PDA

Zobacz pełną wersję : Brama garażowa: Hormann, Wiśniowski, krispol...



Strony : 1 2 [3] 4 5 6

Konto usunięte_12*
10-05-2011, 20:50
No i widzisz wszystko dobrze się skończyło:D.

Tak po prawdzie, gdyby ten górny panel wyginał się w drugą stronę, to w ogóle nie byłoby sprawy ;)

ciężarek74
10-05-2011, 23:16
to by załtwił każdy automat a nietylko somfy,ale to tylko moje zdanie

Jaroll
12-05-2011, 05:06
to by załtwił każdy automat a nietylko somfy,ale to tylko moje zdanie

No nie każdy, niektóre mają taką elektronikę że po dopchnięciu bramy do końca cofają sie jakiś centymetr , np spin firmy nice.

AndrzejLA
12-05-2011, 09:38
PROSZĘ O OPINIE NA TEMAT BRAMY Z PROWADZENIEM BOCZNYM NORMSTAHL

Witam mam problem z wyborem bramy do garażu gdyż nie mogę zamontować segmentowej z powodu różnicy poziomów miedzy domem a garażem 35cm. Szukam alternatywy dla niej może właśnie tak jak w tytule tylko czy to dobre bramy proszę o opinie z góry dziękuję może ktoś mi jeszcze coś innego doradzi jak sobie z tym poradzić.


Zakupiłem 5-metrową bramę Normstahl g30 u autoryzowanego przedstawiciela firmy w Zielonej Górze. Brama ciągle się psuje - była już naprawiana ponad 30 razy. Wymieniane były panele, rolki, napęd, wreszcie zamieniono panele bramy na nowe g60. Brama nadal się psuje. Naprawy trwają nawet kilka miesięcy. Wówczas bramy najczęściej nie można użytkować i samochody stoją przed pustym garażem. Firma nie jest w stanie naprawić bramy, więc zaczęła zarzucać, że brama jest niewłaściwie użytkowana - rzekomo na bramę działają bardzo duże siły zewnętrzne, które nie pozostawiają jednak żadnych widocznych śladów. Odradzam zarówno ze względu, na jakość bramy jak i sposób traktowania klientów. Brama jest użytkowana idealnie. Moim zdanie brama jest także fatalnie zamontowana. Firma nie jest zainteresowana, aby sprawdzić swojego autoryzowanego przedstawiciela. Obsługa klienta nie z tej epoki. Klient ma zakupić bramę, później jest intruzem.

finlandia
12-05-2011, 10:18
Idealnie użytkowana? Sorry, ale coś tu nie tak. Jeśli sie psuje to nie jest użytkowana.
Jeśli była naprawiana ponad 30 razy (?!!!?? - ja bym po 5 razie stracił cierpliwość) - to jak to ma się przekładać na niechęć fabryki do sprawdzenia przedstawiciela?
Sorry, ale to niewiarygodne i jak na mój nos pachnie walką między lokalnymi sprzedawcami.
Ale może utrzesz mi tego nosa i pokażesz tu swoją bramę?

wojgoc
12-05-2011, 11:10
30razy naprawiana?
naprawy trwają po kilka miesięcy?
a kiedy ją zakupiłeś? bo wychodzi na to, że masz niekończącą się gwarancję.
rozumiem, że poza autoryzowanym punktem sprzedaży o całym problemie poinformowałeś Normstahl - wysłałeś pismo z kopiami zgłoszeń reklamacyjnych?
i co rozumiesz przez idealnie użytkowana?

WOJSKI
12-05-2011, 13:57
Zakupiłem 5-metrową bramę Normstahl g30 u autoryzowanego przedstawiciela firmy w Zielonej Górze. Brama ciągle się psuje - była już naprawiana ponad 30 razy. Wymieniane były panele, rolki, napęd, wreszcie zamieniono panele bramy na nowe g60. Brama nadal się psuje. Naprawy trwają nawet kilka miesięcy. Wówczas bramy najczęściej nie można użytkować i samochody stoją przed pustym garażem. Firma nie jest w stanie naprawić bramy, więc zaczęła zarzucać, że brama jest niewłaściwie użytkowana - rzekomo na bramę działają bardzo duże siły zewnętrzne, które nie pozostawiają jednak żadnych widocznych śladów. Odradzam zarówno ze względu, na jakość bramy jak i sposób traktowania klientów. Brama jest użytkowana idealnie. Moim zdanie brama jest także fatalnie zamontowana. Firma nie jest zainteresowana, aby sprawdzić swojego autoryzowanego przedstawiciela. Obsługa klienta nie z tej epoki. Klient ma zakupić bramę, później jest intruzem.

no to zostały jeszcze tylko prowadnice i napęd no i masz kolego nową bramę.
Więc w czym problem? Co się psuje?
No i co za siły zewnętrzne, kosmici ? :D
Oj, coś mnie po kościach drze, że finlandia ma rację :D

wojgoc
12-05-2011, 19:18
no to zostały jeszcze tylko prowadnice i napęd no i masz kolego nową bramę.
Więc w czym problem? Co się psuje?
No i co za siły zewnętrzne, kosmici ? :D
Oj, coś mnie po kościach drze, że finlandia ma rację :D
napęd już był wymieniany, więc tylko prowadnice zostały.

AndrzejLA
13-05-2011, 16:17
napęd już był wymieniany, więc tylko prowadnice zostały.


Nie jestem przedstawicielem konkurencyjnej firmy. Bramę, o której piszę użytkuję w swoim domu. Faktycznie trudno powiedzieć, że bramę użytkuję. Czas użytkowania bramy i okres, w którym brama jest popsuta i oczekuję na naprawę właściwie się równoważy. W związku z tym, że naprawy przeciągały się przysługiwało mi prawo do przedłużenia gwarancji o okres, w którym brama nie nadawała się do użytku. O naprawach informowałem formę Normstahl a także zgłaszałem, że mam wątpliwości czy brama została prawidłowo zamontowana. Informowałem, ze brama nie zamyka się równo, tzn. po zamknięciu widać, że raz jedna strona jest niże a raz druga strona. Różnica wynosi nawet 3 cm. Prześwitu pod bramą zazwyczaj nie ma bo na dole bramy znajduje się kilkucentymetrowa guma. Mam także uwagi do sposobu zamontowania bramy. Przesyłałem zdjęcia do firmy Normstahl. Odpowiedź była tylko jedna – należy skontaktować się z serwisantem. Ten przyjeżdżał, twierdził, że to normalne, iż brama 5-metrowa zachowuje się w taki sposób, naprawiał usterkę i tak do następnej naprawy. Wreszcie otrzymałem odpowiedź, że brama została uszkodzona w wyniku „działania na bramę dużej siły zewnętrznej”. Chyba kosmici! Mówiąc o tym że brama jest użytkowana idealnie mam na uwadze fakt, że brama jest otwierana i zamykana tylko automatycznie, chociaż producent dopuszcza także otwieranie ręczne. Do bramy boję się dotknąć. Serwisant twierdził, że jak wiatr zawieje piskiem, to może to spowodować awarię bramy.
Oto zdjęcia (w załączeniu) jak brama została przymocowana. Normstahl nic na moje uwagi nie odpowiedział. Prosiłem nawet, aby przysłał innego serwisanta, żeby sprawdził zamontowanie – bezskutecznie!





5636356364

ciężarek74
14-05-2011, 23:02
Witam andrzejala.z tego co widze na zdięciach,to brama będzie zawsze chodziła źle-po 1 brak sróbek mocujących na bębnach,ale to można przeboleć ale najważniejsze jest to że montażyści pozamieniali sprężyny-prawa na lewą a lewa na prawą.po 2czy zdięcia były robione na zamkniętej bramie czy jednona otwartej dopołowy.po 3 wedłóg zdięć brama niema poziomu

bwojtek
15-05-2011, 08:16
Sprężyna "czerwona" jest z prawej więc nie są zamienione. Nie mam też pojęcia o jakiej śrubie blokującej bęben piszesz?
Przy lewej sprężynie jest źle nawinięta linka. Tak się dzieje, jeżeli sprężyny nie są napięte dostatecznie mocno lub źle ustawione względem siebie na "sprzęgle wału".

I jeszcze jedna sprawa: Normstahl bardzo dba o swoją opinię. Nie wiem kogo i w jaki sposób informowałeś o swoich problemach. Jestem jednak przekonany, że jeżeli informacja trafi do przedstawiciela regionalnego lub jego zwierzchnika to na pewno pomogą jeżeli faktycznie wina jest po stronie bramy lub jej montażu.

adam_k
15-05-2011, 18:14
Ja również chciałbym zapytać o bramę Normstahl. Mam bramę szerokości 5m. Kolor dąb mocca. Na trzech panelach od dołu zamontowane są omegi. W sumie paneli jest 4. W słoneczne dni takie jak teraz bram już w godzinach porannych (8-9) odkształca się i wygina na zewnątrz. Strzałka wygięcia po środku bramy wynosi około 3-4 cm. Brama skierowana jest na wschód i może lekko na południe. Czy to normalne żeby tak się wyginała. Jak powraca do swojego położenie to zauważyłem, że panele nie przylegają do siebie. Po bokach są prawie styczne a środkiem jest około 0,5 cm przerwa. Powoduje to że jak się patrzy na bramę od frontu to nie tworzy ona jednolitej płaszczyzny tylko wyraźnie zauważa się gdzie panele się łączą.

bwojtek
15-05-2011, 18:33
A na zlecenia jakiej firmy ten post?

adam_k
15-05-2011, 18:34
Ja również chciałbym zapytać o bramę Normstahl. Mam bramę szerokości 5m. Kolor dąb mocca. Na trzech panelach od dołu zamontowane są omegi. W sumie paneli jest 4. W słoneczne dni takie jak teraz bram już w godzinach porannych (8-9) odkształca się i wygina na zewnątrz. Strzałka wygięcia po środku bramy wynosi około 3-4 cm. Brama skierowana jest na wschód i może lekko na południe. Czy to normalne żeby tak się wyginała. Jak powraca do swojego położenie to zauważyłem, że panele nie przylegają do siebie. Po bokach są prawie styczne a środkiem jest około 0,5 cm przerwa. Powoduje to że jak się patrzy na bramę od frontu to nie tworzy ona jednolitej płaszczyzny tylko wyraźnie zauważa się gdzie panele się łączą.

Może jeszcze doprecyzuję. Omegi firma zamontowała po tym jak zgłosiłem że w marcu przy temperaturze około -10 stopni brama wygina się na zewnątrz ze strzałką wygięcia około 5 cm. Środkiem się wyginał do zewnątrz a u góry w rogach tworzyły się wtedy kilkucentymetrowe szpary (około 2cm). Brama wówczas nie chciała się otwierać. Ani z automatu ani ręcznie. Po dwóch miesiącach,właśnie teraz (13 maja) przyjechali i zamontowali te omegi. Robili to przy pochmurnej i w sumie chłodnej pogodzie. Brama była w swoim położeniu. Ale na drugi dzień jak tylko słonko troszkę błysło, było ze 18 stopni brama znowu się wygięła tylko może nie 5cm a 3 cm.

adam_k
15-05-2011, 18:36
bez kitu. mam bramę i jestem użytkownikiem prywatnym.

bwojtek
15-05-2011, 18:38
Niewielu "użytkowników prywatnych" rejestruje "martwe konto" w styczniu by pierwszym postem w maju przywalić jakiejś firmie...

bez kitu
Kolega od producentów drutu?

adam_k
15-05-2011, 18:45
bwojtek nie chcę się rozwodzić czemu rejestrowane w styczniu a piszę teraz. Była jakaś ciekawa reklama muratora, nie pamiętam myłślałem że skorzystam. Piszę bo mam problem. Nie znam się na bramach. Z tego co czytam ty się na tym znasz. Więc jak możesz to podpowiedz coś i pomóż.

bwojtek
15-05-2011, 18:50
OK. Daj jakieś zdjęcia z zaznaczonymi kierunkami wygięcia. Skoro masz "dąb mocca" to znaczy, że to brama EURO. W tych bramach wygięcia od słońca są baaardzo marginalne a liczby, które podajesz wręcz szokujące.

adam_k
15-05-2011, 18:54
tak brama euro, kupiona we wrześniu ubiegłego roku. zdjęć mam sporo. może jakoś na email?

adam_k
15-05-2011, 19:10
może spróbuję coś zamieścić. Może się uda

Konto usunięte_12*
15-05-2011, 19:29
Brama wówczas nie chciała się otwierać. Ani z automatu ani ręcznie.

Uuuufff! Odetchnąłem. Znaczy to, że u mnie nie było aż tak źle ;) A i tak producent zaskoczył mnie swoją dbałością o dobrą opinię i markę.

adam_k
15-05-2011, 19:36
dodam jeszcze to co zauważyłem ostatnio. nie wiem czy mam to jakieś znaczenie ale zawiasy nie są zamontowane w płaszczyźnie pionowej. ten dolny plastikowy jest zukosowany. nie mierzyłem ale wydaje mi się że na niektórych odchylenie od pionu dochodzi nawet do 0,5cm.

AndrzejLA
16-05-2011, 13:23
Sprężyna "czerwona" jest z prawej więc nie są zamienione. Nie mam też pojęcia o jakiej śrubie blokującej bęben piszesz?
Przy lewej sprężynie jest źle nawinięta linka. Tak się dzieje, jeżeli sprężyny nie są napięte dostatecznie mocno lub źle ustawione względem siebie na "sprzęgle wału".

I jeszcze jedna sprawa: Normstahl bardzo dba o swoją opinię. Nie wiem kogo i w jaki sposób informowałeś o swoich problemach. Jestem jednak przekonany, że jeżeli informacja trafi do przedstawiciela regionalnego lub jego zwierzchnika to na pewno pomogą jeżeli faktycznie wina jest po stronie bramy lub jej montażu.

Widzę, że znasz się na bramach. Może mi jeszcze trochę podpowiesz. W odmowie uznania reklamacji poinformowano mnie, że "uszkodzenia są wynikiem działania na bramę dużej siły zewnętrznej i mogły powstać tylko w wyniku nieodpowiedniego użytkowania bramy garażowej, np. szarpania jej do góry." Kiedy na piśmie nie zgodziłem się z tą opinią odpisano mi, że "uszkodzenie polegające na odwinięciu się linki nośnej z bębna jest wynikiem działania na bramę dużej siły zewnętrznej, przy odłączonym napędzie bramy i mogło powstać tylko w wyniku nieodpowiedniego użytkowania bramy garażowej, np. szarpania jej do góry." Tyle dosłownie mi odpowiedziano. Oczywiście bramy nie odłączałem od napędu (nie było takiej potrzeby), poz tym producent dopuszcza ręczne otwieranie bramy w razie braku prądu. Ale czy taka sytuacja w ogóle mogła zaistnieć. Z jaką siłą musiałbym szarpać bramą, która ma 5 metrów szerokości i ponad 2 metry wysokości, aby podnieść ją szybciej zanim sprężyna zwinie linkę. Przecież linka jest zwijana na rolkę przez sprężynę. Poinformowałem Normstahl w Zielonce, ale oni nie wysili się nawet na komentarz. Przytoczyli jedynie zdanie serwisanta. Od piątku próbuję dodzwonić się do działu reklamacji w Zielonce, lecz bezskutecznie - nikt nie odbiera telefonu. W dziale handlowym podają mi różne powody nieobecności. Jeżeli potrzebujesz mogę zrobić dodatkowe zdjęcia tylko powiedz jakie. W tej chwili sprężyna po tej stronie, gdzie linka jest źle nawinięta jest znacznie luźniejsza niż z drugiej strony. Na tą stronę jest także przekrzywiona brama, tzn brama od strony źle nawiniętej linki jest niż o jakieś 5 cm. Rolka niemalże wypada z prowadnicy. Brama już wcześniej miała tendencje do przekrzywiania, ale serwisant twierdził, że to normalne przy tak dużej bramie. Mogę także przesłać zdjęcia. Jeżeli możesz to proszę o pomoc.

bramiarz
16-05-2011, 15:47
W tym przypadku intruzem jest Autoryzowany Punkt Serwisowy. Brama zakupiona została w 2005r z tytułu 3 uzasadnionych reklamacji oraz oględzin niezależnych serwisantów (Wrocław,Poznań) całkowity produkt został wymieniony na zupełnie fabrycznie nowy.Całkowity koszt demontażu jak i montażu przejął na siebie serwisant. Po kolejnych niespełna 2 latach użytkowania doszło do awarii , do dnia dzisiejszego nie wpłynęła oficjalna pisemna reklamacja z opisem usterki.Jeżeli odblokujemy bramę od napędu w przypadku braku prądu i otworzymy bramę ręcznie zbyt szybko ja podnosząc może dojść do odwinięcia się linki z bębna nawojowego co tez się stało w tym przypadku ( po dokonaniu oględzin) nie można myśleć ,że ma się wieczystą gwarancję, z racji sprawowanego stanowiska.Wystarczy wyrazić chęć zapłaty za usunięcie usterki a nie pisać nieprawdę na forum, co tym bardziej utwierdzi w przekonaniu serwisantów , że do dziś istnieją ludzie, którzy za swoje błędy obwiniają innych.( 20 gratisowych wizyt programowania automatu z tytułu rozprogramowania poprzez ręczne otworzenie bramy i uruchomienie przycisku pilota). Moim zdaniem brama zamontowana idealnie , użytkowana fatalnie(firma montująca z 20 letnim stażem).

ciężarek74
17-05-2011, 20:30
Sprężyna "czerwona" jest z prawej więc nie są zamienione. Nie mam też pojęcia o jakiej śrubie blokującej bęben piszesz?
Przy lewej sprężynie jest źle nawinięta linka. Tak się dzieje, jeżeli sprężyny nie są napięte dostatecznie mocno lub źle ustawione względem siebie na "sprzęgle wału".


I jeszcze jedna sprawa: Normstahl bardzo dba o swoją opinię. Nie wiem kogo i w jaki sposób informowałeś o swoich problemach. Jestem jednak przekonany, że jeżeli informacja trafi do przedstawiciela regionalnego lub jego zwierzchnika to na pewno pomogą jeżeli faktycznie wina jest po stronie bramy lub jej montażu.
.

ciężarek74
17-05-2011, 20:31
Po wyglądzie sprężyn nadal jestem za tym że sprezyny sa odwrotnie zamontowane nie mówiąc o bębnach.linka powinna sie nawijac od zewnątrz do srodka a nie tak jak na zdięciach.bwojtek powiedz mi lub zrób zdięcie miejsca gdzie wchodzi drut sprężyny w czopuch (gdzie sie trzyma)

ciężarek74
17-05-2011, 20:32
A jezeli linki na wale nie sa ustawione równo dosiebie to znaczy-brama niema poziomu

wojgoc
19-05-2011, 21:34
post usunięty
najważniejsze, żeby byla dobrze zamontowana.

WOJSKI
20-05-2011, 05:27
najważniejsze, żeby byla dobrze zamontowana.

Dokładnie, nawet najlepsza na świecie brama źle zamontowana będzie owocowała negatywnymi opiniami.

edde
20-05-2011, 09:14
najważniejsze, żeby nie zaśmiecać forum reklamami zamiast wymieniać opinie... gość wali tym salonem w każdym swoim poście chyba...

bwojtek
21-05-2011, 07:24
Po wyglądzie sprężyn nadal jestem za tym że sprezyny sa odwrotnie zamontowane nie mówiąc o bębnach.linka powinna sie nawijac od zewnątrz do srodka a nie tak jak na zdięciach.
Nie było mnie cały tydzień więc dopiero teraz mogę odpisać.
W bramie G60 w przeciwieństwie do EURO linka nawija się od środka bramy w kierunku zewnętrznym. Zresztą jeżeli autor zdjęć ma jakieś wątpliwości to rolki mają oznaczenia R i L (pRawa i Lewa).

wojgoc
21-05-2011, 09:53
najważniejsze, żeby nie zaśmiecać forum reklamami zamiast wymieniać opinie... gość wali tym salonem w każdym swoim poście chyba...
nie unikniesz tego - najlatwiej poznac kogos takiego, jak ma 1-10 postów i od razu wychwala cos lub kogoś.
choc w przypadku AndrzejaL ta reguła nie potwierdzila się - tak to jest z wyjatkami, ze potwierdzają regułę.

maloszyce1
01-06-2011, 18:19
Wykonanie fotek okazało się niepotrzebne, bo dzisiaj Firma KRISPOL niezwykle pozytywnie mnie zaskoczyła montując GRATISOWO nowy napęd SOMFY (z 2-letnią gwarancją).
I szczeliny już nie ma (napęd ją zlikwidował!) :D :wiggle:

Widzisz dobry producent zawsze zareaguje pozytywnie, ja miałem niestety inne doswiadczenia z brama hormana dostłem pismo(wyginanie panela) że tak może sie dziać i dowidzenia

Konto usunięte_12*
01-06-2011, 19:14
ja miałem niestety inne doswiadczenia z brama hormana dostłem pismo(wyginanie panela) że tak może sie dziać i dowidzenia

I nawet tej "omegi" ci nie zaproponowali??

maloszyce1
06-06-2011, 17:27
I nawet tej "omegi" ci nie zaproponowali??

Nie bo brama miała 3 metry

Konto usunięte_12*
06-06-2011, 20:37
Nie bo brama miała 3 metry

Ja bym tego tak po prostu nie puścił płazem :mad:
Trochę to będzie kosztowało czasu, ale poszedłbym do:
1. działu reklamacji Hormanna, złożył pisemną reklamację i zażądał dokumentu, na podstawie którego tak twierdzą - np. jakaś norma wewnętrzna(?)
2. gdyby to nie pomogło, to do Federacj Konsumentów
3. a gdyby i to nie pomogło, to do Sądu
Każda ustna odpowiedź tego typu nie powoduje żadnych konsekwencji prawnych i ma na celu zwyczajne "spławienie" delikwenta. Jednak przyjęcie pisemnej reklamacji (z pokwitowaniem odbioru) jest już brzemienne w skutki i producent będzie musiał potraktować cię poważnie, bo wie, że sformułowanie podobnych "dyrdymałów" na piśmie wywoła dalsze skutki prawne.

maloszyce1
13-07-2011, 20:39
Teraz jest Ok siła forum bardzo mocna

Konto usunięte_12*
13-07-2011, 22:30
No to napisz dokładniej, dlaczego :confused:

ciasteczkowy_potwór
16-07-2011, 07:37
witam, dostałem (a w zasadzie usłyszałem) wycenę na bramę Wisniowskiego:
wymiar 240x210, brama z paneli bez przetłoczeń, kolor złąty dąb woodgrain, z pilotem oraz klamką (standardowe),automat nice. Pan chce za to równo 4 tysiące (montaż wliczony w cenę). Warto?

ktosiek
16-07-2011, 12:42
witam, dostałem (a w zasadzie usłyszałem) wycenę na bramę Wisniowskiego:
wymiar 240x210, brama z paneli bez przetłoczeń, kolor złąty dąb woodgrain, z pilotem oraz klamką (standardowe),automat nice. Pan chce za to równo 4 tysiące (montaż wliczony w cenę). Warto?
Moja brama w październiku 2010, dokładnie taka jak Twoja(prawie, 2400x21250, tylko panele z przetłoczeniem szerokim. Zapłaciłem 3400zł z montażem. ZObacz w dzienniku zdjęcia. Trochę teraz chyba podrożało.

witek86
18-07-2011, 10:12
witam, dostałem (a w zasadzie usłyszałem) wycenę na bramę Wisniowskiego:
wymiar 240x210, brama z paneli bez przetłoczeń, kolor złąty dąb woodgrain, z pilotem oraz klamką (standardowe),automat nice. Pan chce za to równo 4 tysiące (montaż wliczony w cenę). Warto?

to się cenia:D

ciasteczkowy_potwór
18-07-2011, 20:48
to się cenia:D

no dobrze, a ile mniej byłoby juz ok? pytam poważnie

autorus
18-07-2011, 21:12
No nie wiem ja za 5,5 tys mam bramę normstahl o szerokości 5m i od razu z automatem. Chyba trochę przesadzili.

wojgoc
18-07-2011, 21:20
No nie wiem ja za 5,5 tys mam bramę normstahl o szerokości 5m i od razu z automatem. Chyba trochę przesadzili.
chyba z wystawki ten Normstahl.

autorus
18-07-2011, 21:26
A to niby czemu, pierwsze z brzegu ogłoszenie:

http://allegro.pl/a-brama-garazowa-normstahl-5000x2500-mazowsze-i1689300028.html

Autorus

wojgoc
18-07-2011, 21:29
choć to podstawowy model Normstahla to i tak cena atrakcyjna

autorus
18-07-2011, 21:33
fakt trzeba jeszcze dopłacić za montaż. Ale mi się w niej podoba ocieplenie. Grubasek ponad 4cm :)

miejski
18-07-2011, 23:38
U mnie Normstahl Eurostyle-ISO wym. 3000x2250 kolor szary sygnalizacyjny z automatem Magic 600 i ryglami aktywnymi + montaż to 5900zł.

witek86
19-07-2011, 10:10
no dobrze, a ile mniej byłoby juz ok? pytam poważnie

za 3,5tys krispol ten sam kolor napęd somfy tylko masz przetłoczenia typ mistral cenna z montazem(2400/2125)

adam_k
24-07-2011, 16:52
może ktoś mi podpowie czy jak się patrzy na bramę z odległości około 30m możliwe jest aby wyraźnie było widać w którym miejscu łączą się panele? U mnie tak jest. Myślę że jest to spowodowane tym że w części środkowej nie przylegają one do siebie, jest około 0.5 cm szpara. Po bokach praktycznie są styczne. Czy jest to do wyregulowania?

jaremy
24-07-2011, 21:06
Mam prośbę co byście na moim miejscu kupili.
Garaż jest odrębny,m budynkie, jest nieogrzewany. W projekcie mam bramę segmentową 300X225 i tu pojawia się dylemat. czy jest sens pakować się w bramę segmentową - podpowiedzcie co Waszym zdaniem będzie lepsze.

autorus
25-07-2011, 08:31
A niby jaką chcesz założyć? Uchylną?

Ja miałem uchylną i wywaliłem. I w nowym obiekcie tylko segmentowe. Wiem cena jest wyższa ale w reszcie nie ma co porównywać.
A zreszta porównajmy. U mnie skubana potrafiła przymarznąć do podłogi, także jak śnieg napadał to czami był problem. Zmiesza tez otwór w świetle.

jaremy
25-07-2011, 08:35
Ogólnie to mam dylemat, bo gdyby garaż był w bryle budynku to bez zastanowienia segmentowa i to dobrego producenta, ale garaż jest jako oddzielny udynek i myślę że pewne rzeczy można zrobić taniej.

autorus
25-07-2011, 08:54
na bramie akurat bym nie oszczędzał, daj bez dodatków, podstawowy kolor ale segmentówke.

witek86
25-07-2011, 12:14
popieram! tansze przetłoczenia typowy kolor i wymiary ale chyba chcesz by dom jakos wygladał? bedziesz szeedł po auto i zamykał oczy bo nie bedziesz mógł na brame patrzeć:)

dwarazyes
25-07-2011, 15:54
Drodzy Forumowicze, może projekt któregoś z Państwa przewiduje otwór pod brame garażową Firmy Normstahl 2500x2500 w kolorze ciemny dąb (odpowiednik orzech u innych Producentów) wzór euroline, sterowana ręcznie (bez napędu) nowa z gwarancją, z autoryzowanym montażem lub bez. Klient wpłacił zaliczkę, a potem zdecydował się na inny kolor :), cena "maksymalnie korzystna" za "półdarmo". Pozdrawiam
914833222 (9-17) lub na maila [email protected] Sebastian

witek86
26-07-2011, 08:59
Drodzy Forumowicze, może projekt któregoś z Państwa przewiduje otwór pod brame garażową Firmy Normstahl 2500x2500 w kolorze ciemny dąb (odpowiednik orzech u innych Producentów) wzór euroline, sterowana ręcznie (bez napędu) nowa z gwarancją, z autoryzowanym montażem lub bez. Klient wpłacił zaliczkę, a potem zdecydował się na inny kolor :), cena "maksymalnie korzystna" za "półdarmo". Pozdrawiam
914833222 (9-17) lub na maila [email protected] Sebastian

jeremy nie podpasuje ci? popatrz jaka okazja!
jaki masz kolor okien?

jaremy
27-07-2011, 17:35
jeremy nie podpasuje ci? popatrz jaka okazja!
jaki masz kolor okien?

kolor złoty dąb otwór to 300 x 225 - dostałem wycenę z jakiejś okolicznej firmy i cena powala. 4600 brutto z montażem i elektryką.

autorus
27-07-2011, 17:58
Ludzie mam pytanie jak wy kupujecie drzwi do garażu? Jak juz macie otwór? Nie za późno?

Ja mam do montażu rok, i teraz dokładnie wiem jakie drzwi wstawię i za ile. Mam ustawionego sprzedawce i montażystę.

jaremy
27-07-2011, 19:48
a powiedz mi czy to jest twój pierwszy czy kolejny dom.

wojgoc
27-07-2011, 20:40
całe miasteczko tego typu stoi pod Krakowem - siedziba RMF

autorus
27-07-2011, 21:32
Domek to pierwszy taki i chyba ostatni. Nie w znaczeniu ze mi sie nie podoba bo go jeszcze nie zbudowałem. Chodzi o to ze taka budowa jest strasznie wykańczająca. Zresztą sami wiecie.

wojgoc
27-07-2011, 21:33
Domek to pierwszy taki i chyba ostatni. Nie w znaczeniu ze mi sie nie podoba bo go jeszcze nie zbudowałem. Chodzi o to ze taka budowa jest strasznie wykańczająca. Zresztą sami wiecie.
a widziałeś siedzibę RMF?

autorus
27-07-2011, 21:38
tylko na fotkach.

wojgoc
27-07-2011, 22:08
to budujesz bliźniaczo podobne zabudowania - przynajmniej zewnętrznie

finlandia
28-07-2011, 10:09
W bramach pojawia się nowy konkurent. Gerda :)
Podaję link do dzisiejszego wpisu agencji prasowej :
http://agencja.blokno.net/1498

slaku
01-09-2011, 21:05
Ja mam pewne trochę wyrobione zdanie na temat bram i raczej nie będę go zmieniał. Bo np, wolę sprzedać bramę lokalnego producenta (niezbyt duża firma) ale za to w razie problemów bardzo szybko kogoś przyśle na miejsce, a że firma nie jest świeżakiem i trochę już produkowali i montowali przez kilka lat więc jestem pewnien ich jakości, niz np tego przereklamowanego wiśniowskiego itp. Ale punk widzenia zależy od punktu siedzenia;)

agalind
02-09-2011, 08:11
Planuję w najbliższym czasie zakup bramy i chyba skłaniam się do firmy Beditom (producent z Gdyni).
Po pierwsze: jest na miejscu.
Po drugie: robią bramy w każdym wymiarze i nie doliczają za tzn. niestandardowe wymiary (a takie mam).
Po trzecie: cena niższa niż u innych znanych producentów, spowodowana też punktem drugim.

Mam tylko pytanie o opinie na temat tej firmy. Znalazłam tylko jedną i to pozytywną. Wiecie coś na ich temat?

Alternatywą jest Normstahl, trochę droższy i już wielokrotnie wałkowany na tym forum.

Samar
02-09-2011, 08:41
Mój znajomy ma bramę firmy Beditom . Użytkuje ją już z 9 lat i jest z niej bardzo zadowolony . sama myślałam aby wprowadzić ich produkty do własnej oferty, ale dzieli mnie od Gdyni aż 500 km

agalind
02-09-2011, 08:43
Dziękuję Samar.

jarroo
20-09-2011, 14:14
Stoję obecnie przed wyborem segmentowej bramy garażowej o wymiarach 300x205/212.
Garaż wbudowowany jest w bryłe budynku.

Wiśnowski, Hormann i Normsrahl wypadają identycznie cenowo.

Która z marek ma opinie najlepszej jeśli chodzi o tego typu bramy garażowe ?

Jaroll
22-09-2011, 04:33
Sprawdź sobie jeszcze ofertę firmy novoferm.Najgrubszy panel na rynku 45 mm.Teraz dają 12% rabatu od ręki.

truskawek36
17-10-2011, 19:48
[
Witam dostałem wycenę za bramę garażową kolor antracyt
Wisniowski-6400zł
Krispol-6900zl
Hormann-7700zł
Normstahl G60-6420zł
Normstahl euro-7380zł

Bramy bez przetłoczeń lub z jednym ,co sadzicie o tych wycenach i którą brame wybrać.
Brama garażowa 5000x2250

autorus
17-10-2011, 20:00
Jest to jedynie słuszny rozmiar bramy :) JA w planach mam G60 ponieważ jest ciepła.

witek86
18-10-2011, 10:13
[QUOTE=truskawek36;4952818][
Witam dostałem wycenę za bramę garażową kolor antracyt
Wisniowski-6400zł
Krispol-6900zl
Hormann-7700zł
Normstahl G60-6420zł
Normstahl euro-7380zł

Z tych 4 odrzuciłbym wiśniowskiego (moje złe doświadczenia z bramami tego producenta) i wybrał któraś z tych 3!
napewno dobrze zamontowane beda słuzyc

WOJSKI
18-10-2011, 20:30
[QUOTE=truskawek36;4952818][
Witam dostałem wycenę za bramę garażową kolor antracyt
Wisniowski-6400zł
Krispol-6900zl
Hormann-7700zł
Normstahl G60-6420zł
Normstahl euro-7380zł

Z tych 4 odrzuciłbym wiśniowskiego (moje złe doświadczenia z bramami tego producenta) i wybrał któraś z tych 3!
napewno dobrze zamontowane beda słuzyc

ale miałeś problem z bramą czy montażem?

_FIX_
18-10-2011, 23:13
[
Witam dostałem wycenę za bramę garażową kolor antracyt
Wisniowski-6400zł
Krispol-6900zl
Hormann-7700zł
Normstahl G60-6420zł
Normstahl euro-7380zł

Bramy bez przetłoczeń lub z jednym ,co sadzicie o tych wycenach i którą brame wybrać.
Brama garażowa 5000x2250

Wybór jest prosty o ile nie przeraża Cię cena (ale chyba nie): Normstahl Euro - najwyższa jakość z tych co wymieniłeś, gwarancja 10 lat, najmniej wpadek niż konkurencyjni producenci.

wojgoc
19-10-2011, 00:13
Wybór jest prosty o ile nie przeraża Cię cena (ale chyba nie): Normstahl Euro - najwyższa jakość z tych co wymieniłeś, gwarancja 10 lat, najmniej wpadek niż konkurencyjni producenci.
a jakie wpadki masz na mysli?

Jaroll
19-10-2011, 05:22
[
Witam dostałem wycenę za bramę garażową kolor antracyt
Wisniowski-6400zł
Krispol-6900zl
Hormann-7700zł
Normstahl G60-6420zł
Normstahl euro-7380zł

Bramy bez przetłoczeń lub z jednym ,co sadzicie o tych wycenach i którą brame wybrać.
Brama garażowa 5000x2250

Interflex-deep mat ral7016-6333zł
Novoferm-satin grey-5870zł(na promocji do 10 .12.)

autorus
19-10-2011, 06:23
swego czasu czytałem potyczki jednego człowieka z jedna firma. Nie pamiętam nazwy. Cos mu sie uszkodziło, tzn jeden panel i miał ogromne problemy aby mu wymienili, chcieli koniecznie cała nowa bramę wstawić. A wiec takie zakupy to nie jest bułka z masłem, trzeba uważać.

witek86
19-10-2011, 11:10
potyczki to były tu opisywane chyba z każdą z tych firm .przy takiej szerokości jest duzo rzeczy które mogą mieć znaczenie na jakość działania i uzytkowania!

_FIX_
20-10-2011, 07:55
a jakie wpadki masz na mysli?

Poczytaj tematy o bramach i sam wyciągnij wnioski na którego producenta jest najmniej skarg, a jeśli są to i tak większość jest z powodu winy sprzedawcy/klienta ponieważ nie dogadali się przy podpisywaniu umowy np. brak odryglowania awaryjnego itp.

_FIX_
20-10-2011, 08:05
[
Witam dostałem wycenę za bramę garażową kolor antracyt
Wisniowski-6400zł
Krispol-6900zl
Hormann-7700zł
Normstahl G60-6420zł
Normstahl euro-7380zł

Bramy bez przetłoczeń lub z jednym ,co sadzicie o tych wycenach i którą brame wybrać.
Brama garażowa 5000x2250
Strasznie tanio wycenili Ci Euro ? Napisz co tam miałeś wliczone.

Arkady1978
20-10-2011, 09:27
Strasznie tanio wycenili Ci Euro ? Napisz co tam miałeś wliczone.
Dokładnie - Euro podejrzanie tanio

truskawek36
20-10-2011, 19:05
Brama euro kolor antracyt,siłownik magic 1000,dwa piloty,bez klamki,przetłoczenie eurostyle,eurotrend,,ryglowanie napędem.

autorus
20-10-2011, 19:08
Powiedzcie mi lepiej czym sie różni euro od g60?

truskawek36
21-10-2011, 07:11
Musisz je zobaczyć wtedy będziesz wiedział ,brama euro jako jedyna ma system antywłamaniowy wk2,żadna brama nie ma czegoś takiego,rolki ładnie zakryte plastykami brama prowadzona nie na jednym łożysku tylko na dwóch z każdej strony,od środka nie widać łączenia paneli.Brama na wypasie mówić inaczej.Brama bez konkurencji na ta chwilę .

wojgoc
21-10-2011, 07:27
Poczytaj tematy o bramach i sam wyciągnij wnioski na którego producenta jest najmniej skarg, a jeśli są to i tak większość jest z powodu winy sprzedawcy/klienta ponieważ nie dogadali się przy podpisywaniu umowy np. brak odryglowania awaryjnego itp.
na kazdego producenta cos znajdziesz. Kwestia tylko na ile %winy jest producenta a ile % braku fachowosci sprzedawcy i montazu

jarroo
23-10-2011, 08:03
Dostałem ofertę na bramy garażowe o wymiarach 3000x2125 z montażem:

Hormann LPU40 okleina dębowa w kolorze drewna orzechowego -4400zł
Normstahl Euro Trend okleina dąb mokka - 4750zł

Co sądzicie?

minipudzianek
23-10-2011, 13:07
Witam wszystkich.

Jestem dopiero na etapie adaptacji projektu, ale już teraz myślę o bramie garażowej. Prześledziłem całe 30str. tego wątku i wiele mi się rozjaśniło - mam więc pytanie dotyczące głównie kwestii funkcjonalnej. Małe wprowadzenie:

- garaż 2-stanowiskowy w bryle budynku
- brak ogrzewania w garażu
- planujemy montaż drzwi antywłamaniowych między garażem a domem
- chyba spore samochody, obecnie Mondeo kombi, w planach również Galaxy/S-Max
- wjazd do garażu od strony wschodniej
- w planach wykorzystanie jednego pilota do garażu i przesuwanej bramy wjazdowej

Pytanie brzmi: zamontowalibyście 2 bramy garażowe czy jedną dużą? Jeśli jedną, jakie wymiary? Myślałem o segmentowej 5000x225, ale może 4500 będzie wystarczająca? Na razie ciężko mi to zasymulować na żywo :-) Wiem, że powyżej 5000 to raczej bramy przemysłowe i dużo droższe, ale do tego wymiaru 4000-4500-4750-5000 na 225 to raczej standardy, czy któreś są wyjątkowo często spotykane i przez to tańsze? To samo pytanie dotyczy wysokości - napisałem 225, bo widzę, że ta wysokość najczęściej powtarza się w wątku.

Osobna rzecz to kwestia przygotowania się do montażu bram(y) - widzę, że w miarę możliwości najlepiej jest przygotować podłogę wcześniej, ale czy już na etapie samego wylewania fundamentów/budowy trzeba brać pod uwagę jakieś ważne aspekty?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
AG.

witek86
23-10-2011, 14:02
odp na przykładzie typówek krispol

typowe wysokości bram to 2125 2250 2375 i jeśli dostosujesz się do tych wysokości napewno będzie taniej.
najlepiej jeśli nadproze bedzie miało min 24cm wtedy mozna zastosować napęd typ N (najtańszy)
duża brama napewno wymaga wiekszej uwagi i staranności przy montazu !
cenowo napewno lepiej wyjdzie wziąść jedną duża niż 2małe.Ale co komu się podoba też ważne:)

minipudzianek
27-10-2011, 17:08
Decyzja zapadła - wstawiamy 5000x225. Dzięki za utwierdzenie w przekonaniu, że to lepsze rozwiązanie :-)

autorus
27-10-2011, 19:51
jedyny słuszny rozmiar :)

rosomakx4
30-10-2011, 17:32
Jakoś się tak złożyło że będe musiał kupić brame jeszcze w tym roku
Póki co kolorystycznie chce ją dopasować do okien - okna na profilu schucko - kolor siena rosso
Narazie stwierdzam że Krispoll ma najbardziej pasującą kolorystycznie brame
Chciałbym jednak mieć coś z wyższej półki ze srebrnymi ornamentami dobrym zabezpieczeniem i napędem również z wyższej półki ,nie wiem czy Krispoll to firma dla wymagającego klienta ,stąd moje zapytanie

finlandia
31-10-2011, 09:43
Wydaje mi się że siena rosso jest także w ofercie Wiśniowskiego. Zarówno u nich jak i w Krispolu jest to dokładnie ta sama okleina co na oknach.

rosomakx4
31-10-2011, 10:11
A czym z technicznego i jakościowego punktu widzenia różnią się te bramy od siebie ?
Jak pisałem zależy mi na kolorze i na jakości 1000-1500 w tą czy w tamtą nie robi różnicy,nie chce głupio oszczędzać

kamyk68
09-11-2011, 23:19
Decyzja zapadła - wstawiamy 5000x225. Dzięki za utwierdzenie w przekonaniu, że to lepsze rozwiązanie :-)


Aja zastanowiłbym się nad tym wyborem a jeśli już to nie Normstahl.Ja mam takie dwie i nieustające kłopoty z nimi:offtopic:

kamyk68
09-11-2011, 23:34
Musisz je zobaczyć wtedy będziesz wiedział ,brama euro jako jedyna ma system antywłamaniowy wk2,żadna brama nie ma czegoś takiego,rolki ładnie zakryte plastykami brama prowadzona nie na jednym łożysku tylko na dwóch z każdej strony,od środka nie widać łączenia paneli.Brama na wypasie mówić inaczej.Brama bez konkurencji na ta chwilę .



Mam dwie takie bramy 5-cio metrowe i jeśli jeszcze raz miałbym wybrać NIGDY WIĘCEJ !!!! To jeden z gorszych moich zakupów na budowie!!!!!!!!!!!!

wojgoc
10-11-2011, 11:20
Mam dwie takie bramy 5-cio metrowe i jeśli jeszcze raz miałbym wybrać NIGDY WIĘCEJ !!!! To jeden z gorszych moich zakupów na budowie!!!!!!!!!!!!
dwie bramy na jednej budowie? co to za chata z takim garazem?

kamyk68
10-11-2011, 12:55
dwie bramy na jednej budowie? co to za chata z takim garazem?



Garaż mam "przelotowy" dlatego tak jest.

wojgoc
11-11-2011, 10:44
a jaką pow. ma Twój garaż?

minipudzianek
04-12-2011, 15:03
Mam dwie takie bramy 5-cio metrowe i jeśli jeszcze raz miałbym wybrać NIGDY WIĘCEJ !!!! To jeden z gorszych moich zakupów na budowie!!!!!!!!!!!!

A czemu tak? Co się dzieje, że jesteś niezadowolony? Zabrzmiało groźnie...

autorus
04-12-2011, 15:36
Tez jestem ciekaw. Mam kolegę pod Łodzią, ma taką bramę i zero problemów. A przynajmniej się nie chwalił.

patriot
11-12-2011, 16:15
Ja osobiście jestem rozczarowany Wiśniowskim. Zamówiłem dwie bramy, w obu są spore prześwity na prawie całym obwodzie, automat nie dociska odpowiednio uszczelki do podłogi, zasięg pilota jest beznadziejny (max 5m). Majster był, przykleił kawałek pilśni na silikon, aby uszczelka bardziej przylegała. Stwierdził, że automat nigdy nie dociągnie do ziemi tak jak dobrze ustawiona brama ręczna. W ręcznej w bębenku zamka jest otwór na wylot:/ Podsumowując miało być w garażu cieplej, a nie jest. A prawie 6 tys. wydałem.

Leszek68
11-12-2011, 17:05
Witam. Poszukuję Pilota do bramy garażowej Hormanna z szarymi przyciskami/stara częstotliwość/. Może ktoś posiada w nadwyżce lub po wymianie na nową częstotliwość. Mój uległ rozjechaniu przez samochód.

witek86
11-12-2011, 19:22
Ja osobiście jestem rozczarowany Wiśniowskim. Zamówiłem dwie bramy, w obu są spore prześwity na prawie całym obwodzie, automat nie dociska odpowiednio uszczelki do podłogi, zasięg pilota jest beznadziejny (max 5m). Majster był, przykleił kawałek pilśni na silikon, aby uszczelka bardziej przylegała. Stwierdził, że automat nigdy nie dociągnie do ziemi tak jak dobrze ustawiona brama ręczna. W ręcznej w bębenku zamka jest otwór na wylot:/ Podsumowując miało być w garażu cieplej, a nie jest. A prawie 6 tys. wydałem.

Normalne jest to że uszczelka dolna nie zostanie ściśnieta przez silnik tak mocno jak można to zrobic zamykając ją ręcznie ale nie prawdą jest ze musi zostać prześwit!
Bokami prześwity ?luz na rolkach powinien być a brama nie jest "szczelnym" zamknieciem no ale napewno nie powinno być prześwitów!

autorus
11-12-2011, 20:34
ja mam wiisniowskiego i nie mam przeswitow, ale naped nice. choc montarzysci swoja robota uprzedzili mnie do tej firmy.

WOJSKI
12-12-2011, 07:39
Normalne jest to że uszczelka dolna nie zostanie ściśnieta przez silnik tak mocno jak można to zrobic zamykając ją ręcznie ale nie prawdą jest ze musi zostać prześwit!
Bokami prześwity ?luz na rolkach powinien być a brama nie jest "szczelnym" zamknieciem no ale napewno nie powinno być prześwitów!

ja mam 4,5 metra wiśniowskiego i żadnych prześwitów nie ma. Wieczorem jak zapalam światło nic nie prześwituje na zewnątrz.
Też miałem trochę krzywo zamontowną, ale przyjechali wyregulowali i jest ok.
Dolna uszczelka powinna być lekko ugięta.
Ścigaj montażystów bo z opisu wychodzi na to że brama jest delikatnie mwiac niechlujnie zamontowana.

michal_mlody
12-12-2011, 07:54
Jak montaż niepoprawny to nawet najlepsza brama nie pomoże.

U siebie chyba zamontuje Wiśniowskiego. Przemawia za tym cena 3tyś z montażem (250X210). Do Hormana musiałbym dopłacić 900zł.

witek86
12-12-2011, 10:19
Jak montaż niepoprawny to nawet najlepsza brama nie pomoże.

U siebie chyba zamontuje Wiśniowskiego. Przemawia za tym cena 3tyś z montażem (250X210). Do Hormana musiałbym dopłacić 900zł.

Z napędem ta brama?jaki kolor?

edde
12-12-2011, 10:19
ja bym jednak na twoim miejscu wolał dopłacić...

patriot
13-12-2011, 20:51
U mnie uszczelka dochodzi do kostki, dotyka jej bardzo delikatnie. Gdyby brama poszła jeszcze z pół centymetra to pewnie byłoby idealnie.
Ta uszczelka na obwodzie wydaje się być tak delikatna, że nie dziwie się, że wpuszcza światło.

pastorek23
15-12-2011, 10:44
czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć dlaczego producenci przestali produkować bramy segmentowe kasetonowe o powierzchni gładkiej w kolorze białym, przecież w te wszystkie wzorki i szczeliny tylko brud wlatuje i nic więcej.

bwojtek
15-12-2011, 13:19
Jak to przestali produkować? Coś przeoczyłem?
http://www.normstahl.pl/pl/produkty/bramy-garazowe/bramy-sekcyjne-gorne-euro/euroclassic-iso.html

michal_mlody
15-12-2011, 15:21
Z napędem ta brama?jaki kolor?

Tak z napędem Mido (nowość) kolor złoty dąb, przetłoczenia wysokie

Nefer
15-12-2011, 15:22
a jaką pow. ma Twój garaż?

Kamyka garaż ma większą powierzchnię niż mój parter :):)

michal_mlody
15-12-2011, 15:23
ja bym jednak na twoim miejscu wolał dopłacić...

Proszę o jakieś uzasadnienie.

WOJSKI
15-12-2011, 15:24
U mnie uszczelka dochodzi do kostki, dotyka jej bardzo delikatnie. Gdyby brama poszła jeszcze z pół centymetra to pewnie byłoby idealnie.
Ta uszczelka na obwodzie wydaje się być tak delikatna, że nie dziwie się, że wpuszcza światło.

A podłogę masz już zrobioną na gotowo?
może podczas montarzu bramy powiedziałeś że będziesz miał płytki więc zostawili miejsce na płytkę.
Jak masz na gotowo to wzywaj ich żeby ci lekko opuścili bramę.

finlandia
15-12-2011, 17:01
wzywaj? to straż pożarna? może wystarczy poprosić, a może wypada zamówić usługę regulacji?
Jestem wkurzony. Drugi raz w ciągu pół roku od montażu jeździł mój człowiek do bramy (40km w jedną stronę), gdzie:
1. Objawy: "brama się zatrzymuje w połowie" - naprawa: - wytarcie fotokomórek z kurzu.
2. "Brama ciężko chodzi, nie dolega do pionowych uszczelek" - przy tynkowaniu ścian zewnętrznych ekipa nawaliła tynku aż na płaszcz bramy odpychając ją przy tym. Brama otwierając się przycierała o "baranka" ze ściany, zniszczona okleina. Naprawa to czyszczenie, skrobanie, smarowanie.
Uważacie że powinno być to robione gratis? Rozumiem, że klient się nie zna. Ale wypadało by najpierw umyć tą bramę, przyjrzeć się.. kurczę, że idąc do lekarza najpierw się dodatkowo myjemy, ale jak przyjeżdża fachowiec od stolarki, to może się ubabrać po łokcie!

WOJSKI
15-12-2011, 21:24
wzywaj? to straż pożarna? może wystarczy poprosić, a może wypada zamówić usługę regulacji?
Jestem wkurzony. Drugi raz w ciągu pół roku od montażu jeździł mój człowiek do bramy (40km w jedną stronę), gdzie:
1. Objawy: "brama się zatrzymuje w połowie" - naprawa: - wytarcie fotokomórek z kurzu.
2. "Brama ciężko chodzi, nie dolega do pionowych uszczelek" - przy tynkowaniu ścian zewnętrznych ekipa nawaliła tynku aż na płaszcz bramy odpychając ją przy tym. Brama otwierając się przycierała o "baranka" ze ściany, zniszczona okleina. Naprawa to czyszczenie, skrobanie, smarowanie.
Uważacie że powinno być to robione gratis? Rozumiem, że klient się nie zna. Ale wypadało by najpierw umyć tą bramę, przyjrzeć się.. kurczę, że idąc do lekarza najpierw się dodatkowo myjemy, ale jak przyjeżdża fachowiec od stolarki, to może się ubabrać po łokcie!

nie unoś się tak, trochę więcej luzu :), z ekipami różnie jest, jedne dobre drugie złe.
Z jednymi normalnie można pogadać, kolejni na dzień dobry buta się proszą.

Nie wiadomo dlaczego mu się nie domyka, może źle zamontowali i wtedy zawezwć, a może po prostu jest sprężyny się bardziej wyciągnęły niż montażysta przewidział, wtedy trzeba poprosić o wyregulowanie. :D
zazwyczaj w gwarancji jest napisane czego dotyczy, co prawda nie czytałem swojej :), ale przecieranie fotokomórki z kurzu chyba do nich nie należy.
Jak najbardziej opłata, ale może gdyby przez telefon udało się zebrać jakie są objawy (udzielić porady) obyłoby się bez kursu do klienta. :D

U mnie była krzywo zamontowana, niby oczko w poziomicy między kreseczkami, ale na długości 4,5 metra zrobiło to swoje. Zgłosiłem, przyjechali poprawili nie ma problemu.

finlandia
16-12-2011, 10:45
To nie było uniesienie, a jedynie jęk wynikający z bezradności :) a na brak luzu nie narzekam.
Przy normalnych problemach nie zwykłem olewać Klientów (chociaż oni czasem mogą odnieść takie wrażenie), ale mając taką jedną czy drugą sprawę.. no złość mnie ogarnia:)

WOJSKI
16-12-2011, 20:32
To nie było uniesienie, a jedynie jęk wynikający z bezradności :) a na brak luzu nie narzekam.
Przy normalnych problemach nie zwykłem olewać Klientów (chociaż oni czasem mogą odnieść takie wrażenie), ale mając taką jedną czy drugą sprawę.. no złość mnie ogarnia:)

cóż różni są klienci, klienci? raczej ludzie, czasami do rany przyłóż a czasem ręce opadają. wypada mi tylko współczuć upierdliwych a życzyć samych życiowych.

finlandia
17-12-2011, 09:32
Ależ ten klient nie jest upierdliwy. On po prostu ma problem - mówię to całkiem poważnie - i go rozumiem.
Ja też jak mam jakieś obiekcje co do swojego auta to jadę do serwisu, ale to kosztuje wyłącznie mnie - i czas i dojazd.. i jeszcze "test" w salonie - 80zł za przejechanie się autem i stwierdzenie "można nadal jeździć" lub 400zł za reset komputera...
Ale wściekam się na to, że takie "naprawy" stolarki Klienci traktują jako obowiązkowe, oczywiste i darmowe - w ramach gwarancji!

wojgoc
17-12-2011, 11:11
wiesz fin,
okna do serwisu sobie nie przyniesiesz.
jesli masz auto na gwarancji to jadąc z problemem trudno mi uwierzyć, ze musisz bezahlowac 400zl za reset komputera - skoro pojawiaja sie błędy to psim obowiązkiem serwisu jest je usunąć.
ale jesl kupiles auto pgwarancyjne z salonu to nie dziw się, że placisz za wszystko

bwojtek
17-12-2011, 11:33
No to spróbuj w ramach gwarancji naprawić przebitą oponę, wgniecione drzwi albo umyć samochód i wyprać tapicerkę ;)

finlandia
17-12-2011, 13:27
Fakt, reset komputera był już po gwarancji.. przepraszam - nieświadomie wprowadziłem w błąd.
Ps. Dla odmiany, w dostawczym "Fijacie" takie podłączenie do komputeraz zrobili mi dwukrotnie gratis (bo oni tylko tak potrafią naprawiać;)

autorus
17-12-2011, 13:31
Mam pytanie,czy bramę garażową segmentową można zamontować w licu ściany lub w świetle otworu a nie od wewnątrz ?
Mam płytę fundamentową i montaż bramy od wewnątrz będzie stanowił wg mnie mega mostek termiczny,część płyty przed bramą będzie wystawiona non stop na niskie temperatury. dla tego wlasnie nie robi sie ogrzewania w garazu, bo tam jest ten mostek. I jakos patentu na niego nikt nie ma.

autorus
17-12-2011, 13:55
hm a moze jednak odizolujesz? Ciekawy patent wymyslil kolega hydrauli , przed drfzwiqmi wyjscioymi jako chodnik am plyte z kwasowki , a pod nia ocieplenie styrodurem.

autorus
17-12-2011, 14:18
a bo to trzeba bylo przewidziec przed:) myslalem ze Ty to wszystko przewidzisz. :) A jednak.

leniin
17-12-2011, 16:04
Zamówiłem bramę NOVOFERM ISO 45 rozmiar 2625x2125
Napęd jaki mi proponują to:
NICE SPIDO FLOR (tylko 2 lata gwarancji)
kompletne zestawy:
- głowica napedu
- szyna z łancuchem
- odbiornik radiowy 14
- pilot 2 -kanałowe
- dodatkowy pilot 2- kanałowy

Zastanawiam się czy nie wymienić go (bez dopłaty) na:
Novomatic 403 lub 553 (gwarancja 5 lat)
proponuja:
listwa zębata lub naciąg łańcuchowy (co lepsze?)
szczegóły
http://www.novoferm.pl/pl/novomatic_553.html

Ktory lepszy napęd?
Myślełem o Novomatic 553 5lat gwarancji i pilot dwukanałowy (mozna sterowac automatyka bramy garazowej i wjazdowej na działke)

wojgoc
17-12-2011, 23:46
No to spróbuj w ramach gwarancji naprawić przebitą oponę, wgniecione drzwi albo umyć samochód i wyprać tapicerkę ;)
zawsze moze to naprawić z autocasco:confused:, jesli je wykupujesz;)

autorus
18-12-2011, 06:29
zauwazylem u siebie, a mam nice, tylko nie pamietam modelu bo ma co najmniej 5 lat, ze po zmianie bramy z uchylnej na segmentowa czasami naped nie ma silly poderwac bramy. Wtesy musze dwa razy wlaczac przycisk pilota. Nic nie mam do nice bo mam rownierz inne napedy i dzialaja swietnie, ale ten w garazu jakby jednak mial za malo sily. Moze byc tez inna przyczyna.

bwojtek
18-12-2011, 07:04
zawsze moze to naprawić z autocasco:confused:, jesli je wykupujesz;)
Nie mieszaj gwarancji i ubezpieczenia! Poza tym za autocasco płacisz więc nie jest to darmowe świadczenie. No i moje ubezpieczenia mycia i sprzątania samochodu nie obejmują :(

bwojtek
18-12-2011, 07:05
po zmianie bramy z uchylnej na segmentowa czasami naped nie ma silly poderwac bramy.
Napęd dobiera się do ciężaru bramy. Jeżeli został ten od uchylnej to może być za słaby.

leniin
18-12-2011, 08:51
Nice SPIDO ma siłownik 650N, do bram o wysokości do 235cm
a
Napęd do bram Novomatic 403 - 24V silnik prądu stałego, zasilany napięciem 230V / 50Hz, 200watt, maksymalna moc pchnięcia i pociągnięcia 500N
tylko ze do tego napędu dokupic:
· do bram uchylnych/ bram segmentowych - iso 9, iso 20, do bram iso 34 i 45 niezbędna jest konsola extra 101
Co to jest?

leniin
18-12-2011, 09:08
PS. Co jest lepsze listwa zębata czy naciąg łańcuchowy

pastorek23
18-12-2011, 13:13
Jak to przestali produkować? Coś przeoczyłem?
http://www.normstahl.pl/pl/produkty/bramy-garazowe/bramy-sekcyjne-gorne-euro/euroclassic-iso.html

Owszem zapomniałem wspomnieć o tej jednej firmie ...ale niestety ceny mają zabójcze ... za bramę 11000 a inne firmy za taka sama tyle ze z jakimiś przetłoczeniami około 5000

autorus
18-12-2011, 13:21
Owszem zapomniałem wspomnieć o tej jednej firmie ...ale niestety ceny mają zabójcze ... za bramę 11000 a inne firmy za taka sama tyle ze z jakimiś przetłoczeniami około 5000

Z cenami kolega tez cos przeoczył. 11tys tak ale chyba 6500cm bramy. Sam się zastanawiałem nad taką ale jednak stwierdziłem że to przesada.

pastorek23
18-12-2011, 13:28
Udało mi się w końcu znaleźć bramę Segmentową Kasetonową w kolorze białym GŁADKĄ. Okazało się że firma KRISPOL zmalała jeszcze troszkę materiału i zrobią mi taką brame.

Oferują mi do niej napęd Nice Spin 11. Co o tym sądzicie ?

pastorek23
18-12-2011, 13:33
Z cenami kolega tez cos przeoczył. 11tys tak ale chyba 6500cm bramy. Sam się zastanawiałem nad taką ale jednak stwierdziłem że to przesada.

Zapomniałem dodać że na jednym kasetonie występuje przeszklenie

Brama Normstahl EURO Classic z napędem w wymiarze standard 2500x2375 kosztuje 4700zł netto przeszklenia Monaco to dopłata do tej ceny rzędu 4400zł netto za parę.

autorus
18-12-2011, 13:40
Ale to jest dodatek :)

bwojtek
18-12-2011, 13:43
Zapomniałem dodać że na jednym kasetonie występuje przeszklenie
I Krispol zrobi bramę właśnie z takim przeszkleniem jak na zdjęciu?

pastorek23
18-12-2011, 14:14
tak maja takie w ofercie

leniin
20-12-2011, 20:03
kupuje brame rozmiar 2600x2100 z napede ele. NICE SPIDO FLOR
Moge dostac w cenie klamke i zamek.
Moje pytanie:
Czy warto je miec (w razie jak pradu braknie otworzyc brame lub zamknac jak na dluzej wyjeżdżam)
Firma od ktorej kupuje odradza mi bo...
"Zamek i klamka zostały dodane do opisu bramy, ale zaznaczam że klamka i zamek będą zupełnie bezużyteczne w przypadku bramy obsługiwanej napędem, a psują optykę bramy"

Czy bedzie bezużyteczne i faktyczne psuje wyglad?

Jaroll
21-12-2011, 05:04
kupuje brame rozmiar 2600x2100 z napede ele. NICE SPIDO FLOR
Moge dostac w cenie klamke i zamek.
Moje pytanie:
Czy warto je miec (w razie jak pradu braknie otworzyc brame lub zamknac jak na dluzej wyjeżdżam)
Firma od ktorej kupuje odradza mi bo...
"Zamek i klamka zostały dodane do opisu bramy, ale zaznaczam że klamka i zamek będą zupełnie bezużyteczne w przypadku bramy obsługiwanej napędem, a psują optykę bramy"

Czy bedzie bezużyteczne i faktyczne psuje wyglad?
Jak masz drugie wejście do garażu to klamka nie potrzebna. poproś o zamontowanie wewnętrznego rygla,będziesz miał dodatkowe zamknięcie w razie wyjazdu czy braku prądu. Osobiście bardziej mi się podoba brama bez klamki(zależy też jaka klamka).

bwojtek
21-12-2011, 06:07
Najlepsze jest rozwiązanie z aktywnym ryglowaniem (obsługa ryglowania przez automat) ale Novoferm (chyba) tego nie ma w ofercie. Brak rygla uniemożliwia zamknięcie bramy w przypadku, kiedy wyłączą prąd a napęd jest w pozycji innej niż zamknięta.

autorus
21-12-2011, 06:14
kupuje brame rozmiar 2600x2100 z napede ele. NICE SPIDO FLOR
Moge dostac w cenie klamke i zamek.
Moje pytanie:
Czy warto je miec (w razie jak pradu braknie otworzyc brame lub zamknac jak na dluzej wyjeżdżam)
Firma od ktorej kupuje odradza mi bo...
"Zamek i klamka zostały dodane do opisu bramy, ale zaznaczam że klamka i zamek będą zupełnie bezużyteczne w przypadku bramy obsługiwanej napędem, a psują optykę bramy"

Czy bedzie bezużyteczne i faktyczne psuje wyglad?

Ja zrezygnowałem z klamki zewnętrznej, dzieciaki grają w piłkę i na pewno by oberwała.
A problemy z prądem załatwia się UPS'em. Teściowa ma tak od jakichś 5 lat, działa idealnie.

witek86
21-12-2011, 10:37
Tak jak powiedział kolega kilka postów wczesniej ,jesli masz dodatkowe wejscie do garazu to klamki raczej bym nie brał!tak samo i uchwyt.
zamek ale z awaryjnym rozsprzeglaniem napędu to jak nie ma innego wejscia do garazu ale widze ze i inne opcje też sa:)

finlandia
01-01-2012, 20:58
Pozwoliłem sobie tu zacytować pytanie z innego postu:

Witam serdecznie!

Poszukuję producenta lub dystrybutora bram segmentowych w okolicach Leszna.

Brama o wymiarach 5000 x 2250 do garażu ogrzewanego w bryle budynku.

Jakie macie doświadczenia z bramami różnych producentów i jakich polecacie?

Przeleciałem forum i tematy wyboru bram już się trochę postarzały, dlatego proszę o opinie.

Zapomniałem dodać że mam wycenę bramy Nice za 6100 zł z napędem i montażem, Wiśniowskiego za 6850 zł z napędem i montażem.

O Nice nie znalazłem żadnych opinii, natomiast o Wiśniowskim czytałem różne opinie, Hormann myślę że zabije mnie ceną, natomiast co do Krispolu nie mam zdania...
Na ilę się orientuję to bramy NICE są właśnie produkcji firmy, o której nie masz zdania ... :)

Leszek68
02-01-2012, 11:25
Witam. Poszukuję Pilota do bramy garażowej Hormanna z szarymi przyciskami/stara częstotliwość/. Może ktoś posiada w nadwyżce lub po wymianie na nową częstotliwość. Mój uległ rozjechaniu przez samochód.

MichuZLasocic
02-01-2012, 12:41
Na ilę się orientuję to bramy NICE są właśnie produkcji firmy, o której nie masz zdania ...

Mi jeden sprzedawca tłumaczył że Nice robi napędy i bramy, a Krispol robi swoje bramy ale napędy bierze od Nice...

Sugerował żeby wybrać Nice, bo taniej niż Krispol, ale lepsze wykonanie niż Wiśniowski, tak twierdził...

witek86
02-01-2012, 14:31
Dobrze ci tłumaczył.NIce robi swoje bramy ale tłumaczenie że taniej niż ... to szukasz taniej czy dobrej?
jaka różnica w cenie?porotos ma zacząc bramy robić (no chyba że już robi)
nica lubie za to że sponsoruja czarny sport:)

bwojtek
02-01-2012, 16:25
NIce robi swoje bramy
Jesteś pewien?

MichuZLasocic
02-01-2012, 17:20
Szukam oczywiście dobrej, ale jak też będzie w przystępnej cenie to się nie obrażę.

Dzisiaj zrobiłem wycenę u dystrybutora Hormann-a:

Brama 5000x2250 - złoty dąb

- brama - 5324 zł + 8%
- napęd SupraMatic - 1171 zł + 8%
- montaż - 475 zł
- opcjonalnie fotokomórka - 197 zł + 8%
- SUMA: 7735 zł brutto

cena do 15.01.2012 - potem Hormann robi podwyżkę 8%.

Bardzo fajny Pan sprzedawca, duża wiedza...już połowy nie pamiętam z tego co mi mówił, ale gadał z sensem i to co ważne. Ogólnie stwierdził że przy szerokościach bram powyżej 4000 to tylko Hormann, bo polscy producenci powyżej 4000 to wychodzą cenowo tak samo albo drożej, a jakość gorsza...No ale na Nice mam wycenę na 6100 zł brutto z montażem, w tym napęd...ehhhh, jutro chyba pojadę zrobić wycenę Nice jeszcze raz może się gdzieś pomylili...Czy to aż taka różnica w wykonaniu żeby 1600 zł różnicy było ?

bwojtek
02-01-2012, 17:55
Ogólnie stwierdził że przy szerokościach bram powyżej 4000 to tylko Hormann, bo polscy producenci...
Czyli wg tego pana jest tylko Hormann i polscy producenci?

MichuZLasocic
02-01-2012, 18:17
Według tego Pana no to bramy powyżej szerokości 4000 to tylko bramy Hormana-a, bo powyżej tej szerokości różnice cenowe między producentami polskimi i Hormann-em się zacierają, a nawet polskie bramy są droższe, a jakość gorsza niż Hormann-a...tak mówił

WOJSKI
02-01-2012, 20:24
Według tego Pana no to bramy powyżej szerokości 4000 to tylko bramy Hormana-a, bo powyżej tej szerokości różnice cenowe między producentami polskimi i Hormann-em się zacierają, a nawet polskie bramy są droższe, a jakość gorsza niż Hormann-a...tak mówił

standardowe czary mary sprzedawców, powiedział ci to co chciałeś wiedzieć. Jak pójdziesz do sprzedawcy wiśniewsniego czy kogo innego też będzie chwalił swoje

MichuZLasocic
02-01-2012, 20:45
standardowe czary mary sprzedawców, powiedział ci to co chciałeś wiedzieć. Jak pójdziesz do sprzedawcy wiśniewsniego czy kogo innego też będzie chwalił swoje

Dlatego szanowny kolego postanowiłem poprosić o Wasze opinie na temat, na pewno wielu znany od podszewki. Facet wzbudził u mnie zaufanie bo do tematu podchodził jakby kupował bramę dla siebie, próbował mi doradzić według moich potrzeb. Mój ojciec kupował u tego gościa bramę Hormann-a z jakieś 5 lat temu i jest git. Pytanie tylko czy warto dopłacać 1600 zł do Hormann-a, czy w naszych warunkach równie dobrze radzi sobie Nice, Krispol czy też Wiśniowski. A wiadomo że 1600 zł to już jest....a więc skoro mogę mieć naprawdę dobry produkt Krispola, Wiśniowskiego, czy Nice to po co dopłacać 1600 zł i mieć ciutkę lepiej ?

WOJSKI
03-01-2012, 08:50
u mnie zamontowany wiśniowski 4,5 metra, w lato otwierałem częściej a teraz na razie nie otwieram wcale (jeszcze nie mieszkam), na razie nie mam żadnych problemów z nią.

autorus
03-01-2012, 10:31
I tu wychodzi ze podstawa to porządny montaż.

MichuZLasocic
03-01-2012, 11:13
I tu wychodzi ze podstawa to porządny montaż.

Czyli właściwie każda brama dobra, byleby serwis był na dobrym poziomie. Czyli nie warto dokładać 1600 zł do Hormann-a, bo Nice też jest dobra?

witek86
03-01-2012, 12:01
1600zł różnicy na takich samych bramach? no chyba że czaruś sobie tyle narzuca:)
horman i krispol przy takich samych wymiarach przetłoczniach i napedzie powinno wysc bardzo podobnie !bo i produkty bardzo podobne !
bwojtku http://www.nice.pl/_new/?id=902 no chyba robią (info z ich strony)

bwojtek
03-01-2012, 12:22
bwojtku http://www.nice.pl/_new/?id=902 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.nice.pl%2F_new %2F%3Fid%3D902) no chyba robią (info z ich strony)
Dopytaj się dokładnie...

witek86
03-01-2012, 12:30
nie naciagaj mnie na tel po pruszkowie tylko powiedz;p

finlandia
03-01-2012, 14:04
A nie poznajesz Witku, że zdjęcia w katalogach Nice i Krispol są podobne?

bwojtek
03-01-2012, 14:28
Zadanie dla spostrzegawczych: czym różnią się te dwa obrazki?
92939
oraz
92940

leniin
03-01-2012, 15:40
Nazwa firm..
WYGRAŁEM ?
Jaka jest nagroda?

witek86
03-01-2012, 16:10
A nie poznajesz Witku, że zdjęcia w katalogach Nice i Krispol są podobne?

miałem napisać że fotki na stronie dziwnie znajome i pewnie tak jak pomysł na bramy tak i fotki ukradli:)
ale znowu by było że jestem uszczypliwy

MichuZLasocic
03-01-2012, 17:25
Dzisiaj jeszcze raz byłem u dystrybutora Nice, który ma też bramy Hormann-a. Co się okazało:

- Hormann 6950 zł (w tym montaż i automatyka)
- Nice 6050 zł ( w tym montaż i automatyka)

Przeglądałem sobie strony i tych i tych. Okazało się że Hormann daje 10 lat gwarancji na bramę i 5 lat na napęd, a Nice daje po 2 lata na napęd i bramę....

bwojtek
03-01-2012, 17:33
Przeczytaj najpierw warunki gwarancji Hormanna i sprawdź czy oby na pewno dostajesz 10 gwarancji na bramę?
Hormann to uznana marka i niewątpliwie lata doświadczeń. Bramy Nice (czyli produkt Krispolu) to niższa półka jakościowa.

MichuZLasocic
03-01-2012, 18:05
Hormann daje 10 lat gwarancji na bramę tylko wtedy gdy jest montowana przez autoryzowany serwis

bwojtek
03-01-2012, 18:26
Skąd te informacje? Odsyłam do zapoznania się z warunkami gwarancji:
http://www.hormann.pl/fileadmin/dokumentationen/Garantieheft_Garagentore.pdf
Pytanie brzmi: czy "gwarancja na bezpieczne działanie" to gwarancja na bramę? Może nasz kolega TEST podejmie się rozstrzygnięcia tego dylematu?

finlandia
04-01-2012, 09:07
Hormann to uznana marka i niewątpliwie lata doświadczeń. Bramy Nice (czyli produkt Krispolu) to niższa półka jakościowa.
Może przedstawisz Wojtku argumenty potwierdzające to stwierdzenie? Bo - wybacz - na samo słowo Ci nie wierzę :). Nie jestem mocny w bramach - dla mojego człowieka od bram "wszystko to jeden ciort"

witek86
04-01-2012, 15:43
z powiedzeniem"wszystko to jeden ciort" sie nie zgodze ...
pomontowałem i hormanów i krispolów i wisniowskich i tanich zamienników itd
róznice są ... to tak jak z oknami no niby plastikowe wszystkie
Diabeł tkwi w szczególach!

MichuZLasocic
04-01-2012, 17:43
Byłem dzisiaj ponownie u autoryzowanego sprzedawcy Hormann-a

Na pytanie co oznacza zwrot:
gwarancja na bezpieczne działanie wyjaśnił że gwarancja nie obejmuje jedynie zdarzeń opisanych w dalszej części gwarancji:


Gwarancja nie obejmuje szkód spowodowanych przez:
−− niefachowy montaż i zaniechanie konserwacji
−− niefachowe uruchomienie i obsługę
−− zniszczenie wskutek niedbalstwa lub umyślnego
działania
−− działanie czynników zewnętrznych takich jak: ogień,
woda, sole, ługi, kwasy, anomalie środowiskowe
−− uszkodzenia spowodowane niewłaściwym
transportem i montażem
−− zastosowanie podkładów gruntujących i innych
środków ochrony powierzchni
−− zastosowanie niewłaściwych farb lub zbyt późne
malowanie
−− naprawy wykonane przez osoby bez kwalifikacji
−− stosowanie części innych producentów bez zgody
firmy Hörmann
−− usunięcie lub zamazanie numeru produktu

Przy okazji wypróbowałem drzwi RenoDoor, wyglądają bardzo dobrze, sprzedawca polecał - wiadomo. Zaproponował polski odpowiednik drzwi Hormann-a drzwi firmy Wikęd. Ale ościeżnica mnie przeraziła, bo jednak RenoDoor mają ościeżnicę wykonaną z auminium i komory wewnątrz, a Wikęd-y straszą gołą blachą.

bwojtek
04-01-2012, 18:45
Pozwolisz, że zacytuję:

Na okres 10 lat od daty zakupu kupującemu udziela się
gwarancji na bezpieczne działanie bramy garażowej
Hörmann. Na dostawy części zamiennych udziela się
6-cio miesięcznej gwarancji, jednak nie krótszej niż
bieżący okres gwarancyjny.
Na okres 5 lat od daty zakupu kupującemu udziela się
gwarancji na sprężyny, liny stalowe, rolki bieżne,
zawiasy i rolki zmiany kierunku dla bram garażowych
pracujących pod normalnym obciążeniem, tzn. przy
maks. 5 uruchamianiach bramy (otwarcie/zamknięcie)
dziennie.Nie ważne co mówi sprzedawca. Ważne są zapisy w karcie gwarancyjnej. A z nich wynika ze przynajmniej część elementów bramy ma max. 5 lat gwarancji i konkretną liczbę cykli otwarcia. A co oznacza sformułowanie "Na dostawy części zamiennych udziela się 6-cio miesięcznej gwarancji" to już chyba tylko autor wie... Gwarancja na dostawę? Czyli co? Dostarczą elementy nie później niż po 6-ciu miesiącach? Czy może gwarantują, że przez 6 miesięcy od sprzedaży bramy elementy zamienne będą w produkcji?
Poza tym np. pęcherz na płacie bramy, odbarwienie, nieszczelności albo rdza na środku bramy nie powodują "niebezpiecznego działania" więc tej gwarancji nie podlegają.

T12345T
04-01-2012, 20:46
Nie ważne co mówi sprzedawca.

Tu bym się nie do końca zgodził. To bardzo istotne, szczególnie w przypadku takiej "doskonałej" gwarancji producenta:-). Widać, że dystrybutorzy H lubią takie 2 letnie spore dawki adrenaliny:-).

bwojtek
04-01-2012, 20:54
Tu bym się nie do końca zgodził..
Słowo mówione (bez świadków czy dopuszczonych prawnie środków zapisu) ma to do siebie, że g...o znaczy. Dlatego sprzedawcy okien (drzwi, bram, itp.) mają wszystko najlepsze i najtańsze niczym na bazarze w Kairze :(

T12345T
04-01-2012, 21:20
Słowo mówione (bez świadków czy dopuszczonych prawnie środków zapisu) ma to do siebie, że g...o znaczy. Dlatego sprzedawcy okien (drzwi, bram, itp.) mają wszystko najlepsze i najtańsze niczym na bazarze w Kairze :(

No i tu się nasz idealny ustawodawca sprawdził jak rzadko bowiem w pewnej ustawie mówi o "zapewnieniach" sprzedawcy, a te nie muszą być pisemne zupełnie jak te w Kairze:-).

bwojtek
05-01-2012, 06:44
Tylko taki sprzedawca kombinator zapewne nie cofnie się przed kategorycznym stanowiskiem "Ja nic takiego nie mówiłem. Pan to sobie chyba wymyślił.". No i mamy słowo przeciw słowu :(

WOJSKI
05-01-2012, 07:36
I tu wychodzi ze podstawa to porządny montaż.
A żebyś wiedział :D,
złym montażem można sprawić że nawet z najlepszej bramy klient będzie niezadowolony

WOJSKI
05-01-2012, 07:44
Tylko taki sprzedawca kombinator zapewne nie cofnie się przed kategorycznym stanowiskiem "Ja nic takiego nie mówiłem. Pan to sobie chyba wymyślił.". No i mamy słowo przeciw słowu :(

dokładnie, nie masz na papierze to tak jak byś wcale nie miał, no chyba że trafi się bezstronny świadek :D,
jest jeszcze coś takiego jak gwarancja sprzedawcy, ale z tym różnie bywa. Przejechałem się kiedyś na gwarancji sprzedawcy przy okazji części do komputera. Sprzedawca zamknął firmę a ja zostałem z niedziałającą kartą graficzną, dlatego jak sprzedawca mi coś gwarantuje to ja mówię grzecznie dziękuję. :D

ghsaga
05-01-2012, 16:50
witam , dziś dostałem ofertę od HORMANNA na barmę garażowa , ciemny orzech , z dwoma pilotami

wymiary 3100-2160 ... cena jaką udało się ustalić to z 4100zł <<? Czy jest to dobra oferta?


pozdrawiam

witek86
06-01-2012, 11:46
no i masz odpowieź:)
lepiej bedzie porównać z cennami lokalnych sprzedawców pewnie bedziesz miał inf szybciej no chyba że obiecasz ze jak ktoś da ci 100zł taniej to obiecasz ze kupisz ją u niego no i oczywiscie dopłacisz za dojazd itd!
porównaj kilku sprzedawców na taka samą brame i bedziesz miał odpowiedź

compi
06-01-2012, 17:30
Witek86, szybkie pytanie do Ciebie. Należy po niecałym roku psiknąć czegoś w rolki bramy Hormann z napędem gdy już je trochę słychać? Nie przyłożyłem się do ich extra zabezpieczenia podczas prac w garażu i być może kurz zrobił swoje. Zaznaczę, że brama nie pracuje jakoś bardzo głośno, po prostu czasem coś zabrzmi nie tak jak na początku.

maysee
07-01-2012, 15:39
Drodzy forumowicze a czy wycena na brame Nice 500x225cm, grubosc elementu 4cm + 2 piloty + montaz = 6200zl to ujdzie?

bwojtek
07-01-2012, 16:39
A jaki kolor i jaki model?

witek86
07-01-2012, 17:30
Witek86, szybkie pytanie do Ciebie. Należy po niecałym roku psiknąć czegoś w rolki bramy Hormann z napędem gdy już je trochę słychać? Nie przyłożyłem się do ich extra zabezpieczenia podczas prac w garażu i być może kurz zrobił swoje. Zaznaczę, że brama nie pracuje jakoś bardzo głośno, po prostu czasem coś zabrzmi nie tak jak na początku.

Czesto ludzie wymyślaja jakieś smary itp a to jeszcze bardziej łapie "syf" a co za tym idzie brama chodzi jak w zamczysku:)
polcam dokładne wyczyszczenie prowadnic i rolet za pomoca szmatki! a na zawiasy i sprężyny doraźnie wd40 (lub coś podobnego) a później (i tu moge popełnic bład )półstały smar w sprayu HWS100.
Słyszalne dzięki może wydawać równiez przeskok na łączeniu prowadnicy poziomej z pionową! ale najpierw poczyść:)
Pozdrawiam

witek86
07-01-2012, 17:32
miałem klienta który porównywal cene :)
mówi "o kurcze ale u was drogo" co się okazało najtańsze przetłoczenie w białym kolorze porównał z sirocco w mahoniu u nas!

maysee
08-01-2012, 08:07
A jaki kolor i jaki model?

Brama "classic", kolor antracyt, klamka bez sprzegla.

bwojtek
08-01-2012, 10:29
No to patrząc na ceny katalogowe dostałeś montaż gratis.

maysee
08-01-2012, 10:53
Wystarczy. Dzieki za szybka odp. Mam nadzieje, ze prawda jest to co mowi moj sprzedawca, ze Nice kupuje panele od Krispola i dlatego te bramy sie niczym nie roznia a sa tansze.

bwojtek
08-01-2012, 11:09
Chcesz wiedzieć czym się różnią? Cofnij się na poprzednią stronę tego wątku!

maysee
08-01-2012, 13:43
No juz kumam. Nizsza polka i krotsza gwarancja. Mniej wiecej o ile drozsza wyszlaby Normstahla?

bwojtek
08-01-2012, 13:50
Ja tylko pisałem o różnicach między Krispol-em a NICE-m. A cenę innych producentów najlepiej sprawdź w swojej okolicy.

witek86
08-01-2012, 14:26
Policzyłem Krispol i wyszło mi bardzo podobnie jak "tańszy nice"

pablitoWLKP
09-01-2012, 09:35
No juz kumam. Nizsza polka i krotsza gwarancja. Mniej wiecej o ile drozsza wyszlaby Normstahla?

Brama Normstahl Euro Style wymiar 450x225,2 piloty, aktywne rygle + montaż - 6600brutto

maysee
09-01-2012, 09:55
Pytanie do fachowcow: zeby sprawdzic poprawnosc dokonanych pomiarow przez firme od bram o ile wieksze rozmiary otworu bramy garazowej w swietle muru powinny byc aby dobrze osadzic brame 500cm x 225cm ?

witek86
09-01-2012, 15:17
swiatło jakie masz to wymiar bramy! to nie jak w okien ze masz otwór a okno z luzem itd
wymiar bramy =swiatło .firmy juz robią tak aby było dobrze:)

maysee
09-01-2012, 15:20
Dzieki.

finlandia
09-01-2012, 16:57
Ale też nie ma tragedii, jeśli brama jest o kilka cm większa niż otwór (ew. minimalnie mniejsza), z tym że takie rzeczy zawsze dokładnie omawiam z Klientem.

MichuZLasocic
11-01-2012, 10:38
Ostatecznie zdecydowałem się na bramę Hormann-a 5000x2250 w złotym dębie, napęd SupraMatic + 2 piloty + fotokomórka = 7100 zł brutto + Drzwi wejściowe RenoDoor 1100x2100 w złotym dębie + elektrozaczep = 4200 zł brutto + drzwi zewnętrzne do kotłowni Wikęd = 1200 zł.

finlandia
11-01-2012, 13:18
Chyba niezła cena, bo wczoraj liczyłem taką dla Klienta - wyszła mi 7700. Ale pospiesz się - od poniedziałku podwyżka o 8% (przynajmniej tak mi powiedziano).
Ciekawe kto następny podniesie ceny..

MichuZLasocic
11-01-2012, 14:30
No mi powiedzieli że Hormann od 15.01.2012 idzie o 15% w górę. Dlatego już się zdecydowałem.

Szymek98
19-01-2012, 19:17
Poszukuję 2 bram do garażu w kolorze orzech bramy 3200x2800 do niskiego nadproża 16,5cm z automatyką. Jakie mi polecicie Hormann Wiśniowski czy może jakies inne?
Wiśniowski mam wycenę 12080zł z Vat 8% , montażem , 2 pilotami 4 kanałowymi i fotokomórką.
Bramy Pamar Torsystem panel ThyssenKrupp cena 9980 netto z 4 pilotami 4 kanałowymi i montażem.
Bramy wykonane z paneli Kingspan 10350zł + 2000zł montaż
BRAM-BUD (znalazłem na alledrogo) 9800zł z montażem

witek86
20-01-2012, 08:49
a szukasz dobrych bram?wiadomo ze cena ma znaczenie ale jakosc idzie z cena!
horman ,krispol,Normstahl takie bym polecił!

Szymek98
20-01-2012, 17:08
a szukasz dobrych bram?wiadomo ze cena ma znaczenie ale jakosc idzie z cena!
horman ,krispol,Normstahl takie bym polecił!

Dzięki już mi robią wyceny najpóźniej w poniedziałek powinienem je mieć.

A inne propozycje wiadomo cena gra rolę dużą, tzn ten sam producent lecz inne punkty sprzedaży i rozbieżność 2000zł
Może ktoś z was ma kontakt do niedrogich sprzedających. U mnie wchodzi jeszcze Vat 23% bo garaż stoi osobno.

witek86
21-01-2012, 08:23
Dzięki już mi robią wyceny najpóźniej w poniedziałek powinienem je mieć.

A inne propozycje wiadomo cena gra rolę dużą, tzn ten sam producent lecz inne punkty sprzedaży i rozbieżność 2000zł
Może ktoś z was ma kontakt do niedrogich sprzedających. U mnie wchodzi jeszcze Vat 23% bo garaż stoi osobno.

2tys rożnicy na tym samym produkcje ?niemozliwe!!! albo ktoś nie chce robic i podał cene zaporową albo przedstawiciel krispola na dany region sprzedaje mu po zrowych rabatach!
Koszt zamontowania bramy to mysle w przedziale 500-1000zł 2tys róznicy na samej bramie to zdecydowanie za duzo! nie kiedy dodatki do bramy takie jak silnik zamek awaryjnee rozsprzeglanie itp zrobią taka róznice warto dopytać

finlandia
23-01-2012, 11:25
Czy znacie jakieś ciepłe uchylne bramy? Potrzebuje bramę z furtką (tj. mniejszymi drzwiami w skrzydle), tego rodzaju bramy segmentowe są bardzo drogie poza tym dodatkowe drzwi raczej tylko na środku bramy no i próg 15 cm. Brama uchylna jest z profili metalowych których pewnie nie za bardzo da się ocieplić. Garaż będzie w bryle budynku i chcę ograniczyć straty ciepła do minimum.
Nie wiem czym jest dla Ciebie satysfakcjonująca "ciepłość" bramy. Żadna brama nie osiąga takich dobrych parametrów jak dobre okna.
Wiśniowski produkuje ocieplane bramy uchylne - nazwa Komfort. Drzwi przejściowe w nich to koszt ok +500zł.

Szymek98
23-01-2012, 18:24
2tys rożnicy na tym samym produkcje ?niemozliwe!!! albo ktoś nie chce robic i podał cene zaporową albo przedstawiciel krispola na dany region sprzedaje mu po zrowych rabatach!
Koszt zamontowania bramy to mysle w przedziale 500-1000zł 2tys róznicy na samej bramie to zdecydowanie za duzo! nie kiedy dodatki do bramy takie jak silnik zamek awaryjnee rozsprzeglanie itp zrobią taka róznice warto dopytać


Różnica w cenie np:
Normstahl brama g60 w Kielcach 7000zł z montażem ta sama brama w małym mieście oddalonym o 50 kilometrów 6115zł również z montażem
Wiśniowski 7600zł z napędem Wiśniowski ta sama brama w tym samym mieście inny punkt bo z oknami a nie tylko z bramami 6270zł
Hormann 7900zł niestety nie mam porównania bo jak na razie mam wycenę z jednego punktu

A co sądzicie o bramach ThyssenKrupp w połączeniu z automatyką Came 4750zł z montażem

Najtaniej ona właśnie mnie wychodzi za 2 sztuki 9500zł lub Normstahl 12230zł

Co sądzicie?

maloszyce1
23-01-2012, 20:13
A co sądzicie o bramach ThyssenKrupp w połączeniu z automatyką Came 4750zł z montażem

nie ma takich bram, thyssenn to producent paneli, panele dobre, ale jak producent sprzedaje tylko panele to trzeba uważać, każda licząca firma dba o swój wizerunek i swoją markę, jeżeli szukasz dobrych bram na thysennie to polecam Krispol

_FIX_
23-01-2012, 22:22
ramko - a czy sprawdzałeś ceny bram bocznych ?
Niewiele firm ma je w ofercie, ale jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Często klienci są mile zaskoczeni, gdy słyszą jaka jest cena.
Uchylniak jest rozwiązaniem tańszym i ma je w ofercie większość producentów.

_FIX_
23-01-2012, 22:30
..............
A co sądzicie o bramach ThyssenKrupp w połączeniu z automatyką Came 4750zł z montażem
Najtaniej ona właśnie mnie wychodzi za 2 sztuki 9500zł lub Normstahl 12230zł
Co sądzicie?

Tak jak napisać mój przedpisiec :) thyssen to producent paneli - dowiedz się kto jest producentem bramy. Jeśli zdecydujesz się na Normstahl - to na jakości bramy się nie zawiedziesz, jest to solidny producent, moim zdaniem najlepszy.
W lutym Normstahl wprowadza nowy cennik - także wszystkim niezdecydowanym proponuję się pospieszyć !

witekgo
24-01-2012, 11:28
Witam
Mam pytanie może z innej beczki powiedzcie mi czy ma może ktoś bramę hormana tylko tą cieńszą (27mm) dostałem wycenę bramy o ponad 1200 zł taniej o grubej (40mm) i nie wiem czy warto w nią zainwestować czy lepiej dopłacić do grubszej??

witek86
24-01-2012, 15:29
Witam
Mam pytanie może z innej beczki powiedzcie mi czy ma może ktoś bramę hormana tylko tą cieńszą (27mm) dostałem wycenę bramy o ponad 1200 zł taniej o grubej (40mm) i nie wiem czy warto w nią zainwestować czy lepiej dopłacić do grubszej??

Sytuacja podobna jak z "ciepłym" i "zimnym" aluminium,3komorówka i 6komorówka

Pietro Muratore
24-02-2012, 20:25
Szanowni Forumowicze. Proszę o pomoc licząc na nie Waszą pomysłowość.
Jestem na etapie SSO. Otwór na bramę garażową 5000x2250. Konstruktor zaprojektował a budowlaniec wykonał belkę konstrukcyjną przebiegającą równolegle do nadproża bramy garażowej w odległości ok 1,5m wystającą z sufitu - jak na rysunku - belka oznaczona jako B-6. W rzeczywistości nadproże jest niżej tylko o 5 cm. Chcę zamontować bramę segmentową.
Wiśnowski powiedział: Różnica pomiędzy belką a nadprożem musi wynosić min. 11 cm. Trzeba podkleić pod nadproże 6 cm betonu komórkowego lub styropianu. Trzeba zamontować tylne sprężyny (?).
Herman powiedział: trzeba podkleić jeszcze więcej, chyba 11 cm. (nie pamiętam co o sprężynach)
Normstahl powiedział: nie trzeba tylnych sprężyn. Trzeba podkleić.

Wiśniowski powiedział: nie robi się bram uchylnych o tej szerokości bo żaden automat tego nie udźwignie.
Przedsiębiorca z Rybnika handlujący na Allegro automatami powiedział: jak to nie udźwignie, sam takie montowałem i wszystko chodziło.
Budowlaniec powiedział: nie da się skuć kilku cm belki bo mocno zbrojona od samego spodu.
Pomiarowiec Normstahla powiedział: usunąć belkę i zastąpić ją czymś tam (nie wchodzą mi do głowy te nazwy).
Stolarz z Myślenic powiedział: Wstawić po środku otworu belkę i zrobić dwie bramy rozwierne.

Nie jestem w stanie zweryfikować od strony technicznej proponowanych rozwiązań. Ostatnie mi nie pasuje z uwagi na estetykę i koszty.

Podklejenie nadproża wydłuży mi wizualnie i tak już wysoką ścianę kolankową. Ale z tym sobie jakoś poradzę przy projektowaniu elewacji.
Proszę o podpowiedź, która z bram w wyżej opisanych warunkach może sprawiać najmniej kłopotów. Ewentualnie jakieś inne rozwiązania.

Stulp
24-02-2012, 21:32
W Wiśniowskim różnica musi wynosić min 16 cm. Plus sprężyny tylne.
Pozdrawiam

stary
25-02-2012, 20:17
Na osiągnięcie planowanych efektów wizualnych jest za późno :cool:
Niezależnie od popełnionych błędów, nie można samowolnie skuwać nadproża czy innych podciągów ! Chyba, że konstruktor zaprojektuje to w innym miejscu, tylko kto za to zapłaci?

Pewnie nie będzie wyjścia i trzeba wybrać bramę typową 5000 x 2125, obniżyć nadproże lub zamontować blendę na specjalne kotwy co jest tańszym rozwiązaniem.
Minimalne nadproże dla bram segmentowych z napędem, ze sprężynami skrętnymi tylnymi:
- Hormann - 115 mm
- Normstahl - G 60 - 120 mm
- Normstahl - Euro - 150/165 mm w zależności od napędu
Pamiętaj także, że w bramach tego rodzaju wysokość światła przejazdu będzie jeszcze niższa bowiem dolny panel nie chowa się całkowicie i pozostaje parę cm pod nadprożem.
Skucha po całości, będziesz wjeżdżał wyższą bryką z bagażnikiem i pozamiatane.....:bash:

Są tutaj wątki o paprakach budowlańcach, nie dalej jak dzisiaj o tym pisałem.
Jak nazwać konstruktora lub architekta tego projektu? Jest też projekt, którego nazwy nie pamiętam, gdzie schody na piętro "wchodzą" do garażu, ścinając narożnik tam gdzie montuje się prowadnice bramy. Nóż się otwiera

Pietro Muratore
26-02-2012, 21:32
Stulp i Stary. Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Czyli sytuacja należy do tak zwanych trudnych. Chyba zamuruję i zrobię wieeeelką kuchnię :)
Zobaczę jeszcze co powie na ten temat Krispol i Nowoferm.
Ale sobie wybrałem kryterium wyboru bramy. Jak najmniej podkleić :)

finlandia
27-02-2012, 10:43
W Krispolu prowadzenie SL (super niskie) to wymóg 8cm nadproża + konieczny napęd szynowy (cokolwiek to znaczy).
I cena 280zł.
Zdaje się, że tych 3cm nie musiałbyś zamurowywać. Bramę bez specjalnych przeróbek da się zamontować te 3-5cm niżej, niż nadproże.
Ale w Twojej sytuacji klucz do sukcesu to dokładny pomiar.

witekgo
27-02-2012, 15:59
Witam
Mam pytanie może z innej beczki powiedzcie mi czy ma może ktoś bramę hormana tylko tą cieńszą (27mm) dostałem wycenę bramy o ponad 1200 zł taniej o grubej (40mm) i nie wiem czy warto w nią zainwestować czy lepiej dopłacić do grubszej??

stary
27-02-2012, 17:18
Nie bardzo mogę pogodzić te grubości z bramami Hormanna.
O jakie bramy chodzi? segmentowe? Jaki wzór, model, kolor?
Nie kazdy rodzaj jest dostępny przy różnych grubościach.

e_tomi
27-02-2012, 17:29
Podpowiedzcie proszę co wybrać:
1. Normstahl g60 Line za napędem MAGIC 600, kolor ciemny dąb, 2 piloty bez klamki zew., 2625x2125 - 3799 brutto
2. NICE Classic z napędem SHEL 75, kolor orzech, 2 piloty, bez klamki zew., 2600x2125 - 4221 brutto
Obie ceny zawierają montaż.

Pietro Muratore
27-02-2012, 21:06
W Krispolu prowadzenie SL (super niskie) to wymóg 8cm nadproża + konieczny napęd szynowy (cokolwiek to znaczy).
I cena 280zł.
Zdaje się, że tych 3cm nie musiałbyś zamurowywać. Bramę bez specjalnych przeróbek da się zamontować te 3-5cm niżej, niż nadproże.
Ale w Twojej sytuacji klucz do sukcesu to dokładny pomiar.
Dziękuję finlandia. W tej sytuacji pewnie padnie na Krispola. Zobaczymy jeszcze cenę.

witek86
27-02-2012, 21:33
Dziękuję finlandia. W tej sytuacji pewnie padnie na Krispola. Zobaczymy jeszcze cenę.

to nowosc jest ale zdaje egzamin montowalismy juz jedna taka przy takim niskim nadprozu

finlandia
27-02-2012, 21:46
Dziękuję finlandia. W tej sytuacji pewnie padnie na Krispola. Zobaczymy jeszcze cenę.
Cena jest raczej średnia. Taniej niż najbardziej znani, ale to takie różnice, które mogą byź zniwelowane dobrym rabatem lu jego brakiem..
Mi Krispol pasuje dlatego, że mają sporo takich nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych (łatwiej je dopasować do różnych budów, chociaż w przypadku renowacji - wymiany bramy na nową Horman chyba bije wszystkich), ale i za najbogatszą paletę oklein na rynku + bardzo dobra organiacja pracy i logistyki. Można na nich polegać (chociaż to tez tylko ludzie i swojego trzeba pilnować:) )

finlandia
28-02-2012, 07:27
Jak wysoko nad posadzka powinna być posadowiona brama ??? chodzi o czy prowadnice mogą być w betonie czy nie a może powinny być nad nim
Podłoga powinna wejść idealnie pod prowadnice.Więc zatapianie w betonie czy nie dolewanie to jest błąd, który często popełniany jest przez następne ekipy.

EDIT:
Tylko bez nazwisk, dzięki za drogowskaz, bo rano tak się spieszyłem z pisaniem , że nie miałem czasu wcisnąć "wyślij"

kalio
28-02-2012, 19:12
Podłoga powinna wejść idealnie pod prowadnice.Więc zatapianie w betonie czy nie dolewanie to jest błąd, który często popełniany jest przez następne ekipy.

EDIT:
Tylko bez nazwisk, dzięki za drogowskaz, bo rano tak się spieszyłem z pisaniem , że nie miałem czasu wcisnąć "wyślij"

Podłoga - znaczy już gotowa płytka ??? czy podłoga sama posadzka na to płytka jak można wyregulować opuszczenie bramy Uni pro, w górnej cześci panelu są takie rolki mocowane do segmentu na trzy wkrety max opuszczone na dół u mnie, co to za regulacja ??

witek86
29-02-2012, 12:00
gotowa podłoga czyli juz płytka panel dywan:)

witekgo
29-02-2012, 14:23
Nie bardzo mogę pogodzić te grubości z bramami Hormanna.
O jakie bramy chodzi? segmentowe? Jaki wzór, model, kolor?
Nie kazdy rodzaj jest dostępny przy różnych grubościach.

chodzi o brame stalowa segmentowa epu40 ocieplana płyta bramy 42/20mm przełloczenia M

Jaroll
03-03-2012, 05:46
Nie bardzo mogę pogodzić te grubości z bramami Hormanna.
O jakie bramy chodzi? segmentowe? Jaki wzór, model, kolor?
Nie kazdy rodzaj jest dostępny przy różnych grubościach.

chodzi o brame stalowa segmentowa epu40 ocieplana płyta bramy 42/20mm przełloczenia M


Jeśli garaż ogrzewany to lepsza grubsza mniej ciepła ucieknie.Bezpieczniejsza , stabilniejsza i sprężyny lepsze bo skrętne a nie naciągowe.

bwojtek
03-03-2012, 06:56
Brama 20mm nie nadaje się do ogrzewanych garaży. Nawet brama 40mm nie jest idealnie szczelna i "ciepła".

stary
03-03-2012, 07:26
Nie bardzo mogę pogodzić te grubości z bramami Hormanna.
O jakie bramy chodzi? segmentowe? Jaki wzór, model, kolor?
Nie kazdy rodzaj jest dostępny przy różnych grubościach.

chodzi o brame stalowa segmentowa epu40 ocieplana płyta bramy 42/20mm przełloczenia M
Teraz już konkretniej, ale nie do końca, jeszcze przynajmniej wymiar i kolor? :lol2:
Miałeś dylemat pomiędzy grubością paneli 27 a 40 mm i stąd moje wcześniejsze pytanie.
Bierz tą z panelem 42 mm, tylko znajdź sprzedawcę, gdzie ta dopłata jest niższa od 1200 zł.
Jak pisałem, brak jeszcze wymiaru i koloru , ale "cennikowo" nie ma takiej różnicy pomiędzy EPU a LPU .
Chyba, że problem leży gdzie indziej .

witekgo
04-03-2012, 10:20
wymiary to 3000/2125 a kolor orzech (dark oak) no różnica spora bo grubsza 4900zl a cieńsza 3500zl tylko zastanawiamię ile wiecej ciepla może uciec przez tą cieńszą bramę

bwojtek
04-03-2012, 10:53
Poproś sprzedawcę o podanie współczynnika przenikania ciepła dla całej bramy w obu przypadkach i wtedy łatwo policzysz ile ciepła będzie uciekało.
Te ceny to za samą bramę czy z montażem?

witekgo
04-03-2012, 16:56
z montazem

Aoczka
18-06-2012, 11:24
Witam,
chcę odkopać trochę temat, bo właśnie zbieram się do zbadania oferty krakowskich przedstawicieli i zamówienia bramy segmentowej.
Po uwagę biorę:
- Hormann LPU 40
- Normstahl G60
- Normstahl Euro
Najchętniej wziąłbym tą ostatnią czyli raczej najlepszą, ale i najdroższą pewnie... Patrzę jeszcze na Wiśniowskiego, ale chyba tylko ze względu na możliwą niższą cenę...

Otwór mam 499x214 (z płytkami będzie 212,5), bo celowałem w standardowe rozwiązanie...

Do sedna - wiecie coś o jakiś promocjach na te modele? I jakich krakowskich przedstawicieli polecacie? Oprócz Hormanna z okolic Opolskiej, który gdzieś się już w temacie przewinął...

_FIX_
18-06-2012, 22:13
Szkoda, że nic nie piszesz o kolorystyce. Normstahl ma wersję g60 Satin -obecnie w czasie trwania promocji 10 kolorów jest w cenie bramy białej, dodatkowo doszły jeszcze 2 przetłoczenia: Flair oraz Micro.
Poszukaj w swojej okolicy przedstawiciela Novofermu - to także godny polecenia producent. Na bramy ISO 45 była dodatkowa promocja.

Aoczka
19-06-2012, 00:31
No tak, informację o kolorze dziwnie poninąłem... Potrzebuję bramy w (mało wyszukanym) kolorze złoty dąb ;)
A przetłoczenia mają mniejsze znaczenie, przy Normstahlu myślałem o Trendzie lub Stylu...

Yorey
19-06-2012, 07:37
przyznam, że też byłem napalony na Nohrmstahla, ale przesłuchałem kilku montażystów i mnie wyprostowali - zdaje się, że będę szedł w Hormanna.

autorus
19-06-2012, 07:47
Ja nadal jestem napalony na normstahl g60 :-)

Yorey
19-06-2012, 07:51
mnie wytłumaczono to w ten sposób: Nohmstahl jest stosunkowo nowy i nie ma takiego zaplecza serwisowego jak Hormann, poza tym nie wybacza błędów montażowych (np otwór musi być bardzo starannie wykonany), natomiast jest mocno promowany przez sprzedawców ponieważ daje im zdecydowanie lepiej zarobić, ale żaden z nich u siebie by Nohrmstahla nie zamontował.

witek86
19-06-2012, 10:17
mnie wytłumaczono to w ten sposób: Nohmstahl jest stosunkowo nowy i nie ma takiego zaplecza serwisowego jak Hormann, poza tym nie wybacza błędów montażowych (np otwór musi być bardzo starannie wykonany), natomiast jest mocno promowany przez sprzedawców ponieważ daje im zdecydowanie lepiej zarobić, ale żaden z nich u siebie by Nohrmstahla nie zamontował.

hahaha muszą przechodzić dobre szkolenia :)
zapytaj jak to jest z hormanem jak uszkodzisz panel ? lepiej wyjdzie kupić nową bramę
żadna porządna brama nie wybacza błędów montażowych, a jeśli ktoś chce wstawić bramę na otwór nie otynkowany niech doczyta czy producent udzieli gwarancji?

autorus
19-06-2012, 10:35
No wlasnie, kolega ma racje. Czy normstahl jest nowy, dla mnie byl zawsze :-)

Aoczka
20-06-2012, 22:06
Jestem po zwiedzaniu salonów i powiem szczerze, że mimo iż moim wstępnym faworytem był Normstahl Euro (bo niby "najlepsiejszy"), to jednak największe wrażenie zrobił na mnie Horman LPU. Inna sprawa, że korzystałem przez kilka lat z ich starszej bramy i do pewnych rozwiązań się przyzwyczaiłem.
Jedyny minus LPU to problem bezpieczeństwa przy próbie zgrania jej z alarmem (rozbrajanie strefy na garaż poprzez tego samego pilota). Podobno możliwe jest "zczytanie" ich kodów, choć planują wprowadzić nowe piloty i system, który to uniemożliwi. Jest tu jakiś specjalista, który wiarygodnie zweryfikuje moje informacje? ;)

kamyk68
21-06-2012, 06:31
Jestem po zwiedzaniu salonów i powiem szczerze, że mimo iż moim wstępnym faworytem był Normstahl Euro (bo niby "najlepsiejszy"), to jednak największe wrażenie zrobił na mnie Horman LPU. Inna sprawa, że korzystałem przez kilka lat z ich starszej bramy i do pewnych rozwiązań się przyzwyczaiłem.
;)

Miałem ten sam dylemat i NIESTETY zdecydowałem się na Normsthala (też użytkowaliśmy wcześniej Hormana). Gdybym wybierał teraz po 2 latach jak nORMSTAHL "wisi" w garażach to nigdy w życiu !!!!!

witek86
21-06-2012, 14:14
a dlaczegosz tak?ze pozwolę sobie pytanie zadać

AgataSS
29-06-2012, 13:00
i jak mam zagwozdkę. Przeczytałam kilkanaście stron wątku i nic mi to nie pomogło...

Brama 4900 x 2400, kolor orzech:

Hormann LPU40, dark oak, decograin - 6 990,00 zł brutto z montażem bez napędu (albo jak się uda osiągnąć wymiar 2375 to 440 zł taniej)

czy

Krispol, przetłoczenie PASAT - 6460,00 zł brama z montażem brutto

napęd wciąż się zastanawiam, dlatego prównuję samą bramę. Czy warto dopłacić do Hormanna, czy można zaoszczędzić nie tracąc na jakości?

witek86
29-06-2012, 13:30
w krispolu również wysokość 2375 jest typowa i warto te 2,5 cm zjechać by mieć lepszą cenę!
zastanawiasz się nad napędem? lepiej od razu zamawiać z bramą i potargować się niż później domawiać a na pewno policzą więcej jeśli będą mieli tylko napęd jechać zamontować.
w krispolu masz promocje na napędy nice ,tylko ja proponuje zapytać o maranteca

AgataSS
29-06-2012, 13:38
Napęd z pewnością zamówię od razu i z montażem, tu róznice są niezbyt duże, więc to mi nie spędza snu z powiek. W szczególności, że na napędach zna się mój mąż, więc mam nadzieję, że wybierze OK. Wybor firmy mnie męczy. Nie muszę mieć samych mercedesów w domu, ale nie chcę oszczędziać kilkaset złotych i potem męczyć się z czymś. hormann czy krispol? warto zapłacić, czy jest to zbędne?