PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W RODODENDRONACH 6 pracownia ARCHON



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

misiowiec
08-12-2010, 12:45
Trzeba, bo odcinek od kurka do domu to jest projekt przylacza gazu a nie wewnetrzna instalacja gazowa. my musielismy miec pozwolenie, ale wiem ze nie wszedzie jest wymagane. zapytaj w urzedzie. pozostale dokumenty takie jak odbiory wraz z pomiarami robi zwykle instalator przylacza gazu. projektant ktory robil nam przylacza zalatwial tez uzgodnienia i pozwolenie. za wszystko zaplacilismy 600 zł.,
pozdr. A.

Witam

Nie do końca się zgodzę:
-projekt trzeba wykonac owszem ale to można zrobic w projekcie zagospodarowania przestrzennego działki budowlanej zanim wystąpimy o pozwolenie na budowe.
-przyłacze (nieważne czy elektryczne czy gazowe ) kończy się na liczniku czyli przeważnie w granicy działki a od przyłacza do budynku to już nie jest przyłacze tylko wewnętrzna instalacja i mając wrysowane te instalacje w projekcie zagospodarowania przestrzennego i uzyskując pozwolenie na budowę domu mamy odrazu pozwolenie na wykonanie tych instalacji.
-ale robi się problem np. z instalacja gazową bo jezeli kierownik budowy nie ma uprawnień budowlanych w zakresie instalacyjnym to trzeba szukac kierownika budowy na instalacje gazową a jest on niezbedny do tego żeby podbić protokoły z prób szczelności ,które przekazujemy potem do zakladu gazowniczego.
-nie wiem dokladnie jak wyglada sprawa jeżeli chodzi o instalacje elektryczne i z ich zdawaniem.

Brygida i Jarek
08-12-2010, 16:30
Jomar klasyka w Twojej kuchni rzeczywiście bardzo ładna :) u nas bardziej nowocześnie ale bez szaleństw kolorystycznych więc jesteśmy zadowoleni :yes:, co do waniliowych klimatów to są ładne i ponadczasowe stad także u nas zagościły na całym parterze.

Marlena&Marcin mamy też piekarnik Samsunga z podwójnym termoobiegiem i funkcją asystent cooking, zgodzę się , że jest to fajna pomoc w kuchni, szklaną płytę gazową z turbopalnikiem na woka też mamy Samsunga, jesteśmy bardzo zadowoleni.

Pozdrowienia dla Wszystkich :)

Namtar
09-12-2010, 08:39
Asystent cooking to 15 programów automatycznego pieczenia...

czy jest to cos takiego jak 6 zmysl w whilrpoolu

Marlena&Marcin
09-12-2010, 12:22
wiesz, nie wydaje mi się by było to samo... w samsungu masz różne funkcje pieczenia (termo, grill, grzałki itd..) plus dodatkowo 15 programów "auto" do których są przypisane poszczególne potrawy np. program auto nr 10 jest do muffinków, w zalezności od wagi umieszczasz na odpowiedniej półce i programujesz odpowiedni podprogram dotyczący wagi babeczek.. piekarnik sam dobiera czas pieczenia i rodział grzania. Nie wiem jak to jest przy whirlpool.. nie używałam ale z opisu wnioskuję,że chyba trochę się różni.. nie wiem czy w whirlpoolu masz z automatu przypisane potrawy do programów.

TAR
09-12-2010, 14:35
.....

Marlena&Marcin
09-12-2010, 14:59
Hej, no zasypało... :) na szczęscie można przejechać.. ale jak okiem sięgnąć biało, biało... :) a śniegu tak na 15 cm :) ale co tam ważne,że w domku ciepło :)) a jak tam wasza kulka, nie zgubiła się w białym puchu?

Oj, to zabudują was już teraz z każdej strony :) dobrze,że tym razem "normalnych" sąsiadów spotkaliście :))
Pozdrawiam, :)

TAR
09-12-2010, 15:17
.....

Marlena&Marcin
09-12-2010, 15:29
No taka mała kulka to nie dziwię się, że zapada się w śniegu. My po naszą, czarną kulkę jedziemy w wakacje :)) ale raczej jej zimno w zimie nie będzie przeszkadzało :)
No nie, takich sąsiadów to też bym chciała mieć ;) my jak na razie musimy zadowolić się basenem "dmuchanym" ale i taki jest ok :)
heh, a co Aniu myślisz już nad budową nowego domu , hehe... mi tam się wygodnie mieszka.. wiadomo, mądrzejsza o doświadczenia może bym coś zmieniła ale nie wiem czy zdecydujemy się na budowe jeszcze jednego domku.. no może jak nas tutaj zabudują i powstanie małe miasteczko to poszukamy innej oazy spokoju..ale za prędko to nie będzie:))
A na czekoladkę się skusze, tylko chętnie bym przyjechala sama.. a to nie takie proste :(

TAR
09-12-2010, 15:42
......

Marlena&Marcin
09-12-2010, 16:03
heh,.. to jak jeszcze pomieszkacie z pół roku to może rzeczywiście nowy dom zaczniecie stawiać ;))) ja tam zamiast remontować wolę cieszyć się mieszkaniem :)) od remontów to ja z daleka.. mam ich dość na najbliższe lata :)

mWilQ
09-12-2010, 21:48
Tar... z tą piękną zimą za oknem to nie przesadzaj, jeszcze wiele osób buduje i dojeżdża spore kilometry na plac budowy. Oj zima na tym etapie wcale mi nie pasuje. Dzisiaj gdyby nie pomoc traktorzysty, to bym z kolegą zimował na poboczu. Co to Twoich remontów, to mocna jesteś. Ja to bym przymykał oko, żeby tylko nie wracać do spraw budowlanych. W wolnej chwili rozwiń jeszcze temat tego co Ci się nie podoba po paru miesiącach mieszkania w rodo. Może być ciekawie :)

Kallula
09-12-2010, 23:47
Marlena i Marcin dziekuję za odpowiedz :) Przyjrzę się lepiej temu sprzetowi jak będę na etapie wyboru kuchni tj. za około pól roku.Napisz prosze jaki to dokladnie model ,sprawdzę cenę na ceneo.Bardzo mi sie podoba iświetnie komponuje się z klasycznym stylemMiałam wcześniej na uwadze piekarnik z funkcją mikrofali SMEG ale cena ponad 3000 w najtanszym sklepie internetowym to cena zbyt wygorowana jak na tak mało funkcji.A Wasz sprzęt to jest widze coś,z tego co opisujesz:)

Tar napisz prosze coś wiecej o wadach mieszkania w rodku,co byś jeszcze zmienił.Od kwietnia planujemy wykończeniówkę i chcemy skorzystac z cennych uwag jakich błędów uniknąć na tym etapie.Pozdrawiam :)

Marlena&Marcin
10-12-2010, 08:17
Piekarnik to model Samsung BF62CCST, kupowaliśmy go gdzies ok. rok temu, cena hmm.. ok. 1500zł tak jakoś.
Nie ma teleskopowych prowadnic.. czy to duża wada? Nie wiem, nigdy z tego nie korzystalam i daj rade.

Namtar
10-12-2010, 08:55
No i doczytalem, okazalo sie ze 6 sense to to samo co asystent cooking - posiada 30 gotowych programow, sam (czujniki) dostosowuja przebieg pieczenia danego produktu do jego wagi.

TAR szybkie pytanko mam, jak lepiej polaczyc anemostat z instalacja, za pomoca elastycznego przewodu np z Alnora, czy lepiej na sztywno za pomoca spiro?
Licze na Twoje doswiadczenie chocby z wlasnego domu.
Dzieki

TAR
10-12-2010, 09:41
.....

TAR
10-12-2010, 12:57
....

Marlena&Marcin
10-12-2010, 13:16
Aniu wydaje mi się, że po prostu przywykłaś do widoku kafli, paneli .. i Ci się znudziły? Hmm.. więc pewnie na jednym remoncie sie nie skończy ..ech, biedy Tomek ;))

heh.. oświetlenie sama rozkładałaś.. co z nim nie tak? Chociaż ilość światełek jest imponująca.. zaszalałaś, zaszalałaś.. czyżby jeszcze za mało?
widzę, że zmiany raczek kosmetyczne... ech Aniu, Aniu :) że Ty masz jeszcze siły heheh
co do okien, to dzięki bogu za ogrzewanie podłogowe.. problemów z oknami nie mam, cieplutka podłoga przy brzdącu biegającym notorycznie bez skarpet - zbawienie.. no i tak jakoś przytulniej. Nie zauważyłam minusów podłogówki.. o których wcześniej się pisało. :)

Zgodzę się tutaj z Toba, że dobre ocieplenie to podstawa :) no i nie ma co ograniczać środków na dobrych fachowców.. bo potem dwa razy się wydaje.

TAR
10-12-2010, 14:07
.....

Marlena&Marcin
10-12-2010, 14:12
hehe, może dlatego Tomek chce to przenieść na wiosnę byś zajęła się ogródkiem i zapomniała o remoncie? heheheh ma chłop łeb na karku ;)
u nas też święta z całą rodzinką :))

TAR
10-12-2010, 14:15
,,,,,

TAR
10-12-2010, 14:17
....

Brygida i Jarek
10-12-2010, 22:29
TAR ... ale zaszalałaś z tymi minusami rodka:Dgratuluję charyzmy remontowej , ja mam zdecydowanie dość remontów choć przed nami jeszcze dolna łazienka i garaż.
Co do Twoich uwag to zgodzę się co do wielkości garażu, my też żałujemy , że nie poszerzylismy go o jakieś pół metra, przy dużych gabarytach samochodu jest dość ciasno, szczególnie jak chce się włożyć dziecko do fotelika, ale ponieważ mamy w garazu mały składzik rzeczy rozmaitych myslę , że jak zrobimy porządke będzie ok;).
Dziwi mnie informacja o skraplaniu się pary na oknach dachowych, my nie mamy grzejnika pod oknem w łazience i w małej sypialni a okna są idealnie suche, w pokoju nad garażem mamy pod oknem grzejnik. Może to kwestia wentylacji, błędów w ociepleniu poddasza... nie wiem :confused:.

Ja nie widzę żadnych mankamentów w naszym rodo, no jedyna rzecz to na pewno przesunęłabym okno w kuchni , to od strony wykusza żeby zmieścić większą lodówkę, my nie mieliśmy wyboru bo zmuszeni byliśmy kupić model o szer. do 57 cm, ale to jest do przełknięcia:)choć jak kupowaliśmy sprzęt agd było mi troche smutno.Co do słupów jeden to już dużo, dwa mogą byc problemem. My jestesmy właśnie na etapie urządzania salonu i ten słup nieco to utrudnia, choć z drugiej strony urozmaica wnętrze , więc chyba go jednak lubię :).
Co do ogrzewnia to mamy podłogówkę na całym parterze i uważam , że to jest fajna sprawa, więc gdybyśmy jeszcze raz robili instalację to całą góre tez zrobilibysmy w podłogówce jak Marlena&Marcin.

Czemu uważasz , że okna balkonowe w górnych sypialniach to minus , one nadaja tym pokojom wiele uroku i przestrzeni a z ustawnością można sobie poradzić.

Z naszych decyzji za najbardziej trafne uważam likwidację wiatrołapu , zrobienie pralnio-suszarni w dawnej kotłowni i otwarcie schodów od strony salonu, powiększenie balkonu frontowego i wprowadzenie kolumn przed wejściem, dzieki temu schody są nieco bardzej zadaszone. Ogólnie fajnie się mieszka ;)

Pozdrawiamy Wszystkich.

Marlena&Marcin
11-12-2010, 08:30
Mi tez uciekł by urok (m.in. zew) rodka gdyby zmniejszyć balkon frontowy,.. z wykusza nie zrezygnowałam.. i dla mnie to plus.. nie wnosi sie piach do domu.. a jest go dużo (nie mamy kostki jeszcze koło domu.. a tym bardziej chodnika poza działką). Garażu jeszcze nie użytkowałam.. hmm.. może być problem ze zmieszczeniem się, szczególnie teraz.. hehe.. więc sobie chyba odpuszczę :) niech, Marcin się męczy ;) a nie potem będzie gderał, że lusterko odpadło ;)) (wiadomo, samo odpadło).
Nasze zmiany były bardziej kosmetyczne... i nie ingerowaliśmy za bardzo w kształt domu:
- zamknęliśmy kuchnię z jednej strony.. dzięki temu kuchnia jest ustawniejsza (stanowi całość).. meble w U, kominek też jakby jest w jednej całości ze ścianą.. stąd nie razi tak jak napisała to Ania.. wielki piec na środku salonu.. często minusem takiego rozwiązania było „niesienie zakupów dookoła kuchni i wejście przez salon – uważam, to za zbyt przesadzony minus.. no gdyby salon miał 100 m ..ale te kilka kroków… więc z tego rozwiązania jestem bardzo zadowolona
- pomniejszenie dwóch balkonów w górnych sypialniach dla lepszego ustawienia w pokojach
- przesunięcie okna by lodówka się zmieściła – ale to kosmetyka
- ogrzewanie podłogowe w całym domu :)
- no i największym plusem uważam, decyzję o pompie ciepła..
- salon został jak w układzie oryginalnym,.. dla nas jest wystarczający, przytulny.. plus tez taki, że kominek nie ucieka gdzieś..mimo tego nieszczęsnego miejsca.. z narożnika jest widoczny.

PS. Aniu co jest z Twoim drzwiami zew? Pamiętam, że z nich byłaś wyjątkowo zadowolona?!
Odnośnie projektu indywidualnego..uważam, że trzeba mieć najpierw doświadczenie z jednym, dwoma domami by projekt indywidualny był odpowiedni.. bo jak nie ma się takiego doświadczenia.. to nie wie się co jest potrzebne, co nie... co się przyda, co nie.. :))

Brygida i Jarek
11-12-2010, 10:15
Marlena&Marcin z tego co piszesz wnioskuję ,że zamknęliście kuchnie od strony holu/wiatrołapu, my także nie mamy tego wejścia i zgodzę się , że przy tych wielkościach pomieszczeń nie ma problemu z wnoszeniem zakupów, najpierw do holu potem do kuchni i po problemie :).
My tez nie mamy kostki wokół domu tylko utwardzony kamień , trochę sie rzeczywiście brudzi ale często wchodzimy od garażu więc problem do przełknięcia.
Ubieracie domek na święta od zewnątrz ? My nie mamy dużych iglaków więc myślimy o jakiś światełkach, dzieciaki to lobią ... dorośli chyba też:D.

Pozdrawiam Brygida:)

Marlena&Marcin
11-12-2010, 10:25
Ubieramy :)) przed domem mamy posadzona choinkę ok. 1,2m więc na niej będą światełka.. do tego mamy girland również ze światełkami.. to jakos powiesimy :) jak już będzie ubrane to pochwalę się foteczkami "światecznego rodoska" :)
Tak, chodziło mi o to wejście z holu do kuchni.. jak dla mnie jest zbędne :)
W garazu mamy na razie magazyn, wchodzimy do domu drzwiami frontowymi.. dla mnie ten wiatrołap to strefa zimna (jak się otwiera drzwi wejściowe) i brudku więc niech będzie za drzwiami :) nie mamy tez szafy w holu/wiatrołapie się nam nie przeszkadza

80mariusz80
13-12-2010, 11:50
Dolacze sie do dyskusji. Prosze o wiecej opinii osob, ktore juz mieszkaja w rodku. Opinii jak opisal to TAR - gdybym mial budowac drugi raz, co bym zmienil. Sa ciekawe.
W naszym przypadku (rodek6p) poszerzylismy ten garaz o 0,5m; slup w gabinecie zostawilismy (kierownik nie zgodzil sie na jego usuniecie, motywujac iz podpiera konstrukcje dachu. Nie oponowalismy zbytnio, bo nie uwazamy go za przeszkode a nawet za swoiste urozmaicenie; mamy zamiar go oblozyc oheblowanymi i polakierowanymi deskami). Zlikwidowalismy gabinet aby poszerzyc salon (przy wiekszych imprezach bedzie u nas ciasno). Okno w gabinecie zmniejszylismy na takie jak w kuchni, natomiast w samej kuchni zlikwidowalismy jedne okno (przy wykuszu) aby miec wiecej miejsca na scianach. W garazu zliwkidowalismy jedne okno, natomiast drugie zastapimy pustakami szklanymi. Na I pietrze podnieslismy sciane kolankowa o dwa maksy; zrezygnowalismy z okien dachowych oprocz lazienki (ze wzg. finansowych). Drzwi tarasowe na parterze oraz drzwi balkonowe nad glownym wejsciem beda miec zamontowane rolety zewnetrzne (glowny bodziec to straty ciepla); w pozostalych oknach nie bedziemy miec rolet. Co do kominku, murarze bloczki wentylacyjne wmurowali mi w sciane dzialowa rozgraniczajaca kuchnie od salonu (zamknelismy kuchnie), tym samym odchudzimy wystajacy kominek o 12cm. Podpiwniczylismy tez garaz (w oryginalnym projekcie garaz nie byl podpiwniczony) i umiejscowilismy w tym pomieszczeniu okno zsypowe na wegiel (pod garazem bedzie kotlownia z piecem weglowym jak i sam sklad wegla). Dodatkowo pod garazem bedzie wyjscie z kotlowni na zewnatrz, zeby ominac przechodzenie przez glowne wejscie domu (idiotycznie, gdyby popiol wynosic przez hol). Stolarka okienna w kolorze oregon, ciezko znalezc, niektore firmy w ogole nie maja (np. Oknoplast), niektore za doplata a nieliczni oferuja bez problemow. Co tu jeszcze dodac...? Sprawdzajcie swoje ekipy. Odwiedzajcie budowy przynajmniej raz na dwa dni, jak nie codziennie. Rozmawiajcie co i jak beda robic. Mierzcie otwory okienne czy sa zgodnie z wymiarami i w ogole zeby czuli Wasz oddech na plecach. Mnie sie jako tako udalo upilnowac murarzy i jestem w miare zadowolony z ich roboty i solidnosci. Jedyny minus - i to wielki; zle zwymiarowali schody prowadzace na pietro i w efekcie ostatni stopien jest taki sam jak pozostale (powinien byc nizszy ze wzg. na wylewke; teraz musze kombinowac z grubosciami wylewek). Aha, zlikwidowalismy jeszcze dodatkowy komin wentylacyjny, ktory byl polaczony z garazem. Zamiast tego zrobilismy dwa otwory w scianach w garazu w przeciwleglych miejscach.
Pozdrawiam i zycze powodzenia.

TAR
13-12-2010, 11:55
.....

Marlena&Marcin
13-12-2010, 12:11
oj zima, zima.. nas zasypało... niestety osobówką (nawet suvem) nie da się wydostać z naszej wioski :( wczoraj mieliśmy transport do domu dzięki traktorkowi sąsiada... dzisiaj ledwo dostawczym udało się wyjechać Marcinowi do pracy (po 3 godzinnym odśniezaniu) no ale mamy czasami nawet 70 cm śniegu na drodze...
Aniu ja tez dostaję białej gorączki jak pomyslę o tych kolejkach w sklepach.. ale.. istnieją jescze zakupy przez internet :) ostatnio to moje ulubione zajęcie :))

odnośnie zmian w domu... ile ludzi tyle pomysłów :)

TAR
13-12-2010, 12:39
.....

Marlena&Marcin
13-12-2010, 13:26
a siedze :)

TAR
13-12-2010, 13:34
....

michuadam
13-12-2010, 20:59
Witam mam pytanko w jakiej sumie zamkneliscie sie w wykonczeniu kuchni oraz dolnej lazienki chodzi mi o płytki, mebelki, urzadzenia sanitarne?

michur
14-12-2010, 07:57
Mam dziś ogólne pytanie do osób korzystających z bardziej tradycyjnych technologii: jakiej mocy macie kotły CO w swoich domkach? Szczególnie interesowałyby mnie kotły na paliwa stałe w rodkach podpiwniczonych ale gazowe/olejowe w innych wersjach domków również mogą być w celach porównawczych.
Pytam, bo mam trzy oferty instalatorów i każdy mówi co innego - rozrzut od 15 do 25kW. Dodam, że planujemy wykorzystać kocioł CO również jako całoroczne źródło CWU.

Pozdrowienia,
Michał

Marlena&Marcin
14-12-2010, 09:14
Witam mam pytanko w jakiej sumie zamkneliscie sie w wykonczeniu kuchni oraz dolnej lazienki chodzi mi o płytki, mebelki, urzadzenia sanitarne?
oj wszystko zależy na jakie materiały się zdecydujesz.. jaką ekipę wybierzesz, jakie meble kupisz... jakie projekty zrobisz (ile i jakie szafki w kuchni, z czego fronty: laminat, fornir, drewno, czy kuchnia w L czy w U.... najtańsza kuchnia (meble) to wydatek ok. 5 tys projekt indywidualny lub ok. 2 tys gotowiec) My wydalismy ok. 20tyś + 2/3tyś.. (sprzęt, meble w cenie producenta, robocizna własna (kafle, malowanie, montaż mebli). Łazienka: za kafle na podłodze + 2 paski kafli prz gebericie i koło umywalki ok. 5 tyś, wyposażenie, fabry... robocizna własna ok. 15tyś za dolną łazienkę. Oczywiście.. możesz zmieścić się w 10 tys.. a możesz tez wydać 50 tys... warto rozejrzeć się w cenach jakie są w Twoim mieście, zrobić kosztorys.. dodać 2-3 tyś i powinno byc ok :) zawsze lepiej miec nadwyżkę niż za mało kasy zaplanowanej :)

aniak25
14-12-2010, 09:22
My zdecydowaliśmy się na kocioł reto duo a właściwie już nowszą wersję z podajnikiem trio wraz ze strażakiem i regulatorem ekomax800R http://www.weberht.pl/reto_duo.php o mocy 20kW. Do tego będzie bufor czyli kombinowany dwu zbiornikowy i dwu wężownicowy wymiennik380/120l (mamy wyprowadzone rurki do solarów na przyszłość a to urządzenie daje możliwość podłączenia kilku urządzeń m in solarów) który upraszcza montaż kotłowni w stronę zasady im mniej urządzeń do zepsucia tym lepiej - o taki: http://allegro.pl/kombinowany-zasobnik-galmet-380-120-2-wezownice-i1347151412.html
Poza tym mamy kominek na chłodniejsze dni kiedy jeszcze kocioł będzie pracował w trybie letnim. Wkład Oliwia 18kW z kratki.pl palimy nim teraz codziennie bo kotłownia się właśnie montuje i fajnie ogrzewa salon.

80mariusz80
14-12-2010, 10:14
@aniak25
my decydujemy sie na kociol Seko: http://www.seko.pl/seko-kotly-piece-co/kociol_co_podwojny_eko2wj.html.
Dla porownania jesli szukasz 2 w 1.

aniak25
14-12-2010, 11:19
Odpowiedziałam na pytanie michur bo my juz kocioł mamy więc raczej on sobie będzie porównywał. Ten wasz kocioł pewnie też jest ok. My wzięliśmy ten ze względu na sterownik pełna automatyka, w zestawie jest również sterowanie mieszaczem podłogówki i też na to że można w nim palić innymi paliwami bo na przyszłość planujemy pellet. Nie wiem czy w twoim też jest taka możliwość.

80mariusz80
14-12-2010, 11:34
A to przepraszam. Nie czytalem wczesniejszej dyskusji, choc zaczynam czytac caly watek od poczatku. Na razie doszlem do 54 strony : )
My mieszkamy na Gornym Slasku, w rodzinie same gorniki; zaden gaz/pelet/olej nie wchodzil w rachube. Ino wyngel, wyngel i wyngel : )

ktosiek
14-12-2010, 19:42
Mam dziś ogólne pytanie do osób korzystających z bardziej tradycyjnych technologii: jakiej mocy macie kotły CO w swoich domkach? Szczególnie interesowałyby mnie kotły na paliwa stałe w rodkach podpiwniczonych ale gazowe/olejowe w innych wersjach domków również mogą być w celach porównawczych.
Pytam, bo mam trzy oferty instalatorów i każdy mówi co innego - rozrzut od 15 do 25kW. Dodam, że planujemy wykorzystać kocioł CO również jako całoroczne źródło CWU.

Pozdrowienia,
Michał
W moim rodo 8 mam kocioł SAS Uwt 25 kW, nie jest to piec retortowy.
http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-uwt.html
Dom mam troszkę większy, ale nie mam piwnicy. Instalacja miedz, większość domu to grzejniki (tylko łazienki i kuchnia w podłogówce). Też planuję całoroczne CWU, do tej pory zawsze miałem taki kociołek. niestety nie powiem nic więcej, bo rozpalane było dopiero raz.

Kallula
14-12-2010, 23:37
Witam:) A ja z innej beczki ,zamówiliśmy dziś okna z Oknoplusa,śliczny kolor Montana:)Okna dwukomorowe,rama thermo,teraz w zimowej promocji dodają ukryte zawiasy i kontaktrony(pewnie coś przekręciłam)Wcześniej pisałam że musimy zmniejszyc otwory w pokojach na górze,aby uzyskac na nie 7 letni gwarancję ,przy uchylności od góry ale okazało się ze przy ukrytych zawiasach uchylnośc od góry jest z automatu.Więc kamień spadł mi z serca ze nie trzeba zmniejszać otworów okiennych lub decydować się na okna innej firmy:)Może dla kogoś bedzie to przydatna informacja,za 17 okien w rodku(zlikwidowane jedno balkonowe nad wykuszem i zamienione 1 zwykle na balkonowe( nad garazem) zapłaciliśmy 18.850 plus ciepły montaż 4 000 .Za te same okna 3 szybowe z oknoplusa mieliśmy wycenę za same okna bez montażu na 29 000.Dlatego wybraliśmy Oknoplus:)Pozdrawiamy

Kallula
14-12-2010, 23:38
przejęzyczenie-z oknoplastu okna wycena na 29 000 ( a nie z oknoplusa)

Kallula
14-12-2010, 23:41
Jeszcze sobie przypomniałam...ktoś ostatnio pytał o możliwość zobaczenia rodka na żywo i był z okolic Krakowa.Budujemy się w miejscowości Węgrzce ,pierwsza miejscowoścza Krakowem na Warszawę,zapraszamy jeśli ktoś chce podjechac ,prosze o kontakt na priv

Brygida i Jarek
14-12-2010, 23:54
michur my mamy kocioł Defro Akm Uni15kW na ekogroszek, pellet,miał , mozna tez spalać na rusztach zastępczych drewno, węgiel orzech i inne paliwa stałe. Mieszkamy od sierpnia i jak do tej pory sprawuje się bardzo dobrze. dodatkowa zaleta to jego niewielkie gabaryty i tylne usytuowanie podajnika co przy małej kotłowni nie jest bez znaczenia.

michuadam w kwestii kosztów wykończenia kuchni to zależy to od wielu czynników, my za meble i agd zapłaciliśmy ok. 22tyś., ale mieliśmy dużo droższe wyceny w podobnym standardzie , szukaj, pytaj i negocjuj ceny.

Pozdrawiamy ciepło :bye:

michur
15-12-2010, 08:12
Dziękuję za odpowiedzi :)
Czyli podsumowując: aniak25 ma 20kW, ktosiek 25kW, a Brygida i Jarek 15kW. A ja dostałem propozycje: instalator 1: 19kW, instalator 2: 15kW, instalator 3: 25kW heheheee i bądź tu mądry :)

Dodam, że w projekcie mam napisane: zapotrzebowanie na ciepło 9kW (instalator 2 tym się zasugerował), polecany kocioł gazowy dwufunkcyjny 25kW.

No nic, będę jeszcze drążyć temat :)

Marlena&Marcin
15-12-2010, 09:22
nie wiem jak to jest przy kotłach.. ale jak my wybieralismy pompę to nam powiedzieli.. za mało źle, za duzo źle.. trzeba idealnie dopasować do wielkości domu:)

michur
15-12-2010, 09:34
Z kotłami jest ponoć tak samo - za mały nie dogrzeje domu/CWU, za duży będzie korodował (czy tam mocno brudził komin) poprzez pracę w nieoptymalnym zakresie temperatury.

Na chwilę obecną największe zaufanie budzi instalator 1 (19kW), który jako jedyny pomierzył sobie kubaturę istniejących pomieszczeń, a nie korzystał tylko z projektu.

Marlena&Marcin
15-12-2010, 10:22
michur.. bardzo ładny masz projekt domu, z tym tarasem z tyłu :) super pomysł (front też mi się spodobał z tą doniczką obok schodów).... a widoki z okna, świetne :)) u nas też wiejsko, tylko bardziej równo

michur
15-12-2010, 10:36
A dziękuję, dziękuję :) Mnie też się tam coraz bardziej podoba, przy czym ciągle są jakieś mniejsze czy większe zmiany, więc wersja końcowa na pewno rozminie się nieco z wizualkami ;) A kwietnik na schodach jest w oryginalnym projekcie :)

80mariusz80
15-12-2010, 21:16
http://images49.fotosik.pl/467/48cb2231e7e9f9e8m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/48cb2231e7e9f9e8.html)
http://images49.fotosik.pl/467/be2c4bc0cc7147f8m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be2c4bc0cc7147f8.html)
:]

JANET 13
16-12-2010, 09:18
Witam
Zastanawiam się nad kupnem(jeszcze w starym roku)
- dachówki firmy Erlus E58 Angoba
- stalowymi rynnami firmy Lindab
-oknami dachowymi firmy Roto uchylno-obrotowymi z blokiem termoizolacyjnym
proszę o pomoc-opinie być może ktoś korzystał na swojej budowie z podanych materiałów.
Pozdrawiam wszystkich :)

michur
16-12-2010, 09:32
Witam
Zastanawiam się nad kupnem(jeszcze w starym roku)
- dachówki firmy Erlus E58 Angoba
- stalowymi rynnami firmy Lindab
-oknami dachowymi firmy Roto uchylno-obrotowymi z blokiem termoizolacyjnym
proszę o pomoc-opinie być może ktoś korzystał na swojej budowie z podanych materiałów.
Pozdrawiam wszystkich :)

My mamy takie okna. Daleko nam jeszcze do zamieszkania ale wiem, że drugi raz bym tych okien nie kupił - powód: moim zdaniem nie warto płacić takiej sumy (około 2tys za okno z kołnierzem) A okno jak okno - wybraliśmy te głównie ze względu na kolor zewnętrzny (antracyt) i fajne otwieranie, przy czym po podniesieniu ścianki kolankowej mamy te okienka tak wysoko, że raczej rzadko będziemy je otwierać... Sam blok WD to taka twarda pianka/gąbka - nie wiem czy to faktycznie coś daje - wydaje mi się, że podobny efekt miałoby naniesienie dookoła ramy 5cm warstwy pianki montażowej.

JANET 13
16-12-2010, 09:53
michur bardzo dziękuję za opinię o tych oknach ( my ścianki kolankowej nie będziemy podnosić ) Pozdrawiam:)

80mariusz80
16-12-2010, 15:19
Szukam projektu instalacji wod-kan dla rodka z piwnica, choc moze byc tez dla innej wersji. Zyczliwych prosze o przeslanie na adres [email protected].
Dziekuje.

kristos07
16-12-2010, 21:36
witam 80mariusz80
mógłbyś napisać jakiej firmy masz dachówkę>>i jak nie było by problemu koszty dachu....
pozdrawiam.

80mariusz80
16-12-2010, 22:00
@kristos07:
Robocizna dach: 18.000 PLN. W tym -oprocz oczywiscie ulozenia wiezby, pokrycia- ozdobne naciecia na krokwiach, ulozenie nadbitki (bez impregnacji/malowania), oraz polozenie rynien oraz rur spustowych, obrobka kominow.
Dachowka to czarna Marsylka 12 firmy Tondach, od L.S. Product z Pszczyny (polecam ta firme z reka na sercu).
Materialy (komin nie wliczony): 21.030 PLN brutto (dachowka ceramiczna glazurowana, rynny, kosze, tasmy, spinki,deski okapowe, dachowki kominkowe,folia paroprzepuszczalna wyzszej klasy, boazeria,etc.). Gratis czarna farbka do ceramiki :) (nie sa barwione w masie).
Koszt wiezby: 7800 PLN netto (impregnowana zanurzeniowo, jednak impregnacja w tartakach to pic na wode, wiec dokupilismy Bondex Wood Preserver i sam pomalowalem jeszcze 1-2x).

80mariusz80
16-12-2010, 22:11
Wzor naciec na krokwi - podpatrzony podczas spaceru po miescie (w Pszczynie jest duzo starych poniemieckich willi z ciekawymi ozdobami dachow):
http://images37.fotosik.pl/445/4024be947a614855m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4024be947a614855.html)

Kolor rynien PCV (Galeco, kolor miedz. Zmienia lekko tonacje barwy w zaleznosci od stopnia oswietlenia):
http://images49.fotosik.pl/469/79309f8f9ff27337m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/79309f8f9ff27337.html)

Marsylka 12 Tondach z bliska:
http://images38.fotosik.pl/463/f6b0e7bc87699692m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f6b0e7bc87699692.html)

kristos07
16-12-2010, 22:34
80mariusz80
dziękuję bardzo za szybką i przydatną odpowiedź.

JANET 13
17-12-2010, 08:43
Witam
Mam kolejne pytanie-prośbę może ktoś mi coś napisze jakieś porady lub opinie na temat
-drzwi stalowych zewnętrznych-przeszklonych KTM PLUS z firmy TERMA ze Słupska.
Zastanawiam się właśnie nad zakupem drzwi z tej firmy, a może ktoś mi poleci jakieś dobre swoje sprawdzone drzwi wejściowe.
Bardzo proszę o pomoc.....
Pozdrawiam:bye:

80mariusz80
17-12-2010, 08:58
Ja z innej beczki: projektowanie kuchni. Jesli tworzycie sobie sami, z jakich programow korzystacie? Jesli ktos korzystal z uslug sklepow meblarskich, jakies sa koszta takiego projektu?

Marlena&Marcin
17-12-2010, 09:05
Projekt kuchni w zależność od salonów:
- 50-200 zł często projekt wliczony jest w cenę kuchni.. ale nie oszukujmy się, ta cena jest poprostu dodana do ceny mebli (jak mamy promocje-projekt gratis.. też mimo wszystko te koszta gdzies się w cenie mebli znajdują)
- można zrobić projekt w pro100 lub innym typowo kuchennym dostepnym gratis (przy czy pro100 daje chyba więcej możwliości ale można też popełnić więcej błędów nie do wykonania).. nie zawsze zrobiony projekt można technicznie wykonać :)) wiadomo, kartka przyjmie wszystko.. to często widać u architektów teoretyków ;)) wymyślają cuda na kiju a potem myśl jak to tu zrobić :))

80mariusz80
17-12-2010, 13:03
Pytanie do Cecil, jako ksiegowej : )
Dotychczas myslalem ze odliczam sobie VAT z faktur za materialy budowlane razem z PITem; czyli mam czas do konca kwietnia przyszlego roku. Wczoraj kolezanka mnie uswiadomila, ze nalezy to odliczyc do konca roku kalendarzowego. Jak to w koncu jest z tym odliczeniem?
Po zlozeniu wniosku, wiadomo w jakim czasie zwracaja pieniadze?

TAR
17-12-2010, 13:10
....

Cecil
17-12-2010, 13:10
juz Ci pisze mariusz :)
generalnie VAT to odrębny temat od rocznych PITów
deklaracje na VAT możesz składać przez cały rok, ale tylko jeden raz w roku. zatem warto to zrobic zawsze pod koniec roku
ale nie martw sie jeśli jakas faktura ci się zawieruszy i zajdziesz ją np w 2010 roku. bedziesz mógł ją póżniej tez rozliczyć.
masz prawo nawet w jednej deklaracji rozliczyc 5 lat inwestycji, tylko ze kasa z VAT przydaje sie na bieżąco, wiec ja to robie systematycznie co roku
problem moze sie pojawic w przyszłym roku, bo obędą zmiany VAT z 22 na 23, ale prędzej czy pózniej wszystko sie wyjaśni
wiec jeśli nie masz czasu lub ochoty, to spokojnie mozesz to odłożyć na później


a do Ciebie jedno pytanko, to twoja pierwsza deklaracja?

TAR
17-12-2010, 13:14
.....

Cecil
17-12-2010, 13:19
a no jedna po drugiej, ale mam nadzieje, że wiecej rozjaśniłyśmi niż zaciemniłyśmy :)

Mariusz
moje pytanie o to, która to jest Twoja deklaracja dotyczy tego, ze co kwartał wzrasta średnia cena m2 mieszkania, a co za tym idzie wzrasta limit kwoty VAT, którą można rozliczyć w 5-letnim okresie rozliczania
jest to o tyle ważne, że w trakcie budowy na pewno wykorzysta sie limit w całości,
zatem im póżniej zlożymy deklarację tym więcej będziemy mogli rozliczyć
choć ja osobiście nie czekałam na koniec budowy, bo szkoda mi było tej kasy, którą miałam utopioną w VAT, a póki co było to ponad 10 tys.zł.

80mariusz80
17-12-2010, 13:36
Dzieki za szybkie odpowiedzi. Teraz mam juz metlik w glowie, to juz wole doktoryzowac sie z zakupu okien...
To moja pierwsza deklaracja, budowe zaczalem w kwietniu tego roku.
Czy ja dobrze rozumiem:
1) zeby dostawac kase na biezaco, skladam deklaracje raz do roku kalendarzowego (najlepiej w grudniu)?
2) Ale: jesli chcialbym dostac wiecej zwrocone to mam zlozyc druga deklaracje max. do pieciu lat po zlozeniu pierwszej (zbierajac przez ten czas jak najwiecej faktur)?
3) czy jesli nie zloze deklaracji za faktury z 2010 roku w tymze roku; to czy moge je podlaczyc do deklaracji w przyszlym roku?

80mariusz80
17-12-2010, 13:40
ale nie martw sie jeśli jakas faktura ci się zawieruszy i zajdziesz ją np w 2010 roku. bedziesz mógł ją póżniej tez rozliczyć.

mam rozumiec ze jesli zawieruszy mi sie jakas faktura w 2010 r. to w 2011 i pozniej moge ja tak czy siak odliczyc?

Cecil
17-12-2010, 13:44
ad. 1 dobrze myslisz
ad. 2 nie ma takiej opcji o której Ty myslisz, tutaj liczy sie pierwsza deklaracja, im później bedzie złozona tym większy będzie limit, następne deklaracje nie mają juz zanego wpływu na wysokości limitu
ad.3. dokładnie tak jak piszesz, jeśli nie złożysz faktur z tego roku w 2010 roku to możesz je złożyć w 2011, a najpóżniej możesz je rozliczyć w 2015, o ile rok 2010 jest pierwszym rokiem, w którym składasz deklarację. Bo np mój okres 5-letni to 2009 - 2014, bo pierwszą deklarację złożyłam w 2009 roku.

TAR
17-12-2010, 13:54
.....

Marlena&Marcin
17-12-2010, 14:02
niestety , w przyszłym roku nie ma zwrotu vatu za materiały budowlane.. jak coś się ma należy to zrobić do końca roku bo potem to już pozamiatane :(

80mariusz80
17-12-2010, 14:02
Coraz bardziej Cie lubie Cecil, nie tylko za piwnice :)
Mam rozumiec ze wypelniam zalacznik VZM-1A, gdyz VZM-1B wypelniam wtedy, kiedy skorzystalbym z ulgi budowlanej za lata 2004-2005? Wiec wszyscy ktorzy zaczeli budowac/remontowac od 01.01.2006 wypelniaja VZM-1A?

PS. Dla bladzacych polecam http://www.pit.pl/budowlana-vat/

Cecil
17-12-2010, 14:08
niestety , w przyszłym roku nie ma zwrotu vatu za materiały budowlane.. jak coś się ma należy to zrobić do końca roku bo potem to już pozamiatane :(

to nie prawda
właśnie rozmawiałam z urzędem skarbowym i w przyszłym roku nic sie nie zmienia

Cecil
17-12-2010, 14:08
Coraz bardziej Cie lubie Cecil, nie tylko za piwnice :)
Mam rozumiec ze wypelniam zalacznik VZM-1A, gdyz VZM-1B wypelniam wtedy, kiedy skorzystalbym z ulgi budowlanej za lata 2004-2005? Wiec wszyscy ktorzy zaczeli budowac/remontowac od 01.01.2006 wypelniaja VZM-1A?

PS. Dla bladzacych polecam http://www.pit.pl/budowlana-vat/

dobrze myślisz Ty zawsze będziesz wypełniał VZM1 A

TAR
17-12-2010, 14:21
....

Marlena&Marcin
17-12-2010, 14:22
hmm.. w listopadzie dostalismy informacje od księgowej, że nie ma zwrotu... może coś się zmieniło?!

80mariusz80
17-12-2010, 14:23
Dziekuje za pomoc
: )
Poszperalem w internecie, ze ulga budowlana nie zniknie jednak w przyszlym roku. Panstwo nie bedzie jednak refundowac budujacym/remontujacym 1% wynikajacego z podniesienia podatku z 22 na 23%. Wiec ulga - zostaje; ale na starych zasadach.
Podchodze do tego jednak ostroznie, bo tam co chwile cos sie mele. TAR - masz racje. Lepiej co roku rozliczac i miec kase na swoim koncie niz "deponowac" ja w Urzedzie Skarbowym. Dlug przekroczy 55% i znowu cos wymysla...

Cecil
17-12-2010, 14:26
hmm.. w listopadzie dostalismy informacje od księgowej, że nie ma zwrotu... może coś się zmieniło?!
różnie to bywa z aktualizowaniem wiedzy u rożnych księgowych ;)
na ten moment w samym urzędzie skarbowym nie wiedzą jak to tak na prawdę będzie z tymi deklaracjami, najważniejsze, że ulga pozostaje

mWilQ
17-12-2010, 15:01
Jest jakaś reguła na cenę za m2? W którym kwartale cena jest najwyższa? Czy z kwartału na kwartał przechodząc na następny rok jest zawsze drożej (tzn. czy po 4 kwartale 2010 r. przeskakując na 1 kwartał 2011 r. cena może być niższa, czy raczej będzie wyższa). U mnie akurat tak wyszło, że po całym roku zbierania faktur zabrałem się za rozliczenia dopiero w lutym. We Wrocławiu trwało to dokładnie 6 miesięcy (do wypłaty), a z 3 tygodnie przed tym terminem byłem wezwany na kilka poprawek. Jedyny plus to obsługa na Krzykach, gdzie Pani za rączkę poprowadziła przez wszystkie formularze :). Moje zdziwienie było ogromne, bo raczej we wrocławskich urzędach nie spotyka się uprzejmości :). Podpisuję się pod radą, że lepiej rozliczać od razu, z roku na rok, niż czekać do końca budowy. Nasz rząd generalnie lubi żonglować przepisami i nigdy nie wiadomo co będzie "jutro".

Kallula
17-12-2010, 21:00
Janet 13 nasz majster bardzo odradzał okna Roto.Za jego namową zdecydowaliśmy się na Fakro.A jak to wygląda cenowo to niestety nie wiem...

JANET 13
17-12-2010, 21:41
Kallula bardzo dziękuję za cenną informację,bardzo mi ona się przyda:)
Pozdrawiam:)

Blacky
18-12-2010, 08:06
Kallula - czy Wasz majster mówił co mu się w Roto nie podoba czy po prostu miał raz złe doświadczenia z tymi oknami?
My się w zasadzie na okna Roto zdecydowaliśmy, (choć nie zamówiliśmy ich jeszcze) i teraz siejecie w nas niepewność... Z drugiej strony w każdej firmie też są różne modele okien, nas akurat interesują takie z jedną osią obrotu/otwierania w górnej części okna (mniej więcej w 2/3 wysokości). Z tego co czytaliśmy to wszystkie 3 wiodące firmy (Velux, Fakro i Roto) trzymają podobny poziom i wybór z pośród nich powinien być bezpieczny...

ejasinsk
18-12-2010, 08:42
Witam Wszystkich,
podaję stronę do oglądnięcia dla tych, którzy tu zaglądają i maja zamiar kupić projekt dom w rododendronach 6P
http://allegro.pl/projekt-dom-w-rododendronach6p-i1360767097.html
zainteresowanych proszę o kontakt [email protected] lub [email protected]

pozdrawiam

Brygida i Jarek
18-12-2010, 23:11
My właśnie po raz drugi złożyliśmy wniosek o zwrot VAT, ulga będzie obowiązywać także w przyszłym roku, choć tak jak pisze TAR nie będzie zwrotu 1% podwyżki która nas czeka od stycznia. Dobra wiadomość to to , że skrócono czas zwrotu pieniędzy do 4 miesięcy / było 6 /:)

Blacky bez paniki co do okien, my mamy roto i uważam , że to bardzo dobre okna, szczelne, fajne w myciu, po prostu bez zarzutu. Każdy "majster" chwali coś innego ;) my właśnie "ubraliśmy" nasze okienka w rolety przeciwsłoneczne choć teraz to raczej przeciwśniegowe :D

pozdrawiamy

aga-gaga
19-12-2010, 10:16
Brygida i Jarek interesuje mnie jaką macie wysokość gniazdek w salonie od paneli. Co to za płytki które macie w kuchnii na podłodze.
My teraz robimy instalacje elektryczną i nie miałam pojęcia że tyle nerwów mnie to będzie kosztowało. Największy problem jest z kuchnią bo niewiadomo gdzie zlew dać żeby okno można było otworzyć. Ja chciałam dwukomorowy z ociekaczem. i miał być centralmie koło okna. Ale chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zamurowanie jednych dzwi tych od holu i wtedy problem się sam rozwiąże bo będzie miejsce na kuchenke i zlew bez problemu. A teraz to wychodzi ni w pizde ni w oko. Przepraszam za wyrażenie.

Cecil
20-12-2010, 07:50
Potwierdzam opinię Backy okna roto sprawują sie bez zarzutu, a ich forma otwierania na wysokosci 2/3 wiele zmienia.
Warto zapytac majstra jakie ma uwagi.

michur
20-12-2010, 08:03
Kolejne pytanie do TAR i innych forumowiczów posiadających podobny rodzaj schodów :)

Z czego macie zrobione podstopnice i jak się sprawują, tzn: czy zdarza się je Wam pobrudzić. Jak z myciem takich schodów - czy nie brudzi się ściana z boku?

TAR
20-12-2010, 08:25
....

Marlena&Marcin
20-12-2010, 12:34
My również mamy podstopnice pomalowane na biało, do tego ściany boczne również białe.. mamy małe dziecko.. więc i jedno i drugie (schody i ściany) już teraz (rok mieszkamy) nadaje się do pomalowania, kredki, rysy po samochodzikach itd... ale gdybym miała się przejmować takimi pierdołkami to bym chyba zwariowała ;)... nie robiliśmy podstopnic drewnianych bo jak dla mnie wyglądają dość ciężko. Kwestia odświeżenia farbą nie jest dla nas zbyt dużym problemem. Tynku nie robimy, nie jest jednolity... i tez jak dla mnie ciężko wygląda... zostanie farba biała ale tym razem położymy zmywalną tak jak ma Ania (TAR).
Co do okien mamy velux.. nie widzę w nich wad (otwierają się, zamykają - bez problemu, nie wypaczyły się).. ogólnie nie korzystamy z nich często .. szczególnie teraz jak leży na nich pokaźna warstwa śniegu... więc ciężko znaleźć w nich wady... - hmm... poza tym nie wiem jakie konkretnie okna takie mają wady.. jak ktoś Ci mówi, że są bee.. to niech poda Ci konkretną i sensowną ich wadę bo tak to oprócz subiektywnej oceny lub jak to często w sklepach jest interesu sprzedawcy nic więcej za opinią nie idzie

Jakiś czas temu była kwestia kominka i brudzącej się szyby.. jest to dość uciążliwe.. kiedyś szukałam informacji dlaczego.. i z doświadczenia mogę jedynie napisać coś takiego..
ostatnio paliliśmy drewnem, z pozoru suchym.. nie minęła 1 godzina a z czystej szyby nic nie było widać.. kilka dni temu kupiliśmy w zamkniętym opakowaniu brykiet.. poleżał trochę na ciepłej podłodze.. wczoraj cały dzień palił się kominek.. szyba czysta. Uważam, że osmolenie szyby zależy w dużej mierze od suchości drewna.. kiedyś przeczytałam, że drewno suche to takie co leży nawet 4-5 lat.. znajdźcie mi takie drewno przechowywane w odpowiednich warunkach prze tak długi okres?
A kominek mimo wszystko fajna rzecz.. samym kominkiem można ogrzać domek nawet do 22-24 stopni przy mrozie za oknem -10/-13 stopni :) więc nie wiem czy warto z niego rezygnować no i ten klimat.. szczególnie teraz.. taki świąteczny :) ..
My już trochę ozdobiliśmy domek.. jak tylko znajdę chwilkę to wrzucę obiecane zdjęcia. :)

Pozdrawiam, M.

TAR
20-12-2010, 13:37
.....

monia19
20-12-2010, 13:57
My podstopnice czyscimy jak sie nam przypomni, a tynk chcialabym bardzo drobniutki z brokatowymi srebrnymi drobinkami (tak jak mam na kominku) super wyglada. Na scianach tez mamy pelno rys, wiadomo po przeprowadzce troche sie narobilo, potem jak urzadzalismy sie tez troche sie narobilo. Generalnie i tak mamy plan zeby na wiosne salon i holl przemalowac jeszcze raz. Niestety jak sie uzywa kominka to sciany bardzo szybko sie brudza, zauwazylam po suficie i po firankach. Staramy sie ograniczac w nim palenie, nie zdecydowalabym sie chyba nigdy na ogrzewanie domu tylko z kominka. Teraz i tak uzywamy go raczej weekendowo i dziekuje ze na szczescie mamy kociol gazowy z programatorami.....Ps dostalismy rachunek za gaz za ostatni miesiac i nie byla to jakas powalajaca kwota 280 zł. Po roku uzytkowania kotła podam na forum jak sie ksztaltuja koszty przy gazowym kotle kondensacyjnym, kolektorach slonecznych i wzieciu pod uwage naszych ocieplen rodka. na razie zbieram dane.
Nasza szyba kominkowa raczej sie brudzila nie od mokrego drewna a od tego ze szyba w kominku okazala sie nieszczelna - cholera trafilismy na jakis trefny model - teraz jest po poprawkach i szyba juz tak sie nie brudzi. Nasz domek tez juz przyozdobiony swiatecznie (tylko wewnatrz) , choineczka stoi ubrana pomiedzy oknem i drzwiami tarasowymi , ze wzgledu na ciekawskiego pieszczoszka (szczeniaka) stoi na stoliku okolicznosciowym do niczego nie pasujacym. ale i tak wyglada fajnie. Moze w przyszlym roku jak maluch wyrosnie to bedzie taka porzadna choina w wykuszu.
dorobilismy sie tez firanek i zaslonek w salonie, kuchni i sypialni szarej :D jak sie maja moje uchwyty ? Pozdrawiam

Nie polecam farb brokatowych na podstopnice - mamy tak zrobione zresztą jak i kominek i niestety jest to farba wodna /jeżeli malowaliście Dekoralem/ i w przypadku wycierania schodów na mokro zostają pamy/zacieki, gdy chlapnie się wodą czy dotknie mokrym mopem.
pozdrawiam Monika

Marlena&Marcin
20-12-2010, 14:45
Do kominka (przynajmniej ja) używaliśmy najpierw struktury alpiny a potem lakieru z brokatem również alpiny.. i na kominku (potwierdzma słowa Ani) wygląda rewelacyjnie, dalismy przednią ściane kominka lekko brązową a boczne biale więc brudków od palenie nie widac aż tak bardzo.. Zacieków nie ma bo to inny materiał (lakier nie farba). Zdecydowałabym się na lakier na podstopnicach jakbysmy planowali również ściany pociagnąć lakierem .. Aniu nie wydaje mi sie, żeby brokat (w lakierze) był zmywalny.. tutaj może pojawić się problem z myciem podstopnic..

Co do palenia w kominku.. też nie zdecydowałabym się tego robić non stop.. (za duzo roboty) ale weekendowo jak najbardziej.. wydajnośc jest tak duża że mozna wyłączyć inne ogrzewanie bo kominek daje czadu :)

TAR
20-12-2010, 15:16
....

TAR
20-12-2010, 15:21
....

Brygida i Jarek
20-12-2010, 22:21
michur my mamy podstopnice pokryte tynkiem mozaikowym atlas drobnoziarnistym, pokryliśmy nim także słup, po schodach biegamy, dzieciaki tez i jak na razie żadnych problemów, brudu nie widać , można przemywać szmatką.

Kominek używamy tez raczej weekendowo , póki co ściany i sufit czyste ale mieszkamy dopiero cztery miesiące.
W końcu udało nam sie urządzić część tv salonu, wybraliśmy opcje siedząco -leżącą z widokiem na kominek, jak zrobię zdjęcia to wkleję na forum.
Domek ubieramy świątecznie raczej wewnątrz, choć pokusiliśmy sie o oświetlenie frontowego balkonu, taki drobny akcencik świetlny :)

pozdrawiamy

michur
21-12-2010, 07:06
Dziękuję za odpowiedzi :) Zastanawiamy się teraz czy nie wykończyć podstopnic glazurą. Ewentualnie może dać jakieś dodatkowe listwy na styku stopnic i podstopnic właśnie.

pawlusp
21-12-2010, 12:32
Janet 13 nasz majster bardzo odradzał okna Roto.Za jego namową zdecydowaliśmy się na Fakro.A jak to wygląda cenowo to niestety nie wiem...

Ja miestety nie zgodzę się z tą opinią. Mieszkamy juz cztery miesiące i posiadam okna roto wysokoosiowe, nie mogę złego słowa powiedzieć na ich temat. Natomiast słyszałem o przereklamowaniu okien FAKRO. Ale jak to mówią wszystko zależy od gustu i pieniedzy.

Pozdrawiam,
pawlus

artek-
21-12-2010, 22:15
Zabieram sie za projekt instalacji alarmowej. Moze ktos moglby pomoc jakims przykladowym projektem dla naszego domku?

80mariusz80
22-12-2010, 21:51
Dla userow z Trojmiasta i okolic:
Pisze w imieniu kolegi, ktory chce budowac dom wg projektu Archonu "dom w kalaetach". Firmy o ktore pytal wyceniaja swoja robocizne na astronomiczne kwoty.
Wiem, ze na forum sa aktywni userzy z okolic Trojmiasta. Prosze sie pochwalic i podac namiary na swoje ekipy od stawiania domow. Przekaze je koledze.

80mariusz80
22-12-2010, 22:04
czy ktos zastosowal kominki kaflowe? Takie tradycyjne: bez wkladu, obudowane cegla szamotowa i pokryte kaflami; grzejace cale soba (nagrzewajac sie oddaja swoje cieplo do otoczenia). Np. www.cermik.com.pl.
Jesli sa takowe osoby, prosze o ujawnienie sie i pochwalenie sie tymi kominkami wraz z kosztami : )

Gosik21
23-12-2010, 15:27
Chyba najwyższy czas na zyczenia :)

Wesołych świąt dla Wszystkich zwolenników Rodka i dla Wszystkich budujących!

A to nasza choinka. Wprawdzie jeszcze nie mieszkamy, ale jodełkę sobie sprawiliśmy :). Na wiosnę trafi do ogrodu.

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/choinka.JPG

Pozdrawiam!

JANET 13
23-12-2010, 21:20
Tradycyjnie jak co roku
sypią się życzenia wokół,
większość życzy świąt wspaniałych,
podarunków, dużych, małych,
a ja życzę, moi mili,:*
byście święta te spędzili
tak jak każdy sobie marzy,
pisząc wiersz pięknych wydarzeń.
Może cicho bez hałasu
Nie zważając na bieg czasu,:)
może w gronie swoich bliskich
jedząc karpia z jednej miski,
może siedząc przy kominie,
tulić sercem swą rodzinę,
może lepiąc gdzieś bałwana,
jeśli śniegu wór napada,
sypiąc bliskim pyłek życzeń,
tego Wam dziś właśnie życzę…

greg123456
24-12-2010, 02:03
Wesolych swiat aby wszystkie plany rododendrowiczow w nowym roku sie spelnily :-)

80mariusz80
24-12-2010, 08:30
http://images43.fotosik.pl/483/adbae48a25a18dfem.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/adbae48a25a18dfe.html)

Pusty rynek. Nad dachami
Gwiazda. Świeci każdy dom.
W zamyśleniu, uliczkami,
Idę, tuląc świętość świąt.

Wielobarwne w oknach błyski
I zabawek kusi czar.
Radość dzieci, śpiew kołyski,
Trwa kruchego szczęścia dar.

Więc opuszczam mury miasta,
Idę polom białym rad.
Zachwyt w drżeniu świętym wzrasta:
Jak jest wielki cichy świat!

Gwiazdy niby łyżwy krzeszą
Śnieżne iskry, cudów blask.
Kolęd dźwięki niech cię wskrzeszą —
Czasie pełen Bożych łask!

JOSEPH VON EICHENDORFF, "Boże Narodzenie"

mWilQ
27-12-2010, 18:37
Napiszcie proszę jak prawidłowo powinna być ulokowana szafa ze złączem prądowym na działce. Czy jej czoło powinno być w linii działki, czy może jednak tył, a może w ogóle powinna stać przed działką. Pytam, ponieważ podwykonawcy z EnergiaPro tak fachowo postawili mi szafkę, że teraz nie będę mógł dokończyć płotu.

Ania i Robert
27-12-2010, 22:14
Witam Wszystkich,
w niedługim czasie zamierzamy rozpocząć budowę rododendronów 6. Jeśli byłaby możliwość zobaczenia w/w budynku na żywo to bardzo chętnie skorzystamy z takiej możliwości - najlepiej w okolicach śląska. Zastanawiamy się nad lokalizacją kominka jak również wielkością salonu.

Marlena&Marcin
28-12-2010, 10:12
Nam postawili równolegle do drogi, na rogu działki, przylega do podmurówki płotu, tzn. nie jest na podmurówce tylko kilka cm przed nią. Mozna rzec że skrzynka jest przed działką.

mWilQ
28-12-2010, 14:49
Nam postawili równolegle do drogi, na rogu działki, przylega do podmurówki płotu, tzn. nie jest na podmurówce tylko kilka cm przed nią. Mozna rzec że skrzynka jest przed działką.

A jak wykonywaliście podmurówkę względem betonowego słupka geodezyjnego?

Marlena&Marcin
28-12-2010, 15:53
Tak, podmurówka kończy się na lini słupka a skrzynka jest przed słupkiem od strony drogi.

Brygida i Jarek
29-12-2010, 01:19
Witamy poświatecznie Wszystkich Forumowiczów :D życzymy na ten Nowy Rok samych solidnych i uczciwych wykonawców, no i szybkich przeprowadzek !
Nam pierwsze święta w nowym domu minęły przeziebieniowo a nasza córeczka złapała ospę wietrzną więc gości było niewielu :D

Przed swiętami urzadziliśmy część tv salonu, dawny gabinet... tv przeniesiony z mieszkania zginął więc chyba pomyslimy o czymś większym, ale zarys aranżacji już widać. Ustawność jest rzeczywiście ograniczona, dość wąsko ale mozna sobie jakoś poradzić ....;)

http://images47.fotosik.pl/491/41395f98cd48bd50med.jpg (http://www.fotosik.pl/)
[/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"]http://images38.fotosik.pl/483/4f164e15a3e66861med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pozdrawiamy ciepło

mWilQ
29-12-2010, 14:11
BiJ: strasznie duży ten narożnik, zdecydowanie za toporny w ten wąski gabinet. Z drugiej strony na pewno jest praktyczny. Poza tym bardzo ładne schody, kolory ciepłe - przyjemne. P.S. wracajcie do zdrowia... chyba większość osób coś podłapało w te święta :( głupia odwilż :/

JANET 13
29-12-2010, 14:37
Witamy poświatecznie Wszystkich Forumowiczów :D życzymy na ten Nowy Rok samych solidnych i uczciwych wykonawców, no i szybkich przeprowadzek !
Nam pierwsze święta w nowym domu minęły przeziebieniowo a nasza córeczka złapała ospę wietrzną więc gości było niewielu :D

Przed swiętami urzadziliśmy część tv salonu, dawny gabinet... tv przeniesiony z mieszkania zginął więc chyba pomyslimy o czymś większym, ale zarys aranżacji już widać. Ustawność jest rzeczywiście ograniczona, dość wąsko ale mozna sobie jakoś poradzić ....;)

http://images47.fotosik.pl/491/41395f98cd48bd50med.jpg (http://www.fotosik.pl/)
[/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"]http://images38.fotosik.pl/483/4f164e15a3e66861med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pozdrawiamy ciepło

BRYGIDA i JAREK salon z częścią tv super urządzony, a narożnik ładny, schody śliczne(kolor bardzo mi się podoba):)
Pozdrawiam gorąco:):)

Brygida i Jarek
29-12-2010, 23:44
JANET 13 dzięki za miłe słowa :) ta część salonu jest dość wąska, chcielismy mieć naroznik siedząco -lezący z widokiem na kominek i chyba jest ok.
mWilQ rzeczywiscie narożnik duży ( 3,6 m ) ale jaka przyjemność siedzenia i leżakowania :D, czemu zaraz toporny :no: my nie mamy ściany zamykajacej schody więc pokój wydaje się szerszy , naprawde jest duuużo miejsca wokół ...

3593235933

pozdrawiamy ciepło

KRISBUDUJĄCY
30-12-2010, 11:27
Witam
ŚLICZNIE ,gratuluje efekt super ,też buduje ten domek i zrezygnowałem z pokoju obok salonu,widze teraz że to dobry pomysł.

eniac
30-12-2010, 18:35
DO BRYGIDA I JAREK

Gratuluję:))))) DOm zapowiada się ślicznie:))) I nawet słup dodaje uroku:))

MAriola

JANET 13
01-01-2011, 23:06
Brygida i Jarek
Te Wasze fotki są bardzo ciekawe i widok salonu z częścią tv jest śliczny,takie ciepełko z tego kącika bije że mogłabym patrzeć na nie bez końca.Może się powtarzam ale coś w nich jest bo wracam do nich .........
Ja swojego domku nie mogę się już doczekać-jeszcze długa długa przede mną .
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2011:):):)

abakadabra
02-01-2011, 12:45
Witam całą Rodzinkę budujących Rododendronki :-) W sumie to ja pewnie też należę już do tej Rodzinki - tylko mój rodek to wersja 8, a nie 6 :-) Niestety, mniej popularna.....
Was jest tutaj całe mnóstwo :-) więc poradzę się i zapytam tutaj..... czy ktoś z Was posiada w domu rekuperator? Czy zdaje egzamin? Zastanawiam się nad taką inwestycją.... Czy projekt całej instalacji zakupiliście w Archonie, czy gdzie indziej? Będę wdzięczna za rady :-)

Gosik21
02-01-2011, 13:06
..... czy ktoś z Was posiada w domu rekuperator? Czy zdaje egzamin? Zastanawiam się nad taką inwestycją.... Czy projekt całej instalacji zakupiliście w Archonie, czy gdzie indziej? Będę wdzięczna za rady :-)

Witam, u nas jest rekuperator Brink Renovent HR Large. Centralę mamy w "kotłowni" w garażu. Projekt instalacji dostalismy od Archonu w tzw. pakiecie energooszczędnym, ale z niego nie korzystaliśmy. Firma montująca zrobiła nam projekt dostosowany do naszych potrzeb. A czy się sprawdza? Jeszcze nie mieszkamy, ale są zauważalne efekty takiej wentylacji. Gdy jeszcze nie działała strasznie rosiły się okna, teraz tego nie ma. Z wilgocią walczy skutecznie :)
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

julek22
02-01-2011, 22:53
Witam
Jestem nowy na forum i także buduję dom rodo6. Czy ktoś mógłby wysłać mi na e-mail pełen kosztorys instalacji elektrycznej?
Mój e-mail to [email protected]
PS. Zastanawiam się także nad biologiczną oczyszczalnią ścieków. Czy ktoś z Was taką ma. pytam się, bo w okolicy mojej działki nie ma i długo nie będzie kanalizacji.
Pozdrawiam julek22 :)

Gosik21
03-01-2011, 13:55
Witam
Jestem nowy na forum i także buduję dom rodo6. Czy ktoś mógłby wysłać mi na e-mail pełen kosztorys instalacji elektrycznej?
Mój e-mail to [email protected]
PS. Zastanawiam się także nad biologiczną oczyszczalnią ścieków. Czy ktoś z Was taką ma. pytam się, bo w okolicy mojej działki nie ma i długo nie będzie kanalizacji.
Pozdrawiam julek22 :)

U nas też nie ma kanalizy, więc zdecydowalismy się na biologiczną oczyszczalnię. Mamy oczyszczalnię OPmini SBR-5 z odprowadzeniem ścieków (wody) do studni chłonnej. W albumie jest kilka zdjęc z montażu. Wybralismy biologiczną, bo nie mamy miejsca na drenaż, tzn. działka jest duża, ale dużą powierzchnię zajmuje kolektor poziomy pompy ciepła. Całkowity koszt takiej oczyszczalni, materiały, robocizna i studnia chłonna, to dokładnie 10 080zł. Nie wiem, jak będzie z jej uzytkowaniem, bo jeszcze nie mieszkamy i bakterie jeszcze nie zostały zaszczepione, nie miałyby z czego żyć ;). A co do instalacji elektrycznej, to nie mogę pomóc, bo mąz sam ją robił. Na bieżąco kupowalismy materiały, nie robilismy kosztorysu.
Pozdrawiam!

julek22
03-01-2011, 14:53
Wielkie dzięki za odpowiedź.
pozdrawiam julek22

michur
04-01-2011, 11:38
Cześć,

Dziś z cyklu "Jak to wygląda u Was?" pytanie odnośnie instalacji elektrycznej: ile skrzynek rozdzielczych/bezpiecznikowych macie u siebie? Czy macie osobną na każdą kondygnację? Jeśli tak, to gdzie są umieszczone? Nasz elektryk sugeruje osobną skrzynkę na poddasze umieszczoną na klatce schodowej/holu co nie bardzo mi się podoba.

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Michał

mWilQ
04-01-2011, 17:08
Cześć,

Dziś z cyklu "Jak to wygląda u Was?" pytanie odnośnie instalacji elektrycznej: ile skrzynek rozdzielczych/bezpiecznikowych macie u siebie? Czy macie osobną na każdą kondygnację? Jeśli tak, to gdzie są umieszczone? Nasz elektryk sugeruje osobną skrzynkę na poddasze umieszczoną na klatce schodowej/holu co nie bardzo mi się podoba.

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Michał

Skrzynkę rozdzielczą podobno montuje się średnio raz na 200m2 powierzchni domu. W rodo takiego problemu nie ma. Ja ze względu na rodzaj instalacji wszystko puszczałem w gwiazdę i mógłbym się zastanawiać na dwoma skrzynkami co by zmniejszyć ilość użytego kabla, z tym, że obie rozdzielnie musiałbym ze sobą połączyć.
Ostatecznie wszystkie kable schodzą do pomieszczenia, które pierwotnie miało być kotłownią - przejściowe między garażem i domem.

Gosik21
04-01-2011, 17:36
W naszym Rodzie jedna rozdzielnia, ale słusznych rozmiarów:

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/rozdzielnia.JPG

W spiżarce pod schodami.
Pozdrawiam!

michur
05-01-2011, 07:53
Skrzynkę rozdzielczą podobno montuje się średnio raz na 200m2 powierzchni domu.

Czyli w myśl tej zasady u nas muszą być przynajmniej dwie - po podłogach mamy prawie 300m2. Będę jednak nalegać by obie zamontować w jednym miejscu - w garażu. Wyjdzie coś jak u Gosik21. Trochę się tych bezpieczników uzbiera.

Dzięki za odpowiedzi :)

eniac
05-01-2011, 11:13
W naszym Rodzie jedna rozdzielnia, ale słusznych rozmiarów:

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/rozdzielnia.JPG

W spiżarce pod schodami.
Pozdrawiam!

JEJU ale to wyglada :)))) kosmos dla kogos kto ma prąd w domu i nie mysli o tym skąd to sie wzięło a przy tym DROGO:((((((((((((( Fajnie ze juz macie to za sobą ....
Ja jestem na początkowym etapie tej instalacji - może udałoby Ci się podesłac jakis kosztorys lub chociaz podac koszty tej acji:))))

pozdrawiam Mariola

pawlusp
05-01-2011, 21:35
Witamy poświatecznie Wszystkich Forumowiczów :D życzymy na ten Nowy Rok samych solidnych i uczciwych wykonawców, no i szybkich przeprowadzek !
Nam pierwsze święta w nowym domu minęły przeziebieniowo a nasza córeczka złapała ospę wietrzną więc gości było niewielu :D

Przed swiętami urzadziliśmy część tv salonu, dawny gabinet... tv przeniesiony z mieszkania zginął więc chyba pomyslimy o czymś większym, ale zarys aranżacji już widać. Ustawność jest rzeczywiście ograniczona, dość wąsko ale mozna sobie jakoś poradzić ....;)

http://images47.fotosik.pl/491/41395f98cd48bd50med.jpg (http://www.fotosik.pl/)
[/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"]http://images38.fotosik.pl/483/4f164e15a3e66861med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Pozdrawiamy ciepło
Brygida i Jarek

Macie ładnie wykończony domek wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2011

Życzymy w Nowym Roku wszystkim budujących jak najmniej kłopotów z wykonawcami i Urzędnikami, niskich cen materiałów, ładnej pogody. A wszystkim mieszkającym w Rodoskach dużo miłych i ciepłych chwil spędzonych na nowym miejscu.
Życzą Renata i Paweł vel pawlusp

http://picasaweb.google.com/ppawlik1/Rodosek?authkey=Gv1sRgCJjD-rGTpeOW9gE#

misiowiec
10-01-2011, 10:27
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i powodzenia w budowaniu :)

A ja mam pytanie odnośnie dachu :) a mianowicie interesuje mnie koszt wykonania dachu w rodku z jednostanowiskowym garażem.

Najlepiej gdyby mi ktoś podał koszt materiałow i robocizny oraz informacja czy dach ma zrobioną nadbitkę czy podbitkę.

Moi fachowcy wycenili mi swoją pracę na 18000 w tym wykonanie więźby,ozdobne wykończenie krokwi ,szlifowanie ,wykonanie nadbitki,pełne deskowanie dachu,papowanie ,łaty ,montaż okien dachowych ,obróbki blacharskie,montaz dachówki i orynnowanie budynku.

Co wy na to? drogo czy dobra cena?

aniak25
10-01-2011, 14:25
Jeśli chodzi o dach to u nas wyszło 14,5tys ale za podwójny garaż, wyszło cena była 65zł/m2 wyszło 63zł/m2 w ostatecznym rozliczeniu bo mamy jakieś 230m2 dachu. Z tym że my nie robiliśmy deskowania, papowania, podbitki i ozdobnych krokwi. Rynny, okna 6sz i obróbki blacharskie w cenie. Robili górale i jestem zadowolona z ich pracy.

eniac
10-01-2011, 21:18
Ja mam dach z blachodachówki i wyszło jakoś tak:
8500 robocizna, drzewo 6500, blacha +rynny+folia 14.000, okna dachowe 3szt 3.000, gwoździe, wykończenia blachy i kominów itp 2000.
W sumie dach (bez podbitki i bez pełnego deskowania) 34.000

Z tego wszystkiego można było zaoszczędzić jeszcze 1000zł na drzewie ale że mielismy spora obsówkę tutaj to trudno, myślę że koszt robocizny to wyrównał...

pozdrawiam MAriola

eniac
10-01-2011, 21:20
Czy ktoś może podać koszty instalacji elektrycznej???
pozdrawiam Mariola

mWilQ
11-01-2011, 00:16
Czy ktoś może podać koszty instalacji elektrycznej???
pozdrawiam Mariola

Ciężko określić. Robocizna będzie liczona bądź za punkt, bądź za całość domu. Wszystko zależy od zatrudnionego elektryka i umowy między wami. Z tego co ja się orientowałem, to standardowa cena za punkt we Wrocławiu to ok 50zł. Ilość punktów zależy tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb. Możesz sugerować się tym co jest w projekcie. Możesz względem niego z czegoś zrezygnować, lub coś dołożyć. Ważne, aby to co stworzycie wspólnie było wygodne w dalszym funkcjonowaniu. Proponuję również rozeznać się w cenach okablowana. Tutaj nie łasiłbym się na najtańsze produkty, bo tak jak wszędzie można się przejechać na takiej oszczędności. Ostatecznie warto uzgodnić zakupy z instalatorem (często kupowanie całych rolek wychodzi taniej, a na pewno to co zostanie będzie mógł wykorzystać dalej).

Ja za względu na nieco bardziej rozbudowaną instalację i jej układanie w gwiazdę popłynąłem na bardzo dużej ilości kabla. Samej skrętki poszło mi ponad 1,2km.Kabli YDYp X*Y sumarycznie też jakoś w takich ilościach. Teraz jestem krok przed zakupami osprzętu i z polecenia wybieram legranda valena classic lub sistene ale to zależy jeszcze od wyceny.

michur
11-01-2011, 07:56
A ja mam pytanie odnośnie dachu :) a mianowicie interesuje mnie koszt wykonania dachu w rodku z jednostanowiskowym garażem.


My zapłaciliśmy 13.5tys. Pełne deskowanie, nadbitka, membrana, montaż obróbek i rynien, dodatkowy daszek nad wejściem, 3 okna dachowe, około 30m2 dachu więcej niż w oryginalnym projekcie. Ekipy niestety nie polecam. Deski na nadbitkę były przygotowane przez teścia (szlifowanie i malowanie). Przed wyborem cieśli/dekarzy robiłem rozeznanie między polecanymi na forum specjalistami z małopolski - ceny wahały się od 55 do 65zł za m2 dachu w zależności czy będzie deskowanie i podbitka zatem ostateczna całkowita cena ukształtowałaby się pewnie na podobnym poziomie co zapłacona.

TAR
11-01-2011, 08:39
....

80mariusz80
11-01-2011, 13:32
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i powodzenia w budowaniu :)
A ja mam pytanie odnośnie dachu :) a mianowicie interesuje mnie koszt wykonania dachu w rodku z jednostanowiskowym garażem.
Najlepiej gdyby mi ktoś podał koszt materiałow i robocizny oraz informacja czy dach ma zrobioną nadbitkę czy podbitkę.
Moi fachowcy wycenili mi swoją pracę na 18000 w tym wykonanie więźby,ozdobne wykończenie krokwi ,szlifowanie ,wykonanie nadbitki,pełne deskowanie dachu,papowanie ,łaty ,montaż okien dachowych ,obróbki blacharskie,montaz dachówki i orynnowanie budynku.
Co wy na to? drogo czy dobra cena?

16.12.10 wypisalem w poscie koszty mojego dachu. Pare stron wstecz.

mWilQ
11-01-2011, 18:44
TAR: Jakie kamerki kupiliście? Podłączacie je do rejestratora? Rozstrzał cenowy w kamerkach IP (bo takich szukam) jest po prostu zabójczy np od 500zł do 15000zł za sztukę.

michuadam
11-01-2011, 20:21
Witam mam pytanko czy ktoś z was wyburzał ścianę dzielącą salon od pokoju na dole mamy małą zmianę koncepcji chcemy powiększyć salon tylko że jest mały problem czy mury udźwigną ciężar stropu oraz wylewanych betonowych skosów. Belki w stropie są rozmieszczone co 2 metry.

kolas1984
11-01-2011, 20:26
My również stawiamy Dom w rododendronach ale 5,

Wystartowaliśmy z budową w sierpniu a jutro zaczynają elektrycy instalację montować, cena to - 30zł za punkt jeśli masz swój towar lub 45zł z ich towarem.
Jeszcze nie liczyliśmy ile punktów ale obwodów będzie ok 50.
koszt dachu więźba, deskowanie pełne, papa i robocizna -11600zł. blacha na dach z robocizną obróbkami, rynnami i oknami wycenione mam na 23 tyś zł
oczywiście mamy nieco inny dach niż w 6.

kolas1984
11-01-2011, 20:30
Witam mam pytanko czy ktoś z was wyburzał ścianę dzielącą salon od pokoju na dole mamy małą zmianę koncepcji chcemy powiększyć salon tylko że jest mały problem czy mury udźwigną ciężar stropu oraz wylewanych betonowych skosów. Belki w stropie są rozmieszczone co 2 metry.

Z tego co się orientuję to większość rezygnuje z tego pokoju.
U nas nasz majster nam to doradził podciągi ukrył w stropie, wydłużył ścianę przy schodach a co za tym idzie zrezygnował ze słupów,

Jeśli masz zrobione podciągi to strop powinien wytrzymać bez problemu

danielpiotr12
11-01-2011, 20:36
witam wszystkich
mam kilka pytań:
- czy ktoś ma zrobioną kuchnie w miejscu gabinetu na parterze? jeżeli tak to czy można prosić o zdjęcia na maila [email protected] ponieważ nie wiem czy nie wprowadzić takiej zmiany (znalazłem kilka osób które takie zmiany miały wprowadzić lecz nie mogę znaleźć zdjęć z realizacji)
- czy ktoś ogrzewa dom piecem olejowym + inne źródło np. kominek z płaszczem wodnym (jakie to są koszty)
- jakie koszty wychodzą za ogrzewanie ekogroszkiem? i jaki piec (firmę) polecacie

Blacky
11-01-2011, 22:20
Jeszcze w kwestii kosztów dachu...

materiał na konstrukcję dachu czyli: więźba, deski na deskowanie, łaty, kontrłaty, podbitka i stelaż podbitki (wszystko impregnowane ciśnienieniowo) kosztowały nas 16000.
Koszt robocizny to 10000.
Nad dachówką myślimy dopiero więc kosztów jeszcze nie znam...

TAR
12-01-2011, 08:04
....

misiowiec
12-01-2011, 14:31
Dziękuję serdecznie za informacje dotycząceceny dachu.

Ja niestety mam wrażenie ,że w moim domu to dach będzie kosztowal 45-50 tys :/ masakra jakaś.
Ekipia ,która mi robiła wycenę jest sprawdzona i solidana ,wykonali w mojej miejscowości wiele dachów i nikt nie narzeka na jakość pracy ale niestety wydaje mi sie ,że cena dość duża jak za taki dach (ja zrezygnowalem z jaskółek i w to miejsce tylko mały daszek nad wejściem do domu).

Mam tez pytanie czy ktoś wykonywał dach w takim układzie warstw patrząc od strony domu:

-regips
-paroizolacja
-wełna mineralna
-membrana dachowa
-potem na krokwie nabite podłużniedeski szerokości krokwi grubości 4cmm - 5cmm
-potem deskowanie i jednocześnie nadbitka
-papa
-łati i kontrłaty
-dachówka

Takie rozwiązanie widziałem w którejś z gazet budowlanych .Podobno w takim układzie można wełnę ukladać na styk do membrany bo i tak pomiędzy membraną a deskowaniem będzie przerwa wentylacyjna grubości desek nabitych podłużnie na krokwiach.Przestrzeń pomiędzy membrana a deskowaniem i pomiedzy deskowaniem z papą a dachuwkami obowiazkowo wentylowana w kalenicy.

Ciekawi mnie czy ktoś stosował takie rozwiązanie bo to jednak podwójne koszta bo raz ,że papa to jeszcze membrana. A dwa jestem ciekaw jak w takim ukladzie wygląda połączenie membrany dachowej i nadbitki bo to przecież i jedno i drugie nabijane jest bezpośrednio na krokwie -nijak nie mogę sobie tego wyobrazić:/

Acha a odnośnie jeszcze papy czy pamietacie może jaka to była papa? bo czytam i czytam i jedni piszą że podkładowa a inni ,że termozgrzewalna jeszcze inni , że termozgrzewalna modyfikowana czyli SBS :/ juz mnie głowa boli od tego wszystkiego:/

aga-gaga
12-01-2011, 15:08
Witam wszystkich mam pytanie odnośnie ocieplenia poddasza wełną i podbitki z płyt. Otóż nie mam jeszcze tynków w domku i jestesmy teraz na etapie robot instnstalacji elektrycznej. Czy mozna zacząć ocieplać poddasze i zrobić podbitkę przed tynlami czy raczej powinno się to robić po tynkach. Tynki mamy w planie robic w czerwcu.
Jak to było u was ?

TAR
12-01-2011, 15:59
....

aga-gaga
12-01-2011, 16:50
Tar dzięki za radę.

eniac
13-01-2011, 17:46
witam wszystkich
mam kilka pytań:
- czy ktoś ma zrobioną kuchnie w miejscu gabinetu na parterze? jeżeli tak to czy można prosić o zdjęcia na maila [email protected] ponieważ nie wiem czy nie wprowadzić takiej zmiany (znalazłem kilka osób które takie zmiany miały wprowadzić lecz nie mogę znaleźć zdjęć z realizacji)
- czy ktoś ogrzewa dom piecem olejowym + inne źródło np. kominek z płaszczem wodnym (jakie to są koszty)
- jakie koszty wychodzą za ogrzewanie ekogroszkiem? i jaki piec (firmę) polecacie

Ja mam taką zamianę:))) i jestem jak narazie zadowolona. Chociaż ja mam rodo6w (jest trochę większy). Jak chesz podeslę Ci zdjęcia tylko podaj meila:)))
pozdrawiam MAriola

eniac
15-01-2011, 08:50
Witam

Czy istnieje na forum ktos kto ma tv na tej ścianie co jest przejście z kuchni do salonu???

Ja zamieniłam miejscami kuchnie z pokojem i teraz planuje zrobic po lewej stronie kominka mała wnęke i w niej wstawic tv. (normalnie w palnie jest tam przejście kuchnia /salon)Ale z drugiej strony bedzie to telewizor umiejscowiony na wprost okien południowych i boję sie troche, że ciagle trzeba będzie zasłanaić zasłony żeby można był oglądac tv....
Co o tym myślicie? Dodam iż od okien do tv jest 4,70m więc też nie mało i może słoneczko nie dostanie??:))))

pozdrawiam MAriola

Konto usunięte na żądanie
15-01-2011, 20:27
Witam.

Byłem dziś u naszego inżyniera bo zmieniamy strop na terrivę. Taraz moja prośba -- czy ma ktoś może projekt salonu z usuniętym gabinetem oraz usuniętym słupem i zrobionym podciągiem- zostaje słup przy schodach. Kiedyś Remle miła takie zdjęcie ale niestety fotosik ma to do siebie że usuwa nasze fotki!! Bardzo mi zależy na tej zmianie a mój iżynier chce przedłużyć ściankę przy schodach i oprzeć tam belki. Nam zależy na odkrytych schodach. Pozdrawiam.
BTW
A może ktoś ma kontakt z REMLE i mógłby załatwić odświerzenie zdjęć ponieważ mieli dużo ciekawych rozwiązań

Konto usunięte na żądanie
15-01-2011, 20:31
Ja mam taką zamianę:))) i jestem jak narazie zadowolona. Chociaż ja mam rodo6w (jest trochę większy). Jak chesz podeslę Ci zdjęcia tylko podaj meila:)))
pozdrawiam MAriola

Mariola w treści jest podany @

GORKA
16-01-2011, 16:40
Witam wszystkich :):):):) jestem posiadaczem połowy rodo 6 już dłuższy czas przyglądam się waszym zmaganiom my jesteśmy na etapie poszukiwania dachówki i oczywiście ekipy do postawienia poddasza i dachu czy ktoś mógłby napisać jakie są tego teraźniejsze koszty?

mWilQ
16-01-2011, 17:51
Witam.

Byłem dziś u naszego inżyniera bo zmieniamy strop na terrivę. Taraz moja prośba -- czy ma ktoś może projekt salonu z usuniętym gabinetem oraz usuniętym słupem i zrobionym podciągiem- zostaje słup przy schodach. Kiedyś Remle miła takie zdjęcie ale niestety fotosik ma to do siebie że usuwa nasze fotki!! Bardzo mi zależy na tej zmianie a mój iżynier chce przedłużyć ściankę przy schodach i oprzeć tam belki. Nam zależy na odkrytych schodach. Pozdrawiam.
BTW
A może ktoś ma kontakt z REMLE i mógłby załatwić odświerzenie zdjęć ponieważ mieli dużo ciekawych rozwiązań

Hej, do folderu publicznego dorzuciłem swój schemat konstrukcyjny parteru ze zmianą stropu na terrivę. Niestety nie mam pod ręką zmian stropu Remle (siedzą w archiwum poczty od innego klienta i nie za bardzo chce mi się je wyciągać). Zdjęcia, które zniknęły z fotosika, a dotyczą domku Remle spakowałem i również dodałem do folderu. Jeśli ktoś jeszcze chce się podzielić ważnymi (powielającymi się) zdjęciami, projektami itd. to proszę je podesłać na adres mailowy w podpisie. Na bieżąco będę je dodawał.

edit: ja również wywalałem gabinet i usuwałem ten wolno stojący słup. Drugi, który jest przy schodach pozostał, ponieważ mam tam zrobioną ścinę (zamknięte schody), a przestrzeń pod schodami jest wykorzystana w łazience.

mWilQ
16-01-2011, 17:56
Witam wszystkich :):):):) jestem posiadaczem połowy rodo 6 już dłuższy czas przyglądam się waszym zmaganiom my jesteśmy na etapie poszukiwania dachówki i oczywiście ekipy do postawienia poddasza i dachu czy ktoś mógłby napisać jakie są tego teraźniejsze koszty?

Zerknij na dwie ostatnie strony forum - szło na bieżąco.

Brygida i Jarek
16-01-2011, 19:33
lokmen mamy chyba te skany zmian stropu , nie pamietam czy są od Remle ale tez przerabialismy ten temat i tez mielismy problemy. Słupa nie ma a chałupka póki co stoi :)

38569
38570
38571

Mamy pytanko odnośnie elewacji. Napiszcie jakie tynki wybraliście, podajcie koszt wykonania elewacji rodo z jednostanowiskowym garażem. Właśnie zabieramy się za wycenę.

Pozdrawiamy

mWilQ
16-01-2011, 20:32
lokmen mamy chyba te skany zmian stropu , nie pamietam czy są od Remle ale tez przerabialismy ten temat i tez mielismy problemy. Słupa nie ma a chałupka póki co stoi :)

38569
38570
38571

Mamy pytanko odnośnie elewacji. Napiszcie jakie tynki wybraliście, podajcie koszt wykonania elewacji rodo z jednostanowiskowym garażem. Właśnie zabieramy się za wycenę.

Pozdrawiamy

Ja za całość elewacji zapłaciłem 20 tyś (mniej więcej 50/50 robocizna i materiał). Styropian 15 cm (podstawowa organika), tynk silikonowy (farby kabe). Umówiony byłem na 45zł za metr kwadratowy położenia styropianu, siatki, kleju i tynku.
P.S. prześlijcie mi proszę oryginały tych stropów (z tego co widzę, to są właśnie te od Remle)

TAR
16-01-2011, 20:51
....

Konto usunięte na żądanie
16-01-2011, 22:19
Witam.

Dzięki za fotki projektu.

Ale tam był jeszcze skan parteru z uwzględnionymi poprawkami m.in. słup.

Długo nie pisałem ale czas się pochwalić że wreszcie gdzieś w listopadzie zrobiliśmy fundamenty co okazało się strzałem w 10 bo w tum roku zapowiada się że przed lipcem nie byłoby szans wykopać hehe. Dla ciekawskich zestawienie kosztów w sumie ponad 28 000
Geodeta 900,00 zł
Kierownik budowy 400,00 zł
Deski 0,5m3
Bloczek betonowy po 2,6 cały TIR
pręt fi12 12mb - 45 szt
pręt fi 6 6mb - 70szt
drut wiązałkowy
CAŁOŚĆ 4*600,00 zł
Beton na ławy 4*400,00 zł
Pompa do bet. Na ławy 400,00 zł
folia na zabezp betonu 60,00 zł
Izolacja 40cm x 3szt 240,00 zł
Dysperbit 3 wiadra 84,00 zł
Cement kl I 1,5t 660,00 zł
cośtam jeszcze 60,00 zł
Hydraulik- materiały 1*200,00 zł
Hydraulik robocizna 570,00 zł
Bloczki betonowe 120szt 260,00 zł
piach w fundamenty 3*800,00 zł
koparka gratis
Beton chudziak B15 3*300,00 zł
Pompa do bet. Na chudziak 400,00 zł
lepik do smarowania
styropian
20 worków cementu
i inne pierdoły z hurtowni 870,00 zł
hurtownia- styropianicement 508,00 zł
majster robocizna 6*100,00 zł

Fundamenty SUMA 28812 złotówek

Pozdrawiam.
Plan na ten rok to Październik stan surowy otwarty. A co...

Brygida i Jarek
17-01-2011, 15:44
Dzięki za informacje o kosztach elewacji, my mamy dom juz ocieplony , chodzi nam tylko o wycene tynku. U nas tez beda dwa kolory / balkony, słupy i ramki wokół okien chcemy zrobić w innym odcieniu niz całość /. Ile m kw ścian nalezy liczyc przy elewacji? Mieszkając widzimy , że balkony i słupy sa bardzo narazone na wodę opadową, tynk musi być wodoszczelny, myslimy o tynku mozaikowym , także na cokół .
U nas po tej gwałtownej odwilży mnóstwo wody na działce, na szczęście zrobilismy drenaż wokół domu a woda spływa szybko do rowu odwadniającego drogę, choć jesienią wysialismy trawę jest bardzo grząsko, mamy nadzieje że jak trawa się rozrosnie ten problem choć częściowo zniknie, no cóz uroki gliniastego podłoża.
Wokół iglaków zaczęły pojawiac się zielone liscie krokusów .... to chyba jeszcze nie wiosna ale czas juz mysleć o ogrodzie:)
TAR wklej jakieś zdjecie frontowego ogrodzenia, bo ta decyzja tez przed nami.

pozdrawiamy Wszystkich

mWilQ
17-01-2011, 16:54
Brygida i Jarek: u nas cena była uwarunkowana od zakresu prac. Jeśli rozdziela się ocieplenie od tynku to zawsze za wykonanie tynku zapłaci się więcej, chyba że robi to ta sama osoba co robiła ocieplenie. U nas była to różnica 5zł na m2 tj. 40 zł bez tynku i 45zł z tynkiem (ewentualnie później ten sam wykonawca krzyczałby 10zł za sam tynk). Wiąże się to z rozkładaniem rusztowań itd. Poza tym jak ma się dobrze przygotowane podłoże tzn masz już ścianę w kleju i to wszystko jest w miarę równe, to położenie tynku to już prosta sprawa i chyba stąd takie różnice w cenie za robociznę.

TAR
18-01-2011, 08:13
.....

Marlena&Marcin
18-01-2011, 09:44
A ja trochę w innym temacie.. chodzi o koszta utrzymania.
Dostaliśmy pierwszy rachunek za prąd już po normalnej stawce. Pół roku do połowy grudnia, koszt:1901,89zł na to składa się: dogrzewanie grzałką pompy ciepła w miesiącach listopad/grudzień, kiedy było najzimniej;grzanie wody przez pół roku +pompa cyrkulacyjna do wody i wiadomo TV, komputery, codzienne gotowanie przy uzyciu piekarnika/płyty, światło i wszystko co potrzebuję prądu. Byłam przekonana, że będzie ok. 3000 tyś.. (w porównaniu do poprzediego rachunku na prądzie budowlanym 4600!) więc miłe "rozczarowanie" :))

A co do ogrodu jak na razie możemy się pochwalić jedynie mokradłami w okół domu ;)

Pozdrawiam, M.

Cecil
18-01-2011, 09:53
M&M ja nie zabardzo rozumiem za jaki okres jest ten rachunek 1900 za 2 m-ce czy za pół roku?
a po drugie ktos wczesniej pisał, ze za pompe za okres grzewczy wydał 1500 zł, aWy teraz piszecie o całkiem innej kwocie.
A ta kwota 4600 to dotyczyla okresu budowy, czy jak juz mieszkaliście to dalej mieliście prąd budowlany.

kolas1984
18-01-2011, 10:14
Witam.

Byłem dziś u naszego inżyniera bo zmieniamy strop na terrivę. Taraz moja prośba -- czy ma ktoś może projekt salonu z usuniętym gabinetem oraz usuniętym słupem i zrobionym podciągiem- zostaje słup przy schodach. Kiedyś Remle miła takie zdjęcie ale niestety fotosik ma to do siebie że usuwa nasze fotki!! Bardzo mi zależy na tej zmianie a mój iżynier chce przedłużyć ściankę przy schodach i oprzeć tam belki. Nam zależy na odkrytych schodach. Pozdrawiam.
BTW
A może ktoś ma kontakt z REMLE i mógłby załatwić odświerzenie zdjęć ponieważ mieli dużo ciekawych rozwiązań

Ja mam tak zrobione, z tym że mam rod.5. Podciągi są ukryte w stropie, wydłużone schody no i ściana, bo majster powiedział że albo ściana albo zostaną słupy.
Podaj maila to Ci podeśle fotkę.

TAR
18-01-2011, 10:33
.....

Brygida i Jarek
18-01-2011, 10:39
Marlena&Marcin wynik finansowy rzeczywiście ok. Ktoś pytał o koszty ogrzewania ekogroszkiem. My zaczęliśmy grzanie w połowie października , do tej pory czyli przez 3 miesiące spaliliśmy ok. 3 ton ekogroszku, koszt u nas 2250zł / 750 tona/. Odmian tzw. ekogroszku jest wiele , podobno trzeba dobrać paliwo do pieca, drogą prób. Kupiony przez nas opał był fatalny,bardzo sie żużlił. Opał zdecydowanie należy kupować latem , szczególnie workowany. Generalnie na składach kombinują , mieszają z miałem itp.Teraz próbujemy pellet, kupiliśmy pół tony ecopellet z Barlinka, pala sie fajnie a piec szybko osiąga temperaturę , zobaczymy na ile wystarczy / koszt to 950 zł tona/, no i mało popiołu. Teraz gdy jest ciepło piec chodzi w trybie letnim /piec Defro 18 kW/, wieczorem palimy w kominku. O realnych kosztach będziemy mogli coś powiedzieć dopiero po roku pomieszkiwania, oby były jak najmniejsze:)
Marlena&Marcin przypomnijcie nam pow, ścian do elewacji i Wasze koszty bo tak jak my robiliście tynki nieco później niż ocieplenie ... wiem pisaliscie już o tym kiedyś ale będziemy wdzięczni za powtórkę :) Nie wiem czy zrobiliście już ogrodzenie frontowe? My stawialiśmy na klinkier , zrobiliśmy juz fundamenty ze zbrojeniem na jesieni ale chyba od niego odejdziemy bo koszty robocizny są makabryczne / 2,3-2,5 zł za cegłę/, myślimy o ogrodzeniu z betonu łupanego, imitacja kamienia , całość tj. 24 m / słupki co 2 m/ wyceniono nam na 8 tyś. / mat. + rob./, czas postawienia bardzo krótki ok. 2 dni.
Myślimy o złotej jesieni.

http://ogrodzenia.drewbet.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fogrodzenia.drewbet .pl%2F)


Pozdrawiamy ciepło :)

Cecil
18-01-2011, 10:52
z Waszych powyższych wypowiedzi wynika, ze gaz i pompa ciepła są tańsze w uzytkowaniu od ekogroszku, jakos cięzko jest mi w to uwierzyc

michur
18-01-2011, 11:00
z Waszych powyższych wypowiedzi wynika, ze gaz i pompa ciepła są tańsze w uzytkowaniu od ekogroszku, jakos cięzko jest mi w to uwierzyc

Mnie też :) (chociaż z pompą to nie wiem)

Napiszcie proszę jakie temperatury utrzymujecie w domach?

TAR
18-01-2011, 11:07
......

Brygida i Jarek
18-01-2011, 11:09
z Waszych powyższych wypowiedzi wynika, ze gaz i pompa ciepła są tańsze w uzytkowaniu od ekogroszku, jakos cięzko jest mi w to uwierzyc

Cecil ogrzewanie gazowe jest z pewnością droższe od ekogroszku, my złożyliśmy papiery o przyłącze gazowe bo mamy taka alternatywę którą może wykorzystamy w przyszłości. O pompie ciepła się nie wypowiadam bo nie mam pojęcia jakie to koszty. U nas to pierwszy sezon grzewczy, instalator mówił , że po dogrzaniu budynku koszty sie unormują i będziemy spalać mniej paliwa , trzeba dopasować optymalnie ustawienia pieca. Od znajomych którzy maja podobne gabaryty domu i palą ekogroszkiem mieliśmy informację , że koszt roczny co+ woda to u nich jakieś 3500zł. Trzeba nauczyć się tez korzystać z kominka, fajnie dogrzewa dom a drewno jest zdecydowanie tańsze.

pozdrawiam

TAR
18-01-2011, 11:23
.....

TAR
18-01-2011, 11:25
....

gobi
18-01-2011, 11:29
Witam
Mam pytanie do wszystkich którzy mają schowek w łazience pod schodami.Czy jest tam możliwość wstawienia pralki ?(mam na mysli tą wiekszą). Trudno mi to sobie wyobrazić bo nie mam jeszcze ścianek działowych. A może ktoś zdjęcie jakieś umieści tego:)

Pozdrawiam wszystkich

Cecil
18-01-2011, 11:34
ja sie zgadzam z tym TAR, ze to koszty za pół roku., ale spójrz na ekogroszek od października 2200 wydane i jeszcze trzeba wokól tego chodzic
dla mnie to wielkie zaskoczenie, ze tak sie wasze racunki przedstawiają

michur
18-01-2011, 11:35
Wiatrołap - 19
salon - 22-23
sypialnie - 19-20
łazienka gorna- 24
łazienka dolna 20-22
kuchnia 20-21
kotlownia - grzejnik wylaczony temp. 17
garaż - grzejnik wylaczony
do tego sporadycznie (raz na 2-3 tygodnie) dziala kominek z rozprowadzeniem - wtedy jest za goraco temperatury dochodza do 26 stopni,
Co do ekogroszku to moim zdaniem "powszechnie panujaca opinia" ze gaz jest najdrozszy a na pewno drozszy od eko, pelletu itp to jakas sciema , moze i ekogroszek byl kiedys tanszym ogrzewaniem ale czasy sie zmienily ceny tych rozwiazan tez poszly w gore. do tego w worku z groszkiem nigdy nie wiesz na co trafisz czy na porzadny towar czy na smieci. do tego poruszana we wczesniejszych postach wygoda w uzytkowaniu - bezcenne :D . Ale oczywiscie kazdy robi tak by jemu bylo najlepiej. Pozdr.

Dzięki za info :)
Kluczem do sukcesu może być u Was wspomaganie się solarami no i temperatury w sypialniach - my jednak byśmy chcieli mieć te 22 stopnie tam (pewnie Cię nie namówię na eksperyment z podniesieniem temperatury? ;)) Ale wiadomo - każdy ma inny "komfort cieplny".

Pozdrowienia,
Michał

mWilQ
18-01-2011, 12:28
Witam
Mam pytanie do wszystkich którzy mają schowek w łazience pod schodami.Czy jest tam możliwość wstawienia pralki ?(mam na mysli tą wiekszą). Trudno mi to sobie wyobrazić bo nie mam jeszcze ścianek działowych. A może ktoś zdjęcie jakieś umieści tego:)

Pozdrawiam wszystkich

Wszystko zależy od tego, jak bardzo pociągniesz ścianę działową wewnętrzną w łazience. Przy zachowaniu odpowiednich wymiarów na pewno można tam wstawić standardową pralkę. My zdecydowaliśmy się na tą płytszą i ustawiamy ją tyłem pod skos schodów.


http://lh4.ggpht.com/_oF_d7Hn4Ylw/TTV3VheY0BI/AAAAAAAAAGY/I-JpjXqDftk/s640/d%C5%82_wn%C4%99ka2_800x600.JPG http://lh6.ggpht.com/_oF_d7Hn4Ylw/TTV3VrwOYII/AAAAAAAAAGU/5KTLKYx7n3s/s640/d%C5%82_wn%C4%99ka1_800x600.JPG

edit: u mnie zrobione jest spocznik po całość klatki schodowej (schody są proste, a nie zabiegowe)

TAR
18-01-2011, 12:44
....

TAR
18-01-2011, 12:59
....

Brygida i Jarek
18-01-2011, 13:43
Widzę , że wywołałam tymi kosztami ekogroszku sporą dyskusję :) Jeśli chodzi o ocieplenie naszego budynku to jest ok , i podłogi i ściany dobrze zaizolowane, choć okien nam nie brakuje :yes:Myślę , że ten "ekogroszek" tak jak pisze TAR to był chyba mniej eko a bardziej groszek :D, kupiliśmy na najbliższym składzie z braku czasu, workowany i mokry :(więc czy to były 3 t mamy wątpliwość. Ale człowiek uczy się na błędach, dlatego weszliśmy w pellety, zobaczymy.
U nas na dole temperatura 24 stopnie, w sypialniach 22-23 stopnie / cieplej w pokoju południowym/, w łazience górnej 24 /ciągle wietrzę:)/ więc temperatury inne niż u TAR. Od tygodnia mamy piec w trybie letnim , grzejemy wodę i podtrzymujemy podłogówkę, po wieczornym odpaleniu kominka w domu jest bardzo ciepło. Ja myślę , że spalenie tych 3 t "ekogroszku" to efekt ustawień pieca i jakości opału, no i jesteśmy chyba ciepłolubni.

Pozdrawiam:)

TAR
18-01-2011, 13:54
.....

Marlena&Marcin
18-01-2011, 16:01
Ceclic

Niestety jak mieszkalismy na poczatku przez pierwsze miesiące mielismy prąd budowlany gdyż ciągniemy jeszcze prąd z prowizotki budowlanej. Po piśmie do Energii zgodzili się na zmiane prądu budowlanego na zwykły w dwóch taryfach. Cena która podalam to cena za prąd za pół roku, stan liczników na 12.2010. U nas prąd jest rozliczany 2 razy do roku a nie co 2 miesiące.
Temperatura w pomieszczenia od 19-22 stopni w zalezności od pokoju. Przy kosztach eksploatacji musisz wziąźć pod uwagę czym ocieplałes, jakich materiałów używałeś. Mamy certyfikat energ. na poziomie domu pasywnego więc .. jakoś te koszta ekspl. pokazują, że warto było wydać kasę na dobre materiały. A wydało się nie mało.

Brygida i Jarek
18-01-2011, 16:07
TAR zaraz zadowoleni :D koszty tego podobno "taniego" źródła ciepła są wysokie, chociaz dopiero po roku będzie mozna je realnie ocenic, na szczęście nasz piec moze spalać także inne paliwa , więc może przejdziemy na owies :D:D. Tak powaznie to gdybysmy mieli mozliwość to z całą pewnościa wybralibyśmy gaz, dlatego zdecydowalismy sie na przyłącze gazowe , inwestycja będzie realizowana prawdopodobnie w 2012r.
Jak nam przywieźli te wory z ekogroszkiem i zrzucili przed chałupą to jakoś minął mi entuzjazm, o popiole wybieranym co tydzień nie wspomnę :D, bo nawet najlepszy kocioł bezobsługowy nie jest a szkoda:).Reasumując jest ok i korzysci płynace z zamieszkiwania w domku na wsi rekompensuja pewne niedogodności. Oby do wiosny i jak najmniejszych rachunków dla Wszystkich!

Pozdrawiamy ciepło:)

Marlena&Marcin
18-01-2011, 16:12
Brygida i Jarek
Planujemy płot klinkier + drewno przednia ściana. Reszta siatka. Wiem, że cegła klinkierowa jest droga..nam jesczze zostało z budowy troche, alete kilka tyś zł juz liczymy.Co do roboty.. mam nadzieje, na ceny promocyjne :)
Mamy już zrobioną podmurówkę teraz czekamy na ciepełko i będziemy stawiać cegłę klinkierową.

Odnośnie tynków to nie pamiętam.. musze poszukać.

A jeżeli chodzi o ogrzewanie... mamy podłogówkę i jak grzejemy to cały dom (każde pokoje, nawet te nie uzywane) by dom się nie wychładzał. :)

Brygida i Jarek
18-01-2011, 16:42
My mamy 24 m ogrodzenia frontowego, potencjalny wykonawca wyliczył 1600 cegieł , w hurtowni budowlanej wyliczono nam 7400zł materiał /Roben/ z daszkami, kształtkami i zaprawą. Robota 2,3 -2,5zł cegła czyli ok 4tyś.Łącznie jakieś 12 tyś. a gdzie koszt bramy i przęseł. Dlatego myślimy o ogrodzeniach Drewbet ale dają tylko rok gwarancji na ten płot.
M&M będę wdzięczna za przypomnienie kosztu tynków.

pozdrawiamy:)

Marlena&Marcin
18-01-2011, 17:02
Koszty olbrzymie, my z przodu mamy 25m.. a ile cegieł do góry liczyliście?

Za tynki z ociepleniem płaciliśmy: 55zł (nie mielismy rozbite na tynki i ocieplenie więc ciężko powiedzieć ile sam tynk)
Tynk sylikatowy kreisel I grupa cenowa: 128zł wiaderko 25kg; ok. 230m2 z ramkami, balkonami, itp...

Brygida i Jarek
18-01-2011, 19:30
To projekt naszego ogrodzenia , według niego mamy zrobione wyceny i wylany fundament:
38910

Wysokość ogrodzenia 1,65 m.
Ogrodzenie jest dostosowane do montażu standardowych przęseł , gość który robił nam balustrady wycenił nam bramę przesuwna i przęsła kute na 6tyś.

Konto usunięte na żądanie
18-01-2011, 23:29
Ale jaja...

My tu fundamenty już wylane a ja tu się dowiaduję że ok 5km od nas planują wybudować park rozrywki bagatela na 500Ha (słownie: PIĘĆSET), 4 milony ludzi rocznie!! - ot urok działek blisko Warszawy, że nigdy nie wiesz co cię czeka :) Chyba trzeba bedzie pokój nad garażem na jakieś kwatery na wynajem zamienić hehe będzie kasa na raty kredytu.
Dla ciekawskich:
http://www.mszczonow.pl/redir,1277?wiecej=3249

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8942861,Gigantyczny_park_rozrywki_powstani e_pod_Warszawa_.html?fb_xd_fragment#?=&cb=fb149fd92702bd&relation=parent.parent&transport=fragment&type=resize&height=20&width=120

BTW
Co do ogrzewania- z racji że gazu ziemnego NIET, wody do głębokości 30m prawie NIET więc wymienione przez Was rozwiązania u nas nie przejdą dlatego w planie Ekogroszek + kominek z obiegiem lub płaszczem wodnym.

Niech jeszcze ktoś kto ma butle z gazem PB wypowie się n/t kosztów.
Pozdrawiam

TAR
19-01-2011, 08:29
....

gobi
19-01-2011, 13:39
Wielkie dzięki mWilQ za zdjęcia . Chyba tez tak zrobię .Czy ja dobrze kojarzę jesteś z Wrocławia bądź okolic ??? Bo jeśli można to chętnie zobaczyła bym budowę :)

Pozdrawiam

eniac
20-01-2011, 08:20
Witam

Ja w kwsetii solarów. Planuje zakup solarów do ogrzewania wody KOSZT 10.000 zastanawian sie czy za następne 10.000 nie zamontowac dodatkowych 2 solarów do "dogrzewania" domu. Doadam iż przeprowadzam sie z bloku gdzie mielismy bardzo ciepło - i ja taki klimat uwielbiam. Jestem zmarzluchem i marzy mi sie zawsze ciepła łazienka i kuchnia (tam będą podłogówki) i mysle sobie że może te solary poradzą sobie prze wieksza część roku?? w zimie oczywiście gaz ... ...
Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie????

BArdzo prosze o wasze opnie.

P.S BANK BSP DO SOLARÓW OGRZEWAJĄCYCH WODĘ MA DOPŁATY. OGÓLNIE ZWROT JEST TAKI ZE Z 10.000 WYDANYCH ZWRACAJĄ 3500.
Jeżeli ktoś zainteresowany opisze dokladniej, ale problemów żadnych w baku nie robią....

Mariola

Namtar
20-01-2011, 09:03
enic
szczerze watpie aby 2 dodatkowe solary pomobly w czym kolwiek jesli chodzi o ogrzanie domu, niestety jest to nieoplacalne roziwazanie, powiedzmy np ze w czasie okresu grzewczego solary dalyby zmniejszylyby zurzycie gazu o ok. 10-20 % (choc wydaje sie to abstrakcja), popatrz w jakiej cenie jest gaz i policz kiedy Ci sie zwroci takowe rozwiazanie. Oczywiscie musisz uwzglednic rowniez spadajaco co roku sprawnosc kolektorow i ich serwis (wymiana plynow itd.)
Proponuje Ci rowniez ogladniecie okolicy, zobacz ze ten kto ma solary na dachu (przy stosunkowa malym kacie polaci dachowej) i dobrze ocieplonym poddaszu ma w czasie zimowym - podczas prawdziwej zimy ktora ma snieg - solary zasypane bialym puchem - jak myslisz dzialaja wtedy?
Prawda jest taka ze przy obecnej cenie gazu oraz przy cenie solarow na poziomie 10 tys jest to sprawa srednio oplacalna - co prawda modna ekologicznie choc nie do konca - mam w okolicy zaklad ktory produkuje takie solary, sa znani juz na cala Polske i nie chcecie wiedziec jak oni "dbaja" o srodowisko podczas produkcji solarow.

mWilQ
20-01-2011, 09:37
Witam

Ja w kwsetii solarów. Planuje zakup solarów do ogrzewania wody KOSZT 10.000 zastanawian sie czy za następne 10.000 nie zamontowac dodatkowych 2 solarów do "dogrzewania" domu. Doadam iż przeprowadzam sie z bloku gdzie mielismy bardzo ciepło - i ja taki klimat uwielbiam. Jestem zmarzluchem i marzy mi sie zawsze ciepła łazienka i kuchnia (tam będą podłogówki) i mysle sobie że może te solary poradzą sobie prze wieksza część roku?? w zimie oczywiście gaz ... ...
Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie????

BArdzo prosze o wasze opnie.

P.S BANK BSP DO SOLARÓW OGRZEWAJĄCYCH WODĘ MA DOPŁATY. OGÓLNIE ZWROT JEST TAKI ZE Z 10.000 WYDANYCH ZWRACAJĄ 3500.
Jeżeli ktoś zainteresowany opisze dokladniej, ale problemów żadnych w baku nie robią....

Mariola

Nie zagłębiałem się w temat, ale patrząc bez zwrotu z gminy, za cenę 4 solarów można poszukać pompy z wymiennikiem powietrze woda (fujitsu-siemensa), która dogrzeje wodę i domek.

Cecil
20-01-2011, 14:01
a co powiecie na mój nowy pomysł na górna łazienkę, a mianowicie drzwi przesuwane na ścianie schodowej.
JA zostawiłam ułożenie lazienki tak jak w projekcie i u mnie drzwi powinny sie otwieac na klatkę spchodową, a ponieważ korytarz jesty mały to te drzwi moga czesym byc niebezpieczne dla wchodzącuych po schodach

michur
20-01-2011, 14:08
a co powiecie na mój nowy pomysł na górna łazienkę, a mianowicie drzwi przesuwane na ścianie schodowej.
JA zostawiłam ułożenie lazienki tak jak w projekcie i u mnie drzwi powinny sie otwieac na klatkę spchodową, a ponieważ korytarz jesty mały to te drzwi moga czesym byc niebezpieczne dla wchodzącuych po schodach

Dziś miałem dokładnie ten sam pomysł ;) Postanowiłem zrobić wizję lokalną na budowie no i porozmyślać jeszcze trochę nad wadami i zaletami rozwiązania. Jeśli będziesz to szybciej realizować to chętnie obejrzę fotki :D

Cecil
20-01-2011, 14:20
michur super, że nie tylko ja o tym mysle
u mnie z realizacją to się jeszcze może przeciągnąc, póki co zbieramy fundusze, a po cichutku planujemy w tym roku się wprowadzic, ale to jest bardzo luźny termin
w sprawie tych drzwi przesuwanych, to musze się zorientować w ofertach...

mWilQ
20-01-2011, 16:07
michur super, że nie tylko ja o tym mysle
u mnie z realizacją to się jeszcze może przeciągnąc, póki co zbieramy fundusze, a po cichutku planujemy w tym roku się wprowadzic, ale to jest bardzo luźny termin
w sprawie tych drzwi przesuwanych, to musze się zorientować w ofertach...

Ja przed tynkami myślałem o przebudowaniu ściany przy klatce schodowej i wstawieniu w jej miejsce kasety na drzwi przesuwne chowane. Z tego co pamiętam, to taka kaseta była dostępna za ok 700zł netto. Ostatecznie stanęło na tym, że drzwi będą otwierane do środka (na ten temat była dyskusja).

Marlena&Marcin
20-01-2011, 17:07
hmm.. ciekawy pomysł.. ale uważam, biorąc pod uwagę, że jest to klatka schodowa.. dla mnie dziwnie by wyglądały drzwi inaczej wyglądające niż pozostałe sąsiadujące;
poza tym spotkałam się z takimi przesuwanymi drzwiami.. nawet mąż robił teściom takie drzwi.. i osobiście nie widzę takich drzwi w łazience.. ale to tylko moja opinia.
My mamy otwierane do środka, na ścianę i jest super :)

misiowiec
20-01-2011, 21:45
:)
A ja nadal z tematem dachowym walczę:) Dostałem wycenę na więźbę dachową ,wycinaną na maszynach sterowanych komputerowo.
Po obmiarach na budowie robia projekt i wizualizacje.

Moją więźbę wycenili na 14078,00 zł , montaż na 5300 ,dowóz 400,elementy łaczące więźby na 600

W skaład więźby wliczone:
-ozdobne wykończenie końcówek krokwi
-ozdobne wykończenia widocznych elementow wieźby na ścianachszczytowych
-boazeria do wykonania nadbitki
-łaty i kontrłaty
-jednokrotne malowanie (dowolnym kolorem ) widocznych elementow więźby i nadbitki (wszystko malowane w tartaku)
-całe drewno sezonowane i impregnowane zanurzeniowo (niby impregnacja do 20mm wgląb drewna)

I jak Wam sie wydaje czy to dobra oferta?

A teraz dachówka:

Chyba wybierzemy Creatona MZ3 w kolorze czerwień winna
oferta na nasz dach to za samą dachówkę z gąsiorami i dachówkami bocznymi i jeden kominek wynosi 13400,00zł

Ewentualnie mamy do wyboru jeszcze Tondach i Robena Fleming brąz kasztanowy (Roben tańszy od Tondachau a oba tańsze od Creatona o około 1600-2000)

Czekam na opinie o tych dachowkach :)

Aaaaa i jeszcze jedno: kominy systemowe firmy LEIER macie może jakieś sprawdzone informacje o nich?

Kallula
21-01-2011, 07:33
My mamy otwierane do środka, na ścianę i jest super :)



My też planujemy otwierane do środka,na ścianę sąsiadującą z pokojem ,i tez nie wyobrazam sobie innych drzwi niz te od pokoi... Zresztą to chyba niepraktyczne suwać ciągle drzwiami do łazienki,zwłaszcza przy 5-osobowej rodzinie jaką np.my stanowimy.Obawiam się ze w praktyce wszyscy korzystaliby z łazienki przy otwartych drzwiach...:) Pozdrawiam :)

TAR
21-01-2011, 08:13
.....

mWilQ
21-01-2011, 09:53
:)
A ja nadal z tematem dachowym walczę:) Dostałem wycenę na więźbę dachową ,wycinaną na maszynach sterowanych komputerowo.
Po obmiarach na budowie robia projekt i wizualizacje.

Moją więźbę wycenili na 14078,00 zł , montaż na 5300 ,dowóz 400,elementy łaczące więźby na 600

W skaład więźby wliczone:
-ozdobne wykończenie końcówek krokwi
-ozdobne wykończenia widocznych elementow wieźby na ścianachszczytowych
-boazeria do wykonania nadbitki
-łaty i kontrłaty
-jednokrotne malowanie (dowolnym kolorem ) widocznych elementow więźby i nadbitki (wszystko malowane w tartaku)
-całe drewno sezonowane i impregnowane zanurzeniowo (niby impregnacja do 20mm wgląb drewna)

I jak Wam sie wydaje czy to dobra oferta?

A teraz dachówka:

Chyba wybierzemy Creatona MZ3 w kolorze czerwień winna
oferta na nasz dach to za samą dachówkę z gąsiorami i dachówkami bocznymi i jeden kominek wynosi 13400,00zł

Ewentualnie mamy do wyboru jeszcze Tondach i Robena Fleming brąz kasztanowy (Roben tańszy od Tondachau a oba tańsze od Creatona o około 1600-2000)

Czekam na opinie o tych dachowkach :)

Aaaaa i jeszcze jedno: kominy systemowe firmy LEIER macie może jakieś sprawdzone informacje o nich?

Creatona mam w wersji Premion i jestem z niego zadowolony (tak jak pisze Tar, mój też był barwiony w masie). Robena Monze widziałem po jednym sezonie i cieszę się, że zrezygnowałem z tej firmy (lakierowana warstwa popękała i wygląda jak pajęczyna). Przy dachu nie ma czegoś takiego jak oszczędność. U jednego doradcy miałem wykład o kosztach ewentualnej naprawy dachu - nogi zadrżały :).

Wycena za więźbę spora, ale tutaj płaci się pewnie za nową technologię. Macie porównanie do ludzi z gór, z których chyba wszyscy są zadowoleni? Ja się przy konstrukcji zamknąłem w połowie tej ceny łącznie z materiałem, pełnym deskowaniem, papowaniem, wycinaniem formy na krokwiach, lakierowaniem podkładem i lakierem w kolorze. Precyzja i wymiarowanie komputerowe jest dla mnie dobrym argumentem, ale przy samej konstrukcji. Samo wycinanie form bardziej podoba mi się jak jest zrobione ręcznie. Jak wszystko jest idealnie równe to jakoś tak sztucznie to wygląda :)

misiowiec
21-01-2011, 13:33
Creatona mam w wersji Premion i jestem z niego zadowolony (tak jak pisze Tar, mój też był barwiony w masie). Robena Monze widziałem po jednym sezonie i cieszę się, że zrezygnowałem z tej firmy (lakierowana warstwa popękała i wygląda jak pajęczyna). Przy dachu nie ma czegoś takiego jak oszczędność. U jednego doradcy miałem wykład o kosztach ewentualnej naprawy dachu - nogi zadrżały :).

Wycena za więźbę spora, ale tutaj płaci się pewnie za nową technologię. Macie porównanie do ludzi z gór, z których chyba wszyscy są zadowoleni? Ja się przy konstrukcji zamknąłem w połowie tej ceny łącznie z materiałem, pełnym deskowaniem, papowaniem, wycinaniem formy na krokwiach, lakierowaniem podkładem i lakierem w kolorze. Precyzja i wymiarowanie komputerowe jest dla mnie dobrym argumentem, ale przy samej konstrukcji. Samo wycinanie form bardziej podoba mi się jak jest zrobione ręcznie. Jak wszystko jest idealnie równe to jakoś tak sztucznie to wygląda :)

Z tym oszczędzaniem to racja. Nie ma co oszczędzać. Dowiadywałem się w innych tartakach i tam w chwili obecnej cena drzewa w okolicach 700-800 zł netto za m3.I w mojej okolicy ciężko coś taniej znaleść. Przy więźbie "komputerowo wycinanej" robocizna montażu więźby z nadbitką jest o tysiaka tańsza od robocizny za więźbę bez nadbitki robionej na budowie. Różnica jaka wynika pomiedzy jedną a drugą więźbą to koszt około 2500,00 ale gdyby do robocizny i więźby robionej na budowie doliczyć VAT to ta rożnica maleje więc chyba zdecydujemy się na rozwiązanie nieco droższe ale wtedy mamy drzewo na więźbę i robociznę z jednej firmy i wrazie czego nikt nie będzie gadał ,że krzywo bo drzewo było mokre itp...

No dobra teraz okna :)
mam wycenę na okienka o profilu ALUPLAST (DRUTEX) dwustronny kolor ,rolety za 14500,00 (montaż z vatem 8%) ale u nas okna pozmieniane od oryginału (nie ma okien w lukarnach dachowych (wogóle lukarn nie będzie) ,jednego w garażu i jedne drzwi na balkon będą)
Dodatkowa opcja do okinen - trzecia szyba na wszystkie okna w cenie 1100,00

Dostaliśmy też ofertę na okna o profilu VEKA ale te sporo droższe

i znowu będzie za jakiś czas dylemat co wybrać :)

ASIULKA09
21-01-2011, 15:42
Mam pytanko do budujących dom w rododendronach. Zastanawiam się nad kupnem tego projektu (ew. dom w daktylowcach). Jesteście już w trakcie budowy powiedzci na ile się sprawdza ten kosztorys na stronie archonu czy można ten "stan pod klucz trochę zaniżyć" czy raczej trzeba dodać parę złotych? ;-) Będę wdzięczna za odpowiedź.
pozdrawiam

mWilQ
21-01-2011, 16:32
Mam pytanko do budujących dom w rododendronach. Zastanawiam się nad kupnem tego projektu (ew. dom w daktylowcach). Jesteście już w trakcie budowy powiedzci na ile się sprawdza ten kosztorys na stronie archonu czy można ten "stan pod klucz trochę zaniżyć" czy raczej trzeba dodać parę złotych? ;-) Będę wdzięczna za odpowiedź.
pozdrawiam

Można obniżyć, wyjść na równo, albo dołożyć. Jak masz czas szukać materiałów i negocjować ceny z wykonawcami i mieszkasz w dobrym rejonie kraju to opcja pierwsza. Jak chcesz mieć pełny relaks podczas budowania i stać Cię na kompleksową obsługę domu to zdecydowanie opcja trzecia. Na wyśrodkowaną nie mam pomysłu :D Tak na poważnie, to ja starałem się wszystko kupować na własną rękę, sam obdzwaniałem hurtownie (początkowo było ok 10, później wiedziałem do których uderzać w pierwszej kolejności), wykonawców miałem z polecenia (Ci zazwyczaj się nie sprawdzali - taki paradoks) i takich z przypadku, z których jestem zadowolony. Materiały w większości wyszukiwałem z średniej półki cenowej gdzie jakość do ceny ma właściwy stosunek. Gdzieniegdzie celowałem w półkę wyższą, bo akurat miałem pewność, że mi się taka inwestycja opłaci. Do projektu troszkę dołożyłem, np automatyka, pompa i mogę powiedzieć, że bardzo od cen kosztorysowych nie odbiegam. Przy całej inwestycji dużo zależy od wykończeniówki, ponieważ na tym etapie masz ogromne pole do popisu. Jedni kupują kafle za 50zł za m2 inni wybiorą takie za 500zł. Można kupić narożnik do salonu za 1500zł, a można również za 30000zł. Tak jest prawie ze wszystkim, dlatego jeśli rozsądnie podchodzimy do zakupów i nie mamy potrzeb wyróżniania się i kupowania ekskluzywnych produktów, to wszystko powinno pójść według planu. A plan jak to wszyscy mówią zazwyczaj kończy się na +20-30% :P

ASIULKA09
21-01-2011, 22:40
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. :cool:
Może niezbyt się określiłam w swoim pytaniu.:)
No jasne że wszystkiego co się da będę szukała na własną rękę i "złotych klamek" też niebędę zakładać :D
Narazie będę się trzymać tego żeby opuścić te koszty, a jak wyjdzie czas pokaże.
Dzięki i pozdrwiam

krysiaimirek
22-01-2011, 15:16
witamy, nasz pomysł na górną łazienkę był taki aby drzwi nie otwierały się bezpośrednio na schody więc ścianka z drzwiami do łazienki jest zrobiona po skosie. zdjęcie na stronce naszego rodo z łazienką górną. Pozdrawiamy. http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2147

aneta dziadek
23-01-2011, 01:59
cała galeria naprawde super


Witam,
Wybaczcie, ja nie na temat, ale właśnie wczoraj skończylismy elewację i wpadłam się pochwalić. Wrzucę tylko dwa zdjątka, więcej jest w moim albumie, zapraszam:)

Zrobiony na szaro:

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/elewacja.JPG

I nasze bonie z drugiej strony wykusza, najbardziej pracochłonny element elewacji:

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/bonie.JPG

Pozdrawiam!

Namtar
23-01-2011, 08:34
Witam
szybkie pytanie do Was szczesliwcow posiadajacych drzwi wewnetrzne, jakie macie do gornych pokoi, z przeszkleniem? Ja planuje dac pelne ale nie wiem czy nie bedzie za ciemno na klatce schodowej?

Gosik21
23-01-2011, 15:27
Witam,
aneta dziadek, dzięki za miłe słowa i witaj na forum :)
Namtar, niedawno zamówilismy drzwi wewnetrzne i na górze do pokoi dajemy z przeszkleniem, własnie z uwagi na to, żeby nie było za ciemno na górnym holu. Drzwi będą tego typu (tylko inny kolor):

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/dre.jpg

Są to drzwi Dre Premium, a kolor wybraliśmy dąb szary ryfla.
Do łazienki, pralni, garderoby będą bez przeszkleń, z tym, że w garderobie i pralni będą funkcjonowały jako przesuwne (mamy zamontowane kasety Eclisse).
Pozdrawiam!

Marlena&Marcin
24-01-2011, 10:51
My mamy wszędzie klasyczne z przeszkleniem - szyba mleczna x6, dół pełny (łazienka, pokoje) a w garderobie z lacobela łączonego 2xczarny, 1x mleczny.

Takie z przeszkleniami chyba lżej wyglądają :)

Sokółka
24-01-2011, 23:03
Witam, jestem nowa na forum, zdecydowaliśmy się na projekt domu w rododendronach, mam prośbę, czy ktoś mógłby mi przesłać aktualny kosztorys
z góry dziękuję , mój mail [email protected]

aniak25
25-01-2011, 18:42
Witam
My mamy 2 pary drzwi przesuwnych w innym miejscu , pomiedzy kotłownią i garazem i pomiedzy garazem a spizarnia. Dla mnie bomba, z tego rozwiazania jestesmy bardzo zadowoleni, jest ono funkcjonalne i drzwi nie sa zawada.

Aniu bardzo cię prosze wrzuc na forum albo wyślij mi na [email protected] zdjęcia przesuwanych drzwi do kotłowni i garażu. My musimy na dniach zamówić i nie moge się zdecydować bo nie wiem czy do kotłowni musza być ognioodporne z samozamykaczem i jak jest z garażem. U nas niestety drzwi do garażu będą niewymiarowe i chce jak najtańszym kosztem coś tam zamontować. Kupić zwykłe i obciąć czy robić stalowe na zamówienie.
A co do łazienki też mi ktoś podsunął propozycje drzwi przesuwanych ze względu na te schody ale równiez nie chciałam mieć innych drzwi w tak małym korytarzyku i chyba bedą otwierane na zewnątrz, przynajmniej nie będę się martwić rozmiarem umywalki :)


Misiowiec ja mam creaton premium i również bardzo górale chwalili, zresztą jak oglądałam na składzie to było widać dokładnie że inne dachówki miały takie pajęczynki i inne wady na powierzchni a creaton był jakościowo super. skoro różnica w cenie niewielka a jeszcze odzyskasz vat to ja bym sie nie zastanawiała.

pozdrawiam

michur
25-01-2011, 20:43
Co do wyglądu drzwi przesuwnych - większość producentów chyba opcjonalnie oferuje skrzydła przystosowane do okuć przesuwnych, więc wizualnie te drzwi do łazienki byłby identyczne (no może poza klamką) jak reszta. Zatem moim zdaniem ten holik na górze wyglądałby spójnie z różnymi rodzajami drzwi.
Sami jednak pozostaniemy raczej przy otwieranych do środka, na ścianę od pokoju :)

TAR
26-01-2011, 08:24
....

Blacky
26-01-2011, 15:28
Witam,
mam pytanie odnośnie dachu: czy nabijanie łat i kontrłat mieliście wliczone w cenę robocizny konstrukcji dachu czy należało to do robocizny tych od kładzenia dachówek? Jak się teraz okazuje nasz budowlaniec nie ma zamiaru kłaść kontrłat i łat a bierze za zrobienie konstrukcji dachu, deskowanie i położenie folii (folia ta ma pełnić taką rolę jak papa) 10000. Więc już nie wiem czy z tymi łatami i kontrłatami to chce nas zrobić w jajo.
Jak to było u Was, proszę o podpowiedzi;)

mWilQ
26-01-2011, 16:31
Witam,
mam pytanie odnośnie dachu: czy nabijanie łat i kontrłat mieliście wliczone w cenę robocizny konstrukcji dachu czy należało to do robocizny tych od kładzenia dachówek? Jak się teraz okazuje nasz budowlaniec nie ma zamiaru kłaść kontrłat i łat a bierze za zrobienie konstrukcji dachu, deskowanie i położenie folii (folia ta ma pełnić taką rolę jak papa) 10000. Więc już nie wiem czy z tymi łatami i kontrłatami to chce nas zrobić w jajo.
Jak to było u Was, proszę o podpowiedzi;)

U mnie co prawda wszystko było robione przez jedną ekipę, ale mając na uwadze, jak to jeden na drugiego psioczy, to lepiej żeby kontrłaty i łaty przybijał dekarz. Sam sobie wymierzy, dopasuje dachówkę i ułoży ją według własnego uznania. W razie problemów, uderzycie do jednego wykonawcy, a nie do dwóch - mniejsze zamieszanie :)

Blacky
28-01-2011, 19:16
mWilQ pocieszyłeś mnie troszkę. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:)

Przy okazji podzielę się z Wami kosztami okien. Wybraliśmy w końcu okna MS tytanowe trzyszybowe z termoramką. Wyszło nam 10 szt. ( w tym balkonowych podwójnych 3 szt. + wykusz cały przeszklony składający się z 5 okien, mamy wersję RODODENDRONA 6N). Ich koszt bez montażu to 16.280 brutto (8%VAT) a montaż będzie nas kosztował 1900 brutto. Okna dopiero produkują się w fabryce więc jak wygladają jeszcze nie wiem;)

Wkrótce podzielę się również kosztami pokrycia dachu, tj. kosztami dachówki wraz z obróbkami.

Pozdrawiam i życzę szybkiego nadejścia wiosny:)

artek-
28-01-2011, 21:51
mWilQ pocieszyłeś mnie troszkę. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:)

Przy okazji podzielę się z Wami kosztami okien. Wybraliśmy w końcu okna MS tytanowe trzyszybowe z termoramką. Wyszło nam 10 szt. ( w tym balkonowych podwójnych 3 szt. + wykusz cały przeszklony składający się z 5 okien, mamy wersję RODODENDRONA 6N). Ich koszt bez montażu to 16.280 brutto (8%VAT) a montaż będzie nas kosztował 1900 brutto. Okna dopiero produkują się w fabryce więc jak wygladają jeszcze nie wiem;)

Wkrótce podzielę się również kosztami pokrycia dachu, tj. kosztami dachówki wraz z obróbkami.

Pozdrawiam i życzę szybkiego nadejścia wiosny:)


My za okna OknoPlus trojszybowe z ciepla ramka i wbudowanymi kontaktronami, w sumie 17 sztuk, w tym 1 tarasowe, 1 balkonowe podwojne, 5 balkonowych pojedynczych (czyli zasadniczo tak jak w projekcie - moze poza zmniejszeniem okien balkonowych do wymiaru 100, z uwagi na koniecznosc doplaty do wzmocnien dla szerszych) zaplacilismy w listopadzie (czyli na 7% VAT jeszcze) wraz z montazem 20000 z malymi groszami.

Aha i wszystkie okna oprocz malych wykuszowych z dwoma kwaterami i do tego klamki.


To tak dla porownania :)

Marlena&Marcin
29-01-2011, 11:02
Blacky
Budowlaniec ma racje.. tzn. nabijanie łat powinno należec do tych od dachówek.

a tak poza tematem, oto nasz nowy domownik :))
Negros

http://images39.fotosik.pl/568/e0fc6155a19cdd56med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Blacky
29-01-2011, 11:11
No, Negros, piękny piesek jesteś;)

aga-gaga
29-01-2011, 20:44
Witam, mam pytanie do osób które mają już instalacje elektryczną. ILE U WAS FACHOWCY POLICZYLI SOBIE OD PUNKTU ?

mWilQ
29-01-2011, 21:28
Wrocław: 35 zł (po układach koleżeńskich) za punkt bez względu jaka długość okablowania (wszystko w gwiazdę). 50 zł normalna stawka tego elektryka.
Wykonanie ekspres, ponad 250 punktów, kilometry okablowania, a ekipa uwinęła się w 2,5 dnia pracując po 8h od 6 do 14 :). Z czego pierwszy dzień to było rozplanowanie, puszki, gips - schnięcie. Drugiego dnia okablowanie, a trzeciego dołożenie kabla według mojej sugestii i rozliczenie.

aga-gaga
29-01-2011, 21:41
mWilQ nam elektryk powiedział że weżmie 30 zł od punktu. To jest wydaje mi się przystępna cena. Taniej to już nikt chyba nie bierzę.

gruszeczka1
30-01-2011, 12:49
Witam, my też zamówiliśmy okna 14szt. Balkonowe z przodu po łuku ,trzy szyby u-0.5, profil shiucko cena 15700zł woj.dolnośląskie, a z elektrykiem dogaduje się za całość 2500zł

gobi
30-01-2011, 14:01
U nas wczoraj był elektryk na budowie i wyceniła całość na 7 tyś.
gruszeczka 1 skąd Ty masz takiego taniego elektryka , tez bym go chciała :)

mWilQ
30-01-2011, 15:31
U nas wczoraj był elektryk na budowie i wyceniła całość na 7 tyś.
gruszeczka 1 skąd Ty masz takiego taniego elektryka , tez bym go chciała :)

Tak jest z każda robotą, mi dom wyceniali od 25 do 75 tyś za stan zamknięty. Tynki od 14 do 37 itd, a płytki od 30 do 80zł. Na każdym etapie będzie ogromny rozstrzał cenowy. (Wszystko zależy, od jakości wykonania, doświadczenia ekipy, czasu itd. itp.)

sister_2
30-01-2011, 19:32
Witam wszystkich :)
Dopiero pojawiłam się na forum. Na wiosnę zamierzamy budować dom rodo 6 bez piwnic. Podoba mi się ten projekt. Śledzę od niedawna wszystkie wypowiedzi i muszę przyznać, że były bardzo pomocne przy wyborze naszego przyszłego domku :)
Jestem oczarowana wykończeniem domu Brygidy i Jarka :D Gratuluję:)
Pozdrawiam

sister_2
30-01-2011, 19:38
Piękna kuchnia :yes: też taką chcę ;D

TAR
31-01-2011, 08:48
.....

michur
31-01-2011, 08:59
Wrocław: 35 zł (po układach koleżeńskich) za punkt bez względu jaka długość okablowania (wszystko w gwiazdę). 50 zł normalna stawka tego elektryka.
Wykonanie ekspres, ponad 250 punktów, kilometry okablowania, a ekipa uwinęła się w 2,5 dnia pracując po 8h od 6 do 14 :). Z czego pierwszy dzień to było rozplanowanie, puszki, gips - schnięcie. Drugiego dnia okablowanie, a trzeciego dołożenie kabla według mojej sugestii i rozliczenie.

Hi,
Czy to cena za robotę z materiałem? Kable kładzione w bruzdach czy po powierzchni ścian?
Dobij mnie ;) Mój "spec" skasował ~60zł za punk z materiałem i prowadzenie po ścianach, tylko żeby sensownie zatynkować tak położony kabel musiałbym dać średnią grubość tynku 2.5 - 3cm (2x więcej niż standard). Czekają mnie zatem poprawki - bruzdowanie.

Pozdrowienia,
Michał

Cecil
31-01-2011, 09:22
MICHUR to moze ja cie pociesze, mój elektryk niby tani, ale za to elektryke robi od LUTEGO 2010 ! ! ! jeszcze moment i stuknie mu pierwszy rok pracy. Może chłop liczy na dodatek stażowy :)

ile nerwów mnie to kosztuje, szok.
zatem istalacja wykonana w dwa dni to istne marzenie.

michur
31-01-2011, 09:32
MICHUR to moze ja cie pociesze, mój elektryk niby tani, ale za to elektryke robi od LUTEGO 2010 ! ! ! jeszcze moment i stuknie mu pierwszy rok pracy. Może chłop liczy na dodatek stażowy :)

ile nerwów mnie to kosztuje, szok.
zatem istalacja wykonana w dwa dni to istne marzenie.

Musisz mieć strasznie skomplikowaną instalację :D

btw: nam w domu podpiwniczonym wyszło około 120 punktów (ciut więcej niż w oryginalnym projekcie) łącznie z dostępem do TV w każdym pokoju. 250 punktów u mWilQ'a wydaje mi się kosmiczne :)

mWilQ
31-01-2011, 10:55
Hi,
Czy to cena za robotę z materiałem? Kable kładzione w bruzdach czy po powierzchni ścian?
Dobij mnie ;) Mój "spec" skasował ~60zł za punk z materiałem i prowadzenie po ścianach, tylko żeby sensownie zatynkować tak położony kabel musiałbym dać średnią grubość tynku 2.5 - 3cm (2x więcej niż standard). Czekają mnie zatem poprawki - bruzdowanie.

Pozdrowienia,
Michał

Chciałbym, żeby ta cena była z materiałem. To jest tylko robocizna, za osadzenie puszek, gipsowanie i prowadzenie kabli po ścianie.
Teraz pozostało rozliczenie za uzbrojenie szafy, podłączenie gniazdek i włączników. 250 punktów wyszło przy zastosowaniu automatyki budynku. Materiały idzie na kilometry, ponieważ z każdego punku w domu trzeba doprowadzić kabel do rozdzielni. Dla mnie rok z elektryką brzmi kosmicznie. Były ekipy, które miały poślizg ok 3 miesięcy, ale rok to już masakra. Znajomym, firma układała kostkę przed garażem pół roku (nie było w niej wzoru portretu rodzinnego). Także z naszymi budowlańcami wszystko jest możliwe. U mnie do tej pory najlepszym tekstem było "my jesteśmy drodzy, bo nie pijemy na budowie" :D

michur
31-01-2011, 11:01
Chciałbym, żeby ta cena była z materiałem. To jest tylko robocizna, za osadzenie puszek, gipsowanie i prowadzenie kabli po ścianie.
Teraz pozostało rozliczenie za uzbrojenie szafy, podłączenie gniazdek i włączników. 250 punktów wyszło przy zastosowaniu automatyki budynku. Materiały idzie na kilometry, ponieważ z każdego punku w domu trzeba doprowadzić kabel do rozdzielni. Dla mnie rok z elektryką brzmi kosmicznie. Były ekipy, które miały poślizg ok 3 miesięcy, ale rok to już masakra. Znajomym, firma układała kostkę przed garażem pół roku (nie było w niej wzoru portretu rodzinnego). Także z naszymi budowlańcami wszystko jest możliwe. U mnie do tej pory najlepszym tekstem było "my jesteśmy drodzy, bo nie pijemy na budowie" :D

No czyli jednak nie było tak drogo u mnie - za robotę wyszło ~32zł. Wyposażenie i podłączenie rozdzielni i gniazdek płatne osobno.

ktosiek
31-01-2011, 19:48
U mnie 50 z materiałem. Instalacja w peszlach. RTV i Lan w każdym pokoju. Około 150 punktów. Zapłaciłem 7000. W tym odbiór i biały montaż.

Kallula
31-01-2011, 22:35
u nas około 150 punktow z materiałem 13 000 ,Kraków

mWilQ
31-01-2011, 23:29
Tak patrząc na te wyceny, dochodzę do wniosku, że nie mają one najmniejszego sensu. Pomijam już fakt, że cena zależna jest regionu i wykonawcy, to do tego dochodzi jeszcze jakość materiału. A tutaj w przypadku elektryki (w sumie w przypadku każdego materiału) jest spory rozstrzał cenowy. Skrętkę można było kupić spokojnie za 70gr, można też za 1,20 i można jeszcze drożej i mogę potwierdzić, że cena ma tutaj znaczenie przy jakości i trwałości. Mając na uwadze ok 1,5 km takiej skrętki w domu różnica 50gr na metrze robi znaczącą kwotę. Niech tak będzie z każdym kablem położonym w domu. Teraz pytanie do osób, które wybrały robociznę z materiałem - czy sprawdzaliście swojego instalatora co Wam kładzie? Czy oby na pewno niższa cena nie jest podyktowana tańszym materiałem?

misiowiec
01-02-2011, 11:19
Wentylacja mechaniczna

Szperam po forum i nie moge znaleść a wydaje mi się ,że było :)
chodzi mi o wentylację mechaniczną naszego rodoska. Razem z projektem domu otrzymałem od Archonu projekt wentylacji mechanicznej .Interesuje mnie czy ktoś z forumowiczów instalował takie ustrojstwow swoim domu wedlug ich projekty bądź innego.Interesuje mnie jak i czy wogóle to działa ,czy faktycznie jest odczuwalna rożnica w porównaniu do wentylacji grawitacyjnej. Oraz ewentualnie jakiego rzędu są to koszta.

A drugie pytanko odnośnie solarów-czy orientujecie się ile faktycznie miesiacy w ciągu roku grzeją one wodę? Ja nie mam wogóle doswiadczenia w tym temacie a rożne opinie słyszałem :)

aga-gaga
01-02-2011, 21:26
witajcie, u nas dzisiaj był na budowie elektryk i rozrysowal wszystko tak jak chcieliśmy. Obecnie wyszło nam 100 punktów (łącznie z dostępem do tv w 4pokojach)więc w 3000 się zmieścimy za robocizne. A i jeszcze pojechali z moim mężem po wszystkie te kable,peszle,skrzynke i wszystkie inne potrzebne duperelki i to pochłoneło na początek 3050 zl

Martusia7312
01-02-2011, 22:23
Witam,
Jestem nowa na forum. Właśnie jestem w trakcie budowania Rodo 6 (stan surowy zamknięty). Muszę przyznać, że to forum jest dla mnie pewnego rodzaju przewodnikiem. Dajecie dużo praktycznych wskazówek jak budować. Mam jednak pytanie. Czy ktoś z was ma kuchnię z zamurowanym oknem od strony wykusza i ze spożarką tak jak w projekcie? Czytałam już posty na temat kuchni z zamurowanym oknem, ale nikt nie pisze o spiżarce. Przeważnie każdy ją likwiduje lub przenosi. Ja mam zamurowane okno i spiżarkę zgodnie z projektem i interesuje mnie jak rozmieściliście meble kuchenne, jakie zamontowaliście drzwi w spiżarce, czy jest pojemna? Wady i zalety takiego rozwiązania.
Mam jeszcze drugie pytanie. Jak rozwiązaliście kwestię wnęki pod schodami od strony dolnej łazienki? Ja myślałam tam postawić ściankę i zrobić schowek, np. na chemię gospodarczą, odkurzacz, itp. Nie wiem czy wystarczy ścianka gipsowo-kartonowa, jakie zamontować drzwi, itp?
Proszę podsuńcie mi jakieś pomysły i sugestie. Zdjęcia bardzo mile widziane. Można pisać na maila: [email protected]
Pozdrawiam gorąco
Marta

Kallula
01-02-2011, 22:38
Jak rozwiązaliście kwestię wnęki pod schodami od strony dolnej łazienki? Ja myślałam tam postawić ściankę i zrobić schowek, np. na chemię gospodarczą, odkurzacz, itp. Nie wiem czy wystarczy ścianka gipsowo-kartonowa, jakie zamontować drzwi, itp




My mamy schowek nie od strony łazienki lecz od strony garazu - schowek na ziemniaki ,marchewki ,wody mineralne itp...:)

michuadam
02-02-2011, 07:49
Jak rozwiązaliście kwestię wnęki pod schodami od strony dolnej łazienki? Ja myślałam tam postawić ściankę i zrobić schowek, np. na chemię gospodarczą, odkurzacz, itp. Nie wiem czy wystarczy ścianka gipsowo-kartonowa, jakie zamontować drzwi, itp?
Proszę podsuńcie mi jakieś pomysły i sugestie. Zdjęcia bardzo mile widziane. Można pisać na maila: [email protected]
Pozdrawiam gorąco


My postawiliśmy ściankę w łazience i wykuliśmy otwór na drzwi w garażu powstała bardzo zgrabna spiżarka. Foto wysłałem na @.

michuadam
02-02-2011, 08:04
Mam pytanie odnośnie wylewek czy w części garażowej oraz kotłowni koś z was robił w ten sposób że wylewał jedną wylewkę od razu mocniejszą oraz zbrojoną bez ocieplenia tylko bezpośrednio na folie, oraz jak rozwiązaliście temat ze schodkami z części mieszkalnej do garażu.

lenka17
03-02-2011, 22:20
Czy mozecie napisac jakie są mniej wiecej koszty materialow nawykonanie dachu na naszego Rodka kryty dachowka-sredniej klasy.Robociznę wycenili mi na 17 tysiecy na gotowo z orynnowaniem itd. Jak uwazacie to dobra cena?

mWilQ
03-02-2011, 23:48
Czy mozecie napisac jakie są mniej wiecej koszty materialow nawykonanie dachu na naszego Rodka kryty dachowka-sredniej klasy.Robociznę wycenili mi na 17 tysiecy na gotowo z orynnowaniem itd. Jak uwazacie to dobra cena?

Jaka wersja? Jaka konstrukcja? Co jest w tej cenie 17 tyś? Jeśli dobrze pamiętam to mi ze średnią dachówką wyszło ok 39 tyś. W tym jest drewno na konstrukcje, deski na całą powierzchnię, papa, łaty, kontrłaty, wszystkie gwoździe, śruby, dachówka creaton premion, rynny marley, ławy kominiarskie, płotki śniegowe, lokierobejca sadolin itd. Dach ok 220m2, bez robocizny.

Kallula
04-02-2011, 21:58
Witajcie .Mam prośbę o rade.Planuję zakupic plytki drewnopodobne ,jeden rodzaj ,ktore planuję kłaść:
na dole- w wiatrołapie,kotłowni,holu,spizarce ,kuchni oraz łazience
na gorze- w pralnio-suszarni ( w projekcie garderoba nr 9 )

Z projektu licząc w sumie bedzie to 30,7 m2. Mam pytanie i prosze o pomoc...ile powinnam zakupić metrów plytek ,uwzględniając cokoły, (chyba ze teraz sie nie robi z plytek?:) i oczywiście odpady?

Czy powinnam odjąć metry w miejscach gdzie będą stały wanna(pralnio-suszarnia) i prysznic(łazienka dolna)? Nie mam pojęcia ile płytek zakupic zeby nie brakło i zebym z nimi nie została:) Z góry dziękuję za pomoc! :)

Kallula
04-02-2011, 22:10
Dodam jeszcze tylko ze płytka jest duża 33,3 x 66,6 cm i musze też obłożyc nią troszkę podłogi wkolo kominka,coby wygodniej się go obsługiwało i łatwiej sprzątało:) -w salonie i gabinecie będzie parkiet lub panele

greg123456
05-02-2011, 16:24
Kallula nie da sie policzyc dokladnie ilosci plytek bo zawsze sa docinki, odpady i czasami jakas peknie. Najlepiej jak kilka zostanie w zapasie np.w kuchni cos spadnie i plytka peknie lub bedzie odpryskwtedy latwiej wymienic jedna niz cala podloge. Do kazdej ilosci plytek na podlogi dodaj 10%, a sokoly policz ile jest metrow bierzacych i to zalezy jaka bbedziesz mial wysokosci, czy bedzie na rowno z tynkiem czy bedzie wystawal, od tego zalezy czy plytka wyda na dwie czy na trzy.

Blacky
06-02-2011, 12:10
A ja dalej w temacie dachu:yes:
Wybraliśmy dachówkę Nelskamp NIBRA F10 czerń stara angobowany. Wycena dla tej dachówki to niecałe 12000 brutto (z VAT 8%) do tego rynny Bryza 1800 brutto. Dodam, że zlikwidowaliśmy lukarnę frontową i nie mamy żadnego komina. Do tego chcemy zamówić 6 okien dachowych ROTO (model R75 KWD), Które wycenili nam na 8500 brutto (VAT 8%).
Robocizna w trakcie negocjacji;)







0

ArKaMa
06-02-2011, 12:30
Witam
Mam pytanie - kto z Was ma kocioł kondensacyjny w kotłowni za garażem i zrezydgnował z przeniesienia komina. Tylko komin turbo przez ścianę.

misiowiec
06-02-2011, 20:22
Czy mozecie napisac jakie są mniej wiecej koszty materialow nawykonanie dachu na naszego Rodka kryty dachowka-sredniej klasy.Robociznę wycenili mi na 17 tysiecy na gotowo z orynnowaniem itd. Jak uwazacie to dobra cena?

Dachówka Creatona mz 3 koloru czerwień winna wycenili mi na 13800
Drewno na dach ja licze że 10 m3 czyli jakieś 7000
U mnie będzie nadbitka 80m2 po 30zł to nam daje 2400
Folia-membrana mi wycenili od 400 -900
Rynny wyszło mi jakieś 2100
Dochodzą jeszcze jakieś inne :gwoździe,folie ,blachy ,impregnaty ,okna dachowe itp....

To są wyceny jakie otrzymałem w styczniu.
Nie pamietam dokładnie ale cały dach to ponad 50000 za całość :/

artek-
06-02-2011, 22:27
Czy na chudym betonie robiliscie 2x warstwa papy termozgrzewalnej tak jak w projekcie, czy mozna to sobie darowac jesli wody gruntowe sa nisko?