PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewanie betonu w lutym.



WMarek
15-02-2002, 09:16
Chcę wylać podłoge betonem b7.5, ale nie wiem czy gdybym wylał
beton teraz w lutym (ładna pogoda)to czy marcowy mróz nie spowoduje pęknięć. ( Nie mam żadnych ścian, tylko fundamenty)

Agnicha1704
15-02-2002, 09:37
Nie polecam - radzę poczekać. Ja przed mrozami wylałam podórówkę w ogrodzeniu. Przed zastygnięciem złapał mróz i teraz całość się kruszy - muszę wykonać całą pracę od początku. Ja radzę poczekać na wyższą temperaturę. Teoretycznie przy niskich temperaturach dodawany jest środek, który zapobiega takim sytuacjom, ale jakoś temu nie dowierzam - swoją wylewkę na gruncie robiłam z końcem marca - gdy nie było zapowiedzi o zbliżającym się mrozie.
pozdrowienia
Agnicha

15-02-2002, 18:55
O ile jest wykonana podsypka żwirowo piaskowa odpowiedno zagęszczona możesz lać beton. Woda z betonu szybko wsiąknie w podsypkę - pozostanie na noc wigotny beton, który jak nakryjesz folią wytrzyma spadki temperatur do -5*C - beton wiążąc wydziela ciepło. Jest to droższe rozwiązanie bowiem musisz kupić folię. Chyba, że ufasz synoptykom... i temperatura nie spadnie na minus.
Pozdrawiam

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: brzoza dnia 2002-02-23 19:31 ]</font>

15-02-2002, 19:14
To niezupełne tak
Beton wiażąc wydzila ciepło.ale nie na tyle,żeby obronić się przed temp.nizszą jak oki -3 st.
Folia nie zabezpieczy przed mrozem.Na dużych budowach stosowane są maty słomiane,można przykryć warstwą słomy.Beton nie oddaje całej wody/przecież w okresie wiązania musi być wilgotny/i dlatego trzeba go zabezpieczyć na ok 2 tygodnie.

Haynauer
10-02-2008, 12:46
można śmiało lać... jak teraz w lutym nie ma mrozów, to w marcu raczej tez nie będzie...

Geno
10-02-2008, 13:01
można śmiało lać... jak teraz w lutym nie ma mrozów, to w marcu raczej tez nie będzie...
Nieniejszym otrzymujesz tytuł grabarza roku.

Barbossa
10-02-2008, 13:37
może raczej nekrofila :roll:

Haynauer
10-02-2008, 13:47
hehehe... schle :lol: biacie mi...

mariankossy
10-02-2008, 17:36
Jeżeli to ma być dom niepodpiwniczony ,to proponuję zaczekać z tym do lata.
Ja wylewałem dopiero po zakończeniu stawiania murów, stropu i ścian poddasza. Przez pare miesiecy grunt osiadzie i porządnie się ubije.
U mnie wylewali w sierpniu i od wiosny po zagęszczeniu w styczniu2007 do wylania chudego betonu opadło jeszcze gdzieś 5 cm.

pit79
11-02-2008, 09:57
ja sie podłącze do pytania , z tym że u mnie wygląda to tak , że są fundamenty, dzis sypie piach, w tyg go zagęszcze. chudziaka mam okazje lać z betoniary beton b20 lub b15 najprawdopodobniejz dodatkiem na mróż.
Co myslicie? B20 szybko wiąże wiec jakby było trochę pogody na plusie chyba dałoby radę?