PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Brygida i Jarek
10-04-2010, 12:51
Brygida i Jarek Centralne światło robisz z halogenów, czy to będzie wisząca lampa? Jakoś nie mam pomysłu na ten salon :/
adamki2 Dzisiaj pytałem kierownika budowy o drzwi łazienkowe i dość pewnie odpowiedział, że nie mogą być otwierane do wewnątrz. Już mam dwie różne opinie na ten temat, więc dalej nie wiem co jest prawdą.

mWilQ oświetlenie w salonie mamy centralnie czyli tzw. wisząca lampa.
Co do drzwi w łazience to rzeczywiście nie mogą otwierać sie do wewnątrz wg przepisów oczywiście , na dole robimy otwierane na zewnątrz, na górze ... chcielibyśmy tez na zewnątrz ale te schody?!
Ile m2 mają ściany zewnętrzne rodo z jednym garażem ? Kalkulujemy ocieplenie, ile płaciliście za m2 bez tynku / styropian, siatka i klej /.

pozdrawiamy

Cecil
10-04-2010, 17:09
- Adamki 2 - układ łazienki macie taki, o jakim ja myślę
jeśli nie będzie to problem to proszę o podanie wymiaru wanny
informacje, że wanna mieści się w tym miejscu, to miód ma moje serce :)

Ja mam plan jeszcze wcisnąc prysznic, tak jak jest w projekcie

Ułożenie drzwi końcowo zmieniłam na takie jak w projekcie, wydaje mi się, że będzie ok, choć korytarz na piętrze nie jest zbyt okazały

I jeszcze jedno pytanko, czy ścianke kolankową macie z projektu czy podwyższoną?

Marlena&Marcin
10-04-2010, 19:35
Mamy drzwi w górnej łazience otwierane do środka.. jest to praktyczne rozwiązanie.
Ściany kominka mamy pomalowane strukturą i dodatkowo pociągnięte lazurem.. wygląda interesująco :)
Jeżeli chodzi o oświetlenie to mamy tylko.. 6 punktów w kuchni, 8 p . w salonie + 3p. koło drzwi do łazienki.. :) lampę wiszącą nad stołem w wykuszu :)
W końcu doczekaliśmy się tarasu :)).. a korzystając z okazji krzątającej się ekipy zrobili nam fundament przedniego ogrodzenia :) .. jutro idziemy sadzić roślinność.. czeka na nas 15 iglaków, 4 modrzewie, 2 klony i 2 brzózki.. oby tylko pogoda była znośna .. :))

adamki2
10-04-2010, 21:02
CECIL
My mamy wannę Cersanit Edera 140x90, obok wanny na ścianie oddzielającej pokój będzie umywalka 80, przy kominie geberyt, na ścianie oddzielającą klatkę schodowa przy kominie będziemy mieli kabinę z wysokim brodzikiem 90x90. Pod skos wejdą jeszcze 2 komody. Ściankę kolankową mamy podniesioną o jeden pustak.

Cecil
11-04-2010, 14:00
Adamki2 dzięki za informacje.

Ja mam podobny do Waszego pomysł, tylko umywalka z toaletą chce dać po przeciwnych stronach. A pod oknem duży ścienny grzejnik. Sciankę kolankową mamy jak w projekcie, wiec tu możemy mieć mały problem.

A drzwi do łazienki damy jak w projekcie, czyli na zewnątrz.

Kabiną 90x90 zaskoczyliście mnie, myslałam, ze zmieści się tam tylko 80x80

Jak będziecie już mieli górną łazienkę skończoną to proszę o zdjęcia.

U nas do wykańczania jeszcze daleko, narazie instalacja elektryczna się konczy.

TAR
11-04-2010, 14:39
.....

TadeuszK
11-04-2010, 17:14
Proszę o informację ile wam wyszło na dach łat i kontrłat pod dachówkę.

TAR
11-04-2010, 17:28
....

Brygida i Jarek
11-04-2010, 20:04
TAR ładny ten głóg , my póki co posadzilismy dwa szpalery iglaków przy ogrodzeniu /62 szt. / i 10 krzaków borówki w trzech odmianach, mieliśmy wczesniej na działce rekreacyjnej i pieknie owocowała, tu mamy glinę więc sadzilismy w dołki z kwaśnym torfem i ściółkowalismy, posadzilismy tez morelę i leszczynę. Ogród to duze wyzwanie i duże koszty więc lepiej robić go etapowo.
Marlena&Marcin jesli to nie problem wklejcie zdjecie kominka z tynkiem mozaikowym, co to lazur , o którym piszecie? My robimy kominek na prostej scianie , a tynkiem mozaikowym chcemy wykończyć słup w salonie i częsciowo schody, niektórzy robia nim właśnie kominki.
I jeszcze jedna prośba, ile nasz rodo z jednym garażem ma pow. ścian zewnętrznych - kalkulujemy ocieplenie i ilośc styropianu. Czy 24 zł za robociznę : styropian i siatka z klejem to dobra cena ?

Marlena&Marcin piszecie o tarasie, macie wylewny czy z kostki? My wylalismy taras i schody zewnetrzne ale nie mamy jeszcze górnej warstwy i dostalismy fajna oferte od pana , który bedzie nam kładł kostkę brukową żeby wyłożyć schody i taras ładną kostką... zastanawiamy się nad takim rozwiazaniem.

Pozdrawiamy

weiher
11-04-2010, 20:49
Witam,

Mam do wszystkich forumowiczów wykonujących stropy w swoim RODO 6 technologią jak w tytule wielką prośbę.
Ja dopiero zaczynam budowę RODO6 i jestem na etapie zbierania materiałów. Właśnie chciałem zakupić materiały na strop.
Patrząc na plan parteru zastanawiam się jak należy rozplanować wszystkie belki aby wszystko wyszło ok. Generalnie chodzi o rozmieszczenie wokół komina w salonie, oraz przy wykuszu. Czy macie może plan\ fotki jak to wszystko wyglądało na etapie układania stropu?
Jakiej firmy i jaką grubość polecacie?
Może dysponujecie fachowo rozrysowanym planem ułożenia tego właśnie stropu?

Będę wdzięczny za każdą informację!


Pozdrawiam serdecznie
Wiesław

rogul
11-04-2010, 23:24
DO BRYGIDA I JAREK

Moi drodzy - gratuluję postepów w budowie i mam do Was serdeczną prośbę o skan projektu dołu domu na meila: [email protected].

Cały czas trwa u mnie walka z architektem o tą kotłownię za garażem, Wam jakoś to wyszło a u mnie cos jest zawalone (chyba nasz architekt nie jest architektem..........i jeżeli "sami" (czyli tak naprawde z Wasza pomocą) czegoś nie wymyślimy to sprawa utknie w martwym punkcie...

Czekam z niecierpliwościa na wiadomość i pozdrawiam serdecznie
Mariola i Jurek

mój projekt poszedł :)

jaki problem widzi architekt??

Marlena&Marcin
12-04-2010, 11:26
Marlena&Marcin jesli to nie problem wklejcie zdjecie kominka z tynkiem mozaikowym, co to lazur , o którym piszecie?

Marlena&Marcin piszecie o tarasie, macie wylewny czy z kostki? My wylalismy taras i schody zewnetrzne ale nie mamy jeszcze górnej warstwy i dostalismy fajna oferte od pana , który bedzie nam kładł kostkę brukową żeby wyłożyć schody i taras ładną kostką... zastanawiamy się nad takim rozwiazaniem.

Pozdrawiamy

Hej, oto fotki kominka i ściany w przybliżeniu:
http://images41.fotosik.pl/278/664f1c56ca9c4203.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images41.fotosik.pl/278/6d6d1d80bb75ceacmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Ciężko oddać naturalny kolor poprzez zdjęcia.

tutaj jest to co uzyliśmy (ps. pomyliło mi się nie lazur a brokat) http://alpinafarby.pl/produkt/25-crystal-brokat.html i farba strukturalna również alpiny

Taras mamy wylewany.

TadeuszK
12-04-2010, 16:03
Jak macie rozwiązany dostę do 2 kominów w Rondo 6. Według projektu wyłaz dachowy znajduje się pomiędzy kominami ale po drugiej stronie dachu (kominy od ulicy, wyłaz od ogrodu).
Czy przy takim układzie będzie dobry doastęp do kominów, jak zamontować ławy kominiarskie.
Żona upiera się aby wyłaz był od ogrodu.

szumlasu
12-04-2010, 17:14
Jak macie rozwiązany dostę do 2 kominów w Rondo 6. Według projektu wyłaz dachowy znajduje się pomiędzy kominami ale po drugiej stronie dachu (kominy od ulicy, wyłaz od ogrodu).
Czy przy takim układzie będzie dobry doastęp do kominów, jak zamontować ławy kominiarskie.
Żona upiera się aby wyłaz był od ogrodu.

zona ma racje

mWilQ
12-04-2010, 17:23
zona ma racje

...niby dlaczego? Skoro kominy są od frontu, to po co robić wyłaz z tyłu?

Marlena&Marcin
12-04-2010, 17:38
zona ma racje

My wyłaz mamy od frontu i w niczym to nie przeszkadza... Przynajmniej do kominów jest dobry dostęp.

Brygida i Jarek
12-04-2010, 19:57
Marlena&Marcin dzięki za zdjęcie kominka pomogą nam podjąć decyzje jak go wykończyć, ozdobny tynk to fajne i proste rozwiązanie, my planujemy boczne półki od strony kuchni, korzystamy z usług fachowca, choć mąż miał chęci zrobić kominek samodzielnie , nie daje rady czasowo. Pisaliście , że robicie elewacje , ile m2 ścian trzeba liczyć do ocieplenia domu? Jaka macie szerokość "ramek" ozdobnych wokół okien / przepraszam za wyrażenie , ale nie wiem jak to się fachowo nazywa/?

TadeuszK wyłaz mamy od ogrodu ale u nas jeden komin jest z tyłu garażu bo mamy przeniesiona kotłownie .

Marlena&Marcin
12-04-2010, 20:23
liczyliśmy około 240m2 elewacji wychodzi. Ramki - szerokości 15cm. Jutro o ile pogoda pozwoli wchodzi ekipa i zaczyna tynkowanie na zewnątrz :)

aLien01
12-04-2010, 21:26
liczyliśmy około 240m2 elewacji wychodzi. Ramki - szerokości 15cm. Jutro o ile pogoda pozwoli wchodzi ekipa i zaczyna tynkowanie na zewnątrz :)

Witam

Jeśli chodzi o elewacje to przy Rodo6 G2 ekipa mi wyliczyła 195m2 a mi wyszło 170m2 ale z tego co widzę to chyba ja się pomyliłem. Ogólnie w przyszłym tygodniu zamawiam 30m3 styropianu 15cm.

Marlena&Marcin
13-04-2010, 12:59
Witam

Jeśli chodzi o elewacje to przy Rodo6 G2 ekipa mi wyliczyła 195m2 a mi wyszło 170m2 ale z tego co widzę to chyba ja się pomyliłem. Ogólnie w przyszłym tygodniu zamawiam 30m3 styropianu 15cm.
30m3 styropianu jest ok, ale jeszcze dochodzą doły i czoła balkonów, opaski (u nas przynajmniej), boki lukarn itp...

pawlusp
14-04-2010, 19:06
Dawno mnie nie było na forum ale widzę, że prace z nastaniem wiosny ruszyły u was do przodu. U nas etap wykończeniowy wewnątrz, w następną sobotę sami montujemy panele w górnych pokojach.
Pozdrawiamy wszystkich

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/OstatnioZaktualizowane?authkey=Gv1sRgCMm_js-QhLHRRw#

mWilQ
14-04-2010, 23:00
Dawno mnie nie było na forum ale widzę, że prace z nastaniem wiosny ruszyły u was do przodu. U nas etap wykończeniowy wewnątrz, w następną sobotę sami montujemy panele w górnych pokojach.
Pozdrawiamy wszystkich

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/OstatnioZaktualizowane?authkey=Gv1sRgCMm_js-QhLHRRw#

Jak już jesteś, to proszę napisz coś więcej o swoim projekcie świetlnym w salonie / dawnym gabinecie. Interesuje mnie również zabudowa sufitu w centralnej części. Mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Sam planowałeś te pomieszczenia, czy ktoś Ci w tym pomagał? Jak masz wizualizację (z włączonymi światłami), to bardzo bym prosił o jakiś rzut. Gratuluję obecnych postępów.

Brygida i Jarek
15-04-2010, 00:03
Dawno mnie nie było na forum ale widzę, że prace z nastaniem wiosny ruszyły u was do przodu. U nas etap wykończeniowy wewnątrz, w następną sobotę sami montujemy panele w górnych pokojach.
Pozdrawiamy wszystkich

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/OstatnioZaktualizowane?authkey=Gv1sRgCMm_js-QhLHRRw#

Miło pooglądać prawie wykończone wnętrza , bardzo podoba nam sie Wasza łazienka , rozpoznajemy kolekcje płytek Paradyż, my również zdecydowaliśmy sie na zrobienie jednej z łazienek w zieleni , zastanawiamy sie tylko czy wybrać Paradyz czy Opoczno kolekcje Linero w zieleni... pozdrawiamy ciepło

pawlusp
15-04-2010, 17:11
Jak już jesteś, to proszę napisz coś więcej o swoim projekcie świetlnym w salonie / dawnym gabinecie. Interesuje mnie również zabudowa sufitu w centralnej części. Mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Sam planowałeś te pomieszczenia, czy ktoś Ci w tym pomagał? Jak masz wizualizację (z włączonymi światłami), to bardzo bym prosił o jakiś rzut. Gratuluję obecnych postępów.

Witam,
Wszystkie projekty sufitów są naszego pomysłu, jeśli chodzi o centralną część pokoju telewizyjnego to składa się z dwóch okręgów wykonanych z regipsów, centralne światło w środku i pięć halogenów na okręgu. Całe oświetlenie w domu to żarówki LED.
pozdrawiam

mWilQ
15-04-2010, 22:02
Witam,
Wszystkie projekty sufitów są naszego pomysłu, jeśli chodzi o centralną część pokoju telewizyjnego to składa się z dwóch okręgów wykonanych z regipsów, centralne światło w środku i pięć halogenów na okręgu. Całe oświetlenie w domu to żarówki LED.
pozdrawiam

Bardziej chodziło mi o centralną część salonu. Gabinet bardzo dobrze jest widoczny na zdjęciach. P.S. gdyby nie LEDy to trzeba by było rozglądać się za przydomową elektrownią :)

aLien01
16-04-2010, 13:03
Witam

O jakiem mocy planujecie lub kupiliście już piec gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny? Ja na razie nastawiłem się na VAILLANT- KONDENSAT VC 186 ECOTEC PLUS o mocy 18KW

Cecil
16-04-2010, 13:18
Witam

O jakiem mocy planujecie lub kupiliście już piec gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny? Ja na razie nastawiłem się na VAILLANT- KONDENSAT VC 186 ECOTEC PLUS o mocy 18KW

Tak z ciekawości
jaki jest roczny przewidywany koszt ogrzewania rodoska gazem?

Pytam z czystej ciekawości, bo u nas będzie piec tradycyjny. Gaz na pewno wygodniejszy, choć cenowo podobno droższy. Stąd moje pytanie.

aLien01
16-04-2010, 13:38
Tak z ciekawości
jaki jest roczny przewidywany koszt ogrzewania rodoska gazem?

Pytam z czystej ciekawości, bo u nas będzie piec tradycyjny. Gaz na pewno wygodniejszy, choć cenowo podobno droższy. Stąd moje pytanie.

W sumie to nie wiem ile będzie kosztować roczne ogrzewania gazem. Dodatkowo zdecydowałem się na kominek z płaszczem wodnym i tym w zimę będę starał się grzać. Ostatnio ciągle po pracy załatwiam jakieś sprawy związane z budową. Jutro postaram wrzucić parę fotek z postępów na budowie.

pawlusp
16-04-2010, 18:35
Bardziej chodziło mi o centralną część salonu. Gabinet bardzo dobrze jest widoczny na zdjęciach. P.S. gdyby nie LEDy to trzeba by było rozglądać się za przydomową elektrownią :)

Witam,
Jeśli chodzi o centralną część salonu to nic nadzwyczajnego tj. gładki podwieszany sufit bez udziwnień, w rogu po łuku trzy halogeny ten sam odpowiednik po przeciwnej stronie przy schodach i od schodów dalej nad kominkiem do kuchni mini fala. Na fali 7 halogenów. Jak będę na budowie to cyknę parę fotek.
Pozdrawim

wiolmar
16-04-2010, 23:18
Witam po przerwie. Fajnie jest poobserwować poczynania pozostałych budujących i oczywiście witam nowych forumowiczów. Poniżej nasze łazienki w rodosku. Pozdrawiam. Mieszka się super

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/10977980b1657a58.html
[

Marlena&Marcin
17-04-2010, 09:35
W sumie to nie wiem ile będzie kosztować roczne ogrzewania gazem. Dodatkowo zdecydowałem się na kominek z płaszczem wodnym i tym w zimę będę starał się grzać. Ostatnio ciągle po pracy załatwiam jakieś sprawy związane z budową. Jutro postaram wrzucić parę fotek z postępów na budowie.
Mieliśmy mały incydent w zimie gdzie byliśmy zmuszeni ogrzewać tylko kominkiem. Jest to bardzo uciązliwe - takie ciągłe dokładanie, szczególnie w nocy gdzie kominek ok 3 już gasł.. poza tym dość "brudne".. zastanów się dobrze z tym ogrzewaniem tylko kominkiem.. my po 4 dniach stracilismy urok kominka.. :(

No to niby wiosna.. tylko gdzie te wiosenne temperatury? :(

aLien01
17-04-2010, 22:03
Mieliśmy mały incydent w zimie gdzie byliśmy zmuszeni ogrzewać tylko kominkiem. Jest to bardzo uciązliwe - takie ciągłe dokładanie, szczególnie w nocy gdzie kominek ok 3 już gasł.. poza tym dość "brudne".. zastanów się dobrze z tym ogrzewaniem tylko kominkiem.. my po 4 dniach stracilismy urok kominka.. :(

No to niby wiosna.. tylko gdzie te wiosenne temperatury? :(

Co prawda jeszcze nie użytkuje kominka ale z doświadczenia znajomych palenie w kominku przebiega u nich następująco. Wracają z pracy około 16 rozpalają kominek jak zapakują go do pełna starcza im do około 22 i załadowują ponownie cały kominek ponownie. W nocy jak się wypalali całe drewno piec gazowy czuwa nad zadaną temperaturą i tak do powrotu z pracy. Temperaturę w nocy i jak ich nie ma mają ustawioną na 19 stopni w pozostały okres 22 stopnie. I moim zdaniem nie jest to aż tak bardzo uciążliwe, bardziej uciążliwe jest cała procedura przygotowania drewna. Oczywiście każdy ma swoje zdanie.

Marlena&Marcin
18-04-2010, 08:14
Owszem..przygotowanie drewna, czyszczenie kominka... rozpalenie... dokładanie (bylismy w domu non-stop) jak dla Nas to było uciążliwe szczególnie że nie mamy kominka połączonego z piecem.. a tegoroczna zima była wyjątkowa .. poza tym koszty samego drewna nie są wcale takie niskie..
Poza tym przyzwyczailismy się do braku obsługiwania czegokolwiek.. pompa wymaga jedynie włączenia lub wyłączenia.
No ale wyjdzie w praniu :)

Cecil
19-04-2010, 10:56
Owszem..przygotowanie drewna, czyszczenie kominka... rozpalenie... dokładanie (bylismy w domu non-stop) jak dla Nas to było uciążliwe szczególnie że nie mamy kominka połączonego z piecem.. a tegoroczna zima była wyjątkowa .. poza tym koszty samego drewna nie są wcale takie niskie..
Poza tym przyzwyczailismy się do braku obsługiwania czegokolwiek.. pompa wymaga jedynie włączenia lub wyłączenia.
No ale wyjdzie w praniu :)

nie wiem, co rozumiesz przez stwierdzenie,że drewno nie jest takie tanie.
Otóż na drewno na cały rok wydasz ok 2500,00 a na gaz??? myślę, że KILKA RAZY więcej.
a jak to piszesz "przyzwyczajenie do braku obsługiwania czegokolwiek" trochę będzie Was kosztować.
Pytam o Wasze rachunki, bo jestem po prostu ciekawa ile ogrzewanie gazem tak naprawdę kosztuje.
Ja dla relaksu podejde do pieca i wrzucę kilka drewek, a za różnice z ogrzewania pojadę z partnerem na wakacje za granicę :)

Marlena&Marcin
19-04-2010, 13:14
Ogrzewamy pompą ciepła nie gazem.

Cecil
19-04-2010, 14:06
Ogrzewamy pompą ciepła nie gazem.

jeśli się mylę, to mnie poraw
Macie:
pompę ciepła,
piec gazowy
i kominek na drewno
trzy alternatywne sposoby ogrzewania??
Kosztów ogrzewania do zera nie da sie sprowadzić, więc jestem pod wrażeniem, że można aż tyle pieniędzy zaangażować w ogrzewanie.
Moje pytanie nadal jest aktualne, a mianowicie ile wydajecie na ogrzewanie.
Bo wg moich obliczeń nadal więcej niż 2500 za cały rok (pod pojęciem grzania mam na myśli ogrzewanie + ciepła woda).

Czy gaz, czy pompa napędzana prądem nadal się droższe niż tradycyjny system pieca unwersalnego.
I nie chodzi mi tu o czczą gatkę, tylko o konkrety, czyli konkretne wydatki na prąd i gaz.
Rododendrona ogrzejesz na luzie 20 kubikami drewna, dąb pocięty za kubik kosztuje 125zł. Stąd moja kwota 2500,00 jako koszt ogrzewania.

TAR
19-04-2010, 14:08
.....

Marlena&Marcin
19-04-2010, 14:54
Cecil

Ogrzewamy pompą ciepła.. kominek - jako "dekoracja (skąd ten piec Ci się wziął? hmm.. może przez moją poprzednią niesprecyzowaną wypowiedź)
W okresie grzewczym cena prądu za ogrzewanie domu + podgrzewanie wody to ok. 1500zł
Cena prądu poza okresem grzewczym za ogrzewanie wody to grosze.. bo tylko podtrzymywanie elektroniki.
Nie wiem skąd taki atak na mnie... napisałam tylko, że DLA NAS grzanie kominkiem było uciążliwe.. może trochę warto przystopować?! Grzej czym chcesz czlowieku - nikt Ci nie zabrania... :/

rafaljezus
19-04-2010, 20:22
A ja witam po dlugiej przerwie Rodo-maniaków,
Witam częsc podpiwniczoną - Cecil :)

wy tu o ogrzewaniu a ja czym ocieplac fundament i takie tam :)

pozdro

Brygida i Jarek
19-04-2010, 22:18
Witamy Wszystkich ... widać zdania co do kominka sa podzielone. My właśnie robimy obudowę komInka więc temat nam bliski.
Grzac bedziemy tradycyjnie kotłem na ekogroszek a kominek tez traktujemy raczej dodatkowo i rekreacyjnie celem dogrzania pomieszczeń, a swoja droga to ten "miły element domowego ogniska" troche kosztuje szczególnie jak chce się połączyc funkcjonalnośc z fajnym wygladem. Palenie i czyszczenie kominka rzeczywiscie zabiera troche czasu ... ale ile uroku!
Pozdrawiamy ciepło

Cecil
20-04-2010, 07:28
Marlena&Marcin nie miałam zamiaru na Was naskoczyć, jeśli tak to odebraliście, to sorry
Bardziej zależało mi na rzeczowej rozmowie o kosztach ogrzewania domu.
W końcu mamy ten sam domek wiec, można bardziej konkretnie przeanalizować kto czym pali i takie tam,
Piszesz, że przy pompie ciepła koszt ogrzewania wyniósł Cię 1500 i ok. Jeśli możesz to podaj za jaki okres wyszło Ci 1500,00
Każdy podejmuje samodzielnie decyzję, a mi chodzi o to, aby sprawdzić co tak naprawdę jest tańsze. Bo wygodniejsza to na pewno jest pompa ciepła, choć nie wiadomo jeszcze jak długi czas pracuje bezawaryjnie.
A propo pompy, to mam fajny artykuł, który podaje właśnie prawdziwe zużycie energii, i wcale te kwoty nie są małe.
http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,11263/Itemid,255/

Mi zasadniczo zależy na tanim ogrzewaniu i wcale nie musi ono być bezobsługowe, dlatego moja decyzja padła na piec tradycyjny na węgiel i drewno. Ale jeśli kwota Marleny&Marcina jest prawdziwa i za ogrzewanie wody i odmu za cały rok zapłacili 1 500,00 to może warto pomyśleć o pompie ciepła.

Z Ekogroszkiem wiem, że moi znajomi mają problem z jakością samego ekogroszku i roczny koszt ogrzewania domku mniejszego niż rodosek kosztował w zeszłym roku 4300,00 Może jak zrobi się więcej konkurencji przy produkcji ekogroszku, to poprawi się jego jakość i spadnie cena.

mWilQ
20-04-2010, 07:41
...dołączę się do dyskusji

Każdy z nas wybiera ogrzewanie optymalne pod siebie. Jedni przyzwyczajeni są do pieca, inni wolą rozwiązania bezobsługowe. Osobiście jak większość z Was pozostawiłem kominek z salonie (nie wyobrażam sobie domu bez tego elementu - chociażby dla klimatu, który niewątpliwie nadaje). Czy wystarczy on do ogrzania całej powierzchni? Tego nie wiem, ale biorąc pod uwagę doświadczenia znajomych i ich sposób ogrzewania dużo większego domu, to wydaje mi się że jest to możliwe. W okolicach Polanicy, a są to już małe górki, gdzie niskie temperatury potrafią dać o sobie znać, znajomy twierdzi, że na ogrzewanie domu ok 190m wystarcza mu drewno (2000+500 za pocięcie i poukładanie); Do kotłowni w piwnicy rzadko kiedy zagląda. Kwota jak widzę potwierdza się, więc chyba jest to możliwe. Kominek niestety trzeba pilnować - sam sobie drewna nie dołoży. Niestety nie każdy ma pracę lekką i przyjemną o stałych porach i nie wierzę, że po całym dniu poza domem taka osoba marzy o napaleniu w kominku. Niektórzy chcą wrócić do domu i zająć się rodziną ... zaraz mi z tego wyjdzie opowiadanie. :)
Rozwiązania bezobsługowe są niewątpliwie wygodniejsze. Są to technologicznie dużo bardziej zaawansowane metody dogrzewania domu. Wiążą się z większym wydatkiem na początku. Nikt też nie wie ile tak naprawdę wytrzyma elektronika w tych urządzeniach. Ostatnio jadąc autostradą widziałem na poboczu najpierw nowego mercedesa, a później nowe bmw. Może to nie do końca trafione porównaniu, ale można je podpiąć pod zakup firmowych produktów, które powinny się charakteryzować lepszą jakością i niezawodnością - nie zawsze tak jest. Druga sprawa, dotyczy elektryki, która w wielu przypadkach jest niezbędna. Ja tego nie doświadczyłem, ale moi znajomi tak i twierdzą, że u nich w okresach zimowych, prądu na wioskach nie ma nawet parę razy w tygodniu. Co jeśli prąd wywali na więcej niż dwa dni?
Oczywiście takim rozwiązaniom nie jestem przeciwny i sam u siebie instaluję pompę, jednakże nie wyobrażam sobie tego źródła ciepła jako jedynego w domu. Potwierdzony koszt dla systemu z wymiennikiem z powietrza, w okresie zimowym to 500zł za miesiąc. W teorii na symulacji, przy uśrednionych temperaturach w moim rejonie, cena za system w roku miała się zamknąć w 2500tyś.
Rozważam u siebie jeszcze jedną opcje ogrzewania. Jako że mam wybudowany komin w pomieszczeniu technicznym jak w projekcie, a pompa z niego nie korzysta, to chciałem dorzucić tam uniwersalny "śmieciuch". Drewna nie nadającego się do kominka jest zawsze sporo. Więc można je dodatkowo wykorzystać. Taki piecyk bez problemu można podłączyć pod obieg pompy, że ją wspomóc.

Marlena&Marcin
20-04-2010, 08:24
Pompa została zainstalowana wrzesien/pażdziernik.. chodziła prawie cały czas do końca lutego. Najczęsciej grzałki załączały się jak było tak mega zimno czyli przez ok. miesiąc. Tak artykuły są bardzo przydatne.. lecz rzeczywistośc wychodzi inaczej.. a to dlatego, że często wypowiadaja się osoby które nie używaja pompy. Ważne jest również gdzie mieszkasz, jaki masz klimat, czym ocieplasz dom - dla informacji od połowy marca dni "grzewczych" mielismy chyba z 5 przy czym od tygodnia już nie grzejemy a temp. w domu jest na poziomie 19 (w nocy) i 21 w dzień (jak jest słoneczny dzień temp. dochodzi nawet do 24-25 stopni).
Dla nas przy wyborze ogrzewania na 1. miejscu byl brak obsługi później ekonomia. Również nie uśmiechało nam się wrócić z pracy i pierwszą rzeczą którą robić iść grzać w piecu poza tym jak pisałam mieliśmy incydent gdzie było trzeba grzac tylko kominkiem i te kilka dni było dla nas bardzooo uciążliwe.. ale każdy ma inne doświadczenia i priorytety.

ps. piszesz o rocznym ogrzewaniu (gaz, ekogroszek, itp..) zauważ, że grzejąc pompą ciepła przynajmniej pół roku masz ogrzewanie wody za darmo... (przy pompie powietrze-woda) koszt to tylko elektronika
A koszt jest uzależniony od temperatury z zimie.. więc nie ma stałych kosztów co okres grzewczy tegoroczna zima była chyba wyjątkowa i długaaaa.

A w przypadku braku prądu - mamy kominek :)


A jeżelich chodzi o ocieplenie fundamentu to uzywaliśmy hydropianu - styropian do fundamentów, 10cm

Cecil
20-04-2010, 08:59
mWilQ mam pytanko, jak udało Ci sie połączyć istalację tradycyjną z pompą?
Jakie ogrzewanie masz w domu? Podłogowe?
Ja myślę narazie o ogrzewaniu tradycyjnym, ale w przyszłości może zastanowię się nad jakąś pompą i stąd moje pytanie.
W ogrzeweaniu tradycyjnym zasadniczo są grzejniki. Jak to jest przy pompie?
Marlena&Marcin napisz coś więcej o tej pompie, jeśli koszty prezentują się tak jak piszesz, to wygląda to całkiem przyjemnie.

mWilQ
20-04-2010, 10:54
mWilQ mam pytanko, jak udało Ci sie połączyć istalację tradycyjną z pompą?
Jakie ogrzewanie masz w domu? Podłogowe?
Ja myślę narazie o ogrzewaniu tradycyjnym, ale w przyszłości może zastanowię się nad jakąś pompą i stąd moje pytanie.
W ogrzeweaniu tradycyjnym zasadniczo są grzejniki. Jak to jest przy pompie?
Marlena&Marcin napisz coś więcej o tej pompie, jeśli koszty prezentują się tak jak piszesz, to wygląda to całkiem przyjemnie.

Cecil: Jeszcze mi się nie udało, bo nie jestem na takim etapie budowy. Kolega, który będzie mi instalował pompę, zaproponował to rozwiązanie. O szczegóły nie pytałem, ale jak się z nim następnym razem spotkam, to postaram się dowiedzieć czegoś więcej. W domu na parterze i w górnej łazience będzie podłogówka. W pozostałych pomieszczeniach klimakonwektory (odpowiednio większe, aby na pierwszym biegu pracowały wydajnie). Zastanawiam się jeszcze, czy zrobić je jak grzejniki pod ścianami, czy jako otwory nawiewne z sufitu (koszt podobno zbliżony). Można też stosować klimakonwektory wiszące np nad drzwiami, ale są zdecydowanie głośniejsze.
Do tradycyjnych grzejników pompa się raczej nie sprawdzi (to typowe niskotemperaturowe ogrzewanie).

To co pisze Marlena&Marcin jest bardzo istotne. W przypadku pompy masz zapewnioną ciepłą wodę przez cały rok. Przy wysokich temperaturach na dworze koszt jest minimalny. Dodatkowo jak ma się pompę z chłodzeniem, to latem można sobie uprzyjemnić życie na poddaszu.

TAR
20-04-2010, 13:49
.....

Marlena&Marcin
20-04-2010, 14:52
Marlena&Marcin napisz coś więcej o tej pompie, jeśli koszty prezentują się tak jak piszesz, to wygląda to całkiem przyjemnie.

Mamy pompę powietrze-woda, koszt 20 tys. Bardziej wydajne są pompy gruntowe ale też droższe. U nas by się to niekalkulowało a z drugiej strony mamy nieodpowiedni grunt do kolektorów poziomych.
Cały dom w podłogówce (a co za nią idzie wykończenie albo płytki, drewno lub wykładzina - warto o tym pamiętać bo nie należy to do najtańszych rozwiązań...:()
Inwestycja w dobrą izolację domu (dobrze przy pompie zbliżyć sie do domu energooszczędnego lub pasywnego). Cóż więcej napisać.. może co jest ważne pompa nie musi chodzić non stop.. przy domu z podłogówka i temperaturach np. do -10 stopni wystarczy max 6 godzin grzania. Słyszałam też o takich rozwiązaniach.. niektórzy grzeją na maxa w dzien kiedy temp. jest wyższa przy tym i rzadziej włączają się grzałki natomiast w nocy w ogóle pompa nie chodzi. Możliwości jest wiele.. A taki przykład mielismy w domu temp. +20stopni (gdzie za oknem temp. ok. -15/-18 stopni).. pompa została wyłączona po2 dniu temp. spadła do 16 stopni w domu.
Chyba całkiem niezły wynik jak na takie mrozy?

Ale z drugiej strony każdy musi dostosować sposób ogrzewania do możliwości domu/klimatu/mediów.. poza tym hmm.. w perspektywie lat nie widze siebie lub męża by w wieku 60-70 lat biegać i dorzucać węgiel, czyścić piec czy robić inne rzeczy. Poza tym masz dom z piwnicą.. a doskonale pewnie wiesz że w wersji Rodo bez piwnicy jest nawet problem zmieścić kocioł w kotłowni a co dopiero gdzieś przechowywac paliwo :)

aniak25
20-04-2010, 17:36
Witajcie

Jak już tak o tym ogrzewaniu to i ja się dołączę. Pamiętam z lat młodości jak babcia a potem tata biegali wiecznie do pieca i wiedziałam ze tak w życiu nie będę chciała zresztą koszty węgla i koksu ciągle rosły. Obecnie w domu mam piec gazowy, bojler tez z czasem zamienił się w junkers - rachunki za gaz wcale nie są niskie ale przynajmniej bez biegania do piwnicy i czekania aż się woda w bojlerze zagrzeje. Niestety u nas gazu nie ma wiec to odpadło na początku. Jeśli chodzi o pompę to mam malutką działkę a z pierwszych info o pompach wiedziałam tylko tyle, że potrzeba dużą działkę i że pompa jest droga potem że można zrobić kolektory pionowe ale ze w domku poniżej 150m2 to się nie opłaca i trzebaby zbliżyć domek do pasywnego bo za długo trwa zwrot kosztów. Tak wiec stanęło na tym ze robimy piec na ekogroszek z możliwością pellet. Obecnie z tego co wiemy piece mają pełną automatykę więc dosypywanie do zasobnika raz na kilka dni nie będzie aż tak uciążliwe.

Proszę jednak o podpowiedź z punktu technicznego. Domek będzie z ceramiki, ocieplony wełną, okna PCV, podłogówka na parterze i w górnej łazience, w sypialniach kaloryfery. Czy to można połączyć będzie grało? Gdzieś się doczytałam, że nie powinno się łączyć takiego pieca z podłogówką. No i jak w tym momencie wygląda cwu latem kiedy piec chciałabym wyłączyć.

Kominek oczywiście też będzie, zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem dgp ale na pewno nie będzie z płaczem wodnym.

No i czy instalatorzy co i cwu zrobią mi projekt tego wszystkiego, powiedzą jak to połączyć i podpowiedzą jakieś rozwiązania.

pozdrawiam

Brygida i Jarek
20-04-2010, 17:42
Wybór sposobu ogrzewania jest ważny i musi uwzględniać potrzeby mieszkańców domu. My nie możemy użytkować gazu z powodu braku dostępu do sieci, gdyby była taka opcja wybralibyśmy gaz. Olejowe ogrzewanie wiąże sie z posiadaniem zbiornika, wymaga odpowiedni dużej kotłowni , no chyba , że zbiornik z olejem damy na zewnątrz.
My zdecydowaliśmy się na kocioł automatyczny na ekogroszek z możliwością spalania drewna lub pelet / będzie to kocioł Futura Econo Mini lub Ling Duo /, zasobnik przy wielkości naszego domu ładuje się co 5- 6 dni w szczycie grzewczym a koszty zdecydowanie niższe niż przy gazie / ok . 2500 zł rocznie/.Opał trzeba rzeczywiście gdzieś składować dlatego postawimy mały budynek gospodarczy za domem. Przy ekogroszu solary sa nieekonomiczne, dlatego z nich zrezygnowaliśmy , TAR instalując je przy kotle gazowym na pewno zyska.
Koszty ogrzewania zależą tez od ocieplenia domu i od potrzeb termicznych jego mieszkańców, my mamy parter w podłogówce , górę w grzejnikach z wyjątkiem łazienki.
Kominek mamy z rozprowadzeniem grawitacyjnym i będziemy nim się dogrzewać.

Skoro mowa o kosztach .... zdecydowaliśmy się na płytę indukcyjną zamiast gazowej , sprzedawcy zapewniają o jej ekonomiczności, co sadzicie o tym kuchennym rozwiązaniu?

pozdrawiamy

TAR
20-04-2010, 18:19
.....

pawlusp
20-04-2010, 18:31
Wybór sposobu ogrzewania jest ważny i musi uwzględniać potrzeby mieszkańców domu. My nie możemy użytkować gazu z powodu braku dostępu do sieci, gdyby była taka opcja wybralibyśmy gaz. Olejowe ogrzewanie wiąże sie z posiadaniem zbiornika, wymaga odpowiedni dużej kotłowni , no chyba , że zbiornik z olejem damy na zewnątrz.
My zdecydowaliśmy się na kocioł automatyczny na ekogroszek z możliwością spalania drewna lub pelet / będzie to kocioł Futura Econo Mini lub Ling Duo /, zasobnik przy wielkości naszego domu ładuje się co 5- 6 dni w szczycie grzewczym a koszty zdecydowanie niższe niż przy gazie / ok . 2500 zł rocznie/.Opał trzeba rzeczywiście gdzieś składować dlatego postawimy mały budynek gospodarczy za domem. Przy ekogroszu solary sa nieekonomiczne, dlatego z nich zrezygnowaliśmy , TAR instalując je przy kotle gazowym na pewno zyska.
Koszty ogrzewania zależą tez od ocieplenia domu i od potrzeb termicznych jego mieszkańców, my mamy parter w podłogówce , górę w grzejnikach z wyjątkiem łazienki.
Kominek mamy z rozprowadzeniem grawitacyjnym i będziemy nim się dogrzewać.

Skoro mowa o kosztach .... zdecydowaliśmy się na płytę indukcyjną zamiast gazowej , sprzedawcy zapewniają o jej ekonomiczności, co sadzicie o tym kuchennym rozwiązaniu?

pozdrawiamy

Witam,

My mamy podobną sytuację z jedną zmianą tj. ogrzewanie piecem na ekogroszek dodatkowo z górnym rusztem, solary próżniowe. Natomiast wkład kominkowy mamy tylko jako element nastrojowy. Ogrzewanie tak samo jak wy czyli cały dół ogrzewanie podłogowe i górna łazienka, pozostała część to ogrzewanie grzejnikami. Dom ocieplony styropianem 12 ale planinium plus. Myślę, że to jest jak dla nas bardzo dobre rozwiązanie.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

adamki2
20-04-2010, 20:18
Witamy. U nas praca idzie pełną parą. Ostatnie szlify ścian i do malowania, schody stolarz kończy, a dziś zaczeli montować kuchnię. Miło, bo po wstępnym ustawieniu mebli i lodówki, kuchnia okazała się całkiem przestronna. Jedyną zmianę ,w projekcie, jaką w kuchni wprowadziliśmy to zrezygnowaliśmy ze spiżarki. Według mnie kuchnia jest wystarczająca,mało biegania od szafki do szfki i miej sprzątania, a to się ceni. Poniżej kilka zdjęć jeszcze nie wykończonej kuchni, ale zarys już widać. Pozdrawiam
http://images48.fotosik.pl/285/30aca31c78b39107med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images40.fotosik.pl/281/dbd43ddcfd1f32femed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/282/191e0248ceaf23bamed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/285/3486b478ff007d13med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images42.fotosik.pl/198/4b3b0d8bb9003b63med.jpg (http://www.fotosik.pl)

weronika2277
20-04-2010, 20:36
Hej wszystkim budującym. Zastanawiam się nad usunięciem bocznego największego balkonu. Ma może ktoś tak zbudowanego rodo. Jeśli tak pilnie proszę o zdjęcia.

aga-gaga
20-04-2010, 21:00
My mamy boczny balkon zmniejszony i jest tylko na wykuszu

aniak25
20-04-2010, 21:11
Brygida i Jarek i Pawlusp cieszę się, że mamy takie same rozwiązania będę miała kogo pytać w razie problemów :)
Co do pieca to myślałam o Ling Duo ale ktoś polecił mi na forum (przepraszam ale nie pamiętam kto) piec z chyba palnikiem żeliwnym brunera albo coś podobnego. Zresztą najważniejsze aby jak najrzadziej dorzucać o pieca, żeby był wydajny i nie było problemu z serwisem czy częsciami jakby coś nawaliło. Mógłby jeszcze współpracować albo mieć wbudowane coś w rodzaju programatora pogodowego. A najlepiej jakby sam sobie ten groszek wsypywał i zamiatał kotłownie :)))))

Adamki bardzo mi się podoba wasza kuchnia, jak widać wcale nie jest tak malutka. Czy ja dobrze widzę, że wam lodówka trochę będzie zachodzić na okno? Ja własnie tego bym chciała uniknąć a jeszcze cofnąć ściankę od wiatrołapu aby zrobić tam wnękę na szafe a z drugiej strony lodówka więc nie wiem czy nie przesunę okna troszkę. Się zobaczy jeszcze.

pozdrawiam

Brygida i Jarek
20-04-2010, 21:55
TAR ilość wełny którą Ci podaliśmy obejmuje skosy dachu do samej góry czyli strych i poddasze, ilość podawałam z faktury.

aniak25 co do lodówki w kuchni to rzeczywiście jeśli chcesz ją postawić na ścianie sąsiadującej z wykuszem to musisz przesunąć okno bo tam jest do okna 58 cm, my tak mamy i musimy wstawić węższa lodówkę np. Beko robi takie 56 cm ale lepiej zostać przy standardzie 60 cm.

A u nas trwają "drobne" ale kosztowne przeróbki podejść pod grzejniki, nowy pan hydraulik musi poprawiać po poprzednim "profesjonaliście"ale na szczęście grzejniki udało się założyć , geberity też założone a próba ciśnieniowa instalacji co wyszła ok , ale takich wpadek przy budowie trudno uniknąć, oby ich było jak najmniej.
Adamki gratulujemy kuchni.

pozdrawiamy Wszystkich

mWilQ
21-04-2010, 07:31
aniak25: ...pisałaś o wielkości działki wymaganej do pompy. Przy takim rozwiązaniu jak my stosujemy na całe szczęście nie trzeba się o to martwić. Potrzebujesz kawałek ściany na której wieszasz moduł zewnętrzny i kawałek w środku pod moduł wewnętrzny. Są też wersje, że wszystko znajduje się na zewnątrz.

adamki2:...na tych zdjęciach kuchnia wygląda naprawdę przestronnie. Dla mnie nie musi być duża, ma być funkcjonalna :) Jeśli ktoś się zastanawia nad oknem, to zdecydowanie lepiej je przesunąć. Ja się zorientowałem po fakcie, ale był jeszcze czas na poprawki. U nas nie obeszło się bez szafy w wiatrołapie, więc zrobiliśmy ją wykorzystując miejsce kuchni (rozwiązanie jak u Remle).

...czas na instalacje :)

Cecil
21-04-2010, 07:59
Marlena&Marcin ja ciąglę drążę tę pompę.

Czyli z twoich wypowiedzi mogę rozumieć, że teraz pompa u Was nie działa, a i tak macie ciepło? Zimą rozumiem, że woda ogrzewa się niejako przy okazji ogrzewania domu, a latem jak to jest? Pompa musi chodzić, cały dzień żeby się woda nagrzała?

umówię się z jakimś magikiem,żeby mi to spróbował policzyć.

Tylko ta podłogówka wszędzie to średnio mi odpowiada. Bo w sypialni to raczej mało przyjemne.
Ja jeszcze mam czas na podjęcie decyzji o ogrzewaniu, mamy małe obsunięcie w czasie, ale o przeprowadzce to nawet jeszcze nie myslimy :)

Napisz proszę jeszcze jak macie ocieplony dom, skoro ciepło przy temp. - utrzymuje Ci się 2 dni.

aniak25
21-04-2010, 08:53
mWilQ dzięki za info ale czy możesz mi coś więcej podpowiedzieć o waszym rozwiązaniu - jaka to pompa, jak to działa i jaki był koszt instalacji i czy to firma gdzie kupiliście dobierała wam parametry czy instalator od CO.

Brygida i Jarek mi sie podoba rozwiazanie remle jednak nie chciałabym zamykać kuchni od strony wiatrołapu, tylko mieć tam przestrzeń bez drzwi. Sprobóję to sobie rozrysować, być może też załamię ściankę i z jednej strony będzie szafa a tą nieszczęsną lodówkę postawie na tej ściance a nie przy oknie. Mam jeszcze chwilkę na myślenie choć jeśli mam przestawić okno to w ciągu dwóch tygodni muszę wiedzieć bo już będą chłopaki lecieć ze ścianami. Tylko wtedy symetrycznie przesunę też okno w dawnej kotłowni.

pozdrawiam

TAR
21-04-2010, 09:46
....

Marlena&Marcin
21-04-2010, 11:11
Marlena&Marcin ja ciąglę drążę tę pompę.

Czyli z twoich wypowiedzi mogę rozumieć, że teraz pompa u Was nie działa, a i tak macie ciepło? Zimą rozumiem, że woda ogrzewa się niejako przy okazji ogrzewania domu, a latem jak to jest? Pompa musi chodzić, cały dzień żeby się woda nagrzała?

umówię się z jakimś magikiem,żeby mi to spróbował policzyć.

Tylko ta podłogówka wszędzie to średnio mi odpowiada. Bo w sypialni to raczej mało przyjemne.
Ja jeszcze mam czas na podjęcie decyzji o ogrzewaniu, mamy małe obsunięcie w czasie, ale o przeprowadzce to nawet jeszcze nie myslimy :)

Napisz proszę jeszcze jak macie ocieplony dom, skoro ciepło przy temp. - utrzymuje Ci się 2 dni.

Dom ocieplony Termoorganika Platinum 15cm, podłoga na gruncie ocieplona 16cm styropianem, poddasze wełna 15cm Toprock + 5cm na zakładkę, okna drewniane z szybami CLIMA GUARD http://guardian-europe.com/web/pl/guardian_global/content/products/products-coated_glass-low_emissivity_glass-climaguard_1.html Ważne jest również posadowienie domu względem stron świata. My mamy słońce od rana do wieczora od strony salonu i dogrzewa nam cały dom (dlatego mamy ogrzewanie wyłączone). W nocy temp. w domu spada max o 2 stopnie. Generalnie udało nam się wybudować dom pasywny.
Mamy zbiornik 200l na CWU i przy wyłączonym ogrzewaniu pompa grzeje tylko ciepłą wodę i utrzymuje jej temp. w zbiorniku. Z tego co zauważyłem to załącza się na około 10 minut co 3-3,5 godziny (mamy ustawioną temperaturę w zbiorniku na 45stopni, a pompa się załącza gdy spadnie do 42.)

Cecil
21-04-2010, 13:07
jeśli chodzi o materiały to mam podbnie, dom prawidłowo ułożony do stron świata.
Dziś umawiam się z Panem od pomp.
Wasze wyniki w zużyciu prądu są bardzo niskie w porównaniu z innymi, które znalazłam na forum murator w odniesieniu do pompy powietrznej.

Jeśli możesz to podaj jeszcze firmę i model pompy.
Pozdrawiam wszystkich rodomaniaków.

Przyszła wiosna i znów rozpoczęłam walkę z jerzynami. Wczoraj poczęstowałam je ogniem, pierwsza walka wygrana, ale wojna pewnie troche potrwa.

Marlena&Marcin
21-04-2010, 13:45
jeśli chodzi o materiały to mam podbnie, dom prawidłowo ułożony do stron świata.
Dziś umawiam się z Panem od pomp.
Wasze wyniki w zużyciu prądu są bardzo niskie w porównaniu z innymi, które znalazłam na forum murator w odniesieniu do pompy powietrznej.

Jeśli możesz to podaj jeszcze firmę i model pompy.
Pozdrawiam wszystkich rodomaniaków.

Przyszła wiosna i znów rozpoczęłam walkę z jerzynami. Wczoraj poczęstowałam je ogniem, pierwsza walka wygrana, ale wojna pewnie troche potrwa.
Mam specjalnie założony podlicznik na pompę :)
My mamy DAIKIN Altherma model ERHQ008AD, wydajność 8,4 kW

mWilQ
21-04-2010, 14:52
U mnie pompa Daikina z systemu Altherma: moduł zewnętrzny ERHQ016A (grzewcza 16kW, chłodząca 17,8kW), moduł wewnętrzny EKHBX016AB9WN (wydajność grzałki 9kW).

mardar1
21-04-2010, 17:44
Witam,

Jestem nowym nabywcą Rododendrona 6 i piszę w takiej sprawie:) Zakupiłam projekt i mam mały problem, ponieważ architekt nie chce się podjąć usunięcia ściany wraz z słupem w pokoju łączącym się z salonem:/ i w związku z tym moje pytanie czy byłaby możliwość podesłania przez któregoś z forumowiczów zdjęć ze zmianami stropu w projekcie, żeby jednak udowodnić architektowi że się da :) I co zrobiliście ze słupem drewnianym na piętrze w pokoju obok łazienki? Za pomoc z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam:)

mWilQ
21-04-2010, 19:32
Witam,

Jestem nowym nabywcą Rododendrona 6 i piszę w takiej sprawie:) Zakupiłam projekt i mam mały problem, ponieważ architekt nie chce się podjąć usunięcia ściany wraz z słupem w pokoju łączącym się z salonem:/ i w związku z tym moje pytanie czy byłaby możliwość podesłania przez któregoś z forumowiczów zdjęć ze zmianami stropu w projekcie, żeby jednak udowodnić architektowi że się da :) I co zrobiliście ze słupem drewnianym na piętrze w pokoju obok łazienki? Za pomoc z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam:)

Zdjęcia znajdziesz na forum. Jedna osoba pokazała, że można usunąć dwa słupy. Nie wiem, czy dom jeszcze się nie zawalił, ale jak widać wszystko się da :)
Architekt proponował zmianę stropu na gęstożeberkowy, czy upierał się przy monolicie jak w projekcie? Jeśli nie będzie chciał usunąć słupa, to zapytaj kierownika budowy, czy tego nie naniesie w zmianach.
Słup drewniany można wyeksponować w pokoju, albo zastąpić stalowym i schować w ścianę. Też są zdjęcia (parę stron w tył).
Wiem, to 75 stron do przewertowania, ale uwierz mi to niesamowita skarbnica wiedzy. Gdybym miał możliwość zagłębiania się od początku budowy w to forum, to pewnie domek wyglądałby nieco inaczej :)

witamy wśród rododendrowiczów :D

aLien01
21-04-2010, 20:22
Witam,

Jestem nowym nabywcą Rododendrona 6 i piszę w takiej sprawie:) Zakupiłam projekt i mam mały problem, ponieważ architekt nie chce się podjąć usunięcia ściany wraz z słupem w pokoju łączącym się z salonem:/ i w związku z tym moje pytanie czy byłaby możliwość podesłania przez któregoś z forumowiczów zdjęć ze zmianami stropu w projekcie, żeby jednak udowodnić architektowi że się da :) I co zrobiliście ze słupem drewnianym na piętrze w pokoju obok łazienki? Za pomoc z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam:)

Podaj maila to wyślę wam skan projektu stropu gęstożebrowego z usuniętym jednym słupem

Marlena&Marcin
21-04-2010, 20:52
Witam,

Jestem nowym nabywcą Rododendrona 6 i piszę w takiej sprawie:) Zakupiłam projekt i mam mały problem, ponieważ architekt nie chce się podjąć usunięcia ściany wraz z słupem w pokoju łączącym się z salonem:/ i w związku z tym moje pytanie czy byłaby możliwość podesłania przez któregoś z forumowiczów zdjęć ze zmianami stropu w projekcie, żeby jednak udowodnić architektowi że się da :) I co zrobiliście ze słupem drewnianym na piętrze w pokoju obok łazienki? Za pomoc z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam:)

Witamy w klubie :)
A stronę wcześniej tłumaczyłem jak zastąpić słup drewniany stalowym...

Pozdrawiam
Marcin

mardar1
22-04-2010, 09:07
Podaj maila to wyślę wam skan projektu stropu gęstożebrowego z usuniętym jednym słupem


Mój mail [email protected] :) Zapoznałam się na razie z kilkunastoma stronami i dajecie bardzo cenne uwagi:)) Budowanie z takimi forumowiczami to będzie czysta przyjemność :) pozdrawiam Marta

rafaljezus
22-04-2010, 20:29
Witam,

W temacie slupów ale tych dolnych w salonie dysponujecie projektem w ktorym jest mozliwe usuniecie tych wątpliwych żelbetowych elementów ? Kiedyś ktoś o tym wspominał że jest to mozliwe, jak zwykle słysze ze jest to niemozliwe od tzw. fachmanów. :(

pozdrawiam,

TAR
23-04-2010, 16:04
....

eniac
23-04-2010, 21:31
Witam wszystkich ponownie.

Śledzę wszystkie wypowiedzi na forum i widzę że u większości z Was to juz "końcówka":) Moje gratulacje, ale niektórzy tak jak my dopiero zaczynają....
i wierzcie mi poszukiwanie informacji typu ile kubików betonu poszło na fundamenty to strasznie jest dla mnie czasochłonne....

Jeżeli ktos z Was mógłby coś podpowiedziec w temacie ilości betonu będę wdzięczna bo nasze obliczenia są diametralnie różne od założeń z projektu...

A jeżeli ktos z Was przerabiał już temat " fundamenty" a miałby ochotę mi coś poradzić proszę pisać na forum lub na meila ([email protected]).
Mam dwie opcje wykonania fundamentów:
1) Mój majster radzi mi zrobić fundementy bez szalowania w ziemi tzn. głębokość 90cm szerokość 40cm i to całe zalać betonem na równo z ziemią i dopiero to co wystaje nad poziom ziemi zwęzić szalunakami do 25 cm (u mnie to jest niecałe 30 cm)
2) Wylać na głębokości 90cm w ziemi "ławy" na wysokośc 50cm i zacząć już tu szalowanie czyli zwężenie pozostałej części fundamentów do 25cm szerokości

SKĄD MAM WIEDZIEĆ KTÓRY SPOSÓB JEST LEPSZY?? (pomijając stronę finansów bo tu jest podobnie... nadwyżka betonu w jednym przypadku a w dugim więcej kasy dla murarzy...) Może jakieś opinie macie na ten temat i czy ktoś robił sposobem nr 1???

Wiem że dla większości forumowiczów moje pytanie to zamierzchła przeszłośc ale każdy kiedyś zaczynał apoczatki bywają trudne :))


Piozdrawiam Mariola i zapraszam do dyskusji osoby nowe, które zaczynaja tak jak JA
STARYM WYGOM Z GÓRY DZIĘKI ZA DOTYCZASOWĄ POMOC:))))

opal101
23-04-2010, 23:40
Podaj maila to wyślę wam skan projektu stropu gęstożebrowego z usuniętym jednym słupem
Cześć. Dopiero się zarejestrowałem. Przeczytałem cały wątek i jestem pod wrażeniem ogromu informacji zawartych w tym wątku. Zabieram się do budowy Rodo 6 i proszę o wsparcie, a konkretnie o skan projektu stropu gęstożebrowego z usuniętym jednym słupem. Z góry dziękuję.

aLien01
24-04-2010, 08:13
Witam wszystkich ponownie.

Śledzę wszystkie wypowiedzi na forum i widzę że u większości z Was to juz "końcówka":) Moje gratulacje, ale niektórzy tak jak my dopiero zaczynają....
i wierzcie mi poszukiwanie informacji typu ile kubików betonu poszło na fundamenty to strasznie jest dla mnie czasochłonne....

Jeżeli ktos z Was mógłby coś podpowiedziec w temacie ilości betonu będę wdzięczna bo nasze obliczenia są diametralnie różne od założeń z projektu...

A jeżeli ktos z Was przerabiał już temat " fundamenty" a miałby ochotę mi coś poradzić proszę pisać na forum lub na meila ([email protected]).
Mam dwie opcje wykonania fundamentów:
1) Mój majster radzi mi zrobić fundementy bez szalowania w ziemi tzn. głębokość 90cm szerokość 40cm i to całe zalać betonem na równo z ziemią i dopiero to co wystaje nad poziom ziemi zwęzić szalunakami do 25 cm (u mnie to jest niecałe 30 cm)
2) Wylać na głębokości 90cm w ziemi "ławy" na wysokośc 50cm i zacząć już tu szalowanie czyli zwężenie pozostałej części fundamentów do 25cm szerokości

SKĄD MAM WIEDZIEĆ KTÓRY SPOSÓB JEST LEPSZY?? (pomijając stronę finansów bo tu jest podobnie... nadwyżka betonu w jednym przypadku a w dugim więcej kasy dla murarzy...) Może jakieś opinie macie na ten temat i czy ktoś robił sposobem nr 1???

Wiem że dla większości forumowiczów moje pytanie to zamierzchła przeszłośc ale każdy kiedyś zaczynał apoczatki bywają trudne :))


Piozdrawiam Mariola i zapraszam do dyskusji osoby nowe, które zaczynaja tak jak JA
STARYM WYGOM Z GÓRY DZIĘKI ZA DOTYCZASOWĄ POMOC:))))

Witam

Kiedyś już podawałem ile poszło mi betonu ale oczywiście mogę podać jeszcze raz:
1. Chudy beton pod ławy - 5m3
2. Beton na ławy - 15m3
3. Beton na stan zero - 15m3
4. Beton na strop i schody wew. - 20m3
5. Beton na taras - 15m3

Gosik21
24-04-2010, 15:57
Witam wszystkich!
TAR, sporo się u Was dzieje, tylko pozazdrościć :) U nas tempo trochę zwolniło, dużo czasu pochłonęła mężowi elektryka, ale już się z tym uporał i od tygodnia działają u nas tynkarze. Obiecali skończyć w poniedziałek :) Tynki w garażu, łazienkach i pralni robimy cementowo-wapienne Baumita, a pozostała część domu to tynki gipsowe Knaufa.
Tak to teraz wygląda w salonie:

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/tynki_salon.JPG

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/tynki_wykusz.JPG

I Rodek wiosną (ostatnio był w zimowej scenerii):

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/rodek_wiosna.JPG

Pozdrawiam!

agazaw
24-04-2010, 20:53
hej ! my robimy fundamenty
1) wykopane ławice na 1,1m szerokość 50 cm zalane w całości betonem weszło nam 25 m3 + 7 kubików kamienia
koszt ok 9,000 z koparka , geodetą i wpłata dla kierownika budowy
2) fundamenty szałowane z desek zalane betonem B20 weszło 14 kubików koszt 3,400zł deski mamy swoje

na dzień dzisiejszy mamy tyle zrobione i mamy kupione pustaki , drut , dachówkę Robena
Pozdrawiam

Brygida i Jarek
24-04-2010, 22:03
Witamy Wszystkich, szczególnie nowych budujących i gratulujemy postępów !

TAR miło widzieć zamknietego profesjonalnie rodka... my mamy ciągle dechy zamiast bramy i drzwi wejsciowych bo spóźniają sie z realizacja zamówienia , dodam , że zapłaconego / w umowie montaz do 15 kwietnia /, w przyszłym tygodniu ekipa zaczyna ocieplać dom a my nie mamy drzwi ?!
Wczoraj ekipa wylała nam posadzkę na balkonach, balkon frontowy i tylni mamy po łuku i ... no właśnie jak wykończyc balkon w takim kształcie , żeby nie zaciekała woda? na blachę się nie zdecydowalismy, moze są jakieś profile z okapnikiem na taki kształt balkonu, albo jakis patent na kładzenie płytek?

Na szczęście są ekipy solidne i fachowe, myslę o naszych fachowcach od wykończeniówki , jesteśmy bardzo zadowoleni z gładzi i sufitów podwieszanych, dziś obudowali nam kominek więc widać juz wstepny kształt:

oto nasz kominek w fazie początkowej od holu
http://images37.fotosik.pl/282/802ef089ff2b370fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

i od strony kuchni
http://images43.fotosik.pl/287/dc05695ac9a4cdd4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pozdrawiamy ciepło

aLien01
25-04-2010, 09:33
Witam

A oto moje postępy na budowie:

http://lh4.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/S9PtoSb7LuI/AAAAAAAABUI/lEcGAqS1P0w/s800/IMG_7044.JPG

http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/S9PtopxLhlI/AAAAAAAABUM/HP-FWEn-Gmw/s800/IMG_7045.JPG

http://lh6.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/S9PtpFK2aPI/AAAAAAAABUQ/l44JgHT6HQ4/s800/IMG_7048.JPG

http://lh4.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/S9PvTdLzMyI/AAAAAAAABUs/LrTh_72sfe4/s800/IMG_7050.JPG

http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/S9PvT-RmMFI/AAAAAAAABU0/NB5OeknRq4M/s800/IMG_7110.JPG

Brygida i Jarek
25-04-2010, 10:44
aLien01 gratulujemy postępów budowlanych, wkleiłes zdjecie balustrady balkonowej... my wylalismy górna płyte balkonu, gość od barierek twierdzi , że montaz robi na tzw. gotowy balkon. My za kilka dni zaczynamy ocieplać domek i zastanawiamy sie nad montażem balustrady .
Napisz czy masz wylana płytę i jak masz mocowaną balustradę, no i jeszcze dodaj cos na temat wykończenia czoła balkonu: obróbka blacharska , rynny ?

Pozdrawiamy

greg123456
25-04-2010, 14:26
Witam
Ja kiedys wykanczalem bardzo podobny krztaltem balkon u takiego znajomego plytkami z tgz. noskiem, takimi jak na stopnie i gosgek jest do tej pory zadowolony. Ja u siebie bede tak samo robil. Plytke trzeba z cm wiecej wysunac zeby nie bylo zaciekow, czolo balkonu miel zaciagnieta struktura.
aLien ile placiles za mb balustrady?

Marlena&Marcin
25-04-2010, 16:05
Gratulujemy postepów..
A u nas nabrało kolorów :) tynki prawie skończone... jeszcze jedna mała ścianka :)
Teraz czekamy na ziemię do ogrodu.. i w końcu będzie można zasiać trawkę :))

http://images42.fotosik.pl/199/d15c342f492424fe.jpg (www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/287/b045fcd1948b5592.jpg (www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/283/57eb5588b1dcdaa8.jpg (www.fotosik.pl)

Brygida i Jarek
25-04-2010, 21:00
Marlena&Marcin elewacja piękna, ślicznie wygląda z białymi oknami .... oj nabrał kolorków domek , nabrał !

Pozdrawiamy ciepło

mWilQ
26-04-2010, 07:14
M&M: Dom prezentuje się bardzo ładnie. Elewacja i okna idealnie do siebie pasują. Dach zamyka piękną kompozycje kolorów.
Pytanko. Czym wykańczaliście górną część balkonów (jest w kolorze dachu). Ile macie cm między ziemią, a modułem zewnętrznym pompy? Na zdjęciu wygląda jakby stał na ziemi.

Jeszcze raz gratuluję domku.

Marlena&Marcin
26-04-2010, 07:47
Balkony wykończone są czerwona blachą - obróbka blacharska z okapnikiem. (balkony nie są jeszcze wykończone)
Moduł zewnetrzny jest zamocowany na betonowych stopniu o grubości gdzieś 40-50 cm.. od strony garazu mamy duży spad dlatego tak wygląda jakby stał na ziemi.
W garażu czeka jeszcze czerwony klinkier na opaskę poniżej tynków - mam nadzieje, że na dniach (tygodniach) będzie zrobiony :)
Pozdrawiam.

Cecil
26-04-2010, 13:53
Marlena & Marcin małe pytanko.Skąd u Was dwa kominy??
Do pompy powietrznej chyba komin jest nieporzebny. A może macie oprócz kominka jeszcze jakiś alternatywny sposób dogrzewania domu.

Elewacja super, bardzo elegancka sztukateria wokół okien. Bomek przeuroczy.
Powiedzcie tak na ucho ;) ile kosztuje taka elewacja materiały + robocizna.

Marlena&Marcin
26-04-2010, 14:13
Komin zostawiliśmy po rozmowie z majstrem, który stwierdził, że lepiej zostawić bo nigdy nic nie wiadomo..co będzie za naście lat.
Elewacja + tynki - 55zł/m2 (228m2) robota
Materiał - kreisel silikatowy125zł wiaderko - poszło prawie 25 wiaderek (żółty +biały)

mWilQ
26-04-2010, 16:49
Nie spodziewałem się, że to są aż takie kwoty za robociznę. Jest to informacja o tyle dla mnie istotna, że już wiem, że zostawiam ten etap budowy po wykończeniówce.
M&M: czy klinkier o którym pisaliście będzie również położony wokół garażu? Jak planujecie to wykonać biorąc pod uwagę, że tam poziom jest niższy.

aLien01
26-04-2010, 17:04
Komin zostawiliśmy po rozmowie z majstrem, który stwierdził, że lepiej zostawić bo nigdy nic nie wiadomo..co będzie za naście lat.
Elewacja + tynki - 55zł/m2 (228m2) robota
Materiał- knauf silikatowy125zł wiaderko - poszło prawie 25 wiaderek (żółty +biały)

Witam

Jestem właśnie na etapie elewacji jutro wchodzi ekipa. Co do ilości spotkałem się z jedną to wyliczyła mi 158m2 przy Rodo6 G2 co wydawała mi się za mało, druga ekipa wyliczyła 195m2 a z moich wyliczeń wyszło 198m2. Co do ceny jestem umówiony na 45zł/m2.
Co do materiałów to kupiłem 30m3 styropiany Swisspor Lambda 15cm + frez koszt 5300zł
Klej do styropianu + zaprawa to zatapiania siatki + kołki 800szt. + siatka 200m2 - 2000zł.

Marlena&Marcin
26-04-2010, 17:19
Klinkier dajemy tylko gdzie jest dom, garaz pomijamy. Podałam 228m2 tynki ale w tym są również ramki i balkony - stąd pewnie różnica w ilościach.

marysia_
26-04-2010, 19:39
Witam wszystkich rododendronowiczów !

Jestem nowa na forum ale z chęcią pochwalę się moim rodonkiem i posłucham opinii i ewentualnych rad :) pozdrawiam wszystkich i dodaję kilka zdjęć naszego domku :)

marysia_
26-04-2010, 19:41
Na ścianie widoczna nasza cegiełka w salonie, na klatce schodowej i w otwartym pokoju na górze, jeszcze nie wykończona i nie zafugowana więc nie robi jeszcze takiego efektu jak powinna ale juz nie długo zostanie wykończona jasną beżową fugą. na zdjęciu widać też naszą barierkę schodową, zresztą dziś założoną :) To różowo, malinowe to nasza wspaniała sypialnia :)

Marlena&Marcin
26-04-2010, 19:53
Marysia ciekawa aranżacja.. ten otwarty pokój u góry ma czemuś/komuś służyć?

marysia_
26-04-2010, 19:58
Tak, będzie tam TV, bo w dziecięcych pokojach telewizorów nie przewidujemy, kanapa regał z książkami i dwa przyrządy do ćwiczeń, jakiś steper albo rowerek. Będzie to moje miejsce kiedy pokłócimy się z narzeczonym :) on ma gabinet a ja otwarty pokój :)

marysia_
26-04-2010, 20:01
A to nasz kominek :)

marysia_
26-04-2010, 20:02
Kominek zrobiony jest z piaskowca i marmuru, takie też będą schody, podstopnice z piaskowca a stopnie z marmuru.

opal101
26-04-2010, 20:07
Podaj maila to wyślę wam skan projektu stropu gęstożebrowego z usuniętym jednym słupem

Dzień dobry. Panie Arturze jeżeli to możłiwe proszę o przesłanie tego skanu na maila: [email protected] Serdeczne dzięki :)

ktmmau
26-04-2010, 20:53
Witam. Wiem że to nie to forum to mam prośbę do wszytkich wybudowanych, którzy pozbyli się dolnego pokoju i słupa. Ja również chcę powiększyć salon a buduję rodo5g2 strop jest ten sam co w rodo 6g2. Czy ktoś może przesłać mi skan stropu Teriva wraz z zestawieniem elementów. Mój adres [email protected] z góry dziękuję.

aLien01
26-04-2010, 21:07
Maila ze skanem stropu wysłałem do was. Jutro z pracy wyśle wam zestawienie materiałów jakie dostałem z hurtowni na ten strop.

ktmmau
26-04-2010, 21:35
aLien01.
Dzięki serdeczne

Cecil
27-04-2010, 08:05
marysia cegła przepiękna, też chce ja mieć we wnętrzach, choć o klatce schodowej nie myślałam.

TAR
27-04-2010, 13:07
.....

Marlena&Marcin
27-04-2010, 14:04
Aniu może za dużo się naoglądałaś? Może pierwsze pomysły są najwłaściwsze? Pamiętam kiedyś chciałaś białe łazienki :)
A siły teraz potrzebujesz podwójnie.. bo ta końcówka jest najgorsza... :/

aLien01
27-04-2010, 14:28
Potwierdzam to co piszą Marlena&Marcin w tej chwili jest u mnie 5 ekip każda od czego innego, co chwilę coś chcą, co chwilę jakaś decyzja. Najgorsze są nieporozumienia z ekipami wtedy akurat ja najbardziej się denerwuje. I co najważniejsze pieniądze się kończą a jeszcze trochę jest do zrobienia. Mam nadzieje wprowadzić się na koniec lipca jak będzie zobaczymy.

TAR
27-04-2010, 14:31
.....

TAR
27-04-2010, 14:37
....

aLien01
27-04-2010, 14:47
Alien wez mnie nie strasz, ja od wykonczeniowki biore jedna ekipe i umowilam sie znimi ze zapotrzebowanie robia raz na koniec tygodnia, ja zamawiam w hurtowni a jesli im czegos bedzie brakowac to maja sami z hurtowni sobie przywiezc. Instalacje prawie na ukonczeniu, mysle ze cala "akcja instalacyjna" skonczy sie w przeciagu 2 tygodni. Ja tez sie chce wprowadzic na koniec lipca , poczatek sierpnia - choc watpie czy zdaze. Na razie mam chęć pojechac gdzies na Karaiby :D

TAR Do wykończeniówki mam jedną ekipę ale robią mi teraz elewacje, hydraulicy kończą kotłownię, na finiszu mam zabudowę poddasza a kolejna ekipa kończy gładzie masakra

adamki2
27-04-2010, 15:38
U nas wykończeniówka trwa. Czas ucieka nieubłagalnie. Do końca maja coraz bliżej. U nas jest jedna stała ekipa, w osobie szwagra i bratanka, którzy zawodowo zajmują sie wykończeniówką, ale co dzień wchodzi ktoś jeszcze, a to płytkarz,a to stolarz, a to ktoś od alarmu, od kablówki teraz ludzie od kominków. Mamy dobrze bo szwagier czuwa nad wszystkim. Potwierdzam, że pierwszy pomysł jest najlepszy. W międzyczasie zmianiełam zdania kilka razy ale jak doszło do decyzji wróciłam do pierwotnej koncepcji. Oto efekty kilku ostatnich dni, zdjęcia zrobiłam dzisiaj.
Nasze schody
http://images37.fotosik.pl/283/d214ffd148a239cbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/288/b908760feadc0ddcmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Kominek w budowie
http://images48.fotosik.pl/288/878da022e2c1800bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
pokój nad garażem
http://images38.fotosik.pl/284/82d5c101805a622fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Pokój górny mały - nasza sypialnia
http://images35.fotosik.pl/142/5430a4b245484646med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/284/9167ae52720e862amed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Pokój 3,5 letniej Zuzi, przed drugim nakładaniem farby, na jednej ze scian będzie jeszcze tapeta w kwiaty
http://images43.fotosik.pl/288/6513a5db0068935dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images36.fotosik.pl/175/3db769051647b715med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Pokój 1,5 rocznej Oli, biało-różowy
http://images36.fotosik.pl/175/fecdaa98372767bcmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Nasze rozwiązanie problemu ze słupem, półki z podświetleniem,białe plamy to miejsce na tapetę
http://images35.fotosik.pl/142/e011b3f44450866dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pozdrawiam

Brygida i Jarek
27-04-2010, 18:48
adamki2 trzymamy kciuk żeby udało sie zdążyć na czas z wyprowadzką, my musimy wyprowadzić sie do 20 sierpnia ale marzy nam sie początek lipca ... trudno wszystko zgrać i podjąć tak wiele decyzji w krótkim czasie.
U nas poddasze, tynki, gładzie, sufity i ocieplenie robi jedna ekipa, ale też nie wszystko przebiega zgodnie z planem . Wciąż czekamy na drzwi i bramę, nie możemy przez to skończyć gładzi w holu, mamy jeszcze kilka drobnych przeróbek hydrauliki, ocieplenie budynku w trakcie.

TAR piszesz o łazienkach , rzeczywiście najtrudniej zdecydować jak je ułożyć, jak zaaranżować wnętrze... my już zdecydowaliśmy o wyglądzie górnej łazienki i mamy zamiar zacząć kładzenie płytek w najbliższy weekend. Wybraliśmy płytki Opoczno Capri fiolet łączony z kremem , po drodze wybieraliśmy inne kolekcje ale pierwszy pomysł jest zawsze najlepszy, zgadzamy sie z Marlena&Marcin , w czwartek zamawiamy meble do kuchni / ten wybór był tez bardzo trudny /.

aLien01 napisz coś jak będziesz wykańczał balkony ... to kolejny trudny temat do przerobienia.

pozdrawiamy "wykończonych"

agazaw
27-04-2010, 21:26
Jak ja wam zazdroszczę ja też chciałabym urządzać już nasz domek. Każdy domek jest piękny . pozdrawiam

Kallula
27-04-2010, 22:04
Cześć pozdrawiam Wszystkich Dawno nas nie było! Budujemy Rodo w okolicach Krakowa.Nie macie może stempli drewnianych za rozsądną cenę! Jesteśmy właśnie na tym etapie! Bardzo prosze o kontakt normalnie lub na priva! Pozdrawiam Kallula :):):)

mWilQ
28-04-2010, 07:23
adamki2: dokładnie w taki sposób chciałem wykorzystać słup w tym pokoju. Teraz dodatkowo widzę na zdjęciu jak to będzie wyglądało :). Kasia jeszcze oprócz tego rozwiązania sugeruje pełną ścianę i szafę w tej wnęce. Tak poza tym to bardzo u Was kolorowo. Trzymam kciuki za wprowadzenie się w terminie.

Kallula: podpytaj ekipę wykonawczą, może mają a się nie chwalą. Za drobną opłatą lepiej wypożyczyć niż kupić, bo raczej nic z tym później nie zrobisz.

gruszeczka1
28-04-2010, 14:29
Witam wszystkich po zimowej przerwie,jesteśmy na etapie dachu cieśle zaczeli kłaś więzbe ale mamy problem z wysokościa szczytu dachu w projekcie nie jest jednoznacznie napisane wyliczyli 477cm od stropu ale mówią ze jak zrobią taką wysokośc to wyjdzie bardzo ostry kąt dachu jak w domkach góralskich, proponują mi 450cm ale boje sie znowu będzie za mały kąt dachu POMOCY!!

greg123456
28-04-2010, 17:14
witaj gruszeczka1
Wysokosc 477 jest to dobra wysokosc jesli nie zmienialas wysokosci scianki kolankowaj i na pewno nie wyjdzie goralski. Niech Ci zaloza jedna pare od zewnatrz (kat miedzy krokwiami powinien byc rozwarty) i ocenisz sama sytuacje

aniak25
29-04-2010, 14:43
Witam Was kochani

Jak zwykle długa przerwa w pisaniu ale systematycznie czytam, podpatruje, szukam inspiracji i podziwiam postępy. Niedługo będę miała już swój komputer po naprawie więc uzupełnię dziennik o zdjęcia z budowy :)
Na razie kończymy stan 0. W związku z tym mam pilne pytanie. Czy ktoś z was robił tzw kapinos. Chcemy wysunąć pustaki o 4cm na zewnątrz i nie wiem czy tak można i jakie są przepisy jeśli chodzi potem o wymiary przy odbiorach i czy to jest faktycznie dobry pomysł skoro ocieplenie będzie 12-15cm a na fundamentach styro 10cm? Bardzo was proszę podpowiedzcie mi bo jutro już będą chyba wyprowadzać narożniki więc tak pilnie muszę wiedzieć.
No i jeszcze jedna sprawa czy ktoś robił słup w garażu miedzy bramami i ten koło schodów w domu murowany z bloczków fundamentowych czy wylewany całkowicie ze zbrojeniem w środku?

mWilQ
29-04-2010, 15:59
...Jeśli z opisu dobrze zrozumiałem, to nie ma sensu wysuwać pustaków. To co chcecie uzyskać wyjdzie z różnicy grubości styropianu. Poza tym to 4cm zmieni Ci powierzchnię domu. Jak przyjedzie marrudny inspektor, to może narobić niepotrzebnych problemów.

Namtar
29-04-2010, 16:01
aniak25
a wiec tak.... kapinos powiadasz z pustaka, hmm :)
Jesli nie to nie warto robic kapinosa z pustaka, tym bardziej ze bedziesz miala jeszcze ocieplony dom, ale uwazaj na jego wielkosc, przy ociepleniu fundamentu 10 i domu 12 to zaledwie ok 2 cm, wg mnie za malo. Ja robie ok 8 cm. a w praktyce moze nawet wiecej.
jesli chodzi o odbiory to mysle ze nie ma problemu, przeciez nie beda chodzic i patrzyc czy dom jest o 10 cm szerszy, nie dajmy sie zglupic.
Co do slupa w domu lepiej jak bedzie on wylany z betonu z dobrym zbrojeniem, wiadomo beton lubi jak sie co sciska :) , natomiast slup w garazu jesli nie bedzie on przenosil ciezaru deki to moze byc nawet z pustakow.

adamki2
29-04-2010, 20:25
To znowy nasze dalsze postępy z wykończeniówką. Pokoje na górze i nad garażem już pomalowane, zostały tylko białe miejsca na tapetę, która już kupiona czeka na swój czas. Dziś położono podłogi nad garażem, oraz w dwóch górnych pokojach. Już tylko położenie podłogi w pokoju koło łazienki, założenie futryn, tapety i można montoważ meble do pokojów córek. A jak będą już meble to będzie można powoli przenosić rzeczy dziewczyn, do nowych pokoi. Pomalowany został także wiatrołap, bo jutro przychodzą wstawić szafę.
http://images48.fotosik.pl/289/5124d0c089eec44cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images36.fotosik.pl/175/47f2799bcf9c875cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images40.fotosik.pl/284/3fa70b673a8f285amed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images35.fotosik.pl/143/8e704bff2803f200med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/289/6e16fd3717ae5667med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/288/f801f5c6c5cde744med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pozdrawiam

Brygida i Jarek
29-04-2010, 22:02
adamki2 miło patrzeć jak pędzicie do przodu z wykończeniem , gratulujemy!

A nam znowu przesunięto montaż bramy garażowej na przyszły tydzień , drzwi wejściowe mamy mieć montowane 4 maja ... oby bo już zapomnieliśmy co zamówiliśmy...
Nasz domek został już niemal cały przykryty styropianem / 14 cm/

http://images45.fotosik.pl/289/706b10cacf4a6139med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/284/21c7c59a617a8877med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Znaleźliśmy zdjęcie wykończonego płytką balkonu ... wygląda ładnie ale czy nie będzie zaciekać woda? napiszcie swoje uwagi ...
http://images43.fotosik.pl/289/005010ad5ec5d65b.jpg (http://www.fotosik.pl)

pozdrawiamy

Namtar
30-04-2010, 09:12
Z tym balkonem to moze byc roznie, ze zdjecia wynika ze płytki są odsuniete od pozostalej pionowej powierzchni tworzac kapison, ale ze to wystarczy...wg mnie nie. Myle ze przy takiej duzej powierzchni pionowej kapinos powinien byc wiekszy.
Kto zaryzykuje...

Namtar
30-04-2010, 14:00
Czy dawaliscie miedzy styropian a wylewke folie budowlana? zwlaszcza chodzi mi o wylewki na poddaszu
po jakim czasie mozna chodzic po wylewce, czy tydzien czasu wystarczy? chcialbym zaczac ocieplac poddasze a wylewke maja mi rodzic w Swieto Pracy.

misiowiec
30-04-2010, 19:55
Witam

Jak dobrze pójdzie to od wtorku wchodzi do nas ekipa i zacznie się budowa piwnicy :)
Ale żeby nie było tak łatwo wykonawca zasiał ziarnko niepewności:/
W projekcie rodoska podpiwniczonego ściany fundamentowe/piwniczne są wylewane z betonu zbrojonego.U nas projektantka robiąca adaptacje przerobiła projekt i ściany piwnicznę 24cm gr. są zaprojektowane z bloczka betonowego i dodatkowo ściany są wzmocnione słupami zbrojonymi (wylewanymi na budowie) biegnącymi od ławy fundamentowej do wieńca stropu nad piwnicą.Dla mnie wszystko było ok do czasu kiedy wykonawca zwrócił mi uwagę ,że na ścianę ,która będzie obsypana ziemią będzie wywierana duża siła i w związku z tym proponuje żeby ściany budować z bloczka ale na grubość 38cm czyli bloczek w poprzek.Mówi ,że jak sie zrobi zgodnie z tym co zaprojektowała projektantka od adaptacji to po kilkunastu latach może grunt wpychać ściany do środka :/ i bądz tu mądry teraz:/
Może podpowiecie jak to było na waszych budowach i jak wkońcu zostało wybudowane.My mamy jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji ale nie chcielibyśmy popełnić błędu .

Marlena&Marcin
30-04-2010, 22:55
Czy dawaliscie miedzy styropian a wylewke folie budowlana? zwlaszcza chodzi mi o wylewki na poddaszu
po jakim czasie mozna chodzic po wylewce, czy tydzien czasu wystarczy? chcialbym zaczac ocieplac poddasze a wylewke maja mi rodzic w Swieto Pracy.
Folii pod styropian na poddaszu się nie daje, a jeśli chodzi o wylewki to jeśli będzie mieszanka półsucha (jak u nas) to można po tym chodzić już na drugi dzień :) oczywiście delikatnie...
Pozdrawiamy.

adamki2
01-05-2010, 09:44
Nasze dalsze postępy w wykończeniu domku. W wiatrołapie wczoraj zamontowano szafę, jeszcze bez jednych drzwi bo nie dojechały zawiasy. Zamontowano sprzęty w kuchni, jeszcze trzeba założyć dolną listwę pod meblami i kuchnia gotowa.W dolnej łazience założono drzwi szklane do schowka, pod schodami. Większość budujących zlikwidowała ten zakamarek, my postanowiliśmy wykorzystać każdy fragment domu. Schowek okazał się duży i na pewno będzie bardzo przydatny, bo każdy coś chomikuje. Wczoraj jeszcze późnym wieczorem montowano nam kabiny w obu łazienkach, skończono dopiero około północy, ale już działają. Kiedy to piszę mój mężulek znów szykuje się na działkę aby uczcić 1 maja ciężką pracą.
Szafa w wiatrołapie
http://images46.fotosik.pl/288/993884b37a98a106med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Kuchnia
http://images44.fotosik.pl/289/16c0f0307ed120fdmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images47.fotosik.pl/289/29ab5c0226efb417med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Drzwi do schowka w dolnej łazience
http://images36.fotosik.pl/176/a2b2051e0f52e576med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/289/005d4d5a6d481848med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Kabina w górnej łazience
http://images45.fotosik.pl/290/2b3157cf7ac82b86med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images42.fotosik.pl/201/b05f53dfc9d7c7a4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pozdrawiam budujących, mam nadzieję, że może nasze rozwiązania dla niektórych będą pomocne podczas budowy

Brygida i Jarek
01-05-2010, 11:20
Czy dawaliscie miedzy styropian a wylewke folie budowlana? zwlaszcza chodzi mi o wylewki na poddaszu
po jakim czasie mozna chodzic po wylewce, czy tydzien czasu wystarczy? chcialbym zaczac ocieplac poddasze a wylewke maja mi rodzic w Swieto Pracy.

Miedzy styropian a wylewkę dawaliśmy folię ( styropian, folia, siatka zbrojeniowa, wylewka) wylewkę robiliśmy półsuchą z mixokreta z dodatkiem włókien , chodzić można już było na drugi dzień mimo zimna za oknem /robiliśmy posadzki w lutym /.

adamki2 na pocieszenie dodam ,że my tez nie odpoczywamy 1 maja... mąż maluje sufity na poddaszu , praca uszlachetnia!
Z tym schowkiem w łazience to fajny pomysł, my go nie mamy bo zrobiliśmy wnękę pod schodami od strony salonu, planujemy tam półki.
Przyglądamy się jak położyliście płytki pod okapem w kuchni, tez chcemy pociągnąć pas płytek do sufitu, meble już mamy zamówione , będą bardzo jasne z aluminiowymi dodatkami a płytki podobne do tych jakie macie pod okapem. Planowaliśmy jasna podłogę ale przy jasnych meblach doradzono nam ciemną dla kontrastu.
Dla nas wciąż największym wyzwaniem jest urządzenie łazienek.

Pozdrawiamy ciepło

Namtar
01-05-2010, 17:05
Wlasnie wylewaja mi wylewki z mixokreta, wydaje mi sie ze fajnie im idzie, choc grubosc wylewki w salonie bedzie rozna, poziom styropianu nie byl tak fajny jak myslalem, roznica miedzy rogiem salonu od stronygarazu a kuchnia to 5 cm !!!! Jak to sie stalo???? Mam nadzieje ze podlogowce tak spore roznice w gruboci wylewki nie beda przeszkadzac. Niestety w garazu nie zmescil mi sie styro pod wylewka - jest to skutek popelnionego przez murarza bledu.
Jak myslicie (z wlasnego doswiadczenia) czy po tygodniu mozna juz zaczynac ocieplac poddasze i skladowac welne w garazu? Gosc od wylewki powiedzial mi ze mam poczekac miesiac !!!! Chyba w idealnych warunkach tak mogloby byc ale czas nagli.

Brygida i Jarek
01-05-2010, 22:01
Namtar my mieliśmy tez różnice poziomów miedzy salonem a kuchnią ok. 2 cm ale wyrównaliśmy ja grubszym styropianem pod wylewką.
U nas ekipa z ociepleniem poddasza weszła po tygodniu od wylewek a robiliśmy je w gorszych warunkach pogodowych niż są teraz / koniec lutego / ogrzewając dom dwoma piecykami węglowymi i jest ok.

pozdrawiamy

Marlena&Marcin
03-05-2010, 09:53
Wlasnie wylewaja mi wylewki z mixokreta, wydaje mi sie ze fajnie im idzie, choc grubosc wylewki w salonie bedzie rozna, poziom styropianu nie byl tak fajny jak myslalem, roznica miedzy rogiem salonu od stronygarazu a kuchnia to 5 cm !!!! .

to się (chyba) nadaje do poprawki... 5-10 mm ok.. ale 5 cm...

A my w ten długiii weekend odpoczywaliśmy z grabiami i łopatą w ogrodzie Jeszcze obowiązkowo czeka rododendron do posadzenia przed domem, kilka kwiatków dla koloru do skalniaka i trawka do zasiania.. i przód będzie ukończony.

Iwona&Tomek
03-05-2010, 10:15
Witam

(...)
W projekcie rodoska podpiwniczonego ściany fundamentowe/piwniczne są wylewane z betonu zbrojonego.U nas projektantka robiąca adaptacje przerobiła projekt i ściany piwnicznę 24cm gr. są zaprojektowane z bloczka betonowego i dodatkowo ściany są wzmocnione słupami zbrojonymi (wylewanymi na budowie) biegnącymi od ławy fundamentowej do wieńca stropu nad piwnicą.Dla mnie wszystko było ok do czasu kiedy wykonawca zwrócił mi uwagę ,że na ścianę ,która będzie obsypana ziemią będzie wywierana duża siła i w związku z tym proponuje żeby ściany budować z bloczka ale na grubość 38cm czyli bloczek w poprzek.Mówi ,że jak sie zrobi zgodnie z tym co zaprojektowała projektantka od adaptacji to po kilkunastu latach może grunt wpychać ściany do środka :/ i bądz tu mądry teraz:/
Może podpowiecie jak to było na waszych budowach i jak wkońcu zostało wybudowane.My mamy jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji ale nie chcielibyśmy popełnić błędu .

U nas bloczki betonowe M-6 kładzione "normalnie", nie -w poprzek. Zarówno kierownik budowy i wykonawcy nic nie kwestionowali. Gotowy projekt z archonu ma kilka "baboli", które można usunąć - np. słupy, zarówno w salonie, jak i na poddaszu (źle zaprojektowana więźba - nasz cieśla ma to wyprostować)...
Może wpływ ma tu rejon Polski - my budujemy w Wielkopolsce.
A tu dowód - nasza piwniczka w grudniu :
http://www.fot7.nazwa.pl/budowa/piwnica4.jpg

Pozdrawiam

Brygida i Jarek
03-05-2010, 12:19
Iwona&Tomek rzeczywiście w projekcie jest kilka jak to nazwaliście "baboli", my tez mamy zmienioną konstrukcje i grubość więźby celem usunięcia słupów na poddaszu, zlikwidowany jeden słup na dole / ile z tym było problemów ze strony projektanta/.

Czy ktoś z budujących ma zamiar założyć klinkierowe parapety zewnętrzne? Domek jest w trakcie ocieplania, czy parapety założyć teraz czy po tynkach?

pozdrawiamy

Cecil
04-05-2010, 09:56
misiowiec potwierdzam wersję Iwona$Tomek piwnica z bloczków fundamentowych.
Nikt nie kwestionował. Po zimie piwnica suchutka i wszystko cacy.

Pozdrawiam piwnico maniaków :)

misiowiec
04-05-2010, 19:00
Dziekuję za odpowiedź :)

Dzisiaj przeliczałem potrzebną ilość bloczków na ściany fundamentowe i wyszło mi ,że tyle bloczków co mamy kupione to powinno wystarczyć na wybudowanie 3 ścian zewnętrznych murujac bloczkiem wpoprzek. Zastanowimy się nas tym bo materiał i tak już kupiony :)

A co do słupów w salonie to my mamy zaplanowany strop nad parterem z płyt stropowych i tak nam projektantka wymysliła ,że nie będzie w salonie żadnego słupa.Jest to dla nas istotne gdyż planujemy zlikwidować gabinet na parterze.

Co do więźby to my zastanawiamy się czy nie zwięszyć wysokości krokiew na dachu ,żeby dało się ułożyć grubszą warstwę wełny mineralnej ale to nie w tym roku :)

Kasia1314
05-05-2010, 12:57
Powiedzcie proszę konkretnie co z tą więźbą jest nie tak bo mam zamiar zamówić drewno! Pilnie proszę o odp. Pozdrawiam.

Iwona&Tomek
05-05-2010, 14:04
Powiedzcie proszę konkretnie co z tą więźbą jest nie tak bo mam zamiar zamówić drewno! Pilnie proszę o odp. Pozdrawiam.

Tak fachowo tego nie powiem - budowlanka to nie moja branża. Nam przeszkadzało w projekcie to, że wychodzą słupy drewniane w pokojach na poddaszu. Chcieliśmy żeby cieśla z dekarzem coś nam podpowiedzieli - pracują razem i razem byli na negocjacjach. Cieśla jeszcze się doszukał, że można zmienić ilość krokwi i ich grubość, ale szczegółów nie znam. Wejdą na nasz dach jakoś koło 20 maja, jak murarze się zmobilizują i skończą swoje oraz jak Bozia da pogodę, to wtedy mogę się dowiedzieć konkretnie co zmienił.

Co do dachu mieliśmy założenia następujące :
- wykonawca na całość => więźba i dachówka, żeby nie było potem zwalania winy, że coś jest krzywo itp.
- wykonawca ma nam pomóc zamówić materiały na dach, tzn. obliczyć dachówkę, gąsiory, krawędziówkę
(wychodzą niezłe cyrki jak pójdziesz z projektem do kilku hurtowni), zamówić więźbę i łaty.
- dostosować długość krokwi do wybranej dachówki, żeby nie trzeba było ciąć dachówek !
- spisujemy umowę - wiadomo gwarancja.
Nasze zadanie to :
1. casting na "dachowca"
2. wybór dachówki.
3. wybór dostawcy dachówki (cena + możliwość zwrotu jak coś zostanie).
4. wybór tartaku - cena kubika więźby.

Jeżeli to kogoś interesuje - będziemy mieli Rupp Ceramikę Rubin 13V tek - komplet wyjdzie ok 16,5 tys (casting trwa). Więźba 700 zł/ kubik. Robocizna 12 tys.

Wracając do pytania - po co Ty masz zamawiać ? Niech zajmie się tym wykonawca, dokładnie obliczy co i jak i ustali jakość drewna z tartakiem :)

TAR
06-05-2010, 14:37
....

mWilQ
06-05-2010, 19:11
U nas wczoraj do 22 wciagali kolektory na dach, na cale szczescie nikt nie spadl a kolektory wisza. Ekstra wygladaja :D po poludniu pochwale sie fotka. Milo mi rowniez doniesc, ze wentylacja z rekuperatorem zostanie ukończona w sobotę. Sama instalacja koletorowa prawdopodobnie tez zakończy się w sobotę. Mamy też juz zamontowany komin dwupłaszczowy do kotła gazowego oraz instalację nawiewu z kominka.
Od 15 maja wchodzą nam wykończeniowcy, mam nadzieje ze zdazymy z zakonczeniem elektryki - ostatnie przeróbki. No i wtedy kafelkowanie kotłowni i moga robić podłaczenia w kotłowni kolektorów, gazu, zbiornika itp. Czasu i kasy coraz mniej ;) Pozdr. A.

Tar gratuluje tempa i postępów. Zazdroszczę rekuperacji - mnie już na to nie stać :( P.S. czy wkład kominkowy masz z dystrybucją ciepłego powietrza, czy robisz jakiś niezależny nawiew? Napisz troszkę więcej szczegółów na ten temat. Jak można to chętnie poznam cenę wkładu i instalacji.

Pozdrawiam

TAR
06-05-2010, 20:17
...

mWilQ
07-05-2010, 11:40
Tar: Dzięki za informacje cenowe.
Jeśli mowa o wydatkach, to ile Was kosztowała podłogówka (całość: rurki, folie, rozdzielnie, akcesoria itd)? U mnie cały parter i górna łazienka.

Namtar
07-05-2010, 12:18
Pytanie do tych ktorzy maja juz plytki na podlodze polozone, jaka mieliscie przerwe miedzy wylaniem posadzek a klejeniem plytek? Czy pekaja?
nie wiem czy 2 miesiace na "dojrzewanie" wylewki to dosc?

mWilQ
07-05-2010, 13:35
Odkurzacz centralny:
Zastanawiam się ile potrzeba punktów do rodo. Wcześniej miałem wycenę na 3 i 4+2 i kwotowo oczywiście różnica jest ogromna (ze względu na moc centralki). Zależałoby mi na szufelce w kuchni. Punkt na dole zrobiłbym przy klatce schodowej, a na górze na ścianie na wprost od schodów. Licząc metry przewodu (9m) na upartego by wystarczyło.
Z drugiej strony szufelka przydałaby się w wiatrołapie i kotłowni (np przy drzwiach między tymi pomieszczeniami). Dobrze mieć jakiś odkurzacz w garażu (lepsze centralki mają podłączenie bezpośrednie). Jak to mądrze rozmieścić, żeby później nie kupować przenośnego odkurzacza? :D

Marlena&Marcin
07-05-2010, 15:10
Mamy 3 punkty + 2 szufelki: w pokoju nad garażem, na parterze (przy schodach, na ścianie łazienkowej), na piętrze przy łazience. Dodatkowo szufelki w kuchni i w wiatrołapie. W garażu jest centrala z mozliwością podłączenia rury.

Marlena&Marcin
07-05-2010, 17:02
Jak miałeś półsuchą mieszankę to możesz kłaść kafelki już po 2 tygodniach. My kładliśmy po miesiącu, nic nie pęka i jest ok :)

Brygida i Jarek
08-05-2010, 20:18
Jeśli mowa o wydatkach, to ile Was kosztowała podłogówka (całość: rurki, folie, rozdzielnie, akcesoria itd)? U mnie cały parter i górna łazienka.

My też mamy podłogówkę na całym parterze i w górnej łazience, koszt materiału : 3900 zł rurki + 3200 rozdzielacz i zestaw mieszający ( materiał Purmo).
Co do kominka to my tez kupowlismy wkład w LM za 2700zł, rozprowadzenie na górę z wyjatkiem pokoju nad garażem , obieg grawitacyjny, cały koszt z obudową i rozprowadzeniem 6700 zł / w tym koszt wkładu /, bedziemy obkładać płytkami kamiennymi, tak wygląda teraz po dziś robionych gipsach :
http://images38.fotosik.pl/288/f186984e6c663be5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

jesli chodzi o odkurzacz to mamy cztery punkty : przy kuchni na scianie od wykusza, przy schodach na scianie łazenkowej i dwa na gorze : na klatce i w pokoju nad garażem, centrale z mozliwościa podłaczenia rury bedziemy mieć w garażu.

U nas trwa ocieplanie domku no i w końcu po dwóch miesiącach zamontowano nam drzwi wejściowe .... ktos z forumowiczów pytał o okna oknoplast Kraków my mamy ich okna i drzwi wejściowe , bardzo solidne i ładnie wykonane. Wklejamy zdjęcie drzwi od wewnątrz, przeszklenie ładnie doświetla hol:
http://images48.fotosik.pl/292/ef087a04e4fb5777med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images49.fotosik.pl/292/8f76c47573fdb1bdmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jakie planujecie ogrodzenie frontowe?
Pozdrawiamy Wszystkich

et75
09-05-2010, 17:53
Witam wszystkich Rododendrowiczów!!! Mam prośbę, a w zasadzie dwie: czy ktoś mógłby udostępnić mi kosztorys prac budowlanych na maila??? Taki do załączenia do wniosku kredytowego. Adres e-mail: [email protected]
A drugie pytanie, to czy jest na forum ktoś, kto buduje lub może już zbudował Rodka w okolicach Wawy??? Chętnie byśmy przyjechali podpatrzeć co nieco ;-)))
Pozdrawiam

adamki2
09-05-2010, 18:40
Nasze kolejne poczyniania z wykańczaniem domu. Prace idą pełną parą, bo pierwszy etap przeprowadzki już w sobotę, a drugi w następną sobotę. Najpierw przewozimy rzeczy na górę i te meble które będą nam niepotrzebne przez kolejny tydzień. Od jutra wykańczanie salonu i gabinetu. Mam nadzieję, że nam się wszystko uda. Pozdrawiamy, trzymajcie za nas kciuki.
Skończony kominek, rozprowadzane ciepłego powietrza do wszystkich górnych pokoi i do pokoju nad garażem.
http://images43.fotosik.pl/292/9619233d5dab4fb5med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/292/eead0a9710d0123dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Pokój Oli, trwa skręcanie mebli
http://images38.fotosik.pl/288/18e33deea45b4acfmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images36.fotosik.pl/179/7efb20c0025e0430med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Pokój Zuzi, meble jeszcze w paczkach w garażu
http://images41.fotosik.pl/288/5781df77283c1386med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images42.fotosik.pl/204/c34d6e945dbf849fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Górna łazienka, czekamy na jeszcze jedną komodę pod okno
http://images48.fotosik.pl/292/9c2cb3a9e6b94d98med.jpg (http://www.fotosik.pl)

aLien01
09-05-2010, 20:04
Adamki2 bardzo ładne wnętrza i gratuluje. My jeszcze musimy po czekać mam nadzieje, że do końca lipca się wprowadzimy.

Brygida i Jarek
09-05-2010, 20:20
Adamki2 wasze tempo napawa nas optymizmem , że podobnie jak aLien01 wprowadzimy się w lipcu , w przyszłym tygodniu zaczynamy kafelkowanie ..
Ładnie sie u Was robi, zastanawiał nas efekt z tym różowym pokojem jak dojdzie tapeta ale wygląda bardzo fajnie, my też w pokojach dzieci chcemy dać częściowo tapety szczególnie w miejscach narażonych na zabrudzenie.
Pozdrawiamy.

Konto usunięte na żądanie
09-05-2010, 20:26
Dawno nie pisałem ale i nie było o czym :). Trzeba się wreszcie pochwalić MAMY pozwolenie na budowę. I to tyle bo na poziomie -0,4 m jest już woda :) a fundament ma być na -1,2m tak więc czekamy na ciepłe lato - bo na wiosnę już nie liczymy...

Mam kilka pytań i ew. prośbę - chodzi o babole w projekcie bo ktoś już wspomniał, więźba jest żle zrobiona - czy mógłby ktoś ew. napisać co dokładnie żebym wiedział na co się wyczulić.

Następne pytanie dotyczy komina - czy któś robił komin (ten w salonie) od piętra? - czyli na parterze pod stropem jakaś belka podpierająca oparta na ścianie nośnej - zyskać można ze 20 cm przez co kominek nie będzie przypominał bunkra.

Miło się patrzy jak Wasze rodoski rosną w siłę. Pozdrawiam i rzyczę powodzenia.

Marlena&Marcin
10-05-2010, 10:56
Następne pytanie dotyczy komina - czy któś robił komin (ten w salonie) od piętra? - czyli na parterze pod stropem jakaś belka podpierająca oparta na ścianie nośnej - zyskać można ze 20 cm przez co kominek nie będzie przypominał bunkra.


Komin od piętra to chyba nie bardzo :)
Po pierwsze - fundament pod komin, a po drugie - wyczystka do czyszczenia.
Pozdrawiam
Marcin

daro122
10-05-2010, 19:03
WITAM po długiej nie obecności. U mnie tylko praca praca i praca .W sobotę ukończyłem stan surowy otwarty (2,5 miesiąca-chyba ok) i na razie odpoczynek. Co prawda chyba muszę sprzedać swego rodka bo z kasą krucho wyszło. Ale jestem dobrej nadziei i będzie ok.

pozdrawiam wszystkich

http://daro122.fotosik.pl/albumy/709932.html

daro122
10-05-2010, 19:07
ja ciekawie zrobiłem, kom systemowy mam w ścianie a wyczystke w korytarzu do kuchni.Komi systemowy ma szerokość 33cm i jest w ścianie i dlatego mało wchodzi w salon.

daro122
10-05-2010, 19:10
Na pewno kominy systemowe, słup w salonie do likwidacji , wyjdzie super salon.Pomyśleć jakie ogrzewanie , czym i gdzie , bo można na dole pokombinować z kominem i wychodzi fajna łazienka i niezła kotłownia

aniak25
10-05-2010, 20:12
daro122

Widzę, że ty i kilka innych osób chowało kominy w ścianę, szczególnie chodzi mi o ten między garażem a salonem jeśli ktoś przenosił kotłownię do garażu. Mój majster mówi, że nie powinno się tak robić bo może i jest więcej miejsca i ładniej to wygląda ale komin cały czas pracuje i będą się cały czas pokazywać jakieś pęknięcia na ścianach przy tym kominie.

aLien01
10-05-2010, 20:17
Ja komin w salonie mam schowany w ścianie i żałuje, że nie schowałem drugiego przy kuchni.

aniak25
10-05-2010, 20:25
Jeszcze pytanie o słupy drewniane na poddaszu. Wg mojego majstra i kierbuda wychodzi, że stoją one sobie na środku na tropie. Przy terrivie nie jest to podobno takie proste bo ta przyjmuje obciążenie 150kg/m2 i nie może sobie taki słup podporowy stać. Niektórzy z was zmieniali położenie tych słupów ze względów estetycznych ale co z konstrukcją? Możecie mi powiedzieć jakie macie rozwiązanie czy nie było u was z tym problemu.

daro122
10-05-2010, 20:28
[QUOTE=aniak25;4109395]daro122

Widzę, że ty i kilka innych osób chowało kominy w ścianę,.................

jeżeli robisz komin z cegły to się nie martw, rób w ścianie nic sie nie będzie działo, natomiast system musi stać kolo sciany. system powinien sam stać na fundamencie i nie powinien przenosić żadnych nacisków ścian czy belek.

daro122
10-05-2010, 20:36
Ja tak zrobilem. Wylałem belke na odległości 1m.

agnieszkab50
10-05-2010, 21:59
Maila ze skanem stropu wysłałem do was. Jutro z pracy wyśle wam zestawienie materiałów jakie dostałem z hurtowni na ten strop.

przyłączam się do prośby o skan stropu teriva w RODO 6 na meila [email protected]. jesteśmy właśnie na etapie stanu O - mamy fundamenty!!!!! Z góry dzękuje.

Brygida i Jarek
10-05-2010, 22:25
My także mamy komin schowany w ścianie a kotłownie przeniesioną na tył garażu ( komin murowny z cegły ), ten od kominka mamy systemowy .
Więźba w projekcie jest bardzo "oszczędna", my mamy zmienioną konstrukcję więźby, większa grubośc belek i zmiany w sposobie wiazania , ale to ciesla i kierownik budowy powinni rozwiazać kwestie słupów na poddaszu, mozna schowac słupy w ścianie albo zmienic konstrukcje więźby i je zlikwidować.

TAR
11-05-2010, 15:51
.....

Marlena&Marcin
11-05-2010, 20:34
Heheh.. Aniu chyba nie zwichnie ;))
Wentylacja wyglada kosmicznie ;)))
ps. Jak tam zupa? Pożaru nie było?

........... a u nas praca pełną parą w ogrodzie :)) oj, to jest o wiele przyjemniejsze :))

Pozdrawiam, Marlena

TAR
12-05-2010, 10:20
.....

bogklo
12-05-2010, 10:54
Lena z Mazowieckiego
Ja też jestem w trakcie wykończenia Rodka 6..w chwili obecnej uładamy kafle.
Chcemy sami zabudować kominek, czy może ktoś podpowie jak to zrobić tanim kosztem.
[email protected]

Namtar
12-05-2010, 13:27
TAR
Pieknie wyglada ta wentylacja, czy wiszace przewody elastyczne w kolorze rozowym to kominek, czy dla odroznienia sa 2 kolory na nawiew i wyciag.
Masz juz moze zalozony Sinus?
Wczoraj jezdzilem caly dzien za drzwiami i .... nic
Pochwalcie sie prosze swoimi, jaki material (rodzaj drzewa), jak otwierane (na zewnatrz czy do srodka) i dlaczego wlasnie tak.

TAR
12-05-2010, 14:29
.....

mery_25
12-05-2010, 17:20
Witam dawno mnie tutaj nie było, u wszystkich jak widać ogromne postępy. Szczerze gratuluje. Przed nami dach. Z tego względu mam prośbę do tar, czy można prosić o taką orientacyjną cenę kosztu dachu. Ja mam jeszcze jeden problem jak to baba gdzie np. Suszyć pranie jeżeli nie robię osobnej pralni?????????? Pozdrawiam m

Brygida i Jarek
12-05-2010, 22:08
Mamy pytanko odnosnie kładzenia płytek: posadzki z mixokreta robilismy 25 lutego, montaz pieca mamy planowany na połowe czerwca więc o wygrzewaniu podłogówki nie ma mowy, czy możemy kłaść płytki na podłogę? Jak oceniacie prawdopodobieństwo popękania gresu... to spory wydatek i duzo pracy więc byłoby niemiłym zaskoczeniem pękanie podłogi... z drugiej strony gres juz czeka na położenie a czas goni...

Pozdrawiamy

eniac
12-05-2010, 23:09
Witam wszystkich

Podobnie jak większość budujących, rozgladam sie za kredytem hipotecznym na częśc inwestycji. Mam pytanie co myślicie o kredycie w euro?? Czy ktoś wybrał taką opcję?? Bo ja jestem skłonna "zaryzykować" wahania giełdowe biorąc pod uwagę że ta sama kwota kredytu a rata niższa o ok.200zł, a franki to już zupełnie nieopłacalne....

Pozdrawiam Mariola

eniac
12-05-2010, 23:14
Witaj mery jak tez jak to baba myslę ciągle o suszeniu prania:) I wymyśliłam że poświęcę na ten cel kawałek pokoju nad garażem a reszta pomieszczenia to będzie tzw graciarnia/strych Czy jest cos złego w tym myśleniu jak się jest na etapie fundamentów??? Pewnie potem będzie mi żal tego pokoju ale myślę że on będzie najzimniejszy a graty i pranie tez gdzieś trzeba umieścic jak sie nie ma piwnic...
CO Wy na to?

pozdrawiam Mariola

Namtar
12-05-2010, 23:15
Odnosnie kladzenia plytek na podlogowke - mam podobny dylemat, niestety wszyscy dookola mowia mi ze przed "wygrzaniem" podlogi kladzenie plytek to duze ryzyko, prawie na 100% ktoras peknie. Nie wiem czy to prawda ale Oni (gosc od wylewek, glazurnik, inspektor bud.) maja wieksza praktyke niz ja.
Przesunalem wiec kladzenie gresu w salonie do czasu podlaczenia pieca i wygrzania podlogi.

Brygida i Jarek
12-05-2010, 23:47
Namtar czyli nie tylko my mamy wątpliwości co do płytek ... posadzkarz twierdzi ,że można kłaść bez ryzyka pod warunkiem ,że wygrzewanie posadzki będzie powolne i przy niskich temperaturach... my raczej zaryzykujemy bo na początek czerwca mamy montaż mebli kuchennych.
Patrzymy na ta naszą chałupkę i aż przerażenie nas ogarnia ile jeszcze roboty przed nami...
Pozdrawiamy szczególnie Tych wykończonych wykańczaniem !

mWilQ
13-05-2010, 00:00
Witam wszystkich

Podobnie jak większość budujących, rozgladam sie za kredytem hipotecznym na częśc inwestycji. Mam pytanie co myślicie o kredycie w euro?? Czy ktoś wybrał taką opcję?? Bo ja jestem skłonna "zaryzykować" wahania giełdowe biorąc pod uwagę że ta sama kwota kredytu a rata niższa o ok.200zł, a franki to już zupełnie nieopłacalne....

Pozdrawiam Mariola

Zupełnie nieopłacalne to jest branie kredytu w polskiej walucie. Wśród moich znajomych, którzy wzięli lub mają w planach brać kredyt i są po wstępnych analizach, złotówka wychodzi najdrożej. Przy euro będzie kilka stów w kieszeni. Nie wiem dlaczego mówisz, że frank jest nieopłacalny. Teraz stoi wysoko, więc trzeba się nad nim zastanowić. Nie mam pojęcia o bankach, ale na chłopski rozum, lepiej brać jak jest wysoko i spłacać jak będzie niżej, a przy takim kursie jest na to duże prawdopodobieństwo. Ja niestety miałem odwrotną sytuacje, ale mimo wszystko i tak jestem zadowolony. Kredyt we frankach na 300tyś. to ok 700franków miesięcznie, a w złotówkach ok 3000zł. Po przeliczeniu mamy prawie tysiąc zł różnicy. (okres spłaty 30lat, warunki dalej mówią o spłacie kredytu przed czasem - można wynegocjować beż żadnych dopłat itd.)

Marlena&Marcin
13-05-2010, 08:19
Biorąc kredyt walutowy ponosisz ryzyko kursu (euro może się bardzo umocnić - i historia jak z frankiem... kuzynowi rata wzrosła o 400 zł jak tak wysoko frank podskoczył), jak waluta w ciągu roku wzrośnie ok 5% to kapitał też Ci wzrośnie (przy 300 tys ok. 15 tyś - ostatnio oglądałam taki fajny program o kredytach :))) ale biorąc dzisiejsze realia hmm.. ciężko jest wywalczyć w PLN dobre warunki.. wszystko kwestia dopasowania :))

My mamy kredyt w PLN, kiedy zaciągaliśmy nie było innej opcji (wstrzymane kredyty w walutach) w bankach które wybieraliśmy, a w innych oprocentowanie i marże były kosmiczne... ale wynegocjowaliśmy marże 0,9% ogólnie minimum.. przy kwocie 183 tyś rata 960zł .. więc do przełknięcia :) a warunki wcześniejszej spłaty 0zł, a i jak się tak patrzy to Wibor ciągle spada :))

Oczywiście mam cichą nadzieje, w ciągu kilku lat to spłacic a nie ciągnąć to przez 30 lat (przy takiej kwocie kredytu łatwiej coś odłozyć... :)

TAR
13-05-2010, 08:45
.....

TAR
13-05-2010, 08:48
.....

mWilQ
13-05-2010, 08:57
Biorąc kredyt walutowy ponosisz ryzyko kursu (euro może się bardzo umocnić - i historia jak z frankiem... kuzynowi rata wzrosła o 400 zł jak tak wysoko frank podskoczył), jak waluta w ciągu roku wzrośnie ok 5% to kapitał też Ci wzrośnie (przy 300 tys ok. 15 tyś - ostatnio oglądałam taki fajny program o kredytach :))) ale biorąc dzisiejsze realia hmm.. ciężko jest wywalczyć w PLN dobre warunki.. wszystko kwestia dopasowania :))

My mamy kredyt w PLN, kiedy zaciągaliśmy nie było innej opcji (wstrzymane kredyty w walutach) w bankach które wybieraliśmy, a w innych oprocentowanie i marże były kosmiczne... ale wynegocjowaliśmy marże 0,9% ogólnie minimum.. przy kwocie 183 tyś rata 960zł .. więc do przełknięcia :) a warunki wcześniejszej spłaty 0zł, a i jak się tak patrzy to Wibor ciągle spada :))

Oczywiście mam cichą nadzieje, w ciągu kilku lat to spłacic a nie ciągnąć to przez 30 lat (przy takiej kwocie kredytu łatwiej coś odłozyć... :)

Hej. Marże masz niską, a jakie masz oprocentowanie kredytu? U mnie z początkowej marży 1,5% udało się wynegocjować 0,5% i również dali nam możliwość spłaty kredytu wcześniej bez dodatkowej opłaty. Oprocentowanie mam teraz 1,85%. Z tego co się orientowałem to w złotówkach ciężko zejść poniżej 8. W jakim banku masz kredyt i czy 960zł to spłata całości, czy tylko odsetek? Pytam z ciekawości, bo czeka mnie dobranie kredytu, a we frankach w tym momencie to nie mam co liczyć.

Marlena&Marcin
13-05-2010, 09:07
Spłacamy już kredyt w całości, 4,86% (%+marża), kredyt w Pekao SA.. jak płaciliśmy odsetki to był groszowe sprawy.. od 120 do 400 zł

ps. wczesniej jak wibor był większy %+marża 5,18% przez rok nie przekroczyliśmy (do góry) tej sumy, teraz spadło :))

opal101
13-05-2010, 11:21
Jak rozwiązaliście problem instalacji elektrycznej. Czy ktoś ma jakiś schemat? Gdzie jest umieszczona skrzynka z bezpiecznikami???

TAR
13-05-2010, 14:14
.....

mWilQ
13-05-2010, 17:12
U mnie elektryka wylądowała w pomieszczeniu technicznym przy oknie. Kable z poddasza spotykają się w górnej łazience i schodzą przez strop w pionowo w dół. Tak jak koleżanka napisała. Projekt jest tylko poglądowy. Jak pasuje Ci rozmieszczenie pomieszczeń i ich wykończenie to można spokojnie na nim bazować. U mnie również było sporo zmian, stąd indywidualne podejście do elektryki.

lenka17
13-05-2010, 20:25
witam Mam pytanie do seiller1


Jestem nowym posiadaczem projektu Rodo 6 .Możesz napisac jak rozwiazales boczna elewacje że okna wyszły Ci dokładnie na srodku wykusza? możesz zrobić zdjęcie tej bocznej elewacji nad wykuszem. CZy ktos moze wybudowal ten domek w okolicach Kielc?Chętnie bysmy zobaczyli ten domek na żywo.Dziekuje

eniac
13-05-2010, 21:46
Witam mWilQ

kredyt we frankach odpada chyba dla większości bo daje go POL BANK cyzli bank grecki, który wśród bankowców budzi blady strach, i Nordea ale zarobki trzeba mieć tu kosmiczne. O innych nie słyszałam.
Co do kredytu w Euro to proponują mi przy 180tys spłata 28lat zł oprocentowanie 3,35 prowizja proocyjnie 0 ale aż 3,25 za przymusowe wykupienie ubezpieczenia od utratry pracy i coś od strony zdrowia dodają. BANK PKO BP rata miesięczna kredytu w euro wychodzi ok 900zł a kredytu w zł ponad 1100zł )wszystko raty stałe).
Jeżeli braliście juz kredyt moze podpowiecie mi jak można coś wynegocjować z bankiem????

pozdrawiam Mariola

mWilQ
13-05-2010, 23:06
Hej, za mnie robią to specjaliści od kredytów (mają swój profit z banku). Nie martwię się, że o czymś zapomnę. Dla mnie to super rozwiązanie, bo nie muszę sprawdzać oferty w kilku bankach, oni znają je na bieżąco i zawsze polecają ten z najlepszymi warunkami. P.S. u mnie kredyt we frankach był wzięty w dombanku (getin). Niestety nie dostałem tyle ile chciałem i tak jak pisałem, muszę coś dobrać. Warunki na dobranie kredytu we frankach są tragiczne, więc bardziej będzie się opłacało wziąć kredyt w euro (większy), spłacić kredyt we frankach i różnicę wykorzystać na budowę. W naszym kraju wiecznie trzeba kombinować.

Marlena&Marcin
13-05-2010, 23:09
Aniu jaki ładny pierwszy mebel :)) Gratuluję! o widze że i Kia(anka) się na drugim planie wkręciła :))

eniac my korzystaliśmy z doradcy finansowego (osoba prywatna nie z biura) i ona porównała oferty, znalazła nam kredyt i załatwiła dobre warunki

kacha30
14-05-2010, 16:16
Witam wszystkich forumowiczów :) Wątek śledzę od dawna gdyż zamierzam wybudować rodoska...
No i mam dylemat - czy ktoś słyszał o tym projekcie ale w wersji z bali drewnianych? Rozważam mocno taka opcję po rozmowie z wykonawcą takich domów. Macie wybudowane już domy, niejedno przeszliście :) Czy wyjdzie ekonomiczniej niż murowany? I pytanie podstawowe - ile wynosi orientacyjny koszt fundamentów oraz instalacji elektrycznej, co i wodnej - przewertowałam wszystkie strony - dane cenowe jakie są podane podejrzewam już deczko nieaktualne :)

Brygida i Jarek
14-05-2010, 20:56
[QUOTE=kacha30 ile wynosi orientacyjny koszt fundamentów oraz instalacji elektrycznej, co i wodnej - przewertowałam wszystkie strony - dane cenowe jakie są podane podejrzewam już deczko nieaktualne :)[/QUOTE]

Ciekawy pomysł z tą wrsją z bali... czy to wersja bardziej ekonomiczna od murowanej ... nie mamy pojecia.
Co do kosztów instalacji co to nas wyniosła ona na stan obecny czyli bez pieca / z grzejnikami / ok. 20 tyś., uzbrojenie kotłowni z piecem to u nas jakieś 10 tyś. , ale to kwestia jak planujesz ogrzewać dom. Instalacja wod.-kan. to u nas koszt ok. 3,5 tyś., elektryke robilismy we własnym zakresie więc nie pomożemy.Koszt naszych fundamentów to ok. 26 tyś.
Duże koszty pochłania wykończeniówka ... właśnie się z nią zmagamy, ale to juz inny temat.

Pozdrawiamy.

jomar2002
14-05-2010, 22:28
Witam wszystkich miłośników Rodoska.Nie zawsze mamy możliwości by na berząco śledzić postępy prac, ale fotki same mówią za siebie.Rodoski rosna jak grzyby po deszczu i pieknie się prezentują.My jesteśmy teraz na etapie oczekiwań za tynkarzami.Jeśli ktoś z Was jest już po ociepleniu poddasza to bylibyśmy wdzięczni jak to u was wyszło cenowo.Jak narazie były dwie firmy od ocieplenia poddasza i wycenili robociznę na 44złm2, a druga ekipa 35zł m2 (stan do malowania) Ile m2 jest do ocieplenia w Rodo G2 i jaki jest orientacyjny koszt lub potrzebne metry materiału czyli wełna, stelarze, regips.itp.z góry dziękujemy za odp. pozdrawiamy

mWilQ
14-05-2010, 23:00
Kacha30 ja również przed rozpoczęciem rozmawiałem ze swoim wykonawcą o postawieniu domu z bali (tzn. miałem taką propozycję). Zdecydowałem się jednak na postawienie domu z tradycyjnych materiałów. Przy domku jednostanowiskowym musisz wziąć pod uwagę wszystkie roboty ziemne od ściągnięcia humusu, po wykopanie ław. Potrzebujesz na fundament stal zbrojeniową, ok tysiąca bloczków, sporo cementu i piasek do zasypania ścianek. Dolicz robociznę wg cennika regionu i będzie cena za zerówkę.

lenka17
14-05-2010, 23:38
Własnie zamierzam kupic materiał ,Mozecie napisac jakie bloczki najlepiej nadaja sie na fundamenty i ile potrzeba ich na Rodoska.Po ile ostatnio płaciliscie?

aLien01
15-05-2010, 08:34
Własnie zamierzam kupic materiał ,Mozecie napisac jakie bloczki najlepiej nadaja sie na fundamenty i ile potrzeba ich na Rodoska.Po ile ostatnio płaciliscie?

Ja potrzebowałem 2000szt. ale ze względu na to, że miałem dużo humusu do zdjęcia wyszły mi głębokie fundamenty (11 warstw pod domem i 9 pod garażem). Co do samych bloczków to nie ma za bardzo dużego wyboru.

JACEK&MONIA
15-05-2010, 16:28
Witamy wszytskich dlugo nas nie bylo :)

Widze ze u wszytskich praca idzie do przodu.
My wreszcie zaczynamy stan zero.
Mam pytanko czy cena 13-15 tys to dobra cena za wykoanie fudamentow w malopolsce?
Oczywiscie po wykonaniu wstawie fotki :)
Pozdrawiam wszytskich

mWilQ
15-05-2010, 17:48
Witamy wszytskich dlugo nas nie bylo :)

Widze ze u wszytskich praca idzie do przodu.
My wreszcie zaczynamy stan zero.
Mam pytanko czy cena 13-15 tys to dobra cena za wykoanie fudamentow w malopolsce?
Oczywiscie po wykonaniu wstawie fotki :)

Pozdrawiam wszytskich

Z materiałem, czy bez? Jeśli to kwota za samą robociznę, to bym się rozeznał u innych wykonawców w Twojej okolicy. Ja za cały dom zapłaciłem 25tyś.

szumlasu
15-05-2010, 19:46
ja za fundamenty zapłaciłem 4 tys

aniak25
15-05-2010, 21:09
Grupo ratuj, jak zwykle mam kolejny problem. Schody na naszym rodku. Kto miał problem i jak go rozwiązał? Schody wchodzą do salonu przy wstępnym rozrysowaniu. Ja sobie wymyśliłam ze nie będzie zabiegu tylko spocznik na całą szerokość a wejście do pokoju nad garażem na wprost dolnego biegu. No i klops. Aby to zmienić z majstrem uzgodniliśmy że nie będzie jako takiego spocznika tylko przesuniemy go jakby nad garaż (powstanie mały korytarzyk 2m szeroki x 0,8m głęboki) a potem już zwężony tak jak w projekcie. Myślicie że to dobre rozwiązanie? czy ktoś tak ma? Jeśli możecie to wklejcie zdjęcia schodów waszych i podajcie wymiary stopni.

podrawiam

Kasjan Kowalczyk
16-05-2010, 07:22
Witam,wszystkie Rodosy,wiem że odpowiedź padała na forum,napiszcie jak w prosty sposób wkleić zdjęcia ?
Chciałbym pokazać efekty moich starań.Może niektóre,będą dla Was ciekawe...

mWilQ
16-05-2010, 13:22
Grupo ratuj, jak zwykle mam kolejny problem. Schody na naszym rodku. Kto miał problem i jak go rozwiązał? Schody wchodzą do salonu przy wstępnym rozrysowaniu. Ja sobie wymyśliłam ze nie będzie zabiegu tylko spocznik na całą szerokość a wejście do pokoju nad garażem na wprost dolnego biegu. No i klops. Aby to zmienić z majstrem uzgodniliśmy że nie będzie jako takiego spocznika tylko przesuniemy go jakby nad garaż (powstanie mały korytarzyk 2m szeroki x 0,8m głęboki) a potem już zwężony tak jak w projekcie. Myślicie że to dobre rozwiązanie? czy ktoś tak ma? Jeśli możecie to wklejcie zdjęcia schodów waszych i podajcie wymiary stopni.

podrawiam

Schody proste, spocznik na całość, wejście jak w projekcie. Za słupem w stronę salonu mam pierwszy stopień i prawie cały drugi. Rozmiary mi wyszły 25cm głębokie i 20cm wysokie. Spocznik trzeba było zwęzić do 70cm. Ilość stopni (10 i 3: kąty proste).

mWilQ
16-05-2010, 13:26
Witam,wszystkie Rodosy,wiem że odpowiedź padała na forum,napiszcie jak w prosty sposób wkleić zdjęcia ?
Chciałbym pokazać efekty moich starań.Może niektóre,będą dla Was ciekawe...

Teraz jest możliwość dołączenia zdjęć do posta z poziomu forum. ("Dodaj grafikę). Możesz również skorzystać z portali hostingujących zdjęcia (fotosik, google picasa). Google ma przyjemny interfejs, dobrze się na nim ogląda zdjęcia, można tworzyć albumy tematyczne do których ustawiasz uprawnienia. Każde zdjęcie z w/w stron ma swój adres, który można wykorzystać np na tym forum.

JACEK&MONIA
16-05-2010, 16:10
Przepraszam za nie dokladne informacje jest to kwota calkowita, czyli material +robocizna i oczywiscie Pan koparkowy :)...
Pozdrawiam

szumlasu
16-05-2010, 16:59
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d9747c5e16a6600.html

mery_25
16-05-2010, 19:29
Witam wszystkich!! TAR dziękuję za odp, wydaje mi się, że koszt waszego dachu i jego robocizny jest ok. Wg naszych obliczeń potrzebne jest ok 40 tyś, ponieważ za robociznę wołają ok 20 tyś.
eniac pomysł z wykorzystaniem tego pokoju na suszarnię nie jest taki zły, ale rzeczywiście mi szkoda tego pokoju. Mąż obiecał mi kupić suszarkę elektryczną, ale czas pokarze.
Mamy jeszcze problem z przejściem z domu do garażu, chcieliśmy zamontować drzwi w byłej kotłowni ale jest tam za nisko. Jak to wygląda u was??????

eniac
16-05-2010, 20:11
DO JACEK&MONIA

Witam. Ja równiez jestem z małopolski (Tarnów) i dopiero co skończyliśmy wylewać fundamenty. Mnie to kosztowało dokładnie tyle:

Beton w sumie 10.000zł (mogło by byc mniej ale koparka wykopała za szeroko i za głęboko w sumie ok 2 tys w plecy:((((
Deski 2.500zł (5 kubików, trochę ich zostało ale przyda się na dach)
Drut 3.000zł (tu moze byc troszkę niedokładnie bo kupiliśmy stali za 6tys i okazało się że z połowa została ale z kolei na strop będzie jak znalazł...)
Geodeta 500zł
Robocizna 2.300zł (mogło być drożej ale nie mamy w ziemi szalowania tylko wylane do równa z poziomen a nad tym dopiero 20-60 cm szalowane)
Koparka 200zł (ale biorą więcej ok 500 tylko mój koparkowy spitrasił robotę....)
Inne 500zł (jakieś gwoździe, paliki, piwo dla robotników:)))

W sumie wychodzi 19.000 zł do tego trzeba by jeszcze doliczyć ocieplenie fundamentów i zaliczkę dla kierownika budowy co może zamknie sie kwota 20.000
Do tej pory wydawało mi się że w miarę oszczędnie jest to zrobione. Jak by mi ktoś złożył teraz ofertę na 13 tys. za fundamenty to bym brała bez zastanowienia!!
Bo naprawdę ekipę mamy w miare tanią (inni pisza ze 4 tys..) a przed zakupem materiałów sprawdzaliśmy ceny w kilku miejscach.
Proponuję tylko upewnić się że w tej cenie jest wszystko bo naprawdę coś za tanio, nawet jak na małopolskę..
P.S a gdzie budujecie???

TAR
16-05-2010, 20:25
....

Brygida i Jarek
16-05-2010, 22:47
U nas niestey tez jest za nisko, mozna zrobic dodatkowy stopien jak Marlena i Marcin. My sie za pozno zorientowalsmy (instalacje juz byly w podlodze) no i nie chielismy pomniejszac pomieszczenia. Ostatecznie zrobimy od strony garazu drzwi przesuwne pelne w kasecie zamykane na klucz. Liczymy sie z tym ze nie beda tak szczelne jak normalne drzwi , no coz ale cos kosztem czegos. Jakos to bedzie :)
.

TAR o jakich drzwiach piszecie? Chcemy sprawdzić u nas bo jeszcze nie mielismy pomiaru drzwi wewnetrznych.

TAR
17-05-2010, 10:40
....

JACEK&MONIA
17-05-2010, 14:51
Budujemy w okolicach Wieliczki dokladniej Wegrzce Wielkie...
upewnimy sie napewno i dam znac ale po styczniowym spotkaniu z majstrami tak to wygladalo wiec nie wiem
pozdrawiam i dziekuje za wyliczenia

Namtar
18-05-2010, 08:18
Pieknie sie dzieje, cale szczescie mam dzielke na gorce i nie musze sie martwic ze mnie zaleje, ale wody jest wszedzie pelno. Widze inne domy stare i nowe ktore pozalewane sa na wysokosc 1 pietra.
U mnie przy takim deszczu wokol obu kominow leje sie po scianach, bedzie trzeba zadzwonic do dekarzy niech przyjada na poprawke po ulewach, tym bardziej ze zaczynam ocieplac poddasze.
Macie jakies sprawdzone sposoby na uszczelnienie kominow?

aga-gaga
18-05-2010, 15:44
Witajcie. Mam pewien problem. Zrobiliśmy schody ze spocznikiem a nie zabiegowe w naszym rodosku. Wejście do łazienki na piętrze nie jest jak w projekcie na schody tylko z boku.Przez to jest problem z zamknięciem pokoju koło łazienki. Teraz to musiało by być tak ze z pokoju wchodzi się do łazienki.A tak nie chcemy robić. Totalnie do dupy. Może ma ktoś jakieś pomysły jak to zmienić. Może rozwiązaniem byłoby zmniejszenie pokoju albo wogule go nie zamykać i niech zostanie przestrzeń otwarta. Jedną rzecz się zmieni a potem cuda wianki wychodzą.

mery_25
18-05-2010, 16:31
W miejscu byłej kotłowni jak teraz dopatrzyliśmy się w projekcie posadzka wylana jest niżej niż w całym mieszkaniu, my wylaliśmy na jednym poziomie i dlatego nie mieszczą tam się standardowe drzwi jeśli chodzi o wysokość!!!! Jestem ciekawa czy wszyscy budujący mają drzwi przejściowe między garażem a domem w tym miejscu, a może znacie lepsze rozwiązanie.
Chciałabym poprosić również o kilka porad w sprawie kredytu, zastanawiamy się nad kredytem w euro bo złotówki rzeczywiście są najdroższe. Bierzemy pod uwagę jak na razie PKO i GETIN BANK. Sprawy papierkowe to największy koszmar w tym budowaniu. POZDRAWIAM WSZYSTKICH M

eniac
18-05-2010, 18:02
cze mery_25

Ja też jestem na etapie kredytu. Jak chcesz podaj meila to podzielę sie uwagami. My mamy inaczej rozwiązane przejście zrobie skan i wstawie później rysunek.

Pozdrawiam wszystkich Mariola

aniak25
18-05-2010, 20:36
witam

Aga-gaga, my tez planujemy zrobić wejscie z boku wiec drzwi do pokoju obok przesuniemy do przodu na wysokość słupa skracajac pokój.
Ale w sprawie schodów mam prosbe, możesz mi napisać jakie macie wymiary i ile stopni albo jakies zdjęcie czy projekt, u nas wychodzi ze spocznik bedzie na stropie garazu a schody do sciany.

mery_25 my mamy poki co wszystko w jednym poziomie wiec zamiast schodka w dol do kotlowni bedzie schodek w dol do garazu tak wiec tez będą mniejsze drzwi tylko nie wiem czy takie robią ognioodporne.

a co do kredytu, to mam w getin noble bank w zł z dopłatami, dobra oferta ale dzis przyszlo pismo zmianie stawki wibor 3m znaczy sie wzrosla oczywiście

mery_25
18-05-2010, 20:54
Bardzo dziękuję za odp., mój e-mail [email protected].
Z góry bardzo dziękuję Marta

Brygida i Jarek
18-05-2010, 21:01
Witamy Wszystkich, u nas tez ciągle pada a że mamy gliniasty teren woda stoi w każdym zagłębieniu, jesienią zrobiliśmy drenaż opaskowy wokół domu więc woda schodzi do studni zbiorczej ale i tak załączamy pompę bo studzienki są przepełnione. Po tych ulewach pod frontowy balkon spływała woda, wyszły zacieki na suficie w holu, to efekt braku obróbki blacharskiej balkonów. Swoja droga dobrze , że tak popadało to można wyłapać wszystkie "błędy" budowlane niedociągnięcia i je naprawić.
Mieliśmy fronty balkonów wykańczać płytką ale zrobimy obróbkę blacharską.
Co do drzwi kotłownia - garaż to mamy otwór 96/205 więc chyba założymy drzwi. Dzisiaj po trzech miesiącach zamontowano nam bramę garażową ... nareszcie!
Roboty na zewnątrz wstrzymane w środku kładziemy płytki hol/kuchnia, w przyszłym tygodniu zabieramy się za górną łazienkę .

http://images49.fotosik.pl/296/6d8ec56d76995f6amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/291/790173a347fbbd72med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images36.fotosik.pl/182/b46389badb45e784med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images46.fotosik.pl/295/f403e8a88f7f9e1bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pozdrawiamy... niech przestanie padać!

mery_25
18-05-2010, 21:06
aniak25 czy możesz mi powiedzieć jakie potrzebne są łączne zarobki aby otrzymać u nich kredyt na 200 tyś jeżeli się orientujesz. Z góry dziękuję i przepraszam za "niewygodne" pytania. Pozdrawiam
P. S. My budujemy się w okolicy Strzelina

Marlena&Marcin
18-05-2010, 21:59
a co do kredytu, to mam w getin noble bank w zł z dopłatami, dobra oferta ale dzis przyszlo pismo zmianie stawki wibor 3m znaczy sie wzrosla oczywiście

też mamy w zlotówkach ... i nam wibor 3m spadł, z tego co się orientuję ostatnio nawet w tv trąbili że wibor spadł i jest nadzwyczaj niski ..

Marlena&Marcin
18-05-2010, 22:13
Po tych ulewach pod frontowy balkon spływała woda, wyszły zacieki na suficie w holu, to efekt braku obróbki blacharskiej balkonów. Swoja droga dobrze , że tak popadało to można wyłapać wszystkie "błędy" budowlane niedociągnięcia i je naprawić.
!

a macie izolację z papy? dobrze jest wywinąć ją na ścianę.. nam podciekało jak papa była niedokładnie położona...

Brygida i Jarek
18-05-2010, 22:44
Marlena&Marcin mamy pape wywinieta na sciane , na to styropian i wylewka, ta woda to efekt podciekania wody pod balkon , nie mamy jeszcze wykończonych balkonów pod spodem, nie mamy tez obróbki blacharskiej z kampinosem. Balkony mamy zaokraglone a frontowy balkon powiększony, obróbka blacharska utrudniona ze wzgledu na kształt ale juz mamy umówionego blacharza , zrobimy tez dodatkowo izolacje z folii w płynie , z innymi balkonami jest ok więc to jakas nieszczelność pod balkonem.

pozdrawiamy

mWilQ
19-05-2010, 08:05
Pozwolę sobie odświeżyć temat tynków.
Cementowo-wapienne, czy gipsowe?

Jakie ceny robocizny i materiałów?
Tynki cementowo-wapienne bez gładzi (widziałem wykonanie i jest to realne, tylko że ekipa bierze za to 24zł od m2).
Jakie dodatkowe opłaty życzyli sobie wykonawcy (narożniki, uszczelki itd)?
Co z terivą na suficie? Bezpośrednio tynk, czy jeszcze siatka?
Co z podwieszanym sufitem (częściowo) i zabudową ścian? Trzeba wykonać przed tynkowaniem, czy robi się granicę dla tynków?
O czym jeszcze trzeba pamiętać przed tynkami: instalacja elektryczna, kanalizacyjna, wodna, odkurzacz i....?

Tynki gipsowe, czy rzeczywiście nie są zdrowe - uczulają?
Tynki gipsowe, przestrzegali mnie, że są bardziej podatne na uszkodzenia - czy to prawda?

Jak macie jakieś uwagi, to proszę piszcie. Sporo osób ma ten temat za sobą, może coś poszło nie tak jak trzeba i teraz robilibyście to inaczej.

Namtar
19-05-2010, 08:19
Ja mam tynki cementowo wapienne z wokra i jesli znow mialbym wybierac to zrobilbym tak samo. Ekipe mialem bezproblemowa, szybko sie uwineli i nie mozna powiedzec ze ladnie zrobili. Tynki sa twarde, mile dla oka i zadziwiajaco gladkie. Tynki gipsowe, malo odporne na wilgoc, pecznieja pod jej wplywem (wiadomo gips).
cena tych i tych podobna.

aniak25
19-05-2010, 09:47
Znowu mam pytanie bo juz się pogubiłam w tym wszystkim. Jeśli w domu chce mieć drzwi 80 to jaki mam być otwór w ścianie w stanie surowym? Czy wystarczy 90cm zeby zmieścić futrynę i drzwi?

Jaka jest wysokość posadzki biorąc pod uwagę podłogówkę na parterze i brak podłogówki na piętrze. Ja liczę że na dole 15cm styro plus 5cm wylewka a na górze 5 cm styro plus 5 cm wylewka. Czy dobrze liczę czy źle?

pozdrawiam

TAR
19-05-2010, 11:27
....

aniak25
19-05-2010, 13:21
też mamy w zlotówkach ... i nam wibor 3m spadł, z tego co się orientuję ostatnio nawet w tv trąbili że wibor spadł i jest nadzwyczaj niski ..

Tak mi się właśnie wydawało a tu przychodzi wczoraj pismo, że jest wzrost. Musze to wyjaśnić. Zresztą dlaczego podnoszą go od 1.05 skoro ani to 3 miesiące kredytu ani kwartał roku. Ja nie do końca się znam na tych bankowych sprawach ale zaraz dzwonię do mojego doradcy i podpytam.

pozdrawiam
Ania

mWilQ
19-05-2010, 13:46
Ja mam tynki cem-wap i jestem zadowolona. sa rzeczywiscie odporne na uszkodzenia. Koszt: wszystkie materiały + narozniki +szpryca+ robocizna - 20 zł /m2 (bez zadnych dodatkowych opłat).
24 zł to mi spiewali za gipsowe tynki.
Pozdr. A

To mnie zastrzeliłaś, bo u mnie w rejonie więcej krzyczą za cementowo-wapienne niż za gipsowe. Różnica w cenie prawie dwukrotna (za gipsowe od 11-14zł za m2, a za c-w od 19-24zł za m2). W obu przypadkach wykonanie maszyną. Oczywiście ceny dotyczą tylko robocizny.

jomar2002
19-05-2010, 14:35
Do nas tynkarze wchodzą w przyszły tygodniu.Robimy cementowo-wapienne w łazienkach natomiast pozostałe pomieszczenia gipsowe maszynowe.U nas w większości robią gipsowe i bardzo ładnie wyglądają i nie trzeba ich potem cekolować, tylko grunt i farba.Jeśli chodzi o ceny to gipsowe cenią 22 -25zł za m2 z narożnikami zewnętrznymi i wewnętrzynymi i siatką w miejscach gdzie istnieje możliwość pękania np. na kablach elektrycznych.Ekipa sama zabezpiecza okna.Tynki gipsowe są gładkie i znajomi moi są zadowoleni.
Jeszcze jedno myślę że warto przed tynkami i wylewkami sprawdzić ostateczne wymiary otworów drzwi wewnętrznych, by póżniej nie szukać dzwi na wymiar oraz sprawdzić ostatecznie rozmieszczenie kontaktów i wszystkich punktów elektrycznych.My przed tynkarzami będziemy robić fotki każdej ściany z elektryką by póżniej wiedzieć gdzie wieszać obrazek i karnisze i nie wbić się w kabel :)

Brygida i Jarek -brama pięknie się prezentuje i widzę że okna frontowe podobnie jak my powiększaliście.Gratuluję postępów w pracach wykończeniowych.Kominek fajnie wygląda.

Aniak 25 - jeśli chcesz mieć drzwi 80 to w zależności z jakiej firmy i jakie drzwi kupisz, ale jak zostawisz otwór 92 to powinno być optymalnie.Lepiej przed zrobieniem otworu zdecydujcie się jakie drzwi chcecie kupić i czy ościeżnica stała czy regulowana (o ile da się ją zamontować).

Obecnie orientujemy się odn. ocieplenia poddasza i ocieplenia zewnętrznego.Napiszcie proszę jaki jest koszt ocieplenia (robocizna + materiał) albo ile jest m2.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

aLien01
19-05-2010, 14:42
Jamar2002 oto moje zestawienie materiałów na poddasze:
Wełna ISOVER Super-Mata 0,033 150mm 36 rolek * 82.11zł = 2955,96zł (151,2 m2 ) - Zostały mi 3 rolki
Wełna ISOVER Uni-Mata 0,039 150mm 24 rolek * 90.74zł = 2177,76zł (165,6 m2 )
Płyty i stelaże do płyt, szpachle, taśmy itp: 6000zł, schody - 490zł, OSB - 800zł, Folia + dodatki system ISOVER VARIO 180m2- 2300zł

TAR
19-05-2010, 16:08
....

mWilQ
19-05-2010, 16:39
Ceny, które Ci podałam sa materiał + robocizna. Pozdr. A.

Wiem, widziałem.. tym bardziej jestem w szoku. Różnice są ogromne.

Marlena&Marcin
19-05-2010, 19:31
Znowu mam pytanie bo juz się pogubiłam w tym wszystkim. Jeśli w domu chce mieć drzwi 80 to jaki mam być otwór w ścianie w stanie surowym? Czy wystarczy 90cm zeby zmieścić futrynę i drzwi?

Jaka jest wysokość posadzki biorąc pod uwagę podłogówkę na parterze i brak podłogówki na piętrze. Ja liczę że na dole 15cm styro plus 5cm wylewka a na górze 5 cm styro plus 5 cm wylewka. Czy dobrze liczę czy źle?

pozdrawiam
Do drzwi 80 wystarczy otwór 90. Wylewki co najmniej 6cm nie ważne czy podłogówka czy nie. Styropianu tyle, żeby wyjść dobrze z pierwszym schodkiem na piętro (u nas wyszło 16cm + 6 wylewka) pamiętając oczywiście o drzwiach wejściowych i tarasowych.
Pozdrawiam
Marcin

Brygida i Jarek
19-05-2010, 23:15
Pozwolę sobie odświeżyć temat tynków.
Cementowo-wapienne, czy gipsowe?
Jakie ceny robocizny i materiałów?

Tynki mamy cementowo -wapienne + gładź, jestesmy bardzo zadowoleni , solidne i bardziej odporne.
Tynki robilismy w grudniu 14zł m kw bez materiału, gładzie też 14 zł / robocizna /, sufity na terivie zawsze siatka, potem tynk 11 zł m kw, sufity podwieszane 40 zł m kw - to osobna sprawa, podobnie płacimy za konstrukcje k-g w łazienkach / obudowa geberitu, półki pod umywalkę itp./, dodatkowo za gładź.

Jamar2002 za ocieplenie budynku płacimy 24 zł m kw / robocizna /, ocieplenie poddasza kosztowało nas 16 tyś. na gotowo z gładziami i ociepleniem strychu / robocizna 35 zł m kw + gładzie 14 zł m kw / , to koszt materiałów /ISOVER/ i robocizna łącznie.
Wczoraj kupilismy podsufitke GAMRAT w kolorze ciemnego dębu , zdecydowaliśmy sie na pcv - koszt z listwami 1700zł - może komuś sie przyda ta informacja.

Mamy wycene schodów bez montazu / dąb / z barierką drewnianą : 7500 zł . Skomentujcie czy to cena do przyjecia.

pozdrawiamy ciepło

aga-gaga
19-05-2010, 23:48
aniak 25 wysłałam ci fotki o które prosiłas.

TAR
20-05-2010, 08:17
....

aniak25
20-05-2010, 12:35
aniak 25 wysłałam ci fotki o które prosiłas.

Agnieszko, jeszcze raz dzięki za zdjęcia. Faktycznie podane były wymiary na forum ale problem z tym ze jakoś ja mam wyżej wejście do pokoju nad garażem. U nas dolny bieg będzie miał wiecej schodków a górny mniej. U nas w tej chwili, jest od spocznika do ziemi 232cm minus 20cm posadzki (styro + wylewka i ogrrzewanie podłogowe) to zostaje 212cm i jeśli schody miałyby mieć jak w projekcie 18x27 to wychodziłyby na pół salonu. No nic jakoś musze to rozmierzyć

pozdrawiam

mWilQ
22-05-2010, 11:37
Mam pytanie odnośnie zacieków/zalań. Po tych ulewnych deszczach mam mokrą całą ścianę elewacji boku garażu. Ściana jest jeszcze surowa (ceramika porotherm), okna są wsadzone na piankę, a w miejscu parapetu jest wklejony styropian. Czy to możliwe, że deszcz przechodzi przez styropian, albo że ściana przy dłuższych opadach nasiąka po całej grubości?. Jest jeszcze opcja, że z dachem coś jest nie tak, ale po kilkudniowej obserwacji mam wątpliwości, ponieważ pierwsze zacieki pojawiły się w okolicach okna i zaczęły powiększać się na całą ścianę. Z drugiej strony, prawy tylni narożnik garażu również jest mokry (ten bym podejrzewał ze względu na brak zamontowanej rury spustowej. Może mi coś podpowiecie.

lenka17
22-05-2010, 19:47
Niebawem bede zaczynal budowe Rodoska mozecie mi podpowiedziec jak najlepiej wylac ławy by byly one solidnie zrobione ,wspomne ze mam grunt gliniasty czy wystarczy zrobic wykop i wlac bezposrednio w grunt? czy moze dac dodatkowo folie.Czy w takim wypadku musze zrobic drenaz na dzialkce tylko wspomne ze nie mam gdzie odprowadzic wody?Czy koszty drenazu są duze.Dziekuje Wam za podpowiedzi.

Brygida i Jarek
22-05-2010, 23:16
Niebawem bede zaczynal budowe Rodoska mozecie mi podpowiedziec jak najlepiej wylac ławy by byly one solidnie zrobione ,wspomne ze mam grunt gliniasty czy wystarczy zrobił wykop i wlał bezpośrednio w grunt? czy może dać dodatkowo folie.Czy w takim wypadku musze zrobic drenaz na dzialkce tylko wspomnę ze nie mam gdzie odprowadzić wody?Czy koszty drenażu są duże.Dziękuje Wam za podpowiedzi.

My mamy również gliniasty grunt więc twoje rozterki sa nam bliskie. My wylewaliśmy ławy w kńcu marca ubiegłego roku, było bardzo mokro a w wykop nachodziła woda, musielilmy robić szeroki wykop i szalunki a i tak wody było mnóstwo, poszło dużo więcej betonu. Nasz sąsiad , który robił fundamenty latem lał bezpośrednio w grunt i jest ok. Musicie sprawdzić jaki jest poziom wód gruntowych, teraz chyba nie jest najlepiej po opadach i zdecydować.

Co do drenażu to naszym zdaniem jest niezbędny, mamy drenaż opaskowy wokół domu ,trzy studzienki rewizyjne, zbiera tez wodę z dachu. woda jest odprowadzana do studni a stamtąd do rowu melioracyjnego, przy wysokim poziomie wody załączamy pompę.Gdyby nie drenaż dom stałby w wodzie przy dużych opadach a tak woda spływa grawitacyjnie i jest odprowadzana z działki. Koszt to ok. 4 tyś.bez robocizny sam materiał: rury w otulinie, studzienki rewizyjne, dreny betonowe i gruby żwir .Przy takim gruncie wydatek niezbędny.

Pozdrawimy

Marlena&Marcin
23-05-2010, 10:00
Mam pytanie odnośnie zacieków/zalań. Po tych ulewnych deszczach mam mokrą całą ścianę elewacji boku garażu. Ściana jest jeszcze surowa (ceramika porotherm), okna są wsadzone na piankę, ......

To wina surowej ściany, mieliśmy podobny problem przy ulewnych deszczach - cała ściana frontowa (kuchnia) była mokra.

mWilQ
23-05-2010, 20:32
...mocno mnie to zmartwiło, bo chciałem robić najpierw wnętrze, a później elewacje :( Przy takim zachowaniu się murów, tynki wewnętrzne byłyby mokre przy każdej większej ulewie.

Namtar
24-05-2010, 08:08
nie no nie przesadzajmy ze przy ulewie jak desz zmoczy troszke pustak ceramiczny z zewnatrz to tynki beda mokre. U mnie zdarza sie przy ulewach jak deszcz zacina ze "elewacja" jest mokra a srodek jest suchy. O przepraszam jest mokry tam gdzie mam te zakichane kominy, ciagle ciekna i ciekna.
Jestem pewien ze mozesz spokojnie robic srodeka potem elewacje
Pozdrawiam

mWilQ
24-05-2010, 11:27
nie no nie przesadzajmy ze przy ulewie jak desz zmoczy troszke pustak ceramiczny z zewnatrz to tynki beda mokre. U mnie zdarza sie przy ulewach jak deszcz zacina ze "elewacja" jest mokra a srodek jest suchy. O przepraszam jest mokry tam gdzie mam te zakichane kominy, ciagle ciekna i ciekna.
Jestem pewien ze mozesz spokojnie robic srodeka potem elewacje
Pozdrawiam

Przy jednej ulewie, może nie przesiąknie. Ale tak jak teraz mieliśmy kilka dni opadów pod rząd, to ściana była cała mokra. Woda płynęła po niej od wewnątrz. W garażu tam gdzie miałem zatarty tynk (pod bramę) zrobiły się ogromne mokre plany. Tego tynk chyba nie lubi.

TAR
24-05-2010, 11:50
....

aLien01
24-05-2010, 11:55
Witam
Mam pytanie do tych, którzy robili juz elewacje lub ocieplenie styropianem. Ile wyszło Wam m2 elewacji- Rodek z pojedynczym garazem.
Mi w ilościach wychodzi 230-280 m2 - zalezy jak liczyc - zbyt duza rozbieznosc wiec prosze o info. Pozdrawiam Ania

Moim zdaniem zdecydowanie za dużo. Mi przy Rodo6 G2 wyszło 195m2. Kupiłem 30m3 styropianu 15cm.

mWilQ
24-05-2010, 12:29
...jak byście czytali mi w myślach, bo chciałem zadać pytanie o metraż elewacji.
Znalazłem wcześniejszą wypowiedź aLien01 i jeszcze jednej osoby i przy rodo z pojedyńczym garażu nie wychodziło więcej niż 200m2.
U mnie temat lukarn i szczytu między dachami jest już załatwiony, więc muszę policzyć pozostałe ściany. Pewnie co wykonawca to powie inny metraż :)
Widziałem kwoty rzędu 45-55zł m2. Czego one dotyczą? styropian i tynki? Interesowałaby mnie robocizna za położenie styropianu, siatki i kleju.

Dodatkowo jak ktoś jest na bieżąco, to proszę o informacje ile kosztowała Was hydraulika
Mam do zrobienia pion kanalizacji i poszczególne punkty:
-g.łazienka: wc, kabina, wanna, umywalka
-d.łazienka: wc, kabina, umywalka, pralka
-kuchnia: umywalka, zmywarka
-garaż: podejście pod zbiornik z wodą

o czymś zapomniałem?
Czy cena za robociznę w/w, 1800zł jest ok?

TAR
24-05-2010, 12:29
.....

aLien01
24-05-2010, 12:36
Hmm , kurcze , Marlenie i Marcinowi wyszło 228 m2 tynkow - wyczytalam pare stron wczesniej. Skad takie rozbiezności? Alein wystarczyło Ci te 30m3 czy jeszcze robisz? Pozdr. A.

Co prawda jeszcze kładą styropian ale zostało do położenia niewiele ( ściana od balkonu bocznego wzwyż) i z tego co widzę powinno spokojnie wystarczyć mi styropianu.

TAR
24-05-2010, 12:45
....

TAR
24-05-2010, 12:49
....

TAR
24-05-2010, 13:48
......

Namtar
24-05-2010, 22:31
TAR
dlaczego masz zrobiony po2jny stelaz pod KG? Jakies konkretne powody? Czy pierwsza warstwe stelazu na uchwytach grzybkowych czy na ESach?

TAR
25-05-2010, 08:37
......

aniak25
25-05-2010, 08:41
Witam

Czy ktoś mógły zrobić zdjęcia dolnej łazienki i wrzucic na forum, chodzi mi szczególnie o ten kąt pod schodami. Widać na zdjęciach, że pod schodami można zrobić prysznic i wc ale z tyłu zostaje jeszcze kawałek miejsca (pod dolnym biegiem schodów), macie to jakoś wykorzystane, może jest od strony pokoju wnęka pod schodami. Coś mi nie gra z tą łazienką i chciałabym sprawdzić. Z góry dzięki.
U nas już kończy sie budowa ścianek działowych, jutro zalewamy wieniec i schody i wchodzą górale do dachu. Miło patrzeć jak rośnie domek, no i ścianki działowe dają już jakieś wyobrażenie o pomieszczeniach :)

pozdrawiam

rudi-82
25-05-2010, 11:18
Witam
Jestem tutaj nowy i na etapie wyobru projektu. Rodo 6 G2 jak narazie wygrywa. Widzę, że to forum jest bardzo aktywne. Czy istnieje możwliosć zobaczenia tego domku gdzieś w okolicach Warszawy, Pułtuska, Płocka, Sochaczewa lub Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia i Włocławka (w tych 4 ostatnich rzadziej bywam ale jakby by była możwliość to chętnie odwiedze rodzinne strony :) )
Można wiedzieć jaki jest atkualnie koszt budowy takiego domku do stanu surowego zamkniętego? Chodzi mi głównie o materiały, ponieważ będę budował systemem gospodarczym...

pozdrawiam i przepraszam jeżeli umieściłem to pytanie nie w tym wątku co trzeba (do admina - jeżeli uważacie, że powinno to być w innym dziale to możecie przenieść :))

rudi-82

renata400
25-05-2010, 12:18
Witam Wszystkich budujących rodoska6!
Od jakiegoś czasu przeglądam forum i jestem pod wielkim wrażeniem Waszych pięknych domków.
My planujemy budowę na wiosnę przyszłego roku:( Obecnie przebywamy za granicą, ale projekcik już się maluje.Wprowadziliśmy kilka zmian do naszego rodoska( 2 duże okna nad wykuszem, piwniczka pod połową domku,powiększona łazienka na dole, brak spiżarki) Materiał na domek już kupiony poza blachodachówką, ale to na jesień.
Mam prośbę do Adamki2- czy możecie ponownie wkleić zdjęcia waszych pokoi? Pięknie wyglądają te tapety, a na forum zdjęcia są czasowo niedostępne. Z góry dziękuje i pozdrawiam Wszystkich!