PDA

Zobacz pełną wersję : RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

czp01
16-12-2012, 13:18
A ja faktycznie myślałem, że ten koleś jest nawiedzony i wymaga konsultacji psychologa a on tylko prowadzi nachalne swój interes i wszystko w temacie :(

Regut1
16-12-2012, 13:38
A ja faktycznie myślałem, że ten koleś jest nawiedzony i wymaga konsultacji psychologa a on tylko prowadzi nachalne swój interes i wszystko w temacie :(
Na poczatku tylko odrabial promocje na swoja pc pw
Od mikiego, a ze szlo mu dobrze to oficjalnie wszedl w interes.

timon120777
16-12-2012, 14:17
poczekajmy jeszcze jak zacznie nam kłamać na temat oszczędności tej swojej super taniej i super sprawnej pompy i jak wejdzie mu w nawyk codzienne palenie w kominku


Dudi 1978
jeśli nowy domek i 177m po podłogach to potrzebujesz nie więcej niż 60W/m2
to daje 10,6KW z lekkim zapasem na CWU 12KW i to wszystko czego Ci trzeba
masz przecież w projekcie zapotrzebowanie na ciepło chyba?
zajrzyj sprawdź i według tego kocioł dobieraj, nie sugeruj się zapisami typu "kocioł gazowy lub na paliwo stałe o mocy maksymalnej25KW" bo takie sa w prawie każdym projekcie który oglądałem
oprzyj swoje wybory o to ile naprawdę musisz ciepła dostarczyć a nie co CI instalator sugeruje
widać że go Defro karmi skoro tylko w tej firmie szuka propozycji dla Ciebie
co do tych kotłów co proponuje instalator to poczytaj o obsłudze i "łatwości" palenia na "rynnie", do tego ruszta wodne w obu konstrukcjach.
żebyś nie płakał później że nie ogarniasz kociołka

SUSPENSER
16-12-2012, 15:12
Czytając dziesiątki ostatnich postów utwierdzam się że faktycznie 19kw to za duzo, a 15kw to optymalny ale cofając się wstecz do początków tematu Panowie mieli inne zdanie na temat dobierania mocy kotów. Dziwi mnie trochę zmiana decyzji instalatora, czy faktycznie jest to uciążliwe, czy jednak przemyślał i zmienił zdanie, gdyż pytałem wcześniej, czy nie jest za mocny i sugerowałem 15kw i przystał do 19, a teraz 15kw jest okey???? Tak więc doradzicie, gdyż już sam nie wiem na który mam się zdecydować. Nie chcę przewymiarować kotła ale też mieć za słaby. Ciepło lubimy i temp 22-23 st parter a 19st sypialnie to dla nas optymalne temperatury.


15 kW to na pewno za dużo - 12 kW spokojnie da radę - mam 185 m2 po podłogach i u mnie 12 kW spokojnie dałby radę pomimo, że mam zwykłe 2 szybowe okna.

Poczytaj ile ludziom palą kotły - przy 12 kW mocy średniodobowej musiało by to być co najmniej 50 kg/dobę [u mnie najwięcej było jak dotąd około 25 kg zeszłej zimy].

Z tym instalatorem na pewno przewymiarujesz i przepłacisz za kocioł, ale to Twój wybór czy wybierzesz go sam, świadomie czy weźmiesz to co ktoś poleca [i na tym polecaniu zarabia jeśli to nie Ty sam zamawiasz kocioł i targujesz się z producentem o najlepszą cenę].

pawko_
16-12-2012, 15:16
No to dobry klamca z Pana Arturo. Sam sprzedaje pompy, a wciskał kit, że mu firma wyliczyła super tanio i dlatego kupił. Jeszcze sam sobie to rozłożył bo przecież każdy laik to potrafi. Zrobił to w ramach przyjemności. Gość tak samo nachalny jak Bogusław :-\

Arturo72
16-12-2012, 15:23
Informacja dla wszystkich, żeby była jasność nt "nawiedzoności" kolegi Arturu72 w kwestii pomp ciepła :

Dopiero od 2 miesięcy i to z drugim nickiem ale cóż ja się będę tłumaczył ;)
Poglądów nie zmieniłem i nie zamierzam zmieniać :)
Pieców elektrycznych nie sprzedaję a uważam je za bardzo dobre rozwiązanie i gdyby nie zużycie cwu grzałbym prądem a nie pompą :)

No to dobry klamca z Pana Arturo. Sam sprzedaje pompy, a wciskał kit, że mu firma wyliczyła super tanio i dlatego kupił. \
Pompę kupiłem w lutym tego roku a dopiero od sierpnia straciłem pracę i trzeba było coś sobie znaleść...a więc zostałem współudziałowcem w firmie.

Arturo72
16-12-2012, 15:41
poczekajmy jeszcze jak zacznie nam kłamać na temat oszczędności tej swojej super taniej i super sprawnej pompy i jak wejdzie mu w nawyk codzienne palenie w kominku

Wbijcie sobie do głowy,że rachunki za ogrzewanie,cwu itp nie zależą od tego czy system grzewczy będzie na gaz,węgiel,prąd czy inne medium ale tylko i wyłącznie od zużycia energii i zapotrzebowania na nią przez dom i użytkowników,to jest podstawa.
Inną i drugorzedną sprawą jest cena za jednostkę energii.

Czy uwierzyłbyś,że gdybym palił w moim domu ekgroszkiem spaliłbym za sezon tylko 800kg na ogrzewanie ? Oczywiście,jeśli by istniał kocioł z gwarancją pracy z maksymalną sprawnością o mocy 3,5kW.

timon120777
16-12-2012, 17:12
arturo
daruj sobie
juz kozę odpaliłeś a przecież masz takie super urządzenie jak PC przecież nią by było taniej i sprawniej, więc czemu koza???
a Twoja odpowiedź nie ma nic wspólnego z moim cytatem na który się powołujesz. ja w mojej wypowiedzi sugeruję jak bardzo się przeliczysz z oceną sprawności swojego systemu grzewczego(podstawowego) a nie ile będziesz płacił rachunków.
to nam sam masz przedstawić - obiecywałeś


zmień profil na płatny i przestań udawać

Arturo72
16-12-2012, 17:28
zmień profil na płatny i przestań udawać
Mam płatny profil ale dla innych celów.
Ten wykorzystuje jako zwykły inwestor budujący dom od 2009r i tak pozostanie do momentu zakończenia budowy.

A pompy nie mam jeszcze zamontowanej.

rybniczanin
16-12-2012, 17:37
Mam płatny profil ale dla innych celów.
Ten wykorzystuje jako zwykły inwestor budujący dom od 2009r i tak pozostanie do momentu zakończenia budowy.

A pompy nie mam jeszcze zamontowanej.

Oszczędzasz pompę ciepła żeby dłużej wytrzymała, albo ją opchniesz komuś z zyskiem i dalej będziesz palił kozą?Oczywiście przy takim zapotrzebowaniu to koza 3,5 kW wystarczy :yes:.

miki121
16-12-2012, 17:46
Panowie doradźcie mi gdyż już mam mętlik w głowie.
W projekcie instalacji miałem zaproponowany kocił 19kw i taki szukałem. Wybór padł na Defro Eko Duo Uni 19kw. Teraz okazuje się że ten kocioł nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż czyszczenie tego kotłta odbywa się przez górną klapę. Instalator proponuje Defro Duo Uni 15kw, czyli o mniejszej mocy. Co sądzicie? Ja obawiam się czy nie będzie za słaby. Nowy dom 177,2m2 po podłodze z czego 82,2m2 to ogrzewanie podłogowe. Grzejniki będą w czterech sypialniach powierzchnia 72m2, reszta to kaltka schodowa hol na piętrze i korytarzyk nad garażem. Dodatkowo garaż 25,8m2 gdzie chciałbym utrzymywać tem. ok 10-12st. Pompa ciepła co c.w.u. zasobnik 250l. Dom ocieplony 15-17cm będą dodatkowo bonie 2cm cały parter. Styropian na gruncie 10cm, strop na piętrze 30cm wełny, stych ocieplony wełną 15cm. Okna U=0,5.
Czytając dziesiątki ostatnich postów utwierdzam się że faktycznie 19kw to za duzo, a 15kw to optymalny ale cofając się wstecz do początków tematu Panowie mieli inne zdanie na temat dobierania mocy kotów. Dziwi mnie trochę zmiana decyzji instalatora, czy faktycznie jest to uciążliwe, czy jednak przemyślał i zmienił zdanie, gdyż pytałem wcześniej, czy nie jest za mocny i sugerowałem 15kw i przystał do 19, a teraz 15kw jest okey???? Tak więc doradzicie, gdyż już sam nie wiem na który mam się zdecydować. Nie chcę przewymiarować kotła ale też mieć za słaby. Ciepło lubimy i temp 22-23 st parter a 19st sypialnie to dla nas optymalne temperatury.

Dziękuję


Jedyny fajny palnik w ofercie DEFRO :)
Osobiście go bardzo lubiłem do puki nie zmienili na stronie że już nie wolno palić w nim pellets-em i wtedy delikatnie się zdziwiłem.
Jak dziś Pamiętam jak przyszły mi dwa palniki na palecie i jeden miał pełne rogi a ten nowy odcięte na pół :)
I był to dla mnie malutki problem bo jak to jedne sprzedawane wcześniej mogły palić a drugie później nie mogły a różnica jedna przecięcie rogów na pół :)
Ciekawostka.
Osobiście ma w domu AKM 22kW i poza faktem że jest głośny to ogólnie działa dobrze :)

Piotrek42
16-12-2012, 17:55
No to dobry klamca z Pana Arturo. Sam sprzedaje pompy, a wciskał kit, że mu firma wyliczyła super tanio i dlatego kupił. Jeszcze sam sobie to rozłożył bo przecież każdy laik to potrafi. Zrobił to w ramach przyjemności. Gość tak samo nachalny jak Bogusław :-\

Bogusław chociaż jest na swój sposób uczciwy,występuje jako firma i nikt nie może mieć pretensji że reklamuje SWÓJ towar,swoją drogą w zeszłym roku była podobna akcja, jakaś laska(nie pamiętanim nika ale miała jakiś podwójny nik) opisywała jakie to Pc piękne i wspaniałe i po roku czy dwóch pisania na forum przyznała się że jej mąż montuje Pc

Regut1
16-12-2012, 18:14
....... swoją drogą w zeszłym roku była podobna akcja, jakaś laska(nie pamiętanim nika ale miała jakiś podwójny nik) opisywała jakie to Pc piękne i wspaniałe i po roku czy dwóch pisania na forum przyznała się że jej mąż montuje Pc
Takich "pompowanych lasek" jak arturek jest wiecej na forum. Tą o której napisałeś, podobnie jak Arturka, wyhaczyla konkurencja.

Dla mnie to że można posiadać kilku nicków na forum i administratorzy nic z tym nie robią jest chore i podważa jego wiarygodność. Jest to jawne oszukiwanie inwestorów, jak również uczciwych wykonawców, którzy uczciwie od początku deklarują, kim są i w jaim charakterze wyrażają swoje opinie. Konkurencja robi ich w jajo, a za pośrednictwem takich arturków robi sobie reklame i dyskredytuje. Tak jak miki pokazuje na wątku arturka kolejne wersje reklamy własnego samochodu. Się kuźwa w firmie nie mogą dogadać co do szaty graficznej :lol2:.

miki121
16-12-2012, 19:15
Kolego co do jasności to ja otworzyłem firmę i Artur do niej doszedł :)
Kiedy miał zacząć pracę jako doradca handlowy poprosiłem go aby na forum wystąpił jako profil płatny :)
Nie chciałem aby doszło do faktu że klient go oskarży o ściemnianie...
Co do oklejania samochodu to fakt pokazuję aby uzyskać opinię znajomych z forum u Arturo :)
Bo dla Twojej jasności ja odchodzę z spółki i ciągnę swój Serwis Techniczny a spółkę przejmuje Artur.

Regut1
16-12-2012, 19:54
Kolego co do jasności to ja otworzyłem firmę i Artur do niej doszedł :)
Kiedy miał zacząć pracę jako doradca handlowy poprosiłem go aby na forum wystąpił jako profil płatny :)
Nie chciałem aby doszło do faktu że klient go oskarży o ściemnianie...
Co do oklejania samochodu to fakt pokazuję aby uzyskać opinię znajomych z forum u Arturo :)
Bo dla Twojej jasności ja odchodzę z spółki i ciągnę swój Serwis Techniczny a spółkę przejmuje Artur.

Widzisz w dniu 2.08.2012r. coś na tyle mi mocno brzydko pachniało i było na tyle czytelne, żę że w rozmowie z arturkiem i drugim kolegą napisałem wprost, co myśle o jego intencjach (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEPŁA-spostrzeżenia-uwagi&p=5477603&viewfull=1#post5477603). :lol2: Z tym samochodem podobnie jak i z samym arturkiem wydaje mi sie ża łamiesz pewne zasady , a może to arturko w pewnym momencie zbytnio wczuł się w rolę. Wydaje mi się że Twoim kolegom pompiarzom też sie tak wydaje. Ale to mi się tylko wydaje .........

zbigmaz01
16-12-2012, 20:00
Kolego co do jasności to ja otworzyłem firmę i Artur do niej doszedł :)
Kiedy miał zacząć pracę jako doradca handlowy poprosiłem go aby na forum wystąpił jako profil płatny :)
Nie chciałem aby doszło do faktu że klient go oskarży o ściemnianie...
Co do oklejania samochodu to fakt pokazuję aby uzyskać opinię znajomych z forum u Arturo :)
Bo dla Twojej jasności ja odchodzę z spółki i ciągnę swój Serwis Techniczny a spółkę przejmuje Artur.Czyli te pompy obojętnie jakie by nie były nie są takie tanie jak tu było wspominane. Skoro jeden prowadzi serwis a drugi sprzedaż i obaj na tym wychodzą to tanie to nie jest. Chłopaki sprzedają kotły i inne części i jeszcze dorabiają w innych firmach i tak różowo nie mają.
Coś w tym jest że tak wcinał się ten sławny Arturo, prowizja i zyski ze sprzedaży rosły a nas tu ściemniał że on tylko jako inwestor.
Teraz widać na ile można takiemu wierzyć że to naprawdę się opłaca, jemu tak w przeciwieństwie do innych inwestorów.
Ta koza przechyliła szalę :)

Arturo72
16-12-2012, 20:08
Coś w tym jest że tak wcinał się ten sławny Arturo, prowizja i zyski ze sprzedaży rosły a nas tu ściemniał że on tylko jako inwestor.


Dla myślących ;)


Założenia co do budowy:
Zamierzam budować dom energooszczędny...
Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:
http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.elterm.pl%2Fpl %2Ffiles%2Fkarta_ekw_major.pdf)
+wodna podłogówka.
+bojler do cwu:
http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.elektromet.com .pl%2Fnordic-2400-elektronik%2F)
lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:
http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.abatronic.pl%2 Fpompa_ciepla_z_wentylacji.html)
Całość będzie grzana prądem w II taryfie.

To było pisane szyfrem ;)
Zdjęcia z budowy na bieżąco w moim dzienniku budowy to też podróbki...na poczet przyszłych zysków...gruba akcja promocyjna ;)

miki121
16-12-2012, 20:19
Czyli te pompy obojętnie jakie by nie były nie są takie tanie jak tu było wspominane. Skoro jeden prowadzi serwis a drugi sprzedaż i obaj na tym wychodzą to tanie to nie jest. Chłopaki sprzedają kotły i inne części i jeszcze dorabiają w innych firmach i tak różowo nie mają.
Coś w tym jest że tak wcinał się ten sławny Arturo, prowizja i zyski ze sprzedaży rosły a nas tu ściemniał że on tylko jako inwestor.
Teraz widać na ile można takiemu wierzyć że to naprawdę się opłaca, jemu tak w przeciwieństwie do innych inwestorów.
Ta koza przechyliła szalę :)

A tu zonk bo po pierwsze nie zajmuję się serwisem tylko pomp ciepła ale ogólnie systemów HVAC a nawet kotłów na paliwa stałe z podajnikami :)

Regut1
16-12-2012, 20:22
................... a nawet kotłów na paliwa stałe z podajnikami :) wiem doczytałem, że arturek też i to mnie rozbawiło :lol2:

miki121
16-12-2012, 20:28
ale co artur serwisuje???

Regut1
16-12-2012, 20:32
ale co artur serwisuje??? Pewnie to z czego ma większą prowizje. Panasonica, solary, śmieciuchy ? :lol2:

timon120777
16-12-2012, 20:35
i obaj odkryli że z serwisu kotłów na paliwa stałe wyżyć się nie da - użytkownik 99% usterek sam usunie bez ich udziału to sobie wymyślili że pójdą w pompy:yes::yes::yes:
tutaj i prowizja ze sprzedaży i montażu wyższa i użytkownik sam nie naprawi za wiele

Więc dalej grzmieć jaki to węgiel be że nawet mieszkając na nim w życiu się nie pobrudzi bo pompa lepsza tańsza i wygodniejsza.
arturek buduje naprawdę ale nie tyle dom co interes który pozwoli mu koszty pokryć utrzymania tej pompy co to ją sobie może zamontuje- a moze będzie palił kozą i komin dostawi a na to przeciez kasa być musi

rozumiem użytkownika forum ktory jawnie pokazuje czym się zajmuje i szanuję to że tak zarabia na życie
ale "picusia" co to udaje kozaka a z niego d..a taka należałoby z hukiem wywalić bez prawa rejestracji nawet płatnego profilu

arturku drogi- ile wydałeś na opał do kozy?
bo nie powinieneś przekroczyć 680zł - tyle mi z twoich szumnych deklaracji wyszło a zima się jeszcze nie zaczęła

ale coś mi się wydaje że ty taki oszczędny i rozsądny pewnie jakimiś paletami albo drewnem z budowy z całej okolicy palisz żeby budźetu nie przekroczyć
oj miałem złe przeczucia co do ciebie ale mnie zaskoczyłeś kolejny raz- tylko nie pochlebiaj sobie że to jakiś komplement jest

miki121
16-12-2012, 20:37
Raczej nic z tego co mi wiadomo :)
A pieniądze są podobne z wszystkiego :)

miki121
16-12-2012, 20:39
i obaj odkryli że z serwisu kotłów na paliwa stałe wyżyć się nie da - użytkownik 99% usterek sam usunie bez ich udziału to sobie wymyślili że pójdą w pompy:yes::yes::yes:
tutaj i prowizja ze sprzedaży i montażu wyższa i użytkownik sam nie naprawi za wiele

Więc dalej grzmieć jaki to węgiel be że nawet mieszkając na nim w życiu się nie pobrudzi bo pompa lepsza tańsza i wygodniejsza.
arturek buduje naprawdę ale nie tyle dom co interes który pozwoli mu koszty pokryć utrzymania tej pompy co to ją sobie może zamontuje- a moze będzie palił kozą i komin dostawi a na to przeciez kasa być musi

rozumiem użytkownika forum ktory jawnie pokazuje czym się zajmuje i szanuję to że tak zarabia na życie
ale "picusia" co to udaje kozaka a z niego d..a taka należałoby z hukiem wywalić bez prawa rejestracji nawet płatnego profilu

arturku drogi- ile wydałeś na opał do kozy?
bo nie powinieneś przekroczyć 680zł - tyle mi z twoich szumnych deklaracji wyszło a zima się jeszcze nie zaczęła

ale coś mi się wydaje że ty taki oszczędny i rozsądny pewnie jakimiś paletami albo drewnem z budowy z całej okolicy palisz żeby budźetu nie przekroczyć
oj miałem złe przeczucia co do ciebie ale mnie zaskoczyłeś kolejny raz- tylko nie pochlebiaj sobie że to jakiś komplement jest

A ja nie narzekam bo i z kotła na paliwa stałe można coś wyciągnąć :)
Każde urządzenie grzewcze od czasu do czasu potrzebuje serwisu :)
I pamiętaj że istnieje serwis fabryczny w okresie gwarancji

Dudi1978
16-12-2012, 20:44
Dudi 1978
jeśli nowy domek i 177m po podłogach to potrzebujesz nie więcej niż 60W/m2
to daje 10,6KW z lekkim zapasem na CWU 12KW i to wszystko czego Ci trzeba
masz przecież w projekcie zapotrzebowanie na ciepło chyba?
zajrzyj sprawdź i według tego kocioł dobieraj, nie sugeruj się zapisami typu "kocioł gazowy lub na paliwo stałe o mocy maksymalnej25KW"

177m2 po podłodze w tym podłogówki 82m2, plus garaż 26m tam też chciałem grzać minimalnie. Czyli wychodzi że 15kw bedzie okey???
Dziękuje Panowie z pomoc.

Piotrek42
16-12-2012, 20:49
A ja nie narzekam bo i z kotła na paliwa stałe można coś wyciągnąć :)
Każde urządzenie grzewcze od czasu do czasu potrzebuje serwisu :)
I pamiętaj że istnieje serwis fabryczny w okresie gwarancji

Jasne że potrzebuje.... podobnie jak koledzy do Ciebie nic nie mam, ale do takich hien forumowych (czytac naganiaczy to i owszem) wpiepszaja sie tacy na najbardziej poczytne watki, rozpiepszają całe rozmowy byle by kilka $$ zarobić...

zbigmaz01
16-12-2012, 20:50
A ja nie narzekam bo i z kotła na paliwa stałe można coś wyciągnąć :)
Każde urządzenie grzewcze od czasu do czasu potrzebuje serwisu :)
I pamiętaj że istnieje serwis fabryczny w okresie gwarancjiTeraz wiadomo dlaczego wleźli na nasze wątki, tu na serwisie nic by nie zarobili bo wszystko widoczne jak podłączone do netu :)

Arturo72
16-12-2012, 20:52
arturku drogi- ile wydałeś na opał do kozy?
bo nie powinieneś przekroczyć 680zł - tyle mi z twoich szumnych deklaracji wyszło a zima się jeszcze nie zaczęła

0zł :)
Jest to odzysk z desek szalunkowych,które zostały mi po budowie w ilosci ok.5-6m3 :)

rozumiem użytkownika forum ktory jawnie pokazuje czym się zajmuje i szanuję to że tak zarabia na życie
ale "picusia" co to udaje kozaka a z niego d..a taka należałoby z hukiem wywalić bez prawa rejestracji nawet płatnego profilu

No to teraz zerknij na to poniżej i zobacz kiedy założyłem płatny profil,porównaj daty,zamiast na prawo i lewo wydawać werdykty...
A kredyt z czegoś muszę spłacać ;)
154876

154884

miki121
16-12-2012, 20:54
Fakt że każde rozwiązanie grzania znajdzie zastosowanie w zależności od klienta i warunków technicznych budynku..
Ja jestem zwolennikiem czystej energii - prąd, pc, gaz, olej ale nie twierdze że inne są do du...y.
Sam mam w domu niedawno kupionym kocioł defro AKM i kominek :)
Ale całość domu grzeje grzejnikami elektrycznymi :)

timon120777
16-12-2012, 20:54
A ja nie narzekam bo i z kotła na paliwa stałe można coś wyciągnąć :)
Każde urządzenie grzewcze od czasu do czasu potrzebuje serwisu :)
I pamiętaj że istnieje serwis fabryczny w okresie gwarancji

no tak
w przypadku mojego urządzenia grzewczego serwisem jestem ja

serwis który niejednokrotnie za montaż i pierwsze uruchomienie każe sobie słono płacić
wiem wiem czytałem
do tej pory 90% producentów ma w swoich dokumentach wprowadzające w bład zapisy o obowiązku montażu z użyciem jakiś tam zaworów ndrogowych i tylko w układzie otwartym bo inaczej to zero gwarancji.

szkoda słów

timon120777
16-12-2012, 20:57
0zł :)
Jest to odzysk z desek szalunkowych,które zostały mi po budowie w ilosci ok.5-6m3 :)

czyli mam rację zebrałeś po okolicy póki masz z czego zbierać
potem trzeba będzie z własnej pierzyny kasę łuskać i się zacznie stawianie kominów
sio
teraz już twoje słowa nawet zara nie są warte

miki121
16-12-2012, 20:59
Każdy producent ma swoje prawa to on to produkuje i on daje ci gwarancję :)

timon120777
16-12-2012, 21:01
Ja jestem zwolennikiem czystej energii - prąd,...
Ale całość domu grzeje grzejnikami elektrycznymi :)

wybacz ale prąd to nie jest czysta energia
w naszym kraju jest wytwarzany w znakomitej większości z węgla ze stratami sięgającymi 70% zanim dotrze do twojego gniazdka
myślę że ja jestem bardziej ekologiczny ogrzewając kotłem na ekogroszek niż ty prądem z tego samego węgla po drodze zmarnowanym na stratach przesyłowych
no chyba że masz swój wiatrak w co watpię

miki121
16-12-2012, 21:14
mam rower a przy nim dynamo :)

Arturo72
16-12-2012, 21:17
czyli mam rację zebrałeś po okolicy póki masz z czego zbierać
potem trzeba będzie z własnej pierzyny kasę łuskać i się zacznie stawianie kominów
sio
teraz już twoje słowa nawet zara nie są warte
Dokladnie :)
Cieszę się,ze pomogłem i pomogę jeszcze wielu forumowiczom swoim doświadczeniem w budowie domu,obalając mity,że np. na styropianie zamiast na tradycyjnych fundamentach nie da się wybudować,że okna można wysunąć poza ścianę,że okien nie trzeba dziurawić itp itd :)
Wycieczki do mnie na budowę z niedowierzającymi komentarzami są bezcenne ;)

timon120777
16-12-2012, 21:21
mam rower a przy nim dynamo :)

to nic dziwnego że cię arturek z interesu wygryzł - zamiast robotę robić i kasę produkować siedzisz w chałupie na .... i pedałujesz żeby ciepło było

:lol2: :lol2: :lol2:

timon120777
16-12-2012, 21:22
Wycieczki do mnie na budowę z niedowierzającymi komentarzami są bezcenne ;)

a bilety po ile sprzedajesz??
na nowy komin wystarczy???

miki121
16-12-2012, 21:23
to nic dziwnego że cię arturek z interesu wygryzł - zamiast robotę robić i kasę produkować siedzisz w chałupie na .... i pedałujesz żeby ciepło było

:lol2: :lol2: :lol2:

spoko nie wygryzł tylko jestem zmęczony robotę :)

Regut1
16-12-2012, 21:24
0zł :)
Jest to odzysk z desek szalunkowych,które zostały mi po budowie w ilosci ok.5-6m3
Pamiętam też tą dyskusje (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?208647-Pomoc-w-wyborze-ogrzewania-domu-100m2/page3)

ale pewnie napiszesz że deski masz drogie i suche :D

Arturo72
16-12-2012, 21:30
Pamiętam też tą dyskusje

ale pewnie napiszesz że deski masz suche :D
Deski są mokre jak nie wiem co,leżą sobie cały czas na zewnątrz i na bieżąco tniemy :)

animuss
16-12-2012, 21:40
Deski są mokre jak nie wiem co,leżą sobie cały czas na zewnątrz i na bieżąco tniemy :)

Dajcie mu już spokój zrobił zonka ale może się poprawi i zrehabilituje ,każdemu bieda może zajrzeć w oczy ,sami widzicie że zabrał się za żelazną porcję desek więc mu pewno ciężko, znam Arturo z innego forum ,był czas że pomagał bezinteresownie, tak jak jemu pomógł internet wcześniej,spłacił dług teraz czas na prywatkę ,wiem że jest tu więcej takich osób ,na innych portalach jest to samo ,niech postawi nam po browarze i już nie ściemnia :)

Regut1
16-12-2012, 22:04
Zamiast się durnie tłumaczyć można załatwić sprawę po męsku. Do starego profiliu dodać link do płatnego tak żeby nie było wątpliwości. Jak na razie żadnej urazy do niego nie mam.

a tak na marginesie

bieda to nie jest najlepszy czas do wchodzenia w spółkę, bo może być jeszcze większa .................

Arturo72
16-12-2012, 22:16
Zamiast się durnie tłumaczyć można załatwić sprawę po męsku. Do starego profiliu dodać link do płatnego tak żeby nie było wątpliwości. Jak na razie żadnej urazy do niego nie mam.

a tak na marginesie

bieda to nie jest najlepszy czas do wchodzenia w spółkę, bo może być jeszcze większa .................
O tym nie pomyślałem ale większość siedzących w temacie wie o tym,poza tym może to być potraktowane jako reklama a nie chcę tracić "normalnego" konta,bo trochę nerwów tu zjadłem ;)

być może...ale narazie innej perspektywy nie widać ;)

Xerses
16-12-2012, 22:58
Dajcie mu już spokój zrobił zonka ale może się poprawi i zrehabilituje ,każdemu bieda może zajrzeć w oczy ,sami widzicie że zabrał się za żelazną porcję desek więc mu pewno ciężko, znam Arturo z innego forum ,był czas że pomagał bezinteresownie, tak jak jemu pomógł internet wcześniej,spłacił dług teraz czas na prywatkę ,wiem że jest tu więcej takich osób ,na innych portalach jest to samo ,niech postawi nam po browarze i już nie ściemnia :)

Wiesz niby tak. Ale ilu tu i na inych forach takich naganiaczy jest co to całkowicie "bezinteresownie" pomagają innym? Wiele razy już o tym pisałem. Arturo niejednokrotnie przekonywał o wyższości swoich rozwiązań (chociaż z nich nie korzysta jeszcze) , a dodatkowo okazuje sie że od jakiegoś czasu jest jednym z "nich". I to kiedy tak się stało nie ma dla mnie znaczenia. Nam się pokazuje że to od niedawna itd......... a kto to sprawdził?

Nie jestem z tych co to się lubią pastwić ale jak ktoś dupy daje to i w nią kopa powinien dostać. Ot co :)

Arturo72
16-12-2012, 23:05
Nie jestem z tych co to się lubią pastwić ale jak ktoś dupy daje to i w nią kopa powinien dostać. Ot co :)
Wal :)

animuss
16-12-2012, 23:26
Nie jestem z tych co to się lubią pastwić ale jak ktoś dupy daje to i w nią kopa powinien dostać. Ot co :)
Wal :)

HAhahah ......... http://emoty.blox.pl/resource/bicz.gif

jorgo
17-12-2012, 08:17
HAhahah ......... http://emoty.blox.pl/resource/bicz.gif

a fuj.......perwersyjne świntuchy :mad:

ElwoodWroclaw
17-12-2012, 09:44
Koledzy, powoli staje mi... ;) problem wyboru źródła ogrzewania mojego domu. Osiągnąłem SSZ.
I teraz tak:

Dom to karmelita 2M (http://www.domplan.com.pl/Karmelita%202M_Mirror/Karmelita%202M.html) o powierzchni 140m2 do tego 40m2 garażu i 40m2 strychu (oba pomieszczenia planuję dogrzewać).

Do wsi, w której buduję dom mają dostarczać gaz z Kopalni Gazu Ziemnego CZESZÓW, gaz zaazotowany Ln, GZ30. Nie wiem przez ile lat. Ciężko cokolwiek powiedzieć. Z tego co wiem, to tylko dwie firmy na rynku dają gwarancję na swoje kotły przy tym rodzaju gazu. Co prawda cena 1m3 gazu ma kosztować na razie 1,61zł ale i tak boję się jego jakości.

Pytam bo zastanawiam się czy gaz (oczywiście piec kondensacyjny będzie komfortowym rozwiązaniem) będzie również ekonomicznym rozwiązaniem? Coraz więcej wątpliwości mam w stosunku do tego rozwiązania.

Ekogroszek:
Licząc średnio w sezonie spalanie ekogroszku (przyjmuję worek dziennie) wychodzi mi miesiąc grzania za jakieś 550zł. nie wiem czy dobrze liczę nawet?
Z jednej strony pociąga wersja komfortowa, mam gaz i nic mnie nie obchodzi. Z drugiej minimalnie gorsze rozwiązanie, ekogroszek i zaglądanie do pieca ze dwa trzy razy w tygodniu. Przy tej opcji robię podłogówkę na dole oraz w łazience na górze a pokoje na górze oraz strych i garaż, grzeję grzejnikami żeby piec mógł się wykazać? (mądre to??)
Kolega forumowy, Asolt, wyliczył mi źródło ciepła na 6kW. Jednakże przy cąłościowej podłogówce. Przy wersji z grzejnikami na górze zastanawiam się nad zakupem RBR Ekouniwersal 11kW.

Trzecia opcja to śmieciuch na wszystko i regularne kilka razy dziennie spotkania w kotłowni.

DO CWU będęmiał pompę powietrzną Wolf Rickenbacher Ultrax HPW (http://www.buderus.lublin.pl/-wolf-rickenbacher-ultrax-hpw-c5c2i328.htm) która będzie też zbiornikiem CWU ponieważ ma gotowe wyjścia na piec, któremu w zimie może ona służyć właśnie jako zbiornik 300l na ciepłą wodę. To także rozwiązanie na okresy między sezonem grzewczym (marzec-październik) z dodatkowym dogrzewaniem się kominkiem kiedy zajdzie potrzeba.

Co sądzicie? Czy olać gaz wątpliwej jakości i wziąć się porządnie za ekogroszek??

timon120777
17-12-2012, 10:02
powiem tylko tyle ile się ja ostatnio dowiedziałem w temacie gazu
koszt przyłacza nie licząc dwolnie wybranego kotła w granicy 5000PLN - tyle w moim mieście nam ostatno powiedzieli podczas spotkania "zagazowującego" moje osiedle konsorcjum.
Pan nie owijał w bawełnę i powiedział jasno
Ja mam kocioł na eko i na gaz nie przejdę bo dużo drożej chociaż dużo większy komfort

mówił to w odniesieniu do kosztów grzania gazem wysokomenatowym czyli o kaloryczności 31MJ i cieple spalania nie mniejszym niż 34MJ
z tego co sam doczytałem gaz zaazotowany ma kaloryczność 27MJ- czyli tyle co dobry eko
cena jak piszesz 1,61zł to chyba dość dużo

musisz sobie policzyć czy jesteś w stanie zapłacić więcej i o ile wiecej za komfort grzania gazem

co do innych źródeł to jak masz do CWU pompę ciepła o mocy 3,6KW to jest ona w stanie ogarnąć ci i ciepło w domu przez sporą część sezonu jeśli masz maksymalne potrzeby 6KW
a na resztę sezonu kup miniaturkę od Jareckiego o mocy 7KW i masz z głowy - po co ci prawie dwa razy za duży kocioł ???(chociał dobry)

ElwoodWroclaw
17-12-2012, 10:19
to jak masz do CWU pompę ciepła o mocy 3,6KW to jest ona w stanie ogarnąć ci i ciepło w domu przez sporą część sezonu jeśli masz maksymalne potrzeby 6KW a na resztę sezonu kup miniaturkę od Jareckiego o mocy 7KW i masz z głowy - po co ci prawie dwa razy za duży kocioł ???(chociał dobry)

Ale taką pompę można podłączyć do zasilania podłogówki i grzejników?? Chyba nie? Za dzień dwa, będzie u mnie. Gośc w salonie mówił że ona grzeje CWU tylko. Sorry ale nigdy jeszcze nie miałem doczynienia z kotłowniami. Paliłem jedynie w kominku ;-)
Pozwoliłem sobie zapytać was, mających doświadczenie, bo juz jeden magik od kotłowni wyliczył mi (na oko w głowie) kocioł o mocy 21-25kW. "no bo skoro taki dom i tyle powierzchni - 242,1m2 i ok.584,1 m3 kubatury to kocioł musi przecież być duży).
A ja gdzie nie zapytam, to wszędzie mi podają inne wyliczenia. Jeden gość mówił ze skoro dla podłógówki wyliczono 5,9kW... to przy grzejnikach na piętrze i zbiorniku na wodę 300l lepiej wziąć sobie piecyk około 10kW, wręcz wskazał RBR'a 11kW jako najlepsze rozwiązanie.

ElwoodWroclaw
17-12-2012, 10:36
Podstawowe wyniki obliczeń budynku:
Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 242,1m2
Kubatura ogrzewana budynku VH: 584,1m3
Projektowa strata ciepła przez przenikanie ΦT: 4761W
Projektowa wentylacyjna strata ciepła ΦV: 1145W
Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 5902W
Nadwyżka mocy cieplnej ΦRH: 0W
Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 5902W

asolt
17-12-2012, 11:06
I tak jak mówiłem,5,9kW to znaczy,że musisz posiadać źródło ciepła o minimalnie takiej mocy,niezależnie czy grzejniki czy podłogówka,żeby przy -20st.C osiągnąć +21st.C w domu.Tak to chyba asolt obliczał.
A jak tam zapotrzebowanie w kWh ?

8109 kWh (Eu bez cwu)
Temp zew. -18 oC (II strefa klimatyczna)

asolt
17-12-2012, 11:23
Tylko nie mozna zapomnieć o sprawności układu grzewczego. O ile w przypadku czystego prądu mozna przyjąc sprawność ok 99-100% to dla pozostałych nośników energii ta sprawność będzie mniejsza od 100 % lub większa (pompa)

Jarecki79
17-12-2012, 12:30
Przy tym wszystkim trzeba pamiętać,że elektrownia już sobie to wszystko dobrze liczy.
Sprawnośc możesz liczyć na takim poziomie w domu, ale faktyczna od elektrowni jest pewnie na poziomie 30% biorąc pod uwagę wszelkie straty.

Dostawcy prądu odbijają to sobie w opłatach stałych, abonamentach, podziale stawek itd.

ElwoodWroclaw
17-12-2012, 12:50
8109 kWh (Eu bez cwu)
Temp zew. -18 oC (II strefa klimatyczna)

:-) dzieki za rewolucyjną czujność i jeszcze raz za obliczenia. Są naprawdę profesjonalnie zrobione i mają chyba wszystkie możliwe 'ale..' wzięte pod uwagę. Ostatnio koledze robiono również OZC. Nie miał nawet połowy tych danych co od Ciebie. Jeszcze raz wielki szacunek i podziękowanie.




Na dzień dzisiejszy 1kWh=
- gazu ziemnego-0,27zł
-prądu w I taryfie-0,59zł
-prądu w II taryfach-0,4-0,42zł (średnia)
-ekogroszku-0,13-0,18zł (może koledzy poprawią)
-pelletu nie wiem
-z COP 2,5-0,16-0,2zł
Teraz możesz podstawić pod wyliczenia asolta i przeliczyć wszystko dokładnie wraz z kosztami inwestycji i wybierać wg własnego priorytetu :)


gaz ziemny 2 189,43 zł

prąd w I taryfie 4 784,31 zł

prąd w II taryfie 3 405,78 zł

ekogroszek 1 459,62 zł ;-)

ElwoodWroclaw
17-12-2012, 14:56
No to teraz masz prawie pełny obraz kosztów eksploatacyjnych,prawie bo nie policzyłeś copow ;) Przelicz teraz pod względem inwestycyjnym i możesz wybierać :)Dlatego powtarzam,że przed takimi decyzjami najważniejsze jest wyliczenie zapotrzebowania na ciepło w OZC ,wtedy mamy pełny obraz i łatwiej jest podjąć decyzję.

OK, wiem już że ekogroszek będzie realnie najtańszy.
Co prawda mogę się zastanowić nad włączeniem mojej pompy ciepła do systemu, tylko nie wiem czy to zagra wszystko. Jak sądzisz? Nie stać mnie na pompę z wymiennikiem żeby tylko ona zasilała dom. Skończy się wiec pewnie na ekogroszku z mieszanym systemem podłogówka/grzejniki i pompa jako zbiornik na wodę a w okresie marzec/październik przejmie grzanie CWU.
Zastanawia mnie jedno, jaki piec kupić. moc? (chyba chciałbym z eCoalem).
Ale....
Mogę przemyśliwać jak rozumiem jeszcze jedno rozwiązanie, wkomponowanie pompy ciepła tej którą mam w połączeniu z dogrzewaniem kominkiem dałoby ogrzewanie i CWU na okres niedużych przymrozków a jak przyciśnie włączyć piec??

SUSPENSER
17-12-2012, 21:04
Zastanawia mnie jedno, jaki piec kupić. moc? (chyba chciałbym z eCoalem).

Już pisałeś jaki: RBR Ekouniwersal 11kW - popieram ten wybór.

Angela007
18-12-2012, 06:59
Witam!
U nas był instalator w sobotę i obecnie czekamy na wycenę. Okazało się ze w kotłowni zmieści się piec z podajnikiem - jedynie chyba trzeba będzie zrobić wlot do komina trochę wyżej niż mam. Prawdopodobbnie zdecyduję się na Skamp 12 - zastanawiam się czy nie poszukać kogoś kto obliczyłby dla mnie to zapotrzebowanie na energię czy jakoś tak - jak uważacie będzie to potrzebne

animuss
18-12-2012, 08:45
Już pisałeś jaki: RBR Ekouniwersal 11kW - popieram ten wybór.

gaz ziemny 2 189,43 zł
ekogroszek 1 459,62 zł

Przy tak małej różnicy to bezsens palić ekogrochem i ten popiół i węgiel zasuwać.
Wystarczy kominek przepalać jak duży mróz ,pompa na lato , i kocioł gazowy kondensacyjny .
Ja bym się nie pchał w ekogroch zwłaszcza że jego cena sporo idzie w górę a jakość leci na łeb .

Xerses
18-12-2012, 09:04
OK, wiem już że ekogroszek będzie realnie najtańszy.


Ta Twoja miejscowość to Dobra koło Oleśnicy??

miki121
18-12-2012, 09:28
Jeżeli jest gaz ziemny na działce :)
To żadnego paliwa stałego poza kominkiem nie pakować do domu..
W kominku pal rekracyjnie i nie myśl o żadnej pompie ani podajnikach tylko weź kondensacyjny kociołek najlepiej z firmy z której w twoim rejonie jest kilku serwisantów i temat zamknij :)

Xerses
18-12-2012, 15:30
gaz ziemny 2 189,43 zł
ekogroszek 1 459,62 zł

Przy tak małej różnicy to bezsens palić ekogrochem i ten popiół i węgiel zasuwać.
Wystarczy kominek przepalać jak duży mróz ,pompa na lato , i kocioł gazowy kondensacyjny .
Ja bym się nie pchał w ekogroch zwłaszcza że jego cena sporo idzie w górę a jakość leci na łeb .

Jak idzie groch do góry to i prąd pójdzie, a gaz........... no cóż o ile mu tyle wyjdzie bo te wyliczenia to wiesz.... takie na papierze są a rzeczywistość często lubi być inna :)

0degree
18-12-2012, 16:50
A dlaczego nikt nie bierze miału pod uwagę?

Jarecki79
18-12-2012, 16:54
A dlaczego nikt nie bierze miału pod uwagę?

Nie wiem, ale np. kolega czechu77 w Skamie-12kW miałem regularnie opala.....
miał stosuje też masti czy kolega 280m jak pamiętam, więc jak najbardziej można

Piotrek42
18-12-2012, 16:57
Czołem spamerzy pompowi :) -znaczy dwóch największych spamerów;) jak już tak sobie słupki robicie...... zróbcie sobie słupek podgrzania i utrzymawania temp w domu 22-23 st, idę o zakład że przy ogrzewaniu gazem, wasze wylicznki to sobie można o kant d...y potłuc....

miedz1
18-12-2012, 17:02
Nie wiem, ale np. kolega czechu77 w Skamie-12kW miałem regularnie opala.....
miał stosuje też masti czy kolega 280m jak pamiętam, więc jak najbardziej można

Ja również w swoim Galmeciaku (tyle że z obrotową retortą) pale miałem i nie narzekam:yes:

karoka65
18-12-2012, 17:04
Jak idzie groch do góry to i prąd pójdzie, a gaz........... no cóż o ile mu tyle wyjdzie bo te wyliczenia to wiesz.... takie na papierze są a rzeczywistość często lubi być inna :)
Najczęściej tak bywa niestety.

SUSPENSER
18-12-2012, 17:04
gaz ziemny 2 189,43 zł
ekogroszek 1 459,62 zł

Przy tak małej różnicy to bezsens palić ekogrochem i ten popiół i węgiel zasuwać.
Wystarczy kominek przepalać jak duży mróz ,pompa na lato , i kocioł gazowy kondensacyjny .
Ja bym się nie pchał w ekogroch zwłaszcza że jego cena sporo idzie w górę a jakość leci na łeb .

Wiem, ale skoro on się uparł na ekogroszek to tamten kocioł będzie bardzo dobrym wyborem.

Jakbym miał wybrać kocioł o takiej mocy to byłby to wybór pomiędzy RBR a Skam-P.

Z tym drożeniem ekogroszku nie jest do końca tak jak piszesz bo odkąd wziąłem się za testowanie okazało się, że są tańsze alternatywy poza Pieklorzem [czeski, rosyjski] i mając tą wiedzę kupił bym teraz węgiel o wiele ekonomiczniejszy niż przed rokiem.

0degree
18-12-2012, 17:41
Nie wiem, ale np. kolega czechu77 w Skamie-12kW miałem regularnie opala.....
miał stosuje też masti czy kolega 280m jak pamiętam, więc jak najbardziej można

Można, a nawet trzeba pod warunkiem że większa ilość popiołu nie jest kłopotem.
U mnie już trzeci sezon miał z owsem 70% - 30% koszt ogrzania domu w sezonie grzewczym z c.w.u 1500pl, jednak ten sezon będzie droższy o jakieś 200pln bo miał u nas zdrożał do 440pln/tona.
Jarecki a skampów to z pewnością więcej pracuje na miale ;)

animuss
18-12-2012, 20:38
Jak idzie groch do góry to i prąd pójdzie, a gaz........... no cóż o ile mu tyle wyjdzie bo te wyliczenia to wiesz.... takie na papierze są a rzeczywistość często lubi być inna :)
Gaz podobno ma być tańszy ale dopóki nie zobaczę na kwicie nie uwierzę .
W ekogrochu też może być gorzej wszystko zależy od jakości paliwa i ustawień trzeba pilnować bo zacznie żreć więcej paliwa .

Wiem, ale skoro on się uparł na ekogroszek .

To ma dużo wolnego czasu :)

Tak całe szczęście ,czeski, rosyjski może nam uratować tyłek .

ten sezon będzie droższy o jakieś 200pln bo miał u nas zdrożał do 440pln/tona.
Nie narzekaj u mnie miał najtańszy 550zł

ElwoodWroclaw
18-12-2012, 21:38
Ta Twoja miejscowość to Dobra koło Oleśnicy??

Dokładnie ;-)

ElwoodWroclaw
18-12-2012, 21:46
Wiem, ale skoro on się uparł na ekogroszek to tamten kocioł będzie bardzo dobrym wyborem.

No i już mi gębę doprawiono :-D
nie uparłem się na nic. Powoli zaczynam przemyśliwać wszelkie za i przeciw wszelkich możliwości ogrzewania domu.
Pierwszym szokiem były wyliczenia Asolta i te 6kW. Potem dobieranie źródła. A gdzie się nie ruszyłem, każdy wciska co innego jednocześnie wyśmiewa mi wyliczenia (dopytywałem nawet asolta czy są OK, nie chcąc go urazić ;-) )
Już mi nawet wciskano piec 25kW bo na taaaaaki dom to jak nic musi być duży.
Wybaczcie więc laickie dopytywania ale mętlik w głowie coraz większy. Na dziś... gaz wygrywa za komfort, jesli nie on to ekogroszek. Dopalanie kominkiem a poza sezonem grzewczym CWU z powietrznej pompy ciepła.

Piotrek42
18-12-2012, 22:02
ElwoodWroclaw z całym szacunkiem.... ale OZC liczy że całość domu będzie wykonana w 100% własciwie,( hehe pokaż mi taki domek :) ) nie uwzglednia mostków, straty w oknach drzwiach ,pomiedzy scinami,niedoróbek budowlanych czy coś takiego jak np wietrzenie domu... to jest narzędziędzie szacunkowe... i można się ciężko zdziwic jak za oknem bedzie -25 a w chacie +18 bo tak wyliczyli z OZC..na forum jest paru mądrali co zapewne całkiem przypadkowo -doradzą Ci zródło ciepła i zapewne również całkiem przypadkowo zaoferują ci 1-sprzedaż zródła ciepła,2-montaż,lub doractwo czy "fachowe wyliczenia" wazne żeby złapać jelenia i go skroić....njlepsze narzędzie jakie widziałem na forum to kalkkulator kol kba ( jak dobrze nik zapamietałem)

czp01
18-12-2012, 22:10
Na dziś... gaz wygrywa za komfort, jesli nie on to ekogroszek. Dopalanie kominkiem a poza sezonem grzewczym CWU z powietrznej pompy ciepła.

Na pewno przy gazie będziesz miał większy komfort o wiele no i nie będziesz miał kurzu z eko w pomieszczeniu obok a jak nie masz piwnic to ten kurz może być ciut kłopotliwy. Dopalanie kominkiem to ja preferuje tylko w celu poprawienia nastroju a w tym roku to dopiero w wigilię - w sumie co do kominka jak ktoś tu na forum się wypowiedział, że druga kotłownia w salonie nie jest mu potrzebna.

Musisz zdecydować się na któreś źródło i nie ma wyjścia - ewentualnie możesz najpierw postawić na gaz a jak to rozwiązanie się nie sprawdzi to zainstalujesz wtedy kocioł na ekogroszek - skoro kotłownie i tak już masz.

CWU z powietrznej pompy wydaje się być rozsądne - chociaż jak będziesz już miał w budynku gaz to może jakiś przepływowy ogrzewacz gazowy dla samego CWU byłby bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. :)

animuss
18-12-2012, 23:05
No i już mi gębę doprawiono :-D
nie uparłem się na nic. Powoli zaczynam przemyśliwać wszelkie za i przeciw wszelkich możliwości ogrzewania domu.
Pierwszym szokiem były wyliczenia Asolta i te 6kW. Potem dobieranie źródła. A gdzie się nie ruszyłem, każdy wciska co innego jednocześnie wyśmiewa mi wyliczenia (dopytywałem nawet asolta czy są OK, nie chcąc go urazić ;-) )
Już mi nawet wciskano piec 25kW bo na taaaaaki dom to jak nic musi być duży.
Wybaczcie więc laickie dopytywania ale mętlik w głowie coraz większy. Na dziś... gaz wygrywa za komfort, jesli nie on to ekogroszek. Dopalanie kominkiem a poza sezonem grzewczym CWU z powietrznej pompy ciepła.

Takie jest życie każdy chce coś Tobie sprzedać ,30 lat temu byłbyś szczęśliwy z takich usług teraz jest nadmiar a czasem wręcz narzucanie się :)


Dokładnie,pompa do cwu tylko w przypadku gdy będzie ekogroszek ale w przypadku gazu nie ma sensu jej stosować.
]
Jest sens bez ekogrochu :)
Latem chłodzi mieszkanie i grzeje wodę przy dużym COPie ,gaz tego nie potrafi .

Xerses
19-12-2012, 06:52
ElwoodWroclaw z całym szacunkiem.... ale OZC liczy że całość domu będzie wykonana w 100% własciwie,( hehe pokaż mi taki domek :) ) nie uwzglednia mostków, straty w oknach drzwiach ,pomiedzy scinami,niedoróbek budowlanych czy coś takiego jak np wietrzenie domu... to jest narzędziędzie szacunkowe... i można się ciężko zdziwic jak za oknem bedzie -25 a w chacie +18 bo tak wyliczyli z OZC

Dokładnie tak. A wielu ludzi wbija sobie do głowy te wartości i potem sa zdziwieni że jest coś nie tak. Powiem nawet więcej.Sam sobie budowałem dom i coś tam na ten temat wiem - robiłem to dosyc dokładnie a i tak nie mam pewności czy wszedzie jest zrobione na cacy. I zajeło mi to sporo czasu. Gdy patrze na dom który rosnie mi w oczach.......... żal mi juz na dzień dobry inwestora :D

Xerses
19-12-2012, 06:55
Dokładnie ;-)

No to witam krajana :)

tofel3
19-12-2012, 11:36
Tak więc na chwile obecną jak wygląda ranking kotłów ?

SUSPENSER
19-12-2012, 15:46
Tak więc na chwile obecną jak wygląda ranking kotłów ?

Dawno nic się w tej kwestii nie pozmieniało - ja podtrzymuję mój ostatni ranking - jak poszukasz to go znajdziesz w tym wątku.

SUSPENSER
19-12-2012, 15:52
W taki celu jak najbardziej ale wydać na takie cuś ok.8tys.zł dodatkowo to jest dyskusyjne.
Z tym chłodzeniem to też nie do końca,chłodzi ale tylko wtedy jak mamy duży rozbiór wody a może okazać się to głównie wieczorem i tylko przez parę minut ;).

Można ustawić czasówkę, żeby grzało i chłodziło wtedy gdy tego chcemy [w sumie najlepiej po południu gdy wraca się do domu a ciepła woda potrzebna jest na wieczorne kąpiele].

Hevalex bez zasobnika kosztuje niecałe 4 tys zł, a zasobnik można kupić osobno za 1 tys zł np. 140 litrów.

Klimatyzatory kanałowe wcale takie tanie nie są a tu podłączamy poprzez trójnik z przepustnicą PPC do kanału wentylacji mechanicznej i mamy rozprowadzenie chłodu na cały dom [wentylator wywiewny centrali wspomaga nam działanie wywiewnego z PPC, żeby było mu "łatwiej"].

Taka mam koncepcję na przyszłe lato - sam nie wiem jak to zadziała, ale chyba jeszcze nikt tego nie próbował [przynajmniej nie widziałem o tym wpisów] ?

Vld
19-12-2012, 18:51
razem spróbujemy, tyle że ja całkowicie na partyzanta :P

karoka65
19-12-2012, 19:13
razem spróbujemy, tyle że ja całkowicie na partyzanta :P
Czasem z "partyzanta"lepiej wychodzi jak z planowaniem, projektowaniem i wyliczaniem :)

animuss
19-12-2012, 19:35
Można ustawić czasówkę, żeby grzało i chłodziło wtedy gdy tego chcemy [w sumie najlepiej po południu gdy wraca się do domu a ciepła woda potrzebna jest na wieczorne kąpiele].

Hevalex bez zasobnika kosztuje niecałe 4 tys zł, a zasobnik można kupić osobno za 1 tys zł np. 140 litrów.

Klimatyzatory kanałowe wcale takie tanie nie są a tu podłączamy poprzez trójnik z przepustnicą PPC do kanału wentylacji mechanicznej i mamy rozprowadzenie chłodu na cały dom [wentylator wywiewny centrali wspomaga nam działanie wywiewnego z PPC, żeby było mu "łatwiej"].

Taka mam koncepcję na przyszłe lato - sam nie wiem jak to zadziała, ale chyba jeszcze nikt tego nie próbował [przynajmniej nie widziałem o tym wpisów] ?

Od tamtego roku już na tym myślę przyhamowały mnie wydatki na nowy kociołek w tym roku :)

gm71
19-12-2012, 19:49
Witam . Poszukuję kociołka do nowo wybudowanego domu. Śledzę forum i mniej więcej wiem o jakich kotłach rozmawiacie. Chce jednak zapytać co sądzicie o kotle Zębca KPP Merkury 14 lub 18 kW

http://www.zebiec.pl/pl/kotly-co/linia-supernova/merkury

gm71
19-12-2012, 20:13
193 m2 pow. użytkowej, minus garaż ( 34 m2 ), minus kotłownia ( 8 m2 ) = około 152 m2, wszystko w parterze. Ściany Porotherm 25 + 15 styro, podłoga 10 styro, strop wylewany 15 cm + 10 styro ( na razie ). Poddasze nieużytkowe jak wspomniałem. Wysokość pomieszczeń 2,70 m. Wentylacja grawitacyjna, okna PVC standart.
Info o innych kociołka już jako takie mam, a ten w/g mnie ciekawy jest dlatego jestem ciekaw opinii ?

SUSPENSER
19-12-2012, 20:23
Witam . Poszukuję kociołka do nowo wybudowanego domu. Śledzę forum i mniej więcej wiem o jakich kotłach rozmawiacie. Chce jednak zapytać co sądzicie o kotle Zębca KPP Merkury 14 lub 18 kW

http://www.zebiec.pl/pl/kotly-co/linia-supernova/merkury (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.zebiec.pl%2Fpl %2Fkotly-co%2Flinia-supernova%2Fmerkury)

Podaj jaki ma palnik, sterownik i ile kosztuje ten 14 kW.

SUSPENSER
19-12-2012, 20:23
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163832-Pompa-ciep%C5%82a-powietrzna-Hewalex-opinie-spostrze%C5%BCenia
Ale widzę,że tam byłeś ;)

Byłem, ale to jest nie całkiem to o czym myślę ...

timon120777
19-12-2012, 20:26
gm71

i na tym że jest ciekawy Twoje nim zainteresowanie się zakończyć powinno
najmniejsza moc 14KW
Ty potrzebujesz jakieś 8KW - jakbyś miał WM a nie grawitacyjną pewnie poniżej 6KW by było na moje oko
dwie strony temu kolega podawał zapotrzebowanie dla miniaturki 242m na poziomie 6KW
kociołka szukaj o mocy nie większej niż 10KW jeśli musi to być kocioł na eko
dużo szukania miał nie będziesz
ewentualnie inne źródło ciepła niż kocioł na eko
coś kiepsko idzie to śledzenie forum:lol2:

gm71
19-12-2012, 20:37
Palnik retorta zwykła fajkowa, sterownik ST 48 PID MULTI, a cena od 7600 do 8200, po obniżkach producenta

gm71
19-12-2012, 20:40
Obieg spalin poziomy oraz ruszt wodny
http://www.zebiec.pl/pl/kotly-co/linia-supernova/merkury

czp01
19-12-2012, 20:49
Palnik retorta zwykła fajkowa, sterownik ST 48 PID MULTI, a cena od 7600 do 8200, po obniżkach producenta

Pewnie za 7700 kupisz już http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32 RBR EKOUNIWERSAL 11 kw i to z jakim sterownikiem i retortą II generacji. Do zwykłej fajki musisz jednak zawsze kupować możliwie najlepszy ekogroszek. :)


Ruszt wodny to raczej porażka a nie zaleta a coś o tym wiem bo mam ruszt wodny tylko, że żeliwny :(

Piotrek42
19-12-2012, 20:57
A mnie to już wygląda jak reklama ;)

Bo i jest :) a co myślisz że tylko Tobie wolno się reklamowac??:lol2:

Jarecki79
19-12-2012, 20:58
Powoli dostajecie tutaj lekko na głowę... :)

Nie można patrzeć tylko na jeden aspekt i ślepo iśc w jedną stronę. Trzeba pamiętać,że kocioł to tez urządzenie mechaniczne a praca ślimaka to tez procesy tarcia itd...

Wiele razy to pisałem, ale cały czas rozbija się o jakiś dziwny mur i co jakiś czas nowe prawdy sa odkrywane. Trochę się trzeba opanować.
Dobór kotła jest do mocy znamionowej dla konkretnych warunków a zgodnie z ogólnie u nas panującymi warunkami zimowymi jak podaje OTGiS, jednostka należąca do Instytutu Energetyki - kotły z podajnikiem po wygrzaniu domu głównie uzupełniają straty ciepła i głównie kręca się w tym wypadku w okolicy 30%mocy.

Powtarzam też,że u jednego producenta kocioł 14kW będzie się równał u drugiego 12kW a niektóre 10kw mają wielkie japy w palenisku i to ma byc dobrze, bo ktoś na tabliczce znamionowej napisze 10kW? Trochę powagi.... zresztą każdy ma prawo do własnej opinii...

SUSPENSER
19-12-2012, 21:25
Palnik retorta zwykła fajkowa, sterownik ST 48 PID MULTI, a cena od 7600 do 8200, po obniżkach producenta

No to szału nie ma - za tą cenę lepszy jest RBR 11 kW i Skam-P 12 kW.

Ten ruszt wodny bez sensu, a rurki w wymienniku przed czopuchem kiepsko się będzie czyścić, sterownik aspiruje do bycia odpowiednikiem tych z Elektro-systemu [Bruli, eCoal], ale jeszcze mu do tego daleko, palnik zwykły za tą cenę to lipa [jeszcze jak się okaże, że palnik w nim to PPS 25 to już w ogóle] bo w RBR i Skam będzie nowszej generacji [to tak jakbyś miał w samochodzie do wyboru lepszy silnik za cenę gorszego].

SUSPENSER
19-12-2012, 21:33
Powtarzam też,że u jednego producenta kocioł 14kW będzie się równał u drugiego 12kW a niektóre 10kw mają wielkie japy w palenisku i to ma byc dobrze, bo ktoś na tabliczce znamionowej napisze 10kW? Trochę powagi.... zresztą każdy ma prawo do własnej opinii...

Też mnie to nurtuje, bo z opisu RBR 11 kW wynika, że można go wybrać z palnikiem Brucer [a on ma 40 kW !!!] co było by bez sensu - ciekawe czy to błąd w opisie czy faktycznie takie montują :sick:

gm71
19-12-2012, 21:47
Piotrek42
Na twoim ukochanym forum udzieliłem Ci odpowiedzi czym się zajmuję od 25 lat. Prosiłem również abyś nie urządzał sobie prywatnych wycieczek na "moje podwórko". Drwij sobie z kogo tylko chcesz. Ja nie po to tu przyszedłem.
Powtórzę raz jeszcze. Pracuję w PSP jako ratownik a dokładnie d-ca zastępu w JRG jeżeli coś Ci to mówi. A na forum jestem w wiadomej sprawie.

Piotrek42
19-12-2012, 21:57
Piotrek42
Pracuję w PSP jako ratownik a dokładnie d-ca zastępu w JRG jeżeli coś Ci to mówi. A na forum jestem w wiadomej sprawie.

Nie mówi i nie interesuje mnie to.... ja pracuję u Arturo72 i pomagam mu reklamowac Pc jak cos Ci to mówi...

minertu
19-12-2012, 21:58
Też mnie to nurtuje, bo z opisu RBR 11 kW wynika, że można go wybrać z palnikiem Brucer [a on ma 40 kW !!!] co było by bez sensu - ciekawe czy to błąd w opisie czy faktycznie takie montują :sick:Nie nie montują BRUCERA tylko jest Brucer EKOENERGIA
W kotle RBR 11kW jest zamontowana mała ekoenergia.

zawijan
20-12-2012, 06:28
...a niektóre 10kw mają wielkie japy w palenisku i to ma byc dobrze, bo ktoś na tabliczce znamionowej napisze 10kW? Trochę powagi.... zresztą każdy ma prawo do własnej opinii...

Coś Ci się źle sprzedaje?

SUSPENSER
20-12-2012, 06:46
Nie nie montują BRUCERA tylko jest Brucer EKOENERGIA
W kotle RBR 11kW jest zamontowana mała ekoenergia.

Czyli trochę zmylił mnie opis.

Skoro mała Ekoenergia to jest ok :yes:

A z ciekawości jaką maksymalną moc ma ta mała ;)

czp01
20-12-2012, 09:21
Wychodzi na to, że jak normalna ekoenergia ma moc do 40 kw to ta mała ma moc 15 do 25 kw - tak przynajmniej na bazarku znalazłem http://piece.bazarek.pl/opis/1705012/nowy-palnik-10-25kw-ekoenergia-mialgroszek-0-32mm.html .

Jeżeli tak faktycznie jest to szkoda, że nie udało się jeszcze nikomu zrobić palnika o mocy 10 kw z mniejszą gardzielą - chyba, że po prostu mniejszego palnika się już nie da zrobić :(

Jarecki79
20-12-2012, 09:37
Wychodzi na to, że jak normalna ekoenergia ma moc do 40 kw to ta mała ma moc 15 do 25 kw - tak przynajmniej na bazarku znalazłem http://piece.bazarek.pl/opis/1705012/nowy-palnik-10-25kw-ekoenergia-mialgroszek-0-32mm.html .

Jeżeli tak faktycznie jest to szkoda, że nie udało się jeszcze nikomu zrobić palnika o mocy 10 kw z mniejszą gardzielą - chyba, że po prostu mniejszego palnika się już nie da zrobić :(

ależ udało się zrobić z mniejszą gardzielą, jest w skamach do 17kW mocy.... kilka razy podawałem już różnicę w otworach na wyjście paliwa...
jeszcze mniejsza gardziel juz jednak nie zdaje egzaminu, groszek to węgiel o konkretnej granulacji i to rodzi konkretne problemy...

mała ekoenergia efektywnie może spalić do ok. 35-40kg/24h, powyżej to dobrze raczej tylko cos pokroju retopal, nie będę się rozpisywał dlaczego.... generalnie powyżej danej ilości przy danej spiekalności węgla zrzuca koks i niedopałki

Jarecki79
20-12-2012, 09:41
Coś Ci się źle sprzedaje?

Wręcz przeciwnie- pozdrawiam zazdrośnika

zawijan
20-12-2012, 10:53
Wręcz przeciwnie- pozdrawiam zazdrośnika

To nie z zazdrości, tylko z troski.
Też pozdrawiam.

Jarecki79
20-12-2012, 10:59
Dziękuję za troskę i bardzo poważnie i bez sarkazmu muszę pochwalić spalanie grupowe w Brulim, ostatnie zmiany też mi się bardzo w nim podobają z dolnym wykresem z punktami dotyczącymi zmian... :)

Świetna robota i bardzo dobra praca!

Świątecznie pozdrawiam!

zawijan
20-12-2012, 12:50
...muszę pochwalić spalanie grupowe w Brulim, ostatnie zmiany też mi się bardzo w nim podobają...

Pisałem, że w tym roku zadziwimy rynek. Pamiętasz?
W przyszłym też nie odpuścimy.

Wesołych Świąt

Wlodek_PID
20-12-2012, 14:58
Pisałem, że w tym roku zadziwimy rynek. Pamiętasz?
W przyszłym też nie odpuścimy.

Wesołych Świąt


Wesołych Świąt!!!!

minertu
20-12-2012, 19:01
Tak dla przypomnienia to 18 użytkujących kotły ok 25 kW mają zamontowane mniejsze dysze na Brucerach i mają się dobrze.3 szt są w kotłach Ogniwo Eko 15kW i jeden w Ponar Żywiec.
U mnie w OE 24kW na 300m2 obiekcie również sprawuje się b.dobrze.
Gardziel dyszy ma 14x10cm ale trochę inaczej jest doprowadzane powietrze do paleniska.

Jarecki79
20-12-2012, 19:22
Minertu, dobrze,że o tym wspominasz, ostatnio podawałem Twój namiar jednemu userowi i brał od Ciebie mniejszą dyszę i jest zadowolony.

Nawiasem mówiąc, jak ktoś ma dużą ekoenergię i nie spala na dobę więcej w duże mrozy jak 40kg, to można ten palnik przerobić na małą ekoenergię, kosztowo i technicznie wygląda to tak:
- nowy ślimak 230zł brutto
- mała głowica ekoenergii (dysza palnika) 160zł brutto
- odlew korpusu paleniska 350zł brutto

Z dużej ekoenergii zostaje rura podajnika z mocowaniem kosza, motoreduktor i silnik

Piotrek42
20-12-2012, 19:28
Minertu, dobrze,że o tym wspominasz, ostatnio podawałem Twój namiar jednemu userowi i brał od Ciebie mniejszą dyszę i jest zadowolony.

Nawiasem mówiąc, jak ktoś ma dużą ekoenergię i nie spala na dobę więcej w duże mrozy jak 40kg, to można ten palnik przerobić na małą ekoenergię, kosztowo i technicznie wygląda to tak:
- nowy ślimak 230zł brutto
- mała głowica ekoenergii (dysza palnika) 160zł brutto
- odlew korpusu paleniska 350zł brutto

Z dużej ekoenergii zostaje rura podajnika z mocowaniem kosza, motoreduktor i silnik

Kurcze tanio nie jest, z wysyłką ok 800zł... to już lepiej nakładkę ala'minertu" i regulować czasami podawania - taniej wyjdzie...

Jarecki79
20-12-2012, 19:33
Kurcze tanio nie jest, z wysyłką ok 800zł... to już lepiej nakładkę ala'minertu" i regulować czasami podawania - taniej wyjdzie...

Wiesz, to są ceny podzespołów, nakładka minerta nie pasuje do ekoenergii.
Myślał o zrobieniu tego do ekoenergii, ale też trzeba sobie zdawać sprawę z tego,że duża ekoenergia miała dwie wersje odlewu, kwadratową i z podkową zaokrągloną...
To są koszty.

Sama głowica u minerta chyba coś koło 400-500zł kosztowała, jak coś pomyliłem, to mnie minertu poprawi, tutaj ekoenergia samą głowicę w detalu ceni na 160zł...


Przekładkę na malą ekoenergię zrobił teraz kolega z forum, zobaczymy może za kilka dni się pochwali...

Many
20-12-2012, 19:53
Pochwali jutro jak czasu starczy może się uda całość zamontować:cool:

zawijan
21-12-2012, 06:01
Wesołych Świąt!!!!

... i wzajemnie

sisiok88
21-12-2012, 21:28
Witam serdecznie. Jestem nowy na forum i z góry przepraszam za wszystkie uchybienia. Poszukuje kotła z podajnikiem na eko najlepiej z podajnikiem tłokowym i rusztem zastępczym wystarczy zeliwny. 90 m2 obecnie docelowo plus poddasze w przyszłości 50m2. Łącznie 140 m2. Ściany poroterm 25 plus 12 cm styro, podłoga 10 cm styro, sufity wata 15 cm. Prosił bym o pomoc. Wiem że znalazł bym pewnie odpowiedź na forum ale nie mam zbytnio czasu na jego przeglądanie. Serdecznie dziękuje rzetelnym za pomoc.

czp01
21-12-2012, 21:34
Tu masz poradnik TIMONA jak wybrać kocioł na eko http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/

ArturWi
21-12-2012, 22:32
Zadam pytanie bo Piotrek42(Pierwsza Żmija Forum) coś wymyślił nowego o czym nikt narazie nie wie,on trzyma to chyba w tajemnicy ;)
Pytanie rzuciłem w innym temacie,ale żądam odpowiedzi także tutaj z myślą o przyszłych użytkownikach kotłow na ekogroszek lub wyrobienu sobie odpowiedniego zdania o Pierwszej Żmij Forum:
:


Na początek rzuć przykład kotła na ekogroszek,który przy 85% sprawności zachowuje moc 3-4kW.
Chętnie się poducze,Piotrek42(Pierwsza Żmija Forum) też wzywany jest do tablicy w tym temacie,skoro miał wcześniej dużo dopowiedzenia na mój temat...
Jaki to kocioł na ekogroszek oferuje 3-4kW przy optymalnej sprawności na poziomie 85% ?
Oczekuję konkretnej odpowiedzi na pytanie bo inaczej uznam i myślę,że wszyscy dookoła,ze Pierwsza Żmija Forum(Piotrek42) robi z siebie idiotę,zresztą nie po raz pierwszy.

P.S.
Czy ktoś poza Pierwszą Żmiją Forum uważa,że jestem przeciwny grzaniu bezpośrednio prądem ?
A może jest wręcz przeciwnie ?
Oczywiście zapodam swoje cytaty ;)

A dla mnie nr1 na forum, to cudowna przemiana użytkownika Arturo72 wroga ogrzewania prądem,.
:D


Ktoś z siebie zrobił idiotę na całego albo coś zaćpał (lepsze do wytłumaczenia) ;)

Witam Wszystkich :)

Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:
http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.elterm.pl%2Fpl %2Ffiles%2Fkarta_ekw_major.pdf)
+wodna podłogówka.
+bojler do cwu:
http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.elektromet.com .pl%2Fnordic-2400-elektronik%2F)
lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:
http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.abatronic.pl%2 Fpompa_ciepla_z_wentylacji.html)


Całość będzie grzana prądem w II taryfie.

Regut1
21-12-2012, 23:36
Arturo, znów zaczynasz pajacować ?

W tym wątku jest inny target klientów. Tu nikt nie ma domku o 100m2, niewiele osób ma podłogówkę, inne jest też zapotrzebowanie na ciepło budynków. Inwestowanie w prąd w tej sytuacji lub PPC skończy się po pierwszym sezonie grzewczym. Kwestia następna – teorią jest to co piszesz na forum i czym zaczynasz handlować (PPC), praktyką to co aktualnie robisz (palenie deskami w piecyku w oczekiwaniu na PPC). Jak sam doświadczyłeś, życie boleśnie potrafi zweryfikować teorie w praktyce dlatego osoby w tym wątku łączą teorie z praktyką i palą w kotłach na ekogroszek, po to żeby nie palić deskami w oczekiwaniu na serwis, jego dedukowanie się, zebranie pieniążków żeby mieć czym zapłacić za usługę po okresie gwarancji lub na przypłynięcie części z Francji czy innych Chin.

ArturWi
22-12-2012, 00:16
Arturo, znów zaczynasz pajacować ?

W tym wątku jest inny target klientów. Tu nikt nie ma domku o 100m2, niewiele osób ma podłogówkę, inne jest też zapotrzebowanie na ciepło budynków. Inwestowanie w prąd w tej sytuacji lub PPC skończy się po pierwszym sezonie grzewczym.
:)

Podstawowe wyniki obliczeń budynku:
Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 242,1m2
Kubatura ogrzewana budynku VH: 584,1m3
Projektowa strata ciepła przez przenikanie ΦT: 4761W
Projektowa wentylacyjna strata ciepła ΦV: 1145W
Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 5902W
Nadwyżka mocy cieplnej ΦRH: 0W
Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 5902W

Ale nie o to mi chodzi,tylko o to,że ktoś kłamie w żywe oczy i udaje głupa lub niewiniątko a co gorsza naćpanego !!
Ja przynajmniej piszę co uważam,prosto z mostu,bez owijania w bawełnę ale jak ktoś jest mendą i kłamcą to mnie krew zalewa...i tego nie mogę popuścić.

Od kiedy ja jestem przeciwnikiem/wrogiem grzania bezpośrednio prądem ?
Czy nie przez to zostałem przez niektórych z Was wykrzyczany a nawet wykasowany ?
Pierwsza Żmija Forum o tym zapomniała ?
Czy nie przez grzanie prądem to on wpieprzał się do mojego Dziennika Budowy ?
Tak można kłamać ? To jest normalne ?
Może robienie z siebie idioty i kłamcy go rajcuje ale mnie nie...

To go widocznie rajcuje(kłamstwa,obrażanie,pomawianie) czyli widocznie coś z psychą nie teges bo nie tylko ja to zauważyłem:

Piotrek42
Na twoim ukochanym forum udzieliłem Ci odpowiedzi czym się zajmuję od 25 lat. Prosiłem również abyś nie urządzał sobie prywatnych wycieczek na "moje podwórko".


Dlatego też tego gościa za takie postępowanie mianowałem do Listy Przebojów Forum Muratora jako.Pierwszej Żmij Forum:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210343-Tworzymy-LIST%C4%98-PRZEBOJ%C3%93W-FORUM-MURATORA!&p=5694695&viewfull=1#post5694695
A niech ma za ten jad i jego kłamstwa...

zbigmaz01
22-12-2012, 06:19
...
To nie ten temat i nie to miejsce na takie wypowiedzi.

Piotrek42
22-12-2012, 08:02
hehe to sprzedawce ruszyłem:))) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210343-Tworzymy-LIST%C4%98-PRZEBOJ%C3%93W-FORUM-MURATORA!&p=5694363&viewfull=1#post5694363

Widzicie jaki Arturo był bezinteresowny.. to liczenie OZC, cop pomp, zachwalanie , wpieprzanie się na najpoczytniejsze wątki itd... a to poprostu za tym stała kasa... czytać łapanie jak najwiekszej liczby jeleni...

zbigmaz01
22-12-2012, 12:18
hehe to sprzedawce ruszyłem:))) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210343-Tworzymy-LIST%C4%98-PRZEBOJ%C3%93W-FORUM-MURATORA!&p=5694363&viewfull=1#post5694363

Widzicie jaki Arturo był bezinteresowny.. to liczenie OZC, cop pomp, zachwalanie , wpieprzanie się na najpoczytniejsze wątki itd... a to poprostu za tym stała kasa... czytać łapanie jak najwiekszej liczby jeleni...Też to od samego początku tak odczuwałem. Dlatego pełno go tu było.
Popieram :)
Ale z innej beczki :)
Zaczynam testy ze spalaniem grupowym.
Jestem otwarty na każde sugestie i podpowiedzi. Dla wyjaśnienia dlaczego mam tak wysoko dmuchawę to w automacie robi mi za duży kopiec którego nie mogłem obniżyć. Rozpalone kawałki spadały mi do popielnika. Wcześniej próbowałem na tych ustawieniach i wyglądało to prawie dobrze, dlatego od nich zaczynam.
Prosiłbym o komentarz histogramów bo nie za bardzo je jeszcze łapię :)

PS
Nie siedzę przed kompem cały czas ale będę się starał czytać i wprowadzać zalecenia na bieżąco :)

PS 2
Zapatrzyłem się i wpisałem się nie tu gdzie trzeba :)
Przenoszę to na temat RBR-a czyli tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=5695969#post5695969

pionan
22-12-2012, 12:59
Handlarzyno pompami, nie rób z siebie idioty. Choć nie musisz robić. Odnosze wrażenie, że już nim jesteś - w pewnych aspektach. Wypad do wątków pompiarzy, tam hulaj ile dusza zapragnie.

Many
22-12-2012, 13:16
Jarku mała ekoenergia wstawiona z małymi przeróbkami a mianowicie:
przy kotle Skam-P nie pasowały szpilki, różnica w rozstawie prawie 1 cm szpilko odcięte powiercone nowe otwory,dorobienie dystansu na ślimak 3 cm ,przewiercenie otworu na zawleczke i brak otworów na kołki centrujące całość zajeła prawie 4 godz.Zobaczymy jak ten zestaw sobie poradzi na 180 m2

czp01
22-12-2012, 13:16
Właśnie w taki sposób wiarygodność tego kogoś sprzedającego usilnie swoje pompki spadła do "zera"

Vld
22-12-2012, 13:22
też jestem zniesmaczony faktem "podwójnej osobowości", tym bardziej, że nie raz go broniłem :(
ale nie ma tego złego ...

Jarecki79
22-12-2012, 13:42
Jarku mała ekoenergia wstawiona z małymi przeróbkami a mianowicie:
przy kotle Skam-P nie pasowały szpilki, różnica w rozstawie prawie 1 cm szpilko odcięte powiercone nowe otwory,dorobienie dystansu na ślimak 3 cm ,przewiercenie otworu na zawleczke i brak otworów na kołki centrujące całość zajeła prawie 4 godz.Zobaczymy jak ten zestaw sobie poradzi na 180 m2

Wpadłem tylko na chwilkę, bo dzisiaj walczę z choinkami itp...

W nowszych ekoenergiach juz tych szpilek nie ma, one były kiedyś i tylko na wcisk, także mozna je było cęgami wyjąć... albo obciąć....
Tak, otworu na zawleczkę nie było, bo nie wiedzieli jaka była przekładnia, dlatego zostawili to do samodzielnego wykonania....

zaciekawiła mnie natomiast informacja o dystansie 3cm, możesz na priva lub maila napisać o co dokładniej z tym chodzi?

ps.te obiecane dodatki udało mi się wysłac dopiero wczoraj :) jak dobrze pamiętam.. a może w czwartek, już nie wiem... :)

karoka65
22-12-2012, 16:31
No to wyszło szydło z worka :)
Taki bezinteresowny, jak kaznodzieja chciał ludzi nawracać.
Dać namiary na ciebie takiemu nawróconemu przez wpisy takich jak TY ?
Wpieprzył ponad 80 tysi w zasraną pompę i jakby nie kominek to by w chałpie zamarł.
Od 1,5 miesiąca grzeje kociołkiem na eko groszek, wczoraj do mnie dzwonił i mówi że teraz dopiero mają ciepełko, nigdy nie palił w piecu ani nie widział na oczy takiego cuda bo całe życie w bloku chłopak mieszkał.
Wybudował sobie domek pod Wrockiem ( Ozorzyce ) i miało być tak pięknie.
Arturo nie zazdroszczę ci jak załatwisz tak kogoś kto mieszka bliżej Ciebie.
Idź szukać klientów gdzie indziej, tam licz, przeliczaj tylko uważaj żebyś się nie przeliczył.
Ja jeszcze nikogo w maliny nie wpuściłem a przez takich jak TY pewnie już wielu płacze, większości pewnie wstyd się przyznać.

timon120777
22-12-2012, 17:29
arturo72
muszę przyznać że piękny prezent mi zrobiłeś na święta:p
nie ma to jak zdemaskowany dwulicowy teoretyk
dzięki temu rozpracowaniu wiele osób zostanie uratowanych przed podjęciem błędnych i kosztownych decyzji
dzięki mikołaju arturze- teraz wielu się zastanowi siedem razy zanim twoich rad posłucha.
a jak jeszcze zerkną do twojego dziennika i przeczytają poczatkowe zapewnienia jak to będzie pięknie szybko tanio i energooszczędnie, a potem zobaczą, że zamiast mieszkać i prawie nic nie płacić grzejesz kozą i tej super taniej pompy to nie masz i miał nie będziesz bo już ma być inna i pewnie dużo droższa ale o tym przypadkiem zapomnisz wspomnieć, to nie tylko sami z twoich usług zrezygnują ale zrobią ci taką reklamę, że tak jak szybko wygryzłeś kolege z interesu tak szybko sam z torbami pójdziesz:P:P:P:P:P

a z ciekawości spytam
czy twoi koledzy zaglądający na twój dziennik to są świadomi że nie jesteś zwykłym użytkownikiem???

ArturWi
22-12-2012, 17:47
Idź szukać klientów gdzie indziej, tam licz, przeliczaj tylko uważaj żebyś się nie przeliczył.
Ja jeszcze nikogo w maliny nie wpuściłem a przez takich jak TY pewnie już wielu płacze, większości pewnie wstyd się przyznać.
Tak przy okazji,to na jakiej podstawie dobieracie moc kotła do danego domu ? Na oko ? ;)
I drugie przy okazji to Państwo wycięło Wam numer organizując dopłaty do domów energooszczędnych >15kWh/m2/rok(50tys.zł) i >40kWh/m2/rok(30tys.zł),ja się łąpię na to drugie...
Zapewne w takich domach kociołki na ekogroszek to będzie norma i zapewne dla Was to są tylko nic nie znaczące cyferki,bo na papierze,no ale wicie lepiej od ludzi,którzy "wymyślają" takie nic nie znaczące cyferki ;)
Trzecie przy okazji,nie zająłem się tylko pompami ciepła,pierwsze zdanie w moim profilu jest dla mnie priorytetem :)

Gdyby zgłosił się do mnie ktoś kto chciałby poznać moc kotła na miarę a nie na oko jak tutaj większość dobiera to chętnie wyliczę potrzebną moc grzewczą ;)

timon120777
22-12-2012, 17:52
Jakbyś był trochę spostrzegawczy,to w mojej sygnaturze jest dodany link ;)

kiedy go dodałeś??? wczoraj czy tydzień temu może???
bo wątpię byś komuś się z własnej nieprzymuszonej woli przyznał że z ciebie taki użytkownik jak z koziej du... trąbka
zresztą szkoda mi już czasu na ciebie
życie załatwi resztę

miałeś grzać w domu do 18st a nie grzejesz - chyba drewna do kozy brakuje
a może glazurnik zdarł z ciebie tyle ile trzeba a nie ile myślałeś że mu wciśniesz i wygonisz:P


EDYTA
jak z ciebie taki doradca teoretyk jak budowlaniec to już współczuję tym co się na ciebie w swoim życiu natkną i oddadzą ci swoje ciężko zarobione pieniądze

Beata&Slawek
22-12-2012, 17:56
Oj tam założę się bez podawania nazw, że tu nie jeden jeszcze sprzedawca lub nie bezinteresowny kolega udziela się na forum. Ciekawe,że jak ostatnio zadzwoniłem z reklamacją do pewnej firmy to udawali tam dość długo, że nie wiedzą o co mi chodzi i dopiero jak napisałem, że wiem z tego forum, że problem mam nie tylko ja to nagle mojego rozmówcę oświeciło i przypomniał sobie, że wie o problemie. Nie ładnie Panowie nie ładnie tutaj czasami pogrywacie, a wystarczy sie do błedu przyznać i go naprawić zamiast brnąć dalej. Wyjdzie Wam to kiedyś bokiem bo na tym forum można równie dobrze wypłynąć na szersze wody jak narobić sobie problemów i popsuć wizerunek.

malux20
22-12-2012, 18:02
w obecnym domu mam ślimaka
w nowym pow p. ciep.
przy średniej izolacji to powietrzna odpada na 100%
przy bardzo dobrej powietrzna będzie ok
mówienie o syfie przy ekogroszku to naciąganie faktów
powietrzna ma swoje minusy-je trzeba wcześniej przemyśleć
szczerze mówiąc mnie ratuję dobra izolacja w przeciwnym przypadku dawno by piec był wstawiony
po listopadzie i grudniu widzę że grzanie w sezonie tylko p.pc. to 1000-1200 zl-same co
nie dajcie sobie wmówić że w energooszczędnych nie może być ekogrochu
ja w sezonie spalilbym pewnie z 700-800 kg węgla -nie widze problemu oprócz zmniejszenia gospodar.pom

timon120777
22-12-2012, 18:04
Drewna do kozy nie brakuje,pompa idzie bezpośrednio z Niemiec i wydłużyło się przez okres świąteczny.
Kocioł na ekogroszek miałbym już ;)
Działalnoscią zająłem się od któregoś tam listopada a więc mam mały staż...Nie będę już tłumaczył dlaczego taka decyzja.

to już naprawdę ostatni raz
miał być atlantic 8KW
będzie- jak będzie panasonic 9KW
jeszcze raz zmienisz zdanie i będzie ogniwo 10KW albo RBR 11KW
w dobrą stronę zmierzasz w bardzo dobrą:p:p:p
te płytki w kotłowni będzie się łatwo z pyłu po ekogroszku zmywać:P:P:P

malux20
22-12-2012, 18:13
a w czym problem bo ja nie widzę

karoka65
22-12-2012, 18:18
Tak przy okazji,to na jakiej podstawie dobieracie moc kotła do danego domu ? Na oko ? ;)

Lepiej mieć takie oko jak ciulowe liczydło :)

malux20
22-12-2012, 18:19
artur ale ja mam w starym domu ekogroch i we wrześniu i kwietniu da się pięknie wyregulować nadmiar mocy

slawek2535
22-12-2012, 18:22
koledzy, czy ktos ma informacje o tym kotle ? http://www.kotlypiro.pl/pl/piro-biom/ jest to firma z okolic Elbląga.

pionan
22-12-2012, 18:23
Drewna do kozy nie brakuje,pompa idzie bezpośrednio z Niemiec i wydłużyło się przez okres świąteczny.
Kocioł na ekogroszek miałbym już ;)
Działalnoscią zająłem się od któregoś tam listopada a więc mam mały staż...Nie będę już tłumaczył dlaczego taka decyzja.

gdziesz w wątkach "pompowych" miki mówił, ze wszedłeś w spółkę w sierpniu. Tutaj mówisz o listopadzie. Pieprzony kłamaca i naciągacz!!!!

karoka65
22-12-2012, 18:25
to już naprawdę ostatni raz
miał być atlantic 8KW
będzie- jak będzie panasonic 9KW
jeszcze raz zmienisz zdanie i będzie ogniwo 10KW albo RBR 11KW
w dobrą stronę zmierzasz w bardzo dobrą:p:p:p
te płytki w kotłowni będzie się łatwo z pyłu po ekogroszku zmywać:P:P:P
Taa, najpierw suszarka miała wystarczyć i widać ciągle zapotrzebowanie wzrasta a nadal lufa w krzokach hehe.
Ale w dobrym kierunku idzie jak piszesz.
Obiecałem mu promocję na kociołek i zaczynam mieć powoli obawy.
Ale niech mi tam, niech stracę, w końcu to kolega z forum hehe

DRW
22-12-2012, 18:26
Jeśli dla kogoś moc kotła przewyższa znacząco zapotrzebowanie można zastosować bufor ciepła powiedzmy ok 1000 l.
Wtedy raz odpalamy kociołek i energie oddajemy do instalacji jak nam pasuje... ;-)

karoka65
22-12-2012, 18:30
Arturo skończ, wstydu sobie oszczędź.
Ale ty chyba nie wiesz co to wstyd.
Już nigdzie cię nie chcą to tutaj znowu się przypałętałeś ?

timon120777
22-12-2012, 18:31
czyli można mieć potrzeby 3KW i kocioł na eko
widzisz niekolego arturzeWi ty naprawdę niewiele wiesz i ta twoja teoria to nawet na rozpałkę do kozy się nie nadaje

Beata&Slawek
22-12-2012, 18:43
Jeśli dla kogoś moc kotła przewyższa znacząco zapotrzebowanie można zastosować bufor ciepła powiedzmy ok 1000 l.
Wtedy raz odpalamy kociołek i energie oddajemy do instalacji jak nam pasuje... ;-)

Nie jestem przekonany czy to takie proste, pewnie w niektórych przypadkach się sprawdzi (przewymiarowany kocioł, podłogówka po całości) ale przy grzejnikach i kotłach rzędu 15-17 kW wątpię czy to ma sens. Bufor to raczej do holtzgas lub coś dla kolegów z działu ekonomiczne spalanie węgla.

Temat pompy ciepła pojawił sie ostatnio w dyskusji, krórej byłem świadkiem ktoś mądry powiedział daj mi milion to wybuduję dom 100m2 który ogrzeje żarówką i tak to mniej więcej wygląda. Mało kto ma ten milion a i sens jest żaden o ekologii takiego rozwiązania też mozna podyskutować

zbigmaz01
22-12-2012, 18:45
kiedy go dodałeś??? wczoraj czy tydzień temu może???
bo wątpię byś komuś się z własnej nieprzymuszonej woli przyznał że z ciebie taki użytkownik jak z koziej du... trąbka
zresztą szkoda mi już czasu na ciebie
życie załatwi resztę

miałeś grzać w domu do 18st a nie grzejesz - chyba drewna do kozy brakuje
a może glazurnik zdarł z ciebie tyle ile trzeba a nie ile myślałeś że mu wciśniesz i wygonisz:P


EDYTA
jak z ciebie taki doradca teoretyk jak budowlaniec to już współczuję tym co się na ciebie w swoim życiu natkną i oddadzą ci swoje ciężko zarobione pieniądze
I właśnie od tego typu doradców biorą się późniejsze kłopoty z ogrzaniem budynku przy przewymiarowanym kotle (wątek o kotłach) a będzie i o źle dobranej pompie i wysokich rachunkach za energię :)


Jak można polegać na takim sprzedawcy co całą wiedzę posiadł w pół roku (może troszkę więcej) z internetu, bez żadnej praktyki czy nawet odpowiedniego wykształcenia? Czym będzie robił obliczenia? Tym co podrzucili inni na forum? To jest odpowiedni program do obliczeń przy tym co oferujesz w swojej firmie? Można na nim polegać tak na 100% ?

Drewna do kozy nie brakuje,pompa idzie bezpośrednio z Niemiec i wydłużyło się przez okres świąteczny.
Kocioł na ekogroszek miałbym już ;)
Działalnoscią zająłem się od któregoś tam listopada a więc mam mały staż...Nie będę już tłumaczył dlaczego taka decyzja.
Ja też dużo czytam i wdrażam to co wyczytałem w życie ale u siebie. Jeżeli zdało egzamin to mogę się śmiało tym podzielić bo wiem że to u mnie działa. Jeszcze jedno, nigdy nie twierdziłem że to jest najlepsze.
A co u ciebie działa? Co z wyczytanych i wdrożonych u ciebie nazwę to systemów ( bo tak to chyba trzeba nazwać to co oferujesz) się u ciebie sprawdziło? Jeszcze nic !
Przepraszam za porównanie ale to jest tak jakbyś kończył kurs korespondencyjny na lekarza chirurga a potem chciał się od razu pchać do stołu i operować woreczek żółciowy (dlaczego akurat woreczek?)
Jeżeli cię dotknąłem to przepraszam, nie to było moją intencją. Chciałem tylko zaznaczyć że życie jest brutalne ale tylko tam gdzie wchodzisz jak cię nie chcą.
To nie jest twój temat, nie znasz się na tym i przeczytałeś wiele wypowiedzi abyś tutaj dał sobie spokój.

timon120777
22-12-2012, 18:49
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-Dążenie-do-spełnienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszczędna-)&p=5696383&viewfull=1#post5696383

zamieściłem życzenia świąteczne
czytajcie zanim moderator je wywali:p:p:p

Beata&Slawek
22-12-2012, 18:49
Ja wiem,że malux myśli o zmianie pompy powietrznej na gruntową,przynajmniej tak ostatnio twierdził,ja wiem,że jego zużycie do tej pory to max.12kWh na dobę czyli ok.5zł/dobę ;)

Kolega malux zatem jest wielkim pasjonatą bo gdy przyjmiemy 150 dób w sezonie grzewczym to kolega malux wydaje 750 zł na rok na ogrzewanie więc po co mu inna.

Ja Ci arturo napiszę w ielkiej tajemnicy bo mnie koledzy zjedzą z zazdrością, że ja grudki swojego ekogroszku rozbijam na mniejsze bo jak mi wpadnie za duza do palnika to jej w dobe nie przepalę i potem mam takie niedopałki w popielniku, w temacie o zużyciu też się nie udzielam bo to nie są dla mnie partnerzy do rozmów ze swoim spalaniem.

adkwapniewski
22-12-2012, 18:50
Arturo72 vel ArturoWi vel Budda jeden wie kto ...

Daj spokój chłopie ... ja policzyłem zgubsza OZC przed zakupem sam i liczył potem dla mnie Asolt dokładnie (z projektem podłogówki).
Świadomie wybrałem kocioł na groszek bo przy -20 i tak musiałbym palić w kominku lub śmieciuchu , kotłowni sobie w salonie robić zamiaru nie mam..


Do kolegów z kołami , próbował już ktoś może odzyskiwać ciepło ze spalin ? nagrzewnica wodna , heatpipe ? Są jakieś gotowe rozwiązania cenowo przygotowane dla zwykłego śmiertelnika ?

Potrzebuję dogrzać powietrze do reku (zamiast gwc) wystarczy do +1*C i myślę jak tu to spiąć to z kotłem :)

timon120777
22-12-2012, 18:56
adkwapniewski
w temacie odzyskania ciepła ze spalin poczytaj co kolega czp01 zrobił u siebie i może to ci pozwoli dogrzać powietrze do rekuperatora
on ma wymiennik na rurze dymowej i sprawdza się u niego znakomicie jak twierdzi
myślę że możesz coś takiego zaadoptować do swoich potrzeb z całkiem dobrym skutkiem pod warunkiem że nie musiałbyś tego powietrza gonić potem przez całą chałupę

Beata&Slawek
22-12-2012, 19:01
Zastanawiałem się kiedyś nad tym czy np producent kominów systemowych nie mógłby zrobić produktu gdzie kanały powietrzne przebiegałyby wzdluż komina myślę, że byłoby to dodatkowe wykorzystanie energii i poprawiało w rezultcie sprawność kotłów ale co zrobić w przypadku gotowego rozwiązania szczerze nie wiem. Gdzie masz reku a gdzie kotlownię?


Timon mnie wyprzedził bo do tego zmierzałem, tzn zależy na jaką odległość musisz przepchnąć te powietrze i czy wogóle u Ciebie bedzie to możliwe.

karoka65
22-12-2012, 19:01
Na oko to mógłbym psu w budzie wyścielić słomę ;)
Wydaje mi się że mógłbyś i to spieprzyć.
Idź nauczać gdzie indziej teoretyku.

karoka65
22-12-2012, 19:04
Adam, tak jak Tomin pisze, uderz do Czesława on tam coś wykombinował.

adkwapniewski
22-12-2012, 19:04
adkwapniewski
w temacie odzyskania ciepła ze spalin poczytaj co kolega czp01 zrobił u siebie i może to ci pozwoli dogrzać powietrze do rekuperatora
on ma wymiennik na rurze dymowej i sprawdza się u niego znakomicie jak twierdzi
myślę że możesz coś takiego zaadoptować do swoich potrzeb z całkiem dobrym skutkiem pod warunkiem że nie musiałbyś tego powietrza gonić potem przez całą chałupę

Dzięki za info uderzę do kol czp01 na PW.

BTW zrobiłeś super poradnik na innym formum :) Szkoda tylko że brakuje opisu dla domów ~40W/m2

zbigmaz01
22-12-2012, 19:07
Dzięki za info uderzę do kol czp01 na PW.

BTW zrobiłeś super poradnik na innym formum :) Szkoda tylko że brakuje opisu dla domów ~40W/m2Jak dobrze poszukasz to też były zamieszczone zdjęcia.

Beata&Slawek
22-12-2012, 19:07
Takie jego prawo,dla mie może i ekogroszkiem palić,ważne,że jest świadomy jaki dom zbudował i wie o co biega w budowaniu domu :)

Proszę Cię podziel cenę jego nowej instalacji jaką sobie teraz chce sprawić przez 750 i wyjdą Ci lata zwrotu przy założeniu, że nowa instalacja bedzie go grzała za darmo, śmiem twierdzić, że malux nawet w takim przypadku nie dożyłby tego zwrotu. Wieć jak możesz pisać, że malux jest świadomy tego co robi, naprawdę chciałem Cię nawet trochę obronić bo każdy ma prawo robić interes jeśli coś to komuś daje ale aczynasz już nawet mnie drażnić.

adkwapniewski
22-12-2012, 19:10
reku ma być na strychu i tam też jest czerpnia i wyrzutnia (przeciwległe ściany)z kotłowni chciałem podciągnać kanał z "ciepłym" powietrzem do czerpni + przepustnica, kanał z kotłowni miałby około 11m długości ...

timon120777
22-12-2012, 19:13
adkwapniewski
na te domy poniżej 40W/m2 to jestem za cienki, więc temat musi poczekać- ograniczyłem się do sugestii o innych źródłach ciepła
chociał budując dom 600m2 dla 40W i tak potrzeba 24KW więc kociołek można na eko wstawić od biedy
tyle że jak kogoś stac na 600m2 to ma inne priorytety i albo inwestuje w takie ogrzewanie do którego będzie musiał najwyżej 1 guzik nacisnąc albo zatrudnia palacza i ma wbite na maksa

to co tam zawarte i tak poprzedziły 2 lata edukacji i nie jest mimo tego pozbawione błędów. nie mniej jednak dziękuję za słowa uznania.

w temacie dogrzania to jak masz blisko od kotła do reku to nie powinieneś mieć żadnego problemu z adaptacją jego pomysłu- powodzenia w działaniu


arturoWi
mój wpis jeśli do niego pijesz nie jest "chamski" to szczera prawda- wiesz może co to jest prawda???

timon120777
22-12-2012, 19:16
........ kanał z kotłowni miałby około 11m długości ...

będzie więc zapewne przebiegał w całości przez ogrzewane pomieszczenia - moim skromnym zdaniem jeśli tylko znajdziesz na niego miejsce to dasz radę bez problemu- pomysł z ostatniej chwili- wykorzystanie kanału wentylacyjnego z kotłowni jeśli jest jakiś wolny i nim puścić rurę z dogrzanym w wymienniku powietrzem

Beata&Slawek
22-12-2012, 19:18
Ale to nie do mnie te pytania tylko do maluxa,dla mnie to jest to oczywiście bez sensu ale jego kasa i jego wybów :)
Bezsensem jest też w jego przypadku chęć -przechodzenia na ekogroszek a nie tylko na gruntową.
5zł na dobę jemu wydaje się za dużo ;)
To pokazuje,że wyliczenia jednak się sprawdzają wbrew temu co sądzi tutaj większość sprzedawcó kotłów ;)

Czyli jednak malux nie jest świadomy tego robi w przeciwieństwie do tego co napisałeś wczesniej?

adkwapniewski
22-12-2012, 19:20
Ja wiem,w przeciwieństwie do Pierwszej Żmiji Formu(piotrek42),który kłamie bezczelnie w żywe oczy,jeśli taka jest prawda to nie dziwie się Waszemu chamskiemu zachowaniu

możesz trafić na mistrza ciętej riposty i wtedy dopiero się dowiesz co to znaczy chamskie zachowanie ...

BTW rozumiem trochę Twoje ciśnienie, pozdrawiam i życzę : Wesołych Świąt ! :)

malux20
22-12-2012, 19:23
ja chcę mieć zapewnione cieplo w największe mrozy

zobaczę po tej zimie co dalej
może nic nie zmienię
:rolleyes:
a może dolożę zwykły piec i będę w nim palił brykietem dębowym-raz w roku popiół byłby wynoszony[to na mrozy duże
faktycznie rozmawiam z jedną firmą od gruntowych

malux20
22-12-2012, 19:26
z tego co wiem to mam granulat ale wejdę na wszelki wypadek na strych.

Piotrek42
22-12-2012, 19:31
Ja wiem,w przeciwieństwie do Pierwszej Żmiji Formu(piotrek42),który kłamie bezczelnie w żywe oczy,jeśli taka jest prawda to nie dziwie się Waszemu chamskiemu zachowaniu.




Oooo cześć Maciarewicz, (wszędzie spiski i knowania a chłopisko takie ucziwe jest ;) ) a co Ty handlarzyno systemów grzewczych robisz w takim brudnym temacie jak ekogroszki??

adkwapniewski
22-12-2012, 19:32
Piotrek daj spokój święta idą ...

Beata&Slawek
22-12-2012, 19:33
Po prostu czasami ma takie skoki ;) Wentylację już wymianiał z termofleksów na PE,izolację z granulatu na wełnę,taki typ człowieka ;)
Zużycie podaje praktycznie codziennie i ma fajne.

Czyli hobbysta.

A ja Ci napiszę o co tak naprawdę chodzi i jeśli tego nie zrozumiesz to idą czasy, w których Twój biznes długo nie pociągnie. Sęk w tym, że musisz zrozumieć, że budują sie rózni ludzie tzn. są też tacy co do realizacji swojego marzenia jakim jest dom podchodzą ze zdrowym rozsądkiem i budją dom taki na jaki ich stać. Filozofie, która ty przyjmujesz a więc zainwestowanie na początku i odcinanie kuponów jest do przyjęcia ale niestety nie wszystkich na nią stać. I nie wciskaj, że jest inaczej porównywalnie pytając ile kosztuje budowanie komina itp bo mam to już policzone i wiem, że do takiego domu z pompą, gdzie będzie to w użytkowaniu naprawdę tanio należy sporo dołożyc a zwraca się w latach.

Niestety sa tacy, którzy posłuchali róznegorodaju doradców budowlanych finansowych i teraz albo są już uduszeni przez kredyt albo w najlepszym przypadku tak mocno złapani za gardło, że ledwo moga złapać oddech, takich już jest tysiące i nie jeden na tym forum by się znalazł.

Tak wieć sugerując, że ktoś czegoś nie przemyślał grając na pewnych ludzkich słabościach przyłaczasz się do grupy ludzi, którzy dbając tylko o własny interes przyczyniają się do sytuacji jaką mamy a bedzie jeszcze gorzej. Jak chcesz naprawdę robić interesy i istnieć to bądź po prostu uczciwy i na początku uświadmiaj ludzi z czym to się wiąże, zapytaj z czego inwestują swoją budowe uświadom o kosztach i nie kłam.

Bo póki co często kłamiesz.

adkwapniewski
22-12-2012, 19:36
Amen.

karoka65
22-12-2012, 19:48
Beata&Sławek to była cała prawda.
Bywam czasami na budowach u klientów i jest tak jak piszesz, rozliczanie jednej transzy żeby dostać następną.
Chłop zapierdziela w niemczech, irlandii, finlandii a babina pozostawiona z dzieciarnią i całą budową.
Taka nasza polska rzeczywistość
Aaa. i nie piję do Was, dzisiaj nawet byłem w takim miejscu.

karoka65
22-12-2012, 19:54
Za to polecam wszystkim jednak budowę domu energooszczędnego.
To jest najlepszy sposób na niskie rachunki i obojętnie wtedy czym będziemy grzać to zawsze będzie tanio :)

Zapomniałeś dopisać że to najlepszy sposób na niskie rachunki i wysoką ratę kredytową a to przy jakimś nieszczęściu szybko prowadzi do kawałka sznurka i wysokiego drzewa w zaciszu.
Jak mój kolega budowlaniec mawia: sru z dachu i po fachu.

miedz1
22-12-2012, 20:00
Wszystko racja,ale ja nie polecam pomp za wszelką cenę,koszt systemu grzewczego na prąd to ok.4tys.zł (kocioł kospel).
Sam mialem mieć taki bo buduję też w bardzo mocno ograniczonym budżecie i w 100% z kredytu :)
Zasada była prosta,tanio i komfortowo,być może kosztem przyszłych rachunków.

Za to polecam wszystkim jednak budowę domu energooszczędnego.
To jest najlepszy sposób na niskie rachunki i obojętnie wtedy czym będziemy grzać to zawsze będzie tanio :)
Teraz jest okazja ku temu,bo Państwo dopłaca do budowy takiego domu.
W moim Dzienniku Budowy starałem się opisywać i pokazywać jak można tanio wybudować dom energooszczędny,nie tylko przez wydanie kasy na systemowe rozwiązania ale własnym sposobem i sumptem ale chamskie wpisy,które sie pojawiły niszczą tą ideę.
Arturo
Codziennie, nawet latem, śledzę ten wątek od ponad roku (Twoje wpisy też), rzadko zabieram głos. Zrozum wreszcie, przegiąłeś!

Piotrek42
22-12-2012, 20:10
Rata kredytowa to na tą chwilę 2200zł miesięcznie(+100tys.zł na działkę też z kredytu)

A tu Pc nie schodzą......

karoka65
22-12-2012, 20:11
No jasne musisz się wyrobić bo na pompach ciepła w wątku o kotłach na eko groszek to ty się fortuny nie dorobisz chociaż mimo czasem uszczypliwości życzę ci wszystkiego dobrego w biznesie.
Zobaczysz że nie jest tak łatwo.
Dam ci też dobrą radę na początek o ile jej chcesz, myślę że ode mnie bardzo ale ....
Matactwem i krętactwem zaufania klienta nie zaskarbisz.

zbigmaz01
22-12-2012, 21:56
...
W moim Dzienniku Budowy starałem się opisywać i pokazywać jak można tanio wybudować dom energooszczędny,nie tylko przez wydanie kasy na systemowe rozwiązania ale własnym sposobem i sumptem ale chamskie wpisy,które sie pojawiły niszczą tą ideę.Ty to tak odebrałeś? To pomyśl ile osób zwracało ci uwagę abyś tu nie pisał a ty dalej to robiłeś i to jeszcze bezczelniej? Teraz pomyśl o tych osobach co myślały o twoich tu reklamach? Na jakie te wpisy zasługiwały epitety?
Takich tu nie dostałeś a tylko dlatego że mają trochę więcej obycia i oczytania o kulturze nie wspomnę.

SUSPENSER
23-12-2012, 10:32
Do kolegów z kołami , próbował już ktoś może odzyskiwać ciepło ze spalin ? nagrzewnica wodna , heatpipe ? Są jakieś gotowe rozwiązania cenowo przygotowane dla zwykłego śmiertelnika ?

Potrzebuję dogrzać powietrze do reku (zamiast gwc) wystarczy do +1*C i myślę jak tu to spiąć to z kotłem :)

Za dużo nie ma co odzyskiwać bo poniżej 100 st może pojawić się kondensat i dopiero syfu się narobi.

Ja mam po prostu wlot powietrza do kotłowni z "zetki" poprowadzony spiroflexem wprost na rurę pomiędzy czopuchem a wlotem do komina - trochę to ciepła odzyskuje i nareszcie nie wieje zimnem po nogach [co wcześniej występowało pomimo,że w kotłowni było ponad +30 st].

sisiok88
23-12-2012, 11:16
Przeczytałem poradnik TIMON120777 http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/. Posiadam o niebo większą wiedzę niż przed przeczytaniem, z tym że mam i tak problem. Wiem jakiej mocy mniej więcej kocioł będę potrzebował ale nie mam pojęcie z jakiej firmy szukać. Będę potrzebował kocioł o mocy ok 12kw najlepiej z podawaniem tłokowym. Czy mógł by ktoś podać jakieś propozycje. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

kobra64
23-12-2012, 11:32
Za dużo nie ma co odzyskiwać bo poniżej 100 st może pojawić się kondensat i dopiero syfu się narobi.

Ja mam po prostu wlot powietrza do kotłowni z "zetki" poprowadzony spiroflexem wprost na rurę pomiędzy czopuchem a wlotem do komina - trochę to ciepła odzyskuje i nareszcie nie wieje zimnem po nogach [co wcześniej występowało pomimo,że w kotłowni było ponad +30 st].
Witam. Ciekawe rozwiązanie, tylko czy sprawdzałeś, czy kiedy dmuchawa stoi ( nie wytwarza podciśnienia w kotłowni) ciąg w zetce się nie odwraca? Chociaż jak wlot był nisko i rura w górę od wlotu do czopucha idzie, to nie powinno się nic dziać.Przy wyżej umieszczonych wlotach ( kotłownie zagłębione) raczej bym odradzał. Pozdrawiam - Jacek

czp01
23-12-2012, 11:45
Za dużo nie ma co odzyskiwać bo poniżej 100 st może pojawić się kondensat i dopiero syfu się narobi.

.

Może inaczej - poniżej 100 st C temperatury spalin należy przynajmniej sprawdzić czy nie pojawia się kondensat bo aby powstał to musi się nałożyć na siebie jednocześnie kilka czynników - temat ten razem z punktem rosy był już wałkowany kilkakrotnie.

Moje zdanie jest takie, że przy niskich temperaturach spalin najlepiej jest mieć komin systemowy wtedy nie musimy się obawiać negatywnych skutków ewentualnego powstania kondensatu.

Przy kominach murowanych lepiej kontrolować częściej komin czy faktycznie nie powstają tam zalążki kondensatu albo dla świętego spokoju trzymać wyższą temperaturę spalin w kominie.

Prowadzą od czterech lat kocioł z bardzo niską temperaturą spalin dużo poniżej 100 st C ( jeszcze spaliny ochłodzone w dodatkowym ogniwie grzewczym) plus 11 m komina systemowego i na razie nie ujawniłem jeszcze śladów kondensatu ani powstania punktu rosy. Nie mniej i tak sprawdzam zawsze co zasyp najniższy punkt rewizyjny w dodatkowym ogniwie grzewczym czy nie ma tam niepokojących zjawisk ale ciągle jest sucho a komin też się ma dobrze :)

zbigmaz01
23-12-2012, 11:48
Przeczytałem poradnik TIMON120777 http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fforum.info-ogrzewanie.pl%2Ftopic%2F13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek%2F). Posiadam o niebo większą wiedzę niż przed przeczytaniem, z tym że mam i tak problem. Wiem jakiej mocy mniej więcej kocioł będę potrzebował ale nie mam pojęcie z jakiej firmy szukać. Będę potrzebował kocioł o mocy ok 12kw najlepiej z podawaniem tłokowym. Czy mógł by ktoś podać jakieś propozycje. Będę bardzo wdzięczny. PozdrawiamZe ślimakiem to znajdziesz a z tłokiem wątpię.

sisiok88
23-12-2012, 11:54
Ze ślimakiem to znajdziesz a z tłokiem wątpię.
W takim razie możesz mi zaproponować jakiś ze ślimakiem??

czp01
23-12-2012, 12:00
Najbardziej na czasie to są chyba

rbr ekouniwersal http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

oraz ogniwo http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus

oraz skamp p http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html

to są kotły stalowe a żeliwnych o tak niskich mocach na razie nie produkują co do tłoków to nie wiem czy są o takich niskich mocach :)

No i jeszcze ze sterownikiem eCoal albo bruli ale to tylko moje subiektywne odczucie :)

Beata&Slawek
23-12-2012, 12:22
Za dużo nie ma co odzyskiwać bo poniżej 100 st może pojawić się kondensat i dopiero syfu się narobi.

Ja mam po prostu wlot powietrza do kotłowni z "zetki" poprowadzony spiroflexem wprost na rurę pomiędzy czopuchem a wlotem do komina - trochę to ciepła odzyskuje i nareszcie nie wieje zimnem po nogach [co wcześniej występowało pomimo,że w kotłowni było ponad +30 st].

Mysle nad czyms podobnym, czy po doprowadzeniu wlotu bezposrednio do pieca nadal potrzebna jest rura o przekroju 200 cm2 czy wystarczy mniejsza i jeszcze jedno czy ten wymog z nawiewem jest wymuszony ta sama zasada co przy kominku? Tzn czy prowadzac rure bezoposrednio do dmuchawy spelniam ten warunek z tego co sie orientuje zimne powietrze to wieksza sprawnosc ale roznica jest pewnie marginalna raczej chodzi mi zlikwidowanie zjawiska o ktorym wspominasz.

animuss
23-12-2012, 12:32
Najbardziej na czasie to są chyba

rbr ekouniwersal http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

oraz ogniwo http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus

oraz skamp p http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html

to są kotły stalowe a żeliwnych o tak niskich mocach na razie nie produkują co do tłoków to nie wiem czy są o takich niskich mocach :)

No i jeszcze ze sterownikiem eCoal albo bruli ale to tylko moje subiektywne odczucie :)

Zapomniałeś o
Defro Komfort Eko 3,6-12 KW
http://www.defro.pl/kotly-linia-tradycyjna/komfort-eko-tradycyjna
Galmet ECO GT - KWP 12 kW
http://www.galmet.com.pl/pl/products/view/15-kotly_co
KOCIOŁ TECH BIO DUO 12 kW
http://www.youtube.com/watch?v=f5g_U7dDnG0

Piotrek42
23-12-2012, 13:16
animuss kol czp01 nie zapomniał, podał dobre kotły z dobrym sterowaniem i sprawdzone na forum. widziałes defro w akcji?? albo jego rozmiar?(wielki kawał grzmota) ja widziałem, widziałeś sterownik do niego?? tech łatwy nie był nigdy...Galmet kociołek marketowy wykonany z cienkich i słabych blach z przestarzałym palnikiem i podajnikiem a fragment gwarancji mnie rozwala!!!! ( pod warunkiem dokonania pierwszego odbioru przez autoryzowany serwis i corocznych przeglądów oraz użycia zaworu 4- lub 3- drogowego termostatycznego na powrocie (temp. otwarcia 50 ÷ 55 °C)),.. tego ostniego nie znam... to rynna widzę...

miki121
23-12-2012, 13:27
Jeżeli mam być szczery defro o którym piszesz ma stałą retortę i fajnie się w nim pali...
Wcześniej mieli pomysł na obrotową i wtedy to był problem dla użytkowników :)
A te ze stałą są fajne :)

Piotrek42
23-12-2012, 13:35
miki121 komu TY to mówisz..... gosciowi który ma piec z retorta 1 generacji (czyli tak jak określiłeś stałą retorte) naprawde wiem jak się pali w takim kotle ;) fakt, faktem ta retorta just juz przestarzała i są nowsze retorty na których spala sie ekogroszki o złych parametrach.. mam równiez 2 kociołek (znaczy ojciec ma -a ja nim zarządzam ) właśnie z nowszą retortą tam spale dosłownie każde eko ( co u mnie jest niewykonalne) albo wymaga trochę ustawień na kociołku..

miki121
23-12-2012, 13:47
dokłdanie mi chodziło o to że w reterotach obrotowych DEFRO wiele się działo :)
Ja mam w kotłowni DEFRO AKMII 22kW :)
Stoi wygaszony i czeka w pogotowiu :)
Jakby prąd wyłączyli to z UPS-a mi dom ogrzeje nawet na 60% podłogówki mam 440kg ekogrochu w woreczkach i tak sobie czeka na godzinę W :)
Moim skromnym zdaniem najfajniejsze są rynny :)

Piotrek42
23-12-2012, 14:01
Kazdy ma swoje preferencję... akurat nie preferuję rynny ze względu na duże straty i marnotrawienie opału,,, do miałowca OK, ale do kotła na ekogroszek, już niekoniecznie,lubię swoją retorte ( fajkowa 1 generacji) ale to jest retorta do bardzo dobrego (czyli drogiego) ekogroszku, wtedy naprawdę bardzo ładnie pracuje,kiepskie eko lub miał-zaczynają się problemy, a retorty ( palniki ) nowej generacji typu brucer,burner, ekoenergia są już tak skonstruowane że spalisz praktycznie najgorsze eko, z miałem lub bez i wiekszej róznicy nie bedzie ( poza ilością sadzy i popiołu)

animuss
23-12-2012, 14:01
animuss kol czp01 nie zapomniał, podał dobre kotły z dobrym sterowaniem i sprawdzone na forum. widziałes defro w akcji?? albo jego rozmiar?(wielki kawał grzmota) ja widziałem, widziałeś sterownik do niego?? tech łatwy nie był nigdy...Galmet kociołek marketowy wykonany z cienkich i słabych blach z przestarzałym palnikiem i podajnikiem a fragment gwarancji mnie rozwala!!!! ( pod warunkiem dokonania pierwszego odbioru przez autoryzowany serwis i corocznych przeglądów oraz użycia zaworu 4- lub 3- drogowego termostatycznego na powrocie (temp. otwarcia 50 ÷ 55 °C)),.. tego ostniego nie znam... to rynna widzę...
Dla Ciebie nie dobre


Jeżeli mam być szczery defro o którym piszesz ma stałą retortę i fajnie się w nim pali...
Wcześniej mieli pomysł na obrotową i wtedy to był problem dla użytkowników :)
A te ze stałą są fajne :)

Dla innych dobre .

Podawać trzeba całą listę ,można oczywiście dodać swój komentarz ,ale szansę trzeba dać każdemu niech sam zdecyduje .
I jeszcze jeden kociołek to już siódmy :)

1.EKR emo mały kocioł o mocy 12 kW
http://www.simar.com.pl/oferta,63.html
2.rbr ekouniwersal 11 KW
http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32
3.ogniwo EKO PLUS 10 KW
http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus
4.skampp Premium 12 KW
http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html
5.Defro Komfort Eko 3,6-12 KW
http://www.defro.pl/kotly-linia-trad...eko-tradycyjna
6.Galmet ECO GT - KWP 12 kW
http://www.galmet.com.pl/pl/products/view/15-kotly_co
7.KOCIOŁ TECH BIO DUO 12 kW
http://www.youtube.com/watch?v=f5g_U7dDnG0

Piotrek42
23-12-2012, 14:08
Podawać trzeba całą listę ,można oczywiście dodać swój komentarz ,ale szansę trzeba dać każdemu niech sam zdecyduje .
I jeszcze jeden kociołek to już siódmy :)



No nie wiem... chcesz polecać wszystko co jest na stronach www?? wezmiesz pozniej odpowiedzialnosć za swoje słowa na forum???
Jak ktos Ci napisze.... kol animuss polecił mi ten kocioł to go kupiłem....

Piotrek42
23-12-2012, 14:18
Dokladnie tak :)

A co TY handlarzyno od pomp i rekuperacji możesz wiedzieć o kotłach??? sprzedałes już komuś jakiś??? a tak wiem ,Ty nie bierzesz odpowiedzialności za swoje słowa i czyny... niech się poniej inni martwią co cie to obchodzi...może sie komuś pc wciśnie...

karoka65
23-12-2012, 14:23
A Ty co znowu się przefarbowałeś ?
Ile kont już masz na forum ?
Koledze po fachu już chyba profil wygasł.
Pompy ludziom wciskacie a sam byka 22kW w kotłowni trzyma no niby na wszelki wypadek hehe
Nie zdziwię się jak w końcu przyznasz że i u Ciebie stoi na wszelki wypadek jakaś 12-ka :)

animuss
23-12-2012, 14:25
No nie wiem... chcesz polecać wszystko co jest na stronach www?? wezmiesz pozniej odpowiedzialnosć za swoje słowa na forum???
Jak ktos Ci napisze.... kol animuss polecił mi ten kocioł to go kupiłem....

Czy widzisz gdzieś przy którymś kotle mój dopisek ze polecam i który ?
Jeżeli podaję 3,5,7 produktów to raczej niemożliwe żeby ktoś kupił wszystkie na raz .
Raczej odżegnuję się od tego ,nie chcę polecać raczej podaję paletę do wyboru ,również pod dyskusję.

Panowie jesteśmy dzień przed Świętami ! http://emoty.blox.pl/resource/breakpc2.gif

zbigmaz01
23-12-2012, 14:26
miki121 komu TY to mówisz..... gosciowi który ma piec z retorta 1 generacji (czyli tak jak określiłeś stałą retorte) naprawde wiem jak się pali w takim kotle ;) fakt, faktem ta retorta just juz przestarzała i są nowsze retorty na których spala sie ekogroszki o złych parametrach.. mam równiez 2 kociołek (znaczy ojciec ma -a ja nim zarządzam ) właśnie z nowszą retortą tam spale dosłownie każde eko ( co u mnie jest niewykonalne) albo wymaga trochę ustawień na kociołku..Zapomniałeś dodać że ten drugi jest z porządnym sterownikiem http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

czp01
23-12-2012, 14:29
Reco - sprzedaje już tylko zapasy magazynowe bo wycofali się z produkcji kotłów - ale są jak widać na czasie bo jednostkę 24 kw określają jako 12 - 24 kw - to może znajdzie się klient, który będzie potrzebował 12 kw to sam raz he he :)

Piotrek42
23-12-2012, 14:30
A ty handlarzyno kotłami,sterownikami czy czym tam jeszcze,nie raz już klamałeś,masz to widocznie we krwi:
Dodam do tego jeszcze:
Reco Automat:
http://www.r-eco.pl/produkt/reco-automat (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.r-eco.pl%2Fprodukt%2Freco-automat)

Niech każdy ma wolny wybór a nie tylko słowa handlarzy kotłami...

Wiesz Arturo..nie mam za grosz żyłki handlowej nawet na wczasy jak gdzieś jade to nie jade do krajów arabskich bo tam trzeba się targowac -a ja nie umiem, ja jak coś polecam to polecam coś co sprawdziłem, ew widziałem w akcji i wiem czego można się po tym spodziewać, na marginesie zarabiam na tyle dobrze że nie muszę tu takiego maretingu uprawiać jak TY to robisz... wiesz wpiepszyłem w budowę domu ponad 500tys myślisz że nie było mnie stać na pc za 20-30 koła?? uwierz że stac, ale ja szanuję swoje cięzko zarobione pieniądze..

zbigmaz01
23-12-2012, 14:34
W sygnaturze mam odnośnik ale jak ktoś namawia na jeden typ kotła to czy nie jest to podejrzane ?
Jak animus napisał,podajcie cały wybór kotłów a niech każdy sobie wybiera i pyta o wady i zalety,inaczej będzie to źle odbierane.Ale tam nic nie jest napisane że wiadomości na te usługi są dziełem czytania internetu przez trzy kwartały a nie szkoły i praktyki. Jak tu wierzyć w taki odnośnik?

Piotrek42
23-12-2012, 14:35
W sygnaturze mam odnośnik ale jak ktoś namawia na jeden typ kotła to czy nie jest to podejrzane ?
Jak animus napisał,podajcie cały wybór kotłów a niech każdy sobie wybiera i pyta o wady i zalety,inaczej będzie to źle odbierane.

Przepraszam ON mówi coś o dobrym odbiorze?????:rotfl: no masakra jakaś :) już widze jak arturo poleca PC konkurencji :P

Piotrek42
23-12-2012, 14:38
Zapomniałeś dodać że ten drugi jest z porządnym sterownikiem http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

Zbig -oba są na PORZĄDNYM sterowaniu :) wyobrażasz sobie że jadę 1200km od domu i nie widzę pracy kotła??? wkurzą mnie w domu to im ciepłą CWU wyłaczę :)))

zbigmaz01
23-12-2012, 14:39
Zbig -oba są na PORZĄDNYM sterowaniu :) wyobrażasz sobie że jadę 1200km od domu i nie widzę pracy kotła??? wkurzą mnie w domu to im ciepłą CWU wyłaczę :)))
Mam też tak http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl%2Femo tikony%2F)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl%2Femo tikony%2F)http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl%2Femo tikony%2F)

Beata&Slawek
23-12-2012, 14:41
Wojna w wątku na całego, ponowie pytanie, robił ktoś już nawiew do kotłowni bezpośrednio do dmuchawy i czy takie rozwiązanie spełnia wymogi?

animuss
23-12-2012, 14:43
Wojna w wątku na całego, ponowie pytanie, robił ktoś już nawiew do kotłowni bezpośrednio do dmuchawy i czy takie rozwiązanie spełnia wymogi?
I to ja wywołałem tą wojnę :( przez to ze lubię szperać w internecie .
tak miałem rurę fi 110 PCV i końcówka z rozciągacza alu.
Zaczęło się wykraplac przy -15 kapało z rur ,zdemontowałem .:)

Spełnia wymogi tak samo jak doprowadzenie powietrza do kominka .

miki121
23-12-2012, 14:46
A Ty co znowu się przefarbowałeś ?
Ile kont już masz na forum ?
Koledze po fachu już chyba profil wygasł.
Pompy ludziom wciskacie a sam byka 22kW w kotłowni trzyma no niby na wszelki wypadek hehe
Nie zdziwię się jak w końcu przyznasz że i u Ciebie stoi na wszelki wypadek jakaś 12-ka :)

Widzisz już kiedyś pisałem że kupiłem gotowy dom tzn. miał wszystko łacznie z okładzinami podłóg :)
Kotłownia jest zrobiona dobrze i mam tam kocioł DEFRO...
I w moim przypadku wyrzucenie dobrego - nowego kotła jest głupotą...
Fakt grzeje dom prądem nie pompą...
Ale to nie w tym temacie...
Mam dużą część podłogówki do poprawki ale wiąże się to z totalną rozpierduchą...
Nie jestem przeciwnikiem kotłów na ekogroszek, pellet czy też inne jak holzgas.
Każdy ma jakieś koszta i jakiś budżet więc nie kazdy kupuje PC.
Osobiście nie montuje pieców na paliwa stałe i nie sprzedaję :)
Ale uważam że jest kilku fajnych kociołków....
A ty mógłbyś zapytać zanim komuś coś zarzucisz...
Ja na tym forum nie sprzedaję w dziale kotłów PC bo i po co..
Piszę tylko to co miałem w ręcach i jakie miałem przypadki przy serwisowaniu kotłów na paliwa stałe :)

Piotrek42
23-12-2012, 14:50
Wojna w wątku na całego, ponowie pytanie, robił ktoś już nawiew do kotłowni bezpośrednio do dmuchawy i czy takie rozwiązanie spełnia wymogi?

A tam zaraz wojna :) My mamy radochę... co niektórzy płaczą że nie sprzedadzą na FM zadnej pc bo interes popsuliśmy, historia budowana od jakiegoś czasu legła w gruzach.. a tu roboty nie ma, budowa rozpoczęta, skończyć ją trzeba, a z groszem nietęgo to i dziwisz sie ze co niektórzy spazmów dostają???
Beata&Slawek na takie coś żaden kominiarz nie zrobi ci wpisu o dopuszczeniu domu do użytkowania !! mało tego, powinny być 2 kratki jedna przy podłodze (nawiewna) i druga na samej górze (wywietrznik- czy jak to się tam nazywa)

Beata&Slawek
23-12-2012, 15:41
A tam zaraz wojna :) My mamy radochę... co niektórzy płaczą że nie sprzedadzą na FM zadnej pc bo interes popsuliśmy, historia budowana od jakiegoś czasu legła w gruzach.. a tu roboty nie ma, budowa rozpoczęta, skończyć ją trzeba, a z groszem nietęgo to i dziwisz sie ze co niektórzy spazmów dostają??

Ja tam aż tak okrutny nie jestem i nie ma co się cieszyć cudzym nieszczęściem, stąd przepraszam arturo za mój żart ale mam już takie specyficzne poczucie humoru: Dzisiaj w pracy tak sobie pomyślałem, że jakbym był właścicelem wytwórni masła a mój pracownik reklamowałby w internecie margarynę to też bym go zwolnił, stąd sie nie dziwię kieronictwu kopalni, że im artur podpadł.

A teraz już tak poważnie artur życzę Ci powodzenia bo jest na rynku na Twoje produkty popyt a jeśli mogę Ci doradzić to jeśli nie masz pracy to może zamiast doradztwa zakasasz rękawy i zaferujesz montaż tego co sprzedajesz albo lepiej kompleksowe prace, które w rezultacie zapewnią takie parametry o których piszesz. Tak więc począwszy od ociepleń, wnetylacja i ogrzewanie i wszystko w jakości wykonania jak dla siebie a jak bedzesz miał jakość to za dwa trzy lata bedziesz miał kolejnki bo o fachowców dzisiaj trudno, wiem to po moich łapserdakach.

Piotrek42
23-12-2012, 15:50
Ja tam aż tak okrutny nie jestem.

Ja jestem... bo przez handlarzynę nie mogłem sobie normalnie wątków poczytać, bo gdzie się nie pojawił (ekogroszki, gaz,elektryka i nawet Pc) to wszędzie wątki rozpiepszał dla swoich doraznych celów...następna sprawa chciałbyś mieć zrobioną instalacje co+cwu przez gościa który nie ma żadnej praktyki tylko wiedza z www?chciałbys miec zamowioną pc i czekać na nią w nieskończoność? jak on nawet sobie nie potrafi załatwic na czas?? (wykrety mnie nie interesują)zatrudniłbyś bys takiego kogoś na swojej budowie??? papier czy strony www są cierpliwe- wszystko przyjmą... ale wiedzę bierze sie ze szkół, a praktykę nabywa się latami... jak ktos kogoś takiego chce zatrudnic to OK, ale niech o tym wie.

Beata&Slawek
23-12-2012, 15:55
Czasami wolę nowicjusz kto postawił swój dom i wie o co chodzi a potem przykłada sie do roboty u innych, niz fachowca co to latami praktykę nabywał na budowach, bo takiego hydraulika z 20 letnim stażem to ja już miałem u siebie i wolałbym kogoś młodego bez nawyków.

kobra64
23-12-2012, 16:01
Wojna w wątku na całego, ponowie pytanie, robił ktoś już nawiew do kotłowni bezpośrednio do dmuchawy i czy takie rozwiązanie spełnia wymogi?
Witam. Co do przepisów - nie wiem. Co do działania - lepiej, żeby powietrze dostarczone z zewnątrz przed dmuchawą się wymieszało i trochę ogrzało. Jak założysz wprost na wiatrak, to w duże mrozy będzie bardzo studzić kanał powietrzny i całą ścianę kotła. Lepiej w okolice wiatraka i odwrócić od niego w przeciwną stronę tak, żeby nie bezpośrednio z rury zaciągał. Jak wlot wentylacji nawiewnej na dole, to wykonanie a la Suspenser wydaje się najrozsądniejsze, tylko " chłodzenie " czopucha za czujnikiem spalin. Robiłem w kilku kotłowniach zagłębionych, w kilku innych ( także na poziomie 0 ) doradzałem zrobienie i działa. Tak, jak ma Suspenser będę musiał spróbować dopiero, ale zamysł zdaje się być dobry. Wesołych Świąt - Jacek

tesel
23-12-2012, 19:04
W takim razie możesz mi zaproponować jakiś ze ślimakiem??

Kolego animuss.Sisiok poprosił o propozycje co czp01 niniejszym uczynił.Nie chodziło o wymienienie wszystkich znanych mu kotłów.Listę kotłów można znaleźć w internecie.Zaproponował,według niego,najlepsze.Jeżeli znasz lepsze to napisz o tym,a nie pisz,że zapomniał o takim czy innym kotle.

\

0degree
23-12-2012, 19:47
Dla Ciebie nie dobre



Dla innych dobre .

Podawać trzeba całą listę ,można oczywiście dodać swój komentarz ,ale szansę trzeba dać każdemu niech sam zdecyduje .
I jeszcze jeden kociołek to już siódmy :)

1.EKR emo mały kocioł o mocy 12 kW
http://www.simar.com.pl/oferta,63.html
................
..............
...............
Ze strony producenta max dop ciśnienie to 1MPa, - w rankingu wytrzymałości koszulka lidera ;)

DANE TECHNICZNE

Moc znamionowa


12 kW

Zakres mocy


4 – 15 kW

Orientacyjna wielkość powierzchni ogrzewanej
przy założeniu 0,1 kW/m2


50 – 120 m2

Max. dop. ciśnienie robocze


1 MPa

Minimalny przekrój komina


200 cm2

Wysokość komina


Minimum 5 mb

Pojemność wodna kotła


54

Masa kotła (razem z palnikiem i zbiornikiem)


190 kg

Zasilanie


230 V

Sprawność kotła


Moc wentylatora


0,08 kW

Moc motoreduktora


0,09 kW

Średnica zasilania i powrotu


DN 50

Wymiar czopucha


Ø 160

Oś czopucha od podstawy


920 mm

Szerokość całkowita zestawu


1130 mm

Wysokość całkowita ze sterownikiem


1180 mm

Głębokość całkowita z czopuchem


720 mm

animuss
23-12-2012, 20:03
Kolego animuss.Sisiok poprosił o propozycje co czp01 niniejszym uczynił.Nie chodziło o wymienienie wszystkich znanych mu kotłów.Listę kotłów można znaleźć w internecie.Zaproponował,według niego,najlepsze.Jeżeli znasz lepsze to napisz o tym,a nie pisz,że zapomniał o takim czy innym kotle.
Napisał jednak ogólnikowo i się zastanawiał czy o czymś nie zapomniał .

Najbardziej na czasie to są chyba
Nie wymienił słowa polecam ,dobry itd....
Więc w temacie -> RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK chciałem powiększyć listę małych kotłów z podajnikiem ,których i tak jest niewiele .
A nazwy kotłów które wymienił Kolega czp01 są bardzo często wymieniane w tym wątku
więc wystarczy przeczytać kilka stron do tyłu nie trzeba nawet szukać w internecie .

Piotrek42
23-12-2012, 20:06
animuss to moze polec jakis, ale taki co znasz, widziałes...który ze ZNANYCH Tobie kotłów jest wg Ciebie najlepszy??

SUSPENSER
23-12-2012, 20:12
Witam. Ciekawe rozwiązanie, tylko czy sprawdzałeś, czy kiedy dmuchawa stoi ( nie wytwarza podciśnienia w kotłowni) ciąg w zetce się nie odwraca? Chociaż jak wlot był nisko i rura w górę od wlotu do czopucha idzie, to nie powinno się nic dziać.Przy wyżej umieszczonych wlotach ( kotłownie zagłębione) raczej bym odradzał. Pozdrawiam - Jacek

Zgadza się - wlot z zetki mam przy podłodze a rurę z czopucha >150 cm nad podłogą, dobrze, że zwróciłeś na to uwagę bo niektórzy mają wloty powietrza wyżej lub nie mają w ogóle sic!

Pozdrawiam

SUSPENSER
23-12-2012, 20:13
Prowadzą od czterech lat kocioł z bardzo niską temperaturą spalin dużo poniżej 100 st C ( jeszcze spaliny ochłodzone w dodatkowym ogniwie grzewczym) plus 11 m komina systemowego i na razie nie ujawniłem jeszcze śladów kondensatu ani powstania punktu rosy. Nie mniej i tak sprawdzam zawsze co zasyp najniższy punkt rewizyjny w dodatkowym ogniwie grzewczym czy nie ma tam niepokojących zjawisk ale ciągle jest sucho a komin też się ma dobrze :)

Hmm w takim razie na lato nie będę wyciągał zawirowywaczy i poobserwuję co się dzieje ...

SUSPENSER
23-12-2012, 20:15
Wg mnie najlepsza trójka to:

1.skampp Premium 12 KW
http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sekom-pleszew.com.pl%2Fbrucer.html)
2.rbr ekouniwersal 11 KW
http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.firmainstalco. pl%2Findex.php%3Fart%3D32)
3.ogniwo EKO PLUS 10 KW
http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ogniwobiecz.co m.pl%2Fkotly%2Feko-plus)


każdy ze sterownikiem Bruli i małym palnikiem.

tesel
23-12-2012, 20:16
156402

zbigmaz01
23-12-2012, 20:19
Do wszystkich razem i pojedynczo do każdego z osobna :)
Dla kolegów i koleżanek :)



Aby ten wigilijny dzień był zaśnieżony,
kiedy w kościele zabiją dzwony,
a pierwsza gwiazdka błyska na niebie,
moje życzenia płyną do Ciebie.
Hmmm... a jakie mam Ci złożyć życzenia,
by warte były Twego westchnienia?
Sukcesów w życiu, ciepła w miłości,
dużo uśmiechu, wiele radości.
Spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń,
samych przyjaznych w Twym życiu zdarzeń.
Niech ten wyjątkowy w roku dzień,
odsunie na zawsze Twe troski w cień.
I niech się śmieje do Ciebie świat,
blaskiem szczęśliwych i długich lat.

156403

SUSPENSER
23-12-2012, 20:22
Mysle nad czyms podobnym, czy po doprowadzeniu wlotu bezposrednio do pieca nadal potrzebna jest rura o przekroju 200 cm2 czy wystarczy mniejsza i jeszcze jedno czy ten wymog z nawiewem jest wymuszony ta sama zasada co przy kominku? Tzn czy prowadzac rure bezoposrednio do dmuchawy spelniam ten warunek z tego co sie orientuje zimne powietrze to wieksza sprawnosc ale roznica jest pewnie marginalna raczej chodzi mi zlikwidowanie zjawiska o ktorym wspominasz.

Ja mam fi takie jak w zetce.

Bezpośrednio do dmuchawy bym rury nie prowadził bo powietrze przelatując przez pomieszczenie kotłowni ogrzeje się i osuszy pomieszczenie [zwłaszcza gdy składujesz w nim węgiel będzie to bardzo korzystne].

Zimne powietrze nie zwiększa sprawności - jest jedynie bardziej gęste i np. silnikom samochodowym pozwala osiągnąć większą moc - w kotle nie ma tego problemu bo dmuchawy są przewymiarowane, więc powietrza na pewno nie zabraknie.

0degree
23-12-2012, 20:22
Wg mnie najlepsza trójka to:

1.skampp Premium 12 KW
http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sekom-pleszew.com.pl%2Fbrucer.html)
2.rbr ekouniwersal 11 KW
http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.firmainstalco. pl%2Findex.php%3Fart%3D32)
3.ogniwo EKO PLUS 10 KW
http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ogniwobiecz.co m.pl%2Fkotly%2Feko-plus)


każdy ze sterownikiem Bruli i małym palnikiem.
Suspenser, a wg Ciebie jak daleko jest za brulim reszta sterów, miałeś na testach przeróżne konstrukcje więc napisz są to jakieś kosmetyczne różnice czy raczej odległe galaktyki?

SUSPENSER
23-12-2012, 20:27
Na pewno nie to co ty handlarzyno,nie sprzedam nikomu kotła na ekogroszek.

Arturo - Piotrka zna z forum kilka osób i zapewne każda z nich potwierdzi, że zawodowo bliżej mu do PC niż do kotłów, a już na pewno nie jest "handlarzyną" i jest spoza branży, więc nie ośmieszaj się rzucając takie bezpodstawne oskarżenia bo aż żal czytać jak bardzo błądzisz ...

SUSPENSER
23-12-2012, 20:38
Suspenser, a wg Ciebie jak daleko jest za brulim reszta sterów, miałeś na testach przeróżne konstrukcje więc napisz są to jakieś kosmetyczne różnice czy raczej odległe galaktyki?

Ani jedno ani drugie - są jednak na tyle daleko, że jeśli ktoś nie jest doświadczonym palaczem na tyle, żeby dobrze ustawić sobie sterownik 2 stanowy przy każdej zmianie węgla to polecam Brulego, którego wstępnie ustawi mu każdy z podanych producentów [a przynajmniej powinien ustawić odpowiedni poziom nadmuchu do poziomów mocy kotła].

Obecnie Bruli ze spalaniem grupowym radzi sobie doskonale z różnymi węglami [często je testuję], sprawdziłem go i nie byłem w stanie uzyskać znacząco lepszych wyników ustawiając sterownik ręcznie w trybie 2 stanowym - jest to pierwszy sterownik, który dał radę, inne spalały więcej i miały problemy z niektórymi rodzajami węgla [jedynie przy węglach o wysokiej spiekalności ratowałem się 2 stanowym w którym spieki były trochę mniejsze, ale tu żadem automat nie da rady].

animuss
23-12-2012, 20:40
animuss to moze polec jakis, ale taki co znasz, widziałes...który ze ZNANYCH Tobie kotłów jest wg Ciebie najlepszy??

Nie chcę brać odpowiedzialności ,wiem co to znaczy nieudany zakup i niekoniecznie musi to być kocioł może to być nawet węgiel ,samochód, itd....
Patrząc na kotły moich znajomych z podajnikiem jest ich kilka ,z gadki każdy z nich uszczęśliwiał by mnie na siłę mówiąc "kupuj taki jak ja" ,jednak wdając się w szczegóły okazuje się że daleko im jeszcze do ideału .Tak więc subiektywne opinie mogą być dalekie od oczekiwań drugiej osoby .

animuss
23-12-2012, 20:43
Wg mnie najlepsza trójka to:

1.skampp Premium 12 KW
http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sekom-pleszew.com.pl%2Fbrucer.html)
2.rbr ekouniwersal 11 KW
http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.firmainstalco. pl%2Findex.php%3Fart%3D32)
3.ogniwo EKO PLUS 10 KW
http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ogniwobiecz.co m.pl%2Fkotly%2Feko-plus)


każdy ze sterownikiem Bruli i małym palnikiem.

A możesz wypełnić całą listę ?
Wymieniłem 7 kotłów jeżeli uważasz że te są najlepsze to musisz znać te wszystkie inne które są w obiegu :)

Piotrek42
23-12-2012, 20:43
SUSPENSER mi to wcale nie przeszkadza.. przyzwyczaiłem się do niego ;)

Moj ranking małych kotłów to: w takiej kolejności

1-rbr ekouniwersal 11 KW Mogę być nieobiektywny bo mam taki kociołek (co prawda 17KW ale mam) ster ecoal lub bruli
http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32
2-ogniwo EKO PLUS 10 KW Widziałem go w akcji nie jeden raz ster ecoal lub bruli
http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus
3-skampp Premium 12 KW J.w również widziałem ster bruli
http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html



0degree za sterem ecoal/bruli jest...... cisza,cisza ... a pozniej przepaśc :) po prostu wyprzedzili epokę, jak kol SUSPENSER zauważył dość często korzystam z bardzo zaawansowanych aplikacji i programów i tak zaawansowanego sterownika a zarazem tak przyjaznego dla użytkowników nie ma obecnie na rynku,.

0degree
23-12-2012, 20:47
Ani jedno ani drugie - są jednak na tyle daleko, że jeśli ktoś nie jest doświadczonym palaczem na tyle, żeby dobrze ustawić sobie sterownik 2 stanowy przy każdej zmianie węgla to polecam Brulego, którego wstępnie ustawi mu każdy z podanych producentów [a przynajmniej powinien ustawić odpowiedni poziom nadmuchu do poziomów mocy kotła].

Obecnie Bruli ze spalaniem grupowym radzi sobie doskonale z różnymi węglami [często je testuję], sprawdziłem go i nie byłem w stanie uzyskać znacząco lepszych wyników ustawiając sterownik ręcznie w trybie 2 stanowym - jest to pierwszy sterownik, który dał radę, inne spalały więcej i miały problemy z niektórymi rodzajami węgla [jedynie przy węglach o wysokiej spiekalności ratowałem się 2 stanowym w którym spieki były trochę mniejsze, ale tu żadem automat nie da rady].
A testowałeś miał z Piasta 19000kJ?

animuss
23-12-2012, 20:48
Nie chcę zapomnieć w nawale obowiązków.

ŻYCZĘ Wam Wszystkiego najlepszego
na Święta .Aby wszyscy z Was znaleźli swoje
miejsce przy stole wigilijnym.
http://img134.imageshack.us/img134/1703/animation9hh6.gif

Piotrek42
23-12-2012, 20:48
Nie chcę brać odpowiedzialności ,wiem co to znaczy nieudany zakup i niekoniecznie musi to być kocioł może to być nawet węgiel ,samochód, itd....
Patrząc na kotły moich znajomych z podajnikiem jest ich kilka ,z gadki każdy z nich uszczęśliwiał by mnie na siłę mówiąc "kupuj taki jak ja" ,jednak wdając się w szczegóły okazuje się że daleko im jeszcze do ideału .Tak więc subiektywne opinie mogą być dalekie od oczekiwań drugiej osoby .

Własnie o to mi chodzi !!! polecasz wiec poniekad bierzesz za to odpowiedzialność, za swoje słowa pisane na forum....

Piotrek42
23-12-2012, 20:49
Co w z tymi Życzeniami??? jutro ludzie jeszcze do pracy ida ;)

tesel
23-12-2012, 20:53
Co w z tymi Życzeniami??? jutro ludzie jeszcze do pracy ida ;)

Trzeba było wziąć urlop.:wiggle:

Piotrek42
23-12-2012, 20:55
Trzeba było wziąć urlop.:wiggle:

No ja nie ide... :P

0degree
23-12-2012, 21:00
Piotrek42 masz kocioł który brałem pod uwagę wybierając dla siebie 3 lata wstecz, napisz masz u siebie wężownicę do c.w.u czy w 17 jej nie montowali?

Piotrek42
23-12-2012, 21:06
Piotrek42 masz kocioł który brałem pod uwagę wybierając dla siebie 3 lata wstecz, napisz masz u siebie wężownicę do c.w.u czy w 17 jej nie montowali?

Nie mam, to chata ojca.... ledwo go namówiłem zeby kocioł na eko dał do pomieszczenia gospodarczego 10-15 m od domu ( jego powiedzenie- bo on nie będzie widział jak się w piecu pali ) za Chiny ludowe nie mogłem go namówic do zlikwidowania gazu ( jak to dziadek - nie po to czekałem 15 lat na gaz żeby z niego teraz zrezygnowac) no i gadaj tu z takim ;) cwu ma z podgrzewacza gazowego -zwanego potocznie junkersem

animuss
23-12-2012, 21:06
Własnie o to mi chodzi !!! polecasz wiec poniekad bierzesz za to odpowiedzialność, za swoje słowa pisane na forum....
Uważasz że ja pisząc że są takie kotły to już je polecam ?
Przecież Ty je zaszufladkowałeś

widziałes defro w akcji?? albo jego rozmiar?(wielki kawał grzmota) ja widziałem, widziałeś sterownik do niego?? tech łatwy nie był nigdy...Galmet kociołek marketowy wykonany z cienkich i słabych blach z przestarzałym palnikiem i podajnikiem a fragment gwarancji mnie rozwala!!!! ( pod warunkiem dokonania pierwszego odbioru przez autoryzowany serwis i corocznych przeglądów oraz użycia zaworu 4- lub 3- drogowego termostatycznego na powrocie (temp. otwarcia 50 ÷ 55 °C)),.. tego ostniego nie znam... to rynna widzę...
i jeszcze masz Kolego pretensje że je wymieniam ,a podejrzewam że połowy z nich nie widziałeś na oczy .
Odpowiedzialność to wielkie słowo ale nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę pisząc .

Piotrek42
23-12-2012, 21:15
Nie zaszufadkowałem... wpisałem swoje osobiste zdanie, to mała róznica, nie jestem instalatorem, nie jestem z branży kotlarskiej , kotły to moje hobby, jezdzę gdzie mogę, zwiedzam zakłady, produkujace kotły i sterowniki,jeżdze po targach ogrzewania,wiec swoje zdanie mogę posiadać,akurat te widziałem i swoje zdanie podałem, 3 kotła nie znałem wiec uczciwie to napisałem,Ze dziwne hobby?? no trudno nic na to nie poradze ;)

PS A ze mam taką pracę ze jeżdzę po całej Polsce i czasmi Europie więc moge spokojnie poświęcić kilka h na moje hobby,

Piotrek42
23-12-2012, 21:32
animuss Byłem ostanio w Twoich stronach trasa Suwałki-Budziska i widziałem reklamę lokalnych kotłów, uwierz że jakby to nie była zima i kiepskie warunki na drogach to bym podjechał i zobaczył.

animuss
23-12-2012, 21:34
Nie zaszufadkowałem... wpisałem swoje osobiste zdanie, to mała róznica, nie jestem instalatorem, nie jestem z branży kotlarskiej , kotły to moje hobby, jezdzę gdzie mogę, zwiedzam zakłady, produkujace kotły i sterowniki,jeżdze po targach ogrzewania,wiec swoje zdanie mogę posiadać,akurat te widziałem i swoje zdanie podałem, 3 kotła nie znałem wiec uczciwie to napisałem,Ze dziwne hobby?? no trudno nic na to nie poradze ;)
PS A ze mam taką pracę ze jeżdzę po całej Polsce i czasmi Europie więc moge spokojnie poświęcić kilka h na moje hobby,
Ja jednak w przeciwieństwie do Ciebie nie miałem pretensji że masz takie czy inne zdanie o tych kotłach ,które podałem, każdy ma prawo mieć swoje zdanie ,nawet nie mając zakładu diagnostycznego czy innego i nie przeprowadzając testów spalania itd...

animuss
23-12-2012, 21:37
animuss Byłem ostanio w Twoich stronach trasa Suwałki-Budziska i widziałem reklamę lokalnych kotłów, uwierz że jakby to nie była zima i kiepskie warunki na drogach to bym podjechał i zobaczył.
Nie ,ja jestem z Warmii Mazur jak bym tam mieszkał to wegiel z Rosji bym wam sprzedawał:)

Piotrek42
23-12-2012, 21:39
Nie ,ja jestem z Warmii Mazur jak bym tam mieszkał to wegiel z Rosji bym wam sprzedawał:)

Już byłem prawie na mazurach do Ełku podjechałem- bo miałem sprawę ;)

animuss
23-12-2012, 21:45
Już byłem prawie na mazurach do Ełku podjechałem- bo miałem sprawę ;)

Do mnie to jeszcze kawałek ja bliżej Ostródy .

sisiok88
23-12-2012, 21:52
SUSPENSER mi to wcale nie przeszkadza.. przyzwyczaiłem się do niego ;)

Moj ranking małych kotłów to: w takiej kolejności

1-rbr ekouniwersal 11 KW Mogę być nieobiektywny bo mam taki kociołek (co prawda 17KW ale mam) ster ecoal lub bruli
http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32
2-ogniwo EKO PLUS 10 KW Widziałem go w akcji nie jeden raz ster ecoal lub bruli
http://www.ogniwobiecz.com.pl/kotly/eko-plus
3-skampp Premium 12 KW J.w również widziałem ster bruli
http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html



0degree za sterem ecoal/bruli jest...... cisza,cisza ... a pozniej przepaśc :) po prostu wyprzedzili epokę, jak kol SUSPENSER zauważył dość często korzystam z bardzo zaawansowanych aplikacji i programów i tak zaawansowanego sterownika a zarazem tak przyjaznego dla użytkowników nie ma obecnie na rynku,.

Możesz mi powiedzieć czy faktycznie uzyskanie średniego dziennego wyniku spalania na poziomie ok 20 kg groszku jest realne przy takich piecach??

Piotrek42
23-12-2012, 22:05
Możesz mi powiedzieć czy faktycznie uzyskanie średniego dziennego wyniku spalania na poziomie ok 20 kg groszku jest realne przy takich piecach??

Kolego realne to pojecie wzgędne, wszystko zalezy od kilku czynników

1-Powierzchni domu do ogrzania i preferowane temperatury w nim.
2- Ocieplenia domu
3-Twojej instalacji
4-Umiejętności w prowadzeniu kotła.. u mnie srednia z ostanich 5 dni to 15 kg doba a mam kocioł przewymiarowany, czyli za duży...

czp01
23-12-2012, 22:06
20 kg na dobę to nawet moje żeliwne bydle 35 kw spala http://czp.pl/cieplnik/ .

Tak w ogóle wielkość spalania zależy od tego jak dobrze masz ocieplony budynek i jakie tam masz straty. Wyliczyć OZC i będzie wiadomo co potrzebujesz :)

karoka65
23-12-2012, 22:11
Punkt 4 można sobie odpuścić bo tego można się nauczyć albo dopytać na forum ewentualnie u sprzedawcy pod warunkiem że o kotle wie więcej niż to że jest najlepszy bo o niego pytasz :)

animuss
23-12-2012, 22:13
Panowie znalazłem chyba najmniejszą szufladę jaka jest .
Tamten Gościu pytał najpierw o taki podajnik .
Kociol STALMARK z podajnikiem tłokowym 13 kW
http://kotly.com.pl/produkt-kociol-stalmark--z-podajnikiem-tlokowym----13-kw---bojler-gratis--1743.html?l=pl

8.Kociołek z podajnikiem ślimakowym .
Kocioł HEF DUO-BRUCER 12 kW
http://www.hef.com.pl/duo_brucer,2,05.html

Piotrek42
23-12-2012, 22:24
eee stalmark...kiepskie wykonanie, cienka blacha, widziałem kotły na ekogroszek na targach, miałowca nie widziałem... ale wykonanie kotłów nie powalało na kolana..

Piotrek42
23-12-2012, 22:44
animuss a wiesz ze tego hefa tez widziałem :) :) na targach w Sosnowcu:) i poznałem tam kilka osób z tego forum :) wiesz że ten hef ma zasobniki zrobione z plastiku???

animuss
23-12-2012, 23:05
animuss a wiesz ze tego hefa tez widziałem :) :) na targach w Sosnowcu:) i poznałem tam kilka osób z tego forum :) wiesz że ten hef ma zasobniki zrobione z plastiku???

Właśnie jakoś dziwnie wygląda ten zasobnik jak kosz na śmieci :)

karoka65
23-12-2012, 23:11
Właśnie jakoś dziwnie wygląda ten zasobnik jak kosz na śmieci :)
No tak właśnie wyglądał :)
Nie wiem czy kosz nie obraziłby się za to porównanie :)
Ta dobra strona to że jak kocioł zgnije to coś jeszcze z nieboszczyka możesz wykorzystać.

zbigmaz01
23-12-2012, 23:13
No tak właśnie wyglądał :)
Nie wiem czy kosz nie obraziłby się za to porównanie :)
Ta dobra strona to że jak kocioł zgnije to coś jeszcze z nieboszczyka możesz wykorzystać.No ale to musi wyjść drożej bo chyba tam powinien być obowiązkowo "strażak"?

animuss
23-12-2012, 23:15
No tak właśnie wyglądał :)
Nie wiem czy kosz nie obraziłby się za to porównanie :)
Ta dobra strona to że jak kocioł zgnije to coś jeszcze z nieboszczyka możesz wykorzystać.

Albo stłucze zanim się kocioł wykończy ,ja zastanawiałem się nad pryśnięciem wewnątrz zasobnika gumy ,tej do konserwacji
podwozia samochodowego ,ale dałem sobie spokój może to palne jest.

lukasza
24-12-2012, 00:56
Czyli hobbysta.

A ja Ci napiszę o co tak naprawdę chodzi i jeśli tego nie zrozumiesz to idą czasy, w których Twój biznes długo nie pociągnie. Sęk w tym, że musisz zrozumieć, że budują sie rózni ludzie tzn. są też tacy co do realizacji swojego marzenia jakim jest dom podchodzą ze zdrowym rozsądkiem i budją dom taki na jaki ich stać. Filozofie, która ty przyjmujesz a więc zainwestowanie na początku i odcinanie kuponów jest do przyjęcia ale niestety nie wszystkich na nią stać. I nie wciskaj, że jest inaczej porównywalnie pytając ile kosztuje budowanie komina itp bo mam to już policzone i wiem, że do takiego domu z pompą, gdzie będzie to w użytkowaniu naprawdę tanio należy sporo dołożyc a zwraca się w latach.

Niestety sa tacy, którzy posłuchali róznegorodaju doradców budowlanych finansowych i teraz albo są już uduszeni przez kredyt albo w najlepszym przypadku tak mocno złapani za gardło, że ledwo moga złapać oddech, takich już jest tysiące i nie jeden na tym forum by się znalazł.

Tak wieć sugerując, że ktoś czegoś nie przemyślał grając na pewnych ludzkich słabościach przyłaczasz się do grupy ludzi, którzy dbając tylko o własny interes przyczyniają się do sytuacji jaką mamy a bedzie jeszcze gorzej. Jak chcesz naprawdę robić interesy i istnieć to bądź po prostu uczciwy i na początku uświadmiaj ludzi z czym to się wiąże, zapytaj z czego inwestują swoją budowe uświadom o kosztach i nie kłam.

Bo póki co często kłamiesz.

Znając realia Nasze, polskie zgodzę sie ze energooszczędne budownictwo jest u Nas marginesem, na szczęście większym "marginesem" niż ilośc PC w polskich domach.
Abstrachujac od Arturo to kilka z filozofii energooszczednych jest tanich i skutecznych i dobrych dla wszystkich domów-rodzajów ogrzewania, np:
- dolozenie styropianu: posadzki, koszt tylko materiału, miejsce niemal nie do poprawy, dolozenie 5-7 cm na ściany, (zazwyczaj koszt tylko materiału)
- pilnowanie jakości prac, ocieplenia (ta fobie mogą uczyć sie za darmo groszkowcy od pasywniakow),
- bryła budynku, rozmieszczenie pomieszczeń, okien (jak wyżej),
- pakiet trzyszybowy (u mnie jakieś 800-1200 zł drożej od dwuszybowego),
- i ostatnia inwestycja już grubsza (z 8-9 tys trzeba dołożyć do tradycyjnej) to rekuperacja, ale robiona dopiero jak wykona sie powyższy zakres (zmniejszy straty ciepła na przegrodach a zwiększy na wentylacji%). Całość ok 15 tys dodatkowo. Zapewniam opłaca sie nawet w kredycie.

Co innego PC, to wciąż luksus i na nią kredytu bym nie wziął a za sprawa dostępności serwisu nikomu (tzn 90% społeczeństwa) bym jej nie polecał, No ale zostaje z 10%, z czego jak ktoś ma gaz pod nosem to może tylko z 5% choć z oblicza forum wydaje sie ich wiecej.

Raz tylko obronie Arturo, on pewnie jak i ja stara sie budować ciepły dom, takie przekonanie wewnętrzne niezależne od tego czy sie będzie grał. Tak często powtarzane ze sadzi iż to niemal standard polski (b. mylne) a co za tym idzie równa koszty ekogroszek + kotlownia + komin vs PC PW.
Tylko wielu do PC PW dokłada dużo wiecej niż opisałem powyżej (isomury, kolejne cm stryo, gwc, itd itp) a wtedy koszty rosną z mniejszymi efektami ciepłymi, No albo zostaje PC gruntowa która sama w sobie jest kosztem. Tu zgadzam sie z cytatem o kominach

Piotrek42
24-12-2012, 08:44
NO.... Panowie i Panie

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Zdrowych Radosnych Spełnienia Marzeń,cieplusio w domku i Szczęśliwgo Nowego Roku.
156430

Jarecki79
24-12-2012, 11:40
Dla wszystkich czytelników wątku, e-znajomych i e-przyjaciół składam życzenia:

W ten wigilijny dzień zaśnieżony,
kiedy w kościele uderzają dzwony,
przyjmijcie życzenia pełne radości,
a w Nowym Roku szczęścia i pomyślności.