PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

aniak25
06-10-2010, 18:41
Greg no rewelacja, wielkie dzięki właśnie o to mi chodziło, jak masz jeszcze jakieś zdjęcia takich newralgicznych punktów to wyślij mi proszę bo na fotosiku nie znalazłam.

pozdr.

greg123456
07-10-2010, 18:43
aniak25 to niestety nie sa moje zdjecia, to sa wyszukane z tego forum.

ToSz01
07-10-2010, 19:14
Witam
Dzisiaj klamka zapdła, projekt zakupiony.
Wybraliśmy Rodka w wersji 6P.
W poniedziałek zaczynamy adaptacje projektu u architekta.
Zmiany jakie planujemy nanieść to:
parter:
- likwidacja gabinetu
- likwidacja jednego słupa
- zmniejszenie okna w salonie
- likwidacja okna w kuchni, tego na ścianie z wykuszem
- przerobienie wykusza na kształt tego z wersji 6N i przedłużenie go z 90-130 cm
- likwidacja spiżarki
piętro:
- podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak (proszę o opinie, szczególnie już mieszkających czy podniesienie o jeden pustak wystarczy czy lepije dwa żeby zwiększyć ustawność pokoi)
To tyle na tą chwile, macie jakieś uwagi, rady, odnośnie ww. zmian

Pozdrawiam
Tomik

GABRIELKA08
07-10-2010, 22:05
o bede sledzic , bo ja kilka krokow wczesniej i takie dane mi bardzo potrzebne;) Pozdrawiam

mWilQ
08-10-2010, 10:28
Witam
Dzisiaj klamka zapdła, projekt zakupiony.
Wybraliśmy Rodka w wersji 6P.
W poniedziałek zaczynamy adaptacje projektu u architekta.
Zmiany jakie planujemy nanieść to:
parter:
- likwidacja gabinetu
- likwidacja jednego słupa
- zmniejszenie okna w salonie
- likwidacja okna w kuchni, tego na ścianie z wykuszem
- przerobienie wykusza na kształt tego z wersji 6N i przedłużenie go z 90-130 cm
- likwidacja spiżarki
piętro:
- podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak (proszę o opinie, szczególnie już mieszkających czy podniesienie o jeden pustak wystarczy czy lepije dwa żeby zwiększyć ustawność pokoi)
To tyle na tą chwile, macie jakieś uwagi, rady, odnośnie ww. zmian

Pozdrawiam
Tomik

Zmiany raczej standardowe. Ich efekt można zobaczyć na wielu zdjęciach dołączonych w galeriach rodomaniaków.
Od siebie dodam, że teraz po likwidacji gabinetu zamieniłbym miejscami drzwi tarasowe z oknem. Może wizualnie gorzej to wygląda, ale zdecydowanie uprościłoby to wyposażenie salonu. Chyba założycielka forum zdecydowała się na taki ruch, więc jeśli jeszcze zdjęcia są widoczne, to można zobaczyć jak to wygląda.
Przy moim usytuowaniu domu na działce, bardzo bym żałował usunięcie okna w kuchni przy wykuszu. Od frontu wpada mi mało światła, a z boku domu mam w planach ogród.

TAR
08-10-2010, 14:49
....

eniac
08-10-2010, 18:00
Czy możecie mi napisać jakiej grubości powinna być wełna do ocieplenia dachu na poddaszu?? i ile jej potrzeba??


A tak przy okazji wełny - buduje dom z tych białych pustaczków (zasze zapominam jak to sie nazywa:((( - w firmir gdzie sie zaopatruje w materiały sprzedawca mocno sugeruje mi ociepelnie domu wełną zamiast steropianu. Czy ktos tka moze robił??? czy bedzie z tego jakas korzyść?? Bo cenowa napewno nie....

P.S Jestm na etapie zakupu okien i zastanawiam sie czy okna do pokojów nad wykuszem (mam 2 szt) o szer. 110cm nie są za duże? Pokoje i tak sa doświetlone bo maja inne wyjścia balkonowe wiec może 90cm by wystarczyłoo? Co myslicie??

Pozdrrawiam Mariola

aga-gaga
09-10-2010, 19:48
Witam
Dzisiaj klamka zapdła, projekt zakupiony.
Wybraliśmy Rodka w wersji 6P.
W poniedziałek zaczynamy adaptacje projektu u architekta.
Zmiany jakie planujemy nanieść to:
parter:
- likwidacja gabinetu
- likwidacja jednego słupa
- zmniejszenie okna w salonie
- likwidacja okna w kuchni, tego na ścianie z wykuszem
- przerobienie wykusza na kształt tego z wersji 6N i przedłużenie go z 90-130 cm
- likwidacja spiżarki
piętro:
- podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak (proszę o opinie, szczególnie już mieszkających czy podniesienie o jeden pustak wystarczy czy lepije dwa żeby zwiększyć ustawność pokoi)
To tyle na tą chwile, macie jakieś uwagi, rady, odnośnie ww. zmian

Pozdrawiam
Tomik

Rodo 6p to bardzo fajny domek. Jeśli chodzi o ściane kolankową to wystarczy podnieść o jeden pustak,pokoje są wystarczająco ustawne a domek nie straci na wyglądzie.
My zdecydowaliśmy zostawić pokój nadole.Będzie to nasz pokój pogodnej starości za xxx lat. Jeszcze nie mieszkamy w rodosku i trochę to jeszcze potrwa ale ja wolałabym zamurować jedne drzwii do kuchnii niż likwidować okno.
U nas okna wprawione i wreszcie nie ma tych strasznych przeciągów na budowie. :)

kristos07
10-10-2010, 20:38
WITAM wszystkich na forum ,jestem nowym posiadaczem projektu rodka z podwójnym garażęm ,jestem na utapie fundamentów,teraz jeszcze tylko kanalizacja zasypka i wylewka na tym etapie kończę prace budowlane w tym roku, a mury zaczynamy w kwietniu,miał bym pytanie do'' aLiena01'' chodzi mi o wymiary drzwi na taras i okna, bardzo masz ładny domek ,pozdrawiam wszystkich na forum

aLien01
11-10-2010, 06:43
WITAM wszystkich na forum ,jestem nowym posiadaczem projektu rodka z podwójnym garażęm ,jestem na utapie fundamentów,teraz jeszcze tylko kanalizacja zasypka i wylewka na tym etapie kończę prace budowlane w tym roku, a mury zaczynamy w kwietniu,miał bym pytanie do'' aLiena01'' chodzi mi o wymiary drzwi na taras i okna, bardzo masz ładny domek ,pozdrawiam wszystkich na forum

Dzięki za opinie. Okno tarasowe mam 3 x 90 = 270cm. Nie wyobrażam sobie mniejszych czyli takich jak w projekcie. Polecam

ROSO
11-10-2010, 06:56
Cześć
W najbliższym czasie będę brał się za poddasze. Mam pytanie. Czy kładliście wate w tym powstałym stryszku nad górną łazienką i pokojami.
Z tego cow iem tam nie ma takiej ptrzeby. Prada to.

Ktoś z was pisał o oknach tych o szerokości 110 cm ja takie mam i nie pomniejszyłbym ich na te kiszkowane np 90cm.
Wygląd teraz jest super i światła dużo. Okna mam z EMPOLU. Każdy je podziwia . Do złudzenia przypominaja drewniane a wykonanie jest solidne.


Ile płaculiście za robbociznę poddasza.?

asia 2
11-10-2010, 07:17
Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie odnośnie ścianki kolankowej .Jaka jest jej wysokość po wykończeniu po dołożeniu 1 pustaka, bo my chcielibyśmy żeby wyszla ok 1 metra, mówią że wtedy jest w miarę ustawnie. Mam pytanie do TAR bo domek fajnie wygląda ile ma wysokośći ścianka w waszym domku? Pisałeś też o zmianie kąta dachu, czy wy coś zmienialiście w waszym domku odnośnie dachu bo nam fachowcy doradzili żeby przedłużyc troszkę dach po podniesieniu ścianki? pozdrawiam

aLien01
11-10-2010, 07:49
Cześć
W najbliższym czasie będę brał się za poddasze. Mam pytanie. Czy kładliście wate w tym powstałym stryszku nad górną łazienką i pokojami.
Z tego cow iem tam nie ma takiej ptrzeby. Prada to.

Ktoś z was pisał o oknach tych o szerokości 110 cm ja takie mam i nie pomniejszyłbym ich na te kiszkowane np 90cm.
Wygląd teraz jest super i światła dużo. Okna mam z EMPOLU. Każdy je podziwia . Do złudzenia przypominaja drewniane a wykonanie jest solidne.


Ile płaculiście za robbociznę poddasza.?

Witam
Ja dałem na stryszku jedną warstwę wełny między krokwie i na to nabiłem folię tą którą daje się pod dachówka. Jak nie dasz wełny to będzie tam wiatr wiał.

kristos07
11-10-2010, 19:40
dzięki Alien okno tarasowe będe miał takie same wymiary ja twoje,A Jakiej firmy masz okna ,mógłbyś zdradzić.... a masz może rolety zewnętrzne???
pozdrawiam i udanego weekendu...

sziferka
11-10-2010, 22:01
Witam,
Zaczełam budowe domu (z piwnicą) w kwietniu i wszytko szło (moze troche wolno, ale do przodu) dopóki nie zaczęły się "pytania do mnie".
czy toś mógłby mi pomóc i wysłać schemat elektryki? bo mam mętlik w głowie, elektryk zapyatł sie gdzie chce mieć kontakty /oswietlenie, ale ja ogólnie nie wiem , wszedzie dalabym po kontakcie , dwóch no i cos na srodku do swiatla, nie mam zielonego pojecia, moze macie jakie sugestie. No i mam pytanie gdzie macie umieszczone skrzynki/rozdzielnie? pozdrawiam Anna ([email protected])

aLien01
12-10-2010, 06:33
dzięki Alien okno tarasowe będe miał takie same wymiary ja twoje,A Jakiej firmy masz okna ,mógłbyś zdradzić.... a masz może rolety zewnętrzne???
pozdrawiam i udanego weekendu...

Okna mam Avante bez rolet

Cecil
12-10-2010, 06:59
Witam,
Zaczełam budowe domu (z piwnicą) w kwietniu i wszytko szło (moze troche wolno, ale do przodu) dopóki nie zaczęły się "pytania do mnie".
czy toś mógłby mi pomóc i wysłać schemat elektryki? bo mam mętlik w głowie, elektryk zapyatł sie gdzie chce mieć kontakty /oswietlenie, ale ja ogólnie nie wiem , wszedzie dalabym po kontakcie , dwóch no i cos na srodku do swiatla, nie mam zielonego pojecia, moze macie jakie sugestie. No i mam pytanie gdzie macie umieszczone skrzynki/rozdzielnie? pozdrawiam Anna ([email protected])
Zawsze podstawowy projekt elektryki masz w projekcie,
tu na forum ciezko bedzie o osobny projekt elektryki, kążdy robił w miarę swoich potrzeb - ja np mam 16 gniazdek w salonie :)
NO i zależy czy chcesz światło rozproszone czy planujesz zyrandole.
Poproś elektryka o sugestie.

kristos07
13-10-2010, 19:57
dzięki aLien za odpowiedz,

aniak25
14-10-2010, 11:43
mam dylemat i może będziecie mogli mi pomóc

otóż mam skopany balkon ten nad wykuszem, nie mogłam dać na niego styro i wylewki bo za mała jest wysokość do progu. Dajemy tam płytę wedi balco ale pod nią jeszcze styropian 4cm no i pod balkon też. I nie wiem właśnie jaki dać najlepiej. Wiem że twardy musi być, może być taki jak na fundament eps100 czy lepiej eps 200 czy yetico aqua. Na osłonę fundamentu dawałam izoterm więc może ciągnąć tym już cały domek?

TAR
14-10-2010, 14:16
....

Iwona&Tomek
17-10-2010, 19:56
Pytanie do osób, które powiększyły salon o gabinet:

Mamy problem - gdzie umieścić telewizor ? Najpierw chcieliśmy zrezygnować z kominka i telewizor dać na komin.
Później zrezygnowaliśmy z tego, bo żal nam się zrobiło kominka. Tak więc obecnie tv ma wisieć na ścianie, przeciwległej do wykusza.
Jednak zastanawiamy się czy to wygodnie rozwiązanie. Jesteśmy na etapie hydrauliki, więc wszelkie ciężkie przeróbki wchodzą
jeszcze w grę. Czy możecie nam doradzić, gdzie dziś umieścilibyście telewizor ?

szpros
18-10-2010, 00:04
Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie odnośnie ścianki kolankowej .Jaka jest jej wysokość po wykończeniu po dołożeniu 1 pustaka, bo my chcielibyśmy żeby wyszla ok 1 metra, mówią że wtedy jest w miarę ustawnie. Mam pytanie do TAR bo domek fajnie wygląda ile ma wysokośći ścianka w waszym domku? Pisałeś też o zmianie kąta dachu, czy wy coś zmienialiście w waszym domku odnośnie dachu bo nam fachowcy doradzili żeby przedłużyc troszkę dach po podniesieniu ścianki? pozdrawiam

Ja mam u siebie trzy bloczki suporeksu i na nich wieniec 28 cm - wychodzi 1 m + murłata 14 cm + krokiew po skosie też kilkanaście cm i minus podłoga 12 cm = około 112 cm( .....chyba mam wyższą niż chciałem.....) No to dom z piętrem a nie z poddaszem mi wyszedł ...hi hi.

aLien01
18-10-2010, 06:43
Witam

Iwona&Tomek szczerze to nie widzę innego miejsca na TV jak ściana naprzeciwko wykusza. Mieszkam od 3 miesięcy i nadal nie widzę innego miejsca, a kącik TV był moim konikiem.

TAR
18-10-2010, 07:51
.....

metii
18-10-2010, 10:42
Pytanie do osób, które powiększyły salon o gabinet:

Mamy problem - gdzie umieścić telewizor ? Najpierw chcieliśmy zrezygnować z kominka i telewizor dać na komin.
Później zrezygnowaliśmy z tego, bo żal nam się zrobiło kominka. Tak więc obecnie tv ma wisieć na ścianie, przeciwległej do wykusza.
Jednak zastanawiamy się czy to wygodnie rozwiązanie. Jesteśmy na etapie hydrauliki, więc wszelkie ciężkie przeróbki wchodzą
jeszcze w grę. Czy możecie nam doradzić, gdzie dziś umieścilibyście telewizor ?

My telewizor zaplanowaliśmy na ścianie koło wykusza. Na początku miał się on znajdować na ścianie naprzeciwko wykusza ale zależało nam na dużym narożniku, dlatego w tym miejscu będzie stał duży narożnik w kształcie litery U, a telewizor obok wykusza. Zobaczymy ja to wyjdzie w praktyce. Na wszelki wypadek zostawiliśmy dodatkowe gniazdka i gniazdo antenowe za narożnikiem.

ROSO
18-10-2010, 12:22
Czesć
mWilq czy Ty budujesz gdzieś w okolicach Wrocławia.
Pytam bo ja stawiam Rodosa w Jordanowei Śląskim.
A pytam bo czytałem Twoje info dotyczace materiałów na poddasze.
Zastanawiam się czy samemu trochę tego etapu nie robić.
Jaki był Wasz koszt całego poddasza łącznie z działówkami z GK?

Mi wychodz. że to jakieś 7 tys za robotę + materiał swoją drogą.

mWilQ
18-10-2010, 18:49
Czesć
mWilq czy Ty budujesz gdzieś w okolicach Wrocławia.
Pytam bo ja stawiam Rodosa w Jordanowei Śląskim.
A pytam bo czytałem Twoje info dotyczace materiałów na poddasze.
Zastanawiam się czy samemu trochę tego etapu nie robić.
Jaki był Wasz koszt całego poddasza łącznie z działówkami z GK?

Mi wychodz. że to jakieś 7 tys za robotę + materiał swoją drogą.

Cześć, zgadza się, buduję rodo z jednym garażem koło Oleśnicy.
Na poddaszu i na parterze mam zrobione ściany działowe z ytonga 10cm. Wykonywali je murarze w cenie wszystkich prac ziemnych i murarskich (25tyś).
Wycenę pozostałego materiału udostępniła Ania (również z Wrocławia), więc ceny będą prawdziwe dla naszego regionu. Znajdziesz je kilka postów wyżej.
Ja teraz czekam aż przeschną wylewki i zabieram się za izolację poddasza i od razu za regipsy na sufity.

sziferka
18-10-2010, 21:05
dzieki za odpowiedz, ale 16 gniazdek w salonie, ja Cię kręce...duzo masz chyba sprzętów...ja bedę miała tylko tv, lampkę i radio ewentualnie;). A tak na poważnie to gdzie masz/cie umieszczony kaloryfer w kuchni? Czy oby na pewno jest on potrzebny?(ja palnuje zabudować wszystkie ściany na wyokości "pod oknami"- i nie wiem gdzie umieścic grzejnik) No i gdzie najlepiej umieścić tzw "korki"( rozdzielnik)?

Cecil
19-10-2010, 06:42
tylko w kuchni i w obydwu łazienkach będzie podłogówka, zatem w kuchni ściennego grzejnika nie planuje

u mnie salon będzie tętnić życiem, tv, w miejscu gabinetu kącik komputerowy ( w planach projektor na scianę), w jadalni też mam wpięcie do sieci komputerowej i gniazdka pod laptopa. Ogólnie na pewno tyle gniazdek się przyda.

u mnie rozdzielnik jest w wiatrołapie, mam go w aktualnym domu w tym miejscu i się sprawdza, więc nie eksperymentuje

Oliwkowo
19-10-2010, 15:35
Witam,
A ja mam pytanie do tych co są juz na etapie końcowym, ile kosztowały Was schody?
Jestem na etapie szukania schodów, mam juz wstepne wyceny, ale nie wiem czy to duzo czy mało.
Wycenili mi schody dębowe na 7600 z barierkami i montażem. Proszę o komentarze. Z góry dzieki za pomoc.

Gosik21
19-10-2010, 15:45
Witam,
Wybaczcie, ja nie na temat, ale właśnie wczoraj skończylismy elewację i wpadłam się pochwalić. Wrzucę tylko dwa zdjątka, więcej jest w moim albumie, zapraszam:)

Zrobiony na szaro:

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/elewacja.JPG

I nasze bonie z drugiej strony wykusza, najbardziej pracochłonny element elewacji:

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/bonie.JPG

Pozdrawiam!

Gosik21
19-10-2010, 16:06
Witam,
A ja mam pytanie do tych co są juz na etapie końcowym, ile kosztowały Was schody?
Jestem na etapie szukania schodów, mam juz wstepne wyceny, ale nie wiem czy to duzo czy mało.
Wycenili mi schody dębowe na 7600 z barierkami i montażem. Proszę o komentarze. Z góry dzieki za pomoc.

U nas jeszcze schody nie zrobione. Miałam pierwszą wycenę na 13800, w tym flizy na podstopnicach, stopnie dębowe, barierki stalowe. Szukam dalej...

Marlena&Marcin
19-10-2010, 16:19
Witam,
A ja mam pytanie do tych co są juz na etapie końcowym, ile kosztowały Was schody?
Jestem na etapie szukania schodów, mam juz wstepne wyceny, ale nie wiem czy to duzo czy mało.
Wycenili mi schody dębowe na 7600 z barierkami i montażem. Proszę o komentarze. Z góry dzieki za pomoc.

jak to dębina to uważam, że biorą taniutko :)) brać i się nie zastanawiać :)
A barierki też drewniane? My mamy schody i barkierki w dębinie i wygląda masywnie i okazale :) więc polecam.

irba
19-10-2010, 16:49
Witam!
Czy ktoś budował ten dom na podkarpaciu?

szpros
19-10-2010, 23:19
Pomocy !
Jaka cegła klinkierowa na komin ( kolor i firma ) pasowałaby do mojego rodka z dachówką robena kasztanową?
Mam na oku KOSMO Wienerberger pełna za 5,10 zł szt. po targu - drogo ale śliczna.
Macie jakieś inne typy???

Opaska już czeka a cegiełki nie ma.

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1010/pazdzm01990a5.jpg (http://wgrajfoto.pl)

TAR
20-10-2010, 09:57
....

TAR
20-10-2010, 10:01
.....

Iwona&Tomek
20-10-2010, 12:55
Witam

Iwona&Tomek szczerze to nie widzę innego miejsca na TV jak ściana naprzeciwko wykusza. Mieszkam od 3 miesięcy i nadal nie widzę innego miejsca, a kącik TV był moim konikiem.

Mamy kolejny pomysł na kącik TV, a w zasadzie na ścianę TV. Co powiecie na to :
1. Zamurować wejście do kuchni obok wykuszu.
2. Telewizorek wędruje sobie na nową ściankę, a do kuchni wejście będzie w korytarzu, nad holem.

+ lepsza widoczność telewizora dla siedzących na wypoczynku

- dłuższa trasa kuchnia - stół,
- jedzący w wykuszu nie będą mogli oglądać TV.

I jak ?

michur
20-10-2010, 13:23
Mamy kolejny pomysł na kącik TV, a w zasadzie na ścianę TV. Co powiecie na to :
1. Zamurować wejście do kuchni obok wykuszu.
2. Telewizorek wędruje sobie na nową ściankę, a do kuchni wejście będzie w korytarzu, nad holem.
[..]

Wydaje mi się, że wtedy "jadalnia" będzie idealnie na linii kanapa - tv. Czy może jakoś inaczej planujecie jadalnie?

Ja mam chyba jakieś "zboczenie" (fobię czy jak to nazwać) polegające na tym, że nie lubię mieszać funkcji mieszkania (a już na pewno nie "zaburzać" części wypoczynkowej). Na przykładzie naszej salono-jadalni: siedząc sobie na kanapie ustawionej tak jak przykładowa w projekcie Archonu "nie zauważam" (za duży kąt patrzenia) kuchni ani tej pseudo jadalni - czyli wszystko gra, jest to jakoś logicznie poukładane. Natomiast siedząc po przeciwnej stronie wykusza będę widział i TV i stół obiadowy i kuchnię. Będzie mi ten widok "siadał" na psychice ;-) Czy ktoś mnie rozumie? Czy muszę się już udać do specjalisty od głowy? ;-)
W naszym przypadku, po długich rozważaniach układ salonu zostawiliśmy (planujemy zostawić) mniej więcej tak jak w projekcie (mamy też gabinet).

artek-
21-10-2010, 07:25
Jak oceniacie, czy cena ok 40000 PLN to dobra cena za sama robocizne za taki zakres prac:
- Pelna instalacja elektryczna (prad, tv, alarm),
- Pelna instalacja wod, kan, gaz z podlogowka na dole,
- Wylewki,
- Adaptacja poddasza z ociepleniem,
- Gladzie z przygotowaniem pod malowanie
- Zabudowa kominka,
- Obrobka schodow, drzwi i innych do przejscia w stan wykonczeniowy.
- Instalacja rekuperatora
40000 PLN za wszystko bez materialow.

Ile do tego moga wyjsc materialy (bez rekuperatora)? Gdzies drugie tyle?

netka&grzes
21-10-2010, 15:47
Witam!
Czy ktoś budował ten dom na podkarpaciu?

My budujemy w okolicach Leżajska ;)

mWilQ
21-10-2010, 19:26
Jak oceniacie, czy cena ok 40000 PLN to dobra cena za sama robocizne za taki zakres prac:
- Pelna instalacja elektryczna (prad, tv, alarm),
- Pelna instalacja wod, kan, gaz z podlogowka na dole,
- Wylewki,
- Adaptacja poddasza z ociepleniem,
- Gladzie z przygotowaniem pod malowanie
- Zabudowa kominka,
- Obrobka schodow, drzwi i innych do przejscia w stan wykonczeniowy.
- Instalacja rekuperatora
40000 PLN za wszystko bez materialow.

Ile do tego moga wyjsc materialy (bez rekuperatora)? Gdzies drugie tyle?

Sumowałeś kwoty po otrzymaniu ofert, czy znalazłeś tak wszechstronną ekipę?
-moja instalacja elektryczna i inteligentna ok 250 punktów kosztowała mnie: 7tyś.
-instalacja wodno-kanalizacyjna, instalacja co, przygotowanie kotłowni: 6.8tyś.
-wylewki z balkonami: 2,2tyś
-ocieplenia i zabudowy poddasza jeszcze nie robiłem
-mam tynki cem-wapno i je od razu maluję (gładziowanie to jak dobrze pamiętam ok 10zł za metr)
-zabudowę kiminka miałem wycenę od fachowców zajmujących się tylko tym na 4,5tyś (odpuściłem, wolę zlecić ekipie od wykończeniówki za przynajmniej 2x taniej)
-obróbka schodów i drzwi - co przez to rozumiesz?
-instalacja rekuperatora - nie mam ale wycenę miałem na 3,7tyś
podsumowując: 24,2tyś bez gładzi, poddasza
czy to dużo, czy mało sam możesz ocenić

Materiałów za 40tyś raczej nie kupisz, chociaż patrząc na rozstrzał cenowy, to kto wie. Jednak obstawiałbym znacznie wyższą kwotę za drugą część inwestycji.

irba
23-10-2010, 20:14
Pytanie do osób, które powiększyły salon o gabinet:

Mamy problem - gdzie umieścić telewizor ? Najpierw chcieliśmy zrezygnować z kominka i telewizor dać na komin.
Później zrezygnowaliśmy z tego, bo żal nam się zrobiło kominka. Tak więc obecnie tv ma wisieć na ścianie, przeciwległej do wykusza.
Jednak zastanawiamy się czy to wygodnie rozwiązanie. Jesteśmy na etapie hydrauliki, więc wszelkie ciężkie przeróbki wchodzą
jeszcze w grę. Czy możecie nam doradzić, gdzie dziś umieścilibyście telewizor ?

Witam Iwona&Tomek
Chodź my jesteśmyna etapie załatwiania papierów to już zaplanowaliśmy jak będzie wyglądałnasz salon.Tak jak wy powiększymy go o gabinet,zamurujemy ścianę do kuchni (będzie ona bardziej ustawna - miejsce na stół) i w tym miejscu będzie TV ,.Dzięki temu cześć wypoczynkowa będzie przy kominku. W cześci po gabinecie będzie część jadalniana :stół i 8-10 krzeseł. Innych rozwiązań niebierzemy pod uwagę.Dla mnie bez sęsu rozwiązaniem jest przenoszenie części wypoczynkowej z dala od kominka.
Pozdrawiam

Ps.
Zlikwiduję również drugie okno w kuchni ponieważ chcę wysoką zabudowę na jednej ścianie

Iwona&Tomek
23-10-2010, 21:15
irba - niezły pomysł z tą jadalnią w "części gabinetowej" !!! Tak też zrobimy.

Okno w kuchni też zlikwidowaliśmy. To na ścianie z wykuszem.

eniac
24-10-2010, 12:54
Mamy kolejny pomysł na kącik TV, a w zasadzie na ścianę TV. Co powiecie na to :
1. Zamurować wejście do kuchni obok wykuszu.
2. Telewizorek wędruje sobie na nową ściankę, a do kuchni wejście będzie w korytarzu, nad holem.

+ lepsza widoczność telewizora dla siedzących na wypoczynku

- dłuższa trasa kuchnia - stół,
- jedzący w wykuszu nie będą mogli oglądać TV.

I jak ?
Ja mysle podobnie. Mam plan zamurować to wejście z waszej kuchni do salonu, zostawiając delikatna wnekę zeby tv sie zmiescił i jaks szafka pd spodem.
Dodam tylko ze ja kuchne mam zamieniona miejsce z gabinetem, ale to już był prywatny wybór bo tak mi bardziej pasuje:)

pozdrawiam Mariola.

eniac
24-10-2010, 13:04
Witam wszystkich .

U nas prace stanęły w martwym punkcie czytaj DACH. Jakieś fatum nad tym dachem naszym zawisło i nie możemy ruszyć z miejsca. W wakacje jak było drzewo do kupna to nie mialiśmy jeszcze uruchomionego kredytu, potem wystawił nas gość od drzewa i po miesiącu zwłoki przyznał się że nic z tego nie będzie bo kupił fatalne drzewo... Za trzecim podejściem udało sie kupić szybko i nawet tanio jak na ten okres - za to jak przyszli wykonawcy dachu stwierdzili że drzewo przegnite i ze oni z tego dachu nie zrobią..:((((( Udało się odzysakc kasę - ale za to 1500w placy za expresową wycinkę w innym tartaku......
Po prostu załamanie nerwowe....

Ale abstrachując od tego poradźcie proszę czy najpierw powinnam zrobić prąd czy wstawić okna??? Bo mamy z mężem małe zgrzyty....

pozdrawiam MAriola

ktosiek
24-10-2010, 14:31
Witam wszystkich .

U nas prace stanęły w martwym punkcie czytaj DACH. Jakieś fatum nad tym dachem naszym zawisło i nie możemy ruszyć z miejsca. W wakacje jak było drzewo do kupna to nie mialiśmy jeszcze uruchomionego kredytu, potem wystawił nas gość od drzewa i po miesiącu zwłoki przyznał się że nic z tego nie będzie bo kupił fatalne drzewo... Za trzecim podejściem udało sie kupić szybko i nawet tanio jak na ten okres - za to jak przyszli wykonawcy dachu stwierdzili że drzewo przegnite i ze oni z tego dachu nie zrobią..:((((( Udało się odzysakc kasę - ale za to 1500w placy za expresową wycinkę w innym tartaku......
Po prostu załamanie nerwowe....

Ale abstrachując od tego poradźcie proszę czy najpierw powinnam zrobić prąd czy wstawić okna??? Bo mamy z mężem małe zgrzyty....

pozdrawiam MAriola
No to nieciekawie, współczuję. A co do kolejności, to lepiej okna, bo kabelki to mogą zginąć.

eniac
24-10-2010, 17:19
Gratulacje śliczny efekt:)) Mozesz mi zdradzic jakiego koloru są okna?

pozdrawiam mariola

mWilQ
25-10-2010, 09:49
ktosiek: w jakim programie robiłeś wizualizacje?
eniac: okna również potrafią wyjść z budowy :/

Iwona&Tomek
25-10-2010, 10:23
Ale abstrachując od tego poradźcie proszę czy najpierw powinnam zrobić prąd czy wstawić okna??? Bo mamy z mężem małe zgrzyty....
pozdrawiam MAriola

Zdecydowanie okna no i drzwi wejściowe - chociaż tymczasowe - na sąsiedniej budowie jakieś gnojki dla zabawy powyrywali instalację.
Nie było tam okien ani drzwi. A kabelki były co kawałek przymocowane gipsem...

Co do dachu - współczuję, zwłaszcza z uwagi na porę roku. U nas z kolei tartak spisał się bdb, ale za to cieśla... Szkoda gadać, robił konstrukcję dachu jakieś 6 tygodni!

ktosiek
25-10-2010, 16:52
ktosiek: w jakim programie robiłeś wizualizacje?
eniac: okna również potrafią wyjść z budowy :/

Pro100.

Oczywiście, że tak, mogą, ale jak wstawisz okna i drzwi (chociażby tymczasowe jak ja), to masz większą pewnośc. No i chociazby ustrzeć się można przed głupimi wybrykami, tak jak pisał/a Iwona&Tomek

irba
25-10-2010, 20:49
Witam netka&grzes !
Widziałam na forum,że powiększyliście salon o pokój.My też chcemy tak zrobić. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda salon po takich zmianach. Czy jest to możliwe?

mWilQ
26-10-2010, 17:42
Mam prośbę, możecie mi napisać, ile kosztuje materiał i robocizna za opierzenie balkonów?
Chodzi mi o blachę i silikon (kolor czarny).
Mam powiększone balkony: tył 120cm, przód 140-150, lukarna 140

80mariusz80
27-10-2010, 10:03
Pytanie do osób, które powiększyły salon o gabinet:

Mamy problem - gdzie umieścić telewizor ? Najpierw chcieliśmy zrezygnować z kominka i telewizor dać na komin.
Później zrezygnowaliśmy z tego, bo żal nam się zrobiło kominka. Tak więc obecnie tv ma wisieć na ścianie, przeciwległej do wykusza.
Jednak zastanawiamy się czy to wygodnie rozwiązanie. Jesteśmy na etapie hydrauliki, więc wszelkie ciężkie przeróbki wchodzą
jeszcze w grę. Czy możecie nam doradzić, gdzie dziś umieścilibyście telewizor ?

Mamy podobna sytuacje, powiekszylismy salon kosztem gabinetu. Telewizor planujemy dac przy kominku, na sciane (zamknelismy kuchnie scianka).

80mariusz80
27-10-2010, 10:18
nie przeglądaliśmy tych pomp ale zapewne też posiadaja automatykę.. a co zrobisz jak wyłącza Ci prąd w razie jakies awarii..? Również mieszkamy na wsi... i w zimie czasami zdarzał się braki pradu po kilka/kilkanaście godzin.. zawsze ratował nas kominek.. poza tym nie raz w zimie słyszało się, że ludzie nie mieli prądu po kilka dni/tygodni.. macie jakąs alternatywę nie-prądową?

Ja mam zamiar kupic piec firmy SEKO. 2 w 1. Link: http://www.seko.pl/seko-kotly-piece-co/kociol_co_podwojny_eko2wj.html. Mieszkam rowniez na wsi i z piecem na ekogroszek po prostu sie nie da. Zawsze sie cos spala. To kartony, to chrust... I mam alternatywe, jak mi sie spieprzy jeden to pale drugim. No i jestem niezalezny od pradu : ))

80mariusz80
27-10-2010, 10:29
Witam
Dzisiaj klamka zapdła, projekt zakupiony.
Wybraliśmy Rodka w wersji 6P.
W poniedziałek zaczynamy adaptacje projektu u architekta.
Zmiany jakie planujemy nanieść to:
parter:
- likwidacja gabinetu
- likwidacja jednego słupa
- zmniejszenie okna w salonie
- likwidacja okna w kuchni, tego na ścianie z wykuszem
- przerobienie wykusza na kształt tego z wersji 6N i przedłużenie go z 90-130 cm
- likwidacja spiżarki
piętro:
- podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak (proszę o opinie, szczególnie już mieszkających czy podniesienie o jeden pustak wystarczy czy lepije dwa żeby zwiększyć ustawność pokoi)
To tyle na tą chwile, macie jakieś uwagi, rady, odnośnie ww. zmian

Pozdrawiam
Tomik

UWAGI:
1) dzwigasz scianke kolankowa, uwaga zmiany w materialach: wydluzaja Ci sie jetki. Podnosi Ci sie rowniez okno dachowe, zalecam otwieranie u dolu bo nie siegniesz do gory. Podnieslismy scianke kolankowa o 2 maksy, czyli +50cm +wieniec +murlata.
2) nasz kierownik nie zgodzil sie na likwidacje slupa (gabinet zlikwidowalismy) gdyz spelnia on wazna role konstrukcyjna - podtrzymuje wiezbe (platew). A wiezba w rodku jest dosc solida, sama platew 16x20cm biegnaca przez cale poddasze.
3) okno w kuchni rowniez zlikwidowalismy (jedno), polecam, gdyz kuchania nie jest zbyt wielka (zamknelismy ja)
4) podpiwniczylismy garaz (mamy 100% domu podpiwniczone) i zrobilismy tam kotlownie. Dodatkowo wyjscie po schodach na zewnatrz i otwor w scianie jako zsyp na wegiel.
5) zrezygnowalismy z dodatkowego kominka wentylacyjnego dla garazu. Dodatkowy koszt i to bez sensu. Zamiast tego mamy otwory w scianiach garazu, dwa, po przekatnej - jeden u dolu i jeden u gory. Zalecam ten u dolu przy bramie, a drugi u gory w schowku za scianka w garazu.
6) zmniejszylismy tez okno w gabinecie (salonie), na wymiarowo te same same co w kuchni.
7) na poddaszu, jest wyjscie na balkon z dwoch pokoi za pomoca 3 drzwi. Srodkowe drzwi zostawilismy, boczne zamienilismy na okna.
Pozdrawiam.

80mariusz80
27-10-2010, 10:36
Potrzebne mi sa szacunkowe koszta wodkan w rodku6p lub innych wersjach. W przyszlym roku planuje zrobic wodkan i jestem ciekawy czy mi starczy kasy... Ile zaplaciliscie za Wasze polaczenie i co bylo w cenie?

Cecil
27-10-2010, 10:45
Potrzebne mi sa szacunkowe koszta wodkan w rodku6p lub innych wersjach. W przyszlym roku planuje zrobic wodkan i jestem ciekawy czy mi starczy kasy... Ile zaplaciliscie za Wasze polaczenie i co bylo w cenie?

jestem juz umówiona z wykonawcą
woda + kanalizacja + ogrzewanie - za wszystko 25 tys.

W tym mateirały i robocizna
grzejniki (jeszcze nie ustalone dokładnie jakie - są 3 rodzaje do wyboru), podłogówka w kuchni i w łazienkach, piec uniwersalny na wszystko tzw. śmieciuch.

Wszystko w pex oprócz ogrzewania (pex tylko w podłogówce)

Na całość gwaranacja 5 lat i serwis
Faktura na 8% VAT

Wypuszczone piony do solarów.
Nasz rodo to 6P G2

80mariusz80
27-10-2010, 10:52
Dzieki Cecil za szybka odpowiedz. W cenie bylo podlaczenie do kanalizacji czy macie szambo bezodplywowe (beton/plastik-w cenie?)? Deszczowke zbieracie czy do kanalizy? W jakim wojewodztwie takie ceny?

Cecil
27-10-2010, 11:05
Dzieki Cecil za szybka odpowiedz. W cenie bylo podlaczenie do kanalizacji czy macie szambo bezodplywowe (beton/plastik-w cenie?)? Deszczowke zbieracie czy do kanalizy? W jakim wojewodztwie takie ceny?

ja jestem z dolnego śląska
a wode i kanalizacje mamy juz w domu, w trakcie budowy rozłożyliśmy już rury pod chudziakiem, wiec to już jest zrobione

80mariusz80
27-10-2010, 11:43
- dłuższa trasa kuchnia - stół,
- jedzący w wykuszu nie będą mogli oglądać TV.

I jak ?

Iwona a co to za minus "jedzacy w wykuszu nie beda mogli ogladac TV" ? : ) Jak dla mnie to plus; bo kiedys cala rodzina siadala do posilku razem i rozmawiala miedzy soba; dzisiaj to ten siedzi na necie, ten musi zjesc przed telewizorem bo akurat nie moze tego przegapic, itp, itd.
Ja chce dac maly stolik do kuchni (przystawic do sciany odgradzajacej od salonu) i przez tydzien tam cos zjesc... Wspolne i wieksze obiady planuje albo przy stoliczku w wykuszu albo przy stole w byłym gabinecie. : ) Pozdrawiam.

80mariusz80
27-10-2010, 11:52
Witam wszystkich .
ale abstrachując od tego poradźcie proszę czy najpierw powinnam zrobić prąd czy wstawić okna??? Bo mamy z mężem małe zgrzyty....
pozdrawiam MAriola

Ja po SSO robie okna i drzwi balkonowe, bez drzwi glownych i bramy, ze wzgledu na koszty i mozliwosc ich uszkodzenia podczas dalszych prac. Potem wodkan i czesciowo wylewki (tam gdzie bedzie podlogowka). Nastepnie elektryka. Kto ma pieniadze, moze robic elektryke rownoczesnie z hydraulika, zwlaszcze jesli przeprowadza to jeden wykonawca.

aniak25
27-10-2010, 16:13
Mam prośbę, możecie mi napisać, ile kosztuje materiał i robocizna za opierzenie balkonów?
Chodzi mi o blachę i silikon (kolor czarny).
Mam powiększone balkony: tył 120cm, przód 140-150, lukarna 140

Pobijam bo sama jestem ciekawa. Przy okazji kto robi takie obróbki? My mamy trochę zepsuty balkon nad wykuszem więc nie ma tak wylewki tylko styro i płyta wedi w związku z tym wogle nie wiem jak zrobić to opierzenie i co jeszcze gorsze jak przymocować barierki później. Wypadało by chyba do czoła balkonu albo do spodu. Podpowiedzcie jeśli się orientujecie w temacie bo nie chciałabym żeby mo potem coś zaciekało. balkon nad wejściem jest już w porządku i ma normalną wylewkę. Z tyłu wogle nie ma bo zamieniliśmy go na okna.

Konto usunięte na żądanie
27-10-2010, 19:52
Witam.

Muszę się wreszcie pochwalić, że zwyciężyliśmy bój z wodą gruntową :)

Ława wylana.
Czas operacyjny kopania (kopanie ręczne) 2h, w sumie od godz 8:00 do 13:30.

Na nasze ławy poszło 20m3 betonu i 1h pracy pompy+1h na dojazd

A oto efekt:

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/lawa.jpg

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/lawa1.jpg

mWilQ
27-10-2010, 22:35
Pobijam bo sama jestem ciekawa. Przy okazji kto robi takie obróbki? My mamy trochę zepsuty balkon nad wykuszem więc nie ma tak wylewki tylko styro i płyta wedi w związku z tym wogle nie wiem jak zrobić to opierzenie i co jeszcze gorsze jak przymocować barierki później. Wypadało by chyba do czoła balkonu albo do spodu. Podpowiedzcie jeśli się orientujecie w temacie bo nie chciałabym żeby mo potem coś zaciekało. balkon nad wejściem jest już w porządku i ma normalną wylewkę. Z tyłu wogle nie ma bo zamieniliśmy go na okna.

Ostatecznie dałem 700 zł za materiał, wygięcie i założenie za wszystkie trzy balkony (robi mi to wykonawca od elewacji). Czy to dużo, czy mało nie wiem. Jak zadzwoniłem do dekarza, bo tylko on mi się skojarzył z obróbką blacharską, to mi krzyknął robocizny ok 200zł za balkon więc już dłużej nie kombinowałem. Dzisiaj coś czytałem na forum, że w sumie nie trzeba robić opierzenia, bo podobno wystarczy dobrze położyć płytki. Ja się nie znam - robię. Na walane posadzki planuje jeszcze folie w płynie i później jakie mrozoodporne kafle i elastyczną fugę.
Jak nie będzie śniegu, to zrobię to jeszcze w tym roku.
P.S. Ania jak Ci idą prace? Ostatnio wybrałem się na Czajkowskiego z myślą, że gdzieś dojrzę znajomą budowlę, ale niestety nie znalazłem. W którym dokładnie miejscu się budujesz?

aniak25
28-10-2010, 07:44
mWilQ

Dzięki za informację o tej obróbce, mam nadzieję że jakoś da się u mnie zrobić tak żeby nie ciekło mi potem. Ja na tych płytach wedi daję taką matę też z tej firmy, która jest odporna na wodę i się to wywija na mur potem przyjdzie elewacja wiec będzie to przykryte styro 15cm wiec szczelne. Nie wiem czy dawać folie w płynie jeszcze pod kafle?

No nie możliwe, że nikt nie może znaleźć mojej budowy, dostawcy nie mieli problemu ;) Moja budowa jest troszkę ukryta bo za domem stojącym przy ulicy, dokładnie na wylocie ze Staffa, lub jak kto woli z boku/tylu osiedla koszarowa. Zapraszam w odwiedziny. Ogólnie mamy mały przestój ale kładziemy kafle w garażu i kotłowni żeby wstawić piec i grzać przez zimę bo elewacji nie będziemy w stanie zrobić. Kończymy ocieplać poddasze więc będzie już gotowe do malowania czy robienia podłóg. Na razie o tym nie myślę bo walczę o wodę :) a to pochłania i nerwy i kasę.

Blacky
28-10-2010, 20:12
Witam.

Muszę się wreszcie pochwalić, że zwyciężyliśmy bój z wodą gruntową :)

Ława wylana.

Cieszę się bardzo, że udało się w końcu Wam zacząć. Zaczynaliśmy mniej więcej w jednym czasie i pomyślałam sobie, że będziemy się wzajemnie dopingować. Ale zrobił Wam się poślizg i trochę Was wyprzedziliśmy. Ale i tak mniej więcej będziemy równo szli więc będę Was podglądać. Tylko, że dziennik swój zaniedbujecie...

Blacky
30-10-2010, 13:08
Jeju, nikt tu nie zagląda?
U nas właśnie przygotowują szalunki do wylania stropu. I w związku z tym mam pytanie:
czy przygotowanie szalunków i zbrojenia nad samym domem (nad garażem już zalane) zajmuje tak dużo czasu. U nas trwa to już 5 dni roboczych + sobota (pracują krócej) i jeszcze planują 1,5 dnia to robić. Przełożyliśmy zalanie już na środę i się denerwuję, że będzie deszcz i betoniara nie dojedzie:(
U Was też tak długo to trwało?

aga-gaga
30-10-2010, 22:55
Jeju, nikt tu nie zagląda?
U nas właśnie przygotowują szalunki do wylania stropu. I w związku z tym mam pytanie:
czy przygotowanie szalunków i zbrojenia nad samym domem (nad garażem już zalane) zajmuje tak dużo czasu. U nas trwa to już 5 dni roboczych + sobota (pracują krócej) i jeszcze planują 1,5 dnia to robić. Przełożyliśmy zalanie już na środę i się denerwuję, że będzie deszcz i betoniara nie dojedzie:(
U Was też tak długo to trwało?

Nie. Masz bardzo ślamazarną ekipe.

Blacky
30-10-2010, 23:25
Nie. Masz bardzo ślamazarną ekipe.

To odpowiedź na poważnie czy taka złośliwa? Bo nie zrozumiałam...

Iwona&Tomek
30-10-2010, 23:51
BLACKY - Obstawiam, że to odp. na serio.
U nas geodeci 30 listopada wytyczyli w wykopie fundamenty. To od 1 lub 2 grudnia 3 murarzy wykopało fundamenty, ustawili szalunki i zrobili zbrojenia. 4 rano byli gotowi i czekali cały dzień na beton. To maksymalnie robili to 3 dni. A w ekipie był jeden starszy zawodnik (murarze to dziadek, syn i wnuk) i on na pewno nie kopał :)

Blacky
31-10-2010, 06:17
BLACKY - Obstawiam, że to odp. na serio.
U nas geodeci 30 listopada wytyczyli w wykopie fundamenty. To od 1 lub 2 grudnia 3 murarzy wykopało fundamenty, ustawili szalunki i zrobili zbrojenia. 4 rano byli gotowi i czekali cały dzień na beton. To maksymalnie robili to 3 dni. A w ekipie był jeden starszy zawodnik (murarze to dziadek, syn i wnuk) i on na pewno nie kopał :)

Ojej, fundamenty mamy dawno za sobą... teraz przygotowują STROP nad parterem :) trochę to trwa ale tłumaczą się że przygotowanie schodów i balkonów oraz dokładne zbrojenie tyle czasu zajmuje....

aga-gaga
31-10-2010, 17:00
To odpowiedź na poważnie czy taka złośliwa? Bo nie zrozumiałam...

To była odpowiedz na poważnie. U nas zrobili to w 3 dni (przygotowanie szolunków, zbrojenie nad domem i garażem oraz schody) Mieliśmy 2 majstrów i pomagał wujek i mój tata.

Marlena&Marcin
01-11-2010, 09:10
Wszystko zależy jaką masz ekipę - ile osób. U nas trwało to 2 dni ale pracowało 9 osób.

Blacky
01-11-2010, 22:34
2-3 dni na przygotowanie do zalania całego stropu żelbetowego (szalowanie, zbrojenie wieńców i całości stropu oraz schodów i balkonów)
do takiego mniej więcej efektu:
http://img541.imageshack.us/img541/9283/dscf0020b.th.jpg (http://img541.imageshack.us/img541/9283/dscf0020b.jpg)

wydają mi się niezwykle krótkim czasem, chyba że ekipa jest liczna i niesamowicie sprawna - a może mieliście inny zakres (np. tylko wieńce a płyty stropowe gotowe?).

LeszekC
04-11-2010, 18:20
Witam
Budując swojego wymażonego Rodosa dotarłem do etapu wyboru i montażu okien pionowych. Oboje z żoną stwierdziliśmy że chcemy okna PCV z roletami ( mamy odpowiednie duże otwory okienne) w kolorze ton ciemniejsze od złotego dębu. Ochoczo zabrałem się do "rozpoznania rynku" i wybrałem się do kilku sprzedawców w tym Oknoplast i Avante. Każdy sprzedawca zachwalał swój towar i twierdził że to jest "naj". Rozmowa w odwiedzanych salonach nie pomogla mi przy wyborze więc postanowiłem sprawdzić internet. To był BŁĄD. Po kilku godzinach klikania w głowie miałem taki mentlik że przez kilka dni nie mogłem wrócić do tematu. Po dłuższej przewie ochłonąłem i ponownie zagłębiłem się w temacie. Stwierdziłem że większa część rynku to Oknoplast i jego Platinium.
Proszę o chłodną ocenę i pomoc w wyborze okien. Jakie okna kupiliście, czy jesteście zadowoleni z towaru, montażu, serwisu. Co możecie polecić na co zwracać uwagę. Za wszelką pomoc będę wdzięczny. Podaję również meila [email protected]
Pozdrawiam

80mariusz80
04-11-2010, 18:54
Podbijam temat LeszkaC; jestesmy na etapie szukania okien do rodka.

greg123456
04-11-2010, 19:53
My mamy okna z oknoplastu, jeszcze nie mieszkamy wiec duzo o nich nie wiem z praktyki. Ekipa (2 osoby) wstawila wszystkie okna, dzwi, brame jednego dnia i dodatkowo poza kotwami dyblowala (to sa dodatkowe mocowania antykradziezowe, kolki pzechodzace bezposrednio przez rame okna w sciane)

mWilQ
04-11-2010, 20:31
W sprawie okien od strony użytkowej też jeszcze nie mogę się wypowiedzieć, bo minie jeszcze troszkę czasu zanim się do domku wprowadzę.
Jednak podobnie jak wy spędziłem troszkę czasu na jeżdżeniu po salonach z oknami i słuchaniu sprzedawców. Dokładnych cen nie pamiętam, ale też w tych samych kategoriach szczególnych różnic nie miałem. Cenowo wybijały się okna z dodatkowymi szybami, systemami antywłamaniowymi i ciepła ramką. Z jednej strony chciałoby się mieć wszystko co najlepsze, a z drugiej trzeba rozsądnie wydzielić zalety produktu i marketingowy bełkot. Każdy producent oczywiście będzie zachwalał swoje, a po konkurencji albo będzie jeździł, albo powie że w ogóle nie zna. Miałem taką samą sytuacją przy okna ciepłych okna MS, o których mało kto mógł coś powiedzieć, a o dziwo w rankingach były w czołówce.
Wracając do rzeczy, tak czy inaczej doszło do tego, że ważnym czynnikiem przy zakupie była cena. Tym bardziej, że w tym samym momencie chciałem kupić okna, rolety, drzwi frontowe i bramę garażową. Miałem kilka wycen mailowych, byłem we Wrocławiu w salonie Oknoplast, MS, Różański i z każdej firmy otrzymałem wydrukowaną ofertę.
Oknoplast wypadł najlepiej cenowo, a dużo dalej był Różański na profilach schuco i ciepłe okna z MS. Niestety po salonach jeździłem sam, bez żony, więc nie potrafiłem ocenić, które okna były ładniejsze, czy też które bardziej nadają się do rodoska. Na koniec trafił mi się jeszcze jeden kontakt od znajomego i udało mi się kupić Różańskiego o kilka tysięcy taniej niż proponowano mi w salonie. Decyzja była szybka, tym bardziej, że za okna zapłaciłem jeszcze mniej niż za Oknoplast.
Niestety miałem troszkę wątpliwości, co do jakości pracy osób montujących. Sprawdziło się moje przy wylewkach, hdzie dwa okna balkonowe poruszyły się pod naporem betonu i zrobiły pęknięcia w tynku. Oprócz tego jedno okno jest już po kilku otwarciach do regulacji. Jednego nie żałuje - koloru. Zdecydowaliśmy się z żoną na dąb bagienny i bardzo dobrze pasuje do antracytu na dachu, który przez większość dnia ma odcień ciemnej czekolady. Teraz pojawił się pierwszy kolor - jasny żółty/cytrynowy i jeszcze bardziej utwierdził nas w wyborze.

Jeszcze słowo na temat zabezpieczeń...
Osoby kupujące drzwi za kilka-kilkanaście tysięcy złotych z kilkoma systemami zabezpieczeń chyba nie myślą o tym, że statystycznie większość złodziei ładuje się do domu przez okna. Te z kolei albo są wyrywane w całości, albo wycinana jest szyba. Do tego słyszy się coraz bardziej o włamach na śpiocha, przy których nikomu się nie śpieszy. Jeszcze jak w oknach są rolety (tak ja też mam), to włamywacze je opuszczą i bezkarnie poruszają się po chacie. W sumie nie wiem jak najlepiej się zabezpieczyć. Psa mogą otruć, ochrona jak będzie miała zaryzykować, to trzy razy zastanowi się przed interwencją. Dobrze mieć sprawny i głośny alarm, może system monitorowania obiektu i czujki przy samym płocie a nie dopiero przy domku. Może ktoś rozwinie temat.

aniak25 napisz proszę ile płaciłaś za robociznę zabudowy poddasza.

Brygida i Jarek
04-11-2010, 21:39
Witamy Wszystkich budujacych i już mieszkajacych ;), my mieszkamy już niemal 3 miesiące więc wypowiemy się w kwestii okien.
LeszekC (http://forum.muratordom.pl/member.php?86556-LeszekC) mamy Oknoplast profil platinium , drzwi wejściowe tez mamy z Oknoplastu i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru. Okna są ładne i dobrej jakości, podczas uzytkowania zachowują się bez zarzutu,sztywne i masywne, minimalna regulacja ekipy po dwóch miesiącach, polecamy. Montaz bardzo sprawny i szybki. Jakośc drzwi też super, bardzo ciepłe, masywne, u nas to ważne bo nie mamy wiatrołapu. Mieliśmy juz kilka odwiedzin w kwestii okien i drzwi, bardzo ładnie się prezentują.

Pozdrawiamy ciepło

michur
05-11-2010, 06:41
Podbijam temat LeszkaC; jestesmy na etapie szukania okien do rodka.

Jest nas więcej :)

Chyba też zdecydujemy się na Oknoplast. Tylko jaki profil? Platinum jest zdecydowanie najładniejszy - szczególnie podoba mi się spasowanie w narożnikach skrzydeł, tzn. to, że nie widać zgrzewów. Rozważamy jeszcze Rubin - ma ktoś może i jest w stanie coś o jego użytkowaniu powiedzieć?

gobi
05-11-2010, 06:42
Mam pytanie do Brygidy i Jarka ile Was kosztowały okna ???

Pozdrawiam

Brygida i Jarek
05-11-2010, 22:36
Okna kosztowały nas 19800 z montażem ( okna mamy powiekszone wzgledem projektu, ale to chyba niewielka różnica ) montaż w VII 2009

pozdrawiamy :)

gobi
06-11-2010, 21:53
Brygida i Jarek dzieki za info.
Jeste na etapie wybierania okien i mam pytanie czy pomniejszaliscie otwory okienne balkonowe ze 110 cm na 100cm. Bo co niektórzy uwazają ze tak duze drzwi beda opadac i czy to prawda, moze ktos z własnego doświadczenia moze coś powiedziec. :yes:

ktosiek
06-11-2010, 22:12
No mogą być problemy z tym 110. Ale w Oknoplaście, Jezierskim i Adamsie nie było problemu. Wszystko od profilu zależy. Ja wybrałem okna AdamS, na profilu Brugman Round Line, kolor złoty dąb jednostronny. Okucia Roto NT. Projekt mam rodo 8, ale okna podobnie, tylko w salonie potrójne na taras, i nad wykuszem jest różnica.

Na jakimś nieznanym profilu i byle oknach bym nie ryzykował 110. Może coś pomogę, wiem, że masa informacji, ale:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-szukam-dobrych-okien/page395

LeszekC
07-11-2010, 18:09
Brygida i Jarek dziękuję za opinię.
Prawdopodobnie również zdecyduję się na Platinium z Oknoplastu jednakże chodzą mi po głowie jeszcze okna Avante. Z wypowiedzi które znalazłem w sieci wynika że są dobrze wykonane i mało awaryjne jednakże boję się że w razie problemów za rok czy dwa firmy już nie będzie. Czy ktoś posiada takie okna - proszę o opinie. Planuję również zakup i montaż rolet a to kolejny problem. Proszę o opinie osób które kupiły rolety firmy Portos. W jednym z salonów słyszałem że jest to bardzo awaryjny produkt. Jaka jest Wasza opinia na te tematy?

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=29699

TAR
07-11-2010, 21:01
.....

LeszekC
07-11-2010, 22:27
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=29699
Mój domek

LeszekC
07-11-2010, 22:39
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=29701
a to zdjęcie z przodu. Eleganckie niebieskie zasłony co??

Namtar
08-11-2010, 09:20
A ja mam okan wlasnie Jezierskiego, u mie bylo na odwrot to okna Avante byly drozsze i to znacznie wiec to chyba zalezy od regionu kraju oraz ile sprzedawcy chca zarobic. Jesli chodzi o Jezierskiego to jestsmy z nich rozniez zadowoleni, okna idealnie wykonczone, nie ma problemu z serwisem (w moim rejonie) kolor nietypowy co odroznia je od innych marek. Jak zwykle diabel tkwi w szczegolach, widac to przy zgrzewach i wykonczeniach uszczelek. Mamy pakiet 3szybowy ze szprosami, nie sa z szyba dzwiekoszczelna ale przy 3 szybach halas zewnetrzny jest bardzo dobrze tlumiony (a jest co tlumic bo obol biegnie droga szybkiego ruchu :( )
Jesli tylko macie mozliwosc to polecam tego producenata.

mery_25
08-11-2010, 19:10
Witam wszystkich bardzo serdecznie, bardzo rzadko się tu odzywam ale za to często podglądam Wasze postępy i nowinki. My jesteśmy na etapie dachu, bardzo długo czekaliśmy na naszą ekipę ale przynajmniej wiemy, że są solidni i nie najdrożsi. Tak siedzę i się zastanawiam, że niby człowiek będzie miał własny dom ale już widzę pewne minusy np. braku piwnicy. Bo wydaje mi się, że trochę mało miejsca np. na węgiel, drzewo, rowery itp.. Bardzo dużym problem jest dla mnie wytyczenie miejsca na suszenie prania w okresie zimowym, bo nie chciałabym wyhodować se jakiegoś grzyba. Może macie jakieś fajne rozwiązania w tej sprawie????? serdecznie pozdrawiam!! Marta

eniac
08-11-2010, 19:13
Witam wszystkich

Tez jestem przy wyborze okien. Wacham sie między OKNOPLAST, OKNO PLUS, WIDOK. To najbardziej znane u nas (Tannów) firmy.. Wybór naprawdę trudny - wszyscy maja podobne ceny (różnica zaledwie 300zł...) a parametry okien te same.
OKNO PLUS ma dodatkowe metalowe wzmocnienie w konstrukcji okna i profil jest w środku wypełniony styropianem (lepiej ciepło trzymają podobno) ale za to okien, których jest u mnie najwięcej czyli wymiar 100x220 jest tylko otwierany bez możliwości uchyłu. Czy waszym zdaniem to będzie praktyczne? Jeżeli mam w pokoju tylko takie okna to chyba lepiej by było żeby się uchlały??? Jak myślicie???
Poza tym licze na wasze podpowiedzi w temacie oknien z 3-cią szybą. Oferty są 1500-2000 wyższe w takiej wersji ale czy to faktycznie tak jest że lepiej trzymaja ciepło??? Może ktoś takie już ma i cos powie na tan temat???

Pozdrawiam Mariola

eniac
08-11-2010, 19:19
Brygida i Jarek dzieki za info.
Jeste na etapie wybierania okien i mam pytanie czy pomniejszaliscie otwory okienne balkonowe ze 110 cm na 100cm. Bo co niektórzy uwazają ze tak duze drzwi beda opadac i czy to prawda, moze ktos z własnego doświadczenia moze coś powiedziec. :yes:

Witam
Też niedawno zadałam to pytanie i myślałam że zostanie 110cm . A teraz jak chodze po salonach to zdecydowałam się zwęzić otwory do 100cm bo w 3 firmach których oferty przegladam sugerowali takie zmiany. 110cm to albo dodatkowe koszty (dodatkowe wzmocnienia i zawiasy = OKNO PLUS) albo nawet okna bez gwarancji (WIDOK)
OKNOPLAST tez sugerował na wstepie 100 wiec już się poddałam...

pozdrawiam Mariola

LeszekC
08-11-2010, 22:06
My mamy okna Avante, montowane w styczniu br. Jestesmy bardzo zadowoleni z jakosci. Mamy pakiet szybowy dzwiekochlonny i jest on naprawde super. W domku cisza. Okna wykonane bardzo porzadnie, montaz tez nie zawiodl. Nie ma tez problemu z takimi nietypowymi wymiarami drzwi balkonowych jak zostaly zaprojektowane w rodku. Wazne jeszcze, ze serwis jest w poblizu. Od momentu montazu okna byly 1 raz regulowane po przeprowadzce. Dostalismy tez polise na nie na 1 rok obejmujaca ewentualne szkody (np. kradzeż , wandalizm) Jeszcze pare osob na tym forum zdecydowalo sie na te okna. Chcielismy okna od Jezierskiego ale cena 1,5 raza wieksza i najblizszy serwis 300 km. Pozdr. A.

Jaki macie profil ? W waszym pakiecie są 3 szyby standardowe? Za zdjęcia okienek a zwłaszcza zbliżenia profila i łączeń na emaila [email protected] będę BAAAARDZO wdzięczny
Pozdrawiam

aniak25
09-11-2010, 13:53
Brygida i Jarek dziękuję za opinię.
Planuję również zakup i montaż rolet a to kolejny problem. Proszę o opinie osób które kupiły rolety firmy Portos. W jednym z salonów słyszałem że jest to bardzo awaryjny produkt. Jaka jest Wasza opinia na te tematy?


My mamy okna Jezierskiego i jesteśmy zadowoleni. Byli tez Panowie podregulować ale powiedzieli że jak już będę chciała mieszkać to oni przyjadą i wyregulują jeszcze raz. Do tych okien mamy rolety portos i również jestem zadowolona. Kolor idealny pod okna. Działają na razie na ile moge powiedzieć bez zarzutu bo wszystkie spróbowałam ale jeszcze nie mam zwijaczy zamontowanych do ścian więc jak to będzie zrobione i faktycznie będą roletki użytkowane to będę mogła powiedzieć coś więcej. Natomiast bramy garażowe mamy Krispol, rolety też miały być tej firmy ale wychodziło dużo drożej i Pan co rzadko się zdarza polecał raczej portosy, był w fabryce i widział od podszewki i zapewniał ze są tańsze ale bardzo dobre. Ja mu uwierzyłam, zobaczymy jak będzie dalej. W każdym razie bardziej czepiłabym się bram choć wykonane bardzo ładnie to coś tam się zacina jedna. Zdjęcia w dzienniku lub w galerii.
pozdrawiam

aga-gaga
09-11-2010, 16:18
Co sądzicie o siedziskach przy wykuszu ?

aniak25
09-11-2010, 17:02
Co sądzicie o siedziskach przy wykuszu ?

Moje marzenie od zawsze, w sumie to nawet po części dlatego wybrałam rodosa bo odpowiadał mi pod różnymi względami i miał wykusz. W moim dzienniku jest nawet projekt forumowej koleżanki która uwzględniła to moje życzenie przy rozplanowaniu salonu. W tej chwili jednak zrezygnuję raczej z tego pomysłu, może za dużo filmów się naoglądałam gdzie bohaterki marzyły przy takich oknach z siedziskami albo czytały książki :) wydaje mi się że to by tylko przez chwilę zaspokoiło moje widzi mi się a poza tym to jednak mało praktycznie by było bo jednak stół też trzeba gdzieś zmieścić i wypoczynek i jakoś dopasować do tego widok na kominek i jeszcze tv wstawić. Ale jak masz jakiś pomysł to podziel się, może to jeszcze przemyślę.

pozdr

eniac
09-11-2010, 18:53
witaj Marta ma te same myśli:))) I też długo czekałam na ekipę dachowców:)) Drzewo juz jest, czekam w tym tygodniu mają ruszyc dalej i do 2 tygodni ma byc skończony dach :))) To na tyle w kwestii pochwalenia sie a na poważnie to ja też myślę o graciarni i suszarni. I wymyśliłam że w pokoju nad garażem to zrobię. Nie będę go urządzac w najbliższym czasie bo to duża powierzchnia i sporo wydatków. Póki co urządzę sobie raczej górne pokoje a nad garażem zrobie pralnię i strych. Jak Ci sie podoba taki pomysł??


pozdrawiam MAriola

aga-gaga
09-11-2010, 19:55
aniak25 to tez jest moje marzenie od bardzo bardzo dawna. Projekt rodoska jest naprawde super i też mi się strasznie podobał ma to coś i jest bardzo prosty. Szkoda że nie ma w tym projekcie drugiego wykusza wtedy nie miałabym problemu. Gdzieś musi byc w końcu jadalnia. Jak coś fajnego wymyśle to się podziele na forum.
eniac pokój nad garażem jest na prawdę wielki. My planujemy tam duży stół na 12 osób na duże uroczystości tzn.święta, imieniny, chrzciny

aga-gaga
09-11-2010, 20:06
aniak25 projekt forumowej koleżanki jest nawet niezły tylko zaminiłabym stół z kąpletem wypoczynkowym miejscami. Ja mam pokój na dole więc nie mam takich możliwości chyba że zamuruje jedno wejście do kuchnii od strony wykusza. Ale i to rozwiązanie ma swoje minusy

szpros
09-11-2010, 21:33
Mam dylemt ile na lukarnie dać rzędów dachówki. Proszę o podanie jaką macie dachówkę, ilość rzędów i jaka jest długość ściany na której jest okno lukarny( wewnątrz ) ja mam 240 cm. Mam dachówkę roben monza+ to ta większa 9,8 szt/m2, Jeżeli macie inną dachóweczke to nieszkodzi podajcie jaką a ja sobię przelicze. Ponieważ nie wiem czy 6 rzędów czy 7, a może sześć i pół. Proszę o jak najszybsze podanie bo cięśla z siekierą stoi mi nad głową.
Z góry dziękuję. Irek(jjaarro).
PS. Informacja może być na moją skrzynkę żeby nie zaśmiecać. Bardzo mi na tym zależy.

mWilQ
09-11-2010, 23:01
Proszę o informacje ile kosztowało Was zabudowanie poddasza (robocizna za izolację, regipsy i inne prace z tym związane).

LeszekC
10-11-2010, 21:54
My mamy okna Jezierskiego i jesteśmy zadowoleni. Byli tez Panowie podregulować ale powiedzieli że jak już będę chciała mieszkać to oni przyjadą i wyregulują jeszcze raz. Do tych okien mamy rolety portos i również jestem zadowolona. Kolor idealny pod okna. Działają na razie na ile moge powiedzieć bez zarzutu bo wszystkie spróbowałam ale jeszcze nie mam zwijaczy zamontowanych do ścian więc jak to będzie zrobione i faktycznie będą roletki użytkowane to będę mogła powiedzieć coś więcej. Natomiast bramy garażowe mamy Krispol, rolety też miały być tej firmy ale wychodziło dużo drożej i Pan co rzadko się zdarza polecał raczej portosy, był w fabryce i widział od podszewki i zapewniał ze są tańsze ale bardzo dobre. Ja mu uwierzyłam, zobaczymy jak będzie dalej. W każdym razie bardziej czepiłabym się bram choć wykonane bardzo ładnie to coś tam się zacina jedna. Zdjęcia w dzienniku lub w galerii.
pozdrawiam

Oglądałem Wasze zdjęcia w galerii. Faktycznie okna wyglądają bardzo ładnie, wyglądają bardziej masywnie niż Platinium oknoplastu. Chyba macie pakiet 3 szyby, czy tak?? Jaki to kolor??

michur
10-11-2010, 21:59
Hej,
Czy ktoś z Was zrobił sufit w pokoju nad garażem ponad jętkami - przy samym szczycie? Jeśli tak, to jak rozwiązaliście oświetlenie tego pokoju? Macie lampę wiszącą, kinkiety czy może to i to? Niedługo zaczynamy z instalkami i nie wiemy między innymi co z tym fantem zrobić.

pzdr,
Michał

sziferka
10-11-2010, 22:36
Hej, mam pytanie do budujących Rododendrona z piwnicą ( i nie tylko), Jakie macie propozycje/ plany na dolną (szczególnie) i górną łazienkę? Mianowicie chodzi mi o ustawanie kibelka i umywalki z lustrem:) Bardzo chętnie chciałabym zobaczyć wizualizacje (jeżeli ktoś ma lub chciałby mi takie pokazać). Przejrzałam już cały wątek,,,ale jakoś nie znalazłam zbyt wiele (zdjęć). No i jeszcze pytanie o umiejscowienie grzejnika, bo nie będę miała ogrzewania podłogowego w łazience. Pozdrawiam

aniak25
12-11-2010, 09:08
Oglądałem Wasze zdjęcia w galerii. Faktycznie okna wyglądają bardzo ładnie, wyglądają bardziej masywnie niż Platinium oknoplastu. Chyba macie pakiet 3 szyby, czy tak?? Jaki to kolor??
Okna modelu elitha thermo, mają dwie szyby, kolor orzech. Rolety jak już pisałam wcześniej firmy portos też kolor orzech, bramy garażowe krispol kolor orzech.
Niedługo się zamienie w orzech bo choć nigdy mi się ten kolor nie podobał i kojarzył ze starymi podłogami w domu rodzinnym malowanymi na jasny orzech co wyglądało jak musztarda sarepska to teraz mi się podoba i pasuje do mojej koncepcji.

Teraz jestem na etapie wyboru parapetów i zastanawiam się czy dać takie okleinowane coś jak blat kuchenny w kolorze orzech idealnie pod okna, czy z konglomeratu w kolorze beige marfil. Nie moge się zdecydować bo podłoga w salonie ma być ciemna (np. orzech :) lub merbau bardziej w brąz niż w czerwień) z kolei w kuchni i holu maja byc jasne kafle (najprawdopodobniej kolekcja akresia z paradyża, kolor beż). Na pietrze będą jasne podłogi (jesion, klon). Drzwi wew raczej ciemne ale najczęsciej spotykam wenge i te najbardziej mi się podobają choc jakby bylo cos w takim czekoladowym brązie byłoby super.
Jak u was to wygląda, łączycie to jakoś ze sobą pod kolor? Nie wiem co z czym i do czego mam dopasowywać. Ogólna koncepcja jest raczej na jasne ściany i ciemne meble, w salonie wyjątek bo obicie krzeseł przy stole i wypoczynku tez ma być jasne. Za duży chyba dom buduję :) teraz z jednym pokojem jakoś nie miałam takiego problemu.

aniak25
12-11-2010, 09:21
michur ja robiłam w pokoju nad garażem sufit do samej góry, kilka zdjęć w mojej galerii z położonymi płytami GK. suficik bedę miała taki malutki długi jak szerokość pokoju a szeroki na ok 40-50cm, nawet nie wiem. Jeszcze mam tam nie dokończone bo też musiałam przedłużyć kabelek od światła, który obecnie zwisa sobie po środku pokoju. Planuję zaraz pod jętkami dać lampę albo podzielić to na dwie lampy. Żadnych halogeników nie będzie. W tym pokoju połowa od tyłu domu będzie domowym biurem a od frontu taki kawałek relaksacyjny z tv, wygodnym fotelem i biblioteką. przez ten długi weekend będę miała skończone sufity to zrobię więcej fotek i wrzucę do galerii.

michur
12-11-2010, 19:01
michur ja robiłam w pokoju nad garażem sufit do samej góry [..]

Dzięki aniak25 :-) My tam planujemy "pokój uciech" ;) - imprezowo-bilardowo-kinowy. Znając życie zostanie tylko ta pierwsza funkcja :roll:
Pozdrowienia,
Michał

aniak25
13-11-2010, 08:23
No nie mogę, uśmiałam się po pachy :))))) u nas oprócz funkcji lekko biurowej to ta druga część właśnie taka imprezowa ma być :) marzeniem mojego męża było wstawienie tam stołu bilardowego i dużego barku :) i jakiś sprzęt grający. Głównie chodzi o to aby nie robić imprez w salonie :). Możemy połączyć siły, może jakieś pomysły nam się narodzą wspólnie. Na razie wiemy że belki pod sufitem będą pomalowane na ciemny brąz, ściany kolankowe i najprawdopodobniej ściana na której są drzwi będą pomalowane na taki brudny zielony, oliwkowy, klubowy kolor. Nie mam na razie pomysłu jak oddzielić część biurową od reszty. Chciałabym i kolorystycznie i jakąś sztuczną ścianką z półkami albo tylko kompletem wypoczynkowym. Jak masz jakieś pomysły to podziel się. Ja muszę jeszcze pogrzebać w necie może jakieś zdjęcie ciekawe znajdę.

pozdrawiam

et75
14-11-2010, 21:22
Witam wszystkich, budowę rodo rozpoczeliśmy w czerwcu tego roku. Obecnie jesteśmy na etapie co i kanalizy. Zmiany jakie wprowadziliśmy to: 1. poszerzyliśmy dom z każdej strony o pół metra, 2. w pokoju nad garażem zrobiliśmy sypialnię z łazienką i garderobą (garaż jednostanowiskowy) 3. zlikwidowaliśmy betonowe schody, będą drwniane półotwarte 4. Zlikwidowaliśmy pokój na dole - zwiększony salon 5. Zlikwidowaliśmy dwa balkony (nadtarasem i nadwykuszem)
Cały czas zastanawiamy się nad jednym problemem - gdzie umieścić telewizor? jak rozplanować meble na dole. Wstępnie myśleliśmy o telewizorze w tym samym miejscu co remle czyli na ścianie naprzeciwko wykuszu po prawej stronie, a obecnie jesteśmy na etapie żeby zabudować kuchnie i zrobić w tym miejscu drzwi przesuwne ale nadal nie wiemy co z telewizorem gdyż pierwszy pomysł wydaje nam się teraz nietrafiony ponieważ boimy się, że to zbyt duża odległość. Kuchnię chcemy oddzielić ponieważ stwierdziliśmy że niekoniecznie chcemy w momencie odwiedzin gości aby zaglądali nam "do garów". Co Wy na to???

JANET 13
14-11-2010, 23:30
WITAM!!!!
Mam pytanie może ktoś RODO 6 buduje w okolicach Lublina?
Bardzo proszę o kontakt na priv chciałabym obejrzeć ten domek na żywo,obecnie mam zalane fundamenty i wyrównane z bloczków ścianki podmurówki w tym roku to tyle pozostałość na wiosnę.
Pozdrawiam wszystkich na tym fantastycznym forum:):):)

Cecil
15-11-2010, 06:35
aniak25 i michur dobijam do grupy, która w pokoju nad garażem planuje zrobić imprezownie z bilardem i lotkami.

Jeden róg pokoju mam deliaktnie ścięty na garderobę, a poza tym - szalej dusza piekła nie ma

michur
15-11-2010, 07:01
aniak25, Cecil: my już w tym pokoiku nic wydzielać nie będziemy, więc pozostaje relatywnie prosta sprawa przy urządzaniu. Natomiast co do samego wystroju - póki co nie mamy bladego pojęcia o jego stylistyce i kolorkach. Ze względów finansowych zakładamy, że to pomieszczenie będzie dokończone na szarym końcu, długo po przeprowadzce ;) W tym tygodniu natomiast zawita do nas elektryk, trzeba było zatem postanowić coś odnośnie oświetlenia - stanęło na jednej centralnej lampie wiszącej i dwóch kinkietach na ścianie z drzwiami.

Pozdrowienia,
Michał

Cecil
15-11-2010, 07:45
Hej, mam pytanie do budujących Rododendrona z piwnicą ( i nie tylko), Jakie macie propozycje/ plany na dolną (szczególnie) i górną łazienkę? Mianowicie chodzi mi o ustawanie kibelka i umywalki z lustrem:) Bardzo chętnie chciałabym zobaczyć wizualizacje (jeżeli ktoś ma lub chciałby mi takie pokazać). Przejrzałam już cały wątek,,,ale jakoś nie znalazłam zbyt wiele (zdjęć). No i jeszcze pytanie o umiejscowienie grzejnika, bo nie będę miała ogrzewania podłogowego w łazience. Pozdrawiam
ja zostawiam układ łazienek jak w pierwotnym projekcie.
Dolna łazienka: prysznic w rogu, toaleta na ścianie bocznej od strony wiatrołapu, a umywalka na ścianie schodowej. Umywalka nablatowa, a blat na długości całej ściany, przy umywalce miejsce na tolatekę z kosmetykami. Grzejniki, - moj wykonawca śmieje się ze mnie - ale ja chce mieć ciepło w łazience, wiec podłogówka + grzejnik pod okno standardowy + grzejnik rurkowy na ścianie od strony garażu.

Góra łazienka: chce zmieścić wannę 140*80, prysznic 80*80, toaleta i umowalka. Tak jak w projekcie tylko zamieniam umywalkę z tolaetą. Grzejniki - podłogówka + grzejnik pod okno połaciowe dla poprawy cyrkulacji powietrza.

W domu planuję podłogówkę w kuchni i łazienkach. Przy piecu tradycyjnym uważam, że podłogówka może niedomagać. - Nie będize stałego spalania, tylko rozpalanie pieca ok 16 do 21. Jeśli podłogówka będzie dawać radę do ogrzania łazienki, to grzejniki będą wyłączone, ale wole się ubezpieczyć. Nienawidzę zimnych łazienek brrr...

michur
15-11-2010, 08:04
Hej, mam pytanie do budujących Rododendrona z piwnicą ( i nie tylko), Jakie macie propozycje/ plany na dolną (szczególnie) i górną łazienkę

W dolnej łazience będziemy mieć kibelek i umywalkę pojedynczą mniej więcej tak jak pokazane na rzutach z Archonu. Zamiast prysznica przy ścianie między kominem i oknem ustawimy wannę z parawanem prysznicowym. W sumie wanna bardziej pasuje na pięterko pod skosy ale nie chcemy dublować sprzętu, a priorytet dla nas na górze ma prysznic. Wanna natomiast "w domu być musi", więc ląduje w takiej postaci w dolnej łazience.
W obu łazienkach będziemy mieć podłogówkę i grzejniki drabinkowe (jeszcze nie mam pewności gdzie).
O wizualki na pewno się pokuszę ale na razie pracujemy z małżonką nad kuchnią :)

Oliwkowo
15-11-2010, 09:30
Witam,
jestem zainteresowany kosztami ocieplenia poddasz i i ile materiały zużyliście do tych prac chodzi głównie ile wełny i jakiej oraz ile m2 płyty GK.

Cecil
15-11-2010, 09:44
O wizualki na pewno się pokuszę ale na razie pracujemy z małżonką nad kuchnią :)
mam nadzieje, ze pochwalicie się pomysłami na kuchnię.

Na środę jestem umówiona w projektantką na wizję lokalną kuchni. Zdecydowałam, że kuchnia to zbyt ważna sprawa, żeby samemu się do tego zabierać. Wiele prób, wiele zmarnowanych kartek i godzin przed komputerem.

Usługi projektowe nie są tanie, ale te 400 -500 zł za samą kuchnię jakoś przełknę. Tym bardziej, że w sklepach meblowych też chcą za projekt 150-200 i to projekt samych mebli.
A u projektantki oprócz mebli mam jeszcze wystrój + oświetlenie + aranżacja stylu.

Jak bedę po, to opowiem jakie mam spostrzeżenia.

michur
15-11-2010, 10:20
O wizualki na pewno się pokuszę ale na razie pracujemy z małżonką nad kuchnią :)
mam nadzieje, ze pochwalicie się pomysłami na kuchnię.

Nie obiecuję, że dziś ale wrzucę nasze plany.
Największą trudnością u nas był wymóg wstawienia do kuchni dodatkowego stolika na "szybkie śniadania". Coś tam się wykluło - trzeba wizję dopracować :)

aga-gaga
15-11-2010, 10:42
Ja również jestem zainteresowana kosztami ocieplenia poddasza i i ile materiały zużyliście do tych prac chodzi głównie ile wełny i jakiej oraz ile m2 płyty GK.
Czy ktoś z was robi schowek, stryszek w pokoju nad garazem (w projekcie z jednostanowiskowym garażem). Czy jest sens psuć estetycznie pokój przez właz.?

JANET 13
15-11-2010, 13:19
WITAM PONOWNIE!!!
Coś mi się wydaje ze ten nasz wspaniały RODO6 jest mało popularny w lubelskim:( , a szkoda bo to taki ładny dom.Uważnie czytam Wasze komentarze,które na pewno mi się przydadzą. Pozdrawiam wszystkich na forum:)

Cecil
15-11-2010, 13:34
WITAM PONOWNIE!!!
Coś mi się wydaje ze ten nasz wspaniały RODO6 jest mało popularny w lubelskim:( , a szkoda bo to taki ładny dom.Uważnie czytam Wasze komentarze,które na pewno mi się przydadzą. Pozdrawiam wszystkich na forum:)

No to całkiem inaczej niż na Dolnym Śląsku
W trakcie castingów ;) na kiedownika budowy jeden KIER, kiedy powiedzieliśmy nazwę projektu pokazał nam 4 realizacje rodoska, którymi się opiekował. Śmiał się, że wybuduje go bez projektu :P

mWilQ
15-11-2010, 16:21
No to całkiem inaczej niż na Dolnym Śląsku
W trakcie castingów ;) na kiedownika budowy jeden KIER, kiedy powiedzieliśmy nazwę projektu pokazał nam 4 realizacje rodoska, którymi się opiekował. Śmiał się, że wybuduje go bez projektu :P

A do tego ile osób budujących rodo6 nie ujawnia się na forach. Ostatnio jeżdżąc po wioskach przyuważyłem kilka domków, które są identyczne do rodo. Być może są to inne projekty, ale z zewnątrz niczym się nie różnią.

Co do poddasza, to ja też jeszcze raz proszę o informację ile wynosi koszt robocizny.
Osoby zainteresowane cenami i ilością materiałów odsyłam kilka postów wyżej to wyceny Ani (rodo z podwójnym garażem).

aga-gaga: Ja poddasza w pokoju nad pojedynczym garażem nie zabudowuję. To będzie jedyny pokój w którym będą wyeksponowane jętki. Co więcej zmieniam opcje zabudowy płytami kg na drewniane panele. Ot taki eksperyment. Dla mnie jest to pokój azyl, w którym chcę umieścić biurko ze sprzętem komputerowym, bibliotekę, a z drugiej strony mały wypoczynek i kino domowe. W taki też sposób uniknąłem wymyślania co zrobić z kącikiem telewizyjnym w salonie. Owszem telewizor tam będzie (ściana na wprost od wykusza w dawnym gabinecie), ale tylko dla gości i to nie w formie kina a raczej pod kątem prezentowania zdjęć, klipów itd. Zresztą w dawnym gabinecie widzi mi się duży stół z krzesłami, a przy nim ciężko by się oglądało pełnometrażowe filmy :D. Wypoczynek w salonie wyjeżdża do centralnej części i będzie skierowany w kierunku kominka (W tym momencie troszkę żałuję, że nie mam zamienionych drzwi tarasowych z oknem, jak to kilka osób z forum zrobiło). A z drugiej strony funkcjonalność nie idzie tutaj w parze z estetyką, bo według mojego gustu dom z zewnątrz wygląda wtedy gorzej. Wracając do tematu zabudowy poddasza w pokoju nad garażem, to może być to jakieś rozwiązanie dla osób, które lubią magazynować rzeczy, bo nie da się ukryć - w rodo6 nie ma dużo miejsca na "graciarnię".

ktosiek
15-11-2010, 17:29
WITAM!!!!
Mam pytanie może ktoś RODO 6 buduje w okolicach Lublina?
Bardzo proszę o kontakt na priv chciałabym obejrzeć ten domek na żywo,obecnie mam zalane fundamenty i wyrównane z bloczków ścianki podmurówki w tym roku to tyle pozostałość na wiosnę.
Pozdrawiam wszystkich na tym fantastycznym forum:):):)

WITAM PONOWNIE!!!
Coś mi się wydaje ze ten nasz wspaniały RODO6 jest mało popularny w lubelskim:( , a szkoda bo to taki ładny dom.Uważnie czytam Wasze komentarze,które na pewno mi się przydadzą. Pozdrawiam wszystkich na forum:)

Witam. Buduję Rodo ale wersję "8". JEstem z Lubelskiego, ale nie z Lublina, tylko okolice Biłgoraja. Też czytam ten wątek namiętnie. Obecnie jestem po tynkach, hydraulika się kończy, może zacznę wylewki, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jak myślicie, robić teraz jeszcze wylewki. Dom będzie stał do wiosny tak??

JANET 13
15-11-2010, 18:59
Witam Wszystkich i Ciebie ktosiek ja swój RODO 6 buduję z drugiej strony Lublina( w kierunku Lubartowa). Bardzo mi przyjemnie że jest ktoś w lubelskim komu także podobają się RODODENDRONY mają one różne wersje ale wszystkie są podobne do siebie i bardzo ładne. Co do wylewek w Twoim domku to nic nie poradzę bo nie za bardzo się na tym jeszcze znam. U mnie wszystko zasypane piaskiem i przez zimę ma się "uleżeć" na wiosnę dopiero mury pójdą do góry i cała reszta. Całą zimę będę uważnie czytać to forum i wprowadzać jakieś zmiany w swoim R0DO 6. Uwielbiam oglądać zdjęcia które się tu pojawiają!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie:):):)

JANET 13
15-11-2010, 19:11
Super Ci Cecil że tyle rododendronów jest koło Ciebie i można je obejrzeć na żywo,a to jak dla mnie wiele znaczy ja niestety nie widziałam RODO 6 na żywo:( ale i tak bardzo mi się podoba!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam:)

sziferka
15-11-2010, 21:12
Cecil i michur dzięki za podpowiedzi. Ja cały czas kombinuje i kombinuje. Na dzień dzisiejszy moja wersja dolnej łazienki jest następująca: w rogu (od strony garażu i okna) prysznic, na ścianie od garażu kibelek (przy kominku), umywalka na ścianie od wiatrołapu na całej długości. A grzejnik najprawdopodobniej pod oknem i być może nad kibelkiem. :) Jestem wzrokowcem i dlatego bardzo ułatwiają mi życie zdjęcia :D może ktoś by stworzył nowy temat gdzie byłby (prawie) same zdjęcia/propozycje-wizualizacje naszego rododendronka? Na przykład temat1 : rododendron kuchnia: temat 2. rododendron łazienka górna, temat 3 rododendron salon, itp... co o tym sądzicie?

JANET 13
15-11-2010, 21:18
sziferka jak dla mnie to bardzo dobry pomysł z osobnymi tematami i konkretnymi galeriami zdjęć !!!!!!!!!!!!!!
:)

mery_25
16-11-2010, 09:52
witaj Marta ma te same myśli:))) I też długo czekałam na ekipę dachowców:)) Drzewo juz jest, czekam w tym tygodniu mają ruszyc dalej i do 2 tygodni ma byc skończony dach :))) To na tyle w kwestii pochwalenia sie a na poważnie to ja też myślę o graciarni i suszarni. I wymyśliłam że w pokoju nad garażem to zrobię. Nie będę go urządzac w najbliższym czasie bo to duża powierzchnia i sporo wydatków. Póki co urządzę sobie raczej górne pokoje a nad garażem zrobie pralnię i strych. Jak Ci sie podoba taki pomysł??


pozdrawiam MAriola



Witam serdecznie jak zwykle odp. z opóźnieniem! pomysł z wykorzystaniem pokoju nad garażem na suszarnię i graciarnię jest w porządku, raczej nie mamy innej opcji nie posiadając piwnicy. Pewnie większość z nas tak zrobi. teraz tak pacząc to jakiś ten dom trochę mały ale może to chwilowe złudzenie i mam nadzieję, że inaczej się go odbiera jak są ścianki działowe i tynki. Ostatnio forumowicze omawiają temat łazienek z waszych opisów wynika że wiele osób ma w dolnej łazience okno, czy pozamienialiście miejscami z kotłownią czy zrobiliście z tych dwóch pomieszczeń jedno??? Ja łazienkę mam jak w projekcie a w miejscu kotłowni zrobiłam pomieszczenie gospodarcze. kotłownie jest przeniesiona do gabinetu na dole, wejście od garażu. W ten sposób połowa gabinetu powiększyła salon a reszta jest kotłownią

michur
16-11-2010, 09:56
Ostatnio forumowicze omawiają temat łazienek z waszych opisów wynika że wiele osób ma w dolnej łazience okno, czy pozamienialiście miejscami z kotłownią czy zrobiliście z tych dwóch pomieszczeń jedno???

W wersji 6 p łazienka jest większa i z oknem. No i nie ma problemu z miejscem na graciarnię :D

ankara
16-11-2010, 12:28
Witam wszystkich budujących rodo 6:). Razem z mężem po długich tygodniach poszukiwań wybraliśmy ten projekt ( co nie było łatwe...) i postanowiliśmy nie zmieniać już naszej decyzji. Rozpoczęliśmy załatwianie papierologii. Nasz pierwszy problem to przesuwanie słupa elektrycznego, który stoi na naszej działce w jej granice. Okazuje się, że nie jest to takie proste...
Mamy też prośbę do budujących rodo 6 w Małopolsce - czy moglibyśmy zobaczyć wasz domek w rzeczywistości? Jeśli ktoś jest chętny pokazać domek proszę o kontakt ([email protected])
Nasza działka jest w okolicach Wieliczki.

eniac
16-11-2010, 16:56
witam

Podtrzymuje pyatnie o koszty poddasza głownie wełan i płyty . Jezli ktos może cos podpowiedziec prosze o informacje.
Pozdrawiam Mariola

Oliwkowo
16-11-2010, 17:17
witam

Podtrzymuje pyatnie o koszty poddasza głownie wełan i płyty . Jezli ktos może cos podpowiedziec prosze o informacje.
Pozdrawiam Mariola
Witam,
też z chęcią poznam koszty wykonania poddasza, robocizna(ile z m2), ile i jaka wełna oraz ile m2 płyt GK.

Radzio_s
17-11-2010, 21:16
Witam
Czy jest ktoś z okolic warszawy kto buduje rododendrony 6 G2.
Chętnie bym wymienił doświadczenia oraz obejrzał dom na żywo.
Info prosze na maila [email protected] lub PW

darkstar
19-11-2010, 10:59
To jest mój pierwszy post na tym forum dlatego Witam Wszystkich budujących Nasz domek w Rododendronach. Forum przeglądam już od dłuższego czasu ale post jest tak długi że ciężko interesującą informację znaleźć. A chodzi o instalację elektryczną. Jak dużą skrzynkę rozdzielczą zakładacie do swoich domków. Ja myślałem o 3 rzędowej ale doczytałem w projekcie że tam jest 4 rzędowa. A jak jest u Was?

aLien01
19-11-2010, 11:16
Witam,
też z chęcią poznam koszty wykonania poddasza, robocizna(ile z m2), ile i jaka wełna oraz ile m2 płyt GK.

Witam

Mi wyszło 150m2 zabudowy poddasza. Zakupiłem 150m2 Uni-Maty 15cm + 150m2 Super-Maty (troszkę zostało). Cena robocizny zależy od rejonu Polski ale waha się chyba od 40 -70zł

michur
19-11-2010, 16:05
aLien01: możesz mi podać jaką macie wysokość między blatem w kuchni a krawędzią skrzydła okiennego? Oraz model baterii zlewozmywakowej? :D Wygląda na to, że wymyśliliśmy sobie podobny rozkład kuchni - chyba nawet inspirując się Waszą, za co wielkie podziękowania. Planujemy natomiast wykorzystać blat jako parapet w oknie i tu pojawia się problem - prawdopodobnie nie będzie możliwe otwarcie okna w takim układzie, nawet stosując jakieś super chowane/wyciągane baterie. Problem na tyle duży, że już zamówiliśmy okna i coś mi się zdaje, że zlew wyląduje gdzie indziej - co nie bardzo mi odpowiada.
Pozdrowienia,
Michał

mWilQ
19-11-2010, 16:34
To jest mój pierwszy post na tym forum dlatego Witam Wszystkich budujących Nasz domek w Rododendronach. Forum przeglądam już od dłuższego czasu ale post jest tak długi że ciężko interesującą informację znaleźć. A chodzi o instalację elektryczną. Jak dużą skrzynkę rozdzielczą zakładacie do swoich domków. Ja myślałem o 3 rzędowej ale doczytałem w projekcie że tam jest 4 rzędowa. A jak jest u Was?

Raczej wszystko zależy od ilości punktów, które zdecydujesz się wykonać w domku. Jeśli budujesz nie odbiegając od projektu to weź 4 rzędową. Najlepiej jak Twój elektryk dobierze odpowiednią rozdzielnie, bo sam będzie w niej wszystko podłączał. Ja się zdecydowałem na dwie szafy - jedna na tradycyjną elektrykę, druga na ai/it

aLien01
19-11-2010, 19:45
aLien01: możesz mi podać jaką macie wysokość między blatem w kuchni a krawędzią skrzydła okiennego? Oraz model baterii zlewozmywakowej? :D Wygląda na to, że wymyśliliśmy sobie podobny rozkład kuchni - chyba nawet inspirując się Waszą, za co wielkie podziękowania. Planujemy natomiast wykorzystać blat jako parapet w oknie i tu pojawia się problem - prawdopodobnie nie będzie możliwe otwarcie okna w takim układzie, nawet stosując jakieś super chowane/wyciągane baterie. Problem na tyle duży, że już zamówiliśmy okna i coś mi się zdaje, że zlew wyląduje gdzie indziej - co nie bardzo mi odpowiada.
Pozdrowienia,
Michał

Witam odległość między blatem a oknem to 6cm (jak będziecie mieli parapet to 4cm licząc od dołu parapetu) . Bateria to Teka JOY. Dzięki za miłe słowa.

Kallula
19-11-2010, 20:32
Witam po dłużeszej przerwie:)Tylko w pisaniu bo podczytuję codziennie:)Niestety nawet na to jest mało czasu jak sie buduję i pracuje:(

My zakończyliśmy w sierpniu stan surowy.Zabiliśmy okna i drzwi dechami i nasz Rodek czeka na wiosnę.My również i zabieramy się za wykańczanie domku i pewnie siebie..:) Ktoś pytał jak rozwiązać sprawe suszenia prania.U nas pralnio-suszarnia będzie w jednej garderobie nad garazem.Tej która przylega do łazienki górnej.Dla mnie to dobre rozwiazanie bo nie będę latała z praniem na dół i z powrotem na górę.Choć mój teśc twierdzi że jeszcze nie widział pralni na poddaszu...no cóż...zobaczy:)Grunt żeby nam było wygodnie...

Jeśli chodzi o okna to my wybraliśmy okna Z firmy OknoPlus,dwukomorowe,kolor montana(cudnie imitują drewno).Niestety nie udzielają gwarancji na tak duże okna jak te w projekcie w pokojach na górze i trzeba będzie zmniejszyć otwory.Ale dzieki temu uzyskamy gwarancję na 7 lat i możliwość uchyłu od góry,bez tego sobie nie wyobrażam.Mają teraz fajną promocję ,do końca grudnia ,przy zamówieniu dają ukryte zawiasy do każdego okna tzw.eleganckie okna:),super to wygląda,lub kontaktrony alarmowe.Koszt do rodka ,przed zmniejszeniem okien to ok 19 000.Taniej niż wyliczyli w Oknoplaście.
Okna poleżą na magazynie pewnie do marca.Niestety terminy montażu w tym momencie odległe bardzo-grudzień,więc się wstrzymujemy do wiosny.

Mam do Was pytanie ,ile Wam wyszło m2 tynków w rodku z garażem dwustanowiskowym?Może ktoś podnosił ściankę kolankową o 1 pustak i ma takie dane lub je pamięta?I moze zapytam tez o wylewki?Ile wyszło m2?

Pozdrawiam serdecznie ,postaram się przez zimę czasem coś skrobnąć choc ostatnio mnóstwo czasu zajmuje mi przeglądanie Małopolskiej białej i czarnej listy wykonawców ,bo bardzo nam zależy na oszczędzeniu sobie nerwów przy obcowaniu z ekipami od wykańczania domów,jak również inwestorów;)

Ktoś z małopolski pytał o możliwość obejrzenia Rodka i jest z okolic Wieliczki.My budujemy z innej strony(Węgrzce koło Krakowa) ale jeśli to dla Was nie problem to zapraszamy:)Sami skorzystaliśmy z takiej możliwości i obejrzeliśmy domek Pancki,Kasi rodo 5 i Gosik za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy!:)

Gosia piękna elewacja ! Nie wykluczam że się uśmiechnę do Ciebie i poproszę o namiary:)Czy ocieplaliście wełną czy steropianem?

Kallula
19-11-2010, 20:34
Jeszcze widzieliśmy domek Angeli oczywiście.Pozdrawiamy:)

aLien01
20-11-2010, 09:27
Witam

Pozdrowienia dla wszystkich zaczynających budowę i będących w trakcie. Ja jestem już przy końcu i mogę stwierdzić już teraz, że warto było. Mam dla was propozycję: w excelu mam spisane koszty i materiały jakie mi poszły ogólnie takie moje wypociny i chciałbym to publicznie gdzieś udostępnić tak aby inni mieli małą ściągę ile czego poszło. Nie chcę każdemu z osobna wysyłać to na maila chciałbym to udostępnić na jakimś serwerze publiczny aby każdy miał dostęp to tego. Czekam na wasze propozycję.

A poniżej parę fotek (więcej fotek dostępna w moim albumie):

http://lh4.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOeQ_aa_-lI/AAAAAAAABfQ/abgSp4wZnIQ/s640/IMG_7626.JPG

http://lh4.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOeQ_HgEFMI/AAAAAAAABfM/aDsdiwqQwJE/s640/IMG_7625.JPG

http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOeQ-kavgiI/AAAAAAAABfI/21PlSDwemIg/s640/IMG_7624.JPG

http://lh3.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOePIbpiTtI/AAAAAAAABeY/u01lIj2Pmjw/s640/IMG_7567.JPG

http://lh3.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOeOlGjX6wI/AAAAAAAABd8/ltpSu17VbbI/s640/IMG_7551.JPG

http://lh3.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOeOkjr5YSI/AAAAAAAABd4/utPXtzrnVZg/s640/IMG_7550.JPG

http://lh3.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOePHzrUC-I/AAAAAAAABeU/h6wEVrVvJjc/s640/IMG_7562.JPG

http://lh6.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOeOj6xToKI/AAAAAAAABdw/4wAl_bymoLo/s640/IMG_7543.JPG

http://lh3.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOeP5zGUk8I/AAAAAAAABeo/M4ev1Agk6nQ/s640/IMG_7575.JPG

Ktoś prosił o zdjęcia Cargo jak się otwierają proszę bardzo:
http://lh6.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOeR-_vvSlI/AAAAAAAABfg/e5pspfRWarw/s640/IMG_7629.JPG

Jeszcze długo pewnie będę tutaj zaglądał i będę po cichu śledził wasze zmagania. Jak ktoś będzie potrzebował coś ode mnie niech piszę najlepiej na forum.

gobi
20-11-2010, 10:35
Witam
aLien01 super masz wykończone mieszkanko , bardzo mi sie podoba. Kafle pięknie prezentuję sie na podłodze tez o takich myślę ( a tak przy okazji jakie są one w utrzymaniu ?). Bardzo fajne rozwiązanie salonu cześci wypoczynkowej .A pomysł z udostępnieniem materiałów świetny, już jestem chętna :)

Pozdrawiam

aLien01
20-11-2010, 13:10
Witam
aLien01 super masz wykończone mieszkanko , bardzo mi sie podoba. Kafle pięknie prezentuję sie na podłodze tez o takich myślę ( a tak przy okazji jakie są one w utrzymaniu ?). Bardzo fajne rozwiązanie salonu cześci wypoczynkowej .A pomysł z udostępnieniem materiałów świetny, już jestem chętna :)

Pozdrawiam

Czyści się bardzo dobrze jednak mieszkając na wsi i mając psa trzeba bardzo często sprzątać.

Jeszcze parę fotek z zew.:

http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOfHfvQ3yFI/AAAAAAAABgo/6qYTfWABsw4/s640/IMG_7662.JPG

http://lh4.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOfHFMA4nzI/AAAAAAAABgc/563JEblwdRA/s640/IMG_7645.JPG

http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOfGd59q2aI/AAAAAAAABgA/GVYochN4AVc/s640/IMG_7637.JPG

http://lh4.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOfGb5g9boI/AAAAAAAABf0/MlFAMJFvagE/s640/IMG_7632.JPG

A to córka z psem:
http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOfHEdPcsLI/AAAAAAAABgU/0pDHqoBZ8Sg/s640/IMG_7643.JPG

A to ja (córka robiła fotkę):
http://lh6.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOfHEkCMT0I/AAAAAAAABgY/LF3ag1RMbk0/s640/IMG_7644.JPG

michur
20-11-2010, 17:12
Witam odległość między blatem a oknem to 6cm (jak będziecie mieli parapet to 4cm licząc od dołu parapetu) . Bateria to Teka JOY. Dzięki za miłe słowa.

Dzięki za informacje :)

eniac
20-11-2010, 18:30
do aLien01

Gratulacje - fajnie że już fajnie mieszkasz:)))
Pozdrawiam MAriola

P.S.
A co do tego Arkusza Excela to z nieba mi spadłeś- kredyt juz w duzej częsci mam zużyty i nie za bardzo wiem w którym momencie stanę w miejscu...
Jeżeli masz chilkę plis, plis to wyślij mi to na meila [email protected] ja chętnie powysyłam innym osobom bo niestety nie mam innej opcji

mWilQ
20-11-2010, 18:37
Jak chcecie to mogę zająć się "publicznym" udostępnianiem informacji.
Poniżej e-mail na który możecie wysyłać pliki, oraz adres publicznego folderu

e-mail ([email protected]) i folder publiczny (http://www.4shared.com/dir/qkLufkTG/archon.html)

w razie pytań zostawcie wiadomość na private lub wyślijcie gg: 1581564

eniac
20-11-2010, 18:42
Do Kallula
Jeżeli planujesz zakup okien teraz a montaż po Nowym roku proponuję zapytać sprzedawcę czy nie ma dodatkowego rabatu.
Ja wybrałam OKNOPLAST głównie dlatego że dają gwarancję na te onka 100cm i są one otwierano/uchylne. Chyba wezmę kolor Winchester (chyba tak to sie pisze:))) też drewnopodobny:))) obustronny kolor i kosztuje mnie to 16500zł a jak wezme montaz w styczniu to 700 zł mniej....

pozdrawiam Mariola

Gosik21
20-11-2010, 18:48
Kallula, fajnie, że elewacja się podoba, dzięki :) Co do pytania, to dom ocieplaliśmy styropianem Platinum 16cm.
aLien, super masz wokół domku, zazdroszczę, my obecnie walczymy z ukształtowaniem naszej gliniastej działki, formujemy skarpę, jednym słowem "łopatologia" ;)
Pozdrawiam!

aLien01
20-11-2010, 18:57
Kosztorys mam w pracy tak więc w poniedziałek wyślę. Dzięki wszystkim za miłe słowa.

aniak25
20-11-2010, 19:04
Alien01 jak dla mnie ślicznie macie w całym domku i jak pewnie wiesz cały czas wpadam na twój album zobaczyć czy może nowe zdjęcia są i jak się pewnie domyślasz inspiruje się tym twoim domkiem, podpatruje na zgrywanie się kolorów szczególnie salonu choć podłoga u nas będzie ciemna i z paneli i kominek inny to jednak pomimo wielu pomysłów rozplanowanie salonu będzie takie same jak u was. ogólnie gratuluję i dziękuje za możliwość podglądania.
PS: pomysł z udostępnieniem arkusza super bo ja też prowadzę takie coś ale zatrzymałam się na pewnym etapie i mam braki a siedzieć z fakturami i rachunkami i uzupełniać to nie mam czasu.

Kallula my wymyśliliśmy dokładnie tak samo z pralnią, będzie po prawej stronie od schodów, po lewej garderoba. Zrobiłam tam podłączenie do pralki i wentylację, okno dachowe też jest bo jednak wilgoci tam trochę będzie. Płyty GK dałam zielone jak w łazience. Będzie pralnio-suszarnia i prasowalnia tylko nie wiem czy mi się deska do prasowania zmieści :) bo zaraz przy wejściu po prawej będzie pralka i kiedyś być może stojąca na niej suszarka, przy ściance kolankowej kosze na brudy. no i nie wiem jaka suszarkę zrobić czy zmieści się taka stojąca czy powiesić takie drążki na sznurkach pod sufitem po lewej od wejścia.

pozdr

mWilQ
20-11-2010, 20:55
Jak komuś się nudzi, to może przygotować listę linków do wszystkich galerii budujących - też ją dołączę do bazy. Wszystkie inne propozycje są mile widziane. Darmowa przestrzeń na 4shared jest wystarczająco duża, żeby np. umieścić tam foldery ze zdjęciami dla poszczególnych domków. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to proszę o kontakt. Trzeba by było ustalić rozdzielczość dla wrzucanych zdjęć, tak żeby był jeden standard.
Jeśli pomysł wypali, a baza będzie cały czas aktualizowana, to na pewno pomożemy wszystkim rozpoczynającym przygodę. Jak ktoś chce dołączyć, to proszę do sygnatury dopisać e-mail i folder, tak żeby nie było problemów z odszukaniem namiaru.

Pozdrawiam

Kallula
21-11-2010, 23:33
Do Kallula
Jeżeli planujesz zakup okien teraz a montaż po Nowym roku proponuję zapytać sprzedawcę czy nie ma dodatkowego rabatu.
Ja wybrałam OKNOPLAST głównie dlatego że dają gwarancję na te onka 100cm i są one otwierano/uchylne. Chyba wezmę kolor Winchester (chyba tak to sie pisze)) też drewnopodobny)) obustronny kolor i kosztuje mnie to 16500zł a jak wezme montaz w styczniu to 700 zł mniej....


OknoPlus również ma w promocji zimowej rabat 600 zł przy wplacie za całość.Początkowo byliśmy zdecydowani na oknoplast ,rownież kolor winchester:)Dla mnie śliczny i nie chcę żadnego innego.Jest on odpowiednikiem koloru montana w OknoPlusie.Jednak nie robi Oknoplus tego koloru do okien dwukomorowych czyli trzyszybowych,a na takich nam bardzo zależy ,więc w tej sytuacji wybraliśmy OknoPlus.Niestety nie ma u nich mowy przy takich wymiarach okien balkonowych o gwarancji ,więc trzeba otwory zmniejszyć ,a to nam się tez nie uśmiecha:(
Chyba wybierzemy się jeszcze raz do oknoplastu i zapytamy czy coś sie nie zmieniło w kwesti opcji koloru montana przy oknach dwukomorowych.Nie pojmuję dlaczego kazdy inny kolor może być przy dwukomorowych a np.montana nie...???Przecież to tylko okleina...


Ania zobaczysz ,ze ten pomysł z pralnio-suszarnia na górze w garderobie jest super:) Też planuję tam prasować i rowniez zostawiliśmy okienko i zrobiliśmy wentylację.Ja dodatkowo daję tam umywalkę i małą wanne,przyda się do moczenia prania i do kąpieli bo przy moich 4 facetach w domu będzie czasem cięzko dostać sie do łazienki:)

Cecil
22-11-2010, 07:02
aLien01 wnętrza są super
Twoja kuchnia nie daje mi spokoju, początkowo wydawało mi się ze jest mało blatu roboczego, ze daleko od piekarnika jest ten blat roboczy i jeszcze wiele innych wątpliwości
Ale jak ją zobaczyłam na Twoich zdjęciach, to robi wrażenie.
Jeśli to nie tajmnica to zdradź ile taka kuchnia kosztowała razem ze sprzętem AGD.

Naprawdę domek urządzony ze smakiem.

aLien01
22-11-2010, 08:32
aLien01 wnętrza są super
Twoja kuchnia nie daje mi spokoju, początkowo wydawało mi się ze jest mało blatu roboczego, ze daleko od piekarnika jest ten blat roboczy i jeszcze wiele innych wątpliwości
Ale jak ją zobaczyłam na Twoich zdjęciach, to robi wrażenie.
Jeśli to nie tajmnica to zdradź ile taka kuchnia kosztowała razem ze sprzętem AGD.

Naprawdę domek urządzony ze smakiem.

Witam

Dzięki za miłe słowa.

Koszt kuchni kształtował się następująco:
Meble (fornir + blumy) to 11800zł ale powiem wam, że trzeba szukać pierwszą wycenę miałem na 23000zł za same meble
Sprzęt 10000zł AGD + zlew + bateria + lampki

Cecil
22-11-2010, 08:43
aLien01 cena kuchni podobna do moich zalożeń

Mam nadzieje, że też będzie oscylować wokół 20 tys. zł.
Projektantka przedstawi mo projekt kuchni za dwa tygodnie zobaczymy czy będzie coś fajnego.

Jeszcze raz słowa uznania za tak mile wnętrze, a tez drzwi wewnętrzne - wypas na maxa.

alien01 jeśli możesz to prześli lub udostępnij szkice kuchni z rozmiarami szafek, bo ja ni jak nie mogę się wcisnąć w tą małą kuchnię z tym całym sprzętem

renata400
22-11-2010, 11:19
aLien01

piękne wnętrza i cały domek, ah jak ja Ci zazdroszcze:)

ankara
22-11-2010, 11:42
Witam,
aLien01 domek super! Naprawdę robi wrażenie - zarówno wnętrza, jak i elewacje zewnętrzne. :)Trochę zazdrościmy, bo przed nami jeszcze cała ta droga - dopiero załatwiamy pozwolenie na budowę. Jesteśmy bardzo chętni na ten kosztorys w exelu ( jeśli znajdziesz chwilkę to proszę podeślij [email protected])
Aktualnie jesteśmy na etapie przesuwania słupa elektrycznego, który stoi na naszej działce. Czy ktoś może miał podobny problem?

aniak25
22-11-2010, 12:40
Kallula wiem, że pomysł jest dobry, tak wymyśliłam na samym początku bo choć łazienki są dwie (obecnie w naszym wielopokoleniowym domu na 9os mamy jedną choć na szczęście jest oddzielny kibelek :)) to na naszą trójkę sporo ale planujemy jeszcze powiększenie rodziny więc jak dzieciaki podrosną to będzie w sam raz. Po drugie to przy tych w sumie niewielkich łazienkach wsadzanie pralki i brudnych ciuchów to za dużo. Wiem co mamy teraz bo jeszcze my dorośli to mniej się brudzimy ale mój 5-latek i brata maluszek to już wystarczająca ilość prania, suszenia i prasowania.

Gosik21
22-11-2010, 13:04
Witam,
Mam mały dylemat. Otóż szykuję się do układania paneli. Będą one w całym domu, oczywiście oprócz łazienek, pralni i wiatrołapu. I nie wiem, jak je ułożyć na parterze (salon, kuchnia, hol). Czy prostopadle do drzwi tarasowych (wtedy byłyby równolegle do wykusza), czy odwrotnie? Gabinet mamy tak jak w oryg. projekcie.
Pomóżcie, proszę :)

aniak25
22-11-2010, 13:50
Też się ostatnio zastanawiałam i wyszło mi, że jeśli będą równolegle do holu to wydłużą salon i tak już długi (my zlikwidowaliśmy gabinet), jeśli prostopadle do wejścia to jakoś tak dziwnie będzie wyglądało i najprawdopodobniej (chociaż więcej cięcia i zabawy i drożej) to będzie pod kątem tylko nie wiem jeszcze czy w lewo czy w prawo. Kafle w kuchni i holu będą prosto nie w karo. może wygladać ciekawie tym bardziej że moja ciotka ma tak zrobiony parkiet i całkiem ciekawie to wygląda.

Gosik21
22-11-2010, 14:05
Znalazłam cos takiego:
"Aby miejsca łączeń paneli były jak najmniej widoczne, najlepiej ułożyć je równolegle z padaniem promieni słonecznych. Jeżeli w pomieszczeniu są dwa okna na przyległych ścianach, panele kładziemy równolegle do promieni słonecznych wpadających z okna umieszczonego naprzeciw wejścia do pomieszczenia."
Czyli zgodnie ze sztuką w Rodku panele powinny byc układane prostopadle do drzwi tarasowych. Ale po skosie, jak zauważyła aniak25, też byłoby nieźle. U nas jest skośne wejście do gabinetu, więc można by je położyc równolegle do niego. Powinno się to zgrać z wykuszem.
Dzięki aniak za pomysł :)

aLien01
22-11-2010, 15:05
Cecil to dla Ciebie:

http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOqGKRmFPeI/AAAAAAAABhQ/f4hdT7iYSyw/s640/skanuj0001.jpg
http://lh4.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOqGKjZLn6I/AAAAAAAABhU/pNX5ZjsPdNc/s640/skanuj0002.jpg
http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOqGLb-pKHI/AAAAAAAABhY/EieC1wVSOL0/s640/skanuj0003.jpg
http://lh3.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOqGMNMceYI/AAAAAAAABhc/drvIlTO-jpI/s640/skanuj0004.jpg
http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/TOqGMWC1h6I/AAAAAAAABhg/dAG7jJjRsm4/s640/skanuj0005.jpg

aniak25
22-11-2010, 16:01
Znalazłam cos takiego:
"Aby miejsca łączeń paneli były jak najmniej widoczne, najlepiej ułożyć je równolegle z padaniem promieni słonecznych. Jeżeli w pomieszczeniu są dwa okna na przyległych ścianach, panele kładziemy równolegle do promieni słonecznych wpadających z okna umieszczonego naprzeciw wejścia do pomieszczenia."
Czyli zgodnie ze sztuką w Rodku panele powinny byc układane prostopadle do drzwi tarasowych. Ale po skosie, jak zauważyła aniak25, też byłoby nieźle. U nas jest skośne wejście do gabinetu, więc można by je położyć równolegle do niego. Powinno się to zgrać z wykuszem.
Dzięki aniak za pomysł :)

Proszę bardzo :) Tym sposobem ja chyba też już wiem, że powinnam ułożyć od wejścia patrząc skos w lewo czyli tak jak piszesz równolegle do drzwi gabinetu, u mnie go nie ma ale też sądzę, że dobrze się to zgra z wykuszem :)

TAR
23-11-2010, 11:58
.....

TAR
23-11-2010, 12:34
.....

Gosik21
23-11-2010, 13:54
Do TAR, Aniu, a jakie masz płytki w kuchni i holu? Wyglądają na drewopodobne.

TAR
23-11-2010, 14:28
....

ewelka-sochaczew
23-11-2010, 14:38
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów:)
Na wiosnę zaczynamy budowę wymarzonego domu w rododendronach 6,
Od kilku miesięcy śledzę wątki jakie rozwijają się na tym forum i w końcu i ja postanowiłam sie do niego zapisać
Obecnie jestem na etapie papierów ( prąd i woda),
z niecierpliwością czekam na przedstawienie kosztów i materiałów w exelu przez aLien01

TAR
23-11-2010, 14:40
.....

michur
23-11-2010, 14:45
Kurcze, cos nie moge wkleic zdjec normalnych formatow, czy ktos moze mnie oswiecic co sie zmienilo albo instruktaz jak to zrobic by byly duze a nie takie mikre. co wchodze na forum to jakies zmiany bez sensu.Pozdrawiam A.

Hi, spróbuj odznaczyć tą jedyną opcję, która się pojawia podczas dodawania fotki ("Retrieve remote file and reference locally")

pzdr.

TAR
23-11-2010, 14:53
...

aLien01
23-11-2010, 15:48
Sorry, że tak długo ociągam się z arkuszem ale mam go w pracy i chce wam go przygotować aby był jak najbardziej czytelny jednak siedzę od rana do wieczora w pracy i nie mam czasu. Do soboty mam nadzieje, że go Wam udostępnię.

80mariusz80
24-11-2010, 08:45
Czesc!
Szukamy stolarki okiennej w kolorze oregon. Czy ktos z Was wybudowal juz domek w tym kolorze (fotki zdjecia mile widziane:). Odwiedzilem paru producentow okien i sa male problemy z tym kolorem, wiekszosc oferuje go za doplata (+30...+55%), nieliczni maja je w stadardzie. Problemy sa z dodatkami, np. rolety zewnetrzne czy prowadnice tych rolet juz np. nie sa w kolorze oregon... Ale kicha. Druga prosba - jesli ktos ma ten kolor, to skad wzial glowne drzwi wejsciowe oraz brame garazowa?
Pozdrowienia.

darkstar
24-11-2010, 09:53
Raczej wszystko zależy od ilości punktów, które zdecydujesz się wykonać w domku. Jeśli budujesz nie odbiegając od projektu to weź 4 rzędową. Najlepiej jak Twój elektryk dobierze odpowiednią rozdzielnie, bo sam będzie w niej wszystko podłączał. Ja się zdecydowałem na dwie szafy - jedna na tradycyjną elektrykę, druga na ai/it

Do mWilQ Myślę że to co mam w projekcie będzie do małej zmiany ale nie za dużo. Muszę dodać dodatkowy kilka punktów (płyta elektryczna, hydrofor, klimatyzator czy rekuperator). A ty masz z projektu czy coś zmienialiście??? A i tą drugą skrzynkę na ai/it gdzie wsadziliście?

Pytanko do wszystkich. Macie jakieś wyliczenia ile Wam poszło kabla na dom i jak dużą macie rozdzielnie. Jak macie to pochwalcie się.

mWilQ
24-11-2010, 14:29
Do mWilQ Myślę że to co mam w projekcie będzie do małej zmiany ale nie za dużo. Muszę dodać dodatkowy kilka punktów (płyta elektryczna, hydrofor, klimatyzator czy rekuperator). A ty masz z projektu czy coś zmienialiście??? A i tą drugą skrzynkę na ai/it gdzie wsadziliście?

Pytanko do wszystkich. Macie jakieś wyliczenia ile Wam poszło kabla na dom i jak dużą macie rozdzielnie. Jak macie to pochwalcie się.

Tak szczerze, to chyba tylko raz zerknąłem na projekt instalacji elektrycznej w rodo ;)
Najlepiej jak usiądziesz sobie ze wszystkimi mieszkańcami domku, weźmiesz kartkę z rozrysowanymi pokojami i zaczniesz nanosić to co Ci jest potrzebne. Oczywiście na koniec możesz sobie to skonfrontować z projektem lub od samego początku możesz na nim bazować - chociaż pierwsze rozwiązanie uważam za lepsze. Po skończonym projekcie własnym, najlepiej udać na budowę, wejść do każdego pomieszczenia i zobaczyć / wyobrazić sobie jak to będzie wyglądało. Przemyślcie takie sprawy jak urządzenia, które będzie używać w domu, rozstawienie mebli (nawet kilka koncepcji) i wyjdzie Wam "idealna" instalacja.
Nie wiem jakiego masz elektryka, ale warto go zaprosić na budowę i mu wytłumaczyć co gdzie ma być, tak żeby dostosował się z właściwymi kabelkami i w razie czego coś podpowiedział. U mnie się to sprawdziło.
Rozdzielnie tak jak pisałem mam dwie (w tym samym miejscu jedna pod drugą), zamontowane w ścianie nośnej w pomieszczeniu między garażem a wiatrołapem. Są zrobione w taki sposób, żeby można było je zabudować.

dziadeq
24-11-2010, 17:30
Witam, to moj pierwszy post w tym watku tak ze witam wszystkich :)
Mam pytanie za ktore z gory przepraszam, bylo juz ono tutaj omawiane. Chodzi o nieszczesny slup w gabinecie ktory chce zlikwidowac. Przeszukalem caly watek i nie udalo mi sie znalezc odpowiednich informacji. W zwiazku z tym zapytam:

czy ktos skutecznie zlikwidowal slup przy stropie monolitycznym bez belek wystajacych z sufitu na parterze lub podlogi na poddaszu ? Moj architekt chce wstawic belke pomiedzy przeslem okna przy gabinecie a belka kolo kominka, odwrocona o grubosci 40cm, wystajaca ponad posadzke poddasza o 15cm :/ koszmar

Niech ktos mnie laskawie poratuje skanem rozwiazania konstrukcyjnego bo mi juz sil brakuje, a tu sie jeszcze prawdziwa robota nie zaczela...

z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie

artek-
24-11-2010, 19:22
Witam, to moj pierwszy post w tym watku tak ze witam wszystkich :)
Mam pytanie za ktore z gory przepraszam, bylo juz ono tutaj omawiane. Chodzi o nieszczesny slup w gabinecie ktory chce zlikwidowac. Przeszukalem caly watek i nie udalo mi sie znalezc odpowiednich informacji. W zwiazku z tym zapytam:

czy ktos skutecznie zlikwidowal slup przy stropie monolitycznym bez belek wystajacych z sufitu na parterze lub podlogi na poddaszu ? Moj architekt chce wstawic belke pomiedzy przeslem okna przy gabinecie a belka kolo kominka, odwrocona o grubosci 40cm, wystajaca ponad posadzke poddasza o 15cm :/ koszmar

Niech ktos mnie laskawie poratuje skanem rozwiazania konstrukcyjnego bo mi juz sil brakuje, a tu sie jeszcze prawdziwa robota nie zaczela...

z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie

Ja pytalem juz wczesniej na forum jak zlikwidowac i zlikwidowalem, jednak z pomoca konstruktora - sam kierownik bal sie decyzji w tym zakresie. Zamiast tego nieszczesnego slupa i belki nad nim mam belke przedluzona na wprost do okna oraz dwa podciagi od scianki kominka do sciany z wyjsciem na taras, z tym ze w calosci ukryte w stropie. Dwie moze z uwagi na to iz dom jest poszerzony o dodatkowe 80cm. Przy okazji (kosztowalo mnie to dodatkowe 200 PLN) konstruktor pozbyl sie rowniez slupow na poddaszu.

mWilQ
24-11-2010, 20:21
W folderze publicznym jest już dostępne zestawienie materiałów przygotowane przez aLien01.

aniak25
25-11-2010, 11:40
dziadeq ja mam dość dobrze myślę zrobione foto w galerii jak robiłam strop, możesz sobie zajrzeć ale ja zamieniałam strop na terive. Mam od drzwi wejściowych obok kominka aż do drzwi tarasowych zrobiony podciąg i nie wystaje ani w salonie z sufitu ani nie daj bóg na piętrze z podłogi :) wykonawca wymyślił, kierownik zatwierdził, konstruktor podpisał się pod wszystkim i jest ok - mam jeden słup i pewność że mi się chata nie zawali.
pozdrawiam

dziadeq
25-11-2010, 19:28
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi w zwiazku z likwidacja slupa. Jak moj konstruktor juz naniesie zmiany na projekt, upublicznie je (moze w tym publicznym folderze), bo widze ze tamat przewija sie od czasu do czasu a nie ma konkretnych odpowiedzi (w sensie stricte technicznym).

aniak25: ja planuje strop monolityczny, jesli chodzi o gestozebrowy to konstruktor nie widzial problemu. Z drugiej strony kija te stropy podobno sa "glosne" drozsze i dochodzi kwestia przeliczenia/przeprojektowania calego stropu na parterze...

Mam pytanie z innej beczki - laickie dosyc. Chcialbym zastosowac rolety zewnetrzne podtynkowe lub inne ktorych nie bedzie widac. Czy nalezy to uwzglednic w czasie adaptacji proejktu ? Niektore z rozwiazan ktore widzialem w sieci wymagaly modyfikacji belki nad oknem/drzwiami, nie jestem tego pewien. Czy wyglada to moze tak, ze po stanie surowym zleca sie montaz okien razem z roletami i nic mnie nie obchodzi ?

W moim przypadku wykusz ma byc kwadratowy cos ala rodo 6N jednak z slupami:
http://images39.fotosik.pl/411/f45c5d6420204e5am.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f45c5d6420204e5a.html)
http://images43.fotosik.pl/415/e1b9a6c150d080b7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e1b9a6c150d080b7)

pozdrawiam

mWilQ
25-11-2010, 20:42
dziadeq, piszesz:
ja planuje strop monolityczny, jesli chodzi o gestozebrowy to konstruktor nie widzial problemu. Z drugiej strony kija te stropy podobno sa "glosne" drozsze i dochodzi kwestia przeliczenia/przeprojektowania calego stropu na parterze...Nie bardzo rozumiem, do którego stropu odnosi się druga część opisu. Na mojej drodze cały czas pojawiały się osoby, które sugerowały zmianę stropu na terriva. Początkowo mówiła o tym sama projektantka, która zajęła się adaptacją projektu, później wykonawca, a na koniec kilka osób z forum. Cena takiego rozwiązania to w moim przypadku dla domu z pojedynczym garażem to 7,5 tyś zł. Nie wliczam w to robocizny, ponieważ nie miałem przy wycenie domu podziały na konkretne etapy. Czas ułożenia belek i pustaków był ekspresowy, nie trzeba było kręcić stali i poszło zdecydowanie mniej betonu. Do tego bez większych problemów można było zlikwidować słup w salonie. Jak dla mnie same plusy.

Co do rolet, to ja montowałem je razem z oknami. Wybrałem rozwiązania ze skrzynką nad rama i rewizją od środka domu. Jedyne co zrobiłem, to wspomniałem murarzowi, żeby pozostawił po 20 cm światła nad otworem okiennym - wtedy jeszcze nie miałem pojęcia jakie rolety kupie. Teraz najpierw bym wyszukał oferty na okna i rolety i dopiero wtedy zacząłbym murować ściany. Wykonałbym otwory przystosowane pod okna, a nie szukałbym okien przystosowanych do otworów. Nie wiem, czy trzeba to zaznaczać przy adaptacji. To moim zdaniem nie jest znacząca zmiana w projekcie. Z tego co słyszałem, to niektórym udało się odebrać dom bez zgłaszania podniesionej ścianki kolankowej, a przy tym rolety to pikuś. Zapytaj dla świętego spokoju projektanta, czy jest to istotne i jeśli, to czy może to zrobić kierownik budowy na obecnym projekcie.

Co do folderu, to śmiało można wszystko wrzucać. Jak będzie więcej danych to mogę to poukładać z podziałem na różne rodzaje rododendronów. Póki co takiej potrzeby chyba nie ma ;)

dziadeq
25-11-2010, 20:59
Wlasnie nad otworem okiennym ma byc nadproze (lane albo gotowe). W zwiazku z tym nie wiem czy na etapie budowy mozna to latwo zmienic, muraz na pewno nic nie poradzi chyba ze podniesie sciane na ktorym ono bedzie oparte ?. Nie chodzi nawet o odbior tylko brak pozniejszych problemow przy budowie (jestem na etapie adaptacji).

Nie pisalem ale garaz mam miec podwojny + piwnica + wiele zmian wiec martwie sie troche o koszty. W moim przypadku zeby wogole "cokolwiek zaczac" to pewnie z 40tys... :/

mWilQ
25-11-2010, 22:52
Wlasnie nad otworem okiennym ma byc nadproze (lane albo gotowe). W zwiazku z tym nie wiem czy na etapie budowy mozna to latwo zmienic, muraz na pewno nic nie poradzi chyba ze podniesie sciane na ktorym ono bedzie oparte ?. Nie chodzi nawet o odbior tylko brak pozniejszych problemow przy budowie (jestem na etapie adaptacji).

Nie pisalem ale garaz mam miec podwojny + piwnica + wiele zmian wiec martwie sie troche o koszty. W moim przypadku zeby wogole "cokolwiek zaczac" to pewnie z 40tys... :/

Nadproże dalej będzie, tylko "20cm" wyżej. Wykorzystaj wiedzę i doświadczenie kierownika budowy i wykonawców. Na pewno nie jeden dom wybudowali z roletami i sobie z tym poradzą :)

Brygida i Jarek
25-11-2010, 23:54
Witamy Wszystkich ciepło pomimo pierwszego śniegu za oknem :) szczególnie pozdrawiamy TAR i aLien01 , w końcu wspólnie zmagalismy się z budowlanymi problemami. Pozdrawiamy budujacych i wielu nowych sympatyków rodo.
aLien01 fajnie urzadziliście dom, my właśnie zabieramy się za urządzenie części tv salonu i wasze rozwiązanie bardzo nam się podoba, miło patrzeć na skończoną elewację i porządek wokół domu :), my wokół domu mamy juz wrównany teren, zieleni się wysiana w październiku trawa ale elewację i ogrodzenie frontowe z przyczyn finasowych przesuneliśmy na wiosnę.

Wklejamy kilka fotek naszego rodka, jeszcze wiele przed nami np. dolna łazienka i garaż, ale mieszka się super. Ktoś z forumowiczów pisał o pomieszczeniu na pralnio-suszarnię, my zrobiliśmy taką mini pralnie z suszarką w dawnej kotłowni, pomieszczenie jest małe i przechodnie ale jesteśmy z niego niezwylke zadowoleni.
W kwestii ułozenia paneli w salonie mamy tak jak TAR, zgodnie z gresem w kuchni i holu.

nasz hol bez wiatrołapu :)
http://images47.fotosik.pl/415/54bcbae70ce7fa83med.jpg (http://www.fotosik.pl)




salon od strony schodów
http://images40.fotosik.pl/399/717480ced52b15edmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images41.fotosik.pl/410/fd9e4a3e98cb5492med.jpg (http://www.fotosik.pl)
ciut kuchni :)
http://images43.fotosik.pl/415/d562d216b2b3e404med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/390/74fbb7a6ba0ea509med.jpg (http://www.fotosik.pl)

wspomniana pralnia


http://images50.fotosik.pl/415/4ff34ab9796d3f4bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images35.fotosik.pl/251/e53f2da1b8626ed0med.jpg (http://www.fotosik.pl)

inne zdjęcia w galerii ... pozdrowionka dla Wszystkich:)

TAR
26-11-2010, 08:41
Jak jeden kolega żyrandol wieszał -historia prawdziwa (ponoć) w relacji jego żony.: Wczoraj namówiłam wreszcie swojego męża aby kupić abażur z kryształów (to co wisi z lampami na suficie), baaardzo drogi (pół roku zbieraliśmy). Pojechaliśmy do sklepu, kupiliśmy abażur,na skrzydełkach szczęścia popędziliśmy do domu,ale po drodze kupiliśmy butelkę koniaku (trzeba nowy zakup tego, tamtego,no obmyć). Siedliśmy przy stole, najpierw strzeliliśmy po 50, potem powtórzyliśmy,no i mówię do swojego męża: a może powiesimy od razu ten abażur? No i mąż, lub z powodu koniaku, lub widząc moje szczęście zgodził się.Postawiliśmy krzesło, na krzesło taboret mały, mój mąż wspiął się na tą piramidę, a mi kazał go zabezpieczać. Stoję taka szczęśliwa, obserwuję jak mój orzeł pod sufitem majstruje (a on był,nie wiem po co w szerokie bokserki ubrany), przenoszę wzrok niżej, i co ja widzę z tych sympatycznych bokserek wypadło mu jedno jajeczko, no i ja, taka rozczulona tym widokiem, lekko pstryknęłam paluszkami po tym jajeczku. Mój tygrys w jednej sekundzie runął w dół z tej estakady wraz z abażurem,który rozbił się całkowicie na małe kawałki. Ale zaraz zerwał się na równe nogi i z ostatkami abażuru w rękach podskoczył do mnie... Myślałam, że mnie zabije, a on mówi: - Kur....a ! Ale mnie prądem pier.....ęło, aż do jąder doszło, dobrze,że nie na śmierć Miłego piatku.

mWilQ
26-11-2010, 09:14
Brygida i Jarek gratuluję wykończenia, pomieszczenia są bardzo ładne. Jak widać z dawnej kotłowni też jest pożytek :)
TAR "Żyrandol" ... popłakałem się ze śmiechu ;P

renata400
26-11-2010, 11:50
BRYGIDA I JAREK

Piękny ten Wasz domek. Nie ukrywam, że często zaglądam do Waszej galerii. Bardzo podoba mi się Wasz domek z zewnątrz szczególnie słupy przed wejściem do domu oraz rozmiar i kolor okien. Domek w środku piękny. Piękne schody na piętro. Jak możesz to napisz z czego są zrobione-efekt boski. Super rozwiązanie z tą pralnią.U nas nie będzie tego przejścia do garażu, bo dom będzie częściowo podpiwniczony. Myślałam o tym aby wydzielić miejsce na pralnie w dolnej łazience i oddzielić ja drzwiami przesuwanymi-będzie to wyglądać jak szafa np. na ręczniki.
Pozdrawiam

aniak25
26-11-2010, 12:43
Ło matko, też się popłakałam z żyrandola :))
Brygida i Jarek tak wogle to miło was widzieć, domek super i zazdroszczę że już mieszkacie. My też nie mamy wiatrołapu i widzę po waszym, że to była dobra decyzja. Powiedzcie jak wam się otwiera drzwi do waszej pralni i dolnej łazienki bo zastanawiam się czy lepiej do wewnątrz czy na zewnątrz. Widzę też, że dobrym rozwiązaniem u nas było zlikwidowanie balkonu tylnego i biurko będzie stało pod oknem a nie tak jak u was pod skosem, jakoś dla mnie tak będzie lepiej. Takie kafelki jak macie w górnej ja planuję w dolnej łazience :). Powiedzcie jak wam się użytkuje kuchnię bez wejścia od holu? Z ciekawości pytam bo my zostawiliśmy wejście żeby z garażu przez spiżarnie (w dawnej kotłowni) wnieść zakupy bez przechodzenia przez salon. Faktycznie ładnie wyglądają tak ułożone panele bo współgra to z holem i też bym pewnie tak zrobiła u nas jednak będą kafle kwadratowe więc mam więcej opcji do wyboru :)
pozdrawiam was serdecznie i proszę o więcej zdjęć jak już skończycie łazienkę i garaż

aga-gaga
26-11-2010, 20:00
Brygida i Jarek wnętrze domu wygląda ślicznie.

Brygida i Jarek
26-11-2010, 22:35
Miło nam , że podoba Wam się nasz rodo :), zmęczenie wykończeniem powoli odchodzi a urządzanie domku sprawia teraz wiekszą radość. Wszystkim marzącym o przeprowadzce powiemy tylko ,że jeszcze rok temu nasz domek nie miał tynków wewnetrznych, wspominamy ten czas z usmiechem choć wykończeniówka to maraton. Ale marzenia są po to by po nie sięgać i Wszystkim zyczymy powodzenia i szybkich przeprowadzek :).

TAR my nie mamy psa bo nie mamy jeszcze frontowego ogrodzenia a dom stoi przy dość ruchliwej drodze, ale do idealnego porządku wiele nam brakuje bo dwójka naszych pociech bawi się wszedzie tylko nie w swoich pokojach :)pies to nasze marzenie , może na wiosnę?

aniak25 drzwi do łazienki i do naszej pralni mamy otwierane na zewnatrz, jak dla nas bez zarzutu, drzwi z garażu do pralni otwierane są do środka , jest ok.
Co do wejścia z holu do kuchni to my wybralismy szafę wnękową a z przejścia do kuchni musielismy zrezygnować, wnoszenie zakupów do kuchni nieco utrudnione, ale ... cos za coś. Pomysl z pralnią choć niewielka uważam za bardzo trafiony, mam tam całą chemię, reczniki, pościel , firany , miski, wiadra, odkurzacz itp. czyli to z czym najwiekszy problem w domu. Pranie schnie tu bardzo szybko, jest ciepło /podłogówka i drabinka /.
Biurko pod skosem to rzeczywiście nie najlepszy pomysł, ale nasza dwuletnia córka rzadko z niego korzysta , bedziemy zmieniać ustawienie mebli w tym pokoju. Ania jesli wybrałaś płytki capri opoczna to powiem , że wybór super, bardzo łatwe do utrzymania w czystości, my na dół mamy kupione tez capri tylko pomarańcz z brązem.
Jak robiliśmy co czytaliśmy, że pokój nad garażem jest chłodny, mamy trzy grzejniki i to jest chyba najcieplejszy pokój na poddaszu:yes: Dom jest wogóle bardzo ciepły, do tej pory maielismy piec w trybie letnim, ciepła woda i podłogówka , kilka razy odpalaliśmy kominek , na dole bardzo ciepło . na górze ok. 24 stopni.

renata400 schody mamy dębowe w kolorze okien , podstopnie wyłożone tynkiem mozaikowym atlas, nie brudzą się i mozna je myć. Koniecznie pomyśl o miejscu na małą pralnię , dolna łazienka to dobry pomysł, suszenie prania zimą szczególnie przy dzieciach to problem.

Jeszcze raz pozdrawiamy Wszystkich :)ciepło

renata400
27-11-2010, 08:09
Brygida i Jarek

Dzięki za odpowiedz. Przed nami jeszcze sporo czasu zanim wprowadzimy się do swojego "gniazdka" , ale wolę wszystko wcześniej przemyśleć, żeby potem nie żałować:)
Życzę miłego, dalszego urządzania i z niecierpliwością czekam na zdjęcia. Jedno jest pewne RODO 6 to piękny dom:)

Pozdrawiam Wszystkich ciepło mimo mroznego poranka:bash:

mWilQ
27-11-2010, 16:23
Hej,
Jeszcze raz ogromna prośba do osób, które mają za sobą zabudowę poddasza.
Potrzebuję cenę robocizny dla domku z jednym garażem (może być z dwoma to sobie policzę) za usługi:
-izolacja 2 warstwy
-stelaże
-zabudowa płytami g-k (skos pomieszczeń i sufit)
-zabudowa płytami osb (skos strychu i podłoga na strychu)
-siatka po całości na płyty g-k
-klej na siatkę
-grunt i gładź na płyty g-k

U aLiena widziałem kwotę 10 tyś za domek z podwójnym garażem, ale nie wiem czy miał siatkę po całości płyt g-k i nie wiem, czy były liczone gładzie.
Ja dostałem wycenę za kompleksowe przygotowanie poddasza wg rozpiski powyżej na 12 tyś ale w domu z jednym garażem.
Proszę napiszcie jak to było u Was.

Brygida i Jarek
27-11-2010, 17:17
mWilQ my robilismy poddasze w marcu.
wg naszego spisu : koszt materiałów i robocizny łącznie 15,5 tyś. / 2 razy wełna isover, płyty k-g , siatka , gładzie czyli na gotowo do malowania/, strych też mamy ocieplony , podłoga strychu z płyt osb czyli tak jak u Ciebie.
Robocizna:
35zł/m kw - ocieplenie+ płyty k-g
14zł/m kw - gładzie

pozdrawiamy :)

aLien01
27-11-2010, 17:31
mWilQ u mnie w tej cenie było wszystko aż po gładzie gotowe do malowania w cenie też zawarta jest robota za strych u góry czyli płyty OSB na podłogę, wełna, folia.

mWilQ
27-11-2010, 18:13
Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi. Wiem przynajmniej, że cenę trzeba negocjować, tym bardziej, że mam 3 chętnych na "przezimowanie" na budowie.
Cena, która podałem była od firmy zajmującej się kompleksowo wykończeniówką, dwie pozostałe ekipy raczej z innej branży, ale jakoś nie widzę w tej zabudowie większej filozofii. Za takie pieniądze, chętnie sam bym to zrobił ;) gdyby jeszcze był czas.

GABRIELKA08
27-11-2010, 21:11
Witamy Wszystkich ciepło pomimo pierwszego śniegu za oknem :) szczególnie pozdrawiamy TAR i aLien01 , w końcu wspólnie zmagalismy się z budowlanymi problemami. Pozdrawiamy budujacych i wielu nowych sympatyków rodo.
aLien01 fajnie urzadziliście dom, my właśnie zabieramy się za urządzenie części tv salonu i wasze rozwiązanie bardzo nam się podoba, miło patrzeć na skończoną elewację i porządek wokół domu :), my wokół domu mamy juz wrównany teren, zieleni się wysiana w październiku trawa ale elewację i ogrodzenie frontowe z przyczyn finasowych przesuneliśmy na wiosnę.

Wklejamy kilka fotek naszego rodka, jeszcze wiele przed nami np. dolna łazienka i garaż, ale mieszka się super. Ktoś z forumowiczów pisał o pomieszczeniu na pralnio-suszarnię, my zrobiliśmy taką mini pralnie z suszarką w dawnej kotłowni, pomieszczenie jest małe i przechodnie ale jesteśmy z niego niezwylke zadowoleni.
W kwestii ułozenia paneli w salonie mamy tak jak TAR, zgodnie z gresem w kuchni i holu.

nasz hol bez wiatrołapu :)
http://images47.fotosik.pl/415/54bcbae70ce7fa83med.jpg (http://www.fotosik.pl)







salon od strony schodów
http://images40.fotosik.pl/399/717480ced52b15edmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images41.fotosik.pl/410/fd9e4a3e98cb5492med.jpg (http://www.fotosik.pl)
ciut kuchni :)
http://images43.fotosik.pl/415/d562d216b2b3e404med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/390/74fbb7a6ba0ea509med.jpg (http://www.fotosik.pl)

wspomniana pralnia


http://images50.fotosik.pl/415/4ff34ab9796d3f4bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images35.fotosik.pl/251/e53f2da1b8626ed0med.jpg (http://www.fotosik.pl)

inne zdjęcia w galerii ... pozdrowionka dla Wszystkich:)



do Brygida i Jarek

Piękny salon...i stol postawiony w druga strone niz to zazwyczaj w wykuszu ...mam takie pytanko ,jakie macie ogrzewanie w salonie ,bo nie dopatrzyłam sie nigdzie grzejnika,a mi wciaz sen z powiek spedza swiadomosc ,ze mam cały urok wykusza popsuc wiszacymi w nim grzejnikami. Jesli moge prosic tez o dane podlogi ...bardzo mi sie podoba ..i piekne firanki ,tak upiete mi sie marza....Pozdrawiam

Brygida i Jarek
27-11-2010, 21:54
GABRIELKA08 dzieki za miłe słowa. Cały parter mamy w podłogówce , jest bardzo ciepło choć zima dopiero pzred nami.
Na podłodze mamy panel klon bielony, kupowalismy w Leroy Merlin , jakis francuski producent. Łatwy w utrzymaniu w czystości, ciemna podłoga przy dużych słonecznych pomieszczeniach to koszmar , widać każdy kurz... mam ten problem w holu.
pzdrawiam :)

Cecil
28-11-2010, 17:12
mam pytanko do tych, co już są na etapie wykańczania domku

jakiej wielkości robiliście wejscie na strych?
taki jak w projekcie 80x80 czy może większy i w którą stronę skierowaliście schody na strych??

ja zastanawiam się nad większym włazem i nie wiem czy to dobry pomysł, ja jestem zainteresowana wielkością 70x120

Gosik21
28-11-2010, 17:28
mam pytanko do tych, co już są na etapie wykańczania domku

jakiej wielkości robiliście wejscie na strych?
taki jak w projekcie 80x80 czy może większy i w którą stronę skierowaliście schody na strych??

ja zastanawiam się nad większym włazem i nie wiem czy to dobry pomysł, ja jestem zainteresowana wielkością 70x120

U nas są schody strychowe właśnie 70x120, Fakro LWK komfort. Bardzo wygodne w użytkowaniu. A rozkładają się w stronę drzwi do sypialni frontowej, tej z wyjściem na frontowy balkon.

Brygida i Jarek
28-11-2010, 17:44
Cecil my mamy dokładnie takie schody jak Gosik 21, też rozkładane do sypialni frontowej , bardzo wygodne, stabilne a juz trochę na strych wnosiliśmy, polecamy. Wymiary wejścia na strych proponowane w projekcie są zdecydowanie zbyt małe.

TAR
28-11-2010, 18:27
.....

Cecil
28-11-2010, 19:40
TAR pochwal się proszę płytkami z górnej łazienki - jaki producent itd - podoba mi się ten delikatny dekor za wc

i jeśli możesz to napisz wymiary tarasu, bo widzę że macie powiękoszny od tego w projekcie. Ja też mam taki plan, ale boje się, żę pocholuje.

I jeszcze z czego masz balustrady na tarasach i czy droga jest taka przyjemnośc?
te pytania to po lekturze Twojego albumu ze zdjęciami

I dzięki za newsa w sprawie tych schodów na strych
U nas w promo znalazłam dziś schody 120x70 za 240zł wiec jutro je weźmiemy

TAR
29-11-2010, 07:24
.....

Cecil
29-11-2010, 07:43
chciałabym dowiedzieć sie co myslicie o częściowym zadaszeniu tarasu??
macie jakieś pomysły, bądź spostrzeżenia
Ja mam mętlik w głowie? w akutalnym domu mam częściowo zadaszony taras i jest to bardzo funkcjonalne. W rodo zrezygnowaliśmy z balkonu na tylnej elewacji, wiec nad tarasem ani kawałka zadaszenia.
mnie chodzi po glowie takie zadaszenie jak w linku:
http://www.4budowlani.pl/pokaz,galeria,co,album,id,192,kat_id,5,sub_id,21.h tml

TAR
29-11-2010, 08:00
......

Cecil
29-11-2010, 08:04
u nas też dość wietrzna okolica, ale wiem z własnego doswiadczenia, że nie ma zbyt dobrych ochorn przed wiatrem, takie doniczki jak powyżej przy prawdziwy wietrze ok 60 - 80 km/h polęcą i jeszcze będą dodatkowo zwiększać niebezpieczestwo
nasz znajomy miał takie doniczki zabetonowane i wkopane, po większym wietrze znalazł je na polu sąsiada

ehh to zadaszenie nie daje mi spać, choć na pewno nie jest to sprawa priorytetowa, ponieważ można to zawsze później zamontować.

Gosik21
29-11-2010, 09:18
U nas też nie ma zadaszenia nad tarasem, zrezygnowaliśmy z tylnej lukarny. Za to budujemy altanę Altana A3 (http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/altana-a3/m4b2a092d0be9b,1443), i ona zastąpi nam zadaszony taras. Przy domu będzie więc taras słoneczny z desek kompozytowych, dość spory, ciągnący sie od okna gabinetu aż do polowy ściany za wykuszem (bez skosu jak w projekcie).

TAR
29-11-2010, 09:34
.....

Gosik21
29-11-2010, 09:41
Aniu, nam też jest potrzebne miejsce na narzędzia, wybralismy więc taki projekt altanki, który spełniałby tez taką funkjcę. Altana bedzie miała pomieszczenie gospodarcze na różne narzędzia. Dodatkowo wymyśliliśmy, że ją podpiwniczymy. Fundament i piwnicę już zrobilismy, resztę prac zostawilismy na wiosnę.

TAR
29-11-2010, 09:52
....

aniak25
29-11-2010, 10:02
Brygida i Jarek dziękuję za informacje, już nie mogę się doczekać waszej drugiej łazienki. My chcemy capri właśnie takie fioletowe a właściwie wrzosowe czy lila, jak zwał tak zwał w każdym razie łazienka ma być żywa i już, może mniej ciemnych a więcej jasnych płytek żeby było jasno a już najbardziej zależy mi na dekorze.
Cecil ja tez zlikwidowałam tylny balkon i tez myślę o podobnym zadaszeniu ale to w dalekich planach. Wogle mamy zmniejszony taras bo działka nie pozwoliła i zaraz za mamy już płot i żywopłot więc miejsca jest jakiś metr, nawet schodków nie robiliśmy z tyłu.
Zastanawiam się też nad balustradą na taras i przy wejściu i na balkonach. Chciałabym żeby były takie same jak ogrodzenie frontowe. Najgorzej że nasz dom jest narożny i z boku wypadałoby dać też takie samo ogrodzenie choć wstępnie myślałam o panelowym bo obecnie stara siatka jest w opłakanym stanie. Niestety nie mamy kasy więc będziemy to robić w przyszłym roku ale ma to wyglądać tak jak na zdjęciu poniżej. Myślicie że będzie pasowało jak zrobie to tamo na balkonach i jako poręcz na schodach wejściowych czy nie pasuje?
http://lh4.ggpht.com/_ZM5TXKPrdjg/TPN6WSq_ZXI/AAAAAAAAAms/qfc2IXJQri4/img_php.php.jpg

michur
29-11-2010, 12:07
Tak jak kiedyś obiecałem przedstawiam naszą wizję kuchni. Można dostrzec silną inspirację kuchnią aLiena01 (mam nadzieję, że nie podasz nas to sądu aLien01 :D) U nas będzie w kuchni tylko jedno wejście i jedno okno. Tak jak widać na wizualce - może być problem z baterią od zlewu - parapet na równi z blate - zobaczymy czy coś się da z tym fantem zrobić po montażu okien. Wszelkie uwagi mile widziane :)

http://lh5.ggpht.com/_OFPkJHxADcw/TPLRLvxgI7I/AAAAAAAADTk/P6fRzNCzO9g/s512/k4_0005.jpg

http://lh5.ggpht.com/_OFPkJHxADcw/TPLRNOl6f_I/AAAAAAAADUk/OPDkR7fWB88/s512/k6_0005.jpg

Cecil
29-11-2010, 12:48
projekt kuchni spoko mi też podoba się kuchnia aLien01
a parapetem połączonym z blatem nie martw się, to nie jest problem

TAR
29-11-2010, 13:25
.....

michur
29-11-2010, 13:28
My właśnie chcemy mieć blat jako parapet tylko, że w takim układzie kran będzie przeszkadzał przy otwieraniu okna :/

TAR
29-11-2010, 13:41
......

michur
29-11-2010, 13:54
Nam to nie przeszkadza, a nawet gdyby to czy w kuchni zawsze otwierasz okno na cala szerokosc? my otwieramy tylko uchylnie lub do umycia wiec otwarcie bedzie wystarczajace (no chyba ze chcecie miec okno otwarte na maksa to wtedy jest problem) , po drugie czy nie mozecie zlewu przesunąc odrobine z 10 cm w kierunku sciany? A i my zmnejszalismy wymiar okna z szer. 120 cm na 90. Ale mamy 2 okna.
Pomijam fakt, ze dzisiaj juz bym nie montowala zlewu przy oknie i kuchnie troche inaczej bym zrobila. ale czlowiek uczy sie cale zycie i to co mam musi mi na razie wystarczyc.

U nas okno było wymurowane na 100cm ale jednak poszerzyłem potem na 120. Jeśli przesuniemy zlew to nie zmieści się zmywarka, którą planowaliśmy pod ociekaczem :) Można by go przerzucić na drugą stronę okna ale z kolei wydaje mi się, że będzie dość ciasno koło kuchenki.
Z naszego ustawienia wynika, że okno otworzy się na około 45 stopni. Nie wiem czy to wystarczy do umycia całej powierzchnie bez włażenia na blat. Od zewnątrz trzeba by użyć drabinki (bo mamy dość wysoko) i zimą może być kiepsko - takie są argumenty na nie. Z drugiej strony jak dla mnie okna wystarczy myć raz do roku więc to nie problem ;-)

TAR: a gdzie Ty masz zlew? Bo na obecnych fotkach nie widać - zmuś się do zrobienia nowych ;)

TAR
29-11-2010, 14:05
.....

michur
29-11-2010, 14:10
A tak na marginesie jak ja myje okna to i tak musze wejsc na drabinke lub blat (jestem wzrostu siedzacego psa wiec sam rozumiesz:rotfl:) pozdrowki A.

E no to mamy podobnie, bo my z żonką też nie z rodzaju wielkoludów ;)

TAR
30-11-2010, 07:48
.....

michur
30-11-2010, 11:41
Dzięki za fotki Ania. Ładny masz nieporządek ;)

A teraz pytanie ogólne z innej beczki - czy ktoś z szanownych forumowiczów rozważał postawienia pieca kominkowego zamiast kominka? Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Może ktoś już ma taki piecyk i może coś podpowiedzieć/pochwalić się fotkami? :)

monia19
30-11-2010, 12:43
My właśnie chcemy mieć blat jako parapet tylko, że w takim układzie kran będzie przeszkadzał przy otwieraniu okna :/

Witam po długiej przerwie - mieszkamy już od kwietnia, stąd taka długa nieobecnosć, ale kibicuję wszstkim budowniczym rodosków - ja osobiście nie wyobrażam sobie, że nie mogę otworzyć całego okna /niestety we framugach kurz także się osadza/, dlatego mamy narożny zlew /zdjecia kuchni kilkadziesiat postów wcześniej/- obok płyty. Bardzo dobrze się to sprawdza. Można jeszcze zamontować składaną baterię jak już kiedys ktoś proponował, ale niestety są to wysokie koszty zakupu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę wytrwałości. Monika

TAR
30-11-2010, 13:14
....

mWilQ
30-11-2010, 16:50
W temacie izolacji i zabudowy poddasza.

Z tego co widziałem jest kilka technik układania wełny. Na pewno od ścianki kolankowej chcę zacząć dwoma warstwami. Jedna warstwa mogłaby zawijać się na sufit, a druga mogłaby być puszczona do szczytu. Ewentualnie sufit ociepliłbym dwoma warstwami, a na szczyt dałbym jedną. Jak to widzicie i jak było u Was? Na strychu będę montował urządzenia grzewcze. Kanały powietrzne będą przechodziły przez podłogę strychu i kończyły się kratką na suficie pomieszczeń. Kanały będą raczej krótkie, bo urządzenia montowane będą w sumie nad kratkami. Mimo wszystko jest to kanał powietrzny, który pewnie pracuje i dobrze by było go wygłuszyć (tutaj pomoże wełna między sufitem, a podłogą).

Wstępnie parę osób pisało ilość zakupionej wełny i płyt. Mnie interesuje jeszcze ile i jakie kupowaliście profile. Jak pamiętacie to napiszcie jeszcze cenę.

Ania: daj znać, czy Castorama przywoziła Ci materiał na budowę. Ciekaw jestem, czy w taką pogodę uda im się od mnie dojechać ;)

aneta01s
30-11-2010, 22:17
Witam zapalonych forumowiczów,
Bardzo dawno nie odzywalam się na forum. Budowałam dom ( rodosik of course) razem z remle. Często wówczas zaglądalam na forum, kóte było bezcenną kopalnią wiedzy i pomysłów. Dziś zajrzałam tutaj w poszukiwaniu śweżego wiatru i wiecie co ... jesteście niesamowici. Wasze pomysły potrafią naprawdę zainspirować. Fajnie patrzeć jak ktoś na naszych oczach realizuje swoje marzenia. My nasz dom dostosowaliśmy, stale to robimy, do naszego usposobienia, nie chcemy, aby był zbyt chłodno-nowoczesny, ale przytulny. Ostatni wątek na forum dotyczył blatów kuchennych. Tak samo jak Wy zdecydowałam, że najlepiej będzie połączyć blat z parapetem i nie było to żadnym problemem pod warunkiem, że przewidzieliście to montując okna na odpowiedniej wysokości lub dostosowując wysokość szafek. Odradzam wszystkim szczerze budowania kominka. Niestety w naszym projekcie jest on w zupełnie niefortunnym miejscu, które w przyszłości będzie tylko niepotrzebnym bałaganem. Kominek powinien być na wprost osoby, a nie gdzieś daleko z boku. Schody zrobiliśmy ażurowe, nie wyobrazam sobie teraz betonowych konstrukcji,naprawdę firmy wykonujące schody zrobią je w pustej klatce z dużo lepszym efektem. Pozdrawiam, szczęśliwa posiadaczka rodoska.

TAR
01-12-2010, 09:04
.....

aniak25
01-12-2010, 10:49
Witajcie
Skończyliśmy ocieplanie dachu i płyty. Schodki czekają na zamontowanie i trzeba zeszlifować gładzie. Podsumowując podaję dla zainteresowanych bo temat na topie widzę.
U nas ocieplenie jest 15+5 na skosach, na suficie jest tylko 15. Zamawiałam 39rolek supermaty i 9 rolek unimaty a zostało chyba 2 rolki super i 5 rolek uni bo policzyłam z sufitami. Na stryszku choć nie planowałam zrobię ocieplenie z tego co mi zostało bo jak się tam wchodzi to strasznie zimno.
Na podłogi strychowe poszło 14,5szt osb 22mm ale nad garażem nie mam sufitu jako takiego tylko jest prawie do szczytu ocieplone.
A tak w skrócie bo nie zapisywałam dokładnie to poszło 100szt profili 60 i 23szt profili 30 (sufity były robione na krzyż) do tego chyba ze 400 wieszaków i 50 kompletów wieszak obrotowy, pręt mocujący i haczyk oraz 70szt łączników krzyżowych.
Płyt GKF miałam 52szt i zostały ścinki, zielonych zamówiłam 22szt i nie wiem czy coś zostanie bo jeszcze zabudowa komina i geberitów i sufit w dolnej łazience. No i do tego dużo wkrętów do płyt jednych i drugich i do stelaży.
Jeśli chodzi o transport z casto to lekki kosztuje 41zł, ciężki (hds) 82zł. Przywożą bez problemu i nawet szybko, w sensie na drugi dzień.

mWilQ
01-12-2010, 13:28
Dzięki za odpowiedzi.
Tar ja również zdecydowałem się na pełne deskowanie dachu. Przy tym temacie mam pytanie, jak odizolowaliście wełnę od deski? Mi zalecano zrobienie kanałów ze styropianu, które po 1 będą izolowały, a po 2 umożliwią cyrkulację powietrza. Styropian mam i 1cm i 2cm, zastanawiam się, który się lepiej sprawdzi. Dalej piszesz o izolacji kanałów wentylacyjnych (u Ciebie pewnie chodzi o kanały od wentylacji mechanicznej, a ich jest zdecydowanie więcej, albo są dłuższe, bo muszę dojechać do jednego centralnego urządzenia). Kanały powietrzne od klimakonwektórów, o których ja pisałem będą najprawdopodobniej krótkie, być może chodzi tylko o odległość z podłogi strychu do sufitu na poddaszu.
Widzę, że większość osób stosowało jako pierwszą warstwę, wełnę 15cm. Ile mieliście miejsca przy krokwi? u mnie od deski jest ok 14cm, jak dodam jeszcze styropian to będzie ok 12. Nie wiem czy nie łatwiej byłoby upchnąć 10 cm i później 10 cm na zakładkę. Nie wiem ile jest miejsca przy stelażach z profili i co będzie lepszym rozwiązaniem.

Aniak25: dzięki za podsumowanie ilościowe i informacje o castoramie ;). W sumie przy większym zamówieniu, powinni jechać bez opłat, ale mimo wszystko nie ma tragedii. Z jednej hurtowni we Wrocławiu krzyknęli mi 120zł netto za zwykłego busa i 250zł za HDS.

TAR
01-12-2010, 14:01
.....

wojtek Sz
02-12-2010, 19:29
Witam, zdecydowalem sie na okna jezierskiego. Okna na 90% bede zamawial w firmie Salamandra z Rzeszowa ktora miesci sie na ul. Hetmanskiej 13a.

Mial ktos moze stycznosc z ta firma????? Wszelkie opinie nna temat ich serwisu mile widziane. Z gory dziekuje

Namtar
03-12-2010, 11:50
wojtek Sz
my mamy okna tej firmy ale nie wiem o jakim serwisie Ty mowisz :)
te okna nie wymagaja serwisu, zobaczysz jak przyjada i Ci je zaloza, bedziesz siedziec i patrzec na nie przez tydzien.
Ja jestem super zadowolony. Jaki wariant zamowiles? 3 szybowka?

wojtek Sz
03-12-2010, 13:44
Dzieki Namar
Moje pytanie jest o firme Salamandra z Rzeszowa, chodzi mi o jakosc instalacji okien, przez tych Panow. Bo jak wszyscy wiedza okna to jedno, a montaz to drugie. Ja mieszkam w Sanoku wiec nie bardzo moge sprawdzic i popytac inwestorow czy sa zadowoleni z ich uslugi:)

Namar, czy Tobie wlasnie oni montowali okna????

Ja wybieram zestaw trzy komorowy, tylko jeszcze nie wiem, premium ultra czy elita termo

Namtar
03-12-2010, 14:44
No wlasnie przed napisaniem odpowiedzi do konca nie wiedzialem czy chodzi Ci o firme okien czy ta ktora sprzedaje Ci okna. Nie ja nie bralem u nich tylko w Bielsku Bialej, mieli bardzo blisko i poki co nie dopatrzylem sie minusow ich montazu.
Jakby co podaje namiar mozesz zobaczyc i dla ciekawosci skofrontowac cene.
www.artokna.pl

Marlena&Marcin
04-12-2010, 14:00
Witam wszystkich :)
Aniu.. bałagan w kuchni ?..hehe, na zdjęciach wygląd jakbyś jej w ogóle nie używała :)
Ale musze przyznać ,że ten projekt który robiliśmy u Ciebie jest jednym z lepszych i niespotykanych (kolory, układ) ..

Chciałabym napisać kilka słów na temat osłonek na tarasie.. cos takiego zrobiliśmy, ze względu na wietrzny teren. Fajna sprawa, mieliśmy zamknięte panele, spisywały się cudownie… ale uwaga.. kiedy zacznie się sezon bardziej wietrzny radze złożyć osłony.. nam się jedna połamała :( mimo, iż były dobrze zakotwiczone to jednak napór powietrza jest tak wielki że te „marketowe” nie dają rady. W przyszły roku planujemy coś mocniejszego.. ale też raczej zdejmowanego.

Jeżeli chodzi o okna..kwestia gustu.. nie będę pisała, że „sobie nie wyobrażam” gdyż nie mam porównania, ale my mamy jak w projekcie (wielkość), całkowicie otwierane dla wygody mycia i jest ok. Ogólnie najczęściej je tylko uchylam a nie otwieram, ale tutaj jak pisałam wcześniej chodzi tylko o mycie. Mamy zlew w kuchni w rogu obok płyty indukcyjnej i przyznam się że to rozwiązanie okazało się wygodne, przy oknie frontowym blat roboczy – to mi się najbardziej podoba gdyż jak już jestem w kuchni spędzam więcej czasu na przygotowaniu posiłku niż na myci naczyń więc „mam oko” na to co przed domem. :)

A co do kominka.. mimo,że rzeczywiście jest to dość nietrafione miejsce to jednak urok swój ma.. dla mnie dom bez kominka (nawet jak często z niego nie korzystam) jest jak stół bez nogi.. ;)
Pozdrawiam,.. Marlena

PS. My w skowronkach, w końcu po ponad 2 latach oczekiwania podłączyli nam prąd docelowy :)

jomar2002
05-12-2010, 20:32
Witam ktoś kiedyś pytał o stolik w kuchni i chciałam pokazać,że w naszym rodosiku bardzo dobrze się sprawdza i serdecznie polecam.Duża wygoda przy codziennych posiłkach.Pozdrawiam wszystkich miłośników i budujących Rodoska:)

Marlena&Marcin
05-12-2010, 20:41
Klasyka w kuchni :) śliczne..widzę, że mamy podobne gusta :) (my mamy kuchnię w U ale też klasykę :))

monia19
06-12-2010, 09:21
u mnie sie okno otwiera wystarczajaco zeby wszedzie dojsc i umyc , nawet ramy okienne. ja z kolei nie wyobrazam sobie otwartego na maksa okna jak pracuje w kuchni, one otwarte po prostu przeszkadzaja i juz. kazdy ma swoje przyzwyczajenia i oczekiwania. okna otwieram tylko uchylnie a i czasem jest za duzy przeciag. ale ja dodatkowo oprocz wentylacji z okapu kuchennego mam niezalezna wentylacje wyciagowa z kuchni. monika daj linka do galerii swego domku. pozdrowki

Zdjęcia z prac wykończeniowych były zamieszczone kilka/dziesiąt stron wcześniej nie bedę ich powtarzać - można sie troszkę cofnąć. Pozdrawiam Monika

mWilQ
06-12-2010, 11:11
jomar2002: Meble bardzo ładne, pomysł ze stołem też niezły. Przy okazji takiego ustawienia napisz proszę, czy macie zlikwidowany gabinet i czy jest szansa na zdjęcia salonu.

jomar2002
06-12-2010, 14:23
Dziękujemy za miłe słowa dotyczące kuchni.
Gabinet mamy zlikwidowany, ale elektryka została zrobiona oddzielnie na wypadek gdyby kiedyś trzeba było zrobić gabinet to tylko płyta k/g i drzwi i gotowe:)
Fajnie mieć na dole jakiś pokój,ale każdy musi wybrać co dla kogo ważniejsze.Niestety ze względu na szerokość działki nie zmieścił nam się wykusz i w jego miejsce mamy wstawione drzwi tarasowe i też jest ok.Podręczną jadalnię mam w kuchni,a gdy szykują się większe goście to nasz 160cm stół w gabinecie wyciąga się do 400cm i można gościć nawet ok.20-25 osób:) Gdybyśmy zrobili gabinet to niestety goście w takiej liczbie nie zmieściliby się w tym dość małym i nieustawnym salonie.:(
Zorganizowałam się by zrobić kilka fotek,które pokazują jeszcze nie wykończony i nie umeblowany w pełni salon.Serdecznie pozdrawiamy:)

aga-gaga
06-12-2010, 15:06
jomar2002 bardzo ładna kuchnia (taka przytulna) i urządzona w moim guscie. Co do salonu to też bardzo fajnie się prezętuje.

artek-
07-12-2010, 13:24
Witam,

Moze ktos sie z tym spotkal. Czy jesli budowaliscie nowy dom, a w projekcie jest "...wraz z instalacjami wewnetrznymi wod-kan, gaz, co, elektryczna" to przy robieniu odcinka od licznika w ogrodzeniu do domu (4 metry) potrzebny jest jeszcze jakis projekt/uzgodnienia/pozwolenia itp, czy mozna to zrobic w ramach pozwolenia na budowe?

Jak to bylo u Was? Karpacka Spolka Gazowa jest jedna w calej Polsce, takze mam nadzieje ze procedury sa takie same.

TAR
07-12-2010, 13:37
.....

Namtar
07-12-2010, 14:47
z racji iz wreszcie i u nas przyszedl czas na przejscie z aspektow konstrukcyjno-budowlanych do wykonczeniowych zapytuje sie Was :) jakich firm sprzety AGD w kuchni posiadacie?
my sklaniamy sie ku Whirlpoolowi.

Oliwkowo
07-12-2010, 15:11
z racji iz wreszcie i u nas przyszedl czas na przejscie z aspektow konstrukcyjno-budowlanych do wykonczeniowych zapytuje sie Was :) jakich firm sprzety AGD w kuchni posiadacie?
my sklaniamy sie ku Whirlpoolowi.

Witam,
My decydujemy się na płytę indukcyjna i piekarnik Elektroluxa, zmywarkę Bosch, pralkę Bosch, okap Amica, a nad lodówką się jeszcze zastanawiamy.

Kallula
07-12-2010, 22:20
Marlena i Marcin obejrzałam właśnie Wasz album,śliczna kuchnia:)Mam pytanko jaki macie sprzęt w kuchni,chodzi mi o piekarnik.Czy ma on dodatkowo funkcję mikrofali?Bardzo ładnie komponuje się z klasyczną kuchnią:)

Kallula
07-12-2010, 22:25
Jomar śliczne są Wasze wnętrza.Takie cieple i przytulne.I takie waniliowe jak lubię .Mniam :) Super pomysł z tą " dechą " nad wejściem do kuchni.Z pewnością odgapię:)Pozdrawiam

TAR
08-12-2010, 07:09
.....

Marlena&Marcin
08-12-2010, 08:02
Witajcie,
Kallula

Miło mi, że nasza kuchnia podoba się Tobie. Założenie mieliśmy: dużo blatu roboczego i sporo szafek by się wszystko upchnęło. A klasyka dlatego, że osobiście pasuje mi do takiego stylu domu. Było trzeba połączyć klasyczne meble z nowoczesnym sprzętem (nie udało mi się męża namówić na klimatyczny sprzęt) ale jakoś zgrało się wszystko :))

Odnośnie sprzętu: lodówka LG, piekarnik i okap Samsung, zmywarka Whirlpool (mi tam pasuje.. a to już nasza druga :), płyta indukcyjna szeroka Amica.
Jeżeli chodzi o wybór sprzętu, mogę jedynie doradzić byś przejrzała asortyment "pod siebie", wybrała jakiś model i wtedy szukała opinii, bo firma firmą.. ale tez różne opinie mają różne modele.
Nasz piekarnik nie ma mikrofali gdyż jest to akurat dla mnie funkcja zbędna. Nie jestem zwolenniczką mikrofal (sprzętu czy funkcji w piekarniku) więc nawet czegoś takiego nie szukałam. Natomiast co spowodowało wybór akurat tego piekarnika była funkcja asystent cooking. Z piekarnika korzystam bardzo często i ta funkcja jest rewelacyjna. Oczywiście marzyła mi się również termo sonda.. ale na tamtejsze czasy budżet nie pozwalał.. no, ale jakoś daje radę ;)
Największe obawy co do sprzętu mieliśmy z płytą, oprócz fajnych funkcji, wielkości (miała być szeroka) wyglądu no i ceny pasowała nam tylko Amica.. trochę ryzykowaliśmy, gdyż do marek LG, SAMSUNG czy Whirlpool nie mieliśmy zastrzeżeń to do Amicy, no cóż.. ale na szczęście jakość, trwałość i wykonanie 5. :)
Jeżeli chodzi o inne marki, to mieliśmy do czynienia (użytkowania) jeszcze z Boschem i Teką.
Moim skromnym zdaniem uważam, że Bosch ma dobrej jakości produkty lecz biorąc pod uwagę cenę, jest dość drogi i nie zawsze oferuję lepsze rozwiązania przy wyższej cenie. Teka sprzęty również droższe, ale fajne (mieliśmy piekarnik i okap).

Pozdrawiam, M.

Namtar
08-12-2010, 10:26
Witajcie,
Kallula
...
Nasz piekarnik nie ma mikrofali gdyż jest to akurat dla mnie funkcja zbędna. Nie jestem zwolenniczką mikrofal (sprzętu czy funkcji w piekarniku) więc nawet czegoś takiego nie szukałam. Natomiast co spowodowało wybór akurat tego piekarnika była funkcja asystent cooking.
...
Pozdrawiam, M.


mozesz mi wytlumaczyc co to jest ten asystent cooking?
THX

Marlena&Marcin
08-12-2010, 11:05
Asystent cooking to 15 programów automatycznego pieczenia, gotowania i pieczenia ciast. Zawiera ilości, wagi i zalecenia co i jak przygotować. Program do pieczenia m.in: pizzy mrozonej, frytek,lasagne, ryb na parze, różnego rodzaju mięs i ciast (drożdzowych w tym program do "zaczynu" - jak ktoś piecze to wie o co chodzi :) i jak przydatne by fajnie wyrosło). Ogólnie rzecz biorąc, nastawiasz program, wkładasz ulubione danie i zapominasz :) a po chwili pik,pik.. i masz gotowe :) jeszcze nie zdarzyło mi się by coś nie wyszło :) Co jest jeszcze fajnym dodatkiem to ich książka kucharska.. która opisuje funkcje i jakie danie powinno się na jakiej funkcji piec (czas, poziom półki, akcesoria.. itd - no ale to tylko dodatek). Z piekarnika jestem bardzo zadowolona.