PDA

Zobacz pełną wersję : wycena blachodachówki....szok



daggulka
03-10-2006, 14:12
--------------------------------------------------------------------------------

9.450-taką kwotę podał mi przedstawiciel z Bielska Białej za materiał (blachodachówka planija regent+akcesoria) na mój dach dwuspadowy 175m2.
do tego 2267-to koszt pełnego orynnowania domu ich systemem.

Jest to dopiero pierwsza wycena, ale zszokowałam sie zleksza bo liczyłam na to, że bedzie to mniejsza kwota :o .
Znalazłam taką blachodachówke na allegro w cenie 24,70zł/m2 i po przeliczeniu wyszło że za blachodachówkę musze dać ok.4500-5000zł. Więc skąd taka ich wycena? Czyżby akcesoria to te drugie 5 tysiaków?
Co o tym myślicie? Bo przy tej cenie zaczynam sie zastanawiać nad dachówką :roll: .

rusek007
03-10-2006, 14:24
No niestety na dach trzeba liczyć 10tysiączków. To normalne, że dodatki to drugie tyle. Ale jak za blachę to droooogo. :o

sebo8877
03-10-2006, 14:30
Cześć ziomalka

Ja ma swój dach 147 m2 - wziołem Diament TyssenKruppenie z blachotrapezu z Rabki - za całość zapłaciłem łącznie z rynnami (system siba) i pokryciem (zrzutka starego dachu) 6700 zł brutto.

tu masz strone
http://www.blachotrapez.com.pl/
a tu masz przedstawicielstwa
http://www.blachotrapez.com.pl/filie.htm
a mój diament wygląda tak
http://www.blachotrapez.com.pl/image/dachowka/diament_n_4.04.jpg

Widac go tez na mojej www

Sebo8877

daggulka
03-10-2006, 14:31
http://www.allegro.pl/item128813354_blachodachowka_ze_szwecji_plannja_re gent_15_lat.html
To jest link do tej blachodachówki- podoba mi się (może tylko kolorek wzięłabym inny), ale ludziska....za tą kwotę.....nie wiem czy to ja za dużo wymagam czy te ceny faktycznie tak sie kształtują :o . Zastanawia mnie najbardziej ta różnica-czy te akcesoria faktycznie tyle kosztują przy blachodachówce? Słyszałam że przy dachówce sa drogie ....ale przy blachodachówce też???? :-?
Może ktośostatnio kupował i mnie ośwoieci?

daggulka
03-10-2006, 14:33
Sebo-dzięki, zaraz im wyślę projekt do wyceny dachu :wink: .
Ktos jeszcze robił dach z blachodachówki i ma jakieś spostrzeżenia?

sebo8877
03-10-2006, 14:40
Mnie kosztowało 20,20/m2 groszy robiłem w marcu - ostro się targowałem - oferta targowa to była i jeszcze z niej zbiłem :)
1650 robota
3030 blacha
1250 rynny
500 złotych blacha w arkuszach na obróbki i parapety
270 Gąsiory taśma i uszczelki pod kominy

zielonooka
03-10-2006, 16:24
uuhhh... od 3 tygodni trabie na forum ze blacha drozeje :evil:

no :wink:

jareko
03-10-2006, 16:34
robocizna tazke
poza tym dach a raczej to co w efekcie zobaczysz tez ma wplyw na cene i tego watku rozwijac mi juz sie nie chce
wiekszosc chyba zrozumie

kaczorek.
03-10-2006, 19:19
jak chcesz tanio kup trapezową i tyle 8).
blachodachówki wcale nie są tanie biorąc pod uwage cene dachówki nawet tej high moj dach róznica pomiedzy blachą (mam perłę z BlachDomu) a Creatonem też high to 5860 pln (cena bez dachówek krańcowych) i co ...
biorąc pod uwagę koszt całego domu te 5000 to wcale nie jest tak wiele ...

vanderbobo
03-10-2006, 20:38
ja mam dachu 330m2 i dachówka cementowa unibet rzymska, cena z akcesoriami 13500zł , dach 4 spadowy.

Anisia3
03-10-2006, 20:46
Blacha bardzo zdrożała już latem :x Dlatego my zdecydowaliśmy się na dach pokryty dachówką, bo różnicy w materiałach nie ma żadnej a jest wyłącznie nieco droższa robocizna.

Amor
04-10-2006, 12:21
My na początku decydowaliśmy się na blachodachówkę (na podst. kosztorysów ze stycznia), bo to duże koszty, dach duży itp.... Ostatecznie po kosztorysach z września cena dachówki (u nas Euronit) wyszła drożej o jedyne 200 zł w porównaniu z blachą przy dachu 380 m2.
Sumując: blacha i dachówka cena prawie jednakowa.

Jedyna różnica jest w robociznie - 3 tys. więcej dachówka od blachy. Ale przy całym koszcie dachu to żadne pieniądze.

Mało tego firma, która nam ten dach ułoży twierdzi, że za chwilę będzie kolejna podwyżka blachy.

Najlepiej więc wziąć ksero rzutu dachu pod pachę i powędrować po kilku firmach z prośbą o wycenę pod blachę i dachówkę i wtedy będzie najlepsze porównanie.

Pzdr
Amor

Yoric
04-10-2006, 12:28
blacha staje sie ekskluzywnym pokryciem dla wybrancow ;-)

agnieszkakusi
04-10-2006, 12:32
blacha idzie w górę podobno od 11.10...a my dachówki nie możemy zamontować. Mamy dach o nachyleniu 14 stopni.

wartownik
04-10-2006, 12:38
Jedyna różnica jest w robociznie - 3 tys. więcej dachówka od blachy. Ale przy całym koszcie dachu to żadne pieniądze.
Pzdr
Amor
Czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego jest taka roznica w robociznie miedzy np. blachodachowka i Braasem ?

Amor
04-10-2006, 12:42
Przy dachówce jest więcej układania pojedynczych elementów, a blacha jest w duzych arkuszach i jest szybciej.
Ja tak to pojmuję.

Amor

wartownik
04-10-2006, 13:07
Przy dachówce jest więcej układania pojedynczych elementów, a blacha jest w duzych arkuszach i jest szybciej.
Ja tak to pojmuję.

Amor
Pamietacie pierwsze reklamy blachodachowek , mysle , ze osiagnely pelen sukces .
Sek w tym , ze prawie wszyscy tak mysla .
Jezeli przykladowo potrzebuje dwa tygodnie na pokrycie Braasem , to ile czasu zaoszczedze kryjac blachodachowka ?

AAgnieszk@
04-10-2006, 17:19
Mój przyszły wykonawca dachu liczy sobie za dachówka o 10 zł więcej na 1m niż za blachodachówkę, mam dach czterospadowy i pewnie też zdecyduję się na jakąś dachówkę, czy cementowa tańsza od ceramicznej?

wartownik
04-10-2006, 17:45
Mój przyszły wykonawca dachu liczy sobie za dachówka o 10 zł więcej na 1m niż za blachodachówkę, mam dach czterospadowy i pewnie też zdecyduję się na jakąś dachówkę, czy cementowa tańsza od ceramicznej?
Tak jest od lat , czesto rozmawialem z roznymi dekarzami na ten temat , chetnie uslyszalbym opinie znawcow tematyki dachowej na forum , jezeli sie myle to przepraszam.

piotr.o
05-10-2006, 06:56
Panie "wartownik"
Mówi Pan, że jest dekarzem wypowiada sie na wiele tematów związanych z dachem a zadaje Pan dziwne pytanie?

Dach 300 m2 to jest około 1500 kg blachodachówki.
ten sam dach kryty dachówka waży od 9500 do 20 000 kg. (waga tylko materiału podstawowego)
To po pierwsze a po drugie jak wspomniał jeden z przedmówców arkusz blachy to jest od razu przykrycie kilku metrów kwadratowych natomiast dachówka w zależności od producenta od 6 do 36 sztuk na metr.
Chyba proste jest w które pokrycie trzeba włożyć więcej pracy.

Pozdrawiam Piotr

Marek Sza.
05-10-2006, 07:23
Ja przy wycenie dachówki cementowej i blachy na podobnym poziomie zdecydowałem się na blachę. Różnica w kosztach była razem z więźbą ze 2 000 PLN ale:

blach jest lżejsza,
kompletnie nie mam przekonania do dachówki cementowej(miałem na domu w którym mieszkam dachówkę cementową - po 20 latach łamała się i kruszyła, a na dodatek kłopot z remontami lub uzupełnieniem z tytułu niemożności dobrania kształtu)

Aktualnie jakość blachy jest taka, że nic się jej nie powinno dziać przez długie, długie lata.

Aha - ja kupiłem SARĘ z Budmatu po ok.25 pln/m
Pozdrawiam

SAVAGE7
05-10-2006, 07:26
koszt materiału można znacznie obniżyć nie kupując gąsiorów, wiatrówek i pasów dorynnowych. trzeba porozmawiać z dekarzami którzy będą robili wam dach i dowiedzieć się ile należy kupić blachy płaskiej na te obróbki. jeśli chodzi o pasy dorynnowe i wiatrówki to dekarze zrobią je sami właśnie z blachy płaskiej a gąsiory niestety trzeba zrobić w jakimś zakładzie który posiada tłoczarkę. w mojej miejscowości na szczęście znalazłem taki zakład. zapłaciłem po 5zł. za wytłoczenie jednego gąsiora. sprzedając kompletny dach dealer lub producent wciśnie nam wszystkie dodatki, które nie są tanie bo na tym ma największy zarobek i nie powie nam że istnieje możliwość zmniejszenia kosztów ze zrozumiałych względów.

agnieszkakusi
05-10-2006, 07:44
a ja dostałam wycenę blachodachówki plannja i ...rozglądam się za dachówką...

daggulka
05-10-2006, 08:03
Agnieszka......no widzisz sama, a może gdyby te wykończenia zrobić blachą płaską a nie takimi właśnie gąsiorami i innymi....na pewno byłoby dużo taniej. Sebo tak robił i naprawdę to są groszowe sprawy w porównianiu z akcesoriami.

agnieszkakusi
05-10-2006, 08:08
gąsiory bruuto na mój dach kosztuja 1350 zł...nie wiem czy to jest bardzo duzo czy mało....nie wiem, ale cena blachodachówki mnie przeraziła...

daggulka
05-10-2006, 08:09
To tak jak mnie :lol: .

agnieszkakusi
05-10-2006, 08:12
znalazłam dachówkę creaton. można ją kłaść na dachy o min. kącie nachylenia 10 stopni. Byłaby dobra na mój dach...teraz zastanawiam się czy ten rozstaw krokwi co mamy to wystarczy. Projektantka śpiewa 500 zł za zmianę dachu... :o

SAVAGE7
05-10-2006, 08:13
a ja dostałam wycenę blachodachówki plannja i ...rozglądam się za dachówką...
no to firmę wybrałaś z górnej półki więc i cena wysoka.

daggulka
05-10-2006, 08:28
Prawda jest taka, że nie jestem przekonana do polskiej blachodachówki. Nie wiem, może mam jakis uraz (kolega który robi dachy przestrzegał mnie przed polskimi "podróbami"), więc od razu pomyslałam że jesli dach z blachy to tylko szwedzkiej-mają naprawdę super jakościowo blachy (mówie o planija-same zalety). Więc normalne, że pierwsza wycena to wycena własnie w tej firmie.
A może ktoś ma blachę jakiejś polskiej firmy i może coś na ten temat powiedzieć? Sebo ma , i chyba jest zadowolony. A ktoś jeszcze? Czy faktycznie jest taka wielka różnica w jakości?

zielonooka
05-10-2006, 08:35
No wlasnie... pytanie - warto dolozyc pare tysiecy i miec cos pożądnego czy nie dolozyc i ryzyk fizyk - uda sie czy sie nie uda...

Ja takie "eksperymenty" robie z ciuchami i butami :wink: czasem
Dom - moim skromnym zdaniem- zbyt wazna inwestycje by sie bawić w "oszczedzanie". :-?

I zawsze powtarzam baaardzo madre zdanie -- "jestem za biedna zeby kupowac tanio, i oszczedzac kosztem jakosci" :wink:

agnieszkakusi
05-10-2006, 08:39
czy ktoś sie orientuje jakie firmy mają "niedrogą" :lol: dachówkę ceramiczną, którą można położyć na dach o kącie nachylenia 14,15 stopni? Poza creaton, którą znalazłam. No, ale tam ceny też są niezłe...

zielonooka
05-10-2006, 09:04
creaton jest chyba jedna z najdrozszych...
:(
czy jest jakas betonowka - hmmm... nie wiem
pozatym - nie wiem czy ci sie ludki kladzace dach nie zbuntuja - "ze sie dachowek na plaskaty dach nie kladzie" :wink:

na takie dachy to jednak bj. blacha ale dobra - np wlasnie planjja
z tym ze ... akurat o BUT MAT (prod. Sara) tez slyszalam dobre opinie :wink:

albo - moze podniesc troche kat dachu (do tych 20-paru stopni) i wygospodarowac na gorze maly stryszek ? :wink: :D

SAVAGE7
05-10-2006, 09:06
Prawda jest taka, że nie jestem przekonana do polskiej blachodachówki. Nie wiem, może mam jakis uraz (kolega który robi dachy przestrzegał mnie przed polskimi "podróbami"), więc od razu pomyslałam że jesli dach z blachy to tylko szwedzkiej-mają naprawdę super jakościowo blachy (mówie o planija-same zalety). Więc normalne, że pierwsza wycena to wycena własnie w tej firmie.
A może ktoś ma blachę jakiejś polskiej firmy i może coś na ten temat powiedzieć? Sebo ma , i chyba jest zadowolony. A ktoś jeszcze? Czy faktycznie jest taka wielka różnica w jakości?



oprócz szwedzkiej blachy jest jeszcze fińska "rautaruuki" równie dobra, jeśli nie lepsza. a co do polskiej to podobno trzeba ją malować po 25 latach. tak powiedział mi przedstawiciel z makowa podhalańskiego. natomiast skandynawska blach wytrzyma min. 40 lat a może i więcej (mówię tu o powłoce)

premiumpremium
05-10-2006, 10:05
My sie zdecydowaliśmy na sarę z budmatu. Dach ok. 250m, blacha ze wszystkimi akcesoriami (folia, kołnierze, gąsiory, rynny, kominy itp) i dwoma oknami wyniosła nas 12tys, do tego dojdzie robocizna jakieś 3-4tys.

SAVAGE7
05-10-2006, 10:52
czy ktoś sie orientuje jakie firmy mają "niedrogą" :lol: dachówkę ceramiczną, którą można położyć na dach o kącie nachylenia 14,15 stopni? Poza creaton, którą znalazłam. No, ale tam ceny też są niezłe...
firma euronit robi podobno tanie dachówki cementowe i ceramiczne. więcej nic dokładnie nie wiem więc musisz wgooglać sobie nazwę producenta.

agnieszkakusi
05-10-2006, 10:56
rozmawiałam z przdstawicielelm robena,wyliczy mi o ile cm dokładnie podniesie mi się w górę konstrukcja dachu przy zwiekszeniu kątu nachylenia do np. 20 stopni. No i daje mi niezłą cenę....i bez fv...

malgoss
05-10-2006, 10:59
....i bez fv...

raczej uważałabym na zapewnienia "bez fv"... sama gwarancja nie wystarcza :wink:

agnieszkakusi
05-10-2006, 11:05
a jesli będę miała kopię fv, bo generalnie zostanie ona wystawiona na jakiegoś znajomego dekarza, który musi zrobić sobie koszty? To będzie ok?

Frater
05-10-2006, 11:08
Krylem Brassem wzor Celtycki

Dachowka 4800
Gonty, krancowki, materialy do obrobki, 3 okna, rynny to 7000

Pokrycie to pestka, elementy wykonczeniowe wykanczaja.
Cuma tego co na latach lezy to 11800

Pozdrawiam

daggulka
05-10-2006, 11:12
Frater-jaki metrażowo masz dach?

malgoss
05-10-2006, 11:16
a jesli będę miała kopię fv, bo generalnie zostanie ona wystawiona na jakiegoś znajomego dekarza, który musi zrobić sobie koszty? To będzie ok?

Jeśli gwarancję wystawią również na niego a on na Was to nie będzie żadnego problemu :wink:

Seldric
05-10-2006, 15:08
Prawda jest taka, że nie jestem przekonana do polskiej blachodachówki. Nie wiem, może mam jakis uraz (kolega który robi dachy przestrzegał mnie przed polskimi "podróbami"), więc od razu pomyslałam że jesli dach z blachy to tylko szwedzkiej-mają naprawdę super jakościowo blachy (mówie o planija-same zalety). Więc normalne, że pierwsza wycena to wycena własnie w tej firmie.
A może ktoś ma blachę jakiejś polskiej firmy i może coś na ten temat powiedzieć? Sebo ma , i chyba jest zadowolony. A ktoś jeszcze? Czy faktycznie jest taka wielka różnica w jakości?

Może już było o tym na forum , ale jak nie to może się wam przyda:
Jeżeli chodzi o blachę jako materiał do produkcji blachodachówki to :
1. SSAB -szwedzka huta produkująca blachy powlekane do profilowania- kożystają z nij minnymi Plannja, Lindab, czasem BudMAT, można pyac przedstawiciela jaką mają blachę
2.Rautaruukki - obecnie Ruukki fińska huta produkująca blachy powlekane do profilowania- kożystają z niej Ruukki, Pruszyński Fincostal i takie tam inne
3. Huta Florian polska nieesory Hinduska !!!! huta produkująca blachy do profilowania- Florprofile , BlachProfile, Blachotrapezy i inne
4.ThysenKruup niemieckie a właściwie niderlandkie Huty , kto teraz tego urzywa to nie wiem ale pewnie Balex

Generalnie Lindab Plannja i Ruukki w 100% urzywają swoich blach tzn skandynawskich, a pozostali producenci to w zależności od kogo dostaną lepszą cenę :-)
Cena Czyni Cuda
Dlatego zawsze trzeba zadawać pytania o surowiec skąd pochodzi, i to MUSI być napisane na Fv
Jeżeli chodzi o profilowanie to tez jest istotne pod względem składalności i wyglądu blachodachówki , ale to już radze dobremu dekarzowi zaufać , bo nawet najlepszą blachę można spartolić !!!!
A co do cen to powinny być podobne oczywiście po negocjacjach
Bo nie wierze że Plannja bedzie dwa razy droższa od Budmatu może być drozsza o jakieś 15 % i to wszyskto

pozd

Marek Sza.
05-10-2006, 15:13
U mnie PLANJA różniła się od Budmatu o bodajże złotówkę z metra - i deko droższe były dodatki. W sumie róznica była niewielka, ale trzeba było ponad miesiąc czekać, a i wzory mi jakoś nie leżały.

Pozdrawiam

Anisia3
05-10-2006, 16:31
premiumpremium napisał

My sie zdecydowaliśmy na sarę z budmatu. Dach ok. 250m, blacha ze wszystkimi akcesoriami (folia, kołnierze, gąsiory, rynny, kominy itp) i dwoma oknami wyniosła nas 12tys, do tego dojdzie robocizna jakieś 3-4tys.
Gdzie dostaliscie taką tania Sarę? Nam zrobili wycene w jedynym w Łodzi przedstawicielstwie Budmatu, na dach około 180 m, plus dwa okna i cena materiałów nieznacznie przekroczyła 20 tys. zł. Fakt w tym była więźba dachowa, ale to i tak dużo więcej niż ty płaciłeś. Może czegoś ci nie doliczyli? I potem trzeba dokupować płacąc w sumie dwa razy tyle.