PDA

Zobacz pełną wersję : Bramy segmentowe -



bochyn
22-09-2006, 14:57
czeka mnie niedługo zakup bramy segmentowej
o wymiarach 2400 x 2200 na poczatek bez automatyki.

jakiego producenta bramy polecacie,
na co zwracac uwage przy zakupie?

z góry dziekuje za sugestie.

pozdrawiam
Piotr

Maggi
22-09-2006, 15:18
ja wlasnie staram sie sfinalizowac zakup.

wybralam brame firmy KRISPOL z automatyka. Prawda jest taka ze kolory standardowe do ktroych sie nie doplaca to tylko bialy i ciemny braz. Wszystkie inne dodatkowo kosztuja.

Jezeli chodzi o profil to najtansze sa waskie przetloczenia, pozniej szersze, a najdrozsze sa kasetony.

Trzeba pomyslec o ociepleniu bramy jezeli masz ocieplany garaz. Z reguly bramy maja w standardzie cos takiego ze brama wyhamowuje przy zetknieciu sie z przeszkoda. Dokupic mozna tez fotokomorki ktrore zatrzymaja brame natychmiast po pojaiweniu sie przeszkody.

Przy automatyce trzeba brac pod uwage zasilanie. Jezeli masz dojscie do garazu z domu badz jakos inaczej niz przez brame to moze byc akumulatorowe lub z sieci domu. Ale jezeli wejscie jest tylko przez brame to lepeij akumulator. Bo w razie awarii pradu nie masz wtedy jak dostac sie do auta.

No i jest jeszcze jedna rzecz ktora w naszym wypadku ma znaczenie. Trzeba miec otynkowane sciany przy wejsciu do garazu i zasilanie na suficie w odleglosci jakis 2-3m w zaleznosci od producenta.

yama
22-09-2006, 19:06
właśnie zamówiłem brame wiśniowskiego 250x225 białą z poziomymi przetłoczeniami z montażem za 2480 brutto ( cena wyjściowa 2900)
kasetony są o ok. 200zł droższe
dowiedziałem sie że są dwa rodzaje systemu pracy sprężyn , skrętny i ciągniony ale ten pierwszy jest podobno lepszy , a przynajmniej droższy
więc uważaj co masz w ofercie
aha i terminy to ok. 4 , 6 tyg. generalnie bramy polskie chyba szybciej
zaznaczam że są to moje spostrzeżenia po jednym dniu intensywnego badania rynku

dziabar
25-09-2006, 15:19
A ja czekam na montaż bramy BIG-TOR ze sterowaniem Horman. Byłem zdecydowany na Hormana ale Horman nie robi w kolorze Orzech:(. Brama 2200*2400 + sterowanie + dodatkowy pilot + montaż = 3300zł. Mam nadzieję, że będzie się spisywać.

vanderbobo
25-09-2006, 20:04
też mam BIG TOR 450cm x 225cm cena z automatyką 4tyś, brama segmentowa w kolorze złoty dąb