PDA

Zobacz pełną wersję : RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

sebsa
10-03-2013, 19:58
Tym bardziej dziwi mnie, że sebsa pisze, że nie spala mniej po podobnej zmianie ...

Pisałem, że poniżej 0deg większych różnic nie widzę. Przy temperaturach jak miało to miejsce w ostatni wtorek/środę już widziałem.

piec75
10-03-2013, 20:11
Proszę Was o radę w sprawie kotła CO. Planuję wymianę starego i wysłużonego kotła na piec z podajnikem. Mam stary dom około 160 m2 ocieplony styropianem potrzebuję waszych opinii o dobrych sprawdzonych kotłach. Szukając natrafiłem na dwie według mnie warte uwagi pozycje tj, SZTOKER 25 I SOKÓŁ SD DUO BIO co o nich sądzicie, czy jest na rynku coś godniejszego uwagi?! Proszę o pomoc.

timon120777
10-03-2013, 20:17
mam nadzieję że sebsa się nie obrazi iż dopiszę coś w jego imieniu.

jeśli dobrze pamiętam to on ten zmniejszony palnik stosował już w większej wersji swojego kotła i stąd mogą byc mniejsze różnice w spalaniu.
myślę że znacząca zmiana byłaby gdyby porównać dużego brucera w dużym kotle i zmniejszonego w mniejszym modelu
sebsa
jeśli cos pokręciłem popraw lub zgań

timon120777
10-03-2013, 20:21
Proszę Was o radę w sprawie kotła CO. Planuję wymianę starego i wysłużonego kotła na piec z podajnikem. Mam stary dom około 160 m2 ocieplony styropianem potrzebuję waszych opinii o dobrych sprawdzonych kotłach. Szukając natrafiłem na dwie według mnie warte uwagi pozycje tj, SZTOKER 25 I SOKÓŁ SD DUO BIO co o nich sądzicie, czy jest na rynku coś godniejszego uwagi?! Proszę o pomoc.

ja myślę że nie celujesz dobrze zwłaszcza w moc kotła
co do modeli nie będę się zbytnio wypowiadał może poza zganieniem tego nieszczęsnego rusztu wodnego

kocioł 15KW to wsystko czego Ci trzeba

karoka65
10-03-2013, 20:24
Proszę Was o radę w sprawie kotła CO. Planuję wymianę starego i wysłużonego kotła na piec z podajnikem. Mam stary dom około 160 m2 ocieplony styropianem potrzebuję waszych opinii o dobrych sprawdzonych kotłach. Szukając natrafiłem na dwie według mnie warte uwagi pozycje tj, SZTOKER 25 I SOKÓŁ SD DUO BIO co o nich sądzicie, czy jest na rynku coś godniejszego uwagi?! Proszę o pomoc.
A po co ci taki kolos 25kW.
Napisz ile tego styro na ścianach bo niektórzy uważają 5cm za bardzo dobre ocieplenie i czy dach ocieplony, jakie okna itd

sebsa
10-03-2013, 20:46
mam nadzieję że sebsa się nie obrazi iż dopiszę coś w jego imieniu.

jeśli dobrze pamiętam to on ten zmniejszony palnik stosował już w większej wersji swojego kotła i stąd mogą byc mniejsze różnice w spalaniu.
myślę że znacząca zmiana byłaby gdyby porównać dużego brucera w dużym kotle i zmniejszonego w mniejszym modelu
sebsa
jeśli cos pokręciłem popraw lub zgań

Hej:). Ja się nie obrażam - nie mam na co. Masz rację gardziel zmniejszyłem w październiku. Kocioł zaś mi wymieniali w połowie grudnia. Pamiętam zdziwienie serwisantów kiedy wyjęli palnik z przerobiona dyszą.

minertu
10-03-2013, 21:07
Proszę Was o radę w sprawie kotła CO. Planuję wymianę starego i wysłużonego kotła na piec z podajnikem. Mam stary dom około 160 m2 ocieplony styropianem potrzebuję waszych opinii o dobrych sprawdzonych kotłach. Szukając natrafiłem na dwie według mnie warte uwagi pozycje tj, SZTOKER 25 I SOKÓŁ SD DUO BIO co o nich sądzicie, czy jest na rynku coś godniejszego uwagi?! Proszę o pomoc.Tak dużym kotłem ogrzejesz przy okazji sąsiada.Celuj w mniejsze jednostki.Na 160m2 to gdzieś 10-12kW.

timon120777
10-03-2013, 21:54
Hej:). Ja się nie obrażam - nie mam na co. Masz rację gardziel zmniejszyłem w październiku. Kocioł zaś mi wymieniali w połowie grudnia. Pamiętam zdziwienie serwisantów kiedy wyjęli palnik z przerobiona dyszą.

wolę uprzedzić ponieważ nie pamiętałem czy pisałeś o swoich przeróbkach wcześniej a nie każdy lubi jak się o jego "poczynaniach" pisze bez jego zgody.

wracając do tematu różnic w spalaniu to może być właśnie przyczyna tych niewielkich różnic że już w dużym kotle miałeś mniejszą gardziel.
pewnie lepiej by było porównać spalanie z zeszłego sezonu na dużej "japie" z obecnym.

zawijan
11-03-2013, 08:36
Mam wrażenie, że zdecydowana większość producentów kotłów nie wie co to jest komora spalania (dopalania), lub nie przykłada do tego bardzo ważnego elementu kotła należytej wagi.
Ja mam wrażenie, że jednak wie.
Nie zapominaj jednak o tym, że producenci kotłów produkują je, aby mieć zysk, a Wy, czyli użytkownicy, tak z 90% wszystkich użytkowników, chcecie tylko kotłów z rusztem dodatkowym. Rozsądny producent nie będzie wytwarzał produktów niezbywalnych. Tak sobie, aby zaimponować światu, co to on nie potrafi. Tylko jednostki próbują wytwarzać produkty dla własnej satysfakcji i przeważnie krótko po takim czymś kończą niechlubnie swoje biznesy.

zawijan
11-03-2013, 09:01
To cofnijmy się wstecz, do roku 2008.
Ciekawe jak wtenczas Zawijan oceniał branże kotlarską?.
"Podstawowym problemem branży produkcji kotłów małej mocy jest jednakże aktualny stan techniki branży (niski po ziom specjalizacji, słabe wyposażenie maszynowe oraz przestarzałe technologie wytwarzania i konstrukcje kotłów), którego skutkiem są wysokie koszty wytwarzania oraz zróżnicowana jakość wyrobów." ,,,,
Jakie wnioski i sugestie wtenczas zasugerował?
"Przedstawione powyżej niekorzystne cechy charakteryzujące aktualny stan techniki branży determinują następujące kierunki jej rozwoju:
● Utworzenie innowacyjnego centrum badawczo -produkcyjnego dla branży kotłów wodnych małej mocy zasilanych paliwem stałym." ,,,,

No i co z tego wyszło?

Minęło kilka lat i niektóre firmy produkujące kotły, palniki, czy sterowniki, już padły, choć wydawało się, że takie coś jest w ich przypadku niemożliwe. Po nich pójdą inne, które nie będą chciały, czy potrafiły, unowocześnić swoich produktów i metod ich wytwarzania. Rozwoju technologicznego nie da się zatrzymać.

Palnika Brucer już nie ma na rynku (jego producent nie poradził sobie na tym rynku), ale jego myśl techniczna żyje w palnikach Ekoenergia i Burner-S, których nie byłoby, gdyby wcześniej nie powstał Brucer. A pojawiają się także nowe palniki oparte na podobnych zasadach działania. I na innych zasadach działania także.

Gdyby nie było Brucera - nie byłoby sterowników eCoal i Bruli. A gdyby nie było sterowników eCoal i Bruli - prawdopodobnie nie byłoby Pumy i Cobry w obecnych postaciach, które powstały w odpowiedzi na pojawienie się na rynku tamtych dwóch. A także nie byłoby prawdopodobnie innych sterowników, o których wiem mniej, bo ich twórcy nie są takimi chwalipiętami i po cichu przygotowują się do wejścia na rynek (niektórzy już nawet na nim są).

Kończą się czasy marketingu opartego na gadaniu. Teraz trzeba już pokazywać efekty działania swoich produktów. Użytkownicy są już o wiele lepiej wyedukowani (mam tę cichą satysfakcję, że także dzięki mnie) i nie dają się już łapać na byle plewy. Chociaż Ci, którzy uwierzyli apostołom „nowej fizyki”, że można zrobić coś z niczego, prawdopodobnie nadal będą w to wierzyć i nieustannie wymyślać ciągle nowe uzasadnienia na utwierdzenie się w tej wierze. Ich wiara, ich sprawa...

Wyraźnie widać to np. na sterownikach, których rozwój jest dobrą fotografią nowoczesnej filozofii technologicznej. Filozofia ta jest prosta. Jeśli są ludzie, którzy uważają, że praca kotła z podtrzymaniem daje efekty w postaci obniżenia zużycia paliwa - należy im dać opcję takiej pracy w sterownikach. Jeśli są ludzie, którzy uważają, że praca bez podtrzymania jest korzystniejsza - należy im dać taką opcję pracy w sterownikach. Jeśli są ludzie, którzy uważają, że tylko praca z ciągłą modulacją mocy „to jest to” - należy im dać taką opcję pracy w sterownikach. Ci, którzy kupią takie sterowniki, za 2-3 lata będą doskonale wiedzieć, która z opcji jest dla nich najlepsza. Sami to sobie sprawdzą u siebie, bo te sterowniki dadzą im takie możliwości. I każdy z tych użytkowników wybierze opcję optymalną dla siebie.

zawijan
11-03-2013, 09:14
Żegnam się z Wami, tym razem już definitywnie.
Senior Member ADMINISTRATOR FORUM poprosił mnie, abym wykupił Płatny Profil, bo - według niego - prowadzę na forum działalność reklamową.
Ponieważ jestem osobą absolutnie fizyczną i nie mam firmy, w której koszty mógłbym wrzucić takie kupno - rezygnuję z obecności na forum. Tu już się więcej ode mnie nie nauczycie.

Żegnam, wspominając dość mile te ponad 3-letnie kontakty z Wami. Choć nie ze wszystkimi, oczywiście.

jorgo
11-03-2013, 09:53
Żegnam się z Wami, tym razem już definitywnie.
Senior Member ADMINISTRATOR FORUM poprosił mnie, abym wykupił Płatny Profil, bo - według niego - prowadzę na forum działalność reklamową.
Ponieważ jestem osobą absolutnie fizyczną i nie mam firmy, w której koszty mógłbym wrzucić takie kupno - rezygnuję z obecności na forum. Tu już się więcej ode mnie nie nauczycie.

Żegnam, wspominając dość mile te ponad 3-letnie kontakty z Wami. Choć nie ze wszystkimi, oczywiście.

dobrze że są inne fora ;)

animuss
11-03-2013, 10:06
Żegnam się z Wami, tym razem już definitywnie.
Senior Member ADMINISTRATOR FORUM poprosił mnie, abym wykupił Płatny Profil, bo - według niego - prowadzę na forum działalność reklamową.
Ponieważ jestem osobą absolutnie fizyczną i nie mam firmy, w której koszty mógłbym wrzucić takie kupno - rezygnuję z obecności na forum. Tu już się więcej ode mnie nie nauczycie.
Żegnam, wspominając dość mile te ponad 3-letnie kontakty z Wami. Choć nie ze wszystkimi, oczywiście.
Może firma kotlarska z którą współpracujesz wykupiła by dla Ciebie - płatny profil .
Uczą się wszyscy przez całe życie , nawet Ci co tu nie piszą tylko czytają forum .

animuss
11-03-2013, 10:26
"producenci kotłów produkują je, aby mieć zysk" "myśl techniczna żyje w palnikach Burner-S"

Co do palnika -podajnika Burner-S to jest dopiero majstersztyk ,oczywiście rozpatrując to wyłącznie w sensie zysku dla firmy ,wypuszczając na rynek jeden produkt pokrywający całą moc dla wszystkich kotłów ,koszty produkcji, formy te same,części zamienne, wszystko to samo ,wystarczy kilka dodatkowych nacięć na palniku i już jest palnik z inną mocą do następnego kotła ,ewidentnie taki palnik jest robiony wyłącznie z chęci większego zysku dla Firmy kotlarskiej a jak sprawdzi się w eksploatacji przyszłość pokarze.

Wlodek_PID
11-03-2013, 13:04
Żegnam się z Wami, tym razem już definitywnie.
Senior Member ADMINISTRATOR FORUM poprosił mnie, abym wykupił Płatny Profil, bo - według niego - prowadzę na forum działalność reklamową.
Ponieważ jestem osobą absolutnie fizyczną i nie mam firmy, w której koszty mógłbym wrzucić takie kupno - rezygnuję z obecności na forum. Tu już się więcej ode mnie nie nauczycie.

Żegnam, wspominając dość mile te ponad 3-letnie kontakty z Wami. Choć nie ze wszystkimi, oczywiście.

Z tego, co pamiętam, żegnasz to forum po raz trzeci.
Może Ogniwo lub E-S wykupi Ci płatny profil?

Na koniec taka myśl:

Mam wrażenie, że gdybyś chciał się uczyć, a nie tylko nauczać,
Twoje sukcesy byłyby bez porównania większe...

A uczyć się trzeba od każdego. Ważne jednak, by przy tym zachować
jakieś zasady - co szczególnie dedykuję niektórym Twoim współpracownikom....

Wlodek_PID
11-03-2013, 13:21
Gdyby nie było Brucera - nie byłoby sterowników eCoal i Bruli. A gdyby nie było sterowników eCoal i Bruli - prawdopodobnie nie byłoby Pumy i Cobry w obecnych postaciach, które powstały w odpowiedzi na pojawienie się na rynku tamtych dwóch. A także nie byłoby prawdopodobnie innych sterowników, o których wiem mniej, bo ich twórcy nie są takimi chwalipiętami i po cichu przygotowują się do wejścia na rynek (niektórzy już nawet na nim są).


Puma i Cobra powstały w wyniku naturalnego rozwoju technologii.
Oczywiście wkrótce powstaną następne...

Jako odpowiedź na próbę stworzenia automatycznego sterownika
powstał algorytm serii S. Jedyny na rynku, który działa bez
możliwości zmiany nastaw procesu spalania - jak się wydaje, nigdzie
nie ma takiego produktu.

Algorytm działa bez czujnika spalin. Kosztowało mnie to dużo wysiłku,
ale nie chciałem być posądzany o kopiowanie pomysłów (albo ciągany
po sądach o naruszenie ochrony patentowej).

To prawda, Twoja reklama eCoala bardzo się przyczyniła do stworzenia
rzeczy niemożliwej do zrobienia. A ja po prostu uwielbiam robić rzeczy
niemożliwe...



Wyraźnie widać to np. na sterownikach, których rozwój jest dobrą fotografią nowoczesnej filozofii technologicznej. Filozofia ta jest prosta. Jeśli są ludzie, którzy uważają, że praca kotła z podtrzymaniem daje efekty w postaci obniżenia zużycia paliwa - należy im dać opcję takiej pracy w sterownikach. Jeśli są ludzie, którzy uważają, że praca bez podtrzymania jest korzystniejsza - należy im dać taką opcję pracy w sterownikach. Jeśli są ludzie, którzy uważają, że tylko praca z ciągłą modulacją mocy „to jest to” - należy im dać taką opcję pracy w sterownikach. Ci, którzy kupią takie sterowniki, za 2-3 lata będą doskonale wiedzieć, która z opcji jest dla nich najlepsza. Sami to sobie sprawdzą u siebie, bo te sterowniki dadzą im takie możliwości. I każdy z tych użytkowników wybierze opcję optymalną dla siebie.

Nie zgadzam się. Przyszłość należy do sterowników automatycznych - to było
oczywiste od zawsze. Problem polegał na tym, że nikt nie potrafił takiego
sterownika stworzyć.

A dokładnie - nikt nie potrafił takiego sterownika stworzyć do lutego 2013.

Piotrek42
11-03-2013, 14:02
Wlodek_PID a ty tu znowu swoje mądrości wypisujesz?? a tobie kto wykupi reklamę?? elektromiz czy może ziec pewnego producenta kotłów?? czy sam wykupisz?? wszak piszesz oprogramowanie , bierzesz za to $$$ i ładnie to reklamujesz na forum..

Wlodek_PID
11-03-2013, 14:19
Może Ty? Nie chcesz się dołożyć?

Regut1
11-03-2013, 14:31
Żegnam się z Wami, tym razem już definitywnie.
Senior Member ADMINISTRATOR FORUM poprosił mnie, abym wykupił Płatny Profil, bo - według niego - prowadzę na forum działalność reklamową.


To forum tworzą ludzie, którzy w większości BEZINTERESOWNIE pomagają, doradzają i z którymi można wymienić poglądy. Takich osób jest coraz mniej, na tym forum. Klimat robi się marketingowo-reklamowy do czego dążą mocodawcy administracji, Mnie trzymają tu tylko ludzie, z którymi warto rozmawiać. Jeżeli ich zabraknie zostanie tylko bełkot. Dla bełkotu szkoda czasu dlatego też powolutku będę się przenosił w inne miejsce. Troszkę lat tu spędziłem,

Ps. Tak na marginesie uwaga pisana niezależnie od postu zwaijana. Jak czytam inny wątek to dochodzę do wniosku że jak zwykle po głowie dostaną ludzie uczciwi, Ci którzy jasno deklarują to co robią i dlaczego. Szkoda że w ten sposób się ich utrąca, bo ich wiedza i posty są wartością tego forum Dotąd to właśnie wyróżniało i przyciągało ludzi, bo reklamy i marketingu jest masa wokół. Zostanie tylko nazwa, zobaczymy czy wystarczy. Cała reszta "tzw. cichodajek" nadal będzie robiła swoje i żaden admin z tym nie wygra.

Novy!
11-03-2013, 16:13
Większość pisze o ogniu na 1/3 do połowy paleniska..

Zawijan już nie napisze-chyba nigdy nie miał zamiaru,dlaczego tak jest ...Pytam o to mniej lub bardziej grzecznie od 2lat. Nie potrzebuję jego teorii bo nie zamierzam tracić czasu na rzeczy których wiedzieć nie muszę.Pewnie,można kontynuować mit o Polaku co wie wszystko.Mógłbym miec pretensje do siebie że nie znam teorii gdybym zakupił kocioł bez sterownika z trybem auto.
Ja chciałem się jedynie dowiedzieć dlaczego opał na palniku spala się tylko w części od strony podajnika,dlaczego po drugiej stronie "króluje" zmielony opał w postaci miału i dym zamiast płomienia.I tylko tyle...Nikt nie poprosił o foto,nikt nie słuchał pytań(nie tylko moich)-pytania zostały zasypane teorią która jak pisałem jest mi zbędna a i tak tego o co pytałem nie tłumaczy...
Większość "psioczenia" na ten palnik odbywa się na priv,ludzie wiedzą że nikt im nie pomoże.Serwis wyczynia to co wyczynia,ogranicza się do "napalenia byle jak" by pokazać że kocioł jest na 100% sprawny.
Gdyby Pan miał choć trochę dobrej woli i sprawdził to co piszą inni i zadbał by ktoś z Ogniwa to zweryfikował -zagwarantowałby Pan prestiż swej osobie i firmie która "wkłada" Pański produkt do własnych konstrukcji.Nigdy nie dziwiło Pana że ludzie tacy jak sebsa,verb,i wielu innych jeszcze rok czy dwa temu nie uwierzyliby w to co robią teraz,po co komu "majsterkowanie" i przeróbki 100% sprawnego palnika,nie zawsze powodem jest przewymiarowanie..Coś musiało skłonić tych ludzi do takich przeróbek,świadczą o tym błagalne posty moje ale i użytkowników takich jak: verb(skasowane,pozostały tylko w cytatach innych użytkowników),sebsa.
Nie zdziwiło to Pana?Dostaję na priv propozycje przeróbki mego palnika,jest ich kilka...To świadczy o tym że nie pracuje on do końca tak jak powinien,wiedzą o tym też Panowie z serwisu..

jorgo
11-03-2013, 17:14
Zawijan już nie napisze-chyba nigdy nie miał zamiaru,dlaczego tak jest ...Pytam o to mniej lub bardziej grzecznie od 2lat. Nie potrzebuję jego teorii bo nie zamierzam tracić czasu na rzeczy których wiedzieć nie muszę.Pewnie,można kontynuować mit o Polaku co wie wszystko.Mógłbym miec pretensje do siebie że nie znam teorii gdybym zakupił kocioł bez sterownika z trybem auto.
Ja chciałem się jedynie dowiedzieć dlaczego opał na palniku spala się tylko w części od strony podajnika,dlaczego po drugiej stronie "króluje" zmielony opał w postaci miału i dym zamiast płomienia.I tylko tyle...Nikt nie poprosił o foto,nikt nie słuchał pytań(nie tylko moich)-pytania zostały zasypane teorią która jak pisałem jest mi zbędna a i tak tego o co pytałem nie tłumaczy...
Większość "psioczenia" na ten palnik odbywa się na priv,ludzie wiedzą że nikt im nie pomoże.Serwis wyczynia to co wyczynia,ogranicza się do "napalenia byle jak" by pokazać że kocioł jest na 100% sprawny.
Gdyby Pan miał choć trochę dobrej woli i sprawdził to co piszą inni i zadbał by ktoś z Ogniwa to zweryfikował -zagwarantowałby Pan prestiż swej osobie i firmie która "wkłada" Pański produkt do własnych konstrukcji.Nigdy nie dziwiło Pana że ludzie tacy jak sebsa,verb,i wielu innych jeszcze rok czy dwa temu nie uwierzyliby w to co robią teraz,po co komu "majsterkowanie" i przeróbki 100% sprawnego palnika,nie zawsze powodem jest przewymiarowanie..Coś musiało skłonić tych ludzi do takich przeróbek,świadczą o tym błagalne posty moje ale i użytkowników takich jak: verb(skasowane,pozostały tylko w cytatach innych użytkowników),sebsa.
Nie zdziwiło to Pana?Dostaję na priv propozycje przeróbki mego palnika,jest ich kilka...To świadczy o tym że nie pracuje on do końca tak jak powinien,wiedzą o tym też Panowie z serwisu..

Współczuje temu kto dokona tych przeróbek u ciebie.... Minie kolejny sezon - to sie przekonamy, no chyba że znowu zmienisz nicka na np. novy 2 albo stary1 ;)
Ja nie jestem fachowcem, mam kocioł na ekogroszek 2 sezon, ale ponieważ mam OE+ i u mnie nic nie mieli ani nie pali połową palnika, to nie bardzo jakoś wierze w to co tu wypisujesz . Uważam, że postępowanie twoje ( straszenie youtubem, pisanie po forach, grożenie ujawnieniem korespondencji mailowej ) itp bzdety są naznaczone chęcią zemsty, bo wydumałeś sobie że cie skrzywdzili źli ludzie i ich psy gończe. Widąć po treści twoich postów jaka dawka złości w nich drzemie. Dlatego ten kto dokona u ciebie przeróbek będzie za rok potraktowany adekwatnie do zawijana.

Novy!
11-03-2013, 23:05
[B] Widąć po treści twoich postów jaka dawka złości w nich drzemie. Dlatego ten kto dokona u ciebie przeróbek będzie za rok potraktowany adekwatnie do zawijana.
Złośliwości co nie miara było w twym poście a propos "zawistnych polaczków" w Twej jak by nie nazwać"szlagowej" wypowiedzi -trudno w to uwierzyć ale nie odbiło się to TUTAJ echem,cóż takie czasy,nie wiemy czego bronić,o co dbać.
Jak znajdę odrobinę czasu pokaże on line film jak pali się na palniku Hefa20(rok produkcji 2007),def-a i innych kotłów w tym mojego.Będzie czas na potyczki słowne.Póki co nikt i nic nie zabroni mi mówienia o tym czego doświadczyłem za prawie 9k pln.I tyle.
Jak ktoś nie wierzy to zapraszam.
Pozdrawiam.

Piotrek42
12-03-2013, 06:42
A mi akurat nie podoba się podejście ogniwa jezeli chodzi o ten kociołek... czytam forum od pewnego czasu, ale nie wiem czy palnik był wymieniany, uważam że firma ogniwo powinna wymienić palnik na nowy, a tego wziąść do testów i sprawdzenia ,jak dobrze pamiętam użytkownik Novy! kupił ten palnik jako jeden z pierwszych użytkowników i być może jest jakaś "choroba wieku dziecięcego '' lub zwyczajnie jakaś niedoróbka...wymieniłbym chociaż dla ''świętego spokoju''

zawijan
12-03-2013, 07:15
Gdyby Pan miał choć trochę dobrej woli i sprawdził...
Widzisz markowsski
Wielu ludziom pomogłem doradą, wielu ludziom załatwiłem różne sprawy. Ja wiele mogę, ale NIC NIE MUSZĘ. Rozumiesz?! A już z pewnością nie muszę uginać się przed typkami, którzy stawiają wobec mnie żądania, równocześnie mi ubliżając. Rozumiesz?! Tacy niech radzą sobie sami, bo ja ich...


A mi akurat nie podoba się podejście ogniwa jezeli chodzi o ten kociołek...
Mnie też się nie podoba.

Wlodek_PID
12-03-2013, 10:47
Witaj po raz kolejny... :)
Z kim bym się kłócił, gdyby nie Ty?

minertu
12-03-2013, 11:03
A mi akurat nie podoba się podejście ogniwa jezeli chodzi o ten kociołek... czytam forum od pewnego czasu, ale nie wiem czy palnik był wymieniany, uważam że firma ogniwo powinna wymienić palnik na nowy, a tego wziąść do testów i sprawdzenia ,jak dobrze pamiętam użytkownik Novy! kupił ten palnik jako jeden z pierwszych użytkowników i być może jest jakaś "choroba wieku dziecięcego '' lub zwyczajnie jakaś niedoróbka...wymieniłbym chociaż dla ''świętego spokoju''Zgadzam się z Tobą w 100%
To nie powinno podlegać dyskusji.Nawet najlepszym zdarzają się wpadki,nawet BMW wypuściło bubla ale nie zostawiło swojego klienta samego.
A jeżeli uznano,że wszystko jest ok i to klient sobie nie radzi to powinni dać mu antidotum aby przekonać go,że nie ma racji.Argument!!!

minertu
12-03-2013, 11:06
Osobiście uważam,że nawet jeden niezadowolony klient bardziej zaszkodzi niż stu.
Oczywiście nie oznacza to ,że mamy .......... .

Novy!
12-03-2013, 12:20
Widzisz markowsski
Wielu ludziom pomogłem doradą, wielu ludziom załatwiłem różne sprawy. Ja wiele mogę, ale NIC NIE MUSZĘ. Rozumiesz?! A już z pewnością nie muszę uginać się przed typkami, którzy stawiają wobec mnie żądania, równocześnie mi ubliżając. Rozumiesz?! Tacy niech radzą sobie sami, bo ja ich...
Mnie też się nie podoba.

Szanowny Panie!
Nigdy Panu nie ubliżałem,działo się tak do momentu w którym zaczął Pan najzwyczajniej w świecie robić sobie ze mnie durnia i nieudacznika co we własnym kotle napalić nie umie ;)
Jestem ciekaw ile wytrzymałby Pan czasu z produktem który nie działa w sposób właściwy,a jeśli działa to niech ktoś wytłumaczy fakt takiego stanu rzeczy jak obecny.Serwis który jak pan widział na wykresie,"podciąga ręcznie" paliwo na palnik a potem moduluje dmuchawą aż do 100% mocy aby pokazać 100% sprawność kotła -chyba nie jest w porządku?
Jestem ciekaw jak pan zachowywałby się na moim miejscu i kiedy puściłyby Panu nerwy..

Tak czy siak,ma Pan rację moja konsternacja nie zmienia faktu że poczuł się Pan obrażany za co tu i teraz przepraszam.

zawijan
12-03-2013, 12:44
Tak czy siak,ma Pan rację moja konsternacja nie zmienia faktu że poczuł się Pan obrażany za co tu i teraz przepraszam.

Gdybyś w stosunku do serwisu był - nazwę to tak - ostrzejszy, a w stosunku do mnie - nazwę to tak - nieco łagodniejszy, byłbyś dzisiaj prawdopodobnie w zupełnie innym miejscu.
Nie gniewam się, bo co by mi z tego przyszło.
Życzę konsekwencji i sukcesu z serwisem Ogniwa.

jack18
12-03-2013, 16:01
Złośliwości co nie miara było w twym poście a propos "zawistnych polaczków" w Twej jak by nie nazwać"szlagowej" wypowiedzi -trudno w to uwierzyć ale nie odbiło się to TUTAJ echem,cóż takie czasy,nie wiemy czego bronić,o co dbać.
Jak znajdę odrobinę czasu pokaże on line film jak pali się na palniku Hefa20(rok produkcji 2007),def-a i innych kotłów w tym mojego.Będzie czas na potyczki słowne.Póki co nikt i nic nie zabroni mi mówienia o tym czego doświadczyłem za prawie 9k pln.I tyle.
Jak ktoś nie wierzy to zapraszam.
Pozdrawiam.

A ja Ci powiem dzwon do bólu i ściągaj serwis do skutku. Miałem raz do czynienia z ich serwisem i muszę przyznać ze się spisali- bez zarzutu . Serwisantów maja jednak wielu ,wiec widocznie trafiłem na tych z górnej pulki. Nie daj się zbyć i dzwon aż naprawia...

animuss
12-03-2013, 22:51
Zrobiło się trochę smętnie to wstawię taki zagramaniczny palnik ze sterownikiem mechanicznym :

http://www.youtube.com/watch?v=k9t0XBEdVuU
To wygląda na miałowca ;)

karoka65
12-03-2013, 23:12
No to już czytam wpisy zachwyconych tym łomotem i chrobotaniem tej zapadki :)
Jak tu pracujący po 3 czy 5s silnik jednofazowy przeszkadza.

SUSPENSER
12-03-2013, 23:19
No to już czytam wpisy zachwyconych tym łomotem i chrobotaniem tej zapadki :)
Jak tu pracujący po 3 czy 5s silnik jednofazowy przeszkadza.

No co Ty przecież mówią [0:56]: is super quiet ;)

SUSPENSER
12-03-2013, 23:25
Na koniec taka myśl:

Mam wrażenie, że gdybyś chciał się uczyć, a nie tylko nauczać,
Twoje sukcesy byłyby bez porównania większe...

Sporo prawdy jest w tym co napisałeś ...

karoka65
12-03-2013, 23:26
Taa, a chciałbyś taki super quiet kocioł ?
Koło cichego to on chyba nawet nie stał hehe.

SUSPENSER
12-03-2013, 23:36
? elektromiz czy może ziec pewnego producenta kotłów??.

Piotrek - dobrze wiesz, że większość producentów [w tym ci najwięksi] to firmy rodzinne, więc nie rozumiem czemu tak podkreślasz, że pisze tu ktoś z rodziny producenta.

Ja się bardzo cieszę z tego powodu, i szkoda, że tylko jeden z nich tu pisze [zauważ, że nie reklamuje produkowanych u siebie kotłów - nie musi bo klienci i ich znajomi to robią] - czyżby inni nie mieli nic do powiedzenia lub nie chcą dzielić się "wiedzą tajemną" z "maluczkimi" ?

A może im się nie chce bo tu nie da się wciskać kitu "na dłuższą metę" więc wolą skupić się na "innych kanałach dystrybucji", czyli instalatorach, którym wystarczy dać dobrze zarobić i większość z nich największe gnioty będzie ludziom wciskać [świadomie lub nie] - przecież wiesz jak duża jest KASA z tej "dystrybucji".

O ile ktoś zarabia na fachowym doradztwie i za to bierze pieniądze [Karoka, minertu] to chwała mu za to, bo na tym polega uczciwy biznes, ale gdy instalator zarabia na "zbajerowaniu" klienta, że najlepszy jest kocioł na którym ma największą prowizję to jest patologia, i potem ludzie mają 3-4 krotnie przewymiarowane kotły i związane z tym problemy, a instalator przekonuje, że sterownik trzeba ustawić samemu kupując skrzynkę piwa i spędzając przy nim czas w kotłowni.

SUSPENSER
12-03-2013, 23:38
Taa, a chciałbyś taki super quiet kocioł ?
Koło cichego to on chyba nawet nie stał hehe.

Jasne ;)

Koło cichego może stał, ale go zagłuszył ;)

Wlodek_PID
13-03-2013, 00:19
Piotrek - dobrze wiesz, że większość producentów [w tym ci najwięksi] to firmy rodzinne, więc nie rozumiem czemu tak podkreślasz, że pisze tu ktoś z rodziny producenta.

Ja się bardzo cieszę z tego powodu, i szkoda, że tylko jeden z nich tu pisze [zauważ, że nie reklamuje produkowanych u siebie kotłów - nie musi bo klienci i ich znajomi to robią] - czyżby inni nie mieli nic do powiedzenia lub nie chcą dzielić się "wiedzą tajemną" z "maluczkimi" ?

A może im się nie chce bo tu nie da się wciskać kitu "na dłuższą metę" więc wolą skupić się na "innych kanałach dystrybucji", czyli instalatorach, którym wystarczy dać dobrze zarobić i większość z nich największe gnioty będzie ludziom wciskać [świadomie lub nie] - przecież wiesz jak duża jest KASA z tej "dystrybucji".

O ile ktoś zarabia na fachowym doradztwie i za to bierze pieniądze [Karoka, minertu] to chwała mu za to, bo na tym polega uczciwy biznes, ale gdy instalator zarabia na "zbajerowaniu" klienta, że najlepszy jest kocioł na którym ma największą prowizję to jest patologia, i potem ludzie mają 3-4 krotnie przewymiarowane kotły i związane z tym problemy, a instalator przekonuje, że sterownik trzeba ustawić samemu kupując skrzynkę piwa i spędzając przy nim czas w kotłowni.

elektromiz czy może ziec pewnego producenta kotłów??

Mam propozycję - zastanówcie się, co piszecie. :bash::bash::bash:

Piotrek42
13-03-2013, 06:24
Mam propozycję - zastanówcie się, co piszecie. :bash::bash::bash:

MY????? po prostu pokazujemy KTO jest KTO na forum... ott tak, żeby nowi użytkownicy wiedzieli z kim rozmawiają , myślisz że to jest w porządku jak ktoś produkuje kotły udziela rad ,a nie ma w stopce że takie kotły produkuje?? A co ma innego sprzedawać?? produkty konkurencji?? poniekąd go rozumiem bo sprzedaje jednak SWÓJ towar,przecież to są porady kierunkowe, albo że TY piszesz oprogramowanie do sterów, bierzesz za to kasę i ludziom ciemnotę wciskasz jakie to dobre są sterowniki SWOJEJ firmy...

Wlodek_PID
13-03-2013, 06:54
Piotrek,
Jak tam postępy prac nad rozgryzaniem moich algorytmów? Idą do przodu?
Czy to jest w porządku, że konkurencja od 2 lat próbuje kopiować moje wyroby?
Czy to jest w porządku, co pisał na moim wątku NiePrzesadzaj?
Czemu NiePrzesadzaj nie napisał, gdzie pracuje i kim jest?
... i tak dalej...


I na koniec - czemu Ty, szlachetny Piotrek, bezczynnie przyglądasz
się, jak wszyscy kradną moje pomysły i tego nie krytykujesz?

To, że tak jest, wiem z Twoich postów - wydaje się, że jesteś z tego
bardzo zadowolony...

Piotrek42
13-03-2013, 07:59
Piotrek,
Jak tam postepy prac nad rozgryzaniem moich algorytmów? Idą do przodu?
Czy to jest w porządku, że konkurencja od 2 lat próbuje kopiować moje wyroby?
Czy to jest w prorządku, co pisał na moim wątku NiePrzsadzaj?
Czemu NiePrzesadzaj nie napisał, gdzie pracuje i kim jest?
... i tak dalej...




I na koniec - czemu Ty, szlachetny Piotrek, bezczynnie przyglądasz
się, jak wszyscy kradną moje pomysły i tego nie krytykujesz?

To, że tak jest, wiem z Twoich postów - wydaje się, że jesteś z tego
bardzo zadowolony...

Adn 1 Nie mam bladego pojęcia wg mnie to nie ma co rozgryzać bo nie powiela się złych pomysłów
Adn 2 Nie rozśmieszaj mnie :) to raczej TY kopiujesz pomysły innych ( choćby spalanie grupowe) czy teraz ustawianie mocy wg mocy kotła (tylko patrzeć jak wprowadzisz sondę do pomiaru temp spalin i będziesz ludziom wpierać ze to przecież był TWOJ pomysł
Adn 3 jak to się mówiło? kto się xxxx urodził kanarkiem nie umrze.... nie moja wina że nie umiesz zrobić elementarnych zabezpieczeń swoich prac...jak dbasz tak masz....
Adn 4 a co mnie to obchodzi??? to jest forum wiec nikt przedstawiać się nie musi...
Adn 5 Co mnie to obchodzi ?że mimo największych twoich chęci twój towar jest niedoceniany przez firmy które produkują kotły,( przykład mało zastosowań Twoich sterowników przez ww firmy) a swoje żale wylewasz na forum wietrząc spiski i zmowy

I na koniec... najpierw trzeba coś stworzyć żeby można było ukraść...jak napisałem nie powiela się złych rzeczy ! pomysł...od pomysłu do jego realizacji droga jest baaaardzo daleka....Ciągle widzisz spiski, knowania, itd.... skad my to znamy??/

jorgo
13-03-2013, 08:43
Jak to pewien minister powiedział....." Polska to dziki kraj...."
i to niestety jest prawda....... mówię niestety gdyż przyszło mi w tym kraju żyć. Kradzież intelektualna jest na porządku dziennym .

Jarecki79
13-03-2013, 08:46
Różnica jest taka:
- Zawijan co 2-3post walił non stop linki do swojej strony reklamowej
- Włodek nie wkleił ani jednego linku do swojej strony czy do strony elektro-miz

Firmy rodzinne:
- na forum RBR i nick SYNA właściciela (nie widze, aby komuś to przeszkadzało), więc już widzimi z kim mamy do czynienia pod nickiem Piotr42...
- kolejny jego pkt. EkR, w biurze syn, córka, zięć....
- dalej firma rodzinna to także SAS
-firma rodzinna to także HEF
- firma rodzinna to także np. Lazar
- CHT Cichewicz - firma rodzinna
- także firmą rodzinną jest Sekom
- także firmą rodzinną są kotły Witkowskiego
- także firmą rodzinną są kotły Grobelnego, Simar

itd....

Wlodek_PID
13-03-2013, 09:15
Adn 1 Nie mam bladego pojęcia wg mnie to nie ma co rozgryzać bo nie powiela się złych pomysłów
Adn 2 Nie rozśmieszaj mnie :) to raczej TY kopiujesz pomysły innych ( choćby spalanie grupowe) czy teraz ustawianie mocy wg mocy kotła (tylko patrzeć jak wprowadzisz sondę do pomiaru temp spalin i będziesz ludziom wpierać ze to przecież był TWOJ pomysł
Adn 3 jak to się mówiło? kto się xxxx urodził kanarkiem nie umrze.... nie moja wina że nie umiesz zrobić elementarnych zabezpieczeń swoich prac...jak dbasz tak masz....
Adn 4 a co mnie to obchodzi??? to jest forum wiec nikt przedstawiać się nie musi...
Adn 5 Co mnie to obchodzi ?że mimo największych twoich chęci twój towar jest niedoceniany przez firmy które produkują kotły,( przykład mało zastosowań Twoich sterowników przez ww firmy) a swoje żale wylewasz na forum wietrząc spiski i zmowy

I na koniec... najpierw trzeba coś stworzyć żeby można było ukraść...jak napisałem nie powiela się złych rzeczy ! pomysł...od pomysłu do jego realizacji droga jest baaaardzo daleka....Ciągle widzisz spiski, knowania, itd.... skad my to znamy??/


Szanowny Panie Włodek_PID

Proszę mi wybaczyć że tak z grubej "rury" ale rzygać mi się chce jak czytam te Pańskie obiecanki cacanki a inni wokół Pana skaczą.
Nie, wcale nie dążę do oczernienia Pana i nie zazdroszczę Panu tego że Pan chce, oraz próbuje rozwinąć produkt.

Zarzucam Panu wciskanie ciemnoty ludom.
A więc:
1. Jak Pan sobie wyobraża sterownik w pełni automatyczny który potrafi odczytać jedynie temp CO oraz CWU ?
To tak jakby jechać samochodem z zamkniętymi oczami ..:bash:
Inni już wspomnieli o zmianach opału, różnych instalacjach i innych duperelach. Jak Pan to chce zrealizować ?

Z innej beczki.
Mam oryginalną instrukcję dla Pumy która wyszła na rynek ... hmmm był to maj 20..., chyba 10.
Piszę tam jak WÓŁ że sterownik jest automatyczny.
Proszę mi tą automatykę pokazać, bo to kupiłem sterownik do którego i tak trzeba wsadzać palce, bo sam nie potrafi i nie będzie potrafił dobrać nastaw bez dodatkowych czujek typu ciepłomierza, sondy lub jakiś tam innych bajerów.

2. Co Pan opowiada że nowe Pańskie nowe oprogramowanie jest automatyczne ?
Panie Włodek, tak się składa że mam Cobrę i na Pańskie nieszczęście mam ją podłączoną kompa za pośrednictwem Damiana softu.
Widać że jakoś nie angażuje się w ten Pana wątek, pomimo że powinien znać doskonale ten produkt.
Dalej, powtarzam, dalej w tym sofcie po modbusie da się ręczne korygować nastawy.
Proszę sobie darować słowa że to zostało po starym sofcie - który i tak de facto nie jest skończony.
To co Pan zrobił to nic więcej jak tylko modulowanie całymi nastawami. Wniosek taki że nie jest to i chyba nie w tej wersji sprzętowej sterownik automatyczny.

Weż Pan się w garść, skończ Pan jedną "linię" softu a później można pomyśleć o czymś nowym.
Puma od roku leży odłogiem, z tego co mi wiadomo modbus jest w głębokim lesie.
Ale co ? Grunt że Włodek zapoczątkował trzecią lub czwartą genezę softu na Cobrę, a pierwsza na dobrą sprawę jeszcze nie skończona.
I jak wspomniał na początku tego wątku pracuje SAM

Karygodne oraz żałosne.
Zaczynam żałować że zakupiłem ten sterownik, trzeba było kupić u konkurencji, tam nie obiecują gruszek na wierzbie, kupujesz i masz.

P.S.
Miłego weekendu i pracy nad softem oraz nad ustawianiem nastaw początkowych dla testerów :lol2: :D

Jeśli poszukasz na eSterownik niejakiego zawijana_2, zobaczysz
zdumiewające podobieństwo stylu wypowiedzi.

Facet NiePrzesadzaj ma
mój sterowniik
mój najnowszy soft testowy
najnowszy soft na PC do komunikacji z Cobrą
i wie, że mozna zmienić nastawy tym softem...

Ja tego nie wiedziałem!!!! Zapomniałem o tym...
Oczywiście wszystko zablokowałem.

Facet próbował rozwalać wątek, ale jak mu napisałem, kim
jest, zniknął.

A teraz kilka Twoich wypowiedzi :


Piotrek - skoro moje sterowniki są takie złe, po co je
podglądać? Jak pisałeś - od 2 lat...

Nie szkoda czasu?



Od 2 lat to ja wiem:) a ze nie zabezpieczyłes swojego towaru to chyba o Tobie najlepiej nie świadczy...wszystkie firmy w koło się śmiały:) porównaj sobie, działanie innych sterów (zwłaszcza tych małych firm co teraz twój koleżka reklamuje ;) zobacz na algorytmy i będziesz w domu... z reszta duże firmy też pewnie patrzyły -tylko sie nie przyznają :) że nie podejrzysz??? no trudno ...oni dbają o SWOJE interesy i towar zabezpieczyli:)

Obawiam się,że zupełnie nie panujesz nad tym, co piszesz.
Jak powiedziałby prezydent Chirac :
"tracisz okazję, by siedzieć cicho..."

Jarecki79
13-03-2013, 09:23
Płatnego profilu nie wykupie więcej, czuje się oszukany przez admina z nickiem ELFIR, który sugerował wykupienie płatnego profilu, wówczas ataki personalne, wyzwiska, obelgi i kłamstwa będą inaczej rozpatrywane - tak twierdzono.

Otóż jak się okazało zamiast lepiej- było jeszcze gorzej.

Dlatego póki na forum jest naganiacz incognito wymyślający świeższe kłamstwa i obelgi, który nie przebiera w środkach - to ja więcej płatnego profilu nie wykupię.
Inna możliwość jest taka,że owa osoba przestanie sobie robić wycieczki osobiste w moją stronę, doda sobie np. do ignorowanych - wówczas być może jeszcze się na płatny profil zdecyduję.

Tymczasem ostatnią wysokopłatną reklamą w wydawnictwie MURATOR było:

Jarecki79
13-03-2013, 09:28
a co do Zawijana:

p.Jacku, no litości, były dyrektor ICHPW, nadal wysokiej rangi pracownik instytutu, który rok do roku ma milionowe dotacje na działanie.... nie ma kilku groszy na płatny profil?
Przecież IChPW te kilka groszy może zapłacić, czy też Ogniwo, które Pan reklamuje, czy też firma Elektro-System, która Pan także wielokrotnie w linkach reklamuje.

Skoro się wkleja linki do swojej strony i producenta sterownika i robi biznes, to te parę groszy można płacić
Korona z głowy nie spadnie

Andrzej_M_
13-03-2013, 10:00
,,,, Firmy rodzinne:
- na forum RBR i nick SYNA właściciela (nie widze, aby komuś to przeszkadzało), więc już widzimi z kim mamy do czynienia pod nickiem Piotr42...
- kolejny jego pkt. EkR, w biurze syn, córka, zięć....
- dalej firma rodzinna to także SAS
-firma rodzinna to także HEF
- firma rodzinna to także np. Lazar
- CHT Cichewicz - firma rodzinna
- także firmą rodzinną jest Sekom
- także firmą rodzinną są kotły Witkowskiego
- także firmą rodzinną są kotły Grobelnego, Simar

itd....

Jarecki jak zwykle jesteś nieprecyzyjny a może tylko niedoinformowany.


Nie wiem jak inne firmy rodzinne, ale firma HEF (już takiej niema) ma tyle wspólnego z rodzinną firmą co ja z kotlarstwem.

Obecna nazwa firmy to HEF - stal Sp. z o.o. ma łudzono podobną nazwę do firmy rodzinnej, nieżyjącego już założyciela firmy HEF Pana Henryka Foryty (podobno jako pierwszy wprowadził na polski rynek palenisko retortowe).

HEF - stal korzysta także z majątku Pana Henryka, oraz certyfikatów wydanych na jego córkę, która przez pewien okres figurowała jako właścicielka zakładu.

Elfir
13-03-2013, 12:00
Płatnego profilu nie wykupie więcej, czuje się oszukany przez admina z nickiem ELFIR, który sugerował wykupienie płatnego profilu, wówczas ataki personalne, wyzwiska, obelgi i kłamstwa będą inaczej rozpatrywane - tak twierdzono.


Może dlatego, że nie jestem adminem a moderatorem? I nie zgłaszasz '"obelg" do moderacji?
Może dlatego, że przez ponad pół roku miałam przerwę w uprawieniach moderatora?

minertu
13-03-2013, 12:00
A które to posty ci tak przeszkadzały?? o tym że elektromiz niepotrzebnie wydaje kasę?? Nie martw sie, mam screna mogę do nich go wysłać a w sumie to i wyślę ,ciekawe co powiedza :)Zartujesz?? że niby o co mam prośić?? mi na liczbie postów nie zależy...w przeciwieństwie do ciebie czy osób z które mają biznes z muratora...
No ja tutaj się zastanawiam dlaczego tak się dzieje ,że posty znikają od tak sobie !!!

Jarecki79
13-03-2013, 12:27
a to sorki

Odpisze bardzo wyraźnie.
Nie widzę w tym nic złego, aby za chwile nie zrobiło się z tego dorabianie jakiejś filozofii

Specjalnie wcześniej podałem więcej firm, bo w tej branży w ogromnej większości mamy do czynienia z przedsiębiorstwami o charakterze rodzinnym

Napiszę też wyraźnie dalej.
Nie zgadzam się ze wszystkimi opiniami Włodka, szanuję go za jego pracę, ale zwyczajnie i po ludzku nie ze wszystkim się zgadzam.

Moje podejście jest takie,że do wyboru jest iles tam sterowań, po to, aby ktoś sobie dobrał jak chce ale tez po to, abym sam nie zapędził się w ślepy zaułek.
Takie samo mam podejście do palnika.

Uważałem i uważam,że Bruli ze spalaniem grupowym to dobry produkt, raz jeszcze publicznie gratuluję E-S oraz Zawijanowi, jeżeli swoją cegiełkę w tym temacie dołożył.
Przy obsłudze przez neta jest moim zdaniem ale także zdaniem moich użytkowników prosty...
Ostatnio odpalony egzemplarz:
https://esterownik.pl/remote/2501

Dziękuje i na dzisiaj więcej się nie wypowiadam, bo się znowu zaczyna kwas robić

Andrzej_M_
13-03-2013, 12:58
,,,, to wstawię taki zagramaniczny palnik ze sterownikiem mechanicznym :

http://www.youtube.com/watch?v=k9t0XBEdVuU
To wygląda na miałowca ;)

Nie wygląda na miałowca tylko jest to palnik do spalania antracytu.

Możecie się głośno śmiać z archaicznej konstrukcji mechanizmu podawania i regulacji paliwa oraz powietrza.
Ten film nie pierwszej młodości, pokazuje urządzenie, które także swoje lata już ma. Ale to działa i to jest najważniejsze.

Mam znajomego,który odkupił od pewnej firmy nieduże maszyny.
Urządzenia te powstały w okresie między wojennym (prawdopodobnie po roku 1917) i doskonale pamiętają okres prosperity wujka Adolfa.
W okresie PRL pracowały w systemie czterobrygadowym, czyli non-stop z przerwami na coroczne remonty i drobne awarie.

Oryginalne silniki trójfazowe, duże gabarytowo o nieco mniejszej sprawności pracują do dziś. Korpus maszyn oryginalny, jedynie oprzyrządowanie maszyn jest zmienione bo okres wojenny i zimnowojenny mamy już za sobą (mam nadzieje, że nieodwracalnie).

Najciekawsze jest to, że najczęściej w tych maszynach ulegają awarii nowe urządzenia peryferyjne instalacji elektrycznej i sterowania.

Wlodek_PID
13-03-2013, 13:28
Po prostu super.... Można to gdzieś kupić?

Andrzej_M_
13-03-2013, 13:37
,,,, Można to gdzieś kupić?

Pytaj tutaj http://nepacrossroads.com/

Wlodek_PID
13-03-2013, 14:05
Dziękuję! :)

Wlodek_PID
13-03-2013, 14:52
Napiszę też wyraźnie dalej.
Nie zgadzam się ze wszystkimi opiniami Włodka, szanuję go za jego pracę, ale zwyczajnie i po ludzku nie ze wszystkim się zgadzam.


Ale z czym się konkretnie nie zgadzasz? Bo nie wiem, o co chodzi...

jorgo
13-03-2013, 14:53
Sama nie chciałam mieć funkcji administratorskich. .

Zmusili....... biedna....:wiggle:

Jarecki79
13-03-2013, 15:11
Ale z czym się konkretnie nie zgadzasz? Bo nie wiem, o co chodzi...

Naprawdę nie chcę jakiejś dziwnej przepychanki, w skrócie, bo pisałem to już na Twoim wątku:

- nie zgadzam się, że sterownik konkurencyjny ma "20nastaw", wybór mocy plus do tego siła nadmuchu i podanie zakresu mocy
np. 8kW-12kW i do tego dane wartości wentyla. To już kwestia producenta kotła, czy to dobierze czy zostawi do zabawy użytkownikowi....
Ciutkę więcej jest do ustawienia podtrzymania, ale tego często nie trzeba tykać. Podobnie jak Twojego parametru min.moc kotła. To tyle odnośnie spalania.

Reszta to zabawy z dodatkami, z których można, ale nie trzeba korzystać.
U Ciebie tez można się bawić w strefy czy to dobowe czy tygodniowe, czy załączyć termostat pokojowy, mimo,że fizycznie go nie ma i dobrac sobie przerywaną prace pompy itd. itp. generalnie można, ale nie trzeba.

- jak mówiłem na jednej instalacji, palniku obiekcie lepiej sprawdzi się raz jeden sterownik raz drugi a raz jeszcze inny


Natomiast bardzo doceniam ostanie wersje S i ich prostotę obsługi, za to wielki plus.
To z pewnością spory ukłon w stronę użytkowników szukających łatwej i przyjaznej obsługi.

Grunt, że jest wybór, każdy może dobrać, co mu bardziej odpowiada

animuss
13-03-2013, 16:42
Nie wygląda na miałowca tylko jest to palnik do spalania antracytu.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=k9t0XBEdVuU
Możecie się głośno śmiać z archaicznej konstrukcji mechanizmu podawania i regulacji paliwa oraz powietrza.
Ten film nie pierwszej młodości, pokazuje urządzenie, które także swoje lata już ma. Ale to działa i to jest najważniejsze.

Mam znajomego,który odkupił od pewnej firmy nieduże maszyny.
Urządzenia te powstały w okresie między wojennym (prawdopodobnie po roku 1917) i doskonale pamiętają okres prosperity wujka Adolfa.
W okresie PRL pracowały w systemie czterobrygadowym, czyli non-stop z przerwami na coroczne remonty i drobne awarie.

Oryginalne silniki trójfazowe, duże gabarytowo o nieco mniejszej sprawności pracują do dziś. Korpus maszyn oryginalny, jedynie oprzyrządowanie maszyn jest zmienione bo okres wojenny i zimnowojenny mamy już za sobą (mam nadzieje, że nieodwracalnie).

Najciekawsze jest to, że najczęściej w tych maszynach ulegają awarii nowe urządzenia peryferyjne instalacji elektrycznej i sterowania.
Myślisz że to antracyt zdziwiło mnie to że taki długi i cienki ten podajnik i myślałem ze do miału .
Tu jest retortowy :

http://www.youtube.com/watch?v=N3sviUsbujw

Andrzej_M_
13-03-2013, 17:06
,,,, Tu jest retortowy : ,,,,


Zobacz sobie trzecie video tego autora.
Jest tam ukazany w szczegółach sposób napowietrzania paleniska (nieruchomy) i sposób obrotu tarczy na obwodzie paleniska.

Podobny sposób napowietrzania pokazał ostatnio Minertu, tam jeszcze dochodziły te "fikuśne wieżyczki" z otworami do napowietrzania bocznego.

animuss
13-03-2013, 17:29
Zobacz sobie trzecie video tego autora.
Jest tam ukazany w szczegółach sposób napowietrzania paleniska (nieruchomy) i sposób obrotu tarczy na obwodzie paleniska.

Podobny sposób napowietrzania pokazał ostatnio Minertu, tam jeszcze dochodziły te "fikuśne wieżyczki" z otworami do napowietrzania bocznego.
Mówisz o tym :
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NAQaAaOIs7Q
Ma podział jak tort ale nie do końca obrót już pełny ,ale ma super popiołek z tego ustrojstwa .
tu widać wszystko dokładnie w środku ale palnik sito .

http://www.youtube.com/watch?v=XnkT9ZtE8KQ
Oni dorabiają do tych już wysłużonych urządzeń nowe kotły czy ten podajnik cały jest nowy?

Zainteresowało mnie to bo ten podajnik można wykorzystać bez kosza-zasobnika obnizyło by to koszty produkcji kotła w dodatku
nie trzeba dźwigać węgla do góry i sypać w skrzynkę można mieć go na
pryzmie i wsadzić w niego tylko bezczelnie żmijkę a węgiel sam wlezie do kotła .
Wszystko na jednym urządzeniu-silniku i może być zrobiony silos-bunkier jak do pelletu raz wsypany węgiel pobierał by podajnik przez całą zimę .;)
To może być mały przełom w obsłudze kotła sprowadzający się tylko do wywalania popiołu .
Tanio oszczędnie żadnych dodatkowych silników mało prądu bajerów czujników krańcowych itd,

Andrzej_M_
13-03-2013, 17:49
,,,, Wszystko na jednym urządzeniu-silniku i może być zrobiony silos-bunkier jak do pelletu .;)
Ja bym Ci radził od razu w kopalni taki podajnik zainstalować;).
Pamiętaj o oporach w rurze podającej opał.


A dla miłośników historii oraz użytkowników kotłów ceniących sobie wygodę

http://www.youtube.com/watch?v=nUP11hN87q4

Mam gdzieś opis patentowy tego palnika do antracytu, bodajże z roku 1920.
Na innym forum napisałem kiedyś "Wirtuozeria Inżynierska"

animuss
13-03-2013, 17:56
Ja bym Ci radził od razu w kopalni taki podajnik zainstalować;).
Pamiętaj o oporach w rurze podającej opał.


A dla miłośników historii oraz użytkowników kotłów ceniących sobie wygodę

http://www.youtube.com/watch?v=nUP11hN87q4

Mam gdzieś opis patentowy tego palnika do antracytu, bodajże z roku 1920.
Na innym forum napisałem kiedyś "Wirtuozeria Inżynierska"
Jakie opory przecież podajnika bym nie wydłużał i tak jest długi wystarczy wstawić go za ścianę z węglem .
Widziałeś na jakim silniczku działa i dmuchawa i podajnik wszystko zintegrowane.
http://img801.imageshack.us/img801/4718/silnika.png

Ten z twojego linku obrotówka podajnik i popiół wywala prawdziwy rarytas .

Andrzej_M_
13-03-2013, 18:02
,,,, Widziałeś na jakim silniczku działa i dmuchawa i podajnik wszystko zintegrowane

Ciszej, Animuss ciszej bo branża kotlarska w kompleksy popadnie.

animuss
13-03-2013, 18:08
Ciszej, Animuss ciszej bo branża kotlarska w kompleksy popadnie.http://emoty.blox.pl/resource/hahaha.gif

Dla starszych wapniaków jak znalazł takie rozwiązanie ,przy zakupie ekogroszku brygada wniesie i wsypie węgiel od razu do zbiornika raz na całą zimę żadnego kurzu tu już nie będzie a popiół to i po szufelce można wynosić .;)

Vld
13-03-2013, 18:23
Ciszej, Animuss ciszej bo branża kotlarska w kompleksy popadnie.

jak bym zobaczył wlasne myśli ;)
kiedyś pisałem o palniku w kształcie rozszerzającego się kielicha, gdzie modulacja mocy realizowana by była stopniem napelnienia tego kielicha + jakiś wew mechanizm przysłaniania nieużywanych otworów nadmuchowych powyżej lustra żaru.

Andrzej_M_
13-03-2013, 18:37
,,,, Wszystko na jednym urządzeniu-silniku i może być zrobiony silos-bunkier jak do pelletu raz wsypany węgiel pobierał by podajnik przez całą zimę . ,,,,


Nie tak do końca było by to takie proste.
Należało by tak samo jak w przypadku peletu zrobić podawanie dwustopniowe, ze względu na możliwość przeniesienia się żaru do silosa .

Wtenczas zamiast silosa mielibyśmy palnik o bardzo dużej mocy.

karoka65
13-03-2013, 18:38
Ciszej, Animuss ciszej bo branża kotlarska w kompleksy popadnie.
Taaa, takie mózgi główkują a tu 100lat temu taka mechanizacja była :)
Ech.

karoka65
13-03-2013, 18:41
Nie tak do końca było by to takie proste.
Należało by tak samo jak w przypadku peletu zrobić podawanie dwustopniowe, ze względu na możliwość przeniesienia się żaru do silosa .

Wtenczas zamiast silosa mielibyśmy palnik o bardzo dużej mocy.
Taaa, palnik o pojemności 3 czy 4 ton.
A co z zawleczkami ? w razie przyblokowania ślimaka ?
Wojska rakietowe - łopata-powietrze :)

Andrzej_M_
13-03-2013, 18:46
,,,, jakiś wew mechanizm przysłaniania nieużywanych otworów nadmuchowych powyżej lustra żaru.

Vld, Ty się nie martw o użytkowników palników retortowych, tu jest prawie wszystko w porządku.

Ale takie strefowe napowietrzanie niewątpliwie przydałoby się w palnikach tłokowych. Z tym, że rozdział powietrza zrealizowałbym nie pod palnikiem, ale przy dmuchawie osobnymi regulowanymi kanałami.

Stawiasz browara i wiem, że zaraz pobiegniesz do kotłowni kombinować.

animuss
13-03-2013, 18:49
Nie tak do końca było by to takie proste.
Należało by tak samo jak w przypadku peletu zrobić podawanie dwustopniowe, ze względu na możliwość przeniesienia się żaru do silosa .

Wtenczas zamiast silosa mielibyśmy palnik o bardzo dużej mocy.

Przy tak długim i pod kątem w dół podajniku raczej nie realne ale zalewający strażak -baniak z wodą z plastikowym korkiem umieszczonym w podajniku wystarczy ,ogień przepala plastik i woda wdziera się zalewa opał .

animuss
13-03-2013, 18:53
Taaa, takie mózgi główkują a tu 100lat temu taka mechanizacja była :)
Ech.

Prawie wszystko zostało już wymyślone tylko ludzie nie umieją tego przenieść w realny świat.

Piotrek42_bis
13-03-2013, 18:58
Pomijając fakt ze to starocie... zobaczcie jak dużo elementów jest wykorzystanych w obecnych kotłach ! retote można porównac do retorty 1 generacji, dmuchawa , przekładnie... teraz to wszystko ładnie zabudowane, dodane łożyska i przekładnie, dodane sterownie i kocioł na eko w wersji 2012 :))

upss 2013 :)))

Wlodek_PID
13-03-2013, 19:31
Naprawdę nie chcę jakiejś dziwnej przepychanki, w skrócie, bo pisałem to już na Twoim wątku:

- nie zgadzam się, że sterownik konkurencyjny ma "20nastaw", wybór mocy plus do tego siła nadmuchu i podanie zakresu mocy
np. 8kW-12kW i do tego dane wartości wentyla. To już kwestia producenta kotła, czy to dobierze czy zostawi do zabawy użytkownikowi....
Ciutkę więcej jest do ustawienia podtrzymania, ale tego często nie trzeba tykać. Podobnie jak Twojego parametru min.moc kotła. To tyle odnośnie spalania.

Reszta to zabawy z dodatkami, z których można, ale nie trzeba korzystać.
U Ciebie tez można się bawić w strefy czy to dobowe czy tygodniowe, czy załączyć termostat pokojowy, mimo,że fizycznie go nie ma i dobrac sobie przerywaną prace pompy itd. itp. generalnie można, ale nie trzeba.

- jak mówiłem na jednej instalacji, palniku obiekcie lepiej sprawdzi się raz jeden sterownik raz drugi a raz jeszcze inny


Natomiast bardzo doceniam ostanie wersje S i ich prostotę obsługi, za to wielki plus.
To z pewnością spory ukłon w stronę użytkowników szukających łatwej i przyjaznej obsługi.

Grunt, że jest wybór, każdy może dobrać, co mu bardziej odpowiada

Jarek, wszystko OK, tylko pokaż mi, gdzie ja tu pisałem o 20 nastawach czy
tym podobne rzeczy. Pisałem o rzeczach karygodnych i nagannych,
i mam do tego prawo.

Piotrek42_bis
13-03-2013, 19:33
Jarek, wszystko OK, tylko pokaż mi, gdzie ja tu pisałem o 20 nastawach czy
tym podobne rzeczy. Pisałem o rzeczach karygodnych i nagannych,
i mam do tego prawo.

Znowu zaczynasz watek zasmiecać?? mało już wątków zaśmieciłes??

Vld
13-03-2013, 19:38
Vld, Ty się nie martw o użytkowników palników retortowych, tu jest prawie wszystko w porządku.

Ale takie strefowe napowietrzanie niewątpliwie przydałoby się w palnikach tłokowych. Z tym, że rozdział powietrza zrealizowałbym nie pod palnikiem, ale przy dmuchawie osobnymi regulowanymi kanałami.

Stawiasz browara i wiem, że zaraz pobiegniesz do kotłowni kombinować.

gdyby z nią było tak dobrze, to dużo osób by paliło w nich antracytem, ale jakoś nie palą
Na tłoku bez kotletów dało sie 50-60% mocy nominalnej wyciągnąć, w retorcie raczej to nieosiagalne bez dodatkowych tależy.

W swoim już nic z napowietrzaniem nie bedę kombinował, jedyne co zrobie to wydłużenie nadmuchu po pracy.
Na więcej szkoda czasu!

CooleR`ek
13-03-2013, 22:05
Vld przecież doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że amerykany, kanadyjczycy, niemcy i ci ze wschodu palą antracytem w swoich kociołkach. Przecież i oni robili pomiary i jakoś im się opłaca, gdyby tak nie było używali by węgla kamiennego, a jakoś nie chcą.Ci z zachody jak i ze wschodu udoskonalają swoje kotły, tzn robią podajniki i jakoś żaden nie przypomina naszego tłoka, idą bardziej w kierunku "retorty". Może to jest dobry kierunek?

Pozdrawiam

Vld
13-03-2013, 22:59
Vld przecież doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że amerykany, kanadyjczycy, niemcy i ci ze wschodu palą antracytem w swoich kociołkach. Przecież i oni robili pomiary i jakoś im się opłaca, gdyby tak nie było używali by węgla kamiennego, a jakoś nie chcą.Ci z zachody jak i ze wschodu udoskonalają swoje kotły, tzn robią podajniki i jakoś żaden nie przypomina naszego tłoka, idą bardziej w kierunku "retorty". Może to jest dobry kierunek?

Pozdrawiam

źle mnie zrozumialeś
ja piszę o sobie, że mi szkoda czasu na przeróbki mojego kotła
i to do kamiennego, bo do antacytu poprostu nie mam dostępu i on nie istnieje w moich kalkulacjach.
Mimo to uważam, że tłok bardziej się nadaje do jego spalania niż obecnie dostępne retorty. Z dość prostych powodów, ma większą powierzchnię palnika niż porównywalnej mocy retorta i cieńszą warstwę, przez co łatwiej jest go chłodzić nadmiarowum powietrem i niedoprowadzać do topienia.
Zresztą po co o nim skoro jest dostępny raptem w kilku miejscach w kraju, a i cena dość mało konkurencyjna, by warto było się z nim męczyć.

Andrzej_M_
13-03-2013, 23:01
,,,, i ci ze wschodu palą antracytem w swoich kociołkach. ,,,,


Cooler jak zajrzysz na forum rosyjskie ( tam są wszyscy z byłego bloku wschodniego, nawet Vld-a tam spotkałem) to od razu się zorientujesz, że używają każdego dostępnego opału. Akurat antracyt jest tam mało popularny.



,,,, i ze wschodu udoskonalają swoje kotły, tzn robią podajniki i jakoś żaden nie przypomina naszego tłoka, ,,,,

Jeżeli będziemy rozpatrywać kotły tylko na poziomie rosyjskiego forum, to zdradzę z wielką satysfakcją iż podpatrują oni cały czas poczynania naszego kolegi Robogaz z Info-Ogrzewanie.


ps.
A tłok do antracytu wygląda tak
http://www.3cats.com/KeyStoker.htm

Vld
13-03-2013, 23:15
wbrew naszym wyobrażeniom, węgiel wcale nie jest tam zbyt popularny. Jeszcze do niedawna mieli prąd i gaz niemal darmowy. Miesieczne rachunki za ogrzewanie glinianej nieocieplonej chatki jakieś 50-70m2 wynosiły w przeliczeniu ok 10zł, prąd ok 5zł. Tona węgla ok 200-300zł.

animuss
14-03-2013, 15:38
Czy to jakiś nowy palnik ?
Palnik żeliwny kocioł piec 15-25kW KOTŁO-INSTAL
http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/30/98/91/55/3098915555
węgiel (eko-groszek), miał węglowy w granulacji 5-31mm . Do konstrukcji podajnika wykorzystywane jest żeliwo,
http://allegro.pl/palnik-zeliwny-kociol-piec-15-25kw-kotlo-instal-i3098915555.html
http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/30/98/91/55/3098915555_3
Do czego ten guzik i ten przełącznik na przekładni?

Jarecki79
14-03-2013, 15:53
Nie, to stary wyrób elgomaxu.

Po kontakcie z Zawijanem zmienili konstrukcję tego wyrobu, głowica w pierwszej wersji była jak od brucera
Wewnątrz ślimak stalowy, na końcu takie śmieszne śmigiełko.


To na przekładni to elektroniczna zawleczka, ustawione jest na siłę poniżej zerwania zawleczki, wówczas staje i piszczy, tym pstryczkiem możesz włączyć wsteczne obroty i spróbować puścić do przodu....
Uważam,że mechanizm cofania przy ślimaku to nic dobrego, co innego w tłoku.....

animuss
14-03-2013, 16:10
Nie ma już takiej firmy elgomax albo strona zlikwidowana ,a kotło-instal jest i
znalazłem u nich ten palnik :
http://allegro.pl/piec-piece-kociol-kotly-z-podajnikiem-19kw-160m2-i3098916240.html
Myślałem że coś nowego taki dość zgrabny
palnik, ale zobaczyłem ruszt wodny .:)

Andrzej_M_
14-03-2013, 17:06
,,,, Myślałem że coś nowego taki dość zgrabny
palnik, ale zobaczyłem ruszt wodny .:)

Zobacz lepiej jaki zgrabny jest u nich kocioł EKONOMIC PLUS.


A z tego powodu, że jestem zaziębiony, to pozwoliłem sobie przedzwonić.

I tak.
-Z powierzchni ogrzewanej mojego domu 155m2 zrobiło się 200m2 bo taki obrys ma mój budynek. Wyszedł kocioł o mocy 25kW
- Ruszt wodny jest raczej w gospodarstwie domowym niezbędny.
- Gwarancja 5 lat ale tylko na kocioł , pozostałe podzespoły mają swoje gwarancje i producent kotła nie zamierza z tego tytułu nabywcy kotła nic pomóc.
- Producent kotła nie gwarantuje poprawnej pracy kotła przy złej instalacji i przy złej jakości opału.
- A instalator zdaniem mojej rozmówczyni, także nie da mi gwarancji na poprawną pracę kotła.

SUSPENSER
14-03-2013, 17:09
Jak to pewien minister powiedział....." Polska to dziki kraj...."
i to niestety jest prawda....... mówię niestety gdyż przyszło mi w tym kraju żyć. Kradzież intelektualna jest na porządku dziennym .

Czy moderator może mi łaskawie napisać dlaczego moją odpowiedź na to wyciął, a ten wpis wisi nadal ?

Czy kogoś tą odpowiedzią uraziłem ?

animuss
14-03-2013, 17:19
Zobacz lepiej jaki zgrabny jest u nich kocioł EKONOMIC PLUS.http://allegro.pl/piec-piece-kociol-kotly-z-podajnikiem-30kw-260m2-i3098916366.html
Kupił by taki kocioł ale z tym dodatkiem można wtedy ostro poeksperymentować w w kotłowni .

zawijan
14-03-2013, 20:04
Nie, to stary wyrób elgomaxu.
Z Zawijanem była o to jakaś chyba nawet sądowa przepychanka, bo wcześniej głowica była napowietrzona jak brucer...
Nie było z elgomaxem nigdy żadnej sprawy sądowej, ani innej. Producent uczciwie skontaktował się ze mną i po konsultacji wykonał palnik nie naruszający zastrzeżeń patentowych.
Proszę Cię, abyś trochę ostrożniej wyrażał tego typu opinie o innych firmach.

Jarecki79
14-03-2013, 20:16
Rozumiem, poprawiam zatem, aby nikogo nie obrazić.

jorgo
15-03-2013, 15:58
wbrew naszym wyobrażeniom, węgiel wcale nie jest tam zbyt popularny. Jeszcze do niedawna mieli prąd i gaz niemal darmowy. Miesieczne rachunki za ogrzewanie glinianej nieocieplonej chatki jakieś 50-70m2 wynosiły w przeliczeniu ok 10zł, prąd ok 5zł. Tona węgla ok 200-300zł.

Jak u nas wybudują II Japonię, to prąd będzie jeszcze tańszy.........
A ten zaprezentowany kociołek z klapkami i zapadkami, to wymaga zmiany przepisów w prawie polskim, i trzeba mieć w kotłowni ściany dźwiękochłonne....... normalnie pracuje jak traktor.

Andrzej_M_
15-03-2013, 16:45
,,,, A ten zaprezentowany kociołek z klapkami i zapadkami, to wymaga zmiany przepisów w prawie polskim, i trzeba mieć w kotłowni ściany dźwiękochłonne....... normalnie pracuje jak traktor.

Jorgo stałeś się markotny.
Ja jestem ciekaw jak będzie wyglądał Twój kocioł i podajnik, za powiedzmy 50 lat.


Ja także jestem markotny, bo mnie grypa dopadła.

Więc z nudów wykonałem dziś 11 telefonów do producentów kotłów jako potencjalny nabywca kotła z podajnikiem automatycznym.

Wyboru dokonywałem przy pomocy znanego serwisu aukcyjnego. Wybierałem tylko tych producentów kotłów, którzy mieli w ofercie kotły z podajnikiem automatycznym i można było się z nimi skontaktować na telefon stacjonarny.

Pytania zadawałem proste. Odpowiedzi były baaaa...rdzo różne. Nie będę tego opisywał bo po prostu szkoda czasu.
Możecie sami sobie to sprawdzić, dzwoniąc.

Moim zdaniem rzetelnie, do mnie jako przyszłego klienta zachowali się przedstawiciele następujących firm kotlarskich

1 - Kotły Leszka z Dziadowa Kłoda koło Sycowa
2 - Firma STALKOT z Pleszewa

ps.
Proszę pytać się zawsze i szczególnie zwracać uwagę na warunki gwarancji, ale te na piśmie, nie te obiecanki przez telefon.

ps2.
Nie rozpatrywałem w ogóle produktów, tylko rzetelność udzielanej mi informacji

Novy!
20-03-2013, 09:08
Witam,zapraszam do zakupu kotła Ogniwo Eko+25kW link do aukcji:http://allegro.pl/ogniwo-eko-25kw-ecoal-nowe-blachy-palnik16kw-4d-i3116430898.html

minertu
20-03-2013, 09:21
Witam,zapraszam do zakupu kotła Ogniwo Eko+25kW link do aukcji:http://allegro.pl/ogniwo-eko-25kw-ecoal-nowe-blachy-palnik16kw-4d-i3116430898.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fogniw o-eko-25kw-ecoal-nowe-blachy-palnik16kw-4d-i3116430898.html)A jaki kupujesz?

Novy!
20-03-2013, 10:47
A jaki kupujesz?

Byle z dala od Ogniwa,RBR Ekouniwersal 11kW mi się marzy ;) Myślę też o Twoim zakupie...z tym nowym palnikiem..

minertu
20-03-2013, 11:41
Byle z dala od Ogniwa,RBR Ekouniwersal 11kW mi się marzy ;) Myślę też o Twoim zakupie...z tym nowym palnikiem..

Jak już wspomniałem kocioł będzie montowany jak pogoda dopisze w sobotę.
Będzie również możliwość zamówienia kotła z tym palnikiem ale to dopiero po testach.

jack18
20-03-2013, 16:23
Byle z dala od Ogniwa,RBR Ekouniwersal 11kW mi się marzy ;) Myślę też o Twoim zakupie...z tym nowym palnikiem..

Nie kupuj już kotła węglowego kup coś innego- gaz albo olej albo pc.....

Novy!
20-03-2013, 16:52
Nie kupuj już kotła węglowego kup coś innego- gaz albo olej albo pc.....

Nie widzę problemu,moja kasa,mój wybór.Pomódl się razem ze mną by się sprzedał a udowodnię Ci że bez żadnych przeróbek instalacji nowym kotłem spokojnie i tanio ogrzeję obiekt :)

Novy!
20-03-2013, 19:08
Mam pytanie do użytkowników Ogniwo,czy ktoś próbował przy np.spalaniu grupowym mierzyć temp.spalin ale nie tam gdzie zaleca producent?Np.na klapie wyczystki wymiennika spalin?
Jest bardziej stabilnie,może wpływa to na pracę algorytmu spalania grupowego?Nie zauważyłem przesypywania paliwa ale to dopiero 2 godziny...

Piotrek42
20-03-2013, 19:21
Byle z dala od Ogniwa,RBR Ekouniwersal 11kW mi się marzy ;) Myślę też o Twoim zakupie...z tym nowym palnikiem..

Ja na Twoim miejscu jeżeli bym kupował już rbr-a to z orginalnym ,sprawdzonym palnikiem, już raz zakupiłeś kocioł jako jeden z pierwszych....

jack18
20-03-2013, 20:29
Nie widzę problemu,moja kasa,mój wybór.Pomódl się razem ze mną by się sprzedał a udowodnię Ci że bez żadnych przeróbek instalacji nowym kotłem spokojnie i tanio ogrzeję obiekt :)

Dziwie się tylko ze odpuszczasz jeśli już za coś zapłaciłeś. Ale tak jak mówisz, to Twoja kasa.

Beata&Slawek
20-03-2013, 20:38
Podpisuję sie pod niektórymi postami zaczyna się robic na tym forum sieczkarnia coraz więcej firm wyczuła interes bycia na forum muratora a Ci którzy byli piewsi czują zagrożenie i swoją wojnę toczą na forum a cierpią zwykli uzytkownicy, własnie dostało mi się wdziale kominków zapytałem czemu tak drogo to mi nie dali żyć na całej stronie tematu.

A jeszcze rok temu było tak pięknie nikt się nikomu nie wtryniał na rbr potrafili pochwalić ogniwo nawet skam=p nie był taki całkiem do dupy ale teraz to jakaś masakra, chyba te wypowiedzi o tysicach sprzedawanych kotłów są lekko naciągane. A będzie jeszcze gorzej inflacja 1.3% coś tam przebąkują o możliwości deflacji co zreszta nie jest takie niemożliwe biorąc pod uwagę brak dostępu do kredytów, bezrobocie a ostatnio pierwszy raz od lat spadek oszczędności. Będziecie się tak żarli to się obudzicie z ręką w nocniku, nie piszę tego z satysfakcji ale z pewnych obaw.

A najbardziej wkuu..a mnie, kiedy wiem że w takich czasach płacimy za produkt produkowany w Polsce z pieczątką made in germany więcej niż niemcy i jeszcze nasi do tego przykładają rekę bo zamiast działać zespołowo i postawić się przeciwko tym praktykom wolą walcyć między sobą.

Novy!
20-03-2013, 20:43
Dziwie się tylko ze odpuszczasz jeśli już za coś zapłaciłeś. Ale tak jak mówisz, to Twoja kasa.
Gdybyś miał do czynienia z serwisem Ogniwa,zrozumiałbyś.Mam obiekt który wynajmuje 3 różnym firmom,nie mam czasu ani chęci na walkę z wiatrakami.Użytkownicy chcą mieć ciepło a ja chcę zarabiać pieniądze.Taka moja prosta filozofia.I tyle.Ogniwo jest nie obliczalne,potrzebuje bardzo dobrego paliwa,częstego i uciążliwego czyszczenia -to jak dla mnie jest dyskwalifikacja pełna.Nie jestem fachowcem-ale jak dla mnie do tego wszystkiego mam wadliwy produkt.Amen.

Novy!
20-03-2013, 21:11
Ponawiam pytanie o położenie czujnika spalin:
Mam pytanie do użytkowników Ogniwo,czy ktoś próbował przy np.spalaniu grupowym mierzyć temp.spalin ale nie tam gdzie zaleca producent?Np.na klapie wyczystki wymiennika spalin?
Jest bardziej stabilnie,może wpływa to na pracę algorytmu spalania grupowego?Nie zauważyłem przesypywania paliwa ale to dopiero 2 godziny...

Teraz już nic nie rozumiem,skoro algorytm pracuje na trendach czujnika spalin to jak to teraz jest u mnie?Spala mniej,wykresy spalin nie mają nic wspólnego z częstotliwością podawania paliwa....a tak być powinno.Ktoś wyjaśni? Link do sterownika https://esterownik.pl/remote/2479

Piotrek42
20-03-2013, 21:19
Teraz już nic nie rozumiem,skoro algorytm pracuje na trendach czujnika spalin to jak to teraz jest u mnie?Spala mniej,wykresy spalin nie mają nic wspólnego z częstotliwością podawania paliwa....a tak być powinno.Ktoś wyjaśni? Link do sterownika https://esterownik.pl/remote/2479

Jak nie mają, jak mają:) przecież widać przyjrzyj sie dobrze... a swoją drogą gdzie ten czujnik wetknełeś ze masz tak spłaszczony wykres temp spalin?? zaraz pewnie będziesz marudził że kocioł wchodzi w podtrzymanie:) albo ze jak bedzie cieplej to szlag Ci trafi komin w tych temp spalin...

berdnard
20-03-2013, 21:23
Ponawiam pytanie o położenie czujnika spalin:
Mam pytanie do użytkowników Ogniwo,czy ktoś próbował przy np.spalaniu grupowym mierzyć temp.spalin ale nie tam gdzie zaleca producent?Np.na klapie wyczystki wymiennika spalin?
Jest bardziej stabilnie,może wpływa to na pracę algorytmu spalania grupowego?Nie zauważyłem przesypywania paliwa ale to dopiero 2 godziny...

Teraz już nic nie rozumiem,skoro algorytm pracuje na trendach czujnika spalin to jak to teraz jest u mnie?Spala mniej,wykresy spalin nie mają nic wspólnego z częstotliwością podawania paliwa....a tak być powinno.Ktoś wyjaśni? Link do sterownika https://esterownik.pl/remote/2479
Witam dej czujnik bliżej palnika -to zobaczysz jak to działa pozdr

Novy!
20-03-2013, 21:53
Witam dej czujnik bliżej palnika -to zobaczysz jak to działa pozdr

bernard tu już tutaj lepiej nic nie zapodawaj,znów jakaś firma skorzysta z Twoich pomysłów,już korzysta prawda?Jeśli nie sprzedam kotła to wrócimy do twojej propozycji,dzięki.
Póki co,jak bliżej palnika?Trzeba by wywiercić otwór w niewykorzystanej zaślepce na podajnik...lub w klapie wyczystki-tak aby przewód czujnika się nie stopił...

BTW-fajnie wskazują histogramy mocy,w tej opcji są naprawdę bardzoooo pomocne hi hi :)

jorgo
20-03-2013, 23:26
Byle z dala od Ogniwa,RBR Ekouniwersal 11kW mi się marzy ;) Myślę też o Twoim zakupie...z tym nowym palnikiem..

Novy.....gdzie rzym, a gdzie krym ????...... było 25kW a teraz marzy się 11 kW... to co.... budynek się skurczył. ????

czp01
21-03-2013, 08:37
Proszę o powrót do tematu wątku :)

Novy!
21-03-2013, 09:08
Proszę o powrót do tematu wątku :)

Zatem,do tematu.
Po 2 latach użytkowania kotła OEP 25kW firmy Ogniwo stanowczo odradzam zakup.
Czyszczenie kotła nie należy do najprzyjemniejszych,4 kwadratowe(sic!,o ile bardziej wygodne do czyszczenia byłyby kanały o przekroju okrągłym) kanały trzeba ostro traktować wyciorem praktycznie co zasyp,bez względu na opał i prowadzenie kotła.
W moim egzemplarzu płomień "króluje" ,od zakupu, jedynie na max 1/2 palnika a zdarza się że i na 1/3 palnika-bez względu na jakość opału i ustawienia kotła-ale serwis twierdzi że tak ma być ;)
Paliwo nawet suche lubi "zawisnąć" w podajniku,jak dla mnie konstrukcja połączenia podajnika z konstrukcją palnika powoduje taki stan rzeczy.
Brak możliwości podnoszenia i opuszczania rusztodeflektora.
Palenie na palenisku awaryjnym możliwe ale nie polecam :)
Kocioł hałasuje nieznacznie ale jest cichszy od np.kotłów Defro.
Największym oszustwem na informacyjnej stronie Ogniwa jest oferowanie możliwości palenia peletem.Palić samym peletem można ale ...nie można.. bo kocioł nie posiada strażaka i jest to niebezpieczne..:) Więc jak tu palić peletem?Mieszanie z eko to już nie pelet przecież...
Wygląd i wykończenie kotła pomijam-mało estetyczne ale to nie auto,do przyjęcia.
Makabryczny serwis,na blachy czekałem 1 rok.Problem płomienia na połowie palnika serwis zbagatelizował,ręcznie podciągając paliwo na palnik i modulując dmuchawą do 100% "udowodnił" 100% sprawność kotła.
Jest to mój pierwszy kocioł na ekogroszek,firmy Ogniwo- na pewno ostatni.

czp01
21-03-2013, 09:14
Co do czyszczenia to chyba najbardziej "uciążliwy jest mój kocioł ze swoimi żeberkami a tak to wygląda http://czp.pl/kociol/nastawy/czyszczenie/index.html - to też go nikomu nie polecam ( o czym wielokrotnie pisałem) a zwłaszcza użytkownikom, którzy nie lubią kotła czyścić. Kocioł ma jednak 10 lat gwarancji na wymiennik żeliwny to pewnie jeszcze ze 6 lat będę go miał jak nie nastąpi szybciej jakaś mała rewolucja w dziedzinie ogrzewania :)

animuss
21-03-2013, 10:08
Co do czyszczenia to chyba najbardziej "uciążliwy jest mój http://czp.pl/kociol/nastawy/czyszczenie/index.html
Dokumentacja przenia ale na zdjęciu http://czp.pl/kociol/nastawy/czyszczenie/images/obraz_072.jpg widać ze nie wyczyściłeś dobrze górnego wymiennika a już składasz wszystko do kupy .;)

minertu
21-03-2013, 10:11
Dokumentacja przenia ale na zdjęciu http://czp.pl/kociol/nastawy/czyszczenie/images/obraz_072.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fczp.pl%2Fkociol%2F nastawy%2Fczyszczenie%2Fimages%2Fobraz_072.jpg) widać ze nie wyczyściłeś dobrze górnego wymiennika a już składasz wszystko do kupy .;)Jak napisał,czyszczenie jest trudne w tym kotle.

czp01
21-03-2013, 10:19
Heh - czyste lenistwo.

Tak naprawdę aby wymiennik dobrze wyczyścić to przydałby się cały zestaw szczoteczek i jakiś fajny odkurzacz kominkowo/kotłowy.

Niedługo na wiosnę zafunduje mu dokładniejszy przegląd i czyszczenie plus jakieś małe co nieco na przyszły sezon ;)

minertu
21-03-2013, 10:21
Panowie każdy kocioł trzeba czyścić.
W zależności od opału jeden częściej drugi rzadziej.
Najbardziej zanieczyści się kocioł gdzie użytkownik pali mokrym opałem.
W komorze spalania panują całkiem inne warunki, wilgoć wychładza spalinę co powoduje jej niedopalenie i łatwiejsze osadzanie na ściankach wymiennika,szybciej zalepia kanały dymne,zawirowywacze,czopuch itd.

animuss
21-03-2013, 10:28
Heh -
Tak naprawdę aby wymiennik dobrze wyczyścić to przydałby się cały zestaw szczoteczek

To prawda płomiennice dookoła z tak skomplikowanym kształtem to tylko tym http://pl.oriflame.com/catalog-images/product/global/15905_1.png
Dobrze że masz czyste spalanie jakby się robiła smoła to dopiero byłby syf.

jack18
21-03-2013, 15:40
To prawda płomiennice dookoła z tak skomplikowanym kształtem to tylko tym http://pl.oriflame.com/catalog-images/product/global/15905_1.png
Dobrze że masz czyste spalanie jakby się robiła smoła to dopiero byłby syf.

Nowy zamontuj strażaka i obserwuj co się stanie jak Ci zaleje woda gorące żeliwo....A swoja droga to problem u ciebie może być tylko z nadmuchem wiec złóż reklamacje na piśmie i tyle. Czujnik spalin zostaw bo jeszcze ster się niedługo okaże przereklamowany.

Novy!
21-03-2013, 16:21
Nowy zamontuj strażaka i obserwuj co się stanie jak Ci zaleje woda gorące żeliwo....A swoja droga to problem u ciebie może być tylko z nadmuchem wiec złóż reklamacje na piśmie i tyle. Czujnik spalin zostaw bo jeszcze ster się niedługo okaże przereklamowany.
2 lata się z nim męczyłem,są tacy co wiedzą że to nie nadmuch.Setki godzin w kotłowni,15-20 rodzajów opału,codzienne czyszczenia otworów nadmuchowych,spalania-manual,grupowe,auto i inne cuda ..aż wreszcie odezwali się inni użytkownicy tego kotła,teraz już wiem że 25kW jest wadliwym produktem...przynajmniej ta partia z której pochodzą kotły mój,tomalawroc i innych z forum...Fotki palnika podczas pracy wyglądają dokładnie tak jak u mnie.
Algorytm spalania grupowego nie ma nic wspólnego z trendami spalin,wczoraj było to widać na moich wykresach ;)Gdyby tak było to po takim umieszczeniu czujnika spalin i bardzo powolnym przyroście temp.spalin, kocioł zostałby zasypany opałem...
Ale to chyba od dawna nie jest tajemnicą,prawda?

minertu
21-03-2013, 16:36
Algorytm spalania grupowego nie ma nic wspólnego z trendami spalin,wczoraj było to widać na moich wykresach ;)Gdyby tak było to po takim umieszczeniu czujnika spalin i bardzo powolnym przyroście temp.spalin, kocioł zostałby zasypany opałem...
Ale to chyba od dawna nie jest tajemnicą,prawda?
Możesz to uzasadnić?

jack18
21-03-2013, 16:39
2 lata się z nim męczyłem,są tacy co wiedzą że to nie nadmuch.Setki godzin w kotłowni,15-20 rodzajów opału,codzienne czyszczenia otworów nadmuchowych,spalania-manual,grupowe,auto i inne cuda ..aż wreszcie odezwali się inni użytkownicy tego kotła,teraz już wiem że 25kW jest wadliwym produktem...przynajmniej ta partia z której pochodzą kotły mój,tomalawroc i innych z forum...Fotki palnika podczas pracy wyglądają dokładnie tak jak u mnie.
Algorytm spalania grupowego nie ma nic wspólnego z trendami spalin,wczoraj było to widać na moich wykresach ;)Gdyby tak było to po takim umieszczeniu czujnika spalin i bardzo powolnym przyroście temp.spalin, kocioł zostałby zasypany opałem...
Ale to chyba od dawna nie jest tajemnicą,prawda?

Może się mylę, ale spalanie grupowe jest oparte na podstawowym algorytmie coali a tam czujnik spalin ma spory wpływ na spa;anie. A poza tym jest oparty na zimnie trendu temperatury spalin ale nie tylko.

minertu
21-03-2013, 16:43
Może się mylę, ale spalanie grupowe jest oparte na podstawowym algorytmie coali a tam czujnik spalin ma spory wpływ na spa;anie. A poza tym jest oparty na zimnie trendu temperatury spalin ale nie tylko.Gdyby było inaczej to czas dopalania ustawiał byś sam.

Novy!
21-03-2013, 16:46
Możesz to uzasadnić?

Umieściłem czujnik na klapie wyczystki,przykryłem watą.Przyrost spalin był bardzo wolny,(wolno rozgrzewa się szamot przymocowany do metalowej płyty wyczystki) tak wolny że temp.rosła ok 1deg na 5min a sterownik nie zasypał palnika paliwem..Miałem wrażenie bardziej interesował "go" przyrost temp.CO...Możesz sam to sprawdzić,dzisiaj zdemontuje czujnik spalin,zobaczymy ;)
Zerknij na wczorajsze moje wykresy..

minertu
21-03-2013, 17:05
Umieściłem czujnik na klapie wyczystki,przykryłem watą.Przyrost spalin był bardzo wolny,(wolno rozgrzewa się szamot przymocowany do metalowej płyty wyczystki) tak wolny że temp.rosła ok 1deg na 5min a sterownik nie zasypał palnika paliwem..Miałem wrażenie bardziej interesował "go" przyrost temp.CO...Możesz sam to sprawdzić,dzisiaj zdemontuje czujnik spalin,zobaczymy ;)
Zerknij na wczorajsze moje wykresy..
To gdzie dasz czujnik jak kupisz RBR-a? O ile go kupisz.
Jaki będziesz miał przyrost spalin?
Może się okazać,że wtedy najlepszym kotłem będzie jednak Ogniwo :) z czujnikiem temp spalin na pokrywie przykrytym watą.

mariontg
21-03-2013, 17:22
Witam, mam pytanie czytałem czytałem kilkaset stron, ale już nie wytrzymuje, albo się kłócicie, albo odbiegacie od tematu i nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, bardzo proszę o opinie na temat takiego palnika:
Samoczyszczący: Rodzaj paliwa - eko-groszek, mieszanka eko-groszek+miał, pellet, owies
lub który lepszy?
RETORTOWY: Rodzaj paliwa - eko-groszek
Samoczyszczący: Rodzaj paliwa - eko-groszek, mieszanka eko-groszek+miał, pellet, owies(jak jest podaawany w takim palniku paliwo przez ślimak czy tłokowo czy jeszcze w jakis inny sposób???)
Kwadratowy EKO-PAL: eko-groszek, miał, pellet
Drugie pytanie to co sądzicie
Ekologiczny kocioł "LIDER" z automatycznym układem nawęglania Stalko Pleszew grubości blachy 6mm
Myślę o piecu 12kW, będe miał domek 150m2 całkowitej powierzchni, powierzchnia użytkowa 114 m2, wybudowany z betonu komórkowego 24 gęstość 500 ocieplony 18 cm wełny Rockwool, poddasze użytkowe, 25 cm wełny w dachu, rekuperator z GWC,komin systemowy z wkładem ceramicznym 20 cm średnicy 9metrowy, chce ogrzewać piecem z podajnikiem ponieważ na PC mnie już nie stać, prądem mnie nie stać ogrzewać, więc proszę mnie namawiać na te rzeczy bo już to przerabiałem tysiąc razy, i jeszcze jedno będę miał tradycyjne grzejniki stalowe dwupłytowe, pewnie będziecie mnie namawiać na podłogówkę, tez to przerabiałem myślałem, że będzie spoko, aż do momentu jak mojemu znajomemu pękła w zimie podłoga cała zerwana brak ogrzewania w domu i się wyleczyłem!
pytanie czy 12kw na pewno wystarczy?, nie mam kominka więc nie mam czym dogrzać! Bardzo proszę o odpowiedź.

Novy!
21-03-2013, 17:23
To gdzie dasz czujnik jak kupisz RBR-a? O ile go kupisz.
Jaki będziesz miał przyrost spalin?

Minertu chciałem tylko sprawdzić czy w spalaniu grupowym temp.spalin odgrywa aż tak dużą rolę,i okazało się że nie ;)
ja tam się nie znam ale wiem co widzę ;)
Jest mi to obojętne-tak naprawdę.Ma być czujnik spalin i jest ale bez niego też się pali,ba powiem więcej-spalił mniej....

SUSPENSER
21-03-2013, 17:45
pytanie czy 12kw na pewno wystarczy?, nie mam kominka więc nie mam czym dogrzać! Bardzo proszę o odpowiedź.

Podaj linki do opisu palników o których napisałeś.

Tak 12 kW spokojnie wystarczy skoro u mnie przy użytkowej 150 m2 kocioł więcej niż 8 kW nie dawał nawet przy -25 st na zewnątrz i 21-22 st wewnątrz [CO i CWU zasobnik 120 litrów dla 3 osób ].

minertu
22-03-2013, 03:13
Minertu chciałem tylko sprawdzić czy w spalaniu grupowym temp.spalin odgrywa aż tak dużą rolę,i okazało się że nie ;)
ja tam się nie znam ale wiem co widzę ;)
Jest mi to obojętne-tak naprawdę.Ma być czujnik spalin i jest ale bez niego też się pali,ba powiem więcej-spalił mniej....Odgrywa.
Czas dopalania trwa "od - do" i wychodzi na to,że przy tak wolnym wzroście jak i spadku temp spalin wybrał sobie max czas dopalania.

dialo
22-03-2013, 12:56
Byle z dala od Ogniwa,RBR Ekouniwersal 11kW mi się marzy ;) Myślę też o Twoim zakupie...z tym nowym palnikiem..

Czytam o Twoich „przygodach” z OE+25 od dłuższego czasu i już się nie mogę doczekać Twoich „och’ów i ach’ów” jak się posadzisz w RBR11, może w końcu trafisz z mocą. Narzekasz na OE+25, ale jak on ma poprawnie pracować skoro jest 3x za duży (patrząc na Twój obecny wybór) w stosunku do potrzeb. Myślę, że, aby obiektywnie porównać tych dwóch producentów powinieneś zafundować sobie przynajmniej RBR23, podejrzewam, że też miałbyś spory problem z tak dużym kotłem przy Twoim zapotrzebowaniu na ciepło. Podsumowując, obaj producenci mają b.d. kotły, a kocioł to po prostu trzeba „umić” dobrać.

darase
22-03-2013, 13:42
Nowy Stary ;)

Mam Ogniwo eko 15kw, pracuje u mnie 3 sezon,wszystko cyka jak tralala :)

Mimo dużego palnika nie mam z nim żadnego problemu, piec pracuje w automacie, co wsypię to zje.

Sterownie, podgląd przez telefon i internet to dla mnie mistrzostwo :-)

Jestem zadowolony z pracy w/w kotła i sterownika eCoal.

W tym roku powinienem się zmieścić w 3t ekogroszku.
Dom 9.5m*11m *dwie kondygnacje plus dwie przybudówki+Cwu dla 5 osób.

Jestem kontent :)

Regut1
22-03-2013, 14:12
Wystarczy wejśc na stronę e-coala jest tam troszke tych kotów. Można obejrzeć jak każdy z nich pracuje. U mnie OE+ 25Kw grzane od 1.10.2013r. dom w trakcie wykańczania, bez drzwi wewnętrznych, temp 18-21 C. podłogówka, piec chodzi w automacie. Z 3 ton zostało jeszcze 100 kg kiepskiego ruska.

Ps. W jaki sposób mogę wrzucić film z telefonu?

azizi
22-03-2013, 14:34
Wrzyć na youtube i potem linka tutaj

mariontg
22-03-2013, 14:39
Podaj linki do opisu palników o których napisałeś.

Tak 12 kW spokojnie wystarczy skoro u mnie przy użytkowej 150 m2 kocioł więcej niż 8 kW nie dawał nawet przy -25 st na zewnątrz i 21-22 st wewnątrz [CO i CWU zasobnik 120 litrów dla 3 osób ].

Linki do palników, ogólnie mogę podać do kociołka który mnie interesował:
http://allegro.pl/piec-kociol-z-podajnikiem-12kw-stalkot-blacha-6-i3107236533.html

a 120l zbiornik nie jest ciut za mały, niektórzy piszą o buforze to może lepiej zastosować 300l?

darase
22-03-2013, 15:01
Napisali '' Duże oszczędności opału
nawet do 20 % w
porównaniu do innych
sterowników dzięki
programowi sterującemu,
strefom czasowym, funkcji
dzień/noc, funkcji eko oraz
możliwości regulacji
pokojowej.''

Ha, ha ha ale kit.

Dają pompę której zadarmo bym nie chciał :)

Ciekawe czy taka wędka łapie klientów.

Który z tych palników jest żeliwny?

Novy!
22-03-2013, 15:20
Nowy Stary ;)

Mam Ogniwo eko 15kw,
Jestem kontent :)
Pewnie i u mnie tak by było gdybym nie doświadczał spalania na połowie palnika.Co ma tutaj do rzeczy moc kotła skoro płomień jest na połowie palnika?
Masz fotkę jak u ciebie wygląda spalanie,płomień na palniku przy "codziennej pracy" ?

mariontg
22-03-2013, 15:41
Napisali '' Duże oszczędności opału
nawet do 20 % w
porównaniu do innych
sterowników dzięki
programowi sterującemu,
strefom czasowym, funkcji
dzień/noc, funkcji eko oraz
możliwości regulacji
pokojowej.''

Ha, ha ha ale kit.

Dają pompę której zadarmo bym nie chciał :)

Ciekawe czy taka wędka łapie klientów.

Który z tych palników jest żeliwny?

Pompy tez nie chcę bo mam upatrzone albo WILO Yonos PICO 25/1-6 klasa A lub Grundfos alfa2 w tej samej klasie energetycznej, co do palnika też nie wiem który jest żeliwny zresztą zadzwonię tam!

darase
22-03-2013, 15:53
Płomień bliżej dmuchawy przesunięty jest :D , mi to nie przeszkadza bo na całym palniku mam eko dopalone.

Moc kotła ma kluczowe znaczenie, ale co ja tam początkujący palacz wiem ;)

mariontg
22-03-2013, 16:04
Napisali '' Duże oszczędności opału
nawet do 20 % w
porównaniu do innych
sterowników dzięki
programowi sterującemu,
strefom czasowym, funkcji
dzień/noc, funkcji eko oraz
możliwości regulacji
pokojowej.''

Ha, ha ha ale kit.

Dają pompę której zadarmo bym nie chciał :)

Ciekawe czy taka wędka łapie klientów.

Który z tych palników jest żeliwny?
Zadzwoniłem, panik jest żeliwny ale ślimak stalowy, żeby nie uszkadzał motoreduktora czy jakoś tak, nie znam się za bardzo, dlatego pytam na forum, teraz zamiast pompy można dodatkowo jako gratis panel dodatkowy do sterownika, tak że badziewiastej pompki nie trzeba brać, Pani poleca kwadratowy palnik Eko-Pal co sądzicie miał ktoś styczność z tym palnikiem i z tym sterownikiem Tigra i ogólnie z tą firmą z Pleszewa? Bardzo proszę o opinie.

jorgo
22-03-2013, 20:23
2 lata się z nim męczyłem,są tacy co wiedzą że to nie nadmuch.Setki godzin w kotłowni,15-20 rodzajów opału,codzienne czyszczenia otworów nadmuchowych,spalania-manual,grupowe,auto i inne cuda ..aż wreszcie odezwali się inni użytkownicy tego kotła,teraz już wiem że 25kW jest wadliwym produktem...przynajmniej ta partia z której pochodzą kotły mój,tomalawroc i innych z forum...Fotki palnika podczas pracy wyglądają dokładnie tak jak u mnie.
Algorytm spalania grupowego nie ma nic wspólnego z trendami spalin,wczoraj było to widać na moich wykresach ;)Gdyby tak było to po takim umieszczeniu czujnika spalin i bardzo powolnym przyroście temp.spalin, kocioł zostałby zasypany opałem...
Ale to chyba od dawna nie jest tajemnicą,prawda?

Pewno czop1 znowu zwróci uwagę, że nie na temat, ale te wszystkie perypetie novego można zawrzeć takim powiedzeniem mojej (śp.) Babci....: czemuś głupi - boś biedny....a czemuś biedny - boś głupi. A te negatywne komentarze na pewnym serwisie aukcyjnym ;) tylko mnie w tym stwierdzeniu umacniają. :)

jorgo
22-03-2013, 20:29
.

W tym roku powinienem się zmieścić w 3t ekogroszku.
.

Jestem kontent :)

Ja niestety się nie zmieszczę w 3 tonach.... ale i tak zrobię dobry wynik

SUSPENSER
22-03-2013, 22:41
Linki do palników, ogólnie mogę podać do kociołka który mnie interesował:
http://allegro.pl/piec-kociol-z-podajnikiem-12kw-stalkot-blacha-6-i3107236533.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fpiec-kociol-z-podajnikiem-12kw-stalkot-blacha-6-i3107236533.html)

a 120l zbiornik nie jest ciut za mały, niektórzy piszą o buforze to może lepiej zastosować 300l?

Najlepiej wygląda ten palnik kwadratowy, ale nie wiem jak działa bo się z nim nie spotkałem w praktyce.

Sterownik Lider "posiadający niesamowite funkcje" - hehe dobre - wolałbym jednak Bruli z dobrze działającymi najważniejszymi funkcjami ;)

Pamiętaj, że z kotłem wiążesz się na dobre parę lat, ja osobiście wolałbym wybrać któryś ze sprawdzonych i polecanych niż być pierwszym na forum, który taki ma, ale to Twój wybór.

120 litrów grzane do 50 st wystarcza spokojnie na dużą wannę, więc jeśli nie planujesz wanny podwójnej lub wyjątkowo dużego zużycia CWU weź 140 litrów [jest niewiele droższy].

300 litrowe bufory to do pomp ciepła lub solarów się daje, lub ma taki forumowicz, który kotłem 17 kW ogrzewa dom o powierzchni 320 m2 - przy tak dużym domu to się przydaje, ale u Ciebie przy tak małej powierzchni nie ma to sensu wg mnie.

kobra64
22-03-2013, 22:48
Za to ta rynna to jak prototyp wygląda - dużo jeszcze pracy i reklamacji chyba ich z nią czeka

mariontg
22-03-2013, 23:00
Najlepiej wygląda ten palnik kwadratowy, ale nie wiem jak działa bo się z nim nie spotkałem w praktyce.

Sterownik Lider "posiadający niesamowite funkcje" - hehe dobre - wolałbym jednak Bruli z dobrze działającymi najważniejszymi funkcjami ;)

Pamiętaj, że z kotłem wiążesz się na dobre parę lat, ja osobiście wolałbym wybrać któryś ze sprawdzonych i polecanych niż być pierwszym na forum, który taki ma, ale to Twój wybór.

120 litrów grzane do 50 st wystarcza spokojnie na dużą wannę, więc jeśli nie planujesz wanny podwójnej lub wyjątkowo dużego zużycia CWU weź 140 litrów [jest niewiele droższy].

300 litrowe bufory to do pomp ciepła lub solarów się daje, lub ma taki forumowicz, który kotłem 17 kW ogrzewa dom o powierzchni 320 m2 - przy tak dużym domu to się przydaje, ale u Ciebie przy tak małej powierzchni nie ma to sensu wg mnie.

NO nie chce być chyba pierwszy na forum i za chwile Wam tu płakać hehehe, co do stera to dają teraz Tigra i dodatkowy panel sterujący do domu w gratisie, może ktoś się jeszcze odezwie może akurat ma taki kociołek, co do zbiornika to będę miał solary na dachu, wiem że to nie ekonomiczna w sumie inwestycja, ale jak mi styknie kasy z budowy to zafunduje sobie trochę komfortu.

karoka65
22-03-2013, 23:26
Szkoda że się nie odezwałeś wcześniej bo chcę się czegoś podobnego pozbyć i cena marzenie hehe
Znalazł już się szczęśliwy nabywca a dla tego szczęsliwy że ja już swoje przesiedziałem przy nim dawno temu i on teraz tylko będzie sypał i wybierał.

karoka65
22-03-2013, 23:30
Jak zobaczysz jak to potrafi pracować latem i grzać wodę, siądziesz policzysz to możliwe że zrezygnujesz z tego niezbyt taniego i opłacalnego komfortu :)

mariontg
22-03-2013, 23:33
Jak zobaczysz jak to potrafi pracować latem i grzać wodę, siądziesz policzysz to możliwe że zrezygnujesz z tego niezbyt taniego i opłacalnego komfortu :)
Bardzo proszę sprecyzuj wypowiedź co do kolektorów.

karoka65
22-03-2013, 23:47
Jak zobaczysz jak to potrafi pracować latem i grzać wodę
To było o kotle :)

animuss
22-03-2013, 23:51
NO nie chce być chyba pierwszy na forum i za chwile Wam tu płakać hehehe, może ktoś się jeszcze odezwie co do zbiornika to będę miał solary na dachu, wiem że to nie ekonomiczna w sumie inwestycja, ale jak mi styknie kasy z budowy to zafunduje sobie trochę komfortu.

Mariontg kto Ciebie tak nakręcił na te "super ustrojstwa" ,te palniki no i te solary-srary na dachu gdzie ten komfort ? .Może chcesz zaszpanować we wsi :bash:

karoka65
22-03-2013, 23:52
Bardzo proszę sprecyzuj wypowiedź co do kolektorów.
Wystarczy poczytać na forum w odpowiednich wątkach, było przeliczane z czasem zwrotu poniesionych nakładów, z picowanymi dopłatami do kolektorów gdzie najlepiej na tym wychodzi bank itd.

mariontg
23-03-2013, 00:09
Mariontg kto Ciebie tak nakręcił na te "super ustrojstwa" ,te palniki no i te solary-srary na dachu gdzie ten komfort ? .Może chcesz zaszpanować we wsi :bash:

Sam się nakręciłem,ogólnie jestem po Ekologu, wiem że inwestycja będzie się zwracać latami, ale przynajmniej w słoneczne dni nie będę musiał palić w kotłowni no chyba że peto! Co do kredytów z dopłatami olewam to poskładam sam klamoty do kupy bez ich łaski, a wyjdzie mnie liczę 7 tysięcy, na wsi nie chcę szpanować nawet nie mam sąsiadów, żeby komuś imponować,

mariontg
23-03-2013, 00:15
Ale odbiegamy zresztą trochę od tematu, czyli co albo eCoal z dedykowanym kotłem albo nic, bo z resztą kotłów szkoda zachodu?!

karoka65
23-03-2013, 00:48
Jest wielu producentów kotłów jak i sterowników, to twój wybór i twoje pieniądze.
Nikt ci nic nie wciska na siłę, ani animuss niema kotła dedykowanego do eCoala ani ja choć akurat w moim przypadku już się to zmieni po weekendzie :)

jorgo
23-03-2013, 05:56
Sam się nakręciłem,ogólnie jestem po Ekologu, wiem że inwestycja będzie się zwracać latami, ale przynajmniej w słoneczne dni nie będę musiał palić w kotłowni no chyba że peto! Co do kredytów z dopłatami olewam to poskładam sam klamoty do kupy bez ich łaski, a wyjdzie mnie liczę 7 tysięcy, na wsi nie chcę szpanować nawet nie mam sąsiadów, żeby komuś imponować,

Jeśli masz środki na solary to zakładaj je i sie nie przejmuj....... najlepiej rurowe..... i masz ciepła wodę jak słonko grzeje. Na początku marca solarki nagrzewały mi 220 l cwu do 45 deg.....taak że spoko. Co one nagrzeją kocioł już nie musi. :) Tylko nie kupuj chinczyka z allegro, tylko w technologii U rurki i z lustrami od dołu. do nich zbiornik 250-300 litrów i masz spokój z paleniem latem w kotle. A te wszystkie głosy: kiedy to sie zwróci???? są bez sensu...... wszystko co człowiek kupuje to raczej generatory kosztów., nie musi się zwracać, ma służyć i umilać życie. Ja zamontowałem solary w tym samym czasie jak zmieniałem kocioł i jestem zadowolony.:wiggle:

Piotrek42
23-03-2013, 08:42
Mariontg kto Ciebie tak nakręcił na te "super ustrojstwa" ,te palniki no i te solary-srary na dachu gdzie ten komfort ? .Może chcesz zaszpanować we wsi :bash:


A kto bogatemu zabroni?? żal Ci? mam takowe na dachu ( nie mam gazu) i uznałem że to bardzo dobre rozwiązanie, wody zużywam więcej jak średnia krajowa( jakieś 20m3-mc), kończe palić w kociołku ,solary grzeją wodę i gra, rachunków dużych nie mam za prąd,a palić latem w kotle mi się nie uśmiecha... każdemu wg potrzeb i cześć , tak jak Jorgo pisze...

SUSPENSER
23-03-2013, 08:59
NO nie chce być chyba pierwszy na forum i za chwile Wam tu płakać hehehe, co do stera to dają teraz Tigra i dodatkowy panel sterujący do domu w gratisie, może ktoś się jeszcze odezwie może akurat ma taki kociołek, co do zbiornika to będę miał solary na dachu, wiem że to nie ekonomiczna w sumie inwestycja, ale jak mi styknie kasy z budowy to zafunduje sobie trochę komfortu.

Może zamiast solarów przemyśl PPC do CWU - to dopiero komfort - fakt, że działa od +10 st na dworze, ale grzejąc CWU może chłodzić dom [wystarczy wpiąć ją do instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperatorem lub bez] - sam taką planuję zamontować w tym roku i grzać nie tylko CWU, ale także CO gdy będzie trzeba trochę dogrzać w okresach przejściowych [wiosna/jesień] - wtedy oczywiście nie korzystając z chłodzenia ;):

http://allegro.pl/powietrzna-pompa-ciepla-hewalex-pcwu-3-8h-a3-i3116533492.html

Do takiej instalacji bufor 300 l jak najbardziej jest zalecany.

SUSPENSER
23-03-2013, 09:00
Ale odbiegamy zresztą trochę od tematu, czyli co albo eCoal z dedykowanym kotłem albo nic, bo z resztą kotłów szkoda zachodu?!

Jest jeszcze Bruli ...

animuss
23-03-2013, 09:14
Sam się nakręciłem,ogólnie jestem po Ekologu, wiem że inwestycja będzie się zwracać latami, ale przynajmniej w słoneczne dni nie będę musiał palić w kotłowni no chyba że peto! Co do kredytów z dopłatami olewam to poskładam sam klamoty do kupy bez ich łaski, a wyjdzie mnie liczę 7 tysięcy, na wsi nie chcę szpanować nawet nie mam sąsiadów, żeby komuś imponować,
Gdzie ty widzisz tu ekologię ?kocioł na ekogroszek to chyba z nazwy węgla to ekologia i kolektory wytworzenie ich i utylizacja oraz płynu pomyślałeś to nie jest ekologia kolektory w naszym klimacie to się nie zwracają ,jak ktoś mieszka w innym kraju, niech zakłada rurowe za wydaną kasę na solary możesz w II taryfie grzać CWU przez ten sam okres czasu co będą służyć solary zacznij samodzielnie myśleć ,masz strasznie namieszane w głowie przez reklamy :( Chcesz być ekologiczny to zapomnij o kotłach na paliwo stałe i solarach załóż pompę PC i na zimę i na lato .

karoka65
23-03-2013, 09:19
No to narobiliście chłopakowi bigosu :)
Kocioł, solary, pompa ciepła, zaraz ktoś wyskoczy z prądem, gazem, i olejem opałowym, będzie komplet :)

karoka65
23-03-2013, 09:23
Chcesz być ekologiczny to zapomnij o kotłach na paliwo stałe i solarach załóż pompę PC i na zimę i na lato .
Taa, i będziesz miał co spłacać do końca życia a za rok jak ci dupsko zmarznie porządnie to wstawisz kocioł na wungiel, mam już takich :)
O pompie to się myśli jak się działkę kupi.
Jak tu "pomki" wpadną ale będzie wojna hehe

Jarecki79
23-03-2013, 09:42
Ale odbiegamy zresztą trochę od tematu, czyli co albo eCoal z dedykowanym kotłem albo nic, bo z resztą kotłów szkoda zachodu?!

Jak dość szybko zdążyłeś się zorientować taka od jakiegoś czasu na tym wątku panuje religia.
Możesz jeszcze wybrac z Brulim czy tez innym sterownikiem, ale nazw innych sterowników wymieniać tutaj nie możesz, bo polecą gromy....

karoka65
23-03-2013, 09:51
ale nazw innych sterowników wymieniać tutaj nie możesz, bo polecą gromy....
Jak widać to już zaczęło błyskać

mariontg
23-03-2013, 09:53
Jak dość szybko zdążyłeś się zorientować taka od jakiegoś czasu na tym wątku panuje religia.
Możesz jeszcze wybrac z Brulim czy tez innym sterownikiem, ale nazw innych sterowników wymieniać tutaj nie możesz, bo polecą gromy....

No właśnie widzę, a tytuł wątku ranking kotłów, a nikt mi na pytanie nie chce odpowiedzieć co do kotła STALKOT, nie wierzę że żaden użytkownik się z nimi nie spotkał jak podobno od 20 lat są na rynku?Co do stera tęż się nikt nie wypowie czy przyjazny ten Tigra czy nie?!

mariontg
23-03-2013, 09:55
Taa, i będziesz miał co spłacać do końca życia a za rok jak ci dupsko zmarznie porządnie to wstawisz kocioł na wungiel, mam już takich :)
O pompie to się myśli jak się działkę kupi.
Jak tu "pomki" wpadną ale będzie wojna hehe
O Pompie Ciepła to ja tez myślałem ale koszty mnie przeraziły i to że musiał bym dodatkowo robić kominek z DGP, bo wiem że sama pompa niekiedy nie wyrabia, a więc koszty rosną nie bagatelnie!

mariontg
23-03-2013, 09:56
Jest jeszcze Bruli ...

ha.. Bruli i ecoala koniec!

Jarecki79
23-03-2013, 09:57
No właśnie widzę, a tytuł wątku ranking kotłów, a nikt mi na pytanie nie chce odpowiedzieć co do kotła STALKOT, nie wierzę że żaden użytkownik się z nimi nie spotkał jak podobno od 20 lat są na rynku?Co do stera tęż się nikt nie wypowie czy przyjazny ten Tigra czy nie?!

Info wysłałem na priva.
Rynne sobie odpuść.

Stalkot produkuje kotły a Kom-Ster, firma syna właściciela Stalkotu produkuje sterowniki i palniki, czy same sterowniki a stalkot robi kotły i palniki...
jakoś tak. W każdym razie kupując zestaw otrzymasz od nich pomoc.

Nie znam tego sterownika Tigra, pewnie to coś nowego.


ps. mam solary próżniowe od chyba już 4lat, drugi raz bym nie założył. Wolałbym na lato powietrzną pompę ciepła. Połowa ceny i działa niezależnie od słońca. W rodzinie pracują 3szt. takiego Hewalexa i wszyscy happy.

mariontg
23-03-2013, 09:58
Może zamiast solarów przemyśl PPC do CWU - to dopiero komfort - fakt, że działa od +10 st na dworze, ale grzejąc CWU może chłodzić dom [wystarczy wpiąć ją do instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperatorem lub bez] - sam taką planuję zamontować w tym roku i grzać nie tylko CWU, ale także CO gdy będzie trzeba trochę dogrzać w okresach przejściowych [wiosna/jesień] - wtedy oczywiście nie korzystając z chłodzenia ;):

http://allegro.pl/powietrzna-pompa-ciepla-hewalex-pcwu-3-8h-a3-i3116533492.html

Do takiej instalacji bufor 300 l jak najbardziej jest zalecany.

PPC dogrzewa w chłodniejsze dni prądem, a to powiększa koszt eksploatacji, w chłodne dni myślę że trochę mnie schłodzi GWC z rekuperatorem.

mariontg
23-03-2013, 10:02
Info wysłałem na priva.
Rynne sobie odpuść.

Stalkot produkuje kotły a Kom-Ster, firma syna właściciela Stalkotu produkuje sterowniki i palniki, czy same sterowniki a stalkot robi kotły i palniki...
jakoś tak. W każdym razie kupując zestaw otrzymasz od nich pomoc.

Nie znam tego sterownika Tigra, pewnie to coś nowego.


ps. mam solary próżniowe od chyba już 4lat, drugi raz bym nie założył. Wolałbym na lato powietrzną pompę ciepła. Połowa ceny i działa niezależnie od słońca. W rodzinie pracują 3szt. takiego Hewalexa i wszyscy happy.

Pani z informacji też mówiła mi, że samoczyszczący to tak sobie, że jak coś to ten kwadratowy o niebo lepszy, ale interesuje mnie jeszcze sam piec czy jest zrobiony porządnie, czy po jakimś czasie eksploatacji nie przecieka, ślimaki podobno trzeba po 3 latach zmieniać, jak czytałem ale to jest jakiś wielki koszt

mariontg
23-03-2013, 10:04
A kto bogatemu zabroni?? żal Ci? mam takowe na dachu ( nie mam gazu) i uznałem że to bardzo dobre rozwiązanie, wody zużywam więcej jak średnia krajowa( jakieś 20m3-mc), kończe palić w kociołku ,solary grzeją wodę i gra, rachunków dużych nie mam za prąd,a palić latem w kotle mi się nie uśmiecha... każdemu wg potrzeb i cześć , tak jak Jorgo pisze...

hehe, bogaty to raczej nie jestem z kredytu jedziemy, jest go mało, więc pisałem że są w zamierzeniu jak starczy kaski, ale jestem na nie 100% zdecydowany!

animuss
23-03-2013, 10:07
Taa, i będziesz miał co spłacać do końca życia a za rok jak ci dupsko zmarznie porządnie to wstawisz kocioł na wungiel, mam już takich :)
O pompie to się myśli jak się działkę kupi.
Jak tu "pomki" wpadną ale będzie wojna hehe

Jak ma kasę do wyrzucenia na solary to może bogaty ,pompa ciepła da radę ogrzać budynek tylko najpierw trzeba wydać kupę kasy na zbudowanie takiego domu ;)

animuss
23-03-2013, 10:11
Pani z informacji też mówiła mi, że samoczyszczący to tak sobie, że jak coś to ten kwadratowy o niebo lepszy, ale interesuje mnie jeszcze sam piec czy jest zrobiony porządnie, czy po jakimś czasie eksploatacji nie przecieka, ślimaki podobno trzeba po 3 latach zmieniać, jak czytałem ale to jest jakiś wielki koszt

A to ten jest kociołek co ma minimalną temperaturę powrotu 60*C ?

karoka65
23-03-2013, 10:11
Co do stera tęż się nikt nie wypowie czy przyjazny ten Tigra czy nie?!
Każdy staje się przyjazny jak potrafisz sobie go poprawnie ustawić, czyli potrafisz, chcesz, masz na to dużo czasu i cierpliwości do tego dołożyłbym trochę wiedzy i dużo doświadczenia którego brakuję nowym palaczom.
To wiem z praktyki a przed tobą dopiero to wszystko.

mariontg
23-03-2013, 10:11
Gdzie ty widzisz tu ekologię ?kocioł na ekogroszek to chyba z nazwy węgla to ekologia i kolektory wytworzenie ich i utylizacja oraz płynu pomyślałeś to nie jest ekologia kolektory w naszym klimacie to się nie zwracają ,jak ktoś mieszka w innym kraju, niech zakłada rurowe za wydaną kasę na solary możesz w II taryfie grzać CWU przez ten sam okres czasu co będą służyć solary zacznij samodzielnie myśleć ,masz strasznie namieszane w głowie przez reklamy :( Chcesz być ekologiczny to zapomnij o kotłach na paliwo stałe i solarach załóż pompę PC i na zimę i na lato .

Nie oglądam reklam, TV raczej też nie oglądam, myślę wydaje mi się samodzielnie, czytam, pytam i weryfikuje odpowiedzi nawet te czasem kąśliwe i złośliwe, Solary są ekologiczne jak by na to nie patrzeć, koszty utylizacji- przecież nie zużywają się po roku,Nawet w naszym klimacie dają rade szczególnie Heat pipe(rurowe), co do kotła można spalać bardzo mało przez odpowiednią termoizolację budynku i przez dobre sterowanie spalaniem pieca wtedy tez to jest poniekąd ekologiczne na miarę mojej kieszeni, co do PC już mówiłem musiałbym wybulić mnóstwo kasy i oprócz tego mieć awaryjnie kominek jakby co?!

mariontg
23-03-2013, 10:13
Każdy staje się przyjazny jak potrafisz sobie go poprawnie ustawić, czyli potrafisz, chcesz, masz na to dużo czasu i cierpliwości do tego dołożyłbym trochę wiedzy i dużo doświadczenia którego brakuję nowym palaczom.
To wiem z praktyki a przed tobą dopiero to wszystko.

Hehehe swego czasu w 2000 roku miałem kurs palacza, bo byłem kotłowniczym w szkole podstawowej w mojej wiosce, ale tamte piece do inna bajka, brak stera tylko dorzucanie i wybieranie!

mariontg
23-03-2013, 10:19
A to ten jest kociołek co ma minimalną temperaturę powrotu 60*C ?

NIe mam bladego pojęcia, ale mam nadzieję że nie!

karoka65
23-03-2013, 10:19
Pani z informacji też mówiła mi,t
Ty jak będziesz słuchał pań z informacji i producentów co to jak mówią będziesz w zimie w trampkach chodził.
Jeszcze kilka lat temu wiedziałem o kotłach pewnie mniej od ciebie i posłuchałem producenta co mi nawciskał do łba.
Męczę się z tym do dzisiaj tylko poświęciłem temu cudu techniki chyba wystarczająco dużo czasu i jakoś udało mi się go ujarzmić.
Myślisz że sprzedawałbym kocioł w takim wieku dla kaprysu ? trochę to za droga rzecz żeby zaspokajać kaprysy.

Jarecki79
23-03-2013, 10:19
Pani z informacji też mówiła mi, że samoczyszczący to tak sobie, że jak coś to ten kwadratowy o niebo lepszy, ale interesuje mnie jeszcze sam piec czy jest zrobiony porządnie, czy po jakimś czasie eksploatacji nie przecieka, ślimaki podobno trzeba po 3 latach zmieniać, jak czytałem ale to jest jakiś wielki koszt

Ślimak wymienisz po 3latach, jak będziesz mokrym palił... jak opał suchy to może po 5latach.
Nie mniej te żeliwne, jak sie nie dba tez dłużej nie pociągną jak pokazuje praktyka.... więc wniosek krótki- trzeba dbać.

PC powietrzna tylko do CWU to ok.5tysięcy zł jak kojarzę a jak masz swój zasobnik, to sama PC Hewalexa kosztowała deko powyżej 3tysi... moim zdaniem lepsze jak solar.

Jak mówiłem, nie znam tego sterownika Tigra, moge powiedzieć,że Bruli przez neta jest prosty w obsłudze i banalnie prosta jest tez Cobra S, sterowań na rynku jednak więcej, tutaj trafiasz na producenta, który sterowniki i palniki produkuje, więc zapewne wszystko będzie wyjściowo juz dobrze skonfigurowane. Jakby co, to założysz wątek ze swoim kotłem i Ci wspólnie w kilka osób pomożemy temat ogarnąć.

karoka65
23-03-2013, 10:27
Hehehe swego czasu w 2000 roku miałem kurs palacza, bo byłem kotłowniczym w szkole podstawowej w mojej wiosce, ale tamte piece do inna bajka, brak stera tylko dorzucanie i wybieranie!
Tak to nie ta bajka :)
I wybierz tak żeby ci tylko z tego to ostatnie pozostało czyli "dorzucanie i wybieranie" :)

mariontg
23-03-2013, 10:29
Ślimak wymienisz po 3latach, jak będziesz mokrym palił... jak opał suchy to może po 5latach.
Nie mniej te żeliwne, jak sie nie dba tez dłużej nie pociągną jak pokazuje praktyka.... więc wniosek krótki- trzeba dbać.

PC powietrzna tylko do CWU to ok.5tysięcy zł jak kojarzę a jak masz swój zasobnik, to sama PC Hewalexa kosztowała deko powyżej 3tysi... moim zdaniem lepsze jak solar.

Jak mówiłem, nie znam tego sterownika Tigra, moge powiedzieć,że Bruli przez neta jest prosty w obsłudze i banalnie prosta jest tez Cobra S, sterowań na rynku jednak więcej, tutaj trafiasz na producenta, który sterowniki i palniki produkuje, więc zapewne wszystko będzie wyjściowo juz dobrze skonfigurowane. Jakby co, to założysz wątek ze swoim kotłem i Ci wspólnie w kilka osób pomożemy temat ogarnąć.

Fajnie dzięki wielkie za rzetelne info i pomoc, a powiedz mi jeszcze jak z ta powietrzną jak wzrastają koszty na prądzie jak jest dajmy na to 15 stopni na polku, albo raptem 18?

mariontg
23-03-2013, 10:31
Tak to nie ta bajka :)
I wybierz tak żeby ci tylko z tego to ostatnie pozostało czyli "dorzucanie i wybieranie" :)

NO tak, dlatego tu jestem i podpytuje użytkowników,;)

Jarecki79
23-03-2013, 10:32
Fajnie dzięki wielkie za rzetelne info i pomoc, a powiedz mi jeszcze jak z ta powietrzną jak wzrastają koszty na prądzie jak jest dajmy na to 15 stopni na polku, albo raptem 18?

Ja mam solar, w rodzinie natomiast pompy są tylko do cwu, nie grzeją domu.
mają ustawione strefy w których wodę dogrzewają i tyle. Wszyscy są zadowoleni. PC najwyższy COP ma właśnie latem

animuss
23-03-2013, 10:33
Solary są ekologiczne jak by na to nie patrzeć, koszty utylizacji- przecież nie zużywają się po roku,Nawet w naszym klimacie dają rade szczególnie Heat pipe(rurowe)Nie wiem gdzie mieszkasz ale w moim klimacie nawet w nazwie z pipą taka dźwięczna nazwa marketingowa ;) nie dają rady ,w skrócie jak mogą produkować to nie potrzeba tyle ,jak nie mogą trzeba się posiłkować innym źródłem ciepła ,W tym temacie nie można uogólniać najważniejsze są okresy nasłonecznienia .

karoka65
23-03-2013, 10:36
Profil kolego to ja tu mam od niecałego roku a przede wszystkim jestem użytkownikiem takiego typu kotła od kilku lat i myślę że wiem co piszę a może tylko mi się tak wydaje ?:)

animuss
23-03-2013, 10:39
NIe mam bladego pojęcia, ale mam nadzieję że nie!
To jest ten kociołek?
http://kotly-wozny.pl/kwm-sgr.pdf

mariontg
23-03-2013, 10:42
Ja mam solar, w rodzinie natomiast pompy są tylko do cwu, nie grzeją domu.
mają ustawione strefy w których wodę dogrzewają i tyle. Wszyscy są zadowoleni. PC najwyższy COP ma właśnie latem

hehe, wiem że nie ogrzeją domu, mowię zamiast tego solara jak się to przekłada od wiosny do lata. Nikogo znajomego nie mam, który by to miał,żeby podpytać jak mu to wodę grzeje w relacji do kosztów prądu.

mariontg
23-03-2013, 10:45
To jest ten kociołek?
http://kotly-wozny.pl/kwm-sgr.pdf

Zakład produkcyjny:
ul. Broniszewice 15, 63-304 Czermin
Biuro:
ul. Armii Poznań 7, 63-300 Pleszew
Taki adres więc to chyba nie to samo, chociaż nie wiem przeczytam ta instrukcję.
link do interesującego mnie kociołka, tylko że ster w nim to tigra nie lider jak w opisie
http://allegro.pl/piec-kociol-z-podajnikiem-12kw-stalkot-blacha-6-i3085600847.html

animuss
23-03-2013, 10:54
link do interesującego mnie kociołka, tylko że ster w nim to tigra nie lider jak w opisie
http://allegro.pl/piec-kociol-z-podajnikiem-12kw-stalkot-blacha-6-i3085600847.html
Tu niestety nic konkretnego nie pisze o parametrach kotła brak przekroju i świadectw .To raczej opis dla typowego Kowalskiego żeby go nakręcić :D

Jarecki79
23-03-2013, 10:55
hehe, wiem że nie ogrzeją domu, mowię zamiast tego solara jak się to przekłada od wiosny do lata. Nikogo znajomego nie mam, który by to miał,żeby podpytać jak mu to wodę grzeje w relacji do kosztów prądu.

Kuzyn twierdzi,że kosztuje go to tyle, co praca lodówki, więc taki jest mój stan wiedzy o pompach. Jest bardzo zadowolony
Jak byłem natomiast u wujka, to miał on ustawione strefy aktywności, w których woda była dogrzewana do 55st.c a resztę dnia to tylko stoi...
3razy w ciągu doby dogrzewał jak pamiętam.
Tam było tak,że z piwnicy taką rurą pomarańczową jak od kanalizy wywalona czerpnia na zewnątrz domu, inna rura do kolejnego pomieszczenia w piwnicy, także ewentualnie ono jest schładzane.....

Co do firmy, o której myślisz, to mają nowa, sporą, wspólna z kom-ster i nowa siedzibę w samym Pleszewie, jest tam część produkcji chyba tez przeniesione w Broniszewic.

mariontg
23-03-2013, 11:00
Tu niestety nic konkretnego nie pisze o parametrach kotła brak przekroju i świadectw .To raczej opis dla typowego Kowalskiego żeby go nakręcić :D

No tak niestety tak jest! Dlatego myślałem że ktoś z tym wynalazkiem miał styczność!Świadectwa mają ale wspólne jako zrzeszona spółdzielnia kotlarska a nie stricte dla nich!

karoka65
23-03-2013, 11:01
Tu niestety nic konkretnego nie pisze o parametrach kotła brak przekroju i świadectw .To raczej opis dla typowego Kowalskiego żeby go nakręcić :D
Przede wszystkim ceną która w rzeczywistości nie jest taka jakby się wydawało, cudów nie ma.

mariontg
23-03-2013, 11:03
Kuzyn twierdzi,że kosztuje go to tyle, co praca lodówki, więc taki jest mój stan wiedzy o pompach. Jest bardzo zadowolony
Jak byłem natomiast u wujka, to miał on ustawione strefy aktywności, w których woda była dogrzewana do 55st.c a resztę dnia to tylko stoi...
3razy w ciągu doby dogrzewał jak pamiętam.
Tam było tak,że z piwnicy taką rurą pomarańczową jak od kanalizy wywalona czerpnia na zewnątrz domu, inna rura do kolejnego pomieszczenia w piwnicy, także ewentualnie ono jest schładzane.....

Co do firmy, o której myślisz, to mają nowa, sporą, wspólna z kom-ster i nowa siedzibę w samym Pleszewie, jest tam część produkcji chyba tez przeniesione w Broniszewic.

Dzięki, za info no to muszę się dokształcić co do Powietrznej pompy, no to zaczynam lekturę!

animuss
23-03-2013, 11:11
Dzięki, za info no to muszę się dokształcić co do Powietrznej pompy, no to zaczynam lekturę!

Tu nie ma co czytać ,w tym roku też montuję ,miałem już mieć w tamtym roku ale koszty modernizacji korowni i kocioł pochłonęły kasę ,doinformuj się tylko jaką kupić .Jet jeszcze jeden system na lato tani w inwestycji do grzania CWU nie Solary i nie PC ale to już nie ten dział do dyskusji .

mariontg
23-03-2013, 11:18
Tu nie ma co czytać ,w tym roku też montuję ,miałem już mieć w tamtym roku ale koszty modernizacji korowni i kocioł pochłonęły kasę ,doinformuj się tylko jaką kupić .Jet jeszcze jeden system na lato tani w inwestycji do grzania CWU nie Solary i nie PC ale to już nie ten dział do dyskusji .

Tak już trochę schodzimy z tematu to zdradź tajemnicę co to za system?

animuss
23-03-2013, 11:19
Przede wszystkim ceną która w rzeczywistości nie jest taka jakby się wydawało, cudów nie ma.

Powiem tak kto nie zapłaci przy zakupie kotła to dopłaci w ratach przy większym zużyciu ekogroszku .Są od tej reguły wyjątki takie jak Novy!

animuss
23-03-2013, 11:24
Tak już trochę schodzimy z tematu to zdradź tajemnicę co to za system?
Praktycznie do wykonania samemu z ogólno-dostępnych materiałów budowlanych .Mam pokrycie dachu dachówką w kolorze czarna-angoba .:)
http://www.youtube.com/watch?v=k2c8vjdZMiU

Piotrek42
23-03-2013, 11:30
Powiem tak kto nie zapłaci przy zakupie kotła to dopłaci w ratach przy większym zużyciu ekogroszku .

Dokładnie- święte słowa, a tak z ciekawości jadę 4 rok na stalowym ślimaku i pewnie powoli trzeba bedzie wymieniać są w sprzedaży zamienniki żeliwne??

SUSPENSER
23-03-2013, 11:32
ha.. Bruli i ecoala koniec!

Te są wg mnie najlepsze z tych które miałem - w końcu skoro taka jest siła forum to skoro jakaś firma ma lepszy sterownik niech mi go podeśle i wypożyczy na miesiąc to chętnie to sprawdzę [kilka już sprawdziłem].

Jak będziesz miał doświadczenie i dobry węgiel to zwykły 2 stanowy ze strefami wystarczy, ale na razie nie masz i nie wiem czy chcesz poświęcać czas na jego zdobywanie czy wolisz sterownik, który zrobi to za Ciebie.

SUSPENSER
23-03-2013, 11:33
Dokładnie- święte słowa, a tak z ciekawości jadę 4 rok na stalowym ślimaku i pewnie powoli trzeba bedzie wymieniać są w sprzedaży zamienniki żeliwne??

Są nierdzewne - takie jak ja kupiłem w zeszłym sezonie ...

SUSPENSER
23-03-2013, 11:33
Dzięki, za info no to muszę się dokształcić co do Powietrznej pompy, no to zaczynam lekturę!

Poczytaj tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159343-Pompa-powietrze-woda-TYLKO-do-cwu/page29

SUSPENSER
23-03-2013, 11:34
PPC dogrzewa w chłodniejsze dni prądem, a to powiększa koszt eksploatacji, w chłodne dni myślę że trochę mnie schłodzi GWC z rekuperatorem.

Masz rację "trochę" schłodzi - mi jednak to trochę nie wystarcza a GWC i reku mam spore.

karoka65
23-03-2013, 11:35
Dokładnie- święte słowa, a tak z ciekawości jadę 4 rok na stalowym ślimaku i pewnie powoli trzeba bedzie wymieniać są w sprzedaży zamienniki żeliwne??
Żeliwnych nie wiem, ale suspenser kupił z kwasówki, oczywiście cena już inna, ciekaw jestem ile mu wytrzyma.
Macie takie same kotły to zapytaj gdzie, co i jak.

mariontg
23-03-2013, 11:37
Masz rację "trochę" schłodzi - mi jednak to trochę nie wystarcza a GWC i reku mam spore.

no cóż szału nie ma ale zawsze coś, dzięki za linka!

karoka65
23-03-2013, 11:38
Jak będziesz miał doświadczenie i dobry węgiel to zwykły 2 stanowy ze strefami wystarczy, ale na razie nie masz i nie wiem czy chcesz poświęcać czas na jego zdobywanie czy wolisz sterownik, który zrobi to za Ciebie.
Toż to samo, pisałem trochę wcześniej ale zaraz.... :)

karoka65
23-03-2013, 11:39
Są nierdzewne - takie jak ja kupiłem w zeszłym sezonie ...
Heh, byłeś na posterunku :)

czp01
23-03-2013, 11:49
Po tym sezonie sprawdzę dokładnie jak się ma mój ślimak ( stalowy - kwasoodporny) minie 4 pełne sezony no i jeszcze trochę pierwszej zimy na budowie - to można policzyć jako 4,5 sezonu no i w lato też prawie cały czas chodzi. Mam pewne obawy, że to może być już jego koniec no ale zobaczymy ;)

Piotrek42
23-03-2013, 11:54
Panowie podeślijcie linka do sklepu z tymi ślimakami ( z nierdzewki ) może być na priv

animuss
23-03-2013, 13:12
ha.. Bruli i ecoala koniec!

Te są wg mnie najlepsze z tych które miałem - w końcu skoro taka jest siła forum to skoro jakaś firma ma lepszy sterownik niech mi go podeśle i wypożyczy na miesiąc to chętnie to sprawdzę [kilka już sprawdziłem].

Jedyny przesądzającym argumentem to to że ma możliwość sterowania przez internet-komórkę ,reszta to bicie piany ,
każdy normalny sterownik steruje tak samo procesem spalania .
Są sterowniki które mają dodatkowo funkcje automatyczne które ,zastępują człowieka w obsłudze tego procesu,ale spalają więcej ,
są ludzie nie umiejący opanować sterowania procesem spalania ,na ich ustawieniach kotły spalają więcej niż sterowniki automatyczne,
i w tym przypadku jest największy dramat.

Andrzej_M_
23-03-2013, 13:38
Jedyny przesądzającym argumentem to to że ma możliwość sterowania przez internet-komórkę ,reszta to bicie piany ,
każdy normalny sterownik steruje tak samo procesem spalania . ,,,,

:lol2: :lol2:

animuss
23-03-2013, 13:46
:lol2: :lol2:
:lol2:

jorgo
23-03-2013, 20:35
Gdzie ty widzisz tu ekologię ? Chcesz być ekologiczny to zapomnij o kotłach na paliwo stałe i solarach załóż pompę PC i na zimę i na lato .

W dzisiejszych czasach nic nie jest ekologiczne... ekologia to słowo wytrych........ ekologiczne mam filtry cząstek stałych, komputery, i wiele innych rzeczy.....te pompy PC też są ekologiczne, tylko że prąd w Polsce otrzymujemy z węglą...hehe tak ze suma summarum jeden ciul ....
o, przepraszam.... energia wiatrowa i ogniwa fotowoltaiczne są w miarę ok, ale to koszty że fiu fiu....

Wlodek_PID
23-03-2013, 21:36
Jedyny przesądzającym argumentem to to że ma możliwość sterowania przez internet-komórkę ,reszta to bicie piany ,
każdy normalny sterownik steruje tak samo procesem spalania .

Różne sterowniki robią to różnie. Moje robią to jeszcze inaczej.


Są sterowniki które mają dodatkowo funkcje automatyczne które ,zastępują człowieka w obsłudze tego procesu,ale spalają więcej ,

Nie wszystkie.


są ludzie nie umiejący opanować sterowania procesem spalania ,na ich ustawieniach kotły spalają więcej niż sterowniki automatyczne,
i w tym przypadku jest największy dramat.

Takich ludzi jest większość.

animuss
23-03-2013, 22:36
W dzisiejszych czasach nic nie jest ekologiczne... ekologia to słowo wytrych........ ekologiczne mam filtry cząstek stałych, komputery, i wiele innych rzeczy.....te pompy PC też są ekologiczne, tylko że prąd w Polsce otrzymujemy z węglą...hehe tak ze suma summarum jeden ciul ....
o, przepraszam.... energia wiatrowa i ogniwa fotowoltaiczne są w miarę ok, ale to koszty że fiu fiu....

No to pompy PC są sozologiczne a dzisiaj prąd czerpiemy węgla, jutro może z kurzych odchodów ,wszystko to polityka rządu ,najważniejsze jest to że nie uderza to bezpośrednio w Kowalskiego ,który nie będzie musiał przerabiać całej kotłowni po restrykcyjnie uchwalonych przepisach.

Piotrek42
23-03-2013, 22:38
Ekologiczne to w Polsce są podatki i opłaty !!

animuss
23-03-2013, 22:53
Różne sterowniki robią to różnie. Moje robią to jeszcze inaczej.
Nie wszystkie.
Takich ludzi jest większość.
To bardzo ciekawe myślałem że prawidłowy proces spalania węgla jest jeden ,a to że liżemy loda na stojąco albo na siedząco nie zmienia faktu.
Który to Wlodziu sterownik jest mądrzejszy od swojego twórcy ?

Wlodek_PID
24-03-2013, 10:29
To bardzo ciekawe myślałem że prawidłowy proces spalania węgla jest jeden

Nawet, jeśli tak jest (a nie jest), to nie znaczy, że każdy
sterownik działa tak samo.


Który to Wlodziu sterownik jest mądrzejszy od swojego twórcy ?

Nie rozumiem pytania.

SUSPENSER
24-03-2013, 10:29
Panowie podeślijcie linka do sklepu z tymi ślimakami ( z nierdzewki ) może być na priv

To chyba żadna tajemnica:

http://allegro.pl/slimak-kwasoodporny-25kw-i-inne-zmijka-retorta-i3123381825.html#tabsAnchor (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fslima k-kwasoodporny-25kw-i-inne-zmijka-retorta-i3123381825.html%23tabsAnchor)

Mam tylko jedną uwagę: to nie są ślimaki ze stali kwasoodpornej, tylko nierdzewnej 1.4301, bo 1.4301 to stal nierdzewna, a kwasoodporna to np. 1.4401, a najlepsza byłaby 1.4571.

Mój z 1.4301 działa już od Listopada 2011 :)

SUSPENSER
24-03-2013, 10:45
Jedyny przesądzającym argumentem to to że ma możliwość sterowania przez internet-komórkę ,reszta to bicie piany ,
każdy normalny sterownik steruje tak samo procesem spalania .
Są sterowniki które mają dodatkowo funkcje automatyczne które ,zastępują człowieka w obsłudze tego procesu,ale spalają więcej ,
są ludzie nie umiejący opanować sterowania procesem spalania ,na ich ustawieniach kotły spalają więcej niż sterowniki automatyczne,
i w tym przypadku jest największy dramat.

Jak to każdy sterownik steruje tak samo procesem spalania - 2 stanowy i z PID robią to wg Ciebie tak samo ?

Nieprawda, że automatyczne spalają więcej, to zależy co oznacza ta "automatyka" - może ona np. tylko wyręczać użytkownika w obniżaniu temp. CWU w określonych strefach czasowych - czy to też wg Ciebie lepiej zrobi użytkownik ręcznie chodząc do kotła w określonych godzinach i obniżając/podnosząc tą temp. ręcznie ?

Co do procesu spalania to jak sobie wyobrażasz, że użytkownik będzie siedział całą dobę przy kotle i reagował na zmiany temp. spalin i podsypywał węgla gdy zacznie ona spadać [robi to Bruli] - nie lepiej użyć Brulego, ustawić moc dmuchawy i czas podawania, a czas przerwy ustali on sam mierząc stale temp. spalin ?

U mnie kocioł z Bruli spala dokładnie tyle samo co z moimi ustawieniami w trybie 2 stanowym, więc albo nie umiem palić w kotle, albo sprawdza się moja teoria, że w pewnych czynnościach automatyka zastąpi nas nie pogarszając parametrów procesu.

Niestety inne sterowniki "automatyczne" spalały więcej i dlatego dla mnie Bruli jest najlepszy [np. eCOAL kilka % więcej], ale jeśli ktoś jest nowym użytkownikiem to szczerze wątpię, żeby potrafił spalać mniej dobrego węgla niż eCOAL, różnice będą dopiero przy kiepskim opale lub np. nieszczelnym palniku [to tak jak niesprawna sonda lambda w samochodzie - potrafi spowodować wzrost zużycia paliwa o 20%, ale nikt nie wini za to sterownika wtrysku i nie zaczyna ręcznie sterować czasami wtrysku, kątem wyprzedzenia zapłonu itp.].

Może są fachowcy od silników samochodowych, którzy lepiej wyregulowali by gaźnik czy ręcznie sterowali by podczas jazdy kątem wyprzedzenia zapłonu [tak było kilkadziesiąt lat temu zanim zastąpiła ich automatyka], ale czy wyobrażasz sobie przekonywanie dzisiejszych kierowców do stosowania takich "udogodnień" ?

animuss
24-03-2013, 12:17
Nawet, jeśli tak jest (a nie jest), to nie znaczy, że każdy
sterownik działa tak samo.
Nie rozumiem pytania.
Jeżeli nie jest i zaburza proces spalania to przynosi jakieś straty .Przecież steruje podawaniem węgla i powietrza .
pytałem ,który polecasz ster.

animuss
24-03-2013, 12:30
Jak to każdy sterownik steruje tak samo procesem spalania - 2 stanowy i z PID robią to wg Ciebie tak samo ?

Nieprawda, że automatyczne spalają więcej, to zależy co oznacza ta "automatyka" - może ona np. tylko wyręczać użytkownika w obniżaniu temp. CWU w określonych strefach czasowych - czy to też wg Ciebie lepiej zrobi użytkownik ręcznie chodząc do kotła w określonych godzinach i obniżając/podnosząc tą temp. ręcznie ?

Co do procesu spalania to jak sobie wyobrażasz, że użytkownik będzie siedział całą dobę przy kotle i reagował na zmiany temp. spalin i podsypywał węgla gdy zacznie ona spadać [robi to Bruli] - nie lepiej użyć Brulego, ustawić moc dmuchawy i czas podawania, a czas przerwy ustali on sam mierząc stale temp. spalin ?

U mnie kocioł z Bruli spala dokładnie tyle samo co z moimi ustawieniami w trybie 2 stanowym, więc albo nie umiem palić w kotle, albo sprawdza się moja teoria, że w pewnych czynnościach automatyka zastąpi nas nie pogarszając parametrów procesu.

Niestety inne sterowniki "automatyczne" spalały więcej i dlatego dla mnie Bruli jest najlepszy [np. eCOAL kilka % więcej], ale jeśli ktoś jest nowym użytkownikiem to szczerze wątpię, żeby potrafił spalać mniej dobrego węgla niż eCOAL, różnice będą dopiero przy kiepskim opale lub np. nieszczelnym palniku [to tak jak niesprawna sonda lambda w samochodzie - potrafi spowodować wzrost zużycia paliwa o 20%, ale nikt nie wini za to sterownika wtrysku i nie zaczyna ręcznie sterować czasami wtrysku, kątem wyprzedzenia zapłonu itp.].

Może są fachowcy od silników samochodowych, którzy lepiej wyregulowali by gaźnik czy ręcznie sterowali by podczas jazdy kątem wyprzedzenia zapłonu [tak było kilkadziesiąt lat temu zanim zastąpiła ich automatyka], ale czy wyobrażasz sobie przekonywanie dzisiejszych kierowców do stosowania takich "udogodnień" ?
Tak 2 stanowy i z PID robią to tak samo podają powietrze i węgiel ,różnicę zauważa się w sprawności kotła ,w ilości zmarnowanego węgla w procesie spalania.
Automatyczne spalają więcej , to złożone zagadnienie .
Co do procesu spalania to wyobrażam sobie że użytkownik zajdzie do kotłowni raz na kilka dni sprawdzić proces bo i tak musi wynieść popiół.
Na pewno są takie sterowniki "automatyczne" co więcej i mniej marnują węgla

kobra64
24-03-2013, 13:46
Mam tylko jedną uwagę: to nie są ślimaki ze stali kwasoodpornej, tylko nierdzewnej 1.4301, bo 1.4301 to stal nierdzewna, a kwasoodporna to np. 1.4401, a najlepsza byłaby 1.4571.

Mój z 1.4301 działa już od Listopada 2011 :)
A mój zwykły stalowy od stycznia 2006.

Wlodek_PID
24-03-2013, 15:31
Jeżeli nie jest i zaburza proces spalania to przynosi jakieś straty .Przecież steruje podawaniem węgla i powietrza .
pytałem ,który polecasz ster.

Polecam Cobrę z softem S.xx

SUSPENSER
24-03-2013, 20:44
Tak 2 stanowy i z PID robią to tak samo podają powietrze i węgiel ,różnicę zauważa się w sprawności kotła ,w ilości zmarnowanego węgla w procesie spalania.
Automatyczne spalają więcej , to złożone zagadnienie .
Co do procesu spalania to wyobrażam sobie że użytkownik zajdzie do kotłowni raz na kilka dni sprawdzić proces bo i tak musi wynieść popiół.
Na pewno są takie sterowniki "automatyczne" co więcej i mniej marnują węgla

Raz na kilka dni to może użytkownik przy 2 stanowym "zajść" gdy ma stałe zapotrzebowanie na moc [co w warunkach kotłowni domowych nie występuje], inaczej jest skazany na przechodzenie kotła w podtrzymanie co generuje straty - jak więc bez automatyki chcesz spalać ekonomicznie ?

Nie zgadzam się, że automatyczne spalają więcej bo z moich testów z użyciem ciepłomierza wynika, że jeden z nich potrafi spalać tyle samo co przy moich nastawach w trybie 2 stanowym, więc albo zanegujesz moje umiejętności ustawiania sterownika, albo musisz przyznać, że nie wszystkie "automatyczne" spalają więcej.

Sam sterownik nie zrobi wszystkiego, ale prawidłowo zaprogramowana automatyka robi to do czego jest i oszczędza nasz czas.

Możesz też wyłożyć tu to "złożone zagadnienie" - przekonaj mnie ...

animuss
24-03-2013, 22:59
Raz na kilka dni to może użytkownik przy 2 stanowym "zajść" gdy ma stałe zapotrzebowanie na moc [co w warunkach kotłowni domowych nie występuje], inaczej jest skazany na przechodzenie co generuje straty - jak więc bez automatyki chcesz spalać ekonomicznie ?.Każdy automatyczny sterownik który dąży do opóźnienia wejścia kotła w podtrzymanie generuje straty to samo dzieje się gdy sterownik dąży na siłę do osiągnięcia zadanej temperatury .To po co taki sterownik ?



Nie zgadzam się, że automatyczne spalają więcej bo z moich testów z użyciem ciepłomierza wynika, że jeden z nich potrafi spalać tyle samo co przy moich nastawach w trybie 2 stanowym, więc albo zanegujesz moje umiejętności ustawiania sterownika, albo musisz przyznać, że nie wszystkie "automatyczne" spalają więcej.
Sam sterownik nie zrobi wszystkiego, ale prawidłowo zaprogramowana automatyka robi to do czego jest i oszczędza nasz czas.
Zgodzę się że automatyka jest potrzebna tylko gdzie znaleźć taką która będzie sterować odpowiednio procesem spalania jak na razie to są półśrodki .Automatyczne sterowanie powinno się odbywać na kilku płaszczyznach, sterownik grupowy wyprzedza trochę inne sterowniki ale nie ma możliwości tego atutu wykorzystać w dzisiejszych kotłach ,dlatego wyszło Ci że automat spala tyle samo co w 2 stanie.



Możesz też wyłożyć tu to "złożone zagadnienie" - przekonaj mnie ...Producent sterownika dla spalania automatycznego pisał najlepszy program używając jakiegoś gatunku węgla ,kotła palnika itd....dlatego np. steru eCoal nie kupisz bez kotła bo możesz zrobić sobie krzywdę oraz poderwać opinię firmie która włożyła tyle pracy produkując taki ster. To samo dzieje się z innymi sterownikami automatycznymi gatunków węgla jest sporo ,kotłów,palników też także to bardzo złożony problem.

animuss
24-03-2013, 23:03
Polecam Cobrę z softem S.xx Tego się mogłem spodziewać,tylko że do PID-a nie mam palnika .

Wlodek_PID
24-03-2013, 23:05
Assimus, poczytak mój wątek.

Sterownik działa
na każdym kotle (nawet na składakach) :)
z każdym typem podajnika
nie ma czujnika spalin
nie zuzywa więcej opału
nie wchodzi w podtrzymanie, gdy jest odbiór ciepła

Masz tylko 2 nastawy :
korekcja mocy palnika
minimalna moc kotła

Na proces spalania ma wpływ tylko korekcja mocy palnika.

Reszta to nastawy temperatur, pompy, termostaty, strefy czasowe
i tak dalej..

SUSPENSER
24-03-2013, 23:56
Każdy automatyczny sterownik który dąży do opóźnienia wejścia kotła w podtrzymanie generuje straty to samo dzieje się gdy sterownik dąży na siłę do osiągnięcia zadanej temperatury .To po co taki sterownik ?

Każdy 2 stanowy dąży do osiągnięcia zadanej temperatury "na siłę" którą sam ustawiasz, i musi być ustawiony, żeby przy większym mrozie był w stanie ją osiągnąć - inaczej pisząc w dużym skrócie - w domu będzie zimno, albo będziesz biegał co chwilę zmieniać ustawienia gdy tylko zrobi się zimniej lub cieplej [lub przyświeci wiosną/jesienią słońce i nagrzeje w domu] i dom będzie potrzebował innej ilości ciepła.

Bruli sam zmienia te "siły" w zależności od potrzeb w zakresie który sam nastawisz, więc nie musisz biegać a efekt podobny.



Zgodzę się że automatyka jest potrzebna tylko gdzie znaleźć taką która będzie sterować odpowiednio procesem spalania jak na razie to są półśrodki .Automatyczne sterowanie powinno się odbywać na kilku płaszczyznach, sterownik grupowy wyprzedza trochę inne sterowniki ale nie ma możliwości tego atutu wykorzystać w dzisiejszych kotłach ,dlatego wyszło Ci że automat spala tyle samo co w 2 stanie.

Jednak jak widzisz jest to możliwe - gdyby Bruli był w stanie sterować w "kilku płaszczyznach" wtedy nie było by szans z nim konkurować w trybie 2 stanowym, póki co wystarcza mi, że zastępuje mnie w kotłowni ;)



Producent sterownika dla spalania automatycznego pisał najlepszy program używając jakiegoś gatunku węgla ,kotła palnika itd....dlatego np. steru eCoal nie kupisz bez kotła bo możesz zrobić sobie krzywdę oraz poderwać opinię firmie która włożyła tyle pracy produkując taki ster. To samo dzieje się z innymi sterownikami automatycznymi gatunków węgla jest sporo ,kotłów,palników też także to bardzo złożony problem.

No popatrz a ja eCOAL testowałem u siebie z dobrym skutkiem [chociaż spalał trochę więcej niż Bruli], obecnie ma go zamontowanego sąsiad który jest trochę mniej biegły w sterowaniu i jest bardzo zadowolony bo od czasu jego zamontowania spadło mu zużycie węgla i kocioł działa bez jego ingerencji zarówno na Jaret Plusie jak i na Wesołej.

Zarówno ja jak i sąsiad mamy zwykłe retorty fajkowe i kotły inne niż te do których eCOAL jest dedykowany.

SUSPENSER
25-03-2013, 00:01
Assimus, poczytak mój wątek.

Sterownik działa

na każdym kotle (nawet na składakach) :)
z każdym typem podajnika
nie ma czujnika spalin
nie zuzywa więcej opału
nie wchodzi w podtrzymanie, gdy jest odbiór ciepła

Masz tylko 2 nastawy :

korekcja mocy palnika
minimalna moc kotła

Na proces spalania ma wpływ tylko korekcja mocy palnika.

Reszta to nastawy temperatur, pompy, termostaty, strefy czasowe
i tak dalej..

Skoro faktycznie nie zużywa więcej opału to może jest szansa, żeby dostać go na testy i to potwierdzić [jak kiedyś Cobrę ze starszym softem która niestety zużywała jednak trochę więcej] - czy jesteś gotów na takie starcie z Brulim [zima się kończy, więc trzeba by się szybko decydować] ?

sebsa
25-03-2013, 08:20
Każdy 2 stanowy dąży do osiągnięcia zadanej temperatury "na siłę" którą sam ustawiasz, i musi być ustawiony, żeby przy większym mrozie był w stanie ją osiągnąć - inaczej pisząc w dużym skrócie - w domu będzie zimno, albo będziesz biegał co chwilę zmieniać ustawienia gdy tylko zrobi się zimniej lub cieplej [lub przyświeci wiosną/jesienią słońce i nagrzeje w domu] i dom będzie potrzebował innej ilości ciepła.

Bruli sam zmienia te "siły" w zależności od potrzeb w zakresie który sam nastawisz, więc nie musisz biegać a efekt podobny.....



Suspenser - nie chcę się czepiać.... U Ciebie przy Twoim zapotrzebowaniu wystarczy jeden poziom mocy na cały rok - 8kW. A i to pewnie z dużym zapasem. Wiesz pewnie dobrze, że pojawiają się już wpisy oraz propozycje, by algorytm spalania grupowego sam "przeskakiwał" między poszczególnymi poziomami w zależności od np temp. zewn. Jeśli użytkownik źle dopasuje moc albo wzrośnie mu zapotrzebowanie w stosunku do tego co ma zadane sterownik - to Bruli będzie wykonywał tylko to co ma zadane. Może to również doprowadzić do wychłodzenia domu, jeśli user nie zaingeruje.

JacekJI
25-03-2013, 09:42
Witam,

Czy możecie polecić takiniki kocioł z zasobnikiem którym bedzie można palić normalnie drzewem,weglem wiekszym, a dodatkowo ekogroszek z podajnika.
Chodzi m i o to zeby komora na tradycyjne spalanie nie byla bardzo mala.
Bo np Podoba mi sie SAS Slim, http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-slim.html
ale komore do spalania tradycyjnego ma tylko gł300, wys 240, nie wiem czy dobrze mysle a wydaje mi sie mala,
Trzeba by na żywo zobaczyc.

Wlodek_PID
25-03-2013, 09:45
Skoro faktycznie nie zużywa więcej opału to może jest szansa, żeby dostać go na testy i to potwierdzić [jak kiedyś Cobrę ze starszym softem która niestety zużywała jednak trochę więcej] - czy jesteś gotów na takie starcie z Brulim [zima się kończy, więc trzeba by się szybko decydować] ?

Jeśli Karoka nie wysłał jeszcze Cobry do Andrzeja_M_, poproszę go
o wysłanie sterownika do Ciebie.

Napisz proszę, jaki masz kocioł oraz

czas podawania
pauzę między dawkami
min dmuchawa
max dmuchawa

Muszę wygenerować soft z odpowiednimi nastawami fabrycznymi
dla Twojego kotła. Zobaczymy, jak będzie działać.

animuss
25-03-2013, 09:46
Każdy 2 stanowy dąży do osiągnięcia zadanej temperatury "na siłę" którą sam ustawiasz, i musi być ustawiony, żeby przy większym mrozie był w stanie ją osiągnąć - inaczej pisząc w dużym skrócie - w domu będzie zimno, albo będziesz biegał co chwilę zmieniać ustawienia gdy tylko zrobi się zimniej lub cieplej [lub przyświeci wiosną/jesienią słońce i nagrzeje w domu] i dom będzie potrzebował innej ilości ciepła.
Niestety to nieprawda dwustan. spala na sztywnych nastawach . Bruli w grupowym dąży do osiągnięcia zadanej temperatury "na siłę" .z reszto sam to potwierdzasz pisząc niżej



Bruli sam zmienia te "siły" w zależności od potrzeb w zakresie który sam nastawisz, więc nie musisz biegać a efekt podobny.
Jednak jak widzisz jest to możliwe - gdyby Bruli był w stanie sterować w "kilku płaszczyznach" wtedy nie było by szans z nim konkurować w trybie 2 stanowym, póki co wystarcza mi, że zastępuje mnie w kotłowni ;)
Bruli w grupowym jest pozbawiony możliwości sterowania w "kilku płaszczyznach" i co byś nie nastawił czy grupowy czy dwustan. to wychodzi Ci to samo gdybyś przetestował grupowy przez cały okres grzewczy i porównał z dwustanem okaże się ze dwustan robi to lepiej ,przy zwykłym dwustanie nie ma żadnych uciążliwości związanych z przestawieniem mocy bo przynajmniej raz w miesiącu i tak jesteś w kotłowni spala tak samo i zastępuje mnie w kotłowni ;)



No popatrz a ja eCOAL testowałem u siebie z dobrym skutkiem [chociaż spalał trochę więcej niż Bruli], obecnie ma go zamontowanego sąsiad który jest trochę mniej biegły w sterowaniu i jest bardzo zadowolony bo od czasu jego zamontowania spadło mu zużycie węgla i kocioł działa bez jego ingerencji zarówno na Jaret Plusie jak i na Wesołej.
Zarówno ja jak i sąsiad mamy zwykłe retorty fajkowe i kotły inne niż te do których eCOAL jest dedykowany. Sam widzisz eCOAL nie dopasował się do twojego kotła dlatego producent ma rację nie sprzedając tego produktu bez kotła .
Tu brak porównania jeżeli spadło mu zużycie węgla to może świadczyć o nieudolności operatora .

animuss
25-03-2013, 09:58
Assimus, poczytak mój wątek.

Sterownik działa
na każdym kotle (nawet na składakach) :)
z każdym typem podajnika
nie ma czujnika spalin
nie zuzywa więcej opału
nie wchodzi w podtrzymanie, gdy jest odbiór ciepła

Masz tylko 2 nastawy :
korekcja mocy palnika
minimalna moc kotła

Na proces spalania ma wpływ tylko korekcja mocy palnika.

Reszta to nastawy temperatur, pompy, termostaty, strefy czasowe
i tak dalej..
Zbyt optymistycznie to wygląda ,martwi mnie tylko stwierdzenie że "nie zużywa więcej opału" co się pod tym kryje stwierdzeniem ,jeżeli nie zużywa więcej czyli tyle samo co dwustan ? jakby spalał więcej to montaż mijał by się z celem.

może jest szansa, żeby dostać go na testy i to potwierdzićTo jest ciekawa propozycja .

Wlodek_PID
25-03-2013, 10:29
Zbyt optymistycznie to wygląda ,martwi mnie tylko stwierdzenie że "nie zużywa więcej opału" co się pod tym kryje stwierdzeniem


Poczytaj, co użytkownicy piszą na moim wątku "sterowanie wg Włodka_PID"
i sprawa się wyjaśni...

jack18
25-03-2013, 11:59
Niestety to nieprawda dwustan. spala na sztywnych nastawach . Bruli w grupowym dąży do osiągnięcia zadanej temperatury "na siłę" .z reszto sam to potwierdzasz pisząc niżej

Bruli w grupowym jest pozbawiony możliwości sterowania w "kilku płaszczyznach" i co byś nie nastawił czy grupowy czy dwustan. to wychodzi Ci to samo gdybyś przetestował grupowy przez cały okres grzewczy i porównał z dwustanem okaże się ze dwustan robi to lepiej ,przy zwykłym dwustanie nie ma żadnych uciążliwości związanych z przestawieniem mocy bo przynajmniej raz w miesiącu i tak jesteś w kotłowni spala tak samo i zastępuje mnie w kotłowni ;)

Sam widzisz eCOAL nie dopasował się do twojego kotła dlatego producent ma rację nie sprzedając tego produktu bez kotła .
Tu brak porównania jeżeli spadło mu zużycie węgla to może świadczyć o nieudolności operatora .

To Twoje przypuszczenia , czy masz dowody jakieś na to co piszesz? wyniki jakichś testów ?Mysłisz kolego ze wszyscy potrafią ustawić ster dwustanowy ekonomiczniej niż np e coal czy cobra?

Wlodek_PID
25-03-2013, 12:21
Skoro faktycznie nie zużywa więcej opału to może jest szansa, żeby dostać go na testy i to potwierdzić [jak kiedyś Cobrę ze starszym softem która niestety zużywała jednak trochę więcej] - czy jesteś gotów na takie starcie z Brulim [zima się kończy, więc trzeba by się szybko decydować] ?

Dzwoniłem do Karoki z prośbą, aby Ci wysłał sterownik.

PiotrKac
25-03-2013, 18:58
Mam Cichewicz Futura Dual Komfort i OSTRZEGAM.
O mało nie poleciało wszystko z dymem tak działa to gów....no.
Ciągłe problemy od transportu począwszy - musieliśmy pomagać zdjąć piec ze starego busa ... to nie żart. Próbowali wcisnąć stary piec - totalni oszuści ... w ostaniej chwili podbili cenę za palnik peletowy ... zgroza
Z podajnika odeszła farba a właściciele wymyslili że pomażą go farbą i jakośc będzie.
Ale prawdziwy dramat to jak piec o mały włos nie zapalił się w nocy ... a serwis może przyjechać za tydzień.
Koszmar a nie piec - brak opisu ustawień, trudno czegoś się dowiedzieć...
TO POLSKA I POLSKIE REALIA I POLSKA FIRMA - tylko pieprz...nie o kryzysie a klienta oszukuje się na potęgę.

mariontg
25-03-2013, 19:58
Mam Cichewicz Futura Dual Komfort i OSTRZEGAM.
O mało nie poleciało wszystko z dymem tak działa to gów....no.
Ciągłe problemy od transportu począwszy - musieliśmy pomagać zdjąć piec ze starego busa ... to nie żart. Próbowali wcisnąć stary piec - totalni oszuści ... w ostaniej chwili podbili cenę za palnik peletowy ... zgroza
Z podajnika odeszła farba a właściciele wymyslili że pomażą go farbą i jakośc będzie.
Ale prawdziwy dramat to jak piec o mały włos nie zapalił się w nocy ... a serwis może przyjechać za tydzień.
Koszmar a nie piec - brak opisu ustawień, trudno czegoś się dowiedzieć...
TO POLSKA I POLSKIE REALIA I POLSKA FIRMA - tylko pieprz...nie o kryzysie a klienta oszukuje się na potęgę.

Witam! Widze, że na paru forach ostrzegasz, to prawda czy delikatnie walczysz z konkurencją?;)

animuss
25-03-2013, 21:00
To Twoje przypuszczenia , czy masz dowody jakieś na to co piszesz? wyniki jakichś testów ?Mysłisz kolego ze wszyscy potrafią ustawić ster dwustanowy ekonomiczniej niż np e coal czy cobra?To moje przemyślenia ,testy przeprowadzam na swoim kotle ,ile osób potrafi nie wiem ale pewnie tyle samo co nauczyło się kierować samochodem.Dobrze jest kupić jeden gatunek węgla na całą zimę wtedy palenie staje się nudne .

animuss
25-03-2013, 21:08
Piotr Kac
Mam Cichewicz Futura Dual Komfort i OSTRZEGAM.
O mało nie poleciało wszystko z dymem tak działa to gów....no.
Ciągłe problemy od transportu począwszy - musieliśmy pomagać zdjąć piec ze starego busa ... to nie żart. Próbowali wcisnąć stary piec - totalni oszuści ... w ostaniej chwili podbili cenę za palnik peletowy ... zgroza
Z podajnika odeszła farba a właściciele wymyslili że pomażą go farbą i jakośc będzie.
Ale prawdziwy dramat to jak piec o mały włos nie zapalił się w nocy ... a serwis może przyjechać za tydzień.
Koszmar a nie piec - brak opisu ustawień, trudno czegoś się dowiedzieć...
TO POLSKA I POLSKIE REALIA I POLSKA FIRMA - tylko pieprz...nie o kryzysie a klienta oszukuje się na potęgę.

Na pelletach i zrębkach tak się czasem dzieje ale zabezpieczenie (strażak) na pewno jakieś ma ten kociołek ,nie powinieneś po zakrapianej imprezie obsługiwać kotła .

SUSPENSER
25-03-2013, 22:19
Suspenser - nie chcę się czepiać.... U Ciebie przy Twoim zapotrzebowaniu wystarczy jeden poziom mocy na cały rok - 8kW. A i to pewnie z dużym zapasem. Wiesz pewnie dobrze, że pojawiają się już wpisy oraz propozycje, by algorytm spalania grupowego sam "przeskakiwał" między poszczególnymi poziomami w zależności od np temp. zewn. Jeśli użytkownik źle dopasuje moc albo wzrośnie mu zapotrzebowanie w stosunku do tego co ma zadane sterownik - to Bruli będzie wykonywał tylko to co ma zadane. Może to również doprowadzić do wychłodzenia domu, jeśli user nie zaingeruje.

Wbrew pozorom nie wystarczy "8 kW" bo to tak naprawdę jest mniej niż 8 - po prostu mój palnik dobrze pracuje już od około 5-6 kW i na tym poziomie mam ustawiony poziom mocy "8 kW Brulego".

Nie wiedziałem, że są propozycje samoistnego "przeskakiwania" na nastawy wyższych mocy, wiem natomiast, że gdy nastawię maksymalną moc na "12 kW" a minimalną na "8 kW" to w miarę potrzeb "przeskakuje" on pomiędzy tymi "8" a "12".

Chyba jednak wolę sam o tym decydować.

SUSPENSER
25-03-2013, 22:24
Jeśli Karoka nie wysłał jeszcze Cobry do Andrzeja_M_, poproszę go
o wysłanie sterownika do Ciebie.

Napisz proszę, jaki masz kocioł oraz

czas podawania
pauzę między dawkami
min dmuchawa
max dmuchawa

Muszę wygenerować soft z odpowiednimi nastawami fabrycznymi
dla Twojego kotła. Zobaczymy, jak będzie działać.

Ok super.

Kocioł opisany w stopce, podawanie 3 s, pauza 45 s, dmuchawa 28% [nie ma min ani maks przy tym stosunku podawanie/przerwa], natomiast przy sterowaniu grupowym podawanie 5 s [narzuca sterownik], pauza dobiera się sama, dmuchawa [28% dla "8 kW", 29 dla "12 kW", 30 dla "16 kW", 31 dla "20 kW"] - korzystam tylko z "8 kW" bo wystarcza.

mariontg
25-03-2013, 22:26
Wbrew pozorom nie wystarczy "8 kW" bo to tak naprawdę jest mniej niż 8 - po prostu mój palnik dobrze pracuje już od około 5-6 kW i na tym poziomie mam ustawiony poziom mocy "8 kW Brulego".

Nie wiedziałem, że są propozycje samoistnego "przeskakiwania" na nastawy wyższych mocy, wiem natomiast, że gdy nastawię maksymalną moc na "12 kW" a minimalną na "8 kW" to w miarę potrzeb "przeskakuje" on pomiędzy tymi "8" a "12".

Chyba jednak wolę sam o tym decydować.
Widzę,że uzyskujesz poważnie imponujące wyniki; możesz podać jaki domek, jak ocieplony, jaka bryła i podać dokładnie jaki to kociołek, ster już wiem Bruli i zwykły fajkowy palnik(o dziwo już jakoś mało polecany)

SUSPENSER
25-03-2013, 22:45
Niestety to nieprawda dwustan. spala na sztywnych nastawach . Bruli w grupowym dąży do osiągnięcia zadanej temperatury "na siłę" .z reszto sam to potwierdzasz pisząc niżej

Nie zrozumieliśmy się - Bruli może tą "siłę" regulować w zależności od zapotrzebowanie na ciepło przeskakując na nastawy ustawione dla mocy "8-12-16-20-25 kW", a w 2 stanowym albo na stałe ustawisz jedną z tych nastaw albo będziesz biegał je zmieniać gdy zmieni się zapotrzebowanie na ciepło.



Bruli w grupowym jest pozbawiony możliwości sterowania w "kilku płaszczyznach" i co byś nie nastawił czy grupowy czy dwustan. to wychodzi Ci to samo gdybyś przetestował grupowy przez cały okres grzewczy i porównał z dwustanem okaże się ze dwustan robi to lepiej ,przy zwykłym dwustanie nie ma żadnych uciążliwości związanych z przestawieniem mocy bo przynajmniej raz w miesiącu i tak jesteś w kotłowni spala tak samo i zastępuje mnie w kotłowni ;)

Tak jak napisałem powyżej - owszem możesz nastawić na 2 stanowym maksymalną moc jakiej będzie potrzeba do ogrzania domu przy największych mrozach i to wystarczy na cały sezon, ale będziesz miał w okresach mniejszych mrozów więcej okresów podtrzymania.

To tak jakbyś w samochodzie zamiast pedału "gazu" miał włącznik i moc silnika ustawił do potrzeb podjechania pod najbardziej stromą górkę na trasie, załączył tempomat i obserwował jak włącza/wyłącza "przyspieszenie", natomiast Bruli ma "włącznik" z nastawnymi kilkoma poziomami mocy [np. na drogę poziomą, podjazd mały, średni, duży i maksymalny] - jak sądzisz który sposób sterowania będzie ekonomiczniejszy ?

Drugi aspekt to dobieranie przez Brulego czasu przerwy w podawaniu [na podstawie trendu zmian temperatury spalin] - 2 stanowy tego nie robi i przy zmianie węgla musisz to dobrać ręcznie.

Kolejna sprawa to dzięki pomiarowi temp. spalin możesz nastawić za długi czas postoju w podtrzymaniu i kocioł nie wygaśnie [więc możesz nie znając się na tym nastawić np. 120 minut "na pałę"] - a w 2 stanowym wygaśnie na pewno.



Sam widzisz eCOAL nie dopasował się do twojego kotła dlatego producent ma rację nie sprzedając tego produktu bez kotła .
Tu brak porównania jeżeli spadło mu zużycie węgla to może świadczyć o nieudolności operatora .

Większość operatorów nie jest na tyle "udolnych", żeby spalać mniej niż eCOAL i dla nich ten sterownik był by idealny - podobnie jak automatyczne skrzynie biegów - większości auto z nimi pali tyle samo lub mniej [zależnie od umiejętności], ale są tacy, którzy potrafią spalić mniej z manualnymi.

SUSPENSER
25-03-2013, 22:48
Widzę,że uzyskujesz poważnie imponujące wyniki; możesz podać jaki domek, jak ocieplony, jaka bryła i podać dokładnie jaki to kociołek, ster już wiem Bruli i zwykły fajkowy palnik(o dziwo już jakoś mało polecany)

Link do opisu jest w stopce:

Informacje o moim systemie ogrzewania i podgląd pracy kotła, instalacji:
https://esterownik.pl/sterownik/449 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Festerownik.pl%2Fs terownik%2F449)

SUSPENSER
25-03-2013, 22:50
Dzwoniłem do Karoki z prośbą, aby Ci wysłał sterownik.

Ok super - chociaż pomysłów na testy mi nie brakuje i chcę dokładniej wyznaczyć zależność mocy i sprawności swojego kotła ...

animuss
25-03-2013, 23:53
Nie zrozumieliśmy się - Bruli może tą "siłę" regulować w zależności od zapotrzebowanie na ciepło przeskakując na nastawy ustawione dla mocy "8-12-16-20-25 kW", a w 2 stanowym albo na stałe ustawisz jedną z tych nastaw albo będziesz biegał je zmieniać gdy zmieni się zapotrzebowanie na ciepło.
Tak jak napisałem powyżej - owszem możesz nastawić na 2 stanowym maksymalną moc jakiej będzie potrzeba do ogrzania domu przy największych mrozach i to wystarczy na cały sezon, ale będziesz miał w okresach mniejszych mrozów więcej okresów podtrzymania.
To tak jakbyś w samochodzie zamiast pedału "gazu" miał włącznik i moc silnika ustawił do potrzeb podjechania pod najbardziej stromą górkę na trasie, załączył tempomat i obserwował jak włącza/wyłącza "przyspieszenie", natomiast Bruli ma "włącznik" z nastawnymi kilkoma poziomami mocy [np. na drogę poziomą, podjazd mały, średni, duży i maksymalny] - jak sądzisz który sposób sterowania będzie ekonomiczniejszy ?
Co do biegania i zmiany nastaw to wygląda to tak że kilka razy w całym sezonie grzewczym trzeba przestawić moc wystarczy śledzić pogodę a do kotła i tak trzeba częściej zajrzeć.Co do przeskakiwania Bruliego to teoretycznie powinno się to udać co założyłeś a w praktyce niestety nie da rady.Jak porównujesz już do samochodu to akurat nie ma to przełożenia przy spalaniu do górki i z górki ,na pewno ekonomiczniej jest ustawić na sztywno dobre nastawy do procesu spalania żeby kocioł cały czas dobrze spalał i uzyskiwał dużą sprawność ,niz ciągle zmieniać mu nastawy w trakcie procesu spalania .Co do nastaw w dwustanie wystarczą trzy dobre nastawy na cały sezon grzewczy .Gdybyś zobaczył jak kocioł płynnie może pracować w dwustanie ,sterownik steruje tylko procesem spalania ,,nie steruje żadną pompą ani zaworem n-drogowym .



Drugi aspekt to dobieranie przez Brulego czasu przerwy w podawaniu [na podstawie trendu zmian temperatury spalin] - 2 stanowy tego nie robi i przy zmianie węgla musisz to dobrać ręcznie.
Kolejna sprawa to dzięki pomiarowi temp. spalin możesz nastawić za długi czas postoju w podtrzymaniu i kocioł nie wygaśnie [więc możesz nie znając się na tym nastawić np. 120 minut "na pałę"] - a w 2 stanowym wygaśnie na pewno.
Większość operatorów nie jest na tyle "udolnych", żeby spalać mniej niż eCOAL i dla nich ten sterownik był by idealny - podobnie jak automatyczne skrzynie biegów - większości auto z nimi pali tyle samo lub mniej [zależnie od umiejętności], ale są tacy, którzy potrafią spalić mniej z manualnymi.
Przy zmianie węgla w następnym sezonie muszę skorygować ręcznie dopracować 3 nastawy .Zdając się na Brulego jakie mam gwarancje że dorówna tym nastawom.Nie jestem zwolennikiem nastaw z długim czasem postoju w podtrzymaniu i na razie nie miałem takich postojów.Wygaszałem go raz na godzinę robiłem małą modernizację i sam się zdołał rozpalić ,na pewno jeszcze dłużej by mógł to przecież węgiel.Jestem za automatycznymi sterownikami ale muszą mieć czym sterować,Bruli zmienia siłę nadmuchu i ilość paliwa ale to nie wystarcza do zmiany mocy kotła .

minertu
26-03-2013, 07:29
No aby sterownik mógł zmieniać moc kotła musisz mieć palnik zmiennomocowy a do nich należą znane mi EKOENERGIA ,Brucer,Burner-S i MULTI.
Innych nie znam więc ich nie wymieniam.

Jarecki79
26-03-2013, 07:53
No aby sterownik mógł zmieniać moc kotła musisz mieć palnik zmiennomocowy .

ale wesołe tworzenie!! W zasadzie każdym można modulować, tyle,że nie na każdym z równie dobrymi efektami.....

Trzeba miec szczelny palnik i dobry. akurat dużą ekoenergią czy brucerem ciężej modulowac mocą, bo zaczyna tracić to sens <ok.10 max.8kW....
Ale np. takim palnikiem fajkowym na typowy ekogroszek spokojnie idzie zejść pod 4-5kW.... i jest ciut więcej palników o mniejszej gardzieli, gdzie można schodzić w okolicy tych 5-6kW

Gorzej jest modulowac natomiast rynna czy tłokami z różnych powodów.

sebsa
26-03-2013, 08:05
Co do biegania i zmiany nastaw to wygląda to tak że kilka razy w całym sezonie grzewczym trzeba przestawić moc wystarczy śledzić pogodę a do kotła i tak trzeba częściej zajrzeć.Co do przeskakiwania Bruliego to teoretycznie powinno się to udać co założyłeś a w praktyce niestety nie da rady.Jak porównujesz już do samochodu to akurat nie ma to przełożenia przy spalaniu do górki i z górki ,na pewno ekonomiczniej jest ustawić na sztywno dobre nastawy do procesu spalania żeby kocioł cały czas dobrze spalał i uzyskiwał dużą sprawność ,niz ciągle zmieniać mu nastawy w trakcie procesu spalania .Co do nastaw w dwustanie wystarczą trzy dobre nastawy na cały sezon grzewczy .Gdybyś zobaczył jak kocioł płynnie może pracować w dwustanie ,sterownik steruje tylko procesem spalania ,,nie steruje żadną pompą ani zaworem n-drogowym .


Przy zmianie węgla w następnym sezonie muszę skorygować ręcznie dopracować 3 nastawy .Zdając się na Brulego jakie mam gwarancje że dorówna tym nastawom.Nie jestem zwolennikiem nastaw z długim czasem postoju w podtrzymaniu i na razie nie miałem takich postojów.Wygaszałem go raz na godzinę robiłem małą modernizację i sam się zdołał rozpalić ,na pewno jeszcze dłużej by mógł to przecież węgiel.Jestem za automatycznymi sterownikami ale muszą mieć czym sterować,Bruli zmienia siłę nadmuchu i ilość paliwa ale to nie wystarcza do zmiany mocy kotła .

Nie czytasz uważnie. Bruli w trybie spalania grupowego ma do wyboru 5 poziomów mocy. To użytkownik musi określić moc/moce z jakimi ma pracować jego piec. Dodatkowo trzeba dobrać moc nadmuchu. Algorytm steruje resztą Jeśli user ma doświadczenie jest wysoce prawdopodobne, że całość będzie chodzić poprawnie. Jeśli nie - może być różnie. Widziałem już sterowniki ustawione przez użytkowników tak, że były na nich moce 25/20 dla domów 120-150m2 z siłą nadmuchu 60-80%!!! Nie róbmy z tego sterownika produktu, którym póki co nie jest. To bardzo dobry sterownik. W trybie 2-stanowym brakuje mi 2 rzeczy Pisałem o tym do E-S. Raczej nie wierzę w prowadzenie tych propozycji
Co do czasu podtrzymania - to Suspenserowi bardziej pewnie chodziło o tryb lato kiedy kotły siłą rzeczy dłużej stoją w podtrzymaniu niż pracują. No chyba, że Ty swoim 50kW palnikiem tak modulujesz latem, że ten też pracuje non-stop w trybie ciągłym;).

animuss
26-03-2013, 10:01
Bruli w trybie spalania grupowego ma do wyboru 5 poziomów mocy. To użytkownik musi określić moc/moce z jakimi ma pracować jego piec. Dodatkowo trzeba dobrać moc nadmuchu. Algorytm steruje resztą Jeśli user ma doświadczenie jest wysoce prawdopodobne, że całość będzie chodzić poprawnie. Jeśli nie - może być różnie. Widziałem już sterowniki ustawione przez użytkowników tak, że były na nich moce 25/20 dla domów 120-150m2 z siłą nadmuchu 60-80%!!! Nie róbmy z tego sterownika produktu, którym póki co nie jest. To bardzo dobry sterownik. W trybie 2-stanowym brakuje mi 2 rzeczy Pisałem o tym do E-S. Raczej nie wierzę w prowadzenie tych propozycji
Co do czasu podtrzymania - to Suspenserowi bardziej pewnie chodziło o tryb lato kiedy kotły siłą rzeczy dłużej stoją w podtrzymaniu niż pracują. No chyba, że Ty swoim 50kW palnikiem tak modulujesz latem, że ten też pracuje non-stop w trybie ciągłym;).
Pisałem że sterownik ma do wyboru 5 poziomów mocy ale kocioł nie ma ,jak zrozumiesz to pojmiesz .Na lato u mnie PC-PW do CWU ;)

animuss
26-03-2013, 10:06
No aby sterownik mógł zmieniać moc kotła musisz mieć palnik zmiennomocowy a do nich należą znane mi EKOENERGIA ,Brucer,Burner-S i MULTI.
Innych nie znam więc ich nie wymieniam.

Zmiana to spadek sprawności kotła . Robienie świeczki z palnika nie jest dobrym pomysłem .

SUSPENSER
26-03-2013, 10:45
Zmiana to spadek sprawności kotła . Robienie świeczki z palnika nie jest dobrym pomysłem .

Sęk w tym jak duży jest to spadek - czy jest znaczący ?

SUSPENSER
26-03-2013, 11:00
Co do biegania i zmiany nastaw to wygląda to tak że kilka razy w całym sezonie grzewczym trzeba przestawić moc wystarczy śledzić pogodę a do kotła i tak trzeba częściej zajrzeć.

Czyli proponujesz zmianę nastaw 2 stanowego za każdym razem gdy zmienia się pogoda ?



Co do przeskakiwania Bruliego to teoretycznie powinno się to udać co założyłeś a w praktyce niestety nie da rady.Jak porównujesz już do samochodu to akurat nie ma to przełożenia przy spalaniu do górki i z górki ,na pewno ekonomiczniej jest ustawić na sztywno dobre nastawy do procesu spalania żeby kocioł cały czas dobrze spalał i uzyskiwał dużą sprawność ,niz ciągle zmieniać mu nastawy w trakcie procesu spalania .

Czyli wg Ciebie najlepiej nastawić sterownik tak, żeby kocioł generował moc nominalną [wtedy jest największa sprawność] i będzie to ekonomiczne ?



Co do nastaw w dwustanie wystarczą trzy dobre nastawy na cały sezon grzewczy .Gdybyś zobaczył jak kocioł płynnie może pracować w dwustanie ,sterownik steruje tylko procesem spalania ,,nie steruje żadną pompą ani zaworem n-drogowym .

Tyle, że te nastawy trzeba zmieniać za każdym razem gdy nastąpi większa zmiana pogody ...



Przy zmianie węgla w następnym sezonie muszę skorygować ręcznie dopracować 3 nastawy .Zdając się na Brulego jakie mam gwarancje że dorówna tym nastawom.Nie jestem zwolennikiem nastaw z długim czasem postoju w podtrzymaniu i na razie nie miałem takich postojów.Wygaszałem go raz na godzinę robiłem małą modernizację i sam się zdołał rozpalić ,na pewno jeszcze dłużej by mógł to przecież węgiel.Jestem za automatycznymi sterownikami ale muszą mieć czym sterować,Bruli zmienia siłę nadmuchu i ilość paliwa ale to nie wystarcza do zmiany mocy kotła .

Im ustawisz moc większą od zapotrzebowania tym więcej będzie postojów w podtrzymaniu - po prostu kocioł przekroczy temp. zadaną i wejdzie w stan podtrzymania.

Zmiana siły nadmuchu i ilości paliwa wystarczy do zmiany mocy generowanej przez kocioł a to o to chodzi.

Czy jadąc samochodem zmieniasz moc silnika czy moc generowaną przez silnik ?

A propos wygaszania to w nocy po dosypaniu węgla za dużo go "podałem" ręcznie na palnik co potem zgrało się z obniżeniem nocnym zadanej temperatury pokojowej - za skutkowało to brakiem odbioru i zadziałaniem termika [gdyby nie wykresy nie wiedziałbym że to o to chodziło], i zadziałał termik.
Od około 2 do 9 kocioł nie pracował - o 9 wystarczyło włączyć podajnik i dmuchawę i wystartował, więc jak widać nawet przez 7 godzin kocioł potrafi nie wygasnąć - wykorzystam to i sprawdzę jeszcze dając w podtrzymaniu ekstremalnie długi czas 360 minut [więcej się nie da ustawić w Bruli].

animuss
26-03-2013, 19:15
Czyli proponujesz zmianę nastaw 2 stanowego za każdym razem gdy zmienia się pogoda ?
Nie tak drastycznie u mnie to wychodzi tak, 3 nastawy na cały sezon rozpatrujemy tylko dzień bo nocą jest zawsze zimniej , jak w dzień są spore mrozy to nastawa najmocniejsza jak dochodzi do zera i + kila stopni to trochę słabsza nastawa a jak w dzień dodatnia to najsłabsza ,nocą kocioł sobie łatwiej radzi bo nie ma zużycia CWU,można obniżyć o jeden stopień do spania ,pomieszczeń nie wychładzamy nie otwieramy drzwi okien itd..
Czyli wg Ciebie najlepiej nastawić sterownik tak, żeby kocioł generował moc nominalną [wtedy jest największa sprawność] i będzie to ekonomiczne ?
Tu chyba nie ma wątpliwości tylko jak zagospodarować tą moc żeby pracował cały czas .
Tyle, że te nastawy trzeba zmieniać za każdym razem gdy nastąpi większa zmiana pogody ...
To opisałem j/w.
Im ustawisz moc większą od zapotrzebowania tym więcej będzie postojów w podtrzymaniu - po prostu kocioł przekroczy temp. zadaną i wejdzie w stan podtrzymania.Tu nie ma o czym dyskutować to prawda.
Zmiana siły nadmuchu i ilości paliwa wystarczy do zmiany mocy generowanej przez kocioł a to o to chodzi.
Tak o to chodzi zmiana siły nadmuchu i ilości paliwa nie wystarcza do zmiany mocy kotła .
Czy jadąc samochodem zmieniasz moc silnika czy moc generowaną przez silnik ?
Z tym samochodem to nie porównuj proszę ,posłuchaj jak kocioł ustawisz z jakąś mocą i zdarza się że kocioł nie dogrzewa chodzi cały czas i nie osiąga zadanej temperatury (w samochodzie by zgasł silnik jak pod górę byś nie dodał gazu ) a tu odwrotnie jest niższa temperatura wymiennika jak nie dogrzewa to większy odbiór ciepła ze spalin większy zysk
A propos wygaszania to w nocy po dosypaniu węgla za dużo go "podałem" ręcznie na palnik co potem zgrało się z obniżeniem nocnym zadanej temperatury pokojowej - za skutkowało to brakiem odbioru i zadziałaniem termika [gdyby nie wykresy nie wiedziałbym że to o to chodziło], i zadziałał termik.
Od około 2 do 9 kocioł nie pracował - o 9 wystarczyło włączyć podajnik i dmuchawę i wystartował, więc jak widać nawet przez 7 godzin kocioł potrafi nie wygasnąć - wykorzystam to i sprawdzę jeszcze dając w podtrzymaniu ekstremalnie długi czas 360 minut [więcej się nie da ustawić w Bruli].Ja takiego długiego czasu jeszcze nie złapałem za krótko palę .Wykresy w Brulim to jest przydatna opcja .Mam pewne pomysły do pewnych przeróbek ale to w lato i jak będzie czas ,bo jak będę miał dużo zleceń to nici . Odpowiedź w poście.

minertu
26-03-2013, 21:52
A nikt z Was nie bierze pod uwagę tego,że kocioł wcale nie musi osiągnąć zadanej CO.No chyba,że inny priorytet nie wchodzi w grę.
Dla mnie ważne jest aby kocioł poprzez wygenerowana temp osiągnął zadaną wewnętrzną jednak musimy mieć pewność,że przy danej zadanej czy to z programatora pogodowego (krzywa grzania) czy nastaw ręcznych CO tę wewnętrzną osiągnie.Nie zawsze wytyczną jest zadana CO ale wewnętrzna.