PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie dachu p?askiego



cecha
02-04-2003, 13:52
Witam.Mam 30-letni dom "kostka" z prawie płaskim lanym dachem.Są już dwie warstwy papy, lekko pofałdowanej.Dom ma wymienione okna , ale jest nie ocieplony i z tego powodu zimny, tj. na piętrze mam około 3st.C mniej niż na dole. Wydaje mi się że przede wszystkim jest to wina dachu.Czy można nakleić coś na taką papę? Lepiej wełnę czy steropian? Jaka powinna być min. sensowna grubość tej izolacji?(koszty są dość ważnym składnikiem problemu).Czy można się pokusić o samodzielne wykonanie takij operacji? Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie w tym temacie.Mile widziane orientacyjne koszty.Czekam na pomoc.Dziękuję

cecha
04-04-2003, 09:16
Czy nikt tego nie robił?
Może jednak ktoś mi pomoże.

pitbull
04-04-2003, 09:35
Moglbys sprobowac zrobi na tym tzw. dach odwrocony czyli na szczelnym pokryciu z papy (konieczne zrobienie skutecznej izolacji p.wilgociowej) daje sie polistyren ekstrudowany i zwir.
Ale rozwiazanie na pewno nie jest tanie.
Zadnego z materialow ociepleniowych nie mozesz polozyc bezposrenio na zewnatrz bez zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi.

cecha
23-04-2003, 11:24
Słyszałem o utwardzonych płytach z wełny mineralnej pokrywanej potem np. papą(chyba system rockwool).Czy ktoś może wie coś o tym?

AndrzejS
18-09-2003, 17:51
Są różne systemy. Mam ten sam problem z ociepleniem płaskiego dachu. Są gotowe płyty Dachrock Max lub firmy Isover "Złoty" lub "Srebrny dach" (różne grubości płyt), ale ceny sa takie, że lepiej zrobić "normaly" dach z krokwiami i spadkem. Napewno ładniej i nie drożej.
U mnie fachowiec proponował zerwanie całej mojej izolacji żużlowej (jest w stropie) i położenie nowej. Ze względu na koszt i obawy czy się nie zawali jeszcze nic nie zrobiłem.
Pozdrawiam

lgajos
03-11-2008, 20:49
Miałem taki sam problem.Przymocowałem łaty na szybki montaż wys.15cm,między łaty wełna mineralna o takiej samej grubości (najwięcej ciepła ucieka przez dach i okna) folie paraizolacyjną .Blacha falista ocynk ,ze względu na cenę.Łaty przybiłem na papę,łatom się nic nie stanie.Tam gdzie są duże wybrzuszenia na papie ściać,lub przed samym przymocowaniem łaty
nagżać papę palnikiem takim samym jak podgżewa się papę na gorąco.Starą papę zostawiłem ze względu na wysokie koszty utylizacji.Przed przystąpieniem do pracy sprawdzić :wink: czy stropodach jest równy.Na papie krzywizn nie zobaczysz.TRZEBA SPRAWDZIĆ SZNURKIEM,z DŁUGOŚCI, SZEROKOŚCI i PO PRZEKĄTNEJ.Dach w nowej wersji zdał egzamin.Mam go już cztery lata.

lgajos
03-11-2008, 20:54
lepiej wełna mineralna mniej przyjazna dla gryzoni, orazna dachu lepiej się układa.Aparametry mają podobne