PDA

Zobacz pełną wersję : RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92

skresz
29-09-2015, 13:31
Mają stosowne badania. I firma OGNIWO ich nie utajnia.
A ty wyraźnie szukasz zaczepki, ale nic z tego...

nie, nie szukam zaczepki interesuje mnie tylko jak to jest możliwe że przez prawie połowę swoich postów nadajesz na kotły RBR i piszesz że nie mają badań itp. drugą połowa twoich potów to wychwalania kotła OEPM jaki to on cudowny i jakie to on ma badania zrobione a nagle okazuje się to to RBR ma dofinansowanie a OEPM nie.

ps. wiesz może tak być że ci z RBR nie mają "doktorów" tylko zwykłych mądrych ludzi do promowania i nie wyrzucają kaski w błoto na jakieś papiery którymi można się ........... Ale jak kto woli. Przecież ty masz papier na dr. piec tez ma papier ale jak widać można się nim tylko......... bo nawet dotacji na niego nie dostaniesz.

Kolanin
29-09-2015, 13:33
Do kol.@Animus

Nakręciłeś się na te kotły rzekomo w 5 klasie,jak mechaniczna zabawka.
Przykład z firmy Protech i ich dzieło z "certyfikatem".
Co to jest?
Kpina z ludzi,śmierdzi na 1000 mil!
Takimi certyfikatami to można rozpalić sobie na ruszcie awaryjnym:yes:
Deklarują sami sobie...z pełną odpowiedzialnością;)

http://www.protech-wkg.pl/materialy/info/pliki/atest/134.pdf

zawijan
29-09-2015, 14:09
nie, nie szukam zaczepki interesuje mnie tylko jak to jest możliwe że przez prawie połowę swoich postów nadajesz na kotły RBR i piszesz że nie mają badań itp. drugą połowa twoich potów to wychwalania kotła OEPM jaki to on cudowny i jakie to on ma badania zrobione a nagle okazuje się to to RBR ma dofinansowanie a OEPM nie.

ps. wiesz może tak być że ci z RBR nie mają "doktorów" tylko zwykłych mądrych ludzi do promowania i nie wyrzucają kaski w błoto na jakieś papiery którymi można się ........... Ale jak kto woli. Przecież ty masz papier na dr. piec tez ma papier ale jak widać można się nim tylko......... bo nawet dotacji na niego nie dostaniesz.
A mógłbyś łaskawie podać, gdzie to RBR-y mają to dofinasowanie i kiedy je dostały???
Bo, jak na razie, to słyszałem tylko, że miały badania, których, jak się okazało nie mają. Teraz też tylko słyszę, że mają dofinansowanie. Więc wolałbym wiedzieć na pewno, bo może rzeczywiście robię "robotę głupiego", doskonaląc te kotły całkiem niepotrzebnie.

skresz
29-09-2015, 14:29
A mógłbyś łaskawie podać, gdzie to RBR-y mają to dofinasowanie i kiedy je dostały???
Bo, jak na razie, to słyszałem tylko, że miały badania, których, jak się okazało nie mają. Teraz też tylko słyszę, że mają dofinansowanie. Więc wolałbym wiedzieć na pewno, bo może rzeczywiście robię "robotę głupiego", doskonaląc te kotły całkiem niepotrzebnie.

Podam ci odrazu jak pokażesz sprawność na małych mocach OEPM mocach 1,2,3,4,5KW bo kilkukrotnie napisałeś że jest on zdecydowanie lepszy od OEP pokaż kolego dowód a nie tylko puste słowa czy może ciebie ta zasada nie dotyczy.

Widzisz kręci potrafisz tylko cały czas zapominasz że kij ma dwa końce.

ps. zadałem ci kilka miesięcy temu kilka pytań odnośnie OEPM do dnia dzisiejszego odpowiedzi brak wiec nie licz na wiele.

boluslolusj23
29-09-2015, 14:36
pokazuję i odpowiadałem na to nie raz, nie dwa, zresztą Ty to wiesz, podobnie jak ogniwo i inne kotły z badaniami z ichpw w programie kawka brac udziału nie mogę

Istotna informacją, na którą sprytnie nie udzielasz odpowiedzi i manipulesz ilością wpisów i zmianą tematu jest:
DLACZEGO ATESTY WYSTAWIANE PRZEZ ICHPW ZGODNIE Z NOWĄ NORMĄ NIE SĄ HONOROWANE W PROGRAMIE KAWKA?

Jak wcześniej pisałem nie macie pełnej akredytacji na badanie z ta normą a to co jest napisane na ateście z automatu powoduje odrzucenie w programie Kawka jako badanie niekompletne i niepełne

Po odpowiedź zapraszam na wątek ogniwa

zawijan
29-09-2015, 14:46
Podam ci odrazu jak pokażesz sprawność na małych mocach OEPM mocach 1,2,3,4,5KW bo kilkukrotnie napisałeś że jest on zdecydowanie lepszy od OEP pokaż kolego dowód a nie tylko puste słowa czy może ciebie ta zasada nie dotyczy.

Widzisz kręci potrafisz tylko cały czas zapominasz że kij ma dwa końce.

ps. zadałem ci kilka miesięcy temu kilka pytań odnośnie OEPM do dnia dzisiejszego odpowiedzi brak wiec nie licz na wiele.
Dobra... dobra... wiem, o co chodzi...

Jarecki79
29-09-2015, 15:38
Do kol.@Animus

Nakręciłeś się na te kotły rzekomo w 5 klasie,jak mechaniczna zabawka.
Przykład z firmy Protech i ich dzieło z "certyfikatem".
Co to jest?
Kpina z ludzi,śmierdzi na 1000 mil!
Takimi certyfikatami to można rozpalić sobie na ruszcie awaryjnym:yes:
Deklarują sami sobie...z pełną odpowiedzialnością;)

http://www.protech-wkg.pl/materialy/info/pliki/atest/134.pdf

Zwróć uwagę na pisownię
czym jest PROTECH
czym jest PROFTECH

asolt
30-09-2015, 06:24
....... bo może rzeczywiście robię "robotę głupiego", doskonaląc te kotły całkiem niepotrzebnie.

Moze i rzeczywiscie tak, bo będąc na emeryturze moze pozostawic "doskonalenie" kotłów młodszym którzy jeszcze do emerytury mają parę ładnych lat.
Moze te "doskonalenie" i ta nachalna reklama jest na tyle popłatna ze cięzko sie wycofac z interesu? Któz to wie?

zawijan
30-09-2015, 06:34
Moze i rzeczywiscie tak, bo będąc na emeryturze moze pozostawic "doskonalenie" kotłów młodszym którzy jeszcze do emerytury mają parę ładnych lat.
Moze te "doskonalenie" i ta nachalna reklama jest na tyle popłatna ze cięzko sie wycofac z interesu? Któz to wie?
No... aż taki głupi, żeby robić to za darmo - to nie jestem :D

asolt
30-09-2015, 06:47
No... aż taki głupi, żeby robić to za darmo - to nie jestem :D

Tego byłem pewny, bo gdy nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze. Opowiesci o informowaniu (rzekomo altruistyczne) o braku takich czy innych badan to bajki dla dzieci, kasa, kasa i jeszcze raz kasa.

zawijan
30-09-2015, 09:43
Tego byłem pewny, bo gdy nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze. Opowiesci o informowaniu (rzekomo altruistyczne) o braku takich czy innych badan to bajki dla dzieci, kasa, kasa i jeszcze raz kasa.
A co w tym złego
drogi kolego...

Ale uściślę...
nie reklamuję, ani nie krytykuję za kasę...
za kasę tylko doskonalę kotły... jeśli ktoś chce mi za to płacić.
Czasem ktoś chce :)

asolt
30-09-2015, 10:25
A co w tym złego
drogi kolego...

Ale uściślę...
nie reklamuję, ani nie krytykuję za kasę...
za kasę tylko doskonalę kotły... jeśli ktoś chce mi za to płacić.
Czasem ktoś chce :)

W zarabianiu nic złego, w sugerowaniu ze sie bezinteresownie dba o innych wrecz odwrotnie, a uscislenie moim zdaniem, podkresle moim zdaniem nieprawdziwe.

Co do płacenia to czasem ktos nie chce jak mu sie na siłe chce zaproponowac pewne usługi.
Ale to chyba nie interesuje wiekszosci czytających ten wątek.

zawijan
30-09-2015, 10:52
W zarabianiu nic złego, w sugerowaniu ze sie bezinteresownie dba o innych wrecz odwrotnie, a uscislenie moim zdaniem, podkresle moim zdaniem nieprawdziwe.

Co do płacenia to czasem ktos nie chce jak mu sie na siłe chce zaproponowac pewne usługi.
Ale to chyba nie interesuje wiekszosci czytających ten wątek.
Widzę, że chcesz sobie ze mną pogadać. Proszę bardzo... tylko żebyśmy nie zarobili po banie, bo tu sporo chętnych czeka na taką okazję w stosunku do mnie.
Zacznę od poprawki - a gdzież to ja sugeruję, że "bezinteresownie dbam o innych"??? Nie wierzę w bezinteresowność, tak samo jak Ty. Każdy w tym co robi ma jakiś swój interes, zaś wartościowanie tych interesów w celu ich porównania jest niemożliwe i, szczerze mówiąc, bezsensowne. I tyle filozofii wystarczy.
Nie chciałbym prowadzić z Tobą takich głupkowatych dyskusji, jak z tą sforą, która na mnie ujada. Nie zasłużyłeś sobie na to. W przeciwieństwie do nich. Proszę Cię więc, dyskutuj ze mną, jeśli masz taką ochotę, o sprawach merytorycznych - nie o filozofii, bo widzisz tylko czubek góry lodowej i z tego wyciągasz wnioski. A to, co nad powierzchnią - to, o ile dobrze pamiętam, tylko 1/8 całej góry.

asolt
30-09-2015, 11:17
Widzę, że chcesz sobie ze mną pogadać. Proszę bardzo... tylko żebyśmy nie zarobili po banie, bo tu sporo chętnych czeka na taką okazję w stosunku do mnie.
Zacznę od poprawki - a gdzież to ja sugeruję, że "bezinteresownie dbam o innych"??? Nie wierzę w bezinteresowność, tak samo jak Ty. Każdy w tym co robi ma jakiś swój interes, zaś wartościowanie tych interesów w celu ich porównania jest niemożliwe i, szczerze mówiąc, bezsensowne. I tyle filozofii wystarczy.
Nie chciałbym prowadzić z Tobą takich głupkowatych dyskusji, jak z tą sforą, która na mnie ujada. Nie zasłużyłeś sobie na to. W przeciwieństwie do nich. Proszę Cię więc, dyskutuj ze mną, jeśli masz taką ochotę, o sprawach merytorycznych - nie o filozofii, bo widzisz tylko czubek góry lodowej i z tego wyciągasz wnioski. A to, co nad powierzchnią - to, o ile dobrze pamiętam, tylko 1/8 całej góry.

Nie, nie chce dyskutowac, mam tylko takie wrazenie i taki poglad na tą cała dyskusje (poparty wieloma rozmowami z uzytkownikami tego forum którym doradzam). To jest forum i kazdy moze miec swoje zdanie na kazdy temat. Z mojej strony to by było na tyle. Co do bana to nikogo nie obrazam i staram sie kulturalnie dyskutowac, choc czasami moze jestem za bardzo dociekliwy.

zawijan
30-09-2015, 12:15
Nie, nie chce dyskutowac, mam tylko takie wrazenie i taki poglad na tą cała dyskusje (poparty wieloma rozmowami z uzytkownikami tego forum którym doradzam). To jest forum i kazdy moze miec swoje zdanie na kazdy temat. Z mojej strony to by było na tyle. Co do bana to nikogo nie obrazam i staram sie kulturalnie dyskutowac, choc czasami moze jestem za bardzo dociekliwy.
Ooo! Spodobał mi się ten Twój wpis.
Zgadzam się... "każdy może mieć swoje zdanie na każdy temat".
Ja tutaj właśnie wyrażam swoje zdanie... w tematach, na których się znam.
P.S.
Dociekliwość mi nie przeszkadza... jeśli wynika z ciekawości ;)

asolt
30-09-2015, 12:36
Dociekliwość mi nie przeszkadza... jeśli wynika z ciekawości ;)

Nie sprzedaje ani kotłow ani węgla, nikomu w nowym budynku nie doradziłem kotła na paliwo stałe. Moja obecnosc w tym wątku nie jest związana z jakąkolwiek kasą, w odróznieniu chociazby od Ciebie

boluslolusj23
30-09-2015, 12:47
Nie sprzedaje ani kotłow ani węgla, nikomu w nowym budynku nie doradziłem kotła na paliwo stałe. Moja obecnosc w tym wątku nie jest związana z jakąkolwiek kasą, w odróznieniu chociazby od Ciebie

Tak, tak. Dobrze pan prawi. W 100 procentach. Pan nic z tym wspólnego nie ma. Zwłaszcza z kasą. A to:
"Doradzamy na Forum Muratordom oraz Forum budowlanym pod nickiem: Asolt" to pewnie zwykły przypadek albo wręcz pomyłka. Jeśli pomyłka, to się pod osąd "Olimpu" nadaje.

p.s. a pewnie firma (http://minertu.eu/kategoria,52/obliczenia-ozc) przez pomyłkę w swoim CV pana umieściła.
Tylko skoro OZC jeno i za frico pewnie, to po co się pan tutaj (w kotłach na paliwa stałe) produkuje, skoro z kotlłmi nie ma pan przecież nic, a nic wspólnego?

Oczywiście tamta firma (podobnie jak i kilka innych) ma forum płatne, to może więcej. Normalne. Prawda panie F.?

zawijan
30-09-2015, 12:50
Nie sprzedaje ani kotłow ani węgla, nikomu w nowym budynku nie doradziłem kotła na paliwo stałe. Moja obecnosc w tym wątku nie jest związana z jakąkolwiek kasą, w odróznieniu chociazby od Ciebie
Spójrz na to tak...Dzięki temu, że moja obecność na forum ma gdzieś tam w tle związek z kasą (bo dotyczy spraw związanych z moim zawodem, którym zarabiałem na życie), otrzymujecie ode mnie informacje, których nie dostalibyście od innych.

asolt
30-09-2015, 13:23
Tak, tak. Dobrze pan prawi. W 100 procentach. Pan nic z tym wspólnego nie ma. Zwłaszcza z kasą. A to:
"Doradzamy na Forum Muratordom oraz Forum budowlanym pod nickiem: Asolt" to pewnie zwykły przypadek albo wręcz pomyłka. Jeśli pomyłka, to się pod osąd "Olimpu" nadaje.

p.s. a pewnie firma (http://minertu.eu/kategoria,52/obliczenia-ozc) przez pomyłkę w swoim CV pana umieściła.
Tylko skoro OZC jeno i za frico pewnie, to po co się pan tutaj (w kotłach na paliwa stałe) produkuje, skoro z kotlłmi nie ma pan przecież nic, a nic wspólnego?

Oczywiście tamta firma (podobnie jak i kilka innych) ma forum płatne, to może więcej. Normalne. Prawda panie F.?

Panie Bolus, za odnosniki na innych stronach nikomu nie płacę. Jezeli miałbym płacic to na pewno nie dałbym zgody na zamieszczenie. Geneza była taka ze zarzucano sprzedawcom kotłow ze namawiają klientów na przewymiarowane kotły. Link sie pojawił, zarzuty sie skonczyły, czy ktos sie z linka zgłosił nie wiem, sądze ze są to pojedyncze przypadki na rok, gdyz moi klienci nie chcą instalowac kotłow na paliwo stałe. Nikogo jeszcze nie namówiłem w nowym budynku na kocioł na paliwo stałe. Kto to jest Pan F. ? Moje inicjały to AS.
PS.
Jezeli ktokolwiek sie zgłosi aby zalinkowac na swojej stronie mnie nie ma problemu, ale calkowicie bezpłatnie z obydwu stron. Akurat mi na tym nie zalezy.

asolt
30-09-2015, 13:32
Spójrz na to tak...Dzięki temu, że moja obecność na forum ma gdzieś tam w tle związek z kasą (bo dotyczy spraw związanych z moim zawodem, którym zarabiałem na życie), otrzymujecie ode mnie informacje, których nie dostalibyście od innych.

Rzadko bo rzadko ale czasem ktos zapyta mnie o kocioł na paliwo stałe, ale nigdy nie pytano mnie o wyniki badan, certyfikaty itp. Na tym forum co juz niektórzy przedmówcy wskazywali uzytkownicy forum nie poszukują informacji formalno-prawnych zwiazanych z badaniami i certyfikacją kotłow ale przede wszytkim informacji o obsłudze, nastawach, realnym zuzyciu, uwagami eksploatacyjnymi i serwisowym itp. Nie zauwazyłem aby z Twojej strony tej informacje dominowały. Analogicznie nie mam pytan o algorytmy i zgodnosc z normami programów wspomagajacych obliczenia bo to zadnego klienta nie interesuje. To bierze na siebie producent oprogramowania. Byc moze są wybitnie specjalistyczne fora na których są rozstrzasane takie niuanse, forum muratora takim nie jest.

boluslolusj23
30-09-2015, 13:47
Panie Bolus, za odnosniki na innych stronach nikomu nie płacę. Jezeli miałbym płacic to na pewno nie dałbym zgody na zamieszczenie. Geneza była taka ze zarzucano sprzedawcom kotłow ze namawiają klientów na przewymiarowane kotły. Link sie pojawił, zarzuty sie skonczyły, czy ktos sie z linka zgłosił nie wiem, sądze ze są to pojedyncze przypadki na rok, gdyz moi klienci nie chcą instalowac kotłow na paliwo stałe. Nikogo jeszcze nie namówiłem w nowym budynku na kocioł na paliwo stałe. Kto to jest Pan F. ? Moje inicjały to AS.
PS.
Jezeli ktokolwiek sie zgłosi aby zalinkowac na swojej stronie mnie nie ma problemu, ale calkowicie bezpłatnie z obydwu stron. Akurat mi na tym nie zalezy.

Ślicznie dziękuję za wyczerpujaca odpowiedź.
A to F? Poważnie? Nie wiesz? No to nie wracam do przeszłości.
Jak cię jako M. zbanuje, to się dowiesz. Może.

asolt
30-09-2015, 13:57
Ślicznie dziękuję za wyczerpujaca odpowiedź.
A to F? Poważnie? Nie wiesz? No to nie wracam do przeszłości.
Jak cię jako M. zbanuje, to się dowiesz. Może.

Jakie znowu F.???, naprawdę nie wiem o co chodzi.
Nigdy nie uzywałem innych nicków, nie byłem banowany, w czym problem?. To ze z niektórymi czasem ostro dyskutuje nie jest powodem uzywania innych nicków.
Znowu insynuacje, tylko po co?
Wracajac do linków do mnie u sprzedwców, gdy sie pojawił pierwszy zostałem publicznie na tym forum nazwany "sprzedajną dzi..ką". To był chyba jedyny namacalny "zysk" z tego linka.
Całkiem przyjemnie??
Gdyby Panu sie sie chciało poczytac o tym to pewnie by sie obyło bez tego zarzutu, ale lepiej nie wnikac głeboko.

zawijan
30-09-2015, 14:40
...Na tym forum co juz niektórzy przedmówcy wskazywali uzytkownicy forum nie poszukują informacji formalno-prawnych zwiazanych z badaniami i certyfikacją kotłow ale przede wszytkim informacji o obsłudze, nastawach, realnym zuzyciu, uwagami eksploatacyjnymi i serwisowym itp...
Bo przed użytkownikami skrzętnie ukrywało się, że takie badania i certyfikacje są robione, że użytkownicy mogą przed kupnem kotła sprawdzić zweryfikowane charakterystyczne parametry kotła, że z tych wyników badań mogą się o swoich potencjalnych zakupach dowiedzieć bardzo wiele jeszcze przed kupnem. Ja to czytelnikom mówię, a "użytkownicy" (rozumiesz, co mam na myśli biorąc wyraz "użytkownicy" w cudzysłów?) mówią, że to bzdura nic nie warta, bo oni, "użytkownicy" wiedzą lepiej. Są to najczęściej "użytkownicy", którzy produkują lub sprzedają kotły, które takich badań weryfikacyjnych nie mają, albo mają kiepskie z nich wyniki i ich poplecznicy. Czyżbyś Ty też należał do osób, które uważają, że badania produktów są niepotrzebne, bo nic nie dają? Miałem nadzieję, że nie...

boluslolusj23
30-09-2015, 14:46
Jakie znowu F.???, naprawdę nie wiem o co chodzi.
Nigdy nie uzywałem innych nicków, nie byłem banowany, w czym problem?. To ze z niektórymi czasem ostro dyskutuje nie jest powodem uzywania innych nicków.
Znowu insynuacje, tylko po co?
Wracajac do linków do mnie u sprzedwców, gdy sie pojawił pierwszy zostałem publicznie na tym forum nazwany "sprzedajną dzi..ką". To był chyba jedyny namacalny "zysk" z tego linka.
Całkiem przyjemnie??
Gdyby Panu sie sie chciało poczytac o tym to pewnie by sie obyło bez tego zarzutu, ale lepiej nie wnikac głeboko.

Panie asolt

może jednak czytać ze zrozumieniem. Napisałem wyraźnie (tak mniemam):
"Ślicznie dziękuję za wyczerpujaca odpowiedź.
A to F? Poważnie? Nie wiesz? No to nie wracam do przeszłości.
Jak cię jako M. zbanuje, to się dowiesz. Może."

Czy to o panu? Oczywiście, że nie. Tylko, niejaki F. pełniący funkcję M. na tym forum przybanował mnie. A za co? Wiem, że pan ponoć nie wie. Dobra. I niech tak zostanie.

Teraz KAWKA na topie.

zawijan
30-09-2015, 15:36
Teraz KAWKA na topie.
Nie zauważyłeś tego, więc zwrócę Ci uwagę...
Przyjrzyj się dokładnie... Jeśli tylko zacznie się dyskusja na tematy niewygodne dla sfory (najczęściej zaczyna się ode mnie) to dziwnym trafem natychmiast zjawiają się WAŻNE TEMATY, takie jak ta KAWKA, jakiś instytut, jakaś baba, co to drugiej babie... itp. Aby tylko te niewygodne tematy zepchnąć w cień, zagłuszyć, zaszczekać. Całkiem jak w polityce, bo to jest mechanizm uniwersalny.
A Ty jesteś, nie gniewaj się, zbyt impulsywny i łatwo Cię zmanipulować, abyś takie, kompletnie nieważne tematy marginesowe, chwytał i nawijał... nawijał... razem z nimi. Popatrz tylko... czy ta KAWKA warta jest tej długaśnej dyskusji tylu osób, z których żadna chyba nie zna tematu dostatecznie dokładnie, aby zamknąć taką dyskusję jednym wpisem. I snuje się ta zasłona dymna, snuje... i zaciemnia coraz bardziej to, o co im chodzi.
No, bo co ma wspólnego KAWKA z tym, że są kotły, które nie mają badań wymaganych nie do KAWKI, a do wypuszczenia ich na rynek??? Ale już nie mówi się o tych kotłach bez papierów, tylko o...
I o to sforze chodzi.
Nie dawaj się, Kolego, łapać na takie plewy :no:

asolt
30-09-2015, 15:43
Bo przed użytkownikami skrzętnie ukrywało się, że takie badania i certyfikacje są robione, że użytkownicy mogą przed kupnem kotła sprawdzić zweryfikowane charakterystyczne parametry kotła, że z tych wyników badań mogą się o swoich potencjalnych zakupach dowiedzieć bardzo wiele jeszcze przed kupnem. Ja to czytelnikom mówię, a "użytkownicy" (rozumiesz, co mam na myśli biorąc wyraz "użytkownicy" w cudzysłów?) mówią, że to bzdura nic nie warta, bo oni, "użytkownicy" wiedzą lepiej. Są to najczęściej "użytkownicy", którzy produkują lub sprzedają kotły, które takich badań weryfikacyjnych nie mają, albo mają kiepskie z nich wyniki i ich poplecznicy. Czyżbyś Ty też należał do osób, które uważają, że badania produktów są niepotrzebne, bo nic nie dają? Miałem nadzieję, że nie...

Jako miedzy innymi metrolog doskonale sobie zdaje sprawę z wagi rzetelnych pomiarów wszelakich urządzen w tym i grzewczych. Tyle tylko ze potencjalnego uzytkownika mało interesują sprawy czysto formalne jak wybór jednostki badawczej i certyfikującej, zgodnosc certyfikatu z aktualnymi normami (kto z potencjalnych uzytkowników je posiada aby sprawdzic czy certyfikat sie do nich odwołuje), oraz sposoby i metodologia badan i pomiarów. Dokładnie tak ja nie sugerowałem sie przy wyborze aplikacji wspomagajacych ani reklamą ani certyfikatami a dokładnoscia uzyskowanych wyników, a zaden certyfikat nie przekonałby mnie do zmiany.
Czy fakt braku takiego czy innego dokumentu spowoduje nagły spadek parametrów danego kotła, czy dotychczasowi uzytkownicy nagle zapragną go zmienic bo brakuje kolejnego certyfikatu? Czy faktyczne parametry kotła odbiegają od tych podanych przez producenta. Masz wiedzę ze tak jest, zgłos do odpowiednich organów, bedzie to bardziej skuteczne od antyreklamy danego kotła. Czy przez to wzrosnie sprzedaz niebieskiego?, szczerze wątpie bo w przypadku nowego budynku trzeba miec duzo samozaparcia aby isc w strone wegla zamiast zmienjszyc do maksimum (uzasadnionym ekonomicznie) straty, i to tak drogiego jak niebieski, o domach termomodernizowanych nie wspomne bo tam wydatki przekierowane są w strone izolacji a nie drogiego kotła.
Jestes konstruktorem, jezeli miałbym pytac o dane kotła nawet nie jako uzytkownik ale jako audytor zapytałbym o charakterystykę sprawnosci kotła w pełnym przedziale mocy (ponizej 7 kW tez a nawet szczegolnie) nie zapytałbym o nazwe jednostki certyfikującej bo i po co.
Zaden potecjalny uzytkownik nie ma obowiązku i mozliwosci sprawdzenia uprawnień i rzetelnosci jednostki certyfikującej. Dla mnie takie zalecania dla potencjalnego uzytkownika to paranoja. Równie dobrze mozna by wymagac takicg sprawdzen w przypadku zakupu samochodu, mieszkania, róznych sprzętów itd. W Polsce wszyscy znają sie na wszystkim, teraz ma jeszcze dojsc sprawdzanie sprawdzających.

zawijan
30-09-2015, 15:53
Jako miedzy innymi metrolog doskonale sobie zdaje sprawę z wagi rzetelnych pomiarów wszelakich urządzen w tym i grzewczych. Tyle tylko ze potencjalnego uzytkownika mało interesują sprawy czysto formalne jak wybór jednostki badawczej i certyfikującej, zgodnosc certyfikatu z aktualnymi normami (kto z potencjalnych uzytkowników je posiada aby sprawdzic czy certyfikat sie do nich odwołuje), oraz sposoby i metodologia badan i pomiarów. Dokładnie tak ja nie sugerowałem sie przy wyborze aplikacji wspomagajacych ani reklamą ani certyfikatami a dokładnoscia uzyskowanych wyników, a zaden certyfikat nie przekonałby mnie do zmiany.
Czy fakt braku takiego czy innego dokumentu spowoduje nagły spadek parametrów danego kotła, czy dotychczasowi uzytkownicy nagle zapragną go zmienic bo brakuje kolejnego certyfikatu? Czy faktyczne parametry kotła odbiegają od tych podanych przez producenta. Masz wiedzę ze tak jest, zgłos do odpowiednich organów, bedzie to bardziej skuteczne od antyreklamy danego kotła. Czy przez to wzrosnie sprzedaz niebieskiego?, szczerze wątpie bo w przypadku nowego budynku trzeba miec duzo samozaparcia aby isc w strone wegla zamiast zmienjszyc do maksimum (uzasadnionym ekonomicznie) straty, i to tak drogiego jak niebieski, o domach termomodernizowanych nie wspomne bo tam wydatki przekierowane są w strone izolacji a nie drogiego kotła.
Jestes konstruktorem, jezeli miałbym pytac o dane kotła nawet nie jako uzytkownik ale jako audytor zapytałbym o charakterystykę sprawnosci kotła w pełnym przedziale mocy (ponizej 7 kW tez a nawet szczegolnie) nie zapytałbym o nazwe jednostki certyfikującej bo i po co.
Zaden potecjalny uzytkownik nie ma obowiązku i mozliwosci sprawdzenia uprawnień i rzetelnosci jednostki certyfikującej. Dla mnie takie zalecania dla potencjalnego uzytkownika to paranoja. Równie dobrze mozna by wymagac takicg sprawdzen w przypadku zakupu samochodu, mieszkania, róznych sprzętów itd. W Polsce wszyscy znają sie na wszystkim, teraz ma jeszcze dojsc sprawdzanie sprawdzających.
Nie mam siły do takiej dyskusji... wybacz.

asolt
30-09-2015, 15:59
Tylko, niejaki F. pełniący funkcję M. na tym forum przybanował mnie. A za co? Wiem, że pan ponoć nie wie. Dobra. I niech tak zostanie.
.

Juz mnie TB oskarzał ze zgłosiłem wniosek o bana. Kłamał, Panie Bolek nie przyczyniłem sie w najmniejszym stopniu do paskiego bana. Nie ponoc a naprawde. Prosze nie sugerowac tego czego co nigdy nie zaistniało

asolt
30-09-2015, 16:04
Nie mam siły do takiej dyskusji... wybacz.

Dlatego tez nie oczekuję zadnego odzewu.

animuss
30-09-2015, 19:12
Sesja kotła SAS SOLID 19kW
Kocioł przyszedł w takim stanie przytwierdzony do palety .
http://informatorbudownictwa.pl/i/images/7/9/4/dz04MDcmaD01NTA=_src_104794-MultiFun%20Ramka.jpg
.
Kociol odpalony wczoraj jak narazie rewelacja!

Sterownik Multifun pracuje bardzo dobrze ,a czujnik żaru to chyba najlepszy patent na dzień dzisiejszy,ster jest bardzo bezobsługowy, pilnuje kopca ,sam reguluje moc ,wyświetlacz jest duży kolorowy z bajerami.

Wlodek_PID
30-09-2015, 20:56
Kociol odpalony wczoraj jak narazie rewelacja!

Sterownik Multifun pracuje bardzo dobrze ,a czujnik żaru to chyba najlepszy patent na dzień dzisiejszy,ster jest bardzo bezobsługowy, pilnuje kopca ,sam reguluje moc ,wyświetlacz jest duży kolorowy.

Czy sterownik ma nastawy, a jeśli tak to jakie?

animuss
30-09-2015, 23:27
Czy sterownik ma nastawy, a jeśli tak to jakie?

Ma nastawy na ręcznym a w automacie ( 4 korekcje ) 2 na paleniu went./podaj.i 2 na podtrzymaniu went./podaj ,po odpaleniu kotła ustawiliśmy tylko datę na sterowniku . :p
Z temperaturą na kotle nie można zejść poniżej 50*C zakres sterownika nie pozwala .:D

http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/serwis/instrukcje_obslugi/sterowniki/wspolne/MULTIFUN_retorta.pdf

pawelo_pl
01-10-2015, 06:16
Bardzo ładnie wykonany sterownik. Wszystkie te nowe sterowniki pewnie moc obliczeniową mają większą niż pierwsze ZX Spectrum czy ATARI :p

poltowski2000
01-10-2015, 08:52
Bardzo ładnie wykonany sterownik. Wszystkie te nowe sterowniki pewnie moc obliczeniową mają większą niż pierwsze ZX Spectrum czy ATARI :p

zx spectrum , kiedy to było hehe

poltowski2000
01-10-2015, 13:36
sorry za off-top. ale mam pytanie,

jakie są negatywne skutki palenia(na ruszcie awaryjnym) desek pozostałych po budowie i różnego rodzaju drewna w nowym kotle z podajnikiem na ekogroszek. czy w ogóle takie są?
dzięki za info.

minertu
01-10-2015, 14:04
sorry za off-top. ale mam pytanie,

jakie są negatywne skutki palenia(na ruszcie awaryjnym) desek pozostałych po budowie i różnego rodzaju drewna w nowym kotle z podajnikiem na ekogroszek. czy w ogóle takie są?
dzięki za info.
Jeżeli to drewno liściaste to żadne jak z iglastego to może wytworzyć się z niego osad smołowy i zarąbiesz wymiennik.

boluslolusj23
01-10-2015, 14:57
Jeżeli to drewno liściaste to żadne jak z iglastego to może wytworzyć się z niego osad smołowy i zarąbiesz wymiennik.

Każdym drewnem da się kocioł załatwić na amen. Najważniejsze, to jego wilgotność oraz sposób spalania.
Cała reszta się zgadza. Bez zastrzeżeń.

boluslolusj23
01-10-2015, 15:03
Juz mnie TB oskarzał ze zgłosiłem wniosek o bana. Kłamał, Panie Bolek nie przyczyniłem sie w najmniejszym stopniu do paskiego bana. Nie ponoc a naprawde. Prosze nie sugerowac tego czego co nigdy nie zaistniało

Szanowny panie,

czy ja pana o coś posądzam? Napisałem wyraźnie:
"Wiem, że pan ponoć nie wie. Dobra. I niech tak zostanie." Bo nikt w niczym tak na prawdę 100% pewności nie ma. Nawet w sprawach osobistych.
Mniemam, że wówczas akurat moderator wszedł przypadkiem na ten wątek, zobaczył, że wkleiłem linka i na dodatek przekleiłem go w całości, no to się wkurzył i mnie bodnął.
Ale to już historia.

I niech tak zostanie.

pawelo_pl
02-10-2015, 06:08
sorry za off-top. ale mam pytanie,

jakie są negatywne skutki palenia(na ruszcie awaryjnym) desek pozostałych po budowie i różnego rodzaju drewna w nowym kotle z podajnikiem na ekogroszek. czy w ogóle takie są?
dzięki za info. Mi się zdarzyło dobić z temp. do 100 stopni - bo przy paleniu na ruszcie nie ma kontroli nad nadmuchem ( dmuchawę odstawiam bo zakrywam palnik by się jakieś obce ciało nie dostało ) - a pozostaje jedynie regulacja dolnymi drzwiczkami .

minertu
02-10-2015, 08:47
Mi się zdarzyło dobić z temp. do 100 stopni - bo przy paleniu na ruszcie nie ma kontroli nad nadmuchem ( dmuchawę odstawiam bo zakrywam palnik by się jakieś obce ciało nie dostało ) - a pozostaje jedynie regulacja dolnymi drzwiczkami .
Dlaczego twierdzisz,że nie ma kontroli nad nadmuchem?

SUSPENSER
02-10-2015, 18:54
za te pieniądze to bardzo wątpliwe. obrotowy pancerpol, sterownik z pidem i modułem i poprawny poziomy wymiennik. może się mylę , to co jest według ciebie lepsze nie przechodząc 7k.

Choćby Skam-P na 8% VAT, palnik wahliwy Ardeo [znacznie lepszy mechanizm obrotu/wahnięcia niż Pancerpol], sterownik SPP, najwyższa sprawność.

tylko.węgiel
02-10-2015, 19:16
Chciałbym jak najmniejszy kocioł zpodajnikiem na węgiel.
Czy sprzedawcy kotła Skam-P 7kW mogliby zajść na mój wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?241889-Najmniejszy-kocioł-z-podajnikiem-na-węgiel aby o nim trochę pogadać. Nie znam się na kotłach, dopiero zacząłem o nich czytać tutaj.

poltowski2000
02-10-2015, 20:16
Choćby Skam-P na 8% VAT, palnik wahliwy Ardeo [znacznie lepszy mechanizm obrotu/wahnięcia niż Pancerpol], sterownik SPP, najwyższa sprawność.

jak ktoś ma czas do końca stycznia to spoko, a swoją drogą poleć mi jakiś dobry wymiennik plytowy do kotła 75kw, dzięki

SUSPENSER
02-10-2015, 21:16
jak ktoś ma czas do końca stycznia to spoko, a swoją drogą poleć mi jakiś dobry wymiennik plytowy do kotła 75kw, dzięki

Jak ma do początku Stycznia to u mnie taki znajdzie ;), a jak chce szybciej to do 2 tygodni jest dostępny budowany na takim samym palniku, bardzo podobny 8 kW

http://suspenser.eu/kotly-eko-retort/


Wymiennikami płytowymi się nie zajmuję, więc niestety nie pomogę.

SUSPENSER
02-10-2015, 21:19
Chciałbym jak najmniejszy kocioł zpodajnikiem na węgiel.
Czy sprzedawcy kotła Skam-P 7kW mogliby zajść na mój wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?241889-Najmniejszy-kocioł-z-podajnikiem-na-węgiel aby o nim trochę pogadać. Nie znam się na kotłach, dopiero zacząłem o nich czytać tutaj.

Pod linkiem masz wykresy pracy takiego, niedawno go uruchomiłem:

https://ekotlownia.pl/sterownik/190

Tylko się nie dziw temp. spalin itp. bo nie wszystkie czujniki są podłączone.

animuss
05-10-2015, 01:06
Czy sterownik ma nastawy, a jeśli tak to jakie?

Ciekawa sprawa w tym sterze Multifun w menu instalatora trzeba wpisać hasło a ustawia się tam moc kotła i do wyboru jest kilka mocy tu najbliższe to 17kW, i 24kW , wybrałem 17kW , a kocioł ma 19 kW ,wygląda na to że ten ster nie jest robiony wyłącznie pod te kotły .

Są jeszcze trzy rodzaje PID-a najmocniejszy to turbo .

SUSPENSER
08-10-2015, 09:15
W SPP można też zmieniać parametry PID-u.

animuss
08-10-2015, 19:31
W SPP można też zmieniać parametry PID-u.
Wiem że SPP jest chwalony przez użytkowników ale pojawił się sterownik ,który jest bardziej bezobsługowy ,nawet po zmianie opału na inny (bardziej lub mniej kaloryczny) nie trzeba robić jakichkolwiek korekt w nastawach ,przetestowaliśmy już 2 rodzaje ekogroszku teraz jedzie na trzecim i nic nie potrzeba robić sterownik Multifun pilnuje kopca na palniku ,ładnie spala węgiel moim zdaniem ten sterownik to nr 1 na rynku sterowników wykosi konkurencję,a co najważniejsze oszczędzi kupę opału dla niekumatych operatorów .
Sterownik można kupić w detalu ale bez czujnika żaru ,na czujnik żaru ma wyłączność Sas :bash:

QIM
08-10-2015, 19:46
No to kicha. Czuję, że będzie tak, jak z jedynym automatycznym sterownikiem na rynku :)

Wlodek_PID
08-10-2015, 20:09
pojawił się sterownik ,który jest bardziej bezobsługowy ,nawet po zmianie opału na inny (bardziej lub mniej kaloryczny) nie trzeba robić jakichkolwiek korekt w nastawach ,przetestowaliśmy już 2 rodzaje ekogroszku teraz jedzie na trzecim i nic nie potrzeba robić

A próbowałeś palić węglem brunatnym?

poltowski2000
08-10-2015, 20:26
podejrzewam,że ten sterownik z czujnikiem żaru trochę zamiesza na rynku. ciekawe czy wytyczy drogę?

bolek_bolecki
08-10-2015, 20:26
... w menu instalatora trzeba wpisać hasło a ustawia się tam moc kotła i do wyboru jest kilka mocy tu najbliższe to 17kW, i 24kW , wybrałem 17kW , a kocioł ma 19 kW...



Wiesz że to tylko widełki dawki...
Widzę że ludzie się na to łapią. Panie, nie ma nastaw, żadnej dawki, tylko moc się wybiera. A to dawka, tyle że w innych ciuchach.
Do tego wypadało by jeszcze mniej więcej podać kaloryczność. Pewnie +/-20% nie zauważysz zbytnio w pracy (nawet bez kontroli wysokości kopca), ale jak by go tak np pelletem zasypać to ciekawe co by zrobił.

animuss
08-10-2015, 22:31
A próbowałeś palić węglem brunatnym?

Jeszcze nie .


Wiesz że to tylko widełki dawki...
Widzę że ludzie się na to łapią. Panie, nie ma nastaw, żadnej dawki, tylko moc się wybiera. A to dawka, tyle że w innych ciuchach.
Do tego wypadało by jeszcze mniej więcej podać kaloryczność. Pewnie +/-20% nie zauważysz zbytnio w pracy (nawet bez kontroli wysokości kopca), ale jak by go tak np pelletem zasypać to ciekawe co by zrobił.


To nie tak ,producent ustawił ster na 24kW a my go przestawiliśmy na 17kW do testów, na 24kW spalał bez problemu .
Niczego nie trzeba wpisywać żadnej kaloryczności, testujemy go .
Po włączeniu do prądu i rozpaleniu sterownik przejmuje kontrolę nad kotłem ,sypiesz opal wywalasz popiół ,podrapiesz go szczotą i tyle .
Nawet jak na palnik włożyliśmy dodatkowy opał (kawałki drewna , papier ) zrobiliśmy symulację, sterownik podaje tylko powietrze dmuchawa pracuje a podajnik stoi takie to mądre ustrojstwo wyszło z tego .
Sterownik spala w Pid na 2 czujnikach a nie na jednym .
-Czujnik temperatury spalin pilnuje temperatury spalin po jej przekroczeniu powoduje zredukowanie mocy kotła.Zmniejszony zostanie nadmuch oraz ilość podawanego paliwa.
-Czujnik żaru pilnuje temperatury paliwa w obszarze dopalania, automatycznie dobiera dawkę paliwa dla węgla (w instrukcji stoi że o kaloryczności od19MJ/kg do 28MJ/kg). .Regulator samoczynnie koryguje dawki paliwa, tak aby w efekcie otrzymać optymalną temperaturę żaru w całym przedziale pracy kotła. (w instrukcji stoi że moduluje mocą kotła w zakresie od 30-100% mocy znamionowej PID),

Przyjdzie czas na pellet i owies damy mu wycisk.

Czekam na mrozy wtedy się wszystko okaże .

Kocioł spala niewiele dzięki sterownikowi ,a wymiennik wyciska całe ciepło ze spalin ,40-60*C na czopuchu to ja nawet nie mam .

malina321
11-10-2015, 15:18
Powiedz Animuss ile za to cacko zapłacił ?

animuss
11-10-2015, 17:24
Powiedz Animuss ile za to cacko zapłacił ?

Za 19 kW wyszło z transportem na miejsce 8988 zł na 8% Vacie,

ale sterownik Multifun jest w miarę tani bo kosztuje koło 6 stówek ,ale bez czujnika żaru :mad:

na Alle-coś tam znalazłem czujnik termopary spalin
do 1300°C koszt ponad 300 zł :bash:

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-spalin-termopara-rt08om-os-sac-i5240921790.html
Jeszcze musiał by ktoś to przetestować zapłacić i zmontować jak to chodzi :confused:

Facet co łyknął tego Sasa o spalaniu wie niewiele ,zielony jak szczypior ,postoi ze mną wypijemy po piwku, pogadamy zero stresu ma ,to nowy rozdział w spalaniu węglogrochu , były kiedyś czasy że pierwszy rok ludzie wstawiali fotel do kotłowni , nocowali.:lol2:

QIM
11-10-2015, 19:03
... (w instrukcji stoi że moduluje mocą kotła w zakresie od 30-100% mocy znamionowej PID) ...

0,3 * 17 to 5,1kW.
A jak praca poniżej tej mocy?

animuss
11-10-2015, 23:43
0,3 * 17 to 5,1kW.
A jak praca poniżej tej mocy?

Na dłużej się odstawia, pracuje w podtrzymaniu, sterownik dąży do osiągnięcia maksymalnej ustawionej przez producenta temperatury żaru, jeżeli szybciej osiągnie zadaną kotła, to przechodzi w podtrzymanie, co do sprawności poniżej 5kW to się nie wypowiem, ale popiół prawidłowy jasnosiwy i jest go stosunkowo mało, kopiec idealny, czujnik żaru wpłynie pozytywnie na słabsze przegrzewanie korony oraz całego palnika, na razie nie ma do czego się przyczepić prócz tego, że skrzynka na popiół mała,niska.

wojtys29
12-10-2015, 17:07
A czy warto kupic kocioł sasa z rusztem wodnym i tym czujnikiem żaru? czy lepiej kupić coś innego?

animuss
12-10-2015, 17:46
A czy warto kupic kocioł sasa z rusztem wodnym i tym czujnikiem żaru? czy lepiej kupić coś innego?

Ruszt wodny to chyba w PRL-u wymyślono.:lol2:

kocioł_CO
17-10-2015, 16:20
Szybkie pytanie - palnik Ardeo obrotowy (Stalowy) czy żeliwny Brucer II gen?

boluslolusj23
17-10-2015, 17:35
Ruszt wodny to chyba w PRL-u wymyślono.:lol2:

I za to Cię Gościu lubię!!!
Ciekawe, co na to reszta "światłych" producentów w XXI w.?

:hug:

:goodnight:

Kolanin
17-10-2015, 19:15
334347

Animus od patrzenia na kopczyk żaru u sąsiada dostałeś zapalenia spojówek?:lol2:

gorny7
17-10-2015, 21:26
a gdzie sie wtyka ten czujnik żaru , czy tylko do wejścia pod konkretny palnik?

z rusztem juz było z 1000 razy za i przeciw więc nie ma co ogrzebywać tylko czytać

do Kocioł -Ardeo

animuss
17-10-2015, 22:56
334347

Animus od patrzenia na kopczyk żaru u sąsiada dostałeś zapalenia spojówek?:lol2:
Porządkowałem Avatary teraz jest wszędzie taki sam.:D



a gdzie sie wtyka ten czujnik żaru , czy tylko do wejścia pod konkretny palnik?

z rusztem juz było z 1000 razy za i przeciw więc nie ma co ogrzebywać tylko czytać

do Kocioł -Ardeo

http://i.imgur.com/d7ojpW3.jpg

Czujnik wygięty w pałąk ,przewód w specjalnej izolacji przechodzi komorą napowietrzającą na zewnątrz kotła ,dalej jest wtyczka połączeniowa ,
http://www.acse.pl/img/thumb/1000_1000/upload/product/gallery/34733145855808a47c54ed0003c7593e.jpg
drugi przewód bez izolacji wędruje do sterownika .

Uprzedzam że to jest opatentowane .

berdnard
18-10-2015, 11:07
witam
kol animuss musisz se taki sprawić sterownik lżej będzie ci na serduchu i nie zapomnij o tej obrotówce na 2-3 latka wystarczy- w miare sprawną

animuss
18-10-2015, 12:50
witam
kol animuss musisz se taki sprawić sterownik lżej będzie ci na serduchu i nie zapomnij o tej obrotówce na 2-3 latka wystarczy- w miare sprawną

Jestem w trakcie załatwiania tego stera :D
Podepnę go na E-sterownik.
Zobaczymy czy u mnie spaliny też spadną do 40*C
Obrotówkę mam ale stoi nadal,spalam na niej bez obrotu.
Sąsiad za to jedzie z obrotem ciekawe na ile lat mu starczy.

berdnard
18-10-2015, 13:11
powiem tylko tobie - cichutko do ucha nie szkoda ci będzie czasu może i nawet lat na patrzenie wykresów- ja mam już św spokój 3 tygodnie pozbyłem się tych kreskówek i wróciłem do swojego świata sprzed 5-7 lat :D

pawelo_pl
18-10-2015, 13:42
powiem tylko tobie - cichutko do ucha nie szkoda ci będzie czasu może i nawet lat na patrzenie wykresów- ja mam już św spokój 3 tygodnie pozbyłem się tych kreskówek i wróciłem do swojego świata sprzed 5-7 lat :D
To co @berdnard wyjąłeś poczciwe RT09PID ? :D:D:D

berdnard
18-10-2015, 17:58
tak to jest ster dla mnie jako zapalonego amatora -i jestem mega zadowolony zwiemy go z Romanem -dziadek super sprawuje się z dmuchawką wpa03
także te polecane z kreskówkami mnie nie interesują bo poszły w cudze ręce szkoda oczy i zdrowia
miśka miałem opanowanego ale za dużo kabelków wokół niego było podlączone
spp hm-dobrze pykał powyżej 50% mocy ale do 50% porażka
a i rodzi się cosik -może za nie długo zapewne mądrzejsze od wszystkich typów sterowania
niech napisze kol Jarecki ileż to ma latek ten dziadek mój-chętnie poznalibyście prawdę
:D

animuss
18-10-2015, 20:11
powiem tylko tobie - cichutko do ucha nie szkoda ci będzie czasu może i nawet lat na patrzenie wykresów- ja mam już św spokój 3 tygodnie pozbyłem się tych kreskówek i wróciłem do swojego świata sprzed 5-7 lat :D
Może i masz rację czas pokaże ile ten nowy ster jest warty.

wesolymaniek
19-10-2015, 10:19
Witam Kolegów. właśnie jestem w trakcie aranżacji kotłowni w remontowanym domu i powiem szcnia ole y pomieszczezerze nie wiem jak to wszystko ciekawie poustawiać. musze na pewno tam zmiescic piec drew-met ecoprim kompakt pompa ciepła buderus i ......na pewno miejsce do skladowania ekogroszku choć pewna ilość. komin zamierzam zakupić schidla dwa kanały wentylacyjne( jeden do łazienki obok) oraz kanal dymny. wieczorkiem wrzuce wymiary pomieszczenia dokładne szer ok 2.8 m dlugosc ok 4m . proszę o porady pozdrawiam

kedlaw0
19-10-2015, 11:16
Ja Cię, ale po klingońsku napisane.

pawelo_pl
19-10-2015, 11:47
proszę o porady pozdrawiam
Zmień język na ojczysty - to pogadamy .

timon120777
19-10-2015, 14:23
w jakim języku by tego nie napisał to i tak kiepski pomysł połączenia kotła na ekogroch w dodatku z rusztem wodnym i pompy ciepła zapewne tylko do CWU. szkoda kasy na taki mix lepiej wypieprzyć pompę i kocioł i wstawić coś co ma przyzwoitsza konstrukcję, przynajmniej bez rusztu wodnego i z sensowynym palnikiem i sterownikiem.
ten kocioł sprawi że za szybko kolega z kotłowni nie wylezie a pompa nie da oczekiwanych oszczędności tylko wydrenuje kieszeń

wesolymaniek
19-10-2015, 20:11
Sorki fakt troszkę się spieszyłem to pisząc ale chyba aż tak zle to nie zabrzmiało???? pompa ciepła do cwu tylko . u mnie w okolicy chwalą sobie te piecyki. faktycznie wybór jest obecnie ogromny i każdy producent chwali swój co normalne jest. Pompa ciepła pracuje do -10 stopni C i przez wieksza czesc roku ona będzie dawac ciepła wode a ze posiada dwie wezownice wiec chce ja podłaczyc do kotła wiadomo aby w sezonie grzewczym wspomagac ja. Zle myśle? macie jakies inne pomysły chętnie poznam je.

karoka65
19-10-2015, 21:36
Sorki fakt troszkę się spieszyłem to pisząc ale chyba aż tak zle to nie zabrzmiało???? pompa ciepła do cwu tylko . u mnie w okolicy chwalą sobie te piecyki. faktycznie wybór jest obecnie ogromny i każdy producent chwali swój co normalne jest. Pompa ciepła pracuje do -10 stopni C i przez wieksza czesc roku ona będzie dawac ciepła wode a ze posiada dwie wezownice wiec chce ja podłaczyc do kotła wiadomo aby w sezonie grzewczym wspomagac ja. Zle myśle? macie jakies inne pomysły chętnie poznam je.
Wydasz kupę szmalu na pompkę tylko do CWU a kocioł będzie sobie gnił od wiosny do jesieni zamiast grzać wodę.
Po co dublować i robić sobie koszty.
Masz tu podgląd kociołka zainstalowanego w Spalicach chyba ze 2 albo 3 lata temu:
https://esterownik.pl/device/8008

timon120777
19-10-2015, 23:09
policz sam koszt tej pompy i zadaj sobie pytanie czy warto wywalisz zakładam jakieś 7tysi za ten czajnik
ile to sezonów grzania wody??? a obietnice i ulotki zawsze okazuja się jakby troche przesadzone i w efekcie koszt grzania wyjdzie drożej niż weglem
poza tym w temacie kotła poszukałbym czegoś lepszego, zeby choć jakąś namiastkę badań miało i konstrukcję taka która nie będzie Ci snu z powiek spedzała

pytasz o propozycje to ja zapytam o dom
jakie ma zapotrzebowanie na ciepło? jaką izolację termiczną i jaką instalacje CO+CWU ?

zawijan
20-10-2015, 07:01
...w temacie kotła poszukałbym czegoś lepszego, zeby choć jakąś namiastkę badań miało...
Jakiś nowy trend?
Wyjaśnisz, co masz na myśli?

wesolymaniek
20-10-2015, 07:33
Karoka65 witaj a powiedz co to za program i czy do każdej instalacji można go zamontować? wiem ze to troszkę dublowanie grzania wody ale ja pracuje na rozne zmiany i często jestem w delegacji zona tez pracuje i mamy dwójke małych dzieci i chcieliśmy wreszcie zmienić to ze się wraca po pracy o zimnego domu i dopiero rozpalać a wode grzały dwa przeływowe ogrzewacze po 18 kw. wiem ze może przesadziłem z ta pompa ciepła ale tak uznałem po rozmowach z fachowcami ze ona lepsza niż baterie słoneczne

wesolymaniek
20-10-2015, 07:37
Kolego Timon12077 dom poniemiecki właśnie go gruntownie remontujemy i np. ogrzewanie podłogowe w całym domu dom ceglany ocieplany styropianem 12 cm grafit dobudówka -salon ytong 24 + ocieplenie powierzchnia ok85m2 . pod podłoga ok 15cm styropian.co jeszcze chciałbyś wiedzieć? aha co alupex, cwu PP

wesolymaniek
20-10-2015, 07:43
do tej pory miałem piec zeliwny w przedpokoju chyba dozamet czy jakos podobnie brzmi grzejniki zeliwne a kuchnia i łazienka miałem elektryczne nadmuchowe z termostatem piecyki. wiec i tak będzie skok o 200 lat hi hi a pozatym wiem ze teraz nic nie jest wieczne i za iles lat będzie wymianka

Kolanin
20-10-2015, 10:19
...ogrzewanie podłogowe w całym domu dom ceglany ocieplany styropianem 12 cm grafit dobudówka -salon ytong 24 + ocieplenie powierzchnia ok85m2 . pod podłoga ok 15cm styropian.co jeszcze chciałbyś wiedzieć? aha co alupex, cwu PP

Na taką pow. i podłogówkę chcesz pakować kocioł na "wyngiel"?
Pomyśl o kotle na pellet z zapalarką,buforem300-500l i zasobnikiem CWU max.200l.
Mało popiołu(śladowe ilości),zdecydowanie mniej syfu w kotłowni.
Latem spalisz 70kg pelletu na m-c i masz CWU bez ograniczeń.
Wystarczy kocioł 10-12kW najmniejsze na rynku np:

http://www.kotly-eko.eu/pl/draco-duo-bio-12-kw-duplikat-1.html

http://wojciechowski.co.pl/kociol-na-pelet-kostrzewa-mini-bio-10-kw-p-4582.html

asolt
20-10-2015, 11:11
Na taką pow. i podłogówkę chcesz pakować kocioł na "wyngiel"?
Pomyśl o kotle na pellet z zapalarką,buforem300-500l i zasobnikiem CWU max.200l.
Mało popiołu(śladowe ilości),zdecydowanie mniej syfu w kotłowni.
Latem spalisz 70kg pelletu na m-c i masz CWU bez ograniczeń.
Wystarczy kocioł 10-12kW najmniejsze na rynku np:

http://www.kotly-eko.eu/pl/draco-duo-bio-12-kw-duplikat-1.html

http://wojciechowski.co.pl/kociol-na-pelet-kostrzewa-mini-bio-10-kw-p-4582.html

Na taką powierzchnie jakikolwiek kocioł???, wystarczy bufor (600L) z wezownicą cwu, grzałki, mała automatyka i G12w (w Tauronie korzystna cena) i to wszystko
Koszty inwestycyjne stosunkowo małe, całkowita bezobsługowosc, brak koniecznosci serwisu, tanie czesci,. Po co kocioł na pellet, drogi, skomplikowany, kosztowny w naprawie po gwarancji, koniecznosc skladowania peletu. Jak ktos sobie chce utrudnic zycie to czemu nie, tylko po co?

Kolanin
20-10-2015, 11:45
- ->asolt

Zgadzam się ale są też tacy,którzy nie wyobrażają sobie ogrzewania nie mając kotła w domu:)

asolt
20-10-2015, 11:58
- ->asolt

Zgadzam się ale są też tacy,którzy nie wyobrażają sobie ogrzewania nie mając kotła w domu:)

Trzeba objasniac, tłumaczyc i przekonywac. Sa inne bąrdziej przyjemne zajęcia niz bycie palaczem we własnym domu

timon120777
20-10-2015, 13:59
Kolego Timon12077 dom poniemiecki właśnie go gruntownie remontujemy i np. ogrzewanie podłogowe w całym domu dom ceglany ocieplany styropianem 12 cm grafit dobudówka -salon ytong 24 + ocieplenie powierzchnia ok85m2 . pod podłoga ok 15cm styropian.co jeszcze chciałbyś wiedzieć? aha co alupex, cwu PP


jeśli to ma 85m to ja nie widzę sensu pchania tam kotła a już wcale w połączeniu z pompą do CWU
koledzy odpowiedzieli a ja się z tym zgadzam
da się to ogrzać taniej i mniej obsługowo

wesolymaniek
20-10-2015, 16:27
Na pewno zawsze można cos zrobi taniej lub lepiej nic nie jest doskonałe a jak widze tutaj jest ciągłe przepychanie się jaki piec lepszy lub rodzaj paliwa . ale w każdej branzy tak jest np. w motoryzacji mercedes czy bmw i już zostanie tak na zawsze . bardziej mi chodzilo jak pomysłowo poustawiać to wszystko w kotłowni bo już piec pompa kupione teraz jeszcze mysle nad kominem ale chyba schidla wezme bo konkretne sa. mam jeszcze kilka pytan do Was odnośnie technicznych aspektówsamej instalacji np. chce zamontować w każdym pomieszczeniu regulator do ogrzewania podogowego i jakie polecacie?

Kolanin
20-10-2015, 16:56
To trzeba było od razu napisać,że już wszystko kupiłeś.
Zadałeś pytanie i każdy myślał,że jesteś na etapie wyboru sposobu ogrzewania domu i CWU.
Dostałeś rzetelne odpowiedzi żeby było taniej i ekonomicznie,bez żadnych przepychanek.
A od ustawiania gratów w kotłowni jest instalator,co najwyżej możesz mu podpowiedzieć,żeby zachował w kotłowni zasady feng shui.:lol2:
Faktycznie jesteś "wesołymaniek"

wesolymaniek
20-10-2015, 21:49
To trzeba było od razu napisać,że już wszystko kupiłeś.
Zadałeś pytanie i każdy myślał,że jesteś na etapie wyboru sposobu ogrzewania domu i CWU.
Dostałeś rzetelne odpowiedzi żeby było taniej i ekonomicznie,bez żadnych przepychanek.
A od ustawiania gratów w kotłowni jest instalator,co najwyżej możesz mu podpowiedzieć,żeby zachował w kotłowni zasady feng shui.:lol2:
Faktycznie jesteś "wesołymaniek"

Kolego czytaj ze zrozumieniem a nie pajacuj. pisałem w swoim pierwszym wpisie ze .. musze zmiescic tam jaki piec i pompe wiec ....po prostu dowcip Ci nie wyszedł ale koniec dygresji a zajmijmy się tematem . pozdrawiam

wesolymaniek
20-10-2015, 21:52
Ktos jeszcze mi dosra czy dowiem się czegos konstruktywnego? Polska natura wychodzi ....najlepiej krytykować obojętnie co i jak. ma ktoś pomysł na te regulatory temperatury o które pytałem?

asolt
20-10-2015, 22:04
Ktos jeszcze mi dosra czy dowiem się czegos konstruktywnego? Polska natura wychodzi ....najlepiej krytykować obojętnie co i jak. ma ktoś pomysł na te regulatory temperatury o które pytałem?

np ten lub inne tego producenta, sprawdzają sie dobrze
http://allegro.pl/salus-ert30-up-podtynkowy-elektroniczny-regulator-i5004152872.html

karoka65
20-10-2015, 22:04
Karoka65 witaj a powiedz co to za program i czy do każdej instalacji można go zamontować? wiem ze to troszkę dublowanie grzania wody ale ja pracuje na rozne zmiany i często jestem w delegacji zona tez pracuje i mamy dwójke małych dzieci i chcieliśmy wreszcie zmienić to ze się wraca po pracy o zimnego domu i dopiero rozpalać a wode grzały dwa przeływowe ogrzewacze po 18 kw. wiem ze może przesadziłem z ta pompa ciepła ale tak uznałem po rozmowach z fachowcami ze ona lepsza niż baterie słoneczne
Widzisz tam podgląd pracy kotła prowadzonego przez sterownik eCoal podpięty do internetu, tak można zastosować w każdej instalacji ale nie jest dostępny z każdym kotłem, jest podobny tej samej firmy, nazywa się Bruli, ten możesz zastosować w swoim kotle jeśli zależałoby Ci na takim podglądzie i takiej możliwości sterowania kotłem.
Widzę że nie za bardzo wiesz jak pracują takie kotły z podajnikiem ale ja grzeję samą CWU w lecie takim kotłem już chyba 8 lat, nie trzeba nic rozpalać czy gasić, kocioł cały rok jest włączony i się pali.
Z tą pompą to Cię raczej naciągnęli na koszty ale jak widzę to już piwo się rozlało :)
Mimo że sprzedaję kotły CO przyłączę się do wypowiedzi moich przedmówców czyli że w tym domku nie bardzo też widzę paliwo stałe ale jak to mówią: każdy orze jak może :)
Dlaczego wcześniej nie zdecydowałeś się tutaj napisać ? może inaczej by się to wszystko ułożyło.

wesolymaniek
20-10-2015, 22:45
Widzisz tam podgląd pracy kotła prowadzonego przez sterownik eCoal podpięty do internetu, tak można zastosować w każdej instalacji ale nie jest dostępny z każdym kotłem, jest podobny tej samej firmy, nazywa się Bruli, ten możesz zastosować w swoim kotle jeśli zależałoby Ci na takim podglądzie i takiej możliwości sterowania kotłem.
Widzę że nie za bardzo wiesz jak pracują takie kotły z podajnikiem ale ja grzeję samą CWU w lecie takim kotłem już chyba 8 lat, nie trzeba nic rozpalać czy gasić, kocioł cały rok jest włączony i się pali.
Z tą pompą to Cię raczej naciągnęli na koszty ale jak widzę to już piwo się rozlało :)
Mimo że sprzedaję kotły CO przyłączę się do wypowiedzi moich przedmówców czyli że w tym domku nie bardzo też widzę paliwo stałe ale jak to mówią: każdy orze jak może :)
Dlaczego wcześniej nie zdecydowałeś się tutaj napisać ? może inaczej by się to wszystko ułożyło.

Witaj ponownie Kolego. faktycznie wszystko już kupione i teraz trzeba to wszystko z głowa poinstalowac. . mam jeszcze wstępny spis pozostałego osprzętu i jak go znajde napisze Ci co instalatorzy proponują.wiem ze zawsze można było lepiej i taniej ale jest ok a poza tym gmina za pompe ma zwrócić kilka tys wiec wyjdzie ok. za kilka lat jak się nic nie zmieni zamierzamy się z zona budowac i wtedy .....szykuj czas bo mysle się dogadamy :yes:

karoka65
20-10-2015, 23:02
Jeśli będziesz budował nowy dom nie powinieneś chcieć ze mną rozmawiać :)
Póki co nie mam zamiaru się przebranżawiać i o pompach nie myślę, czy to w handlu czy w użytku, mam starą budę i pompa by mnie zeżarła z kopytami, ja już muszę cieszyć się tym co mam.
Szkoda trochę tej kasy bo jak masz jeszcze jakąś dotację to trzeba było przy tym domku olać kocioł, wziąć inną pompę i wszystko nią grzać, domek i wodę, nie zjadłoby Cię to finansowo przy tym metrażu i tym ociepleniu jeśli będzie to wszystko o czym tutaj napisałeś.
Mam nadzieję że nie zaaplikowali Ci tam kotła 20 czy 25kW, bo znając poczynania niektórych instalatorów to wszystko jest możliwe :)

wesolymaniek
21-10-2015, 06:14
Jeśli będziesz budował nowy dom nie powinieneś chcieć ze mną rozmawiać :)
Póki co nie mam zamiaru się przebranżawiać i o pompach nie myślę, czy to w handlu czy w użytku, mam starą budę i pompa by mnie zeżarła z kopytami, ja już muszę cieszyć się tym co mam.
Szkoda trochę tej kasy bo jak masz jeszcze jakąś dotację to trzeba było przy tym domku olać kocioł, wziąć inną pompę i wszystko nią grzać, domek i wodę, nie zjadłoby Cię to finansowo przy tym metrażu i tym ociepleniu jeśli będzie to wszystko o czym tutaj napisałeś.
Mam nadzieję że nie zaaplikowali Ci tam kotła 20 czy 25kW, bo znając poczynania niektórych instalatorów to wszystko jest możliwe :)

mam kocioł o mocy 12kW na 100 m2 , byłem u kolesia który ma ta sama pompe buderusa i jego koszt to ok 30 - 50 zł za energie elektryczna miesięcznie wiec mysle ze jest ok.

SUSPENSER
21-10-2015, 18:12
Sorki fakt troszkę się spieszyłem to pisząc ale chyba aż tak zle to nie zabrzmiało???? pompa ciepła do cwu tylko . u mnie w okolicy chwalą sobie te piecyki. faktycznie wybór jest obecnie ogromny i każdy producent chwali swój co normalne jest. Pompa ciepła pracuje do -10 stopni C i przez wieksza czesc roku ona będzie dawac ciepła wode a ze posiada dwie wezownice wiec chce ja podłaczyc do kotła wiadomo aby w sezonie grzewczym wspomagac ja. Zle myśle? macie jakies inne pomysły chętnie poznam je.


Dla wygody może być, chociaż zamiast tej pompy trzeba było kupić jak już koledzy napisali bufor ciepła z grzałką elektryczną zasilaną w 2 taryfie.

Teraz masz już co masz - moja rada to gdy będziesz napełniał instalację dolej odpowiednią ilość inhibitora korozji [znajdziesz go w alledrogo] żeby się wężownica nie zakamieniła.

animuss
28-11-2015, 19:26
Lista kotłów z podajnikiem

na ekogroszek i miał
klasy 5 !

według normy PN-EN 303-5:2012
Kotły posiadają certyfikat laboratorium co do wymagań klasy 5 według normy PN-EN 303-5:2012




1. EKOGREŃ(EG-Carbon Lux (http://ekogren.pl/)) - http://www.ogrzewani...-CARBON-LUX.pdf (http://www.ogrzewanie.sklep.pl/pl/p/file/c05368844698a03c979eeafb44a6de40/Ulotka-EG-CARBON-LUX.pdf)
2. DEFRO (kocioł Sigma UNI (http://www.defro.pl/kotly-p-sigma-uni.html))http://www.defro.pl/
3. GALMET (Eko GT (http://www.galmet.com.pl/pl/products/view/15-kotly_co)) http://www.galmet.co...s/files/kpp.pdf (http://www.galmet.com.pl/uploads/files/kpp.pdf)http://www.galmet.co...s/files/kwp.pdf (http://www.galmet.com.pl/uploads/files/kwp.pdf)-posiada badania z laboratorium Głównego Instytutu Górnictwa, który nie posiada akredytacji.
4. KOŁTON(kocioł Ecomatix (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kolton.pl%2Fko tly-z-podajnikiem-na-ekogroszek%2Fecomatix))
5. KOTREM ( (http://www.kotrem.pl/kociol-kwmp2-ceramic-green-line)KWMP2 CERAMIC) (http://www.kotrem.pl/kociol-kwmp2-ceramic-green-line)http://www.kotrem.pl...kat klasa 5.pdf (http://www.kotrem.pl/pdf/KWMP2%20CERAMIC%20green%20line%20-%20Certyfikat%20klasa%205.pdf)
6. OGNIWO(Eko Plus M (http://www.ogniwobiecz.com.pl/eko-plus-m/))https://zawijan.file...jpg?w=630&h=891 (https://zawijan.files.wordpress.com/2015/06/eko-plus-m-pn-en-303-5-2012.jpg?w=630&h=891)
7. PROTECH(kocioł Protech EP V (http://www.protech-wkg.pl/kotly-grzewcze.html))
8. SAS (kocioł SAS SOLID (http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-solid.html)) -http://www.sas.busko...kologiczny.html (http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-solid/certyfikat-ekologiczny.html)
9. ZGODA WIEPRZ (kocioł Iskra Eko (http://www.zgoda-wieprz.pl/126-kotly-grzewcze)). -http://www.zgoda-wie...t_iskra_eko.pdf (http://www.zgoda-wieprz.pl/!data/attachments/Atest_iskra_eko.pdf)
10. Z.K.Ś. WOJCIECHOWSKI (kocioł Bio Wulkan Lux (http://www.kotlycoslawkow.pl/BIO-Wulkan-LUX-21-39.html))-http://www.kotlycoslawkow.pl/strona.php?grupa=38
11. Żywiec (kocioł KDO Economic 25kW (http://www.sobik-kotly.com.pl/kdo-economic-25kw.html)http://www.sobik-kotly.com.pl/kdo-economic-25kw.html

Klasa 5 kotła oznacza, że spełniają one następujące wymagania w zakresie emisji i sprawności:


*emisja pyłu: do 40 mg/m³
*emisja tlenku węgla: do*500 mg/m³
*emisja gazowych zanieczyszczeń organicznych*(OGC): do 20 mg/m³,
*sprawność cieplna: od 87%,

http://www.kostrzewa.com.pl/files/Obrazy/klasa_5_PL.PNG
Proszę o dodawanie nowych*kotłów w 5 klasie bardziej ekologicznych**.
http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/ranking-kotlow-weglowych/norma-pn-en-303-5-2012/

sebsa
28-11-2015, 21:21
Animuss - uzupełnij swój ranking o HEF-a.

Andrzej_M_
28-11-2015, 22:05
Animuss - uzupełnij swój ranking o HEF-a.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że kotły HEF - Stal otrzymały ważny certyfikat dotyczący klasy 5, według normy PN-EN 303-5:2012.

ps.
Przecież na ich stronie, widnieją tylko nieważne świadectwa, nieistniejącej już od dawna firmy.

karoka65
28-11-2015, 22:27
Wolę się już w jęzor ugryź :)

sebsa
29-11-2015, 08:06
Na jakiej podstawie twierdzisz, że kotły HEF - Stal otrzymały ważny certyfikat dotyczący klasy 5, według normy PN-EN 303-5:2012.

ps.
Przecież na ich stronie, widnieją tylko nieważne świadectwa, nieistniejącej już od dawna firmy.

Nic nie twierdzę. Mam takie same jak Ty wątpliwości. Niemniej producent coś deklaruje. Chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie.

badaczkotłów
30-11-2015, 10:22
Panowie i Panie, 5 klasa emisji kotłów na ekogroszek to naprawdę fikcja - bo pamiętajcie ,że pomiar testowy podczas testów emisyjnych trwa 4 godziny - a kocioł działa dużo dłużej przecież na co dzień. Niestety brudu w kotłowni, wydymiania się przy rozpalaniu i wygaszaniu - trudno jest się pozbyć.

Dlatego 5 klasa emisji ma sens przy paliwach ekologicznych jak biomasa, pelet itp. Moim zdaniem węgiel powinien być spalany w energetyce zawodowej a małe kotły to biomasa - cała Europa tak robi a my żyjemy w smogu i dziwimy się ,że mamy dużą chorowalność na choroby nowotworowe.

Zobaczcie film o porównaniu emisji działających kotłów c.o z automatycznym podawaniem paliwa:

https://www.youtube.com/watch?v=BSeNvdKfBaA

karoka65
30-11-2015, 16:08
Tylko wyprostuję bo z tego co uczone pisali to 6 godzin ale to tylko szczegół.
Zapraszam do siebie, siądź i zaglądaj cały dzień na komin czy ujrzysz jakiś dymek z komina, jest dokładnie taki sam obraz jak z tego pelleciaka.
Nie porównuj porządnego kotła groszkowego do jakiegoś śmierdlawego tłoka który wali dymem i sadzami na lewo i prawo.
Fakt jest taki że ani z pelletowca ani nawet z porządnego groszkowca pszczółki tego nie wynoszą, to że nie widać nie znaczy że nic tam niema :)

maciek484
26-12-2015, 08:39
Witam.
Musze wymienic piec jak najszybciej ale chcialem sie zapytac jakiej firmy piec polecacie ? ja mam 2 na oku . Jeden to stalmark duo boss 19kw a drugi bio wulkan kombajn ze sławkowa. Co o nich sądzicie ? Macie maże takie ?


pozdrawiam

poltowski2000
26-12-2015, 09:26
osobiście na dzisiaj wybrał bym ;

SAS SOLID - kocioł klasy 5 na ekogroszek

maciek484
26-12-2015, 09:52
szukam bardziej tłokowca

poltowski2000
26-12-2015, 10:14
szukam bardziej tłokowca


po co?

poltowski2000
26-12-2015, 10:20
miłej lektury , pozdr


http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybiera%C4%87-kocio%C5%82-na-ekogroszek/
http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19584-zestawienie-kot%C5%82%C3%B3w-z-podajnikiem-klasy-5-wed%C5%82ug-normy-pn-en-303-52012/page-5

maciek484
26-12-2015, 11:20
chodzi o to ze mam stary dom drewniano murowany nie ocieplony +strych nie ocieplony i podpiwniczony w 1/3 . mam zamiar ocieplic czesc murowna ale drewnianej nie moge ze wzgledu na to ze jest w ewidencji zabytkow . chcialbym glownie palic mialem ze wzgledu na cene , a kazdy mi poleca tylko tlokowca bo Ci co maja slimaka nie sa zadowoleni

poltowski2000
26-12-2015, 12:20
chodzi o to ze mam stary dom drewniano murowany nie ocieplony +strych nie ocieplony i podpiwniczony w 1/3 . mam zamiar ocieplic czesc murowna ale drewnianej nie moge ze wzgledu na to ze jest w ewidencji zabytkow . chcialbym glownie palic mialem ze wzgledu na cene , a kazdy mi poleca tylko tlokowca bo Ci co maja slimaka nie sa zadowoleni

jak dobrze policzysz to wyjdzie ,że miał nie jest aż wcale taki tani. poczeka ,może wpadnie tu kilka forumowiczów co mają tłoki to ci co nieco powiedzą. tak czy inaczej, jak stara chałupa to za darmo nie ogrzejesz---. miał , groszek ; będziesz szuflował tylko tego pierwszego dużo więcej...

maciek484
28-12-2015, 11:10
jakos nikt sie nie pokazuje :( a czas nagli . mam zamiar wydac kolo 10tys a najlepiej mniej a tez nie chce wywalic tego w bloto . interesuje mnie tez taki piec zeby mial dodatkowy rusz do przepalania drzewem

karoka65
28-12-2015, 13:58
jakos nikt sie nie pokazuje :( a czas nagli . mam zamiar wydac kolo 10tys a najlepiej mniej a tez nie chce wywalic tego w bloto . interesuje mnie tez taki piec zeby mial dodatkowy rusz do przepalania drzewem
No to kup sobie zwykłego śmieciuszka za 2 czy 3 tysie, nie wywalisz kasy w błoto i nie będziesz zawiedziony że ktoś Cię nabrał z tym drewnem, grubym węglem itp i itd.
Nie odbieraj tego jako złośliwość a dobrą radę.

karoka65
28-12-2015, 14:01
Aha i odpuść sobie tłoka, zaoszczędzi Ci to czasu na siedzenie i dopytywanie po forum o jakieś "cud nastawy" :)

minertu
28-12-2015, 19:28
jakos nikt sie nie pokazuje :( a czas nagli . mam zamiar wydac kolo 10tys a najlepiej mniej a tez nie chce wywalic tego w bloto . interesuje mnie tez taki piec zeby mial dodatkowy rusz do przepalania drzewem
Nigdy nie wydałbym 8-10tyś na kocioł automatyczny aby bawić się w spalanie drewna na ruszcie.

maciek484
28-12-2015, 21:43
pytam o tłoka ze wzgledu ze mi tak doradzaja i dwoch znajomych ma tloka i sobie chwala a ci co maja slimaka to mowia ze niby slimak szczela zawiesza sie trzeba pozniej tam wlazic recznie obracac cylinder sie wyciera i takie tam.. pytam co polecacie zebym mial jakas wiedze

maciek484
28-12-2015, 21:46
co o tym sadzicie ?
http://www.zgoda-wieprz.pl/126-kotly-grzewcze

animuss
28-12-2015, 21:51
taki piec zeby mial dodatkowy rusz do przepalania drzewem
Ręce opadają :rolleyes:

kaszpir007
28-12-2015, 22:11
Nigdy nie wydałbym 8-10tyś na kocioł automatyczny aby bawić się w spalanie drewna na ruszcie.

Ja kupiłem z rusztem wodnym , bo myślałem że spalę drewno jakie pozostało po budowie , ale po pierwszym "paleniu" szybko mi się odechciało ...

Kocioł na ekogroszek NIE NADAJE się do palenia drewnem a to co piszą sprzedawcy to bzdura ...

Każdy kto próbował baaaaardzo szybko dał sobie spokój ...

Ja bym osobiście kupił Skampa 15KW lub Ogniwo EkoPlus 16KW i tak sądzę że ta moc jest za duża do domu tego co pyta , ale na pewno w życiu bym bym nie kupił tłoka. Tłok to syf i gwarancja dużego spalania i zasmradzania okolicy ...

maciek484
28-12-2015, 22:19
albo o tym
http://www.sobik-kotly.com.pl/dwupaleniskowy-integra-lux-18kw.html

minertu
28-12-2015, 22:34
albo o tym
http://www.sobik-kotly.com.pl/dwupaleniskowy-integra-lux-18kw.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sobik-kotly.com.pl%2Fdwupaleniskowy-integra-lux-18kw.html)
Czy to Ty dziś do mnie dzwoniłeś?

maciek484
28-12-2015, 22:35
animuss czemu rece opadaja ??? czlowiek nie zna sie na wszystkim . wszyscy sprzedawcy polecaja kotly do przepalania recznego miedzy innymi drewnem lub weglem . ja chce sie poradzic mniej wiecej co powinienem wybrac do starego domu z 41r drewniano-murowanego nie ocieplonego o pow. 120 m strych nie ocieplony nie użytkowy + piwnica . nie chce zwyklego smieciucha ze wzgledu na to ze czesto nie ma nas w domu a jak przez dzien nie zapale to mam 10 st . chce z podajnikiem bo chodzi mi o stalo palnosc bo mam male dziecko i zamierzam miec nastepne dlatego zalezy mi na tym zeby w domu bylo cieplo a teraz mam smieciucha i jak nie ma mnie z 10 godz to musze rozpalac

karoka65
28-12-2015, 22:35
Kocioł na ekogroszek NIE NADAJE się do palenia drewnem a to co piszą sprzedawcy to bzdura ...

O przepraszam Kaszpir, te bzdury to piszą ale producenci tych kotłów, no pewnie wielu sprzedawców też to powtarza żeby zachęcić do zakupu.
Czy widziałeś gdziekolwiek przez te lata żeby powtarzał te brednie o zalecie rusztów i paleniu na nich w podajniku ?
Piszę zawsze akurat odwrotnie żeby ktoś sobie to wybił z głowy :)

maciek484
28-12-2015, 22:36
nie dzisiaj do nikogo nie dzwonilem jesli chodzi o piece

karoka65
28-12-2015, 22:37
animuss czemu rece opadaja ??? czlowiek nie zna sie na wszystkim . wszyscy sprzedawcy polecaja kotly do przepalania recznego miedzy innymi drewnem lub weglem .
To wystrzegaj się tych sprzedawców :)
Dostanie Ci się jakiś tłok jeszcze z rusztem wodnym i rozbijesz tutaj namiot :)

minertu
28-12-2015, 22:43
nie dzisiaj do nikogo nie dzwonilem jesli chodzi o pieceOK,pytałem bo po nowym roku z Bielska ma do mnie ktoś podjechać,myślałem,że to TY.

maciek484
28-12-2015, 22:52
OK,pytałem bo po nowym roku z Bielska ma do mnie ktoś podjechać,myślałem,że to TY.

a w jakiej sprawie ? jesli mozna wiedziec. chodzi o jakis kociołek ?

Maher
28-12-2015, 23:07
Nie mam nic wspólnego z tym piecem, ale pierwszy raz piec na ekogroszek reklamowali w RMF FM i z ciekawości zajrzałem i cena śmiesznie niska.

http://allegro.pl/kociol-kotly-piece-z-podajnik-12-kw-malina-i5862786053.html

co o tym sądzicie?

animuss
29-12-2015, 00:12
animuss czemu rece opadaja ??? czlowiek nie zna sie na wszystkim . wszyscy sprzedawcy polecaja kotly do przepalania recznego miedzy innymi drewnem lub weglem . ja chce sie poradzic mniej wiecej co powinienem wybrac do starego domu z 41r drewniano-murowanego nie ocieplonego o pow. 120 m strych nie ocieplony nie użytkowy + piwnica . nie chce zwyklego smieciucha ze wzgledu na to ze czesto nie ma nas w domu a jak przez dzien nie zapale to mam 10 st . chce z podajnikiem bo chodzi mi o stalo palnosc bo mam male dziecko i zamierzam miec nastepne dlatego zalezy mi na tym zeby w domu bylo cieplo a teraz mam smieciucha i jak nie ma mnie z 10 godz to musze rozpalac
Jeżeli szukasz oszczędności to nie szukaj ich w miale i tłokowcu tylko zacznij od izolowania termicznego tego co się da.

Chcesz kocioł automatyczny ale do przepalania ręcznego ? ;)
Masz przecież śmieciucha to jaraj w nim dla sportu jak znajdziesz czas a resztę czasu niech pracuje-grzeje kocioł automatyczny.

minertu
29-12-2015, 03:33
a w jakiej sprawie ? jesli mozna wiedziec. chodzi o jakis kociołek ?Tak,ogólnie chce pogadać i zobaczyć.

Andrzej_M_
29-12-2015, 06:11
Nie mam nic wspólnego z tym piecem, ale pierwszy raz piec na ekogroszek reklamowali w RMF FM i z ciekawości zajrzałem i cena śmiesznie niska.

http://allegro.pl/kociol-kotly-piece-z-podajnik-12-kw-malina-i5862786053.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fkocio l-kotly-piece-z-podajnik-12-kw-malina-i5862786053.html)

co o tym sądzicie?

"Tu na razie jest ściernisko
Ale będzie San Francisco
A tam, gdzie to kretowisko
Będzie stał mój bank"

Szefowa tej "FABRYKI" jeździ białym gustownym samochodem.
Elegancki i przestronny magazyn wyrobów gotowych ( teraz już wiem dlaczego w tych kotłach jest nałożona powłoka lakiernicza we wnętrzu kotła).
Frontowe ogrodzenie tej "FABRYKI" to synonim przepychu.

gorny7
29-12-2015, 08:22
z tych kotłów każdy bedzie dobry do tego palnik i sterownik jak w linkach jak chcesz poczytać więcej o kotłach to tez masz link.Wszystkie niżej widziałem i byłem u producenta
cena mozna negocjować osprrzet palnik i sterownik na pweno też dodatkowo w odróżnieniu od kotłów typowo wielkofabrycznych możesz sobie domówić np drugie wyjście na kotłe kierunki wylotu s rusztami wodnymi ,bez ze sterownikiem , bez itp
moc? pewnie mnie zaraz eksperci zjadą ale 19kw dla twojego domu

http://cieplowlasciwie.pl/start

zgrubnie możesz policzyć

ale tak jak pisali przedmówce warto coś zrobić z ociepleniem, ale rozumiem że to nie jest takie wszystko oczywiste jak się patrzy z boku


http://www.grobelny-pleszew.com.pl/index.php/kociol-ekr-z-podajnikiem-slimakowym
http://www.walsc.pl/kociol-z-podajnikiem-kwm-sgr,6,9
http://www.kotly-bialek.pl/oferta/kotly-co/kotly-z-podajnikiem-na-mial-piec-na-ekogroszek/
http://www.sekom-pleszew.com.pl/skam_p.html
http://www.simar.com.pl/index,18,pl.html
http://www.simar.com.pl/index,28,pl.html
http://bolecki.pl/pl/oferta/3-spp
http://bolecki.pl/pl/oferta/27-sppv2
http://www.tilgner.com.pl/kotly-ekr/
http://forum.bolecki.pl/index.php

timon120777
29-12-2015, 14:40
animuss czemu rece opadaja ??? czlowiek nie zna sie na wszystkim . wszyscy sprzedawcy polecaja kotly do przepalania recznego miedzy innymi drewnem lub weglem . ja chce sie poradzic mniej wiecej co powinienem wybrac do starego domu z 41r drewniano-murowanego nie ocieplonego o pow. 120 m strych nie ocieplony nie użytkowy + piwnica . nie chce zwyklego smieciucha ze wzgledu na to ze czesto nie ma nas w domu a jak przez dzien nie zapale to mam 10 st . chce z podajnikiem bo chodzi mi o stalo palnosc bo mam male dziecko i zamierzam miec nastepne dlatego zalezy mi na tym zeby w domu bylo cieplo a teraz mam smieciucha i jak nie ma mnie z 10 godz to musze rozpalac
a ten śmieciuch jakiej mocy i jakie dostaje paliwo do spalania?
ile w sezonie przez niego przerzucasz ???

minertu
29-12-2015, 18:59
Nie mam nic wspólnego z tym piecem, ale pierwszy raz piec na ekogroszek reklamowali w RMF FM i z ciekawości zajrzałem i cena śmiesznie niska.

http://allegro.pl/kociol-kotly-piece-z-podajnik-12-kw-malina-i5862786053.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fkocio l-kotly-piece-z-podajnik-12-kw-malina-i5862786053.html)

co o tym sądzicie?Najwidoczniej ten producent łapie się brzytwy.Sprzedaż nie idzie więc cena leci w dół bo za coś trzeba żyć.Liczy na to,że reklama w radio mu jakoś pomoże.To moje zdanie gdzie moge się mylić :)

kinei
02-01-2016, 19:58
Cichewicza omijaj z daleka - drogi serwis, kiepska stal po miesiącu użytkowania wyżarło dziurę przy kielichu, nie jestem jedyny.
Polecam natomiast coś z zielonych a jaki to sam musisz szukać:) - pozdr

badaczkotłów
12-01-2016, 20:49
Zupełnie nie rozumiem tematu tłokowców - przecież tam nie można precyzyjnie wyregulować dawki paliwa i zawsze będą kopcić. Niech ktoś da film że nie. Bo ja przykład kotła na pelety - polskiego w Austrii w pensjonacie zaraz umieszczę

karoka65
12-01-2016, 21:11
Zupełnie nie rozumiem tematu tłokowców - przecież tam nie można precyzyjnie wyregulować dawki paliwa i zawsze będą kopcić.
Ale widzisz że ludzie i tak się na to łapią :)
Producenci wmawiają im w opisach że to kotły do miału, wolę ja już jakiegoś żeliwnioka na ślimaku, spalę miał i nie będę miał ja ani sąsiedzi sadzy na dachu i obejściu.

SUSPENSER
12-01-2016, 22:04
Podają jeszcze ludziom, że zawleczka się nie zrywa jako główny argument za tłokowcem, do tego niezmiernie "potrzebny" ruszt wodny a potem są wpisy na forach typu "pomóżcie bo już wszystko jest w sadzy - parapety, trawniki, a nawet pies na dworze" :-D

pawelo_pl
14-01-2016, 11:36
wolę ja już jakiegoś żeliwnioka na ślimaku, spalę miał Pod warunkiem że będzie suchy - bo jak nie to będziesz noce spędzał zamiast w łóżku to w kotłowni bo się co chwila będzie zejście zabijać miałem. Pewnie przy tłokowcu tego wąskiego gardła nie ma .

Kornell
22-01-2016, 20:41
Witam Serdecznie,

Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.
Szukam pieca około 15 - 20kw. Na tą chwilę dostałem takie propozycje:
- HEIZTECHNIK Red Eko lub RETO DUO T
- STALMARK DUO PID lub PID VEGAS
- METAL FACH Smart EKO
- KLIMOSZ DUO B
- ALTECH 18kW ALTH-178077
- HKS LAZAR UNI KOMFORT

Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.
Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

Pozdrawiam
Kornel

kamihi
22-01-2016, 20:46
bierz mniejszy kocioł bo będzie się nudził 15-20Kw

timon120777
22-01-2016, 21:07
Witam Serdecznie,

Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.
Szukam pieca około 15 - 20kw. Na tą chwilę dostałem takie propozycje:
- HEIZTECHNIK Red Eko lub RETO DUO T
- STALMARK DUO PID lub PID VEGAS
- METAL FACH Smart EKO
- KLIMOSZ DUO B
- ALTECH 18kW ALTH-178077
- HKS LAZAR UNI KOMFORT

Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.
Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

Pozdrawiam
Kornel
a po kiego grzyba takie krowy do nowego domu???
jakieś merytoryczne argumenty za tym przemawiają???
wiesz jakie straty będzie miał ten dom?
wiesz ile trzeba będzie dostarczyć ciepełka by je uzupełnić??
dla przykładu ja mam stary domek z lat 80-ych ocieplony jedynie 10cm styro i 25cm wełny w dachu- przez stolarkę okienną falują firany
do tej pory dom nie chciał więcej niż 8KW średniej mocy
ty chcesz do nowego domu o takiej jak mój powierzchni wstawić klamota który ogrzeje dwa takie domy i mu jeszcze leciutki zapas zostanie???
sie pytam grzecznie po co??- bo tak hydraulik kazali czy sprzedawca w sklepie lokalnym???

zacznij od poznania potrzeb domu a potem się bierz za szukanie czajnika
i to sporo mniejszego niż proponowane przez ciebie

kamihi
22-01-2016, 21:15
Witam Serdecznie,

Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.
Szukam pieca około 15 - 20kw. Na tą chwilę dostałem takie propozycje:
- HEIZTECHNIK Red Eko lub RETO DUO T
- STALMARK DUO PID lub PID VEGAS
- METAL FACH Smart EKO
- KLIMOSZ DUO B
- ALTECH 18kW ALTH-178077
- HKS LAZAR UNI KOMFORT

Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.
Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

Pozdrawiam
Kornel

Ja mam dom z termotonu 25 + styropian 15 grafitowy i 30cm w skosach i w suficie 45 ( strych) ale kotłownie mam w garażu 15 m od domu i mój skam-p 12kw spala obecnie 15Kg groszku za 690Pln Generalnie piec działa na spokojnie bez prężenia muskuł :)

Arturo72
22-01-2016, 21:32
Ja mam dom z termotonu 25 + styropian 15 grafitowy i 30cm w skosach i w suficie 45 ( strych) ale kotłownie mam w garażu 15 m od domu i mój skam-p 12kw spala obecnie 15Kg groszku za 690Pln Generalnie piec działa na spokojnie bez prężenia muskuł :)
Czyli 10kg groszku wyrzucasz kominem i grzejesz powietrze a 5 kg zostaje w domu ;)
Burżuj jesteś :D

Arturo72
22-01-2016, 21:39
Witam Serdecznie,

Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.
Szukam pieca około 15 - 20kw.
Jeśli jesteś bogatym inwestorem i nie zależy Ci na kosztach inwestycji/eksploatacji bierz Lazara,zajebisty kocioł pod oko czyli dla Ciebie ;)
Jeśli zalezy Ci na kosztach eksploatacji,weź kocioł o max.mocy grzewczej 6kW.
Ale jesli nie jesteś zamożnym inwestorem zrezygnuj wogóle z kotła na wegiel zwany eko bo to najdroższy system grzewczy,no chyba,że jesteś nie myślący i już masz kotłownię i komin to wtedy opcja nr.2 czyli kocioł max.6kW :)
Pozostałe opcje dla łosiów i owiec do strzyżenia :)

kamihi
22-01-2016, 21:54
Czyli 10kg groszku wyrzucasz kominem i grzejesz powietrze a 5 kg zostaje w domu ;)
Burżuj jesteś :D
Aż taki to nie bo nie mam kotłowni ( kominka ) w salonie

animuss
22-01-2016, 22:11
Witam Serdecznie,

Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.
Szukam pieca około 15 - 20kw. Na tą chwilę dostałem takie propozycje:
- HEIZTECHNIK Red Eko lub RETO DUO T
- STALMARK DUO PID lub PID VEGAS
- METAL FACH Smart EKO
- KLIMOSZ DUO B
- ALTECH 18kW ALTH-178077
- HKS LAZAR UNI KOMFORT

Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.
Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

Pozdrawiam
Kornel

Uważasz że jednak spieprzyłeś budowę domu i musi być niestety kocioł na węgiel? :lol2:

Wojtek_mazury
23-01-2016, 07:04
Witam Serdecznie,
Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.
Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

Pozdrawiam
Kornel

Nie przejmuj sie tym co wypisuje niejaki Arturo72. To forumowa pleciuga nazywana przeze mnie Fujaro72. Gdyby nie pisał a mówił, to pasowało by do niego powiedzenie : "plecie co mu slina na jezyk przyniesie". A ponieważ pisze nazywam go po prostu pleciugą.Nie ma żadnego zrozumienia poruszanych problemów - sam u siebie chciał postawić na strychu pompę ciepła i nią ogrzewać dom ( bo na strychu według niego jest najcieplejsze powietrze). Nie przejmuj się i pytaj , na pewno ktoś ci rzeczowo odpowie (jak choćby Timon).

bobasxx
23-01-2016, 10:06
Witam Serdecznie,

Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.
Szukam pieca około 15 - 20kw. Na tą chwilę dostałem takie propozycje:
- HEIZTECHNIK Red Eko lub RETO DUO T
- STALMARK DUO PID lub PID VEGAS
- METAL FACH Smart EKO
- KLIMOSZ DUO B
- ALTECH 18kW ALTH-178077
- HKS LAZAR UNI KOMFORT

Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.
Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

Pozdrawiam
Kornel

Na początek: http://cieplowlasciwie.pl/start

Kornell
23-01-2016, 18:56
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.
Szczerze przyznaje się że nie mam pojęcia o kotłach i metodach ogrzewania ale dzięki waszym informacjom już wiem że piec 15kw jest za duży.
Na stronie od Bobas'a wyszło że potrzebuję kocioł 7-10kw (plus średnio około 1-3kw na ogrzanie ciepłej wody).
Jak dotąd wszyscy sprzedawcy wciskali mi kotły min. 15kw a najlepiej 20kw..

Czy możecie mi polecić jakiś dobry piec na ekogroszek 10kw ? Ewentualnie firmę która produkuje porządne kotły.

A tak z innej beczki to poczytałem jeszcze o innych możliwościach ogrzewania i zainteresowały mnie kotły zgazowujące drewno z buforem ciepła(tanie w eksploatacji).
Czy taka instalacja jest warta uwagi ?

animuss
23-01-2016, 19:49
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.
dzięki waszym informacjom już wiem że piec 15kw jest za duży.
A tak z innej beczki to poczytałem jeszcze o innych możliwościach ogrzewania i zainteresowały mnie kotły zgazowujące drewno z buforem ciepła(tanie w eksploatacji).
Czy taka instalacja jest warta uwagi ?
A kto podaje takie informacje ?.:D
Małe kotły trudniej jest prowadzić sprawiają więcej kłopotu,kotły z podajnikiem przewymiarowane łatwiej spalają ekogroszki ,a coraz trudniej jest o dobry ekogroszek nie spiekający.
Co do spalania-zgazowywania drewna ale z dużym buforem to jest najtańsze źródło ogrzewania .

Wojtek_mazury
23-01-2016, 20:16
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

A tak z innej beczki to poczytałem jeszcze o innych możliwościach ogrzewania i zainteresowały mnie kotły zgazowujące drewno z buforem ciepła(tanie w eksploatacji).
Czy taka instalacja jest warta uwagi ?

Taka instalacja jest nieco bardziej pracochłonna, bo w kotle trzeba rozpalać co jakis czas. W takie mrozy jak teraz (-10) praktycznie codziennie. No i pojemnośc bufora ma znaczenie - im wiekszy tym wieksza oszczedność w spalaniu i większa wygoda. Co do taniosci to oczywiście zależy od ceny drewna. Drewno trzeba mieć suche a więc i wiatę na nie na terenie posesji i co roku samemu lub korzystając z płatnej pomocy to drewno pociąć i ułozyc a następnie wnosić do domu i spalać. Na pewno popiołu jest mniej niż z węgla i jeśli nie spalasz jeszcze czegoś innego, to moze być rozsypywany na posesji - jest nawozem drzewnym.

poltowski2000
24-01-2016, 08:40
1kwh / 30gr.

proszę ,proszę tylko pozazdrościć

parys01
24-01-2016, 10:20
Od października do teraz miału za około 750-800zł. Dom ponad 130m2. Różnica w ociepleniu samych fundamentów między moim a bzduro72 to 12000zł. Różnica w kosztach grzania bardziej niż akceptowalna. A i w domu 23-24 C, rodzina 2+2.

Kornell
24-01-2016, 15:09
Poltowski - dzięki za propozycje. Chociaż troche drogawy ten kociołek (9 tys. PLN).
Zauważyłem że użytkownicy Kaszpir i kamihi używają pieca Skam-p plus 12kW i wygląda na to że daje rade, a i cena lepsza o jakieś 2 tys.
Podzwonię w tym tygodniu do sprzedawców i zobaczymy jakie zaproponują mi kotły w przedziale 10-12kw.

Co do pieca zgazowującego to chyba odpuszczę. Praktycznie cały dzień nie ma mnie w domu (7-19) więc nie miałby kto dokładać. A nie wiem czy na jednym załadowaniu wytrzyma 12h.. Trzeba by codziennie rozpalać.

Wojtek_mazury
24-01-2016, 16:10
Co do pieca zgazowującego to chyba odpuszczę. Praktycznie cały dzień nie ma mnie w domu (7-19) więc nie miałby kto dokładać. A nie wiem czy na jednym załadowaniu wytrzyma 12h.. Trzeba by codziennie rozpalać.
Dobra decyzja.

animuss
24-01-2016, 16:19
Co do pieca zgazowującego to chyba odpuszczę. Praktycznie cały dzień nie ma mnie w domu (7-19) więc nie miałby kto dokładać. A nie wiem czy na jednym załadowaniu wytrzyma 12h.. Trzeba by codziennie rozpalać.

Chyba żartujesz dobę wytrzyma :rolleyes: , to się dobiera odpowiedniej pojemności bufor i kocioł z komorą załadunkową ,do maksymalnego jednorazowego dobowego rozpalania w duże mrozy .
Możesz dobrać np.GREŃ EG-HOLZ 25kW
ma komorę załadunkową o pojemności 220 litrów 80 kg drewna :)
czas pracy kotła na pełnym załadunku drewnem wynosi 72 godzin.

parys01
24-01-2016, 18:23
Hm, marudzą na wniesienie paru 25kg worków z eko a doradzają rąbanie, układanie i noszenie m3 drewna. Ot tak, byle nie węgiel.

Kornell
25-01-2016, 20:06
Zaproponowano mi kotły jak poniżej. Na początku byłem entuzjastycznie nastawiony na RBR'a ale przeczytałem recenzje na czysteogrzewanie.pl i teraz nie wiem już co o tym wszystkim sądzić, bo opinie miał taką sobie..

RBR Ekouniwersal 12KW
SKAM-P Prenium 12KW
Metal Fach Smart EKO 15KW
Cichewicz ECOWARMER MINI 21 -24 KW

Cinek1988
26-01-2016, 19:49
Witam wszystkich użytkowników. Jestem tu nowy i przed mną budowa domu i juz teraz muszę się zdecydować jakie ogrzewanie wybrać. .. miało być na początku elektryczne za pomocą mat podczerwieni ale jednak boje się kosztów użytkowania. Dom będzie miał 80 m i będzie w technologii szkieletowej bardzo ciepły, jego zapotrzebowanie energetyczne to 30 kWh/ m2 na rok. Dom bedzie posiadał również rekuperacje. W mojej miejscowości nie ma gazu ziemnego wiec myślałem nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ponieważ zależy mi aby jak najzadziej tam zaglądać. Co polecacie i w ogóle czekam na wypowiedzi kogoś kto ma pojęcie w tym temacie a nie tylko nabija ilości postów... pozdrawiam

imrahil
26-01-2016, 20:02
Witam wszystkich użytkowników. Jestem tu nowy i przed mną budowa domu i juz teraz muszę się zdecydować jakie ogrzewanie wybrać. .. miało być na początku elektryczne za pomocą mat podczerwieni ale jednak boje się kosztów użytkowania. Dom będzie miał 80 m i będzie w technologii szkieletowej bardzo ciepły, jego zapotrzebowanie energetyczne to 30 kWh/ m2 na rok. Dom bedzie posiadał również rekuperacje. W mojej miejscowości nie ma gazu ziemnego wiec myślałem nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ponieważ zależy mi aby jak najzadziej tam zaglądać. Co polecacie i w ogóle czekam na wypowiedzi kogoś kto ma pojęcie w tym temacie a nie tylko nabija ilości postów... pozdrawiam

kup sobie lepiej klimatyzator albo farelkę. z takim domem trafiłeś nie do tego tematu co trzeba :)

Cinek1988
26-01-2016, 21:09
kup sobie lepiej klimatyzator albo farelkę. z takim domem trafiłeś nie do tego tematu co trzeba :)
wiesz kolego nie jest tak kolorowo jeśli chodzi o ogrzewanie takiego domu na prąd pomimo ze jest bardzo ciepły bo według tego co rozmawiałem z użytkownikami takich domów i mają na prąd wszystko to np kolega za miesiąc listopad gdzie co około 2 dzień pali tez w kominku a elektryczne ogrzewanie ma ustawione na tylko 19 C to rachunek dostał na 430 zł wiec jak dla mnie to beznadzieja biorąc pod uwagę ze listopad był dość ciepły...

Arturo72
26-01-2016, 21:15
wiesz kolego nie jest tak kolorowo jeśli chodzi o ogrzewanie takiego domu na prąd pomimo ze jest bardzo ciepły bo według tego co rozmawiałem z użytkownikami takich domów i mają na prąd wszystko to np kolega za miesiąc listopad gdzie co około 2 dzień pali tez w kominku a elektryczne ogrzewanie ma ustawione na tylko 19 C to rachunek dostał na 430 zł wiec jak dla mnie to beznadzieja biorąc pod uwagę ze listopad był dość ciepły...
Jaja sobie robisz ?
Sam piszesz,że dom na ogrzewanie zuzyje 30kWh/m2/rok*80m2=2400kWh.
Cenę kWh nawet w taryfie G11 masz ok.0,60zl czyli za ogrzewanie zapłacisz 2400kWh*0,60zl=1400zl.
Po cholerę Ci węgiel ?
Jak można faktycznie klimatyzatorem to grzać za połowę tego ?

Matematyka się kłania i obcowanie z kalkulatorem zamiast bezmyslnego paplania ?

animuss
27-01-2016, 10:33
Witam wszystkich myślałem nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ponieważ zależy mi aby jak najzadziej tam zaglądać.
A wiesz ile z tych 80 m2 zabierze węglowa kotłownia ze składzikiem ?
Szkieletory trzeba budować szczelne,dopilnować wiatroizolację ,zrobić badania szczelności budynku przed odbiorem ,jak będzie wiatroizolacja poprzebijana przez gniazda elektryczne itd... to nie da się oszczędnie ogrzewać takiego domu ,po godzinie nie grzania temperatura spada na łeb na szyję ,w takich domach brak jest bezwładności żeby to ciepło zatrzymać ,tylko wiatroizolacja może to zrobić, jak jest pocięta to rachunki obrywają kieszeń.

boluslolusj23
27-01-2016, 11:15
Witam wszystkich użytkowników. Jestem tu nowy i przed mną budowa domu i juz teraz muszę się zdecydować jakie ogrzewanie wybrać. .. miało być na początku elektryczne za pomocą mat podczerwieni ale jednak boje się kosztów użytkowania. Dom będzie miał 80 m i będzie w technologii szkieletowej bardzo ciepły, jego zapotrzebowanie energetyczne to 30 kWh/ m2 na rok. Dom bedzie posiadał również rekuperacje. W mojej miejscowości nie ma gazu ziemnego wiec myślałem nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ponieważ zależy mi aby jak najzadziej tam zaglądać. Co polecacie i w ogóle czekam na wypowiedzi kogoś kto ma pojęcie w tym temacie a nie tylko nabija ilości postów... pozdrawiam

Drogi Kolego,
Domy tego typu potrzebują cały czas uzupełniania strat, bo w przeciwnym wypadku - ze względu na znikomą bezwładność cieplną - jadą z temp. wewn. w dół, szybciej, niż Robert wypadający z trasy rajdu.
Potrzebujesz takiego źródła ciepła, ktore potrafi wstrzelić się dokładnie w poziom strat i będzie miało małą bezwładność. Z kotłów, do tego najlepszy byłby gazowy. O węglu zapomnij.
Inne sposoby ogrzewania też mogą wchodzić w rachubę. Układ z regeneracją ciepła i odwadnianiem miałby sens największy.

SUSPENSER
27-01-2016, 17:58
Poltowski - dzięki za propozycje. Chociaż troche drogawy ten kociołek (9 tys. PLN).
Zauważyłem że użytkownicy Kaszpir i kamihi używają pieca Skam-p plus 12kW i wygląda na to że daje rade, a i cena lepsza o jakieś 2 tys.
Podzwonię w tym tygodniu do sprzedawców i zobaczymy jakie zaproponują mi kotły w przedziale 10-12kw.
.

Proponuję Skam-P Plus 12 kW ub RBR Ekouniwersal 12 kW

SUSPENSER
27-01-2016, 17:59
Witam wszystkich użytkowników. Jestem tu nowy i przed mną budowa domu i juz teraz muszę się zdecydować jakie ogrzewanie wybrać. .. miało być na początku elektryczne za pomocą mat podczerwieni ale jednak boje się kosztów użytkowania. Dom będzie miał 80 m i będzie w technologii szkieletowej bardzo ciepły, jego zapotrzebowanie energetyczne to 30 kWh/ m2 na rok. Dom bedzie posiadał również rekuperacje. W mojej miejscowości nie ma gazu ziemnego wiec myślałem nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ponieważ zależy mi aby jak najzadziej tam zaglądać. Co polecacie i w ogóle czekam na wypowiedzi kogoś kto ma pojęcie w tym temacie a nie tylko nabija ilości postów... pozdrawiam


Naprawdę odpuść sobie kocioł i zaplanuj ogrzewanie nadmuchowe klimatyzatorem kanałowym [jest to pompa powietrze - powietrze] - będzie tanio w budowie i eksploatacji a gratis będzie chłodzenie latem.

Kornell
28-01-2016, 16:53
Właśnie wróciłem z objazdu po sklepach i doszły mi dwa dodatkowe kotły które mnie zainteresowały:
Zębiec MERKURY 14 KW.
Waledowscy KWM-SGRS 15 lub 19 KW
Szczególnie zainteresował mnie ten KWM-SGRS. Czy jest to piec godny polecenia ? Nigdzie nie mogę znaleźć go w internecie a przy tym nie mogę porównać ceny. Mi zaproponowano 6 300 PLN.

A przy okazji - byłem dzisiaj na spotkaniu u mnie w gminie na temat dofinansowania na odnawialne źródła energii. Nie ma ograniczeń jaka będzie to technologia ale dyskusja skupiła się na Ogniwach Fotowoltaicznych oraz pompach ciepła. Byli też przedstawiciele firm które montują taki sprzęt.
Najlepsze w tym wszystkim jest to że gmina dostała dofinansowanie na budowę takich systemów w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych (Vat też się w to wlicza).
I tak np. można zamontować sobie pompę ciepła gruntową pionową firmy Danfoss za 40-50 tys. Czyli realnie trzeba wyłożyć tylko 8 - 10 tys. A przy pompie powietrznej jest to koszt w granich 30-40tys. (czyli 6-8 tys. własnych pieniędzy).
Natomiast ogniwa słoneczne to koszt 7 tys. za 1kW więc trzeba wyłożyć tylko 7 tys. na kompletną instalacje 5kW.

Jedyny minus jest taki że do końca roku będzie jeszcze kilka takich spotkań w celu przekazania dokładnej wiedzy jak co działa oraz przygotowania indywidualnych projektów dla wszystkich chętnych a wniosek o dofinansowanie będzie wysłany dopiero pod koniec ostatniego kwartału. Fundusz który udziela dofinansowania ma min. pół roku na rozpatrzenie wniosku więc realizacja projektów nastąpi w 2018 roku.

Ja natomiast planuję wprowadzić się wcześniej. Czy jeśli teraz zamontowałbym piec na eko groszek to czy później będę mógł połączyć pompę w jednej kotłowni ? I np. w razie dużych mrozów żeby sprężarka lub grzałka w pompie nie pobierała za dużo prądu używać eko groszku ? I czy w ogóle takie rozwiązanie będzie miało sens z ekonomicznego punktu widzenia ?

boluslolusj23
28-01-2016, 17:25
Właśnie wróciłem z objazdu po sklepach i doszły mi dwa dodatkowe kotły które mnie zainteresowały:
Zębiec MERKURY 14 KW.
Waledowscy KWM-SGRS 15 lub 19 KW
Szczególnie zainteresował mnie ten KWM-SGRS. Czy jest to piec godny polecenia ? Nigdzie nie mogę znaleźć go w internecie a przy tym nie mogę porównać ceny. Mi zaproponowano 6 300 PLN.

A przy okazji - byłem dzisiaj na spotkaniu u mnie w gminie na temat dofinansowania na odnawialne źródła energii. Nie ma ograniczeń jaka będzie to technologia ale dyskusja skupiła się na Ogniwach Fotowoltaicznych oraz pompach ciepła. Byli też przedstawiciele firm które montują taki sprzęt.
Najlepsze w tym wszystkim jest to że gmina dostała dofinansowanie na budowę takich systemów w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych (Vat też się w to wlicza).
I tak np. można zamontować sobie pompę ciepła gruntową pionową firmy Danfoss za 40-50 tys. Czyli realnie trzeba wyłożyć tylko 8 - 10 tys. A przy pompie powietrznej jest to koszt w granich 30-40tys. (czyli 6-8 tys. własnych pieniędzy).
Natomiast ogniwa słoneczne to koszt 7 tys. za 1kW więc trzeba wyłożyć tylko 7 tys. na kompletną instalacje 5kW.

Jedyny minus jest taki że do końca roku będzie jeszcze kilka takich spotkań w celu przekazania dokładnej wiedzy jak co działa oraz przygotowania indywidualnych projektów dla wszystkich chętnych a wniosek o dofinansowanie będzie wysłany dopiero pod koniec ostatniego kwartału. Fundusz który udziela dofinansowania ma min. pół roku na rozpatrzenie wniosku więc realizacja projektów nastąpi w 2018 roku.

Ja natomiast planuję wprowadzić się wcześniej. Czy jeśli teraz zamontowałbym piec na eko groszek to czy później będę mógł połączyć pompę w jednej kotłowni ? I np. w razie awarii pompy używać eko groszku ? I czy w ogóle takie rozwiązanie będzie miało sens z ekonomicznego punktu widzenia ?

Kolego, a co ta pompa będzie w tej piwnicy robić? Bo rozumiem, że chyba w gruntową nie pójdziesz.

Kornell
28-01-2016, 18:20
Kolego, a co ta pompa będzie w tej piwnicy robić? Bo rozumiem, że chyba w gruntową nie pójdziesz.

Tak myśle że aż szkoda nie skorzystać z takiego dofinansowania.
Myślałem żeby zamontować pompę powietrzną jako główne źródło ogrzewania domu a ewentualnie przepalać ekogroszkiem w duże mrozy. Jest to możliwe ?

Ps. a co z tym piecem KWM-SGRS 15 lub 19 KW ?

siema64
28-01-2016, 18:37
Jeżeli mogę Ci poradzić jako nabywca kotła sprzed 2 miesięcy -wybierz sprzedawcę który doradzi Ci w wyborze i wezmie odpowiedzialność za kocioł.Takim sprzedawca jest forumowy kolega Karoka http://karoka.eu/ .ZAwsze ale to zawsze odbiera tel i udziela rad a wierz mi że będą potrzebne bo kocioł tylko w reklamie sam wszystko robi a ty tylko groszek sypiesz. Tu poczytaj http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20059-kocioł-ogniwo-eko-plus-m-26-opinie-użytkowanie-za-i-przeciw/page-86#entry244558 jak skończył się u mnie zły wybór kotła i jak zachował się z klasą mój sprzedawca.

Bietka
Słyszałam jak zbywał swoich klientów mój niedoszły instalator -sprzedawca-kupiłeś a potem to twój problem.

gorny7
28-01-2016, 21:51
Waledowscy KWM-SGRS 15 lub 19 KW
Szczególnie zainteresował mnie ten KWM-SGRS. Czy jest to piec godny polecenia ? Nigdzie nie mogę znaleźć go w internecie a przy tym nie mogę porównać ceny. Mi zaproponowano 6 300 PLN.

A?

mam taki kociol tylko 25kw . bardzo dobry wg mnie kilku znajomych ale te wyższe SGR różnice między nimi sa takie że ten SGRS ma 2 pólki i 4 takie grille podłużne a SGR 4 półki . obrotowe palniki. ja sobie zamówiłem u nich bez ich sterownika (wziołem SPP boleckiego) i bez rusztu wodnego ,zreszta wszystko mozna z nimi ustalić czopuchy ilość wejśc itp jak Cie coś więcej inetresuje o kotle pisz na priva

animuss
29-01-2016, 08:53
Właśnie wróciłem z objazdu po sklepach i doszły mi dwa dodatkowe kotły które mnie zainteresowały:
byłem dzisiaj na spotkaniu u mnie w gminie na temat dofinansowania np. można zamontować sobie pompę ciepła gruntową pionową firmy Danfoss za 40-50 tys. Czyli realnie trzeba wyłożyć tylko 8 - 10 tys.

Nawet bym się nie zastanawiał, a podajnikowca zaraz na złom bym oddal ,albo komuś za taki prezent.Ten syf z tym węglem to porażka.:rolleyes:

wojtys29
08-04-2016, 09:04
Witam wszystkich. Poszukuje dobrego kotła do domu 170m2 z 80-tych lat który będzie ocieplony i wyremontowany. Na cieplowlasciwe wychodzi mi ze potrzebuje piec 6kW plus ciepła woda dla czterech osób. Doradźcie czy wziąć rbr 12 kW czy może skama z obrotowym palnikiem a może jeszcze coś innego(sas solid albo jakieś defro). Piec będzie także grzał wodę ciepłą cały rok. Dziękuje za porady i pozdrawiam wszystkich

SUSPENSER
08-04-2016, 10:57
Zarówno RBR 12 kW jak i Skam 12 kW z AZPP będą odpowiednie.

To trochę jak wybór pomiędzy Mercedesem a BMW - oba są dobre, a każdy inny i trudno za kogoś dokonać wyboru.

Niewidoczny
29-04-2016, 12:31
Witam
Czy ktoś użytkuje kocioł SAS solid 14 kw, prosił bym o opinie na jego temat
Pozdrawiam

karoka65
23-05-2016, 21:44
Witam
Czy ktoś użytkuje kocioł SAS solid 14 kw, prosił bym o opinie na jego temat
Pozdrawiam
Luknij na infoogrzewanie, tam coś znajdziesz o tym kociołku.

KardinalE
09-06-2016, 23:13
Zarówno RBR 12 kW jak i Skam 12 kW z AZPP będą odpowiednie.

To trochę jak wybór pomiędzy Mercedesem a BMW - oba są dobre, a każdy inny i trudno za kogoś dokonać wyboru.

To złe porównanie :) te dwie marki, owszem mają ładne, wybajerowane i drogie auta, ale czy bezawaryjnością mogą się poszczycić... -> tylko tak się czepiam, bo taki mój charakter ;)

Ale do rzeczy, czy AZPP to najlepszy palnik, jak ma się do Batorego?

Jak śmiga SPP v2, porównując do innych palników...bruli...czy coś innego.

karoka65
10-06-2016, 16:04
To złe porównanie :) te dwie marki, owszem mają ładne, wybajerowane i drogie auta, ale czy bezawaryjnością mogą się poszczycić... -> tylko tak się czepiam, bo taki mój charakter ;)

Ale do rzeczy, czy AZPP to najlepszy palnik, jak ma się do Batorego?

Jak śmiga SPP v2, porównując do innych palników...bruli...czy coś innego.
Hmmm, czy złe?
Stare Merce śmigają i nie bardzo się psują, nowe lubią szybko gnić i awaryjność wyższa niż w starych modelach, zaś BMW czy stare czy nowe, nie gniją i nie są awaryjne, nowe silniki w bejcach jak dla mnie za bardzo są wyżtłowane i nie wiadomo jak będzie teraz z ich żywotnością.
Zaś co do palników ja jestem zwolennikiem żeliwniaków paliłem na dwóch Ekoenergiach i obecnie Batory, ze sterowników bardziej przemawiają do mnie sterowniki Elektro-Systemu, czyli eCoal, Bruli, czy Smart II.
Nie mam nic do Boleckiego ani jego sterowników, goni chłop powoli ale jak dla mnie jak na razie nie są to sterowniki dla laika.
Oczywiście w razie problemów obaj producenci mają swoje fora i znajdziesz tam skuteczne porady jak rozwiązać jakiś problem.

Jarecki79
10-06-2016, 16:44
Ja uważam,że SPP jest natomiast prostszy w okiełznaniu
- nie trzeba ustawiać całego podtrzymania
- nie trzeba przestawiać zakresu grupowego

ogólnie jednak to kwestia przyzwyczajenia i tego, co komu bardziej pasuje karoka czy minertu jako serwisanci i sprzedawcy znają bdb sterowniki elektro-system, więc nie dziwię się,że jest im łatwiej, bo robią to każdego dnia. Ja mam kontakt z SPPv2, sam go używam, więc mi się wydaje,że ta wizja jest prostsza.

Kto kogo goni to też uważam kwestie dyskusyjne.
Jeden ma trochę więcej bajerów w danym miejscu, drugi jest w innych kwestiach przed szeregiem

SPPv2 występuje od paru dni także w dwóch modelach:
nowy SPPv2L na proste instalacje z 2pompami, gdzie mamy nowe klawisze dotykowe, aktualizacja kartą SD
lub znany już SPPv2 na instalacje rozbudowane z obsługa do 5pomp i siłownika zaworu
Zatem dobrać bez przepłacania można pod potrzeby, komu kombajn na 4-5pomp nie jest potrzebny zapłaci mniej za internetowy ster na 2pompy

Czy trudno ustawić, hmm już po 2godzinach zadziała sufler i podpowie jak można sterownik bardziej precyzyjnie ustawić..... (okno z mocą i obok niego w miejsce znaku ? wskoczy pożądana na dane obciążenie wartość)

baaa jest coś, czego nie mają inne stery - możesz za w sumie niewielkie pieniądze doposażyć SPPv2L lub SPPv2 w tzw ciepłomierz i wszystkie pomiary m.in. aktualnej mocy, przepływu, sprawności zobaczysz na sterze lub możesz wyświetlić na www

itd.
358160358161358162358163

karoka65
10-06-2016, 21:28
Ile ludzi tyle gustów a o gustach się podobno nie dyskutuje, poza tym każdy ma jakiś powód że coś pisze.

bolek_bolecki
11-06-2016, 11:10
Nie mam nic do Boleckiego ani jego sterowników...

A świstak siedzi i zawija w sreberka...


goni chłop powoli

Chciał byś, nie goni tylko idzie własną drogą.


jak dla mnie jak na razie nie są to sterowniki dla laika.
Oczywiście w razie problemów obaj producenci mają swoje fora i znajdziesz tam skuteczne porady jak rozwiązać jakiś problem.

Karoka, to że czegoś nie ogarniasz, nie chcesz, nie możesz bo masz szlaban (czy jakie tam macie układy)... nie znaczy że jest głupie bądź skomplikowane.

Dlaczego ecoal i kilka innych sterowników idzie tylko na konkretne kotły i osprzęt?, bo jego mapy są do tych warunków dopasowane. Wszystkie stery muszą bazować na jakiś wyjściowych parametrach i albo są one ukryte, albo dostępne i w razie draki można je przestawić. Tak że wsadź sobie między bajki prawidłowe sterowanie kotła w taki sposób. To jest tak dobre jak trabant z fabrycznie dobrze ustawionym gaźnikiem, który ma ułamane śrubki żeby ktoś łap nie wsadził.
SPP kupując z kotłem masz ustawiony pod dany sprzęt, potem każdy jak chce, to może sobie gmerać w ustawieniach. Chyba tylko Włodek ma na tyle duże cojones że ster ma ograniczony dostęp do zmian i działa w miarę OK na różnych kotłach.

Co do trudności i podpowiedzi przez sterownik, przeczytaj sobie ten i kolejne 5 postów. Po paru godzinach ster zaproponował dawkę którą gość wypracowywał kilka miesięcy
http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=491.msg22115#msg22115
Forum i meil to jedno, jest jeszcze telefon. Póki nie sprzedaje miilona sterów to odbieram zawsze gdy tylko nie śpię.

karoka65
11-06-2016, 20:54
No reklama całkiem, całkiem :)
A Twoje Bolecki sterowniki to na których kotłach fabrycznie wieszają?
A co do szlabanów to chyba widzisz że mam też sterowniki innych producentów, także nie pitol.
Mam te które po prostu chcę mieć.

parys01
11-06-2016, 21:44
Ja na sterze SPP na ustawieniach 3:30 jechalem całą zimę(nawet w mrozy -18) a teraz jadę cwu w trybie lato. Rax na miesiąc zaglądam do popiołu a tak podgląd pieca przez aplikację na telefon.

kobra64
11-06-2016, 22:52
Ja w chacie na 1/9 jadę cały rok. No chyba że kurewski mróz ściśnie - wtedy 1/8.

animuss
11-06-2016, 23:40
Sterownik powinien na bieżąco sam korygować ustawienia nadmuchu (kontrolować ciśnienie wewnątrz , pomiędzy paleniskiem a dmuchawą)
i podawania (utrzymywać temperaturę w palenisku i pilnować kopca), paliwo jest niejednorodne pod względem granulacji, a znajdujące się w nim zanieczyszczenia zmieniają cały czas kaloryczność w palenisku.

Wlodek_PID
12-06-2016, 09:01
Chyba tylko Włodek ma na tyle duże cojones że ster ma.....


Pochwalam Twoją znajomość hiszpańskiego, ale z drugiej strony
lekko się rumienię...

A na poważnie, to podoba mi się to. co napisałeś :

...nie goni tylko idzie własną drogą.


Uważam, że nowe pomysły generują postęp :)

bolek_bolecki
12-06-2016, 09:23
No reklama całkiem, całkiem :).
Nazywaj jak chcesz, będzie tak za każdym razem gdy klepniesz takie ciekawostki.

karoka65
12-06-2016, 09:45
Nazywaj jak chcesz, będzie tak za każdym razem gdy klepniesz takie ciekawostki.
To może dorzucisz się do profilu skoro moje wpisy dają Ci możliwość zareklamowania się na forum? :)
Jakiś marnych sprzedawców ze wsi stać a producenci jakoś na krzywkę latami żerują na forach.
Nie piję tu tylko do Ciebie.
Cobyś jednak też nie pisał to E-S był pionierem sterowników internetowych w kraju, także każdy następny goni jak napisałem, może i komuś uda się wyprzedzić, kto wie.
Nie chcę tu przypominać co niektórzy jakiś czas temu tu pisali, że bajery, że wodotryski, po co to komu potrzebne itd.
To dlaczego pytam każdy teraz raptem dąży do wprowadzenia tych pierdół ?

bolek_bolecki
12-06-2016, 10:34
Może cię zmartwię, ale to nie ES był pierwszą firmą która postawiła neta w kotłowni, choć nie zaprzeczę że mocno przyczynili się do rozprzestrzenianie tej idei poszukaj sobie na własną rękę bo ktoś ich wyprzedził zdaje się o 2 lata.
Dlaczego teraz dąży się do wprowadzanie takich pierdół?. Bo w takim kierunku rozwijają się wymagania oraz technologie. Głupia lampka LEDowa potrafi mieć wifi. Przecież wiesz w jakim kierunku to wszystko zmierza, po co pytasz.

Gdybym chciał spamować to zgodnie z regulaminem to zapewne taki profil bym sobie wykupił. A że odpowiadam na czyjeś pytania, albo zaczepki to takiej potrzeby nie widzę. Przecież ja się ciebie nie czepiam że bulisz za profil firmowy i w zasadzie w każdym poście w kółko masz Rabarbar i ES. Nie myśl jednak że masz wykupiony przywilej pinkolenia jak to inny jest be. Poprzestań na robieniu tego przez PW.

karoka65
12-06-2016, 11:00
No widzisz ja też idę swoją drogą :)
To że nie chcę przystać do Waszej " trojcy" samo wspierającej nie znaczy że nie doceniam tego co robisz :)
A na PW co najwyżej odpisuję.

bolek_bolecki
12-06-2016, 11:26
... i wszystko w temacie.

KardinalE
13-06-2016, 00:47
Wywołałem wojnę...nawet się nie spodziewałem i nie zamierzałem :(

Ale nic. Drodzy forumowicze, czy ktoś porównywał działanie ardeo vs batory? Może Jarecki....?

No właśnie spp kontra bruli. I kupujący staje na rozdrożu :) Mnie np. nie interesują ich bajery, a po prostu program, który steruje, aby proces spalania był najczystszy.

Czytając Fora E-S i Boleckiego, można dojść do wniosku, iż spp ma częściej aktualizowany program spalania, a np. bruli ma ten sam soft od...dawna. Może bruli jest tak dobry, że nie wymaga poprawek?

animuss
13-06-2016, 08:00
No właśnie spp kontra bruli. I kupujący staje na rozdrożu :)
Jeżeli nie ma świadomości że są jeszcze inne sterowniki.:)

bolek_bolecki
13-06-2016, 08:24
Nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej, oraz...lepsze jest wrogiem dobrego. Taka zasada z pewnością i tutaj ma zastosowanie.

Zasadnicze prowadzenie palnika odbywa się w sposób niezmienny od kilku lat. Jeśli pojawi się jakaś łatka to zazwyczaj z ciekawości, żeby ocenić czy jest sens się za to brać i leży to raczej w softach "testowych". Kto chce ten ładuje i się bawimy w mniej lub bardziej oficjalnym gronie. Przez ostatni czas patrzyliśmy jaki będzie efekt zmuszenia palnika do stania na określonej mocy, bez dynamicznego fikania. Fakt temperatura była bardziej stabilna, ale dało się odczuć zwiększone spalanie. Wewnątrz kotła w zasadzie bez zmian. Czyli tak jak by skórka nie była warta wyprawki. Jak się zrobi chłodniej to jeszcze kilka rzeczy się sprawdzi bo należało by się spodziewać innych wyników.
Tak więc "częściej aktualizowany program spalania" to jak by za mocno powiedziane. Przez rok czasu oficjalnie weszły może z dwie lub trzy rzeczy do samego spalania. Reszta to albo inne dodatkowe funkcję, albo ich poprawki.

Mało jest osób które męczyły każdy sensowny palnik, a jedyną osobą która ja znam jest Jarek. Plus jest taki że on nie ma parcia na polecanie konkretnego modelu, a po sprzedaży palnika lub kotła woli mieć święty spokój (szanse na taką akcję maleją jeśli delikwent coś innego niż by mu pasowało do warunków).
W zamian wystarczy że nie wykichasz się na kilka dych i na koniec nie polecisz kupić gdzie indziej.
Pamiętaj też że czy Ci ktoś doradzi dobrze czy źle to z całą pewnością nie określisz, bo po prostu musiał byś to sam sprawdzić. A to dla przeciętnego użytkownika jest raczej nie opłacalne.

Możesz też poszukać gościa który który ma nick Kobra, siedzi pod Krakowem i "robi" węgiel na handel. Możesz być więc pewny że Ci nie wyślę multicara do Łudstoka. Za to ma jakąś orientacje co gdzie można kupić, albo co zmieszać żeby z palnika nie wyłaziły krakeny. Podobnie z Suspenserem (obydwoje mają też ciepłomierze)

boluslolusj23
13-06-2016, 11:00
Wywołałem wojnę...nawet się nie spodziewałem i nie zamierzałem :(

Ale nic. Drodzy forumowicze, czy ktoś porównywał działanie ardeo vs batory? Może Jarecki....?

No właśnie spp kontra bruli. I kupujący staje na rozdrożu :) Mnie np. nie interesują ich bajery, a po prostu program, który steruje, aby proces spalania był najczystszy.

Czytając Fora E-S i Boleckiego, można dojść do wniosku, iż spp ma częściej aktualizowany program spalania, a np. bruli ma ten sam soft od...dawna. Może bruli jest tak dobry, że nie wymaga poprawek?

Może tzw. klika mojego postu tutaj nie wytnie. Bo w innym wątku tylko mnie zobaczą, to mają takie wejścia, że ciach i po bolku. Ale, niech im na zdrowko i konto w banku idzie. Życie jest brutalne i szybko koryguje wszystko.
a teraz do dzieła.
Pytasz, czy ktoś porównywał coś z czymś.
Powiem tak:
aby coś z czymś porownać, to trzeba określić płaszczyznę (warunki) i procedurę, a następnie przeprowadzić badania porównawcze co najmniej kilka razy.
Bez bezdusznej aparatury kontrolno - pomiarowej całe działania są bez sensu.
Do tego analiza tego, co pozostaje w popielniku.

Bez tego - zapomnij o uczciwym porównaniu. Co najwyżej będzie to slogan: sprawność powyżej 86% (skąd my to znamy panie K. z wątku o rzewieniu pospolitym, rabarbarem zwanym). O tym skąd sie to wzięło, w jakich warunkach i o całej reszcie zapomnij. Bo liczy się kasa Misiu. Kasa. Tylko kasa.

Pozdrawiam

p.s. Często mam swoje zdanie i tego się trzymam.

bolek_bolecki
13-06-2016, 11:51
-> Boleclolec*, racja ale wiesz też że przeciętny użytkownik nie ma szans do takich danych dotrzeć, takich wyników nie ma wiele i tym bardziej się nimi nikt nie podzieli. Choćby z lenistwa czy też tajemnicy firmy bo po co innym spawaczom podpowiadać co mniej smoli. Nie mnie nie szkodzi Jareckiego zapytać, bo śpi z analizatorem, jakieś dane posiada i stara się je zbierać rzetelnie. A powie pewnie że czołowe konstrukcje idą podobnie.

Jest jeszcze jedna sprawa. Przeciętnego usera ani grzeje ani ziębi czy z palnika wyjdzie 100 czy 500ppm CO, i tak wymusi pracę na nadmiarze powietrza bo ładniej wygląda

boluslolusj23
13-06-2016, 13:38
"Jest jeszcze jedna sprawa. Przeciętnego usera ani grzeje ani ziębi czy z palnika wyjdzie 100 czy 500ppm CO, i tak wymusi pracę na nadmiarze powietrza bo ładniej wygląda"

I za to Cię lubię.
Tylko wytłumacz ludziom, że nadmiar powietrza, gorszy od dżumy.
Dziadziuś tak palił, tatuś tak palił, to i on tez tak będzie palił, bo przecież ponoć dobrze im szło.
Gdyby różnica była rzędu 500 ppm, to bym nawet się klawiatury nie dotknął. Często poziom emisji przekracza dobrze 5% (dla mniej kumatych 5% to 50 tysięcy ppm). Albo jadą z lambdą taką, że w spalinach tlenu prawie tyle, co nad morzem w Kołobrzegu w czasie sztormu.

Powiem Ci kolego tak: szkoda zdrowia na nauczanie. Był już taki jeden w historii, który chodził i nauczał. Za frico. To go ukrzyżowali.
Niech płacą za naukę albo w nieświadomości lub zadufaniu swoim do końca swoich dni błąd za błędem.
Wiedza przekazywana za darmo jest przez większość uważana za nic nie wartą, bo ponoć nawet w dziób się za darmo nie zarobi.
Dlatego ...

Jarecki79
13-06-2016, 14:37
to 100-500 to dla 100%mocy i powinno być w mg/m3 ale niech w realu się retorta zmieści w te 500,,, (ma szanse)
gorzej to wygląda na 30%, tam retorty w realu i to te dobre, odpowiednio prowadzone szczelne... sa powyżej 1000 i to jest bdb (tak mówię przy ok. 5,4 pod 6kW)

z resztą opinii się zgadzam co do historii, nauczania i otwarcie dalej nie komentuję

Kończąc powiem,że da się w realu zrobić palnik węglowy, ale nie retortę, która od 4kW po 21kw będzie dołem i góra w Vklasie <100PPm emisji CO

bolek_bolecki
13-06-2016, 16:05
No to niech jest jedno zero więcej w tych ppm'ach to będzie (że tak powiem) bardziej "domowo" i też będą zadowoleni.

No ale boluslolus napisz mi jak można zmusić przeciętny zestaw zainstalowany w gospodarstwie, (dla namacalności np Mka lub rabarbar) żeby wygenerował te 5% CO. Tak z mojego doświadczenia to więcej jak 1,5% się nie udało (dalej i tak nie ma czym zmierzyć). No ale żeby taką wartość uzyskać, to:
1. Trzeba by go poddusić kilka(naście) minut bez powietrza.
2. Ustawi definitywnie zbyt niski nadmuch lub ogólnie przewęglić.
3. Wsadzić nadmuch z urządzenia transportującego słomę.

Jedynka to jakieś podtrzymanie więc z paleniem ma w zasadzie guzik wspólnego. Dwójka bardziej realna w praktyce jak trójka, ale tutaj raczej nie będzie ładnie więc user się z tego wycofa. Jak dobić do 5% bo brzmi to czadowo

boluslolusj23
14-06-2016, 10:48
Bolek
Nie tylko czadowo ale wręcz wystrzałowo

Wbrew pozorom 5% CO szybciej w kotle można dostać, niż się to niektórym wydaje. Po to są mn. te badania bezpieczeństwa.
Czym zbadać? Analizatorem o odpowiednim zakresie pomiarowym.
Zwróć uwagę, że w kopciuchu każde walniecie (fuk, fuk) to efekt, że się załapał na ponad 4,5% CO i jest w tzw. trójkącie wybuchowości.
A tak dla ogółu. Ciśnienie wybuchu CO w przestrzeni zamkniętej może osiągnąć nawet 16 bar.
Pewnie Jarecki nie raz spotkał się z tym, co potrafia zrobić fuki, a jak ślicznie drzwiczki latają, a łącznik czopucha z kominem. Łoj!
Trzeba to na własnej skórze przeżyć, to będzie o czym wnukom opowiadać.

I w automacie gdy się bezmyślnie zejdzie z wiatrakiem poniżej pewnych granicznych wartości, to zamiast ruszyć tylko się huśta, albo pracuje niestabilnie. Narośnie kopa, żar zrobi swoje i 5% murowane.

Ale po co my ten kaganek z oświatą w lud za frico targamy?
Jeszcze nam do 4 liter za to kiedyś nakopią.

Pozdro.:bye:

p.s. rzewienia pospolitego rabarbarem zwanego nawet się nie dotykam, bo mnie zaraz up.lą. Bo wrednot nad wyraz.

QIM
14-06-2016, 11:15
W zasypówce to raczej węglowodory destylowane z węgla wybuchają, więc dlaczego na retorcie miałoby być inaczej?

bolek_bolecki
14-06-2016, 15:53
No to faktycznie nie trudno ustawić tak nisko nadmuch żeby zasypać, ale to właśnie widać że się nie pali.

QIM
14-06-2016, 17:03
Niejaki @djhiq dokonał tego podczas testu SPP. Co prawda palił czechem,
ale efekty były smołowo - siwo dymne :) a nie wybuchowe.

Arturo72
14-06-2016, 21:36
Niejaki @djhiq dokonał tego podczas testu SPP. Co prawda palił czechem,
ale efekty były smołowo - siwo dymne :) a nie wybuchowe.
To ten ktory do domu za bańkę 300m2 zapakowal syf ? :D
To może w głowie mu się z tego czaduje i wybucha ;)

karoka65
15-06-2016, 15:12
To ten ktory do domu za bańkę 300m2 zapakowal syf ? :D
To może w głowie mu się z tego czaduje i wybucha ;)
Tobie na pewno już od dawna wybucha pod pokrywką i tak latasz i pieprzysz głupoty po forum jak potłuczony.
Co Ty jego księgowy ?
Powiem Ci że ten człowiek robi więcej dla "czystego powietrza" jak Ty i ta cała Twoja "kocia wiara" wyznawców pompowych.

boluslolusj23
16-06-2016, 10:21
Tobie na pewno już od dawna wybucha pod pokrywką i tak latasz i pieprzysz głupoty po forum jak potłuczony.
Co Ty jego księgowy ?
Powiem Ci że ten człowiek robi więcej dla "czystego powietrza" jak Ty i ta cała Twoja "kocia wiara" wyznawców pompowych.

Spokojnie panie KAROKA
"dobra zmiana" zbliża się milowymi krokami. Biorą się za kotły, bo jak tego nie zrobią, to ciężką kasę do UE płacić będą musieli.
Jeszcze się pan na handel pompami przerzucisz.

karoka65
16-06-2016, 15:39
Jeszcze się pan na handel pompami przerzucisz.
Ja jestem zawsze spokojny póki mi ktoś na odcisk za mocno nie nadepnie :)
A co do pomp Boluś to już nawet mam takie do CWU, po prostu brak czasu żeby wrzucić na stronę.
Chyba ludzie wyczuli pismo nosem i zbroją się w nowe kociołki póki jeszcze czas, przez to ja nie mam czasu :)
Jak pisałem już kiedyś, chyba pamiętasz? mogę i kalesony sprzedawać a mogę i nic nie sprzedawać, żyłem tyle czasu bez kotłów to żyć dalej mogę, Bozia dała dwie rączki :) póki co jeszcze zdrowe.

KardinalE
17-06-2016, 12:18
Jeżeli nie ma świadomości że są jeszcze inne sterowniki.:)

Rozwiń się :)

boluslolusj23
18-06-2016, 14:04
W zasypówce to raczej węglowodory destylowane z węgla wybuchają, więc dlaczego na retorcie miałoby być inaczej?

No, dlaczego?

animuss
19-06-2016, 11:09
Rozwiń się :)

Masz w stopce.

Dodam jako ciekawostkę że Rakoczy wydał na świat nowy kocioł w 5 klasie, wg normy PN-EN 303:5-2012..
Zwie się Cortina 22kW (http://rakoczy.pl/oferta/kotly-niskoemisyjne) . Konstrukcja kotła jest trochę inna,komora szamotowa okrągła,ma dość wysoką sprawność cieplną powyżej 92% pracuje w zakresie od 7 do 22 kW .
http://rakoczy.pl/images/cortina/przekroj.png

QIM
19-06-2016, 11:24
No, dlaczego?

Mam wrażenie, że chciałbyś mnie o coś zapytać. O co?

boluslolusj23
19-06-2016, 13:26
Masz w stopce.

Dodam jako ciekawostkę że Rakoczy wydał na świat nowy kocioł w 5 klasie, wg normy PN-EN 303:5-2012..
Zwie się Cortina 22kW (http://rakoczy.pl/oferta/kotly-niskoemisyjne) . Konstrukcja kotła jest trochę inna,komora szamotowa okrągła,ma dość wysoką sprawność cieplną powyżej 92% pracuje w zakresie od 7 do 22 kW .
http://rakoczy.pl/images/cortina/przekroj.png

A czegoś to panu nie przypomina? Oczywiście wcześniej na świat wydanego?
Ot, życie.

animuss
19-06-2016, 20:42
A czegoś to panu nie przypomina? Oczywiście wcześniej na świat wydanego?
Ot, życie.Proszę przypomnieć.

klaudiusz_x
20-06-2016, 18:03
Masz w stopce.

Dodam jako ciekawostkę że Rakoczy wydał na świat nowy kocioł w 5 klasie, wg normy PN-EN 303:5-2012..
Zwie się Cortina 22kW (http://rakoczy.pl/oferta/kotly-niskoemisyjne) . Konstrukcja kotła jest trochę inna,komora szamotowa okrągła,ma dość wysoką sprawność cieplną powyżej 92% pracuje w zakresie od 7 do 22 kW .
http://rakoczy.pl/images/cortina/przekroj.png
Dla kogo taki smok?
To normalną stodole ogrzeje z dziurami na palec między deskami :P

Mam parę pytań.
Potrzebny jest kocioł 15-17kW.
Ma być dobry, bezobsługowy (do Artura :) ) na tyle ile się da.

Kocioł do starego domu z instalacją grawitacyjną otwartą na żeliwnych grzejnikach.
Niestety przez te 40 lat instalacja trochę zarosła.

Proszę o jakieś sugestie uwzględniające powyższe.

Palone ma być miałem lub groszkiem.
Ponadto nie wiem czy nie trafi się czasem jakiś groszek typ 32,5-33.

Gmina zbiera wnioski, mają dopłacić 3k do kotła.
Reszty na razie nie wiem. Nie wiem również czy ma być ruszt awaryjny.

Dom.ma przyłącze gazu, ale to nie wchodzi w rachubę.

animuss
20-06-2016, 18:15
Dla kogo taki smok?
To normalną stodole ogrzeje z dziurami na palec między deskami :P
Mam parę pytań.
Potrzebny jest kocioł 15-17kW.
To własnie kocioł o mocy ok. 17kW . :)

boluslolusj23
20-06-2016, 19:14
Dla kogo taki smok?
To normalną stodole ogrzeje z dziurami na palec między deskami :P

Mam parę pytań.
Potrzebny jest kocioł 15-17kW.
Ma być dobry, bezobsługowy (do Artura :) ) na tyle ile się da.

Kocioł do starego domu z instalacją grawitacyjną otwartą na żeliwnych grzejnikach.
Niestety przez te 40 lat instalacja trochę zarosła.

Proszę o jakieś sugestie uwzględniające powyższe.

Palone ma być miałem lub groszkiem.
Ponadto nie wiem czy nie trafi się czasem jakiś groszek typ 32,5-33.

Gmina zbiera wnioski, mają dopłacić 3k do kotła.
Reszty na razie nie wiem. Nie wiem również czy ma być ruszt awaryjny.

Dom.ma przyłącze gazu, ale to nie wchodzi w rachubę.

Pewnie mi michę oklepią,że zdradzam pewne tajemnice ale właśnie trwają badania dwóch kotłów. Niestety niebieskich (panie k.). 20 kW i 14 kW. Ten 20 poszedł przez pomyłkę pewnie w 5 klasę, czyli spełnia wszystkie wymagania normy PN-EN 3030-5:2012. Z bezpieczeństwem włącznie. Zakres 20 - 6 kW. A ten smarkacz 14 kw to w dolnym zakresie zmieści się w 4 kW. I znowu będzie wojna 100 letnia.
Wrednota niebieska. Jak żyć pani premier? Jak żyć?

klaudiusz_x
20-06-2016, 20:15
Pewnie mi michę oklepią,że zdradzam pewne tajemnice ale właśnie trwają badania dwóch kotłów. Niestety niebieskich (panie k.). 20 kW i 14 kW. Ten 20 poszedł przez pomyłkę pewnie w 5 klasę, czyli spełnia wszystkie wymagania normy PN-EN 3030-5:2012. Z bezpieczeństwem włącznie. Zakres 20 - 6 kW. A ten smarkacz 14 kw to w dolnym zakresie zmieści się w 4 kW.
Z niebieskich znam skampa, ale on nie ma takich.mocy.
A jak rozwiązać sprawę z zarośnięty układem?

O jaką markę chodzi? Przed zimą musi już stać w piwnicy.

karoka65
20-06-2016, 20:17
Boluś o jakiej znowu wojnie piszesz?
Będę miał kolejne dwa kotły "klasowe" w ofercie :)

animuss
20-06-2016, 20:33
trwają badania dwóch kotłów niebieskich 20 kW i 14 kW. Ten 20 pewnie w 5 klasę, Zakres 20 - 6 kW. A ten 14 kw to w dolnym zakresie zmieści się w 4 kW.


Jeżeli ma dalej ten sam palnik to ja podziękuję. :D

boluslolusj23
21-06-2016, 10:18
Z niebieskich znam skampa, ale on nie ma takich.mocy.
A jak rozwiązać sprawę z zarośnięty układem?

O jaką markę chodzi? Przed zimą musi już stać w piwnicy.

Jak do zimy, to spokojnie zdążysz, bo zawsze po badaniach trochę trwa papierkologia.

Są preparaty do usuwania złogów w rurach, tylko, żeby się nie okazało, że po usunięciu złogów, nic nie będziesz robił, tylko dziury łatał i osuszał chałupę zalewaną w najmniej spodziewanych miejscach.

Grubość rur (metaliczną) daje się w obecnych czasach posprawdzać za pomocą urządzenia ultradźwiękowego. Pewnie są nawet firmy zajmujące się tak czyszczeniem, jak i pomiarem grubości. Proponuję poszukać.

A marka kotła: ani się nie obejrzysz, jak znowu będzie głośno nie tylko na tym forum. Już strach się bać.

boluslolusj23
21-06-2016, 10:26
To własnie kocioł o mocy ok. 17kW . :)

Rozumiem, że kocioł Cortina 22 kW ma moc nominalną ok. 17 kW. Jeśli tak, to w badaniach przy mocy obniżonej (mniej niż 30% nominalnej) trzymał i nie przekroczył 0,3 x 17 = 4,1 kW. Tylko, że przyjmując dopuszczalna odchyłkę plus minus 8% (wyłącznie dla nominalnej) to to 17 nijak do 22 kW nie pasuje.
Czy moge zatem prosić o wyjaśnienie?
Czy to "Cortina22kw" to nazwa wyłącznie handlowa i nie zawiera w sobie mocy nominalnej?
W oczekiwaniu na odpowiedź pozdrawiam

klaudiusz_x
21-06-2016, 16:17
Jak do zimy, to spokojnie zdążysz, bo zawsze po badaniach trochę trwa papierkologia.

Są preparaty do usuwania złogów w rurach, tylko, żeby się nie okazało, że po usunięciu złogów, nic nie będziesz robił, tylko dziury łatał i osuszał chałupę zalewaną w najmniej spodziewanych miejscach
Czy jest sens z tym walczyć?
Może tylko wymienić kocioł dolozyc pompe, a reszte zostawić tak jak jest?
Instalacja grawitacyjną, wszystkie grzejniki grzeją.

boluslolusj23
21-06-2016, 19:48
Czy jest sens z tym walczyć?
Może tylko wymienić kocioł dolozyc pompe, a reszte zostawić tak jak jest?
Instalacja grawitacyjną, wszystkie grzejniki grzeją.

Skoro grzeją w grawitacji, to bardzo zasyfione nie są. Pompa adaptacyjna powinna sobie spokojnie poradzić. Tym bardziej, że układ otwarty. Tylko w mądre miejsce ją zainstalować.

animuss
22-06-2016, 17:26
Rozumiem, że kocioł Cortina 22 kW ma moc nominalną ok. 17 kW. Jeśli tak, to w badaniach przy mocy obniżonej (mniej niż 30% nominalnej) trzymał i nie przekroczył 0,3 x 17 = 4,1 kW. Tylko, że przyjmując dopuszczalna odchyłkę plus minus 8% (wyłącznie dla nominalnej) to to 17 nijak do 22 kW nie pasuje.
Czy moge zatem prosić o wyjaśnienie?
Czy to "Cortina22kw" to nazwa wyłącznie handlowa i nie zawiera w sobie mocy nominalnej?
W oczekiwaniu na odpowiedź pozdrawiam

Spytaj Zawijana jemu z dwudziestki szóstki wyszła szesnastka.

Lista kotłów z podajnikiem

na ekogroszek i miał
klasy 5!

według normy PN-EN 303-5:2012
Kotły posiadają certyfikat laboratorium co do wymagań klasy 5 według normy PN-EN 303-5:2012




1.EKOGREŃ(kocioł EG-Carbon Lux (http://www.termoeko.com/Kociol_na_ekogroszek_EG_CARBON_LUX_24_KW_5_KLASA_U ZYSKAJ_DOFINANSOWANIE_W_GMINIE-1313.html))
2. DEFRO (kocioł Sigma i Sigma UNI (http://www.defro.pl/p,118,sigma.html))
3. DREWMET(kocioł MJ-Ekonomik (http://kotlydrewmet.pl/pl/kotly/automatyczne/mj-ekonomik)) Świadectwo Nr OS/184/CUE/14
4. GALMET (kocioł Eko GT (http://www.galmet.com.pl/pl/products/view/15-kotly_co)) http://www.galmet.co...s/files/kpp.pdf (http://www.galmet.com.pl/uploads/files/kpp.pdf) http://www.galmet.co...s/files/kwp.pdf (http://www.galmet.com.pl/uploads/files/kwp.pdf)- badania z laboratorium Gł. Ins. Górnictwa, który nie posiada akredytacji.
5.HKS LAZAR(kocioł Grant (http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-grant,6,129.html))
6. KLIMOSZ (kocioł LE (http://www.klimosz.pl/oferta/kotly-automatyczne-stalowe-i-zeliwne/klimosz-le---stalowy-kociol-na-ekogroszek-i-pelety--5-klasa-emisyjna)) http://www.klimosz.pl/media/site/2016/01/08/cert_Klimosz_LE_20_groszek.pdf
7. KOŁTON (kocioł Ecomatix (http://www.kolton.pl/kotly-z-podajnikiem-na-ekogroszek/ecomatix))
8. KOMIZ(kocioł Sztoker V (http://www.komiz.pl/pl/sztoker-v))
9. KONSTAL(kocioł Skam-P Grant (http://www.kotlarstwo.info/23-kociol-na-piatke.html))http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=37481
10. KOTREM ( (http://www.kotrem.pl/kociol-kwmp2-ceramic-green-line)kocioł KWMP2 CERAMIC) (http://www.kotrem.pl/kociol-kwmp2-ceramic-green-line) http://www.kotrem.pl...kat klasa 5.pdf (http://www.kotrem.pl/pdf/KWMP2%20CERAMIC%20green%20line%20-%20Certyfikat%20klasa%205.pdf)
11. OGNIWO (kocioł Eko Plus M (http://www.ogniwobiecz.com.pl/eko-plus-m/))https://zawijan.file...jpg?w=630&h=891 (https://zawijan.files.wordpress.com/2015/06/eko-plus-m-pn-en-303-5-2012.jpg?w=630&h=891)
12. PROTECH (kocioł Protech (http://www.protech-wkg.pl/kotly-grzewcze.html)EP V (http://www.protech-wkg.pl/kotly-grzewcze/kotly/podglad/134-ep-v.html)) http://www.protech-wkg.pl/materialy/info/pliki/302.pdf
13. RAKOCZY (kocioł Cortina (http://rakoczy.pl/oferta/kotly-niskoemisyjne)) http://rakoczy.pl/component/jdownloads/send/3-cortina-certyfikaty/3-certyfikat-5-klasa-emisji http://rakoczy.pl/component/jdownloads/send/2-instrukcje-obslugi/1-cortina-instrukcja-obslugi
14. SAS (kocioł SAS SOLID (http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-solid.html)) - http://www.sas.busko...kologiczny.html (http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-solid/certyfikat-ekologiczny.html)
15. TEKLA (kocioł Draco Versa (http://teklakotly.pl/pl/produkt/draco-versa)) http://teklakotly.pl/media/transfer/doc/draco_versa_24_str1.pdf
16. ZGODA WIEPRZ (kocioł Iskra Eko (http://www.zgoda-wieprz.pl/126-kotly-grzewcze)). -http://www.zgoda-wie...t_iskra_eko.pdf (http://www.zgoda-wieprz.pl/!data/attachments/Atest_iskra_eko.pdf)
17. ZKŚ WOJCIECHOWSKI ((kocioł Bio Wulkan Lux (http://www.kotlycoslawkow.pl/BIO-Wulkan-LUX-21-39.html)) - http://www.kotlycoslawkow.pl/strona.php?grupa=38


Klasa 5 kotła oznacza, że spełniają one następujące wymagania w zakresie emisji i sprawności:


emisja pyłu: do 40 mg/m³
emisja tlenku węgla: do 500 mg/m³
emisja gazowych zanieczyszczeń organicznych (OGC): do 20 mg/m³,
sprawność cieplna: od 87%,

http://www.kostrzewa.com.pl/files/Obrazy/klasa_5_PL.PNG
Proszę o dodawanie nowych kotłów w 5 klasie bardziej ekologicznych .
http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/ranking-kotlow-weglowych/norma-pn-en-303-5-2012/

Wlodek_PID
22-06-2016, 21:56
Jeszcze dodaj nowy Sztoker...

karoka65
22-06-2016, 23:15
Zapowiadają premierę nowego Sztokera na 4 lipca, także poczekałbym do premiery z tym wszystkim :)

boluslolusj23
23-06-2016, 08:48
Panie animuss

Ja o niebie, Pan o chlebie.
Przecież spytałem tylko jak to z tamtym kotłem jest. Wszystko.
A to, że podał Pan listę kotłów, to bardzo dobrze. Niech czytelnicy mają nieco informacji.
Pozdrawiam
p.s. Nie ma bardziej lub mniej ekologicznych, jeśli przeszedł badania zgodnie z wymaganiami normy i dostał kl. 5.
Pewnie znowu p. karoka krzyknie, że się do pojedynczych słówek przywalam. Ale On dalej niereformowalny i ponadklasowy

p.s.
Panie animuss
w części podanych przez pana linków jest tylko info o kl. 5 lecz nie ma obrazka z "papierkiem".
Przy okazji, część z nich ...

Aha. Gdybym mógł prosić o podanie materiału źródłowego do tego co Pan napisał:
"Spytaj Zawijana jemu z dwudziestki szóstki wyszła szesnastka."
Byłbym bardzo wdzięczny.

Przy okazji proponuję zmienić nieco zapis w #22225 dot. sprawności.
W normie str. 34 podano dokładnie ile musi wynosić i jest zależna od mocy nominalnej Qn oraz od Qmin ( do30% Qn) przy pracy ciągłej. Określa to wzór:

eta = 87 + log Qn (Qmin) (uwaga to jest logarytm naturalny, ktory często w matematyce zapisuje się ln, czyli w przedziale 5 - 30 kW sprawność musi wynosić co najmniej od 88,6% do 90,4%

boluslolusj23
23-06-2016, 18:45
No i cisza, bo brak argumentów. To było do przewidzenia.

SUSPENSER
10-07-2016, 17:25
Niebawem pojawi się oficjalnie kocioł znanej na forum marek w 5 klasie, premiera powinna być do końca wakacji.

boluslolusj23
11-07-2016, 11:58
Niebawem pojawi się oficjalnie kocioł znanej na forum marek w 5 klasie, premiera powinna być do końca wakacji.

:wave::wave::wave::wave::wave:

sruba014
17-07-2016, 09:08
W 5 klasie jest także nowość od Krzaczka - http://kociołcenowy.pl/kotly-krzaczek-z-podajnikiem/3075-kociol-krzaczek-skp-eco-18kw-z-podajnikiem.html

boluslolusj23
17-07-2016, 10:20
W 5 klasie jest także nowość od Krzaczka - http://kociołcenowy.pl/kotly-krzaczek-z-podajnikiem/3075-kociol-krzaczek-skp-eco-18kw-z-podajnikiem.html

Czy mógłbym prosić o wskazanie gdzie można znaleźć dojście do dokumentu potwierdzającego twoje twierdzenie o klasowości, bo niestety na stronie producenta tego typu dokumentów brak.

sruba014
17-07-2016, 20:48
Nie wiem gdzie. Zawsze możesz zadzwonić do producenta.

kamihi
17-07-2016, 20:53
Nie wiem gdzie. Zawsze możesz zadzwonić do producenta.

Przecież ten Pan dobrze o tym wie . ;)

minertu
18-07-2016, 07:23
Jest jeszcze nowy kocioł od firmy Tilgner (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftilgner.pl%2Ftilgn er-22%2F)

Marty0000
22-07-2016, 09:57
http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/pojawia-sie-ostre-normy-emisji-zanieczyszczen-dla-piecow,10433026/

SUSPENSER
27-07-2016, 13:31
Link do Komfort Eko http://www.defro.pl/p,80,komfort-eko.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.defro.pl%2Fp%2 C80%2Ckomfort-eko.html)
Z tym że teraz w standardzie montują sterownik K1pv4 który ma m.in. PID ale na ich stronie jest podany jeszcze Stary sterownik


Wygląda na to, że wersja 15 i 20 kW mają taki sam palnik tylko 20 kW ma wyższy wymiennik ciepła stąd wyższa moc.

Podobne kotły mam w ofercie - Eko Retort Plus, tyle, że taniej i z lepszym palnikiem.

komfortowy
27-07-2016, 14:00
O ile dobrze pamiętam to w innym wątku przeczytałem iż jeżeli jest to ten sam palnik to lepiej wsiąść wersje większą dobrze kojarzę ?

komfortowy
29-07-2016, 06:21
Większość moich znajomych ma Heitztechnik z skierszewa lub defro. Innych piecy nikt nie ma w moim rejonie. Ci co mają Heitztechnik z początku narzekali na ustawianie ale teraz jest ok. Ci co mają defro tylko chwala. Ja zdecydowałem się na Defro Komfort Eko 15kw który w standardzie ma sterownik K1pv4, czujnik temp spalin i jakiś tam jeszcze o którym nie piszą na stronie defro. W przyszłym tygodniu montaż a jak się sprawdzi zima czas pokaże.

SUSPENSER
29-07-2016, 10:32
O ile dobrze pamiętam to w innym wątku przeczytałem iż jeżeli jest to ten sam palnik to lepiej wsiąść wersje większą dobrze kojarzę ?

Ja bym tak zrobił.

parys01
16-08-2016, 17:05
Posiada ruszt wodny.

SUSPENSER
16-08-2016, 20:32
I płaszcz wodny nawet w podłodze co nie wróży długiej trwałości takiej konstrukcji.

Amsterdance
21-08-2016, 15:21
Witam,
Jakiej mocy piec, a może nawet konkretną firmę/model moglibyście polecić w zestawieniu: dom 100 m2 - stare budownictwo, cegła 24, nieocieplony, strop z polepy 40 cm, poddasze niskie, nieużytkowe, okna nowe, pomieszczenie służące za kotłownię oddalone od domu o ok. 5 m o powierzchni ~20 m2 z pojedynczej cegły. Na co zwrócić uwagę? W obecnym stanie budynków jak i puszczenia instalacji gruntem pomiędzy nimi liczymy się ze stratą. Nie chcę jednocześnie celować w najdroższe produkty.
Pozdrawiam,
Damian

karoka65
21-08-2016, 17:22
kociołek 10 do 12kW max

woj2
21-08-2016, 17:47
Witam, Do praktyków w temacie.... Kupiłem i zainstalowałem kocioł Megatron 15 KW firmy Megastal z podajnikiem i palnikiem żeliwnym CZZ-2, rusztem wodnym i sterownikiem Joker.DS3p z możliwością palenia jednocześnie na dwóch paleniskach ???. W instalacji jest zamontowany zawór czterodrożny i zbiornik CWU. Pompy co i cwu Zakładając, że ręcznie ustawiłem nadmuch i podawanie, czasy itp dla wybranego ekogroszku] idealnie. .. Włączam automatykę i zadaje temp kotła 60stopni...(cwu 40 stopni). i zaworem 4d ustawiam temp . wody do grzejników na 50 stopni. Czy dobrze myślę,....... że automatyka pilnuje 60 stopni (plus histeryza) na piecu (czyli w małym obiegu), zawór mieszający zawraca część gorącej wody z pieca do wody powrotnej z grzejników a pompa tłoczy wodę o temp. ok. 50 stopni do grzejników.???? Jak to ma się to do oszczędności na paliwie?? Co się będzie działo gdy będę palił jednocześnie na dwóch paleniskach (mam zapas grubego węgla i drzewa), czy automatyka nie "zgłupieje" Jaka powinna być temperatura kotła i wody powrotnej dla poprawnej eksploatacji pieca?? Będę wdzięczny za podpowiedź. pzdr wojtek

Amsterdance
21-08-2016, 17:52
To wszystko? A udźwignie te 100 m2, oddaloną kotłownię i bojler 140l? Podpowiadano mi, by kocioł posiadał także awaryjny ruszt wodny, gdzie będę mógł spalić węgiel i drzewo. Jakie palniki i sterowniki są sprawdzone i polecane? Znajomy hydraulik w ostatnim czasie zakładał u klientów SKAM-P. Czy te kotły są dobre i mają ruszt w niższych wersjach? Jak dobrać osprzęt, czy tylko fabryczna konfiguracja wchodzi w grę?
Damian

karoka65
21-08-2016, 18:16
Tak udźwignie. Nie daj się namówić na ruszt wodny. Skam-p jest co najmniej kilka, znaczy kilku producentów.
Jeśli chodzi Ci o Skama naszego jareckiego to można go skonfigurować na wszelkie sposoby ( palnik, osprzęt )

Amsterdance
21-08-2016, 20:44
Co można powiedzieć o KWM-SGR LIDER? Przeglądałem serwis aukcyjny, ale kotłów jest mnóstwo. Występuje tam w 4 różnych wariantach ze względu na zastosowany sterownik, ślimak i motoreduktor. Ceny pomiędzy nimi aż tak bardzo się nie różnią. Ktoś miał styczność?

pawelo_pl
22-08-2016, 15:01
Witam, Do praktyków w temacie.... Co do palenia na ruszcie . By coś się dobrze paliło musi mieć powietrze. Jeśli na palniku będziesz miał żar to nie ma szans by się dało dobrze palić na półce wyżej czyli na ruszcie - będzie za mały cug. Zresztą nawet jak wygasisz palnik i wybierzesz popiół to i tak siła dmuchania będzie za mała. Co doprowadza do sytuacji że żeby palić trzeba otwierać dolne drzwiczki i jak będzie dobry cug to się jakoś to będzie palić. Ale tu pojawia się kolejny problem - bo w zasadzie odstawiasz w tym momencie sterowanie wiatrem ( działają same pompy ) i nie będziesz w stanie zapanować nad temp. - chyba że będziesz siedział w kotłowni i sam pilnował uchylenia drzwiczek. Z własnego doświadczenia wiem że jak 3 raz zagotowałem kocioł i musiałem wymienić zawór tak od tego momentu już nigdy więcej nie używałem rusztu. Być może konstrukcja Twojego pieca jest inna - opis powyżej dotyczy mojego kotła. No i raczej węglem bym nie palił na takim ruszcie - jak już to tylko drzewem .
Co do zaworu 4D tu raczej chodzi o ochronę pieca - by zimna woda nie doprowadzała do punktu rosy , ale też jak najbardziej będzie wprowadzał też oszczędności w opale. A temp. pieca masz podaną w instrukcji, ale z opisu innych użytkowników nastawiają najczęściej między 52 a 60 stopni C - ja na swoim od 7 lat mam ustawione 54 stopnie większa temp w moim przypadku dawała większe zużycie węgla.

konieczko76
31-10-2016, 10:50
witam. Jestem tu nowy. Obecnie posiadam piec "śmieciak". Palę w nim kostką dużą, raz po raz groszkiem. Powierzchnia do ogrzania to dom nieocieplony 120m2. Chciałbym kupić piec na ekogroszek z podajnikiem etc. Jakie polecacie na taki metraż? Wiem, że jest tych postów sporo, ale co roku wychodzą jakies inne kotły.