PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

przemas90
10-05-2009, 19:44
Ja uważam że w przypadku budynku niepodpiwniczonego taki drenaż jest niepotrzebny ja mam budynek niepodpiwniczony i nie robię drenażu, koszt może niewielki ale po co to robić

robi i dosia
10-05-2009, 22:55
My jednak ten drenaz zrobimy. Doczytalismy że w takim przypadku jak nasz (tzn był wykop szeroki - wymiana gruntu ,poza obrys fundamentow i potem fundamenty były przyspane żwirem) tworzy se tak zwana miska w ktorej zbiera sie woda.
Potem, jak działka bedzie zagospodarowana i a się okaze że są klopoty bedzie tylko trudniej.

Powiem wiecej zrobilabym ten drenaz własnie na początku a teraz musimy ponownie odkopywac wokół domu.

dzieki za porady
powodzonka

sosnax1
11-05-2009, 04:42
Witam wszystkich rodo prosił bym o zdjecia z wewnątrz domku wszystkie jakie mogę prosić [email protected]


Jak wygląda sprawa salonu czy uważacie że jest za mały i wymaga rozbudowy o gabinet proszę o wasze opinie i jeszcze raz o zdjęcia z wewnątrz.


Jeśli buduje ktoś w okolicach Krakowa / Wieliczki proszę o namiary....
pozdrawiam

michal i kasia
11-05-2009, 11:16
Witam-mam pytanie odnośnie drenażu. Na jakiej głębokości umieścić rury drenażowe?? Na głębokości ław fundamentowych (ok 1,5m-głębokość przemarzania gruntu) czy moze wystarczy na głębokości ok 60-80 cm pod powierzchnią??

arekdm
11-05-2009, 12:04
Witam-mam pytanie odnośnie drenażu. Na jakiej głębokości umieścić rury drenażowe?? Na głębokości ław fundamentowych (ok 1,5m-głębokość przemarzania gruntu) czy moze wystarczy na głębokości ok 60-80 cm pod powierzchnią??

Spokojnie wystarczy nawet na 50 cm, tylko ważne aby obsypać go przynajmniej z góry żwirem, i to wszystko,

Pozdrowionka, Arek :wink:

qboos
11-05-2009, 13:53
MARLENA&MARCIN ile kosztowala was więźba za m3. U nas wolają 650 zl netto za m3. Nie wiem czy to dużo????????????

600PLN netto m3 impregnowane zanurzeniowo. Na rodo z podwojnym garazem idzie 9m3.

mWilQ
11-05-2009, 14:35
Napiszcie proszę w jaki sposób i czym robiliście izolację fundamentów? Buduję rodo na terenie piaszczystym. Wykonany jest wykop pod ławy fundamentowe, będzie 10-cio cm chudziak, zbrojenie i zalanie betonem b20 do poziomu ziemi (lane bez szalunku). Z tego co mi mówią wykonawcy, to najistotniejsza jest izolacja pozioma i na niej nie powinno się oszczędzać. Pionowa według nich to strata kasy (pomaluje się tylko dysperbitem).

Jak to wygląda u Was? Jak przygotowania fundamentów? Stosował ktoś folie?

Przeczytałem cały temat i śledzę go do dzisiaj, a jakoś większość istotnych informacji wylatuje mi z głowy :/

qboos
11-05-2009, 15:06
Napiszcie proszę w jaki sposób i czym robiliście izolację fundamentów? Buduję rodo na terenie piaszczystym. Wykonany jest wykop pod ławy fundamentowe, będzie 10-cio cm chudziak, zbrojenie i zalanie betonem b20 do poziomu ziemi (lane bez szalunku). Z tego co mi mówią wykonawcy, to najistotniejsza jest izolacja pozioma i na niej nie powinno się oszczędzać. Pionowa według nich to strata kasy (pomaluje się tylko dysperbitem).

Jak to wygląda u Was? Jak przygotowania fundamentów? Stosował ktoś folie?

Przeczytałem cały temat i śledzę go do dzisiaj, a jakoś większość istotnych informacji wylatuje mi z głowy :/

U mnie jako pozioma stosowali dysperbit + 2x papa, coz tu innego mozna wymyslic?

mWilQ
11-05-2009, 19:48
U mnie jako pozioma stosowali dysperbit + 2x papa, coz tu innego mozna wymyslic?

z tego co się nasłuchałem, to można... fantazja ludzka nie zna granic :/

Pytanko: Do wyciągnięcia kanalizacji na zewnątrz (w tym rozprowadzenie po parterze i przygotowanie pod poddasze) wzywaliście hydraulika (w jakiej cenie), czy robili to u Was murarze?

W sumie niewiele roboty, filozofii w tym również nie ma... ale jednak

wiolmar
11-05-2009, 20:46
drenarke robimy również (domek mamy niepodpiwniczony).Myslęże to słuszna decyzja. Rowek na 60cm góra. Pytanie moje dotyczy PIECA CO na paliwo stałe. Jaki piec? i czy kostrzewe ktoś ma-jest drogi ale pan od wod-kan i co bardzo go nam zachwala.

robi i dosia
11-05-2009, 22:49
[quote=qboos]


Pytanko: Do wyciągnięcia kanalizacji na zewnątrz (w tym rozprowadzenie po parterze i przygotowanie pod poddasze) wzywaliście hydraulika (w jakiej cenie), czy robili to u Was murarze?

W sumie niewiele roboty, filozofii w tym również nie ma... ale jednak

wzywalismy ale zrobili tylko kanalize i głowne podejscia na parterze - zrobili za 250 zł

sosnax1
12-05-2009, 02:58
Witam wszystkich forumowiczów ma pytanko do tych którzy widzieli lub maja już skończony salon na, pytanie kieruje do tych którzy nie powiększali go z poprzez likwidacje gabinetu czy jesteście zadowoleni z wielkości, przestronności i ustawności saloniku....

Pozdrawiam Wszystkich!!!!

Marlena&Marcin
12-05-2009, 08:25
Witam wszystkich forumowiczów ma pytanko do tych którzy widzieli lub maja już skończony salon na, pytanie kieruje do tych którzy nie powiększali go z poprzez likwidacje gabinetu czy jesteście zadowoleni z wielkości, przestronności i ustawności saloniku....

Pozdrawiam Wszystkich!!!!

jaki sens jest w powtarzaniu 3 raz tego samego pytania? Zapewne każdy już czytał wcześniejsze prośby..poczekaj aż ktoś na nie odpowie. Proponuję również prześledzić wcześniejsze strony gdyż już wiele razy było mówione o salonie. Jedni po zlikwidowaniu chwalą sobie przestrzeń.. dla innych salon z gabinetem również jest funkcjonalny. Fotki znajdziesz rownież na wcześniejszych stronach.
Najpierw poszukaj, potem pytaj!

sosnax1
12-05-2009, 14:23
OKI PRZEPRASZAM OBUECUJE ŻE SIE TO JUZ WIECEJ NIE POWTÓRZY :lol: :evil: :roll:

aniak25
12-05-2009, 18:21
... Poza tym mówią, że oni robią płytę na całej powierzchni bo nawet jak grunt osiądzie to w domu nic się nie stanie a ja nie wiem o czym oni mówią. Wybaczcie za może głupie pytania ale starałam się podszkolić tylko nie rozumiem czasem ich skrótów myślowych więc pomóżcie i podpowiedzcie na co się zdecydować.

pozdrawiam

... Odnosnie plyty to pewnie chodzi im o "chudziaka". Ta plyta nie ma zadnych wlasciwosci nosnych to jest utwardzenie gruntu. Na fundamentach dookola idzie wieniec ze zbrojenia i to on spina wszystko zeby po zasypaniu piachem sie sciany nie porozlazily (przynajmniej u mnie tak bylo bo fundament dosc wysoki wyszedl).

Istnieje w budownictwie płyta fundamentowa, czyli mocno zbrojona, gruba "wylewka" na styropianie położonym z kolei na tłuczniu. Czyli od strony ziemi: tłuczeń (albo gruby żwir), styropian klasy co namniej FS 20 (np 20 cm, ale można dać 30), płyta betonowa zbrojona i dalej już normalnie ściany i/lub posadzki...

witam

dzięki za odpowiedź, właśnie o to im chodziło :)

No i nareszcie mogę się czymś pochwalić. Właśnie porządkują się moje papiery i w czwartek składamy pozwolenie na budowę :D :D :D ogromnie się cieszę
co prawda brakuje nam jeszcze jednego bardzo ważnego papierka ale donisiemy a póki co będziemy przeciągać. postanowiliśmy tak to wszystko ułożyć bo chcemy też poskładać wnioski o kredyt i wszystko będzie razem szło. Teraz już myślę, że nie zapeszając mogę powiedzieć, że sierpień wrzesień zaczniemy coś działać i w końcu powstanie piękna dziura :D
pozdrawiam wszystkich budujących i zabieram się za nadrabianie zaległości na forum

qboos
13-05-2009, 14:44
Witajcie,
mam pytanko do tych co juz polozyli dach - czy robiliscie przed polozeniem elewacje na fragmencie sciany szczytowej ktora jest odkryta przez roznice w poziomach dachow nad garazem i domem? Majster kaze klasc teraz a osobiscie wolalbym zostawic to na pozniej jak bede robil calosc.

WERKA85
13-05-2009, 16:31
Witam!!

Weronika2277
My budujemy koło Opola serdecznie zapraszamy!!
Jesteśmy na etapie ogrzewania jak wszystko będzie ok to jesienią sie wprowadzamy :lol:

Pozdrawiamy

Marlena&Marcin
13-05-2009, 16:40
Witajcie,
mam pytanko do tych co juz polozyli dach - czy robiliscie przed polozeniem elewacje na fragmencie sciany szczytowej ktora jest odkryta przez roznice w poziomach dachow nad garazem i domem? Majster kaze klasc teraz a osobiscie wolalbym zostawic to na pozniej jak bede robil calosc.
Trzeba zrobić tą elewację przed położeniem dachu bo potem nie będzie dostępu by styropian położyć na całej ścianie. Oczywiście bez tynku :) sam styropian, i siatka z klejem. Elewację trzeba też zrobić na bokach lukarn.
Pozdrawiam.
Marcin

coen
13-05-2009, 20:48
Witajcie,
mam pytanko do tych co juz polozyli dach - czy robiliscie przed polozeniem elewacje na fragmencie sciany szczytowej ktora jest odkryta przez roznice w poziomach dachow nad garazem i domem? Majster kaze klasc teraz a osobiscie wolalbym zostawic to na pozniej jak bede robil calosc.

My robiliśmy tzn "pomiędzy dachami" został położony zwykły tynk cementowo-wapienny /tam nie ma styropianu bo my budujemy z porothermu38/
boki lukarn zostały wykonane z płyty OSB na to styropian + siatka i klej.

pawlusp
14-05-2009, 08:35
qboos


Witajcie,
mam pytanko do tych co juz polozyli dach - czy robiliscie przed polozeniem elewacje na fragmencie sciany szczytowej ktora jest odkryta przez roznice w poziomach dachow nad garazem i domem? Majster kaze klasc teraz a osobiscie wolalbym zostawic to na pozniej jak bede robil calosc.

Najlepiej zrobić to przed położeniem dachówki, aby uniknąć jej zabrudzenia. Dodatkowo nie będzie problemów z wciskaniem ocieplenia pomiędzy krokwie a ścianę.

Pozdrawiam,
pawlus

Lolek70
15-05-2009, 13:28
podpisuję się pod zdaniem, że tynkowanie lukarn należy zrobić przed dachówką - jest najmniej problemów i nie musisz drżeć o to czy Ci nie uświnią (łiii tam :-)) dachówki

pozdrawiam

Brygida i Jarek
15-05-2009, 20:19
Witemy wszystkich :)

U nas została położona więźba dachowa, czekamy na wymurowanie kominów i mamy nadzieję dalej ruszyć z dachem. Mamy pytanie właśnie odnośnie dachu czy deskowaliscie dach pod dachówkę ? Nasz pan od dachu odradza takie rozwiazanie twierdzi , że dobra i dobrze założona folia wystarczy ale my sie zastanawiamy :roll: Przeczytaliśmy także o konieczności zrobienia elewacji na fragmencie sciany szczytowej i bokach lukarn, czy macie na mysli tylko styropian czy także tynk? :roll:

Pozdrawiamy

wiolmar
15-05-2009, 21:00
Witam. Deskowaliśmy dach pod dachówkę. Otynkowany mamy szczyt budynku (ściana z garażem) oraz tynki na pokach lukarn. Tynk czyli siatka, steropian. Mamy też zrobiona podbitkę na tej ścianie szczytowej (garażowej). My czekamy na okna-w poniedziałek montaż. Proszę o podpowiedź czy bramę garażową powinno się montować przed tynkami i posadzkami czy później? Pozdrawiam

WERKA85
16-05-2009, 08:09
Witam!!
My montowaliśmy przed tynkowaniem razem z oknami.
pozdrawiam

aLien01
16-05-2009, 13:07
Witam Wszystkich

Pogoda może nie jest super ale pochwalę się - dzisiaj podpisałem umowę na budowę Rodo6 G2 15 lipa zaczynamy :D koszt za stan surowy zamknięty za robociznę 46tys. zł

Marlena&Marcin
16-05-2009, 20:46
U nas już prace ekipy stawiającej domek powoli się kończą. Oto efekty:

salon:
http://images41.fotosik.pl/121/c579c663be2255ac.jpg (http://www.fotosik.pl)

gabinet:
http://images49.fotosik.pl/125/939e0af7cd5b3438.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images40.fotosik.pl/121/2f2d9323bee8d370.jpg (www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/122/0ea9c4f2ecd39025.jpg (www.fotosik.pl)

Brygida i Jarek
16-05-2009, 22:23
Marlena&Marcin miło patrzeć na postępy i na czyściutki parter domku, u nas jeszcze stemple / po ilu dniach zdejmowaliście ? /no i piach, jak dobrze pójdzie w przyszłym tygodniu wyprowadzimy kanalizacje i zalejemy chudziaka.
Mamy pytanko, bo widzimy , że u was tez juz położona więźba, będziecie deskować pod dachówkę czy kładziecie folię, nam cieśla podał cenę 15 zł/m2 za deskowanie, impregnat i papę, wykorzystamy deski szalunkowe , koszt szacujemy na ok. 6tyś. za całość. To zawsze dodatkowy koszt ale dach podobno solidniejszy :roll: Jak dobraliście kolor kominów do dachówki i jakie rynny zakładacie?
No to się pytań nazbierało, czekamy na wasze sugestie.

Pozdrawiamy :wink:

Marlena&Marcin
16-05-2009, 22:42
Marlena&Marcin miło patrzeć na postępy i na czyściutki parter domku, u nas jeszcze stemple / po ilu dniach zdejmowaliście ? /no i piach, jak dobrze pójdzie w przyszłym tygodniu wyprowadzimy kanalizacje i zalejemy chudziaka.
Mamy pytanko, bo widzimy , że u was tez juz położona więźba, będziecie deskować pod dachówkę czy kładziecie folię, nam cieśla podał cenę 15 zł/m2 za deskowanie, impregnat i papę, wykorzystamy deski szalunkowe , koszt szacujemy na ok. 6tyś. za całość. To zawsze dodatkowy koszt ale dach podobno solidniejszy :roll: Jak dobraliście kolor kominów do dachówki i jakie rynny zakładacie?
No to się pytań nazbierało, czekamy na wasze sugestie.

Pozdrawiamy :wink:
Stemple stały ponad 4 tygodnie. Co do dachu to kładziemy folię bez deskowania uważamy, że wystarczy. Desek to chyba bedziecie musieli dokupić bo dach na przecież 200m2,a strop jakieś 100m2 :)
Na dach kładziemy dachówkę cementową Euronit S naturalna czerwień, na kominy dobraliśmy cegłę klinkierową pełną Lode, kolor naturalna czewień. Pasuje prawie idealnie :)
Rynny PCV Gamrat koloru białego :)
Budujemy Rodoska dokładnie takiego jak w projekcie, bo taki nam się spodobał :)
Pozdrawiamy
M&M

Brygida i Jarek
16-05-2009, 23:35
Marlena&Marcin dzięki za odpowiedź, w poniedziałek chcemy kupić klinkier na kominy o dachówce nie piszemy bo jeszcze się zastanawiamy , ale na 99% będzie grafitowa lub czarna. Jaka macie wysokość kominów na zewnątrz, my mamy komin od pieca przeniesiony na tył garażu a pan projektant co robił adaptacje narysował go tak "na oko"czyli dał zła wysokość. Pamiętacie ilość zakupionego klinkieru?
Pozdrawiamy

Marlena&Marcin
17-05-2009, 08:51
na kominy kupiliśmy 530 szt cegieł pełnych
jaka wysokość kominów.. hmm.. nie wiem, w projekcie powinna być informacja :)
Pozdrawiam,
M&M

greg123456
17-05-2009, 12:14
Witam.
Odwiedzam forum prawie codziennie, napiszcie w jakiej cenie kupiliscie klinkier, ja musze poszukac. pierwsze prace na dzialce byly we wtorek po swietach.A to moje pierwsze zdjecia na forum. Mam nadzieje ze sie otworza. Dosyc duzo mam zmian,niektore dzieki wam :D ale o nich innym razem.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7435afc7c81e4958.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad77e98e084bf8e2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c068f158bb68b70.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/10370a5d38caf35d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc34df88234074fe.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/192d000a685603b8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2ba2c4a18f0df421.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df94aec85020645e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/692cae6f66317208.html

czekam na komentarze :lol:

Brygida i Jarek
17-05-2009, 22:52
Witamy ponownie :)
Ciagle przerabiamy temat dachu i kominów. Nam murarz kazał kupić 940 cegieł klinkierowych na kominy :roll: duzo w porównaniu z Marlena&Marcin???
Dzis znowu dyskutowalismy na temat deskowania i dalej sie zastanawiamy :roll: Jaka folię dachową założyliście albo założycie , jezeli oczywiście nie deskujecie? Czekamy na wasze dachowe sugestie.
Pozdrowienia dla wszystkich :)

ArKaMa
17-05-2009, 23:29
Witam Wszystkich

Pogoda może nie jest super ale pochwalę się - dzisiaj podpisałem umowę na budowę Rodo6 G2 15 lipa zaczynamy :D koszt za stan surowy zamknięty za robociznę 46tys. zł

Gratulacje - a jaki przewidujesz koszt materiałów?

Ja odebrałem wyniki badan geologicznych -jest dobrze, tyle, że jeśli bym chcial piwnicę to najlepiej na strychu :D :D :D

aLien01
18-05-2009, 10:40
Witam Wszystkich

Pogoda może nie jest super ale pochwalę się - dzisiaj podpisałem umowę na budowę Rodo6 G2 15 lipa zaczynamy :D koszt za stan surowy zamknięty za robociznę 46tys. zł

Gratulacje - a jaki przewidujesz koszt materiałów?

Ja odebrałem wyniki badan geologicznych -jest dobrze, tyle, że jeśli bym chcial piwnicę to najlepiej na strychu :D :D :D

Witam

130tys. - 140tys. na stan surowy zamknięty bez stolarki okiennej i drzwiowej. Jak skończę SSZ to podam Ci dokładnie ile czego i za ile poszło mi do budowy.

Magnolia1984
19-05-2009, 08:53
Witam. Ja również buduję Rodoska i mam wielką prośbę do tych osób, które robiły sobie rolety podtynkowe. Interesuje mnie koszt tych rolet. Mi wycenili je na 16 300 zł. i wydaje mi sie, że to jakoś dużo. Bardzo proszę o pomoc

aniak25
19-05-2009, 15:23
Witam Wszystkich

Pogoda może nie jest super ale pochwalę się - dzisiaj podpisałem umowę na budowę Rodo6 G2 15 lipa zaczynamy :D koszt za stan surowy zamknięty za robociznę 46tys. zł

Gratulacje - a jaki przewidujesz koszt materiałów?

Ja odebrałem wyniki badan geologicznych -jest dobrze, tyle, że jeśli bym chcial piwnicę to najlepiej na strychu :D :D :D

Witam

130tys. - 140tys. na stan surowy zamknięty bez stolarki okiennej i drzwiowej. Jak skończę SSZ to podam Ci dokładnie ile czego i za ile poszło mi do budowy.

Alien czy możesz mi wyjaśnić jak to zrobiłeś, że płacisz 46 tys za robotę stanu surowego zamknietego??

u mnie wychodzi tak jak poniżej:
poziom 0 (roboty ziemne, fundamenty, izolacje fundamentów, podkłady betonowe) - 19 tys robota + ok 16,5 tys materiał
parter (w tym kominy i kanały went, strop, wieniec, schody zelbet) - 18tys robota + ok 16 tys materiał
poddasze (w tym kominy i wentylacja i okładziny tychże) - 7,5tys robota + ok 7 tys materiał
zbrojenia wszystkie - 2,4tys robota + 5tys materiał
dach (w tym konstrukcja, folia łatowanie, dachówka, montaż okien połaciowych, ławy kominiarskie, rynny) - 20tys robota + ok 18 tys materiał
razem prawie 66,9 ts robocizna + ok 62,5 tys materiały

nie wiem gdzie wrzucić ocieplenie poddasza, tynki wew, izolacje podposadzkowe - wydaje mi się ze to już jako wykonczeniówka a nie SSZ

czy ktoś może się odnieść do tej wyceny, bardzo proszę bo to najlepsza i najdokładniejsza oferta jaką dostałam

dostałam jeszcze dwie - jedna 55 tys bez dachu ale o co nie zapytałam to słszałam ze to koszt dodatkowy albo na mojej głowie; druga wycena, której nie jestem w stanie ująć bo czysta robota 46,5tys ale nie podoliczane niektore rzeczy jak fadroma, ubijarka, geodeta, transporty i plus dach 110zł/m2 za konstrukcję i całą resztę czyli ponad 25 tys za robociznę

pozdrawiam

wiolmar
19-05-2009, 20:12
Nas koszt robocizny wyniósł 38 tyś-stan surowy z dachem rodosek z jednym garażem. Jesli chodzi o rolety zewnętrzne to w ostatniej chwili z niej zrezygnowaliśmy. Ceny od 10 tys do 12 na cały dom. Wycenę robiły 4 firmy. Oj jak ja bym chciała pochwalić się swoim domkiem na forum ale niestety nie wiem jak tu sie wkleja zdjęcia. Od wczoraj mamy juz okienka. w poniedziałek wchodzi elektryk. Pozdrawiam

aLien01
20-05-2009, 13:29
Witam Wszystkich

Pogoda może nie jest super ale pochwalę się - dzisiaj podpisałem umowę na budowę Rodo6 G2 15 lipa zaczynamy :D koszt za stan surowy zamknięty za robociznę 46tys. zł

Gratulacje - a jaki przewidujesz koszt materiałów?

Ja odebrałem wyniki badan geologicznych -jest dobrze, tyle, że jeśli bym chcial piwnicę to najlepiej na strychu :D :D :D

Witam

130tys. - 140tys. na stan surowy zamknięty bez stolarki okiennej i drzwiowej. Jak skończę SSZ to podam Ci dokładnie ile czego i za ile poszło mi do budowy.

Alien czy możesz mi wyjaśnić jak to zrobiłeś, że płacisz 46 tys za robotę stanu surowego zamknietego??

u mnie wychodzi tak jak poniżej:
poziom 0 (roboty ziemne, fundamenty, izolacje fundamentów, podkłady betonowe) - 19 tys robota + ok 16,5 tys materiał
parter (w tym kominy i kanały went, strop, wieniec, schody zelbet) - 18tys robota + ok 16 tys materiał
poddasze (w tym kominy i wentylacja i okładziny tychże) - 7,5tys robota + ok 7 tys materiał
zbrojenia wszystkie - 2,4tys robota + 5tys materiał
dach (w tym konstrukcja, folia łatowanie, dachówka, montaż okien połaciowych, ławy kominiarskie, rynny) - 20tys robota + ok 18 tys materiał
razem prawie 66,9 ts robocizna + ok 62,5 tys materiały

nie wiem gdzie wrzucić ocieplenie poddasza, tynki wew, izolacje podposadzkowe - wydaje mi się ze to już jako wykonczeniówka a nie SSZ

czy ktoś może się odnieść do tej wyceny, bardzo proszę bo to najlepsza i najdokładniejsza oferta jaką dostałam

dostałam jeszcze dwie - jedna 55 tys bez dachu ale o co nie zapytałam to słszałam ze to koszt dodatkowy albo na mojej głowie; druga wycena, której nie jestem w stanie ująć bo czysta robota 46,5tys ale nie podoliczane niektore rzeczy jak fadroma, ubijarka, geodeta, transporty i plus dach 110zł/m2 za konstrukcję i całą resztę czyli ponad 25 tys za robociznę

pozdrawiam

Sprawa robocizny powiem Ci, że szacuje się różnie ja miałem oferty 90tys do 46tys. wybrałem najtańszą gdyż ekipa poniekąd sprawdzona.
Inna sprawa jeśli chodzi o materiały coś mi się nie chce wierzyć, że materiały będą kosztować 62,5tys ale tu też cena zależy od rejonu, warunków gruntowych, materiałów użytych więc i twoja kwota może być rzeczywista. Jak wybuduje stan surowy obiecuje podać koszt i ilości materiałów.

Brygida i Jarek
20-05-2009, 16:52
aniak25 pytasz o koszty robocizny i materiałów, te koszty są rzeczywiście bardzo zróżnicowane. My mamy skończony stan surowy otwarty i więźbę na dachu.
Robocizna za fundament z izolacją i ociepleniem zgodnie z projektem, ściany nośne i działowe, schody wewnętrzne , strop teriva, wymurowanie kominów + klinkier czyli cała murarska robota z wyjatkiem schodów wejsciowych i tarasu to 33tyś., w tym wypełnienie fundamentu piachem. Za dach mamy uzgodnione 11 tyś. za robociznę / w tym więźba 3 tyś. /, kładziemy dachówkę , za dodatkowe deskowanie dopłata 3 tyś. / jeszcze się zastanawiamy /, w tym montaz 4 okien dachowych i rynny.Za wyprowadzenie kanalizacji do poziomu 0 250 zł.
Materiały to kwestia tego z czego budujesz, my postawilismy domek z porothermu 25 a ścianki działowe mamy z bloczków betonowych / potocznie suporex /, za materiały zapłaciliśmy ok. 70 tyś. w tym komin systemowy, dodatkowo więźba to koszt 6600.
Zastanawia nas koszt robocizny za dach i stosunkowo niska cena za materiał na jego pokrycie / czym zamierzasz pokryć dach? /, my właśnie wybieramy dachówkę i mamy wyceny za całość materiału z orynnowaniem od 24tyś. / euronit / do 29 tyś. tondach stodo 12 / ceramiczna glazurowana /.
Wniosek jest jeden ceny są ogromnie zróżnicowane zarówno za robociznę jak i za materiał.
Wczoraj mieliśmy pomiar okien, zdecydowaliśmy się na oknoplast Kraków, okna platinum dwustronny kolor koszt 19 380 z montażem, drzwi wejściowe wyceniono nam tez z oknoplastu na 4378zł, czekamy na wycene bramy garazowej hormann , segmentowej z napedem.

Pozdrawiamy wszystkich budujacych :)

aniak25
20-05-2009, 17:13
Jeśli chodzi o ceny materiałów to mam dobre układy w jednej hurtowni i mam nadzieję, że to wszytko dobrze mi policzyli bo sama bylam zdziwiona.
Najbardziej zastanowila mnie cena robocizny czy to możiwe zeby az tak rozne byly ceny. Skoro mi wyszlo za SSO 46 tys i jeszcze plus dach 20 tys a Arturowi razem z dachem 46tys. Wrocław i Szczecin to duże miasta, myślałam ze ceny bedą podobne. U was 33 tys i 11 za dach to już wogle mało. Z trzech ofert jakie dostałam ta jest najniższa. Wiem ze mogę trochę ponegocjować ale 20 tys to nie zbije.
Nie wiem teraz co mam robic :( głowa pełna

mWilQ
20-05-2009, 20:41
Jeśli chodzi o ceny materiałów to mam dobre układy w jednej hurtowni i mam nadzieję, że to wszytko dobrze mi policzyli bo sama bylam zdziwiona.
Najbardziej zastanowila mnie cena robocizny czy to możiwe zeby az tak rozne byly ceny. Skoro mi wyszlo za SSO 46 tys i jeszcze plus dach 20 tys a Arturowi razem z dachem 46tys. Wrocław i Szczecin to duże miasta, myślałam ze ceny bedą podobne. U was 33 tys i 11 za dach to już wogle mało. Z trzech ofert jakie dostałam ta jest najniższa. Wiem ze mogę trochę ponegocjować ale 20 tys to nie zbije.
Nie wiem teraz co mam robic :( głowa pełna

Co prawda jakieś wybitnej analizy wśród wykonawców nie zrobiłem, ale doinformowałem się u znajomego jakie są realia u nas we Wrocławiu.
Ceny zależą również od tego jakim systemem planujesz budować.
Znajomy który robi najczęściej inwestycje, powiedział mi, że poniżej 50 tys nie zejdzie dla domku z jednym garażem. Koleżanki facet zajmujący się budową domów wycenił mi do dachu robocizne na 32,5 tyś i na 19 tyś dach z jego wykończeniem.
Mi się poszczęściło bo mam w rodzinie budowlańca i całość pod dach zrobi mi za 25 tyś.

Jeśli chodzi o materiały to zamawiam je od początku do końca osobiście. Wstępnie zorientowałem się jak to wygląda we Wrocławiu i jak na jego obrzeżach. Niestety wycena to jedno, a później realizacja to zupełnie coś innego. Czasem warto dołożyć i się nie martwić, że materiał przyjedzie słaby jakościowo.

Bajki typu kompleksowa obsługa przez jedną firmę już również przerobiłem i jakoś mnie to nie interesuje. Oferują ludziom gratisy np w postaci styropianu, a w ostateczności resztę zawyżają, aby wyjść na równo.
Na pewno warto podzwonić i się potargować. Kto przytakuje na pierwszą kwotę usłyszaną przez sprzedawce będzie wykorzystany ;)

Brygida i Jarek
20-05-2009, 21:32
mWilQzgadzamy sie z twoja opinia na temat targowania się i tych rzekomych"promocji i gratisów", my dostaliśmy wycene robocizny od 27tyś. bez dachu do 75tyś. z dachem, wybraliśmy optymalną. Materiały bierzemy z lokalnej hurtowni bez problemów i w rozsadnej cenie, zawsze na czas na budowie. raz wzielismy komin systemowy w innej hurtowni i do dzisiaj czyli jakies 3 tygodnie czekamy na kilka brakujacych elementów wentylacyjnych , podobno beda jutro :-?
Z ekipy jestesmy zadowoleni ale nie ma wykonawców doskonałych, mamy niedolewki na wieńcu i na jednym balkonie / widac zbrojenie /, murarz twierdzi , że beton był zbyt gesty czyli jest winny ... beton, sa tez inne drobne mankamenty. Ekipy trzeba pilnować, sprawdzac robote , tylko jak gdy pracujesz 12 godzin dziennie :roll: a na koniec zawsze trzeba egzekwowac poprawki.

mamy pytanie , jaką grubość posadzki trzeba liczyć przy ogrzewaniu podłogowym? / jaką grubość styropianu? Pytamy bo jestesmy przed wylaniem 10cm chudego betonu i bedziemy chyba musieli wybierać piach bo jest go zbyt dużo, samo zageszczenie nic nie da. Jaką macie wysokość od poziomu właściwej posadzki / panel, płytka/ do otworu okiennego w kuchni i pozostałych pomieszczeniach?

pozdrawiamy

Marlena&Marcin
20-05-2009, 23:18
mWilQzgadzamy sie z twoja opinia na temat targowania się i tych rzekomych"promocji i gratisów", my dostaliśmy wycene robocizny od 27tyś. bez dachu do 75tyś. z dachem, wybraliśmy optymalną. Materiały bierzemy z lokalnej hurtowni bez problemów i w rozsadnej cenie, zawsze na czas na budowie. raz wzielismy komin systemowy w innej hurtowni i do dzisiaj czyli jakies 3 tygodnie czekamy na kilka brakujacych elementów wentylacyjnych , podobno beda jutro :-?
Z ekipy jestesmy zadowoleni ale nie ma wykonawców doskonałych, mamy niedolewki na wieńcu i na jednym balkonie / widac zbrojenie /, murarz twierdzi , że beton był zbyt gesty czyli jest winny ... beton, sa tez inne drobne mankamenty. Ekipy trzeba pilnować, sprawdzac robote , tylko jak gdy pracujesz 12 godzin dziennie :roll: a na koniec zawsze trzeba egzekwowac poprawki.

mamy pytanie , jaką grubość posadzki trzeba liczyć przy ogrzewaniu podłogowym? / jaką grubość styropianu? Pytamy bo jestesmy przed wylaniem 10cm chudego betonu i bedziemy chyba musieli wybierać piach bo jest go zbyt dużo, samo zageszczenie nic nie da. Jaką macie wysokość od poziomu właściwej posadzki / panel, płytka/ do otworu okiennego w kuchni i pozostałych pomieszczeniach?

pozdrawiamy
My do ogrzewania podłogowego liczyliśmy: parter - 10cm styropian + 6cm wylewka + płytki z klejem 2cm (tyle założyliśmy), piętro - 4cm styropian + 6 cm wylewki + 2cm panele drewniane (12mm) z klejem.
Wysokość do dolenej krawędzi okna w kuchni mogę pomierzyć w piątek, jeśli nie będzie za późno.
Pozdrawiam

Marcin

przemas90
21-05-2009, 07:17
ja przy ogrzewaniu podłogowym liczę 15 cm styropianu i 7 cm wylewki plus płytka lub coś innego z tym że ja robię podłogowe w całym domu ogrzewać się będę gazem płynnym

Marlena&Marcin
21-05-2009, 09:16
Jak wygląda sprawa salonu czy uważacie że jest za mały i wymaga rozbudowy o gabinet proszę o wasze opinie i jeszcze raz o zdjęcia z wewnątrz.


Mamy już postawione ścianki działowe na parterze (tak jak w oryginalnym projekcie) i musze przyznać, że pomieszczenia mnie miło zaskoczyły. Wyglądało to wszystko małe przed podziałem, a teraz jest super. Salon uważam, ma idealną wielkość jeżeli ma służyć do odpoczynku, wypicia kawy i obejrzenia TV. Łazienka na dole również większa niż przewidywaliśmy. Nawet wiatrołap jakiś taki wielki niż to na co się nastawialiśmy.

sosnax1 – mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że pomieszczenia są optymalnej wielkości (przy oryginalnym projekcie) – to moje spostrzeżenia.

Pozdrawiam,
Marlena

aga&marcin
21-05-2009, 11:46
Jak wygląda sprawa salonu czy uważacie że jest za mały i wymaga rozbudowy o gabinet proszę o wasze opinie i jeszcze raz o zdjęcia z wewnątrz.


Mamy już postawione ścianki działowe na parterze (tak jak w oryginalnym projekcie) i musze przyznać, że pomieszczenia mnie miło zaskoczyły. Wyglądało to wszystko małe przed podziałem, a teraz jest super. Salon uważam, ma idealną wielkość jeżeli ma służyć do odpoczynku, wypicia kawy i obejrzenia TV. Łazienka na dole również większa niż przewidywaliśmy. Nawet wiatrołap jakiś taki wielki niż to na co się nastawialiśmy.

sosnax1 – mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że pomieszczenia są optymalnej wielkości (przy oryginalnym projekcie) – to moje spostrzeżenia.


Pozdrawiam,
Marlena

Zgadzam się w zupełności z Marleną@Marcinem. Sosnax jeżeli chcecie zobaćżyć nasz dom na żywo to zapraszam do nas. Budujemy w Mietniowie i mamy stan surowy zamknięty z tynkami i wylewkami. W przyszłym tygodniu może zaczniemy ocieplenie. :)

sosnax1
21-05-2009, 19:32
Dziękuje bardzo za odpowiedzi też podjęliśmy decyzje że nie będziemy powiększać, saloniku wprowadzimy tylko kilka zmian np, schowek pod schodami, kotłownia na tył garażu (zastanawiamy się gruba nad pompą ciepła), również podnieś piętro o jeden pustak ale tego nie jesteśmy jeszcze pewni wiec jeśli ktoś może coś doradzić bardzo proszę o propozycję bo może sie okazać że to jest nie potrzebne.....

Mamy nadzieję ruszyć z fundamentami za dwa miesiące

Pozdrawiam

Brygida i Jarek
21-05-2009, 20:54
Marlena&Marcin jeśli nie zapomnicie będziemy wdzięczni za podanie pomiaru okno-podłoga, chudy beton lejemy poniedziałek- wtorek. Dziś rozmawialiśmy z kierownikiem budowy on też uważa , że styropian 10cm przy podłogówce wystarczy / wykonawca sugerował 15cm ale my nie chcemy zbędnie tracić wysokości pomieszczeń /+ wylewka i płytki czyli ok. 18 cm. Musieliśmy podać poziom podłogi przy pomiarze okien, pan szczególnie zwracał uwagę na te wysokość w kuchni ze względu na blaty robocze mebli kuchennych.
Zgadzamy się co do wielkości pomieszczeń choć my nie mamy gabinetu, ładne pokoje są na poddaszu, pokój nad garażem naprawdę spory, podobnie ten z wyjściem na dwa balkony od strony ogrodu, łazienka też ok.
To naprawdę ładny i funkcjonalny dom. :)
Pozdrawiamy :wink:

Marlena&Marcin
21-05-2009, 21:18
Dziękuje bardzo za odpowiedzi też podjęliśmy decyzje że nie będziemy powiększać, saloniku wprowadzimy tylko kilka zmian np, schowek pod schodami, kotłownia na tył garażu (zastanawiamy się gruba nad pompą ciepła), również podnieś piętro o jeden pustak ale tego nie jesteśmy jeszcze pewni wiec jeśli ktoś może coś doradzić bardzo proszę o propozycję bo może sie okazać że to jest nie potrzebne.....

Mamy nadzieję ruszyć z fundamentami za dwa miesiące

Pozdrawiam

w pomieszczeniu gospodarczym robimy pralnie, na tyłach garażu mamy "kotłownie" z pompą ciepła, poddasze podnieśliśmy o 1 pustak tak nam doradził kierownik ekipy która u Nas buduje. I uważam, że z tym jednym więcej pustakiem jest lepiej :)
Pod schodami mamy wolną przestrzeń więc mini schowek się przyda :)

Pozdrawiam
Marlena

Marlena&Marcin
21-05-2009, 21:51
Marlena&Marcin jeśli nie zapomnicie będziemy wdzięczni za podanie pomiaru okno-podłoga, chudy beton lejemy poniedziałek- wtorek. Dziś rozmawialiśmy z kierownikiem budowy on też uważa , że styropian 10cm przy podłogówce wystarczy / wykonawca sugerował 15cm ale my nie chcemy zbędnie tracić wysokości pomieszczeń /+ wylewka i płytki czyli ok. 18 cm. Musieliśmy podać poziom podłogi przy pomiarze okien, pan szczególnie zwracał uwagę na te wysokość w kuchni ze względu na blaty robocze mebli kuchennych.
Zgadzamy się co do wielkości pomieszczeń choć my nie mamy gabinetu, ładne pokoje są na poddaszu, pokój nad garażem naprawdę spory, podobnie ten z wyjściem na dwa balkony od strony ogrodu, łazienka też ok.
To naprawdę ładny i funkcjonalny dom. :)
Pozdrawiamy :wink:
Jutro rano pomierzę :)
Co do szafek kuchennych dolnych to: standardowo szafka z nóżkami 100mm ma 820mm + blat (28 lub 38mm) no chyba, że nóżki większe 150mm to już wychodzi 870mm + blat.

sosnax1
22-05-2009, 00:24
Dziękuje bardzo za odpowiedzi też podjęliśmy decyzje że nie będziemy powiększać, saloniku wprowadzimy tylko kilka zmian np, schowek pod schodami, kotłownia na tył garażu (zastanawiamy się gruba nad pompą ciepła), również podnieś piętro o jeden pustak ale tego nie jesteśmy jeszcze pewni wiec jeśli ktoś może coś doradzić bardzo proszę o propozycję bo może sie okazać że to jest nie potrzebne.....

Mamy nadzieję ruszyć z fundamentami za dwa miesiące

Pozdrawiam

w pomieszczeniu gospodarczym robimy pralnie, na tyłach garażu mamy "kotłownie" z pompą ciepła, poddasze podnieśliśmy o 1 pustak tak nam doradził kierownik ekipy która u Nas buduje. I uważam, że z tym jednym więcej pustakiem jest lepiej :)
Pod schodami mamy wolną przestrzeń więc mini schowek się przyda :)

Pozdrawiam
Marlena


Pytanko do Marleny jaką moc pompy zastosowałaś i jakiej firmy jeśli można wiedzieć??

Marlena&Marcin
22-05-2009, 08:36
Pytanko do Marleny jaką moc pompy zastosowałaś i jakiej firmy jeśli można wiedzieć??

To raczej pytanie do mojego męża ;) bo on jest od tych spraw technicznych a ja od „dekoracyjnych” :)
Ale z powodu jego nie obecności odpowiem :)
Mieliśmy kilka ofert z różnych firm.
Jak na razie myślimy o Daikin Altherma 8,43 kW + zbiornik CWU 200l.

wolintom
22-05-2009, 11:42
usunięty...

agazaw
22-05-2009, 11:44
witam wszystkich !!! my dopiero zaczym=namy budowac rodo 6 mam pytanko czy ktos mi powie ile weszło mu kubików betonu do ziemi i czy ktos zalewał recznie bo słyszelismy ze to o połowe mnniej kosztuje!!! pozdrawiam

Cecil
22-05-2009, 12:21
witam wszystkich !!! my dopiero zaczym=namy budowac rodo 6 mam pytanko czy ktos mi powie ile weszło mu kubików betonu do ziemi i czy ktos zalewał recznie bo słyszelismy ze to o połowe mnniej kosztuje!!! pozdrawiam

jeśli chodzi o ławy, to robi się je betonem B20 i tylko w prawdziwej betoniarni mogą tak dobrze zmieszać beton. Taka przydomowa betoniarka nie zrobi betonu o tak dobrej specyfice.

Przy rodo bez piwnicy i zjednym garażem 11 kupików to standard (mozna poczytać na wcześniejszych stronach forum)
Ja mam piwnicę (czyli ławy schodowe) + garaż 2-stanowiskowy więc poszło 18 kubików

Marlena&Marcin
22-05-2009, 12:27
witam wszystkich !!! my dopiero zaczym=namy budowac rodo 6 mam pytanko czy ktos mi powie ile weszło mu kubików betonu do ziemi i czy ktos zalewał recznie bo słyszelismy ze to o połowe mnniej kosztuje!!! pozdrawiam
Nie wiem czy dobrze myślę ale:
- chudziak pod ławę (standardowo 10cm) oczywiście z betoniarki na budowie
- ława, beton b20 z gruszki (nie uzyska się takiego betonu z betoniarki, a i przy tej ilości (około 12m3) to by chyba ze 2 dni wylewali :)
- chudziak na stan 0 (standardowo 10cm, beton b15) z betoniarki na budowie
Chyba tyle :)
pozdrawiam

Marcin

wolintom
22-05-2009, 12:37
Dziękuje bardzo za odpowiedzi też podjęliśmy decyzje że nie będziemy powiększać, saloniku wprowadzimy tylko kilka zmian np, schowek pod schodami, kotłownia na tył garażu (zastanawiamy się gruba nad pompą ciepła), również podnieś piętro o jeden pustak ale tego nie jesteśmy jeszcze pewni wiec jeśli ktoś może coś doradzić bardzo proszę o propozycję bo może sie okazać że to jest nie potrzebne.....

Mamy nadzieję ruszyć z fundamentami za dwa miesiące

Pozdrawiam

w pomieszczeniu gospodarczym robimy pralnie, na tyłach garażu mamy "kotłownie" z pompą ciepła, poddasze podnieśliśmy o 1 pustak tak nam doradził kierownik ekipy która u Nas buduje. I uważam, że z tym jednym więcej pustakiem jest lepiej :)
Pod schodami mamy wolną przestrzeń więc mini schowek się przyda :)

Pozdrawiam
Marlena


Pytanko do Marleny jaką moc pompy zastosowałaś i jakiej firmy jeśli można wiedzieć??

Pytanko do Marlena&Marcin

Witam
Mam pytanie chodzi mi o kotłownie i pompę ciepła.
Czy pomieszczenie gospodarcze na tyłach garaży zostało tak jak jest w projekcie czy zostało jakoś zmienione? I drugie pytanie. Chodzi mi o koszt pompy ciepła i całego ogrzewania. Jak da rade to proszę o rozłożenie tego kosztorysu. Najlepiej na maila.
Pozdrawiam. Dziękuje.
_________________

Marlena&Marcin
22-05-2009, 18:19
Marlena&Marcin jeśli nie zapomnicie będziemy wdzięczni za podanie pomiaru okno-podłoga, chudy beton lejemy poniedziałek- wtorek. Dziś rozmawialiśmy z kierownikiem budowy on też uważa , że styropian 10cm przy podłogówce wystarczy / wykonawca sugerował 15cm ale my nie chcemy zbędnie tracić wysokości pomieszczeń /+ wylewka i płytki czyli ok. 18 cm. Musieliśmy podać poziom podłogi przy pomiarze okien, pan szczególnie zwracał uwagę na te wysokość w kuchni ze względu na blaty robocze mebli kuchennych.
Zgadzamy się co do wielkości pomieszczeń choć my nie mamy gabinetu, ładne pokoje są na poddaszu, pokój nad garażem naprawdę spory, podobnie ten z wyjściem na dwa balkony od strony ogrodu, łazienka też ok.
To naprawdę ładny i funkcjonalny dom. :)
Pozdrawiamy :wink:
Od chudziaka do okna jest 102cm czyli jak dojdzie styropian + wylewka + płytki będzie w sam raz. Myślę też nad rozwiązaniem by podnieść lekko szafki i zrobić blat, który wchodzi pod okno zamiast parapetu.

szumlasu
22-05-2009, 19:28
hej

szumlasu
23-05-2009, 09:30
witam mam pytanko ile wchodzi maxa na dom rododendron 6 i na scianki dzialowe i ile metrów kwadratowych jest scianek działowych i zewnetrznych z góry dziękuje pozdrawiam

szumlasu
23-05-2009, 09:31
witam mam pytanko ile wchodzi maxa na dom rododendron 6 i na scianki dzialowe i ile metrów kwadratowych jest scianek działowych i zewnetrznych z góry dziękuje pozdrawiam

meri
23-05-2009, 23:02
Przesyłamy najnowsze zdjęcia z naszej budowy.
Pozdrawiamy wszystkich budujących.

pawlusp

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/NaszRodosek?authkey=Gv1sRgCMTHycnL1LWpngE#

pozdawiam serdecznie. widze ze efekty pracy sa coraz bardiej widoczne, a schody napawde ladne.
katowiczanka

Brygida i Jarek
24-05-2009, 10:56
Witamy wszystkich ponownie :)
Marlena&Marcin dziięki za pomiar okno- chudziak, u nas jest 108 cm do bloczka fundamentowego i ... mamy kolejne pytanko dotyczące chudego betonu: chudziaka wylewamy na 10 cm , czy górny poziom wylewki pokrywa sie z poziomem bloczka fundamentowego czy wylewka wchodzi w fundament 5cm a reszta czyli pozostałe 5 cm "wchodzi" powyżej fundamentu? Mielismy pomiar okien i ustalalismy końcowy poziom podłogi, przyjęliśmy chudziaka równo z poziomem fundamentu a murarz mówi , że wylewka wchodzi na ścianę :roll: Napiszcie jak jest u was.
Jestesmy na etapie rozliczania się z ekipą murująca, mierzymy , sprawdzamy i niestety sa mankamenty jak na każdej budowie, oby do naprawienia.
Na frontowym balkonie pod spodem widać miajscami druty zbrojeniowe, na podciagach po zlikwidowanym słupie tez, kierownik mówi , że trzeba naprawić wylewki , co do wiązania nie ma uwag, to są małe niedolewki ale nas to denerwuje. Jesli ktoś z was miał podobny problem poradźcie jaką zaprawe zastosować.
Z góry dzieki za sugestie i rady :wink:

Marlena&Marcin
24-05-2009, 21:24
Witamy wszystkich ponownie :)
Marlena&Marcin dziięki za pomiar okno- chudziak, u nas jest 108 cm do bloczka fundamentowego i ... mamy kolejne pytanko dotyczące chudego betonu: chudziaka wylewamy na 10 cm , czy górny poziom wylewki pokrywa sie z poziomem bloczka fundamentowego czy wylewka wchodzi w fundament 5cm a reszta czyli pozostałe 5 cm "wchodzi" powyżej fundamentu? Mielismy pomiar okien i ustalalismy końcowy poziom podłogi, przyjęliśmy chudziaka równo z poziomem fundamentu a murarz mówi , że wylewka wchodzi na ścianę :roll: Napiszcie jak jest u was.
Jestesmy na etapie rozliczania się z ekipą murująca, mierzymy , sprawdzamy i niestety sa mankamenty jak na każdej budowie, oby do naprawienia.
Na frontowym balkonie pod spodem widać miajscami druty zbrojeniowe, na podciagach po zlikwidowanym słupie tez, kierownik mówi , że trzeba naprawić wylewki , co do wiązania nie ma uwag, to są małe niedolewki ale nas to denerwuje. Jesli ktoś z was miał podobny problem poradźcie jaką zaprawe zastosować.
Z góry dzieki za sugestie i rady :wink:
My wylewaliśmy chudziak od razu po zasypaniu fundamentu (zrobiliśmy wcześniej kanalize stanu 0) więc jest równy z bloczkiem fundamentowym i ma dokładnie 10cm. Co do niedlolewek to nic nie poradzimy ponieważ takowych nie mamy.
Pozdrawiamy
M&M

Brygida i Jarek
24-05-2009, 22:21
Marlena&Marcin gratulujemy solidnej ekipy , u nas ogólnie też jest ok ale przed końcowym rozliczeniem chcemy aby ekipa zrobiła wszystkie
korekty :wink: na szczęście nie są duże ale dla nas istotne. Jutro wyciągamy kanalizację a chudziaka zalewać nam będzie ekipa od posadzek, ta która nam muruje się do tego nie nadaje, budują dobrze i szybko ale to straszne flejtuchy więc po wymurowaniu kominów i poprawkach kończymy współpracę.
Dzięki za informacje o chudziaku, wylejemy na poziomie fundamentu.
Czy ktoś z budujących kładł na dach dachówkę ceramiczną Nelskamp? Jak ją oceniacie?
Pozdrawiamy :)

qboos
25-05-2009, 10:07
Witamy ponownie :)
Ciagle przerabiamy temat dachu i kominów. Nam murarz kazał kupić 940 cegieł klinkierowych na kominy :roll: duzo w porównaniu z Marlena&Marcin???
Dzis znowu dyskutowalismy na temat deskowania i dalej sie zastanawiamy :roll: Jaka folię dachową założyliście albo założycie , jezeli oczywiście nie deskujecie? Czekamy na wasze dachowe sugestie.
Pozdrowienia dla wszystkich :)

Witam,
POniewaz wlasnie zakonczylem ten etap wiec do razu dziele sie informacjami - na kominy z projektu idzie niecala paleta klinkieru (na palecie jest cos kolo 400szt, zostalo jakies 15 sztuk). Do deskowania dachu poszlo 11m3 desek. Moj dom to rodo z podwojnym garazem.

Pozdrawiam!

Andrzej_78
25-05-2009, 10:33
Witam,
mam takie pytanie, jak macie wykończone szpalety w oknach dachowych w swoich rododendronach?
-Czy kupiliście gotowe w sklepie czy robione?
-Przeważnie robi się je z płyt G-K, tylko zastanawiam się czy jest to dobre rozwiązanie do łazienki, tam przecież jest duża wilgoć.
-Czy ma ktoś je zrobione z płyty OSB, a później tynkowane? Ja u siebie skosy poddasza mam wylewane z betonu, zastanawiam się czy takei rozwiazanie u mnie nie byłoby lepsze
- w jakim kształcie macie je zrobione, chodzi mi o dolną szpaletę, czy jest ona prostopadła do podłogi czy prostopadła do okna?
Pozdrawiam

rogul
25-05-2009, 22:46
witam
nam sie robi projekt :) małe przerubki
i mam problem z kominem
czy komin macie w kotłowni za garazem, czy w pokoju, amoze jets wpuszczoeny d sciane??
jak macei ten problem rozwiazany>??

Marlena&Marcin
26-05-2009, 08:01
witam
nam sie robi projekt :) małe przerubki
i mam problem z kominem
czy komin macie w kotłowni za garazem, czy w pokoju, amoze jets wpuszczoeny d sciane??
jak macei ten problem rozwiazany>??

a czy to czasem nie jest uzależnione od tego gdzie robisz kotłownie?

greg123456
26-05-2009, 20:12
witam.
My zrobilismy kotlownie za garazem a komin mamy w scianie i wystaje od strony kotlowni aby nie znieksztalcic pokoju.

Brygida i Jarek
26-05-2009, 21:03
rogul my równiez mamy kotłownię na tyle garażu a komin w scianie, murowany, do kominka mamy systemowy. Wczoraj podczas wizyty kierownika okazało się , że powinniśmy zrobić dodatkowy komin wentylacyjny zasilajacy pralnię / dawna kotłownia/ i górna łazienkę, według niego tylko komin gwarantuje dobra wentylację, murujemy wiec trzeci komin.
Marlena&Marcin klinkier już zamówiony wyszło 500 szt / Terca Cyberna karmelowo - kawowa /, dobralismy ja pod kolor okien :).
http://images46.fotosik.pl/132/f84d5fc35c963fb6.jpg (http://www.fotosik.pl)

Dzisiaj szczęśliwie wyprowadzono nam rury kanalizacyjne więc bedziemy mogli wylać chudy beton, ale najpierw niech skończy ekipa od murowania.
Do końca tygodnia musimy zamówic dachówkę / na szczęście na polu boju zostały juz tylko dwie ... :wink: /, mamy pytanie... jaka folię polecacie na dach, mamy wyceny od 700zł :o po 2500 za Delta- Foxx firmy Dorken, zdecydujemy się raczej na te drugą podobno bardzo wysokiej jakości , rozwazamy jeszcze Icopal ciut tańsza a porównywalna jakościowo.

Łączymy pozdrowienia :)

Marlena&Marcin
26-05-2009, 22:44
dzisiejsze postępy
http://images38.fotosik.pl/128/57cbfb830d1126b0.jpg (www.fotosik.pl)

dziewicze, pierwsze dachówki :)
http://images50.fotosik.pl/132/c954f27a8e5c9d33.jpg (www.fotosik.pl)
http://images48.fotosik.pl/132/6ecf5f3abbf70c99.jpg (www.fotosik.pl)

Jeżeli chodzi o folię mamy Delta Vent S, kosztowała nas 1035 zł netto (225m2).
Klinkierek ładny :) a w końcu jaka dachówka? Heh.. lepiej wybierać z dwóch a nie z tuzina ;)

Pozdrawiamy :)

Brygida i Jarek
26-05-2009, 23:00
Marlena&Marcin postępy suuper :) ... dzięki za informacje o folii , wnioskujemy ,że i u was zdecydowała jakość. Co do dachówki to damy znać :D decyzja zapadła po konsultacji z dekarzem / uff było ciężko / ale teraz trzeba się z nią przespać :wink:

pozdrawiamy wszystkich

Marlena&Marcin
26-05-2009, 23:14
Marlena&Marcin klinkier już zamówiony wyszło 500 szt / Terca Cyberna karmelowo - kawowa /, dobralismy ja pod kolor okien :).

:)

Brygida i Jarek
kupiliście "dziurawki" klinkierowe czy cegłe pełną?

michal i kasia
27-05-2009, 10:22
Mam pytanie do budujących z Porothermu 25 P+W, czy dawaliście spoinę pionową między pióro i wpust czy tylko poziomą?? Dom będzie ocieplany styropianem. Pozdrawiam wszystkich budujących :)

qboos
27-05-2009, 14:22
Mam pytanie do budujących z Porothermu 25 P+W, czy dawaliście spoinę pionową między pióro i wpust czy tylko poziomą?? Dom będzie ocieplany styropianem. Pozdrawiam wszystkich budujących :)
U mnie bez spoin pionowych robili - jest P-W wiec nie ma potrzeby.

Brygida i Jarek
27-05-2009, 22:49
Marlena&Marcin dzięki za pytanie o cegle, wiemy , że powinna być cegła pełna z dziurawki komin może przeciekać, zamawiając miałam nadzieje , że sprzedawca o tym wie ale okazuje się ,że jest dziurawka wiec jutro skorygujemy zamówienie. Wy budowaliście z pełnej czy dziurawki?
pozdrawiamy :wink:

rogul
27-05-2009, 23:08
tak chodiz mi o kotłownie za garazem.
mugby mi ktos podesłac jak wyglonda ten komin w scianei??
[email protected]

chodzi mi co z wiencem??

z góry dizex

qboos
28-05-2009, 01:28
Marlena&Marcin dzięki za pytanie o cegle, wiemy , że powinna być cegła pełna z dziurawki komin może przeciekać, zamawiając miałam nadzieje , że sprzedawca o tym wie ale okazuje się ,że jest dziurawka wiec jutro skorygujemy zamówienie. Wy budowaliście z pełnej czy dziurawki?
pozdrawiamy :wink:
U mnie komin jest z klinkieru dziurawki i nie wiem za bardzo gdzie n ma przeciekac(?). Pelna mozna dac na wykonczenie na gore jesli nie bedziecie obrabiac blacha, u mnie na dachu jest blacha i dekarz od razu szczyt komina wykancza blacha.

Marlena&Marcin
28-05-2009, 08:11
Wystarczy, że wykruszy Ci się zaprawa lub będzie gdzieś nieszczelna i komin zacznie przeciekać. Wiadomo, komin jest na lata więc wykruszenie się zaprawy jest bardzooo możliwe.
My zrobiliśmy z cegły pełnej. Tak nam każdy doradzał. Kilka złoty drożej a pewniejszy komin :)

Brygida i Jarek
28-05-2009, 22:25
Marlena&Marcin wielkie dzieki za pytanie odnośnie cegły klinkerowej "pełna czy dziurawka", mamy juz pełna i po ustaleniach z dekarzem i murarzem / nieco niezadowolonym z wyboru :wink: /jestesmy spokojni co do jakości kominów. A swoja drogą to nie rozumiemy dlaczego sprzedawcy nie zadaja pytania odnośnie rodzaju cegły :roll: , dekarz powiedział nam , że z dziurawki kominów sie nie muruje bo do otworów dostaje sie woda która pod ogromnym cisnieniem wywołuje z czasem przeciek, szczególnie gdy dziurawka jest położona na styku dach-komin, dekarz przeciez wcinas ię w cegłe jakieś 2cm, nie mówiąc o wykruszajacych sie z czasem fugach.
Dekarz mówił nam , że na komin z dziurawki nie udziela gwarancji szczelności bo taka konstrukcja jest niezgodna ze sztuka budowlana. To kolejny przykład niefachowosci sprzedawców, kazdą decyzję trzeba rozważać i konsultować.
Nam na kominy / mamy ich 3, w tym jeden mały wentylacyjny / pójdzie ok 600 cegieł, koszt więc nie jest mały ale lepiej zapobiegac niz leczyć :)
jeszcze raz wielkie dzieki za zwrócenie uwagi na wybór cegły, dziurawka odjezdza z budowy w sobote rano, do czasu budowy ogrodzenia mówimy jej pa pa :wink:
Pozdrawiamy :)

rafficz
29-05-2009, 15:17
Witam wszystkich budujących, użykujących i tych którzy planują rodo6.
Na wstępie pytanie czy buduje ktoś z podkarpacia ???
Położenie działki a konkretnie dogodnej komunikacji dom-droga zmusza mnie do wniesienia zmian. Trochu z rodo 6 i rodo 9 będzie.
Warunki mamy teraz pora na projekt.
Gdyby ktoś był zaiteresowany oknami to mam możliwość wyceny bo jestem specjalistą d/s sprzedaży producenta okien.
Profile REHAU okucia Wink Haus Auto Pilot.
Jeden z najbardziej rozwiniętych producentów stolarki okiennej z drewna, pcv i aluminium w tej części Polski .

aLien01
29-05-2009, 15:46
Witam

Czy możecie napisać ile kupowaliście cementu? Potrzebuje wiedzieć orientacyjnie.

szumlasu
29-05-2009, 19:44
napisze mi ktos ile potrzeba pustaków na scianki działowe

WERKA85
29-05-2009, 19:53
łazienka na dole

http://images39.fotosik.pl/130/dd96f054e8bcfa2cm.jpg


łazienka na poddaszu


http://images50.fotosik.pl/134/390ea4cf57d389b6m.jpg

Brygida i Jarek
29-05-2009, 20:34
Mamy prośbę do tych , którzy maja komin systemowy wykończony klinkierem.
Jak przechodziliście z gotowego komina na klinkier? Czy stosowaliście betonowe opaski czy cegłę i dalej klinkier?
Kiedy umieszcza się w kominie wkład z kwasówki / piec na ekogroszek/ ?
Pozdrawiamy :)

WERKA85
29-05-2009, 20:35
wykusz

http://images38.fotosik.pl/130/106e4c75c0f1b548m.jpg


kotlownia

http://images43.fotosik.pl/133/bf1927722882ce7am.jpg

wejście z garażu do kotlowni

http://images48.fotosik.pl/134/3c038a830bc5fa9em.jpg

pozdrawiamy :)

michell
29-05-2009, 22:16
Wieki mnie nie było no ale w sumie o czym tu gadać
wyrównaliśmy sobie dopiero teren dookoła domku i właściwie tyle
Dalej walczymy z ociepleniem poddasza i wodą w piwnicy
Nie wiedzieć zupełnie skąd się tam ta cholera bierze a na kolejne udziwnienia już nas nie stać zresztą i tak nic nie pomaga
Izolowaliśmy co się dało gdzie się dało wiec chyba nam drenaż zostaje tylko właśnie domek jest wysoko spad odpowiedni by woda miała gdzie uciekać założyliśmy nawet rynny by opadową odsunąć od domu i nic

Eh nic tylko siąść i płakać

greg123456
29-05-2009, 22:31
Czesc
Drenaż powinien pomoc, tylko nie moze byc wyzej jak ławy wtedy bedzie spelnial swoje zadanie. Do zimy daleko wiec chyba zdazycie, powodzenia

michell
30-05-2009, 10:00
No to w ogóle już świetnie kolejny raz rozkopywać tego nie będę

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Ja mam ławy 3 m w dół bo mam piwnicę nam budowlaniec powiedział po zrobieniu kolejnej izolacji i wymianie całej folii że możemy sobie na górze zrobić

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

wolintom
30-05-2009, 10:03
Witam
Jak się zastanawiam dlaczego od razu nie zrobiliście drenażu. Wydaje mi się że w momencie jak macie piwnice to jest koniecznie. Powiem wam i uspokoję, że jak go zrobicie będzie ok tylko pamiętajcie że na takich rzeczach się nie oszczędza jak izolacja i drenaż można zaoszczędzić na drzwiach wewnętrznych ale nie na tym.
Pozdrawiam. Głowa do góry.

michell
30-05-2009, 10:24
dlaczego od razu nie bo nie mamy gliniastej ziemi bo 8 m dalej mieszkają teściowie którzy też mają piwnicę i to bez izolacji i niczego i wody tam nikt nie widział
itd
i co najważniejsze fachowcy stwierdzili i to nie jeden że przy takiej ziemi konieczności drenażu nie ma nawet stosowania izolacji nie ma tylko sama folia

No ale już wiemy fachowcy od siedmiu boleści

wolintom
30-05-2009, 16:27
no i posłuchałeś się fachowców i masz jak masz zresztą ty jesteś inwestorem i to są twoje pieniądze i ty masz z tym problem ja tylko chciałem się wypowiedzieć po to jest to forum.

michell
30-05-2009, 16:57
i słusznie że się wypowiadasz
jeszcze jest szansa że to nasiąka od spodu wiec do betonu na wylewki czegoś wody nieprzepuszczającego można dodac
taki plan

greg123456
30-05-2009, 19:07
witam.
mozna ale to jest malo skuteczne. jezeli bediesz mial wyszuszone do daj lepiej pape termozgrzewalna dwie warstwy, albo na zaklad jedna i wypusc ja do gory na sciane zeby wystawala nad posadzkie.

michell
30-05-2009, 19:20
to tez bedzie mam już ją pod ytongami którymi wyrównywaliśmy koślawe ściany po poprzednich fachowcach i jeszcze mamy sporo rolek na resztę przy wylewkach

rogul
31-05-2009, 15:52
mugby mi ktos podesłac na maila przykładowe szkice pradu, wody i kanalizy??

[email protected]

Seba12
31-05-2009, 21:34
Witam
Właśnie dołączyłem do waszego grona proszę o info czy jest ktoś ze świętokrzyskiego kto budował ten domek.
Pozdrawiam :)

AniaMariusz
31-05-2009, 22:04
Witam,

Właśnie kupiliśmy ten projekt w wersji z dwoma garażami i zdecydowaliśmy się na kilka zmian w ramach adaptacji:
- przesunięcie ściany (tej z wykuszem) o 1,8m z zachowaniem symetrii budynku
- likwidacja gabinetu
- zmiana miejsca kotłowni (na tył garażu)
To takie większe zmiany. Dodatkowo zmiany niektórych okien na luksfery (w garażu i w pokoju nad garażem) aby przysunąć się do granicy działki na 3m

Całość zmian wraz z adaptacją wyniesie nas 2500 zł netto chociaż niektórzy architekci chcieli za całość nawet 5000 zł netto.
Likwidacja gabinetu (i jednej kolumny) wymusiła zmianę stropu na terrivę. Jak to wyglądało u was? Czy ktoś likwidował słup podtrzymujący konstrukcję dachu (ten przy ścianie z luksferów).

Zastanawiamy się jeszcze nad sposobem ogrzewania domu, byliśmy zdecydowani na eko groszek jednak jest mało wygodny i coraz droższy. Rozważamy też instalację z pompą ciepła. Po rozmowie z instalatorem wycenił wszystkie instalacje wod-kan i ogrzewanie na 70 - 90 tyś. zł. Zastanawiam się czy to dużo?

Teraz jesteśmy na etapie załatwiania dokumentów, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w tym roku zrobimy stan 0. Ile potrzeba orientacyjnie pieniędzy na ten etap? Kiedy wejdą przepisy odnośnie braku potrzeby pozwolenia na budowę?

Pozdrawiam wszystkich budujących

Brygida i Jarek
31-05-2009, 23:27
Witamy ciepło wszystkich forumowiczów, szczególnie tych zaczynajacych budowę :) , my ruszylismy na koniec marca i właśnie robimy dach / czujemy sie tak jakby budowa trwała już z rok :D /
AniaMariuszprowadzimy szczegółowy kosztorys i według zestawień stan 0 wyniósł nas 28tyś. w tym robocizna 8tyś. Co do słupa po zlikwidowanym gabinecie to też to przerabialismy i duuużo o tym było na forum, mamy terive i jeden słup przy schodach i podciag na suficie.
Ta wycena hydrauliki jest chyba dość wysoka, alle nie wiemy co sie na nia składa? my za robocizne co i wod.-kan. mamy oferte 20tyś. a mieliśmy i 40tyś. :roll: zdecydowalismy sie na ekogroszek czyli tradycyjnie.

Pozdrawiamy

AniaMariusz
01-06-2009, 08:55
70-90 tys. to cena za wszystkie materiały i robociznę dla całej kanalizacji, instalacji wodnej i ogrzewania wraz z ogrzewaniem podłogowym na dole i kaloryferami u góry. Dodatkowo specjalista od ogrzewania mówił o konieczności instalacji ogrzewania podłogowego w pokoju nad garażem, inaczej będzie to "zimny pokój" z powodu niższej temperatury w garażu.

wiolmar
01-06-2009, 21:16
Mam pytanie dotyczące pieca. Jaki kupujecie? Strasznie duża ta wasza wycena za wod kan i co.

aLien01
01-06-2009, 21:28
U mnie wycena jaką dostałem na: c.o. c.w.o. hydraulika, instalacja gazowa, kominek z płaszczem wodnym, piec kondensacyjny gazowy , grzejniki i wszystkie inne duperele to koszt 47tys. zł

paweł2009
01-06-2009, 21:29
Jestem nowym użytkownikiem. Zwracam się z prośbą o podanie jakie koszty Wam wyszły za fundamenty. Jeżeli można to proszę o podanie na maila dokładnych ilości materiału.

wiolmar
01-06-2009, 21:55
O i od razu inaczej , u nas tez ok 42 tyś, w tym hydraulika co podłogowe i grzejniki piec i wszystkie materiały. robocizna kształtuje się w granicach od 3500 do 7500(mam 3 wyceny). U nas juz kładą tynki

michell
01-06-2009, 22:00
Nam wyszło ok 50 tyś
w tym wliczone kaloryfery ,piec uniwersalny i gazowy, uzdatniacze wody czy coś w tym stylu podłogówka na dole ale nie wszędzie, nie wiem jeszcze czy w to nie był jeszcze bufor wliczony
to co można było zrobić w miedzi to zrobione

Brygida i Jarek
01-06-2009, 23:52
Sprawdzilismy kosztorys co,woda i kanalizacja mamy ofertę 43tyś. z materiałem bez pieca, w tym podłogówka, grzejniki,biały montaż, nawet potencjalne umywalki czyli całe standardowe wyposażenie, sama robocizna ok. 18 tyś.
pozdrawiamy :)

AniaMariusz
02-06-2009, 06:24
To rzeczywiście dużo nam powiedział za całą instalację, ale zapomniałem dodać że to koszt z powietrzną pompą ciepła, której koszt instalator szacuje na 35 tyś.

Cecil
02-06-2009, 07:08
specjalista od ogrzewania mówił o konieczności instalacji ogrzewania podłogowego w pokoju nad garażem, inaczej będzie to "zimny pokój" z powodu niższej temperatury w garażu.

Nie zgadzam sie z tą opinią, aktualnie mieszkam w pokoju nad garażem i wcale nie jest on "zimny". Zresztą dla śiwętego spokoju warto zamontować jeden grzejnik w garażu a także docieplić sufit styropianem.

zanetka i tomek
02-06-2009, 11:39
WITAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH RODO 6

PISZĘ Z ZAPYTANIEM, CZY JEST KTOŚ WŚRÓD BUDUJĄCYCH RODO6,
KTO NIE ROBI MAŁEGO POKOJU NA DOLE TYLKO JEDEN DUŻY SALON???

NIE MOŻEMY SIĘ Z MĘŻEM ZDECYDOWAĆ. CHCIELIBYŚMY JEDEN DUŻY SALON, ALE JAK GO ZAPROJEKTOWAĆ, ŻEBY BYŁ USTAWNY?

CZY KTOŚ MA JAKIEJ PROPOZYCJE?

michell
02-06-2009, 11:45
remle np tak ma


PS proszę nie używać dużych liter to oznacza krzyk - A nie ma o co krzyku podnosić wreszcie to tylko pokój

michell
02-06-2009, 12:24
specjalista od ogrzewania mówił o konieczności instalacji ogrzewania podłogowego w pokoju nad garażem, inaczej będzie to "zimny pokój" z powodu niższej temperatury w garażu.

Nie zgadzam sie z tą opinią, aktualnie mieszkam w pokoju nad garażem i wcale nie jest on "zimny". Zresztą dla śiwętego spokoju warto zamontować jeden grzejnik w garażu a także docieplić sufit styropianem.

Ja też się nie zgadzam z tą opinią mam sypialnie obecnie w pokoju nad garażem dom budowany w okolicach 92 roku jeden kaloryfer

Marlena&Marcin
02-06-2009, 13:23
Marlena&Marcin o dachówce nie piszemy bo jeszcze się zastanawiamy , ale na 99% będzie grafitowa lub czarna.
Pozdrawiamy

Brygida i Jarek
nie pytam się o dachówkę bo pewnie już wybraliście.. hmm.. albo wybieracie, ale wklejam foteczkę jak euronit prezentuje się na dachu :) może coś rozjaśni
http://images41.fotosik.pl/132/0d8dc473e504f622.jpg (http://www.fotosik.pl)

Brygida i Jarek
02-06-2009, 14:41
Marlena&Marcin euronit wygląda bardzo ładnie :) a my się " już "zdecydowaliśmy. Z naszego 99% grafitowa lub czarna nic nie zostało :D
zamówiliśmy dachówkę ceramiczna Nelskamp Nibra F10 w kolorze czerwonobrązowa angoba, o wyborze zadecydowała wysoka ocena jej jakości i oczywiście wygląd,mamy od jednego z forumowiczów zdjęcia dachu wykonanego z tej dachówki / niestety jeszcze nie naszego :) /i bardzo ładnie się prezentuje a do tego jak na ceramikę ma dobra cenę.
Okna mamy zamówione w Oknoplaście w kolorze amarena / miodowy buk? /, rynny Kanion w kolorze miedzianym, okna Roto uchylno-obrotowe.
Wybór pokrycia dachowego był trudny ale w końcu mamy to za sobą :wink: .

Pozdrawiamy

WERKA85
02-06-2009, 20:44
Witam!
My tez chcemy zrobić sypialnie w pokoju nad garażem ale mamy grzejnik w garażu i tym pokoju ogrzewanie podlogowe tego pokoju to raczej zbędny wydatek.


Aktualna fotka od piątku..
Mamy podłogi :lol:



http://images37.fotosik.pl/132/4ccd6fe8b4c914d4m.jpg


Mam pytanko czy ktoś planuje zrobić schody z kamienia???
pozdrawiamy

misiowiec
02-06-2009, 21:17
ogrzewanie podłogowe w potencjalnej sypialni to pomyłka !!!
ogrzewania podłogowego nie instaluje się sypialniach

co do kosztów instalacji C.O. i Wodną i kanalizacją to równo rok temu kończyłem instalacje w domku bardzo podobnym do rododendrona (bodajże Maja 2)

instalacja ok 60 m2 podłogówki w salonie i korytarzu
podłogowka w łazience na piętrze + grzejnik
pozostałe pomieszczenia grzejniki
kocioł gazowy
zasobnik 200 l z dwiema wężownicami
2 stelaże WC + bided
komletny osprzęt do kominka z płaszczem wodnym
instalacja gazowa z szafką w granicy i rurami od granicy do domu
z instalacji tylko kominka nie kupowałem dla klienta

całość materiał z robocizną (bez kominka) 31 000


instalacja wykonana z miedzi
podłogówka na rurach Wavin
dobry mieszacz do podłogówki Kan-therm

instalacja wykonana w Lubuskim koło Gorzowa

michell
02-06-2009, 21:26
Mogę zapytać dlaczego ogrzewanie podłogowe w sypialni to pomyłka
tak z ciekawości pytam

przemas90
03-06-2009, 09:24
Ja osobiście nie uważam żeby ogrzewanie podłogowe było pomyłką ja robię takie ogrzewanie w całym domu, ogrzewanie gazem płynnym mam kilku znajomych którzy tak mają zrobione i dzięki temu płacą mniej za ogrzewanie.

Marlena&Marcin
03-06-2009, 09:50
Mogę zapytać dlaczego ogrzewanie podłogowe w sypialni to pomyłka
tak z ciekawości pytam

też mnie to zastanowiło i znalazłam coś takiego:
"Nie zalecam ogrzewania podłogowego do sypialni z tej przyczyny, iż ciepło wędrujące od dołu podnosi kurz, który utrzymuje się na wysokości 60 cm nad podłogą. Podczas snu na tej wysokości znajduje się nasza głowa. Zjawisko to występuje w przypadkach, gdy ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem podstawowym. Jednak, gdy w sypialni planowana jest podłoga ceramiczna lub kamienna konieczne będzie zastosowanie tego ogrzewania jako uzupełniającego, a podstawowego panelowego"

aLien01
03-06-2009, 09:58
Witam

Mam prośbę do budujących obecnie a widzę, że jest was trochę. Podawajcie ilości materiałów jakie wam poszły na budowę, szczególnie chodzi o ilości bloczków, cegieł, betonu itp. na pewno przyszłym budującym to się przyda a wam to dużo czasu nie zajmie.

michell
03-06-2009, 10:01
o faktycznie interesujące nie słyszałam o tym że to kurz podnosi

wolintom
03-06-2009, 10:05
Mogę zapytać dlaczego ogrzewanie podłogowe w sypialni to pomyłka
tak z ciekawości pytam

Witam
Ja osobiście nie robił bym ogrzewanie podłogowego w sypialniach.
Raz że cyrkulacja powietrza jest nie zdrowa dla człowieka i nie wiem jak macie rozwiązane regulacje ciepła czy masz w każdym pomieszczeniu czy tylko na dole przy rozdzielni. W nocy jak ci będzie gorąco to co zrobisz (można otworzyć jeszcze okno le to nie to samo) Mi tylko chodzi o sypialnie resztę pomieszczeń spoko.

michell
03-06-2009, 10:11
Mogę zapytać dlaczego ogrzewanie podłogowe w sypialni to pomyłka
tak z ciekawości pytam

Witam
Ja osobiście nie robił bym ogrzewanie podłogowego w sypialniach.
Raz że cyrkulacja powietrza jest nie zdrowa dla człowieka i nie wiem jak macie rozwiązane regulacje ciepła czy masz w każdym pomieszczeniu czy tylko na dole przy rozdzielni. W nocy jak ci będzie gorąco to co zrobisz (można otworzyć jeszcze okno le to nie to samo) Mi tylko chodzi o sypialnie resztę pomieszczeń spoko.

My mamy tylko podlogówkę na dole i to nie wszędzie w sypialniach normalne grzejniki

aga&marcin
03-06-2009, 10:36
My zrobiliśmy podłogówkę w wiatrołapie, kotłowni, łazience na parterze, kuchni, części hollu i na piętrze w łazience.

Za całą instalację wod-kan z ogrzewaniem, piecem kondensacyjnym i grzejnikami płacimy 33000.

przemas90
03-06-2009, 10:39
Z tym kurzem to według mnie nie jest do końca prawda, jeżeli jest to ogrzewanie niskotemperaturowe to nie ma problemu gorzej jak temperatura jest zbyt wysoka, nie jestem jakiś specjalnym zwolennikiem ogrzewania podłogowego ale przeciwnikiem też nie wiem że wiele osób często mówi nieprawdę a tego nie lubię. Zawsze będą zwolennicy różnych systemów i to jest piękne bo inaczej świat byłby nudny, a poglądy warto zawsze zmieniać.

misiowiec
03-06-2009, 11:53
Ja teraz dokładnie nie pamiętam dlaczego się nie robi podłogówki w sypialniach.
Byłem na szkoleniu z Purmo i tak mówili ,kurz raczej nie jest powodem a niekorzystny wpływ cyrkulacji i bezwładności cieplnej podłogówki.

Podłogówka w wiatrołapie fajna sprawa ale ma jedno "ale" (buty śmierdzą:) )

michell
03-06-2009, 11:57
Jeśli się je zostawia na podłodze to owszem ale chyba jest taki wynalazek jak szafka na buty 8)

AniaMariusz
03-06-2009, 13:50
Witam,

na dzień dzisiejszy załatwiliśmy już wszystkie dokumenty, za miesiąc będziemy mieli gotowe zmiany w projekcie i adaptację i wtedy składamy dokumenty o pozwolenie na budowę. Musimy jeszcze tylko zdecydować o formie ogrzewania.
Gazu ziemnego u nas nie ma i nie będzie w dłużej przyszłości, więc odpada nawet tymczasowo butla z gazem płynnym. Prąd wychodzi dość drogo tak samo jak olej opałowy, ekogroszek ze względu na coraz wyższe ceny i niską wygodę użytkowania raczej też nie wchodzi w grę. Zostaje nam praktycznie tylko pompa ciepła, o której myśleliśmy od samego początku jednak cena trochę odstrasza. Ogrzewanie podłogowe będziemy mieli na całym parterze u góry tylko w łazience.

Zastanawiamy się jeszcze nad dodatkową łazienką w jednej z garderób w pokoju nad garażem, ale decyzja zapadnie na dalszym etapie.

Pozdrawiam

misiowiec
03-06-2009, 14:39
AniaMariusz a może kocioł na pelet ?

wygoda użytkowania duża bo działa praktycznie samo (trzeba zasypać zasobnik i chyba raz w tygodniu oczyścić piec )nie wiem jak koszta tego ogrzewania, widziałem w jednym domku taki kocioł a pelet mieli z Barlinka w workach po 30 kg.

Kocioł miał wbudowaną grzałkę ,która rozgrzewała pelet potem włączał się wentylator nadmuchu i grzałka się wyłącza. Kocioł działa prawie jak kocioł gazowy właściciel bardzo sobie chwalił bo on pracuje za granicą i kocioł obsługuje jego żona.

michell

masz racje z tą szafką :) ja tam ogólnie polecam ogrzewanie podłogowe jest bardzo wygodne :)

michell
03-06-2009, 15:21
my zastanawialiśmy się nad piecem na pelety ale jak zaczeliśmy liczyć to nam się nie opłacało bo bez specjalnego pieca wydajność pelet spada a nam zależało bardziej na tym żeby móc węglem również opalać.

Chociaż sam w sobie pomysł pieca na pelety nam się podobał zwłaszcza ze czysto jest.

misiowiec
03-06-2009, 21:58
a może kocioł na zrąbki ?
chyba firma "cichewicz" ma takie w ofercie

bardzo dobrym kotłem tej firmy ale nie na zrąbki jest kocioł "Logica"
sam zastanawiam się czy by u siebie takiego nie zainstalować ale najpierw trza swojego rodosia postawić ;)

AniaMariusz
04-06-2009, 14:02
Witam

czy ktoś mógłby podać ile kosztuje wybudowanie jednego komina?

Pozdrawiam

TAR
04-06-2009, 15:49
...........

TAR
04-06-2009, 15:53
ogrzewanie podłogowe w potencjalnej sypialni to pomyłka !!!
ogrzewania podłogowego nie instaluje się sypialniach

co do kosztów instalacji C.O. i Wodną i kanalizacją to równo rok temu kończyłem instalacje w domku bardzo podobnym do rododendrona (bodajże Maja 2)

instalacja ok 60 m2 podłogówki w salonie i korytarzu
podłogowka w łazience na piętrze + grzejnik
pozostałe pomieszczenia grzejniki
kocioł gazowy
zasobnik 200 l z dwiema wężownicami
2 stelaże WC + bided
komletny osprzęt do kominka z płaszczem wodnym
instalacja gazowa z szafką w granicy i rurami od granicy do domu
z instalacji tylko kominka nie kupowałem dla klienta

całość materiał z robocizną (bez kominka) 31 000


instalacja wykonana z miedzi
podłogówka na rurach Wavin
dobry mieszacz do podłogówki Kan-therm

instalacja wykonana w Lubuskim koło Gorzowa

.......

qboos
04-06-2009, 16:12
ogrzewanie podłogowe w potencjalnej sypialni to pomyłka !!!
ogrzewania podłogowego nie instaluje się sypialniach

co do kosztów instalacji C.O. i Wodną i kanalizacją to równo rok temu kończyłem instalacje w domku bardzo podobnym do rododendrona (bodajże Maja 2)

instalacja ok 60 m2 podłogówki w salonie i korytarzu
podłogowka w łazience na piętrze + grzejnik
pozostałe pomieszczenia grzejniki
kocioł gazowy
zasobnik 200 l z dwiema wężownicami
2 stelaże WC + bided
komletny osprzęt do kominka z płaszczem wodnym
instalacja gazowa z szafką w granicy i rurami od granicy do domu
z instalacji tylko kominka nie kupowałem dla klienta

całość materiał z robocizną (bez kominka) 31 000


instalacja wykonana z miedzi
podłogówka na rurach Wavin
dobry mieszacz do podłogówki Kan-therm

instalacja wykonana w Lubuskim koło Gorzowa

Przyjacielu dawaj mi ta ekipe do mnie za takie pieniadze! Mi pod warszawa krzykneli 45tys bez podlaczenia gazu, tez robo+ materia. Rece mi opadly i ciezko mi pisac.:(
Pozdrawiam

Danusias25
04-06-2009, 19:10
Witajcie.
Od dłuższego czasu czytam to forum. Budujemy Rodoska 6 od września 2009 systemem gospodarczym (z piwnicą). Znaleźliśmy tu wiele cennych rad, do niektórych się zastosowaliśmy, ponieważ nieco zmienialiśmy projekt. Podstawową zmianą było podpiwniczenie Rodoska (w momencie, gdy kupowaliśmy projekt, Archon nie wypuścił jeszcze wersji z piwnicą). Pozostałe zmiany to:
-podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak
-likwidacja słupa (a co za tym idzie gabinetu;powiększenie salonu)
-likwidacja okna w kuchni, tego od strony wykuszu
-likwidacja balkonu od strony tarasu (zamiast niego planujemy tzw. kukułkę)

Zastanawiamy się jeszcze nad zamurowaniem środkowego okna balkonowego nad wykuszem, ale strasznie mi go szkoda..... :-?
Wiem, że ten temat wielokrotnie był już poruszany, przeczytałam cały wątek, ale być może ktos jeszcze się wypowie?

Danusias25
04-06-2009, 19:14
Acha, zapomniałam dodać, iż w obecnej chwili zalaliśmy strop na parterze Rodoska :D dlatego jeszcze możemy to i owo zmieniać.
No i na pewno będziemy zmniejszać taras (ze względu na okienka w piwnicy).

Pozdrawiam :)

wiolmar
04-06-2009, 20:39
Danusias25
My jestesmy na etapie tynków. Zmiany mamy prawie identyczne. Zlikwidowałam ten środkowy balkon nad wykuszem (ale widziałam w realu zamiast tego balkonu okno i to też nie było głupie). Zlikwidowaliśmy równiez balkon nad tarasem- mamy okna. powiększyliśmy wykusz (głebszy do 150cm a wprojekcie był 90)-chodzi o to żeby stół był bardziej schowany i nie zajmował miejsca w salonie. Zlikidowaliśmy gabinet na dole- z czego jestśmy bardzo zadowoleni. Mamy rodo z jednym garażem więc poszerzylismy go o 1m i wydłużylismy o 55cm(na równi z domem0 ze względu na większą kotłownie -paliwo stałe. Okno w kuchni to pd strony wykusza tez zlikwidowaliśmy-kuchnia jest bardziej ustawna.

wiolmar
04-06-2009, 20:56
i jeszcze..... mamy lustrzane odbicie, zlikwidowalismy spiżarke a kosztem częsci kuchni zrobiliśmy garderobę (zaraz przy wejsciu) Nie mamy równiez przejscia z wiatrołapu (który zreszą też zlikidowaliśmy) do kuchni. Wejscie jest w otwartej stronie od salony i jest ok!. Zamienilismy okno tarsowe z oknem które miało byc docelowo w gabinecie (to podpatrzylismy u REMLE-zreszta sporo pomysłów właśnie od remle mamy-polecamy). Kotłownię jak pisałam wczesniej mamy na tyłach garażu a tu gdzie była w projekcie mamy pom.gosp-będzie tu kuchenka gazowa i pare szafek oraz zlew.

misiowiec
04-06-2009, 21:09
TAR

"Czy to prawda ze kominki z płaszczem wodnym sa głośne??? Takie opinie slyszalam od kilku uzytkownikow."


nie do końca rozumiem co przez to rozumieć :)

Głośne raczej nie -choć może to zależeć od tego gdzie są zainstalowane pompy bo na dzień dzisiejszy do kominka z płaszczem montuje się dwie pompy i one mogą hałasować ale to musiałby być zainstalowane zaraz przy kominku.W instalacjach ,które wykonywałem pompy wraz z wymiennikiem były zawsze instalowane w kotłowni lub gdzieś pod schodami albo w jakimś pomieszczeniu technicznym.

Odgłosu pracy pomp nie da się do końca wyeliminować -niestety.

Odgłosy odchodzące od kominka moga się pojawić w kilku przypadkach:
-źle wypoziomowany wkład kominkowy i wtedy nie może się dobrze odpowietrzyć i wtedy może być słychać odgłos jakby przelewanej wody
-średnice rur podłączonych do kominka jeżeli będą za małe wtedy opory przepływu są duże i pompe włącza się na wyższy bieg i wtedy hałas większy
-ewentualnie bład konstrukcyjny samogo wkładu uniemożliwiający dobry przepływ wody i słychać wtedy odgłos jakby gotujacej się wody.
-raz miałem dość ciekawy przypadek z konkiem Lechmy wyposażonym w chłodnicę płaszcza wodnego -otóż hałasowała ta chłodnica a to tylko dlatego ,że na próbe ją zalaliśmy wodą a potem woda odparowując przy temperaturze na kominku w okolicach 80 stopni wydawała dzwięki jakby gotującej się wody :) pomogło ponowne zalanie chłodnicy wodą :) i spokój do dzisiaj

Ale jeżeli kominek jest prawidłowo podłączony to raczej nie powinien hałasować na tyle żeby był uciążliwy

Inna sprawa jest taka ,że ja tam sobie kominka z płaszczem wodnym nie zainstaluje bo na pewno jest od niego wiecej brudu jak hałasu :)
A kotłownia w salonie nie dla mnie .

Ale kilka takich wkładów podłaczyłem i sprawują się naprawde dobrze i ludzie zadowoleni też są :)Dzisiaj nawet prawie skończyłem podłączać wkład z Lechmy jakby kto by był chętny to mogę jakieś fotlki wstawić na forum jak to wyglada.

qboos

ta ekipa to ja :) hyhy

Danusias25
04-06-2009, 21:38
No a my tez mamy lustrzane odbicie!!! Mam dylemat co do tych balkonowych..... mój kochany Bob Budowniczy (a zarazem inwestor hihi)chce je zamurować, aby sypialnia była funkcjonalna, ja jednak obawiam się, że z zewnątrz domek nie będzie juz tak ładnie wyglądał. Zresztą, jak się przypatrzyłam sypialni, jest tam miejsce na 2 szafy na jednej ścianie, jak również i tam, gdzie jest miejsce na TV..... sama nie wiem, ale mamy trochę czasu na przemyslenia.

A tak z innej beczki, zauważyłam, iż niektórzy z budujących nie zrobili okien w piwnicy, czym jest to spowodowane?
My takowe zrobiliśmy, aczkolwiek sa one na granicy gruntu... ale z tym chyba sobie poradzimy, obudowując je murkiem, kostką, itp (aby woda nie zaciekała). Troszeczkę żałuję, że bardziej nie podnieśliśmy domu - geodeta nie pozwolił.... 8)

A tak poza tym to najlepszy projekt, jaki mogliśmy wybrać :lol:

Brygida i Jarek
04-06-2009, 23:10
AniaMariusz własnie kończymy kominy a że pogoda nie dopisuje to "kończenie " trwa juz tydzień :roll: My mamy trzy kominy:
- komin od kominka: systemowy Vulkan Icopal 4700zł /
- komin od pieca z cegły ok.1000zł
- komin wentylacyjny z pustaka ok. 300 zł
+ klinkier ok.700szt cegły pełnej 4200zł
+ wakład do komina od pieca ok. 1000zł / zakładamy w przyszłym tygodniu/
czyli razem ok.11tys. czyli spory wydatek. Robocizny nie znamy bo mamy umowe na całość robót murarskich.
Pozdrawiamy :)

Gosiek86
05-06-2009, 01:29
Witam :D
Obecnie jestem na etapie wyboru projektu. Generalnie szukam niewielkiego domku z dwoma garażami :)
Bardzo podoba mi się projekt domu w rododendronach 6, jednak cały czas zastanawiam się tez nad rodo 2 ( chodzi o ten dach) chociaż wizualnie bardziej podoba mi się 6...
Nie ukrywam również że liczę się z kosztami, i mam ogromną prośbę (nie wiem być może ten temat był już poruszany ale nie jestem teraz w stanie przekopać się przez 44 strony, doszłam do 9 ;) ) czy moglibyście napisać jaką gotówką trzeba rzeczywiście dysponować żeby sobie pozwolić na ten domek? Czy faktycznie stan surowy zamknięty kosztuje niespełna 200 tys?!? :o jak to jest podane na stronie archonu. Czy faktycznie garaże aż tak podrażają tą inwestycję? ok 100 tys różnicy między domem z garażem a bez???

Zastanawiam mnie też różnica w kosztach Domu w rododendronach 2 z 2G, [podanych na str. Archonu] o 100 tys!:o przy czym różnią się one tym że jeden ma 1-stanowiskowy garaż a drugi dwu....

Cecil
05-06-2009, 07:13
Witam :D
Obecnie jestem na etapie wyboru projektu. Generalnie szukam niewielkiego domku z dwoma garażami :)
Bardzo podoba mi się projekt domu w rododendronach 6, jednak cały czas zastanawiam się tez nad rodo 2 ( chodzi o ten dach) chociaż wizualnie bardziej podoba mi się 6...
Nie ukrywam również że liczę się z kosztami, i mam ogromną prośbę (nie wiem być może ten temat był już poruszany ale nie jestem teraz w stanie przekopać się przez 44 strony, doszłam do 9 ;) ) czy moglibyście napisać jaką gotówką trzeba rzeczywiście dysponować żeby sobie pozwolić na ten domek? Czy faktycznie stan surowy zamknięty kosztuje niespełna 200 tys?!? :o jak to jest podane na stronie archonu. Czy faktycznie garaże aż tak podrażają tą inwestycję? ok 100 tys różnicy między domem z garażem a bez???

Zastanawiam mnie też różnica w kosztach Domu w rododendronach 2 z 2G, [podanych na str. Archonu] o 100 tys!:o przy czym różnią się one tym że jeden ma 1-stanowiskowy garaż a drugi dwu....

Wyceny w archonie są tylko szacunkowe i odnoszą się zawsze do ceny m2, wiec te wartości z pewnościa nie są wiarygodne.
W necie znalazłam taki link do wyceny Rodo5 http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,7328/Itemid,306/ choć też nie do końca zgadzam się z tą wyceną.
Stan surowy zamknięty na pewno kosztuje poniżej 200 tys. Ja szacuję że SZ wyniesie mnie 140 a mam Rodo P+G2

Marlena&Marcin
05-06-2009, 09:34
+ klinkier ok.700szt cegły pełnej 4200zł

Pozdrawiamy :)

bardzo drogo wyszedł wam klinkier, 6 zł za cegłę?
My braliśmy klinkier pełny Lode, cena 2,87 brutto

Marlena&Marcin
05-06-2009, 10:05
Witam :D


Zastanawiam mnie też różnica w kosztach Domu w rododendronach 2 z 2G, [podanych na str. Archonu] o 100 tys!:o przy czym różnią się one tym że jeden ma 1-stanowiskowy garaż a drugi dwu....

Niby tylko jednym stanowiskiem ale zauważ, że pokój nad garażem też się zwiększy a co za tym idzie dochodzi większa ilość pustaków, betonu na stron, zbrojenia, pokrycia dachowego, więźby, itd., a każdy dodatkowy m2/m3 kosztuje. W rodo2 masz 2 okna dachowe w tym pokoju a w rodo 2G już 6 okien + dodatkowa robocizna. I masz 70 tyś więcej.

Michał i Magda
05-06-2009, 10:10
Marlena&Marcin o dachówce nie piszemy bo jeszcze się zastanawiamy , ale na 99% będzie grafitowa lub czarna.
Pozdrawiamy

Brygida i Jarek
nie pytam się o dachówkę bo pewnie już wybraliście.. hmm.. albo wybieracie, ale wklejam foteczkę jak euronit prezentuje się na dachu :) może coś rozjaśni


Przed nami właśnie wybór dachówki, ciężka sprawa wybrać dachówkę, okna, klinkier na kominy tak, żeby wszystko ładnie ze sobą współgrało.
Pochwalcie się swoimi wyborami, jaka dachówka, jakie okna (dachowe i do całego domku), jakie orynnowanie.

Pozdrawiamy serdecznie,
Magda&Michał

aLien01
05-06-2009, 10:14
Marlena&Marcin o dachówce nie piszemy bo jeszcze się zastanawiamy , ale na 99% będzie grafitowa lub czarna.
Pozdrawiamy

Brygida i Jarek
nie pytam się o dachówkę bo pewnie już wybraliście.. hmm.. albo wybieracie, ale wklejam foteczkę jak euronit prezentuje się na dachu :) może coś rozjaśni


Przed nami właśnie wybór dachówki, ciężka sprawa wybrać dachówkę, okna, klinkier na kominy tak, żeby wszystko ładnie ze sobą współgrało.
Pochwalcie się swoimi wyborami, jaka dachówka, jakie okna (dachowe i do całego domku), jakie orynnowanie.

Pozdrawiamy serdecznie,
Magda&Michał

Ja planuje dachówkę ceramiczną Robena - brązowa, okna dachowe jeszcze nie wiem ale chyba będzie Velux z klamką u góry. Ruszam w lipcu :D

Gosiek86
05-06-2009, 11:38
Cecil, Marlena&Marcin dziękuję za oświecenie :)

Ale ponawiam swoją prośbę do osób które już wybudowały domek...chodzi mi o rodo 6 z dwoma garażami, ile Was to wyniosło?? .
Pewnie w 150 tys się nie zmieszczę :/ ( oczywiscie stan surowy zamknięty)

Marlena&Marcin
05-06-2009, 11:57
Cecil, Marlena&Marcin dziękuję za oświecenie :)

Ale ponawiam swoją prośbę do osób które już wybudowały domek...chodzi mi o rodo 6 z dwoma garażami, ile Was to wyniosło?? .
Pewnie w 150 tys się nie zmieszczę :/ ( oczywiscie stan surowy zamknięty)

My za stan surowy zamknięty z jednym garażem (materiał, robocizna, wyrównywanie terenu) zamkniemy się w około 170-180 tyś. Ale dokłady koszt podamy jak już wszystko będzie na miejscu. Czyli za jakieś 2 tygodnie :)

150 tys - trochę mało chyba, że weźmiesz bardzooo tanią ekipę, dość tanie materiały (albo uda Ci się ponegocjować ceny) i większość prac zrobisz sama (albo niewielkim kosztem). Porozglądaj się co w jakich cenach jest u Ciebie, ilości mniej więcej na forum są podane, czego ile komu poszło i oszacuj sobie ile Cię to wyniesie. Dodaj jeszcze jakie 10-20 tyś na różne "przypadki-wpadki" i będziesz miała przykładowy koszt.

Michał i Magda
05-06-2009, 14:07
Ja planuje dachówkę ceramiczną Robena - brązowa, okna dachowe jeszcze nie wiem ale chyba będzie Velux z klamką u góry. Ruszam w lipcu :D

aLien jaki kolor okien planujesz, białe??? Chodzi o kolor okien w domku, nie dachowych.

Marlena&Marcin
05-06-2009, 14:40
Przed nami właśnie wybór dachówki, ciężka sprawa wybrać dachówkę, okna, klinkier na kominy tak, żeby wszystko ładnie ze sobą współgrało.
Pochwalcie się swoimi wyborami, jaka dachówka, jakie okna (dachowe i do całego domku), jakie orynnowanie.

Pozdrawiamy serdecznie,
Magda&Michał

Wybraliśmy dachówkę S czerwoną, klinkier czerwony, okna dachowe Velux (duże) z górnym uchwytem, rynny białe, okna drewniane białe ze szprosami ramkowymi otwieranymi - czyli kolorystyka jak w projekcie

Brygida i Jarek
05-06-2009, 16:01
Marlena&Marcin podana cena za cegłe klinkierową obejmuje także zaprawe do fugowania , cegła pełna cieniowana i angobowana Terca jest rzeczywiscie droga 5, 50 szt brutto, kominy sa bardzo ładne jak zrobimy zdjecia zaraz wkleimy. Zakładaliśmy jakieś 560 cegieł ale doszedł jeszcze komin wentylacyjny i mamy 760 / jeszcze kończa nam kominy , mamy nadzieję , że murarz dobrze obliczył i nie braknie :roll: /.

Michał i Magdawybór dachu jest trudny, my robiliśmy wycenę w wielu hurowniach,ostatecznie wybralismy dachówkę ceramiczną Nelskamp Nibra F10 w kolorze czerwonobrazowa angoba/ a miała byc na 99% grafitowa lub czarna :D /, dobra niemiecka jakość i estetyka, ponizej wklajamy ta dachówkę na dachu jednego z forumowiczów, jego zdjecia i opinie kilku dekarzy nas przekonały, dachówka jest masywna, twarda i gładka.
http://images41.fotosik.pl/134/300b17d6e9ddc98fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/138/3ee2d2de480c0c9dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Domek stawiamy na podmiejskiej wsi więc bedzie tradycyjnie.

Klinkier Cyberna Terca / wczesniej wklejalismy zdjecie/, okna Oknoplast platinum amarena /buk lub miodowa sosna jak mówią niektórzy/.
Rynny Kanion w kolorze miedzi , okna dachowe Roto wysokoosiowe/ klamka na dole/ . Zwrócilismy też uwage na folie dachowa , nie deskujemy więc musi być solidna- DELTA MAXX .
Budujemy rodo z garażem jednostanowiskowym - koszt SSZ ok. 180tyś. bez większych oszczedności.

Pozdrawiamy :)

Danusias25
05-06-2009, 19:53
Kochani, niniejszym prezentuję parter naszego Rodoska :lol:

http://images46.fotosik.pl/138/ce6339ca78bd0a09m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ce6339ca78bd0a09)
http://images37.fotosik.pl/134/784dc8cf743eadb8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=784dc8cf743eadb8)

arekdm
05-06-2009, 21:04
Witam wszystkich, tak dawno nic nie pisałem i się nie chwaliłem ale cóż zbyt dużo się dzieje naraz :D , najpierw się pochwalę że zostałem poraz drugi tatusiem 8) i 3-tygodniowy Igorek spędza mi sen z powiek, więc padam na twarz i nie miałem juz siły nic pisać, ale czytać owszem, widzę tytaj wiele "nowych twarzy" i to super że jest tyle osób które wybrały ten projekt, więcej głów - więcej pomysłów :wink:
No dobra bo się rozpisałem, a oto moje postępy:

ścianki kolankowe już wymurowane, jutro zalewamy wieńce

http://images46.fotosik.pl/138/aefdeaf284b8e03amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/134/6d6a2e09dfdd4575med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images44.fotosik.pl/139/d85cdaf96c345d5emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Mam nadzieję że Igor swoje pierwsze kroki bedzie już stawiał w nowym domku :lol: , to dla niego specjalnie przygotowany wielki taras :wink:

Pozdrowionka dla wszystkich budujących, Arek :wink:

Danusias25
05-06-2009, 21:25
Arekdm
Widzę, że zamieniłeś środkowe drzwi balkonowe na okno.
Ja ciągle nie mogę się zdecydować, ale wydaje mi się, że zostawimy tak, jak jest w projekcie.
O ile sie nie mylę, przesuwałeś tez okno w salonie (od strony tarasu)?

Brygida i Jarek
05-06-2009, 21:33
Arek wielkie gratulacje z okazji narodzin synka :) ,my w maju ubiegłego roku też zostaliśmy rodzicami poraz drugi,na świat przyszła nasza córeczka Julka i wtedy zdecydowaliśmy się na zakup działki i budowę domku :D
Niech budowa idzie sprawnie , żebyś zdążył na pierwsze urodzinki Igora :wink:

Pozdrawiamy

Brygida i Jarek
05-06-2009, 22:06
Dzisiaj skończyli nam dwa kominy :D został jeszcze ten od kominka... no i niestety brakło klinkieru :o musimy dokupić 100 szt. pełnej więc lepiej nie mówić o cenie - weszło 800szt / Marlena&Marcin pisaliście , że poszło wam tylko 560szt ??? macie dwa czy trzy kominy? my kominy ten od pieca i kominka mamy wyniesione 60 cm ponad kalenicę a jak jest u was?

A oto kominy przy nieco pochmurnej pogodzie :wink:
komin od pieca :D
http://images47.fotosik.pl/139/ddb3046ea60d6e97med.jpg (http://www.fotosik.pl)

i wentylacyjny :)
http://images49.fotosik.pl/138/ff38eb0f7e51f40dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pozdrawiamy

Marlena&Marcin
05-06-2009, 22:38
Dzisiaj skończyli nam dwa kominy :D został jeszcze ten od kominka... no i niestety brakło klinkieru :o musimy dokupić 100 szt. pełnej więc lepiej nie mówić o cenie - weszło 800szt / Marlena&Marcin pisaliście , że poszło wam tylko 560szt ??? macie dwa czy trzy kominy? my kominy ten od pieca i kominka mamy wyniesione 60 cm ponad kalenicę a jak jest u was?

Pozdrawiamy

Mamy 2 kominy a wysokie jak w projekcie (ile ... nie wiem)
o takie: http://images50.fotosik.pl/132/c954f27a8e5c9d33.jpg (www.fotosik.pl)

W kominie od pieca macie klinkier od poziomu poddasza? (bo tak na zdjęciu jakoś widać)

Brygida i Jarek
06-06-2009, 08:42
Marlena&Marcin klinkier jest murowany na skos i zaczyna sie zdecydowanie poniżej więźby, murarz twierdzi , że przy takiej masie komina tak musi być a to zwieksza ilość cegły :roll: a tak na marginesie kupić ten klinkier w wersji pełnej to jakis koszmar , w hurtowni w której bralismy juz nie mają , wykonalismy dziesiatki telefonów i w końcu znależlismy te 100 brakujacych cegieł. Naszym zdaniem murarz nie wykazał się oszczednoscia w wykorzystaniu materiału ale to i tak my płacimy :roll: Różnica w ilosci materiału wynika z usytuowania kominów- mamy kotłownie na tyle garazu i komin jest nieco wyższy liczac od poziomu dachu no i plus ten wentylacyjny, komin od kominka mamy szeroki / cztery komory wentylacyjne/i to zwieksza ilość klinkieru.
Pozdrawiamy

aLien01
06-06-2009, 09:57
Ja planuje dachówkę ceramiczną Robena - brązowa, okna dachowe jeszcze nie wiem ale chyba będzie Velux z klamką u góry. Ruszam w lipcu :D

aLien jaki kolor okien planujesz, białe??? Chodzi o kolor okien w domku, nie dachowych.


Michał i Magda planuje okna z PCV w kolorze orzech lub coś podobnego

arekdm
06-06-2009, 15:29
Brygida i Jarek śliczne dzięki za miłe słowa i oby się sprawdziły, z moich wyliczeń wynika że damy radę :lol: .

Danusias25 tak zlikwidowałem jedne drzwi balkonowe w sypialni, stwierdziłem że po co mi dwoje drzwi i to obok siebie, może nie jest to już takie ładne jak w projekcie ale na pewno bardziej praktyczne. Jeżeli chodzi o dół to przesunąłem okno ale w gabinecie a nie w salonie, gdyż ja nie razygnuję z tego pomieszczenia tylko je zmniejszam, dlatego przesunąłem je na maxa jak się dało w stronę garażu.

Pozdrowionka, Arek :wink:

pawlusp
06-06-2009, 18:42
Przed nami właśnie wybór dachówki, ciężka sprawa wybrać dachówkę, okna, klinkier na kominy tak, żeby wszystko ładnie ze sobą współgrało.
Pochwalcie się swoimi wyborami, jaka dachówka, jakie okna (dachowe i do całego domku), jakie orynnowanie.

Pozdrawiamy serdecznie,
Magda&Michał

Wybraliśmy dachówkę S czerwoną, klinkier czerwony, okna dachowe Velux (duże) z górnym uchwytem, rynny białe, okna drewniane białe ze szprosami ramkowymi otwieranymi - czyli kolorystyka jak w projekcie

Witamy po długiej nieobecności.

W tym tygodniu Panowie dekarze zakończyli nam następny etap budowy naszego Rodosa czyli mówiąc prosto z mostu dachu. Wyszedł nam naprawdę super :D. Dachówka Robena kolor miedziany, okna Roto i brązowe rynny z PVC firmy Galeco całość komponuje się super :D .
Teraz przyszedł czas na okna - zamówione 4 tygodnie temu u Majewskiego, kolor złoty dąb, brama garażowa przychodzi w następnym tygodniu firmy Hormann. To narazie tyle.
Po waszych postach na forum widzę, że aż kipi od nawału pracy na budowach.

Pozdrawiamy wszystkich budujących

pawlusp

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/03062009R?authkey=Gv1sRgCN7au5jpkKTyOw#

Danusias25
06-06-2009, 20:40
Pawlusp
Przepiękny dach :D dokładnie o talkim ciepłym kolorze marzę :wink:

Mam prosbę do tych, którzy już mieszkają, zwłaszcza do Remle, Wiolci12....; jak się mieszka w domku? Czy jest coś, co byście zmienili? Np ilość okien, ścianki działowe, jak się użytkuje kuchnię, czy salon nie jest zbyt mały lub - po powiękzeniu- nieustawny?(jakoś daleko mi w nim do TV). Byłoby to bardzo pomocne dla wszystkich budujących.

Z góry składam serdeczne Bóg zapłać :wink:

Brygida i Jarek
06-06-2009, 23:12
pawluspdach rzeczywiscie ładny, my tez zdecydowaliśmy się na podobny kolor a kotek na daszku ... cokolwiek tam robi wygląda na porzadnego domowego kota :D
Zakładacie Hormana my chyba tez zdecydujemy sie na brame z tej firmy segmentową z napedem ... podajcie proszę cene z montażem.
pozdrawiamy wszystkich :)

pawlusp
07-06-2009, 09:39
pawluspdach rzeczywiscie ładny, my tez zdecydowaliśmy się na podobny kolor a kotek na daszku ... cokolwiek tam robi wygląda na porzadnego domowego kota :D
Zakładacie Hormana my chyba tez zdecydujemy sie na brame z tej firmy segmentową z napedem ... podajcie proszę cene z montażem.
pozdrawiamy wszystkich :)

Brygida i Jarek

Cena wyjściowa była 4250 po negocjacjach wyszło 3900 wraz z montażem.
Brama segmentowa LPU 40 ( ocieplenie 42 mm) napęd ProMatic w tym jeden pilot z czujnikiem na przeszkody.

pozdrawiam,
pawlus
http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/03062009R?authkey=Gv1sRgCN7au5jpkKTyOw#

Brygida i Jarek
07-06-2009, 23:15
pawlusp widzielismy że macie wylane okragłe schody wejsciowe, my również wylewamy takie schody, mamy tez zaokrąglone balkony. Mamy pytanko: czy uwzglednialiście kształt schodów przy adaptacji projektu? Pomysł na zaokraglone balkony i schody zrodził sie kiedy już mielismy pozwolenie na budowę, nasz kierownik zgodził się na balkony ale co do schodów to powiedział , że na odbiór powinny być jak w planie no chyba , że geodeta z którym współpracujemy przymknie oko na ich kształt przy nanoszeniu budynku na mapę. My chcemy schody wylać razem z tarasem i koniecznie okragłe. :wink:

A teraz pytania z innej beczki . Mamy prośbe do tych , którzy zdecydowali sie na kominek / czyli pewnie do wszystkich :) / . czy wyprowadzaliście w posadzce rurę doprowadzajaca z zewnatrz powietrze do kominka, nam zwrócił na to uwage hydraulik, twierdzi , że to warunek dobrego spalania i braku dymu i sadzy w mieszkaniu.Czy coś wiecie na ten temat? :roll:

I jeszcze jedno "kominowe" pytanie: mamy skończone kominy, jeden od kominka jest systemowy z wkładem ceramicznym, ale ten od pieca mamy murowany- kiedy nalezy założyc wkład ze stali i czy musimy juz teraz wybrac piec / hydraulik stwierdzł , że wkład zalezy od rodzaju pieca, my zdecydowanie kupimy piec na ekogroszek z możliwościa spalania miału i zainstalujemy kolektory na dachu , zastanawiamy się nad automatycznym piecem Futura Econo 25kW lub EKO-KWP 25 KELLER. Przy jednym z tych pieców wkład podobno jest zbędny.

Czekamy na wasze sugestie i uwagi- pozdrawiamy :)

koprad
08-06-2009, 07:51
pawluspdach rzeczywiscie ładny, my tez zdecydowaliśmy się na podobny kolor a kotek na daszku ... cokolwiek tam robi wygląda na porzadnego domowego kota :D
Zakładacie Hormana my chyba tez zdecydujemy sie na brame z tej firmy segmentową z napedem ... podajcie proszę cene z montażem.
pozdrawiamy wszystkich :)

Brygida i Jarek

Cena wyjściowa była 4250 po negocjacjach wyszło 3900 wraz z montażem.
Brama segmentowa LPU 40 ( ocieplenie 42 mm) napęd ProMatic w tym jeden pilot z czujnikiem na przeszkody.

pozdrawiam,
pawlus
http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/03062009R?authkey=Gv1sRgCN7au5jpkKTyOw#


jaką masz dachówkę? ładnie prezentuje sie na fotkch

qboos
08-06-2009, 12:20
Cecil, Marlena&Marcin dziękuję za oświecenie :)

Ale ponawiam swoją prośbę do osób które już wybudowały domek...chodzi mi o rodo 6 z dwoma garażami, ile Was to wyniosło?? .
Pewnie w 150 tys się nie zmieszczę :/ ( oczywiscie stan surowy zamknięty)
Mnie SS dwustanowiskowego Rodo z przykryciem blacha + okna dachowe + podlaczenie mediow wynioslo deko ponad 160tys... a tak jak pewnie wiekszosc zakladalem duuuzo mniej :)

Pozdrawiam!

agnieszkab50
08-06-2009, 13:58
Witam wszystkich zaurocoznych RODO 6. Jesteśmy z mężem na etapie wybierania projektu i jesteśmy przekonani do niego na 99,9%. szukam osób budujących w okolicach Wrocławia mogących pokazać swój domek w realu.
Pozdrawiam Wszytkich

metii
08-06-2009, 14:28
Pawlusp
Przepiękny dach :D dokładnie o talkim ciepłym kolorze marzę :wink:

Mam prosbę do tych, którzy już mieszkają, zwłaszcza do Remle, Wiolci12....; jak się mieszka w domku? Czy jest coś, co byście zmienili? Np ilość okien, ścianki działowe, jak się użytkuje kuchnię, czy salon nie jest zbyt mały lub - po powiękzeniu- nieustawny?(jakoś daleko mi w nim do TV). Byłoby to bardzo pomocne dla wszystkich budujących.

Z góry składam serdeczne Bóg zapłać :wink:

Przychylam się do prośby Danusias25. Opinie osób mieszkających już w Rodo 6 znacznie ułatwiłyby nam budującym podęcie wielu decyzji, nad którymi wciąż się zastanawiamy:D Także nie zostawiajcie nas w tej niewiedzy.

pozdrawiam

mWilQ
08-06-2009, 19:36
A teraz pytania z innej beczki . Mamy prośbe do tych , którzy zdecydowali sie na kominek / czyli pewnie do wszystkich :) / . czy wyprowadzaliście w posadzce rurę doprowadzajaca z zewnatrz powietrze do kominka, nam zwrócił na to uwage hydraulik, twierdzi , że to warunek dobrego spalania i braku dymu i sadzy w mieszkaniu.Czy coś wiecie na ten temat? :roll:

Czekamy na wasze sugestie i uwagi- pozdrawiamy :)

U siebie stosowałem rurę kanalizacyjna 110 i tak jakoś wyszło, że wyprowadziłem ja na ścianę z wykuszem. Również słyszałem od wielu osób o konieczności doprowadzenia powietrza w celu lepszego funkcjonowania kominka (nie zastanawiałem się długo - po prostu zrobiłem/ no dobrze murarze zrobili :) )

monia19
08-06-2009, 19:39
Z czego planujecie podbitkę płyta OSB czy boazeria? Jaki szacujecie koszt za całość materiału?

weronika2277
08-06-2009, 19:47
czy można bez konsekwencji powiększyć dom choć o pół metra, na długość? czy powstaną konsekwencje podczas odbioru przez architekta gotowego domu? robił ktoś tak?

pawlusp
08-06-2009, 20:00
Brygida i Jarek



jaką masz dachówkę? ładnie prezentuje sie na fotkch

koprad

Witam,
Dachówka Robena kolor miedź.

Pozdrawiam,
pawlus[/b]

arekdm
08-06-2009, 20:44
A teraz pytania z innej beczki . Mamy prośbe do tych , którzy zdecydowali sie na kominek / czyli pewnie do wszystkich :) / . czy wyprowadzaliście w posadzce rurę doprowadzajaca z zewnatrz powietrze do kominka, nam zwrócił na to uwage hydraulik, twierdzi , że to warunek dobrego spalania i braku dymu i sadzy w mieszkaniu.Czy coś wiecie na ten temat? :roll:

Czekamy na wasze sugestie i uwagi- pozdrawiamy :)

U siebie stosowałem rurę kanalizacyjna 110 i tak jakoś wyszło, że wyprowadziłem ja na ścianę z wykuszem. Również słyszałem od wielu osób o konieczności doprowadzenia powietrza w celu lepszego funkcjonowania kominka (nie zastanawiałem się długo - po prostu zrobiłem/ no dobrze murarze zrobili :) )

Ja też mam rurę 110, jest to konieczność czyli doprowadzenie powietrza do kominka lub inaczej cug jak kto woli i chyba tak sie pisze, bez tego zadymienie i słabe spalanie na 100%, u mnie wylot bedzie koło schodów wejściowych, jak naj mniej widoczny.

Arek :wink:

Brygida i Jarek
08-06-2009, 20:47
mWilQ i arekdm dzięki za odpowiedz , czy te rurę do kominka kładzie się przed zalaniem chudego betonu? :roll:
Pozdrawiamy

arekdm
08-06-2009, 20:47
Witam wszystkich zaurocoznych RODO 6. Jesteśmy z mężem na etapie wybierania projektu i jesteśmy przekonani do niego na 99,9%. szukam osób budujących w okolicach Wrocławia mogących pokazać swój domek w realu.
Pozdrawiam Wszytkich

Jeżeli nie za daleko to zapraszam do Jeleniej Góry,

Arek :wink:

arekdm
08-06-2009, 20:51
czy można bez konsekwencji powiększyć dom choć o pół metra, na długość? czy powstaną konsekwencje podczas odbioru przez architekta gotowego domu? robił ktoś tak?

Bez konsekwencji na pewno nie, takie zmiany trzeba nanosić na etapie adaptacji projektu przez architekta, przed pozwoleniem na budowę, chyba że ma się znajomego inspektora nadzoru który zapomni na przykład zmierzyć jedną ścianę :lol: , ale na to bym nie liczył, jest to samowola bydowlana czyli mega kary i rozbieranie budynku.

Arek :wink:

arekdm
08-06-2009, 20:53
mWilQ i arekdm dzięki za odpowiedz , czy te rurę do kominka kładzie się przed zalaniem chudego betonu? :roll:
Pozdrawiamy

Witam Brygida i Jarek. Oczywiście że tak, ona ma być całkowicie nie widoczna gdzieś daleko pod posadzką i tylko wyjście koło kominka i na zewnątrz, najlepiej od zawietrznej strony.

Pozdrowionka, Arek :wink:

Cecil
09-06-2009, 09:26
My za stan surowy zamknięty z jednym garażem (materiał, robocizna, wyrównywanie terenu) zamkniemy się w około 170-180 tyś. Ale dokłady koszt podamy jak już wszystko będzie na miejscu. Czyli za jakieś 2 tygodnie :)

150 tys - trochę mało chyba, że weźmiesz bardzooo tanią ekipę, dość tanie materiały (albo uda Ci się ponegocjować ceny) i większość prac zrobisz sama (albo niewielkim kosztem). Porozglądaj się co w jakich cenach jest u Ciebie, ilości mniej więcej na forum są podane, czego ile komu poszło i oszacuj sobie ile Cię to wyniesie. Dodaj jeszcze jakie 10-20 tyś na różne "przypadki-wpadki" i będziesz miała przykładowy koszt.

Ja tylko będziesz miał wyliczenie kompletne to bardzo proszę o podzielenie się tą cenną wiedzą :wink:
Jak dla mnie te 170 tys. to troche za dużo jak na SZ. Do swojej kalkulacji mogę dodać jakieś 20 tys. w razie czego, ale nadal nie wychodzi mi 170 :o
Info może być nawet na Priv

pozdrawiam

Namtar
09-06-2009, 09:56
arekdm co do tej rury doprowadzajacej powietrze do kominka, jaka srednice macie? wyczytalem ze optymalny doplyw gwarantuje przewod o przekroju 200cm2 czyli rura fi 150 spelnia warunek.
Moze warto rowniez pomyslec o dodaniu przepustnicy na wlocie tej rury, gdy nie korzystamy z kominka zamykamy i nie "dmucha" nam zadne zimnie powietrze przez dziure przy kominku. Ja mam wlasnie dylemat czy dac fi 150 czy mniejsza i czy ukryc ja w warstwie ocieplenia czy moze poprowadzic przez piwnice robiac z niej przy okazji zrodlo swiezego powietrza w tejze piwnicy (rozumiecie trojnik, przepustnica i te sprawy) :)

agnieszkab50
09-06-2009, 11:11
Witam wszystkich zaurocoznych RODO 6. Jesteśmy z mężem na etapie wybierania projektu i jesteśmy przekonani do niego na 99,9%. szukam osób budujących w okolicach Wrocławia mogących pokazać swój domek w realu.
Pozdrawiam Wszytkich

Jeżeli nie za daleko to zapraszam do Jeleniej Góry,

Arek :wink:


:lol: Dzięki za zaproszenie! Może w czasie urlopu damy rade sie wyrwać. jakby co skontaktujemy się. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.
a może jakieś zdjęcia ze środka domu - to prosze na [email protected]

koprad
09-06-2009, 13:09
My za stan surowy zamknięty z jednym garażem (materiał, robocizna, wyrównywanie terenu) zamkniemy się w około 170-180 tyś. Ale dokłady koszt podamy jak już wszystko będzie na miejscu. Czyli za jakieś 2 tygodnie :)

150 tys - trochę mało chyba, że weźmiesz bardzooo tanią ekipę, dość tanie materiały (albo uda Ci się ponegocjować ceny) i większość prac zrobisz sama (albo niewielkim kosztem). Porozglądaj się co w jakich cenach jest u Ciebie, ilości mniej więcej na forum są podane, czego ile komu poszło i oszacuj sobie ile Cię to wyniesie. Dodaj jeszcze jakie 10-20 tyś na różne "przypadki-wpadki" i będziesz miała przykładowy koszt.

Ja tylko będziesz miał wyliczenie kompletne to bardzo proszę o podzielenie się tą cenną wiedzą :wink:
Jak dla mnie te 170 tys. to troche za dużo jak na SZ. Do swojej kalkulacji mogę dodać jakieś 20 tys. w razie czego, ale nadal nie wychodzi mi 170 :o
Info może być nawet na Priv

pozdrawiam

Myslę, że taka kalkulacja niewiele ci da. Mozna sobie jedynie niepotrzebnie nerwy strzępić. Powody są dwa - ciągle zmieniające sie ceny materiałów i fakt, iż każdy z nas używa innych rozwiązań(zobacz np ceny i rodzaje dachówek)
Porównywać możemy ceny robocizny i fajnie ,że ludkowie je podają. Mi ekipa strzeliła 55 tys pokazałem szefowi parę for i zjechał mi na 45 za stan surowy otwarty. Z wykonania jestem BARDZO zadowolony. Z matriałami zmieściłem sie w 130 tys.

pozdrawiam

metii
09-06-2009, 14:21
Witam wszystkich zaurocoznych RODO 6. Jesteśmy z mężem na etapie wybierania projektu i jesteśmy przekonani do niego na 99,9%. szukam osób budujących w okolicach Wrocławia mogących pokazać swój domek w realu.
Pozdrawiam Wszytkich

Jeżeli nie za daleko to zapraszam do Jeleniej Góry,

Arek :wink:


:lol: Dzięki za zaproszenie! Może w czasie urlopu damy rade sie wyrwać. jakby co skontaktujemy się. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.
a może jakieś zdjęcia ze środka domu - to prosze na [email protected]

Zdjęcia ze środka domu możesz podpatrzeć u Remle (na pierwszych stronach forum). Jest ich sporo i zachwyciły nie jednego forumowicza:)

Marlena&Marcin
09-06-2009, 15:42
My za stan surowy zamknięty z jednym garażem (materiał, robocizna, wyrównywanie terenu) zamkniemy się w około 170-180 tyś. Ale dokłady koszt podamy jak już wszystko będzie na miejscu. Czyli za jakieś 2 tygodnie :)

150 tys - trochę mało chyba, że weźmiesz bardzooo tanią ekipę, dość tanie materiały (albo uda Ci się ponegocjować ceny) i większość prac zrobisz sama (albo niewielkim kosztem). Porozglądaj się co w jakich cenach jest u Ciebie, ilości mniej więcej na forum są podane, czego ile komu poszło i oszacuj sobie ile Cię to wyniesie. Dodaj jeszcze jakie 10-20 tyś na różne "przypadki-wpadki" i będziesz miała przykładowy koszt.

Ja tylko będziesz miał wyliczenie kompletne to bardzo proszę o podzielenie się tą cenną wiedzą :wink:
Jak dla mnie te 170 tys. to troche za dużo jak na SZ. Do swojej kalkulacji mogę dodać jakieś 20 tys. w razie czego, ale nadal nie wychodzi mi 170 :o
Info może być nawet na Priv

pozdrawiam


wiesz to wszystko zależy z jakich materiałów budujesz, my akurat jeżeli chodzi o konstrukcje nie oszczędzaliśmy na materiałach chociaż i tak udało się czasami coś taniej załatwić. :) w tym cenniku mamy też wyrównanie terenu i wszystkie roboty "ziemne" .. chociaż na to zbyt dużo kasy nie poszło ale np. same okna z drzwiami zew kosztują nas prawie 32 tyś zł

mWilQ
09-06-2009, 17:35
arekdm co do tej rury doprowadzajacej powietrze do kominka, jaka srednice macie? wyczytalem ze optymalny doplyw gwarantuje przewod o przekroju 200cm2 czyli rura fi 150 spelnia warunek.
Moze warto rowniez pomyslec o dodaniu przepustnicy na wlocie tej rury, gdy nie korzystamy z kominka zamykamy i nie "dmucha" nam zadne zimnie powietrze przez dziure przy kominku. Ja mam wlasnie dylemat czy dac fi 150 czy mniejsza i czy ukryc ja w warstwie ocieplenia czy moze poprowadzic przez piwnice robiac z niej przy okazji zrodlo swiezego powietrza w tejze piwnicy (rozumiecie trojnik, przepustnica i te sprawy) :)

Konkretnego przekroju nie znam / wykonawca stwierdził, że 110mm średnicy wystarczy i taką rurę kupiłem. Jeśli chodzi o zamknięcie, to nawet nie wiem, jak to od środka domu będzie usytuowane. Wydaje mi się, że powinna być przesuwana kratka i problem będzie rozwiązany.

KOLUMNY:
Pytanie do osób które wykonywały kolumny przy wejściu, bądź które planują to zrobić. Musze to kupić w trybie pilnym i nie wiem jaką zastosować średnice. Najmniejszą jaką znalazłem to 20 cm. Czy to nie będzie za mało?

Druga sprawa: czy ktoś z Was stosował ozdobne podkładki na dole przy płycie i na gorzę pod balkonem, żeby nie zostawiać samej tuby?

weronika2277
09-06-2009, 18:56
czy można bez konsekwencji powiększyć dom choć o pół metra, na długość? czy powstaną konsekwencje podczas odbioru przez architekta gotowego domu? robił ktoś tak?

Bez konsekwencji na pewno nie, takie zmiany trzeba nanosić na etapie adaptacji projektu przez architekta, przed pozwoleniem na budowę, chyba że ma się znajomego inspektora nadzoru który zapomni na przykład zmierzyć jedną ścianę :lol: , ale na to bym nie liczył, jest to samowola bydowlana czyli mega kary i rozbieranie budynku.

Arek :wink:


No to nici :( mamy już pozwolenie na budowę za miesiąc zaczynamy fundamenty ale trudno. Czytałam na forum, że rodo nie jesta aż tak mały jak się wydaje ale my budujemy z poroterm 45 a to powoduje zmniejszenie przestrzeni wewnątrz. Ma może ktoś radę? albo pocieszenie, że o prezstrzeń nie ma się co martwić bo jest OK?

greg123456
09-06-2009, 20:02
Witam wszystkich rodo 6.
Jesli chodzi o kolumny to ja mam fi 25 i a elementy ozdobne mozna kupic ze styropianu gotowe.
Ja mam przerwe na budowie do 15 lipca wiec nie mam ostatnio rzadnych postepow. Mam tylko problem z wyborem dachowki i nie moge sie zdeczydowac czy deskowac dach+papa,czy dac folie? prosze o podpowiedzi :lol:

Brygida i Jarek
09-06-2009, 20:31
greg123456 My także zastanawialismy sie nad deskowaniem i papą szczególnie jak poczytaliśmy o nieprzyjemnych doświadczeniach z folią ale ostatecznie nie deskujemy a zakładamy dobrej jakości folię Delta MAXX firmy Dorken.
Deskowanie i krycie papa jest dobre, szczególnie jeśli chcesz przesezonować budynek albo przykryć dachówka później,nie bez znaczenia jest kwestia finansowa to zawsze dodatkowy wydatek. Nasz dekarz twierdzi , że dobra folia spełni doskonale swoja funkcję ale to i tak ty musisz zdecydować.Nam się robota dachu troche opóźnia,no cóż pogoda w kratkę :)
mWilQ Kolumny wejściowe mają u nas 30 cm, tak samo słup po likwidacji gabinetu, 20cm to chyba zbyt mało.

Pozdrawiamy ciepło :wink:

pawlusp
09-06-2009, 21:00
arekdm co do tej rury doprowadzajacej powietrze do kominka, jaka srednice macie? wyczytalem ze optymalny doplyw gwarantuje przewod o przekroju 200cm2 czyli rura fi 150 spelnia warunek.
Moze warto rowniez pomyslec o dodaniu przepustnicy na wlocie tej rury, gdy nie korzystamy z kominka zamykamy i nie "dmucha" nam zadne zimnie powietrze przez dziure przy kominku. Ja mam wlasnie dylemat czy dac fi 150 czy mniejsza i czy ukryc ja w warstwie ocieplenia czy moze poprowadzic przez piwnice robiac z niej przy okazji zrodlo swiezego powietrza w tejze piwnicy (rozumiecie trojnik, przepustnica i te sprawy) :)

Konkretnego przekroju nie znam / wykonawca stwierdził, że 110mm średnicy wystarczy i taką rurę kupiłem. Jeśli chodzi o zamknięcie, to nawet nie wiem, jak to od środka domu będzie usytuowane. Wydaje mi się, że powinna być przesuwana kratka i problem będzie rozwiązany.

KOLUMNY:
Pytanie do osób które wykonywały kolumny przy wejściu, bądź które planują to zrobić. Musze to kupić w trybie pilnym i nie wiem jaką zastosować średnice. Najmniejszą jaką znalazłem to 20 cm. Czy to nie będzie za mało?

Druga sprawa: czy ktoś z Was stosował ozdobne podkładki na dole przy płycie i na gorzę pod balkonem, żeby nie zostawiać samej tuby?


Witam,

My zastosowaliśmy szalunki o średnicy 26 cm takie same zastosowaliśmy na słupy w salonie. Natomist jeśli chodzi o deskowanie to moim zdaniem i dekarzy którzy wykonywali nam dach to zędny wydatek. Lepiej kupić folię o b. dobrych parametrach my np. zastosowaliśmy Klober Permo.

Pozdrawiam,
pawlus
http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/03062009R?authkey=Gv1sRgCN7au5jpkKTyOw#

mWilQ
09-06-2009, 21:14
Dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj jak widziałem kolumny 26 to mi się wydawały strasznie duże (może też dlatego, że stały w zamkniętym pomieszczeniu, a nie na przestrzeni).

Potwierdzenie pawlusp, w zupełności mnie przekonuje. Front domu u Niego na zdjęciach najbardziej przypadł mi do gustu. Dobrze, że kwestia kolumn się wyjaśniła, bo wcześniej chciałem brać 20cm.

pawlusp proszę podaj jeszcze wymiary między kolumnami, między kolumną a ścianą i o ile powiększony został balkon

będzie mi to bardzo pomocne
z góry dzięki

pawlusp
09-06-2009, 21:32
pawlusp widzielismy że macie wylane okragłe schody wejsciowe, my również wylewamy takie schody, mamy tez zaokrąglone balkony. Mamy pytanko: czy uwzglednialiście kształt schodów przy adaptacji projektu? Pomysł na zaokraglone balkony i schody zrodził sie kiedy już mielismy pozwolenie na budowę, nasz kierownik zgodził się na balkony ale co do schodów to powiedział , że na odbiór powinny być jak w planie no chyba , że geodeta z którym współpracujemy przymknie oko na ich kształt przy nanoszeniu budynku na mapę. My chcemy schody wylać razem z tarasem i koniecznie okragłe. :wink:

A teraz pytania z innej beczki . Mamy prośbe do tych , którzy zdecydowali sie na kominek / czyli pewnie do wszystkich :) / . czy wyprowadzaliście w posadzce rurę doprowadzajaca z zewnatrz powietrze do kominka, nam zwrócił na to uwage hydraulik, twierdzi , że to warunek dobrego spalania i braku dymu i sadzy w mieszkaniu.Czy coś wiecie na ten temat? :roll:

I jeszcze jedno "kominowe" pytanie: mamy skończone kominy, jeden od kominka jest systemowy z wkładem ceramicznym, ale ten od pieca mamy murowany- kiedy nalezy założyc wkład ze stali i czy musimy juz teraz wybrac piec / hydraulik stwierdzł , że wkład zalezy od rodzaju pieca, my zdecydowanie kupimy piec na ekogroszek z możliwościa spalania miału i zainstalujemy kolektory na dachu , zastanawiamy się nad automatycznym piecem Futura Econo 25kW lub EKO-KWP 25 KELLER. Przy jednym z tych pieców wkład podobno jest zbędny.

Czekamy na wasze sugestie i uwagi- pozdrawiamy :)

Witam,

Nasz Kierownik Budowy i jednocześnie Inspektor Budowlany twierdzi, że kształt schodów nic nie ma warunków zmian na etapie budowy ze względu na mało istotny element budowy domu. brak wpływu na konstrukcję budynku.

pozdrawiam,
pawlus

Brygida i Jarek
09-06-2009, 22:25
pawlusp dzięki za informacje na temat schodów wejściowych, widać co kraj to obyczaj albo co kierownik to inna interpretacja przepisów :D nam tez wydaje się , że schody nic nie maja do konstrukcji domu wiec to zmiana nieistotna. To chyba damy radę z tymi okrągłymi schodami :wink:

greg123456
09-06-2009, 23:03
Czecs.
Odleglosc miedzy kolumnami mam 260, a od budynku 65cm, a balkonu nie mierzylem ale mial wystawac od kolumn z kazdej strony po 20cm. Architekt zapomial mi go powiekszyc wiec sam to zroilem :wink:

greg123456
09-06-2009, 23:03
CZESC

mWilQ
10-06-2009, 10:05
Czecs.
Odleglosc miedzy kolumnami mam 260, a od budynku 65cm, a balkonu nie mierzylem ale mial wystawac od kolumn z kazdej strony po 20cm. Architekt zapomial mi go powiekszyc wiec sam to zroilem :wink:
dzięki za wymiary

Brygida i Jarek Nasza projektantka mówiąc o zmianach nieznaczących: ścianki działowe, likwidacja okna, zmiana tarasu podkreślała konieczność naniesienia tego kolorem czerwonym na projekt (przez kierownika budowy).
Jeśli taras można ruszyć, to dlaczego inaczej miałoby być ze schodami? :)
Z drugiej strony nie wiem jak to się ma do warunków zabudowy i odległości między granicą działki, a domem (tutaj w sensie ścian, czy może schodów, a jak schodów, to czy powiększenie/ wydłużenie ma znaczenie). W moich warunkach wszystkie domy mają być w jednej linii. Jeśli ta linia dotyczy ścian to przejdzie, a jeśli najbardziej wysuniętego elementu domu, to już nie wiem.

Tak jak mówią, wszystko zależy od nastroju inspektora :/

Cecil
10-06-2009, 13:52
Czecs.
Odleglosc miedzy kolumnami mam 260, a od budynku 65cm, a balkonu nie mierzylem ale mial wystawac od kolumn z kazdej strony po 20cm. Architekt zapomial mi go powiekszyc wiec sam to zroilem :wink:
dzięki za wymiary

Brygida i Jarek Nasza projektantka mówiąc o zmianach nieznaczących: ścianki działowe, likwidacja okna, zmiana tarasu podkreślała konieczność naniesienia tego kolorem czerwonym na projekt (przez kierownika budowy).
Jeśli taras można ruszyć, to dlaczego inaczej miałoby być ze schodami? :)
Z drugiej strony nie wiem jak to się ma do warunków zabudowy i odległości między granicą działki, a domem (tutaj w sensie ścian, czy może schodów, a jak schodów, to czy powiększenie/ wydłużenie ma znaczenie). W moich warunkach wszystkie domy mają być w jednej linii. Jeśli ta linia dotyczy ścian to przejdzie, a jeśli najbardziej wysuniętego elementu domu, to już nie wiem.

Tak jak mówią, wszystko zależy od nastroju inspektora :/

Z tego co się orientuję, to pod koniec całego procesu budowy można wprowadzić aneks do pozwolenia wprowadzający wszelkiie zmiany, tak aby nadzór budowlany nie miał się do czego przyczepić.
Przecież nie mogą wtedy cofnąć wydanego pozwolenia na budowę !!??

aga-gaga
10-06-2009, 23:04
Witam wszystkich na forum. Widze ze tu u niekturych są duże postępy.
U nas narazie cisza na działce. Czekamy na pozwolenie na budowe i niemożemy już sie doczekać aby muc coś działać. Mieliśmy budować rodo 6 ale zdecydowaliśmy się na rodo 6 z piwnicą ze względu na znaczny spadek terenu. Domek będzie częściowo podpiwniczony tzn.piwnica bedzie pod garażem(tam będzie kotłownia) i pod małym pokojem(spizarnia).Wejscie bedzie z kladki schodowej. Bedzie więcej miejsca na kosiarke, rowery czy inne graty.

eniac
11-06-2009, 21:08
witam wszystkich.

Szukam kontaktu , zdjęć lub jakichkolwiek informacji od osób które budują dom w rododendronach 6 W.
Może ktoś poza mną wybrał ten projekt? :roll:

Pozdrawiam Mariola [email protected]

WERKA85
12-06-2009, 19:58
Witam.

Polecam wszystkim którzy zaczynają budowe a nie chcą rezygnować z pokoju na dole, przedłużenie domu o min. pół metra ponieważ jest problem z dopasowaniem mebli :(

pozdrawiam

coen
13-06-2009, 07:16
Polecam wszystkim którzy zaczynają budowe a nie chcą rezygnować z pokoju na dole, przedłużenie domu o min. pół metra ponieważ jest problem z dopasowaniem mebli :(

Bardzo ciekawa koncepcja budowa domu "pod meble"

WERKA85
13-06-2009, 07:42
Witam.
Zmieścl sie tylko np. narożnik o wymiarach 220/157 większy już nie.. Gdybyśmy to wcześniej przewidzieli to napewno przedłużylibyśmy dom przynajmniej o pół metra.. teraz cieżko taki kupić.

Marlena&Marcin
13-06-2009, 08:01
Polecam wszystkim którzy zaczynają budowe a nie chcą rezygnować z pokoju na dole, przedłużenie domu o min. pół metra ponieważ jest problem z dopasowaniem mebli :(

Bardzo ciekawa koncepcja budowa domu "pod meble"

hmm... "ciekawa" ? chyba naturalne..
my przed postawieniem scian mielismy juz wstepne projekty pomieszczen by wiedzieć czego się spodziewać i co pozmieniać. Przy instalacjach to
(moim zdaniem) już wymóg konieczny by wiedzieć chocby gdzie kontakty maja być.

a meble .. my robimy "na wymiar" bo "gotowe" nie koniecznie spełniają "wymogi użyteczności"

Brygida i Jarek
13-06-2009, 20:38
Witamy wszystkich ciepło pomimo chłodnej i deszczowej aury :)
Podzielcie sie z nami infrmacja na temat grubości styropianu do ocieplenia domu, w projekcie jest 14 czy trzymaliście sie tego wymiaru czy kładliscie 15 :roll: pytamy bo musimy ocieplić lukarny przed położeniem dachówki i we wszystkich pobliskich hurtowniach twierdzą , że 14 jest na zamówienie jako "nietypowa" grubośc???
Z góry dzięki .

TAR
13-06-2009, 22:17
..........

pawlusp
13-06-2009, 23:00
Witamy wszystkich ciepło pomimo chłodnej i deszczowej aury :)
Podzielcie sie z nami infrmacja na temat grubości styropianu do ocieplenia domu, w projekcie jest 14 czy trzymaliście sie tego wymiaru czy kładliscie 15 :roll: pytamy bo musimy ocieplić lukarny przed położeniem dachówki i we wszystkich pobliskich hurtowniach twierdzą , że 14 jest na zamówienie jako "nietypowa" grubośc???
Z góry dzięki .

Witam,

My ociepliliśmy lukarny i szczyt pomiędzy domem a garażem styropianem o gr. 12 cm organika platinium plus ( fakt za 1m3 płacimy 200 zł ale na jakości ocieplenia nie ma co oszczędzać) i taką samą grubością będziemy ocieplali cały dom. Moim zdaniem 14 cm to lekka przesada.

pozdrawiam,

Brygida i Jarek
13-06-2009, 23:17
pawlusp dzięki za odpowiedz, nam tez wydaje się , że 14 to dużo , szczególnie przy ciepłym murze z porothermu , rozważymy możliwość redukcji grubości styropianu :wink:

WERKA85
14-06-2009, 00:07
My będziemy ocieplać cały dom 14 ale mamy 25 poroterm. Na izolacji nie ma co oszczędzać.

Brygida i Jarek
14-06-2009, 00:18
WERKA85 my tez mamy porotherm 25, dziwi nas fakt ,że 14 jest na zamówienie :roll: pawlusp też ma ścieny z porothermu 25 chyba , że sie mylimy ???
pozdrawiamy

wolintom
14-06-2009, 09:25
My będziemy ocieplać cały dom 14 ale mamy 25 poroterm. Na izolacji nie ma co oszczędzać.

Popieram Popieram Popieram

Namtar
14-06-2009, 10:02
No racja na izolacji do pewnego momentu nie ma co oszcczedzac, ja mam zamiar izolowac 18cm a zastanawiam sie nad 20.
Ile dajecie na izolacje podlogi?
A co z rekuperacja, ktokolwiek robi, no nie mowiac juz o pompie ciepla :o

przemas90
14-06-2009, 12:11
Ja na podłogi na parterze daję 15 cm ocieplenia na zewnątrz 15 cm już kupione też na zamówienie a na skosy poddasza 25 cm wełny ale ja mam pełny strop na poddaszu więc muszę docieplać na etapie dachu.

TAR
14-06-2009, 13:58
No racja na izolacji do pewnego momentu nie ma co oszcczedzac, ja mam zamiar izolowac 28cm a zastanawiam sie nad 20.
Ile dajecie na izolacje podlogi?
A co z rekuperacja, ktokolwiek robi, no nie mowiac juz o pompie ciepla :o


............

Brygida i Jarek
14-06-2009, 17:05
Zdecydowaliśmy się ocieplać 15 Organiki w wersji standard , w projekcie jest 14 ale cm więcej nie zaszkodzi, do porothermu 25 stosuje się grubość od 10 do 15 cm. pawlusp zastosowałeś 12 ale w wersji platinum a ten styropian ma wyższe parametry izolacyjne.
Na podłogę na parterze będziemy kładli 10.
Pozdrawiamy :wink:

Brygida i Jarek
14-06-2009, 17:43
Marlena&Marcin pewnie pamietacie nasze rozwazania na temat ilości klinkieru :) dzisiaj dokonalismy odkrycia i juz wiemy dlaczego komin od pieca / na tyle garazu/ jest wymurowany z klinkieru duzo niżej niż więźba dachowa...otóż usytuowanie komina jest takie, że bedzie on widoczny pomiędzy jednym a drugim dachem :D to efekt swobody twórczej projektanta i murarza całe szczęście , że nam ten efekt końcowy się bardzo podoba... taki niespodziewany element dekoracyjny :D
pozdrawiamy ciepło

Marlena&Marcin
14-06-2009, 18:56
Marlena&Marcin pewnie pamietacie nasze rozwazania na temat ilości klinkieru :) dzisiaj dokonalismy odkrycia i juz wiemy dlaczego komin od pieca / na tyle garazu/ jest wymurowany z klinkieru duzo niżej niż więźba dachowa...otóż usytuowanie komina jest takie, że bedzie on widoczny pomiędzy jednym a drugim dachem :D to efekt swobody twórczej projektanta i murarza całe szczęście , że nam ten efekt końcowy się bardzo podoba... taki niespodziewany element dekoracyjny :D
pozdrawiamy ciepło

hmm.. drogo ta samowolka wyszła :))

My ocieplamy platiniumem 15.
Brygida i Jarek, grubośc jak i parametry są ważne..
taki mały przelicznik (mniej więcej) 15 platinium to tak jak 28 biały styropian

Ktoś wcześniej się pytał o kolorystykę, tak prezentuje się nasz rodo, juz z dachówką ceglastą, oknami dachowymi i białymi rynnami:

http://images40.fotosik.pl/139/7d82edde814637a7.jpg (www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/143/8abe2fb8a6b2fe89.jpg (www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/144/e28893cbf3a92ae3.jpg (www.fotosik.pl)

Brygida i Jarek
14-06-2009, 22:07
Marlena&Marcin dom prezentuje się naprawdę ładnie :) u nas opóźnienie wynikające z paskudnej pogody, jutro wchodzi ekipa od dachu więc może pod koniec tygodnia wkleimy zdjęcia. Ta niespodzianka z kominem naprawdę nas rozbawiła :D choć przy płaceniu za cegiełkę już tak wesoło nie było :-? a swoja droga ciekawe ile jeszcze niespodzianek przed nami?
Co do styropianu to kupiliśmy tylko kilka paczek 15 organika standard na ocieplenie lukarn i przestrzeni miedzy dachami /tylko ten był dostępny/, na cały dom będziemy dopiero zamawiać jaki rodzaj jeszcze się zastanowimy :wink:

Pozdrawiamy

Namtar
15-06-2009, 12:08
TAR mi tez chodzi po glowie rekuperacja i nie chodzi wlasnie o to czy sie zwroci czy nie - to nie jest najwazniejsze. Jesli mozna wiedziec to czy masz zamiar zlecic wykonanie instalacji jakiejs firmie ktora sie tym zajmuje czy moze sam na podstawie projektu bedziesz ja robil. Jakos nie przemawia do mnie projekt Dospela dolaczony do projektu domu, nie jestem profesjonalista ale sporo sie naczytalem juz o projektowaniu i wykonaniu inst. Reku (patrz forum muratora).
Jesli chodzi o pompe ciepla - trudna sprawa, nie mialem na mysli zadnej z nich bo po prostu nie interesowalem sie tym tematem. Wiecie jakiego rzedu kaski potrzeba na pompe ciepla dla naszego domku - mowmy o sredniej jakosci urzadzeniach.

Marlena&Marcin
15-06-2009, 12:14
TAR
Jesli chodzi o pompe ciepla - trudna sprawa, nie mialem na mysli zadnej z nich bo po prostu nie interesowalem sie tym tematem. Wiecie jakiego rzedu kaski potrzeba na pompe ciepla dla naszego domku - mowmy o sredniej jakosci urzadzeniach.

pompa powietrze-woda koszt ok. 25-30 tys.. trochę drożej niż dobrej jakości piec na ekogroszek .. ale biorąc pod uwagę eksploatację i jej koszta pomysł wart przemyślenia. Nas do pompy przekonała (oprócz wiadomych rzeczy) obsługa takiego pieca a raczej jej brak :) - brak konieczności chodzenia i palenia co chwilę :)

misiowiec
15-06-2009, 13:34
Witam

Czy jest ktoś zaznajomiony z tematem budowy przydomowej oczyszczelni ścieków?

Chodzi dokładnie o to czy prawny jest taki zapis:(zezwala się na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków z tym ,że w momencie wybudowania sieci kanalizacyjnej trzabędzie cię do niej podłączyć i zrezygnować z oczyszczalni.)

Pani z gminy chce mi mniejwiecej taki zapis wsadzić w opinie do Z.U.D.

Zgodne to z prawem ?

karolcia2306
15-06-2009, 15:03
Witam,
czytałam w inrenecie, na stronie producenta przydomowych oczyszczalni ściejków, ze nikt nie moż nas zmusić do przyłączenia się do kanalizacji.

TAR
15-06-2009, 18:15
...

greg123456
16-06-2009, 18:04
czesc,Ja tez jestem zainteresowany instalacja mechaniczna. ciekawy pomysl z tym umieszczeniem centrali na strychu. mam pytanko; czy mozna wyrzutnie wpuscic w komin wentylacyjny? Mam tez prozbe jak zrobisz sobie nowy projekt wntylacji to bym prosil o kopie :lol:
[email protected]

Judyta&Patryk
16-06-2009, 18:24
Jestem szczęśliwym posiadaczem projektu Rodo 6(p).W sierpniu zaczynam budowe, czy wie ktoś ile potrzeba błoczków betonowych do wybudowania piwnicy?W projeklcie jest wylewana ale przymierzam się do wymurowania czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam
Judyta&Patryk

TAR
16-06-2009, 20:19
....

TAR
16-06-2009, 21:08
........

Brygida i Jarek
16-06-2009, 23:19
TAR cokolwiek zawiera ten projekt aranżacji wnętrz :D cena jest z kosmosu ... najlepiej zaprenumerować "M jak mieszkanie" czy coś w tym stylu no i dodać trochę własnej inwencji :D będzie dobrze i taniej :wink:
a tak poważnie to nigdy by nam nie przyszło do głowy , ze taki projekt może tyle kosztować :o :o

Marlena&Marcin
17-06-2009, 10:39
a tak z innej beczki, wlasnie dostalam oferte na projekt aranzacji wnetrz mojego domku i tu szooook 25.000 zl netto. rozwalila mnie ta cena, chyba, ze jestem sporo do tylu z cenami :oops: moze ktos to skomentuje bo mi oddechu zabraklo :o

cena kosmiczna ... kiedyś dowiadywałam się ile to może kosztować to cena za salon, kuchnię i łazienki 3000zł .. a 25tyś ... kosmos!

Muszę przyznać rację Brygidzie, warto najpierw porozglądać się po czasopismach i po internecie.. może coś Wam się spodoba? Zawsze to jest wiele opcji a nie wizja architekta. :)

My nasz domek projektujemy sami :) .. i chyba aż tak źle nie wyjdzie :)

TAR
17-06-2009, 11:37
........

Namtar
17-06-2009, 21:24
TAR ja zaczynym moje przemyslenia jesli chodzi o ulozenie kanalow, anemostatow itp. w Rodo, mam nadzieje ze moge sie zwrocic w razie czego do Ciebie z prosba o pomoc lub opinie co i jak.
Tez myslalem nad tym aby reku dac na strych ale do niedawna bilem sie z myslami czy robic GWC, stanelo na tym ze nie.
mozesz zdradzic jaka to centralke montujesz i mam nadzieje polecasz? Jesli nie chcesz pisac na forum podeslij na priva, oczywiscie jakbys miala jakis plan rozmieszczenia wentylacji to prosze o podeslanie :wink:

Cecil
22-06-2009, 07:29
Jestem szczęśliwym posiadaczem projektu Rodo 6(p).W sierpniu zaczynam budowe, czy wie ktoś ile potrzeba błoczków betonowych do wybudowania piwnicy?W projeklcie jest wylewana ale przymierzam się do wymurowania czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam
Judyta&Patryk

na piwnice poszło 1900 szt bloczków fundamentowych (tycho o wysokości 14 cm) Uważam, że to naprawdę mało, zakładałam o wiele więcej.

Zresztą cała piwnica wychodzi dużo taniej, niż wszyscy wyceniają. Jak tylko zlicze wszystkie koszty do dam znać.
Pozdrawiam

netka&grzes
22-06-2009, 14:10
Witamy wszystkich budujących rodoska 6. :D
Czytamy forum od dłuższego czasu i postanowiliśmy również pochwalić sie naszym domkiem. Już zaczeliśmy budowę jesteśmy na etapie szolowania pierwszego stropu puki co prace stoją w miejscu ze wsględu na pogodę :(
Zmiany jakie robimy to :
- przeniesienie kotlowni w tył garazu a w miejsce starej będzie łazienka
- powiększenie salonu o gabinet
- zlikwidowanie jednego okna w kuchni
- przejście z domu do garażu będzie z małego korytarzyka pod schodami
puki co narazie tyle reszta wyjdzie w trakcie :)

netka&grzes
22-06-2009, 14:28
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0609/zdjecie_48736697cb429fe6.gif (http://wgrajfoto.pl)

Mniej więcej tak wygląda nasz parter :)

Judyta&Patryk
22-06-2009, 16:47
Jestem szczęśliwym posiadaczem projektu Rodo 6(p).W sierpniu zaczynam budowe, czy wie ktoś ile potrzeba błoczków betonowych do wybudowania piwnicy?W projeklcie jest wylewana ale przymierzam się do wymurowania czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam
Judyta&Patryk

na piwnice poszło 1900 szt bloczków fundamentowych (tycho o wysokości 14 cm) Uważam, że to naprawdę mało, zakładałam o wiele więcej.

Zresztą cała piwnica wychodzi dużo taniej, niż wszyscy wyceniają. Jak tylko zlicze wszystkie koszty do dam znać.
Pozdrawiam

Bardzo dziękuję za informacje.Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś napisała o reszcie wydatków i materiałów związanych z wybudowaniem piwnicy.Na jakim etapie jesteście obecnie? Pozdrawiamy:)

Cecil
23-06-2009, 07:16
Jeśli chodzi o piwnicę to wychodzi tak:
bloczki fundamentowe 6000,00
cement 800,00
rury kanalizacyjne 300,00
strop nad piwnicą terpiva 3300,00 + 1500,00
styropian 1400,00
można doliczyć jeszcze system kominowy ok 3 m - 600,00
siatka, dysperbit, klej i folia kubełkowa - jeszcze nie jestem zorientowana.

Właśnie wylewamy strop. Szacuje, że cała piwnica wyjdzie poniżej 20 tys.
Podczas wyboru projektu każdy nam odradzał budowanie piwnicy, że to niby drogo i bezsensu, że koszt może przekroczyć nawet 50 tys.
Dziś wiem, ze podjeliśmy dobrą decyzję.
Najlepiej skomentował to nasz kierownik budowy:"Sprawdźcie domy Waszych budowlańcu i zobaczycie, czy któryś z nich wybudował sobie dom bez piwnicy".

Pozdrawiam

slawek72
23-06-2009, 13:59
Witam inwestorów
Projekt rodo 6 jest ładny na zewnątrz jednak w środku masa idiotycznych rozwiązań z Archonu szkoda że po szkodzie (wybudowaniu ) to stwierdzam pozdr for all :-?

aLien01
23-06-2009, 14:06
Witam inwestorów
Projekt rodo 6 jest ładny na zewnątrz jednak w środku masa idiotycznych rozwiązań z Archonu szkoda że po szkodzie (wybudowaniu ) to stwierdzam pozdr for all :-?

Możesz podać jakieś przykłady.

Michał i Magda
23-06-2009, 15:12
Witam inwestorów
Projekt rodo 6 jest ładny na zewnątrz jednak w środku masa idiotycznych rozwiązań z Archonu szkoda że po szkodzie (wybudowaniu ) to stwierdzam pozdr for all :-?

Możesz podać jakieś przykłady.

No właśnie, podaj rozwiązania, które się nie sprawdzają. Większość z nas jest jeszcze na etapie, gdzie można coś zmienić (poprzesuwać ścianki działowe, zlikwidować okna, itp.).

slawek72
23-06-2009, 18:41
Sorry ale to jest rzeźbienie w gównie :-?

lepiej poszukać projekt bez banalnych błędów typu: więźba , ściany kolankowe , wielkość salonu, ilość kominów,funkcjonalności ogólnie- projektanci z Archonu powinni pracować na zmywaku ,bo później to my budowlańcom napychamy kieszenie

pozdr

Michał i Magda
23-06-2009, 18:54
Sorry ale to jest rzeźbienie w gównie :-?

lepiej poszukać projekt bez banalnych błędów typu: więźba , ściany kolankowe , wielkość salonu, ilość kominów,funkcjonalności ogólnie- projektanci z Archonu powinni pracować na zmywaku ,bo później to my budowlańcom napychamy kieszenie

pozdr

Ale projekt chyba dawałeś do adaptacji architektowi??? Jeśli tak, to on też był z Archonu, że nie wychwycił tych błędów?

Frustracja budowlana chyba mocno daje Ci się we znaki.

Michał i Magda
23-06-2009, 18:54
Czy ktoś z mieszkających już w Rodosie, ma podobne odczucia? Może więcej osób podzieli się tym, jak rozwiązała problemy wynikające z błędów w projekcie.

Brygida i Jarek
23-06-2009, 19:22
Sorry ale to jest rzeźbienie w gównie ...slawek72 chyba przesadzasz z tą opinią :o , idealnych projektów gotowych nie ma bo każdy ma swoja wizje funkcjonalności domu dlatego na rynku tak duzy wybór rozwiazań.
Jezeli wydajesz tak radykalną ocenę tego domu to podaj konkretne przykłady tych rażących błędów Archonu...no a moze jestes z konkurencyjnego biura projektowego :D :D :D nam rodo wydaje sie ładny i funkcjonalny a jak bedziemy mieli zrobiony cały dach wkleimy zdjecia.
Pozdrawienia dla budujacych i niezadowolonego slawka72 :wink:

weronika2277
23-06-2009, 19:43
Jak się chce narzekać to trzeba zamówić projekt na indywidualne zamówienie! w innym razie trzeba się liczyć z zmianami.

Marlena&Marcin
23-06-2009, 19:52
Sorry ale to jest rzeźbienie w gównie :-?

lepiej poszukać projekt bez banalnych błędów typu: więźba , ściany kolankowe , wielkość salonu, ilość kominów,funkcjonalności ogólnie- projektanci z Archonu powinni pracować na zmywaku ,bo później to my budowlańcom napychamy kieszenie

pozdr

To fakt, projekt domu ma wiele błędów architektonicznych ale jak ma się ekipę z głową i z lekkim choćby pojęciem o budowaniu to takie kwiatki raczej nie stanowią dla nich problemów. Nasza ekipa wychwyciła błędy m.in. ze schodami i więźbą dachową. Coś tam jeszcze było ale już nie pamiętam. Ze wszystkim sobie poradzili i zrobili tak jak należy .. więc nie wiem dlaczego mielibyśmy sobie głowę zawracać tymi błędami.. no chyba że dysponujesz ekipą która buduje ale o budowaniu pojęcia nie ma wtedy to masz problem.

Jeżeli chodzi o funkcjonalność pomieszczeń, no cóż.. warto wcześniej zastanowić się co się chce mieć w domu i wstępnie zaprojektować pomieszczenia by wiedzieć np. czy lodówka zmieści się tam gdzie ją przewidzieli projektanci (a się nie zmieści i trzeba przenosić okno..).
Prawda jest taka, jak podejdziesz do projektu z lekkim dystansem i zastanowisz się co i jak chcesz to można fajnie domek „przerobić" pod siebie i nie być nie miło zaskoczonym po fakcie. Ale jak zaczniesz budować domek na „huraaaaaaa!” bez zastanowienia się nad tym co prezentuje projekt to potem głowisz się co i jak upchnąć w dość nieustawne pomieszczenia, których mimo wszystko Rodo ma sporo.


Odnośnie piwnicy, coś nie chce mi się wierzyć, że budowa piwnicy kosztuje 20tyś.. robota, materiały, drenaż, wykopy, itp.…. ???
Wcześniej jak liczyliśmy ile nas może wynieść budowa piwnicy to koszty wzrosły o ok. 50-70tyś. Więc 20 tyś to dość wątpliwy koszt. Ale oczywiście wszystko zależy od tego z czego budujesz i jak.

Brygida i Jarek
23-06-2009, 20:44
Kazdy gotowy projekt ma w sobie błędy, mozna je okreslic jako "swobodę twórczą projektanta", jesli chodzi o więźbe to tez mamy zmiany, ciesla i dekarz w jednej osobie wprowadził zmiany m.in. zmienił układ w obrebie balkonów, kazał dac więźbe "masywniejsza" i wprowadził dodatkowe belki, jeden komin mamy przeniesiony razem z kotłownia i jest wyzszy niz w projekcie / chodzi o cug /, we wnetrzu tez jak wielu z budujacych robimy zmiany np. zlikwidowalismy wejście do kuchni z wiatrołapu uzyskujac dodatkowa ścianę bez likwidacji okna i wiele innych drobnych zmian.
slawek72widzielismy zdjecia twojego domu na forum i wyglada naprawde super wiec chyba w Twoim przypadku sprawdza sie powiedzenie"wykończeniówka wykańcza", zaczynamy sie denerwować :roll:

Pozdrowienia dla wszystkich budujacych :)

greg123456
23-06-2009, 21:04
Rzeczywiscie domek jest ladny, a wad ma dosyc duzo, ale my mamy juz tyle zmian ze ciezko je wymienic :roll:
Marlena i Marcin zalorzyli biale orynnowanie, ladnie to wyglada ale niestety tez brudzac, a tego nikt nie myje i po 2-3 latach jest dosyc brudne i zwraca to uwage. Mieszkam w takim szeregowcu z bialymi rynnami.
Niestety nie ma idealnego domu dla kazdego i choc slawek 72 zbudowal by nastepny dom to problemow i bledow nie uniknie.

zanetka i tomek
23-06-2009, 22:10
witam wszystkich budujących i już zamieszkujących
już niedługo wchodzi nam ekipa od dachu i chciałabyśmy uniknąć możliwych niespodzianek. wcześniej tj. w okolicach postów niezadowolonego slawka72 wiele osób pisało o błędach w projekcie min. wierzby - czy ktoś może napisać coś więcej o jakie błędy w przypadku wierzby dachowej chodzi?

i jeszcze druga prośba mianowicie czy możecie coś napisać o impregnatach do drewna na podbitkę( podsufitkę) na jakiego producenta się zdecydować?
co prawda dach robią nam kompleksowo, ale impregnat mamy zakupić sami ( tu bardziej chodzi o kolor) - wybór taki, że nie wiadomo co wybrać zwłaszcza jak ktoś się na tym nie zna, jak ja :) facet od dachu kazał zakupić 10l podkładu i 20l lakierobejcy, jak poszłam do sklepu to sprzedawca mówi, że np pod sadolin nie trzeba podkładu - o co chodzi???? to musi być ten podkład czy nie i jak ta boazerie należy malować

Marlena&Marcin
23-06-2009, 22:55
Rzeczywiscie domek jest ladny, a wad ma dosyc duzo, ale my mamy juz tyle zmian ze ciezko je wymienic :roll:
Marlena i Marcin zalorzyli biale orynnowanie, ladnie to wyglada ale niestety tez brudzac, a tego nikt nie myje i po 2-3 latach jest dosyc brudne i zwraca to uwage. Mieszkam w takim szeregowcu z bialymi rynnami.
Niestety nie ma idealnego domu dla kazdego i choc slawek 72 zbudowal by nastepny dom to problemow i bledow nie uniknie.

tak mamy białe orynnowanie i również białe, drewniane okna - a jak zapewne słyszałeś okna z drewna są nie polecane ze względu na konieczność renowacji chociażby farby co jakiś czas.. ale nie widze w tym wiekszego problem np. z myciem rynien czy renowacją okien..
my wyszliśmy z zalożenia, że liczy się dla nas wygląd.. a jak wymaga to trochę więcej pracy, no cóż.. jak będzie trzeba to to zrobimy .. :))

slawek72
23-06-2009, 23:07
Sorry ale to jest rzeźbienie w gównie ...slawek72 chyba przesadzasz z tą opinią :o , idealnych projektów gotowych nie ma bo każdy ma swoja wizje funkcjonalności domu dlatego na rynku tak duzy wybór rozwiazań.
Jezeli wydajesz tak radykalną ocenę tego domu to podaj konkretne przykłady tych rażących błędów Archonu...no a moze jestes z konkurencyjnego biura projektowego :D :D :D nam rodo wydaje sie ładny i funkcjonalny a jak bedziemy mieli zrobiony cały dach wkleimy zdjecia.
Pozdrawienia dla budujacych i niezadowolonego slawka72 :wink:

Może faktycznie ostra ocena :roll: ale nie pozbawiona podstaw , ja zaufałem radosnej twórczości Archonu i dostałem po tyłku

Oczywiście podoba mi się zaradność rododendrowiczów ,ale tu chodzi o rzetelność projektantów.

Sprawdza się rada : jechać obejrzeć gotowy dom ,a projekty przegłądać 1 rok wcześniej tyle teorii ,a rzeczywistość skrzeczy

pozdr