PDA

Zobacz pełną wersję : Brama garażowa: Hormann, Wiśniowski, krispol...



Strony : 1 2 3 [4] 5 6

bwojtek
29-06-2012, 14:39
hormann czy krispol? warto zapłacić, czy jest to zbędne?
Jeżeli różnica w cenie to 500zł to na pewno lepiej wybrać Hormanna (z tych dwóch).

witek86
29-06-2012, 14:42
dla mnie krispol i horman to ta sama klasa!
jeśli by była cena bardzo podobna to można myśleć
ważne też aby była dobrze zamontowana ,jesli tak będzie to nie będziecie mieli problemów

Aoczka
30-06-2012, 07:49
Hmmm... Z porównaniem Krispola i Hormanna jakoś zgodzić się nie mogę. Bardziej Jezierski i Krispol, zaś Hormann pasuje mi do Normstahla (o ile nie patrzymy jedynie na bramy Euro). Ale to tylko Nasze subiektywne oceny, których bez "analizy organoleptycznej" nie da się zweryfikować ;)

Natomiast co do wysokości otworu - nie musi on być idealnie dopasowany do wymiaru bramy, nie na etapie tynków i wylewek. Ja mam obecnie 499 x 214 z założeniem, że ok. 1,5cm stracę na płytki, więc mam wysokośc idealną 212,5. Ale przeciez nadproże powinno być podczas robienia elewacji także obłożone styropianem/wełną/czymkolwiek ocieplacie dom. Jeśli zatem planujecie ocieplenie domu, to nadproże może, a nawet powinno być trochę wyżej.
Mi pozostaje albo przysłonięcie części panela, albo zrezygnowanie z docieplenia nadproża...

witek86
02-07-2012, 15:14
jezierski nie robi bram:)

Aoczka
02-07-2012, 18:11
jezierski nie robi bram:)
Oczywiście, mój błąd. Chodziło mi o Wiśniowskiego. Jednak pisanie z samego rana przy kawusi a nie po jej wypiciu ma swoje minusy ;)

mr6319
06-07-2012, 12:27
Witam. A macie może rozeznanie o bramach firmy Wichers?

moncik
17-07-2012, 07:23
Hej,

Jestem w trakcie zamawiania bramy garażowej. Zdecydowałam się na Normstahla G60. Problem w tym, że nie rozumiem zasady działania aktywnych rygli. Co to daje? Czy bramę bez aktywnych rygli (i bez ręcznego zasunięcia rygla) można zwyczajnie unieść i wejść do środka? Inaczej - czy jest to warte dopłaty 150 pln? :)

bwojtek
17-07-2012, 08:17
Dopóki do bramy podczepiony jest automat to jej nie podniesiesz. Zastanów się jednak co się stanie kiedy wyłączą prąd a brama będzie w pozycji otwartej? Jak ją wtedy zamknąć?

moncik
17-07-2012, 09:51
Dopóki do bramy podczepiony jest automat to jej nie podniesiesz. Zastanów się jednak co się stanie kiedy wyłączą prąd a brama będzie w pozycji otwartej? Jak ją wtedy zamknąć?

Czyli za co odpowiada aktywny rygiel? Myślałam, że za automatyczne ryglowanie bramy po jej zamknięciu. Z tego co Ty mówisz, chodzi o odłączenie napedu od bramy w celu jej zamknięcia. To jak to w końcu jest? :)

bwojtek
17-07-2012, 10:10
Czyli za co odpowiada aktywny rygiel? Myślałam, że za automatyczne ryglowanie bramy po jej zamknięciu. Z tego co Ty mówisz, chodzi o odłączenie napedu od bramy w celu jej zamknięcia. To jak to w końcu jest? :)

Oczywiście rygiel automatyczny rygluje samoczynie bramę po jej zamknięciu. Jednak i bez niego brama jest trwale zamknięta przez automat (oczywiście rygiel to dodatkoa ochrona przed otwarciem). Jego rola jest jednak nieocenona w przypadku, który opisałem wcześniej.
Większość producentów bram nie ma rozwiązania na aktywne ryglowanie!
I nie chodzi bynajmniej "o odłączenie napedu od bramy w celu jej zamknięcia" ale o trwałe zamknięcie bramy odłączonej mechanicznie od napędu a to zupełnie co innego.

crush00
06-08-2012, 21:15
WItam
Ja również jestem na etapie wyboru bramy. Otwór to 4500x215. Początkowo dostałem wycenę na Normstahl G-60 z napędem i montażem za 6900 PLN brutto. W piątek mi wszystko pomierzyli (kupuję też u nich okna i możliwe, że drzwi) i zrobili ostateczną wycenę. O dziwo w wycenie tej nie ujęli już Normstahla tylko bramę:

Beditom z automatem i montażem za 6500 PLN brutto

Ponoć jest promocja i w cenie Beditoma zawarte są rygle, klamka i dodatkowe wzmocnienia poziome (zapobiegające wyginaniu się paneli gdy wiszą pod sufitem), które w G-60 są ponoć standardem.

Ponadto od innych instalatorów dostałem oferty na:

BRAMA GARAŻOWA WIŚNIOWSKI (NAPĘD, MONTAŻ, 2X PILOT) 5890 ZŁ BRUTTO
BRAMA GARAŻOWA BIG-TOR (NAPĘD, MONTAŻ, 2X PILOT) 5480 ZŁ BRUTTO
Brama Hormann Panel M (NAPĘD, MONTAŻ, 2X PILOT) 6170 ZŁ BRUTTO

W związku z powyższym mam zagwozdkę. Pierwsza opcja (G-60) jest najbardziej chwalona na forach, o Beditomach jest mało ale zawsze pozytywnie. Reszta wychodzi sporo taniej (co mnie trochę dziwi). Ogólnie sprzedawca wydaje się obcykany w temacie (podrzuca bardzo dobre pomysły, dzięki czemu na oknach sporo zaoszczędzimy, a o których w życiu bym nie pomyślał). Beditom też ma 5/10 lat gwarancji przy serwisach, a serwisy zaledwie (w porównaniu do znalezionych w necie cen) 120 PLN raz na rok. Do tego firma polska (a ja wolę polskie, a najlepiej lokalne). Czy wobec tego polecacie zaufać sprzedawcy, potargować się jeszcze o cenę i brać Beditoma, czy dołożyć parę złotych i brać Normstahla.

Najbardziej jednak zależy mi o informacjach od użytkowników Bditoma... czy warto.

Za konstruktywne wypowiedzi z góry dzięki, a odpowiedzi typu nie, bo... nie zatrzymajcie dla siebie..

.................................................. .................................................. ...

A teraz doszedł jeszcze Novoferm z napędem NovoPort za 5600 PLN brutto z montażem :).

plawgo
11-09-2012, 17:08
Witam!
Też jestem przed wyborem bramy garażowej .Otwór 5000x2500. Od początku podobała mi się koncepcja bramy otwieranej do boku , oglądałem bramę Rundum Meir ( oprócz wersji elektrycznej również otwieranie ręczne ). Później przyszła koncepcja podobnej bramy Normsthal ( tu na pewno przeważa bliskość serwisu). Mam pytanie do Was , czy macie doświadczenie z takimi bramami- własne czy u kogoś?
Jak się zachowują podczas zimy - np czy problemem jest zapychanie prowadnic dolnych śniegiem i lodem?

Montażysta Normsthala wspominał mi o tym... no i wbił mi przysłowiowy gwóźdź.Mówił że lepszym rozwiązaniem będzie brama sekwencyjna górna ( notabene tańsza o jakieś 2 tys.)

I bądź tu człowieku mądry.

finlandia
11-09-2012, 20:36
Wiec czemu nie tradycyjna brama segementowa gorna? Co w niej zlego?

autorus
12-09-2012, 07:00
moim zdaniem segmentowa :) Sprawdzona konstrukcja. Choć wysokość bramy 2500 to sporo, masz wysoki wjazd :)

witek86
12-09-2012, 13:58
2500 sporo? wcale nie:)

autorus
12-09-2012, 16:11
dla mnie spore :)

plawgo
12-09-2012, 20:28
dla mnie spore :)


Tak wyszło - systemowe nadproże!

Bramę otwieraną na bok, można przesunąć trochę i np. wprowadzić rower, kosiarkę bez otwierania całości. Nie wiem jak w Normsthalu wygląda otwieranie "bez prądu", ale w Rundum Meir można z łatwością przesuwać w bok ( sam próbowałem ,a dla dziecka też nie będzie problemu z otwieraniem).

autorus
13-09-2012, 06:12
to na pewno zaleta tych bram. Ale co w zimie? Tutaj segmentowa jest bardzo bezpieczna.
Miałem kiedyś uchylną i w zimie miałem problem jak nawiało śniegu. Teraz jest bez problemu.

plawgo
13-09-2012, 09:47
to na pewno zaleta tych bram. Ale co w zimie? Tutaj segmentowa jest bardzo bezpieczna.
Miałem kiedyś uchylną i w zimie miałem problem jak nawiało śniegu. Teraz jest bez problemu.


Pytanie ,o ile obniży się wjazd do garażu przy bramie segmentowej ?

miejski
13-09-2012, 10:26
A dlaczego miałby się obniżyć? Brama chowa się za nadproże i tyle.

witek86
13-09-2012, 10:45
jeśli będzie automat to brama nie zmniejszy światła wjazdu ,jeśli miała by być ręczna to już tak(ale to też zależne od systemu prowadzeń)

plawgo
13-09-2012, 11:18
jeśli będzie automat to brama nie zmniejszy światła wjazdu ,jeśli miała by być ręczna to już tak(ale to też zależne od systemu prowadzeń)


A wysokość liczona do sufitu, przy otwartej bramie?

Pytam , bo często używam boxu (kamei) bagażowego na narty, wakacje, wyjazdy z rodziną, na razie mam niskie kombi (vectra c) i w moim obecnym garażu się nie mieszczę.
W przyszłości to będzie raczej wysoki SUV lub jakaś terenówka ( działka i dojazd do niej nie nadaje się na samochody z niskim zawieszeniem, szczególnie zimą... parę razy się już zakopałem).

witek86
14-09-2012, 10:34
nie wiem o co ci chodzi z wysokością liczoną od sufitu?
jeśli masz otwór gdzie ma być brama i przez niego wiedziesz czyli nie zahaczysz o nadproże to o bramę z silnikiem również

autorus
14-09-2012, 15:54
A dlaczego miałby się obniżyć? Brama chowa się za nadproże i tyle.

Tak jak kolega napisał brama sie całkowicie chowa. Wjazd ma szerokość i wysokość otworu w świetle :)

plawgo
14-09-2012, 23:47
Tak jak kolega napisał brama sie całkowicie chowa. Wjazd ma szerokość i wysokość otworu w świetle :)


Dzięki za podpowiedzi!
Podpytałem montażystę, rzeczywiście otwór w świetle niewiele się zmienia.
Chyba się przekonałem do klasycznego rozwiązania bramy segmentowej. Niestety czas oczekiwania na typ Euro Style ok. 12 tyg.

witek86
17-09-2012, 09:55
12 tygodni wow:)

autorus
17-09-2012, 10:00
no nieźle, a niby jest kryzys ;)

maciek122
17-09-2012, 10:18
Produkcja bramy w sumie też trochę zajmuje.
Ale to głównie w przypadku indywidualnych rozwiązań.
Typowe bramy częstą są dostępne od ręki, czas potrzebny jest tylko na montaż i dopełnienie formalności.

autorus
17-09-2012, 12:42
Dzięki za podpowiedzi!
Podpytałem montażystę, rzeczywiście otwór w świetle niewiele się zmienia.
Chyba się przekonałem do klasycznego rozwiązania bramy segmentowej. Niestety czas oczekiwania na typ Euro Style ok. 12 tyg.

A czemu nie g60 style? Z tego co wiem jest tańsza.

mrmeX
18-09-2012, 19:06
Witam, u mnie też przyszła pora na bramę garażową
Powoli zbieram oferty.
W informacji technicznej Wiśniowskiego znalazłem taki tekst
"Panele w bramach montowane są od dołu, zaczynając od
najwyższego (jeżeli z uwagi na wysokość bramy jest
konieczność zastosowania paneli o różnych wysokościach).
Ślady pozostajce na panelach są wynikiem naturalnego zużycia
wynikającego z eksploatacji i nie stanowią podstawy do
reklamacji."
I stąd pytanie do użytkowników, czy po kilku latach użytkowania bram macie jakieś ślady na panelach wynikające z ekspoatacji?

plawgo
18-09-2012, 19:55
A czemu nie g60 style? Z tego co wiem jest tańsza.


Nie omieszkam jutro o to zapytać!

autorus
19-09-2012, 06:01
nadal nie rozumiem co oznacza ten termin. Jednak na mojej bramie nic nie widzę. Ale ja mam wszystkie panele tego samego rozmiaru.


Witam, u mnie też przyszła pora na bramę garażową
Powoli zbieram oferty.
W informacji technicznej Wiśniowskiego znalazłem taki tekst
"Panele w bramach montowane są od dołu, zaczynając od
najwyższego (jeżeli z uwagi na wysokość bramy jest
konieczność zastosowania paneli o różnych wysokościach).
Ślady pozostajce na panelach są wynikiem naturalnego zużycia
wynikającego z eksploatacji i nie stanowią podstawy do
reklamacji."
I stąd pytanie do użytkowników, czy po kilku latach użytkowania bram macie jakieś ślady na panelach wynikające z ekspoatacji?

autorus
19-09-2012, 06:02
Nie omieszkam jutro o to zapytać!

dzięki, ja właśnie mam ten dylemat ze wiem jaka brama, jakiej szerokości, musi być ciepła i g60 się idealnie nadaje. Jedyne co mnie nurtuje to czemu ona jest tańsza? Na zdrowy rozum powinna być droższa.

_FIX_
19-09-2012, 08:19
.....Niestety czas oczekiwania na typ Euro Style ok. 12 tyg.
Zmiany na produkcji w jednym z zakładów wymusiły wydłużenie czasu oczekiwania na pewne modele.
Jeśli zależy Ci na czasie to zainteresuj się g60, g60 Satin lub nowym modelem Secura.
Odkąd wydłużono czas produkcji na Euro to ja głównie zamawiam g60Satin.

autorus
19-09-2012, 08:57
to czy kolega jako bardziej doświadczony może powiedzieć subiektywne zdanie czemu to g60 sa tańsze od euro? I czy warto dopłacać? Czy chodzi wyłącznie o zabezpieczenie bramy?

Brass
19-09-2012, 09:46
G60 to tańsza - uboższa wersja Euro. Ale oszczędności nie są poczynione na jakości elementów konstrukcyjnych. G60 brakuje np. osłonek na zawiasy i rolki itp. Euro zawsze jest zrobiona z paneli o jednakowej wysokości, a G60 w zależności od wysokości może mieć różne panele itd.

autorus
19-09-2012, 09:49
I to jest konkretna odpowiedz :)

mamik
19-09-2012, 12:25
G60 to tańsza - uboższa wersja Euro. Ale oszczędności nie są poczynione na jakości elementów konstrukcyjnych. G60 brakuje np. osłonek na zawiasy i rolki itp. Euro zawsze jest zrobiona z paneli o jednakowej wysokości, a G60 w zależności od wysokości może mieć różne panele itd.
w tych Euro jest jeszcze inaczej rozwiązany mechanizm jezdy, na takich podwójnych rolkach
ma też coś więcej jako zabezpieczenie przed włamaniem
ale zdaje się, że te wszystkie wynalazki nie koniecznie warte sa tyle ile różnica w cenie bram G60 i Euro

mrmeX
20-09-2012, 09:49
Też analizuję różne wyceny bram. Chciałem zamówić bramę Normstahl nawet w fajnej cenie miałem ale dopłata za kolor który mnie interesuje około 2 tyś zł to sporo. Normstahl ma mało kolorów podstawowych. Mam też wycenę bramy Nice ale o niej to mało słyszałem. Chyba zdecyduję się na Wiśniowskiego tylko lepszy napęd kupię. Zakładając, że brama będzie użytkowana średnio 4 razy dziennie (otwierana i zamykana) to taki Wiśniowski powinien dać radę. Moja brama to 5000x2250 lub 5000x 2375. Dobrze myślę?
Pozdrawiam

czuszka
20-09-2012, 09:55
Zmiany na produkcji w jednym z zakładów wymusiły wydłużenie czasu oczekiwania na pewne modele.
Jeśli zależy Ci na czasie to zainteresuj się g60, g60 Satin lub nowym modelem Secura.
Odkąd wydłużono czas produkcji na Euro to ja głównie zamawiam g60Satin.

g60 satin byłby w sumie ok, ale np. u nas jest problem z drzwiami wejsciowymi-aby dopasować się okleiną. drzwi mamy zaraz obok bramy. ciezko zrobić taką powłokę. w efekcie komplet g60 satin plus drzwi z taka powłoka stanowią drogi komplet. lepiej wziąśc g60 w ralu i inne tańsze drzwi.

autorus
20-09-2012, 09:59
u mnie z kolorem nie będzie problemu dla g60 bo nie mam w pobliżu żadnych drzwi :) Ale z przodu domu bedę miał ten problem z drzwiami wejściowymi i oknami. Ach te dylematy.

Dzieci`
20-09-2012, 20:43
A co powiecie na bramy Easy Door. Panele holenderskie. Kolega mi i sobie chwali,

_FIX_
22-09-2012, 14:16
g60 satin byłby w sumie ok, ale np. u nas jest problem z drzwiami wejsciowymi-aby dopasować się okleiną. drzwi mamy zaraz obok bramy. ciezko zrobić taką powłokę. w efekcie komplet g60 satin plus drzwi z taka powłoka stanowią drogi komplet. lepiej wziąśc g60 w ralu i inne tańsze drzwi.

A jaki kolor bramy Cię interesuje ? Okna w jakim kolorze ?

czuszka
22-09-2012, 20:41
okna mamy dąb winchester. drziw zewnętrzne i brama garażowa ma byc w antracycie.

_FIX_
24-09-2012, 23:27
Skoro bardziej odpowiada Ci kolor w g60 - to bierz. Standardowo RAL 7016 będzie z powierzchnią brillant.

IVO333
25-09-2012, 08:41
Mam też wycenę bramy Nice ale o niej to mało słyszałem.
Nice to Krispol, mają jakąś umowę i produkują od niedawna bramy markowane Nice.Co ciekawsze znaczek Nice jest tańszy od znaczka Krispol ;-)

czuszka
25-09-2012, 08:43
Skoro bardziej odpowiada Ci kolor w g60 - to bierz. Standardowo RAL 7016 będzie z powierzchnią brillant.
brillant czyli jaką?

_FIX_
26-09-2012, 08:23
Poniżej masz link do opisu;
http://www.normstahl.pl/pl/produkty/bramy-garazowe/bramy-sekcyjne-gorne-g60/g60-style.html

Zdjęcie jest małe i słabo widać :( Najlepiej zobaczyć jednak na żywo. Jak nie zapomnę to wieczorem wrzucę zdjęcie bramy z mojej wystawki.

bwojtek
26-09-2012, 18:28
Przecież jest G60 SATIN w kolorze antracyt...

czuszka
26-09-2012, 18:44
Przecież jest G60 SATIN w kolorze antracyt...
ale powierzchnia satin jest błyszcząca a ja nie chcę błyszczącej bramy i matowych drzwi.

bwojtek
26-09-2012, 21:27
ale powierzchnia satin jest błyszcząca a ja nie chcę błyszczącej bramy i matowych drzwi.
Ciekawa sprawa...

Normstahl Entrematic kładzie duży naciisk na zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne, przy projektowaniu bram garażowych: brama SATIN łączy w sobie elegancję satynowo gładkiej powierzchnii z techniczną finezją osprzętu g60. Najlepsza izolacyjnośc cieplna i stabilność bramy dzięki izolowanym panelom grubości 42 mm.
Cytat z http://www.normstahl.pl/pl/produkty/bramy-garazowe/633.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.normstahl.pl%2 Fpl%2Fprodukty%2Fbramy-garazowe%2F633.html)

czuszka
27-09-2012, 07:09
oglądałam ją n a zywo i jest błyszcząca.

antonin
27-09-2012, 08:42
oglądałam ją n a zywo i jest błyszcząca.
Bo jest nowa. Jak się zakurzy będzie matowa:D

czuszka
27-09-2012, 08:57
Bo jest nowa. Jak się zakurzy będzie matowa:D
popatrz popatrz, jakoś przedstawiciel Normstahla inaczej twierdził....

autorus
27-09-2012, 09:18
bo to wszystko jednak trzeba sprawdzać, czasami nie wiedz co mówią. Niestety.

_FIX_
27-09-2012, 21:46
Obiecałem to wrzucam: powierzchnia brillant:

139037

PS To jest kolor biały, niestety tak wyszedł :(

czuszka - odwiedź sprzedawcę, niech pokaże Ci wzorniki (lub bramę na żywo). A najlepiej byłoby porównac jeszcze do wzornika kolorów drzwi które Cię interesują.

plawgo
02-10-2012, 16:49
Właśnie się dzisiaj dowiedziałem, że z dniem 01.10.2012 zakończono produkcję bramy Euro Normsthala, w zamian jest Secura. Mam ofertę na nową securę ok. 200 zł droższą niż stara euro. No cóż , za nowość zawsze trzeba płacić więcej.

pozdrawiam

Szymek98
04-10-2012, 19:45
Witam 6 miesięcy temu założyłem 2 sztuki bramy Normstahl G60 z napędami Magic 1000 o wymiarach 3000x2800. Sprawują się znakomicie ja mam jeszcze niskie nadproże więc sprężymy skrętne z tyłu. 2 piloty w zestawie 2 kanałowy i 4 kanałowy. Jak na razie polecam pracują cicho i szybko. Zobaczymy jak będą się sprawowały w zimę :)

DZIKU_7
06-10-2012, 07:59
a ma ktoś z Was bramę "kubas" ? interesuje mnie czy warto w coś takiego zainwestować ! ma być do góry uchylna w otworze 285szer i 290wys

autorus
06-10-2012, 09:03
no faktycznie, nie ma już bram euro :o ale przybyły inne rodzaje. Kurcze jak to się zmienia. Byle na lepsze.

DZIKU_7
08-10-2012, 04:53
podciągam:
"a ma ktoś z Was bramę "kubas" ? interesuje mnie czy warto w coś takiego zainwestować ! ma być do góry uchylna w otworze 285szer i 290wys"

mrmeX
17-10-2012, 21:05
Witam, może ktoś da jakieś wskazówki odnośnie bramy garażowej.
Na dzień dzisiejszy otwór mam o wymiarach 5.4x2.5m
Nie wiem czy podmurować otwór do szerokości 5m? , czy na wysokość dać 2.25 wtedy grubość wylewki, styropianu i posadzki będzie 25cm.
A może dać bramę o wysokości 2.35 wtedy będzie tylko 15 cm na izolacje i wylewkę?
Wszelkie porady mile widziane, ponieważ nie wiem co zrobić. Brama będzie segmentowa prawdopodobnie Wiśniowskiego, ze względu na kolor jaki mają w ofercie.
Pozdrawiam

plawgo
17-10-2012, 22:11
Właśnie się dzisiaj dowiedziałem, że z dniem 01.10.2012 zakończono produkcję bramy Euro Normsthala, w zamian jest Secura. Mam ofertę na nową securę ok. 200 zł droższą niż stara euro. No cóż , za nowość zawsze trzeba płacić więcej.

pozdrawiam

Brama zamówiona tj (Secura ) - czas oczekiwania ok.6 tyg.

Aoczka
17-10-2012, 23:14
Witam, może ktoś da jakieś wskazówki odnośnie bramy garażowej.
Na dzień dzisiejszy otwór mam o wymiarach 5.4x2.5m
Nie wiem czy podmurować otwór do szerokości 5m? , czy na wysokość dać 2.25 wtedy grubość wylewki, styropianu i posadzki będzie 25cm.
A może dać bramę o wysokości 2.35 wtedy będzie tylko 15 cm na izolacje i wylewkę?
Wszelkie porady mile widziane, ponieważ nie wiem co zrobić. Brama będzie segmentowa prawdopodobnie Wiśniowskiego, ze względu na kolor jaki mają w ofercie.
Pozdrawiam

Powiem Ci tak, ja myślałem, że robię idealny otwór 5m x 2,125m po wylewkach, płytkach, itp... Ale jak przyszło do ocieplania domu, to się okazało, że moich planowanych 15cm styro nie ma gdzie w otworze wsadzić... Stąd proponuję najpierw skonsultować się z jakimś sprzedawcą lub montażystą i sprawdzić ile powinno zostać na izolację i jak to dokładnie zrobić. A z wysokości z pewnością nic bym nie zmniejszał, bo nigdy nie wiadomo czym przyjdzie Ci kiedyś wjeżdżać do garażu ;)

witek86
18-10-2012, 09:38
Powiem Ci tak, ja myślałem, że robię idealny otwór 5m x 2,125m po wylewkach, płytkach, itp... Ale jak przyszło do ocieplania domu, to się okazało, że moich planowanych 15cm styro nie ma gdzie w otworze wsadzić... Stąd proponuję najpierw skonsultować się z jakimś sprzedawcą lub montażystą i sprawdzić ile powinno zostać na izolację i jak to dokładnie zrobić. A z wysokości z pewnością nic bym nie zmniejszał, bo nigdy nie wiadomo czym przyjdzie Ci kiedyś wjeżdżać do garażu ;)

nie wiem w czym widzisz problem z wymierzeniem otworu.ustalasz jaki będzie poziom na gotowo i już
najlepiej liczyć od nadproża w dół .typowe wysokości to 2000,2125,2250,2375 i dobrze jest tak pokombinować by się złapać z taka wysokością wtedy masz typówkę (tańsza)
w twoim konkretnie przypadku zrobił bym 500x225 nie wiem jak wiśniowski ale zapytaj o wzmocnienia paneli bo przy takiej szerokości to już musi być

Aoczka
18-10-2012, 23:00
nie wiem w czym widzisz problem z wymierzeniem otworu.ustalasz jaki będzie poziom na gotowo i już
najlepiej liczyć od nadproża w dół .typowe wysokości to 2000,2125,2250,2375 i dobrze jest tak pokombinować by się złapać z taka wysokością wtedy masz typówkę (tańsza)
w twoim konkretnie przypadku zrobił bym 500x225 nie wiem jak wiśniowski ale zapytaj o wzmocnienia paneli bo przy takiej szerokości to już musi być
Może nie do końca mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to, że to "na gotowo" powinno uwzględniać wymiar po zrobieniu izolacji, szczególnie od spodu nadproża. Ja o tym zapomniałem i w moim przypadku 2125 po dorzuceniu 15cm styro dawałoby niecałe 2m, a to jednak trochę mało. A wystarczyło zrobić nadroże raptem 10cm wyżej i podkołkować/podkleić sturodurem - bez mostków i w standardowym wymiarze bramy...

compi
19-10-2012, 06:05
Ale do czego byś montował ramiak , szczególnie pozioma belkę, to nie mam pojęcia. Przecież nie do styropianu. Mi wychodzi, że aby mieć pełne światło bramy do wykorzystania i ocieplone mury i nadproże, to musiałbym kupić większą bramę. Po ociepleniu byłoby prawie OK. Prawie bo przecież pozostawałby miniszczelina między panelami, a styropianem. Rozwiązaniem jest wykonanie rozwartych glifów, ale to często wygląda kiepsko stylistycznie i jest kłopotliwe dla majstrów.

finlandia
19-10-2012, 06:06
Brama wg instrukcji jest montowana do nadproza. Nie wiem jak sobie wyobrazacie wiercenie dziur pod kolki w styrodorzue?
Ps. widzialem takie rozwiazania, ale jestem przekonany, ze straty z powodu nieszczelnosci ktre wystapia z czasem beda wieksze niz zyski z dobrego docieplenia

Aoczka
19-10-2012, 11:06
Bynajmniej nie nakłaniam do mocowania bramy do styroduru/styropianu - zdecydowanie rama musi mieć trwałe oparcie w nadprożu i do niego należy ją przytwierdzić. Chyba niepotrzebnie namieszałem.... Wybaczcie.
Ja ciągle mówię o świetle przejazdu - jeśli chcemy mieć powiedzmy 2,125m i myślimy o ociepleniu nadproża od spodu, to w rzeczywistości nadproże musi być zrobione wyżej o tę izolację. Załóżmy zatem, że będzie tam 10cm sturo + klej, siatka, tynk -> nadproże powinno wtedy być na wysokości trochę ponad 2,225m. No ale wiąże się to też z zamówieniem wyższej bramy. Stąd warto zamówić standard na wysokość 2,25m, bo przecież nasze planowane światło przejazdu nie musi już mieć "standardowej" wysokości, i przy bramie 2,25m będziemy mieli ostatecznie przejazd ok 2,15m.

Reasumując, warto zastanowić się ile miejsca na wysokość będziemy potrzebować by nasze obecne i przyszłe auta spokojnie wjechały do garażu. A jeśli planujemy też docieplać otwór, to trzeba dodać to do wymiarów w "gołym murze". Dopiero wtedy dopasować standardową bramę i ewentualnie przerabiać (obniżać, zwężać) otwór zrobiony przez wykonawców... a najlepiej zrobić to zanim zostanie on wykonany...

Mam nadzieję, że teraz już wiecie o co mi chodzi... a jak Waszym zdaniem bredzę, to się poddaję i więcej nie doradzam ;)

witek86
19-10-2012, 11:51
wiemy wiemy ale brama nie jest hermetycznie zamknięta i tam ok warto dać wkoło styropian aby ładnie wykończyć ale dawanie po 15 czy 10 cm jest bezsensowne!
kupić większa bramę i zmniejszać otwór również :)

autorus
19-10-2012, 12:03
faktycznie zmniejszanie wielkości otworu jest mocno dyskusyjne. W końcu za to się przecież płaci aby był jak największy :)

miejski
19-10-2012, 12:51
wiemy wiemy ale brama nie jest hermetycznie zamknięta i tam ok warto dać wkoło styropian aby ładnie wykończyć ale dawanie po 15 czy 10 cm jest bezsensowne!


Wreszcie jakiś głos rozsądku. Przecież brama garażowa to jeden wielki mostek cieplny i docieplanie wokół styropianem o grubości jak na elewacji mija się z celem. Mam Normstahla Eurostyle i tam są nawet nad dolną gumą są specjalne otwory wentylacyjne, które można na zimę przytkać. Ja przy 15 cm styro na elewacji wokół bramy mam chyba styro 4cm.

mrmeX
19-10-2012, 15:22
Okazało się, że salon gdzie kupuję okna ma na pozbyciu się bramę przemysłową Wiśniowskiego w kolorze Letnia Wiśnia. (Podobno klientowi zamówili w złym kolorze) Brama o wymiarach 5200x2330mm. Wersja Makro pro invest. Model LHPZ. Silnik Optimum 1100. Genralnie byłaby sprzedaż bez faktury. Jako, że brama leży już 2 miesiące na składzie to gwarancja na nią jest około 22 miesiące. Cena to około 6900zł. Pewnie pójdzie w dół jak ponegocjuje bo pewnie ciężko będzie im ją sprzedać. Rozmawiałem z doradcą Wiśniowskiego. Mówił, że generalnie powinien być inny silnik ale w modelu LHPZ poradzi sobie. Związku z czym mam pytanie do handlujących Wiśniowskim. Warto ją brać? Dodam, że mam na dzień dzisiejszy otwór 5.4x2.5m. 20 cm bym podmurował.

witek86
19-10-2012, 20:03
bez faktury???????????????????????????????????????? tego lepiej było nie mówić :D
poza tym przy późniejszej reklamacji to masz gwarancję na gębę a z tym to marnie

mrmeX
19-10-2012, 21:43
Oczywiście pytałem o gwarancję. Odpowiedzieli, że gwarancja jest na podstawie tabliczki znamionowej. Trochę to dziwne, ponieważ normalnie w naszym kochanym kraju zawsze potrzebna jest faktura albo paragon do reklamacji. Jeszcze bedę w tej sprawie dzwonił do producenta.

ediT

Dzwoniłem do producenta, rzeczywiście nie trzeba faktury,

Jarekvw
21-10-2012, 14:07
Brama wg instrukcji jest montowana do nadproza. Nie wiem jak sobie wyobrazacie wiercenie dziur pod kolki w styrodorzue?
Ps. widzialem takie rozwiazania, ale jestem przekonany, ze straty z powodu nieszczelnosci ktre wystapia z czasem beda wieksze niz zyski z dobrego docieplenia
Witam
Kurcze, mój potencjalny ;) sprzedawca okien, rolet i bramy będzie miał w poniedziałek przechlapane...
Dostałem miedzy innymi informację, że 2 rolety mogą byc obsługiwane jednym silnikiem, Witek 86 to zanegował...

Teraz brama- ma być krispol segmentowy; podobno jest mocowany tylko po bokach, i oczywiście do sufitu garażu.
Dlatego zaplanowałem że wezmę typową 2125 mm do otworu 2230, a różnicę pokryje styropianem ocieplając w ten sposób nadproże.
Próbowałem w necie znaleźć instrukcje montażu, ale ni ma :(
Więc rzeczywiście trzeba mocowac do nadproża?
Ile +- od krawędzi?
Chyba możnaby się wspomóc kątownikami, ale warto wiedzieć co i jak, a nie kombinować przy montażu...

witek86
22-10-2012, 15:09
a jaki masz typ bramy?znasz?
odnośnie rolet to w innym wątku wyjaśniłem:)

witek86
22-10-2012, 15:10
Oczywiście pytałem o gwarancję. Odpowiedzieli, że gwarancja jest na podstawie tabliczki znamionowej. Trochę to dziwne, ponieważ normalnie w naszym kochanym kraju zawsze potrzebna jest faktura albo paragon do reklamacji. Jeszcze bedę w tej sprawie dzwonił do producenta.

ediT

Dzwoniłem do producenta, rzeczywiście nie trzeba faktury,


a zapytaj czy jak się coś będzie działo bo źle zamontowana to wystarczy producentowi tabliczka?

Piotr_M
02-11-2012, 20:38
Mam bramę garażową 5 m (garaż 2 stanowiskowy), z napędem bocznym i mam z nią ogromny problem w zimie, ponieważ górny segment bramy odstaje od nadproża na kilka cm do środka garażu. Efekt - bardzo duża szczelina wychładzająca garaż i kotłownię (w lutym miałem obawy czy nie przyczyni się to do uszkodzenia urządzeń wod.-kan w kotłowni). Problem był kilka razy zgłaszany firmie montującej bramę (nie producent) ale problem nie został usunięty. Serwis producenta kilka razy podejmowała działania, finalnie montując coś jak teownik na całej długości górnego segmentu bramy (przy okazji zmniejszając o ok. 10 cm światło bramy, na co się nie zgadzałem). Na złożoną reklamację jest zero odpowiedzi - wykonawca przesłał maila, że wysłał reklamację do producenta i mija kolejny m-c. Wygląda na to, że skończy się sprawą w sądzie - a szkoda bo zawsze uważałem producenta za wiarygodną firmę.
Mam prośbę o podpowiedź w jaki sposób mogę zmniejszyć skutki tej wady - może poprzez montaż jakiś uszczelek (jeśli tak to gdzie mogę takie kupić). Podpowiedzi bardzo oczekiwane bo zima wróci (wcześniej lub później).

autorus
03-11-2012, 06:12
może jakieś fotki?

finlandia
03-11-2012, 08:50
Taka "szczelina" na środku dużej bramy to niestety "norma". Panele tak się odginają. Dlatego niektóre firmy stosują "omegi" - czyli wzmocnienia tego panela.
Klasyczny napęd, montowany z tyłu dopycha bramę do uszczelki - tak jak trzeba.

_FIX_
03-11-2012, 12:32
Przy szerokości 5 m nie ma takiej opcji by automat boczny dobrze dociskał panele. Ten typ powinien być stosowany max do szer 3 m.

darkob
04-11-2012, 16:37
Wie Ktoś może gdzie można kupić,najlepiej w warszawie, hamulec (tak to sie chyba nazywa) montowany na końcu prowadnicy ?do zablokowania bramy w poziomie by panel nie zwisał w świetle wjazdu.

witek86
04-11-2012, 19:59
idź do przedstawiciela firmy sprzedającej bramy (najlepiej takie jaką sam masz) i zapytaj jeśli ktoś nie będzie chciał cię zbyć to powie ci ile kosztuje taki element i ci go sprzeda

Piotr_M
05-11-2012, 20:59
może jakieś fotki?

mojej osoby czy tej szczeliny? ;)

jeśli "omega" oznacza profil usztywniający montowany na najwyższym panelu to takie ustrojstwo serwis producenta zamontował ale nie usunęło to problemu

Brass
06-11-2012, 09:30
No niestety to się często zdarza przy szerokich bramach. Nie pomaga nawet profil omega. Wyjścia są dwa: albo dostosować górną uszczelkę do krzywizny panelu, albo zdemontować górny panel i siłowo nań zadziałać, w celu przywrócenia prostoliniowości.

witek86
06-11-2012, 09:51
bardziej bym był za zmianą napędu na górny

Brass
07-11-2012, 08:58
Tak tylko czasami napęd górny też sobie z tym nie radzi.

autorus
07-11-2012, 09:04
jak nie radzi, weźcie mnie nie stresujcie :eek: chce założyć 5m normstahl

compi
07-11-2012, 10:19
Należy pilnować płaszczyzny podczas murowania, tynkowania i montowania elementów składowych bramy. Reszta to jakość samego wyrobu.

witek86
07-11-2012, 10:49
najczęściej jest tak że nadproże jest nierówno wykończone, efekt samego wygięcia panela pewnie też występuje ale omegi lub wzmocnienia paneli w zależności jaki producent co stosuje dają sobie z tym radę!
nie mówię że silnik ma doginać ostatni panel do krzywizny nadproża:)
5m bramy montujemy teraz częściej niż 240-260 takie projekty domków ale problemów z nimi nie ma!

kamyk68
09-11-2012, 20:45
jak nie radzi, weźcie mnie nie stresujcie :eek: chce założyć 5m normstahl


Ja mam dwie bramy 5m normstahla i jako użytkownik nie polecam .Serwis był u mnie kilkukrotnie regulowane na wszystkie sposoby ,zamontowane wzmocnienia na panelach . Jak były nieszczelne tak są nieszczelne .Generalnie w ubiegłym tygodniu jak temp na zewnątrz była ok 0 brama od nadproża odstawała na długości ok 2.5m na około 0,5cm .

witek86
11-11-2012, 11:15
światło widzę światło!

autorus
11-11-2012, 13:08
a skad jestes i kto ci montowal?

kamyk68
12-11-2012, 09:28
a skad jestes i kto ci montowal?




Jeśli to do mnie pytanie :

zajmował się moimi bramami Pan z serwisu Normstahl Polska z Zielonki

poprawiał montaż ,zmieniał wszystkie rolki ,regulował kilkukrotnie ,montował wzmocnienia na panelach itp.

autorus
12-11-2012, 09:30
No to kiszka. Jestem ciekaw jak to jest u innych , może źle trafiłeś.

plawgo
04-12-2012, 09:34
Wczoraj przyszła do mnie nowa Secura Normsthala : 5000x2500. Montażyści stwierdzili,że od Euro trochę się różni na korzyść ( metalowe wzmocnienia na bokach).
Po zamontowaniu wygląda niczego sobie ... zobaczymy jak będzie się sprawować?!

Pozdrawiam

finlandia
04-12-2012, 17:19
No to kiszka. Jestem ciekaw jak to jest u innych , może źle trafiłeś.

A ja bym powiedział, że to niestety norma i jak się już zdarzy, to pewnie żaden serwis nie będzie w stanie zaproponować załatwienia tego problemu zgodnie z oczekiwaniami Klienta.

kamyk68
04-12-2012, 19:48
A ja bym powiedział, że to niestety norma i jak się już zdarzy, to pewnie żaden serwis nie będzie w stanie zaproponować załatwienia tego problemu zgodnie z oczekiwaniami Klienta.


Ja miałem (właściwie to mam )oczekiwanie żeby szczelnie było

finlandia
04-12-2012, 20:25
Jesteś zadowolony - to bardzo dobrze. Jak większość Klientów innych firm. Jakby dominowali Ci niezadowoleni, to taka firma szybko zniknęła by z rynku.

Yorey
05-12-2012, 17:40
Ryterna - Wielce Szanowni, czy ktoś słyszał o takim producencie? I - dali Bóg - ma rzetelną opinię o jej wyrobach?

brzezik
06-12-2012, 11:42
Chciałem się podzielić moimi doświadczeniami z firmą NORMSTAHL. Mam bramę garażową, segmentową firmy NORMSTAHL oraz wjazdową z napędem Firmy Nice natomiast przy kupnie poprosiłem o zamianę radia na radio firmy NORMSTAHL. Posiadam do bramy 3 szt. pilotów. Problem mój związany jest właśnie z tymi nieszczęsnymi pilotami. BARDZO CZĘSTO (w ciągu 2 lat użytkowania 8 razy) piloty rozprogramowują się. Kilka razy już nie mogłem wjechać do domu, gdyż (co ciekawe) obydwie bramy (i ta garażowa i ta przesuwna) nie reagowały na pilota. Po 3 razie sam nauczyłem się już programować te piloty, jednak jest to dość uciążliwe. W ciągu ostatniego miesiąca tylko, miałem znowu dwa takie przypadki. Po zgłoszeniu sprawy do firmy montującej (Eko Okna z Poznania) oraz spotkaniu z przedstawicielem firmy NORMSTAHL te ostatni stwierdził tylko ze piloty są już po gwarancji i właściwie nic nie może mi pomóc. Dodam tylko że w samochodzie mam jeszcze 3 inne piloty innych firm do pracy i drugiego mieszkania i nigdy nie miałem jeszcze przypadku rozprogramowania się pilota. Tylko te firmy NORMSTAHL rozprogramowują się samoczynnie. W razie pytań lub pomysłów co do przyczyny proszę o kontakt [email protected]

autorus
06-12-2012, 12:36
hm, u mnie sa dwa napędy nice, maja już zapewne ponad 10 lat, może ciut krócej i tez nigdy się nie spotkałem z samoczynnym rozprogramowaniem pilotów. Kilka razy pilot zmieniałem bo fizycznie nie wytrzymywał. Dla tego chętnie bym dowiedział się czy to jest jakiś odosobniony przypadek czy mają trefne piloty i tyle?

A jak Ci działa sama brama?

autorus
12-12-2012, 10:44
ponieważ nikt się nie odzywa wnioskuję, ze to odosobniony przypadek. Odnośnie napędów normstahl dodatkowo można go podłączyć do instalacji IB. Przynajmniej wersję do bramy garażowej. Koledzy z forum IB przetestowali to. Nic nie wiem o takiej możliwości w napędach nice, a szkoda bo lubię napędy tej firmy.

kamyk68
12-12-2012, 14:02
ponieważ nikt się nie odzywa wnioskuję, ze to odosobniony przypadek. .



możesz być kolejnym odosobnionym przypadkiem


Generalni problem z bramami po raz kolejny zgłoszony do Normstahla i czekam (sam nie wiem na co :offtopic:)

KubaMagda
12-12-2012, 14:35
Mam wybrane 2 modele brama segmentowa - 5000x2250 Krispol z napędem D1000 na pasku ( nie łancuch ) cena z montażem 7000pln Horman z napędem Supramatcic-Pro( mocniejsza wersja z 5 kanałowym pilotem i fotokomurkami na pasku cena z montażem - 6750pln Co brać do końca tyg musze sie zdecydować Dziekuje za pomoc!!!

witek86
13-12-2012, 11:28
Mam wybrane 2 modele brama segmentowa - 5000x2250 Krispol z napędem D1000 na pasku ( nie łancuch ) cena z montażem 7000pln Horman z napędem Supramatcic-Pro( mocniejsza wersja z 5 kanałowym pilotem i fotokomurkami na pasku cena z montażem - 6750pln Co brać do końca tyg musze sie zdecydować Dziekuje za pomoc!!!

D1000 czyli somfy?
uważam że bramy porównywalne dobry producent dobra jakość ,dobrze zamontowane nie będą sprawiały problemu
jeśli obie firmy godne zaufania brał bym 250zł tańszą

kamyk68
13-12-2012, 11:43
Też jestem za firmą na H.... oni dają(chyba) w standarcie wzmocnienia na panelach do "piątki"

witek86
13-12-2012, 12:36
Też jestem za firmą na H.... oni dają(chyba) w standarcie wzmocnienia na panelach do "piątki"

W krispolu również dostaniesz omegi wzmacniające taką bramę!
ale 250zł droga nie chodzi

kamyk68
13-12-2012, 12:47
W krispolu również dostaniesz omegi wzmacniające taką bramę!
ale 250zł droga nie chodzi



Ja wolałbym Hormana nawet jak miałbym dopłacić te 250zł

witek86
13-12-2012, 14:20
w odwrotnej sytuacji wybrał bym krispol:)

autorus
13-12-2012, 21:39
A co wy na ten pasek się napalacie? Bo ciszej chodzi? No nie wiem, łańcuch jednak wytrzymalszy.

_FIX_
13-12-2012, 23:05
W tym przypadku także wybrałbym H.... Proponuję sprawdzić Ci jeszcze Normstahl. Cena będzie podobna.

kamyk68
13-12-2012, 23:12
W tym przypadku także wybrałbym H.... Proponuję sprawdzić Ci jeszcze Normstahl. Cena będzie podobna.



Oj tylko nie N.....:offtopic:

autorus
14-12-2012, 09:56
JA kiedyś miałem bramę na H i bardzo niemile ją wspominam.
Jednak mogę się przychylić do stwierdzenia, że bramy sa ok tylko klucz jest w dobrym prawidłowym i profesjonalnym montażu!

78konopiel
14-12-2012, 11:25
cena zblizona rzeczywiscie. Hormanny maja opinie, ze ciszej pracuja. nie znam krispola ale warto sie dowiedziec jak przy ich bramach wygladaja kwestie bezpieczenstwa. w hormanach masz oscieznice zamkniete na calej wysokosci. nie ma szans zeby tam zostala przytrzasnieta reka.

kamyk68
14-12-2012, 11:52
Ja dzisiaj "zreperowałem" swoją bramę na N.... nakleiłem na uszczelkę gumową "nadprogową " dodatkową podwójną
uszczelkę do uszczelniania okien .

Na razie działa:rolleyes:


Co nie zmienia faktu że bram na N.....nie polecam!!!!

Sala
18-12-2012, 06:46
Sam jestem posiadaczem bramy firmy H... i mam pytanie do użytkowników bram segmentowych LPU40.
Czy nie macie problemu z wyginaniem górnego panela bramy co uniemożliwia otwarcie bramy w upalne dni??
Już dwukrotnie reklamowałem bramę z tego powodu i za pierwszym razem nic nie pomogło.
Po drugiej reklamacji niestety nie było już upalnych dni i nie mogę zweryfikować poprawek.
Co do wzmocnień to z tego co mi wiadomo H.. nie ma nic takiego jak wzmocnienia paneli w standardzie.
Jeżeli ktoś tak twierdzi to wprowadza w błąd!!! Rozmawiałem z działem technicznym H.. i potwierdzili że wzmocnienie można dokupić ale nie jest montowane w standardzie.
Jedno wzmocnienie na jeden panel kosztuje (kosztowało około 500 zł), wiem bo sam taki mam ale nic on nie pomógł.

autorus
18-12-2012, 07:29
nie napisałeś jakiej szerokości masz bramę a to ważne :)
Ja mam bramę na W ok 3m i nic takiego nigdy się mi nie przytrafiło. Są jednak inne objawy, czasami siłownik nie jest w stanie pociągnąć tej bramy, muszę wtedy 2 razy próbować i po drugim razie zawsze ruszy :)

Sala
18-12-2012, 08:17
nie napisałeś jakiej szerokości masz bramę a to ważne :)
Ja mam bramę na W ok 3m i nic takiego nigdy się mi nie przytrafiło. Są jednak inne objawy, czasami siłownik nie jest w stanie pociągnąć tej bramy, muszę wtedy 2 razy próbować i po drugim razie zawsze ruszy :)

aaa zapomniałem :yes:
To jest brama o szerokości 5m i wysokości 2m.
A jak patrzysz na bramę od środka w ciemnym garażu gdy na zewnątrz jest jasno masz jakieś prześwity??
Ja na początku miałem bardzo duże przy górnym panelu a teraz po regulacji na górze znacznie się zmniejszyło ale są inne mniejsze wzdłuż prowadnic.
Dodatkowo wstawiam zdjęcia termo mojej bramy, niestety kiepsko wyszło.
Od wiosny będę rozważał ponowną reklamację bramy no chyba, no chyba że ktoś z forumowiczów powie jak to poprawić!!:D

autorus
18-12-2012, 08:35
termowizję bramy widzę pierwszy raz, mam garaż nieogrzewany wiec nie ma jak sprawdzić.

Sala
18-12-2012, 08:49
ja mam przewidziany garaż ogrzewany ale dotychczas grzejniki mam zamknięte i grzeję ścianą wewnętrzną oraz zbiornikiem 200 litrowym na cwu oraz rurkami w kotłowni :p

compi
18-12-2012, 10:06
U mnie okazało się, że z górnej poziomej uszczelki nie usunąłem jej fragmentu na całej długości. Jest ona zabezpieczona na czas transportu ma kształt owalny. Po wyrwaniu tego paska z centralnej części tworzą się jakby dwie uszczelki.

witek86
18-12-2012, 10:35
brama ma regulację docisku na rolkach ale nikt mi nie powie że brama będzie tak ciepła jak chociażby okno!
Brama nie będzie nigdy hermetycznie zamknięta!
wyginanie będzie również inne przy bramie od południa a od północy.
choć w obu przypadkach nie powinno występować i po to są właśnie te wzmocnienia (to że horman nie daje ich i w standardzie to nie wiedziałem)
a co do sytuacji gdzie siłownik nie jest w stanie podnieść bramy to albo masz "ciasno" na rolkach albo zasyfione prowadnice albo źle dobrany silnik

Sala
18-12-2012, 11:03
Niestety brama jest od południa i w połowie zacieniona, mimo to są problemy podczas otwierania.
Wzmocnienie dokupiłem za namową handlowca i jest ona przymocowana do górnego segmentu i mimo tego nie zdaje egzaminu. :(
Czekam na słońce i będę dalej zgłaszał reklamację, choć wolałbym już mieć z tym spokój.

78konopiel
18-12-2012, 11:14
Sam jestem posiadaczem bramy firmy H... i mam pytanie do użytkowników bram segmentowych LPU40.
Czy nie macie problemu z wyginaniem górnego panela bramy co uniemożliwia otwarcie bramy w upalne dni??
Już dwukrotnie reklamowałem bramę z tego powodu i za pierwszym razem nic nie pomogło.
Po drugiej reklamacji niestety nie było już upalnych dni i nie mogę zweryfikować poprawek.
Co do wzmocnień to z tego co mi wiadomo H.. nie ma nic takiego jak wzmocnienia paneli w standardzie.
Jeżeli ktoś tak twierdzi to wprowadza w błąd!!! Rozmawiałem z działem technicznym H.. i potwierdzili że wzmocnienie można dokupić ale nie jest montowane w standardzie.
Jedno wzmocnienie na jeden panel kosztuje (kosztowało około 500 zł), wiem bo sam taki mam ale nic on nie pomógł.

Skoro masz brame o szerokosci 5 m to faktycznie hormann nie daje wzmocnien paneli w standardzie. jednak nie mozna powiedziec ze h. W OGOLE nie daje paneli w standardzie, bo to jest wlasnie WPROWADZANIE W BŁĄD :)
sA panele w standardzie w bramach EPU i LPU ale uzaleznione to jest od szerokosci. i tak wzmocnienie paneli nalezy do wersji standardowej jesli brama ma szerokosc pozyzej 5010 mm. do standardu nalezy w tedy pakiet wzmocnien. w niektorych wykonaniach pakiet wzmocnien standardowo przypisany jest juz od szerokosci dla 4510.
nawet dokupujac wzmocnienia na panel mozna zaplacic mniej. bo jesli kupisz pakiet zabezpieczen przy lacznym zamowieniu z brama to placisz ok 900-1000

autorus
18-12-2012, 11:49
nie wiedziałem w ogóle ze są jakieś wzmocnienia.

Sala
18-12-2012, 11:50
Skoro masz brame o szerokosci 5 m to faktycznie hormann nie daje wzmocnien paneli w standardzie. jednak nie mozna powiedziec ze h. W OGOLE nie daje paneli w standardzie, bo to jest wlasnie WPROWADZANIE W BŁĄD :)
sA panele w standardzie w bramach EPU i LPU ale uzaleznione to jest od szerokosci. i tak wzmocnienie paneli nalezy do wersji standardowej jesli brama ma szerokosc pozyzej 5010 mm. do standardu nalezy w tedy pakiet wzmocnien. w niektorych wykonaniach pakiet wzmocnien standardowo przypisany jest juz od szerokosci dla 4510.
nawet dokupujac wzmocnienia na panel mozna zaplacic mniej. bo jesli kupisz pakiet zabezpieczen przy lacznym zamowieniu z brama to placisz ok 900-1000

Post niżej dopisałem że dotyczy to bramy 5m i tam wzmocnień nie ma w standardzie.

wypas
19-12-2012, 19:14
Witam,
Jestem na etapie wybru bramy garazowej. Ma byc segmentowa z napedem i w kolorze Winchester. sz. / wys. 2.40 x 2.10

Dostalem oferty z montazem

1, Krispol PASAT 2.4x2.125 naped somfy winchester 3300zl
2. Wisniowski UNIPRO 2.4x2.1 naped Came V 6000 winchester 3820zl
3. Hormann LPU40 2.375x2.125 ProMatic paleta RAL 4100zl


Brac Krispola czy szukac dalej? Jakies przeciwskazania, a moze da sie gdzies taniej?

finlandia
19-12-2012, 19:21
Tanio masz policzonego tego Krispola. Pewnie to kwestia promocji na napędy, bo byle jaka braka z prowadzeniem zwykle podchodzi pod 4 tys.
Wiśniowski kosztuje normalnie, Horman - wichester RAL - mam nadzieję, że wiesz jakie to wybarwienie?

autorus
19-12-2012, 19:34
Post niżej dopisałem że dotyczy to bramy 5m i tam wzmocnień nie ma w standardzie.

A czy w normstahl g60 są od razu wzmocnienia czy trzeba dopłacać?

Sala
19-12-2012, 19:43
Jeżeli chodzi o bramy normstahla to nie wypowiem się. Nigdy nie brałem tych bram pod uwagę, wydawały mi się dużo droższe od bram hormana.

witek86
20-12-2012, 08:57
w bramach normsthal przy większych szerokościach wzmacniany jest panel dolny i górny z tego co się orientuje

witek86
20-12-2012, 09:00
Witam,
Jestem na etapie wybru bramy garazowej. Ma byc segmentowa z napedem i w kolorze Winchester. sz. / wys. 2.40 x 2.10

Dostalem oferty z montazem

1, Krispol PASAT 2.4x2.125 naped somfy winchester 3300zl
2. Wisniowski UNIPRO 2.4x2.1 naped Came V 6000 winchester 3820zl
3. Hormann LPU40 2.375x2.125 ProMatic paleta RAL 4100zl


Brac Krispola czy szukac dalej? Jakies przeciwskazania, a moze da sie gdzies taniej?

zacytuje fina "tanio masz tego Krispola:P
jeśli firma jest partnerem Krispola to bym nawet się nie zastanawiał.
winchester RAL -hmm sraczka :lol2:

kamyk68
20-12-2012, 10:23
w bramach normsthal przy większych szerokościach wzmacniany jest panel dolny i górny z tego co się orientuje




To chyba że teraz. Jak ja kupowałem to badziewie na N to wzmocnienia "piękne" ocynkowane załorzył mi dopiero serwis po strasznie długich "negocjacjach"

Generlnie te wzmocnienia g..no dały.

A tak jeszcze to w ciągu ostatnich 2 tygodni bramy 2 razy zgłaszane do Norm...Polska i ZERO odzewu:offtopic:

wypas
20-12-2012, 12:48
zacytuje fina "tanio masz tego Krispola:P
jeśli firma jest partnerem Krispola to bym nawet się nie zastanawiał.
winchester RAL -hmm sraczka :lol2:

Dostalem ta oferte od przedstawiciela z Olesnicy, podobno promocja zimowa. Byla tez oferta na 4tys za to samo od innego z Wroclawia.

Mam jeszcze pytanie czy doplacacie do fotokomorek czy mozna bez tego zyc?

witek86
20-12-2012, 12:56
ale to brama do uk jedzie? czyli bez montażu? z oleśnicy od baumana? polecam
promocja jest na napęd
w segmentowej bramie fotokomórka będzie zbędna bo silnik masz z wykrywaniem przeszkód

wypas
20-12-2012, 21:10
budujemy w dlugolece wiec z montazem i od baumana. czyli silnik ma fotokomorki?

finlandia
20-12-2012, 21:20
Ktoś mi właśnie przeliczył tą bramę - 3.3 to baardzo tanio. Aż bym sprawdził, czy na pewno wszystko uwzględnili (szczególnie montaż?) Bo nawet jeśli netto, to i tak tanio. Powiedziałbym, że nawet za 3,8 to bylaby uczciwa cena.

autorus
20-12-2012, 21:27
Jak finlandia tak pisze to ty lepiej sprawdź to dokładnie :)

wypas
20-12-2012, 21:49
Jak finlandia tak pisze to ty lepiej sprawdź to dokładnie :)

bede w styczniu w Polsce to sprawdze. w mailu jest wyraznie napisane ze z montazem, napedem i w kolorze jak chcemy. Podobno promocja zimowa.

finlandia
20-12-2012, 22:27
Hmm.. no może. Nie twierdzę, że tak się nie da sprzedać, ale warto dopytać - czasem coś się sprzedawcy niechcący pomyli.
Styczeń? Promocja na napędy jest tylko do 15ego, wiec duzo czasu nie zostało na zamowienie.

witek86
21-12-2012, 11:44
fim może musisz pogadać o większych rabatach
promocja ma się podobno wyyyyyyyyyyyydłużyć ale ciiiiii ja nic nie mówiłem
cenna b.dobra

finlandia
21-12-2012, 13:53
No nie wiem. Jeśli dam maksymalny rabat jaki moge dac i policzę montaż bramy z automatem za 300zł to faktycznie wyjdzie taka cena.
Ale 300? Nie mam godności by zaproponować firmie współpracującej taką stawkę :)

Ps. Te słowa o godności padły z ust mojej dyrektor finansowej;) ale do tego stopnia się pod nimi podpisuję, że przypisałem je sobie:)

MMichal
21-12-2012, 13:58
Witam



Ale 300? Nie mam godności by zaproponować firmie współpracującej taką stawkę :)

i TAK TRZYMAJ :)

Pozdrawiam

compi
21-12-2012, 14:30
Swoją bramę montowałem sam i nie zdecydowałbym się robić tego ponownie za takie pieniądze. Tym bardziej szerokiej.

jareko
21-12-2012, 14:40
Swoją bramę montowałem sam i nie zdecydowałbym się robić tego ponownie za takie pieniądze. Tym bardziej szerokiej.Compi, w pogoni za klientem czasem spotyka się idiotyczne ceny i czasem zastanawiam się jak ktoś wogóle może utrzymać firmę przy życiu

compi
21-12-2012, 15:06
Ja miałem propozycję za 500 i wydaje mi się to kwotą adekwatną do poświęconego czasu, zdobytej wcześniej wiedzy i doświadczenia.

Samar
21-12-2012, 15:34
[QUOTE=finlandia;5694448]No nie wiem. Jeśli dam maksymalny rabat jaki moge dac i policzę montaż bramy z automatem za 300zł to faktycznie wyjdzie taka cena.
Ale 300? Nie mam godności by zaproponować firmie współpracującej taką stawkę :)[/QUOTE

Nie bierzesz pod uwagę tego,że może ta oferta cenowa pochodzi właśnie od montażysty ? W naszych stronach montażyści coraz częściej zakładają firmy handlowe i zaniżają ceny . Mają małą marżę, ale kasa z robocizny zostaje przecież w ich kieszeni . Suma sumarum i tak wychodzą na swoje .

finlandia
21-12-2012, 16:00
Ja miałem propozycję za 500 i wydaje mi się to kwotą adekwatną do poświęconego czasu, zdobytej wcześniej wiedzy i doświadczenia.

Zwykle rynkowe stawki są za to na poziomie ok 600zł. Rozpiętość +/- 100zł jest dla mnie akceptowalna.

Nie mniej - wracając do sedna sprawy - uważam, że te 3.300 to niska cena. Osiągalna, więc okazja. A może tylko drobna pomyłka (chociaż ja w takiej sytuacji jako Wykonawca szedłbym w zaparte i twierdził, że daję tak atrakcyjne ceny :). Nic tylko brać. Ale też poprosić jeszcze raz o sprawdzenie wyliczeń.

julo23
23-12-2012, 08:46
A ja potrzebuje bramy 500x210
tez z napędem, kolor orzech.

Może mi ktoś doradzi w łaski swojej na co trzeba zwracać uwagę, do czegoś może warto dopłacić i wziąść dodatkowo ?

Z tego co się wstępnie orientowałem to ceny ponad 6tys. aż do 7tys.

autorus
23-12-2012, 08:57
mysle ze koledze raczej chodzilo o 5000x2100 :) ja narazie optuje nadal za normstahl g60.

Yorey
23-12-2012, 09:53
Nohrmstal nie cieszy się zbyt dobrą opinią u montażystów i użyszkodników, ma za to świetną opinię u sprzedających - mam prywatną hipotezę z czego to może wynikać;)

Natomiast osobiście nabyłem Hormanna w wymiarze 500x212,5 (czy jeśli wolicie 5000 x 2125) za nieco poniżej 4kPLN, przy czym to cena "gołej" bramy - bez napędu, który rozważam Bennici lub FAACa i bez montażu.

finlandia
23-12-2012, 14:17
Nohrmstal nie cieszy się zbyt dobrą opinią u montażystów i użyszkodników, ma za to świetną opinię u sprzedających - mam prywatną hipotezę z czego to może wynikać;)

Natomiast osobiście nabyłem Hormanna w wymiarze 500x212,5 (czy jeśli wolicie 5000 x 2125) za nieco poniżej 4kPLN, przy czym to cena "gołej" bramy - bez napędu, który rozważam Bennici lub FAACa i bez montażu.
Poniżej 4k? Za bramę o grubości 4cm i może jeszcze w okleinie? Jesteś pewnien? Bo mi się wydaje bardzo nisko.

Yorey
23-12-2012, 14:30
mi też się ta cena podoba:)

finlandia
23-12-2012, 15:37
Przy takim sceptycznym nastawieniu do niskich cen wyjdę na sknerę który chce na jednym kliencie zarobić majątek:)
Ale nie.. ja po prostu znam sztuczki różnych firm na podanie atrakcyjnej ceny na starcie a później jakoś to będzie.
Miałem jesienią klienta - brama wyszła ok 9 tys. zł (duża i mocno nietypowa). Oczwiście był szok, bo to kupę kasy. A jakiś jeżdżący przedstawiciel miał mu zapronować dokładnie to samo za 5 tys. Przeliczyłem - owszem, cena się zgadzała - najtańszą wersję mógłbym mu za tyle sprzedać (netto, bez montażu). Nie wiem dlaczego Klient wrócił do mnie... Ps. Ale wiem dlaczego ta super tania firma zamyka swoje biuro.

Ps. chciałem tylko powiedzieć, że podaną cenę warto sprawdzić w innym punkcie tego samego producenta. Będziecie pewni, że macie dobrą ofertę a nie tylko fajną przynętę.

autorus
23-12-2012, 15:43
moim zdaniem realista, mimo , że teraz mamy święta w prezenty od sprzedawców nie wierzę :P

Finlandia a jakie bramy sprzedajesz je sli można spytać? Bo na Mazowszu operujesz czyli niedaleko mnie.

Yorey
23-12-2012, 16:01
nie ukrywam, że kapkę "mi się trafiło", ale faktem jest, że jak przycisnąłem innego sprzedawcę, to też sympatycznie zszedł z pierwotnych 6kPLN do 4,5...

finlandia
23-12-2012, 17:16
nie ukrywam, że kapkę "mi się trafiło", ale faktem jest, że jak przycisnąłem innego sprzedawcę, to też sympatycznie zszedł z pierwotnych 6kPLN do 4,5...

Chciałbyś.. ja po prostu nie chcę wierzyć, że są tacy, którzy chcą sprzedać towar po cenie detalicznej, bez żadnych rabatów. Tobie się wydaje że przycisnęłeś, a sprzedawca zaciera ręce bo sprawił wrażenie chętnego do negocjacji :)
Autoru - ja mieszkam na granicy wschodniego Mazowsza, ale biuro mam już na Podlasiu:) chociaż w woj. mazowieckim.
Szukających w tych stronach bram Normsthala polecam sprzedawcę - Patras z Łochowa. Ja nawet kiedyś miałem z tym Producentem umowę, ale nie bardzo mnie wtedy interesowały bramy i w tej chwili to "mój wróg" ;)

MMichal
23-12-2012, 19:38
Witam


nie ukrywam, że kapkę "mi się trafiło", ale faktem jest, że jak przycisnąłem innego sprzedawcę, to też sympatycznie zszedł z pierwotnych 6kPLN do 4,5...

a zapytałeś "CO" sprzedawca zabierze z bramy pierwotnej ? może jakie wzmocnienie, haczyk itp itd - ja nie wierzę, że ktoś cokolwiek daje za darmo :)

Pozdrawiam

Yorey
23-12-2012, 20:43
brama jest kompletna i zaprawdę powiadam Ci - nikt do tego nie dokłada.

finlandia
23-12-2012, 21:47
Jasne. Oczywiście my na codzień korzystamy pewnie z innych cenników a jak się trafi klient, to doliczamy 1 zł do ceny zakupu, zamieniamy Ci VAT z 23% na 8, montaż gratis i siuup! W koncu jak telfony, laptopy i telewizory rozdają po 1 zł to w tej ranży też moze sie tak da?:)
Yorey, otrzeźwiej w końcu, A moze to i lepiej jak tak jesteś przekonany ze kazdy jest taki uczicwy - łatwiej Ci w zyciu:D

autorus
23-12-2012, 21:58
:lol2::lol2::lol2:

finlandia
23-12-2012, 22:08
No dobrze, przepraszam - widzę że od jakiegoś czasu jestem pełen goryczy i irytuje mnie każdy kto myśli inaczej.
Daję sobie spokój, co mam psuć Wasze humory. Do zobaczenia po świętach:D

julo23
29-12-2012, 17:59
Znajomy założył brame Horrmana z napędem, .
Akurat jego sąsiad go odwiedził i się dziwił że tak cicho chodzi, bo on ma Wiśniowskiego i mu chodzi głośniej i mniej płynnie.
Szkoda że nie mogłem zerknąć na tą jego brame Wiśniowskiego bo akurat już wyjeżdzał.

Teraz sie zastanawiam czy to wina montażu, napędu a może brama Horrmana jest po prostu lepsza ?
Jak myślicie ?

Ja potrzebuje bramy 5000x2100 i mam zamówioną brame właśnie Wiśnowskiego. Może warto jeszcze zmienić zamówienie ?

compi
29-12-2012, 18:11
Wg mnie nawet minimalne odchyłki w montażu prowadnic już spowodują większy hałas. Brak regulacji przed i po zimie również przyniesie złe efekty.

KubaMagda
29-12-2012, 18:14
nie ukrywam, że kapkę "mi się trafiło", ale faktem jest, że jak przycisnąłem innego sprzedawcę, to też sympatycznie zszedł z pierwotnych 6kPLN do 4,5...
wlasnie kupilem brame hormana 5000x2250 orzech gr 4,2cm napęd supramatic P z fotokomórkami - najniższa cena jaką znalazłem ( w moim rejonie - wielkopolska Leszno) to 6750 pln z montażem

sprawdz co ci dali jaki panel bo sa hormanyt ktore maja 4,2 cm ale po bokach a srodek cieniutki! naped tez jest wazny bo mogle dac jakies badziewie za 800 ktore nie da rady i sie rozpadnie po 3 iesiacach

julo23
29-12-2012, 18:24
To jaki napęd będzie dobry dla takiej wielkiej bramy ?
Ile powinna mieć grubości brama - załóżmy w domu energooszczednym.

Może sie ktoś jeszcze odniesie do mojego postu na poprzedniej stornie...

Yorey
29-12-2012, 19:55
napęd Wiśniowskiego jest piekielnie głośny, zdecydowanie głośniejszy od Hormana i od reszty świata.

autorus
29-12-2012, 20:29
hm mam wisniowskiego z napędem nice. Czy on chodzi głośno? Trudno powiedzieć. Nie mam do czego porównać. Jednak obawiałbym się napędów których nie słychać. To może być niebezpieczne.

Yorey
29-12-2012, 20:39
napęd masz NICE, mówiłem o napędzie Wiśniowskiego - naprawdę głośny jest.

autorus
29-12-2012, 20:41
ok, nie zrozumiałem. Tego napędu nigdy nie brałem pod uwagę.

julo23
29-12-2012, 21:07
Chodzi o NICE SPIN ?
Pierwszą wycene okien jaką miałem to gościu właśnie taki napęd mi wpisał do bramy.

stary
29-12-2012, 21:46
Nohrmstal nie cieszy się zbyt dobrą opinią u montażystów i użyszkodników, ma za to świetną opinię u sprzedających - mam prywatną hipotezę z czego to może wynikać;)
Nie słyszałem zbytnio o takich tezach :rolleyes:
Akurat Normstahla sprzedaję okazjonalnie z innych powodów, jednak na pewno nie jest to jego awaryjność.


Natomiast osobiście nabyłem Hormanna w wymiarze 500x212,5 (czy jeśli wolicie 5000 x 2125) za nieco poniżej 4kPLN, przy czym to cena "gołej" bramy - bez napędu, który rozważam Bennici lub FAACa i bez montażu.
Uwierzę tylko w przypadku, że jest uszkodzona lub jakiś "przestrzał"
Nie ma możliwości, aby bramę w tym wymiarze i okleinie sprzedać poniżej 4 tysięcy zł.
Uwierzę tylko w przypadku, jeżeli jest uszkodzona lub jakiś "przestrzał" .

stary
29-12-2012, 21:58
A ja potrzebuje bramy 500x210
tez z napędem, kolor orzech.

Może mi ktoś doradzi w łaski swojej na co trzeba zwracać uwagę, do czegoś może warto dopłacić i wziąść dodatkowo ?

Z tego co się wstępnie orientowałem to ceny ponad 6tys. aż do 7tys.
Najpierw wybierz przetłoczenia i sprawdź, który z producentów ma takie w ofercie.
Bramę 5000 X 2125 i okleinie, w Hormannie dostaniesz tylko w wersji z przetłoczeniem M ( średnie- 2 pasy poziome na jednym segmencie, czyli razem 8 pasów ) lub z kasetonami małymi S.
Grubość panelu 42 mm po całości - wykonują je tylko w wersji LPU 40 .
Wzmocnienia statyczne będą już w cenie bramy - jak Cię nikt nie przekręci :rolleyes:
Proponuję napęd Supramatic P - z fotkami wewnętrznymi i jednym pilotem w standardzie, dokup drugi na wszelki wypadek.
A cena? Z montażem i vatem wyjdzie tak jak pisałeś +- siedem tysięcy.

julo23
30-12-2012, 09:17
Póki co sprzedawca okien dorzucił mi brame Wiśniowskiego, i doliczył przy takim zakupie za okna (25tys) brame 5000x2100 za 5.5tys.

Teraz sie zastanawiam, czy rezygnować i zmienić na Hormanna - którego on nie ma w ofercie, czy zostawić tego Wiśniowskiego, tylko sprawdzić jaki mi napęd dadzą itp.
Zmieniając na Horrmana z miejsca musze dorzucić 1.5tys. - tylko czy rzeczywiście warto ? Może całe te moje obawy i porównania tyczą się tylko napędu.

@stary, a jaki napęd poleciłbyś do Wiśniowskiego ? Mam już podpisaną umowę i mogę zrobić aneks w każdej chwili ze zmianami, niestety Hormana nie mają w ofercie. Nie chce aż tak bardzo mieszać i zmieniać - może to nie ma aż takiego sensu. No chyba że warto ? Jak radzisz ? Bo musiałbym zmienić dostawcę i żądać zwrotu kasy za brame, brać tylko okna od nich.

autorus
30-12-2012, 11:08
czy ten sprzedawca to nie jest przypadkiem MS?

Zrezygnuj z napędu. Napęd możesz założyć w każdej chwili.

stary
30-12-2012, 12:49
...............Zrezygnuj z napędu. Napęd możesz założyć w każdej chwili.
To prawda, że może go założyć w każdej chwili, ale...
1. Rezygnując z napędu np. w Hormannie musisz dokupić klamkę zewnętrzną za sto kilkadziesiąt zł, która po zamontowaniu napędu będzie zbędna.
2. Kupując napęd osobno płacisz vat 23% a nie 8% jako usługa- chociaż znam niemało ryzykantów fakturujących to inaczej
3. Przyjazd do montażu samego napędu jest droższy niż jego montaż razem z bramą.
Po stronie minusów dla napędów zamontowanych razem z bramą należy zaliczyć:
- bardzo łatwy i szybki jego demontaż przez osoby plączące się po budowie
- możliwość skopiowania pilotów, jeżeli je pozostawisz tymże osobom

julo23
30-12-2012, 13:06
@stary, dzięki za bardzo wyczerpującą odpowiedz.
Przekonało mnie wyjscie drugie, -zakup z napędem. Mam teścia na budowie więc te dwa minusy montażu wykluczam.

@autorus, nie mam pojęcia co to za skrót - MS...

To moze podpowiedzcie mi jaki naped mozna zastosowac do tej bramy wisnowskiego zeby była w miare cicha i bezproblemowa jak brama mojego kolegi od Hormana. Może nie ma konieczności teraz odkręcać umowy i rezygnować z bramy ? Sprawdziłbym tylko jutro jaki mi dają napęd - być może jest wszystko w porządku a ja sie przejmuje na zapas.

autorus
30-12-2012, 15:04
Oczywiście kolega ma rację.


To prawda, że może go założyć w każdej chwili, ale...
1. Rezygnując z napędu np. w Hormannie musisz dokupić klamkę zewnętrzną za sto kilkadziesiąt zł, która po zamontowaniu napędu będzie zbędna.
2. Kupując napęd osobno płacisz vat 23% a nie 8% jako usługa- chociaż znam niemało ryzykantów fakturujących to inaczej
3. Przyjazd do montażu samego napędu jest droższy niż jego montaż razem z bramą.
Po stronie minusów dla napędów zamontowanych razem z bramą należy zaliczyć:
- bardzo łatwy i szybki jego demontaż przez osoby plączące się po budowie
- możliwość skopiowania pilotów, jeżeli je pozostawisz tymże osobom

julo23
01-01-2013, 07:41
Koledzy. nikt nie poradzi w sprawie napędu ?

autorus
01-01-2013, 07:56
http://www.autobramy.org/index.php

Ja mam nice i działa świetnie , innych firm nie będę polecał bo ich po prostu nie znam.

witek86
01-01-2013, 17:43
Koledzy. nikt nie poradzi w sprawie napędu ?

a jaką poradę chcesz?jakiej firmy brama będzie?

julo23
01-01-2013, 18:07
Ma być wiśnowskiego 5000x2100 segmentowa. Interesuje mnie jaki do tego dać dobry napęd.
Czy brama będzie tak dobra jak u kolegi co ma Hormanna ? U niego cichutko chodzi, bez żadnych szaprnięć.
Jeszcze mógłbym ewentualnie zmienić zamówienie do 15 stycznia. Ale zmieniając producenta bramy raczej musiałbym poszukać innego sprzedawcy bo on ma tylko od Wiśniowskiego a docelowo sprzedaje okna.
zamówiłem juz u niego okna i brame, podpisałem umowe i przelałem kase... także troche byłoby zamieszania jakbym musiał zmieniać tą bramę. Dlatego moze zostałbym juz przy tym Wiśniewskim tylko powalcze o jakiś lepszy napęd. Jakbys mi kolego doradził jaki ten napęd wziąść to byłbym wdzięczny.

witek86
02-01-2013, 08:57
wisniowski ma w ofercie swoje napędy ale nie znam ich więc się nie wypowiem, a masz jakąś opcję ?
dobrze zamontowana brama nie powinna stwarzać problemów. jak ci zamontują to sam sprawdzisz czy gdzieś strzela itp
po montażu bramy powinieneś przejść szkolenie:) wtedy sprawdzisz jak chodzi brama. jeśli chcesz by silnik chodził ciszej weź szynę z paskiem

WOJSKI
02-01-2013, 22:20
Ma być wiśnowskiego 5000x2100 segmentowa. Interesuje mnie jaki do tego dać dobry napęd.
Czy brama będzie tak dobra jak u kolegi co ma Hormanna ? U niego cichutko chodzi, bez żadnych szaprnięć.
Jeszcze mógłbym ewentualnie zmienić zamówienie do 15 stycznia. Ale zmieniając producenta bramy raczej musiałbym poszukać innego sprzedawcy bo on ma tylko od Wiśniowskiego a docelowo sprzedaje okna.
zamówiłem juz u niego okna i brame, podpisałem umowe i przelałem kase... także troche byłoby zamieszania jakbym musiał zmieniać tą bramę. Dlatego moze zostałbym juz przy tym Wiśniewskim tylko powalcze o jakiś lepszy napęd. Jakbys mi kolego doradził jaki ten napęd wziąść to byłbym wdzięczny.

Ja mam bramę wiśniowskiego z ich napędem i jak na razie nie narzekam. Ostatnio coś mi się nie domykała po jednej stronie, ale popuściłem sprężyny i już jest ok. Brama ma wzmocnienie standardowo więc nie mam problemu z odkształcaniem się paneli, od trzech lat przylega na górze tak samo :)
Napęd nie strzela, może w ostatniej fazie jak ma największy ciężar do dźwignięcia ale tak będzie miał każdy napęd.
Jak coś to pytaj, co wiem to powiem :)

witek86
03-01-2013, 08:42
Napęd nie strzela, może w ostatniej fazie jak ma największy ciężar do dźwignięcia ale tak będzie miał każdy napęd.


Nie wydaje mi się ....

WOJSKI
03-01-2013, 22:32
Nie wydaje mi się ....

Strzelanie jest pojęciem względnym może sprecyzujmy najpierw czy to salwa z karabinu czy też zwykłe pykanie, bo widzę że ty wiesz najlepiej...

slaku
04-01-2013, 07:36
wisniowski ma w ofercie swoje napędy ale nie znam ich więc się nie wypowiem, a masz jakąś opcję ?
dobrze zamontowana brama nie powinna stwarzać problemów. jak ci zamontują to sam sprawdzisz czy gdzieś strzela itp
po montażu bramy powinieneś przejść szkolenie:) wtedy sprawdzisz jak chodzi brama. jeśli chcesz by silnik chodził ciszej weź szynę z paskiem


I tutaj kolega wszystko napisał co powinieneś wiedzieć! Nie za mało nie za dużo. Spokojnie możesz zostać przy bramie wiśniowskiego. Kwestia montażu i wszystko bedzie ok. Nie panikować na zapas;)

witek86
04-01-2013, 09:02
Strzelanie jest pojęciem względnym może sprecyzujmy najpierw czy to salwa z karabinu czy też zwykłe pykanie, bo widzę że ty wiesz najlepiej...

:) mówiliśmy o strzelaniu a nie pykaniu, wiadomo że silnik nie pracuje bezszelestnie.
nie zgodziłem się z tym że przy końcu musi strzelić bo dla mnie to dziwne
czy wiem najlepiej ?hmm :D
pozdrawiam

WOJSKI
04-01-2013, 19:21
:) mówiliśmy o strzelaniu a nie pykaniu, wiadomo że silnik nie pracuje bezszelestnie.
nie zgodziłem się z tym że przy końcu musi strzelić bo dla mnie to dziwne
czy wiem najlepiej ?hmm :D
pozdrawiam

No to u mnie tylko pyka i to ze dwa lata już więc jest ok :)

julo23
04-01-2013, 20:56
OK, zostane już przy Wiśnowskiego.
I tak trzeba już dalesze wybory podejmować a mało ich nie ma :no:

Hubert ostrow
04-01-2013, 22:01
OK, zostane już przy Wiśnowskiego.
I tak trzeba już dalesze wybory podejmować a mało ich nie ma :no:
Witam
mam ten sam problem wymiary bramy prawie te same 5000x2125 może ten sam projekt domu,kolor antracyt
dostałem wycene na hormann na 7900 z montażem tyle że od dilera nie producenta
na wiśniowski 7000zł z montażem

muszę podjąć decyzję wkrótce,a może coś polecicie bo nie wiem czy te ceny sa ok?

Ten sam problem dotyczy okien rozwazam ok-st winergetic czy to dobry wybór?

autorus
05-01-2013, 06:02
jak czytam forum to wychodzi ze szerokość bramy 5000 to jest standard. :)

finlandia
05-01-2013, 09:13
Zdecydowanie standard, ale na forum:)
Małe bramy, ok 240-260cm są w małych /tańśzych/ projektach. Statystycznie rzecz biorąc Ci inwestorzy z konieczności są ograniczeni kosztami, często pracują na 2 etatach by zarobić na dom i jeszcze nocami sami wykańczają ten dom.. Na dzielenie się doświadczeniami nie zostaje czasu, więc ich tu tak często nie widzimy.

jareko
05-01-2013, 09:22
Fin ja bym powiedział inaczej, FM objęło zasięgiem sporą rzeszę budujących co nie oznacza, że każdy tu zagląda i czerpie wiedzę tu nagromadzoną
Dla mnie brama 5 metrów jest przegięciem, nie widzę realnego sensu jej stosowania nawet mając dwa samochody w garażu
Zresztą, w moim projekcie który kiedyś zrealizuję wogóle nie ma garażu - właśnie z powodu cięcia kosztów a ciepełko zimą za niewiele ponad 2 tyś zł zagwarantuje mi elektryczne webasto zaś brak konieczności czyszczenia szyb wiata lub specjalna szmata na szybę
Ale to moje spojrzenie na dom, tak samo jak na jego powierzchnię i liczbę pokoi - tego też nie rozumiem, w większości powstają rezydencje na dla domowników i służby by po kilku latach pojawiło się narzekanie że nie ma za co tego utrzymać
Ale to znów moja obserwacja po rozmowach z kilkoma Inwestorami

compi
05-01-2013, 09:52
Rozpiętość między brakiem garażu, a takim dwustanowiskowym z 5-metrową bramą w kosztorysie końcowym potrafi ukazać SPORĄ różnicę : ).

autorus
05-01-2013, 11:04
To mnie jareko zdziwił odnośnie bramy :) Ale zdaję sobie sprawę ze ludzie budują za duże domy, taka nasza mentalność.
Odnośnie bramy to myślałem nad 6m :)

jareko
05-01-2013, 11:10
jejku, czym jeździsz że tak szeroko mieć musisz by się zmieścić ? ;)
Od kilku lat parkuję zimą pod wiatą i jedyne co sprawia dyskomfort w porównaniu z garażem to fakt że wewnątrz auta wszystko takie zimne :( ale przez miesiąc miałem przyjemność użytkować kiedyś osobówkę w webasto i od tego czasu nikt mnie nie przekona do sensu wydawania dziesiątek tysięcy na garaż - oczywiście to moja subiektywna ocena :)
A odśnieżać podjazd (jak jest śnieg) w obu wypadkach trzeba ale od tego są odśnieżarki - tylko dlaczego jak sobie kupiłem to mamy zimy bez śniegu ? ;)

autorus
05-01-2013, 11:43
Bo każdy jest inny i tak jest dobrze :)

MMichal
05-01-2013, 13:31
Witam

Panowie nie ładnie tak dyskredytować inwestorów za ich pomysły czy fanaberie, dobrze, że tak jest inaczej by powstawały klocki bez indywidualnego charakteru.
Ja na ten przykład wybuduje dom z okrągłymi oknami - tak głupie to drogie itp ale to MOJA FANABERIA i tyle :)
Bardzo mi się podoba styl budowania domów w Hobbitonie :)
158442

Pozdrawiam

piotr-kaczor
05-01-2013, 19:24
Witam, poszukuję 2 bram garażowych segmentowych o wymiarach 2750x2375 kolor orzech z napędem (montaż w garażu poza bryłą domu 23%), bez dodatkowego rygla i zamka, ponieważ mam drzwi boczne z wejściem do garażu, troche rozesłałem ofert i otrzymałem różne propozycje:
- Hormann przetłoczenia M, prowadzenie N, napęd Promatic M ->12 400zł
- Horman przetłoczenia M, prowadzenie N, napęd Supramatic E/M -> 13 110zł
- Normstahl Secura Trend , napęd Magic -> 13 000zł
- Normstahl Satin Trend, napęd Magic -> 11 000zł
- Novoferm iso45, szerokie przetłoczenia, napęd RUN 600 -> 10 200zł (+740zł za napęd novomatic)
- Krispol pasat slick, napęd nice spin 21 -> 9 500zł (napęd marantec comfort w podobnej cenie)
- Krispol pasat slick,napęd somfy dexxo 800 -> 8 450zł
Oglądałem Hormanna i tutaj to wykonanie jest super, nie ma opcji aby palce włożyć między panele :) Po drugie w napędzie Supramatic w pilocie jest funkcja pozwalająca na zdalne sprawdzenie czy brama jest zamknięta.
Pozostałe marki już nie było tak pięknie. W Krispolu nie podoba mi się fakt że nie zawsze wysokość paneli jest taka sama, widziałem model Sirocco gdzie środkowe 2 segementy były tej samej wysokosci, natomiast dolny i górny wyższe, wyglądało to niezbyt zachęcająco :(
W Normstahlu podobało mi sie zabudowanie od wewnątrz prowadnic, nie ma możliwości włożenia ręki w rolki.
Co warto wybrać ? Trochę mi szkoda 13tyś na Securę czy też Hormana, skłaniałbym się na Satin (promocja na kolor) oraz Krispol (promocja na napędy).
W przypadku Krispola zastanawiam się jeszcze nad możliwością zakupu bez napędu, napęd dopupiłbym dopiero gd będę się przeprowadzał, a na pewno w ciągu 2 lat gwarancji na napęd nie wprowadzę się i w tym czasie napęd nie bedzie użytkowany zbyt często.

julo23
05-01-2013, 21:58
Witam
mam ten sam problem wymiary bramy prawie te same 5000x2125 może ten sam projekt domu,kolor antracyt
dostałem wycene na hormann na 7900 z montażem tyle że od dilera nie producenta
na wiśniowski 7000zł z montażem

muszę podjąć decyzję wkrótce,a może coś polecicie bo nie wiem czy te ceny sa ok?

Ten sam problem dotyczy okien rozwazam ok-st winergetic czy to dobry wybór?

7tys to wg mnie za dużo... Też chciałem Hormanna ale wziąłem Wiśnowskiego za 5.5tys

Jeśli chodzi o wiate zamiast garażu - pod wiatą raczej nic sobie przy aucie w zimie nie podłubiesz. Ja lubie rezać przy aucie. A z nudów choćby wypucować :p

A co do Winergetic - to też je miałem na oku, ale za tą kase inni oferują dużo więcej.
Np w Oknoplusie dostałem za kilka tysięcy mniej - dodatkowo czujniki do alarmów w ramie, zawiasy ukryte, droższą klamke do drzwi przesuwnych i regulowany w 5 poz. uchył okna. Do tego cieplejsza szyba.
Dlatego odpuściłem te winergetic choć musze przyznać są bardzo ładne tak samo jak platinium evo 2

piotr-kaczor
07-01-2013, 16:46
Nikt nie wyrazi swojej opini ?
Dziś jeszcze dostałem ofertę na Krispol Sirocco z napędem Faac D700 w cenie 10 000zł z montażem. Gość przestrzegał mnie przed Novofermem, ponieważ ukręcają się rolki, wał na którym są sprężyny jest w środkowej części usztywniony więc nie ma tak swobodnej pracy jak u innych, sam już nie wiem, z wizualnego punktu widzenia byłem bardziej zdecydowany na Novoferma z szerokimi przetłoczeniami, podobają mi się takie szerokie przetłoczenia. Krispol przy tej wysokości ma 4 panele o wysokościach 2x610 i 2x561, i przy powierzchni sirocco jest to widoczne :(. Nie wiem co warto wybrać ?

pk

witek86
07-01-2013, 20:51
dla mnie przetłoczenia pasat w krispolu są najładniejsze
nie wiem jak ci ktoś to dobiera bo krispol do bram ma 3 producentów napędów(somfy,nice,marantec) osobiście wybieram maranteca
cenowo wychodzi ci bardzo fajnie do 15 promocja na napęd tylko czy ci się ścięty dolny i górny panel będzie podobał?

piotr-kaczor
07-01-2013, 22:32
Widziałem przetłoczenia w Krispolu w warianice orzech pasat i za bardzo nie było ich widać, dlatego rozważam dla Krispolu Sirocco, gość z salonu podał mi że przy mojej wysokości będę miał 4 panele: 561/610/610/561, mam nadzieję że napisał autentyczny podział, tzn. środkowe są większe..... Po drugie, jeśli chodzi o napęd to być może w niedalekiej przyszłości będę chciał założyc także napęd do bramy wjazdowej skrzydłowej, więc już tutaj myślę aby napęd był kompatybilny z bramą garażową, czyli najlepiej tego samego producenta. Jak promocja jest do 15 stycznia więc zbyt dużo czasu mi nie zostało, więc każde opinie i uwagi będą dla mnie cenne :)

Piotr K.

witek86
08-01-2013, 07:17
159066
jak ktoś podawał ci tak dokładny wymiar paneli to musiał się dowiadywać że tak będzie
silnik można pomyśleć nad nicem lub somfy bo oni mają do bram wjazdowych siłowniki.
nie mówie tu że facca silnik zły tylko że w krispolu będziesz miał promocję sporą a jeśli można kupić taniej to dlaczego nie ?

piotr-kaczor
08-01-2013, 08:33
A co na temat Novofermu, przeczytałem cały temat i jakoś mało opini na ich temat ?
W Krispolu jeszcze zauważyłem że połączenie pionowych i poziomych prowadnic jest z tworzywa, u innych widziałem że było stalowe, nie wiem jak to będzie później działało?
To zdjęcie barmy Krispolu to są 4,5 segmentu ? i jaka wysokosć bramy ?

Piotr K.

witek86
08-01-2013, 11:55
kiedyś w krispolu był osobno "banan" stalowy łączący prowadnice poziomą z pionową teraz jest zintegrowany i łączenie jest w jednym miejscu ale ta część jest stalowa. Plastikową końcówkę masz przy prowadzeniu dla ostatniej(pierwszego w zależności od której strony licząc) rolki,ale z nią nic nie ma prawa się dziać.
To fotka bramy 3000x2125 pierwszy panel od dołu jest na szerokość przetłoczenia

bwojtek
08-01-2013, 12:54
Jak ktoś jest estetą to niech lepiej dobrze dopyta do wysokości poszczególnych sekcji w brami. Większość producentów docina sekcje i/lub stosuje różne wysokości. Nie w każdym modelu wygląda to dobrze.

piotr-kaczor
08-01-2013, 16:03
Dziś trochę pojeżdziłem po okolicznym osiedlu nowych domków i zauważyłem że 90% domków posiada bramy Krispolu :). I jednak zostaję przy Krispolu Sirocco, w jednej firmie ten model z napedem Nice (bądź Maranteca/Somfy z dodatkowymi pilotami 4 kanał.) wyszło 9800zł, natomiast tak jak pisałem wcześniej, wczoraj też byłem w innym punkcie i gość tą samą bramę tylko z napędem Faac D700HS w cenie 10000zł (też z pilotem 4 kanał.) bardzo zachwalał napęd faaca, ?!
I co teraz wybrać, różnica jest 200zł, napęd dużo szybszy, więc może jednak tego faac'a ?

Piotr K.

witek86
08-01-2013, 21:23
w marantecu możesz regulować prędkość :)
ale wszystkie wymienione jeśli będą dobrze dobrane powinny spokojnie cię zadowolić

piotr-kaczor
10-01-2013, 20:07
Zamówiłem wersję Krispola Sirocco orzech z Faac'em D700HS, zobaczymy jak będzie się sprawować, montaż kwiecień/maj jak wykończe garaż :)

Piotr K.

oliwkawawa
29-03-2013, 12:17
Witam,

Jestem na etapie poszukiwania bramy garażowej. Przeczytałam już ładnych parę stron tego wątku, i czytam dalej ALE od razu mam pytanie!
Moja brama wg projektu ma wymiar 480/235. Niestety obawiam się iż będzie nieco wyższa, bowiem murarze wylali mi chudziaka na takim poziomie aby weszło tam jeszcze 10 cm styro+wylewka. Styropianu jednak nie będzie. Tak było w projekcie i tak jest w mojej głowie. Ale po co majstrowi czytać projekt? :bash:
W związku z tym podejrzewam że o ile nie dam więcej wylewki to wysokość bramy będzie mieć +/- 245.
I teraz pytanie-jakie to rodzi problemy przy doborze bramy? Domyślam się że wymiar niestandardowy=większa cena?
Pytanie dodatkowe-czy jest sens zmniejszać otwór, czy takie cuda się robi w ogóle w bramie garażowej? I jak?

PS. Usłyszałam od pewnego sprzedawcy, iż Normsthal odstaje mocno od Krispola czy Hormana czy Wiśniowskiego :O A ja myślałam że Normsthal to ta wyższa półka?

Brass
29-03-2013, 12:22
Może Normstahl odstaje w górę a nie w dół? Dla mnie raczej w górę.
Co do otworu to brama będzie nietypowa, czyli droższa. Ale i tak nie opłaca się przerabiać otworu bo kosztowo wyjdzie na to samo.

julo23
29-03-2013, 17:38
Mam pytanie odnośnie napędu do bramy. Bramę mam 5m Wiśnowskiego- garaż dwustanowiskowy. Niestety okazało sie przy montażu napęd nie mieści się bo przeszkadza belka, - brakło chyba 4 cm. Pomiar robili nie montażyści tylko pracownicy biurowi. ech.....
Teraz chcą mi dać inny napęd, jakiś co jeździ razem z bramą. Czy to dobre rozwiązanie ? Czy aby taki napęd nie jest słabszy i będzie to działać jak należy ?

Brass
30-03-2013, 08:10
Jak najbardziej bierz oryginalny napęd Wiśniowskiego OPTIMUM. Silnik jeździ razem z bramą. A dodatkowo nie będziesz miał problemów w razie reklamacji. Wiśniowski lubi marudzić jak brama nie jest z ich napędem.

Marcin i Agata
30-03-2013, 13:53
Orientuje się ktoś w aktualnych cenach bram garażowych? Ja za bramę segmentową z napędem wymiary 2750 x2125
Dostałem wycenę hoorman 4.600 plus 125 maskowanie ościeżnicy i 130 zł dodatkowo za każdy pilot.
Wiśniowski 4.100 plus 80 zł pilot. Ceny już po rabacie wydaje mi się to lekkim przegięciem.
Co ciekawe w cenie już montaż bramy, który kosztuję 700 zł a ekipy, które chcą wykończyć dom proponują ok 250 zł za zamontowanie bramy.

top1988
30-03-2013, 13:53
Może Normstahl odstaje w górę a nie w dół? Dla mnie raczej w górę.
Co do otworu to brama będzie nietypowa, czyli droższa. Ale i tak nie opłaca się przerabiać otworu bo kosztowo wyjdzie na to samo.

Jak o brama bedize nie typowa? od kiedy to robi sie otwor pod brame, logika mowi ze robi sie brame pod otwor nie sadzis?

top1988
30-03-2013, 13:57
powiem ci ze to strasznie drogo ci wyliczyli. Podobna brama w firmie SAQEL z montazem kosztuje okolo 3700zł z 8% vatem wiec jest to kolo 1000zł roznicy a jakos identyczna wiec nei wiem czy bylbym sklonny placic 1000zł wiecej za nazwe firmy

Jackie1888
30-03-2013, 17:19
Wiśniowski ma od wtorku nowa promocję . Jeśli "utrafisz" z wymiarem swojej bramy i będzie ci pasował wzór i kolor bram promocyjnych możesz liczyć na dobrą cenę. Szczegółów nie pamiętam ale wymiarów promocyjnych jest 6 , kolorów chyba 5.

julo23
30-03-2013, 17:58
Orientuje się ktoś w aktualnych cenach bram garażowych? Ja za bramę segmentową z napędem wymiary 2750 x2125
Dostałem wycenę hoorman 4.600 plus 125 maskowanie ościeżnicy i 130 zł dodatkowo za każdy pilot.
Wiśniowski 4.100 plus 80 zł pilot. Ceny już po rabacie wydaje mi się to lekkim przegięciem.
Co ciekawe w cenie już montaż bramy, który kosztuję 700 zł a ekipy, które chcą wykończyć dom proponują ok 250 zł za zamontowanie bramy.

Ja za 5metrową Wiśnowskiego płaciłem 4600zł i dwa piloty w komplecie

Tylko mam problem z ich montażystami.

Zobaczcie zdjęcia - wystarczy być laikiem żeby zobaczyć że jest do dupy.
Całe szczęście jeszcze im nie płaciłem.

180342180343180344180345180346

julo23
30-03-2013, 18:12
180347180348180349180350Wiadomo że to widna złego pomiaru, raz że napęd sie nie mieści te 4cm, dwa że brama za wąska też po 2cm po każdej stronie. Teraz musze dotynkować po każdej stronie bo nie ma jak jej przykręcić prawidłowo i zrobili taką prowizorkę. Pozatym bardzo się spieszyli. Wstyd dla firmy Wiśniowskiego, teraz na pewno po fakcie - brałbym Hormana. Zresztą podobno dużo ciszej pracują. Szkoda że połowa zdjęć wyszła mi nieczysto bo byście lepiej to widzieli.

Marcin i Agata
30-03-2013, 19:25
Dzięki panowie tak w ręce wpadła mi ulotka wysłałem zapytanie i się mocno zdziwiłem cenami bo są kosmiczne jak na nasze realia. Niedługo trzeba będzie się mocno za tym kręcić i starać się wyjąc materiał za właściwa gotówkę. Pzodr Wesołych i Ciepłych Świąt.

autorus
30-03-2013, 19:40
a secura normstahl 5m za 7kzł z montażem i napędem.

Brass
30-03-2013, 21:06
Wiadomo że to widna złego pomiaru, raz że napęd sie nie mieści te 4cm, dwa że brama za wąska też po 2cm po każdej stronie.

A nie było przypadkiem tak, że brama miała być typowa (tańsza)? Podaj wymiar.

julo23
31-03-2013, 09:55
wymiar to 500 x 210.
We wtorek jeszcze dokładnie zmierze.

oliwkawawa
31-03-2013, 10:19
Jak o brama bedize nie typowa? od kiedy to robi sie otwor pod brame, logika mowi ze robi sie brame pod otwor nie sadzis?

Tak właśnie będzie, a przynajmniej tak mi to tłumaczył sprzedawca w sklepie gdzie mają okna, drzwi i właśnie bramy garażowe.
Ponoć każdy producent ma jakieś tam swoje typowe wymiary bram, i jak się w takowy wpasujesz to brama wychodzi taniej. Jak masz inne wymiary to wychodzi drożej. Podobno...

A jakie są Wasze doświadczenia-lepiej montować bramę przed czy po wylewkach? Bo że po tynkach to wiadomo...

autorus
31-03-2013, 10:24
nie ma znaczenia. Oczywiscie musisz zrobic prog. No i wiadomo konieczne zabezpieczenie przed paprakami. Ja bym osobiscie robil po.

oliwkawawa
31-03-2013, 10:47
nie ma znaczenia. Oczywiscie musisz zrobic prog. No i wiadomo konieczne zabezpieczenie przed paprakami. Ja bym osobiscie robil po.

Próg? Jak wysoki?

Jeszcze tak się zastanawiam... Otwór wczoraj dokładnie zmierzyłam, ma wymiary 495 / 263 cm (jesteśmy przed tynkami i wylewkami oczywiście). W projekcie w miejscu bramy jest wmiar bramy podany 480/235, ale sam otwór w projekcie szeroki również 494. Jakim cudem ktoś podał wymiar bramy 480 a nie 490? Jak otwór ma 494, dajmy na to tynk po 2 cm z każdej strony, to wychodzi jak nic 490.
I teraz w każdym miejscu w jakim byłam dowiadywać się o ceny bram-wszyscy brali szerokość z projektu czyli 480! I taką bramę mi wyceniali.
No nie ogarniam. Kto ten dom projektował?

julo23
31-03-2013, 11:26
Dlaczego po tynkach wstawiamy brame ? Ja bym się troche bał robić instalacje którą robi sie oczywiście przed tynkami, i nie mieć bramy.

Ktoś kto ogarnia montaż bramy - proszę o komentarz do moich zdjęć z poprzedniej strony. Nie wiem czy zgłaszać to do Wiśniowskiego jakich mają montażystów

oliwkawawa
31-03-2013, 15:48
Ja zabiję garaż blachą i dechami, i uruchomię system alarmowy.
Tak samo zresztą robię z drzwiami zewnętrznymi. Nie wstawię drzwi za 7 czy 8 koła przed tynkami, wolę nie ryzykować :]

oliwkawawa
31-03-2013, 15:50
Był wątek, zresztą niejeden, dlaczego lepiej po tynkach...
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171475-Monta%C5%BC-bramy-gara%C5%BCowej-przed-tynkami-PILNE-PYTANIE

Brass
31-03-2013, 19:21
Ktoś kto ogarnia montaż bramy - proszę o komentarz do moich zdjęć z poprzedniej strony. Nie wiem czy zgłaszać to do Wiśniowskiego jakich mają montażystów

No coż sprawa wygląda tak, że jeśli świadomie zamówiłeś bramę 5000x2100 pomino, że otwór jest szerszy o ok. 100 mm (tak na moje oko), to tu nie ma co reklamować.
Natomiast jeśli firma zrobiła błąd pomiarowy i na siłe szukała sposobu, aby bramę zamontować, to jak najbardziej trzeba to reklamować.

julo23
01-04-2013, 13:10
Sami wcześniej robili pomiary, z tym że był to ktoś inny niż ten co montował, a ściana na której brama jest osadzona jest otynkowana. Poziom wylewki jest już ustalony, więc montaż bramy na tym etapie myśle że nie jest problemem.

okojan
01-04-2013, 17:31
Czy prawdą jest, ze w dalszym ciągu w bramach Krispol-u powyżej 500 cm górny panel sie odgina ( czytałem gdzieś o tym)??
Czy już poprawili ten feler?

Jackie1888
02-04-2013, 12:26
Sami wcześniej robili pomiary, z tym że był to ktoś inny niż ten co montował, a ściana na której brama jest osadzona jest otynkowana. Poziom wylewki jest już ustalony, więc montaż bramy na tym etapie myśle że nie jest problemem.
Jeśli "zero" (docelowy poziom wylewki) jest ustalone nie stanowi to problemu dla prawidłowego montażu. Jak wcześniej wspomniałeś ścianę na której jest montowana brama jest otynkowana to ewidentnie jest to błąd w pomiarze - reklamuj.
Tu pewności nie mam ale Wiśniowski nie autoryzuje montażystów jak np. Porta , Polskone w drzwiach jest natomiast w instrukcji montażu napisane ,że montażu powinna dokonać "OSOBA KOMPETENTNA". Interpretacja tego zapisu to temat rzeeeeeeeka.

Jackie1888
02-04-2013, 12:31
Jak o brama bedize nie typowa? od kiedy to robi sie otwor pod brame, logika mowi ze robi sie brame pod otwor nie sadzis?

Robiąc otwór pod bramę można zaoszczędzić kilkaset złotych -warto.
Temat otworów pod bramy zaczyna upodobniać się do otworów pod drzwi wewnętrzne.
Po za tym osobiście twierdzę ,że to doskonała weryfikacja umiejętności wykonawcy "wcelowac" w wymagany wymiar.

Jackie1888
02-04-2013, 12:41
Ja zabiję garaż blachą i dechami, i uruchomię system alarmowy.
Tak samo zresztą robię z drzwiami zewnętrznymi. Nie wstawię drzwi za 7 czy 8 koła przed tynkami, wolę nie ryzykować :]
Wystarczy otynkować ścianę na której montujesz bramę (nadproże+lewa i prawa str. otworu). Montażysta musi ją do czegoś przykotwić. Jak na zdjęciu:
180711

Tomasz S1
04-04-2013, 15:44
Orientuje się ktoś w aktualnych cenach bram garażowych? Ja za bramę segmentową z napędem wymiary 2750 x2125
Dostałem wycenę hoorman 4.600 plus 125 maskowanie ościeżnicy i 130 zł dodatkowo za każdy pilot.
Wiśniowski 4.100 plus 80 zł pilot. Ceny już po rabacie wydaje mi się to lekkim przegięciem.
Co ciekawe w cenie już montaż bramy, który kosztuję 700 zł a ekipy, które chcą wykończyć dom proponują ok 250 zł za zamontowanie bramy.

Ceny zakładam, że są brutto z 8% VAT-em. Jeśli wystarczy Ci brama kolor brąz w strukturze woodgrain i zwykłym przetłoczeniu poziomym to cena jest rzeczywiście wysoka. Dziwi mnie to trochę, szczególnie, że nadal mamy tak jakby okres zimowy... Ale oczywiście również dobrze może być to brama w jakiejś ładnej okleinie drewnopodobnej bez przetłoczeń z gładką powierzchnią i cena już jest jak najbardziej w porządku.

P.S. cena za montaż bramy 700 zł brutto nie aż tak wysoka, można targować na 600-650 zł :)

okojan
04-04-2013, 20:27
Czy prawdą jest, ze w dalszym ciągu w bramach Krispol-u powyżej 500 cm górny panel sie odgina ( czytałem gdzieś o tym)??
Czy już poprawili ten feler?

Podbijam !

finlandia
04-04-2013, 21:13
Napisałeś post sugerując komuś słabą jakość - specjalistą był kiedyś pewniej śp. poseł za co został chyba prawomocnie skazany, dlatego udałem że nie widzę. Poza tym nie pamiętam takiego postu w odniesieniu do tego producenta.
Jak widzisz nie sypnęły się tu żadne potwierdzenia Twojej tezy, więc pewnie to nie prawda.
Przynajmniej od 2010r do szerokich bram są dawane "omegi" które usztywniają panele.

okojan
05-04-2013, 07:25
finlandia - nie sugerowałem nic złego o producencie. Była taka wzmianka na form. Ty osobiscie swoimi postami naprawde dużo mi pomogłes w moich decyzjach. Jesli nikt tego nie potwierdza (o słabych panelach) to jest sprawa dla mnie jasna, ale pozwoliłem sobie podbić jeszcze raz to zapytanie.
Dziekuje i pozdrawiam

finlandia
05-04-2013, 15:35
A dla mnie post zabrzmial tak sobie. Teraz jeszcze raz go przeczytalem i... w cenniku wymiary koncza mi sie na 5m i kiedyts pytalem o szersza brame - odmowili.
Czasem widuje w projektach wymiar 5,5mb. Takie robi Horman, Nowovoferm. Ale Krispol czy Wisniowski proponuje juz wtedy drozsze bramy przemyslowe.

RBX
21-05-2013, 05:48
Witam,

Czy ktoś miał do czynienia z najtańszą obecnie dostępna linia bram segmentowych Normstahl - Basematic? Czy to jest warte rozważenia? Potrzebuję niewielkiej bramy segmentowej (2375x2125) pozbawionej jakiejkolwiek automatyki (koniecznie bez!), grafitowej lub w zbliżónym kolorze, do garażu wolnostojacego.
Po krótkim przejeździe przez okolicznych dilerów okazało się, ze wzmiankowany Normstahl jest zdecydowanie najtańszy. Jednak czy będzie jako tako działał... (podobno jest tam jedna sprężyna, pojedyńcze rolki itp.).
Pzdrw.
RBX

okojan
21-05-2013, 17:07
Ktoś zna napęd HG 1000 ??
Można go montować? Jeden przedstawiciel mi go proponuje.Czy lepiej dopłacić do Somfy, Came czy Maranteka ( dopłata nie mała)?

mokoc
02-06-2013, 10:33
Witam

mam ofertę na bramę 3000X2375 z :

Krispola brama K2 RSS lub RFS z silnikiem HG600 (lub marantec comfort 270, ale to już sporo droższy silnik);

lub Normstahl g60 z silnikem magic 600;

Norstahl cenowo wychodzi lepiej nawet zestawiając z Krispolem z HG 600, ale nie wiem czy te bramy są porownywalne. co lepiej wybrać?

bwojtek
02-06-2013, 13:05
Norstahl cenowo wychodzi lepiej nawet zestawiając z Krispolem z HG 600, ale nie wiem czy te bramy są porownywalne. co lepiej wybrać?
Normstahl na pewno nie jest gorszym wyborem niż Krispol. Osobiście uważam, że jest nawet lepszym.

Pulse
06-06-2013, 17:06
Dwa pytania:

1. Sprzedawca ktory do tej pory mial Normstahla teraz ma Wisniowskiego. Mowi, ze powodem jest fakt, ze Normstahl wychodzi z Polski. Zakladam, ze sciemnia zeby miec "mocna" argumentacje?

2, Inny sprzedawca poleca mi bramy Interflexu (do tego naped Somfy).
Twierdzi, ze bramy Interflexu sa bardzo dobre jakosciowo i lepsze termicznie od Hormanna z uwagi na grubość - sa znacznie grubsze.
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z Interflexem?

bwojtek
06-06-2013, 18:34
Ad. 1 - Prawdopodobnie Normstahl wypowiedział mu umowę z jakiegoś powodu i gość dorabia legendę :) Normstahl nigdzie się z PL nie wynosi. Proponuję potwierdzić u źródła.
Ad. 2 - Interflex to jedne z najtańszych bram na rynku (resztę proszę czytać między wierszami).