PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Cecil
24-06-2009, 07:20
Odnośnie piwnicy, coś nie chce mi się wierzyć, że budowa piwnicy kosztuje 20tyś.. robota, materiały, drenaż, wykopy, itp.…. ???
Wcześniej jak liczyliśmy ile nas może wynieść budowa piwnicy to koszty wzrosły o ok. 50-70tyś. Więc 20 tyś to dość wątpliwy koszt. Ale oczywiście wszystko zależy od tego z czego budujesz i jak.

Z piwnicą kwestia materiałów się dość mocno ogranicza, nie polecam zalewania piwnicy betonem, bo taka zabawa na pewno drogo kosztuje.
Wszystkie mateirały są prosto ze sklepu:
za drenaż zapłacilismy 600,00 w tym:
rura drenaska 30 m, 80,00
2 wywrotki pospółki 500,00
fizelina ogrodowa 15 m 20,00

Więc naprawdę nie ma tu jakis zagadek.
Wykop pod piwnice + fundamenty oczywiście -przecież wszyscy muszą je wykopac :wink: 700,00

bloczki fundamentowe 6 000,00
cement 800,00
rury kanalizacyjne 300,00
strop nad piwnicą teriva 3 300,00 + 1 500,00
styropian 1400,00
system kominowy ok 3 m - 600,00
robocizna 6000,00
drenaż 600,00
wykop 700,00
dysperbit (6 wiader po 20l - 55,00) 330,00
suma na dzień dzisiejszy 21 530,00

piszę o tym właśnie dlatego, żeby niezdecydowani wiedzieli ile kosztuje wybudowanie piwnicy

pozdrawiam

Cecil
24-06-2009, 07:25
Sorry ale to jest rzeźbienie w gównie :-?

lepiej poszukać projekt bez banalnych błędów typu: więźba , ściany kolankowe , wielkość salonu, ilość kominów,funkcjonalności ogólnie- projektanci z Archonu powinni pracować na zmywaku ,bo później to my budowlańcom napychamy kieszenie

pozdr

To fakt, projekt domu ma wiele błędów architektonicznych ale jak ma się ekipę z głową i z lekkim choćby pojęciem o budowaniu to takie kwiatki raczej nie stanowią dla nich problemów. Nasza ekipa wychwyciła błędy m.in. ze schodami i więźbą dachową. Coś tam jeszcze było ale już nie pamiętam. Ze wszystkim sobie poradzili i zrobili tak jak należy .. więc nie wiem dlaczego mielibyśmy sobie głowę zawracać tymi błędami.. no chyba że dysponujesz ekipą która buduje ale o budowaniu pojęcia nie ma wtedy to masz problem.



piszecie tak enigmatycznie o tych błędach, że od razu wydaje się, że dom ma się za moment zawalić. Ja mam jeden komin, bo zrezygnowałam z kominka, wiec problem z ilością kominów mnie nie dotyczy, wszystkie inne niedociągnięcia są pewnie do wyłapania, a jeśli nawet ktoś ich nie zauważył, to pewnie można z nimi ZYĆ 8)

nie powinno być aż tak źle

netka&grzes
24-06-2009, 08:00
Przeglądliśmy bardzo dużo projektów i nie ma takiego idealnego każdy ma w sobie coś co sie nie spodoba. U nas problemem okazała sie łazienka na dole bez okna dlatego w miarę ulokowaliśmy ją tak by miała okno. Jest jeszcze jedna rzecz która sie nie widzi kominek jest on obok wejścia z wiatrołapu do salonu i wejście kuchnia - salon i myślimy jednak zamurowaś wejście z kuchni do salonu ale to sie jeszcze zobaczy :roll: .
Mam pytanie do budujących czy wszyscy robicie drugi strop karton - gips??
My myslimy nad tradycyjnym. :roll:

Michał i Magda
24-06-2009, 08:04
witam wszystkich budujących i już zamieszkujących
już niedługo wchodzi nam ekipa od dachu i chciałabyśmy uniknąć możliwych niespodzianek. wcześniej tj. w okolicach postów niezadowolonego slawka72 wiele osób pisało o błędach w projekcie min. wierzby - czy ktoś może napisać coś więcej o jakie błędy w przypadku wierzby dachowej chodzi?


Chyba najprościej będzie jak zapytasz swojego cieśli, moja ekipa ciesielsko-dekarska wychwyciła to jeszcze na etapie oglądania projektu przed podpisaniem umowy. Wspomnieli, że coś będzie trzeba zmienić i szczerze mówiąc nie przykładałam do tego większej uwagi, więc nie pamiętam o co dokładnie chodziło z tą więźbą.

U nas zaczynają w przyszły poniedziałek, więc mogę ich wypytać co i jak.

A my nadal nie podjęliśmy decyzji o kolorze dachówki. Mój typ to antracyt pewnie z Ruppa, bo Roben ma antracyt tylko w dużym rozmiarze. Mój luby próbuje przeforsować dachówkę miedzianą, zobaczymy, czy mu sie uda :)
Okna będą pewnie złoty dąb. Jak się zbiorę w sobie, to zamieszczę aktualne fotki.

Michał i Magda
24-06-2009, 08:10
Jest jeszcze jedna rzecz która sie nie widzi kominek jest on obok wejścia z wiatrołapu do salonu i wejście kuchnia - salon i myślimy jednak zamurowaś wejście z kuchni do salonu ale to sie jeszcze zobaczy :roll: .


Ja zastanawiam się nad zamurowaniem tego wejścia także ze względów funkcjonalnych. Muszę zdecydować, czy bardziej zależy mi na ustawnej kuchni, czy możliwości noszenia jedzonka do jadalni na skróty. My nie zrezygnowaliśmy ze spiżarki, bo uważam, że to super sprawa móc chować zbędne gary, roboty kuchenne, itp. tam, a nie po szafkach. Dodatkowo sprawę komplikują też 2 okna w kuchni, tym sposobem kuchnia robi się bardzo mało ustawna.

TAR
24-06-2009, 08:24
....

Brygida i Jarek
24-06-2009, 08:59
sławek 72 wywołałeś burze w szklance wody :D , kazdy z nas ma różna wizje domku i to jest fajne. My zdecydowalismy o połączeniu wiatrołapu z holem / jak dla nas te pomieszczenia sa zbyt małe/, dolna łazienka bedzie miała wejscie z wiatrołapo-holu :) ,podobnie pralnia / w projekcie kotłownia/- dla niektórych to niepraktyczne ale... dolna łazienka pełni przecież funkcje toalety dla domowników i gosci , jej odizolowanie od pokoju dziennego daje pewna intymność i komfort uzytkowania :oops: , rzeczywisci trochę szkoda , że nie ma w tej łazience okna. My nie mamy wejścia do kuchni z wiatrołapo-holu, na ściance za kominkiem zrobilismy wnęke na szafę,wejscie do salonu będą tworzyc duże przeszklone drzwi , które przeciez mozna otworzyc uzyskując wiecej przestrzeni.
Kuchnia połączona z salonem to podstawa, to jest centralne miejsce w domu, tu przygotowuje sie posiłki , musi być otwarta / aktualnie mamy połączona kuchnie z pokojem pełniacym funkcje jadalni - to centralne miejsce mieszkania/kuchnie mozna tak urzadzić , że jej otwarcie pieknie skomponuje sie z pokojem dziennym.
My powiększylismy rozmiary okien frontowych / okna w kuchni mamy dwa :) ), okna tarasowe mamy trzyskrzydłowe i tu juz pewnie bedziemy sie gimnastykować z urzadzeniem wnetrza. My lubimy prostote i minimalizm w aranzacji, im mniej mebli tym lepiej, po co w salonie jakieś segmenty czy duze gabarytowo meble, to jest częśc wypoczynkowa :wink:
zanetka i tomek według naszego cieśli więźba jest zbyt mało masywna / przy dachówce dach może się ugiąć/, zmiany dotyczą daszków lukarn i okolicy balkonów. Jesli bedzie czas dziś zapytamy konkretnie jakie zmiany wprowadził i damy znać :)
Pozdrowienia

TAR
24-06-2009, 09:14
...

Marlena&Marcin
24-06-2009, 09:17
Jeżeli chodzi o kuchnię to mamy takie same zdanie co Brygida.. obecnie mamy otwarta kuchnię a żeby do niej się dostać trzeba przejść przez salon. I mimo, że na początku robienia takiego układu miała te same wątpliwości co TAR jakoś podczas użytkowania nie odczuwałam dyskomfortu. A wręcz przeciwnie.. co zauważyłam kuchnia stała się integralną częścią spotkań … Zapachy.. hmm.. dobry okap i nic się nie roznosi po domu :)

Łazienka z małym oknem.. wypróbowałam ten pomysł u kuzyna w domu i zawsze dziwnie się czułam korzystając z łazienki.

No ale ile osób tyle pomysłów .. :)

TAR
24-06-2009, 09:20
...

Marlena&Marcin
24-06-2009, 09:24
TAR schody wewnętrzne jeszcze jakoś inaczej wychodzą... niz w projekcie :) tzn. 12 cm wchodzą do domu..

Brygida i Jarek
24-06-2009, 11:56
Marlena&Marcin rzeczywiscie z tymi schodami cos sie nie zgadza w projekcie, przed wylaniem murarz konsultował z nami wielkość stopni bo schody wchodziły zbyt daleko do salonu i wchodząc z holu byłyby przeszkoda / mozna sie potknać/, ale to każdy wykonawca powinien wychwycic i skorygować, wysokość i szerokość stopni mozna nieco zmienić i bedzie ok My chcielismy zmienic schody krecone na takie ze spocznikiem / zabiegowe ? czy jakoś tak sie je okresla / ale murarz ich nie mógł zmiescic bez wchodzenia głębiej w salon.

Co do kominów to przy przenoszeniu kotłowni na tył garazu trzeba sie liczyc z wyższym kominem ponad dachem / u nas jest taka sytuacja i poszło dużo cegły klinkierowej /. Mamy tez zmiany w wentylacji ale i to wynika z przeniesienia komina - dolna łazienka, pralnia/ pierwotnie kotłownia/ pozostaja bez wentylacji, my mamy trzeci komin wentylacyjny do tych pomieszczeń łącznie z górna łazienką. Mozna to rozwiązać bez budowania trzeciego komina ale nam kierownik odradził takie rozwiazanie. Zgadzamy się , że trzy kominy przy takim domu to duzo ale zmiany niosa za soba konsekwencje.

Pozdrawiamy :wink:

netka&grzes
24-06-2009, 12:11
Zgadzam sie z Brygida i Jarek u nas schody wychodzą dość mocno w salon po tylu próbach jakie na nich robiliśmy nie dało sie inaczej :(
Co do kominów to również mam trzy chociaż na początku myślelismy zrobić tylko wentylacje w łazienkach ale zostalismy przy kominie. Komin od kotłowni (kotłownia za garażem ) będzie wyższy. Widzieliśmy na żywo już wykończonego Rododska i nie wygląda to źle. Warto zobaczyś domek na żywo w tedy to juz wiadomo co i jak ma byc :)
A co do schodów to widzieliśmy w innym rodosku zwykłe zabiegowe z duzym podestem, ale przez co wejście do pokoju nad garażem było jeszcze z trzech dodatkowych schodków wchodzących do pokoju a nie z klatki schodowej.

Brygida i Jarek
24-06-2009, 12:19
netka&grzes fajnie , że tez macie trzy kominy :D bo juz myslelismy , że tylko my tak zaszalelismy by nie powiedziec oszalelismy z kominami.
wentylacja przez komin jest najlepsza,zła wentylacja oznacza zaparowane okna i wilgoć w pomieszczeniach.
Pozdrawiamy :wink:

TAR
24-06-2009, 12:31
...

Morpheusz1
24-06-2009, 13:23
no to oki. mamy juz 2 punkty wiezba i schody. ja zauwazylam 3 rzecz, ktora mam zamiar poprawic. chodzi mi o wykusz i balkon nad wykuszem. w czesci "czolowej" wykusz jest zlicowany z balkonem, po prosu przy deszczu bedzie zalewac sciane wykusza i elewacje. wydaje mi sie ze nalezaloby tam zrobic taka odsadzke rynnowa na jakies 5 cm (nie rynnę tylko odsadzke). na projecie niczego takiego nie zauwazylam - brak szczegolow. no i 4 pkt brak wrysowanej rury powietrza do kominka - tez szczegol. Poza tym we wczesniejszych postach bylo cos o tym, że podłoga pokoju z balkonem nad wykuszem jest ponizej podlogi (posadzki balkonu) sprawdzilam na przekroju rzeczywiscie tak jest. Co z tym fantem zrobic? czy ktos zaueazyl cos jeszcze :lol:
Jednak trzeba liczyc sie z tym ze projekt jest gotowy typowy i tani. jakby nie patrzec. mozna by sie czepiac gdybysmy zamawiali na indywidualne zamowienie za kilka - kilkanascie tysi. a tak jest i tak niezle :D


Rzeczywiście z tym balkonem nad wykuszem jest problem . Po ociepleniu budynku balkon znacznie się zmniejszył a miał być tak okazały. Przez to lico ściany wykuszu musiałem ocieplić styropianem 8cm . Ten balkon mógłby być spokojnie wyposzczony nawet z 40-50cm . A tak to teraz ma jakieś 80 cm szerokości :-(. Planuje z tym coś zrobić żeby nie zaciekało mi po ścianie .
Może taki niewielki daszek kopertowy na 2 dachóweczki odchodzący od balkonu.

Brygida i Jarek
24-06-2009, 15:03
TAR jesli chodzi o balkon nad wykuszem nasza ekipa zwróciła na to uwagę mamy wysuniety wzgledem sciany ale o ile to musimy sprawdzić :roll: efekt końcowy będzie widoczny po ociepleniu budynku, my taki problem mamy od frontu / ale to nie wina Archonu tylko majstra/balkon mamy wydłuzony o 0,5 m i kolumny tylko , że sa one osadzone przy samych krawiedziach balkonu ale z tego jak widac mozna wybrnąć.
Jesli chodzi o wysokośc podłogi pokoju nad wykuszem wzgledem balkonu my mamy wylane równo tez majster nas o tym informował tyle tylko , że przy pomiarze okien był problem ze zbyt duzą wysokością otworu okiennego / my wybraliśmy okna z Oknoplastu czyli tak jak w projekcie, choć to czysty zbieg okoliczności i facet powiedział nam , że oknoplast nie robi tak wysokich okien chyba , że poza gwarancja stad ten pomysł na wyzszy balkon :o /, w efekcie bedziemy mieli próg balkon -pokój.Ilośc okien w projekcie jest spora, szczególnie balkonowych, my żadnego okna nie likwidowalismy a nawet dołozylismy jedno tarasowe, ale podczas wyboru sposobu ich otwierania były problemy szczególnie w tym pokoju na górze z trzema oknami balkonowymi.
Gość od okien i potencjalnie od drzwi kazał tez zwrócic uwage na przystosowanie ścian działowych do mocowania oscieżnic np. gdy otwór drzwi zaczyna sie od sciany i nie ma na czym zamontowac oscieznicy.


To tyle narazie ... miłego budowania :)

TAR
24-06-2009, 15:37
...

TAR
24-06-2009, 15:37
..

TAR
24-06-2009, 15:38
...

netka&grzes
24-06-2009, 20:28
Mam aktualne zdjęcia więc mogę się pochwalić :D
wejście do salonu z korytarza

[/img]http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0609/p10404083d9b.jpg (http://wgrajfoto.pl)

[img]http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0609/p104039791a0.jpg (http://wgrajfoto.pl)
[/list]

netka&grzes
24-06-2009, 20:37
Tak wygląda od przodu

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0609/p104041765e0.jpg (http://wgrajfoto.pl)

Kasjan Kowalczyk
24-06-2009, 21:16
Witam Wszystkich!,To miłe ,budujące , że Dom w Rododendronach 6 jest taki popularny,To dobry projekt,choć,,. Pod koniec maja rozpoczeliśmy budowę,akt.jest stan zerowy.Z orginału zostało niewiele,kotłownia powędrowała na tył garażu,łazienka dolna zyskała okno,oraz wiele innych.Pozdrawiam wszystkich z Rodo.

przemas90
24-06-2009, 22:04
Witam
Jak czytam opinie niektórych osób to zastanawiam, się czy widziały one projekty robione na indywidualne zamówienia (pomijam cenę), ale jak w każdym projekcie tak i tam są błędy nie da się zrobić wszystkiego idealnie "błędy" jak to się tu nazywa pewne niedociągnięcia projektowe według mnie są mało znaczące dobry kierownik budowy i odpowiednia ekipa i wszystko będzie ok. Sam jestem na etapie kończenia układania dachówki i w przypadku problemów z projektem mój fachowiec mówił jak to można wykonać żeby było lepiej. Również mój murarz przekonał mnie do drugiego stropu nad domem uważam że to dobry choć kosztowny pomysł. Gość od dachu polecił mi więźbę modrzewiową jako dużo trwalszą. Myślę że ten projekt jest całkiem udany dużo czasu spędziłem wraz z żoną nad szukaniem projektu i jak na razie nie żałujemy. Myśmy z racji ulokowania domu na działce zmienili funkcje pomieszczeń między innymi kuchnia powędrowała na drugą stronę ale za to mamy super spiżarnię poniżej poziomu zero. To jest fajne że ten sam dom z zewnątrz u każdego w środku wygląda inaczej. Kluczem do zadowolenia jest według mnie odpowiednia ilość przemyśleń nad tym czego oczekujemy od tego projektu
Pozdrawiam i życzę spokojnego budowania.

Brygida i Jarek
24-06-2009, 22:30
U nas od soboty dekarz zmaga sie z dachem, pogoda fatalna pada i pada wiec wzsystko idzie bardzo powoli a my w niedziele jedziemy na zasłuzony wypoczynek w góry i chcielismy bardzo skończyc zadaszenie ale to juz mało realne chyba , że od jutra zaświeci słońce czego wszystkim życzymy :D
Tak sie prezentuje nasz rodo z symboliczna jedna dachóweczką :wink:

http://images41.fotosik.pl/146/09a57245506234ccmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/146/a4653f8de193483fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images45.fotosik.pl/151/2a3eb52451b579f9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jak dach będzie skończony damy znać :wink:
Pozdrawiamy wakacyjnie.

greg123456
24-06-2009, 23:30
witam

greg123456
24-06-2009, 23:32
gratuluje postepow w budowie :wink:
mam pytanko; ile kosztuje dobra folia paroprzepuszczalna na calego rododendroda z pojedynczym garazem? i jakiej firmy?

zanetka i tomek
24-06-2009, 23:39
do Michała i Magdy oraz Brygidy i Jarka
będziemy wdzięczni za dodatkowe info w sprawie wierzby także czekamy cierpliwie :)

monia19
25-06-2009, 07:58
Widzę, że posty piszą głównie osoby zaczynajace budowę. Ponawiam więc pytanie do osób bardziej zaawansowanych: jaką podbitkę montowaliście i jakie ewentualnie ponieśliście koszty /rodo z 1 garazem/. Interesują mnie także rozwiązania dotyczące wejścia z łazienki dolnej do pomieszczenia pod schodami - czy montowaliście tam mini drzwi czy jakieś rolety będę wdzieczna za zdjecia.
Co do dyskusji na temat projektu nie ma możliwości dogodzenia każdemu budowa zawsze jest serią kompromisów między wymaganiami przyszłych użytkowników, projektantów, wymaganiami prawnymi, a czasami między fantazją wykonawców. Ja juz jestem na etapie wykańczania. Wiem, że wiele rzeczy można było wykonać inaczej, ale trzeba cieszyć się z tego co się ma. więc życzę wytrwałości i optymizmu.
_________________

mWilQ
25-06-2009, 08:35
taras:
Proszę wszystkie osoby, które zmieniły taras ogrodowy z projektu na indywidualne rozwiązanie o pokazanie zdjęć. Od swojej strony wiem, że będzie zmieniony i raczej wykonam prosty taras od granicy domu do pierwszego załamania ściany. Chciałbym dodatkowy murek od strony garażu (ze względu na moduł zewnętrzny pompy, który będzie w tym miejscu zainstalowany), a resztę osłonić mała balustradą. Nie wiem tylko jak to wyjdzie w rzeczywistości.

kuchnia:
Cały czas zastanawiamy się z żoną nad wejściem do kuchni z holu (powiększony o wiatrołap). Wiemy, że wykorzystamy przestrzeń kuchni na wnękę w której będzie szafa. Okna w kuchni mamy jak w projekcie (teraz dopiero przesunąłby to na ścianie wykusza bardzie w lewo). Kusi mnie rozwiązanie przedstawione przez remle z płytą na "wysepce", z tym że żonie brakuje tam miejsca - gołego blatu.
proszę o kolejne aranżacje / zdjęcia gotowej kuchni

dzięki za dalsze opisywanie problemów związanych z projektem / balkony, więźba, schody - wszystko się przyda

życzę pogody i cierpliwości

Brygida i Jarek
25-06-2009, 09:37
greg123456 my na dachu mamy folie Delta MAXX firmy Dorken , dekarz twierdzi , że to folia bardzo dobrej jakości za całość z dużymi zakładkami zapłaciliśmy 2500 brutto.
zanetka i tomek co do więźby to zmiany dotyczą grubości / mamy większa grubość belek /i rozmieszczenia belek, mamy dodatkowe belki przy lukarnach no i kozły sa dłuższe ze względu na podniesienie ścianki kolankowej.
Pozdrawiamy :)

Namtar
25-06-2009, 10:06
Z tego co sie orietuje to wiekszosc z nas przeniosla kotlownie na tyl garazu, w zwiazku z tym mam pytanie czy powiekszaliscie na dlugosc garaz, jakiej szerokosci macie kotlownie i jaki piec bedziecie w niej mieli. Pytam, bo jutro bedza mi robili scianke dzialowa w garazu i szczerze powiedziawszy nie mam pojecia jak szeroka zostawic kotlownie. Czy garaz dlugosci 5 metrow wystarczy....

TAR
25-06-2009, 10:44
...

mWilQ
25-06-2009, 13:19
Z tego co sie orietuje to wiekszosc z nas przeniosla kotlownie na tyl garazu, w zwiazku z tym mam pytanie czy powiekszaliscie na dlugosc garaz, jakiej szerokosci macie kotlownie i jaki piec bedziecie w niej mieli. Pytam, bo jutro bedza mi robili scianke dzialowa w garazu i szczerze powiedziawszy nie mam pojecia jak szeroka zostawic kotlownie. Czy garaz dlugosci 5 metrow wystarczy....

Zależy jakim autem chcesz w nim parkować i czy w części garażu chcesz (po długości) zmieścić coś więcej.

przykładowo opel vectra b kombi ~ 4,5m długości, więc na upartego wystarczy.
ale już audi a8 ma ponad 5m i jeśli jeździsz/zachcesz jeździć takim autem, to musisz przemyśleć ściankę działową :)

Namtar
25-06-2009, 22:40
Ok to wiem ze auta maja rozna dlugosc, ale wciaz nie wiem ile miejsca macie w kotlowni stosujac piec na np. tzw. Eko groszek

kriss456
25-06-2009, 23:12
Witam,
mógł by mi ktoś z szanownych forumowiczów przesłać jakieś informacje na temat likwidacji gabinetu na dole i jednoczesnym powiększeniu salonu
Mój architekt twierdzi że słupa usunąć się nie da...

aaa zapomniał bym, mój e mail: [email protected]

Cecil
26-06-2009, 07:12
Witam,
mógł by mi ktoś z szanownych forumowiczów przesłać jakieś informacje na temat likwidacji gabinetu na dole i jednoczesnym powiększeniu salonu
Mój architekt twierdzi że słupa usunąć się nie da...

aaa zapomniał bym, mój e mail: [email protected]

Zastosowanie podciągu - to jest rozwiązanie twojego problemu. Na wsześniejszych stronach forum są nawet zdjęcia takiego podciągu.

netka&grzes
26-06-2009, 08:48
TAR Wysłany: Czw, 25 Czerwiec 2009 10:44 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

witajcie. chcialabym dowiedzies sie co jest nie tak ze schodami, wczoraj analizowalam projekt i wydaje sie wszystko ok. ale ja sie na tym nie znam , moze rzeczywiscie cos jest nie tak. papier przyjmie wszystko. prosze o odp.


My zauważyliśmy, że schody za bardzo wchodzą w salon i przy wejściu do salonu w korytarza natykamy sie o schody.

Mam pytanie do budujących jaki robicie ostatni strop k-g? I jeśli to nie problem czy jeśli ktoś wie jaki to koszt to czy można by było napisać :)

Michał i Magda
26-06-2009, 09:29
witajcie. chcialabym dowiedzies sie co jest nie tak ze schodami, wczoraj analizowalam projekt i wydaje sie wszystko ok. ale ja sie na tym nie znam , moze rzeczywiscie cos jest nie tak. papier przyjmie wszystko. prosze o odp.


My zauważyliśmy, że schody za bardzo wchodzą w salon i przy wejściu do salonu w korytarza natykamy sie o schody.

Faktycznie schody wychodzą do salonu, na chwilę obecną nie widzę w tym problemu, zobaczymy jak wyjdzie w użytkowaniu. Rozważaliśmy opcję ich skrócenia, ale wtedy trzeba by zwiększyć wysokość stopni. Stopnie o wysokości powyżej 19,5 cm, są po prostu niewygodne w użytkowaniu, więc odrzuciliśmy ten pomysł.

TAR
26-06-2009, 09:38
...

Brygida i Jarek
26-06-2009, 10:15
kriss456 mielismy podobny problem z likwidacja jednego słupa po zlikwidowanym gabinecie, nasz projektant twierdził , że to konstrukcyjnie niemozliwe :roll: ale wielu forumowiczów go zlikwidowało. My wystapilismy do Archonu o zgode na strop teriva i likwidacje słupa, dostalismy zgode na pismie, projektant zrobił wyliczenia wprowadzajac podciąg / takie osobne opracowanie , bo robilismy te zmiany majac juz pozwolenie na budowę / , kierownik sie zgodził a murarz wykonał. Od jednego z forumowiczów otrzymalismy skany stropu z podciagiem więc przesyłamy Ci je.
TAR Brassa nie umiemy ocenić ale co do wycen dachówki zwróć uwage na jej dokładność, najlepiej skonsultować ja z dekarzem, my robilismy kilka wycen w różnych hurtowniach i niektóre były tak niedokładne , że cena po konsultacji z dekarzem wzrastała o 2 - 3 tyś., np. podniesienie scianki kolankowej zmienia ilość dachówki . Najlepiej porozmawiać z uzytkownikiem takiej dachówki i zobaczyc ja na dachu. Nasza dachówka sie ciagle kładzie na dachu - jutro wkleimy zdjecia.
Pozdrawiamy :)

Michał i Magda
26-06-2009, 10:58
hejka. co sadzicie o dachowkach braas. dostalam rozne oferty z hurtowni i te wydaja sie korzystne cenowo. jak sie ma stosunek ceny do jakosci. ktos moze wie?

Wycenialiście tylko dachówki cementowe? Jeśli także ceramiczne np. Roben, Koramic, to pewnie stąd ta różnica. Dachówki cementowe (m.in. Brass) wychodzą taniej. Jeżeli chodzi o jakość, to trudno mi oceniać, bo się na tym nie znam, ale mój dekarz mówił nam, że jak będziemy chcieli dachówkę cementową, a nie ceramiczną, to mamy wybrać właśnie Brassa.

TAR
26-06-2009, 11:03
...

Cecil
26-06-2009, 11:16
kriss456 (...) My wystapilismy do Archonu o zgode na strop teriva i likwidacje słupa, dostalismy zgode na pismie, projektant zrobił wyliczenia wprowadzajac podciąg / takie osobne opracowanie , bo robilismy te zmiany majac juz pozwolenie na budowę / , kierownik sie zgodził a murarz wykonał. Od jednego z forumowiczów otrzymalismy skany stropu z podciagiem więc przesyłamy Ci je.

Pozdrawiamy :)

A dlaczego zwracaliście sie do Archonu o zgodę na strop teriva?
Strop teriva nie jest stropem gęstożebrowym?

Jeśli można, to ja także proszę o te skany stropu, będę naprawdę wdzięczna

Michał i Magda
26-06-2009, 11:46
kriss456 (...) My wystapilismy do Archonu o zgode na strop teriva i likwidacje słupa, dostalismy zgode na pismie, projektant zrobił wyliczenia wprowadzajac podciąg / takie osobne opracowanie , bo robilismy te zmiany majac juz pozwolenie na budowę / , kierownik sie zgodził a murarz wykonał. Od jednego z forumowiczów otrzymalismy skany stropu z podciagiem więc przesyłamy Ci je.

Pozdrawiamy :)

A dlaczego zwracaliście sie do Archonu o zgodę na strop teriva?
Strop teriva nie jest stropem gęstożebrowym?

Jeśli można, to ja także proszę o te skany stropu, będę naprawdę wdzięczna

Nie mam przed sobą projektu, ale wydaje mi się, że był monolityczny. My zmieniliśmy na Terrivę przy adaptacji, także PNB dostaliśmy uwzględniając zmianę na stop gęstożebrowy. Jak ktoś zmieniał to później, to musiał mieć zgodę Kierownika Budowy.

Michał i Magda
26-06-2009, 11:51
hejka. co sadzicie o dachowkach braas. dostalam rozne oferty z hurtowni i te wydaja sie korzystne cenowo. jak sie ma stosunek ceny do jakosci. ktos moze wie?

Wycenialiście tylko dachówki cementowe? Jeśli także ceramiczne np. Roben, Koramic, to pewnie stąd ta różnica. Dachówki cementowe (m.in. Brass) wychodzą taniej. Jeżeli chodzi o jakość, to trudno mi oceniać, bo się na tym nie znam, ale mój dekarz mówił nam, że jak będziemy chcieli dachówkę cementową, a nie ceramiczną, to mamy wybrać właśnie Brassa.

mnie interesuja tylko dachowki ceramiczne, cementowych nie chcemy. o robenie opinie sa rozne wiec tu sie waham - chociaz wzory najbardziej mi sie podobaja, z kolei o braasie za duzo nie ma opinii. w tym przypadku cena ma mniejsze znaczenie bardziej interesuje mnie jakosc.

Z tego co się orientuję Braas nie robi ceramiki. Jeżeli chodzi o ceramikę to oczywiście Roben jest najtańszy i cenowo dość mocno odstaje od innych. Jeżeli nie zdecydujemy się na Robena to pewnie padnie na Koramica. Dobre dachówki robi Creaton, ale cena tez jest odpowiednia.

Brygida i Jarek
26-06-2009, 12:20
Cecil dlaczego prosiliśmy Archon o zgodę ... bo skontaktowaliśmy się z Archonem prosząc o opinie gdy projektant robiący adaptację usilnie twierdził ,że nie możemy zlikwidować słupa a okazało się , że nie miał uprawnień do wprowadzania zmian konstrukcyjnych zrobił nam je ktoś inny czy to było konieczne nie wiemy ale już po problemie :wink:
TAR my tez słyszeliśmy opinie ,że z cementowych najlepszy Braas ale wybraliśmy jednak ceramikę mało popularny niemiecki Nelskamp Nibra F10 / jutro wkleimy zdjęcia, dachówka masywna, angobowana, mało nasiąkliwa z dobra wentylacją, na dachu już wygląda super 28tyś. całość pokrycia z trzema oknami, jest nieco większa od tradycyjnej ale na dachu ta różnica ginie/, robiliśmy wycenę Koramica Renesansowa L15 angobę cena podobna, Tondach Stodo 12 w szarej-czerni widzieliśmy na dachu wygląda ciekawie ok. 29tyś. ale podobno jest krucha i nasiąka. Masz nad czym myśleć bo wybór jest spory, nam kamień spadł z serca gdy już wybraliśmy :)
Pozdrawiamy

Michał i Magda
26-06-2009, 12:26
TAR my tez słyszeliśmy opinie ,że z cementowych najlepszy Braas ale wybraliśmy jednak ceramikę mało popularny niemiecki Nelskamp Nibra F10 / jutro wkleimy zdjęcia, dachówka masywna, angobowana, mało nasiąkliwa z dobra wentylacją, na dachu już wygląda super 28tyś. całość pokrycia z trzema oknami, jest nieco większa od tradycyjnej ale na dachu ta różnica ginie/, robiliśmy wycenę Koramica Renesansowa L15 angobę cena podobna, Tondach Stodo 12 w szarej-czerni widzieliśmy na dachu wygląda ciekawie ok. 29tyś. ale podobno jest krucha i nasiąka. Masz nad czym myśleć bo wybór jest spory, nam kamień spadł z serca gdy już wybraliśmy :)
Pozdrawiamy

Brygida i Jarek My chyba też zdecydujemy się tylko na 3 okna. Napiszcie, gdzie prócz łazienki planujecie jeszcze okna dachowe.
Jeżeli chodzi o dachówkę to strasznie Wam zazdroszczę, że macie wybór za sobą. My cały czas nie możemy się zdecydować, a w poniedziałek ruszamy z więźbą. Wklejcie koniecznie zdjęcia, bo jestem ciekawa jak wygląda wasz Rodosik z tą dachówką.

TAR
26-06-2009, 12:54
...

Brygida i Jarek
26-06-2009, 14:02
Michał i Magda my zlikwidowaliśmy jedno okno w pokoju nad garażem , to w garderobie / my nie mamy ścianki działowej, robimy drzwi suwane / u nas od południa, w tym miejscu chcemy umieścić potencjalny kolektor /, pozostałe okna bez zmian, okno w pokoju z balkonem dajemy na moxa w górę bo mamy roto z klamką na dole.
My szukaliśmy dachówki w wielu hurtowniach, każda zachwala to czym handluje w końcu znaleźliśmy taka , która sprzedaje dachówki wielu producentów wiec nie było prób manipulacji klientem :wink: dobrym pomysłem jest przejechać się po okolicy i obejrzeć dachy a jak coś się spodoba zapytać jaka to dachóweczka choć nie każdy jest skory do rozmowy :)
Pozdrawiamy

TAR
26-06-2009, 15:36
...

Brygida i Jarek
26-06-2009, 16:21
TAR my tez byliśmy pewni ,że zrobimy dach grafitowy , na forum pisaliśmy na 99% i żaden inny :D , bardzo nam się podobał i podoba dach pokryty dachówka angobowaną Stodo 12 Tondacha w kolorze stara czerń czy coś takiego , ta dachówka jest nietypowa , elegancka a kryjemy ... czerwonobrązową angobą Nelskampa czyli gusta się zmieniają :D :D :D .
Życzymy miłych rozmyślań o dachóweczce kiedyś będziesz musiała zdecydować ...ciężki orzech do zgryzienia.

Mamy pytanko z innej beczki , chodzi o rurę napowietrzającą do kominka, nam facet od posadzek zasugerował poprowadzenie jej na chudym betonie pod właściwa wylewką , czy ktoś tez tak ma to rozwiązane? Większość pisała o umieszczeniu rury pod pierwsza wylewka.

Pozdrawiamy :wink:

greg123456
26-06-2009, 17:59
brygida i jarek , ta rure do kominka zrobcie pod pierwsza wylewka (chudziakiem) ze wzgledu na brak styropianu w tym miejscu i konflikt z innymi instalacjami np; ogrzewanie (przewody),odkurzacz centralny.

TAR
26-06-2009, 18:17
...

Kasjan Kowalczyk
26-06-2009, 20:50
Witam,chciałbym zmienić wymiary okien elewacji frontowej,orginalnie,120X140,na 144X146,dwuskrzydłowe rozwierno-uchylne.Czy ktoś ma podobny pomysł,a może zrealizował???

arekdm
26-06-2009, 21:13
Serdeczne współczucia dla tych którzy dopiero zaczynaja biegać za dachówką. U mnie dzisiaj nadszedł kres tego problemu a trwało to chyba 8 tygodni - MASAKRA. Ale za to wiem chyba wszystko o dachówkach, a kolor w trakcie zmieniałem 5 razy. W kwesti wyjaśnienia Braas też robi dachówki ceramiczne (kidyś robił tylko cementowe ale po połączeniu z Rupp Ceramiką zrobiło się z tego Monier)
Tar od samego początku również byłem zakochany w dachówce Braasa i powiedziałem że tylko ta dachówka będzie na moim dachu, ale wybrałem tylko 1 kolor "Herbstrot", który jest niedostępny w Polsce i mozna go ściągnąć tylko z Niemiec na specjalne zamówienie, ale cena wyszła kosmos. Epopeje mozna by pisać na ten temat. Robena i Koramika odradzam w 100%, milon powodów za ta dachówką ale 2 milony przeciw. Creaton - bardzo fajna dachówka ale poprostu nie warta swojej ceny. Także po wielu tygodniach burzy mózgu stanęło na dachówce Bogen (niemiecka) w kolorze Rubin, chciałem uniknąć tej dachówki (mimo że jest naprawdę świetna gdyż taką ma położona moja siostra na szczęście w innym kolorze) ale rozsądek (kasa) wzięła górę i dzisiaj ją zamówiłem. Całość dachu 250m/2 z wszystkimi dodatkami (klamry, folie, spinki, farba ....) wyniesie mnie około 25 tyś.
Uff, nawet nie wiecie jak się cieszę że mam to już za sobą.

Powodzenia, Arek :wink:

kriss456
26-06-2009, 21:34
Witam,
mógł by mi ktoś z szanownych forumowiczów przesłać jakieś informacje na temat likwidacji gabinetu na dole i jednoczesnym powiększeniu salonu
Mój architekt twierdzi że słupa usunąć się nie da...

aaa zapomniał bym, mój e mail: [email protected]

Zastosowanie podciągu - to jest rozwiązanie twojego problemu. Na wsześniejszych stronach forum są nawet zdjęcia takiego podciągu.

Widzę podciąg jest możliwy w stropie teriva, a ja mam już zakupiony drut na płytę żelbetową, nie wiecie jak to w tym przypadku rozwiązać ??

mWilQ
26-06-2009, 21:46
kriss456 mielismy podobny problem z likwidacja jednego słupa po zlikwidowanym gabinecie, nasz projektant twierdził , że to konstrukcyjnie niemozliwe :roll: ale wielu forumowiczów go zlikwidowało. My wystapilismy do Archonu o zgode na strop teriva i likwidacje słupa, dostalismy zgode na pismie, projektant zrobił wyliczenia wprowadzajac podciąg / takie osobne opracowanie , bo robilismy te zmiany majac juz pozwolenie na budowę / , kierownik sie zgodził a murarz wykonał. Od jednego z forumowiczów otrzymalismy skany stropu z podciagiem więc przesyłamy Ci je.
)
hej, jeśli to są inne skany niż wysyłała remle, to czy ja również mogę prosić o kopie na maila?

TAR
26-06-2009, 21:48
......

Brygida i Jarek
26-06-2009, 22:09
greg123456 no to klops... mamy już pierwszą posadzkę :( hydraulik stwierdził ,że ta rura mu w niczym nie przeszkadza / w chudziaku zostanie wyciety rowek na kilka cm /, rura częściowo pójdzie w styropianie. My chcemy na całości salonu dac podłogówke ale innego wyjścia nie ma.
Kasjan Kowalczyk my mamy powiekszone okna frontowe tak jak piszesz
dwuskrzydłowe rozwierno-uchylne 144X146, okna zakładamy k.20 lipca to wkleimy zdjecia jak to wyglada.

Dach sie u nas cągle robi :roll: efekt końcowy zobaczymy dopiero gdy zrelaksowani wrócimy z letniego wypoczynku - nie fajnie... :-? a tak wyglada tera przy nieco pochmurnej wieczornej aurze:
http://images39.fotosik.pl/148/9cd436863cff279dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images48.fotosik.pl/152/86e252deca4a8214med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pozdrawiamy

Brygida i Jarek
26-06-2009, 22:14
mWilQ no właśnie te skany są od remle więc nic nowego nie mamy :wink:
Pozdrawiamy

WERKA85
26-06-2009, 22:15
Tar my mamy dachówke wienenberger koramic L15 szlachetna angoba.
Bardzo ładnie się prezentuje a wybralismy ją dlatego bo dostaliśmy dobrą cenę.

Pozdrawiamy

Magdalena P
27-06-2009, 17:10
Witam serdecznie, pragnę się przywitać dołączyć do miłośników Rododendronów. Właśnie zakupiliśmy działkę i zabieramy się za papierkową robotę - ile to potrwa - zobaczymy.
Na początek mam jedno pytanie (z miliona:-)) czy ktoś buduje lub widział zdjęcia Rodo 6 z jednostanowiskowym garażem i wiatą z boku domu? Niby przebrnęłam przez dziesiątki stron, ale nie kojarzę takiego domku.

TAR
27-06-2009, 18:43
........

Magdalena P
27-06-2009, 19:16
To czekam na informacje jak to zorganizujecie. Chyba potrzebna jest zgoda z Archonu na "doklejenie" takiej wiaty, ale może się mylę. Napisz proszę jak będziesz coś wiedziała na ten temat. Nie wiem też jaką trzeba zachować odległość takiej wiaty od granicy działki, informacje jakie znalazłam są bardzo różne i niekonkretne. :-?

TAR
27-06-2009, 20:25
.....

Brygida i Jarek
27-06-2009, 21:07
Magdalena P z ta wiata "doklejona "do domku to świetny pomysł :) chyba nikt na forum nie realizował takiego pomysłu. Jezeli wiata ma być pod przedłużonym dachem garazowym to napewno trzeba to uwzględnić w adaptacji budynku przed wydaniem pozwolenia , ktos z forumowiczów przedłużał dach nad tarasem. Inaczej gdy wiata na swój dach nie połączony z konstrukcja domu. My tez bedziemy budowac wiate z małym pomieszczeniem gospodarczym na opał ale na tyle działki czyli bez połączenia z domem. Na wiate do 25m2 nie potrzebne jest pozwolenie na budowe, odległości od granicy działki sa ściśle okreslone i zależą od konstrukcji wiaty np. czy ma okna czy też jest konstrukcja otwartą.
Nam konstrukcyjnie odpowiada taka wiatka choc w wersji bardziej klasycznej czyli bez tych drewnianych detali, z biura dostaliśmy informacje , że pozwolenie na budowe nie będzie nam potrzebne. Fajna wiate dwustanowiskowa ma Archon ale bez pom. gospodarczego, jeszcze nie zdecydowalismy się na projekt.
http://www.tooba.pl/projekty-garazy/ProArte/G67-wiata-garazowa/a,s_pd,idp,5864.html

Pozdrawiamy ciepło :)

TAR
27-06-2009, 21:24
......

TAR
27-06-2009, 21:35
.......

Brygida i Jarek
27-06-2009, 21:58
TAR bardzo ciekawe kolory, cieplutkie a jeżeli chodzi o ta dachówkę to nasz dekarz powiedział dzisiaj , żę jest niemiłosiernie twarda, wiercenie otworów i cięcie to duże wyzwanie nawet przy dobrym sprzęcie :lol: ale ekipę mamy młodą i prężną wiec dają radę :wink:
Pamiętaj jedno kobieta ma zawsze ostatnie słowo, jak będziecie szukać dachówki to w końcu twój mąż baaardzo zmęczony powie - wybierz to co Ci się podoba i wtedy zaszalejesz z kolorem! :)

Fajne te wiaty :D - pozdrawiam !

TAR
27-06-2009, 22:13
......

arekdm
27-06-2009, 22:18
Witam wszystkich, niestety pogoda nam wszystkim nie pomaga, a ja już kompletnie dostałem deprechy pogodowej, na budowie nie wiele sie dzieje i do tego to bagno dookoła. Wracając do tematu dachówki zamieszczam link do mojej dachówki, może komuś się przyda http://www.bogener-dachziegel.de/index.php?id=153&L=4 , ja wybrałem o nazwie rubin szlachetny.
Dziś przyjechała do mnie więźba ale ze względu na CIĄGLE PADAJĄCY DESZCZ ekipa nie zrobiła za wiele. A oto zdjęcia z wczoraj.

Najpierw na zewnątrz

http://images39.fotosik.pl/148/74e3aa79fe43abefmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images46.fotosik.pl/152/80e37b7ff8e02ad2med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images44.fotosik.pl/153/7ed756fb9fd1dabamed.jpg (http://www.fotosik.pl)

I z wewnątrz

http://images46.fotosik.pl/152/854d92e17ca537bdmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/148/335ff07606136e6cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Na ostatnim zdjęciu widać jak na dłoni element wielokrotnie poruszany na forum, słupów w salonie, jak widać ich nie ma za to jest podciąg i nie ma z tym wogóle problemów, tak więc wszyscy którzy zaczynacie się budować i nie chcecie mieć tych okropnych słupów nie dajcie się zwieść że się nie da.
Na koniec życzę Wszystkim i samemu sobie w końcu ładnej pogody i postępów na budowach.

Pozdrowionka, Arek :wink:

greg123456
28-06-2009, 12:54
Na tych zjeciach widac ze az dwa slupy z trzech zostaly usuniete ale i strop jast inny niz w projekcie, gratulacje. Luki tez sa ciekawe ale ja moze bede to robil pozniej zobaczymy? zycze pogody wszystkim i wytrwalosci.

kriss456
28-06-2009, 14:23
kolego arekdm wysłałem Ci wiadomość na PW, będzie coś z tego ?? :oops:

arekdm
28-06-2009, 14:41
kriss456 odpowiadam na forum gdyż ten temat wielokrotnie sie przewijał, Nie ma potrzeby robienia zmian w projekcie przez architekta żeby wywalić te słupy a zrobić podciągi. Zależy to tylko od kierownika budowy który się na to zgodzi lub nie, przeliczy i zamieści odpowiednią adnotację w dzienniku bydowy. Jeżeli się nie zgodzi to go poprostu zmień, nie jest to jakaś wielka zmiana w projekcie tylko zamiana jednego sposobu na drugi.

Pozdrawiam, Arek :wink:

weronika2277
28-06-2009, 17:38
Czy ktoś aktualnie będący w temacie wie ile jest metrów kw. dachu bez garażu? uwzględniając podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak jeśli to ma znaczenie?

kriss456
29-06-2009, 11:55
Czy ktoś aktualnie będący w temacie wie ile jest metrów kw. dachu bez garażu? uwzględniając podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak jeśli to ma znaczenie?
232,1 m kw. całość na rodo G2
232,1-84,63=147,47 coś koło tego będzie uwzględniając 40 stopni spadku dachu

Kasjan Kowalczyk
29-06-2009, 18:13
Witam Ponownie!Napiszcie ile kosztowały Was okna??? Jakie firmy,czy w okleinie drewno podobnej są dużo droższe?...Poproszę także o rysunek podciągu stropowego ja także likwiduje gabinet.Strop to płyta żelbetowa,bo jestem betoniarzem,i nie mam zaufania do stropów prefabrykowanych.Mój [email protected]

aLien01
29-06-2009, 18:59
Witam Ponownie!Napiszcie ile kosztowały Was okna??? Jakie firmy,czy w okleinie drewno podobnej są dużo droższe?...Poproszę także o rysunek podciągu stropowego ja także likwiduje gabinet.Strop to płyta żelbetowa,bo jestem betoniarzem,i nie mam zaufania do stropów prefabrykowanych.Mój [email protected]

Witam

Co prawda startuje dopiero w połowie lipca ale mam 3 wyceny okien i średnio trzeba dać 15tys zł za okna PCV w okleinie naturalnej z montażem

agazaw
29-06-2009, 20:05
hej wszystkim!!!chcialabym powiedziec ze kotłownie tez przenosimy z tyłu garazu! gabinet na dole likwidujemy zrobimy jeden porzadny słup koło schodów a belkę przeniesiemy o ok 0,5 m takze ze bedzie sie opierac miedzy oknami przy wykuszu. Nasza P. kierownik powiedziała ze musimy lepiej zmocnic strop i tyle!!! jesli chodzi o dachówke my mamy Robena miedziana!!! zauwazlismy ze w naszym regionie jest na duzo domach i ze sie sprawdza!!

kriss456
29-06-2009, 20:13
Kolego Kasjan Kowalczyk napisałem w sprawie salonu do archonu i odpisali coś takiego:
Oczywiście istnieje możliwość wprowadzenia wymienionych przez Pana zmian w projekcie "Dom w rododendronach 6 (G2)". W przypadku likwidacji ścianki działowej i słupa pomiędzy salonem, a gabinetem należy zamiennie zastosować podciąg (belkę podpierającą) od słupa przy klatce schodowej do okna. Jednocześnie można zmienić lokalizację okna, żeby podciąg nie zachodził na okno. Można również doprojektować ścianę nośną przy schodach, wychodzącą poza schody, a następnie od niej zrobić podciąg.
Realizację zmian należy zlecić lokalnemu architektowi z uprawnieniami. Architekt wprowadzi zmiany na etapie adaptacji. ARCHON+ jako autor projektu, wyda pisemną zgodę na zmiany.
Zgoda na zmiany może zostać bezpłatnie dołączona do projektu lub wysyłana do Pana, jeżeli w trakcie realizacji budowy pojawił się nowy pomysł na modyfikację domu.

przemas90
29-06-2009, 22:40
Okna z Oknoplastu z okleiną dąb bagienny z montażem 18000 (wzór platinium), dachówka roben kasztan, fachowcy mówią, że podobno lepiej dać tańsza ceramiczną niż dobrą cementową, ale to mówią oni.

greg123456
29-06-2009, 23:40
przemasz90
ZGADZAM SIE Z FACHOWCAMI OD DACHU NA TEMAT DACHOWKI, ale nie ta najtansza.

Magdalena P
30-06-2009, 09:53
Kochani, w głowie się gotuje - a czas na decyzję. Czy ktoś może mi napisać jak się mają koszty budowy podane przez Archon do rzeczywistości? Czy to realne sumy? Może ktoś mógłby mi podesłać swój kosztorys na [email protected]. My będziemy budować wersję z 1 garażem w okolicach 3-miasta, chętnie obejrzałabym domek w realu. :roll:

Marlena&Marcin
30-06-2009, 09:54
Witam Ponownie!Napiszcie ile kosztowały Was okna??? Jakie firmy,czy w okleinie drewno podobnej są dużo droższe?...


30 tyś drewno merantii, malowane na biało ze szprosami ramkowymi naokiennymi..

Marlena&Marcin
30-06-2009, 09:58
Kochani, w głowie się gotuje - a czas na decyzję. Czy ktoś może mi napisać jak się mają koszty budowy podane przez Archon do rzeczywistości? Czy to realne sumy? Może ktoś mógłby mi podesłać swój kosztorys na [email protected]. My będziemy budować wersję z 1 garażem w okolicach 3-miasta, chętnie obejrzałabym domek w realu. :roll:

Budujemy domek w Skowarczu (20 km od Gdańska), jestesmy na etapie stanu surowego zamkniętego. Kosztorys (mniej więcej) do tego momentu to ok. 180tyś nie oszczędzając na materiałach. Powinniśmy w końcu zamknąć ten kosztorys ale jakoś czasu nie ma.. :( jak będziemy mieli już wszystko podliczone to damy znać :)

Magdalena P
30-06-2009, 10:06
Marlena&Marcin dzięki za informacje. Czy mielibyście coś przeciw pochwaleniu się swoim rodo na żywo?

Marlena&Marcin
30-06-2009, 11:31
Marlena&Marcin dzięki za informacje. Czy mielibyście coś przeciw pochwaleniu się swoim rodo na żywo?
jesne ale to już na prv :)

Michał i Magda
01-07-2009, 11:17
Uffffff zamówiliśmy w końcu dachówkę. Padło na Creatona Premion antracyt angobowany. Myśleliśmy jeszcze nad Robenem, ale dostaliśmy b.dobrą cenę na Creatona. Jakościowo bez porównania, a koniec końców zapłacimy 4 tys. więcej niż za Robena.

Ulżyło nam, że mamy to z głowy, na co przyszło nam wybierać kolor podbitki i znowu mamy dylemat. Dekarz przekonuje nas do ciemnego, ale jakoś tego nie widzimy, poza tym jasny zawsze będzie można przemalować za 2 lata jak nam się znudzi na ciemny, a na odwrót nie bardzo.

Wolę nie myśleć co będzie jak przyjdzie nam decydować o urządzaniu wnętrz. Szkoda, że nie mamy dekoratorskiego zacięcia, bo może być ciężko.

Jak w końcu naprawię komputer, to wkleję aktualne fotki. Od dziś działają dekarze :D

greg123456
01-07-2009, 20:47
mam pytanko; czy ktos rbil komin z cegly klinkierowej diurawki czy kazdy robi z pelnej?
troche cena mnie przerasta :-?

Marlena&Marcin
01-07-2009, 21:15
mam pytanko; czy ktos rbil komin z cegly klinkierowej diurawki czy kazdy robi z pelnej?
troche cena mnie przerasta :-?

robiliśmy z pełnej cegły..

Kasjan Kowalczyk
01-07-2009, 21:57
Hej! Wyciągam właśnie mury,ciśnie się pytanie o kompleksowy koszt dachu,ile więźba i roboty cieśielskie,ile biorą dekarze za położenie dachówki.Czy Ktoś kładł "karpiówkę",ile kosztowała,oraz przybliżony koszt inst.elektrycznej...
Ile płaciliście za tynki,ile za metr kwadrat.Jakie są Waszym zdaniem lepsze maszynowe,czy tradycyjne...Prosze bardzo o info...Z góry dzięki...

przemas90
01-07-2009, 22:04
Więźba: 5900 - modrzew
Cieśla: 3000
Dekarz: 11000 bez podbitki
Łaty i kontrłaty: 1900 modrzew
Dachówka: zależy jaką kładziesz (ja mam Robena kasztan i nie narzekam)
Instalacja elektryczna w moim przypadku same materiały koszt żaden, dobre rabaty to moja (po części) branża
tynki robię maszynowe w sobotę poznam cenę bo mam spotkanie,
wentylacja mechaniczna z rekuperatorem firmy Bartosz 12000.

coen
02-07-2009, 07:49
mam pytanko; czy ktos rbil komin z cegly klinkierowej diurawki czy kazdy robi z pelnej?
troche cena mnie przerasta :-?

ja mam z dziurawki :/ ale teraz robił bym z pełnej !

metii
02-07-2009, 10:29
mam pytanko; czy ktos rbil komin z cegly klinkierowej diurawki czy kazdy robi z pelnej?
troche cena mnie przerasta :-?

ja mam z dziurawki :/ ale teraz robił bym z pełnej !

My też mamy z dziurawki. Coen dlaczego teraz robiłbyś z pełnej?

przemas90
02-07-2009, 12:32
tez mam z dziurawki murarz powiedział że nie ma potrzeby kupowania pełnej wystarczy dziurawkę wymurować na pełną fugę, zresztą ja będę ogrzewał się gazem więc i tak będzie tam wkład

greg123456
02-07-2009, 19:34
mi tez murarz powiedzial ze nie ma takiej potrzeby aby kosztowac sie na cegle pelna, wystarczy dobrze zrobic, a ja nie ja nie wiem co robic,

arekdm
04-07-2009, 21:38
Witam wszystkich , w końcu deszcze ustały i można cokolwiek zaczć robić na budowie, więc się nie ociągamy i robimy. Czas na dach a oto pierwsze efekty:

http://images47.fotosik.pl/157/180ca795d8ac783bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images47.fotosik.pl/157/dd68331212a9d601med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images41.fotosik.pl/152/530bf06fa02fe54bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

I moja duma, rzeźbione krokwie :lol:

http://images41.fotosik.pl/152/db0684a1137b8ef9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Od poniedziałku wchodzimy nad garaż.
Pozdrowionka dla wszystkich, Arek :wink:

robertsosna
05-07-2009, 07:48
witam ,mam pytanko do Was , czy ktoś moze adaptował piwnice do tego budynku ,jak to sie ma z papierologią ?

pawlusp
05-07-2009, 10:31
Po dłuuugim czasie oczekiwania na okna nareszcie są :D . Przedstawiamy efekt. Teraz czas na elektryka, a nastpnie hydraulik.

Pozdrawiamy wszystkim sympatyków Rodosa

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/Rodos?authkey=Gv1sRgCM2W0J7S1u_arAE#

aneta01s
05-07-2009, 11:24
Robertsosna, istnieje wersja projektu dom w rododendronach 6 p - od razu z piwnicą, my właśnie taki budujemy, jesteśmy na etapie oczekiwania na okna. Pozdrawiam.

aneta01s
05-07-2009, 11:28
Paweł, piękny wyszedł Ci ten rodosek. Bardzo ładne wejście.

robertsosna
05-07-2009, 19:12
Robertsosna, istnieje wersja projektu dom w rododendronach 6 p - od razu z piwnicą, my właśnie taki budujemy, jesteśmy na etapie oczekiwania na okna. Pozdrawiam.

tak wiem że jest, ale ja będe budował innego rododendrona 6W, który jest bez piwnicy, osobiście nie chce mieć garazu w domu, to po pierwsze a po drugie ,mamy baardzo dużą działke ,gdzie postawimy garaż wolnostojący ,i stąd moje pytanko ,Pozdrowienia

Michał i Magda
06-07-2009, 12:19
Mam pytanko, czy ktoś posiada zestawienie gwoździ, papiaków i innego żelastwa potrzebnego do zrobienia dachu. Nasz cieśla i dekarz w jednym wyliczył tego chyba ze 100kg i wydaje mi się, że to za dużo.

Cecil
07-07-2009, 09:12
Czy ktoś robił juz rozeznanie w kosztach instalacji elektrycznej?

Jak wychodzi koszt robocizny i materiałów?

Jeśli macie jakieś informacje, to podzielcie się nimi :D

Kasjan Kowalczyk
07-07-2009, 17:22
Napiszcie ile płaciliście za tynki...Interesuje mnie także cena elewacji...Proszę o info.Dzięki.

WERKA85
07-07-2009, 22:10
Witam!!

Za tynki gipsowe Knaufa zapłaciliśmy 15 tyś.


Pozdrawiamy :wink:

aga&marcin
08-07-2009, 08:23
Napiszcie ile płaciliście za tynki...Interesuje mnie także cena elewacji...Proszę o info.Dzięki.

Za tynki giipsowe 11000 zł
ZA elewację ze styropianem 15cm i tynkiem silikatowym 27000

robertsosna
08-07-2009, 15:01
Czy ktoś robił juz rozeznanie w kosztach instalacji elektrycznej?

Jak wychodzi koszt robocizny i materiałów?

Jeśli macie jakieś informacje, to podzielcie się nimi :D


ceny na dolnym śląsku są rózne,
wszystko zależy od tego co sie chce, alarm, tv-sat itp
przeważnie od 4-8 tyś
jak cos napisz skąd jesteś. może coś doradze

Kasjan Kowalczyk
08-07-2009, 20:08
Dzięki za info.na Warmi ceny są niższe,nistety nie wiele .Elewacje wyceniono na 20tyś.Tynki 12-13 tyś,podobno wcale nietrzeba szpachlować..."Tere fere"

aniak25
10-07-2009, 13:38
Witajcie ponownie po długiej przerwie.

Prawie rok temu założyłam wątek o rodo 6 g2 aby zebrać ludzi, którzy jak my byli na początku i załatwiali papierki bo tu już leciała wykończeniówka. Wątek sie nie przyjął ale teraz widzę, że jest znowu dużo nowych a raczej rozpoczynających zmagania osób. Może jednak podzielmy sie na dwie grupki i w tym zostawmy sprawy wykończeniowe a w nowym początkowe problemy papierkowo-budowlane.

Mimo upływu roku niestety :evil: nadal borykamy się z papierami. Złożyłam wniosek o PnB i musiałam go wycofać bo kazali mi uzupełnić o projekt kanalizacji. Ja chciałam szambo a wlasciwei oczyszczalnie i teraz walcze o to bo wczesniej Pani z UM nie zauważyła mojejgo wniosku uzupełniajacego warunki zabudowy i nie dopisala tego a ze MPWiK przyslalo swoje warunki i klops. Walcze od 30 maja 2008r i ciagle jeszcze czekam. Teraz czekam na zmiane w decyzji o WZ i składam znow do kupy wszystko i drugi raz PnB.

Przy okazji czy ktoś miał sytuację podobną do mojej w kwesti wody i ścieków i nie mógł się przyłączyć a jedyną możliwością była rozbudowa sieci. Jeśli tak to napiszcie jak to wygląda kosztowo.
Ja mam ok 85m wodociągu wraz z jakąś zasuwą i hydrantem na koncu + 9 m przyłącza wody do domu od tego co sobie wybuduję. Podobnie wygląda sprawa kanalizy.

Co do słupów, o których piszecie to konstruktor tez kręił nosem ale w koncu zrozumial ze ja chce zmienić strop na terive i przy zastosowaniu podciągu usunął mi słup między gabintem a salonem, ten drugi przy shodach chcialam mieć. Przy stropie z projektu nie jest to podobno możliwe.

Tu wklejam link do drugigo wątku o rodo 6 i zapraszam zainteresowanych myślących jeszcze o tanie SSZ i ekipach mających go zbudować:
http://forum.muratordom.pl/post2769916.htm#2769916

pozdrawiam
Ania

renatka i marcin
12-07-2009, 17:50
Witam wszystkich.
My budujemy rodo 6 2g pod Wrocławiem. Chcieliśmy się dowiedzieć jakie u was były koszty elektryki - robocizna i materiał oraz jakie były koszty C.O.???
Fajnie już wyglądają niektóre rodoski. My powoli zbliżamy się do końca dachu.
Pozdrowionka dla wszystkich i nich moc będzie z wami - przy budowie moc jest potrzebna.

mWilQ
12-07-2009, 20:59
Hej
Kilka osób w poprzednich wątkach opisywało problemy z projektem. Wśród nich było o konstrukcji dachowej, która podobno przez niektórych cieśli została określona jako zbyt słaba pod dachówkę ceramiczną.

Podrzuciłem temat swojemu wykonawcy, a ten mi powiedział, że tak czy inaczej przygotowane drewno będzie "większe" niż w projekcie, bo tak zazwyczaj robią pracownicy tartaku.

Czy ktoś może się wypowiedzieć, na temat zmian konstrukcyjnych/materiałowych. Czy chodzi o zastosowanie mocniejszego/wymiarowo większego drewna, czy o dołożenie belek w projekt?

Renatka i Marcin: z której strony Wrocławia budujecie dom?

renatka i marcin
13-07-2009, 19:52
Hej
Kilka osób w poprzednich wątkach opisywało problemy z projektem. Wśród nich było o konstrukcji dachowej, która podobno przez niektórych cieśli została określona jako zbyt słaba pod dachówkę ceramiczną.

Podrzuciłem temat swojemu wykonawcy, a ten mi powiedział, że tak czy inaczej przygotowane drewno będzie "większe" niż w projekcie, bo tak zazwyczaj robią pracownicy tartaku.

Czy ktoś może się wypowiedzieć, na temat zmian konstrukcyjnych/materiałowych. Czy chodzi o zastosowanie mocniejszego/wymiarowo większego drewna, czy o dołożenie belek w projekt?

Renatka i Marcin: z której strony Wrocławia budujecie dom?



My się budujemy na południu Wrocławia

Brygida i Jarek
13-07-2009, 21:36
Witamy wszystkich zmagajacych się z budową rodo6 :)
Właśnie wrócilismy z letniego wypoczynku i zastalismy skończony dach / miał być na 1 lipca ale jak wyjechalismy ekipa zrobiła sobie wolne i skończyli dopiero w sobotę... tak to jest z fachowcami :) / Najwazniejsze , że efekt końcowy jest ok. Dla zainteresowanych pokryciem dachowym wklejamy zdjecia:
http://images49.fotosik.pl/162/f437edc74e528605med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/158/8fa261ab150ba05cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/162/d9b7eebdb7f21a83med.jpg (http://www.fotosik.pl)
a na tym zdjeciu widac komin , o którym pisalismy wczesniej rozwazajac ilość zuzytego klinkieru
http://images44.fotosik.pl/162/bea5f5eeea34daf3med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/162/cf003f5b1c97c4b9med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Teraz czekamy na okna , przed nami wybór drzwi i bramy garazowej i wchodzimy w wykończeniówkę / oby nas nie wykończyła :o /
Pozdrawiamy wakacyjnie!!!

misiowiec
13-07-2009, 22:07
:)

nie do końca typowe pytanko mam :)

Otóz jesteśmy z żoną na urlopie na południu kraju w okolicach Szczawnicy ,Krościenka potem jedziem w okolice Kłodzka (to znaczy w tym tygodniu) i w związku z tym może ktoś buduje w tych rejonach rodoska i chętnie pokaże nam swoją budowe lub domek ?? :)

My jesteśmy w tym momencie na etapie papierów i zmian w projekcie więc oblukanie rodoska na żywo by nam bardzo pomogło :)


pozdrawiamy wszystkich budujących i przesyłamy słoneczne urlopowe pozdrowienia :)

Magda i Darek

Brygida i Jarek
13-07-2009, 22:26
Magda i Darek szczęściarze ... my własnie wrócilismy z Kotliny Kłodzkiej a dokładnie z malutkiej przygranicznej wsi Niemojów.. pieknie, swojsko a ile domków z poddaszem uzytkowym wokół :D :D :D ale rodosa nie namierzylismy.
Pozdrawiamy i zyczymy udanych górskich wedrówek i pogody :)

Namtar
13-07-2009, 22:51
Czy ktoś z Was ma w domku alarm, lub macie wykonany plan gdzie jaka czujke dać. Właśnie w nocy z niedzieli na poniedziałek miałem nieporządanego gościa na budowie i zginęło mi pare rzeczy (człowiek charuje ciężko żeby coś mieć a inni poprostu sie włamują :evil: ). Chce założyć alarm, mylę że jestem w stanie sam "podjecać" z kablami ale nie wiem jeszcze zbytnio gdzie jaką czujke.
Czy możecie przyslać mi chociaż pogladowy szkic gdzie Wy je macie i jakiego typu.
Z góry dziękuje

misiowiec
14-07-2009, 09:18
Namtar

Z tego co widziałem o różnych budynkach i z tego co podsłuchałem jak rozmawaiali inwestorzy ze specami od alarmów to czujki montuje sie w każdym pomieszczeniu i są przeważnie skierowane na okno bądź drzwi -generalnie to musi wygladać tak ,że którędy by nie wleść do domu trza się na czujkę natknąć :). A czujki są i na ruch i na chyba podczerwień (reaguja na ciepło).Twraz instalacje alarmowe robią też na czujkach bezprzewodowych ale wtedy trza baterie zmieniać. Myśle ,że na stronach internetowych producentów centralek znajdziesz wiecej informacji.

Acha i jedna czujka musi być tak skierowana ,że jak wejdziesz do domu to odrazu musi sie wzbudzać(ona jest wtedy nastawiona z opuźnieniem) zanim dojdziesz do centralki coby jakis złodziej nie miał czasu na dłubanie przy centalce a raczej pulpicie od centalki :)

przemas90
14-07-2009, 22:40
Witam ja montuję alarm firmy Satel centrala CA10 mam taki sam alarm w firmie i się sprawdza koszt niewielki są całe zestawy na allegro. Czujki montuję w pomieszczeniach z oknem ja będę miał tylko ruchu na elektrodzie są całe wątki dotyczące alarmów sam montaż w Satelu jest szczegółowo opisany myślę że każdy mający jakiekolwiek pojęcie o instalacjach da sobie radę

Marlena&Marcin
15-07-2009, 11:28
Witam ja montuję alarm firmy Satel centrala CA10 mam taki sam alarm w firmie i się sprawdza koszt niewielki są całe zestawy na allegro. Czujki montuję w pomieszczeniach z oknem ja będę miał tylko ruchu na elektrodzie są całe wątki dotyczące alarmów sam montaż w Satelu jest szczegółowo opisany myślę że każdy mający jakiekolwiek pojęcie o instalacjach da sobie radę

My wybraliśmy Satel INTEGRA, ogólnie wczesniej korzystalismy z wyrobów Satela i jest wart polecenia. A co do montażu to zawsze mozna sobie poradzić ale JAKIEŚ pojęcie trzeba mieć :)

Namtar współczuję odwiedzin.. i radze jak najszybciej zainwestować w alarm z powiadomieniem bo mogą to nie być jednorazowe odwiedziny :(

Brygida i Jarek
15-07-2009, 16:40
Przyłączając się do rozmowy na temat alarmu, wnioskujemy ,że zakładaliście alarm na etapie stanu surowego zamknietego :roll: czy wczesniej, my o tym jeszcze nie mysleliśmy ale jak wynika z wypowiedzi Namtar należy zainstalowac alarm. Podajcie orientacyjna cenę takiej instalacji.
My mamy fajnego sasiada , który bacznie przygląda sie temu co dzieje się na naszej budowie, pomaga nam także nadzorowac ekipy budujące, ale alarm dałby wieksze poczucie bezpieczeństwa.
Pozdrawiamy :)

michal i kasia
15-07-2009, 20:49
Mam pytanie ile w przybliżeniu potrzeba chudego betonu na zalanie parteru + garaż?

greg123456
16-07-2009, 21:23
michal i kasia
Na garaz pojedynczy mi poszlo 5m a na dom 14m wraz zdodatkowym podciagiem i zoztalo jeszcze na lawe pod kolumny.

piola
17-07-2009, 22:25
witam, mam pytanko dotyczace wentylacji w pokojach na gorze, otoz czy sa jakies kratki gdzies oprocz lazienki bo nie widze niestety:(

Brygida i Jarek
17-07-2009, 22:39
piola my mamy kratki wentylacyjne we wszystkich pomieszczeniach na górze, ale w projekcie rzeczywiscie nie wszystkie pokoje sa wentylowane:
dwa pokoje górne mamy wentylowane kanałami od kominka/ mamy cztery kanały wentylacyjne przy kominie od kominka/, dwa pokoje m.in. ten nad garazem wentylowane przez kanały w kominie od pieca/ kotłownia na tyle garazu/, łazienka górna razem z dolna i pralnia / pierwotnie kotłownia/ zasilane trzecim kominem wentylacyjnym. w projekcie wentylacja nie jest dobrze rozwiazana.
Pozdrawiamy :wink:

piola
18-07-2009, 17:35
dziekuje bardzo za odpowiedz i podpowiedz:)

Michał i Magda
19-07-2009, 21:57
W końcu wklejam aktualne zdjęcia naszego Rodosika:

już z więźbą:
http://lh4.ggpht.com/_JE4Mowne5gA/SmN5aDIYzFI/AAAAAAAAAKw/_j7DVLaj6Xc/s512/PC140038.JPG

http://lh3.ggpht.com/_JE4Mowne5gA/SmN5cPzHNpI/AAAAAAAAAK0/ZySjdP_Cmlw/s512/PC140040.JPG

no i wieniec :D :
http://lh5.ggpht.com/_JE4Mowne5gA/SmN5dd0UCAI/AAAAAAAAAK4/N0IetjHW6UM/s512/PC140052.JPG

Brygida i Jarek
19-07-2009, 22:54
Michał i Magda gratulujemy postępów, domek wygląda super :)
My czekamy na montaż okien i robimy porządki na działce a jest co sprzątać :) no i snujemy ogrodowe plany, chcemy posadzić pierwsze rośliny wzdłuż ogrodzenia.
Pozdrawiamy ciepło :wink:

Michał i Magda
20-07-2009, 08:15
Michał i Magda gratulujemy postępów, domek wygląda super :)
My czekamy na montaż okien i robimy porządki na działce a jest co sprzątać :) no i snujemy ogrodowe plany, chcemy posadzić pierwsze rośliny wzdłuż ogrodzenia.
Pozdrawiamy ciepło :wink:

Dzięki :D Przed nami jeszcze sporo pracy: musimy wybrać okna, dzisiaj wracają murarze, żeby podmurować szczyty i wymurować kominy, no i potem wchodzą dekarze. Ale nasz Rodosik zaczyna nareszcie przypominać dom. Już nie możemy się doczekać dachówki.

Jeżeli chodzi o ogródek, to póki co posadziliśmy wierzbę, a mój przyszły małż malutki dąb. Wszystko wsadzaliśmy w plastikowych wiaderkach, żeby w razie czego łatwo było przesadzić w inne miejsce. Niedługo potraktujemy też wszystkie chwasty Rundupem, bo po paru próbach wypielenia tego ręcznie wymiękłam.

Brygida i Jarek
20-07-2009, 10:46
Magda podałaś nazwę środka na chwasty Rundup, masz doświadczenie jak go stosować i na ile jest skuteczny :roll: my mamy działkę strasznie zachwaszczona, zaczęliśmy kopać na tyle działki , żeby zrobić dzieciakom piaskownice i huśtawkę i tez mamy dość więc chętnie skorzystamy z pomocy jakiegoś chemicznego środka.
Pozdrawiam

Michał i Magda
20-07-2009, 11:05
Magda podałaś nazwę środka na chwasty Rundup, masz doświadczenie jak go stosować i na ile jest skuteczny :roll: my mamy działkę strasznie zachwaszczona, zaczęliśmy kopać na tyle działki , żeby zrobić dzieciakom piaskownice i huśtawkę i tez mamy dość więc chętnie skorzystamy z pomocy jakiegoś chemicznego środka.
Pozdrawiam

Stosowaliśmy już wcześniej Roundup, niestety podziałał tylko częściowo, dlatego, że zastosowaliśmy go po skoszeniu wszystkich chaszczy (zmniejszyła się powierzchnia wchłaniania tego środka).
Roundup jest bardzo dobrym środkiem chemicznym na chwasty, stosowany jest także w rolnictwie, oprysk starcza na ok. 3 m-ce. W Castoramie dostaniecie go na pewno. Zwróćcie uwagę, na oznaczenie, liczba obok nazwy oznacza ilość substancji czynnej, im wyższa, tym środek mocniejszy.
http://www.zielen24.pl/%C5%9Arodek-chwastob%C3%B3jczy-roundup-360-sl-1l-p-505.html
Może macie w rodzinie rolników, ja odlewam sobie od wujka, zawsze 60zł w kieszeni :D

angela82
20-07-2009, 11:39
Witam ja montuję alarm firmy Satel centrala CA10 mam taki sam alarm w firmie i się sprawdza koszt niewielki są całe zestawy na allegro. Czujki montuję w pomieszczeniach z oknem ja będę miał tylko ruchu na elektrodzie są całe wątki dotyczące alarmów sam montaż w Satelu jest szczegółowo opisany myślę że każdy mtający jakiekolwiek pojęcie o instalacjach da sobie radę

ja mam ten sam alarm na budowie-Satel, centralka CA10, 10 czujek pak aqua plus satel, 1 manipulator w wiatrołapie -narazie, na piętrze dołożymy jeszcze jeden później, a w garażu to się zastanawiamy, powadomienie MGSM3.0E Ropam-fajna sprawa. koszt materiału:centrala,1manipulator,obudowa,akumulato r,10 czujek,powiad GSM,antena,sygnalizator zewnętrzny=2120zł
do tego 200m kabla alarmowego-ceny nie znam :oops:
wykonanie-u nas robił to elektryk razem z instalacją elektryczną:
2etap-kodowanie alarmu, uruchomienie, montaż czujek=300zł
1etap-rozprowadzenie kabli do czujek i syreny-każdy pkt. liczył tak jak pkt.elektryczny-wyszło 13, albo 15pkt-nie pamiętam dokładnie :oops: ,więc koszt za to 350-400zł.
Nie rozdrabniałam się dokładnie, bo płaciłam za całość-elektryka, alarm, uziemienie, przyłącz, skrzynka prądowa w garażu, a miałam coś ok 140pkt.w domu+jeszcze jakieś lampki w ogrodzie.

Brygida i Jarek
20-07-2009, 17:00
angela82 pisząc o alarmie wspomniałas , że instalacje wykonywał Ci elektryk wiec jesteś prawdopodobnie na bieżąco jesli chodzi o cene instalacji elektrycznej . Jesli to nie problem podaj nam orientacyjne koszty rozprowadzenia elektryki w całym domu, cene za punkt , koszty instalacji odgromowej itp.pomoze nam to podczas rozmowy z naszym elektrykiem.
Z góry dzięki.

Kasia1314
20-07-2009, 18:02
:D Zamówiłam dziś projekt rodoska z piwnicą :D

Kasia1314
20-07-2009, 18:12
Jeszcze nie bardzo umiem się znaleźć na tym forum :D Podziwiam wszystkich którzy mają domki na ukończeniu. Czapki z głów dla Remle!! Mam nadzieję, że nie będę żałować wyboru projektu. Zastanawiam się jak prezentuje się salon bez likwidacji dodatkowego pokoju, na którym tak mi zależy. jeśli ktoś dysponuje takimi zdjęciami to bardzo proszę o ich umieszczenie.

JACEK&MONIA
21-07-2009, 05:44
Witam staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami rodoska6.

Pozdrawiamy wszystkich bez wyjątków. Zmiany jakie zrobimy to...przeniesienie kotłowni na tył garażu,likwidacja komina(pompa ciepła), i podniesienie poddasza o jeden pustak to tyle co chcieli byśmy zrobić na teraz ale jesteśmy otwarci na wasze propozycje i pomoc a jeśli już o tym mowa to aby zacząć coś kol wiek musimy zamówić mapkę do celów projektowy co już zrobiliśmy (700zł) gmina Wieliczka czy to dużo... w piątek mamy wizytę u architekt aby nanieś nasze zmiany i tu drugie pytanko czy aby na pewno musimy zmienić w projekcie zmianę kotłowni i likwidację komina? bo co do podniesienia poddasza jesteśmy pewni.....

Czas zacząć przygotowania do papierkowej roboty....

Jak długo może trwać oczekiwanie na pozwolenie na budowę licząc od dzisiaj ile przeszkód czeka nas na drodze do tego magicznego papierku.....


Pozdrawiamy Wszystkich!!!! :D :lol:

aga&marcin
21-07-2009, 09:26
Witajcie na forum.

Myy na pozwolenie na budowę w Wieliczce czekaliśmy ok miesiąca, ale to było rok temu. Na szczescie u nas panie działają szybko :)
Ppodnieslismy poddasze o jeden pustak i to byla bardzo dobra decyzja. Dom nie stracił na proporcjach a pomieszczenia na piętrze zrobiły się w miare przestronne. Jednak tę zmianę nie nanosilismy do projektu, zmienilismy na etapie budowy.
Pewnie jesteście umówieni z panią Taff-Czernik, a jeśli tak to nie macie się czego obawiać. Wszystko Wam przygotuje tak jak należy.

przemas90
21-07-2009, 11:17
ja podniesienia ścianki kolankowej też nie nanosiłem nikt tego nie sprawdzi

netka&grzes
21-07-2009, 12:06
Witam my nie zaznaczalśmy zmian w projekcie same wyszły w trakcie budowy :D

Mam prośbe do budujących czy wiecie ile potrzeba płyt kartonowo - gipsowych na drugi strop i jaki jest jego koszt. Zastanawiamy się czy robić
z karton-gips czy tradycyjny :-?

Gosik21
21-07-2009, 13:25
Witam,
Nasze zmagania z budową rozpoczęliśmy 14 lipca. Tego dnia udało nam się zrobić pełny wykop:
http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/wykop1.JPG
Później mieliśmy kilka dni przerwy. Był problem z gruntem, w kilku miejscach glina była plastyczna i uginała sie pod nogami :( , nastepnie padał deszcz i zalał nam wykop :evil: Ale na szczęście rozwiązaliśmy wszystkie problemy, zalaliśmy chudziaka i dzisiaj robimy szalunki na ławę.
Poniżej fotka naszego chudziaka pod ławę:
http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/chudziak.jpg
Pozdrawiam wszystkich!

JACEK&MONIA
21-07-2009, 14:18
Dziekujemy :D

Czyli radzicie żeby nie na nosić zmian, teraz aby zrobił to kierownik budowy w trakcie budowy.

Aby dostać pozwolenie są potrzebne mapki projektowe,mamy już je w trakcie załatwiania al czas oczekiwania to 8tyg...

przemas90
21-07-2009, 15:36
Co do rodzaju drugiego stropu to ja mam tradycyjny wszyscy z branży mi to radzili na 100% jest to droższe rozwiązanie ale ja sam teraz widzę że lepsze niż strop lekki

TAR
21-07-2009, 18:26
.....

TAR
21-07-2009, 18:27
.....

Gosik21
21-07-2009, 19:35
Witaj TAR,
Architekt adaptujący projekt, badań gruntu nie wymagał. Zrobiliśmy tylko wywiad wśród sąsiadów. Na naszej działce jest grunt gliniasty, ale wszyscy mówili, że nie mieli żadnych problemów i że poziom wód gruntowych jest niski. Niestety u nas problem sie pojawił. Tak jak pisałam wcześniej, w kilku miejscach grunt nie był stabilny (na szczęście nie w narożnikach domu). Kierownik budowy zdecydował o wybraniu gliny w tych miejscach i zalaniu ich betonem B15. Będziemy mieli też poszerzoną i dozbrojoną ławę.
Pozdrawiam!

TAR
21-07-2009, 19:49
.....

TAR
21-07-2009, 19:52
.....

Gosik21
21-07-2009, 20:35
Właśnie taki Rodek nam się marzy:
http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/rodek.jpg
Będziemy robić wszystko, żeby tak wyglądał :P
Dzięki TAR za życzenia, dla Was tez dużo słońca :P

TAR
21-07-2009, 20:42
.....

Gosik21
21-07-2009, 20:56
Dachówka grafitowa lub antracytowa, komin będzie systemowy, więc może płytka klinkierowa zamiast tynku (zostawiamy tylko jeden komin od kominka), stolarka brązowa, dwie bramy garażowe (mąż sie uparł :x ).
Kolorystyka z tej wizualizacji jest super, no i to boniowanie :lol: Mam nadzieję, że znajdę kogoś, kto będzie umiał to zrobić.

TAR
21-07-2009, 21:25
.......

TAR
21-07-2009, 22:06
......

Kasjan Kowalczyk
21-07-2009, 22:55
Witam!Wiem że temat był poruszany na forum,ale napiszcie jak poradziliście sobie ze wzmocnieniem stropu po likwidacji słupa,po gabinecie na dole.Strop lany,na mokro.Z góry dziękuję.

Brygida i Jarek
22-07-2009, 00:35
TAR nam na ściany nośne poszło 17 palet porothermu 25 P+W /ok.1088szt /+ 900 szt cegły pełnej, ścianki działowe mamy z suporeksu / poszło 5 palet/, nie mamy gabinetu na dole, ścianka kolankowa tez podniesiona.
Pozdrawiamy :)

TAR
22-07-2009, 08:03
.....

mWilQ
22-07-2009, 12:07
TAR nam na ściany nośne poszło 17 palet porothermu 25 P+W /ok.1088szt /+ 900 szt cegły pełnej, ścianki działowe mamy z suporeksu / poszło 5 palet/, nie mamy gabinetu na dole, ścianka kolankowa tez podniesiona.
Pozdrawiamy :)

Mało realna ilość. Sprawdź jeszcze raz, bo przy 1100szt mamy coś w przybliżeniu 100m2 ściany, a rodo z pojedynczym garażem ma więcej.

U mnie pójdzie ok 31 palet z podniesioną ścianką kolankową o jeden pustak (cegły zamawiałem 2 palety)

Gosik21
22-07-2009, 12:28
A tak z innej beczki . Czy bylby ktos tak mily i podal mi ilosc potrzebnych porothermow do SSO. rodosek 6 z pojedynczym garazem i scianka kolankowa podniesiona o jeden pustak. Reszta scian zgodna z projektem tzn. gabinet zostaje :D. Bardzo prosze. Nie wiem jak ma sie ilosc w kosztorysie a stan rzeczywisty :roll:

My będziemy budować z Ytonga, a działówki z silki, więc nie bardzo mogę Ci pomóc TAR :cry:

Brygida i Jarek
22-07-2009, 13:11
TAR przepraszam za błąd w obliczeniach 8) mWilQ ma rację, z tej ilosci powstałby tylko fragment rodosa a u nas chałupa stoi co widac na zdjeciach :D
Teraz poważnie : poszło nam 29 palet porothermu 25 P+W tj. 1740 szt / zamawialismy 30 palet ale część została /, cegły pełnej 3 palety tj. 900szt ale jakies 200 szt nam zostało / mamy komin od pieca z cegły, od kominka systemowy /. My nie mamy gabinetu, a okna mamy powiekszone np. tarasowe trzyskrzydłowe, frontowe tez wieksze niz w projekcie.
Dane podajemy na podstawie faktur więc są poprawne :wink:

Mamy jeszcze pytanko do osób , ktore maja zamontowana lub montuja brame garażową. Jaki musi być stan wykończenia garazu aby założyć bramę segmentową? Chcielibysmy zamknąć budynek ale podobno przy bramie segmentowej musi być pełne wykończenie :roll:

Pozdrawiamy :)

TAR
22-07-2009, 13:26
......

TAR
22-07-2009, 13:48
......

monia19
22-07-2009, 14:46
[Mamy jeszcze pytanko do osób , ktore maja zamontowana lub montuja brame garażową. Jaki musi być stan wykończenia garazu aby założyć bramę segmentową? Chcielibysmy zamknąć budynek ale podobno przy bramie segmentowej musi być pełne wykończenie .[/quote]


Mam bramę segmentową jedynie co trzeba było zrobić przed jej zamontowaniem to zatynkować wewnętrzną część ściany od drzwi garażowych. Trzeba też zostawić odpowiednią ilość miejsca na styropian na sufit i na wylewkę

metii
22-07-2009, 14:52
Mam jeszcze jedna ogromna prosbę, az mi glupio :oops: Proszę o podanie kosztow materialow do SSO z podzialem na materialy (tak orientacyjnie) ale bez robocizny. Moze byc na prv. Nie prowadze zadnych badan :lol: tylko sprawdzam czy kaski mi wystarczy a jak nie to musze uzupelnic do kredytu. Samo życie :roll:

Witam!
Nam ogólnie wyszło na SSO 96 tys, bez robocizny. Rodo 6 z jednym garażem, zadaszony dachówką Nibra grafit, ściamy z jopka, strop teriva. Nie mamy jeszcze ścianek działowych.

mWilQ
22-07-2009, 15:45
Nie szkodzi, wazne ze teraz juz wiem orientacyjnie ile trzeba zamowic zeby nie zostalo potem -bo co z tym zrobić wyrzucić? :oops: Ja stawiam gabinet i tylko jeden komin - od kominka. , drugiego nie muruje robie wentylacje mech n-w, a od pieca kanał z nierdzewki. Jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc.

to jak coś zostanie, to ja chętnie przejmę :)

W hurtowniach w których się zaopatrywałem nie ma problemu ze zwrotem materiału (różne terminy, nawet do roku czasu). Często lepiej wziąć z zapasem i później zwrócić, niż miało by zabraknąć w ważnym momencie (ekipa stoi, terminy gonią, kasa leci). Jeżeli materiał jest zamawiany z pobliskiej hurtowni, to na pewno trafi się przy okazji kurs z materiałem w Twoje rejony (jeśli obsługują Cię normalni, życzliwi sprzedawcy, to możesz się później umówić, żeby w drodze powrotnej podjechali i zabrali co zostało). Poza tym, większość materiałów (przynajmniej u mnie) była na paletach za kaucje - jak palety oddasz, to możesz zrobić to z materiałem.

Przejechałem się na złych obliczeniach w przypadku stali, gdzie jeden transport kosztował mnie 300zł. Trzeba szukać oszczędności, ale nie zawsze się one opłacają.

TAR
22-07-2009, 15:53
......

Brygida i Jarek
22-07-2009, 16:05
mWilQ z tym zwrotem materiału jest różnie, choć braki materiałowe na budowie to rzeczywiście problem szczególnie jak majster jest nerwowy :D .
My bierzemy materiały z jednej hurtowni, obsługa bardzo fachowa, zwroty przyjmowane bez problemu ale np. cegła tylko gdy zostanie cała paleta.Ta hurtownia nie ma jednak pełnego asortymentu.

Mamy tez inne doświadczenia, na naszym placu leżą 2 palety dachówki ceramicznej pozostałej z dachu, facet z "renomowanej" hurtowni zapewniał, że przyjmie zwrot i co :o nie odbiera telefonu, twierdzi , że to błąd dekarza itp. czyli mamy straty a dachówka to drogi materiał. Podobna sytuacje mieliśmy z klinkierem na kominy - dwa tygodnie zabierali niepotrzebna cegłę, musiało dojść do awantury ze sprzedawcą. Zakupy trzeba robić rozsądnie, kalkulować i przeliczać materiał, żeby niepotrzebnie nie zamrażać pieniędzy, dobrze tez orientować się w cenach bo sprzedawcy nie zawsze są uczciwi.
Pozdrawiamy i życzymy samych udanych transakcji :)

mWilQ
22-07-2009, 17:19
Błędów przy budowaniu pierwszego domu się nie uniknie. Na pewno trzeba sporo wysiłku i czasu, aby było ich jak najmniej.
Przed zamówieniem towaru w pierwszej kolejności należy poczytać opinie, następnie obdzwonić kilka hurtowni, a dopiero na końcu kupować. Brygida i Jarek wybrali jedną hurtownie, bo często takie rozwiązanie się sprawdza. Firmy dają rabaty cenowe, często oferują partię materiału gratis. Trzeba przyjmować to bez emocji, bo wiele osób nacięło się przy ostatecznym rozliczeniu. Sprzedawcy to też ludzie i chcą zarobić. Na jednym materiale zrobi upust, a do drugiego doda, żeby źle na tym nie wypaść.

Warto również popytać znajomych którzy się budowali jaki wybrać materiał i z jakiej hurtowni go zamawiać. Zawsze to zaoszczędzony czas.

Marlena&Marcin
22-07-2009, 17:29
U nas zwrot nadmiaru dachówek odbył się bez problemu jak i rozliczenie. Ale co hurtownia to inna polityka.
U nas prace powoli do przodu..
Doczekaliśmy się w końcu okien (jeszcze bez kratek) .. i jednak białe to to o co nam chodziło :))
a tak się prezentuje :)

http://images43.fotosik.pl/166/18c114ada22b4805.jpg (www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/166/1ba7c8ba61e43057.jpg (www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/162/8f73f7020e604b38.jpg (www.fotosik.pl)

Marlena&Marcin
22-07-2009, 17:38
A tak z innej beczki . Czy bylby ktos tak mily i podal mi ilosc potrzebnych porothermow do SSO. rodosek 6 z pojedynczym garazem i scianka kolankowa podniesiona o jeden pustak. Reszta scian zgodna z projektem tzn. gabinet zostaje :D. Bardzo prosze. Nie wiem jak ma sie ilosc w kosztorysie a stan rzeczywisty :roll:

29 palet (po 60 szt)

TAR
22-07-2009, 19:07
..........

Brygida i Jarek
22-07-2009, 21:14
TARgłowa do góry, kazdy z nas budujacych miał jakieś papierowe problemy :roll: My mielismy problem z kanalizacją /kłopotliwy sasiad / a dzis mamy już podłączana instalacje do budynku, teraz zmagaliśmy sie ze zjazdem, bo droga przy której mamy działke jest w trakcie przebudowy, wiele wizyt w gminie i udało nam się wywalczyc zjazd według naszego projektu i to na koszt gminy :wink: . My papierki załatwilismy szybko i bez problemu a budowa ruszyła w końcu marca a dzis domek już czeka na okna.My juz mamy za sobą kilka budowlanych depresji a ile jeszcze przed nami :D

Marlena&Marcin rodo z oknami to juz naprawde dom :) tradycyjne białe okna zawsze ładnie sie prezentują. My mamy montaz okien umówiony na 31 lipca-1 sierpnia / ile u was trwał montaz okien? /Trochę nam sie ten termin przesunął miały być na 15 lipca.
W projekcie domku przy balkonach nad wykuszem jest próg- jak rozwiazaliscie ten problem / my mamy okna oknoplastu , nie było mozliwości zwiekszenia wysokości okien więc mamy do wyboru próg albo wypełnienie luki nad oknem /.
Wybraliście juz może brame garażową? Czekamy na wasze sugestie i pozdrawiamy :)

aniak25
22-07-2009, 21:30
TAR nie chce cię załamywać ale cierpliwość to jedyne o ci pomoże. Ja na WZ czekałam 5 mies. dostalam pod koniec pażdziernika i do tej pory jeszcze walcze z papierami. Złożyłam pozwolenie ale dali mi takie uzupełnienie ze wycofałam wszystko bo i tak bym się w terminie nie wyrobiła. Złożyłam wniosek o zmiane w WZ i po tyg zadzwonilam dowiedzieć się kto sie tym zajmuje i czy może ta sama pani co wuzetką a pani do mnie ze jeszcze sprawa nie została przydzielona bo to dopiero tyzień miną i ze jescze za tydzien mam zadzwonić bo....to przecież musi sobie poleżeć :o po prostu mnie zatkało. Wszystkie papiery muszą by podpisane przez wszystkich i przelecieć przez wszystkie biurka wydzialu. Starałam się też o służebność od gminy na dojazd do działki i gdybym nie nawrzeszczała na babe i nie pokazala palcem po mapie to by pani nie zrozumiala o co chodzi i tez z wlasnej glupoty przesunela mi odbiór papierów o tydzień. I tak dzień za dniem.....ciągle coś...życie po prostu ... acha no i jeszcze wzrosta rachunków telefonicznych :)
ja trzymam kciuki, walcz nie poddawaj się i zamęczaj telefonami
pozdrówki

Marlena&Marcin
22-07-2009, 21:35
Okna montują się już 4 dzień.. Najpierw były wstawiane (2 dni), teraz już tylko "dodatki" ... Mamy okna robione przez stolarza więc problem ze "standardowymi rozmiarami" nas ominął.. :)
Bramy garażowej jeszcze nie wybraliśmy.

Brygida i Jarek
22-07-2009, 22:19
Marlena&Marcin firma twierdzi , że zamontuja okna w dwa dni ale wnioskujac z waszej informacji i biorac pod uwagę, że mamy wiecej okien balkonowych i potrójny taras trzeba cos dodać do tych dwóch dni :)
Pozdrawiamy.

przemas90
23-07-2009, 07:32
Ja mam u siebie okna z Oknoplastu Kraków montowali je od godziny 10 do 18 i zrobili to w jeden dzień po tynkach mam się umówić na regulację. Jestem zdziwiony że okna w nowe otwory firmy montują 2 a nawet 4 dni strasznie długo

Marlena&Marcin
23-07-2009, 09:26
Jak już napisałam nie braliśmy firmy tylko stolarza. Założenie okien trwało 2 dni a reszta czyli kotfy, uszczelki, wyrównanie itp trochę schodzi. Zapewne jak wparuje Ci firma to i w ciągu 3 godzin będziesz miała okna postawione.
Więc nie brałabym tego naszego terminu za miarodajny, tylko informacyjny :)

Marlena&Marcin
23-07-2009, 09:31
Marlena&Marcin firma twierdzi , że zamontuja okna w dwa dni ale wnioskujac z waszej informacji i biorac pod uwagę, że mamy wiecej okien balkonowych i potrójny taras trzeba cos dodać do tych dwóch dni :)
Pozdrawiamy.

macie 3 okna balkonowe nad wykuszem? hmm.. a planowaliście już jak ustawić te pokoje? My próbowaliśmy z 3 oknami balkonowymi i jakoś nie udało nam się sensownie zaprojektować wnętrz dlatego zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania.

TAR
23-07-2009, 09:55
.....

netka&grzes
23-07-2009, 10:04
Co do rodzaju drugiego stropu to ja mam tradycyjny wszyscy z branży mi to radzili na 100% jest to droższe rozwiązanie ale ja sam teraz widzę że lepsze niż strop lekki

Na to czy jest droższe to nie jestem do końca taki pewien my mamy problem bo nie wiemy czy nie będze on za ciężki powiększylismy salon o gabinet i co sie z tym wiąże nie mamy jednego słupa.

Brygida i Jarek
23-07-2009, 10:26
przemas90 my tez montujemy Oknoplast Kraków , więc jeśli u Ciebie tak szybko się uwinęli to termin 2-dniowy jest ok.
Marlena&Marcin mamy okna balkonowe jak w projekcie, pewnie wasze rozwiązanie jest praktyczniejsze ale pokoje i dom tracą na uroku, w sypialniach nie ma potrzeby wstawiania dużej ilości mebli / łózko, komoda, może szafa na wymiar /. My powiększyliśmy także okna frontowe i tarasowe i jedyne co nas przeraża to mycie tej dużej ilości okien :wink:

Pozdrawiamy :)

Marlena&Marcin
23-07-2009, 13:34
dla nas ustawność pomieszczeń była ważniejsza .. a moim zdaniem dom duzo nie stracil na zmniejszeniu okien :)

Michał i Magda
23-07-2009, 13:45
przemas90 my tez montujemy Oknoplast Kraków , więc jeśli u Ciebie tak szybko się uwinęli to termin 2-dniowy jest ok.
Marlena&Marcin mamy okna balkonowe jak w projekcie, pewnie wasze rozwiązanie jest praktyczniejsze ale pokoje i dom tracą na uroku, w sypialniach nie ma potrzeby wstawiania dużej ilości mebli / łózko, komoda, może szafa na wymiar /. My powiększyliśmy także okna frontowe i tarasowe i jedyne co nas przeraża to mycie tej dużej ilości okien :wink:

Pozdrawiamy :)

Brygida i Jarek mam do Was pytanko odnośnie okien nad wykuszem, zostawiliśmy 3 okna balkonowe, jak w projekcie. Nasza sypialnia będzie miała w związku z tym 3 okna. Czy Wy tez planujecie, aby ten pokój był Waszą sypialnią (nr 4 w projekcie http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6-g2/m46a5e795f1323)? Ostatnio próbowałam wstępnie rozplanować ustawienie łóżka i mam obawy, że będzie ciężko. Jeszcze nie zamówiliśmy okien, więc jest szansa na zmiany.

Podobnie z kuchnią, zostawiliśmy oba okna, do tego zostawiamy spiżarnie i obawiam się, że kuchnia robi się strasznie mało ustawna. Nie chce zamurowywać ani wejścia od wiatrołapu (bieganie z zakupami przez salon), ani wejścia z salonu (bieganie z jedzeniem przez wiatrołap).

Pozdrawiam,
Magda

Brygida i Jarek
23-07-2009, 15:34
No to nam się zebrało na potyczki słowne o oknach i ustawności pokoi, każda wersja jest ok byleby właściciel był zadowolony.

Michał i Magda my tez planujemy w tym pokoju sypialnię, łózko dwuosobowe o szerokości 2,2m/2,3m wejdzie spokojnie ale tylko w ustawieniu na ścianie "ogrodowej", w druga stronę może być problem . Niektórzy forumowicze likwidowali jedno okno balkonowe zupełne wprowadzając wypośrodkowane dwa okna balkonowe nad wykuszem i to jest jakaś alternatywa. Problemem jest umieszczenie grzejnika , zostaje tylko jedna opcja na ścianie od wykusza. Rozwiązanie Marlena&Marcin daje z cała pewnością więcej możliwości aranżacji tego pokoju, ale nie można mieć wszystkiego. :)
My nie mamy spiżarni i zamurowaliśmy wejście od wiatrołapu, żeby zrobić w wiatrołapo-holu małą szafę wnękową / nie mamy typowego wiatrołapu, na linii kominek - łazienka chcemy zrobić przeszklone drzwi suwane.W kuchni tez mamy obydwa okna a frontowe jeszcze nieco powiększone, w kuchni na ścianie po spiżarni powstała nam wnęka wskutek planowanej szafy w holu w obrębie dawnego wejścia kuchnia-wiatrołap. Czas pokaże co z tego wyjdzie,też mamy obawy. Projekt na papierze sobie a życie sobie.
Pozdrawiamy. :wink:

Marlena&Marcin
23-07-2009, 15:40
ech... jakie tam zaraz potyczki słowne ;))
ten pokoik akurat zajmie nasz synek :) my sypialnie robimy w pokoju nad garażem (nie ma balkonu...buuuu.... ale jest dla nas najwygodniejszy) :) projekty już są tylko teraz kwestia dodatków :)

Brygida i Jarek
23-07-2009, 15:58
Marlena&Marcin i to jest super rozwiązanie, wejście ze schodów, brak przechodnich balkonów z pokoju do pokoju / dzieci lubią się przemieszczać :D /
no i można zrobić zjazd rurą do garażu - zawsze jest gdzie się "ewakuować" w trudnych chwilach gdy potrzeba nam trochę samotności :lol: / to już pomysł mojego kochanego męża /
Pozdrawiamy :wink:

Marlena&Marcin
23-07-2009, 19:39
Marlena&Marcin i to jest super rozwiązanie, wejście ze schodów, brak przechodnich balkonów z pokoju do pokoju / dzieci lubią się przemieszczać :D /
no i można zrobić zjazd rurą do garażu - zawsze jest gdzie się "ewakuować" w trudnych chwilach gdy potrzeba nam trochę samotności :lol: / to już pomysł mojego kochanego męża /
Pozdrawiamy :wink:

hehe niezłe pomysły..
My akurat wybralismy ten pokoj gdyż chcielismy mieć dużą garderobę..
i trochę prywatności :)

wiolmar
23-07-2009, 21:45
Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Troszke nowych twarzy tu przybyło:).Brygida i jacek-mamy brame segmentowoWIŚNIOWSKIEGO i montowalismy ja po tynkach ale przed posadzkami.
Oj jak chciałabym się pochwalic moim rodoskiem (ale wstyd-nie umię poradzić sobie z wklejaniem zdjęć). A mamy juz sporo. Okna wstawiali nam w ciągu jednego dnia(sprawna kilkuosobowa ekipa.
Sypilania nasza tez miesci się w pokoju na garażem(troszke odległości i osobności od pokoików dziec)- tu tez mamy swoja garderobę - spora zreszta bo poszerzaliśmy i wydłużaliśmy garaż.
Nasz obecny stan to góra przygowtowana do malowania,wyłozone kafkle w kotłowni(na tyłach garażu) i w pomieszczeniu gospodarczym, dzisiaj zakupilismy drzwi wewnętrzne.
Mam pytanie onosnie drzwi pomiedzy pomieszczeniem gospodarczym a garażem(są jakieś nietypowe) jak rozwiązaliście ten problem,zmienialiście coś wcześniej w trakcie budowy czy zamawialiści e krótsze dzrwi? Jeśłi tak to jakie (drewniane czy metalowe)?

TAR
24-07-2009, 08:04
.....

TAR
24-07-2009, 08:12
.....

Marlena&Marcin
24-07-2009, 09:08
TAR
gratuluję postępów.. ale z jednej strony to straszne..podlegamy pod te same urzędy.. my mieliśmy wszystko w 3 mce załatwione a Wy się tak długo z tym męczycie.. ech, jednak biurokracja robi swoje!!! .... powodzenia w dalszej walce :)

TAR
24-07-2009, 09:41
......

TAR
24-07-2009, 09:47
...........

Brygida i Jarek
24-07-2009, 11:20
wiolmar dzieki za informacje o bramie garażowej / jesli to nie problem podaj orientacyjna cenę Wisniowskiego/. Chcielibysmy zamknac budynek jak nam zamontuja okna przed zrobieniem instalacji elektrycznej i co w domku, więc o tynkach wewnetrznych nie ma mowy, no chyba , że mozna zrobić tylko tynki w części garażu, jesli nie zabijemy drzwi dechami i zrobimy instalację.Troche się obawiamy kradziezy na budowie przy otwartym budynku.

TARgratulujemy sukcesów w walce z urzednikami :wink:
Pozdrawiamy wszystkich :)

Marlena&Marcin
24-07-2009, 12:40
Marlena gdzie zamawialiście wieźbe dachową.

więźbę i cały dach + dodatki zamawialiśmy w Ambicie
Ambit - Pokrycia dachowe
adres: 80-298 Gdańsk, Cementowa 5-9

tel: (0 58) 349-58-27 fax: (0 58) 521-70-25
e-mail: [email protected]
www: www.ambit.gda.pl

TAR
24-07-2009, 13:03
......

Brygida i Jarek
24-07-2009, 20:17
Marlena&Marcin i inni , którzy są na bieżąco w kwesti kosztów robocizny za dach mamy pilną prośbę, podajcie nam koszty waszej robocizny za całość pokrycia dachu tj. więźba, pokrycie dachu z obróbką blacha, załozenie rynien i podbitka dachowa.
Pytamy, bo nasz dekarz ma problemy z liczeniem / oczywiście na swoja korzyść/ i chce od nas dodatkych pieniedzy m.in. za to ,że dachówka była twarda i zuzył duzo tarcz do jej cięcia i wierteł :o Dach był robiony podczas naszego urlopu i wydawało nam się , że zapłacilismy juz wszystko i to z góry :roll: a tu niespodzianka. Dekarz nie założył nam całości orynnowania / twierdzi , że zrobi to po ociepleniu budynku/ podobnie jak podbitkę, więc dla nas nie skończył roboty,co do jakosci wykonania uwag nie mamy ale ustalona cena powinna być wiążaca dla obydwu stron :roll:

TAR
25-07-2009, 09:06
....

przemas90
25-07-2009, 11:41
Ja za montaż więźby zapłaciłem 3000 za dach: folia, łaty i kontrłaty oraz docieplenie skosów (bo mam pełne stropy na poddaszu) oraz orynnowanie bez podbitki no i oczywiście położenie dachówki zapłaciłem 11000

Brygida i Jarek
25-07-2009, 13:55
przemas90 czyli za całą robociznę zapłaciłeś 14tyś tj. 70zł mkw, no chyba , że masz dwustanowiskowy garaż :roll: zweryfikuj ta cene jeśli możesz.
My za więźbe zapłacilismy też 3tyś.tj. 15zł/m kw. Za pokrycie dachówką ceramiczna, folie, obróbki blacharskie i trzy okna dachowe + rynny i podbitka 41zł/ m kw. Czyli razem za całość wychodzi 56zł/ m kw tj. ok. 11500.
Dekarz kombinuje z ceną :roll: czy jest rzeczywiscie zbyt niska? Ceny sa różne zależnie od regionu, gdzies na forum o dachach czytaliśmy , że wachają sie od 50 do 80 zł za m kw dachu.
Może ktoś z forumowiczów poda jeszcze cene dla porównania?
Pozdrawiamy :)

TAR
25-07-2009, 17:15
.....

Brygida i Jarek
25-07-2009, 19:12
TAR wielkie dzięki za informację o cenie dachu, u nas wychodzi 15zł/m kw
więźby / to normalna cena w naszym regionie / a za resztę robocizny wychodzi 41 zł/ m kw wiec cena zbliżona do twojej. Wniosek jest jeden, nie powinniśmy się zgadzać na żadne dodatkowe pieniądze.
Jak zaczynaliśmy budowę mieliśmy ofertę 50 tyś. za mury i więźbę, skorzystaliśmy z oferty 32 tyś. bez więźby, tarasu i schodów zewnętrznych.
Pozdrawiam :wink:

TAR
25-07-2009, 19:42
....

Brygida i Jarek
25-07-2009, 22:12
TAR dekarz nie wykonał całego orynnowania i podbitki , ma to zrobić po ociepleniu budynku a my nie mamy nic przeciwko temu,zapłaciliśmy mu 10tyś., resztę miał dostać jak skończy robotę, a on chce wszystkie pieniądze , twierdzi , że rynny i podbitkę zrobi za dodatkowa opłatą ,mówi o jakiś fakturach za materiał - gra słowna toczy się na razie przez telefon. Tu nawet nie chodzi o ewentualna niewielką dopłatę ale o fakt nieskończonej roboty i niedotrzymywanie umowy.
Jak zaczynaliśmy budowę , to jeden z sąsiadów powiedział nam , że na początku budowy się płaci , a na końcu budowy się liczy... i to jest prawda, budowa to ogromny wydatek i wiele nerw.
Pozdrawiamy :wink:

kama&michał
25-07-2009, 22:42
witajcie
czytałam o waszych wątpliwosciach co do ustawnosci pokoi na gorze..my zlikwidowalismy pokoik miedzy łazienką a sypialnią(pokoj z 3oknami balkonowymi)"przepołowilismy" go na pół-z łazienki mamy wejscie do pralni z balkonem natomiast z sypialni mamy wejscie do super duzej garderoby..moim zdaniem super rozwiązanie,dzięki garderobie nie bede miala zadnych wielkich szaf w domu osobna pralnia to tez super sprawa..powiem szczerze ze pokazany rodosik mocno stracil na swej urodzie przez likwidacje dwóch okien balkonowych..według mnie duze okna dodaja wiele uroku..\u nas juz praktycznie koniec prac-został tyko kominek i plytki w garazu,jesi ma ktos jakies pytanie chcetnie pomoge
aha jakis czas temu jedna pani prosiła o spotkanie w celu obejrzenia mojego domku..miałam problem z komputerem i sraciłam wszystkie wiadomosci,jesli jeszcze jest pani zainteresowana prosze pisac.pozdrawiam

TAR
26-07-2009, 12:37
.....

arekdm
26-07-2009, 13:00
Ludzie, nie dawajcie się naciągać!!! Orynnowanie, okna dachowe i wyłazy zawsze powinny być i są wliczone w cenę robocizny za dach. Jeżeli chodzi o podbitkę to inna sprawa. Są dwa rodzaje: nadbitka i podbitka. Jeżeli ktoś robi nadbitkę to również ona jest wliczona w cenę robocizny gdyz bez niej nic nie zrobisz (folia, dachówka) ona zawsze jest kładziona jako pierwsza, a podbitkę liczą sobie osobno, gdyż ją można zrobić na samym końcu, nawet po elewacji. Głupie ale tak juz jest, dlatego ja zdecydowałem się na nadbitkę i mam spokój. Od poniedziałku, może wtorku kładziemy dachówkę. Jak mi się uda to wkleje parę fotek :lol:

Pozdrowionka, Arek :wink:

TAR
26-07-2009, 18:00
......

Gosik21
26-07-2009, 18:53
Witam,
My też nad wykuszem zostawiamy jedno środkowe okno balkonowe, dwa boczne będą mniejsze i myślę, że całkiem dobrze to wygląda :) Zmieniamy jeszcze jedną rzecz, otóż likwidujemy balkon i lukarnę od strony ogrodu, wstawiamy tam dwa okna połaciowe. Naszym zdaniem trzy balkony to za dużo jak na małego Rodka.
A od piątku nasz "domek" wygląda tak :lol: :

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/lawa.JPG

Od jutra zaczynamy robić szalunki na ściany fundamentowe, przepusty na wod-kan i pompę ciepła. Zalewanie ścian planujemy na piątek.
Pozdrawiam!

TAR
26-07-2009, 18:59
...

renatka i marcin
26-07-2009, 19:28
Witam wszystkich.

Czy zastanawialiście się już nad instalacją elektryczną w waszych rodoskach tzn. rozmieszczenie wlączników żyrandoli lamp ściennych itd. Jęśli ktoś mialby jakiś swój projekt instalacji lub gotową wykonaną instalację elektryczną to bardzo bym prosil o przeslanie na priv lub forum. Teraz dopiero się zaczyna glówny proces decyzyjny a czlowiek nie jest w stanie wszystkiego ogarnąć.
Pozdrawiam i liczę na pomoc

renatka i marcin
26-07-2009, 20:21
Jeszcze jedno pytanko. Ile kosztowala was instalacja wod.-kan i C.O.?
Chodzi mi o to ile kosztowal material a entualnie robocizna. Ewentualnie ile wasi fachowcy brali za punkt????

pawlusp
26-07-2009, 22:49
TAR dekarz nie wykonał całego orynnowania i podbitki , ma to zrobić po ociepleniu budynku a my nie mamy nic przeciwko temu,zapłaciliśmy mu 10tyś., resztę miał dostać jak skończy robotę, a on chce wszystkie pieniądze , twierdzi , że rynny i podbitkę zrobi za dodatkowa opłatą ,mówi o jakiś fakturach za materiał - gra słowna toczy się na razie przez telefon. Tu nawet nie chodzi o ewentualna niewielką dopłatę ale o fakt nieskończonej roboty i niedotrzymywanie umowy.
Jak zaczynaliśmy budowę , to jeden z sąsiadów powiedział nam , że na początku budowy się płaci , a na końcu budowy się liczy... i to jest prawda, budowa to ogromny wydatek i wiele nerw.
Pozdrawiamy :wink:

Brygida i Jarek

Nie dajcie się naciąć oszustowi, trzeba postawić sprawę jasno albo robi wszystko teraz albo zero kasy. My za cały dach zapłaciliśmy 20000.
W tym wykonanie więźby dachowej, obróbka ozdobna krokwi, dwukrotne malowanie krokwi, wykonanie i malowanie i przybicie nadbitki, wykonanie 2 jaskółek, dekarstwo całościowo, dodatkowo ocieplenie jaskółek i ściany pomiędzy garażem a domem wraz z przyklejeniem siatki i zatarciem klejem, założenie 4 okien dachowych, obróbki blacharskie i założenie rynien.
Pozdrawiamy,
pawlusp

ps. nie dajcie się oszustowi


http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/Rodos?authkey=Gv1sRgCM2W0J7S1u_arAE#

Michał i Magda
27-07-2009, 08:42
przemas90 czyli za całą robociznę zapłaciłeś 14tyś tj. 70zł mkw, no chyba , że masz dwustanowiskowy garaż :roll: zweryfikuj ta cene jeśli możesz.
My za więźbe zapłacilismy też 3tyś.tj. 15zł/m kw. Za pokrycie dachówką ceramiczna, folie, obróbki blacharskie i trzy okna dachowe + rynny i podbitka 41zł/ m kw. Czyli razem za całość wychodzi 56zł/ m kw tj. ok. 11500.
Dekarz kombinuje z ceną :roll: czy jest rzeczywiscie zbyt niska? Ceny sa różne zależnie od regionu, gdzies na forum o dachach czytaliśmy , że wachają sie od 50 do 80 zł za m kw dachu.
Może ktoś z forumowiczów poda jeszcze cene dla porównania?
Pozdrawiamy :)

Kochani, my za robociznę płacimy 75zł/ m2: więźba, pełne deskowanie, papa, pokrycie dachówką ceramiczną, okna, rynny, obróbki blacharskie. Dodatkowo płaciliśmy 2 tys. za rzeźbienie końcówki krokwi i malowanie lakierobejcą (także boazerii).
Często osobno liczą koszt podbitki za m2, nam już to odeszło.
Pozdrawiamy.

Marlena&Marcin
27-07-2009, 09:15
My płacilismy 42zł na robociznę dachu ze wszystkimi dodatkami. Ale wiadomo co region i specjalista to inna cena. Mimo wszystko uważam, że umowa to "świętość" i gadanie, że trzeba dopłacić to koleś może sobie w buty wsadzić. Powinien dokończyć robotę, rozliczyć się po umowie i koniec.. a jak będzie robił problemy to Wy macie asa w rękawie.. przecież koleś wiedział co wam daje do podpisania! Sam robił w końcu wycenę :)

Renatka i Marcin instalacje elektryczna zaczynaliśmy od projektowania pomieszczeń, by wiedzieć gdzie co stoi i jak rozmieścić np. kontakty... "skorzystalismy" częściowo z projektu ale raczej poglądowo .. oczywiście mozna na "oko" zrobić instalację elekt. ale z doświadczenia kuzyna wiemy, że to się nie sprawdza :)

Gosik Jakie ładne ławy.. :))
ale przyznam szczerze, że już nie chciałabym być na tym etapie hehe ;) jejciu kiedy ta budowa się skończy!!!!

a w między czasie.. którego mimo wszystko brak budujemy sobie altankę :) jak kompleksowo to komlpeskowo i o ogród tez trzeba zadbać :)
Projekt znaleźlismy przez przypadek w gazecie :) niestety musimy zrezygnować z mini "jeziorka" ze względu na wszędobylskiego brzdąca ale może kiedyś :)
ps. ktoś może orientuję się jak zbudować grilla z cegły? :)

http://images50.fotosik.pl/169/7dd4c386c1e7b35emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Brygida i Jarek
27-07-2009, 15:53
Marlena&Marcin dzieki za informację o dachu, ceny sa rzeczywiscie zróżnicowane ale wasza jest zblizona do naszej. A co do umowy ... kolejny raz robota na "gebę", fachowiec polecony, o umowie facet nie chciał nawet słyszeć, co do fachowości roboty - zero uwag, zrobił porządnie, gorzej z terminem /rzucił robote jak wyjechalismy na urlop / :x
No ale juz zostawmy ten dach " nie samym dachem człowiek żyje" :) fajna ta wasza altanka, nawet bez "jeziorka"- mój mąż zrobił huśtawke z drabinką z drewnianych bali i zabiera się za piaskownice z desek szalunkowych, z budowy zostaje tyle drewna- warto je wykorzystać.

P.S. My tez marzymy o końcu budowy... ale chyba jeszcze troche czasu upłynie :roll:
Pozdrawiamy :wink:

Marlena&Marcin
27-07-2009, 16:08
ach Ci fachowcy bez umów.. no cóż "wasza wina..wasza wina" ........... teraz to tylko modlić się by skończył to co zaczął... i nie chciał dużej nadpłaty. Chociaż jak teraz tak kombinuje może będzie chciał żebyście mu zapłacili a potem skończy..? U nas nawet jak okna robił nam z rodziny to i tak umowę podpisaliśmy.. wiadomo pewna firma umów się nie boi..
jak już ktoś na początku kręci z umowami pewne jest że w czasie roboty wyskoczą jakieś "cudeńka" ... a że z polecenia.. no to teraz możesz iść z pretensjami do polecającego - ale i tak nic to nie da

Co do wyposażenia ogrodu .. piaskownica - podstawa :) jak na razie w rejonie piaskownicy zasadzilismy klon palmowy by była ochrona przed wiatrem i część zywopłotu (thuje)..

No tak koniec budowy jeszcze ho, ho .. przed nami ale jak już budynek zamknięty (choćby drzwiami z desek - jak u nas) to tak inaczej wygląda.. tak jakoś cieplej :)

Pozdrawiam, ...

Brygida i Jarek
27-07-2009, 16:50
Marlena masz 100% racji " nasza wina", trzeba zawsze jakiś świstek spisać :( ale powiem ,że usługi budowlane to mega szara strefa,pamiętam jak chcieliśmy umowę od murarza to zrobił oczy :o / dużżo większe :) / o innych fachowcach nie wspomnę ...
My tez zabijemy drzwi dechami , żeby zrobić elektrykę w zamkniętym budynku jak nam wprawia okna / zgodnie z umową :D /
U nas na działce chwasty, chwasty i piach :) sprzątamy ,żeby posadzić jakieś pierwsze rośliny.. to będzie przyjemna robota :wink:
Pozdrawiam ciepło :)

AniaMariusz
27-07-2009, 16:56
Witam,

w końcu zebraliśmy wszystkie papiery do PnB. Dzisiaj złożyliśmy dokumenty i pozostaje czekać na upragnione pozwolenie. Jeszcze się budowa nie zaczęła a ja już chciałbym żeby już się skończyła :D

Brygida i Jarek skoro nie podpisaliście umowy to wywalcie gościa od dacu z budowy i weźcie innego fachowca a nie naciągacza.

Pozdrawiam wszystkich budujących

Marlena&Marcin
27-07-2009, 16:57
hmm... "szara strefa" .. to zależy gdzie szukasz :) u nas na 'dzien dobry' zawsze była umowa i nikt się nie dziwił :)
hmm.. my też walczymy z chwastami :) oj walka ciężka ... ale jakoś się udaje :)

Brygida i Jarek
27-07-2009, 17:13
AniaMariusz fajnie , że złożyliście papiery , oby pozwolenie było szybko i bez problemów. Piszesz Aniu "jeszcze się budowa nie zaczęła a ja już chciałbym żeby już się skończyła", pamietam jak cieszy pierwsza " dziura w ziemi" pod fundamnet, a teraz po 4 miesiacach budowy marzę ,żeby juz był koniec... ale to troche potrwa.
Przebieg budowy zalezy od wielu czynników ... także od podejścia / ja nie mam dystansu i dlatego czuje się zmeczona :( /. My mamy bardzo mało czasu na dogladanie budowy i co gorsza nikt nam nie pomaga, każda pomoc jest na wage złota.. ale i tak rosnacy domek bardzo cieszy.
Pozdrawiamy :wink:

T.Ania
27-07-2009, 21:11
Brygida i Jarek, Oto nasze koszty wykonania dachu nad domem w rododendronach 6 z garażem jednostanowiskowym i dodatkową wiatą o powierzchni ok. 40 m2:

1. Więźba - 4310 zł
2. Blachodachówka Hestia 742 Szwedzka - 240 m2
3. Rynny + całe okucia, spady itp.
4. Wkręty
5. Blacha płaska 21 arkuszy
6. Wyłaz 1 szt.
7. Okna Fakro 2 szt. + kołnierze
od poz. 2 do poz. 7 - 18 100 zł
8. Farby + impregnaty - ok. 1200
9. Boazeria 133 m2 - 3000zł
10. Robocizna - 7000zł

http://img219.imageshack.us/gal.php?g=p7180024.jpg

To są nasze koszty wykonania dachu. Budujemy dom w okolicach Łańcuta w miejscowości Kosina.

Brygida i Jarek
27-07-2009, 21:45
T.Ania dzięki za wycenę dachu, my tez zastanawialismy się nad blachodachówka, wyglada naprawde ładnie. Wiata to super pomysł, ale taka "przyklejona " do domku wymaga zmian w projekcie my nie uwzgledniliśmy tego w adaptacji i mamy zamiar postawić wiatkę do 25 m kw za domem.
Troszkę zmieniliście w rodo, wyjście na taras koło wykusza, zmiana okien z tyłu domu. Fajnie popatrzeć na nieco odmieniona wersje.
Pozdrawiamy :)

mWilQ
27-07-2009, 22:45
Hej

Czy mogę prosić o zdjęcia pokoju obok łazienki na poddaszu (to z balkonem frontowym). Wystarczy mi w kierunku dużych drzwi balkonowych.
Z góry dziękuję.

krej
28-07-2009, 11:16
Witam wszystkich forumowiczów.Mam pytanie do T.Ania .Zauważyłam,że masz wykonany drugi strop ze skosami.Budujemy identyczny dom w woj.Małopolskim koło Bochni -ale z garażem 2 stanowiskowym a plan przewiduje regipsy.Czy musiałaś mieć na to zgodę kierownika itp..?Proszę o kontakt na gg 8374541 lub [email protected] będe bardzo wdzięczna na odpowiedż.
P.S.Jak pisałam pochodzę koło Bochni mąż ma firmę hydrauliczną z wszystkimi uprawnieniami do wykonania i odbioru więc wykonuje usługi i doradztwo w tej dziedzinie . tel-783-295-813 Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Marlena&Marcin
28-07-2009, 11:23
Hej

Czy mogę prosić o zdjęcia pokoju obok łazienki na poddaszu (to z balkonem frontowym). Wystarczy mi w kierunku dużych drzwi balkonowych.
Z góry dziękuję.

nie wiem czy pomogę..
w moim "archiwum" znalazłam taką fotkę tego pokoju.. jeszcze bez ścianek
http://images43.fotosik.pl/170/6f51e34952f994c1.jpg (http://www.fotosik.pl)

mWilQ
28-07-2009, 18:10
tak wyszło, że mi jest potrzebny kąt między drzwiami balkonowymi, a ścianką nośną której tutaj brakuje

zdjęcia z drzwi wejściowych, albo z drugiej strony pokoju

Gosik21
28-07-2009, 19:42
mWilQ, ja niestety nie mogę Ci pomóc, takimi zdjęciami będę pewnie dysponować za kilka miesięcy :wink:
Mogę się za to pochwalić naszymi mega wysokimi szalunkami na ścianę fundamentową:

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/szalunki.JPG

A tu jeszcze nasz mały ulubieniec na budowie:

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/kursor.JPG
Pozdrawiam!

aga-gaga
28-07-2009, 23:15
Witam, my mamy wreszcie POZWOLENIE NA BUDOWE . :D
Po wielu miesiącach załatwiania papierologii wreszcie mozemy działac na naszej działce. :D Bedziemy budować rodo 6 z częsciowym podpiwniczeniem tzn. piwnica bedzie pod garazem i małym pokojem.

Michał i Magda
29-07-2009, 08:48
Witam, my mamy wreszcie POZWOLENIE NA BUDOWE . :D
Po wielu miesiącach załatwiania papierologii wreszcie mozemy działac na naszej działce. :D Bedziemy budować rodo 6 z częsciowym podpiwniczeniem tzn. piwnica bedzie pod garazem i małym pokojem.

aga-gaga gratulujemy serdecznie i czekamy na wieści z rozpoczętej budowy.

Pozdrawiamy.

aLien01
29-07-2009, 08:56
Witam

Tak z ciekawości zapytam jaka jest różnica w cenie zastosowania fundamentów wylewanych tak jak to zrobiła Gosik21 a stawianych z bloczków. Jakie są wady i zalety wylewania ścian fundamentowych. Ja u siebie mam ściany z bloczków.

TAR
29-07-2009, 10:16
....

Michał i Magda
29-07-2009, 10:32
Marlena&Marcin. Dwa pytanka do Was.
1. Czy palikowanie przez geodete mieliscie robione przed czy po wykopaniu dziury/wyrownaniu terenu. Budujacy chce zebysmy zrobili przed wykopami ale czy koparka rownajac teren nie usunie tych palikow? I wtedy geodeta drugi raz bedzie musiał palikować - a to kosztuje
Pozdr. A.

U nas najpierw ściągali humus, a potem przyszedł geodeta i wytyczył budynek. Wg mnie jak masz dobrego Pana CATowego, to nic mu nie zrobi te parę palików. Chociaż pewnie lepiej nie ryzykować.

Brygida i Jarek
29-07-2009, 11:21
TAR my podobnie jak Michał i Magda i pewnie większość budujących najpierw ściągnęliśmy humus, potem wszedł geodeta a potem wykopy pod fundament / paliki się odsuwa - majster będzie wiedział jak to zrobić /
ale dzisiaj nie zdejmowalibyśmy już humusu przed wytyczeniem budynku tylko zrobilibyśmy najpierw wytyczenie i wykop :roll: mamy gliniasty grunt i po zdjęciu humusu i opadach / kopaliśmy w marcu / zrobiło się tragicznie grząsko i kopara nie mogła wjechać. Przesunięcia palików się nie obawiajcie, ekipa wie co i jak. Miło powspominać... :wink:
Pozdrawiamy

Gosik21
29-07-2009, 11:44
A u nas najpierw wszedł geodeta, a po kilku dniach przyjechała koparka do zdjęcia humusu i zrobienia wykopu. Paliki, u nas właściwie dechy z wbitymi gwoździkami, do których przywiązuje sie potem sznurki wyznaczajace fundamenty, są w znacznej odległości od właściwego położenia domu, więc nic im w czasie wykopów nie grozi.
Tak to u nas wyglądało:

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/humus.JPG

Pozdrawiam!

Morpheusz1
29-07-2009, 12:25
Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Nasz Rodosik już zamieszkały - chociaż do doskonałości dużo mu jeszcze brakuje
w czerwcu założyliśmy barierki - balkony ożyły :-) miło popijać poranną kawkę i spędzać wieczory na balkonikach. Uwaga jak ktoś chce w pełni cieszyć się balkonem nad wykuszem - wypuśćie go więcej nad wykusz. po ociepleni zmniejszył się nam o 15cm. i troszkę ciasnawo. a i kwestia ocieplenia wykuszu zrobiła się problemowa. Teraz czas na taras troszkę jest tych metrów : kamień czy kostka - oto jest pytanie, i różne opinie.
Mieszka się super.

Tak było kiedyś - a tak jest teraz. (różnica w oknach - dla porównania)

[/img]http://images32.fotosik.pl/256/b9d974efa5fd06ecmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/166/8fd6efdffebe8f3emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/166/d90d2240e724c4abmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images47.fotosik.pl/171/c7522a41a00f7e3amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images46.fotosik.pl/171/0a10bdfcfc22c9b4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images46.fotosik.pl/171/5a8cba0eb2d19d41med.jpg (http://www.fotosik.pl)

aLien01
29-07-2009, 12:38
Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Nasz Rodosik już zamieszkały - chociaż do doskonałości dużo mu jeszcze brakuje
w czerwcu założyliśmy barierki - balkony ożyły :-) miło popijać poranną kawkę i spędzać wieczory na balkonikach. Uwaga jak ktoś chce w pełni cieszyć się balkonem nad wykuszem - wypuśćie go więcej nad wykusz. po ociepleni zmniejszył się nam o 15cm. i troszkę ciasnawo. a i kwestia ocieplenia wykuszu zrobiła się problemowa. Teraz czas na taras troszkę jest tych metrów : kamień czy kostka - oto jest pytanie, i różne opinie.
Mieszka się super.

Tak było kiedyś - a tak jest teraz. (różnica w oknach - dla porównania)



2 pytania:
Jak był koszt balustrady na balkonie nad wykuszem?
Ładne macie drzwi mogę wiedzieć jakiej firmy i ile kosztowały?

Marlena&Marcin
29-07-2009, 12:52
Marlena&Marcin. Dwa pytanka do Was.
1. Czy palikowanie przez geodete mieliscie robione przed czy po wykopaniu dziury/wyrownaniu terenu. Budujacy chce zebysmy zrobili przed wykopami ale czy koparka rownajac teren nie usunie tych palikow? I wtedy geodeta drugi raz bedzie musiał palikować - a to kosztuje
2. Czy wiecie moze gdzie w naszej okolicy mozna kupic tanio kontener na budowe.
Pozdr. A.

1. Najpierw geodeta potem wykopek :).. przed geodetami tylko ścieliśmy trawę bo porastała całe pole.. :)

2. garaż blaszany kupiliśmy od firmy http://www.konstal.tit.pl , czas oczekiwania 2 tyg, przyjechali terminowo, złożyli i jest ok. Cena: 1530zł płatne przy zamontowaniu

Jak chcecie uzywany to poszukajcie w ogloszeniach na trojmiasto.pl lub na muratorze http://forum.muratordom.pl/grupa-trojmiasto-i-okolice,t1259-18600.htm
Morpheusz1
domek śliczny .. tylko pozazdrościć i oczekiwać końca naszych budów :)
zmieniliście okna frontowe?

Morpheusz1
29-07-2009, 13:02
2 pytania:
Jak był koszt balustrady na balkonie nad wykuszem?
Ładne macie drzwi mogę wiedzieć jakiej firmy i ile kosztowały?[/quote]



Za balustrady zapłaciłem naprawdę okazyjnie - 200 zł /mb ta nad wykuszem kosztowała mnie jakieś 1400 zł za wszystkie balustrady zapłaciliśmy 3400 zł

jeżeli chodzi o drzwi - kupowałem je w firmie u kolegi kosztowały 2400 z ł niestety nie pamiętam firmy gdzieś mam w papierach.

Pozdrawiam

Morpheusz1
29-07-2009, 13:23
Marlena&Marcin

morpheusz1
domek śliczny .. tylko pozazdrościć i oczekiwać końca naszych budów :)
zmieniliście okna frontowe?[/quote]


Zmieniliśmy - już praktycznie po malowaniu :-) Żona od początku mówiła,że dzielone sa strasznie malutkie - że chce mieć 1szklaną tafle. Teraz to w kuchni jest uchylne i trzeba go myć od zewnątrz (zlewozmywak z wysoką baterią) ale nie jest wysoko :-).
Ale efekt chyba lepszy z niedzielonymi .
Pozdrawiam.

Brygida i Jarek
29-07-2009, 13:24
Morpheusz1 domek sliczny a ta poranna kawa na balkonie ... :)
Teraz Cię zalejemy pytaniami / jak sie wkleja takie zdjęcia :) to musisz odpowiadać nie ma lekko /: mamy podobny kolor dachu choć nieco jasniejsze okna- jaka masz brame garazową? Podaj kolor i cenę z montazem.
Co do wykusza to masz rację, my wysunęlismy balon o 20 cm, to niewiele ale może coś pomoże.

Pozdrawiamy i niech sie super miieszka :wink:

Marlena&Marcin
29-07-2009, 13:28
Zmieniliśmy - już praktycznie po malowaniu :-) Żona od początku mówiła,że dzielone sa strasznie malutkie - że chce mieć 1szklaną tafle. Teraz to w kuchni jest uchylne i trzeba go myć od zewnątrz (zlewozmywak z wysoką baterią) ale nie jest wysoko :-).
Ale efekt chyba lepszy z niedzielonymi .
Pozdrawiam.

o niebo lepiej.. u nas stolarz od razu stwierdził, że zadne dzielone (nie przy takich małych wymiarach). Mamy w całym domu okna rozwierne (niektóre uchylne) by nie było problemu z myciem a zlewozmywak mamy akurat w rogu więc okno nie przeszkadza :)

Morpheusz1
29-07-2009, 13:30
Morpheusz1 domek sliczny a ta poranna kawa na balkonie ... :)
Teraz Cię zalejemy pytaniami / jak sie wkleja takie zdjęcia :) to musisz odpowiadać nie ma lekko /: mamy podobny kolor dachu choć nieco jasniejsze okna- jaka masz brame garazową? Podaj kolor i cenę z montazem.
Co do wykusza to masz rację, my wysunęlismy balon o 20 cm, to niewiele ale może coś pomoże.

Pozdrawiamy i niech sie super miieszka :wink:


Brama jaki i okna są w kolorze - złoty dąb . Brama firmy Wiśniowski :
Fakturka opiewała na 2400 zł. do tego za montaż zapłaciłem 200 zł
Na razie bez automatu - musi poczekać.

TAR
29-07-2009, 13:37
.....

mWilQ
29-07-2009, 22:33
Morpheusz1 jako że masz już skończony domek, może mógłbyś mi zrobić zdjęcie pokoju obok łazienki na poddaszu, tak aby były widoczne drzwi balkonowe i ścianka działowa. Potrzebuję rozwiać swoje wątpliwości co do tego narożnika. Będę bardzo wdzięczny.

Gratuluje skończonego rodoska. Zazdroszczę balustrad i drzwi wejściowych.

mili_m
29-07-2009, 23:35
Witam wszystkich:) My już mamy spora część budowy za sobą- zaczyna się przed nami etap wykańczania ( zastanawiamy się tylko czy budowy czy nas:) Wylewki zrobione, ogrzewanie podłogowe na parterze, tynki zakończone a wiec i prąd poprowadzony. Teraz przeskoczyliśmy na ocieplanie i elewacje, przy czym pomalutku wykonujemy inne prace w środku:) Staramy się cały czas iść do przodu....przy czym chętnie w czymś doradzimy lub podzielimy doświadczeniem:)[/list]

Michał i Magda
30-07-2009, 08:12
Witam wszystkich:) My już mamy spora część budowy za sobą- zaczyna się przed nami etap wykańczania ( zastanawiamy się tylko czy budowy czy nas:) Wylewki zrobione, ogrzewanie podłogowe na parterze, tynki zakończone a wiec i prąd poprowadzony. Teraz przeskoczyliśmy na ocieplanie i elewacje, przy czym pomalutku wykonujemy inne prace w środku:) Staramy się cały czas iść do przodu....przy czym chętnie w czymś doradzimy lub podzielimy doświadczeniem:)[/list]

mili_m witamy Was serdecznie. Może pochwalicie się Waszym Rodosikiem, czekamy na zdjęcia.

Pozdrawiamy.

aLien01
30-07-2009, 08:21
Witam wszystkich:) My już mamy spora część budowy za sobą- zaczyna się przed nami etap wykańczania ( zastanawiamy się tylko czy budowy czy nas:) Wylewki zrobione, ogrzewanie podłogowe na parterze, tynki zakończone a wiec i prąd poprowadzony. Teraz przeskoczyliśmy na ocieplanie i elewacje, przy czym pomalutku wykonujemy inne prace w środku:) Staramy się cały czas iść do przodu....przy czym chętnie w czymś doradzimy lub podzielimy doświadczeniem:)[/list]

mili_m witamy Was serdecznie. Może pochwalicie się Waszym Rodosikiem, czekamy na zdjęcia.

Pozdrawiamy.

Witamy i czekamy na fotki

Andrzej_78
30-07-2009, 09:21
Witam,
Czy ktoś w swoim rodo 6 robił przy drzwiach wejsciowyh takie ozdobne trójkąty, te poniżej balkonu. Jest to pokazane na wizualizacji na stronie Archonu. Bardzo jestem tego ciekawy, bo widzę, ze prawie kazdy robi ozdobne kolumny. Jeśli ktoś miał by tak zrobione, to bardzo proszę o fotki.
Pozdrawiam

Marlena&Marcin
30-07-2009, 11:35
Witam,
Czy ktoś w swoim rodo 6 robił przy drzwiach wejsciowyh takie ozdobne trójkąty, te poniżej balkonu. Jest to pokazane na wizualizacji na stronie Archonu. Bardzo jestem tego ciekawy, bo widzę, ze prawie kazdy robi ozdobne kolumny. Jeśli ktoś miał by tak zrobione, to bardzo proszę o fotki.
Pozdrawiam

my będziemy robić coś takiego.. :) kwestia 2-3 mcy

aLien01
30-07-2009, 12:59
Witam

Czy może ktoś mi pomóc i napisać ile potrzeba na wersje Rodo z podwójnym garażem porothermu 25 (ściany nośne) i porothermu 11,5 (ściany działowe). Kiedyś zapisałem sobie ze 25 potrzeba około 1850szt. a 11,5 800szt. Dzisiaj zamawiam właśnie materiał i chciałbym wiedzieć. Pomożecie ?