pewne funkcjonalności można sobie zapewnić przez inne rozwiązania, tylko trzeba to chłodno ocenić, bez zbędnych emocji.

Sterownik ma przede wszystkim zapewniać dobre spalanie i łatwą obsługę. Resztę funkcjonalności dobieramy do własnych potrzeb.

Ty jako użytkownik nie wyobrażasz sobie życia bez netu, miałem jednak okazję kilka dni temu rozmawiać z użytkownikiem eCoala z Ostrowa i mówił,że po roku neta pokazał sąsiadowi, bo on z tego korzystał tylko pierwsze dwa miesiące, teraz go to nie interesuje skoro się w kotle pali....

minertu
13-05-2012, 11:49
Tobie niepotrzebne, ale taki ruszt ma też inne funkcje.....
Poza tym pozwala na spalenie papierów podczas pracy automatu.
Rozumiem natomiast, że montowanie go tylko "sztuka dla sztuki" i grzanie komina mija się z celem.
Co masz na myśli?

Jarecki79
13-05-2012, 11:54
Co masz na myśli?

Dokładnie to co napisałem.
Rynek wymusił, aby praktycznie każdy kocioł miał ruszt awaryjny i sporo jest rozwiązań albo o małej pojemności, albo kompletnie niewygodnych albo takich, gdzie jest krótsza droga spalin. Również my taki bzdetny ruszcik mieliśmy w kotle tłokowym, bo być musiał....

Generalnie robi się to po to, aby odhaczyć ruszt w ofercie.

Nie w każdej konstrukcji jest to potrzebne, ale być musi, bo inni mają.

minertu
13-05-2012, 11:55
Sterownik ma przede wszystkim zapewniać dobre spalanie i łatwą obsługę. Resztę funkcjonalności dobieramy do własnych potrzeb.

Ty jako użytkownik nie wyobrażasz sobie życia bez netu, miałem jednak okazję kilka dni temu rozmawiać z użytkownikiem eCoala z Ostrowa i mówił,że po roku neta pokazał sąsiadowi, bo on z tego korzystał tylko pierwsze dwa miesiące, teraz go to nie interesuje skoro się w kotle pali....
To nie jest priorytet tego sterowania,nie trzeba z niego korzystać aby w kotle się paliło.

karoka65
13-05-2012, 11:56
Tak jak pisze zbigmaz, papiery można wrzucić bezpośrednio na palnik i nie trzeba żadnego rusztu.
Suspenser spala tak cały czas spore ilości kartonów.
Paliłem w śmieciuchu 17 lat, obecnie kocioł z podajnikiem od 4-ech sezonów, w tym czasie byłem zmuszony przez dwa dni po awarii sterownika na skożystanie z rusztu awaryjnego i obym więcej z tego nie musiał korzystać.
Chociaż kocioł nie mały ( 19kW) to zasyp rusztu ( węglem) nie sterczał dłużej jak na 1,5 godziny. Nie bawią mnie nieprzespane noce i bieganie do kotła który kosztuje nie mało a ma mi zapewnić jakiś komfort i bezobsługowość.
Ideą konstrukcji kotłów z podajnikiem jest praca automatyczna a nie palenie tradycyjne z możliwością palenia eko groszkiem.
Z szacunkiem do jareckiego ale te gadki o rusztach takich czy siakich to dla mnie chwyt marketingowy a nie coś co w jakikolwiek wyróżnia kocioł w śród innych z resztą już o tym pisałem ale co trochę temat powraca.

minertu
13-05-2012, 11:58
Nie musi być ale to producenci gonią jeden drugiego aby w tyle nie zostać.
Też chciałem mieć kocioł z rusztem awaryjnym i mam z tym ,że ani razu go nie wykorzystałem do palenia na nim.

Jarecki79
13-05-2012, 12:00
Karoka piszesz o konkretnym, swoim przypadku.

Zobacz na wątek o Skamie, Trammel korzysta, Art-e także...
Dlaczego wszystkich oceniasz swoją miarką z punktu widzenia swojego kotła?

Czy wszystkie inne mają takie same rozwiązania jak Twój?

To kwestia rozwiązań, można to zrobić troszkę lepiej lub troszkę gorzej.

Jarecki79
13-05-2012, 12:01
Nie musi być ale to producenci gonią jeden drugiego aby w tyle nie zostać.
Też chciałem mieć kocioł z rusztem awaryjnym i mam z tym ,że ani razu go nie wykorzystałem do palenia na nim.

Bo w Twoim jest to niewygodne i wymaga wygaszania oraz układania.
ale już w OE+ jestem przekonany,że spora część użytkowników na tym stale dostępnym ruszcie jakies papierki sobie spala.

karoka65
13-05-2012, 12:04
Jak już się rozpisałem trochę to uzupełnię.
Ruszt awaryjny może być traktowany również jako samo zło.
Dlaczego ?
Pisałem o tym również.
Spróbujcie skorzystać z dofinansowania do kotła w ramach programu niskiej emisji spalin.
Kocioł który ma możliwość palenia inaczej ( ruszt awaryjny) jak na palniku jest dyskwalifikowany w wyborze zaraz na starcie.
Wiesz Jarek dobrze że nawet miałem klienta na twój kocioł i musiał z tego wyboru zrezygnować właśnie z tego powodu.

minertu
13-05-2012, 12:04
Bo w Twoim jest to niewygodne i wymaga wygaszania oraz układania.
ale już w OE+ jestem przekonany,że spora część użytkowników na tym stale dostępnym ruszcie jakies papierki sobie spala.
Racja,jest to nie wygodne.Tylko nie wygasza się kotła gdy nie ma takiej potrzeby.To ruszt awaryjny a gdy jest awaria to zazwyczaj samo wygaśnie na tyle,że śmiało można go poukładać.

Jarecki79
13-05-2012, 12:07
Trzeba pamiętać, że taki ruszt ma tez inną cechę ważną w uzytkowaniu.
Stale dostępny na górnym mocowaniu jest miejscem montażu defletora, dba o wyższe temp. w strefie spalania....
W jednej konstrukcji jest to zbędny i mniej przemyślany gadżet a w innej spełnia konkretne zadania przy okazji umożliwiając spalanie papierów.

To nie ma tylko jednej funkcji. Każdy wybiera to, co potrzebuje.

minertu
13-05-2012, 12:08
Jak już się rozpisałem trochę to uzupełnię.
Ruszt awaryjny może być traktowany również jako samo zło.
Dlaczego ?
Pisałem o tym również.
Spróbujcie skorzystać z dofinansowania do kotła w ramach programu niskiej emisji spalin.
Kocioł który ma możliwość palenia inaczej ( ruszt awaryjny) jak na palniku jest dyskwalifikowany w wyborze zaraz na starcie.
Wiesz Jarek dobrze że nawet miałem klienta na twój kocioł i musiał z tego wyboru zrezygnować właśnie z tego powodu.
Ja skorzystałem z takiego dofinansowania pomimo,że kocioł ma ruszt awaryjny.Podstawą jest CERTYFIKAT wydany przez odpowiedni instytut.Skoro kocioł dostał certyfikat to znaczy,że jest ekologiczny,gdyby nie był to certyfikatu by nie dostał.
To jest głupi wymysł urzędników , z którymi trzeba walczyć.

Jarecki79
13-05-2012, 12:10
Racja,jest to nie wygodne.Tylko nie wygasza się kotła gdy nie ma takiej potrzeby.To ruszt awaryjny a gdy jest awaria to zazwyczaj samo wygaśnie na tyle,że śmiało można go poukładać.

Można tak jak u Ciebie układać żmudnie pojedyncze sztuki rusztu albo tak jak w OE+ montaż płyty, czy jak w Skamach 12-17kW montaż dwóch płyt niżej.
Jak się nie chce przekładać to w OE+ czy Skamie 12-17kW czy Galmecie przepalisz na mniejszej pojemności zasypu, jak Ci to odpowiada....
Albo jak w przypadku wielu konstrukcji z wodnym - stale dostępny bez zbędnych zabaw w układania.

Powtarzam, każdy wybiera, co mu odpowiada.

minertu
13-05-2012, 12:14
Powtarzam, każdy wybiera, co mu odpowiada.
I niech tak pozostanie.

darase
13-05-2012, 12:16
Już prawie od dwóch lat ruszt awaryjny jest mi niepotrzebny, a dzięki awaryjnemu zasilaniu dalej będzie tylko dodatkiem :)

karoka65
13-05-2012, 12:17
Dlaczego wszystkich oceniasz swoją miarką z punktu widzenia swojego kotła?

Czy wszystkie inne mają takie same rozwiązania jak Twój?

To kwestia rozwiązań, można to zrobić troszkę lepiej lub troszkę gorzej.
Nie oceniam swoją miarką ale widzę te kotły na bieżąco, twojego Skam-p też.
I podtrzymuję to co napisałem troszkę wcześniej.
W takim kotle nie ma na tyle miejsca żeby miał godziwy zasyp zapewniający stałopalność przez kilka godzin.
Ruszt jest ale nie nastawiajcie się na jakieś wielkie palenia na nim i dotyczy to wszystkich kotłów tego typu.
To czy tam można włożyć jeden patyk drewna więcej czy mniej czy jedną łopatkę węgla więcej czy mniej to i tak jest wszystko gówno warte, biegać trzeba.
To jest moje zdanie czy się komuś podoba czy nie a chcę żeby ludzie mieli tego świadomość niż mają być niemile zaskoczeniu że miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze.
I jak napisałem nie piję tylko do twojego kotła.

karoka65
13-05-2012, 12:20
To jest głupi wymysł urzędników , z którymi trzeba walczyć.
I co zrobisz jak na takiego trafisz.

Jarecki79
13-05-2012, 12:20
Górne mocowanie nie zapewni kilku godzin spokoju, dolne owszem tak.
Powtarzam wyraźnie,że to ma więcej stron jak tylko samo awaryjne palenie.
Nie sprowadzaj wszystkiego tylko do jednej funkcjonalności.

- podczas pracy automatu spełnia konkretne zadania
- umożliwia dodatkowo spalanie papierów bez potrzeby wygaszania

zbigmaz01
13-05-2012, 12:32
Trzeba pamiętać, że taki ruszt ma tez inną cechę ważną w uzytkowaniu.
Stale dostępny na górnym mocowaniu jest miejscem montażu defletora, dba o wyższe temp. w strefie spalania....
W jednej konstrukcji jest to zbędny i mniej przemyślany gadżet a w innej spełnia konkretne zadania przy okazji umożliwiając spalanie papierów.

To nie ma tylko jednej funkcji. Każdy wybiera to, co potrzebuje.

...

- podczas pracy automatu spełnia konkretne zadania
- umożliwia dodatkowo spalanie papierów bez potrzeby wygaszania
Spełnia tylko rolę jaką ma deflektor, przy odprowadzaniu spalin do góry. Przy odprowadzaniu takim jak ma RBR to jest zbędne a nawet szkodliwe (moje zdanie). Jest to w przypadku rusztu wodnego dodatkowy (chyba tylko) odbiór ciepła ze spalin, natomiast w przypadku zwykłego żeliwnego, jako dodatkowa konstrukcja opóźniająca za szybkie wyprowadzenie spalin.
Spalanie papierów można robić bezpośrednio na palniku.
Przetestowałem.

Już prawie od dwóch lat ruszt awaryjny jest mi niepotrzebny, a dzięki awaryjnemu zasilaniu dalej będzie tylko dodatkiem :)
Popieram w całości.

pawelo_pl
13-05-2012, 13:43
Dobrze wiesz, że to sprawa wykorzystania stref czasowych na CWU z funkcją STOP.

Aktualnie mam taki próbny sterownik RT09pid z softem v.5.20, jak więcej potestuję,
to pewnie od tego sezonu będzie dostępny w takim wydaniu.
Hm przypominam Ci się jako pomysłodawca tej funkcji w sterowniku . W lato chętnie go oddam do aktualizacji ...

Jarecki79
13-05-2012, 14:02
Hm przypominam Ci się jako pomysłodawca tej funkcji w sterowniku . W lato chętnie go oddam do aktualizacji ...

Pamiętam :)

Pomysł stref czasowych został poddany debacie, dołożyłem prośbę o możliwość powiedzenia stop w wybranych godzinach a resztę jakoś ułożył p.Grzegorz z Mikom
Nie chciał burzyć dotychczasowego układu menu ze względu na dotychczasowych użytkowników i to się akurat udało zrobić.

pawelo_pl
13-05-2012, 14:05
I chwała za to tym firmą które chcą słuchać użytkowników.

minertu
13-05-2012, 14:21
I chwała za to tym firmą które chcą słuchać użytkowników.
Każdy pomysł może okazać się dobrym i wprowadzonym w życie.
Użytkownicy są najlepszymi testerami i to oni weryfikują produkt oraz proponują zmiany.

Piotrek42
13-05-2012, 15:26
Minertu Skamp też ma eCoala, chyba że już nie?

Ptaszki ćwierkają ze skam-p już nie ma ecoala.... ale może się myle?? Może jarecki wypowie się w tej kwestii?? i druga sprawa ,wszelki dyskusje z Arturo72 proponuje wklejać i przenoscic na ten wątek... http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776212#post4776212

wg wzoru który zamieściłem na ww stronie ;)

darase
13-05-2012, 15:31
Funkcja STOP tylko i wyłącznie z dbaniem o tem. powrotu w kotle.
W st. eCoal jest to zbędna funkcja, w trybie lato po obniżeniu tem. Cwu np. o 13st. powrót jest utrzymywany dzięki pompie mieszającej w ok. 40st. a tem CO jest w ok. 42st.

Piotrek42
13-05-2012, 20:08
Pi druga sprawa ,wszelki dyskusje z Arturo72 proponuje wklejać i przenoscic na ten wątek... http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776212#post4776212

wg wzoru który zamieściłem na ww stronie ;)

Dobra.. akcja promocyjna przynosi rezulataty :) biedny arturo nie nadąża zgłaszac postów do administracji:) moim zamysłem było własnie pokazanie ze jezeli ktoś przychodzi w celu,porady, wymiany doświadczeń,poszerzenia swojej wiedzy czy innych takich celów to można z tą osobą rozmawiac a jak ktoś przychodzi tylko po to żeby ''rozpieprzyc'' wątęk ,żadna prośba i grozba nie pomaga, to poprostu trzeba tak robić...administracja olewa takich userów a biedna Elfir nie nadąży kasowac postów;) skopiowac wypowiedz arturo wkleić na JEGO wątęk i tam mu odpowiedzieć...jak kuba bogu....

Wilhelm
13-05-2012, 20:10
Witam,

Mam ciekawą ofertę na kocioł 22kW z montażem od firmy Barthez. Ciężko cokolwiek znaleźć w internecie na temat tej firmy i jakości świadczonych przez nią usług. Wiem, że są z Chocza, niedaleko Pleszewa. Stąd moje pytanie, czy ktoś z szanownych forumowiczów korzystał z ich usług?

pawelo_pl
13-05-2012, 20:16
Dobra.. akcja promocyjna przynosi rezulataty :) biedny arturo nie nadąża zgłaszac postów do administracji:) moim zamysłem było własnie pokazanie ze jezeli ktoś przychodzi w celu,porady, wymiany doświadczeń,poszerzenia swojej wiedzy czy innych takich celów to można z tą osobą rozmawiac a jak ktoś przychodzi tylko po to żeby ''rozpieprzyc'' wątęk ,żadna prośba i grozba nie pomaga, to poprostu trzeba tak robić...administracja olewa takich userów a biedna Elfir nie nadąży kasowac postów;) skopiowac wypowiedz arturo wkleić na JEGO wątęk i tam mu odpowiedzieć...jak kuba bogu....
No ale przecież my piszemy mu w wątku na temat .... jego temat więc o co chodzi ??? A jak Kuba bogu ... no tak .... ;)

minertu
13-05-2012, 20:35
Witam,

Mam ciekawą ofertę na kocioł 22kW z montażem od firmy Barthez. Ciężko cokolwiek znaleźć w internecie na temat tej firmy i jakości świadczonych przez nią usług. Wiem, że są z Chocza, niedaleko Pleszewa. Stąd moje pytanie, czy ktoś z szanownych forumowiczów korzystał z ich usług?
A co to za kocioł jeśli można wiedzieć?Może warto go w ranking wrzucić bo to taki temat.

Piotrek42
13-05-2012, 20:41
ooo widze Skam-p zaczyna montowac zawór dbv,ciekawe rozwiaznie, ooo jaka ładna fotka z potężnym wyświetlaczem, widze pierwszą taką fotke zamieszczoną z realną wielkoscia sterownika cobra...aż zamieszcze w tym wątku

Wilhelm
13-05-2012, 21:13
A co to za kocioł jeśli można wiedzieć?Może warto go w ranking wrzucić bo to taki temat.

Kocioł ma oznaczenie KWM-SGR 22kW.

Wlodek_PID
13-05-2012, 21:21
ooo widze Skam-p zaczyna montowac zawór dbv,ciekawe rozwiaznie, ooo jaka ładna fotka z potężnym wyświetlaczem, widze pierwszą taką fotke zamieszczoną z realną wielkoscia sterownika cobra...aż zamieszcze w tym wątku

Bardzo dziękuję za reklamę mojego sterownika!!!
Myślałem, że go nie lubisz....

Zdradź tajemnicę - czy ta wielkość jest dla Ciebie OK, czy też
lubujesz się w bardziej zwalistych kształtach?

Co do wyświetlacza - wyświetlacz 2x16 znaków ma 3 razy mniejsza
powierzchnię...

minertu
13-05-2012, 21:24
Kocioł ma oznaczenie KWM-SGR 22kW.
Do jakiej powierzchni ma być przeznaczony i czy to ten kocioł http://www.stalkot.pl/

Wilhelm
13-05-2012, 21:35
Do jakiej powierzchni ma być przeznaczony i czy to ten kocioł http://www.stalkot.pl/

Zgadza się, to dokładnie ten kocioł mi zaoferowali. Powierzchnia mojego domu to 150 m.kw., izolowany styropianem 10cm.

Piotrek42
13-05-2012, 21:39
Zdradź tajemnicę - czy ta wielkość jest dla Ciebie OK, czy też
lubujesz się w bardziej zwalistych kształtach?

Co do wyświetlacza - wyświetlacz 2x16 znaków ma 3 razy mniejsza
powierzchnię...

Znowu zaczynasz?? moje zdanie dobrze znasz....a uzytkownikom kotłów należ się real fotka kotła z twoim sterownikiem, ktory zawsze jest fotografowany z bardzo bliskiej odległości...Nie ja zamiesciłem tą fotkę a jarecki... jemu podziekuj..

darase
13-05-2012, 21:40
Wilhelm dużo zaduży, szukaj mniej kw.

Wlodek_PID
13-05-2012, 21:42
Znowu zaczynasz?? moje zdanie dobrze znasz....a uzytkownikom kotłów należ się real fotka kotła z twoim sterownikiem, ktory zawsze jest fotografowany z bardzo bliskiej odległości...Nie ja zamiesciłem tą fotkę a jarecki... jemu podziekuj..

Cieszę się, że sterownik się podoba. Każdy, kto błądzi, może się nawrócić.. :yes:
Czy możesz zamieścić jeszcze jedno zdjęcie en face? Może być z paczką papierosów,
żeby można było ocenić wielkość i czytelność wyświetlacza.

Serdecznie pozdrawiam,

minertu
13-05-2012, 21:48
Zgadza się, to dokładnie ten kocioł mi zaoferowali. Powierzchnia mojego domu to 150 m.kw., izolowany styropianem 10cm.
Do Twojego domu to coś pomiędzy 15-17kW i to będzie jeszcze z zapasem.Oczywiście mam na myśli kotły sprawdzone a cena nie zawsze idzie w parze ze sprawnością.
Nie ma co ukrywać kocioł drogi nie jest.Ale w użytkowaniu tani nie będzie skoro producent na starcie zakłada zasyp co 2-3 dni przy załadunku 180kg.

karoka65
13-05-2012, 21:51
Heh to coś podobnego do mojego "badziewiaczka"
Mam 19kW na 130 parę metrów w przewiewnym jeszcze domu ale też jest za duży.

Piotrek42
13-05-2012, 21:56
Cieszę się, że sterownik się podoba. Każdy, kto błądzi, może się nawrócić.. :yes:
Czy możesz zamieścić jeszcze jedno zdjęcie en face? Może być z paczką papierosów,
żeby można było ocenić wielkość i czytelność wyświetlacza.

Serdecznie pozdrawiam,

NO cóż, sam chciałeś.... dla mnie jest to g.. na kotle bez wyglądu , wyswietlaczem paczki papierosów,niefunkcjonalne (kody zmian) bez netu, zawieszajace się non stop ,dla uzytkowików testowalem to badziewie na swoim kotle wiec wiem co piszę, zawsze fotki na forum czy w sprzedżay był zamieszczane w taki sposób zeby wyświetlacz wydawał się duży... a tu jarecki zamiescił taką fotkę..nawet w puszce widać jego wielkosć... o innych rzeczach nie będe smarować bo nie warto sobie głowy zawracać..chwalimy sie kol Wlodek_PID reklamujemy bo z tego co wiem nie będzie już skampa z ecoalem i produkt trzeba jakoś rozreklamowac, nie???

Wilhelm
13-05-2012, 21:57
Rozumiem, a co w przypadku podłączenia pod kocioł bojlera CWU 120 litrowego?
Szukam solidnego kotła z podajnikiem, oczywiście w rozsądnej cenie. Mam na oku także kocioł Tilgner z palnikiem Brucer.

darase
13-05-2012, 22:01
Szukaj brucera ze ster. eCoal.

karoka65
13-05-2012, 22:02
Ja mam zasobnik 140L na 7 osób.
O kotłach p. Tilgnera więcej może ci powiedzieć minertu, ma je w ofercie.

darase
13-05-2012, 22:03
Ogniwo eko 15kw za 6500zł kupiłem drugi sezon za nami :)

Wlodek_PID
13-05-2012, 22:03
NO cóż, sam chciałeś.... dla mnie jest to g.. na kotle bez wyglądu , wyswietlaczem paczki papierosów,niefunkcjonalne (kody zmian) bez netu, zawieszajace się non stop ,dla uzytkowików testowalem to badziewie na swoim kotle wiec wiem co piszę, zawsze fotki na forum czy w sprzedżay był zamieszczane w taki sposób zeby wyświetlacz wydawał się duży... a tu jarecki zamiescił taką fotkę..nawet w puszce widać jego wielkosć... o innych rzeczach nie będe smarować bo nie warto sobie głowy zawracać..chwalimy sie kol Wlodek_PID reklamujemy bo z tego co wiem nie będzie już skampa z ecoalem i produkt trzeba jakoś rozreklamowac, nie???

Przyjacielu - chyba tak mogę napisać, bo reklamujesz mój produkt - czemu tak się
denerwujesz? Czy pokłóciłeś się z żoną?

Spróbuj zamieścić zdjęcie en_face, z tą paczką papierosów. A najlepiej - umieść
obok siebie eCoala i Cobrę i zrób zdjęcie. Użytkownicy forum, w tym ja, będą Ci
bardzo zobowiązani.

Jakiego szampana lubisz?

minertu
13-05-2012, 22:04
Rozumiem, a co w przypadku podłączenia pod kocioł bojlera CWU 120 litrowego?
Szukam solidnego kotła z podajnikiem, oczywiście w rozsądnej cenie. Mam na oku także kocioł Tilgner z palnikiem Brucer.
Jeżeli chodzi o Tilgnera z Brucer (ekoenergia) to dobrze trafiłeś.Do tego koala i masz po problemie.

karoka65
13-05-2012, 22:06
darase wiem co masz ale ja bym już teraz szukał raczej czegoś z Burnerem albo Ekoenergią, co do eCoala to zgoda ewentualnie Cobra żeby nie mieć problemów z jakimś dwustanowym. Wiem że do Stalkotów cisnęli Lidery a jego poznałem bardzo dobrze. To co się na nim nauczyłem to bezcenne ale jakim kosztem to już nie będę pisał bo mogłyby być użyte za ostre słowa :)

darase
13-05-2012, 22:14
Karaoka jak Minertu będzie sprzedawał korony pomniejszające brucera 2 generacji to takie Ogniwo 15kw będzie hitem za rozsądną cenę.
Czekamy na produkcję koron.
W moim piecu jedynie wielkość palnika mi nie odpowiada :)

Piotrek42
13-05-2012, 22:14
Przyjacielu - chyba tak mogę napisać, bo reklamujesz mój produkt - czemu tak się
denerwujesz? Czy pokłóciłeś się z żoną?

Spróbuj zamieścić zdjęcie en_face, z tą paczką papierosów. A najlepiej - umieść
obok siebie eCoala i Cobrę i zrób zdjęcie. Użytkownicy forum, w tym ja, będą Ci
bardzo zobowiązani.

Jakiego szampana lubisz?

Przyjacielu.. cobrę miałem pożyczoną (zamieniłem sie na bruliego) wiec fotki nie zrobię, ew kiedyś jak będę u kumpla moge cyknąć fotkę z moim 7 calowym wyswietlaczem (on u mnie w domu robi za moduł wykonawczy -zresztą podłączony na wi-fi) Szampana raczej nie pije a jak juz piję to szampana ( zadne wino musujące) i z całym szcunkiem raczej nie stać cię na niego.

karoka65
13-05-2012, 22:18
Będzie albo nie będzie. Brucer jest za wielki do twojego kotła. Nie jestem aż takim asem ale myślę że sens stosowania Brucera jest w kotłach o mocy od 25kW.

Wlodek_PID
13-05-2012, 22:21
Przyjacielu.. cobrę miałem pożyczoną (zamieniłem sie na bruliego) wiec fotki nie zrobię, ew kiedyś jak będę u kumpla moge cyknąć fotkę z moim 7 calowym wyswietlaczem (on u mnie w domu robi za moduł wykonawczy -zresztą podłączony na wi-fi) Szampana raczej nie pije a jak juz piję to szampana ( zadne wino musujące) i z całym szcunkiem raczej nie stać cię na niego.

Wiesz, 7 calowy wyświetlacz nie jest częścią sterownika. Aby wyjaśnić całą sprawę,
mam prośbę do Jareckiego79 - zrób proszę to, o co prosi Piotrek42, czyli
zamieść zdjęcie Cobry i eCoala obok siebie.

Panel wykonawczy od eCoala możesz podłożyć pod wyświetlacz eCoala, jeśli
się zmieści w kadrze - jest odrobinę zwalisty. Ale czego się nie robi dla przyjaciół....

minertu
13-05-2012, 22:22
Będzie albo nie będzie. Brucer jest za wielki do twojego kotła. Nie jestem aż takim asem ale myślę że sens stosowania Brucera jest w kotłach o mocy od 25kW.
Masz rację ale trzeba dać alternatywę tym co mają 15kW z Brucerem i to nie tylko kotły Ogniwo.

minertu
13-05-2012, 22:30
I znowu się zaczyna jazda.
Jakie znaczenie ma ten panel?
Ogrzejecie nim dom?
Dla mnie ważne są możliwości sterownika a nie wielkość wyświetlacza,za chwilę może będziemy telewizory montować na kotle.

Piotrek42
13-05-2012, 22:33
Wiesz, 7 calowy wyświetlacz nie jest częścią sterownika. Aby wyjaśnić całą sprawę,
mam prośbę do Jareckiego79 - zrób proszę to, o co prosi Piotrek42, czyli
zamieść zdjęcie Cobry i eCoala obok siebie.

Panel wykonawczy od eCoala możesz podłożyć pod wyświetlacz eCoala, jeśli
się zmieści w kadrze - jest odrobinę zwalisty. Ale czego się nie robi dla przyjaciół....

Tak samo częścia sterownika jak twój moduł aligator -za który każesz sobie dodatkowo płacić, a kto chce sobie kupic tablet za np 150zł to sobie kupi i ma 7 calowy moduł... nie odwracaj kota ogonem zrob fotkę z tabletem 7calowym !! Panel wykonanawczy w kotłach jest zamaskowany z tyłu za koszem o czym oczywiście dobrze wiesz tylko ''zapomniało ci się wspomniec".... coś nie piszesz o restartach,cobry...spalonych płytach,gównianym sterowaniu kodami, kopczykami w gore w dół ale pewnie ci sie zapomniało...coż można wymagać od konstruktora sterownika?? żeby napisał że sterownik jest bani??że sie nie sprzedaje? a ze jest tani to kilku producentów wkłada je do swoich kotłów??

Wlodek_PID
13-05-2012, 22:33
I znowu się zaczyna jazda.
Jakie znaczenie ma ten panel?
Ogrzejecie nim dom?
Dla mnie ważne są możliwości sterownika a nie wielkość wyświetlacza,za chwilę może będziemy telewizory montować na kotle.

Masz rację, ale to nie ja zacząłem to drążyć. Wykonuję pracę wychowawczą...

karoka65
13-05-2012, 22:38
Coś dzisiaj od południa chyba ciśnienie za wysokie bo co trochę jakiś nowa wojenka wybucha.
Proponuję położyć się do wyra i upuścić pary.
Jutro będzie lepiej.

Wlodek_PID
13-05-2012, 22:38
Tak samo częścia sterownika jak twój moduł aligator -za który każesz sobie dodatkowo płacić, a kto chce sobie kupic tablet za np 150zł to sobie kupi i ma 7 calowy moduł... nie odwracaj kota ogonem zrob fotkę z tabletem 7calowym !! Panel wykonanawczy w kotłach jest zamaskowany z tyłu za koszem o czym oczywiście dobrze wiesz tylko ''zapomniało ci się wspomniec".... coś nie piszesz o restartach,cobry...spalonych płytach,gównianym sterowaniu kodami, kopczykami w gore w dół ale pewnie ci sie zapomniało...coż można wymagać od konstruktora sterownika?? żeby napisał że sterownik jest bani??że sie nie sprzedaje? a ze jest tani to kilku producentów wkłada je do swoich kotłów??

Bardzo miło mi się z Tobą rozmawia, ale niestety jest już prawie północ.
Na zakończenie, w oczekiwaniu na zdjęcia Jareckiego79, mam do Ciebie
jeszcze jedną uwagę.

Otóż zawsze, kiedy do kogoś piszesz, rób to z Dużej litery. To świadczy
o szacunku dla rozmówcy, a przy okazji dobrze świadczy o Tobie i Twoim
wychowaniu.

Kiedy tego nie robisz, jest niestety odwrotnie - to świadczy tragicznie
o Tobie i Twoim wychowaniu...

Serdecznie Cię pozdrawiam i dziękuję za ciepłe słowa i reklamę :yes:

Piotrek42
13-05-2012, 22:44
Coś dzisiaj od południa chyba ciśnienie za wysokie bo co trochę jakiś nowa wojenka wybucha.
Proponuję położyć się do wyra i upuścić pary.
Jutro będzie lepiej.

karoka65 jak znowu wojenka???..... gosciu zrobił sterownik... a że zrobił gniota i się nie sprzedaje, to dzięki FM usiłuje sobie troche podnieśc krzywą sprzedaży, reklama tez nie zaszkodzi , ot życie.. z czegoś musi przecież żyć ? a że przestrzegam NORMALNYCH potencjalnych użytkowników przed chamską reklamą na forum to chyba dobrze, nie??

Piotrek42
13-05-2012, 22:48
Otóż zawsze, kiedy do kogoś piszesz, rób to z Dużej litery. To świadczy
o szacunku dla rozmówcy, a przy okazji dobrze świadczy o Tobie i Twoim
wychowaniu.


Widzisz... na szacunek trzeba sobie zasłużyć... dla mnie jako kostruktor marnego wyrobu, który usiłuje WEPCHNAĆ użytkownikom forum swoj wyrób na takowy nie zasuguje...

darase
13-05-2012, 22:49
Ciekawe od kiedy Panie Włodku piszesz z dużej litery, chyba odkąd mnie poznałeś
:D

Wlodek_PID
13-05-2012, 22:56
Ciekawe od kiedy Panie Włodku piszesz z dużej litery, chyba odkąd mnie poznałeś
:D

To znajdź taki mój post gdzie rozmówcę traktuję z małej litery :no:

timon120777
14-05-2012, 08:30
już kilka razy powtórzone tutaj zostało że wyglądem sterownika chałupy się nie ogrzeje.
Piotrek - nie podoba Ci się Cobra - trudno - nie patrz na nią, nie myśl o niej zapomnij o jej istnieniu. To przecież nie dla Ciebie produkt. Jeśli znajduje nabywców i są zadowoloeni to dobrze, jeśli nie będą -trudno. Kłopot będzie miał producent.

Panie Włodku szkoda czasu na szampana. lepiej wykorzystać kasę i pieniądze na coś pożyteczniejszego

na koniec do wszystkich którzy pisali kiedyś o ilości prądu jakie zużywają ich zestawy (podajnik, dmuchawa,pompy, ) w ciągu sezonu.
jest duża szansa że zapłacimy za to sporo więcej niestety
http://biznes.onet.pl/prad-w-gore-i-to-bez-hamulca,18567,5129673,1,prasa-detal (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fbiznes.onet.pl%2Fp rad-w-gore-i-to-bez-hamulca%2C18567%2C5129673%2C1%2Cprasa-detal)

Wlodek_PID
14-05-2012, 17:15
Dzięki za miły wpis. Staram się robić coś pożytecznego, ale
nie zawsze od razu wychodzi...:mad:

adkwapniewski
14-05-2012, 18:25
Nie odrazu Rzym zbudowano :) Trzeba się nie przejmować tylko robić swoje :)


Jeszcze się nie zdarzyło żeby powstał produkt bez bug`ów - ile updatów biosu do płyt głownych pc, laptopów,tv, media playerów itd.

Najważniesze nie jest to czy sterownik będzie na starcie działał wspaniale (chociaż było by miło ;) ) , ważne żeby było wsparcie i w miare szybko update`y wychodziły.

Ja rozumię że produkt komercyjny i jak się zapłaciło to mozna wymagać ale każdy kto ma ochotę krytykować niech spróbuje napisać krótki programik w jakimkolwiek języku na jakikolwiek system ... zobaczy ile czasu zajmie projekt (chociażby taki w glowie) ile czasu pisanie (kodowanie) a ile czasu wyłapywanie błędów ... !

O platformie sprzętowej celowo nie wspominam :)


pozdrawiam

kolorado
14-05-2012, 19:59
Co do platformy sprzętowej wypowiadać się nie będę, ale dla mnie oczywiste jest, że wkrótce każde urządzenie w domu (i nie tylko) będzie podłączone do sieci, i nie mam tu na myśli sieci 220V.
Trzeba tutaj przede wszystkim rozróżnić 3 różne funkcjonalności zaimplementowane w sterownikach eCoal i Bruli, bo mam wrażenie że wiele ludzi myli je lub nie ma świadomości ich istnienia:
1. interfejs sieciowy Ethernet,
2. wewnętrzny serwer HTTP,
3. możliwość połączenia do platformy eSterownik.
Być może sterowniki innych firm mają zaimplementowane wszystkie bądź niektóre z tych funkcji, ale chodzi mi jedynie o rozróżnienie tych trzech funkcji na przykładzie tych sterowników.

ad1.
To w zasadzie interfejs jak każdy inny, RS232 czy USB. Ma służyć do połączenia sterownika z komputerem. Dlaczego więc Ethernet, a nie USB? Bo tylko on umożliwia proste wpięcie sterownika do sieci i połączenie z każdego miejsca w domu gdzie ta sieć jest rozprowadzona (niekoniecznie kablem). Zalety chyba są oczywiste - nie trzeba podchodzić do kotła i podłączać się krótkim kablem. Oczywiście można także puścić sobie kabel USB do kotłowni i wyprowadzić do w salonie czy innym miejscu, ale obecnie standardem w każdym nowym domu jest okablowanie strukturalne - popularna skrętka. Popularny jest również standard WiFi który umożliwia połączenie z urządzeniem bez konieczności kabla. Odpowiednia konfiguracja sieci i routera umożliwia także dostęp spoza sieci wewnętrznej, czyli z każdego miejsca we wszechświecie podłączonego do Internetu. Jeśli ktoś nie dostrzega tych zalet i przewagi nad USB czy RSem - nie mam zamiaru go przekonywać.

ad2.
Ta funkcja umożliwia podgląd pracy oraz konfigurację sterownika za pomocą zwykłej przeglądarki, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Zaleta oczywista - nie wymaga określonej platformy sprzętowej (na ogół programy zarządzające dostępne są jedynie na jeden system operacyjny) oraz instalacji jakiegokolwiek oprogramowania. Nie jest tak ważne jak pkt. 1, ale równie ważne.

ad3.
To już coś pomocnego zarówno użytkownikom kotłów, jak i ich producentom (lub bardziej producentom sterownika). Ułatwia dostęp użytkownikowi kotła z zewnątrz sieci, a także umożliwia ten dostęp dla innych. To chyba najbardziej znana przez wszystkich funkcja, często utożsamiana nieprawidłowo z dwoma poprzednimi.

Jeśli chodzi o mnie, to:
1. Must have.
2. Nice to have.
3. Bonus pack. :)

Nie rozumiem jak ktoś może pisać, że 1 lub 2 są w sterowniku wodotryskiem. Wytłumaczeniem może być jedynie brak zrozumienia tematu. Jeśli ktoś projektuje nowy sterownik i nie planuje w obecnych czasach interfejsu ethernet, moim zdaniem robi błąd.

zawijan
14-05-2012, 20:09
1. Must have.
2. Nice to have.
3. Bonus pack. :)

Dziękuję za super precyzyjne ujęcie problemu.
Tak to właśnie jest.

timon120777
14-05-2012, 20:33
zaczyna to być nudne
Elfir
gorąca prośba piszę otwarcie bo już mnie to zaczyna irytować żeby nie użyć innych słów
Wydziel proszę z tego wątku wszystko co tyczy sterowników i wrzuć do innego kotła np o tytule "RANKING STEROWNIKÓW"

Za chwilę jakiś nowy użytkownik zwariuje zanim się połapie że kłótnia zeszła na inny niż wątku temat a jego pytania utkną w stercie przepychanek o wodotryskach.

Panowie
gorzej niż dzieci w piaskownicy

darase
14-05-2012, 20:35
Kolorado zgadzam się w 100% :)

To tak jak kiedyś był nie potrzebny internet w telefonie(teraz moja mama 67lat sprawdza w telefonie dotykowym program tv, czyta wiadomości), to tak jak kiedyś telefony komórkowe były dla bogaczy. Wszystko się zmienia, można żyć bez prądu ale kto z nas nie ma prądu?

darase
14-05-2012, 20:38
Timon myślisz? Kto kupuje piec bez sterownika?

To od dobrego sterownika zależy jak przebiega spalanie. :)

timon120777
14-05-2012, 20:40
i dlatego proponuję oddzielny wątek o dobrych i złych sterownikach

myślę
o tym co jest istotne dla prawidłowego prowadzenia procesu spalania a nie dla tego czym można się kumplom w pracy pochwalić
Napisało już wielu
wygląd sterownika czy jego zalety dodatkowe domu nie ogrzeją
Ja paliłem w kotle ze sterownikiem dwustanowym i jakoś nie zamarzłem choć na początku były problemy
Nie róbmy z tego tematu folwarku bo zaczynają wszyscy powoli przeginać
dostało się Arturowi za pisanie nie na temat powinno się tak stac i z innymi
w temacie o kotłach piszemy o kotłach w temacie o sterownikach piszemy o sterownikach
chcecie być pomocni to bądźcie a chcecie śmiecić wasza sprawa. mnie to już znudziło

adkwapniewski
14-05-2012, 20:40
Punkt 2 też wg mnie musi być bo dzisiaj nie tylko winda, ale coraz więcej innych os`ów w urządzeniach domowych. Ktoś powie - java ... http serwer w urządzeniu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

punkt 3 (dostęp z wan) można osiągnąć przez port forwarding + ewentualnie "dyndns" jak ktoś ma zmienne ip.

Czy w bruli`m | ecoal jest "wymuszone" łączenie się z platformą eSterownik ?


pozdrawiam

darase
14-05-2012, 20:45
Nie jest wymuszony dostęp przez stronę esterownik ale np. mam internet play i nie mam zewnętrznego ip i to jest dla mnie :)