PDA

Zobacz pełną wersję : RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92

Piotrek42
30-12-2014, 23:59
4. moj dom nie jest pasywny - moje realne zapotrzebowanie to 23kWh na 1m2 powierzchni grzewczej - ale mam skosy wiec powierzchnia grzewcza jest wieksza niz powierzchnia uzytkowa ktora sie liczy chyba dla wysokosci 1,2 + wiec realnie to dom ok 3l = 30kwh/1m2 a dom JKJ wg pierwotnych wyliczen mial byc ok 80-90kWh/1m2


Wiec nie stawiaj tych 2 domów koło siebie bo to 2 różne światy! za 5 lat....dużo sie może wydarzyć np inwestycja oddana to raczej mogą mi .... wiesz co ;)

animuss
31-12-2014, 00:01
Jak kupisz to pisz -chętnie poczytam

Na pewno nie będę ściemniał, ani ochów achów robił,mam nadzieję że dożyję.

Arturo72
31-12-2014, 00:05
Aja tam widzę 2 inne ciekawostki. Pierwsza - że koło 19 " czuć wyraźnie że ogrzewanie nie chodzi ". I druga - że " żona sapie że za gorąco " - to jak rozumiem nocą kiedy ogrzewanie chodzi. No to ja w dupie mam taki komfort. Ja na noc przed snem wietrzę i skręcam grzanie w sypialni - żeby z gorąca nie sapać. A o 19 to czuję wyraźnie że ogrzewanie chodzi.
Tak,przy 23st.C o 19.00 czuć,że ogrzewanie nie chodzi,nie ma promieniowania cieplnego pomimo odpowiedniej temp.w domu.
A żona sapała,że 23st.C w salonie to za gorąco,w sypialni jest ok,bo pętle skręcone.
23st.C na wys.1m w każdym miejscu w salonie na tej wysokości.

Piotrek42
31-12-2014, 00:09
Na pewno nie będę ściemniał, ani ochów achów robił,mam nadzieję że dożyję.

Powiem Ci szczerze że w Twojej strefie klimatyczej cięzko widzę PC ale zobaczymy... widzę po wymianie kotła z eko na gaz, gdzie z ogrzewanie w temp do ok 0 było porównywalne do kotła na eko albo lekko na +(wysoka sprawnośc kotła na gaz-kondensat) ale poniżej 0 tendencja zaczyna sie odwacać i to co kocioł oszczędził, spali z nawiązką w mrozy, wiec raczej zapłace wiecej za sezon jak za eko ,wszystko zależy od tego ile tych mrozów bedzie,a ja mieszkam w najcieplejszej strefie... i mam w mieszkaniu 22,5-23 st :)

animuss
31-12-2014, 00:30
Powiem Ci szczerze że w Twojej strefie klimatyczej cięzko widzę PC ale zobaczymy... widzę po wymianie kotła z eko na gaz, gdzie z ogrzewanie w temp do ok 0 było porównywalne do kotła na eko albo lekko na +(wysoka sprawnośc kotła na gaz-kondensat) ale poniżej 0 tendencja zaczyna sie odwacać i to co kocioł oszczędził, spali z nawiązką w mrozy, wiec raczej zapłace wiecej za sezon jak za eko ,wszystko zależy od tego ile tych mrozów bedzie,a ja mieszkam w najcieplejszej strefie... ale ja mam w mieszkaniu 22,5-23 st :)
Faktycznie mieszkam w zimnej strefie Polski ale okres grzewczy jest długi i dużo dni z temperaturami dodatnimi,Masz kondensat gazowy to parę stówek więcej wyszarpnie od węgla ale tragedii nie będzie.
Jak masz WM z R+OP to na gazie można jechać śmiało.

kaszpir007
31-12-2014, 07:33
calu rok na CWU wydaje 2200 kWh *18,5gr = 407 zl
a to wszytsko dzieki boilerowi za ok 600 lub 800 zl - nie pamietam teraz ile za niego dalem 3 lata temu

Niezłe bzdury piszesz ...


Sam grzeję wodę bojlerem poza sezonem w tylko II taryfie a bojler ma 80L i naprawdę jestem baaardzo oszczędny i za prąd za bojler płacę około 40zł , za bojler 80L który jest ustawiony na 4 godziny grzania dziennie.
Oczywiściwe uwzgledniam cenę za prąd końcową.

A Ty bojler duuuuużo większy i za rok grzania 400zł ...

Takie bzdury to możesz dzieciom gadać ...

Arturo72
31-12-2014, 08:28
Niezłe bzdury piszesz ...


Sam grzeję wodę bojlerem poza sezonem w tylko II taryfie a bojler ma 80L i naprawdę jestem baaardzo oszczędny i za prąd za bojler płacę około 40zł , za bojler 80L który jest ustawiony na 4 godziny grzania dziennie.
Oczywiściwe uwzgledniam cenę za prąd końcową.

A Ty bojler duuuuużo większy i za rok grzania 400zł ...

Takie bzdury to możesz dzieciom gadać ...
Czyli zużycie energii na cwu masz az nie mozliwie niskie jak na rodzinę bo skoro licząc grzanie za 40zl miesiecznie w II taryfie wychodzi ok.1400kWh rocznie co oznacza,że prawie się nie myjesz,zresztą R@K też ma niskie zużycie jak na 4 osoby ale i tak zużywa więcej od ciebie.
U mnie cwu to ok.3500-4000kWh na 3 osoby rocznie i zużycie zwu 12-13m3 miesiecznie.

R&K
31-12-2014, 09:24
Wiec nie stawiaj tych 2 domów koło siebie bo to 2 różne światy! za 5 lat....dużo sie może wydarzyć np inwestycja oddana to raczej mogą mi .... wiesz co ;)

przeciez nie porownuje do Twojego domu , rozmawiamy o JKJ, moim zdaniem warto by zszedl do ok 50-60 kwh/1m2 to tylko albo az 2x wiecej jak u mnie
80-90 jest wg mnie nie do przyjecia


Niezłe bzdury piszesz ...


Sam grzeję wodę bojlerem poza sezonem w tylko II taryfie a bojler ma 80L i naprawdę jestem baaardzo oszczędny i za prąd za bojler płacę około 40zł , za bojler 80L który jest ustawiony na 4 godziny grzania dziennie.
Oczywiściwe uwzgledniam cenę za prąd końcową.

A Ty bojler duuuuużo większy i za rok grzania 400zł ...

Takie bzdury to możesz dzieciom gadać ...

jakie bzdury!?!?!? to twarde dane! i to nie z 1-2 dni czy 1-2 tygodni tylko z 2 lat
po pierwszym roku publikowalem dane w swoim DB we wpisie #2536 >>> (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?183223-Dom-Arizona-S-GL-581&p=6134450&viewfull=1#post6134450)
ok 2 000 kwh poszlo mi na CWU - wtedy w PGE kosztowalo mnie to 645 zl / rok - czyli niecale 55 zl miesiecznie

obecnie po zmienie sprzedawcy pradu cena 1 kWh spadła mi z 32 gr w 1 roku , poprzez 28,5 gr przed zmiena sprzedawcy do obecnych 18,5 gr u nowego sprzedawcy >>>> (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-z-COP-1-WYST%C4%84P-!!!/page1628&p=6625423#post6625423)

tak wiec nie zarzucaj mi że pisze bzdury
2200 kwh - tyle zuzywam rocznie do podgrzewanie 140l boilera do 55/65*C (gdy mam najazd gosci lub wiem ze bede wiecej potrzebowal podnosze temperature / na codzien mam 55*C)
cena 1 kWh - 18,5gr
2200 * 18,5 gr = 407 zł

jakies jeszcze ale? pytania?

R&K
31-12-2014, 09:27
Czyli zużycie energii na cwu masz az nie mozliwie niskie jak na rodzinę bo skoro licząc grzanie za 40zl miesiecznie w II taryfie wychodzi ok.1400kWh rocznie co oznacza,że prawie się nie myjesz,zresztą R@K też ma niskie zużycie jak na 4 osoby ale i tak zużywa więcej od ciebie.
U mnie cwu to ok.3500-4000kWh na 3 osoby rocznie i zużycie zwu 12-13m3 miesiecznie.

bo u mnie glownie prysznic , żona wanne eksploatuje sporadycznie
a panel prysznicowy wg mnie mam b. oszczedny z deszczownica - silikonowe koncowki powoduja ze podczas jednego prysznica zuzywamy bardzo malo wody - nie mam podlicznikow do mierzenia ile idzie cieplej wody z boilera a ile zimnej z sieci - ale dane z podlicznika energii sa jednoznaczne

kobra64
31-12-2014, 10:01
Tak,przy 23st.C o 19.00 czuć,że ogrzewanie nie chodzi,nie ma promieniowania cieplnego pomimo odpowiedniej temp.w domu.
A żona sapała,że 23st.C w salonie to za gorąco,w sypialni jest ok,bo pętle skręcone.
23st.C na wys.1m w każdym miejscu w salonie na tej wysokości. Cokolwiek byś teraz jeszcze nie namotał i jakkolwiek byś nie próbował odwracać kota ogonem - Twój post jest jasny. Nie grzejesz kiedy masz dyskomfort spowodowany brakiem ogrzewania i grzejesz kiedy masz dyskomfort spowodowany działaniem ogrzewania. Taki komfort to miałem kiedy paliłem w śmieciuchu za 2 klocki. Grzało się chociaż już było za ciepło i nie grzało się chociaż już czuć było brak komfortu ( jak nocą wygasło ). Masz dokładnie to samo z pompą za 25 klocków. W dupie mam taki komfort.

R&K
31-12-2014, 10:29
cena 1 kWh - 18,5gr
2200 * 18,5 gr = 407 zł

jakies jeszcze ale? pytania?

Tak bo podajesz bzdury ...

To co podajesz to nie całe koszty i kwoty jakie płacisz.
Masz umowę w Duonie i tam płacisz a prąd i za opłatę handlowąa drugą umowę masz z inną firmą na przesył i tam płącisz też abonament , opłatę za przesył i jak podliczysz wszystkie kwoty to koszt łączny jest ziupełnie inny ...
Patrzyłem na te oferty w Duonie i z roku na rok więcej sie zaczyna płacić a sama "opłata handlowa" wynosi później ponad 12zł za miesiąc

Ja płacę za prąd w II taryfie 0,2 zł netto , ale do tego dochodzi przesył i itd ...

TY bzdury piszesz
podalem Ci link do wpisu z innego wątku gdzie wszystko masz wyliczone - podane jak krowie przy rowie
a TY jak niewierny Tomasz .... dalej twierdzisz ze bzdury pisze , ze klamie a tak wogole to pewnie nie 2200 tylko 8800zuzywam i zdiecia licznikow to w photoshopie podrabiam....

zobacz ten wpis na FM w dziale dla ogrzewajacych elektrycznoscia >>> (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-z-COP-1-WYST%C4%84P-!!!&p=6625423&viewfull=1#post6625423)

PGE dystrybucja
dzienna 0,2558
nocna 0,0408

DUON (sprzedaż)
odpowiednio
36gr i 11gr

razem netto
dzienna 61,58 gr
nocna 15,08 gr

brutto 75,74 i 18,55

co jeszcze nie rozumiesz???????????
w co jeszcze nie wierzysz???????????

Edit: widze ze juz posta wykasowales..... ladnie .....

kaszpir007
31-12-2014, 10:35
Edit: widze ze juz posta wykasowales..... ladnie .....

Tak wykasowałem , bo stwierdziłem że nie będę zaśmiecał tego wątka ...

R&K
31-12-2014, 10:44
prawda jest taka ze ogrzewanie pradem w taniej taryfie jest bardzo tanie i bezobslugowe
do tego nalezy jeszcze dodac ze przy dobach bardzo dobrze zaizolowanych jest tanie w kontekscie inwestycji w uklad grzewczy oraz brak dedykowanego miejsca na tzw kotlownie lub ograniczenie jej powierzchni nawet do 1,5m2

pelna kotlownia z pwiecem na wszystko wszystkimi ukladami pompkami , rurkami kominami to koszt 30-40 tys zl
w takich pieniadzach dla domow pow 200m2 szedlbym w ciemno w PC

ten watek jest juz od dawna zasmiecony i nie ma nic wspolnego z rankngiem kotlow - traktujecie go jako istne eldorado do naciagania klientow na Wasze kotly - te ktore na codzien sprzedajecie

tyle ode mnie

Arturo72
31-12-2014, 10:46
Cokolwiek byś teraz jeszcze nie namotał i jakkolwiek byś nie próbował odwracać kota ogonem - Twój post jest jasny. Nie grzejesz kiedy masz dyskomfort spowodowany brakiem ogrzewania i grzejesz kiedy masz dyskomfort spowodowany działaniem ogrzewania. Taki komfort to miałem kiedy paliłem w śmieciuchu za 2 klocki. Grzało się chociaż już było za ciepło i nie grzało się chociaż już czuć było brak komfortu ( jak nocą wygasło ). Masz dokładnie to samo z pompą za 25 klocków. W dupie mam taki komfort.
Widać,że nie czaisz bazy. Temp w domu nie spada pon.22,5st.C bo o to dba sterownik czyli temp . cała dobę w całym domu znajduje się w przedziale 22,5-23st.C takze naprawdę nie komfortowo... aczkolwiek do utrzymania tej temp.wystarczy grzanie w czasie 10h na dobę w tym 2h są zarezerwowane dla cwu.
To nie jest stary durszlak gdzie wahania temp.to kilka st.C na dobę.

kobra64
31-12-2014, 11:59
Widać,że nie czaisz bazy. Temp w domu nie spada pon.22,5st.C bo o to dba sterownik czyli temp . cała dobę w całym domu znajduje się w przedziale 22,5-23st.C takze naprawdę nie komfortowo... aczkolwiek do utrzymania tej temp.wystarczy grzanie w czasie 10h na dobę w tym 2h są zarezerwowane dla cwu.
To nie jest stary durszlak gdzie wahania temp.to kilka st.C na dobę. Wiedziałem że będziesz motał i się wił. Jak to wielonickowy Arturo 72 WI Wskazówka Bis arczi 721. Jednak napisałeś wyraźnie - o 19 czuje się że nie działa ogrzewanie. Czyli - dyskomfort. W nocy żona sapie że za gorąco. Czyli - dyskomfort. Jak przy ogrzewaniu śmieciuchem. Taki sam dyskomfort. To po co Ci ta cała super izolacja, podłogówka i pompa? W kozie byś napalił w szałasie ustawionej i odczucia miałbyś podobne - tyle że może o innych porach.

Arturo72
31-12-2014, 12:04
Co rozumiesz pod pojęciem "ogrzewanie nie działa" przy 23st.C czyli w pełni komfortowej a wręcz dla żony za wysokiej nie w nocy tylko o 17.00 ?

an2lec
31-12-2014, 12:20
Tak czytam i czytam ten offtop pompiarzy i z kontekstu ich wypowiedzi można by błędnie wywnioskować że grzanie prądem jest tańsze niż węglem. Jednocześnie wszyscy podkreślają że przy prądzie dom musi być bardzo dobrze zaizolowany.
Skoro grzanie prądem jest tańsze to przy źle zaizolowanym domu (lub wcale co jest jeszcze dość powszechne) zysk powinien być jeszcze większy.

Wiadomo że kotłownia węglowa nie jest czysta. Jednak nie popadajmy w skrajności. Raz czytam że ktoś chodzi do kotłowni w białych skarpetkach. Innym razem że w masce przeciwpyłowej zabezpieczony lepiej niż górnik na przodku.


Jedna pompa PW przeżyje dwa kotły z podajnikiem,dodaj sobie jeszcze te ileś zł rocznie zaoszczędzone na paliwie przez 20 lat .Jak się wydaje kasę na raty po trochu to nie widać ile człowiek ma kasy i jakimi sumami obraca.:D
Masz jakieś konkretne dane potwierdzające długowieczność pomp ciepła? Z ogrzewaniem pompami nie mam doświadczenia, ale w firmie w której pracuję mamy wiele klimatyzatorów i widzę że są stale serwisowane. O ile wymiana filtrów czy uzupełnianie freonu jest jeszcze do przełknięcia to już wymiana sprężarki wiąże się ze sporym wydatkiem.

Z drugiej strony wielokrotnie podawałem już przykład mojego starego kotła zasypowego dolnego spalania który przepracował prawie 30 lat i dalej miał ochotę. Wiem że to skrajny przypadek i po nowym kotle nie spodziewam się aż takiej długowieczności, ale nie rozumiem skąd twierdzenie o większej żywotności pomp.
Dodatkowo kocioł w dużym stopniu sam mogę sobie serwisować.

kobra64
31-12-2014, 12:24
Co rozumiesz pod pojęciem "ogrzewanie nie działa" przy 23st.C czyli w pełni komfortowej a wręcz dla żony za wysokiej nie w nocy tylko o 17.00 ? A Ty co rozumiesz przez własne słowa " o 19 czuje się wyraźnie że ogrzewanie nie chodzi "?

Arturo72
31-12-2014, 12:31
Tak czytam i czytam ten offtop pompiarzy i z kontekstu ich wypowiedzi można by błędnie wywnioskować że grzanie prądem jest tańsze niż węglem. Jednocześnie wszyscy podkreślają że przy prądzie dom musi być bardzo dobrze zaizolowany.
Skoro grzanie prądem jest tańsze to przy źle zaizolowanym domu (lub wcale co jest jeszcze dość powszechne) zysk powinien być jeszcze większy.

A może to dlatego,że ekogroszek drożeje a prąd tanieje ?
Dwa lata temu u mnie 1kWh kosztowała 0,33zl dzisiaj u tego samego sprzedawcy 0,29zl a na rynku jest Duon gdzie 1kWh kosztuje dzisiaj nie całe 0,19zl.
A 1kWh z ekogroszka to 0,15-0,16zl,jarecki to liczył.
Koszt inwestycji w system grzewczy na prąd jest zacznie tańszy niż w paliwo stałe a co za tym idzie tańsza kWh z ekogroszka nie zrekompensuje nam znacznie droższej inwestycji w niego.
Oczywiście mówimy o etapie przed budową.

an2lec
31-12-2014, 12:48
Arturo72 czy Ty jesteś myślący inaczej? Według Ciebie 0,19zł jest mniejsze niż 0,15-0,16zł. W dobrych kotłach zamiast ekogroszku można spalać znaczne tańszy miał. Brałeś to pod uwagę? Czy do ceny kilowatogodziny dodałeś wszystkie dodatkowe opłaty jakie zakład energetyczny sobie dolicza?
Dlaczego do starych domów nie próbujecie wciskać pomp?

Arturo72
31-12-2014, 13:02
Arturo72 czy Ty jesteś myślący inaczej? Według Ciebie 0,19zł jest mniejsze niż 0,15-0,16zł. W dobrych kotłach zamiast ekogroszku można spalać znaczne tańszy miał. Brałeś to pod uwagę? Czy do ceny kilowatogodziny dodałeś wszystkie dodatkowe opłaty jakie zakład energetyczny sobie dolicza?
Dlaczego do starych domów nie próbujecie wciskać pomp?
R@K parę postów wyżej napisał i pokazał,że 0,18zl/kWh jest to ostateczna cena brutto za kWh.
Koszt w system grzewczy na prąd to tylko kocioł za 2,5tys.zl a system na ekogroszek składa się z kotła,kkomina,kotłowni,jaki będzie tego koszt ?
Czy tańsza energia o 0,04zl z rekompensuje nam o wielevwiekszy wydatek na ekogroszek ? Nie sądzę.

Ja nic nikomu nie wciskam,jedynie wyjaśniam i otwieram oczy bo niektórzy mają zamknięte na to co się dzieje w świecie.

an2lec
31-12-2014, 13:19
Koszt w system grzewczy na prąd to tylko kocioł za 2,5tys.zl
Patrz Pan, a głupie ludziska tyle kasy walą za pompy ciepła i inne fanaberie ;)

R&K
31-12-2014, 13:25
Patrz Pan, a głupie ludziska tyle kasy walą za pompy ciepła i inne fanaberie ;)

bo przy domach duzych - a o takich tu widze ze glownie sie rozmawia PC to jedyne sluszne rozwiazenie - nie potrafie zrozumiec dlaczego......po co .... itd

Arturo72
31-12-2014, 13:25
Patrz Pan, a głupie ludziska tyle kasy walą za pompy ciepła i inne fanaberie ;)
No patrz Pan,widocznie używają kalkulatora i wiedzą doskonale i dokładnie ile ich dom zuzyje energii na ogrzewanie i cwu i wiedzą o ile zmniejszy im się zużycie energii.
A jak u ciebie ze zużyciem kWh ? Nie ton tylko właśnie kWh ?

an2lec
31-12-2014, 13:31
Arturo72 ja nie patrzę na zużycie kWh tylko PLN.

an2lec
31-12-2014, 14:01
bo przy domach duzych - a o takich tu widze ze glownie sie rozmawia PC to jedyne sluszne rozwiazenie - nie potrafie zrozumiec dlaczego......po co .... itd
Sam widzisz. Zakodowałeś sobie że to jedyne słuszne rozwiązanie, ale nie wiesz dlaczego :cool:

R&K
31-12-2014, 14:08
w domu jaki chce postawic JKJ zuzycie ok 18 000 kWh
wg wykresu jaki jest w linku
http://cieplowlasciwie.pl/wynik/i3s (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fcieplowlasciwie.pl %2Fwynik%2Fi3s)
i po zmienie ceny pradu z 40 groszy na 18,5 gr (klikasz pod wykresem i zmieniasz)
roznica przy elektrycznosci wzgledem ekogroszku to 400 zl
gdzie przy czystym pradzie nic nie trzeba robic (mowie tu o kablach elektrycznych) a przy kospelu raz do roku ewentualny przeglad pieca by nie stracic grawancji
a przy ekogroszku, miale itp potrzebujesz przedewszystkim kotlowni - miejsca do zmagazynowania paliwa na conajmniej 2-4 tygodni a najlepiej na cala zime , czym wiecej kupujesz tym ewentualnie masz lepsza cene , musisz wybudowac komin ktory trzeba czyscic, konserowac itp, i do tego masz piec - przeglady chyba tez kosztuja - nie wiem - nie znam sie - Wy sprzedajecie tu Panowie piecie, kociolki itp wypowiedzcie sie bez sciemniania ile realnie to kosztuje rocznie czy w skali 10 lat by nie starcic gwarancji
nie wspomne tez pracy jaka trzeba wykonywac - mozna mowic ze to praca wlasna , ze nic nie kosztuje - ale ja wole ten czas spedzic z dziecmi, zona itd!

czy dla tych 400 zl roznicy (roznica miedzy 16 gr przy ekogroszku a 18,5gr przy pradzie) warto sobie d... zawracac?

niech kazdy sam oceni

nie sprzedaje PC, nie jestem jej uzytkownikiem- grzeje energia elektryczna w najczystrzej postaci - druty oporowe zalane w posadzce !

dla 18 000 rocznie kupilbym PC i z 18 000 zrobiloby mi sie ok 7000 kWh czyli 2 000 rocznie oszczednosci w PLN - do tego mialbym juz CWU w tej cenie ogrzana (ja tak jak pisalem musze wydac na to 407 zl rocznie )

nigdy - ale to przenigdy nie kupilbym pieca, kociolka i robil w domu syfu sobie , rodzinie , sasiadom

macie zdrowie... bo macie (wiekszosc z Was) profity z tego...

czepiacie sie Artura ktory kiedys probowal sprzedawac PC a juz tego nie robi , a sami handlujecie tu na maxa!

za 5 lat gdy zmienia sie normy Wasz biznes skurczy sie znacznie .... i bedzie zyl tylko tyle ile bedzie starych domow i piecow na rynku , swiadomosc inwestorow sie zmienia na Wasza niekorzysc

kobra64
31-12-2014, 14:10
bo przy domach duzych - a o takich tu widze ze glownie sie rozmawia PC to jedyne sluszne rozwiazenie - nie potrafie zrozumiec dlaczego......po co .... itd Zapraszam z taką PC do mojego domu. Temp. zasilania wymagana minimum 50 stopni, w porywach ( jak mróz przyciśnie ) trzeba i 65 zapodać. Grzanie wymagane wtedy kiedy potrzeba - więc w większości w ciągu dnia. Oczekuję na propozycję ( wraz z ceną ) konkretnego modelu pompy zdolnej obsłużyć mój dom ( 235 metrów + 25 m2 garaż i 60 m2piwnica, 5 cm styropianu na ścianach, 20 cm waty w dachu, zużycie CWU duże - nie znam konkretnych liczb ale zimnej idzie koło 15 kubików na miesiąc ). Sypialnie na noc przed snem się wietrzy i od godz. 23 obniża temp. zadaną w tych pomieszczeniach do 20 stopni, o 5 rano start grzania do zadanych 23 stopni. Reszta pomieszczeń ma mieć równo 23 całą dobę, łazienki 25. Zaproponuj dla mnie jakieś cudo - jedyne słuszne rozwiązanie. No i zrób jakąś kalkulację kosztów eksploatacji tego cuda. Ekogroszkiem starcza 3 klocki rocznie na CO i CWU - w sezonach z prawdziwą małopolską zimą. Paląc miałem zamknę się w max 2 klockach - to liczę jak uczciwy mróz potrzyma chociaż z półtora miesiąca. Czy z PC PW zamknę się w 6 - 7 klockach za sezon? Ja osobiście wątpię. Przy takim zasilaniu jaki osiągnę COP? Nawet przy dwutaryfowym prądzie ze 60 - 70% zużycia wypadnie mi w drogiej taryfie. PS - przepraszam, ciut się zagalopowałem z tymi temperaturami wewnętrznymi. W piwnicy mam 18 - 20 stopni, grzeje się od kotła i paru nieizolowanych rurek.Tyle ma być, bo lubię majsterkować i mam tam niewielki warsztacik. No a w garażu jest po prostu zawsze na plusie, grzejnik skręcony na pozycję antymróz.

mobli
31-12-2014, 14:11
@Arturo72 i @R&K macie racje co do ogrzewania w nowych domkach tylko rzeczywistość jest brutalna. Nie wiem czy próbowaliście przekonać kogoś z rodziny znajomych kolegów itp. co do systemu ogrzewania. Ja próbowałem, polecałem pompy i bufor z grzałami o kablach też wspominałem i wiecie na czym się skończyło - na ŚMIECIUCHU:bash:

Piotrek42
31-12-2014, 14:15
R&K wbij sobie do głwy że ktoś może mieć głeboko w d... limitowanie prądu w określonych godzinach!!! policz sobie 1 taryfę i wtedy licz i zobacz róznice! Ze Ty masz 2 taryfy to nie znaczy że każdy tak musi mieć !

karoka65
31-12-2014, 14:17
@Arturo72 i @R&K macie racje co do ogrzewania w nowych domkach tylko rzeczywistość jest brutalna. Nie wiem czy próbowaliście przekonać kogoś z rodziny znajomych kolegów itp. co do systemu ogrzewania. Ja próbowałem, polecałem pompy i bufor z grzałami o kablach też wspominałem i wiecie na czym się skończyło - na ŚMIECIUCHU:bash:
Jak ja takie rzeczy piszę to pompiarze robią rewolucję że kłamię i wciskam na chamca nieświadomym kocioł z podajnikiem :)

karoka65
31-12-2014, 14:23
R&K wbij sobie do głwy że ktoś może mieć głeboko w d... limitowanie prądu w określonych godzinach!!! policz sobie 1 taryfę i wtedy licz i zobacz róznice! Ze Ty masz 2 taryfy to nie znaczy że każdy tak musi mieć !
Pompiarz po prostu nie może pojąć że można żyć normalnie :)
Włączyć pralkę w dzień a nie w nocy, zmywarkę kiedy potrzeba a nie w nocy i mieć w d..ie taryfy.
Mam więcej na głowie jak to kiedy mam zmywać, prać czy sr..ć. Mam mieć ciepło kiedy chcę a nie kiedy mi taniej wychodzi.
Niektórzy widać żyją tylko po to żeby oszczędzać a i tak później dostanie po równo, czyli łopatą w dupsko :)
Jakie życie lepsze skoro i tak wszyscy dostaną równo ?
I nie pierdzielić mi o programatorach, wkurza mnie czasem tykający zegarek a nie co dopiero automat czy zmywarka w nocy.

R&K
31-12-2014, 14:31
@Arturo72 i @R&K macie racje co do ogrzewania w nowych domkach tylko rzeczywistość jest brutalna. Nie wiem czy próbowaliście przekonać kogoś z rodziny znajomych kolegów itp. co do systemu ogrzewania. Ja próbowałem, polecałem pompy i bufor z grzałami o kablach też wspominałem i wiecie na czym się skończyło - na ŚMIECIUCHU:bash:


wszyscy moi znajomi ktorzy sie buduja sami z siebie wybrali gaz - na prad i PC bylo im trudno sie zdecydowac - dla mnie to o tyle dobre ze nie poszlo w ekosyf


R&K wbij sobie do głwy że ktoś może mieć głeboko w d... limitowanie prądu w określonych godzinach!!! policz sobie 1 taryfę i wtedy licz i zobacz róznice! Ze Ty masz 2 taryfy to nie znaczy że każdy tak musi mieć !

mozesz miec wodna podlogowke z buforem ciepla i korzystac z niego 24h , miec jednakowa temperature w domu bez wzgledy na godziny taniego pradu , u mnie przy kablach takim bufrem jest plyta grzewcza ktora oddaje cieplo w godzinach drogiego pradu , a laduje ja w godzinach drogiego pradu - komfort zycia na tym nie cierpi - wahania temperatur w moim domu to 20,75 - 21,25 - dzis wyjatkowo wiecej 21,75 bo slonce swiecilo to ladnie dogrzalo (przegarzalo) mi salon kuchnie i korytarz, ale zaraz slonce zajdzie i sie ustabilizuje ok 21,25

Arturo72
31-12-2014, 14:33
Pompiarz po prostu nie może pojąć że można żyć normalnie :)
Włączyć pralkę w dzień a nie w nocy, zmywarkę kiedy potrzeba a nie w nocy i mieć w d..ie taryfy.
Mam więcej na głowie jak to kiedy mam zmywać, prać czy sr..ć. Mam mieć ciepło kiedy chcę a nie kiedy mi taniej wychodzi.
Niektórzy widać żyją tylko po to żeby oszczędzać a i tak później dostanie po równo, czyli łopatą w dupsko :)
Jakie życie lepsze skoro i tak wszyscy dostaną równo ?
I nie pierdzielić mi o programatorach, wkurza mnie czasem tykający zegarek a nie co dopiero automat czy zmywarka w nocy.
Jak kulą w płot,zeszły sezon w G11 z 0,57zl/kWh i 3300kWh za c.o+cwu co dało 1800zl za 12 miesięcy a to o ok.1000zl mniej niż sąsiad ekogroszkiem w nowym domu mniejszym o 10m2 od mojego.
Po przejściu na G12W nic się nie zmieniło oprócz grzania w taniej.
A więc o co chodzi ?

R&K
31-12-2014, 14:34
i jeszcze jedno odnosnie pradu taniego i drogiego

wystarczy ze w domu go zuzywasz 25% w godzinach 13-15 i 22-6 rano (to 10 z 24h) a srednia cena pradu zrownuje sie z taryfa g11 , pewnie z 60-70% ma takie zuzycie nie wiedzac o tym .... wszystko co zmienia te proporcje jest dla osob majacych g12 na +
jak widac ludzie potrafia normalnie zyc i miec niskie rachunki - sa osoby na tym forum ktore maja 90% zuzycia w taniej taryfie - ja do nich nie naleze

karoka65
31-12-2014, 14:37
RK chciałbym zobaczyć jakbyś wyglądał gdybyś chciał mojej małżonce wmówić że 21,25 to komfort cieplny, hehe
Już Cię widzę w bardzo ciemnych barwach i spakowanego na szybko o ile byś zdążył :)

mobli
31-12-2014, 14:39
wszyscy moi znajomi ktorzy sie buduja sami z siebie wybrali gaz - na prad i PC bylo im trudno sie zdecydowac - dla mnie to o tyle dobre ze nie poszlo w ekosyfk

No to fajnie bo ja usłyszałem że za cenę przyłacza gazu mam węgla na kilka lat:jawdrop:

karoka65
31-12-2014, 14:40
Arturo popatrz co cytujesz a co odpisujesz.
Wali mnie to ile płacisz, ile będziesz płacił.
Ja nie o tym.
I to wątek o kotłach a nie pompach, może w końcu ktoś to zauważy.

Arturo72
31-12-2014, 14:47
No to fajnie bo ja usłyszałem że za cenę przyłacza gazu mam węgla na kilka lat:jawdrop:
No to powiem Ci tyle,ja mam gaz ziemny przy działce ale nie wszedłem w niego bo dla mnie taniej było grzać prądem i pierwszym wyborem podczas budowy było właśnie ogrzewanie kociolkiem na prąd bo przyłącze prądu miałem tak czy tak.
O węglu nie wspomnę bo to było znacznie droższe rozwiązanie od obu w/w.

R&K
31-12-2014, 14:48
RK chciałbym zobaczyć jakbyś wyglądał gdybyś chciał mojej małżonce wmówić że 21,25 to komfort cieplny, hehe
Już Cię widzę w bardzo ciemnych barwach i spakowanego na szybko o ile byś zdążył :)

rzuk okiem do watku dla grzejacych pradem - jest tam taki jeden co ma w domu 23,5 bo lubi i placi tyle co Wy - i nie narzeka - i ma bezobslugowo - grzeje tak od 10 lat !


No to fajnie bo ja usłyszałem że za cenę przyłacza gazu mam węgla na kilka lat:jawdrop:


nie tylko w cenie przylacza, rowniez w oplatach stalych w skali roku - ale to inna bajka

pozatym nie rozmawiamy o Waszych starych domach tylko o nowych inwestycjach i zmieniajacych sie za kilka lat przepisach .....

an2lec
31-12-2014, 14:50
czepiacie sie Artura ktory kiedys probowal sprzedawac PC a juz tego nie robi , a sami handlujecie tu na maxa!

za 5 lat gdy zmienia sie normy Wasz biznes skurczy sie znacznie .... i bedzie zyl tylko tyle ile bedzie starych domow i piecow na rynku , swiadomosc inwestorow sie zmienia na Wasza niekorzysc
Czep się swojej grzałki. Nie handluję kotłami i nigdy nie handlowałem. Dla mnie to nawet lepiej jak więcej osób wybierze prąd zamiast węgla. Spadnie popyt i cena.
Jakkolwiek byś nie zaklinał rzeczywistości i tak zawsze będzie więcej starych domów niż nowych.

kobra64
31-12-2014, 14:54
Zadałem na poprzedniej stronie pytanie. A właściwie kilka pytań. Do Ciebie R&K kierowane, ale chętnie poczytam również odpowiedzi innych. Niewygodne? Ktoś się podejmie odpowiedzi?

karoka65
31-12-2014, 15:01
pozatym nie rozmawiamy o Waszych starych domach tylko o nowych inwestycjach i zmieniajacych sie za kilka lat przepisach .....
To pisz tam gdzie piszą o nowych i pompach ciepła.
To wątek: "Ranking kotłów na ekogroszek"
Masz coś do powiedzenia o takich kotłach ? to słucham, może coś się od Ciebie nauczę.
Paplasz tylko jak to Ty masz tanio, jaki jesteś super hiper i że węgiel jest brudny.

R&K
31-12-2014, 15:06
to JKJ szuka rozwiazania - nie WY - te watek juz od dawna nie jest "rankingiem" - 1000 stron o rankingu - kpina.... a kotlow mamy ile ? 100?

R&K
31-12-2014, 15:10
Zadałem na poprzedniej stronie pytanie. A właściwie kilka pytań. Do Ciebie R&K kierowane, ale chętnie poczytam również odpowiedzi innych. Niewygodne? Ktoś się podejmie odpowiedzi?

nie sprzedaje PC , nie znam sie na nich , nic Ci nie zaproponuje - stary dom ... ?jak sie domyslam? przedewszystkim rozwazyl bym dokladne wykonanie OZC - to koszt 200 zl - niemal jak za darmo - dowiedzialbys sie gdzie i jaka izolacje poprawic
po 2 zmienilbym grzejniki na niskotemperaturowe - sa takie i one pozwalaja grzac PC jak i innym systemom ktore sa wydajniejsze
zawsze tez mozesz uklad rozbudowac o bufor ciepla - masz!?!??! jesli nie to wywalasz spora czesc energi w komin

ale przeciez TY nic nie chcesz zmieniac ....
TY chcesz pokazywac jakim to zadowolonym jestes i jak to latwo na taka papke innych potencjalnych inwestorow nabrac ....

powodzenia

kobra64
31-12-2014, 15:31
Po co mi bufor przy kotle na ekogroszek? Wytłumaczysz jakoś czy tak sobie tylko palcami po stole? Izolację poprawić piszesz. A co z elewacją która wciąż jest czysta i estetyczna? No może w dachu. A co z jego pokryciem? Chyba że od środka. No ale w skosy są wpasowane szafy - wywalić? Pogadajmy o kosztach termomodernizacji takiego budynku. Takich rzeczywistych, obejmujących przywrócenie wszystkiego co się przy okazji zrujnuje do stanu poprzedniego a nie pierdolenie że styropian to grosze i wata też.

Arturo72
31-12-2014, 15:44
Po co mi bufor przy kotle na ekogroszek? Wytłumaczysz jakoś czy tak sobie tylko palcami po stole?
Bo co bufor przy ekosyfie ? Po to żeby nie było syfu a będzie taniej niż przy gazie ziemnym,tak ciężko pojąć ?
1kWh z gazu ziemnego to 0,22-0,24zl a w Duonie 0,18zł.Cięzko pojąć i przyjąć do wiadomości ?
Ładujesz bufor w godzinach taniej taryfy i wykorzystujesz te ciepło kiedy dom tego potrzebuje.
Ciężko pojąć ?

karoka65
31-12-2014, 15:50
to JKJ szuka rozwiazania - nie WY - te watek juz od dawna nie jest "rankingiem"
Bo pompiarze zatrolowali całe forum.
JKJ skoro potrafi pisać, potrafi również i chyba czytać.
Gdyby szukał pompy zapewne odnalazłby bez problemu wątek o pompach, nie musiałby się bardzo wysilać bo wszędzie Was pełno, jesteście jak szarańcza.
Piszesz Kobrze że nie znasz się na pompach, to po co kogoś namawiasz na coś na czym się nie znasz, po co zabierasz się do pisania w wątku gdzie nie masz tym bardziej pojęcia o czym się tu pisze ?

QIM
31-12-2014, 15:51
Bo co bufor przy ekosyfie ? Po to żeby nie było syfu a będzie taniej niż przy gazie ziemnym,tak ciężko pojąć ?
1kWh z gazu ziemnego to 0,22-0,24zl a w Duonie 0,18zł.Cięzko pojąć i przyjąć do wiadomości ?
Ładujesz bufor w godzinach taniej taryfy i wykorzystujesz te ciepło kiedy dom tego potrzebuje.
Ciężko pojąć ?

ekogroszkiem ładujesz? Co to za brednie?

an2lec
31-12-2014, 15:52
Arturo72 zmień dilera albo bierz połowę tego stafu. Jaka tania taryfa przy ekogroszku?

Arturo72
31-12-2014, 15:54
ekogroszkiem ładujesz? Co to za brednie?
Ktoś kto chce wyrzucić syf ze starego domu i zastanawia się nad zmianą systemu grzewczego ładuje bufor grzałkami dzisiaj taniej niż gazem ziemnym.

Arturo72 zmień dilera albo bierz połowę tego stafu. Jaka tania taryfa przy ekogroszku?
A mało jest wśród was,grzejących ekogroszkiem ,którzy mają II taryfy w domu ?
Ogarnij się i zdejmij klapki z oczu...

karoka65
31-12-2014, 15:57
ekogroszkiem ładujesz? Co to za brednie?
Jemu już się dawno pomieszało :)
Tanim węglem ładujesz, hehe

Arturo72
31-12-2014, 16:03
Jemu już się dawno pomieszało :)
Tanim węglem ładujesz, hehe
Co ja poradzę,że co poniektórzy czytają bez zrozumienia ?

Zapraszam z taką PC do mojego domu. Temp. zasilania wymagana minimum 50 stopni, w porywach ( jak mróz przyciśnie ) trzeba i 65 zapodać.
kobra64 zapraszał do swojego domu... i sam zdziwiony po co bufor,zresztą nie tylko on zdziwiony,widać pył źle wpływa na rozumowanie.

Na ogrzewanie domu jest sporo sposobów a nie tylko syf i pompa ciepła.

QIM
31-12-2014, 16:13
Ktoś kto chce wyrzucić syf ze starego domu i zastanawia się nad zmianą systemu grzewczego ładuje bufor grzałkami dzisiaj taniej niż gazem ziemnym.

Tak, ale temat dotyczy tej wypowiedzi


zawsze tez mozesz uklad rozbudowac o bufor ciepla - masz!?!??! jesli nie to wywalasz spora czesc energi w komin


Nic tu o grzałkach... Tylko o rzekomo niskiej sprawności kotła na ekogroszek bez bufora.

map78
31-12-2014, 16:15
Zadałem na poprzedniej stronie pytanie. A właściwie kilka pytań. Do Ciebie R&K kierowane, ale chętnie poczytam również odpowiedzi innych. Niewygodne? Ktoś się podejmie odpowiedzi?

Kobra, wiesz, że ja zawsze podejmuję rękawice w takich kwestiach;)
Podałeś tylko za mało danych, żeby to rzetelnie wyliczyć. 3tys. PLN rocznie to dla mnie są 3tony ekogroszku, a nie wiem jak to wygląda u Ciebie:confused: Powiedz ile ton i jakiej kaloryczności rocznie spalasz to policzymy to bardzo dokładnie. A i jeszcze określ sprawność Twojego procesu spalania:) Bo pompy HT, które ogrzeją do 65st nie są już rzadkością na rynku, wcale nie są super drogie i mają całkiem niezłe parametry - COP:)

QIM
31-12-2014, 16:22
Map miło, że wpadłeś ;) zadałem Ci pewne pytanie, ale nie doczekałem się odpowiedzi. Zatem ponawiam.
Map, czy wykonałeś sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania Twojego układu mieszającego "na jednej pompie"?

map78
31-12-2014, 16:46
Map miło, że wpadłeś ;) zadałem Ci pewne pytanie, ale nie doczekałem się odpowiedzi. Zatem ponawiam.
Map, czy wykonałeś sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania Twojego układu mieszającego "na jednej pompie"?

Dokonałem, dokonałem:) I z tego co pamiętam to już dzieliłem się tą odpowiedzią, ale mogę powtórzyć. Taki układ jak u mnie skutkuje tym, że skręcając zawór 3D zmniejszam również przepływ na podłogówce, ale byłem wstanie różnicować temp nawet o 15st - tzn na grzejniki szło 40st, a na podłogówkę 25st, przy czym przepływ na podłogówce spadł mi z 1,4l/min (taki mam przy odkręconym 3D na maxa) do 0,6l/min.

QIM
31-12-2014, 16:48
Zapomniałem podać link do tematu w poprzednim poście. Oto on:
forum.muratordom.pl/showthread.php?214103-Jakie-mamy-kot%C5%82y-na-ekogroszek/&page=4

animuss
31-12-2014, 16:56
Masz jakieś konkretne dane potwierdzające długowieczność pomp ciepła? Z ogrzewaniem pompami nie mam doświadczenia, ale w firmie w której pracuję mamy wiele klimatyzatorów i widzę że są stale serwisowane. O ile wymiana filtrów czy uzupełnianie freonu jest jeszcze do przełknięcia to już wymiana sprężarki wiąże się ze sporym wydatkiem.

Z drugiej strony wielokrotnie podawałem już przykład mojego starego kotła zasypowego dolnego spalania który przepracował prawie 30 lat i dalej miał ochotę. Wiem że to skrajny przypadek i po nowym kotle nie spodziewam się aż takiej długowieczności, ale nie rozumiem skąd twierdzenie o większej żywotności pomp.
Dodatkowo kocioł w dużym stopniu sam mogę sobie serwisować.Zadzwoń sobie do jakiegoś przedstawiciela w Polsce i pogadaj ,jak trafisz na uczciwego to powie że 12 lat spokojnie pociągnie chyba ze trafisz na jakiegoś gniota .A czemu 20 letnie, często oglądam aukcje nawet na alledrogo sprzedają używane, ale tamte mają przestarzałe części i sprawność pod psem .Z pompą dobrej firmy z wysoką sprawnością nikt się nie chce rozstać.
Czy to kotły , pompy albo samochody zawsze można trafić na gniota .


Dlaczego do starych domów nie próbujecie wciskać pomp?Potrzebne jest ogrzewanie podłogowe najlepiej 100% ,do tego wentylacja mechaniczna z rekuperatorem ,czy w starych domach są takie instalacje ,w starych domach łatwo wymienisz okna ,założysz styropian na ściany od zewnątrz ,ocieplenie dachu to już demolka domu ,a przerobienie ogrzewania podłogowego i wentylacji mechanicznej +rozebranie kominów wentylacyjnych i prawie wszystkich dymowych ,to rozpirzaj na całego ,praktycznie nic z domu nie zostaje a koszty horrendalne.

kaszpir007
31-12-2014, 17:04
A może to dlatego,że ekogroszek drożeje a prąd tanieje ?
Dwa lata temu u mnie 1kWh kosztowała 0,33zl dzisiaj u tego samego sprzedawcy 0,29zl a na rynku jest Duon gdzie 1kWh kosztuje dzisiaj nie całe 0,19zl.

Duon jest sprzedawcą samego prądu. Nie świadczy usług przesyłu tego prądu.
Płaci sie za prąd w Duon , podpisuje umowę na 3 lata i z roku na rok opłaty są wyższe a koszty opłaty handlowej naliczanej co miesiąc coraz wyższe (w 3 roku jest to 12zł za miesiąc a koszt prądu jest sporo wyższy niż w 1 roku)
Dodatkowo musisz płacić abonament u innego dostawcy za przesył także nawet jakby prad był "za darmo" , opałty stałe i znów abonament

I jak dodasz te wszystkie opłaty z obu firm to prąd okaze się że nie jest wcale aż tak dużo tańszy ...

Podawanie tylko kwoty z ulotki to zwykłe oszustwo ...

QIM
31-12-2014, 17:13
Dokonałem, dokonałem:) I z tego co pamiętam to już dzieliłem się tą odpowiedzią, ale mogę powtórzyć. Taki układ jak u mnie skutkuje tym, że skręcając zawór 3D zmniejszam również przepływ na podłogówce, ale byłem wstanie różnicować temp nawet o 15st - tzn na grzejniki szło 40st, a na podłogówkę 25st, przy czym przepływ na podłogówce spadł mi z 1,4l/min (taki mam przy odkręconym 3D na maxa) do 0,6l/min.
Czyli jednak niepoprawnie. Przepływ zmalał o ponad 50% a powinien być taki sam. Jakoś wcześniej się tym przepływem nie chwaliłeś...
Wiesz, co się dzieje, gdy ustawisz za małe przepływy na podłogówce?

an2lec
31-12-2014, 17:39
Potrzebne jest ogrzewanie podłogowe najlepiej 100% ,do tego wentylacja mechaniczna z rekuperatorem ,czy w starych domach są takie instalacje ,w starych domach łatwo wymienisz okna ,założysz styropian na ściany od zewnątrz ,ocieplenie dachu to już demolka domu ,a przerobienie ogrzewania podłogowego i wentylacji mechanicznej +rozebranie kominów wentylacyjnych i prawie wszystkich dymowych ,to rozpirzaj na całego ,praktycznie nic z domu nie zostaje a koszty horrendalne.
Rozumiem że pompa wymaga niskotemperaturowej instalacji czyli np. podłogówki. Ale dlaczego konieczna jest wentylacja mechaniczna i rekuperator. One tylko zmniejszają straty ciepła więc są tak samo pożądane niezależnie od sposobu ogrzewania.
Z niektórych ostatnich wypowiedzi na tym wątku można wywnioskować że już grzanie prądem z COP=1 jest niewiele droższe od węgla, a do tego nie potrzeba instalacji niskotemperaturowej.

Arturo72
31-12-2014, 17:57
Duon jest sprzedawcą samego prądu. Nie świadczy usług przesyłu tego prądu.
Płaci sie za prąd w Duon , podpisuje umowę na 3 lata i z roku na rok opłaty są wyższe a koszty opłaty handlowej naliczanej co miesiąc coraz wyższe (w 3 roku jest to 12zł za miesiąc a koszt prądu jest sporo wyższy niż w 1 roku)
Dodatkowo musisz płacić abonament u innego dostawcy za przesył także nawet jakby prad był "za darmo" , opałty stałe i znów abonament

I jak dodasz te wszystkie opłaty z obu firm to prąd okaze się że nie jest wcale aż tak dużo tańszy ...

Podawanie tylko kwoty z ulotki to zwykłe oszustwo ...
To jeszcze raz:



zobacz ten wpis na FM w dziale dla ogrzewajacych elektrycznoscia >>> (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-z-COP-1-WYST%C4%84P-!!!&p=6625423&viewfull=1#post6625423)

PGE dystrybucja
dzienna 0,2558
nocna 0,0408

DUON (sprzedaż)
odpowiednio
36gr i 11gr

razem netto
dzienna 61,58 gr
nocna 15,08 gr

brutto 75,74 i 18,55

co jeszcze nie rozumiesz???????????
w co jeszcze nie wierzysz???????????

Arturo72
31-12-2014, 18:02
Rozumiem że pompa wymaga niskotemperaturowej instalacji czyli np. podłogówki. Ale dlaczego konieczna jest wentylacja mechaniczna i rekuperator. One tylko zmniejszają straty ciepła więc są tak samo pożądane niezależnie od sposobu ogrzewania.
Z niektórych ostatnich wypowiedzi na tym wątku można wywnioskować że już grzanie prądem z COP=1 jest niewiele droższe od węgla, a do tego nie potrzeba instalacji niskotemperaturowej.
Ale do pompy ciepła jest potrzebna instalacja niskotemperaturowa dlatego też do starych domów zwykłe pompy się nie nadają za bardzo.
I nie tylko do starych domów,do nowych domów także gdzie inwestorzy pozbawili się na własne życzenie mozliwości zamiany przestarzałych instalacji na węgiel instalując sobie grzejniki,tam pompa ciepła też się nie sprawdzi.
Ale grzanie prądem z ceną kWh jak powyżej już tak ale potrzebny jest do tego bufor ciepła gdzie akumuluje się ciepło z taniej taryfy.
Przy podłogówce takiego bufora nie trzeba bo ona przejmuje rolę bufora.

Wlodek_PID
31-12-2014, 18:04
Życzę wszystkim pomyślności w Nowym Roku!

Życzę pompiarzom, żeby się do nich ustawiły długie kolejki,
bo ich ogrzewanie jest ekologiczne (bez dymu) i dużo tańsze
w eksploatacji, a pompy ciepła praktycznie (ich zdaniem)
nie zużywają się.

Pytanie, czemu walczą o klienta na Rankingu Kotłów na
Ekogroszek mając tak znakomity produkt ?

I życzę Redakcji, żeby wreszcie zrobiła z tym porządek...

Arturo72
31-12-2014, 18:07
Życzę pompiarzom, żeby się do nich ustawiły długie kolejki,
bo ich ogrzewanie jest ekologiczne (bez dymu) i dużo tańsze
w eksploatacji, a pompy ciepła praktycznie (ich zdaniem)
nie zużywają się.

Pytanie, czemu walczą o klienta na Rankingu Kotłów na
Ekogroszek mając tak znakomity produkt ?

I życzę Redakcji, żeby wreszcie zrobiła z tym porządek...
Jak tam na grubie,nie na przodku ?
Czyste powietrze i coraz mniej ociemniałych a bardziej świadomych inwestorów to dla Redakcji Forum Budowlanego sądzę,że priorytetowa sprawa.

Może już za dużo ciemnogrodu w Narodzie ?

@Arturo72 i @R&K macie racje co do ogrzewania w nowych domkach tylko rzeczywistość jest brutalna. Nie wiem czy próbowaliście przekonać kogoś z rodziny znajomych kolegów itp. co do systemu ogrzewania. Ja próbowałem, polecałem pompy i bufor z grzałami o kablach też wspominałem i wiecie na czym się skończyło - na ŚMIECIUCHU:bash:
Nie wstyd Wam ?

Kto z posiadaczy ekogroszka może się pochwalić swoim OZC czyli wyliczeniem zapotrzebowania domu na ciepło ?
Ile zużywają Wasze domy energii na ogrzewanie ?
Kopara opadła ?

kobra64
31-12-2014, 18:10
Bo co bufor przy ekosyfie ? Po to żeby nie było syfu a będzie taniej niż przy gazie ziemnym,tak ciężko pojąć ?
1kWh z gazu ziemnego to 0,22-0,24zl a w Duonie 0,18zł.Cięzko pojąć i przyjąć do wiadomości ?
Ładujesz bufor w godzinach taniej taryfy i wykorzystujesz te ciepło kiedy dom tego potrzebuje.
Ciężko pojąć ? U mnie Duon nie operuje. Mam Tauron - w taniej taryfie kWh około 30 groszy. Z ekogroszku około 11 groszy. Z miału około 7 - 8 groszy. To po co mi ten bufor bo nie ogarniam? Na plecy zarzucę i wokół domu z nim pobiegam - cieplej się zaraz zrobi?

Arturo72
31-12-2014, 18:13
Na plecy zarzucę i wokół domu z nim pobiegam - cieplej się zaraz zrobi?
Zapewne czyściej i zdrowiej.

kobra64
31-12-2014, 18:17
Kobra, wiesz, że ja zawsze podejmuję rękawice w takich kwestiach;)
Podałeś tylko za mało danych, żeby to rzetelnie wyliczyć. 3tys. PLN rocznie to dla mnie są 3tony ekogroszku, a nie wiem jak to wygląda u Ciebie:confused: Powiedz ile ton i jakiej kaloryczności rocznie spalasz to policzymy to bardzo dokładnie. A i jeszcze określ sprawność Twojego procesu spalania:) Bo pompy HT, które ogrzeją do 65st nie są już rzadkością na rynku, wcale nie są super drogie i mają całkiem niezłe parametry - COP:)
Nie chce mi się po raz kolejny wymieniać nazw ekogroszków i ich cen. W mojej lokalizacji kiedy się myśli przy zakupie, kupuje jednorazowo całą ilość opału na sezon i robi się ten zakup w odpowiednim terminie ( żadna to tajemnica dla palących w kotłach z podajnikiem ) to za 3 tysie idzie kupić w ekogroszku nie mniej niż 130 GJ. W miale za 2 tysie idzie kupić podobną ( ciut większą ) ilość GJ. Załóż że mam zapotrzebowanie na CO i CWU w roku z normalną małopolską zimą między 27 a 30 tys kWh - będzie to bardzo bliskie prawdy.

kobra64
31-12-2014, 18:23
Zapewne czyściej i zdrowiej.
I zaledwie 3 do 4 razy drożej. Zamiast 3 tysi ( albo 2, jeżeli będę miałem palił ) zapłacę jakieś 9 - 10 tysi. To już zdrowo nie będzie, ciśnienie mi się może nieco podnieść.

karoka65
31-12-2014, 18:24
Artek i po co to Twoje liczydło powiedz ?
Trzaskasz dziobem co post żeby OZC, żeby to czy tamto.
Sam się nie popisałeś albo liczydło zawiodło albo inwestor z tego ciemnogrodu.
Wyjaśnij może wszystkim po co to OZC liczyć ? skoro bębniłeś po forum że farelką się ogrzejesz, że tym czy tamtym.
Wyliczenia porobiłeś niby coś około 3kW Ci podobno wyszło o ile dobrze pamiętam.
Zatem w jakim celu to OZC robiłeś skoro wstawiłeś pompkę 9kW.
Czyżby nie było pompek 3kW ?
Jak ktoś potrzebuje 8 czy 9kW a kupi kocioł 10 czy 12kW to już sprzedawcy go naciągnęli.
Ty wstawiasz źródło o 300% większej mocy jak wyliczyłeś to jest ok ?
Naciągasz nieświadomych inwestorów zatem na bezcelowe wydawanie kasy na coś o tajemniczej nazwie OZC.
Wg. tego co prezentujesz wystarczy kupić byle jaką pompkę i mieć ciepło oraz niskie rachunki :)

karoka65
31-12-2014, 18:30
Dobra panowie, bawcie się dobrze, ja spadam jajeczka wypłukać, twarzyczkę oskrobać i zjeżdżam na imprezkę Nowy Roczek przywitać :)
Wszystkie najlepszego w Nowym Roku.

animuss
31-12-2014, 18:31
Rozumiem że czemu pompa wymaga niskotemperaturowej instalacji czyli np. podłogówki. Ale dlaczego konieczna jest wentylacja mechaniczna i rekuperator. One tylko zmniejszają straty ciepła więc są tak samo pożądane niezależnie od sposobu ogrzewania.
Z niektórych ostatnich wypowiedzi na tym wątku można wywnioskować że już grzanie prądem z COP=1 jest niewiele droższe od węgla, a do tego nie potrzeba instalacji niskotemperaturowej.
Wentylacja mechaniczna i rekuperator zapewnia największą kontrolę przepływu powietrza z jednoczesnym wysokim odzyskiem ciepła.Jest jak najbardziej polecana do każdego domu ,ale w starych domach ich nie ma.
Czemu pompa wymaga WM+R ? dlatego że zmniejsza straty ciepła ,a to ma wpływ na potrzebną moc pompy i przekłada się przy zakupie w cene pompy często w tysiącach zł oraz późniejszej eksploatacji instalacji.

U mnie Duon nie operuje. Mam Tauron - w taniej taryfie kWh około 30 groszy. Z ekogroszku około 11 groszy. Z miału około 7 - 8 groszy. To po co mi ten bufor bo nie ogarniam? Na plecy zarzucę i wokół domu z nim pobiegam - cieplej się zaraz zrobi?

:lol2:

mobli
31-12-2014, 20:12
@Arturo to wytłumacz ciemnogrodowi że będzie miał taniej wydając 20.000 tysi na PC niż 2.500 na śmieciucha.

POWODZENIA!!!!

grabpa58
31-12-2014, 20:37
Być może się powtarzam ale za 2-3 lata zacznie się klangor i lament wszystkich pompiarzy oraz tych z grzałkami i buforem,jak ceny prądu zdrożeją radykalnie.
Czy Wy i reszta użytkowników zdajecie sobie sprawę,co tak na prawdę podpisała nasza 1 "kopara" premierzyca w Brukseli?
Jaka będzie cena energii elektrycznej po wprowadzeniu tzw. "pakietu klimatycznego",kiedy to"starsi i mądrzejsi" wezmą się za ręcznie sterowanie w "Jewropie" krajów i narodów mniej wartościowych, takich jak m.in. Polska?
Zapewniam,szczęki Wam opadną na podłogę czy inną terakotę podgrzewaną "prundem" i będziecie z zupełnie innego klucza śpiewać ale wtedy będzie za pózno,bo w chałupach Waszych nie ma komina i nie ma gdzie podłączyć pogardzanej kozy czy kominka.
Nie będziecie się chełpić ceną 18,5 gr/kWh,a będzie np. 60 gr/kWh netto!
Obyście nie musieli uciekać ze swoich domów w czasie rządów tzw. tfu "wysokich czy super komisarzy"

Dużo zdrowia,ciepła i rozsądku w A.D. 2015r.
Paweł.

Arturo72
31-12-2014, 22:19
Być może się powtarzam ale za 2-3 lata zacznie się klangor i lament wszystkich pompiarzy oraz tych z grzałkami i buforem,jak ceny prądu zdrożeją radykalnie.
Czy Wy i reszta użytkowników zdajecie sobie sprawę,co tak na prawdę podpisała nasza 1 "kopara" premierzyca w Brukseli?
Jaka będzie cena energii elektrycznej po wprowadzeniu tzw. "pakietu klimatycznego",kiedy to"starsi i mądrzejsi" wezmą się za ręcznie sterowanie w "Jewropie" krajów i narodów mniej wartościowych, takich jak m.in. Polska?
Zapewniam,szczęki Wam opadną na podłogę czy inną terakotę podgrzewaną "prundem" i będziecie z zupełnie innego klucza śpiewać ale wtedy będzie za pózno,bo w chałupach Waszych nie ma komina i nie ma gdzie podłączyć pogardzanej kozy czy kominka.
Nie będziecie się chełpić ceną 18,5 gr/kWh,a będzie np. 60 gr/kWh netto!
Obyście nie musieli uciekać ze swoich domów w czasie rządów tzw. tfu "wysokich czy super komisarzy"

Dużo zdrowia,ciepła i rozsądku w A.D. 2015r.
Paweł.
Jaki lament ? Zużycie na c.o+cwu za poprzednie 12 miesięcy to 3300kWh a to razy 0,72zl brutto daje 2300zl.
Jakieś pytania dalsze ?
Może właśnie z tego ciemnogrod wyciągnie wnioski jak wtedy ekogroszek będzie po 2000zl/t. że to ograniczenie strat energii domu wpływa na rachunki a nie syf w domu.

Do tej pory za ogrzewanie miejskie w 52m2 płaciłem 2000zl.

Arturo72
31-12-2014, 22:26
@Arturo to wytłumacz ciemnogrodowi że będzie miał taniej wydając 20.000 tysi na PC niż 2.500 na śmieciucha.

POWODZENIA!!!!
Przyczepiliscie się tych pomp jak rzep psiego ogona.
Elterm to koszt 2,5tys.zl i nie trzeba do niego komina i kotłowni a 1kWh jest w tej chwili droższa od 1kWh z ekogroszka o 0,04zl czyli o 4 grosze.
Może ciemnogrod potrzebuje kalkulatora ?

kobra64
31-12-2014, 22:29
Przyczepiliscie się tych pomp jak rzep psiego ogona.
Elterm to koszt 2,5tys.zl i nie trzeba do niego komina i kotłowni a 1kWh jest w tej chwili droższa od 1kWh z ekogroszka o 0,04zl czyli o 4 grosze.
Może ciemnogrod potrzebuje kalkulatora ? Ile konkretnie Ty płacisz za 1 kWh? Nie ktoś tam gdzieś tam u jakiegośtam operatora - tylko konkretnie Arturo 72 WI Wskazówka Bis arczi 721 - ile ten typ żałosny płaci za 1 kWh w taniej taryfie? Bez kalkulatora, z cennika zapodaj. Albo z umowy.

kaszpir007
31-12-2014, 22:32
To jeszcze raz:

Energa -

Przesył dzienny - 0,26
Przesył nocny - 0,06

Prąd:

Dzień - 0,30
Noc - 0,2

Opłata handlowa - 0zł

Duon:

2015r 0,29 / 0,11 - opłata handlowa 6,9zł miesięcznie
2016r 0,35/0,12 - opłata handlowa 8,9 zł miesiecznie
2017 - 0,39 , 012 - opłata handlowa 8,9 zł miesiecznie

Czyli.
Umowa na 3 lata bez możliwości szybszej rezygnacji , bo spore kary. Prad z roku na rok drożejący , opłata handlowa nie gwarantowana i może się zmnieć.
Ceny netto.

Już na począrku R&K płaci więcej niż ja za prąd w I taryfie (36netto , ja 30zł netto, czyli już na początek płaci 20% więcej za prąd w I taryfie i płaci "bonsuowo" co miesiąc ponad 8zł czyli ponad 100zł za "opałty handlowe" a w nastepnym latach opłaty za opłaty handlowe i prąd wzrastają ...

Dlatego podawanie tylko "wycinka" kosztów ...

Sądzę że jak się wszytkie koszty doda to się okaze że te "zyski" przeżre droższa o 20% I taryfa i dodatkowo płatne opałty handlowe oraz to że jest się skazany na duon na 3 lata a co roku na coraz to wyższe koszty prądu i opał handlowych ...

PS.

Wyliczyłem sobie ile być zaoszczedzuł gdybym kupował prąd w Duon a dalej przesył w Energa.
Wychodzi mi z mojego ostatniego rachunku że po odjęcie opałty handlowej w Duon "zarobiłbym" miesięcznie około 10zł ...
Czyli w roku była by szansa na około 120zł oszczędności. Może udało by się nawet te 200 zł w skali roku , tyle że już w następnym roku opałty za prąd w Duonie wyższe a koszty handlowe też i boję się że oszczędności już żadnych by nie było , bo dodatkowe opałty i dużo wyższe koszty prądu w I taryfie by zżarły te oszczedności ...

I tyle w temacie ...

Jak dla mnie te dane to "pod publikę" , bo już w samej umowie wynika że tani to jest pierwszy rok a potem z roku na rok będzie droższy prad i kosszty handlowe i nie ma żadnej szansy aby taką umowe bez dużych strat finansowych przerwać ...

Wolę normalne umowy a nie w wieloma "kruczkami" ukrytymi opłatami ...

grabpa58
31-12-2014, 23:04
Arturo,czy Ty nie rozróżniasz czasu przeszłego od niewiadomej i dużo droższej przyszłości?

Cytujesz jak mantrę z pamięci opłaty za miniony okres,jak w wierszyku Ś.P. Andrzeja Waligórskiego p.t. "Sylwester"(jakże na czasie) cytuję:
"na ekranie Matka Boska,o pardon to pani Loska,z pamięci zapowiedz szasta,że za chwilę już dwunasta":lol2:

Arturo72
31-12-2014, 23:05
Ile konkretnie Ty płacisz za 1 kWh? Nie ktoś tam gdzieś tam u jakiegośtam operatora - tylko konkretnie Arturo 72 WI Wskazówka Bis arczi 721 - ile ten typ żałosny płaci za 1 kWh w taniej taryfie? Bez kalkulatora, z cennika zapodaj. Albo z umowy.
0,29zl bo jestem zbyt leniwy żeby zmieniać na Duon i miec z tego pare zl do przodu,ja nie z tych co to ogolili by sie lub zapodali syf do domu za pare groszy :) Podobnie jak w przypadku G11 w zeszłym sezonie.

Arturo72
31-12-2014, 23:09
Arturo,czy Ty nie rozróżniasz czasu przeszłego od niewiadomej i dużo droższej przyszłości?

Cytujesz jak mantrę z pamięci opłaty za miniony okres,jak w wierszyku Ś.P. Andrzeja Waligórskiego p.t. "Sylwester"(jakże na czasie) cytuję:
"na ekranie Matka Boska,o pardon to pani Loska,z pamięci zapowiedz szasta,że za chwilę już dwunasta":lol2:
Widocznie juz szampan uderzył bo nie jarzysz.
Dla mnie jak w przyszłości 1kWh będzie po 1zl czyli jej wzrost w przyszłości pójdzie o 300% to po tym wzroście o 300% rachunek za c.o+cwu wyniesie u mnie 3300zl za 3300kWh.
Dalsze pytania ?

Może jednak ciemnogrodowi przyda się przypomnienie,że istnieje coś takiego jak kalkulator ? Bo nawet nawet na liczydłach się nie znają...

A jak to się przedstawia u użytkowników ekosyfu jak im ten syf podniosą 300% w górę ? Ile zapłacą wtedy za c.o+cwu ?
Może wypowiedzą się w tym temacie i odpowiedzą na pytanie sami użytkownicy ekosyfu a nie jedynie naciągacze naiwnych inwestorów i sprzedawcy kotłów na ekogroszek czy też samego ekogroszka lub sterowników do ekosyfu ?

grabpa58
01-01-2015, 02:19
Może jednak ciemnogrodowi przyda się przypomnienie,że istnieje coś takiego jak kalkulator ? Bo nawet nawet na liczydłach się nie znają...



policz najpierw w czystości sumienia swoje koszty i dopiero wtedy pouczaj innych.
posłuchaj ,"oświecony ",bezczelny dupku,na pewno nie ty będziesz mnie uczył,co dla mnie i dla innych jest właściwym wyborem w kwestii ogrzewania i co się komu bardziej opłaca!
przypominasz mi najgorsze skojarzenia z ekoświrami i lewackimi awanturnikami,którzy tolerancję pomylili z akceptacją!
spadaj na swój wątek z pompami,bo zaczynasz śmierdzieć nawet wtedy,jak otwieram lodówkę:P.

Arturo72
01-01-2015, 03:09
policz najpierw w czystości sumienia swoje koszty i dopiero wtedy pouczaj innych.
posłuchaj ,"oświecony ",bezczelny dupku,na pewno nie ty będziesz mnie uczył,co dla mnie i dla innych jest właściwym wyborem w kwestii ogrzewania i co się komu bardziej opłaca!
przypominasz mi najgorsze skojarzenia z ekoświrami i lewackimi awanturnikami,którzy tolerancję pomylili z akceptacją!
spadaj na swój wątek z pompami,bo zaczynasz śmierdzieć nawet wtedy,jak otwieram lodówkę:P.
W poprzednim sezonie zużycie na c.o+cwu wg licznika to 3300kWh.
Wtedy aktualna cena za kWh to było 0,57zł a dzisiaj 0,29zł.
Coś jeszcze mam wyjaśnić ?
Weście kalkulator do ręki bo macie problemy z liczeniem na piechotę...

Czyż może aż taki jest ciemnogrod że aż nie przypuszczałem?

zbigmaz01
01-01-2015, 09:38
Widocznie juz szampan uderzył bo nie jarzysz.
Dla mnie jak w przyszłości 1kWh będzie po 1zl czyli jej wzrost w przyszłości pójdzie o 300% to po tym wzroście o 300% rachunek za c.o+cwu wyniesie u mnie 3300zl za 3300kWh.
Dalsze pytania ?

Może jednak ciemnogrodowi przyda się przypomnienie,że istnieje coś takiego jak kalkulator ? Bo nawet nawet na liczydłach się nie znają...

A jak to się przedstawia u użytkowników ekosyfu jak im ten syf podniosą 300% w górę ? Ile zapłacą wtedy za c.o+cwu ?
Może wypowiedzą się w tym temacie i odpowiedzą na pytanie sami użytkownicy ekosyfu a nie jedynie naciągacze naiwnych inwestorów i sprzedawcy kotłów na ekogroszek czy też samego ekogroszka lub sterowników do ekosyfu ?

Czy mam wymieniać kto jest kim ?
...
jJkies idiotyzmy od debili ?
Ja jestem użytkownikiem nazwanego przez ciebie "ekosyfu".
To ile zapłacę to moja sprawa, to co robię to moja sprawa, to są moje pieniądze i gdzie je wydam to też moja sprawa.

Moja sprawa jest też zapytać dlaczego jestem przez ciebie poniżany i obrażany jako użytkownik ekogroszku i kotła z podajnikiem.
Masz coś do mnie i innych użytkowników ekogroszku?

Twoje posty zgłosiłem do moderatora i redakcji.

Innych też zachęcam do takich decyzji aby tego spamera pozbyć się z wątków o węglu.

Dla wszystkich przyszłych i użytkowników węgla we wszelkiej postaci wszystkiego najlepszego :D

Maher
01-01-2015, 10:47
W poprzednim sezonie zużycie na c.o+cwu wg licznika to 3300kWh.
Wtedy aktualna cena za kWh to było 0,57zł a dzisiaj 0,29zł.
Coś jeszcze mam wyjaśnić ?
Weście kalkulator do ręki bo macie problemy z liczeniem na piechotę...

Czyż może aż taki jest ciemnogrod że aż nie przypuszczałem?

P.S.
Sądzę,że w Kole uczą podstaw matematyki...
Ale widać,że Ty na nich nie uczestniczyłeś zatem jesteś prymitywem a co za tym idzie hilwką bo nawet w lodówce mam świeże rzezy a Ty smierdzisz od razu...

Jakby co to baza 2600kWh za c.o+cwu za sezon grzewczy.
jJkies idiotyzmy od debili ?

Pewnie samochód też masz na prąd, a jak nie to jesteś prymitywem i ciemniakiem i nie potrafisz sobie przeliczyć ile taniej byś jeździł niż jeżdżąc teraz ON/PB i nawet LPG. Przecież jak przeliczysz to zakup takiego samochodu kiedyś się zwróci i wnuki też będą jeździć taniej tak jak w przypadku twojej pompki.

animuss
01-01-2015, 13:00
Może wypowiedzą się w tym temacie i odpowiedzą na pytanie sami użytkownicy ekosyfu a nie jedynie naciągacze naiwnych inwestorów i sprzedawcy kotłów na ekogroszek czy też samego ekogroszka lub sterowników do ekosyfu ?
Czy mam wymieniać kto jest kim ?
Arturo72 możesz dać już spokój z tym przepychaniem .JKJ wszedł na wątek pomp więc tam dalej pisz z nim ,my musimy na razie pozostać przy węglu .

dębowy
01-01-2015, 14:23
.

Piotrek42
01-01-2015, 14:27
Coś o Bogactwie Arturka i jego lenistwie......


0,29zl bo jestem zbyt leniwy żeby zmieniać na Duon i miec z tego pare zl do przodu,ja nie z tych co to ogolili by sie lub zapodali syf do domu za pare groszy :)


Upomnij się poprostu do tego Redaktora,również miałem taką sytuację i Pani,która zajmowała się umową i wypłatą tantiem zapomniała o mnie.Ale po przypomnieniu się umowa została przysłana,kasa wplacona a i darmową gazetkę też dostalem ;)

50zł I darmowa gazetka :) heheh, ktoś tutaj jest chyba w desperacji ;)

kaszpir007
01-01-2015, 14:30
Kolega Arturo72 widzę że lubi obrażać innych więc jak ktoś by chciał też go po obrażac nie koniecznie tutaj proszę bo śmietnik się robi.
Tu macie numer 600-021-698 oraz email [email protected] do kolegi Arturo72 więc tam proszę się kierować bezpośrednio.
Numer i email pochodzi od wójka google więc nie ręczę że aktualne ale warto próbować

Ps.
Użytkownik wilmax tu na forum to też arturo72

Zastanawiam się kiedy jakiś ADMIN muratora będzie miał JAJA i całkowicie wykasuje i wywali Artura z forum ze względu na CAŁKOWITE lekceważenie REGULAMINU (kilka założonych kont i posługiwanie się kilkoma kontami) i jego CAŁKOWITE nieprzestrzeganie i łamanie wszystkich możliwych zasad na forum ...

Tu nie potrzeba bana , bo ma kilka różnych kont i ma gdzieś takie banowanie. Tu potrzeba zablokowanie jego IP i wykasowanie WSZYSTKICH jego kont i tyle ...

Niech może się zajmie swoją pompa jeśli zasady regulaminu muratora i kultura są mu obce ...
Było by to dobre dla samego forum , bo spamiarzy należy tępić ...

Bo to co robi Arturo i kilku podobnych ludzi to zwykłe świństwo , bo z forum zrobili zwykłe szambo i w każdym wątku mozna spotkać ich wpisy które nic mają NIC WSPÓLNEGO z treścią danego wątku ...

Piotrek42
01-01-2015, 14:40
No co Ty Kaszpir !!! zobacz jak chłopak sie stara :) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewający-elektrycznością-z-COP-1-WYSTĄP-!!!&p=6721493&viewfull=1#post6721493

R&K
01-01-2015, 14:47
Duon jest sprzedawcą samego prądu. Nie świadczy usług przesyłu tego prądu.
Płaci sie za prąd w Duon , podpisuje umowę na 3 lata i z roku na rok opłaty są wyższe a koszty opłaty handlowej naliczanej co miesiąc coraz wyższe (w 3 roku jest to 12zł za miesiąc a koszt prądu jest sporo wyższy niż w 1 roku)
Dodatkowo musisz płacić abonament u innego dostawcy za przesył także nawet jakby prad był "za darmo" , opałty stałe i znów abonament

I jak dodasz te wszystkie opłaty z obu firm to prąd okaze się że nie jest wcale aż tak dużo tańszy ...

Podawanie tylko kwoty z ulotki to zwykłe oszustwo ...

zmieniajac oparatora i taryfe g11 na g12 mozna miec prad przed pol roku za darmo

ja majac g12 korzystalem z innej promocji tj prad za darmo do konca roku - poniewaz byly pewne problemy przedluzono mi promocje do konca stycznia - wiec jestem ok 800 zl do przodu - jaka by nie byla promocja rekompensuje z nadwyzka pozniejsze oplaty a na samym koszcie 1 kwh zyskuje ok 450 zl rocznie w stosunku do obecnego sprzedawcy

tak wiec mozecie wyciagac jakies zapysy z regulaminu, straszyc wzrostem oplat - ja wiem ze mi sie to oplaca - liczcie jak chcecie, zaklinajcie rzeczywistosc - obecnie to najlepsza oferta na rynku - wystarczy wyciagnac swoje rachunki i z kalkulatorem w reku zrobic symulacje

a co do pakietu klimatycznego..... tak jestesmy w UE i tylko patrzyc gdy bedziemy mogli wybierac sprzedawce pradu z innych krajow europy
obecnie we francji jest najtanszy prad, w DE powstaje kilka nowych elektrowni , jest i bedzie nadwyzka pradu na rynku i to sie nie predko zmieni - dlatego prad w g12 bedzie tani i to sie nie zmieni!

tak jak Arturo pisal - jesli prad zdrozej to zdrozeje wszystko - wegiel, ekogroszek , mial, drewno - WSZYSTKO! czyli co Ekogroszek czy wegiel 2000zl za T?

tych co juz maja i sa szczesliwi - nie mam zamiaru przekonywac - zdaje sobie sprawe ze niewiele da sie u Was Panowie zmienic - ale w nowobudowanych domach .....

Wszytskiego Dobrego w nowym roku dla wszystkich

EDIT: jesli moje posty tutaj kogos "kują" pod kazdym postem jest czarny trojkat - prosze o zgloszenie do moderacji z prosba o usuniecie jako OT

kaszpir007
01-01-2015, 16:40
tak wiec mozecie wyciagac jakies zapysy z regulaminu, straszyc wzrostem oplat - ja wiem ze mi sie to oplaca - liczcie jak chcecie, zaklinajcie rzeczywistosc - obecnie to najlepsza oferta na rynku - wystarczy wyciagnac swoje rachunki i z kalkulatorem w reku zrobic symulacje

Odpowiem na szybko na wszystko ;)

1. Mam taryfę G12w. Wziąłem sobie ostatni rachunek i wprowadziłem wartości z Duona , doliczyłem opłatę handlową i wyszło mi że zaoszczędziłbym 20zł za 2 miesiące. W moim przypadku jest to niezbbyt opłacalne , bo zuzywam też dośc prądu w I taryfie , a patrząc na umowę w Duon , II i III rok byłby droższy niż pierwszy i wyższe koszty i zysk u mnie by stopniał do zera , a nawet płaciłbym więcej ...
Więc dla mnie przejście do Duona nie jest opłacalne.
Przy kablach i jak korzystasz z bardzo dużej ilości prądu w II taryfie to zysk i oszczędnośc większa i w Twoim przypadku zapewne opłacalna.


2. Węgiel TANIEJE i to tanieje z roku na rok. Węgla są olbrzymie zasoby w Rosji. Rosja ma nowo odkryte gigantyczne złoża węgla ale na razie nie są eksploatowane bo nie ma potrzeby. Obecnie na giełdzie miał kosztuje niecałe 60USD czyli około 200zł za 1 tonę i spada ...
Dlatego jest takie wielki krzyk kopalni w PL , bo mają całe hałdy opału które nie chcą kupić elektrociepłownie i olbrzymie zakłady , bo tylko takie "podmioty" mogą spalić ten węgiel , bo on nie nadaje się do spalania w warunkach domowych.
Tyle że te "podmioty" wiedzą że mogą sprowadzać spokojnie opał z UE i z poza UE i nie chce im się płacić za miał więcej niż 200zł + transport bo taka jest rynkowa cena ...
W Polsce jesteśmy OKRADANI przez Koncerny Węglowe i pośredników. Kopalnie nie mogą same sprzedawać węgla a muszą robić to przez pośrednika i cena opału wzrasta.
Każdy typowy "Kowalski" może sobie spokojnie zamówić całego tira opał bezpośrednio z kopalni z Czech. Koszt 1 tony opału wychodzi około 200zł + koszt transportu. Sądzę że spokojnie z kosztem transportu osoba prywatna można mieć opał za około 300-400zł za tonę ...
Tyle że wtedy trzeba by się z kilku zorganizowac , zamówić "wannę" i sobie popakować ;)

3. Tani prąd jest dzięki IMPORTOWANEMU opałowi . Olbrzymia część opału jest importowana. Jeśli zabroni się importu to koszt wytworzenia prądu wzrośnie , no chyba że sobie go sprowadzimy z Rosji ...
Jeśli dobrze pamiętam Kulczyk podłączył się do liniii przesylowych i spokojnie można brać prąd z Rosji :)

To jest wątek na temat kotłów i sądze że zaglądają do niego osoby które są zainteresowane zakupem / wymianą kotła.
Osobiście uważam że lepiej aby osoba która ma śmieciucha który zatruwa cała okolicę kupiła jakiś nowoczesny kocioł na ekogroszek i to będzie dobre dla jej finansów i zdrowia innych sąsiadów niż aby szybko uciekła z tego forum i kupiła kocioł jaki polecił jej hydraulik.

Ciągle jest wiele osób która ma domy starsze i chce wymienić kocioł i nie wie na co i po to powstał ten wątek , ale to że teraz ten wątek to zwykłe szambo i działa zapewne zniechęcająco jest bardzo niedobre ...

Naprawdę jak ktos ma starszy dom , średnio lub kiepsko ocieplony , z instalacją mieszaną to dla niego najlepsze jest aby wymienił kocioł na nowocześniejszy , bo i on sam poczuje dużo wyższy komfort obslugi jakiego nie oferował mu śmieciuch oraz prawdopodobnie ograniczy zużycie opału a i okolica będzie czystsza ...

takie osoby nie są zainteresowane ani pompą ani kablami i nigdy nie będą ...
Więc ta cała "krucjata" niczemu nie służy i nikomu nie pomaga a jedynie szkodzi, bo osoby zainteresowane wymianą kotła uciekają z forum i "doradztwem" zajmują się hydraulicy , którzy liczą tylko na jak największy zysk ze sprzedaży a nie profesjonalne doradzenie klientowi ...

Arturo72
01-01-2015, 17:12
Coś o Bogactwie Arturka i jego lenistwie......
50zł I darmowa gazetka :) heheh, ktoś tutaj jest chyba w desperacji ;)
Darmowa gazetka była w 2011 lub 2012 za moje wypowiedzi i porady w gazecie Murator na temat płyty fundamentowej.
Takie honorarium autorskie.
Jeśli coś wiem to podpowiadam,żeby zielonego inwestora uświadomić bo po co ma budować bez pojęcia i bez głowy ? :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=5150252&viewfull=1#post5150252

Arturo72 jest jednak sławny ;)

Piotrek42
01-01-2015, 18:24
Arturo72 jest jednak sławny ;)

Nie ! nie jesteś sławny ! jesteś PAZERNY !! również miałem oferty z FM dokładnie 3 oferty, kazda oferta to 50zł + jakieś tam gadzety, jest to normalna praktyka muratora... ja wzgardziłem tymi 150zł ... coś cienka ta Twoja sława skoro musiałeś pisać do FM o honorarium w wysokosci 50zł...

Arturo72
01-01-2015, 18:50
Nie ! nie jesteś sławny ! jesteś PAZERNY !! również miałem oferty z FM dokładnie 3 oferty, kazda oferta to 50zł + jakieś tam gadzety, jest to normalna praktyka muratora... ja wzgardziłem tymi 150zł ... coś cienka ta Twoja sława skoro musiałeś pisać do FM o honorarium w wysokosci 50zł...
A skąd wziąłeś kwotę 50zł ? Było tego trochę więcej ;)

intebud
01-01-2015, 21:48
Witam Montowalismy już wiele kotłów z podajnikiem na ekogroszek. Moim skromnym zdaniem wygrywa (stosunek cena jakość) wygrywa kocioł Termotech Aqua Duo -wykonanie solidne system podawania paliwa w całości wykonany z żeliwa ,sterownik prosty i z wieloma możliwościami. Piszę to jako instalator, od kiedy przedstawiłem się na te kotły mam porostu spokój , żadnych telefonów d klientów że coś nie gra z kotłem (i to jest chyba najlepsza rekomendacja)

Mam pytanie jakie są najlepsze kotły na rynku do 10tys 25 KW , słyszałem że Cichewicz,Hef, to kotły z górnej półkiiz dolnej Per-Eko Ogniwo .Zębiec to już nie ta firma co dawniej. Natomiast liderem EKO-CENTR z pod Pleszewa .Co sądzicie o kotłach Krzaczka.
---- R A K I N G ----
1. EKO-CENTR
2. CICHEWICZ
3. HEF
4.ZĘBIEC
5.OGNIWO
KRZACZEK ?


Może coś wy zmienicie

Arturo72
01-01-2015, 22:02
Ciągle jest wiele osób która ma domy starsze i chce wymienić kocioł i nie wie na co i po to powstał ten wątek , ale to że teraz ten wątek to zwykłe szambo i działa zapewne zniechęcająco jest bardzo niedobre ...

Naprawdę jak ktos ma starszy dom , średnio lub kiepsko ocieplony , z instalacją mieszaną to dla niego najlepsze jest aby wymienił kocioł na nowocześniejszy , bo i on sam poczuje dużo wyższy komfort obslugi jakiego nie oferował mu śmieciuch oraz prawdopodobnie ograniczy zużycie opału a i okolica będzie czystsza ...
takie osoby nie są zainteresowane ani pompą ani kablami i nigdy nie będą ...
Więc ta cała "krucjata" niczemu nie służy i nikomu nie pomaga a jedynie szkodzi, bo osoby zainteresowane wymianą kotła uciekają z forum i "doradztwem" zajmują się hydraulicy , którzy liczą tylko na jak największy zysk ze sprzedaży a nie profesjonalne doradzenie klientowi ...

Dokładnie tak jest z tym,że takich inwestorów jest tutaj mało i nikt nie wciska nic nikomu.
Po prostu wyjaśnia się zagadnienia z zakresu ogrzewania bo na forum przychodzą z reguły zieloni inwestorzy co pokazuje ten wątek,że nawet stali i od dłuższego czasu użytkownicy dalej nie kumają bazy i robią wielkie oczy na pewne rzeczy.

I jak widać:

Tak jak w temacie. Jak dobrać Kocioł na paliwo stałe dla domu o projektowym obciążeniu cieplnym nie całe 5kW ?
Są także totalnie zieloni i nie mający o niczym pojęcia inwestorzy z nowymi domami i takim jak wyżej krzywdę robią karoki,kobry,jareckie ,minerty,zbigmasy i inne
Jest to uczciwe ?
Chociaż Beria jest trochę kumaty bo wyliczył obciążenie i ma dom 133m2 i potrzebuje pon.5kW.
Teraz widzicie jaką krzywdę robią sprzedawcy kotłów inwestorom w nowych domach ?
Dlatego robienie OZC jest im nie na rękę bo wyszłoby,że do większosci nowych domów ich kotły się nie nadają i wciskają ten syf nie zdającym sobie sprawy z tego nie świadomym inwestorom.

karoka65
01-01-2015, 23:16
Artek i po co to Twoje liczydło powiedz ?
Trzaskasz dziobem co post żeby OZC, żeby to czy tamto.
Sam się nie popisałeś albo liczydło zawiodło albo inwestor z tego ciemnogrodu.
Wyjaśnij może wszystkim po co to OZC liczyć ? skoro bębniłeś po forum że farelką się ogrzejesz, że tym czy tamtym.
Wyliczenia porobiłeś niby coś około 3kW Ci podobno wyszło o ile dobrze pamiętam.
Zatem w jakim celu to OZC robiłeś skoro wstawiłeś pompkę 9kW.
Czyżby nie było pompek 3kW ?
Jak ktoś potrzebuje 8 czy 9kW a kupi kocioł 10 czy 12kW to już sprzedawcy go naciągnęli.
Ty wstawiasz źródło o 300% większej mocy jak wyliczyłeś to jest ok ?
Naciągasz nieświadomych inwestorów zatem na bezcelowe wydawanie kasy na coś o tajemniczej nazwie OZC.
Wg. tego co prezentujesz wystarczy kupić byle jaką pompkę i mieć ciepło oraz niskie rachunki :)
Artur wytrzeźwiej w końcu jak Ci kolega RK radził albo nie siadaj na bani do kompa :)
OZC w wykonaniu Artura :)
Raczej nie błysnąłeś tym co robisz a tym co piszesz i doradzasz innym.

Aha, i dzięki że jak zwykle jestem zawsze u Ciebie na pierwszej pozycji :)

mn268
02-01-2015, 00:38
Napisał Kaszpir007

Każdy typowy "Kowalski" może sobie spokojnie zamówić całego tira opał bezpośrednio z kopalni z Czech. Koszt 1 tony opału wychodzi około 200zł + koszt transportu. Sądzę że spokojnie z kosztem transportu osoba prywatna można mieć opał za około 300-400zł za tonę ...
Tyle że wtedy trzeba by się z kilku zorganizowac , zamówić "wannę" i sobie popakować

Ale po co

http://www.tauron-wydobycie.pl/oferta-handlowa/wegiel

masz miał 19 za 250 zł/tona nie do przebicia

QIM
02-01-2015, 07:47
Chociaż Beria jest trochę kumaty bo wyliczył obciążenie i ma dom 133m2 i potrzebuje pon.5kW.

Acha... No tak... A wiesz,
po co?


Panowi potrzebne mi to jest na uczelnie

Arturo72
02-01-2015, 08:42
Acha... No tak... A wiesz,
po co?


Nie mniej widać jakiego rzędu obciążenia cieplne są w nowych domach czyli kotły na ekogroszek w nowych domach to pomyłka.
U siebie przypomnę mam obciążenie 3,5kW przy -20st.C.
Kto z użytkowników ekogroszka w nowych domach ma o tym pojęcie ?

Sprzedawcy kotłów mają to w d...e i wciskają nie świadomym niczego inwestorom kotły przewymiarowane o kilkaset % a potem niech się inwestor martwi.

timon120777
02-01-2015, 11:16
Witam Montowalismy już wiele kotłów z podajnikiem na ekogroszek. Moim skromnym zdaniem wygrywa (stosunek cena jakość) wygrywa kocioł Termotech Aqua Duo -wykonanie solidne system podawania paliwa w całości wykonany z żeliwa ,sterownik prosty i z wieloma możliwościami. Piszę to jako instalator, od kiedy przedstawiłem się na te kotły mam porostu spokój , żadnych telefonów d klientów że coś nie gra z kotłem (i to jest chyba najlepsza rekomendacja)

to zapraszam na forum info ogrzewanie i do wątków na tym forum o tym kotle
ten kocioł jest kiepską konstrukcją, a Tobie zwyczajnie trafili się ludzie, którzy uznają że skoro nie wygasa to jest dobrze
kocioł ma ruszt wodny i to nisko nad palnikiem co sprawia że nie da się zawiesić deflektora i spaliny uderzają prosto w rury z wodą i przerywany jest proces spalania. do tego poza rusztem jest jedynie jedna półka i grill przed wyjściem do komina co skutkuje dużą stratą kominową już przy niewielkich wartościach nadmuchu
https://kotly.com.pl/temp/thumbs/kotly/products/2143/c7c2dff895b86c32b6d618d348b926e2.jpg
tak wygląda w przekroju
ogólnie ludzie z którymi mam kontakt na forach o tym kotle mogą powiedzieć sporo ale nie sądzę by to były ciepłe słowa
ciekaw jestem też czy jako instalator wykonujesz poprawnie montaż i uszczelnienie palnika który w tym kotle się znajduje??

pawko_
02-01-2015, 20:09
Jak tam na grubie,nie na przodku ?
Czyste powietrze i coraz mniej ociemniałych a bardziej świadomych inwestorów to dla Redakcji Forum Budowlanego sądzę,że priorytetowa sprawa.

Może już za dużo ciemnogrodu w Narodzie ?

Nie wstyd Wam ?

Kto z posiadaczy ekogroszka może się pochwalić swoim OZC czyli wyliczeniem zapotrzebowania domu na ciepło ?
Ile zużywają Wasze domy energii na ogrzewanie ?
Kopara opadła ?

Pokaż najpierw swoje OZC. Ale chyba zapomniałeś go zrobić o ile dobrze pamiętam.

Arturo72
02-01-2015, 20:23
Pokaż najpierw swoje OZC. Ale chyba zapomniałeś go zrobić o ile dobrze pamiętam.
Nie,nie zapomniałem,to właśnie dzięki zrobieniu własnoręcznym OZC jeszcze przed budową zdecydowałem się na grzanie prądem a nie gazem ziemnym,którego mam przy działce czy też ekosyfem,który był najdroższą opcją pod każdym względem.
Zużycie energii na ogrzewanie wyszło 5600kWh a obciążenie cieplne 3,5kW.
To pozwoliło nie bać mi się prądu i zakładałem że za ogrzewanie prądem zapłacę max.2700zł rocznie czyli z cwu max.9000kWh.
Co znajduje potwierdzenie w obecnym zużyciu z COP.

pawko_
02-01-2015, 21:01
Dobry kłamczuszek z Ciebie, w artykule napisałeś: koszt płyty 55 tys. Wielokrotnie powtarzałeś, że koszt płyty jest porównywalny do zwykłych fundamentów.

Arturo72
02-01-2015, 22:50
Dobry kłamczuszek z Ciebie, w artykule napisałeś: koszt płyty 55 tys. Wielokrotnie powtarzałeś, że koszt płyty jest porównywalny do zwykłych fundamentów.
Z zabezpieczeniami pod szkody górnicze warte ok.10-15tys.zł i jest to 180m2 pow.zabudowy czyli z zabezpieczeniami ok.300zł/m2 pow.zabudowy a bez 250zł/m2.
A u ciebie jak to wychodzi fundament za 1m2 pow zabudowy ?

k1krzysztof
03-01-2015, 10:00
Napisał Kaszpir007

Każdy typowy "Kowalski" może sobie spokojnie zamówić całego tira opał bezpośrednio z kopalni z Czech. Koszt 1 tony opału wychodzi około 200zł + koszt transportu. Sądzę że spokojnie z kosztem transportu osoba prywatna można mieć opał za około 300-400zł za tonę ...
Tyle że wtedy trzeba by się z kilku zorganizowac , zamówić "wannę" i sobie popakować

Ale po co

http://www.tauron-wydobycie.pl/oferta-handlowa/wegiel

masz miał 19 za 250 zł/tona nie do przebicia

i znowu przekłamanie w linku są ceny nie dla kowalskiego tylko dla dużego hurtu .
Zwykły kowalski kupi np Jaret za + 200-250 zł wiecej niż w tabeli i wychodzi normalnie .


Dzwoniłem kiedyś i odpowiedź była proszę poszukać sprzedawcy detalicznego "Jareta" w swojej okolicy tak będzie najtaniej dla pana .
No chyba że ktoś ma znajomego sprzedawcę i on sie podzieli zyskiem , ale to już 0,% odsetek kupujących

kobra64
03-01-2015, 10:24
i znowu przekłamanie w linku są ceny nie dla kowalskiego tylko dla dużego hurtu .
Zwykły kowalski kupi np Jaret za + 200-250 zł wiecej niż w tabeli i wychodzi normalnie .


Dzwoniłem kiedyś i odpowiedź była proszę poszukać sprzedawcy detalicznego "Jareta" w swojej okolicy tak będzie najtaniej dla pana .
No chyba że ktoś ma znajomego sprzedawcę i on sie podzieli zyskiem , ale to już 0,% odsetek kupujących To co Ty piszesz to jest przekłamanie. A nawet zwykła brednia. To są ceny w odbiorze drobnicowym. Znaczy - stawiasz auto w kolejkę, ładujesz 3, 5 albo i 8 ton ( max 8 - wg. limitu na pojedynczy pojazd ), becalujesz i jedziesz do domu z towarem. Ceny dla dużego hurtu są zupełnie inne. Dla ułatwienia Ci powiem, że ja od dilera kupuję po cenach niższych od tych z linka. Znaczy - dostaję awizację, stawiam patelnię pod kopalnię, ładuję towar i becaluję dilerowi za odebrane tony mniej niż w tym cenniku. Ile on płaci żeby mógł mi sprzedać poniżej kopalnianej ceny? A Jareta Plus nie ma na kopalniach - to jest mieszanka robiona przez Autoryzowanych Sprzedawców. Tauron Wydobycie tylko go certyfikuje. PS. sorki pomyłka się mi zdarzyła - na Tauronie limit na drobnicach jest chyba jednak max 6 ton. 8 ton to na drobnicach KW SA. No w każdym razie to rzeczywiście duży hurt, nie?

kaszpir007
03-01-2015, 10:59
To co Ty piszesz to jest przekłamanie. A nawet zwykła brednia. To są ceny w odbiorze drobnicowym. Znaczy - stawiasz auto w kolejkę, ładujesz 3, 5 albo i 8 ton ( max 8 - wg. limitu na pojedynczy pojazd ), becalujesz i jedziesz do domu z towarem. Ceny dla dużego hurtu są zupełnie inne. Dla ułatwienia Ci powiem, że ja od dilera kupuję po cenach niższych od tych z linka. Znaczy - dostaję awizację, stawiam patelnię pod kopalnię, ładuję towar i becaluję dilerowi za odebrane tony mniej niż w tym cenniku. Ile on płaci żeby mógł mi sprzedać poniżej kopalnianej ceny? A Jareta Plus nie ma na kopalniach - to jest mieszanka robiona przez Autoryzowanych Sprzedawców. Tauron Wydobycie tylko go certyfikuje. PS. sorki pomyłka się mi zdarzyła - na Tauronie limit na drobnicach jest chyba jednak max 6 ton. 8 ton to na drobnicach KW SA. No w każdym razie to rzeczywiście duży hurt, nie?

Ehhh ...

Szkoda że tak daleko mieszkam :(

Bo spokojnie wziąłbym te 6 ton miału za taką cenę (oczywiście po doliczenie transportu) i sam sobie spokojnie popakował. Może by mi to trochę zajęło , ale zamiast płacenia po 570zł za tonę za byle jaki miał miałbym miał za pół ceny i zapewne lepszy od tego co mam ...

Tyle że zapewne "taniej:" by by mi było ze względu na daleki transport wziąć całą "wannę" 25 ton bo dzięki temu cena za transport po przeliczeniu na 1 tonę była by bardziej korzystna , tylko po co mi 25 ton opału , a sąsiedzi nie wezmę opału nie pakowanego i tym bardziej miału :(

kobra64
03-01-2015, 11:18
No tak to jest że wybór opału zależy w znacznej mierze od lokalizacji. Jednak praktycznie w każdej lokalizacji można znaleźć coś niezłego za przyzwoite pieniądze. Chociaż faktem jest, że na Śląsku czy w zachodniej Małopolsce to i specjalnie szukać nie ma potrzeby.

wojtek65
03-01-2015, 11:21
Kto z posiadaczy ekogroszka może się pochwalić swoim OZC czyli wyliczeniem zapotrzebowania domu na ciepło ?
Ile zużywają Wasze domy energii na ogrzewanie ?
Kopara opadła ?
Nie opadła.
Od 19. 09. 2013 do 16. 04. 2014. CO + CWU 14.250 kWh na niecałe 120metrów . W większości ściany nie ocieplone, bardziej ze względów technicznych niż finansowych.

kaszpir007
03-01-2015, 11:43
No tak to jest że wybór opału zależy w znacznej mierze od lokalizacji. Jednak praktycznie w każdej lokalizacji można znaleźć coś niezłego za przyzwoite pieniądze. Chociaż faktem jest, że na Śląsku czy w zachodniej Małopolsce to i specjalnie szukać nie ma potrzeby.

Toruń i okolice.

Najtańszy miał po 510zł luzem. Nie pakują.
Najtańszy pakowany po 570zł za fałszywego "Piasta 24Mj" ...

Za 500zł moge kupić też miał czeski pakowany , ale kiedys miałem ze składu ekogroch od nich to było błoto a nie wegiel i tak smrodziło na okolice że az się wstydziłem , bo wyglądało jakbym jakimiś śmieciami czy butelkami palił , bo żółty śmierdzący dym z komina , a same przesuszenie zajęło mi sporo czasu i musiałem wywalac wszsytko z worków ...

animuss
04-01-2015, 14:27
Jeden kocioł różne palniki :
http://befako.pl/galeria/main_gallery/mini/foto_39.jpg
Woda w kotle poniżej palnika =kondensacja.
http://i.imgur.com/DYqrnet.jpg
http://befako.pl/pl/oferta/29-kw-pl_eco_duo-sk_z_podajnikiem_psp_sk#produkt_content

gryf66
04-01-2015, 20:35
Mam nadzieję ,że piszę we właściwym poście i ktoś będzie mi mógł pomóc w moim wyborze .
Potrzebuję kotła do mieszkania , dosyć specyficzne obliczenia zapotrzebowania ( wg cieplowlasciwe,pl potrzebuję kotła o mocy ok 6 kw ) chociaż mam wrażenie ,że ten kalkulator ma troszkę za mało parametrów - ale nie można wymagać więcej niż zgrubne wyliczenia.
Potrzebuję kotła do budynku o powierzchni zabudowy ok 320 m2 , na mieszkanie przeznaczam część poddasza o pow. ok 180 m2 w pełni ogrzewana z wentylacją mechaniczną parter nieogrzewany za pomocą grzejników ma pracować jako bufor .
Część ok 70 m2 parteru będzie ogrzewana przez zrzut powietrza z piętra (pokoje wentylacja) + 110 m2 parteru oddzielone ocieploną ścianką działową z bramą garażową.
Dół budynku ok 3m wysokości ocieplony styropian biały15 cm poddasze od 3-go do 5 m ocieplona 18 cm grafitu w tym ścianka kolankowa ścianka kolankowa 1,6 m , strop nad poddaszem z małymi skosami przy kolankowych ocieplony 30-40 cm wełny , strop między parterem a poddaszem 5 cm styropian (część podłóg odgrzewanie podłogowe) ,ocieplenie posadzki parteru 10cm styropianu .
Budynek istniejący część jeszcze poniemiecka był już przez kogoś częściowo przebudowywany z tego powodu ocieplenia może nie będą takie jak wymagane ale niektórych norm i rozwiązań budynku nie można przeskoczyć .
Ściany parteru 50 cm cegła w tym 5 cm pustki powietrznej , poddasze 25 cm cegła , nowe okna plastikowe z pakietem 3 szybowym Uw od 0,8 do ponad 1 przy najmniejszych 2 oknach .
Kocioł ma stać na parterze planuję bufor 1000l dla pieca (choć jeśli będzie to wymagane mam również zbiornik 2000L) i zbiornik 300l do CWU dogrzewane pompą cieplną P-W od wiosny do jesieni.
Dla maniaków pomp i ogrzewania elektrycznego (nie jestem im przeciwny) , nie ma gazu i problem ze stałym dopływem energii elektrycznej poza tym mam własne zborze do palenia od czyszczenia zboża do sprzedaży (ok 2 ton rocznie odpadu) .
Jaki najlepszy piec z jakim palnikiem prawdopodobnie SKAM.
Byłbym wdzięczny za jakiś typ co jest przy moich potrzebach najlepsze.

animuss
05-01-2015, 18:24
Mam nadzieję ,że piszę we właściwym poście i ktoś będzie mi mógł pomóc w moim wyborze .
Potrzebuję kotła do mieszkania , dosyć specyficzne obliczenia zapotrzebowania ( wg cieplowlasciwe,pl potrzebuję kotła o mocy ok 6 kw )
Tu napisz:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciepła-powietrze-woda&p=6725479#post6725479

karoka65
05-01-2015, 18:36
Gryf, Ty to zrób sobie lepiej solidne OZC żebyś później nie płakał z tymi 6-cioma kW.
To tylko kalkulator a z tego co piszesz o budynku jakoś mi ni jak się widzi te 6kW.

gryf66
05-01-2015, 19:23
To jest trudno opisać , będzie to wycięta ćwiartka z budynku o objętości ok. 450 m3 ,ocieplona jak termos z dodatkowym buforem (parter ) jako okresowo ogrzewany piecem nadmuchowym i czasami odpalaną kuźnią wraz z piecem kuchennym na drewno (konieczność gotowania dla zwierząt ).
Wentylacja mechaniczna ma tylko wrzucać ciepłe wymieniane powietrze na parter .
Cała wycięta część mieszkalna będzie izolowana wewnątrz 15 - 20 cm styropianu .
Co do pomp do których dostałem link , to koszt pompy dobrej jakości z wystarczającym wydatkiem mocy są zbyt drogie ( może kiedyś) ale mam nie najlepsze opinie od kolegów z niemiec z którymi pracuję i znam wyniki ogrzewania taką pompą w czasie prawdziwej zimy ( nie mówię o ostatnich 3-4 zimach).
Mieszkam i pracuję w niemczech już od 12 lat i i raczej to co widziałem nie nastraja mnie pozytywnie .
Możliwe ,że najlepsze NOWE pompy są lepsze , ale i kosztują dużo więcej.
Co do kotła i kotłowni potrzebuję i tak dodatkowo komina do warsztatu i nie jest to dodatkowy koszt ( piszę to dla wyliczających koszt kotłowni ) a pomieszczeń mam wystarczająco .Poza tym zasilanie pompy ( agregat) do pracy ciągłej przez 2-3 dni kosztuje tyle samo co kocioł na ekogroszek a elektronikę i ślimak mogę zasilić z przetwornicy i wiatraka.Jako automatyk będę miał pole do sprawdzania co i jak można zasilać (również pompy ciepła ) które mam z demontażu jak innemu koledze polecali na wątku z pompami.
NIE CHCĘ RYZYKOWAĆ z systemamami ogrzewania które są w fazie testowania .
Żona zostaje z dziećmi sama w domu kiedy ja jestem na wyjazdach .
Co do 6 kw to też podchodzę do tego bardzo ostrożnie i z tego powodu myślałem o SKAM 12 kW podobno ma palnik o wydajności do 15 kW a bufor 1000 l. powinien wpłynąć dodatnio na sprawność spalania , zawsze w nocy można sięgnąć do bufora jeśli piec nie wydoli.

karoka65
05-01-2015, 19:53
Jeśli to dotyczy tej ocieplonej góry 180m to jest to możliwe.
Wiesz tu stare tam nowe.........
Zbigmaz ma instalację na 1000L buforze.

gryf66
05-01-2015, 19:59
Wiem o tym , poza tym potrzebuję piec z możliwością palenia i zboża (bo mam własny odpad) a raczej odpowiedniego palnika dodatkowo dla zboża, miału i czasami dodatku oleistych wraz z nasionami chwastów .
No i bardzo ważne właściwego do tego sterownika ( dobrze by było z możliwością regulacji przez sieć ).

karoka65
05-01-2015, 20:05
Nawet na zwykłej fajce spalisz zboże, pisałeś chyba o dwóch tonach ale takie paliwo wciąga kociołek jak smok :)
Mieszałbym te odpady z miałem czy groszkiem dla polepszenia spalania że tak napiszę i zapobiegania spiekaniu.

gryf66
05-01-2015, 20:29
Ale zawsze mogę wysiać dodatkowo dwa hektary tylko na palenie :) jeśli zarobię na tym więcej niż przy sprzedaży.
A jeśli to pomaga na spiekanie to nie ma problemu .

kobra64
05-01-2015, 20:38
Też tak mi się coś zdaje że te 12 to raczej minimum będzie. Piszesz że część pomieszczeń poddasza ( tych przeznaczonych do zamieszkania ) ma podłogówki a ocieplenie stropu nad parterem zaledwie 5 cm. Temu bym się przyjrzał dokładniej, bo straty tutaj będą ogromniaste. Może się da coś dołożyć? Możesz obniżyć wysokość tego parteru i poświęcić z 15 cm z tej wysokości na docieplenie tego stropu który tak naprawdę dla Ciebie będzie posadzką ogrzewanej części??

karoka65
05-01-2015, 21:39
mch :)
Kobra chyba podobny wzrok :) "oko" bo to wciskanie ciepła na dół może różnie wyglądać.

zbigmaz01
05-01-2015, 21:43
Jeśli to dotyczy tej ocieplonej góry 180m to jest to możliwe.
Wiesz tu stare tam nowe.........
Zbigmaz ma instalację na 1000L buforze.Zgadza się, mam bufor i taki jak piszesz. Bufor b.dobrze stabilizuje pracę, nie ma takich zalań zimną wodą kotła a i przy obciążeniu wspomaga tak że kocioł pracuje przez dłuższy czas w lepszych (wydajniejszych) warunkach. Teraz spalam na nim miał i to taki naprawdę miał, strasznie drobny. Spalam w sposób (dla mnie) zadowalający a że nie ma w nim za wiele mocy to idzie tego sporo jak na moje 320m2 starego poniemieckiego domu.

k1krzysztof
05-01-2015, 22:05
Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
To co Ty piszesz to jest przekłamanie. A nawet zwykła brednia. To są ceny w odbiorze drobnicowym. Znaczy - stawiasz auto w kolejkę, ładujesz 3, 5 albo i 8 ton ( max 8 - wg. limitu na pojedynczy pojazd ), becalujesz i jedziesz do domu z towarem. Ceny dla dużego hurtu są zupełnie inne. Dla ułatwienia Ci powiem, że ja od dilera kupuję po cenach niższych od tych z linka. Znaczy - dostaję awizację, stawiam patelnię pod kopalnię, ładuję towar i becaluję dilerowi za odebrane tony mniej niż w tym cenniku. Ile on płaci żeby mógł mi sprzedać poniżej kopalnianej ceny? A Jareta Plus nie ma na kopalniach - to jest mieszanka robiona przez Autoryzowanych Sprzedawców. Tauron Wydobycie tylko go certyfikuje. PS. sorki pomyłka się mi zdarzyła - na Tauronie limit na drobnicach jest chyba jednak max 6 ton. 8 ton to na drobnicach KW SA. No w każdym razie to rzeczywiście duży hurt, nie?




Ehhh ...

Szkoda że tak daleko mieszkam :(

Bo spokojnie wziąłbym te 6 ton miału za taką cenę (oczywiście po doliczenie transportu) i sam sobie spokojnie popakował. Może by mi to trochę zajęło , ale zamiast płacenia po 570zł za tonę za byle jaki miał miałbym miał za pół ceny i zapewne lepszy od tego co mam ...

Tyle że zapewne "taniej:" by by mi było ze względu na daleki transport wziąć całą "wannę" 25 ton bo dzięki temu cena za transport po przeliczeniu na 1 tonę była by bardziej korzystna , tylko po co mi 25 ton opału , a sąsiedzi nie wezmę opału nie pakowanego i tym bardziej miału :(


być może i brednie za co PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ale taka dostałem odpowiedź tu; http://www.tauron-wydobycie.pl/sprzedawcy-wegla/bho-anna-wojtala
to jest na składzie węgla w najbliższej mojej okolicy ok 30km , który jest wymieniony na stronie Tauronu i nic nie wspomniano o małym tonażu jak zapytałem o 5 T tylko sucha informacja o cenach nie dla detalisty z tej strony i sprzedaży hurtowej . Słysząc to zrozumiałem że te 5 T to za mało i pomyslałem o co najmniej zestawie . Ot tyle , i w związku z tym co napisałeś mam prośbę abyś przedstawił ścieżkę normalnej procedury dla takiego jak ja i wielu podobnych co by byli zainteresowani zakupem w/w paliwa z w/w strony ale prośba użyj "normalnych słów" albo przetłumacz "becalujesz"
pozdrawiam "Kujawiok"

zbigmaz01
05-01-2015, 22:21
... przetłumacz "becalujesz"
pozdrawiam "Kujawiok"Trochę z niemieckiego - płacisz.

animuss
05-01-2015, 22:31
Co do pomp do których dostałem link , to koszt pompy dobrej jakości z wystarczającym wydatkiem mocy są zbyt drogie ( może kiedyś) ale mam nie najlepsze opinie od kolegów z niemiec z którymi pracuję i znam wyniki ogrzewania taką pompą w czasie prawdziwej zimy ( nie mówię o ostatnich 3-4 zimach).
Mieszkam i pracuję w niemczech już od 12 lat i i raczej to co widziałem nie nastraja mnie pozytywnie .
Możliwe ,że najlepsze NOWE pompy są lepsze , ale i kosztują dużo więcej.Nowa pompa i piec nadmuchowy ciepło rozprowadzi wentylacja mechaniczna.
http://allegro.pl/panasonic-pompa-ciepla-t-cap-aquarea-9-kw-20-i4946069516.html

kobra64
06-01-2015, 01:03
Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
To co Ty piszesz to jest przekłamanie. A nawet zwykła brednia. To są ceny w odbiorze drobnicowym. Znaczy - stawiasz auto w kolejkę, ładujesz 3, 5 albo i 8 ton ( max 8 - wg. limitu na pojedynczy pojazd ), becalujesz i jedziesz do domu z towarem. Ceny dla dużego hurtu są zupełnie inne. Dla ułatwienia Ci powiem, że ja od dilera kupuję po cenach niższych od tych z linka. Znaczy - dostaję awizację, stawiam patelnię pod kopalnię, ładuję towar i becaluję dilerowi za odebrane tony mniej niż w tym cenniku. Ile on płaci żeby mógł mi sprzedać poniżej kopalnianej ceny? A Jareta Plus nie ma na kopalniach - to jest mieszanka robiona przez Autoryzowanych Sprzedawców. Tauron Wydobycie tylko go certyfikuje. PS. sorki pomyłka się mi zdarzyła - na Tauronie limit na drobnicach jest chyba jednak max 6 ton. 8 ton to na drobnicach KW SA. No w każdym razie to rzeczywiście duży hurt, nie?






być może i brednie za co PRZEPRASZAM WSZYSTKICH ale taka dostałem odpowiedź tu; http://www.tauron-wydobycie.pl/sprzedawcy-wegla/bho-anna-wojtala
to jest na składzie węgla w najbliższej mojej okolicy ok 30km , który jest wymieniony na stronie Tauronu i nic nie wspomniano o małym tonażu jak zapytałem o 5 T tylko sucha informacja o cenach nie dla detalisty z tej strony i sprzedaży hurtowej . Słysząc to zrozumiałem że te 5 T to za mało i pomyslałem o co najmniej zestawie . Ot tyle , i w związku z tym co napisałeś mam prośbę abyś przedstawił ścieżkę normalnej procedury dla takiego jak ja i wielu podobnych co by byli zainteresowani zakupem w/w paliwa z w/w strony ale prośba użyj "normalnych słów" albo przetłumacz "becalujesz"
pozdrawiam "Kujawiok" Nie ma żadnej ścieżki. Zajeżdżasz pod kopalnię Janina w Libiążu samochodem o ładowności jaka Cię interesuje ( max 6 ton - tyle wynosi limit na drobnicy ), stajesz w kolejkę, jak przyjdzie Twoja kolej ważysz puste auto, ładują Ci Fadromą, ważysz pełne i płacisz ( becalujesz ).

kaszpir007
06-01-2015, 10:16
Nie ma żadnej ścieżki. Zajeżdżasz pod kopalnię Janina w Libiążu samochodem o ładowności jaka Cię interesuje ( max 6 ton - tyle wynosi limit na drobnicy ), stajesz w kolejkę, jak przyjdzie Twoja kolej ważysz puste auto, ładują Ci Fadromą, ważysz pełne i płacisz ( becalujesz ).

Wysłałem z ciekawości do 2 składów wymienionych na stronie Tauronie że interesuje mnie 6 ton miału , tego co mają na stronie Tauronu za 250zł ;)
Ciekawy jestem co odpiszą ...

Ale ...

Jesli limit jest 6 ton to wcale się nie dziwię że takie ceny są u mnie :(
Odległośc spora i koszt transporty z kopalni do mnie tych 6 ton zapewne spory ...

Gdyby cięzarówka przewoziła 25 ton to koszt w przeliczeniu na 1 tonę byłby niezbyt wysoki , ale po przeliczeniu na 6 ton będzie wysoki. ..

Kiedyś pamiętam chciałem kupić bezpośrednio łupek gresowy. Cena atrakcyjna bo chyba 40zł za tonę ale trzeba było wziąc minimum 25ton a transport wyniósł do mnie około 2500zł

I sądzę że i teraz cena będzie tak "zaporowa" że nie będzie mi się opłacało bo ten miał z 250zł zrobi się 500zł lub więcej za tonę i to luzem ...

gryf66
06-01-2015, 11:23
Z tego powodu ocieplam ściany parteru styropianem 15 i posadzkę 10 cm ,podłogi nie mogę więcej bo będzie zbyt nisko , jak się uda to dam 15cm i zbrojoną płytę pod płytki podłogowe .
Strata przez strop mnie nie martwi bo z tego co obserwuję teraz w domu na piętrze muszę zakręcać kaloryfery a na parterze są odkręcone na maxa , niestety remont tutaj można zrobić dopiero jak się wyprowadzę .
Strop na dachu był wymieniony kiedyś i jest 15 cm ocieplenia ( to było 15 lat temu i nikt wtedy nie pisał ,że potrzeba dużo więcej ) a między piętrami jest jak to było robione szlaka.
Parter w tym nowym przebudowywanym będzie bez kaloryferów , wentylacja bez rekuperatora i właśnie tym ma być dogrzewany parter ( i to niestety jest problem bo muszę policzyć ile energii potrzeba do ogrzania wymienianego powietrza +straty przez ściany ( i jak wyliczyć działanie parteru jako bufora ).
Dobre OZC będzie sporo kosztować (poza tym na razie mam robioną inwentaryzację do projektu przebudowy) a przy koszcie zakupu tego budynku mam spory margines finansowy w stosunku do budowy podobnego siedliska ( wiem bo mam zaczętą budowę na innej działce którą musiałem zastopować ) i znam wyceny ile bym musiał w podobny metraż zainwestować , i nie mówię o stanie wykończonym bo materiały już mam tylko surowym .
Wolę dokupić kilkanaście metrów sześciennych styropianu i w razie czego docieplić sufit poddasza na 120 m2 bo w części budynku mam 3,5 m wysokości ( ale to dopiero jak temperatura w części mieszkalnej będzie zbyt niska ( i tu raczej chodzi o mnie bo żona woli chłodne pomieszczenia ),
Zrobiłem właśnie symulację przyjmując ,że ogrzewany ma być również parter , przyjmując słabsze okna (nie liczyłem 3 szyb tylko wszystkie 2 szybowe) ściany parteru i poddasza 25 cm + 15 cm. styropianu i wychodzi mi w najzimniejszy dzień 10,5 kW .
Wynika z tego ,że piec 12 kW wystarczy (skoro było to liczone przy najmniej korzystnych parametrach technicznych).

k1krzysztof
06-01-2015, 11:55
Jesli limit jest 6 ton to wcale się nie dziwię że takie ceny są u mnie
Odległośc spora i koszt transporty z kopalni do mnie tych 6 ton zapewne spory ...


sprawdziłem ile kilasów jest do "Sobieskiego"/interesuję sie jaretem/ wyszło ...321... to chyba zbyt zawyża choć
6x523,32=3139,92 + transport 321x3,00=963 + 3139,92 = 4102,92 / 6 = 683,82 zł za TONE luzem z akcyzom bo taki mnie interesuje .
.... ale
znalazłem coś takiego...
http://www.kupwegiel.home.pl/
i ta sama firma na aledrogo z workowanym
http://allegro.pl/jaret-ekogroszek-workowany-i4963553604.html
workowany bo taki jest pewny /nie mieszany-kombinowany/ 6x571,5=3429+6x57,1=3429+342=3771 / 6 = 628,5 TONĘ plus transport ???? ciekawe ile całość może ma ktoś doświadczenie

kobra64
06-01-2015, 17:47
Wysłałem z ciekawości do 2 składów wymienionych na stronie Tauronie że interesuje mnie 6 ton miału , tego co mają na stronie Tauronu za 250zł ;)
Ciekawy jestem co odpiszą ...

Ale ...

Jesli limit jest 6 ton to wcale się nie dziwię że takie ceny są u mnie :(
Odległośc spora i koszt transporty z kopalni do mnie tych 6 ton zapewne spory ...

Gdyby cięzarówka przewoziła 25 ton to koszt w przeliczeniu na 1 tonę byłby niezbyt wysoki , ale po przeliczeniu na 6 ton będzie wysoki. ..

Kiedyś pamiętam chciałem kupić bezpośrednio łupek gresowy. Cena atrakcyjna bo chyba 40zł za tonę ale trzeba było wziąc minimum 25ton a transport wyniósł do mnie około 2500zł

I sądzę że i teraz cena będzie tak "zaporowa" że nie będzie mi się opłacało bo ten miał z 250zł zrobi się 500zł lub więcej za tonę i to luzem ... Limit 6 ton obowiązuje w odbiorze drobnicowym. Nie sądzisz chyba że składy też kupują po 6 ton? Kto nie ma składu na bocznicy, wozi patelniami. Kto ma dostęp do kolei - wagonami.

kaszpir007
06-01-2015, 18:33
Limit 6 ton obowiązuje w odbiorze drobnicowym. Nie sądzisz chyba że składy też kupują po 6 ton? Kto nie ma składu na bocznicy, wozi patelniami. Kto ma dostęp do kolei - wagonami.

No chyba że tak;)

Szkoda że tak daleko mieszkam do kopalni bo widać mógłbym mieć opał ponad 2x taniej niż obecnie płacę a do tego nie oszukany ...
Wtedy koszy ogrzwania od razu spadły by u mnie dwu krotnie :)

Ehhh ...

Czyli poprzedni sezon zamiast 1500zł kosztował by mnie około 700zł za CO i CWU :)
Ehhh ..

czp01
06-01-2015, 18:53
Ponownie jak co roku do rankingu zgłaszam swój kocioł czyli żeliwne monstrum Kielara Eco2 - prawie w nowej wersji (http://forum.czp.pl/viewtopic.php?f=16&t=8&start=10#p16944)

Kotła osobiście nie polecam - ale dla tych co chcą to najnowszy model tak oto wygląda:

http://czp.pl/foto/produkt_pluslux.png

Liwko
06-01-2015, 19:17
Przynajmniej jeden na temat :)

A co on ma takiego eko?

Liwko
06-01-2015, 19:39
Jak to co "pifko" siadasz obok i popijasz - super sprawa :)

A to teraz rozumiem dlaczego ludzie sobie to robią, muszą się kryć we własnym domu :)
Mam kolegę, który ma takie eko i faktycznie nie wyobrażam sobie jego domu bez kotłowni. Nawet jakby zaczął grzać prądem, to kopciucha na bank by zostawił, z sentymentu :D

Liwko
06-01-2015, 21:20
Pomóżcie koledze, bo szkoda mi się go zrobiło. No a miało być tak pięknie...
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?233696-R%C4%99ce-opadaj%C4%85-Piec-agregaat-dziadowa-k%C5%82oda-kot%C5%82y-leszka-sterownik-tech-st-37

karoka65
06-01-2015, 21:32
Ponownie jak co roku do rankingu zgłaszam swój kocioł czyli żeliwne monstrum Kielara Eco2 - prawie w nowej wersji (http://forum.czp.pl/viewtopic.php?f=16&t=8&start=10#p16944)

Kotła osobiście nie polecam - ale dla tych co chcą to najnowszy model tak oto wygląda:

http://czp.pl/foto/produkt_pluslux.png
Nada się do rankingu Artura, tego wg. urody :)

Arturo72
06-01-2015, 21:45
Nada się do rankingu Artura, tego wg. urody :)
Ja takich wiejskich czarodziejskich nie preferuje.
W dalszym ciągu r-eco i Lazar są na dwóch pierwszych miejscach.

karoka65
06-01-2015, 21:50
Na Twoim miejscu kupiłbym sobie obydwa :)
W końcu się dowiesz że w domu może być ciepło i nie trzeba ciągle w licznik się wpatrywać :)

Liwko
06-01-2015, 21:55
Na Twoim miejscu kupiłbym sobie obydwa :)
W końcu się dowiesz że w domu może być ciepło i nie trzeba ciągle w licznik się wpatrywać :)

Bo na to by zwyczajnie czasu już nie starczyło. Przywieź, zwal, rozpal, dosyp, ustaw, wyczyść, wywieź, poszukaj, itd. itd. Masochiści :D

karoka65
06-01-2015, 22:00
Widzę że się też upominasz :)
Dobra R-eco dla Artura a Lazar dla Ciebie :)

Liwko
06-01-2015, 22:04
Widzę że się też upominasz :)
Dobra R-eco dla Artura a Lazar dla Ciebie :)

Fajnie, oddam go tam gdzie jego miejsce. Do muzeum :D

adkwapniewski
06-01-2015, 22:05
Dorzucam swojego RBR`a 12kW - działa drugi sezon (pierwszy "zamieszkały") .

Obecnie spala mieszankę odsiewki (miał) + trociny (3worki miału , 2 worki trocin)

W domciu 23-24*C ,na zew około -20*C (czujka temp zew jest w zetce i trochę przekłamuje na + , pirometr pokazuje i -25*C) dzieci i ja -zadowoleni. Pani Żona trochę marudzi że "chłodno"...(26*C jej się marzy ...)

297640

Koszty grzania śmieszne :) Jedyny minusik (opału nie kociołka) to miał i trociny pylą , przy groszku syfku nie było.
Kociołek wpięty w podłogówkę , jedne grzejniki to drabinki w łazienkach zasilane z rozdzielaczy podłogówki.

Podłogówka pracuje non-stop - najlepszy komfort , zasilanie +30-31*C (pomiar za 3Dtermostatycznym, na rozdzielaczach ~30*C)

Przy pracy cyklicznej trzeba było w mrozik ładować 35*C , przy pracy ciągłej 25-30*C wystarcza , no chyba że będzie na zew -30*C ale to się okaże :)

karoka65
06-01-2015, 22:10
Adaś czego Ci mogę zazdrościć to tylko tej zimy :) bo kociołek ten sam.
Pompką powinno tak przycisnąć zaraz by lokomotywy w salonach ruszyły albo licznik wyrwałoby ze skrzynki, hehe

Liwko
06-01-2015, 22:17
Adaś czego Ci mogę zazdrościć to tylko tej zimy :) bo kociołek ten sam.
Pompką powinno tak przycisnąć zaraz by lokomotywy w salonach ruszyły albo licznik wyrwałoby ze skrzynki, hehe

Pięć lat temu gdy miałem prąd budowlany a na zewnątrz było -27, w łazience miałem 28 stopni. Dramat. Jednak rachunek mnie nie powalił.
Ile razy trzeba tobie tłumaczyć, że cena kWh z drewna czy z PC jest podobna i nie można paląc w kominku zaoszczędzić? Możesz sobie wyobrazić, że jakbym wywalił kominek i komin moje rachunki by spadły? Zapewne tego nie ogarniesz :)

karoka65
06-01-2015, 22:24
Myślę że Twoje rachunki poszłyby w górę mój Liwko i co tu później na forum by pisać :)
I dlaczego wszystkim wmawiacie że zaoszczędziliście np. na niewybudowaniu komina skoro każda pompka ma i tak ten komin.
O lokomotywie w salonie to już nawet nie wspomnę a czy ta lokomytywa to za darmo ?
Podobno tacy rozważni inwestorzy jesteście z zarazem tacy rozrzutni i to na krechę :)
Wiem, wiem dla klimatu wszystko się zrobi, hehe

karoka65
06-01-2015, 22:27
Wiecie ? ja jestem pewny tego co mam i nie muszę budować komina dla śmierdziela w salonie :)

Liwko
06-01-2015, 22:28
Myślę że Twoje rachunki poszłyby w górę mój Liwko i co tu później na forum by pisać :)
I dlaczego wszystkim wmawiacie że zaoszczędziliście np. na niewybudowaniu komina skoro każda pompka ma i tak ten komin.
O lokomotywie w salonie to już nawet nie wspomnę a czy ta lokomytywa to za darmo ?
Podobno tacy rozważni inwestorzy jesteście z zarazem tacy rozrzutni i to na krechę :)
Wiem, wiem dla klimatu wszystko się zrobi, hehe

No tak, nie ogarnąłeś.
Dlaczego miały by iść w górę, skoro wywaliłbym mostek ciepła jakim jest komin?
Twoi klienci nie mają lokomotyw w salonach? Powiem ci coś na ucho, w ogrodzie mam drugi kominek :yes:

adkwapniewski
06-01-2015, 22:33
Adaś czego Ci mogę zazdrościć to tylko tej zimy :) bo kociołek ten sam.
Pompką powinno tak przycisnąć zaraz by lokomotywy w salonach ruszyły albo licznik wyrwałoby ze skrzynki, hehe

Zima dopiero się zaczyna ;) Chociaż śniegu pod dostatkiem :)

Licznik to mi wyrywa ... miesięcznie > 400kWh , sam serwerek+reku+WIFI to ~5kWh/d , do tego POŚ , indukcja - wziąłem G12W , koszt 1kWh w taniej to 0,28PLN +abo itd, koszt 1kWh z miału i trocin 0,08PLN , próbowałem grzałką ... odpada.

Mam cały czas gorącą wodę 250L grzane do 53-58*C.

Niech sobie piszą co chcą , mam ciepło całą dobę , gorącą wodę kiedy chcę (żadnych stref) i to wszystko za parę groszy.


Biedni sąsiedzi
Sąsiedzi się dziwią jak to można w zimie w "piecu" nie palić - mój komin to jedyny w okolicy pilnie obserwowany 24h/d ... myślę żeby wydrukować karteczki i rozwiesić po słupach z info " tak , tak grzeję kociołkiem"

Arturo72
06-01-2015, 22:44
koszt 1kWh w taniej to 0,28PLN +abo itd, koszt 1kWh z miału i trocin 0,08PLN , próbowałem grzałką ... odpada.

0,28/3=0,093zł.
Dużo drożej od miału i trocin ?

an2lec
07-01-2015, 12:31
0,28/3=0,093zł.
Dużo drożej od miału i trocin ?

Dolicz sobie różnicę w cenie zakupu pompy i kotła, oraz ewentualnie koszt obsługi kredytu to Ci wyjdzie duża różnica. Rozumiem że tak często przywoływane kalkulatory pompiarzy zaczynają działać dopiero w momencie uruchomienia ogrzewania.

Liwko
07-01-2015, 12:54
Dolicz sobie różnicę w cenie zakupu pompy i kotła, oraz ewentualnie koszt obsługi kredytu to Ci wyjdzie duża różnica. Rozumiem że tak często przywoływane kalkulatory pompiarzy zaczynają działać dopiero w momencie uruchomienia ogrzewania.

A proszę bardzo
Moja PC 10tyś., kolegi Klimosz 10tyś.
Moje odwierty 10tyś., kolegi komin i kilka m2 kotłowni 10tyś.
Cała reszta podobna.
Widzisz gdzieś różnicę?

A teraz o serwisach
Ja wydałem 50zł. na czujnik zaniku fazy
On w tym samym czasie 400zł na jakieś pierdoły

Mi padnie sprężarka, wymienię sprężarkę
Jemu rozszczelni się kocioł, wymienia cały kocioł :P

I kto tu jest sprite?

Kotłami i tym rankingiem powinny interesować się tylko posiadacze starych domów, gdzie zmiana systemu jest zbyt kosztowna, natomiast budujący nowe domy powinni wybierać inne źródła ogrzewania. A moim zdaniem powinien być zakaz pakowania węgla do nowych domów.

an2lec
07-01-2015, 13:11
Widać koledze nie miał kto doradzić w sprawie kotła i kupił Klimosza. Jego strata ;)
Gdybyś kotłownie zamiast w salonie zrobił tam gdzie jej miejsce nie poniósłbyś żadnych dodatkowych kosztów, a w dodatku pozbyłbyś się mostka termicznego z salonu.
Rozszczelnienie kotła niekoniecznie oznacza jego wymianę.
Mit o długiej żywotności pomp jest tylko pobożnym życzeniem pompiarzy. Bardzo się zdziwię jeśli któraś popracuje tyle ile mój stary kocioł.
Natomiast Ty uważaj żebyś się nie zdziwił jeśli Ci coś padnie w pompie, a producent nie będzie oferował już wsparcia technicznego i zostaniesz z ręką w nocniku :P

Możesz pokazać jakąś ofertę na pompę i odwierty po 10k zł. ?

Liwko
07-01-2015, 14:27
Widać koledze nie miał kto doradzić w sprawie kotła i kupił Klimosza. Jego strata ;)
Gdybyś kotłownie zamiast w salonie zrobił tam gdzie jej miejsce nie poniósł byś żadnych dodatkowych kosztów, a w dodatku pozbył byś się mostka termicznego z salonu.
Rozszczelnienie kotła niekoniecznie oznacza jego wymianę.
Mit o długiej żywotności pomp jest tylko pobożnym życzeniem pompiarzy. Bardzo się zdziwię jeśli któraś popracuje tyle ile mój stary kocioł.
Natomiast Ty uważaj żebyś się nie zdziwił jeśli Ci coś padnie w pompie, a producent nie będzie oferował już wsparcia technicznego i zostaniesz z ręką w nocniku :P

Możesz pokazać jakąś ofertę na pompę i odwierty po 10k zł. ?

Nie mnie oceniać dlaczego kolega wybrał przewymiarowanego Klimosza, widocznie branża tak mu doradziła :P

Kominek miałbym niezależnie od źródła ogrzewania, czepiają się go tylko zazdrośnicy :D

A po co mi producent żeby naprawić PC? Wystarczy mi elektryk lub chłodniarz. A że klimatyzacje będą zawsze to i o swoją PC się nie martwię.

Pompy trochę podrożały (kurs euro) http://www.ppcpompy.eu/cennik/ , natomiast ceny odwiertów mocno spadły http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=odwierty+pompa+ciep%C5%82a&bmatch=s0-o-1222
Suma summarum wyjdzie około 20tyś. :P

Uważasz że kocioł Klimosza jest dla mojego kolegi niedobry? Dlaczego tak myslisz, przecież nie znasz jego domu? Bo za drogi? Ok, podobnie pomyślałem kupując PC. Zamiast drogiego "Vieśka" czy NIBE wybrałem polskiego producenta i nie żałuję decyzji. Decyzji natomiast żałuje ten właśnie mój kolega, że mnie nie posłuchał i poszedł w węgiel :yes:

Liwko
07-01-2015, 14:40
Dobra ja spadam. Zwróciłem tylko uwagę że nie piszecie w temacie, a wy mnie tu za język ciągniecie :P
No ale może ktoś to przeczyta i mu się lampka zapali ;)

an2lec
07-01-2015, 14:59
Kominek miałbym niezależnie od źródła ogrzewania, czepiają się go tylko zazdrośnicy :D
Raczej osoby które widzą sprzeczność w tezach które głosisz.


A po co mi producent żeby naprawić PC? Wystarczy mi elektryk lub chłodniarz. A że klimatyzacje będą zawsze to i o swoją PC się nie martwię.
Widać mało wiesz na temat serwisu jeśli wierzysz że elektryk lub chłodniarz zawsze naprawi Ci pompę. Nawet jeśli by wiedział jak to jeszcze ktoś mu musi sprzedać części zamienne, a tu niestety konieczne jest wsparcie techniczne producenta.


Pompy trochę podrożały (kurs euro) http://www.ppcpompy.eu/cennik/ , natomiast ceny odwiertów mocno spadły http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=odwierty+pompa+ciep%C5%82a&bmatch=s0-o-1222
Suma summarum wyjdzie około 20tyś. :P
Powiedz to tym którzy większą kasę bulą za powietrzne pompy.


Uważasz że kocioł Klimosza jest dla mojego kolegi niedobry? Dlaczego tak myslisz, przecież nie znasz jego domu?
Nie muszę znać jego domu żeby wiedzieć że są lepsze konstrukcje kotłów.

Liwko
07-01-2015, 15:22
Raczej osoby które widzą sprzeczność w tezach które głosisz.

Jaką sprzeczność? Co ma piernik do wiatraka? Kominek mam i lubię sobie w nim rozpalić ale tylko w okresach przejściowych, jak ruszy PC i rozgrzeje podłogówkę palenie w kominku robi się mało komfortowe i trzeba wręcz otwierać okna. Także wbrew opinii jednego naganiacza na kociołki węglowe, posiadacze ogrzewania podłogowego (i nie ważne czy PC, węgla, prądu czy gazu) w kominkach nie palą w duże mrozy (chyba że ktoś ma z płaszczem). Mój jesienią rozpalony był trzy razy, następne palenie na wiosnę :P



Widać mało wiesz na temat serwisu jeśli wierzysz że elektryk lub chłodniarz zawsze naprawi Ci pompę. Nawet jeśli by wiedział jak to jeszcze ktoś mu musi sprzedać części zamienne, a tu niestety konieczne jest wsparcie techniczne producenta.

Wszystkie, powtarzam wszystkie części są ogólnie dostępne, a PC możesz zbudować sobie samemu z tego co dostaniesz w sklepach lub w necie. jak mi się popsuł czujnik zaniku fazy pojechałem do najbliższego elektrycznego i w pięć minut samemu go wymieniłem. Kolega elektryk oglądał bebechy mojej PC i nie znalazł tam nic niezwykłego, a dla chłodniarzy to wręcz podręcznik. No ale ty wiesz lepiej i niech tak zostanie.

Wróćcie do tematu :yes:

gryf66
07-01-2015, 15:48
Nie jestem wrogiem pomp ale może niewłaściwie czytam cenniki

Pompa ciepła Ecopower C11i o mocy 7-12kW - 17900zł
Ecopower A14 - cena 13900zł/netto 16938 brutto

Koszt odwiertów nie chce mi się szukać ile potrzeba metrów ale to co liwko napisał to tylko w niektórych województwach inne DO UZGODNIENIA.
Koszt kredytu 20 000 ( bardzo optymistycznie )+ odsetki przy RSSO 15,5 % 20000 z groszami liczone na 10 lat razem 40 000 rocznie 4000 to niestety troszeczkę się różni od wyliczeń liwko.

Sam brałem pod uwagę pompę , liczyłem wymiennik poziomy ( mam własną koparkę ) niestety koszt pompy , brak gwarancji na co najmniej na 10 lat , równolegle licząc koszt pieca i kotłowni najpewniej wybiorę kocioł podajnikowy.

Liwko
07-01-2015, 15:57
Jak tak liczycie to się nie dziwię.
13900netto to 15012 brutto!!! I to bez rabatu!

Odsetki 15% :D
I licz różnicę w systemach, bo ja jej nie widzę :)

Gdybym miał twoją koparkę to bym sobie poziomy za 3000zł zrobił :yes:

an2lec
07-01-2015, 16:07
Jaką sprzeczność? Co ma piernik do wiatraka? Kominek mam i lubię sobie w nim rozpalić ale tylko w okresach przejściowych, jak ruszy PC i rozgrzeje podłogówkę palenie w kominku robi się mało komfortowe i trzeba wręcz otwierać okna. Także wbrew opinii jednego naganiacza na kociołki węglowe, posiadacze ogrzewania podłogowego (i nie ważne czy PC, węgla, prądu czy gazu) w kominkach nie palą w duże mrozy (chyba że ktoś ma z płaszczem). Mój jesienią rozpalony był trzy razy, następne palenie na wiosnę :P
Sprzeczności widzę wiele:
- ganisz ludzi że ogrzewają się paliwem stałym, a sam jarasz drewno w salonie ..uj wie po co.
- pouczasz wszystkich żeby docieplali domy, a sam zafundowałeś sobie mostek termiczny w salonie.
- piszesz o kosztach komina, kotłowni, a sam zbudowałeś sobie takowe w salonie.
- itd. itp.


Wszystkie, powtarzam wszystkie części są ogólnie dostępne, a PC możesz zbudować sobie samemu z tego co dostaniesz w sklepach lub w necie. jak mi się popsuł czujnik zaniku fazy pojechałem do najbliższego elektrycznego i w pięć minut samemu go wymieniłem. Kolega elektryk oglądał bebechy mojej PC i nie znalazł tam nic niezwykłego, a dla chłodniarzy to wręcz podręcznik. No ale ty wiesz lepiej i niech tak zostanie.
Skoro wszystkie części są ogólnie dostępne to czemu jeszcze nikt nie wpadł na pomysł żeby z części zakupionych w najbliższym sklepie złożyć pompę. Co więcej wszyscy polecają jednak markowe pompy. Po co? Skoro wszystkie składane są z ogólnie dostępnych części.


Wróćcie do tematu :yes:
Może sam w końcu napisałbyś coś sensownego w temacie.
Czemu nie ganisz piszących na wątkach pompowych że nie piszą o pompach tylko o zużyciu prądu?

gryf66
07-01-2015, 16:37
Przepraszam musiałem zrobić błąd przy wbijaniu a nie sprawdziłem 2 razy wyniku
DZIĘKUJĘ Liwko

13 900 x 1,23 = 17 097 policzyłem za mało

A co do kredytu to 15,5 RSSO to mało na kredyt komercyjny , nie wiem ile według ciebie dają upustu ale nie sądzę ,że 40 % aby wyszło 10 000.
Ale może Ty dostajesz inne warunki od sprzedawców pomp .
Z tego co czytałem o pompach do nowego domu ( a przeczytałem wszystkie posty ) ceny jakie podajesz za pompy i odwierty są z książki z bajkami .
Widziałeś w tym wątku te wyceny jakie dostaje się z firm i jakoś ŻADNA nie chce sprzedać pompy za 10 000 , albo wszyscy są takimi idiotami ,że nie potrafią zadać pytania o koszt całkowity.
Już mam dosyć czytania postów gdzie są to dziesiątki tysięcy w szukaniu DOBRYCH INFORMACJI i czytaniu idiotycznych odpowiedzi ,że inni nie potrafią znaleźć czegoś ( dobrej jakości ) taniej i wyliczanie kosztów z księżyca .

karoka65
07-01-2015, 16:58
Nooo, zaraz się dowiesz że jesteś jeleniem do strzyżenia który nie potrafi negocjować, hehe
Forumowi pompiarze dostali wszystko za czapkę śliwek albo wręcz za darmo.
Ci co dostają oferty po 50 tysi i więcej to same ofermy i nieudacznicy :)

Liwko
07-01-2015, 17:00
Przepraszam musiałem zrobić błąd przy wbijaniu a nie sprawdziłem 2 razy wyniku
DZIĘKUJĘ Liwko

13 900 x 1,23 = 17 097 policzyłem za mało

A co do kredytu to 15,5 RSSO to mało na kredyt komercyjny , nie wiem ile według ciebie dają upustu ale nie sądzę ,że 40 % aby wyszło 10 000.


Tyle ci wychodzi po dodaniu 8%? Gdzie ty szkołę kończyłeś?

Zadzwoń do tego producenta i spytaj się ile kosztowała PC 8kW z serii A w 2008 roku. Dokładnie 9900zł Netto. Po negocjacjach z instalatorem zapłaciłem tyle brutto. Odwierty miałem po 80zł/Brutto za mb. Dwa lata temu kolega koło mnie zrobił za 60zł, a dzisiaj załatwiłbym za 50.
Dla twojego lepszego samopoczucia powiem ci, że pierwszą wycenę miałem na 70tyś!, a zrobiłem za 27.

Liwko
07-01-2015, 17:01
Nooo, zaraz się dowiesz że jesteś jeleniem do strzyżenia który nie potrafi negocjować, hehe
Forumowi pompiarze dostali wszystko za czapkę śliwek albo wręcz za darmo.
Ci co dostają oferty po 50 tysi i więcej to same ofermy i nieudacznicy :)

Bogatemu wszystko wolno, mnie na zbytek nie stać.

Liwko
07-01-2015, 17:04
Sprzeczności widzę wiele:
- ganisz ludzi że ogrzewają się paliwem stałym, a sam jarasz drewno w salonie ..uj wie po co.
- pouczasz wszystkich żeby docieplali domy, a sam zafundowałeś sobie mostek termiczny w salonie.
- piszesz o kosztach komina, kotłowni, a sam zbudowałeś sobie takowe w salonie.
- itd. itp.

Wiesz ile związków zawiera dym z drewna a ile z węgla? Porównaj też skalę mojego i twojego palenia. Moje to ułamek procenta w porównaniu do twojego!
Ja pouczam wszystkich żeby nie robili kominków bo to mostek ciepła? Dom ma być dla mnie i jeżeli chce mieć kominek to go robię i się nie zastanawiam nad jakimś mostkiem. Natomiast faktycznie gdybym go nie zrobił rachunki miałbym mniejsze.



Skoro wszystkie części są ogólnie dostępne to czemu jeszcze nikt nie wpadł na pomysł żeby z części zakupionych w najbliższym sklepie złożyć pompę. Co więcej wszyscy polecają jednak markowe pompy. Po co? Skoro wszystkie składane są z ogólnie dostępnych części.

Jesteś tego pewien? Poczytaj Elektrodę :)

gryf66
07-01-2015, 17:34
Cóż nie kończyłem księgowości ale elektronikę i pierwsze słyszę ,że u nas w Polsce urządzenia są z 8% Vat-em bez przygód z US można sprzedawać z 8% tylko przy usłudze montażu - czy może te ceny są na stronie podane z montażem przez firmę ???

Dziwnym trafem tylko TY potrafisz otrzymać po upuście towar w cenie wartości netto.
Poza tym ,że jesteś specjalistą od negocjacji detalicznych to nawet potrafisz , ale jestem spolegliwy i zapłacę Ci 10% za załatwienie mi pompy 15 kW nie musi być inwerter za 10 000 no 11000 nie będę sknerą No tak ale Ty polecasz pompę za 10 000 z 2008 roku , poproszę tylko o adres pod jakim jest maszyna czasu bym mógł przenieść się o 6 lat wstecz.
A już to co ty piszesz o zamawianiu u Panasa części do pompy w cenie niższej niż części zamienne w serwisie to jest mistrzostwo świata !
NIE ROZUMIEM JAK MOŻNA PORÓWNYWAĆ KOSZT INSTALACJI Z 2008 ROKU Z CENAMI PIECY Z 2014

karoka65
07-01-2015, 17:36
Zadzwoń do tego producenta i spytaj się ile kosztowała PC 8kW z serii A w 2008 roku. Dokładnie 9900zł Netto. Po negocjacjach z instalatorem zapłaciłem tyle brutto. Odwierty miałem po 80zł/Brutto za mb. Dwa lata temu kolega koło mnie zrobił za 60zł, a dzisiaj załatwiłbym za 50.
Dla twojego lepszego samopoczucia powiem ci, że pierwszą wycenę miałem na 70tyś!, a zrobiłem za 27.
Liwek Ty zamiast lepić te sandały powinieneś z Arturem spółkę założyć, dwaj tacy znawcy, aż strach się bać :)
Wykosilibyście w pół roku całą konkurencję w Polsce, ba w całej Łunii nawet, hehe
Liwek ? Ty jak masz wszędzie takie chody i dar negocjowania może byś mi gdzieś nowe BMW X5 wydębił za stówkę ?
Jakby co to daj znać na PW :)
Aha, diesel 3L z manualem.

malina321
07-01-2015, 17:36
http://kolton.pl/work/duox/ Witam panów fachowców w dziedziny kotłow bo widze że forum przeradza sie w przepychanki z pompiarzami Prosze o ocene tego kotła na życzenie montują ruszta żeliwne palnik pancerpola obrotowy duża sprawnosc tylko cena zaporowa 9400zł prosze kto moze zerknąc i ocenic wszystkie wypowiedzi mile widziane również te krytyczne

Liwko
07-01-2015, 17:41
Cóż nie kończyłem księgowości ale elektronikę i pierwsze słyszę ,że u nas w Polsce urządzenia są z 8% Vat-em bez przygód z US można sprzedawać z 8% tylko przy usłudze montażu - czy może te ceny są na stronie podane z montażem przez firmę ???


A choć czytanie ze zrozumieniem cię nauczono?
Napisałem przecież, że na PC z upustem na vat dogadałem się z instalatorem! Myślisz że on te pompy dostaje w cenie jak dla szaraczka? Nie martw się, swoje zarobił i na pompie i na instalacji.
A że idzie się targować to żadna tajemnica, zapytaj choćby jaśka z tego forum.



A już to co ty piszesz o zamawianiu u Panasa części do pompy w cenie niższej niż części zamienne w serwisie to jest mistrzostwo świata !


A gdzie ja to napisałem???

gryf66
07-01-2015, 18:25
No cóż jeśli ktoś pisze ,że można samemu złożyć pompę ciepła , powołuje się na elektrodę to cena w/g takich stwierdzeń samodzielnego złożenia pompy panasonika musi być niższa niż zakup u instalatora.
Z chęcią bym kupił markowe podzespoły i złożył sam taką pompę nawet bez bajeranckich wyświetlaczy i obudowy .
Ale widzisz czasami naprawiam różne sprzęty i sprawdzając ceny części zamiennych biorąc pod uwagę ORYGINALNE MARKOWE podzespoły i złożenie kompletnego urządzenia wychodzi to co najmniej 50% więcej niż kupno nowej .
Ale co tam ,ja nie mam takiej zdolności negocjacji jak Ty przy kupnie sprężarki lub wymiennika .
Nie mam czasu siedzieć Tu i pisać wyszukując ceny po sieci , mam zbyt dużo spraw na głowie by tracić czas na głupie przepychanki (dzisiaj muszę siedzieć i czekać z dziećmi na księdza ) .
Jeśli masz jakieś namiary na dobre tanie pompy w cenie do 10 000 które mają dobrą wydajność do 12 kW z gwarancją to jako wyrocznia od tanich pomp napisz tu linki dla wszystkich którzy się napalili na pompy po twoich postach.
Jeśli nie to nie pisz o pompach po 10 000 , bo tylko takie są odpowiednikami piecy 12 -15kW .

Liwko
07-01-2015, 18:47
No cóż jeśli ktoś pisze ,że można samemu złożyć pompę ciepła , powołuje się na elektrodę to cena w/g takich stwierdzeń samodzielnego złożenia pompy panasonika musi być niższa niż zakup u instalatora.
Z chęcią bym kupił markowe podzespoły i złożył sam taką pompę nawet bez bajeranckich wyświetlaczy i obudowy .
Ale widzisz czasami naprawiam różne sprzęty i sprawdzając ceny części zamiennych biorąc pod uwagę ORYGINALNE MARKOWE podzespoły i złożenie kompletnego urządzenia wychodzi to co najmniej 50% więcej niż kupno nowej .
Ale co tam ,ja nie mam takiej zdolności negocjacji jak Ty przy kupnie sprężarki lub wymiennika .
Nie mam czasu siedzieć Tu i pisać wyszukując ceny po sieci , mam zbyt dużo spraw na głowie by tracić czas na głupie przepychanki (dzisiaj muszę siedzieć i czekać z dziećmi na księdza ) .
Jeśli masz jakieś namiary na dobre tanie pompy w cenie do 10 000 które mają dobrą wydajność do 12 kW z gwarancją to jako wyrocznia od tanich pomp napisz tu linki dla wszystkich którzy się napalili na pompy po twoich postach.
Jeśli nie to nie pisz o pompach po 10 000 , bo tylko takie są odpowiednikami piecy 12 -15kW .

Po pierwsze mam pompę 8kW i o takiej piszę jakbyś nie zauważył.
A po drugie pompę złożysz samemu na pewno taniej niż kupując markową na identycznych podzespołach. Nie wierzysz? Popytaj na Elektrodzie a się nie wymądrzaj. Pompa ciepła to raptem kilka podzespołów, ale żeby zbudować ją dobrze trzeba nieco wiedzy. A jak nadal nie wierzysz zapytaj Adama mk, zbudował taką bardzo tanio.

Coś ci powiem dla przykładu.
Mam stację uzdatniania wody Viessmanna. dałem za nią 2400zł i się cieszyłem że mało. Okazało się, że dokładnie te same stacje tylko w innych obudowach i pod innymi markami są sporo tańsze, a te "wieśka" instalator mógł od nich kupować po, uwaga! 700zł!!! Myślisz że z pompami jest inaczej?
Jak budowałem dom, to rabaty (armatura, okna itp.) rzędu 20-25% były na porządku dziennym, ty bierzesz wszystko jak leci?

Jak przyjdzie ksiądz to się pomódl, żeby nic złego rodzinie się nie stało od tego twojego potwora w kotłowni :)

an2lec
07-01-2015, 19:00
Wiesz ile związków zawiera dym z drewna a ile z węgla? Porównaj też skalę mojego i twojego palenia. Moje to ułamek procenta w porównaniu do twojego!
Drewno nie jest tak ekologicznym paliwem ja Ci się wydaje. W kominku na pewno nie spalisz go czysto. Masz jakiś papier że twój kominek jest urządzeniem ekologicznym i spełnia jakiekolwiek normy emisji? W dodatku Ty trujesz sąsiadów dla przyjemności bo jak sam twierdzisz kominek nie jest Ci potrzebny do ogrzewania.
Za Ciebie ktoś inny spala węgiel w elektrowni i z kiepską sprawnością przetwarza go na prąd.


Jesteś tego pewien? Poczytaj Elektrodę :)
Na elektrodzie jak na każdym forum troli jest pełno. Też tam się udzielasz?

pionan
07-01-2015, 19:15
Panowie i Panie. Po co dyskutować z trollem? Nie będziecie dyskutować, sam zdechnie z głodu.
Jakby ktoś się zastanawiał nad kociołkiem, to z czystym sumieniem mogę polecić kotły Heiztechnik, lub te same pod marką RED. Od 4 lat użytkuję, kompletnie żadnych problemów. Nawet zawleczka nie chce się zerwać :)

Liwko
07-01-2015, 19:28
Drewno nie jest tak ekologicznym paliwem ja Ci się wydaje. W kominku na pewno nie spalisz go czysto. Masz jakiś papier że twój kominek jest urządzeniem ekologicznym i spełnia jakiekolwiek normy emisji? W dodatku Ty trujesz sąsiadów dla przyjemności bo jak sam twierdzisz kominek nie jest Ci potrzebny do ogrzewania.
Za Ciebie ktoś inny spala węgiel w elektrowni i z kiepską sprawnością przetwarza go na prąd.


Drewno jest paliwem odnawialnym, a drzewo podczas swojego życia wytwarza tyle samo tlenu, ile ubywa podczas jego spalania. Nie uczyli w szkole?

Z tym też się nie zgadzasz?




[QUOTE]http://www.instalator.pl/images/stories/2013/201312/MI/kubica_wykrm.jpg
http://www.instalator.pl/images/stories/2013/201312/MI/kubica_rys1m.jpg

Jarecki79
07-01-2015, 19:55
Malina o palnikach już Ci trochę pisałem, on tym w teraz pokazywanym linku też (mam na myśli palnik).
W innym kotle ten sam palnik ma te same minusy... tu się nic nie zmienia. Zobacz jak nisko jest ruszt wodny, n-dziesiąt razy na tym wątku się o tym pisze... rozumiem,że w tym spamie to znika, ale Ty też już te wiadomości miałeś podawane.

Powtórzę w skrócie raz jeszcze:
- unikaj tłoków, rynnowych, rusztów wodnych nisko nad palnikiem mocowanych, jak jeszcze wysoko nad palnikiem i większy mocowo kocioł, to ostatecznie może być skoro tak bardzo chcesz...
- z palnika opartego o fajkę- wybierz fajkę i pal w niej ekogroszkiem, bo obrotówka oparta o fajkę to już inna para kaloszy

malina321
07-01-2015, 20:08
Jest opcja z rusztem żeliwnym

an2lec
07-01-2015, 20:24
Drewno jest paliwem odnawialnym, a drzewo podczas swojego życia wytwarza tyle samo tlenu, ile ubywa podczas jego spalania. Nie uczyli w szkole?
Czyli według Ciebie głównym problemem spalania paliw jest zużycie tlenu? Sam chyba powinieneś wybrać się na douczanie.

an2lec
07-01-2015, 20:38
Jest opcja z rusztem żeliwnym

Zastanawiam się jaka będzie sprawność tego kotła w wykonaniu z rusztem żeliwnym. Producent pewnie tego nie badał, ale podejrzewam że może być niższa od tej deklarowanej na stronie.

Amorgos
07-01-2015, 20:44
Witam . weber heitztechnik . Użytkuję o dwóch lat i jestem super zadowolony. sterownik eco max 800R(plum)
Pozdrawiam.

Liwko
07-01-2015, 20:45
Czyli według Ciebie głównym problemem spalania paliw jest zużycie tlenu? Sam chyba powinieneś wybrać się na douczanie.

Nie tylko, dlatego może odniesiesz się do powyższej tabelki?

an2lec
07-01-2015, 21:02
Ta tabelka mówi o kotłach grzewczych. Twój kominek takowym nie jest.
Przestań zasłaniać się tabelkami tylko pokaż wyniki badań emisji swojego kominka.

Liwko
07-01-2015, 21:16
Przestań zasłaniać się tabelkami tylko pokaż wyniki badań emisji swojego kominka.

Wszystkie nasze produkty są testowane zgodnie
z najnowszymi europejskimi wymogami oraz
norweskimi normami NS 3058 i NS 3059, które
obejmują testy emisji cząstek stałych.

http://nordpeis.pl/Pol/Dokumenty-do-pobrania/Mediabank

A norm sobie sam poszukaj :P

karoka65
07-01-2015, 21:21
an2lec, przeczytaj post pionana, daj sobie spokój, szkoda klawiatury, to taki sam sowiżdżoł co Arturek.
ku..wie plujesz w oczy a ona mówi że to deszcz pada :)
Schował się za monitorem i podryguje bo go nikt nie widzi, dlatego myśli że jest taki mundry i ma wszystko najmojsze.
Widać u niektórym pompka to przedłużenie fujarki, hehe

animuss
07-01-2015, 21:23
Zastanawiam się jaka będzie sprawność tego kotła w wykonaniu z rusztem żeliwnym. Producent pewnie tego nie badał, ale podejrzewam że może być niższa od tej deklarowanej na stronie.
To się nie zastanawiaj, na pewno nie spadnie ,


ku..wie plujesz w oczy a ona mówi że to deszcz pada :)
Schował się za monitorem i podryguje bo go nikt nie widzi, dlatego myśli że jest taki mundry i ma wszystko najmojsze.
Widać u niektórym pompka to przedłużenie fujarki, hehe
:lol2:

an2lec
07-01-2015, 21:35
Karoka65 co racja to racja.


To się nie zastanawiaj, na pewno nie spadnie ,
No właśnie tego nie jestem pewny dlatego się zastanawiam. Z jednej strony ruszt wodny pogarsza spalanie, ale z drugiej strony umiejscowiony tak blisko palnika przejmuje lwią część ciepła.
W tym konkretnym przypadku to może być istotny element wymiennika ciepła.

Liwko
07-01-2015, 21:43
Macie rację nic tu po mnie. W starciu z betonem i łowcą jeleni nie mam najmniejszych szans. Żadne argumenty nie trafiają i zaczyna się oczywiście obrażanie. To chyba u was norma.

Na koniec kolejny kamyczek do waszego ogródka :P

http://www.wnp.pl/wiadomosci/240365.html

animuss
07-01-2015, 21:44
Karoka65 co racja to racja.


No właśnie tego nie jestem pewny dlatego się zastanawiam. Z jednej strony ruszt wodny pogarsza spalanie, ale z drugiej strony umiejscowiony tak blisko palnika przejmuje lwią część ciepła.
W tym konkretnym przypadku to może być istotny element wymiennika ciepła.

To wsadź sobie wężownicę nad palnik :lol2:
Kocioł DUOX jest dobrze zbudowany wymiennik jest duży
http://kolton.pl/work/duox/
a z rusztami żeliwnymi {8} będzie dopalał prawidłowo gazy
http://i.imgur.com/TqIBCdP.png

minertu
07-01-2015, 21:48
Nie tylko, dlatego może odniesiesz się do powyższej tabelki?
Niezły przykład , kotły 0,5 MW

an2lec
07-01-2015, 21:58
To wsadź sobie wężownicę nad palnik :lol2:
Nie rozumiem co w tym śmiesznego. Spójrz na konstrukcję Sztokera w którym palnik obudowany jest płaszczem wodnym. Nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, ale są stosowane przez producentów.
Ruszt wodny jest częścią wymiennika ciepła. Dlaczego twierdzisz że usunięcie części wymiennika nie zmieni sprawności kotła?

mobli
07-01-2015, 22:25
Kolego @Liwko przeglądając twoje wcześniejsze posty OLŚNIŁO MNIE, przyznam rzadko się to dzieje dlatego postanowiłem podzielić się tym CUDEM ale na wstępie pragnę Cię PRZEPROSIĆ za wcześniejsze moje posty które mogłyby Cię zdyskredytować lub obrazić, nie zdawałem sobie sprawy z powagi sytuacji dlatego jeszcze raz PRZEPRASZAM.

Wróćmy teraz do meritum sprawy.

DIAGNOZA

Twoje naskakiwanie na węgiel ma początki prawdopodobnie w dzieciństwie. Sam wspominałeś w którymś z wcześniejszych postów że w twoim rodzinnym domu było palone węglem i powiedziałeś sobie że nigdy więcej. Nie wiem co dokładnie się wydarzyło ale podejrzewam że ktoś przez przypadek zamknął Cię w piwnicy gdzie leżał węgiel lub co gorsza byłeś zmuszany do obsługi kotła węglowego (nawet w tym temacie wspomniałeś przynieś, rozpal, dołóż i takie tam).

LECZENIE

Tu mam dobre wieści można się z tego wyleczyć.

Metoda pierwsza którą zaproponuję jest szokująca ale myślę że skuteczna. Pojedź na najbliższy skład węgla, zlokalizuj najdroższy ekogroszek i się w nim wytarzaj, wturlaj, zakop tak głęboko jak tylko potrafisz. Nie zwracaj uwagi na ludzi a tym bardziej na zdziwienie właściciela składu to dla twojego dobra. Po powrocie do domu weź gorący prysznic i razem ze spływającym brudem twoje ciśnienie związane z węglem spłynie w zapomnienie.

Jak ta metoda zawiedzie spróbuj drugiej.

Druga metoda jest mniej radykalna ale wymaga własnego wkładu finansowego. Mianowicie kup worek 25kg najdroższego ekogroszku jaki tylko jest dostępny na rynku - zamów kurierem. Teraz jest najważniejsza część, kiedy przyjedzie kurier nie dotykaj worka nawet się nie zbliżaj, poproś go aby postawił worek na działce w takim miejscu (napis ekogroszek musi być widoczny) byś mógł w każdym momencie spojrzeć na niego przez okno w domu. I tu teraz zaczyna się flirt z węglem. Zmuszaj się (oczywiście jak jesteś tylko w domu) i co pewien czas podchodź do okna i spoglądaj na napis na worku. Możesz to robić z ukrycia np. zasłaniaj twarz firaną bądź zasłoną możesz też ubrać maskę, najważniejsze abyś zobaczył napis. Powtarzaj tą czynność do momentu aż nastąpi przełamanie. Podświadomie będziesz wiedział kiedy, o to się nie martw. Gdy nadejdzie ta chwila podejdź do worka ubierz rękawiczki i rozpakuj ale ostrożnie. Weź w dłoń jedną grudkę powąchaj oswajaj się z nią przez pewien czas. Potem zabierz ją do domu umyj ją dokładnie i schowaj do kieszeni, traktuj ją jak amulet możesz ją oprawić u jubilera i zrobić naszyjnik.

Jak widzisz jest trochę pracy przed tobą ale myślę że warto się poświęcić dla dobra forum jak i twojego.

APEL DO USERÓW Z FORUM

Kochani nie naskakujcie na kolegę, wesprzyjcie dobrym słowem, dopingujcie go w działaniach a wyjdzie to Nam na dobre.

Pozdrawiam.

animuss
07-01-2015, 22:35
Nie rozumiem co w tym śmiesznego. Spójrz na konstrukcję Sztokera w którym palnik obudowany jest płaszczem wodnym. Nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, ale są stosowane przez producentów.
Ruszt wodny jest częścią wymiennika ciepła. Dlaczego twierdzisz że usunięcie części wymiennika nie zmieni sprawności kotła?
Ścianki po bokach wstawione ukośnie to inna sprawa mniej szkodzą,a wkładanie odbiornika ciepła w sam środek paleniska,gdzie zachodzi reakcja spalania gazów,do tej reakcji potrzebna jest wysoka temperatura ,wymiennik obniża ją , powoduje częściowe zatrzymanie procesu spalania,wytrącanie się sadzy ,czystego węgla, spada sprawność kotła zwłaszcza widoczne to jest na niższych mocach.:rolleyes:

an2lec
08-01-2015, 05:59
Ja to wszystko rozumiem i jak pisałem wcześniej nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań. Podobnie nie podoba mi się palenisko w postaci rusztu wodnego np. w tłokowcach Kotrem.
Ale pytanie było czy usunięcie rusztu wodnego z tego konkretnego kotła nie zmniejszy na tyle powierzchni wymiany że spadnie sprawność? A może właśnie wzrośnie dzięki mniejszej stracie niezupełnego spalania? Podejrzewam że bez pomiarów się tego nie rozstrzygnie.

grzech25
08-01-2015, 09:21
To wsadź sobie wężownicę nad palnik :lol2:
Kocioł DUOX jest dobrze zbudowany wymiennik jest duży


Piszesz, że kocioł dobrze zbudowany - zastanawiają mnie dolne drzwiczki z klapką - producent pisze "Regulowany dopływ powietrza polepszający proces spalania" Jak to jest zatem z tym dodatkowym powietrzem?
Mam bardzo podobny kociołek ale w owych drzwiczkach nie mam wentylacji. Czy uchylanie tych drzwiczek ma sens i rzeczywiście może poprawiać proces spalania?

animuss
08-01-2015, 09:59
Ja to wszystko rozumiem i jak pisałem wcześniej nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań. Podobnie nie podoba mi się palenisko w postaci rusztu wodnego np. w tłokowcach Kotrem.
Ale pytanie było czy usunięcie rusztu wodnego z tego konkretnego kotła nie zmniejszy na tyle powierzchni wymiany że spadnie sprawność? A może właśnie wzrośnie dzięki mniejszej stracie niezupełnego spalania? Podejrzewam że bez pomiarów się tego nie rozstrzygnie.
Gdyby chodziło o usunięcie kawałka wymiennika w innym miejscu to oczywiście spadła by sprawność kotła .
Ruszt wody nie tylko zaburza proces , ale schładza spliny docierające do dalszej części wymiennika ,po usunięciu ,spaliny są cieplejsze i jest ich więcej ,za to mniej jest powietrza nie biorącego udziału w spalaniu.
Lepsze pytanie jest dlaczego producenci uparli się na ten ruszt wodny w takich kotłach


Piszesz, że kocioł dobrze zbudowany - zastanawiają mnie dolne drzwiczki z klapką - producent pisze "Regulowany dopływ powietrza polepszający proces spalania" Jak to jest zatem z tym dodatkowym powietrzem?
Mam bardzo podobny kociołek ale w owych drzwiczkach nie mam wentylacji. Czy uchylanie tych drzwiczek ma sens i rzeczywiście może poprawiać proces spalania?Ta klapka jest do spalania tradycyjnego na ruszcie nad palnikiem .
Jak pracuje palnik jest zamknięta.

Jarecki79
08-01-2015, 10:39
Ale pytanie było czy usunięcie rusztu wodnego z tego konkretnego kotła nie zmniejszy na tyle powierzchni wymiany że spadnie sprawność? .

W tym konkretnym kotle sprawność spadnie. W skrócie mówiąc czym innym są emisje a czym innym jest sprawność.
Debaty naukowej prowadzić mi się nie chce ale więcej i łatwiej jest stracić czy zyskać przez obniżenie lub podwyższenie temp. spalin (strata kominowa) niż przez tzw czystsze spaliny. Procentowy udział strat kominowych jest największy w bilansie.

animuss
08-01-2015, 10:49
W tym konkretnym kotle sprawność spadnie. W skrócie mówiąc czym innym są emisje a czym innym jest sprawność.
Debaty naukowej prowadzić mi się nie chce ale więcej i łatwiej jest stracić czy zyskać przez obniżenie lub podwyższenie temp. spalin (strata kominowa) niż przez tzw czystsze spaliny. Procentowy udział strat kominowych jest największy w bilansie.
Tu nie chodzi o dopalanie ale o spalanie bez sadzy ,czasu przebywania mieszanki paliwo-utleniacz w odpowiednio wysokiej temperaturze .

Jarecki79
08-01-2015, 10:52
Nie rozumiesz, powtarzam czym innym jest czystość spalin a czym innym sprawność.

Skoro ma tam być ruszt wodny, to jest w złym miejscu, powinien być o jeden poziom wyżej między tymi wyższymi drzwiczkami, ale producent "entelegentnie" chciał zrobić byczą komorę spalania awaryjnego, tak nisko umieszczony będzie sadził i będzie to całe zło, o którym pisze także Zawijan, twierdzę,że na wyższych mocach może tez następować podgotowywanie wody w tych rurach. Samo wycięcie rur bez zaproponowania niczego w zamian spowoduje natomiast obniżenie sprawności, choć prawdopodobnie wzrośnie z kolei czystość spalania.

animuss
08-01-2015, 11:00
Nie rozumiesz, powtarzam czym innym jest czystość spalin a czym innym sprawność.

Skoro ma tam być ruszt wodny, to jest w złym miejscu, powinien być o jeden poziom wyżej między tymi wyższymi drzwiczkami, ale producent "entelegentnie" chciał zrobić byczą komorę spalania awaryjnego, tak nisko umieszczony będzie sadził i będzie to całe zło, o którym pisze także Zawijan. Samo wycięcie rur bez zaproponowania niczego w zamian spowoduje natomiast obniżenie sprawności, choć prawdopodobnie wzrośnie z kolei czystość spalania.
A ty nie rozumiesz procesu spalania paliwa ,musisz rozgraniczyć dopalanie części lotnych od prawidłowego spalania paliwa.

Jarecki79
08-01-2015, 11:08
Jak uważasz, rury są w złym miejscu i tyle, a samo ich wycięcie bez zaproponowania niczego w zamian obniży sprawność choć poprawi "czystość" spalania.
Debaty ciągnąć nie zamierzam.

animuss
08-01-2015, 11:22
Jak uważasz, rury są w złym miejscu i tyle, a samo ich wycięcie bez zaproponowania niczego w zamian obniży sprawność choć poprawi "czystość" spalania.
Debaty ciągnąć nie zamierzam.
Pełna zgoda że rury są w złym miejscu ,ale sama wymiana wodnego na żeliwny spowoduje że ruszt zacznie pracować jak deflektor ,a to spowoduje podniesienie temperatury w komorze spalania oraz spowoduje wzrost stopnia homogenizacji mieszanki reakcyjnej. To z kolei wpływa na zmniejszenie ilości produktów niepełnego i niecałkowitego spalania (Ty pisałeś o tym).
Takie ruszta odbiją także część energii opuszczającą złoże spalanego paliwa stałego i w postaci promieniowania cieplnego ta cześć energii zawraca do złoża. Dostarczona w ten sposób energia podnosi temperaturę złoża i powoduje zmniejszenie stopnia wypalenia paliwa(zmniejsza jego zużycie) oraz bardziej stabilne jego spalanie.
Każdy deflektor powoduje jeszcze powstrzymanie unosu popiołu ze spalania paliwa przed szybką „ucieczką” z komory kotła.

malina321
08-01-2015, 11:43
http://www.heiztechnik.pl/index.php/kotly-z-podajnikiem/q-eko-duo Chętnie bym usłyszał opinie na temat tego kotła ruszta wodne uniesione wysoko Pan z firmy hainztechnik twierdzi ze w ten sposób nie zaburzaja procesu spalania choc stracili a komorze spalania awaryjnego palnik pancerpol nie wiadoma jest mi sprawnośc

pionan
08-01-2015, 12:01
Malina, ja mam dokładnie taki kociołek, robiony pod marką RED. Jestem bardzo zadowolony, kociołek porządnie wykonany, 4 lata śmiga bez najmniejszej nawet awarii. Choć jakbym miał kupować teraz, to wziąłbym bez rusztu.

pawelo_pl
08-01-2015, 12:41
Ta klapka jest do spalania tradycyjnego na ruszcie nad palnikiem .
Jak pracuje palnik jest zamknięta.
Nie wiem dlaczego producenci jeszcze na to nie wpadli by w te drzwiczki montować drugą dmuchawkę . Użytkownik , który zdecyduje się na palenie na ruszcie może wtedy spokojnie przełączyć dmuchawę z palnika ( ja mam Brucera którego zasłaniam na czas palenia na ruszcie by nie powpadało jakieś żelastwo do środka - tym samym nie mam nadmuch ) i pod ten sam sterownik podłączyć dmuchawę w drzwiczkach - efekt wiadomo - pełna kontrola nad paleniem na ruszcie bez konieczności bawienia się z drzwiczkami,czy klapkami i bez strachu że zagotuje się woda przy paleniu niekontrolowanym - zwłaszcza w lato gdy nie ma odbioru CO . Sam nawet myślę by do swojego pieca dorobić drugi komplet drzwiczek z dmuchawą .

Jarecki79
08-01-2015, 12:43
Animuss niestety nie masz racji

Żeliwny w tym konkretnym kotle jest również za nisko, nie możesz go zostawić na tej wysokości, bo go wygniesz w chińskie osiem..... on się w tym miejscu nie nadaje do pracy z palnikiem. Wyżej owszem tak, ale nie tutaj.
W tej konstrukcji te ruszta żeliwne na czas korzystania z palnika mają być wyjęte. Tu jest pies pogrzebany.

Jarecki79
08-01-2015, 12:44
Malina, tak wyglądają,że są odpowiednio wysoko, więc Pan może mieć rację,że wyniki będą ok.
O palnikach się już nie powtarzam.

an2lec
08-01-2015, 16:55
http://www.heiztechnik.pl/index.php/kotly-z-podajnikiem/q-eko-duo Chętnie bym usłyszał opinie na temat tego kotła ruszta wodne uniesione wysoko Pan z firmy hainztechnik twierdzi ze w ten sposób nie zaburzaja procesu spalania choc stracili a komorze spalania awaryjnego palnik pancerpol nie wiadoma jest mi sprawnośc

Zastanawiam się czemu producent nie chwali się sprawnością tych kotłów.
malina321 pisałeś że chcesz palić miałem. Jeśli tak to wszystkie palniki fajkowe odpadają.

Jarecki79
08-01-2015, 18:43
Zastanawiam się czemu producent nie chwali się sprawnością tych kotłów.
malina321 pisałeś że chcesz palić miałem. Jeśli tak to wszystkie palniki fajkowe odpadają.

Nie przesadzajmy.
Tutaj link:
http://www.heiztechnik.pl/dokumenty/%C5%9Awiadectwo%20Q%20EKO%20DUO%20-%2009.2011-09.2014.pdf.zip

an2lec
08-01-2015, 19:01
Chyba za słabo szukałem, ale widzę że nie mają się czym chwalić.

pionan
08-01-2015, 20:37
A jakie znaczenie ma wartość osiągnięta w warunkach laboratoryjnych?
Chyba większe znaczenie ma opinia użytkowników. Tak się składa, że w moich okolicach naprawdę sporo osób użytkuje te kociołki, w tym moja rodzina, znajomi. Każdy twierdzi, że są to naprawdę dobrze wykonane produkty. Co i ja, po 4 latach użytkowania, mogę potwierdzić.
A sprawność? Od zbyt wielu czynników zależy, żeby ją uogólniać.

an2lec
08-01-2015, 21:08
Jeśli tylko tyle udało się wycisnąć w warunkach laboratoryjnych mając do dyspozycji całe zaplecze pomiarowe to ile można się spodziewać przy typowej eksploatacji?
Co nie zmienia faktu że może to być kocioł solidnie wykonany.

timon120777
08-01-2015, 21:21
zerknij w testy SUSPENSERA
będziesz wiedział ile można wycisnąć dobrze prowadząc kociołek
myslę że wprawny magik da radę 75% uzyskać na niskiej mocy nawet

dębowy
08-01-2015, 21:22
To świadectwo straciło ważność więc można nim w kotle rozpalić co najwyżej.

dębowy
08-01-2015, 21:25
zerknij w testy SUSPENSERA
będziesz wiedział ile można wycisnąć dobrze prowadząc kociołek
myslę że wprawny magik da radę 75% uzyskać na niskiej mocy nawet
Testy były by wiarygodne ale ze prowadzi je sprzedawca węgla i najlepsze są te które przypadkiem on sprzedaje to ich wiarygodność jest marna.

an2lec
08-01-2015, 21:32
zerknij w testy SUSPENSERA
będziesz wiedział ile można wycisnąć dobrze prowadząc kociołek
myslę że wprawny magik da radę 75% uzyskać na niskiej mocy nawet
Testy SUSPENSERA śledzę od dawna, ale chyba nawet On bez modyfikacji kotła nie przekroczy sprawności osiągniętej w laboratorium. Chociaż kto wie.
Jednak typowy użytkownik nie ma do dyspozycji ciepłomierza ani tym bardziej takiego doświadczenia jak SUSPENSER.

zbigmaz01
08-01-2015, 21:34
Testy były by wiarygodne ale ze prowadzi je sprzedawca węgla i najlepsze są te które przypadkiem on sprzedaje to ich wiarygodność jest marna.A ma sprzedawać kaszanę która się źle pali? Co wtedy byś napisał? Jeżeli takie testy prowadzi i sprzedaje to co najlepsze to dla mnie jest ok. Po to są testy aby nie mieć kłopotów.

dębowy
08-01-2015, 21:38
Testy jestem na tak ale nie prowadzone przez sprzedawców węgla

animuss
08-01-2015, 22:13
Nie wiem dlaczego producenci jeszcze na to nie wpadli by w te drzwiczki montować drugą dmuchawkę . Użytkownik , który zdecyduje się na palenie na ruszcie może wtedy spokojnie przełączyć dmuchawę z palnika ( ja mam Brucera którego zasłaniam na czas palenia na ruszcie by nie powpadało jakieś żelastwo do środka - tym samym nie mam nadmuch ) i pod ten sam sterownik podłączyć dmuchawę w drzwiczkach - efekt wiadomo - pełna kontrola nad paleniem na ruszcie bez konieczności bawienia się z drzwiczkami,czy klapkami i bez strachu że zagotuje się woda przy paleniu niekontrolowanym - zwłaszcza w lato gdy nie ma odbioru CO . Sam nawet myślę by do swojego pieca dorobić drugi komplet drzwiczek z dmuchawą .Nie polecam realizacji tego patentu ,generalnie paliwa stałe nie powinny być spalane przy pomocy dmuchawy na dodatkowym ruszcie ,a jedynie siłami natury ciągu kominowego. Niestety będzie dochodzić do kondensacji w komorze i wymienniku po osiągnięciu temperatury zadanej na sterowniku .

SUSPENSER
08-01-2015, 22:54
Testy jestem na tak ale nie prowadzone przez sprzedawców węgla

Zamontuj więc ciepłomierz, zainwestuj w wagę i testuj ... :)

SUSPENSER
08-01-2015, 23:08
Testy były by wiarygodne ale ze prowadzi je sprzedawca węgla i najlepsze są te które przypadkiem on sprzedaje to ich wiarygodność jest marna.

Niestety "przypadkiem" jak to określiłeś nie mam wszystkich najlepszych bo nie na wszystkie mam źródło - jakbym miał to też bym je sprzedawał.

W każdym razie testy prowadziłem dużo przed sprzedawaniem węgla, a później ich wyniki były dla mnie bazą do określenia który węgiel chcę sprzedawać.

W ogóle węgiel sprzedaję głównie dlatego żeby móc oferować go swoim klientom na kotły i serwis, żeby nie mieć problemu gdy klient kupi spiekalne dziadostwo i będzie narzekał na kocioł - gdyby można go było kupić wszędzie odpowiedniej jakości tak jak paliwo do samochodu to bym się w ogóle w to nie bawił.

Praktycznie stale testuję sprzedawany węgiel i gdy spada jego jakość to wstrzymuję sprzedaż aż nie będzie odpowiedniej - dlatego np. obecnie nie sprzedaję Kazacha.

To tyle nt sprzedaży węgla - więcej nie piszę, żeby mnie nie zbanowano za "spam ofertą handlową".

dębowy
09-01-2015, 07:26
Niestety "przypadkiem" jak to określiłeś nie mam wszystkich najlepszych bo nie na wszystkie mam źródło - jakbym miał to też bym je sprzedawał.


Dobra nie będę się spierał słowo przeciwko słowu, a w rankingu pierwsza piątka w sprzedaży u ciebie wiadomo bo najlepsze...

eot

grzech25
09-01-2015, 08:55
( ja mam Brucera którego zasłaniam na czas palenia na ruszcie by nie powpadało jakieś żelastwo do środka

Zasłaniać możesz blachą perforowaną albo jakąś gęstą siatką - nic Ci wtedy nie wpadnie:) Pełnej kontroli i tak nie będziesz miał bo jak Ci osiągnie zadaną temp. to wyłączy wiatrak i się będzie dusiło. Gdyby jednak była opcja w sterowniku zmniejszająca znacznie nadmuch po osiągnięciu zadanej temperatury tak by wiatrak wytwarzał delikatny ciąg, było by idealnie. Dla elektronika to nie problem - płynna regulacja wiatraka w zależności od temperatury.

pawelo_pl
09-01-2015, 09:09
Mam sterownik SPP - tam można ustawić tło i łagodnie dmuchać by podtrzymać ogień . Dmuchanie przez palnik jest raczej kiepskie ten wiatr w komorze przez palnik nie jest tak mocny jak gdyby dmuchać bezpośrednio do komory przez np drzwiczki . Zresztą próbowałem tak jak radzisz palić - nie sprawdzało się - kisiło się i gasło. Zastanawiam się nad tą kondensacją o której pisał @animuss (http://forum.muratordom.pl/member.php?166074-animuss) to może być niepokojące zjawisko .

animuss
09-01-2015, 10:27
Mam sterownik SPP - tam można ustawić tło i łagodnie dmuchać by podtrzymać ogień . Dmuchanie przez palnik jest raczej kiepskie ten wiatr w komorze przez palnik nie jest tak mocny jak gdyby dmuchać bezpośrednio do komory przez np drzwiczki . Zresztą próbowałem tak jak radzisz palić - nie sprawdzało się - kisiło się i gasło. Zastanawiam się nad tą kondensacją o której pisał @animuss (http://forum.muratordom.pl/member.php?166074-animuss) to może być niepokojące zjawisko .
Ogólnie dmuchawa przy spalaniu na dodatkowym ruszcie dostarcza za dużo powietrza do procesu ,więc obniża sprawność kotła,powietrze nie biorące udziału w procesie spalania chłodzi wymiennik ,w dodatku komora nad rusztem dodatkowym jest za niska ,zwłaszcza do spalania drewna,to również obniża sprawność .Tak więc spalanie na dodatkowym ruszczcie jest mało ekonomiczne i niszczy kocioł po odcięciu dopływu powietrza przez sterownik.
A jedna jest sporo osób ,które spalają na dodatkowym ruszcie,chcąc obniżyć koszty ogrzewania.
Co można zrobić żeby robić to lepiej efektywniej
Są dwie możliwości żeby częściowo ograniczyć koszty ogrzewania
Pierwszy to zamontować miarkownik np.elektroniczny
http://www.techsterowniki.pl/!data/shop/shop_148.png
http://www.techsterowniki.pl/shop,21,148,st-322
i podwiesić płytę szamotową pod wymiennikiem żeby płomienie nie dotykały do niego .
Drugi kupić lub wynająć rębak w zależności od potrzeb ,do drewna,do gałęzi.
Rozdrobnione drewno ,gałęzie kartony itd.. spalać
z domieszką ekogroszku na palniku głównym wsypując do zasobnika kotła z podajnikiem.

https://www.youtube.com/watch?v=m7Tz1Kw9Rpw

grabpa58
09-01-2015, 11:34
A jak deczko przybrudzi się komin sadzą,należy zakupić odpowiednie urządzenie i wyczyścić w ten sposób:





http://www.youtube.com/watch?v=UvCQ1Gv98iw

:lol2:

klaudiusz_x
09-01-2015, 18:23
zerknij w testy SUSPENSERA
będziesz wiedział ile można wycisnąć dobrze prowadząc kociołek
myslę że wprawny magik da radę 75% uzyskać na niskiej mocy nawet

Tylko dlaczego zwykły inwestor musi bawić się i szukać odpowiednich ustawień?
Ponadto trzeba układ zaopatrzyć w ciepłomierz, który nie jest tani, który trzeba dać hydraulikowi zamontować.
W moim regione dostępne są węgle które nie powinny być spalane w kotle z podajnikiem.
A ile jest takich kopalń w Polsce?


Sam czasami obserwuję wątki z kotłami, tymi zwykłymi, DS-ami i z podajnikiem pod kątem zakupu dla domu w którym obecnie mieszkam.
Jedynym sensownym rozwiązaniem, wydaje mi się, że jest jednak zakup dobrego DS.
Węgiel co roku inny, dużo problemów.
Chyba to nie odpowiedni temat na dyskusją o zakupie podajnikowca czy DS.

Nic nie piszę więcej, bo mnie zbanują :P

timon120777
09-01-2015, 20:21
klaudiuszx
nie odpowiem Ci dlaczego inwestor jest zostawiany sam sobie- to pytanie do producentów kotłów raczej. ja zauważyłem że większość poza nielicznymi wyjątkami ma gdzieś użytkownika i sprzedaje kocioł z jakimiś chorymi nastawami dla mocy maksymalnej albo dodatkowo wypisuje bzdury typu kocioł powinien pracować w zakresie powyżej 60-100% mocy oferując przy tym kotły według przelicznika zapotrzebowania dla hali stalowej z dziurą zamiast drzwi czyli średnio 20KW na 100m2. mamy zatem zaprzeczenie i totalne ignorowanie klienta. tutaj powinno zadziałać prawo ale nie działa
dlatego są fora i ludzie sobie pomagają jak mogą (są wyjątki oczywiście w postaci jakichś ortodoksów z koziej wólki)
gdyby węgiel był paliwem powtarzalnym jak prąd, gaz czy olej nie byłoby problemów z ustawieniami, niestety ta nie jest a sterowanie które dałoby radę sobie z tym poradzić jest za drogie i kocioł w nie wyposażony byłby zbyt kosztowną inwestycją

dębowy
zrób połowę takich testów co SUSPENSER i dopiero zacznij krzyczeć
do tego czasu :sick: (zamilcz znaczy) i się ciesz że ktoś sprawdza ile da się z jakiego węgla wyciągnąć i czy warto za dany węgiel becelować czy lepiej go omijać szerokim łukiem.

dębowy
09-01-2015, 20:38
Ranking czyjeś sprzedaży to nie testy. Zresztą sposób nich wykonania jest obarczony błędem i brakiem powtarzalności warunków spalania.

klaudiusz_x
09-01-2015, 21:02
Ranking czyjeś sprzedaży to nie testy. Zresztą sposób nich wykonania jest obarczony błędem i brakiem powtarzalności warunków spalania.

Bo?
Bo taki jest węgiel i problemy z prawidłowym spalaniem.

Mamy komputery, dobre, mieszczące się w pudełko po fajkach.
I co?
I nic.
Co to za problem wcisnąć ze 100 różnych algorytmów, niech sterownik sam dostosywuje pracę do węgla.
Ewentualnie mu pomagamy wprowadzając parę podstawowych danych np typu węgla, zapotrzebowania, temp zewnętrznej.
Ale nie.
Wszystko stanęło 10 lat temu i My musimy robić za sterownik w optymalizowaniu spalania kg/h by nie puścił nas ten piękny kocioł z torbami (producent).
Trochę przekoloryzowałem, ale tak to wygląda.

Można śmiało stwierdzić iż ręczne palenie w dobrym śmieciuchu od góry zapewni znacznie wyższą sprawność całego ukladu w skali roku.

timon120777
09-01-2015, 21:20
Ranking czyjeś sprzedaży to nie testy. Zresztą sposób nich wykonania jest obarczony błędem i brakiem powtarzalności warunków spalania.

to nie ranking tylko podawanie wyników z ciepłomierza
on nie słucha sprzedawcy tylko pokazuje jaki efekt przyniosło spalenie danego węgla

jeśli zaś uważasz że sposób ich przeprowadzenia jest zły zrób swoje
albo zleć jakiemuś labo- tam będą odpowiednie warunki
daj znać kiedy stracisz płynność finansową
poklepię Cię po ramieniu i połączę się z Tobą w bólu a w duchu uśmiechnę - zgadnij dlaczego

zbigmaz01
09-01-2015, 21:40
Ranking czyjeś sprzedaży to nie testy. Zresztą sposób nich wykonania jest obarczony błędem i brakiem powtarzalności warunków spalania.To nie jest ranking sprzedaży, to jest próba co możesz wsadzić do kotła i spalić a ile z tego wyciągniesz to właśnie to co SUSPENSER (http://forum.muratordom.pl/member.php?32223-SUSPENSER) robi.
Jak ci się to nie podoba to idziesz, kupujesz i testujesz, nie raz w g...no wdepniesz , ale to ty tak zrobisz i innych nie wciągaj.
Zanim SUSPENSER (http://forum.muratordom.pl/member.php?32223-SUSPENSER) robił testy to jeszcze nie mia ł nic wspólnego ze sprzedażą i wielu na tym skorzystało.
Jak myślisz czy jak będzie zachalał swoją sprzedaż i okaże się g.....ana to tym zyska sobie przychylność forum?

Co by nie pisał, jak się nie podoba to idziesz i kupujesz tam gdzie chcesz, czyli tam gdzie nie ma certyfikatów a jeżeli są to z przed 5 czy 7 lat i nikomu z tego tytułu nie będzie przykro że kolegę który robi dobrą robotę testując różne grochy oczerniasz.

dębowy
10-01-2015, 05:34
Wyluzuj nikogo nie oczerniam.
Piszę tylko jako przestroga dla innych na forum może nowych użytkowników,
że testy robi sprzedawca węgla więc niech każdy będzie ostrożny.
Co do testów to już wyraziłem opinie i nie będę się powtarzał.

zbigmaz01
10-01-2015, 06:37
Wyluzuj nikogo nie oczerniam.
...
Wyluzowałem :P

...
Piszę tylko jako przestroga dla innych na forum może nowych użytkowników,
że testy robi sprzedawca węgla więc niech każdy będzie ostrożny.
...Nigdy tego nie ukrywał, jak rozpoczął działalność gospodarczą to obwieścił to na forum.

...
Co do testów to już wyraziłem opinie i nie będę się powtarzał.Życzę powodzenia w spalaniu nie testowanych. To będzie tak samo jak kupisz coś tam, zaczniesz palić i napiszesz co tam się dzieje. A że twoja praca nie pokrywa się z tym co obwieszczasz to ona ma być podważana?

Nie odpowiadaj, nie trzeba.

kobra64
10-01-2015, 09:30
Wyluzuj nikogo nie oczerniam.
Piszę tylko jako przestroga dla innych na forum może nowych użytkowników,
że testy robi sprzedawca węgla więc niech każdy będzie ostrożny.
Co do testów to już wyraziłem opinie i nie będę się powtarzał. Na początek - ja też sprzedaję węgiel i też doradzam kolegom z forum co warto kupić w danym sezonie. A także jak zminimalizować problemy kiedy ktoś się na minę wpasuje. Twoja kolego dotychczasowa aktywność nasuwa mi podejrzenie że Suspenser ze swoją działalnością wszedł na teren na którym i Ty działasz i odebrał Ci jakąś część klientów. No chyba że z natury upierdliwym złośliwcem jesteś lubiącym szkodzić. W zasadzie to drugie jest bardziej prawdopodobne - najpierw najazd na Jareckiego że nie upublicznia rozwiązań do których jego firma kotlarska doszła jakimś tam kosztem i nakładem pracy ( Twoim zdaniem powinien natychmiast je udostępnić, szczególnie konkurencyjnym firmom kotlarskim - niech mają, a co ), teraz najazd na Suspensera. Wygląda to dla mnie tak - roszczeniowo nastawiony debiutant w 18 postach zdążył obszczekać dwóch bardzo pożytecznych userów. Popraw berecik i ogarnij się nieco .

dębowy
10-01-2015, 09:39
Mów do mnie jeszcze sprzedawco

dębowy
10-01-2015, 09:55
A tak ogólnie to nie wiedziałem że wy macie jakieś tereny działania. Twój post dokładnie pokazuje jaką masz mentalność oceniając innych swoją miarą sprzedawco węgla.
ps. ja węgla nie sprzedaje i nie będę sprzedawał
Za to jestem ciekawy jak długo jeszcze redakcja będzie tolerować stopki niektórych sprzedawców węgla zawierające link do komercyjnej strony z ofertą i cennikiem węgla. Bo taka reklama chyba zobowiązuje do wykupienia profilu płatnego.

Napiszę jeszcze ze złośliwy nie jestem konto mam tu od dawna i od zawsze czytam różne wątki forum i widząc jak niektórzy zrobili się nachalni z reklamą nie nam zamiaru tego tolerowac.

pionan
10-01-2015, 10:38
A tak ogólnie to nie wiedziałem że wy macie jakieś tereny działania. Twój post dokładnie pokazuje jaką masz mentalność oceniając innych swoją miarą sprzedawco węgla.
ps. ja węgla nie sprzedaje i nie będę sprzedawał
Za to jestem ciekawy jak długo jeszcze redakcja będzie tolerować stopki niektórych sprzedawców węgla zawierające link do komercyjnej strony z ofertą i cennikiem węgla. Bo taka reklama chyba zobowiązuje do wykupienia profilu płatnego.

Napiszę jeszcze ze złośliwy nie jestem konto mam tu od dawna i od zawsze czytam różne wątki forum i widząc jak niektórzy zrobili się nachalni z reklamą nie nam zamiaru tego tolerowac.

Wszystko ok, ale zacznij pisać NA TEMAT, bo już mam dość na tym forum wszelkiej maści spamerów.

Masz jakiś problem, załóż nowy wątek i w nim uzewnętrzniaj swoje dewagacje.

pietruch78
10-01-2015, 12:41
A tak ogólnie to nie wiedziałem że wy macie jakieś tereny działania. Twój post dokładnie pokazuje jaką masz mentalność oceniając innych swoją miarą sprzedawco węgla.
ps. ja węgla nie sprzedaje i nie będę sprzedawał
Za to jestem ciekawy jak długo jeszcze redakcja będzie tolerować stopki niektórych sprzedawców węgla zawierające link do komercyjnej strony z ofertą i cennikiem węgla. Bo taka reklama chyba zobowiązuje do wykupienia profilu płatnego.

Napiszę jeszcze ze złośliwy nie jestem konto mam tu od dawna i od zawsze czytam różne wątki forum i widząc jak niektórzy zrobili się nachalni z reklamą nie nam zamiaru tego tolerowac.

Kolego jak nie jeste

pietruch78
10-01-2015, 12:53
A tak ogólnie to nie wiedziałem że wy macie jakieś tereny działania. Twój post dokładnie pokazuje jaką masz mentalność oceniając innych swoją miarą sprzedawco węgla.
ps. ja węgla nie sprzedaje i nie będę sprzedawał
Za to jestem ciekawy jak długo jeszcze redakcja będzie tolerować stopki niektórych sprzedawców węgla zawierające link do komercyjnej strony z ofertą i cennikiem węgla. Bo taka reklama chyba zobowiązuje do wykupienia profilu płatnego.

Napiszę jeszcze ze złośliwy nie jestem konto mam tu od dawna i od zawsze czytam różne wątki forum i widząc jak niektórzy zrobili się nachalni z reklamą nie nam zamiaru tego tolerowac.

Kolego jak nie jestes zlosliwy to po kiego grzyba piszesz te swoje pierdo lamento?
Czyzby zal ci tylek sciskal ze goscie tacy jak :Kobra64, Jarecki79, Minertu, Karoka65, Suspenser, Timon...... i wielu , wielu innych userow ma glowe na karku i wiedze ?
Przeciez wszystkie ich rady, ostrzezenia ,i inne info nie jest podawane na priv za kase, tylko podaja je bezposrednio na tym forum , i wszyscy z tego korzystaja. A ze przy tym co poniektorzy z nich moga zarobic na swojej dzialalnosci , to chyba dobrze bo nie kradna i szajsu nie wciskaja.
Czy ktorys z urerow naciagnol cie na kase ,lub moze zuokradl cie?

dębowy
10-01-2015, 14:19
Pisz po polsku bo się czytać tego nie da chyba że to tobie coś ścisło i dlatego tak piszesz to ok

pietruch78
10-01-2015, 18:17
Pisz po polsku bo się czytać tego nie da chyba że to tobie coś ścisło i dlatego tak piszesz to ok

Dobra napisze ci po polsku. Nie wiem coś tak sie uparł na wszelkiego rodzaju porady od osób zajmujących się sprzedażą węgla , czy też kotłów , ale wydaje mi się że albo jesteś "fachowcem" typu czym większy kocioł tym lepszy ,albo masz coś wspólnego z "eko-oszołomami" , dla ktorych wszystko co czarne to syf ,który nie można spalić w sposób bezdymny.
A może poprostu przygniata cię i twój biznes i fakt że na forum społecznościowym można uzyskac porade gratis? Pewnie chciałbyś żeby osoby którym wpakowano kocioł np 25kw na 130m zamiast uzyskać info na forum w jaki sposób zniwelować ten błąd , od razu wzywali odpłatnie "uzdrowicieli" , którzy wskażą tylko swój cudowny lek na zaistniałe zło , bo wszystko co pochodzi od innych jest be?

minertu
10-01-2015, 18:27
Zawsze ktoś się znajdzie komu to nie pasuje.

Arturo72
10-01-2015, 18:55
Skoro wszystkie części są ogólnie dostępne to czemu jeszcze nikt nie wpadł na pomysł żeby z części zakupionych w najbliższym sklepie złożyć pompę. Co więcej wszyscy polecają jednak markowe pompy. Po co? Skoro wszystkie składane są z ogólnie dostępnych części.

To tak apropo "skomplikowania" pompy ciepła i nie możności wykonania samemu:


Pomimo że mam PC własnoręcznie wykonaną rachunki mnie zadowalają a w domu jest ciepło.

Vld,znany z tego wątku jako były użytkownik ekogroszka jest kolejnym przykładem,sam sobie wystrugał powietrzną pompę ciepła.
Proponuję u niego jako wiarygodnego użytkownika dowiedzieć się co i jak zamiast opowiadać głupoty,że się nie da.
Pompa ciepła to proste urządzenie jak budowa cepa.

kobra64
10-01-2015, 22:19
Skoro to takie proste to zapytam Ciebie - znanego gościa od cięcia kosztów. Dlaczego swojej pompy sam nie wystrugałeś? Nie ogarnąłeś tak prostego tematu?

Vld
10-01-2015, 22:41
Wpadam tu, pierwszy raz od kilku miesięcy, a oni o mnie gadają :D
Temat badań RBRa już przerobiony?

karoka65
10-01-2015, 22:44
Nie do końca :) jeszcze czas do czasu wpadają nowi-starzy znajomi żeby sobie pobaźgrać i podnieść ego.

Arturo72
11-01-2015, 02:26
Skoro to takie proste to zapytam Ciebie - znanego gościa od cięcia kosztów. Dlaczego swojej pompy sam nie wystrugałeś? Nie ogarnąłeś tak prostego tematu?
Bo nie jestem tak kumatym gostkiem jak Vld,on ma widocznie fach w ręku a ja musiałem za to płacić.

P.S.
Nie mam patentu na pompkę Vld,nie sprzedaje patentu Vld,nie sprzedaje Vld ;)

dębowy
11-01-2015, 09:04
Dobra napisze ci po polsku. Nie wiem coś tak sie uparł na wszelkiego rodzaju porady od osób zajmujących się sprzedażą węgla , czy też kotłów , ale wydaje mi się że albo jesteś "fachowcem" typu czym większy kocioł tym lepszy ,albo masz coś wspólnego z "eko-oszołomami" , dla ktorych wszystko co czarne to syf ,który nie można spalić w sposób bezdymny.
A może poprostu przygniata cię i twój biznes i fakt że na forum społecznościowym można uzyskac porade gratis? Pewnie chciałbyś żeby osoby którym wpakowano kocioł np 25kw na 130m zamiast uzyskać info na forum w jaki sposób zniwelować ten błąd , od razu wzywali odpłatnie "uzdrowicieli" , którzy wskażą tylko swój cudowny lek na zaistniałe zło , bo wszystko co pochodzi od innych jest be?

Nie wiem skąd masz wnioski na mój temat ale chyba jesteś kolejnym który mierzy innych swoją miarą .
Po prostu nie podoba mi się praktyka niektórych osób na tym forum, a to że ty masz inne zdanie to nie znaczy
że każdy takie ma mieć. Być może kiedyś to zrozumiesz.
Dodam że nie jestem przeciwny pomocy na forum zdecydowanie nawet popieram po to ono jest.

minertu
11-01-2015, 09:29
Nie wiem skąd masz wnioski na mój temat ale chyba jesteś kolejnym który mierzy innych swoją miarą .
Po prostu nie podoba mi się praktyka niektórych osób na tym forum, a to że ty masz inne zdanie to nie znaczy
że każdy takie ma mieć. Być może kiedyś to zrozumiesz.
Dodam że nie jestem przeciwny pomocy na forum zdecydowanie nawet popieram po to ono jest.
Masz chociaż kocioł i jakiś z nim problem?
A może chcesz kupić i szukasz czegoś dobrego?
To ,że przeszkadza Tobie i innym nasze podejście może dziwić ale mnie bardziej dziwi Twoje pisanie nie na temat.