PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

lenka17
25-05-2010, 18:34
czy ktos moze pomniejszal gabinet na dole by powiekszyc salon, mozecie przeslac na e-meila ([email protected])jakies zdjecia lub skany dziekuje

Ewa_Paweł
25-05-2010, 20:32
Witamy wszystkich budowniczych!
Jesteśmy obecnie na etapie stanu zero i musiny wkopać rury od kanalizy. Mam więc prośbę, czy moglibyście przesłać na maila ([email protected]) lub umieścić na forum zdjęcia dolnej łazienki? Chodzi mi przede wszystkim o kącik pod schodami i miejsce na prysznic, bo nie możemy się zdecydować gdzie będzie stało WC (nie chciałabym go umieszczać na wprost wejścia do łazienki). Z góry bardzo dziękuję.
Pozdr

Marlena&Marcin
26-05-2010, 07:48
To jest zdjęcie robione z drzwi.. http://images39.fotosik.pl/245/443505eda4e218c7.jpg (http://www.fotosik.pl)

Magnolia1984
26-05-2010, 08:38
Witam
Jestem tutaj nowy i na etapie wyobru projektu. Rodo 6 G2 jak narazie wygrywa. Widzę, że to forum jest bardzo aktywne. Czy istnieje możwliosć zobaczenia tego domku gdzieś w okolicach Warszawy, Pułtuska, Płocka, Sochaczewa lub Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia i Włocławka (w tych 4 ostatnich rzadziej bywam ale jakby by była możwliość to chętnie odwiedze rodzinne strony :) )
Można wiedzieć jaki jest atkualnie koszt budowy takiego domku do stanu surowego zamkniętego? Chodzi mi głównie o materiały, ponieważ będę budował systemem gospodarczym...

pozdrawiam i przepraszam jeżeli umieściłem to pytanie nie w tym wątku co trzeba (do admina - jeżeli uważacie, że powinno to być w innym dziale to możecie przenieść :))

rudi-82

Witam. My budujemy w okolicach Mińska Mazowieckiego i jesteśmy na etapie tynków. Jeśli jesteś zainteresowany obejrzeniem domu to napisz ([email protected])

aniak25
26-05-2010, 10:22
To jest zdjęcie robione z drzwi.. http://images39.fotosik.pl/245/443505eda4e218c7.jpg (http://www.fotosik.pl)

Wielkie wielkie dzięki. O to mi właśnie chodziło tak też sobie to wymyśliłam. W miejscu gdzie macie umywalkę mam wyjscie kanalizy. ale to nie problem bo tak jak u was widzę schowa się za szafką a do kibelka można podprowadzić i tak bo wisi geberit więc też jest gdzie schować. A za kibelkiem jeszcze sobie sciankę z mini dzrzwiczkami postawię i zrobie schowek na mopa i wiadro.

jeszcze raz dziękuję za zdjęcie

pozdrówki
Ania

misial
27-05-2010, 10:07
Ja mam pytanie z innej beczki.
Jakie są konsekwęcje zmiany kierownika podczas budowy?
Czy gwarantowana kontrola z inspektoratu?

rudi-82
27-05-2010, 10:52
Super! Dzieki wielkie :) Wysałem już maila zapytaniem na kiedy można się umówić :)

aniak25
27-05-2010, 11:50
Witam

Jakie macie dachówki ? ja muszę zamówić ale nie mogę się zdecydować. Chciałam Brasa bałtycką w kolorze kasztan ale po pierwsze jest ciężko z dostępniścią a po drugie jak ją zobaczyłąm na żywo to jakoś nie specjalnie mi podeszła. No więc myślę...... podpowiecie coś.....może robena średzką falistą ?

No i pochwalę się, wczoraj zawisła wiecha :))) 6 tygodni zajęło wybudowanie domku, teraz czekam na górali, będą 7 czerwca.

pozdrawiam

opal101
27-05-2010, 12:37
Pytanie do TAR: przepraszam ale wrócę do do wątku z rozdzielnią prądową. Gdzie ją najlepiej umieścić, czy w kotłowni za garażem czy w garażu????? TAR gdzie jest twoja widoczna na zdjęciu????? Napiszcie coś bo nie mam koncepcji.

mWilQ
27-05-2010, 12:48
Ja mam pytanie z innej beczki.
Jakie są konsekwęcje zmiany kierownika podczas budowy?
Czy gwarantowana kontrola z inspektoratu?

Nie ma żadnych konsekwencji. W starostwie składa się papiery nowego kierownika i można kontynuować budowę. U mnie inspektorów po zmianie nie było.

mWilQ
27-05-2010, 12:55
Witam

Jakie macie dachówki ? ja muszę zamówić ale nie mogę się zdecydować. Chciałam Brasa bałtycką w kolorze kasztan ale po pierwsze jest ciężko z dostępniścią a po drugie jak ją zobaczyłąm na żywo to jakoś nie specjalnie mi podeszła. No więc myślę...... podpowiecie coś.....może robena średzką falistą ?

No i pochwalę się, wczoraj zawisła wiecha :))) 6 tygodni zajęło wybudowanie domku, teraz czekam na górali, będą 7 czerwca.

pozdrawiam

Zastanów się trzy razy zanim zdecydujesz się na dachówkę robena. W składzie prezentują się dobrze, ale już na dachu gorzej. Często są krzywe i ciężko je spasować. U mojego kumpla na rocznym dachu (czarny z połyskiem) można zobaczyć co są warte, już widać spękania - dramat.
U mnie ostatecznie stanęło na creatonie premion antracyt. Gdyby nie moi "specjaliści pseudo dekarze" to dach nieźle by się prezentował. Niestety w stosunku do robena trzeba było dołożyć kilka tysięcy.

aLien01
27-05-2010, 13:01
Zastanów się trzy razy zanim zdecydujesz się na dachówkę robena. W składzie prezentują się dobrze, ale już na dachu gorzej. Często są krzywe i ciężko je spasować. U mojego kumpla na rocznym dachu (czarny z połyskiem) można zobaczyć co są warte, już widać spękania - dramat.
U mnie ostatecznie stanęło na creatonie premion antracyt. Gdyby nie moi "specjaliści pseudo dekarze" to dach nieźle by się prezentował. Niestety w stosunku do robena trzeba było dołożyć kilka tysięcy.

Ja mam Robena (ROBEN Dachówka średzka brązowa) i właśnie na dachu prezentuję się o niebo lepiej niż w składzie. W zależności od konta patrzenia i światła jest brązowa lub czarna. Ekipa która kładła dach nie miała z nią problemów. Znajomi którzy odwiedzają budowę twierdzą, że bardzo ładna. Tak wiec jak to zwykle bywa co osoba to inna opinia.

Cecil
27-05-2010, 13:09
Roben wygrywa ceną. Bo na początku jest Roben potem długoo długoo nic. A potem pojawia się kilka dobrych dachówek, ale niestety troche droższych.
My mamy Koramica Antracyt. Jest przepiękna na palecie i na dachu.
Pozdrawiam

TAR
27-05-2010, 14:07
.....

TAR
27-05-2010, 14:14
....

aniak25
27-05-2010, 16:02
Dziękuję wam za odpowiedzi i wskazówki.

Co do ceny własnie dostałąm ofertę na braasa bałtycką i robena sredzką i roben jest taniej o ok 2000 wiec to nie jest jakaś duża kwota. Zerknę sobie jeszcze na tego creatona i koramic.
Co do gustu wiadomo każdy ma inaczej, ja lubie ciepłe kolory, więc okna mam w orzechu a kominy podmurówkę i dachówkę chce właśnie w kasztanowym czy miedzianym bo to najbardziej mi odpowiada. Antracyt też mi się podoba jako kolor ale nie pasuje mi do domku wiec wogle go nie biorę pod uwagę. No i chciałam dachówki typu S czy też holenderską bo to podobne do siebie.

Jeszcze to sobie przemyślę :)

pozdrawiam

Brygida i Jarek
27-05-2010, 20:41
Dziękuję wam za odpowiedzi i wskazówki.
Co do ceny własnie dostałąm ofertę na braasa bałtycką i robena sredzką i roben jest taniej o ok 2000 wiec to nie jest jakaś duża kwota. Zerknę sobie jeszcze na tego creatona i koramic.

A my mamy niemieckiego Nelskampa Nibra 10 czerwonobrązowa angoba i jesteśmy bardzo zadowoleni, równa , twarda i ładnie sie prezentuje na dachu / aż miło spojrzeć przez okno dachowe :-)) ). Zastanawialiśmy sie początkowo nad antracytem ale ostatecznie wybraliśmy tradycyjna czerwień. Koramica nam odradzano, dachówka musi być masywna i twarda, creaton z całą pewnością godny polecenia, no i nie warto kupować dachówek cementowych, ceramika to ceramika. Dachówka prezentuje sie ładnie dopiero na dachu, jak sie ogląda wystawki w składach można mieć mieszane uczucia ... udanych wyborów.

TAR gratulujemy postępów, u nas trwa kafelkowanie, czekamy aż przestanie padać i robimy ogrodzenie frontowe.

pozdrawiamy ciepło

adamki2
27-05-2010, 21:03
Witamy. Od soboty mieszkamy już w naszym domku. Oczywiście narazie wszystko jeszcze w rozsypce, wszystkiego szukam w pudłach i workach, ale po wolutku dojdziemy do normalności. Zdjęcia powklejam za tydzień kiedy trochę ogarniemy bałagan w pokojach. Dom jest super, dużo przestrzeni, bardzo funkcjonalny i oczywiście piękny.
DO RUDI 82. Jeśli chcesz zobaczyć domek nażywo to zapraszamy do Włocławka. Jakoś się musimy tylko zgrać.

Pozdrawsiamy

Brygida i Jarek
27-05-2010, 21:19
adamki2 :-) miło słyszeć , że już mieszkacie .. czyli udało sie na czas, o zmęczenie nie pytamy bo pewnie jest ogromne... ale urok domku to szybka rekompensata włożonego wysiłku. Pozdrawiamy !

mWilQ
28-05-2010, 08:37
Hej
Był u mnie wczoraj wykonawca od elewacji. Wycenił swoją pracę na 50zł (po moim marudzeniu zszedł do 45zł za m2). Z tego co mówił, to nie opłaca mi się robić najpierw styropianu z klejem, a w następnym etapie samego tynku. Dla niego robota razy dwa przy zabezpieczaniu okien i rozkładaniu rusztowań. Czas pracy został określony na 3-3,5 tygodnia, w tym tynki ok 2-3 dni. Więc rzeczywiście może szkoda zachodu i od razy wypadałoby zrobić komplet. Tutaj jedyny argument to kasa za tynk.

Podpowiedzcie mi proszę, czy robić elewację na gotowo przed wszystkimi pracami w środku. W tym posadzkami, o które się martwię. Czy przy wyjściu posadzki na balkon wykonawcy są w stanie nie ubrudzić elewacji?
Na tym etapie proszę wszystkich co mają te prace za sobą, o podsumowanie. Opiszcie ewentualnych problemy przy wykonywaniu elewacji. O czym pamiętać, czego przestrzegać? Z tego co pamiętam mówiliście wcześniej o wykończeniu balkonów. Jak podejść do tego tematu. Jak je zabezpieczyć i ocieplić?
Zastanawiam się, czy nie zostawić elewacji po zakończeniu wylewek w środku. Pomóżcie mi to poukładać.

TAR
28-05-2010, 09:49
.....

TadeuszK
28-05-2010, 11:49
TAR proszę o podesłanie zdjęć wykonanego balkonu i ocieplenia stropu nad wykuszem. Szczególnie interesuje mnie wykonanie okapnika i opierzenia blachą.

[email protected]

TAR
28-05-2010, 12:37
.....

mWilQ
28-05-2010, 16:54
Tar: dzięki za opis.
Póki pogoda pozwala, muszę podciągnąć tematy w środku domu. Załatwię jak najszybciej instalacje i robię tynki. Tutaj ekipa jest już umówiona. Zaraz za tynkami pójdą wylewki (muszę tak to zgrać w czasie, żeby zaczęli mi wylewki na górze i na dole instalacje c.o.) Góra jest dogrzewana powietrzem z kanałów sufitowych, więc problem instalacji pod grzejniki mam z głowy. Razem z sypialniami zrobi się balkony i można zaczynać elewacje :) Muszę iść puścić totka, bo na bank nie starczy mi na to kasy :(

GABRIELKA08
30-05-2010, 20:58
Patrzę na Waszego slicznego "rodoska" i mam pytanko...jakiej wilekosci macie okna od frontu czyli kuchnia i łazienka , i jeszcze jedno jak to w łaziencie sie sprawdzi w sensie ustawienia kabiny itp. Ja jestem u stóp szczytu (niestety) i zastanawiam się jakie okna tam zrobic, chciałabym zeby były symetryczne ,ale nie mam pewnosci czy jedno - czy dwuskrzydłowe,poniewaz boje sie ,ze jak powieksze to w łazience to bede miala problem z ustawieniem kabiny 90 ..bardzo prosze bardziej doswiadczonych o radę

Marlena&Marcin
31-05-2010, 18:26
Patrzę na Waszego slicznego "rodoska" i mam pytanko...jakiej wilekosci macie okna od frontu czyli kuchnia i łazienka , i jeszcze jedno jak to w łaziencie sie sprawdzi w sensie ustawienia kabiny itp. Ja jestem u stóp szczytu (niestety) i zastanawiam się jakie okna tam zrobic, chciałabym zeby były symetryczne ,ale nie mam pewnosci czy jedno - czy dwuskrzydłowe,poniewaz boje sie ,ze jak powieksze to w łazience to bede miala problem z ustawieniem kabiny 90 ..bardzo prosze bardziej doswiadczonych o radę
Hmm... W Rodo 6 nie ma okna w dolnej łazience...

GABRIELKA08
31-05-2010, 19:01
no kurczę...jest ale w wersji z piwnicą i o tym zapomniałam wspomniec...a jakie macie okna , jakie wymiarowo w kuchni?...jesli czyta to ktos kto ma z podpiwniczeniem projekt to równiez bardzo prosze o odp.

Kallula
31-05-2010, 23:19
Witam po dłuższej przerwie,ja również bardzo proszę o podanie jakie macie wymiary okien na ścianie frontowej ,zwłaszcza te osoby które mają okna niedzielone.Takie zdecydowanie bardziej nam się podobają ale mam wątpliwości czy przy takich wymiarach jak w projekcie 120/140 jest to wogóle możliwe i praktyczne? Rozważam zmiejszenie tych okien zwłaszcza że zostawiam drugie okno w kuchni więc problemu z doświetleniem nie będzie.Chciałabym też zeby dobrze wyglądało to na elewacji ,zwłaszcza ze wydłużyliśmy dom o 1m.
A teraz pytanie od męża:)
Właśnie zasypaliśmy fundament(konkretnie ekipa:)),połozyliśmy styropian 10cm i folię ,jutro wylewamy ślepą wylewkę.Teść twierdzi że pózniej do normalnej wylewki trzeba dać styropian 5 cm a nie 10 cm ,ponieważ tworzy się jakiś próg cieplny??? czy coś takiego..Co o tym myślicie? Czy zasada im więcej tym lepiej jest tu ok,czy raczej zachować pewną powściągliwość i rzeczywiście dać 5cm?Doradzcie prosze jak to jest u Was wykonane.Bardzo dziękuję za odpowiedzi:)

Gosik21
01-06-2010, 08:06
Kallula, u nas są okna niedzielone, o wymiarach 120/140 i wcale nie wyglądają na takie duże. Poniżej jest link do galerii, więc możesz zobaczyć jak to wygląda. Jeśli chodzi o grubość styropianu na parterze, to my daliśmy 15 cm w dwóch warstwach 10 plus 5. Domek ma być energooszczędny, więc nie żałowaliśmy na styropian :)

TAR
01-06-2010, 08:09
......

TAR
01-06-2010, 14:52
.....

Cecil
02-06-2010, 11:00
no kurczę...jest ale w wersji z piwnicą i o tym zapomniałam wspomniec...a jakie macie okna , jakie wymiarowo w kuchni?...jesli czyta to ktos kto ma z podpiwniczeniem projekt to równiez bardzo prosze o odp.

Ja mogę odpowiedzieć :] Okno w łazience na paterze jest mniejsze niż to w kuchni i miałam podobny dylemat jak Ty.
Ostatecznie okna forntowe zostawiłam bez zmian. Czyl w łazince mniejsze od kuchennego. Na pierwszy rzut oka, nie jest to zbyt mozno widoczne.
Jeśli będziesz chciała zwiększyc okno w łazience. to kabina 90 na 100% nie wejdzie.
Do Kallula
U mnie są okna niedzielone i bez szproszów. Wyglądają super. Mam okna niedzielone nawet w ścianie bocznej w garażu i na poddaszu nad garażem. Może jakoś wrzuce fotki.

velvet
02-06-2010, 16:11
Kallula, u nas są okna niedzielone, o wymiarach 120/140 i wcale nie wyglądają na takie duże. Poniżej jest link do galerii, więc możesz zobaczyć jak to wygląda. Jeśli chodzi o grubość styropianu na parterze, to my daliśmy 15 cm w dwóch warstwach 10 plus 5. Domek ma być energooszczędny, więc nie żałowaliśmy na styropian :)

Witam,

Fajny domek sie zapowiada. Obejrzałam galerię i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. Ja, co prawda, buduję rododendrona 5, ale może coś u Was podpatrzę ;)

Gosik21: Czy mogłabyś podać wymiary Twojego okna tarasowego, wydaje mi się, że jest większe niż w projekcie. I jaki masz kolor okien?

Dziękuję i pozdrawiam,

Monika

Gosik21
02-06-2010, 16:30
Monika, fajnie, że podoba Ci sie nasz Rodek :). Drzwi tarasowe rzeczywiście są większe niż w projekcie. Mają szerokość 240cm, wysokość 230cm. Sa to drzwi 2-kwaterowe rozsuwne, kolor orzech (oknoplast).
Pozdrawiam!

Kallula
03-06-2010, 09:25
Gosik 21 ,Tar,Cecil

Bardzo dziękuję za odpowiedzi w sprawie okien i ocieplenia wylewki.Do Gosik 21 miałabym ogromną prośbę o pokazanie nan swojego domku.My budujemy na Węgrzcach koło Krakowa .Widzę ze Ty też jesteś z okolic:)Oglądaliśmy rok temyu domek Pancki ale już nic nie pamiętamy bo u niej było odbicie lustrzane i mnóstwo zmian...

A teraz mamy pytanie z innej beczki,dalej dotyczące fundamentów.Budujemy na działce za teściami i teść wprowadza takie zamieszanie że mamy dość...Ciągle mu sie coś nie podoba,wg niego jest żle zrobione ,choć my jesteśmy z ekipy bardzo zadowoleni ,zresztą mamy ją z polecenia i oglądaliśmy mnóstwo domów, które wybudowali ,wszyscy byli zadowoleni...
Zrobiliśmy izolację pionową smarując 2razy zewnętrzne ściany fundamentów okotanem ( masa na bazie smołowo- asfaltowej) później przykleiliśmy na zaprawie klejowej sterodur o grubości 10 cm oraz obłożyliśmy jak to standard folią kubełkową. z góry ekipa zaszpachlowała szpary. Po pewnym czasie jak wiecie też przy tych konkretnych opadach było różnie ! szpachla z góry się w paru miejscach wypłukała. Teść twierdzi, że odstawili fuszerkę klejąc sterodur. Przyklejając sterodur moim zdaniem ( chociaż nie jestem biegły w tym klimacie ) nie musieli rozprowadzać zaprawy klejowej na całości powierzchni steroduru zatem zaprawa klejowa nie jest obojętna i płaska i pewna szczelina między ścianą i sterodurem powstaje nie uznaje tego za fuszerkę tym bardziej że sterodur wkładany jest pióro w pióro. Jakie jest wasze zdanie czy rzeczywiście krytyka teścia jest w tej kwestii zasadna? Z góry dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

Gosik21
03-06-2010, 13:25
Gosik 21 ,Tar,Cecil

Bardzo dziękuję za odpowiedzi w sprawie okien i ocieplenia wylewki.Do Gosik 21 miałabym ogromną prośbę o pokazanie nan swojego domku.My budujemy na Węgrzcach koło Krakowa .Widzę ze Ty też jesteś z okolic:)Oglądaliśmy rok temyu domek Pancki ale już nic nie pamiętamy bo u niej było odbicie lustrzane i mnóstwo zmian...



Zapraszam, na priva wysłałam numer telefonu, to się umówimy :).

GABRIELKA08
06-06-2010, 22:36
Serdeczne dzięki za odpowiedzi...jak ja Wam zazdroszcze,ze u Was juz prace widac , bo u mnie tylko papierologia...dzieki ktrej pieniadzy mniej i nic poza tym ;0

Marlena&Marcin
08-06-2010, 08:45
A tutaj taka cisza zapanowała.. no tak, ładna pogoda to praca wre :))
Pozdrawiam,....

aniak25
08-06-2010, 09:03
U nas akurat się nie kręci :( czekamy na drugą transze i już mnie szlag trafia bo nie mogę się porozliczać za zaległości ani zamówić nowych materiałów. Transza miała być w ciągu dwóch tygodni a już się czwarty zaczyna więc do dupy. Trochę przez długi weekend ogarnęłam plac budowy, jutro ma przyjechać więźba i górale więc mam nadzieję, ze znowu się zacznie coś dziać.
pozdrawiam

Marlena&Marcin
08-06-2010, 12:18
aniak25 radzę zadzwonić do banku i się dowiedzieć o co chodzi.. też mieliśmy taką sytuację, okazało się że raport inspektora różnił się od naszego kosztorysu (my mieliśmy wpisane 50% jakieś ukończonej roboty a on 70% ) i bank nie chcial przelać kasy ze względu na różnice - oczywiście nikt nas o tym nie poinformował. Okazało się co i jak jak sami zadzwoniliśmy.

My obecnie nadal udoskonalamy nasz ogród :)) teraz w system nawadniania i przeprowadzamy lekkie zmiany kolorystyczne w salonie :)

TAR
08-06-2010, 13:57
....

Marlena&Marcin
08-06-2010, 15:20
Hej Aniu!
A no postanowilismy lekko "udekorować ścianę" jak będzie po wszystkim pochwalimy się - jak na razie czekamy jeszcze na jeden główny element.
Szczeniaczka?! Heheh, a co Was tak nawiedziło? Hmm.. ja miałam już pieska i jakoś na razie nie mamy planach.. chociaż jak by coś się urodziło to jakiegoś nowofunlanda :)) może kiedyś.. a Wy jaką rasę planujecie?

Fotki przesle dzisiaj wieczorkiem :)

TAR
08-06-2010, 16:11
.....

Brygida i Jarek
08-06-2010, 23:43
A tutaj taka cisza zapanowała.. no tak, ładna pogoda to praca wre :))
Pozdrawiam,....


Pogoda rzeczywiście w końcu dopisuje... u nas cisza to raczej kwestia zmęczenia i ciągłych zakupów, trzeba sie namyśleć żeby wszystko jakoś pasowało do siebie :-))
Domek mamy ocieplony , elewacje zostawiamy na wakacje jak skalkulujemy wydatki, zrobiliśmy obróbkę balkonów , płytki czekają na założenie.

Domek od frontu... nieco przysłonięty górami ziemi :-)

http://images38.fotosik.pl/297/35886902001eb47cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)


Kuchnia ... meble czekają na montaż

http://images44.fotosik.pl/302/84a2aebeaf18102bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Na poddaszu trwa malowanie :-))
http://images44.fotosik.pl/302/eb69859266d83a78med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Górna łazienka a raczej jej zalążek :-)
http://images49.fotosik.pl/303/d0b5014649312c75med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Na zewnątrz robi sie podbitka i ogrodzenie frontowe ... czyli wszystko na raz ale tak to już jest z wykończeniówką.
Co do pieska to tez nad tym myślimy , będzie bokser i to zaraz jak zaczną się wakacje.
Pozdrawiamy Wszystkich ciepło :-))

mWilQ
09-06-2010, 10:14
Hej
Muszę zabrać się za przygotowanie pomieszczeń pod tynkowanie. Napiszcie jak u Was było z płytami k-g na ścianach kolankowych i na drewnianych słupach. Dodatkowo osoby które mają rolety mogą podpowiedzieć jak najlepiej podejść do kasety (w którym miejscu przykręcać?). U mnie na ścianie kolankowej jest ok 4 cm różnicy między drewnem, a pustakiem (niestety w niektórych miejscach jest spora nierówność i mam drewno w tej samej linii). Czytałem na forum różne opinie: najpierw styropian, później płyta i siatka. Kolejne warstwy mi się nie zmieszczą. Ekipa od tynkowania mówiła, żeby przykręcić zielone płyty k-g. Czy to wystarczy? Może jeszcze na to siatka?

P.S. jak to jest z tymi prześwitami między ścianą kolankową a dachem. Domyślam się, że styropian na elewacji idzie do samego końca. Coś więcej trzeba tam robić?
Dach mam cały zadeskowany, a na krokwiach jest nadbitka. Ktoś rozwiązał problem drewna i wełny na sufitach? Z tego co wiem, nie można łączyć tych dwóch materiałów. Ktoś mi kiedyś mówił, żeby wykonać gęsto siatkę ze sznura, tak żeby między wełną, a deską powstał prześwit. Wtedy materiał będzie mógł "oddychać".
Zastanawiałem się jeszcze nad wyłożeniem folii pod wełnę, ale nie wiem, czy to jest dobre rozwiązanie. Proszę o podpowiedź.

Przypomnijcie ile było m2 tynków wewnątrz domu. Razem z sufitami i bez. Ciągle nie wiem w których miejscach będzie zabudowany sufit (chociażby częściowo). Czy ktoś tynkował całość, a później robił zabudowę? Czy to będzie raczej strata materiału i kasy?

eniac
10-06-2010, 08:18
DO Brygida i Jarek

Sliczna łazienka na górze sie szykuje:)) Możecie podac producenta płytek tych liliowych??

Pozdrawiam MAriola

eniac
10-06-2010, 08:31
WItam wszystkich.

czy moglibyście wyrazić swoja opinie na temat zrezygnowania z ocieplania "pionowego" fundamentów??
Mój majster twierdzi że nie ma potrzeby malować "na czarno" fundamentów w pionie ani ocieplać styropianem, bo to nic nie daje. Twierdzi że lepiej wydać te kasę na zrobienie "opaski" czyli drenażu wokół domu. Wg majstra najważniejsza jest dobrze wykonan izolacja pozioma czyli styropiany i folia idąca "na podłodze" wyciągnieta z boków na tyle by podeszła pod papę którą zaizoluje się wierz fundamentów.

Czy możecie to jakoś skomentować???

Nie wiem czy to ważne ale mam fundamenty zalewane szerzej w ziemi, na równo z poziomem i dopiero na tym wylane węziej na wykokości 20-50cm (nierówna dziłałka)
Pozdrawiam MAriola

aniak25
10-06-2010, 11:52
Wszyscy zadają pytania to i ja mam jedno małe. Z czego macie zrobioną ściankę między biegami schodów, tą przy dolnej łazience. Ja wymyśliłam, że pod dolnym biegiem będzie schowek i będzie tam szafka rozdzielaczy od podłogówki, wejscie drewnianymi drzwiczkami na wymiar. Tylko nie wiem w którym miejscu te drzwiczki będą więc na razie chcę zostawić bez ściany a potem zrobić ściankę z GK. Tylko trzeba by ją zaizolować przed wilgocią z łazienki.

TadeuszK
10-06-2010, 12:13
Hej
P.S. jak to jest z tymi prześwitami między ścianą kolankową a dachem. Domyślam się, że styropian na elewacji idzie do samego końca. Coś więcej trzeba tam robić?
Dach mam cały zadeskowany, a na krokwiach jest nadbitka. Ktoś rozwiązał problem drewna i wełny na sufitach? Z tego co wiem, nie można łączyć tych dwóch materiałów. Ktoś mi kiedyś mówił, żeby wykonać gęsto siatkę ze sznura, tak żeby między wełną, a deską powstał prześwit. Wtedy materiał będzie mógł "oddychać".
Zastanawiałem się jeszcze nad wyłożeniem folii pod wełnę, ale nie wiem, czy to jest dobre rozwiązanie. Proszę o podpowiedź.


Styropian na elewacji nie może dochodzić do samych desek. Musi być pozostawiona szczelina wentylacyjna 2-5 cm.
W podbitce również mui być zostawiona szczelina wentylacyjna.
Pomiędzy krokwiami rozciąga się sznurek aby zapewnić szczelinę wentylacyjną pomiedzy deskami a wełną. Przy braku sznurka przy ocieplaniu zachodzi prawdopodobieństwo dociśnięcia wełny do desek czyki zamknięcie szczeliny wentylacyjnej. Zamiast sznurka można też nabić 2-3 paski styropianu pomiędzy krokwiami.

lenka17
10-06-2010, 12:18
Mam pytanie do Brygidy i Jarka.Jakie wymiary maja Wasze okna w kuchni i w pomieszczeniu obok wiatrołapu.Dziekuje

mWilQ
10-06-2010, 13:46
Styropian na elewacji nie może dochodzić do samych desek. Musi być pozostawiona szczelina wentylacyjna 2-5 cm.
W podbitce również mui być zostawiona szczelina wentylacyjna.
Pomiędzy krokwiami rozciąga się sznurek aby zapewnić szczelinę wentylacyjną pomiedzy deskami a wełną. Przy braku sznurka przy ocieplaniu zachodzi prawdopodobieństwo dociśnięcia wełny do desek czyki zamknięcie szczeliny wentylacyjnej. Zamiast sznurka można też nabić 2-3 paski styropianu pomiędzy krokwiami.

Dzięki za podpowiedź. Zostaje jeszcze kwestia nieszczęsnych (nierównych) belek poziomych na ściance kolankowej. Dzisiaj rozmawiałem ze swoim wykonawcą od murów, który potwierdził, że jeśli się da, to najpierw do drewna kleimy styropian, a dopiero na niego kręcimy płytę k-g. Mam nadzieję, że znajdę czas, żeby to wszystko zrobić :/


Wszyscy zadają pytania to i ja mam jedno małe. Z czego macie zrobioną ściankę między biegami schodów, tą przy dolnej łazience. Ja wymyśliłam, że pod dolnym biegiem będzie schowek i będzie tam szafka rozdzielaczy od podłogówki, wejscie drewnianymi drzwiczkami na wymiar. Tylko nie wiem w którym miejscu te drzwiczki będą więc na razie chcę zostawić bez ściany a potem zrobić ściankę z GK. Tylko trzeba by ją zaizolować przed wilgocią z łazienki.

Co prawda mam nieco inaczej zrobione schody (ze spocznikiem po całej szerokości klatki) i co za tym idzie mam też inną ilość schodów. W dolnej łazience ścianę przy schodach pociągnąłem na 90cm (ytong 5cm). Do zabudowy zostanie fragment schodów - trójkąt i co wykonam z płyty k-g. Pozostała przestrzeń będzie otwarta. Pod skosem będzie pralka, a w narożniku jakieś szafki - tutaj żona zadecyduje. Co do rozdzielni, to u mnie w projekcie c.o. również wylądowała pod schodami. Z tego co słyszałem, nie zagląda się do niej jakoś szczególnie często, więc ją tam zostawię. Zawsze jest jeszcze miejsce w pomieszczeniu technicznym - dam to do wyboru wykonawcy.


WItam wszystkich.

czy moglibyście wyrazić swoja opinie na temat zrezygnowania z ocieplania "pionowego" fundamentów??
Mój majster twierdzi że nie ma potrzeby malować "na czarno" fundamentów w pionie ani ocieplać styropianem, bo to nic nie daje. Twierdzi że lepiej wydać te kasę na zrobienie "opaski" czyli drenażu wokół domu. Wg majstra najważniejsza jest dobrze wykonan izolacja pozioma czyli styropiany i folia idąca "na podłodze" wyciągnieta z boków na tyle by podeszła pod papę którą zaizoluje się wierz fundamentów.

Czy możecie to jakoś skomentować???

Nie wiem czy to ważne ale mam fundamenty zalewane szerzej w ziemi, na równo z poziomem i dopiero na tym wylane węziej na wykokości 20-50cm (nierówna dziłałka)
Pozdrawiam MAriola

To nie jest jakiś szczególny wydatek, więc jeśli nie chodzi o kasę to musisz to przemyśleć. Za wiaderko 20l dysperbitu płaciłem ostatnio 40zł. Co do styropianu to na pewno spełnia swoją funkcję, ale jaka była by różnica przy jego braku, to ciężko powiedzieć. Zastanów się co będziesz chciał dać na ścianę. Jeśli będzie to 10-15cm styropianu, to co z różnicą szerokości muru? Mimo wszystko ja bym z tego styropianu nie rezygnował. Ważne też jaki masz grunt. Jak długo woda stoi przy fundamentach? Co do drenażu to ja u siebie zrobiłem prowizorkę z odprowadzeniem wody z rur spustowych. W ziemi jest przewód PVC z dziurkami - co da radę, to pójdzie do gruntu, reszta wpadnie do zbiornika na deszczówkę. Póki co nie mam studzienek rewizyjnych i nie wiem czy je robić. Na schematach drenażowych widziałem, że się je stosuje.

et75
10-06-2010, 21:55
Witam wszystkich forumowiczów i proszę o pomoc. Składam dokumenty do Deutsche Banku i muszę wypełnić harmonogram rzeczowo - finansowy. Czy ktoś mógłby mi przesłać kosztorys Rodka 6 G1? Mój email: [email protected]. Będę wdzięczny. Pozdrawiam

Brygida i Jarek
10-06-2010, 21:56
DO Brygida i Jarek

Sliczna łazienka na górze sie szykuje:)) Możecie podac producenta płytek tych liliowych??

Dzieki za miłe słowa, płytki w całym domku mamy z Opoczna te w łazience to płytki z kolekcji Capri fiolet i krem,

lenka17 okna frontowe mamy znacznie powiększone 150/150.

Zaczęliśmy odbiór domu, mamy nadzieje , że pójdzie bezproblemowo, chociaż pan od odbioru energetycznego nakazał nam wentylacje kotłowni / piec na ekogroszek /, wymagana jest wentylacja wszystkich pomieszczeń.

pozdrawiamy :-)

eniac
11-06-2010, 10:22
Witam wszystkich forumowiczów i proszę o pomoc. Składam dokumenty do Deutsche Banku i muszę wypełnić harmonogram rzeczowo - finansowy. Czy ktoś mógłby mi przesłać kosztorys Rodka 6 G1? Mój email: [email protected]. Będę wdzięczny. Pozdrawiam

witam. mam pytanie o kredyt w Deutsche banku: czy to prawda że musisz mieć podpisaną umowę na "wykonanie prac budowlanych" podpisaną z jakąś firma lub kimś kto wystawia faktury???
pozdrawiam MAriola (p.s. czy twój podany meil jest poprawny??)

et75
11-06-2010, 22:40
mail jest jak najbardziej poprawny i faktycznie trzeba przedstawić umowę plus ksero dokumentów identyfikacyjnych firmy, nadanie NIP, REGON, działalność gospodarcza

Iwona i Mateusz
11-06-2010, 23:03
Mam na sprzedaż LABRADORKI biszkoptowe. Do odbioru mogą być pod koniec lipca więc dla wszystkich chętnych budujących chcących mieć taką śliczność na podwórku podaje nr tel. 606790184

Barbasia6
13-06-2010, 14:25
Czy mogę nieśmiało zapytać o kosztorys potrzebny do banku?? z góry dziękuję mój email [email protected]

TAR
13-06-2010, 19:15
....

Brygida i Jarek
13-06-2010, 21:43
... choc ostatnio to wcale nie cieszy, bo tak szczerze mowiac to przechodze wlasnie faze nienawisci do budowy, chyba ze zmeczenia :( Pozdrawiam i zycze wszystkim wytrwalosci A.
]

TAR nam też zmęczenie daje się we znaki, koszmarem stały sie nawet zakupy :-( , w czwartek kupowaliśmy całe agd do kuchni, nie mogliśmy sie zdecydować, nic nie cieszy poza tym ,że kolejna rzecz z głowy. U nas malowanie i kafelkowanie w trakcie, na dniach montują nam kotłownię i meble kuchenne. Najbardziej meczy bałagan, trudno utrzymać porządek, u nas przed domem rozkopane bo robią nam ogrodzenie frontowe.
Mimo zmęczenia żal już odjeżdżać z działki, rodo to naprawdę piękny dom i miło będzie w nim zamieszkać .... już wkrótce :-)

Niech moc będzie ze Wszystkimi budującymi!

eniac
15-06-2010, 22:22
Witam

Jeżeli jest na forum ktoś na początkowym etapie to może macie jakieś wyceny za prace hydraulika?? Sama robocizna mnie interesuje
pozdrawiam MAriola

aLien01
16-06-2010, 13:18
Witam

Mam prośbę do tych co już mieszkają możecie pokazać fotki z salonem. Chodzi mi głównie jak ustawiliście wypoczynek. Wczoraj zacząłem myśleć jak najlepiej ustawić go i szczerze mówiąc nie jest za ciekawie (mało miejsca). Planowałem narożnik ale sam już nie wiem. Zaznaczę, że zlikwidowałem gabinet i tam ma kącik TV ale nie wiem co zrobić aby dobrze się siedziało i oglądało TV czterem osobą.

mWilQ
16-06-2010, 14:18
Witam

Mam prośbę do tych co już mieszkają możecie pokazać fotki z salonem. Chodzi mi głównie jak ustawiliście wypoczynek. Wczoraj zacząłem myśleć jak najlepiej ustawić go i szczerze mówiąc nie jest za ciekawie (mało miejsca). Planowałem narożnik ale sam już nie wiem. Zaznaczę, że zlikwidowałem gabinet i tam ma kącik TV ale nie wiem co zrobić aby dobrze się siedziało i oglądało TV czterem osobą.

Jak coś Ci się uda zrobić, to podziel się uwagami. Ja również zrezygnowałem z gabinetu, żeby powiększyć salon. Wstępnie we wnęce miał być kącik z narożnikiem/wypoczynkiem i jakiś stolik. Na ścianie miał wisieć telewizor. Niestety to miejsce jest troszkę za wąskie żeby wszystko w nim pomieścić. Na tą chwilę mam w planach postawić tam duży stół z krzesłami, a wypoczynek według rady projektantki pójdzie na środek salonu. Być może będzie skierowany w kierunku kominka. To się okaże pewnie przy ustawianiu mebli, a do tego czasu jeszcze cała wykończeniówka. TV wstępnie miał wisieć na ścianie od schodów, teraz będzie na ścianie garażu. Kącik telewizyjny z kanapą przeniosłem do biura nad garażem. Z jednej strony moje biurko, a z drugiej cały sprzęt rtv. Przy takim ulokowaniu sprzętu, całkowicie zrezygnowałem z oglądania telewizji w łóżku w sypialni. Tam będzie tylko spanie.

aLien01
16-06-2010, 14:39
Trzeba przyznać, że salon jest mało ustawny. Szczególnie jak się zabuduje kominek. Ja na razie planuje narożnik ustawić naprzeciwko kominka skierowany na były gabinet a TV będzie wisiał na ścianie sąsiadującej z garażem. Drugi minus to mało miejsca na stół, planowałem duży stół składany na 12 osób ale wejdzie maks na 10 osób. Nie dobrze człowiek jeszcze nie mieszka a znajduje już wady :)

szumlasu
16-06-2010, 17:14
witam ja płaciłem za hydraulika 400 zł praca w fundamentach, póżniej 2200 za cały dom woda i kanalizacja pozdrawiam

Marlena&Marcin
16-06-2010, 20:23
Witam

Mam prośbę do tych co już mieszkają możecie pokazać fotki z salonem. Chodzi mi głównie jak ustawiliście wypoczynek. Wczoraj zacząłem myśleć jak najlepiej ustawić go i szczerze mówiąc nie jest za ciekawie (mało miejsca). Planowałem narożnik ale sam już nie wiem. Zaznaczę, że zlikwidowałem gabinet i tam ma kącik TV ale nie wiem co zrobić aby dobrze się siedziało i oglądało TV czterem osobą.

Po usunięciu gabinetu z salonu robi się podłużny „wagon” z dwoma wielkimi oknami więc ciężko będzie połączyć te dwa pomieszczenia w jedno. Narożnik ze stolikiem można postawić tak jak w projekcie obok wykusza a drugą sofę na granicy gabinetu i salonu.. TV umieścić na ścianie garażowej.. hmm.. wariant nr 2.. sofę umieścić na wysokości okna w dawnym gabinecie a TV na ścianie od schodów… nie wiem czy nie będzie to zbyt blisko…
Wariant nr 3 najbardziej mi się podoba … narożnik umieścić na ścianie garażowej.. a TV na „ściance” (która nie dochodzi do ściany zewnętrznej) na granicy gabinetu i salonu.. ściankę można zrobić pełną lub np. ozdobną z wnękami (okienkami) podświetlanymi a w kąt koło wykuszu jakiś zestaw sofa + fotele:
http://images36.fotosik.pl/192/f536be717d0d0c42med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/304/4b1cd21621043219med.jpg (http://www.fotosik.pl)

My natomiast mamy salon jak w projekcie (z gabinetem na dole) na co dzień jesteśmy w trójkę i wielkość jest w sam raz. Salon w orginale jest całkiem ustawny jak na ten metraż. Ostatnio mieliśmy imprezę na 12 osób (stół prostokątny był ustawiony od okna balkonowego w stronę kuchni i powiem szczerze jeszcze z 4-5 osób zmieściło by się bez problemu. a to nasz salon.. ciemna ścianajest jeszcze w fazie realizacji :)

zdjęcia troszkę ciemne... bo robione pod słońce
http://images42.fotosik.pl/217/d6391fb2bcc30064.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/300/a9a4fa3854f4593a.jpg (http://www.fotosik.pl)

Brygida i Jarek
16-06-2010, 21:36
Marlena&Marcin mamy pytanko odnośnie schodów... na zdjęciu widać , ze nie macie podstopni, jak macie wykończone "ścianki" schodów i czy sie nie brudzą, nam sie tez podoba takie wykończenie , już zamówiliśmy schody ale obawiamy się o zabrudzenia.

pozdrawiamy

Marlena&Marcin
16-06-2010, 22:02
Płyta regips pomalowana na biało, użylismy zwykłej farby i sie brudzi .. ale chcemy pomalować zmywalną taką do kuchni i łazienki i nie powinno być juz tego problemu

TAR
17-06-2010, 09:35
....

aniak25
17-06-2010, 11:44
Witam

Ja w kwestii salonu. Faktycznie po likwidacji gabinetu salon ma kształt L i jest ciężko ustawny, mam wrażenie że brakuje tej ścianki więc postawienie czegoś na kształt Marleny&Marcina daje fajny efekt choć przy większej ilości gości wolałabym aby to było coś ruchomego (ścianka na kółkach ? :))

Mam w dzienniku taki wstępny projekt parteru zrobiony przez forumową koleżankę. Głownie rozchodziło nam się właśnie o salon i wygodne rozmieszczenie wypoczynku. Początkowo chciałam dać narożnik między wykuszem a wyjsciem na taras ale najprawdopodobniej będzie tam jednak TV a wypoczynek na środku w kierunku kominka. W miejscu gdzie był gabinet chcemy dać duży rozsuwany stół, który w razie czego pomieści więcej gości. Zastanawiam się nad samym wykuszem bo z jednej strony bez sensu dawać drugi mały stolik, żeby było gdzie zjeść posiłęk a z drugiej strony bez sensu latać ze wszystkim przez salon do drugiego stołu.

Drugą opcją jest postawienie tego dużego stołu w wykuszu a na ścianie garażowej TV, wypoczynek i tak zostanie po środku a na ściance miedzy wykuszem a tarasem postawić jakąś witrynę czy kredens na porcelane, szkło, obrusy i takie tam i jakoś wyeksponować.
Zreszta zajżyjcie do dziennika i zobaczcie projekt, przedostatni wpis. i powiedzcie co wy na to.

aLien01
17-06-2010, 11:55
Przyjrzałem się twojemu projektowi i wygląda ciekawie ale ma też wady. Planujesz 2 sofy i z tego co widzę są on 2 osobowe a co z tym się wiąże nie położysz się na niej gdyż jest za mała. Z kolei jak dasz sofy 3 osobowe i zrobisz zabudowę kominka będzie bardzo mało miejsca na przejście do twojej jadalni. Druga spraw to wiatrołap 4 drzwi w tak małym wiatrołapie może sprawiać problemy w trakcie użytkowania z kolei dzięki temu bardzo fajna kuchnia wychodzi. Ja chyba zdecyduje się na jedną sofę 3 osobową i do tego pufa 60x120 a TV na ścianie od garażu.

TAR
17-06-2010, 12:31
.....

aLien01
17-06-2010, 12:39
TAR fotki wrzucę wieczorkiem. Ostatnio mam problem z wolnym czasem codziennie drałuje na budowę i siedzę do 22 -23.

TAR
17-06-2010, 12:42
....

aniak25
17-06-2010, 20:52
Przyjrzałem się twojemu projektowi i wygląda ciekawie ale ma też wady. Planujesz 2 sofy i z tego co widzę są on 2 osobowe a co z tym się wiąże nie położysz się na niej gdyż jest za mała. Z kolei jak dasz sofy 3 osobowe i zrobisz zabudowę kominka będzie bardzo mało miejsca na przejście do twojej jadalni. Druga spraw to wiatrołap 4 drzwi w tak małym wiatrołapie może sprawiać problemy w trakcie użytkowania z kolei dzięki temu bardzo fajna kuchnia wychodzi. Ja chyba zdecyduje się na jedną sofę 3 osobową i do tego pufa 60x120 a TV na ścianie od garażu.

No wiec właśnie dlatego pisałam, że to był wstępny projekt na podstawie oryginału. Po pierwsze dwie sofy to pomysł projektantki a ja jeszcze nie wiem jak będzie, może 3+2+1 osobowe albo sofa 3os i dwa fotele. Najważniejsze żeby ustawić to tak aby swobodnie oglądać TV lub płonący kominek. :) (albo na zimę kiedy będzie się palić w kominku będziemy odwracać sofy w stronę kominka :)) Po drugie teraz nie mam tej ścianki zamykającej wiatrołap między łazienką a była kotłownią. Drzwi do kuchni też nie będzie także jest większa przestrzeń i mniej drzwi i tak mi się podoba. Szafa wnękowa jest zrobiona ale płyta indukcyjna będzie nie w tą stronę co na rysunku tylko bokiem do salonu. Opcja TV na ścianie garażowej podoba mi się ale mam wtedy problem z rozkładanym stołem i wydaje mi się że daleko patrzeć na telewizje.

Ogólnie rzecz biorąc jeszcze mam daleko do tego więc pomyślę, pooglądam i się zobaczy.

pozdrawiam

Namtar
18-06-2010, 22:08
Czy mozecie mi powiedziec ile plyt kartonowo gipsowych Wam poszlo na poddasze - sprawa pilna jutro chce zamowic.

przemas90
18-06-2010, 23:21
Mam prośbę do osób które mają za sobą hydraulikę mam prośbę oczywiście o ceny:
- podłogówki ja chce w całym domu góra i dół
- woda zimna i ciepła wraz z cyrkulacją

Pomimo że robił to mój wujo odnoszę wrażenie że chce mnie stuknąć na kasę więc bardzo proszę o ceny

aLien01
19-06-2010, 22:17
Czy mozecie mi powiedziec ile plyt kartonowo gipsowych Wam poszlo na poddasze - sprawa pilna jutro chce zamowic.

Ja zamówiłem przy Rodo6 G2 160m2

aLien01
19-06-2010, 23:11
Witam wszystkich po dłuższej przerwie jeśli chodzi o fotki

Pokój nad garażem
http://lh4.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TB0nS0ArjCI/AAAAAAAABWg/Hn6fB4B2U10/s800/IMG_7256.JPG
http://lh3.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TB0nSuJLdVI/AAAAAAAABWc/F3tYQVqhcKE/s800/IMG_7257.JPG
Sypialnia nasza:
http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TB0nSDWT9sI/AAAAAAAABWY/egH3fXjsA7U/s800/IMG_7258.JPG
http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TB0jwW5KMCI/AAAAAAAABWI/K5kSbJ4_C1Y/s800/IMG_7260.JPG

Korytarz u góry:
http://lh4.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TB0jvn3At1I/AAAAAAAABWA/mX2xmZTFcWs/s800/IMG_7290.JPG

Schody:
http://lh6.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TB0jvV03UAI/AAAAAAAABV8/4nFWhCI2U5E/s800/IMG_7293.JPG

Kącik TV:
http://lh4.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TB0tLfJ1dsI/AAAAAAAABW4/qXBUhbFD6oU/s800/IMG_7296.JPG

Jadalnia (córka sprząta :) )
http://lh6.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TB0tLiny2JI/AAAAAAAABW8/mKvWSrmeVSo/s800/IMG_7284.JPG

aLien01
19-06-2010, 23:11
Łazienki mam zrobione ale niestety nie ma zdjęć, jutro może dam rade wrzucić.
Dzisiaj została zrobiona deszczówka + drenaż od przodu budynku + tunele filtracyjne firmy Sotralentz w sumie 2 nitki po 16m. Jedna do oczyszczalni biologicznej druga do deszczówki i drenażu.

http://lh3.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TB0xXssrxdI/AAAAAAAABXQ/DHr5ej35hUQ/s800/IMG_7308.JPG
http://lh6.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TB0xX9UxYLI/AAAAAAAABXU/oHbylSBnbw8/s800/IMG_7311.JPG

aLien01
20-06-2010, 09:23
Trochę multimediów :)


http://www.youtube.com/watch?v=vEzdsB1jXf4

Iwona i Mateusz
21-06-2010, 08:31
Trochę multimediów :)


http://www.youtube.com/watch?v=vEzdsB1jXf4

aLien górę domu masz prawie identyczna jak ja tylko że ja mam dopiero prąd zakładany i nie umiem na forum wrzucać zdjęć. Prześlij mi proszę na priva fotki górnej łazienki bo bardzo mi się podoba. Będziesz miała do góry prysznic czy tylko wannę ?

TAR
21-06-2010, 10:59
....

qboos
22-06-2010, 01:22
Gosik 21 ,Tar,Cecil

Bardzo dziękuję za odpowiedzi w sprawie okien i ocieplenia wylewki.Do Gosik 21 miałabym ogromną prośbę o pokazanie nan swojego domku.My budujemy na Węgrzcach koło Krakowa .Widzę ze Ty też jesteś z okolic:)Oglądaliśmy rok temyu domek Pancki ale już nic nie pamiętamy bo u niej było odbicie lustrzane i mnóstwo zmian...

A teraz mamy pytanie z innej beczki,dalej dotyczące fundamentów.Budujemy na działce za teściami i teść wprowadza takie zamieszanie że mamy dość...Ciągle mu sie coś nie podoba,wg niego jest żle zrobione ,choć my jesteśmy z ekipy bardzo zadowoleni ,zresztą mamy ją z polecenia i oglądaliśmy mnóstwo domów, które wybudowali ,wszyscy byli zadowoleni...
Zrobiliśmy izolację pionową smarując 2razy zewnętrzne ściany fundamentów okotanem ( masa na bazie smołowo- asfaltowej) później przykleiliśmy na zaprawie klejowej sterodur o grubości 10 cm oraz obłożyliśmy jak to standard folią kubełkową. z góry ekipa zaszpachlowała szpary. Po pewnym czasie jak wiecie też przy tych konkretnych opadach było różnie ! szpachla z góry się w paru miejscach wypłukała. Teść twierdzi, że odstawili fuszerkę klejąc sterodur. Przyklejając sterodur moim zdaniem ( chociaż nie jestem biegły w tym klimacie ) nie musieli rozprowadzać zaprawy klejowej na całości powierzchni steroduru zatem zaprawa klejowa nie jest obojętna i płaska i pewna szczelina między ścianą i sterodurem powstaje nie uznaje tego za fuszerkę tym bardziej że sterodur wkładany jest pióro w pióro. Jakie jest wasze zdanie czy rzeczywiście krytyka teścia jest w tej kwestii zasadna? Z góry dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

No wedlug mnie tu nie ma zadnej fuszery, to jest izolacja PIONOWA wiec czy to z gory bedzie zaszpachlowane czy nie czy bedzie klejone na "placki" czy na calej powierzchni to tez wsio ryba bo calosc i tak obsypiesz piachem z boku i to styrodur ma izlolowac a nie klej, a jak obsypiesz to styrodur ci nie odfrunie do sasiada. Wazna jest tylko izolacja pozioma przed dalszym murowaniem zeby mury nie ciagnely z fundamentu, ale o tym na pewno ekipa wie. Nie martwcie sie dobrze robia :)

coen
22-06-2010, 15:00
Jak jest powierzchnia elewacji w rodo 6 z garażem pojedynczym ?

TAR
23-06-2010, 08:09
...

renata400
26-06-2010, 08:59
WITAM!
A co tu taka cisza? Pewnie wszyscy ciężko pracują przy swoich domkach!
Z niecierpliwością czekamy na następne zdjęcia i cenne uwagi!
Pozdrawiamy

robertsosna
26-06-2010, 16:59
Witam zamierzam budowac rodoska 6W jest on bez garażu ale chce adoptowac piwnice ,duzo sie nie rózni od waszych domów
pytanie do ludzi którzy budowali z piwnicą.Chodzi mi mniej więcej ile trzeba liczyc bloczków w poprzek na podpiwniczenie, samego budynku. Z góry dzieki za wszelkie informacje

TAR
26-06-2010, 21:24
..

Oliwkowo
26-06-2010, 21:52
Witam zamierzam budowac rodoska 6W jest on bez garażu ale chce adoptowac piwnice ,duzo sie nie rózni od waszych domów
pytanie do ludzi którzy budowali z piwnicą.Chodzi mi mniej więcej ile trzeba liczyc bloczków w poprzek na podpiwniczenie, samego budynku. Z góry dzieki za wszelkie informacje

Witam Cię ja na swojego Rodo 6P potrzebowałem ok. 1000 sztuk bloczków by wybudować piwnice.

Brygida i Jarek
26-06-2010, 22:45
TAR gratulujemy postępów wykończeniowych i prezentujemy nasze :-)

Najwazniejsze to , że skończyliśmy pomyślnie instalację kotłowni , grzejniki i podłogówka grzeją a z kranu leci ciepła woda :-)

http://images38.fotosik.pl/304/db9f85761e27f134med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images46.fotosik.pl/308/6c00f299450e40d1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

dekarz skończył podbitkę i montaż rynien

http://images47.fotosik.pl/308/e5c5c4cf96146040med.jpg (http://www.fotosik.pl)


no i mamy meble w kuchni... jeszcze brak detali

http://images50.fotosik.pl/309/a8a1ea7052ab6f2amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images50.fotosik.pl/309/2edec8b378aa65d6med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/304/10c5e0b12fb0239amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Kończymy górną łazienkę i szukamy inspiracji do dolnej :-)

Pozdrawiamy Wszystkich ciepło!

damiansz
27-06-2010, 20:18
Witajcie,
napiszcie proszę jakie Wam wyszły koszty za poniższe pozycje - tak orientacyjnie? potrzebuję do wniosku o kredyt i nie wiem ile wpisać..

Stolarka okienna
Stolarka drzwiowa
Tynki wewnętrzne
Instalacja gazowa
Instalacja elektryczna
Instalacja wod-kan
Instalacja C.O.

z góry dziękuję..

Brygida i Jarek
28-06-2010, 00:43
Witajcie,
napiszcie proszę jakie Wam wyszły koszty za poniższe pozycje - tak orientacyjnie? potrzebuję do wniosku o kredyt i nie wiem ile wpisać.. ..

Jeśli możemy pomóc , to wg naszych realnych wydatków:

stolarka okienna 20 tyś. ( PCV )
stolarka drzwiowa 14 tyś. drzwi zew. ( kotłownia, wejście) + brama garażowa ( drzwi wew. jeszcze nie mamy ale wg wyceny ok.8 tyś. z oscieżnicami )
tynki wew. cem.-wap. 9 tyś. ( materiał i rob.)
inst. elektr. materiały ok. 5 tyś. ( robocizna we własnym zakresie ) :-)
inst.wod.kan.2,5 tyś.
Instalacja C.O. 20 tyś. z grzejnikami
kotłownia - 15 tys. ( ale to zalezy czym bedziesz ogrzewał )


pozdrawiamy

Selenit81
28-06-2010, 12:03
Witam,
Mam pytanie czy buduje ten domek może Ktoś w okolicach Warszawy?

Bedę wdzięczna za odpowiedź.
Ola

aga-gaga
28-06-2010, 15:40
Witam, u nas dach skończony - kryliśmy blachodachówką. Jeśli ktoś bedzię zainteresowany to podam ile czego weszło. Rodosek 6p prezentuje się ślicznie. ;)

aga-gaga
28-06-2010, 15:47
TAR , BRYGIDA I JAREK gratuluje postępów.Też bym już tyle chciała mieć zrobione. Przy dobrych wiatrach to morze za 5 lat się wprowadzimy do naszego rodoska.

renata400
28-06-2010, 20:30
Witam, u nas dach skończony - kryliśmy blachodachówką. Jeśli ktoś bedzię zainteresowany to podam ile czego weszło. Rodosek 6p prezentuje się ślicznie. ;)

Witam ! My będziemy budować Rodo6, ale częściowo podpiwniczony. Jeśli można prosić to proszę o zestawienie materiału. Z góry dziękuje
PS: czekamy na zdjęcia

Oliwkowo
28-06-2010, 20:41
Witam,
Mam pytanie czy buduje ten domek może Ktoś w okolicach Warszawy?

Bedę wdzięczna za odpowiedź.
Ola
Witam,
My budujemy sie w okolicy Otwocka, obecnie jesteśmy na etapie dachu.

Oliwkowo
28-06-2010, 20:53
Witam, u nas dach skończony - kryliśmy blachodachówką. Jeśli ktoś bedzię zainteresowany to podam ile czego weszło. Rodosek 6p prezentuje się ślicznie. ;)
Witam,
my właśnie jesteśmy na etapie dachu i też mamy Rodo 6P, jeśli możesz to psześlij proszę fotkę wykonanego dachu oraz zestaw materiałów w ilościach i robociznę.
Z góry pięknie dziękuję.
[email protected]

eniac
28-06-2010, 21:28
Do aga-aga
Ponieważ przymierzam sie do zakupu materiałów na dach chętnie skorzystam z Twojej propozycji i poznam ilosci materiałów i jak można przybliżone ceny dachu:)
P.S Może znasz różnice w cenie gotowego dachu między dachówką a blachą???

eniac
28-06-2010, 21:32
Jeśli możemy pomóc , to wg naszych realnych wydatków:

stolarka okienna 20 tyś. ( PCV )
stolarka drzwiowa 14 tyś. drzwi zew. ( kotłownia, wejście) + brama garażowa ( drzwi wew. jeszcze nie mamy ale wg wyceny ok.8 tyś. z oscieżnicami )
tynki wew. cem.-wap. 9 tyś. ( materiał i rob.)
inst. elektr. materiały ok. 5 tyś. ( robocizna we własnym zakresie ) :-)
inst.wod.kan.2,5 tyś.
Instalacja C.O. 20 tyś. z grzejnikami
kotłownia - 15 tys. ( ale to zalezy czym bedziesz ogrzewał )


pozdrawiamy
OJ OJ OJ rozwiewacie moje marzenia że za 100 tys duuuuużżżżooooooo zrobię:((( No ale przynajmniej orientacyjnie wiem gdzie stanę:)))
Pozdrawiam serdecznie wasze uwagi jak zwykle mi sie przydają:)))

mWilQ
29-06-2010, 08:12
OJ OJ OJ rozwiewacie moje marzenia że za 100 tys duuuuużżżżooooooo zrobię:((( No ale przynajmniej orientacyjnie wiem gdzie stanę:)))
Pozdrawiam serdecznie wasze uwagi jak zwykle mi sie przydają:)))

W moim przypadku ceny sporo wyższe. 100 tysięcy znika naprawdę bardzo szybko :(

Marlena&Marcin
29-06-2010, 09:30
Na rodoska trzeba tak spokojnie liczyć ok. 350 tyś bez działki (minimum wybierając materiały i fachowców ze środkowej półki cenowej i nie szaleć przy wyposażeniu), kiedy chcesz "poszaleć" z materiałami i rozwiązaniami to te 500 tyś trzeba liczyć. Ja jakoś nie mam siły podliczać ile wydaliśmy.. i ile wydajemy mimo, że już mieszkamy.. a końca coś nie widać..

Konto usunięte na żądanie
29-06-2010, 18:59
1. Szybkie pytanie mam - czy 47 000 zł za robociznę z dachem odeskowanym i przykrytym papą to cena przystępna?

2. Powiedzcie mi jeszcze jak wygląda poziom w garażu bo ew. przyszły majster ( a chyba go wezmę bo robi naprawdę świetną robotę) spojżał w projekt i stwierdził, że 2.10m to trochę nisko jak na garaż.

3. Dot. przenoszących kotłownie za garaż - w dawnej kotłowni jest mniejwięcej w połowie uskok od poziomu domu do poziomu garażu - jak to się ma w praktyce może lepiej tu dać na równo a stopień do garażu?

4. :) dachówka POLIMEROWA ostatnio takowa mi się w rękę trafiła no i nie powiam ładna lekka i tania tylko ciekawe jak z wytrzymałością oraz kiedy zrobi się matowa?


Pozdrawiam

P.S. Jak się czyta to forum szczególnie widząc jak po kolei zamieszkujecie swoje rododendronki to, aż siły przybywa do roboty :)

aniak25
29-06-2010, 19:38
lokmen

1. ja płaciłam 40tys za sso bez dachu, za to z tarasem i klinkierem na kominach

2. może ja się nie znam i nie do końca wiem o co chodziło majstrowi z tym ze 10 to mało na garaż ale u nas jest tak jak w projekcie i jest ok w porównaniu do poziomu domu, druga sprawa to taka gdzie masz punkt 0, my np obniżaliśmy poziom posadowienia domu

3. ten uskok nie jest w połowie tylko zaraz za drzwiami jest schodek, my natomiast mamy równy poziom bo tam będzie spiżarka a schodek w dół jest do garażu a właściwie to chyba wyjdą w sumie 2 schodki

jak coś niezrozumiale napisałam to pytaj

ja natomiast mam pytanie o kaloryfery, mam wycenę grzejników radson model integra na piętro bez łazienkowych 1. 4900 a 2. 2700 ; bardzo duża różnica. Moi panowie hydraulicy chyba przesadzili z ceną a druga wycena to firma znaleziona przez allegro. Mam nadzieje ze to nie podpucha. A pytanie do was czy ktoś cos słyszał albo ma grzejniki tej firmy ?

pozdrawiam

qboos
30-06-2010, 23:27
Witam,
Mam pytanie czy buduje ten domek może Ktoś w okolicach Warszawy?

Bedę wdzięczna za odpowiedź.
Ola
Witam,
Ja buduje :) okolice Piaseczna

dlawik
01-07-2010, 10:23
witam

a Ja buduje w okolicach Otwocka, Celestynów i jestem na etapie wykończeniówki

Oliwkowo
01-07-2010, 13:34
Witam,
ja też buduje w okolicach Otwocka gm. Sobienie Jeziory

eniac
01-07-2010, 18:48
Wiatm wszystkich:)

Mam prośbę do osób które robiły dach w kolorze "ciemy popiel" (pewnie kolor blacchy lub dachóki ma inną nazwę).
Czy możecie przesłac jakieś fotki domu lub dachu i komina???
Bardzo podoba mi sie dach taki ciemno szary i do tego jasne kominy ale z kolei mam dylemat czy jasny komin to dobry pomysł??? Pewnie zazar okaże sie że jest "brudny"
Czy ktos może przerabiał taki wątek????

Pozdrawiam MAriola

eniac
01-07-2010, 18:57
Jeżeli ktoś może poradzić cos w sprawie koloru "ciemno szarego" dachu prosze o fotki na meila [email protected]

P.S Czy macie jakieś rozeznanie w sprawie wyceny robocizny za dach. Mam ofertę 30 zł za metr kwadratowy dachu krytego blachą.Ile u was to kosztuje????
Ma to bycć cena za wszyskto co się robi przy dachu (oprócz wstawiania oken dachowych =300zł/sz i podbitki)

Pozdrawiam Mariola

aga-gaga
01-07-2010, 19:17
eniac my płaciliśmy 30 zł od metra kwadratowego i kryliśmy blachodachówką. W projekcie jest 200 metrów kwadratowych. W sumie fachowcy od dachu wzieli 6 000 za robocizne. To była cena za wszystko co sie robi przy dachu (razem ze wstawieniem jednego okna dachowego i włazu, okucia).Majster powiedział czy byłyby 4 okna dachowe czy 1 to bez róznicy i tak by tyle samo wzią. Podbitka z drewna miała kosztować 700 zl ale nie zrobiliśmy jej. Na to przyjdzie czas po ociepleniu. Nam na rodka 6p z pojedyńczym garażem weszło 163 metry kw.blachodachówki i zostało sporo odpadów.

aga-gaga
01-07-2010, 20:13
Podaje ile wesz

aga-gaga
01-07-2010, 20:14
Podaje ile weszło materiału nam na dach:

Lej spustowy 125/100 - 6 szt.
Uchwyt rynny125 - 76 szt
Kolano rury specjalnej 100/ 67,5 -12 szt
zaślepka125 -16szt
obejma rury -18 szt
kliny -38 szt

9 paczek wkrętów (w jednej po 250 szt) zostało nam 1 paczka i 42 luzem. Z tym ze uchwyty rynnowe też tymi wkrętami były mocowane.
3 spreje
9 rynien
7 rur
silikon -3 szt
29 szt- blachy gładkiej na okucia (do tej pory nie moge w to uwierzyć że aż tyle weszło)
gąsior do blachodachówki - 13 szt
blachodachówki - 263,63 metrów kw.
Okno dachowe fakro 66na 98 - 1szt

Z przodu i z tyłu rodka jest dach wypuszczony tyle ile w projekcie, natomiast od strony wykuszu i garażu 70 + 30 łaty

Za te materiały zapłaciliśmy 11.500

W cene materiału nie jest wliczony impregnat do drewna oraz właz.
właz 54x75 - 28o zł

Nie podaje osobnych cen ponieważ nie mam przy sobie faktury.
Mam nadzieje że komuś się to przyda.

aga-gaga
01-07-2010, 20:17
Prostuje moją przedostatnią wiadomość blachodachówki weszło 263,63 metrów kw.

Brygida i Jarek
01-07-2010, 21:40
Mamy pytanko do wykańczajacych , jakie drzwi wewnętrzne zakładacie? Jesli to nie problem podajcie orientacyjną cenę drzwi z regulowaną ościeżnicą.
I jeszcze jedno jak kładliscie panele względem okien na poddaszu? Właśnie zabieramy się za montaz podłóg.

Oliwkowo okna frontowe mamy powiekszone 150/150 , w kuchni mamy zatem jedno duże okno 150/150 i boczne jak w projekcie, ponieważ mamy juz skończona kuchnie dodam , że mimo pozostawienia dwóch okien w tym jednego powiekszonego pomieszczenie wcale nie jest zbyt jasne / u nas kuchnia jest od północy /, zmniejszanie czy tez likwidacja bocznego okna to nie najlepszy pomysł , poprawia ustawnośc ale zmniejsza doświetlenie pomieszczenia. Jesli zostawisz okna jak w projekcie to raczej niedzielone. Z tyłu domu mamy potrójne okno tarasowe , od południa , w domu jest przyjemnie chłodno , choć balismy sie nadmiaru słońca jest super a zimą bedzie przyjemnie. Okna zwiekszaja przestrzeń domu, nie warto ich zmniejszac lub likwidować. duza liczba okien to tylko jeden problem ... mycie:-)



Pozdrawiamy

Oliwkowo
01-07-2010, 22:12
Dzięki Brygida i Jarek
z odpowiedz ja niestety zrobiłem okno frontowe tak jak w planie i teraz jak dam okno dwuskrzydłowe to strasznie małe wyjdą szybki więc chyba myszę się zastanowić nad jednoskrzydłowym.

Brygida i Jarek
01-07-2010, 22:27
Oliwkowo okna w projekcie są ok, frontowe zdecydowanie jednoskrzydłowe, takich jak my "miłośników światła" :-) jest niewielu, choć Ktoś z budujących tez powiększał okna frontowe i tarasowe. Okna balkonowe na poddaszu są super, warto je zostawić.

U nas początek wielkiego sprzątania wokół domu... oj nagromadziło się tych śmieci z budowy!

Pozdrawiamy Wszystkich ciepło :-)

Marlena&Marcin
02-07-2010, 08:17
Mamy pytanko do wykańczajacych , jakie drzwi wewnętrzne zakładacie? Jesli to nie problem podajcie orientacyjną cenę drzwi z regulowaną ościeżnicą.
I jeszcze jedno jak kładliscie panele względem okien na poddaszu? Pozdrawiamy

Wybralismy drzwi wew. dębowe, taki klasyczny wzór z szybkami .. zakupione u stolarza po promocyjnej cenie.. 1200zł sztuka, cena: cały komplet (bez klamek) z montażem.
Podłogi w pokojach mamy: d. berlinecką (nie polecam wielkie g. nie warte swojej ceny - na szczęście tylko jeden pokój i to gościnny, w pokoju u naszego brzdąca i w naszej sypiualni mamy wykładziny.
Okna frontowe również mamy jak w projekcie (jedno okno + ramki na okienne) i uważam, że wygląda bardzo dobrze.

stare zdjęcie z galerii ale wygląda to tak

http://images38.fotosik.pl/245/ad7986a34b50dc34.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pozdrawiam, Marlena

TAR
02-07-2010, 12:45
....

Brygida i Jarek
02-07-2010, 18:04
TAR , Marlena&Marcin dzieki za informację o drzwiach, my robilismy tylko wycene Porty w naturalnej okleinie. Na drewno choć drzwi piękne się nie zdecydujemy, okna i drzwi zew. mamy PCV więc stolarkę wewnetrzną też robimy w okleinie, no i zawsze nieco taniej :-)
TAR drzwi bardzo ładne , fajne przeszklenia, my tez szukamy czegoś nowoczesnego ale w ciepłej miodowo-brązowej barwie.

Napiszcie jak to jest z kierunkiem kładzenia paneli względem okna bo po niedzieli zaczynamy kłaść podłogę na górze.

Marlena&Marcin - ciągle czekamy na papiery do odbioru domu, mamy świadectwo energetyczne i protokół z odbióru kominów, czekamy na odbiór geodezyjny i papiery z zakładu energetycznego... czy coś jeszcze powinniśmy mieć? Ile się czeka na odbiór? Mieliście kontrolę z inspektoratu na budowie? Napiszcie jak ten magiczny odbiór u Was wygladał :-)

Pozdrawiamy .

misiowiec
02-07-2010, 18:32
Witam

My utkneliśmy na etapieławy fundamentowej :/ od 2 miesięcy ekipa nie moze dojechać żeby dalej pracować więc na dzień dzisiajszy szukam nowej ekipy budowlanej co może być trudne b już lipiec :/

Ale mam tez pytanie dotyczące kosztów budowy a mianowicie chodzi mi czy ktoś zna koszt materiałów potrzebnych do wybudowania stanu surowego otwartego z dachem ale z pominięciem kosztów materiałów potrzebnych do zrobienia ław fundamentowych i ścian fundamentowych (rodosek z jednym garażem) :) albo może inaczej :) czy 70 000 wystarczy ?

Darek

Marlena&Marcin
02-07-2010, 19:21
TAR

Napiszcie jak to jest z kierunkiem kładzenia paneli względem okna bo po niedzieli zaczynamy kłaść podłogę na górze.

Marlena&Marcin - ciągle czekamy na papiery do odbioru domu, mamy świadectwo energetyczne i protokół z odbióru kominów, czekamy na odbiór geodezyjny i papiery z zakładu energetycznego... czy coś jeszcze powinniśmy mieć? Ile się czeka na odbiór? Mieliście kontrolę z inspektoratu na budowie? Napiszcie jak ten magiczny odbiór u Was wygladał :-)

Pozdrawiamy .

Do odbioru złozyliśmy: świadectwo energ, odbiór kominiarski, odbiór elektryczny, odbiór licznika na wodę i chyba umowa na dostarczenie wody (ale nie pamiętam czy musi być), powykonawczy odbiór geodezyjny (czy jakos tak), nazwa ulicy i nr domu i wszystkie papiery od kierownika budowy o zakończeniu budowy (to już powinien wiedzieć kierownik budowy).
Od momentu złożenia dokumentów po 7 dniach mieliśmy papiery do odbioru. Nikogo nie było.. tylko złożyliśmy dokumenty.

A podłogę kładlismy od okna do drzwi.

Marlena&Marcin
02-07-2010, 21:12
Witam

Ale mam tez pytanie dotyczące kosztów budowy a mianowicie chodzi mi czy ktoś zna koszt materiałów potrzebnych do wybudowania stanu surowego otwartego z dachem ale z pominięciem kosztów materiałów potrzebnych do zrobienia ław fundamentowych i ścian fundamentowych (rodosek z jednym garażem) :) albo może inaczej :) czy 70 000 wystarczy ?

Darek

My wydaliśmy na materiały (rok temu) na sso z dachem ok. 60 tyś. + oczywiście robocizna

misiowiec
02-07-2010, 21:17
My wydaliśmy na materiały (rok temu) na sso z dachem ok. 60 tyś. + oczywiście robocizna

Dzięki za odpowiedź :)

Marlena&Marcin
02-07-2010, 22:47
cena bez fundamentów

Władek z Krakowa
03-07-2010, 20:50
Dzień dobry witam :) jestem pierwszy na forum. Przymierzam się do kupna projektu domu Rodo 6. Chciałbym jednak najpierw zobaczyć ten dom w rzeczywistości. Czy ktoś buduje lub już zbudował ten dom w okolicach Krakowa, albo Krynicy gdzie obecnie jestem na urlopie ? Byłbym wdzięczny za odpowiedź :) tel. 692-111-201, mail. [email protected]. Pozdrawiam i z góry dziękuje :)

TAR
03-07-2010, 21:11
....

Blacky
04-07-2010, 13:49
Witam,

mam prośbę do Drogich Rododendrowiczów,

ponieważ właśnie staramy się o kredyt bardzo proszę kogoś z Was o przesłanie na priv kosztorysu do banku (jakiś czas temu wymienialiście się tą informacją).

Z góry bardzo dziękuję:)

magda

Oliwkowo
04-07-2010, 14:54
Witam,
Mam pytanie do TAR, jaki kolor stolarki wybraliście? Bardzo ładny, bo my zastanawiamy się nad złotym dębem lub orzechem. No i jeszcze jedno pytanie jaki rozmiar okna macie na górnym balkonie?

Pozdrawiamy.

Gosik21
04-07-2010, 17:46
TAR, elewacja boska! Ja też taką planuję :)
Pozdrawiam!

robertsosna
04-07-2010, 19:30
Mam pytanie do tych co podpiwniczali budynek
Jak układaliście bloczki na 24 czy 38 cm.
W ziemi piwnica bedzie około 1,5 m.

Brygida i Jarek
04-07-2010, 20:46
TAR bardzo fajna i nietuzinkowa elewacja , rodo w wersji nowoczesnej bardzo nam sie podoba :-)

Pozdrawiamy

TAR
04-07-2010, 21:02
....

TAR
04-07-2010, 21:07
....

Oliwkowo
04-07-2010, 21:24
Do robertsosna

Hej, my układaliśmy bloczki na 24 cm, a wykop mieliśmy na 1,7 i stwierdzam, że był za mały powinien być 2,0 według mnie.

Brygida i Jarek
04-07-2010, 21:42
TAR płytki w kuchni to rzeczywiście opirus w wersji mozaika, w całym domku mamy płytki Opoczna, w górnej łazience kładziemy capri fiolet i krem a na dolną kupiliśmy ... capri brąz i orange :-)
Patrze na wasza elewacje i zastanawiam się czy dobrze zrobiliśmy odkładając tynk na potem ? Trochę się jednak brudzi.
TAR napisz jakie tynki kładliście, ile wyszło elewacji i ile Was to kosztowało.
Jak zaczynaliśmy budowę to kierownik nam powiedział : na początku sie wydaje pieniądze a na końcu sie liczy :-) i coś w tym jest , wydatków nie ma końca choć magiczne 350 tyś. podawane orientacyjnie przez Marlena&Marcin już dawno za nami.

Pozdrawiamy ciepło :-)

TAR
04-07-2010, 22:08
.....

Blacky
05-07-2010, 09:07
Ponawiam moją prośbę o kosztorys do banku...
Bardzo proszę....

Iwona i Mateusz
06-07-2010, 09:10
Witam
U nas prawie skonczona elewacja, robia sie plytki na tarasie a za 1,5 tygodnia beda barierki. W srodku tez sie robi, kafle polozone wszystkie - poza lazienka dolna (zabrakło) .A tak sie prezentuje elewacja, chyba dobrze wyszło? Nam sie szalenie podoba :D:D:D

Wykusz, parapety jeszcze brudne ale sie sprzataja
http://lh6.ggpht.com/_ZSqFJZT_AAk/TC-IPuMAA8I/AAAAAAAAAiI/cYlGut8iMmk/s640/0%20100.jpg

http://lh6.ggpht.com/_ZSqFJZT_AAk/TC-IQ7ebkCI/AAAAAAAAAiM/y88p0368b7A/s640/0%20104.jpg

http://lh6.ggpht.com/_ZSqFJZT_AAk/TC-ITSWhtjI/AAAAAAAAAiU/IkklswLZc2U/s512/0%20112.jpg

http://lh4.ggpht.com/_ZSqFJZT_AAk/TC-IU92NzlI/AAAAAAAAAiY/6MbvKxeRDmE/s640/0%20116.jpg

Co za ulga, ze niedlugo skonczymy. Wykonawcy zarzekaja sie ze na koniec miesiaca bedzie po wszystkim :) Pozdr. A.


Tar co to za parapety? Podobają mi się !!!

TAR
06-07-2010, 12:05
....

Namtar
06-07-2010, 15:09
TAR
podaj mi prosze ile biora u Ciebie za m2 elewacji na gotowo?

mWilQ
06-07-2010, 15:31
TAR
podaj mi prosze ile biora u Ciebie za m2 elewacji na gotowo?

Ceny z tego co pamiętam wahały się u budujących rodo w okolicach 40-55 zł. U Tar 45? Taką kwotę udało mi się wynegocjować z moim wykonawcą.

TAR
06-07-2010, 20:57
.....

kristos07
06-07-2010, 22:54
jestem nowym posiadaczem projektu rodosika z podwójnym garażem ;)
planujemy ławice w sierpniu,mam pytanie ile będę potrzbował desek , stępli i betonu??,,
jestem zachwycony z WASZYCH postępów,jestem troche zielony w budownictwe ;-((
dziękuje za odpowiedź.

ROSO
07-07-2010, 19:50
Cześć

Jestem w trakcie zamawiania okien. Mam pytanie czy też mieliscie problemmy z gwarancją przy tych oknach 220/110?
W tej chwili najbliżej mi do okien Empol złoty dąb. Cena za komplet z montażem 15 tys.
Zna ktoś z Was tego wykonawcę i ma wyrobioną opinię?

Odnośnie elektryki to trzymaliście się tego co w projekcie?
Pytam bo ja bym trochę pozmieniał w ustawieniach świateł i gniazdek.

Brygida i Jarek
07-07-2010, 22:51
ROSO jeśli chodzi o gwarancję na okna to zależy od producenta, są firmy które robią tzw. wymiary standardowe okien i jeśli wychodzisz poza ten wymiar mogą nie udzielać gwarancji, dlatego my wybraliśmy Oknoplast Kraków - nie ma tzw. wymiarów typowych a płacisz za m kw okna , robią każdy wymiar i dają na niego gwarancję. Jeżeli firma nie udziela gwarancji na dany wymiar to lepiej poszukać innej oferty, prawdopodobnie okna nie są najlepszej jakości. My za okna platinium płaciliśmy 20tyś. równo rok temu, bardzo solidne.

W kwestii elektryki to my dopasowaliśmy instalację do naszych potrzeb, rozdzielnię mamy w garażu.

A my w końcu pozbyliśmy się bałaganu sprzed domu , wywieziono gruz, góry gliny i jedyne co zostało to wielki kontener pełen śmieci ale i jego wkrótce sie pozbędziemy ;)

http://images45.fotosik.pl/313/1dfcb4ce7841e48fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images43.fotosik.pl/312/deb02881e3f73b57med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Zaczęliśmy ogrodzenie frontowe, miał być klinkier ale jeszcze sie zastanawiamy ... może macie jakieś pomysły ?



Pozdrawiamy:)

eniac
08-07-2010, 08:50
Wiatm wszystkich

Jestm po wylaniu "suchego betonu" czyli pierwszym zalanie "dziur" w fundamentach. Możecie mi podpowiedzieć ile cm powinno zostac do po poziomu fundamentów, żeby zmieścił się styropian i następna wylewka?? U mnie zostało 6-8 cm i wydaje mi się że coś to za mało???
Podpowiedzcie prosze czy dobrze myślę że wyskość findamentów to powienien byc poziom podłóg w domu????

Pozdrawiam Mariola

Oliwkowo
08-07-2010, 09:26
Roso mam też ten problem z tymi oknami, a mianowicie nie wszyscy producenci okien udzielają gwaranci lub jest krótsza na takie wymiary więc postanowiłem pomniejszyć otwory okienne ze 110 do 90 odbyło by się to kosztem światła wpadającego do pomieszczeń i wyglądem całego domu wiec pozostałem przy oryginalnych otworach.

Konto usunięte na żądanie
08-07-2010, 13:01
eniac
Wiatm wszystkich

Jestm po wylaniu "suchego betonu" czyli pierwszym zalanie "dziur" w fundamentach. Możecie mi podpowiedzieć ile cm powinno zostac do po poziomu fundamentów, żeby zmieścił się styropian i następna wylewka?? U mnie zostało 6-8 cm i wydaje mi się że coś to za mało???
Podpowiedzcie prosze czy dobrze myślę że wyskość findamentów to powienien byc poziom podłóg w domu????


Różnica podłogi gotowej od fundamentu czy też od stanu "zero" to 17cm - tak jest w projekcie.
Co do wysokości fundamentów- to zależy czy zamierzasz podnosić chałupę do góry - przeważnie każdy podnosi ze względu na wody gruntowe oraz to, że różnica między podłogami w domu i garażu to ok 50 cm.
Chyba że się mylę...

aniak25
08-07-2010, 17:12
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale u nas po zasypaniu fundamentów i ubiciu na ściankach fundamentowych była położona cegła betonowa na piach folia na to siatka zbrojeniowa i to zalane na równo. Potem już były układane pustaki. Zdjęcia mam w galerii to sobie podejrzyj. Mam też wylany dom na jednym poziomie a garaż niżej bo w projekcie obniżenie jest już w kotłowni.
Idąc dalej to chyba zalezy od ocieplenia podłogi, my dajemy styro 5 + 10, potem mata pod podłogówkę z folią odbłyskową 3cm i wylewka ok 6cm to w sumie 24cm ale jeszcze zobaczymy jak wyjdzie bo liczyłam ze poziom się podniesie o 20cm a wyszedł pierwszy schodek 24cm i muszę to wyrównać.
Gorzej mam na piętrze bo tam wychodzi że tylko 3cm styro i 3 wylewki i nie mogę się połapać w tych cm a podnosiliśmy sciankę kolankową i rozmawialiśmy że bedzie wyżej o 10cm więc już sama nie wiem. chyba że podłoga będzie miała 4cm a to raczej mało realne :(

Tak dla info i porównania
1. materiał na ocieplenie fundamentów (styro fs15 10cm + siatka, klej, folia kubełkowa) - 1100zł
2. styro ma podłogi parter i piętro 2000zł

pozdrawiam

mWilQ
08-07-2010, 17:55
Roso mam też ten problem z tymi oknami, a mianowicie nie wszyscy producenci okien udzielają gwaranci lub jest krótsza na takie wymiary więc postanowiłem pomniejszyć otwory okienne ze 110 do 90 odbyło by się to kosztem światła wpadającego do pomieszczeń i wyglądem całego domu wiec pozostałem przy oryginalnych otworach.

Niektórzy twierdzą, że rozwiązaniem problemu wymiaru okien jest wybór innego producenta. Tylko czy inny producent robi okna na wskazany wymiar, bo
1. ma lepszy, bardziej wytrzymały profil
2. nie odmawia klientowi, bo chce zarobić
3. daje podstawową gwarancję, po której profile wyginają się pod ciężarek skrzydła
Która polska firma szczycie się pancernymi profilami?
Wymiar 90cm jest standardem, 100cm lekko od niego odbiega, ale 110 to już chyba przesada.
Spróbujcie unieść samo skrzydło ze zwykłą szybą, a przekonacie się ile ono waży. Wynalazki z potrójnymi szybami są jeszcze cięższe.

Decyzja jak zawsze jest pozostawiona budującym. Ja uważam, że i tak okien jest bardzo dużo w tym domku, a im większe, tym więcej mycia podczas użytkowania :)


Wiatm wszystkich

Jestm po wylaniu "suchego betonu" czyli pierwszym zalanie "dziur" w fundamentach. Możecie mi podpowiedzieć ile cm powinno zostac do po poziomu fundamentów, żeby zmieścił się styropian i następna wylewka?? U mnie zostało 6-8 cm i wydaje mi się że coś to za mało???
Podpowiedzcie prosze czy dobrze myślę że wyskość findamentów to powienien byc poziom podłóg w domu????

Pozdrawiam Mariola

U mnie bez większych kombinacji, fundamenty zasypane i ubite piachem. Chudziak wylany i rozprowadzony ręcznie na równo z ostatnim bloczkiem. Na posadzki i to co w nich zatopione pozostawione ok 20cm.

Brygida i Jarek
08-07-2010, 21:47
Niektórzy twierdzą, że rozwiązaniem problemu wymiaru okien jest wybór innego producenta. Tylko czy inny producent robi okna na wskazany wymiar, bo
1. ma lepszy, bardziej wytrzymały profil
2. nie odmawia klientowi, bo chce zarobić
3. daje podstawową gwarancję, po której profile wyginają się pod ciężarek skrzydła

mWilQ to właśnie kwestia dobrego i wytrzymałego profilu, my szukając okien robiliśmy kilka wycen , Urzędowski z oferta pięknych drewnianych okien nie robi z takiego wymiaru problemu, podobnie Oknoplast , w jednej z ofert producent dopuszczał taka szerokość okna balkonowego pod warunkiem wprowadzenia dodatkowego wzmocnienia w postaci belki poprzecznej, to o czymś świadczy. My mamy okna zamontowane od roku i podczas rutynowej regulacji serwisowej niemal nie było co regulować, profile są stabilne i mocne.
W kwestii mycia przyznamy rację, jeśli to ma być argument to można pomyśleć o 90 ;) oj jest co myć w tym domku !

Pozdrawiamy wszystkich !

Blacky
09-07-2010, 08:30
Wiem, jesteście na zupełnie innym etapie, ale być może dzięki temu będziecie lepiej zorientowani.

Budujemy RODO6 (n) jednostanowiskowy, bez kominka i kominów (pompa ciepła będzie), niepodpiwniczony, brak jednej lukarny.

Jak w Waszej opinii wygląda taka wycena:
192.000 za SSZ (dach z dachówką, orynnowanie, ocieplenie i elewacja za to bez wyceny instalacji wewnętrzych, posadzek, tynków i ocieplenia poddasza) jest to kwota brutto materiały+robocizna
Proszę o jakikolwiek komentarz bardziej doświadczonych.

mWilQ
09-07-2010, 09:20
Wiem, jesteście na zupełnie innym etapie, ale być może dzięki temu będziecie lepiej zorientowani.

Budujemy RODO6 (n) jednostanowiskowy, bez kominka i kominów (pompa ciepła będzie), niepodpiwniczony, brak jednej lukarny.

Jak w Waszej opinii wygląda taka wycena:
192.000 za SSZ (dach z dachówką, orynnowanie, ocieplenie i elewacja za to bez wyceny instalacji wewnętrzych, posadzek, tynków i ocieplenia poddasza) jest to kwota brutto materiały+robocizna
Proszę o jakikolwiek komentarz bardziej doświadczonych.

Jeśli masz możliwość wglądu na szczegółowe zestawienie materiałów, które Ci oferują, to od tego zacznij.
Jakość materiałów reguluje cenę, co przekłada się na koszt całej inwestycji. Za robociznę każda ekipa woła inaczej.
U mnie prace murarskie (prace ziemne, fundamenty, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, strop, kominy, schody zewnętrzne i wewnętrzne oraz taras), kosztowały ok 26-27tyś.
Dach (konstrukcja, deskowanie + nadbitka, papowanie, położenie dachówki ceramicznej, osadzenie okien połaciowych, wyłazu, ław kominiarskich, płotków śniegowych, rynien), wycenione było na 15tyś.
Elewacja to koszt w granicach 45-50zł za m2
Dochodzi jeszcze koszt robocizny za montaż okien, drzwi i bramy garażowej.
Powyższe ceny są podane dla rodo6 z pojedynczym garażem, podniesionym o jeden pustak.
W Twoim przypadku spora oszczędność pojawi się przy kominach (system, klinkier, wykończenie) to kwota zbliżająca się do 10 tyś.
Inna konstrukcja dachu - również uproszczona (mniej drewna, mniej dachówki - unikasz cięcia przy lukarnie, mniej gąsiorów itd)

W sumie jakby tak policzyć wszystko do kupy, to 192tyś przy zastosowanych materiałach ze średniej półki, nie jest jakąś atrakcyjną kwotą.
Z drugiej strony jest jest to sprawdzona ekipa, która zajmuje się kompleksowo przygotowaniem domu, to zaoszczędzisz wiele nerwów i czasu.
Upilnować fachowców zmieniających się co etap to nie lada wyzwanie. Twojego komfortu nie da się przeliczyć na kwotę.

dwiemuchy
09-07-2010, 09:38
Witam Rododendrowiczow! I od razu pytam - czy ktos eksperymentowal ze zmiana szerokosci domu?

Juz wyjasniam o co chodzi - dzialka moja ma owszem, jakies 18.5 metrow, ale "dlugosci" - wiec de facto rododendrony sie zmieszcza - ale ze wzgledu na MPZP musze odsunac sie o 6 metrow od drogi (czyli 4m od jednego sasiada + 6m od drogi + 9 m szerokosci domu). Niestety dzialka nie jest z gumy, wiec musialbym prawdopodobnie zwezic dom o przyslowiowe 'dwa maksy' - i pytanie czy takie cos jest w ogole mozliwe i ma sens?

Oliwkowo
09-07-2010, 11:20
Do LOKMEN
Widzę że zrobiłeś ogrodzenie z gotowych elementów, ile cię to wyniosło? tzn chodzi mi o podmurówkę. My potrzebujemy 120 metrów siatki i ok 60 słupków.
Pozdrawiam

Marlena&Marcin
09-07-2010, 11:22
Wiem, jesteście na zupełnie innym etapie, ale być może dzięki temu będziecie lepiej zorientowani.

Budujemy RODO6 (n) jednostanowiskowy, bez kominka i kominów (pompa ciepła będzie), niepodpiwniczony, brak jednej lukarny.

.
A planujesz jakies rezerwowe ogrzewanie? Jeżeli przewidujesz pompę ciepła warto mieć coś w zanadrzu.. np. w razie braku prądu.. zimą lub awarii modułu (mamy to za sobą - uratował nas kominek)
Równiez ogrzewamy dom pompą ciepła ale nasz fachowiec przekonał nas do zostawienia kominów jak w projekcie (i tak mielismy z cenniku budowę kominów).. nigdy nic nie wiadomo.. dom buduje się na lata więc duzo jeszcze może się zmienić w ogrzewaniu. Poza tym wybudowanie komina jest mniej skomplikowane i tańsze niż dostawienie w późniejszym czasie - warto przemyslec wszystkie za i przeciw.

192 tyś za SSZ - a jakie materiały? jakie ocieplenie, tynki, dachówka...? Jak materiały z wyższych półek to calkiem, całkiem...

mWilQ
09-07-2010, 11:27
Witam Rododendrowiczow! I od razu pytam - czy ktos eksperymentowal ze zmiana szerokosci domu?

Juz wyjasniam o co chodzi - dzialka moja ma owszem, jakies 18.5 metrow, ale "dlugosci" - wiec de facto rododendrony sie zmieszcza - ale ze wzgledu na MPZP musze odsunac sie o 6 metrow od drogi (czyli 4m od jednego sasiada + 6m od drogi + 9 m szerokosci domu). Niestety dzialka nie jest z gumy, wiec musialbym prawdopodobnie zwezic dom o przyslowiowe 'dwa maksy' - i pytanie czy takie cos jest w ogole mozliwe i ma sens?

Była na forum para, która poszerzała dom, ale nie było nikogo kto by go zmniejszał.
Byliście u kogoś, kto już ma wybudowany ten dom? Dwa metry to dużo i jeśli chodzi o moje zdanie, nie miałoby to sensu w tym projekcie.
Adaptacja ze zmianami mogłaby sporo kosztować. Doliczając do tego kwotę za podstawowy projekt, zbliżamy się do kwoty prac indywidualnych.
Nie lepiej poszukać domku z mniejszym metrażem, pasującego do Waszej działki? Można spróbować wyjść na przeciw MPZP i spróbować zmienić plany. Osobiście dostałem pismo z UG z informacją o działce na której mają być wprowadzone odstępstwa od planu zagospodarowania. Prosili o kontakt w razie zastrzeżeń. Nie wiem jak to będzie z linią zabudowy, ale może uda się Wam coś ugadać.


A planujesz jakies rezerwowe ogrzewanie? Jeżeli przewidujesz pompę ciepła warto mieć coś w zanadrzu.. np. w razie braku prądu.. zimą lub awarii modułu (mamy to za sobą - uratował nas kominek)
Równiez ogrzewamy dom pompą ciepła ale nasz fachowiec przekonał nas do zostawienia kominów jak w projekcie (i tak mielismy z cenniku budowę kominów).. nigdy nic nie wiadomo.. dom buduje się na lata więc duzo jeszcze może się zmienić w ogrzewaniu. Poza tym wybudowanie komina jest mniej skomplikowane i tańsze niż dostawienie w późniejszym czasie - warto przemyslec wszystkie za i przeciw.

192 tyś za SSZ - a jakie materiały? jakie ocieplenie, tynki, dachówka...? Jak materiały z wyższych półek to calkiem, całkiem...

eeee, co się stało modułowi (wewnętrzny, czy zewnętrzny)? Nawet mnie nie straszcie :/

Marlena&Marcin
09-07-2010, 12:13
Była jakaś (najprawdopodobniej) wada fabryczna. W zewnetrznym module rozszczelnił się jakiś wężyk.. oczywiście nie było problemu z wymianą modułu ale kilka dni grzaliśmy kominkiem (wtedy doceniliśmy materiały które uzylismy do ocieplenia domu - zima, -15-20 stopni i kominek dał radę)
Zaniki prądu w zimie były ale nie trwaly dłużej niż 12 godzin więc nie odczulismy zmiany temp. w domu.. gorzej oczywiście jak są awarie po kilka dni (a w tym roku wiele miejscowości tak miało) i tutaj pojawia się problem - czym grzać jak nie masz innego źródła- kominek wydaje się najlepszy na różne sytuacje.. drewno zawsze się znajdzie.

dwiemuchy
09-07-2010, 12:14
Była na forum para, która poszerzała dom, ale nie było nikogo kto by go zmniejszał.
Byliście u kogoś, kto już ma wybudowany ten dom? Dwa metry to dużo i jeśli chodzi o moje zdanie, nie miałoby to sensu w tym projekcie.
Adaptacja ze zmianami mogłaby sporo kosztować. Doliczając do tego kwotę za podstawowy projekt, zbliżamy się do kwoty prac indywidualnych.


Nie dwa metry - dwa pustaki - czyli pól metra. O ile zmiana wymiarów przez 'skrócenie' domu raczej nie powinna być problemem - bo zmienia się to wszystko w linii kalenicy, też zaczynam się obawiać, że takie zwężanie to znacznie bardziej skomplikowana sprawa.

Marlena&Marcin
09-07-2010, 12:23
Witam Rododendrowiczow! I od razu pytam - czy ktos eksperymentowal ze zmiana szerokosci domu?

Juz wyjasniam o co chodzi - dzialka moja ma owszem, jakies 18.5 metrow, ale "dlugosci" - wiec de facto rododendrony sie zmieszcza - ale ze wzgledu na MPZP musze odsunac sie o 6 metrow od drogi (czyli 4m od jednego sasiada + 6m od drogi + 9 m szerokosci domu). Niestety dzialka nie jest z gumy, wiec musialbym prawdopodobnie zwezic dom o przyslowiowe 'dwa maksy' - i pytanie czy takie cos jest w ogole mozliwe i ma sens?

Lepiej będzie wybrać inny projekt.. coś podobnego do Rodo jest dom w perłówce (długość 7,4) http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-perlowce/m4644458f61404
czy dom w łubinie (dł 6,4 + wsytające garaż ale mozna go zmniejszyć) http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-lubinie/m46028f3d02c62

Możesz też pomysleć o projekcie indywidualnym - trochę kosztuje ale wykorzysta możliwości Twojej działki do Twoich potrzeb..

dwiemuchy
09-07-2010, 12:48
Wlasnie szukam podobnych typow - dosc podobne sa tez domy w werbenach 2 i w lucernie 3 (i nie sa jakos radykalnie wezsze). Czesc mieszkalna jest w nich bardziej wydluzona (R6 jest praktycznie na planie kwadratu + wykusz, tamte to odpowiednio 1100x850 i 1040x800

Marlena&Marcin
09-07-2010, 12:58
Wlasnie szukam podobnych typow - dosc podobne sa tez domy w werbenach 2 i w lucernie 3 (i nie sa jakos radykalnie wezsze). Czesc mieszkalna jest w nich bardziej wydluzona (R6 jest praktycznie na planie kwadratu + wykusz, tamte to odpowiednio 1100x850 i 1040x800

a rodo w innych wersjach np. 4, 3, ?

mWilQ
09-07-2010, 13:22
Była jakaś (najprawdopodobniej) wada fabryczna. W zewnetrznym module rozszczelnił się jakiś wężyk.. oczywiście nie było problemu z wymianą modułu ale kilka dni grzaliśmy kominkiem (wtedy doceniliśmy materiały które uzylismy do ocieplenia domu - zima, -15-20 stopni i kominek dał radę)
Zaniki prądu w zimie były ale nie trwaly dłużej niż 12 godzin więc nie odczulismy zmiany temp. w domu.. gorzej oczywiście jak są awarie po kilka dni (a w tym roku wiele miejscowości tak miało) i tutaj pojawia się problem - czym grzać jak nie masz innego źródła- kominek wydaje się najlepszy na różne sytuacje.. drewno zawsze się znajdzie.

Mam nadzieję, że u mnie takich przygód z pompą nie będzie. Również jestem zdania, że kominek, lub inne źródło ciepła powinno się w domu znaleźć.
Dotyczy to zarówno pompy jak i innych urządzeń, które bez prądu nie działają. Kominek / koza tutaj wydaje się być najkorzystniejszy.
Zmartwiłaś mnie tym częstym brakiem prądu. Macie w kuchni elektrykę, czy gaz? Jak elektrykę, to czy w garażu jest palnik z butlą?


Nie dwa metry - dwa pustaki - czyli pól metra. O ile zmiana wymiarów przez 'skrócenie' domu raczej nie powinna być problemem - bo zmienia się to wszystko w linii kalenicy, też zaczynam się obawiać, że takie zwężanie to znacznie bardziej skomplikowana sprawa.

Wymiar do zaakceptowania, problemy z papierologią raczej nie warte zachodu. Szukaj dalej, jest tego od groma na rynku (zdecydowanie za dużo - same dylematy :) )

Marlena&Marcin
09-07-2010, 13:50
Mam nadzieję, że u mnie takich przygód z pompą nie będzie. Również jestem zdania, że kominek, lub inne źródło ciepła powinno się w domu znaleźć.
Dotyczy to zarówno pompy jak i innych urządzeń, które bez prądu nie działają. Kominek / koza tutaj wydaje się być najkorzystniejszy.
Zmartwiłaś mnie tym częstym brakiem prądu. Macie w kuchni elektrykę, czy gaz? Jak elektrykę, to czy w garażu jest palnik z butlą?
Wymiar do zaakceptowania, problemy z papierologią raczej nie warte zachodu. Szukaj dalej, jest tego od groma na rynku (zdecydowanie za dużo - same dylematy :) )

Niestety jedyne media u nas do prąd i woda.. więc kuchenka i wszystkie inne sprzęty na prąd... jak na razie nie było większego problemu (np. ponad dzień) braku prądu więc dało się wytrzymać.. ale myślimy o jakies małej butli z palnikiem na wszelki wypadek. Uroki życia na wsi.. hehe :)
A co do pompy.. no wiesz.. wszystko się może zdarzyć.. na szczęście po tym incydencie nie było już żadnych problemów.

TAR
09-07-2010, 14:05
....

Marlena&Marcin
09-07-2010, 14:18
Aniu u nas w okolicy też roboty.. więc czasami prąd wsiąknie..
A co do kuchni - dzisiaj przyjedzie w częściach - obejrzę sobie :) a w poniedziałek nawet bez prądu uda się coś tam porobić.. :)

mWilQ
09-07-2010, 14:41
Też chcę już być na Waszym etapie :)
U mnie ostatnie przygotowania do tynkowania. Kończy się instalacja wod-kan. Wprowadzam drobne poprawki w instalacji elektrycznej. W poniedziałek instalacja odkurzacza. Pan od wody i kanalizy będzie robił całe c.o i też przed tynkami chce poprowadzić fragment instalacji, tak żeby później nie było cofania się do tyłu.
Powoli, ale do przodu. Jak na pierwszą przygodę z budowaniem domu i tak idzie nieźle ;) (mamo chwalą nas) :D

Tar mam pytanko: zdjęcia, które robisz są wszystkie w galerii, czy masz jeszcze coś na kompie? Reszta pytania na prv.

TAR
09-07-2010, 14:46
....

Brygida i Jarek
09-07-2010, 23:30
A my stoimy przed dylematem zamówienia drzwi wewnetrznych, ogladalismy Porte i DRE, te drugie bardziej przystepne cenowo.
TAR zamówiłaś drzwi , na jakie wypełnienie sie zdecydowałaś ? W standardzie jest tzw. plaster miodu, myślimy nad dopłata do płyty wiórowej .
Zastanawiamy sie czy do łazienek dać z szyba czy pełne, podobnie do kotłowni / u nas tam bedzie pralnia /.

Pozdrowienia dla Wszystkich:)

Blacky
10-07-2010, 09:23
A planujesz jakies rezerwowe ogrzewanie? Jeżeli przewidujesz pompę ciepła warto mieć coś w zanadrzu.. np. w razie braku prądu.. zimą lub awarii modułu (mamy to za sobą - uratował nas kominek)

No właśnie mam podobne zdanie, natomiast drugi inwestor już nie... Mąż twierdzi, że kupi agregat i nie straszne mu będą braki w dostawie prądu. A w razie awarii pompy to w wentylacji mechanicznej będzie grzałka do ogrzewania powietrza...


w 192 tyś za SSZ - a jakie materiały? jakie ocieplenie, tynki, dachówka...? Jak materiały z wyższych półek to calkiem, całkiem...

Materiały to pewnie nie z wyższych półek tylko ze średnich. Budować będziemy z YTONGA, ocieplenie ze styropianu gr.12 cm (12 jest w kosztorysie ale majster proponuje 15 i tak zrobimy), dachówkę zaproponował jakąś tajemniczą Hugenot-Fenal H2"S" (4,13zł/szt.), okna dachowe Fakro 78*140, pozostałe okna wycenił na 10.000-12.000zł (pięciokomorowe, białe ale jakiej firmy nie wiem...) Robi nam też szambo żelbetowe. I tyle co wiem.

Blacky
10-07-2010, 10:54
Jeśli masz możliwość wglądu na szczegółowe zestawienie materiałów, które Ci oferują, to od tego zacznij.
Jakość materiałów reguluje cenę, co przekłada się na koszt całej inwestycji. Za robociznę każda ekipa woła inaczej.
U mnie prace murarskie (prace ziemne, fundamenty, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, strop, kominy, schody zewnętrzne i wewnętrzne oraz taras), kosztowały ok 26-27tyś.
Dach (konstrukcja, deskowanie + nadbitka, papowanie, położenie dachówki ceramicznej, osadzenie okien połaciowych, wyłazu, ław kominiarskich, płotków śniegowych, rynien), wycenione było na 15tyś.
Elewacja to koszt w granicach 45-50zł za m2
Dochodzi jeszcze koszt robocizny za montaż okien, drzwi i bramy garażowej.
Powyższe ceny są podane dla rodo6 z pojedynczym garażem, podniesionym o jeden pustak.
W Twoim przypadku spora oszczędność pojawi się przy kominach (system, klinkier, wykończenie) to kwota zbliżająca się do 10 tyś.
Inna konstrukcja dachu - również uproszczona (mniej drewna, mniej dachówki - unikasz cięcia przy lukarnie, mniej gąsiorów itd)

W sumie jakby tak policzyć wszystko do kupy, to 192tyś przy zastosowanych materiałach ze średniej półki, nie jest jakąś atrakcyjną kwotą.
Z drugiej strony jest jest to sprawdzona ekipa, która zajmuje się kompleksowo przygotowaniem domu, to zaoszczędzisz wiele nerwów i czasu.
Upilnować fachowców zmieniających się co etap to nie lada wyzwanie. Twojego komfortu nie da się przeliczyć na kwotę.

Jaka szkoda, że odpowiedzi jednoznacznej nie ma. Najlepiej byłoby usłyszeć "super oferta! bierzcie i nie zastanawiajcie się", ale tak lekko to nie ma, wiem...
Wydaje mi się, że drogo sobie nasz fachowiec wycenił fundamenty - 43.000zł i dach - 78.000zł

TAR
10-07-2010, 14:09
....

greg123456
10-07-2010, 17:16
Witm po dluzszej przerwie. U nas niewiele sie dzieje; mamy okna, brame garazowa, dach skonczony i elewacje zaciagnieta klejem. W tym roku, w planach jest jeszcze ogrodzenie, elektryka i tynki. Tylko moge pozazdroscic tym ktorzy juz robia wykonczeniowke i sie wkrotce wprowadza. My jeszcze roczek poczekamy

Marlena&Marcin
10-07-2010, 19:04
Jaka szkoda, że odpowiedzi jednoznacznej nie ma. Najlepiej byłoby usłyszeć "super oferta! bierzcie i nie zastanawiajcie się", ale tak lekko to nie ma, wiem...
Wydaje mi się, że drogo sobie nasz fachowiec wycenił fundamenty - 43.000zł i dach - 78.000zł

to jak za materiały ze średniej półki.. to drogo bierze..szczególnie, że pewnie biorą materiały od zaprzyjaźnionych hurtowni i na nich jeszcze zarabiają..

TAR
10-07-2010, 19:13
....

TAR
10-07-2010, 19:18
.....

Marlena&Marcin
10-07-2010, 19:37
Aniu kolor w kuchni superrrr.. taki mielismy w naszym mieszkaniu w sypialni.
Niestety minusem intensywnych kolorów jest to, że się mega brudzą (dotyk ręki i plama..) ale chyba ten wasz to typowy do kuchni?

TAR
10-07-2010, 20:17
.....

ROSO
11-07-2010, 12:12
Cześć

Odnosnie okien tych 110/210 i 110/220 wczoraj podpisałem umowe na wykonanie. Z 5 takich okien na górze 3 u mnie to będą witryny. Pozostałe 2 sztukki maja wymiary 208/106 i 217/106. Drzwi te zostały wzmocnione specjalnie pionowymi odcinkami metalowymi, które maja wzmocnić okno. Ktos tu pisał o belce poziomej. Też zaproponowałem takie rozwiazanie ale dział techniczny przekazał informacje, że ten sposób rozwiazania nic nie daje.

Odnosnie drzwi z naświetlem. Po otrzymaniu ofert mam zamiar jakoś zamórować tą górną część bo cenowo takie wysokie drzwi to koszmar.

Jeszcze jedno. Czy ktoś może wypisać kolejność prac po wstawieniu okien, Zakładając, ze na górze nie ma jeszcze ścianek działowych.
Dzięki

Pozdrawiam

mWilQ
11-07-2010, 12:52
Cześć
...
Jeszcze jedno. Czy ktoś może wypisać kolejność prac po wstawieniu okien, Zakładając, ze na górze nie ma jeszcze ścianek działowych.
Dzięki

Pozdrawiam

-zrób piony
-ścianki działowe
-instalacja wod-kan.
-można zrobić przygotowanie pod c.o
-instalacje inne np odkurzacz
-instalacja elektryczna
-tynki

też wcześniej o coś takiego pytałem i już z własnego doświadczenia wiem, że nie robi się elektryki przed wodą i kanalizacją. Hydraulicy nie chcą ruszać dużej ilości kabli poprowadzonych po ścianach. A zazwyczaj wodę wkuwa tak żeby nie szła po wierzchu.

tutaj akurat skończyłem, ale w następnej kolejności
-c.o.
-posadzki
-izolacja poddasza
-sufity

Brygida i Jarek
11-07-2010, 13:41
Odnosnie drzwi z naświetlem. Po otrzymaniu ofert mam zamiar jakoś zamórować tą górną część bo cenowo takie wysokie drzwi to koszmar.

Jeszcze jedno. Czy ktoś może wypisać kolejność prac po wstawieniu okien, Zakładając, ze na górze nie ma jeszcze ścianek działowych.
ROSO odnośnie drzwi z naświetlem, domyślamy się , że masz otwór drzwiowy wys. na 230, my też mieliśmy z tym problem choć drzwi mamy PCV z Oknoplastu i robią każdy wymiar , uznaliśmy jednak , że sa za wysokie i juz po tynkach wewnętrznych ekipa wstawiła nam dodatkowa belkę zmniejszając wysokość otworu i mamy drzwi 120/210.

Kolejność prac mieliśmy taka jak podał mWilQ.

Pozdrawiamy :)

Kasjan Kowalczyk
11-07-2010, 19:30
Oto mój Rodos...http://nk.pl/profile/2658254/gallery/album/2/10
Nie wiem czy to zafunkcjonuje,Pomocy...

Marlena&Marcin
11-07-2010, 20:30
Oto mój Rodos...http://nk.pl/profile/2658254/gallery/album/2/10
Nie wiem czy to zafunkcjonuje,Pomocy...
tzn, co?

Blacky
11-07-2010, 23:00
Oto mój Rodos...http://nk.pl/profile/2658254/gallery/album/2/10
Nie wiem czy to zafunkcjonuje,Pomocy...

Domek super i od razu widać, że to w naszych okolicach (po profilu w naszej klasie;)).

mWilQ
11-07-2010, 23:47
Prośba do osób, które mają już zamontowane rury spustowe. Możecie podać ile jest cm od ich środka do narożnika ściany? Hydraulik wyprowadził mi wodę na tyle domu i coś mi się wydaje, że kranik będzie kolidował z rurą.

eniac
12-07-2010, 10:39
Witam Rododendrowiczow! I od razu pytam - czy ktos eksperymentowal ze zmiana szerokosci domu?

Juz wyjasniam o co chodzi - dzialka moja ma owszem, jakies 18.5 metrow, ale "dlugosci" - wiec de facto rododendrony sie zmieszcza - ale ze wzgledu na MPZP musze odsunac sie o 6 metrow od drogi (czyli 4m od jednego sasiada + 6m od drogi + 9 m szerokosci domu). Niestety dzialka nie jest z gumy, wiec musialbym prawdopodobnie zwezic dom o przyslowiowe 'dwa maksy' - i pytanie czy takie cos jest w ogole mozliwe i ma sens?

Z własnego doświadczenia- szczerze nie polecam takich przeróbek ze względu na kasę. Musisz w urzędzie udokumentowc że dom jest pomniejszony, a to wiąże się ze zmianą wymiaru fundamentów, dachu i kosztuje kupę kasy (pewnei wiecj niż projekt...)
pozdrawiam mariola

eniac
12-07-2010, 21:57
Witam wszystkich

Mam pytanie do osób, które budowały dom z betonu komórkowego - ja mam białe bloczki firmy solbet i moi fachowcy wybudowali dzis pół metra domu(patrząc od podłogi w góre), dookoła fundamentów. Dziwi mnie jednak fakt, że budują tylko ściany zewnętrzne i zostawiaja dziury na okna, a nigdzie to nie łączy to sie ze ścianami wewnętrznymi, jak to widizłam na innej budowie. Czy możecie coś o tym napisać??? Myślałam że trzeba te pustaki "przeplatać" zeby lepiej sie to trzymało w przyszłości.
Pozdrawiam MAriola

Kallula
12-07-2010, 22:34
Napisał mWilQ
Była na forum para, która poszerzała dom, ale nie było nikogo kto by go zmniejszał.
Byliście u kogoś, kto już ma wybudowany ten dom? Dwa metry to dużo i jeśli chodzi o moje zdanie, nie miałoby to sensu w tym projekcie.
Adaptacja ze zmianami mogłaby sporo kosztować. Doliczając do tego kwotę za podstawowy projekt, zbliżamy się do kwoty prac indywidualnych.
Nie dwa metry - dwa pustaki - czyli pól metra. O ile zmiana wymiarów przez 'skrócenie' domu raczej nie powinna być problemem - bo zmienia się to wszystko w linii kalenicy, też zaczynam się obawiać, że takie zwężanie to znacznie bardziej skomplikowana sprawa.



Witam po przerwie:)U nas praca wre i tylko mamy czas na podczytywanie forum,a i z tym nieraz jest ciężko:) U nas działka wymusiła wlaśnie taką zmianę w projekcie i zwężyliśmy dom dokładnie o pół metra.Jesteśmy właśnie po wylaniu stropu i stwierdzamy ze po tej zmianie jest super.Dodatkową zmianą ,aby nadrobić te pół metra było wydlużenie domu o 1metr.Architekt dokonał tych zmian w cenie całej adaptacji ,nic dodatkowo nie policzył(zmiana wynikła w trakcie adaptacji po pomiarach geodetów,gdybyśmy wysunęli dom do przodu ,nie musielibyśmy zwężać domu:( Inna sprawa to taka że naszym murarzom trochę utrudniliśmy tymi zmianami pracę i mają gimnastykę z przeliczeniami:)Pozdrawiamy:)

mWilQ
12-07-2010, 22:48
Witam wszystkich

Mam pytanie do osób, które budowały dom z betonu komórkowego - ja mam białe bloczki firmy solbet i moi fachowcy wybudowali dzis pół metra domu(patrząc od podłogi w góre), dookoła fundamentów. Dziwi mnie jednak fakt, że budują tylko ściany zewnętrzne i zostawiaja dziury na okna, a nigdzie to nie łączy to sie ze ścianami wewnętrznymi, jak to widizłam na innej budowie. Czy możecie coś o tym napisać??? Myślałam że trzeba te pustaki "przeplatać" zeby lepiej sie to trzymało w przyszłości.
Pozdrawiam MAriola

W sumie w Twoim pytaniu uwzględniłaś dwie opcje. Większość wykonawców zrobi najpierw ściany nośne, a później do nich domuruje ściany działowe. Są inwestorzy, którzy podczas budowania kilka razy zmienią koncepcję wnętrz i życzą sobie przeróbek. Gdyby ściany było "przeplecione" z nośnymi, to byłoby to bardziej utrudnione. Na pewno jak słusznie zauważyłaś takie rozwiązanie byłoby bezpieczniejsze. U mnie ściany nośne są z ceramiki, wewnętrzne robiłem z ytonga. Mam wrażenie, że niektóre trzymają się na "uwierz mi", bo nie są nigdzie zakotwiczone. Pierwszy problem pojawił się przy instalacjach. Gazobeton to chyba najdelikatniejszy z materiałów murarskich. Pęka, kruszy się, można go ciąć zwykłym nożem. Dla mnie to było mniejsze zło niż konstrukcje z regipsów. Gdyby nie ciężar ceramiki, pewnie z niej robiłbym wszystkie działówki.

mWilQ
12-07-2010, 23:00
Witam po przerwie:)U nas praca wre i tylko mamy czas na podczytywanie forum,a i z tym nieraz jest ciężko:) U nas działka wymusiła wlaśnie taką zmianę w projekcie i zwężyliśmy dom dokładnie o pół metra.Jesteśmy właśnie po wylaniu stropu i stwierdzamy ze po tej zmianie jest super.Dodatkową zmianą ,aby nadrobić te pół metra było wydlużenie domu o 1metr.Architekt dokonał tych zmian w cenie całej adaptacji ,nic dodatkowo nie policzył(zmiana wynikła w trakcie adaptacji po pomiarach geodetów,gdybyśmy wysunęli dom do przodu ,nie musielibyśmy zwężać domu:( Inna sprawa to taka że naszym murarzom trochę utrudniliśmy tymi zmianami pracę i mają gimnastykę z przeliczeniami:)Pozdrawiamy:)

Wydaje mi się, że stąd wynika brak dodatkowej opłaty przy adaptacji. Projektant powinien przeliczyć wszystko od początki i nanieść zmiany do projektu, a to dodatkowo kosztuje. Z tego co piszesz, u Ciebie jest inaczej. Być może łaskawie potraktują Cię lub już potraktowali przy odbiorze domu, ale zmiany o których piszesz są znaczące. Wytrzymałość ścian, stropy, konstrukcja dachu i oczywiście metraże. Większość musi być uwzględniona na etapie adaptacji, albo jako zmiany do pozwolenia na budowę. Jeśli kierownik ma odpowiednie uprawnienia może to zrobić. Ekipa zazwyczaj może sobie liczyć, ale bez głupiego świstka nie rozwiąże w 100% problemu.

ROSO
13-07-2010, 11:13
Dzięki za wcześniejsze informacje, zwłaszcza te o kolejności prac.

Mam pytanie do osób, które na górze ścianki działowe robiły z płyt G-K.
Czy mogą podać zestawienie materiału:
płyty G-K m2
stelarze
wełna mineralna
inne materiały

I jeszcze jedno. Czy na górze drzwiami do łazienki czasem nie zrzuci się ze schodów teściowej.
Pytam bo mi tam jakoś brakuje miejsca i zastanawiam się nad zrobieniem tych drzwi pod kątem 45% z cofnięciem bliżej balkonu drzwi do pokoju obok. Tak by wyszły przy słupie.

mWilQ
13-07-2010, 13:44
Dzięki za wcześniejsze informacje, zwłaszcza te o kolejności prac.
...
I jeszcze jedno. Czy na górze drzwiami do łazienki czasem nie zrzuci się ze schodów teściowej.
Pytam bo mi tam jakoś brakuje miejsca i zastanawiam się nad zrobieniem tych drzwi pod kątem 45% z cofnięciem bliżej balkonu drzwi do pokoju obok. Tak by wyszły przy słupie.

Kombinuj ze ściankami. Projekt robił ktoś po ciemku i stąd drzwi otwierają się na klatkę schodową - poroniony pomysł. Gdybym miał czas i kasę, to pewnie wywaliłbym kawałek ścianki działowej i wstawiłbym kasetę na drzwi przesuwne chowane. Ostatecznie wybrałem drzwi otwierane do wewnątrz (pomniejszając je do 80cm). Z tego co się orientowałem w łazienkach nie powinno lub nie wolno stosować drzwi otwieranych do środka, ale jak doświadczenie innych budujących pokazuje, dla niektórych przy odbiorze domu nie stanowiło to problemu.

Marlena&Marcin
13-07-2010, 14:16
Jeżeli nie ma w łazience piecyków itp. rzeczy to nie wiem co stoi na przeszkodzie by zamontowac drzwi otwierane do środka?
My mamy w dolnej i górnej lazience takie drzwi. A co do odbiorów.. no cóż,.. nikogo nie było.

a przepis odnośnie drzwi jest chyba ... bez sensu.. (bo jeżeli ma sens (jaki?)to dlaczego tylko łazienka a nie inne pomieszczenia takie jak kuchnia, pom. gosp.)

aniak25
13-07-2010, 14:44
Ten przepis jest po protu przestarzały, bo chodziło o to, że kiedyś głownie w łazienkach były montowane 'junkersy' gazowe i w razie wybuchu siła wypycha drzwi na zewnątrz a gdyby się otwierały do środka byłoby gorzej i mniej bezpiecznie. Ja tez mam problem z tymi drzwiami bo na zewnątrz można komuś nieźle przyłożyć a do środka zabierają miejsce. Nie mogę sobie poradzić z rozplanowaniem łazienki. Niby wiem gdzie co i jak ale wychodzi na to że jak by te drzwi się nie otwierały i tak pierwszy wzrok padnie na wc i bidet. z drugiej strony jeśli na ścianie od garaży dam prysznic umywalkę i wannę to będzie za dużo w jednym miejscu tj na jednej ścianie.
A właśnie dziś hydraulicy zaczynają i muszę im powiedzieć gdzie stelaże będą. Zresztą ze stelażami też mam problem bo geberit wymyślił sobie duofix i duofix basic (dużo tańszy) i do każdego są inne przyciski spłukujące i akurat bardziej mi się podobają te od droższego stelaża. Ratunkuuuuuu

mWilQ
13-07-2010, 18:28
Ja również się zastanawiałem o co chodzi. Kierownik mi mówił, że w łazienkach np ze względu na duże różnice temperatur, parę itd. jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś zemdleje. Jeśli upadnie niefortunnie i przyblokuje drzwi, to go nie wydostaniemy. Z jednej strony w miarę logiczne, z drugiej ciekaw jestem ile takich przypadków się zdarzyło.

Niestety to jest Polska, a tutaj jeden przepis jest głupszy od drugiego.

Brygida i Jarek
13-07-2010, 23:38
Mamy do Was pytanie odnosnie tynków zewnetrznych: podajcie waszą ceną za metr za tynki / dom mamy juz ocieplony / i jakie tynki wybraliście , ile metrów elewacji trzeba liczyć.

Dostalismy dzisiaj wycenę materiałów i robocizny na tynki silikatowe, tynki mineralne z farba silikatowa Caparol, tynki akrylowe i chcemy sie zorientować w kosztach :rolleyes:

W kwesti drzwi wewnetrznych do łazienek , my robimy do środka na górze, na zewnątrz na dole / ze wzgledu na pralnie obok - wg projektu kotłownia, te drzwi są obok a my nie mamy wiatrołapu wiec lepiej jak bedą tak samo się otwierać /

aniak25 zaplanować łazienki jest trudno , my mamy to juz za sobą , na górze mamy wanne asymetryczną , wc i dużą szafkę z kafli z e stojacą umywalką ... mamy nadzieję wkleic zdjęcia pod koniec tygodnia jak łazienka bedzie zupełnie skończona ;) Zastanów się czy warto wstawiać tu brodzik przecież jest jeszcze dolna łazienka ? Dodamy tylko ,że wykończenie łazienki to duuuuży wydatek.

Pozdrawiamy:)

mWilQ
14-07-2010, 08:05
Mamy do Was pytanie odnosnie tynków zewnetrznych: podajcie waszą ceną za metr za tynki / dom mamy juz ocieplony / i jakie tynki wybraliście , ile metrów elewacji trzeba liczyć.
...
Pozdrawiamy:)

Wykonawca określił się następująco za robociznę:
15zł jeśli wchodzi po kimś
10zł jeśli robi po sobie ale w innym terminie
5zł jeśli robi od razu po ociepleniu
...tutaj istotne jest ponowne rozkładanie rusztowań, ponowne zabezpieczanie okien itd.

Za silikatynk kreisela, który wystarczył na dwie lukarny i szczyt między dachami wyszło u mnie ok 800zł
W 200m2 powinniście się zamknąć. Ktoś pisał na forum, że wszystko zależy czy wcześniej robione były ciężej dostępne miejsca i czy uwzględnia się balkony.

Co to tych nieszczęsnych drzwi to robię tak jak u Was:
góra go środka - 80cm
dół na zewnątrz, tak jak kotłownia - 90cm

Łazienki jeszcze nie mam, ale przewiduję
na górze: ściana z drzwiami prysznic, po lewej wc, pod skosem wanna, po prawej umywalka
na dole (powiększona wnęka od strony kotłowni): ściana od holu prysznic, pod schodami pralka, ściana od garażu wc, narożnik ściany od garażu i kotłowni umywalka

Pozdrawiam

Marlena&Marcin
14-07-2010, 09:38
Co do łazienek to rzeczywiście może byc problem.. jezeli jeszcze chce mieć się wszystko wszędzie.
My na dole mamy wc, umywalkę i kabinę prysznicową... wc zmieściło nam się pod schodami dzięki temu "wchodzi" się na umywalkę a nie na wc.. jak ktoś zapomni się zamknąć.. ;)) to jest lekko w ukryciu.
Na górze mamy wannę prostokątną dużą ale ustawioną lekko w skos i obudowaną drewnem, dzięki temu zrobiła nam się mała, trójkątna półeczka na drobiazki. Do tego wc i umywalka na "stoliku-blacie". Miejsca wolnego jest sporo.. ale tak wlaśnie miało być. Sądziłam, że górna łazienka ze względu na wanne będzie ciągle uzywana.. jednak prysznic jest szybszy i wanna używana jest sporadycznie.

Za tynki z ociepleniem płaciliśmy: 55zł (nie mielismy rozbite na tynki i ocieplenie więc ciężko powiedzieć ile sam tynk)
Tynk sylikatowy kreisel I grupa cenowa: 128zł wiaderko 25kg; ok. 230m2 z ramkami, balkonami, itp...

ROSO
14-07-2010, 10:00
Cześć
Przez rok czasu planowałem, że ścianki działowe na górze zrobię z płyt G-K.
Ale teraz jestem bardzo blisko terminu wykonania i mam wątpliwości, czy nie zrobić z lekkich silikatów.
Jakie rozwiązanie Wy przyjęliście i co za tym rozwiązaniem przemawiało?

Marlena&Marcin
14-07-2010, 10:20
ścianki działowe mamy z białych pustaków.. chyba z gazobetonu.. bardziej stabilny niż płyta. Poza tym jak planujesz coś powiesić na ścianie to chyba lepiej dać coś stabilnego i grubszego.

aniak25
14-07-2010, 19:19
Marlena&Marcin właśnie dlatego, że szybciej bierze się prysznic chcę mieć i na dole i na górze, wanna głownie ze względu na dzieci choć i ja i mąż czasem pewnie poleżymy. A że zdarza się tak, że synek pływa w wannie a tatuś chce się wykąpać to pobiegnie na dół. A zresztą tłumaczyć nie będę, taką mam wizję i już :))) bidet to też dla mnie konieczność w łazience i dlatego taki mam problem.
Chciałam wam pokazać prosty projekcik w programie KOŁO ale nie da się zapisać jako obrazek :(
Generalnie podobnie jak u większości czyli na ścianie z drzwiami prysznic, i dalej wc i bidet, pod oknem wolne miejsce, w rogu przy sypialni wanna narożna, na ścianie umywalka. drzwi do środka, na dole tylko umywalka na wprost drzwi, obok w stronę do schodów wc, przy wejściu w rogu prysznic, pod schodami schowek.
pozdrówki

JACEK&MONIA
14-07-2010, 19:29
Witamy Serdecznie:)

Długo nas nie było, pogoda nie pomagała powódź spowalniała. Ale jak zaczęliśmy to z grubej rury haha:)

Mam pytanko do Marlena&Marcin jakiej pompy ciepła używacie(moc,firma), jakie dolne źródło o jakiej wielkości, czy jesteście zadowoleni z ogrzewania tym systemem...
Jeśli ktoś inny może podzielić się taki informacjami był bym bardzo wdzięczny...
Pozdrawiam

JACEK&MONIA
14-07-2010, 21:30
A teraz konkretniej:)

Wybuchowa mieszanka
Geodeta, Pan koparkowy, drut, piach, deski, beton, Majstrowie....

I powstało coś pięknego co nazywa się fundamenty....
http://images40.fotosik.pl/311/d2d01b87c8965c3fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images49.fotosik.pl/315/5c4038b19d676770med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images40.fotosik.pl/311/9f16210437775a91.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images49.fotosik.pl/315/79df363711b82522med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images35.fotosik.pl/169/02334a49abae376dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/314/88e1ab4c7f20f4afmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/315/760fef2bd35ab02cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/315/0d467ddc150841f6med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images41.fotosik.pl/310/9250c94912ff8347med.jpg (http://www.fotosik.pl)

JACEK&MONIA
14-07-2010, 21:42
Teraz coś o mniej przyjemnych rzeczach czyli koszty chciał bym abyście podzieli się swoimi uwagami tym dobry jak również złymi przyjmę wszystkie uwagi. wiec tak....

Geodeta- 650
Deski,łaty,drut- 3530
Koparka do fundamentów- 800
Beton w ziemi- 5230
Beton na górę- 2650
Koparka do wyciągnięcia ziemi ze środka i do zasypania piachem- 250
Zasypka- 2650
Beton na ślepa wylewkę- 1200
Kanalizacja- 1500
Dodatki- 280
Pompa do studni głębinowej(tylko na czas budowy)- 140
Robocizna-5000

Suma to 23887tys

Czekam na wasze uwagi...
Pozdrawiam:)

mWilQ
14-07-2010, 22:27
Ania25: Jeśli nie da się zapisać, to można zrobić zrzut ekranu (PrintScreen) i wkleić go do dowolnego edytora grafiki np painta :D

Po oglądnięciu zdjęć Jacka i Moni naszła mnie myśl - jak wygląda elewacja sąsiedniego budynku po skończonej budowie. Z tego co pamiętam, to u mnie często się kurzyło, ale nie mam sąsiadów, więc nie wiem jaki byłby efekt. Ktoś ma nieprzyjemne doświadczenia. Pytam, bo jestem pierwszym budującym i nie chciałbym, żeby budowa obok doprowadziło mnie do furii gdy zobaczę zabrudzenia na elewacji.

Jacek i Monia: Tablica w dobrym miejscu. Jak przyjdzie inspektor, to możecie się pochwalić stanem zamkniętym :D Nawiązując do tablicy to mam takową dwa lata, ale jeszcze nie kupiłem markera :D

Co do wyceny:
Geodeta- 650 ok - ja po znajomości płaciłem 500zł
Deski,łaty,drut- 3530 - miałem inną sytuację, bo kupiłem wyłącznie pręty, nie miałem szalunków, więc cena znacznie niższa
Koparka do fundamentów- 800 - chłopaki uwinęły się w 3h w cenie robocizny murarki
Beton w ziemi- 5230 - tutaj zamknąłem się w kwocie do 3000zł
Beton na górę- 2650 - tutaj cena podobno 2700zł
Koparka do wyciągnięcia ziemi ze środka i do zasypania piachem- 250 - dziwna kolejność, ja ściągałem wyznaczony obszar zabudowy, przed wykopaniem fundamentów
Zasypka- 2650 - wyszło mi 160ton piasku za 2560zł
Beton na ślepa wylewkę- 1200 - tutaj kupowałem cement, chłopaki robili beton na budowie
Kanalizacja- 1500 - ok 700zł z tym, że piony nam lekko nie wyszły i przy kontynuacji teraz na etapie instalacji było troszkę kombinowania
Dodatki- 280 - tak też kupowałem kiełbaski na grilla :D
Pompa do studni głębinowej(tylko na czas budowy)- 140
Robocizna-5000 - jak w mordę strzelił takie pieniążki dawałem murarzowi po zerówce :)

Marlena&Marcin
14-07-2010, 23:27
Witamy

Mam pytanko do Marlena&Marcin jakiej pompy ciepła używacie(moc,firma), jakie dolne źródło o jakiej wielkości, czy jesteście zadowoleni z ogrzewania tym systemem...
Jeśli ktoś inny może podzielić się taki informacjami był bym bardzo wdzięczny...
Pozdrawiam

Pompa Ciepła typu powietrze woda, Daikin Altherma 8,4kW + zbiornik ciepłej wody użytkowej 200l http://www.altherma.pl/
dodatkowo:
Kominek 14kW, z dystrybucją gorącego powietrza + turbina sterowana elektronicznie.
Wentylacja grawitacyjna

zadowoleni jestesmy, decyzji bysmy nie zmienili :) wygoda, czysto, brak obsługi, latem woda grzana prawie za darmo... polecam

Konto usunięte na żądanie
15-07-2010, 00:10
do OLIWKOWO


Do LOKMEN
Widzę że zrobiłeś ogrodzenie z gotowych elementów, ile cię to wyniosło? tzn chodzi mi o podmurówkę. My potrzebujemy 120 metrów siatki i ok 60 słupków.
Pozdrawiam

Płyty kupowaliśmy: za pierwszym razem w betoniarnii koło Sochaczewa po 24 zł/szt. - niestety okazało się to wielką porażką ponieważ te płyty nie miały nic wspólnego z betonem bo pękały strasznie już przy przenoszeniu.
Następne już kupowaliśmy k/ Grodziska Maz w betoniarnii SAWINA po 28 zł - szczerze polecam jakość super.
Słupki kupiłem na wiosnę na złomowcu w pruszkowie za ocynkowane kątowniki grubości 3mm i długości ok 2,3m płaciłem po ok 9 zł. Siatka przekrój drutu 3,5mm (cieńszej szkoda brać) oczko 10x10cm wysokość 1,5m krzyczą ok 15 zł/mb oczywiście ocynk.
Przy czym ostatnio wpadłem na pomysł zrobienia sztachet drewnianych bo znalazłem kilka ładnych kłód olchowych na działce więc chyba je przetrę w tartaku na deski. Tylko mam obawę czy te słupki nie będą za słabe do tego niby siedzą w ziemi ok 60cm oczywiście zabetonowane (taczka betonuyna słupek). Zobaczymy...

Ogólnie mam do zrobienia ok 160mb płotu na etapie siatki miałem się zamknąć w 6 tyś (przy sztachetach wyjdzie więcej bo muszę kupić sporo profili metalowych).
Firmy krzyczą po 100zł/mb ogrodzenia z materiałem - jak widać 10000 zł w kieszeni o ile się robi samemu.

Blacky
15-07-2010, 09:33
Marlena&Marcin czy w całym domu macie podłogówkę? Jeżeli tak, to jaki był orientacyjnie koszt instalacji (materiały + robocizna)?

ROSO
15-07-2010, 10:42
Cze

ROSO
15-07-2010, 10:49
Cześć

Czy ktoś może powiedzieć ile kosztowało zabudowanie ścianek działowych z rigipsów na piętrze plus zabudowanie skosów rigipsami na gotowo.
Czy dawaliście podwójnie płyty rigipsowe na ścianki działowe?
Ile poszło płyt i stelaży?

Marlena&Marcin
15-07-2010, 11:41
Marlena&Marcin czy w całym domu macie podłogówkę? Jeżeli tak, to jaki był orientacyjnie koszt instalacji (materiały + robocizna)?

W całym domu mamy podłogówkę.
Robilismy sami instalację, jeżeli chodzi o materiał to mamy PEX/AL/PEX Wavina - zakupy robilismy na allegro.. ceny bardzo przystępne a zakupy ekspresowe (hydrosystem firma z Torunia).
Mamy obliczony łączny koszt: wszystkie rurki do podłógówki, złączki + instalacja wodna (w tym 2 grzejniki drabinkowe do łazienek, grzejnik w garażu, pompa cyrkulacyjna do CWU z timerem, szafki do podłogówki, rozdzielacze do podłogówki (każdy z własną pompą) 9500zł

mWilQ
15-07-2010, 11:58
W całym domu mamy podłogówkę.
Robilismy sami instalację, jeżeli chodzi o materiał to mamy PEX/AL/PEX Wavina - zakupy robilismy na allegro.. ceny bardzo przystępne a zakupy ekspresowe (hydrosystem firma z Torunia).
Mamy obliczony łączny koszt: wszystkie rurki do podłógówki, złączki + instalacja wodna (w tym 2 grzejniki drabinkowe do łazienek, grzejnik w garażu, pompa cyrkulacyjna do CWU z timerem, szafki do podłogówki, rozdzielacze do podłogówki (każdy z własną pompą) 9500zł

Grzejniki drabinkowe macie podłączone do głównego systemu grzewczego? Latem przy deszczowej pogodzie kiedy przyjdzie wysuszyć ręcznik w domu będziecie korzystać z całego ogrzewania, czy stosowaliście w rozdzielni osobne zawory tylko do grzejników drabinkowych? Nie wiem, czy nie korzystniejszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie olejowych drabinek z włącznikiem na prąd. Jak do tego podeszliście? Mam ten temat na budowie i muszę się na coś zdecydować.

Blacky
15-07-2010, 12:16
Marlena&Marcin,
dzięki za szybką odpowiedź i cenne informacje;)

Marlena&Marcin
15-07-2010, 12:53
Grzejniki drabinkowe macie podłączone do głównego systemu grzewczego? Latem przy deszczowej pogodzie kiedy przyjdzie wysuszyć ręcznik w domu będziecie korzystać z całego ogrzewania, czy stosowaliście w rozdzielni osobne zawory tylko do grzejników drabinkowych? Nie wiem, czy nie korzystniejszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie olejowych drabinek z włącznikiem na prąd. Jak do tego podeszliście? Mam ten temat na budowie i muszę się na coś zdecydować.

Grzejniki są podłączone do podłogówki, jak podłogówka grzeje grzejniki również. Jak podłogówka jest wyłączona to grzeje w grzejniku grzałka elektryczna (dokupiona osobno) jak jest taka potrzeba.
Poza tym mamy rozdzielnie.. nie trzeba grzać całego domu.. można wybrać grzanie np. samych łazienek, jednego pokoju czy ustawić w każdym pokoju inną temperaturę.. jak było już w miare ciepło mieliśmy ogrzewane tylko łazienki.. a teraz tak sporadycznie używamy grzejników że grzalki wystarczą.

mWilQ
15-07-2010, 12:59
Grzejniki są podłączone do podłogówki, jak podłogówka grzeje grzejniki również. Jak podłogówka jest wyłączona to grzeje w grzejniku grzałka elektryczna (dokupiona osobno) jak jest taka potrzeba.
Poza tym mamy rozdzielnie.. nie trzeba grzać całego domu.. można wybrać grzanie np. samych łazienek, jednego pokoju czy ustawić w każdym pokoju inną temperaturę.. jak było już w miare ciepło mieliśmy ogrzewane tylko łazienki.. a teraz tak sporadycznie używamy grzejników że grzalki wystarczą.

Czyli grzałka elektryczna rozwiązuje sprawę. Dzięki za odpowiedź.

TAR
16-07-2010, 20:42
....

Andrzej&Aga
17-07-2010, 07:32
Tar,

Jesteśmy przed wyborem kuchni. Nie mamy zielonego pojęcia o cenach mebli. Czy mógłbyś podać jaki jest koszt mebli w Twojej kuchni.

Pozdrawiamy

Aga i Andrzej

Brygida i Jarek
17-07-2010, 15:24
TAR gratulujemy postepów wykończeniowych, upały rzeczywiście potegują zmęczenie a końcówka jest najbardziej męcząca... My kończymy kafle na balkonach , od poniedziałku zaczynamy montaz paneli na górze a we wtorek przyjeżdzaja schody,

Zamówiliśmy drzwi wewnetrzne / będa ok. 10 sierpnia więć przyjdzie nam mieszkać bez drzwi ... bedzie zabawnie ;))., zdecydowaliśmy się na DRE plus , bardzo podobne do tych które Ty wybrałaś , kolor złoty dąb ryfla
http://images35.fotosik.pl/170/ca6c7122c4db84e0.jpg (http://www.fotosik.pl)

Przy okazji prezentujemy efekt świetlny na suficie w dawnym gabinecie, halogeny i wąż świetlny :)

http://images50.fotosik.pl/316/10e9d5dac99d2b23med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Andrzej&Aga pytacie o meble kuchenne, jesteśmy po montażu . Najważniejsze to zrobić projekt i wybrać kolorystykę, projekt kosztuje ok. 200zł , zróbcie wyceny w kilku firmach, różnia się diametralnie ! Nam zależało na meblach wykonanych na okuciach bluma i szufladach TANDEMBOX , pierwsza wycena to 18tyś. , a zrobiliśmy w innej firmie za 12,5 tyś! Nasz koszt mebli i agd to 20tyś. , ale jakość bez zarzutu. Cene podnoszą akcesoria np. sortownik na odpady, szafki cargo, kosz obrotowy, wkłady do szuflad ,ale funkcjonalność w kuchni to podstawa. I koniecznie blaty pod okno, my mamy nieco wyższe szafki ( 93 cm), ale blaty wchodzą pod okna a powierzchnia robocza blatów jest super. Kuchnia w rodo jest naprawde spora i nawt okna nie stanowia problemu.

Pozdrawiamy Wszystkich :)

greg123456
17-07-2010, 17:09
Brigida &Jarrek sufit podwieszany macie suuuuuuuuuuper :-)
Tar my wlasnie kuchnie w takich kolorach planujemy tylko blat ciemny, wrzuce pozniiej zdjecie

TAR
18-07-2010, 17:13
....

Oliwkowo
18-07-2010, 19:17
Witam,
Czy ktoś robił strop lekki na poddaszu? Jakie są koszty matreiału + robocizny?
z góry dzięki

Pozdrawiamy

michal.555
19-07-2010, 14:48
Witam,

Chciałbym odświeżyć temat likwidacji słupa w salonie pomiędzy gabinetem a salonem. Z poprzednich postów wynika, że jest to możliwe przy zamianie stropu na gęstożebrowy oraz zaprojektowaniu dodatkowego podciągu. Obecnie zakupiłem już zbrojenie dla stropu monolitycznego - czy można zlikwidować słupa w przypadku gdy strop pozostanie monolityczny.

Pozdrawiam

greg123456
19-07-2010, 18:15
Witam.
michal555Ktos zlikwidowal nawet dwa slupy ale kazdy zmienial strop.My mamy strop monolityczny zalany podciag w lini prostej nad sianka dawnego gabinetu, az do drugiego podciagu miedzy lazienka a kominem. Slup zostal przesuniety do siany przy schodach ( czyli dwa stoja obok siebie w lini prostej) Jeden slup chowa sie w scianie a drugi mamy okragly.

michal.555
20-07-2010, 10:36
Dzięki za szybkie info, zrobiłem szkic - czy to wygląda tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad32b36efc62aa5c.html

Mam prośbę o przesłanie skanu zbrojenia stropu, słupów oraz podciągu w przypadku gdy zmieniło się zbrojenie.

Pozdrawiam

adamki2
20-07-2010, 14:10
Witam wszystkich, gratuluję postępów! My już od prawie dwóch miesięcy mieszkamy w naszym domku. Oczywiście do zrobienia jeszcze dużo, bo kilka niedokończonych rzeczy w domu oraz tynki zewnętrzne, płytki na balkonach i tarasie, balustrady i ogródek, więc pracy mamy jeszcze na długi czas. W domu większość zrobiona, z niewielkimi brakami damy sobie szybko radę (zmiana "ruskiej lampy" na kupione już kinkiety na klatce, kilka elementów ozdobnych, złożenie witryny do salonu i sklejenie szuflad do szafek). Co mogę powiedzieć po dwóc h miesiacach mieszkania? Oto moje spostrzeżenia i wnioski: Projekt jest najlepszym projektem jaki można wybrać, idealne rozwiązania, duże przestrzenie, każde miejsce dobrze wykorzystane. Jest to projekt idealny dla rodziny z małymi dziećmi. My nie zlikwidowaliśmy małego pokoiku na dole i treraz to sobie chwalę i wszystkim polecam. Pokój jest po prostu potrzeby jeśli się ma dzieci, jedno sypiające w dzień a drugie lubiące ogladać bajki. Mała na popołudniową drzemkę idzie do pokoiku, a ja nie muszę biegać co chwila na górę tylko mogę coś zrobić w kuchni, a starsza w tym czasie ma salon dla siebie. Wieczorem nie jesteśmy skazani z mężem na bajki bo dziewczyny idą do małego. Oprócz tego zawsze któreś z nas może iść się przespać do pokoju obok. A poza tym salon w kwadracie może jest i mniejszy ale bardziej ustawny. Miejsca jest dużo. Na górze podwyższyliśmy ściankę kolankową i to umożliwiło postawienie kanapy czy też komody pod skosem. Kuchnia jest naprawdę duża i bardzo funkcjonalna. Polecam również zagospodarwowanie miejsca pod schodami w łazience dolnej na schowek, który teraz jest bardzo przydatny. Na początku mieszkania przerażało mnie wieczne bieganie na górę, bo jako osoba "blokowa" ciągle czegoś zapomionałam wziąc, ale teraz już jest OK. Po prostu projekt Rododendrony 6 jest super, nie żałujemy tego wyboru, bo wracając od znajomych, którzy też mieszkają w domkach, w naszym znajdujemy same plusy i lepsze architektoniczne rozwiązania. A teraz kilka zdjęć dołu, tak wygląda Rodek już zaieszkały. Pozdrawiam.
http://images50.fotosik.pl/317/8dfc775dfc51df48med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/313/1619af704dd26da0med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/312/125264182ac9cde2med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images41.fotosik.pl/312/78902fbac83ab9ecmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images49.fotosik.pl/317/2a4248840932a735med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/312/115286f2f7a55b35med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/317/d1c460a611af60fbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

ulka76
20-07-2010, 16:57
Witam wszystkich
znalazłam tą stronę i jak patrzę ,czytam i oglądam postępy wszystkich rodo to aż strach mnie bierze na co my się porywamy...!!!!
mam wiele pytań odnośnie zmian w projekcie i chciałabym porozmawiać np.na skypie .
Jeżeli ktoś zechce mi pomóc to proszę się odezwać na ulka.czurczak

greg123456
20-07-2010, 18:12
Dzięki za szybkie info, zrobiłem szkic - czy to wygląda tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad32b36efc62aa5c.html

Mam prośbę o przesłanie skanu zbrojenia stropu, słupów oraz podciągu w przypadku gdy zmieniło się zbrojenie.

Pozdrawiam

Hejka.
Slup okragly stoi w miejscu laczenia sie dwoch niebieskich podciagow, Nie mialem zadnego szkicu zbrojenia . Wszystko uzgadnialem z kierownikiem.
Ja mialem troszke zamieszania z kierownikiem bo pierwszy byl drogi i niechcial sluchac o zadnych zmianach. W dniu rozpoczecia robut ziemnych znalazlem innego i jeszcze tego samego dnia zmienilem go :-)

eniac
20-07-2010, 19:19
Cześć
Przez rok czasu planowałem, że ścianki działowe na górze zrobię z płyt G-K.
Ale teraz jestem bardzo blisko terminu wykonania i mam wątpliwości, czy nie zrobić z lekkich silikatów.
Jakie rozwiązanie Wy przyjęliście i co za tym rozwiązaniem przemawiało?

Wiatm, ja również nad tym myślałam ale kolega Morfeusz z tego forum (pozdrawiam serdecznie:))), który juz mieszka w Rodosku zwrócił mi uwagę na to że między pokojami wszysko słychać i lepiej nieco wyciszyc te pomieszcznia i tu napewno biłae bloczki gazpbetonu będą lepsze od samych płyt.

pozdrawiam MAriola

Andrzej&Aga
20-07-2010, 19:26
TAR gratulujemy postepów wykończeniowych, upały rzeczywiście potegują zmęczenie a końcówka jest najbardziej męcząca... My kończymy kafle na balkonach , od poniedziałku zaczynamy montaz paneli na górze a we wtorek przyjeżdzaja schody,

Zamówiliśmy drzwi wewnetrzne / będa ok. 10 sierpnia więć przyjdzie nam mieszkać bez drzwi ... bedzie zabawnie ;))., zdecydowaliśmy się na DRE plus , bardzo podobne do tych które Ty wybrałaś , kolor złoty dąb ryfla
http://images35.fotosik.pl/170/ca6c7122c4db84e0.jpg (http://www.fotosik.pl)

Przy okazji prezentujemy efekt świetlny na suficie w dawnym gabinecie, halogeny i wąż świetlny :)

http://images50.fotosik.pl/316/10e9d5dac99d2b23med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Andrzej&Aga pytacie o meble kuchenne, jesteśmy po montażu . Najważniejsze to zrobić projekt i wybrać kolorystykę, projekt kosztuje ok. 200zł , zróbcie wyceny w kilku firmach, różnia się diametralnie ! Nam zależało na meblach wykonanych na okuciach bluma i szufladach TANDEMBOX , pierwsza wycena to 18tyś. , a zrobiliśmy w innej firmie za 12,5 tyś! Nasz koszt mebli i agd to 20tyś. , ale jakość bez zarzutu. Cene podnoszą akcesoria np. sortownik na odpady, szafki cargo, kosz obrotowy, wkłady do szuflad ,ale funkcjonalność w kuchni to podstawa. I koniecznie blaty pod okno, my mamy nieco wyższe szafki ( 93 cm), ale blaty wchodzą pod okna a powierzchnia robocza blatów jest super. Kuchnia w rodo jest naprawde spora i nawt okna nie stanowia problemu.

Pozdrawiamy Wszystkich :)

Brygida i Jarek,

Dziękujemy za odpowiedź. Mamy kolejne pytanie: gdzie robiliście projekt kuchni? Czy moglibyście wrzucić na forum zdjęcie kuchni?

Pozdrawiamy
Aga i Andrzej

eniac
20-07-2010, 19:39
Witam wszystkich

Mam pytnie do osób, które juz mieszkają w Rodosku o szerokość balkonu tego nad wykuszem- podobno ten w projekcie po ociepleniu domu jest za mały by wygodnie na nim wypocząć co o tym myślicie???
I drugie pytanie: czy ktos zamienił miejscami kuchnie z pokojem???? JA mam zamiar tak zrobić, przy czym kuchnia będzie otwarta i będę miał z niej widok na moje całe podwórko - był to głowny powód zamiany - ale patrząc na wasze zdjęcia zaczynam sie zastanaiać czy dobrze robię......

Brygida i Jarek
20-07-2010, 22:41
Andrzej&Aga projekt kuchni robi każda firma zajmująca się produkcja i montażem mebli kuchennych, jak zamówicie meble w firmie robiącej projekt odlicza Wam koszty od wartości zamówienia, ale wyceny projektu warto zrobić w kilku firmach meblarskich bo różnice w wycenach są duże.My czekamy jeszcze na montaż okapu i oświetlenia, ale jutro postaram się zrobić zdjęcia.

U nas końcówka prac w górnej łazience , wymyśliliśmy sobie półokrągłą wannę obudowana mozaiką :bash:więc robota się wydłuża.

eniac pytasz o balkon nad wykuszem. balkony w rodo sa raczej małe , my powiększyliśmy balkon frontowy do 1,5 m / wtedy muszą być słupy / i to jest jedyny duży balkon , pozostałe sa małe , ten nad wykuszem jest wąski, teraz po położeniu kafli doszliśmy do wniosku , że warto było go poszerzyć. Inna sprawa to ocieplenie, chodzi oto żeby ściana nie zrównała się po ociepleniu z balkonem, to murarz powinien wziąć to pod uwagę.

adamki2 fajnie się urządziliście, my musimy sie wprowadzić do 20- sierpnia, bo to termin opuszczenia mieszkania ale mimo braków chcemy się przenieść za jakieś dwa tygodnie, mamy dość ciągłych dojazdów. wszyscy mówią , że jak będziemy na miejscu wszystko szybciej zrobimy.

Pozdrawiamy Wszystkich i życzymy wytrwałości / zostawcie duuużo sił na wykończeniówkę bo to jest prawdziwy maraton :)/ sprzątanie tego placu boju to prawdziwe wyzwanie !

TAR
21-07-2010, 15:16
.....

eniac
21-07-2010, 20:10
[QUOTE=TAR;4213909]Witam
Tak na "świeżo" pokazuje moje balustradki balkonowe, wlasnie konczy sie robic wykuszowa. Wczesniej ktos zadal pytanie o poszerzenie balkonów. My poszerzaliśmy balkon nad wejsciem chyba o 20 cm. i balkon nad wykuszem. Od ogrodu jest taki jak w projekcie. Mimo iz przyszedl styropian 15 cm + tynk+ klej balkon nie jest jakis szczegolnie malutki. Jesli ktos ma ogrod to z balkonow i tak rzadko bedzie korzystał. A w domu jest ich az 3.

Do TAR

Bardoz ładnie wyglada ta nowoczesna wykończniówka domu z zewnątrz:))) Możesz mi powiedzieć jaki kolor ma blacha na dachu i jakiej jest firmy??? Jestem na etapie zakupu blachy i taki kolor chodzi mi po głwowie:)))


pozdrawiam Mariola

TAR
21-07-2010, 20:49
.....

rere79
21-07-2010, 23:39
Witam

Tar piękne wykończenie domu :D, takie w moim stylu ;). Ja, jeśli się zdecyduję, chciałabym budowć dom w Rododendronach 6N. Nastąpi to pewnie nie wcześniej niż około 2012 roku, ale jeśli będzie można to chciałabym obejrzeć Twój domek. Nie mówię teraz,bo nie wiem co będzie ;). Ale za rok...
Jeszcze raz wzdycham do Twojej elewacji ;)

Pozdrawiam :)

rere79
21-07-2010, 23:43
A i jeszcze jedno, Tar ak wyszła Was cenowo dachówka. Ja się , ogólni borykam miedzy zastsowaniem blachy albo dachówki płaskiej. I wydaje mi się, że ceny nie rozbiegają się tak bardzo. A jak było u Was? Jeśli możesz napisz w którymm składzie budowlanym się zaopatrywałeś.
Z góry dziękuję za odp.

Pozdrawiam

TAR
22-07-2010, 08:22
...

michur
22-07-2010, 15:13
U nas prawie skonczona elewacja, robia sie plytki na tarasie a za 1,5 tygodnia beda barierki. [..]

Piękna elewacja, TAR :-) Ten główny kolor to czysta biel, czy może czymś przełamana?

pzdr.
miłośnicy nowoczesnej stylizacji ;-)

TAR
22-07-2010, 15:27
.....

Łukasz789
23-07-2010, 15:20
Witam serdecznie przeglądnąłem ( trochę pobieżnie bo aż 83 strony jest tego) i nasunęło mi się kilka pytań:
1. jak to wychodzi finansowo? to znaczy mój dom ma być budowany systemem gospodarczym , ale czy te 400k starczy na wybudowanie tego domu?nie mam zamiaru budować go z jakiś super drogich materiałów powiedzmy średnia półka.
2.Czy 6 m szerokości w garażu jest wystarczające czy wypadałoby go lekko powiększyć aby było wygodniej ?
3.dom ten jest najbliżej mojego ideału ale jest parę ale jest też dużo zmian bo chce ...
- podnieść ścianę kolanową
-skasować wykusz
- skasować kotłownie w jej miejscu przenieść wiatrołap ( kotłownie z tylu garażu zamiast pomieszczenia gospodarczego) , przez co powiększając kuchnię
-wyrównać fundament pomiędzy domem a garażem a nawet lekko podnieść obydwa do góry ( tere jest dość mokry i nie chce mieć zalewanego garażu itp.)
-wyrównać mury garażu i domu ( powiększyć garaż) a co za tym idzie kotłownie ( pomieszczenie gospodarcze )
-przesunąć ścianę z kominkiem lekko w bok w stronę garażu + trochę ja powiększyć
-skasować gabinet na rzecz salonu
-wyrównać ściany kolanowe czyli podnieść dach do jednego poziomu , dla jednych dom straci na wyglądzie ale stanie się bardziej funkcjonalny)
-zrobić cztery balkony ( dwa takie jak są i dwa po bokach domu , czyli jeden nad tym wykuszem i po drugiej stronie )
- powiększyć pokoje na poddaszu poprzez kasacje 2 garderób i przedpokoju + te zmiany które zachodzą poprzez wcześniejsze zmiany
-nie wiem czy nie zamienić miejscami schodów z łazienką
tylko nie wiem czy nie wyjdzie to wszystko więcej niż projekt indywidualny na bazie tego projektu ma ktoś doświadczenie z tak dużymi przeróbkami

michur
23-07-2010, 16:11
tylko nie wiem czy nie wyjdzie to wszystko więcej niż projekt indywidualny na bazie tego projektu ma ktoś doświadczenie z tak dużymi przeróbkami

IMHO za dużo zmian. Prościej będzie narysować projekt od nowa (ja bym się teraz chyba na taki krok zdecydował).
Z modyfikacjami jest ciężko w tym domku - zmienisz coś drobnego w jednym miejscu a wyskoczą Ci dwie inne niespodziewane rzeczy. Np. jak podniesiesz fundamenty garażu będziesz też musiał podnieść jego strop - podłogę w pokoju nad nim, co z kolei spowoduje, że będziesz musiał mocno pogłówkować ze schodami i wejściem do tegoż pokoju (teraz wejście jest ze spocznika). Jak przesuniesz kominek za bardzo, to jego komin wyjdzie Ci na środku holu na poddaszu. Itd.

Łukasz789
23-07-2010, 16:23
Dziękuje ślicznie za odpowiedź.

weronika2277
23-07-2010, 19:18
Zastanawiam się czy schody nie są za ciemne, jest jakiś sposób by to zmienić, może połączyć z oknem dachowym. Jak myślicie?

michur
23-07-2010, 21:58
Zastanawiam się czy schody nie są za ciemne, jest jakiś sposób by to zmienić, może połączyć z oknem dachowym. Jak myślicie?

Przyłączam się do pytania :-) Myślałem o świetliku rurowym - to prawie koszt normalnego okna dachowego, więc nie wiem czy jest sens.

aniak25
23-07-2010, 22:00
Witam

Chciałam wam przede wszystkim bardzo podziękować za pomoc i podpowiedzi bo od maja strasznie marudziłam (i pewnie jeszcze będę :)) no ale dzięki wam zdecydowałam się np na dachówkę creatona z której jestem bardzo zadowolona, okna roto też bardzo mi się podobają, no i okna jezierski też super itd itp
Dziś zakończył się montaż okien, I etap hydrauliki łącznie z próba ciśnieniową. zdjęcia są w mojej galerii, brakuje tych z oknami i bramami garażowymi ale to już jutro. Ogólnie brnę do przodu w zaparte :)
Teraz będą tynki, jak się wyrobią na obecnej robocie to pod koniec przyszłego tygodnia. w połowie sierpnia wrócą hydraulicy i będą układać podłogówkę, zaraz po nich posadzki. a 3 września wyjeżdżamy na krótki urlop i zasłużony myślę odpoczynek i chciałabym właśnie aby sobie wszystko ładnie wyschło.

Teraz pytanie do tych co już mają to za sobą choć co prawda toczyła się dyskusja na 79stronie ale i tak kilku rzeczy nie wiem. Chodzi mi o tynki. Pytam w punktach bo łatwiej będzie odpowiedzieć.
1. Mam rozprowadzone kabelki ale nie mam protokołu odbioru, kierownik nie bardzo chce wpisać coś w dziennik a elektryk mówi, że on zrobi protokół ale po tynkach kiedy wrócą, zamontują skrzynkę i podprowadzą kabel do skrzynki w plocie, w której zresztą też nie ma jeszcze licznika.
2. mam zmontowane rury do wody i instalację co, w rurkach od wody jest już woda i robimy próbę ciśnieniową, panowie zmontowali też stelaże ale powiedzieli że jak chcę to mogą być dopiero na wylewce a ja nie wiem jak powinno być
3. za tynki pan policzył sobie 24 zł - gipsowe i 26zł cementowe (garaż, kotłownia, łazienki, pralnia) w cenie robota i materiał, pan mówił ze cement wychodzi drożej bo może i materiał tańszy ale więcej go schodzi, taka jest obecna cena - mam nadzieję, że uda mi się coś jeszcze wynegocjować.
4. w dolnej łazience będzie podwieszony sufit, no powiedzmy że 3/4 sufitu i zabudowa rur pionu kanalizacji oraz stelażu do wc, w górnej również zabudowa pionu, stelaży wc i bidetu razem z obudową komina wentylacyjnego, kiedy to powinnam zrobić, przed tynkami czy po?

na dziś to tyle pytań i jeśli ktoś może to proszę o odpowiedź.

pozdrawiam
Ania

greg123456
23-07-2010, 23:44
aniak25 wszystkie zabudowy robi sie dopiero po tynkach i posadzkach ze wzgledu na w szczegolnosci na wilgoc

Marlena&Marcin
24-07-2010, 08:39
Przyłączam się do pytania :-) Myślałem o świetliku rurowym - to prawie koszt normalnego okna dachowego, więc nie wiem czy jest sens.

Nie ma takiej potrzeby, wystarczy jedna lampka na bocznej ścianie.

michur
24-07-2010, 09:05
Przyłączam się do pytania :-) Myślałem o świetliku rurowym - to prawie koszt normalnego okna dachowego, więc nie wiem czy jest sens.

Nie ma takiej potrzeby, wystarczy jedna lampka na bocznej ścianie.


Właśnie pytanie jest o to, czy w ciągu dnia nie trzeba tej lampki zaświecać? Czy jest na tyle jasno, że da się dojść do pomieszczeń bez sztucznego oświetlenia zakładając, że drzwi na poddaszu nie będą miały przeszkleń?

pozdrowienia,
Michał

Marlena&Marcin
24-07-2010, 14:36
W dzien jest jasno, lampkę uzywamy tylko poźnym wieczorem.

michur
24-07-2010, 17:32
W dzien jest jasno, lampkę uzywamy tylko poźnym wieczorem.

Oki, dziękuję za rozwianie wątpliwości :-)

pzdr.
michał