PDA

Zobacz pełną wersję : [b]Jaki styropian na ocieplenie zewnetrzne[/b]



scur
14-09-2006, 11:09
Chcę kupić styropian na ocieplenie zewnętrzne ale nie wiem który wybrać: na zakładkę czy zwykły. Opinie sa podzielone, i właściwie nie wiem czy wierzyć sprzedawcy który jest za zwykłym, bo mówi że zakładki są krzywe i jest trudniej spasować na ścianie? Czy wierzyć producentowi który doradza zakładkowy ze względu na mostki termiczne. Jeszcze inni mówią że przy zakładkowym jest więcej odpadów.
Poradźcie co wybrać, bo drożeje z dostawy na dostawę?
Dzieki
Scur

anpi
14-09-2006, 11:16
Jedyną wadą zakładkowego jest wyższa cena. Ja mimo to właśnie taki kupiłem.

e.kala
14-09-2006, 13:37
Więcej odpadów na pewno, bo to logiczne. Droższy też.

Jaki kupię, jeszcze nie wiem ale zacznę już się zastanawiać czytając wasze wypowiedzi.

SAVAGE7
14-09-2006, 13:49
austrotherm to bardzo dobry styropian i zakładki na pewno nie są krzywe.

Zavadcoff
15-09-2006, 13:43
Jak się krzywo kładzie, to potem kolejne płyty faktycznie ciężko jest spasować, ale nie wynika to z krzywizny materiału! Jednak przy frezowanym masz większą gwarancję równej powierzchni. Do tego pamiętaj, że eliminujesz mostki!

niedzio
15-09-2006, 14:10
Słyszałem jeszcze o styropianie z wpustem (piórem).
Nie wiecie jak to się sprawuje ?

lackyluk
15-09-2006, 14:46
Kombinuj a przekombinujesz. Kup zwykły i przypilnuj żeby brygada nie uzupełniała szczelin klejem tylko pianką.

Agnieszka1
15-09-2006, 14:55
styropian z dodatkiem popiołow jest super

lackyluk
15-09-2006, 14:59
styropian z dodatkiem popiołow jest super

Bo świeci w ciemnościach i nie trzeba kombinować z oświetleniem zewnętrznym!?

miwol
15-09-2006, 15:04
Kładłem miesiąc temu frezowany Thermoorganiki. Frezy są zrobione bardzo precyzyjnie i płyty pasują do siebie jak ulał. Jest droższy 6 zł na m3, nie jest to dużo a komfort kładzenia i efekt super.

Agnieszka1
15-09-2006, 15:07
styropian z dodatkiem popiołow jest super

Bo świeci w ciemnościach i nie trzeba kombinować z oświetleniem zewnętrznym!?

heheh dobre :D ,
ale nie dlatego.
Dlatego ze jest cieplejszy niz zwykly , 12 ma ten sam wspolczynnik co 15 zwyklego.
A w ciemnosciach to z nim jest baaaardzo ciemno , strach sie bac :wink:

anpi
15-09-2006, 18:22
A ja właśnie kładę frezowany nie-termoorganiki. Cena 145 zł za metr sześcienny, zakładki w miarę równe. No i mostków brak. Generalnie - jestem zadowolony.

Sp5es
15-09-2006, 18:41
Słyszałem jeszcze o styropianie z wpustem (piórem).
Nie wiecie jak to się sprawuje ?

Dokładnie tak samo dobrze jak na zakładkę. zamienne, równocenne materiały[/url]

ofelia
19-10-2006, 12:50
mozna jeszcze polozyc dwie ciensze warstwy,tak zeby sie mijaly miejscami polaczen.np.:2x 5cm zamiast 10ciu.ma to oczywiscie wiekszy sens jezeli sam ten styropian ukladasz,bo jak wykonawca cie podliczy to moze sie okazac ze wyszlo drozej jak z zakladkami

anpi
19-10-2006, 12:51
mozna jeszcze polozyc dwie ciensze warstwy,tak zeby sie mijaly miejscami polaczen.np.:2x 5cm zamiast 10ciu.ma to oczywiscie wiekszy sens jezeli sam ten styropian ukladasz,bo jak wykonawca cie podliczy to moze sie okazac ze wyszlo drozej jak z zakladkami

Z tego co wiem, takie ocieplanie nie jest zgodne ze sztuką budowlaną.

pjj
19-10-2006, 13:46
ja polozylem z frezem.

ofelia
20-10-2006, 17:23
"takie ocieplanie nie jest zgodne ze sztuką budowlaną."


glowy nie dam,bo nie mam "przy sobie" moich zbiorow,ale chyba gdzies w muratorze czytalam ze tak mozna,z tym ze cos mi swita ze to chodzilo o ocieplenie posadzki.
A piszac "sztuka budowlana" chodzi Ci o o to ze jest to niezgodne z przepisami,czy ze moze sie z czasem rozleciec?Pytam, bo chce tak zrobic u siebie i ciekawa jestem na co sie narazam.

anpi
20-10-2006, 17:39
glowy nie dam,bo nie mam "przy sobie" moich zbiorow,ale chyba gdzies w muratorze czytalam ze tak mozna,z tym ze cos mi swita ze to chodzilo o ocieplenie posadzki.
A piszac "sztuka budowlana" chodzi Ci o o to ze jest to niezgodne z przepisami,czy ze moze sie z czasem rozleciec?Pytam, bo chce tak zrobic u siebie i ciekawa jestem na co sie narazam.

Na podłodze można kłaść w ilu warstwach się chce. Na ścianach już nie za bardzo, jeśli dobrze pamiętam taki system nie ma aprobaty do stosowania w budownictwie (nich ktoś z forumowych fachowców mnie poprawi, jeśli się mylę). A zawalić, pewnie się nie zawali.

A po chcesz tak robić? Jeśli chodzi o likwidację mostków to 100 razy lepszy jest styro frezowany. Jest niewiele droższy od zwykłego.

ofelia
23-10-2006, 10:50
Rzeczywiscie chce zlikwidowac mostki,ale mam rowniez nieocieplone wience i nadprozai myslalam zeby polozyc w tych miejscach cieplejsza odmiane styropianu,czy nawet to cos co jest od niego cieplejsze i kladzie sie na sciany piwnic(nie pamietam jak sie nazywa,cos ekstrudowane chyba),z tym ze tego tylko 2-3 cm,a reszte normalnym styropianem.I wszystko razem jeszcze warstwa styropianu(7-8cm).
Tak mi sie ten pomysl podobal,ale teraz jak to widze "na pismie" to jakos przestaje...
A nie wiesz czy styropian frezowany zlikwiduje takze mostek na wiencu?W sumie mostek jest mostek,tyle ze jeden ma 1 cm,a drugi ze 20...