PDA

Zobacz pełną wersję : Brama garażowa: Hormann, Wiśniowski, krispol...



Strony : 1 [2] 3 4 5 6

bwojtek
16-09-2010, 12:58
Nic szczególnego. Bramy przeciętne a współpraca z producentem fatalna (moja opinia po przykrych doświadczeniach).

ketiw86
16-09-2010, 14:37
nawet o takiej nie słyszałem

finlandia
16-09-2010, 18:50
Novoferm?
Pięć lat temu jeden z moich bardzo dociekliwych kllientów wybrał tą firmę. Widziałem tą bramę także u jego znajomego. Ale że w owym czasie się bramami nie interesowałem, to więcej nic nie powiem:)

michal2280
24-09-2010, 07:27
Jak to jest z tą gwarancją u Hörmann - faktycznie jest te pełne 10lat? Waham się pomiędzy nimi, a Wiśniowskim który ma 2 letnią gwarancję.

bwojtek
24-09-2010, 08:31
Przeczytaj warunki gwarancji Hormanna na ich stronie. To nie jest prawdziwe 10 lat gwarancji na bramę.

michal2280
24-09-2010, 09:58
Faktycznie - te 10 lat to tak grubymi nićmi szyte...
Więcej dalej mam dylemat Wiśniowski vs. Hormann - cenowo wychodzą podobnie.

Mam dużą bramę (450x225) i w dodatku ciemny kolor. Hormann ponoć ma za dopłatą dodatkowe wzmocnienia zapobiegające wyginaniu się na słońcu. Nie wiem czy Wiśniowski ma swojej ofercie coś takiego.

Wujor
24-09-2010, 12:05
Faktycznie - te 10 lat to tak grubymi nićmi szyte...
Więcej dalej mam dylemat Wiśniowski vs. Hormann - cenowo wychodzą podobnie.

Mam dużą bramę (450x225) i w dodatku ciemny kolor. Hormann ponoć ma za dopłatą dodatkowe wzmocnienia zapobiegające wyginaniu się na słońcu. Nie wiem czy Wiśniowski ma swojej ofercie coś takiego.

Jeżeli cenowo podobnie, to nie wiem nad czym myślisz. Hormann to zdecydowanie inna (czytaj lepsza) liga.

ketiw86
24-09-2010, 13:14
takie wzmocnienie to jak 5m przekroczy sie stosuje wiec nie masz sie co bac

michal2280
24-09-2010, 13:53
Do wyboru dołączył Normstahl .. właśnie dostałem ofertę - wersja euro również w podobnej cenie...
Wiśniowskiego polecał mi znajomy, a ich ciemny dąb jest identyczny z oknami i drzwiami wejściowymi - stąd się waham.

Wujor
24-09-2010, 14:01
Wybieraj między Normstahl a Hormann, ja ostatecznie wziołem to drugie - zadecydowała ostateczna róznica w cenie około 700zł na korzyśc Hormanna.

Browar
24-09-2010, 14:37
Wybieraj między Normstahl a Hormann, ja ostatecznie wziołem to drugie - zadecydowała ostateczna róznica w cenie około 700zł na korzyśc Hormanna.

Tez wybierałem między tymi dwoma. Normstahl był droższy w katalogu ale jak się później okazało w Hormannie nie wliczyli w cenę np sprężyn skrętnych i siłowników. Na koniec różnica w cenie już była śmieszna. Za to uważam że bramy Normstahl są dużo solidniejsze.

sławek T
26-09-2010, 10:34
witam
ja wybrałem hormana , ponieważ cenowo właściwie nie odbiega od innych producentów , a jednak doświadczenie w produkcji bram, dostępnośc cześci zamiennych, jakość to jest to. zdarzyło mi się być w firmie Krispol pod poznaniem i widok złozonych paneli na zewnatrz okrytych plandeką żle na mnie podziałał.
Hormann 2500x 2125 coemny dąb z napem promatic montaż w budynku mieszkalnym - okolice krosna (7%) 3200 z montażem (brama ciensza ale mogłem dopłacić 300 zł za 42 mm)

pozdrawiam

ketiw86
28-09-2010, 13:08
a myslisz ze inni np horman to maja szczelnie zamkniete pomieszczenia na panelee:)

Spirea
29-09-2010, 01:36
Byliśmy w Bingo (Wrocław) i na szczęscie okazało się, że rozmiar 5000 x 2250 to wielkość otworu, więc wszystko jest ok. Atrakcyjna cena wynika z tego, że na bramy Normstahl mają do końca października dwie promocje. Jedna producenta , o której była mowa wyżej, druga ich firmowa z okazji 13-lecia firmy - płaci się za bramę ręczną, a automat za 1 zł. U mnie brama Eurostyle Iso 5000 x 2250 w konfiguracji V5 (czyli z tym aktywnym ryglowaniem) w promocji Normstahla wyszła 7620, a w promocji Bingo 7700 zł. Obie ceny zawierają montaż i dodatkowe dwa piloty dwukanałowe, w cenie podstawowej jest już pilot 4-kanałowy. Oferta ważna 30 dni i zaliczka 30%. Dzisiaj rozsyłam jeszcze zapytanie do innych, aby mieć porównanie cenowe.

monika i lukasz
07-10-2010, 12:24
To ja się przyłączę.

Mam do wyboru Hormann LPU 40 kolor orzech w okleinie decograin, przetłoczenia M, z napędem supermtic P. Lub Normstahl G60 Trend w okleinie WOODGRAIN z napędem Ultra S Long. Brama 440/210.

jezeli do Hormanna weźmiemy te dodatkowe wzmocnienia to wyjdzie 650 zł drożej niż Normstahl.

Co tu wybrać? Może ktoś się wypowie w temacie?

pozdraiwam,
Monika

wojgoc
07-10-2010, 19:03
To ja się przyłączę.

Mam do wyboru Hormann LPU 40 kolor orzech w okleinie decograin, przetłoczenia M, z napędem supermtic P. Lub Normstahl G60 Trend w okleinie WOODGRAIN z napędem Ultra S Long. Brama 440/210.

jezeli do Hormanna weźmiemy te dodatkowe wzmocnienia to wyjdzie 650 zł drożej niż Normstahl.

Co tu wybrać? Może ktoś się wypowie w temacie?

pozdraiwam,
Monika
a do czego Ci dodatkowe wzmocnienia? masz brame od południowej strony i boisz się, ze się wypaczy?
po co Ci napęd supermatic? weż zwykłego promatica i masz kolejna oszczedność

bwojtek
07-10-2010, 19:14
napędem Ultra S Long. Brama 440/210
Po kiego grzyba napęd LANG do bramy o wysokości 210cm?

po co Ci napęd supermatic?
Przy tej powierzchni bramy jest to wskazane rozwiązanie. Analogicznie w Normstahlu lepiej wziąć ULTRA Excellent'a.

wojgoc
07-10-2010, 22:08
Po kiego grzyba napęd LANG do bramy o wysokości 210cm?

Przy tej powierzchni bramy jest to wskazane rozwiązanie. Analogicznie w Normstahlu lepiej wziąć ULTRA Excellent'a.
wydawało mi się, że ten naped jest wskazany do bram większych niż 4500.
ale jestem tylko inwestorem.

MonikaC
08-10-2010, 07:40
A ja od wtorku użytkuję już dwie swoje !!!!! Są piękne!!!!!!

monika i lukasz
08-10-2010, 08:13
jeżeli chodzi o napęd w Normstahlu to taki poprostu jest przy tej bramie, że tak powiem w standardzie.

macie rację co do napędów, że są do bram od 450, moja ma ok. 440, więc już się kwalifikuje :)

Co do wzmocnień to jeszcze nie zdecydowałam czy je wezmę. Są zalecane dla bram w ciemnym kolorze powyżej 450, czyli blisko. Nie wiem czy to coś daje, ale 418 zł za te wzmocnienia to nie majątek, więc może warto.

Bardzo proszę o radę, która firma lepsza?

Pozdrawiam,
Monika

bwojtek
08-10-2010, 08:50
Bardzo proszę o radę, która firma lepsza?
Obie firmy są z najwyższej półki w dziedzinie produkcji bram. Porównywane produkty zbliżone. Dopiero model EURO z Normstahla odbiega "w górę".

ketiw86
08-10-2010, 10:09
ja bym wzioł hormana .odpowiedział sobie na pytanie jak długo dziennie brama bedzie otwarta w górze bo w tym czasie własnie paneele bramy najbardziej dostaja w kosc jesli sa długie. jesli jeszcze tgo nie wiecie to bym narazie nie brał wzocnien ale w salonie gdzie bierzecie brame dogadał sie czy beedzie mozliwosc wrazie czego później je zamontowac w ramach gwarancji(SERWISU) i problem z głowy.po czasie zobaczycie czy jest potrzeba dawac wzocnienia czy nie :)

bwojtek
08-10-2010, 10:43
jak długo dziennie brama bedzie otwarta w górze bo w tym czasie własnie paneele bramy najbardziej dostaja w kosc jesli sa długie.
Piszesz absolutną bzdurę. Tu nie chodzi o ugięcie się paneli pod własnym ciężarem ale odkształcenie pod wpływem nagrzewania od słońca. Jest to odwracalne zjawisko występujące przy ciemnych kolorach, na intensywnie nasłonecznionych elewacjach i niesprzyjających chłodzeniu warunkach (osłonięte od wiatru).

monika i lukasz
08-10-2010, 11:23
bwojtek a czym się różni linia euro od g60? bo na stronie intyerentowej jest to tak opisane, że w sumie to nie wiadomo...

bwojtek
08-10-2010, 11:30
Najistotniejsze różnice:
- gładka struktura paneli (a nie woodgrain)
- brama z certyfikatem WK2
- tandemowe rolki
- osłonki plastikowe na elementy ruchome

monika i lukasz
08-10-2010, 12:42
- gładka struktura paneli (a nie woodgrain) - ta niegładka mi się podoba
- brama z certyfikatem WK2 - co to? :)
- tandemowe rolki - jak wyżej :)
- osłonki plastikowe na elementy ruchome - w g60 też to jest, przynajmniej tak mówił sprzedawca.

wojgoc
08-10-2010, 14:44
jeszcze koszty przeglądu - W Normstahl-u poniżej 250zł nie zejdziesz., Hormann 150zł
WK2 - wzmocnione okucia antywłamaniowe - pic na wode, złodziej przez brame wchodzi 2%
plastiki na rolkach - jak masz małe dzieci to warto się zastanowic
jeśli brama jest od połnocnej lub wschodiej strony to daruj sobie te wzmocnienia.

monika i lukasz
11-10-2010, 10:03
Zdecydowałam się na Normstahla, g60 trend. Koniec końców wyszedł 700 zł taniej niż Hormann. Ostatecznie zecydowała opinia montażysty, który montuje i te bramy i te :)

A koszt przeględu mnie nie stersuje, bo go wynegocjowałam gratis :D

pożyjemy zobaczymy :)

podwroclawiem
15-10-2010, 14:50
Krispola nie znam ale osobiście za radami znajomych zamówiłem bramę Wiśniowskiego. Mam ją już 2 lata i polecam każdemu kto pyta mnie o zdanie. Zamawiałem tu: bramywisniowski.pl (http://bramywisniowski.pl) dobrze doradzili i wyszło taniej niż w innym punkcie. :wave:

rkowal79
16-10-2010, 06:15
Zdecydowałam się na Normstahla, g60 trend. Koniec końców wyszedł 700 zł taniej niż Hormann. Ostatecznie zecydowała opinia montażysty, który montuje i te bramy i te :)

A koszt przeględu mnie nie stersuje, bo go wynegocjowałam gratis :D

pożyjemy zobaczymy :)

Witaj. Masz już zainstalowaną tą bramę?? jak sie sprawuje? Chciałbym się coś więcej dowiedzieć o niej od uzytkowników bo z ulotek wiem już tyciu tyciu. Zastanawiam się poważnie nad kupnem tej bramy w rozmiarze 2500x2350mm. Jak wygląda sprawa uszczelnień i montazu w garażu? montujesz ją głęboko w ścianie, na styku ściany z ociepleniem czy wysuniętą w ocieplenie?

aadamuss24
18-10-2010, 20:22
Mam już Normsthala i jest :) montowana do wewnętrznej płaszczyzny ściany. Nowa to działa, zobaczymy co będzie dalej. pozdr adam

AnMar007
18-10-2010, 20:33
Witam. W sumie jestem zdecydowany z powodu idealnie podobnego koloru do okien na bramę Wiśniowski. Rozmiar 2500x2125. Kolor antracyt. Segmentowa. Pytanie dotyczy, na co mam zwrócić uwagę przy wyborze, napędu, mechanizmów itd.?

TINEK
18-10-2010, 22:04
Witam

Może ktoś mi odpowie, czy brać napęd na łańcuch, czy na pasek, i dlaczego?

Zamówiłem bramę z napędem Faac DS600 nieświadom, czy jest on z paskiem czy z łańcuchem, zapewne z łańcuchem bo tańszy
Wyczytałem teraz, że występuje ten napęd z łańcuchem bądź z paskiem (droższy), mogę zmienić zamówienie, tylko czy warto?

klient2002
19-10-2010, 09:42
Stoję przed wyborem bramy garażowej - garaż jest wolnostojący, ogrzewania w nim niet. Jakie macie doświadczenia w użytkowaniu Waszych bram? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Wstępnie rozpoznałam temat Hormana, Wiśniowskiegi i firmy Krispol. Jakieś za i przeciw??

PS. Wrzuciłam w wyszukiwarkę "brama garażowa" ale zanim bym się przegryzła przez te wszystkie strony to napewno nie zdążyłabym przed zimą tej bramy zamówić :roll: :D

Witam
Wszystko zależy od tego czy garaż jest duży, czy to ma być brama rozwierana dwuskrzydłowo - tradycyjna czy też automatyczna chowana np. na suficie. Ma pan do wyboru:
- brame uchylną (z prowadnicami podsufitowymi lub mechanizmem sprężynowym), która charakteryzuje się prostą konstrukcją, łatwym montażem i niską ceną. Do otwarcia wymagają jednak pozostawienia wolnej przestrzeni przed garażem.
- segmentową (górne lub boczne, składające się z kilku połączonych segmentów, które przy otwieraniu i zamykaniu przesuwają się w prowadnicah. Dobrze sprawdza się przy krótkich podjazdach i w garażach bezpośrednio wychodzących na ulicę.
- roletową (górna lub boczna, zwijające się do kasety umieszczonej pod sufitem wewnątrz garażu luba na wałek nawojowy). Nie wymaga pozostawienia przed garażem wolnej przestrzeni. Są droższe od uchylnych, gdyż ich montaż wymaga zastosowania napędu elektrycznego.

Jaroll
19-10-2010, 20:09
Witam

Może ktoś mi odpowie, czy brać napęd na łańcuch, czy na pasek, i dlaczego?

Zamówiłem bramę z napędem Faac DS600 nieświadom, czy jest on z paskiem czy z łańcuchem, zapewne z łańcuchem bo tańszy
Wyczytałem teraz, że występuje ten napęd z łańcuchem bądź z paskiem (droższy), mogę zmienić zamówienie, tylko czy warto?

Automaty z paskiem sa troszkę cichsze natomiast pasek pewnie nie wytrzyma tyle co łańcuch(jeszcze nigdy nie wymieniałem ani paska ani łańcucha
a w branży już 11 lathttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/biggrin-2.gif)

TINEK
19-10-2010, 20:40
Dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam

gabba
21-10-2010, 08:25
Czy możecie poradzić, na co zwracać uwagę przy odbiorze/montażu bramy segmentowej?

MonikaC
21-10-2010, 08:37
Czy możecie poradzić, na co zwracać uwagę przy odbiorze/montażu bramy segmentowej?

jak masz dwie to dobrze żeby piloty były zaprogramowane na obsługę dwóch bram no i oczywiście żeby działały ;) No i pełna instrukcja! Nas bardzo dobrze przeszkolono z obsługi. Najpierw Pan wszystko wytłumaczył i pokazał a potem wezwał mnie i małża do odpowiedzi. Musieliśmy sami ręcznie bramy otworzyć, zamknąć, z pilota też co w razie braku prądu bo to ważne, jak zamknąć szczelinę wentylacyjną - bo to akurat mało kto wie i np nakleja uszczelki drzwiowe żeby nie wiało zimą bo monterzy zapomnieli powiedzieć jak itp itd...

finlandia
21-10-2010, 12:51
W sumie to bardzo ważne co powiedziała Monika. Dobre przeszkolenie jest istotne, by przy pierwszej próbie samodzielnego otwaracia nie stresować się, że coś nie działa.

Kazik123
26-10-2010, 15:30
Dzisiaj dostałem wycenę na bramę Hormanna o wymiarach 2500x2125 w kolorze titan metalic z automatem Nice i montażem na kwotę 3600 brutto albo netto (nie pamiętam, 7% vatu to nie dużo). Aha, grubość 4cm, sprężyny te tańsze i na łańcuchu. Jak usłyszałem pracę łancucha (podobno kewlarowego) to nie pytałem nawet o pasek :) Brama Wiśniowskiego jakieś 200zł drożej wychodziła. Wycena w Łodzi na Włókniarzy.

Wujor
26-10-2010, 15:55
U mnie już zamontowano Hormana Lpu40 2750x2125. Póki co wszystko ładnie działa, szkoda że dwóch pilotów nie dostałem w standardzie :)

aadamuss24
13-11-2010, 16:47
Warto dokupić drugi pilot inaczej wyglądający wtedy łatwiej jest je lokalizować :) pozdr adam

carringtontomas
15-11-2010, 10:42
Ja mam bramę segmentową Hormann'a 4000x2125. Zakupiona i zamontowana w połowie tego roku - wraz z napędem supramatic, dodatkowym pilotem, wyłącznikiem garażowym, montażem i 7%VAT wyszła mnie 5300,00
Całośc kupiona u dystrybutora w Chorzowie - firmy Paneltech.

michal2280
17-11-2010, 19:16
Ja zamówiłem koniec końców Normsthala serii Euro. Rozważałem jeszcze Hormanna. Bramy bardzo podobne, cenowo, opiniami i wydaje mi się że jakością również. Zdecydował argument estetyczy - w kolorze który chcieliśmy Hormann nie robi segmentów bez przetłoczeń - a na takim nam zależało.

monika i lukasz
19-11-2010, 13:55
Witaj. Masz już zainstalowaną tą bramę?? jak sie sprawuje? Chciałbym się coś więcej dowiedzieć o niej od uzytkowników bo z ulotek wiem już tyciu tyciu. Zastanawiam się poważnie nad kupnem tej bramy w rozmiarze 2500x2350mm. Jak wygląda sprawa uszczelnień i montazu w garażu? montujesz ją głęboko w ścianie, na styku ściany z ociepleniem czy wysuniętą w ocieplenie?

narazie robie dach. Bramę będę montować w grudniu, nie mam pojecia jak :) Chyba najlepiej wiedzą to ci montujący :)

Jeżeli jesteś ze Śląskt to podjedź sobie do firmy Perfekct Ruda Ślaska plac teatralny 6. Oni mają u siebie ta brame zamontowaną i mozna się dokładnie przyjżeć co i jak.

tomasziolkowski
24-11-2010, 18:33
Ja mam bramę segmentową Hormann'a 4000x2125. Zakupiona i zamontowana w połowie tego roku - wraz z napędem supramatic, dodatkowym pilotem, wyłącznikiem garażowym, montażem i 7%VAT wyszła mnie 5300,00
Całośc kupiona u dystrybutora w Chorzowie - firmy Paneltech.
Dobra cena, szkoda że tak daleko,
Ja montuję 4500x2125 i wołają ok. 6tys.

klient2002
30-11-2010, 11:06
Oczywiście fachowcy doradzą i warto ich o to zapytać. Można też zapytać w dobrych składach budowlany, oni też doradzą oraz polecą sprawdzonych wykonawców.

Croolick
22-12-2010, 18:04
Dzisiaj zamontowano mi Normstahla Eurotwin w kolorze ciemny dab. Ładna jest. :)
Oglądałem Wiśniowskiego, Hormana, Normstahla i Novoferm. IMHO Normstahl jest najlepiej dopracowany w szczegółach.
Wymiar: 2250X5000 plus przewyższenie 27cm, fotokomórka, dwa piloty, szybki napęd. Cena 8300brutto.
http://img145.imageshack.us/img145/7198/p1010027oy.jpg

rayon30
22-12-2010, 20:27
do Croocolik, wicę w tym reklamę.
A gdzie na zdjęciu te fotokomurki?
A gdzie w nas patryiotyzm bo chyba Norm... i Horm... to w połowie china a Wiśniowski to chyba firma dająca chleb 1000 pracowników którzy może u Pana coś kupią.
Co do Norm... to zobaczymy jak będą problemy.
Na zachodzie niemiec, francuz, itp patrzy na swoją markę i wie że kasa zostaje u niego, a u nas china, indie itp i narzekamy że mało kasy, może zacznijmy dać zarabiać sobie samym, ale to tylko pewnie puste słowa.
Ja wole sąsiadowi, firmie Polskiej która robi na komponetach wyprodukowanych w Polskich firmach zapłącić niż zasilać kase zachodowi.
Więc nie ma co się szczycić zakupem tylko współczuć, bo dobijamy samych siebie, myślę że to Pana nie dopadnie a jak tak to trzeba wyjechać za granicę

kurt76
22-12-2010, 21:27
Jak zamontowac brame uchylna na konstrukcji ze slupkow ogrodzeniowych betonowych? Chodzi o brame uchylna w kolorze Winchester, kto taka robi 3500 mm?
Link do "garazu"...

http://www.youtube.com/watch?v=byGp5xPefcQ

Czy stosuje sie napedy do bram uchylnych?
Ogolnie co polecacie w moich realiach (priorytet taniosc + sterowanie na pilota).

pozdrawiam

Rossa
23-12-2010, 09:05
Ja wczoraj dostałam wycenę na Hormanna brama na 4500x2250 , dwa piloty z montażem 6100 zł. myślę , że to jest dobra cena , ale czekam jeszcze na wycenę Wiśniowskiego , i jak cena będzie zbliżona to dopiero będzie problem w wyborze .Każdy zachwala co innego a ja już jestem cała głupia.

klient2002
27-12-2010, 12:56
Tak to już jest. Każdy chwali swoje. A parametry techniczne obu bram są takie same? Jeśli tak, proszę jeszcze posprawdzać porady psb i inne fora. A może warto też popytać w składach budowlanych, może oni doradzą, które bramy się najlepiej sprzedają, sprzedawcy mogą znać opinie klientów czy też wykonawców i na które bramy nie ma reklamacji.

MonikaC
27-12-2010, 13:06
Ja wczoraj dostałam wycenę na Hormanna brama na 4500x2250 , dwa piloty z montażem 6100 zł. myślę , że to jest dobra cena , ale czekam jeszcze na wycenę Wiśniowskiego , i jak cena będzie zbliżona to dopiero będzie problem w wyborze .Każdy zachwala co innego a ja już jestem cała głupia.

Żeby wybór był trafny najlepiej obejrzeć wszystkie bramy osobiście i dopytać o szczegóły.

klient2002
27-12-2010, 13:12
Na pewno każdy klient znajdzie w konkretnej bramie szczegół na którym mu najbardziej zależy. I chyba tym się trzeba kierować.

jowitajb
27-12-2010, 16:50
A jak jest z automatami do bram garażowych?
Zamierzam kupić segmentową Wiśniowskiego 2400 mm szerokość x 2240 mm wysokość. Firmy oprócz Optimum, który oferuje Wiśniowski, proponują np. Hato FB200. Czy jest sens kupować Hato lub inny automat (jeśli tak to jaki polecacie?) czy pozostać przy standardzie?

klient2002
28-12-2010, 10:02
Polecam napędy Optimum firmy Wiśniowski! Dostosowane są do powierzchni (ciężaru) płaszcza bramy, do rozmiarów bramy (odpowiednia długość szyny). Są to sprawdzone bardzo dobre napędy, bezawaryjne z lampą sygnalizacyjną, dwoma pilotami, centralą sterującą i rozblokowaniem.

wlacha
28-12-2010, 12:06
Brama KRISPOL 450x225 wycena 5600 z napędem i montażem. Nie wiem jaki napęd wziać w pobliżu mam jeszcze bramy Wiśniowski

Gustaw Fijak
28-12-2010, 13:59
Wisniowski hmmm
czy kiedys juz jakis uzytkownik nie pisal na forum ze nie poleca ich? moze sie myle ale nazwa jakas dzwieczna.

Rossa
28-12-2010, 18:27
Polecam napędy Optimum firmy Wiśniowski! Dostosowane są do powierzchni (ciężaru) płaszcza bramy, do rozmiarów bramy (odpowiednia długość szyny). Są to sprawdzone bardzo dobre napędy, bezawaryjne z lampą sygnalizacyjną, dwoma pilotami, centralą sterującą i rozblokowaniem.

O i na taką podpowiedź czekałam , bo tak naprawdę dla mnie wygląd bramy jest rzeczą drugorzędną , ważne żeby wszystko sprawnie i bezproblemowo chodziło biorąc pod uwagę wielkość bramy.

finlandia
28-12-2010, 18:45
Wiśniowski jest w tej kwesti "prosty jak budowa cepa", tzn. jest jasno określone co i jak. Jest jeden zalecany napęd - widocznie sprawdzony w tylu bramach. Tylko dobrać odpowiednią moc, ale w przypadku małej bramy nie ma co się zastanawiać, bo każdy ją "pociągnie".

jowitajb
28-12-2010, 19:05
Wiśniowski jest w tej kwesti "prosty jak budowa cepa", tzn. jest jasno określone co i jak. Jest jeden zalecany napęd - widocznie sprawdzony w tylu bramach. Tylko dobrać odpowiednią moc, ale w przypadku małej bramy nie ma co się zastanawiać, bo każdy ją "pociągnie".
Sprzedawca bram Wiśniowskiego powiedział mi, że automat Hato jest mocniejszy od Optimum Eko i 800. Jego odpowiednikiem mógłby być Optimum 1100. I że Hato nie ustępuje jakością serii Optimum, a jest tańszy i oni polecają.
A brama jest chyba mała ;-) bo 2400 mm szerokość x 2240 mm wysokość.

Natomiast inny zamiast Optimum poleca Somfy lub Came.

No i trochę mam mętlik w głowie. Bo po co przepłacać, jak są inne i lepsze. Dlatego tutaj szukam opinii, żeby się nie naciąć ;-)

bwojtek
28-12-2010, 19:15
A brama jest chyba mała ;-) bo 2400 mm szerokość x 2240 mm wysokość.
Poproś sprzedawcę by podał jaka siła jest potrzebna do otwierania takiej bramy. Prawdopodobnie nie będzie potrafił odpowiedzieć. Stąd te propozycje użycia TIRa do przewiezienia worka ziemniaków.

WOJSKI
28-12-2010, 19:47
nie będę się wymądrzał specjalnie bo i nie jestem fachowcem a korzystałem z porady zaufanego magika od bram.
Koniec końców zamiast bramy legbuda o której nikt mi wiele nie potrafił powiedzieć zakupiłem bramę wiśniowskiego 4500 x 2,25. Mój magik mi polecił napęd seryjnie montowany do bram tj. Optimum i taki też zamontowałem. Bramę mam zainstalowaną około 4 miesięcy temu i na chwilę obecną specjalnie często jej nie otwieram. Na tyle ile używałem bramy to napęd radzi sobie z moją raczej ciężką bramą.
ze sprzedawcami jest różnie na 10 dwóch-trzech poleci ci coś uczciwie a reszta to na czym najwięcej zarobi (z proporcjami może się mylę ale ta to już jest)
myślę że kolega bwojtek należy do tej mniejszości więc można spokojnie skorzystać z jego rady :D
A moja jest taka: bramę masz małą więc jakikolwiek napęd nawet najsłabszy napęd powinien sobie poradzić
Pozdrawiam

_FIX_
28-12-2010, 19:59
Natomiast inny zamiast Optimum poleca Somfy lub Came.


Jeśli na jednym pilocie zamierzasz mieć otwieranie bramy ogrodzeniowej i garażowej to zainwestuj w Somfy lub Came, a jeśli nie to bierz standard (tylko odpowiednio dopasowany do wielkości bramy - tak jak pisał bwojtek).

jowitajb
28-12-2010, 20:57
Dzięki wszystkim za odzew i porady.
A otwierać bramę ogrodzeniową jednym pilotem byłoby fajnie ;-)
Pozdrawiam

klient2002
29-12-2010, 06:48
O i na taką podpowiedź czekałam , bo tak naprawdę dla mnie wygląd bramy jest rzeczą drugorzędną , ważne żeby wszystko sprawnie i bezproblemowo chodziło biorąc pod uwagę wielkość bramy.

Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc. Pozdrawiam

Gustaw Fijak
29-12-2010, 10:11
Jeśli na jednym pilocie zamierzasz mieć otwieranie bramy ogrodzeniowej i garażowej to zainwestuj w Somfy lub Came, a jeśli nie to bierz standard (tylko odpowiednio dopasowany do wielkości bramy - tak jak pisał bwojtek).

a jak cenowo wypadaja Optimum Somfy i Came?

bwojtek
29-12-2010, 10:26
Jeśli na jednym pilocie zamierzasz mieć otwieranie bramy ogrodzeniowej i garażowej to zainwestuj w Somfy lub Came, a jeśli nie to bierz standard
Przecież Wiśnoiwski ma też w ofercie napędy do bram wjazdowych i można je obsługiwać jednym pilotem.

Rossa
29-12-2010, 12:34
A czy ktoś słyszał o bramach garażowych Miroli ( nie wiem czy dobrze napisałam) ale jak byłam dzisiaj w jednej firmie to pan wspomniał właśnie o takiej bramie , że robią rolety i bramy .Pytam z czystej ciekawości bo jednak co sprawdzone to sprawdzone.

_FIX_
29-12-2010, 12:51
Przecież Wiśnoiwski ma też w ofercie napędy do bram wjazdowych i można je obsługiwać jednym pilotem.

Wiem, zapomniałem o tym napisać.


a jak cenowo wypadaja Optimum Somfy i Came?
W zależności od modelu i punktu handlowego,ale zazwyczaj są ok. 30% droższe.

qula
29-12-2010, 13:04
nie będę się wymądrzał specjalnie bo i nie jestem fachowcem a korzystałem z porady zaufanego magika od bram.
Koniec końców zamiast bramy legbuda o której nikt mi wiele nie potrafił powiedzieć zakupiłem bramę wiśniowskiego 4500 x 2,25. Mój magik mi polecił napęd seryjnie montowany do bram tj. Optimum i taki też zamontowałem. Bramę mam zainstalowaną około 4 miesięcy temu i na chwilę obecną specjalnie często jej nie otwieram. Na tyle ile używałem bramy to napęd radzi sobie z moją raczej ciężką bramą.
ze sprzedawcami jest różnie na 10 dwóch-trzech poleci ci coś uczciwie a reszta to na czym najwięcej zarobi (z proporcjami może się mylę ale ta to już jest)
myślę że kolega bwojtek należy do tej mniejszości więc można spokojnie skorzystać z jego rady :D
A moja jest taka: bramę masz małą więc jakikolwiek napęd nawet najsłabszy napęd powinien sobie poradzić
Pozdrawiam

Zgadzam sie z kolegą.
Wisniowski to znana marka w RP. mam jego brame od 7 lat, wym 3500*2500 niestandardowy z napedem standardowym, graz woln o stojący, segement ciepły, eststyka wykonania i obsługi tez jest ważna, Do tej pory nie miałem problemów z napedem bez wpływu na poghodę, a zim stulecia juz mieliśmy troche w tej dekadzie.
Poza tym wisniowski jest tańszy od Hoermanna, ale to kwestia wyboru i gustu.

klient2002
29-12-2010, 13:36
Zgadzam się, warto kupić sprawdzone produkty. Warto też zapytać w składach budowlanych, doradcy na pewno doradzą co kupić.

Gustaw Fijak
30-12-2010, 08:35
ne chce siac zadymy, ale pamietałem ze gdzies cos slyszalem o wisnioskim:
http://forum.bud24.pl/Brama-garazowa-Wisniowski-nigdy-wiecej-zlom-t290.html

mareks_
30-12-2010, 15:01
Muszę zdecydować się na bramę. Wybór ograniczam do 2 marek - Horman albo Normstal. Bardziej znana wydaje mi się brama Horman ale sprzedawca nakręca mnie na Normstala bo podobno jest to jedyna brama z atestem antywłamaniowym. Wizualnie obie bramy wydają się zbliżone. Czy faktycznie bramę bez zabezpieczeń antywłamaniowych tak łatwo otworzyć? Mam wejście z garażu do domu więc ma to znaczenie.

WOJSKI
30-12-2010, 21:38
ne chce siac zadymy, ale pamietałem ze gdzies cos slyszalem o wisnioskim:
http://forum.bud24.pl/Brama-garazowa-Wisniowski-nigdy-wiecej-zlom-t290.html

Popatrz po ile postów napisali autorzy tych, wniosek nasuwa się sam.
Jestem od niedawna użytkownikiem bramy ale z poniższym nie mogę się zgodzić:
cyt. "Poprostu często się psuje, a przy ręcznym podnoszeniu można dostać muskuły Pudziana, no i oczywiście bąble na rękach." Bzdura, moja brama ma 4,5 metra długości, z pewnością można znaleźć ile waży taka brama lub może któryś z forumowych ekspertów podpowie, mam automat ale symulowałem sobie awarię i podnosiłem ręcznie, nie wyglądam jak pudzian a dałem radę :P
cyt. "Jeżeli będziecie chcieli dostać instrukcję obsługi, to zapomnijcie. My czekamy na nią już prawie rok!!! " Bzdura, instrukcja jest z opakowaniu z bramą, a pozatym bez przesady trzeba być kompletnym jełopą żeby nie potrafić obrócić gałki i podnieść bramy do góry, czy naprawdę do tego potrzebna jest instrukcja?
pozostałe posty pozostawię bez komentarza.
pozdrawiam

WOJSKI
30-12-2010, 21:40
Muszę zdecydować się na bramę. Wybór ograniczam do 2 marek - Horman albo Normstal. Bardziej znana wydaje mi się brama Horman ale sprzedawca nakręca mnie na Normstala bo podobno jest to jedyna brama z atestem antywłamaniowym. Wizualnie obie bramy wydają się zbliżone. Czy faktycznie bramę bez zabezpieczeń antywłamaniowych tak łatwo otworzyć? Mam wejście z garażu do domu więc ma to znaczenie.

też mam wejście z garażu do domu, zamontowałem tam drzwi antywłamaniowe :P,
to ochrona przed amatorami, zawodowy złodziej jak będzie Cię chciał obrobić to i tak to zrobi :)
moja rada, sugeruj się ceną w odniesieniu do jakości, a firma jakie to ma znaczenie

Rossa
30-12-2010, 21:41
mareks a słyszałeś takie powiedzenie "przed złodziejem zamków nie ma"

Na pewno jest to jakieś utrudnienie ale jak będzie chciał wejść to i tak wejdzie .

bwojtek
31-12-2010, 08:00
też mam wejście z garażu do domu, zamontowałem tam drzwi antywłamaniowe :P,
to ochrona przed amatorami, zawodowy złodziej jak będzie Cię chciał obrobić to i tak to zrobi
Zapominasz, że w garażu też znajduje się pokaźny majątek. W skrajnym przypadku może przekraczać wartość domu...
Polecam zabezpieczenie antywłamaniowe bramy + kontaktron na dolnej sekcji bramy (oczywiście podłączony do systemu alarmowego z monitoringiem).

WOJSKI
01-01-2011, 18:53
Zapominasz, że w garażu też znajduje się pokaźny majątek. W skrajnym przypadku może przekraczać wartość domu...
Polecam zabezpieczenie antywłamaniowe bramy + kontaktron na dolnej sekcji bramy (oczywiście podłączony do systemu alarmowego z monitoringiem).

Nie nie zapominam, ale w tym poście jest o bramach a nie o alarmach. Niespecjalnie chciałem mieszać tematy bo są posty dotyczące alarmów a tu niech się wypowiedzą doradcy, użytkownicy czy też zainteresowani zakupem bramy.
Myślę, że pomysł z kontraktronem jest ok ale czy nie lepsza będzie zewnętrzna bariera podczerwieni montowana na zewnątrz domu lub w linii ogrodzenia? No i wtedy oczywiście brama "antywłamaniowa" nie będzie potrzebna.:P
Sprawa zabezpieczenia domu należy rozpatrywać indywidualnie, zależy jaki ktoś chce poziom zabezpieczenia osiągnąć, od zerowego do fortecy ale należy pamiętać o tym że każde widoczne zabezpieczenie ponad standardowe to zaproszenie dla bandziora. Łobuz widząc fortecę zacznie zadawać sobie pytanie, co musi być w środku że ktoś wydał tyle kasy żeby ze swojego domku zrobić Fort Knox. :D
Na temat zabezpieczeń jest kilka wątków o alarmach polecam ten wątek:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?9326-Instalacja-alarmowa-raz-jeszcze&highlight=alarm
A tak przy okazji wszystkim życzę dużo kasy której zawsze brakuje podczas budowy domu :P
a tym co ją mają dużo zdrowia szczęścia i dobrych pomysłów by wykończyć domek
wojtek

Gustaw Fijak
03-01-2011, 11:26
pozostałe posty pozostawię bez komentarza

moze trafil sie 1 niezadowolony klient, lub konkurencja pokazala swoje oblicze

WOJSKI
03-01-2011, 18:15
moze trafil sie 1 niezadowolony klient, lub konkurencja pokazala swoje oblicze

albo ktoś sam ze sobą korespondował :D

wojgoc
10-01-2011, 16:03
Zapominasz, że w garażu też znajduje się pokaźny majątek. W skrajnym przypadku może przekraczać wartość domu...
bez przesady, nie znam osób jeżdżacych np. Cayenne i mieszkających w "chatce z dykty".
a Bugatti trudno u nas zobaczyć na ulicach

bwojtek
10-01-2011, 19:53
Jest to amerykańska brama Wayne Dalton
To może nasz spec od PR powie nam skąd określenie amerykańska?

Dzielnie zniosła zimę, mam ją 4. miesiąc
Ja wiem, że Szczecin to prawie tropiki ale na prawdę macie już wiosnę????

bwojtek
10-01-2011, 19:54
bez przesady, nie znam osób jeżdżacych np. Cayenne i mieszkających w "chatce z dykty".
a Bugatti trudno u nas zobaczyć na ulicach
A jak masz garaż na 2 samochody? Wtedy równanie jest trochę prostsze...

wojgoc
11-01-2011, 11:02
A jak masz garaż na 2 samochody? Wtedy równanie jest trochę prostsze...
jak u kogos w garazu stoja 2 maserati to i takje ma ubezpieczone od kradziezy a wszelkie precjoza warte miliony trzyma w bankowym sejfie.

goodhope
18-01-2011, 11:22
Ze szczerym sercem nie polecam bram KRISPOL.

Tak jak wykonanie nie budzi żadnych zastrzeżeń, tak polityka firmy i owszem.
Kiedy kupujecie bramy jest wszystko pięknie i kolorowo.
Segmentowa brama, ekstra, jeśli coś się wydarzy, wymieniamy poszczególne panele. Rewelacja.
Jeśli już się wydarzy, rzeczywistość jest niestety inna.
Nie ważne, że jeszcze obejmuje was gwarancja.
Producent zmienia technologie wytworzenia i, kiedy kupiliście dwie duże bramy segmentowe plus drzwi wejściowe (za kwotę 20 tyś zł), a potrzebujecie tylko jeden segment jednej bramy....
Producent nie może go wam zapewnić, narzucając wymianę całego wypełnienia bramy.

Ale to jeszcze nic.
Aby mieć bramy równe, a macie je obok siebie, musicie wymienić wszystkie !.

Ewentualnie, po kilku dniach bojów, producent może zaoferować dorobienie na zamówienie w "i tak w niepasującej w 100% nowej technologii" potrzebnego elementu stanowiącego 2/7 całości za cenę .... 3/4 bramy. oczywiście doliczając vat i cenę montażu.

Trudno obarczać winą konstrukcję bramy, że samochód stoczony na niezaciągniętym hamulcu ręcznym z odległości metra wbija się w nią jak w masło.
O jakichkolwiek cechach przeciwwłamaniowych takich bram trudno w takim wypadku mówić. Bo nie ma o czym.

Trudno, stało się.
Ale zanim kupicie bramę, jakąkolwiek, żądajcie na piśmie, że producent zapewnia wam przez choćby okres gwarancji elementy do wymiany (także z waszej winy) stanowiące bezpośrednio cechy konstrukcyjne waszego produktu.
Mnie zapewniał autoryzowany dealer słownie. Dziś tym słowem mogę sobie utrzeć tyłek.

Po naciskach otrzymałem łaskawie także inną propozycję. Za wartość wypełnienia jednej bramy kompletnej, mogą mi sprzedać wypełnienie obu bram i drzwi, Które zamontować muszę sobie sam. Wprost Rewelacja.

Od pół roku KRISPOL oferuje 5 letni okres gwarancji na swoje produkty.
Ciekawe ile razy w tym czasie zmieni swoje technologie wytwórcze zmuszając tym samym swoich klientów na okoliczność drobnych uszkodzeń do wymiany całego zespołu wypełnień bram.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy po roku zakupu nowego samochodu, producent twierdzi, że zamiennika wgniecionych drzwi nie może wam sprzedać, bo wszedł facelifting, ale oferuje wam za niezłe pieniądze zmianę całego nadwozia, ewentualnie wymianę na poliftowe, właściwie trochę nie pasujące, ale i tak za cenę 2/3 całego nadwozia.


KRISPOL -STANOWCZE NIE !!!

wojgoc
18-01-2011, 21:36
cóż, nie dziwię się Twojej frustracji i wkurzenia

MB2428
19-01-2011, 16:54
Witam .Jestem tu nowa na forum, ale zarejestrowałam się aby wyrazić swoje niezadowolenie i rozczarowanie bramą Wisniowski .W lutym upłynie rok od kiedy ją zamontowano a już drugi raz ją reklamowałam ,żeby było śmieszniej to dzisiaj otrzymałam fakturę do zapłaty za regulację bramy bo rzekomo wina leży po stronie użytkownika.
Do listopada chodziła bez zarzutu problemy zaczęły się jak temperatury spadły znacznie poniżej 0.

wojgoc
19-01-2011, 19:12
Witam .Jestem tu nowa na forum, ale zarejestrowałam się aby wyrazić swoje niezadowolenie i rozczarowanie bramą Wisniowski .W lutym upłynie rok od kiedy ją zamontowano a już drugi raz ją reklamowałam ,żeby było śmieszniej to dzisiaj otrzymałam fakturę do zapłaty za regulację bramy bo rzekomo wina leży po stronie użytkownika.
Do listopada chodziła bez zarzutu problemy zaczęły się jak temperatury spadły znacznie poniżej 0.
a przyszła listem poleconym? jak nie, to możesz wyrzucic do smieci.
a jak chcesz to odeslij im z powrotem, że nie akceptujesz faktury, nikt Cie nie uprzedził, ze będziesz musiała płacić, i nie wyrazałaś zgody na prace nie związane z gwarancją.

T i A
20-01-2011, 21:41
bez przesady, nie znam osób jeżdżacych np. Cayenne i mieszkających w "chatce z dykty".
a Bugatti trudno u nas zobaczyć na ulicach

Szkoda ,zę tego wcześnie nie widziałem bo zrobił bym zdjęcie i wkleił.

MB2428
21-01-2011, 17:02
a przyszła listem poleconym? jak nie, to możesz wyrzucic do smieci.
a jak chcesz to odeslij im z powrotem, że nie akceptujesz faktury, nikt Cie nie uprzedził, ze będziesz musiała płacić, i nie wyrazałaś zgody na prace nie związane z gwarancją.

Tak właśnie dzisiaj wysłałam pismo podobnej treści.

Renatka
21-01-2011, 23:08
Ze szczerym sercem nie polecam bram KRISPOL.

Tak jak wykonanie nie budzi żadnych zastrzeżeń, tak polityka firmy i owszem.
Kiedy kupujecie bramy jest wszystko pięknie i kolorowo.

KRISPOL -STANOWCZE NIE !!!

Dołączam sie do powyższej opinii.
Z różnych przyczyn niezawinionych przez firmę Krispol moja brama jest za krótka o około 2,5 cm.
Od wrzesnia proszę najpierw lokalnego przedstawiciela, a gdy to stało sie nieskuteczne - firmę Krispol o pomoc w zaradzeniu temu problemowi. Udzielono mi w Krispolu informacji w dziale technicznym, że wystarczy zamontować na dole profil z bram przemysłowych i niewielkim kosztem temat będzie załatwiony. Tę informacje uzyskałam około polowy października. Warunkiem jest aby firma montująca w moim imieniu ten profil zamówiła, ponieważ ja jako klient detaliczny tego uczynić nie mogę. :mad::mad:
Firma montująca orzekła, że nigdy czegoś takiego nie wykonywali i nie zamówią dla mnie tego profilu i nie zamontują. Proponują natomiast przemontowanie całej bramy o te 2,5 cm niżej za bagatela 650 zł :P W tym czasie wykonałam już ocieplenie budynku i przemontowanie spowodowałoby ukazanie się górnych uszczelek w świetle bramy.
Po wielu moich telefonach do Krispola uzyskałam tyle, ze przed świętami Bożego Narodzenia przyszedł ich przedstawiciel, wykonał zdjęcia i je przesłał do centrali. I czekam, i czekam i .... bo albo święta, albo Nowy Rok, albo nie ma z kim rozmawiać, albo wyjazd integracyjny ...
Na ostatnie pismo, które wysłałam na początku tego tygodnia nadal nie mam odpowiedzi.
Z nieoficjalnych źródeł dowiedziałam się, ze podobno udzielono mi złej informacji i Krispol zastanawia się co z tym zrobić.
Tymczasem pod bramę podłożyłam deskę i kawałek styropianu żeby tak nie wiało chłodem, a wcześniej mrozem. Garaż jest nieogrzewany a mam w nim zawór wody i pompę ciepła. O tym wszystkim wie firma montująca i Krispol i mają klienta w ... głębokim poszanowaniu.
Nadmienię, że firma montująca zyskała ode mnie zamówienie na 22 tys, ponieważ zamawiałam tam również okna do całego domu, a najtańszych nie wybrałam. Taką wspaniałą firmą szanującą klienta gdy przynosi jej w zębach pieniądze jest Profess z Częstochowy. Natomiast gdy coś się stanie, gdy coś nie wypali, gdy klientowi trzeba pomóc to na drzewo.
Warto się zastanowić przed podjęciem decyzji i uczyć na cudzych błędach.
Czytającym forumowiczom jedynie trafnych wyborów życzę :(

stary
22-01-2011, 09:03
Ze szczerym sercem nie polecam bram KRISPOL..........Ewentualnie, po kilku dniach bojów, producent może zaoferować dorobienie na zamówienie w "i tak w niepasującej w 100% nowej technologii" potrzebnego elementu stanowiącego 2/7 całości za cenę .... 3/4 bramy. oczywiście doliczając vat i cenę montażu. ......
Rozmumiem twoje rozgoryczenie, lecz podobna polityka jest również u innych "bramiarzy". Dla przykładu: podczas montażu złamaliśmy jeden segment od bramy 5 m. Jego koszt w Hormanie to 1500 zł/m2, czyli ok. 3700 zł a cała płyta tejże bramy to koszt 4900 zł...


....Trudno, stało się.
Ale zanim kupicie bramę, jakąkolwiek, żądajcie na piśmie, że producent zapewnia wam przez choćby okres gwarancji elementy do wymiany (także z waszej winy) stanowiące bezpośrednio cechy konstrukcyjne waszego produktu.....
Nikt przy zdrowych zmysłach nie podpisze ci takiego papieru.
Standardowa gwarancja wynosi najczęściej 2 lata, nieraz 5, przy płatnej konserwacji z możliwością przedłużenia do nawet lat 10. Okazało by się, że przez tyle lat, zmieniająć technologie, wzory, modele musi trzymać na magazynie cały asortyment bram wycofanych - w każdym kolorze , modelu, wymiarze, każdą śrubkę, blaszkę - lub zapewnić jego dorobienie. Nawet jeśli by tak było to koszt takiej części wielokrotnie przewyższa opłacalność jej zakupu.


Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy po roku zakupu nowego samochodu, producent twierdzi, że zamiennika wgniecionych drzwi nie może wam sprzedać, bo wszedł facelifting, ale oferuje wam za niezłe pieniądze zmianę całego nadwozia, ewentualnie wymianę na poliftowe, właściwie trochę nie pasujące, ale i tak za cenę 2/3 całego nadwozia.
Może inny przykład. Jeden z producentów wycofał z produkcji jeden rodzaj okuć - jakieś 8 -9 lat temu. Ok. 3 lata temu wycofano wszystko z magazynów w Polsce i obecnie są dostępne tylko jako części zamiennne, na specjalne zamówienie i specjalną cenę przy okazji. Zawsze doliczane jest 10 E netto za wysyłkę do Polski, niezaleznie od wielkości zamówienia.
Ceny części są wyższe 3-5 krotnie od obecnych , nieraz bardziej opłaca sie wymienić całe okucie na nowe niz zasuwnicę nową, ale z wycofanego modelu.
Ale nikt im nie zarzuci, że nie prowadzą magazynu części.:)

finlandia
22-01-2011, 09:44
Tak mi się właśnie wydawało, że jest jak napisał Stary..
"Kolekcje" zmieniają w tym przypadku dostawcy paneli, nie producent bram. Trudno oczekiwać, by firma na poczet ew. uszkodzenia przez Klienta robiła nie wiadomo jak duże rezerwy.
Osobiście uważam, że powinni pomóc, ale z drugiej strony rozumiem - nie mają podstaw, by dokładać do interesu.

A w sprawie Renatki mam jedno pytanie:
brama była za krótka czy posadzka wyszła niżej niż ustalono?
To notoryczny problem. Klient mówi, że nie zrobi wylewek przed pomiarami, bo ...
Ustalamy wysokość podłóg. Przy okazji naciągamy wymiar bramy o 2-3 cm, bo typowa będzie tańsza. Przy montażu ustala się jeszcze raz poziom O, ale po wylewkach okazuje się, że wyszło inaczej.. Czy winny jest sprzedawca lub producent bramy??? Pewnie tak, bo powinno się żądać wyraźnego podpisu Klienta i wszystkich świętych pod oświadczeniem o wysokości wylewek.
Ja taki podpis mam na umowie, ale co z tego? Myślicie Szanowni Klienci, że ktoś się przejmuje tym co ustalimy?

_FIX_
22-01-2011, 10:15
Renatka - dlatego właśnie pomiary oraz montaż powinny być wykonywane po wykończeniu ścian podłóg.

Renatka
22-01-2011, 18:51
Wysokość bramy była prawidłowo ustalona i w żadnym miejscu nie twierdzę, że była to wina Krispola czy Professu.
Gdybym miała się doszukiwać winnych to po pierwsze ze strony hydraulika, który nieprawidłowo osadził kratkę ściekową, a po drugie u wylewkarza, który dowiązał się do kratki a nie do bramy. Kiedy odbierałam robotę wszystko wydawało się ok, ponieważ wykonany był spad od bramy do kratki i wydawało się, że wszystko gra .... do pierwszego deszczu. Deszcz ściekający po zewnętrznej stronie bramy wpływał "dzięki" dużemu spadkowi do wewnątrz garażu. Trzeba było zlikwidować spadek i tak powstało około 2,5 cm tej szczelina miedzy gotową podłogą a dołem bramy.
Ja po prostu nie mogę zrozumieć tej obojętności wobec klienta. Nikt nie chce mi teraz pomóc. To co jest moim problemem nie wchodzi w działania reklamacyjne, ani zarobić też się na tym nie da za wiele więc spadaj kliencie

FIX byłoby idealnie gdyby pomiary i montaż bramy były już po gotowej podłodze, ale przecież wiesz jak ważne jest zamkniecie budynku, aby bezpiecznie móc wykonywać następne etapy.

witek86
23-01-2011, 11:44
to ewidentnie wina goscia który osadzał ową kratke .zawsze mówie ze nawet jak klient nie ma posadzki,ok tylko później jak przyjezdzaja ja wylewac to powinni ustawic wysokosc od prowadnic uwzgledniajac czy ma jeszcze byc płytka lub cos podobnego. nie przypilnujesz to ci zrąbią wiec zawsze trzeba trzymac reke na pulsie .nie dziw sie ze krispol nie reaguje .przeciez oni nie zrobią ci paneli czy profili o których wspominałas i jeszcze przyjada je zamontowac.sama zauwazyłas ze było ok dopuki nie wyszło ze posadzka nierówna.2,5 cm to sporo ale jesli mozna jeszcze przestawic górna uszczelke to jest szansa ze wystarczy troszeczke powalczyc i było by ok.nie mozna tez winic firmy montujacej bo pewnie maja ustalony poziom i nit nie zastanawia sie jak zamontowana jest kratka itp chociaz napewno mogli by troszeczke sie postarac.z zieloej mam zadaleko do czestochowy ale jak bedzie jakas piesza pielgrzymka to moze...

Małosia*1
25-01-2011, 18:57
Ja zamówiłam bramę wayne dalton. Dają 10 lat gwarancji to chyba nie może być bubel. Przekonała mnie cena, ponoć promocyjna 4900 za bramę 4500 na 2125 z automatyką i drugi pilot gratis. Wcześniej chcieliśmy hormana, ale w salonie mnie przekonali do zmiany zdania. Mam nadzieję, ze dobrze

bwojtek
25-01-2011, 19:13
Bramy Wayne-Dalton... "Amerykańskie" bramy z Nowego Sącza. Na rynku PL są 2 lata. Mają stosunkowo niską cenę i proporcjonalną jakość. O gwarancji 10-cio letniej nie słyszałem. Jakiś link do warunków gwarancji?

Małosia*1
26-01-2011, 08:43
Tak samo hormann jest sprzedawany z przedstawicielstw w Polsce, ale bramy są niemieckie. Zadałam sobie trud :-) i sprawdziłam w necie i Wayne dalton to są bramy amerykańskie, a główne przedstawicielstwo w polsce jest w Nowym Sączu.

bwojtek
26-01-2011, 09:13
Tak samo hormann jest sprzedawany z przedstawicielstw w Polsce, ale bramy są niemieckie. Zadałam sobie trud :-) i sprawdziłam w necie i Wayne dalton to są bramy amerykańskie, a główne przedstawicielstwo w polsce jest w Nowym Sączu.
Jest zasadnicza różnica między wymienionymi firmami. Jedne są produkowane na terenie Niemiec i przywożone do Polski a te "amerykańskie" są w Polsce produkowane na swojego rodzaju licencji. Coś jak "maluch" ;)

_FIX_
26-01-2011, 11:12
Małosia*1 - jaki model, kolor zamówiłaś ?

delfin71
26-01-2011, 11:46
Witam, czy ktoś korzystał z tej firmy (HUGO w Jankach).? Pytam, bo nie wiem czy jesteśmy wyjątkiem czy regułą w traktowaniu klienta. Zamówiliśmy bramę, na którą się czeka ok 5 tyg, my czekaliśmy 2 razy dłużej. Nikt z firmy w tym czasie nie dzwonił, żeby poinformować o przedłużeniu terminu realizacji. Zadzwoniłam po 6 tyg i usłyszałam że brama będzie kiedy będzie. Miłe. Po kolejnym tyg ponownie ja dzwonię do handlowca i twierdzi że brama będzie w przeciągu tyg. Oczywiście nie była. Nikt nie zadzwonił.
Po 9 tyg znowu dzwonię i podobno ma być na dniach. Więc dzwonimy z mężem i ustalamy termin, bo nikt nie raczy z firmy zadzwonić. Po prawie 10 tyg brama dotarła, z przygodami. Montaż przesunął się na zimę.
Brama chodziła przez pierwsze 3 tygodnie (kilka razy otwierana w tym czasie, bo jeszcze na stałe nie mieszkamy), po czym przyjeżdzamy na działkę i brama nie działa. Mąż dzwonił do firmy i mieli przyjechać za kilka dni, ale oczywiście zadzwonią i potwierdzą godzinę. Nie zadzwonili.
Mąż dzwoni, nikt nie odbiera. Kolejnego dnia próbuje się dodzwonić, w końcu pan odbiera i daje bliżej nieokreślony termin w przyszłym tygodniu.
Brama 5 metrów nie działa, na łaskawcę z firmy czekamy i czekamy, ciekawe czy się doczekamy. Osobiście nie polecam tej firmy, szkoda nerwów.
Czy ktoś miał z tą firmą podobne przejścia? Jeśli tak, to podzielcie się radą, jak szybko wymusić naprawę bramy na gwarancji? Czy jest jakiś generalny przedstawiciel firmy Normstahl, do którego można napisać skargę? Szukam w internecie jakiś namiarów i nie mogę znaleźć. Firmy Hugo w Jankach nie polecam.

Małosia*1
26-01-2011, 12:04
Moje zamówienie:
Producent WAYNE DALTON (USA) 9600, gwarancja 10 lat
Wymagane nadproŜe 25 cm
Kolor ZŁOTY DĄB
Przetłoczenie: PANEL POZIOMY
Automat: WAYNE DALTON LM80
Wielkość otworu 4500 x 2125
Wartość bramy z automatem, z montaŜem 5.790,00 zł netto
W AKTUALNEJ PROMOCJI ZIMOWEJ „GORĄCE CENY ZIMĄ” 4.900,00 zł netto

wojgoc
26-01-2011, 18:36
Ja zamówiłam bramę wayne dalton. Dają 10 lat gwarancji to chyba nie może być bubel. Przekonała mnie cena, ponoć promocyjna 4900 za bramę 4500 na 2125 z automatyką i drugi pilot gratis. Wcześniej chcieliśmy hormana, ale w salonie mnie przekonali do zmiany zdania. Mam nadzieję, ze dobrze
papier wszystko przyjmie i 20 lat gwarancji. Tylko na co te 10 czy 20lat gwarancji? przeczytaj warunki gwarancji i zobacz czy nie ma w niej haczyków.
a cena jest atrakcyjna, aż zza bardzo...

wojgoc
26-01-2011, 18:41
Witam, czy ktoś korzystał z tej firmy (HUGO w Jankach).? Pytam, bo nie wiem czy jesteśmy wyjątkiem czy regułą w traktowaniu klienta. Zamówiliśmy bramę, na którą się czeka ok 5 tyg, my czekaliśmy 2 razy dłużej. Nikt z firmy w tym czasie nie dzwonił, żeby poinformować o przedłużeniu terminu realizacji. Zadzwoniłam po 6 tyg i usłyszałam że brama będzie kiedy będzie. Miłe. Po kolejnym tyg ponownie ja dzwonię do handlowca i twierdzi że brama będzie w przeciągu tyg. Oczywiście nie była. Nikt nie zadzwonił.
Po 9 tyg znowu dzwonię i podobno ma być na dniach. Więc dzwonimy z mężem i ustalamy termin, bo nikt nie raczy z firmy zadzwonić. Po prawie 10 tyg brama dotarła, z przygodami. Montaż przesunął się na zimę.
Brama chodziła przez pierwsze 3 tygodnie (kilka razy otwierana w tym czasie, bo jeszcze na stałe nie mieszkamy), po czym przyjeżdzamy na działkę i brama nie działa. Mąż dzwonił do firmy i mieli przyjechać za kilka dni, ale oczywiście zadzwonią i potwierdzą godzinę. Nie zadzwonili.
Mąż dzwoni, nikt nie odbiera. Kolejnego dnia próbuje się dodzwonić, w końcu pan odbiera i daje bliżej nieokreślony termin w przyszłym tygodniu.
Brama 5 metrów nie działa, na łaskawcę z firmy czekamy i czekamy, ciekawe czy się doczekamy. Osobiście nie polecam tej firmy, szkoda nerwów.
Czy ktoś miał z tą firmą podobne przejścia? Jeśli tak, to podzielcie się radą, jak szybko wymusić naprawę bramy na gwarancji? Czy jest jakiś generalny przedstawiciel firmy Normstahl, do którego można napisać skargę? Szukam w internecie jakiś namiarów i nie mogę znaleźć. Firmy Hugo w Jankach nie polecam.
dzwońcie do producenta, napiszcie pismo do dystrybucji producenta.
Dane kontaktowe

Normstahl - Polska Sp. z o. o.
ul. Marecka 49
05-220 Zielonka
Infolinia: 0 801 15 65 60
Telefon: +48 22 781 80 46
Fax: +48 22 781 80 47

jak Ty szukasz tych namairów, że znależć nie możesz...

KRISPOL Sp. z o.o.
27-01-2011, 09:54
Psary Małe, 27 stycznia 2011 r. Oświadczenie firmy Krispol.

W związku z ostatnimi publikacjami na forum portalu muratordom.pl, dotyczącymi zarzutów stawianych firmie Krispol oraz jej Partnerom Handlowym przez użytkowników "goodhope" i "Renatka", dbając o dobre imię naszej firmy oraz naszych Partnerów, przedstawiamy faktyczny stan spraw.

Ustosunkowanie się do wpisu użytkownika goodhope:
Użytkownik zamówił u naszego Partnera Handlowego dwa panele jako części serwisowe do bramy przemysłowej wyprodukowanej w 2008 r., będącej poza okresem gwarancji. Realizacja zamówienia okazała się niemożliwa, co było spowodowane zmianą kolekcji panela bramowego przez naszego poddostawcę. Użytkownik posiada dwie identyczne bramy oraz drzwi boczne zamontowane obok siebie i nawet wymiana pełnego poszycia rzeczonej bramy spowodowałaby zaburzenie walorów estetycznych całej zabudowy.

W związku z zaistniałą sytuacją, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta, skontaktowaliśmy się z nim i w toku rozmów ustaliliśmy wykonanie dwóch poszyć i wypełnienia drzwi w cenie jedynie dwóch paneli serwisowych. Zamówienie to jest obecnie w trakcie realizacji.

Odnosząc się do porównania z serwisowaniem samochodu, przytoczonego przez użytkownika „goodhope”, informujemy, iż w omawianym przypadku nie zepsuł się „zamek samochodu”, ale „pokrywa silnika”, a my zaproponowaliśmy „wymianę całego nadwozia” w cenie wymiany jednej części - dla maksymalnej satysfakcji klienta i w celu uniknięcia jakichkolwiek różnic w odcieniu koloru, fakturze, itp.

Myślę, że zaproponowanie takiego rozwiązania jest wyraźnym dowodem na to, że w naszych działaniach od początku do końca przyświecało nam jedynie dobro i zadowolenie klienta.

Ustosunkowanie się do wpisu użytkownika Renatka:
W dniu 10.01.2011 przesłano do naszej wiadomości zgłoszenie reklamacyjne do firmy Profess od użytkownika. Zgłoszenie dotyczyło nieszczelności bramy. Jak ustalono z naszym Partnerem Handlowym, nieszczelność ta spowodowana jest zbyt niskim poziomem posadzki, wykonanej po montażu bramy, a niezgodnym z wcześniejszymi ustaleniami.

Jako, że w takim przypadku jedynym wyjściem jest demontaż i ponowny montaż bramy oraz obniżenie poziomu nadproża, firma Profess złożyła klientowi ofertę odpłatnego wykonania tej usługi. Firma Krispol, jako producent bramy, nie miała żadnego wpływu na powstanie przyczyn tej reklamacji, gdyż nie jest ona wynikiem wady produktu, a niewłaściwego przygotowania garażu przez użytkownika.

Rafał Kucia
Pełnomocnik Zarządu ds. Jakości

MonikaC
27-01-2011, 10:04
Psary Małe, 27 stycznia 2011 r. Oświadczenie firmy Krispol.

W związku z ostatnimi publikacjami na forum portalu muratordom.pl, dotyczącymi zarzutów stawianych firmie Krispol oraz jej Partnerom Handlowym przez użytkowników "goodhope" i "Renatka", dbając o dobre imię naszej firmy oraz naszych Partnerów, przedstawiamy faktyczny stan spraw.

Ustosunkowanie się do wpisu użytkownika goodhope:
Użytkownik zamówił u naszego Partnera Handlowego dwa panele jako części serwisowe do bramy przemysłowej wyprodukowanej w 2008 r., będącej poza okresem gwarancji. Realizacja zamówienia okazała się niemożliwa, co było spowodowane zmianą kolekcji panela bramowego przez naszego poddostawcę. Użytkownik posiada dwie identyczne bramy oraz drzwi boczne zamontowane obok siebie i nawet wymiana pełnego poszycia rzeczonej bramy spowodowałaby zaburzenie walorów estetycznych całej zabudowy.

W związku z zaistniałą sytuacją, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta, skontaktowaliśmy się z nim i w toku rozmów ustaliliśmy wykonanie dwóch poszyć i wypełnienia drzwi w cenie jedynie dwóch paneli serwisowych. Zamówienie to jest obecnie w trakcie realizacji.

Odnosząc się do porównania z serwisowaniem samochodu, przytoczonego przez użytkownika „goodhope”, informujemy, iż w omawianym przypadku nie zepsuł się „zamek samochodu”, ale „pokrywa silnika”, a my zaproponowaliśmy „wymianę całego nadwozia” w cenie wymiany jednej części - dla maksymalnej satysfakcji klienta i w celu uniknięcia jakichkolwiek różnic w odcieniu koloru, fakturze, itp.

Myślę, że zaproponowanie takiego rozwiązania jest wyraźnym dowodem na to, że w naszych działaniach od początku do końca przyświecało nam jedynie dobro i zadowolenie klienta.

Ustosunkowanie się do wpisu użytkownika Renatka:
W dniu 10.01.2011 przesłano do naszej wiadomości zgłoszenie reklamacyjne do firmy Profess od użytkownika. Zgłoszenie dotyczyło nieszczelności bramy. Jak ustalono z naszym Partnerem Handlowym, nieszczelność ta spowodowana jest zbyt niskim poziomem posadzki, wykonanej po montażu bramy, a niezgodnym z wcześniejszymi ustaleniami.

Jako, że w takim przypadku jedynym wyjściem jest demontaż i ponowny montaż bramy oraz obniżenie poziomu nadproża, firma Profess złożyła klientowi ofertę odpłatnego wykonania tej usługi. Firma Krispol, jako producent bramy, nie miała żadnego wpływu na powstanie przyczyn tej reklamacji, gdyż nie jest ona wynikiem wady produktu, a niewłaściwego przygotowania garażu przez użytkownika.

Rafał Kucia
Pełnomocnik Zarządu ds. Jakości

Właśnie dlatego bramy garażowe jak i drzwi zewnętrzne zamontowałam po wylewkach :)

wojgoc
27-01-2011, 11:26
Właśnie dlatego bramy garażowe jak i drzwi zewnętrzne zamontowałam po wylewkach :)
co ma piernik do wiatraka. Ja brame montowalem przed wylewkami i był to wiekszy klopot dla wykonawcy jak dla mnie - po prostu trzeba wiedziec jaka bedzie ostateczna wysokośc podlogi na gotowo w garazu i miec wylewkarza co trzyma wyznaczone wysokości. i tyle

MonikaC
27-01-2011, 11:40
No tak ale czasami z tymi wyznaczonymi poziomami różnie wychodzi :) dlatego uważam że bezpieczniej jest po wylewkach bo wtedy sprawa jest dużo prostsza.

wojgoc
27-01-2011, 12:07
ale trudno zamknąc dom na czas budowy nie majac bramy garazowej. dlatego trzeba miec przemyslane co się chce polozyc na podłodze w garazu i miec wylewkarza, co wie o co chodzi w tej profesji

Renatka
27-01-2011, 22:51
Psary Małe, 27 stycznia 2011 r. Oświadczenie firmy Krispol.

Ustosunkowanie się do wpisu użytkownika Renatka:
W dniu 10.01.2011 przesłano do naszej wiadomości zgłoszenie reklamacyjne do firmy Profess od użytkownika. Zgłoszenie dotyczyło nieszczelności bramy. Jak ustalono z naszym Partnerem Handlowym, nieszczelność ta spowodowana jest zbyt niskim poziomem posadzki, wykonanej po montażu bramy, a niezgodnym z wcześniejszymi ustaleniami.

Jako, że w takim przypadku jedynym wyjściem jest demontaż i ponowny montaż bramy oraz obniżenie poziomu nadproża, firma Profess złożyła klientowi ofertę odpłatnego wykonania tej usługi. Firma Krispol, jako producent bramy, nie miała żadnego wpływu na powstanie przyczyn tej reklamacji, gdyż nie jest ona wynikiem wady produktu, a niewłaściwego przygotowania garażu przez użytkownika.

Rafał Kucia
Pełnomocnik Zarządu ds. Jakości

Czuję się wywołana do tablicy, gdyż cytowany post zawiera tylko część prawdy.
Zdecydowałam sie na złożenie pisemnej reklamacji do firmy montującej kiedy odkryłam nieszczelności bramy u góry oraz po bokach na górze. Chcąc uniknąć czekania w nieskończoność pisemna reklamacja skutkowała usunięciem nieszczelności od góry w przepisowym terminie.
Pozostaje natomiast nieszczelność od dołu (która nie podlega reklamacji) w usunięciu której proszę o pomoc Profess od września a Krispol od października. Zadzwoniłam więc na początku października do doradcy technicznego firmy Krispol pod numer wewnętrzny 194 i dowiedziałam się, że mogę zastosować profil o indeksie PRA.ET.007 produkowany przez Krispol i to powinno załatwić mój problem, ale muszę to zrobić za pośrednictwem firmy która mi te bramę montowała. Niezwłocznie to uczyniłam, ale zamówienie albo nie wyszło albo nie zostało przyjęte do realizacji. Nie mam żadnej informacji dlaczego tak się stało. Firma Krispol mimo, że przysłała swojego przedstawiciela aby obejrzał bramę i sfotografował, to do chwili obecnej nie zajęła żadnego stanowiska. Nie otrzymałam odpowiedzi na kolejną prośbę o zajęcie stanowiska w tej sprawie, którą wysłałam 20.01. Do dzisiaj nie wiem czy udzielono mi prawidłowej informacji o profilu do bramy, czy też demontaż i ponowny montaż bramy jest jedynym rozwiazaniem. Jeśli doradca techniczny się pomylił to dlaczego od razu w Krispolu nie powiedziano mi, że jest to niewłaściwa droga. Ja tymczasem spokojnie wykonałam ocieplenie budynku czekając na profil. Jeśli przemontowanie bramy jest JEDYNYM ROZWIĄZANIEM to trzeba było od razu to jasno powiedzieć i sprostować pomyłkę doradcy. Jeśli natomiast profil o podanym numerze jest właściwy dlaczego nie mogę go zakupić i zamontować. Przecież ja nie żądam jakichś nadzwyczajnych rzeczy!!!
Pozostaje niesmak i poczucie bycia lekceważonym.

Małosia*1
28-01-2011, 08:44
Ja też muszę zamknąć budowę, bo ruszamy z instalacjami, a wylewki idą dopiero później. Czyli nie ma problemu z montażem bramy, jak nie ma jeszcze wylewek?

_FIX_
28-01-2011, 08:50
Jeśli podczas pomiaru dobrze był określony poziom wylewki to nie powinno być problemu z montażem, ale tak jak pisałem wcześniej pomiar i montaż powinien być wykonywany dla gotowych ścian i podłogi.

delfin71
28-01-2011, 10:29
Bardzo dziękuję za informację. Nie wiem dlaczego nie mogłam znależć tych namiarów. Pozdrawiam

KRISPOL Sp. z o.o.
28-01-2011, 14:00
Ustosunkowanie się do wpisu użytkownika Renatka z dnia 27.01.2011, godz. 23:51.

Szanowna Pani !
Pragnę przede wszystkim wyrazić ubolewanie z powodu Pani odczuć. W imieniu własnym i naszego Partnera Handlowego przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Zawsze kierujemy się dobrem klienta i dokładamy starań, aby wyjaśnić każdy zgłaszany problem. Tak też było tym razem. W trakcie rozmowy telefonicznej w październiku ubiegłego roku nasz Doradca kierował się dobrą wolą i udzielił Pani porady technicznej poprawnej i adekwatnej do uzyskanych informacji. Niestety, okazuje się, że problem nie został wówczas przedstawiony w precyzyjny i prawidłowy sposób.

Zaznaczam, że pismo z dn. 10.01.2011, skierowane do firmy Profess było przesłane jedynie do naszej wiadomości. Mimo to, po jego otrzymaniu skontaktowaliśmy się z naszym Partnerem Handlowym. Firma Profess przeanalizowała sytuację na miejscu i dokonała słusznej diagnozy, że przyczyną problemu jest złe przygotowanie posadzki garażu, a jedynym jego rozwiązaniem jest usługa demontażu i ponownego montażu bramy, którą też zaoferowała.

Potwierdzamy, że jest to jedyne rozwiązanie zgodne ze sztuką budowlaną.
Mam nadzieję, że rozwiałem Pani wątpliwości. W razie dalszych wątpliwości, proszę o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 061 662 41 34 lub adresem e-mail: [email protected].

Z poważaniem,
Rafał Kucia
Pełnomocnik Zarządu ds. Jakości

Renatka
31-01-2011, 09:36
Ustosunkowanie się do wpisu użytkownika Renatka z dnia 27.01.2011, godz. 23:51.

Szanowna Pani !
W trakcie rozmowy telefonicznej w październiku ubiegłego roku nasz Doradca kierował się dobrą wolą i udzielił Pani porady technicznej poprawnej i adekwatnej do uzyskanych informacji. Niestety, okazuje się, że problem nie został wówczas przedstawiony w precyzyjny i prawidłowy sposób.

Od tej pory nic sie nie zmieniło i doradcy technicznemu nic innego nie powiedziałam oprócz tego co dzisiaj mówię. Czy zdjęcia wykonane w grudniu przez Waszego przedstawiciela ( Firma Dach-Pol) również przedstawiały mój problem w nieprecyzyjny sposób? Nie otrzymałam żadnej odpowiedzi czy profil jest właściwym czy niewłaściwym rozwiązaniem.


Zaznaczam, że pismo z dn. 10.01.2011, skierowane do firmy Profess było przesłane jedynie do naszej wiadomości. Mimo to, po jego otrzymaniu skontaktowaliśmy się z naszym Partnerem Handlowym. Firma Profess przeanalizowała sytuację na miejscu i dokonała słusznej diagnozy, że przyczyną problemu jest złe przygotowanie posadzki garażu, a jedynym jego rozwiązaniem jest usługa demontażu i ponownego montażu bramy, którą też zaoferowała.
Potwierdzamy, że jest to jedyne rozwiązanie zgodne ze sztuką budowlaną.

Reklamacja dotyczyła nieszczelności od góry, która się pojawiła. Natomiast na pisma kierowane drogą e-mailową do Pana Piotra Michalskiego od 24.11. w sprawie pomocy w zlikwidowaniu nieszczelności od dołu bramy nikt nie udzielił mi wiążących informacji, nawet po zdjęciach wysłanych do Waszej Firmy. Dopiero na łamach Forum Muratora dowiaduję się, że jednak jedynym poprawnym rozwiązaniem będzie przemontowanie bramy, które sugerowała Firma Profess. Ogromnie żałuję, że zostałam wprowadzona w błąd, że "doradca techniczny" (nazwiska Pana nie pamiętam) dał mi najpierw nadzieje, na szybkie i niekosztowne usunięcie usterki, a następnie nie otrzymuję żadnych wiążących informacji. Nie uważa Pan, że powinno to się stać co najmniej półtora miesiąca temu? .. i nie koniecznie pod naciskiem opinii publicznej.

Niniejszym składam podziękowania Redakcji Muratora za to, że jest Forum.

zeuss100
04-02-2011, 20:19
Witam, czy ktoś korzystał z tej firmy (HUGO w Jankach).? Pytam, bo nie wiem czy jesteśmy wyjątkiem czy regułą w traktowaniu klienta. Zamówiliśmy bramę, na którą się czeka ok 5 tyg, my czekaliśmy 2 razy dłużej. Nikt z firmy w tym czasie nie dzwonił, żeby poinformować o przedłużeniu terminu realizacji. Zadzwoniłam po 6 tyg i usłyszałam że brama będzie kiedy będzie. Miłe. Po kolejnym tyg ponownie ja dzwonię do handlowca i twierdzi że brama będzie w przeciągu tyg. Oczywiście nie była. Nikt nie zadzwonił.
Po 9 tyg znowu dzwonię i podobno ma być na dniach. Więc dzwonimy z mężem i ustalamy termin, bo nikt nie raczy z firmy zadzwonić. Po prawie 10 tyg brama dotarła, z przygodami. Montaż przesunął się na zimę.
Brama chodziła przez pierwsze 3 tygodnie (kilka razy otwierana w tym czasie, bo jeszcze na stałe nie mieszkamy), po czym przyjeżdzamy na działkę i brama nie działa. Mąż dzwonił do firmy i mieli przyjechać za kilka dni, ale oczywiście zadzwonią i potwierdzą godzinę. Nie zadzwonili.
Mąż dzwoni, nikt nie odbiera. Kolejnego dnia próbuje się dodzwonić, w końcu pan odbiera i daje bliżej nieokreślony termin w przyszłym tygodniu.
Brama 5 metrów nie działa, na łaskawcę z firmy czekamy i czekamy, ciekawe czy się doczekamy. Osobiście nie polecam tej firmy, szkoda nerwów.
Czy ktoś miał z tą firmą podobne przejścia? Jeśli tak, to podzielcie się radą, jak szybko wymusić naprawę bramy na gwarancji? Czy jest jakiś generalny przedstawiciel firmy Normstahl, do którego można napisać skargę? Szukam w internecie jakiś namiarów i nie mogę znaleźć. Firmy Hugo w Jankach nie polecam.

Ja u nich kupiłem bramę Krispola i drzwi wejściowe Gerda. Jak na razie po montażu wszystko ok. Zdecydowałem się na polskiego producenta bo termin realizacji dużo szybszy w stosunku do Normstahla o czym mnie poinformowano podczas pomiaru. Wiec może trzeba było wziąć Krispola.

rob_72
05-02-2011, 05:14
Renatko oczywiście współczuję Ci tej całej sytuacji ale uwazam ,ze nie powinnaś "szargać" marki KRISPOL. Jezeli dobrze rozumiem umowe na dostarczenie i montaz bramy masz podpisana z firmą PROFES ,a więc z całym szacunkiem nie jestes dla Krispola strona w tej sprawie.Oni wyprodukowali jak mniemam 100% wartości towar i tyle.Jest ich dobrą wola ,ze chcieli ci pomóc bo równie dobrze mogli się poprostu wypiąć.
Sam zajmuje się również montazem i sprzedażą bram ( nie KRISPOL) i wiem ,ze niestety ,takie kwiatki się zdarzają. Nie należy moim zdaniem szukać tu winnych u producenta bram. Trzeba sprawdzić ,kto dokonywał pomiaru i co wazne kto ustalał poziom posadzki.Wierz mi czesto się zdarza ,ze ustalamy poziom ,potem podczas wylewania posadzki cos nie wyjdzie i zmienia sie nam otwór.Jezeli poziom posadzki ustalił Twój majster to pomiarowiec powinien miec taką notatkę w dokumentacji lub przynajmniej cos tam pamiętać.
Moim zdaniem nie powinnaś "czepiać" sie bramy tylko znaleźć odpowiedzialnego za wyznaczenia poziomu posadzki i to z jego pieniążków zapłacić firmie ,która Ci to brame przemontuję ,bo z tego co przeczytałem to ja widze tylko tutaj bląd- posadzka była wylewana po bramie.

Pozdrawiam

wojgoc
05-02-2011, 11:30
wylewanie posadzki po montazu bramy wcale nie jestem błędem - jest kwestia odpowiednich poziomów i prawidłowego wylania posadzki.
Natomiast Renatka nie czepia sie producenta za wadliwie wykonaną brame tylko za wprowadzenie Jej w błąd przez Doradcę technicznego firmy KRISPOL i późniejsze robienie Jej w balona.

_FIX_
05-02-2011, 12:25
wylewanie posadzki po montazu bramy wcale nie jestem błędem - jest kwestia odpowiednich poziomów i prawidłowego wylania posadzki.
..........
Jest to najczęściej spotykany BŁĄD.
Pomiar i montaż powinien być wykonywany dla gotowych ścian i podłogi.

wojgoc
05-02-2011, 13:48
Jest to najczęściej spotykany BŁĄD.
Pomiar i montaż powinien być wykonywany dla gotowych ścian i podłogi.
pitolenie kotka za pomoca młotka - jak ktoś ma mozliwośc to wylewa przed montażem, jak ktoś musi zamknąć budowę przed wylewkami, aby wykańczać w srodku i nie martwic sie o łatwe wejście "przyjaciela" po materiał i sprzęt, to wstawia bramę przed wylewkami. Tylko w takim przypadku musi miec dobrze naniesione poziomy, montazysta musi sie ich trzymać a wylewkarz wylac jak pomierzył.
nie twierdzę, że to standard, ale często wymuszona przyczyna

miron123
05-02-2011, 14:35
czy do uchylnej bramy Normstahla (bez prowadnic sufitowych) można kupić napęd innej firmy (np. nice, faac itd.) jeśli tak to bardzo bym prosił o link do takiego napędu. dostałem ofertę na bramę uchylną Normstahla 2320mm x 2035mm - 1300zł ocieplona w podstawom kolorze, to chyba b. dobra cena?. Planuje założyć do bramy wjazdowej 2 skrzydłowej napęd nice lub faac, gdyż napędy Normstahla do takich bram są strasznie drogie, a że chciałbym mieć jeden pilot do bramy i garażu, stad chęć założenia napędu innej firmy do bramy garażowej Normstahla

bwojtek
05-02-2011, 15:02
czy do uchylnej bramy Normstahla (bez prowadnic sufitowych) można kupić napęd innej firmy (np. nice, faac itd.) jeśli tak to bardzo bym prosił o link do takiego napędu. dostałem ofertę na bramę uchylną Normstahla 2320mm x 2035mm - 1300zł ocieplona w podstawom kolorze, to chyba b. dobra cena?. Planuje założyć do bramy wjazdowej 2 skrzydłowej napęd nice lub faac, gdyż napędy Normstahla do takich bram są strasznie drogie, a że chciałbym mieć jeden pilot do bramy i garażu, stad chęć założenia napędu innej firmy do bramy garażowej Normstahla
Można zastosować dowolny napęd. Można też kupić Normstahlowski a później wpiąć odbiornik Nice czy też Faac.

_FIX_
07-02-2011, 21:55
............ jak ktoś ma mozliwośc to wylewa przed montażem,............
Pomiar, a przede wszystkim montaż powinien być wykonywany dla gotowych ścian i podłogi - tak prawidło powinno być to zrobione.


..........ktoś musi zamknąć budowę przed wylewkami, aby wykańczać w srodku i nie martwic sie o łatwe wejście "przyjaciela" po materiał i sprzęt, to wstawia bramę przed wylewkami. ...................
Jest to uzasadniony powód, aby odstąpić od ww zasady i tak się niestety często robi.


...............Tylko w takim przypadku musi miec dobrze naniesione poziomy, montazysta musi sie ich trzymać a wylewkarz wylac jak pomierzył.
nie twierdzę, że to standard, ale często wymuszona przyczyna
No właśnie ! Kupujący powinien podać przy pomiarze ile będzie wylewki, potem pilnować ekipę od wylewek, kratek itd bo takich przypadków jak Renatka będzie duuuużo więcej.

IVO333
07-02-2011, 23:03
pitolenie kotka za pomoca młotka - jak ktoś ma mozliwośc to wylewa przed montażem, jak ktoś musi zamknąć budowę przed wylewkami, aby wykańczać w srodku i nie martwic sie o łatwe wejście "przyjaciela" po materiał i sprzęt, to wstawia bramę przed wylewkami. Tylko w takim przypadku musi miec dobrze naniesione poziomy, montazysta musi sie ich trzymać a wylewkarz wylac jak pomierzył.
nie twierdzę, że to standard, ale często wymuszona przyczyna
Pitolenie tego futrzaka to jest wtedy kiedy mierząc stan surowy pytam klienta jaki będzie poziom posadzki a on patrzy na mnie jak na kosmitę. Jak to, on ma wiedzieć a nie ja??? Posadzkarz to jeszcze mgliste plany a dom trzeba zamykać. Ja owszem mogę orientacyjnie taki poziom wyznaczyć ale nie mam wystarczającej wiedzy o tym konkretnym budynku żeby zrobić to dokładnie. A jak widać czasem problem ma rozmiar 2-3 cm.

finlandia
08-02-2011, 09:42
Nic dodać - nic ująć.
Chociaż nie byłbym sobą jakby nie dodał... :
określenie posadzki w garażu to dopiero wyzwanie! Można przyjąć wg poziomu z domu (też trzeba dedukować, bo Inwestorzy zwykle nie wiedzą) ale przełożenie tego na garaż to.. tragedia:
- przychodzi czas wylewki czy też układania podłogi i okazuje się, że pojawiają się spadki podłogi, do tego często do środka, garażu i ustalnia robione wdobrej wierze szlag trafia.

wojgoc
08-02-2011, 10:01
a od czego projekt?
aby okna wstawic tez trzeba miec wyznaczone poziomy tzw. jak pamietam P100

IVO333
08-02-2011, 11:05
a od czego projekt?
aby okna wstawic tez trzeba miec wyznaczone poziomy tzw. jak pamietam P100

Odwoływanie się do projektu w naszych realiach tylko pusty śmiech we mnie wzbudza. Sprawdź dowolny wybudowany już budynek pod kątem zgodności z projektem. Pewnie lepiej byłoby gdyby budował generalny wykonawca a nie kolejne nie mające nic wspólnego ze sobą ekipy. Zresztą projekty też nie są idealne i nieraz już na etapie stawiania ścian, lania stropów i płyt balkonów i wykuszy wprowadzane są różne (w zależności od ustaleń majstra z inwestorem) modyfikacje. W garażu zamieszanie wprowadza też konieczność ustalenia odpowiednich spadków. A kwiatek największy miałem kiedy w ostatniej chwili już po dograniu wszystkiego wewnątrz domu okazało się że podjazd będzie za stromy i posadzka garażu pójdzie w dół o wysokość bloczka.
A okna? Poziomy docelowej posadzki naniesione przez murarzy? Co to takiego, ja tego nie spotykam. Zapytaj lepiej w ilu domach po wylaniu posadzek stopnie schodów nie wymagają korekt a otwory drzwiowe mają 210 cm wysokości a nie 202 albo 216. Nie jestem pewien ale chyba nie spotkałem domu w którym wymiary okien byłyby zgodne z zestawieniem stolarki z projektu.

wojgoc
08-02-2011, 17:22
Odwoływanie się do projektu w naszych realiach tylko pusty śmiech we mnie wzbudza. Sprawdź dowolny wybudowany już budynek pod kątem zgodności z projektem. Pewnie lepiej byłoby gdyby budował generalny wykonawca a nie kolejne nie mające nic wspólnego ze sobą ekipy. Zresztą projekty też nie są idealne i nieraz już na etapie stawiania ścian, lania stropów i płyt balkonów i wykuszy wprowadzane są różne (w zależności od ustaleń majstra z inwestorem) modyfikacje. W garażu zamieszanie wprowadza też konieczność ustalenia odpowiednich spadków. A kwiatek największy miałem kiedy w ostatniej chwili już po dograniu wszystkiego wewnątrz domu okazało się że podjazd będzie za stromy i posadzka garażu pójdzie w dół o wysokość bloczka.
A okna? Poziomy docelowej posadzki naniesione przez murarzy? Co to takiego, ja tego nie spotykam. Zapytaj lepiej w ilu domach po wylaniu posadzek stopnie schodów nie wymagają korekt a otwory drzwiowe mają 210 cm wysokości a nie 202 albo 216. Nie jestem pewien ale chyba nie spotkałem domu w którym wymiary okien byłyby zgodne z zestawieniem stolarki z projektu.
to zapraszam do siebie. U mnie okna róznia w paru miejscach o 2-3cm od wykazu z projektu.
Wylewkarz naniósł mi iles tam punktów odniesienia, ustalił P100 i odchyla była 1cm od projektu. Ale ja mialem projekt indywidualny i to daje przewage nad projektem z katalogu, ze od poczatku był robiony pod działke i jej wymiary, wysokosci z mapy do celów projektowych.

_FIX_
08-02-2011, 18:40
wojgoc miałeś szczęście, Tobie się udało ale nie pisz w ten sposób jakby to było najlepsze, prawidłowe rozwiązanie.

wojgoc
08-02-2011, 20:53
wcale tak nie pisze - zaznaczam od razu, że są sytuacje zmuszające na wczesniejszy montaz bramy jak zamkniecie budynku.

elbo8
10-02-2011, 16:13
Czy może mi ktoś doradzić jaką bramę garazową mam kupić, bo juz sie pogubiłam w tym wszystkim. Brama szeroka na 5 metrów, ocieplana, z napędem. Jaką wybrać firmę, żeby jakość była niezła a i cena w miarę rozsądna.

wojgoc
10-02-2011, 22:21
cały wątek jest o tym poswięcony - zrób casting z okolicznych firm od Normstahla, Horrmanna, Wisniowskiego, Krispola i jeszcze innych i wybierzesz te oferte, która bedzie najkorzystniejsza z Twojego punktu widzenia. Poza cena uwzglednij równiez długość gwarancji, dostepnośc części, koszty przeglądów okresowych, podejscie do klienta, fachowość

Jrek.Z
11-02-2011, 10:47
Ale czy to napewno wina bramy ??
Bo może wina leży po stronie firmy która montowała baramę?

Jrek.Z
11-02-2011, 10:51
Witam .Jestem tu nowa na forum, ale zarejestrowałam się aby wyrazić swoje niezadowolenie i rozczarowanie bramą Wisniowski .W lutym upłynie rok od kiedy ją zamontowano a już drugi raz ją reklamowałam ,żeby było śmieszniej to dzisiaj otrzymałam fakturę do zapłaty za regulację bramy bo rzekomo wina leży po stronie użytkownika.
Do listopada chodziła bez zarzutu problemy zaczęły się jak temperatury spadły znacznie poniżej 0.

zapomniałem dodać cytat do odpowiedzi

Jrek.Z
11-02-2011, 11:01
Dołączam sie do powyższej opinii.
Z różnych przyczyn niezawinionych przez firmę Krispol moja brama jest za krótka o około 2,5 cm.
Od wrzesnia proszę najpierw lokalnego przedstawiciela, a gdy to stało sie nieskuteczne - firmę Krispol o pomoc w zaradzeniu temu problemowi. Udzielono mi w Krispolu informacji w dziale technicznym, że wystarczy zamontować na dole profil z bram przemysłowych i niewielkim kosztem temat będzie załatwiony. Tę informacje uzyskałam około polowy października. Warunkiem jest aby firma montująca w moim imieniu ten profil zamówiła, ponieważ ja jako klient detaliczny tego uczynić nie mogę. :mad::mad:
Firma montująca orzekła, że nigdy czegoś takiego nie wykonywali i nie zamówią dla mnie tego profilu i nie zamontują. Proponują natomiast przemontowanie całej bramy o te 2,5 cm niżej za bagatela 650 zł :P W tym czasie wykonałam już ocieplenie budynku i przemontowanie spowodowałoby ukazanie się górnych uszczelek w świetle bramy.
Po wielu moich telefonach do Krispola uzyskałam tyle, ze przed świętami Bożego Narodzenia przyszedł ich przedstawiciel, wykonał zdjęcia i je przesłał do centrali. I czekam, i czekam i .... bo albo święta, albo Nowy Rok, albo nie ma z kim rozmawiać, albo wyjazd integracyjny ...
Na ostatnie pismo, które wysłałam na początku tego tygodnia nadal nie mam odpowiedzi.
Z nieoficjalnych źródeł dowiedziałam się, ze podobno udzielono mi złej informacji i Krispol zastanawia się co z tym zrobić.
Tymczasem pod bramę podłożyłam deskę i kawałek styropianu żeby tak nie wiało chłodem, a wcześniej mrozem. Garaż jest nieogrzewany a mam w nim zawór wody i pompę ciepła. O tym wszystkim wie firma montująca i Krispol i mają klienta w ... głębokim poszanowaniu.
Nadmienię, że firma montująca zyskała ode mnie zamówienie na 22 tys, ponieważ zamawiałam tam również okna do całego domu, a najtańszych nie wybrałam. Taką wspaniałą firmą szanującą klienta gdy przynosi jej w zębach pieniądze jest Profess z Częstochowy. Natomiast gdy coś się stanie, gdy coś nie wypali, gdy klientowi trzeba pomóc to na drzewo.
Warto się zastanowić przed podjęciem decyzji i uczyć na cudzych błędach.
Czytającym forumowiczom jedynie trafnych wyborów życzę :(

Szczerze współczuje!
Ja bym nie odebrał takiego montarzu i nie zapłacił firmie która zamontowała tak brame.
Jeśli chodzi o Krispola to oni dostają wymiary bramy i wykonują na zamówienie
Kto dał ciała?
Pewnie nikt się nie przyzna, ale albo źle były podane wymiary bramy albo źle zrobiona brama.
A sprzedawce można postraszyć UOKiK lub niezgodność towaru z umową.

finlandia
14-02-2011, 16:59
Irek,
ale Renatka napisała, dlaczego jej brama wyszła za krótka. Raczej dlaczego POSADZKA wyszła za nisko wzgldem bramy (na którą tu,w domyśle została zrzucona wina - zupełnie niesłusznie). I jest jasne, że nie jest winny producent ani sprzedawca, a Ty namawaisz do straszenia urzędami i niezapłaconą fakturą!. Inwestorzy, czy tylko tak potraficie???
To się może zdarzyć każdemu - nawet tym co uważają.

Renatka
14-02-2011, 22:53
Panowie, oczywiście, że nie mam zamiaru powoływać się na urzędy.
Boli mnie tylko kurtka to, że jak sie klientowi coś zawali to nie ma kto pomóc. Dodatkowo wprowadza się klienta w błąd skutkiem czego jest niepotrzebne czekanie, ucieczka ciepła z domu, nerwy, niesmak i parę innych nieprzyjemności. Ja przez kilkanaście tygodni naprawdę nie wiedziałam co się dzieje, kto robi mnie w balona, a kto sie na mnie wypina. W tak zwanym międzyczasie rozregulowała sie brama wyszły nowe nieszczelności podlegające regulacji gwarancyjnej i dopiero wtedy trochę przyjaźniej mogłam porozmawiać z firma montującą.
Ja już naprawdę nawet myśleć nie mogę o tej bramie. Mam tej sprawy po kokardki.
.......... ale ....... wiosna idzie proszę Państwa ......... i tym optymistycznym akcentem ..........

finlandia
15-02-2011, 14:07
A może by tak w tym przypadku na progu bramy zrobić śpiącego policjanta?:p

Renatka
15-02-2011, 19:38
A może by tak w tym przypadku na progu bramy zrobić śpiącego policjanta?:p

:lol2::lol2::lol2:

jareko
15-02-2011, 20:41
ale musi być szczupły i bez brzuszka piwnego bo wiać będzie że ho ho ho

delfin71
04-03-2011, 20:45
Ja u nich kupiłem bramę Krispola i drzwi wejściowe Gerda. Jak na razie po montażu wszystko ok. Zdecydowałem się na polskiego producenta bo termin realizacji dużo szybszy w stosunku do Normstahla o czym mnie poinformowano podczas pomiaru. Wiec może trzeba było wziąć Krispola.

A co za róznica czy krispol czy normstahl, jeśli firma sprzedająca te bramy jest do bani???

Brama Normstahl wizualnie jest ładna, tylko firma Hugo w Jankach jest beznadziejna.
Obsługa klienta, serwis przez firme hugo to jedno wielkie dno. Ponieważ do tej pory nie mamy naprawionej tej bramy, więc naprawdę przestrzegam przed tą firmą. Zaliczkę ściągneli sprawnie, a z realizacją zamówienia i naprawą bramy już się nie śpieszyli i nadal się nie spieszą.
Nas poinformowano o ok 5 tyg terminie realizacji zamówienia, a tak naprawdę trwał on 2 razy dłużej, zastał nas snieg. Jakoś to przetrawiłam.
A teraz użeramy się z firmą Hugo w Jankach, żeby nam naprawili siłownik (napęd). Olewka totalna. W głowie mi się nie mieści, że przy tak dużej konkurencji, dzieją się rzeczy rodem z PRL-u.
Mąż za radą osoby na tym forum, napisał do przedstawiciela Normstahl.
Interwencja na tyle pomogła, że panowie raczyli się umówić następnego dnia na godzinę 15.00, nawet nie chcieli słuchać o 15.30, wyłącznie na 15.00 i kropka. (słyszałam rozmowę, więc wiem że naciskali na 15.00, nie było mowy o jakimś przedziale czasowym)
No nic, wyznaczonego dnia mąż pognał z pracy już po 13.00 (pomimo nawału pracy), bo PANOWIE (w końcu serwisant nasz PAN) mają nadjechać i naprawić bramę.
Mąż czekał do 16.00 na działce, szanownych monterów ani widu ani słychu.
Zatem zadzwonił do montera. Ten nie powiedział nawet "halo", tylko wydał męzowi polecenie: "niech Pan zadzwoni za 30 min" i skończył rozmowę.
Mąż się wkurzył i jeszcze raz zadzwonił pytając, kiedy będą. Odpowiedzieli że najwczesniej za godzinę godziny.- czyli ok 17.00-17.30, a nie 15.00. Nawet nie zadzwonili do męża, że nie zdążą.To ich stała praktyka. Niestety, nie mogliśmy tyle czekać, bo mąż musiał ze mną pojechac do lekarza na18.30. (końcówka ciąży, ponad 50km do przejechania, więc ja już nie siadam za kółkiem)

Zadzwoniłam do pracownika Hugo, powiedziałąm co myslę o traktowaniu klienta i ich serwisie.
Pan Paweł M. obiecał, ze następnego dnia monter na pewno podjedzie i zadzwoni 30 min wcześniej, żebym nie czekała na zimnie Bóg raczy wiedzieć ile czasu na serwisantów. No i przyjechał dobrym samochodem serwisant o 18.00. Nie wiem czy to był właściciel firmy, czy jakiś kierownik. Okazał się kompletnym chamem, który wytknął nam, że skontaktowaliśmy się z Normstahlem, wykazując się brakiem cierpliwości. No bo powinniśmy cierpliwie czekać aż zechcą nas obsłużyć. I tu mi nerwy puściły. Najpierw ponad miesiąc opóżnienia w dostawie bramy i serwisant ma do nas pretensje, że montaż wypadł w grudniu. A teraz dwa miesiące czekania na naprawę i to po interwencji w Normstahla i nam brakuje cierpliwości: sick. Anioła taka obsługa wyprowadzi z równowagi. Mąż mu mówi, że zgodnie z prawem, to termin naprawy został kilkakrotnie przekroczony, a serwisant na to, że prawo tu jest nieważne. No tak, firmę hugo nie obowiązują przepisy.

Skąd takich serwisantów biorą. Facet nam mówi, że siłownik przestał działać bo nie mamy wylewek. I to nasza wina. Po pierwsze, firma hugo w zamówieniu, nigdzie nie informuje, że bramy można montować tylko jak są wylewki, ba , mam zapis w zamówieniu, który uściśla do jakiej wysokości będą przewidziane wylewki. Pracownik przyjął zamówienie, zaznaczająć do jakiej wysokości ma być wylewka. I tak ma być wylana, na razie są podłożone cegły. Nie miał żadnych zastrzeżeń co do braku wylewki. Może pracownicy mogliby przejść jednakowe szkolenia, żeby udzielać klientowi takich samych informacji. Bo już widzę, że dzisiejszy serwisant, za wszelką cenę stara się udowodnić nam nasz błąd.

Wcale bym się nie zdziwiła gdyby brama była źle zamontowana. Serwisant kłóci się z nami, do mnie mówi żebym się "zamkneła" i " się nie nakręcała", absolutnie nie zważał na moją zaawansowaną ciążę (myślę, że gdyby trafił na innego klienta, to zwyczajnie dostałby, za takie zachowanie). Mąż mu zwrócił uwagę, żeby się tak do mnie nie odzywał, to ten doskoczył do męża i chciał się z nim bić. Powinnam się cieszyć że od chama nie dostałam, bo nawet moja zaawansowana ciąża (9 miesiąc) mu nie przeszkadzała. Ludzie, co za patologia. Tego jeszcze nie przeżyliśmy. Ja pojechałam do domu, a mąż został z tym człowiekiem. O 21.00 mąż wrócił, ale facet nie naprawił bramy. Mąż powiedział, że w ramach "dyskusji" facet znowu doskoczył do niego i chciał się z nim bić, bo mu się męża ironiczny uśmiech nie podobał (cytuję: "mogę poprawić panu ten uśmiech"). Małoczytelny podpis na protokole pozostawiony przez tego człowieka, wskazuje że nazywa się się Kozłowski (jak właściciel firmy), aż mi się wierzyć nie chce.

Człowiek ten mężowi buduje profil psychologiczny, jakby go co najmniej znał. Facet przyjechał naprawić bramę, a od początku daje nam nauki, zachowuje się jak ostatni cham. O wszystko ma pretensje: a to że garaż był nieposprzątany podczas montażu (był posprzątany, a na prośbę monterów mąż przełożył kilka palet i to już mu tak zapadło w pamięć), a to że śmieliśmy być niecierpliwi i poprosiliśmy o interwencję Normstahl (to już mnie dobiło), a to że nie mamy wylewek. Dostało nam się też za to, że bramę montowali w grudniu i pracownicy się pochorowali (w dniu montażu nie słyszeliśmy że to problem, a przecież wiele ekip tak pracuje - a w ogóle to montaż miał być przecież w listopadzie, a nie w końcu grudnia). Facet wywołuje pyskówkę i nas obraża.

I tu w całej tej sprawie, chodzi o sposób podejścia do klienta. Nie ma żadnego kontaktu z nami, umawiają się, nie przyjeżdzają, nie zadzwonią, nie odbierają telefónów. A jak już przyjeżdża ktoś - kierownik? - z Hugo, to okazuje się chamem.

Termin realizacji naprawy wynosi 2 tyg. My zgłosiliśmy telefonicznie usterkę na początku stycznia i dopiero 24 stycznia łaskawca nas nawiedził, spisał protokół i do dzisiejszego dnia nie mamy naprawionej usterki, a mamy 4 marca. Dzisiaj przyjechał i jeszcze zachowuje się jak ostatni cham. Najgorsze jest to, że wydaliśmy kasę na bramę, która niemal od początku jest niesprawna. Firmę hugo w jankach ktoś na forum polecił. Skorzystałam, bo znajduje się najbliżej naszego domu. Sądziłam, że z dojazdem nie powinno byc problemu, ale niestety jest i jak widać nie do przeskoczenia.

Mąż z wielkim zrozumieniem podchodził do wydłużonego oczekiwania na bramę, wykazał się dużą cierpliwością i taktem w czekaniu na przyjęcie reklamacji siłownika. Wykazał spokój przy kolejnym przekładaniu terminu naprawy( my dzwoniliśmy i staraliśmy się wymóc jakiś termin naprawy, o ile ktoś odebrał telefon). Ale ile można wykazywać zrozumienie, gdy jest się tak podle traktowanym??????:mad:
Mieliśmy wcześniej bramę Hormann i z serwisem nie mieliśmy żadnego problemu. Panowie byli terminowi i profesjonalni. Zresztą brama dobrze działała.
Żałujemy, że daliśmy się skusić na firmę Hugo w jankach.
Na wszystkich dostępnych serwisach będę przestrzegała przed tą firmą. DNO WIELKIE.
Zobaczymy jaki finał będzie miała nasza sprawa. Nie byliśmy kiedykolwiek tak traktowani. Wybudowaliśmy dom, mieliśmy kontakt z różnymi firmami. Owszem zdarzały się jakieś niedociągnięcia, ale starano się sprawnie rozwiązać problem. Z przyjemnością polecamy dalej firmy. Ale takiego traktowania, olewania jakiego doświadczamy od hugo, to sobie nie przypominam. Dzisiaj jest piątek, więc w sobotę nic nie załatwimy, ale w poniedziałek skontaktujemy się z Normsthalem.

Przepraszam za tak długi wątek, nie wynika to z checi pożalenia się na forum, ale uważam że mamy bardzo duży wybór firm sprzedających bramy, więc firmę hugo w jankach mozna sobie podarować. Nasze doświadczenie niech będzie przestrogą.

jareko
04-03-2011, 21:18
..... Jeśli natomiast profil o podanym numerze jest właściwy dlaczego nie mogę go zakupić i zamontować. Przecież ja nie żądam jakichś nadzwyczajnych rzeczy!!! Pozostaje niesmak i poczucie bycia lekceważonym.Producent sam nie sprzedaje akcesorii. Poza tym, sama nie poradzosz sobie z wymianą tej uszczelki choćby dlatego, że by dobrze to wykonać trzeba zdemontowac panele. Spokojnie - nie niszczy to wykonanych już prac elewacyjnych czy wewnątrznych.
Tak naprawdę stroną w sporze nie jest producent ani nawet (w świetle zrozumiałego przeze mnie tekstu) dostawca i montażysta. Kłopot w tym że wyszły wam wylewki niżej niż wuzgodnieniach.
Sam mailem ostatnio taki przypadek - uzgodniony poziom posadzki +80 i całe szczęście że brama nie zamówiona bo nastąpiła zmiana i będzie tylko 20.
Zresztą zmiany i niedokładne podawanie poziomów planowanych posadzek to jakaś zmora. Ludzie zmieniają projekty, tu dodają, tam odejmują a później drzwi za duże, wylewki wchodzą na skrzydła balkonów lub próg pojawia się większy od przewidywanego. Echhh.....
Zyczę szybkiego załatwienia sprawy z dostawcą z którym masz podpisaną umowę. Kilka godzin roboty i po krzyku :)

blokno
05-03-2011, 12:23
Zobaczymy jaki finał będzie miała nasza sprawa. Nie byliśmy kiedykolwiek tak traktowani. Wybudowaliśmy dom, mieliśmy kontakt z różnymi firmami. Owszem zdarzały się jakieś niedociągnięcia, ale starano się sprawnie rozwiązać problem. Z przyjemnością polecamy dalej firmy. Ale takiego traktowania, olewania jakiego doświadczamy od hugo, to sobie nie przypominam. Dzisiaj jest piątek, więc w sobotę nic nie załatwimy, ale w poniedziałek skontaktujemy się z Normsthalem.
.

Dla Normstahla obciach totalny - ciekaw jestem jak zareaguje na Wasze uwagi. Napisz jaki finał miała ta Wasza sprawa.. pzdr

delfin71
05-03-2011, 14:03
Dla Normstahla obciach totalny - ciekaw jestem jak zareaguje na Wasze uwagi. Napisz jaki finał miała ta Wasza sprawa.. pzdr

Mąż jak najszybciej skontaktuje się z Normsthalem. Mam nadzieję, że szybko załatwią sprawę.
W ogóle, gdy mąż zadzwonił do Normstahla, to byli zdziwieni, że jest jakaś reklamacja z hugo.
Oni nie otrzymali żadnego zgłoszenia awarii siłownika. Ten właściciel z hugo, który nas tak "cudownie" wczoraj potraktował, chyba coś kręci.
Mam nadzieję, że Normstahl przejmie sprawę naprawy bramy. Nawet nie chcę już oglądać tego chama z hugo.
Normstahl powinien dać mu nauczkę, bo rzeczywiście tych bram nie chcemy już nikomu polecać. Ładna wizualnie, ale co z tego....Żałuję tego zakupu.:(

delfin71
09-03-2011, 15:52
Dla Normstahla obciach totalny - ciekaw jestem jak zareaguje na Wasze uwagi. Napisz jaki finał miała ta Wasza sprawa.. pzdr

Brama działa. W poniedziałek zostali przysłani serwisanci, którzy w końcu naprawili siłownik. Mężowi w poniedziałek nie udało się skontaktować z osobą z Normsthala, która interweniowała w naszej sprawie- jak widać skutecznie. Natomiast i tak wystosujemy pismo d oNormstahla, bo tego typu usterki mogą mieć jeszcze miejsce, a my już nie chcemy podobnych przezyć, jakich dostarczył nam właściciel firmy hugo. (jak się okazało, w piątek to własciciel tej firmy tak karygodnie się zachował. Zresztą, przeciąganie w czasie naprawy bramy, jak się okazało, to też zasługa tego człowieka. )
Podsumowując, brama w tej chwili działa. A my zdecydowanie odradzamy firmę hugo w Jankach k/Warszawy. Dziękujemy osobie z forum za podanie namiaru do przedstawiciela Normsthal. Bez tej interwencji, jestem więcej niż pewna, że dalej mielibyśmy zepsuty siłownik. Pozdrawiam.:bye:

carringtontomas
10-03-2011, 12:42
Dobra cena, szkoda że tak daleko,
Ja montuję 4500x2125 i wołają ok. 6tys.

Montują w całej Polsce....

ciężarek74
10-03-2011, 22:41
Co do sciany to sie zgodze bo już nie raz montowałem na goły poroterm,ale wylewka do niczego nie jest potrzebna


producent sam nie sprzedaje akcesorii. Poza tym, sama nie poradzosz sobie z wymianą tej uszczelki choćby dlatego, że by dobrze to wykonać trzeba zdemontowac panele. Spokojnie - nie niszczy to wykonanych już prac elewacyjnych czy wewnątrznych.
Tak naprawdę stroną w sporze nie jest producent ani nawet (w świetle zrozumiałego przeze mnie tekstu) dostawca i montażysta. Kłopot w tym że wyszły wam wylewki niżej niż wuzgodnieniach.
Sam mailem ostatnio taki przypadek - uzgodniony poziom posadzki +80 i całe szczęście że brama nie zamówiona bo nastąpiła zmiana i będzie tylko 20.
Zresztą zmiany i niedokładne podawanie poziomów planowanych posadzek to jakaś zmora. Ludzie zmieniają projekty, tu dodają, tam odejmują a później drzwi za duże, wylewki wchodzą na skrzydła balkonów lub próg pojawia się większy od przewidywanego. Echhh.....
Zyczę szybkiego załatwienia sprawy z dostawcą z którym masz podpisaną umowę. Kilka godzin roboty i po krzyku :)

kilka godzin roboty i jest wymieniony dolny profil .a poco demontowac panele.

Do wiadomosci renatki.prosze o zmierzenie wysokosci swiatła wiazdu(od nadproża do posadzki)a później spojżeć do umowy i zobaczyć jaka wysokość jest napisanajeżeli w umowie jest naprzykład.2250 i zmierzony wymiar jest też taki sam a prowadnice pionowe są 2 centymetry wyżej niż posadzka ........to firma montująca dała d..y i żle zamontowała

witek86
14-03-2011, 13:57
A co za róznica czy krispol czy normstahl, jeśli firma sprzedająca te bramy jest do bani???

Brama Normstahl wizualnie jest ładna, tylko firma Hugo w Jankach jest beznadziejna.
Obsługa klienta, serwis przez firme hugo to jedno wielkie dno. Ponieważ do tej pory nie mamy naprawionej tej bramy, więc naprawdę przestrzegam przed tą firmą. Zaliczkę ściągneli sprawnie, a z realizacją zamówienia i naprawą bramy już się nie śpieszyli i nadal się nie spieszą.
Nas poinformowano o ok 5 tyg terminie realizacji zamówienia, a tak naprawdę trwał on 2 razy dłużej, zastał nas snieg. Jakoś to przetrawiłam.
A teraz użeramy się z firmą Hugo w Jankach, żeby nam naprawili siłownik (napęd). Olewka totalna. W głowie mi się nie mieści, że przy tak dużej konkurencji, dzieją się rzeczy rodem z PRL-u.
Mąż za radą osoby na tym forum, napisał do przedstawiciela Normstahl.
Interwencja na tyle pomogła, że panowie raczyli się umówić następnego dnia na godzinę 15.00, nawet nie chcieli słuchać o 15.30, wyłącznie na 15.00 i kropka. (słyszałam rozmowę, więc wiem że naciskali na 15.00, nie było mowy o jakimś przedziale czasowym)
No nic, wyznaczonego dnia mąż pognał z pracy już po 13.00 (pomimo nawału pracy), bo PANOWIE (w końcu serwisant nasz PAN) mają nadjechać i naprawić bramę.
Mąż czekał do 16.00 na działce, szanownych monterów ani widu ani słychu.
Zatem zadzwonił do montera. Ten nie powiedział nawet "halo", tylko wydał męzowi polecenie: "niech Pan zadzwoni za 30 min" i skończył rozmowę.
Mąż się wkurzył i jeszcze raz zadzwonił pytając, kiedy będą. Odpowiedzieli że najwczesniej za godzinę godziny.- czyli ok 17.00-17.30, a nie 15.00. Nawet nie zadzwonili do męża, że nie zdążą.To ich stała praktyka. Niestety, nie mogliśmy tyle czekać, bo mąż musiał ze mną pojechac do lekarza na18.30. (końcówka ciąży, ponad 50km do przejechania, więc ja już nie siadam za kółkiem)

Zadzwoniłam do pracownika Hugo, powiedziałąm co myslę o traktowaniu klienta i ich serwisie.
Pan Paweł M. obiecał, ze następnego dnia monter na pewno podjedzie i zadzwoni 30 min wcześniej, żebym nie czekała na zimnie Bóg raczy wiedzieć ile czasu na serwisantów. No i przyjechał dobrym samochodem serwisant o 18.00. Nie wiem czy to był właściciel firmy, czy jakiś kierownik. Okazał się kompletnym chamem, który wytknął nam, że skontaktowaliśmy się z Normstahlem, wykazując się brakiem cierpliwości. No bo powinniśmy cierpliwie czekać aż zechcą nas obsłużyć. I tu mi nerwy puściły. Najpierw ponad miesiąc opóżnienia w dostawie bramy i serwisant ma do nas pretensje, że montaż wypadł w grudniu. A teraz dwa miesiące czekania na naprawę i to po interwencji w Normstahla i nam brakuje cierpliwości: sick. Anioła taka obsługa wyprowadzi z równowagi. Mąż mu mówi, że zgodnie z prawem, to termin naprawy został kilkakrotnie przekroczony, a serwisant na to, że prawo tu jest nieważne. No tak, firmę hugo nie obowiązują przepisy.

Skąd takich serwisantów biorą. Facet nam mówi, że siłownik przestał działać bo nie mamy wylewek. I to nasza wina. Po pierwsze, firma hugo w zamówieniu, nigdzie nie informuje, że bramy można montować tylko jak są wylewki, ba , mam zapis w zamówieniu, który uściśla do jakiej wysokości będą przewidziane wylewki. Pracownik przyjął zamówienie, zaznaczająć do jakiej wysokości ma być wylewka. I tak ma być wylana, na razie są podłożone cegły. Nie miał żadnych zastrzeżeń co do braku wylewki. Może pracownicy mogliby przejść jednakowe szkolenia, żeby udzielać klientowi takich samych informacji. Bo już widzę, że dzisiejszy serwisant, za wszelką cenę stara się udowodnić nam nasz błąd.

Wcale bym się nie zdziwiła gdyby brama była źle zamontowana. Serwisant kłóci się z nami, do mnie mówi żebym się "zamkneła" i " się nie nakręcała", absolutnie nie zważał na moją zaawansowaną ciążę (myślę, że gdyby trafił na innego klienta, to zwyczajnie dostałby, za takie zachowanie). Mąż mu zwrócił uwagę, żeby się tak do mnie nie odzywał, to ten doskoczył do męża i chciał się z nim bić. Powinnam się cieszyć że od chama nie dostałam, bo nawet moja zaawansowana ciąża (9 miesiąc) mu nie przeszkadzała. Ludzie, co za patologia. Tego jeszcze nie przeżyliśmy. Ja pojechałam do domu, a mąż został z tym człowiekiem. O 21.00 mąż wrócił, ale facet nie naprawił bramy. Mąż powiedział, że w ramach "dyskusji" facet znowu doskoczył do niego i chciał się z nim bić, bo mu się męża ironiczny uśmiech nie podobał (cytuję: "mogę poprawić panu ten uśmiech"). Małoczytelny podpis na protokole pozostawiony przez tego człowieka, wskazuje że nazywa się się Kozłowski (jak właściciel firmy), aż mi się wierzyć nie chce.

Człowiek ten mężowi buduje profil psychologiczny, jakby go co najmniej znał. Facet przyjechał naprawić bramę, a od początku daje nam nauki, zachowuje się jak ostatni cham. O wszystko ma pretensje: a to że garaż był nieposprzątany podczas montażu (był posprzątany, a na prośbę monterów mąż przełożył kilka palet i to już mu tak zapadło w pamięć), a to że śmieliśmy być niecierpliwi i poprosiliśmy o interwencję Normstahl (to już mnie dobiło), a to że nie mamy wylewek. Dostało nam się też za to, że bramę montowali w grudniu i pracownicy się pochorowali (w dniu montażu nie słyszeliśmy że to problem, a przecież wiele ekip tak pracuje - a w ogóle to montaż miał być przecież w listopadzie, a nie w końcu grudnia). Facet wywołuje pyskówkę i nas obraża.

I tu w całej tej sprawie, chodzi o sposób podejścia do klienta. Nie ma żadnego kontaktu z nami, umawiają się, nie przyjeżdzają, nie zadzwonią, nie odbierają telefónów. A jak już przyjeżdża ktoś - kierownik? - z Hugo, to okazuje się chamem.

Termin realizacji naprawy wynosi 2 tyg. My zgłosiliśmy telefonicznie usterkę na początku stycznia i dopiero 24 stycznia łaskawca nas nawiedził, spisał protokół i do dzisiejszego dnia nie mamy naprawionej usterki, a mamy 4 marca. Dzisiaj przyjechał i jeszcze zachowuje się jak ostatni cham. Najgorsze jest to, że wydaliśmy kasę na bramę, która niemal od początku jest niesprawna. Firmę hugo w jankach ktoś na forum polecił. Skorzystałam, bo znajduje się najbliżej naszego domu. Sądziłam, że z dojazdem nie powinno byc problemu, ale niestety jest i jak widać nie do przeskoczenia.

Mąż z wielkim zrozumieniem podchodził do wydłużonego oczekiwania na bramę, wykazał się dużą cierpliwością i taktem w czekaniu na przyjęcie reklamacji siłownika. Wykazał spokój przy kolejnym przekładaniu terminu naprawy( my dzwoniliśmy i staraliśmy się wymóc jakiś termin naprawy, o ile ktoś odebrał telefon). Ale ile można wykazywać zrozumienie, gdy jest się tak podle traktowanym??????:mad:
Mieliśmy wcześniej bramę Hormann i z serwisem nie mieliśmy żadnego problemu. Panowie byli terminowi i profesjonalni. Zresztą brama dobrze działała.
Żałujemy, że daliśmy się skusić na firmę Hugo w jankach.
Na wszystkich dostępnych serwisach będę przestrzegała przed tą firmą. DNO WIELKIE.
Zobaczymy jaki finał będzie miała nasza sprawa. Nie byliśmy kiedykolwiek tak traktowani. Wybudowaliśmy dom, mieliśmy kontakt z różnymi firmami. Owszem zdarzały się jakieś niedociągnięcia, ale starano się sprawnie rozwiązać problem. Z przyjemnością polecamy dalej firmy. Ale takiego traktowania, olewania jakiego doświadczamy od hugo, to sobie nie przypominam. Dzisiaj jest piątek, więc w sobotę nic nie załatwimy, ale w poniedziałek skontaktujemy się z Normsthalem.

Przepraszam za tak długi wątek, nie wynika to z checi pożalenia się na forum, ale uważam że mamy bardzo duży wybór firm sprzedających bramy, więc firmę hugo w jankach mozna sobie podarować. Nasze doświadczenie niech będzie przestrogą.



no to ładnie:)
znam serwisanta z Jezierskiego i wygladem to pudziana przypomina ale usmiechu nikomu nie chce naprawiać czy też gasić.
współczuje ...
i to właśnie wychodzi pomontazowy serwis!
skasują i olewka.to robi różnice bo sprzedawać bramy może każdy

witek86
14-03-2011, 13:59
nieotynkowanym ścianą mówimy nie:P

delfin71
16-03-2011, 12:04
no to ładnie:)
znam serwisanta z Jezierskiego i wygladem to pudziana przypomina ale usmiechu nikomu nie chce naprawiać czy też gasić.
współczuje ...
i to właśnie wychodzi pomontazowy serwis!
skasują i olewka.to robi różnice bo sprzedawać bramy może każdy

Witam, chciałąbym tylko jeszcze dodać, że mąż na prośbę firmy Normstahl opisał jak wyglądało podejście firmy Hugo do naprawy siłownika i do nas- klientów. Otrzymaliśmy kilka dni temu, bardzo miłą odpowiedź od przedstawiciela Normstahl, przedłużyli nam naprawę gwarancyjną, zapewnili że podobna sytuacja nie bedzie miała miejsca. Mam nadzieję, że już nas ominą podobne przeżycia, gdy będziemy musieli skorzystać z serwisu do bramy. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

witek86
16-03-2011, 12:35
i to jest pozadna firma:)
tu widać różnice miedzy szanujacymi się producentami a "garazowcami"
bo jak by ten gościu co was chciał bić itd wyprodukował tą bramę to napewno pozostała by tylko droga sądowa
pozdrawiam

bwojtek
17-03-2011, 05:55
Faktycznie zachowanie firmy Normstahl zasługuje na pochwałę. Dobry produkt potrzebuje oprawy w postaci sprawnego serwisu. A dla klientów to może być dobra wskazówka - wybierajcie sprawdzone firmy. Czasem warto zadzwonić do producenta i spytać kogo w danym regionie poleca.

blokno
17-03-2011, 07:42
Dobry produkt potrzebuje oprawy w postaci sprawnego serwisu. A dla klientów to może być dobra wskazówka - wybierajcie sprawdzone firmy. Czasem warto zadzwonić do producenta i spytać kogo w danym regionie poleca.

I warto to chyba podkreślić że każdy dobry produkt czy to brama, czy okno czy drzwi, potwierdza swoje właściwości dopiero po zamontowaniu - dopiero wtedy staje się pełnowartościowym elementem budynku. Dlatego zawsze zależny bedzie od dobrego serwisu okołosprzedażowego (pomiar, transport, montaż, serwis gwaracyjny). Większość kupujących skupia się na ramach, szybach, wypełnieniach lub na samych oknach, a w moim przekonaniu, skupić się powinna na znalezieniu wiarygodnego sprzedawcy-serwisanta, który pomoże dokonać wyboru i zapewni PEŁNY serwis okołosprzedażowy.. pzdr

finlandia
17-03-2011, 09:53
Czasem warto zadzwonić do producenta i spytać kogo w danym regionie poleca.
Lata patrzę na ten rynek i dochodzę do wniosku, że nie ma lepszego sposobu na sprawdzenie sprzedawcy, jak telefon do Producenta.
Na liście przedstawicieli jest mnóstwo firm, ale nie każda zasługuje by tam być..

witek86
17-03-2011, 12:20
ale dobra sieć handlowa (czytaj im wiecej tym lepiej) to piorytet dla niektórych .
bo nawet najlepszy produkt źle zamontowany nie spełni swojej roli.ja to zawsze mówie.
a co do normsthal'a to firma na plus -ich bramy to my w austrii montujemy i wszystkie biało zielone:P

debowymocny
17-03-2011, 13:20
A ma ktoś z forumowiczów bramę garażową segmentową RYTERNA ?? Ciekaw jestem opinii odnośnie jakości wykonania oraz użytkowania.

bwojtek
17-03-2011, 13:48
ale dobra sieć handlowa (czytaj im wiecej tym lepiej) to piorytet dla niektórych
Ilość to nie jakość. Taki dobroplast sprzeda okna każdej formie, która będzie chętna do współpracy. Nawet, jeżeli na tej samej ulicy ma już jakiegoś odbiorcę. Poważny producent takich numerów nie robi.

bwojtek
17-03-2011, 13:48
A ma ktoś z forumowiczów bramę garażową segmentową RYTERNA ?? Ciekaw jestem opinii odnośnie jakości wykonania oraz użytkowania.
Pierwsze słyszę. Chyba jakiś "wynalazek"...

debowymocny
17-03-2011, 13:53
Ryterna to podobno duża Litewska firma :/ przedstawiciel Hormana mi ją proponuje, zaletą jej jest możliwość montowania segmentówki do nadproża 8cm (bez napędu)
Oto link do strony producenta www.ryterna.eu/pl/
Czy będę pierwszy z taką bramą?

witek86
17-03-2011, 14:04
Ilość to nie jakość. Taki dobroplast sprzeda okna każdej formie, która będzie chętna do współpracy. Nawet, jeżeli na tej samej ulicy ma już jakiegoś odbiorcę. Poważny producent takich numerów nie robi.

o tym właśnie chciałem powiedzieć.a nieraz jest tak że producent pozwala na dwóch różnych partnrów w mieście .to to już wogóle masakra

blokno
17-03-2011, 14:32
o tym właśnie chciałem powiedzieć.a nieraz jest tak że producent pozwala na dwóch różnych partnrów w mieście .to to już wogóle masakra

Znam taki przypadek z jednego miasteczka, że obydwa punkty sprzedają okna z Dobroplastu, jeden o 20 proc. drożej od drugiego i obydwaj jakoś sobie radzą (ten "droższy" chyba nawet lepiej). To specyficzny producent, bo nie sprzedaje "swoich" okien ale okna "no name" - dlatego mogą się z nimi dziać cuda.. Znam nawet punkt Oknoplastu, który sprzedaje okna z Dobroplastu. Dlatego twierdzę, że producent-producentem, a i tak najważniejszy jest w tym wszystkim sprzedawca, który będzie potrafił zapewnić serwis - nawet okien z Dobroplastu. pzdr

witek86
17-03-2011, 15:07
cuda i dziwy

Beata&Slawek
18-03-2011, 18:18
Dostalem oferte na brame garazowa: Wisniowski, brama segmentowa, przetloczenia wysokie, naped ,kolor whinchester wymiary 2400x2100 cena 4730 z montazem, a ze nie mam kompletnie rozeznania w temacie moze znajdzie sie ktos kto oceni czy to dobra cena czy szukac innego dostawcy?

_FIX_
22-03-2011, 20:44
Ryterna to podobno duża Litewska firma :/ przedstawiciel Hormana mi ją proponuje, zaletą jej jest możliwość montowania segmentówki do nadproża 8cm (bez napędu)
Oto link do strony producenta www.ryterna.eu/pl/
Czy będę pierwszy z taką bramą?

Ja znam tego producenta, tak jak pisałeś Ryterna jest z Litwy. Ceny mogą mieć dużo niższe ponieważ są producentem paneli i wielu polskich producentów kupuje u nich zarówno panele jak i podzespoły.

WOJSKI
23-03-2011, 06:15
Dostalem oferte na brame garazowa: Wisniowski, brama segmentowa, przetloczenia wysokie, naped ,kolor whinchester wymiary 2400x2100 cena 4730 z montazem, a ze nie mam kompletnie rozeznania w temacie moze znajdzie sie ktos kto oceni czy to dobra cena czy szukac innego dostawcy?

Zawsze jest warto poszukać innej oferty, ja podczas zakupu bramy miałem koło 4 ofert różniły się ceną około 1000 pln. Wybrałem najtańszą i mam porządnie zamontowaną bramę, przynajmniej od lata zeszłego roku nic się nie dzieje :). Brama jeszcze nie jest stale używana, otwieram ją raz na kilka dni. niedługo się to powinno zmienić, gdyby się coś działo dam znać.
Moja brama to Wiśniowski 4500x2500 z automatem

bwojtek
24-03-2011, 08:42
Dostałem dzisiaj nieoficjalną informację, że dostawcy paneli podnoszą ceny a to oznacza, że w najbliższym czasie pójdą w górę ceny bram garażowych. Zapowiada się seria podwyżek w branży budowlanej :(

blokno
24-03-2011, 08:52
Dostałem dzisiaj nieoficjalną informację, że dostawcy paneli podnoszą ceny a to oznacza, że w najbliższym czasie pójdą w górę ceny bram garażowych. Zapowiada się seria podwyżek w branży budowlanej :(

Firma Wisniowski akurat sama robi dla siebie panele, więc u nich chyba jednak te podwyżki będą na samym końcu.. pzdr

bwojtek
24-03-2011, 09:03
Ale stal podrożała także dla Wiśniowskiego.

jareko
24-03-2011, 09:07
podwyżki są i są nieuniknione
Choćby z powodu cen paliw

debowymocny
25-03-2011, 14:18
Ja znam tego producenta, tak jak pisałeś Ryterna jest z Litwy. Ceny mogą mieć dużo niższe ponieważ są producentem paneli i wielu polskich producentów kupuje u nich zarówno panele jak i podzespoły.
OK to zamawiam...

miron123
25-03-2011, 23:16
chyba trochę z ta cena prawie 5tys za brame 2100x2400 przegieli, ja za prawie taka sama bo 2000x2400 z montazem (bez automatu) zaplacilem 2100zl i to w Warszawie!

Konto usunięte_12*
29-03-2011, 21:58
Ze szczerym sercem nie polecam bram KRISPOL.
KRISPOL -STANOWCZE NIE !!!

Ja również :mad:
F-ma KRISPOL nie informuje swoich potencjalnych klientów PRZED ZAKUPEM, że najwyższa sekcja (panel) bramy o szerokości przekraczającej 4 metry ma prawo SIĘ WYBOCZYĆ.
I że jest to zjawisko NORMALNE :jawdrop:
W efekcie "uzyskujemy" NIECO przewiewny garaż , co zimą raczej komfortu nie zapewnia. Jest to informacja z pierwszej ręki (od szefa działu reklamacji tej "firmy").

Jaroll
05-04-2011, 19:34
Ja również :mad:
F-ma KRISPOL nie informuje swoich potencjalnych klientów PRZED ZAKUPEM, że najwyższa sekcja (panel) bramy o szerokości przekraczającej 4 metry ma prawo SIĘ WYBOCZYĆ.
I że jest to zjawisko NORMALNE :jawdrop:
W efekcie "uzyskujemy" NIECO przewiewny garaż , co zimą raczej komfortu nie zapewnia. Jest to informacja z pierwszej ręki (od szefa działu reklamacji tej "firmy").

tylko jeden panel się wyboczył? i to ten na samej górze? ten co jest wzmocniony ceownikiem alu z uszczelką?
a reszta paneli nie?
Dziwne.

Konto usunięte_12*
05-04-2011, 21:30
tylko jeden panel się wyboczył? i to ten na samej górze? ten co jest wzmocniony ceownikiem alu z uszczelką?
a reszta paneli nie?
Dziwne.

Rzeczywiście....DZIWNEEEE :rolleyes:
Bo żadnego ceownika alu nie ma i nie było.
Za to, gdy zgłosiłem reklamację, chciano mnie "uszczęśliwić" dokręceniem CIĘŻKIEJ STALOWEJ BELKI :jawdrop: o przekroju "omega".
Nieprawdaż, że DZIWNEEEE???

witek86
06-04-2011, 12:22
przy duzych szerokościach te "cieżkie stalowe belki o przekoroju omega"(omegi) muszą być stosowane! tak jak wzmocnienia w oknach itp itd
pierwszy i ostatni panel zawsze jest ze wzmocnieniem aluminiowym

Konto usunięte_12*
06-04-2011, 17:38
przy duzych szerokościach te "cieżkie stalowe belki o przekoroju omega"(omegi) muszą być stosowane!

Chyba takiej belki nie widziałeś!!! :jawdrop: Czy stosują je zawsze (przy szerokich bramach) wszystkie firmy??
Gdybym o tym wiedział przed zakupem, to bym pewnie zrobił dwie oddzielne bramy. "Grzech" KRISPOL'u polega na tym, że mnie o tym nie uprzedzono!!

witek86
06-04-2011, 20:25
to moze ci chca dac jakies coś innego i chyba nie kupiłeś prosto od krispolu tylko od jakiegos sprzedawcy.widziałem omegi które sie montuje bo sam montowałem

_FIX_
06-04-2011, 20:27
Większość firm stosuje wzmocnienia przy szerokich bramach. sobieradek a w czym Ci przeszkadza "ciężar tej belki" ? Przy takiej szerokości masz na pewno automat ? Wzmocnienie jest od wewnątrz i jakoś mi nikt się nie skarżył, że jemu się nie podoba - nawet klienci chwalili.

Konto usunięte_12*
06-04-2011, 21:23
Większość(?) firm stosuje wzmocnienia przy szerokich bramach. sobieradek a w czym Ci przeszkadza "ciężar tej belki" ? Przy takiej szerokości masz na pewno automat ? Wzmocnienie jest od wewnątrz i jakoś mi nikt się nie skarżył, że jemu się nie podoba - nawet klienci chwalili.

Większość? To jednak są firmy, które POTRAFIĄ robić bramy bez tego żelastwa?:D Szkoda, że na taką nie trafiłem!
Widzę, że mam do czynienia z Obrońcami "z urzędu" (czyli reprezentantami "firmy" KRISPOL), bo nie ustosunkowaliście się do mojego koronnego zarzutu, że PORZĄDNA FIRMA powinna o tej "normalności" (albo swojej nieumiejętności wykonania szerszych bram bez wzmocnień) lojalnie klienta uprzedzać. A to jest niewybaczalne! :yes:

_FIX_
06-04-2011, 21:34
1) Tak się składa, że ja z ww firmą nie mam nic wspólnego - także proszę mi nie imputować.
2) Trzeba było kupić u jakiegoś pana Kazia czy Władzia co skręca bramy w szopie to pewnie byś nie miał tego "żelastwa".
3) Dalsza dyskusja na temat "żelastwa" nie ma sensu.
Pozdrawiam

WOJSKI
07-04-2011, 06:24
Większość? To jednak są firmy, które POTRAFIĄ robić bramy bez tego żelastwa?:D Szkoda, że na taką nie trafiłem!
Widzę, że mam do czynienia z Obrońcami "z urzędu" (czyli reprezentantami "firmy" KRISPOL), bo nie ustosunkowaliście się do mojego koronnego zarzutu, że PORZĄDNA FIRMA powinna o tej "normalności" (albo swojej nieumiejętności wykonania szerszych bram bez wzmocnień) lojalnie klienta uprzedzać. A to jest niewybaczalne! :yes:

Ja mam 4,5 m wiśniowskiego, co jest w środku panela trudno powiedzieć ale na najwyższym panelu mam taką listwę aluminiową pewnie wzmacniającą konstrukcję pierwszego panelu. Szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to i tak automat targa tę bramę do góry, ręcznie też już ją podnosiłem i spokojnie płeć piękna sobie z nią poradzi.

witek86
07-04-2011, 08:32
Większość? To jednak są firmy, które POTRAFIĄ robić bramy bez tego żelastwa?:D Szkoda, że na taką nie trafiłem!
Widzę, że mam do czynienia z Obrońcami "z urzędu" (czyli reprezentantami "firmy" KRISPOL), bo nie ustosunkowaliście się do mojego koronnego zarzutu, że PORZĄDNA FIRMA powinna o tej "normalności" (albo swojej nieumiejętności wykonania szerszych bram bez wzmocnień) lojalnie klienta uprzedzać. A to jest niewybaczalne! :yes:
reprezentant to ja może będę ale w piłke nożną jak mnie smuda powoła,a powołuje wszystkich:)
to że ci nikt nie powiedział że musi być to źle ale napewno nie kupiłeś prosto z firmy.a to że ci omegi przeszkadzaja to już troszeczke wyolbrzymianie ale każdy może mieć inne zdanie. i możesz im już nie wybaczyć haha
wyginanie paneli powstaje na skutek ciężaru bramy. omgi są po to by brama nie uginała się na środku jak ją podnieesiesz do góry i zostawisz otwartą

bwojtek
07-04-2011, 09:10
wyginanie paneli powstaje na skutek ciężaru bramy
Interesująca diagnoza ale raczej błędna.

witek86
07-04-2011, 10:39
Interesująca diagnoza ale raczej błędna.

hmm to szkolenia psia mać nic nie dały;/
a pan powiedział wyginanie paneli bram o duzych szerokościach powstaje na skutek a)działania warunków atmosferycznych ,takich jak słońce itp
b) przy podniesionej bramie paneele bramy uginają się tworząc łuk
c) d) nie pamiętam:)

bwojtek
07-04-2011, 11:45
a)działania warunków atmosferycznych ,takich jak słońce itp
I tu jest właśnie mniej więcej wyjaśnienie tematu. Głównie chodzi o różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz

b) przy podniesionej bramie paneele bramy uginają się tworząc łuk
Lepiej nie chwal się jaka firma ma tak tandetne panele, że wyginają się pod własnym ciężarem ;)

Konto usunięte_12*
07-04-2011, 18:49
wyginanie paneli bram o duzych szerokościach powstaje przy podniesionej bramie paneele bramy uginają się tworząc łuk

A u mnie przy OPUSZCZONEJ bramie jest ok. 1,5 cm odległości górnego panela od uszczelki, i to przez "okrągły" rok (a więc niezależnie od różnic temperatur). Brama przy tym opiera się dolną uszczelką na progu. Górny panel jest więc częściowo odciążony.
A ta szczelina jest (według KRISPOL'u) zjawiskiem NORMALNYM :eek:

Konto usunięte_12*
07-04-2011, 19:02
to że ci nikt nie powiedział że musi być to źle ale napewno nie kupiłeś prosto z firmy.
A co ma piernik do wiatraka? Produkt jest "firmy" KRISPOL i zmontowany przez współpracującą montażownię.

wyginanie paneli powstaje na skutek ciężaru bramy. omgi są po to by brama nie uginała się na środku jak ją podnieesiesz do góry i zostawisz otwartą
Właśnie piszę powyżej, że u mnie najwyższy panel jest wygięty przy bramie OPUSZCZONEJ :jawdrop: Zimno "zawiewa" więc przy bramie zamkniętej.

Konto usunięte_12*
07-04-2011, 19:08
co jest w środku panela trudno powiedzieć ale na najwyższym panelu mam taką listwę aluminiową pewnie wzmacniającą konstrukcję pierwszego panelu.

A co byś powiedział, gdyby ci dopiero w wyniku interwencji chciano dokręcić taką stalową "beleczkę" o gabarytach przekroju poprzecznego ok. 10 x 10 cm? :rolleyes:

Reasumując powyższą dyskusję NIE POLECAM "KRISPOL"u przy zakupie JAKICHKOLWIEK bram z uwagi na brak ważnych informacji i lekceważenie klienta!

WOJSKI
07-04-2011, 21:44
A co byś powiedział, gdyby ci dopiero w wyniku interwencji chciano dokręcić taką stalową "beleczkę" o gabarytach przekroju poprzecznego ok. 10 x 10 cm? :rolleyes:

Reasumując powyższą dyskusję NIE POLECAM "KRISPOL"u przy zakupie JAKICHKOLWIEK bram z uwagi na brak ważnych informacji i lekceważenie klienta!

no pewnie bym się wku.... no zdenerwował.
mam nadzieję że ktoś z tej firmy czyta to forum i weźmie sobie wszelkie żale do serca i poprawi jakość.
Stare przysłowie pszczół mówi że zadowolony klient przyprowadzi 3 nowych a niezadowolony zabierze 7.
Firma krispol starciła właśnie 7 nowych klientów :)

Renatka
07-04-2011, 22:47
Reasumując powyższą dyskusję NIE POLECAM "KRISPOL"u z uwagi na lekceważenie klienta!

Witam w klubie, choć pewnie wolelibyśmy być w innym klubie ;)

jareko
08-04-2011, 06:07
oczywiście zostanę odebrany stronniczo bo mam w ofercie bramy Krispolu
Dla mnie ewidentnie dał ciała ten kto sprzedawał - nie poinformował nabywcy że przy szerokich bramach, celem usztywnienia paneli, musi być zastosowany dodatkowy profil wzmacniający, zapobiegający przed wyginaniem paneli.
Każda firma wykonuje to co jej przedstawiciel zamawia - przynajmniej tak powinno być ;)

wojgoc
08-04-2011, 07:52
oczywiście zostanę odebrany stronniczo bo mam w ofercie bramy Krispolu
Dla mnie ewidentnie dał ciała ten kto sprzedawał - nie poinformował nabywcy że przy szerokich bramach, celem usztywnienia paneli, musi być zastosowany dodatkowy profil wzmacniający, zapobiegający przed wyginaniem paneli.
Każda firma wykonuje to co jej przedstawiciel zamawia - przynajmniej tak powinno być ;)
ciała dał zarówno sprzedawca jak i sama fabryka, bo jesli od okreslonej szerokości bramy nalezy dodatkowo usztywnić panel poprzez profil wzmacniający i takie są zalecenia producenta, to takie zamówienie powinno byc zwrócone do sprzedawcy w celu skorygowania.
Dla mnie wieksza wina lezy po stronie producenta, bo nie dba o swój wizerunek. Narobic jak najwieksza ilośc punktów sprzedaży nie jest sztuką - sztuką jest ich odpowiednio przeszkolić, pilnować by działali zgodnie z zaleceniami producenta i eliminować zarówno takich głupich sprzedawców jaki i ich zlecenia.
Bo idąc Twoim tokiem myslenia- jesli ja chce brame o szer. 6m i trafiam na takiego "wyedukowanego sprzedawcę", to Krispol taką zrobi bez szemrania zgodnie z zamówieniem? Nie powinien przyjąc takiego zlecenia.

jareko
08-04-2011, 08:51
fakt - masz rację
tak powinno być

Konto usunięte_12*
08-04-2011, 16:37
Dzięki za te ostatnie wpisy i wsparcie (duchowe) :cool:
Ja też uważam, że powyżej tej określonej szerokości bram "firma" KRISPOL w ogóle nie powinna się brać za ich produkcję w tak "topornym" wykonaniu :sick:
Do tej pory nie wiem też, czym konserwować lakier na ich panelach (szybko zmatowiał). Odpowiedź: wzruszenie ramion i "recepta": czysta woda ;). Próbowałem, i ...."kicha" :(

IVO333
08-04-2011, 18:30
. Narobic jak najwieksza ilośc punktów sprzedaży

A tu Krispol akurat jest dość ostrożny. Co nie znaczy oczywiście że wszyscy ich przedstawiciele i tych przedstawicieli pracownicy są super fachowcami.

ciężarek74
10-04-2011, 22:15
Witam.wszystkich.tak czytam i czytam-mysle imysle-omege w krispolu montuje sie do bram od 4750 do xxxx szerokosci.omega służy jak to zauważył bwojtekdo usztywnienia górnego panela jak brama jest otwarta.to ze kolega sobieradek ma przerwe 1,5 cm -to albo wygięty panel dzięki automatyce (brama zablokowana ręczniea automat ciągnoł)albo często w stanie otwartymno i miało prawo sie wygiąc .ewentualnie nadproże zrąbane podczas tynkowania.łatwo sprawdzic.od jednego kąca do drugiego kąca swiatła nadproża przeciągnąć sznurek i będzie wiadomo.2 wersja jak panel jednak wygięt -otwożyc brame i wygiąć do góry.do tego potrzebne są 3 osoby -dwie na brzegach jedna pośrodku.dziękuje za uwage.monter z wrocławia

Konto usunięte_12*
10-04-2011, 22:31
1.to ze kolega sobieradek ma przerwe 1,5 cm -to albo wygięty panel dzięki automatyce (brama zablokowana ręczniea automat ciągnoł)
2. albo często w stanie otwartymno i miało prawo sie wygiąc .
3. ewentualnie nadproże zrąbane podczas tynkowania.łatwo sprawdzic.od jednego kąca do drugiego kąca swiatła nadproża przeciągnąć sznurek i będzie wiadomo.
4. 2 wersja jak panel jednak wygięt -otwożyc brame i wygiąć do góry.do tego potrzebne są 3 osoby -dwie na brzegach jedna pośrodku.dziękuje za uwage.monter z wrocławia

Ad.1 - nietrafione: na razie automatyki brak i napęd jest ręczny (na etapie wykończenia domu ważniejsze są inne wydatki)
Ad.2 - nie ma takiego PRAWA. Taki "producent" niech lepiej nie "produkuje" szerokich bram, jeśli tego nie potrafi
Ad.3 - nadproże proste (sprawdzone przez monterów z "montażowni")
Ad.4 - Jaki z ciebie monter, skoro dajesz takie "rady" w okresie gwarancji??? :no:
Skoro producent tej bramy na to się nie odważył, to mam odważyć się ja??? (na własną odpowiedzialność?) :confused:

ciężarek74
10-04-2011, 22:51
Witam ponownie.ad 3 tylko przez monterów czy też kolega był przy tym sprawdzaniu czy nadproże jest proste.jakbym dostał nawet teraz taką podpowiedz o 23:48 to bym poleciał do garażu i to sam sprawdził.a co to za monteży z montażowni jak moge spytać.ad 4.miałem taki przypadek na starej bramie która jest po gwarancji,wiec tak zrobiłem.

ciężarek74
10-04-2011, 22:55
Ad 2.miało prawo.większosc montuje wiśniowskiego i jeszcze nie miałem reklamacji na wygiety górny panel dlatego bo jest orginalnie zamontowana omega od szerokosci 4700

ciężarek74
10-04-2011, 22:57
Acha zapomniałem sie spytac-te 1,5 cm to na całym panelu czy tylko posrodku ,a może od połowy w którąś strone

Konto usunięte_12*
11-04-2011, 18:28
czy też kolega był przy tym sprawdzaniu czy nadproże jest proste.

Było to natychmiast sprawdzone przez tę "montażownię", bo szukali pretekstu, aby udowodnić winę kogoś innego.

Konto usunięte_12*
11-04-2011, 18:32
Ad 2.miało prawo.

Jeśli panele wyginają się trwale pod własnym ciężarem, to taką bramę można tylko o kant d...y potłuc :mad:

Konto usunięte_12*
11-04-2011, 18:34
Acha zapomniałem sie spytac-te 1,5 cm to na całym panelu czy tylko posrodku ,a może od połowy w którąś strone

Dokładnie pośrodku - trwale wygięty najwyższy panel, a w stronę boków szczelina zanika. Pozostałe panele proste, więc znaczy, że nie wyginają się trwale pod własnym ciężarem nawet po dłuższym otwarciu bramy.

budowapoznan
11-04-2011, 22:35
zaczynam rozglądać się za bramą garażową...rozważam firmę Normstahl'a i Hormann'a, choć Normstahl pod kilkoma względami bardziej mi odpowiada, szczególnie z serii EURO...otwór ma wymiar 5000x2250mm, więc raczej "typówka"...ogólnie wszystkie firmy zalecają stosowanie dodatkowego wzmocnienia górnego panela, ale przedstawiciel Normstahl'a poinformował mnie, że w ich bramach panele mają grubszą blachę -w sumie o grubości 1mm i przez to jest sztywniejsza...
czy może się wypowiedzieć osoba, która ma bramę Normstahla o szerokości >4500mm?

wojgoc
12-04-2011, 06:52
Witam.wszystkich.tak czytam i czytam-mysle imysle-omege w krispolu montuje sie do bram od 4750 do xxxx szerokosci.omega służy jak to zauważył bwojtekdo usztywnienia górnego panela jak brama jest otwarta.to ze kolega sobieradek ma przerwe 1,5 cm -to albo wygięty panel dzięki automatyce (brama zablokowana ręczniea automat ciągnoł)albo często w stanie otwartymno i miało prawo sie wygiąc .ewentualnie nadproże zrąbane podczas tynkowania.łatwo sprawdzic.od jednego kąca do drugiego kąca swiatła nadproża przeciągnąć sznurek i będzie wiadomo.2 wersja jak panel jednak wygięt -otwożyc brame i wygiąć do góry.do tego potrzebne są 3 osoby -dwie na brzegach jedna pośrodku.dziękuje za uwage.monter z wrocławia
mam nadzieje, że jako montażysta nie popełniasz tylu błedów co w pisaniu

WOJSKI
12-04-2011, 15:47
Dokładnie pośrodku - trwale wygięty najwyższy panel, a w stronę boków szczelina zanika. Pozostałe panele proste, więc znaczy, że nie wyginają się trwale pod własnym ciężarem nawet po dłuższym otwarciu bramy.

Tak się zastanawiam nad przyczyną wygięcia panela, umieść kilka fotek górnej części bramy, może coś wspólnie wydumamy.
Gdybyś miał napęd to silnik w początkowej fazie otwierania z dużą siłą działa na panel i podejżewam właśnie że stąd u mnie przynajmniej, wcześniej już pisałem ż mam bramę firmy W... szerokość 4500, jest taki dwuteownik aluminiowy jak sądzę.
Podjedź do innego dystrybutora swojej bramy, udaj dociekliwego klienta i wybadaj jak jest zbudowana brama, czy się nie wygina etc.
Może zamontowali Ci bramę niekompletną tj. bez tej szyny a teraz chcą Cię spławić

Konto usunięte_12*
12-04-2011, 19:36
Tak się zastanawiam nad przyczyną wygięcia panela, umieść kilka fotek górnej części bramy, może coś wspólnie wydumamy.
Sorry, ale nie miałem cierpliwości (a może i trochę wiedzy komputerowej ;)), bo nie opanowałem dotąd umiejętności wklejania zdjęć. A szczelina, jak szczelina - pośrodku panela największa.


Podjedź do innego dystrybutora swojej bramy, udaj dociekliwego klienta i wybadaj jak jest zbudowana brama(?), czy się nie wygina etc. Chyba nie o to chodzi, bym to ja się nauczył prawidłowej produkcji bram :confused:


Może zamontowali Ci bramę niekompletną tj. bez tej szyny a teraz chcą Cię spławić

Być może, ale tej SZYNY, którą widziałem u monterów (i którą ochoczo chcieli mi dokręcić do tego panela), to pewnie już ręcznie bym nie podniósł :sick:

jareko
12-04-2011, 19:43
podniósłbyś, podkręcić lekko sprężyny i działać będzie tak samo jakby tego usztywnienia nie było

Konto usunięte_12*
12-04-2011, 21:26
podniósłbyś, podkręcić lekko sprężyny i działać będzie tak samo jakby tego usztywnienia nie było

Obawiam się, że jeśli spręźyny są wykonane z podobnego materiału, jak ten panel, to lepiej ich nie przeciążać (mogą się przedwcześnie "zmęczyć" ;))
A poza tym ten "dystrybutor" tylko na to czyha, abym sam zaczął w okresie gwarancji coś "majstrować" przy tej bramie :D Nie wiadomo przecież, jakie usterki do końca tej gwarancji jeszcze się w niej pojawią :rolleyes:

hazeleyes1982
13-04-2011, 22:21
Mam pyt do sprzedawców bram Hormann lub Normstahl: czy możliwy jest podział bramy (przemysłowej-nieocieplanej) na 5 w miarę równych paneli?Wymiary wnęki to: 290x320?W jednym punkcie Hormanna, pani powiedział, ze nie jest to mozliwe-ze przemysłowe dzielą sie inaczej niż te ocieplane, a ja chciałabym dobrac ta brame do bramy garazowej przy domu ( która bedzie podzielona własnie na 5 paneli-z Hormanna).Nie wiem, czy zrozumiale to wyjasniłam, ale o tej porze...jakos ciezko byc bardziej precyzyjną:-)pomóżcie, proszę:rolleyes:

witek86
14-04-2011, 10:14
Obawiam się, że jeśli spręźyny są wykonane z podobnego materiału, jak ten panel, to lepiej ich nie przeciążać (mogą się przedwcześnie "zmęczyć" ;))
A poza tym ten "dystrybutor" tylko na to czyha, abym sam zaczął w okresie gwarancji coś "majstrować" przy tej bramie :D Nie wiadomo przecież, jakie usterki do końca tej gwarancji jeszcze się w niej pojawią :rolleyes:

no ty raczej byś tego nie zrobił! poproś o pomoc w dodaniu fotek i zobaczymy ten wynalazek!

Konto usunięte_12*
14-04-2011, 19:12
poproś o pomoc w dodaniu fotek i zobaczymy ten wynalazek!

Niestety - nie mam kogo :rolleyes: a na naukę brak czasu (wykończenie domu!) :lol2:

WOJSKI
14-04-2011, 19:43
Niestety - nie mam kogo :rolleyes: a na naukę brak czasu (wykończenie domu!) :lol2:

Specjalnie dla Ciebie kurs wklejania zdjęć na forum (kopia z FAQ):
Czy mogę dodawać Obrazki?


Jak najbardziej możesz wstawiać obrazki do swoich postów. Jednakże obecnie nie istnieje możliwość przesyłania obrazków bezpośrednio na forum. Musisz więc wstawiać obrazki, które znajdują się na innym, ogólnodostępnym serwerze, np. http://www.moj-serwer.pl/moj-obraz.gif. Nie możesz wstawiać obrazków znajdujących się na twoim komputerze (chyba że jest on publicznie dostępnym serwerem) ani obrazków przechowywanych na stronach wymagających autoryzacji, np. skrzynki pocztowe, strony chronione hasłem itp. Aby wstawić obrazek użyj znacznika BBCode [img] lub odpowiedniego znacznika HTML (jeśli jest to dozwolone).

Łopatologicznie
1. Umieszczasz zdjęcie na darmowym serwerze
2. Kopijujesz adres pod którym znajduje się zdjęcie
3. w okienku gdzie piszesz posty używasz guziczka "dodaj grafikę" i tam wklejasz ten adres

A teraz do dzieła :D

jareko
14-04-2011, 20:09
jeszcze prościej z własnego komputera
- zaawansowana edycja
- załączniki - klikasz "zarządzaj załącznikami"
- otwiera ci się nowe okno gdzie klikasz "wybierz plik"
- szukasz grafiki na swoim kompie która chcesz zamieścić
- po wybraniu klikasz "wgraj"
- po skopiowaniu pliku kilasz "zakończ"
pojawia ci sie w poście wgrana grafika
Podstawowa zaleta - nie trzeba mieć swoich zdjęć na "obcym" serwerze

witek86
15-04-2011, 11:35
chyba nie ma już bramy:)

Konto usunięte_12*
15-04-2011, 20:24
chyba nie ma już bramy:)

Mojej? Jeszcze jest :) I nadal ze szczeliną :(
Z "recept" Wojskiego lub jareko skorzystam (dzięki:)), ale w czasie Świąt, gdy będzie więcej czasu. Obecnie jestem "zarobiony" "po uszy" i (tak nawiasem mówiąc) jestem na tyle "zielony" w komputerach :sick:, że nie wiem gdzie szukać tej "zaawansowanej edycji" czy "zarządzaj załącznikami". Gdy wracam wieczorem do domu, to jestem tak zmęczony, że trudno o efektywną naukę.
Zatem dzięki za instrukcje i na razie proszę o wyrozumiałość ;)

jareckki1
29-04-2011, 20:06
Którą bramę mam wybrać???? Wiśniowski czy Hormann.
Różnica w cenie jest niewielka bo aż 23 zł. (tańsza brama Hormanna)
Bramy różnią się tym, że w Hormanie silnik zamontowany jest na stałe na suficie, a u Wiśniowskiego jest ruchomy tzn. jeździ razem z bramą. Czy to ma znaczenie dla dłuższego użytkowania.
Proszę o poradę J

edde
29-04-2011, 20:56
ja bym bez zastanowienia brał hormanna

jareckki1
29-04-2011, 21:10
ja bym bez zastanowienia brał hormanna

Poproszę o jakieś konkrety bo powyższy wpis jakoś do mnie nie przemawia.
Jestem laikiem w tematyce bram :)

WOJSKI
30-04-2011, 21:00
ja jestem patriotą i mam wiśniowskiego, nie będę dorabiał obcego kapitału :D
a tak poważnie obie bramy dobre, zobacz która będzie bardziej pasowała do drzwi, okien no i jakie referencje ma ekipa montująca bo od tego najwięcej zależy.
Możesz mieć najlepszą bramę ale cóż po niej jak będziesz niezadowolony z efektu końcowego

tlalken
01-05-2011, 20:28
Do dystrybutorów bram Hormann, ludzi z branży.Pytanie - Prośba o opinie
Zamówiłem brame Hormann 2500*2000, 40 mm, kolor orzech w firmie TMT Wadowice. Wpłaciłem zaliczke, wszystko było super do czasu kiedy przyjechali montażyści z tej firmy i uświiadomili mnie na jakiej wysokości bedą prowadnice górne bramy.
Układ domu jest taki, że wychodząc z kotłowni wchodzę centralnie na prowadnice górne. Garaż jest obniżony względem domu o jakieś 25 cm i wchodząc do garażu prowadnica była by na wysokości mojej twarzy. Poprosiłem montażystów aby nie rozpakowywali w ogóle bramy.
Wpłaciłem wcześniej zaliczkę i myślałem, że firma TMT Wadowice potraktuje klienta poważnie.
Poprosiłem pracownika o wymianę bramy na rozmiar 2375*2000 wtedy prowadnice były by na bezpiecznej wysokości.
Niestety firma TMT Wadowice olała mnie totalnie. Powiedzieli, że albo wezme brame, albo sam ją sprzedam a oni wtedy wymienią na taki rozmiar jak chce.
Tłumaczą się tym, że firma Hormann nie wymienia zamówionych bram i generalnie maja mnie gdzieś.
Pisałem ostatnio maila, ale nawet nie raczyli na niego odpowiedzieć.
Dodam tylko, że kupiłem w tej firmie okna firmy Oknoplast Kraków za sporą kwote.
Sam pracuje w handlu i wiele robi się dla klienta, ale postępowanie firmy TMT Wadowice jest zastanawiające, widać, jak zależy im na zadowoleniu klienta. Przecież nie chce nic zwracać tylko dopłacić i wymienic na wyższy rozmiar
Bardzo proszę o Waszą opinie. Co sądzicie na ten temat.
Czy postępowanie firmy TMT Wadowice jest w porządku według Was.
Jestem zdecydowany dopłacić do bramy wyższej, ale niestety ani Hormann, ani TMT Wadowice nie odpowiadają.
Może macie jakieś propozycje

kurt76
01-05-2011, 21:50
Zamowilem brame uchylna 3000 * 2300 Wisniowskiego, nieocieplana.
Jakie dokupic napedy do tego?

MUSZA byc tanie, moga byc chinskie....

Drugie pytanie dot. bramy dwuskrzydlowej 2 m skrzydlo z siatki sztywnej panelowej.... tutaj tez potrzebuje tanich napedow.

Oczywiscie nie chce kupic syfu ktory sie za pare lat zepsuje, moliwe do realizacji za 1000-1200 zlotych (brama garaz + wjazdowa)?

markon2
01-05-2011, 22:22
WITAM mam podobny problem jak TLALKEN z tym ze brame zamówiłem 3 dni temu wisniowskiego i i zapewne przy montazu takze miałbym prowdnice górne na wysokosci twarzy gdyz garaz nizej o 30 cm od domu.W zwiazku z tym pytanie jak brame najlepiej teraz zamówic cy dobrym rozwiazaniem bedzie roletowa.Dodam ze z drugiej strony od naroznika do góry w pionie do krokwi mam 35 do 40 cm miejsca.

wojgoc
02-05-2011, 00:23
tialken,
jak rozumiem, zamówileś brame bez pomiaru technicznego - przed podpisaniem umowy nikt z firmy TMT nie był u Ciebie na budowie na pomiarze? nie poinformowali Cię jak brama zostanie zamontowana?
próbowałeś dzwonic do Horrmanna?

bwojtek
02-05-2011, 06:59
Zamówiłem brame Hormann 2500*2000, 40 mm, kolor orzech w firmie TMT Wadowice.
Jeżeli taką zamówiłeś (ty podałeś rozmiar) i taką otrzymałeś to trudno się doszukiwać winy dostawcy. Jeżeli natomiast to dostawca robił pomiary to wina leży wg mnie po jego stronie - pytanie tylko jakie są zapisy w umowie.

markon2
02-05-2011, 18:11
Moze ktos pomoze szukam bramy roletowej w kolorze ORZECH gdzie moge taka znalesc wisniowski ,hormann, krispol nie maja prosze o pomoc

tlalken
02-05-2011, 21:30
Jeżeli taką zamówiłeś (ty podałeś rozmiar) i taką otrzymałeś to trudno się doszukiwać winy dostawcy. Jeżeli natomiast to dostawca robił pomiary to wina leży wg mnie po jego stronie - pytanie tylko jakie są zapisy w umowie.

Powiem tak, że pomiar był przez pracownika tej firmy. Swoją drogą niezły fachowiec.
Ale ja nie chce sie doszukiwać tutaj ich winy, poprostu w ferworze budowy nie wpadłem na tak genialny pomysł,
że bede walił twarzą po prowadnicy za każdym razem kiedy bede wchodził do garażu.
Przecież ja nie chce zwrotu zaliczki, tylko chce najzwyklejszej w świecie wymiany za moją dopłatą oczywiście.
Dlatego tym bardziej dziwi mnie brak odpowiedzi na moje maile wysłane do Hormanna i do TMT.
Do handlowca nie dzwonie, bo wiem, że to spoko gość i przejmuje sie moją sprawą, był już dwa razy u mnie i szukał rozwiązania
w sposobie montażu. Niestety tylko on się stara, bo centrala TMT Wadowice ma mnie głęboko gdzies.
Wczoraj wysłałem maile do samych prezesów, ciekaw jestem, czy wogóle przeczytają
Czy naprawde Hormann nie wymienia bram, czy to poprostu wymówka TMT Wadowice?

bwojtek
03-05-2011, 07:17
A może rozwiązaniem będzie zastosowanie prowadzenia "H"?
Co do wymiany bramy: rozmiar 2500x2000 nie jest zbyt często spotykany w nowo wznoszonych garażach. Jeżeli więc nie udowodnisz winy sprzedawcy to nie oczekuj, że kupią sobie bramę, której nie sprzedadzą przez najbliższe 2 lata :(

tlalken
03-05-2011, 08:26
A co to jest to prowadzenie H ?

wojgoc
03-05-2011, 08:30
Powiem tak, że pomiar był przez pracownika tej firmy. Swoją drogą niezły fachowiec.
Ale ja nie chce sie doszukiwać tutaj ich winy, poprostu w ferworze budowy nie wpadłem na tak genialny pomysł,
że bede walił twarzą po prowadnicy za każdym razem kiedy bede wchodził do garażu.
albo w trakcie pomiaru nie sluchałeś co mówi fachowiec od pomiaru, uważająć, że wiesz lepiej co chcesz, albo
fachowiec od pomiaru był jeszcze wiekszym amatorem niz Ty.
Bo pomiar nie polega tylko na zdjęciu wymiaru, ale również uswiadomieniu Inwestorowi nespodzianek z jakimi sie może spotkać.
Poza tym jak większość Inwestorów nie opierałeś se na jednej wycenie i pomiarze tylko kilku - nikt Ci nie zwrócił uwagi na czekającą Ciebie niespodziankę?

tlalken
03-05-2011, 09:08
Akurat w tej firmie kupiłem wcześniej Okna, byłem bardzo zadowolony i nigdzie indziej nie jeździłem za bramą garażową.
Nie miałem innych wycen.Pojechałem i zamówiłem. Ludzie gdyby wszyscy budujący wiedzieli wszystko to nie było by tego forum.
I CZY MOŻE WRESZCIE ZAUWAŻYCIE JEDNA RZECZ, ZE DO TEJ PORY NIE ZWALIŁEM WINY NA DYSTRYBUTORA, NA HANDLOWCA,
A WY TYLKO PIERD . . . , że to moja wina itd itp. Czy ja napisałem, że to nie moja wina?
Tylko czy q..wa w normalnym cywilizowanym świecie nie da sie wymienić jednej bramy, dopłacić i wziąć drugą ?:bash:
W czym jest problem? W tym, że Hormann ma mnie w du.... , czy dystrybutor rzeczywiście nie może tej bramy wymienić u Hormanna?
A może to dystrybutor TMT Wadowice kładzie lage na klienta, bo ma zaliczkę.?

tlalken
03-05-2011, 09:11
Poza tym jak większość Inwestorów nie opierałeś se na jednej wycenie i pomiarze tylko kilku - nikt Ci nie zwrócił uwagi na czekającą Ciebie niespodziankę?

a skąd Ty człowieku możesz wiedzieć takie rzeczy :evil::evil::evil:

bwojtek
03-05-2011, 09:40
Prowadzenie "H" pozwala by brama wjechał jakiś odcinek pionowo w górę po nadprożu i dopiero później "skręciła". Takie rozwiązanie powinno pozwolić "ominąć" otwór drzwiowy górą.
A co do "mania w d...e": twoja brama została wyprodukowana w konkretnym rozmiarze, typie i kolorze. Różnorodność oferty powoduje, że na 100 sprzedanych bram czasem tylko 2-3 się powtarzają. Dlatego nie bądź zdziwiony, że nikt nie chce lokować swoich pieniędzy w twoją bramę na bliżej nie określony czas. Zaproponuj wzięcie bramy w komis albo wystaw z dobrą cenę na allegro. Sam się przekonasz czy łatwo ją sprzedać.

tlalken
03-05-2011, 11:38
Dzięki za wyjaśnienie mocowania H. Jakoś nikt mi tego nie zaproponował.
Czy trzeba zamawiać jakąś specjalną prowadnice, czy można modyfikować tą która jest przy bramie?
Taka prowadnica H całkowicie rozwiązała by mój problem
Czekam aż brama się sprzeda. Dziwi tylko fakt, że nikt nie odpisał do dziś na moje maile.
Na moją bramę miałem czekać 6 tyg, a była po 2 tyg,leżała sobie na magazynie Hormanna w Sosnowcu
i spokojnie czekała na klienta. Nikt nie robił jej na moje specjalne zamówienie.
Ma typowe przetłoczenie M i kolor Orzech. grubość 40 mm

wojgoc
03-05-2011, 11:38
a skąd Ty człowieku możesz wiedzieć takie rzeczy :evil::evil::evil:
bo każdy Inwestor tak robi. Ja też. Rozumiem, że Ty nie.....
jak okna zamawiasz to też tylko jedną firme uwzględniasz?

tlalken
03-05-2011, 11:46
bo każdy Inwestor tak robi. Ja też. Rozumiem, że Ty nie.....

Ja tez tak robie jak każdy i okna zamówilem właśnie u nich bo oferta spośród wielu była najsensowniejsza,
po co miałem zamawiać brame u kogoś innego jak dostałem dobrą oferte od kogoś sprawdzonego ?

bwojtek co z tą prowadnicą? Musze ją dokupić czy da sie wykombinować coś z ta która jest przy bramie?

bwojtek
04-05-2011, 17:05
bwojtek co z tą prowadnicą? Musze ją dokupić czy da sie wykombinować coś z ta która jest przy bramie?
Niestety nie wiem jakimi dokładnie elementami różnią się prowadzenie normalne od "H" ale z tego co się orientuję, to różnice są duże i nie jest to tylko "zestaw dozbrajający". Najlepiej zadzwoń bezpośrednio do Hormanna.

ciężarek74
04-05-2011, 21:37
Mam takie małe pytanie dostałych forumowiczów-jak sie plasują ceny montażu bram garażowych i przemysłowych w waszych regionach bo cos mi sie zdaje ze u was to jes lepiej płatne niż w dolnosląskim,i zaczołem sam montować bramy bo powoli mnie niestac na opłacenie pracownika

markon2
06-05-2011, 19:07
PROSZĘ O OPINIE NA TEMAT BRAMY Z PROWADZENIEM BOCZNYM NORMSTAHL

Witam mam problem z wyborem bramy do garażu gdyż nie mogę zamontować segmentowej z powodu różnicy poziomów miedzy domem a garażem 35cm. Szukam alternatywy dla niej może właśnie tak jak w tytule tylko czy to dobre bramy proszę o opinie z góry dziękuję może ktoś mi jeszcze coś innego doradzi jak sobie z tym poradzić.

Charlie
07-05-2011, 14:16
Normstahl to czołowy producent bram. Spokojnie możesz inwestować. Natomiast problemem może być odpowiedni sprzedawca/montażysta. Tak jak w oknach - profil i reszta składników z najwyższej półki a wykonawca spartolić może wszystko i zamiast produktu bezawaryjnego zapłacisz za nowy szmelc.

markon2
08-05-2011, 11:01
Normstahl to czołowy producent bram. Spokojnie możesz inwestować. Natomiast problemem może być odpowiedni sprzedawca/montażysta. Tak jak w oknach - profil i reszta składników z najwyższej półki a wykonawca spartolić może wszystko i zamiast produktu bezawaryjnego zapłacisz za nowy szmelc.

Ogółnie to brama mi sie podoba choc nie widzialem jej na zywo i nie wiem jak to wszystko działa. Szczególnie nutruje mnie zamontowanie prowadzen na posadzce czy nie jest to kłopotliwe,czy moze przeszkadzac i sprawiac jakies kłopoty w uzytkowaniu. Cena takiej bramy tez jest dosc wysoka ale nie mam mozliwosci załozenia segmentowej a chciałbym ciepła brame a roletowa mi tego nie da. Moze znajdzie sie na forum jakis uzytkownik tej bramy i cos o niej napisze.POZDRAWIAM

bwojtek
08-05-2011, 11:18
Boczna brama Normstahla nie sprawia większych kłopotów ale bardzo ważny jest jej precyzyjny montaż (a to niewielu potrafi). Niestety brama z uwagi na zastosowanie uszczelek szczotkowych nie jest tak szczelna jak "tradycyjna górna". Należy też dbać o czystość dolnej szyby prowadzącej. W nowym wykonaniu dostępna jest szyba mocowana "na posadzkę", która upraszcza montaż i gwarantuje wg mnie lepszą szczelność dołem.

markon2
08-05-2011, 11:59
BWOJTEK dzieki za jakies info na temat tej bramy ale wydaje mi sie ze i tak ta brama bedzie chyba zatrzymywala wiecej cieppła w srodku nizeli rolowana o grubosci panela 20mm . A ty co bys mi polecil za brame prócz segmentowej górnej tak aby byla dobrą alternatywa na wyjscie z mojej sytuacji.Garaz bedzie ogrzewany a wiec zalezy mi na parametrach cieplnych . Mosiałbym zobaczyc na zywo gdzies prace tej bramy i ocenic jak to wszystko pracuje.

bwojtek
08-05-2011, 12:07
Na pewno brama boczna to dużo lepsze rozwiązanie niż rolowana. Bramę wg strony Normstahla ma na ekspozycji TurPlast w Pile.

Matilde1
08-05-2011, 12:08
.

markon2
08-05-2011, 12:23
Na pewno brama boczna to dużo lepsze rozwiązanie niż rolowana. Bramę wg strony Normstahla ma na ekspozycji TurPlast w Pile.

Dziekuje bardzo za podpowiedz gdy wróce do kraju to udam sie do tur-plastu i obadam ta brame. pozdrawiam

Konto usunięte_12*
10-05-2011, 19:59
no ty raczej byś tego nie zrobił! poproś o pomoc w dodaniu fotek i zobaczymy ten wynalazek!

Wykonanie fotek okazało się niepotrzebne, bo dzisiaj Firma KRISPOL niezwykle pozytywnie mnie zaskoczyła montując GRATISOWO nowy napęd SOMFY (z 2-letnią gwarancją).
I szczeliny już nie ma (napęd ją zlikwidował!) :D :wiggle:

WOJSKI
10-05-2011, 20:32
Wykonanie fotek okazało się niepotrzebne, bo dzisiaj Firma KRISPOL niezwykle pozytywnie mnie zaskoczyła montując GRATISOWO nowy napęd SOMFY (z 2-letnią gwarancją).
I szczeliny już nie ma (napęd ją zlikwidował!) :D :wiggle:

No i widzisz wszystko dobrze się skończyło:D.
A szklanka zawsze do połowy pełna :)
No i firmie KRISPOL zamiast ubyć 7 klientów przybędzie 3 nowych.