PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

wiolcia12
09-07-2007, 14:07
Elewację zrobimy po wszystkich tych najbardziej brudnych pracach, czyli po wylewkach i poddaszu.
A jeśli chodzi o taras to szerokości on ma 2,6 m i długość 10 m (bo Pan Budowlaniec trochę powiększył nam dom)
Jaką bramę garażową zamontowaliście?
My zamówiliśmy brązową segmentówkę Wiśniowskiego. Ubolewam bardzo, że nie jest ona orzechowa (bo takie mamy okna), ale za kolor musielibyśmy dopłacić ok. 600 PLN i brama byłaby dopiero na początku sierpnia. A mając zainstalowane c.o wolałabym mieć już cały dom zamkniety.
Drzwi wejściowe będą za ok. 2 tygodnie.
Teraz mamy tydzień czasu, żeby troche odetchnąć, bo ostatnie dwa tygdnie miały zdecydowanie za duże tempo!

remle
09-07-2007, 17:13
Wiolcia a ja lubię to tempo na budowie! Jak codzień widzę, że coś poszło dalej i się zmieniło :D Bramę zamówiliśmy u tego samego gościa co okna w identycznym kolorze co okna (mahoń) :wink: To jakiś niemiecki producent Tysen. Za 2 bramy razem z napędami i montażem zapłaciliśmy 10.500zł - tak to się teraz prezentuje (zdjęcie z telefonu)
http://images26.fotosik.pl/21/4fe0791ad8b4221b.jpg (www.fotosik.pl)
Teraz już fajnie wygląda w domu, bo są czyste jasne ściany i na podłodze nie ma już tego całego syfu - ładnie przygotowane pod posadzki :lol:

qqrq5
10-07-2007, 08:50
idziecie jak burza :)

michell
11-07-2007, 11:45
Wytyczone !!!!!!!!!!!!!!!!!! Ruszyliśmy. Ale sie ciesze :) Potem sie zaczne stresowac :)

remle
11-07-2007, 13:23
Michell powodzenia!!!!! No i czekamy na relacje z fotkami :D

michell
11-07-2007, 13:37
Ok w poniedziałek zobaczymy ile zrobia moża jakas dziura sie pojawi to zrobie zdiecie :)

remle
11-07-2007, 22:13
Michell czekamy :D
A to nowinki z naszej budowy - garaż w połowie wykafelkowany :D pokój nad garażem ocieplony:
http://images27.fotosik.pl/24/feae4dad44ff58eb.jpg (www.fotosik.pl)
I piękne tynki na dole z rozłożoną podłogówką :D
http://images23.fotosik.pl/24/ee8368c6023483ae.jpg (www.fotosik.pl)

La_bruijta
13-07-2007, 10:12
Witam wszystkich budowniczych!
Dołączam się do grupy budującej Rododendrona 6 (lustrzane odbicie).
Od razu muszę podziękować za wszystkie porady którymi dzielicie się na tym forum bo dzięki nim jestem mądrzejszy i mniej rzeczy mnie zaskakuje w trakcie budowy.
Nasz domek jest w tej chwili w etapie zbrojenia stropu nad częścią mieszkalną (zdjęcia są o jakiś tydzień do tyłu - nie mam aktualnych), garaż jest już zalany.
Kasa nam się niestety kończy i jesteśmy w trakcie załatwiania kredytu, w związku z tym mam pytanie do Was:
możecie podzielić się ile kosztuje C.O., zrobienie wody oraz elektryka - materiały + robocizna?
muszę oszacować ile kasy mi trzeba po prostu. Widzę że Remle na całym salonie ma podłogówkę, my zrobimy raczej tylko tam gdzie płytki.
Ogólnie w projekcie niewiele zmieniamy (2 okna na dole + balkonowe u góry),troszkę zmienimy tą spiżarkę w kuchni, wahamy się czy robić tą sypialnię na dole czy większy salon.
A ha i mam jeszcze jedno pytanie: buduje ktoś sam (tzn fachowiec w rodzinie)? chciałbym porównać koszty budowy.
Pozdrawiamy

http://www.wmielcu.pl/img1/3217.jpg
http://www.wmielcu.pl/img2/3217.jpg
http://www.wmielcu.pl/img3/3217.jpg

angela82
13-07-2007, 14:22
wiolcia12 mam takie pytanko: ile kosztowały Was te kolumny przy wejściu? zastanawiam sie nad takim rozwiązaniem

Pancka
15-07-2007, 22:14
Witam

Również skromnie chcielibyśmy zapytac czy przyjmiecie dwa zagubione żuczki do swojego dumnego grona " rododendrowiczów 6 " ?
My jesteśmy na samym początku długiej drogi - wyboru projektu - wahamy sie pomiędzy rodo 5 a 6 .... :-?
przychylamy się jednak bardziej do 6

Dziś dorwaliśmy projekt i wprowadzilismy troszke zmian...co o tym sądzicie? jesteśm laikami w tej sprawie i obawiamy się ,że chyba za dużo okien wyrzuciliśmy :oops:
http://img507.imageshack.us/img507/1075/rododendron62he2.jpg (http://imageshack.us) http://img404.imageshack.us/img404/3889/rododendron61mf1.jpg (http://imageshack.us)
1. zrezygnowaliśmy z balkonu na froncie
2. dodalismy 2 kolumny
3. zrezygnowalismy z 1 okna w kuchni
4. ---//----- z 2 okien balkonowych
5. skróciliśmy balkon
6. garaż przesuneliśmy maxymalnie do tyłu aby uzyskać plac przed garażem
7. przedłużylismy dach od strony tarasu ( wydzieliliśmy część na deszcowe dni :wink:-tam też chcielibyśmy postawic murowany grill )

i taki troszkę " łysy " stał się ten domek...co?


parter: kotłownie przenosimy za garaz...reszta oki
a piętro : czerwone krzyzyki oznaczają zmiany

http://img523.imageshack.us/img523/9627/dompozmianachte1.jpg (http://imageshack.us)

ale się rozpisałam..( a weszłam tu z "butami" :oops: ) mam nadzieję,że rzucicie na to swoimi fachowymi oczyma..dzięki :D :D :D

wiolcia12
16-07-2007, 09:21
La bruijta - jeśli chodzi o koszty instalacji, to u mnie wyglądało to tak:
Hydraulika - robocizna 1600 PLN (80 PLN od pełnego punktu wodnego (ciepła + zimna woda) i 40 PLN od punktu kanalizacji), materiał na hydraulikę ok. 1500 PLN (rury PCV Bora)
Elektryka - robocizna 2700 PLN (rozprowadzenie całej instalacji po domu + alarm + kablówka) materiały ok. 3200 PLN
Teraz jestem na etapie instalacji c.o i podobnie jak Ty podłogówkę robimy tylko tam gdzie płytki, czyli kuchnia, wiatrołap, hol, i obie łazienki. Za robociznę płacimy: 80 PLN od punktu, 120 PLN za ok. 16 m2 podłogówki (liczy się to jak 1,5 punktu). Materiał wyniesie nas ok. 3500 PLN na samą instalację (już wydaliśmy 3000 PLN, a jeszcze troszkę drobnicy nam brakuje).
Jeśli chodzi o te grubsze rzeczy z ogrzewania, to mamy wycenę 6600 PLN na piec Per Eko (ekogroszek) 25 kW, zasobnik Quattro Biawar 150l - ok. 1400 PLN i wycena na grzejniki Purmo ok. 4800 PLN (liczyliśmy ok. 100 W/m2)
A koszt kolumn - to: obie tuleje 30cm x 3,0m to ok. 140 PLN + wylany w nie beton (220 PLN / m3 z pompą i transportem)
Pancka - moje uwagi do Waszych zmian:
Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny nie dyskutuję, bo to Wam ma odpowiadać, ja bym go aż tak nie zmieniała, bo nad tarasem jest balkon i można go ewentualnie wydłużyć, żeby zasłonił całą część tarasu, a kolumny dołożyłam bez likwidacji balkonu od frontu.
Nie wiem, czy dobrze jest też likwidować dwa okna balkonowe nad wykuszem. Ja zostawiłam trzy, ale większość wypowiadających się tu osób zlikwidowała jedno okn i ich trzeba by się zapytać, jak wpłynęło to na oświetlenie pokoi.
My również przenieśliśmy kotłownię za garaż i bardzo sobie chwalimy to rozwiązanie.

Pancka
16-07-2007, 12:09
Dzięki Wiolcia za odp. :lol:
hmm...własnie mamy jakiś niedosyt teraz tego projektu...cos nie gra...

wyrzucilismy balkon od frontu ,ponieważ od tej strony mamy nieprzyjemne widoki i wydaje mi się,że i tak mało z niego będziemy korzystać...a poza tym byłby on on strony północnej....więc i tak mało słoneczka....
Te okna nad wykuszem zlikwidowalismy ze względu na piętro -tj.chcielibysmy aby nasze dzieci miały 2 identyczne pokoje-bez wypominania potem,że jeden ma 2 wyjścia na balkon a drugi nie, jeden ma większy pokój od drugiego ect..wiesz rodzeństwo....poza tym chcemy tylko dla siebie jeden balkon....a chłopaki mają swój wspólny ...ale fakt te 3 okna nad wykuszem robią swoje...bez nich ten domek dużo traci :cry:

słuchajcie jak usytuowane są Wasze domki według stron świata?
Kurcze u nas na zachód nie będziemy mieli okien i jakos mi żal tego widoku zachodzącego słoneczka.....

wiolcia12
16-07-2007, 12:21
Pancka - my front również mamy od północny, ale ten fakt + balkon pozwala nam na wstawienie drewnianych drzwi wejściowych (brak zadaszenia + narażenie na słońce nie dawałoby takiej możliwości). No i dalej to już na logike, wykusz od wschodu, tył od południa i garaż od zachodu.

angela82
16-07-2007, 14:10
kurcze a ja mam nietypowo wjazd, bo od wschodu i myślę o całkowitej likwidacji balkonu z tyłu (zahód), bo u nas strasznie wieje, i również wydłużyć dach, a nad tym balkonem z przodu zastanawiam się-w sumie fajnie to wygląda-same kolumy bez balkonu, tylko czy wtedy jest wystarczające zadaszenie nad wjściem do domku?

michell
16-07-2007, 17:35
No dziurą to sie jeszcze nie moge pochwalic bo na dobry poczatek koparka odmowiła posłuszeństwa:/ Wiec dzisiejszy sukces ekipy to rozsypanie wapna w taki wzorek


http://img73.imageshack.us/img73/8909/img1347yn0.jpg

remle
16-07-2007, 22:19
Michell ekstra fotka :D wywołała uśmiech na mej twarzy :lol:
Pancka Tobie muszą wszystkie zmiany odpowiadać :wink: ale jeśli mogę wtrącić słówko to zastanowiłabym się grubiej nad likwidacją okien :wink: szybko można stracić światło dzienne a to ważna rzecz (nawet od wschodu). Kotłownia za garażem jest oki. A co do przedłużenia dachu, by zadaszyć część tarasu to nie będzie on za mały?? I jak z oknami w garażu, bo nie wiadomo co robicie a ja polecam luksfery - dają dużo światła :wink:
La_bruijta co do powiększenia salonu kosztem tego gabinetu teraz jestem na tak 8) jak mam teraz już tą przestzreń wokół to widzę, że salon byłby mały a ten gabinet to dopiero kiszka :roll: Co do cen to pamiętaj, że one zależą od tego co i ile chcesz zrobić - nas CO, woda i kanalizacja wyszła 35 tys ( w tej cenie jest zawarte piec SAS, cała podłogówka, grzejniki, pociągnięcie instalacji, geberity, instalacja wodna z cyrkulacją ciepłej wody, wszelkie sterowniki, pompy - poprostu total). Robocizna elektryka wyszła 7 tys (dom półinteligenty z czasówką, pilotami, instalacją odgromową, satelitarną, tel.,domofon, oświetlenie ogrodu, sterowanie roletami)

rdl78
16-07-2007, 23:31
witam wszystkich rodo6 i tych nowych i tych "starych"... dawno nas nie było na forum, ale tak jakoś ta budowa na razie idzie nam, a bardziej budowlańcom jak krew z nosa :wink: do 15.08 mamy podpisaną umowę na zakończenie stanu surowego otwartego i raczej się wyrobią, ale na razie prawie nic się nie posuwa więc nie ma sensu nawet fotek wklejać:) dachówka już na nas czeka robena jesienny liść i mamy to szczęście, że tata wkracza do budowy dachu więc trochę zaoszczędzimy :lol: pancka jeżeli chodzi o likwidację okien w tym domku to mi też wydaje się ich trochę za dużo więc zlikwidowaliśmy małe okno w kuchni i nad nim to okno na górze, zostawimy dwa nad wykuszem, które połączymy w jedno duże balkonowe:) kuchnia jest teraz bardziej ustawna, a w kuchni nie muszę mieć dużo światła dziennego:) zwłaszcza, że jest połączona z pokojem dziennym no i to wejście też chciałam ten balkon zlikwidować, ale mój mąż uważa, że to żły pomysł... no zobaczymy... zależy od gustu widocznie mam z tobą taki sam:) aaa i my mamy salon od strony wschodniej i południowej tak, że od rana do 15:00 jest praktycznie słońce a wykusz jest od zachodu... tak nam pasowało ustawienie na działce, wejście i garaż od strony zach-północnej:) jeżeli chodzi o finanse to mój mąż nimi włada więc nie udzielę wam takich rad, ja wolę patrzeć jak rośnie nad ziemią a nie jak maleje w portfelu :lol: no to sobie popisałam myślę, że w pod koniec lipca już się czymś pochwalimy... i cały czas nie wiem gdzie zrobić sypialnię... czy nad garażem, czy w jednym z tych dwóch większych pokoi na górze... napiszcie gdzie wy będziecie spać:) pozdrawaiam papa

michell
17-07-2007, 12:21
remle bo to miała śmieszna fotka byc, a dzis dzurą tez sie nie pochwale chyba ze uda mi sie fotke koparki wlekic no albo przynajmniej panow budowlancow zreszta bardzo symatycznych . Pogoda pikna a ja dalej mam boisko na placu budowy nierowne jakies i do niczego nie podobne stan jak na zdieciu wyzej ale jestem dobrej mysli :]

remle
17-07-2007, 12:29
My mamy salon na południowy-zachód, więc całe popołudnie i wieczór jest pięknie skąpany w słońcu. Teraz pięknie - jak będziemy mieszkać latem może nie być już tak pięknie :roll: Tym bardziejj przy tych naszych pogodach - u nas dziś 35'C :roll:
Michell masz rację nie poddawaj się - to dopiero początek naszej drogi :wink: no może ja trochę bliżej celu, ale teraz u nas wykończenia, które bardzo... wykańczają :lol:
Rdl78 super, że robota się posuwa :D czekamy na fotki :wink: a co do sypialni to wybraliśmy sobie tą lewą po wejściu na górę :wink: Przez to mamy dostęp do pokoi dzieci nie tylko przez drzwi ale też balkony :lol: [/b]

rdl78
17-07-2007, 21:31
Witam:) dzisiaj byliśmy na budowie i oto najnowsze zdjęcie salonu, jak narazie jedynie on nadaje się na fotografowanie :wink: reszta w toku... pozdrawiam ps. a ja dalej zastanawiam się nad sypialnią... my mamy ten problem, że jeszcze nie mamy dzieci i właściwie codziennie możemy spać w innym pokoju :lol:pa :lol:

http://images28.fotosik.pl/30/5ef54586f6ac4ebf.jpg (www.fotosik.pl)

remle
17-07-2007, 22:20
Rdl78 super, a z tym spaniem przynajmniej nie popadniecie w rutynę :lol: No i będzie gdzie te dzieciaki robić :lol:

rdl78
19-07-2007, 17:17
hehe dobre remle :lol: z tym spaniem... a z nowości to wczoraj przywieźli nam krokwie na dach i takie tam inne drewniane elementy na dach nie znam fachowego słownictwa:) a dzisiaj przywieźli dachówkę:) właśnie jedziemy zobaczyć i we wtorek wylewają strop... aaa i kopiemy kanalizacje do najbliższej studzienki :wink: nie będzie szmba pozdrawiam

michell
19-07-2007, 17:54
Wątpliwe postępy budowlane dla ludzi z duzą wyobraźnia :] Po prawej stronie prosze sobie wyobrażać piwnice :)
http://images29.fotosik.pl/31/c4b7a839df1265cf.jpg (www.fotosik.pl)

La_bruijta
20-07-2007, 09:23
Dzięki wielkie za podpowiedzi. U nas w środę strop zalaliśmy (14 m3 betonu weszło razem ze schodami). Wyszło super, zwłaszcza schody. Zdjęcia może zamieszczę w poniedziałek jak tylko aparatu nie zapomnę.
A tak dla informacji to do tej pory wydaliśmy na wszystko 36 710 złotych (papierologia + projekt + parter ze stropami nad garażem i powierzchnią mieszkalną, bez ścianek działowych i podlewki + materiał na ściany poddasza + wszelkie drobne opłaty + wszelka robocizna) teraz gdy już weźmiemy kredyt to więźbę kupimy i dachówkę ceramiczną.
Jeśli by się udało w tym roku przykryć domek dachówką to byłoby super :) (mam już tylko 4 dni wolnego :(( ).
Pozdrawiam wszystkich w te gorące dni i polecam od godz 12 do 15 jeździć nad wodę i zażywać kąpieli :)

michell
20-07-2007, 11:03
Do pozwolenia na budowe powinni dodawac srodki uspokajające :/ Utknelismy do poniedziałku ekipa siedzi bo juz nie ma co robic , koparka stoi sobie bo pan operator sobie poszedl na urlop i nie dal nikogo na zastepstwo beton zamowiony ma przyjechac w pon a my na etapie jak na zdieciu wyzej eh tylko pozazdroscic wam postepow :)

La_bruijta
20-07-2007, 11:13
heh tak to z budowlańcami już jest.
Widzę dwa wyjścia z sytuacji:
1. przełożyć beton na inny dzień,
2. złapać się za łopatę (nam 2 wykopanie zajęło 3 dni - jeden pełny i dwa dni po 3-4 godz)
Pozdrawiam

michell
20-07-2007, 11:22
przełozymy beton :( Kopanie w taki sposob chyba nie wiele przyspieszy sprawe bo trzeba dosc gleboko sie wkopywac prawie na 4m wiec nie sadze zeby to miało byc szybciej

angela82
20-07-2007, 13:35
michell życze mniej takich niespodzinek, bo już mam zamiar wprosić się na waszą budowe-też jesteśmy z Kraka, a na etapie papierków :-?

michell
20-07-2007, 18:44
Na wszelki wypadek nie podziekuje licho nie spi w przeciwienstwie do pana (urwac mu głowe i nabic na znak glebokie wykopy) operatora !!!
Jak tylko bedzie co oglądac :) narazie mielismy boisko teraz mamy piaskownice:]

angela82
21-07-2007, 10:01
założe się,że nim dostaniemy WZ już będzie co u Was oglądnąć :D nasza gmina niestety słynie z pochłąniania długiego okresu na wydanie WZ :evil: chociaż popędzam ich jak mogę- telefon 1 raz w tygodniu musi być :wink:
ostatnio przyszło nam z parków jurajskich,żeby im doręczyć jakąś mapke (zasadniczą z urzędu dostali)-nawet rowerową w celu dokłądnego określenia, gdzie znajduje się nasza działka- dla mnie to jakaś paranoja - podlegamy pod nich, więc powinni mieć cały teren ujęty. A drugie pisemko z wodociągów,że nasza wspaniała GMINA nie przesłąła im projektu decyzji i wstrzymują się do momentu otrzywania w/w papierka!! :evil: :evil: :evil:

michell
21-07-2007, 11:54
Nie jest tak zle, z parków jurajskich a gdzie stawiacie domek moze sasiadujemy :>

Pancka
21-07-2007, 12:41
witam...
ja mieszkam na osiedlu "jurajskim" a kupilismy działkę w jurze ... hihi....mników
pozdrawiam

michell
21-07-2007, 13:46
A moj domek buduje się przy ul. Jurajskiej :]

Pancka
21-07-2007, 14:14
michell....czyżby to ta ulica ,którą prawie codziennie mijam jadąc do pracy? mydlniki....albo to już szczyglice ?????????? :lol: no to było by...toć to przecież za rogiem.... :lol:

michell
21-07-2007, 14:29
Moja Jurajska jest w Modlnicy ale obok dosc niedaleko jest ul.Jurajska w Krakowie rzut beretem są od siebie

remle
23-07-2007, 14:47
No proszę nawet sąsiedzi się znaleźli :D
Wszystkim życzę szybkich decyzji, pozwoleń i robót!
U nas jest już ogrodzenie boczne, tynki wszędzie i ogrzewanie (z grzejnikami), wykafelkowany garaż i kotłownię, w spiżarni sufit podwieszany, dach cały ocieplony wełną. Mamy już prawie cały materiał do tynków zewn., które będą się robić w sierpniu. Tylko problem z balustradami - chcemy kute a duże rozbieżności w cenie :roll: Pozdrawiamy

michell
23-07-2007, 15:12
Oj no znależli sie :) Chcesz to dam ci numer znajomego ktory robi takie rzeczy zawsze mozna zapytac i porownac tylko czy sie to oplaci bo jakos to bys musiał odebrac.

remle
23-07-2007, 15:37
Michell jeśli masz to chętnie :D przedzwonię i zapytam - a Kraków niedaleko :lol:

michell
23-07-2007, 16:22
wysłałam na priv

Pancka
23-07-2007, 19:03
michell !!!! zdjęcia z dzisiejszch postępów prosimy!!!!

remle.. mam namiar do trzebini - hmmm.to troszkę bliżej..jeżeli chcesz..luknij i na ich ceny..wysyłam na priv :lol:

michell
23-07-2007, 19:06
powolutku bedą jeszcze nie zrobiłam nawet :]

michell
23-07-2007, 19:18
http://images23.fotosik.pl/35/e233db6c66bb05e8.jpg (www.fotosik.pl)

angela82
24-07-2007, 18:46
michell my mamy zamiar :D budować w kleszczowie-to jest za Zabierzowem, więc do modlnicy mamy rzutberetem i napewno Cie odwiedzimy :D a raczej Twój domek.
pancka - do Mnikowa też mam rzut beretem, a Ty masz domek rodo6?

michell
24-07-2007, 20:14
he he he no to faktycznie sami sąsiedzi :)

Aga_i_Janusz
25-07-2007, 08:51
straaasznie dawno tu nie byłam, ale witam ponownie:)

My już mamy prawie stan zero, postaram się wkleić jakieś zdjęcia

Ale jak widzę jak Wasze domki pną się do góry to aż serce rośnie

U nas majstry zaczynają budować sciany na koniec czerwca (przynajmniej taką mam nadzieję, bo już dwa razy przekładał termin)

I jeszcze jedna refleksja mi sie nasuneła, że budowniczy domu w rodedendronach są miłosnikami goldenków. My co prawda jeszcze nie mamy swojego, ale jak tylko wybudujemy domek to zakupimy sliczna zlotą sunię :D :D

Aga_i_Janusz
25-07-2007, 08:56
Aha jeszcze o zmianach w naszym projekcie
niestety trafilismy na tragcznego architekta, o przejsciach z nim mozna przeczyc w moim dzienniku budowy, suma sumarum wproadzilismy naprawde niewiele zmian:
1. podniesienie scianki kolankowej o jeden pustak
2. zamienilismy kuchnie z gabinetem i dzieki temu mam wieksza kuchnie z widokiem na ogród i las (a raczej bede miała :lol: )
3. zamienilismy wielkosci okien na "bardziej" standardowe, zamienilismy niektóre DUŻE okna (w pokoju dzieci), tak aby zmiejszyc ilosc wyjsc na balkony
i to chyba tyle
domu szukalismy na tyle długo, że rodendrony prawie w 100% spełniały nasze oczekiwania. Teraz sie tylko zastanawiam czy salon nie jest za mały...
czy bede miała wystarczajaco duzo szaf, zeby poupychac tam miliony ciuchów mojej córki i jej zabawki itp itd...

Jakie są wrazenia Wasze - gdy juz widzicie sciany?

pozdrawiam

michell
25-07-2007, 09:10
Ja ściany widze przed oczyma duszy mojej tylko i wyłacznie niestey. Ale widac juz parę desek w piwnicy, beton na dzis zamowiony ale ciekawe co z tego wyjdzie.

NIe wszyscy mnie się podoba Labrador i taki piesek bedzie nam biegał po ogrodku kiedys :)

Aga_i_Janusz
25-07-2007, 09:17
NIe wszyscy mnie się podoba Labrador i taki piesek bedzie nam biegał po ogrodku kiedys :)
Michell, a czy labrador i goldenek to prawie nie to samo? My tez bedziemy mieli labradorka, tylko złotego:)

michell
25-07-2007, 10:15
prawie :)

angela82
25-07-2007, 11:18
oj nie wszyscy za goldenami-ja mam wilczóra złotego:)

angela82
25-07-2007, 11:19
michell a Modlnica to jeszcze gmina Zabierzów, czy już Kraków?

michell
25-07-2007, 13:44
To jest gmian sąsiednia Wielka Wies .

wiolcia12
25-07-2007, 14:28
Aga & Janusz - golden i labrador to na pewno nie to samo. Te pieski różnią się wyglądem, charakterem, itp... ale to nie to forum. Jedyne podobieństwa to super łagodne usposobienie, towarzyskość i łakomstwo.
A jeśli chodzi o domek - mi salon też się wydaje trochę mały, jak na dom, ale wszyscy, którzy nas odwiedzają uważają, że przesadzam. Jeśli chodzi o ilość szaf, nie wiem, gdzie je planujesz. My na pewno zrobimy garderobę w tym małym pomieszczeniu nad garażem. Ponadto planuję szafę we frontowym pokoju na górze (we wnęce między ścianką działową, a kominem). W naszej sypialni nie ma szans na szafę, więc myślę tylko o dwóch komódkach. Myślę, że jakąś szafę da się jeszcze wcisnąć w tym małym pokoju na górze (z oknem dachowym). Ale tak naprawdę, to czas pokaże, czy te wszystkie plany będą mogły być zreazlizowane. Ja już w tej chwili przeżyłam wielkie rozczarowanie, jeśli chodzi o pomieszczenie gospodarcze. Zaplanowałam tam sobie jakieś szafeczki na przetwory, słoiczki itp. I tylko dlatego zrezygnowałam z tej spiżarki, która pierwotnie była w kuchni. Niestety w pomieszczeniu gospodarczym zostały zainstalowane wodomierze, rozdzielnia elektryczna i w tej chwili wstawię tam może jedną szafkę stojącą. I tyle po mojej spiżarce.
A tak na marginesie - my jesteśmy właśnie na etapie wylewek. Potem zaraz poddasze i płytki. Sama się nie spodziewałam kopiąc w Sylwestra fundamenty, że tak szybko to pójdzie...

remle
25-07-2007, 14:56
Wiolcia niech idzie jak najszybciej :D Ciągle w górę :lol: A te wszystkie przyłącza czemu nie w garażu?? Teraz to już musztarda po obiedzie, ale w tym domu jest tak mało schowków i pom.gosp., że trzeba kombinować jak się da :D powodzenia
Aga i Janusz my mamy powiększony salon o ten gabinet i jak dla mnie jest OK, ale jakbym miała go jednak zrobić to salon byłby za mały (ale to subiektywne uczucie :wink: ) Ja w salonie planuję i jadalnię (przy wykuszu) i odpoczynek na kanapach + kącik TV
Golden i Labrador to NIE SĄ prawie te same pieski :lol:

michell
25-07-2007, 17:29
Ja to juz chyba tylko wam moją dziurę bedę pokazywac :lol:
http://images23.fotosik.pl/37/0c077b51b0d223e0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0c077b51b0d223e0)

remle
25-07-2007, 19:03
Michell piękna dziura :lol: :lol: :lol:

michell
25-07-2007, 19:19
najpiękniesza we wsi całej :] eh

remle
25-07-2007, 19:44
Zobaczysz jak szybko taka dziura potrafi się przeistoczyć w coś innego :lol:

michell
25-07-2007, 20:37
yyyy w większą dziure :>

La_bruijta
26-07-2007, 11:59
liczył ktoś może ile potrzeba metrów kwadratowych pustaka na ścianki działowe (te 12 cm i 10cm)? myślicie że 50 m2 wystarczy?
Dzięki.

krzysiek&ania
27-07-2007, 15:58
Jak widzę jak Wam te domu rosną, to aż się nei mogę doczekać. Ostatnio widziałam na żywo jeden Rodo6 - BAJKA! :lol:
W projekcie archona są instalacje wod-kan, CO i elektryczna - są to sensowne instalacje, czy tylko pic na wodę i i tak trzeba robioć własne projekty, pytam bo słyszałam, że kolornik jest np. nieprzydatny. :roll:

Namtar
27-07-2007, 21:40
Witam
Na wstepie chcialbym powiedziec ze fajnie czyta sie Wasze posty i mnie osobiscie duzo saly do myslenia. Ja wraz z moja żonka i 9 miesiecznym synem tez przygotowujemy sie do wybudowania Rodo 6. Chcemy to zrobic systemem gospodarczym wiec napewno nie bedzie to takie zawrotne tempo jak u Was. Placem budowy jest dzialka w Czechowicach Dziedzicach.
W miare mozliwosci bede rowniez dozucal swoje "trzy grosze" do forum.
pozdrawiam

michell
30-07-2007, 12:25
http://images30.fotosik.pl/41/668b2b502a1d3898m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=668b2b502a1d3898)
Stan na piątek, dzis juz cos mamy zalewac pytanie tylko czy fundamenty czy robaka :]

remle
30-07-2007, 13:51
Michell widzisz jak super :D Coraz piękniejsze te Twoje dziury :lol: a w krótce i mury :wink:
Namtar wiatmy i czekamy na te Twoje grosze :lol: Każde się przydają i dla nas i dla "potomności" :wink:
Krzysiek&Ania powodzenia :D dajcie znać jak tam Wasze decyzje :wink:
La_bruijta niestety nie liczyliśmy, więc nie pomożemy :roll:
A u nas od dziś robi się elewacja zewnętrzna - i znów dylemat na który kolor się zdecydować :roll:

michell
30-07-2007, 14:58
remle jednak nie robaka zalalismy lecz fundamenty :) wieczorkiem wkleje jakies zdiecie albo conajmniej dodam do albumu

remle
30-07-2007, 15:24
łał to czeakmy na nowinki budowlane :D

krzysiek&ania
30-07-2007, 19:56
REMLE - to ładnie, jak zdecydujecie się na te kolorki, to czekamy na zdjęcia z efektem końcowym. Na pewno będzie super, jak wszystko, ale i tak czekamy na zdjęcia z niecierpliwością!

michell
31-07-2007, 09:35
http://images25.fotosik.pl/42/8a66028c0656b6b4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8a66028c0656b6b4)

remle
31-07-2007, 13:50
Michell pięknie :D Dzisiaj jedziemy do Krakowa w sparwie balustrad :wink:
Krzysiek&Ania na pewno wkleimy fotki :wink: A jak tam się ma lukarna??? :wink: pozdrawiamy

michell
31-07-2007, 14:00
Do mojego znajomego czy cos taniej znaleźliście ?

remle
31-07-2007, 14:23
Nie Kochana nic nie szukałam - walę do Twojego znajomego :wink: Także jeszcze raz dziękuję za namiary :D

michell
31-07-2007, 14:30
No to sie ciesze bardzo , ze sie przydało:)

michell
01-08-2007, 10:31
remle robiliscie okna wymiarowe czy mniejsze ?

remle
01-08-2007, 15:24
Michell z racji tego, że podnosiliśmy parter (i piętro) o jeden pustak to okna na długości też są powiększone o 20cm, by nie zmienić proporcji całego budynku. Dodatkowo przy tym zabiegu trzeba pamiętać, by trochę wydłużyć dach :wink:
U nas obkładają styropianem elewację :D dziś wybraliśmy parapety, płytki na elewację i balkony :wink: Jutro wchodzi płytkarz na pralnię :wink: Postaram się dziś zrobić jakieś zdjęcia.

aniak25
01-08-2007, 20:34
Witajcie
Czytam was od dawna ale jakoś do tej pory nie mialam co napisać bo nic konkretnego sie nie dzieje. Podziwiam wasze dziury i pięknie rosnące domki i dziwie sie ze tak to szybko idzie. My jestesmy na etapie dzialki tzn czekamy az sie gmina zdecyduje a potem tato bo to jego dzialka robi darowzne na mnie. Zanim to nie nastapi nie mamy z czym ruszac a przynajmniej tak mi sie wydaje. Maz zabronil mi kupowac projekt w tej chwili dopoki sie wszystko nie wyjasni. Dlugi czas bylam zwolenniczka rodo2 ale w koncu stwierdzilismy ze mniej zmian wyjdzie w rodo6 i ten jest jednak ciut wiekszy. Tak wiec nie moge sie doczekac zakupu projektu i ruszenia z papierami. Acha...sprawa dzialki ma sie zakonczyc na poczatku wrzesnia wiec mam nadzieje przez zime wszystko pozalatwiac i od wiosny zaleznie od pogody ruszyc z budowa.
W zwiazku z tym ze wasze domki dosc szybko powstaja i gdzieniegdzie czytam ze zabieracie sie do brania kredytu mam takie niedyskretne pytanie. Jakie bylo wasze zabezpieczenie na poczatku budowy i w ktorym momencie trzeba zaczynac z kredytem. My chcielismy wziasc na calosc budowy bo nie mamy wielkich oszczednosci ale moze na poczatek nie trzeba. Zreszta ja zielona w tym temacie totalnie nie wiem od czego zaczac ale trzeba bedzie juz wkrotce pewnie.
Na poczatek to tyle. A jak juz cos sie zadzieje to bede prowadzic dziennik budowy i dzielic sie z wami moimi dziurami :D
pozdrawiam

remle
01-08-2007, 21:43
AniaK wiatmy i zapraszamy :wink:
A oto nasze postępy :D nie widać na fotkach, ale mamy już ogrodzenie z 3 stron - brakuje tylko frontowego :wink:
http://images26.fotosik.pl/44/415bfdb2b1370fd3.jpg (www.fotosik.pl)
http://images25.fotosik.pl/44/d372176170206310.jpg (www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/44/986d9f83c6793a21.jpg (www.fotosik.pl)

michell
02-08-2007, 08:51
remle ale psotępy!!
ja zaraz dodam zdiecie z postępow wczorajszych jutro maja zalewac sciany piwnicy chyba bedą to robic na dwa razy. No nic ciesze się że już przynajmniej coś widac.

Aga_i_Janusz
07-08-2007, 12:35
AniaK wiatmy i zapraszamy :wink:
A oto nasze postępy :D nie widać na fotkach, ale mamy już ogrodzenie z 3 stron - brakuje tylko frontowego :wink:

Slicznie rosnie Wasz domek. a jaka macie dachowke?

aniak25
12-08-2007, 16:20
Chyba wasze budowy ida pełną parą bo cisza nastała na forum. Mam nadzieje ze pojawicie sie niedlugo i beda jakies nowe zdjecia. U nas caly czas sprawa dzialki w toku a ja siedze i mysle ze bardzo chcialabym juz cos zaczac robic. Co lepse mysle o urzadzaniu domu, ktorego jeszcze nie zaczelismy budowac :)
pozdrawiam

michell
14-08-2007, 19:11
Jeśli to mozna nazwać postępami to prosze

http://images28.fotosik.pl/58/7ec631eb462c1299.jpg (www.fotosik.pl)

remle
16-08-2007, 13:30
Witajcie! po dłuższej przerwie - byliśmy na urlopie i wczoraj wróciliśmy. Myślałam, że będę musiała nadrobić kilka stron a tu prawie cisza :roll: co u Was?? Ciekawa jestem strasznie. Ja jadę na budowę zobaczyć popołudniu, więc wieczorem wkleję fotki i opiszę co nowego :lol: pozdrawiam

Aga i Junusz dachówka to ruppceramika kolor kasztan :D
Michell super!

remle
16-08-2007, 21:25
No Kochani nadal tutaj cisza taka :roll: U nas elewacja cała w styropianie, podbitka w trakcie :D , garaż i kotłownia wykafelkowane no i najważniejsze powstały słupli klinkierowe ogrodzenia :D Pozdrawiam i czekam na Wasze postępy i sugestie :wink:
http://images26.fotosik.pl/60/6ee0175b6fc5b240.jpg (www.fotosik.pl)
http://images25.fotosik.pl/60/b9f148903788669f.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/60/4feb250b76c01d94.jpg (www.fotosik.pl)
http://images24.fotosik.pl/60/c314cb326acb2e72.jpg (www.fotosik.pl)
http://images26.fotosik.pl/60/dd92fbefac80cc2a.jpg (www.fotosik.pl)

kama&michał
17-08-2007, 16:35
witam...
rowniaz jestesmy posiadaczami domku w rodo 6..kupilasmy go w stanie surowym zamknietym czyli mury okna drzwi..zaczynamy wykanczanie od przyszlego roku..niebawem wkleje zdjatka..poki co bede zagladala do was i podziwiala jak sybciutko rosna wasze dobytki
pozdrawiamy serdecznie

rdl78
17-08-2007, 21:57
Witamy wszystkich po dluższej przerwie:) u nas wszystko bardzo po malutku... budowlańcowi uciekli ludzie więc początkowy termin ukończenia stanu surowego otwartego początkowo do 15.08 przesunie się o ok. 2-3 tyg... dachówka już czeka aż teść i mężem i wujkiem zaczną kłaść, taki rodzinny ten dach będzie:) a oto nasze postępy
http://images25.fotosik.pl/61/6db27e8b1c939b54.jpg (www.fotosik.pl)
http://images25.fotosik.pl/61/6db27e8b1c939b54.jpg (www.fotosik.pl)

rdl78
17-08-2007, 22:03
ups... coś mi się pomyliło... to drugie zdjęcie:)

http://images25.fotosik.pl/61/5b5a4f0fdbed26dd.jpg (www.fotosik.pl)

qqrq5
18-08-2007, 10:54
bedziecie sami kłasc dachowke??

rdl78
18-08-2007, 11:35
tak teść kładzie dachy więc na czas budowy naszego weźmie urlop i heja:) trochę przez to zaoszczędzimy ufff pozdrawiam i czekam na fotki pozostałych rododendrowiczów ps. a wiecie że już jest w projekcie rodo 8 czyli powiększony rodo 6 co wy na to??

jgosik25
18-08-2007, 12:07
Witam Wszystkich sympatyków Rodo 6. Miło się patrzy jaK wasze mury pną sie do góry. My z naszymi bedziemy musieli poczekac do wiosny na razie jestesmy na etapie papierologi :-? Troche to niestety trwa. Przez zime mamy zamiar nakupić materiału(ponoc ceny juz ida w dół :lol: ) i na wiosne START.
Ale do tego czasu bedziemy na pewno częstym gosciem forum choćby tylko podglądnąć jak sie rodo 6 prozentuje :)

qqrq5
18-08-2007, 12:11
tak teść kładzie dachy więc na czas budowy naszego weźmie urlop i heja:) trochę przez to zaoszczędzimy ufff

zazdroszcze, tez sami chcielibysmy kłasc bo ekipy u nas sa takie ze tylko pogonic :(

jgosik25
18-08-2007, 12:15
Na razie jesteśmy na adaptacji projektu. Nanosimy tylko kilka zmian a mianowicie likwidacja okna w kuchni, i jednego balkonu. Podniesienie scianki kolankowej. Mąż chciał przenieść kotłownie do pomieszczenia za garaz ale architekt nam to odradzil bo grozi to budowaniem dodatkowego komina. :roll: planujemy ogrzewanie na paliwo stałe. I to by było tele zmian ktore planujemy reszta domku jak dla nas jest idealna :lol: . Architekt za adaptacje i takie zmiany zaspiewał 4500 czy to duzo. Bede się jeszce musiała rozeznac u innych arch.
pozdrawiam

qqrq5
18-08-2007, 12:20
Architekt za adaptacje i takie zmiany zaspiewał 4500 czy to duzo. Bede się jeszce musiała rozeznac u innych arch.
pozdrawiam

jak dla mnie bardzo duzo choc zalezy co jeszcze bedzie robił
my zapłacilismy 1tys zł po znajomosci, ale normalna cena u nas jest 2tys-2,5tys zł

Ewelina i Marcin
18-08-2007, 14:21
Mam pytanie, zastanawiamy sie nad kupieniem projektu domu w rododendronach 6, chociaz ostatnio podoba nam się dom w rododendronach 8 i tak mieliśmy przeprowadzać takie zmiany jake sa w tym nowym projekcie. Przeraża nan tylko wystawiona kwota kosztu budowy przy tym domu czy jest ona adekwatna do rzeczywistych kosztów budowy? Jak to kształtowało sie u was? Bo dom jest piekny ale ponad 250.000 zł systemem gospodarczym to strasznie dużo. Z góry dziękuje za odpowiedź.

michell
20-08-2007, 13:45
Gdzies czytałam na forum że rzeczywisty koszt budowy to sie oblicza 1500-2500 na kazdy m2 powierzchni domu ale ciekawe czy to prawda. Koszty podawane w kosztorysach przewaznie sa nizsze gdyz czesto obowiązuja w nich ceny z lat poprzednich. Pozatym trzeba załozyc ze skozysta sie z innych materiałów niz sa podane w kosztorysie co odpowiednio podniesie lub obnizy koszty budowy.

aniak25
26-08-2007, 18:28
Witam
ja tez walsnie wrocilam z pierwszej czesci urlopu ale pisze bo nareszcie mam dobre widomosci. W najbliszy wtorek rozwiazuje sie sprawa ziemi naszej, jeszcze tylko trzeba bedzie zrobic darowizne i faktycznie bedzie to nasza ziemia. Bardzo sie ciesze bo nareszcie bedziemy mogi cos zaczac robic. Co prawda jszcze nie wiem jaki powinien byc pierwszy nasz krok oprocz kupna projektu i jego adaptaji. Ale i tak nie moge sie dozeka i jak tylko wrocimy z urlopu to mam nadzieje bedziemy dzialac tak zeby na wiosne zaczac budowac.
pozdrawiam

wiolcia12
27-08-2007, 08:11
Witam wszystkich po duższej przerwie
U nas też prace raczej nie stoją w miejscu. Właśnie skończyliśmy izolację poddasza - sufity są już przygotowane pod malowanie. Na dole i na górze położone są pierwsze warstwy gładzi - czekamy na tą ostatnią, finalną. W kotłowni, kuchni i częściowo w łazience mamy położone płytki. W tej chwili zastanwiamy się na kolorem elewacji.
remle - czy podprzybitka u Ciebie jest drewniana? Mogę zapytać, jaki jest jej koszt? My właśnie jesteśmy na etapie szukania podptrzybitki. Moglibyśmy sobie załatwic na podkarpaciu drewnianą podbprzybitkę (malowaną, ale nie impregnowaną) za 18 PLN/m2. Ale nie możemy znaleźć fachowca, który zgodzi się ją położyć na gotowy dach. Jeśli nie drewniana, to ewentualnie blacha trapezowa, ale ona nie ma już takiego szlachetnego wyglądu.
W tym tygodniu robimy podwieszane sufity w łazience na dole, kuchni, holu i na malutkim fragmencie w salonie.
Ceramika do łazienek już do nas prawie w całości przyjechała. Czekamy tylko na wannę i słupek do łazienki na dół. Meble do kuchni i drugiej łazienki mamy już zamówione. Kominek będzie się stawiał w pierwszej połowie września.
A w załączeniu zdjęcia z naszymi postępami.
Pozdrawiam wszystkich rododendrowiczów i nie tylko :D
http://images13.fotosik.pl/52/3677254fb2b8cc3e.jpg (www.fotosik.pl) http://images21.fotosik.pl/384/6112cbd966bdf948.jpg (www.fotosik.pl) http://images24.fotosik.pl/69/59c674bf3fbdb65b.jpg (www.fotosik.pl) http://images25.fotosik.pl/69/3bdd334aa65c4137.jpg (www.fotosik.pl) http://images13.fotosik.pl/52/55655e38c5db39d7.jpg (www.fotosik.pl) http://images24.fotosik.pl/69/96faa62875af594d.jpg (www.fotosik.pl) http://images28.fotosik.pl/69/2cd77af53a6d6c67.jpg (www.fotosik.pl) http://images28.fotosik.pl/69/4f08afe251cb8be6.jpg (www.fotosik.pl) http://images27.fotosik.pl/69/63818a1ebb46413d.jpg (www.fotosik.pl) http://images13.fotosik.pl/52/9424ba09c44f91b6.jpg (www.fotosik.pl)
http://images27.fotosik.pl/69/f6880b5e9053f427.jpg (www.fotosik.pl) http://images28.fotosik.pl/69/bb3ae0c3a7c6960e.jpg (www.fotosik.pl)

rdl78
27-08-2007, 10:13
Wiolcia super postępy aż zazdroszczę:) a ja czuję lekkie poddenerwowanie bo mąż z teściem i wujkiem wkroczyli dzisiaj na dach :oops: już nie mogę się doczekać jak dachówka będzie się prezentować... jak tylko coś się ruszy to pochwale się na forum pozdrawiam

michell
27-08-2007, 10:51
Ale ładne postępy :) My chyba skonczyliśmy piwnice dzis troszke zasypywania pewnie. Teraz pora na wieniec i płyte A potem juz moze zacznie to przypominac dom :)

La_bruijta
29-08-2007, 07:17
Dlaczego wszyscy zanim w ogóle coś wymurują robią tą pierwszą wylewkę betonową? może mi ktoś powiedzieć? nie lepiej piasek zostawić w fundamentach?

wiolcia12
29-08-2007, 09:41
La bruijto - wg. mnie ta betonowa wylewka jest dodatkową izolacją termiczną i zabezpieczeniem przed wilgocią. U nas w fundamentach jak najbardziej jest piasek, musieliśmy go jeszcze nazwozić, z powodu podwyższenia domu. Poza tym pod tą wylewką jest na ubitym piasku folia i siatka zbrojąca, co jest dodatkowym wzmocnieniem posadzki. A skoro wszyscy tak robią, to coś w tym musi być. Czasami na takich szczegółach nie warto oszczędzać, bo w przyszłości może nam to nie wyjść na dobre.
Nie jest to oczywiście fachowe wyjaśnienie. Na pewni znajdzie się ktoś, kto wytłumaczy to lepiej.

La_bruijta
29-08-2007, 10:15
nie, nie o to mi chodziło :)
tą wylewkę betonową to trzeba zrobić! ja wiem.
ale dlaczego już na początku budowy? ja będę teraz za dach się zabierał i nadal mam piasek w domu. To jest nawet wygodne bo nie trzeba sprzątać po murarce kawałków pustaków cegieł, zaprawy i innych śmieci które sobie tam zostaną, do tego wygodnie jest strop wylewać bo pod stemple można w razie czego podkopać (gdy trafi nam się 1 cm za długi). No i jak pół roku po tym się pochodzi, deszcz to zaleje kilka razy itd to to jest rzeczywiście twarde, ubite podłoże na które bez obaw mogę dać styropian i wiem że nie popęka mi ta wylewka po kilku latach.

jgosik25
29-08-2007, 22:36
Witam wszystkich.U nas jeszcze nic nie drgneło bo stoimy z kupnem projektu.Nie potrafimy sie zdecydować. Szukamy takiego projektu zeby nam odpowiadal w 100% . Rodo 6 spelnia nasze oczekiwania( jedyne zmiany to podwyzszenie scianki kolankowej i przeniesieni kotłowni za garaż.)
Jest jedno ALE. wyczytalam na forum archonu ze cena wystwienia takiego domu to ponad 300 000. I tu pytanie do osob daleko zaawansowanych :) czy rzeczywiscie taka jest cena????Mąz juz nawet myslał że jezeli faktycznie tak cennik wyglada to zaczniemy ogladać się za mieszkaniem w bloku. :x
A wracając do przerobek to czy wymurowanie 3go komina jest takie kosztowne?? jak to u Was wygladało. Architekt z którym rozmawialismy za bardzo kręcił nosem.

Namtar
30-08-2007, 09:10
jgosik25 - jesli chodzi o wymurowanie 3 komina - nie wiem dlaczego chcecie miec trzy, my rownież przenosimy kotlownie za garaż (nie mozemy sie zdecydowac czy bedziemy opalac gazem czy paliwem stałym) i przenosimy ja razem z kominem, a wentylacje z łazienek bedziemy mieli wyprowadzoną ponad dach za pomoca wywietrzaka - i po bólu.Eliminujesz w ten sposób trzeci komin, wszystko działa a kasa w kieszeni :) Jesli chodzi o architekta, projetkanta, isnpektora nadzoru budowlaneczo czy jak ich tam zwał nie jest od kręcenia nosem tylko mówieniem Ci co się da zrobić a co nie - a to co napisałem powyżej naprawde można w ten sposób zrobić. Można też zawsze zmienić tego gościa na innego.

U nas też niestety się wszystko przeciąga z powodu papierologii...
pozdrowienia :roll:

wiolcia12
30-08-2007, 09:43
Jogosik25 - jeśli chodzi o koszty wybudowania domu, to rzeczywiście tyle one wynoszą (oczywiście zależy jeszcze od standardu wyposażenia). My do tej pory wydaliśmy już ok. 250 tys. A potrzebować będziemy jeszcze lekką ręką jakieś 80 tys. (to liczę już z ogrodzeniem, ale bez rewelacji w ogrodzie). A jesteśmy na etapie już ścisłej wykończeniówki w środku i mamy już kupione: piec, grzejniki, ceramikę łazienkową, zaliczkowany kominek i meble kuchenne. A czekają nas jeszcze podłogi, schody, malowanie, kończymy gładzie, meble wboudowane, balustrady, ogrodzenie, płytki na balkonach i tarasie, osprzęt oświetleniowy. Na meble to już nam raczej kasy nie starczy.
Jeśli chodzi o komin, to zrobiliśmy dokładnie tak jak Namtar, czyli przenieśliśmy kotłownię razem z kominem za garaż, a wentylacje z łazienek są wypuszczone dachówką kominową na dachu. Trzeba tylko wziąć po`uwagę, że żeby wszystko było ok, to komi musi wyjśc ponad kalenicę. A to znaczy, że ten komin z tyłu bedzie strasznie wysoki.

jgosik25
30-08-2007, 13:27
Dzięki za odpowiedz.:) Chyba serio bede musiała poszukać innego architekta.Bo obecny stwierdził ze to bedzie spory koszt i niezły kłopot z tym 3 kominem.
A ja totalny laik w tych sprawach tylko słuchałam i poitakiwałam. :-? . No ale jest nadzije ze jak skonczy my budowac to głowa mi bedzie od wiedzy pękać :D 8) [/quote]

rdl78
09-09-2007, 13:50
halo halo czyżby ten temat umierał!? :)
ja codziennie z ojcem 12 godzin spedzam wesoło na dachu, zaczynam przeklinać dachówkę którą trzeba wnosić na dach.
postepy wolne ale zawsze :)
budowlaniec dobija mnie ostatnio bez reszty - nie dość że skaszanił wykusz - marzenie mojej żony - nie wiem jak to wyprowadzimy na prostą przy tynkach i wykończeniówce :(
to jeszcze komina nie potrafił zbudować i musimy szukać murarza na fuche :evil:
dajemy mu jeszcze szanse bo inaczej dostapi gniewu bożego - podpisujcie umowy z firmami budowlanymi !!!! to was co prawda nie zabezpieczy przed częściową partaniną jak nas, ale przynajmniej w razie co w sądzie będzie podstawa do walki - kolegów ze studiów jeszcze mamy więc z pomocą radcy prawnego nie będzie problemu, a i biegłego z zakresu budowlanki sie załatwi :evil:

ale póki co zachowuję jeszcze o dziwo spokój, no to się wygadałem! :) uff
ludzie zamieszczajcie fotki z wykończeniówki - bardzo nas intersują pomysły na wykończenie wnętrz :)

a oto nasze postepy:
http://images30.fotosik.pl/77/3ff1b58fa6f08a1c.jpg (www.fotosik.pl)

remle
09-09-2007, 21:46
Rdl78 Ja też mam wrażenie, że wątek umiera :( Piękne te Wasze postępy, dachówka też mi się podoba :D , domek wygląda już w 100% na rodo6 :wink: powodzenia
My ciągle coś załatwiamy, o czymś decydujemy, wybieramy, kupujemy..... itp - to prawda, że "wykończeniówka wykańcza" :roll: Tak wygląda od zewnątrz - elewacja cały czas się robi (wykusz i przedni pas wejścia w klinkierze, reszta tynk), drzwi zew. wprawione (ale zabezpieczone), płot czeka na przęsła :wink: we wnętrzu robią się płyty k-g i gładzie, kominek zaczęty czeka na dostawę kamienia do obłożenia. W drugiej połowie września ma wejść gość od kostki brukowej przed domem i na tarasie ufff
http://images13.fotosik.pl/78/14189a9d40f1d87a.jpg (www.fotosik.pl)

Co u Was??

rdl78
10-09-2007, 18:53
remle bomba:) u was naprawdę idzie jak po maśle...
sama jestem zdziwiona bo w końcu mój mąż się na forum wypowiedział, w niedzielę miał wolne więc siedział i się żalił:) aż sama jetsem zaskoczona bo w domu nie okazuje tego hihi...
ale widze, że chyba pomniejszyliście okna z przodu budynku i to okno balkonowe na wejściem, jeśli tak to napiszcie jakie ma teraz wymiary?? u nas tak jak wyżej no tylko dziś przyszedł facet co ma komin dokończyć...
mam duże obawy i zaczynam mieć wrażenie, że nikt nie umie już w tym kraju budować, wszyscy zwiali na zachód:(
nasz wykusz to jakaś masakra!!!
facet pomylił się już od ław po prostu ten wychodzący trapez miał dwie różnie o 8 cm wysokości i zobaczyliśmy to dopiero po wylaniu stropu tj. ja zobaczyłam
ps. nie mówie już nic, że pomyliło mu się wejście do domu przestawił je jakieś 0,5 metra w lewo zresztą widać to na zdjęciu wyżej...
też to wychwyciłam dobrze, że jeszcze przed zalaniem stropu...
ale wykusz nie dało się już uratować :evil:
no piszcie, piszcie i fotki załączajcie, jak mi się uda to fotkę schodów zamieszcze papa

remle
10-09-2007, 22:10
Rdl nie pomniejszaliśmy okien - wręcz przeciwnie wszystkie są powiększone, dlatego, że podnieśliśmy dom o 1 pustak :wink: Jak będę na budowie sprawdzę Ci wymiary. U nas coś się ślimaczy ta robota teraz, bo non stop leje deszcz i nic nie można robić na zewnątrz przy elewacji.... a od tego większość dalszych prac zależy.... :(

Pancka
11-09-2007, 13:10
witam,
nareszcie ktos przypomniał sobie o naszych rodosach :lol:
Mieliśmy obawę ,że wątek umrze smiercią zapomnienia...

My w dzungli..ciągle jeszcze papierologia :evil:

Kochani - budujemy na kredyt ...i musimy to wiedzieć - ile wyszedł Was stan surowy...jak przedstawia się kosztorys - czy ma on odzwierciedlenie z tym co podaje Archon?

Namtar
11-09-2007, 16:37
rdl78 co to za dachówka którą kładziecie? czy to jest Roben kolor: jesienny lisc?

rdl78
11-09-2007, 19:35
Namtar tak to jest roben jesienny liść:)

Namtar
11-09-2007, 21:27
w takim razie czekam z niecierpliwoscia na kolejne zdjecia bo nie ukrywam ze mi sie ta dachowka BARDZO podoba i sami sie zastanawiamy jak czy ja kupic i jak bedzie wygladac na dachu.
jesli mozna wstaw kilka zdjec gdy juz bedzie gotowy dach - plissss

krutny
12-09-2007, 00:20
Witam wszystkich rodo6maniakow,

W ramach ozywienia watku:

Rowniez budujemy Rodo6 zaskakujace ;)

Zaczelismy w maju tego roku.

Dopiero dzisiaj znalazlem ten watek wiec wrzuce pare zdjatek zeby pokazac etapy powstawania naszego rodo6.

Budujemy w okolicach Wieliczki.

Nasze zmiany (te ktore pamietam w tej chwilii):
- dodanie scianki za kominkiem tak zeby powstalo miejsce na 70cm gleboka szafe wnekowa oraz miejsce na zabudowe w kuchni (dodalismy szersza scianke od kominka zeby ukryc ta zabudowe od strony salonu)
- wyrzucenie garderoby w pokoju nad garazem i zabudowa go tak zeby byla widoczna wiezba dachowa

Zdjecia:
(niestety najnowsze jest sprzed dwoch miesiecy wiec opis slowny stanu aktualnego:
- jest wszystko pokryte, zamkniete, gotowe tynki, trwaja prace nad instalacja CO, pozniej wylewki, elewacja... aktualnie zastanawiamy sie nad ksztaltem tarasu). WIdzialem przelotowo (nie mialem czasu przejrzec dokladnie watku ale nadrobie :) ) ze robiliscie taras zupelnie inny niz w projekcie ? Mozna wiedziec dlaczego akurat tak ?



03_05_2007
http://quad.rootnode.pl/rodo6/rodo_03_05_2007.jpg
17_05_2007
http://quad.rootnode.pl/rodo6/rodo_17_05_2007.jpg
26_05_2007
http://quad.rootnode.pl/rodo6/rodo_26_05_2007.jpg
20_06_2007
http://quad.rootnode.pl/rodo6/rodo_20_06_2007.jpg
05_07_2007
http://quad.rootnode.pl/rodo6/rodo_05_07_2007.jpg

... to be continued... jesli beda chetni do ogladania :)


Pozdrawiam,
krutny

remle
12-09-2007, 14:03
Krutny zawsze są chętni, więc czekamy :D Jakieś fotki z wnętrza, bo zainteresowała mnie ta Wasza ściana za kominkiem - brak mi wyobraźni dziś i nie bardzo to "widzę". Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Co do tarasów - my robimy dwa półokrągłe wyłożone kostką: pierwszy zaraz przy wyjściu z domu potem 3 małe schodki i drugi mniejszy, na którym będzie stał grill :wink: Niedługo będzie coś widać to wkleję fotki

Pancka
12-09-2007, 14:26
Joj!!! http://img150.imageshack.us/img150/5904/gpixietm4.gif (http://imageshack.us)ale fajnie...nowy Rododendrowicz

Słuchajcie...ponawiam pytanie..Krutny moze Ty mi odpowiesz...ile Cię wyniósł stan surowy...please..

michell
12-09-2007, 14:33
krutny witamy :)

jgosik25
12-09-2007, 17:48
krutnyRównież witam..I rownież jestem chetna do oglądania fotek domku..Od wczoraj jesteśmy włascicielem projektu :D (długo sie wahalismy z wyborem) teraz zastanawiamy sie co by tam ewentualnie przerobic..architekt wraca z urlopu i bierzemy sie za adaptacje 8) ... Ja równiez ciekawa jestem tej scianki przy kominku..nie bardzo potrafie to sobie wyobrazic... Teraz jestem otwarta na wszystkie propozycje zmian :lol:
Mam pytanko do wszystkich, jak to u Was wyglada czy warto zostawiać okno w kuchni(to obok salonowego wykusza )?? Czy lepiej zamurowac...boje sie ze kuchnia bedzie mało ustawna :-? a znowu jak zamurujemy to ze dom stracji na wygladzie :-? ...A tak w ogole to mamy problemy z dostawa wody. Jak kupowalismy działke to była uzbrojona(prawie ze po zęby) a teraz jak otrzymałam warunki przyłacza wody to okazuje sie ze rure trzeba ciągnoąc pod drogą..kupa pozwolen..itp ,,itd... :evil: mam nadzieje ze z tymi pozwoleniami damy rade do wiosny :roll:
I ja rowniez mam nadzieje ze zanim zaczne budować to atek nie "umrze" :)
Pozdrawiam wszystkich i czekam na dalsze fotosy :lol:

michell
12-09-2007, 17:56
u nas nie ma tego okna w kuchni

remle
12-09-2007, 21:28
Witajcie! U nas okno w kuchni jest - trochę musieliśmy kombinować, ale teraz myślę, że jest i funkcjonalna i piękna i nietypowa :D Jedną wycenę już dostaliśmy, ale z frontami drewnianymi i :o więc odpuściłam. Pojutrze dostanę wycenę za mdf :wink:
Pokój nad garażem i nasza sypialnia jest już w płytach k-g
http://images21.fotosik.pl/416/c6eb8d09ce777a07.jpg (www.fotosik.pl)
Nasz kominek w wersji roboczej :wink:
http://images21.fotosik.pl/416/a66c2b97b713c979.jpg (www.fotosik.pl)
Prawie skończona pralnia
http://images29.fotosik.pl/80/f22f29c840c022cd.jpg (www.fotosik.pl)
No i najważniejsze DZIŚ MIJA TYDZIEŃ JAK WYGRZEWAMY PODŁOGÓWKĘ i tutaj nasza kotłownia :lol:
http://images21.fotosik.pl/416/faa5b3975bbbb878.jpg (www.fotosik.pl)
Jutro zamawiamy płytki do dolanej łazienki :roll: No i dziś wybraliśmy kolorki na elewację z firmy KABE 8)

krutny
13-09-2007, 00:16
krutnyRównież witam..I rownież jestem chetna do oglądania fotek domku..Od wczoraj jesteśmy włascicielem projektu :D (długo sie wahalismy z wyborem) teraz zastanawiamy sie co by tam ewentualnie przerobic..architekt wraca z urlopu i bierzemy sie za adaptacje 8) ... Ja równiez ciekawa jestem tej scianki przy kominku..nie bardzo potrafie to sobie wyobrazic... Teraz jestem otwarta na wszystkie propozycje zmian :lol:
Mam pytanko do wszystkich, jak to u Was wyglada czy warto zostawiać okno w kuchni(to obok salonowego wykusza )?? Czy lepiej zamurowac...boje sie ze kuchnia bedzie mało ustawna :-? a znowu jak zamurujemy to ze dom stracji na wygladzie :-? ...A tak w ogole to mamy problemy z dostawa wody. Jak kupowalismy działke to była uzbrojona(prawie ze po zęby) a teraz jak otrzymałam warunki przyłacza wody to okazuje sie ze rure trzeba ciągnoąc pod drogą..kupa pozwolen..itp ,,itd... :evil: mam nadzieje ze z tymi pozwoleniami damy rade do wiosny :roll:
I ja rowniez mam nadzieje ze zanim zaczne budować to atek nie "umrze" :)
Pozdrawiam wszystkich i czekam na dalsze fotosy :lol:


Mysmy zostawili to okno poniewaz dzialka rozciaga sie nam bardziej w bok niz w tyl a widok z kuchni na ogrod fajna sprawa. Oczywiscie kosztem ustawnosci kuchni ale z tym sobie juz poradzilismy... narazie na papierze.


Oto zdjecie "projektu" przedluzonej scianki przy kominku:
http://quad.rootnode.pl/rodo6/projekt_przedluzonej_scianki.jpg

Pozdrawiam,
krutny

wiolcia12
13-09-2007, 10:55
Również witam nowego Rododendrowicza.
Zamieszczam kilka zdjęć mojej łazienki na górze i kominka. Jeśli chodzi o kominek, to będzie jeszcze jedna zmiana. Widoczny na zdjęciu słupek zostanie skrócony do wysokości belki i zakończony taką samą płytą jak belka. Niestety musieliśmy go wstawić, bo ściana była za krótka, żeby zrobić gipsową zabudowę góry kominka. Ostateczną wersję jeszcze wkleję.
A na jakim jesteśmy etapie?
Mamy skończone płytki w obu łazienkach (tą na dole można obejrzeć w moich poprzednich postach). Płytki są już też w kotłowni i na podłodze w garażu oraz w kuchni (ściana i podłoga). Teraz na dole montowana jest kabina. Na górze skończone są gładzie, na dole zostaną skończone w sobotę. Teraz malowanie i podłogi. Na górze panele, a na dole parkiet, który bedzie kładziony pod koniec września lub na początku października. Razem z parkietem stolarz będzie zabudowywał schody
Meble kuchenne przyjeżdzają do 1.10, z drewnianymi frontami.
W chwili obecnej kładziemy płytki na schodach z tarasu (żeby dobrze wymierzyć balustradę, muszą być położone płytki).
http://images21.fotosik.pl/416/cddfde438847b38c.jpg (www.fotosik.pl) http://images24.fotosik.pl/80/1756d4611746eec7.jpg (www.fotosik.pl) http://images23.fotosik.pl/80/6e30d67419ac79c4.jpg (www.fotosik.pl) http://images24.fotosik.pl/80/8271ea2d103e713f.jpg (www.fotosik.pl) http://images25.fotosik.pl/80/13cf9e713ff9a249.jpg (www.fotosik.pl) http://images27.fotosik.pl/80/e52616fcdc72e9e2.jpg (www.fotosik.pl) http://images26.fotosik.pl/80/0e4f4db3572a3c38.jpg (www.fotosik.pl) http://images24.fotosik.pl/80/c03d1f5c04510aca.jpg (www.fotosik.pl) http://images13.fotosik.pl/84/227cff7b6dfa52f1.jpg (www.fotosik.pl) http://images25.fotosik.pl/80/02b82bec44acfd24.jpg (www.fotosik.pl)

remle
13-09-2007, 14:07
Wiolcia piękności :D

rdl78
14-09-2007, 08:35
Namtar oczywiście, że się pochwalimy naszym dachem:)
a tak przy okazji to nie ma u was w okolicy takich dachów...
my w naszej wiosce mamy już takich 4 więc mogliśmy się spokojnie przyjżeć...
jest naprawdę śliczna ta dachówka, polecam:) do okien złoty dąb miód!!!!
jgosik25 my zlikwidowaliśmy to okno, ale tylko z uwagi na ustawność kuchni,
jak nie mam spiżarki to chcę dużą lodówkę podwójną,
piekarnik z mikrofalą na wysokości wzroku i normalny okap
nie narożny bo te wydają mi się strasznie drogie...
myślałam, że będzie ciemno, ale po zdjęciu bali jest naprawdę jasno i przestrzennie,
wykusz wszystko oświetli pozdrawiam wybór należy do ciebie:)
zapomniałam jak się fotki wkleja... zrobię to później pa

remle
14-09-2007, 14:05
Rdl czekamy czekamy na fotki :D
A u nas dziś zaczęli malować podkładem elewację - ciekawe jak wyjdzie, bo co innego wybierać barwę z kolornika, a co innego zobaczyć ją na domie :D W środku dziś robią na górze gładzie :wink:

kolibry
14-09-2007, 16:24
Witamy was
Po długim czasie zgłaszamy się i prosimy was o odpowiedź na pytanie czy deskowaliście dach?Jest to nasz dylemat

remle
14-09-2007, 20:20
Kolibry dowiedziałam się od mądrych głów :D , że dach deskuje się do blachodachówki, papy, blachy itp. Dachu nie deskujemy do dachówek układanych :D Sama Ci nic nie powiem, bo nie znam się w tym temacie. Pozdrawiam

rdl78
15-09-2007, 19:48
witam wszystkich ota kilka fotek:)
salon:
http://images24.fotosik.pl/81/ed28fc1c63b1d32c.jpg (www.fotosik.pl)
hol i kominek:
http://images23.fotosik.pl/81/bb00aef142912ed4.jpg (www.fotosik.pl)
kuchnia:
http://images21.fotosik.pl/421/6087672613ad89ae.jpg (www.fotosik.pl)
schody:
http://images29.fotosik.pl/81/a9e2b7591525ceb5.jpg (www.fotosik.pl)
no i takie tam zdjęcie naszej dachówki:
http://images21.fotosik.pl/421/9ddd2cae4721d920.jpg (www.fotosik.pl)

remle
15-09-2007, 21:59
Rdl super! To chyba pierwsze Wasze zdjęcia z wnętrza :D Fajnie tak patzreć jak budowa powoli zmienia się w dom :wink: Powodzenia

jgosik25
18-09-2007, 17:57
Piękne te Wasze domki. Az sie miło patrzy na te zdjęcia ., Nie moge sie doczekać kiedy zaczniemy!!! :D a rece zacieramy z mezem bo sroga zime zapowiadaja :lol: i ceny maja spadac . A tym czasem pozostalo mi podziwiac Wasze efekty :) [/b]

remle
19-09-2007, 10:08
Jgosik podziwiaj, podziwiaj :lol: za rok my będziemy podziwiać!!!!
Do końca tygodnia całkowicie skończą elewację - teraz cały dom jest już w podkładzie, teraz został już tylko akryl i dokończyć klinkier :D Widać już kolorek :D a od przyszłego tygodnia wchodzi brukarz 8) w środku cała góra w płytach :D i zaczną zachwilę dół, potem gładzie :wink:

kacha30
19-09-2007, 17:09
Budujesz koło Wieliczki swojego rodo :D My również planujemy wybudować ten domek. Przepraszam za śmiałość, ale chciałabym "podejrzeć" choć z daleka (Mieszkam w Myslenicach wiec niedaleko) czy mógłbys sprecyzować "koło" wieliczki :P Z uwagą śledze ten wątek i mam nadzieje dołaczyć wkrótce do szczęsliwych posiadaczy Rododendronów :wink:

michell
20-09-2007, 08:15
A ja chyba z rozpaczy tu nie zagladałam dawno. Ekipa okazała sie bandą idiotów którzy juz od dwuch tygodni nie kiwneli palcem. Dzis ide do prawnika zobaczyc ile kasy moge odzyskac i jak sie ich pozbyc tak zeby poczuli. I nowy kłopot sie pojawia przestoj no bo gdzie ja znajde kogos od reki kto mi to zrobi :cry:

remle
20-09-2007, 13:45
Michell jak to? Sa na budowie i się obijają czy wcale nie przyjechali przez 2 tygodnie? Umowę miałaś podpisaną? Płacisz zaliczkowo czy za wykonaną robotę? Daj znać - ja życzę powodzenia

michell
20-09-2007, 14:21
wogole sie nie pojawiaja , Telefony powylaczane nikt nic nie wie. Oczywiscie ze mam umowe i spodkanie dzis z pania prawnik zobaczymy co sie da zrobic.

remle
20-09-2007, 14:29
Trzymam kciuki!!!! Za powodzenia

PS Spróbuj zadzwonić z obcego numeru do nich

michell
20-09-2007, 15:00
probowałam nie wiele to zmienia, niestety. no nic ne ma co plakac nad rozlanym mlekiem trzeba je sprzatnąć.

wiolcia12
21-09-2007, 09:00
A w załączeniu projekt mojej kuchni. Mebeli będą miały drewniane fronty, a drewno będzie w kolorze bardzo ciemnego brązu. Tam gdzie są takie punkciki nad meblami to jest podwieszany sufit z halogenami.
Czekam na wszelkie opinie na jej temat.
http://images12.fotosik.pl/103/00afac8594f81a9f.jpg (www.fotosik.pl)

michell
21-09-2007, 10:55
bardzo fajnie :)

kolibry
21-09-2007, 11:27
michell jesteśmy z wami.Powiedz czy dawałaś im jakąś kase?Bo jeżeli nie to chyba nie ma problemu.Dobrze że masz umowe, chociaż my nic takiego nie podpisywaliśmy, ale to zależy od ludzi ,ci akurat muszą dobrze kręcić.Pozdrawiamy i trzymamy kciuki

michell
21-09-2007, 11:55
dziekuje :)
Tak dawałam ale pani mecenas mowi ze jesli rzeczoznawca powie ze to totalna fuszerka moge odzyskac co do grosza lub jesli ok no to musze sama wycvenic ile im sie nalezy i odzyskam wszystko minus to co uznam dla nich plus kary umowne plus koszty postepowania przed sadowego i sadowego jesli do takowego dojdzie. Rzeczoznawca juz umowiony wiec jestesmy dobrej mysli.

wiolcia12
21-09-2007, 14:39
Michell - ja też oczywiście jestem z Wami! Taki typów trzeba izolować! Ja też miałam podpisaną umowę z wykonawcą, ale na szczęście takich problemów nie miałam. Problemy pojawiły się przy tynkach i wylewkach (robił mi ten sam wykonawca, co stan surowy otwarty). Na to już niestety umowy nie miałam i z tego powodu mnieliśmy bardzo dużo poprawek. Alre to i tak nie był taki problem, jaki Ty aktualnie masz.Trzymam kciuki, żeby udało się coś odzyskać. Tylko rzeczywiście, skąd weźmiesz teraz od ręki ekipę, która jest na tyle dyspozycyjna, żeby zacząć działać... Ale wierzę, że się uda.
Trzymaj się!

michell
21-09-2007, 14:54
dziekuje za wsparcie.
Ekipe mam zalatwiona od konca pazdziernika w poniedzialek mam miec wycene kosztow budowy. Wiec wsumie termin ok bo zdazy nabrac mocy prawnej rozwiazanie tej umowy. A ja sie teraz zastanawiam co mi rzeczoznawca powie bo domyslam sie ze ekipa (ktora jest juz wpisana na forumową czarna liste) odwaliła kawał dobrej fuszerki.

remle
21-09-2007, 14:54
Michell trzymam kciuki, byś odzyskała jak najwięcej się da, a nowa ekipa sprawdziła się na 100%
Wiolcia kuchnia bardzo ładna - czekamy na fotki z realizacji :D

angela82
25-09-2007, 11:14
dzięki uprzejmości krutnego mogliśmy zobaczyć rodo6 na żywo- za co krutny serdeczne dzieki :lol: :lol: :lol: domek jest sssuuuper; zastanawiamy się nad likwidacja balkonu tylniego - u nas zachodniego-tzn. na 99% zostanie on usuniety. narazie nadal czekamy na WZ i mape syt-wys. gdyby ktos potrzebował mam namiary na geodete, który bierze za nią 600zł (do czerwca było 400)

krutny małż mówił,że domek już Wam sie ociepla :D :D -szybkie tempo mają Ci Wasi budowlańcy :wink:

rdl78
26-09-2007, 19:06
protestuje! nie ma żadnych zdjęć:)
my już prawie skończyliśmy dach, nawet nie miałam czasu na budowe zajechać...
ale niebawem wkleje fotki i czekam na WASZE postępy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

remle
26-09-2007, 22:40
Rdl przyłączam się do protestu :wink:
U nas dziś kładli wreszcie akryl :D jutro mają skończyć całość, więc zostaje tylko dokończyć "klinkierowanie", a to sprawia temu wkonawcy niebotyczną trudność :roll: Do piątku mają wykończyć całą górę razem z pierwszym malowaniem na biało :D kafelki już wszystkie zamówione (na łazienki już przyszły) a na resztę w przyszłym tygodniu 8) no i najważniejsze nasz kominek już "widać" bo jest już obłożony kamieniem :D
Cały czas mamy dylemat co zrobić z kuchnią (czytać którą wybrać) :roll:

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

rdl78
26-09-2007, 23:07
remle błagam zamieść fotki kominka :o

remle
27-09-2007, 14:19
Rdl nie ma problemu, ale dopiero wieczorem - popołudniu jadę na budowę to strzelę kilka fotek, tym bardziej że ma już być gotowy czopuch (chyba to się tak nazywa :roll: ) Pozdrawiam

rdl78
27-09-2007, 22:01
Witam:) dzisiaj zakończyliśmy nasz dach!!!!!!!!!!!!
no tylko drobnostki zostały...
oto spojrzenie taty na fenomenalnie wykonaną przez niego robotę...
DZIĘKI TATO!!!!!!!!!!!!!!!!
http://images23.fotosik.pl/89/3b75a1522130ce9c.jpg (www.fotosik.pl)
widok od ogrodu:)
http://images25.fotosik.pl/89/bffcb7fb6dd8aa14.jpg (www.fotosik.pl)
no i dokładny kolor dachówki...
http://images28.fotosik.pl/89/064d5b17f78a0352.jpg (www.fotosik.pl)
mąż jeszcze takie ciekawe zdjęcie salonu zrobił...
na kominie prawdopodobnie będzie ściana z komienia...
na niej będzie wisiał telewizor...
a po bokach takie wnęki z podświetlonymi półkami...
http://images12.fotosik.pl/112/c1ede5f79a1abdcc.jpg (www.fotosik.pl)
ps. już mam kuchnię w swojej wyobraźni tylko na papier muszę to przelać
i niedługo zamawiamy okna złoty dąb ze szprosami
a w przyszłą sobotę przyjeżdża koparka wyrównać teren wokół działki...
no to tyle na teraz, a co u Was?

remle
27-09-2007, 22:29
Rdl łał ale mi się podoba!!!!!!!!!! Super dachówka!!! pomysł z salonem też rewelacyjny - wkleję Ci kilka zdjęć z kamieniem w tle jeśli chcesz, bo to też mój konik :D my będziemy mieć kominek z kamienia i dwie ściany przy schodach :wink: Wnęki podświetlane prawie wszędzie, by stworzyć kamerlany nastrój. Elewacja prawie skończona - została tylko ściana od strony wykusza i ten kawałek między dachami :D
Jak obiecałam wklejam zdjęcie, choć jest roboczo i nie bardzo widać - ja dziś nie mogłam jechać i zdjęcia robił mąż (nie takie jak chciałam z ukosa). Jutro będę osobiście to zrobię lepsze ujęcia :wink: Kamieniem jeszcze zostanie obłożona powierzchnia za czopuchem. Pozdrawiam
http://images13.fotosik.pl/113/d60de608d84a49e6.jpg (www.fotosik.pl)

rdl78
28-09-2007, 22:32
no remle bomba ten kominek...
już go sobie wyobrażam:)
mam do Was pytanie odnośnie kominka
czy macie z płaszczem wodnym??
jak nie to jaki system wybraliście
ps. no i odkurzacz centralny... jakiej firmy macie, ile was to kosztowało
i gdzie macie gniazda??
pozdrawiam i czekam na fotki wszystkich rodo6 pa

angela82
29-09-2007, 13:32
a ja muszę się pochwalić - od środy jestem właścicielką WZ na moją działke-czekałam zaledwie 5 m-cy!!!!! więc zacznemy budowe rodo6 dopiero na wiosnę 2008r :lol: , a w tym roku miały być chociaz fundamenty, chociaż....

remle
29-09-2007, 13:54
Angela witaj wśród rodomaniaków :D
Rdl nasz kominek nie posiada żadnego systemu, będzie spełniał jedynie funkcję dekoracyjną i rozgrzewającą w długie jesienne wieczory :D Jeśli chodzi o odkurzacz to instalację zrobili nam gratis :wink: Panowie od co i wodkan, a odkurzacz musimy kupić ale wybraliśmy firmy Electolux (koszt około 2,5 tys.cennikowo bez rabatu). Gniazda są rozłożone tak, że w kuchni i wiatrołapie jest szufelka, jedno przy schodach, jedno na górze i jedno w pokoju nad garażem :D

jgosik25
30-09-2007, 07:25
rdl zauważyłam że na poddaszu zlikwidowales az 2 okna (nad wykuszem) nie jest tam teraz za ciemno w tych pokojach?? My na razie adaptujemy projekt i jak dla mnie jest za duzo okien balkonowych i chialabym tak zrobic zeby kazdy pokoj mial swoj balkon..tzn 3 wejscia chce zlikwidowac.
pozdrawiam!!

rdl78
30-09-2007, 09:33
janosik zlikwidowaliśmy jedno okno nad wykuszem,
a dwa połączyliśmy w jedno o szerokości 180 cm:)
przez to odpadło nam jedno okno w tym pokoju obok łazienki, ale ono ma
przecież okno balkonowe od strony wejścia, w zamian dodaliśmy w tym
pokoju okno poddaszowe... też było mi za dużo okien i balkonów...
myślwliśmy, żeby w ogóle zrezygnować z balkonu nad wykuszem, ale wtedy
ten dom już w ogóle stracił by urok... a z likwidacji onka w kuchni jestem
zadowolona jak najbardziej i naprawdę jest jasno:) pozdrawiam

jgosik25
02-10-2007, 17:57
Witajcie :D ja znowu z pytaniem :D tym razem do REMLE.
Mam gorącą prośbę....Czy :oops: Czy jest taka możliwość żebyśmy mogli z mężem podjechać i zobaczyć jak sie domek z tymi wszystkimi zmianami prezentuje na żywo??Strasznie jesteśmy ciekawi czy salon bez powiekszenia o pokój bylby rzeczywiscie ciasnawy..itp.itd . Bylibysmy bardzo wdzięczni :D Mieszkamy niedaleko bo koło Gliwic więc kwestia dojazdu nie jest przerażajaca.

Pozdrawiam wszystkich!!

remle
03-10-2007, 20:46
Jgosik jutro się skontaktuję z wami na priw
dziś mogę się pochwalić elewacją ogrodową :D od strony frontowej jeszcze nie skończona :roll:
http://images24.fotosik.pl/94/2900f8b26ee72cb1.jpg (www.fotosik.pl)

rdl78
04-10-2007, 17:11
remle SUPER!!! jestem pod wrażeniem:)
jaki to kolor elewacji pomarańcz??
też myślałam o podobnym tylko ciemniejsze te ramki wokół okien czy jak to się nazywa:)
ps. my po długim namyśle zdecydowaliśmy się na piec na ekogroszek i kominek z płaszczem wodnym:)
niestety nie ma u nas gazu ziemnego...
no to teraz zaczną się prawdziwe wydatki:)
pozdrawiam wszystkich i wklejajcie fotki!!!!

jgosik25
04-10-2007, 17:41
REMLE ...teraz to Domek wyglada reprezentacyjnie...Super...
:D Mam wrazenie patrzac na zdjecie domku ze teraz to juz z górki.... :D
pozdrawiam.
psczekam na wiadomosc :)

remle
04-10-2007, 17:54
Rdl dziękuję :D kolor to tynk KABE w odcieniach pomarańczu (dokładnie E1153), jest ich dużo odcieni. Te otoczki okien wyszedł nam taki ciepły żółty krem :lol: mam nadzieję, że wiesz jaki to kolor :lol: chciałam inny ale wyszedł taki - napwno miał być jasny, bo nie chciałam by przez nasze wstawki z klinkieru dom stał się taki smutny :wink:
Jgosik dzięki :D ja mam wrażenie, że teraz to dopiero pod górkę z tymi wszystkimi wyborami :roll: na pw napiszę wieczorem, jak wróci moja druga połówka

jgosik25
05-10-2007, 08:52
Remle ja jestem nowicjuszem na takich forach int :-? ..nie bardzo wiem jak dziala prv ..dla pewności podam adres mejlowy [email protected]
byłoby super jakbysmy mogli podjechac w weekend (wtedy jest moj maz w domu). Czekam na Waszą propozycje.
Wracając do elewacji..to świetny pomysł na zaakcentowanie wykusza tym klinkierem :)

jgosik25
05-10-2007, 09:50
opanowałam tego priva :D juz wiem gdzie odebrac wiadomosc 8) takze czekam z niecierpliwoscia :wink:
a ja z naszymi papierami stoje..mam mały postepik , byłam wczoraj u architekta od przylaczy sanitarnych projekt sie realizuje...
Pozdrawiam

remle
05-10-2007, 13:28
Jgosik wiem, że opanowałaś :lol: nie nadążam z odbiorem :lol: :lol: :lol: juz piszę :wink:

Namtar
05-10-2007, 13:50
Witam znowu, mam do Was wszystkich pytanie czy rodzaj wentylacji jaką zastosowaliście w swoich domach to grawitacyjna czy może mechaniczna z rekuperatorem. Jeśli ta druga opcja to czy dawaliście specjalnie przerabiać projekt (wiąże się to z wyrzuceniem kominów wentylacyjnych) czy może korzystacie z załączonego do projektu domku zaprojektowanej póżniej istalacji mechanicznej przez firme dospel (o ile pamiętam dobrze)
Niezłe tworzycie dzieła - jestm pod wrażeniem i zazdroszcze - ale tak pozytywnie :)
pozdrawiam

remle
05-10-2007, 14:32
My mamy zwykła grawitacyjną

remle
05-10-2007, 17:15
Namtar dopytałam męża o szczegóły i kominy muszą zostać zaślepione, ale można je wykorzystać, tak jak zrobili to nasi znajomi, do poprowadzenia rur kanalizacyjnych czy innych instalacji. Całkowita rezygnacja zmusza Cię na zawsze :wink: Pozdrawiam
Wiolcia proszę daj znać jakie masz płytki położone w kuchni - i na ścianach i na podłodze. Dzięki

angela82
07-10-2007, 09:48
a my wczoraj byliśmy u krutnego na budowie o czym on nie ma pojęcia 8) mąż umówił si z budowlańcem,że możemy sobie podskoczyć :lol:
i nikogo nie było - pooglaliśmy sobie środek za dnia (było otwarte), a za moment zjawiła się ekipa i..... myśleli,że jestesmy włascicielami :lol: :lol: :lol:
niezłe postępy-za trzy tyg. dom ocieplony z zewnątrz i poddasze, wytynkowany, instalacje ogrzewania się robią; poprostu suuuper :o

remle
07-10-2007, 12:53
Angela nie ładnie tak bez zgody właśccieli :roll:

wiolcia12
08-10-2007, 13:38
Remle - jeśli chodzi o płytki w kuchni, to na ścianie mam Gwinea brąz z Opoczna. Na podłodze mam hiszpańskie płytki ceramiki Azahar - Pireo. Była kiedyś duża wyprzedaż w Castoramie i grzechem było nie skorzystać.
Od dziś u nas działa parkieciarz, jutro będą kładzione panele w pokojach na górze. W najbliższych dniach wkleję fotki z realizacji.

remle
08-10-2007, 13:52
Wiolcia - dzięki :D czekamy na fotki

jgosik25
08-10-2007, 17:40
ja znowu z pytaniem :-? powiedzcie mi prosze czy macie kominki z płaszczem wodnym...jeżeli tak to jaki macie piec. My planujemy(bardziej mój mąż) piec węglowy bez podajnika i niedawno usłyszałam ze kominek sie nie sprawdza przy tego typu piecu a o podłogówce moge zapomnieć (no chyba że będzie elektryczna).
Pozdrawiam
jgosik25

angela82
08-10-2007, 18:03
remle byliśmy już u krutnego i to on osobiście nas oprowadzał, ale to było w nocy przy świetle lampki z tel.kom.-więc wiesz.. nie wiele było widać - chcieliśmy zobaczyc środek za dnia, a krutny jest bardzo zapracowany, nawet na forum sie nie pojawia-myśle,że nie miałby nic przeciwko :lol: :lol: :lol: spoko gość :lol: :lol:

remle
08-10-2007, 20:42
Jgosik nie bardzo rozumię Twoje pytanie :roll: my mamy podłogówkę na piecu węglowym z podajnikiem, a kominka z płaszczem nie chcieliśmy. Nasz kominek jest jedynie dla celów estetyczno-nastrojowych :D A propos kominka dziś mieliśmy pierwsze odpalenie :wink:

krutny
08-10-2007, 22:10
angela82 dopoki domek jest pod opieka budowlancow i nie ma tam nic wartosciowego (oprocz kabli) to mi nie przeszkadza jesli ktos przyjdzie, pooglada, bo i tak oni odpowiadaja za jego stan.

Dzieki za mile slowa :)

Jestem zapracowany ale bez przesady da sie ze mna umowic - tutaj apel do osob, ktore do mnie dzwonily - dzwoncie nadal - napewno uda nam sie jakos w koncu umowic :)

Pare nowych zdjatek:
rodo6_13_09_2007
http://quad.rootnode.pl/rodo6/rodo6_13_09_2007.jpg
rodo6_21_09_2007_1
http://quad.rootnode.pl/rodo6/rodo6_21_09_2007_1.jpg
rodo6_21_09_2007_2
http://quad.rootnode.pl/rodo6/rodo6_21_09_2007_2.jpg
rodo6_04_10_2007_1
http://quad.rootnode.pl/rodo6/rodo6_04_10_2007_1.jpg
rodo6_04_10_2007_2
http://quad.rootnode.pl/rodo6/rodo6_04_10_2007_2.jpg
rodo6_07_10_2007_1
http://quad.rootnode.pl/rodo6/rodo6_07_10_2007_1.jpg
rodo6_07_10_2007_2
http://quad.rootnode.pl/rodo6/rodo6_07_10_2007_2.jpg


Widoczne na zdjeciach belki na laczeniu skosu i poziomego sufitu zamierzamy oszlifowac, zabejcowac na kolor zbiezny do okien i polakierowac.

Pozdrawiam,
krutny

jgosik25
09-10-2007, 08:50
najgorsze jest to że ja do końca sama tego nie rozumiem...Nawet nie wiem czy powinnam sobie tym głowe teraz zaprzątać czy jest jeszcze na to czas...Koloeżanka mi namieszała w głowie a pewnie zna sie na tym tak samo jak ja... :-?

jgosik25
09-10-2007, 08:54
Powiem Wam że patrzac na te wszystkie zdjęcia utwierdzam się w tym że podjelismy z mężem dobry wybór kupując ten projekt..W katalogu ten domek nie wyglada tak fajnie jak na zdjęciach :lol:

remle
09-10-2007, 10:01
Jgosik :lol: :lol: :lol: to dobrze, bo ja jestem w tych tematach tak soamo dobra jak Ty :lol: dobrze, że przynajmniej mąż łapie o co chodzi :wink:
Krutny ślicznie się prezentuje Wasz dom :D

A my zgłosiliśmy reklamację okien :-? i wczoraj był "specjalista" to zobaczyć - wynik taki, że na 99% będą nam wymieniać wszystkie skrzydła :roll:

La_bruijta
09-10-2007, 11:10
Witam,

Ślicznie rosną wasze domki. Ja właśnie po raz pierwszy próbuję zaistnieć na forum (wcześniej mój mąż pisał). Na budowie jesteśmy teraz na etapie dachu. My robiliśmy drugi strop więc teraz będziemy docieplać, więźba dachowa jest już gotowa. Po ociepleniu zabieramy sie za dachówkę. Jak się nauczę wstawiać zdjęcia to je zamieszczę.
Mam pytanie. Co planujecie położyć na podłogę w salonie? Mi podobają się takie zwykłe deski jak dawniej w chałupach. Tylko pewnie cena takiego drzewa będzie ciekawa.
Pozdrawiam

remle
09-10-2007, 15:52
La_bruijta witaj! ja też w pewnym momencie przejęłam forum za męża :D czekamy na zdjęcia - spróbuj je wkleić poprzez www.fotosik.pl
My w salonie chcieliśmy deskę barlinecką, ale jak widziałam parkiet u jednego z forumowiczów to się zakochałam w nim :D i teraz nie wiem

vanka99
10-10-2007, 00:38
Witam po długiej nieobecności.
Pooglądalam Wasze domy i aż miło popatrzeć jak wszystko rośnie do góry.
Ponizej nasz rodo5, jeszcze czekamy na dachowkę.Dokonaliśmy troche zmian - likwidacja balkonu a w zamian mamy kryty taras.


http://images26.fotosik.pl/97/35cce3af734882edm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=35cce3af734882ed)

Pozdrawiam wszystkich.

La_bruijta
11-10-2007, 12:53
Witam,
Czynię wszelkie starania żeby zamieścić zdjęcia. Może się uda. Są troszkę nieaktualne. Jeśli wszystko się powiedzie po weekendzie zamieszczę coś nowszego.
http://www.wmielcu.pl/img1/4012.jpg
http://www.wmielcu.pl/img2/4012.jpg
http://www.wmielcu.pl/img3/4012.jpg

rdl78
11-10-2007, 19:03
La_bruijta troszke duże te zdjęcie :D ale nie martw się...
spójrz na nasze z początku tego forum... mąż je wklejał hihi
potem opanowałam tą sztukę i już było lepiej...
trzeba zmniejszyć zdjęcie przed zapisem:)
ale co tam jeszcze do tego dojdziesz :wink:
ale budowa widze, że też wam nieźle idzie...:) życze powodzenia!!!
a u nas z nowości to zamówiliśmy okna od zewnątrz złoty dąb
a od wewnątrz białe i ze zlotymi cieńkimi szprosami...
ale miałam dylemat z tymi szprosami:)
jestem ciekawa efektu końcowego... zastanawiamy się teraz nad kominkiem
i myślę o czymś takim:
http://images11.fotosik.pl/94/2a18a943fc791f3b.jpg (www.fotosik.pl)
firmy edilkamin...
a mąż chce lechmy bo tańszy, ale ten mój ładniejszy:)
http://images11.fotosik.pl/94/f19965aa27df5cd8.jpg (www.fotosik.pl)
sami oceńcie
a obudowa myślę, że w takim stylu:
http://images30.fotosik.pl/100/aecc36f9df673574.jpg (www.fotosik.pl)

La_bruijta
12-10-2007, 14:35
Witam,

mam nadzieję, że teraz uda mi się zamieścić trochę mniejsze zdjęcia, te pierwsze rzeczywiście olbrzymie.

Ja też myślę dawać okna z zewnątrz złoty dąb tylko z ta kratką w tym samym kolorze lub bez kratki. Ale to dopiero w przyszłym roku więc może wiele się zmienić.
Mam nadzieję, ze chociaż pogoda się psuje i prace budowlane powoli ustają to forum nie zapadnie w sen zimowy.
A tak wygląda nasz domek teraz

http://www.wmielcu.pl/img1/4026.jpg

http://www.wmielcu.pl/img2/4026.jpg

remle
14-10-2007, 17:28
Pięknie rosną Wasze domki! Miło patrzeć na takie postępy!!!
Rdl piękny projekt obudowania! Uwielbiam kamień :wink:
Oto ukończona elewacja frontowa
http://images29.fotosik.pl/102/1fb6a06d41673c3f.jpg (www.fotosik.pl)
i ukończony kominek - tylko nie widać belki, bo schowana przed ewentualnym uszkodzeniem
http://images27.fotosik.pl/102/22283bdd3cf040fd.jpg (www.fotosik.pl)

Teraz jesteśmy strasznie zajęci całą wykończeniówką - robi się górna łazienka, dolna w przyszłym tygodniu, zamawiamy resztę kafelek, musimy dopilnować wymiany tych okien i ... naprawy słupka klinkierowego z ogrodzenia :( bo jeden super-rajdowiec z innej budowy nam go rozwalił. Trzymajcie się pozdrawiam

vanka99
14-10-2007, 18:43
remle bardzo ładny ten Wasz domek, gratuluje postępów w pracy.
Pozdrawiam

Stysia
14-10-2007, 19:37
Witaj Vanka99,
czy jest możliwość obejrzenia Waszego domku???
Jesteśmy na etapie wyboru projektu ... zastanawiamy się nad Wspaniałym z Muratora bądź właśnie Rododendrony 5 i trudno podjąć decyzję ... Gdyby się udało obejrzeć oba projekty w rzeczywistości byloby łatwiej ...

pozdrawiam
Stysia

ps. jesteśmy z Wrocławia

fordka
15-10-2007, 12:05
Dzień dobry :D
przepraszam że wcinam się do Waszego wątku, ale poszukuję rododendrowiczów 2 :D
zastanawiam się bardzo poważnie nad tym domkiem, ale obawiam się że jest za mały :( ,
może jest tutaj jakiś rodo2? :D

ania...
15-10-2007, 13:29
Witam,
od jakiegoś czasu przyglądam się Waszemu forum, z podziwem i zazdrością patrzę na zdjęcia, no cóż, przede mną długa droga,
obecnie jestem na etapie wyboru projekyu i szczerze mówiąc mam poważny dylemat - pomiędzy Rodo 6 a Rodo 8, czy jest ktoś kto zna projekt Dom w Rododendronach 8? chętnie podejmę ten temat
pozdr AD

rdl78
15-10-2007, 16:46
fordka a skąd jesteś??
bo u nas na wiosce, a jestem z pomorskiego właśnie też rodo2 się wybudował...
mogłam na spacerze pozaglądać do środka przez okna, ale teraz pojawił się właściciel i... głupio...
ale dla mnie osobiście był on trochę za mały...
ale zależy kto co lubi i na co go stać :wink:
jak jesteś z pomorskiego do zawitaj do wiochy Grabiny Zameczek i widać rodo2 już praktycznie z drogi... może właściciel pozwoli zjrzeć do środka :wink:
pozdrawiam...
ps. a unas jutro będą wyrównywać ziemię wokół dziłki i zabieramy się z ogrodzenie, ale na razie siatka...

fordka
16-10-2007, 08:50
dzięki :D
ale to nniestety nie mój rejon :wink:
też myslę iż rodo /nawet po lekkim powiększeniu/ będzie za mały :(
z drugiej strony chcę zbudować dom za 350 tys i boję się zaczynać budowe większego...

wiolcia12
16-10-2007, 09:52
Witam wszystkich ponownie.
Załączam zdjęcia naszych pomalowanych pokoików na górze. Wczoraj położyliśmy tam też panele, ale zdjęcia wkleję, jak mąż wróci ze szkolenia (zabrał aparat niestety).

http://images11.fotosik.pl/101/be36c60260e2be4f.jpg (www.fotosik.pl) http://images22.fotosik.pl/190/819972c060ea70db.jpg (www.fotosik.pl) http://images29.fotosik.pl/103/7ea007ca83eb8b9d.jpg (www.fotosik.pl) http://images29.fotosik.pl/103/9fee5eaa796e6ba6.jpg (www.fotosik.pl) http://images29.fotosik.pl/103/60ae855f49249a06.jpg (www.fotosik.pl) http://images22.fotosik.pl/190/30488a5e528b4f29.jpg (www.fotosik.pl) http://images24.fotosik.pl/103/dc492a125ae9c450.jpg (www.fotosik.pl) http://images30.fotosik.pl/103/d2e498a30b961720.jpg (www.fotosik.pl)
A to nasz parkiet w małym pokoju na dole i w salonie.

http://images30.fotosik.pl/103/338af797a6da290a.jpg (www.fotosik.pl) http://images22.fotosik.pl/190/352efaa12fccb083.jpg (www.fotosik.pl)

kolibry
16-10-2007, 13:37
A co to za rurki w ścianie?

Edyta i Mariusz
16-10-2007, 13:49
Witam wszystkich
My rowniez staniemy się posiadaczami pieknego Rodo 6.Bardzo się cieszymy że isnieje takie forum.
Z budową ruszymy na wiosnę, teraz jestesmy w trakcie czekania na pozwolenie na budoe które ma byc mniej więcej za dwa tygodnie. wprowadzilismy zmiany:
-w miejscu pokoju na doke kuchnia z wyjściem na taras, a wtym miejcu co była kuhnia będzie stał stół.
- kotłownia z piecem gazowym i piecem na węgiel z pzejsciem do garażu,
- likwidacja małego okna w dawnej kuchni,

dom ten będzie w zabudowie bliżniaczej czyli dwa Rodo 6 połączone ze sobą garażami ( jeden bedzie obiciem lustrzanym)

Czy ktos się może buduje na dolnym śląsku, bo nasza działka jest w okolicach Głogowa
Pozrawiamy wszystkich

wiolcia12
16-10-2007, 15:37
Kolibry - te rurki w ścianie to rozdzielacz do centralnego ogrzewania. taki sam mam na dole. Oczywiście ilość rurek zależy od ilości punktów co.
Pozdrawiam!

jgosik25
16-10-2007, 17:10
Widze że sympatyków RODO 6 i nie tylko przybywa :D
edyta i mariusz my też na wiosne zaczynamy ....na razie adaptujemy projekt
wiolcia12 pieknie prace do przodu mkną :D jeszcze troche i parapetówa 8)

Pozdrawiam

Edyta i Mariusz
16-10-2007, 18:52
jgosik25 ile płcicie za adaptacje pojektu bo my zapłaciliśmy 1700 zł ze wszystkimi zmianami (w tym kominy)

Pancka
17-10-2007, 13:45
witam,
kochani powiedzcie mi czy adaptacje projektu robi Wam archon? czy ind.Wasz architekt? My mamy wiele zmian...
http://img87.imageshack.us/img87/3675/naszdomdowysyov1.jpg (http://imageshack.us)

Edyta i Mariusz
17-10-2007, 15:42
Panacka - Nam adaptacje robił indywidualny architekt. jestesmy bardzo ciekawi jakie masz zmiany w projekcie

pozrawiamy

jgosik25
18-10-2007, 17:21
Edyta i Mariusz Architekt zapowiedział ze ta adaptacja może kosztować od 2000 do 4000...Jeszcze sie zastanawiamy nad pewnymi zmianami, dlatego się nie okreslił do końca. Myśle że 1700 to bardzo przystępna cena :)

angela82
19-10-2007, 08:29
a my od Wt. jeateśmy posiadaczami projektu-rodo6!!!! :lol: :lol: :lol:
tzn. jest już u architekta :lol:
tylko wystapił inny problem-z przepisaniem działki i czekamy na decyzje rodziców :roll:

Namtar
19-10-2007, 09:27
michell jesli mozna to prosilbym o przeslanie skanu Waszego podpiwniczenia, ciekawi mnie jak go rozwiazecie - ja tez sie zastanawiam nad piwniczka

dora1-77
21-10-2007, 18:22
Jestem z okolic Wrocławia i właśnie rozpoczęliśmy budowę domu w rodo6. Mamy wylane fundamenty zobaczymy co jeszcze uda się zrobić. Bardzo nam się podoba to forum i chcemy gościć na nim jak najczęściej - ale zobaczymy jak czas pozwoli. :P

wiolcia12
22-10-2007, 13:34
Witam po dłuższej przerwie.
U nas ciągle się coś dzieje. Właśnie zakończyliśmy montaż paneli w pokojach na górze, montaż mebli kuchennych. Na balkonach i tarasie położone są płyteczki. Wczoraj pomierzone zostały balustrady na balkonach i tarasie.
A w załączeniu zdjęcia paneli:
http://images32.fotosik.pl/12/02725f9f88e191f1.jpg (www.fotosik.pl) http://images31.fotosik.pl/12/86ab7cd7bad66de6.jpg (www.fotosik.pl) http://images33.fotosik.pl/12/b047feba8a9199b5.jpg (www.fotosik.pl) http://images32.fotosik.pl/12/8fb14e0b3e793ec2.jpg (www.fotosik.pl)

i naszej kuchni (te zdjęcia niestety tylko z komórki, bo akurat zapomniałam wtedy aparatu).
http://images33.fotosik.pl/12/d4cc380b765916cb.jpeg (www.fotosik.pl) http://images32.fotosik.pl/12/fd9f2a37d96f1f98.jpeg (www.fotosik.pl) http://images34.fotosik.pl/12/ab5b28eadba7b59d.jpeg (www.fotosik.pl) http://images31.fotosik.pl/12/7efc3c7a1cafbacf.jpeg (www.fotosik.pl) http://images33.fotosik.pl/12/5d00da47f9be2ede.jpeg (www.fotosik.pl) http://images33.fotosik.pl/12/7fda0f05fedac49c.jpeg (www.fotosik.pl)

Pancka
22-10-2007, 17:36
kuchnia - marzenie!!

zastanawiam się jednak nie przydałaby się w domu spiżarka?
Ciągle mamy dylemat czy rezygnować z niej czy pozostawić....a za to zrezygnować z jednego okna na konto większej ustawności w kuchni...

to zmiany jakie my chcemy nanieśc
w kuchni:
1.likwidacja okna ( tego, co znajduje się po tej samej stronie co wykusz)
2.likwidacja jednego wejścia do kuchni - tego od salonu - tu na całej szerokości wejścia będzie barek, z możliwością otwarcia ( podniesienia ok.50 cm blatu w górę)....a wejście do kuchni od korytarza pozostawiamy....
3.likwidacja spiżarki ( ??? ??? ??? ) bo zyskamy miejsce dodatkowe na zabudowę szafkami w zamian okna...więc może się pomiescimy ....

sylgrze
23-10-2007, 00:22
Bardzo podoba nam się projekt rodo 6. Chcemy zamienic gabinet z kuchnią, powiększyć wykusz do 1m i nadać mu prostokątny kształt i zamiast balkonu nad nim zrobic daszek. Mamy wjazd od południa.Góra nam sie bardzo podoba.W pokoju nr 4 likwidacja jednego okna balkonowego, by zrobic szafe wnekową.Cały czas zastanawiamy się czy salon nie jest zbyt mały. Bardzo bym chciała zobaczyć na żywo ten domek. Może ktoś buduje w oklicach Słupska? Podziwiam Wasze domki. My chcemy ruszyć na wiosnę. Wybór projektu to trudna sprawa.

michell
23-10-2007, 09:33
Teskniliscie nie zaglądałam do was żeby was nie dołowac. Ale ciekawa byłam jak tam u was domki sliczne rosna i oby tak dalej bo pogoda przynajmniej u nas nie na budowy.

kolibry
23-10-2007, 17:05
Zdjęcie troche nieaktualne, ale niebawem prześlę kolejne.Pozdrawiamy
http://images34.fotosik.pl/14/4b34900400bcef80.jpg (www.fotosik.pl)[/img]

remle
24-10-2007, 13:51
Wiolcia super! Kiedy się przeprowadzasz???? Jaki kolor paneli w tym zielonym pokoju? Jesion?
Michell jesteśmy z Tobą! Jak tam Wasze zmagania? Trzymamy kciuki i dodajemy sił i otuchy!
Kolibry ślicznie! Zazdroszczę kolumn! Śliczny masz też płot! Piaskowiec? i jak planujesz elewację - powtórzysz gdzieś motyw kamienia??

wiolcia12
24-10-2007, 14:28
Remle - mam nadzieję, że przeprowadzimy się za ok. 2 tygodnie. Jeszcze tylko z tych gorszych robót lakierowanie parkietu i schodów wewnątrz i możemy w zasadzie tam mieszkać.
A jeśli chodzi o panele to jest to kolor jawor polski - firmy Classen.
Pozdrawiam wszystkich!

michell
24-10-2007, 15:03
Pisma wysłane czekamy na odpowiedz ale mam przeczucie ze bez sądu to sie nie obejdzie :( No ale nic nie mowie zobaczymy co sie bedzie działo narazie cisza.

Edyta i Mariusz
24-10-2007, 15:44
sylgrze
Witam my również zaczynamy na wiosnę. Też zamieniliśmy kuchnie z tym pokojem na dole i również mamy obawy co do salonu czy nie bedzie zamały. balkony postanowiliśmy zostawić z obawy że dom straci na wyglądzie.
Fajnie ze ruszamy w podobnym czasie :lol:

kolibry
24-10-2007, 20:27
Tak jest to piaskowiec. Następnym elementem z piaskowca będzie dół domu i kolumny.
Pozdrawiamy

aniak25
25-10-2007, 13:22
Witajcie po przerwie. Nie pisalam bo w sumie nie bylo o czym. Nadal czekamy na przepisanie dzialki i jakes papieryz ksiag wieczystych. Mam nadzieje ze uda nam sie zima pozalatwiac pare rzeczy i na wiosne ruszyc.
Dzieki wszystkim za zdjecia na forum, widze ze glowy wam paruja od pomyslow i wiem juz teraz ze dzieki odpowiedniej aranzacji wnetrza mozna wiele zdzialac i pozmieniac. Ciekawa jestem tylko kto sam kombinowal a kto zatrudniam architekta wnetrz bo wszystkie projekty mi sie podobaja. Ja sama juz mysle o tym jak wykonczyc domek choc jeszcze nie zaczelam budowy.
Dora witam na forum, jestem z Wroclawia i ciesze sie ze budujecie w poblizu. Mam nadzieje ze pozwolicie kiedys podgladnac wasza budowe.
Wiolcia masz sliczne panele, i chyba ten jesion najbardziej mi sie podoba. Kuchnia tez swietna, my ostatnio zmienialismy kuchnie a wlasciwie rodzice bo u nich mieszamy i tez mamy cargo, swietna sprawa. Po waszej kuchni widac ze wcale nie jest taka malutka i bez spizarki mozna tam sie swobodnie pomiescic.
pozdrawiam wszystkich

rdl78
25-10-2007, 18:22
Witam wszystkich rododendrowiczów:)
Jestem dzisiaj bardzo szczęśliwa, dlatego chcę się z Wami podzielić naszym szczęściem :roll:
A więc nasz dom w końcu stał się prawdziwym domem...
MAMY ŚLICZNE OKNA!!!!!!!!!!
I DZIAŁECZKA WYRÓWNANA:)
wcześniej o tym nie pisałam ale osiedliliśmy się prawie na Żuławach i będziemy żyć na glinie niestety...
podczas wykopu wybraliśmy tzw. dobrą ziemię i usypaliśmy wielką górę
dopiero po położeniu dachówki chceiliśmy obsypać cały budynek...
uczyniliśmy to właśnie dzisiaj... co nie oznacza, że na wiosnę nie nawieziemy jeszcze czegoś porządnego:)
a oto nasze śliczne okienka... ps. i mąż z teściem zaczęl robić ogrodzeniei:)
http://images34.fotosik.pl/18/0c494f72fa9497e0.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/18/7cbb60a0434d19b7.jpg (www.fotosik.pl)
http://images33.fotosik.pl/18/d4792aeecbdd1c87.jpg (www.fotosik.pl)
http://images34.fotosik.pl/18/64617a328f1552df.jpg (www.fotosik.pl)
http://images31.fotosik.pl/18/669c136586d30890.jpg (www.fotosik.pl)
teraz od środka:)
http://images32.fotosik.pl/18/3315debc5d9c58cb.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/18/e12a5653c08c65b5.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/18/adc7b81003e5ec87.jpg (www.fotosik.pl)
no i jeszcze widok kotłowni z garażu:)
http://images32.fotosik.pl/18/a8a412ca5239e7b1.jpg (www.fotosik.pl)
na koniec nasz wyrównany dziś ogródek... już go widze oczyma wyobraźni :wink:
http://images31.fotosik.pl/18/be47f897aa05fde3.jpg (www.fotosik.pl)
pozdrawiam wszystkich...

remle
25-10-2007, 22:13
Michell trzymam kciuki! Powodzenia
Rdl piękny domek!!! I okna!!! I działeczka wyrównana!!!

ania...
26-10-2007, 07:57
hej - mam pytanie do rdl78,

piszesz, że budujecie na Żuławach, powidz jakie to starostwo, może Pruszcz Gd?
ja jestem na etapie kupna projektu i kompletowania dokumentów, podlegam pod Pruszcz Gd i zastanawiam się, czy duże problemy robią, no i gdzie kupiliście projekt? ja chyba kupię w Gdańsku, jestem umówiona w biurze architektonicznym w przyszłym tygodniu, zastanawiam się czy skorzystać również z ich pomocy w zakresie formalności starania się o pozwolenie na budowę, no i zastanawiam się...
niby projekt ma kosztowac 1820zł+ koszt adaptacji (nie wiem jeszcze co kryje się pod tym hasłem)ok 1000zł + koszt ewentualnej pomocy w formalnościach ok 500zł
wiem może ktoś czy to dużo i czy to warto?

pozdr wszystkich i zazdroszczę tym, co już mają na co patrzeć...AD :D

Namtar
26-10-2007, 15:57
Witam,
małe i szybkie pytanko czy ktoś z Was zastanawiał sie nad wentylacją z rekuperatorem?[/list]

rdl78
26-10-2007, 17:26
ania... witaj:)
tak podlegamy pod Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim...
o pozwolenie nie jest trudno jeżeli dostarczysz wszystkie dokumenty i
wszystko będzie się zgadzało z dokumentacją...
Jeżeli chodzi o projekt to zamawialiśmy telefonicznie...
doszedł kurierem po 2 czy 3 dniach...
Zdobycie dokumentów do pozwolenia na budowę nie jest dużym problemem...
i tak póżniej musisz zlecić architektowi, żeby umieścił budynek na mapie i on wszystko władnie przygotowywuje do przedłożenia w Starostwie...
myśmy płacili za to chyba 500 lub 700 zł...
żałujemy jednego, że do naniesienia zmian w projekcie poprosiliśmy architekta,
który wziął za to ok. 1500 zł, a mogliśmy to po prosyu przekazać budowlańcowi i było by git:)
i tak potem zrobiliśmy inaczej niż architekt tam naskrobał co zajęło mu prawie miesiąc :evil:
najlepiej pogadać z jakimś znajomym architektem... o ile go macie...
pozdrawiam...

irosek
26-10-2007, 17:34
Witam wszystkich RODOków
Kochani napiszcie proszę ile kosztuje wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych. Może ktoś ma osobno policzone materiały i robociznę. Ile jest w sumie m2 ścian?
PZDR dla wszystkich.

remle
26-10-2007, 20:17
Namtar zastanawialiśmy się nad rekuperatorem, ale z niego zrezygnowaliśmy - dlaczego? oj to temat rzeka (tym bardziej w wykonaniu mego małżonka :wink: ) Najlepiej poczytaj wątek jest na forum wnętrze :D
Irosek niestety nie wiem ile kosztuje ocieplenie, bo płaciliśmy etapami.
A to nowinki z naszej budowy:
na elewacji został zamontowany ostatni element - oświetlenie :D
http://images34.fotosik.pl/20/eb107c798e6111b2.jpg (www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/20/3c353bb8434e4262.jpg (www.fotosik.pl)
Kamień sie kończy układać we wnętrzu (jestem ciekawa Waszych opinii), taki sam jak na kominku, którego widać z dala :D
http://images31.fotosik.pl/20/98a8435226050527.jpg (www.fotosik.pl)
No i górna łazienka - to już końcówka
http://images32.fotosik.pl/20/a45b0c2db015044b.jpg (www.fotosik.pl)

rdl78
26-10-2007, 20:57
remle powiem krótko ten kamień jest zaje.... :P
i w końcu zobaczyłam łazienke:) proszę pokaż jak już będzie zakończona
pozdrawiam

Namtar
27-10-2007, 21:45
remle kamień pierwsza klasa, bardzo mi sie podoba; również oświetlenie zewnaetrzne robi miły efekt - chyba Cie zatrudnie do aranżacji mojej chty jak tylko powstanie
pozdr
o

remle
27-10-2007, 21:57
Rdl i Namtar dziękuję bardzo!!! Zawsze jestem do usług :D A łazienka ma być skończona z początkiem przyszłego tygodnia, więc napewno wkleję fotki. Pozdrawiam serdecznie Was

angela82
30-10-2007, 09:54
remle suuuper ten kamień :lol: :lol: jak wcześniejwkleiłes kominek-wiedziałam,ze chcę tak samo, ale na ścianie i słupie efekt 100% wiekszy. Nie wiem skąd je czerpiesz, ale masz świetne pomysły... pozazdrościć

ania ja kupiłam projekt 2 tyg. temu tzn. zleciłam to architektowi, który bedzie adaptował i zapłaciłam 1820zł (tyle co w biurze archonu i pocztą tez powinien dokładnie tyle kosztować), a za adaptacje mam płacić 1500zł. bez zmian, bo wszystko co chcieliśmy zmieniac (okna i uciąć 1 balkon) architekt pow. żeby sobie na budowie zmienić, więc jak widze te kwoty 700zł to szook dla mnie :o

remle
30-10-2007, 14:06
Angela dziękuję!!
A więc jeśli się Wam podoba kamień to wklejam fotki z prawie :wink: skończonego układania - reszta będzie dokończona po montażu schodów :D
http://images24.fotosik.pl/104/bcadb9e4e959ebec.jpg (www.fotosik.pl)
http://images30.fotosik.pl/104/f4ac3d2f9fbf693a.jpg (www.fotosik.pl)
Dziś był próbny montaż przęseł z płotu :D wszystko OK, więc teraz tylko do ocynkowania i proszkowego malowania, a jak wyszło zobaczcie sami - Dziękuję Michell
http://images34.fotosik.pl/27/847d63445b11f56f.jpg (www.fotosik.pl)
Od dziś malują pokoje na górze :wink: kolory wybrane i kupione, a później pozostanie już tylko moje działanie z szablonami do dekoracji :D

angela82
01-11-2007, 13:28
remle jak już pisałam element z kamieniem suuuper :D :D a jak planujesz oświetlic schody? na podstopniach światełka, czy na ścianie co 2,3 stopnie?

remle
01-11-2007, 13:52
Angela dziękuję - oświetlenie schodów będzie na ścianie co 3 stopnie włączane czujnikiem ruchu sprzężone z czujnikiem zmierzchu.
Góra cała pomalowana, a w piatek kładą tam panele :D W sobotę (lub poniedziałek) mają zacząć malować pokój nad garażem - i tu mamy kilka dylematów co do koloru ścian :roll: Szablony dekoracyjne zamówione 8) więc ja z niecierpliwością czekam :wink:

vanka99
01-11-2007, 22:35
Witam
Oglądam Wasze domy i aż miło popatrzeć jak praca idzie do przodu. U nas dopiero, a może juz kończą dach. Mam prośbę , pokazcie jak rozwiązaliscie rozkład armatury w łazience na dole? Buduje rodo5 ale układ w srodku jest taki sam jak w rodo6. Z góry dziekuję i pozdrawiam

ania...
02-11-2007, 08:00
Witam i dziękuję za odpowiedzi,
nie było mnie tu trochę, przez ostatnie kilka dni mialam problem z dostępem do internetu,
nam też architekt powiedział, że za przygotowanie dokumentacji będzie ok 500zł natomiast za adaptację projektu (nie wiem jeszcze do końca co to jest) ok 1000zł,
angela82 - powiedz mi zatem czy w przypadku Twojego projektu nie była wymagana adaptacja?jaką rolę spełnił u ciebie architekt?

jgosik25
02-11-2007, 10:42
witam wszystkich..
w naszym przypadku adaptacja bedzie nas kosztować 3400 bez vatu.
a zmiany jakie chcemy wprowadzić to:
- dodatkowy komin(przeniesienie kotłowni za garaż)
- likwidacja spizarki
- podniesienie scianki kolankowj o jeden kamień
- i likwidacja srodkowego okna nad wykuszem
- poszerzenie garażu o 90 zm
Architekt jeszcze zaproponował zmiane okien na standartowe.
A powiedzcie czy wasi architekci projektowali albo nanosili ZJAZD na działke??
Napiszcie czy ta kwota to dużo za takie zmiany.??z góry dziękuje.
pozdrawiam

rdl78
02-11-2007, 15:12
janosik25 aż nie mogłam nie odpowiedzieć...
moim zdaniem to strasznie dużo...
myśmy płacili 2100 zł za wszystko...
u nas było jeszcze więcej zmian bo wchodziła zmiana strosu na gęstożebrowy...
o tych zmianach o których piszesz to spokojnie możesz powiedzieć budowlańcowi...
co to za problem np nie stawiać ścianki od spiżarki, przecież to nie jest ściana
nośna, albo jedno okno zamurować??:)
no ewentualnie może komin nanieść, ale u nas i tak zrobił budowlaniec inaczej niż w projekcie :wink:
o podniesieniu ścianki zadecydowaliśmy jak już mieliśmy pozwolenie na budowę i nie był nam do tego potrzebny architekt...
no ewentualnie do poszeżenia garażu architekt może się przydać :wink:
ale żeby za dorysowanie komina i powiększenie garażu brać 3400 to przesada
popytaj gdzie indziej bo my jednego jak na razie najbardziej żałujemy
kasy na architekta!!!
pozdrawiam

rdl78
02-11-2007, 15:25
ps. 2100 z vatem!!!:)
i sorki za poszerzenie przez "ż" :oops:

jgosik25
02-11-2007, 17:32
Nam tez sie wydaje strasznie drogo. Robiłam rozeznanie telefoniczne i jeden architekt wmiare mi wytłumaczył o co chodzi z tym zjazdem z działki...ze to trzeba z drogowcami załatwiac...szczegóły bede znac w poniedziałek.. samo to załatwienie zjazdu kosztuje od 1000 do 1500 zł. A adaptacja 1600 bez vatu bez zmian .Po naniesieniu zmian pewnie jeszcze wiecej :-?

Remlepiękne wykonczenie kamieniem :D

Pozdrawiam

remle
02-11-2007, 19:16
Jgosik mnie też się wydaje, że to bardzo dużo - my za adaptację wszystkich naszych zmian u architekta zapłaciliśmy brutto 2000 zł.
Vanka99 oto nasz projekt dolnej łazienki, jednak tutaj nie ma na zaznaczonej zmiany kabiny, bo będzie na półokrągło murowana, a pod schodami schowek:
http://images31.fotosik.pl/31/e0119664c5e99168.jpg (www.fotosik.pl)
A my dziś mieliśmy bardzo intensywny dzień, tak że nogi mi w wchodzą do .... ale zamówiliśmy zestaw wypoczynkowy, kupiliśmy wszystkie wykończenia do podłóg, przywieźli nam deskę na salon, wybraliśmy kolor do pokoju nad garaż i tynki dekoracyjne na salon i wiatrołap. Uffff nie było łatwo... w górnych pokojach już leżą panele :D jutro pierwsze malowanie i kładzenie paneli w pokoju nad garażem :D powodzenia
[/b]

kama&michał
03-11-2007, 11:18
Witam wszystkich...
również jestesmy posiadaczami rodo 6...zakupilismy go w stanie surowym zamknietym-dach+okna.na wiosne ruszamy...moim najwiekszym problemem jest garderoba..a raczej jej brak..jak kazda kobieta marze o garderobie w sypialni-żeby wszystko w niej schowac!!!!nie lubie przepychu,dużo mebli.. dlatego chyba bedziemy zmuszeni połączyc dwa pokoje na gorze (ten nad wykuszem z tym mniejszym..)ogolnie wszystko nam odpowiada..powiekszymy tylko salon na dole o gabinet..oczywiscie nie robimy spizarki..mamy jedno dziecko planujemy jeszcze jedno dlatego 4 pokoje spokojnie nam wystarcza..jak wy rozwiazaliscie sprawe z garderobą???
pozdrawiamy

Namtar
03-11-2007, 13:48
remle prosze jesli tylko możesz to wklei na forum skany poziomów Twojego domu po przerobkach bo widze ze moga być ciekawe i może coś "ukradne" i skorzystam z Twoich pomysłów
pozdrawiam all

remle
03-11-2007, 14:40
Kama&Michał jesli chodzi o garderobę to też bardzo ją chciałam mieć, ale niestety rzeczywistość zweryfikowała te plany :roll: Co do pomysłu na garderobę to kiedyś byłam w bardzo podobnym domie do rodo6 i właściciele rozwiązali to tak: w pokoju nad garażem (dwustanowiskowym) wydzielili od strony wejścia po obu stronach dwa pomieszczenia i jedno z nich pełniło funkcję garderoby, a to na przeciwko było... ich łazienką :wink: Na górze mieli 3 pokoje - dwa dla swoich dzieci i jeden gościnny. Myslę, że to pomsł warty zastanowienia :D jeśli nie macie pomysłu na zagospodarowanie pokoju nad garażem. Powodzenia i dajcie znać jak to rozwiązaliście :wink:
Namtar nie ma problemu - wieczorem masz je na forum :D

kama&michał
03-11-2007, 15:03
kurcze żeczywiście super pomysł..tyle że mamy garaż na jedno autko..tez mielismy zostawic jeden pokoj dla gości ale po przemysleniach doszlismy do wniosku(bardziej ja niz mąż bo on jst za goscinnym albo jeszcze lepiej za siłownią-dramat)że na pobyt gości zawsze mozna dzieci dac do jednego pokoju lub przenocowac ich w salonie..mysle ze goscinny nie jest az tak waznym pokojem kosztem mojej upragnionej garderoby...chciałabym w garderobie trzymac dosłwnie wszystko co upycha sie w szafach..denerwuje mnie rowniez kotłownia..bedzie u nas tam gdzie jest w projekcie czyli w malej kanciapie miedzy garazem a przedpokojem,powiedzcie czy da rade zrobic tam jeszcze pralnie..chyba nie co?myslalam ze jak nie tam to pralke schowam w kuchni w zabudowie..aha i mam jeszcze ochote dodac jedno okno balkonowe do tych dwoch na dole w salonie-podobaja mi sie przeszklone wnetrza...im wiecej okien tym lepiej..czy to bedzie wymagalo jakis zgod i interwencji architekta...
sledze wasz wątek i bardzo wam zazdroszcze..śliczne wasze rododendrusie już są...
pozdrawiam was serdecznie!!!!

kama&michał
03-11-2007, 16:07
remle-fajnie że nie macie w wiatrołapie ścianki między wejściem do łazienki i "kanciapki"...więcej przestrzeni to co lubie..tez tak zrobimy :D
bardzo podoba mi sie wnetrze z kamienia..mam zamiar wykorzystac kamien w elewacji :wink:

remle
03-11-2007, 18:20
Kama&Michal rzeczywiście przy jednostanowiskowym garażu to nie bardzo wydzielać z tego pokoju jakąkolwiek powierzchnię, bo będzie małą klitką :roll: Chociaż może uda się jakoś tą garderobę zrobić bardzoej po stronie skosu (zabrać z szerokości pokoju, a nie długości). Z drugiej strony (wg mnie) szkoda rezygnować z tego małego pokoju na piętrze, by go połączyć z tym dużym :roll: Ja poprostu planuję całą ścianę zamienić w szafę - oto moja garderoba :lol: (jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma). Co do tego pomieszczenia "kotłowni" to tam niestety nie da zrobić się pralni jeśli będzie tam kotłownia :roll: a jakie ogrzewanie na gaz?? Powodzenia w decyzjach
Namtar proszę bardzo:
to parter
http://images32.fotosik.pl/32/a786f2d433f73e2a.jpg (www.fotosik.pl)
to pierwsza wersja piętra
http://images29.fotosik.pl/106/e3db2c8e5f67561b.jpg (www.fotosik.pl)
a to druga wersja pietra
http://images31.fotosik.pl/32/79641d5ce57d39b7.jpg (www.fotosik.pl)

Dziś pomalowany pokój nad garażem i położone panele :D

kama&michał
03-11-2007, 20:08
remle-wy zrezygnowaliscie z jednego okna balkonowego w sypialni dlatego mozecie miec szafe na caaała ściane-super!!!my mamy wszystkie mozliwe okna dlatego nici z szafy...a pokoj nad garazem jest juz zarezerwowany dla naszego szkraba..my bierzemy sypialnie nad wykuszem i cos wykąbinuje z małym pokoikiem..polacze je razem,oddziele oczywiscie czyms..tak jestem pewna..za duzo tych pokoi..niestety ale to tylko moje zdanie i nikt mnie w tym nie wspiera i nie moze przetlumaczyc...a z ta pralnia to jestem w kropce..pralka pojdzie do kuchni a co z praniem?????????????????????????mielismy do wyboru andromede i chyba zaczynam zalowac....

remle
03-11-2007, 21:05
Kama&Michal a może warto jeszcze zamurować to okno? Wg mnie ono nie bardzo potrzebne, bo po co obok siebie dwa wyjścia na balkon :roll: A jeśli nie to może lepiej pokombinować z całością góry jeśli i tak chcecie tam zrobić tylko 2 pokoje??? Np. Pokoje dwa zrobić w miejscu obecnej łazienki, pokoju nad wejściem i części tego dużego, a z małego pokoju i części dużego zrobić łazienkę i pralnię??? Nie wiem czy to dobry pomysł, ale może siądź spokojnie i na papierze porysuj różne kombinacje. :roll: Potem poddaj dyskusji :wink:

kama&michał
03-11-2007, 21:42
remle ty spryciulo!!!w sumie to moge zrobic lazienke w tym pokoju co miał byc garderobą..wydzielic tam kącik na pralnie..tylko łazienka z balkonem...hm..a sypialnie polaczyc ze stara łazienka...to tak na goraco ale musze pokombinowac...dzieki za super rady..odezwe sie jak cos wymysle...
pozdrawiam

remle
03-11-2007, 21:52
:D :D :D Cieszę się, że Ci się na coś przydałam :D No i czekam na Twoje propozycje 8)

angela82
04-11-2007, 08:30
mamy pierwszą wycene na stan surowy otwarty i powiedzcie czy jest ok :roll: ???
35-37 000, fundamenty z ociepleniem, ściany nosne, działowe, płyta, schody, 2 kominy, dach z dachówki (lub blachodachówki-podobno obojętne dla ekipy)ale bez podbitki-za to trzeba dopłacić!!
wycenili tak: fundamenty 10 000
poddasze 4 000
dach 11 000
parter to reszta
dzisiaj jedziemy po m
kolejną wycene, ale chyba bedzie wieksza :cry:

z innej beczki: czy w przejściu do garażu można zrobić drugi komin ? myślimy o takiej alternatywie na starość, albo jak gaz pójdzie duuużo za dużo do góry-ogrzewanie węglem i musielibyśmy zrobić komin, bo gazowy się nie nadaje-chyba za wąski

Namtar
04-11-2007, 10:32
angela82możesz od razu przenieść kotłownie za garaż i postawić tam komin - wtedy tylko bedziesz piece zmieniać :) bez znaczenia czy gazowy czy węglowy czy na słome :lol: ja tak właśnie robie bo nie chce palić za sobą mostów - co Ty na to?
remle dzieki za skany

remle
04-11-2007, 11:02
Namtar zawsze do usług :D Mam nadzieję, że ożywi się dyskusja na forum :wink:
Angela ja też myślę, że kotłownia za garażem jest najlepszym rozwiązaniem! Dodatkowym atutem tego jest utrzymanie czystości w kotłowni, co przy węglu jest strasznie trudne :roll: Nie wyobrażam sobie mięc tego syfu zaraz przy wiatrołapie ( a przy okazji na całym parterze). Owocnych rozważań :wink:
Kama&Michal rozrysuj sobie całą górę bez ścian działowych niech tylko będą nośne i kombinuj..... sama jestem ciekawa co Ci wyjdzie, ale może być bardzo ciekawie :D czekam na Twoje pomysły, bo sama miałabym kilka

kama&michał
04-11-2007, 12:51
remle-tak zrobie tyle ze caly projekt mam w łodzi a chwilowo mieszkamw gdyni..bede dopiero na swieta..za bardzo nawet nie wiem ktore to sa dzialowe scianya ktore nosne...wiesz my nie budowalismy od podstaw wiec za bardzo nie wiem o co chodzi..a co do kotlowni za garazem to naprawde super pomysł..ale czy dalo by sie to zrobic w stanie zamknietym surowym..
pozdrawiam serdecznie i dziekuje za uwage

Pancka
04-11-2007, 13:26
w tym tygodniu przyszedł nam projekt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
radość w domu tak jakby już dom stał...hehe :oops:

nasza ekipa za stan surowy zawołała 45 000....

remle
04-11-2007, 13:51
Kama&Michal niestety jeśli nie ma dodatkowego komina to już się nie da teraz :roll:
Pancka gratuluję i cieszę się razem Wami :D