PDA

Zobacz pełną wersję : Co pierwsze ? drzwi a może panele ?



Kulin
15-10-2006, 12:16
Witam.

Plan był taki. po ułożeniu paneli i płytek, montaż drzwi wewnętrznych,ale nasuwa mi się pewien problem. Otóż drzwi mamy ze zwykłą ościeżnicą, więc będzie wymagana obróbka murarska wokół drzwi, a panele chyba tego nie lubią, można je czymś pozakrywać, ale jednak zawsze coś może się im stać. Tak sobie myślę, założyć najpierw drzwi a potem panele, co do wysokości montażu ościeżnic, mam jeden panel, taki jak będziemy układać, do tego piankę i folię. Taki zestaw podłożyłoby się pod ościeżnice i można by było je zamontować tak jakby już były panele. Czy to dobry pomysł ?

Młodzi
16-10-2006, 20:18
Ekipa, która u mnie wykańcza dom położyła płytki, panele, potem oczyścili drewniane filary (podpory dachu), teraz bedą malować i jednocześnie zakładać drzwi wewn. ale z regulowanymi ościeżnicami. Zrobili to dokłanie w takiej kolejności i bez jakichkolwiek strat tzn; zadrapań, zniszczeń... W Twoim przypadku, wydaje mi się, że odpowiednie zbezbieczenie paneli wykluczy problem zniszczeń.
pozdrawiam

Młodzi
16-10-2006, 20:20
...acha ale otwory na ościeżnice wykuwali przed panelami...

kiwal
17-10-2006, 13:07
...acha ale otwory na ościeżnice wykuwali przed panelami...

Ościeżnice osadzali NA podłodze.

zbiho
17-10-2006, 13:08
Jeżeli zwykłe futryny to założyć je najpierw a potem panele,nie trzeba nic osłaniać a na czasie też się nie zyska.Pomysł z podkładaniem panela i pianki jest dobry i tak to należy wykonać.Gdyby futryny były pełne z opaskami to najpierw panele bo łatwiej zpasować.