PDA

Zobacz pełną wersję : FUGA- przebarwienia, czyszczenie itd.



buleczka_77
22-04-2004, 07:06
Mam, to znaczy miałam, jasnokremową fugę w łazience, niestety po ponad roku użytkowania ma ona już trochę inny kolor, lekko szarawy. Czy zancie jakiś dobry preparat, który pomógłby mi odzyskać pierwotny kolor fugi?
Bułka

czmirek
22-04-2004, 07:11
Mam, to znaczy miałam, jasnokremową fugę w łazience, niestety po ponad roku użytkowania ma ona już trochę inny kolor, lekko szarawy. Czy zancie jakiś dobry preparat, który pomógłby mi odzyskać pierwotny kolor fugi?
Bułka
kazda z szanujacych sie firm bedaca producentem fug posiada specialne plyny renowacyjne, sluzace wlasnie do odnowienia starych fug.

buleczka_77
22-04-2004, 07:13
Właśnie wysłałam do Mapei'a takie pytanie i czekam na odpowiedź :lol:
Mam nadzieje, że nie dadzą plamy :lol: :lol:

Agawa
22-04-2004, 07:16
Jest taki preparat firmy atlas -niestety nie pamietam nazwy-dobrze czyści fugi. Chyba się nazywa Delfin :oops:

Aga.

buleczka_77
22-04-2004, 07:22
DELFIN jest do impregnacji fug :cry: i jak widać na nasze jasne fugi nie zadziałał, bo właśnie nim mieliśmy zaimpregnowane. Teraz musze jakoś to doczyścić, bo wygląda mało ciekawie. :-?
Szczerze mówiąc nasz glazurnik nas osdtrzegła przed tym delfinem, ale my MUSIELIŚMY zrobić po swojemu...Radził nam zaimpregnować jakimś innym płynem, niestety nie pamiętam nazwy bo była niemiecko-brzmiąca, ale był dość drobi ok 50 zł za litr, a delfin....chyba 7 czy 8 zł.
Teraz mam za swoje. Muszę kupić płyn do czyszczenia i znów o impregnacji i jeszcze ile sie przy tym narobię :x :x :x
Całą podłogę muszę wyszorować - ok 13m2 sama łazienka, a gdzie jeszcze ganek, kotłownia.....

Agawa
22-04-2004, 07:34
U nas zadziałał dlatego o nim napisłam.

buleczka_77
22-04-2004, 07:46
Oczywiście dziękuje za radę, wszystko należy sprawdzić. Mam nadzieje, że sie nie obraziłaś :oops: :oops: , że tak skrytykowałam tego Delfina, ale u nas zawiódł. W razie czego wielki buziak na zgodę :D

Agawa
22-04-2004, 07:52
Nie ma o co sie obrażać :D Ale jeszcze mi się przypomniało, ze w tych marketach budowlanych jest takie cis z gąbka na końcu do pomalowania takiej pożółkej fugi, więc moze najpierw poczyścic a później tym zpróbować.


Aga.

Monika L.
07-05-2004, 19:49
Ja mam "chłopca do stymulacji" jak mówi mój mąż. Czyli oczyszczacz parowy ( :D SteamyBoy :D ). On i odpowiednia końcówka wyczyszciły mi fugi (po dwóch latach mieszkania i normalnego mycia) idealnie. Wyglądają jak nowe. :)

buleczka_77
10-05-2004, 06:30
A ile ten BOY :lol: :lol: kosztuje? Majątek??? :cry: :cry: Bo jestem spłukana :cry: :cry:

Maluszek
10-05-2004, 09:05
A gdzie można tego Boy'a kupić?

Monika L.
10-05-2004, 10:02
Dobry oczyszczacz parowy kosztuje w granicach 600-800 zł i można go kupić za naszą zachodnią ( może i już byłą :o ) granicą. Tak zrobiła moja rodzinka. Są i droższe np. Karchera. Ja kupiłam tańszą wersję - wysyłkową ( 200 zł). Na jedno trzeba uważać przy zakupie - ciśnienie ( chyba tak to fachowo się zwie) wytwarzanej pary ( im większe tym lepiej ). Widziałam też oczyszczacze w supermarketach, ale nie przyglądałam się im bliżej, więc nic nie mogę o nich powiedzieć. Na pewno były w granicach 150 zł.

BK
10-05-2004, 10:08
Ja mam "chłopca do stymulacji" jak mówi mój mąż. Czyli oczyszczacz parowy ( :D SteamyBoy :D ). On i odpowiednia końcówka wyczyszciły mi fugi (po dwóch latach mieszkania i normalnego mycia) idealnie. Wyglądają jak nowe. :)

A gdzie się takie coś kupuje?

Anam
14-05-2004, 19:23
Polecam tani specyfik firmy YPLON o nazwie Palemka (1litr). jest to wprawdzie płyn do dezynfekcji toalet , ale na moje jasnobeżowe fugi jest najlepszym lekarstwem. Polewam każdą fugę, czekam ok 5 min. , poszoruję trochę szczotką i zmywam. Cif przy nim nie postoi a przy tym bardzo sie maże. Kiedy poleciła mi go koleżanka trochę z rezerwą do tego podchodziłam a teraz czyszcze fugi przed każdymi świętami. Pozdrawiam. Ania

Ps. Efekt widac dopiero jak fugi wyschną, więc nie zrażajcie się, aha i jeszcze może lepiej wypróbować specyfik w mało widocznym miejscu bo a nuż fuga wejdzie w reakcję.

Monika L.
14-05-2004, 21:52
Najświeższa wiadomość : Papka z proszku do pieczenia z wodą i niewielkim dodatkiem wybielacza. testowane na jasnych fugach!!!

rafał ...
17-05-2004, 08:25
do czyszczenia jest taki płyn Atlasa, Szop. Czyści dobrze, tylko trzeba uważać, bo w zbyt dużym stężeniu potrafi wypłukać fugę. Do impregnacji jest wspominany już Delfin, działa tak sobie, aby mieć zadowalający efekt polecam nakładanie grubej warstwy pędzelkiem.

Slawek :)
17-05-2004, 11:32
Do impregnacji to polecam HG - niestety zagramaniczny i trochę kosztuje, ale to się opłaca na dłuższą metę. Trzeba także w cierpliwość zainwestować i pomalować fugi dwukrotnie...

buleczka_77
26-05-2004, 07:46
Oj nie moge nigdzie tego płynu znaleść Yplonu "palemka"
są różne inne ale tego nie ma :cry:
chyba spróuje tego proszku do pieczenia :lol: :lol: skoro on mi nie pomaga w piekarniku to moze chociaz na fugach sie sprawdzi :D :D

Anam
26-05-2004, 08:47
http://www.intersilesia.com.pl/produkty/zele_do_wc.jpg

Palemka, to pierwszy płyn z lewej. Powinnaś dostać w każdym supermakecie. W górze na żóltym tle jest napis palemka.Powodzenia.

buleczka_77
31-05-2004, 06:47
W takim razie się nie poddaje :lol:
Ruszam dziś znów na poszukiwania :o :o
Dzięki wielkie
Buła

Mrojk1
01-06-2004, 14:29
Roztwór sody kaustycznej i dobra szczota. Sprawdzone. Mrojk

krzysztofj5
26-10-2004, 08:47
Witam,
Przykleiłem na podłodze płytki gresowe. Zafugowałem fugą ATLAS-a. W tej chwili nie mogę zmyć fugi z płytek. Stosowałem już różne dostępne środki - bez efektu. Na płytkach nadal są ślady przebarwień od fugi. W jaki sposób mogę to skutecznie wyczyścić ? Jaki środek zastosować ?

Pozdrawiam
Krzysztof

tom72
26-10-2004, 09:10
cześć;
niedawno czyściłem zwykłe płytki z pozostałości fugi, ale problemów z tym wielkich nie było; ot, ciepła woda, mocna szmatka i trochę wysiłku z cierpliwością; zmyło się; ale może z geresowymi jest inaczej;
pozdrawiam;

Wiech
26-10-2004, 09:12
Wydaje mi się że Atlas szop ?Wiech

Didi
26-10-2004, 09:31
najpierw wyczyść Atlas Szopem, a potem "zaimpregnuj" Delfinem

bajzi
26-10-2004, 11:47
podobno lepszy jest z sopro. kupiłam, ale nie zdążyłam użyć. a kiedyś czyściłam płytki takim "grzebaczem" dentystrcznym. na 30m2 posadzki starczą dwa, bo jeden się starł.

jeżyk
26-10-2004, 16:28
Miałem to samo. Jasny gres czarna fuga. Walczyłem długo i przegrałem. Szop odbarwił fugi, a ciemniejsze plamy i tak zostały. Płytki sa na zewnątrz pod schodami ażurowymi więc po kilku dniach i tak sie zabrudziły..

Barti4
26-10-2004, 17:15
Z plytek zmylo by sie ino moment bo sa szkliwione. Natomiast gres...jesli masz surowy (nie blyszczacy) to bez zabezpieczenia jest higroskopijny i wciaga wilgoc razem z zanieczyszczeniami do siebie...nie wiem czy teraz to wywabisz. Natomiast warto impregnowac delfinem (tak samo jak marmury i kamienie) Jesli cie to pocieszy to powiem ci ze wsjo mam zabezpieczone a i tak troche przyjmuje i po 4 latach mam juz deczko taras i garaz wyswiechtany.....ot taka tego natura. Zabezpieczalem raz moze powinienem 2 razy i bylo by lepiej. Natomiast fugi zabezpieczone atlasem 1 raz sa dalej ladne, nawet na podlogach...

Teska
26-10-2004, 17:41
ech....kup w astoramie płyn do czyszczenia zabrudzen firmy hagesan i ten srodek tez jest do zaimpregnowania.całosc kodsztuje około 120 zł, ale za to nic nie wybarwi i napewno odmyje.

markus_gdynia
26-10-2004, 17:41
Dlaczego macie taki ogromny problem z fugami ??? Mam gres (nie polerowany) na 60 metrach parteru i żadnej płytce nic się nie stało z powodu głupiej fugi.

Teska
26-10-2004, 17:42
castoramie

Heliodor
26-08-2005, 21:37
Rozpaciała się fuga i tyle.Murarz czyści octem i nic.Co podpowiecie?Podobno fuga bdb jakości....

bezele
26-08-2005, 21:45
...sprobuj szopem ,slyszalem ze jest dobry do czyszczenia klinkieru.. :wink:

Sp5es
29-08-2005, 12:26
Wieczny temat na forum. Czytaj archiwum.

romka
29-08-2005, 21:14
jkest specjalny płyn do klinkieru,a pózniej potraktuj klinkier mleczkiem.pozdro

30-08-2005, 10:26
Fibar i po kłopocie...
Szop jest cienki jak sik pająka...

rafałek
30-08-2005, 10:28
Fibar i po kłopocie...
Szop jest cienki jak sik pająka...

Widzę, że to Twój ulubiony środek... :wink:

30-08-2005, 10:41
Fibar i po kłopocie...
Szop jest cienki jak sik pająka...

Widzę, że to Twój ulubiony środek... :wink:

A pewnie - raz już nie miałem siły zmyć podłogi po fugowaniu (po prostu padłem "na ryj" koło północy) i następnego dnia nie udało mi się już tego zmyć ani szopem ani nawet w akcie desperacji szczotką drucianą...
Przez kilka dni terakotę z płytek antypoślizgowych Opoczna czyściliśmy z żoną wszystkimi dostępnymi ostrymi narzędziami - nóż, śrubokręt, szczotka druciana i zalewaliśmy podłogę 100% szopem i postępy były prawie żadne - po prostu centymetr kwadratowy po centymetrze kwadratowym (dziennie gdzieś 1 płytka!)
Po 3 dniach stwierdziłem, że chyba łatwiej będzie skuć płytki! Ale ojciec poszedł po radę do jakiegoś dużego sklepu chemicznego i przyjechał z Fibarem (był sporo droższy od szopa - coś ok. 20-30zł)... Normalnie zaschnięta fuga rozłaziła się pod nim! Nie trzeba było kuć:)

rafałek
30-08-2005, 10:53
...Po 3 dniach stwierdziłem, że chyba łatwiej będzie skuć płytki! Ale ojciec poszedł po radę do jakiegoś dużego sklepu chemicznego i przyjechał z Fibarem (był sporo droższy od szopa - coś ok. 20-30zł)... Normalnie zaschnięta fuga rozłaziła się pod nim! Nie trzeba było kuć:)

A czy między płytkami nie puszczała?

30-08-2005, 11:03
Między płytki starałem się nie lać...
A tam gdzie płyn się wlał to tylko trochę wybieliło fugę - później wystarczyło przed zabezpieczeniem (Atlas Delfin) trochę ją poskrobać i prawie jest ok (zważywszy na to, co wcześniej przeszła)...

Sonika
13-10-2005, 20:41
up :wink:

bodzio38
13-10-2005, 22:30
super czysci płyn firmy www.mira.com.pl

bodzio38
13-10-2005, 22:39
http://www.mira-byggeprodukter.dk/Default.aspx?ID=283 to jest to czego szukasz

Women
27-10-2006, 21:28
Jestem załamana. Cieszyłam się, że będę miała ładną podłogę w nowym mieszkaniu. Jasny gres został położony około 2 m-ce temu. Prace dalsze trwały około 2-3 tygodnie. Płytki były myte przez płytkarzy. Po wykonaniu wszystkich prac przez plytkarzy, zabrałam sie do malowania ścian, a potem do mycia podlogi. Z przerażeniem stwierdziłam, że nie schodzą plamy z płytek, ale tylko tych gresowych. Kupiłam w Castoramie i Leroy preparaty (jeden firmy Mapei, drugi niemieckiej firmy podobno najmociejszy). Niestety żaden z nich nie usuwa przebarwień, zabrudzeń po fudze. Fuga jest tez Mapei. Polałam płytki i odczekałam kilkanaście minut i nic. Nastepnym razem zostawiłam na godzinę i też nic. Próbowałam też z octem. Bez efektów. Szorowałam CIF-em i też nic. Ryczeć mi się chce. To jest 17 m2.

Czy ktoś spotkał się z takim problem i wie jak pomóc. Będę ch...... wdzięczna jak sie nam uda.
Alicja

Women
27-10-2006, 21:34
Jestem załamana. Cieszyłam się, że będę miała ładną podłogę w nowym mieszkaniu. Jasny gres został położony około 2 m-ce temu. Prace dalsze trwały około 2-3 tygodnie. Nie przemywałam gresu, bo niestety nie wiedziałam jakie mogą byc konsekwencje nie przemycia. Płytki zostały wstępnie oczyszczone przez płytkarzy. Jak zabrałam sie do mycia podlogi to z przerażeniem stwierdziłam, że nie schodzą plamy z płytek. Kupiłam w Castoramie i Leroy preparaty (jeden firmy Mapei, drugi niemieckiej firmy podobno najmociejszy). Niestety żaden z nich nie usuwa przebarwień, zabrudzeń po fudze. Fuga jest tez Mapei. Polałam płytki i odczekałam kilkanaście minut i nic. Nastepnym razem zostawiłam na godzinę i też nic. Próbowałam też z octem. Bez efektów. Szorowałam CIF-em i też nic. Ryczeć mi się chce. To jest 17 m2.

Czy ktoś spotkał się z takim problem i wie jak pomóc. Będę ch...... wdzięczna jak sie nam uda.

Alicja

2112wojtek
27-10-2006, 23:32
Jesli to gres polerowany to sie nie uda - niestety :cry:

BK
28-10-2006, 06:22
Kiedyś miałam taki problem z płytkami z podłego taniego gresu na balkonie - wżarła się czarna fuga w ciemozielone płytki. Pomogło dopiero zastosowanie kwasu solnego (!) Nie pamiętam skąd go wzięłam ani jak zastosowałam - było to jakieś 13 lat temu.

Women
28-10-2006, 12:29
Kwas solny można kupić. To nie problem, tylko czy płytka to wytrzyma. Czy nie "zje" szkliwa. Te płytki mam w kuchni i korytarzu. Ciekawe jakie było stężenie tego kwasu?

Women
28-10-2006, 12:32
Wczoraj rozmawiałam z osoba pracującą z marmurami, kamieniami. Zadałam mu to samo pytanie. Powiedział, że podobno stosują preparat fosol. Potem polecił delfina?

piotrborkowski
28-10-2006, 19:59
Witam.

To jest niedbalstwo floziarza bo żle wymył plytki przy fugowaniu,fugował je aniezmieniał często wody .Mył brudną wodą/zbrudzona fugą/


Piotr

Betka
28-10-2006, 20:43
Moim zdaniem to wina kafelkarza. Niech on coś z tym zrobi. Dziwi mnie tylko, że wcześniej nikt tego nie zauważył. U mnie jak była położona fuga to płyteczki były domyte do czysta. Ha jak sama kładłam to potem igłą wydłubywałam z mozaiki fuge , bo mi się wżarła. Dziwny u Ciebie ten gres, bo z mojego to wszystko schodzi.

JackD
28-10-2006, 21:47
wklej jakieś zdjęcia tych płytek..... może coś doradzimy......
ciężko sobie wyobrazic
ale jak płyny do tego przeznaczone nie dają rady?? to może byc kiszka

BK
29-10-2006, 06:37
Prawda, że w polerowany gres jak coś wejdzie to nie jest możliwe doczyszczenie. Kupiłam dwie płytki z przepięknego gresu polerowanego na próbę - chciałam mieć w tym gresie pół podłogi w domu. Po tym jak płytki nie wytrzymały soku z paru malinek (plama wżarła się i nie było możliwe doczyszczenie) oddałam i zmieniłam płytki na takie o chropowatej strukturze

oleklu
30-10-2006, 20:21
napisz coś więcej --co to za gres polerowany czy nie jakiej firmy jaki kolor fugi

Women
02-11-2006, 19:22
Sorry. Trochę czasu mnie tu nie było.
Ponieważ nie codziennie jestem na tym mieszkaniu, więc nie wszystko mogę podać dokładnie, np. nazwy firmy płytek
Fuga jest beżowa Mapei, kolor płytek jest jasny beż (niejednolity). Nie jest o prostej fakturze. Płytki są produkcji włoskiej. To był II gatunek, ale sprzedawca na pytanie co im dolega powiedział, że mogą nie trzymać wymiaru 30x60, że moga być większe odchylenia niż w I gatunku. Ja zauważyłam, że niektóre miały smugi jaśniejszego paska, albo obite. Cena była kusząca. Kupiłam je w Praktikerze. Była promocja, były nawet w ulotce w maju. Sprzedano je bardzo szybko. Chciałam dokupić, ze względu na te braki, ale było już za póżno. Nie mogę więc ich dokupić.

ferenius
05-11-2006, 16:37
Wczoraj rozmawiałam z osoba pracującą z marmurami, kamieniami. Zadałam mu to samo pytanie. Powiedział, że podobno stosują preparat fosol. Potem polecił delfina?


Jakis nie powazny ten gosc delfin to pasta do zapuszczania fug i płytek, przed zabrudzeniami a nie do usuwania zabradzunien, ja polecam Atlas SZOP. I macie racje to fliziarz powinien wyczyscic flizy na cycuś, choc czasem przyznam zdarza sie ze płytki chłoną kolor z fugi - mają taki urok i juz, zwłaszcza jesli chodzi o gresy.

Kanton
16-11-2006, 16:04
dalszym ciągu nie wiemy czy to był gres szkliwony czy polerowany jeżeli szkliwiony to fosol na pewno da radę (uwaga na fugi), jeżeli polerowany nie ważne czy chiński czy Polski czy inny to raczej mamy "posprzątane", fachowcy powinni wiedzieć że polery się impregnuje przed fugowaniem.

p
28-10-2008, 08:26
Witajcie,

w trakcie budowy mieliśmy kładzione płytki. Niestety fugi się "trochę" zabrudziły. Czy możecie zaproponować jakiś środek do czyszczenia fug ? Coś naprawdę dobrego ? Coś co przejdzie test akceptacyjny mojej małżonki (a ona bardzo wysoko stawia poprzeczkę) ? ;-)

Pozdrawiam

J_Dabski
28-10-2008, 09:47
przdewszystkim nalezy sprecyzowac jakie sa plytki, jaka fuga i jakie zabrudzenia, wtedy mozna dobrac srodek czyszczacy.

Inny srodek bedzie do zabrudzen wynikajacych z prac murarskich a jeszcze inny z ziemi czy zabrudzen naturalnych

bombel79
28-10-2008, 10:54
ja ostatnio czyscilem fugi (zabrudzenia wynikajace z uzytkowania, a nie "budowlane") srodk firmy Sopro i Knauf, jeden byl do uzycia pistoletem (upierdliwa dobota) drugi poprzez nanoszenie gabka... generalnie rezultat niezly, moze nie sa jak nowe, ale wygldaja duzo lepiej :)
PS
cena srodkow to kolo 20 plz (starcza na ok 10-15 m biezacych fug)

WEGIELEK23
28-10-2008, 11:01
Jezeli jest to zabrudzenie wynikające z urzytkowania , to czyszcze ciepłą wodą z octem , sodą oczyszczoną i kropelką płynu do naczyn , twardą szczotką , (mam gres polerowany )

cieszynianka
28-10-2008, 21:35
Można też użyć preparatu firmy HG:

http://www.hgpolska.pl/component/option,com_produkty/Itemid,78/catid,2/id,7/grupa,plytki-ceramiczne/produkt,hg-czyste-fugi/

:wink:

Wisien83
22-06-2009, 18:14
Witam !
Położyłem na ścianie płytki z Paradyża. Do fugowania spoin użyłem elastycznej fugi z Atlasa. Niestety ale p lytki mi mocno przebarwiły - mam ogromne problemy aby usunąć te plamy. Mam dwa pytania :

1. Jaka fuga by laby odpowiednia do płytek z Paradyża. Są to chyba jedne z bardziej nasiąkliwych płytek i stąd te przebarwienia. Jaka fuga by się nadawała ?
2. Jeśli już taka płytka przewbarwiła czym te przebarwienia najlepiej usunąć ?

McŁoś
22-06-2009, 21:52
Może to pomoże... musisz zrobić test w mało widocznym miejscu !
http://www.atlas.com.pl/pl/katalog/produkty/CC3D24B3BD44BF46C1256D02003C9CFA/ATLAS+SZOP

Zbigniew100
26-06-2009, 16:35
Witam.
Można próbować octem.
Płytki najlepiej impregnować przed układaniem.

batko lenin
27-06-2009, 12:19
Spróbuj użyć chemii, np. HG albo Sopro; o ile nie jest za póżno :evil:

Dreikainnen
27-06-2009, 14:51
Zależy jakie płytki, ja miałem specjalny kwas (bardzo słąby oczywiście) do doczyszczania płytek po fugowaniu. Ale jak chropowata powierzchnia, to wątpie czy dałoby sobie radę.

mickey30
01-03-2010, 02:32
Witam,
Gres poler nie został zaimpregnowany przed fugowaniem i niestety fuga przebarwiła mi płytki. Na wszystkich płytkach występują wzdłuż fug takie cienkie smugi.
Czy istnieje coś, co pomogło by to zlikwidować.Czy jest jakakolwiek szansa,żeby naprawić istniejący stan rzeczy bez wymiany płytek???

panicz
01-03-2010, 06:35
Kiedy było fugowane, tzn. ile czasu minęło od zafugowania? Jeśli nie więcej niż dwa dni to poczekaj jeszcze trochę, woda powinna "wyjść" z płytek.
Czy fuga w kolorze płytek?
Jakiej firmy i rodzaj fugi (sylikonowa?)
Czy na środku płytek występują przebarwienia?

Pozdrawiam

mickey30
01-03-2010, 11:18
Dzięki za odpowiedź,
Od fugowania już minęło sporo, ze 3 miechy! Gres jest w b. jasnym kolorze, fuga w zbliżonym odcieniu(mapei multicolor-srebrny). Przebarwienie nie występuje na środku płytki, tylko i wyłącznie wzdłuż miejsc gdzie występują spoiny. Nie jest to jakoś mocno widoczne, ale występują takie smugi- że wygląda to jakby zamazy po niedokładnym umyciu.........

Mice
01-03-2010, 16:53
Co prawda nie na polerowanym ale miałem również przebarwienia od fugi.
Fachowiec do zmycia używał płynu Mapei do takich celów.

mynia_pynia
01-03-2010, 19:09
Mam zabarwiony gres polerowany koloru beż, fugą koloru grafit, he, he, plamy są po ........piiiiii......
I tak wyglądaja już pół roku.
Wiedziałam że i tak to czymś usunę. Ostatnio będac na budowie spryskałam 2 płytki frosch na bazie octu z winogron - kibel tym czyszcze na codzień, umywalke i baterie. Po 5 min starłam i płytki jak lustro, błyszczące, czyste a pracy tyle, co palec wskazujący użyty 4 razy do naciśnięcia spryskiwacza.

Amen.

CityMatic
01-03-2010, 19:17
Spryskałam 2 płytki frosch na bazie octu z winogron. Po 5 min starłam i płytki jak lustro, błyszczące, czyste.
Amen.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
BRAWO!!!!
i to jest sposób na przebarwienie


ps za całe 8,50,-

chyba ten :wink:
http://www.doczysta.pl/images/frosch/frosch_grape_big.jpg

tygrys2000.79
01-03-2010, 20:15
dzięki,spróbuję też to może młotek się już nie przyda :)

noag
01-03-2010, 20:48
Spryskałam 2 płytki frosch na bazie octu z winogron. Po 5 min starłam i płytki jak lustro, błyszczące, czyste.
Amen.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
BRAWO!!!!
i to jest sposób na przebarwienie


ps za całe 8,50,-

chyba ten :wink:
http://www.doczysta.pl/images/frosch/frosch_grape_big.jpg

A gdzie to cudo można kupic?

CityMatic
01-03-2010, 20:51
A gdzie to cudo można kupic?
http://www.doczysta.pl/product_info.php?products_id=1540
a tak naprawdę w większości hurtowni/sklepów chemicznych i dużych marketach :wink:

tacim
01-03-2010, 20:55
ciort wie co będzie po 1-2 dniach może "zjeśc" poler :)

mickey30
01-03-2010, 23:59
hehe, no właśnie obawiałbym się trochę czy to cudo źle nie wpłynie na poler. Wolałbym naprawde nie ryzykować żeby bardziej nie narozrabiać i nie popsuć....

mynia_pynia
02-03-2010, 07:02
Dziewczyno to jest produkt typu eko ja myję tym łazienkę od 6 lat i wszystko jest super, to nie jest żrące, ma przyjemny zapach.

Mam uczulenie na domestos i zapach chloru, a produkty "żabki" są na bazie octu. Nawet jest proszek do prania - ale jego cena mnie powala i jeszcze nie używałam.

mickey30
02-03-2010, 18:46
Dziewczyno, faktycznie środek o przyjemnym zapachu i może pomaga przy utrzymywaniu czystości, ale na pewno nie usuwa przebarwienia jakie wyrządza fuga w polerze. Wiem, bo za Twoimi pochwałami dzisiaj specjalnie kupiłem to "cudo". Wyraźnie piszę kupiłem, nie -łam :wink: .....Zostanie mi najwyżej do mycia kabin i umywalek...... To dziadostwo(przebarwienie-smugi) nie jest powierzchowne,tylko wniknęlo głęboko w płytkę......

Ale wracając do tematu: Zna ktoś coś co pomoże pozbyć się tych smug przy spoinach?????

Mice
03-03-2010, 09:41
Dziewczyno, faktycznie środek o przyjemnym zapachu i może pomaga przy utrzymywaniu czystości, ale na pewno nie usuwa przebarwienia jakie wyrządza fuga w polerze. Wiem, bo za Twoimi pochwałami dzisiaj specjalnie kupiłem to "cudo". Wyraźnie piszę kupiłem, nie -łam :wink: .....Zostanie mi najwyżej do mycia kabin i umywalek...... To dziadostwo(przebarwienie-smugi) nie jest powierzchowne,tylko wniknęlo głęboko w płytkę......

Ale wracając do tematu: Zna ktoś coś co pomoże pozbyć się tych smug przy spoinach?????
A szukałeś tego środka Mapei o którym wyżej wspominałem ?

Damro
03-03-2010, 09:46
a masz może ogrzewanie podłogowe?Możesz rzucic jakieś zdjęcie podłogi?

Wirecki
06-03-2010, 18:57
Ktoś jeszcze próbował to cudo z żabą?

vadiol
06-03-2010, 19:37
Witam,
Gres poler nie został zaimpregnowany przed fugowaniem i niestety fuga przebarwiła mi płytki. Na wszystkich płytkach występują wzdłuż fug takie cienkie smugi.
Czy istnieje coś, co pomogło by to zlikwidować.Czy jest jakakolwiek szansa,żeby naprawić istniejący stan rzeczy bez wymiany płytek???

Spróbuj preparat Mapei Keranet . Wspominał chyba o nim Mice . Na pewno nie uszkodzi płytek . Kosztuje ok 14zl . Jest do nabycia m.in. w Praktikerze .

Tak na marginesie , jak nazywają sie te Twoje płytki ?.

piterek63
06-03-2010, 22:40
witam
nie sądze aby keranet pomógł, jest dobry do wykwitów na klinkierze ale na gres polerowany ...

gres polerowany ma otwarte pory, jesli się ich nie zamknie impregnatem to fuga czy cokolwiek wchodzi w strukture plytki i ją barwi.

mich83
01-11-2010, 19:28
Witam. Po roku od położenie fug i silikonów stały się one wyraźnie brudne. Stąd mam pytanie :

- Fugi ceresita w łazience przybrudziły się , jakiś fachowiec wszedł w butach cos tam gdzieś było szlifowane itp. Czym najlepiej wyczyścić a puzniej zabezpieczyć fugi, czy lepiej będzie kupic tez cos ceresita ( o ile mają cos takiego ) czy lepszym rozwiązaniem będa preperaty innej formy , Jakie ?

- Mam jeszcze prośbę o doradzenie w sprawie silikonów. Otóż przy wannie z hydromasażem mam półkę z glazury na wysokość wanny , między nią a wanną musi być dylatacja 1 cm która jest zabezpieczona silikonem. Nie wyszło to za dobrze ponieważ , powierzchnia jest porowata . Czy znacie jakiś dobry sposób na polozenie tak szeroko na 1 cm silikonu.

- Pozatym po roku silikon bardzo zżółkł.Ma ciągły kontakt z wodą podczas kąpieli. Czy istnieje na rynku jakiś silikon , bądź sposób na zabezpieczenie go zeby nie zżółkł ? ( wanna jest akrylowa )

danzel
08-04-2013, 23:01
Dzień dobry ! :)
Proszę mi doradzić czym można umyć kafelki z fugi. Kafelka jest porowata, posiada wgłębienia, jest szkliwiona. Kafelkarz przy fugowaniu przejechał całą powierzchnię kafelek fugą po czym przy czyszczeniu w porach kafelki została stwardniała fuga. Pan kafelkarz zaczął to czyścić szczotką drucianą co dało dało śladowy efekt. Boję się, że zostanie naruszone szkliwo kafelki i pozostanie szary ślad po stali. Kafelkarz nie wie jak sobie z tym poradzić, może miał zastosować jakieś środki chemiczne przed kafelkowaniem? Jak temu zaradzić, czy istnieją jakieś środki do czyszczenia fugi w porach i wgłębieniach kafelki? Bardzo proszę o pomoc.
Danzel

Gryfpc
09-04-2013, 07:02
Absolutnie nie szoruj płytek szczotką drucianą, ani innymi metalowymi przedmiotami. Czeka Cię żmudna praca ręczna. Spróbuj na przemian suchą i mokrą szorstką ścierą. Są też środki chemiczne typu "Atlas szop".
Tak między nami, to pogonił bym tego fliziarza: fuga mieszana w proporcjach z wodą "na oko", a jak przecierał fugi gąbką, to ciężko było wtedy domyć? Sporo fugi zmarnowanej, a jeszcze nierówno zatartej, nie wspominając o "idealnym" spasowaniu płytek. Ale ja się czepiam, przepraszam...

żona m
09-04-2013, 11:16
jeśli epoksydowa to nie usuniesz, już zostanie, jesli zwykła to polecam magiczne gąbeczki z rossmana. Cena około 5 zeta.

Gryfpc
09-04-2013, 12:24
Epoksyd też można usunąć podgrzewając go opalarką i delikatnie skrobiąc np. szpachelką. Robi się plastyczny i wtedy schodzi, byle nie bardzo podgrzewać, bo jak się przytopi, to gorzej schodzi i uwaga na niektóre płytki...

cameo
21-08-2013, 18:08
Czy ktoś zna może jakiś specyfik/sposób na usunięcie czarnej fugi z białych ("chropoatych") dekorów?
Jakiś czas temu położyliśmy w łazience czarne i białe płytki. Na połączeniu czarnych płytek z białym dekorem http://www.leroymerlin.pl/plytki-ceramiczne-i-gipsowe/glazura-terakota-gres/glazura/dekor-enthusiasm-a-glamline-alfa-cer,p169947,l230.html daliśmy czarną fugę. Niestety zaraz po tym przez prawie miesiąc nie mogliśmy wejść do mieszkania (długa historia) i płytki nie zostały umyte. Po umyciu okazało się że wszędzie fuga się doczyściła z płytek, ale na białych dekorach niestety nie. Żona czyściła jakimś środkiem do czyszczenia płytek (śmierdział coś jak rozpuszczalnik) ale z mizernym efektem....
Czym można to ogarnąć, będę wdzięczny za wszelką pomoc :-)

Paola 78
30-07-2016, 18:05
Najlepszy do czyszczenia fug jest zwykły ocet za 1.60 zł