PDA

Zobacz pełną wersję : RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92

QIM
23-07-2015, 10:02
O jakim prawie mówisz? Bardzo chętnie poczytam.

kobra64
23-07-2015, 10:03
No dobra, bo odchodzimy coraz dalej od sedna. Podsumuję może. Na dziś sytuację mamy taką. Pani Dyrektor z ICHPW w mailu do Jareckiego stwierdziła że nic jej nie wiadomo o machlojach z palnikiem badanego przez ICHPW kotła. Jarecki twierdzi że również o nich nic nie wie. W dokumentach nie ma wzmianki o machlojach z palnikiem. I jedyny sprawiedliwy bolek&lolek posiadł wiedzę. Że palnik blokowano i uszczelniano podczas badań. Wiedza jego pochodzi ze źródła tajemnego. Takiego źródła, że aż bolek&lolek wie ale nie powie. Żeby jednak na jakąś odpowiedzialność za swoje słowa się nie narazić przypadkiem, bolek&lolek pyta tylko. I że mu się o uszy obiło informuje. Każdemu przecież pytać wolno, a i każdy może zasłyszeć jakąś plotkę.

bolek&lolek
23-07-2015, 10:09
No dobra, bo odchodzimy coraz dalej od sedna. Podsumuję może. Na dziś sytuację mamy taką. Pani Dyrektor z ICHPW w mailu do Jareckiego stwierdziła że nic jej nie wiadomo o machlojach z palnikiem badanego przez ICHPW kotła. Jarecki twierdzi że również o nich nic nie wie. W dokumentach nie ma wzmianki o machlojach z palnikiem. I jedyny sprawiedliwy bolek&lolek posiadł wiedzę. Że palnik blokowano i uszczelniano podczas badań. Wiedza jego pochodzi ze źródła tajemnego. Takiego źródła, że aż bolek&lolek wie ale nie powie. Żeby jednak na jakąś odpowiedzialność za swoje słowa się nie narazić przypadkiem, bolek&lolek pyta tylko. I że mu się o uszy obiło informuje. Każdemu przecież pytać wolno, a i każdy może zasłyszeć jakąś plotkę.

Mów pan dalej - proszę. Tak miło się słucha

A co z #21752?

zawijan
23-07-2015, 10:14
Hehe ...

Wielka kłótnia o certyfikaty , normy i itd ...

Coś co zwykłego kupującego zupełnie nie interesuje ....

Coś co ma wartość jedynie dla urzędnika aby otrzymać ewentualne dofinansowanie ...

Te wszystkie badania , normy to można sobie głęboko włożyć (do kotła) , bo nijak maja się do rzeczywistości i rzeczywistych warunków pracy.

W normalnych warunkach domowych kocioł nigdy nie działa z tą samą jednakową mocą , moc się zmienia a często działa w podtrzymaniu ...
Dodatkowo opał stosowany ma różne właściwości ...

Papierek i te badania mają wartość "kolekcjonerską" i tyle ...

Wydanie dużo większej kasy za to że kocioł ma "lepszy papierek" to dla mnie czysta głupota ...
Bo realne zyski sprawności w warunkach domowych wyjdą jak już to dość symboliczne ...
Potrafisz może udowodnić to, co Ci wytłuściłem???

SUSPENSER
23-07-2015, 10:20
Tak sobie poczytałem Świadectwo wystawione dla kotła Jareckiego. Wystawione przez ICHPW, napisane jest na nim że kocioł zbadano zgodnie z nową normą.No fakt - emisją pyłów i OGC mieści się ledwie w 3 klasie według tej nowej normy. Za to sprawność - 94,3%, emisja CO 30. No i się mi przypomniało co Zawijan napisał o pracach nad nowym, małym OEPM. A konkretnie to na czym będą się koncentrować konstruktorzy nowego, małego OEPM. Przypomnę też innym: Ma mieć max. sprawność, emisjami aby się zmieścił w 3 klasie ( znaczy uzyskał dopuszczenie ). Próbuję kojarzyć fakty.Czyżby konstruktorzy nowego małego OEPM postanowili...nadążyć za Skamem P Plus?

To samo miałem napisać, ale mnie uprzedziłeś :)

Zawijan sam potwierdził, że dla użytkownika liczy się głównie sprawność bo od niej zależy ile będzie płacił za ogrzanie swojego domu, wyjątkiem w tym są dotacje przy których warunkiem koniecznym jest spełnienie określonej klasy emisji.

Tajemnicą poliszynela w branży jest, że kocioł o małej mocy z wysoką klasą emisji bardzo trudno jest wyprodukować.

Dlatego w małym OEPM będą próby bez patrzenia na klasę doścignięcia sprawności Skam-a, który z tego co wiem ma ją w tej chwili najwyższą na rynku.

skresz
23-07-2015, 10:32
przepraszam, ale miałem lepsze nieco mniemanie o panu. Już wam w sprawie zakwalifikowania kotła pod konkretną normę wcześniej pisałem. A wy swoje. Szkoda czasu. Niech się pan z niektórymi kolegami z tego forum zastanowi, czy czasami jeśli zamiast wody w układzie kotła będzie np. gnojówka a pod kotłem będziecie palić książkami z papieru w okładkach z tworzyw sztucznych i przekładać zużytymi pampersami, to pod którą normę takie cóś się zaliczać będzie.

Miłego dnia mimo wszystko życzę.


rozumiem że chodzi o to że niby poważni ludzie nie szemrają takich rzeczy by ciągnąć z tego korzyści, to ja może przypomnę tylko swój wcześniejszy wpis który był bez odpowiedzi

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=6904505&viewfull=1#post6904505

ps. doskonale rozwala pan każdy wątek bzdurami i doskonale pomija pan ważne kwestie lecz mam nadzieje że tak czy inaczej one wyjdą.

wuwok
23-07-2015, 10:56
Hehe ...

Wielka kłótnia o certyfikaty , normy i itd ...

Coś co zwykłego kupującego zupełnie nie interesuje ....

Coś co ma wartość jedynie dla urzędnika aby otrzymać ewentualne dofinansowanie ...

Te wszystkie badania , normy to można sobie głęboko włożyć (do kotła) , bo nijak maja się do rzeczywistości i rzeczywistych warunków pracy.

W normalnych warunkach domowych kocioł nigdy nie działa z tą samą jednakową mocą , moc się zmienia a często działa w podtrzymaniu ...
Dodatkowo opał stosowany ma różne właściwości ...

Papierek i te badania mają wartość "kolekcjonerską" i tyle ...

Wydanie dużo większej kasy za to że kocioł ma "lepszy papierek" to dla mnie czysta głupota ...
Bo realne zyski sprawności w warunkach domowych wyjdą jak już to dość symboliczne ...

Zapytam nie złośliwie. Czym w takim razie kierować się przy kupnie kotła? [pomińmy aspekt czyszczenia...]

Arturo72
23-07-2015, 11:01
Zapytam nie złośliwie. Czym w takim razie kierować się przy kupnie kotła? [pomińmy aspekt czyszczenia...]
Wyglądem wuwok,wyglądem :)
Też nie złośliwie ;)

lsd
23-07-2015, 11:20
Proszę zauważyć,że ''wspaniałe doktory'' po kolei eliminują każdy kocioł wybielając i serwując same zalety swojego produktu.......:) A Wy ich napędzacie ....:no:

wuwok
23-07-2015, 11:26
Wyglądem wuwok,wyglądem :)
Też nie złośliwie ;)

Jeszcze ciebie tu brakowało :)
Ale co by nie mówić wątek ciekawy się zrobił. Gdy ja kupowałem kociołek patrzyłem na badania,sprawność,cenę i sterownik :) Teraz po 2,5 roku palenia wszystko dalej mi odpowiada oprócz sterownika który wymieniłem .
Jednak powinny być jakieś kryteria które powinien spełniać dobry piec. Choć doszedłem do wniosku ze dobry palacz będzie ekonomicznie palił w kotle nawet z marketu. A zły? kosmiczne sterowniki mu nie pomogą :(

kaszpir007
23-07-2015, 11:28
Zapytam nie złośliwie. Czym w takim razie kierować się przy kupnie kotła? [pomińmy aspekt czyszczenia...]

- odpowiednio dobrany mocą kocioł (niezbyt mocno przewymiarowany)
- wsparcie techniczne
- rozwojowość kotła (prowadzone zmiany , modyfikacje)
- odpowiedniej mocy palnik
- inteligentna elektronika
- łatwość czyszczenia

I tyle ..

Po co mi "testy i certyfikaty" kotła w warunkach które u mnie NIGDY nie wystąpiły i nie wystąpią ?

Prawdopodobnie testy są stworzone aby największa ilość kotłów otrzymywała odpowiedni certyfikat , bo ten cerrtyfikat bardzo często oznacza że kupujący może otrzymać dofinansowania i dzięki temu właśnie wybierze ten kociol ...

Arturo72
23-07-2015, 11:32
Jednak powinny być jakieś kryteria które powinien spełniać dobry piec.
Z tego co tu czytam jest to proste do określenia i sama norma to określa czyli kocioł MUSI mieć zrobione badania na 100% i na 30% mocy grzewczej.
Czyli jak dom potrzebuje przy najniższej temp.obliczeniowej max.7kW mocy grzewczej to patrzymy na kocioł oferujący max.7kW mocy grzewczej i posiadający badania na max.7kW i 30% z tego czyli 2,1kW.
Jeśli na rynku nie ma takiego kotła to znaczy,że nie ma odpowiedniego kotła do naszego domu i kupujemy w ciemno licząc się z tym,że kupiliśmy nieznane badziewie czyli wybieramy kotły,które najbardziej nam się podobają :)

A że obecnie nowe domy rzadko potrzebują pow.7kW mocy grzewczej to widać,że walka między ludźmi z biznesu węglowego toczy się o target starych domów lub o strzyżenie owieczek,które o tym nie mają zielonego pojęcia :)

Arturo72
23-07-2015, 11:42
- odpowiednio dobrany mocą kocioł (niezbyt mocno przewymiarowany)
Prawdopodobnie testy są stworzone aby największa ilość kotłów otrzymywała odpowiedni certyfikat , bo ten cerrtyfikat bardzo często oznacza że kupujący może otrzymać dofinansowania i dzięki temu właśnie wybierze ten kociol ...
A no widzisz kaszpir,co to znaczy "odpowiednio" dobrany kocioł,wg jakich kryterii,czy na słowo producenta czy wg odpowiednich badań ?
Czy nie chciałbyś wiedzieć kupując kocioł o "odpowiedniej" mocy grzewczej z jaką sprawnoscią będzie pracował u ciebie ten kocioł przez większość sezonu grzewczego na 30% mocy grzewczej ?
A jak nie będzie to 90% tylko 20% ?
Będziesz zadowolony ?

zawijan
23-07-2015, 11:50
To samo miałem napisać, ale mnie uprzedziłeś :)

Zawijan sam potwierdził, że dla użytkownika liczy się głównie sprawność bo od niej zależy ile będzie płacił za ogrzanie swojego domu, wyjątkiem w tym są dotacje przy których warunkiem koniecznym jest spełnienie określonej klasy emisji.

Tajemnicą poliszynela w branży jest, że kocioł o małej mocy z wysoką klasą emisji bardzo trudno jest wyprodukować.

Dlatego w małym OEPM będą próby bez patrzenia na klasę doścignięcia sprawności Skam-a, który z tego co wiem ma ją w tej chwili najwyższą na rynku.
Jakoś dziwnym trafem... Ty, taki wielki fachowiec...
zapomniałeś??? podać... który to Skam... i na jakiej mocy... i przy jakiej temperaturze spalin.
Bo to chyba nie wszystkie Skam-y mają taką sprawność? A może wszystkie? - to wtedy przepraszam...

Niemniej jednak, fachowcy powinni podawać dane fachowo i rzetelnie. Co nie???

zawijan
23-07-2015, 11:56
Proszę zauważyć,że ''wspaniałe doktory'' po kolei eliminują każdy kocioł wybielając i serwując same zalety swojego produktu.......:) A Wy ich napędzacie ....:no:
Ło masz...
Kolego, nie wiem, kim jesteś, ale odpowiem tak:
A kto tu komu broni podawać charakterystyczne parametry pracy dla innych kotłów, tak jak ja dla OEPM (nie wiem, co podają te inne doktory). No, KTO???
Właśnie oczekuję na podanie tych parametrów, aby możliwe stało się rzetelne porównanie tych wszystkich kotłów.
P.S.
Wspaniałość doktorów nie ma tu żadnego znaczenia.

zawijan
23-07-2015, 12:00
- odpowiednio dobrany mocą kocioł (niezbyt mocno przewymiarowany)
- wsparcie techniczne
- rozwojowość kotła (prowadzone zmiany , modyfikacje)
- odpowiedniej mocy palnik
- inteligentna elektronika
- łatwość czyszczenia

I tyle ..

Po co mi "testy i certyfikaty" kotła w warunkach które u mnie NIGDY nie wystąpiły i nie wystąpią ?

Prawdopodobnie testy są stworzone aby największa ilość kotłów otrzymywała odpowiedni certyfikat , bo ten cerrtyfikat bardzo często oznacza że kupujący może otrzymać dofinansowania i dzięki temu właśnie wybierze ten kociol ...
Popatrz na te moje wytłuszczenia i odpowiedz:
Jak bez badań weryfikujących chcesz określić te ODPOWIEDNIOŚCI ???

SUSPENSER
23-07-2015, 12:04
Z tego co tu czytam jest to proste do określenia i sama norma to określa czyli kocioł MUSI mieć zrobione badania na 100% i na 30% mocy grzewczej.
Czyli jak dom potrzebuje przy najniższej temp.obliczeniowej max.7kW mocy grzewczej to patrzymy na kocioł oferujący max.7kW mocy grzewczej i posiadający badania na max.7kW i 30% z tego czyli 2,1kW.
Jeśli na rynku nie ma takiego kotła to znaczy,że nie ma odpowiedniego kotła do naszego domu i kupujemy w ciemno licząc się z tym,że kupiliśmy nieznane badziewie czyli wybieramy kotły,które najbardziej nam się podobają :)

A że obecnie nowe domy rzadko potrzebują pow.7kW mocy grzewczej to widać,że walka między ludźmi z biznesu węglowego toczy się o target starych domów lub o strzyżenie owieczek,które o tym nie mają zielonego pojęcia :)


Gdybyś tak dobrał kocioł przy pierwszej ostrzejszej zimie miałbyś kłopot bo jak widzę nie masz o tym pojęcia, jak dobierać kocioł na pewno ci nie podam bo będziesz potem "gwiazdorzył" bazując na czyjejś wiedzy i doświadczeniu udając najlepszego doradcę na forum.

Arturo72
23-07-2015, 12:28
Gdybyś tak dobrał kocioł przy pierwszej ostrzejszej zimie miałbyś kłopot bo jak widzę nie masz o tym pojęcia, jak dobierać kocioł na pewno ci nie podam bo będziesz potem "gwiazdorzył" bazując na czyjejś wiedzy i doświadczeniu udając najlepszego doradcę na forum.
Dlatego "obliczeniowa temperatura" przy określeniu max.mocy grzewczej dla domu określa "ostrzejsza" zimę.
Panial ?

Dlatego wybieramy kotły o takiej max.mocy grzewczej jakiej dom potrzebuje przy "ostrzejszej" zimie i taki kocioł MUSI mieć badania sprawności na 30% swojej max.mocy.
A ze do nowych domów nie ma takich kotłów to wyraźnie mówcie to inwestorom.

kaszpir007
23-07-2015, 13:17
Popatrz na te moje wytłuszczenia i odpowiedz:
Jak bez badań weryfikujących chcesz określić te ODPOWIEDNIOŚCI ???

Sądzę że nawet bez badać producent kotła z doświadczeniem wie jak duży musi być wymiennik oraz jakiej mocy palnik należy użyć aby powstał odpowiedniej mocy kocioł.

karoka65
23-07-2015, 13:26
Ło masz...
Kolego, nie wiem, kim jesteś, ale odpowiem tak:
A kto tu komu broni podawać charakterystyczne parametry pracy dla innych kotłów, tak jak ja dla OEPM (nie wiem, co podają te inne doktory). No, KTO???
Właśnie oczekuję na podanie tych parametrów, aby możliwe stało się rzetelne porównanie tych wszystkich kotłów.
P.S.
Wspaniałość doktorów nie ma tu żadnego znaczenia.
Miszczu, nikt niema tu żadnego obowiązku coś Ci pokazywać, paniał ?
Kim Ty jesteś że każdy ma się przed Tobą prostować, ha ?
To Ty chcesz tutaj pogwiazdorzyć a jak ktoś będzie kupował w "molochu" to co stworzyłeś nigdzie nie dostanie żadnych raportów z badań bo one leżą w jakiejś szafie u producenta, taki ktoś jak każdy i do każdego kotła dostanie co najwyżej świadectwo z badań i nic więcej, także jest dokładnie jak napisał ISD i skończcie w końcu z trollowaniem wszystkich wątków tymi swoimi badaniami już Ci pisałem że utworzyłem Wam do tego wątek ale trzeba robić zamieszanie żeby swoje było na wierzchu.

Jarecki79
23-07-2015, 15:12
1. Powtarzam, ja zlecałem badania
2. Nie upubliczniam priva, tylko wysłałem oficjalne zapytanie z informacją,że odpowiedź zostanie upubliczniona, abym mógł się bronić przed pomówieniami
3. Kotłów nie bada bliżej nieokreślona banda, tylko konkretna osoba badacza
4. Moje atesty dotyczą kotłów z płytami żeliwnymi, moje czyli m.in. nr.1167
5. Teraz wmieszana została firma sekom i jest szkalowana stekiem nieprawdziwych informacji
6. Sekom - badania z płytami żeliwnymi atest nr.1170, badania z rusztem wodnym z osobnymi wynikami, innymi emisjami atest nr.1014 i tutaj faktycznie ruszt wodny z podwieszonym deflektorem

oprócz tego atesty i badania z innego instytutu na kolejne opcje.

Jarecki79
23-07-2015, 15:21
Pomówienie innej osoby, grupy osób,firmy itd. ,które może w oczach opinii publicznej poniżyć lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do prowadzenia danego rodzaju działalności jest przestępstwem wymienionym w art.212 kodeksu karnego

Pomówienie za pomoca środków masowego przekazu obłożone jest karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 1roku

bolek&lolek
23-07-2015, 15:45
Pomówienie innej osoby, grupy osób,firmy itd. ,które może w oczach opinii publicznej poniżyć lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do prowadzenia danego rodzaju działalności jest przestępstwem wymienionym w art.212 kodeksu karnego

Pomówienie za pomocą środków masowego przekazu obłożone jest karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 1roku

No to po co wprowadzacie ludzi w błąd: raz kotły o nazwie XYZ z firmy S. a równolegle kotły o tych samych nazwach XYZ tyle że od pana Magistra. No to się może zdecydujcie. Jedne z rusztem wodnym, drugie bez przy tych samych nazwach.

Może to szanowny pan Magister plebsowi ze mną na czele wyjaśnić?

A co do badan z tych innych, to kto? Firma S czy może pan Magister, bo nawet pan karoka mający w ofercie wasze kotły zginie. Co je cyje, to je moje ?

No i pokaż pan w dostępnych dla potencjalnego odbiorcy miejscach, który XYZ jest pański, a który nie. Po czym to poznać i skąd o tym wiedzieć? Na świadectwach upublicznionych o tych niuansach piszą?

Nie chce mi się szukać, ale znajdę, to panu zacytuję ile i za co można tworząc sytuacje mogące wprowadzić w błąd ...

Kończ waść, wstydu sobie oszczędź

Jarecki79
23-07-2015, 15:53
Na ateście jest nagłówek a na nim widnieją dane firmy tej lub innej
jak ktoś życzy sobie z rusztem wodnym, to taki otrzymuje atest z takimi a nie innymi wynikami badań.

i g.wno mnie obchodzi, czy się znajdujesz czy nie znajdujesz

szkalujesz i kręcisz, co miałem do wytłumaczenia- wytłumaczyłem.

zawijan
23-07-2015, 16:05
Sądzę że nawet bez badać producent kotła z doświadczeniem wie jak duży musi być wymiennik oraz jakiej mocy palnik należy użyć aby powstał odpowiedniej mocy kocioł.
Sądzisz... :rolleyes:

QIM
23-07-2015, 16:09
Oj oj... Ale się narobiło. Nie doczyta taki, nie dosłyszy, ciągle po uszach go obijają, a to zaraz koło głowy (i zaszkodzić na komórkę nerwową może) to i nie dziwota, że innych obwinia zamiast jednak przyswoić umiejętność rozumienia słowa pisanego. Szacun tytan, panie Boczek :D

Wlodek_PID
23-07-2015, 16:21
Zleć badania, zapłać kasę, odbierz certyfikat (nie szemrany, jedynie słuszny),
a potem Cię obsmarują....

bolek&lolek
23-07-2015, 16:29
Na ateście jest nagłówek a na nim widnieją dane firmy tej lub innej
jak ktoś życzy sobie z rusztem wodnym, to taki otrzymuje atest z takimi a nie innymi wynikami badań.

i g.wno mnie obchodzi, czy się znajdujesz czy nie znajdujesz

szkalujesz i kręcisz, co miałem do wytłumaczenia- wytłumaczyłem.

Może troszkę grzeczniej Panie Magistrze, bo każdy kijaszek ma dwie końcówki. Prawie takie same. Tylko to prawie czyni niekiedy wielką różnicę.

bolek&lolek
23-07-2015, 16:46
Panie Magistrze,
ponieważ jak widać jestem strasznie uparty, przeto proszę uprzejmie Szanownego pana Magistra o wskazanie czym się te wszystkie SKAM jakoś im tam różnią od siebie i kogo to ja w końcu naraziłem, a raczej siebie pod paragrafy.

Bo w jednej tylko ogólnodostępnej bazie Świadectw na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego wystawianego po badaniach przez IChPW Zabrze wyszukałem tyle:

Certyfikat nr : 1167 klasa B wydany 2013-08-08
Dla kotła Skam-P typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 12,5
Zleceniodawca : FHU Kotły 24 mgr Jarosław Orłowski ul. B.Krzywoustego 13/26 63-300 Pleszew

Certyfikat nr : 1168 klasa B wydany 2013-08-08
Dla kotła Skam-P typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25
Zleceniodawca : FHU Kotły 24 mgr Jarosław Orłowski ul. B.Krzywoustego 13/26 63-300 Pleszew

Certyfikat nr : 1169 klasa B wydany 2013-08-08
Dla kotła Skam-P typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 12,5 - 25
Zleceniodawca : FHU Kotły 24 mgr Jarosław Orłowski ul. B.Krzywoustego 13/26 63-300 Pleszew

Certyfikat nr : 1170 klasa B wydany 2013-08-09
Dla kotła Skam-P typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 12,5 - 25
Zleceniodawca : PPHU SEKOM - Łucki ul. 24-go Stycznia 10 Kowalew 63-300 Pleszew

Certyfikat nr : 1006 klasa B wydany 2010-02-24
Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25
Zleceniodawca : PPHU KONSTAL S.C. Jan WichłaczEwa Wichłaczul. Jana III Sobieskiego 2563-300 Pleszew


Certyfikat nr : 1007 klasa B wydany 2010-02-24
Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 50
Zleceniodawca : PPHU KONSTAL S.C. Jan WichłaczEwa Wichłaczul. Jana III Sobieskiego 2563-300 Pleszew

Certyfikat nr : 1008 klasa B wydany 2010-02-24
Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25 - 50
Zleceniodawca : PPHU KONSTAL S.C. Jan WichłaczEwa Wichłaczul. Jana III Sobieskiego 2563-300 Pleszew


Certyfikat nr : 1009 klasa B wydany 2010-02-24
Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25 - 50
Zleceniodawca : PPHU WISTAL Jarosław WiśniewskiWola Książęca 103a 63-220 Kotlin

Certyfikat nr : 1010 klasa B wydany 2010-02-24
Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25 - 50
Zleceniodawca : Zakład Ślusarski Józef WoźniakWronów 5 63-311 Wronów


Certyfikat nr : 1011 klasa B wydany 2010-02-24
Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25 - 50
Zleceniodawca : Ślusarstwo Produkcyjno Usługowe "BIAŁEK "Sławomir Białek Lubomierz 63-300 Pleszew


Certyfikat nr : 1012 klasa B wydany 2010-02-24
Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25 - 50
Zleceniodawca : PPHU TOMEX Tomasz HadrzyńskiCzernin 63-304 Czernin



Certyfikat nr : 1013 klasa B wydany 2010-02-24
Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25 - 50
Zleceniodawca : PPHU MIK-MAR Marcin MikołajczakTomice ul. Wrzesiński 18aa 63-308 Gizałki



Certyfikat nr : 1014 klasa B wydany 2010-02-24
Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25 - 50
Zleceniodawca : PPHU "SEKOM-ŁUCKI" Kowalewul. 24 stycznia 10 63-300 Pleszew



Uprzejmie proszę Pana Magistra o wskazanie WHO IS WHO

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za kłopot w rozszyfrowaniu zagwozdki.

p.s. pewnie pana wierni druhowie czyli pan karoka oraz pan kobra panu pomogą bezinteresownie.

O jest i pan PID. Zapraszam do pomocy panu magistrowi.

[B]A co reszta forum na to???

dębowy
23-07-2015, 17:13
Zmień leki i pisz na temat !

bolek&lolek
23-07-2015, 17:21
Zmień leki i pisz na temat !

Chętnie bym to proszę pana zrobił, ale co robić jak się wszystkie SKAM-P nazywają? Po czym je odróżnić? Czym się od siebie różnią?

A tak na marginesie: to cosik (malutkie, większe i jeszcze większe) grające od urodzenia w Be klasie ma branie jak tramwaj w Boże Narodzenie.
No chyba, że to jedna rodzina i tylko adresem się różnią. To przepraszam.

Andrzej_M_
23-07-2015, 17:32
,,,, A co reszta forum na to???

Z rozpędu sporo certyfikatów podwójnie powieliłeś.

karoka65
23-07-2015, 17:41
Wątek o normach jest tutaj jak ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia bo myślałem że temat został wyczerpany:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?238880-Dyskusja-o-normach-badaniach-kot%C5%82%C3%B3w-itp-itd/page6
Boluś możesz ciągnąć temat dalej, to nic że nick Ci się zmienił i przybrałeś maskę innego "artysty"
Dalsze trollowanie wątków tematycznych będę zgłaszał do moderacji, jak nie pomoże to wystosuję odpowiedniego maila do Redakcji.

Niewidoczny
23-07-2015, 17:47
Witam
jeśli temat zszedł na temat normy PN-EN 303-5:2012 , chociaż jest do tego nowy wątek to powinni zmienić zasady testowania kotłów , aby to sterownik zmieniał ustawienia tak aby kocioł nadążał za zmianami zapotrzebowania na ciepło, a nie regulowali je zleceniodawcy.

Jurgonka
23-07-2015, 17:47
Kilka wpisów bolek&lolek napisał:
1- Tak się składa, że na każdej normie sygnowanej znaczkiem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego jest coś takiego:
Copyright by PKN, Warszawa a poniżej:
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Żadna część niniejszej publikacji nie może być zwielokrotniana jakąkolwiek techniką bez pisemnej zgody Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
2- Do norm niestety stosowane są zasady dotyczące praw autorskich. Zatem są trzy możliwości:
1. kupić normę
2. zdobyć "za darmo" jako egzemplarz kradziony
3. pytać tych co ją zdobyli w uczciwy sposób, przeczytali, zrozumieli i mogą się swoją wiedzą z innymi za frico podzielić
3- LITERALNY ZAPIS w normie PN-EN303-5:2012 brzmi tak:
i tu zapisy normy lecz nie mam upoważnienia Prezesa więc nie powielam
Jeśli literalny zapis jest literalny to istnieje pisemna zgoda na publikacje. Nieśmiało proszę o informacje w tym temacie. Chyba że ….: przepraszam Panie Prezesie sobie można udzielić zgody ustnie, a dokument uzupełnić w terminie późniejszym, tylko uwaga na datowanie zgody.
Jeśli zapis literalny nie jest literalny to – zostaliśmy okłamani, ale bolek&lolek nie złamał prawa.
Jeśli sprawdzenie wiarygodności rozmówcy jest trollowaniem - usunę.

bolek&lolek
23-07-2015, 18:09
Z rozpędu sporo certyfikatów podwójnie powieliłeś.

Ciągnąłem myszką. Ale to i tak sporo.
I wszystkie z nazwy rozszyfrowane jako:
Specjalistyczny Kocioł Automatyczny Modny - Powielany

Chyba, że skrót źle rozszyfrowany

bolek&lolek
23-07-2015, 18:10
Wątek o normach jest tutaj jak ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia bo myślałem że temat został wyczerpany:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?238880-Dyskusja-o-normach-badaniach-kot%C5%82%C3%B3w-itp-itd/page6
Boluś możesz ciągnąć temat dalej, to nic że nick Ci się zmienił i przybrałeś maskę innego "artysty"
Dalsze trollowanie wątków tematycznych będę zgłaszał do moderacji, jak nie pomoże to wystosuję odpowiedniego maila do Redakcji.

A ja w ramach retorsji do odpowiednich organów kontrolnych
Przepraszam, że pozdrawiam

bolek&lolek
23-07-2015, 18:11
Witam
jeśli temat zszedł na temat normy PN-EN 303-5:2012 , chociaż jest do tego nowy wątek to powinni zmienić zasady testowania kotłów , aby to sterownik zmieniał ustawienia tak aby kocioł nadążał za zmianami zapotrzebowania na ciepło, a nie regulowali je zleceniodawcy.

Kto ma to zrobić?
Proszę propozycję zmiany normy skierować do CEN. Może uwzględnią.

Poniżej adres:
CEN
Europejski Komitet Normalizacyjny
Europäisches Komitee für Normung
European Committee for Standardization
Comité Européen de Normalisation
Centrum-Zarządzania: Avenue Marnix 17, B-1000 Brüssel

Można pisać w języku niemieckim, angielskim lub francuskim

bolek&lolek
23-07-2015, 18:15
Kilka wpisów bolek&lolek napisał:
1- Tak się składa, że na każdej normie sygnowanej znaczkiem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego jest coś takiego:
Copyright by PKN, Warszawa a poniżej:
Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Żadna część niniejszej publikacji nie może być zwielokrotniana jakąkolwiek techniką bez pisemnej zgody Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
2- Do norm niestety stosowane są zasady dotyczące praw autorskich. Zatem są trzy możliwości:
1. kupić normę
2. zdobyć "za darmo" jako egzemplarz kradziony
3. pytać tych co ją zdobyli w uczciwy sposób, przeczytali, zrozumieli i mogą się swoją wiedzą z innymi za frico podzielić
3- LITERALNY ZAPIS w normie PN-EN303-5:2012 brzmi tak:
i tu zapisy normy lecz nie mam upoważnienia Prezesa więc nie powielam
Jeśli literalny zapis jest literalny to istnieje pisemna zgoda na publikacje. Nieśmiało proszę o informacje w tym temacie. Chyba że ….: przepraszam Panie Prezesie sobie można udzielić zgody ustnie, a dokument uzupełnić w terminie późniejszym, tylko uwaga na datowanie zgody.
Jeśli zapis literalny nie jest literalny to – zostaliśmy okłamani, ale bolek&lolek nie złamał prawa.
Jeśli sprawdzenie wiarygodności rozmówcy jest trollowaniem - usunę.

Szanowny Panie,
już kilka razy w sposób wydawało mi się zrozumiały dla czytających pisałem o normie. To mi wolno. Mam prawo (zresztą każdy je ma) w publikacji stosować cytaty. Byle podać źródło. I to zawsze robiłem, robię i robić będę.
Dlatego uprzejmie proszę: jeśli pan coś cytuje to proszę zaznaczyć cytat choćby " " i podać źródło cytatu: choćby #...

Będzie zgonie z zasadami i uczciwie.

A tak na marginesie: co pan na temat kotła (ów) o nazwie SKAM-P różnych producentów uczciwie powie?

p.s. proszę wrócić do pliku źródłowego. Wyraźnie napisałem, że norma jest oznakowana ...

karoka65
23-07-2015, 18:18
Przydałby się już chyba tutaj jakiś sędzia forumowy, wyroki w trybie natychmiastowym.
Czas na ogolenie, przebranie i suka podjeżdża pod chałpę :)
Niektórzy widać zaczynają bzikować, tacy nie powinni rejestrować się na forach ani na nich pisać.

Jurgonka
23-07-2015, 18:33
Jaka różnica jest w nieuprawnionej publikacji, a cytowaniem - w celu nieuprawnionej publikacji. A rozumiem z wykroczenia (przestępstwa) zwalnia sprytny znak " i jest OK"
Na marginesie: Nie znam kotła, nie interesują mnie kotły z poziomymi półkami, genialny jest pomysł z płytami separującymi - moje motto - najpierw spal prawidłowo a dopiero potem odbieraj ciepło. Inną niż w SKAM-P kupioną przed laty w internecie ale spełniającą tą samą rolę płytę żeliwną z licznymi stożkowymi otworami używam od kilku lat.

Andrzej_M_
23-07-2015, 18:45
Ciągnąłem myszką. Ale to i tak sporo. ,,,,

Zacząłem przeglądać firmy czy też osoby, które wskazałeś w swym poście.

Dziwna sprawa.
Firma PPHU MIK-MAR Marcin MikołajczakTomice ul. Wrzesiński 18aa 63-308 Gizałki wydała na pewno spore pieniądze na badanie typoszeregu kotłów z automatycznym podawaniem opału "SKAM-P" o mocy od 25 kW do 50 kW, otrzymawszy dnia 2010-02-24 certyfikat nr : 1013.

Właśnie nie potrafię tego zrozumieć, że posiadając ważny dokument firma PPHU MIK-MAR nie zamieszcza na swojej stronie internetowej tego dokumentu, a posługuje się "nieco spreparowanymi" dokumentami Spółdzielni Metalowców "KOTLARZ". http://www.mikmar.com.pl/

Niewidoczny
23-07-2015, 18:53
Bolek
Ja jestem tylko zwykłym prostym człekiem i nie znam podanych języków obcych aby napisać do nich zrozumiale, ale Ty? może choć pewnie nie bo poco zmieniać coś co zostało napisane pod producentów a nie pod użytkowników .

karoka65
23-07-2015, 19:00
Właśnie nie potrafię tego zrozumieć, że posiadając ważny dokument firma PPHU MIK-MAR nie zamieszcza na swojej stronie internetowej tego dokumentu, a posługuje się "nieco spreparowanymi" dokumentami Spółdzielni Metalowców "KOTLARZ". http://www.mikmar.com.pl/
Nie ryzykowałbym takich stwierdzeń Andrzeju bo suka może zaraz podjechać :)
Widziałeś kto spółdzielni wystawił te świstki, sugerujesz że to szemrane świstki ?, ja to już się boję bo widzisz znowu prokuratorami zaczynają straszyć, więzieniem a ja mam jeszcze młodą żonę :)
To tylko jeden producent nie może mieć identycznych emisji i sprawności w jednym typoszeregu, jak zapłacisz gdzie trzeba wszystko może być możliwe nawet kilku producentów może mieć identyczne wyniki.

skresz
23-07-2015, 19:22
hehe a jutro ma być jeszcze cieplej i dodatkowo zapowiadają burze.

Bolo zabierz parasol i nie stój pod drzewem bo szkoda by było

zawijan
23-07-2015, 20:12
Bolek
Ja jestem tylko zwykłym prostym człekiem i nie znam podanych języków obcych aby napisać do nich zrozumiale, ale Ty? może choć pewnie nie bo poco zmieniać coś co zostało napisane pod producentów a nie pod użytkowników .
Naprawdę uważasz, że pod producentów???
To co??? Według Ciebie... lepiej byłoby, gdyby nie było żadnej normy???

karoka65
23-07-2015, 20:23
Naprawdę uważasz, że pod producentów???
To co??? Według Ciebie... lepiej byłoby, gdyby nie było żadnej normy???
Panie Jacku napiszę panu tak bez żadnych złośliwości i szczerze co o tym myślę.
Jeśli wiemy że ma wejść jakaś nowa norma, dajemy znać wszystkim że od wtedy czy wtedy ma ona obowiązywać, dajemy przez to czas producentom na przygotowanie do wprowadzenia i podporządkowania się tym nowym przepisom.
Następnie po upływie tej daty albo zainteresowani mając czas zastosowali się do tych przepisów albo wypadają z gry aż się dostosują, choćby miało zostać 3 czy 4 producentów w kraju.
Wszystko było by jasno i przejrzyście nie dając okazji do matactw i kombinowania.
Jest jak jest i dlatego tak jest :)
Czy zgadza się pan z tym co napisałem ?
Choćby wg. siebie tak to na forum pewnie nie :)
Karoka to dopiero byłby tyran :)

Jurgonka
23-07-2015, 20:31
Odpowiem za siebie. Bardzo bym chciał, żeby była norma, ale nie pozwalająca na dowolności interpretacyjne. To osoby przedstawiające te normy wskazują na ich nieprecyzyjność. Ciągłe pytania o pewne wyniki badań z argumentem Ja pokazuje to i inni niech pokażą są żałosne. Albo norma wymaga upublicznienia wyników i wtedy jest OK. Albo norma tego nie wymaga, wyniki są dla producenta i "kicha". Poprzednio obowiązującą normę nawet na forum nie mogliście (zainteresowani) ustalić czy norma wymaga badania na 30% mocy. Potrzeby użytkowników nie miały żadnego znaczenia. Tak jest do dziś. Najważniejszy argument to - niech producenci płacą za badania.

karoka65
23-07-2015, 20:37
A najgorsze z tego wszystkiego jest to że najpierw wzięło się za te badania ciężką kasę a później próbuje się w walce marketingowej te badania podważać.
Ja będąc producentem a na szczęście nie jestem, nie dałbym się na taki numer drugi raz nabrać tym badaczom.

bobasxx
23-07-2015, 20:45
Zacząłem przeglądać firmy czy też osoby, które wskazałeś w swym poście.

Dziwna sprawa.
Firma PPHU MIK-MAR Marcin MikołajczakTomice ul. Wrzesiński 18aa 63-308 Gizałki wydała na pewno spore pieniądze na badanie typoszeregu kotłów z automatycznym podawaniem opału "SKAM-P" o mocy od 25 kW do 50 kW, otrzymawszy dnia 2010-02-24 certyfikat nr : 1013.

Właśnie nie potrafię tego zrozumieć, że posiadając ważny dokument firma PPHU MIK-MAR nie zamieszcza na swojej stronie internetowej tego dokumentu, a posługuje się "nieco spreparowanymi" dokumentami Spółdzielni Metalowców "KOTLARZ". http://www.mikmar.com.pl/

Ale tam jest zagęszczenie tych producentów, miałem kocioł z firmy "MIKOMAR" Marek Mikołajczak także z Tomic z tym że ulica inna.

Jeszcze chwilkę i ktokolwiek odważy się wypowiedzieć w tym temacie, trafi "do paki".
Dyskusja się rozwija, choć nie zawsze na temat, fajnie się to czyta... Z punktu widzenia klienta...

zawijan
23-07-2015, 20:56
Panie Jacku napiszę panu tak bez żadnych złośliwości i szczerze co o tym myślę.
Jeśli wiemy że ma wejść jakaś nowa norma, dajemy znać wszystkim że od wtedy czy wtedy ma ona obowiązywać, dajemy przez to czas producentom na przygotowanie do wprowadzenia i podporządkowania się tym nowym przepisom.
Następnie po upływie tej daty albo zainteresowani mając czas zastosowali się do tych przepisów albo wypadają z gry aż się dostosują, choćby miało zostać 3 czy 4 producentów w kraju.
Wszystko było by jasno i przejrzyście nie dając okazji do matactw i kombinowania.
Jest jak jest i dlatego tak jest :)
Czy zgadza się pan z tym co napisałem ?
Choćby wg. siebie tak to na forum pewnie nie :)
Karoka to dopiero byłby tyran :)
Nowa norma EN 303-5:2012 została w Polsce przyjęta w sierpniu 2012r. Jako obligatoryjna jest od 01.07.2013r.
Do 30.06.2013r. był okres przejściowy, w którym obowiązywały dotychczasowe zasady.
A stara norma EN 303-5:2002 była znana i stosowana w praktyce w Polsce już od jej wejścia w życie, jako dokument nieobligatoryjny (dobrowolny).
To chyba dość czasu na zapoznanie się i przygotowanie do niej.
Przynajmniej mnie się tak wydaje.

zawijan
23-07-2015, 20:57
Odpowiem za siebie. Bardzo bym chciał, żeby była norma, ale nie pozwalająca na dowolności interpretacyjne. To osoby przedstawiające te normy wskazują na ich nieprecyzyjność. Ciągłe pytania o pewne wyniki badań z argumentem Ja pokazuje to i inni niech pokażą są żałosne. Albo norma wymaga upublicznienia wyników i wtedy jest OK. Albo norma tego nie wymaga, wyniki są dla producenta i "kicha". Poprzednio obowiązującą normę nawet na forum nie mogliście (zainteresowani) ustalić czy norma wymaga badania na 30% mocy. Potrzeby użytkowników nie miały żadnego znaczenia. Tak jest do dziś. Najważniejszy argument to - niech producenci płacą za badania.
To nie normy wymagają upubliczniania wyników badań. Tego wymagają dobre praktyki handlowe.

zawijan
23-07-2015, 20:59
A najgorsze z tego wszystkiego jest to że najpierw wzięło się za te badania ciężką kasę a później próbuje się w walce marketingowej te badania podważać.
Ja będąc producentem a na szczęście nie jestem, nie dałbym się na taki numer drugi raz nabrać tym badaczom.
KTO podważa wyniki badań wykonanych przez kompetentne w tym zakresie jednostki akredytowane???
No, pokaż mi, KTO???

Jurgonka
23-07-2015, 21:02
To nie normy wymagają upubliczniania wyników badań. Tego wymagają dobre praktyki handlowe.

Nawet śmieszne.

lsd
23-07-2015, 21:20
Na blogu niejakiego Zawijana jest zamieszczona taka oto informacja, cytuję ''
Prezentowane na tym blogu treści są wyrazem osobistej wiedzy i poglądów jego autorów. Mają one charakter dyskusyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń w stosunku do autorów bloga. Autorzy nie reprezentują na tym blogu żadnych przedsiębiorstw, instytucji, organizacji itp.
''
Bardzo mi się podoba ten zapis ,ciekawe czy obowiązje on tutaj na tym forum.

Historia lubi się powtarzać ,chyba było już to wszystko przerabiane kilka lat wstecz wraz z premierą oep :)
A później przyszły pyskówki , wygrażanie ,straszenie prokuraturą ,kopiowanie postów tak na wrazie co :) Ktoś poleciał z hukiem z pewnego forum ...... kasowanie postów itd,itd........
Żenujące.....ale bazgrajcie dalej coraz więcej osób to czyta i się tym interesuje.

Andrzej_M_
23-07-2015, 21:27
,,,, Dyskusja się rozwija, choć nie zawsze na temat, fajnie się to czyta... Z punktu widzenia klienta...

Świadomość klientów jak i całego społeczeństwa systematycznie wzrasta.

Na pewno sprzyjają temu zjawisku "wolne media elektroniczne".

bobasxx
23-07-2015, 21:39
Świadomość klientów jak i całego społeczeństwa systematycznie wzrasta.

Na pewno sprzyjają temu zjawisku "wolne media elektroniczne".

Ja bym napisał tak: "wolne" media elektroniczne.

Andrzej_M_
23-07-2015, 21:50
Ja bym napisał tak: "wolne" media elektroniczne.

Zdecydowanie lepiej.
Mały szczegół a potrafi bardziej podkreślić i wyartykułować myśli piszącego.

Jurgonka
23-07-2015, 21:52
Dlaczego wolne? U mnie są szybkie media elektroniczne:p.

animuss
23-07-2015, 21:59
Rankingum !

Lista kotłów z klasą małej mocy do 20kW.
ekogroszkowe ,miałowe
kotły posiadające certyfikat laboratorium
co do wymagań klasy 5 według normy PN-EN 303-5:2012
http://www.kostrzewa.com.pl/files/Obrazy/klasa_5_PL_1.PNG
DEFRO
1.(kocioł Sigma UNI 16kW (http://www.defro.pl/p,112,sigma-uni.html))
2.(kocioł Sigma 16 kW (http://www.defro.pl/p,118,sigma.html) )
SAS
1.(kocioł SAS SOLID 14kW (http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-solid.html))
2.(kocioł SAS SOLID 19kW (http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-solid.html))
ZGODA WIEPRZ
1.(kocioł Iskra Eko 17kW (http://www.zgoda-wieprz.pl/126-kotly-grzewcze))

Klasa 5 kotła oznacza, że spełniają on następujące wymagania w zakresie emisji i sprawności:
emisja pyłu: do 40 mg/m³
emisja tlenku węgla: do 500 mg/m³
emisja gazowych zanieczyszczeń organicznych (OGC): do 20 mg/m³,
sprawność cieplna: od 87%,

W tej klasie jednak królują urządzenia przystosowane do spalania biomasy: kotły z palnikami pelletowymi oraz kotły zgazowujące drewno.

karoka65
23-07-2015, 22:03
No nareszcie coś w temacie :)

animuss
23-07-2015, 22:11
No nareszcie coś w temacie :):rotfl:

SUSPENSER
23-07-2015, 23:01
Dlatego "obliczeniowa temperatura" przy określeniu max.mocy grzewczej dla domu określa "ostrzejsza" zimę.
Panial ?

Dlatego wybieramy kotły o takiej max.mocy grzewczej jakiej dom potrzebuje przy "ostrzejszej" zimie i taki kocioł MUSI mieć badania sprawności na 30% swojej max.mocy.
A ze do nowych domów nie ma takich kotłów to wyraźnie mówcie to inwestorom.


Niech nadal ci się wydaje, że znasz się na temacie to jeśli zaczniesz sprzedawać kotły masz szansę wyjść na tym jeszcze gorzej niż na sprzedaży pomp ciepła.

Chyba nikt [a na pewno ja] nie będzie ci tłumaczył dlaczego błądzisz - tak już jesteś lubiany za spamowanie w wątkach o kotłach.

bolek&lolek
24-07-2015, 06:21
Odpowiem za siebie. Bardzo bym chciał, żeby była norma, ale nie pozwalająca na dowolności interpretacyjne. To osoby przedstawiające te normy wskazują na ich nieprecyzyjność. Ciągłe pytania o pewne wyniki badań z argumentem Ja pokazuje to i inni niech pokażą są żałosne. Albo norma wymaga upublicznienia wyników i wtedy jest OK. Albo norma tego nie wymaga, wyniki są dla producenta i "kicha". Poprzednio obowiązującą normę nawet na forum nie mogliście (zainteresowani) ustalić czy norma wymaga badania na 30% mocy. Potrzeby użytkowników nie miały żadnego znaczenia. Tak jest do dziś. Najważniejszy argument to - niech producenci płacą za badania.


Szanowny panie,
czy potrafi sobie pan wyobrazić sytuację, że prawodawca ustala zasady dla każdego obywatela (choćby tylko UE) oddzielnie?
A krajowy urząd normalizacyjny publikuje:
1. norma dla pana k. tyle i tyle, tak i tak.
2. norma dla pana j. tyle i tyle, tak i tak z uwagami: ponieważ toto ma tyle odmian i klonów, to nie obowiązuje a może obowiązuje w zależności od ... chyba, że ...

Nie dajmy się zwariować.
Norma zastosowana i przywołana jest uznawana przez domniemanie, że produkt spełnia podstawowe wymagania. To ogromna wygoda dla producenta. O handlarzach nie wspominam. Bo część z nich ma to totalnie w nosie.

A teraz pozwoli pan, że się na jakiś czas pożegnam, bo urlop za pasem. A środki transportu (podlegające pod pewne normy i procedury) czekać nie będą.

Ale - jeśli mnie tamtejsze robactwo nie pożre, tubylcy nie otrują mnie np. kompotem z tamtejszego rabarbaru, a specgrupa nasłana przez ... mnie nie odstrzeli, to tutaj wrócę. Czego sobie i wam wszystkim życzę. :bye::bye::bye:

p.s. jeśli będzie dostęp do netu a nuda przeważać będzie, to się łaskawie przypomnę. :welcome:

skresz
24-07-2015, 06:37
A teraz pozwoli pan, że się na jakiś czas pożegnam, bo urlop za pasem. A środki transportu (podlegające pod pewne normy i procedury) czekać nie będą.

Ale - jeśli mnie tamtejsze robactwo nie pożre, tubylcy nie otrują mnie np. kompotem z tamtejszego rabarbaru, a specgrupa nasłana przez ... mnie nie odstrzeli, to tutaj wrócę. Czego sobie i wam wszystkim życzę. :bye::bye::bye:

p.s. jeśli będzie dostęp do netu a nuda przeważać będzie, to się łaskawie przypomnę. :welcome:


Myślę że będzie dobrze i wróci pan do nas cały i zdrowy, oczywiście pod warunkiem że nie będzie się pan odzywał. :p

Jurgonka
24-07-2015, 07:07
Szanowny panie,
czy potrafi sobie pan wyobrazić sytuację, że prawodawca ustala zasady dla każdego obywatela (choćby tylko UE) oddzielnie?
A krajowy urząd normalizacyjny publikuje:
1. norma dla pana k. tyle i tyle, tak i tak.
2. norma dla pana j. tyle i tyle, tak i tak z uwagami: ponieważ toto ma tyle odmian i klonów, to nie obowiązuje a może obowiązuje w zależności od ... chyba, że ...

Nie dajmy się zwariować.


p.s. jeśli będzie dostęp do netu a nuda przeważać będzie, to się łaskawie przypomnę. :welcome:

Nie dajmy się zwariować, i ogłupić. Normy nie są dla obywateli, tylko instytucji. Na dokładkę akredytowanych. To wiele lat w Łodzi badano i na 30% mocy a @zawijan tylko 100% . To wpisy na forum udowadniają, umowność działania norm i ich obowiązywania.
Powtórzę jedno z moich pytań (zignorowanych) Jaką norma przewiduje temperaturę w pomieszczeniu gdzie badany jest kocioł. I dodatkowo, czy może tam być klimatyzacja.
Życzę udanego urlopu.

Alessandro
24-07-2015, 07:57
...na jakiś czas pożegnam, bo urlop za pasem

PRZYJEMNEGO WYPOCZYNKU.... :) :bye:

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/5974324/15751765.jpg?1437720679

zawijan
24-07-2015, 08:17
Na blogu niejakiego Zawijana jest zamieszczona taka oto informacja, cytuję ''
Prezentowane na tym blogu treści są wyrazem osobistej wiedzy i poglądów jego autorów. Mają one charakter dyskusyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń w stosunku do autorów bloga. Autorzy nie reprezentują na tym blogu żadnych przedsiębiorstw, instytucji, organizacji itp.
''
Bardzo mi się podoba ten zapis ,ciekawe czy obowiązje on tutaj na tym forum.

Historia lubi się powtarzać ,chyba było już to wszystko przerabiane kilka lat wstecz wraz z premierą oep :)
A później przyszły pyskówki , wygrażanie ,straszenie prokuraturą ,kopiowanie postów tak na wrazie co :) Ktoś poleciał z hukiem z pewnego forum ...... kasowanie postów itd,itd........
Żenujące.....ale bazgrajcie dalej coraz więcej osób to czyta i się tym interesuje.
Proszę Cię bardzo, nie mieszaj z tym ZawiJana. Nikomu nie wygrażałem, ani nie straszyłem prokuraturą.
A że coraz więcej osób się tym interesuje... to dobrze, o to mi chodzi, aby się interesowały.

zawijan
24-07-2015, 08:19
No nareszcie coś w temacie :)
A gdzieś zapodział OEPM 26 kW???

bolek&lolek
24-07-2015, 08:51
PRZYJEMNEGO WYPOCZYNKU.... :) :bye:

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/5974324/15751765.jpg?1437720679

Wielkie dzięki i nawzajem. Lecę, bo za chwilę taxi zatrąbi, a lotnisko kawałek od domu.
:rolleyes:

bolek&lolek
24-07-2015, 08:54
Nie dajmy się zwariować, i ogłupić. Normy nie są dla obywateli, tylko instytucji. Na dokładkę akredytowanych. To wiele lat w Łodzi badano i na 30% mocy a @zawijan tylko 100% . To wpisy na forum udowadniają, umowność działania norm i ich obowiązywania.
Powtórzę jedno z moich pytań (zignorowanych) Jaką norma przewiduje temperaturę w pomieszczeniu gdzie badany jest kocioł. I dodatkowo, czy może tam być klimatyzacja.
Życzę udanego urlopu.

Szanowny panie,
w każdej normie związanej z urządzeniami grzewczymi jest podana temperatura max. otoczenia. Nie może przekraczać +30 st.C.
W obliczeniach sprawności metodą pośrednią uwzględnia się temp. otoczenia oraz wilgotność.

Dziękuję za życzenia. Panu też życzę udanego wypoczynku.
Pozdrawiam
:bye:

karoka65
24-07-2015, 08:56
A gdzieś zapodział OEPM 26 kW???
A przepraszam to nie ja wstawiałem ten ranking i mowa w nim była o kotłach chyba do 20kW a nie 26, tak mi się wydaje albo coś znowu mi na oczy siadło i mam problem z czytaniem :)

karoka65
24-07-2015, 08:58
Rankingum !

Lista kotłów z klasą małej mocy do 20kW.
ekogroszkowe ,miałowe
kotły posiadające certyfikat laboratorium
co do wymagań klasy 5 według normy PN-EN 303-5:2012
Oooo, tutaj to było, to chyba jeszcze z moimi patrzałkami wszystko jest ok :)

zawijan
24-07-2015, 09:13
Rankingum !

Lista kotłów z klasą małej mocy do 20kW.
ekogroszkowe ,miałowe
kotły posiadające certyfikat laboratorium
co do wymagań klasy 5 według normy PN-EN 303-5:2012
http://www.kostrzewa.com.pl/files/Obrazy/klasa_5_PL_1.PNG
DEFRO
1.(kocioł Sigma UNI 16kW (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.defro.pl%2Fp%2 C112%2Csigma-uni.html))
2.(kocioł Sigma 16 kW (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.defro.pl%2Fp%2 C118%2Csigma.html) )
SAS
1.(kocioł SAS SOLID 14kW (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sas.busko.pl%2 Fpl%2Fprodukty%2Fsas-solid.html))
2.(kocioł SAS SOLID 19kW (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sas.busko.pl%2 Fpl%2Fprodukty%2Fsas-solid.html))
ZGODA WIEPRZ
1.(kocioł Iskra Eko 17kW (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.zgoda-wieprz.pl%2F126-kotly-grzewcze))

Klasa 5 kotła oznacza, że spełniają on następujące wymagania w zakresie emisji i sprawności:
emisja pyłu: do 40 mg/m³
emisja tlenku węgla: do 500 mg/m³
emisja gazowych zanieczyszczeń organicznych (OGC): do 20 mg/m³,
sprawność cieplna: od 87%,

W tej klasie jednak królują urządzenia przystosowane do spalania biomasy: kotły z palnikami pelletowymi oraz kotły zgazowujące drewno.
1. A gdzieś zapodział OEPM 26 kW???
2. Dlaczego tylko do 20 kW???
3. Kiedy zaczniesz podawać parametry charakterystyczne tych kotłów. W jednym z tutejszych wpisów podałem takowe dla DEFRO i OGNIWA. Dla SASA nie podałem, bo jeszcze ich nie zdobyłem.

zawijan
24-07-2015, 09:16
A przepraszam to nie ja wstawiałem ten ranking i mowa w nim była o kotłach chyba do 20kW a nie 26, tak mi się wydaje albo coś znowu mi na oczy siadło i mam problem z czytaniem :)
Pomyliłem się. Myślałem, że odpowiadam Animussowi.

lsd
24-07-2015, 12:23
Proszę Cię bardzo, nie mieszaj z tym ZawiJana. Nikomu nie wygrażałem, ani nie straszyłem prokuraturą.

:) , a to nie są te same osoby ? A mi się o uszy obiło ,że tak.... choć mogę się mylić.


A że coraz więcej osób się tym interesuje... to dobrze, o to mi chodzi, aby się interesowały.

Wiem ,wiem...... sprzedaż musi ruszyć. Nie ważne co mówią , ważne że mówią.

Niewidoczny
27-07-2015, 15:42
Naprawdę uważasz, że pod producentów???
To co??? Według Ciebie... lepiej byłoby, gdyby nie było żadnej normy???
Według Mnie norma powinna zawierać przepis, że to sterownik przechodzi automatycznie z 100% mocy na 30% mogło by być jeszcze badanie 50% mocy i węgiel do badań z pułki która jest najczęściej używana przez userów

Niewidoczny
27-07-2015, 15:43
Jak tam na wczasach bolek ? nudy :)

zbigmaz01
27-07-2015, 20:07
Jak tam na wczasach bolek ? nudy :)Chyba razem z "Z" pojechał bo już jakoś spokojniej na wątku :lol2:

skresz
27-07-2015, 20:29
Chyba razem z "Z" pojechał bo już jakoś spokojniej na wątku :lol2:

Chłopaki czekali by wypuścić sterownik jak Z......... wyjadą i dostępu do neta nie będą mieć by znów szumu i przepychanek nie było :p

Andrzej_M_
27-07-2015, 22:28
Jak tam na wczasach bolek ? nudy :)

Chyba razem z "Z" pojechał bo już jakoś spokojniej na wątku :lol2:


Po mojemu, to chyba tęsknicie (nie tylko Wy) za ich treściwymi i barwnymi wypowiedziami.

SUSPENSER
27-07-2015, 22:41
Według Mnie norma powinna zawierać przepis, że to sterownik przechodzi automatycznie z 100% mocy na 30% mogło by być jeszcze badanie 50% mocy i węgiel do badań z pułki która jest najczęściej używana przez userów

Dodam do tego, że producent powinien obligatoryjnie podawać nastawy tego sterownika jakie były zadane podczas badań.

karoka65
27-07-2015, 23:10
Po mojemu, to chyba tęsknicie (nie tylko Wy) za ich treściwymi i barwnymi wypowiedziami.
A Ty to chyba szlochasz w zaciszu swojego mieszkania, hehe
Nie zabrali Cię ze sobą ?
Wybacz uszczypliwość :)

karoka65
27-07-2015, 23:12
Dodam do tego, że producent powinien obligatoryjnie podawać nastawy tego sterownika jakie były zadane podczas badań.
Bez przesady Grześ, co Ci dadzą te nastawy jak i tak nie wiadomo jakiego syfu ( czytaj wungla ) ktoś do zasobnika nasypie.

Andrzej_M_
27-07-2015, 23:26
A Ty to chyba szlochasz w zaciszu swojego mieszkania, hehe
Nie zabrali Cię ze sobą ?
Wybacz uszczypliwość :)

Jak kiedyś wyrosnę z tych krótkich spodenek i podwijanych podkolanówek, to na pewno mnie z sobą zabiorą (np. do zwiedzenia ICHPW).

karoka65
27-07-2015, 23:34
Jak kiedyś wyrosnę z tych krótkich spodenek i podwijanych podkolanówek, to na pewno mnie z sobą zabiorą (np. do zwiedzenia ICHPW).
:)
A ja wiem ? to już podobno emeryty.

QIM
28-07-2015, 06:00
Po mojemu, to chyba tęsknicie (nie tylko Wy) za ich treściwymi i barwnymi wypowiedziami.

Nic się nie martw, jest już następny,
który też nieźle koloruje :D O tu: forum.muratordom.pl/showthread.php?235435-Ogniwo-Eko-Plus-M-pytania-i-odpowiedzi-czyli-jak-to-jest-z-tym-kot%C5%82em&p=6911328&viewfull=1#post6911328

SUSPENSER
28-07-2015, 21:50
Bez przesady Grześ, co Ci dadzą te nastawy jak i tak nie wiadomo jakiego syfu ( czytaj wungla ) ktoś do zasobnika nasypie.

Za to wiadomo na jakim było badanie, wystarczy to podać bez krygowania się, że to np. Pieklorz z Piekar.

Wtedy użytkownik może sobie na próbę trochę takiego węgla zamówić i poobserwować jak kocioł powinien działać zanim zacznie szukać tańszego węgla i zmieniać do niego nastawy.

skresz
29-07-2015, 07:48
Za to wiadomo na jakim było badanie, wystarczy to podać bez krygowania się, że to np. Pieklorz z Piekar.

Wtedy użytkownik może sobie na próbę trochę takiego węgla zamówić i poobserwować jak kocioł powinien działać zanim zacznie szukać tańszego węgla i zmieniać do niego nastawy.

Nie dokończa jest to prawdą ponieważ węgiel z innego pokładu czy innej ściany jest już inny, ja kilka lat temu trafiłem pieklorza tragicznego a dwa lata temu był ok. Najlepszy przykład to i tak zeszłoroczna wesoła.

Teraz kupuje taki użytkowani węgiel X bo pisało że na nim super się spala, zero spieków i szary wymiennik a dodatkowo opróżnia się popielnik raz na 200Kg spalonego węgla, dostaje np. ten sam węgiel lecz z zupełnie innego pokładu i zaczyna się litania.

SUSPENSER
29-07-2015, 13:55
Nie dokończa jest to prawdą ponieważ węgiel z innego pokładu czy innej ściany jest już inny, ja kilka lat temu trafiłem pieklorza tragicznego a dwa lata temu był ok. Najlepszy przykład to i tak zeszłoroczna wesoła.

Ok masz rację, więc należy podać parametry węgla i napisać, że taki podczas badań w terminie ... był dostępny w kopalni ...

Niewidoczny
29-07-2015, 17:51
może mniej kaloryczny węgiel do badań, taki najbardziej popularny

rübezahl
29-07-2015, 18:36
Ok masz rację, więc należy podać parametry węgla i napisać, że taki podczas badań w terminie ... był dostępny w kopalni ...



może mniej kaloryczny węgiel do badań, taki najbardziej popularny

Zastanówcie się dla kogo są wykonywane badania, bo raczej nie z myślą o przyszłych użytkownikach, żeby ułatwic im życie. Badania sa tak wykonywane, żeby otrzymac właściwe (założone) wyniki i to jest ich cel i żaden inny.

karoka65
29-07-2015, 19:31
Zastanówcie się dla kogo są wykonywane badania, bo raczej nie z myślą o przyszłych użytkownikach, żeby ułatwic im życie. Badania sa tak wykonywane, żeby otrzymac właściwe (założone) wyniki i to jest ich cel i żaden inny.
No przecież pisałem, ale to ja pisałem.
Dlatego powstają kotły 26kW a nie 6 czy 8kW.
Konstruktorzy patrzą na ile wyjdzie im 30% mocy żeby utrzymać parametry dla normy a 100% samo wychodzi :)

rübezahl
29-07-2015, 19:53
Dokładnie tak, ale to chyba wyczuł każdy ogarnięty czytacz forumowy - czyli primo zaczynamy od doopu strony, żeby "wyszło" 30% mocy i secundo stajemy na głowie, żeby utrzymac paramety normowe dla założonych wyników. To jest chyba oczywiste że badania nie mają odniesienia do realnego świata i nie powinno to dziwic.
Badanie mają porównac możliwości poszczególnych kotłów w tym samym, idealnym świecie. Ale i tak daja obraz, z którego wyłania tzw "ranking kotłów na eko"

Arturo72
29-07-2015, 19:59
Zastanówcie się dla kogo są wykonywane badania, bo raczej nie z myślą o przyszłych użytkownikach, żeby ułatwic im życie. Badania sa tak wykonywane, żeby otrzymac właściwe (założone) wyniki i to jest ich cel i żaden inny.

Dokładnie tak, ale to chyba wyczuł każdy ogarnięty czytacz forumowy
Ale Zawijan przecież o tym pisał,między wierszami ale kumaty inwestor i jego konkurent by zajarzył,że nie ma szans na skonstruowanie palnika do nowych domów czyli o małej mocy nominalnej czy też maksymalnej.
Jeśli nie ma szans to żaden sprzedawca,uczciwy sprzedawca nie powinien sprzedać żadnego kotła na ekosyf obecnie występującego na rynku do nowego domu do pow.250m2.

karoka65
29-07-2015, 20:02
Tyle że ten idealny świat żyje 2 X 6 godzin na wyselekcjonowanym paliwie, a w ty naszym realnym świecie to już jak czytanie jakiejś opowieści science fiction niestety :)

rübezahl
29-07-2015, 20:04
Tyle że ten idealny świat żyje 2 X 6 godzin na wyselekcjonowanym paliwie, a w ty naszym realnym świecie to już jak czytanie jakiejś opowieści science fiction niestety :)

Ale i tak daje to porównanie pomiędzy poszczególnymi kotłami. Przynajmniej ja tak to widzę. Zakładam, że podczas badań poszczególnych kotłów, badający starają się zawsze tak samo.

karoka65
29-07-2015, 20:07
Ale Zawijan przecież o tym pisał,między wierszami ale kumaty inwestor i jego konkurent by zajarzył,że nie ma szans na skonstruowanie palnika do nowych domów czyli o małej mocy minimalnej.
Jeśli nie ma szans to żaden sprzedawca,uczciwy sprzedawca nie powinien sprzedać żadnego kotła na ekosyf obecnie występującego na rynku do nowego domu do pow.250m2.
A skąd Ty pleciuga wiesz co jest a co nie jest możliwe, ha ?
Kocioł na eko groszek to nie pumpa ciepła i nie patrzy się na to tylko że jest ładna.
Ty sobie wyjdź z tego papierowego domku i zajrzyj w sobotę do południa do jakiejś hurtowni hydraulicznej, zobaczysz jaka jest tam wiedza sprzedawców i co proponują do nowych domów.
Nie sprzedam ja, to sprzeda kto inny i to 3 albo 5 razy większej mocy jak jest potrzebny tak jak Twoja pompa :), ja dam 50 czy 100% większy jak dom jest mały i zaizolowany.
Kto komu robi większą krzywdę i koszty, ha ?

SUSPENSER
29-07-2015, 21:36
Ale Zawijan przecież o tym pisał,między wierszami ale kumaty inwestor i jego konkurent by zajarzył,że nie ma szans na skonstruowanie palnika do nowych domów czyli o małej mocy nominalnej czy też maksymalnej.
Jeśli nie ma szans to żaden sprzedawca,uczciwy sprzedawca nie powinien sprzedać żadnego kotła na ekosyf obecnie występującego na rynku do nowego domu do pow.250m2.

Palniki i kotły do domów o małym zapotrzebowaniu istnieją, badania nie wychodzą jeszcze w 5 klasie, ale sprawności mają wysokie, a o to chodzi inwestorom bo wpływa to bezpośrednio na koszty ogrzewania.

SUSPENSER
29-07-2015, 21:39
Zastanówcie się dla kogo są wykonywane badania, bo raczej nie z myślą o przyszłych użytkownikach, żeby ułatwic im życie. Badania sa tak wykonywane, żeby otrzymac właściwe (założone) wyniki i to jest ich cel i żaden inny.

Wiem dla kogo i jak są wykonywane badania [ostatnio sporo szczegółów wypłynęło] - piszę o tym jak to powinno być, żeby były bardziej zbliżone do tego co można uzyskać w praktyce.

minertu
30-07-2015, 05:05
Tego w praktyce nie uzyskasz.

Arturo72
30-07-2015, 06:45
Palniki i kotły do domów o małym zapotrzebowaniu istnieją, badania nie wychodzą jeszcze w 5 klasie, ale sprawności mają wysokie, a o to chodzi inwestorom bo wpływa to bezpośrednio na koszty ogrzewania.
Czy przedstawisz takie kotły o mocy max.7kW czyli do nowego domu ok.200m2 łącznie z badaniami i wynikami na pracy przy 2-3kW ?

minertu
30-07-2015, 07:29
Czy przedstawisz takie kotły o mocy max.7kW czyli do nowego domu ok.200m2 łącznie z badaniami i wynikami na pracy przy 2-3kW ?
Nie masz czasu aby sobie poszukać?

SUSPENSER
30-07-2015, 10:10
Czy przedstawisz takie kotły o mocy max.7kW czyli do nowego domu ok.200m2 łącznie z badaniami i wynikami na pracy przy 2-3kW ?

Domy do 200 m2 buduje się różne a ja proponuję kotły odpowiednie do konkretnego budynku konkretnym klientom - nie mam czasu na dywagacje z pompiarzem o teoretycznych domach i ich potrzebach.
Co do wyników badań przy 2-3 kW to niebawem powinni je pokazać producenci bo to oni robią takie badania i wtedy osoby zainteresowane zakupem kotła je otrzymają.

Arturo72
30-07-2015, 10:34
Domy do 200 m2 buduje się różne a ja proponuję kotły odpowiednie do konkretnego budynku konkretnym klientom - nie mam czasu na dywagacje z pompiarzem o teoretycznych domach i ich potrzebach.
Co do wyników badań przy 2-3 kW to niebawem powinni je pokazać producenci bo to oni robią takie badania i wtedy osoby zainteresowane zakupem kotła je otrzymają.
Czyli jak zwykle u sprzedawcy RBR wiem ale nie powiem i nie pokaże ;)
Domy 200m2 nie buduje się różnie tylko wg określonych norm,które muszą spełniać bo inaczej nikt takiego domu nie odda do użytku.
A nowy dom 200m2 budowany stricte wg norm będzie posiadał obciążenie cieplne zależnie od strefy ale np.przy -20st.C ok.7kW.
Dlatego przedstaw proszę takie kotły o mocy Max.7kW z badaniami i wynikami dla pracy przy wyższych temp.zewnętrznych czyli z mniejszą mocą 2-3kW.

karoka65
30-07-2015, 10:54
Domy 200m2 nie buduje się różnie tylko wg określonych norm,które muszą spełniać bo inaczej nikt takiego domu nie odda do użytku.
A nowy dom 200m2 budowany stricte wg norm będzie posiadał obciążenie cieplne zależnie od strefy ale np.przy -20st.C ok.7kW.

Widzisz to tylko na papierze tak pięknie wygląda.
Już Ci pisałem, wychyl nos zza lapka i się przejedź po budowach, zobaczysz jak się buduje i ociepla.
Jakoś te domy są odbierane i ludzie w nich mieszkają.
Artur teoria to fajna rzecz tyle że do tego co jest tu i teraz nijak się ma niestety.
Pytam ludzi jak dom ocieplają, panie ja mam bardzo dobrze ocieploną chatkę.
Pytam to jak to wygląda ? a tu gościu mówi że ma 5 czy 8cm styro z Casto na ścianach i 10 albo 15cm wełny w krokwiach o niewiadomej lambdzie.
Nawet dzisiaj instalatorzy montują RBRa 12kW na 160m gdzie inwestor dał styro 8cm zewnątrz, 15cm w dach i 5cm styro pod podłogówke w kuchni i łazience, sąsiad zza płota się śmieje że tyle kasy wywalił na ocieplenie bo przecież nie mieszkamy na syberii :)
Widzisz nic tu nie dało moje czy Twoje gadanie czy pisanie.
Tak to wygląda w realnym świecie Artur.
I co myślisz że ten dom nie będzie odebrany, będzie na pewno.

minertu
30-07-2015, 11:41
Nie zapominaj,że Arturek chce zmienić świat wg swoich poglądów :)

Arturo72
30-07-2015, 13:38
Nie zapominaj,że Arturek chce zmienić świat wg swoich poglądów :)
Obowiązujące w Polsce prawo budowlane to zmienia,że do nowych domów sprzedajecie kotły,które się do nich nie nadają.
Ktoś jest przestępcą to złamie prawo i dopuści do użytku dom,który nie powinien być dopuszczony ze względu na nie spełnienie normy dot.przenikalności cieplnej ścian.
Karoka,znasz przypadki łamania prawa to masz OBOWIĄZEK złożyć zawiadomienie do prokuratury.

Jurgonka
30-07-2015, 13:47
Obowiązujące w Polsce prawo budowlane to zmienia,że do nowych domów sprzedajecie kotły,które się do nich nie nadają.
Ktoś jest przestępcą to złamie prawo i dopuści do użytku dom,który nie powinien być dopuszczony ze względu na nie spełnienie normy dot.przenikalności cieplnej ścian.
Karoka,znasz przypadki łamania prawa to masz OBOWIĄZEK złożyć zawiadomienie do prokuratury.

Obowiązujące w Polsce Prawo Budowlane nie pozwala na podłączenie wentylacji mechanicznej w garażu. Arturo 72 masz obowiązek złożyć na siebie zawiadomienie do prokuratury. Ryzykujesz życiem swojej rodziny. Brak wiedzy przy montażu wentylacji nie czyni Cię bezkarnym.

rübezahl
30-07-2015, 13:50
Wiem dla kogo i jak są wykonywane badania [ostatnio sporo szczegółów wypłynęło] - piszę o tym jak to powinno być, żeby były bardziej zbliżone do tego co można uzyskać w praktyce.
Tylko nie na tym zależy producentom, dojącym swoje kotły do badań. Wyniki badań i ich "założenie" całkowicie odbiega od tego, co się później z kotłami dzieje u użytkowników. Chyba zgodzisz się ze mną, że więcej znaczy jedno słowo praktyka niż cała krasomówcza wypowiedź "kogoś innego" ;)

bolek&lolek
30-07-2015, 14:24
Panowie, panowie po co ten tumult.

Zapraszam tutaj gdzie teraz jestem. Akurat zima. A cieplo jak u ...
Tutaj nikt nie mysli o ogrzewaniu tylko o chlodzeniu.
Domy ogromne, przestronne tylko te ptaszyska przebrzydle jak nie bede wymienial nickow cala dobe dzioby dra.

Pozdrowienia z drugiego konca planety.
B&L

p.s. tutaj nawet ich klawiatury takie durne ze naszych liter nie maja.
Nareszcie jutro moze odwiedze to slynne Alice Springs. Juz mi cieplo. Na plecach tez.

SUSPENSER
30-07-2015, 15:35
Tylko nie na tym zależy producentom, dojącym swoje kotły do badań. Wyniki badań i ich "założenie" całkowicie odbiega od tego, co się później z kotłami dzieje u użytkowników. Chyba zgodzisz się ze mną, że więcej znaczy jedno słowo praktyka niż cała krasomówcza wypowiedź "kogoś innego" ;)

Czemu miałbym się nie zgodzić, w końcu to z praktyki wynika ;)

SUSPENSER
30-07-2015, 15:37
Obowiązujące w Polsce Prawo Budowlane nie pozwala na podłączenie wentylacji mechanicznej w garażu. Arturo 72 masz obowiązek złożyć na siebie zawiadomienie do prokuratury. Ryzykujesz życiem swojej rodziny. Brak wiedzy przy montażu wentylacji nie czyni Cię bezkarnym.

Oj pojechałeś Artura po całości :lol2: i jak to mówią kto mieczem wojuje ten ...

karoka65
30-07-2015, 16:20
Obowiązujące w Polsce prawo budowlane to zmienia,że do nowych domów sprzedajecie kotły,które się do nich nie nadają.
Ktoś jest przestępcą to złamie prawo i dopuści do użytku dom,który nie powinien być dopuszczony ze względu na nie spełnienie normy dot.przenikalności cieplnej ścian.
Karoka,znasz przypadki łamania prawa to masz OBOWIĄZEK złożyć zawiadomienie do prokuratury.
Taa, już lecę.
Masz wprawę, to zamiast pisać pierdoły po forum pobiegaj po budowach, też masz wprawę i podpie...aj sąsiadów czy znajomych.
A co do tego prawa Artur to pewnie wielu ma szczęście że jednak w polsze żyjom :)

Arturo72
30-07-2015, 19:13
Obowiązujące w Polsce Prawo Budowlane nie pozwala na podłączenie wentylacji mechanicznej w garażu. Arturo 72 masz obowiązek złożyć na siebie zawiadomienie do prokuratury. Ryzykujesz życiem swojej rodziny. Brak wiedzy przy montażu wentylacji nie czyni Cię bezkarnym.

Oj pojechałeś Artura po całości :lol2: i jak to mówią kto mieczem wojuje ten ...
Najpierw trzeba znać prawo budowlane a potem się wypowiadać...
http://czytaj.tooba.pl/Wentylacja-w-garazu-zgodna-z-przepisami (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fczytaj.tooba.pl%2F Wentylacja-w-garazu-zgodna-z-przepisami)

W garażu zlokalizowanym w bryle domu (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.tooba.pl%2Fpro jekty-domow-z-garazem-w-bryle-budynku) lepiej wentylację grawitacyjną zastąpić wentylacją mechaniczną, ponieważ otwory wentylacyjne we wnętrzu domu mogłyby zasysać powietrze ze spalinami z pomieszczenia garażowego. Wentylacja mechaniczna skutecznie usunie zanieczyszczone powietrze z wnętrza garażu i zapewni optymalny poziom wilgoci w pomieszczeniu.
wg:
Zapis znajdujący się w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 r. nr 75, poz. 690) jednoznacznie określa, żesposób wentylacji garażu (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fczytaj.tooba.pl%2F wentylacja-grawitacyjna) zależy od tego, czy garaż jest ogrzewany.

Garaż w bryle domu
Jest z nim zwykle połączony drzwiami wewnętrznymi. Może się więc zdarzyć, że podczas ich otwierania zanieczyszczone powietrze z garażu będzie zasysane do pomieszczeń mieszkalnych przez kanały wentylacyjne wywiewne znajdujące się w kuchni, łazienkach czy innych miejscach, zwłaszcza gdy część mieszkalna domu jest wyższa od tej, w której znajduje się garaż, i poprowadzone w niej kanały wentylacyjne są siłą rzeczy dłuższe. W takiej sytuacji między garażem i domem powinna być tak zwana śluza (czyli dwoje drzwi otwieranych naprzemiennie), która będzie zapobiegała zasysaniu powietrza z garażu przez sprawną wentylację domową. Lepszym zabezpieczeniem będzie zainstalowanie w garażu wentylacji mechanicznej.

Ale jak temat o przestarzałych i archaicznych sposobach ogrzewania do nowych domów i tacy też "fachmani" się wypowiadają to nie dziwota,że opóźnienie w przepisach też siłą rzeczy musi wystąpić ;)
Jurgonka,podziękuj za uświadomienie :)
SUSPENSER,nie ciesz się,Ciebie też to dotyczy ;)
I następnym razem nie róbcie z siebie jełopów ;)

Jurgonka
30-07-2015, 19:38
Biedny Arturo 72. U siebie masz jedną instalacje wentylacyjną i do niej też podłączony garaż, tak nie można. Lecz rozmowa z Tobą jest jałowa. Nie masz podstaw wiedzy co zastępujesz inwektywami.

Arturo72
30-07-2015, 19:41
Biedny Arturo 72. U siebie masz jedną instalacje wentylacyjną i do niej też podłączony garaż, tak nie można.
No właśnie nie masz zielonego pojęcia o wentylacji w domu a tym bardziej o wentylacji mechanicznej także nie pogrążaj się człowieku.
Każdy wywiem z każdego pomieszczenia wyrzucany jest na zewnątrz,również ten z garażu ale do ciebie to nie dotrze,bo "kuminy" masz tylko w głowie.

asolt
30-07-2015, 19:43
Biedny Arturo 72. U siebie masz jedną instalacje wentylacyjną i do niej też podłączony garaż, tak nie można. Lecz rozmowa z Tobą jest jałowa. Nie masz podstaw wiedzy co zastępujesz inwektywami.

A gdzie napisane jest ze chodzi o jedna wentylację mechaniczną, dom ma miec swoją i zalecane z odzyskiem, garaz (i kotłownia) mają miec swoją bez odzysku. Oddzielne czerpnie i wyrzutnie.
Inwektywy nie potrzebne, ale wiedza wskazana i to bardzo.

Jurgonka
30-07-2015, 20:10
U Arturo79 jest jedna wentylacja i o tym pisze. Co prawda teraz zmienia opis, ale dalej On nie rozumie dlaczego muszą to być oddzielne wentylacje.

Jurgonka
30-07-2015, 20:29
A może ktoś powie: (pytam poważnie i bez podtekstów) jak sprawdzamy czy, w pomieszczeniu z kominkiem mamy instalacje mechaniczną - zrównoważoną, lub nadciśnieniową. Czy jest do tego urządzenie, dedykowane do użycia w domu. I pomiędzy "czym" mierzymy różnicę ciśnień.

kaszpir007
30-07-2015, 21:54
Najpierw trzeba znać prawo budowlane a potem się wypowiadać...
http://czytaj.tooba.pl/Wentylacja-w-garazu-zgodna-z-przepisami (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fczytaj.tooba.pl%2F Wentylacja-w-garazu-zgodna-z-przepisami)


Chłopie ale wentylacja mechaniczna nie oznacza od razu WM z odzyskiem ciepła ...

WM to także zamontowane wentylatory ..
Jeden wdmuchujący świeże powietrze a drugi wydmuchujący zużyte powietrze ..
Czyli jeden montuje się na jednej ścianie pomieszczenia a drugi po przeciwnej stronie pomieszczenia i dzięki temu uzyskujemy dużo lepszą wentylację ..
WM to taka wentylacja która jest mechanicznie wspomagana (wentylatorami).

Ty sobie ubzdurałeś i przeprowadziłeś własną interpretację ...

Sam mam garaż w bryle domu a dodatkowo pomiędzy garażem a kuchnią jest jeszcze kotłownia.
W kotłowni i w garażu jest wentylacja grawitacyjna tak samo jak w garażu i na "ciąg" nie mogę narzekać ...

Mam też WM z rekuperatorem w całym domu , oczywiście poza garażem i kotłownią ...

Nie przyszło mi do głowy aby cały smród z garażu (CZAD który się tworzy przy włączonym silniku w garażu) wpuszczać do wentylacji która jest w domu ...

Ale tak to jest jak się robi po swojemu i uważa się za alfę i omęgę ...
Tak samo jak u Ciebie na stropie drewnianym (sufit powieszany) od razu na KG jest położony styropian (PALNY) a na nim dopiero wełna ...

Nikt tak nie robi ze względu na dużo większą palność styropianu niż wełny i kwestie bezpieczeństwa ...

Arturo72
30-07-2015, 21:58
Kaszpir,a nie przyszło Ci do głowy,żeby brzydki zapach z kuchni po smażeniu ryby np wpuszczać do wentylacji,która jest w domu ? ;)
Nie masz wywiewu w kuchni ?
Gdzie ten smród wychodzi ? Na mieszkanie idzie dalej ?


WM to także zamontowane wentylatory ..
Jeden wdmuchujący świeże powietrze a drugi wydmuchujący zużyte powietrze ..

O to,to :)
W reku masz identyczną sytuację jeśli masz jakiś problem ale dodatkowo jest tam wymiennik ciepła :)

kaszpir007
30-07-2015, 22:02
Kaszpir,a nie przyszło Ci do głowy,żeby brzydki zapach z kuchni po smażeniu ryby np wpuszczać do wentylacji,która jest w domu ? ;)
Gdzie ten smród wychodzi ? Na mieszkanie idzie dalej ?

Brzydki zapach to nie śmiertelnie niebezpieczny CZAD ...
A niestety każdy samochód wytwarza spaliny a w nich jest CZAD ...

Nie znam nikogo kto się otruł i zmarł od zapachu ryby a od czadu zmarło wielu i nawet nie widziało co ich zabiło ...

Arturo72
30-07-2015, 22:06
Brzydki zapach to nie śmiertelnie niebezpieczny CZAD ...

Gdzie wychodzi ten brzydki zapach z kuchni ?

QIM
30-07-2015, 22:36
Gdzie wychodzi ten brzydki zapach z kuchni ?
A co Ty jadasz, że Ci śmierdzi? Wziąłeś przykład z much? Jest ich tyle, że nie mogą się mylić... :D

p.kaldonski95
30-07-2015, 22:39
Witam chciałem się dowiedzieć na czym (jaka zaprawa bądź jakaś pianka ) zamontować kratkę rewizyjną w kominie (stary dom, komin z cegły ) do wyciągania sadzy. Czy jak rozkuje ścianę potrzebna mi jakaś specjalna maska ???

Pisałem w odpowiednim dziale ale cisza ze strony forumowiczów

Jurgonka
30-07-2015, 23:06
Nie kratkę (mam nadzieję, że to tylko pomyłka) a wyczystkę. Do prac maska przeciw-kurzowa, kiedyś ekstrawagancja - dziś konieczność. Montujemy na zaprawę (pianki - nie) polecam najpierw montaż mechaniczny a dopiero potem zaprawa do uszczelnienia.

animuss
30-07-2015, 23:50
Witam jaka zaprawa bądź jakaś pianka zamontować kratkę rewizyjną w kominie do wyciągania sadzy
Zaprawa do obrobienia wyczystki wyłącznie cementowa ,wapno atakuje zwykły metal a nawet inox żre ,o gipsie wogóle zapomnij. .:D

kaszpir007
31-07-2015, 06:11
Gdzie wychodzi ten brzydki zapach z kuchni ?

Przechodzi przez filtr węglowy w okapie kuchennym i jest wciągany przez wywiew WM.

W domu mam 2 niezależne od siebie wentylacje. WM z części mieszkalnej i WG w garażu i w kotłowni ..

rübezahl
31-07-2015, 06:55
Obowiązujące w Polsce Prawo Budowlane nie pozwala na podłączenie wentylacji mechanicznej w garażu.
Nie ma takich przepisów

rübezahl
31-07-2015, 07:16
Obowiązujące w Polsce prawo budowlane to zmienia,że do nowych domów sprzedajecie kotły,które się do nich nie nadają
?????
Poproszę o wyjaśnienie z podstawa prawną, która to reguluje.

Jurgonka
31-07-2015, 07:23
Nie ma takich przepisów

Precyzuje: Prawo budowlane nie pozwala na podłączenie do tej samej WM domu mieszkalnego i garażu.
Pisałem do @Arturo 72 i nie pierwszy raz zwracałem mu uwagę na błędnie wykonaną instalacje. Stąd nieuprawniony skrót.

skresz
31-07-2015, 07:52
Najpierw trzeba znać prawo budowlane a potem się wypowiadać...
http://czytaj.tooba.pl/Wentylacja-w-garazu-zgodna-z-przepisami (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fczytaj.tooba.pl%2F Wentylacja-w-garazu-zgodna-z-przepisami)

W garażu zlokalizowanym w bryle domu (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.tooba.pl%2Fpro jekty-domow-z-garazem-w-bryle-budynku) lepiej wentylację grawitacyjną zastąpić wentylacją mechaniczną, ponieważ otwory wentylacyjne we wnętrzu domu mogłyby zasysać powietrze ze spalinami z pomieszczenia garażowego. Wentylacja mechaniczna skutecznie usunie zanieczyszczone powietrze z wnętrza garażu i zapewni optymalny poziom wilgoci w pomieszczeniu.
wg:
Zapis znajdujący się w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 r. nr 75, poz. 690) jednoznacznie określa, żesposób wentylacji garażu (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fczytaj.tooba.pl%2F wentylacja-grawitacyjna) zależy od tego, czy garaż jest ogrzewany.

Garaż w bryle domu
Jest z nim zwykle połączony drzwiami wewnętrznymi. Może się więc zdarzyć, że podczas ich otwierania zanieczyszczone powietrze z garażu będzie zasysane do pomieszczeń mieszkalnych przez kanały wentylacyjne wywiewne znajdujące się w kuchni, łazienkach czy innych miejscach, zwłaszcza gdy część mieszkalna domu jest wyższa od tej, w której znajduje się garaż, i poprowadzone w niej kanały wentylacyjne są siłą rzeczy dłuższe. W takiej sytuacji między garażem i domem powinna być tak zwana śluza (czyli dwoje drzwi otwieranych naprzemiennie), która będzie zapobiegała zasysaniu powietrza z garażu przez sprawną wentylację domową. Lepszym zabezpieczeniem będzie zainstalowanie w garażu wentylacji mechanicznej.

Ale jak temat o przestarzałych i archaicznych sposobach ogrzewania do nowych domów i tacy też "fachmani" się wypowiadają to nie dziwota,że opóźnienie w przepisach też siłą rzeczy musi wystąpić ;)
Jurgonka,podziękuj za uświadomienie :)
SUSPENSER,nie ciesz się,Ciebie też to dotyczy ;)
I następnym razem nie róbcie z siebie jełopów ;)

Człowieku naucz się czytać że zrozumieniem i nie pisz takich bzdur bo jeszcze ktoś pomyśli że tak jest prawidłowo (tak i te twoje pompy).

Zrozum człowieku że teraz ci to działa dobrze ale jak się wymiennik rozleci itp.(10-20lat) a dodatkowo z pieca będzie się kopcić czy auto będzie chodziło w garażu (bo ktoś coś sprawdza) to istnieje możliwość to czad dostanie się do pokoju np. niemowlaka który leży sobie w łóżeczku ( mam nadzieje że nigdy nic takiego nikomu się nie przydarzy ale nie wiem jak co to inaczej uwidocznić).

Jeszcze raz proszę nie pisz bzdur tym bardziej takich które zagrażają zdrowiu i życiu innych.

zawijan
11-08-2015, 12:16
Zastanówcie się dla kogo są wykonywane badania, bo raczej nie z myślą o przyszłych użytkownikach, żeby ułatwic im życie. Badania sa tak wykonywane, żeby otrzymac właściwe (założone) wyniki i to jest ich cel i żaden inny.
Badania wykonywane są w celu sprawdzenia, czy kocioł uzyskuje moc i sprawność podawane przez producenta. Tylko w takim. W żadnym innym.

SUSPENSER
11-08-2015, 13:19
Badania wykonywane są w celu sprawdzenia, czy kocioł uzyskuje moc i sprawność podawane przez producenta. Tylko w takim. W żadnym innym.

Jest jeszcze emisja, zabezpieczenia i takie tam "drobnostki" ;)

zawijan
11-08-2015, 15:50
Jest jeszcze emisja, zabezpieczenia i takie tam "drobnostki" ;)
...które według Was absolutnie się nie liczą - nie ma więc co o nich pisać. Prawda?

SUSPENSER
11-08-2015, 20:32
Dla 99% użytkowników się nie liczą.

Jednak osoba tak znająca się na badaniach nie powinna pisać tak:

http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał zawijan http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=6920170#post6920170)
Badania wykonywane są w celu sprawdzenia, czy kocioł uzyskuje moc i sprawność podawane przez producenta. Tylko w takim. W żadnym innym.

chyba, że doda do wpisu np. ;)

wojtek65
12-08-2015, 09:48
Czy ktoś ma jakieś złe lub dobre doświadczenia na temat napędów do podajnika Ewmar-Ness i Transtecno. Palnik będzie Ardeo Eco-Burn, czyli z żeliwną koroną. Ardeo mają szerokie leje zasypowe, ale jest też opcja z krótkim i wtedy zestaw z kociołkiem będzie węższy, czy mam rację? W moim Ardeo mam napęd Besel. Zależy mi na w miarę cichej pracy.

Jarecki79
12-08-2015, 14:23
Wojtek, besel to jest silnik

Ardeo ja biorę z ewmarem. Te przekładnie mają, trzeba tylko tak zamówić.
A najbardziej się cieszyłem jak mi składali na BHF, bo to chodziło najciszej, wymaga jednak konkretnego montażu motoreduktora, bo inaczej się rozcieknie po 3latach, oni wiedzą jak to montować. Niestety tego już od jakiegoś czasu nie ściągają, bo jest właśnie to transtecno...

Teraz mają partię tych transów, ale uwaga, to sa dwie różne przekładnie, jednak jest taka a'la ewmar a druga ma bliżej do BHF-u, sęk w tym,że inna prędkość obrotowa, jest bodajże ok. 1,5 czy nawet 2obr/min więc parametry podawania wyjda inne. Jak już z transem, to tym a'la ewmar/nord.

wojtek65
13-08-2015, 18:22
Dzięki za dokładne wyjaśnienie.
Czyli zdecydowany jestem na Eco Burn 25 kW, motoreduktor Ewmar i szeroki lej, bo z krótkim robią tylko dla, jak słyszałem jednego producenta;). Zresztą patrząc według skama, to u mnie krótki lej i typowy kosz 50 cm szeroki stykałby się z kotłem. Dla mnie podajnik będzie odbierany w poniedziałek albo wtorek. Dzwonić wcześniej co potrzeba czy przy odbiorze?

decicom
09-09-2015, 22:02
No i sam teraz pomyśl co te badania są warte?
Psu na budę,kto taki super hiper węgielek dostanie?
Ludzie palą miałami z małą ilościa groszku bo jest taniej a o certyfikaty się kłócą.Po co się pytam?
Niech badają kotły i wystawiają certyfikaty na podstawie tego czym ludzie palą a nie czym by ewentualnie mogli palić.
Pokażcie mi choć jeden kocioł z palnikiem do miału ,który by go spalał i uzyskał by choć IV klasę.Na tym rynku jest jeden wielki bu..el i każdy chce go wykorzystać.Kupują kotły z certyfikatem tylko dla tego aby kasę z dotacji wyszarpać i nic poza tym.Palą byle jakim groszkiem i w du..e mają cały papier ekologiczny i taka jest prawda.

5 klasa - paliwo podstawowe miał - Kotrem KWMP2 CERAMIC green line

animuss
16-09-2015, 00:35
Sesja zdjęciowa kotła SAS SOLID 19kW

Kocioł z klasą małej mocy do 20kW.
kocioł posiada certyfikat laboratorium
co do wymagań klasy 5 według normy PN-EN 303-5:2012
http://www.kostrzewa.com.pl/files/Obrazy/klasa_5_PL_1.PNG
(kocioł SAS SOLID 19kW (http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-solid.html))

Kocioł przyszedł w takim stanie przytwierdzony do palety .
http://i.imgur.com/N4g4dGr.jpg

http://i.imgur.com/Vt3hPQT.jpg

http://i.imgur.com/08xK35U.jpg

http://i.imgur.com/5plqfMB.jpg

http://i.imgur.com/o5FqgFV.jpg

http://i.imgur.com/77EO8Ny.jpg

http://i.imgur.com/WW8TySL.jpg

http://i.imgur.com/7jcM0go.jpg

http://i.imgur.com/zerbH2u.jpg

http://i.imgur.com/4e906n3.jpg

http://i.imgur.com/9nWA9Sb.jpg

http://i.imgur.com/Y5JFcbz.jpg

http://i.imgur.com/LRimxdA.jpg

http://i.imgur.com/rL6TY6J.jpg

http://i.imgur.com/QJ8x6xW.jpg
zawór bezpieczeństwa zamontowany na gotowo .
http://i.imgur.com/0WWYleu.jpg

http://i.imgur.com/hXzM44n.jpg

http://i.imgur.com/M1Z7Wj0.jpg

http://i.imgur.com/SfFfveL.jpg

http://i.imgur.com/RR2R5mR.jpg

http://i.imgur.com/SQkbHjP.jpg

http://i.imgur.com/te0aDpr.jpg

http://i.imgur.com/NtU0rgb.jpg

http://i.imgur.com/H5IJuHA.jpg

http://i.imgur.com/K3uHe8h.jpg

http://i.imgur.com/tpPFbrx.jpg

Wnętrze kotła.
http://i.imgur.com/bnXzjBS.jpg

http://i.imgur.com/Kbs5cnh.jpg

http://i.imgur.com/QWlwjCO.jpg

http://i.imgur.com/JU4ymll.jpg

http://i.imgur.com/kT111AN.jpg

http://i.imgur.com/FDY0JaU.jpg

http://i.imgur.com/8LAyaYo.jpg

http://i.imgur.com/ZQqAIVX.jpg

http://i.imgur.com/JgDxh3d.jpg

http://i.imgur.com/INgGhVE.jpg
Przy palniku jest taka fajka srebrna to czujnik żaru ,który bada temperaturę retorty a sterownik przy włączonej opcji PID nie działa na ślepo automatycznie dobiera dawkę paliwa na podstawie pomiaru temperatury żaru w punkcie retorty.
Rozwiązanie to jest dobre, w praktyce nie ma potrzeby ręcznego ustawiania parametrów podawania paliwa czy też innej regulacji sterownika po zakupie węgla od innego dostawcy.

http://i.imgur.com/vsSheHQ.jpg

http://i.imgur.com/fm4zkmS.jpg

http://i.imgur.com/dEKA8n8.jpg
Kaseta na popiół jest mizerna ,raczej do pelletu by się nadała .
http://i.imgur.com/ic9cG9u.jpg

http://i.imgur.com/Atx5xuI.jpg

[http://i.imgur.com/rMTLjqc.jpg

http://i.imgur.com/LQFSfAb.jpg

http://i.imgur.com/24ZLnij.jpg
Wyciągałem kasetę z turbulatorami zrobione chyba z nierdzewki.
http://i.imgur.com/tRbonOv.jpg

http://i.imgur.com/qfQCvMw.jpg

http://i.imgur.com/PKXLhyB.jpg

http://i.imgur.com/EkA0LRW.jpg

http://i.imgur.com/XO57O7y.jpg

Deflektor leży w popielniku i jest
nakręcany na ten pręt .
http://i.imgur.com/fm4zkmS.jpg

Jest jeszcze zestaw narzędzi do czyszczenia razem z szufelką w kolorze kotła ,oraz zdejmowana obudowa z trzech stron poniżej zasobnika .

bolek&lolek
17-09-2015, 14:29
Szanowny Panie MINERTU,
zechciałeś Pan napisać tak:

"No i sam teraz pomyśl co te badania są warte?
Psu na budę,kto taki super hiper węgielek dostanie?
Ludzie palą miałami z małą ilościa groszku bo jest taniej a o certyfikaty się kłócą.Po co się pytam?
Niech badają kotły i wystawiają certyfikaty na podstawie tego czym ludzie palą a nie czym by ewentualnie mogli palić.
Pokażcie mi choć jeden kocioł z palnikiem do miału ,który by go spalał i uzyskał by choć IV klasę.Na tym rynku jest jeden wielki bu..el i każdy chce go wykorzystać.Kupują kotły z certyfikatem tylko dla tego aby kasę z dotacji wyszarpać i nic poza tym.Palą byle jakim groszkiem i w du..e mają cały papier ekologiczny i taka jest prawda."

Zatem jak ja - szara myszka - na dodatek za pisanie prawdy na tym forum, co trochę banowana mam rozumieć Pańskie wywody?

1. Czy każda dostawa paliwa do pana X powinna być przebadana w jego kotle i warunkach u niego panujących, a badanie powinno się skończyć wystawieniem certyfikatu przez uprawnioną jednostkę badawcza? No bo przecież wg Pańskich wywodów każdy pali czymś innym.
2. Czy może olać to wszystko, mieć w 4 literach wymagania UE i pakietu klimatycznego, bo przecież aby Pan otrzymał wypłatę, to kopalnia (Pana macierzysta) musi sprzedać, to co pan ufedruje. A pan poomacku prawie tnie i nie patrzy bardzo co, bo i ciemno i zapylone. A hałas na dodatek w ścianie ogranicza znacznie umiejętność myślenia. Stąd między innymi tyle wiców o kretach.
3. Czy może UE chcąc polepszyć atmosferę powinna spełniać Pańskie pomysły i finansować te badania? Tylko, że użytkowników tego, co Pan ufedruje, pośrednik domiesza, a handlarz kupującemu wciśnie jest multum. A czas badań trwa i trwa.
4. A jak się Pańskie wywody zacytowane powyżej maja do tego, czym Pan handluje?

Z pełnym szacunkiem dla potomności zamieszczam cytat z Pańskiego pisania. Oto on:

"Na tym rynku jest jeden wielki bu..el i każdy chce go wykorzystać."

Bo Pan przecież jest jednym z ogniw tych działań. Ale chwała Panu za to, że się Pan odkrył.

Teraz już znowu możecie Panu Moderatorowi zgłaszać swoje rozgoryczenie, że wam wredny bolek lolek albo matołek, jak mnie niektórzy zdążyli nazwać, a pan moderator ma to w głębokim poważaniu- do buziaczek prawdę wywalił. Bo gdyby je nazwał po imieniu, to by znowu ban był. Za prawdę.

Uniżone ukłony dla Wszystkich i dodatkowy skłon przed Panem MOderatorem. Rączęta całuję, do nózek pachnących lawendą upadam i o przebaczenie proszę. Że się odważyłem znowu głos zabrać.


"Pokażcie mi choć jeden kocioł z palnikiem do miału ,który by go spalał i uzyskał by choć IV klasę." napisał pan Minertu
No jeśli nie ma takich przebadanych rzetelnie, to co powiedzieć Panie Minertu, o tych, które nawet na dobrym paliwie w III się nie zmieściły? Na miale byle jakim to pewnie minus pierwszą wg starej normy bieda mają osiągnąć.

I proszę nie pisać, że nie, bo nie dysponuje pan wynikami badań. "Widokówka" od wujka Staszka lub Cioci Frani to nieco zbyt mało, jak na dowód w sprawie.

zbigmaz01
17-09-2015, 17:07
:offtopic:
Takie wypowiedzi kojarzą mi się z atakowaniem biednego araba pracującego przy pompach wydobywczych ropę za to że na naszych stacjach paliw tankujemy diesla pomieszanego z różnorodnymi rozpuszczalnikami i wodą.
Czego ty chcesz od jego pracy? Tam gdzie mu kombajn postawią tam fedruje i na tym się jego rola kończy. Dobrze napisał, co jest na kopalni to jedno a co na składach w całej Polsce to drugie. Taki z ciebie znawca przepisów i norm? Tam rób porządek i tam masz większe pole do popisu a wtedy w temacie kotłów będzie większy spokój.

Wpis jak poprzednika do zgłoszenia i usunięcia.

karoka65
17-09-2015, 17:49
Animuss ? czy ja dobrze widzę ?
Następny "niedouczony" :) producent "zaizolował" wymiennik szamotem i jeszcze ma 5-tą klasę ?

zawijan
17-09-2015, 18:16
Animuss ? czy ja dobrze widzę ?
Następny "niedouczony" :) producent "zaizolował" wymiennik szamotem i jeszcze ma 5-tą klasę ?
A już myślałem, że zrozumiałeś wreszcie, iż nie każdy kawałek szamotu wsadzony do kotła jest izolatorem wymiennika... a Ty jednak ciągle swoje :rolleyes:

karoka65
17-09-2015, 18:25
No nie dawno pisałeś że to tylko doktorska ręka może ten szamot włożyć :)
A ja tu widzę że jest dokładnie tak samo jak w komorze RBRa, to co ? w jednym izoluje a w drugim nie ?
Palnik tyle że inny.
Tu powinno być jeszcze lepiej bo planik RBRa ma podobno dziadka z doktorskimi korzeniami :)

karoka65
17-09-2015, 18:29
A co do rozumienia ? tak rozumiem Cię coraz bardziej przypadkiem czytając kilka wpisów na Twoim blogu i po tym co mi się uszy obija.
Rozumiem i podziwiam zarazem.
Chciałbym mieć tak inteligentnego i przebiegłego człowieka od marketingu.
Im dłużej żyję, czytam, poznaję ludzi, tym bardziej rozumiem.
Pozdrawiam i kończę zarazem bo mogę za dużo napisać a to nie miejsce.

zawijan
17-09-2015, 18:47
No nie dawno pisałeś że to tylko doktorska ręka może ten szamot włożyć :)
A ja tu widzę że jest dokładnie tak samo jak w komorze RBRa, to co ? w jednym izoluje a w drugim nie ?
Palnik tyle że inny.
Tu powinno być jeszcze lepiej bo planik RBRa ma podobno dziadka z doktorskimi korzeniami :)
O tej "doktorskiej ręce" to przecież Ty pisałeś, nie ja.
Nie interesuje mnie specjalnie kocioł SAS-a, ale RBR i OEPlus czy OEPlusM z całą pewnością nie mają szamotu w tym samym miejscu.

zawijan
17-09-2015, 18:50
A co do rozumienia ? tak rozumiem Cię coraz bardziej przypadkiem czytając kilka wpisów na Twoim blogu i po tym co mi się uszy obija.
Rozumiem i podziwiam zarazem.
Chciałbym mieć tak inteligentnego i przebiegłego człowieka od marketingu.
Im dłużej żyję, czytam, poznaję ludzi, tym bardziej rozumiem.
Pozdrawiam i kończę zarazem bo mogę za dużo napisać a to nie miejsce.
Nie robię żadnego marketingu, choć czasem żartuję sobie z Was w ten sposób. Po prostu udzielam rzetelnych informacji technicznych w sposób maksymalnie popularny. To tylko tyle...

karoka65
17-09-2015, 18:59
Żartujesz to sobie z czytelników i wprowadzasz ich umiejętnie w swój świat, jaki Tobie pasuje z wiadomego względu.
Ze mnie to sobie zawijan nie pożartujesz, może długo, może nie długo w tym, ale siedzę.
Już Ci pisałem, to nie miejsce i raczej zakończmy, ok ?

zawijan
17-09-2015, 19:12
Żartujesz to sobie z czytelników i wprowadzasz ich umiejętnie w swój świat, jaki Tobie pasuje z wiadomego względu.
Ze mnie to sobie zawijan nie pożartujesz, może długo, może nie długo w tym, ale siedzę.
Już Ci pisałem, to nie miejsce i raczej zakończmy, ok ?
Przecież to nie ja zacząłem...
Przecież to nie ja zaczynam kolejne wznowienia...
Ja tylko prostuję pewne... no... mijania się z prawdą z Twojej strony ;)
Nic więcej...

karoka65
17-09-2015, 19:24
Widzisz gdybym to ja się z nią mijał to ja bym się musiał obrażać i odchodzić a ja jestem tutaj cały czas :)
Ja nie obiecuję gruszek na "drzewku" które dopiero do ziemi zostało wsadzone.

zawijan
17-09-2015, 19:36
Widzisz gdybym to ja się z nią mijał to ja bym się musiał obrażać i odchodzić a ja jestem tutaj cały czas :)
Ja nie obiecuję gruszek na "drzewku" które dopiero do ziemi zostało wsadzone.
Wszyscy dobrze wiemy, co obiecujesz...

karoka65
17-09-2015, 19:58
Jest o wielu więcej tych którzy pamiętają to co Ty obiecywałeś.

zawijan
18-09-2015, 07:55
Jest o wielu więcej tych którzy pamiętają to co Ty obiecywałeś.
Wiem o tym. To zupełnie normalne.

animuss
18-09-2015, 23:28
Animuss ? czy ja dobrze widzę ?
Następny "niedouczony" :) producent "zaizolował" wymiennik szamotem i jeszcze ma 5-tą klasę ?
Tak ,sąsiad weżnie pewnie do łapki młotek w połowie sezonu grzewczego.:lol2:

Jarecki79
19-09-2015, 17:27
Animuss teraz dopiero miałem czas rzucić okiem na fotki
Rozumiem w wypadku tego produktu wyższą cenę, widać ile więcej materiału, pracy.

Mam jednak jedno małe ALE

czy doszedłeś jak się tam zakłada ruszt awaryjny?

Tob
19-09-2015, 21:20
Jeżeli można zapytać Kol. do czego służy ten "wihajster" na czopuchu prezentowanego kotła SAS, naczytałem się tyle negatywnych uwag o tej formie regulacji procesu spalania, iż nawet nie dopuszczam myśli, że to dinks tego co mi świta w mózgownicy, taki zautomatyzowany kocioł, no na pewno nie.

Jarecki79
19-09-2015, 21:31
Brawo Tob, zauważyłeś jeden z elementów sugerujących,że można w nim palić jak w kopciuchu
jest ich więcej
m.in. dolne drzwiczki popielnikowe posiadają rozetę a na niej z kolei jest oczko do łańcuszka dla miarkownika ciągu....

i jeszcze dwa punkty to zdradzają

zastanawiam się jednak, jak jest ten ruszt mocowany, jak to ukryto.....

Kolanin
19-09-2015, 22:13
To tylko tak z rozpędu ta klapka miarkownika w dolnych drzwiczkach i regulacja na czopuchu(stare przyzwyczajenia)
Kocioł w 5 klasie,kto to słyszał o jakimś ruszcie awaryjnym;)

Obstawiam,że ten ruszt można zamontować na kątownikach na których to opiera się 1 poziom półki szamotowej tej ze śrubą pod spodem do przykręcenia deflektora.(trzeba zdjąć półkę)
Najprawdopodobniej trzeba do palenia awaryjnego wymontować również tę wyższą półkę szamotową.

Tob
19-09-2015, 22:45
No jednak, nie będę dalej czytał, po fragmencie instrukcji już wiem, ten dinks ogranicza ciąg kominowy w automatycznym kotle z 5 klasą.

animuss
19-09-2015, 23:12
Animuss teraz dopiero miałem czas rzucić okiem na fotki
Rozumiem w wypadku tego produktu wyższą cenę, widać ile więcej materiału, pracy.

Mam jednak jedno małe ALE

czy doszedłeś jak się tam zakłada ruszt awaryjny?
I tak sąsiad wyhaczył go na 8% Vacie za 8988zl
Na razie kocioł stoi ma przyjść instalator ,ostatnio mam wydłużony czas pracy,nie widziałem w zestawie rusztu do wkładania w komorę spalania.
Będę się starał jeszcze więcej informacji przekazać ciekawie się zapowiada ,praca z czujnikiem żaru ,sterowanie wysokością kopca na palniku przez sterownik ,utrzymywanie automatycznie stałej temperatury paleniska w okolicach 500*C ,po odpaleniu ,zimą ,po sezonie ,będą dopiero prawidłowe opinie,

animuss
19-09-2015, 23:20
Jeżeli można zapytać Kol. do czego służy ten "wihajster" na czopuchu prezentowanego kotła SAS, .

Gały wywaliłem jak to zobaczyłem po rozpakowaniu .
http://i.imgur.com/Y5JFcbz.jpg
Na razie nie wiem jak wajhowanie tym szybrem wpłynie na spalanie :rolleyes:
Gdyby były 2 nacięcia na prowadnicy to pomyślałbym że to do czyszczenia komina ale tam jest 5.

animuss
19-09-2015, 23:52
To tylko tak z rozpędu ta klapka miarkownika w dolnych drzwiczkach i regulacja na czopuchu(stare przyzwyczajenia)
Kocioł w 5 klasie,kto to słyszał o jakimś ruszcie awaryjnym;)

Obstawiam,że ten ruszt można zamontować na kątownikach na których to opiera się 1 poziom półki szamotowej tej ze śrubą pod spodem do przykręcenia deflektora.(trzeba zdjąć półkę)
Najprawdopodobniej trzeba do palenia awaryjnego wymontować również tę wyższą półkę szamotową.

Mi się wydaje że to kocioł bardziej uniwersalny te dodatki są dla użytkownika kupującego go w wybranym przez niego zestawieniu , lub używającego go w innej konfiguracji ,tak samo jest z podajnikiem ,można kupić z pelletowym i masz już inny kocioł ,a jak kupisz go w ogóle bez podajnika i kosza ,to ma ruszta żeliwne i jest kotłem zasypowym z szamotem do palenia drewnem ? wtedy te ustrojstwa są potrzebne .
Przesłuchaj to od 3 min.
https://youtu.be/DlkZLwnx7n8
Dlatego za tą kasę jest wyposażony nieźle .
Podejrzewam że dla jakiegoś fanatyka jest możliwość dokupienia wszystkiego, te dodatki zmienisz i i masz trzy kotły w domu ,pogmerasz trochę kluczami i palisz paliwem jakim chcesz.
Dwie zmiany (zamiana podajników ) nie wpływają na klasę kotła,dopiero montaż rusztów może obniżyć klasę tego kotła ,ale jeżeli pali się drewnem kawałkowym z wyjętym palnikiem a wstawionymi rusztami pod komorą szamotową to może też nie ma to wpływu na klasę kotła ,tego na razie nie wiemy .
Producent miał pewien zamysł ja tak to odczytuję .

Arturo72
20-09-2015, 00:53
Sesja zdjęciowa kotła SAS SOLID 19
Szczerze to nawet nie jest brzydki ;)
Jest ładniejszy o wiele od tak nachalnie reklamowanych na forum RBR czy Ogniwo czy Skamp.
Dla mnie 3 miejsce w rankingu na ten czas czyli:
1.http://www.r-eco.pl/produkt/reco-automat (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.r-eco.pl%2Fprodukt%2Freco-automat)
2.http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-ekokomfort,6,9.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.hkslazar.pl%2F produkty%2Ckotly-co-ekokomfort%2C6%2C9.html)
3.http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-solid.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sas.busko.pl%2 Fpl%2Fprodukty%2Fsas-solid.html)

Lazar widziałem też jest w innym zajebistym malowaniu:
331216

minertu
20-09-2015, 06:32
Szczerze to nawet nie jest brzydki ;)
Jest ładniejszy o wiele od tak nachalnie reklamowanych na forum RBR czy Ogniwo czy Skamp.
Dla mnie 3 miejsce w rankingu na ten czas czyli:
1.http://www.r-eco.pl/produkt/reco-automat (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.r-eco.pl%2Fprodukt%2Freco-automat)
2.http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-ekokomfort,6,9.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.hkslazar.pl%2F produkty%2Ckotly-co-ekokomfort%2C6%2C9.html)
3.http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-solid.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sas.busko.pl%2 Fpl%2Fprodukty%2Fsas-solid.html)

Lazar widziałem też jest w innym zajebistym malowaniu:
331216

Jeżeli Twój ranking polega na malowaniu to widziałem lepsze. To dla mnie nie ma znaczenia bo kotła się na plecach nie nosi.

berdnard
20-09-2015, 07:42
aa ryczka czy drabina tak pomalowana też jest w komplecie:D

Kolanin
20-09-2015, 09:05
I ...praca z czujnikiem żaru ,sterowanie wysokością kopca na palniku przez sterownik ,utrzymywanie automatycznie stałej temperatury paleniska w okolicach 500*C ,po odpaleniu ,zimą ,po sezonie ,będą dopiero prawidłowe opinie,

OK,przy stałym odbiorze ciepła sprawdzi się na pewno ale nie wyobrażam sobie tego przy grzaniu CWU(czujnik musi być wyłączony) i jaką kocioł wtedy będzie miał sprawność i jaka klasa spalin wtedy będzie?
Podobnie może być przy podłogówce i małym odbiorze ciepła przez grzejniki.
We wszystkich tych przypadkach utrzymywanie żaru na 500*C skończy się przegrzaniem i załączy się alarm.
Nie podoba mi się zbyt nisko,a właściwie najniżej jak się dało umieszczenie króćca powrotu,to zle wróży dla żywotności kotła.
Zgadzam się co do jednego,miarodajne wnioski dopiero po sezonie grzewczym.

Tob
20-09-2015, 13:42
Animuss, powiem, że istnienie tej "wajchy" ma swoje pozytywne strony, pomaga obalić przynajmniej jeden mit, bo jeżeli stosuje ją tak renomowany producent to straszenie groźnymi, dramatycznymi skutkami używania przesłony podlega istotnej dewaluacji.
A stosujący ją palacze odzyskują trochę na wartości, np., ja. Przecież nie dopuszczamy, że nie jest to jednak tak poważny wytwórca kotłów.

QIM
21-09-2015, 06:18
Mało tego. Zgodnie z normą, na okoliczność spełniania której badano ten kocioł, użycie tego wihajstra nie zagraża bezpieczeństwu ludzi. Są tu na forum znawcy norm, więc niech się wypowiedzą

Kolanin
23-09-2015, 16:10
Jakoś nikt do tej pory z "uczonych w piśmie" nie raczył wypowiedzieć się na temat postawionych pytań i wątpliwości.
O klapce miarkownika w drzwiczkach popielnikowych,do czego ma ona służyć w kotle 5 klasy,gdzie jest w takim razie miejsce na ruszt awaryjny?
O tej wajsze na czopuchu,jak również o tym pitku na 500* przy palniku.(czy się sprawdzi,a jeśli tak to kiedy i czy zawsze?)
Gdzie się podziali szermierze ogólnie pojętej ekologi i czystego powietrza hę;)

zawijan
23-09-2015, 16:43
Jakoś nikt do tej pory z "uczonych w piśmie" nie raczył wypowiedzieć się na temat postawionych pytań i wątpliwości.
O klapce miarkownika w drzwiczkach popielnikowych,do czego ma ona służyć w kotle 5 klasy,gdzie jest w takim miejsce na ruszt awaryjny?
O tej wajsze na czopuchu,jak również o tym pitku na 500* przy palniku.(czy się sprawdzi,a jeśli tak to kiedy i czy zawsze?)
Gdzie się podziali szermierze ogólnie pojętej ekologi i czystego powietrza hę;)
Ne wiecie?
A to ciekawe... :rolleyes:

dębowy
23-09-2015, 17:48
Cześć dziadzia.

bobasxx
23-09-2015, 19:31
Ne wiecie?
A to ciekawe... :rolleyes:

A skąd wiesz, że o Was mowa ?

No tak, ostatnio Twój "przyjaciel" podawał się za kogoś z SAS-a...

Andrzej_M_
23-09-2015, 23:46
Niektóre posty zamieszczane przez forumowiczów wzbudzają moją ciekawość.

"Czujnik Żaru" , czyli nowy standard sterowania w kotłach SAS.


Zacytuje fragment z strony producenta kotła

Cały proces spalania nadzorowany jest przez czujnik żaru i obsługiwany przez regulator MultiFun.

,,,, Idea tego rozwiązania polega na umieszczeniu w palenisku czujnika żaru, który mierzy temperaturę i daje informację o zmianach stanu paleniska. Informacja ta jest przekazywana do regulatora. Umieszczenie czujnika w palenisku sprawia, że informacja jest natychmiastowa. ,,,,

ps.
Formatowanie tekstu moje



Nie wiem jaki to czujnik żaru i gdzie jest umieszczony.
Natomiast, opis robi wrażenie.




Jestem w rozterce.
Jeden kolega pisze, że 500 *C to odpowiednia temperatura żaru w wnętrzu paleniska, a drugi zaprzecza temu i twierdzi, że temperatura 500*C żaru w wnętrzu paleniska zakończy się "przegrzaniem" i załączeniem "alarmu".


ps2.
Spytajcie lub najlepiej przeczytajcie liczne artykuły ZawiJana, o zjawiskach jakie zachodzą w procesie spalania węgla w temperaturze 500*C.

animuss
24-09-2015, 00:01
Niektóre posty zamieszczane przez forumowiczów wzbudzają moją ciekawość.
"Czujnik Żaru"
Nie wiem jaki to czujnik żaru i gdzie jest umieszczony.
Natomiast, opis robi wrażenie.
.

Czujnik żaru jest tutaj , pojawia się w 1:57 sekundzie i jest do samego końca :)

https://www.youtube.com/watch?t=10&v=DlkZLwnx7n8

Andrzej_M_
24-09-2015, 00:19
Czujnik żaru jest tutaj , pojawia się w 1:57 sekundzie i jest do samego końca :)

Czyli producent kotła kłamie, bo pisze na swej stronie internetowej, następujące słowa:
,,,, Idea tego rozwiązania polega na umieszczeniu w palenisku ,,,,

zawijan
24-09-2015, 07:00
A skąd wiesz, że o Was mowa ?

No tak, ostatnio Twój "przyjaciel" podawał się za kogoś z SAS-a...

Nie wiem. I nie wziąłem niczego do siebie.
Zdziwiłem się tylko, że WY nie wiecie... :no:

Kolanin
24-09-2015, 07:48
Jestem w rozterce.
Jeden kolega pisze, że 500 *C to odpowiednia temperatura żaru w wnętrzu paleniska, a drugi zaprzecza temu i twierdzi, że temperatura 500*C żaru w wnętrzu paleniska zakończy się "przegrzaniem" i załączeniem "alarmu".

.

Jeżeli cytujesz wypowiedz,proszę o nie wypaczanie sensu.
Moja wątpliwość dotyczy tego,jak zachowa się kocioł przy małym odbiorze ciepła i włączonym czujniku(praca w automacie)
Producentowi chodzi o to(chyba),żeby poniżej tej wartości nie pracował kocioł,powtarzam przy pracy ciągłej i ciągłym odbiorze ciepła.
W takich warunkach to zadziała,w innych no właśnie...
Wiemy też jaka temp. jest potrzebna do prawidłowego spalania(800*) ale nie o tym próbuję rozpocząć dyskusję.

Tob
24-09-2015, 19:16
animuss, obejrzałem teraz filmik i uważam, że SAS przegiął, ja byłem pierwszy z tym czujnikiem żaru w kotłach na paliwa stałe, a przynajmniej ideą, ale może się nie zetknąłem z innymi rozwiązaniami, oczywiście w kotle zasypowym, niech się nie boją do sądu z tym, hehe. nie pójdę.
Na zdjęciach moje rozwiązanie ze stycznia 2011r.

Kolanin
24-09-2015, 20:03
Tob ale Twój czujnik nie ma tak ponętnych kształtów,jak ten(ta) od Sasa:lol:

Tob
24-09-2015, 20:34
Jest prosty jak to całe urządzenie.

Andrzej_M_
24-09-2015, 21:09
Jest prosty jak to całe urządzenie.

Termopara to faktycznie bardzo prosty czujnik.

Ma tylko jedną wadę, jest nią niezbędny a jednocześnie skomplikowany układ pomiarowy dokonujący odczytu niewielkich i nieliniowych wartości siły elektromotorycznej.

Tob, lepiej napisz i pochwal się jakie rezultaty uzyskałeś lub chciałeś uzyskać, stosując pomiar temperatury w komorze spalania.


ps.
Właściwie to nie wiem co u Ciebie ta termopara mierzy.

No bo co może mierzyć, jeżeli jest umieszczona bezpośrednio nad wlotem do komory spalania bardzo chłodnego powietrza .

animuss
25-09-2015, 00:43
animuss, obejrzałem teraz filmik i uważam, że SAS przegiął, ja byłem pierwszy z tym czujnikiem żaru w kotłach na paliwa stałe, a przynajmniej ideą, ale może się nie zetknąłem z innymi rozwiązaniami, oczywiście w kotle zasypowym, niech się nie boją do sądu z tym, hehe. nie pójdę.
Na zdjęciach moje rozwiązanie ze stycznia 2011r.

To ciekawe co piszesz .:D



Jeden kolega pisze, że 500 *C to odpowiednia temperatura żaru w wnętrzu paleniska, a drugi zaprzecza temu i twierdzi, że temperatura 500*C żaru w wnętrzu paleniska zakończy się "przegrzaniem" i załączeniem "alarmu".
.
http://i.imgur.com/khk1zsc.png

Jurgonka
25-09-2015, 08:12
Ne wiecie?
A to ciekawe... :rolleyes:

Nie wiem - przed laty na forum muratora i własnym odmówiłeś odpowiedzi na pytanie jak zmiany ciśnienia w komorze spalania wpływają na proces spalania. Pytałem o minimalne zmiany wywołane przepustnicą w czopuchu.

zawijan
25-09-2015, 08:29
Nie wiem - przed laty na forum muratora i własnym odmówiłeś odpowiedzi na pytanie jak zmiany ciśnienia w komorze spalania wpływają na proces spalania. Pytałem o minimalne zmiany wywołane przepustnicą w czopuchu.
Na wiele pytań nie odpowiedziałem i na wiele nie odpowiem, nawet jeśli będę znał odpowiedzi. Będę rozdawał moją wiedzę za darmo dopiero wtedy, kiedy producenci kotłów będą rozdawali za darmo swoje kotły.

Jurgonka
25-09-2015, 08:40
Nie jestem producentem kotłów (wyprodukowałem tylko własny szt. 1) Znam Twoje podejście i tym bardziej dziwi mnie, że osoba nie odpowiadająca na pytania sama je zadaje.

bobasxx
25-09-2015, 10:30
Nie wiem. I nie wziąłem niczego do siebie.
Zdziwiłem się tylko, że WY nie wiecie... :no:

Kto czyta na bieżąco, ten wie...

zawijan
25-09-2015, 13:06
Nie jestem producentem kotłów (wyprodukowałem tylko własny szt. 1) Znam Twoje podejście i tym bardziej dziwi mnie, że osoba nie odpowiadająca na pytania sama je zadaje.
Przeważnie zadaję pytania, na które znam odpowiedzi...:yes:
Jak myślisz, po co?

SUSPENSER
25-09-2015, 13:44
Na wiele pytań nie odpowiedziałem i na wiele nie odpowiem, nawet jeśli będę znał odpowiedzi. Będę rozdawał moją wiedzę za darmo dopiero wtedy, kiedy producenci kotłów będą rozdawali za darmo swoje kotły.

Tylko się nie dziw, że i Tobie czasem ktoś nie odpowie ...

zawijan
25-09-2015, 13:47
Tylko się nie dziw, że i Tobie czasem ktoś nie odpowie ...
Nie dziwię się...:no:

boluslolusj23
25-09-2015, 14:22
Spoko spoko

pytacie o "wajchę".
przepisy dopuszczają stosowanie tej "wajchy".
Fachowo proszę towarzystwa nazywa się to urządzenie nastawcze do regulacji spalin.
Musi być tak skonstruowane, aby nie było możliwe całkowite odcięcie kanału. Musi zostać wolnego co najmniej 20cm2 lub 3% powierzchni przekroju przepustnicy jeśli ta wartość jest większa. No i musi być możliwość identyfikacji położenia. stąd te żabki.

boluslolusj23
25-09-2015, 14:24
Cześć dziadzia.

Cześć drewnopodobny

Kolanin
25-09-2015, 14:44
Serdecznie witamy d."bolka i lolka" na antenie:wave::D

Jurgonka
25-09-2015, 15:01
Przeważnie zadaję pytania, na które znam odpowiedzi...:yes:
Jak myślisz, po co?

Rozumiem - boisz się wiedzy, która mogła by podważyć własne samozadowolenie. W odróżnieniu - zadaje pytania gdy brak mi wiedzy i zadanie pytania może ją uzupełnić. Każdą odpowiedz weryfikuje.

dębowy
25-09-2015, 15:06
Dziadek a co to nowe konto założyłeś ??

QIM
25-09-2015, 15:32
Spoko spoko

pytacie o "wajchę".
przepisy dopuszczają stosowanie tej "wajchy".
Fachowo proszę towarzystwa nazywa się to urządzenie nastawcze do regulacji spalin.
Musi być tak skonstruowane, aby nie było możliwe całkowite odcięcie kanału. Musi zostać wolnego co najmniej 20cm2 lub 3% powierzchni przekroju przepustnicy jeśli ta wartość jest większa. No i musi być możliwość identyfikacji położenia. stąd te żabki.

No dobra, tylko czemu przepływ gazów reguluje się na wylocie kotła (dodatkowo) zamiast (tylko) na wlocie?

Tob
25-09-2015, 19:56
Andrzej_M_, coś tam mierzy, bo na mierniku zmienia się od 15 - 750C, i jakoś tam wpływa na wielkość otwarcia klapki powietrza pierwotnego. Ot, takie zupełnie amatorskie pomysły, zaczęte, niedokończone, wieczna prowizorka z całkowitym brakiem naukowych podstaw.
Korzyści jakieś niewielkie są, plus walor edukacyjny, bo jak zaznaczyłeś, trzeba zrobić ten wzmacniacz, napisać kawałek programu, ale szału nie ma.

boluslolusj23
26-09-2015, 10:17
Serdecznie witamy d."bolka i lolka" na antenie:wave::D

Witam witam

dzięki UFO zablokowali mnie na amen to se trzeba było rade dać: JOT23 ZNOWU NADAJE!

boluslolusj23
26-09-2015, 10:18
Dziadek a co to nowe konto założyłeś ??

A miałem inne wyjście skoro panopodobni zza winkla zablokowali mnie na amen.
Melduję posłusznie: JOT 23 ZNOWU NADAJE!

boluslolusj23
26-09-2015, 10:26
No dobra, tylko czemu przepływ gazów reguluje się na wylocie kotła (dodatkowo) zamiast (tylko) na wlocie?

Ewentualnie na wylocie - powinno brzmieć prawidłowo postawione pytanie. Ale co tam. Nie takie tam tego teges od wielu z was płynęło, to sie skóra gruba zrobiła i odporna. Tylko nieodporna na "wiedze" i szuizm tzw. mfm. Ale co tam. Ważne, że JOT 23 ZNOWU NADAJE!

A w temacie:J
Jeśli ciąg kominowy za duży to go trzeba kotłowi ograniczyć. A że wentylator może zejść do pewnych tylko obrotów (nie mylić z durnotami podawanymi w niektórych "informacjach" producentów, że np. wentylator pójdzie na 1 czy 2% obrotów nominalnych), to niekiedy jego rzeczywiste minimum dużo za duże w połączeniu z ciągiem,dlatego tak a nie inaczej

boluslolusj23
26-09-2015, 10:32
animuss, obejrzałem teraz filmik i uważam, że SAS przegiął, ja byłem pierwszy z tym czujnikiem żaru w kotłach na paliwa stałe, a przynajmniej ideą, ale może się nie zetknąłem z innymi rozwiązaniami, oczywiście w kotle zasypowym, niech się nie boją do sądu z tym, hehe. nie pójdę.
Na zdjęciach moje rozwiązanie ze stycznia 2011r.

A skąd wiesz, że byłeś pierwszym?

Przekop bazę Urzędu Patentowego, to się bardzo, bardzo niemile zdziwisz. Jak wielu w wielu innych sprawach.
Jesteś innego zdania? Masz prawo dochodzić swoich praw. Nie odpuszczaj!!
Prawnicy kochają kasę. Każdy ją weźmie (sprawę), a później swoje, bo takie jest życie

boluslolusj23
26-09-2015, 10:34
A jak się WAM mówiło: masz jakieś swoje rozwiązania, to nie wyskakuj jak Filip z konopii, nie wrzucaj do sieci. Sprawdź co i jak, spytaj mądrzejszych, a uczciwych.
Skoro macie to w nosie, to teraz nie udawajcie wielce pokrzywdzonych przez los. Ja byłem pierwszy (skąd wiesz?), to ja, to ja, a tamte wraże ryje mnie obrobiły z pomysła itd. itp.

QIM
26-09-2015, 10:43
Ewentualnie na wylocie - powinno brzmieć prawidłowo postawione pytanie. Ale co tam. Nie takie tam tego teges od wielu z was płynęło, to sie skóra gruba zrobiła i odporna. Tylko nieodporna na "wiedze" i szuizm tzw. mfm. Ale co tam. Ważne, że JOT 23 ZNOWU NADAJE!

A w temacie:J
Jeśli ciąg kominowy za duży to go trzeba kotłowi ograniczyć. A że wentylator może zejść do pewnych tylko obrotów (nie mylić z durnotami podawanymi w niektórych "informacjach" producentów, że np. wentylator pójdzie na 1 czy 2% obrotów nominalnych), to niekiedy jego rzeczywiste minimum dużo za duże w połączeniu z ciągiem,dlatego tak a nie inaczej

Dlaczego zatem nie zasuwa na wylocie dmuchawy i stosowne obroty tejże? Zresztą teraz obecnie używane są przesłony na wlocie. To po co taki gadżet w czopuchu?
A jeszcze poza konkursem: po co taki dynks w kotle bez dmuchawy? Przecież ten można spokojnie zdławić na ssaniu a nie na wydechu?

Kolanin
26-09-2015, 11:32
A w temacie:J
Jeśli ciąg kominowy za duży to go trzeba kotłowi ograniczyć.

A dlaczego wajchą,toż to piach w szprychy,ciemnota i zabobon płomiennym wyznawcom jedynie słusznej idei:)
RCK sprosta takim zjawiskom,co to bez zgody i wiedzy oświeconego i świadomego użytkownika ośmielą się wytworzyć zbyt duży ciąg;)

boluslolusj23
26-09-2015, 13:23
A dlaczego wajchą,toż to piach w szprychy,ciemnota i zabobon płomiennym wyznawcom jedynie słusznej idei:)
RCK sprosta takim zjawiskom,co to bez zgody i wiedzy oświeconego i świadomego użytkownika ośmielą się wytworzyć zbyt duży ciąg;)

O obrotach wentylatora już pisałem. A czemu to coś tu a nie tam, to pytać projektanta kotła.
A czemu nie blokowac wentylatora na ssaniu? A to trzeba popatrzeć na jego charakterystykę pracy i się rozjaśni.

bolek_bolecki
26-09-2015, 14:02
Andrzej_M_, coś tam mierzy, bo na mierniku zmienia się od 15 - 750C


Ja miałem i ponad tysiąc. Nie wnikałem bo uznałem że podstawą jest wykluczenie pomiaru jako xxx* , pomiar takim czujnikiem wetkniętym gdzieś w palnik powie raczej tyle że w tym miejscu palnika jest "tak a nie tak". I w zasadzie nic więcej nie wiadomo. ;)


* pozwoliłem sobie wyedytować.

Tob
26-09-2015, 18:55
Przecież jak mówił mądry Ben Akiba wszystko już było, a ja sobie tylko tak zażartowałem, trzeba wklejać te "buźki" bo inaczej to zaczyna się poważna rozprawa, w tym filmiku o SAS informacja o pierwszeństwie z tym czujnikiem wydała mi się zanadto wyeksponowana w stosunku do potencjalnych efektów i tyle, ale mogę się oczywiście mylić i na tym koniec.
bolek_bolecki.
Tak dużo mierzyłem wyłącznie czujnikiem wetkniętym bezpośrednio w żar, dochodziło do 1100C, ja mierzę nad zasypem. Wszystko z czystej ciekawości, potem próbuje na nosa gdzieś to wykorzystać.

QIM
26-09-2015, 20:14
O obrotach wentylatora już pisałem. A czemu to coś tu a nie tam, to pytać projektanta kotła.
A czemu nie blokowac wentylatora na ssaniu? A to trzeba popatrzeć na jego charakterystykę pracy i się rozjaśni.
Powtórzę się i zapytam, czemu nie na tłoczeniu?

---

W temacie czujnika żaru...
Moja interpretacja rysunków i tego filmu jest taka, że czujnik ów powoduje, że sterownik utrzymuje pewien stan paliwa na palniku. Za zimno oznacza, że nam akurat dziurę wypala, za gorąco, że dokładnie odwrotnie. No i na tej podstawie se sterownik podejmie decyzję, czy skrócić pauzę podawania czy może wydłużyć.

TwojPan
26-09-2015, 21:27
Powtórzę się i zapytam, czemu nie na tłoczeniu?

---

W temacie czujnika żaru...
Moja interpretacja rysunków i tego filmu jest taka, że czujnik ów powoduje, że sterownik utrzymuje pewien stan paliwa na palniku. Za zimno oznacza, że nam akurat dziurę wypala, za gorąco, że dokładnie odwrotnie. No i na tej podstawie se sterownik podejmie decyzję, czy skrócić pauzę podawania czy może wydłużyć.

Jak zatem działa sterownik Boleckiego ?
Dokłada kiedy jest tam zaiste -zbyt mało?
Co znaczy -zbyt mało?
Jak działa zatem sławetny esterownik w auto?Jak działa w "pół automacie" ?
Pewnie działa ostro,skoro można założyć kaganiec i "popędzić" kocioł na testy.
BTW>
Panowie z esterownik .wasza wersja V2-powinna nosić już znamiona ID (inteligentnego domu) -rolety,czujniki nasłonecznienia,ruchu itd.
Dla OEPM -nie warte zmiany te były.Proces spalania grupowego-jest tyko fajny jako kajdany dla mocy badanego kotła.
W normalnej kotłowni -jest zwykłym szajsem.....

boluslolusj23
27-09-2015, 08:25
Ja miałem i ponad tysiąc. Nie wnikałem bo uznałem że podstawą jest wykluczenie pomiaru jako xxx* , pomiar takim czujnikiem wetkniętym gdzieś w palnik powie raczej tyle że w tym miejscu palnika jest "tak a nie tak". I w zasadzie nic więcej nie wiadomo. ;)


* pozwoliłem sobie wyedytować.

Szacun,
rzeczowa odpowiedź fachowca. Chwała Panu za to. Tylko coś mi sie widzi, że szybko przewalą Pana na druga stronę barykady, bo takich u siebie nie lubią.

Pozdrawiam

minertu
27-09-2015, 10:23
Szacun,
rzeczowa odpowiedź fachowca. Chwała Panu za to. Tylko coś mi sie widzi, że szybko przewalą Pana na druga stronę barykady, bo takich u siebie nie lubią.

Pozdrawiam
A niby dlaczego przecież '' racja jest jak dupa, każdy ma swoją''

boluslolusj23
27-09-2015, 11:27
A niby dlaczego przecież '' racja jest jak dupa, każdy ma swoją''

Masz rację. Gorzej gdy się im ta ona z głową miejscami czasami zamienia.

pozdrowienia dla a... tego który ponoć cie nawet nie zna, a ty go promujesz. O reszcie nie piszę. przez grzeczność.

minertu
27-09-2015, 11:58
Masz rację. Gorzej gdy się im ta ona z głową miejscami czasami zamienia.

pozdrowienia dla a... tego który ponoć cie nawet nie zna, a ty go promujesz. O reszcie nie piszę. przez grzeczność.
Nie bój się o moją,jest zawsze na swoim miejscu.

boluslolusj23
27-09-2015, 12:14
Nie bój się o moją,jest zawsze na swoim miejscu.

ta ona?

KrzysztofTSP
27-09-2015, 13:05
Witam, jestem na kupnie kotła centralnego ogrzewania na ekogroszek, pellet. Powierzchnia domu to ok. 240 mkw. Dom nieocieplony, wymienione szyby. Biorąc pod uwagę rangę oraz doświadczenie Forumowiczów proszę o informację jaki kupić kocioł, żeby nie przepłacić i być zadowolonym z zakupów... Proszę o info co polecacie... Dziękuję

karoka65
27-09-2015, 13:24
Witam, jestem na kupnie kotła centralnego ogrzewania na ekogroszek, pellet. Powierzchnia domu to ok. 240 mkw. Dom nieocieplony, wymienione szyby. Biorąc pod uwagę rangę oraz doświadczenie Forumowiczów proszę o informację jaki kupić kocioł, żeby nie przepłacić i być zadowolonym z zakupów... Proszę o info co polecacie... Dziękuję
O widzisz do Ciebie można wstawić nowe Ogniwo EPM, mieszkasz tam gdzie może być zimno, masz dość duży domek i bez ocieplenia.

Kolanin
27-09-2015, 13:37
Na początek oblicz jakie zapotrzebowanie na ciepło ma Twój dom.
Zrobisz to tu:

http://cieplowlasciwie.pl/

Nie wiem,czy dobrze zrobiłeś pisząc na tym forum.
Zaraz zacznie się jeden wielki jazgot i bełkot i praktycznie nic się nie dowiesz.
Jak nie jesteś pro-eco i nie wybierzesz kotła za słuszne i jedyne 10 tyś.PLN w 5 klasie czystości spalin,to płomienni szermierze ekologii napiętnują i potępią Cię z duszą i ciałem.
Zdecydujesz się na 5 klasę,też nie dobrze bo będzie wojna,który jest lepszy.
Moja rada jest taka:
Jak będziesz wiedział jakiej mocy kotła potrzebujesz,poszukaj gdzie indziej informacji i opinii o kilku kotłach,które Cię interesują.
Unikaj kotła z rusztem wodnym i o pelletach w nie docieplonym domu zapomnij.

animuss
27-09-2015, 13:47
Witam, jestem na kupnie kotła centralnego ogrzewania na ekogroszek, pellet. Powierzchnia domu to ok. 240 mkw. Dom nieocieplony, wymienione szyby. Biorąc pod uwagę rangę oraz doświadczenie Forumowiczów proszę o informację jaki kupić kocioł, żeby nie przepłacić i być zadowolonym z zakupów... Proszę o info co polecacie... Dziękuję
Proszę ocieplić dom i wrócić ponownie.

minertu
27-09-2015, 13:53
Proszę ocieplić dom i wrócić ponownie.
Tak by należało zrobić.Każdy ma jednak swoje powody ,że nie ociepla bo...

karoka65
27-09-2015, 14:09
Unikaj kotła z rusztem wodnym i o pelletach w nie docieplonym domu zapomnij.
Te ruszta na pewno, zaś co do pelletu to kolegi regionie może chyba mieć po taniości od jakiegoś lokalnego producenta.
Mając palnik przystosowany do spalania miału można mieszać ten miał z takim pelletem w celu obniżenia kosztów ogrzewania a ocieplić zawsze się opłaca bo to przede wszystkim ma wpływ na te koszty.

poltowski2000
27-09-2015, 14:28
Galmet eko-gt kwpM

To jest moja propzycja, no to zaczynamy hehe

Kolanin
27-09-2015, 14:34
Poczekajmy i dowiedzmy się,czym kol. Krzysztof chce palić.
Tylko ekogroszkiem,a może tylko miałem albo mieszanką.
Nie wszystkie kotły mają palniki przystosowane do spalania w/w paliw.

poltowski2000
27-09-2015, 14:39
Od wszystkiego To do....

KrzysztofTSP
27-09-2015, 14:44
Do tego czasu dom ogrzewany był piecem na węgiel 25 kw i było ciepło w domu, choć częste odwiedzanie kotłowni było bardzo uciążliwe... Często piec wygasał... zwłaszcza nad ranem....
Palenie miałem odpada... zostaje ekogroszek, ponieważ pelletu nikt ni poleca...
w chwili obecnej zastanawiam się nad kotlem firmy Stalmark duo-pid 26 lub Metal-Fach sd duo-25. Niee znam jednak tych producentów...Na pewno nie potrzebuję tego kotła do ogrzewania wody... na każdym piętrze jest łazienkowy piec gazowy...

kedlaw0
27-09-2015, 14:44
Od wszystkiego To do....

Dziwne, bo ja mogę (i to robię) palić miałem i eko.

rübezahl
27-09-2015, 14:45
O widzisz do Ciebie można wstawić nowe Ogniwo EPM, mieszkasz tam gdzie może być zimno, masz dość duży domek i bez ocieplenia.

To jest dobra rada. Kocioł szyty jak na miarę dla Ciebie.

poltowski2000
27-09-2015, 14:47
Wolno koledze

poltowski2000
27-09-2015, 15:03
W PSB jak dobrze zagada to wyrwie galmeta 19kw za 6800

animuss
27-09-2015, 19:01
Lista kotłów z klasą małej mocy
do 20kW.
ekogroszkowe ,miałowe
kotły posiadające certyfikat laboratorium
co do wymagań klasy 5 według normy PN-EN 303-5:2012
http://www.kostrzewa.com.pl/files/Obrazy/klasa_5_PL_1.PNG

EKOGREŃ - https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCIQFjAAahUKEwilkMKs6ZfIAhWkc3IKHWZAAfM&url=http%3A%2F%2Fwww.ogrzewanie.sklep.pl%2Fpl%2Fp% 2Ffile%2Fc05368844698a03c979eeafb44a6de40%2FUlotka-EG-CARBON-LUX.pdf&usg=AFQjCNEoXxYNqv2tmzuJIxObnsoa1AzkYQ&bvm=bv.103388427,d.bGQ
1.(kocioł EG-Carbon Lux 14kW (http://www.eogrzewanie.com/pl/p/Kociol-EG-CARBON-LUX-14-KW-NOWOSC-UZYSKAJ-DOTACJE-W-GMINIE/688))
2.(kocioł ]EG-Carbon Lux 19kW (http://www.eogrzewanie.com/pl_PL/p/Kociol-EG-CARBON-LUX-19-KW-NOWOSC-KOCIOL-Z-5-KLASA-UZYSKAJ-DOTACJE-Z-GMINY/689?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2015-09&utm_content=689#nclid=8126117d576152ff92648b90e5bc 0e85))
DEFRO
1.(kocioł Sigma UNI 16kW (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.defro.pl%2Fp%2 C112%2Csigma-uni.html))
2.(kocioł Sigma 16 kW (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.defro.pl%2Fp%2 C118%2Csigma.html) )
KOŁTON
1.(kocioł Ecomatix 19kW (http://www.kolton.pl/kotly-z-podajnikiem-na-ekogroszek/ecomatix#dane-techniczne))
SAS
1.(kocioł SAS SOLID 14kW (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sas.busko.pl%2 Fpl%2Fprodukty%2Fsas-solid.html))
2.(kocioł SAS SOLID 19kW (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sas.busko.pl%2 Fpl%2Fprodukty%2Fsas-solid.html))
PROTECH
1.(kocioł EP V 14kW (http://www.protech-wkg.pl/kotly-grzewcze/kotly/podglad/134-ep-v.html))
ZGODA WIEPRZ
1.(kocioł Iskra Eko 17kW (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.zgoda-wieprz.pl%2F126-kotly-grzewcze))

Klasa 5 kotła oznacza, że spełniają on następujące wymagania w zakresie emisji i sprawności:
emisja pyłu: do 40 mg/m³
emisja tlenku węgla: do 500 mg/m³
emisja gazowych zanieczyszczeń organicznych (OGC): do 20 mg/m³,
sprawność cieplna: od 87%,

W tej klasie jednak królują urządzenia przystosowane do spalania biomasy: kotły z palnikami pelletowymi oraz kotły zgazowujące drewno.




Lista producentów kotłów z podajnikiem

na ekogroszek i miał klasy 5 !
Kotły posiadają certyfikat laboratorium co do wymagań klasy 5 według normy PN-EN 303-5:2012

EKOGREŃ (http://ekogren.pl) (EG-Carbon Lux) - http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.google.pl%2Fu rl%3Fsa%3Dt%26rct%3Dj%26q%3D%26esrc%3Ds%26source%3 Dweb%26cd%3D1%26cad%3Drja%26uact%3D8%26ved%3D0CCIQ FjAAahUKEwilkMKs6ZfIAhWkc3IKHWZAAfM%26url%3Dhttp%2 53A%252F%252Fwww.ogrzewanie.sklep.pl%252Fpl%252Fp% 252Ffile%252Fc05368844698a03c979eeafb44a6de40%252F Ulotka-EG-CARBON-LUX.pdf%26usg%3DAFQjCNEoXxYNqv2tmzuJIxObnsoa1AzkYQ %26bvm%3Dbv.103388427%2Cd.bGQ
DEFRO (http://www.defro.pl) (kocioł Sigma i Sigma UNI)
GALMET (http://galmet.com.pl/pl/products/index2/8-kotly_co_z_zasobnikiem_i_podajnikiem_paliwa?Produc ts_page=1&pageSize=5) (EKO-GT KWP / EKO-GT KWP M / EKO-GT KWP S (http://galmet.com.pl/pl/products/view/15-kotly_co) )
KOŁTON (http://www.kolton.pl/produkty) (kocioł Ecomatix (http://www.kolton.pl/kotly-z-podajnikiem-na-ekogroszek/ecomatix))
KOTREM (http://www.kotrem.pl) (KWMP2 CERAMIC) http://www.kotrem.pl...kat klasa 5.pdf
OGNIWO (http://www.ogniwobiecz.com.pl) (Eko Plus M)https://zawijan.file...jpg?w=630&h=891
PROTECH (http://www.protech-wkg.pl/kotly-grzewcze/) (kocioł Protech EP V (http://www.protech-wkg.pl/kotly-grzewcze/kotly/podglad/134-ep-v.html))
SAS (http://www.sas.busko.pl/pl/) (kocioł SAS SOLID) - http://www.sas.busko...kologiczny.html
ZGODA WIEPRZ (http://www.zgoda-wieprz.pl) (kocioł Iskra Eko). -http://www.zgoda-wie...t_iskra_eko.pdf

karoka65
27-09-2015, 19:09
Animuss nie drażnij "lwów" :)

boluslolusj23
28-09-2015, 08:19
Panie animuss

Z całym szacunkiem;
Jeśli to co podał pan przy pozycji nr 3 uznaje za wynik, to sorry. Pomijam brak akredytacji. Sama forma i treść dyskredytują ten papierek już na starcie, bo po prostu okropnie mija się z rzeczywistością.

Aby móc powiedzieć, że kocioł posiada określoną klasę wg normy, to badania muszą byc według normy wykonane. A tak się składa, że 303-5:2012 wymaga badania na dwóch mocach. I wyniki z tych badań muszą być podane. A porównane do granicznych dla poszczególnych klas - najgorszy wynik plasuje kocioł w określonej klasie.

Nierealnym jest aby typoszereg np. 12 - 30 kW miał wszystkie wyniki identyczne. Powinni podać najgorszy i najlepszy. Brak badan na małej mocy, a ta dla 12 musiałaby nie przekraczać 3,6 kW. Dlatego wszystko cacy, ale pozycja nr 3 to kpina. Przede wszystkim wystawca papierka zakpił sam z siebie i zrównał się z ... nie będę wracał do pewnych spraw. Wielka firma, wielkie tytuły tylko nie w tej działce biegłe.

SUSPENSER
28-09-2015, 16:46
W PSB jak dobrze zagada to wyrwie galmeta 19kw za 6800

Jak dobrze zagada to znacznie lepszy kocioł za te pieniądze kupi ...

poltowski2000
28-09-2015, 17:02
za te pieniądze to bardzo wątpliwe. obrotowy pancerpol, sterownik z pidem i modułem i poprawny poziomy wymiennik. może się mylę , to co jest według ciebie lepsze nie przechodząc 7k.

animuss
28-09-2015, 19:41
Animuss nie drażnij "lwów" :)
Zapchlonych sierściuchów chyba.

Panie animuss

Z całym szacunkiem;
Jeśli to co podał pan przy pozycji nr 3 uznaje za wynik, to sorry. Pomijam brak akredytacji. Sama forma i treść dyskredytują ten papierek już na starcie, bo po prostu okropnie mija się z rzeczywistością.

Aby móc powiedzieć, że kocioł posiada określoną klasę wg normy, to badania muszą byc według normy wykonane. A tak się składa, że 303-5:2012 wymaga badania na dwóch mocach. I wyniki z tych badań muszą być podane. A porównane do granicznych dla poszczególnych klas - najgorszy wynik plasuje kocioł w określonej klasie.

Nierealnym jest aby typoszereg np. 12 - 30 kW miał wszystkie wyniki identyczne. Powinni podać najgorszy i najlepszy. Brak badan na małej mocy, a ta dla 12 musiałaby nie przekraczać 3,6 kW. Dlatego wszystko cacy, ale pozycja nr 3 to kpina. Przede wszystkim wystawca papierka zakpił sam z siebie i zrównał się z ... nie będę wracał do pewnych spraw. Wielka firma, wielkie tytuły tylko nie w tej działce biegłe.

Ktoś mi wcześniej zarzucał że go nie ma na liście .

Jarecki79
28-09-2015, 19:54
Jak mamy się tak kurczowo trzymać zapisów i prawideł, to wylecieć powinny:
wszystkie z małej enrg. czy proftechu
GIG
oraz ICHPW

wówczas okaże się,że lista będzie bardzo krótka
:)

zawijan
28-09-2015, 20:08
Jak mamy się tak kurczowo trzymać zapisów i prawideł, to wylecieć powinny:
wszystkie z małej enrg. czy proftechu
GIG
oraz ICHPW

wówczas okaże się,że lista będzie bardzo krótka
:)
Przecież dopiero co pisałeś, że IChPW ma akredytację na badania energetyczno-emisyjne.
To ma, czy nie ma???

Jarecki79
28-09-2015, 20:22
hola hola, trzymajmy się fatów
PCA prawdę Ci powie
akredytacja na PN EN 303-5:2012 jest
w/g jednego z programów unijnych o nazwie KAWKA napisanego podobno przez Niemców jest ona jednak niepełna i niewystarczająca, co w/g urzędników rozpoznać można po zapisach na stronie głównej zaświadczenia/atestu, oni honorują jedynie atesty i wyniki pełnego badania wydanego przez stosowany i uprawniony instytut

zawijan
28-09-2015, 20:40
hola hola, trzymajmy się fatów
PCA prawdę Ci powie
akredytacja na PN EN 303-5:2012 jest
w/g jednego z programów unijnych o nazwie KAWKA napisanego podobno przez Niemców jest ona jednak niepełna i niewystarczająca, co w/g urzędników rozpoznać można po zapisach na stronie głównej zaświadczenia/atestu, oni honorują jedynie atesty i wyniki pełnego badania wydanego przez stosowany i uprawniony instytut
To w KAWCE.
A czy są jeszcze jakieś inne programy, w których wyniki badań energetyczno-emisyjnych nie są honorowane?

Jarecki79
28-09-2015, 22:14
Nie wiem, usłyszałem tylko o Kawce dlaczego nie będą honorowane dane atesty
Czekam co na to spec od normy, bo rozumiem,że zawijan emeryt wypadł z obiegu i nie do końca wie.

zawijan
29-09-2015, 07:16
Nie wiem, usłyszałem tylko o Kawce dlaczego nie będą honorowane dane atesty
Czekam co na to spec od normy, bo rozumiem,że zawijan emeryt wypadł z obiegu i nie do końca wie.
Każdy program dofinansowujący ma swój regulamin. Każdy dysponent środków dofinansowujących ma prawo zastosować swoje własne kryteria oceny. A producent decyduje, czy ma dla niego sens startowanie w danym programie, czy nie. W zależności od tego podejmuje decyzję, gdzie i jak badać swoje kotły.

OGNIWO np. widziało sens sprzedaży swoich kotłów w Czechach, więc wykonało badania w czeskim instytucie, wymagane przez czeskie instytucje dofinansowujące. Jeśli OGNIWO będzie widziało sens startowania do tej KAWKI, to z pewnością zrobi badania wymagane przez ten program. Na razie ma badania z instytutów z Czech i z IChPW, oba z akredytacją na badania według EN 303-5:2012.

Natomiast ja tutaj piszę, że nie wszyscy krajowi producenci kotłów pokazują wyniki badań swoich kotłów potencjalnym klientom (także czytelnikom tego forum i innych blogów). Mam więc prawo, jako czytelnik, uważać, że albo tych badań nie mają, albo się ich wstydzą. Dlatego pytam.

Zadałem Ci też pytanie, jakie badania mają kotły, które sprzedajesz Ty? Nie odpowiedziałeś jeszcze. Więc pytam jeszcze raz.
Zapytam także, czy pokazujesz publicznie wyniki tych badań?

Jarecki79
29-09-2015, 09:12
pokazuję i odpowiadałem na to nie raz, nie dwa, zresztą Ty to wiesz, podobnie jak ogniwo i inne kotły z badaniami z ichpw w programie kawka brac udziału nie mogę

Istotna informacją, na którą sprytnie nie udzielasz odpowiedzi i manipulesz ilością wpisów i zmianą tematu jest:
DLACZEGO ATESTY WYSTAWIANE PRZEZ ICHPW ZGODNIE Z NOWĄ NORMĄ NIE SĄ HONOROWANE W PROGRAMIE KAWKA?

Jak wcześniej pisałem nie macie pełnej akredytacji na badanie z ta normą a to co jest napisane na ateście z automatu powoduje odrzucenie w programie Kawka jako badanie niekompletne i niepełne

skresz
29-09-2015, 09:49
pokazuję i odpowiadałem na to nie raz, nie dwa, zresztą Ty to wiesz, podobnie jak ogniwo i inne kotły z badaniami z ichpw w programie kawka brac udziału nie mogę

Istotna informacją, na którą sprytnie nie udzielasz odpowiedzi i manipulesz ilością wpisów i zmianą tematu jest:
DLACZEGO ATESTY WYSTAWIANE PRZEZ ICHPW ZGODNIE Z NOWĄ NORMĄ NIE SĄ HONOROWANE W PROGRAMIE KAWKA?

Jak wcześniej pisałem nie macie pełnej akredytacji na badanie z ta normą a to co jest napisane na ateście z automatu powoduje odrzucenie w programie Kawka jako badanie niekompletne i niepełne


Jarecki no nie mów że ci mega "inteligentni" obrońcy badań, na swój kocioł posiadają "szemrane badania" co jak co ale tego to się nie spodziewałem, wynika też z tego że jednostka badawcza jest ..................... a badania w niej można sobie .....................


Jakie to wszystko jest przekorne hehe

Jarecki79
29-09-2015, 09:53
Nie na swój, tylko wszystkie kotły każdego producenta z atestem z ichpw, który wygląda tak, jak widać na przykładzie zaświadczenia wystawianego dla firmy Ogniwo - nie mogą brać udziału w programie Kawka. To zaświadczenie jest odrzucane z automatu jako badanie niekompletne.

Ogniwo jednak na podstawie atestu z Czech z Brna może do 31.12.2015 brać udział w tym programie (klasa IV).

asolt
29-09-2015, 10:57
Natomiast ja tutaj piszę, że nie wszyscy krajowi producenci kotłów pokazują wyniki badań swoich kotłów potencjalnym klientom (także czytelnikom tego forum i innych blogów). Mam więc prawo, jako czytelnik, uważać, że albo tych badań nie mają, albo się ich wstydzą. Dlatego pytam.



Czy nie prosciej i szybciej jest zapytac producentów kotłow, to jest obowiązek producenta wykonac takie badania. To nie jest forum producenta(ów) kotłów to po co tu pytac? Doktorat chyba zobowiazuje do logicznego myslenia, jezeli chcę danych to szukam je u zródła, a nie u posredników.

zawijan
29-09-2015, 11:55
pokazuję i odpowiadałem na to nie raz, nie dwa, zresztą Ty to wiesz, podobnie jak ogniwo i inne kotły z badaniami z ichpw w programie kawka brac udziału nie mogę

Istotna informacją, na którą sprytnie nie udzielasz odpowiedzi i manipulesz ilością wpisów i zmianą tematu jest:
DLACZEGO ATESTY WYSTAWIANE PRZEZ ICHPW ZGODNIE Z NOWĄ NORMĄ NIE SĄ HONOROWANE W PROGRAMIE KAWKA?

Jak wcześniej pisałem nie macie pełnej akredytacji na badanie z ta normą a to co jest napisane na ateście z automatu powoduje odrzucenie w programie Kawka jako badanie niekompletne i niepełne
Po pierwsze...
Niczym nie manipuluję. Odpowiedziałem Ci przecież, że nie wiem, bo nie znam regulaminu programu KAWKA.
Po drugie...
Nie pisz do mnie... "macie", "wasze" itp. kiedy piszesz o badaniach akredytowanych IChPW, bo od połowy 2009r. nie mam z tymi badaniami nic wspólnego.
Po trzecie...
A mógłbyś podać jakieś linki do wyników badań kotłów, które Ty sprzedajesz? Mam ochotę pooglądać sobie.

zawijan
29-09-2015, 12:06
Czy nie prosciej i szybciej jest zapytac producentów kotłow, to jest obowiązek producenta wykonac takie badania. To nie jest forum producenta(ów) kotłów to po co tu pytac? Doktorat chyba zobowiazuje do logicznego myslenia, jezeli chcę danych to szukam je u zródła, a nie u posredników.
Ja przecież nie pytam, czy mają, tylko piszę, że nie chcą pokazać. Co mam szukać "u źródła", skoro źródło nie chce ich pokazać? Informuję czytelników, że te kotły prawdopodobnie nie mają takich badań.
Do logicznego myślenia nie potrzeba doktoratu. Wystarczy trochę zdrowego rozsądku. Mój podpowiada mi, że takich badań nie wykonano. I o tym tylko piszę.

skresz
29-09-2015, 12:21
Po pierwsze...
Niczym nie manipuluję. Odpowiedziałem Ci przecież, że nie wiem, bo nie znam regulaminu programu KAWKA.
Po drugie...
Nie pisz do mnie... "macie", "wasze" itp. kiedy piszesz o badaniach akredytowanych IChPW, bo od połowy 2009r. nie mam z tymi badaniami nic wspólnego.
Po trzecie...
A mógłbyś podać jakieś linki do wyników badań kotłów, które Ty sprzedajesz? Mam ochotę pooglądać sobie.

masakra

po pierwsze - nie znasz regulaminu głównego programu wspierającego wymianę kotłów na bardziej ekonomiczne a kiedyś pisaliście że OEPM po to właśnie jest stworzony by dostawać dofinansowanie

po drugie nie masz nic wspólnego z badaniami z ICHPW od połowy 2009r a tylko o tym piszesz

po trzecie jak nie masz nic wspólnego z badaniami to po co ci badania innych, weź się kolego za swoje dzieło bo jak narazie to widać że ma takie badania jak Kowalki (bez obrazy Kowalskiego oczywiście) nie wspomnę już o rabarbarze (bo to już za wysoka półka) którego to badania według ciebie są be a dofinansowanie jednak udzielają.

zawijan
29-09-2015, 12:59
masakra

po pierwsze - nie znasz regulaminu głównego programu wspierającego wymianę kotłów na bardziej ekonomiczne a kiedyś pisaliście że OEPM po to właśnie jest stworzony by dostawać dofinansowanie

po drugie nie masz nic wspólnego z badaniami z ICHPW od połowy 2009r a tylko o tym piszesz

po trzecie jak nie masz nic wspólnego z badaniami to po co ci badania innych, weź się kolego za swoje dzieło bo jak narazie to widać że ma takie badania jak Kowalki (bez obrazy Kowalskiego oczywiście) nie wspomnę już o rabarbarze (bo to już za wysoka półka) którego to badania według ciebie są be a dofinansowanie jednak udzielają.
Mają stosowne badania. I firma OGNIWO ich nie utajnia.
A ty wyraźnie szukasz zaczepki, ale nic z tego...