PDA

Zobacz pełną wersję : Impregnat koloryzyjący z woskiem -dobre to ??



Darek Rz
21-09-2006, 06:18
Witam

Mam zamiar pomalować deski sosnowe na podbitkę takim specyfikiem -poleciał mi go sprzedawca . (firmy JEDYNKA ). Podobno po kilkakrotnym pomalowaniu nie trzeba już tego lakierować . Kupiłem kontrolnie małą puszeczkę złotego dębu i sprawdziłem .Po dwukrotnym pomalowaniu wygląda super .Powierzchnia drewna jest jakby tłusta i wydaje się że nieźle zakonserwowana . Czk ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym impregnatem ??

pozdrawiam

SAVAGE7
21-09-2006, 13:38
znajomy dekarz powiedział mi że nie ma lepszego specyfiku niż drewnochron. malowanie trzeba powtótrzyć po ok. 3 latach i masz spokój. stosowałem i potwierdzam. ostatnio pojawił się "drewnochron bariera" tworzący tzw. woskową powłokę przeciwwilgociową ale o dziwo jest tańszy od tradycyjnego drewnochronu. niestety nie wiem czy jest dobry. a nad produktem Jedynki to bym się zastanowił bo oni nie mają doświadczenia w tego typu preparatach, no i pewnie cenowo wychodzi tanio.... ale czy lepiej to chyba nie.

Krisker
21-09-2006, 19:21
Witam

Mam zamiar pomalować deski sosnowe na podbitkę takim specyfikiem -poleciał mi go sprzedawca . (firmy JEDYNKA ). Podobno po kilkakrotnym pomalowaniu nie trzeba już tego lakierować . Kupiłem kontrolnie małą puszeczkę złotego dębu i sprawdziłem .Po dwukrotnym pomalowaniu wygląda super .Powierzchnia drewna jest jakby tłusta i wydaje się że nieźle zakonserwowana . Czk ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym impregnatem ??

pozdrawiam

Mam płot drewniany i maluję go produktem Luxdecor Primacol (kolor palisander). Wygląda nieźle, choć niestety rysunki słojów nie są aż tak widoczne jak przy drewnochronie głębokopenetrującym. Po luxdecorze woda spływa jak po szkle ;) Jest to także preparat woskowy. Niestety nie wiem jak będzie z trwałością. W każdym razie zapowiada się nieźle. Porównywałem go z drewnochronem bariera i na moje oko tworzą identyczną powłokę, przy czym drewnochron jest sporo droższy.

P.S. Żaden z testowanych przeze mnie impregnatów nie zapewnia dobrej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, choć nieco lepiej wypada tu drewnochron głęboko-penetrujący.

rammzes1
21-09-2006, 19:50
Moj cieśla mówił mi, że najlepszy jest Sadolin a drewnochron to lipa... więc wybrałem V33 :) i jestem bardzo zadowolony

Krisker
21-09-2006, 19:52
Moj cieśla mówił mi, że najlepszy jest Sadolin a drewnochron to lipa... więc wybrałem V33 :) i jestem bardzo zadowolony

Mój portfel mówił mi, że sadolin jest drogi ;)

Darek Rz
22-09-2006, 05:53
Witam

Dzięki za odpowiedzi .Będę musiał jednak jeszcze przetestować kilka preparatów :lol:

pozdrawiam D.RZ

krzysztofh
22-09-2006, 06:01
Ja na podbitkę i sztachety stosowałem Dulux impregnat koloryzujący. Malujesz trzy razy i jest super. Sztachety po zimie nie wskazują na jakiekolwiek ich pogorszenie. Kolor trwały. Oj poszło tego bo podbitka ułożona po krokwiach a i okapy szerokie, a sztachet 1200szt.

Darek Rz
22-09-2006, 06:12
Witam

Sprawdzę dziś tego "Duluxa" :lol:

D.RZ

krzysztofh
22-09-2006, 06:18
Tylko pamiętaj impregnat koloryzujący a nie lakierobejca. Droższa i pozostawia powłokę jakbyś malował farbą. Impregnat powoduje, że jest idealny mat i nie widać warstwy preparatu na powierzchni drwna, co jest istotne po latach jak będziesz odnawiał powierzchnie.

ewcorek
28-08-2013, 10:31
Witam
posty były pisane a temat dość aktualny, czy ktoś może powiedzieć jak się sprawuje ten Luxdecor , bo ciągle najtańszy na rynku,