PDA

Zobacz pełną wersję : RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

Arturo72
21-09-2014, 18:35
I montaż płatny i obawiam się, że taka mała PC nie wystarczy.
Narazie przy -18st.C grzała ok.6h na dobę na ogrzewanie zużywając przy tym 3,2kWh na godzinę pracy.

A co z dużymi mrozami oraz w upały? Taka PC daje radę i zaspokoi całkowite zapotrzebowanie domu? Bo prądem to ja grzać nie chcę.
Czemu zatem miałaby nie dać rady ?
Taka sama pompka jest u mapa(T-CAP 9kW),który grzeje 190m2 słabo ocieplone z wentylacją grawitacyjną i który przeszedł z ekogroszku na pompę a przy okazji w lato mu chłodzi dom.

minertu
21-09-2014, 18:35
Już takiego miałem.PC i po 1 roku grzania kupił na 400m2 RBR-a 35kW. Żona mu powiedziała,że nie chce więcej w zimie marznąc.

karoka65
21-09-2014, 18:38
Eee to nie prawda minertu. Ty kotłami handlujesz to głupoty piszesz, jak ktoś z pompy zrezygnował i na groch się mógł przesiąść ? :)
Ech Ci handlarze, hehe

minertu
21-09-2014, 18:42
Eee to nie prawda minertu. Ty kotłami handlujesz to głupoty piszesz, jak ktoś z pompy zrezygnował i na groch się mógł przesiąść ? :)
Ech Ci handlarze, hehe
Jak z żoną przyjechał go zobaczyć to proponowałem wtedy jeszcze 23kW ale ta ładna kobieta była bardzo stanowcza.

Liwko
22-09-2014, 07:27
Przy tym domu ( ociepleniu ) rozważyłbym coś innego niż węgiel to po pierwsze.
Jeśli już ma być paliwo stałe to kocioł pelletowy z buforem,

Pierwszy post karoki w tym temacie, który miał sens. Powinnaś na nim się skupić!

Przy takim ociepleniu, prawdopodobnie masz zapotrzebowanie na ciepło podobne do mojego domu. Pompa, odwierty, graty i montaż, kosztowały mnie 27tyś! Teraz sobie przemyśl czy nie warto.
Poczytaj sobie wątek "Ranking paliwa typu ekogroszek" może sraczki dostaniesz i ci przejdzie :D

_olo_
22-09-2014, 09:47
VAT mamy 23% ale to nic w porównaniu z tym,że jak wpadniesz w US to możesz firmę zamknąć.O dalszych kłopotach nie wspomnę.

Ludzie, co wy opowiadacie, na cele budownictwa mieszkaniowego na własny użytek VAT 8% jeżeli zakup z usługą montażu. Jak kupujecie beton, okna etc na budowy ? Na 22% ?

minertu
22-09-2014, 13:34
Nie ma VAT-u 22% tylko 23% , nikt ci nie pisał,że tak kupujemy.

SUSPENSER
22-09-2014, 21:52
Jak chcesz mieć drożej i gorzej to oczywiście nic mnie do tego.
To teraz spytaj się o kocioł 7-8kW przy tym twoim ociepleniu.

Mam w ofercie taki 7 kW nominalnej plus do tego drobną Wesołą [na małe palniki] z wysoką kalorycznością i małą ilością popiołu :)

pocahonta_s
22-09-2014, 22:12
witam
prosze o pomoc
Szukam solidnego, dobrego kotła z automatycznym podajnikiem na ekogroszek i miał, w którym można by było
również palić okresowo zwykłym drewnem lub kotła zasypowego.
Posiadam dom z poddaszem użytkowym o gabarytach 9x13m, ok 180m2 powierzchni użytkowej, plus garaż i kotłownia ok 40m2.Dom z pustaków porotherm i 12cm ocieplenia styropianem grafitowym. Poddasze docieplone 30cm wełny mineralnej, okna trzyszybowe, wentylacja naturalna.
Jakiej mocy kotła szukać? Jaki kocioł: z podajnikiem czy zasypowy?

karoka65
22-09-2014, 22:27
Przy śmieciuszku więcej roboty ale w zakupie tanio, przy podajniku mało roboty za to koszt zakupu dużo wyższy.
Musisz sama zdecydować :)
W Zaczerniu koło Rzeszowa pracują dwa podajnikowe ode mnie.
Jeden kolega jest na forum, drugi już tu nie zagląda chyba bo dawno go nie widziałem.

pocahonta_s
23-09-2014, 07:39
a jakiej mocy kotła szukać i z jakiej firmy? zależy mi aby kupić dobry kocioł, ale nie chciałabym niepotrz4ebnie przepłacic

Arturo72
23-09-2014, 08:04
a jakiej mocy kotła szukać i z jakiej firmy? zależy mi aby kupić dobry kocioł, ale nie chciałabym niepotrz4ebnie przepłacic
jMax 10kW ale jak zrobisz OZC to się dokładnie dowiesz. Karoka robi takie obliczenia i dokładnie ci wyliczy obciążenie cieplne.

pocahonta_s
23-09-2014, 08:16
dziękuję:yes: bardzo będę wdzięczna za wyliczenie mocy tego pieca, bo niektórzy doradzają mi zakup pieca nawet powyżej 20 kW, a wydaje mi się że na tak ocieplony dom jak mam to nie potrzebuje aż takiej mocy

gorny7
23-09-2014, 09:20
Arytur masz 118m i rekuperatpor 9Kw
myślisz że 10kw kocioł starczy na 180m i 40m garaży z kotłownią?. Chyba trzeba by dobrze policzyć żeby nie było później problemów - nie wiem czy to nie za mało

Arturo72
23-09-2014, 09:32
Arytur masz 118m i rekuperatpor 9Kw
myślisz że 10kw kocioł starczy na 180m i 40m garaży z kotłownią?. Chyba trzeba by dobrze policzyć żeby nie było później problemów - nie wiem czy to nie za mało
Obciazenie cieplne mam 3,5kW a pompkę ciepła o mocy 9kW z tego względu,żeby wykorzystać 100% tańszej taryfy,która trwa tylko 10h na dobę czyli innymi słowy przez te 10h muszę dostarczyć domowi ciepła na 24h i z automatu moc grzewcza musi być wyższa zgodnie ze wzorem 3,5kW*24h/10h=8,4kW
Przy -18st.C te 9kW pracowało 7-8h na dobę a resztę czasu spało :)
W moim przypadku nie ma problemu z zatrzymaniem bo obywa się bez strat a u ciebie byłby problem.
Gdybym chciał grzać kotłem z maksymalną sprawnością przez 24h musiałbym mieć kocioł o mocy max.3,5kW.
U ciebie sądzę,że obciążenie cieplne będzie jakieś 6-7kW do tego 1,5kW na cwu i masz max.moc grzewczą jaką powinieneś mieć chcąc grzać 24h z max . sprawnością.

minertu
23-09-2014, 10:17
witam
Jaki kocioł: z podajnikiem czy zasypowy?To pytanie musisz zadać samej sobie a potem dopiero szukać kotła.Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie :)

Arturo72
23-09-2014, 10:34
To pytanie musisz zadać samej sobie a potem dopiero szukać kotła.Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie :)
Przede wszystkim to czy wogole wegiel i czemu tak a nie inaczej.
Bez OZC nie ma mowy o świadomym wyborze źródła ciepła.

pocahonta_s
23-09-2014, 11:02
Węgiel wydaje mi się tańszym rozwiązaniem niż ogrzewanie prądem, a gazu w najbliższych latach nie mam szans mieć doprowadzonego:( Wiem że nikt decyzji za mnie nie podejmie ale chciałam żeby ktoś podpowiedział mi z jakiej ewentualnie firmy brać w ogóle pod uwagę kotły, które są warte swojej ceny i jakiej mocy potrzebuje pieca. Ze względu na małą kotłownie skłaniam się do pieca zasypowego, choć wolałabym z podajnikiem.

SUSPENSER
23-09-2014, 11:12
Węgiel wydaje mi się tańszym rozwiązaniem niż ogrzewanie prądem, a gazu w najbliższych latach nie mam szans mieć doprowadzonego:( Wiem że nikt decyzji za mnie nie podejmie ale chciałam żeby ktoś podpowiedział mi z jakiej ewentualnie firmy brać w ogóle pod uwagę kotły, które są warte swojej ceny i jakiej mocy potrzebuje pieca


Ja proponuję kotły z podajnikiem - do wyboru RBR Ekouniwersal 12 kW lub Skam-P Premium 12 kW.

Liwko
23-09-2014, 11:18
Węgiel wydaje mi się tańszym rozwiązaniem...

Dobrze mówisz, wydaje ci się.


Ze względu na małą kotłownie skłaniam się do pieca zasypowego, choć wolałabym z podajnikiem.

Jak masz małą kotłownie to po co w nią na siłę wciskać kocioł? A może przeprojektujesz, rozbudujesz?

pocahonta_s
23-09-2014, 11:26
a co sądzicie o kotle Ogniwo Eko Plus 10kW?

Jarecki79
23-09-2014, 20:43
Widzę,że z jednym pompowym spamerem porządek zrobiony, coć nie wiadomo czy się cieszyć, bo zaraz wszystkie zapasowe nicki czubek odpali
Jeszcze powinien ktos kopniaka w d... liwko zasadzić co by polazł w czorty na wątki o pompach

Ten wątek dotyczy kotłów na ekogroszek i ludzi, których takie cos interesuje, Wy sobie idźcie na swoje wątki i tam hymny pochwalne o pompach piejcie, kto będzie chciał i będzie szukał pompy, z pewnościa odpowiedni temat znajdzie, nie martwcie się,

karoka65
23-09-2014, 20:52
Jarek oni tu taką misję pełnią, wiesz :)
Jak na tym forum siedzę kilka lat to takiego trolowania nie pamiętam.
Dziwić się że ludzie boją się o cokolwiek zapytać tutaj bo zaraz są wyśmiani, wyszydzeni i zwyzywani przez niby tych światłych czyścioszków za których kto inny smród wącha i ręce sobie brudzi.

SUSPENSER
23-09-2014, 23:03
a co sądzicie o kotle Ogniwo Eko Plus 10kW?

Nie podoba mi się sposób jego czyszczenia - str 13,14 pod linkiem

http://www.ogniwobiecz.com.pl/pliki/dtr/dtr_eko_plus10.pdf

kaszpir007
24-09-2014, 06:14
Nie podoba mi się sposób jego czyszczenia - str 13,14 pod linkiem

http://www.ogniwobiecz.com.pl/pliki/dtr/dtr_eko_plus10.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ogniwobiecz.co m.pl%2Fpliki%2Fdtr%2Fdtr_eko_plus10.pdf)

Aż z ciekawości zajrzałem ;-)

Faktycznie , czyszczenie to jakaś tragedia ...

Otwieranie górnej klapy , odkręcania jakiś śrub , wyjmowanie jakiś elementów i czyszczenie od góry ...
A jak to zrobić jak kocioł działa , bo u mnie czyszczę kocioł przy niewygaszonym kotle ...

Widać kanały poziome są duuuuuużo lepsze i łatwiejsze do czyszczenia ...

Jedyny plus to taki że podobno takie kanały rzadziej się brudzą , ale i tak trzeba czyścić ....
Ale zapewne przy takim czyszczeniu jest dużo więcej brudu ...

czechu77
24-09-2014, 08:41
Widać kanały poziome są duuuuuużo lepsze i łatwiejsze do czyszczenia ...


No to pojechałeś.. Niech tylko to profesorek przeczyta i masz przechlapane ;)

kobra64
24-09-2014, 08:56
Kanały poziome są łatwiejsze do czyszczenia - i to jest fakt. Z drugiej jednak strony kanały pionowe starczy czyścić 3 - 4 razy w roku. Ja tak czyszczę w moim starym Defro: po sezonie grzewczym, po okresie letniego grzania samego CWU, no i czasem sobie przypomnę końcem stycznia że luty to najmroźniejszy miesiąc i dobrze by było żeby kocioł był gotowy dać po całości. Skam w zakładzie ma półki poziome - tutaj czyszczę co drugi zasyp i widać znaczącą różnicę w temperaturze spalin przed i po. Ale fakt - 5 minut starcza na jego czyszczenie. W Defro muszę odkręcić 2 motylki, zdjąć pokrywę wyczystki górnej, skrobnąć 3 kanały, zamknąć i zakręcić pokrywę, odkręcić 2 motyle wyczystki dolnej, zdjąć pokrywę i wybrać co zleciało przy czyszczeniu, zamknąć i zakręcić. Jak się na tempo wyrabiam - kwadrans.

wladziugse
24-09-2014, 11:16
Witam forumowiczów. Jestem nowy jednak wiem ze zagoszcze tutaj na dlugo.
Moje pytanie brzmi, mam ograniczony budzet, ale musze kupic do domu jakis piec na eko-groszek. Dom stary, nie nowy. Co sadzicie o tym piecu? http://www.kry-stal.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=7
Firmy kry-stal. Licze na jakies ciekawe opinie.

Pozdrawiam,

kobra64
24-09-2014, 11:42
Nic nie wiemy jaki masz duży dom. Jak ocieplony - i czy w ogóle jakoś ocieplony. Czy chcesz grzać CWU tym kotłem. A co do samego kotła - nie ma tam informacji jaki ma palnik ani jaki sterownik. Jest napisane że paliwo ekogroszek - można się domyślać że to zwykła retorta fajkowa ( inaczej raczej byłoby napisane że ekogroszek i miał ). Ale fachowość tego opisu w tabelce danych powala. Jest tam np. napisane - " zdolność spiekania RJ = 1150 st.C ". Albo - jako paliwo zastępcze podano: " Dla kotłów z rusztem można stosować węgiel kamienny lub orzech ". Ciekawe - włoski czy laskowy?

kaszpir007
24-09-2014, 11:44
Witam forumowiczów. Jestem nowy jednak wiem ze zagoszcze tutaj na dlugo.
Moje pytanie brzmi, mam ograniczony budzet, ale musze kupic do domu jakis piec na eko-groszek. Dom stary, nie nowy. Co sadzicie o tym piecu? http://www.kry-stal.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=7 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kry-stal.pl%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view% 3Darticle%26id%3D6%26Itemid%3D7)
Firmy kry-stal. Licze na jakies ciekawe opinie.

Pozdrawiam,

Najpierw podaj jaki duży dom , ile grzejesz metrów , jakie ocieplenie i wtedy można myśleć o wyborze kotla ...

Najważniejsze jest aby nie kupić jakiegoś "monstera" , nawet do starszego domu ...
Ważne także aby miał jakąś dość inteligentną elektronikę , abyś nie przesiadywał w kotłowni ...

wladziugse
24-09-2014, 12:15
Najpierw podaj jaki duży dom , ile grzejesz metrów , jakie ocieplenie i wtedy można myśleć o wyborze kotla ...

Najważniejsze jest aby nie kupić jakiegoś "monstera" , nawet do starszego domu ...
Ważne także aby miał jakąś dość inteligentną elektronikę , abyś nie przesiadywał w kotłowni ...

Faktycznie moj blad.

Dom do ogrzania 120 m2. Jest to dom nie ocieplony. Aktualnie posiadam piec 3 letni galmeta bez podajnika. Jednak tona na miesiac palenia to uwazam ze stanowczo za duzo...

Liwko
24-09-2014, 12:21
Faktycznie moj blad.

Dom do ogrzania 120 m2. Jest to dom nie ocieplony. Aktualnie posiadam piec 3 letni galmeta bez podajnika. Jednak tona na miesiac palenia to uwazam ze stanowczo za duzo...

Aha, czyli przyczyna palenia tony miesięcznie tkwi w kotle? :bash:

wladziugse
24-09-2014, 12:23
Nie koniecznie, wiem ze nie w kotle, jednak kociol chce zmienic dla wygody. Czeste schodenie do piwnicy i dorzucanie jest troche meczace ( zima nie ma mowy o jakims wyjedzie na pare dni).

map78
24-09-2014, 12:24
Koledzy węglarze. Teraz właśnie widzicie jak wygląda w rzeczywistości zakup kotła;) Mało kto korzysta z jakiś forów - ludzie po prostu kupują ufając sprzedawcy, instalatorowi. Ja kupując ten kocioł dalej miałbym 25kW - spójrzcie w tabelkę - i nawet nie wiedziałbym czy palnik jest tam na 15, 40, czy 60kW:(.

Kolego wladziukse zamiast wymieniać kocioł zacznij od inwestycji w ocieplenie - to zwróci Ci się najszybciej:yes:

wladziugse
24-09-2014, 12:27
Koledzy węglarze. Teraz właśnie widzicie jak wygląda w rzeczywistości zakup kotła;) Mało kto korzysta z jakiś forów - ludzie po prostu kupują ufając sprzedawcy, instalatorowi. Ja kupując ten kocioł dalej miałbym 25kW - spójrzcie w tabelkę - i nawet nie wiedziałbym czy palnik jest tam na 15, 40, czy 60kW:(.

Kolego wladziukse zamiast wymieniać kocioł zacznij od inwestycji w ocieplenie - to zwróci Ci się najszybciej:yes:

Tylko jest to dom bardzo stary, majacy okolo 80 lat. zy ocieplenie nie sprawi ze pojawi mi sie wilgoc w domu? Jednak kiedys budowano z cegly dosc szerokie sciany.

wladziugse
24-09-2014, 12:29
Piec ktory posiadam to 12 Kw do 120m2.

Maher
24-09-2014, 12:30
Aż z ciekawości zajrzałem ;-)

Faktycznie , czyszczenie to jakaś tragedia ...

Otwieranie górnej klapy , odkręcania jakiś śrub , wyjmowanie jakiś elementów i czyszczenie od góry ...
A jak to zrobić jak kocioł działa , bo u mnie czyszczę kocioł przy niewygaszonym kotle ...

Widać kanały poziome są duuuuuużo lepsze i łatwiejsze do czyszczenia ...

Jedyny plus to taki że podobno takie kanały rzadziej się brudzą , ale i tak trzeba czyścić ....
Ale zapewne przy takim czyszczeniu jest dużo więcej brudu ...

Nie jest taka tragedia, nawet bym powiedział że szybciej się czyści porównując mojego starego śmieciucha- SAS-a i obecnego RBR-a. W obu przypadkach przełączałem na tryb ręczny i odczekałem jak trochę ostygnie i SAS-sie miałem dospawaną szczotkę do wiertła z SDS, odkręcałem dwie śruby motylkowe palcami, włączałem wiertarkę i czyszczenie 12 kanałów nie trwało dłużej niż 2-3 minuty (po czyszczeniu kanały błyszczały) , później otwierałem drzwiczki i wyciągałem cały popiół jaki z czyszczenia został. W RBR-eże zgarniam łopatką to co leży na półkach, w moim wypadku półki suche wyciągam bo dokupiony zgarniak z jednej strony się blokuje, z drugiej wchodzi luźno (krzywo pospawane podpory półki) i następnie ruszam wajchą aby wyczyścić tylny kanał. Czyszczenie podobnie trwa, tylko w przypadku SAS-a miałem pewność że jest dobrze wyczyszczone, w przypadku RBR-a tej pewności nie mam, bo widząc ile trzeba skrobać aby doczyścić komorę palnika dobrym skrobakiem nie wiem czy ruszając wajchą od tylnego kanału uzyskam taki sam efekt i po kilku sezonach tylna półka będzie jeszcze działać jako wymiennik ciepła.

map78
24-09-2014, 12:39
Tylko jest to dom bardzo stary, majacy okolo 80 lat. zy ocieplenie nie sprawi ze pojawi mi sie wilgoc w domu? Jednak kiedys budowano z cegly dosc szerokie sciany.

Jeśli masz tam prawidłową wentylację to dlaczego miałaby pojawić się wilgoć? Nie wiem jak grube masz te ściany, ale już 10cm styro na ściany i 20cm wełny na strop da bardzo wymierne rezultaty. Pobaw się tym kalkulatorkiem - nie jest to jakieś super precyzyjne wyliczenie, ale da Ci dużo do myślenia:)
http://cieplowlasciwie.pl/start

SUSPENSER
24-09-2014, 15:17
Jeśli masz tam prawidłową wentylację to dlaczego miałaby pojawić się wilgoć? Nie wiem jak grube masz te ściany, ale już 10cm styro na ściany i 20cm wełny na strop da bardzo wymierne rezultaty. Pobaw się tym kalkulatorkiem - nie jest to jakieś super precyzyjne wyliczenie, ale da Ci dużo do myślenia:)
http://cieplowlasciwie.pl/start (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fcieplowlasciwie.pl %2Fstart)


Ja bym zaczął od stropu strychu bo to praktycznie koszt wełny + trochę pracy własnej i efekt już będzie.

Potem skosy poddasza - wełna, rigipsy, profile, wkręty i trochę więcej pracy.

Styropian na ściany trochę więcej jednak kosztuje, do tego trzeba więcej wprawy i rusztowania.

wladziugse - skoro masz obecnie 12 kW zasypowy i daje radę to nie jest tak źle i tona miesięcznie to pewnie w najzimniejszych miesiącach schodzi, w każdym razie jak chcesz kocioł z podajnikiem to nie ma sensu brać większego niż 12 kW.

timon120777
24-09-2014, 15:38
jak pisze SUSPENSER najpierw nakryć od góry wełną, najtaniej rozwinąć na podłodze poddasza/strychu jeśli nieużytkowy, zrobi się samemu i koszt tylko wełny i folii, jeśli potrzeba miejsca do chodzenia to zrobić podłogę z desek i płyt OSB i między nimi wełna. są wątki i filmy na YT jak to ogarnąć samemu. taki wydatek wróci się po 1 maksymalnie 2 sezonach grzewczych- straty przez dach są dość duże i efekty ocieplenia widać dość szybko i znaczne.
potem kupić kociołek w okolicy 10KW z dobrym palnikiem aby spalał nie tylko dobre groszki a kasę zaoszczędzoną po każdym sezonie odkładać na izolację ścian. a jak się da to izolować przed wymianą kociołka. dać na ściany 12cm styro o porządnej lambdzie i wtedy wystarczy 7KW

wladziugse
24-09-2014, 15:48
Ogolnie w tym roku zakladalem schody strychowe (wedlug producenta ocieplane) uwazacie ze mimo wszystko powinienem wejsc na strych i polozyc welne na calej dlugosci strychu? Moze faktycznie lepiej ocieplic dom. Dodatkowe moje pytanie czy w piwnicy gdzie jest palone, jaka powinna sie utrzymywac temperatura. Przez okno w ktore wrzucam wegiel troche wlatuje tam zimno, nawet wiecej niz troche. Cy gdy w pomieszczeniu gdzie stoi piec powinno byc cieplo czy jednak to zadna roznica? Rury natomiast maja nalozone ocieplenie.

wladziugse
24-09-2014, 15:50
jak pisze SUSPENSER najpierw nakryć od góry wełną, najtaniej rozwinąć na podłodze poddasza/strychu jeśli nieużytkowy, zrobi się samemu i koszt tylko wełny i folii, jeśli potrzeba miejsca do chodzenia to zrobić podłogę z desek i płyt OSB i między nimi wełna. są wątki i filmy na YT jak to ogarnąć samemu. taki wydatek wróci się po 1 maksymalnie 2 sezonach grzewczych- straty przez dach są dość duże i efekty ocieplenia widać dość szybko i znaczne.
potem kupić kociołek w okolicy 10KW z dobrym palnikiem aby spalał nie tylko dobre groszki a kasę zaoszczędzoną po każdym sezonie odkładać na izolację ścian. a jak się da to izolować przed wymianą kociołka. dać na ściany 12cm styro o porządnej lambdzie i wtedy wystarczy 7KW


Tona schodzi w kazdym miesiacu. Palimy zeby na piecu bylo 53 stopnie. Troche mocniej gdy jest mrozniejsza zima. Mnie nie ma w kraju i zima pali moja Mamuska i to z jej barków chce zdjec troche ten ciezar. W nocy musi wstawac w zime by dokladac. Chodzi oto ze piec nie trzyma tak dlugo jak by sie tego chcialo, tak samo jak wygasnie momentalnie robi sie zimno w domu, ba nawet barrdzzzooo zimno.

SUSPENSER
24-09-2014, 16:50
Ogolnie w tym roku zakladalem schody strychowe (wedlug producenta ocieplane) uwazacie ze mimo wszystko powinienem wejsc na strych i polozyc welne na calej dlugosci strychu? Moze faktycznie lepiej ocieplic dom. Dodatkowe moje pytanie czy w piwnicy gdzie jest palone, jaka powinna sie utrzymywac temperatura. Przez okno w ktore wrzucam wegiel troche wlatuje tam zimno, nawet wiecej niz troche. Cy gdy w pomieszczeniu gdzie stoi piec powinno byc cieplo czy jednak to zadna roznica? Rury natomiast maja nalozone ocieplenie.

Ja także mam schody na strych ocieplane - zobacz ile cm masz tam ocieplenia - u mnie jest z 2 cm :o


Jak chcesz mieć ciepło na strychu i nie kombinować z podłogą możesz wełnę powkładać pomiędzy krokwie w skos dachu oraz na ściany szczytowe i podeprzeć ją sznurkiem przybitym gwoździami do krokwi [ja tak zrobiłem], jak będziesz chciał możesz jeszcze na wełnę dać membranę dachową to się nie będzie z niej pylić [chociaż u mnie nie wszędzie jest i się nie pyli].

Jak chcesz zrobić szybko i nie planujesz chodzić po strychu możesz położyć wełnę na podłogę - tak z 15 cm grubości.

W pomieszczeniu z kotłem powinien być wlot powietrza z zewnątrz - tak w praktyce ze 100 cm2 wystarczy, ale wg przepisów chyba z 400 cm2 powinno być, resztę można pozatykać bo szkoda je wychładzać.

Na pewno powinno być min kilka st C na plusie w pomieszczeniu z kotłem choćby ze względu na motoreduktor - kocioł z podajnikiem jednak nieźle grzeje więc rury pewnie będziesz mógł zostawić zaizolowane.

karoka65
24-09-2014, 17:10
Witam forumowiczów. Jestem nowy jednak wiem ze zagoszcze tutaj na dlugo.
Moje pytanie brzmi, mam ograniczony budzet, ale musze kupic do domu jakis piec na eko-groszek. Dom stary, nie nowy. Co sadzicie o tym piecu? http://www.kry-stal.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=7
Firmy kry-stal. Licze na jakies ciekawe opinie.

Pozdrawiam,
Kolego miałem taki kocioł i już mam inny :)

wladziugse
24-09-2014, 18:30
Kolego miałem taki kocioł i już mam inny :)

To mi pomogłeś tymi słowami kolego :) Moze napisz jak Ci sie palilo w tym kotle itd?

Liwko
24-09-2014, 18:47
To mi pomogłeś tymi słowami kolego :) Moze napisz jak Ci sie palilo w tym kotle itd?

Po prostu prawdopodobnie nie ma ich w ofercie :P

Słuchaj tych co na początku radzą ci docieplić dom. Po tym mamusi będzie na pewno lżej i nie będzie marznąć. Dom tak szybko nie będzie się wychładzał.

karoka65
24-09-2014, 18:47
Odpowiedź krótka bo chciałbym o tym zapomnieć :)
Z racji tego że obecnie zajmuję się czym się zajmuje nie wypada mi pisać publicznie :)

karoka65
24-09-2014, 18:53
Po prostu prawdopodobnie nie ma ich w ofercie :P


I znowu Liwku złośliwość jak zwykle.
Powiem Ci w zaufaniu że właśnie miałem dokładnie taki kocioł i właśnie tego producenta.
Gdybyś nie węszył tylko po forum gdzie co piszę a poczytał moje posty sprzed 4 lat to byś o tym wiedział i nie pieprzył durnot jak zwykle zresztą :)
I ja koledze nie piszę żeby nie ocieplał, każdemu mówię właśnie żeby ocieplać bo to jest głównym i decydującym czynnikiem ile będziemy płacić za ogrzewanie czego również doświadczyłem na swojej skórze a nie że tylko ktoś pisał tak na forum :)

map78
24-09-2014, 19:06
Odpowiedź krótka bo chciałbym o tym zapomnieć :)
Z racji tego że obecnie zajmuję się czym się zajmuje nie wypada mi pisać publicznie :)

karoka, czyżbyś właśnie publicznie przyznał, że sam dałeś d... przy zakupie pierwszego podajnika:eek: mimo wcześniejszego wieloletniego doświadczenia z węglem:) To co tu się dziwić takiemu mieszczuchowi wychowanemu w bloku jak ja;) Opisz może szerzej Twoje przygody z pierwszym kotłem - chętnie poznam Twoją historię;)

Jarecki79
24-09-2014, 20:26
karoka, czyżbyś właśnie publicznie przyznał, że sam dałeś d... przy zakupie pierwszego podajnika:eek: mimo wcześniejszego wieloletniego doświadczenia z węglem:) To co tu się dziwić takiemu mieszczuchowi wychowanemu w bloku jak ja;) Opisz może szerzej Twoje przygody z pierwszym kotłem - chętnie poznam Twoją historię;)

Jak to wścibscy pompiarze się nie dokopali? ;)

Nie możecie pojąć,że to jest wątek dot. kotłów na ekogroszek?

Nie miał większych problemów, miał zwykłą fajką, opalał jak pamiętam najczęściej czechem, jak zaczął się bawić w nowsze stery jak zwykłe dwustany a miał taki dość średni... to zaczął też więcej wyciskać. Powoli docieplał chatkę a po zmianie kotła ocieplił ją konkretniej. Tyle historii. raz mu chyba sterownik nawalił.

Kocioł pojechał grzać dalej inny dom.

QIM
24-09-2014, 20:47
Tylko jest to dom bardzo stary, majacy okolo 80 lat. zy ocieplenie nie sprawi ze pojawi mi sie wilgoc w domu? Jednak kiedys budowano z cegly dosc szerokie sciany.

Pocieszę Cię i powiem, że już ją masz. Pierwsza i podstawowa rzecz po ociepleniu domu czy wymianie okien na nowe i szczelne to grzać i wietrzyć. Grzać i wietrzyć Czynności powtarzać dopóty, dopóki na oknach pojawia się para.

minertu
24-09-2014, 20:54
Ot co :)

QIM
24-09-2014, 20:54
Faktycznie moj blad.

Dom do ogrzania 120 m2. Jest to dom nie ocieplony. Aktualnie posiadam piec 3 letni galmeta bez podajnika. Jednak tona na miesiac palenia to uwazam ze stanowczo za duzo...

Może warto zajrzeć też na Czysteogrzewanie.pl.

karoka65
24-09-2014, 21:03
karoka, czyżbyś właśnie publicznie przyznał, że sam dałeś d... przy zakupie pierwszego podajnika:eek: mimo wcześniejszego wieloletniego doświadczenia z węglem:) To co tu się dziwić takiemu mieszczuchowi wychowanemu w bloku jak ja;) Opisz może szerzej Twoje przygody z pierwszym kotłem - chętnie poznam Twoją historię;)
Tak Map i nigdy tego nie ukrywałem a wielokrotnie dawno temu o tym tutaj pisałem.
Byłem zwykłym userem tego forum i właśnie tutaj zaczęła moja przygoda z kotłami, nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z kotłami, węglem, sterownikami czy z jakimkolwiek handlem.
Właśnie kilka lat temu tak samo jak większość tutaj nowych userów zacząłem szukać przeważnie po alledrogo, gdzie nie zadzwoniłem to tam robili najlepsze kotły a jak i wszystkich kusiła najniższa cena :)
Te właśnie kotły z alledrogo po 4800 czy 5000 tysi z dowozem, jeszcze chińska prądożerna pompka obiegowa w gratisie, czy bojlerem który zgnije za rok :)
Jak już zacząłem szerszą dyskusję to okazywało się że to jednak cena netto i trzebaby doliczyć 23% VAT lub w takiej cenie ale....................
Zapewniano mnie że to wszystko bardzo proste do ustawienia, zajmie kilka minut :) a w razie czego pomogą.
Tak dopóki kotła nie przywieźli.
Później zaczęła się zabawa, po pracy paczka jajek, dwa piwa i kotłownia.
Tak i siedział tam karoka ponad dwa miesiące non-stop.
Kilka razy dzwoniłem do producenta jak to kurest..o ustawić żeby się choć jako tako paliło, nie gasło albo z popielnika nie wyciągać połowy niespalonego węgla.
Tak Map, karoka przesiewał to co wyciągał przez sito i z powrotem do zasobnika ładował.
Producent mówił tylko że ciulowe nastawy a miało to być kilka minut, w końcu mówię panie w końcu pan to produkuje to powiedz mi pan jakie są prawidłowe bo pan chyba powinien to wiedzieć skoro to pana produkt.
Później nie odbierał telefonu bo już go znał, jak zadzwoniłem z innego numeru i odebrał to już byłem intruz i skończyło się na tym że mam hu..y węgiel :)
No i karoka walczył dalej.
Przypadkiem trafiłem na to forum, czytałem po nocach wątki i wstydziłem się o cokolwiek zapytać bo pod nickiem pisało: zanim zapytasz sprawdź czy niema odpowiedzi :)
Gdyby każdy zaczął od zwykłego sterownika dwustanowego a za jakiś czas przesiadł się na Pid czy jakiego eCoala czy SPP, Cobrę, Iryda nie pieprzyłby głupot po forum że to jakieś gów..ne urządzenia :)
A tak siada gostek na merca i jeszcze ma jakieś ciągłe bule i wszystko mu się nie podoba.
Także Mapie czytałem i czytałem, w końcu zacząłem i pisać a że zauważono że coś zaczynam pisać chwilami z sensem zostałem zaproszony na spotkanie do ICHPW z Zabrzu z kilkoma jeszcze userami przez człowieka który obecnie chyba uważa mnie chwilami za swojego wroga ponieważ zmieniłem trochę wiarę i zacząłem czcić innego Boga :)
Poznałem tam kilku fajnych chłopaków z forum, a i Ci dwaj panowie z Instytutu to też prywatnie i poza forum to w sumie fajni ludzie :)
Poznałem producenta sterowników, później mogę powiedzieć że namowa kilku chłopaków właśnie z forum a i poznanych ludzi w Zabrzu spowodowała to że zajmuję się teraz tym czym się zajmuję.
Tak Map to był zwykły przypadek te kotły, w pewnym czasie poznałem odpowiednich, życzliwych ludzi którzy bardzo pomogli, poręczyli za mnie głową mogę powiedzieć bo inaczej bez tego poparcia i życzliwości to mógłbym pietruszką handlować na targowisku.
Taka prawda której nigdy się nie wstydziłem a jakbyś czytał to co pisałem to byś o tym wiedział z resztą to co teraz tutaj napisałem znajdziesz w lekturze tego forum tyle że musiałbyś się cofnąć mocno w tył.
W okresie gdy montowałem przydomową oczyszczalnię ścieków pisałem na tych wątkach, powiem Ci że do dzisiaj dostaję zapytania na priva o oczyszczlnie bo ludzie czytają w tak odległych postach sprzed kilku lat.
Tak to wygląda kolego Map a Ty jak widzisz karokę to widzisz tylko węgiel :)
Rozjaśniło Ci się trochę ?
Jak pisałem poznałem tutaj fajnych ludzi z wieloma mogę spokojnie powiedzieć że się przyjaźnimi od lat, dzwonimy do siebie co jakiś czas, czas do czasu spotykamy na jakichś spotkaniach.
Map ja jak się już za coś biorę to chcę to robić dobrze i wiedzieć wszystko jeśli klient o coś pyta, czegoś nie wiedziałem to się uczyłem a jak coś to miałem gdzie dopytać albo współpracuję z ludźmi którzy znają się na czymś na czym ja się nie znam bo człowiek nie może się na wszystkim znać choć niektórym się wydaje że są filozofami we wszystkim bo oni coś zrobili, co gorsze że uważają że zrobili to najlepiej a jak ktoś robi inaczej jak oni to resztę chyba już wiesz co bym napisał :)
Dobra, wystarczy bo już sam się tym znudziłem :)
Arturek z Liwkiem będą mieli co cytować :) że nawet sprzedawca kotłów takie rzeczy pisze, hehe
Tak nie zawsze byłem alfą i omegą i dalej chyba nie jestem do końca bo jak mówią człowiek uczy się całe życie a i tak głupi umiera :)

karoka65
24-09-2014, 21:15
Jak to wścibscy pompiarze się nie dokopali? ;)


Oni kopią tylko na bieżąco bo wydaje im się że wszystko wiedzą najlepiej a jak widzą karokę, jareckiego, minertu, Kobrę czyli całe zło tego forum to już powszechna pompowa mobilizacja :)
Wyślijcie tych ludzi którzy tu pytają do hurtowni czy sklepów z hydrauliką tam ich dopiero obsłużą, na 110m kocioł 25kW i tam tego pompiarz nie widzi tam to Ci dobrzy sprzedawcy, taki malutki zapasik robią a później są takie Mapy co musieli 3 letnie kotły wyrzucać i ładować grubą kasę w pompkę żeby jakoś żyć.
Map to nic osobistego ale tak pod ręką jesteś :)
Panowie pompiarze, wychylcie dupy z tego forum i tak głoście dobrą nowinę i nauczajcie, żeby tamtych sprzedawców trochę dokształcić.
Żeby człowieka zapytali, co chce grzać, ile metrów, jaki dom ? nowy czy stary ? jak jest ocieplony na zewnątrz, wewnątrz, dach, posadzki, jakie mają okna, jaki zasobnik na CWU ? itd i itp.
Tam potrzeba tej wiedzy.

timon120777
25-09-2014, 05:01
Ogolnie w tym roku zakladalem schody strychowe (wedlug producenta ocieplane) uwazacie ze mimo wszystko powinienem wejsc na strych i polozyc welne na calej dlugosci strychu? Moze faktycznie lepiej ocieplic dom. Dodatkowe moje pytanie czy w piwnicy gdzie jest palone, jaka powinna sie utrzymywac temperatura. Przez okno w ktore wrzucam wegiel troche wlatuje tam zimno, nawet wiecej niz troche. Cy gdy w pomieszczeniu gdzie stoi piec powinno byc cieplo czy jednak to zadna roznica? Rury natomiast maja nalozone ocieplenie.

jak ze strychu nie korzystasz to na podłogę folia żółta a na nią wełna w 2 warstwach minimum po 10 a najlepiej po 15cm. jak nie ma kasy teraz to przynajmniej jedna warstwa a za rok druga na zakładkę aby mostki zlikwidować. jak chcesz chodzić to jak pisałem podłoga z desek i płyt OSB i w to wełna. jak będzie zbyt nisko to w ostateczności w skosy dachu. będzie niestety większa kubatura do grzania bo ciepło zatrzyma się dopiero na strychu a nie w domu.
to izolowanie schodów pomoże tyle co postawienie gazety w otwartych drzwiach:( ciepło ucieka całym stropem i trzeba je wełną zatrzymać poniżej.
dobrze jeśli do piwnicy dociera świeze powietrze z zewnątrz- to zapewnia jego odpowiednią ilość do procesu spalania. możesz okno uszczelnić ale wtedy trzeba by zrobić "zetkę" by dostarczyć świeże powietrze z zewnątrz


Tona schodzi w kazdym miesiacu. Palimy zeby na piecu bylo 53 stopnie. Troche mocniej gdy jest mrozniejsza zima. Mnie nie ma w kraju i zima pali moja Mamuska i to z jej barków chce zdjec troche ten ciezar. W nocy musi wstawac w zime by dokladac. Chodzi oto ze piec nie trzyma tak dlugo jak by sie tego chcialo, tak samo jak wygasnie momentalnie robi sie zimno w domu, ba nawet barrdzzzooo zimno.

sugeruję zajrzeć na stronę:
http://czysteogrzewanie.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fczysteogrzewanie.p l%2F)
tam można poczytać o innym sposobie palenia, może już taka zmiana jeśli palicie od dołu do tej pory poprawić nieco komfort do czasu wymiany kotła.

mirekaudi
25-09-2014, 06:03
Witam forumowiczów. Jaki piec na eko-groszek wstawić do domu parterowego z użytkowym poddaszem 200 m2, wszędzie podłogówka, 20 cm podłoga, 20 cm ściana i 40m cm wełny w dachu. Piec będzie stał w wolnostojącym 15 mb od domu garażu który też trzeba ogrzać. Instalator ogrzewania proponuje 25 KW

timon120777
25-09-2014, 06:25
a ja bym wstawił 12KW a najlepiej 10KW
ale najpierw policzyłbym rzetelnie ile ten dom potrzebuje aby straty uzupełnić i nie słuchał się instalatora
dodatkowo niezależnie od mocy kotła zadbać należy o odpowiednią izolację rur przesyłających ciepło z garażu do domu. niektórzy pakują rzeczone rury w podwójną piankę oraz w rurę kanalizacyjną i całość wypełniają dodatkowo pianą niskoprężną. do tego odpowiednio głęboko pod ziemią

kaszpir007
25-09-2014, 07:05
Witam forumowiczów. Jaki piec na eko-groszek wstawić do domu parterowego z użytkowym poddaszem 200 m2, wszędzie podłogówka, 20 cm podłoga, 20 cm ściana i 40m cm wełny w dachu. Piec będzie stał w wolnostojącym 15 mb od domu garażu który też trzeba ogrzać. Instalator ogrzewania proponuje 25 KW

Kocioł 10-12KW MAX i tyle ...

Nie bierz niczego mocniejszego niż 12KW i polecam kupić kocioł z jakimś palnikiem uniwersalnym , abyś mógł także palić np. miałem.
Kup też taki który ma jakąś prostą w użytkowaniu a zarazem inteligentną elektornikę (Skorpion, Puma , SPP , Ecaoal , Bruli , Iryd)
Unikaj kotła z stałym rusztem wodnym.

I tyle :)

SUSPENSER
25-09-2014, 12:54
stare posty jak świat:

i to kogo ?
Oczywiscie obecnego sprzedawcy kotłów i węgla...

Oczywiście nie mam nic do SUSPENSERA bo jako nieliczny sprzedawca ekosyfu nie jest nachalny i nie wciska nikomu nic co nie odpowiednie do danego domu.
Ale o czymś to świadczy...


Pewnie, że budując dzisiaj taki dom jak mam obecnie zrobiłbym jeszcze lepsze ocieplenie i ogrzewał go PPC oraz od razu przewidział dłuższe okapy nad oknami i opcję chłodzenia na lato.

Na pewno tą PPC bym też odpowiednio opomiarował i podawał wyniki jaki COP uzyskuję.

Na forum trafiają jednak zwykle Ci, którzy już mają domy i szukają źródła ciepła do nich - a powinni o tym porozmawiać na początku budowy gdy jeszcze można wiele zmienić ...

wladziugse
25-09-2014, 15:20
jak ze strychu nie korzystasz to na podłogę folia żółta a na nią wełna w 2 warstwach minimum po 10 a najlepiej po 15cm. jak nie ma kasy teraz to przynajmniej jedna warstwa a za rok druga na zakładkę aby mostki zlikwidować. jak chcesz chodzić to jak pisałem podłoga z desek i płyt OSB i w to wełna. jak będzie zbyt nisko to w ostateczności w skosy dachu. będzie niestety większa kubatura do grzania bo ciepło zatrzyma się dopiero na strychu a nie w domu.
to izolowanie schodów pomoże tyle co postawienie gazety w otwartych drzwiach:( ciepło ucieka całym stropem i trzeba je wełną zatrzymać poniżej.
dobrze jeśli do piwnicy dociera świeze powietrze z zewnątrz- to zapewnia jego odpowiednią ilość do procesu spalania. możesz okno uszczelnić ale wtedy trzeba by zrobić "zetkę" by dostarczyć świeże powietrze z zewnątrz



sugeruję zajrzeć na stronę:
http://czysteogrzewanie.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fczysteogrzewanie.p l%2F)
tam można poczytać o innym sposobie palenia, może już taka zmiana jeśli palicie od dołu do tej pory poprawić nieco komfort do czasu wymiany kotła.


Juz bylem na tej stronie, faktycznie sprobuje zaczac palic w inny sposob.

Co do ocieplania strychu, to w takim razie co lepiej? Ocieplic dom czy tylko strych? Tak ciezko mi uwierzyc ze tam ucieka cieplo ze nie wiem (jestem zielony w tym temacie i moze dlatego) Ulozenie welny na strych pozwoli by dom nagrzewal sie lepiej, szybciej i dluzej trzymał ciepło ?

map78
25-09-2014, 16:24
Juz bylem na tej stronie, faktycznie sprobuje zaczac palic w inny sposob.

Co do ocieplania strychu, to w takim razie co lepiej? Ocieplic dom czy tylko strych? Tak ciezko mi uwierzyc ze tam ucieka cieplo ze nie wiem (jestem zielony w tym temacie i moze dlatego) Ulozenie welny na strych pozwoli by dom nagrzewal sie lepiej, szybciej i dluzej trzymał ciepło ?

Tak króciutko, dla lepszej wyobraźni:) Taki domek jak Twój nieocieplony, ze ścianami z cegły (licząc 40cm +5cm pustki) będzie miał stratę rzędu 300kWh na m2 rocznie. Dołożenie do takiego domu 10cm styro na ściany i 20cm wełny na strop obniży tą stratę do 150kWh/m2/rok - zatem zużycie węgla spadnie o połowę - o połowę:eek: Nie ma lepszej inwestycji w oszczędniejsze ogrzewanie - niż izolacja. Ocieplenie samego stropu oczywiście też dużo da, ale ściany zewnętrzne i podłoga od gruntu są równie ważne.

timon120777
25-09-2014, 19:08
Juz bylem na tej stronie, faktycznie sprobuje zaczac palic w inny sposob.

Co do ocieplania strychu, to w takim razie co lepiej? Ocieplic dom czy tylko strych? Tak ciezko mi uwierzyc ze tam ucieka cieplo ze nie wiem (jestem zielony w tym temacie i moze dlatego) Ulozenie welny na strych pozwoli by dom nagrzewal sie lepiej, szybciej i dluzej trzymał ciepło ?

jak nie masz kasy zbyt dużo zacznij od strychu. jeśli Ci będzie trudno uwierzyć że to pomaga proponuję mały spacer po okolicy zimą. w czasie przechadzki popatrz sobie na okoliczne domy. tam gdzie śnieg będzie leżał na dachu to na pewno dom jest izolowany od góry, tam gdzie śniegu mniej lub wcale to raczej wełny ani styropianu od góry nie ma. ja gdy nie miałem wełny na podłodze strychu miałem tam zimą około 18stC i zużycie opału około 20% wyższe. teraz gdy leży 25cm wełny jest tam zimą 1stopień cieplej niż na dworze na dachu nie ma sopli i rozpuszczony śnieg nie podcieka mi pod dachówkę i nie zalewa strychu(konstrukcja dachu jak i domu dość stara więc i mozliwości podciekania więcej niż w nowym domu. mam tylko gołą blachę na łatach bez żadnych foli i membran.

po izolacji strychu zaczniesz spalać mniej. jak nie wydasz zaoszczędzonej kasy to w kilka sezonów odłożysz i ocieplisz ściany. wtedy całość obgonisz kociołkiem 7-8KW

mirekaudi
26-09-2014, 21:22
a ja bym wstawił 12KW a najlepiej 10KW
ale najpierw policzyłbym rzetelnie ile ten dom potrzebuje aby straty uzupełnić i nie słuchał się instalatora
dodatkowo niezależnie od mocy kotła zadbać należy o odpowiednią izolację rur przesyłających ciepło z garażu do domu. niektórzy pakują rzeczone rury w podwójną piankę oraz w rurę kanalizacyjną i całość wypełniają dodatkowo pianą niskoprężną. do tego odpowiednio głęboko pod ziemią


EP ma 75 kWh/m2rok, wentylacja mechaniczna jest, przyłącze jest już zrobione właśnie w taki sposób, garaż ma 50 m2 i chciałbym zainstalować nagrzewnice. W projekcie mam ogrzewanie gazowe, ale w mojej okolicy przyłącza gazu brak, myślałem o pompie ciepła, ale ze względu na koszty narazie nie. Jaki model kotła byście polecali?

karoka65
26-09-2014, 21:25
Ja poleciłbym Ci Skama 12kW lub RBR-Ekouniwersal 12kW w tej chwili.
Zależy na czym Ci zależy.

minertu
27-09-2014, 08:30
Polecę to samo :)

mirekaudi
28-09-2014, 06:55
Ja poleciłbym Ci Skama 12kW lub RBR-Ekouniwersal 12kW w tej chwili.
Zależy na czym Ci zależy.

sterowalność ma być taka by spalanie było jak najlepsze przy użyciu różnej klasy opału (po sondażu u znajomych-z opałem bywa różnie) Powiedzcie mi czym ten piec http://allegro.pl/piec-kociol-kotly-piece-z-podajnikiem-12-kw-co-i4641381671.html różni się od wcześniej polecanych?

gorny7
28-09-2014, 09:02
każdy producent ma pod nazwą swojego kotła klika opcji (sterownik,podajnik,ruszta,wyjscia wody ,budowa w środku itp)) Dlatego trzeba by porównać konkretne konkretnym z osprzętem
ale wszyscy polecają włąściwie to samo to ja Ci dorzuce na pewno nie gorsze, kązdy z tych kotłów widziałem osobiście i romawialem z producentem ceny też sa do negocjacji
z palnikiem obrotowym Ardeo lub /działającym na tej samej zasadzie


http://www.walsc.pl/kociol-z-podajnikiem-kwm-sgrs,6,11
http://www.kotly-bialek.pl/oferta/kotly-co/kotly-z-podajnikiem-na-mial-piec-na-ekogroszek/

tego widziałem w castoramie naprawde dobrze wyglada chociarz może dla Ciebie za duzy
http://duraterm.pl/produkty/kotly/92-kociol-centralnego-ogrzewania-17kw-prawy

http://www.grobelny-pleszew.com.pl/index.php/kociol-ekr-z-podajnikiem-slimakowym
http://www.piececo-sklep.pl/
http://allegro.pl/kociol-kotly-co-piec-piece-z-podajnikiem-15kw-i4627619288.html

wuwok
28-09-2014, 09:05
sterowalność ma być taka by spalanie było jak najlepsze przy użyciu różnej klasy opału (po sondażu u znajomych-z opałem bywa różnie) Powiedzcie mi czym ten piec http://allegro.pl/piec-kociol-kotly-piece-z-podajnikiem-12-kw-co-i4641381671.html różni się od wcześniej polecanych?
Szukasz czegoś tańszego,to weź Skampa z sterownikiem SPP .Droższy od tego na aledrogo o około 2 tyś ale pieca nie kupujesz na rok-dwa.Palnik dobierzesz odpowiedni i dzięki sterownikowi spalisz każdy opał. Oczywiście możesz też pomyśleć o Ogniwie 10kw,lecz droższy jest już.

minertu
28-09-2014, 09:13
Szukasz czegoś tańszego,to weź Skampa z sterownikiem SPP .Droższy od tego na aledrogo o około 2 tyś ale pieca nie kupujesz na rok-dwa.Palnik dobierzesz odpowiedni i dzięki sterownikowi spalisz każdy opał. Oczywiście możesz też pomyśleć o Ogniwie 10kw,lecz droższy jest już.
Chcesz tym powiedzieć,że inny sterownik nie spali każdego opału?

wuwok
28-09-2014, 09:25
Chcesz tym powiedzieć,że inny sterownik nie spali każdego opału?
Wiem do czego pijesz ,I powiem że Ecoal jest doskonały dla początkowego palacza .Potrafi zaoszczędzić węgiel i czas. To na pewno dobry sterownik,może i bardzo dobry .Z tym że teraz używam sterownika który w moim odczuciu jest lepszy [mogę mieć swoje subiektywne zdanie] . Teraz mam sam pył w piecu co na Ecoalu mi się nie udawało . Wiec nie prowokuj mi tu wojenek, nie chce mi się :) .
Aha prowadzę jeszcze 2 piece oprócz swojego i właściciele są zadowoleni z Miśków .
Z resztą chyba chciałeś zmanipulować moja wypowiedz,wyrwałeś z kontekstu słowa ...nie ładnie,nie ładnie.

minertu
28-09-2014, 09:37
Generalnie nie piję do miśka,inny nie znaczy misiek , nawet o nim nie wspomniałem :)
Wczoraj miałem okazję poznać SPP , rozmawiałem nawet z Boleckim bo ster miałem 1 raz więc potrzebowałem kilku wskazówek.
Ale nie takie było pytanie :)

wuwok
28-09-2014, 09:50
Ciekaw jestem twojej opinii o Spp. A odnośnie sterów znam 2 i myślę że poznałem je dość dobrze . Uważam je za dobre produkty. Nawet mój piec pomimo poprawek które wykonałem uważam za bardzo dobry produkt .Choć ile prościej mają ludzie którzy kupią piec i nie doktoryzują się jak my tutaj nad każda rzeczą. Już mało piszę,za dużo już tutaj bazaru,sprzedawców.Choć lubię poczytać,idzie się uśmiać.

A odnośnie spalania opału,tak pierwsze skrzypce gra palacz :) . Nawet super sterownik można ogłupić :)

karoka65
28-09-2014, 09:58
A odnośnie spalania opału,tak pierwsze skrzypce gra palacz :) . Nawet super sterownik można ogłupić :)
No widzisz :)

mirekaudi
28-09-2014, 10:31
Szukasz czegoś tańszego,to weź Skampa z sterownikiem SPP .Droższy od tego na aledrogo o około 2 tyś ale pieca nie kupujesz na rok-dwa.Palnik dobierzesz odpowiedni i dzięki sterownikowi spalisz każdy opał. Oczywiście możesz też pomyśleć o Ogniwie 10kw,lecz droższy jest już.


co to znaczy odpowiedni palnik?

minertu
28-09-2014, 10:33
Ciekaw jestem twojej opinii o Spp. A odnośnie sterów znam 2 i myślę że poznałem je dość dobrze . Uważam je za dobre produkty. Nawet mój piec pomimo poprawek które wykonałem uważam za bardzo dobry produkt .Choć ile prościej mają ludzie którzy kupią piec i nie doktoryzują się jak my tutaj nad każda rzeczą. Już mało piszę,za dużo już tutaj bazaru,sprzedawców.Choć lubię poczytać,idzie się uśmiać.

A odnośnie spalania opału,tak pierwsze skrzypce gra palacz :) . Nawet super sterownik można ogłupić :)
Teraz odniosę się do miśka.Widzisz,sterownik może zastąpić palacza,może nie na 100% ale może.Nie każdy sterownik to potrafi bez ingerencji palacza.

wuwok
28-09-2014, 10:43
co to znaczy odpowiedni palnik?
Który dobrze sobie radzi z gorszymi paliwami czyli generalnie chodzi o miał.

Kejt_R
28-09-2014, 11:50
sterowalność ma być taka by spalanie było jak najlepsze przy użyciu różnej klasy opału (po sondażu u znajomych-z opałem bywa różnie) Powiedzcie mi czym ten piec http://allegro.pl/piec-kociol-kotly-piece-z-podajnikiem-12-kw-co-i4641381671.html różni się od wcześniej polecanych?

Może naiwnie się wtrącę, ale też chciałabym poznać konkretne różnice między takim kotłem a polecanymi tutaj. Bardzo proszę o rzeczowe wyliczenie, bo trudno się w tym wszystkim połapać mentalnej blondynce ;)

minertu
28-09-2014, 13:28
Też chciałbym to wiedzieć.

Jarecki79
28-09-2014, 13:48
* dane spalania na mocy znamionowej nieprawdziwe... ta tabelka jest skopiowana, podobne dane kilka stron temu były omawiane
np. 2,5kg/h dla 12kW przy konkretnym średnim groszku to ok.67%sprawności a 3kg/h dla 12kW oznacza 55%sprawności....
* 12kW do 90m2.... no comment
* wymiar wys. przy konstrukcji górnokanałowej tej wielkości kotła świadczy także o tym,że będzie się jeszcze bardziej różnił od tego szkicu
* zwykły żeliwny ruszt sztabkowy
* wstawione fotki świadczą o zupełnie innym miejscu produkcji niż opis aukcji podaje

Kejt_R
28-09-2014, 14:47
Jarecki, dzięki za merytoryczną wypowiedź. Konkrety wyliczone przez fachowca w danej dziedzinie to jest to! Dla takich wypowiedzi warto tu zaglądać :)

mirekaudi
28-09-2014, 18:03
* dane spalania na mocy znamionowej nieprawdziwe... ta tabelka jest skopiowana, podobne dane kilka stron temu były omawiane
np. 2,5kg/h dla 12kW przy konkretnym średnim groszku to ok.67%sprawności a 3kg/h dla 12kW oznacza 55%sprawności....
* 12kW do 90m2.... no comment
* wymiar wys. przy konstrukcji górnokanałowej tej wielkości kotła świadczy także o tym,że będzie się jeszcze bardziej różnił od tego szkicu
* zwykły żeliwny ruszt sztabkowy
* wstawione fotki świadczą o zupełnie innym miejscu produkcji niż opis aukcji podaje


dam sobie spokój z takim piecem:http://allegro.pl/piec-kociol-kotly-piece-z-podajnikiem-12-kw-co-i4641381671.html skoro w opisie są takie kwiatki.
zastanawiam się tylko czy SKAM-P, czy SKAM-P PLUS, IRYD, BRULI
O co należy zapytać przy zamawianiu pieca?

Liwko
28-09-2014, 18:14
O co należy zapytać przy zamawianiu pieca?

Czy dobrze wypieka :)

truskawek36
28-09-2014, 18:52
Witam interesuje mnie piec,podłogówka w całym domu,dół 80m2 po podłodze+garaż 42m2,góra 80m2+(garderoba,pralnia i suszarnia-42m2) po podłodze-użytkowa będzie mniejsza,18cm styropianu grafitowego w podłodze,20cm styropianu grafitowego na fasadzie,25-30cm wełny w dachu,okna 3szybowe,8 okien dachowych,wentylacja mechaniczna,jaki polecilibyście piec i jakiej mocy i na jakie paliwo.

mirekaudi
28-09-2014, 18:56
Czy dobrze wypieka :)

o widze, że kolega mi chce coś ciekawego powiedzieć tylko jest nieśmiały i tak jakoś między wierszami mi karze czytać. Niech sie nie czai bo ja też mam poczucie humoru i chętnie się pouśmiecham.

karoka65
28-09-2014, 18:57
truskawek już Ci odpisałem :)

bobasxx
28-09-2014, 18:58
Witam interesuje mnie piec,podłogówka w całym domu,dół 80m2 po podłodze+garaż 42m2,góra 80m2+(garderoba,pralnia i suszarnia-42m2) po podłodze-użytkowa będzie mniejsza,18cm styropianu grafitowego w podłodze,20cm styropianu grafitowego na fasadzie,25-30cm wełny w dachu,okna 3szybowe,8 okien dachowych,wentylacja mechaniczna,jaki polecilibyście piec i jakiej mocy i na jakie paliwo.

Idąc tropem Liwko jednym "piecem" będzie ciężko to ogrzać chyba że z DGP ;). Może lepiej kocioł ?

A tak zupełnie serio, mysi być paliwo stałe ?

karoka65
28-09-2014, 18:58
Liwko co najwyżej to przybył tutaj żeby sobie potrolować i łacha z Was podrzeć jacy głupi jesteście że węgiel wybieracie.

karoka65
28-09-2014, 19:01
dam sobie spokój z takim piecem:http://allegro.pl/piec-kociol-kotly-piece-z-podajnikiem-12-kw-co-i4641381671.html skoro w opisie są takie kwiatki.
zastanawiam się tylko czy SKAM-P, czy SKAM-P PLUS, IRYD, BRULI
O co należy zapytać przy zamawianiu pieca?
W większości tych opisów są takie kwiatki.
O co pytać ? powiedzieć co Ci potrzeba, tzn. czym chcesz palić, jakiego sterownika potrzebujesz, ile pomp ma obsłużyć, czy chcesz mieć dostęp do kotła przez neta ?

Kejt_R
28-09-2014, 19:03
Liwko co najwyżej to przybył tutaj żeby sobie potrolować i łacha z Was podrzeć jacy głupi jesteście że węgiel wybieracie.

Każdemu przyda się odrobina radochy :D Ja tam nikomu nie żałuję...

truskawek36
28-09-2014, 19:05
Idąc tropem Liwko jednym "piecem" będzie ciężko to ogrzać chyba że z DGP . Może lepiej kocioł ?

A tak zupełnie serio, mysi być paliwo stałe ?

Dostępu do gazu nie mam a pompę ciepła + odwierty wyceniono mi na ponad 50tys.to sporo za dużo.

karoka65
28-09-2014, 19:08
Dostępu do gazu nie mam a pompę ciepła + odwierty wyceniono mi na ponad 50tys.to sporo za dużo.
No zaraz dowiesz się że jesteś ciapa i nie potrafisz negocjować :)
Tu się wmawia ludziom że pompa ze wszystkim to 15 tysi a Liwko grunta za 20 z odwiertami 5 lat temu zrobił.

Kejt_R
28-09-2014, 19:16
Może Liwko nam za 5 tysi odwierci po znajomości? :))))))))

Liwko
28-09-2014, 19:20
Liwko co najwyżej to przybył tutaj żeby sobie potrolować i łacha z Was podrzeć jacy głupi jesteście że węgiel wybieracie.

:yes:

Liwko
28-09-2014, 19:22
Dostępu do gazu nie mam a pompę ciepła + odwierty wyceniono mi na ponad 50tys.to sporo za dużo.

Widać słabo szukałeś.
A wiesz że nie wolno łączyć wentylacji mechanicznej z grawitacyjną a taka musi być przy węglu? Masz wybudowany komin wentylacyjny w kotłowni?

mirekaudi
28-09-2014, 19:26
W większości tych opisów są takie kwiatki.
O co pytać ? powiedzieć co Ci potrzeba, tzn. czym chcesz palić, jakiego sterownika potrzebujesz, ile pomp ma obsłużyć, czy chcesz mieć dostęp do kotła przez neta ?

źle to pytanie zadałem, chodziło mi o sprawy serwisu,gwarancji i jak użytkować.

karoka65
28-09-2014, 19:28
Może Liwko nam za 5 tysi odwierci po znajomości? :))))))))
Taa, pompiarze forumowi dostają wszystko za bezcen albo nawet za darmo :)
Dlaczego każdy kto do mnie dzwoni i zaproponuję mu pompkę mówi to samo, ceny wyceny zaczynają się od 45 tysi ?
Aha, żeby było jasne, nie sprzedaję pomp ciepła :)

mirekaudi
28-09-2014, 19:35
Widać słabo szukałeś.
A wiesz że nie wolno łączyć wentylacji mechanicznej z grawitacyjną a taka musi być przy węglu? Masz wybudowany komin wentylacyjny w kotłowni?



kurde, to ja też słabo szukałem. Ja mam w kotłowni wentylacje grawitacyjną, a w domu mechaniczną to moge mieć pieczenie węglem czy nie?

Kejt_R
28-09-2014, 20:37
U nas na północy na przykład wszelkie źródła ciepła nazywa się piecem (piec gazowy, piec na drewno, piec kaflowy). Koza, kominek, ognisko i trociniak natomiast są odzierane z dumnej nazwy "piec" :D Jak zwał w sumie, nazwy są umowne... Ważne, że zainteresowani wiedzą o co kaman.

Jarecki79
28-09-2014, 21:03
Kejt_R wiem, bo sam z północy pochodzę, tak mocniej na lewo od Gdyni ;)
co dla mnie było normalne także np.z nazwą sztanga czy sztaplarka, jakoś w środkowej Polsce już stało się niezrozumiałym...

i dlatego się nie dziwię i sam z tym problemu nie mam, ale niektórzy o nazwę kocioł to by na wojnę mogli iść :)

Liwko
28-09-2014, 21:05
Taa, pompiarze forumowi dostają wszystko za bezcen albo nawet za darmo :)


Nie karoka, to przecież węglarzom z nieba spadają dodatkowe metry kotłowni :yes:

karoka65
28-09-2014, 21:16
Wrzuć sobie już na luz, okop się igłą, będziesz miał zajęcie i nie wyłaź z tej nory.
To właśnie Wam manna z nieba leci, ciekawe dlaczego nie wszystkim.
Arturek pisał że 15tysi kosztowała jego pompka, później że dostał ją za free, Ty gruntówkę za 20 z odwiertami 5 lat wstecz zrobiłeś a inni dostają wyceny za 50 w górę jakimś dziwnym trafem.
Może to nie były odwierty a "własnymi ręcami" :) sztychówka wyryłeś i tak tanio wyszło ? :)
Skończ już z tym trolowaniem bo pójdziesz znowu do pierdla jak Twój kolega niedoli.

Kejt_R
28-09-2014, 21:22
Mnie się kocioł kojarzy z ludożercą :D

map78
28-09-2014, 21:26
A tak zupełnie serio, mysi być paliwo stałe ?

Dostępu do gazu nie mam a pompę ciepła + odwierty wyceniono mi na ponad 50tys.to sporo za dużo.

truskawek, że tak brzydko powiem;) W kwestii kotła wiedziałeś gdzie posta napisać, gdzie poszukać informacji co by dobrze i tanio kupić:o
A dlaczego nie widziałem żadnego Twojego wpisu w dziele "Pompy Ciepła":confused: Założyłeś, że istnieje tylko jedna pompa i ona kosztuje ponad 50tys.? Otóż gdybyś zapytał w odpowiednim dziale, to byś się dowiedział, że istnieje kilka rodzajów pomp i że ich ceny mogą być na prawdę różne. Ktoś z Twojej okolicy zaprosiłby Cię, pokazał jak to działa, otrzymałbyś pomoc w przygotowaniu zapytania ofertowego, itp, itd.
A ty postąpiłeś, jak niestety znakomita większość inwestorów - "Nie mam gazu, pompa kosztuje 50tys. O boże! pozostaje mi węgiel":(

Liwko
28-09-2014, 21:26
Pompy tanie
http://www.ppcpompy.eu/cennik/
Odwierty też
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=odwierty&bmatch=seng-v10-p-4-o-0904
W czym problem żeby nie robić z siebie w XXI wieku niewolnika swojego domu? :)

Wystarczy poczytać, popytać, a życie staje się łatwiejsze :yes:

Liwko
28-09-2014, 21:31
truskawek, że tak brzydko powiem;) W kwestii kotła wiedziałeś gdzie posta napisać, gdzie poszukać informacji co by dobrze i tanio kupić:o
A dlaczego nie widziałem żadnego Twojego wpisu w dziele "Pompy Ciepła":confused: Założyłeś, że istnieje tylko jedna pompa i ona kosztuje ponad 50tys.? Otóż gdybyś zapytał w odpowiednim dziale, to byś się dowiedział, że istnieje kilka rodzajów pomp i że ich ceny mogą być na prawdę różne. Ktoś z Twojej okolicy zaprosiłby Cię, pokazał jak to działa, otrzymałbyś pomoc w przygotowaniu zapytania ofertowego, itp, itd.
A ty postąpiłeś, jak niestety znakomita większość inwestorów - "Nie mam gazu, pompa kosztuje 50tys. O boże! pozostaje mi węgiel":(

Uważaj bo zabierzesz im jednego potencjalnego klienta i zwyzywają cię od trolli. I jeszcze cię zakapują do modów :D

karoka65
28-09-2014, 21:35
Liwko gdybym liczył na klientów z forum to moja przygoda ze sprzedażą kotłów już dawno by się zakończyła tak jak Arturo z pompkami :)
A co do kapowania to chyba jesteś niedościgniony, to Ci w życiu chyba najlepiej wychodzi, później jeszcze próbujesz się wybielać posądzając innych.

mirekaudi
28-09-2014, 21:43
Nie karoka, to przecież węglarzom z nieba spadają dodatkowe metry kotłowni :yes:

nikomu z nieba nie spadają żadne metry. Piszę w tym wątku bo z musu (czytaj z braku kasy) instaluje piekarnik na ekogroszek, choć planowałem pompe ciepła o których wiem bardzo dużo i dlatego by zrobić wszystko do porządku-teraz eko a jak będą środki to zgłoszę sie do Liwko

Liwko
28-09-2014, 21:46
kobra kapujesz i nawet nie próbuj udawać że jest inaczej :yes:
Zresztą nie tylko ty, większość sprzedawców węgla i kotłów to robi. Dlaczego nie donoszą zwykli forumowicze tylko sprzedawcy, co? :)
Kończę bo zaraz znowu polecisz z płaczem do moderatora. :P

Liwko
28-09-2014, 21:49
nikomu z nieba nie spadają żadne metry. Piszę w tym wątku bo z musu (czytaj z braku kasy) instaluje piekarnik na ekogroszek, choć planowałem pompe ciepła o których wiem bardzo dużo i dlatego by zrobić wszystko do porządku-teraz eko a jak będą środki to zgłoszę sie do Liwko

Wybudowałeś dodatkowe metry, wybudowałeś komin dymny i wentylacyjny (!), kupisz kocioł. Po co, skoro za te same pieniądze mógłbyś od razu mieć PC?

Arturo72bis
28-09-2014, 21:58
nikomu z nieba nie spadają żadne metry. Piszę w tym wątku bo z musu (czytaj z braku kasy) instaluje piekarnik na ekogroszek, choć planowałem pompe ciepła o których wiem bardzo dużo i dlatego by zrobić wszystko do porządku-teraz eko a jak będą środki to zgłoszę sie do Liwko


Tylko czy to warto jak za 16tys można kupić t-capa 9kW.
?

mirekaudi
28-09-2014, 22:00
Wybudowałeś dodatkowe metry, wybudowałeś komin dymny i wentylacyjny (!), kupisz kocioł. Po co, skoro za te same pieniądze mógłbyś od razu mieć PC?

gdybyś czytał ze zrozumieniem, byś zajarzył gdzie ten piekarnik stał będzie, byś nie zadawał takich pytań. Piszesz w tym wątku bo chcesz dowiedzieć się o piekarnikach na eko czy jedziesz szyderą-możesz nie odpowiadać.

Liwko
28-09-2014, 22:05
gdybyś czytał ze zrozumieniem, byś zajarzył gdzie ten piekarnik stał będzie, byś nie zadawał takich pytań. Piszesz w tym wątku bo chcesz dowiedzieć się o piekarnikach na eko czy jedziesz szyderą-możesz nie odpowiadać.

Po prostu żal mi ludzi, którzy świadomie sobie i sąsiadom robią krzywdę. Gdyby chociaż tylko siebie truli...

mirekaudi
28-09-2014, 22:11
co lepiej palnik żeliwny typu brucer czy palnik obrotowy ardeo eco-burn?

karoka65
28-09-2014, 22:19
Ja tam wolę żeliwny ale to ja jestem :)

mirekaudi
28-09-2014, 22:21
Po prostu żal mi ludzi, którzy świadomie sobie i sąsiadom robią krzywdę. Gdyby chociaż tylko siebie truli...

skąd wiesz czy mam sąsiadów, natomiast co do siebie to świadomości mi nie brakuje, niestety niechcem ale muszem. Jest coś takiego jak PW, proszę bardzo czekam na propozycje (podłogówka po całości - budżet 10 tysi)

Liwko
28-09-2014, 22:29
skąd wiesz czy mam sąsiadów, natomiast co do siebie to świadomości mi nie brakuje, niestety niechcem ale muszem. Jest coś takiego jak PW, proszę bardzo czekam na propozycje (podłogówka po całości - budżet 10 tysi)

Brawo, budżet 10tyś. No pewnie, skoro drugie tyle już wydałeś na system do śmierdziucha.
Ja nie jestem sprzedawcą i nic ci wciskać nie będę, pokazałem w linkach gdzie trzeba szukać. A to wcale nie jest najtańsza oferta :)

mirekaudi
28-09-2014, 22:31
Ja tam wolę żeliwny ale to ja jestem :)

SKAM-P PLUS ma obrotowy, kombinuje tak: jak plus to coś lepiej może?

mirekaudi
28-09-2014, 22:41
Brawo, budżet 10tyś. No pewnie, skoro drugie tyle już wydałeś na system do śmierdziucha.
Ja nie jestem sprzedawcą i nic ci wciskać nie będę, pokazałem w linkach gdzie trzeba szukać. A to wcale nie jest najtańsza oferta :)

jaki system? czy Ty masz problem (kurde zagalopowałem sie, powinienem się domyśleć, że masz sąsiadów którzy smrodzą) Mam w rodzinie instalatora pomp, ale z nieba reszta nie chce zlecieć.

karoka65
28-09-2014, 22:42
SKAM-P PLUS ma obrotowy, kombinuje tak: jak plus to coś lepiej może?
A ten drugi to Premium, to może jeszcze lepiej jak plus :)

Liwko
28-09-2014, 22:44
jaki system? czy Ty masz problem (kurde zagalopowałem sie, powinienem się domyśleć, że masz sąsiadów którzy smrodzą) Mam w rodzinie instalatora pomp, ale z nieba reszta nie chce zlecieć.

Jak to jaki? Na komin i dodatkowe m2. Przecież z nieba nie spadły :)

karoka65
28-09-2014, 22:47
powinienem się domyśleć, że masz sąsiadów którzy smrodzą)
Eeee tam, to on teraz co wieczór odpala swoją lokomotywę w salonie i im smrodzi :)
Wiesz na forum rachunkami trza zabłyszczeć to parowóz pracuje, a jak się tego smrodu przed telewizorem nawącha to pierdzieli później po nocy na forum trzy po trzy aż go puści :)

mirekaudi
28-09-2014, 22:48
Jak to jaki? Na komin i dodatkowe m2. Przecież z nieba nie spadły :)

w moim domu niema komina !!!!!!!!

karoka65
28-09-2014, 22:50
Jak to jaki? Na komin i dodatkowe m2. Przecież z nieba nie spadły :)
A Arturowi pompka spadła :) Tobie przypadkiem nie ?
Chyba tak, tyle że nie musiała w główkę trafić :)

bobasxx
28-09-2014, 23:03
?

Pokaż gdzie za 16 tys. można dostać. Może się skuszę ;)

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=t-cap+9+kw&bmatch=seng-v6-1-default-0905

PS. za 20 tysi jest tylko z montażem, ciekawe ile za montaż krzyczą ? Arturek ile Ty śpiewałeś ?

Liwko
29-09-2014, 06:55
w moim domu niema komina !!!!!!!!

To jak chcesz grzać węglem???????

minertu
29-09-2014, 07:27
To jak chcesz grzać węglem???????
Może ma budynek gospodarczy lub garaż wolno stojący?
Może ma kotłownię kontenerową?
Nie wszyscy muszą mieć kotłownię w domu !!!

Liwko
29-09-2014, 07:31
Nie wszyscy muszą mieć kotłownię w domu !!!

Inaczej. Nie wszyscy muszą mieć po prostu kotłownię :yes:

minertu
29-09-2014, 07:42
Inaczej. Nie wszyscy muszą mieć po prostu kotłownię :yes:
Nie muszą.Ale też nie muszą jak nie chcą mieć PC prawda?
Dla tych co nie mają możliwości robię kotłownie kontenerową.Obsadzasz ją tujami np i po sprawie.
Mam na dzień dzisiejszy 3 kotłownie kontenerowe z RBR EKOUNIWERSAL. Jedna z nich ma 100 kW kocioł.

Liwko
29-09-2014, 07:48
Brawo! A ile taka kotłownia dla domu 150m2 kosztuje?

minertu
29-09-2014, 08:32
A chcesz zamówić?

zawijan
29-09-2014, 08:44
Ja poleciłbym Ci Skama 12kW lub RBR-Ekouniwersal 12kW w tej chwili. Zależy na czym Ci zależy.


Polecę to samo :)

No jasne!
Kotły Skam i RBR-Ekouniwersal są identyczne.
Największe podobieństwo jest w tym, że oba są sprzedawane przez karokę i minertu.

Liwko
29-09-2014, 08:49
No jasne!
Kotły Skam i RBR-Ekouniwersal są identyczne.
Największe podobieństwo jest w tym, że oba są sprzedawane przez karokę i minertu.

http://emoty.blox.pl/resource/rotflwt.gif

Na całym forum nie ma wątku, gdzie udzielałoby się tylu sprzedawców polujących na owieczki i barany :D

Liwko
29-09-2014, 08:51
A chcesz zamówić?

Chcę wiedzieć. Na innym wątku węglarze piszą, że m2 kotłowni spadają im z nieba. Chciałbym się dowiedzieć ile "góra" za to płaci :)

minertu
29-09-2014, 09:04
No jasne!
Kotły Skam i RBR-Ekouniwersal są identyczne.
Największe podobieństwo jest w tym, że oba są sprzedawane przez karokę i minertu.
Nie jasne bo nie napisałem,że są identyczne.Są podobne mocowo więc takie polecam i nie tylko takie.
Mógłbym też polecić mój ale nie ma żadnych badań.

minertu
29-09-2014, 09:07
Chcę wiedzieć. Na innym wątku węglarze piszą, że m2 kotłowni spadają im z nieba. Chciałbym się dowiedzieć ile "góra" za to płaci :)
Płaci różnie a wychodzi taniej niż budowa budynku gospodarczego.Nie wszyscy mają możliwość jego budowy.Dla kotła 12 i 17 kW kotłownia ma wymiary 2x2m.
Cena w zależności od użytych materiałów.Jedni chcą z panela a drudzy blaszaka.

Liwko
29-09-2014, 09:10
Płaci różnie a wychodzi taniej niż budowa budynku gospodarczego.Nie wszyscy mają możliwość jego budowy.Dla kotła 12 i 17 kW kotłownia ma wymiary 2x2m.
Cena w zależności od użytych materiałów.Jedni chcą z panela a drudzy blaszaka.

I biorą to do nowych czy raczej do starych domów? Bo wiesz, jak do nowych to kompletna głupota, a jak do starych to gdzie do tej pory trzymali kocioł?

minertu
29-09-2014, 09:11
http://emoty.blox.pl/resource/rotflwt.gif

Na całym forum nie ma wątku, gdzie udzielałoby się tylu sprzedawców polujących na owieczki i barany :D
Powiedział bym inaczej.
Nie ma tylu de..li , którzy wchodzą na wątki z kotłami na węgiel ze swoimi pompkami.

Na tym forum jest wątek jakie ogrzewanie wybrać !!!
Jak ktoś trafia tu to znaczy,że już wybrał.Zgadza się?

minertu
29-09-2014, 09:16
I biorą to do nowych czy raczej do starych domów? Bo wiesz, jak do nowych to kompletna głupota, a jak do starych to gdzie do tej pory trzymali kocioł?
Może Cię to rozśmieszy ale w dwóch przypadkach były to nowe domki deweloperskie z kotłownią na gaz gdzie gaz dopiero będzie za jakieś 2 lata.
Pomieszczenia zostały wykorzystane do innych celów. Kotłownia na zewnątrz stoi z boku wiaty garażowej.
Co do starych domków to uwierz mi,że sa jeszcze takie gdzie nie ma piwnic ani kotłowni bo ogrzewanie było z kominków.

Liwko
29-09-2014, 09:28
Jak ktoś trafia tu to znaczy,że już wybrał.Zgadza się?

Za debila powinieneś dostać w ryło, ale mam litość do zaczadzonych.

Wybrał? A może jest jeszcze szansa, żeby uratować człowieka zanim wpadnie w macki mafii węglowej? Kobra sam pisał że jest w zmowie cenowej z innymi sprzedawcami. Nie wierzysz?


Może Cię to rozśmieszy ale w dwóch przypadkach były to nowe domki deweloperskie z kotłownią na gaz gdzie gaz dopiero będzie za jakieś 2 lata.


Masz rację, śmieszy mnie to. Przecież łatwiej i taniej wydzierżawić na te dwa lata butle.



Co do starych domków to uwierz mi,że sa jeszcze takie gdzie nie ma piwnic ani kotłowni bo ogrzewanie było z kominków.

Z kominków? A może z pieców kaflowych?

minertu
29-09-2014, 10:16
No wiesz,zawsze możemy stanąć w szranki ale głupim odpuszczam i mówię,że są silniejsi :P

Jak widać dalej nie rozumiesz,że to temat kotłów na ekogroszek.Jak chcesz kupić TV to wchodzisz do sklepu z RTV czy do piekarni?
Czy ja wjeżdżam ze swoimi butami do wątków z PC ? Nie więc nie wiem co TY tutaj robisz!!!
Nikomu jeszcze trójkącika nie kliknąłem ale chyba zacznę.:bye:

minertu
29-09-2014, 11:17
Oczywiście.
Ktoś kto szuka kotła wchodzi na wątek z kotłami, tak samo jak TY ,który chce uświadamiać innych w wyborze wchodzisz na wątki wszystkie poza PC bo tam nikogo nie uświadomisz .Robisz to tak samo świadomie jak ten kto szuka kotła na ekogroszek.

Liwko
29-09-2014, 11:28
Ale ja nikomu nie wciskam PC. Są inne sposoby ogrzewania domu tanio, czysto i bezobsługowo. Jedni grzeją prądem, inni gazem i jeżeli myśleli o tym jeszcze przed budową są zadowoleni z rachunków.
Powtarzam, węgiel w nowych domach to archaizm!
I nie mów, że mnie to nie dotyczy, bo dotyczy to każdego kto mieszka w pobliżu takiej kotłowni. Trujcie się sami, innych zostawcie w spokoju :P

Wojtek_mazury
29-09-2014, 11:49
Ale ja nikomu nie wciskam PC. Są inne sposoby ogrzewania domu tanio, czysto i bezobsługowo. Jedni grzeją prądem, inni gazem i jeżeli myśleli o tym jeszcze przed budową są zadowoleni z rachunków.
Powtarzam, węgiel w nowych domach to archaizm!
I nie mów, że mnie to nie dotyczy, bo dotyczy to każdego kto mieszka w pobliżu takiej kotłowni. Trujcie się sami, innych zostawcie w spokoju :P

Sprawność wytwarzanie energii elektrycznej z węgla wynosi około 30%. Kocioł domowy ma średnoroczną sprawność powyżej 50%. Kto więc bardziej oszczędza zasoby naturalne?

Liwko
29-09-2014, 11:56
Sprawność wytwarzanie energii elektrycznej z węgla wynosi około 30%. Kocioł domowy ma średnoroczną sprawność powyżej 50%. Kto więc bardziej oszczędza zasoby naturalne?

Buahaha :D
I może jeszcze napiszesz coś o filtrach w domkach jednorodzinnych? A może napiszesz też jakiej mocy podłączysz sobie za kilka lat panele PV? A może napiszesz dlaczego polski prad jest mało ekologiczny? Czyja to wina że smrodzą węglem? Może tu potrzeba "żelaznej damy" ?

_olo_
29-09-2014, 12:13
Tak się składa, że kolega ma chyba rację, przynajmniej jeżeli chodzi o emisję CO2 - prąd to jakieś 300-400% więcej niż gaz więc i zapewne nieco więcej niż węgiel emisji CO2.

zawijan
29-09-2014, 12:44
Nie jasne bo nie napisałem,że są identyczne.Są podobne mocowo więc takie polecam i nie tylko takie.
Mógłbym też polecić mój ale nie ma żadnych badań.

Polecaj śmiało. RBR też nie ma, a go polecasz. Bądź konsekwentny.

zyzolek
29-09-2014, 17:49
Buahaha :D
I może jeszcze napiszesz coś o filtrach w domkach jednorodzinnych? A może napiszesz też jakiej mocy podłączysz sobie za kilka lat panele PV? A może napiszesz dlaczego polski prad jest mało ekologiczny? Czyja to wina że smrodzą węglem? Może tu potrzeba "żelaznej damy" ?

A słyszałeś może kiedyś o katalizatorach w kotłach na ekogroszek?
Na pewno NIE. A wszystkie to mają:P

Liwko
29-09-2014, 17:54
A słyszałeś może kiedyś o katalizatorach w kotłach na ekogroszek?
Na pewno NIE. A wszystkie to mają:P

Nic tylko podłączać komin do nawiewu wentylacji domu :D

karoka65
29-09-2014, 18:04
Nic tylko podłączać komin do nawiewu wentylacji domu :D
Eee, trolu ? dalej tu trolujesz ?
Ty chyba masz tam podłączony kominek bo podobno zaoszczędziłeś na kominie ?
Przez to pieprzysz jak potłuczony, Liwko to wątek o kotłach a nie pompach, idź się przewietrz, otwórz okno bo ten śmierdziel Cię wykończy.
Psychika widać już siadła.

karoka65
29-09-2014, 18:05
Polecaj śmiało. RBR też nie ma, a go polecasz. Bądź konsekwentny.
Zawijan jeszcze ich nie zdobyłeś ?

Liwko
29-09-2014, 18:12
Eee, trolu ? dalej tu trolujesz ?
Ty chyba masz tam podłączony kominek bo podobno zaoszczędziłeś na kominie ?
Przez to pieprzysz jak potłuczony, Liwko to wątek o kotłach a nie pompach, idź się przewietrz, otwórz okno bo ten śmierdziel Cię wykończy.
Psychika widać już siadła.

Czytając takie posty, to widać że to ty przebierasz nóżkami :D

karoka65
29-09-2014, 18:16
Czytając takie posty, to widać że to ty przebierasz nóżkami :D
Tak jak czytam Twoje posty, ze śmiechu, z jakim przejęciem się tu spuszczasz i robisz z Siebie nawiedzonego idiotę.
Ty nie rozumieć po polski ?
To wątek o kotłach a Ty o tym nic nie wiesz, Twoje wpisy to zwykły spam, raczej chorego i zawistnego małego człowieczka.

Liwko
29-09-2014, 18:28
Ale zaczepia, ale zaczepia... A zaraz z płaczem poleci do moderatora. Stary numer :)

karoka65
29-09-2014, 18:38
Na razie kolego to Ty mylisz wątki i prowokujesz wszystkich i to pewnie już Ty zażalenie złożyłeś że Cię brudas obraża.

Liwko
29-09-2014, 18:41
... Cię brudas obraża.

Cóż za samokrytyka, nie poznaję kolegi :D

Arturo72bis
29-09-2014, 18:42
Ty nie rozumieć po polski ?
To wątek o kotłach a Ty o tym nic nie wiesz,
Jaki jest problem w poinformowaniu nieświadomego inwestora,że jest w błędzie uważając,że ekogroszek to tanie rozwiązanie ?
Jaki jest problem w tym,żeby odwieść go od popełnienia życiowego błędu instalacji kotła na ekogroszek ?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?153085-ILE-OLEJU-OPA%C5%81OWEGO-ZU%C5%BBYLI%C5%9ACIE-W-TYM-SEZONIE&p=6621716&viewfull=1#post6621716

Jeśli sam policzy to sam wybierze ale niech wie,że istnieją tańsze i bezobsługowe systemy grzewcze niż ekogroszek.

karoka65
29-09-2014, 19:32
Arturek ja to robię, tak, może Cię to i dziwi ale mnie to akurat nie dziwi.
I powiem Ci że chyba lepiej mi to wychodzi niż Twoja nachalność i natarczywość.

mobli
29-09-2014, 19:42
Jaki jest problem w poinformowaniu nieświadomego inwestora,że jest w błędzie uważając,że ekogroszek to tanie rozwiązanie ?
Jaki jest problem w tym,żeby odwieść go od popełnienia życiowego błędu instalacji kotła na ekogroszek ?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?153085-ILE-OLEJU-OPA%C5%81OWEGO-ZU%C5%BBYLI%C5%9ACIE-W-TYM-SEZONIE&p=6621716&viewfull=1#post6621716

Jeśli sam policzy to sam wybierze ale niech wie,że istnieją tańsze i bezobsługowe systemy grzewcze niż ekogroszek.

Ty to chyba jesteś zamknięty w 4 ścianach na 24h/365 dni. Wiesz jaka jest śwadomośc przeciętnego inwetora??
Mam kilku znajomych którzy budują domy b.dobrze ocieplone i wiesz co wpakowali do kotłowni - śmieciucha (już o mocach nie będę pisał).
Jak myslisz jak wygladała moja rozmowa na temat ogrzewania???

SUSPENSER
29-09-2014, 20:24
Po prostu żal mi ludzi, którzy świadomie sobie i sąsiadom robią krzywdę. Gdyby chociaż tylko siebie truli...


Kotłem na ekogroszek trudno truć bo w nim folią kiepsko się pali i nie warto, więc nie fisiuj z tymi sąsiadami bo najgorsi "ekolodzy" to ci od kominków ... a jakoś dziwnym trafem każdy pompiarz takowy ma - rekreacyjny oczywiście :)

SUSPENSER
29-09-2014, 20:24
co lepiej palnik żeliwny typu brucer czy palnik obrotowy ardeo eco-burn?

Ja preferuję Ardeo.

Liwko
29-09-2014, 20:30
Kotłem na ekogroszek trudno truć bo w nim folią kiepsko się pali i nie warto, więc nie fisiuj z tymi sąsiadami bo najgorsi "ekolodzy" to ci od kominków ... a jakoś dziwnym trafem każdy pompiarz takowy ma - rekreacyjny oczywiście :)

Nie każdy nie każdy. A kominki mają wszyscy, niezależnie od metody grzania :yes:

Przez pięć lat spalone 2,5m3 buczyny. Dużo to to? :)
Ale masz rację, obok mam sąsiada który "grzej gazem". Co roku jakieś 7-8m3 śmierdzącej, żywicznej sosny. Czerpnię WM muszę co jakiś czas czyścić bo cała zaklejona.
Wiesz, jak ktoś za płotem zrobi mi raz na miesiąc głośną imprezę nie widzę problemu, gorzej jak ta impreza zaczyna się jesienią a kończy wiosną!

karoka65
29-09-2014, 20:35
A kominki mają wszyscy, niezależnie od metody grzania :yes:


Wszyscy ?
Chyba pompiarze :)
Ja palę groszkiem i zlikwidowałem śmierdziela w domu, nie mogłem znieść dłużej robali z tej buczyny i jego "zapachu", nawet dla klimatu :)

zyzolek
29-09-2014, 20:40
Nic tylko podłączać komin do nawiewu wentylacji domu :D

Podłącz sobie nawiew od swojego dizla, co mu już dawno katalizator i DPF wyrzuciłeś, bo się zatykał i krztusił;)

SUSPENSER
29-09-2014, 20:40
Wszyscy ?
Chyba pompiarze :)
Ja palę groszkiem i zlikwidowałem śmierdziela w domu, nie mogłem znieść dłużej robali z tej buczyny i jego "zapachu", nawet dla klimatu :)

Ja także nie mam kominka, nie miałem i mieć nie zamierzam :)

Arturo72bis
29-09-2014, 20:46
a jakoś dziwnym trafem każdy pompiarz takowy ma - rekreacyjny oczywiście :)
Apropo kominka:


Ze względu na to, że pompa sprawuje się lepiej niż założyłem z kominka prawie nie korzystam (rozpaliłem 7 razy)
Apropo Twojej chińszczyzny:

zużycie prawie 4400 kWh. W tym czasie pompa wyprodukowała 18 174 kWh ciepła, średnia kWh 0,41 zł.COP 4,14. Zapraszam serdecznie, wszystko jest opomiarowane i łatwo zweryfikować.

Powyżej to pompa powietrze-woda a kominek to jest głównie mebel w salonie a nie źródło ciepła.

Liwko
29-09-2014, 20:47
Ja także nie mam kominka, nie miałem i mieć nie zamierzam :)

Jeden śmierdziel w domu wystarczy, na subtelnego zabrakło czasu. Wystarczy że z jednym jest kłopot :)

Mój kolega ma gaz, kominek z płaszczem i śmieciucha. Zastanawia się nad solarami :D

zyzolek
29-09-2014, 20:55
Jeden śmierdziel w domu wystarczy, na subtelnego zabrakło czasu. D

A to ten śmierdziel, co psuje Liwko powietrze w domu i okolicy;)
Poznajesz?

282219

Liwko
29-09-2014, 21:04
A to ten śmierdziel, co psuje Liwko powietrze w domu i okolicy;)
Poznajesz?

282219

A zobacz jaka czyściutka szyba i wkład pod koniec palenia. Możesz się teraz swoim kotłem pochwalić? :)

zyzolek
29-09-2014, 21:11
A zobacz jaka czyściutka szyba i wkład pod koniec palenia. Możesz się teraz swoim kotłem pochwalić? :)

A jednak smrodek w okolicy i w domu z kominka pozostaje;)
Nie jest tak Liwko???

mirekaudi
29-09-2014, 21:22
Ja preferuję Ardeo.

dlaczego?

Liwko
29-09-2014, 21:38
A jednak smrodek w okolicy i w domu z kominka pozostaje;)
Nie jest tak Liwko???

Smrodek? W domu z wentylacją mechaniczną i ze szczelnym kominkiem?
Oj zyzol, gdyby wszyscy palili tyle co ja, bylibyśmy drugą Nową Zelandią...
A tak jesteśmy co najwyżej pod tym względem krajem trzeciego świata :yes:

zyzolek
29-09-2014, 21:47
Smrodek? W domu z wentylacją mechaniczną i ze szczelnym kominkiem?
Oj zyzol, gdyby wszyscy palili tyle co ja, bylibyśmy drugą Nową Zelandią...
A tak jesteśmy co najwyżej pod tym względem krajem trzeciego świata :yes:

A jak tam sobie pierdzisz z komina, to co ci leci do WM?

Liwko
29-09-2014, 21:53
A jak tam sobie pierdzisz z komina, to co ci leci do WM?

Najpierw jest kratka, a później gęsty filtr. Jakoś zapaszków nie czuję. Palę raz na ruski rok przez 3-4h, zachęcam palących węglem by poszli w moje ślady :)

SUSPENSER
29-09-2014, 22:33
dlaczego?

Mniejsza "japa" i większa skuteczność w zrywaniu spieków jeśli się takowe pojawią.

mirekaudi
30-09-2014, 05:38
Mniejsza "japa" i większa skuteczność w zrywaniu spieków jeśli się takowe pojawią.


mógłbyś podać przykład takiego pieca 12-15 KW

SUSPENSER
30-09-2014, 08:54
mógłbyś podać przykład takiego pieca 12-15 KW

Z tym palnikiem sprzedaję Skam-P Plus 12 kW, nawet jeden mam w sklepie [ale już jest zamówiony] a na kolejny czekam :)

BERTI666
10-10-2014, 19:54
Witam wszystkich jestem nowy na forum i mam odrazu pytanie odnosnie ktola na ekogroszel a mianowicie potrzebuje kotla do ogrzania domu okolo 100 m2, jaka firme byscie polecili zeby dzialal jak najdluzej i bez awaryjnie?? Dodam ze bardzo blisko mnie jest firma Krzaczek co prawda maja duze ceny ale moze warto??
Pozdrawiam

karoka65
10-10-2014, 20:04
A czy wiesz jakiej mocy kociołek potrzebujesz ?
Jeśli tego nie wiesz to napisz wszystko o domu, czy to nowe czy stare budownictwo, czy jest ocieplony, jeśli tak to jak i czym.
Może kocioł węglowy nie jest Ci pisany.

BERTI666
10-10-2014, 20:26
Dom starego budownictwa cegla plus pustak dom jest w trakcie remontu i bedzie ocieplony styropianem 14-16cm, podlogi styropian rowniez, strych i dach ocieplone welna mineralna

SUSPENSER
10-10-2014, 23:04
Dom starego budownictwa cegla plus pustak dom jest w trakcie remontu i bedzie ocieplony styropianem 14-16cm, podlogi styropian rowniez, strych i dach ocieplone welna mineralna

Skorzystaj z kalkulatora pod linkiem:

www.cieplowlasciwie.pl

kliknij "sprawdź swój dom" na dole strony i podaj jaki masz wynik w kW bo z tego co widzę może wystarczyć Skam-P Plus 7 kW, ale lepiej to sprawdzić.

karoka65
11-10-2014, 08:08
Dom starego budownictwa cegla plus pustak dom jest w trakcie remontu i bedzie ocieplony styropianem 14-16cm, podlogi styropian rowniez, strych i dach ocieplone welna mineralna
Czy planujesz modernizację instalacji, jak ona będzie wyglądać ( grzejniki, podłogówka ), jak z oknami ?

timon120777
11-10-2014, 10:15
Dom starego budownictwa cegla plus pustak dom jest w trakcie remontu i bedzie ocieplony styropianem 14-16cm, podlogi styropian rowniez, strych i dach ocieplone welna mineralna

po termomodernizacji będzie potrzebował nie więcej niż 7KW
szukaj innego grzania niż węglem. pomyśl o podłogówce - będzie łatwiej z czajnikami niskotemperaturowymi. jeśli węgiel to mały kocioł i bifor bo inaczej kiepska sprawność i wyższe zużycie opału.

Nexia
11-10-2014, 19:57
Witam serdecznie wszystkich
Zalogowałam się tutaj ponieważ pilnie potrzebuję fachowej pomocy. Stanełam przed dylematem zakupu nowego kotła na ekogroszek ponieważ stary niestety odmówił dalszej współpracy.
Dom ma 136 m powierzchni użytkowej w tym ok. 40 m użytkowego podasza również ogrzewanego.Zbudowany jest w 2004 roku z podwójnego maxa ( w środku styropian 10 ) Zrobiłam test na polecanej przez Was stronce i wyszły takie wyniki:
9,0kW
takiej mocy grzewczej potrzebuje twój dom w największy mróz
39W/m2
wskaźnik mocy kotła względem ogrzewanego metrażu

Dadam jescze, że poszukuję dostawcy z okolic Warszawy. Z tego co się z orientowałam to kotły takie jak Skam-p i RBR Ekouniwersal nie są tu w okolicy dostępne , a miejscowy hydraulik poleca mi Galmet KWP-2 16 kW ze sterownikiem Elster.

Z góry dziękuję za pomoc,

Agnieszka

karoka65
11-10-2014, 20:07
Agnieszka, mogę Cię skontaktować z jakimś użytkownikiem RBRa w okolicy Warszawki gdybyś była nim zainteresowana, kilka sztuk tam wysłałem.

lestek27
11-10-2014, 20:10
Witam serdecznie wszystkich
Zalogowałam się tutaj ponieważ pilnie potrzebuję fachowej pomocy. Stanełam przed dylematem zakupu nowego kotła na ekogroszek ponieważ stary niestety odmówił dalszej współpracy.
Dom ma 136 m powierzchni użytkowej w tym ok. 40 m użytkowego podasza również ogrzewanego.Zbudowany jest w 2004 roku z podwójnego maxa ( w środku styropian 10 ) Zrobiłam test na polecanej przez Was stronce i wyszły takie wyniki:
9,0kW
takiej mocy grzewczej potrzebuje twój dom w największy mróz
39W/m2
wskaźnik mocy kotła względem ogrzewanego metrażu

Dadam jescze, że poszukuję dostawcy z okolic Warszawy. Z tego co się z orientowałam to kotły takie jak Skam-p i RBR Ekouniwersal nie są tu w okolicy dostępne , a miejscowy hydraulik poleca mi Galmet KWP-2 16 kW ze sterownikiem Elster.

Z góry dziękuję za pomoc,

Agnieszka

RBR chyba mozesz dostac bez problemu. Ten drugi tez- sa tu naforum koledzy ktorzy doradza i sprzedadza jak trzeba bedzie. Mysle ze 16KW to bedzie za duzo ale sa tu madrzejsi. Ja polecam RBR. Mam i jestem bardzo zadowolony.

grabpa58
11-10-2014, 20:11
- ->BERTI

A może coś takiego Cię zainteresuje.

Jeżeli masz dostęp do gazu to ten podgrzewacz wystarczy,żeby mieć CWU z zasobnika 100l,a z wężownicy zasilić podłogówkę.(odpowiednia inst. zamknięta)
Moc palnika w tym podgrzewaczu jest ok. 7kW,więc by wystarczyło.
Należy dokładnie się dopytać w sklepie lub u producenta(może dopasuje palnik do Twoich potrzeb na zamówienie?)
Całość zrobiona z nierdzewki,a więc trwałość.

Można też pelettem(dosypywanie opału śr. co 35h)trochę upierdliwe.
Min. moc tego piecyka na c.o. to 2,5kW,max. 10kW.
Sprawność 90%,więc byłoby O.K.

http://www.bojlery.pl/pojemnosciowy-gazowy-podgrzewacz-wody-termica-psw100.html

http://499.com.pl/piecyk-na-pelet-edilkamin-idroflexa-11-5kw-ceramika-p-179.html

SUSPENSER
11-10-2014, 22:29
Dom ma 136 m powierzchni użytkowej w tym ok. 40 m użytkowego podasza również ogrzewanego.Zbudowany jest w 2004 roku z podwójnego maxa ( w środku styropian 10 ) Zrobiłam test na polecanej przez Was stronce i wyszły takie wyniki:
9,0kW
takiej mocy grzewczej potrzebuje twój dom w największy mróz

Witaj,

Kotły polecane tu sprzedaje się w całym kraju.

16 kW to na pewno za dużo, do tego Galmet wymaga komplikowania instalacji [koszty] żeby spełniać warunki gwarancji - zarabia na tym oczywiście instalator, dlatego tak lubią te Galmety [w mojej okolicy też jest kilku takich].

Jeśli te 9 kW na samo grzanie CO to trzeba dodać 2-3 kW na CWU i wychodzi na to, że kocioł 12 kW będzie optymalny [pracuje w zakresie 3-15 kW a w 16 kW Galmecie pewnie jest wsadzony palnik 25 kW, który w Twoim domu praktycznie nigdy nie będzie pracował na maksymalnej mocy i sprawności - czyli spali więcej węgla od kotła o niższej, prawidłowo dobranej mocy].

Wg mnie RBR lub Skam-P Plus 12 kW będą najlepszym wyborem.

Pozdrawiam

minertu
11-10-2014, 22:41
Teściowa na 170 m2 kupiła elektrometa 25kW bo taki jej polecili a zięcia nie chciała słuchać. Jak zobaczyła co wstawiłem do swojego domu to niedowierza. Co wstawiłem pisze w stopce.

Maher
11-10-2014, 22:56
. Co wstawiłem pisze w stopce.

Stopka ci gdzieś zaginęła, a jak tam testy DEFRO z ecoalem na pokładzie?

minertu
11-10-2014, 23:30
Nie mam DEFRO tylko własny kocioł a na pokładzie sterownik dedykowany dla DEFRO z palnikiem EKOENERGIA.
A stopkę pewno admin usunął bo komuś się nie podobało.

minertu
11-10-2014, 23:31
Pisałem wcześniej z fona i dla tego jej nie było.

arczi721
12-10-2014, 03:03
RBR chyba mozesz dostac bez problemu.
Sądzę,że każde źródło ciepła o mocy 12kW można dostać bez problemu.
PRL z kartkami na przydział się już skończył a mam wrażenie,że niektórzy z niektórych regionów dalej żyją w tym temacie....
Haloooo,mamy 2014 rok a nie 1984 :)

To że do danego regionu zabitego dechami doszedł marketingowo tylko jeden gość to nie znaczy,że mamy 1984r i kartki na przydział...
Mamy rok 2014 i dużo do wyboru i to bez kartek...

To że lestek27 dał się omamić forumowym sprzedawcom to nie znaczy,że nie istnieją tańsze i lepsze źródła ciepła,dostępne od ręki bez problemu.
Istnieją,trzeba tylko wyściubić nos z zabitej dechami wiochy....

arczi721
12-10-2014, 04:01
po termomodernizacji będzie potrzebował nie więcej niż 7KW
szukaj innego grzania niż węglem. pomyśl o podłogówce - będzie łatwiej z czajnikami niskotemperaturowymi. jeśli węgiel to mały kocioł i bifor bo inaczej kiepska sprawność i wyższe zużycie opału.
I święte słowa za które idzie się do piekła :)

Jak tam naciągnięci na 12-17kW RBR-a ?
Wyższe zużycie opału czyli ile to kWh poszło z dymem ?

zbigmaz01
12-10-2014, 07:40
I święte słowa za które idzie się do piekła :)

Jak tam naciągnięci na 12-17kW RBR-a ?
Wyższe zużycie opału czyli ile to kWh poszło z dymem ?Jako użytkownik kotła RBR 17kW czyli ten naciągnięty, ogrzewający już 3 lata (bez dwóch miesięcy) swój dom o pow. 320m2 i grzejąc wodę dla całej swojej rodziny mogę go polecić. Szkoda że nie dałem się naciągnąć na mniejszy ale to był mój wybór. Jeżeli chodzi o opał to za pełny cały rok (lato CWU) puściłem z dymem 5,2T opału. Na chwilę obecną puszczam miał z dymem i jestem bardziej niż zadowolony bo mam taniej niż w zeszłym roku.
Zadowala cię taka odp.?

karoka65
12-10-2014, 09:13
Arturo widzę że po zbanowaniu Twoich wszystkich kont znowu się przepoczwarzyłeś i niesiesz dobrą nowinę.
Zatwardziały spamer jesteś, zrób sobie przerwę bo już widzę po godzinie wpisu że chyba dyżur całodobowy trzymasz na forum :)
Podnieśli Ci stawkę od posta ?

Nexia
12-10-2014, 09:15
Witaj,

Kotły polecane tu sprzedaje się w całym kraju.



Dzwoniłam w piątek zarówno do Sekomu jak i do "INSTALCO" w jednym i drugim przypadku poinformowano mnie, że nie mają, żadnych dystrybutorów w okolicy Warszawy. Śląsk, Wrocław owszem jest dużo, ale w tym rejonie najbliższe miejsce jakie mi wskazano to Zduńska Wola czyli jakieś 170 km ode mnie.
Dlatego jeżeli znacie jakieś namiary na firmę która sprzedaje te produkty w okolicach Wawy i jednocześnie jest wstanie zapewnic ich montaż będę wdzięczna za pomoc.

karoka65
12-10-2014, 09:18
W Warszawie nikt ich nie sprzedaje, mam tam znajomego instalatora ale teraz jak każdy zawalony robotą i musiałbym dopytać o termin.

BERTI666
12-10-2014, 09:25
Według strony wyszło mi 6,5kW. Grzanie gazem nie wchodzi w grę ponieważ nie ma przyłącza do działki a koszty są duże. Okna będą nowe 3 szybowe, grzejniki również nowe, nad ogrzewaniem podłogowym jeszcze się zastanawiamy wszystko zależy od kosztów. Jaki kociołek polecilibyście na pellet/groszek oczywiście z zastępczym rusztem na węgiel, drewno?? Ponowię rownież pytanie na temat kotłów Krzaczka w ofercie najsłabszy 17kw kosztuje 8500-10000zł czy to jest warte swej ceny?? Czy szukać z innej firmy 7kW który stanowczo wystarczy.

Liwko
12-10-2014, 09:29
Jako użytkownik kotła RBR 17kW czyli ten naciągnięty, ogrzewający już 3 lata (bez dwóch miesięcy) swój dom o pow. 320m2 i grzejąc wodę dla całej swojej rodziny mogę go polecić. Szkoda że nie dałem się naciągnąć na mniejszy ale to był mój wybór. Jeżeli chodzi o opał to za pełny cały rok (lato CWU) puściłem z dymem 5,2T opału. Na chwilę obecną puszczam miał z dymem i jestem bardziej niż zadowolony bo mam taniej niż w zeszłym roku.
Zadowala cię taka odp.?

Brawo! 320m2 a w nich mieszka mianowany palacz :) Pewnie 300m2 byłoby zdecydowanie za mało :D
Ale i tak jesteś słabiutki. Kolega wybudował we Wrocku 400m2 i też pali gównianym miałem :yes: Ale już mu przeszło, szuka rozwiązania dla swojej głupoty :)

grabpa58
12-10-2014, 09:36
Ponowię rownież pytanie na temat kotłów Krzaczka w ofercie najsłabszy 17kw kosztuje 8500-10000zł czy to jest warte swej ceny?? Czy szukać z innej firmy 7kW który stanowczo wystarczy.


Odpuść sobie tego Krzaczka 17kW i prawie 3 krotne przewymiarowanie kotła,wpędzisz się w b. duże kłopoty.

7kW,tak jak doradzają koledzy to tylko Skam-P.(zapytaj o termin realizacji zamówienia)

karoka65
12-10-2014, 09:39
7kW,tak jak doradzają koledzy to tylko Skam-P.(zapytaj o termin realizacji zamówienia)
Około połowy listopada.

BERTI666
12-10-2014, 09:44
A co powiecie jeszcze na kotły ze Stąporkowa?? np taki http://www.kotlyco.pl/produkt/_prod:d14
Czy te 7kW nie będzie za mało nie lepsza była będzie taka 12kW bo potrzebuje jeszcze ogrzewać wodę

grabpa58
12-10-2014, 09:47
Około połowy listopada.


Uwinąć się z remontem,zaklepać termin u instalatora,a do tego czasu można częściej popijać herbatę z "duszą":D

karoka65
12-10-2014, 09:48
Pellet nie jest paliwem podstawowym dla retorty.
Tak można go stosować ale w mieszance z groszkiem czy miałem, spalanie pelletu na retorcie nie jest ekonomicznym rozwiązaniem a producenci jakoś muszą zachęcić potencjalnego nabywcę podając w opisach takie rzeczy.
Podobnie jest z tymi wpisami o paleniu na ruszcie awaryjnym grubym węglem czy drewnem.
To jest prawda ale nie cała o czym się przekonasz jeśli spróbujesz.

BERTI666
12-10-2014, 09:49
Ten Skam-P będzie za mały:
Skam-P Plus 7kW polecamy:
* do 50m2 starego, nieizolowanego domu (straty ciepła 110W/m2)
* do 55m2 starego domu z dodatkową izolacją (straty ciepła 100W/m2)
* do 60m2 domu z drugiej połowy lat 90-ych (straty ciepła 90W/m2)
* do 70m2 domu po 1995r., izolowanego (straty ciepła 80W/m2)
* do 75-80m2 nowego standardowego budownictwa, izolowanego (straty ciepła 70W/m2)
* do 100m2 nowego domu o wyższym standardzie izolacji (straty ciepła 50-60W/m2)

mój dom jest starego budownictwa więc nie wystarczy według tego co podaje producent
Czy tym piecem http://www.kotlyco.pl/produkt/_prod:d14 bedzie można palić samym pelletem czy groszkiem bez żadnych problemów czyli mieszania z miałem itp??? Pytam tak bo jestem zielony w tym temacie a wolę się tego dowiedzieć od was niż od sprzedawcy.
Ewentualnie ten http://kotly.es24.pl/opis/2871042/kociol-skam-p-plus-12kw-sterownik-internetowy-spp.html
i takie samo pytanie

karoka65
12-10-2014, 10:00
Popatrz na opisy kotłów na allegro tych z półki za 5 tysi z dowozem i chińską pompką obiegową w gratisie.
Wg. producenta kocioł 19kW jest do domu od 80 do 120m2 :)
Czy chcesz być ofiarą takich wpisów ?

BERTI666
12-10-2014, 10:08
Masz racje ale ja nie szukam na allegro tylko pytam konkretnie o dobra firmę i podałem 2 przykłady które mnie zainteresowały i pytam czy to warte zainteresowania

zbigmaz01
12-10-2014, 10:09
Brawo! 320m2 a w nich mieszka mianowany palacz :) Pewnie 300m2 byłoby zdecydowanie za mało :D
Ale i tak jesteś słabiutki.Kolega wybudował we Wrocku 400m2 i też pali gównianym miałem :yes: Ale już mu przeszło, szuka rozwiązania dla swojej głupoty :)Tak mieszkam i to z całą rodziną czyli trzy pokolenia, 6 dorosłych i 4 moich wnuków. 300m było by za mało a i teraz jeszcze chcę coś dodatkowego uzyskać jak nie w domu to obok, mały domek ten Niemiec w 1933 wybudował. Nagrzej swoją pompą taki budynek, nagrzej CWU dla wszystkich 10 osób i zobaczymy czym będzie taniej. Może jeszcze mam dołożyć gdzieś styro? Może mam źle zrobioną podłogówkę? Ekspert jesteś od wszystkiego a jak jest od wszystkiego to ........
To nie jest temat na którym się znasz, to jest ranking kotłów na ekogroszek a nie pomp. Spamu tu nie potrzeba.

zbigmaz01
12-10-2014, 10:16
Według strony wyszło mi 6,5kW. Grzanie gazem nie wchodzi w grę ponieważ nie ma przyłącza do działki a koszty są duże. Okna będą nowe 3 szybowe, grzejniki również nowe, nad ogrzewaniem podłogowym jeszcze się zastanawiamy wszystko zależy od kosztów. Jaki kociołek polecilibyście na pellet/groszek oczywiście z zastępczym rusztem na węgiel, drewno?? Ponowię rownież pytanie na temat kotłów Krzaczka w ofercie najsłabszy 17kw kosztuje 8500-10000zł czy to jest warte swej ceny?? Czy szukać z innej firmy 7kW który stanowczo wystarczy.Jeżeli wszystko masz jeszcze w realizacji to nie zakładaj grzejników tylko rób całość w podłogówce. Ogrzewanie niskotemperaturowe jest tańsze w utrzymaniu. Po całości podłogówka, gdzieniegdzie jeszcze dołożyć do ocieplenia i szukaj coś bezobsługowego. Jeżeli już byś był faktycznie zdecydowany na coś z podajnikiem to instalacja niskotemperaturowa i bufor. I tak musisz szukać w najmniejszych rozmiarach.

Liwko
12-10-2014, 10:22
Tak mieszkam i to z całą rodziną czyli trzy pokolenia, 6 dorosłych i 4 moich wnuków.

No to ładne rozpasanie. Skoro my w trójkę mieszkamy na 133m2 i jeszcze jest jeden pokój dla "gości", to dla szóstki w zupełności by starczyło 260. Z zaoszczędzonych pieniędzy mógłbyś grzać prądem do końca życia! I to w pierwszej taryfie! :P

karoka65
12-10-2014, 10:26
Liwko widać że niektórzy mają większe potrzeby niż Ty a to nie znaczy że oni są w czymś gorsi czy głupsi od Ciebie.
Możesz siedzieć w ziemiance 2X3m, i nic mi do tego skoro tak lubisz, nie znaczy to że wszyscy tak muszą, jarzysz ?
Myślę że nie.

Liwko
12-10-2014, 10:30
Ty też mieszkasz w tym domu karoka?
Pobudują sobie "pałace" i później smrodzą innym gównianym miałem. Za to karać powinni!

zbigmaz01
12-10-2014, 10:34
No to ładne rozpasanie. Skoro my w trójkę mieszkamy na 133m2 i jeszcze jest jeden pokój dla "gości", to dla szóstki w zupełności by starczyło 260. Z zaoszczędzonych pieniędzy mógłbyś grzać prądem do końca życia! I to w pierwszej taryfie! :PNiektórym do życia jest potrzebna mata do spania i wiadro do s.... a ja do nich się nie zaliczam. U ciebie mieszka jedna rodzina u mnie trzy, każda rodzina ma osobne mieszkanie i oddzielne pomieszczenia. Zadowolisz ich jedną pompą?
Nie odpisuj, nie będzie na temat, ja skończyłem.

karoka65
12-10-2014, 10:36
Pobudują sobie "pałace" i później smrodzą innym gównianym miałem. Za to karać powinni!
Gdyby karali za głupotę miałbyś dawno dożywocie.

Liwko
12-10-2014, 10:39
Niektórym do życia jest potrzebna mata do spania i wiadro do s.... a ja do nich się nie zaliczam. U ciebie mieszka jedna rodzina u mnie trzy, każda rodzina ma osobne mieszkanie i oddzielne pomieszczenia. Zadowolisz ich jedną pompą?


To fakt, kolega ma jedną pompę w domu 240m2 dla dwóch rodzin z oddzielnymi mieszkaniami, a nie dla trzech :P

320m2 i grzać węglem... :bash:

lestek27
12-10-2014, 10:43
Sądzę,że każde źródło ciepła o mocy 12kW można dostać bez problemu.
PRL z kartkami na przydział się już skończył a mam wrażenie,że niektórzy z niektórych regionów dalej żyją w tym temacie....
Haloooo,mamy 2014 rok a nie 1984 :)

To że do danego regionu zabitego dechami doszedł marketingowo tylko jeden gość to nie znaczy,że mamy 1984r i kartki na przydział...
Mamy rok 2014 i dużo do wyboru i to bez kartek...

To że lestek27 dał się omamić forumowym sprzedawcom to nie znaczy,że nie istnieją tańsze i lepsze źródła ciepła,dostępne od ręki bez problemu.
Istnieją,trzeba tylko wyściubić nos z zabitej dechami wiochy....
Nie znasz mnie czlowieku wiec moze powstrzymaj sie w stwierdzeniach czy jestem omamiony czy tez nie. Ja w przeciwienstwie do ciebie nie siedze calymi dniami na forum i nie wypisuje pustych hasel na temat jedynego slusznego wg mnie sposobu ogrzewania. Po twojej obecnosci na forum pozostaje slad swiadczacy o tym ze to raczej ty jestes omamiony. Czym to juz chyba kazdy bedacy jakis czas na forum wie.

zbigmaz01
12-10-2014, 10:51
To fakt, kolega ma jedną pompę w domu 240m2 dla dwóch rodzin z oddzielnymi mieszkaniami, a nie dla trzech :P

320m2 i grzać węglem... :bash:I pewnie też budował w 1933r jak mój Niemieć, docieplił też tak samo, i utrzymuje też takie temp. w pomieszczeniach jak ja? Pewnie też ma pompę 17kW do ogrzania i CWU tak jak ja? Nie, przepraszam o 1/3 mniejszą :) Tylko o ile więcej wydał na instalację i ocieplenie? 1/3 więcej niż ja?
Za te pieniądze ja będę jeszcze z 10 lat grzał i miał na prezenty dla wnuków :)
Może już dość?

Liwko
12-10-2014, 10:55
Wprowadź czwarta rodzinę, zapłacą za ogrzewanie całości :)

zbigmaz01
12-10-2014, 11:03
Wprowadź czwarta rodzinę, zapłacą za ogrzewanie całości :)Na to muszę poczekać, najstarsza wnuczka ma dopiero 7 lat a co do ogrzewania to wszyscy za to płacą, przelicz to na jedną rodzinę i zobaczysz jakie to koszty. Pewnie pokryją ogrzewanie twojej łazienki (lub dwóch o ile tyle ich masz) których w moim domu jest prawdopodobnie więcej jak pokoi w twoim domu a i temp. pewnie też wyższa w domu jak w twojej łazience.
Ty w mojej kieszeni nie siedzisz i nie ty za to płacisz.

Może już dość?

_olo_
12-10-2014, 11:04
Niektórym do życia jest potrzebna mata do spania i wiadro do s.... a ja do nich się nie zaliczam. U ciebie mieszka jedna rodzina u mnie trzy, każda rodzina ma osobne mieszkanie i oddzielne pomieszczenia. Zadowolisz ich jedną pompą?
Nie odpisuj, nie będzie na temat, ja skończyłem.

Przecież Twój przypadek to właśnie idealny wariant ogrzewania pompą - podział kosztów zakupu i kosztów ogrzewania na 3 rodziny i brak problemu kto ma się dziś zająć ładowaniem kotła.

Jak już ogrzewasz kotłem to nic, tylko szukać dofinansowania na zmianę źródła na ekologiczne - w niektórych rejonach Polski o ile na dofinansowanie eko ogrzewania dla nowych domów są dotacje symboliczne lub brak to na zmianę np węgla na PC lub gaz sięgają nawet 60%. W 3 rodziny ściepa i za drobne najwypaśniejsza PW lub standardową gruntową na odwiertach można zrobić.

zbigmaz01
12-10-2014, 11:17
Przecież Twój przypadek to właśnie idealny wariant ogrzewania pompą - podział kosztów zakupu i kosztów ogrzewania na 3 rodziny i brak problemu kto ma się dziś zająć ładowaniem kotła.

Jak już ogrzewasz kotłem to nic, tylko szukać dofinansowania na zmianę źródła na ekologiczne - w niektórych rejonach Polski o ile na dofinansowanie eko ogrzewania dla nowych domów są dotacje symboliczne lub brak to na zmianę np węgla na PC lub gaz sięgają nawet 60%. W 3 rodziny ściepa i za drobne najwypaśniejsza PW lub standardową gruntową na odwiertach można zrobić.Pożyjemy zobaczymy, na razie jest za droga. Dotacje już raz były i ludzie (moich paru znajomych) pozakładali kotły na olej opałowy. Już po 3 latach przeklinali.
Dopłat u mnie w gminie nie ma bo taka jest władza że moja gmina jest prawdopodobnie na trzecim miejscu od końca z całego dolnośląskiego jak chodzi o wykorzystanie dopłat unijnych.
Może kiedyś?
Aby była jasność, nie jestem przeciwnikiem pomp, jestem przeciwnikiem spamowania.
Wątek ma temat i staram się tego przestrzegać, odstępstwem są odpowiedzi na zadawane pytania spamerów.

SUSPENSER
12-10-2014, 18:58
Ten Skam-P będzie za mały:
Skam-P Plus 7kW polecamy:
* do 50m2 starego, nieizolowanego domu (straty ciepła 110W/m2)
* do 55m2 starego domu z dodatkową izolacją (straty ciepła 100W/m2)
* do 60m2 domu z drugiej połowy lat 90-ych (straty ciepła 90W/m2)
* do 70m2 domu po 1995r., izolowanego (straty ciepła 80W/m2)
* do 75-80m2 nowego standardowego budownictwa, izolowanego (straty ciepła 70W/m2)
* do 100m2 nowego domu o wyższym standardzie izolacji (straty ciepła 50-60W/m2)

mój dom jest starego budownictwa więc nie wystarczy według tego co podaje producent
Czy tym piecem http://www.kotlyco.pl/produkt/_prod:d14 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kotlyco.pl%2Fp rodukt%2F_prod%3Ad14) bedzie można palić samym pelletem czy groszkiem bez żadnych problemów czyli mieszania z miałem itp??? Pytam tak bo jestem zielony w tym temacie a wolę się tego dowiedzieć od was niż od sprzedawcy.
Ewentualnie ten http://kotly.es24.pl/opis/2871042/kociol-skam-p-plus-12kw-sterownik-internetowy-spp.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fkotly.es24.pl%2Fop is%2F2871042%2Fkociol-skam-p-plus-12kw-sterownik-internetowy-spp.html)
i takie samo pytanie


Te dane są ze sporym zapasem - policz np. 60W/m2 * 100 m2 = 6 kW a Skam-P Plus 7 kW spokojnie da 10 kW - a z własnego doświadczenia wiem, że u mnie na 185 m2 po podłogach maksymalnie na CO i CWU średniodobowo szło 7,5 kW, więc taki kociołek dałby radę nawet u mnie.

Kocioł tech-a nie wiem jaki ma palnik [budowa, moc] a to bardzo ważne, i jaką sprawność osiąga przez większość sezonu gdy zapotrzebowanie jest na poziomie 30% maksymalnego - u Ciebie będzie to około 2-3 kW.

SUSPENSER
12-10-2014, 19:08
Według strony wyszło mi 6,5kW. Grzanie gazem nie wchodzi w grę ponieważ nie ma przyłącza do działki a koszty są duże. Okna będą nowe 3 szybowe, grzejniki również nowe, nad ogrzewaniem podłogowym jeszcze się zastanawiamy wszystko zależy od kosztów. Jaki kociołek polecilibyście na pellet/groszek oczywiście z zastępczym rusztem na węgiel, drewno?? Ponowię rownież pytanie na temat kotłów Krzaczka w ofercie najsłabszy 17kw kosztuje 8500-10000zł czy to jest warte swej ceny?? Czy szukać z innej firmy 7kW który stanowczo wystarczy.

Osobiście wolałbym Skam-P Plus 7 kW za 6 400 zł z SPP + Bet a za różnicę w cenie kupił dobry ekogroszek na rok grzania.

SUSPENSER
12-10-2014, 19:09
Brawo! 320m2 a w nich mieszka mianowany palacz :) Pewnie 300m2 byłoby zdecydowanie za mało :D
Ale i tak jesteś słabiutki. Kolega wybudował we Wrocku 400m2 i też pali gównianym miałem :yes: Ale już mu przeszło, szuka rozwiązania dla swojej głupoty :)

Niech zmieni "gówniany miał" na porządny ekogroszek to poczuje różnicę.

karoka65
12-10-2014, 19:09
przez większość sezonu gdy zapotrzebowanie jest na poziomie 30% maksymalnego - u Ciebie będzie to około 2-3 kW.
Czyli jak u zdecydowanej nas większości :)

SUSPENSER
12-10-2014, 19:11
Odpuść sobie tego Krzaczka 17kW i prawie 3 krotne przewymiarowanie kotła,wpędzisz się w b. duże kłopoty.

7kW,tak jak doradzają koledzy to tylko Skam-P.(zapytaj o termin realizacji zamówienia)


Około połowy listopada.

U mnie obecnie w 2-3 tygodnie ...

karoka65
12-10-2014, 19:17
U mnie obecnie w 2-3 tygodnie ...
Czyli około połowy listopada :)
Chyba że masz u Jareckiego jakieś specjalne względy :)

minertu
12-10-2014, 19:18
U mnie obecnie w 2-3 tygodnie ...
To musisz mieć u niego wielkie względy bo info jakie mam to dobry miesiąc a o innym terminie na razie nie słyszałem.

grabpa58
12-10-2014, 19:34
Ewentualnie ten http://kotly.es24.pl/opis/2871042/kociol-skam-p-plus-12kw-sterownik-internetowy-spp.html
i takie samo pytanie


Wygląda na to,że można kupić u nich m.in. Skamp-P 7kW z SPP od ręki?

SUSPENSER
12-10-2014, 19:39
To musisz mieć u niego wielkie względy bo info jakie mam to dobry miesiąc a o innym terminie na razie nie słyszałem.

Oj tam względy od razu - sprawa jest prostsza niż się wydaje ;)

SUSPENSER
12-10-2014, 19:41
Czyli około połowy listopada :)
Chyba że masz u Jareckiego jakieś specjalne względy :)

Za 2-3 tygodnie będzie dopiero koniec Października ...

Żadne względy - tak się złożyło :)

karoka65
12-10-2014, 19:51
Oj tam względy od razu - sprawa jest prostsza niż się wydaje ;)
Niema prostych spraw.

minertu
12-10-2014, 21:06
Wygląda na to,że można kupić u nich m.in. Skamp-P 7kW z SPP od ręki?
Od ręki jest 12kW z podajnikiem z prawej strony.Ster do wyboru.

zgoda
12-10-2014, 21:12
W Warszawie nikt ich nie sprzedaje, mam tam znajomego instalatora ale teraz jak każdy zawalony robotą i musiałbym dopytać o termin.

Też szukam kogoś takiego. Kocioł (SKAM-P Plus 12kW) mogę kupić sobie przez internet, tylko sensownego instalatora nie mam.

karoka65
12-10-2014, 21:16
U mnie też stoi wolna 12-tka, prawa/lewa :)

an2lec
13-10-2014, 16:25
Rzadko zaglądam na to forum ale widzę że frustracja niektórych pompiarzy i „elektryków” sięgnęła granic absurdu.


Brawo! 320m2 a w nich mieszka mianowany palacz :) Pewnie 300m2 byłoby zdecydowanie za mało :D


No to ładne rozpasanie. Skoro my w trójkę mieszkamy na 133m2 i jeszcze jest jeden pokój dla "gości", to dla szóstki w zupełności by starczyło 260. Z zaoszczędzonych pieniędzy mógłbyś grzać prądem do końca życia! I to w pierwszej taryfie! :P

Nie dość że jeden z drugim korzysta z tańszych nośników energii to jeszcze zbyt dużą powierzchnię zajmuje ;)


Wprowadź czwarta rodzinę, zapłacą za ogrzewanie całości :)

Dostrzegam tu tęsknotę za minionym ustrojem. Jak ktoś miał nadmetraż to mu sublokatorów dokwaterowano ;)

zyzolek
13-10-2014, 16:46
Dobre:wave:

krzy27
13-10-2014, 17:07
Rzadko zaglądam na to forum ale widzę że frustracja niektórych pompiarzy i „elektryków” sięgnęła granic absurdu.

Idąc za Twoją stopką to w teorii pompa w praktyce kominek.

timon120777
14-10-2014, 08:32
A co powiecie jeszcze na kotły ze Stąporkowa?? np taki http://www.kotlyco.pl/produkt/_prod:d14 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kotlyco.pl%2Fp rodukt%2F_prod%3Ad14)
Czy te 7kW nie będzie za mało nie lepsza była będzie taka 12kW bo potrzebuje jeszcze ogrzewać wodę

taką dwunastkę tylko w wersji pomarańczowej z Castoramy montował u siebie jeden z kolegów spod Skierniewic. pomagałem mu ja ogarnąć i ustawić. miał niewielki domek dość stary ale po termomodernizacji. nie odzywa się. powody mogą być dwa. albo kocioł do kitu i wywalił albo jest zadowolony i nie musi się martwić. mam większy model tego kotła o mocy 19KW i nie narzekam. niestety dla osoby która nie miała do czynienia z takim sposobem grzania domu sterownik proponowany w standardzie jest trudny do ogarniecia. jak chcesz to go bierz ale dokup inny sterownik. jak wolisz dołożyć bierz skam-premium. wyślą Ci kurierem a Twój instalator podłączy jeśli nie ma 2 lewych rączek. to kocioł jak każdy inny. będzie jedynie zły bo nie zgarnie prowizji od polecanego przez siebie

andgor2
14-10-2014, 08:43
Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy :) i od razu mam pytanie.
Zaczynam budować dom 105 m2 pow. użytkowej i potrzebuję dobrać moc kotła na ekogroszek. Rozważam kocioł ogniwo eko plus moc 10 lub 16kW. Poniżej podaję wszystko co znajduje się w charakterystyce energetycznej budynku.
Materiał - gazobeton 24cm + styropian 15cm
Powierzchnia użytkowa budynku 71,16 m2 (parter) + 51,66 m2 (poddasze)
Powierzchnia użytkowa o regulowanej temperaturze - 140,49 m2
Powierzchnia przegród zewnętrznych - 366,3m2
Kubatura ogrzewana - 482,5 m3
Straty ciepła przez przegrody nieprzezroczyste - 52,69 W/K
Straty ciepła przez przegrody przezroczyste - 54,7 W/K
Wentylacja - 99,1 W/K
Obliczeniowa moc grzewcza - 7,85kW
Zapotrzebowanie na energię użytkową - 95,34 kWh/m2 rok
Zapotrzebowanie na energię końcową - 166,39 kWh/m2 rok
Zapotrzebowanie na energię pierwotną - 39,77 kWh/m2 rok
Zapotrzebowanie na nieodnawialną energię końcową - 166,39 kWh/m2 rok
Wskaźnik EP dla projektowanego budynku - 39kWh/m2 rok
Wg analizy racjonalnego wykorzystania energii i ciepła roczne zapotrzebowanie na energię użytkową dla ogrzewania, wentylacji i c.w.u wynosi:
ogrzewanie - 10986 kWh
c.w.u- 2409 kWh

Będę wdzięczny za rady zarówno dotyczące mocy jak i producentów kotłów.

Liwko
14-10-2014, 08:58
Wrocław, 105m2 i kotłownia węglowa :bash:

adkwapniewski
14-10-2014, 09:15
Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy :) i od razu mam pytanie.
Zaczynam budować dom 105 m2 pow. użytkowej i potrzebuję dobrać moc kotła na ekogroszek. Rozważam kocioł ogniwo eko plus moc 10 lub 16kW. Poniżej podaję wszystko co znajduje się w charakterystyce energetycznej budynku.
Materiał - gazobeton 24cm + styropian 15cm
Powierzchnia użytkowa budynku 71,16 m2 (parter) + 51,66 m2 (poddasze)
Powierzchnia użytkowa o regulowanej temperaturze - 140,49 m2
Powierzchnia przegród zewnętrznych - 366,3m2
Kubatura ogrzewana - 482,5 m3
Straty ciepła przez przegrody nieprzezroczyste - 52,69 W/K
Straty ciepła przez przegrody przezroczyste - 54,7 W/K
Wentylacja - 99,1 W/K
Obliczeniowa moc grzewcza - 7,85kW
Zapotrzebowanie na energię użytkową - 95,34 kWh/m2 rok
Zapotrzebowanie na energię końcową - 166,39 kWh/m2 rok
Zapotrzebowanie na energię pierwotną - 39,77 kWh/m2 rok
Zapotrzebowanie na nieodnawialną energię końcową - 166,39 kWh/m2 rok
Wskaźnik EP dla projektowanego budynku - 39kWh/m2 rok
Wg analizy racjonalnego wykorzystania energii i ciepła roczne zapotrzebowanie na energię użytkową dla ogrzewania, wentylacji i c.w.u wynosi:
ogrzewanie - 10986 kWh
c.w.u- 2409 kWh

Będę wdzięczny za rady zarówno dotyczące mocy jak i producentów kotłów.


Jeżeli musisz iść w wungiel to weź najmniejszy jaki jest czyli 7kW (skamp) , rozważ bufor z grzałkami + dwie taryfy i oczywiście podłogówka po całości

Możesz też dopytać czy wspawają Ci gwint do wkręcenia grzałki 6kW do kociołka (wtedy możesz wziąć np RBR12kW), miałbyś combo: groszek lub prąd w zależności co wyjdzie lepiej - okresy przejściowe prund , siarczyste mrozy groszek.[Nie potrzebujesz spalarni w salonie ! Chyba że lubisz ... ]

Do przemyślenia również taniutka Jula 6kW invert - możliwość samodzielnego montażu (jest już nabita)



Wrocław, 105m2 i kotłownia węglowa :bash:

Nie bij już tą głową tak w tą ścianę - coś ostatnio z Tobą nie tak - "zlecenie" dostałeś na aso... czy tak ciężko przechodzisz jesienną aurę ?

Liwko
14-10-2014, 10:11
"zlecenie" dostałeś na aso...?

Poczytaj jak szanowny projektant się kompromituje. Zaczynam od odpowiedzi jaką dostałem od innego projektanta. Dwóch projektantów i dwa inne zdania?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?230995-Projekt-ogrzewania-podlogowego-fanaberia-czy-potrzeba/page10

Ale dalej jest jeszcze ciekawiej. Do pompy ciepła i siłowników proponuje sprzęgło 30 litrowe. Jak to ma działać, nikt nie wie.

Wytłumacz mi zatem, po co ludzie mają płacić za coś źle zrobionego?
Co do OZC się całkowicie zgodzę, warto je DOBRZE policzyć, ale projekty ogrzewania podłogowego takie jak u asolta można olać grubym moczem :yes:

Ps. asolt ma specjalną aplikację, która wyszukuje potencjalne ofiary (pomijam fakt, że jedni uczciwie płacą za płatny profil, a inni mają ich za baranów) i na hasło "asolt" zaraz się zjawia. także czekamy... :)

SUSPENSER
14-10-2014, 11:40
Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy :) i od razu mam pytanie.
Zaczynam budować dom 105 m2 pow. użytkowej i potrzebuję dobrać moc kotła na ekogroszek. Rozważam kocioł ogniwo eko plus moc 10 lub 16kW. Poniżej podaję wszystko co znajduje się w charakterystyce energetycznej budynku.
Materiał - gazobeton 24cm + styropian 15cm
Powierzchnia użytkowa budynku 71,16 m2 (parter) + 51,66 m2 (poddasze)
Powierzchnia użytkowa o regulowanej temperaturze - 140,49 m2
Powierzchnia przegród zewnętrznych - 366,3m2
Kubatura ogrzewana - 482,5 m3
Straty ciepła przez przegrody nieprzezroczyste - 52,69 W/K
Straty ciepła przez przegrody przezroczyste - 54,7 W/K
Wentylacja - 99,1 W/K
Obliczeniowa moc grzewcza - 7,85kW
Zapotrzebowanie na energię użytkową - 95,34 kWh/m2 rok
Zapotrzebowanie na energię końcową - 166,39 kWh/m2 rok
Zapotrzebowanie na energię pierwotną - 39,77 kWh/m2 rok
Zapotrzebowanie na nieodnawialną energię końcową - 166,39 kWh/m2 rok
Wskaźnik EP dla projektowanego budynku - 39kWh/m2 rok
Wg analizy racjonalnego wykorzystania energii i ciepła roczne zapotrzebowanie na energię użytkową dla ogrzewania, wentylacji i c.w.u wynosi:
ogrzewanie - 10986 kWh
c.w.u- 2409 kWh

Będę wdzięczny za rady zarówno dotyczące mocy jak i producentów kotłów.

Wg mnie Skam-P Plus 7 kW da radę bo spokojnie będzie dawał 10 kW w razie potrzeby - jeśli chcesz zobaczyć na żywo jego większą wersję 12 kW to zapraszam do Miłoszyc, gdzie go mam w sklepie.

SUSPENSER
14-10-2014, 11:53
Jeżeli musisz iść w wungiel to weź najmniejszy jaki jest czyli 7kW (skamp) , rozważ bufor z grzałkami + dwie taryfy i oczywiście podłogówka po całości

Możesz też dopytać czy wspawają Ci gwint do wkręcenia grzałki 6kW do kociołka (wtedy możesz wziąć np RBR12kW), miałbyś combo: groszek lub prąd w zależności co wyjdzie lepiej - okresy przejściowe prund , siarczyste mrozy groszek.[Nie potrzebujesz spalarni w salonie ! Chyba że lubisz ... ]

Ze Skam-P to się zgadzam, ale w wersji Plus co warto podkreślić, natomiast grzałka do kotła to jakaś abstrakcja bo grzanie prądem jest znacznie droższe nawet przy grzaniu samej CWU latem gdy grzałka jest w bojlerze - wiem bo to zmierzyłem.

Co do spalarni w salonie masz rację - i ja także jej nie mam w postaci kominka :cool:



Do przemyślenia również taniutka Jula 6kW invert
- możliwość samodzielnego montażu (jest już nabita)

W tym przemyśleniu pomogę - gdy przyjdą największe mrozy ta Jula nie da 7-8 kW a nawet 6 kW nie wydoli bo ta moc jest osiągalna tylko do pewnego poziomu temp. zewn. [proponuję doczytać w instrukcji: Zakres temperatur: -15-+30 °C] i komuś pupa zmarznie.

W przeciwieństwie do kotła który w razie potrzeby może dać z znacznie większą moc niż nominalna pompa ciepła przy dużym mrozie zaliczy spadek mocy i nawet nominalnej nie da - fizyki się nie oszuka.

SUSPENSER
14-10-2014, 12:12
Niema prostych spraw.

No widzisz i się wyjaśniło, i sam skorzystałeś na moim pomyśle ;)

adkwapniewski
14-10-2014, 12:20
Ze Skam-P to się zgadzam, ale w wersji Plus co warto podkreślić, natomiast grzałka do kotła to jakaś abstrakcja bo grzanie prądem jest znacznie droższe nawet przy grzaniu samej CWU latem gdy grzałka jest w bojlerze - wiem bo to zmierzyłem.

Co do spalarni w salonie masz rację - i ja także jej nie mam w postaci kominka :cool:


[U][B]

W tym przemyśleniu pomogę - gdy przyjdą największe mrozy ta Jula nie da 7-8 kW a nawet 6 kW nie wydoli bo ta moc jest osiągalna tylko do pewnego poziomu temp. zewn. [proponuję doczytać w instrukcji] i komuś pupa zmarznie.

W przeciwieństwie do kotła który w razie potrzeby może dać z znacznie większą moc niż nominalna pompa ciepła przy dużym mrozie zaliczy spadek mocy i nawet nominalnej nie da - fizyki się nie oszuka.


Julka ma grzałkę. Można dołożyć drugą kosztuje grosze. To są tylko propozycje do rozwagi ...

krzy27
14-10-2014, 12:24
Ze Skam-P to się zgadzam, ale w wersji Plus
Nie łapie różnicy. Mógłbym jedno zdanie naprowadzające Grześku prosić?

SUSPENSER
14-10-2014, 14:32
Nie łapie różnicy. Mógłbym jedno zdanie naprowadzające Grześku prosić?

Plus ma palnik z mniejszą japą dzięki czemu lepiej pracuje przy mniejszej mocy i z delikatnym ruchem obrotowym co skuteczniej zrywa spieki niż samo napowietrzenie w żeliwnym.