PDA

Zobacz pełną wersję : RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92

JTKirk
11-01-2015, 08:35
Nie wiem skąd masz wnioski na mój temat ale chyba jesteś kolejnym który mierzy innych swoją miarą .
Po prostu nie podoba mi się praktyka niektórych osób na tym forum, a to że ty masz inne zdanie to nie znaczy
że każdy takie ma mieć. Być może kiedyś to zrozumiesz.
Dodam że nie jestem przeciwny pomocy na forum zdecydowanie nawet popieram po to ono jest.

mnie też się nie podobaja takie praktyki
doceniam wysiłek suspensera który włożył w swoje badania, ale w momencie jak został sprzedawcą, to dla mnie przestał być obiektywny
ale i tak nic nie przebije moderatora posyłającego na priv namiarów do konkretnych sprzedawców ( z prośba, żeby w przypadku kupna podać kto podał te namiary!)

pietruch78
11-01-2015, 08:42
Nie wiem skąd masz wnioski na mój temat ale chyba jesteś kolejnym który mierzy innych swoją miarą .
Po prostu nie podoba mi się praktyka niektórych osób na tym forum, a to że ty masz inne zdanie to nie znaczy
że każdy takie ma mieć. Być może kiedyś to zrozumiesz.
Dodam że nie jestem przeciwny pomocy na forum zdecydowanie nawet popieram po to ono jest.

Wnioski na twójte mat pochodzą z twoich postów #20466 oraz #20469.No chyba ze to nie twoje posty?
Skoro ranking i testy tworzone przez ludzi zajmujacych sie sprzedażą węgla lub kotłów , którzy lata to robią i na własnej skórze (kotle) to przerabiali nie jest miarodajny , to może powiesz kto według ciebie jest miarodajny we wszelkich rankingach , testach itp?
Może elektryk , malarz , producent kotła..... ? skoro masz takie uczulenie na sprzedawców węgla.

dębowy
11-01-2015, 08:43
Minertu nie na temat ?? Przecież tu większość tematów tak wygląda.
Reakcja moderatorów na zgłoszenia to jakiś koszmar.
I znów kolega podjął ważny wątek OFERTY na priv. od branży węglowych sprzedawców !

minertu
11-01-2015, 08:55
Minertu nie na temat ?? Przecież tu większość tematów tak wygląda.
Reakcja moderatorów na zgłoszenia to jakiś koszmar.
I znów kolega podjął ważny wątek OFERTY na priv. od branży węglowych sprzedawców !
Napisałem tego posta aby moderator zwrócił na niego uwagę.
Kiedyś napisałem jednego zwracając uwagę ,że pisze nie na temat i dostałem bana .Fakt był dość ostry ale jak widać nie dociera do nikogo.
Banuje się tych co zwracają uwagę a tych co piszą nie na temat to się im przyklaskuje.Miałem profil płatny 2 lata i zrezygnowałem bo czy go ktoś ma czy nie to jest bez różnicy na tym forum.

dębowy
11-01-2015, 09:07
No właśnie Minertu profil płatny nie działa albo inaczej ludzie bez profilu reklamują się nachalnie w stopkach,wpisach i na priv.
Ban za offtop na tym forum to chyba 80% musiało by dostać wystarczy przeglądnąć wątki.
Myślę że dostałeś za co innego albo dla zasady od miłego moda.
Moderatora proszę o wydzielenie tej dyskusji do nowego wątku.

karoka65
11-01-2015, 10:54
Bo nie jestem tak kumatym gostkiem jak Vld,on ma widocznie fach w ręku a ja musiałem za to płacić.


No to w końcu jaka jest prawda z tą Twoja pompką bo już teraz całkiem się pogubiłem ?
Podawałeś 15 tysi, później znowu 25, w jakimś innym miejscu że 20 ?
Nie tak dawno znowu pisałeś że dostałeś ją za darmo ? teraz znowu twierdzisz że za nią zapłaciłeś ?

pionan
11-01-2015, 11:08
No to w końcu jaka jest prawda z tą Twoja pompką bo już teraz całkiem się pogubiłem ?
Podawałeś 15 tysi, później znowu 25, w jakimś innym miejscu że 20 ?
Nie tak dawno znowu pisałeś że dostałeś ją za darmo ? teraz znowu twierdzisz że za nią zapłaciłeś ?
Zależy z jakiego konta pisał

karoka65
11-01-2015, 11:24
Kolego Dębowy, przecież nikt nie każe Ci nic kupować czy nic Ci nie wciska na siłę.
To Ty decydujesz co chcesz kupić i u kogo, to Twoje pieniądze i tylko Twoja decyzja komu chcesz dać zarobić.
Czy to nieprawda ?
Zatem nie rozumiem jakiegoś Twojego rozgoryczenia.
Ja tam widzisz znowu wolę dopytać czy coś kupić od człowieka z tego forum, bo w razie czego ma pomoc na "gwizdnięcie" a są to ludzie którzy coś już robili czy u siebie czy u klientów.
Jeśli Ty wolisz sprzedawcę z Casto który zna tylko cenę produktu który ma sprzedać, czy instalatora który zaaplikuje Ci kocioł 3 razy za duży czy producenta bo jak on twierdzi że robi np. najlepsze kotły to Twoja sprawa i Twój wybór.
Znasz jakiego żeby powiedział że sąsiad zza płota robi lepsze od niego ? :)
Widzisz kilka lat temu szukałem oczyszczalni, mam do dzisiaj i jestem zadowolony, szukałem wełny na ocieplenie dachu i też mi doradzono, wystarczy poszukać odpowiedni wątek. W sklepie czy hurtowni każda będzie najlepsza obok której się zatrzymasz na dłużej a sprzedawca to zauważy że zwróciłeś na ten towar uwagę.

bobasxx
11-01-2015, 11:25
No to w końcu jaka jest prawda z tą Twoja pompką bo już teraz całkiem się pogubiłem ?
Podawałeś 15 tysi, później znowu 25, w jakimś innym miejscu że 20 ?
Nie tak dawno znowu pisałeś że dostałeś ją za darmo ? teraz znowu twierdzisz że za nią zapłaciłeś ?

Za nimi nie zdążysz. Artury miały grzać czajnikiem, a mają pompkę 9kW plus kominek 16 kW Z DGP. Tak, tak, druga taryfa (o której na początku nawet nie myślał)... ;)

karoka65
11-01-2015, 11:30
Artury :) hehe
1 z 6-ciu ? z resztą kto to wie ile jest naprawdę tych klonów :)

Arturo72
11-01-2015, 11:36
No to w końcu jaka jest prawda z tą Twoja pompką bo już teraz całkiem się pogubiłem ?
Podawałeś 15 tysi, później znowu 25, w jakimś innym miejscu że 20 ?
Nie tak dawno znowu pisałeś że dostałeś ją za darmo ? teraz znowu twierdzisz że za nią zapłaciłeś ?

Zależy z jakiego konta pisał
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=5229177&viewfull=1#post5229177
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=5230980&viewfull=1#post5230980

karoka65
11-01-2015, 11:53
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=5229177&viewfull=1#post5229177
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=5230980&viewfull=1#post5230980
To co ? nie dostałeś jej za darmo jak pisałeś ?
Pewnie szybko odnajdziesz i podlinkujesz gdzie tak pisałeś ?
Czy wykasowałeś już te posty ?
Wiesz dla mnie wiarygodna to jest faktura.

Arturo72
11-01-2015, 13:08
To co ? nie dostałeś jej za darmo jak pisałeś ?
Pewnie szybko odnajdziesz i podlinkujesz gdzie tak pisałeś ?
Czy wykasowałeś już te posty ?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-z-COP-1-WYST%C4%84P-!!!&p=6387227&viewfull=1#post6387227


No właśnie Minertu profil płatny nie działa albo inaczej ludzie bez profilu reklamują się nachalnie w stopkach,wpisach i na priv.



I znów kolega podjął ważny wątek OFERTY na priv. od branży węglowych sprzedawców !


ale i tak nic nie przebije moderatora posyłającego na priv namiarów do konkretnych sprzedawców ( z prośba, żeby w przypadku kupna podać kto podał te namiary!)

Żeby w temacie pozostać...

gryf66
11-01-2015, 19:18
Nie jestem specjalistą od kotłów ale chciałbym wiedzieć (lub znaleźć ) informacje o badaniach kotłów podajnikowych .
Interesuje mnie dobranie takiego kotła by pracował przy większości czasu z mocą 60 % i mam nadzieję z wysoką sprawnością , a przy niższych temperaturach dochodził do mocy znamionowej ( gdzie sprawność powinna być najwyższa ).
Dostałem informację
"Normalnym jest także,że nigdy lub prawie nigdy kocioł tak w warunkach domowych nie chodzi.
w/g instytutu techniki grzewczej ok.80%dni zimowych w Polsce to praca kotła w okolicy 30%mocy w celu uzupełnienia strat ciepła, tutaj przy poprawnym palniku w warunkach domowych na ok. 3-4kW wyciąga się >72%, wówczas także popiół drobny, rzadziej wyciągany popielnik, zadowolony użytkownik...
w/g instytutu chemicznej przeróbki węgla raptem tylko ok.10%dni zimowych wymusza na kotle pracę z obciążeniem ok.60% i tutaj na instalacjach domowych moga wyjśc przeboje przy danym węglu ze spiekami, koksem, w labo idzie to bowiem ciągle bez zmian mocy, w domu natomiast dochodzą termostaty na grzejnikach, błędy w instalacji, zużycie cwu, więc czynniki szarpiące mocą.
Dążyć zatem należy do stabilnej pracy i stabilnego odbioru ciepła. "
Z tego też powodu chcę mieć bufor który będzie się ładował przy wyższych temperaturach na zewnątrz a rozładowywał kiedy będzie większe zapotrzebowanie na ciepło.
Boję się by przy przewymiarowaniu kotła nie było negatywnych zjawisk jak rozlasowywanie komina co mam w tej chwili w domu z innym kotłem ( dolnego spalania ) też z SECOM-u.
Niestety nie za bardzo ufam stwierdzeniom ,że kocioł pracuje z bardzo wysoką sprawnością w zakresach od 4 do 15 kW.
Są albo wyższe straty kominowe albo skraplanie spalin w kominie .
Potrzebuję przy ogrzewaniu od 7 do 11 kW mocy ( w zależności od powierzchni jaką bym ogrzewał ) .
Jeśli przy zbyt małej powierzchni są problemy (jak pisał kaszpir007) to będę ogrzewał większą , ale jeśli jest możliwość lepszego doboru kotła ?

czp01
11-01-2015, 19:26
Z mojego punktu widzenia czyli zwykłego użytkownika kociołkowego to trzeba jedynie w miarę poprawnie dobrać moc kotła do zapotrzebowania budynku na ciepło i tyle możemy zrobić bo większość kotłów i tak pracuje podobnie czyli reszta zależy od umiejętności palacza ( no trzeba wykluczyć jedynie kotły żeliwne, które mają wielką stratę kominową) .

Co do skraplania spalin w kominie to ten problem ( a chodzę nieraz na b. niskich temperaturach) załatwiony mam w ten sposób, że mam komin systemowy a jemu niskie temperatury nie szkodzą ( do tej pory 6-ść sezonów i jest ok )

gryf66 może lepiej jednak zainwestować w inne źródło ciepła niż bawić się kotłem i węglem.

gryf66
11-01-2015, 20:03
Pisałem już , nie mam dostępu do gazu , pompy przy swojej cenie i gwarancji na 2 lata nie interesują mnie ( może za kilka lat jak będę starszy i poprawią się warunki zakupu pompy) , poza tym potrzebny jest dodatkowo w tej wiosce gdzie mam kupiony budynek agregat z możliwością długotrwałej pracy ( a taki kosztuje tyle samo co piec - dodatkowo do pompy ) .
Po trzecie mam do spalania co roku od 2 ton odpadu ziaren i nasion chwastów ( czyszczenie zboża ) nieoczyszczone jest tańsze , koszt oczyszczenia jest niższy niż różnica w skupie a odpadu nie mogę wyrzucić na kompost bo bym nie wyrobił z wtórnym zachwaszczeniem .
A kompostem nawożę ogród warzywny , a nie mam ochoty używać chemii - i mieć problemy z żoną :)
Kocioł podajnikowy jest dla mnie optymalny tym bardziej ,że na razie dorzucanie do kotła będzie chyba najmniej absorbującą pracą jaką muszę wykonywać w zimie ( remonty sprzętu ).
A wstawienie kotła nie powoduje jakiegokolwiek dodatkowego obciążenia finansowego ( poza piecem )

Arturo72
11-01-2015, 20:21
Pisałem już , nie mam dostępu do gazu , pompy przy swojej cenie i gwarancji na 2 lata nie interesują mnie ( może za kilka lat jak będę starszy i poprawią się warunki zakupu pompy) ,
A 5 lat gwarancji to nie łaska na pompy ?
A ja mam gaz ziemny przy działce i mimo tego zdecydowałem się na ogrzewanie prądem a gaz olałem ?
Czemu ?

Piotrek42
11-01-2015, 20:27
gryf66- raptem 5km od Ciebie masz dość dużego producenta kotłów (enka) jedz pogadaj...

Wlodek_PID
11-01-2015, 21:14
A ja mam gaz ziemny przy działce i mimo tego zdecydowałem się na ogrzewanie prądem a gaz olałem ?
Czemu ?

Być może gaz masz 2 km pod ziemią i do prądu było bliżej?
Nic innego nie przychodzi mi do głowy...

yaiba83
11-01-2015, 21:34
Temat wątku to ranking kotłów na eko groszek czy pompy ciepła?

Arturo72
11-01-2015, 21:39
Temat wątku to ranking kotłów na eko groszek czy pompy ciepła?
A kto pisze o pompie ciepła ?

animuss
11-01-2015, 21:55
Nie jestem specjalistą od kotłów ale chciałbym wiedzieć (lub znaleźć ) informacje o badaniach kotłów podajnikowych .
Interesuje mnie dobranie takiego kotła by pracował przy większości czasu z mocą 60 % i mam nadzieję z wysoką sprawnością , a przy niższych temperaturach dochodził do mocy znamionowej ( gdzie sprawność powinna być najwyższa ).
Dostałem informację
"Normalnym jest także,że nigdy lub prawie nigdy kocioł tak w warunkach domowych nie chodzi.
w/g instytutu techniki grzewczej ok.80%dni zimowych w Polsce to praca kotła w okolicy 30%mocy w celu uzupełnienia strat ciepła, tutaj przy poprawnym palniku w warunkach domowych na ok. 3-4kW wyciąga się >72%, wówczas także popiół drobny, rzadziej wyciągany popielnik, zadowolony użytkownik...
w/g instytutu chemicznej przeróbki węgla raptem tylko ok.10%dni zimowych wymusza na kotle pracę z obciążeniem ok.60% i tutaj na instalacjach domowych moga wyjśc przeboje przy danym węglu ze spiekami, koksem, w labo idzie to bowiem ciągle bez zmian mocy, w domu natomiast dochodzą termostaty na grzejnikach, błędy w instalacji, zużycie cwu, więc czynniki szarpiące mocą.
Dążyć zatem należy do stabilnej pracy i stabilnego odbioru ciepła. "
Z tego też powodu chcę mieć bufor który będzie się ładował przy wyższych temperaturach na zewnątrz a rozładowywał kiedy będzie większe zapotrzebowanie na ciepło.
Boję się by przy przewymiarowaniu kotła nie było negatywnych zjawisk jak rozlasowywanie komina co mam w tej chwili w domu z innym kotłem ( dolnego spalania ) też z SECOM-u.
Niestety nie za bardzo ufam stwierdzeniom ,że kocioł pracuje z bardzo wysoką sprawnością w zakresach od 4 do 15 kW.
Są albo wyższe straty kominowe albo skraplanie spalin w kominie .
Potrzebuję przy ogrzewaniu od 7 do 11 kW mocy ( w zależności od powierzchni jaką bym ogrzewał ) .
Jeśli przy zbyt małej powierzchni są problemy (jak pisał kaszpir007) to będę ogrzewał większą , ale jeśli jest możliwość lepszego doboru kotła ?

Masz zamiar zbudować kominek/piec akumulacyjny od niego możesz rozprowadzić ciepło do pomieszczeń bardziej oddalonych od niego.
Do tego zestawu wystarczy pompa ciepła PW 9kW ,przy większych mrozach będziesz mógł się pobawić w palacza w kominku ,uzupełniając brakującą moc pompy.
Możesz kupić wkład kominkowy na drewno i pellety będziesz spalał w nim w sezonie grzewczym na przemian drewno i te 2 tony odpadu ziaren .


Temat wątku to ranking kotłów na eko groszek czy pompy ciepła?

Nie wyklucza to jednak pracy pompy ciepła z kotłem z podajnikiem na węglogroszek w kaskadzie .

gryf66
11-01-2015, 22:25
Nie rozumiem na początku proponowałeś mi pompę za 10 000 jak stwierdziłem że jeśli załatwisz mi pompę nawet za 12 000 - dwa dla Ciebie za pośrednictwo to nagle okazało się ,że za 10 000 to tak ale to było w 2008 roku i 8 kW , ja potrzebuję pompy powyżej 10 kW i muszę chyba sam znaleźć pompę w takiej cenie .
Teraz piszesz ,że prąd jest korzystny TYLKO TO JUŻ NIE PIERWSZY RAZ PISZĘ miejscowość gdzie znajduje się budynek jest w obszarze odcinanym od zasiania kiedy wyleje Odra lub w czasie ciężkich warunków pogodowych ( jak w czasie ostatnich dni).
Żona poradzi sobie z napaleniem w piecu , nawet wstawieniem rusztu awaryjnego , ale nie da sobie rady z mniejszymi dziećmi bez ogrzewania .
A to jest dla mnie najważniejsze .
Mogę strać się dodać dodatkowe źródła ogrzewania , w zależności od cen surowców energetycznych (lub źródeł energii ) ale muszę mieć jakieś ogrzewanie które zadziała w sytuacji awaryjnej .
A darmowego zboża i odpadu chyba kosztem nic nie przebije, niestety spalanie odpadu zboża w kominku jest bardzo kłopotliwe , piec zasypowy troszeczkę lepiej , najlepiej podajnik ( doskonale wiem co piszę w pracy puszczamy dziesiątki ton zboża , miskantusa i siekanej wierzby przez piec podajnikowy ).
Co do innych propozycji , kominek z płaszczem też kosztuje, a palenie jest bardziej absorbujące niż piecem , i raczej można zapomnieć o podłogówce.
Co do pompy też ją zamontuję , mam 4 splity klimatyzacje z demontażu i na lato wstawię jakiś w wentylację a odzyskane ciepło za pomocą dodatkowego wymiennika skieruję do bojlera CWU .
Pisałem już nie jestem wrogiem pomp , zamontuję je ,
Ale bez klimatyzacji mogę się latem obejść , ale bez ogrzewania zimą nie !!

Arturo72
11-01-2015, 22:45
Teraz piszesz ,że prąd jest korzystny TYLKO TO JUŻ NIE PIERWSZY RAZ PISZĘ miejscowość gdzie znajduje się budynek jest w obszarze odcinanym od zasiania kiedy wyleje Odra lub w czasie ciężkich warunków pogodowych ( jak w czasie ostatnich dni).

Zapewne wiesz gdzie znajdują się Słubice... ;)
Zatem "samobójca" ze Słubic ogrzewa dom prądem:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221561-Historia-pewnej-budowy-Z287-energooszcz%C4%99dna-stodo%C5%82a-na-pr%C4%85d

Jeśli chcesz mieć awaryjne źródło ciepła na wypadek braku prądu to kominek z DGP a nie z PW bo to to też wymaga prądu.

animuss
11-01-2015, 23:10
Teraz piszesz ,że prąd jest korzystny TYLKO TO JUŻ NIE PIERWSZY RAZ PISZĘ miejscowość gdzie znajduje się budynek jest w obszarze odcinanym od zasiania kiedy wyleje Odra lub w czasie ciężkich warunków pogodowych ( jak w czasie ostatnich dni).
Żona poradzi sobie z napaleniem w piecu , nawet wstawieniem rusztu awaryjnego , ale nie da sobie rady z mniejszymi dziećmi bez ogrzewania .
A to jest dla mnie najważniejsze .
Mogę strać się dodać dodatkowe źródła ogrzewania , w zależności od cen surowców energetycznych (lub źródeł energii ) ale muszę mieć jakieś ogrzewanie które zadziała w sytuacji awaryjnej .
A darmowego zboża i odpadu chyba kosztem nic nie przebije, niestety spalanie odpadu zboża w kominku jest bardzo kłopotliwe , piec zasypowy troszeczkę lepiej , najlepiej podajnik ( doskonale wiem co piszę w pracy puszczamy dziesiątki ton zboża , miskantusa i siekanej wierzby przez piec podajnikowy ).
Co do innych propozycji , kominek z płaszczem też kosztuje, a palenie jest bardziej absorbujące niż piecem , i raczej można zapomnieć o podłogówce.
Co do pompy też ją zamontuję , mam 4 splity klimatyzacje z demontażu i na lato wstawię jakiś w wentylację a odzyskane ciepło za pomocą dodatkowego wymiennika skieruję do bojlera CWU .
Pisałem już nie jestem wrogiem pomp , zamontuję je ,
Ale bez klimatyzacji mogę się latem obejść , ale bez ogrzewania zimą nie !!
Kolego Gryf część postu to była chyba do Arturo,co do palenia w kominku akumulacyjnym to ogrzewanie które jak najbardziej zadziała w sytuacji awaryjnej nie jest uciążliwe bo ma akumulację paląc w kominku bez płaszcza drewnem nie trzeba prądu .A do kotła na ekogroszek prąd musi być .
http://www.iwona.com.pl/produkt/97/glowna-technika-grzewcza-kominki-na-pellet-louis-air-10-kw-nowosc-automatyczne-czyszczenie.html
Budynek jest w obszarze odcinanym od zasiania kiedy wyleje Odra, a Odra wylewa kiedy?
Chyba raczej na wiosnę po mrozach .
A co do mieszkania w obszarze podmokłym to pompa ciepła idealna może być gruntówka z kolektorem poziomym dobra wymiana .

gryf66
12-01-2015, 09:37
Tak początek był do arturo , i to też do niego .
Znam doskonale Słubice , uczyłem się 1,5 roku we Frankfurcie i raczej wioski nad Odrą nie mam zamiaru porównywać do Słubic.
Naprawa zasilania dla wioski jest w całkiem innej grupie prac naprawczych dla energetyki.
Co do kominków a raczej pieca podajnikowego , moc ok 10,6 kW jest obliczona gdybym w pełni ogrzewał parter gdzie ma być warsztat z kuźnią , garaż , skład opału , i kilka innych pomieszczeń .
Kominek tego nie obsłuży , a w zimie jeśli będę miał konieczność dogrzania części tych powierzchni do temp. 21 st. to po prostu odkręcę kaloryfery ( bo już tam są ) to była kiedyś stolarnia i jakieś inna działalność .
Animuss mam takiego pecha ,że kiedy coś się dzieje to jestem właśnie w Niemczech (taki pech lub raczej terminarz prac ) zasilanie do pieca i urządzeń domowych będę miał z przetwornicy , wiatraka (mam już ) i małego agregatu , 2 - 3 dni bez prądu pokryje .
Nie wiem ile Ty masz lat ale ja mam około 50 i pamiętam dobrze jakie u mnie potrafią być zimy, i co robią z liniami napowietrznymi , nie licząc powodzi stuleci ( akurat też siedziałem w Niemczech i nie mogłem przyjechać do domu.
To co zaoszczędzę w tej chwili za 10 lat wrzucę w dobrą pompę (będę już znał dokładne potrzeby energetyczne budynku ) i do tego czasu mogę sam zrobić wymiennik gruntowy do pompy.
Jestem pod pewnymi względami paranoikiem i wolę mieć zdublowane lub nawet potrojone możliwości ogrzewania .
NIE CIERPIĘ KREDYTÓW i jestem już chory ,że musiałem mały wziąć by spłacić zakup nieruchomości , a chcę jak najszybciej go spłacić bo według mnie kredyty w Polsce są złodziejskie, a w Niemczech nie dostanę kredytu hipotecznego na budynek w Polsce (niestety na razie tak to wygląda )

animuss
12-01-2015, 10:23
Animuss mam takiego pecha ,że kiedy coś się dzieje to jestem właśnie w Niemczech (taki pech lub raczej terminarz prac ) zasilanie do pieca i urządzeń domowych będę miał z przetwornicy , wiatraka (mam już ) i małego agregatu , 2 - 3 dni bez prądu pokryje .
Nie wiem ile Ty masz lat ale ja mam około 50 i pamiętam dobrze jakie u mnie potrafią być zimy, i co robią z liniami napowietrznymi , nie licząc powodzi stuleci ( akurat też siedziałem w Niemczech i nie mogłem przyjechać do domu.
To co zaoszczędzę w tej chwili za 10 lat wrzucę w dobrą pompę (będę już znał dokładne potrzeby energetyczne budynku ) i do tego czasu mogę sam zrobić wymiennik gruntowy do pompy.
Jestem pod pewnymi względami paranoikiem i wolę mieć zdublowane lub nawet potrojone możliwości ogrzewania .
NIE CIERPIĘ KREDYTÓW i jestem już chory ,że musiałem mały wziąć by spłacić zakup nieruchomości , a chcę jak najszybciej go spłacić bo według mnie kredyty w Polsce są złodziejskie, a w Niemczech nie dostanę kredytu hipotecznego na budynek w Polsce (niestety na razie tak to wygląda )

Moim zdaniem dobrze kombinowałeś ,najpewniejszy i najłatwiejszy w obsłudze jest kominek akumulacyjny na drewno,masz 100% gwarancji że twoja rodzina przetrwa nawet przy dużych mrozach i sytuacji skrajnej bez prądu i innych wynalazków.
Wszelkie elektrourzadzenia mogą się w każdej chwil zepsuć ,wystarczy że jedno ogniw łańcucha pęknie i lipa,bedziesz musiał wracać do domu..
Co do kotła na węglogroszek to nie zaoszczędzisz tu się nie da ,może kocioł na drewno i holzgas z buforem jest jeszcze tańszy od pompy ciepła ale ekogroszek na dzień dzisiejszy już nie ,a twoje warunki gruntowe to tylko pozazdrościć ,jak założysz kolektor gruntowy to COP będzie super.

malina321
12-01-2015, 12:12
http://piece.bazarek.pl/article/aid,3779/ckid,4723/kotly-z-podajnikiem-slimakowym-tzw-retortowe.html/ Znalazłem taki artykuł Nie wiem jak on jest stary i czy cos sie w tej kwesti zmieniło ale z tego co wyczytałem lepiej do gorszej jakosci grochu i miału nadaje sie własnie ekoenergia II Przekonany jestem do Palnika Ardeo ale z tego co czytam sa klopoty z zawleczkami i zużyciem koronki pod talerzem Jak to wygląda naprawde Pozdrawiam

gryf66
12-01-2015, 14:00
Zaoszczędzę bo mam tani miał i darmowe ziarno , jeśli będzie trzeba to obsieję jeszcze 2 ha owsem i będę miał w koszcie robocizny i nawozu jeszcze 6-10 t. Choć to jest zależne od pogody .
Podobno mieszanka miału i owsa doskonale się spala .

animuss
12-01-2015, 14:40
Zaoszczędzę bo mam tani miał i darmowe ziarno , jeśli będzie trzeba to obsieję jeszcze 2 ha owsem i będę miał w koszcie robocizny i nawozu jeszcze 6-10 t. Choć to jest zależne od pogody .
Podobno mieszanka miału i owsa doskonale się spala .

Owies śmierdzi podczas spalania ,żre komin i kocioł chlor, paliłem mieszanką ,przełaził nawet przez dysze palnika ma opływowy kształt, lepiej się spala trocina z miałem ,po wypaleniu trocin pozostają kanały dotleniające złoże .

gryf66
12-01-2015, 17:04
My w firmie mamy dziesiątki ton zbóż do spalenia ( nie można sprzedać - problemy jako firma państwowa , więc większość z roślin szła na kompost ) to były dziesiątki ton rocznie , z tego powodu mamy wstawiony piec podajnikowy z bunkrem na ok 60-80 m3 sieczka miskantus , wierzba i silos na 15 ton zboża ( pszenica, pszenżyto , jęczmień , żyto - wszystko idzie w piec nawet rzepak .
Ale nie to jest ważne , przy zasypywaniu zboża dodajemy do niego kredę , popiół jest bardziej zasadowy a kreda powoduje brak spiekania zboża i zapobiega negatywnym reakcjom chemicznym .
Muszę się tylko dopytać ile trzeba na tonę , dotąd nie interesowało mnie to .
Piec mamy od 3 lat i od tego czasu nie mamy żadnych problemów z piecem i wymiennikiem .
Wybieramy tylko popiół ok. 2 razy w tygodniu.
Najbardziej interesują mnie pomiary sprawności kotłów SKAM 7 i 12 , chcę wiedzieć jaka jest zalecana temperatura pracy kotła, i jego wydajność i sprawność z podaniem kaloryczności opału .
Jeśli można regulować moc kotła za pomocą opału to utrzymując optymalną temperaturę , z jak najmniejszą stratą kominową , sprawnością 60 % przez większość czasu jesieni i wiosny jedynie z pełną mocą (i mam nadzieję sprawnością ) w najzimniejsze dni( a raczej noce ) zimy.

yaiba83
12-01-2015, 21:14
Nie wyklucza to jednak pracy pompy ciepła z kotłem z podajnikiem na węglogroszek w kaskadzie .

Nie obrazisz się jak tę myśl w dziale pomp ciepła zacytuję z podaniem źródła?
Ino najpierw muszę szczękę z podłogi pozbierać :)

animuss
12-01-2015, 21:30
Nie obrazisz się jak tę myśl w dziale pomp ciepła zacytuję z podaniem źródła?
Ino najpierw muszę szczękę z podłogi pozbierać :)
A cytuj sobie gdzie chcesz :bye:

wojtek65
13-01-2015, 18:13
Najbardziej interesują mnie pomiary sprawności kotłów SKAM 7 i 12 , chcę wiedzieć jaka jest zalecana temperatura pracy kotła, i jego wydajność i sprawność z podaniem kaloryczności opału .
Jeśli można regulować moc kotła za pomocą opału to utrzymując optymalną temperaturę , z jak najmniejszą stratą kominową , sprawnością 60 % przez większość czasu jesieni i wiosny jedynie z pełną mocą (i mam nadzieję sprawnością ) w najzimniejsze dni( a raczej noce ) zimy.
Mam kocioł SKAM-12 palnik stalowy ARDEO od półtora roku.
Żeby podać sprawność trzeba znać kaloryczność opału, i tu mogę odnieść się do rosyjskiego ekogroszku gdzie na workach pisze 23-24MJ/kg, ja przyjmuję 23,5 MJ. Przy średniodobowym stałym odbiorze ciepła od 2,8 kWh do 5,1 kWh sprawność wacha się od 70 do 74%. Z kilkunastu pomiarów raz spadło poniżej 70%. Dla eko Wesoła przyjmując kaloryczność 29 MJ/kg, w tym sezonie mam tylko 3 pomiary dla mocy 4,3 do 4,9 kWh i tutaj według wskazań ciepłomierza wyszło 75- 80% sprawności.

To 80% było zaraz po czyszczeniu kotła.
Podgląd na pracę i temperatury są tutajhttps://device.esterownik.pl/device/2323/
Obecnie kocioł jest brudny jak jeszcze chyba nie był, i sprawdzam zabrudzenie których elementów wymiennika wpływa na odbiór ciepła. Zgarnięcie pyłu z powierzchni dwóch poziomych półek ma znikomy wpływ na temp. spalin. Natomiast czysta komora spalania poniżej rusztu- deflektora separującego ma większy wpływ na sprawność.

SUSPENSER
13-01-2015, 21:37
Dla Wesołej przyjmij 29,5 MJ/kg

Dobrze, że sprawdzasz zabrudzenie której części ma znaczący wpływ - nie pomyślałem o tym a można sobie mając taką wiedzę ułatwić czyszczenie :)

Andrzej_M_
13-01-2015, 22:34
,,,, Obecnie kocioł jest brudny jak jeszcze chyba nie był, i sprawdzam zabrudzenie których elementów wymiennika wpływa na odbiór ciepła. Zgarnięcie pyłu z powierzchni dwóch poziomych półek ma znikomy wpływ na temp. spalin. Natomiast czysta komora spalania poniżej rusztu- deflektora separującego ma większy wpływ na sprawność.

Sam wspominasz na początku swego posta, że kocioł średnio pracuje w granicach od 1/4 do 1/3 swojej mocy znamionowej.

Więc nie dziw się, że przeczyszczenie poziomej półki wymiennika z osiadłych tam pyłów, nie przełożyło się na podwyższenie sprawności wymiany ciepła (obniżenie temperatury spalin).
Po prostu tych spalin jest tak mało, że nie "dotykają" ścianek wymiennika kotła.

Natomiast w komorze spalania, wymiana ciepła następuje przede wszystkim na drodze promieniowania cieplnego.


ps.
Nieco uszczypliwości.



,,,, Natomiast czysta komora spalania poniżej rusztu- deflektora separującego ma większy wpływ na sprawność.


Wojtek, Ty za pomocą prymitywnego ciepłomierza doszedłeś do takich wniosków, jakie opisałeś powyżej.

Czy możesz sobie wyobrazić co wskazałby Twój ciepłomierz, gdyby ścianki wymiennika ciepła w całej komorze spalania wyłożone były materiałem o właściwościach izolacyjnych ?.

Jarecki79
14-01-2015, 10:29
Sam wspominasz na początku swego posta, że kocioł średnio pracuje w granicach od 1/4 do 1/3 swojej mocy znamionowej.

Co było już tyle razy powtarzane,że jest wręcz nudne, także kilka wpisów wyżej. Powtarzając jak mówi IE przez zdecydowaną większość sezonu praca kotła dla uzupełniania strat ciepła oscyluje w okolicy 30%mocy znamionowej. Warto się zatem postarać, aby w tym zakresie było dobrze....

Tu jeszcze zostało nieco pola manewru na innowacje.



Czy możesz sobie wyobrazić co wskazałby Twój ciepłomierz, gdyby ścianki wymiennika ciepła w całej komorze spalania wyłożone były materiałem o właściwościach izolacyjnych ?.
Rozwiń myśl, bo szczerze mówiąc nie wiem o co Ci chodzi, nigdy takich pomysłów nie miałem a deflektor-separujący jest żeliwny a nie ceramiczny i jakoś nie wiem jak to ma zasłaniać boczne ścianki wymiennika.....

Jeden z kolegów z Ogniwem zamienił nawet niedawno oryginalny ruszto-deflektor na mój pomysł i jak pisał jest wyraźna wizualna poprawa tego, co widać pod płytami i nad nimi.... Może się sam odezwie, jak przeczyta.

Zatem powiedz łaskawie o szooo sii tu chooozzzziii??

QIM
14-01-2015, 10:33
Mam wrażenie, że Andrzej "pije" do ceramiki w rbr-ach.

minertu
14-01-2015, 13:19
Sam ten ruszt posiadam i jest ok.
Dziwiłem się,że kolega do Ogniwa go zamówił ale skoro jest lepiej to coś w nim musi być.
Od 2 tyg powróciłem do dzwona czyli zwykłego deflektora (moja tarcza hamulcowa) i jest cacy.

Ceramika w RBR spisuje się bardzo dobrze więc nie wiem do czego kolega Andrzej_M pije ale to już jego .... .

wojtek65
14-01-2015, 14:17
Więc nie dziw się, że przeczyszczenie poziomej półki wymiennika z osiadłych tam pyłów, nie przełożyło się na podwyższenie sprawności wymiany ciepła (obniżenie temperatury spalin).
Po prostu tych spalin jest tak mało, że nie "dotykają" ścianek wymiennika kotła.
Andrzej zalrzyj do archiwum wykresów mojego sterownika rok wcześniej w dniach 14-01-2014 do 20-01-2014. Wtedy kocioł pracował na mocy 4,0 kW a wymiennik po przez włożenie paru elementów był bardziej dopasowany.
Pamiętasz doświadczenie z kartką papieru przyciśniętą cegłą szamotową do wymiennika tuż przy palniku? U mnie się nie spaliła.

Czy możesz sobie wyobrazić co wskazałby Twój ciepłomierz, gdyby ścianki wymiennika ciepła w całej komorze spalania wyłożone były materiałem o właściwościach izolacyjnych ?.
Ale Ty mnie kusisz, a parę 3cm cegiełek leży sobie takich zziębniętych. Pewnie chciałyby się ogrzać.:)
Minertu piszesz dzwon - tarcza hamulcowa, ja używałem bębna hamulcowego.

karoka65
14-01-2015, 15:13
Na tarczy chyba ponad 4 lata jeszcze mój stary pleszewiak pracował bo ten "fabryczny" deflektor to było jakieś nieporozumienie a raczej oszczędzanie producenta.

Andrzej_M_
14-01-2015, 22:32
,,,, Rozwiń myśl, bo szczerze mówiąc nie wiem o co Ci chodzi, nigdy takich pomysłów nie miałem a deflektor-separujący jest żeliwny a nie ceramiczny i jakoś nie wiem jak to ma zasłaniać boczne ścianki wymiennika..... ,,,,

,,,, Zatem powiedz łaskawie o szooo sii tu chooozzzziii??


Mam wrażenie, że Andrzej "pije" do ceramiki w rbr-ach.

Przeglądając różne fora i tematy o ogrzewaniu odnoszę wrażenie, że QIM zawsze jest na bieżąco z informacjami, kto z kim pije i do kogo pije.





,,, Ceramika w RBR spisuje się bardzo dobrze więc nie wiem do czego kolega Andrzej_M pije ale to już jego .... .

Ja nie wątpię, że prawidłowe połączenie klejowe przegrody o właściwościach izolacyjnych z metalową ścianką wymiennika kotła, nie sprawia żadnych problemów w kotłach RBR Ekouniwersal.

Jedynie nie rozumiem, po co, ta ceramika jest tam przyklejona.

karoka65
14-01-2015, 22:51
Jedynie nie rozumiem, po co, ta ceramika jest tam przyklejona.
Pewnie gdybyś miał okazję zobaczyć różnice i popalić z tymi "izolatorami" więcej byś nie pytał i szybko zmieniłaby Ci się orientacja :)

Andrzej_M_
14-01-2015, 23:30
Pewnie gdybyś miał okazję zobaczyć różnice i popalić z tymi "izolatorami" więcej byś nie pytał i szybko zmieniłaby Ci się orientacja :)

Odpowiem tak.

Pewnych rzeczy nie muszę widzieć, ale mogę sobie je wyobrazić.
Podaj jakiś punk odniesienia, dzięki któremu miał bym okazję zmienić orientację na w.w. temat .


ps.
Pamiętam doskonale moje pierwsze forumowe zapytanie do Zawijana; "Dlaczego odpowiedział kiedyś koledze Hesso, że radiatory w wymienniku żeliwnym kotła nie odbierają ciepła".

Sporo czasu zajęło mi zrozumienie tego co Zawijan w kilku postach wtenczas napisał. (chociaż jest to bardzo proste zagadnienie)

Karoka65, odpisz tak, bym od razu zrozumiał.

karoka65
15-01-2015, 15:54
A co ma piernik do wiatraka ?
czyli radiatory w kotle żeliwnym do komory w RBR wyklejonej płytkami szamotowymi ?
Ja takich szkół nie kończyłem jak Zawijan także nie będę nawet próbował Ci nic tłumaczyć.
Z resztą Ty lubisz zagadki Zawijana, polub i moje :) będziesz miał zajęcie na długie zimowe wieczory :)

wuwok
15-01-2015, 19:03
A ja do Karoki też mam 2 pytania. Jeden odnośnie wymiennika a 2-gi tyczy się palnika... Jak wiadomo interesuje się palnikiem a odnośnie wymiennika.....pewnie i tak tego nie ogarnę :)

Ale nie chce dymów.

karoka65
15-01-2015, 19:41
A ja do Karoki też mam 2 pytania. Jeden odnośnie wymiennika a 2-gi tyczy się palnika... Jak wiadomo interesuje się palnikiem a odnośnie wymiennika.....pewnie i tak tego nie ogarnę :)

Ale nie chce dymów.
Jeśli Cię interesują te sprawy to napisz do Zawijana on był współtwórcą Twojego palnika i wymiennika, na pewno ogarniesz, on człowiek wykształcony to potrafi przelać wiedzę, albo dostaniesz zagadkę do rozwiązania :)
Chłopie ja jestem nadal kierowcą w PKSie, mnie o takie rzeczy chcesz pytać ?
Eeee, wiem że żartujesz :)
Przy okazji, pozdrawiam w Nowym roku pana Jacka i pana Sławka, bez żartów i ironii, szczerze.

wuwok
15-01-2015, 20:00
Jeśli Cię interesują te sprawy to napisz do Zawijana on był współtwórcą Twojego palnika i wymiennika, na pewno ogarniesz, on człowiek wykształcony to potrafi przelać wiedzę, albo dostaniesz zagadkę do rozwiązania :)
Chłopie ja jestem nadal kierowcą w PKSie, mnie o takie rzeczy chcesz pytać ?
Eeee, wiem że żartujesz :)
Przy okazji, pozdrawiam w Nowym roku pana Jacka i pana Sławka, bez żartów i ironii, szczerze.
Akurat nie O Oep mi chodzi :) .. poczekam jak zaczniesz robić dym:)

karoka65
15-01-2015, 20:05
Na razie widzę że Ty zaczepki szukasz.
Czy ja coś o Tobie tu wspomniałem ? czy Ty zaczynasz o mnie ?

wuwok
15-01-2015, 20:08
Mam urlop dziś ..nie ma służby :D ....A są nudy...nawet nie mam już co w piecu ustawiać :(

karoka65
15-01-2015, 20:12
Ja jak nie mam co robić to ściągam majtki i pilnuję żeby mi ktoś nie świsnął.
Fajne zajęcie i mało męczące, pełny relaks choć jednak w małym napięciu :)
Wiesz, jednak to majtki :)

wuwok
15-01-2015, 20:19
Wole z tobą poklikać. Traktuję to jako formę relaksu :) .

karoka65
15-01-2015, 20:23
Masz na stronie numer gg jak już tak się bardzo stęskniłeś :)
Zadzwoniłbym ale nie pamiętam jak mam zapisany Twój numer, jakiś "pytacz" pewnie :)

Maher
15-01-2015, 21:49
To ja też z nudów zapytam, jaką rolę w RBR-eże pełni deflektor jak RBR jest dolniakiem?

Andrzej_M_
15-01-2015, 22:23
To ja też z nudów zapytam, jaką rolę w RBR-eże pełni deflektor jak RBR jest dolniakiem?

Mnie te Twoje stwierdzenie się nie podoba.

Ja bym to określił jako kocioł z wewnętrzną recyrkulacją spalin.

karoka65
15-01-2015, 22:28
To ja też z nudów zapytam, jaką rolę w RBR-eże pełni deflektor jak RBR jest dolniakiem?
Ja żeby zaspokoić swoją ciekawość wyciągnąłbym go na miesiąc i to nie jest złośliwość.
Myślę że szybko go zamontujesz z powrotem i zauważysz po co.
W tajemnicy powiem Ci i nie tylko Tobie a przede wszystkim koledze Andrzejowi że już od jakiegoś dłuższego czasu deflektory też są z "izolatora" :)

karoka65
15-01-2015, 22:30
Mnie te Twoje stwierdzenie się nie podoba.

Ja bym to określił jako kocioł z wewnętrzną recyrkulacją spalin.
No tez bardziej mi się podoba :)

karoka65
15-01-2015, 22:32
Dobrej Nocki, rozważajcie dalej ale ja rano wstaję, co dzień obiecuję sobie że dzisiaj pójdę szybciej spać.
Jak zajrzę na zegarek to albo 1-sza albo w pół do drugiej :)

Maher
15-01-2015, 23:07
Ja żeby zaspokoić swoją ciekawość wyciągnąłbym go na miesiąc i to nie jest złośliwość.
Myślę że szybko go zamontujesz z powrotem i zauważysz po co.
W tajemnicy powiem Ci i nie tylko Tobie a przede wszystkim koledze Andrzejowi że już od jakiegoś dłuższego czasu deflektory też są z "izolatora" :)

Podejrzewam że tak jak pisałeś spełnia rolę izolatora aby jedynej półki wodnej nie przegrał i przepalił, bo jest na tyle wysoko że nie powoduje lepszego dopalenia opału na palniku, a spaliny i tak nawracają i lecą do popielnika i dalej do tylnej komory itd.

marcus312
16-01-2015, 09:38
z wewnętrzną recyrkulacją spalin.
Witam czyli sugerujecie ze takie rozwiazanie jest lepsze tzn palnik w dolniaku ,jaki to ma cell lepsze oddanie ciepla ,sprawnosc ,lepsze dopalanie gazow ,lepsze wylapanie pyłow itd :D

animuss
16-01-2015, 12:03
Mnie te Twoje stwierdzenie się nie podoba.

Ja bym to określił jako kocioł z wewnętrzną recyrkulacją spalin.

Chyba z wewnętrzną cyrkulacją spalin.

Maher
16-01-2015, 13:03
Chyba z wewnętrzną cyrkulacją spalin.

Zwał jak zwał tylko jaki sens jest tego deflektora w RBR-11/12kW, zajmuję on około 90% powierzchni komory spalania, a nad nim jest jedyna półka wodna. Spaliny z racji że to dolniak jak w ogóle odbiją się od deflektora (deflektor jest zamontowany dużo wyżej niż w podobnych konstrukcjach) lecą z powrotem w dół omijają palnik i poprzez popielnik lecą do tylnej komory i tamtędy dostają się nad jedyną półkę wodną i dalej mijają suchą półkę (kawałek blachy) wylatują szybrem do komina. Cały czas myślę jaki sens jest zasłaniać dół jedynej półki wodnej gdzie powinien być największy odbiór energii? Może jakby deflektor był niżej i był dużo mniejszy miałoby to sens, a tak to nie wiem co o tym sądzić?
Przy paleniu z mocami 1-5kW nie ma to dużego znaczenia, ale jak potrzeba większej mocy to widzę że sprawność bardzo spada i porównując spalanie z innymi użytkownikami innych pieców.

adkwapniewski
16-01-2015, 13:13
Zwał jak zwał tylko jaki sens jest tego deflektora w RBR-11/12kW, zajmuję on około 90% powierzchni komory spalania, a nad nim jest jedyna półka wodna. Spaliny z racji że to dolniak jak w ogóle odbiją się od deflektora (deflektor jest zamontowany dużo wyżej niż w podobnych konstrukcjach) lecą z powrotem w dół omijają palnik i poprzez popielnik lecą do tylnej komory i tamtędy dostają się nad jedyną półkę wodną i dalej mijają suchą półkę (kawałek blachy) wylatują szybrem do komina. Cały czas myślę jaki sens jest zasłaniać dół jedynej półki wodnej gdzie powinien być największy odbiór energii? Może jakby deflektor był niżej i był dużo mniejszy miałoby to sens, a tak to nie wiem co o tym sądzić?
Przy paleniu z mocami 1-5kW nie ma to dużego znaczenia, ale jak potrzeba większej mocy to widzę że sprawność bardzo spada i porównując spalanie z innymi użytkownikami innych pieców.


Jak mierzysz sprawność kotła ?

Maher
16-01-2015, 15:02
Jak mierzysz sprawność kotła ?

Nie mierze sprawności tylko porównuje ilość spalonego węgla przy pracy kotła z stałą małą mocą, a prace kotła z większą mocą w krótszych okresach czasu (tak jak nieraz pisałem mam 100% podłogówki i obojętne czy grzeje ją 24h z mniejszą mocą czy skokami chwilowymi z większą mocą). Tak samo wygląda sytuacja porównując spalanie podobnych metrażów i podobnego ocieplenia przy różnych temperaturach zewnętrznych (przy temperaturach dodatnich do 0C spalanie mam jedno z mniejszych, przy ujemnych temperaturach u innych użytkowników roście w miarę równomiernie, u mnie od razu duże skoki spalania gdy piec pracuje z większą mocą). Oczywiście porównuje swojego RBR-a 11/12kW a RBR-a 17kW lub piece mniejszych mocy konkurencji.

marcus312
16-01-2015, 16:27
299255

myślę jaki sens jest zasłaniać dół jedynej półki wodnej gdzie powinien być największy odbiór energii?
mozliwe ze to taki rodzaj zabezpieczenia jakby sie zapomnialo zamknac klapke:D

Maher
16-01-2015, 17:12
299255

mozliwe ze to taki rodzaj zabezpieczenia jakby sie zapomnialo zamknac klapke:D


Zdjęcia przedstawiają RBR-17 i wzwyż, RBR-11/12KW ma jedną półkę wodną która mogłaby odebrać ciepło i jest przez deflektor zasłonięta.
Kierownica ma tylko za zadanie kierowanie spalin przez tylną komorę przy paleniu ekogroszkiem lub przy palenia awaryjnym omijając tylną komorę.
Prawdę mówiąc lepszym rozwiązaniem byłoby aby kierownica spalin służyła do przełączania palenia z mniejszą i większą mocą oczywiście przy zmodyfikowanej konstrukcji (np. kupuje ktoś 17KW i małe temperatury spalin przy paleniu na małych mocach i boi się o komin to otwiera kierownicę, gdy się robi zimno to ją zamyka).

wojtek65
16-01-2015, 17:21
Ktoś spotkał się z takim przypadkiem?
Kocioł ma 7 lat, podajnik czasem podaje a czasem nie. Kondensator wymieniony na taki sam, połączenia w puszce przy silniku sprawdzone. Wygląda jakby coś z silnikiem bo wystarczy w niego puknąć i wtedy rusza. W ubiegłym roku wymieniony ślimak z powodu wytarcia się, gość tłumaczył że wygląda tak jak w maszynce do mielenia mięsa i kosztował 400 pln. Mógł żeliwny tak się wytrzeć?

animuss
16-01-2015, 17:21
A nie otwiera się kierownica jak palnik zawali popiołem ujście spalin w tylną komorę ,jakąś drogą te spaliny trzeba pchać do komina ,a nie na kotłownię.

Jarecki79
16-01-2015, 18:17
wojtek65
Czy tam jest brucer czy ekoenergia?

Maher
16-01-2015, 20:37
A nie otwiera się kierownica jak palnik zawali popiołem ujście spalin w tylną komorę ,jakąś drogą te spaliny trzeba pchać do komina ,a nie na kotłownię.

Takiej techniki niestety w RBR-eże niema, jak co kilka dni nie wyniesie się popiołu to po prostu wygaśnie. Kierownica kilka razy mi się sama otworzyła jak blachę deflektora przy czyszczeniu nie dopchałem maksymalnie do drzwiczek to robi się tam luka w którą wpada kierownica i przy nagrzaniu powoduje że deflektor ją otworzy.

karoka65
16-01-2015, 20:48
Takiej techniki niestety w RBR-eże niema, jak co kilka dni nie wyniesie się popiołu to po prostu wygaśnie.
Testy takie przeprowadzałem u siebie po czyimś poście już dawno temu.
Popiół nie był wybierany, obecnie wysypuje się po wypaleniu całego zasobnika ( 1 szuflada ), gdy był specjalnie nie wybierany było go tyle że nie wiadomo było gdzie jest już palnik i wychodził już na furtkę drzwiczek. Kocioł nigdy nie zgasł i nigdzie się nie dymiło.
Co jedynie mogę powiedzieć to podajnik miał wyższą temperaturę przez to że był tak ogacony popiołem dookoła.
To wszystko.

wojtek65
16-01-2015, 21:28
wojtek65
Czy tam jest brucer czy ekoenergia?
Nie wiem a teraz za późno żeby dzwonić. Przekładnia była odkręcona to radziłem sprawdzić na innym sterowniku. Na pytanie jaki to kocioł, gość powiedział że nazywa się " WYCZYSTKA " :lol2:
Jutro zadzwonię i się dowiem.

bobasxx
16-01-2015, 21:39
Takiej techniki niestety w RBR-eże niema, jak co kilka dni nie wyniesie się popiołu to po prostu wygaśnie. Kierownica kilka razy mi się sama otworzyła jak blachę deflektora przy czyszczeniu nie dopchałem maksymalnie do drzwiczek to robi się tam luka w którą wpada kierownica i przy nagrzaniu powoduje że deflektor ją otworzy.

Nie no Maher, Ty masz wszystko w tym kotle na opak...
U mnie deflektor maksymalnie dopchnięty do przodu (do tyłu kotła), kierownica wchodzi w tą szczelinę przed nim. Nic się nie rozszerza.

Jak mi "się zapomniało" popiołu wybrać, był prawie równo z koroną, to kociołek wyraźnie dłużej dochodził do zadanej ale nie wygasł i nic nie dymiło na kotłownię.

Maher
16-01-2015, 21:52
Nie no Maher, Ty masz wszystko w tym kotle na opak...
U mnie deflektor maksymalnie dopchnięty do przodu (do tyłu kotła), kierownica wchodzi w tą szczelinę przed nim. Nic się nie rozszerza.

Jak mi "się zapomniało" popiołu wybrać, był prawie równo z koroną, to kociołek wyraźnie dłużej dochodził do zadanej ale nie wygasł i nic nie dymiło na kotłownię.

To zostawiaj taką szczelinę to się kiedyś przekonać jak kierownica sama ci się otworzy. Nie prościej było dopasować tak deflektor aby tej szczeliny nie było (może u mnie krzywo się im ucięło i kierownice mam za długą i brakło na deflektor i przez tą długą kierownicę nie można normalnie pieca wyczyścić a szczelina jest na tyle duża że kierownica potrafi się sama otworzyć).

bobasxx
16-01-2015, 22:07
To zostawiaj taką szczelinę to się kiedyś przekonać jak kierownica sama ci się otworzy. Nie prościej było dopasować tak deflektor aby tej szczeliny nie było (może u mnie krzywo się im ucięło i kierownice mam za długą i brakło na deflektor i przez tą długą kierownicę nie można normalnie pieca wyczyścić a szczelina jest na tyle duża że kierownica potrafi się sama otworzyć).

U Ciebie nic mnie już nie zdziwi, od samego początku Twojej przygody z RBR-em, zaszło już tyle nieoczekiwanych zdarzeń, że kto wie...

U mnie nic się samo nie otwiera, mogę "kierownicą" obracać jak chcę (nie przeszkadza w czyszczeniu).

Maher, teraz poważnie, dlaczego nie reklamujesz kotła u sprzedawcy ?

Maher
16-01-2015, 22:34
U Ciebie nic mnie już nie zdziwi, od samego początku Twojej przygody z RBR-em, zaszło już tyle nieoczekiwanych zdarzeń, że kto wie...

U mnie nic się samo nie otwiera, mogę "kierownicą" obracać jak chcę (nie przeszkadza w czyszczeniu).

Maher, teraz poważnie, dlaczego nie reklamujesz kotła u sprzedawcy ?

Na początku podchodziłem do niego optymistycznie i odpuściłem sobie reklamacje RBR-a i usunąłem usterki we własnym zakresie jak przyszedł z inną przekładnią niż zamawiałem, że podajnik kręcił się w przeciwnym kierunku, że zawór DBV był źle wkręcony i że gałka urwała się po kilku pociągnięciach.

A teraz z jakiego powodu?
- że kierownicę spalin mam dłuższą niż inni forumowicze i nie da się go szybko wyczyscić?
- że półka jest krzywo pospawana?
- że cięcia blach są robione palnikiem i wygląda to tragicznie?
- że brakło wełny w drzwiczkach i się bardzo nagrzewały?
- że amortyzatory podajnika są za mocne i trzeba uważać przy otwieraniu?
-że śruby nie są zabezpieczone i można się skaleczyć?
Może któryś z sprzedawców się wypowie jak widziałby czy takie usterki kwalifikują się do reklamacji.

marcus312
16-01-2015, 22:36
299314

RBR-11/12KW ma jedną półkę wodną
To znaczy ze 11 i 12stka nie ma tej polki ktora jest na niebiesko zaznaczona tylko jest ta kątowa jak w dolniaku i do komina wylot ,to po co wogole ta kierownica by byla potrzebna zeby co w komin kierowac spaliny bez wymiennika to niemozliwe :D

karoka65
16-01-2015, 22:53
299314

To znaczy ze 11 i 12stka nie ma tej polki ktora jest na niebiesko zaznaczona tylko jest ta kątowa jak w dolniaku i do komina wylot ,to po co wogole ta kierownica by byla potrzebna zeby co w komin kierowac spaliny bez wymiennika to niemozliwe :D
Nie tak do końca, tam jest tzw. sucha półka żeby wydłużyć drogę spalin bo inaczej byłoby jak piszesz.
"Dach" kotła ( góra ) to też wymiennik.

Maher
16-01-2015, 22:57
299314

To znaczy ze 11 i 12stka nie ma tej polki ktora jest na niebiesko zaznaczona tylko jest ta kątowa jak w dolniaku i do komina wylot ,to po co wogole ta kierownica by byla potrzebna zeby co w komin kierowac spaliny bez wymiennika to niemozliwe :D

Dokładnie tak jest jak piszesz w RBR-ęże 11/12kW zamiast tej półki jest blacha, kierownica jest po to aby palić na ruszcie awaryjnym i wtedy spaliny przez ruszta tak nie przelecą jak koło palnika. Kiedyś było to poruszane na forum że palenie awaryjne w RBR-eże to nieporozumienie, po to chyba nawet w instrukcji jest aby wyciągnąć z czopucha czujnik temperatury aby się nie stopił.

karoka65
16-01-2015, 23:05
Dokładnie tak jest jak piszesz w RBR-ęże 11/12kW zamiast tej półki jest blacha, kierownica jest po to aby palić na ruszcie awaryjnym i wtedy spaliny przez ruszta tak nie przelecą jak koło palnika. Kiedyś było to poruszane na forum że palenie awaryjne w RBR-eże to nieporozumienie, po to chyba nawet w instrukcji jest aby wyciągnąć z czopucha czujnik temperatury aby się nie stopił.
Od pojawienia się nowszych wersji oprogramowania są już nieaktualne te rzeczy, czyli otwieranie kierownicy, dobrze o tym wiesz bo już Ci pisałem ale Ty dalej swoje.
Jest tryb "zasypowy" kocioł palisz na ruszcie normalnie przy zamkniętym kotle tyle że dokładasz ręcznie jeśli Ci się chce. Kierownica normalnie zamknięta.
Z ciekawości zapytam czy paliłeś choć raz ?
Nie potrzeba też w takim przypadku demontować czujnika spalin ponieważ sam sterownik pilnuje tego żeby się nie uszkodził.
Poza tym nie tylko przy RBR była taka informacja kiedyś zamieszczana ale dotyczyło to każdego kotła który był wyposażony w sterowniki eCoal czy Bruli.
Tak dla wyjaśnienia i ponownego sprostowania.
Dla mnie palenie w jakimkolwiek kotle z podajnikiem na ruszcie to nieporozumienie i każdemu to mówię.
Dodam że jeśli by komuś jednak przyszło do głowy palić bez udziału sterownika przy otwartym popielniku, czujnik radzę zdemontować bo to 7 dyszek.

Maher
16-01-2015, 23:32
Od pojawienia się nowszych wersji oprogramowania są już nieaktualne te rzeczy, czyli otwieranie kierownicy, dobrze o tym wiesz bo już Ci pisałem ale Ty dalej swoje.
Jest tryb "zasypowy" kocioł palisz na ruszcie normalnie przy zamkniętym kotle tyle że dokładasz ręcznie jeśli Ci się chce. Kierownica normalnie zamknięta.
Z ciekawości zapytam czy paliłeś choć raz ?
Nie potrzeba też w takim przypadku demontować czujnika spalin ponieważ sam sterownik pilnuje tego żeby się nie uszkodził.
Poza tym nie tylko przy RBR była taka informacja kiedyś zamieszczana ale dotyczyło to każdego kotła który był wyposażony w sterowniki eCoal czy Bruli.
Tak dla wyjaśnienia i ponownego sprostowania.
Dla mnie palenie w jakimkolwiek kotle z podajnikiem na ruszcie to nieporozumienie i każdemu to mówię.
Dodam że jeśli by komuś jednak przyszło do głowy palić bez udziału sterownika przy otwartym popielniku, czujnik radzę zdemontować bo to 7 dyszek.

Widzisz, a tego nie wiedziałem i jak paliłem kartony w lecie czujnik wyciągałem (kierownicy nie ruszałem tylko kładłem na palniku pocięte kartony). Czyli w każdym wypadku kierownica ma być zamknięta?
Jak w takim przypadku przy paleniu awaryjnym jak zasypię węgiel na ruszta dym się wydostanie z kotła?

Nigdy nie myślałem o paleniu na rusztach aby przyoszczędzić (w/w kartony nie miałem gdzie poskładać i pół dnia palenia przyoszczędziłem z 2zł). Jakby była możliwość to pewnie bym zamówił RBR-a bez rusztów awaryjnych.

Skoro teraz kierownica ma być cały czas zamknięta to nie można zmodyfikować tak RBR-a aby jej się pozbyć (wydłużyć półki i zamykając drzwiczki przymyka się wylot który tworzyła kierownica), lub tak jak wcześniej pisałem zrobić zmodyfikowaną 12-17KW i kierownicą by się regulowało wielkość wymiennika, a tym samym sprawność przy dużej i małej mocy.

animuss
16-01-2015, 23:33
Na początku podchodziłem do niego optymistycznie i odpuściłem sobie reklamacje RBR-a i usunąłem usterki we własnym zakresie jak przyszedł z inną przekładnią niż zamawiałem, że podajnik kręcił się w przeciwnym kierunku, że zawór DBV był źle wkręcony i że gałka urwała się po kilku pociągnięciach.

A teraz z jakiego powodu?
- że kierownicę spalin mam dłuższą niż inni forumowicze i nie da się go szybko wyczyscić?
- że półka jest krzywo pospawana?
- że cięcia blach są robione palnikiem i wygląda to tragicznie?
- że brakło wełny w drzwiczkach i się bardzo nagrzewały?
- że amortyzatory podajnika są za mocne i trzeba uważać przy otwieraniu?
-że śruby nie są zabezpieczone i można się skaleczyć?
Może któryś z sprzedawców się wypowie jak widziałby czy takie usterki kwalifikują się do reklamacji.

A wiesz że często jest tak że los rekompensuje takie niedoróby i ten kociołek może posłużyć kilka lat dłużej niż te wylizane i wycyckane.

Maher
16-01-2015, 23:59
A wiesz że często jest tak że los rekompensuje takie niedoróby i ten kociołek może posłużyć kilka lat dłużej niż te wylizane i wycyckane.

Mam taką nadzieje. Może też się zawiodłem kupując kolejny kocioł po śmieciuchu SAS-ie i myślałem że 10lat w przemyśle kotlarskim zrobią jakieś postępy odnoście technik spawania i dopasowania elementów (SAS-owi nie miałem nic do zarzucenia i nadal jest w dobrej kondycji) i aby ten mój nowy nabytek dożył do połowy tego okresu.

bobasxx
17-01-2015, 07:33
Na początku podchodziłem do niego optymistycznie i odpuściłem sobie reklamacje RBR-a i usunąłem usterki we własnym zakresie jak przyszedł z inną przekładnią niż zamawiałem, że podajnik kręcił się w przeciwnym kierunku, że zawór DBV był źle wkręcony i że gałka urwała się po kilku pociągnięciach.

A teraz z jakiego powodu?
- że kierownicę spalin mam dłuższą niż inni forumowicze i nie da się go szybko wyczyscić?
- że półka jest krzywo pospawana?
- że cięcia blach są robione palnikiem i wygląda to tragicznie?
- że brakło wełny w drzwiczkach i się bardzo nagrzewały?
- że amortyzatory podajnika są za mocne i trzeba uważać przy otwieraniu?
-że śruby nie są zabezpieczone i można się skaleczyć?
Może któryś z sprzedawców się wypowie jak widziałby czy takie usterki kwalifikują się do reklamacji.

Skoro wcześniej umiałeś i chciałeś sobie poradzić z tymi jak to nazywasz "usterkami" to dlaczego teraz nie możesz sobie przyciąć kierownicy, deflektora i czyszczaka żeby wszystko ładnie się spasowało ?
A jak nie chcesz, nie potrafisz lub po prostu masz już dosyć, to dzwoń do swojego sprzedawcy lub do producenta, opisz wszystkie problemy lub złóż reklamację na piśmie. Myślę że możesz to wszystko załatwić bez problemu.

karoka65
17-01-2015, 08:38
Widzisz, a tego nie wiedziałem i jak paliłem kartony w lecie czujnik wyciągałem (kierownicy nie ruszałem tylko kładłem na palniku pocięte kartony). Czyli w każdym wypadku kierownica ma być zamknięta?
Jak w takim przypadku przy paleniu awaryjnym jak zasypię węgiel na ruszta dym się wydostanie z kotła?

Nigdy nie myślałem o paleniu na rusztach aby przyoszczędzić (w/w kartony nie miałem gdzie poskładać i pół dnia palenia przyoszczędziłem z 2zł). Jakby była możliwość to pewnie bym zamówił RBR-a bez rusztów awaryjnych.

Skoro teraz kierownica ma być cały czas zamknięta to nie można zmodyfikować tak RBR-a aby jej się pozbyć (wydłużyć półki i zamykając drzwiczki przymyka się wylot który tworzyła kierownica), lub tak jak wcześniej pisałem zrobić zmodyfikowaną 12-17KW i kierownicą by się regulowało wielkość wymiennika, a tym samym sprawność przy dużej i małej mocy.
Kartony możesz normalnie wrzucić na palnik, Grzesiek ( Suspenser ) nie raz o tym pisał że tak robi od lat.
Nic wtedy z czujnikiem się nie stanie, jeśli wrzucisz tego więcej a temp. zacznie rosnąć na kotle to automatycznie palnik przygaśnie.
Piszesz że jeśli miałbyś możliwość zamówienia RBRa bez rusztu to byś zamówił, chyba nie trzymasz rusztu w kotle ?
Jeśli nie chcesz palić na ruszcie po prostu są wyciągnięte, nie rozumiem tego co napisałeś.
Co do reszty się nie wypowiem, trzeba o takie rzeczy pytać raczej producenta, to on decyduje o swoim wyrobie i dlaczego zrobił tak a nie inaczej trzeba po prostu pytać jego co autor miał na myśli robiąc coś tak czy siak.
Myślę że można pisać akurat o tym na wątku tematycznym o tym kotle żeby tu było trochę porządku, choć jest w końcu na temat czyli o kotle a nie o pompie czy prądzie :)
Dopiszę Ci jeszcze że w moim starym RBR tez miałem dłuższą tą kierownicę i nigdy na to nie zwróciłem uwagi :)
Teraz już jej nie mam.

lestek27
17-01-2015, 09:32
Jakby była możliwość to pewnie bym zamówił RBR-a bez rusztów awaryjnych.

Można zamówić kociołek z ceramiką i wtedy nie ma rusztu awaryjnego. W tym czasie co Ty zamawiałeś też była taka możliwość. No chyba że sprzedawca Cię nie poinformował.

karoka65
17-01-2015, 09:42
Można zamówić kociołek z ceramiką i wtedy nie ma rusztu awaryjnego. W tym czasie co Ty zamawiałeś też była taka możliwość. No chyba że sprzedawca Cię nie poinformował.
No już niekoniecznie :) bo jak napisałem, chyba nikt nie trzyma rusztu w kotle jak pali na palniku, długo on tam nie przeżyje.
Chcesz bawić się w ruszta, wkładasz te dwa odlewy i zabawa na całego :)
Niema wtedy też kierownicy, komora jest zamknięta po całości od góry szamotem.

Maher
17-01-2015, 09:52
Kartony możesz normalnie wrzucić na palnik, Grzesiek ( Suspenser ) nie raz o tym pisał że tak robi od lat.
Nic wtedy z czujnikiem się nie stanie, jeśli wrzucisz tego więcej a temp. zacznie rosnąć na kotle to automatycznie palnik przygaśnie.
Piszesz że jeśli miałbyś możliwość zamówienia RBRa bez rusztu to byś zamówił, chyba nie trzymasz rusztu w kotle ?
Jeśli nie chcesz palić na ruszcie po prostu są wyciągnięte, nie rozumiem tego co napisałeś.
Co do reszty się nie wypowiem, trzeba o takie rzeczy pytać raczej producenta, to on decyduje o swoim wyrobie i dlaczego zrobił tak a nie inaczej trzeba po prostu pytać jego co autor miał na myśli robiąc coś tak czy siak.
Myślę że można pisać akurat o tym na wątku tematycznym o tym kotle żeby tu było trochę porządku, choć jest w końcu na temat czyli o kotle a nie o pompie czy prądzie :)
Dopiszę Ci jeszcze że w moim starym RBR tez miałem dłuższą tą kierownicę i nigdy na to nie zwróciłem uwagi :)
Teraz już jej nie mam.

Ruszt awaryjny leży koło pieca, z tego co słyszałem ruszt to koszt ok.400zł, nie można byłoby sprzedawać RBR-a bez rusztu cena podstawowa i jakby ktoś chciał to by sobie zaznaczył przy zamówieniu, to samo dotyczy np. łamanego szybra (ja dokupywałem drugi taki za chyba ok. 150zł bo jeden był za krótki, jakby tego pierwszego nie było kupiłbym jeden dłuższy i ogólnie tańszy). Masz kontakty z producentem i możesz z nim o tym porozmawiać, a cena ponad 500zł czasami decyduje o wyborze konkretnego kotła (nie wiem jak to wygląda u innych producentów czy też jest to w zestawie podstawowym).
Na kierownicę spalin ja też bym nie zwrócił uwagi tylko zaproponowałem aby zrobili jakąć poprzeczkę aby ją zawiesić przy czyszczeniu i wtedy okazało się że u mnie jest dłuższa niż u innych i w tamtych nie ma problemu aby ją położyć przy czyszczeniu na półce wodnej, Czyszczenie RBR-a nie zajmuje więcej niż 10-15minut także jest to wystarczającą krótko i jakby ta kierownica byłoby jeszcze szybciej.

lestek27
17-01-2015, 09:55
No już niekoniecznie :) bo jak napisałem, chyba nikt nie trzyma rusztu w kotle jak pali na palniku, długo on tam nie przeżyje.
Chcesz bawić się w ruszta, wkładasz te dwa odlewy i zabawa na całego :)
Niema wtedy też kierownicy, komora jest zamknięta po całości od góry szamotem.

Miałem na myśli że kupując kociołek z ceramiką nie ma wcale opcji rusztu awaryjnego a kol Maher wspomniał że gdyby taka opcja byla to by zamówił bez rusztu. A to że ten ruszt zakłada się tylko wtedy kiedy się na nim che palić to chyba oczywista oczywistość:D

Jakuboski
17-01-2015, 10:10
Co sądzicie o kotle Ogniwo Eko Plus?

Liwko
17-01-2015, 10:13
Jak tam panowie z rankingiem, podacie jakiś? Słyszałem że 90% kotłów zwanych przez fabryki ekologicznymi to ordynarne kopciuchy. Prawda to?

Maher
17-01-2015, 10:25
Jak tam panowie z rankingiem, podacie jakiś? Słyszałem że 90% kotłów zwanych przez fabryki ekologicznymi to ordynarne kopciuchy. Prawda to?

Mogłem przy budowie dobrać kredytu i kupić sobie pompkę i zrobić wymienniki pionowe założyć rekuperator, ale wolę palić ekogroszkiem bez kredytu i spać spokojnie zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach z frankiem.

Liwko
17-01-2015, 10:27
Mogłem przy budowie dobrać kredytu i kupić sobie pompkę i zrobić wymienniki pionowe założyć rekuperator, ale wolę palić ekogroszkiem bez kredytu i spać spokojnie zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach z frankiem.

Ale ja nie o to pytałem. Piszemy w temacie Moher

Maher
17-01-2015, 10:33
Ale ja nie o to pytałem. Piszemy w temacie Moher

Pompka ci siada czy rachunki za prąd za wysokie?
Wystarczy ze przeczytasz kilka ostatnich stron i jak jesteś w miarę rozgarnięty to się sam zorientujesz co wybrać.

Liwko
17-01-2015, 10:47
Nic mi Moher nie wysiada, a moja pompka nie jest tematem dyskusji. Pytam o to.


Słyszałem że 90% kotłów zwanych przez fabryki ekologicznymi to ordynarne kopciuchy. Prawda to?

karoka65
17-01-2015, 10:57
Ruszt awaryjny leży koło pieca, z tego co słyszałem ruszt to koszt ok.400zł, nie można byłoby sprzedawać RBR-a bez rusztu cena podstawowa i jakby ktoś chciał to by sobie zaznaczył przy zamówieniu, to samo dotyczy np. łamanego szybra (ja dokupywałem drugi taki za chyba ok. 150zł bo jeden był za krótki, jakby tego pierwszego nie było kupiłbym jeden dłuższy i ogólnie tańszy).

Za ruszt 400pln ?
Bliżej mu do 40-tu jak do 400 :) nie wiem skąd wziąłeś te ceny.
Łamany szyber rozumiesz kolano ?
Kosztuje coś około 60pln.
Dołączana rura spalinowa do komina o długości 0,5m w zdecydowanej większości przypadków wystarcza do podłączenia kotła z kominem, potrzebuje ktoś więcej trzeba sobie dokupić jak są jakieś kombinacje z podłączeniem.
Zauważ że chyba nikt nie daje tego w standardzie z kotłem ( kolano, rura spalinowa )

karoka65
17-01-2015, 10:58
Liwek Ty lep te swoje sandały bo na te "franki" nie wyrobisz :)

Maher
17-01-2015, 11:01
Nic mi Moher nie wysiada, a moja pompka nie jest tematem dyskusji. Pytam o to.

Siwko, na pewno są z kilkanaście razy ekologiczniejsze od wcześniejszej generacji śmieciuchów które po kominie widać gdzie są zainstalowane.
Można to porównać do pieców gazowych które mają sprawność ok. 107% - czyli co paląc produkują dodatkowo 7% gazu? czy twoja pompka produkuje 2 razy więcej prądu niż pobiera?

Liwko
17-01-2015, 11:04
Liwek Ty lep te swoje sandały bo na te "franki" nie wyrobisz :)

Ale dlaczego się wstydzicie odpowiedzieć? Pytanie przecież jak najbardziej na miejscu. Szczycicie się, że to kotły to takie och i ach a tu taki kwiatek. Mówicie że trzeba edukować ludzi żeby nie kopcili i że to wystarczy, a okazuje się że wasz własny ogródek to jeden wielki syf. Może zacznijcie od siebie?

Liwko
17-01-2015, 11:05
Siwko, na pewno są z kilkanaście razy ekologiczniejsze od wcześniejszej generacji śmieciuchów które po kominie widać gdzie są zainstalowane.
Można to porównać do pieców gazowych które mają sprawność ok. 107% - czyli co paląc produkują dodatkowo 7% gazu? czy twoja pompka produkuje 2 razy więcej prądu niż pobiera?

Kolejnemu coś się przegrzewa?

Maher
17-01-2015, 11:10
Za ruszt 400pln ?
Bliżej mu do 40-tu jak do 400 :) nie wiem skąd wziąłeś te ceny.
Łamany szyber rozumiesz kolano ?
Kosztuje coś około 60pln.
Dołączana rura spalinowa do komina o długości 0,5m w zdecydowanej większości przypadków wystarcza do podłączenia kotła z kominem, potrzebuje ktoś więcej trzeba sobie dokupić jak są jakieś kombinacje z podłączeniem.
Zauważ że chyba nikt nie daje tego w standardzie z kotłem ( kolano, rura spalinowa )

Gdzieś na forum padła cena 400zł i myślałem że to tyle kosztuje. Jak nikt nie daje łamanego szybra w komplecie (nie wiem jak z rusztami), ale zawsze byłoby trochę taniej.


Kolejnemu coś się przegrzewa?

Siwko odpowiedziałem ci to pisz na temat.

karoka65
17-01-2015, 11:17
Gdzieś na forum padła cena 400zł i myślałem że to tyle kosztuje. Jak nikt nie daje łamanego szybra w komplecie (nie wiem jak z rusztami), ale zawsze byłoby trochę taniej.
Dokładnie Ci nie podam teraz ale jak napisałem około 4 dyszek.
Z pośród kotłów które mam w ofercie nikt nie daje kolana nastawnego czy rury w komplecie, ani jarecki do Skamów, ani Tilgner do EKR ani Komiz do Sztokera.
Bywając czasem w sklepach hydraulicznych, hurtowniach czy marketach nie natknąłem się na to ale wszystkim kotłów nie znam i nie mogę napisać na pewno :)

karoka65
17-01-2015, 11:21
Ok, poczekajmy co inni na to. Zdaję sobie z tego sprawę, że jesteś wybitnym przypadkiem.
Ty podjedź sobie cwaniaczku pod elektrownię która zasila Twoje cudo techniki, zobaczysz jak smrodzisz.
Jak jest w miarę dobra pogoda i nie ma mgły widzę prawie z podwórka jakie piękne obłoki unoszą się z kominów elektrowni Opole a mieszkam gdzieś z 50km od niej, w linii prostej pewnie będzie trochę mniej.
Jak popatrzę to widzę jak Liwka pompka smrodzi, hehe
a u mnie z komina nic nie widać.

imrahil
17-01-2015, 11:23
Ty podjedź sobie cwaniaczku pod elektrownię która zasila Twoje cudo techniki, zobaczysz jak smrodzisz.

a czy to nie Ty pisałeś, że na światło zużywasz więcej prądu niż pompiarz na całość? a tu taki ekolog :D

karoka65
17-01-2015, 11:30
imrachil, pilnuj zegarka, 13-ta się zbliża :)
Tak ja zużywam więcej prondu na bytowy jak Wy w Waszych opowieściach o zużyciu na całość.
W sumie to już teraz wiadomo dlaczego, komfort cieplny w golfie i walonkach, hehe

karoka65
17-01-2015, 11:33
A te obłoki to czasami nie para wodna? Ale my nie o tym...
Wystarczy że człowiek zapyta się o coś, co branży nie na rękę, i zaczyna się po nim jazda. No to jak to jest z tymi kotłami. Prawda to że 90% to zwykłe śmierdziuchy?
Widziałeś kiedyś czarną parę ?
Nie zaprzeczę że czasami widać też jasne obłoki, to może być para.
Z tymi kotłami jest tak że np. z mojego komina nic nie widać, z komina który zasila Twoją pompkę widać i to z bardzo daleka.

Jarecki79
17-01-2015, 11:33
Widzę,że pompiarza nic kolejny ban nie nauczył.
Dalej na wątku o węglu spamuje.

Nie to wierutna bzdura i dobrze o tym wiesz, dobrze wiesz, bo wścibski nos wciskasz tutaj co chwilę.,

Dobrze wiesz,że potoczna nazwa "kopciuch" dotyczy zwykłego kotła na "sipę" bez sterowania, takiego, gdzie masz avatar od "obsługiwacza" tego cuda.
w tym wątku rozmawia się o takich z podajnikiem i to także wiesz,

SPADAJ NA WĄTKI POMPIARSKIE tym razem jeszcze łagodnie i dość grzecznie proszę

imrahil
17-01-2015, 11:37
Tak ja zużywam więcej prondu na bytowy jak Wy w Waszych opowieściach o zużyciu na całość.

a do tego jeszcze kopcisz, to po co podnosisz bezsensowny argument o zanieczyszczeniach z elektrowni? wyjaśnisz?

karoka65
17-01-2015, 11:42
Przylazł tutaj bo mam trochę inne zdanie na temat komfortu cieplnego w domu.
W domu jakoś chyba domownikom to wmówił :)
u mnie taki numer by mu nie przeszedł, jakby patelnia wylądowała mu na łbie to z grzałek w pompce swąd byłoby czuć albo do lokomotywy w salonie nie nosiłby w narączku a taczką z drewnem podjeżdżał

karoka65
17-01-2015, 11:44
a do tego jeszcze kopcisz, to po co podnosisz bezsensowny argument o zanieczyszczeniach z elektrowni? wyjaśnisz?
Ależ kolego ja jestem przecież brudas, czy to ja mam zaj..ba na tym punkcie ?

imrahil
17-01-2015, 12:04
Ależ kolego ja jestem przecież brudas, czy to ja mam zaj..ba na tym punkcie ?

a kto?


Ty podjedź sobie cwaniaczku pod elektrownię która zasila Twoje cudo techniki, zobaczysz jak smrodzisz.
Jak jest w miarę dobra pogoda i nie ma mgły widzę prawie z podwórka jakie piękne obłoki unoszą się z kominów elektrowni Opole a mieszkam gdzieś z 50km od niej, w linii prostej pewnie będzie trochę mniej.
Jak popatrzę to widzę jak Liwka pompka smrodzi, hehe
a u mnie z komina nic nie widać.


Widziałeś kiedyś czarną parę ?
Nie zaprzeczę że czasami widać też jasne obłoki, to może być para.
Z tymi kotłami jest tak że np. z mojego komina nic nie widać, z komina który zasila Twoją pompkę widać i to z bardzo daleka.

powiecie w końcu jaki to jest ten ekologiczny kociołek?

Liwko
17-01-2015, 16:47
Widzę,że pompiarza nic kolejny ban nie nauczył.
Dalej na wątku o węglu spamuje.

Nie to wierutna bzdura i dobrze o tym wiesz, dobrze wiesz, bo wścibski nos wciskasz tutaj co chwilę.,

Dobrze wiesz,że potoczna nazwa "kopciuch" dotyczy zwykłego kotła na "sipę" bez sterowania, takiego, gdzie masz avatar od "obsługiwacza" tego cuda.
w tym wątku rozmawia się o takich z podajnikiem i to także wiesz,

SPADAJ NA WĄTKI POMPIARSKIE tym razem jeszcze łagodnie i dość grzecznie proszę

Zadałem grzecznie pytanie, masz z tym jakiś problem? To forum to nie jest twój ogródek i nie ty będziesz ustalał zasady kto, co i gdzie pisze. Rozumiemy się jarecki?

A zadałem to pytanie, ponieważ sama wasza branża tak twierdzi. Nie wierzycie? Wasza branża twierdzi, że 90% produkowanych kotłów to śmierdziuchy a dobrego EKOgroszka to można ze świecą szukać, a i tak trzeba za niego zapłacić około 1000zł za tonę. Nie wierzycie? Wychodzi na to, że żeby palić czysto trzeba kupić drogi kocioł i drogi uszlachetniony EKOgroszek. Do tego trzeba przejść podstawowy kurs palacza. Nie prawda to wszystko?

Napiszcie mi zatem, które to kotły są na pewno eko, a nie że mają tylko "lewy" certyfikat. A pro po. Jak się wyrabia certyfikaty eko? Opiszcie proszę. To też jest bardzo ciekawe.

Maher
17-01-2015, 17:06
Napiszcie mi zatem, które to kotły są na pewno eko, a nie że mają tylko "lewy" certyfikat. A pro po. Jak się wyrabia certyfikaty eko? Opiszcie proszę. To też jest bardzo ciekawe.

Pisałem ci wcześniej o co chodzi z ekologicznym piecem, ale jak tego nie rozumiesz to twoja sprawa.
Dlaczego twoja pompka też nie jest ekologiczna, to że wokół swojego podwórka masz czysto wcale nie oznacza że jest ekologiczna bo elektrownia też musi spalić węgiel aby dostarczyć jej prąd, załóż sobie wiatraczek to możesz wtedy się szczycić że masz ogrzewanie ekologiczne.

Liwko
17-01-2015, 17:15
Pisałem ci wcześniej o co chodzi z ekologicznym piecem, ale jak tego nie rozumiesz to twoja sprawa.
Dlaczego twoja pompka też nie jest ekologiczna, to że wokół swojego podwórka masz czysto wcale nie oznacza że jest ekologiczna bo elektrownia też musi spalić węgiel aby dostarczyć jej prąd, załóż sobie wiatraczek to możesz wtedy się szczycić że masz ogrzewanie ekologiczne.

Jesteś pewien, że mój czy twój prąd pochodzi z węgla, bo ja nie?
Moja pompa jest nieekologiczna czy elektrownie węglowe?

KTÓRE KOTŁY SĄ EKOLOGICZNE? Proszę je tu wymienić. Ale na prawdę ekologiczne a nie te z certyfikatem, który można sobie o kat d... potłuc.
W końcu niech ktoś zrobi ten ranking, wtedy podyskutujemy nad nim.

czp01
17-01-2015, 17:25
Do rankingu dokładam tani kocioł z podajnikiem o nazwie DOM produkowany dla Praktikera o, mocy 12 do 20 kw :)

Główna zaleta kotła - to to że jest tani bo 3800 zł a więc godny polecenia :
- ma podajnik fajkowy Pancerpola 17 kw
- zwykły sterownik MASTER 500,
- blaszany wymiennik poziomy,
- spawy wyglądają jakby ktoś dopiero uczył się spawać ( takie posmarkane itp.) swego czasu oglądałem takie w kotłach ogniwo,

Pomimo, że nie jest to cudo to sobie tak myślę, że kupić zwykły ekogroszek z pobliskiej kopalni, poprawnie ustawić tryb dwustanowy i będzie hulać i w sumie nie ma co przepłacać za te same spawy dwa razy drożej :)

Pomimo parę fotek z komórki:

http://czp.pl/foto/tani_kociol/kotlek/

Maher
17-01-2015, 17:54
Jesteś pewien, że mój czy twój prąd pochodzi z węgla, bo ja nie?
Moja pompa jest nieekologiczna czy elektrownie węglowe?

KTÓRE KOTŁY SĄ EKOLOGICZNE? Proszę je tu wymienić. Ale na prawdę ekologiczne a nie te z certyfikatem, który można sobie o kat d... potłuc.
W końcu niech ktoś zrobi ten ranking, wtedy podyskutujemy nad nim.

A słyszałeś stwierdzenie że "samochód jest bezwypadkowy" - dla kupującego że nie miał uszkodzonej powłoki lakierniczej, dla sprzedającego że komplet pasażerów w zderzeniu nie wylądował w kostnicy. Dokładnie jest w piecami są śmieciuchy które kopcą i są dużo bardziej ekologiczne piece z podajnikami (do konkretnie obliczonej dawki ekogroszku dostarczają odpowiednią ilość tlenu aby spalanie odbywało się najekonomiczniej i możliwie najczystszej). Zawsze może się znaleźć ktoś że zarzuci że jest nie ekologiczne bo np. do produkcji sterownika wykorzystano luty cynowo-ołowiane, że wydobywając węgiel niszczy się ekosystem itd.

Andrzej_M_
17-01-2015, 18:49
Jak tam panowie z rankingiem, podacie jakiś? Słyszałem że 90% kotłów zwanych przez fabryki ekologicznymi to ordynarne kopciuchy. Prawda to?

Liwko nie wiem gdzie to usłyszałeś, ale poniekąd w tym określeniu jest sporo prawdy.


Wypowiem się jako użytkownik takiego „ekologicznego” kotła.


Wielu użytkowników tych „lepszych kotłów” z automatycznym dozowaniem opału twierdzi, że z ich komina nic szkodliwego nie ulatuje do atmosfery, ponieważ u nasady komina dymnego nie widać żadnych zanieczyszczeń.


Ja także spoglądając na komin i ulatujące z niego spaliny, nawet z bardzo bliskiej odległości, nie dostrzegam gołym okiem żadnych zanieczyszczeń.
Mój wzrok nie jest już w najlepszej formie, by dostrzec to co ulatuje z komina, ale jeszcze potrafię doczytać, co w strudze spalin wydostaje się z komina do atmosfery.


Przede wszystkim mój kocioł nie posiada praktycznie żadnej filtracji pyłów (oprócz stref nawrotu spalin i „lepkości” chłodnych ścianek wymiennika kotła).
Pyły jako drobne ciała posiadają doskonałe własności adsorpcyjne i przenoszą z paleniska kotła do atmosfery wszystko to co wchłonie ich bardzo rozwinięta powierzchnia (węglowodory, sole metali ciężkich, tlenki azotu i siarki).


Mój kocioł nie posiada także systemu odsiarczania spalin.
Na dodatek w Polsce nie ma żadnych norm dotyczących jakości sprzedawanego węgla na cele bytowe dla gospodarstw domowych.
Każda tona spalonego Polskiego węgla to, do 12 kg spalonej siarki.


Niestety mój kocioł z automatycznym dozowaniem opału, wytwarza także wielokrotnie więcej tlenków azotu od zwykłego kotła z zasypem okresowym ręcznym.

SUSPENSER
17-01-2015, 20:02
Ruszt awaryjny leży koło pieca, z tego co słyszałem ruszt to koszt ok.400zł, nie można byłoby sprzedawać RBR-a bez rusztu cena podstawowa i jakby ktoś chciał to by sobie zaznaczył przy zamówieniu, to samo dotyczy np. łamanego szybra (ja dokupywałem drugi taki za chyba ok. 150zł bo jeden był za krótki, jakby tego pierwszego nie było kupiłbym jeden dłuższy i ogólnie tańszy). Masz kontakty z producentem i możesz z nim o tym porozmawiać, a cena ponad 500zł czasami decyduje o wyborze konkretnego kotła (nie wiem jak to wygląda u innych producentów czy też jest to w zestawie podstawowym).


Trzeba to było omówić ze swoim sprzedawcą - u dobrego ;) nawet połowa kotłów jest dopasowywana "na wymiar" do istniejącego wlotu do komina i innych możliwych do wykonania wymagań klientów.

fotohobby
17-01-2015, 20:23
Ty podjedź sobie cwaniaczku pod elektrownię która zasila Twoje cudo techniki, zobaczysz jak smrodzisz.
Jak jest w miarę dobra pogoda i nie ma mgły widzę prawie z podwórka jakie piękne obłoki unoszą się z kominów elektrowni Opole a mieszkam gdzieś z 50km od niej, w linii prostej pewnie będzie trochę mniej.


To podjedż troche bliżej i zobacz, na co patrzysz z ogródka.

Liwko
18-01-2015, 01:28
Liwko nie wiem gdzie to usłyszałeś, ale poniekąd w tym określeniu jest sporo prawdy.


Wypowiem się jako użytkownik takiego „ekologicznego” kotła.


Wielu użytkowników tych „lepszych kotłów” z automatycznym dozowaniem opału twierdzi, że z ich komina nic szkodliwego nie ulatuje do atmosfery, ponieważ u nasady komina dymnego nie widać żadnych zanieczyszczeń.


Ja także spoglądając na komin i ulatujące z niego spaliny, nawet z bardzo bliskiej odległości, nie dostrzegam gołym okiem żadnych zanieczyszczeń.
Mój wzrok nie jest już w najlepszej formie, by dostrzec to co ulatuje z komina, ale jeszcze potrafię doczytać, co w strudze spalin wydostaje się z komina do atmosfery.


Przede wszystkim mój kocioł nie posiada praktycznie żadnej filtracji pyłów (oprócz stref nawrotu spalin i „lepkości” chłodnych ścianek wymiennika kotła).
Pyły jako drobne ciała posiadają doskonałe własności adsorpcyjne i przenoszą z paleniska kotła do atmosfery wszystko to co wchłonie ich bardzo rozwinięta powierzchnia (węglowodory, sole metali ciężkich, tlenki azotu i siarki).


Mój kocioł nie posiada także systemu odsiarczania spalin.
Na dodatek w Polsce nie ma żadnych norm dotyczących jakości sprzedawanego węgla na cele bytowe dla gospodarstw domowych.
Każda tona spalonego Polskiego węgla to, do 12 kg spalonej siarki.


Niestety mój kocioł z automatycznym dozowaniem opału, wytwarza także wielokrotnie więcej tlenków azotu od zwykłego kotła z zasypem okresowym ręcznym.

Jesteś dla mnie bogiem. Wyłamałeś się z tych wszystkich pajaców branżystów. Zbanować mnie koledzy?

Maher
18-01-2015, 09:05
Jesteś dla mnie bogiem. Wyłamałeś się z tych wszystkich pajaców branżystów. Zbanować mnie koledzy?

Oczywiście jak jesteś taki ekologiczny to pewnie samochód też masz na prąd, środki chemiczne też używasz tylko ekologiczne, ubrania też masz z naturalnych materiałów i oczywiście budując dom (wszystko było ekologiczne) zabierając teren zielony obsadziłeś podobny teren drzewami aby nie zaburzać ekosystemu?

imrahil
18-01-2015, 09:14
Oczywiście jak jesteś taki ekologiczny to pewnie samochód też masz na prąd, środki chemiczne też używasz tylko ekologiczne, ubrania też masz z naturalnych materiałów i oczywiście budując dom (wszystko było ekologiczne) zabierając teren zielony obsadziłeś podobny teren drzewami aby nie zaburzać ekosystemu?

ale to jest wątek o tzw. kotłach eko (i generalnie forum budowlane), a nie o samochodach, środkach chemicznych itd. więc po co taki offtop?

pionan
18-01-2015, 09:46
Mam pytanie. Czy jest gdzieś napisane, że przedrostek EKO w nazwie ekogroszku dotyczy ekologiczności?
Dla mnie logicznym jest, że chodzi o ekonomikę użytkowania.

Liwko
18-01-2015, 10:08
Mam pytanie. Czy jest gdzieś napisane, że przedrostek EKO w nazwie ekogroszku dotyczy ekologiczności?
Dla mnie logicznym jest, że chodzi o ekonomikę użytkowania.

Acha, eko to znaczy ekonomia. No tego to faktycznie nie pojąłem :lol2:

eniu
18-01-2015, 10:18
Acha, eko to znaczy ekonomia. No tego to faktycznie nie pojąłem :lol2:

Wrzuć raz na kwartał kupkę ekogroszku do swojego kominka. Będziesz mógł z czystym sumienim w rankingu stratować, a i ban Ci będzie milszy...:popcorn:

Liwko
18-01-2015, 10:21
Wrzuć raz na kwartał kupkę ekogroszku do swojego kominka. Będziesz mógł z czystym sumienim w rankingu stratować, a i ban Ci będzie milszy...:popcorn:

Na bany to trzeba sobie zapracować, u branży :D

fotohobby
18-01-2015, 10:21
Mam pytanie. Czy jest gdzieś napisane, że przedrostek EKO w nazwie ekogroszku dotyczy ekologiczności?
Dla mnie logicznym jest, że chodzi o ekonomikę użytkowania.

Chyba niekoniecznie, bo w porównaniu z mialem, czy węglem innego sortymentu "eko" groszek zostaje w tyle

Liwko
18-01-2015, 10:23
A mój kominek to dziewica, nigdy mu tego nie zrobię :D

pawko_
18-01-2015, 10:51
Wreszcie chory człowiek dostał bana. Nie dało się już tego czytać. Ewidentnie gość leczy kompleksy.
Kociołek za 3800 ładnie wygląda, ciekaw jestem jak z jego żywotnością. Czyli kolejny mit obalony, że pompka jest tańsza od kotla podajnikowego.

pionan
18-01-2015, 10:59
Chyba niekoniecznie, bo w porównaniu z mialem, czy węglem innego sortymentu "eko" groszek zostaje w tyle
Z innym sortymentem ceny porównywalne. Miału raczej spalisz więcej niż groszku. Trzeba byłoby porównać. Do tego niekoniecznie musiszspalać groszki z polskich kopalni. Można kupić groszek kamienny ze Wschodu w cenie około 600 zł za tonę, czyli w cenie polskiego miału. O czeskich groszkach nie wspomnę.
Do tego dochodzi aspekt w postaci rzadszej obsługi kotła, w porównaniu z kotłem tradycyjnym, co też ma jakieś znaczenie.
Interesuje mnie geneza powstania określenia ekogroszek. Dlatego takie rozważania.

imrahil
18-01-2015, 11:56
Kto jest moderatorem w tym temacie?

nie wiem, ale:


ale i tak nic nie przebije moderatora posyłającego na priv namiarów do konkretnych sprzedawców ( z prośba, żeby w przypadku kupna podać kto podał te namiary!)

i o to generalnie chodzi w tym wątku. wygląda jak opanowany przez mafię węglową, a taki Jarecki traktuje to miejsce jak swoje prywatne centrum handlowe

:)

i dalej nie wiadomo, który kocioł jest najbardziej ekologiczny

Arturo72
18-01-2015, 12:04
Kociołek za 3800 ładnie wygląda, ciekaw jestem jak z jego żywotnością. Czyli kolejny mit obalony, że pompka jest tańsza od kotla podajnikowego.
System grzewczy na ekogroszek to nie tylko kocioł,to również komin i to również "wydzielone miejsce na kocioł" w domu czyli kotłownia,skład opalu pod dachem też.
Za darmo tego wszystkiego nie dają,trzeba za to zapłacić także to też należy wliczać w koszt systemu na ekogroszek chcąc porównywać z innymi systemami grzewczymi,które nie muszą posiadać w/w składników żeby ogrzewać dom.


Mam pytanie. Czy jest gdzieś napisane, że przedrostek EKO w nazwie ekogroszku dotyczy ekologiczności?
Dla mnie logicznym jest, że chodzi o ekonomikę użytkowania.
Biorąc zatem pod uwagę wyjaśnienie dot.systemu na ekogroszek EKO nie znaczy w żaden sposób ekonomiczny ani tym bardziej EKO nie znaczy ekologiczny.
W starych domach wogóle bo tam śmieci wrzucają do kotłów.

A mój ranking niezmiennie:
1.http://www.r-eco.pl/produkt/reco-automat (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.r-eco.pl%2Fprodukt%2Freco-automat)
2.http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-ekokomfort,6,9.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.hkslazar.pl%2F produkty%2Ckotly-co-ekokomfort%2C6%2C9.html)

Jeden jak i drugi spalałby u mnie tylko pellet a nie ekosyf.
Oczywiście tylko wtedy jakbym był nie myślącym inwestorem o domu przed jego budową.

Jarecki79
18-01-2015, 13:25
Ten wątek jest o kotłach na ekogroszek
jedyna mafia, jaka go opanowała, to mafia pompiarzy, co niektórzy pompiarze maja wiele nicków i w nosie mają tzw banowanie.

Zacytujmy kwiatki:

PW dostałem, mam dwie proponowane na forum o pompach...
...nie dostałem jeszcze kotła a podobno to wątek o kotłach a urzędujący tu pompiarze to niby zwykli użytkownicy....



Życzę pompiarzom, żeby się do nich ustawiły długie kolejki,
bo ich ogrzewanie jest ekologiczne (bez dymu) i dużo tańsze
w eksploatacji, a pompy ciepła praktycznie (ich zdaniem)
nie zużywają się.

Pytanie, czemu walczą o klienta na Rankingu Kotłów na
Ekogroszek mając tak znakomity produkt ?

I życzę Redakcji, żeby wreszcie zrobiła z tym porządek...

Dwóch gości wybitnie tutaj spamujących i powtarzając w kółko te same frazesy założyło sobie wątki spamerskie, gdzie wszystkie w/w pytania tam już padały, gdzie padały także odpowiedzi...
jest im mało i muszą spamować też tutaj, muszą obrażać czytelników i użytkowników kotłów na ekogroszek wypisując obraźliwe dla nich hasła.


Tak to wygląda, zresztą można poczytać x ostatnich stron czyje wpisy tutaj dominują, na moje są to sekciarscy pompiarze.
Ciekawe,że na ten wątek nie ładuje sie nikt z gazowników czy osób posiadających kotły olejowe, cisną tutaj tylko Ci liczący kWh i siedzący w swetrach w komfortowych 19st.C.... bezobsługowo

Miłej niedzieli sekciarze-pompiarze

pionan
18-01-2015, 13:52
A teraz możesz podać jakiś ranking?

Głupiemu należy ustąpić, więc zacznij spamerze

Jarecki79
18-01-2015, 14:17
Dziękuję jarecki, ty oczywiście masz w domu 26,5 stopni więc się oczywiście gotuje pod sufitem.


Utrzymuję w domu opalanym kotłem na ekogroszek widełki 23,5 do 24,5st.C
Poniżej 23,5st.C Panie krzyczą, że im zimno
Powyżej 24,5st.C krzyczą,że za ciepło.

Podobne temp., konkretnie widełki 22-23st.C utrzymuje w drugim swoim mieszkaniu opalanym kotłem gazowym, również z w/w powodów
ps. tam mam podłogówkę....

Jedynym osobom, którym gotuje się pod sufitem są tutaj nachalnie spamujący z wielu kont pompiarze

Liwko2
18-01-2015, 21:08
Pisałem w temacie i znowu jakiś kretyn mnie zbanował.

Proszę więc po raz kolejny, podajcie wreszcie jakiś ranking kotłów na ekogroszek. Czy to pytanie wychodzi poza zakres tego tematu?

funky_koval
18-01-2015, 23:15
A ja przepraszam gdzie ten ranking ekonomicznych kotłów tz.na której stronie?

mar1173
19-01-2015, 06:25
Każdy ogrzewający kotłem na paliwo stałe powinien przejść odpowiednie szkolenie uprawniające do obsługi takiego kotła by miał jako taki pojęcie jakie parametry jak ustawić na podstawie obserwacji płomienia, popiołu, osądzających się substancji na wymienniku, temperatury spalin itd. oraz procedurę czyszczenia. Ponadto przynajmniej raz w sezonie na podstawie popiołu czy osądzających się w kominie substancji sprawdzić poprawność spalania i ewentualnej szkodliwości dla otoczenia. Każde zadymienie czy zasmrodzenie wkraczające na czyjąś własność powinno być karane tak samo jak przerzucanie śmieci czy wylewanie szamba sąsiadowi pod okno. W innym przypadku sprzedawanie kotłów i opału to jak dawanie narzędzi do zabijania ludzi. Co do rankingu to takiego czegoś nie ma. Po prostu 99% kotłów na rynku nie osiągnie nigdy średniej rocznej sprawności powyżej 50% a pozostały 1% 80% bo użytkownicy po prostu nie mają pojęcia o ich użytkowaniu. Występowanie w takim wątku przedstawicieli producentów czy sprzedawców kotłów lub opału to już kompletna żenada i całkowity brak obiektywizmu. Producenci i sprzedawcy dobrze zdają sobie sprawę że im wyższa świadomość klienta to ciężej jest mu coś wcisnąć dlatego tak zażarcie tutaj walczą obrażając wszystkich uważających inaczej. Ile złotych jest dla was warte życie i zdrowie innych ludzi ? 500, 1000 zł rocznie.

kaszpir007
19-01-2015, 07:50
No widzę znów zmasowany atak i zasyfianie wątku przez ludzi któzy nie mają kotła na ekogroszek , nie planują zakupu i nie są zainteresowani zakupem ani obsługą ...

Po to są nowoczesne sterowniki , po to jest ten przegląd aby kupić odpowiedni kocioł i sterownik.

W 90% przypadków zwykły użytkownik jak kupi odpowiedni sterownik i kocioł to na ustawieniach domyślnych pali i nie zastanawia się jaka jest temp spalin , czy spala się prawidłowo i nic nie robi poza dokładaniem opału , czyszczeniem i wywalaniem popiołu.

To że jest mała grupka "nawiedzonych" którzy siedzą na forum , udzielają się i chcą aby proces spalania był idealny i jeszcze coś tam obniżyć spalanie to inna kwestia ...
Dla takich ludzi to przyjemność i SATYSFAKCJA ...

Zapewne dla pompiarzy i handlarzy to nie do pomyślenia aby ktoś ZA DARMO się udzielał , przekazywał wiedzę i pomagał ...

Wątek przez wielu spamerów robi się śmietnikiem , bo zaśmiecają ten wątek osoby które nie mają kotłów , nie są zainteresowane zakupem ani nie mają ŻADNEJ WIEDZY na temat ekogroszka i jego spalania ani konstrukcji kotłów ...

Liwko
19-01-2015, 07:59
Każdy ogrzewający kotłem na paliwo stałe powinien przejść odpowiednie szkolenie uprawniające do obsługi takiego kotła by miał jako taki pojęcie jakie parametry jak ustawić na podstawie obserwacji płomienia, popiołu, osądzających się substancji na wymienniku, temperatury spalin itd. oraz procedurę czyszczenia. Ponadto przynajmniej raz w sezonie na podstawie popiołu czy osądzających się w kominie substancji sprawdzić poprawność spalania i ewentualnej szkodliwości dla otoczenia. Każde zadymienie czy zasmrodzenie wkraczające na czyjąś własność powinno być karane tak samo jak przerzucanie śmieci czy wylewanie szamba sąsiadowi pod okno. W innym przypadku sprzedawanie kotłów i opału to jak dawanie narzędzi do zabijania ludzi. Co do rankingu to takiego czegoś nie ma. Po prostu 99% kotłów na rynku nie osiągnie nigdy średniej rocznej sprawności powyżej 50% a pozostały 1% 80% bo użytkownicy po prostu nie mają pojęcia o ich użytkowaniu. Występowanie w takim wątku przedstawicieli producentów czy sprzedawców kotłów lub opału to już kompletna żenada i całkowity brak obiektywizmu. Producenci i sprzedawcy dobrze zdają sobie sprawę że im wyższa świadomość klienta to ciężej jest mu coś wcisnąć dlatego tak zażarcie tutaj walczą obrażając wszystkich uważających inaczej. Ile złotych jest dla was warte życie i zdrowie innych ludzi ? 500, 1000 zł rocznie.

Uważaj bo cię zbanują. Banują wszystkich co pytają o ten ranking w wątku o rankingu :)

Liwko
19-01-2015, 08:02
No widzę znów zmasowany atak i zasyfianie wątku przez ludzi któzy nie mają kotła na ekogroszek , nie planują zakupu i nie są zainteresowani zakupem ani obsługą ...

Po to są nowoczesne sterowniki , po to jest ten przegląd aby kupić odpowiedni kocioł i sterownik.

W 90% przypadków zwykły użytkownik jak kupi odpowiedni sterownik i kocioł to na ustawieniach domyślnych pali i nie zastanawia się jaka jest temp spalin , czy spala się prawidłowo i nic nie robi poza dokładaniem opału , czyszczeniem i wywalaniem popiołu.

To że jest mała grupka "nawiedzonych" którzy siedzą na forum , udzielają się i chcą aby proces spalania był idealny i jeszcze coś tam obniżyć spalanie to inna kwestia ...
Dla takich ludzi to przyjemność i SATYSFAKCJA ...

Zapewne dla pompiarzy i handlarzy to nie do pomyślenia aby ktoś ZA DARMO się udzielał , przekazywał wiedzę i pomagał ...

Wątek przez wielu spamerów robi się śmietnikiem , bo zaśmiecają ten wątek osoby które nie mają kotłów , nie są zainteresowane zakupem ani nie mają ŻADNEJ WIEDZY na temat ekogroszka i jego spalania ani konstrukcji kotłów ...

Od kilku dni proszę i nie mogę się doprosić rankingu ekologicznych kotłów w wątku o rankingu. To ja spamuje czy wy?
Podajcie 10 najlepszych kotłów, podyskutujemy. Wywalimy jeden dwa, dołożymy inne. Widzicie gdzieś tu spamowanie?

Arturo72
19-01-2015, 08:04
To że jest mała grupka "nawiedzonych" którzy siedzą na forum , udzielają się i chcą aby proces spalania był idealny i jeszcze coś tam obniżyć spalanie to inna kwestia ...
Dla takich ludzi to przyjemność i SATYSFAKCJA ...

Nie wiem czy zauważyłeś ale jest to forum budowlane ogólnie pojęte i dział Ogrzewanie a nie forum tylko o kotłach na ekosyf i tylko dla sprzedawców ekosyfu i kotłów na ekosyf.
Na te forum trafiają inwestorzy zastanawiający się nad tematem całej budowy i to dla nich własnie "nawiedzeni" z własnym doświadczeniem podpowiadają jak uniknąć syfu w domu i bycia palaczem.

Jesteś jednym z przykładów niedoinformowania i niewiedzy inwestorskiej jak budować bez syfu oraz czemu instalacja mieszana to błąd,wypisywałeś niedawno bzdury na temat pomp i izolacji(zamarzanie,moc grzewcza,placki)
Nie sadzę,że o tym poinformują Cię tutejsi sprzedawcy kotłów,że mogłeś wybudować inaczej,taniej,lepiej i ze się mylisz w podstawowych tematach budowy lub,że całkowicie nowy inwestor może wybudować dom tanio i bez syfu ponieważ:

Producenci i sprzedawcy dobrze zdają sobie sprawę że im wyższa świadomość klienta to ciężej jest mu coś wcisnąć dlatego tak zażarcie tutaj walczą obrażając wszystkich uważających inaczej.

Mój dziennik budowy od A-Z w stopce jest darmowy,jestem własnie jednych z tych "nawiedzonych",którzy chcą uświadamiać inwestora,dzielą się wiedzą wyniesioną z realnej budowy ale nie po fakcie i z ręką w nocniku gdzie można sobie tylko w łeb strzelić mając w nowym domu ekosyf ale jeszcze przed budową.

I żeby nie było podstaw:
A mój ranking niezmiennie:
1.http://www.r-eco.pl/produkt/reco-automat
2.http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-ekokomfort,6,9.html

mar1173
19-01-2015, 08:10
To gdzie jest ten ranking. Jakie parametry są brane pod uwagę. Jakie plusy i minusy. O poprawnym spalaniu są inne wątki i tam producentów i handlarzy nie ujrzysz bo oni mają to gdzieś. Tam nikogo nie ostrzygą. A tych wszystkich zapaleńców podziwiam i popieram w ich działalności na rzecz czystego i poprawnego spalania. A swoimi postami chcę tylko co niektórym otworzyć oczy że można inaczej tanio i ekologicznie i mam na myśli również spalanie. Jednak bardzo duża część palących nie jest zainteresowana tym co wylatuje u nich z komina że to są ich ciężko zarobione pieniądze i odroczony wyrok na otoczeniu.
Z tymi super sterownikami to nie jest tak do końca super. To że nie widać dymu nie znaczy że nic nie wylatuje. Załóż nad wylotem z komina białą płachtę i sprawdź jej czystość po kilku dniach zwłaszcza przy takich temp. zewn. jak obecnie gdzie większość nawet tych najmniejszych kotłów pracuje w podtrzymaniu lub sprawdź analizatorem spalin.

Liwko
19-01-2015, 08:19
To gdzie jest ten ranking.

O to chodzi że go właśnie nie ma. Nie chodzi o to żeby złapać króliczka, ale żeby go gonić :)

Maher
19-01-2015, 08:40
Każdy ogrzewający kotłem na paliwo stałe powinien przejść odpowiednie szkolenie uprawniające do obsługi takiego kotła by miał jako taki pojęcie jakie parametry jak ustawić na podstawie obserwacji płomienia, popiołu, osądzających się substancji na wymienniku, temperatury spalin itd. oraz procedurę czyszczenia. Ponadto przynajmniej raz w sezonie na podstawie popiołu czy osądzających się w kominie substancji sprawdzić poprawność spalania i ewentualnej szkodliwości dla otoczenia. Każde zadymienie czy zasmrodzenie wkraczające na czyjąś własność powinno być karane tak samo jak przerzucanie śmieci czy wylewanie szamba sąsiadowi pod okno. W innym przypadku sprzedawanie kotłów i opału to jak dawanie narzędzi do zabijania ludzi. Co do rankingu to takiego czegoś nie ma. Po prostu 99% kotłów na rynku nie osiągnie nigdy średniej rocznej sprawności powyżej 50% a pozostały 1% 80% bo użytkownicy po prostu nie mają pojęcia o ich użytkowaniu. Występowanie w takim wątku przedstawicieli producentów czy sprzedawców kotłów lub opału to już kompletna żenada i całkowity brak obiektywizmu. Producenci i sprzedawcy dobrze zdają sobie sprawę że im wyższa świadomość klienta to ciężej jest mu coś wcisnąć dlatego tak zażarcie tutaj walczą obrażając wszystkich uważających inaczej. Ile złotych jest dla was warte życie i zdrowie innych ludzi ? 500, 1000 zł rocznie.

Żal ci że paląc ekogroszkiem mamy taniej, a ty dokładasz i musisz jeszcze oglądać dymy z komina u innych?
Wcześniej mieszkałem w innej okolicy i paliłem śmieciuchem, okoliczni sąsiedzi w wyjątkami mieli ogrzewanie gazowe i co kilka miesięcy miałem pretensje że przez moje palenie oni okien nie mogą domyć i tym podobne, jak proponowałem dołożenie różnicy do ogrzewania gazowego to temat się kończył. Teraz w nowym domu pale ekogroszkiem i prawdę mówiąc trochę przeszkadza mi jak sąsiedzi palą w śmieciuchach i dymi się im z komina i jak wiatr zawieje czuć palenie węglem,a u mnie dymu i zapachów nie ma. Tak samo dotyczy instalacji pompy ciepła, przez rozpoczęciem budowy myślałem o niej, ale koszty instalacji podawane na forum a rzeczywistość to dwie różne rzeczy (kilka firm robiło wycenę i cena z wymiennikiem gruntowym była nie do przełknięcia). Kolega buduje nowy dom, planował pompę ciepła i sami wykonawcy z kilku firm instalujących je mu ją odradzili i będzie miał ogrzewanie gazowe (pracuje w takiej branży, że jakby ktoś go oszukał to by się dla niego i firmy źle skończyło - firmy instalujący pompy sami odradzili mu mówiąc że stare pompy nie są takie wydajne, a nowe pracują przy takich ciśnieniach że nie chcą aby on był ich testerem).

Arturo72
19-01-2015, 08:45
Żal ci że paląc ekogroszkiem mamy taniej, a ty dokładasz i musisz jeszcze oglądać dymy z komina u innych?

Jaja se robisz ? Czytałeś stopkę mar1173 ? :


2013r. CO-2831,56 kWh, CWU(92,35m3)-1383,54 kWh, razem - 4215,10 kWh, koszt -1683,63 zł,
2014r. CO-2396,69 kWh, CWU(95,80m3)-1394,31 kWh, razem - 3791,10 kWh, koszt -1149,89 zł

Ja za poprzedni rok na c.o+cwu zużyłem 3300kWh,w tym do tej pory ok.1300kWh co daje ok.400zł zużyłeś mniej i taniej ?

I dla przeciwwagi z dzisiaj:

Ja do dziś, (z dzisiejszym zasypem który starczy jeszcze na tydzień) spaliłem 1,5 tony ekogroszku. Paląc od 23 X. średnia dobowa to coś koło 17kg .


Gdzie jest to taniej ?
W głowie nieświadomości ?

mar1173
19-01-2015, 09:06
Z tą taniością to nie przesadzaj. Jak byś się czuł gdybyś zainwestował kilka tys. w kanalizację i dodatkowo co miesiąc płacił kilkadziesiąt złotych a twoi sąsiedzi stwierdzili by że im się nie opłaca bo kiedy im się to zwróci i zaczęli by pompować swoje ścieki na twoją działkę bo na ich już się nie mieści. Czy ścieki czy dym z komina to taki sam produkt uboczny gospodarstwa domowego i nie można nim nikogo uszczęśliwiać na siłę. Dlaczego we własnym domu nie można otwierać okien kiedy mi się podoba a biegających pies po podwórku capital jak popielnik. Dlaczego mieszkających w blokach musi być stać na rachunki roczne za CO i CWU w wysokości 4000 zł i mieszkaniu 80 m2 a posiadaczy dużych domów albo nie stać albo im się to nie opłaci. Ciekaw jestem jak ktoś z ich bliskich zachoruje na raka to czy będą starali się go leczyć czy też stwierdzą że im się nie opłaci bo statystycznie szanse są nie duże.

czp01
19-01-2015, 09:49
W sumie racja:

Może by tak faktycznie zakazać palenia węglem i paliwami stałymi w kotłach i w kominkach. (Kraków miał taką wolę ale im nie wyszło - to można korzystać z ich doświadczeń i zrobić to lepiej).

Zostanie jeszcze zamknięcie wszelkich kopalń, koksowni i elektrowni na węgiel, hut i innych dużych trucicieli aby nas nie truli i trzeba się tylko modlić aby rząd im nie dopłacił do ich szkodliwej działalności gospodarczej.

Zostaną jeszcze samochody na paliwa - ale to da się szybko załatwić bo kupimy sobie samochody Tesli.

Wtedy dopiero powróci do kraju te parę milionów emigrantów i będzie naprawdę zielono i fajnie :(

JTKirk
19-01-2015, 10:06
Kolega buduje nowy dom, planował pompę ciepła i sami wykonawcy z kilku firm instalujących je mu ją odradzili i będzie miał ogrzewanie gazowe (pracuje w takiej branży, że jakby ktoś go oszukał to by się dla niego i firmy źle skończyło - firmy instalujący pompy sami odradzili mu mówiąc że stare pompy nie są takie wydajne, a nowe pracują przy takich ciśnieniach że nie chcą aby on był ich testerem).

jakoś w to uwierzyć nie mogę
no chyba, że to tacy sami instalatorzy, jak ci co proponują do nowego domu 100m2 kocioł węglowy 20kw

mar1173
19-01-2015, 10:18
A może dążyć do tego by węgiel spalać w zakładach do tego przystosowanych posiadających odpowiednie technologie do tego celu a do ogrzewania stworzyć odpowiednią taryfę. W tedy wszystkim to wyjdzie na zdrowie. Węgiel jest w miarę tani w eksploatacji gdy palący zrobi doktorat z palenia swoim kotle oraz zakupi tanio opał. Jednak jak wyżej wspomniałem większa część palących ma słabe pojęcie co się dzieje w ich kotłach dzieje a opał mogą dostać po 800 - 1000 co w takim przypadku nie może wyjść tanio.

Liwko
19-01-2015, 10:42
Mój ranking: :)

- w kategorii ekogroszek

1. Ogniwo Eko
2. RBR
3. Skam - p



No nareszcie :)

Skąd je znasz że polecasz?
Jest to twój pierwszy post. Który nick to ten prawdziwy na forum? :)

jack18
19-01-2015, 11:08
No nareszcie :)

Skąd je znasz że polecasz?
Jest to twój pierwszy post. Który nick to ten prawdziwy na forum? :)

A Ty masz kominek rekreacyjnie bo co? tęsknisz za dymem i smrodem?

Arturo72
19-01-2015, 11:16
A Ty masz kominek rekreacyjnie bo co? tęsknisz za dymem i smrodem?
Może ja,z uwagi,że byłem przez ostatnie 40 lat typowym blokmanem i mieszczuchem nie wyobrażałem sobie nowego domu bez kominka,dla mnie to serce salonu i wystrój wnętrza czyli mebel.
Ile razy oglądało się filmy gdzie przy kominku siedziało się i pilo winko ? Dla mnie kominek to spełnienie marzeń.
W kadym domu gdzie bym mieszkał byłby kominek.
Nawet w mieszkaniu jakby było do tego przystosowane.
Bylem w takim mieszkaniu w kamienicy z kominkiem i dla mnie rewelacja.

Liwko
19-01-2015, 11:23
A Ty masz kominek rekreacyjnie bo co? tęsknisz za dymem i smrodem?


No ja gapię się w kominek a ty w kocioł?

pawelo_pl
19-01-2015, 11:49
DOM BEZ WĘGLA TO ZDROWI DOMOWNICY I SĄSIEDZI
(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3Di53C7uQkpig)133m2, 420m3, 3 osoby, 24+15 ściany, 25-30 dach, podłoga 13cm, okna 3 szyby, dachowe zwykłe, kominek rekreacyjnie. Całość podłogówka + drabinki w łazienkach. Ogrzewanie Polska PC Ecopower 8kW z serii A, rekuperator Daytona 350. Mieszkamy od września 2009.
Rachunek za prąd na całość (CO, CWU, pozostałe) od 1.2011 do 1.2012-3200zł. W domu wszystko na prąd.

A przyznaj się Liwko i mar1173 - jaką temperaturę macie w domu ? A suszenie prania ( bo przecież brak grzejników ) robicie jak moja sąsiadka na dworze tylko czeka na dobry wiatr by nie wiało z mojego Eko-Pieca , A jak pada to kicha - pranie kisi sie w pseudopralni 5 dni . :D:D:D

mar1173
19-01-2015, 11:56
A przyznaj się Liwko i mar1173 - jaką temperaturę macie w domu ? A suszenie prania ( bo przecież brak grzejników ) robicie jak moja sąsiadka na dworze tylko czeka na dobry wiatr by nie wiało z mojego Eko-Pieca , A jak pada to kicha - pranie kisi sie w pseudopralni 5 dni . :D:D:D

Poniżej 22 nie schodzi przeważnie bliżej 23. Co do prania to możesz mi podrzucić swoje bo wentylacja chodzi na 70m3/h a i tak przekroczyć 40% nie ma szans. Może gdybym obniżył temperaturę lub zupełnie przestał wentylować. Do suszenia nie potrzeba grzejników.
Edycja
Zresztą suszyć na grzejnika to chyba nie najlepszy pomysł. Na dworze nigdy nie robiłem pokazu zawartości mojej garderoby. Akurat takie eksponowane upodobali sobie moi sąsiedzi zwłaszcza ci od węgla co wg mnie jest delikatnie mówiąc nie smaczne. Ale czego oczekiwać skoro uważają że dym i syf z komina to perfumy a widok suszonych gaci to co najmniej dama z łasiczką.

Liwko
19-01-2015, 12:01
A przyznaj się Liwko i mar1173 - jaką temperaturę macie w domu ? A suszenie prania ( bo przecież brak grzejników ) robicie jak moja sąsiadka na dworze tylko czeka na dobry wiatr by nie wiało z mojego Eko-Pieca , A jak pada to kicha - pranie kisi sie w pseudopralni 5 dni . :D:D:D

W salonie 21-22, w sypialni 20, a w łazience 24-25.
Mam sprawną wentylację i suszę w pomieszczeniu gospodarczym (po waszemu kotłowni). A ty gdzie suszysz?

Arturo72
19-01-2015, 12:04
A przyznaj się Liwko i mar1173 - jaką temperaturę macie w domu ? A suszenie prania ( bo przecież brak grzejników ) robicie jak moja sąsiadka na dworze tylko czeka na dobry wiatr by nie wiało z mojego Eko-Pieca , A jak pada to kicha - pranie kisi sie w pseudopralni 5 dni . :D:D:D
I znowu ja nie wywołany ;)
I znowu pokutuje nie świadomość inwestorska bo przecież o tym na tym wątku nikt nie pisze ;)
Pranie suszy się na suszarce sufitowej w pralnio-suszarni z wywiewem wentylacji mechanicznej. Pranie po kilku h jest suchutkie.
Temperatura w domu w kazdym miejscu 1m od podłogi nie spada pon.22,5st.C.

I tak jak Liwko napisał u mnie pralnia to u was "kkotłownia" z kotłem.

miedz1
19-01-2015, 12:27
Dawno tu nie zaglądałem, ale widzę że nic nie straciłem. Ja już swój kocioł mam od dawna, a ten chłam wypisywany przez niektórych "panów" nie pomaga w wyborze kotła osobom stojącym przed koniecznością zakupu.

pawelo_pl
19-01-2015, 12:29
Ja mam i pralnie i kotłownię - kotłownia wymalowana na biało - i jest czysto . Pytam się - bo mam sąsiadkę która ma pompę ( rury ułożone na całym ogródku) a z praniem ciągle lata na dwór. Kiedyś wygadała się że za jeden miesiąc mieli rachunek 1000 zł za prąd . Z skolei inni sąsiedzi z wypasioną pompą gdzie rury były wiercone w głąb ziemi
przez chyba 10 dni przez ekipę która koczowała w zimie na działce jeszcze wtedy budowlanej po domu chodzą w polarze - więc jakoś Wam nie wierzę że macie 23 stopnie.

jack18
19-01-2015, 12:32
No ja gapię się w kominek a ty w kocioł? Nie ja tam tv wole..Kotłownie mam oddzielona od części mieszkalnej.;)

Liwko
19-01-2015, 12:39
Dawno tu nie zaglądałem, ale widzę że nic nie straciłem. Ja już swój kocioł mam od dawna, a ten chłam wypisywany przez niektórych "panów" nie pomaga w wyborze kotła osobom stojącym przed koniecznością zakupu.

Dlatego cały czas proszę o te rankingi :)

karoka65
19-01-2015, 12:46
Dlatego cały czas proszę o te rankingi :)
Liwek, masz ponad 1000 stron lektury, poczytaj to trochę liźniesz o kotłach z podajnikiem.
Wiele razy były podawane takie rzeczy, także czytaj i ucz się :)
Widzę że chyba od piątku temperatura Ci podrosła jaką podajesz, już 22 ?
Czujnik skalibrowałeś żeby Ci się cieplej zrobiło, hehe.

karoka65
19-01-2015, 12:50
Dawno tu nie zaglądałem, ale widzę że nic nie straciłem. Ja już swój kocioł mam od dawna, a ten chłam wypisywany przez niektórych "panów" nie pomaga w wyborze kotła osobom stojącym przed koniecznością zakupu.
Ja widzę że "najazd" na forum "braci pompowej" nasilił się po zmianie kursu franka.
Trzeba gdzieś doklepać na ratę, to piszą jak najęci, byle co i byle gdzie :)

Arturo72
19-01-2015, 13:04
Ja widzę że "najazd" na forum "braci pompowej" nasilił się po zmianie kursu franka.
Trzeba gdzieś doklepać na ratę, to piszą jak najęci, byle co i byle gdzie :)
szwagier brał taki sam kredyt jak ja,tylko we frankach,ja w PLN i jego rata na dzisiaj jest większa od mojej tylko o ok.50zl.
Także w czym problem mają frankowcy ?

mar1173
19-01-2015, 13:38
Ja widzę że "najazd" na forum "braci pompowej" nasilił się po zmianie kursu franka.
Trzeba gdzieś doklepać na ratę, to piszą jak najęci, byle co i byle gdzie :)

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Ja wiem że nie możesz uwierzyć że ktoś tu pisze bezinteresownie , ktoś nie ma kredytu , za PC zapłacił mniej niż za kocioł na syf, może mieć 23 st w domu i nie mieć węgla.
Co taki ktoś jak ty robi na forum skoro wszyscy wiedzą z czego żyjesz i z kim trzymasz. Jaką twoje słowo tutaj ma wiarygodność.

pawelo_pl

Co do mojej temperatury wewnątrz to nie jest kwestia wiary. Wystarczy zaopatrzyć się w źródło ciepła o niewiele większej mocy od szczytowego zapotrzebowania budynku i masz gwarancję temperatury jaką sobie założyłeś.

kobra64
19-01-2015, 13:40
szwagier brał taki sam kredyt jak ja,tylko we frankach,ja w PLN i jego rata na dzisiaj jest większa od mojej tylko o ok.50zl.
Także w czym problem mają frankowcy ? Nie uważam żeby frankowcom działa się jakaś szczególna krzywda. Przez wiele lat zyskiwali na niższych ratach, teraz trzeba ciut dopłacić. Dostali już prezent w postaci ustawy antyspreedowej. Jak na moje starczy - każdy rozsądny człowiek biorąc kredyt we franku musiał się liczyć z ryzykiem kursowym. Niemniej Arturo problem o ile istnieje nie dotyczy osób które brały swoje kredyty w 2011 roku - a wtedy rozpocząłeś budowę. Wtedy już franek kosztował zdecydowanie powyżej 3 PLN -ów, sięgał nawet i 3,6 - 3,8. Problem dotyczy kredytów zaciągniętych przy kursie rzędu 2 PLN - a było i niżej.

pawelo_pl
19-01-2015, 13:46
mar1173 10 lat mieszkałem w poniemieckim pokoszarowcu dobrze ocieplonym i grzałem prądem - jak nie miałem co chwalić to chwaliłem ten prąd a że w domu w dzień 20,5 stopnia a w nocy 19 to nie uwierzę w żadne cuda . Jedyny plus tego prądu to była przepływówka - non stop ciepła woda na żądanie która się nigdy nie kończyła - pomijam rachunki za prąd - bywało i za jeden miesiąc 2000 zł - no ale za to w lato tylko za ciepłą wodę ;)

mar1173
19-01-2015, 14:11
mar1173 10 lat mieszkałem w poniemieckim pokoszarowcu dobrze ocieplonym i grzałem prądem - jak nie miałem co chwalić to chwaliłem ten prąd a że w domu w dzień 20,5 stopnia a w nocy 19 to nie uwierzę w żadne cuda . Jedyny plus tego prądu to była przepływówka - non stop ciepła woda na żądanie która się nigdy nie kończyła - pomijam rachunki za prąd - bywało i za jeden miesiąc 2000 zł - no ale za to w lato tylko za ciepłą wodę ;)

Nie ma co takich rzeczy porównywać bo to bez sensu. Jednak dzisiaj w swoim domu przy obecnych cenach prądu na pewno nie poszedł bym w węgiel. Nawet gdybym spalił 2 tony węgla czyli 1600zł co wg mnie jest nie realne bo potrzebuję rocznie ok 12000kWh a więc bardziej realne jest 2,5 tony i 2000zł. Przy prądzie byłoby to ok 3000zł czyli 1000zł mniej niż płaciłem rocznie w bloku 80m2 CO i CWU. Różnica 1000zł między ekogroszkiem i prądem przy różnicy w inwestycji ok 10000zł czyni węgiel zupełnie nie ekonomiczny bo za 10 lat ten kocioł i tak się będzie nadawał na złom.

Liwko
19-01-2015, 14:27
Liwko cały czas się śmieję z tych Twoich "dowcipów" Gratuluję poczucia humoru.


Przypuszczam że cały czas, podaj tylko pod jakim nickiem :)

karoka65
19-01-2015, 14:28
Nie mierz wszystkich swoją miarą. Ja wiem że nie możesz uwierzyć że ktoś tu pisze bezinteresownie , ktoś nie ma kredytu , za PC zapłacił mniej niż za kocioł na syf, może mieć 23 st w domu i nie mieć węgla.
Co taki ktoś jak ty robi na forum skoro wszyscy wiedzą z czego żyjesz i z kim trzymasz. Jaką twoje słowo tutaj ma wiarygodność.


Mar, a czy to latam jak poparzony po forum ludzi nawracać ?
Byłem na forum dużo wcześniej niż zacząłem się zajmować tym czym się zajmuję obecnie.
I wtedy też nie płaciła Redakcja od napisanego posta.
Tutaj jednak były sygnały że co niektórzy dostawali takie propozycje "płatnego poklaskiwania" i być może że ktoś się załapał że jest taka agresywna nagonka na całym forum :)
Mnie tu niema po kilka dni a Was jest pełno wszędzie i to Wy robicie większy syf jak ten węgiel.
To jak to jest, ja niby handlarz cicho siedzę sobie na tyłku a Wy co robicie ?
Jakoś dziwnie to wygląda, nie prawdasz ?

karoka65
19-01-2015, 14:35
Przypuszczam że cały czas, podaj tylko pod jakim nickiem :)
No widzę pod nickiem Alessandro że zarejestrował się w 2013, Ty zaś widzę po lekturze 3 dni jakie mnie tu nie było że sklonowałeś się chyba 3 razy czy może jeszcze coś przegapiłem ?

mar1173
19-01-2015, 14:42
Mar, a czy to latam jak poparzony po forum ludzi nawracać ?
Byłem na forum dużo wcześniej niż zacząłem się zajmować tym czym się zajmuję obecnie.
I wtedy też nie płaciła Redakcja od napisanego posta.
Tutaj jednak były sygnały że co niektórzy dostawali takie propozycje "płatnego poklaskiwania" i być może że ktoś się załapał że jest taka agresywna nagonka na całym forum :)
Mnie tu niema po kilka dni a Was jest pełno wszędzie i to Wy robicie większy syf jak ten węgiel.
To jak to jest, ja niby handlarz cicho siedzę sobie na tyłku a Wy co robicie ?
Jakoś dziwnie to wygląda, nie prawdasz ?

Dziwne. Jestem tutaj dłużej a mam tylko 10% tego co ty. Faktycznie siedzę tu non stop i trzepię posty na zawołanie.
A w czym ci to przeszkadza. Przecież to nie twoje forum i stracony czas. Może to moje hobby a może troska o zdrowie i wygodę innych. Ja wiem że trudno u handlowców o takie odruchy. U was liczy się tylko jedno.

karoka65
19-01-2015, 14:49
Miałem płatny profil przez dwa lata i bardzo marnie wyglądały wtedy moje statystyki w pisaniu postów.
Jeszcze do dzisiaj przychodzą mi zapytania na PW o POŚ gdzie pisałem na początku, Ty myślisz że ja tylko w kotłach tu siedziałem :)
Widzisz Ty nie wierzysz w moją bezinteresowność to i ja nie muszę wierzyć w Twoją.
Jacy troskliwi Ci pompiarze :) mieliśmy tutaj dość dowodów tej bezinteresowności.
Sami samarytanie, hehe

Liwko
19-01-2015, 14:51
No widzę pod nickiem Alessandro że zarejestrował się w 2013

I zupełnym zbiegiem okoliczności dopiero dzisiaj napisał swój pierwszy post podając marki trzech kotłów :)
Wierzysz w takie zbiegi okoliczności? :)

QIM
19-01-2015, 14:54
Dlatego cały czas proszę o te rankingi :)

Proszę bardzo:
czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-podajnikowe/

karoka65
19-01-2015, 14:56
Liwko, wiesz ilu ludzi czyta to forum ?
Nie są nawet zarejestrowani a czytają latami, to wiem na pewno.
Wiesz jeśli by się zarejestrował wczoraj i zaczął pić do mnie czy do Ciebie wtedy byłoby to bardziej podejrzane.
A ja przeżyłem tu kilka właśnie takich przypadków, że niby nowi a tak po staremu brzmiący :)

Arturo72
19-01-2015, 15:00
Jacy troskliwi Ci pompiarze :) mieliśmy tutaj dość dowodów tej bezinteresowności.
Sami samarytanie, hehe
Najlepiej wymyslec sobie "przeciwnika" zeby móc się skarżyć.
Nie wiem o jakich"pompiarzach" myślisz.
Jeszcze przed budową pisałem w tym wątku,że ogrzewanie ekogroszkiem w nowobudowanym domu nie dość,że jest drogie to bzdurne.
Nawet porównując do ogrzewania prądem a nie pompą ciepła.
Dla mnie każdy system poza paliwami stałymi jest na rownozednym poziomie bo nie powstaje syf.
Jednocześnie każdy system grzewczy nie wymagajacy koniecznej jak w przypadku paliw stałych kotlowni będzie tańszy od ekogroszka czy pelletu ale trzeba być tego świadomym jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

Liwko
19-01-2015, 15:00
Proszę bardzo:
czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-podajnikowe/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fczysteogrzewanie.p l%2Fkotly%2Fkotly-podajnikowe%2F)


O dziękuję. Jak widać można :)

Liwko
19-01-2015, 15:08
Czyli tylko dwa są w klasie A?

http://czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-podajnikowe/?producent=&ocena=A&kolejnosc=a_z

QIM
19-01-2015, 15:12
Czyli tylko dwa są w klasie A?

http://czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-podajnikowe/?producent=&ocena=A&kolejnosc=a_z

Według kryteriów rankingu - tak.

karoka65
19-01-2015, 15:35
Czyli tylko dwa są w klasie A?

http://czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-podajnikowe/?producent=&ocena=A&kolejnosc=a_z
No coś nie bardzo aktualne jest to czysteogrzewanie.
Ogniwa widziałem dwa świadectwa, jedno w klasie A a drugie w klasie B, nie prowadzę także nie wiem które jest aktualne.
Co do Skama aktualne świadectwo mam zamieszczone na swojej stronie i widnieje na nim literka B.
Ktoś chyba podrasował to czysteogrzewanie.
A w ogóle klasa A to obecnie z tego co słyszałem to zaledwie III klasa nowej normy, przy najwyżej "punktowanej" klasie V-ej.
Widziałem kilka pelleciaków w tej klasie ale ja mało pewnie widuję :) może jakiś śmierdziel groszkowy :) też taką zaliczył.

karoka65
19-01-2015, 15:36
Czyli tylko dwa są w klasie A?


Nie Liwko, jest ich dużo więcej.
Poszukaj, zajmiesz się czymś trochę :)

Liwko
19-01-2015, 15:43
Według kryteriów rankingu - tak.

Pierwszy Ogniwo Eko Plus




Mała szu*flada na popiół. Przy*po*mina formę do pie*cze*nia cia*sta i ma nie*całe 10l pojem*no*ści, co wymu*sza codzienne jej opróż*nia*nie. Nie*stety podob*nie ma się rzecz u konkurencji.



Codziennie??? Gdzie ta głoszona prawda o kilkudniowej bezobsługowości? Czyli wyjeżdżamy na narty i...?

Dla drugiego (Skam) plus za moc 7kW

Liwko
19-01-2015, 16:03
No coś nie bardzo aktualne jest to czysteogrzewanie.
Ogniwa widziałem dwa świadectwa, jedno w klasie A a drugie w klasie B, nie prowadzę także nie wiem które jest aktualne.
Co do Skama aktualne świadectwo mam zamieszczone na swojej stronie i widnieje na nim literka B.
Ktoś chyba podrasował to czysteogrzewanie.
A w ogóle klasa A to obecnie z tego co słyszałem to zaledwie III klasa nowej normy, przy najwyżej "punktowanej" klasie V-ej.
Widziałem kilka pelleciaków w tej klasie ale ja mało pewnie widuję :) może jakiś śmierdziel groszkowy :) też taką zaliczył.

Ale jest ten ranking, bo tutaj o niego bardzo trudno. Ogólnie bardzo fajna strona. Nie mydli ludziom oczu jaki ten węgiel jest och i ach, czego nie można powiedzieć o kilku tematach na tym forum.

animuss
19-01-2015, 17:17
Nowy kocioł na paliwa stałe Defro
Kocioł automatyczny uniwersalny DEFRO EKO UNI 28kW z podajnikiem ślimakowym i palnikiem rynnowym ma całkiem nowy sterownik. Nowe urządzenie ma sprawność cieplną powyżej 90%, elektroniczną regulację pracy kotła, możliwość obsługi 4 pomp i automatyczną zapalarkę.

http://tv.muratordom.pl/budowa-i-remont/instalacje/kociol-prawie-bezobslugowy-na-paliwa-stale-defro,925/
http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-paliwami-stalymi/nowy-kociol-na-paliwa-stale-defro,28_12113.html

QIM
19-01-2015, 17:37
Animuss
28kW?? To chyba tylko na bufor w budownictwie jednorodzinnym...

Ale jest ten ranking, bo tutaj o niego bardzo trudno. Ogólnie bardzo fajna strona. Nie mydli ludziom oczu jaki ten węgiel jest och i ach, czego nie można powiedzieć o kilku tematach na tym forum.

Wrzuć sobie link do stopki :)

animuss
19-01-2015, 17:45
Ja mam 38 kW i nie narzekam na wielkość nawet latem .

dejfit
19-01-2015, 17:56
A w ogóle klasa A to obecnie z tego co słyszałem to zaledwie III klasa nowej normy, przy najwyżej "punktowanej" klasie V-ej.
Widziałem kilka pelleciaków w tej klasie ale ja mało pewnie widuję :) może jakiś śmierdziel groszkowy :) też taką zaliczył.
W 4 klasie wg. PN 303-5:2012 jest rzekomo Tekla Draco oraz Termo-Tech Autina Eco (ma kwity z Czech). A reszta branży co?

No i jest jeszcze zielony ananasek:
"Kotły posiadają Świadectwo potwierdzające zgodności deklarowanej efektywności energetycznej w klasie IV-ej"

Nic z tego co wyżej nie rozumiem. Może mi ktoś wytłumaczy?

animuss
19-01-2015, 18:11
Pierwszy Ogniwo Eko Plus

Ten drugi stoi w Lünen w Niemczech ma 750 MW i 46 proc sprawności.:lol2:.
To nie koniec bedą następne ,Niemcy są aktualnie jednym z największych budowniczych elektrowni węglowych.
http://energetyka.wnp.pl/w-niemczech-otwarto-nowa-elektrownie-weglowa-750-mw,214215_1_0_0.html
http://czyczy.pl/wp-content/uploads/2013/07/Zmiana-mocy-elektrowni-weglowych-EU27v2.png

Liwko
19-01-2015, 18:41
Niemcy są aktualnie jednym z największych budowniczych elektrowni węglowych.



Data twojego artykułu (18-12-2013), mój jest nowiutki

http://www.wnp.pl/wiadomosci/239123.html

(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.wnp.pl%2Fwiado mosci%2F239123.html)

Wojtek_mazury
19-01-2015, 18:58
Data twojego artykułu (18-12-2013), mój jest nowiutki

http://www.wnp.pl/wiadomosci/239123.html

(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.wnp.pl%2Fwiado mosci%2F239123.html)

Piwko ty baranie. Przeczytaj ten artykuł:
http://www.biztok.pl/gospodarka/Niemcy-coraz-bardziej-uzaleznione-od-rosyjskiego-gazu-Skutki-odwrotu-od-atomu-i-wegla_a18537
W nim jest taki zapis: Jeśli zostanie wprowadzony w życie, Niemcy będą zmuszone znacznie zwiększyć import gazu z Rosji i innych krajów, a także jeszcze mocniej subsydiować "zieloną" energię. Spowoduje to zwiększenie o ok. 100 mld rocznych kosztów importu energii, co prawdopodobnie będzie skutkowało znacznym wzrostem cen prądu, które już teraz są pod tym względem na drugim miejscu w Unii Europejskiej.


Miller (ten z SLD) mawiał na takie okazje, że karpie cieszą się z nadejścia Świąt Bożego Narodzenia.

Andrzej_M_
19-01-2015, 19:07
To ja dorzucę wczorajszy artykuł z portalu "Wysokie Napięcie" opisujący sytuację energetyczną za naszą zachodnią granicą http://wysokienapiecie.pl/wiatraki/581-czego-mozemy-sie-nauczyc-z-rewolucji-energetycznej-w-niemczech .

karoka65
19-01-2015, 19:08
W 4 klasie wg. PN 303-5:2012 jest rzekomo Tekla Draco oraz Termo-Tech Autina Eco (ma kwity z Czech). A reszta branży co?

No i jest jeszcze zielony ananasek:
"Kotły posiadają Świadectwo potwierdzające zgodności deklarowanej efektywności energetycznej w klasie IV-ej"

Nic z tego co wyżej nie rozumiem. Może mi ktoś wytłumaczy?
No "ananasek" tez w IV-ej klasie :)
Co mnie jeszcze zaciekawiło to dlaczego wyciąłeś część mojej wypowiedzi, tej którą cytujesz ?
Czyżbym uderzył w któryś z obozów ? :)

Liwko
19-01-2015, 19:11
Przeczytaj ten artykuł:
http://www.biztok.pl/gospodarka/Niemcy-coraz-bardziej-uzaleznione-od-rosyjskiego-gazu-Skutki-odwrotu-od-atomu-i-wegla_a18537 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.biztok.pl%2Fgo spodarka%2FNiemcy-coraz-bardziej-uzaleznione-od-rosyjskiego-gazu-Skutki-odwrotu-od-atomu-i-wegla_a18537)
W nim jest taki zapis: Jeśli zostanie wprowadzony w życie, Niemcy będą zmuszone znacznie zwiększyć import gazu z Rosji i innych krajów, a także jeszcze mocniej subsydiować "zieloną" energię. Spowoduje to zwiększenie o ok. 100 mld rocznych kosztów importu energii, co prawdopodobnie będzie skutkowało znacznym wzrostem cen prądu, które już teraz są pod tym względem na drugim miejscu w Unii Europejskiej.


Miller (ten z SLD) mawiał na takie okazje, że karpie cieszą się z nadejścia Świąt Bożego Narodzenia.

W czym widzisz problem, bo ja go nie widzę?

Liwko
19-01-2015, 19:22
To ja dorzucę wczorajszy artykuł z portalu "Wysokie Napięcie" opisujący sytuację energetyczną za naszą zachodnią granicą http://wysokienapiecie.pl/wiatraki/581-czego-mozemy-sie-nauczyc-z-rewolucji-energetycznej-w-niemczech (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwysokienapiecie.pl %2Fwiatraki%2F581-czego-mozemy-sie-nauczyc-z-rewolucji-energetycznej-w-niemczech) .

Końcowe wnioski są najciekawsze.

animuss
19-01-2015, 19:42
Data twojego artykułu (18-12-2013), mój jest nowiutki
http://www.wnp.pl/wiadomosci/239123.html
(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.wnp.pl%2Fwiado mosci%2F239123.html)A przeczytałeś go , zostaną zamknięte nieefektywne, małe przestarzałe elektrociepłownie.
W ich miejsce już powstają duże molochy.Osiołkowi trzeba dać marchewkę żeby ciągnął wóz .:lol2:
Najbardziej trujące są elektrownie jądrowe, zgodnie z planami rządu, mają zostać wyłączone do 2022,węglowe mniejsze zło ma zastąpić je i pokryć zapotrzebowanie.
Masz bielmo na oczach?Niemcy to inteligentny naród,sprzedadzą Ci pompkę a potem do niej prąd.
Nowiutki mówisz ,ten z tego roku :D
http://info.brot-fuer-die-welt.de/blog/bundesregierung-unterstuetzt-weiter-export

malina321
19-01-2015, 19:55
Animuss ten link który wkleiłeś bardzo ciekawy ale powiedz mi czym sie rózni od tego kociołka http://www.defro.pl/kotly-p-defro-eko-uni.html prócz tego że nie ma ruszt wodnych

animuss
19-01-2015, 19:57
Ja prosiłem i pisałem o rankingu, wy wyjeżdżacie z pompami ciepła i cenami prądu. I to ja jestem spamerem??? Dobre :D
Przeciez napisałem do rankingu to kociołek na węgiel nowiusieńki mniej truje niż te małe albo tyle samo a więcej wytwarza prądu ,zawsze to jakiś postęp .

Ten drugi stoi w Lünen w Niemczech ma 750 MW i 46 proc sprawności.:lol2:.

pionan
19-01-2015, 20:01
Malina, jeszcze nie zdecydowałeś jaki kociołek?

P.s. Panowie i Panie, nie karmić trolli. Sami zdechną z głodu :D

Liwko
19-01-2015, 20:02
Przeciez napisałem do rankingu to kociołek na węgiel nowiusieńki mniej truje niż te małe albo tyle samo a więcej wytwarza prądu ,zawsze to jakiś postęp .

No i bardzo dobrze, znajduje się tam gdzie jego miejsce. Kociołek wytwarza prąd, który zużywają nasze domki. Jedne więcej, inne mniej, ale zużywają go wszystkie. Natomiast nie wszystkie smrodzą.

Myślisz że tutaj jest miejsce dla tego kociołka? :)

animuss
19-01-2015, 20:06
No i bardzo dobrze, znajduje się tam gdzie jego miejsce. Kociołek wytwarza prąd, który zużywają nasze domki. Jedne więcej, inne mniej, ale zużywają go wszystkie. Natomiast nie wszystkie smrodzą.

Myślisz że tutaj jest miejsce dla tego kociołka? :)

Jak najbardziej wreszcie załapałeś o co chodzi ,po co mam latać z wiadrem do kotłowni jak może to robić firma do mnie popłynie energia po drucie .

animuss
19-01-2015, 20:19
Animuss ten link który wkleiłeś bardzo ciekawy ale powiedz mi czym sie rózni od tego kociołka http://www.defro.pl/kotly-p-defro-eko-uni.html prócz tego że nie ma ruszt wodnych
Tamten ma poziomy wymiennik ten pionowy ,ster też inny ale ster można zmienić .

Arturo72
19-01-2015, 20:49
Jak najbardziej wreszcie załapałeś o co chodzi ,po co mam latać z wiadrem do kotłowni jak może to robić firma do mnie popłynie energia po drucie .

No dokładnie tak jest,tym bardziej,że węgla u nas dostatek.
Lepiej i czyściej niech się spala w ciepłowniach niż w trujących domach.

animuss
19-01-2015, 20:57
No dokładnie tak jest,tym bardziej,że węgla u nas dostatek.
Lepiej i czyściej niech się spala w ciepłowniach niż w trujących domach.

A polityka Niemiec jest taka Oni mają nowe technologie my przestarzałe, "naciskają emisją" na zamknięcie naszych elektrociepłowni żeby zrobić miejsce dla swoich ,pod szyldem ekologii chcą zarabiać jeszcze większą kasę ,polityka ściśle powiązana z prywatnym biznesem .

Kochajcie nasz węgiel :yes: gdyby elektrownie węglowe zamknęli w Unii, siedział byś w domu w swetrze i w kożuchu a świecił byś tylko w domu telewizorem 2 godziny dziennie ;)

Regut1
19-01-2015, 21:07
Ja prosiłem i pisałem o rankingu, wy wyjeżdżacie z pompami ciepła i cenami prądu. I to ja jestem spamerem??? Dobre :D

Przecież tu nie chodzi żadną ekologie i o wiedze o kotłach. Większość argumentów która tu padła była już wyjaśniana wcześniej. I jest wałkowana ponownie Cała ekologiczność Livko i kompanów ogranicza się wyłącznie do wyboru sposobu ogrzewani i tego że inni wybrali lub mogą wybrać inaczej niż Pc. Jakoś ni widzę krzewienia idei czystego ogrzewania w wątkach poświęconych śmieciuchom lub śmieciuchom z szybką czyli kominkom z płaszczem wodnym. Jest za to naganiani na PC i obrażanie innych użytkownikow forum w wątkach o kotłach ekgroszek lub grzejących kablami.
Miał na tym forum swojego naganiacza MYSZKA MIKI gdzie zadaniem vice prezesa było pisanie na forum i w dzienniku o swoim szczęściu i promocji na Pc w ten sposób by inni też tego szczęścia i promocji zapragnęli. Ciekawe kto zastąpił Mikiego ? Livko nagania i linkuje dla innego dostawcy szczęścia POL-eko czy jakoś tak. I w ten sposób szuka chętnych dla spłacenia promocji na "tanią polską" i kredyt. . Producent szczęścia ze Strzegomia też ma swojego naganiacza, była też inwestor-żona PC swojego markowego męża ZUBDANA.
Taka branża i jeden charakterystyczny sposób działania w dodatku chamski. Musi być nie zły zysk z naganiania, skoro wielokrotne bany nie pomagają odczepić się od forum. Może panowie naganiacze przez tyle lat pisania tego samego na forach, zwabieni waszym szczęściem nie tylko zapłacili za Wasze promocje na PC ale też pozwolili zarobić na płatny profil i zamiast naganiaczy na forum pojawią się przedstawiciele producentów?

karoka65
19-01-2015, 21:25
Animuss może to nie jest adresowane do Ciebie, ale uważam, że przesiadywanie 2 godziny dziennie przed telewizorem to:
- przede wszystkim nieszanowanie własnego cennego czasu życia
- i coraz to droższej energii.
Andrzeju ? no wiesz trochę uświadomić człowiek się musi, co na świecie się dzieje, przy okazji trochę jaśniej w chałpie, i zyski bytowe, bo te plazmy nieźle grzeją.
Te dwie godziny to tylko w taniej taryfie oczywiście :)

RST
20-01-2015, 08:10
I nie pokazałeś im tego rankingu??? Przecież według was wystarczy edukować, więc gdzie ta edukacja? Bawicie się tu we własnym ogródku, a dookoła życie sobie samo biegnie i wszyscy na tym tracimy. Tak tak, wy też wdychacie ten smród. Jeżeli piszesz o chorobach, to nie życzyłbym żadnego raka w twojej rodzinie. I to już nie jest śmieszne panie mobilku.
Ogarnijcie się ludziska.
Osobiście grzeje PC ale byłbym w 7 niebie gdyby w mojej okolicy wszyscy przeszli na ekogroszek (lub gaz, PC).

Przejedź się na nowe osiedla "w polu" gdzie nie ma gazu i 100% mieszkańców ma kotły z podajnikiem. Zrób sobie spacerek i pojedź do najbliższej wioski. Wtedy poczujesz różnice pomiędzy ekogroszkiem a "śmieciuchem".

Źle palony węgiel + stare buty i plastki po jogurtach - TO JEST PROBLEM.

Redakcja
20-01-2015, 08:29
w salonie 21-22, w sypialni 20, a w łazience 24-25.
Mam sprawną wentylację i suszę w pomieszczeniu gospodarczym (po waszemu kotłowni). A ty gdzie suszysz?

Ostrzegamy pana. Zostanie pan zablokowany trwale. Prosimy dzielić się swoimi doświadczeniami w tematach dotyczących pomp.

kedlaw0
20-01-2015, 08:42
Mnie?????? Proszę w takim razie zacytować poprzedni post, do którego się odnoszę!!!!!
W tym cytowanym poście jest mowa o temperaturach, widzisz w tym jakiś problem????

Ostrzeżenie dotyczy całokształtu twoich wypocin w tym temacie. Wreszczie moderatorzy pokazali, że istnieją. Jaki sens jest twoje spamowanie w tym temacie? Jakieś doświadczenie w używaniu pieca na eko? Może zainteresowany kupnem takiego? Jeśli nie to poszedł do swojego działu.

kaszpir007
20-01-2015, 08:52
Mnie?????? Proszę w takim razie zacytować poprzedni post, do którego się odnoszę!!!!!
W tym cytowanym poście jest mowa o temperaturach, widzisz w tym jakiś problem????

Chłopie czy ty masz schizofrenię ? Czy Ty myślisz co piszesz ?

Zaczynasz pisać na wątku RANKING KOTŁÓW NA EKOGROSZEK i powiedz mi jaka chociaż JEDNA wiadomość była związana z tym wątkiem. Jakie masz doświadczenie z kotłami , jaki używasz i jakie byś polecił innym użytkownikom i dodał do go rankingu ?
Co osoba która nie ma kotła , nie użytkuje , nie interesuje go to może wnieść do tego wątku ???

Ja mogę to zrobić bo od 4 lat używam Skamp 12KW i wiem jakie ma wady i zalety ...
Interesowałem się też innymi kotłami przed zakupem ...

Zadawanie pytania na temat rankingu który NIGDY cię nie interesował i nie obchodzi , tak samo nigdy CIę nie interesowało czyste spalanie węgla ani NIC związane z kotlami ani paliwami stałymi ...

Piszesz tylko po to by pisać , nie ważne co byle by napisać i wszędzie kończy się tym samym ...

Wkładasz kij do mrowiska i dziwisz się reakcji ...

Ludzie mają DOŚĆ SPAMERÓW którzy zaśmiecają wszystkie wątki nie wnosząc NIC do tematu a robiąc z nich jedynie bagno ...

Sądzę że całkowita blokada była by dobra dla Twojego zdrowia , bo coś chyba z nim nie tak że żadnen ban na ciebie nie działa i nie rozumiesz dla czego co dostałeś i nic nie robisz sobie z tego a od razu zakładasz nowe konta i tym samym całkowicie ŁAMIESZ ZASADY REGULAMINU. Moderator banuje , a ty następne zakładasz i NIC z tego sobie nie robisz ...

Na innych formach już dawno byś miał totalnego BANA na zawsze i wykasowane konta ...

Tutaj się dziwię moderatorom że są tak pobłażliwi i pozwalają wielu osobom łamać nonstop zasady regulaminu które każdy rejestrujący się musiał je zaakceptować.

Arturo72
20-01-2015, 08:53
Ostrzeżenie dotyczy całokształtu twoich wypocin w tym temacie. Wreszczie moderatorzy pokazali, że istnieją. Jaki sens jest twoje spamowanie w tym temacie? Jakieś doświadczenie w używaniu pieca na eko? Może zainteresowany kupnem takiego? Jeśli nie to poszedł do swojego działu.
Garwolin to gdzieś w pobliżu karoki ?
Dzielimy inwestorów na "swoje" działy na forum budowlanym wg jakiego wzorca ?
Mój ranking kotłów dalej nie zmienny czyli:
1.r-eco
2.Lazar

Czy dobór mocy kotła na ekogroszek do konkretnego obciążenia cieplnego mieści się w temacie ?
Jeśli tak to czy istnieje konieczność wyjaśnienia co to jest obciążenie cieplne domu ?

Liwko
20-01-2015, 09:09
Tutaj znajduje się ranking
http://czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-podajnikowe/?producent=&ocena=A&kolejnosc=a_z

Zadałem pytanie, na które do tej pory nikt z waszej "elity" do tej pory nie odpowiedział. Czy to prawda z tą codzienną obsługą kotła? Świadomie temat został przemilczany? No nie śmiem tu nikogo o to posądzać.


Mała szu*flada na popiół. Przy*po*mina formę do pie*cze*nia cia*sta i ma nie*całe 10l pojem*no*ści, co wymu*sza codzienne jej opróż*nia*nie. Nie*stety podob*nie ma się rzecz u konkurencji.

Kiedyś jak widziałem jak dobieracie komuś kocioł na oko to też nie wytrzymałem i napisałem że od tego jest OZC. No i znowu zaczęła się na mnie nagonka. Jak ja śmiem sie tutaj wtrącać? Przecież wy wiecie lepiej. Wszyscy instalatorzy wiedza to lepiej, wystarczy przejść się po naszych osiedlach i poczytać lamenty na tym forum.

animuss
20-01-2015, 09:22
Zadałem pytanie, na które do tej pory nikt z waszej "elity" do tej pory nie odpowiedział. Czy to prawda z tą codzienną obsługą kotła? Świadomie temat został przemilczany? No nie śmiem tu nikogo o to posądzać.
.
Wszystko zależy od kubatury budynku,temperatur panujących na zewnątrz,i kaloryczności opału ,czym niższe tym czesciej dosypujesz węgla i wynosisz popiół.
Tak jak teraz na te temperatury to średnio co 12 dni wybieram popiół a co 6 dni węgiel sypię.

Jeszcze jakieś pytania merytoryczne ?

Arturo72
20-01-2015, 09:23
Spokojnie kaszpir007 no może Liwko czasami przesadza, dobrze że wkłada kij w mrowisko, wg mnie zmusza nas głębokiego przemyślenia, są różne argumenty za i przeciw w końcu inwestor sam decyduje
Głos rozsądku,to inwestor decyduje a nikt za niego i dobrze żeby miał jasność sytuacji co do całokształtu.

mobli
20-01-2015, 09:39
I nie pokazałeś im tego rankingu??? Przecież według was wystarczy edukować, więc gdzie ta edukacja? Bawicie się tu we własnym ogródku, a dookoła życie sobie samo biegnie i wszyscy na tym tracimy. Tak tak, wy też wdychacie ten smród. Jeżeli piszesz o chorobach, to nie życzyłbym żadnego raka w twojej rodzinie. I to już nie jest śmieszne panie mobilku.

Oczywiście że pokazałem, mało tego pokazałem twój przykład i innych kolegów z forum że można tanio i bez obsługowo.
Kilku innych odesłałem na forum (są jeszcze przed budową) ale jak zorientowali się po kilku tematach co TY z Arturem za burdel robicie na forum to sobie odpuścili dalej czytanie.

minertu
20-01-2015, 10:28
Wracając do rankingu to życia by co po niektórym brakło aby go samemu zrobić.
Każdy kto ma kocioł z podajnikiem to powie,że jest albo dobry albo zły.Jednak jest jedno ale!
Kto z Was co roku zmienia kocioł aby móc coś o nim napisać względem poprzedniego?
Ja swój ranking mam i moi klienci są z niego zadowoleni.
Raczej wiem co piszę bo jako nieliczny w 4 lata miałem 3 kotły automatyczne więc mogę co nieco wnioskować.
Dodam,że każdy z nich ma wady i zalety ale każdy z nich ogrzał mój tyłek i mojej rodziny.

bobasxx
20-01-2015, 12:38
Mój ranking kotłów dalej nie zmienny czyli:
1.r-eco
2.Lazar



A możesz to trochę rozwinąć, dlaczego akurat te dwa ? Powiesz coś o palniku, wymienniku, sterowniku itd. ?

Arturo72
20-01-2015, 12:46
A możesz to trochę rozwinąć, dlaczego akurat te dwa ? Powiesz coś o palniku, wymienniku, sterowniku itd. ?
Podobają mi się najbardziej i gdybym miał kotłownie i komin w niej to byłby jeden z nich.

bobasxx
20-01-2015, 12:54
Podobają mi się najbardziej i gdybym miał kotłownie i komin w niej to byłby jeden z nich.

Czyli guzik warty jest Twój ranking, bo nic o nich nie wiesz, tylko Ci się podobają z wyglądu.

minertu
20-01-2015, 13:17
Czyli guzik warty jest Twój ranking, bo nic o nich nie wiesz, tylko Ci się podobają z wyglądu.
Postawił by go sobie koło lodówki bo jest z zewnątrz ładny i to wszystko.

Regut1
20-01-2015, 14:42
http://www.beskidzka24.pl/artykul,nadal_beda_doplacac,16172.htmlhttp://www.beskidzka24.pl/artykul,nadal_beda_doplacac,16172.html (http://www.beskidzka24.pl/artykul,nadal_beda_doplacac,16172.html) W swoim linku masz jeszcze wypowiedź przedstawiciela Bielska Białej o dotowaniu wymiany Kołów. W moim szczegóły co jest dotowane w ramach tej wymiany. Okazuje się że nie tylko PC i gaz ale inne kotły również.

Liwko
20-01-2015, 14:44
"Ziaja uznał, że gdyby w małych miejscowościach, gdzie nie uda się robić dużych siec ciepłowniczych, wyposażyć mieszkańców w dobre certyfikowane piece, to niska emisja zostałaby ograniczona"

No to zróbcie to, kto to ma zrobić, ja? :D

I czytaj ze zrozumieniem. Po pierwsze mówi tylko o tych miejscowościach gdzie nie uda się zrobić sieci ciepłowniczych to raz, a dwa myślisz że mówi o nowych czy o starych domach?

Liwko
20-01-2015, 14:45
http://www.beskidzka24.pl/artykul,nadal_beda_doplacac,16172.htmlhttp://www.beskidzka24.pl/artykul,nadal_beda_doplacac,16172.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.beskidzka24.pl %2Fartykul%2Cnadal_beda_doplacac%2C16172.html) W swoim linku masz jeszcze wypowiedź przedstawiciela Bielska Białej o dotowaniu wymiany Kołów. W moim szczegóły co jest dotowane w ramach tej wymiany. Okazuje się że nie tylko PC i gaz ale inne kotły również.

Rozumiesz słowo wymiana?

Regut1
20-01-2015, 14:50
Rozumiem podobnie jak to że certyfikowane kotły na paliwo stałe zaliczają do ekologicznych źródeł ogrzewania które dotują na równi z Gz i PC

SUSPENSER
20-01-2015, 22:03
Tutaj znajduje się ranking
http://czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-podajnikowe/?producent=&ocena=A&kolejnosc=a_z (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fczysteogrzewanie.p l%2Fkotly%2Fkotly-podajnikowe%2F%3Fproducent%3D%26ocena%3DA%26kolejn osc%3Da_z)

Zadałem pytanie, na które do tej pory nikt z waszej "elity" do tej pory nie odpowiedział. Czy to prawda z tą codzienną obsługą kotła? Świadomie temat został przemilczany? No nie śmiem tu nikogo o to posądzać.



Wszystko zależy od zapotrzebowania na ciepło w danym okresie czasu, kaloryczności węgla i zawartości popiołu, obecnie gdybym wsypywał do pełna to obsługa byłaby co około 12 dni [wsypanie węgla i wyrzucenie popiołu].

Wsypuję po worku bo stale coś testuję lub dopalam Kazacha i dlatego dorzucam węgla i wyrzucam popiół co około 2 dni [popiół ważę].

Swój ranking podawałem już dawno i póki co się nie zmienił.

ześląska
23-01-2015, 12:28
Szanowne forum chciałem zapytać jak spisuje sie palnik Ardeo w waszych Skamach jaka jest jego żywotność(to najbardziej by mnie interesowało) jakie kłopoty z nim zrywanie zawleczek (wiadomo ze to jest zalezne od opalu i kamieni sie wnim znajdujacych) uszkodzenia koronki Jaki czas moge liczyc na jego bezproblemowa prace wiem ze to moze zależeć od różnych czynników stawiam jak na najdłuższą i bezproblemową prace byc moze Wy ludzie młodzi poradzicie sobie z tym ale ja nie(Jaki stalowy czy żeliwny) Czy moze ekoenrgia II Przyznam ze chce palic głownie miałem Pozdrawiam

minertu
23-01-2015, 12:36
Jak będziesz palił suchym opałem to pociągnie dość długo.Są tacy co potrafią ślimak stalowy w 3 lata wykończyć.Żeliwne wytrzymują dłużej.To tak w skrócie.

Alessandro
23-01-2015, 12:40
Wracając do rankingu to życia by co po niektórym brakło aby go samemu zrobić.
Każdy kto ma kocioł z podajnikiem to powie,że jest albo dobry albo zły.Jednak jest jedno ale!
Kto z Was co roku zmienia kocioł aby móc coś o nim napisać względem poprzedniego?
Ja swój ranking mam i moi klienci są z niego zadowoleni.
Raczej wiem co piszę bo jako nieliczny w 4 lata miałem 3 kotły automatyczne więc mogę co nieco wnioskować.
Dodam,że każdy z nich ma wady i zalety ale każdy z nich ogrzał mój tyłek i mojej rodziny.

Podaj Twój ranking, jeszcze trocha, a przejdę na.... :D

Wg mnie:
1. Dla tych, którzy nie mają piwnicę, kotły... z palnikiem żeliwnym
2. Dla tych , którzy mają piwnicę wentylowaną, kotły... z palnikiem np. Ardeo

minertu
23-01-2015, 12:54
Jak nie masz daleko to przyjedź a zobaczysz :)

Alessandro
23-01-2015, 12:59
Jak nie masz daleko to przyjedź a zobaczysz :)

190 km - 2-3 godziny jazdy :wiggle:

minertu
23-01-2015, 13:02
Trochę daleko no ale jak masz czas :)
Gdybyś się jednak zdecydował to wcześniej zadzwoń bo pracuję
jeszcze zawodowo i może mnie nie być :)

Liwko
23-01-2015, 13:20
bo pracuję
jeszcze zawodowo

Na kopalni?

minertu
23-01-2015, 13:32
Tak.

witekgo
23-01-2015, 13:45
witam moje pytanie brzmi czy do 3 -pietrowego nowego domu o powierzchni 190m2 ogrzewana powierzchnia to 62m2 parter i 60m2 podasze piwnica nie ogrzewana bojler 300l nada sie taki oto podajnik
Podajnik ślimakowy Ekoenergia do kotła 15 - 25 kW z motoreduktorem Ewmar-Ness - komplet czy bedzie on przewymiarowany? jest jeszcze druga mozliwosc ale na tym drugim nie da się palić miałem Podajnik ślimakowy Pancerpol do kotła 15 kW z motoreduktorem Nord - komplet lub rynnowy od witkowskiego 12-25kw proszę o podpowiedż

Liwko
23-01-2015, 13:47
Oj Liwko! dlaczego prowokujesz? sam wiesz, gdzie pracuje! :no:

Wiesz, jeden w wątku elektrycznym też wszystkich namawiał na kable, dopiero po czasie się okazało, że jako energetyk ma 3000kWh rocznie gratis.

asolt
23-01-2015, 13:58
Wiesz, jeden w wątku elektrycznym też wszystkich namawiał na kable, dopiero po czasie się okazało, że jako energetyk ma 3000kWh rocznie gratis.

Zaden energetyk nie ma 3000 kWh gratis, faktycznie to koszt wynosi 20% ceny + podatek od ulgi czyli razem jest to ok 35% normalnej ceny czyli duzo, duzo wiecej niz gratis.

Maher
23-01-2015, 19:38
witam moje pytanie brzmi czy do 3 -pietrowego nowego domu o powierzchni 190m2 ogrzewana powierzchnia to 62m2 parter i 60m2 podasze piwnica nie ogrzewana bojler 300l nada sie taki oto podajnik
Podajnik ślimakowy Ekoenergia do kotła 15 - 25 kW z motoreduktorem Ewmar-Ness - komplet czy bedzie on przewymiarowany? jest jeszcze druga mozliwosc ale na tym drugim nie da się palić miałem Podajnik ślimakowy Pancerpol do kotła 15 kW z motoreduktorem Nord - komplet lub rynnowy od witkowskiego 12-25kw proszę o podpowiedż

Ten podajnik ekoenergii 15-25KW montowany jest w RBR-ach 12kW i 17kW i jest w miarę ok. w lecie ciężko zejść poniżej 2kW, możesz próbować zamówić z motoreduktorem NORD-a - podobno lepszy i o ile się orientuje widziałem ich firmę w krakowie przy wylocie na wieliczkę (zawsze bliżej po części zamienne).

witekgo
25-01-2015, 11:26
Cytat Napisał witekgo Zobacz post
witam moje pytanie brzmi czy do 3 -pietrowego nowego domu o powierzchni 190m2 ogrzewana powierzchnia to 62m2 parter i 60m2 podasze piwnica nie ogrzewana bojler 300l nada sie taki oto podajnik
Podajnik ślimakowy Ekoenergia do kotła 15 - 25 kW z motoreduktorem Ewmar-Ness - komplet czy bedzie on przewymiarowany? jest jeszcze druga mozliwosc ale na tym drugim nie da się palić miałem Podajnik ślimakowy Pancerpol do kotła 15 kW z motoreduktorem Nord - komplet lub rynnowy od witkowskiego 12-25kw proszę o podpowiedż


Ten podajnik ekoenergii 15-25KW montowany jest w RBR-ach 12kW i 17kW i jest w miarę ok. w lecie ciężko zejść poniżej 2kW, możesz próbować zamówić z motoreduktorem NORD-a - podobno lepszy i o ile się orientuje widziałem ich firmę w krakowie przy wylocie na wieliczkę (zawsze bliżej po części zamienne).
a co sądzisz o podajniku rynnowym od witkowskiego??

animuss
25-01-2015, 11:53
Animuss
28kW?? To chyba tylko na bufor w budownictwie jednorodzinnym...
Są mniejsze niż 28kW ,ten palnik rynnowy mnie ciekawi ,prosty wydech bez załamań i potrzeby podnoszenia opału do góry ,praktycznie pożre wszystko co zejdzie przez zasobniknawet flot z kamieniami.:lol2:

Kocioł DEFRO EKO UNI z nowym podajnikiem ślimakowym i palnikiem rynnowym .Nowe urządzenie ma sprawność cieplną powyżej 90%, Automatyczny sterownik kotła i automatyczną zapalarkę do węgla.
http://tv.muratordom.pl/budowa-i-remont/instalacje/kociol-prawie-bezobslugowy-na-paliwa-stale-defro,925/

SUSPENSER
25-01-2015, 19:50
Są mniejsze niż 28kW ,ten palnik rynnowy mnie ciekawi ,prosty wydech bez załamań i potrzeby podnoszenia opału do góry ,praktycznie pożre wszystko co zejdzie przez zasobniknawet flot z kamieniami.:lol2:

Kocioł DEFRO EKO UNI z nowym podajnikiem ślimakowym i palnikiem rynnowym .Nowe urządzenie ma sprawność cieplną powyżej 90%, Automatyczny sterownik kotła i automatyczną zapalarkę do węgla.
http://tv.muratordom.pl/budowa-i-remont/instalacje/kociol-prawie-bezobslugowy-na-paliwa-stale-defro,925/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftv.muratordom.pl%2 Fbudowa-i-remont%2Finstalacje%2Fkociol-prawie-bezobslugowy-na-paliwa-stale-defro%2C925%2F)

Obejrzałem film i widzę, że ma stały ruszt wodny więc produkcja sadzy zapewniona, a do tego serwisant podaje zużycie na CWU latem 200 kg ekogroszku miesięcznie - wychodzi około 6,67 kg/dobę - u mnie latem szło około 2 kg/dobę więc jak dla mnie to bardzo dużo.

animuss
25-01-2015, 20:32
Obejrzałem film i widzę, że ma stały ruszt wodny więc produkcja sadzy zapewniona, a do tego serwisant podaje zużycie na CWU latem 200 kg ekogroszku miesięcznie - wychodzi około 6,67 kg/dobę - u mnie latem szło około 2 kg/dobę więc jak dla mnie to bardzo dużo.
Też tak myślałem ale Defro wykombinowało że ten rusz wodny jest podniesiony ,kosztem komory do spalania ręcznego, odsunięty od palnika ,jest tam nawet sporo miejsca i wisi deflektor :

https://www.youtube.com/watch?v=8cnJY9z1CRI
Co do CWU latem to wiadomo że zużycie węgla zależy od zużycia cieplej wody .

grabpa58
26-01-2015, 13:19
Też tak myślałem ale Defro wykombinowało że ten rusz wodny jest podniesiony ,kosztem komory do spalania ręcznego, odsunięty od palnika ,jest tam nawet sporo miejsca i wisi deflektor :



Zmieniłeś zdanie na temat wodnego rusztu?
Do tej pory miałeś jednoznaczne stanowisko w tej kwestii.
Nie odbierz tego jako uszczypliwość z mojej strony.

Użytkuję kocioł od Witkowskiego z rusztem wodnym i problemów z sadzą nigdy nie miałem.
W tym kotle odległość od korony palnika do spodu rusztu wynosi 47 cm.
Deflektor za jest zawieszony na ok.20cm nad palnikiem.

Ciekaw jestem jaka powinna być min. odległość między palnikiem a rusztem,żeby w rażący sposób nie zakłócać prawidłowego spalania.
Pokażę jak jest u mnie:



301042301043301044301045

Zdjęcia robione w grudniu,zamieszczone na konkurencyjnym forum.
Kocioł czyszczony był 2 doby przed zrobieniem zdjęć.

adkwapniewski
26-01-2015, 14:04
CIACH
Pokażę jak jest u mnie:
http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13397-piec-na-ekogroszek-ustawienia/page-16#entry202853 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fforum.info-ogrzewanie.pl%2Ftopic%2F13397-piec-na-ekogroszek-ustawienia%2Fpage-16%23entry202853)

brak uprawnień , bez rejestracji nie da się obejrzeć fotek ...

Jarecki79
26-01-2015, 16:03
W cuda bym nie wierzył, raczej sprawność przemiany energii chemicznej węgla na ciepło użytkowe bym sprawdził.

Widzisz, na tym wątku jest tak,że te same teksty padają z ust tych samych osób i są na okrągło powtarzane, prym w tym bierze wiadomy duet.
Odpowiedzi na te pytania padały wielokrotnie, ale te same osoby mają swój cel w tym, aby "udawać głupiego"

Wyjątkowo nudne jest powtarzanie tych samych tekstów, nudne jest tłumaczenie o modulacji mocy, o palnikach, bo to i tak bierze w łeb. Co widać choćby po rynnie.
Tutaj padała odpowiedź:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=6735861&viewfull=1#post6735861

Sam zobacz ile wpisów od tego czasu wyprodukowali pompiarze

animuss
26-01-2015, 16:40
Zmieniłeś zdanie na temat wodnego rusztu?
Do tej pory miałeś jednoznaczne stanowisko w tej kwestii.
Nie odbierz tego jako uszczypliwość z mojej strony.
.
Zdania nie zmieniłem ,ale na pewno jest lepiej czym dalej te rurki zostały wspawane nad palnikiem ,w Twoim kotle są trochę bliżej palnika ,tak czysto to po tygodniu to na pewno nie będziesz miał ,jakieś sadze się pojawią .Ta opinia wydaje mi się prawidłowa.
http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13397-piec-na-ekogroszek-ustawienia/?p=202954

grabpa58
26-01-2015, 17:01
[QUOTE=animuss;6751033]Zdania nie zmieniłem ,ale na pewno jest lepiej czym dalej te rurki zostały wspawane nad palnikiem ,w Twoim kotle są trochę bliżej palnika ,tak czysto to po tygodniu to na pewno nie będziesz miał ,jakieś sadze się pojawią .

Postaram się zamieścić fotki po 7-10 dniach palenia(ostatni raz czyściłem w sobotę)
U innych użytkowników może jest czarno,u mnie nie.

W Defro jest więcej niż wspomniane 47cm między palnikiem a rusztem?
Warto to sprawdzić i będzie porównanie.

animuss
26-01-2015, 20:01
Postaram się zamieścić fotki po 7-10 dniach palenia(ostatni raz czyściłem w sobotę)
U innych użytkowników może jest czarno,u mnie nie.
W Defro jest więcej niż wspomniane 47cm między palnikiem a rusztem?
Warto to sprawdzić i będzie porównanie.
A co tam masz za palnik w kociołku ?

grabpa58
26-01-2015, 21:05
A co tam masz za palnik w kociołku ?

Ekoenergia z taaaaka japą:D

KaliMi
26-01-2015, 21:09
Zmieniłeś zdanie na temat wodnego rusztu?
Do tej pory miałeś jednoznaczne stanowisko w tej kwestii.
Nie odbierz tego jako uszczypliwość z mojej strony.

Użytkuję kocioł od Witkowskiego z rusztem wodnym i problemów z sadzą nigdy nie miałem.
W tym kotle odległość od korony palnika do spodu rusztu wynosi 47 cm.
Deflektor za jest zawieszony na ok.20cm nad palnikiem.

Ciekaw jestem jaka powinna być min. odległość między palnikiem a rusztem,żeby w rażący sposób nie zakłócać prawidłowego spalania.
Pokażę jak jest u mnie:



301042301043301044301045

Zdjęcia robione w grudniu,zamieszczone na konkurencyjnym forum.
Kocioł czyszczony był 2 doby przed zrobieniem zdjęć.
Też mam kocioł Witkowskiego 19 kW z rusztem wodnym i palnikiem ekoenergia mała, ale u mnie odległość palnika do dolnej części rusztu wodnego to około 33 cm, deflektor o średnicy około 17 cm jest w odległości około 20 cm od palnika.
Na ruszcie i drzwiczkach mam dużo sadzy, ale na półkach górnych jest już pył.