PDA

Zobacz pełną wersję : RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

SUSPENSER
12-03-2014, 14:50
Do tego wystarczy zwykły bojler za parę stowek a nie coś za kilka tys.zł.

Albo grzałka w zasobniku CWU - jeszcze tańsza w zakupie, lecz droższa w użytkowaniu od PC oraz kotła [chyba, że dla 1 mieszkańca przy bardzo małym zużyciu CWU].

zyzolek
12-03-2014, 14:58
Liczyłem to chyba 1000 razy i taka PC do cwu nigdy mi się nie zwróci w kosztach eksploatacji, chyba że po 20 latach, a w między czasie pewnie kila razy padnie.

animuss
12-03-2014, 20:32
Taki zestaw chyba tylko ja mam i już pisałem czy bym go Tobie polecił ;)
Słyszałem od znajomego o kilku zadowolonych, ale oni nic nie mierzą tylko zadowala ich brak konieczności używania kotła latem.
Zdecydowany na pompę ciepła do cwu też bylem dokładnie w tym samym czasie co Ty ale coś mi wypadło ,mam nawet miejsce z podejściami ale takiej już nie wezmę i jak napisałeś wtedy opinię :o to definitywnie dałem sobie spokój.
Ci co pokupowali wcześniej przed Tobą albo nie są rzetelni w opiniach ,abo sprzedawcy pomp ,może też teraz wstyd im się przyznać ,lub polecają ze złości niech inni też wtopią kaskę .

karoka65
12-03-2014, 21:17
Ci co pokupowali wcześniej przed Tobą albo nie są rzetelni w opiniach ,abo sprzedawcy pomp ,może też teraz wstyd im się przyznać ,lub polecają ze złości niech inni też wtopią kaskę .
Pewnie wszystko po trochę a najbardziej prawdopodobna wersja to chyba to co wytłuściłem :)

animuss
12-03-2014, 21:20
animuss

Ty polecasz swoje a ja swoje. Ja tam wolę mieć kocioł co pracuje w swojej mocy lub blisko niej a wtedy sprawność kotła jest wyższa. Na co mi palnik który jest w kotłacch od mocy 25kW w górę? Ja palę przez cały rok i nie chce się męczyć w lecie z sadzą i wyciekami z komina. Ty ze swoim sobie radę dasz chociaż jest przewymiarowany a inny może potem mieć kłopoty bo to niedopały, bo to sadza, bo to skropliny .
Po co ludzie zmniejszają pojemność palnika w kotłach przewymiarowanych, po co zmniejszają pow. wymiennika zatykając kanały? Ja zostaję przy swoim zdaniu a ty przy swoim i myślę że dalsze wycieczki między nami nic nie zmienią a jedynie zaśmiecą ten wątek.
Ty dalej te swoje wywody przyjedź do mnie latem na zimnego browarka i zobacz jak kocioł 38kW grzeje tylko jeden bojler ,reszta instalacji odcięta zaworami, szukaj sadzy ,wody i czym tam jeszcze straszysz ludzi.:lol2:

karoka65
12-03-2014, 21:30
No, nie z tej strony wstawiłem :)

animuss
12-03-2014, 22:18
możecie na niego spojrzeć pod kątem wielkości komory spalania - temperatury spalania,budowy wymiennika

Nie chce na niego patrzeć :no:
z tej stajni tylko ten się nadaje ,ale nie jest to arcydzieło :rolleyes:
http://www.defro.pl/images/stories/kotly-classic/nowe/komfort-eko-przekroj.jpg
http://www.defro.pl/kotly-linia-tradycyjna/komfort-eko-tradycyjna
pionowy ma nisko płaszcz :
http://www.defro.pl/images/stories/kotly-exclusive/nowe/defro-eko-przekroj.jpg

dusiaczek
13-03-2014, 05:42
Oki dzięki za info a nie brać pod uwagę sprawności spalania - w duo ok 90.8% a w komfort eko 87% czy ten wskaźniki jest nie potrzebny do analizy?
Oki z Derfo pod kątem budowy nadaje się komfort eko a co powiecie o firmach Tekla, Klimosz, Heiztechnik?
Pozdrawiam Aga

animuss
13-03-2014, 08:59
Oki dzięki za info a nie brać pod uwagę sprawności spalania - w duo ok 90.8% a w komfort eko 87% czy ten wskaźniki jest nie potrzebny do analizy?
Oki z Derfo pod kątem budowy nadaje się komfort eko a co powiecie o firmach Tekla, Klimosz, Heiztechnik?
Pozdrawiam Aga
Sprawność brana jest pod uwagę .
Heiztechnik:
Q EKO i HT EKO ale tylko najmniejsze modele- 11kW
http://www.heiztechnik.pl/images/thumbnails/images/FOTO/Q%20EKO%20-%20przek%20ruszta%20-%20723px-176x226.png

minertu
13-03-2014, 09:02
Sprawność brana jest pod uwagę .
Co niektórzy to na 1 miejscu stawiają wygląd kotła :)

zbigmaz01
13-03-2014, 09:08
Ty dalej te swoje wywody przyjedź do mnie latem na zimnego browarka i zobacz jak kocioł 38kW grzeje tylko jeden bojler ,reszta instalacji odcięta zaworami, szukaj sadzy ,wody i czym tam jeszcze straszysz ludzi.:lol2:
To nie były wywody, ty obstajesz przy swoim a ja przy swoim tylko zastanawia mnie jedno, po co się robi OZC skoro im większy tym lepszy. Ale już nie odpowiadaj, znajdę w nternecie.

animuss
13-03-2014, 09:33
To nie były wywody, ty obstajesz przy swoim a ja przy swoim tylko zastanawia mnie jedno, po co się robi OZC skoro im większy tym lepszy. Ale już nie odpowiadaj, znajdę w nternecie.

Gdybym nie przetestował to bym był takim niedowiarkiem jak Ty,powiem więcej ,musiałeś zainstalować bufor przez ten palnik skrzyniowy .
Jak by nie było fajkowych palników to wziął bym palnik rynnowy z dopalaczami ,coś takiego.
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSvKTUVjl6RNyPwGk2ImA97U1tXQVzw0 45Yd0XGTBOjFoU3h4Uj

OZC najlepiej robić się dla kotłów bez modulacji zasypowych lub z marną modulacją , ustala się minimalne potrzeby budynku .

Dla kotłów z tym palnikiem skrzynkowym
http://www.wtb.pl/hot_issues/PalnikiRetortowe/Orlowski150-4m.jpg
OZC nie pomoże ,co z tego ze dobierzesz mniejszy kocioł ,wrypią ci palnik z mniejszymi dyszami ,który się ledwo mieści w kotle ,żeby nie osiągał zbyt dużej mocy ,to wymiennik wspawają uproszczony ,masz kocioł małej mocy ,spalanie jak w większym, komin gorący ,jak obniżasz temperaturę spalin to pali się z jednej strony i poci się płaszcz wymiennika jak szczur .To są palniki większej mocy do kotłów 10/15/20/ kW ,Nadają sięjak silnik od ciężarówki do osobówki , pojedziesz owszem ale ekonomicznie Cię wykończy .

bobasxx
13-03-2014, 09:45
Ty dalej te swoje wywody przyjedź do mnie latem na zimnego browarka i zobacz jak kocioł 38kW grzeje tylko jeden bojler ,reszta instalacji odcięta zaworami, szukaj sadzy ,wody i czym tam jeszcze straszysz ludzi.:lol2:

Tylko nie zapominaj że Twój nie jest seryjny ;)

Ja też grzałem samo CWU latem tłokowcem 25 kW, owszem paliło się nawet nie gasło ale czystość spalania pozostawiała dużo do życzenia.

Andrzej_M_
13-03-2014, 09:50
,,,, Jak by nie było fajkowych palników to wziął bym palnik rynnowy z dopalaczami,coś takiego.
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSvKTUVjl6RNyPwGk2ImA97U1tXQVzw0 45Yd0XGTBOjFoU3h4Uj


Animuss mam wrażenie, że to tylko Twoje przejęzyczenie (skojarzenie) słowne.

Ja to postrzegam jako urządzenie do rozrzedzania strugi spalin.

zbigmaz01
13-03-2014, 09:51
Gdybym nie przetestował to bym był takim niedowiarkiem jak Ty,powiem więcej ,musiałeś zainstalować bufor przez ten palnik skrzyniowy .
Jak by nie było fajkowych palników to wziął bym palnik rynnowy z dopalaczami ,coś takiego.
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSvKTUVjl6RNyPwGk2ImA97U1tXQVzw0 45Yd0XGTBOjFoU3h4Uj

OZC najlepiej robić się dla kotłów bez modulacji zasypowych lub z marną modulacją , ustala się minimalne potrzeby budynku .

Dla kotłów z tym palnikiem skrzynkowym
http://www.wtb.pl/hot_issues/PalnikiRetortowe/Orlowski150-4m.jpg
OZC nie pomoże ,co z tego ze dobierzesz mniejszy kocioł ,wrypią ci palnik z mniejszymi dyszami ,który się ledwo mieści w kotle ,żeby nie osiągał zbyt dużej mocy ,to wymiennik spawają uproszczony ,masz kocioł małej mocy ,spalanie jak w większym, komin gorący ,jak obniżasz temperaturę spalin to pali się z jednej strony i poci się płaszcz wymiennika jak szczur .
Jesteś w błędzie ale cię z niego wyprowadza. Bufor mam zanim miałem kocioł na ekogroszek, grzałems się elektrycznie. A co do palnika to wiesz ile już modyfikacji przeszedł? Jesteś na tamtym forum to pewnie wiesz.

animuss
13-03-2014, 09:55
Tylko nie zapominaj że Twój nie jest seryjny ;)

Ja też grzałem samo CWU latem tłokowcem 25 kW, owszem paliło się nawet nie gasło ale czystość spalania pozostawiała dużo do życzenia.
Wypraszam to sobie kocioł jak najbardziej seryjny :p z modyfikacją przestrzeni paleniska .
A tłok niestety na lato nieprzydatny bez bufora nie pojedziesz .Jak załorzysz to znowu zgasnie opal zanim się przyda następne podgrzanie .

bobasxx
13-03-2014, 10:02
Wypraszam to sobie kocioł jak najbardziej seryjny :p z modyfikacją przestrzeni paleniska .
A tłok niestety na lato nieprzydatny bez bufora nie pojedziesz .Jak załorzysz to znowu zgasnie opal zanim się przyda następne podgrzanie .

Skromna ta modyfikacja nie była ;) http://muratordom.pl/galerie/budowa/modernizacja-kota-rakoczy-gigar,2029/

A co do tłoka, wkurzał mnie okrutnie, po dwóch sezonach sprzedałem i teraz cieszę się tym co mam.

animuss
13-03-2014, 10:06
Animuss mam wrażenie, że to tylko Twoje przejęzyczenie (skojarzenie) słowne.

Ja to postrzegam jako urządzenie do rozrzedzania strugi spalin.
Potoczna nazwa.:p
Tak precyzyjnie to dodałbym przed tym co napisałeś dysze doprowadzające powietrze wtórne

animuss
13-03-2014, 10:07
Skromna ta modyfikacja nie była ;) http://muratordom.pl/galerie/budowa/modernizacja-kota-rakoczy-gigar,2029/

A co do tłoka, wkurzał mnie okrutnie, po dwóch sezonach sprzedałem i teraz cieszę się tym co mam.Niewielka ingerencja, powstała przestrzeń nad palnikiem .Producenci zawsze chcą na czymś zaoszczędzić.
A co masz ,przypomnij ?

Andrzej_M_
13-03-2014, 10:18
,,,, Tak precyzyjnie to dodałbym przed tym co napisałeś dysze doprowadzające powietrze wtórne

Moim zdaniem te "dysze doprowadzające powietrze wtórne", użyteczne są tylko przy mocy znamionowej palnika, oczywiście jeżeli paliwem podstawowym jest węgiel brunatny lub pochodne.

W pozostałych przypadkach to tylko i wyłącznie "rozrzedzacz spalin".

bobasxx
13-03-2014, 10:23
Niewielka ingerencja, powstała przestrzeń nad palnikiem .Producenci zawsze chcą na czymś zaoszczędzić.
A co masz ,przypomnij ?

RBR-a z małą ekoenergią.

animuss
13-03-2014, 10:37
Moim zdaniem te "dysze doprowadzające powietrze wtórne", użyteczne są tylko przy mocy znamionowej palnika, oczywiście jeżeli paliwem podstawowym jest węgiel brunatny lub pochodne.

W pozostałych przypadkach to tylko i wyłącznie "rozrzedzacz spalin".

Moim zdaniem rozrzedzacz to ten w środku ,te po bokach mogą pełnić taką rolę zależnie o warunków i zastosowanego opału .

animuss
13-03-2014, 10:40
RBR-a z małą ekoenergią.

A z jaką mocą wzioneś .

bobasxx
13-03-2014, 10:45
A z jaką mocą wzioneś .

Jak brałem to był 11 kW, teraz jest 12 kW ;)

animuss
13-03-2014, 11:08
Jak brałem to był 11 kW, teraz jest 12 kW ;)
To ty też jesteś w tej grupie badaczy kotła .;)

bobasxx
13-03-2014, 11:11
To ty też jesteś w tej grupie badaczy kotła .;)

Czy badaczy to nie wiem, ogólnie te wszystkie badania mnie nie rajcują ;)

dusiaczek
13-03-2014, 21:56
pytanie do osób które instalują / sprzedają różnych firm kotły prosze na priv o prywatny ranking jakości kotłów , wykonania
pozdrawiam
Aga

Arturo72
13-03-2014, 22:16
pytanie do osób które instalują / sprzedają różnych firm kotły prosze na priv o prywatny ranking jakości kotłów , wykonania
pozdrawiam
Aga
No to żeś pojechała ;)
A nie sądzisz,że otrzymasz ranking największej prowizji dla sprzedawcy od producenta kotła ?
Albo,że każda sroczka swój ogonek chwali ?

Pytanie w stylu,jakie auto jest najlepsze,odpowiedź brzmi,oczywiście Alfa Romeo ;)

karoka65
13-03-2014, 22:53
A nie sądzisz,że otrzymasz ranking największej prowizji dla sprzedawcy od producenta kotła ?
Albo,że każda sroczka swój ogonek chwali ?


Artur, nie jest to złośliwość zaznaczam.
Powiedz mi z Twojego podwórka, powiedzmy PCi.
Jeśli miałbyś na przykład 5-ciu producentów pomp.
Każdy producent daje Ci taką samą prowizję.
Którą pompę wtedy będziesz polecał ?
Którego producenta i dlaczego ?

minertu
14-03-2014, 09:07
Teraz pie....sz 3 po 3 Arturo.

Arturo72
14-03-2014, 10:48
Teraz pie....sz 3 po 3 Arturo.
Patrzę z punktu widzenia inwestora,który zamiast bazując na własnych analizach,własnych przeliczeniach czy obserwacjach będzie bazował na papce marketingowej sprzedawców,zachwalających swój produkt.
Oczywiście dotyczy to każdej rzeczy w ogólnym tego słowa znaczeniu.
Mogę się założyć,że dusiaczek otrzyma od Was czyli od karoki i minertu odpowiedź,że RBR jest najlepszym pod słońcem kotłem na rynku,w dodatku ze sterem ecoal ;)

minertu
14-03-2014, 11:10
Patrzę z punktu widzenia inwestora,który zamiast bazując na własnych analizach,własnych przeliczeniach czy obserwacjach będzie bazował na papce marketingowej sprzedawców,zachwalających swój produkt.
Oczywiście dotyczy to każdej rzeczy w ogólnym tego słowa znaczeniu.
Mogę się założyć,że dusiaczek otrzyma od Was czyli od karoki i minertu odpowiedź,że RBR jest najlepszym pod słońcem kotłem na rynku,w dodatku ze sterem ecoal ;)
dusiaczek otrzymał ofertę,tego nie ukrywam ale ,że RBR jest najlepszy pod słońcem ? Nie ma najlepszych kotłów !!! Tak jak nie ma najlepszych produktów. Co nie zmienia faktu,że dla mnie RBR jak dotąd jest najlepszy i tego nie ukrywam.
Ps: Czasami odwróć się za siebie.

minertu
14-03-2014, 11:20
A dlaczego tak napisałem? Ano dlatego,że znam ten kocioł na wylot,znam sterowanie,palnik i wiem co trzeba zrobić aby było ok.
Znam też inne kotły z tym sterowaniem , innym wymiennikiem,palnikiem i też wiem co zrobić.Pokaż mi producentów innych kotłów gdzie po zakupie ich produktu użytkownik nie zostaje sam?

kobra64
14-03-2014, 11:35
Minertu, nie przesadzaj. Kupując Skama już przed zakupem konsultowałem z Jareckim dobór palnika i sterowania, a po zakupie mam pewność - patrząc na jego działania w wątku dotyczącym Skama, Sztokera i nie tylko - że starałby się mi pomóc, gdyby to było potrzebne. I mam też pewność, że zna sterowniki i palniki które do tego kotła montuje, więc zapewne też wie co zrobić żeby było dobrze. Czy wystarczająco wyraźnie pokazałem Ci inny kocioł gdzie użytkownik po zakupie nie zostaje sam? A jako bonus przed zakupem może sobie do swoich potrzeb i preferencji dobrać palnik i sterownik jaki mu pasuje, korzystając przy tym z doradztwa producenta.

MARTINOS
14-03-2014, 12:01
Minertu, nie przesadzaj. Kupując Skama już przed zakupem konsultowałem z Jareckim dobór palnika i sterowania, a po zakupie mam pewność - patrząc na jego działania w wątku dotyczącym Skama, Sztokera i nie tylko - że starałby się mi pomóc, gdyby to było potrzebne. I mam też pewność, że zna sterowniki i palniki które do tego kotła montuje, więc zapewne też wie co zrobić żeby było dobrze. Czy wystarczająco wyraźnie pokazałem Ci inny kocioł gdzie użytkownik po zakupie nie zostaje sam? A jako bonus przed zakupem może sobie do swoich potrzeb i preferencji dobrać palnik i sterownik jaki mu pasuje, korzystając przy tym z doradztwa producenta.

Wsparcie od sprzedawców zawsze jakieś jest. Choć czasem obiektywizm szwankuje. :p
Ale internetowych społeczności, które powstały np. wokół RBR, SKAMP, Ogniowo czy teraz forum u Boleckiego można pozazdrościć np. z mojego punktu widzenia.

pawelo_pl
14-03-2014, 12:26
Minertu, nie przesadzaj. Kupując Skama już przed zakupem konsultowałem z Jareckim dobór palnika i sterowania, a po zakupie mam pewność - patrząc na jego działania w wątku dotyczącym Skama, Sztokera i nie tylko - że starałby się mi pomóc, gdyby to było potrzebne. I mam też pewność, że zna sterowniki i palniki które do tego kotła montuje, więc zapewne też wie co zrobić żeby było dobrze..
Ja powiem więcej - mi Jarecki załatwił nawet z programistą zmiany w sterowniku - nie mylić z upgrade do nowej wersji !

kobra64
14-03-2014, 12:32
Mam oprócz Skama jeszcze i Defro - mam je długo, prawie 10 lat. Tyle że też nigdy nie musiałem korzystać z pomocy serwisu, więc nie wiem jak to z tym jest., A przed zakupem o jakichś poradach nawet nie pomyślałem - po prostu wziąłem 28 kW znanego i renomowanego ( na tamte czasy to chyba był jeden z najbardziej znanych ) producenta. Patrzyłem na grubość blach przede wszystkim, a jak się okazało cała reszta też jest OK - wszystko prócz dmuchawy ( którą musiałem wymienić )chodzi do dzisiaj bezawaryjnie. A jeszcze ster padł - ale naprawiłem ( koszt koło stówki ), 10 miesięcy poleżał bo wtedy korzystałem z SPP które teraz jest na Skamie, a teraz znów chodzi.

MARTINOS
14-03-2014, 13:18
Ja powiem więcej - mi Jarecki załatwił nawet z programistą zmiany w sterowniku - nie mylić z upgrade do nowej wersji !

Kwestia charakteru i podejścia. Ja Jareckiego na oczy nie widziałem, nic od niego nie kupiłem ale 1-2 razy na PW dostałem naprawdę wyczerpującą pomoc np o ile pamiętam odnośnie sterownika TECH. Na początku mojej przygody z piecem te parę wskazówek dostałem np. od Karoki (też zupełnie bezinteresownie).
Ale wiem po sobie, że nie każdy producent/sprzedawca jest tak wylewny :wiggle:

karoka65
14-03-2014, 19:02
Artur, nie jest to złośliwość zaznaczam.
Powiedz mi z Twojego podwórka, powiedzmy PCi.
Jeśli miałbyś na przykład 5-ciu producentów pomp.
Każdy producent daje Ci taką samą prowizję.
Którą pompę wtedy będziesz polecał ?
Którego producenta i dlaczego ?
Artur, nie odpowiedziałeś mi na pytanie.
Co do Dusiaczka to wymieniliśmy się chyba jedną wiadomością na priva i już chyba ponad tydzień temu jak nie lepiej.
Obecnie nie złożyłem jej żadnej oferty, tak dla zaspokojenia Twojej ciekawości.
Nic na siłę, jeśli będzie chciała się coś więcej dowiedzieć pewnie potrafi to zrobić bez Twoich wypocin.

karoka65
14-03-2014, 19:10
Minertu, nie przesadzaj. Kupując Skama już przed zakupem konsultowałem z Jareckim dobór palnika i sterowania, a po zakupie mam pewność - patrząc na jego działania w wątku dotyczącym Skama, Sztokera i nie tylko - że starałby się mi pomóc, gdyby to było potrzebne. I mam też pewność, że zna sterowniki i palniki które do tego kotła montuje, więc zapewne też wie co zrobić żeby było dobrze. Czy wystarczająco wyraźnie pokazałem Ci inny kocioł gdzie użytkownik po zakupie nie zostaje sam? A jako bonus przed zakupem może sobie do swoich potrzeb i preferencji dobrać palnik i sterownik jaki mu pasuje, korzystając przy tym z doradztwa producenta.
Kobra ja sprzedaję Skama odkąd zarejestrowałem działalność, z tego co wiem minertu też go już ma w ofercie.
Znam go myślę tez dość dobrze, ze Sztokerem też daję radę nawet przez fona coś doradzić jak trzeba także nie szufladkuj, ok ?

wuwok
14-03-2014, 19:26
Jareckiego tez mogę polecić. Pomimo ze mam innego producenta piec ,potrafi przekazać swoja wiedzę na temat palników,wymienników. Troszkę z nim pisałem i rzeczowy facet :). Ciekawe opcją wydaje się SkampP+palniki Ardeo+SPP .Jeśli interesuje kogoś piec na eko ,to należy szukać piecy które maja palniki potrafiące spalać miał.

kobra64
14-03-2014, 19:29
Kobra ja sprzedaję Skama odkąd zarejestrowałem działalność, z tego co wiem minertu też go już ma w ofercie.
Znam go myślę tez dość dobrze, ze Sztokerem też daję radę nawet przez fona coś doradzić jak trzeba także nie szufladkuj, ok ? Nie ja szufladkuję, ale ten kto twierdzi że wyłącznie nabywca RBR -a ma zapewnione wsparcie. Mój post był odpowiedzią na post Minertu, gdzie on pytał który jeszcze producent nie zostawia usera samego po zakupie kotła. Więc wskazałem takiego producenta. I tyle.

karoka65
14-03-2014, 19:44
Kobra Ci co kupili u mnie Skamy też czasem dzwonią coś dopytać.
Przy Sztokerze siedziałem na słuchawce kilka wieczorów z gościem na jesieni i też jakoś się udało :)
Pewnie i Tobie zdarza sie otrzymywać wiadomości na priva od użytkowników innych kotłów ?
Ludzie czytają forum i wiedzą kto ma co do powiedzenia bo tam gdzie kupili czy nawet sami producenci nie wiedzą co potrzebuje jego kociołek i dobrze wiesz że jest takich wielu a Jarek na pewno do nich nie należy.
Doświadczyłem tego sam kilka lat temu, także wiem o czym piszę.

kobra64
14-03-2014, 19:47
Karoka, jestem przekonany o Twoich czy Minertu umiejętnościach i chęci niesienia pomocy - ale to nie w tym była rzecz. Jeszcze raz napiszę - Minertu napisał: pokaż mi innego producenta itd. No więc pokazałem.
Jareckiego tez mogę polecić. Pomimo ze mam innego producenta piec ,potrafi przekazać swoja wiedzę na temat palników,wymienników. Troszkę z nim pisałem i rzeczowy facet :). Ciekawe opcją wydaje się SkampP+palniki Ardeo+SPP .Jeśli interesuje kogoś piec na eko ,to należy szukać piecy które maja palniki potrafiące spalać miał. Moje Ardeo z SPP zamontowane po konsultacjach z Jareckim w Skamie spala obecnie miał 19D z Piasta. Z naprawdę zaskakująco zajebistym efektem. A konsultacje były owocne: dla komfortu nabywcy - stwierdzono że korytarz mam szeroki, poza tym dysponuję sztaplarką i paleciakiem - więc kocioł dostałem w pełni poskładany i pouszczelniany, tylko rozpalić. Dla jakości palenia - Ardeo zostało pozbawione automatu do czyszczenia kanału powietrznego i zaślepiono mu otwór wydymiający. No i przede wszystkim jest stalowe. Dlaczego stalowe? Starczy porównać moją temperaturę podajnika z temperaturami kolegów posiadających żeliwne palniki, żeby poznać odpowiedź. W kwestii sterownika byłem zdecydowany co chcę i miałem już ten ster, więc tutaj tylko była kwestia potwierdzenia możliwości współpracy tego stera z tym akurat palnikiem i kocioł dostałem jak chciałem - bez sterownika, zamontowałem własny. Przyznam, że Jarek nieco mnie zaskoczył montując podajnik pracujący ciszej niż się spodziewałem - duży plus.

minertu
14-03-2014, 21:28
Kobra za bardzo mój post sobie do serca wziąłeś :)
Każdy odwiedzający forum wie,że Jarecki pomaga więc jego pod uwagę nie brałem bo wydawało mi się to oczywiste.
Dzwonią do mnie różni ludzie, użytkownicy DEFRO, SASA czy HEFA , każdy twierdzi ,że pomocy u tych firm nie można się za bardzo spodziewać.

Arturo72
14-03-2014, 22:09
Dzwonią do mnie różni ludzie, użytkownicy DEFRO, SASA czy HEFA , każdy twierdzi ,że pomocy u tych firm nie można się za bardzo spodziewać.
Coraz bardziej czytam takie posty z uśmiechem na twarzy ;)
A myślałem,że szwagier wymyśla ze swoimi problemami z kotłem heizecośtam ;)
Czy nie ma kotła na rynku,gdzie "pomoc" nie byłaby konieczna ? Zapalam,ustawiam temperaturę w domu i tyle ?
Co skłania osoby do tak masochistycznego podejścia do życia i przejmowania się ogrzewaniem w domu ?

karoka65
14-03-2014, 22:12
Tak jest.
RBR, hehe
Oj człowieku, idź strzep sobie gruchę przed swoją pompką i idź spać w pokoju.

SUSPENSER
15-03-2014, 09:49
Coraz bardziej czytam takie posty z uśmiechem na twarzy ;)
A myślałem,że szwagier wymyśla ze swoimi problemami z kotłem heizecośtam ;)
Czy nie ma kotła na rynku,gdzie "pomoc" nie byłaby konieczna ? Zapalam,ustawiam temperaturę w domu i tyle ?
Co skłania osoby do tak masochistycznego podejścia do życia i przejmowania się ogrzewaniem w domu ?

Pewnie koszty ogrzewania, których obliczyć nie potrafisz co pokazałeś w wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159343-Pompa-powietrze-woda-TYLKO-do-cwu/page52


zmieniając temat i nie odpowiadając na proste pytanie.

Zajebisty z ciebie doradca - niczym słaby przedstawiciel handlowy potrafiący tylko powtarzać dane z katalogów lub czyjeś słowa, a przy konkretnym pytaniu zmieniający temat lub atakujący pytającego: po co to mu.

No ale jak się jest z fizyką i matematyką na bakier to się nie dziwię ...

Arturo72
15-03-2014, 17:54
Pewnie koszty ogrzewania, których obliczyć nie potrafisz co pokazałeś w wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159343-Pompa-powietrze-woda-TYLKO-do-cwu/page52
zmieniając temat i nie odpowiadając na proste pytanie.
Zajebisty z ciebie doradca - niczym słaby przedstawiciel handlowy potrafiący tylko powtarzać dane z katalogów lub czyjeś słowa, a przy konkretnym pytaniu zmieniający temat lub atakujący pytającego: po co to mu.
No ale jak się jest z fizyką i matematyką na bakier to się nie dziwię ...
Koszty ogrzewania ?
Gdybym grzał czystym prądem a nie pompą ciepła to zużyłbym na ogrzewanie od 16.09 do dzisiaj 5000kWh przy COP3 a 4200kWh przy COP2,5 czyli jakieś 1600-2000zł. Bezpośrednio prądem !
Czy są to aż tak duże koszty,za które musiałbym oddać kawałek życia pakując sobie syf pod dach ?
Przy pompie mam zużycie 1700kWh za ten okres za ogrzewanie.
Oczywiście nie potrzebuje żadnej pomocy,ustawiam temperaturę na sterowniku i tyle ;)

Jurgonka
15-03-2014, 19:38
Koszty ogrzewania ?
Gdybym grzał czystym prądem a nie pompą ciepła to zużyłbym na ogrzewanie od 16.09 do dzisiaj 5000kWh przy COP3 a 4200kWh przy COP2,5 czyli jakieś 1600-2000zł. Bezpośrednio prądem !
Czy są to aż tak duże koszty,za które musiałbym oddać kawałek życia pakując sobie syf pod dach ?
Przy pompie mam zużycie 1700kWh za ten okres za ogrzewanie.
Oczywiście nie potrzebuje żadnej pomocy,ustawiam temperaturę na sterowniku i tyle ;)

Uwaga grzanie czystym prądem - nie pompą a COP 3 lub łaskawie2,5 - litości - uwaga na takich doradców.
Mój kocioł śmieciuch z podajnikiem od 22 lat pracuje bezawaryjnie, pali wszystko np pellet, groszek, miał. Nie ma żadnych problemów - mokry opał, zerwana zawleczka, uszkodzony kondensator itd.

Arturo72
15-03-2014, 20:52
Uwaga grzanie czystym prądem - nie pompą a COP 3 lub łaskawie2,5 - litości - uwaga na takich doradców.
Mój kocioł śmieciuch z podajnikiem od 22 lat pracuje bezawaryjnie, pali wszystko np pellet, groszek, miał. Nie ma żadnych problemów - mokry opał, zerwana zawleczka, uszkodzony kondensator itd.
Mój też pali wszystko :)
Robię "pstryk" i jest ciepło :)
COP-y mnie nie interesują,interesuje mnie odczyt z licznika czyli 1700kWh za ogrzewanie od 16.09.
Czy to było z COP1 czy z COP10 mnie to nie interesi.

asolt
15-03-2014, 20:56
Uwaga grzanie czystym prądem - nie pompą a COP 3 lub łaskawie2,5 - litości - uwaga na takich doradców.


Zapytaj kol. R&K ktory grzeje czystym prądem i ten sezon zakonczy ponizej 4000 kWh z czego ponad 90% czy uwaza ten sposób ogrzewania za zły? i kiedy zwróciła by mu sie pompa, pomijam sprawę cwu choc ona ma duze znaczenie.

Jurgonka
15-03-2014, 21:48
Rozmowa z wyznawcami prądu jest bezprzedmiotowa. By udowodnić (ciekawe co) miesza się wszystkie informacje. Arturo podaje COP przy czystym prądzie. Asolt dyskutuje z sobą - odpowiada na nie zadane pytania. Brak tylko odkrywców nie istniejących "sprężarek inwertorowych".

asolt
15-03-2014, 22:04
Rozmowa z wyznawcami prądu jest bezprzedmiotowa. By udowodnić (ciekawe co) miesza się wszystkie informacje. Arturo podaje COP przy czystym prądzie. Asolt dyskutuje z sobą - odpowiada na nie zadane pytania. Brak tylko odkrywców nie istniejących "sprężarek inwertorowych".

Komu co i zle doradziłem?, jako audytor przedstawiam wszystkie dostępne alernatywy w obliczeniami opłacalnosci, jednemu sie opłaci czysty prąd bo zainwestował w ocieplenie, innemu pompa, nie doradzam nikomu kto buduje nowy dom kotła na paliwo stałe, bo za kilka lat obudzi sie z ręku w nocniku (Kraków przeciera szlaki w zakazie ogrzewania kotłami na paliwo stałe),modernizacje domów istniejacych to inna rzecz.
A tak przy okazji mam zakaz wypowiadania sie w tym wątku?

Arturo72
15-03-2014, 22:07
Rozmowa z wyznawcami prądu jest bezprzedmiotowa.
Nie po raz pierwszy na forum pokazujesz brak rozumowania tekstu pisanego.
A więc jak dziecku,czarno na białym:
Ja grzeję dom pompą ciepła,od 16.09 zużyłem 1700kWh na ogrzewanie.
Gdybym zamiast pompą ciepła ogrzewał swój dom bezpośrednio prądem np.kotłem elektrycznym typu Kospel lub Elterm to zużyłbym na cele grzewcze 5000kWh biorąc pod uwagę,że moja pompa grzała przez ten okres z COP3,biorąc pod uwagę,że pompa grzała z COP2,5 i gdybym grzał prądem zużyłbym na ogrzewanie 4200kWh.
Czy teraz rozumiesz ?
Może skup się przy czytaniu postów...

Jurgonka
15-03-2014, 22:15
Proszę przeczytaj jeszcze raz kilka ostatnich postów i powiedz dlaczego na moją polemikę z bezsensownym wpisem Arturo odesłałeś mnie do R&K. Na marginesie mój kocioł przeszedł by badanie na dopuszczenie do użytku, lecz nikt nie chcę takich badań. Lepiej bełkotać o szkodliwości palenia paliw stałych i uciekać od konkretów.

Jurgonka
15-03-2014, 22:19
Arturo przeczytaj swój post 18558. Możesz czytać ze zrozumieniem, skończyłem.

asolt
15-03-2014, 22:28
Proszę przeczytaj jeszcze raz kilka ostatnich postów i powiedz dlaczego na moją polemikę z bezsensownym wpisem Arturo odesłałeś mnie do R&K. Na marginesie mój kocioł przeszedł by badanie na dopuszczenie do użytku, lecz nikt nie chcę takich badań. Lepiej bełkotać o szkodliwości palenia paliw stałych i uciekać od konkretów.

Dlatego ze nie czytasz dokladnie postów, ja odniosłem sie tylko do tego jednego postu inne mnie nie interesują, stwierdziłes w polemice z Arturo jezeli ktos proponuje ogrzewanie czystym prądem to taki doradca zle doradza. Dla jednego taka dorada będzie bardzo dobra dla dugiego juz nie. Wszystko zalezy od zapotrzebowania na ciepło, dostępnosci poszczegolnych nosników energii przyzwyczjen uzytkownika , bezobsługowosci itd. Szkodliwość palenia w kotłach na paliwo stałe to dla Ciebie bełkot, dla mieszkanców Krakowa i wielu innych miejscowosci juz nie.

kaszpir007
15-03-2014, 22:30
Nie po raz pierwszy na forum pokazujesz brak rozumowania tekstu pisanego.
A więc jak dziecku,czarno na białym:
Ja grzeję dom pompą ciepła,od 16.09 zużyłem 1700kWh na ogrzewanie.
Gdybym zamiast pompą ciepła ogrzewał swój dom bezpośrednio prądem np.kotłem elektrycznym typu Kospel lub Elterm to zużyłbym na cele grzewcze 5000kWh biorąc pod uwagę,że moja pompa grzała przez ten okres z COP3,biorąc pod uwagę,że pompa grzała z COP2,5 i gdybym grzał prądem zużyłbym na ogrzewanie 4200kWh.
Czy teraz rozumiesz ?
Może skup się przy czytaniu postów...

Czyli gdybyś grzał "czystym" prądem to według taryfy G11 zapłaciłbyś około 2900zł.
Ogrzewając niezbyt duży dom + dodatkowo jak się kiedyś chwaliłeś "paląc okazyjnie" kominkiem ...

Ja dom większy od Twojego , dużo gorzej ocieplony , z dużo gorszymi oknami , bez płyty fundamentowej ogrzałem za około 1200zł ...
I nie zużyłem nawet kawałeczka drewienka i nie rozpalałem ani razy kominka ...

Arturo72
15-03-2014, 22:34
Czyli gdybyś grzał "czystym" prądem to według taryfy G11 zapłaciłbyś około 2900zł.
Ogrzewając niezbyt duży dom + dodatkowo jak się kiedyś chwaliłeś "paląc okazyjnie" kominkiem ...

Ja dom większy od Twojego , dużo gorzej ocieplony , z dużo gorszymi oknami , bez płyty fundamentowej ogrzałem za około 1200zł ...
I nie zużyłem nawet kawałeczka drewienka i nie rozpalałem ani razy kominka ...
Gdybym grzał prądem to byłbym zmuszony grzać w taniej taryfie czyli w G12,gdzie cena kWh to ok.0,3zł.
I przestańcie z tym kominkiem,czy dla 900zł za sezon i to w G11 muszę używac kominka do wspomagania ?
Jak już wspomniałem,nie jestem masochistą a kominek odpalany jest tylko dla przyjemności,czasami w weekendy a nie dla oszczędności :)
Gdybym chciał oszczędzić nie bawiłbym się w kominek tylko zmieniłbym taryfę na G12 i wtedy ogrzewanie wyszłoby ok.600zł czyli ok.700kg ekogroszka ?
Narazie 900zł przy G11 całkowicie mnie zadowala i nie widzę potrzeby zmiany taryfy ani tym bardziej grzania w kominku dla oszczędności.

kobra64
15-03-2014, 22:37
Zapomniałeś Kaszpir dopisać że i wodę ciepłą w tej kasie miałeś.

kobra64
15-03-2014, 22:41
Arturo, a jak wtedy - to znaczy po przejściu na G12 - wyglądałyby Twoje rachunki za resztę zużywanego prądu? Czy może prałbyś, zmywał, TV oglądał, odkurzał itp wyłącznie w nocy? Mogę w to uwierzyć akurat w Twoim przypadku.

Arturo72
15-03-2014, 22:50
Arturo, a jak wtedy - to znaczy po przejściu na G12 - wyglądałyby Twoje rachunki za resztę zużywanego prądu? Czy może prałbyś, zmywał, TV oglądał, odkurzał itp wyłącznie w nocy? Mogę w to uwierzyć akurat w Twoim przypadku.
Biorąc pod uwagę zużycie prądu na cele bytowe w G12 średnia cena całego prądu w domu byłaby w granicach ok.0,42zł/kWh,teraz płacę 0,55zł/kWh.
Oczywiście w G12 tylko pompa chodziłaby w tanich godzinach.

karoka65
15-03-2014, 22:58
Jak już wspomniałem,nie jestem masochistą a kominek odpalany jest tylko dla przyjemności
Tak masz rację, to coś gorszego.
Jesteś czubkiem któremu już się muzdżek całkiem zlasował.
Ja, moja pomka i moje zużycie :)
Człowieku, zaśmieciłeś całe forum, gdzie tylko się da.
Ty już nie wiesz co piszesz i gdzie piszesz.
Nie, piszesz to samo na okrągło i gdzie popadnie.
Artur, przypomnę Ci bo widzę że już błądzisz, to wątek: Ranking kotłów na eko groszek !!!
Ty nie masz o nich bladego pojęcia, dlaczego zapędzasz się tam ze spamem ?
Dlaczego moderatorzy i redakcja nie interweniuje na ten spam ?
Chyba zaraz do nich napiszę.

kobra64
15-03-2014, 23:00
No to Ty jednak jakiś dziwny jesteś - jednym mailem i podpisem możesz zaoszczędzić 0,13 PLN na każdej kWh, co w roku da parę ładnych stówek - i nie chcesz. Cuda, panie. Cuda.

karoka65
15-03-2014, 23:08
Oczywiście w G12 tylko pompa chodziłaby w tanich godzinach.
To wątek: " Ranking kotłów na eko groszek
Nikogo nie obchodzi tu Twoja pompka, Twoje zużycie i Twoja inteligencja.
Kto szuka pompy, chyba wie gdzie może znaleźć informacje o tym urządzeniu
Pisz w wątkach do tego przeznaczonych !!!
Na człowieka który chce błysnąć a nie rozróżnia tytułów wątków to myślę że siarę sobie robisz.

Arturo72
15-03-2014, 23:12
No to Ty jednak jakiś dziwny jesteś - jednym mailem i podpisem możesz zaoszczędzić 0,13 PLN na każdej kWh, co w roku da parę ładnych stówek - i nie chcesz. Cuda, panie. Cuda.
Nie jeden mi to powtarza ;)
Jak powiedziałem,moje 900zł za ogrzewanie całkowicie mnie satysfakcjonuje a reszta prądu bytowego pozostała jak do tej pory w mieszkaniu,gdzie za ogrzewanie płaciłem znacznie więcej :)

adkwapniewski
15-03-2014, 23:15
No to Ty jednak jakiś dziwny jesteś - jednym mailem i podpisem możesz zaoszczędzić 0,13 PLN na każdej kWh, co w roku da parę ładnych stówek - i nie chcesz. Cuda, panie. Cuda.

:)

Tylko jak podpiszesz cyrograf na 3 latka z gwarancją ceny to chyba jest kara umowna za zerwanie ?

Ktoś kiedyś "darł łacha" : podpisuje umowę na 3 lata , cena się nie zmieni a wszyscy którzy tak nie zrobią są idiotami bo cena prądu pójdzie spooooro w górę ...

No i teraz mamy prund po 2PLN/kWh ;)

Arturo72
15-03-2014, 23:16
To wątek: " Ranking kotłów na eko groszek
Nikogo nie obchodzi tu Twoja pompka, Twoje zużycie i Twoja inteligencja.

A to ?

Pewnie koszty ogrzewania,
To między innymi Ty oszukujesz nowych inwestorów,że kupując np.RBR czy jakikolwiek kocioł na ekogroszek będą mieli niskie koszty ogrzewania a to nie jest prawdą.
Jest to swoiste oszukiwanie inwestorów bo koszty ogrzewania nie zależą od źródła ciepła.
Ty masz interes w tym,żeby w dalszym ciągu oszukiwać a ja powtarzam,że to dom a nie ekogroszek przyczynia się do niskich rachunków za ogrzewanie.
Może skoncentruj się tylko na starych domach,tam masz pole do popisu...

Arturo72
15-03-2014, 23:23
:)
Tylko jak podpiszesz cyrograf na 3 latka z gwarancją ceny to chyba jest kara umowna za zerwanie ?

Ale ja nie mam potrzeby zrywania czegokolwiek,Tauron Śląsk i G11 mi pasuje :)
Kara za zerwanie umowy byłaby przy zmianie operatora a nie przy zmianie taryfy u tego samego operatora.

Ostatnio Duon wprowadził promocję gdzie tania taryfa jest za darmo do końca roku :)

Jurgonka
15-03-2014, 23:30
Dlatego ze nie czytasz dokladnie postów, ja odniosłem sie tylko do tego jednego postu inne mnie nie interesują, stwierdziłes w polemice z Arturo jezeli ktos proponuje ogrzewanie czystym prądem to taki doradca zle doradza. Dla jednego taka dorada będzie bardzo dobra dla dugiego juz nie. Wszystko zalezy od zapotrzebowania na ciepło, dostępnosci poszczegolnych nosników energii przyzwyczjen uzytkownika , bezobsługowosci itd. Szkodliwość palenia w kotłach na paliwo stałe to dla Ciebie bełkot, dla mieszkanców Krakowa i wielu innych miejscowosci juz nie.
W polemice z Arturo kwestionowałem podawanie COP dla grzania czystym prądem, co On zrobił by coś udowodnić. Nie wiem co to miało udowadniać. Palenie węgla i nieumiejętne drewna jak i śmieci(?) może być szkodliwe. Większość wypowiedzi w tym temacie (spalanie węgla) to bełkot. Jeśli nie mam racji proszę odpowiedzieć czy ekologicznie mogę palić kartony po mleku i sokach. Proszę o fakty a nie bełkot.

Arturo72
15-03-2014, 23:34
W polemice z Arturo kwestionowałem podawanie COP dla grzania czystym prądem, co On zrobił by coś udowodnić.
Nie czytasz ze zrozumieniem ;)
Przyjmij,że moja pompa grzeje z COP1 i od 16.09 zużyła na ogrzewanie 1700kWh(odczyt z podlicznika zużycia prądu pompy):)
Co wg Ciebie to oznacza ?

karoka65
15-03-2014, 23:54
Ja i moja pompa........
Ech...

Arturo72
16-03-2014, 00:06
Ja i moja pompa........
Ech...
Dla Jurgonki z COP1 czyli "nieopłacalnie" :)


Przyjmij,że moja pompa grzeje z COP1 i od 16.09 zużyła na ogrzewanie 1700kWh

Pompy,copy,sropy nie są ważne.
Najważniejsze jest to ile nasz dom potrzebuje/będzie potrzebował energii do ogrzania.
Im mniej będzie potrzebował tym mniej zapłacimy za rachunki za ogrzewanie,nieważne czym będziemy grzali.
Czemu karoka nie chcesz tego wspominać inwestorom ?
Inwestrów masz w d..e ? Ważna jest jedynie kasa do kieszeni bo trafił się inwestor jeleń nie mający pojęcia o budowie ?
Przy grzaniu prądem a nie pompą zapłaciłbym za ogrzewanie ok.1600zł od 16.09 do dzisiaj.

karoka65
16-03-2014, 00:34
Im mniej będzie potrzebował tym mniej zapłacimy za rachunki za ogrzewanie,nieważne czym będziemy grzali.
Czemu karoka nie chcesz tego wspominać inwestorom ?
Inwestrów masz w d..e ? Ważna jest jedynie kasa do kieszeni bo trafił się inwestor jeleń nie mający pojęcia o budowie ?

Każdemu to mówię.
Odsyłałem Cię nawet do wątku o Sztokerze gdzie odradzałem gościowi węgiel.
Nie pajacuj znowu, obrońco uciśnionych.
Kasa pewnie ważna dla Ciebie bo co miesiąc trzeba zanieść pokaźną sumkę do banku.
Za to żeby być trendy trza bulić kolego, nie wiedziałeś o tym.
Powiedz to też inwestorom.
Masz niskie rachunki za ogrzewanie jak sie chwalisz ale nic o ratach nie piszesz.
Od 300 koła to musi boleć :(
Ja tam w starej budzie mieszkam, grzeję wunglem ale co miesiąc nie muszę becalować na wysokie pobory prezesów banków.
Arturek, karoka ma dzięki Bogu jeszcze dwie sprawne łapki i nóżki.
Nie musi łapać jelonków żeby przeżyć, kręci kółka swoim starym Manem i zarabia na chlebek.
Sprzeda kociołek to sprzeda, nie sprzeda, też nie płacze bo do banku nie musi zanieść :) a jak wiesz tam nie pytają czy masz czy nie masz.

minertu
16-03-2014, 04:03
Nie jeden mi to powtarza ;)
Jak powiedziałem,moje 900zł za ogrzewanie całkowicie mnie satysfakcjonuje a reszta prądu bytowego pozostała jak do tej pory w mieszkaniu,gdzie za ogrzewanie płaciłem znacznie więcej :)
Wydałeś tyle kasy dla oszczędności a teraz nie oszczędzasz?Z Twoją pompą powinieneś iść na wątek o domach energooszczędnych . Zaśmiecasz wątek pompiarzu. Przeczytaj temat ze zrozumieniem!!!

bobasxx
16-03-2014, 09:09
Przy grzaniu prądem a nie pompą zapłaciłbym za ogrzewanie ok.1600zł od 16.09 do dzisiaj.

A z pompą zapłaciłeś 900 zł tak ? Czyli zaoszczędziłeś 700 zł. Za pompę dałeś 17 tysięcy, za Kospela dałbyś 2 tysiące.
15000zł/700zł = około 21 lat (może trochę mniej bo sezon się jeszcze nie skończył), czy tyle ta pompka pociągnie ?

kobra64
16-03-2014, 09:22
Nie jeden mi to powtarza ;)
Jak powiedziałem,moje 900zł za ogrzewanie całkowicie mnie satysfakcjonuje a reszta prądu bytowego pozostała jak do tej pory w mieszkaniu,gdzie za ogrzewanie płaciłem znacznie więcej :) No to skoro jeszcze i prąd bytowy płacisz poza domowym licznikiem - czyli zmiana na dwutaryfę nie dałaby Ci w żaden sposób po kieszeni - to albo debil jakiś jesteś że zostajesz przy G11, albo lubisz jak prezes Tauron Sprzedaż ma dobrą kasę i jesteś gotów za to płacić. Albo też łżesz zwyczajnie i pompa Ci się nie wyrabia w taniej taryfie, brakuje Ci CWU a i podłoga nie akumuluje z nocnego grzania tyle ciepła, żeby wieczorem było w domu komfortowo i musisz dogrzewać w dzień zarówno baniak jak i chatę. Stawiam na to ostatnie.

grabpa58
16-03-2014, 10:56
K...a długo jeszcze!?

kaszpir007
16-03-2014, 12:13
Przy grzaniu prądem a nie pompą zapłaciłbym za ogrzewanie ok.1600zł od 16.09 do dzisiaj.

Oj chłopie ...

Nie pamiętasz co pisałeś zaledwie kilka godzin wcześniej ?

Że jakbyś grzał czystym prądem to zużyłbyś 5000 kWh ? Czyli w taryfie G11 kosztowało by Cię to około 3000zł.
To że płacisz mniej wynika że masz pompę i wychodzi że coś koło COP3 osiągnąłeś ...

Tyle że zima tego roku była bardzo łagodna. Zapewne gdyby były mrozy to Twoje COP było by raczej 1 a nie 3 ...

Do dupy z takim doradzcą ...

minertu
16-03-2014, 14:21
K...a długo jeszcze!?
Tak długo aż ARTURO zrozumie,że pisze nie w tych wątkach.

SUSPENSER
16-03-2014, 14:45
Koszty ogrzewania ?
Gdybym grzał czystym prądem a nie pompą ciepła to zużyłbym na ogrzewanie od 16.09 do dzisiaj 5000kWh przy COP3 a 4200kWh przy COP2,5 czyli jakieś 1600-2000zł. Bezpośrednio prądem !
Czy są to aż tak duże koszty,za które musiałbym oddać kawałek życia pakując sobie syf pod dach ?
Przy pompie mam zużycie 1700kWh za ten okres za ogrzewanie.
Oczywiście nie potrzebuje żadnej pomocy,ustawiam temperaturę na sterowniku i tyle ;)

Tam obliczenia były bardziej skomplikowane niż pomnożenie wskazań licznika kWh przez cenę kWh i podzielenie przez COP dlatego nie podołałeś.

grabpa58
16-03-2014, 14:56
- ->Minertu

Czy już są lub czy będą żeliwne nakładki do nowszej wersji ekoenergii?
Na razie podpieram się szamotową cegiełką 3cm zmniejszając jape tego potwora:)

pawelo_pl
16-03-2014, 15:00
Na razie podpieram się szamotową cegiełką 3cm zmniejszając jape tego potwora:)
Ale co najciekawsze to się sprawdza :):):)

SUSPENSER
16-03-2014, 15:03
Gdybym grzał prądem to byłbym zmuszony grzać w taniej taryfie czyli w G12,gdzie cena kWh to ok.0,3zł.
I przestańcie z tym kominkiem,czy dla 900zł za sezon i to w G11 muszę używac kominka do wspomagania ?
Jak już wspomniałem,nie jestem masochistą a kominek odpalany jest tylko dla przyjemności,czasami w weekendy a nie dla oszczędności :)
Gdybym chciał oszczędzić nie bawiłbym się w kominek tylko zmieniłbym taryfę na G12 i wtedy ogrzewanie wyszłoby ok.600zł czyli ok.700kg ekogroszka ?
Narazie 900zł przy G11 całkowicie mnie zadowala i nie widzę potrzeby zmiany taryfy ani tym bardziej grzania w kominku dla oszczędności.

I podpowiadasz innym jak oszczędnie grzać gdy sam tego nie robisz ?

Odpisz na to co Kobra napisał to może się wyjaśni ?

SUSPENSER
16-03-2014, 15:11
A to ?

To między innymi Ty oszukujesz nowych inwestorów,że kupując np.RBR czy jakikolwiek kocioł na ekogroszek będą mieli niskie koszty ogrzewania a to nie jest prawdą.
Jest to swoiste oszukiwanie inwestorów bo koszty ogrzewania nie zależą od źródła ciepła.
Ty masz interes w tym,żeby w dalszym ciągu oszukiwać a ja powtarzam,że to dom a nie ekogroszek przyczynia się do niskich rachunków za ogrzewanie.
Może skoncentruj się tylko na starych domach,tam masz pole do popisu...

Po tym co wytłuszczone nie mam już więcej pytań do najzajebistszego doradcy na tym forum :rotfl:

minertu
16-03-2014, 15:12
- ->Minertu

Czy już są lub czy będą żeliwne nakładki do nowszej wersji ekoenergii?
Na razie podpieram się szamotową cegiełką 3cm zmniejszając jape tego potwora:)
Do nowej ekoenergi nie będzie, do jej 1 wersji tak.

Arturo72
16-03-2014, 16:09
Odpisz na to co Kobra napisał to może się wyjaśni ?
Kaprys i tyle.Obecnie grzeje kiedy chcę a nie kiedy muszę,piorę kiedy chce a nie kiedy muszę,zmywam kiedy chce a nie kiedy muszę,dla mnie oszczędność na G12 rzędu 400zł na rok nie jest warte pozbawienia się tej zalety.
A co do nie wyrabiania się pompy,cóż,taka sama pompa ogrzewa inne większe domy tu na forum(150-200m2),znacznie słabiej ocieplone,z wyższą temperaturą zasilnia i spokojnie wyrabia się w II taryfie.
U mnie w największe mrozy do tej pory pracowała max.7h z cwu na dobę a II taryfy jest 10-12h.

Arturo72
16-03-2014, 16:11
Po tym co wytłuszczone nie mam już więcej pytań do najzajebistszego doradcy na tym forum :rotfl:
Jak nie rozumiesz tego stwierdzenia to ręce opadają i nie dziwie się,ze grzejesz węglem.

Arturo72
16-03-2014, 17:46
A z pompą zapłaciłeś 900 zł tak ? Czyli zaoszczędziłeś 700 zł. Za pompę dałeś 17 tysięcy, za Kospela dałbyś 2 tysiące.
15000zł/700zł = około 21 lat (może trochę mniej bo sezon się jeszcze nie skończył), czy tyle ta pompka pociągnie ?
Mam trochę inną filozofię myślenia,nie buduje domu,nie kupuje auta czy TV,nie kupuje pompy ciepła żeby się to zwróciło
Budując dom absolutnym priorytetem było ogrzewanie całkowicie bezobsługowe,gdyż przez ostatnie 42 lata czyli przez całe moje życie nie dokładałem niczego do żadnego pieca i nie wyobrażałem sobie na stare lata czegoś podobnego czyli w grę wchodził tylko prąd bo gaz ziemny jest drogi i pompy ciepła były wtedy też drogie,przy okazji dom miał generować niskie rachunki za ogrzewanie.
Mentalnie nastawiałem się na rachunek za ogrzewanie przy grzaniu prądem na ok.2-2,5tys.zł czyli dom musiał potrzebować mało energii na ogrzanie i taki dom wybudowałem.
W między czasie ceny pomp ciepła poszły mocno na dół to i zapodałem sobie w celu jeszcze większego zmniejszenia rachunków za ogrzewanie i tyle.
Dlatego też 900zł za ogrzewanie w porównaniu do tego co planowałem przed budową jest dla mnie wielce satysfakcjonujące.
Pewnie,że można było zmniejszyć tą kwotę przez zmianę na G12 ale taryfa G12 wymaga przestawienia się i zmiany pewnych nawyków a do tego narazie nie jesteśmy zmuszeni własnie przez tak stosunkowo niską kwotę za ogrzewanie.
Gdybym ogrzewał prądem grzałbym jednak w taryfie G12 ponieważ wtedy oszczędności byłyby dużo większe.
Lodówkę mam już ze 12 lat i nadal chodzi.

kobra64
16-03-2014, 19:05
Biorąc pod uwagę zużycie prądu na cele bytowe w G12 średnia cena całego prądu w domu byłaby w granicach ok.0,42zł/kWh,teraz płacę 0,55zł/kWh.
Oczywiście w G12 tylko pompa chodziłaby w tanich godzinach. No z tego posta wynika że miałbyś oszczędności i prąd po średnio 0,42 w dwutaryfowym bez żadnych zmian swoich przyzwyczajeń i tylko pompa chodziłaby w taniej taryfie. Kiedy łżesz., Arturo? Teraz czy w cytowanym poście? A jeszcze odnośnie wyrabiania się pompy w taniej taryfie. Przepracowała Ci max 7 h, a taniej jest przyjmijmy że 12 h na dobę. Cacy. Jednak ma ona - tania - pewne wady. Po pierwsze - trwa ciurem w nocy ( + jakaś godzinka w dzień ). A jak sądzę Twoja pompka raczej ciurem tych 7 godzin nie przepracowała tylko było to kilka - kilkanaście załączeń na dobę? Po drugie - tania jest w nocy, kiedy temperatury zewnętrzne ( a więc i realny COP powietrznej pompy też ) są najniższe. Czyli - zapłacisz co prawda mniej za kWh, ale zużyjesz tych kWh więcej niż gdybyś się pompował w godzinach południowych załóżmy, kiedy temp. zewnętrzna są wyższe. To chyba dość oczywiste?

kobra64
16-03-2014, 19:24
Raczej oczekiwałem, że odniesiesz się do pierwszej części mojego posta. Tej w której zarzucam Ci że łżesz. Ale i w tej odpowiedzi widać jak manipulujesz faktami. Najpierw piszesz, że pompa pracuje Ci max 7 godzin a taniej taryfy jest 10 do 12. To jednoznacznie sugeruje, że pompa wyrabia Ci się po całości w taniej taryfie. Kiedy zwrócić Ci uwagę, że to nie całkiem tak - piszesz że po części przecież już pisałeś że masz G11 żeby grzać kiedy chcesz a nie kiedy musisz. Lawirantem, manipulatorem i kłamcą po prostu jesteś.

Rotan
16-03-2014, 19:29
Arturo!

Tu przyszedłeś wojować?

Żal mi Cię.

karoka65
16-03-2014, 19:34
Artur chce zostać również "fachofcem" od kotłów węglowych :)
Cały czas spamuje wątki kotłowe.
Gonią go wszędzie za brednie które baźgrze to przykleił się tu jak gów..o okrętu i mówi płyniemy kolego :)

Arturo72
16-03-2014, 19:37
Raczej oczekiwałem, że odniesiesz się do pierwszej części mojego posta.
No oczywiście,że w G12 miałbym taniej niż obecnie ale co z tego wynika ? Nic.
Przy zużyciu od 16.09 1700kWh i grzaniu w G12 zapłaciłbym o ok.200zł mniej niż obecnie.
Na fajki wydaję 400zł miesięcznie ;)

SUSPENSER
16-03-2014, 19:47
Jak nie rozumiesz tego stwierdzenia to ręce opadają i nie dziwie się,ze grzejesz węglem.

Rozwiń więc tą genialną myśl - przypomnę o którą chodzi:

"To między innymi Ty oszukujesz nowych inwestorów,że kupując np.RBR czy jakikolwiek kocioł na ekogroszek będą mieli niskie koszty ogrzewania a to nie jest prawdą.
Jest to swoiste oszukiwanie inwestorów bo koszty ogrzewania nie zależą od źródła ciepła."


Wynika z tego, że grzejąc u siebie prądem miałbym te same koszty co ekogroszkiem - ciekawe, że nikt inny na to jeszcze nie wpadł, a wielu zmieniło kotły olejowe a nawet gazowe na ekogroszkowe i bezczelnie twierdzą, że jest taniej ;-)

karoka65
16-03-2014, 19:47
Na fajki wydaję 400zł miesięcznie ;)
To już chyba wiem co jarasz i dlaczego tak pieprzysz.
Zmień dealera :)

karoka65
16-03-2014, 19:53
Wynika z tego, że grzejąc u siebie prądem miałbym te same koszty co ekogroszkiem - ciekawe, że nikt inny na to jeszcze nie wpadł, a wielu zmieniło kotły olejowe a nawet gazowe na ekogroszkowe i bezczelnie twierdzą, że jest taniej.
Powiem że od stycznia do dzisiaj ze wszystkich kotłów groszkowych które sprzedałem 90 do 95% to właśnie klienci którzy spieprzają z tych wygód czyli gaz i olej opałowy.
Dokładnie to samo było można zauważyć także rok temu w tym okresie.

SUSPENSER
16-03-2014, 19:59
Kaprys i tyle.Obecnie grzeje kiedy chcę a nie kiedy muszę,piorę kiedy chce a nie kiedy muszę,zmywam kiedy chce a nie kiedy muszę,dla mnie oszczędność na G12 rzędu 400zł na rok nie jest warte pozbawienia się tej zalety.
A co do nie wyrabiania się pompy,cóż,taka sama pompa ogrzewa inne większe domy tu na forum(150-200m2),znacznie słabiej ocieplone,z wyższą temperaturą zasilnia i spokojnie wyrabia się w II taryfie.
U mnie w największe mrozy do tej pory pracowała max.7h z cwu na dobę a II taryfy jest 10-12h.

Pitolicie hipolicie - zmieniłem u siebie taryfę pół roku temu i choć w ogóle nie zmieniłem godzin włączania pralki, zmywarki itd. to średni koszt kWh mi minimalnie zmalał.

Mam uwierzyć w to, że zainwestowałeś kilkanaście tys zł w PPC, żeby mieć niższe rachunki niż przy czystym prądzie a potem nie chciało ci się zmienić taryfy na G12, żeby ta inwestycja szybciej się zwróciła ?

Jeśli innym doradzasz tak jak sobie to nie dziwię się, że biznes ci nie wypalił.

minertu
16-03-2014, 20:15
Powiem że od stycznia do dzisiaj ze wszystkich kotłów groszkowych które sprzedałem 90 do 95% to właśnie klienci którzy spieprzają z tych wygód czyli gaz i olej opałowy.
Dokładnie to samo było można zauważyć także rok temu w tym okresie.
Pod tym się podpisuje tyle,że u mnie jest ich trochę mniej z racji tego,że na śląsku głównie ogrzewa się węglem.
Z gazu czy oleju uciekają również do pelletu. Generalnie groszek króluje.

kobra64
16-03-2014, 20:53
No oczywiście,że w G12 miałbym taniej niż obecnie ale co z tego wynika ? Nic.
Przy zużyciu od 16.09 1700kWh i grzaniu w G12 zapłaciłbym o ok.200zł mniej niż obecnie.
Na fajki wydaję 400zł miesięcznie ;) Nadal łżesz i manipulujesz - ale jesteś w tym już żałosny wręcz. Post który cytujesz po kawałku według uważania był odpowiedzią na Twój post, w którym napisałeś że miałbyś taniej, ale musiałbyś zmieniać nawyki i przyzwyczajenia. Jednocześnie w innym - zacytowanym zresztą przeze mnie - poście napisałeś, że w taniej taryfie chodziłaby oczywiście tylko pompa - więc chyba nie wymagałoby to zmiany nawyków i przyzwyczajeń? No chyba że dotąd całą resztę prądu zużywałeś w taniej? Prałeś, zmywałeś, odkurzałeś, gotowałeś itd wyłącznie w nocy? No to w takim przypadku rzeczywiście musiałbyś te nawyki zmienić, żeby w nocy chodziła tylko pompa.

SUSPENSER
16-03-2014, 21:03
To już chyba wiem co jarasz i dlaczego tak pieprzysz.
Zmień dealera :)

:lol2:

SUSPENSER
16-03-2014, 21:05
Ja nie kupiłem pompy ciepła dla jakiegoś wyimaginowane zwrotu,tak samo nie inwestowałem w ocieplenie,żeby mi się w jakikolwiek sposób zwróciło,podobnie kupuje auto nie dla zwrotu,pralka również została kupiona nie z myślą o zwrocie,tak samo zmywarka i pozostałe sprzęty w domu czy poza domem,nie mam kabiny prysznicowej w łazience tylko wannę gdzie woda leje się jak wściekła.
Nie rzucam palenia,żeby zaoszczędzić 400zł miesięcznie bo lubię palić i w najbliższej przyszłości nie zamierzam z tej przyjemności rezygnować.
Przyjmij do wiadomości,że są ludzie dla których komfort życia jest najważniejszy.

Przypomnij nam więc czemu zrezygnowałeś z Kospela i grzania czystym prądem na rzecz PC.

Chyba, że masz amnezję to pomogę znaleźć odpowiednie wpisy na forum ;-)

adkwapniewski
16-03-2014, 21:14
Planowałeś też odejść z forum ... jak zwykle nie wyszło ?

minertu
16-03-2014, 21:16
Przyjmij do wiadomości,że są ludzie dla których komfort życia jest najważniejszy.A Ty przyjmij do wiadomości,że wchodzisz na wątek kotłów na eko-groszek a nie pompki czy prąd.Przyjmij też do wiadomości,że kotły węglowe kupują ludzie,którzy mają domy z lat 70-tych i wcześniej wybudowane a i tacy co mają domy nowe a wybudowane tanio.Przyjmij do wiadomości,że nikogo nie interesuje Twój prąd jeżeli wchodzi na wątek o kotłach na eko-groszek.

minertu
16-03-2014, 21:27
Ogólnopolskie forum budowlane jakim forum muratora czytają tysiące ludzi,nawet nie zarejestrowanych,każdy temat,po prostu się "uczą się budowy",przynajmniej ja tak robiłem przed budową i myślę każdy rozsądny inwestor tak robi.Każdy temat wertowałem.
To nie jest forum typowo o grzaniu węglem a więc posty na poboczne tematy związane z budową czy ogrzewaniem są jak najbardziej na takim forum moim zdaniem,nawet pożądane.
I co? Po Twoich postach wszyscy wyburzą swoje domy bo zrobili gafę i zaczęli budować dom od kotła na eko?
Poza tym mylisz forum od wątków!!! Spamujesz i tyle!!!

karoka65
16-03-2014, 21:34
Tobie po tym tytule to już całkiem dekiel podniosło.
Ja widzę że każdy ma Cię tu po prostu dość i nikt nie chce Cię czytać.
Już chyba jaśniej userzy nie mogą pisać do Ciebie żebyś opuścił ten i inne wątki o kotłach żeby zachować jakąś kulturę wypowiedzi.
Ty jesteś taki tępy czy tylko udajesz że nie rozumiesz co do Ciebie piszą ?
Każda rozumna istota która potrafi czytać wchodząc na to forum szuka wątku który go interesuje a znajduje nawiedzonego Arturka gdzie tylko nie wejdzie.
Ty nie potrafisz czytać i nie rozróżniasz kotła na eko groszek od pompy ciepła ?

minertu
16-03-2014, 21:37
Ty jakiś nawiedzony jesteś.
Sądzisz,że ja gdybym miał rozpoczynać budowę domu zaczął bym od czytania rankingu kotłów na eko czy też już od konkretnego wątku jakim jest RBR EKOUNIWERSAL?
Wlazłeś tu bo są to najbardziej ruchliwe wątki i chciałeś na nich zabłysnąć!!! Żałosny jesteś !!!

Arturo72
16-03-2014, 21:45
Ty jakiś nawiedzony jesteś.
Sądzisz,że ja gdybym miał rozpoczynać budowę domu zaczął bym od czytania rankingu kotłów na eko czy też już od konkretnego wątku jakim jest RBR EKOUNIWERSAL?

Dokładnie tak sądzę,żeby długo nie szukać post jegomościa,który przed budową zadał pytanie o kotłach:

Witam,czy ktoś posiada,któryś z w/w pieców(Eco-Komfort a Eco-Komfort Economic) ? Prosiłbym o ocenę oraz czym ewentualnie różnią się te piece.
Może małe porównanie do Ling-a Duo 15kW czy ...
Post z forumbudowlane.pl z dn.12.06.2009r czyli na dwa lata przed rozpoczęciem budowy w temacie "piec na ekogroszek-ranking"
http://www.forumbudowlane.pl/vt/9110/270/piec-na-ekogroszek-ranking?postdays=0&postorder=asc

Piotrek42
16-03-2014, 21:48
Panowie Artur jest bardzo ciekawy.... proponuje odpowiadac mu w tym wątku z jego cytatami... http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-Dążenie-do-spełnienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszczędna-)/page103

minertu
16-03-2014, 21:57
To jesteś dupniejszy od kółka z kary!!!
Właśnie takich jak TY spamujących powinno się tępić !!!
Idź do baru mlecznego i poproś o alkohol !!!
Faktycznie szkoda czasu na czytanie Twoich wywodów.

animuss
17-03-2014, 00:08
Nie rzucam palenia i w najbliższej przyszłości nie zamierzam rezygnować.
Przyjmij do wiadomości,że są ludzie dla których komfort życia jest najważniejszy.Dla mnie co byś nie napisał jakie rewelacje o tanim grzaniu ,nie będziesz wiarygodny ,posiadasz dwa źródła ciepła ,a kominkiem można nieźle dogrzać mieszkanie.

timon120777
17-03-2014, 08:00
Witam,czy ktoś posiada,któryś z w/w pieców(Eco-Komfort a Eco-Komfort Economic) ? Prosiłbym o ocenę oraz czym ewentualnie różnią się te piece.
Może małe porównanie do Ling-a Duo 15kW czy ...



wybaczcie kolejny OT ale ten wyraz pogrubiony świadczy jednoznacznie jaki poziom wiedzy o kotłach ma to coś co śmieci na wątkach o kotłach węglowych

w Piecu to się piecze chleb
ogrzewa się kotłem

piec – urządzenie wykorzystujące ciepło w sposób bezpośredni, w odróżnieniu od "kotła" w którym podgrzewany jest czynnik pośredni, np.: woda instalacyjna

widać arturku że te wszystkie lata edukacji poszły w .........

rybniczanin
17-03-2014, 09:11
Arturo72 i znów zaprzeczasz sam sobie. Ogrzewanie prądem (PC) robiłeś dla komfortu, a w salonie postawiłeś kotłownie i palisz dla przyjemności. Czyli komfort wtedy nie ważny? Powiesz że drewno rąbiesz i układasz dla przyjemności.:p

kaszpir007
17-03-2014, 10:23
Jasne,masz do tego pełne prawo. Ale zdam się na logikę i zapytam,co byś zrobił w przypadku tym,że chcąc oszczędzić masz do wyboru,zmianę taryfy i oszczędność automatyczna 300zł na 600zł za ogrzewanie czy oszczędzasz paląc w kominku i spalasz całe drewno jakie kupiłeś wydając na nie 400zł czyli 2mp. Oczywiście,że palę w kominku ale tylko w weekendy i rozpalam kominek dopiero po południu. Robię to dla czystej przyjemności a nie z konieczności oszczędzania i jak do tej pory spalilem ok.połowę tego co kupiłem czyli 1mp i 200zł a zmiana taryfy przyniosłoby większą oszczędność bo ok.300zł.

Hmm ...

Drewno jest lżejsze od węgla i zajmuje dużo miejsca i też trzeba je gdzieś trzymać.
Trzeba też je ułożyć a czasami i porąbać.
Dodatkowo samo do kominka nie przyjdzie. Aby proces spalania przebiegal poprawnie trzeba też kontrolować ogień/żar i odpowiednio zwiększać/zmniejszać ilośc powietrza aż do prawie całkowitego odcięcia dopływu powietrza.
No chyba że masz kominek z najwyższej półki z elektroniką która doba o prawidłowy , ekologicznyy i ekonomiczny proces spalania.\
Trzeba też dokładać drewno aby nie wygasł , czyścić kominek , wywalać popiół ...

I gdzie ten komfort ?

Jakbyś chciał "komfort" to być sobie kupił kominek gazowy lub na biopaliwo ...
Wtedy sobie być z pilota włączył i miałbyś komfort :)

Bo największą zaletą kominka poza "efektem" są jego zdolności grzewcze ...

Ja jako użytkownik kotła nie mam ochoty palić w sezonie , bo nie widzę powodu.
Gdybym rozpalił w sezonie kominek to miałbym saunę w domu ...

Kominek odpalam tylko wtedy gdy w domu robi się zimno a nie ma sensu jeszcze włączać ogrzewania ...

MARTINOS
17-03-2014, 10:57
Z tym Arturem to widzę, że cuda są wszędzie. Powiem wam tak po "węglowemu". Ciągle dokładacie i dmuchacie i wszyscy się dziwią czemu nie gaśnie... Ach, gdyby coś jeszcze z tego wynikało...

pawelo_pl
17-03-2014, 12:03
Z tym Arturem to widzę, że cuda są wszędzie.
Bo @Arturo72 to taki troll forumowy :http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FTrollowanie) zauważ rozpoczął dyskusję 13.03 postem #18537 - czyli 94 posty do Twojego to kłótnia (http://pl.wikipedia.org/wiki/K%C5%82%C3%B3tnia_internetowa ) (http://pl.wikipedia.org/wiki/K%C5%82%C3%B3tnia_internetowa) z nim . :mad:

MARTINOS
17-03-2014, 12:24
Bo @Arturo72 to taki troll forumowy :http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FTrollowanie) zauważ rozpoczął dyskusję 13.03 postem #18537 - czyli 94 posty do Twojego to kłótnia z nim . :mad:

wstaw definicję kłótni. Bo jeszcze ktoś rzeczywiście ten jałowy (z obu stron) sposób nabijania postów pomyli z kłótnią.

animuss
17-03-2014, 12:46
Jasne,masz do tego pełne prawo. Ale zdam się na logikę i zapytam,co byś zrobił w przypadku tym,że chcąc oszczędzić masz do wyboru,zmianę taryfy i oszczędność automatyczna 300zł na 600zł za ogrzewanie czy oszczędzasz paląc w kominku i spalasz całe drewno jakie kupiłeś wydając na nie 400zł czyli 2mp. Oczywiście,że palę w kominku ale tylko w weekendy i rozpalam kominek dopiero po południu. Robię to dla czystej przyjemności a nie z konieczności oszczędzania i jak do tej pory spalilem ok.połowę tego co kupiłem czyli 1mp i 200zł a zmiana taryfy przyniosłoby większą oszczędność bo ok.300zł.Ma to sens i to twój wybór ,ale ja nie chciałbym kominka na paliwo stale w domu ,elektryczny na pilota mi wystarcza.

zyzolek
17-03-2014, 13:33
Wszelkie polemiki z Arturo prowadzimy tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)/page103

SUSPENSER
17-03-2014, 16:22
Wszelkie polemiki z Arturo prowadzimy tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)/page103

Doskonały pomysł :yes:

kobra64
19-03-2014, 07:19
Mój przyczynek do dyskusji o doborze wielkości kotła do ogrzewanej powierzchni. Od paru dni Skam 17kW z Ardeo i SPP grzeje około 60 m2 + CWU ( głowice na hali przestawiłem na mrozowe, zostało tylko grzanie części biurowo - socjalnej ). Pali się miał 19D z Piasta po 360 PLN za tonę. W kotle sucho, jest sporo pyłu ale ten opał tak ma. Komin suchy. Zużycie 7 do 10 kilo na dobę - czyli 2,8 do 3,6 PLN za dobę. Zapraszam do porównania kosztów kolegów z mniejszymi, na styk dobieranymi kotłami. Dodam tylko, że wysokość pomieszczeń ogrzewanych wynosi 3,30.

zbigmaz01
19-03-2014, 07:28
Mój przyczynek do dyskusji o doborze wielkości kotła do ogrzewanej powierzchni. Od paru dni Skam 17kW z Ardeo i SPP grzeje około 60 m2 + CWU ( głowice na hali przestawiłem na mrozowe, zostało tylko grzanie części biurowo - socjalnej ). Pali się miał 19D z Piasta po 360 PLN za tonę. W kotle sucho, jest sporo pyłu ale ten opał tak ma. Komin suchy. Zużycie 7 do 10 kilo na dobę - czyli 2,8 do 3,6 PLN za dobę. Zapraszam do porównania kosztów kolegów z mniejszymi, na styk dobieranymi kotłami. Dodam tylko, że wysokość pomieszczeń ogrzewanych wynosi 3,30.
A ile masz lat praktyki w paleniu i ustawianiu parametrów na kotle z podajnikiem? Drugie pytanie, ile maz lat do czynienia ze spalaniem węgla? Pozwoli mi to na zrozumienie ile lat jeszcze muszę palić w kotle z retortą aby takie lub podobne wyniki uzyskać.

kaszpir007
19-03-2014, 07:40
Mój przyczynek do dyskusji o doborze wielkości kotła do ogrzewanej powierzchni. Od paru dni Skam 17kW z Ardeo i SPP grzeje około 60 m2 + CWU ( głowice na hali przestawiłem na mrozowe, zostało tylko grzanie części biurowo - socjalnej ). Pali się miał 19D z Piasta po 360 PLN za tonę. W kotle sucho, jest sporo pyłu ale ten opał tak ma. Komin suchy. Zużycie 7 do 10 kilo na dobę - czyli 2,8 do 3,6 PLN za dobę. Zapraszam do porównania kosztów kolegów z mniejszymi, na styk dobieranymi kotłami. Dodam tylko, że wysokość pomieszczeń ogrzewanych wynosi 3,30.

No ja ogrzewam trochę większą powierzchnię no i mam jednak pewne zużycie CWU cały dzień.
Sądzę też że na hali raczej zbyt mocno nie grzejesz , bo i po co.

Ja ze zużycia jestem zadowolony. Nie ukrywam że trochę "wzoruje" się na Twoich ustawieniach :)
Obecnie spalanie coś około 8kg na dobę.

Opał.

Podobno opał Chwałowicki po 800z za tonę.
Szczerze mówiąc patrząc na spalanie zdaje mi się że spalanie wcale nie było większe na miale 23MJ z niby Piasta i na następny sezon kupię sam już miał.

Tyle że u mnie z pakowanym miałem jest problem. Nigdzie nikt pakowanego miału nie oferuje :(
Znalazłem jedynie jedno miejsce gdzie mają pakowany miał , ale nie mam pewności co to było , bo mi sie opał nieźle sklejał , ale to chyba z powodu że jednak za słabo dmuchałem ...

Osobiście wolałbym tańszy miał nawet 19MJ bo sądzę że dzieki temu kocioł by działał na wyższej sprawności ...
Tyle że u mnie nic takiego pakowanego nie kupię ...

Druga rzecz to "prawdziwość" opału.
TY masz opał taki jakie powinien być i masz pewność że jest to opał z danej kopalni :)

Moje zużycie masz w podpisie :)
Ale i tak dla mnie jesteś niedoścignionym wzorcem :)

kobra64
19-03-2014, 08:41
A ile masz lat praktyki w paleniu i ustawianiu parametrów na kotle z podajnikiem? Drugie pytanie, ile maz lat do czynienia ze spalaniem węgla? Pozwoli mi to na zrozumienie ile lat jeszcze muszę palić w kotle z retortą aby takie lub podobne wyniki uzyskać. Zbig, ja tylko chciałem powiedzieć że lekko przewymiarowany kocioł nie stanowi problemu, cała akcja wokół tego dobierania na styk jest moim zdaniem biciem piany. Mój jest lekko przewymiarowany do grzania całego budynku. Na teraz, kiedy grzeje się tylko te 60 metrów to jest przewymiarowany w ciul - bo liczę że chodzi gdzieś tak koło 1 kW, może ciut mniej nawet. I nie ma sadzy, komin suchy i dość ciepły nawet, spalanie baaaardzo OK. A teraz pytanie: jak miałbym dobrać na styk kocioł dla siebie? W zimie grzeję 200 metrów, koło 700 kubików, przy czym na hali jest potężny mostek termiczny w postaci 15,5 m2 bramy wjazdowej - niespecjalnie ciepłej, kilka razy dziennie otwieranej. W przejściowych okresach grzeję 60 metrów, koło 200 kubików dość starannie ocieplonego. W lecie będę grzał samo CWU. Do czego liczyć moc kotła? Trzech przecież nie kupię...

animuss
19-03-2014, 09:04
Zbig, ja tylko chciałem powiedzieć że lekko przewymiarowany kocioł nie stanowi problemu, cała akcja wokół tego dobierania na styk jest moim zdaniem biciem piany. Mój jest lekko przewymiarowany do grzania całego budynku. Na teraz, kiedy grzeje się tylko te 60 metrów to jest przewymiarowany w ciul - bo liczę że chodzi gdzieś tak koło 1 kW, może ciut mniej nawet. I nie ma sadzy, komin suchy i dość ciepły nawet, spalanie baaaardzo OK. A teraz pytanie: jak miałbym dobrać na styk kocioł dla siebie? W zimie grzeję 200 metrów, koło 700 kubików, przy czym na hali jest potężny mostek termiczny w postaci 15,5 m2 bramy wjazdowej - niespecjalnie ciepłej, kilka razy dziennie otwieranej. W przejściowych okresach grzeję 60 metrów, koło 200 kubików dość starannie ocieplonego. W lecie będę grzał samo CWU. Do czego liczyć moc kotła? Trzech przecież nie kupię...

Widzisz jakie możliwości daje odpowiedni palnik a nie kocioł czy wymiennik ;)

Palniki na "B i E" są bee.....

kobra64
19-03-2014, 09:08
Kaszpir, biorąc pod uwagę wysokość to koszt dla metra kwadratowego wychodzi Ci podobny, może ciut wyższy. No ale masz rekuperator, u mnie wentylacja grawitacyjna jest i w ostatnich wietrznych dniach naprawdę sporo wyciąga. A ten miał którym palę odradzam - po pierwsze są w nim kawałki węgla wielkości nawet i 5 - 6 cm, trzeba przed zasypem przesiać. Po drugie - trzeba by go kupić w lecie, tak po 3 tygodniach lampy - wtedy miałby szanse być w miarę przesuszony. No i po trzecie - wychodzi mi z niego koło 19% popiołu, w zimie przy zużyciu powiedzmy 20 - 25 kilo na dobę to byłby dramat, codziennie z szufladą latać. Jak mi się to co wysuszyłem do testu skończy, zapalę 19 z Janiny. To powinno już dać całkiem przyzwoity efekt - po pierwsze 2 razy mniej popiołu, po drugie wartość opałowa nie do 19 MJ ( tak ma 19D z Piasta ) ale od 19 do 20 MJ, po trzecie miały z Janki są przeważnie płukane - praktycznie bez pyłu typu mąka, którego w tym Piaście jest niemało.

kobra64
19-03-2014, 09:16
Widzisz jakie możliwości daje odpowiedni palnik a nie kocioł czy wymiennik ;) Animuss ja to widzę tak mniej więcej od 10 lat. Bo tyle gdzieś grzeję latem CWU w chacie kotłem 28 kW - i nie stwierdziłem problemów z kotłem ani z kominem - chociaż komin w domu mam zwykły, murowany z pełnej cegły. Po 10 latach grzania w zimie, w okresach przejściowych i latem na CWU kocioł i komin żyją i mają się dobrze. Palnik - zwykła fajka Ewmar Ness. Do uczciwego, niespiekającego i nie tworzącego szlaki ekogroszku chyba nic lepszego nie wymyślono. A do miału i trudniejszych groszków to naprawdę jestem pod wrażeniem pracy obrotówki Ardeo.

kaszpir007
19-03-2014, 09:30
Kaszpir, biorąc pod uwagę wysokość to koszt dla metra kwadratowego wychodzi Ci podobny, może ciut wyższy. No ale masz rekuperator, u mnie wentylacja grawitacyjna jest i w ostatnich wietrznych dniach naprawdę sporo wyciąga. A ten miał którym palę odradzam - po pierwsze są w nim kawałki węgla wielkości nawet i 5 - 6 cm, trzeba przed zasypem przesiać. Po drugie - trzeba by go kupić w lecie, tak po 3 tygodniach lampy - wtedy miałby szanse być w miarę przesuszony. No i po trzecie - wychodzi mi z niego koło 19% popiołu, w zimie przy zużyciu powiedzmy 20 - 25 kilo na dobę to byłby dramat, codziennie z szufladą latać. Jak mi się to co wysuszyłem do testu skończy, zapalę 19 z Janiny. To powinno już dać całkiem przyzwoity efekt - po pierwsze 2 razy mniej popiołu, po drugie wartość opałowa nie do 19 MJ ( tak ma 19D z Piasta ) ale od 19 do 20 MJ, po trzecie miały z Janki są przeważnie płukane - praktycznie bez pyłu typu mąka, którego w tym Piaście jest niemało.

Ja nie liczę na takie wyniki jak u Ciebie. Masz nowszy kocioł z pewnymi usprawnieniami i palnik który lepiej sobie radzi na małej mocy i pracuje z większą sprawnością. Opał jaki mam też nie wiem jaki faktycznie jest , bo to wie tylko sprzedawca.

Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony.

PS. Miału takiego nie kupię bo nie ma u mnie.
Tak jak pisałem chce tylko workowany , a niestety większość składów oferuje tylko luzem :(

animuss
19-03-2014, 09:31
Animuss ja to widzę tak mniej więcej od 10 lat. Bo tyle gdzieś grzeję latem CWU w chacie kotłem 28 kW - i nie stwierdziłem problemów z kotłem ani z kominem - chociaż komin w domu mam zwykły, murowany z pełnej cegły. Po 10 latach grzania w zimie, w okresach przejściowych i latem na CWU kocioł i komin żyją i mają się dobrze. Palnik - zwykła fajka Ewmar Ness. Do uczciwego, niespiekającego i nie tworzącego szlaki ekogroszku chyba nic lepszego nie wymyślono. A do miału i trudniejszych groszków to naprawdę jestem pod wrażeniem pracy obrotówki Ardeo.

Ja tu już pisałem kiedyś że kolega ma ardeo do miału i rocznie ponad 7 ton puszcza przez kilka lat . Chałupa bycza a nie ocieplił nawet m2.

kobra64
19-03-2014, 09:39
Ja nie liczę na takie wyniki jak u Ciebie. Masz nowszy kocioł z pewnymi usprawnieniami i palnik który lepiej sobie radzi na małej mocy i pracuje z większą sprawnością. Opał jaki mam też nie wiem jaki faktycznie jest , bo to wie tylko sprzedawca.

Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony.

PS. Miału takiego nie kupię bo nie ma u mnie.
Tak jak pisałem chce tylko workowany , a niestety większość składów oferuje tylko luzem :( No powiem Ci że w dobie wolnego rynku to jest dla mnie nie do pojęcia. Przychodzi klient a ja mu nie sprzedam bo mi się zworkować nie chce. Chociaż mam towar na placu i ludzi którzy mogą to zrobić, a wory choćby w ogrodniczym kupić można. No i wiadomo, że do ceny doliczę koszt worków + ludzi + jakąś dla siebie marżę z tej usługi. To są jakieś jaja.

animuss
19-03-2014, 10:03
PS. Miału takiego nie kupię bo nie ma u mnie.
Tak jak pisałem chce tylko workowany , a niestety większość składów oferuje tylko luzem :(

Kup 0,5 tony luzem przywiozą wysyp na podwórku na folię i prowokujesz kiedyś tak robiłem,aż znalazłem skład ,który dba o renomę .

kaszpir007
19-03-2014, 10:46
Kup 0,5 tony luzem przywiozą wysyp na podwórku na folię i prowokujesz kiedyś tak robiłem,aż znalazłem skład ,który dba o renomę .

Ja robiłem tak na 2 sezony.

Zamawiałem 3 tony ekogroszku i sam pakowałem.
Ale szkoda mi zdrowia i czasu ...

grabpa58
21-03-2014, 08:36
Chciałem zapytać bardziej doświadczonych kolegów odnośnie histerezy temp. zadanej kotła.
U mnie jest ustawiona na 1*
Czy korzystniej będzie,jakby ją zwiększyć np. na 5*(ekonomia,kultura pracy kotła)?
Jeśli tak,to kiedy stosować?
W okresach przejściowych i latem do CWU,czy też przez cały sezon?
Dopasowując oczywiście częstotliwość przedmuchów oraz podawanie paliwa w podtrzymaniu.

bobasxx
21-03-2014, 21:58
Chciałem zapytać bardziej doświadczonych kolegów odnośnie histerezy temp. zadanej kotła.
U mnie jest ustawiona na 1*
Czy korzystniej będzie,jakby ją zwiększyć np. na 5*(ekonomia,kultura pracy kotła)?
Jeśli tak,to kiedy stosować?
W okresach przejściowych i latem do CWU,czy też przez cały sezon?
Dopasowując oczywiście częstotliwość przedmuchów oraz podawanie paliwa w podtrzymaniu.

Z mojego punktu widzenia (podkreślam, z mojego), im histereza mniejsza tym lepsza, bo kocioł się szybciej buja i są mniejsze wahania temperatury.

W pewnych trybach sterowania (eCoal - grupowe), histereza rządzi się troszkę innymi prawami.

gorny7
23-03-2014, 19:41
Animuss ,Kobra jaka konkretnie macie obrotówke w Ardeo do miału stalową czy żeliwną? bo się nad nimi zastanawiam która lepsza mniej awaryjna dla miału bo stalowa ma chyba 3 strefy nadmuchu a żeliwna 2

kobra64
23-03-2014, 20:30
Ja mam stalową, ze względu na to że nie lubię jak mi się zanadto podajnik grzeje a żeliwne palniki mają taką tendencję. Gorący podajnik grzeje kosz, większe ryzyko skraplania w koszu. Nie widzę żeby stalowe palniki jakieś szczególnie awaryjne były - prawie 10 lat użytkuję stalową fajkę Ewmar Ness i jeszcze się ma dobrze, z oryginalnym ślimakiem chodzi. A z tym nadmuchem to chyba jest odwrotnie, w żeliwnych jest 3 strefowy.

animuss
26-03-2014, 08:27
Animuss ,Kobra jaka konkretnie macie obrotówke w Ardeo do miału stalową czy żeliwną? bo się nad nimi zastanawiam która lepsza mniej awaryjna dla miału bo stalowa ma chyba 3 strefy nadmuchu a żeliwna 2Moja jest żeliwna ale z pacera,kolega ma Ardeo do miału stalową .

SUSPENSER
28-03-2014, 21:30
Piszę, żeby nie było zaskoczenia - od Kwietnia ruszam z działalnością i oprócz normalnej pracy będę także sprzedawał ekogroszek i kotły na lokalnym rynku.

Planuję powoli ze wszystkim ruszać, więc jeszcze nie mam strony www, choć domena już czeka, gdy będę gotowy przejdę na profil płatny i zareklamuję się także na forum.

Od tej pory nie będę podawał swojego rankingu kotłów, żeby nie było, że faworyzuję te, które będę miał w ofercie [a planuję mieć oczywiście te, które uważam za najlepsze, bo takie chcę sprzedawać], ewentualnie mogę napisać o zaletach takiego czy innego modelu i podyskutować o nich.


Ci którzy mnie znają wiedzą, że mnie trzeba przekonać argumentami, a próbować kupić nie warto bo próbującemu tylko obciachu narobię ujawniając szczegóły [to tak na wszelki wypadek piszę, żeby nie korciło kogoś].

To tyle z nowości - miłego łykendu życzę :)

Po tym co działo się w tym wątku przez kilka ostatnich dni polecam trochę się wyluzować i spojrzeć na wszystko z lekkiego dystansu niczym w piosence:


http://www.youtube.com/watch?v=LYBud4hXJI8

dino49
29-03-2014, 11:16
Wspaniale Grzegorzu! .... do Ciebie 70 km przez Namysłów

karoka65
29-03-2014, 11:35
Teraz już bym się nie wybrał chyba na taką wycieczkę widlakiem :)

dino49
29-03-2014, 11:48
Teraz już bym się nie wybrał chyba na taką wycieczkę widlakiem :)

..... uśmiałem się .... ale tak jesteś bohaterem narodowym!!!! :D
Nie martw się, odwiedzę Cię, dawno nie byłem na Opolszczyźnie.... :)

bobasxx
29-03-2014, 14:25
Teraz już bym się nie wybrał chyba na taką wycieczkę widlakiem :)

Nie no bez kitu, jechałeś kilkadziesiąt kilometrów widlakiem ? :)

SUSPENSER
29-03-2014, 16:57
Wspaniale Grzegorzu! .... do Ciebie 70 km przez Namysłów

Dzięki wszystkim, którzy mi kibicują :)

Faktycznie niedaleko więc gdy będziesz się wybierał w moją okolicę zapraszam :)

SUSPENSER
29-03-2014, 17:03
Teraz już bym się nie wybrał chyba na taką wycieczkę widlakiem :)

Wiadomo - to już masz za sobą, ale jakby była jakaś nowa przygoda do przeżycia to pewnie byś się nie wahał ;)

zbigmaz01
29-03-2014, 18:45
...
Grześ wszystkiego dobrego :)
Dobrze zrobiłeś, powodzenia :)

Piotrek42
29-03-2014, 20:14
Grześ wszystkiego dobrego :)
Dobrze zrobiłeś, powodzenia :)

j.w - a swoją drogą chociaż uczciwi ludzie tu siedzą -sprzedają coś z branży... napiszą

zbigmaz01
29-03-2014, 20:25
j.w - a swoją drogą chociaż uczciwi ludzie tu siedzą -sprzedają coś z branży... napisząA trzeba zaznaczyć że piszą na właściwych wątkach (tematach).

Arturo72
29-03-2014, 21:07
Piszę, żeby nie było zaskoczenia - od Kwietnia ruszam z działalnością i oprócz normalnej pracy będę także sprzedawał ekogroszek i kotły na lokalnym rynku.

Życzę dużo klientów ze starych domów i mam nadzieję,że do nowych domów nie będziesz wciskał zielonym inwestorom czegoś co nie będzie dla nich zasadne tym bardziej,że od nowego roku zmieniły się normy dot.budowy nowych domów i bardziej niż w zeszłych latach ekogroszek do takiego domu nie nadaje się:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Od-stycznia-2014-nowe-warunki-techniczne-dla-budujacych-domy-2968746.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bankier.pl%2Fw iadomosc%2FOd-stycznia-2014-nowe-warunki-techniczne-dla-budujacych-domy-2968746.html)

Piotrek42
29-03-2014, 21:16
Ja tam odpisałem tutaj

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-Dążenie-do-spełnienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszczędna-)/page111

Arturo72
29-03-2014, 21:23
:lol2: Czytać ze zrozumieniem :) sprzedawaj sobie do starych domów..... a mi sie do nowych nie wtrącaj..:lol2:
Karoka już wcisnął do nowego domu 110m2 swojego RBR-a 12kW a gość rachunki za wungiel ma takie,że ja w większym domu taniej grzałbym prądem.
251820
Chcecie dalej robić z ludzi idiotów ?

minertu
29-03-2014, 21:38
Karoka już wcisnął do nowego domu 110m2 swojego RBR-a 12kW a gość rachunki za wungiel ma takie,że ja w większym domu taniej grzałbym prądem.
251820
Chcecie dalej robić z ludzi idiotów ?

Sam z siebie robisz idiotę,wklej info za jaki to okres!
I nie zapomnij zapytać czy ten ktoś sam dobrowolnie wybrał ogrzewanie na węgiel.

minertu
29-03-2014, 21:39
Grzesiek gratulacje :wave:

Arturo72
29-03-2014, 21:44
Sam z siebie robisz idiotę,wklej info za jaki to okres!
Od końca października do wczoraj

SI nie zapomnij zapytać czy ten ktoś sam dobrowolnie wybrał ogrzewanie na węgiel.
Typowa odpowiedź sprzedawcy,dla którego inwestor jest tylko i wyłącznie źródłem dochodu.
Oczywiście,że wybrał wungiel dobrowolnie ale Ty czy w tym przypadku Karoka nie powiedział mu,że w jego domu ten wungiel,ten kocioł nie będzie zasadny ekonomicznie.
A czemu nie powiedział ? Bo albo sam nie miał pojęcia co świadczy o jego nikłej wiedzy na temat budowy domu i ogrzewania do niego albo zamiarem jego było tylko i wyłącznie zarobić na tym inwestorze.

Jak będzie mi się chciało to znajdę mój cytat co ja sądziłem na temat właśnie tego konkretnego domu i doboru do niego kotła i nawet przewidziałem co będzie po sezonie,tym bardziej,że sama instalacja c.o dyskwalifikowała węgiel jako źródło ciepła.

minertu
29-03-2014, 21:48
Powtórzę raz jeszcze,ja nie jestem od nawracania tym bardziej na coś z czym nie mam nic wspólnego,wystarczy,że wiem,że inwestor jest zdecydowany na to o co pyta.A Ty dalej swoje pier....sz jak by ci zęby szły!

minertu
29-03-2014, 21:50
Od końca października do wczoraj

Typowa odpowiedź sprzedawcy,dla którego inwestor jest tylko i wyłącznie źródłem dochodu.
Oczywiście,że wybrał wungiel dobrowolnie ale Ty czy w tym przypadku Karoka nie powiedział mu,że w jego domu ten wungiel,ten kocioł nie będzie zasadny ekonomicznie.
A czemu nie powiedział ? Bo albo sam nie miał pojęcia co świadczy o jego nikłej wiedzy na temat budowy domu i ogrzewania do niego albo zamiarem jego było tylko i wyłącznie zarobić na tym inwestorze.

A to nowy domek czy......?

Arturo72
29-03-2014, 21:55
Powtórzę raz jeszcze,ja nie jestem od nawracania tym bardziej na coś z czym nie mam nic wspólnego,wystarczy,że wiem,że inwestor jest zdecydowany na to o co pyta.A Ty dalej swoje pier....sz jak by ci zęby szły!
Aha,Tobie zależy tylko na tym,żeby zarobić na inwestorze,inaczej wydymać,rozumiem,bardzo szlachetne...
A jakbym się uparł na 25kW do mojego domu to też byś mi sprzedał ?
Nie rozumiem tylko dlaczego jesteś na tym forum,to nie jest sklep internetowy,tu inwestorzy sobie nawzajem pomagają w budowie,ktoś kto zauważy babola u kogoś zaraz o tym wspomina,ktoś kto ma lepsze lub tańsze rozwiązanie podobnie itp.
Ktoś kto fałszywie udaje "rodzinę" dla mnie jest sprzedajną dz..ą.

karoka65
29-03-2014, 22:02
A jakbym się uparł na 25kW do mojego domu to też byś mi sprzedał ?

Po Tobie wszystkiego można się spodziewać.
Zaczynałeś od świeczki, później farelka a skończyłeś w domu ze styropianu z zaje..stym kredytem do spłacenia i z pompką prawie 10kW na 118m.
Dodatkowo zafundowałeś sobie kotłownię w salonie także nie zdziwisz mnie teraz kotłem 25kW.
Może w końcu dowiesz się co to znaczy ciepło w domu, hehe
Jakby coś to pisz na priva, na forum nie przedstawiam ofert :)

karoka65
29-03-2014, 22:07
Powtórzę raz jeszcze,ja nie jestem od nawracania tym bardziej na coś z czym nie mam nic wspólnego,wystarczy,że wiem,że inwestor jest zdecydowany na to o co pyta.A Ty dalej swoje pier....sz jak by ci zęby szły!
Widać jak nawracał i jaki był wiarygodny jak firmę rozłożył za pół roku.
Najlepszy doradca na tym forum, hehe
Chyba lepiej być tym złym doradcą Grześ, bo nasze firmy choć bidne ale solidne jakoś jeszcze dyszą.

Arturo72
29-03-2014, 22:09
Chyba lepiej być tym złym doradcą Grześ, bo nasze firmy choć bidne ale solidne jakoś jeszcze dyszą.
Jak się dyma inwestorów to nie dziwne...

karoka65
29-03-2014, 22:12
Karoka już wcisnął do nowego domu 110m2 swojego RBR-a 12kW
Zapytaj go bezmózgu ile grzeje.
I widzę że to Ty jesteś tym niezadowolonym a nie on.

minertu
29-03-2014, 22:15
Aha,Tobie zależy tylko na tym,żeby zarobić na inwestorze,inaczej wydymać,rozumiem,bardzo szlachetne...
A jakbym się uparł na 25kW do mojego domu to też byś mi sprzedał ?
Nie rozumiem tylko dlaczego jesteś na tym forum,to nie jest sklep internetowy,tu inwestorzy sobie nawzajem pomagają w budowie,ktoś kto zauważy babola u kogoś zaraz o tym wspomina,ktoś kto ma lepsze lub tańsze rozwiązanie podobnie itp.
Ktoś kto fałszywie udaje "rodzinę" dla mnie jest sprzedajną dz..ą.:no:Jakbyś się uparł ?
A co Ty zrobiłeś? Nie uparłeś się,że nie chcesz ogrzewać węglem? Co i tak robisz bo Twoja elektrownia spala go aby ci dać prąd i to z bardzo dużą stratą!!!

karoka65
29-03-2014, 22:16
Jak się dyma inwestorów to nie dziwne...
Ty w ogóle pamiętasz jak się cokolwiek dyma ?
Twoja lepsza połowa chyba już tego nie pamięta, hehe
Wyłącz lapka i wiesz, bo sąsiad zacznie Twój kominek rozpalać i czyścić :)

minertu
29-03-2014, 22:19
Jak się dyma inwestorów to nie dziwne...

Tylko o dziwo wydymany inwestor dostał to na czym mu zależało i jest zadowolony,natomiast Twoi niezadowoleni doprowadzili do upadłości Twojej firmy ale do Ciebie to i tak nie dociera.Twoje "po trupach do celu " kiedyś cię zgubi!!!

SUSPENSER
29-03-2014, 22:26
Życzę dużo klientów ze starych domów i mam nadzieję,że do nowych domów nie będziesz wciskał zielonym inwestorom czegoś co nie będzie dla nich zasadne tym bardziej,że od nowego roku zmieniły się normy dot.budowy nowych domów i bardziej niż w zeszłych latach ekogroszek do takiego domu nie nadaje się:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Od-stycznia-2014-nowe-warunki-techniczne-dla-budujacych-domy-2968746.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bankier.pl%2Fw iadomosc%2FOd-stycznia-2014-nowe-warunki-techniczne-dla-budujacych-domy-2968746.html)

Jeśli 5 letnie domy uważasz za "stare" ...

Chyba jednak wg tych wymagań do nowych jeszcze mogą być kotły potrzebne:

"Dla budownictwa jednorodzinnego legislator ustanowił standardy w zakresie zapotrzebowania nowych budynków na energię pierwotną na poziomie nie większym niż: 120 kWh/m2 - od 2014 r., 95 kWh/m2 - od 2017 r., 70 kWh/m2 - od 2021 r."

Energia pierwotna to ściema narzucona z Unii [tak naprawdę liczy się końcowa i sposób jej wygenerowania] - wystarczy, że kocioł będzie miał możliwość spalania pelletów i takie źródło ciepła zgłosi inwestor - wtedy już praktycznie każdy nowy budynek nawet bez ocieplenia :D się zmieści w wymaganiach Ep, a czy użytkownik będzie palił pelletami to już inna bajka.

Czy będę proponował kotły do nowych domów - to zależy czego będzie oczekiwał użytkownik i na jakim etapie budowy będzie - w każdym razie zamierzam rzetelnie informować jakich kosztów należy się spodziewać przy instalacji oraz użytkowaniu kotła i jak to wygląda przy PC.

Ciekawe czy te przepisy nie utrącą "kablarzy" i chcących grzać kotłami elektrycznymi, bo o ile mnożnik Ek przy obliczaniu Ep przy węglu to 1,1 o tyle przy prądzie to 3,0

"Uwaga! Przy takim samym zapotrzebowaniu na energię końcową na pierwszej stronie świadectwa może być zaznaczona bardzo różna wartość EP, która zależy od tego, czym dom jest ogrzewany. Nawet dom o źle zaizolowanych przegrodach, zużywający dużo ciepła, będzie miał niskie EP. Wystarczy, że do ogrzewania będzie wykorzystany nośnik energii o bardzo niskim współczynniku nakładu, na przykład pelety."

http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/jak-odczytac-swiadectwo-energetyczne-budynku,13_3956.html

Pamiętam, że wybrałeś PC a nie kocioł elektryczny ze względu na CWU - ciekawe czy zostałeś poinformowany o tym, że:


"SCOP roczny dla wody użytkowej jest na poziomie 2-2,5, ale roczny!!!"

- See more at: http://www.blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/copy-scopy-spfy-czyli-oczekiwania-i-realia/#sthash.2gU4KGW0.dpuf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.blog.karbon.co m.pl%2Fpc-powietrzna%2Fcopy-scopy-spfy-czyli-oczekiwania-i-realia%2F%23sthash.2gU4KGW0.dpuf)


W tamtym artykule z Bankiera jest sporo ściemy - np. "Przepisy przewidują konsekwentne obniżanie wartości współczynnika przenikania ciepła przez przegrody zewnętrzne domu. W przypadku ścian oznacza to wzrost grubości izolacji o ok. 2 (od 2014), 4 (od 2017) i 5 (od 2021) cm. "

Bzdura - chodzi głównie o zmianę źródła ciepła, czyli pewnie o pieniądze dla ... starych krajów Unii bo albo będziemy zużywać więcej prądu i bulić za emisję CO2 albo damy się wmanewrować w elektrownię atomową od Francuzów.


Przecież zwiększenie grubości izolacji nawet o 5 cm nie pomoże w przypadku grzania kablami :-)


""Spełnienie nowych norm podwyższy nieco koszt budowy domu, ale wzrosną oszczędności na eksploatacji na skutek zmniejszenia zapotrzebowania domu na ciepło""

:D Albo ekspert udaje, że nie wie o co chodzi albo naprawdę nie zaskoczył ...

Arturo72
29-03-2014, 22:48
Tylko o dziwo wydymany inwestor dostał to na czym mu zależało i jest zadowolony,natomiast Twoi niezadowoleni doprowadzili do upadłości Twojej firmy ale do Ciebie to i tak nie dociera.
To nigdy nie była moja firma w pełnym słowa tego znaczeniu ale nie mam zamiaru się tłumaczyć.

karoka65
29-03-2014, 22:59
To nigdy nie była moja firma w pełnym słowa tego znaczeniu ale nie mam zamiaru się tłumaczyć.
Aha, teraz to nie ja ?
A profil to kto miał ? nie Ty ?
Kto pierdoły pisał i pisze nadal naciągając ludzi ?
Komu teraz ludzi naganiasz ? jak robiłeś to przed profilem ?
Ja się mam tłumaczyć przed Tobą gdzie nikogo w ciu.a nie zrobiełm a Ty piszesz że nie masz zamiaru się tłumaczyć oszuście jeden i naciągaczu ?
To linkowanie do aukcji a allegro obecnie to też przypadek ?
To trolowanie na wszystkich wątkach kotłowych to następny przypadek ?

minertu
29-03-2014, 23:01
To nigdy nie była moja firma w pełnym słowa tego znaczeniu ale nie mam zamiaru się tłumaczyć.

Nie musisz się tłumaczyć,mi wystarczy opinia niezadowolonego użytkownika Twoich wynalazków.
W nie Twojej firmie robiłeś klientów w balona aby mieć na chleb.

Arturo72
29-03-2014, 23:07
Aha, teraz to nie ja ?
A profil to kto miał ? nie Ty ?
Kto pierdoły pisał i pisze nadal naciągając ludzi ?
Komu teraz ludzi naganiasz ? jak robiłeś to przed profilem ?
Ja się mam tłumaczyć przed Tobą gdzie nikogo w ciu.a nie zrobiełm a Ty piszesz że nie masz zamiaru się tłumaczyć oszuście jeden i naciągaczu ?
To linkowanie do aukcji a allegro obecnie to też przypadek ?
To trolowanie na wszystkich wątkach kotłowych to następny przypadek ?
W czym i gdzie naciągałem kogoś ?
Dalej,bez firmy i bez żadnego powodu uważam,że pompy ciepła w rozsądnych cenach są bardzo dobrą sprawą,że grzanie prądem może być tanie,że ekogroszek to syf nad syfy.
Nie mając firmy budowałem dom i wywaliłem komin z kotłowni bo nie chciałem mieć ekosyfu,bo taniej wyszłoby mnie grzaniem prądem.
Gdzie coś naciągam ?
Po prostu mam kalkulator i polecam używać kalkulatora innym inwestorom a Wy im tego zabraniacie robiąc z nich półgłówków.

Arturo72
29-03-2014, 23:14
Tylko o dziwo wydymany inwestor dostał to na czym mu zależało i jest zadowolony,
Na czym mu zależało ? Na tym,żeby usyfiając się płacić więcej niż gdyby grzał nawet prądem ?
2000zł,które zapłacił za węgiel to jest ok.6000kWh a tyle kWh na ogrzewanie zużywają grzejący kablami użytkownicy domów 160-180m2 a nie 110m2 bo Ci zużywają ok.4000kWh.
Oczywiście,bo zrobiliście mu wodę z mózgu to i jest zadowolony a gdyby kumał o co biega to byłby wydymany i to bez mydła.

karoka65
29-03-2014, 23:14
Nie masz komina a dym z kominka wypuszczasz rurą do salonu żeby się dogrzać :)
O tym całym chlewie jaki sobie sprezentowałeś w miejscu odpoczynku nie wspomnę.
Chyba że drewno do kominka i popiół po nim pszczółki Ci wynoszą :)
A miało być tak czysto i bez obsługowo.
Wiem, wiem, to tylko dla klimatu :)

minertu
29-03-2014, 23:20
Na czym mu zależało ? Na tym,żeby usyfiając się płacić więcej niż gdyby grzał nawet prądem ?
2000zł,które zapłacił za węgiel to jest ok.6000kWh a tyle kWh na ogrzewanie zużywają grzejący kablami użytkownicy domów 160-180m2 a nie 110m2 bo Ci zużywają ok.4000kWh.
Oczywiście,bo zrobiliście mu wodę z mózgu to i jest zadowolony a gdyby kumał o co biega to byłby wydymany i to bez mydła.
Juz raz ci napisałem,że do mnie trafiają ludzie zdecydowani na ogrzewanie węglem.Dalej to do Ciebie nie dociera?
Odpisz w Twoim wątku!!!

pawko_
30-03-2014, 00:50
Barani cycku. Ile dałeś za pompę ? Ile za te swoje 20 cm na ścianie bo ja mam 15 ? Na podłodze mam 10 i na stropie 20 cm. Ile więcej wydałeś na ocieplenie ? Masz bramę 5 metrową i odsłonięty dom z każdej strony ? Bo ja mam i brak drzwi odzielajacych garaż od reszty domu. Niestety brama super szczelnie nie przylega do nadproża i przez to dom fest się wychladzał. Mam WG. Dom w tamtym sezonie był nieogrzewany. Nawet klamek do okien nie montowalem i przez te otwory wiało. Powierzchnia ogrzewana to 160 metrów na chwilę obecną. Czy coś chcesz jeszcze porównywać ?

Arturo72
30-03-2014, 01:17
Barani cycku. Ile dałeś za pompę ?
tyle:

Tyle samo jak nie mniej niż Ty za komin+kocioł+zasobnik+montaż+kotłownię+miejsce na 2t.opału.

pawko_
30-03-2014, 03:02
Jaki zasobnik ? To gdzie Ty podgrzewasz wodę ? Czyżby ekologiczna kałuża przed domem ? Za montaż pompy nie płaci się ? Jaki komin ? Ty też masz. Z tym, że ja zaoszczędziłem ponieważ zrezygnowałem ze spalarni w salonie.
Mam rozumieć, że Ty "kotłowni" nie masz i cały osprzęt trzymasz w sypialni ? Gdzie te Twoje oszczędności ? Dalej chcesz mi wmawiać, że Ty mniej zapłaciłeś za pompę niż ja za kocioł ? Miejsce moich 2 ton węgla zajmuje tyle miejsca, co Twoich szczap pod domem.

karoka65
30-03-2014, 09:47
Karoka już wcisnął do nowego domu 110m2 swojego RBR-a 12kW a gość rachunki za wungiel ma takie,że ja w większym domu taniej grzałbym prądem.

I jak CI oszuście w gębie ?
Na każdym kroku mataczyć i szukasz zaczepki bo chcesz mi dołożyć, zrobisz wszystko żeby ludziom wodę z mózgu zrobić a ze mnie barana choć to Ty nim jesteś.
I ile Flutebox ( Pawko ) grzeje ?
Mówiłeś Ci wczoraj że nie będzie zadowolony że sobie nim gębę po forum wycierasz.
Przy okazji wyszło następne Twoje matactwo, kombinatorze.
Powinieneś mieć po nickiem, NAJWIĘKSZY OSZUST I KRĘTACZ NA FORUM !!!
a nie doradca.

karoka65
30-03-2014, 09:49
Barani cycku. Ile dałeś za pompę ? Ile za te swoje 20 cm na ścianie bo ja mam 15 ? Na podłodze mam 10 i na stropie 20 cm. Ile więcej wydałeś na ocieplenie ? Masz bramę 5 metrową i odsłonięty dom z każdej strony ? Bo ja mam i brak drzwi odzielajacych garaż od reszty domu. Niestety brama super szczelnie nie przylega do nadproża i przez to dom fest się wychladzał. Mam WG. Dom w tamtym sezonie był nieogrzewany. Nawet klamek do okien nie montowalem i przez te otwory wiało. Powierzchnia ogrzewana to 160 metrów na chwilę obecną. Czy coś chcesz jeszcze porównywać ?
Gdybyś nie pamiętał od wczoraj to Ci wytłuściłem.

pawko_
30-03-2014, 09:53
Krętacz, manipulant to mało powiedziane. Nagina fakty pod swoją chorą wyobraźnię.

Piotrek42
30-03-2014, 11:04
Krętacz, manipulant to mało powiedziane. Nagina fakty pod swoją chorą wyobraźnię.


ze 2 lata temu o tym już pisałem na forum..... to taki Samarytanin w stylu naszych strażników miejskich.... stawiają śmietniki tak żeby nałupać najwięcej kasy... a nam wmawiają ze robią to dla naszego bezpieczeństwa...retoryka ta sama...

Arturo72
30-03-2014, 11:29
2000zł,które zapłacił za węgiel to jest ok.6000kWh a tyle kWh na ogrzewanie zużywają grzejący kablami użytkownicy domów 160-180m2 a nie 110m2 bo Ci zużywają ok.4000kWh.

Powtarzam,bo takie są fakty.

mój 419,8 m3,pow. uż.150m2, pow.grz.173m2
sezon niewiele pow 3500
dla 3600 = 20,8 kWh/1m2/rok
= 1150 zł

Dziękuję dobrze;-)
do 01/03/2014 3169 za CO,

Ja ze swoimi 1900kWh się nie liczę a tu aż 6000kWh zużyte w węglu...
Przecież jasne,że będzie się zadowolonym.

bobasxx
30-03-2014, 11:51
Na czym mu zależało ? Na tym,żeby usyfiając się płacić więcej niż gdyby grzał nawet prądem ?
2000zł,które zapłacił za węgiel to jest ok.6000kWh a tyle kWh na ogrzewanie zużywają grzejący kablami użytkownicy domów 160-180m2 a nie 110m2 bo Ci zużywają ok.4000kWh.
Oczywiście,bo zrobiliście mu wodę z mózgu to i jest zadowolony a gdyby kumał o co biega to byłby wydymany i to bez mydła.

Dziwnie to jakoś liczysz. Biorąc pod uwagę statystyki z ES, to mi to tak wychodzi.

Pawko przez 158 dni spalił około 2289 kg węgla o kaloryczności średnio 27000kJ co dało średnio 14,48 kg/dobę,

14,48kg * 27000kJ/kg = 390960kJ * 65%(sprawność ze statystyk) = 254124 kJ / 3600s = 70,59 kWh * 158 = 11153,22 kWh

Przez te 158 dni zużył 11153,22 kWh, to ile zapłaciłby za ogrzewanie prądem ?

karoka65
30-03-2014, 11:53
Na Twoim miejscu spaliłbym się ze wstydu krętaczu i oszuście.
Po cichu poproś redakcję o wykasowanie konta, wszystkich bzdur i krętactw które tu napisałeś.
Z resztą hucznie to zapowiadałeś w grudniu, wykasowałeś kilka tysięcy swoich postów ale widzę że kredyt ciśnie i trzeba szukać jelonków.
Próbujesz znowu czarować czyimiś rachunkami ?
Zajmij się zapłatą swoich zobowiązań i wytrzeźwiej w końcu.

Arturo72
30-03-2014, 12:00
Przez te 158 dni zużył 11153,22 kWh, to ile zapłaciłby za ogrzewanie prądem ?
To nawet niech się do tego nie przyznaje i wycofa zaraz swój ster z ewidencji bo widać,ze przez ten czas grzał ze sprawnością nie większą niż 30%.
Tak go ktoś urządził...

pawko_
30-03-2014, 12:00
Dziwnie to jakoś liczysz. Biorąc pod uwagę statystyki z ES, to mi to tak wychodzi.

Pawko przez 158 dni spalił około 2289 kg węgla o kaloryczności średnio 27000kJ co dało średnio 14,48 kg/dobę,

14,48kg * 27000kJ/kg = 390960kJ * 65%(sprawność ze statystyk) = 254124 kJ / 3600s = 70,59 kWh * 158 = 11153,22 kWh

Przez te 158 dni zużył 11153,22 kWh, to ile zapłaciłby za ogrzewanie prądem ?

Ja Ci wyjaśnię. Słuchając prądowych propozycji tego nawiedzonego człowieka poszedłbym z torbami. Tym bardziej, że nie jestem batmanem w swoim domu i taryfa G12 nie wchodziłaby w grę. Poza tym nie mam tak hiper, super ocieplonego domu jak to arturek przedstawił. Wszystko opisałem kilka postów wyżej jak jest, a nie jak sobie ta chora głowa wymyśliła. On i tak będzie pieprzył swoje bo jest zaburzony.

Arturo72
30-03-2014, 12:02
Ja Ci wyjaśnię. Słuchając prądowych propozycji tego nawiedzonego człowieka poszedłbym z torbami. .
Z torbami to ty już wyszedłeś zużywając 11000kWh z czego w dom poszło max.3000kWh a kominem uleciało 8000kWh.

pawko_
30-03-2014, 12:08
W ogóle to najlepiej napisać, że ogrzałbym to farelką bo mam dom pasywny.

Arturo72
30-03-2014, 12:11
W ogóle to najlepiej napisać, że ogrzałbym to farelką bo mam dom pasywny.
Średnia moc grzewcza kotła jaka Ci wyszła to 3kW,są takie falerki 3kW mocy grzewczej ale lepiej kilka mniejszych tak po 1kW w każdym pomieszczeniu i po kłopocie.

bobasxx
30-03-2014, 12:12
Z torbami to ty już wyszedłeś zużywając 11000kWh z czego w dom poszło max.3000kWh a kominem uleciało 8000kWh.

Sprawność 65 % uwzględnia już jakąś stratę kominową.

Zrozum że nie każdy buduje termos na płycie fundamentowej, w prostej bryle, z WM, reku i innymi bajerami.

Arturo72
30-03-2014, 12:13
Sprawność 65 % uwzględnia już jakąś stratę kominową.

Zrozum że nie każdy buduje termos na płycie fundamentowej, w prostej bryle, z WM, reku i innymi bajerami.
Dlatego ja nie pisałem ile zużył kWh tylko ile kWh mógłby kupić za 2000zł czyli tyle ile zapłacił za węgiel.

pawko_
30-03-2014, 12:15
Średnia moc grzewcza kotła jaka Ci wyszła to 3kW,są takie falerki 3kW mocy grzewczej ale lepiej kilka mniejszych tak po 1kW w każdym pomieszczeniu i po kłopocie.
Ty serio zdrowo jest p&%&$%y
Skoro tak już liczysz to Ty masz w takim razie chyba trzy razy mniejsze zapotrzebowanie na ciepło niż ja. Powinieneś ogrzać się swoimi pierdami, a przypomnę kupiłeś pompę 9kW !


Tyle samo jak nie mniej niż Ty za komin+kocioł+zasobnik+montaż+kotłownię+miejsce na 2t.opału.


Jaki zasobnik ? To gdzie Ty podgrzewasz wodę ? Czyżby ekologiczna kałuża przed domem ? Za montaż pompy nie płaci się ? Jaki komin ? Ty też masz. Z tym, że ja zaoszczędziłem ponieważ zrezygnowałem ze spalarni w salonie.
Mam rozumieć, że Ty "kotłowni" nie masz i cały osprzęt trzymasz w sypialni ? Gdzie te Twoje oszczędności ? Dalej chcesz mi wmawiać, że Ty mniej zapłaciłeś za pompę niż ja za kocioł ? Miejsce moich 2 ton węgla zajmuje tyle miejsca, co Twoich szczap pod domem.

A teraz odszczekaj swoje kłamstwa, które wmawiasz ludziom.

Arturo72
30-03-2014, 12:17
Ty serio zdrowo jest p&%&$%y
A teraz odszczekaj swoje kłamstwa, które wmawiasz ludziom na temat kosztów swojej pompy w porównaniu do kotła CO.
Nie mam co odszczekiwać:
Najpierw podaj koszt kotła+koszt komina do niego+montaż kotła+zasobnik cwu+zajęte miejsce na kotłownie+dodatkowe miejsce na składowanie opału.
To wszystko wyjdzie poniżej 20tys.zł ? Nie sądzę a za 20tys.zł masz bezobsługowy system grzewczy.

pawko_
30-03-2014, 12:22
No nie mam pytań. Kocioł CO troszkę ponad 7 tys. Pompa 25-30 tys. ? Co chcesz jeszcze porównywać ?
Komu jeszcze chcesz te brednie wmawiać ?
Będzie tańsza ta lodówka to sobie ją sprawie. Mój system, tak jak już wspominałem wiele razy może być w każdej chwili "prawie" bezinwazyjnie zmieniony z kotła CO na ...

Arturo72
30-03-2014, 12:26
No nie mam pytań. Kocioł CO troszkę ponad 7 tys. Pompa 25-30 tys. ? Co chcesz jeszcze porównywać ?
Komu jeszcze chcesz te brednie wmawiać ?
Zapomniałeś o kominie do kotła+montażu kotła+zasobniku cwu+miejscu na składowanie opału+miejsce nie użytkowe na kocioł.
Ile to kosztuje ?

pawko_
30-03-2014, 12:29
A Ty co masz ? Komin do spalarni w salonie. Zobacz ile zaoszczędziłem w porównaniu do Ciebie. Za montaż pompy nie płaci się ? Po prostu przyjeżdża na palecie, rozpakowujesz i wkładasz wtyczkę do gniazdka ? Pytam się po raz kolejny Ty zasobnika CWU nie masz ? Myjesz się w ciepłej wiosennej kałuży ? Nie masz miejsca użytkowego na pompę ? Stoi w sypialni jako ozdoba ? Przepraszam chcesz mi powiedzieć, że nie masz dodatkowego pomieszczenia ? W Twoim dzienniku budowy ewidentnie widać, że masz "kotłownie". Moje składowanie opału zajmuje tyle samo miejsca co Twoich szczap do spalarni.
Pytam się kto wydał więcej kasy za jednostkę grzewczą ? Ja czy Ty ?

Arturo72
30-03-2014, 13:20
A Ty co masz ? Komin do spalarni w salonie. Zobacz ile zaoszczędziłem w porównaniu do Ciebie. Za montaż pompy nie płaci się ? Po prostu przyjeżdża na palecie, rozpakowujesz i wkładasz wtyczkę do gniazdka ? Pytam się po raz kolejny Ty zasobnika CWU nie masz ? Myjesz się w ciepłej wiosennej kałuży ? Nie masz miejsca użytkowego na pompę ? Stoi w sypialni jako ozdoba ? Przepraszam chcesz mi powiedzieć, że nie masz dodatkowego pomieszczenia ? W Twoim dzienniku budowy ewidentnie widać, że masz "kotłownie". Moje składowanie opału zajmuje tyle samo miejsca co Twoich szczap do spalarni.
Pytam się kto wydał więcej kasy za jednostkę grzewczą ? Ja czy Ty ?
W takim wypadku nie miałbyś Ty lub inny nowy inwestor żadnego komina w domu,w kotłowni można byłoby zrobić pralnio-suszarnie jak ja mam a miejsce na składowanie materiału przeznaczyć na sprzęt ogrodniczy lub stół do bilarda.
251928

Lepiej za tą kasę stawiać kominy i użerać się z syfem.
Tego typu pompa zużyła mi na ogrzewanie 1900kWh także 11000kWh brzmi śmiesznie.
Średnio potrzebowałeś 3kW a tu masz 9kW.

bobasxx
30-03-2014, 13:29
Dlatego ja nie pisałem ile zużył kWh tylko ile kWh mógłby kupić za 2000zł czyli tyle ile zapłacił za węgiel.

To jest średnia sprawność z całego sezonu zimowego.
Tyle energii wyprodukował i odebrał z tej ilości węgla. Jakby zima była ostrzejsza to pewnie sprawność byłaby jeszcze większa, bo kocioł mniej stałby w podtrzymaniu.

Ty zawsze widzisz tylko wszystko przez pryzmat swojej pompy, ciekawe czy wiesz z jaką sprawnością elektrownia spala ten sam węgiel ?

Arturo72
30-03-2014, 13:31
Ty zawsze widzisz tylko wszystko przez pryzmat swojej pompy, ciekawe czy wiesz z jaką sprawnością elektrownia spala ten sam węgiel ?
Nie interesuje mnie to,może spalać i ze sprawnością 1%.
Mnie interesują moje rachunki i nic poza tym.

Za zużytą energię ktoś zapłacił 2000zł, i za te 2000zł mógłby kupić także energię w ilości ok.6000kWh. Tyle energii jest w stanie ogrzać ze 100% sprawnością mały dom i to ogrzać bezobsługowo i nie pompą a prądem.
Ja kupiłem swoje 1900kWh za 1000zł ale równie dobrze mógłbym kupić i za 700zł.

bobasxx
30-03-2014, 13:35
W takim wypadku nie miałbyś Ty lub inny nowy inwestor żadnego komina w domu,w kotłowni można byłoby zrobić pralnio-suszarnie jak ja mam a miejsce na składowanie materiału przeznaczyć na sprzęt ogrodniczy lub stół do bilarda.


Miałby, miałby.
A co z wentylacją ? Kominek wentylacyjny, systemowy przy dachówce (który notabene nadaje się tylko do odpowietrzenia kanalizacji), kosztuje około 450 zł, a w jednym kominie wentylacyjnym możesz sobie takich kanałów zbudować powiedzmy 6. Ja mam Shiedel-a i 4 kanały wentylacyjne w jednym kominie, więc koszt komina to u mnie 3 tysiące (za Shiedel-a). Kotłownie mam w piwnicy, więc jakbym jej nie miał to idąc Twoim tokiem rozumowania nie miałbym także dwóch pomieszczeni w dwóch kondygnacjach nad kotłownią ;)

bobasxx
30-03-2014, 13:36
Za zużytą energię ktoś zapłacił 2000zł, i za te 2000zł mógłby kupić także energię w ilości ok.6000kWh. Tyle energii jest w stanie ogrzać ze 100% sprawnością mały dom i to ogrzać bezobsługowo.
Ja kupiłem swoje 1900kWh za 1000zł ale równie dobrze mógłbym kupić i za 700zł.

Taki jak Twój owszem, ale taki jak mój czy kolegi Pawko już nie.

Arturo72
30-03-2014, 13:39
Miałby, miałby.
A co z wentylacją ? Kominek wentylacyjny, systemowy przy dachówce (który notabene nadaje się tylko do odpowietrzenia kanalizacji), kosztuje około 450 zł, a w jednym kominie wentylacyjnym możesz sobie takich kanałów zbudować powiedzmy 6. Ja mam Shiedel-a i 4 kanały wentylacyjne w jednym kominie, więc koszt komina to u mnie 3 tysiące (za Shiedel-a). Kotłownie mam w piwnicy, więc jakbym jej nie miał to idąc Twoim tokiem rozumowania nie miałbym także dwóch pomieszczeni w dwóch kondygnacjach nad kotłownią ;)
Wentylacja,nawet bez rekuperatora może a nawet jest wskazana bez komina.Ta z kominem to relikt zamierzchłych czasów,gdzie przez wszystkie szpary w domu dochodziło powietrze,dzisiaj domy buduje się szczelne.
Wentylacja mechaniczna bez rekuperatora jest najbardziej skuteczną i najtańszą wentylacją.

bobasxx
30-03-2014, 13:42
Wentylacja,nawet bez rekuperatora może a nawet jest wskazana bez komina.Ta z kominem to relikt zamierzchłych czasów,gdzie przez wszystkie szpary w domu dochodziło powietrze,dzisiaj domy buduje się szczelne.
Wentylacja mechaniczna bez rekuperatora jest najbardziej skuteczną i najtańszą wentylacją.

Podejrzewam że 2/3 budowanych domów ma wentylację grawitacyjną.

Ja u siebie w piwnicy wpakowałem dwie rury 200mm w ściany co by dom trochę rozszczelnić. Wentylacja działa, kto jest bardziej eko ? ;)

Arturo72
30-03-2014, 13:42
Taki jak Twój owszem, ale taki jak mój czy kolegi Pawko już nie.
Dlatego też forum nie czytają tylko bobasxx czy Pawko a wiele inwestorów,którzy dopiero zamierzają budować,oni się uczą budowy i to dla nich jest sentencja o rezygnacji z komina czy kominów.
Jak widać,mało inwestorów wie o tym,że węgiel to nie znaczy znaczy tanio.

bobasxx
30-03-2014, 13:47
Dlatego też forum nie czytają tylko bobasxx czy Pawko a wiele inwestorów,którzy dopiero zamierzają budować,oni się uczą budowy i to dla nich jest sentencja o rezygnacji z komina czy kominów.
Jak widać,mało inwestorów wie o tym,że węgiel to nie znaczy znaczy tanio.

Ja czytam od 2007 roku, a dom zacząłem budować w 2006, więc pewne rzeczy zrobiłbym inaczej.
Ale "ekosyf" by pozostał, bo budowałem za swoje i na gruntową pompę ciepła (bo taką tylko uważam za odpowiednią dla naszego klimatu), mnie nie było stać.

Arturo72
30-03-2014, 13:55
Ja czytam od 2007 roku, a dom zacząłem budować w 2006, więc pewne rzeczy zrobiłbym inaczej.
Ale "ekosyf" by pozostał, bo budowałem za swoje i na gruntową pompę ciepła (bo taką tylko uważam za odpowiednią dla naszego klimatu), mnie nie było stać.
Ja zacząłem myśleć o budowie w 2009r i po pół roku na forum wiedziałem,że na pewno nie będą to paliwa stałe i nie będzie to gaz,który zresztą mam przy działce,dlatego też na etapie adaptacji wyrzuciłem komin z projektu,bo był nie potrzebny.
Prostuję mity na temat powietrznej,zresztą nie tylko ja,dobra powietrzna jak najbardziej sprawuje się w naszym klimacie,ba,w szweckim klimacie montuje się jedynie powietrzne.
Natomiast żadna pompa,czy to powietrzna czy to gruntowa nie będzie dobrze pracowała w instalacji z grzejnikami i do takiej instalacji pompa się nie nadaje.

adkwapniewski
30-03-2014, 14:08
Nie interesuje mnie to,może spalać i ze sprawnością 1%.
Mnie interesują moje rachunki i nic poza tym.

Za zużytą energię ktoś zapłacił 2000zł, i za te 2000zł mógłby kupić także energię w ilości ok.6000kWh. Tyle energii jest w stanie ogrzać ze 100% sprawnością mały dom i to ogrzać bezobsługowo i nie pompą a prądem.
Ja kupiłem swoje 1900kWh za 1000zł ale równie dobrze mógłbym kupić i za 700zł.

"Mistrzuniu" policz :

Spaliłem 2t syfnego groszku w cenie 1500PLN , (V sterfa !!!,~145m2 ogrzewanych + 30m kotłowni, po podłogach znacznie więcej) W domu cały czas 22*C, dom się wygrzewał pierwszy sezon, wygrzewałem też wylewki nie raz i nie raz było w domciu pod 30*C, wszędzie podłogówka + dwie drabinki + WM. W domu nie mieszkam - brak zysków bytowych!

Zużyłem ~ 8666,66 kWh (wliczona sprawność!!!) średnia moc 2.11kW

Ile zapłaciłbym za to w II taryfie ? Koszt kWh w IIT ~0,3PLN Dla mnie 1100PLN to dużo...

Dalej : co z defrostami w V strefie lub z regeneracją źródła ? Dasz gwarancję "Mistrzuniu"?
Przypomina mi się jeden user który płakał na forum że pompka zamiast działać to się odmraża w kółko ...
Koszt inwestycyjny kocioł + komin na gotowo to połowa twojej pompki - gdzie reszta ?
PRZEDE WSZYSTKIM BRAK SPALARNI W SALONIE !!!

karoka65
30-03-2014, 14:15
W takim wypadku nie miałbyś Ty lub inny nowy inwestor żadnego komina w domu,w kotłowni można byłoby zrobić pralnio-suszarnie jak ja mam a miejsce na składowanie materiału przeznaczyć na sprzęt ogrodniczy lub stół do bilarda.
251928

Lepiej za tą kasę stawiać kominy i użerać się z syfem.
Tego typu pompa zużyła mi na ogrzewanie 1900kWh także 11000kWh brzmi śmiesznie.
Średnio potrzebowałeś 3kW a tu masz 9kW.
Artur na Twoim miejscu wykasowałbym szybciutko ten wpis z tą ofertą na pompę.
Dość że piszesz jedno i to samo wszędzie gdzie się tylko da zaśmiecając całe forum to jeszcze w swej nieświadomości możesz zrobić krzywdę tej firmie i jeszcze właśnie nieświadomym inwestorom.
Dlaczego ?
Kalkulacja jaką podałeś jest zawiera ofertę na VAT 8% czyli z montażem.
Wątpię że ktoś z Gdyni przyjedzie do Ciebie za free, czyli kupujesz niby z montażem żeby zaoszczędzić na VAT i albo zakasasz rękawy i robisz to sam albo płacisz komuś dodatkowo żeby Ci to zrobił ale to pikuś.
Ty namawiasz nieświadomych inwestorów do popełniania przestępstw skarbowych a to już poważna sprawa.
Poczytaj może i doucz się trochę żeby komuś biedy nie narobić, kiedy i do jakiego domu możesz wystawić fakturę z Vat 8% i na co.
Życzę przyjemnej lektury.
Nauka nie boli a nieznajomość przepisów nie zwalnia Cię z ich przestrzegania, także lepiej je znać jeśli chcesz tak mocno doradzać.

Arturo72
30-03-2014, 14:26
Artur na Twoim miejscu wykasowałbym szybciutko ten wpis z tą ofertą na pompę.
Dość że piszesz jedno i to samo wszędzie gdzie się tylko da zaśmiecając całe forum to jeszcze w swej nieświadomości możesz zrobić krzywdę tej firmie i jeszcze właśnie nieświadomym inwestorom.
Dlaczego ?
Kalkulacja jaką podałeś jest zawiera ofertę na VAT 8% czyli z montażem.
Wątpię że ktoś z Gdyni przyjedzie do Ciebie za free, czyli kupujesz niby z montażem żeby zaoszczędzić na VAT i albo zakasasz rękawy i robisz to sam albo płacisz komuś dodatkowo żeby Ci to zrobił ale to pikuś.
Ty namawiasz nieświadomych inwestorów do popełniania przestępstw skarbowych a to już poważna sprawa.
Poczytaj może i doucz się trochę żeby komuś biedy nie narobić, kiedy i do jakiego domu możesz wystawić fakturę z Vat 8% i na co.
Życzę przyjemnej lektury.
Nauka nie boli a nieznajomość przepisów nie zwalnia Cię z ich przestrzegania, także lepiej je znać jeśli chcesz tak mocno doradzać.


Poniżej przykładowa oferta od firmy jaką jakiś czas temu dostałem jak rzuciłem zapytanie dla kolegi kablarza Lobo a firma z jego okolicy.
Namiary na firmę,pierwszą lepszą pobrałem ze strony Panasonic Polska:

Lobo mieszka w Ustce czyli rzut kamieniem od Gdyni i w zapytaniu było ujęte,że montaż będzie w Ustce.
Nie interesuje mnie jak ta firma się rozlicza,dostałem taką ofertę i tyle.

karoka65
30-03-2014, 14:41
Nie interesuje mnie jak ta firma się rozlicza,dostałem taką ofertę i tyle.
Aha, Ciebie nie interesuje ?
Gorzej jak się ktoś tym zainteresuje.
Ty jako wiceprezes firmy powinieneś coś wiedzieć bo jak Ci taką fakturkę wygrzebią za 3 lata to tylko sznurka szukać.
Z resztą wystarczy popatrzeć na oferty allegro jak ludzie sami pewnie nieświadomie chcą narobić sobie kłopotów a może świadomie chęcią zysku.
Powiem Ci na moim przykładzie.
Kilka lat temu nie pracując podlegałem pod KRUS przez 7 miesięcy.
Za ten okres ( jeszcze w milionach ) zalegałem 2mln 175tyś składek.
Dogrzebano się do tego chyba po ponad trzech latach i usłyszałem właśnie tą regułkę o prawie i jego przestrzeganiu.
Z tych trochę ponad 2 milionów uzbierało się z odsetkami prawie 5.
Jeśli nie sprzedałeś pompy na takiej fakturze do domu większego jak 300m to jeszcze możesz spać spokojnie.
Obecnie weszły następne zmiany co do takich faktur.
Podpowiem Ci że niema już paragonów czy faktur gdzie pisze Usługa Mieszkaniowa, czy Kocioł CO z montażem no dobra niech będzie PCi z montażem :)

Arturo72
30-03-2014, 14:53
Ty jako wiceprezes firmy
Nie jestem wiceprezesem firmy od końca 2012r także może skończysz pisać te pierdoły ?

Arturo72
30-03-2014, 15:35
"Mistrzuniu" policz :
Spaliłem 2t syfnego groszku w cenie 1500PLN , (V sterfa !!!,~145m2 ogrzewanych + 30m kotłowni, po podłogach znacznie więcej) W domu cały czas 22*C, dom się wygrzewał pierwszy sezon, wygrzewałem też wylewki nie raz i nie raz było w domciu pod 30*C, wszędzie podłogówka + dwie drabinki + WM. W domu nie mieszkam - brak zysków bytowych!
Zużyłem ~ 8666,66 kWh (wliczona sprawność!!!) średnia moc 2.11kW
Ile zapłaciłbym za to w II taryfie ? Koszt kWh w IIT ~0,3PLN Dla mnie 1100PLN to dużo...
Grzejąc prądem,bez syfu w domu zapłaciłbyś 2600zł.Dużo ? Ja w mieszkaniu 52m2 płaciłem 2000zł rocznie za c.o z ciepłowni a za cwu gazem dodatkowo ok.1000zł rocznie a tu mówimy o domu 140m2 a nie mieszkaniu 52m2.
Ok,nie znacie życia "miastowego" w bloku albo rodzice płacili czynsz czyli mówimy innym językiem bo ja zaczynając budowę byłem gotowy płacić w nowym domu 3,5tys.zł za c.o+cwu co i tak byłoby tańszą eksploatacją niż w mieszkaniu.
Grzejąc pradem zapłaciłbyś 2600zł czyli o 1100zł więcej niż grzejąc syfem,racja,ale nie wziąłeś pod uwagę tego,że grzejąc prądem grzałbyś sprzętem za 2,5tys.zł a grzejąc syfem grzałeś sprzętem za 8tys.zł kocioł i 5tys.zł komin czyli w sumie 13tys.zł czyli wydałeś na ten sprzęt o ok.10tys.zł więcej niż gdybyś grzał prądem.Z tego wniosek,że grzejąc prądem miałbyś w stosunku do syfu 10 lat przewagi zanim koszty inwestycji/eksploatacji by się zrównały,nie wspominając o większym kredycie jak chętnie porównujecie przy pompie.
10 lat to kawałek życia...


Dalej : co z defrostami w V strefie lub z regeneracją źródła ? Dasz gwarancję "Mistrzuniu"?
Przypomina mi się jeden user który płakał na forum że pompka zamiast działać to się odmraża w kółko ...

Co ok.1,5h w określonych porach pogodowych jakieś 5 min,nie przywiązywałem do tego wagi co,kiedy i ile.

W atlanticu to nie jest żaden bufor, a co najwyżej buforek, a jego podstawowym zadaniem jest utrzymanie wody potrzebnej w procesie odszraniania. Panasonic zamiast tego wspomaga się grzałką - proces ten trwa ok 5min na defrost - w tym sezonie moja pompa zużyła z tego tytułu całe 9kWh, czyli jakieś 4zł/rok - do przeżycia;)

adkwapniewski
30-03-2014, 19:33
Grzejąc prądem,bez syfu w domu zapłaciłbyś 2600zł.Dużo ? Ja w mieszkaniu 52m2 płaciłem 2000zł rocznie za c.o z ciepłowni a za cwu gazem dodatkowo ok.1000zł rocznie a tu mówimy o domu 140m2 a nie mieszkaniu 52m2.
Ok,nie znacie życia "miastowego" w bloku albo rodzice płacili czynsz czyli mówimy innym językiem bo ja zaczynając budowę byłem gotowy płacić w nowym domu 3,5tys.zł za c.o+cwu co i tak byłoby tańszą eksploatacją niż w mieszkaniu.
Grzejąc pradem zapłaciłbyś 2600zł czyli o 1100zł więcej niż grzejąc syfem,racja,ale nie wziąłeś pod uwagę tego,że grzejąc prądem grzałbyś sprzętem za 2,5tys.zł a grzejąc syfem grzałeś sprzętem za 8tys.zł kocioł i 5tys.zł komin czyli w sumie 13tys.zł czyli wydałeś na ten sprzęt o ok.10tys.zł więcej niż gdybyś grzał prądem.Z tego wniosek,że grzejąc prądem miałbyś w stosunku do syfu 10 lat przewagi zanim koszty inwestycji/eksploatacji by się zrównały,nie wspominając o większym kredycie jak chętnie porównujecie przy pompie.
10 lat to kawałek życia...

Co ok.1,5h w określonych porach pogodowych jakieś 5 min,nie przywiązywałem do tego wagi co,kiedy i ile.

Wziąłem pod uwagę. TO TY nie wziąłeś pod uwagę że nie wszyscy mieszkają w Gliwicach, u mnie nie raz jest koło -30*C, a -15*C trzyma miesiąc ... prąd też jest troszkę droższy...

Grzeje mniejszym syfem niż kominek w salonie - nie potrzebuję kominka żeby było ciepło w domu !

Dla mnie 1100 PLN rocznie to duże pieniążki - nie jestem takim burżujem jak Ty - można parę razy do Tatraladnii podskoczyć ...

To był pierwszy sezon ... zamieszkam, dom się wysuszy - zobaczymy ile zezre :)

Montaż super hiper lodówki za 20 000PLN to ... i do tego super hiper nowoczesna SPALARNIA pod postacią KOZY w SALONIE -> :rotfl:
Policz to jeszcze raz .. gdzie składujesz swoje szczapy drewna ? Komina nie montowałeś do klimatycznego kominka ? Któryś user wrzucał zdjęcia Twojego komina - syfi jak się patrzy - z mojego nawet białego dymku nie widać !

Po co montowałeś pompkę ? Przecież mogłeś grzać sprzętem za 2,5K PLN ?!!! Przeczysz sam sobie !

Zapłaciłem "troszkę" mniej jak 13000PLN :)

Zresztą gdybym chciał grzać prądem można to taniej rozwiązać jak płacić 2,5K PLN za kocioł elektryczny ...

O kredytach nie będziemy rozmawiać bo jeszcze sznurek weźmiesz i sobie coś zrobisz ... :)

pawko_
30-03-2014, 21:41
adkwapniewski arturek ma jedyne słuszne rozwiązanie. 1000 czy 1500 zł więcej za sezon tylko Cię wzmocni !

Arturo72
31-03-2014, 12:14
Dla mnie 1100 PLN rocznie to duże pieniążki - nie jestem takim burżujem jak Ty - można parę razy do Tatraladii podskoczyć ...

No nie gadaj,mnie nie było stać na takie domy jak mają ekogroszkowcy czyli ponad 120m2,mój budżet na budowę domu to było 250tys.zł.
Z tego co widzę to nie budżet Was ograniczał przy ogrzewaniu bezobslugowym bo większość z Was wydała na domy grubo ponad 300-400tys.zł a niektórzy prawie 1mln.tylko bezmyslnosc.

Arturo72
31-03-2014, 12:50
O kredytach nie będziemy rozmawiać bo jeszcze sznurek weźmiesz i sobie coś zrobisz ... :)
Nie jest tak źle,wybudowalem dom prawie w cenie mieszkania,nie to co ekogroszkowcy :)

Piotrek42
31-03-2014, 13:46
No nie gadaj,mnie nie było stać na takie domy jak mają ekogroszkowcy czyli ponad 120m2,mój budżet na budowę domu to było 250tys.zł.
Z tego co widzę to nie budżet Was ograniczał przy ogrzewaniu bezobslugowym bo większość z Was wydała na domy grubo ponad 300-400tys.zł a niektórzy prawie 1mln.tylko bezmyslnosc.

Znowu zaczynasz??? Tylko Ty jeden z całego FM myślałeś przy budowie domu.....reszta to głąby tak??

fuxszyk
31-03-2014, 14:27
Znowu zaczynasz??? Tylko Ty jeden z całego FM myślałeś przy budowie domu.....reszta to głąby tak??

Najwyraźniej tak.

Delphion1
31-03-2014, 14:32
Przypominam czego dotyczy wątek! Pompy ciepła itp.mają swoje wątki.
Będą kary za notoryczny spam.Proszę o raportowanie postow nie w temacie.
Pozdrawiam

klaudiusz_x
31-03-2014, 14:35
Przez te 158 dni zużył 11153,22 kWh, to ile zapłaciłby za ogrzewanie prądem ?
U mnie 2789zł + 78zł dodatkowego abonamenty w Duonie.
Nie śledzę wątku, ale czy przypadkiem w tych 11k kWh nie jest CWU?

zyzolek
31-03-2014, 14:56
Nie jestem wiceprezesem firmy od końca 2012r także może skończysz pisać te pierdoły ?

http://www.krs-online.com.pl/cieply-dom-sp-z-o-o-krs-761802.html

http://www.money.pl/rejestr-firm/nip/937-26-63-954/kod-pocztowy/34-300/

Arturo72
31-03-2014, 15:11
http://www.krs-online.com.pl/cieply-dom-sp-z-o-o-krs-761802.html

http://www.money.pl/rejestr-firm/nip/937-26-63-954/kod-pocztowy/34-300/
:)

karoka65
31-03-2014, 15:25
Panowie, koniec z przepychankami z pompiarzami.
Skoro oni podpieprzają spamując wątki kotłowe oznajmiam że każdy post zgłaszam teraz do moderacji.
Jeśli nie będzie reakcji modów, bezpośrednio do redakcji.
Nie będzie dwóch pompiarzy rozwalało całego forum.
To co na tej stronie już zgłoszone.

klaudiusz_x
31-03-2014, 15:35
Wracam do zapytania z wczoraj.
Jest tu na forum producent kotłów z podajnikiem. Jakiś rok lub dwa lata temu można było zamówić u Niego kociołek małej mocy, coś 5 albo 7kW.
Przy okazji zapytam, jeśli dokonam zakupu węgla np orzech 33, zrobię sobie maszynkę do rozdrabniania, pójdzie to spalić w kotle z podajnikiem?

karoka65
31-03-2014, 15:59
Wracam do zapytania z wczoraj.
Jest tu na forum producent kotłów z podajnikiem. Jakiś rok lub dwa lata temu można było zamówić u Niego kociołek małej mocy, coś 5 albo 7kW.
Przy okazji zapytam, jeśli dokonam zakupu węgla np orzech 33, zrobię sobie maszynkę do rozdrabniania, pójdzie to spalić w kotle z podajnikiem?
Tak jest 7kW.
Piszesz chyba o typie węgla 33 ?
Nie nadaje się on do podajników ze względu na dużą wydajność gazu i smoły oraz znaczną spiekalność.
To węgiel dla gazownictwa i koksownictwa, tak głosi teoria.

klaudiusz_x
31-03-2014, 16:04
Tak jest 7kW.
Piszesz chyba o typie węgla 33 ?
Nie nadaje się on do podajników ze względu na dużą wydajność gazu i smoły oraz znaczną spiekalność.
To węgiel dla gazownictwa i koksownictwa, tak głosi teoria.

Tak, to już koksujący.
Jaki najwyższy "typ" można spalić?
32,5 czy jeszcze niżej?

karoka65
31-03-2014, 16:11
Tak, to już koksujący.
Jaki najwyższy "typ" można spalić?
32,5 czy jeszcze niżej?
Żeby nie mieć problemów ze spiekaniem 31,1: 31,2: 32,1 do 32,2
Z ostatnim może być już różnie.

bobasxx
31-03-2014, 19:22
U mnie 2789zł + 78zł dodatkowego abonamenty w Duonie.
Nie śledzę wątku, ale czy przypadkiem w tych 11k kWh nie jest CWU?

O ile się nie mylę to kolega Pawko jeszcze tam nie mieszka, więc jeśli jest w tym CWU, to raczej znikome zużycie, tyle co na budowie ;)

pawko_
31-03-2014, 20:12
U mnie 2789zł + 78zł dodatkowego abonamenty w Duonie.
Nie śledzę wątku, ale czy przypadkiem w tych 11k kWh nie jest CWU?

Zgadza się nie mieszkam. Zużycie jest znikome to fakt. Ale chodzi to wszystko od 26 października non stop.
Dla mnie jest to kwota satysfakcjonująca. Pewnie jakbym uruchomił farelkę zapłaciłbym mniej, ale to w przyszłym sezonie.
Wiem, że mógłbym zapłacić za ogrzewanie mniej niż 1000 zł. Mogłem.

Ale nie wybudowałem pasywnego.

Magda_lena85
31-03-2014, 21:04
Liwko a dziękuje radzi sobie nawet z ustawieniem, zmianą temperatury i całą resztą:P

klaudiusz_x
31-03-2014, 21:10
Żeby dobrze spalać węgiel potrzebne jest w domu laboratorium? Kobieta sobie z kotłem poradzi jak mąż wyjedzie, czy będzie się umawiać z sąsiadem? :D
Dlatego obstaję przy kotłach DS zrobionych przez fachowca.
Co do pompy ciepła, jest ok, ale koszty inwestycji są duże w porównaniu do dobrego DS-a.
Mam znajomego który za kocioł z podajnikiem + kaloryfery + zbiornik na CWU wybulił przeszło 30k dla domku 170m2.. W tym konkretnym wypadku jest to typowe wyciągnięcie kasy. Za parę k więcej miałby tańszą pc opartą o podłogówkę z prawie 2x mniejszym rachunkiem za ogrzewanie.
Temat CO jest dosyć szerokim pojęciem...

karoka65
31-03-2014, 21:14
No to ktoś znajomego ładnie naciągnął.
Kocioł pewnie z 25kW albo lepiej, bo tak instalatorzy potrafią robić jak poczują gościa z kasą i bez podstawowej wiedzy.

Wivaldi
31-03-2014, 21:21
Żeby dobrze spalać węgiel potrzebne jest w domu laboratorium? Kobieta sobie z kotłem poradzi jak mąż wyjedzie, czy będzie się umawiać z sąsiadem? :D

Laboratorium nie, ale zmiennych jest dużo. Zmienisz węgiel, ustawienia kotła do zmiany, zakręcisz dwa grzejniki - ustawienia do zmiany, kupisz węgiel wilgotny bo zabrakło - ustawiania do zmiany, zrobi się ciepło na zewnątrz - ustawienia do zmiany. Do d..y z takim ogrzewaniem. A dziś jeszcze był kominiarz a po nim czyszczenie pieca i kotłowni, osyfiony jestem po pachy. Sama radość. No miód - malina.:mad:

karoka65
31-03-2014, 21:22
Liwko przypominam że to ranking kotłow na eko groszek a nie pomp ciepła.
Posty oczywiście sobie klikam, teraz na poważnie, skoro Wy spamując klikaliście to dlaczego ja pisząc w wątku na temat nie mam tego robić.
Jeszcze szpiclem mnie nazwałeś a sam nim jesteś, przyznałeś się sam.

Magda_lena85
31-03-2014, 21:22
jeszcze nie było potrzeby - może tak dobrze go obsługuję, że jest niezniszczalny ;)

Wivaldi
31-03-2014, 21:23
A zawleczkę sama wymieni czy z sąsiadem? :D

Zawleczkę ? Chyba w granacie !

Magda_lena85
31-03-2014, 21:25
Wivaldi w granacie to raczej nie ma co wymieniać.. a Liwko o wymianę pytał tak w ramach ścisłości tematu

karoka65
31-03-2014, 21:28
Magda zamiast przekomarzać się z pompiarzami, klikaj sobie na te małe czarne wykrzykniczki i pisz spam.
Szkoda zdrowia na nich.

Wivaldi
31-03-2014, 21:29
Wivaldi w granacie to raczej nie ma co wymieniać.. a Liwko o wymianę pytał tak w ramach ścisłości tematu

Oj, o prostotę mi chodziło. Przy granacie możesz wyciągnąć zawleczkę i włożyć. W ręku granata nie miałaś to "co Ty wiesz o granatach":no:

Magda_lena85
31-03-2014, 21:30
piec/pc/prąd obojętnie - wszystko da radę wymienić
ale głupota w domu obojętnie czym ogrzewanym i nieważne czy w XVI czy XXI wieku raziła od zawsze ;)

Wivaldi
31-03-2014, 21:33
Magda zamiast przekomarzać się z pompiarzami, klikaj sobie na te małe czarne wykrzykniczki i pisz spam.
Szkoda zdrowia na nich.

Nie jestem pompiarzem, jestem prze-szczęśliwym posiadaczem GALMET 25kW !

Magda_lena85
31-03-2014, 21:35
25kW to i u mnie - ale czy takie prze-szczęsliwie to nie wiem
fakt, ze jest dużo łatwiej niż było przed przeczytaniem "instrukcji" :lol2: prawie bezobsługowe się zrobiło ;)

Wivaldi
31-03-2014, 21:35
Zrobiliście z tego wątku jedno wielkie szambo.
Fakt, ekogroszek to nie perfumeria tylko szambo !:no:

Wivaldi
31-03-2014, 21:37
ale czy takie prze-szczęsliwie to nie wiem

Magdalena: to był żart ! Gdyby nie to, że się już buduje nowy dom to wyrzuciłbym ten ekosyf na złom !:mad:

Magda_lena85
31-03-2014, 21:40
zmieniasz dom z powodu ogrzewania? ;)

Wivaldi
31-03-2014, 21:42
zmieniasz dom z powodu ogrzewania? ;)

Tak ? I nie chodzi tylko o moje ogrzewanie ale o wszystkie śmierdziele wokół !

karoka65
31-03-2014, 21:44
Nie jestem pompiarzem, jestem prze-szczęśliwym posiadaczem GALMET 25kW !
Pewnie na 108m i dlatego takie rozgoryczenie ?
No mogłeś też lepiej trochę wybrać, nie pisałbyś o podawaniach, przerwach, nadmuchach, o zwiększaniu czy zmniejszaniu mocy w zależności od warunków.

Wivaldi
31-03-2014, 21:47
Pewnie na 108m i dlatego takie rozgoryczenie ?
No mogłeś też lepiej trochę wybrać, nie pisałbyś o podawaniach, przerwach, nadmuchach, o zwiększaniu czy zmniejszaniu mocy w zależności od warunków.
75 m !
Na każdej kondygnacji Ilość kondygnacji : 3 (słownie trzy)
Rozgoryczenie to moje dzisiejsze osyfienie (rym)

Wivaldi
31-03-2014, 21:51
Mam pytanie. Kiedyś był kamień, orzech, groszek, miał. Czy eko to ten sam groszek co kiedyś, czy nagle złoża węgla w ciągu kilku lat się jakoś przekształciły w coś zupełnie innego?
To ty nie wiedziałeś ?
Wrzucasz czarny węgiel do maszyny a wyskakuje biały ekogroszek ! :lol2:

karoka65
31-03-2014, 22:00
75 m !
Na każdej kondygnacji Ilość kondygnacji : 3 (słownie trzy)
Rozgoryczenie to moje dzisiejsze osyfienie (rym)
No a ten piecyk to jakiej mocy ?

Wivaldi
31-03-2014, 22:00
Powiedz mi karoka, jeżeli mamy nowy dom, dobrze ocieplony i systemy w podobnej cenie, to uważasz, że do takiego domu należy pakować kocioł na węgiel?

Liczysz że odpowie NIE ?

Wivaldi
31-03-2014, 22:03
No a ten piecyk to jakiej mocy ?

FACHURA doradził mi 25 kW. Co więcej chciał założyć mi grzejniki typu 33 oraz grzejnik w KOTŁOWNI !!!!
Ergo: NIGDY nie używałem trzech z dwunastu założonych grzejników.